kdeqt - en to bg translation catalogue (822 entries)

en: "%1": no such directory
bg: "%1": няма такава папка

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
bg: %1 вече съществува.
    Да се презапише ли?

en: %1 byte(s)
bg: %1 байт(а)

en: %1 bytes
bg: %1 байта

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
bg: %1 е директория.
    Изберете друго име на файл.

en: %1, %2 not defined
bg: Не е дефинирано %1, %2

en: %1: already exists
bg: %1: вече съществува

en: %1: doesn't exist
bg: %1: не съществува

en: %1: doesn't exists
bg: %1: не съществува

en: %1: invalid size
bg: %1: неправилен размер

en: %1: key is empty
bg: %1: ключът е празен

en: %1: out of resources
bg: %1: ресурсите са изчерпани

en: %1: permission denied
bg: %1: достъпът е отказан

en: %1: unknown error %2
bg: %1: непозната грешка %2

en: &Cancel
bg: От&каз

en: &Close
bg: &Затваряне

en: &Copy
bg: &Копиране

en: &Find in Script...
bg: &Търсене в скрипта...

en: &Finish
bg: Кра&й

en: &Font
bg: &Шрифт

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Move
bg: &Ход

en: &Name:
bg: &Име:

en: &Next
bg: Нап&ред

en: &Next >
bg: Нап&ред >

en: &Options <<
bg: &Настройки <<

en: &Options >>
bg: &Настройки >>

en: &Paste
bg: &Поставяне

en: &Print
bg: &Печат

en: &Redo
bg: &Повтаряне

en: &Restore
bg: &Възстановяване

en: &Select All
bg: &Избиране на всичко

en: &Size
bg: &Размер

en: &Step up
bg: &Стъпка нагоре

en: &Underline
bg: По&дчертан

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &Unshade
bg: &Разгъване

en: (Untitled)
bg: (без име)

en: < &Back
bg: < На&зад

en: <empty>
bg: <празно>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
bg: <html>Превключване към звуковото устройство <b>%1</b><br/>, което има по-висок приоритет или е специално настроено за този поток.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
bg: <html>Превключване към звуковото устройство <b>%1</b><br/>, което току-що стана налично и има по-висок приоритет.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
bg: <html>Звуковото устройство <b>%1</b> не работи.<br/>Връщане към <b>%2</b>.</html>

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
bg: <qt>Искате ли да се презапише?</qt>

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
bg: Липсва нужният кодек. Трябва да инсталирате следните кодеци, за да се изпълнява това съдържание: %0

en: A0 (841 x 1189 mm)
bg: A0 (841 x 1189 мм)

en: A1 (594 x 841 mm)
bg: A1 (594 x 841 мм)

en: A2 (420 x 594 mm)
bg: A2 (420 x 594 мм)

en: A3 (297 x 420 mm)
bg: A3 (297 x 420 мм)

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
bg: A4 (210 x 297 мм, 8.26 x 11.7 инча)

en: A5 (148 x 210 mm)
bg: A5 (148 x 210 мм)

en: A6 (105 x 148 mm)
bg: A6 (105 x 148 мм)

en: A7 (74 x 105 mm)
bg: A7 (74 x 105 мм)

en: A8 (52 x 74 mm)
bg: A8 (52 x 74 мм)

en: A9 (37 x 52 mm)
bg: A9 (37 x 52 мм)

en: About Qt
bg: Относно Qt

en: Access denied
bg: Достъпът е отказан

en: Actions
bg: Действия

en: Activate
bg: Включване

en: Activates the program's main window
bg: Включва основния прозорец на програмата

en: Address type not supported
bg: Видът на адреса е неподдържан

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Aliases: %1
bg: Псевдоними: %1

en: Align Left
bg: Ляво подравнено

en: Align Right
bg: Дясно подравнено

[ctx: All other platforms]
en: Folder
bg: Папка

[ctx: All other platforms]
en: Type
bg: Вид

en: Already exists
bg: Вече съществува

en: Another socket is already listening on the same port
bg: Друг сокет вече слуша на същия порт

en: Apply
bg: Прилагане

en: Audio output error
bg: Грешка в звуковия изход

en: B0 (1000 x 1414 mm)
bg: B0 (1000 x 1414 мм)

en: B1 (707 x 1000 mm)
bg: B1 (707 x 1000 мм)

en: B10 (31 x 44 mm)
bg: B10 (31 x 44 мм)

en: B2 (500 x 707 mm)
bg: B2 (500 x 707 мм)

en: B3 (353 x 500 mm)
bg: B3 (353 x 500 мм)

en: B4 (250 x 353 mm)
bg: B4 (250 x 353 мм)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
bg: B5 (176 x 250 мм, 6.93 x 9.84 инча)

en: B6 (125 x 176 mm)
bg: B6 (125 x 176 мм)

en: B7 (88 x 125 mm)
bg: B7 (88 x 125 мм)

en: B8 (62 x 88 mm)
bg: B8 (62 x 88 мм)

en: B9 (44 x 62 mm)
bg: B9 (44 x 62 мм)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
bg: Назад

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
bg: Получер

en: Bottom
bg: Долу

en: Breakpoint Condition:
bg: Условие на прекъсване:

en: Breakpoints
bg: Прекъсвания

en: C5E (163 x 229 mm)
bg: C5E (163 x 229 мм)

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot open %1: is a directory
bg: Грешка при отваряне на %1: това е папка

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
bg: Изпълнението не може да започне.
    
    Проверете инсталацията на Gstreamer
    и дали е инсталирано libgstreamer-plugins-base.

en: Case Sensitive
bg: Чувствителен регистър

en: Center
bg: Центрирано

en: Centimeters (cm)
bg: Сантиметри (см)

en: Check
bg: Маркиране

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
bg: Проверка на граматиката при писане

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
bg: Проверка на правописа при писане

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear Console
bg: Изчистване на конзолата

en: Close
bg: Затваряне

en: Close Tab
bg: Затваряне на подпрозореца

en: Closes the window
bg: Затваряне на прозореца

en: Collate
bg: Залепване

en: Color
bg: Цвят

en: Color Mode
bg: Цветен режим

en: Commit
bg: Подаване

en: Connection refused
bg: Връзката е отказвана

en: Connection timed out
bg: Просрочено време за връзка

en: Connections: nested objects not allowed
bg: Връзки: не са позволени вградени обекти

en: Connections: script expected
bg: Връзки: очаква се скрипт

en: Connections: syntax error
bg: Връзки: синтактична грешка

en: Console
bg: Конзола

en: Continue
bg: Продължаване

en: Copies
bg: Копия

en: Copies:
bg: Копия:

en: Copy &Link Location
bg: Копиране &адреса на препратката

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
bg: Копиране на аудио

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
bg: Копиране адреса на изображението

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
bg: Копиране на изображението

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
bg: Копиране на препратката

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
bg: Копиране на видео

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
bg: Копиране

en: Could not connect
bg: Неуспешно свързване

en: Could not decode media source.
bg: Източникът не може да бъде декодиран.

en: Could not locate media source.
bg: Източникът не може да бъде намерен.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
bg: Звуковото устройство не може да бъде отворено, защото вече се използва.

en: Could not open media source.
bg: Източникът не може да бъде отворен.

en: Cu&t
bg: &Изрязване

en: Current Page
bg: Текуща страница

en: Custom
bg: Потребителски

en: Customize...
bg: Потребителски...

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
bg: Изрязване

en: DLE (110 x 220 mm)
bg: DLE (110 x 220 мм)

en: DRM error
bg: Грешка в DRM

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: Debug
bg: Дебъгване

en: Debug Output
bg: Изход на дебъгера

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
bg: По подразбиране

en: Defaults
bg: По подразбиране

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete to the end of the word
bg: Изтриване до края на думата

en: Delete to the start of the word
bg: Изтриване до началото на думата

en: Density (%)
bg: Плътност (%)

en: Disable Breakpoint
bg: Изключване на точка на прекъсване

en: Disconnected
bg: Изключено

en: Dock
bg: Закачване

en: Done
bg: Готово

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
bg: Запазване на изображението

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
bg: Запазване на препратката...

en: Download error
bg: Грешка при изтегляне

en: Duplex Printing
bg: Двустранен печат

en: Effects
bg: Ефекти

en: Enable Breakpoint
bg: Включване на точка на прекъсване

en: Enabled
bg: Включено

en: Enter a value:
bg: Въведете стойност:

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
bg: Грешка %1 в %2, на ред %3, знак %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
bg: Грешка %1 в %2: %3

en: Error Log
bg: Журнал с грешки

en: Error creating SSL session, %1
bg: Грешка при създаване сесия на SSL, %1

en: Error creating SSL session: %1
bg: Грешка при създаване сесия на SSL: %1

en: Error decoding: %1: %2
bg: Грешка при декодиране: %1: %2

en: Error loading local certificate, %1
bg: Грешка при зареждане на локално удостоверение, %1

en: Error loading private key, %1
bg: Грешка при зареждане на частен ключ, %1

en: Error opening URL
bg: Грешка при отваряне на URL-адрес

en: Error opening file
bg: Грешка при отваряне на файл

en: Error opening resource
bg: Грешка при отваряне на ресурс

en: Error opening source: media type could not be determined
bg: Грешка при отваряне на източника: видът на медията не може да се определи

en: Error opening source: resource is compressed
bg: Грешка при отваряне на източника: ресурсът е компресиран

en: Error opening source: resource not opened
bg: Грешка при отваряне на източника: ресурсът не е отворен

en: Error opening source: resource not valid
bg: Грешка при отваряне на източника: ресурсът не е правилен

en: Error opening source: type not supported
bg: Грешка при отваряне на източника: видът не се поддържа

en: Error reading from process
bg: Грешка при четене от процес

en: Error while downloading %1: %2
bg: Грешка при изтегляне на %1: %2

en: Error while uploading %1: %2
bg: Грешка при качване на %1: %2

en: Error writing to process
bg: Грешка при запис към процес

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
bg: Executive (7.5 x 10 инча, 191 x 254 мм)

en: Exit
bg: Изход

en: False
bg: Невярно

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
bg: Файлът %1 не е с права за запис.
    Изберете друго име на файл.

en: File exists
bg: Файлът съществува

en: Find &Next
bg: Търсене на следва&що

en: Find &Previous
bg: Търсене на &предишно

en: Float
bg: Число с плаваща запетая

en: Folio (210 x 330 mm)
bg: Folio (210 x 330 мм)

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Font st&yle
bg: Стил на шри&фт

en: Form
bg: Форма

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
bg: Напред

en: Go Back
bg: Назад

en: Go to Line
bg: Отиване на ред

en: Grayscale
bg: Степени на сивото

en: Height:
bg: Височина:

en: Help
bg: Помощ

en: Hide Details...
bg: Скриване на подробностите...

en: Home
bg: Домашна папка

en: Host not found
bg: Хостът не е намерен

en: Host unreachable
bg: Хостът е недостъпен

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
bg: Пренебрегване

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Illegal method name
bg: Неправилно име на метод

en: Illegal property name
bg: Неправилно име на свойство

en: Illegal signal name
bg: Неправилно име на сигнал

en: In use
bg: Използва се

en: Inches (in)
bg: Инчове (in)

en: Indent
bg: Отстъп

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert Bulleted List
bg: Вмъкване на поточков списък

en: Insert Numbered List
bg: Вмъкване на номериран списък

en: Insert a new line
bg: Вмъкване на нов ред

en: Insert a new paragraph
bg: Вмъкване на нов абзац

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
bg: Изследване

en: Interrupt
bg: Прекъсване

en: Invalid URL
bg: Неправилен URL-адрес

en: Invalid XML character.
bg: Неправилен XML-знак.

en: Invalid configuration.
bg: Неправилна настройка

en: Invalid document.
bg: Неправилен документ

en: Invalid empty ID
bg: Неправилен празен идентификатор

en: Invalid empty URL
bg: Неправилен празен URL-адрес

en: Invalid filename
bg: Неправилно име на файл

en: Invalid hostname
bg: Неправилно име на хост

en: Invalid property nesting
bg: Неправилно вграждане на свойства

en: Invalid property type
bg: Неправилен вид свойство

en: Invalid property use
bg: Неправилна употреба на свойство

en: Invalid protocol
bg: Неправилен протокол

en: Invalid source type.
bg: Неправилен вид на източника.

en: Invalid use of id property
bg: Неправилна употреба на идентификатор на свойство

en: Invalid use of namespace
bg: Неправилна употреба на пространство от имена

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
bg: Курсив

en: Justify
bg: Разпределено

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
bg: Няма скорошни търсения

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
bg: Липсваща приставка

en: Landscape
bg: Хоризонтално

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
bg: Добавяне към речника

en: Ledger (432 x 279 mm)
bg: Ledger (432 x 279 мм)

en: Left edge
bg: Ляв ръб

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
bg: Отляво надясно

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
bg: Legal (8.5 x 14 инча, 216 x 356 мм)

en: Less
bg: По-малко

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
bg: Letter (8.5 x 11 инча, 216 x 279 мм)

en: Level (%)
bg: Ниво (%)

en: Line down
bg: Ред надолу

en: Line up
bg: Ред нагоре

en: Line:
bg: Ред:

en: Loaded Scripts
bg: Заредени скриптове

en: Loading clip failed
bg: Грешка при зареждане на клипа

en: Local file
bg: Локален файл

en: Locals
bg: Местни променливи

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Long side
bg: Дълга страна

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
bg: Търсене в речника

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
bg: Относно %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
bg: Скриване на %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
bg: Скриване на останалите

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
bg: Настройки...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
bg: Изход от %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
bg: Услуги

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
bg: Показване на всичко

en: Ma&ximize
bg: Ма&ксимизиране

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
bg: Псевдоним

en: Mac OS X input method
bg: Метод на въвеждане Mac OS X

en: Margins
bg: Полета

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
bg: Вид

en: Maximize
bg: Максимизиране

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
bg: Звуков елемент

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
bg: Изминало време

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
bg: Бутон за пълен екран

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
bg: Бутон за заглушаване

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
bg: Бутон за спиране на пауза

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
bg: Бутон за възпроизвеждане

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
bg: Оставащо време

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
bg: Бутон за превътране

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
bg: Превъртане на филма

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
bg: Бутон за търсене назад

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
bg: Бутон за търсене напред

[ctx: Media controller element]
en: Slider
bg: Плъзгач

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
bg: Бутон за пускане на звука

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
bg: Видео елемент

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
bg: Зареждане...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
bg: Излъчване наживо

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
bg: %1 дни, %2 часа, %3 минути и %4 секунди

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
bg: %1 часа, %2 минути и %3 секунди

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
bg: %1 минути и %2 секунди

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
bg: %1 секунди

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
bg: Неопределено време

en: Menu
bg: Меню

en: Mi&nimize
bg: Ми&нимизиране

en: Millimeters (mm)
bg: Милиметри (мм)

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: More
bg: Повече

en: More...
bg: Още...

en: Move the cursor to the end of the block
bg: Преместване на курсора към края на блока

en: Move the cursor to the end of the document
bg: Преместване на курсора към края на документа

en: Move the cursor to the end of the line
bg: Преместване на курсора към края на реда

en: Move the cursor to the next character
bg: Преместване на курсора към следващия знак

en: Move the cursor to the next line
bg: Преместване на курсора към следващия ред

en: Move the cursor to the next word
bg: Преместване на курсора към следващата дума

en: Move the cursor to the previous character
bg: Преместване на курсора към предишния знак

en: Move the cursor to the previous line
bg: Преместване на курсора към предишния ред

en: Move the cursor to the previous word
bg: Преместване на курсора към предишната дума

en: Move the cursor to the start of the block
bg: Преместване на курсора към началото на блока

en: Move the cursor to the start of the document
bg: Преместване на курсора към началото на документа

en: Move the cursor to the start of the line
bg: Преместване на курсора към началото на реда

[ctx: Mute]
en: Mute
bg: Заглушаване

en: Muted
bg: Заглушено

en: Name
bg: Име

en: Network communication error
bg: Мрежова грешка

en: Network error
bg: Мрежова грешка

en: Network operation timed out
bg: Просрочено време за мрежовото действие

en: Network unavailable
bg: Мрежата е недостъпна

en: Network unreachable
bg: Мрежата е недостъпна

en: New
bg: Нов

en: Next
bg: Следващо

en: No error
bg: Няма грешка

en: No host name given
bg: Не е дадено име на хост

en: No program defined
bg: Не е указана програма

en: None
bg: Без

en: Not found
bg: Не е открито

en: Not ready
bg: Не е готово

en: Not supported
bg: Не се поддържа

en: OK
bg: ОК

en: Open
bg: Отваряне

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
bg: Зареждане на аудио

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
bg: Отваряне на рамка

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
bg: Отваряне на изображение

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
bg: Отваряне на препратката

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
bg: Зареждане на видео

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Operation canceled
bg: Действието е отменено

en: Operation on socket is not supported
bg: Действието върху сокет не се поддържа

en: Operation stopped by the user
bg: Операцията е прекъсната от потребителя

en: Options
bg: Настройки

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Out of memory
bg: Недостатъчна памет

en: Out of resources
bg: Ресурсите са изчерпани

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
bg: Контур

en: Output &file:
bg: &Изходен файл:

en: Output Settings
bg: Настройки на изхода

en: Overflow
bg: Препълване

en: P&roperties
bg: Информа&ция

en: Page
bg: Страница

en: Page down
bg: Страница надолу

en: Page left
bg: Страница наляво

en: Page right
bg: Страница надясно

en: Page size:
bg: Размер на страницата:

en: Page up
bg: Страница нагоре

en: Pages from
bg: Страници от

en: Paper
bg: Хартия

en: Paper source:
bg: Източник на хартията:

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
bg: Поставяне

en: Path not found
bg: Пътят не е намерен

[ctx: Pause]
en: Pause
bg: Пауза

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
bg: Достъпност

[ctx: Phonon::]
en: Communication
bg: Комуникации

[ctx: Phonon::]
en: Games
bg: Игри

[ctx: Phonon::]
en: Music
bg: Музика

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
bg: Известявания

[ctx: Phonon::]
en: Video
bg: Видео

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
bg: Звуков изход

[ctx: Play]
en: Play
bg: Изпълнение

en: Points (pt)
bg: Точки (pt)

en: Portrait
bg: Вертикално

en: Position
bg: Позиция

en: Premature end of document.
bg: Неочакван край на документа.

en: Press
bg: Натискане

en: Preview
bg: Преглед

en: Previous
bg: Предишно

en: Print
bg: Печат

en: Print To File ...
bg: Печат към файл...

en: Print all
bg: Печатане на всичко

en: Print current page
bg: Печат на текущата страница

en: Print range
bg: Обхват на печата

en: Print selection
bg: Печат на избраното

en: Print to File (PDF)
bg: Печат към файл (PDF)

en: Print to File (Postscript)
bg: Печат към файл (Postscript)

en: Printer
bg: Принтер

en: Process crashed
bg: Процесът блокира

en: Protocol type not supported
bg: Неподдържан вид протокол

en: Proxy server error
bg: Грешка в мрежовия посредник

en: Proxy server not supported
bg: Мрежовият посредник не се поддържа

en: PulseAudio Sound Server
bg: Звуков сървър PulseAudio

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
bg: Неправилен знак

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
bg: Синтактична грешка

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
bg: Незатворен коментар в края на файл

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
bg: Незатворен низ в край на ред

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
bg: Грешка при създаване на прикрепен обект

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
bg: От&каз

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
bg: &Затваряне

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
bg: &Не

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
bg: &ОК

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
bg: &Запис

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
bg: &Да

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
bg: Прекъсване

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
bg: Прилагане

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
bg: Затваряне без запазване

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
bg: Отмяна

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
bg: Без запазване

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
bg: Пренебрегване

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
bg: Н&е за всичко

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
bg: ОК

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
bg: Възстановяване

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
bg: По подразбиране

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
bg: Повторение

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
bg: Запис на всичко

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
bg: Да за &всичко

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
bg: Устройство

[ctx: QFileDialog]
en: File
bg: Файл

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
bg: Моят компютър

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
bg: Непознато

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
bg: Всякакво

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
bg: Арабски

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
bg: Арменски

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
bg: Бенгали

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
bg: Черно

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
bg: Получерно

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
bg: Кирилица

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
bg: Средно

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
bg: Средно получерно

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
bg: Деванагари

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
bg: Грузински

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
bg: Гръцки

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
bg: Гуджарати

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
bg: Гурмуки

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
bg: Иврит

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
bg: Курсив

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
bg: Японски

[ctx: QFontDatabase]
en: Kannada
bg: Каннада

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
bg: Кхмерски

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
bg: Корейски

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
bg: Лао

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
bg: Латиница

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
bg: Светло

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
bg: Малаялам

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
bg: Мианмар

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
bg: Наклонен

[ctx: QFontDatabase]
en: Ogham
bg: Огхам

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
bg: Ория

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
bg: Рунически

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
bg: Опростен китайски

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
bg: Сингалски

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
bg: Символ

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
bg: Сирийски

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
bg: Тамилски

[ctx: QFontDatabase]
en: Telugu
bg: Телугу

[ctx: QFontDatabase]
en: Thaana
bg: Тхаана

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
bg: Тайландски

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
bg: Тибетски

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
bg: Традиционен китайски

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
bg: Виетнамски

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
bg: Не е дадено име на хост

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
bg: Неправилно име на хост

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
bg: Не е дадено име на хост

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
bg: Няма място в устройството

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
bg: Няма такъв файл или директория

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
bg: Прекалено много отворени файлове

[ctx: QMessageBox]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: QMessageBox]
en: OK
bg: ОК

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
bg: Грешка при отваряне на %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
bg: Неправилен URL-адрес: %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
bg: Грешка при отваряне на %1: пътят е папка

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
bg: Грешка при отваряне на %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
bg: Заявка за отваряне на нелокален файл %1

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
bg: Достъпът до мрежата е изключен.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
bg: Грешка в мрежовата сесия

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
bg: Протоколът "%1" е непознат.

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
bg: Име

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
bg: Печат

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
bg: Изнасяне в PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
bg: Изнасяне в Postscript

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
bg: Първа страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
bg: Напасване на страницата

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
bg: Напасване по широчина

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
bg: Хоризонтално

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
bg: Последна страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
bg: Следваща страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
bg: Настройки на страницата

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
bg: Настройки на страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
bg: Вертикално

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
bg: Предишна страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
bg: Печат

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
bg: Предпечатен преглед

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
bg: Показване на две страници

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
bg: Показване преглед на всички страници

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
bg: Показване на една страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
bg: Увеличаване

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
bg: Намаляване

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
bg: неправилна категория

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
bg: неправилен интервал

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
bg: достигнато вътрешно ограничение

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
bg: неочакван край

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
bg: Няма заявка

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
bg: Условие

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
bg: Местоположение

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
bg: Име

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
bg: Ниво

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
bg: Местоположение

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
bg: Име

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
bg: Добавяне на любимо

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
bg: Настройване на яркостта

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
bg: Автоматично превъртане

[ctx: QShortcut]
en: Away
bg: Отсъстващ

[ctx: QShortcut]
en: Back
bg: Назад

[ctx: QShortcut]
en: Battery
bg: Батерия

[ctx: QShortcut]
en: Book
bg: Книга

[ctx: QShortcut]
en: Browser
bg: Браузър

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
bg: Калкулатор

[ctx: QShortcut]
en: Call
bg: Обаждане

[ctx: QShortcut]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: QShortcut]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: QShortcut]
en: Community
bg: Общност

[ctx: QShortcut]
en: Context1
bg: Контекст1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
bg: Контекст2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
bg: Контекст3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
bg: Контекст4

[ctx: QShortcut]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: QShortcut]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: QShortcut]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: QShortcut]
en: Display
bg: Показване

[ctx: QShortcut]
en: Documents
bg: Документи

[ctx: QShortcut]
en: Down
bg: Стрелка надолу

[ctx: QShortcut]
en: Eject
bg: Изваждане

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
bg: Любими

[ctx: QShortcut]
en: Finance
bg: Финанси

[ctx: QShortcut]
en: Flip
bg: Обръщане

[ctx: QShortcut]
en: Forward
bg: Напред

[ctx: QShortcut]
en: Game
bg: Игра

[ctx: QShortcut]
en: Go
bg: Отиване

[ctx: QShortcut]
en: Hangul
bg: Хангул

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jamo
bg: Хангул джамо

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
bg: Разкачване

[ctx: QShortcut]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

[ctx: QShortcut]
en: Hiragana
bg: Хирагана

[ctx: QShortcut]
en: History
bg: История

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
bg: Домашен офис

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
bg: Домашна страница

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
bg: Бързи препратки

[ctx: QShortcut]
en: Insert
bg: Вмъкване

[ctx: QShortcut]
en: Katakana
bg: Катакана

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
bg: Намаляване осветеността на клавиатурата

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
bg: Увеличаване осветеността на клавиатурата

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
bg: Вкл/Изкл осветяването на клавиатурата

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
bg: Набиране на последен номер

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
bg: Зареждане (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
bg: Зареждане (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
bg: Зареждане (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
bg: Зареждане (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
bg: Зареждане (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
bg: Зареждане (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
bg: Зареждане (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
bg: Зареждане (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
bg: Зареждане (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
bg: Зареждане (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
bg: Зареждане (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
bg: Зареждане (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
bg: Зареждане (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
bg: Зареждане (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
bg: Зареждане (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
bg: Зареждане (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
bg: Зареждане на поща

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
bg: Зареждане на медия

[ctx: QShortcut]
en: Left
bg: Стрелка наляво

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
bg: Излизане

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
bg: Препращане на поща

[ctx: QShortcut]
en: Market
bg: Пазар

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
bg: Среща

[ctx: QShortcut]
en: Menu
bg: Меню

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
bg: Моментни съобщения

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
bg: Намаляване яркостта на монитора

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
bg: Увеличаване яркостта на монитора

[ctx: QShortcut]
en: Music
bg: Музика

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
bg: Моите сайтове

[ctx: QShortcut]
en: News
bg: Новини

[ctx: QShortcut]
en: No
bg: Не

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
bg: Отваряне на адрес

[ctx: QShortcut]
en: Option
bg: Опция

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
bg: Страница надолу

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
bg: Страница нагоре

[ctx: QShortcut]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
bg: Страница надолу

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
bg: Страница нагоре

[ctx: QShortcut]
en: Phone
bg: Телефон

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
bg: Изображения

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
bg: Изключване

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
bg: Печатане на екрана

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
bg: Обновяване

[ctx: QShortcut]
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: QShortcut]
en: Reply
bg: Отговор

[ctx: QShortcut]
en: Right
bg: Стрелка надясно

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
bg: Завъртане на прозорци

[ctx: QShortcut]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
bg: Предпазител на екрана

[ctx: QShortcut]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: QShortcut]
en: Select
bg: Избор

[ctx: QShortcut]
en: Send
bg: Изпращане

[ctx: QShortcut]
en: Shop
bg: Магазин

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
bg: Заспиване

[ctx: QShortcut]
en: Space
bg: Интервал

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
bg: Правопис

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
bg: Разделяне на екрана

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
bg: Електронна таблица

[ctx: QShortcut]
en: Standby
bg: Изчакване

[ctx: QShortcut]
en: Stop
bg: Стоп

[ctx: QShortcut]
en: Support
bg: Поддръжка

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
bg: Приспиване

[ctx: QShortcut]
en: System Request
bg: Системна заявка

[ctx: QShortcut]
en: Tab
bg: Табулация

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
bg: Терминал

[ctx: QShortcut]
en: Time
bg: Време

[ctx: QShortcut]
en: Tools
bg: Инструменти

[ctx: QShortcut]
en: Travel
bg: Пътуване

[ctx: QShortcut]
en: Up
bg: Стрелка нагоре

[ctx: QShortcut]
en: Video
bg: Видео

[ctx: QShortcut]
en: View
bg: Изглед

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
bg: Гласово набиране

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
bg: Намаляване на звука

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
bg: Заглушаване на звука

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
bg: Увеличаване на звука

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
bg: Събуждане

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
bg: Уеб-камера

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
bg: Безжична връзка

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
bg: Текстообработваща програма

[ctx: QShortcut]
en: Yes
bg: Да

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
bg: Намаляване

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
bg: Просрочено време за мрежовото действие

[ctx: QSql]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
bg: Да се откажат ли редакциите?

[ctx: QSql]
en: Confirm
bg: Потвърждение

[ctx: QSql]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
bg: Да се изтрие ли този запис?

[ctx: QSql]
en: Insert
bg: Вмъкване

[ctx: QSql]
en: No
bg: Не

[ctx: QSql]
en: Save edits?
bg: Да се запазят ли редакциите?

[ctx: QSql]
en: Update
bg: Обновяване

[ctx: QSql]
en: Yes
bg: Да

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
bg: %1: вече съществува

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
bg: %1: не съществува

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
bg: %1: ключът е празен

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
bg: %1: ресурсите са изчерпани

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
bg: %1: достъпът е отказан

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
bg: %1: непозната грешка %2

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
bg: Долу

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
bg: Ляв ръб

[ctx: QWebPage]
en: Page down
bg: Страница надолу

[ctx: QWebPage]
en: Page left
bg: Страница наляво

[ctx: QWebPage]
en: Page right
bg: Страница надясно

[ctx: QWebPage]
en: Page up
bg: Страница нагоре

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
bg: Десен ръб

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
bg: Превъртане надолу

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
bg: Превъртане наляво

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
bg: Превъртане надясно

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
bg: Превъртане нагоре

[ctx: QWebPage]
en: Top
bg: Горе

[ctx: QXml]
en: letter is expected
bg: очаква се буква

[ctx: QXml]
en: unexpected character
bg: неочакван знак

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
bg: Презареждане

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove formatting
bg: Премахване на форматирането

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Restore Down
bg: Възстановяване надолу

en: Reverse
bg: Обръщане

en: Reverse landscape
bg: Вертикално, обърнато

en: Reverse portrait
bg: Хоризонтално, обърнато

en: Revert back to device '%1'
bg: Връщане към устройство "%1"

en: Right edge
bg: Десен ръб

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
bg: Отдясно наляво

en: S60 FEP input method
bg: Метод на въвеждане S60 FEP

en: SOCKSv5 command not supported
bg: Неподдържана команда на SOCKSv5

en: Sample
bg: Пример

en: Script %1 unavailable
bg: Скриптът %1 не е наличен

en: Scroll Left
bg: Превъртане наляво

en: Scroll Right
bg: Превъртане надясно

en: Scroll down
bg: Превъртане надолу

en: Scroll left
bg: Превъртане наляво

en: Scroll right
bg: Превъртане надясно

en: Scroll up
bg: Превъртане нагоре

en: Search
bg: Търсене

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
bg: Търсене в мрежата

en: Select
bg: Избор

en: Select All
bg: Избиране на всичко

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Select to the end of the block
bg: Избиране до края на блока

en: Select to the end of the document
bg: Избиране до края на документа

en: Select to the end of the line
bg: Избиране до края на реда

en: Select to the next character
bg: Избиране до следващия знак

en: Select to the next line
bg: Избиране до следващия ред

en: Select to the next word
bg: Избиране до следващата дума

en: Select to the previous character
bg: Избиране до предишния знак

en: Select to the previous line
bg: Избиране до предишния ред

en: Select to the previous word
bg: Избиране до предишната дума

en: Select to the start of the block
bg: Избиране до началото на блока

en: Select to the start of the document
bg: Избиране до началото на документа

en: Select to the start of the line
bg: Избиране до началото на реда

en: Selection
bg: Избрано

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
bg: Последователността "]]>" не е позволена в съдържанието.

en: Server alert
bg: Сървърно предупреждение

en: Session aborted by user or system
bg: Сесията е прекъсната от потребител или система

en: Setting volume failed
bg: Грешка при задаване сила на звука

en: Sh&ade
bg: &Сгъване

en: Shade
bg: Сгъване

en: Short side
bg: Къса страна

en: Show Details...
bg: Показване на подробности...

en: Size
bg: Размер

en: Socket is not connected
bg: Сокетът не е свързан

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
bg: Правопис

en: Stack
bg: Стек

en: Stay on &Top
bg: Винаги &отгоре

en: Step &down
bg: Стъпка на&долу

en: Step Into
bg: Стъпка в

en: Step Out
bg: Стъпка извън

en: Step Over
bg: Стъпка върху

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
bg: Стоп

en: Streaming not supported
bg: Не се поддържа поток

en: Stri&keout
bg: Зач&ертан

en: Strikethrough
bg: Зачертано

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
bg: Изпращане

en: Subscript
bg: Долен индекс

en: Superscript
bg: Горен индекс

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
bg: Режим на пълен екран

en: System
bg: Система

en: TTL expired
bg: Изтекъл TTL

en: Tabloid (279 x 432 mm)
bg: Tabloid (279 x 432 мм)

en: Temporary network failure.
bg: Временна мрежова грешка

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
bg: Посока на текста

en: The address is not available
bg: Адресът не е наличен

en: The address is protected
bg: Адресът е защитен

en: The certificate has expired
bg: Удостоверението е с изтекъл срок

en: The certificate is not yet valid
bg: Удостоверението е все още невалидно

en: The certificate is self-signed, and untrusted
bg: Удостоверението е самоподписано и недоверено

en: The certificate signature could not be decrypted
bg: Подписът на удостоверението не може да се дешифрира

en: The issuer certificate could not be found
bg: Удостоверението на издателя не може да бъде намерено

en: The plugin was not loaded.
bg: Приставката не е заредена.

en: The public key in the certificate could not be read
bg: Публичният ключ в удостоверението не може да се прочете

en: The remote host closed the connection
bg: Отдалеченият хост затвори връзката

en: The requested operation is not supported by the system.
bg: Поисканото действие не се поддържа от системата.

en: The session was aborted by the user or system.
bg: Сесията е прекъсната от потребителя или от системата.

en: The signature of the certificate is invalid
bg: Подписът на удостоверението е невалиден

en: This platform does not support IPv6
bg: Тази платформа не поддържа IPv6

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
bg: %1 (%2x%3 точки)

en: Toggle
bg: Превключване

en: Toggle Breakpoint
bg: Включване/изключване на точка на прекъсване

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
bg: Превключване на контролите

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
bg: Превключване на повтарянето

en: Top
bg: Горе

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
bg: LTR

en: True
bg: Вярно

en: Type %1 already defined.
bg: Видът %1 вече е определен.

en: Type %1 unavailable
bg: Видът %1 не е наличен

en: Type:
bg: Вид:

en: Unable to connect
bg: Неуспешно свързване

en: Unable to receive a message
bg: Грешка при получаване на съобщение

en: Unable to send a message
bg: Грешка при изпращане на съобщение

en: Unable to write
bg: Грешка при запис

en: Uncheck
bg: Размаркиране

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
bg: Подчертан

en: Unidentified Error
bg: Неопределена грешка

en: Unknown address type
bg: Непознат вид адрес

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unknown error (%1)
bg: Непозната грешка (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown location
bg: Непознато местоположение

en: Unknown session error.
bg: Непозната грешка в сесията.

en: Unshade
bg: Разгъване

en: Unsupported XML version.
bg: Неподдържана версия на XML.

en: Unsupported socket operation
bg: Неподдържано действие на сокет

en: Update
bg: Обновяване

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
bg: Използвайте плъзгача, за да нагласите силата на звука. Наляво е 0%, а надясно - %1%

en: Video output error
bg: Грешка във видео изхода

en: View
bg: Изглед

en: Volume: %1%
bg: Сила на звука: %1%

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
bg: Предупреждение: Изглежда не са инсталирани приставките за GStreamer.
              Всички аудио и видео функции бяха изключени.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
bg: Предупреждение: Изглежда не е инсталиран пакета gstreamer0.10-plugins-good.
              Някои видео функции бяха изключени.

en: What's This?
bg: Какво е това?

en: Whole words
bg: Цели думи

en: Width:
bg: Широчина:

en: Windows input method
bg: Метод на въвеждане Windows

en: Wr&iting System
bg: Система на &писане

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
bg: Посока

en: XIM input method
bg: Метод на въвеждане XIM

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom to &100%
bg: &Мащаб 100%

en: am
bg: преди обяд

en: bottom margin
bg: долно поле

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
bg: Възстановяване

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
bg: Изпращане

en: empty
bg: празно

en: exactly one
bg: точно едно

en: invalid query: "%1"
bg: Неправилна заявка: "%1"

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
bg: Скорошни търсения

en: left margin
bg: ляво поле

en: local directory
bg: Локална папка

en: locally connected
bg: локално свързан

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
bg: Изчистване на скорошните търсения

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
bg: Скриване на правопис и граматика

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
bg: Показване на правопис и граматика

en: one or more
bg: едно или повече

en: pm
bg: след обяд

en: right margin
bg: дясно поле

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
bg: Това е индекс за търсене. Въведете думи за търсене:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
bg: Не е избран файл

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
bg: Избор на файл

en: to
bg: до

en: top margin
bg: горно поле

en: unknown
bg: непознато

en: zero or more
bg: нула или повече

en: zero or one
bg: нула или едно
