kdelibs4 - en to bg translation catalogue (2077 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
bg: 
        %1 приставка беше автоматично включена поради зависимост от приставката %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
bg: 
        %1 приставка беше автоматично изключена поради зависимост от приставката %2

en: 
    %1 options:
bg: 
    Параметри на %1:

en: 
    Arguments:
bg: 
    Аргументи:

en: 
    Generic options:
bg: 
    Общи параметри:

en: 
    Options:
bg: 
    Параметри:

en: 
    Please correct.
bg: 
    Моля, поправете грешката.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
bg:    <a href="%1">[Информация]</a>

en:  %1/s
bg:  %1/сек

en:  (In new window)
bg:  (В нов прозорец)

en:  (In other frame)
bg:  (В друга рамка)

en:  - BCC:
bg:  - Скрито копие:

en:  - CC:
bg:  - Копие:

en:  - Subject:
bg:  - Относно:

en:  Stalled
bg:  Застой

en: %1 &Handbook
bg: &Ръководство за %1

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
bg: %1 (%2 - %3x%4 точки)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
bg: %1 (%2x%3 точки)

en: %1 (Link)
bg: %1 (връзка)

en: %1 - %2x%3 Pixels
bg: %1 - %2x%3 точки

en: %1 - unknown type
bg: %1 - неизвестен тип

en: %1 - unknown type of userpath
bg: %1 - неизвестен тип път

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
bg[0]: Заредено е %1 от общо %2 изображения.
bg[1]: Заредени са %1 от общо %2 изображения.

en: %1 file | %1 files
bg[0]: %1 файл
bg[1]: %1 файла

en: %1 folder | %1 folders
bg[0]: %1 директория
bg[1]: %1 директории

en: %1 is already assigned to %2
bg: %1 вече е посочен за %2

en: %1 is not a function and cannot be called.
bg: %1 не е функция и не може да се извика.

en: %1 is not an Object type
bg: %1 не е тип Object

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
bg[0]: Конфликт на бързи клавиши
bg[1]: Конфликти на бързи клавиши

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
bg[0]: Конфликт с глобална клавишна комбинация
bg[1]: Конфликт с глобални клавишни комбинации

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
bg[0]: Поради зависимости %1 приставка беше автоматично добавена.
bg[1]: Поради зависимости %1 приставки бяха автоматично добавени.

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
bg[0]: Поради зависимости %1 приставка беше автоматично премахната.
bg[1]: Поради зависимости %1 приставки бяха автоматично премахнати.

en: %1% of %2
bg: %1% от общо %2

en: %1/s (done)
bg: %1/сек (готово)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
bg[0]: %2 (%1 байт)
bg[1]: %2 (%1 байта)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
bg[0]: %2 / %1 файл
bg[1]: %2 / %1 файла

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
bg[0]: %2 / %1 директория
bg[1]: %2 / %1 директории

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
bg[0]: Завършени са %2 от общо %3
bg[1]: Завършени са %2 от общо %3

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
bg[0]: %2% от 1 файл
bg[1]: %2% от общо %1 файла

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
bg[0]: %2/сек (остават %3)
bg[1]: %2/сек (остават %3)

en: &About
bg: &Относно

en: &About %1
bg: &Относно %1

en: &Actual Size
bg: &Оригинален размер

en: &Add
bg: До&бавяне

en: &Add Bookmark
bg: &Добавяне на отметка

en: &Add to Custom Colors
bg: &Добавяне в потр. цветове

en: &Allow storing passwords for this site
bg: &Разрешаване запомнянето на пароли за този сайт

en: &Apply
bg: &Прилагане

en: &Automatic spell checking enabled by default
bg: &Автоматичната проверка на правописа по подразбиране.

en: &Available:
bg: &Налични:

en: &Back
bg: Преди&шен

en: &Bookmarks
bg: &Отметки

en: &Break at Next Statement
bg: &Прекъсване на следващия израз

en: &Cancel
bg: От&каз

en: &Close
bg: За&тваряне

en: &Close Document
bg: &Затваряне на документа

en: &Close Wallet
bg: За&тваряне на портфейла

en: &Close Window
bg: &Затваряне на прозореца

en: &Configure %1...
bg: &Настройване на %1...

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
bg: &Настройки на правилата на JavaScript за отваряне на нови прозорци...

en: &Copy
bg: &Копиране

en: &Copy Email Address
bg: &Копиране на е-пощата

en: &Copy Full Text
bg: &Копиране на текст

en: &Copy Link Address
bg: Копиране на &връзката

en: &Copy Text
bg: &Копиране на текст

en: &Debug
bg: &Трасиране на грешки

en: &Defaults
bg: &Възстановяване

en: &Delete
bg: Из&триване

en: &Details
bg: По&дробности

en: &Disable Error Reporting
bg: &Изключване на предупреждения за грешки

en: &Discard
bg: &Отмяна

en: &Do Not Save
bg: &Без запис

en: &Do not show this message again
bg: &Изключване на предупреждението

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Edit Bookmarks...
bg: &Редактиране на отметките...

en: &Edit...
bg: &Редактиране...

en: &File
bg: &Файл

en: &Find
bg: &Търсене

en: &Find in Frame...
bg: &Търсене в рамката...

en: &Find...
bg: &Търсене...

en: &Finished
bg: Кра&й

en: &First Page
bg: П&ърва страница

en: &Fit to Page
bg: Мащабиране до &размера на страницата

en: &Forward
bg: &Напред

en: &Game
bg: &Игра

en: &Go
bg: Навига&ция

en: &Go To...
bg: Отиван&е на...

en: &Go to Line...
bg: Отиван&е на ред...

en: &Go to Page...
bg: Отив&ане на страница...

en: &Grant All
bg: П&риемане на всички

en: &Help
bg: Помо&щ

en: &Hide Errors
bg: &Скриване на грешките

en: &Ignore
bg: &Игнориране

en: &Join KDE
bg: &Участие в KDE

en: &Keep password
bg: &Запомняне на паролата

en: &Keep this window open after transfer is complete
bg: &Запазване на прозореца след приключване на прехвърлянето

en: &Language:
bg: &Език:

en: &Last Page
bg: После&дна страница

en: &Launch Bug Report Wizard
bg: &Стартиране на помощника за съобщение за грешка

en: &License Agreement
bg: &Лиценз

en: &Mail...
bg: &Поща...

en: &Minimize
bg: &Минимизиране

en: &New
bg: &Нов

en: &Next
bg: Следва&щ

en: &Next Page
bg: Следва&ща страница

en: &No
bg: &Не

en: &OK
bg: &ОК

en: &Open...
bg: &Отваряне...

en: &Order by:
bg: &Сортирани по:

en: &Overwrite
bg: &Презапис

en: &Password:
bg: &Парола:

en: &Paste
bg: &Поставяне

en: &Pause
bg: &Пауза

en: &Previous
bg: Преди&шен

en: &Previous Page
bg: Преди&шна страница

en: &Print...
bg: &Печат...

en: &Prompt on replace
bg: Потвър&ждение при замяна

en: &Quit
bg: &Изход

en: &Redisplay
bg: Обнов&яване

en: &Redo
bg: В&ъзстановяване

en: &Redo: %1
bg: В&ъзстановяване: %1

en: &Reject All
bg: О&тхвърляне на всички

en: &Remove
bg: Из&триване

en: &Replace
bg: &Замяна

en: &Replace...
bg: &Замяна...

en: &Report Bug...
bg: Съобщаване за &грешка...

en: &Report Bugs or Wishes
bg: &Грешки или желания

en: &Reset
bg: Ану&лиране

en: &Restore
bg: &Възстановяване

en: &Resume
bg: Про&дължение

en: &Rotate Clockwise
bg: &Завъртане по час. стрелка

en: &Save
bg: &Запис

en: &Save Link As...
bg: &Запис на адреса...

en: &Save Settings
bg: &Запис на настройките

en: &Search
bg: &Търсене

en: &Selected text
bg: Търсене само в &маркираното

en: &Selected:
bg: &Избрани:

en: &Send
bg: &Изпращане

en: &Send Email
bg: &Изпращане на е-поща

en: &Send File | &Send Files
bg[0]: &Изпращане на файл
bg[1]: &Изпращане на файлове

en: &Send Unencrypted
bg: &Изпращане нешифровани

en: &Settings
bg: &Настройки

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
bg[0]: &Показване на блокирания прозорец
bg[1]: &Показване на блокираните %1 прозорци

en: &Show tips on startup
bg: &Показване при стартиране

en: &Skip
bg: Пр&опускане

en: &Source:
bg: &Източник:

en: &Spelling...
bg: &Проверка на правописа...

en: &Stop Script
bg: &Спиране на скрипта

en: &Store
bg: &Запис

en: &Submit Anyway
bg: И&зпращане въпреки това

en: &Support KDE
bg: &Подкрепа за KDE

en: &Text to find:
bg: Търсене на т&екст:

en: &Thanks To
bg: &Благодарности

en: &Toolbar:
bg: &Лента с инструменти:

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Try
bg: &Проба

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &Undo: %1
bg: &Отмяна: %1

en: &Up
bg: На&горе

en: &Verify:
bg: Пров&ерка:

en: &View
bg: Пре&глед

en: &Whole words only
bg: Търсене само на &цели думи

en: &Yes
bg: &Да

en: &Zoom...
bg: Ма&щаб...

en: '%1' is not a valid QLayout.
bg: "%1" не е валиден QLayout.

en: '%1' is not a valid QWidget.
bg: "%1" не е валиден QWidget.

en: 'ai_family' not supported
bg: "ai_family" не се поддържа

en: 'ai_socktype' not supported
bg: "ai_socktype" не се поддържа

en: (%1/s)
bg: (%1/сек)

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
bg: (C) 2005-2006, екипът на KJSEmbed

en: (No logo available)
bg: (Липсва лого)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
bg: (c) 1999-2002, екипът на KDE

en: --- separator ---
bg: --- разделител ---

en: -default-
bg: -по подразбиране-

en: -unnamed-
bg: -неименувано-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
bg: ... <b>грешната дума</b> показана в контекста на ...

en: 1 download | %1 downloads
bg[0]: 1 изтегляне
bg[1]: %1 изтегляния

en: 1 match found. | %1 matches found.
bg[0]: Намерено е 1 съвпадение.
bg[1]: Намерени са %1 съвпадения.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
bg[0]: Направена беше 1 замяна.
bg[1]: Направена бяха %1 замени.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
bg: системна грешка: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
bg: Неизвестна фамилия %1

en: << Add to Dictionary
bg: << Добавяне

en: <Low Surrogate>
bg: <Ниски заместители>

en: <Merge %1>
bg: <Обединяване на %1>

en: <Merge>
bg: <Обединяване>

en: <Non Private Use High Surrogate>
bg: <Не-личен висок заместител>

en: <Private Use High Surrogate>
bg: <Личен висок заместител>

en: <Private Use>
bg: <Лична употреба>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
bg: <a href="http://opendesktop.org">Домашна страница</a>

en: <b>misspelled</b>
bg: <b>грешна дума</b>

en: <br />Provider: %1
bg: <br />Доставчик: %1

en: <br />Version: %1
bg: <br />Версия: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
bg: <h1>KJSEmbed - преглед на документи</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
bg: <h2>Добавени ускорители (само за ваша информация)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
bg: <h2>Променени ускорители</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
bg: <h2>Премахнати ускорители</h2>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
bg: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Версия %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
bg: <html><font size="5">%1</font><br/><b>версия %2</b><br/>Работа с KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
bg: <html><font size="5">KDE - Бъдете свободни!</font><br /><b>Версия на платформата - %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
bg: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(все още неизвестно)</p></body></html>

en: <not assigned>
bg: <не е заделен>

en: <p>Downloads: %1</p>
bg: <p>Изтегляния: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
bg: <p>Няма изнетляния</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Игнориране на всички срещания на думата до края на документа.</p>
    <p>Тази операция е полезна в случаите, когато думате е име, съкращение, непозната дума или термин на друг език. Думата няма да се добави в речника и срещанията и до края на документа няма да се отчитат като грешки.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Игнориране на думата.</p>
    <p>Тази операция е полезна в случаите, когато думате е име, съкращение, непозната дума или термин на друг език. Думата няма да се добави в речника. Ново срещане на думата в документа отново ще се отчита като грешка.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Замяна на всички срещания на думата до края на документа с правилната дума.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Замяна на текущото срещане на думата с правилната дума.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Извадка, показваща непознатата дума в контекста. Ако тази информация не е достатъчна, за да вземете вземете решение, може да щракнете на документа и да разгледате по-голяма част от контекста, в който се среща думата. След това може да се върнете в този диалог и да продължите с проверката.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Ако непозната дума е със сгрешен правопис и правилната дума не съществува в списъка с предложения, въведете правилната дума в полето.</p>
    <p>Ако изберете <b>Замяна</b> ще се замени само текущото срещане на думата. Ако искате да замените всички срещания на думата до края на документа, изберете <b>Замяна на всички</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Ако непозната дума е със сгрешен правопис, напишете в това поле правилната дума или я изберете от списъка по-долу.</p>
    <p>Ако изберете <b>Замяна</b> ще се замени само текущото срещане на думата. Ако искате да замените всички срещания на думата до края на документа, изберете <b>Замяна на всички</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Избор на езика на документа.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
bg: <qt><b>Грешка</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
bg: <qt><b>Грешка</b>: възел %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
bg: <qt><p><strong>Печат на горен колонтитул</strong></p><p>Ако отметката е включена, ще се печата горен колонтитул на всяка страница. Той съдържа текущата дата и час, адреса на страницата и номера на страницата.</p></qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
bg: <qt><p><strong>Печат на изображенията</strong></p><p>Ако отметката е включена, изображенията, които се намират в страницата, ще бъдат отпечатвани. В този случай печатът може да продължи по-дълго.</p><p>Ако отметката е изключена, ще се печата само текста в страницата.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
bg: <qt><p>Липсва хардуер/софтуер или модулът е деактивиран от администратора.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
bg: <qt><p>Възможни причини:<ul><li>Възникнала е грешка при последното обновяване на системата и е останал някой случаен модул от предната версия.</li><li>Инсталира ли сте модули, които са не са от системата, но се явяват заместители на стандартните модули.</li></ul></p><p>Моля, проверете съобщението за грешка внимателно и се опитайте да премахнете модулите, които са споменати. Ако и тази операция се провали, обновете цялата система или се свържете с доставчика си на софтуер.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
bg: <qt><p>Намерена е непозната дума. Думата се смята за непозната понеже не съществува в речника.</p>
    <p>Ако думата не е грешна, може да я добавите в речника чрез бутона <b>Добавяне</b>. Ако не искате да добавяте думата, може да изберете <b>Игнориране</b>, за игнориране само на текущото срещане на думата или <b>Игнориране на всички</b>, за всички срещания на думата до края на документа.</p>
    <p>Ако думата е сгрешена, може да я редактирате и да я замените. Ако изберете <b>Замяна</b> ще се замени само текущото срещане на думата. Ако искате да замените всички срещания на думата до края на документа, изберете <b>Замяна на всички</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
bg: <qt>Достъпът от ненадеждна страница към <br /><b>%1</b><br /> е отказан.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да излезете от <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
bg: <qt>Грешка при стартиране на <i>gpg</i> и проверката целостта на файла. Моля, проверете дали програмата <i>gpg</i> е инсталирана и настроена на вашата система.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
bg: <qt>Грешка при стартиране на <i>gpg</i> и изтегляне на наличните ключове. Моля, проверете дали програмата <i>gpg</i> е инсталирана и настроена на вашата система.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
bg: <qt>Грешка при стартиране на <i>gpg</i> и подписването на файла. Моля, проверете дали програмата <i>gpg</i> е инсталирана и настроена на вашата система.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Искате ли да търсите в Интернет за <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
bg: <qt>Увеличаване на шрифта<br /><br />Увеличаване размера на шрифта за текущия прозорец. Натиснете и задръжте бутона на мишката, за да се появи меню с всички налични размери на шрифта.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
bg: <qt>Въведете паролата за ключа <b>0x%1</b>, принадлежащ на <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
bg: <qt>Търсене следващата поява на "<b>%1</b>"?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
bg: <qt>Търсене на следващо<br /><br />Търсене на следващо срещане на текста чрез функцията за търсене на текст.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
bg: <qt>Търсене на предишно<br /><br />Търсене на предишно срещане на текста чрез функцията за търсене на текст.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
bg: <qt>Търсене на текст<br /><br />Показване на диалог, в който може въведете текст за търсене в текущата страница.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
bg: <qt>Ако отметката е включена, всяко срещане на <code><b>\N</b></code>, където <code><b>N</b></code> е цяло число, ще бъде заменено със съответната стойност ("подниз заграден в скоби") от образеца.<p>За да включите знаците <code><b>\N</b></code> в замяната, използвайте допълнителна обратна наклонена черта. Примерно <code><b>\\N</b></code></p>.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
bg: <qt>Ако натиснете бутона <b>Търсене</b>, документът ще бъде претърсен за въведения текст.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
bg: <qt>Ако натиснете бутона <b>Замяна</b>, документът ще бъде претърсен за въведения текст и ще бъде заменено със зададения текст.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
bg: <qt>Няма налична информация.<br />Използваният обект KAboutData не съществува.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
bg: <qt>Не са намерени съвпадения за "<b>%1</b>".</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
bg: <qt>Печат на рамка<br /><br />Възможно е страниците да имат няколко рамки. За да разпечатате само една от тях, маркирайте я с щракане на мишката и след това натиснете този бутон.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
bg: <qt>Намаляване на шрифта<br /><br />Намаляване размера на шрифта за този прозорец. Натиснете и задръжте бутона на мишката, за да се появи меню с всички налични размери на шрифта.</qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
bg: <qt>Клавишната комбинация "%1" вече е зададена за действието <b>%2</b>.<br>Моля, изберете друга.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
bg: <qt>Формата ще бъде изпратена на <br /><b>%1</b><br /> на локалната ви файлова система. <br />Сигурни ли сте, че искате да продължите?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
bg: <qt>Тази страница се опитва да отвори <p>%1</p> в нов браузър използвайки JavaScript.<br />Сигурни ли сте, че искате операцията да бъде изпълнена?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
bg: <qt>Тази страница се опитва да изпрати форма, която ще отвори <p>%1</p> в нов браузър използвайки JavaScript.<br />Сигурни ли сте, че искате операцията да бъде изпълнена?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
bg: <qt>Тази ненадеждна страница съдържа хипервръзка към <br /><b>%1</b>.<br />Искате ли да бъде отворена?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
bg: <qt>За да изпратите съобщение за грешка, натиснете бутона долу.Страницата <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> ще се зареди в браузъра. Там ще трябва да попълните съответния формуляр. Информацията, която е показана по-горе, ще бъде автоматично подадена на сървъра.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
bg: &Шрифт

[ctx: @action]
en: &Justify
bg: &Двустранно подравняване

[ctx: @action]
en: &Strike Out
bg: &Зачертан

[ctx: @action]
en: About Application
bg: Относно програмата

[ctx: @action]
en: About KDE
bg: Относно KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
bg: Активиране на следваща страница

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
bg: Активиране на предишна страница

[ctx: @action]
en: Actual Size
bg: Оригинален размер

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
bg: Добавяне на отметка

[ctx: @action]
en: Align &Center
bg: &Центрирано

[ctx: @action]
en: Align &Left
bg: &Ляво подравняване

[ctx: @action]
en: Align &Right
bg: &Дясно подравняване

[ctx: @action]
en: Back
bg: Назад

[ctx: @action]
en: Backward Word
bg: Предишна дума

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
bg: В началото на реда

[ctx: @action]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: @action]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
bg: Настройване на известяванията

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
bg: Настройване на лентите с инструменти

[ctx: @action]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: @action]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
bg: Намаляване на отстъпа

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
bg: Изтриване на дума назад

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
bg: Изтриване на дума напред

[ctx: @action]
en: Deselect
bg: Размаркиране

[ctx: @action]
en: Document Back
bg: Назад (документ)

[ctx: @action]
en: Document Forward
bg: Напред (документ)

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
bg: Редактиране на отметките

[ctx: @action]
en: End of Line
bg: В края на реда

[ctx: @action]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: @action]
en: Find Next
bg: Търсене на следващ

[ctx: @action]
en: Find Prev
bg: Търсене на предишен

[ctx: @action]
en: Fit To Height
bg: Мащабиране до височината

[ctx: @action]
en: Fit To Page
bg: Мащабиране до размера на страницата

[ctx: @action]
en: Fit To Width
bg: Мащабиране до широчината

[ctx: @action]
en: Font &Size
bg: Ра&змер на иконите

[ctx: @action]
en: Forward
bg: Напред

[ctx: @action]
en: Forward Word
bg: Следваща дума

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
bg: Цял екран

[ctx: @action]
en: Go to Line
bg: Отиване на ред

[ctx: @action]
en: Goto
bg: Отиване на

[ctx: @action]
en: Goto Page
bg: Отиване на страница

[ctx: @action]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: @action]
en: Increase Indent
bg: Увеличаване на отстъпа

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
bg: Вмъкване на водеща линия

[ctx: @action]
en: Key Bindings
bg: Функции на клавишите

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
bg: Отляво надясно

[ctx: @action]
en: Link
bg: Създаване на връзка

[ctx: @action]
en: Mail
bg: Поща

[ctx: @action]
en: New
bg: Нов

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
bg: Следващо съвпадение

[ctx: @action]
en: Next Item in List
bg: Следващ в списъка

[ctx: @action]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: @action]
en: Open Recent
bg: Последно използвани

[ctx: @action]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: @action]
en: Paste Selection
bg: Поставяне на маркираното

[ctx: @action]
en: Preferences
bg: Настройки

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
bg: Предишно съвпадение

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
bg: Предишен в списъка

[ctx: @action]
en: Print
bg: Печат

[ctx: @action]
en: Print Preview
bg: Предпечатен преглед

[ctx: @action]
en: Prior
bg: Предишен

[ctx: @action]
en: Quit
bg: Изход

[ctx: @action]
en: Redo
bg: Възстановяване

[ctx: @action]
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: @action]
en: Replace
bg: Замяна

[ctx: @action]
en: Report Bug
bg: Съобщаване за грешка

[ctx: @action]
en: Revert
bg: Обръщане

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
bg: Отдясно наляво

[ctx: @action]
en: Save
bg: Запис

[ctx: @action]
en: Save As
bg: Запис като

[ctx: @action]
en: Save Options
bg: Запис на настройките

[ctx: @action]
en: Select All
bg: Маркиране на всичко

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
bg: Показване на главното меню

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
bg: Показване на лентата за състоянието

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
bg: Показване на лентата с инструменти

[ctx: @action]
en: Spelling
bg: Проверка на правописа

[ctx: @action]
en: Subscript
bg: Доен индекс

[ctx: @action]
en: Substring Completion
bg: Завършване на част от низа

[ctx: @action]
en: Superscript
bg: Горен индекс

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
bg: Превключване езика на програмата

[ctx: @action]
en: Text &Color...
bg: Цвят на &текст...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
bg: &Открояване на текст...

[ctx: @action]
en: Text Completion
bg: Автоматично завършване

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
bg: Съвет за деня

[ctx: @action]
en: To Plain Text
bg: В обикновен текст

[ctx: @action]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: @action]
en: Up
bg: Нагоре

[ctx: @action]
en: What's This
bg: Какво е това

[ctx: @action]
en: Zoom
bg: Увеличаване

[ctx: @action]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: @action]
en: Zoom Out
bg: Намаляване

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
bg: Начало

[ctx: @action End of document]
en: End
bg: Край

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
bg: Домашна страница

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
bg: Следващ

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
bg: &Получер

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
bg: &Курсив

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
bg: &Подчертаване

[ctx: @action:button]
en: &Finished
bg: Кра&й

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: @action:button]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @action:button]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
bg: Изчистване на текста

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
bg: &Всички

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
bg: Рестартиране

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
bg: Стоп

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
bg: Изход от ц&ял екран

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
bg: &Цял екран

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
bg: От&варяне с %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
bg: Изход от цял екран

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
bg: Цял екран

[ctx: @filename/plain]
en: ‘%1’
bg: "%1"

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
bg: Датата не може да е по-рано от %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
bg: Датата не може да е по-късно от %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
bg: Изтриване на етикет

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
bg: Отваряне на "%1"?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
bg: Въведената дата е неправилна

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
bg: Въведеното време е неправилно

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
bg: Времето не може да е по-рано от %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
bg: Времето не може да е по-късно от %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
bg: Липсва "%1".

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
bg: Промяна на шрифта?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
bg: Промяна размера на шрифта?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
bg: Промяна стила на шрифта?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
bg: Показване прозореца на пълен екран

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
bg: Изход от цял екран

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
bg: Включете тази отметка, за да промените шрифта.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
bg: Включете тази отметка, за да промените размера на шрифта.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
bg: Включете тази отметка, за да промените стила на шрифта.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
bg: От тук може да изберете шрифт.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
bg: От тук може да изберете стил на шрифта.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
bg: Тук може да изберете шрифт за използване.

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
bg: Друга кодова таблица (%1)

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
bg: Равноширок

[ctx: @item Font name]
en: Sans Serif
bg: Безсерифен

[ctx: @item Font name]
en: Serif
bg: Серифен

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
bg: <application>ASpell</application> по подразбиране

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
bg: <application>Hunspell</application> по подразбиране

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
bg: <application>ISpell</application> по подразбиране

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
bg: Белоруски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
bg: Португалски (Бразилия)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
bg: Чешки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
bg: Датски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
bg: Английски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Esperanto
bg: Есперанто

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
bg: Френски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
bg: Немски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
bg: Немски (нов правопис)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
bg: Иврит

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
bg: Унгарски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
bg: Литовски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
bg: Норвежки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
bg: Полски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
bg: Португалски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
bg: Руски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
bg: Словашки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
bg: Словенски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
bg: Испански

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
bg: Шведски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
bg: Немски (Швейцария)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
bg: Турски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
bg: Украински

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
bg: Неизвестен

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
bg: Стандартни - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
bg: Стандартни - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
bg: Арабски

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
bg: Балтийски

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
bg: Централноевропейски

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
bg: Китайски опростен

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
bg: Китайски традиционен

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
bg: Кирилица

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
bg: Изкл.

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
bg: Гръцки

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
bg: Иврит

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
bg: Японски

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
bg: Корейски

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
bg: Северен Сами

[ctx: @item Text character set]
en: Other
bg: Друг

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
bg: Югоизточноевропейски

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
bg: Тайландски

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
bg: Турски

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
bg: Уникод

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
bg: Универсална

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
bg: Западноевропейски

[ctx: @item font]
en: Bold
bg: Получер

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
bg: Получер курсив

[ctx: @item font]
en: Italic
bg: Курсив

[ctx: @item font]
en: Oblique
bg: Наклонен

[ctx: @item font size]
en: Relative
bg: Пропорционален

[ctx: @item license]
en: BSD License
bg: Лиценз BSD

[ctx: @item license]
en: Custom
bg: Потребителски

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
bg: GNU General Public License 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
bg: GNU General Public License 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
bg: GNU Lesser General Public License 2

[ctx: @item license]
en: Not specified
bg: Не е посочен

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
bg: Лиценз BSD

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
bg: <application>Ispell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
bg: Стандартни

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
bg: Автоматично

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
bg: Стандартни

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
bg: Падащ списък

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
bg: Падащ списък и автоматично

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
bg: Ръчно

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
bg: Без

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
bg: Полуавтоматично

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
bg: Кръгове

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
bg: Точки

[ctx: @item:inmenu lowercase abc lists]
en: abc
bg: абв

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
bg: Без

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
bg: Квадрати

[ctx: @item:inmenu uppercase abc lists]
en: ABC
bg: АБВ

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
bg[0]: %1 милисекунда
bg[1]: %1 милисекунди

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: %1 дни

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: %1 часа

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
bg[0]: 1 минута
bg[1]: %1 минути

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
bg[0]: 1 секунда
bg[1]: %1 секунди

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
bg: %1 дни

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
bg: %1 часа

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
bg: %1 минути

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
bg: %1 секунди

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
bg: %1 и %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
bg: %1 и %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
bg: %1 и %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
bg: Добавяне на етикети...

[ctx: @label]
en: Change...
bg: Промяна...

[ctx: @label]
en: Create new tag:
bg: Създаване на нов етикет:

[ctx: @label]
en: Font:
bg: Шрифт:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
bg: Показване на всички етикети...

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
bg: Име: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
bg: Вид: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
bg: Център

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
bg: Двустранно

[ctx: @label left justify]
en: Left
bg: Ляво

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
bg: Отляво надясно

[ctx: @label right justify]
en: Right
bg: Дясно

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
bg: Отдясно наляво

[ctx: @label stroke color]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: @label:button]
en: &Open
bg: &Отваряне

[ctx: @label:button]
en: &Open with
bg: О&тваряне с

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
bg: О&тваряне с %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
bg: О&тваряне с...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
bg: Запомняне на действието за този вид файлове

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
bg: Кли&ент:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
bg: &Речник:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
bg: Ко&дова таблица:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
bg: Размер:

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
bg: Бележка: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
bg: <i>Бележка</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
bg: Без дата

[ctx: @option last month]
en: Last Month
bg: Предишен месец

[ctx: @option last week]
en: Last Week
bg: Предишна седмица

[ctx: @option last year]
en: Last Year
bg: Предишна година

[ctx: @option next month]
en: Next Month
bg: Следващ месец

[ctx: @option next week]
en: Next Week
bg: Следващата седмица

[ctx: @option next year]
en: Next Year
bg: Следваща година

[ctx: @option today]
en: Today
bg: Днес

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
bg: Утре

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
bg: Вчера

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
bg: О&тчитане на думите, образувани от други думи, като грешки

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
bg: &Създаване на комбинация root/affix извън главния речник

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
bg: Изключване на автоматичната проверка

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
bg: Проверка на правописа

[ctx: @option:check]
en: Font
bg: Шрифт

[ctx: @option:check]
en: Font style
bg: Стил

[ctx: @option:check]
en: Size
bg: Размер

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
bg: Документи

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
bg: Изображения

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
bg: Звук

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
bg: Видео

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
bg: Контакти

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
bg: Е-пощи

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
bg: Задачи

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
bg: Повече...

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
bg: Друго

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
bg: Файлове

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
bg: Последна промяна

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
bg: Най-важни

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
bg: Неотваряни

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
bg: Без приоритет

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
bg: 1 или по-висока

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
bg: 2 или по-висока

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
bg: 3 или по-висока

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
bg: 4 или по-висока

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
bg: Всякаква оценка

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
bg: Максимална оценка

[ctx: @title]
en: Delete tag
bg: Изтриване на етикет

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
bg: Разни

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
bg: Резултати от запитването

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
bg: Резултати от запитването "%1"

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
bg: Ресурс

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
bg: Вид ресурс

[ctx: @title:group]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: @title:group Document information]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title:menu]
en: List Style
bg: Стил на списък

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
bg: Показване на текст

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
bg: Автоматично завършване

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
bg: Настройки на инструментите

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
bg: &Преместване

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
bg: Рамка

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
bg: Добавяне на етикети

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
bg: Промяна на етикети

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

[ctx: @title:window]
en: Print
bg: Печат

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
bg: <b>Предупреждение</b>: %1

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
bg: Вече има файл с име "%1". Сигурни ли сте, че искате да бъде презаписан?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
bg: Друго

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
bg: Домашна страница

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
bg: Зареждане на уеб-страницата

en: A little program to output installation paths
bg: Малка програма за инсталационните пътища

en: A network error has occurred. The request has failed.
bg: Възникна мрежова грешка. Заявката е неуспешна.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
bg: Грешка в протокола. Заявката е неуспешна.

en: A scheme with this name already exists.
bg: Има схема с това име.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
bg: Скриптът от тази страница причинява затруднения на браузъра. Ако продължи да се изпълнява, другите програми може да започнат да работят по-бавно.
    Искате ли скриптът да бъде прекъснат?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
bg: Блог

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
bg: Домашна страница

en: A&uthor
bg: &Автор

en: A&uthors
bg: &Автори

en: A&vailable actions:
bg: &Всички действия:

en: About %1
bg: Относно %1

en: About &KDE
bg: Относно &KDE

en: About KDE
bg: Относно KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
bg: &Относно

en: Accept
bg: Приемане

en: Access Keys activated
bg: Активиран е клавиш за достъп

en: Action
bg: Операция

en: Action Name
bg: Операция

en: Action takes 2 args.
bg: Действието изисква 2 аргумента.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
bg: Е-поща до сътрудника

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
bg: Е-поща до сътрудника
    %1

en: ActionList: %1
bg: Списък на действията: %1

en: Actual Font
bg: Актуален шрифт

en: Add
bg: Добавяне

en: Add Comment
bg: Добавяне на коментар

en: Add Fallback Language
bg: Език по подразбиране

en: Add Rating
bg: Добавяне на рейтинг

en: Add URL to Filter
bg: Добавяне на адрес към филтъра

en: Add a new script.
bg: Добавяне на нов скрипт.

en: Add to Dictionary
bg: Добавяне в речник

en: Add to Toolbar
bg: Добавяне в лентата с инструменти

en: Add to ignores...
bg: Добавяне към пренебрегваните...

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Additional Information: %1
bg: Допълнителни данни: %1

en: Address is already in use
bg: адресът вече се използва

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
bg: Добавяне на един или повече езици, които да бъдат използвани ако преводът не е добър.

en: Administrator &Mode...
bg: &Администраторски режим...

en: After
bg: След

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
bg: След обед

en: Again
bg: Отново

en: Alert
bg: Аларма

en: Alias names:
bg: Псевдоними:

en: All Categories
bg: Всички категории

en: All Pages
bg: Всички страници

en: All Providers
bg: Всички доставчици

en: All Visible Columns
bg: Всички видими колони

en: Allow
bg: Разрешване

en: Allow Tabulations
bg: Разрешаване на табулациите

en: Alpha:
bg: Прозрачност:

en: Already opened.
bg: Вече е отворен.

en: Alternate
bg: Алтернативна

en: Alternate:
bg: Алтернативна:

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
bg: Възникна грешка при опит да се стартира скрипт на тази страница..
    
    %1 ред %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
bg: Анотации и препратки

en: Any Character
bg: Всеки знак

en: Anytime
bg: По всяко време

en: Applet "%1" started
bg: Аплетът "%1" е стартиран

en: Applet "%1" stopped
bg: Аплетът "%1" е спрян

en: Applet Parameters
bg: Параметри на аплета

en: Application Language Changed
bg: Езикът на програмата е променен

en: Application sounds
bg: Звукови сигнали

en: Application:
bg: Програма:

en: Applications menu (.desktop files)
bg: Меню (.desktop files)

en: Apply Settings
bg: Прилагане на настройките

en: Apply changes
bg: Прилагане на промените

en: Approximate equivalents:
bg: Прибл. еквиваленти:

en: Archives
bg: Архиви

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
bg: Модулът за настройване вече е отворен в %1

en: As-you-type spell checking disabled.
bg: Автоматичната проверка на правописа е изключена.

en: As-you-type spell checking enabled.
bg: Автоматичната проверка на правописа е включена.

en: Ask before replacing each match found.
bg: Потвърждение при замяна.

en: Authentication error.
bg: Грешка при автентикация.

en: Author
bg: Автор

en: Author:
bg: Автор:

en: Auto Spell Check
bg: Автоматична проверка на правописа

en: Autocorrect
bg: Автоматична корекция

en: Automatic Detection
bg: Автоматично откриване

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
bg: Поради зависимости в приставките са изпълнени някои автоматични промени. Щракнете тук за повече информация

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
bg: Поради зависимости в приставките са изпълнени някои автоматични промени:

en: Autostart directories
bg: Директории за автоматично изпълнение

en: Available KDE resource types
bg: Налични типове ресурси за KDE

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
bg: Налични тестове: %1 (пренебрегнати: %2)

en: Available Tests: 0
bg: Налични тестове: 0

en: Banner Pages
bg: Банери

[ctx: Banner page]
en: Classified
bg: Секретно (ниско ниво)

[ctx: Banner page]
en: Confidential
bg: Поверително

[ctx: Banner page]
en: None
bg: Без

[ctx: Banner page]
en: Secret
bg: Секретно (средно ниво)

[ctx: Banner page]
en: Standard
bg: Стандартна

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
bg: Секретно (високо ниво)

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
bg: Несекретно

[ctx: Banner page at end]
en: End
bg: Изход

[ctx: Banner page at start]
en: Start
bg: Стартиране

en: Base URL
bg: Базов адрес

en: Basic Page Style
bg: Основен стил на страница

en: Before
bg: Преди

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
bg: Преди обед

en: Beginning of document reached.
bg: Достигнато е началото на документа.

en: Block IFrame...
bg: Блокиране на рамката IFrame...

en: Block Image...
bg: Блокиране на изображението...

en: Block Images From %1
bg: Блокиране на изображенията от %1

en: Block:
bg: Блок:

en: Blue:
bg: Синьо:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
bg: и

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
bg: или

en: Bottom to Top, Left to Right
bg: Отдолу нагоре, отляво надясно

en: Bottom to Top, Right to Left
bg: Отдолу нагоре, отдясно наляво

en: Break at Next
bg: Прекъсване на следващата

en: Breakpoint
bg: Точка на прекъсване

en: Bug report sent, thank you for your input.
bg: Съобщението е изпратено успешно. Благодарим за вашето съдействие.

en: C&ase sensitive
bg: &Чувствителен регистър

en: C&lear
bg: Из&чистване

en: C&ontinue
bg: Продъл&жение

en: CJK Ideograph Information
bg: Информация за CJK Ideograph

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
bg: Кеширани данни (favicon-и, уеб-страници)

en: Call
bg: Комуникация

en: Call to '%1' failed.
bg: Комуникацията с "%1" беше неуспешна.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
bg: Комуникацията с метод "%1" беше неуспешна. Не беше намерен аргумент %2: %3

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel?
bg: Отказване?

en: Cannot create memory segment for file %1
bg: Създаването на сегмент за файл "%1" беше неуспешно.

en: Cannot find testregression executable.
bg: Не може да бъде намерен изпълним файл.

en: Cannot open %1 for reading
bg: %1 не може да бъде отворен

en: Cannot seek past eof
bg: Не може да се търси след края на файла

en: Cantonese Pronunciation:
bg: Произношение на кантонски:

en: Captured Text (%1)
bg: Маркиран текст (%1)

en: Carriage Return
bg: Връщане на каретката

en: Category:
bg: Категория:

en: Certificate (validation: %1)
bg: Удостоверение (проверка: %1)

en: Change &Icon...
bg: П&ромяна на иконата...

en: Change Icon
bg: Промяна на иконата

en: Change Te&xt...
bg: Промяна на &текста...

en: Change Text
bg: Промяна на текста

en: Changelog
bg: Списък с промените

en: Changelog:
bg: Списък с промените:

en: Changing annotations
bg: Настройване на известяванията

[ctx: Character]
en: In decimal:
bg: Десетично представяне:

en: Character used for indicating positive numbers
bg: Символ за положителни числа

en: Character:
bg: Знак:

en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

en: Check Spelling...
bg: Проверка на правописа...

en: Check Sycoca database only once
bg: Проверка на базата данни sycoca само един път

en: Check file timestamps
bg: Проверка на timestamps

en: Check spelling in document
bg: Проверка на правописа в документа

en: Check whether config file itself requires updating
bg: Проверка дали конфигурационният файл се нуждае от обновяване

en: Choose...
bg: Избор...

en: Class
bg: Клас

en: Clear &History
bg: &Изчистване на историята

en: Clear List
bg: Изчистване на списъка

en: Clear input
bg: Изчистване на полето

en: Clear the input in the edit field
bg: Изчистване на полето за вход

en: Click for a menu of available captures.
bg: Щракнете за меню от налични елементи.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
bg: Редактиране на регулярен израз чрез графичен редактор.

en: Click to select a font
bg: Избор на шрифт

en: Close
bg: Затваряне

en: Close Document
bg: Затваряне на документа

en: Close Message
bg: Затваряне на съобщението

en: Close Script
bg: Затваряне на скрипт

en: Close and discard
    edited message?
bg: Затваряне и отхвърляне
    на текущото съобщение?

en: Close document
bg: Затваряне на документа

en: Close script...
bg: Затваряне на скрипт...

en: Close source
bg: Затваряне на документа

en: Close the current document.
bg: Затваряне на текущия документ

en: Close the current window or document
bg: Затваряне на текущия прозорец или документ

en: Close the current window.
bg: Затваряне на текущия прозорец

en: Close window?
bg: Да се затвори ли прозорецът?

en: Collaborate
bg: Сътрудничество

en: Collaboration
bg: Взаимодействие

en: Color for links
bg: Цвят на връзките

en: Color for visited links
bg: Цвят на посетените връзки

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
bg: Колона No. %1

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment on entry
bg: Коментар на запис

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Comments
bg: Коментари

en: Communication error
bg: Грешка при комуникация

en: Compiler:
bg: Компилатор:

en: Complete Match
bg: Пълно съвпадение

en: Confi&gure...
bg: &Настройване...

en: Configuration description files
bg: Настройване на описателните файлове

en: Configuration file "%1" not writable.
bg: Конфигурационния файл "%1" е само за четене.

en: Configuration file is invalid: "%1"
bg: Файлът с настройки е невалиден: "%1"

en: Configuration file not found: "%1"
bg: Файлът с настройки не е открит: "%1"

en: Configuration files
bg: Конфигурационни файлове

en: Configure
bg: Настройки

en: Configure &Notifications...
bg: Настройване на и&звестяванията...

en: Configure Email...
bg: Настройване на е-пощата...

en: Configure Notifications
bg: Настройване на известяванията

en: Configure S&hortcuts...
bg: Настройване на &бързите клавиши...

en: Configure Shortcut...
bg: Настройки на бърз клавиш...

en: Configure Shortcuts
bg: Настройване на бързите клавиши

en: Configure Tool&bars...
bg: Настройване на &инструментите...

en: Configure Toolbars
bg: Настройване на лентите с инструменти

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Confirm Quit From System Tray
bg: Потвърждение при излизане от системния панел

en: Confirmation Required
bg: Изисква се потвърждение

en: Confirmation: JavaScript Popup
bg: Потвърждение: изскачащ прозорец на JavaScript

en: Conflict With Registered Global Shortcut
bg: Конфликт с глобална клавишна комбинация

en: Conflict with Global Shortcut
bg: Конфликт с глобална клавишна комбинация

en: Conflict with Standard Application Shortcut
bg: Конфликт с програмна клавишна комбинация

en: Connection refused
bg: Връзката е отказвана

en: Connection timed out
bg: просрочено време за връзка

en: Console
bg: Конзола

en: Contact author
bg: Връзка с автора

en: Contact on Jabber
bg: Свързване чрез Jabber

en: Continue
bg: Продължаване

en: Continue from the beginning?
bg: Продължение от началото?

en: Continue from the end?
bg: Продължение от края?

en: Continue operation
bg: Продължение на операцията

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy Image
bg: Копиране на изображението

en: Copy Image Location
bg: Копиране адреса на изображението

en: Copy selection to clipboard
bg: Копиране на избраното в буфера

en: Could not Launch Help Center
bg: Помощната информация не може да бъде стартирана

en: Could not construct value
bg: Стойността не може да бъде определена

en: Could not create temporary file.
bg: Създаването на временен файл беше неуспешно.

en: Could not find '%1' executable.
bg: Не може да бъде намерен изпълним файл "%1".

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
bg: Библиотеката "kdemain" не може да бъде намерена в "%1".
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
bg[0]: Типът <resource>%2</resource> не може да бъде намерен
bg[1]: Не могат да бъдат намерени типовете:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
bg: Не може да бъде намерена приставката "%1" за приложението "%2"

en: Could not find service '%1'.
bg: Услугата "%1" не може да бъде намерена.

en: Could not install "%1": file not found.
bg: "%1" не може да бъде инсталиран: файлът не е намерен.

en: Could not install %1
bg: "%1" не може да бъде инсталиран

en: Could not launch Browser
bg: Грешка при зареждане на браузъра

en: Could not launch Mail Client
bg: Грешка при зареждане на пощенския клиент

en: Could not launch Terminal Client
bg: Грешка при зареждане на терминалния клиент

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
bg: Помощната информация не може да бъде стартирана:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
bg: Грешка при зареждане на браузъра:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
bg: Грешка при зареждане на пощенския клиент:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
bg: Грешка при зареждане на терминален клиент:
    
    %1

en: Could not load print preview part
bg: Предпечатният преглед не може да бъде зареден

en: Could not open file '%1'
bg: Файлът "%1" не може да бъде отворен

en: Could not open file '%1': %2
bg: Грешка при отваряне на "%1":%2

en: Could not open library '%1'.
    %2
bg: Грешка при отваряне на библиотеката "%1".
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
bg: Данните от "%1" не могат да бъдат прочетени в shm

en: Could not read file '%1'
bg: Файлът "%1" не може да бъде прочетен

en: Create Web Shortcut
bg: Създаване на ново уеб-съкращение

en: Create content on server
bg: Създаване на съдържание на сървъра

en: Create global database
bg: Създаване на глобална БД

en: Create new document
bg: Създаване на нов документ

en: Critical
bg: Критично

en: Cu&t
bg: &Изрязване

en: Curr&ent actions:
bg: &Избрани действия:

en: Current scheme:
bg: Текуща схема:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
bg: Потребителски...

en: Custom:
bg: Потребителски:

en: Cut
bg: Изрязване

en: Cut selection to clipboard
bg: Изрязване на избраното в буфера

en: Dante SOCKS client
bg: Клиент Dante SOCKS

en: Date and Time: %1
bg: Дата и час: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
bg: Ден (06:00 до 17:59)

en: Default Font Size (100%)
bg: Стандартен размер на шрифта (100%)

en: Default color
bg: Цвят по подразбиране

en: Default language:
bg: Език по подразбиране:

en: Default widget group name to display in designer
bg: Име на група по подразбиране, което да се показва в дизайнера

en: Default:
bg: Стандартни:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
bg: Област

en: Definition in English:
bg: Определение на английски:

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete item(s)
bg: Изтриване

en: Dependency Check
bg: Проверка за зависимости

en: Description
bg: Описание

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
bg: Описание

en: Description:
bg: Описание:

en: Dese&lect
bg: &Размаркиране

en: Desktop %1
bg: Работен плот %1

en: Desktop Exchange Service
bg: Услуга за обмен на работния плот

en: Detach
bg: Разкачване

en: Details
bg: Подробности

en: Details for %1
bg: Подробности за %1

en: Details of the Request:
bg: Подробности от заявката:

en: Details view mode
bg: Преглед с подробности

en: Did you know...?
bg: Знаете ли, че...?

en: Digit
bg: Цифра

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
bg: Директорията съдържа тестове, базови и изходни директории

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
bg: Директорията съдържа тестове, базови и изходни директории.

en: Disable checking files (dangerous)
bg: Изключване на проверката (опасно)

en: Disallow
bg: Забрана

en: Discard changes
bg: Отмяна на промените

en: Display Images on Page
bg: Показване на изображенията на страницата

en: Distance between desktop icons
bg: Разстояние между иконите на работния плот

en: Do &not store this time
bg: Без запис &този път

en: Do Not Allow
bg: Забраняване

en: Do Not Download
bg: Без изтегляне

en: Do Not Fill Out
bg: Без попълване

en: Do Not Suppress Debug Output
bg: Без игнориране изходните данни за откриване на грешки

en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

en: Do not run in the background.
bg: Да не се стартира на заден план.

en: Do not save data
bg: Без запис на промените

en: Do not show the window while running tests
bg: Без показване на прозореца по време на тестовете

en: Do not show this message again
bg: Изключване на съобщението

en: Do not suppress debug output
bg: Без игнориране изходните данни за откриване на грешки

en: Do not use Xvfb
bg: Без използване на Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
bg: Разрешавате ли аплета на Java, които има следните удостоверения:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
bg: Искате ли да изтриете схема "%1"?
    Имайте предвид, че това няма да премахне другите от компютъра.

en: Do you really want to execute '%1'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпълните "%1"?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
bg: Сигурни ли сте, че искате всички ленти с инструменти да бъдат възстановени до тяхното стандартно състояние? Имайте предвид, че промените ще бъдат приложени незабавно.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
bg: Искате ли отметката към адреса "%1" със заглавие "%2" да бъде добавена към колекцията с отметки?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
bg: Искате ли отметката към адреса "%1" да бъде добавена към колекцията с отметки?

en: Do you want to restart search at the beginning?
bg: Продължение от началото на документа?

en: Do you want to restart search from the end?
bg: Продължение от края на документа?

en: Do you want to store this password for %1?
bg: Да се запази ли паролата за %1?

en: Do you want to store this password?
bg: Да се запази ли тази парола?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
bg: Закачване

en: Document Information
bg: Информация за документа

en: Document encoding:
bg: Кодова таблица:

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Done.
bg: Готово.

en: Double Line
bg: Двойна линия

en: Double Thick Line
bg: Двойна дебела линия

en: Download
bg: Изтегляне

en: Download File
bg: Изтегляне на файл

en: Download New Stuff...
bg: Изтегляне на нови неща...

en: Download of "%1" failed, error: %2
bg: Грешка при изтеглянето на "%1": %2

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
bg: Изтегленият файл е HTML. Зареден е в браузър.

en: Downloads:
bg: Изтегляния:

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit selected script.
bg: Редактиране на избрания скрипт.

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Editor Chooser
bg: Избор на редактор

en: Email
bg: Е-поща

en: Email address:
bg: Е-поща:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
bg: До:

[ctx: Email sender address]
en: From:
bg: От:

en: Email to:
bg: Е-поща до:

en: Embeddable HTML component
bg: HTML компонент за вграждане

en: Embeddable component for multipart/mixed
bg: Компонент за вграждане за преглед на съобщения multipart/mixed

en: Emoticons
bg: Емоции

en: Enable &background spellchecking
bg: &Автоматична проверка на правописа

en: Enable SOCKS support
bg: Поддръжка на SOCKS

en: Enable component
bg: Включване на компонент

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
bg: Автоматично откриване

[ctx: Encodings menu]
en: Default
bg: Стандартни

en: End of Line
bg: В края на реда

en: End of document reached.
bg: Достигнат е края на документа.

en: End of options
bg: Край на параметрите

en: Enlarge Font
bg: Увеличаване на шрифта

en: Enter Administrator Mode
bg: Работа в администраторски режим

en: Enter Search Terms...
bg: Въведете данни за търсене...

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
bg: Въведете термин за търсене или изберете предишен термин от списъка.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
bg: Въведете низ за замяна или изберете предишен от списъка.

en: Enter a search term or character here
bg: Тук въведете термина за търсене

en: Enter search phrase here
bg: Тук въведете термина за търсене

en: Enter the URL:
bg: Въведете адреса:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
bg: Въведете текст на английски, който описва грешката.
    Когато натиснете бутона "Изпращане" ще бъде изпратена
    е-поща до човека, който отговаря за тази програма
    и до сървъра, който поддържа базата от данни с грешки.

en: Entries failed to load
bg: Грешка при зареждане на записите

en: Equivalents:
bg: Еквиваленти:

en: Error
bg: Грешка

en: Error during rename.
bg: Грешка при преименуване.

en: Error initializing provider.
bg: Грешка при зареждане на доставчика.

en: Error loading '%1'.
bg: Грешка при зареждане на "%1".

en: Error opening PTY
bg: Грешка при отваряне на PTY

en: Error reading from PTY
bg: Грешка при четене от PTY

en: Error writing to PTY
bg: Грешка при писане в PTY

en: Error: %1 - %2
bg: Грешка: %1 - %2

en: Error: java executable not found
bg: Грешка: Не може да бъде намерена виртуалната машина на Java

en: Evaluation error
bg: Грешка (оценка)

en: Even Pages
bg: Четни страници

en: Executables in $prefix/bin
bg: Изпълними файлове в $prefix/bin

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Execute File?
bg: Изпълнение на файл?

en: Execute script without gui support
bg: Изпълнение на скрипт без поддръжка на ГПИ

en: Execute the selected script.
bg: Изпълнение на избрания шрифт.

en: Export Scheme...
bg: Експортиране на схема

en: Export to Location
bg: Експортиране до

en: F&ind:
bg: &Търсене:

en: F&ull Screen Mode
bg: &Цял екран

en: Failed to create Action.
bg: Създаването на действие беше неуспешно.

en: Failed to create Layout.
bg: Грешка при създаване на изглед.

en: Failed to create Widget.
bg: Грешка при създаване.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
bg: Не беше създаден скрипт за интерпретатор "%1"

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
bg: Определянето на интерпретатор за скрипт "%1" беше неуспешно

en: Failed to load file '%1'
bg: Файлът "%1" не може да бъде зареден

en: Failed to load interpreter "%1"
bg: Зареждането на интерпретатор за скрипт "%1" беше неуспешно

en: Failed to open scriptfile "%1"
bg: Файлът "%1" не може да бъде отворен

en: Fallback language:
bg: Език по подразбиране:

en: File
bg: Файл

en: File %1 does not exist
bg: Няма такъв файл "%1"

en: File %1 not found.
bg: Файлът "%1" не е намерен.

en: File not found: %1
bg: Файлът не е намерен: %1

en: File to read update instructions from
bg: Файл за четене на инструкциите за обновяване от

en: File to upload:
bg: Файл за качване:

en: File:
bg: Файл:

en: Fill Out
bg: Попълване

en: Filter
bg: Филтър

en: Filter error
bg: Грешка във филтъра

en: Find
bg: Търсене

en: Find &Next
bg: Търсене на следва&щ

en: Find &backwards
bg: Търсене в о&братна посока

en: Find &links only
bg: Търсене само на &препратки

en: Find Links as You Type
bg: Търсене на хипервръзки по време на писане

en: Find Next
bg: Търсене на следващ

en: Find Pre&vious
bg: Търсене на преди&шен

en: Find Text
bg: Търсене на текст

en: Find Text as You Type
bg: Търсене на текст по време на писане

en: Finish
bg: Край

en: First argument must be a QObject.
bg: Първият аргумент трябва да бъде QObject.

en: Fit to Page &Height
bg: Мащабиране до &височината на страницата

en: Fit to Page &Width
bg: Мащабиране до &широчината на страницата

en: Fixed width font
bg: Равноширок шрифт

en: Follow
bg: Отваряне

en: Font for menus
bg: Меню

en: Font for the taskbar
bg: Лента на задачите

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
bg: Размер на шрифт<br /><i>равноширок</i> или <i>пропорционален</i><br />с обкръжението

en: Font style:
bg: Стил:

en: Fonts for toolbars
bg: Ленти с инструменти

en: Frame Information
bg: Данни за рамката

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
bg: Застопоряване

en: From c&ursor
bg: Търсене от тек&ущата позиция

en: Front
bg: Отпред

en: Function must be called from the main thread.
bg: Функцията трябва да бъде извикана от главната.

en: GUI for the khtml regression tester
bg: ГПИ за khtml тестер

en: General Character Properties
bg: Информация за общи символи

en: Get Hot New Stuff
bg: Изтегляне на нови неща

en: Get Hot New Stuff!
bg: Изтегляне на нови неща!

en: Get help...
bg: Помощ...

en: Global
bg: Глобална

en: Global Alternate
bg: Глобална алтернативна

en: Global:
bg: Глобална:

en: Go back in document
bg: Отиване назад в документа

en: Go back one step
bg: Назад една стъпка

en: Go forward in document
bg: Отиване напред в документа

en: Go forward one step
bg: Напред една стъпка

en: Go to first page
bg: Отиване на първата страница

en: Go to last page
bg: Отиване на последната страница

en: Go to next page
bg: Отиване на следващата страница

en: Go to previous page
bg: Отиване на предишната страница

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
bg: Следващ в списъка

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
bg: Предишен в списъка

en: Grave
bg: Сериозно

en: Green:
bg: Зелено:

en: HTML Settings
bg: Настройка на HTML

en: HTML Toolbar
bg: HTML лента с инструменти

en: HTML documentation
bg: HTML документация

en: HTTP Headers
bg: Заглавна част

en: Here you can choose the font size to be used.
bg: От тук може да изберете размер на шрифта.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
bg: От тук може да настроите клавишните комбинации за определен тип операции (действия). Например операцията "Копиране" се извиква с клавишната комбинация Ctrl+V.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
bg: От тук може да превключите между равноширок и пропорционален шрифт. Първият се преизчислява динамично, а вторият се наглася спрямо размер на графичните обекти, хартията и пр.

en: Hide %1
bg: Скриване на %1

en: Highest Rated
bg: Най-високо оценени

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
bg: Осветяване на бутоните в лентата с инструменти когато мишката е върху тях

en: Hold Indefinitely
bg: Задържане

en: Homepage
bg: Домашна страница

en: Host
bg: Хост

en: Hot New Stuff Providers
bg: Доставчици на нови неща

en: Hue:
bg: Нюанс:

en: Huge (%1x%2)
bg: Огромни (%1x%2)

en: I&gnore All
bg: И&гнориране на всички

en: Icon Size
bg: Размер на иконите

en: Icon te&xt:
bg: Те&кст на иконата:

en: Icon:
bg: Икона:

en: Icons
bg: Икони

en: Icons Only
bg: Само икони

en: Icons view mode
bg: Преглед с икони

en: If enabled, search for a regular expression.
bg: Ако отметката е включена, при търсенето ще се използва регулярен израз.

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Ignored Words
bg: Пренебрегнати думи

en: Image - %1x%2 Pixels
bg: Изображение - %1x%2 точки

en: Image Operations
bg: Операции с изображение

en: In which language did you describe the above?
bg: На какъв език описахте горното?

en: Inactive
bg: неактивно

en: Includes/Headers
bg: Вкл./Заглавни части

en: Incorrect number of arguments.
bg: Неправилен брой аргументи.

en: Incremental Spellcheck
bg: Автоматична проверка на правописа

en: Information
bg: Информация

en: Initializing
bg: Инициализиране

en: Initializing Applet "%1"...
bg: Стартиране на аплет "%1"...

en: Input file
bg: Входен файл

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert Place&holder
bg: &Вмъкване

en: Install
bg: Инсталиране

en: Install Again
bg: Инсталиране отново

en: Installed
bg: Инсталирани

en: Installing
bg: Инсталиране

en: Insufficient permissions in target directory.
bg: Недостатъчно права в отправната директория.

en: Internet Search
bg: Търсене в Интернет

en: Interpreter:
bg: Интерпретатор:

en: Invalid item.
bg: Неправилен запис.

en: Invalid regular expression.
bg: Грешен регулярен израз.

en: Invalid type in Database
bg: Невалиден тип в БД

en: JS Calculator
bg: Калкулатор JS

en: Japanese Kun Pronunciation:
bg: Произношение на японски кун:

en: Japanese On Pronunciation:
bg: Произношение на японски он:

en: JavaScript &Debugger
bg: &Дебъгер за JavaScript

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
bg: Опит за добавяне на отметка от JavaScript

en: JavaScript Debugger
bg: Дебъгер за JavaScript

en: JavaScript Error
bg: Грешка в JavaScript

en: JavaScript Errors
bg: Грешки на JavaScript

en: Job
bg: Задача

en: Job Control
bg: Контрол на задачите

en: Job Options
bg: Опции за задачите

en: Job priority:
bg: Приоритет на задача:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
bg: Африкански скриптове

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
bg: Централноазиатски скриптове

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
bg: Комбиниране на диакритични знаци

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
bg: Източноазиатски скриптове

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
bg: Европейски азбуки

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
bg: Математически символи

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
bg: Средноевропейски скриптове

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
bg: Друг

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
bg: Други скриптове

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
bg: Филипински скриптове

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
bg: Фонетични символи

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
bg: Скриптове от южна Азия

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
bg: Скриптове от югоизточна Азия

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
bg: Символи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
bg: Азбучни представящи форми

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
bg: Арабски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
bg: Арабски представящи форми A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
bg: Арабски представящи форми B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
bg: Арабски, допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
bg: Арменски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
bg: Стрелки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
bg: Балинезки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
bg: Латиница основни знаци

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
bg: Бенгалски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
bg: Блокови елементи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo
bg: Бопомофо

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
bg: Разширен бопомофо

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
bg: Правоъгълни форми

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
bg: Брайлови шаблони

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
bg: Бугинезки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buhid
bg: Бухид

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
bg: Съвместимост с CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
bg: Форми за съвместимост със CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
bg: Идеограми за съвместимост със CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
bg: Корени от CJK — допълнение

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
bg: Щрихи за CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
bg: Знаци и пунктуация от CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
bg: Унифицирани идеограми от CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
bg: Унифицирани идеограми от CJK — разширение A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
bg: Чероки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
bg: Комбиниране на диакритични знаци

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
bg: Комбиниращи диакритически знаци, допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
bg: Комбиниращи диакритически знаци

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
bg: Комбиниращи полузнаци

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
bg: Контролни картинки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
bg: Коптски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
bg: Валутни символи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
bg: Кирилица

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
bg: Кирилица разширена А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
bg: Кирилица разширена В

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
bg: Кирилица, допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
bg: Деванагари

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
bg: Деванагари разширен

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
bg: Картинки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
bg: Букви и цифри в кръгче

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
bg: Заградени букви и месеци от CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
bg: Етиопски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
bg: Етиопски разширен

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
bg: Етиопски разширен А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
bg: Етиопски, допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
bg: Основна пунктуация

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
bg: Геометрични форми

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
bg: Грузински

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
bg: Грузински, допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
bg: Глаголица

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
bg: Гръцки разширен

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
bg: Гръцки и коптски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
bg: Гуджарати

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
bg: Гурмуки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
bg: Хангул съвместим с Джамо

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
bg: Хангул джамо

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
bg: Хангул джамо, разширен А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
bg: Хангул джамо, разширен В

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
bg: Срички на Хангул

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hanunoo
bg: Хануну

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
bg: Иврит

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
bg: Високи лични заместители

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
bg: Високи заместители

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hiragana
bg: Хирагана

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
bg: IPA разширения

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
bg: Идеограмни знаци за описание

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
bg: Явайски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kanbun
bg: Канбун

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
bg: Кангкски корени

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
bg: Каннада

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana
bg: Катакана

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения на Катакана

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
bg: Кхмерски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
bg: Кхмерски символи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
bg: Лаоски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
bg: Латиница, разширени допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
bg: Латиница разширено А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
bg: Латиница разширено В

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
bg: Латиница разширено С

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
bg: Латински разширен D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
bg: Латиница-1, допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Limbu
bg: Лимбу

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
bg: Ниски заместители

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
bg: Малайски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
bg: Математически оператори

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
bg: Разни математически символи А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
bg: Разни математически символи В

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
bg: Разни символи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
bg: Разни символи и стрелки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
bg: Разни технически

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
bg: Знаци променящи тоновете

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
bg: Монголски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
bg: Мианмарски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
bg: Тай ли (нов)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
bg: Числови форми

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ogham
bg: Огамски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
bg: Оптическо разпознаване на знаци (OCR)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Oriya
bg: Ория

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phags-pa
bg: Фагс Па

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
bg: Фонетични разширения, допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
bg: Частна област

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
bg: Рунически

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
bg: Сингалски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
bg: Варианти с малък размер

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
bg: Знаци променящи разстоянието м/у буквите

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
bg: Специални

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
bg: Судански

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
bg: Горен и долен индекс

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
bg: Допълнителни стрелки — A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
bg: Допълнителни стрелки — B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
bg: Допълнителни математически операции

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
bg: Пунктуация, допълнителни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syloti Nagri
bg: Силоти Нагри

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
bg: Древносирийски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
bg: Тагалог

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagbanwa
bg: Тагбанва

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
bg: Тай ли

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Tham
bg: Таи Там

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Viet
bg: Таи Виет

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
bg: Тамилски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Telugu
bg: Телугу

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thaana
bg: Таана

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
bg: Тайландски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
bg: Тибетски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tifinagh
bg: Тифинах

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
bg: Унифицирани срички на канадските аборигени

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
bg: Унифицирани срички на канадските аборигени, разширени

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
bg: Избор на вариант

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
bg: Ведически разширения

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
bg: Вертикални форми

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
bg: Корени И

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
bg: Срички И

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
bg: Шестоъгълни знаци на Иджинг

en: KDE Application
bg: Програма

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
bg: KDE Daemon - обновения на БД Sycoca ,когато е необходимо

en: KDE Java Applet Plugin
bg: Приставка за изпълнение на Java аплети

en: KDE Test Program
bg: Тестова програма за KDE

en: KDE Tool for updating user configuration files
bg: Инструмент за обновяване на потребителските конфигурационни файлове

en: KDE application to run Kross scripts.
bg: Програма за изпълнение на Kross скриптове.

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
bg: Програмата KLauncher не е достъпна през D-Bus. Грешка при извикване на %1:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
bg: KLibLoader: неизвестна грешка

en: KNewStuff contributions
bg: Сътрудничество с KNewStuff

en: Keep output results from scripts
bg: Запазване на изходния резултат от скрипта

en: Key Conflict
bg: Конфликт в клавишната комбинация

en: Key Generator
bg: Генератор на ключове

en: Key used for signing:
bg: Ключове, използвани за подписване:

en: Korean Pronunciation:
bg: Произношение на корейски:

en: Language Selection
bg: Избор на език

en: Language:
bg: Език:

en: Large (%1x%2)
bg: Големи (%1x%2)

en: Last modified:
bg: Последна промяна:

en: Launching %1
bg: Стартиране на %1

en: Leave a comment
bg: Оставяне на коментар

en: Left to Right, Bottom to Top
bg: Отляво надясно, отдолу нагоре

en: Left to Right, Top to Bottom
bg: Отляво надясно, отгоре надолу

en: Letter, Lowercase
bg: Буква, малки

en: Letter, Modifier
bg: Буква, модификатори

en: Letter, Other
bg: Буква, други

en: Letter, Titlecase
bg: Буква, заглавни

en: Letter, Uppercase
bg: Буква, големи

en: Libraries
bg: Библиотеки

en: Library "%1" not found
bg: Библиотеката "%1" не е намерена

en: License Agreement
bg: Лиценз

en: License:
bg: Лиценз:

en: License: %1
bg: Лиценз: %1

en: Line
bg: Ред

en: Link Text:
bg: Текст на връзката:

en: Link URL:
bg: Адрес на връзката:

en: Loadable modules
bg: Заредими модули

en: Loaded Scripts
bg: Заредени скриптове

en: Loading Applet
bg: Зареждане на аплет

en: Loading Preview
bg: Зареждане на предварителен преглед

en: Loading data
bg: Зареждане на данни

en: Loading data from provider
bg: Зареждане на данни от доставчик

en: Loading one preview | Loading %1 previews
bg[0]: Зареждане на един преглед
bg[1]: Зареждане на %1 прегледа

en: Loading provider information
bg: Зареждане данни за доставчика

en: Local Variables
bg: Локални променливи

en: Location of installed Qt binaries
bg: Местоположение на инсталираните двоични файлове на Qt

en: Location of installed Qt libraries
bg: Местоположение на инсталираните библиотеки на Qt

en: Location of installed Qt plugins
bg: Местоположение на инсталираните приставки на Qt

en: Lock Toolbar Positions
bg: Заключване на лентите с инструменти

en: Log to a file
bg: Записване във файл

en: Low Password Strength
bg: Слаба парола

en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Main:
bg: Главна:

en: MainWindow
bg: Главен прозорец

en: Maintainer
bg: Разработчик

en: Manage Link
bg: Запис на адреса

en: Mandarin Pronunciation:
bg: Произношение на мандарин:

en: Mark, Enclosing
bg: Знак, завършващи

en: Mark, Non-Spacing
bg: Знак, неотбелязващи интервал

en: Mark, Spacing Combining
bg: Знак, комбиниращ интервали

en: Medium (%1x%2)
bg: Средни (%1x%2)

en: Mime types
bg: Видове по MIME

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Mirror Pages
bg: Огледални страници

en: Mirror pages along vertical axis
bg: Огледални страници по вертикалните оси

en: Missing Plugin
bg: Липсваща приставка

en: More Actions
bg: Още действия

en: Most Downloads
bg: Най-изтегляни

en: Most countries have no character for this
bg: Повечето страни нямат такъв

en: Most downloads
bg: Най-изтегляни

en: Mouse Button Gesture
bg: Жест с бутон на мишката

en: Mouse Shape Gesture
bg: Жест с движение на мишката

en: Move &Down
bg: На&долу

en: Move &Up
bg: На&горе

en: Must supply a filename.
bg: Трябва да има име.

en: Must supply a layout name.
bg: Трябва да представите име.

en: Must supply a valid parent.
bg: Трябва да има валиден родител.

en: Must supply a widget name.
bg: Трябва да има име.

en: NEC SOCKS client
bg: Клиент NEC SOCKS

en: Name
bg: Име

en: Name for New Scheme
bg: Име на новата схема

en: Name for new scheme:
bg: Име на новата схема:

en: Name of the plugin class to generate
bg: Име на класа приставка за генериране

en: Name:
bg: Име:

en: Name:
bg: Име:

en: Named Colors
bg: Цветове с имена

en: Ne&ver store for this site
bg: &Никога за този сайт

en: Network Transmission
bg: Предаване на данни по мрежата

en: Network error. (%1)
bg: Мрежова грешка. (%1)

en: New Scheme
bg: Нова схема

en: New Upload
bg: Ново качване

en: New Web Shortcut
bg: Ново уеб-съкращение

en: New search provider
bg: Нова търсачка

en: New...
bg: Нов...

en: Newest
bg: Най-нови

en: Newline
bg: Нов ред

en: Next Character in History
bg: Следващ знак в списъка

en: Next month
bg: Следващ месец

en: Next year
bg: Следваща година

en: Night (18:00 to 05:59)
bg: Нощ (18:00 до 05:59)

en: No
bg: Не

en: No Entries
bg: Няма записи

en: No Preview
bg: Няма предварителен преглед

[ctx: No border line]
en: None
bg: Без

en: No classname specified
bg: Не е посочено име на клас

en: No classname specified.
bg: Не е посочено име на клас.

en: No further items in the history.
bg: Няма други елементи в историята.

en: No handler found for %1.
bg: Не може да бъде намерена поддръжка за %1.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
bg: Няма налична информация.
    Използваният обект KAboutData не съществува.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
bg: Не е открит лиценз за тази програма. Моля, проверете
    документацията и за повече подробности.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
bg: Не са намерени съвпадения за "<b>%1</b>".

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
bg: Не са инсталирани mime типове. Проверете дали е инсталиран shared-mime-info и дали не е зададен XDG_DATA_DIRS или не включва /usr/share.

en: No more matches for this search direction.
bg: Няма повече съвпадения в тази посока на търсенето.

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
bg: Няма приставка за "%1".
    Искате ли да бъде изтеглена от "%2"?

en: No provider selected.
bg: Не е избран доставчик.

en: No service matching the requirements was found
bg: Не е намерена подходяща услуга

en: No service matching the requirements was found.
bg: Не е намерена подходяща услуга.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
bg: Без

en: No such file or directory
bg: Няма такъв файл или директория

en: No such function "%1"
bg: Няма функция "%1"

en: No such interpreter "%1"
bg: Няма интерпретатор "%1"

en: No such method '%1'.
bg: Няма метод "%1".

en: No suggestions for %1
bg: Няма предложения за %1

en: No target filename has been given.
bg: Не е посочено целево име.

en: No text
bg: Няма текст

en: No text was replaced.
bg: Не е заменен текст.

en: Non-printable
bg: Непечатаеми знаци

en: Not a directory
bg: Не е директория

en: Not enough arguments.
bg: Няма достатъчно аргументи.

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Notes:
bg: Коментар:

en: Nothing to spell check.
bg: Няма нищо за проверка.

en: Number, Decimal Digit
bg: Цифра, десетични цифри

en: Number, Letter
bg: Цифра, буква

en: Number, Other
bg: Цифра, други

en: OS:
bg: Операционна система:

en: Odd Pages
bg: Нечетни страници

en: Old upload information found, fill out fields?
bg: Намерена е стара информация за качване на файлове. Искате ли да бъда използвана за попълване на полетата?

en: Only 'ReadOnly' allowed
bg: Позволено е "само за четене"

en: Only Run HTML Tests
bg: Само тестове на HTML

en: Only Run JS Tests
bg: Само тестове на JS

en: Only local files are supported.
bg: Поддържат се само локални файлове.

en: Only run .html tests
bg: Само .html тестове

en: Only run .js tests
bg: Само .js тестове

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
bg: Само единичен тест. Възможни са множество опции.

en: Only search within the current selection.
bg: Търсене само в маркирания текст.

en: Open
bg: Отваряне

en: Open &Destination
bg: Отваряне на &директория

en: Open &File
bg: Отваряне на &файл

en: Open &Recent
bg: Последно изпо&лзвани

en: Open '%1'
bg: Отваряне на "%1"

en: Open Script
bg: Отваряне на скрипт

en: Open a document which was recently opened
bg: Отваряне на съществуващ и наскоро отварян документ

en: Open a script...
bg: Отваряне на скрипт...

en: Open an existing document
bg: Отваряне на съществуващ документ

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Open in &New Tab
bg: Отваряне в нов &подпрозорец

en: Open in &This Window
bg: Отваряне в &текущия прозорец

en: Open in New &Window
bg: Отваряне в &нов прозорец

en: Opens the print dialog to print the current document
bg: Отваря диалог за печат на текущият документ

en: Operation not supported
bg: операцията не се поддържа

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
bg: Следва&щ

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
bg: Следващ

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
bg: Следва&щ

en: Opt&ions
bg: &Настройки

en: Option
bg: Опции

en: Optional
bg: Незадължителен знак

en: Options
bg: Настройки

en: Order by:
bg: Подреждане по:

en: Other Contributors:
bg: Други сътрудници:

en: Other, Control
bg: Друг, контрол

en: Other, Format
bg: Друг, формат

en: Other, Not Assigned
bg: Друг, не е асоцииран

en: Other, Private Use
bg: Друг, частна употреба

en: Other, Surrogate
bg: Друг, заместители

en: Output file
bg: Изходен файл

en: Output to File...
bg: Изход към файл...

en: Overwrite
bg: Презапис

en: Overwrite File?
bg: Да се презапише ли файлът?

en: Overwrite existing file?
bg: Да се презапише ли съществуващият файл?

en: PTY operation timed out
bg: Просрочено време за PTY операцията

en: Page Border
bg: Контур на страница

en: Page Label
bg: Етикет на страница.

en: Page Set
bg: Набор страници

en: Page loaded.
bg: Страницата е заредена.

en: PageDown
bg: Страница надолу

en: PageUp
bg: Страница нагоре

en: Pages
bg: Страници

en: Pages Per Sheet
bg: Страници на лист

en: Parameter
bg: Параметър

en: Parse error at %1 line %2
bg: Грешка на %1, ред %2

en: Password
bg: Парола

en: Password Input
bg: Парола

en: Password echo type
bg: Проверка на паролата

en: Password is empty
bg: Паролата е празна

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
bg[0]: Паролата трябва да съдържа поне 1 знак
bg[1]: Паролата трябва да съдържа поне %1 знака

en: Password strength meter:
bg: Ефективност на паролата:

en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords do not match
bg: Паролите са различни

en: Passwords match
bg: Паролите са еднакви

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste clipboard content
bg: Вмъкване съдържанието на буфера

en: Path cannot be used
bg: Пътят не може да бъде използван

en: Path to custom SOCKS library
bg: Път до библиотеката на SOCKS

en: Path to the autostart directory
bg: Път до директорията "autostart"

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
bg: Път до директорията с изпълнимите файлове, които да бъдат стартирани при влизане

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause/Continue regression testing process
bg: Спиране или продължаване на регресивните тестове

en: Payload
bg: Полезен товар

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
bg: Игнориране на главни/малки букви при търсенето.

en: Perform menu generation test run only
bg: Само тест за генериране на меню

en: Permission denied
bg: отказан достъп

en: Play
bg: Изпълнение

en: Play a &sound
bg: Изпълнение на &звук

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
bg: Моля, изберете валидна директория "khtml/".

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
bg: Моля, изберете валидна директория "khtmltests/regression/".

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
bg: Моля, изберете подразбиращ се компонент за текстов редактор, който ще се използват в тази програма. Ако изберете <b>Системен редактор</b> ще бъде използван този, който е зададен в контролния център. Всички други настройки ще пренебрегнат това.

en: Please choose the language which should be used for this application:
bg: Моля, изберете език за тази програма:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
bg: Щракнете върху изображението и влачете мишката, за да маркирате област:

en: Please contact your system administrator.
bg: Моля, свържете се с вашия системен администратор.

en: Please describe your upload.
bg: Моля, опишете каченото съдържание.

en: Please fill out the information about your upload in English.
bg: Моля, попълнете данни за качването си на английски.

en: Please give some information about yourself.
bg: Моля, посочете информация за себе си.

en: Please put in a name.
bg: Моля, въведете име.

en: Please report bugs to %1.
bg: Моля, съобщавайте за грешки на %1.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
bg: Моля, съобщавайте за грешки на <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Please select one of the providers listed below:
bg: Моля, изберете един от доставчиците по-долу:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
bg: Ако искате да съобщите за грешка, използвайте адреса <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
bg: Ако искате да съобщите за грешка, посетете http://bugs.kde.org.

en: Popup Window Blocked
bg: Блокиран е изскачащ прозорец

en: Port
bg: Порт

en: Possible Causes:
bg: Възможни причини:

en: Possible Solutions:
bg: Възможни решения:

en: Possibly bad download link
bg: Вероятно препратката за изтегляне е неправилна.

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
bg: Отмяна на промените и затваряне на диалоговия прозорец

en: Preview Images
bg: Преглед на изображенията

en: Preview URL:
bg: Адрес:

en: Preview of the "%1" font
bg: Преглед на шрифта "%1"

en: Preview of the selected font
bg: Преглед на избрания шрифт

en: Previous Character in History
bg: Предишен знак в списъка

en: Previous month
bg: Предишен месец

en: Previous year
bg: Предишна година

en: Price
bg: Цена

en: Price:
bg: Цена:

en: Primary language:
bg: Първи език:

en: Print
bg: Печат

en: Print DOM Tree to STDOUT
bg: Изписване структурата на DOM в STDOUT

en: Print Frame...
bg: Отпечатване на рамката...

en: Print Immediately
bg: Печат

en: Print Previe&w
bg: Предпечатен пре&глед

en: Print Preview
bg: Предпечатен преглед

en: Print document
bg: Отпечатване на документа

en: Print header
bg: Печат на горен колонтитул

en: Print images
bg: Печат на изображенията

en: Printer friendly mode (black text, no background)
bg: Обикновен режим на печат (черен текст, без фон)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
bg: %1 инсталатор на добавки

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
bg: %1 инсталатор на добавки

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
bg: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Версия %2</b><br />Използвате KDE Development Platform %3</html>

en: Progress Dialog
bg: Напредък

en: Properties
bg: Настройки

en: Property
bg: Параметър

en: Protocol: %1
bg: Протокол: %1

en: Provider information
bg: Информация за доставчика

en: Provider:
bg: Доставчик:

en: Provider: %1
bg: Доставчик: %1

en: Punctuation, Close
bg: Пунктуация, затваряне

en: Punctuation, Connector
bg: Пунктуация, свързващи

en: Punctuation, Dash
bg: Пунктуация, тире

en: Punctuation, Final Quote
bg: Пунктуация, край на цитат

en: Punctuation, Initial Quote
bg: Пунктуация, начало на цитат

en: Punctuation, Open
bg: Пунктуация, начални

en: Punctuation, Other
bg: Пунктуация, други

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
bg: Поставяне на изходните данни в &lt;directory&gt; вместо в &lt;base_dir&gt;/output

en: Qt plugins
bg: Приставки за Qt

en: Question
bg: Въпрос

en: Quit
bg: Изход

en: Quit application
bg: Изход от програмата

en: Quit application...
bg: Изход от програмата...

en: R&eplace All
bg: Замяна на &всички

en: Range error
bg: Грешка (обхват)

en: Rate this entry
bg: Оценяване на този запис

en: Rating
bg: Оценка

en: Rating for entry
bg: Оценка на запис

en: Rating:
bg: Рейтинг:

en: Rating: %1
bg: Рейтинг: %1

en: Rating: %1%
bg: Рейтинг: %1%

en: Re&do
bg: В&ъзстановяване

en: Re&vert
bg: &Връщане

en: Re: %1
bg: Възстановяване: %1

en: Read-only filesystem
bg: Само за четене

en: Ready
bg: Готово

en: Reason for price:
bg: Причина за цената:

en: Reassign
bg: Прехвърляне

en: Rebuilds the system configuration cache.
bg: Възстановяване кеша на системата.

en: Red:
bg: Червено:

en: Redo
bg: Възстановяване

en: Redo last undone action
bg: Възстановяване на последното отменено действие

en: Redo: %1
bg: Възстановяване: %1

en: Reference
bg: Препратка

en: Reference error
bg: Грешка (препратка)

en: Regenerate baseline (instead of checking)
bg: Регенериране на линия (вместо проверка)

en: Regression Testing Status
bg: Състояние на регресивните тестове

en: Regression tester for khtml
bg: Тестер за khtml

en: Regression testing output
bg: Изход от регресивните тестове

en: Regular e&xpression
bg: Ре&гулярен израз

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Reload Frame
bg: Презареждане на рамката

en: Remaining number of jobs:
bg: Оставащи задачи:

en: Remember password
bg: Запомняне на паролата

en: Removal of entry
bg: Изтриване на запис

en: Remove
bg: Изтриване

en: Remove from ignores...
bg: Премахване от пренебрегваните...

en: Remove password for form %1
bg: Премахване на паролата за форма %1

en: Remove selected script.
bg: Премахване на избрания скрипт.

en: Repeats, One or More Times
bg: Повтаряне един или повече пъти

en: Repeats, Zero or More Times
bg: Повтаряне нула или повече пъти

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace &with:
bg: Замяна &с:

en: Replace '%1' with '%2'?
bg: Замяна на "%1" с "%2"?

en: Replace With
bg: Замяна

en: Replace&ment text:
bg: Текст за з&амяна:

en: Report bad entry
bg: Съобщаване за неправилен запис

en: Requested Font
bg: Избор на шрифт

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
bg: Изискват се граници на дума в двата края на съвпадението.

en: Reserved Shortcut
bg: Запазен бърз клавиш

en: Reset
bg: Анулиране

en: Reset Toolbars
bg: Последни инструменти

en: Reset all items to their default values
bg: Възстановяване на подразбиращите се стойности

en: Reset configuration
bg: Анулиране на настройките

en: Reset to Defaults
bg: Възстановяване

en: Revert unsaved changes made to document
bg: Връщане на незаписаните промени в документа

en: Right to Left, Bottom to Top
bg: Отдясно наляво, отдолу нагоре

en: Right to Left, Top to Bottom
bg: Отдясно наляво, отгоре надолу

en: Rotate &Counterclockwise
bg: &Завъртане обратно на час. стрелка

en: Run
bg: Изпълнение

en: Run &command
bg: Изпълнение на &команда

en: Run Kross scripts.
bg: Изпълнение на Kross скриптове.

en: Run Single Test...
bg: Единичен тест...

en: Run Tests...
bg: Тестване...

en: Run To...
bg: Изпълнение в...

en: Run script...
bg: Изпълнение на скрипт...

en: Run test...
bg: Тестване...

en: Run to breakpoint...
bg: Изпълнение до точка на прекъсване...

en: S&earch:
bg: &Търсене:

en: S&kip run-together words
bg: И&гнориране на думите, образувани от други думи

en: S&ubject:
bg: &Относно:

en: S&uggest
bg: Пред&ложения

[ctx: SSL error]
en: No error
bg: Няма грешка

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
bg: Сертификатът на издателя на този сертификат е невалиден

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
bg: Веригата на довереност на сертификата е твърде дълга

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
bg: Сертификатът не се отнася за дадения хост

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
bg: Сертификатът е анулиран

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
bg: Сертификатът е изтекъл

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
bg: Сертификатът е невалиден

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
bg: Сертификатът не е подписан от доверен издател

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
bg: Сертификатът е неизползваем за тази цел

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Saturation:
bg: Насищане:

en: Save &As...
bg: Запис &като...

en: Save &Background Image As...
bg: &Запис на фоновото изображение като...

en: Save &Frame As...
bg: Запазване на &рамката...

en: Save As
bg: Запис като

en: Save Background Image As
bg: Запис на фоновото изображение като

en: Save Frame As
bg: Запазване на рамката като

en: Save Image As
bg: Запис на изображение като

en: Save Image As...
bg: Запис на изображението като...

en: Save Link As
bg: Запис на адреса като

en: Save as Scheme Defaults
bg: Запис като тема по подразбиране

en: Save data
bg: Запис на промените

en: Save document
bg: Запис на документа

en: Save document under a new name
bg: Запис на документа под друго име

en: Save file with another name
bg: Запис на файла под друго име или тип

en: Scheduled printing:
bg: Списък за печат:

en: Script to execute
bg: Изпълняван скрипт

en: Scriptfile
bg: Скрипт

en: Scriptfile "%1" does not exist.
bg: Няма скрипт "%1".

en: Se&verity
bg: &Ниво на критичност

en: Search
bg: Търсене

en: Search &provider name:
bg: &Име на търсачка:

en: Search Columns
bg: Търсене в колоните

en: Search Plugins
bg: Търсене в приставките

en: Search backwards.
bg: Търсене в обратна посока.

en: Search for '%1' with
bg: Търсене за "%1" с

en: Search for '%1' with %2
bg: Търсене за "%1" с %2

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
bg: Търсете имената на бързи клавиши или клавишни комбинации, като напишете това, което търсите (копиране, Ctlr+C).

en: Search path for resource type
bg: Търсене в пътя за тип на ресурс

en: Search:
bg: Търсене:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
bg: Втора смяна (16:00 до 23:59)

en: Security Alert
bg: Сигнал за опасност

en: Security Warning
bg: Предупреждение за сигурност

en: See also:
bg: Вижте също така:

en: Select &All
bg: &Маркиране на всичко

en: Select Color
bg: Избор на цвят

en: Select Components
bg: Избор на компоненти

en: Select Files...
bg: Избор на файлове...

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Select Preview...
bg: Избор на преглед...

en: Select Region of Image
bg: Избор на област от изображение

en: Select Signing Key
bg: Избор на ключ за подписване

en: Select a block to be displayed
bg: Низ на съобщение за показване

en: Select a category
bg: Избор на категория

en: Select a month
bg: Избор на месец

en: Select a week
bg: Избор на седмица

en: Select a year
bg: Избор на година

en: Select the command to run
bg: Избор на команда за изпълнение

en: Select the current day
bg: Избор на текущия ден

en: Select the sound to play
bg: Избор на звуков сигнал

en: Send Confirmation
bg: Изпращане на потвърждение

en: Send Image...
bg: Изпращане на изображението...

en: Send Mail
bg: Изпращане на е-поща

en: Send bug report.
bg: Изпращане на съобщение за грешка.

en: Send document by mail
bg: Изпращане на документа по пощата

en: Send this bug report to %1.
bg: Изпращане на съобщение за грешка до %1.

en: Separator, Line
bg: Разделител, ред

en: Separator, Paragraph
bg: Разделител, параграф

en: Separator, Space
bg: Разделител, интервал

en: Server: %1
bg: Сървър: %1

en: Service '%1' is malformatted.
bg: Услугата "%1" е с невалиден формат.

en: Service types
bg: Типове услуги

en: Services
bg: Услуги

en: Set &Encoding
bg: &Кодова таблица

en: Set a price for this item
bg: Задаване на цена

en: Set font
bg: Избор на шрифт

en: Set font size
bg: Промяна размера на шрифта

en: Set of Characters
bg: Набор от знаци

en: Settings
bg: Настройки

en: Share Hot New Stuff
bg: Споделяне на разни неща

en: Shortcut
bg: Основна

en: Shortcut '%1' for action '%2'
bg: Бърз клавиши "%1" за действие "%2"

en: Shortcut Schemes
bg: Схеми на бързи клавиши

en: Shortcut conflict
bg: Конфликт на бързи клавиши

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
bg: Пряк път за изключване на компютъра без предупреждение

en: Shortcut for taking screenshot
bg: Пряк път за снимка на екрана

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
bg: Пряк път за превключване на системния буфер

en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Show %1
bg: Показване на %1

en: Show %1 specific options
bg: Показване на специфичните параметри за %1

en: Show &Menubar
bg: Показване на &главното меню

en: Show &Toolbar
bg: Показване на &лентата с инструменти

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
bg: Показване на па&сивни известявания за блокираните прозорци

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
bg: Показване на главното меню

en: Show St&atusbar
bg: Показване на лентата за с&ъстоянието

en: Show a message in a &popup
bg: Показване на &изскачащо съобщение

en: Show a print preview of document
bg: Показване на предварителен преглед за печат

en: Show all options
bg: Показване на всички параметри

en: Show author information
bg: Показване на информация за автора

en: Show directories first
bg: Най-напред показване на директориите

en: Show file preview in file dialog
bg: Показване на предварителен преглед на файла

en: Show help
bg: Показване на помощ

en: Show help about options
bg: Показване на помощ за параметрите

en: Show hidden files
bg: Показване на скритите файлове

en: Show license information
bg: Показване на информация за лиценза

en: Show or hide menubar
bg: Показване и скриване на лентата с менюто

en: Show or hide statusbar
bg: Показване и скриване на лентата за състоянието

en: Show or hide toolbar
bg: Показване и скриване на лентата с инструменти

en: Show speedbar
bg: Показване на лентата със скоростта

en: Show text on toolbar icons
bg: Показване на текст в иконите на лентата с инструменти

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
bg: От <i>%1</i>

en: Show version information
bg: Показване на информация за версията

en: Shrink Font
bg: Намаляване на шрифта

en: Signed by (validation: %1)
bg: Подписано от (проверка: %1)

en: Single Line
bg: Единична линия

en: Single Thick Line
bg: Единична дебела линия

en: Skip all &uppercase words
bg: &Игнориране на всички думи с ГЛАВНИ букви

en: Small (%1x%2)
bg: Малки (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
bg: адресът вече се използва

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
bg: сокетът вече е свързан

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
bg: сокетът вече е създаден

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
bg: връзката е активно отказвана

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
bg: просрочено време за връзка

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
bg: операцията вече се изпълнява

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
bg: търсенето на името беше неуспешно

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
bg: мрежова грешка

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
bg: няма грешка

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
bg: сокетът не е свързан

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
bg: сокетът не е свързан

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
bg: операцията не се поддържа

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
bg: отдалеченият хост затвори връзката

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
bg: просрочено време за операцията

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
bg: неизвестна/неочаквана грешка

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
bg: операцията ще блокира

en: Sorry
bg: Грешка

en: Sp&eech
bg: &Говор

en: Speak Custom Text
bg: Изговаряне на потребителски текст

en: Speak Event Message
bg: Изговаряне на съобщение

en: Speak Event Name
bg: Изговаряне име на събитие

en: Speak Text
bg: Изговаряне на текст

en: Specific Time
bg: Специфично време

en: Specify Output Directory...
bg: Посочете директория за изходните данни...

en: Specify khtml Directory...
bg: Посочете директория за khtml...

en: Specify tests Directory...
bg: Посочете директория за тестовете...

en: Spell Checker
bg: Проверка на правописа

en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: Spell Checking Configuration
bg: Настройки на проверката на правопис

en: Spell check canceled.
bg: Проверката на правописа беше отменена.

en: Spell check complete.
bg: Проверката на правописа завърши.

en: Spell check stopped.
bg: Проверката на правописа е спряна.

en: Stalled
bg: Застой

en: Start
bg: Старт

en: Start Upload
bg: Започване на качването

en: Start of Line
bg: В началото на реда

en: Start replace
bg: Стартиране на замяната

en: Start searching
bg: Стартиране на търсенето

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
bg: Търсене от позицията на курсора вместо от началото.

en: Starting Applet "%1"...
bg: Стартиране на аплета "%1"...

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
bg: Грешка при зареждане на услугата Jovie за четене на текст

[ctx: State of the notified event]
en: State
bg: Състояние

en: Step
bg: Стъпка

en: Step Into
bg: Влизане

en: Step Out
bg: Излизане

en: Step Over
bg: Застъпване

en: Step execution...
bg: Изпълнение на стъпка...

en: Step to next line...
bg: Стъпка до следващия ред...

en: Stop
bg: Стоп

en: Stop Animated Images
bg: Спиране на анимираните изображения

en: Stop Animations
bg: Спиране на анимациите

en: Stop execution of the selected script.
bg: Спиране изпълнението на избрания шрифт.

en: Submit
bg: Изпращане

en: Submit Bug Report
bg: Изпращане на съобщение за грешка

en: Submit Confirmation
bg: Изпращане на потвърждение

en: Subscribe
bg: Записване

en: Success
bg: Успех

en: Suggested Words
bg: Предложения

en: Suggestion List
bg: Предложения

en: Summary:
bg: Коментар:

en: Supply a username and password below.
bg: Представете име и парола по-долу.

en: Suspend
bg: Заспиване

en: Switch Application &Language...
bg: Превключване &езика на програмата...

en: Switch Application Language
bg: Превключване езика на програмата

en: Switch version
bg: Превключване на версията

en: Symbol, Currency
bg: Символ, валута

en: Symbol, Math
bg: Символ, математика

en: Symbol, Modifier
bg: Символ, променлива

en: Symbol, Other
bg: Символ, друг

en: Symbolic Link
bg: Символна връзка

en: Synchronization to disk failed
bg: Грешка при синхронизирането с диска

en: Syntax error
bg: Грешка (синтактична)

en: System Default (currently: %1)
bg: Подразбиращ се за система (%1)

en: System wide font
bg: Системен шрифт

en: T&ranslation
bg: &Превод

en: Tang Pronunciation:
bg: Произношение на тан:

en: Task
bg: Задача

en: Technical Reason:
bg: Техническа причина:

en: Templates
bg: Шаблони

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
bg: Временни файлове (специфични за хоста и потребителя)

en: Test
bg: Тест

en: Tests
bg: Тестове

en: Text Alongside Icons
bg: Текст отстрани на иконите

en: Text Only
bg: Само текст

en: Text Position
bg: Позиция на текста

en: Text Under Icons
bg: Текст под иконите

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
bg: Извадка, показваща непознатата дума в контекста.

en: Text:
bg: Текст:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
bg: Клавишната комбинация "%1" вече е зададена за действието "%2" в %3.
    Искате ли тя да бъде зададена за това действие?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
bg: Клавишната комбинация "%1" вече е зададена за действието "%2".
    Искате ли да я използвате и като глобален бърз клавиш.

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
bg: Клавишната комбинация "%1" вече е зададена за действието "%3" в %2.

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
bg: Клавишната комбинация "%1" вече е зададена за %2.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
bg: Клавишната комбинация "%1" вече е зададена за действието "%2".
    Искате ли да я прехвърлите върху това действие?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
bg: Клавишната комбинация "%1" вече е зададена за действието "%2".
    Искате ли да я прехвърлите върху това действие?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
bg: Мениджърът за изтегляне (%1) не може да бъде намерен в променливата PATH

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
bg: АБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЪЬЮЯабвгдежзийклмнопрстуфхцчшщъьюя

en: The URLs recently visited
bg: Последно посетени адреси

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
bg: Име на програма, за която е съобщението за грешка. Ако то не правилно използвайте падащия списък, за да го изберете.

en: The comment could not be submitted.
bg: Коментарът не може да бъде изпратен.

en: The comment was submitted successfully.
bg: Коментарът беше изпратен успешно.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
bg: Съвпадението е двусмислено,
    защото има повече от едно.

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
bg: Отправна директория:

en: The distance between icons specified in pixels.
bg: Разстоянието между иконите е в пиксели.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
bg: Документът "%1" е променен.
    Искате ли промените да бъдат записани?

en: The email address this bug report is sent to.
bg: Електронният адрес на който е ще бъде изпратено съобщението за грешка.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
bg: Използване на фалшив клиент "%1".

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
bg: Файловете, отворени от програмата, ще бъдат изтрити след приключване на програмата

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
bg: Следните файлове няма да бъдат качени, защото не могат да бъдат намерени.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
bg: Клавишът, който натиснахте, не се поддържа от Qt.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
bg: Езикът е променен. Промените ще активират при следващото стартиране на програмата.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
bg: Библиотеката %1 не е съвместима с KDE 4.

en: The module %1 could not be found.
bg: Модулът %1 не може да бъда намерен.

en: The module %1 is disabled.
bg: Модулът %1 е изключен.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
bg: Модулът %1 не е валиден конфигурационен модул.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
bg: Името на стила, например "keramik" или "plastik". Не забравяйте кавичките.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
bg: Индикаторът на ефективността на паролата показва колко е лесна за отгатване въведената парола. За да направите една парола по-трудна за отгатване, може да:
     - използвате по-дълга парола;
     - използвате и малки, и главни букви;
     - използвате цифри, специални знаци като # и др.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
bg: Индикаторът на ефективността на паролата показва колко е лесна за отгатване въведената парола. За да направите една парола по-трудна за отгатване, може да:
     - използвате по-дълга парола;
     - използвате и малки, и главни букви;
     - използвате цифри, специални знаци като # и др.
    Искате ли изобщо да използвате тази парола?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
bg: SSL сертификатът на потребителя изглежда е повреден.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
bg: Приставката "%1" използва несъвместима с KDE библиотека (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
bg: Програмата изпълнява 100 задачи в 4 раздела. За всяка задача времето е между 1 и 1000.

en: The provided service is not valid
bg: Услугата е невалидна

en: The rating could not be submitted.
bg: Заявената операция не може да бъде завършена.

en: The rating was submitted successfully.
bg: Оценката беше изпратена успешно.

en: The removal request failed.
bg: Изтриването беше неуспешно.

en: The removal request was successfully registered.
bg: Заявката за премахване беше приета успешно.

en: The requested operation could not be completed
bg: Заявената операция не може да бъде завършена

en: The selected category "%1" is invalid.
bg: Избраната категория "%1" е невалидна.

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
bg: Услугата "%1" не предлага интерфейс "%2" с ключова дума "%3".

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
bg: Услугата не предлага библиотека. Няма ключ във файла ".desktop".

en: The size of the dialog
bg: Размер на диалоговия прозорец

en: The socket operation is not supported
bg: операцията със сокета не се поддържа

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
bg: Източник:

en: The style '%1' was not found
bg: Стилът "%1" не е намерен

en: The subscription request failed.
bg: Заявката за записване беше неуспешна.

en: The subscription was successfully completed.
bg: Записването беше успешно.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
bg: Шаблоните трябва да имат информацията за вас от адресника.
    Необходимата приставка не е заредена.
    
    Моля, инсталирайте пакета KDEPIM/Kontact.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
bg: Версия на програмата. Моля, проверете дали съществува нова версия на програмата преди да изпратите съобщение за грешка. Ако съществува по-нова версия, обновете програмата до последната стабилна версия и проверете дали грешката все още съществува.

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
bg: Портфейлът "%1" е отворен и се използва за попълване на данни във формата и пароли.

en: There is no matching item available.
bg: Не са открити съвпадения.

en: There was a network error.
bg: Възникна мрежова грешка.

en: There was an error loading data providers.
bg: Грешка при зареждане на доставчиците.

en: There was an error loading the module.
bg: Грешка при зареждане на модула.

en: There was an error reading the file '%1'
bg: Грешка при четене на файл "%1"

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
bg: Трета смяна (00:00 до 07:59)

en: This Month
bg: Този месец

en: This Week
bg: Тази седмица

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
bg: Авторът на програмата иска да остане анонимен.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
bg: Диалогът служи да ви информира за грешки в кода на уеб-страниците. Става въпрос за грешки във форматирането (HTML) и скриптовете (JavaScript). В повечето случаи това е грешка предизвикана от авторите на сайтовете. В по-редки случаи това е грешка в кода на браузъра Konqueror. Ако предполагате, че това е грешка в кода на браузъра, изпратете съобщение за грешка на адрес http://bugs.kde.org/. Желателно е да изпратите и тестов случай за възпроизвеждане на грешката. Ако предполагате, че това е грешка в сайта, изпратете съобщение на автора на сайта.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
bg: Този елемент ще бъде заменен с всички елементи на вградения компонент.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
bg: Този шрифт ще бъде използван за равноширок. Той има постоянна широчина.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
bg: Това е динамичен списък от действия. Може да пренареждате елементите на списъка, но ако изтриете някой елемент след това няма да можете да го добавите отново.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
bg: Преглед на шрифта "%1". Може да го смените като натиснете бутона "Избор...".

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
bg: Преглед на избрания шрифт. Може да го смените като натиснете бутона "Избор...".

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
bg: Това е индекс за търсене. Въведете думи за търсене:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
bg: Стойност:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
bg: Това е езикът, който ще бъде използван ако другите преводи не са добри.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
bg: Това е основният език, който ще бъде използван преди всички останали.

en: This operation requires authentication.
bg: Операцията изисква проверка.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
bg: Страницата се опита да отвори изскачащ прозорец, но беше блокирана.
    Щракнете върху иконата в лентата за състоянието, ако искате да промените
    поведението или ако искате да видите изскачащия прозорец.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
bg: Страницата се опита да отвори нов прозорец чрез JavaScript, но беше блокирана.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
bg: Тази програма се разпространява под условията на %1.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
bg: Този текст показва текущите настройки. Може да го редактирате, ако искате да видите как ще изглеждат отделни знаци.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
bg: Този сайт се опита да прикачи файл от вашия компютър във формата за изпращане. Прикаченият файл беше премахнат за ваша безопасност.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
bg: Тази страница се опитва да изпрати въведените данни по електронна поща.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
bg: Тази страница се опитва да отвори нов браузър използвайки JavaScript.
    Сигурни ли сте, че искате операцията да бъде изпълнена?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
bg: Тази страница се опитва да изпрати форма, която ще отвори нов браузър използвайки JavaScript.
    Сигурни ли сте, че искате операцията да бъде изпълнена?

en: This web page contains coding errors.
bg: Страницата съдържа грешки в кода.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
bg: Примери за задачи

[ctx: Time zone]
en: Region
bg: Регион

en: Timed out trying to connect to remote host
bg: Времето бе просрочено при опит за връзка с отдалечен хост

en: Timeout. Check Internet connection.
bg: Просрочено време. Проврете връзката си с Интернет!

en: Tip of the &Day
bg: Съвет за &деня

en: Tip of the Day
bg: Съвет за деня

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
bg: Заглавие

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Today
bg: Днес

en: Toggle Caret Mode
bg: Режим на каретка

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
bg: Твърде много грешни думи. Автоматичната проверка на правописа е изключена.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
bg: Ориентация

en: Toolbars Shown
bg: Видими ленти с инструменти

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
bg: Отваряне в браузър

en: Top to Bottom, Left to Right
bg: Отгоре надолу, отляво надясно

en: Top to Bottom, Right to Left
bg: Отгоре надолу, отдясно наляво

en: Translate
bg: Превод

en: Translate this entry
bg: Превод на този елемент

en: Translation
bg: Превод

en: Translation files for KLocale
bg: Превод за KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
bg: Опитайте се да го преинсталирате
    
    Интеграцията с Konqueror ще бъде изключена.

en: Type error
bg: Грешка (тип)

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
bg: UNIX сокети (специфични за хоста и потребителя)

en: UR&I shortcuts:
bg: &Уеб-съкращения:

en: URI error
bg: Грешка (адрес)

en: URL to open
bg: Отваряне на адрес

en: URL:
bg: Адрес:

en: URL: %1
bg: Адрес: %1

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
bg: Грешка при създаването на нов процес.
    Системата може да е достигнала максималния брой разрешени процеси или максималния брой разрешени процеси, които вие може да стартирате.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
bg: Не е намерен Kate;
    моля, проверете инсталацията на KDE.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
bg: Грешка при отваряне на временния файл. Съобщението е: %1.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
bg: Грешка при стартирането на нов процес.
    Системата може да е достигнала максималния брой отворени файлове или максималния брой отворени файлове, които вие може да ползвате.

en: Undo
bg: Отмяна

en: Undo last action
bg: Отмяна на последното действие

en: Undo: %1
bg: Отмяна: %1

en: Unexpected argument '%1'.
bg: Неочакван аргумент "%1".

en: Unicode category:
bg: Уникод:

en: Uninstall
bg: Премахване

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown Application
bg: Неизвестна програма

en: Unknown View
bg: Неизвестен изглед

en: Unknown error
bg: неизвестна грешка

en: Unknown option '%1'.
bg: Неизвестен параметър "%1".

en: Unknown protocol '%1'.
bg: Неизвестен протокол "%1".

en: Unknown socket error
bg: Неизвестна грешка в сокет

en: Unknown word
bg: Непозната дума

en: Unknown word:
bg: Непозната дума:

en: Unsupported Key
bg: Неподдържан клавиш

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: Update
bg: Обновяване

en: Updating
bg: Обновяване

en: Upload Failed
bg: Грешка при качване

en: Upload content
bg: Качване на съдържание

en: Upload failed: %1
bg: Грешка при качване: %1

en: Upload first preview
bg: Качване на първи преглед

en: Upload second preview
bg: Качване на втори преглед

en: Upload third preview
bg: Качване на трети преглед

en: Uploading Failed
bg: Грешка при качване

en: Usage: %1 %2
bg: Използване: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
bg: Използване за отправна точка &lt;directory&gt;, вместо &lt;base_dir&gt;/baseline

en: Use --help to get a list of available command line options.
bg: Използвайте --help, за да получите помощ за наличните параметри на командния ред на програмата.

en: Use S&tylesheet
bg: Използване на &стилове

en: Use alternative configuration file
bg: Използване на алтернативен конфигурационен файл

en: Use p&laceholders
bg: &Използване на параметър за поставяне

en: Use the PC speaker
bg: Използване тон колоните на компютъра

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
bg: Например автозавършване

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
bg: Относно %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
bg: Начин по който се показват числа, валута, дата и време

en: User comments
bg: Потребителски коментари

en: User path: desktop|autostart|document
bg: Път: desktop|autostart|trash|document

en: Username:
bg: Потребител:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
bg: Изпълнение на KJSEmbed скриптове

en: Value
bg: Стойност

en: Various Useful Representations
bg: Разни полезни представяния

[ctx: Verb]
en: &Insert
bg: &Вмъкване

en: Version %1
bg: Версия %1

en: Version:
bg: Версия:

en: Version: %1
bg: Версия: %1

en: View Comments
bg: Преглед на коментари

en: View Do&cument Source
bg: Из&ходен код на документа

en: View Document Information
bg: Информация за документа

en: View Frame Information
bg: Данни за рамката

en: View Frame Source
bg: Изходен код на рамката

en: View HTML Output
bg: Преглед на изходните данни

en: View Image (%1)
bg: Преглед на %1

en: Visit contributor's blog
    %1
bg: Посещаване блога на сътрудника
    %1

en: Visit contributor's homepage
bg: Посещаване страницата на сътрудника

en: Visit contributor's homepage
    %1
bg: Посещаване страницата на сътрудника
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
bg: Посещаване страницата на сътрудника
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
bg: Посещаване профила на сътрудника в %1
    %2

en: Wallpapers
bg: Тапети

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
bg: Предупреждение: Това е защитена форма, но тя се опитва да върне данните в нешифрован вид. Някои може да прихване връзката и да види тази информация.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
bg: Предупреждение: Въведените данни се прехвърлят по мрежата в нешифрован вид.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Week %1
bg: седмица %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
bg: Уикенд (събота и неделя)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
bg: Цвят на връзките, върху които още не сте щракнали

en: What country
bg: Държава

en: What font to use for menus in applications.
bg: Шрифт за менютата.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
bg: Шрифт на панела в дъното на екрана.

en: What language to use to display text
bg: Език за текста

en: What terminal application to use
bg: Каква терминална програма да бъде използвана

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
bg: Въведени данни

en: What time is it? Click to update.
bg: Кое време е? Щракнете за обновление.

en: What's &This?
bg: &Какво е това?

en: Where applications store data
bg: Място където програмите съхраняват данни

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
bg: Дали SOCKS, версия 4 или 5, да бъде включен за подсистемите на KDE

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
bg: Дали директориите да бъдат поставени най-отгоре при показване на файловете

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
bg: Дали да бъдат показвани скритите файлове (тези, които са с точка отпред)

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
bg: Дали да се показва допълнителен текст към иконите

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
bg: Дали да бъдат използвани тон колоните на компютъра вместо системата за известяване на KDE.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
bg: Дали да се показват иконите в лявата страна на прозореца

en: White Space
bg: Интервал

en: Widget style to use
bg: Използван стил

en: Wishlist
bg: Желание

en: Wrong object type.
bg: Неправилен тип.

en: XDG Application menu (.desktop files)
bg: Меню XDG (.desktop файлове)

en: XDG Icons
bg: XDG икони

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
bg: Меню XDG (.directory файлове)

en: XDG Menu layout (.menu files)
bg: Меню XDG (.menu файлове)

en: XDG Mime Types
bg: XDG mime типове

en: XDG autostart directory
bg: Път до директорията "autostart" на XDG

en: XML decimal entity:
bg: Десетичен указател към знак в XML:

en: XML parsing error
bg: Грешка при обработката на XML

en: Yes
bg: Да

en: Yesterday
bg: вчера

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
bg: На път сте да прехвърлите следните файлове от вашия локален компютър в Интернет.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: You are not allowed to save the configuration
bg: Нямате право да записвате конфигурация

en: You are now a fan.
bg: Вече сте почитател.

en: You entered two different passwords. Please try again.
bg: Паролите се различават. Моля, опитайте отново.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
bg: Трябва да рестартирате диалога, за да се активират промените

en: You must enter some text to search for.
bg: Трябва да въведете текст за търсене.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
bg: Трябва да въведете полетата "Относно" и "Описание" преди да изпратите съобщението за грешка.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
bg: Достигнат е краят на
    списъка със съвпадения.

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
bg: Балансът на сметката ви е твърде нисък:
    Баланс: %1
    Цена: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
bg: Вашата е-поща. Ако адресът е неправилен, използвайте бутона "Настройване на е-поща" и го оправете.

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
bg: Низът за замяна сочи към низ по-голям от "\%1",

en: Zoom &In
bg: &Увеличаване

en: Zoom &Out
bg: &Намаляване

en: [%1-options]
bg: [Параметри за %1]

en: [options]
bg: [параметри]

en: a basic web browser using the KHTML library
bg: браузър, използващ библиотеката KHTML

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
bg: Задръжте натиснат %1м после натиснете %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
bg: невалиден бутон

en: am
bg: п.о.

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
bg[0]: но е налично само %1
bg[1]: но са налични само %1

en: but your pattern defines no captures.
bg: но образецът за замяна не дефинира замени.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
bg[0]: но образецът за замяна дефинира 1 замяна.
bg[1]: но образецът за замяна дефинира %1 замени.

en: defines the application font
bg: задаване на шрифта за програмата

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
bg: Последно качени

[ctx: dictionary name. %1-language and %2-variant name]
en: %1 [%2]
bg: %1 - [%2]

[ctx: dictionary variant]
en: extended
bg: разширен

[ctx: dictionary variant]
en: large
bg: голям

[ctx: dictionary variant]
en: medium
bg: среден

[ctx: dictionary variant]
en: small
bg: малък

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
bg: вариант 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
bg: вариант 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
bg: вариант 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
bg: с ударения

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
bg: с йе

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
bg: с йейо

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
bg: с йо

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
bg: без ударения

[ctx: digit set]
en: Arabic
bg: Арабски

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
bg: Арабско-индийски

[ctx: digit set]
en: Bengali
bg: Бенгалски

[ctx: digit set]
en: Devanagari
bg: Деванагари

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
bg: Източен арабско-индийски

[ctx: digit set]
en: Gujarati
bg: Гуджарати

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
bg: Гурмуки

[ctx: digit set]
en: Kannada
bg: Каннада

[ctx: digit set]
en: Khmer
bg: Кхмерски

[ctx: digit set]
en: Malayalam
bg: Малайски

[ctx: digit set]
en: Oriya
bg: Ория

[ctx: digit set]
en: Tamil
bg: Тамилски

[ctx: digit set]
en: Telugu
bg: Телугу

[ctx: digit set]
en: Thai
bg: Тайландски

en: disable XIM
bg: изключване на XIM

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
bg[0]: 1 почитател
bg[1]: %1 почитателя

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
bg: фатална грешка: %1 в ред %2, колона %3

[ctx: go back]
en: &Back
bg: Наза&д

[ctx: go forward]
en: &Forward
bg: &Напред

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
bg: Бързи клавиши за %1

[ctx: home page]
en: &Home
bg: &Домашна страница

en: i18n() takes at least one argument
bg: i18n() приема най-малко един аргумент

en: i18nc() takes at least two arguments
bg: i18nc() приема най-малко два аргумента

en: i18ncp() takes at least three arguments
bg: i18ncp() приема най-малко три аргумента

en: i18np() takes at least two arguments
bg: i18np() приема най-малко два аргумента

en: invalid flags
bg: невалидни флагове

en: invalid value for 'ai_flags'
bg: неправилна стойност на "ai_flags"

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
bg: Ctrl

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
bg: Интервал

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
bg: klauncher: програмата не е предвидена за ръчно стартиране.
    klauncher: стартира се автоматично от kdeinit4.

[ctx: left mouse button]
en: left button
bg: ляв бутон

en: loading %1
bg: зареждане на %1

en: memory allocation failure
bg: грешка при обръщане към паметта

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
bg: среден бутон

en: modified
bg: променен

en: name or service not known
bg: името или услугата не е известно

en: no error
bg: няма грешка

en: no version set (programmer error)
bg: няма зададена версия (грешка на програмиста)

[ctx: normal severity]
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
bg: * Потребителски цветове *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
bg: * Последни цветове *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
bg: 40 цвята

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
bg: Цветове на Oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
bg: Цветове на дъгата

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
bg: Кралски цветове

[ctx: palette name]
en: Web Colors
bg: Уеб цветове

en: pm
bg: с.о.

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
bg: Проверката на правописа...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
bg: По всяко време

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
bg: Предишен месец

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
bg: Предишна седмица

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
bg: Предишна година

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
bg: Този месец

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
bg: Тази седмица

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
bg: Тази година

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
bg: Днес

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
bg: Вчера

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
bg: Потребителски...

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
bg: <p>Благодарение на доброволния труд на преводачи от цял свят графичната среда KDE е преведена на много езици, включително и на български. За повече информация посетете <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p><p>Проектът за превод на KDE на български език изпитва недостиг на опитни преводачи. <a href="http://kde.fsa-bg.org">Търсят се доброволци</a>.</p>

en: request was canceled
bg: заявката бе прекъсната

en: requested family not supported
bg: типът на заявката не се поддържа

en: requested family not supported for this host name
bg: типът на заявката не се поддържа за името на хоста

en: requested service not supported for this socket type
bg: заявената услуга не се поддържа за типа на сокета

en: requested socket type not supported
bg: заявеният тип на сокета не се поддържа

[ctx: right mouse button]
en: right button
bg: десен бутон

en: set XIM server
bg: задаване на сървър XIM

en: sets the application name
bg: задава името на програмата

en: sets the application title (caption)
bg: задаване името на програмата

en: sets the default button color
bg: задаване на подразбиращия се цвят на бутон

en: sets the default foreground color
bg: задаване на подразбиращия се фонов цвят

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
bg: АБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЪЬЮЯабвгдежзийклмнопрстуфхцчшщъьюя

[ctx: show help]
en: &Help
bg: Помо&щ

[ctx: speed in bytes per second]
en: %1/s
bg: %1/сек

en: start interactive kjs interpreter
bg: стартиране на интерактивен kjs интерпретатор

en: start without KDE KApplication support.
bg: стартиране без поддръжка на KApplication.

en: system error
bg: системна грешка

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
bg: %1 е написана от
    %2

en: the document is not in the correct file format
bg: документът не е в подходящ формат

en: the following permission
bg: следните права за достъп

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
bg: Долу

[ctx: toolbar position string]
en: Left
bg: Ляво

[ctx: toolbar position string]
en: Right
bg: Дясно

[ctx: toolbar position string]
en: Top
bg: Горе

en: unknown error
bg: неизвестна грешка

[ctx: unknown program name]
en: unknown
bg: неизвестно

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
bg: Гласът ви е приет.

en: without name
bg: няма име
