kdeqt - en to bs translation catalogue (1866 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
bs: "%1" ne može operirati na "%2"

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
bs: "%1" duplicira ime prethodne uloge i deaktivira ga.

en: "%1": no such directory
bs: "%1": nema takvog direktorija

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
bs: "%1.%2" nije dostupno zbog verzija komponenti.

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
bs: "%1.%2" nije dostupno u %3 %4.%5.

en: %1 Hz
bs: %1 Hz

en: %1 KB
bs: %1 kB

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
bs: %1 već postoji.
    Želite li da prebrišete datoteku?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
bs: %1 i %2 poklapaju početak i kraj reda.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
bs: Atribut %1 u %2 mora imati upotrebu %3 kao u baznom tipu %4.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
bs: Atribut %1 u izvedenom složenom tipu mora biti %2 kao u baznom tipu.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
bs: Atribut %1 elementa %2 ima loš sadržaj: {%3} nije vrijednost tipa %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
bs: Atribut %1 elementa %2 ima loš sadržaj: {%3}.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
bs: Atribut %1 elementa %2 ima veću vrijednost od atributa %3.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
bs: Atribut %1 elementa %2 mora biti %3 ili %4.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
bs: Atribut %1 elementa %2 mora sadržati %3, %4 ili listu URI‑ja.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
bs: Atribut %1 elementa %2 mora sadržati ili %3 ili druge vrijednosti.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
bs: Atribut %1 elementa %2 mora imati vrijednost %3 ili %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
bs: Atribut %1 elementa %2 mora imati vrijednost %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
bs: Atribut %1 elementa %2 mora imati vrijednost %3 zato što je postavljen atribut %4.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
bs: Atribut %1 elementa %2 ne može biti %3.

en: %1 byte(s)
bs: %1 bajtova

en: %1 bytes
bs: %1 bajtova

en: %1 cannot be retrieved
bs: %1 se ne može dobaviti

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
bs: %1 ne može imati složeni bazni tip koji ima %2.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
bs: %1 sadrži aspekt %2 sa lošim podacima: %3.

en: %1 contains invalid data.
bs: %1 sadrži loše podatke.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
bs: %1 sadrži oktete nedozvoljene u traženom kodiranju %2.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
bs: %1 element %2 nije dobro ograničenje %3 elementa koji redefiniše: %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
bs: Za atribut %2 elementa %1 dozvoljene su samo vrijednosti %3 i %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
bs: Element %1 ne može imati atribut %2 vrijednosti različite od %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
bs: Element %1 nema ni atribut %2 ni dečiji element %3.

en: %1 element is not allowed in this context.
bs: Element %1 nije dozvoljen u ovom kontekstu.

en: %1 element is not allowed in this scope
bs: Element %1 nije dozvoljen u ovom dosegu

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
bs: Element %1 nije dozvoljen unutar elementa %2 ako je prisutan atribut %3.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
bs: Element %1 ne može imati istu vrijednost atributa %2 kao ciljni imenski prostor %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
bs: Element %1 mora imati ili atribut %2 ili %3 ili %4 za dečiji element.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
bs: Element %1 mora imati ili atribut %2 ili %3.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
bs: Element %1 ne može imati istovremeno atribute %2 i %3.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
bs: Element %1 zahtjeva ili atribut %2 ili %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
bs: Element %1 sa dečijim elementom %2 ne može imati atribut %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
bs: Element %1 bez atributa %2 nije dozvoljen unutar šeme bez ciljnog imenskog prostora.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
bs: Aspekti %1 i %2 ne mogu se pojaviti zajedno.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
bs: Aspekt %1 ne može biti %2 ako je aspekt %3 baznog tipa %4.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
bs: Aspekt %1 ne može biti %2 ili %3 ako je aspekt %4 baznog tipa %5.

en: %1 facet collides with %2 facet.
bs: Aspekt %1 sudara se sa aspektom %2.

en: %1 facet contains invalid regular expression
bs: Aspekt %1 sadrži loš regularni izraz

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
bs: Aspekt %1 sadrži lošu vrijednost %2: %3.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
bs: Aspekt %1 mora biti veći ili jednak aspektu %2 baznog tipa.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
bs: Aspekt %1 mora biti veći od aspekta %2 baznog tipa.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
bs: Aspekt %1 mora biti veći ili jednak aspektu %2 baznog tipa.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
bs: Aspekt %1 mora biti manji od aspekta %2 baznog tipa.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
bs: Aspekt %1 mora biti manji od aspekta %2.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
bs: Aspekt %1 mora biti manji ili jednak aspektu %2 baznog tipa.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
bs: Aspekt %1 mora biti veći ili jednak aspektu %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
bs: Aspekt %1 mora imati istu vrijednost kao aspekt %2 baznog tipa.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
bs: %1 ima različit broj polja u odnosu na ograničenje identiteta %2 na koje upućuje.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
bs: %1 ima džoker atributa a njegov bazni tip %2 nema.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
bs: %1 ima petlju nasljeđivanja u svom baznom tipu %2.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
bs: %1 je direktorijum.
    Izaberite drugo ime datoteke.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
bs: %1 je složeni tip. Pretapanje u složene tipove nije moguće. Međutim, radi pretapanje u atomske tipove poput %2.

en: %1 is an invalid %2
bs: %1 nije valjano %2

en: %1 is an invalid encoding name.
bs: %1 nije valjano ime kodiranja.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
bs: %1 nije valjana zastavica regularnog izraza. Valjane su:

en: %1 is an invalid namespace URI.
bs: %1 nije valjan URI imenskog prostora.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
bs: %1 nije valjan obrazac regularnog izraza: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
bs: %1 nije valjano ime režima šablona.

en: %1 is an unknown schema type.
bs: %1 nije poznat tip šeme.

en: %1 is an unsupported encoding.
bs: %1 nije podržano kodiranje.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
bs: %1 nije valjan znak u XML‑u 1.0.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
bs: %1 nije valjano ime za obradnu instrukciju.

en: %1 is not a valid numeric literal.
bs: %1 nije valjana doslovna niska broja.

en: %1 is not a whole number of minutes.
bs: %1 nije cio broj minuta.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
bs: %1 ne može da se izvodi iz %2 po proširenju, pošto ga potonje definiše kao konačno.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
bs: %1 ne može da se izvodi iz %2 po listi, zato što je potonji definiše kao konačnu.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
bs: %1 ne može da se izvodi iz %2 po ograničenju, pošto ga potonje definiše kao konačno.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
bs: %1 ne može da se izvodi iz %2 po uniji, pošto je potonji definiše kao konačnu.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
bs: %1 ne može da ima članski tip imena jednakog svome.

en: %1 is not allowed to have any facets.
bs: Za %1 nisu dozvoljeni aspekti.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
bs: %1 nije atomski tip. Pretapanje je moguće samo u atomske tipove.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
bs: %1 nije među deklaracijama atributa u dosegu. Imajte na umu da nije podržan uvoz šema.

en: %1 is not valid according to %2.
bs: %1 nije dobro prema %2.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
bs: %1 nije valjana kao vrijednost tipa %2.

en: %1 matches newline characters
bs: %1 poklapa znakove novog reda

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
bs: Iza %1 mora slijediti %2 ili %3, ne na kraju niske smjene.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
bs: %1 izvedenog džokera nije dobro ograničenje %2 baznog džokera.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
bs: Atribut %1 ili %2 upućivača %3 ne poklapa se sa deklaracijom atributa %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
bs: %1 upućuje na ograničenje identiteta %2 koje nije %3 ili %4 element.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
bs: %1 upućuje na nepoznati %2 ili %3 element %4.

en: %1 was called.
bs: %1 pozvano.

en: %1, %2 not defined
bs: %1, %2 nije definisano

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
bs: Aspekti %1, %2, %3, %4, %5 i %6 nisu dozvoljeni pri izvođenju po listi.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
bs: %1: ne postoji Unix datoteka ključa

en: %1: already exists
bs: %1: već postoji

en: %1: bad name
bs: %1: loše ime

en: %1: create size is less then 0
bs: %1: veličina stvaranja manja od 0

en: %1: doesn't exist
bs: %1: ne postoji

en: %1: doesn't exists
bs: %1: ne postoji

en: %1: ftok failed
bs: %1: neuspjelo ftok

en: %1: invalid size
bs: %1: loša veličina

en: %1: key is empty
bs: %1: ključ je prazan

en: %1: not attached
bs: %1: nije prikačen

en: %1: out of resources
bs: %1: nema više resursa

en: %1: permission denied
bs: %1: dozvola odbijena

en: %1: size query failed
bs: %1: neuspio upit veličine

en: %1: system-imposed size restrictions
bs: %1: sistemski nametnuto ograničenje veličine

en: %1: unable to lock
bs: %1: ne mogu da zaključam

en: %1: unable to make key
bs: %1: ne mogu da napravim ključ

en: %1: unable to set key on lock
bs: %1: ne mogu da postavim ključ na bravu

en: %1: unable to unlock
bs: %1: ne mogu da otključam

en: %1: unknown error %2
bs: %1: nepoznata greška %2

en: &Cancel
bs: &Odustani

en: &Close
bs: &Zatvori

en: &Copy
bs: &Kopiraj

en: &Find in Script...
bs: &Nađi u skripti...

en: &Finish
bs: &Završi

en: &Help
bs: P&omoć

en: &Move
bs: &Premjesti

en: &Name:
bs: &Ime:

en: &Next
bs: &Dalje

en: &Next >
bs: &Dalje >

en: &Options <<
bs: &Opcije <<

en: &Options >>
bs: &Opcije >>

en: &Paste
bs: &Umetni

en: &Print
bs: &Štampaj

en: &Redo
bs: &Vrati

en: &Restore
bs: &Obnovi

en: &Select All
bs: Izaberi &sve

en: &Size
bs: &Veličina

en: &Step up
bs: Korak &gore

en: &Underline
bs: Podv&učeno

en: &Undo
bs: &Poništi

en: &Unshade
bs: Ne&sjenčeno

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
bs: Atribut ‘%1’ ima loš sadržaj tipa QName: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
bs: „%1“ je loš ELF objekat (%2)

en: '%1' is not an ELF object
bs: „%1“ nije ELF objekat

en: '%1' is not an ELF object (%2)
bs: „%1“ nije ELF objekat (%2)

en: (Untitled)
bs: (Neimenovano)

en: , but got '
bs: , a dobijeno '

en: - %1 is not a namespace
bs: - %1 nije prostor za ime

en: - nested namespaces not allowed
bs: - ugniježđeni prostor za ime nedozvoljen

en: 0.125x
bs: 0,125×

en: 0.1x
bs: 0.1×

en: 0.25x
bs: 0,25×

en: 0.5x
bs: 0,5×

en: < &Back
bs: < &Nazad

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
bs: <b>Ime „%1“ ne može biti upotrebljeno.</b><p>Pokušajte s drugim imenom, sa manje znakova ili bez interpunkcije.

en: <empty>
bs: <prazno>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
bs: <h3>O Qt‑u</h3><p>Ovaj program koristi izdanje Qt‑a %1.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
bs: <html>Prelaz na zvučnu karticu <b>%1</b><br/>koja ima veći prioritet ili je specijalno konfigurisana za ovaj prenos.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
bs: <html>Prebacuje na uređaj za puštanje zvuka <b>%1</b><br/>koji je upravo postao dostupan i poželjniji je.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
bs: <html>Uređaj za puštanje zvuka <b>%1</b> ne radi.<br/>Spadam na <b>%2</b>.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
bs: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Pretraga omotana

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
bs: <qt>Želite li da prebrišete datoteku?</qt>

en: A comment cannot contain %1
bs: Komentar ne može sadržati %1

en: A comment cannot end with a %1.
bs: Komentar se ne može završiti sa %1.

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
bs: Susretnuta je konstrukcija koja nije dozvoljena u tekućem jeziku (%1).

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
bs: Podrazumijevani imenski prostor se mora deklarisati prije funkcija, promjenljivih i opcija.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
bs: Neposredni konstruktor elementa nije dobro formiran. %1 se završava sa %2.

en: A function already exists with the signature %1.
bs: Već postoji funkcija sa potpisom %1.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
bs: Bibliotečki modul se ne može direktno izračunati. Mora se uvesti iz glavnog modula.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
bs: Parametar u funkciji ne može se deklarisati kao tunel.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
bs: Pozicioni predikat se mora razriješiti u jedinstvenu brojevnu vrijednost.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
bs: Nedostaje neophodni kodek. Morate instalirati sljedeće kodeke radi puštanja ovog sadržaja: %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
bs: Funkcija opisa stila mora imati ime s prefiksom.

en: A template with name %1 has already been declared.
bs: Šablon po imenu %1 već je deklarisan.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
bs: Vrijednost tipa %1 ne može biti predikat, jer on mora biti vrijednost ili brojevnog ili radnog logičkog tipa.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
bs: Vrijednost tipa %1 ne može imati radnu logičku vrijednost.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
bs: Vrijednost tipa %1 mora sadržati paran broj cifara, što nije slučaj sa %2.

en: A variable with name %1 has already been declared.
bs: Promjenljiva po imenu %1 već je deklarisana.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
bs: Zonski pomak mora biti iz opsega %1-%2, inkluzivno. %3 je van opsega.

en: A0 (841 x 1189 mm)
bs: A0 (841×1189 mm)

en: A1 (594 x 841 mm)
bs: A1 (594×841 mm)

en: A2 (420 x 594 mm)
bs: A2 (420×594 mm)

en: A3 (297 x 420 mm)
bs: A3 (297×420 mm)

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
bs: A4 (210×297 mm, 8,26×11,7 in)

en: A5 (148 x 210 mm)
bs: A5 (148×210 mm)

en: A6 (105 x 148 mm)
bs: A6 (105×148 mm)

en: A7 (74 x 105 mm)
bs: A7 (74×105 mm)

en: A8 (52 x 74 mm)
bs: A8 (52×74 mm)

en: A9 (37 x 52 mm)
bs: A9 (37×52 mm)

en: About Qt
bs: O Qt‑u

en: Access denied
bs: Pristup odbijen

en: Actions
bs: Radnje

en: Activate
bs: Aktiviraj

en: Activate the tab
bs: Aktiviraj karticu

en: Activates the program's main window
bs: Aktivira glavni prozor programa

en: Address type not supported
bs: Tip adrese nije podržan

en: Advanced
bs: Napredno

en: Alias property exceeds alias bounds
bs: Svojstvo alijasa prelazi granice alijasa

en: Aliases: %1
bs: Alijasi: %1

en: Align Left
bs: Poravnaj lijevo

en: Align Right
bs: Poravnaj desno

[ctx: All other platforms]
en: Folder
bs: Direktorij

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
bs: Prečica

[ctx: All other platforms]
en: Type
bs: Tip

en: Already exists
bs: Već postoji

en: Ambiguous %1 not handled
bs: Dvosmisleno %1 nije obrađeno

en: Ambiguous rule match.
bs: Dvosmisleno pravilo poklapanja.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
bs: Atribut %1 mora imati valjano %2 kao vrijednost, što %3 nije.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
bs: Atribut %1 s vrijednošću %2 već je definisan.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
bs: Argument po imenu %1 već je deklarisan. Imena argumenata moraju biti jedinstvena.

en: An attribute by name %1 has already been created.
bs: Atribut po imenu %1 već postoji.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
bs: Atributski čvor ne može biti dijete dokument-čvora. Stoga je atribut %1 na pogrešnom mjestu.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
bs: Atribut po imenu %1 već se javio u ovom elementu.

en: Animation is an abstract class
bs: Animacija je apstraktna vrsta

en: Another socket is already listening on the same port
bs: Drugi soket već sluša na istom portu

en: Application is an abstract class
bs: Aplikacija je apstraktna klasa

en: Apply
bs: Primijeni

en: Apply Changes to Document
bs: Primijeni izmjene na dokument

en: Apply Changes to QML Viewer
bs: Primijeni izmjene na prikazivač QML‑a

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
bs: Bar jedan element %1 mora se javiti kao dijete %2.

en: At least one %1-element must occur before %2.
bs: Mora se javiti bar jedan element %1 prije %2.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
bs: Mora se javiti bar jedan element %1 unutar %2.

en: At least one component must be present.
bs: Mora biti prisutna bar jedna komponenta.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
bs: Bar jedan režim mora biti zadat u atributu %1 elementa %2.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
bs: Bar jedna vremenska komponenta mora slijediti %1‑razdvajač.

en: Attached properties cannot be used here
bs: Dodane osobine ne mogu biti korištene ovdje

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
bs: Pokušaj upotrebe IPv6 soketa na platformi bez podrške za IPv6

en: Attribute %1 already defined.
bs: Atribut %1 je već definisan.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
bs: Atributi %1 i %2 međusobno su isključivi.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
bs: Atribut %1 ne može se serijalizovati jer se javlja na najvišem nivou.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
bs: Atribut %1 ne može se javiti uz element %2. Dozvoljeni su samo %3, %4 i standardni atributi.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
bs: Atribut %1 ne može se javiti uz element %2. Dozvoljen je %3 i standardni atributi.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
bs: Atribut %1 ne može se javiti uz element %2. Dozvoljen je samo %3 i standardni atributi.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
bs: Atribut %1 ne može se javiti uz element %2. Dozvoljeni su samo standardni atributi.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
bs: Atribut %1 ne može imati vrijednost %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
bs: Atribut %1 ima loš sadržaj.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
bs: Atribut %1 sadrži loše podatke: %2

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
bs: Atribut %1 ne poklapa džoker atributa.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
bs: Atribut %1 iz baznog tipa nedostaje u izvedenom.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
bs: Atribut %1 ima ograničenje vrijednosti ali mu je tip izveden iz %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
bs: Atribut %1 u izvedenom složenom tipu mora imati ograničenje vrijednosti %2 kao u baznom tipu.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
bs: Atribut %1 u izvedenom složenom tipu mora imati ograničenje vrijednosti %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
bs: Atribut %1 u izvedenom složenom tipu mora imati isto ograničenje vrijednosti %2 kao u baznom tipu.

en: Attribute group %1 already defined.
bs: Grupa atributa %1 je već definisana.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
bs: Grupa atributa %1 sadrži atribut %2 koji ima ograničenje vrijednosti ali tip naslijeđen od %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
bs: U grupa atributa %1 udvostručen je atribut %2.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
bs: Grupa atributa %1 sadrži dva različita atributa čiji su tipovi izvedeni iz %2.

en: Attribute group %1 has circular reference.
bs: Grupa atributa %1 ima kružni upućivač.

en: Attribute redefined.
bs: Atribut redefinisan.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
bs: Džoker atributa za %1 nije dobro ograničenje džokera iz baznog tipa %2.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
bs: Atributi složenog tipa %1 nisu dobro proširenje atributa baznog tipa %2: %3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
bs: Atributi složenog tipa %1 nisu dobro ograničenje atributa baznog tipa %2: %3.

en: Audio or video components could not be played
bs: Audio ili video komponenta ne može da se pusti

en: Audio output error
bs: Greška audio izlaza

en: B0 (1000 x 1414 mm)
bs: B0 (1000×1414 mm)

en: B1 (707 x 1000 mm)
bs: B1 (707×1000 mm)

en: B10 (31 x 44 mm)
bs: B10 (31×44 mm)

en: B2 (500 x 707 mm)
bs: B2 (500×707 mm)

en: B3 (353 x 500 mm)
bs: B3 (353×500 mm)

en: B4 (250 x 353 mm)
bs: B4 (250×353 mm)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
bs: B5 (176×250 mm, 6,93×9,84 in)

en: B6 (125 x 176 mm)
bs: B6 (125×176 mm)

en: B7 (88 x 125 mm)
bs: B7 (88×125 mm)

en: B8 (62 x 88 mm)
bs: B8 (62×88 mm)

en: B9 (44 x 62 mm)
bs: B9 (44×62 mm)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
bs: Idi nazad

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
bs: Bazni atribut %1 je neophodan a izvedeni nije.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
bs: Bazni atribut %1 je neophodan a nedostaje u izvedenoj definiciji.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
bs: Bazna definicija sadrži element %1 koji nedostaje u izvedenoj definiciji.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
bs: Bazni tip %1 elementa %2 ne može da se razriješi.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
bs: Bazni tip %1 složenog tipa ne može da se razriješi.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
bs: Za bazni tip %1 jednostavnog tipa %2 nije dozvoljeno ograničenje u atributu %3.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
bs: Bazni tip %1 jednostavnog tipa %2 mora biti varijeteta union.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
bs: Bazni tip jednostavnog tipa %1 ne može biti složenog tipa %2.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
bs: Bazni tip jednostavnog tipa %1 definiše izvođenje po ograničenju kao konačno.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
bs: Bazni tip jednostavnog tipa %1 mora imati varijetet tipa list.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
bs: Temeljno sidro ne može biti korišteno zajedno sa gornjim, donjim i vertikalnim centralnim sidrima.

en: Binary content does not match the length facet.
bs: Binarni sadržaj ne poklapa aspekt length.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
bs: Binarni sadržaj ne poklapa aspekt maxLength.

en: Binary content does not match the minLength facet.
bs: Binarni sadržaj ne poklapa aspekt minLength.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
bs: Binarni sadržaj nije spomenut u aspektu enumeration.

en: Binding loop detected for property "%1"
bs: Povezujuća petlja otkrivena za osobinu "%1"

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
bs: Blokovsko ograničenje izvedenog elementa %1 ne smje biti slabije od onog u baznom elementu.

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
bs: Podebljano

en: Boolean content does not match pattern facet.
bs: Logički sadržaj ne poklapa aspekt pattern.

en: Bottom
bs: Dno

en: Breakpoint Condition:
bs: Uslov prijelomne tačke:

en: Breakpoints
bs: Prijelomne tačke

en: C5E (163 x 229 mm)
bs: C5E (163×229 mm)

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
bs: Ne može da se obradi nepoznat element %1, očekivani su: %2.

en: Can only assign one binding to lists
bs: Moguće je dodijeliti samo jedno uvezivanje za liste

en: Cancel
bs: Odustani

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
bs: Nemoguće usidriti horizontalnu ivicu na vertikalnu ivicu.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
bs: Nemoguće usidriti vertikalnu ivicu na horizontalnu ivicu.

en: Cannot anchor item to self.
bs: Nemoguće samousidravanje podatka.

en: Cannot anchor to a null item.
bs: Nemoguće usidriti na nepostojeći podatak.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
bs: Nemoguće pričrvstiti na predmet koji nije važniji ili jednak.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
bs: Nemoguće animirati nepostojeću osobinu "%1"

en: Cannot animate read-only property "%1"
bs: Nemoguće animirati fiksnu osobinu "%1"

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
bs: Nemoguće dodijeliti vrijednost direktno u grupne osobine

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
bs: Nemoguće dodijeliti vrijednost signalu (očekuje skriptu(kod) za pokretanje)

en: Cannot assign multiple values to a script property
bs: Nije moguće dodijeliti višestruke vrijednosti osobini skripte

en: Cannot assign multiple values to a singular property
bs: Jednostrukom svojstvu skripte ne mogu se dodijeliti višestruke vrednosti

en: Cannot assign object to list
bs: Nemoguće dodati objekat na listu

en: Cannot assign object to property
bs: Nije moguće dodijeliti objekat osobini

en: Cannot assign primitives to lists
bs: Nije moguće dodijeliti osnovne funkcije za liste

en: Cannot assign to non-existent default property
bs: Nemoguće dodijeliti nepostojećoj podrazumijevanoj osobini

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
bs: Nemoguće dodijeliti nepostojećoj osobini "%1"

en: Cannot assign to read-only property "%1"
bs: Nemoguće dodijeliti fiksnoj osobini "%1"

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
bs: Nemoguće promjeniti animaciju.

en: Cannot create %1 for output
bs: Ne mogu da napravim %1 za izlaz

en: Cannot create empty component specification
bs: Nemoguće stvoriti praznu specifikaciju komponente

en: Cannot load library %1: %2
bs: Ne mogu da učitam biblioteku %1: %2

en: Cannot open %1 for input
bs: Ne mogu da otvorim %1 za ulaz

en: Cannot open %1: is a directory
bs: Ne mogu da otvorim %1: to je direktorijum

en: Cannot open for output
bs: Ne mogu da otvorim za izlaz

en: Cannot open: %1
bs: Neuspjelo otvaranje: %1

en: Cannot override FINAL property
bs: Ne mogu poništiti FINAL osobinu

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
bs: Ne mogu da dam sertifikat bez ključa, %1

en: Cannot remove source file
bs: Ne mogu da uklonim izvornu datoteku

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
bs: Ne mogu da razriješim simbol ‘%1’ u %2: %3

en: Cannot set a duration of < 0
bs: Nemoguće odrediti trajanje <0

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
bs: Nemoguće specificirati lijeva, desna i horizontalna centralna sidra.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
bs: Nemoguće specificirati gornja, donja i veritkalna centralna sidra.

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
bs: Ne mogu da počnem puštanje. 
    
    Provjerite instalaciju GStreamera i pobrinite se da
    je instaliran paket libgstreamer-plugins-base.

en: Cannot unload library %1: %2
bs: Ne mogu da odučitam biblioteku %1: %2

en: Case Sensitive
bs: Razlikuj veličinu slova

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
bs: Pretapanje u %1 nije moguće jer je apstraktnog tipa, od kojeg se ne može načiniti primjerak.

en: Center
bs: Centriraj

en: Centimeters (cm)
bs: Centimetri (cm)

en: Check
bs: Popuni

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
bs: Provjeri gramatiku i pravopis

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
bs: Provjera pravopisa

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
bs: Provjeravaj pravopis u toku pisanja

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
bs: Dečiji element nedostaje u tom dosegu, mogući dečiji elementi su: %1.

en: Circular group reference for %1.
bs: Kružni grupni upućivač za %1.

en: Circular inheritance of base type %1.
bs: Kružno nasljeđivanje baznog tipa %1.

en: Circular inheritance of union %1.
bs: Kružno nasljeđivanje unije %1.

en: Circularity detected
bs: Otkriveno kruženje

en: Clear
bs: Očisti

en: Clear Console
bs: Očisti konzolu

en: Clear Debug Output
bs: Očisti ispravljački izlaz

en: Clear Error Log
bs: Očisti dnevnik grešaka

en: Close
bs: Zatvori

en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

en: Close the tab
bs: Zatvori karticu

en: Closes the window
bs: Zatvara prozor

en: Collate
bs: Upareno

en: Color
bs: Boja

en: Color Mode
bs: Režim boja

en: Color Picker
bs: Birač boja

en: Commit
bs: Predaj

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
bs: Složeni tip %1 ne može se izvesti po proširenju iz %2, pošto potonji ima element %3 u svom modelu sadržaja.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
bs: Složeni tip %1 ne može se izvesti iz baznog tipa %2%3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
bs: Složeni tip %1 sadrži atribut %2 koji ima ograničenje vrijednosti ali tip naslijeđen od %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
bs: U složenom tipu %1 udvostručen je atribut %2.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
bs: Složeni tip %1 sadrži dva različita atributa čiji su tipovi izvedeni iz %2.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
bs: Složeni tip %1 ima udvostručen element %2 u svom modelu sadržaja.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
bs: Složeni tip %1 ima nedeterministički sadržaj.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
bs: Nije dozvoljeno da složeni tip %1 bude apstraktan.

en: Complex type %1 must have simple content.
bs: Složeni tip %1 mora imati jednostavan sadržaj.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
bs: Složeni tip %1 mora imati isti jednostavni tip kao njegova bazna klasa %2.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
bs: Složeni tip %1 sa jednostavnim sadržajem ne može biti izveden iz složenog baznog tipa %2.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
bs: Složeni tip izvedenog elementa %1 ne može biti dobro izveden iz baznog elementa.

en: Component elements may not contain properties other than id
bs: Elementi komponente ne smiju sadržavati osobine osim id-a

en: Component objects cannot declare new functions.
bs: Objekti komponente ne mogu davati nove funkcije.

en: Component objects cannot declare new properties.
bs: Predmeti komponente ne mogu davati nove osobine.

en: Component objects cannot declare new signals.
bs: Predmeti komponente ne mogu davati nove signale.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
bs: Komponenta sa ID‑om %1 definisana je ranije.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
bs: SOCKS (v5) server ne dozvoljava vezu

en: Connection refused
bs: Veza odbijena

en: Connection timed out
bs: Vezi isteklo vrijeme

en: Connection to proxy closed prematurely
bs: Veza s proksijem prerano okončana

en: Connection to proxy refused
bs: Veza s proksijem odbijena

en: Connection to proxy timed out
bs: Vezi s proksijem isteklo vrijeme

en: Connections: nested objects not allowed
bs: Konekcije: ugniježđeni objekti nedozvoljeni

en: Connections: script expected
bs: Konekcije:

en: Connections: syntax error
bs: Konekcije: sintaksička greška

en: Console
bs: Konzola

en: Contains commands to manipulate the window
bs: Sadrži naredbe za rukovanje prozorom

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
bs: Model sadržaja složenog tipa %1 ima element %2, zbog čega se ne može izvesti po proširenju iz nepraznog tipa.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
bs: Model sadržaja složenog tipa %1 nije dobro proširenje modela sadržaja tipa %2.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
bs: Sadržaj atributa %1 elementa %2 ne može biti iz imenskog prostora %3.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
bs: Sadržaj atributa %1 ne poklapa definisano ograničenje vrijednosti.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
bs: Sadržaj atributa %1 ne poklapa njegovu definiciju tipa: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
bs: Sadržaj elementa %1 ne poklapa definisano ograničenje vrijednosti.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
bs: Sadržaj elementa %1 ne poklapa njegovu definiciju tipa: %2.

en: Continue
bs: Nastavi

en: Copies
bs: Kopije

en: Copies:
bs: Kopija:

en: Copy &Link Location
bs: Kopiraj &lokaciju veze

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
bs: Kopiraj audio

en: Copy Color
bs: Kopiraj boju

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
bs: Kopiraj adresu slike

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
bs: Kopiraj sliku

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
bs: Kopiraj vezu

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
bs: Kopiraj video

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
bs: Kopiraj

en: Could not begin transaction
bs: Ne mogu da otpočnem transakciju

en: Could not commit transaction
bs: Ne mogu da predam transakciju

en: Could not connect
bs: Ne mogu da se povežem

en: Could not decode media source.
bs: Ne mogu da dekodiram izvor medijuma.

en: Could not instantiate cursor delegate
bs: Neuspjelo davanje primjera delegata kursora.

en: Could not load cursor delegate
bs: Neuspjelo učitavanje delegata kursora.

en: Could not locate media source.
bs: Ne mogu da lociram izvor medijuma.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
bs: Ne mogu da otvorim audio uređaj. Već je u upotrebi.

en: Could not open input redirection for reading
bs: Ne mogu da otvorim preusmjerenje ulaza za čitanje

en: Could not open media source.
bs: Ne mogu da otvorim izvor medijuma.

en: Could not open output redirection for writing
bs: Ne mogu da otvorim preusmjerenje izlaza za pisanje

en: Could not read footer
bs: Ne mogu da pročitam podnožje

en: Could not read image data
bs: Ne mogu da pročitam podatke slike

en: Could not reset to start position
bs: Nisam mogao vratiti u početni položaj

en: Could not rollback transaction
bs: Ne mobu da uvratim transakciju

en: Could not seek to image read footer
bs: Ne mogu da odem do podnožja za čitanje slike

en: Cu&t
bs: &Isijeci

en: Current Page
bs: Trenutna strana

en: Custom
bs: Posebna

en: Customize...
bs: Prilagodi...

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
bs: Isijeci

en: DLE (110 x 220 mm)
bs: DLE (110×220 mm)

en: DRM error
bs: Greška DRM‑a

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
bs: Podatak tipa %1 ne može biti prazan.

en: Datagram was too large to send
bs: Datagram je preveliki za slanje

en: Date Modified
bs: Datum izmjene

en: Date time content does not match pattern facet.
bs: Datumsko-vremenski sadržaj ne poklapa aspekt pattern.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
bs: Datumsko-vremenski sadržaj ne poklapa aspekt maxExclusive.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
bs: Datumsko-vremenski sadržaj ne poklapa aspekt maxInclusive.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
bs: Datumsko-vremenski sadržaj ne poklapa aspekt minExclusive.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
bs: Datumsko-vremenski sadržaj ne poklapa aspekt minInclusive.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
bs: Datumsko-vremenski sadržaj nije spomenut u aspektu enumeration.

en: Day %1 is invalid for month %2.
bs: Dan %1 nije valjan za mjesec %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
bs: Dan %1 je izvan opsega %2-%3.

en: Debug
bs: Ispravljanje

en: Debug Output
bs: Ispravljački izlaz

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
bs: <nedefinisano>

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
bs: [niz dužine %1]

en: Decay HF ratio (%)
bs: Odnos VF opadanja (%)

en: Decay time (ms)
bs: Vrijeme opadanja (ms)

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
bs: Decimalni sadržaj ne poklapa aspekt fractionDigits.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
bs: Decimalni sadržaj ne poklapa aspekt totalDigits.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
bs: Ne postoji deklaracija za atribut %1.

en: Declaration for element %1 does not exist.
bs: Deklaracija elementa %1 ne postoji.

en: Decoder error
bs: Greška dekodera

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
bs: Ponovi

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
bs: Poništi

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
bs: Podrazumijevano

en: Defaults
bs: Podrazumijevano

en: Delegate component must be Item type.
bs: Komponenta delegata mora biti u tipu podatka.

en: Delete
bs: Obriši

en: Delete to the end of the word
bs: Obriši do kraja riječi

en: Delete to the start of the word
bs: Obriši do početka riječi

en: Density (%)
bs: Gustina (%)

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
bs: Metod izvođenja %1 mora biti proširenjem, zato što je bazni tip %2 jednostavan.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
bs: Izvedeni atribut %1 ne postoji u baznoj definiciji.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
bs: Izvedeni atribut %1 ne poklapa džoker u baznoj definiciji.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
bs: Izvedena definicija sadrži element %1 koji ne postoji u baznoj definiciji.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
bs: Izvedeni element %1 ne može da se nuluje ako ne može i bazni.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
bs: Izvedeni element %1 ima slabije ograničenje vrijednosti od bazne partikule.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
bs: Izvedenom elementu %1 nedostaje vrijednost ograničenja po definiciji u baznoj partikuli.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
bs: Izvedena partikula dozvoljava sadržaj koji nije dozvoljen u baznoj.

en: Derived particle is missing element %1.
bs: Izvedenoj partikuli nedostaje element %1.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
bs: Izvedeni džoker nije podskup baznog džokera.

en: Destination file exists
bs: Odredišna datoteka postoji

en: Diffusion (%)
bs: Difuzija (%)

en: Disable Breakpoint
bs: Isključi prijelomnu tačku

en: Disconnected
bs: Veza prekinuta

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
bs: Prikazuje naziv prozora i sadrži kontrole za rukovanje njime

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
bs: Dijeljenje vrijednosti tipa %1 sa %2 (ne‑brojem) nije dozvoljeno.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
bs: Dijeljenje vrijednosti tipa %1 sa %2 ili %3 (plus ili minus nula) nije dozvoljeno.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
bs: Dijeljenje (%1) nulom (%2) nije definisano.

en: Dock
bs: Usidri

en: Document is not a XML schema.
bs: Dokument nije XML šema.

en: Done
bs: Gotovo

en: Double content does not match pattern facet.
bs: Sadržaj dvostruke tačnosti ne poklapa aspekt pattern.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
bs: Sadržaj dvostruke tačnosti ne poklapa aspekt maxExclusive.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
bs: Sadržaj dvostruke tačnosti ne poklapa aspekt maxInclusive.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
bs: Sadržaj dvostruke tačnosti ne poklapa aspekt minExclusive.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
bs: Sadržaj dvostruke tačnosti ne poklapa aspekt minInclusive.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
bs: Sadržaj dvostruke tačnosti nije spomenut u aspektu enumeration.

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
bs: Snimi sliku

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
bs: Snimi vezu...

en: Download error
bs: Greška u preuzimanju

en: Duplex Printing
bs: Dupleks štampanje

en: Duplicate default property
bs: Dupla podrazumijevana osobina

en: Duplicate method name
bs: Duplo ime metode

en: Duplicate property name
bs: Dupli naziv osobine

en: Duplicate signal name
bs: Duplo ime signala

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
bs: Udvostručena imena elemenata %1 u elementu %2.

en: Duplicated facets in simple type %1.
bs: Udvostručeni aspekti u jednostavnom tipu %1.

en: Duration content does not match pattern facet.
bs: Sadržaj tipa trajanja ne poklapa aspekt pattern.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
bs: Sadržaj tipa trajanja ne poklapa aspekt maxExclusive.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
bs: Sadržaj tipa trajanja ne poklapa aspekt maxInclusive.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
bs: Sadržaj tipa trajanja ne poklapa aspekt minExclusive.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
bs: Sadržaj tipa trajanja ne poklapa aspekt minInclusive.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
bs: Sadržaj tipa trajanja nije spomenut u aspektu enumeration.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
bs: Svako ime parametra u šablonu mora biti jedinstveno; %1 se ponavlja.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
bs: Ne može se izračunati radna logička vrijednost za niz koja sadrži dvije ili više atomskih vrijednosti.

en: Effects
bs: Efekti

en: Element %1 already defined.
bs: Element %1 je već definisan.

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
bs: Element %1 ne može se serijalizovati jer se javlja izvan dokument-elementa.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
bs: Element %1 ne može sadržati druge elemente, pošto mu sadržaj fiksan.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
bs: Element %1 ne može imati konstruktor niza.

en: Element %1 cannot have children.
bs: Element %1 ne može imati djecu.

en: Element %1 contains invalid content.
bs: Element %1 ima loš sadržaj.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
bs: Element %1 sadrži nedozvoljene atribute.

en: Element %1 contains not allowed child content.
bs: Element %1 sadrži nedozvoljeni dečiji sadržaj.

en: Element %1 contains not allowed child element.
bs: Element %1 sadrži nedozvoljene dečije elemente.

en: Element %1 contains not allowed text content.
bs: Element %1 sadrži nedozvoljeni tekstualni sadržaj.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
bs: Element %1 sadrži dva atributa tipa %2.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
bs: Element %1 sadrži nepoznati atribut %2.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
bs: Element %1 ne poklapa ograničenje imenskog prostora po džokeru iz bazne partikule.

en: Element %1 exists twice with different types.
bs: Element %1 dat je dvaput sa različitim tipovima.

en: Element %1 is declared as abstract.
bs: Element %1 je deklarisan kao apstraktan.

en: Element %1 is missing child element.
bs: Elementu %1 nedostaje dečiji element.

en: Element %1 is missing in derived particle.
bs: Element %1 nedostaje u izvedenoj partikuli.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
bs: Elementu %1 nedostaje neophodni atribut %2.

en: Element %1 is not allowed at this location.
bs: Element %1 nije dozvoljen na ovom mjestu.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
bs: Element %1 nije dozvoljen u ovom dosegu, mogući elementi su: %2.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
bs: Element %1 ne može da ima ograničenje vrijednosti ako mu je bazni tip složen.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
bs: Element %1 ne može da ima ograničenje vrijednosti ako mu je bazni tip izveden iz %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
bs: Element %1 ne može da ima pripadnost supstitucijskoj grupi pošto nije globalni element.

en: Element %1 is not defined in this scope.
bs: Element %1 nije definisan u ovom dosegu.

en: Element %1 is not nillable.
bs: Element %1 ne može da se nuluje.

en: Element %1 must come last.
bs: Element %1 mora biti na kraju.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
bs: Element %1 mora imati bar jedan od atributa %2 i %3.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
bs: Element %1 mora imati ili atribut %2 ili konstruktor niza.

en: Element contains content although it is nillable.
bs: Element ima sadržaj iako se može nulovati.

en: Element group %1 already defined.
bs: Grupa elemenata %1 je već definisana.

en: Element is not creatable.
bs: Elemenat je nemoguć.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
bs: Prazna partikula ne može se izvesti iz neprazne.

en: Empty property assignment
bs: Prazna dodjela osobine

en: Empty signal assignment
bs: Prazna dodjela signala

en: Enable Breakpoint
bs: Uključi prijelomnu tačku

en: Enabled
bs: Uključeno

en: Encoding %1 is unsupported
bs: Kodiranje %1 nije podržano

en: Encountered incorrectly encoded content.
bs: Susretnut neispravno kodiran sadržaj.

en: Enter a value:
bs: Unesite vrijednost:

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
bs: Aspekt nabrajanja ima loš sadržaj: {%1} nije vrijednost tipa %2.

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
bs: Greška %1 u %2, kod reda %3 kolona %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
bs: Greška %1 u %2: %3

en: Error Log
bs: Dnevnik grešaka

en: Error closing database
bs: Greška pri zatvaranju baze

en: Error creating SSL context (%1)
bs: Greška pri stvaranju SSL konteksta (%1)

en: Error creating SSL session, %1
bs: Greška pri stvaranju SSL sesije, %1

en: Error creating SSL session: %1
bs: Greška pri stvaranju SSL sesije: %1

en: Error decoding: %1: %2
bs: Greška u dekodiranju: %1: %2

en: Error during SSL handshake: %1
bs: Greška tokom SSL rukovanja: %1

en: Error loading local certificate, %1
bs: Greška pri učitavanju lokalnog sertifikata, %1

en: Error loading private key, %1
bs: Greška pri učitavanju privatnog ključa, %1

en: Error opening URL
bs: Greška pri otvaranju URL‑a

en: Error opening database
bs: Greška pri otvaranju baze

en: Error opening file
bs: Greška pri otvaranju datoteke

en: Error opening resource
bs: Greška pri otvaranju resursa

en: Error opening source: media type could not be determined
bs: Greška pri otvaranju izvora: nepoznat tip medijuma.

en: Error opening source: resource is compressed
bs: Greška pri otvaranju izvora: resurs je kompresovan.

en: Error opening source: resource not opened
bs: Greška pri otvaranju izvora: resurs nije otvoren.

en: Error opening source: resource not valid
bs: Greška pri otvaranju izvora: resurs nije dobar.

en: Error opening source: type not supported
bs: Greška pri otvaranju izvora: tip nije podržan.

en: Error reading from process
bs: Greška pri čitanju iz procesa

en: Error while downloading %1: %2
bs: Greška pri preuzimanju %1: %2

en: Error while reading: %1
bs: Greška tokom čitanja: %1

en: Error while uploading %1: %2
bs: Greška pri kačenju %1: %2

en: Error writing to process
bs: Greška pri pisanju u proces

en: Execute
bs: Izvrši

en: Executive
bs: Egzekutiv

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
bs: Egzekutiv (7,5×10 in, 191×254 mm)

en: Exit
bs: Izlaz

en: Expected
bs: Očekivano

en: Expected character data.
bs: Očekivani znakovni podaci.

en: Extra content at end of document.
bs: Suvišan sadržaj na kraju dokumenta.

en: Failed to get image from provider: %1
bs: Neuspjelo preuzimanje slike: %1

en: Failed to set requested IAP
bs: Greška u postavljanju zahtijevanog IAP

en: Failure to write block
bs: Neuspjeh pri upisivanju bloka

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
bs: Neuspjeh pretapanja iz %1 u %2: %3

en: False
bs: Netačno

en: Field %1 has no simple type.
bs: Polje %1 nema jednostavnog tipa.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
bs: Ne može se pisati u datoteku %1.
    Izaberite drugo ime datoteke.

en: File exists
bs: Datoteka postoji

en: File name case mismatch for "%1"
bs: Neslaganje veličine slova u imenu datoteke za „%1“

en: Find &Next
bs: Nađi &sljedeće

en: Find &Previous
bs: Nađi &prethodno

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
bs: Nije dozvoljeno fiksno ograničenje vrijednosti za element koji se može nulovati.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
bs: Ograničenje na fiksnu vrijednost elementa %1 razlikuje se od ograničenja u baznoj partikuli.

en: Float
bs: Plutaj

en: Folio (210 x 330 mm)
bs: Folio (210×330 mm)

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
bs: Fontovi

en: Font st&yle
bs: &Stil fonta

en: Form
bs: Formular

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
bs: Naprijed

en: General SOCKSv5 server failure
bs: Opšti krah SOCKS (v5) servera

en: GestureArea: nested objects not allowed
bs: GestureArea: ugniježđeni objekti nisu dozvoljeni

en: GestureArea: script expected
bs: GestureArea: očekivana skripta

en: GestureArea: syntax error
bs: GestureArea: sintaksna greška

en: Getting position failed
bs: Neuspjelo očitavanje položaja

en: Go Back
bs: Idi nazad

en: Go to Line
bs: Idi na red

en: Grayscale
bs: Sivi tonovi

en: Height:
bs: Visina:

en: Help
bs: Pomoć

en: Hide Details...
bs: Sakrij detalje...

en: Home
bs: LičniDirektorij

en: Host not found
bs: Server nije pronađen

en: Host unreachable
bs: Server je nedostupan

en: ID illegally masks global JavaScript property
bs: ID nedozvoljeno prekriva globalnu JavaScript osobinu

en: ID value '%1' is not unique.
bs: ID vrijednost ‘%1’ nije jedinstvena.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
bs: ID-ovi ne mogu počinjati velikim slovom

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
bs: ID mora sadržavati samo slova, brojeve ili donje crte

en: IDs must start with a letter or underscore
bs: ID-ovi moraju počinjati slovom ili donjom crtom

en: Identity constraint %1 already defined.
bs: Ograničenje identiteta %1 je već definisano.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
bs: Ako obije vrijednosti imaju zonske pomake, oni moraju biti isti. %1 i %2 to nisu.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
bs: Ako element %1 nema atribut %2, ne može imati ni %3 ni %4.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
bs: Ako je prvi argument prazan niz ili niska nulte dužine (bez imenskog prostora), prefiks se ne može zadati. Zadat je prefiks %1.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
bs: Ignoriši

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
bs: Ignoriši

en: Illegal method name
bs: Nedozvoljeno ime metode

en: Illegal namespace declaration.
bs: Nedozvoljena deklaracija imenskog prostora.

en: Illegal property name
bs: Nedozvoljeno ime osobine

en: Illegal signal name
bs: Nedozvoljeno ime signala

en: Image depth not valid
bs: Dubina slike nije važeća

en: Image mHeader read failed
bs: Neuspjelo čitanje mHeader slike

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
bs: Tip slike (nije Truvision 2.0) nije podržan

en: Image type not supported
bs: Tip slike nije podržan

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
bs: U konstruktoru imenskog prostora, vrijednost imenskog prostora ne može biti prazna niska.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
bs: U pojednostavljenom modulu opisa stila, mora biti prisutan atribut %1.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
bs: U XSLT obrascu, ne može se koristiti osa %1, već samo %2 i %3.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
bs: U XSLT obrascu, funkcija %1 ne može imati treći argument.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
bs: U XSLT obrascu, samo funkcije %1 i %2, a ne %3, mogu služiti za poklapanje.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
bs: U XSLT obrascu, ako služi za poklapanje, prvi argument funkcije %1 mora biti doslovna niska ili upućivač na promjenljivu.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
bs: U XSLT obrascu, ako služi za poklapanje, prvi argument funkcije %1 mora biti doslovna niska.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
bs: U nisci smjene, %1 može izbjegavati samo sebe samog ili %2, ne i %3

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
bs: U nisci smjene, %1 mora biti praćeno bar jednom cifrom kad nije izbjegnuto.

en: In use
bs: U upotrebi

en: Inches (in)
bs: Inči (in)

en: Incorrectly specified signal assignment
bs: Neispravno specificirana dodjela signala

en: Indent
bs: Uvuci

en: Insert
bs: Umetni

en: Insert Bulleted List
bs: Umetni tačkastu listu

en: Insert Numbered List
bs: Umetni brojevnu listu

en: Insert Unicode control character
bs: Umetni Unicode kontrolni znak

en: Insert a new line
bs: Umetni novi red

en: Insert a new paragraph
bs: Umetni novi pasus

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
bs: Ispitaj

en: Inspector Mode
bs: Režim ispitivača

en: Insufficient bandwidth
bs: Nedovoljna propusnost

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
bs: Cjelobrojno dijeljenje (%1) nulom (%2) nije definisano.

en: Interrupt
bs: Prekid

en: Invalid QName content: %1.
bs: Loš sadržaj tipa QName: %1.

en: Invalid URL
bs: Nepravilan URL

en: Invalid XML character.
bs: Loš XML znak.

en: Invalid XML version string.
bs: Loša niska verzije XML‑a.

en: Invalid alias location
bs: Neispravna lokacija aliasa

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
bs: Loš upućivač na alijas. Upućivači na alijase moraju se zadavati kao <id>, <id>.<property> ili <id>.<value property>.<property>.

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
bs: Neispravna referenca na alias. Ne mogu pronaći id "%1"

en: Invalid attached object assignment
bs: Neispravan dodani objekat dodijeljen

en: Invalid attribute in XML declaration.
bs: Loš atribut u XML deklaraciji.

en: Invalid component body specification
bs: Neispravna specifikacija tijela komponente

en: Invalid component id specification
bs: Neispravna specifikacija id-a komponente

en: Invalid configuration.
bs: Nevažeće podešavanje.

en: Invalid document.
bs: Loš dokument.

en: Invalid empty ID
bs: Neispravan prazan ID

en: Invalid empty URL
bs: Nedozvoljen prazan URL

en: Invalid entity value.
bs: Loša vrijednost entiteta.

en: Invalid filename
bs: Loše ime datoteke

en: Invalid grouped property access
bs: Neispravan pristup grupnim osobinama

en: Invalid hostname
bs: Loše ime servera

en: Invalid option:
bs: Neispravna opcija:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
bs: Loš ili prazan spisak šifrara (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
bs: Neispravna dodjela osobine: "%1" je read-only osobina

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
bs: Neispravna dodjela osobine: 3D vektor očekivan

en: Invalid property assignment: boolean expected
bs: Neispravna dodjela osobine: boolean očekivan

en: Invalid property assignment: color expected
bs: Neispravan zadatak osobine: boja očekivana

en: Invalid property assignment: date expected
bs: Neispravna dodjela osobine: datum očekivan

en: Invalid property assignment: datetime expected
bs: Neispravna dodjela osobine: datum/vrijeme očekivano

en: Invalid property assignment: int expected
bs: Neispravna dodjela osobine: int očekivan

en: Invalid property assignment: number expected
bs: Neispravna dodjela osobine: broj očekivan

en: Invalid property assignment: point expected
bs: Neispravna dodjela osobine: pojedinost očekivana

en: Invalid property assignment: rect expected
bs: Neispravna dodjela osobine: rect očekivan

en: Invalid property assignment: script expected
bs: Nedozvoljena dodjela osobine: očekivana skripta

en: Invalid property assignment: size expected
bs: Neispravna dodjela osobine: veličina očekivana

en: Invalid property assignment: string expected
bs: Neispravna dodjela osobine: niz znakova očekivan

en: Invalid property assignment: time expected
bs: Neispravna dodjela osobine: vrijeme očekivano

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
bs: Neispravna dodjela osobine: nepoznato nabrajanje

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
bs: Neispravna dodjela osobine: int bez predznaka očekivan

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
bs: Neispravna dodjela osobine: nepodržan tip "%1"

en: Invalid property assignment: url expected
bs: Neispravna dodjela osobine: url očekivan

en: Invalid property nesting
bs: Neispravno ugniježđivanje osobine

en: Invalid property type
bs: Neispravan tip osobine

en: Invalid property use
bs: Neispravno korištenje osobine

en: Invalid protocol
bs: Loš protokol

en: Invalid socket descriptor
bs: Loš opisnik soketa

en: Invalid source type.
bs: Loš tip izvora.

en: Invalid use of id property
bs: Neispravno korištenje id osobine

en: Invalid use of namespace
bs: Neispravno korištenje prostora za ime

en: It is not possible to bind to the prefix %1
bs: Ne može se svezati sa prefiksom %1.

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
bs: Ne može se pretapati iz %1 u %2.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
bs: Ne može se promijeniti deklaracija prefiksa %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
bs: Neće biti moguće dobaviti %1.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
bs: Atributi se ne mogu dodati posle bilo koje druge vrste čvora.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
bs: Vrijednost %1 tipa %2 nije moguće pretopiti u tip %3

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
bs: Kurzivno

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
bs: Tip stavki %1 elementa %2 ne može da se razriješi.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
bs: Tip stavki baznog tipa ne poklapa tip stavki za %1.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
bs: Tip stavki jednostavnog tipa %1 ne može biti složeni tip.

en: Items
bs: Stavke

en: JavaScript Alert - %1
bs: Pozor JavaScripta — %1

en: JavaScript Confirm - %1
bs: Potvrda JavaScripta — %1

en: JavaScript Problem - %1
bs: Problem JavaScripta — %1

en: JavaScript Prompt - %1
bs: Upit JavaScripta — %1

en: Justify
bs: Razvuci

en: Key constraint %1 contains absent fields.
bs: Ograničenje ključa %1 sadrži nedostajuća polja.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
bs: Ograničenje ključa %1 upućuje na element %2 koji se može nulovati.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
bs: KeyNavigation je dostupan jedino preko dodijeljenih osobina

en: Keys is only available via attached properties
bs: Keys je dostupan jedino preko dodijeljenih osobina.

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
bs: Nema skorašnjih pretraga

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
bs: Dodatak nedostaje

en: Landscape
bs: Pejzaž

en: LayoutDirection attached property only works with Items
bs: Priloženo svojstvo LayoutDirection radi samo sa stavkama

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
bs: LayoutMirroring je dostupno samo kroz priložena svojstva

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
bs: Dodaj u rječnik

en: Ledger
bs: Ledžer

en: Ledger (432 x 279 mm)
bs: Ledžer (432×279 mm)

en: Left edge
bs: Lijeva ivica

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
bs: Slijeva udesno

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
bs: Legal (8,5×14 in, 216×356 mm)

en: Less
bs: Manje

en: Letter
bs: Leter

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
bs: Leter (8,5×11 in, 216×279 mm)

en: Level (%)
bs: Nivo (%)

en: Line down
bs: Red dolje

en: Line up
bs: Poravnaj

en: Line:
bs: Red:

en: List content does not match length facet.
bs: Sadržaj tipa liste ne poklapa aspekt facet.

en: List content does not match maxLength facet.
bs: Sadržaj tipa liste ne poklapa aspekt maxLength.

en: List content does not match minLength facet.
bs: Sadržaj tipa liste ne poklapa aspekt minLength.

en: List content does not match pattern facet.
bs: Sadržaj tipa liste ne poklapa aspekt pattern.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
bs: Sadržaj tipa liste nije spomenut u aspektu enumeration.

en: ListElement: cannot contain nested elements
bs: ListElement: ne može sadržavati ugniježđene elemente

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
bs: ListElement: ne prihvata korištenje "id" osobina

en: ListElement: cannot use script for property value
bs: ListElement: ne prihvata korištenje skripte za vrijednost osobine

en: ListModel: undefined property '%1'
bs: ListModel: nedefinisana osobina '%1'

en: Loaded Scripts
bs: Učitane skripte

en: Loaded schema file is invalid.
bs: Učitana šema nije pravilna.

en: Loader does not support loading non-visual elements.
bs: Loader ne podržava učitavanje ne-vizuelnih elemenata.

en: Loading clip failed
bs: Neuspjelo učitavanje isječka

en: Local file
bs: Lokalnu datoteku

en: Locals
bs: Lokalne

en: Location:
bs: Lokacija:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
bs: Neuspjelo prijavljivanje na %1: neophodna autentifikacija

en: Long side
bs: Po dužoj strani

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
bs: Potraži u rječniku

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
bs: O %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
bs: Sakrij %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
bs: Sakrij Ostale

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
bs: Postavke...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
bs: Napusti %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
bs: Servisi

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
bs: Prikaži Sve

en: Ma&ximize
bs: M&aksimizuj

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
bs: Alijas

en: Mac OS X input method
bs: MacOS‑ov način unosa

en: Makes the window full screen
bs: Prozor preko cijelog ekrana

en: Margins
bs: Margine

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
bs: Vrsta

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
bs: Direktorij datoteka

en: Matches are case insensitive
bs: Poklapanja ne razlikuju veličinu slova

en: Maximize
bs: Maksimizuj

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
bs: Audio element

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
bs: Kontrole puštanja i prikaz stanja audio elementa

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
bs: Počni puštanje

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
bs: Trenutno stanje filma

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
bs: Trenutno vrijeme filma

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
bs: Proteklo vrijeme

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
bs: Dugme za cio ekran

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
bs: Šetač vremena filma

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
bs: Klizač na šetaču vremena

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
bs: Dugme za utišavanje zvuka

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
bs: Utišaj audio staze

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
bs: Dugme za pauziranje

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
bs: Pauziraj puštanje

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
bs: Dugme za puštanje

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
bs: Pusti film preko cijelog ekrana

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
bs: Preostalo vrijeme

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
bs: Preostalo vrijeme filma

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
bs: Vrati puštani film u stvarno vrijeme

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
bs: Dugme za vraćanje u stvarno vrijeme

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
bs: Dugme za premotavanje

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
bs: Premotaj film

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
bs: Dugme za traženje unazad

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
bs: Dugme za traženje unaprijed

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
bs: Brzo traži unazad

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
bs: Brzo traži unaprijed

[ctx: Media controller element]
en: Slider
bs: Klizač

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
bs: Oslonac klizača

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
bs: Prikaz stanja

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
bs: Dugme za vraćanje zvuka

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
bs: Vrati audio staze

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
bs: Video element

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
bs: Kontrole puštanja i prikaz stanja video elementa

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
bs: Učitavam...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
bs: Emitovanje uživo

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
bs: %1 dana %2 sati %3 minuta %4 sekundi

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
bs: %1 sati %2 minuta %3 sekundi

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
bs: %1 minuta %2 sekundi

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
bs: %1 sekundi

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
bs: Neodređeno vrijeme

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
bs: Članski tip %1 ne može da se izvodi iz članskog tipa %2 u %4, baznom tipu za %3.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
bs: Članski tip %1 elementa %2 ne može da se razriješi.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
bs: Članski tip jednostavnog tipa %1 ne može biti složeni tip.

en: Menu
bs: Meni

en: Method names cannot begin with an upper case letter
bs: Imena metoda ne mogu počinjati velikim slovom

en: Mi&nimize
bs: M&inimizuj

en: Millimeters (mm)
bs: Milimetri (mm)

en: Minimize
bs: Minimizuj

en: Missing codec helper script assistant.
bs: Nedostaje asistent za pomoćne skripte kodekâ̂.

en: Missing default state in history state '%1'
bs: Nedostaje podrazumevano stanje u stanju istorijata „%1“.

en: Missing initial state in compound state '%1'
bs: Nedostaje početno stanje u složenom stanju „%1“.

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
bs: Moduli se moraju uvesti prije deklaracija funkcija, promjenljivih i opcija.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
bs: Dijeljenje po modulu (%1) nulom (%2) nije definisano.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
bs: Mjesec %1 je izvan opsega %2-%3.

en: More
bs: Više

en: More than one value found for field %1.
bs: Nađeno više od jedne vrijednosti za polje %1.

en: More...
bs: Više...

en: Move the cursor to the end of the block
bs: Pomjeri kursor na kraj bloka

en: Move the cursor to the end of the document
bs: Pomjeri kursor na kraj dokumenta

en: Move the cursor to the end of the line
bs: Pomjeri kursor na kraj reda

en: Move the cursor to the next character
bs: Pomjeri kursor na sljedeći znak

en: Move the cursor to the next line
bs: Pomjeri kursor na sljedeći red

en: Move the cursor to the next word
bs: Pomjeri kursor na sljedeću riječ

en: Move the cursor to the previous character
bs: Pomjeri kursor na prethodni znak

en: Move the cursor to the previous line
bs: Pomjeri kursor na prethodni red

en: Move the cursor to the previous word
bs: Pomjeri kursor na prethodnu riječ

en: Move the cursor to the start of the block
bs: Pomjeri kursor na početak bloka

en: Move the cursor to the start of the document
bs: Pomjeri kursor na početak dokumenta

en: Move the cursor to the start of the line
bs: Pomjeri kursor na početak reda

en: Moves the window out of the way
bs: Sklanja prozor s puta

en: Multicast error
bs: Greška višeemisije

en: Multiple input method switcher
bs: Mjenjač metoda unosa

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
bs: Mjenjač metoda unosa koji koristi kontekstni meni tekstualnih grafičke kontrole

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
bs: Množenje vrijednosti tipa %1 sa %2 ili %3 (plus ili minus beskonačno) nije dozvoljeno.

[ctx: Mute]
en: Mute
bs: Tišina

en: Muted
bs: Utišano

en: Name
bs: Ime

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
bs: Imenski prostor %1 može se svezati samo za %2 (i, u svakom slučaju, preddeklarisan je).

en: Namespace %1 cannot be used as a type
bs: Prostor za ime %1 ne može biti korišten kao tip.

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
bs: Imenski prostori se moraju deklarisati prije funkcija, promjenljivih i opcija.

en: Namespace prefix '%1' not declared
bs: Prefiks imenskog prostora „%1“ nije deklarisan

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
bs: Prefiks imenskog prostora kvalifikovanog imena %1 nije definisan.

en: Network communication error
bs: Greška u mrežnoj komunikaciji

en: Network error
bs: Mrežna greška

en: Network operation timed out
bs: Mrežnoj aktivnosti isteklo vrijeme

en: Network timeout.
bs: Prekovreme mreže.

en: Network unavailable
bs: Mreža nedostupna

en: Network unreachable
bs: Mreža je nedostupna

en: New
bs: Nova

en: Next
bs: Sljedeće

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
bs: Nema poklapanja

en: No casting is possible with %1 as the target type.
bs: Pretapanje nije moguće sa %1 kao ciljnim tipom.

en: No certificates could be verified
bs: Nijedan sertifikat ne može da se ovjeri

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
bs: Nema zajedničkog pretka za ciljeve i izvor prijelaza iz stanja „%1“.

en: No comparisons can be done involving the type %1.
bs: Ne može se porediti sa tipom %1.

en: No definition for element %1 available.
bs: Nije dostupna definicija za element %1.

en: No error
bs: Nema grešaka

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
bs: Spoljašnje funkcije nisu podržane. Sve podržane funkcije mogu biti upotrijebljene neposredno, bez prethodnog deklarisanja kao spoljašnje

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
bs: Nema nijednog motora fajlova ili motor ne podržava UnMapExtension.

en: No function with name %1 is available.
bs: Funkcija po imenu %1 nije dostupna.

en: No function with signature %1 is available
bs: Funkcija s potpisom %1 nije dostupna

en: No host name given
bs: Nije dato ime servera

en: No namespace binding exists for the prefix %1
bs: Nijedan imenski prostor nije svezan za prefiks %1

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
bs: Nijedan operand u cjelobrojnom dijeljenju, %1, ne može biti %2.

en: No program defined
bs: Program nije definisan

en: No property alias location
bs: Nema lokacije za alias osobine

en: No referenced value found for key reference %1.
bs: Ciljna vrijednost nije nađena za upućivanje po ključu %1.

en: No schema defined for validation.
bs: Nije definisana šema za ovjeru.

en: No suitable proxy found
bs: Nije nađen pogodan proksi

en: No template by name %1 exists.
bs: Ne postoji šablon po imenu %1.

en: No value is available for the external variable with name %1.
bs: Nije dostupna vrijednost za spoljašnju promjenljivu po imenu %1.

en: No variable with name %1 exists
bs: Ne postoji promjenljiva po imenu %1.

en: Non-existent attached object
bs: Nepostojeći dodani objekat

en: Non-unique value found for constraint %1.
bs: Nejedinstvena vrijednost nađena za ograničenje %1.

en: None
bs: Bez dupleksa

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
bs: Nije podržan nijedan od pragma-izraza. Stoga mora biti prisutan izraz za spadanje

en: Not an attached property name
bs: Nije dodani naziv osobine

en: Not found
bs: Nije nađeno

en: Not ready
bs: Nije spremno

en: Not ready to play
bs: Nespreman za puštanje

en: Not supported
bs: Nije podržano

en: Notation %1 already defined.
bs: Notacija %1 je već definisana.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
bs: Notacijski sadržaj nije spomenut u aspektu enumeration.

en: OK
bs: U redu

en: One of the CA certificates is invalid
bs: Jedan od CA sertifikata nije valjan

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
bs: Samo su aspekti %1 i %2 dozvoljeni pri izvođenju po uniji.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
bs: U prologu upita može stajati samo jedna deklaracija %1.

en: Only one %1-element can appear.
bs: Može se javiti samo element %1.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
bs: Samo se prefiks %1 može svezati sa %2, i obrnuto.

en: Open
bs: Otvori

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
bs: Otvori audio

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
bs: Otvori okvir

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
bs: Otvori sliku

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
bs: Otvori vezu

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
bs: Otvori video

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
bs: Otvori u novom prozoru

en: Opening clip failed
bs: Neuspjelo otvaranje isječka

en: Operation canceled
bs: Postupak otkazan

en: Operation on non-socket
bs: Postupak nad ne‑soketom

en: Operation on socket is not supported
bs: Postupak nad soketom nije podržan

en: Operation stopped by the user
bs: Korisnik je zaustavio postupak

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
bs: Operator %1 ne može se primijeniti na atomske vrijednosti tipa %2 i %3.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
bs: Operator %1 ne može se primijeniti na tip %2.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
bs: Operator %1 ne može se naći između atomskih vrijednosti tipa %2 i %3.

en: Options
bs: Opcije

en: Orientation
bs: Usmjerenje

en: Out of memory
bs: Nema više memorije

en: Out of resources
bs: Nema više resursa

en: Outdent
bs: Izvuci

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
bs: Kontura

en: Output &file:
bs: Izlazna &datoteka:

en: Output Settings
bs: Postavke izlaza

en: Overflow
bs: Prelivanje

en: Overflow: Can't represent date %1.
bs: Prelivanje: ne mogu da predstavim datum %1.

en: Overflow: Date can't be represented.
bs: Prelivanje: datum se ne može predstaviti.

en: P&roperties
bs: &Svojstva

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
bs: POLICY_DB_DEFAULT mora biti definisano prije upotrebe bilo kojih drugih POLICY definicija

en: Page
bs: Stranica

en: Page down
bs: Stranica dolje

en: Page left
bs: Stranica lijevo

en: Page right
bs: Stranica desno

en: Page size:
bs: Veličina stranice:

en: Page up
bs: Stranica gore

en: Pages from
bs: Stranice od

en: Paper
bs: Papir

en: Paper source:
bs: Izvor papira:

en: Parse error: %1
bs: Greška u raščlanjivanju: %1

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
bs: Partikula sadrži nedeterminističke džokere.

en: Paste and Match Style
bs: Umetni poštujući stil

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
bs: Umetni

en: Path not found
bs: Putanja nije nađena

[ctx: Pause]
en: Pause
bs: Pauziraj

en: Pause failed
bs: Neuspjelo pauziranje

en: Permission denied
bs: Dozvola odbijena

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
bs: Pristupačnost

[ctx: Phonon::]
en: Communication
bs: Komunikacija

[ctx: Phonon::]
en: Games
bs: Igre

[ctx: Phonon::]
en: Music
bs: Muzika

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
bs: Obavještenja

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
bs: Audio izlaz

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
bs: Izlazni audio uređaj

[ctx: Play]
en: Play
bs: Pusti

en: Play/Pause Animations
bs: Animacije puštanja/pauziranja

en: PlayBook IMF
bs: Lista izvođenja IMF

en: Playback complete
bs: Puštanje dovršeno

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
bs: Instalacija plugina za kodek nije uspjela za kodek: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
bs: Nepoklapanje ovjere priključka u „%1“

en: Points (pt)
bs: Tačke (tač.)

en: Portrait
bs: Portret

en: Position
bs: Položaj

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
bs: Moguća pričvršćena petlja otkrivena pri centriranju.

en: Possible anchor loop detected on fill.
bs: Moguća pričvršćena petlja otkrivane pri unosu.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
bs: Moguća sidraška petlja otkrivena na horizontalnom sidru.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
bs: Moguća sidraška petlja otkrivena na vertikalnom sidru.

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
bs: Prefiks %1 može se svezati samo za %2 (i, u svakom slučaju, preddeklarisan je).

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
bs: Prefiks %1 je već deklarisan u prologu.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
bs: Prefiks kvalifikovanog imena %1 nije definisan.

en: Premature end of document.
bs: Preuranjen kraj dokumenta.

en: Press
bs: Pritisni

en: Preview
bs: Pregled

en: Previous
bs: Prethodno

en: Print
bs: Štampanje

en: Print To File ...
bs: Štampanje u datoteku ...

en: Print all
bs: Štampaj sve

en: Print current page
bs: Isprintaj trenutnu stranicu

en: Print range
bs: Štampaj opseg

en: Print selection
bs: Štampaj izbor

en: Print to File (PDF)
bs: Štampaj u datoteku (PDF)

en: Print to File (Postscript)
bs: Štampaj u datoteku (PostScript)

en: Printer
bs: Štampač

en: Private key does not certify public key, %1
bs: Privatni ključ ne ovjerava javni, %1

en: Process crashed
bs: Proces se srušio

en: Process failed to start: %1
bs: Proces ne može da se pokrene: %1

en: Process operation timed out
bs: Postupku procesa isteklo vrijeme

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
bs: Unapređivanje %1 u %2 može umanjiti tačnost.

en: Property assignment expected
bs: Dodjela osobine očekivana

en: Property has already been assigned a value
bs: Osobini je već dodijeljena vrijednost

en: Property names cannot begin with an upper case letter
bs: Nazivi osobina ne mogu počinjati velikim slovom

en: Property value set multiple times
bs: Vrijednost osobine postavljena više puta

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
bs: Promjene osobina ne podržavaju stvaranje statičnih objekata.

en: Protocol type not supported
bs: Tip protokola nije podržan

en: Proxy authentication failed
bs: Neuspješna autentifikacija proksija

en: Proxy authentication failed: %1
bs: Neuspješna autentifikacija proksija: %1

en: Proxy host not found
bs: Proxy server nije pronađen

en: Proxy server error
bs: Greška proksi servera

en: Proxy server not supported
bs: Proksi server nije podržan

en: PulseAudio Sound Server
bs: PulseAudio zvučni sistem

en: Puts a maximized window back to normal
bs: Iz maksimizovanog nazad u normalno

en: Puts a minimized window back to normal
bs: Iz minimizovanog nazad u normalno

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
bs: Ne mogu da svežem promjenljivu

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
bs: Ne mogu da izvršim iskaz

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
bs: Ne mogu da dohvatim prvo

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
bs: Ne mogu da dohvatim naredno

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
bs: Ne mogu da dohvatim slog %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
bs: Ne mogu da pripremim iskaz

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
bs: QT je napravljen bez podrške za QMovie

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
bs: Povezujuća petlja otkrivena za osobinu "%1"

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
bs: Očekivani tip parametra

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
bs: Očekivani tip osobine

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
bs: Očekivani simbol `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
bs: Očekivano ime tipa

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
bs: Indentifikator ne može početi sa numeričkim podacima

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
bs: Nedozvoljen znak

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
bs: Ilegalna ESC sekvenca

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
bs: Nedozvoljena sintaksa za eksponencijalni broj

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
bs: Nedozvoljena escape sekvenca unicode-a

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
bs: Nevažeći ID oznake unosa

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
bs: Neispravan modifikator tipa osobine

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
bs: Nedozvoljena zastavica regularnog izraza '%0'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
bs: JavaScript deklaracija izvan Script elementa

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
bs: Uvoz u biblioteku zahtjeva verziju

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
bs: Vrijednost osobine postavljena više puta

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
bs: Readonly još uvijek nepodržan

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
bs: Rezervisano ime "Qt" ne može biti korišteno kao podatak za oznaku.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
bs: Podaci o uvozu skripti moraju biti jedinstveni.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
bs: Uvoz skripte zahtjeva podatak za oznaku

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
bs: Sintaksička greška.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
bs: Otvoren komentar na kraju datoteke

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
bs: Nezatvoren niz znakova na kraju linije

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
bs: Neočekivani modifikator tipa osobine

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
bs: Neočekivani simbol `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
bs: Nedovršena sekvenca regularnog izraza s naopakom kosom crtom

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
bs: Nedovršena klasa regularnog izraza

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
bs: Nedovršen znak regularnog izraza

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
bs: Nije moguće dodijeliti objekat osobini signala %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
bs: Nije moguće dodijeliti objekat interfejs osobini

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
bs: Nije moguće dodijeliti objekat listi

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
bs: Nije moguće postaviti objekat tipa %1 bez podrazumijevane metode

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
bs: Nije moguće dodijeliti vrijednost %1 osobini %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
bs: Ne mogu povezati nesložni signal/slot %1 %vs. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
bs: Nemoguće postaviti osobine od %1 jer je ono null

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
bs: Nije moguće kreirati priključen objekat

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
bs: Ne mogu kreirati objekat tipa %1

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
bs: Qt napravljen uz podršku xmlpatterns-a

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
bs: XmlListModel upit mora početi sa '/' ili sa "//"

en: QDial
bs: Brojčanik

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
bs: &Odustani

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
bs: &Zatvori

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
bs: &Ne

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
bs: &U redu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
bs: &Snimi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
bs: &Da

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
bs: Obustavi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
bs: Primijeni

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
bs: Odustani

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
bs: Zatvori

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
bs: Zatvori bez upisivanja

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
bs: Odbaci

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
bs: _Nemoj snimati

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
bs: Pomoć

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
bs: Ignoriši

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
bs: N&e za sve

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
bs: U redu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
bs: Otvori

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
bs: Resetuj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
bs: Vrati podrazumijevano

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
bs: Pokušaj ponovo

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
bs: Snimi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
bs: Snimi sve

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
bs: D&a za sve

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
bs: Uređaj

[ctx: QFileDialog]
en: File
bs: Datoteka

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
bs: Moj računar

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
bs: Bilo koji

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
bs: Arapski

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
bs: Jermenski

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
bs: Bengalski

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
bs: Crni

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
bs: Podebljani

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
bs: Ćirilica

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
bs: Dimi

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
bs: Demipodebljani

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
bs: Gruzijski

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
bs: Grčki

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
bs: Gudžarati

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
bs: Gurmuki

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
bs: Hebrejski

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
bs: Kurzivni

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
bs: Japanski

[ctx: QFontDatabase]
en: Kannada
bs: Kanada

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
bs: Kmerski

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
bs: Korejski

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
bs: Latinica

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
bs: Laki

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
bs: Malajalam

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
bs: Mjanmarski

[ctx: QFontDatabase]
en: N'Ko
bs: Nko

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
bs: Normalni

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
bs: Iskošeni

[ctx: QFontDatabase]
en: Ogham
bs: Ogam

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
bs: Orija

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
bs: Runski

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
bs: Pojednostavljeni kineski

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
bs: Sinhaleski

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
bs: Simboli

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
bs: Sirijski

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
bs: Tamilski

[ctx: QFontDatabase]
en: Thaana
bs: Tana

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
bs: Tajlandski

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
bs: Tibetanski

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
bs: Tradicionalni kineski

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
bs: Vijetnamski

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
bs: Ime Hosta nije uneseno

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
bs: Nevažeći Hostname

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
bs: Ime Hosta nije uneseno

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
bs: Ne mogu da otpočnem transakciju

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
bs: Greška pri otvaranju baze

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
bs: Ne mogu da predam transakciju

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
bs: Ne mogu da uvratim transakciju

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
bs: Ne mogu da rezervišem iskaz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
bs: Ne mogu da opišem ulazni iskaz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
bs: Ne mogu da opišem iskaz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
bs: Ne mogu da dohvatim naredbu stavku

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
bs: Ne mogu da nađem niz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
bs: Ne mogu da dobavim podatke niza

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
bs: Ne mogu da dobavim podatke upita

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
bs: Ne mogu da dobavim podatke iskaza

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
bs: Ne mogu da pripremim iskaz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
bs: Ne mogu da otpočnem transakciju

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
bs: Ne mogu da zatvorim iskaz

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
bs: Ne mogu da predam transakciju

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
bs: Ne mogu da stvorim BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
bs: Ne mogu da izvršim upit

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
bs: Ne mogu da otvorim BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
bs: Ne mogu da pročitam BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
bs: Ne mogu da zapišem BLOB

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
bs: Nema više prostora na uređaju

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
bs: Nema takve datoteke ili direktorijuma

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
bs: Dozvola odbijena

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
bs: Previše otvorenih datoteka

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
bs: Ne mogu da svežem vanvrijednosti

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
bs: Ne mogu da svežem vrijednost

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
bs: Ne mogu da izvršim sljedeći upit

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
bs: Ne mogu da izvršim upit

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
bs: Ne mogu da izvršim iskaz

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
bs: Ne mogu da dohvatim podatke

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
bs: Ne mogu da pripremim iskaz

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
bs: Ne mogu da resetujem iskaz

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
bs: Ne mogu da smjestim sljedeći rezultat

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
bs: Ne mogu da smjestim rezultat

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
bs: Ne mogu da smjestim rezultat iskaza

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
bs: Corner alatna traka

[ctx: QMessageBox]
en: Help
bs: Pomoć

[ctx: QMessageBox]
en: OK
bs: U redu

en: QName content does not match pattern facet.
bs: Sadržaj tipa QName ne poklapa aspekt pattern.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
bs: Sadržaj tipa QName nije spomenut u aspektu enumeration.

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
bs: Greška pri otvaranju %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
bs: Nevažeći URL: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
bs: Greška pri pisanju u %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
bs: Ne mogu da otvorim %1: to je direktorijum

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
bs: Greška pri otvaranju %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
bs: Greška pri čitanju iz %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
bs: Zahtjev za otvaranje nelokalne datoteke %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
bs: Greška pri pisanju u %1: %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
bs: Pristup mreži onemogućen.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
bs: Greška sa mrežom.

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
bs: Protokol „%1“ nije poznat

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
bs: greška pokretanja pozadine.

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
bs: Ne mogu da otpočnem transakciju

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
bs: Ne mogu da predam transakciju

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
bs: Ne mogu da pripremim

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
bs: Ne mogu da uvratim transakciju

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
bs: Ne mogu da rezervišem iskaz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
bs: Ne mogu da svežem kolonu za paketno izvršavanje

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
bs: Ne mogu da svežem vrijednost

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
bs: Ne mogu da izvršim paketni iskaz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
bs: Ne mogu da izvršim iskaz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
bs: Ne mogu da dobijem tip iskaza

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
bs: Ne mogu da odem na naredno

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
bs: Ne mogu da pripremim iskaz

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
bs: QODBCResult::reset: Ne mogu da postavim SQL_CURSOR_STATIC kao atribut iskaza. Provjerite postavu ODBC drajvera

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
bs: Ne mogu da svežem promjenljivu

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
bs: Ne mogu da izvršim iskaz

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
bs: Ne mogu da dohvatim

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
bs: Ne mogu da dohvatim prvo

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
bs: Ne mogu da dohvatim posljednje

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
bs: Ne mogu da dohvatim naredno

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
bs: Ne mogu da dohvatim prethodno

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
bs: Ne mogu da pripremim iskaz

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
bs: Ime

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
bs: Vrijednost

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
bs: Ne mogu da stvorim upit

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
bs: Ne mogu da pripremim iskaz

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
bs: Štampanje

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
bs: Zatvori

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
bs: Izvoz u PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
bs: Izvoz u PostScript

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
bs: Prva stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
bs: Uklopi stranicu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
bs: Uklopi širinu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
bs: Pejzaž

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
bs: Posljednja stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
bs: Sljedeća stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
bs: Postavka stranice

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
bs: Postavka stranice

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
bs: Portret

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
bs: Prethodna stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
bs: Štampaj

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
bs: Pregled pred štampu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
bs: Naspramne stranice

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
bs: Pregled svih stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
bs: Samo jedna stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
bs: Uveličaj

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
bs: Umanji

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
bs: loša sintaksa klase znakova

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
bs: loša sintaksa pogleda unaprijed

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
bs: loša sintaksa ponavljanja

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
bs: upotrijebljena isključena mogućnost

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
bs: loša kategorija

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
bs: loš interval

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
bs: loša oktalna vrijednost

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
bs: pouvidi nisu podržani, vidi QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
bs: dostignuto unutrašnje ograničenje

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
bs: nedostaje lijevi razdvajač

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
bs: bez grešaka

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
bs: neočekivani kraj

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
bs: Ne mogu da izvršim iskaz

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
bs: Ne mogu da dohvatim rezultate

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
bs: Nema upita

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
bs: Neslaganje broja parametara

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
bs: Ne mogu da svežem parametre

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
bs: Ne mogu da izvršim višestruke iskaze odjednom

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
bs: Ne mogu da izvršim iskaz

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
bs: Ne mogu da dohvatim vrstu

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
bs: Ne mogu da resetujem iskaz

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
bs: Uslov

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
bs: Br. pogodaka

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
bs: Br. ignorisanja

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
bs: Lokacija

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
bs: Jednokratna

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
bs: Ime

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
bs: Vrijednost

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
bs: Nivo

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
bs: Lokacija

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
bs: Ime

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
bs: Dodaj·omiljeno

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
bs: Podesi·osvjetljaj

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
bs: Programsko·lijevo

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
bs: Programsko·desno

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
bs: Audio·kruži·numere

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
bs: Audio·proslijedi

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
bs: Audio·pusti·nasumično

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
bs: Audio·ponovi

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
bs: Audio·premotaj

[ctx: QShortcut]
en: Away
bs: Odsutnost

[ctx: QShortcut]
en: Back
bs: Nazad

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
bs: Nazad·naprijed

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
bs: Bas·pojačanje

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
bs: Stišaj basove

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
bs: Pojačaj basove

[ctx: QShortcut]
en: Battery
bs: Baterija

[ctx: QShortcut]
en: Book
bs: Knjiga

[ctx: QShortcut]
en: Browser
bs: Pregledač

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
bs: Kalkulator

[ctx: QShortcut]
en: Call
bs: Poziv

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
bs: Fokus kamere

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
bs: Gašenje kamere

[ctx: QShortcut]
en: Caps Lock
bs: CapsLock

[ctx: QShortcut]
en: Clear
bs: Očisti

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
bs: Očisti·uhvati

[ctx: QShortcut]
en: Close
bs: Zatvori

[ctx: QShortcut]
en: Code input
bs: Ubacivanje koda

[ctx: QShortcut]
en: Community
bs: Zajednica

[ctx: QShortcut]
en: Context1
bs: Kontekst·1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
bs: Kontekst·2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
bs: Kontekst·3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
bs: Kontekst·4

[ctx: QShortcut]
en: Copy
bs: Kopiraj

[ctx: QShortcut]
en: Cut
bs: Isijeci

[ctx: QShortcut]
en: Display
bs: Prikaži

[ctx: QShortcut]
en: Documents
bs: Dokumenti

[ctx: QShortcut]
en: Down
bs: Dole

[ctx: QShortcut]
en: Eisu Shift
bs: Eisu pomjeranje

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
bs: Eisu prebacivanje

[ctx: QShortcut]
en: Eject
bs: Izbaci

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
bs: Omiljeno

[ctx: QShortcut]
en: Finance
bs: Finansije

[ctx: QShortcut]
en: Flip
bs: Okret

[ctx: QShortcut]
en: Forward
bs: Naprijed

[ctx: QShortcut]
en: Game
bs: Igra

[ctx: QShortcut]
en: Go
bs: Idi

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
bs: Hangul Kraj

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jamo
bs: Hangul Džamo

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
bs: Hangul specijal

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
bs: Prekid

[ctx: QShortcut]
en: Help
bs: Pomoć

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
bs: Hiberniši

[ctx: QShortcut]
en: History
bs: Istorijat

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
bs: Kućna kancelarija

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
bs: Početna stranica

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
bs: Vruće·veze

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
bs: Kana zaključavanje

[ctx: QShortcut]
en: Kana Shift
bs: Kana pomjeranje

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
bs: Osvjetljaj·tastature·dolje

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
bs: Osvjetljaj·tastature·gore

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
bs: Svjetlo·na·tastaturi

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
bs: Meni·tastature

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
bs: Ponovni poziv zadnjeg broja

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
bs: Pokreni·0

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
bs: Pokreni·1

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
bs: Pokreni·2

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
bs: Pokreni·3

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
bs: Pokreni·4

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
bs: Pokreni·5

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
bs: Pokreni·6

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
bs: Pokreni·7

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
bs: Pokreni·8

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
bs: Pokreni·9

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
bs: Pokreni·A

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
bs: Pokreni·B

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
bs: Pokreni·C

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
bs: Pokreni·D

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
bs: Pokreni·E

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
bs: Pokreni·F

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
bs: Pokreni·poštu

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
bs: Pokreni·medijum

[ctx: QShortcut]
en: Left
bs: Lijevo

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
bs: Sijalica

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
bs: Odjavi·me

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
bs: Proslijedi·poštu

[ctx: QShortcut]
en: Market
bs: Tržnica

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
bs: Media Sljedeći

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
bs: Medija Pauza

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
bs: Medijsko emitovanje

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
bs: Media Prethodni

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
bs: Media Snimi

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
bs: Media Stani

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
bs: Sastanak

[ctx: QShortcut]
en: Menu
bs: Meni

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
bs: Meni·PB

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
bs: Glasnik

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
bs: Osvjetljaj·monitora·dolje

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
bs: Osvjetljaj·monitora·gore

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
bs: Višestruki kandidat

[ctx: QShortcut]
en: Music
bs: Muzika

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
bs: Moji·sajtovi

[ctx: QShortcut]
en: News
bs: Vijesti

[ctx: QShortcut]
en: No
bs: Ne

[ctx: QShortcut]
en: Num Lock
bs: NumLock

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
bs: NumLock

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
bs: Otvori·URL

[ctx: QShortcut]
en: Option
bs: Opcija

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
bs: PageDown

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
bs: PageUp

[ctx: QShortcut]
en: Paste
bs: Umetni

[ctx: QShortcut]
en: Phone
bs: Telefon

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
bs: Slike

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
bs: Ugasi

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
bs: Prethodni Kandidat

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
bs: PrintScreen

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
bs: Osvježi

[ctx: QShortcut]
en: Reload
bs: Učitaj·ponovo

[ctx: QShortcut]
en: Reply
bs: Odgovori

[ctx: QShortcut]
en: Right
bs: Desno

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
bs: Rotiraj·prozore

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
bs: Rotacija·KB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
bs: Rotacija·PB

[ctx: QShortcut]
en: Save
bs: Snimi

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
bs: Čuvar ekrana

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
bs: ScrollLock

[ctx: QShortcut]
en: Search
bs: Traži

[ctx: QShortcut]
en: Select
bs: Izaberi

[ctx: QShortcut]
en: Send
bs: Pošalji

[ctx: QShortcut]
en: Shop
bs: Radnja

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
bs: Na·spavanje

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
bs: Pravopisar

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
bs: Podijeli·ekran

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
bs: Tablica

[ctx: QShortcut]
en: Standby
bs: Pripravan

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
bs: Podnaslov

[ctx: QShortcut]
en: Support
bs: Podrška

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
bs: Suspenduj

[ctx: QShortcut]
en: System Request
bs: SysReq

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
bs: Panel·zadataka

[ctx: QShortcut]
en: Time
bs: Vrijeme

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
bs: Preklopi Poziv/Prekid

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
bs: Preklopi pokretanje/pauziranje medija

[ctx: QShortcut]
en: Tools
bs: Alatke

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
bs: Glavni·meni

[ctx: QShortcut]
en: Travel
bs: Putovanje

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
bs: Stišaj treble

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
bs: Pojačaj treble

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
bs: Ultra·širokopojasna

[ctx: QShortcut]
en: Up
bs: Gore

[ctx: QShortcut]
en: View
bs: Prikaži

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
bs: Glasovni poziv

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
bs: Utišaj zvuk

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
bs: Ugasi zvuk

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
bs: Pojačaj zvuk

[ctx: QShortcut]
en: WWW
bs: Web

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
bs: Probudi

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
bs: Veb·kamera

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
bs: Bežična

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
bs: Obrađivač·teksta

[ctx: QShortcut]
en: Yes
bs: Da

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
bs: Uveličaj

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
bs: Umanji

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
bs: Mrežnoj aktivnosti isteklo vrijeme

[ctx: QSql]
en: Cancel
bs: Odustani

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
bs: Odbaciti izmjene?

[ctx: QSql]
en: Confirm
bs: Potvrdi

[ctx: QSql]
en: Delete
bs: Obriši

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
bs: Obrisati ovaj slog?

[ctx: QSql]
en: Insert
bs: Umetni

[ctx: QSql]
en: No
bs: Ne

[ctx: QSql]
en: Save edits?
bs: Sačuvati izmjene?

[ctx: QSql]
en: Update
bs: Ažuriraj

[ctx: QSql]
en: Yes
bs: Da

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
bs: Greška pri dobavljanju broja kolona

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
bs: Greška pri dobavljanju imena kolone

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
bs: Greška pri dobavljanju tipa kolone

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
bs: Neslaganje broja parametara

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
bs: Iskaz nije pripremljen

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
bs: Ne mogu da svežem parametre

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
bs: Ne mogu da izvršim iskaz

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
bs: Ne mogu da dohvatim vrstu

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
bs: Ne mogu da resetujem iskaz

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
bs: %1: već postoji

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
bs: %1: ne postoji

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
bs: %1: neuspjelo ftok

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
bs: %1: ključ je prazan

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
bs: %1: greška imena

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
bs: %1: nema više resursa

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
bs: %1: dozvola odbijena

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
bs: %1: ne mogu da napravim ključ

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
bs: %1: nepoznata greška %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
bs: LRE početak ugniježđenog slijeva-nadesno

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
bs: LRM oznaka s‑lijeva‑na‑desno

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
bs: LRO početak potisnog slijeva-nadesno

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
bs: PDF istiskač formata usmjerenja

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
bs: RLE početak ugniježđenog zdesna‑nalijevo

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
bs: RLM oznaka s‑desna‑na‑lijevo

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
bs: RLO početak potisnog zdesna‑nalijevo

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
bs: ZWJ sastavljač nulte širine

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
bs: ZWNJ nesastavljač nulte širine

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
bs: ZWSP razmak nulte širine

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
bs: Dno

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
bs: Lijeva ivica

[ctx: QWebPage]
en: Page down
bs: Stranica dolje

[ctx: QWebPage]
en: Page left
bs: Stranica lijevo

[ctx: QWebPage]
en: Page right
bs: Stranica desno

[ctx: QWebPage]
en: Page up
bs: Stranica gore

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
bs: Dostignut limit za preusmjeravanje

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
bs: Desna ivica

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
bs: Klizaj dolje

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
bs: Klizaj ovdje

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
bs: Klizaj lijevo

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
bs: Klizaj desno

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
bs: Klizaj gore

[ctx: QWebPage]
en: Top
bs: Vrh

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
bs: Veb inspektor — %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
bs: očekivana deklaracija kodiranja ili samostalna deklaracija tokom čitanja XML deklaracije

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
bs: greška u tekstu deklaracije spoljašnjeg entiteta

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
bs: greška pri raščlanjivanju komentara

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
bs: greška pri raščlanjivanju sadržaja

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
bs: greška pri raščlanjivanju definicije tipa dokumenta

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
bs: greška pri raščlanjivanju elementa

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
bs: greška pri raščlanjivanju upućivača

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
bs: grešku izazvao potrošač

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
bs: spoljašnje raščlanjen opšti upućivač entiteta nije dozvoljen unutar DTD‑a

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
bs: spoljašnje raščlanjeni opšti upućivač entiteta nije dozvoljen unutar vrijednosti atributa

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
bs: unutrašnji opšti upućivač entiteta nije dozvoljen unutar DTD‑a

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
bs: loše ime za obradnu instrukciju

[ctx: QXml]
en: letter is expected
bs: očekivano slovo

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
bs: više od jedne definicije tipa dokumenta

[ctx: QXml]
en: no error occurred
bs: bez grešaka

[ctx: QXml]
en: recursive entities
bs: rekurzivni entiteti

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
bs: očekivana samostalna deklaracija tokom čitanja XML deklaracije

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
bs: nepoklapanje oznaka

[ctx: QXml]
en: unexpected character
bs: neočekivan znak

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
bs: neočekivani kraj datoteke

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
bs: neraščlanjen upućivač entiteta u pogrešnom kontekstu

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
bs: očekivana verzija tokom čitanja XML deklaracije

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
bs: pogrešna vrijednost za samostalnu deklaraciju

en: Qt Script Debugger
bs: Ispravljač QtScripta

en: Read-only Transaction
bs: Transakcija samo za čitanje

en: Redo %1
bs: Ponovi %1

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
bs: Upućivač %1 u elementu %2 ne može da se razriješi.

en: Reflections delay (ms)
bs: Kašnjenje refleksije (ms)

en: Reflections level (mB)
bs: Nivo refleksije (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
bs: Učitaj ponovo

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
bs: Udaljeni server je prerano zatvorio vezu na %1

en: Remove
bs: Ukloni

en: Remove formatting
bs: Ukloni formatiranje

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
bs: Tražena je kardinalnost %1, dobijena %2.

en: Required type is %1, but %2 was found.
bs: Zahtijevan tip je %1, ali je nađen %2.

en: Resource error (fork failure): %1
bs: Greška resursa (neuspješno račvanje): %1

en: Restore
bs: Obnovi

en: Restore Down
bs: Obnovi dole

en: Restore down
bs: Obnovi dolje

en: Restore up
bs: Obnovi gore

en: Reverb delay (ms)
bs: Kašnjenje reverberacije (ms)

en: Reverb level (mB)
bs: Nivo reverberacije (mB)

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Reverse landscape
bs: Obrnuti pejzaž

en: Reverse portrait
bs: Obrnuti portret

en: Revert back to device '%1'
bs: Vraćam se na uređaj „%1“

en: Right edge
bs: Desna ivica

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
bs: Zdesna ulijevo

en: Roaming error
bs: Pokretna greška

en: Roaming was aborted or is not possible.
bs: Kretanje je prekinuto ili nije moguće.

en: Room HF level
bs: VF nivo sobe

en: Room level (mB)
bs: Nivo sobe (mB)

en: Run to Cursor
bs: Izvršavaj do kursora

en: Run to New Script
bs: Izvršavaj do nove skripte

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
bs: Izvršavanje XSLT 1.0 opisa stila sa 2.0 obrađivačem.

en: S60 FEP input method
bs: S60 FEP način unosa

en: SOCKS version 5 protocol error
bs: Greška protokola SOCKS verzije 5

en: SOCKSv5 command not supported
bs: SOCKS (v5) naredba nije podržana

en: SQL transaction failed
bs: SQL transakcija nije uspjela

en: SQL: database version mismatch
bs: SQL: neslaganje verzija baze podataka

en: Sample
bs: Primjer

en: Script %1 unavailable
bs: Skripta %1 nije dostupna

en: Scroll Left
bs: Klizaj lijevo

en: Scroll Right
bs: Klizaj desno

en: Scroll down
bs: Klizaj dolje

en: Scroll here
bs: Klizaj ovdje

en: Scroll left
bs: Klizaj lijevo

en: Scroll right
bs: Klizaj desno

en: Scroll up
bs: Klizaj gore

en: Search
bs: Pretraga

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
bs: Pretraži Web

en: Seek failed
bs: Neuspjelo traženje

en: Seek file/device for image read failed
bs: Neuspjelo traženje u fajlu/uređaju za čitanje slike

en: Select
bs: Izaberi

en: Select (Marquee)
bs: Izbor (Markiranje)

en: Select All
bs: Izaberi sve

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
bs: Izaberi Sve

en: Select Font
bs: Izaberite font

en: Select IM
bs: Izaberite IM

en: Select to the end of the block
bs: Izaberi do kraja bloka

en: Select to the end of the document
bs: Izaberi do kraja dokumenta

en: Select to the end of the line
bs: Izaberi do kraja reda

en: Select to the next character
bs: Izaberi do sljedećeg znaka

en: Select to the next line
bs: Izaberi do sljedećeg reda

en: Select to the next word
bs: Izaberi do sljedeće riječi

en: Select to the previous character
bs: Izaberi do prethodnog znaka

en: Select to the previous line
bs: Izaberi do prethodnog reda

en: Select to the previous word
bs: Izaberi do prethodne riječi

en: Select to the start of the block
bs: Izaberi do početka bloka

en: Select to the start of the document
bs: Izaberi do početka dokumenta

en: Select to the start of the line
bs: Izaberi do početka reda

en: Selection
bs: Izbor

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
bs: Niz „]]>“ nije dozvoljen u sadržaju.

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
bs: Sekvencijalni uređaj (npr. soket) za čitanje slike nije podržan

en: Server alert
bs: Upozorenje servera

en: Session aborted by user or system
bs: Sesija prekinuta od strane korisnika ili sistema

en: Setting volume failed
bs: Neuspjelo postavljanje jačine

en: Sh&ade
bs: &Sijenčeno

en: Shade
bs: Namotaj

en: Short side
bs: Po kraćoj strani

en: Show Details...
bs: Prikaži detalje...

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
bs: Imena signala ne mogu počinjati velikim slovom

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
bs: Označeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt totalDigits.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
bs: Označeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt pattern.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
bs: Označeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt maxExclusive.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
bs: Označeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt maxInclusive.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
bs: Označeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt minExclusive.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
bs: Označeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt minInclusive.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
bs: Označeni celobrojni sadržaj nije spomenut u aspektu enumeration.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
bs: Jednostavni tip %1 može imati samo jednostavni atomski tip za bazni.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
bs: Jednostavni tip %1 ne može da se izvodi iz %2, zato što potonji definiše ograničenje kao konačno.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
bs: Jednostavni tip %1 ne može imati direktni bazni tip %2.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
bs: Jednostavni tip %1 sadrži nedozvoljeni aspektni tip %2.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
bs: Za jednostavni tip %1 nije dozvoljen bazni tip %2.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
bs: Jednostavni tip %1 može da ima samo aspekt %2.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
bs: Jednostavni tip sadrži nedozvoljeni aspekt %1.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
bs: Jednostavni tip izvedenog elementa %1 ne može biti dobro izveden iz baznog elementa.

en: Single property assignment expected
bs: Dodjela jedne osobine očekivana

en: Size
bs: Veličina

en: SliderHandle
bs: Ručka klizača

en: Socket error on %1: %2
bs: Greška soketa na %1: %2

en: Socket is not connected
bs: Soket nije povezan

en: Socket operation timed out
bs: Postupku soketa isteklo vrijeme

en: Specified type %1 is not known to the schema.
bs: Zadati tip %1 nije poznat šimi.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
bs: Zadati tip %1 nije pravilno smenljiv elementom tipa %2.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
bs: Navođenje use='prohibited' nema uticaja unutar grupe atributa.

en: SpeedoMeter
bs: Brzinometar

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
bs: Pravopis

en: Stack
bs: Stek

en: Standalone accepts only yes or no.
bs: Samostalni podržava samo da ili ne.

en: Stay on &Top
bs: Ostani na &vrhu

en: Step &down
bs: Korak &dolje

en: Step Into
bs: Ukorači

en: Step Out
bs: Iskorači

en: Step Over
bs: Prekorači

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
bs: Zaustavi

en: Streaming not supported
bs: Strujanje nije podržano

en: Stri&keout
bs: &Precrtano

en: Strikethrough
bs: Precrtano

en: String content does not match pattern facet.
bs: Sadržaj tipa niske ne poklapa aspekt pattern.

en: String content does not match the length facet.
bs: Sadržaj tipa niske ne poklapa aspekt length.

en: String content does not match the maxLength facet.
bs: Sadržaj tipa niske ne poklapa aspekt maxLength.

en: String content does not match the minLength facet.
bs: Sadržaj tipa niske ne poklapa aspekt minLength.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
bs: Sadržaj tipa niske nije spomenut u aspektu enumeration.

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
bs: Predaj

en: Subscript
bs: Indeks

en: Substitution group %1 has circular definition.
bs: Supstitucijska grupa %1 ima kružnu definiciju.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
bs: Supstitucijska grupa %1 elementa %2 ne može da se razriješi.

en: Superscript
bs: Eksponent

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
bs: Na cijeli ekran

en: System
bs: Sistem

en: TTL expired
bs: TTL istekao

en: Tabloid (279 x 432 mm)
bs: Tabloid (279×432 mm)

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
bs: Ciljni imenski prostor %1 uvezene šeme razlikuje se od ciljnog imenskog prostora %2 koji definiše uvozna šema.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
bs: Ciljni imenski prostor %1 uključene šeme razlikuje se od ciljnog imenskog prostora %2 koji definiše uključujuća šema.

en: Temporary network failure.
bs: Privremeni pad mreže.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
bs: Smijer teksta

en: Text nodes are not allowed at this location.
bs: Tekstualni čvorovi nisu dozvoljeni na ovom mjestu.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
bs: Tekst i upućivači na entitete nisu dozvoljeni u elementu %1

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
bs: Osa %1 nije podržana u XQueryju

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
bs: Vrijednost ‘od’ ne može biti veća od vrijednosti ‘do’.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
bs: Mogućnost uvoza šema nije podržana, stoga %1 deklaracija ne može biti.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
bs: Mogućnost ovjere šemom nije podržana. Stoga se %1‑izrazi ne mogu koristiti.

en: The TLS/SSL connection has been closed
bs: TLS/SSL konekcija je zatvorena

en: The URI cannot have a fragment
bs: URI ne može imati fragment

en: The address is invalid for this operation
bs: Adresa je loša za ovaj postupak

en: The address is not available
bs: Adresa nije dostupna

en: The address is protected
bs: Adresa je zaštićena

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
bs: Atribut %1 može se javiti samo na prvom elementu %2.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
bs: Atribut %1 ne može se javiti uz %2 koji je dijete od %3.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
bs: Atribut %1 mora se javiti uz element %2.

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
bs: Premašen je parametar dužine putanje basicConstraints

en: The bound address is already in use
bs: Svezana adresa je već u upotrebi

en: The certificate has expired
bs: Sertifikat je istekao

en: The certificate is not yet valid
bs: Sertifikat još uvijek nije važeći

en: The certificate is self-signed, and untrusted
bs: Sertifikat je samopotpisan, i nepouzdan

en: The certificate signature could not be decrypted
bs: Potpis sertifikata ne može da se dešifruje

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
bs: Polje sertifikata notAfter sadrži loše vrijeme

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
bs: Polje sertifikata notBefore sadrži loše vrijeme

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
bs: Kodna tačka %1, nađena u %2 sa kodiranjem %3, nije valjan XML znak.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
bs: Tekući kandidat za sertifikat izdavača odbijen je zato što su mu ime subjekta i serijski broj prisutni ali se ne poklapaju sa identifikatorom ključa autoriteta tekućeg sertifikata

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
bs: Tekući kandidat za sertifikat izdavača odbijen je zato što mu se ime subjekta ne poklapa sa imenom izdavača tekućeg sertifikata

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
bs: Podaci obradne instrukcije ne mogu sadržati nisku %1

en: The default collection is undefined
bs: Podrazumijevana zbirka nije definisana

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
bs: Element s lokalnim imenom %1 ne postoji u XSLT‑u.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
bs: Kodiranje %1 nije valjano. Mora sadržati samo slova latinice, bez praznina, i mora poklapati regularni izraz %2.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
bs: Datoteka „%1“ nije valjan Qt priključak.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
bs: Prvi argument za %1 ne može biti tipa %2.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
bs: Prvi argument za %1 ne može biti tipa %2. Mora biti brojevni, xs:yearMonthDuration ili xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
bs: Prvi argument za %1 ne može biti tipa %2, već jednog od %3, %4, ili %5.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
bs: Prvi operand u cjelobrojnom dijeljenju, %1, ne može biti beskonačan (%2).

en: The focus is undefined.
bs: Fokus je nedefinisan.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
bs: Ime servera se ne poklapa ni sa jednim od valjanih servera za ovaj certifikat

en: The initialization of variable %1 depends on itself
bs: U pripremi promjenljive %1 koristi se ona sama

en: The issuer certificate could not be found
bs: Sertifikat izdavača ne može da se nađe

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
bs: Sertifikat izdavača lokalno potraženog sertifikata ne može da se nađe

en: The item %1 did not match the required type %2.
bs: Stavka %1 ne poklapa traženi tip %2.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
bs: Ključna riječ %1 ne može se javiti s bilo kojim drugim imenom režima.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
bs: Posljednji korak putanja mora sadržati ili čvorove ili atomske vrijednosti. Ne može biti mješavina ta dva.

en: The module import feature is not supported
bs: Mogućnost uvoza modula nije podržana

en: The name %1 does not refer to any schema type.
bs: Ime %1 ne upućuje ni na jedan tip šeme.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
bs: Ime za izračunati atribut ne može imati URI imenskog prostora %1 sa lokalnim imenom %2.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
bs: Ime promjenljive svezane for‑izrazom mora biti različito od pozicione promjenljive. Stoga su dvije promjenljive po imenu %1 u sukobu.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
bs: Ime proširivačkog izraza mora biti u imenskom prostoru.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
bs: Ime opcije mora imati prefiks. Opcije nemaju podrazumijevani imenski prostor.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
bs: Imenski prostor %1 je rezervisan; zato ga korisnički definisane funkcije ne mogu koristiti. Pokušajte s predefinisanim prefiksom %2, koji je namijenjen ovakvim slučajevima.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
bs: URI imenskog prostora ne može biti prazna niska pri svezivanju s prefiksom, %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
bs: URI imenskog prostora u imenu za izračunati atribut ne može biti %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
bs: URI imenskog prostora mora biti konstanta, ne može obuhvatati izraze.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
bs: Imenski prostor korisnički definisane funkcije ne može biti prazan (pokušajte s prefiksom %1, koji je namijenjen ovakvim slučajevima)

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
bs: Imenski prostor korisnički definisane funkcije u bibliotečkom modulu mora biti istovjetan imenskom prostoru modula. Drugim riječima, treba da je %1 umjesto %2

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
bs: Normalizaciona forma %1 nije podržana. Podržane su %2, %3, %4, %5, i ništa (tj. prazna niska, bez normalizacije).

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
bs: Proslijeđen je parametar %1, ali ne postoji odgovarajući %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
bs: Zahtijevan je parametar %1, ali nije zadat odgovarajući %2.

en: The peer certificate is blacklisted
bs: Certifikat sugovornika je na crnoj listi

en: The peer did not present any certificate
bs: Parnjak nije priložio nikakav sertifikat

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
bs: Priključak „%1“ koristi nesaglasnu biblioteku Qt‑a. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
bs: Priključak „%1“ koristi nesaglasnu biblioteku Qt‑a. (Ne mogu se miješati ispravljački i prometne biblioteke.)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
bs: Priključak „%1“ koristi nesaglasnu biblioteku Qt‑a. Očekivan je ključ gradnje „%2“, dobijen „%3“

en: The plugin was not loaded.
bs: Priključak nije učitan.

en: The prefix %1 cannot be bound.
bs: Prefiks %1 ne može biti nađen.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
bs: Prefiks %1 ne može biti svezan. Podrazumijevano, već je svezan u imenskom prostoru %2.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
bs: Prefiks mora biti valjan %1, što %2 nije.

en: The proxy type is invalid for this operation
bs: Tip proksija nije valjan za ovaj postupak

en: The public key in the certificate could not be read
bs: Javni ključ u sertifikatu ne može da se pročita

en: The remote host closed the connection
bs: Udaljeni server je zatvorio vezu

en: The requested operation is not supported by the system.
bs: Tražena operacija nije podržana od strane sistema.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
bs: Sertifikat korenog CA‑a obeležen je da odbija zadatu namjenu

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
bs: Sertifikat korenog CA‑a nije pouzdan za ovu namjenu

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
bs: Korijeni sertifikat u lancu sertifikata je samopotpisan, i nepouzdan

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
bs: Korjeni čvor drugog argumenta funkcije %1 mora biti dokument‑čvor. %2 to nije.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
bs: Izgleda da postoji problem sa skriptom na ovoj stranici. Želite li da je zaustavite?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
bs: Drugi argument za %1 ne može biti tipa %2, već jednog od %3, %4, ili %5.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
bs: Drugi operand u dijeljenju, %1, ne može biti nula (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
bs: Sesija je prekinuta od strane korisnika ili sistema.

en: The shared library was not found.
bs: Dijeljena biblioteka nije nađena.

en: The signature of the certificate is invalid
bs: Loš potpis sertifikata

en: The specified configuration cannot be used.
bs: Navedena konfiguracija ne može biti korištena.

en: The specified network session is not opened
bs: Zadata mrežna sesija nije otvorena

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
bs: Samostalni pseudoatribut mora se javiti poslije kodiranja.

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
bs: Priloženi sertifikat nije podoban za ovu namjenu

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
bs: Ciljni imenski prostor za %1 ne može biti prazan.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
bs: Vrijednost za atribut %1 uz element %2 mora biti ili %3 ili %4, ne %5.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
bs: Vrijednost atributa %1 mora biti tipa %2, što %3 nije.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
bs: Vrijednost XSLT atributa verzije mora biti tipa %1, što %2 nije.

en: The variable %1 is unused
bs: Promjenljiva %1 nije upotrijebljena

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
bs: Jedna IDREF vrijednost bez pridružene ID: %1.

en: This platform does not support IPv6
bs: Ova platforma ne podržava IPv6

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
bs: Ovaj obrađivač ne poznaje šeme, pa se %1 ne može koristiti.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
bs: Vrijeme %1:%2:%3.%4 nije valjano.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
bs: Vrijeme 24:%1:%2.%3 nije valjano. Čas je 24, ali minuti, sekunde i milisekunde nisu svi 0.

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
bs: %1 (%2 ×%3 piksela)

en: Toggle
bs: Prebaci

en: Toggle Breakpoint
bs: Prijelomna tačka

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
bs: Prikaži/sakrij dugmad za upravljanje

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
bs: (De)aktiviraj petlju

en: Tools
bs: Alatke

en: Top
bs: Vrh

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
bs: Elementi najvišeg nivou u opisu stila moraju biti u nenultom imenskom prostor, što %1 nije.

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
bs: LTR

en: True
bs: Tačno

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
bs: Dvije atributa deklaracije imenskog prostora imaju isto ime: %1.

en: Type %1 already defined.
bs: Tip %1 je već definisan.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
bs: Tip %1 elementa %2 ne može da se razriješi.

en: Type %1 unavailable
bs: Tip %1 nedostupan

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
bs: Greška tipa u pretapanju, očekivan %1, dobijen %2.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
bs: Element %1 mora biti jednostavnog tipa, što %2 nije.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
bs: Tip izvedenog atributa %1 ne može biti dobro izveden iz tipa baznog atributa.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
bs: Tip izvedenog atributa %1 razlikuje se od tipa baznog atributa.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
bs: Tip elementa %1 ne može biti izveden iz tipa pripadnosti supstitucijskoj grupi.

en: Type:
bs: Tip:

en: US Common #10 Envelope
bs: SAD koverat obični #10

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
bs: SAD koverat obični #10 (105×241 mm)

en: Unable to begin transaction
bs: Ne mogu da otpočnem transakciju

en: Unable to commit transaction
bs: Ne mogu da predam transakciju

en: Unable to connect
bs: Ne mogu da se povežem

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
bs: Ne mogu da se povežem — drajver ne podržava neophodne funkcije

en: Unable to decrypt data: %1
bs: Ne mogu da dešifrujem podatke: %1

en: Unable to disable autocommit
bs: Ne mogu da isključim automatsku predaju

en: Unable to enable autocommit
bs: Ne mogu da uključim automatsku predaju

en: Unable to initialize broadcast socket
bs: Ne mogu da pripremim emiterski soket

en: Unable to initialize non-blocking socket
bs: Ne mogu da pripremim neblokirajući soket

en: Unable to logon
bs: Ne mogu da se prijavim

en: Unable to open connection
bs: Ne mogu da otvorim vezu

en: Unable to open database '
bs: Ne mogu da otvorim bazu '

en: Unable to preserve appearance under complex transform
bs: Nuspjelo očuvanje izgleda pod složenom transformacijom

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
bs: Neuspjelo očuvanje izgleda pod neravnomjernim razmjerom

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
bs: Neuspjelo očuvanje izgleda pod razmjerom 0

en: Unable to receive a message
bs: Ne mogu da primim poruku

en: Unable to rollback transaction
bs: Ne mogu da uvratim transakciju

en: Unable to send a message
bs: Ne mogu da pošaljem poruku

en: Unable to set autocommit
bs: Ne mogu da postavim automatsku predaju

en: Unable to subscribe
bs: Ne mogu da se pretplatim

en: Unable to unsubscribe
bs: Ne mogu da odjavim pretplatu

en: Unable to use database
bs: Ne mogu da koristim bazu

en: Unable to write
bs: Ne mogu da pišem

en: Unable to write data: %1
bs: Ne mogu da upišem podatke: %1

en: Uncheck
bs: Isprazni

en: Underflow
bs: Podlivanje

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
bs: Podvučeno

en: Undo %1
bs: Poništi %1

en: Unexpected '
bs: Neočekivano '

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
bs: Neočekivan znak „%1“ u javnom ID‑u.

en: Unexpected object assignment
bs: Neočekivana dodjela objekta

en: Unidentified Error
bs: Nepoznata greška

en: Union content does not match pattern facet.
bs: Sadržaj tipa unije ne poklapa aspekt pattern.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
bs: Sadržaj tipa unije nije spomenut u aspektu enumeration.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
bs: Unija džokera atributa tipa %1 i džokera atributa baznog tipa %2 nije iskaziva.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
bs: Nepoznat kȏd greške 0x%1 SOCKS (v5) proksija

en: Unknown XSL-T attribute %1.
bs: Nepoznat XSLT atribut %1.

en: Unknown address type
bs: Nepoznat tip adrese

en: Unknown error
bs: Nepoznata greška

en: Unknown error (%1)
bs: Nepoznata greška (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
bs: Nepoznata

en: Unknown location
bs: Nepoznata lokacija

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
bs: Nepoznata notacija %1 u aspektu %2.

en: Unknown session error.
bs: Nepoznata greška sa sesijom.

en: Unshade
bs: Odmotaj

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
bs: Neoznačeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt totalDigits.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
bs: Neoznačeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt pattern.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
bs: Neoznačeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt maxExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
bs: Neoznačeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt maxInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
bs: Neoznačeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt minExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
bs: Neoznačeni celobrojni sadržaj ne poklapa aspekt minInclusive.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
bs: Neoznačeni celobrojni sadržaj nije spomenut u aspektu enumeration.

en: Unsupported XML version.
bs: Nepodržana verzija XML‑a.

en: Unsupported socket operation
bs: Nepodržan postupak sa soketima

en: Update
bs: Ažuriraj

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
bs: Ovim klizačem određujete jačinu zvuka. Skroz lijevo je 0%, a skroz desno %1%.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
bs: Ograničenje vrijednosti atributa %1 nije tipa atributa: %2.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
bs: Ograničenje vrijednosti izvedenog atributa %1 ne poklapa ograničenje vrijednosti baznog atributa.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
bs: Ograničenje vrijednosti elementa %1 nije njegovog tipa: %2.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
bs: Varijetet tipa stavki za %1 mora biti atomic ili union.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
bs: Varijetet članskih tipova za %1 mora biti atomic.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
bs: Verzija %1 nije podržana. Podržana je verzija XQueryja 1.0.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
bs: Neslaganje verzija: očekivano %1, pronađeno %2

en: Video display error
bs: Greška u prikazu videa

en: Video output error
bs: Greška video izlaza

en: View
bs: Prikaz

en: Volume: %1%
bs: Zvuk: %1%

en: W3C XML Schema identity constraint field
bs: Polje ograničenja identiteta po W3C‑ovoj XML‑šemi

en: W3C XML Schema identity constraint selector
bs: Birač ograničenja identiteta po W3C‑ovoj XML‑šemi

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
bs: Upozorenje u %1, kod reda %2, kolona %3: %4

en: Warning in %1: %2
bs: Upozorenje u %1: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
bs: Upozorenje: izgleda da osnovni priključci GStreamera nisu instalirani.
               Isključena je sva audio i video podrška.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
bs: Upozorenje: izgleda da paket gstreamer0.10-plugins-good nije instaliran.
               Isključene su neke mogućnosti videa.

en: What's This?
bs: Šta je ovo?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
bs: Kada je neophodan parametar, podrazumijevana vrijednost se ne može zadati kroz atribut %1 ili konstruktor niza.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
bs: Kada je atribut %1 prisutan uz %2, ne može se upotrijebiti konstruktor niza.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
bs: Pri pretapanju u %1 ili iz njega izvedenog tipa, izvorna vrijednost mora biti istog tipa ili doslovna niska. Tip %2 nije dozvoljen.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
bs: Kada se funkcija %1 koristi za poklapanje unutar obrasca, argument mora biti upućivač na promjenljivu ili doslovna niska.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
bs: Praznine se uklanjaju, osim gdje se nađu u znakovnim klasama

en: Whole words
bs: Cijele riječi

en: Width:
bs: Širina:

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
bs: Džoker u izvedenoj partikuli nije dobar podskup džokera iz bazne partikule.

en: Will not rename sequential file using block copy
bs: Neću da preimenujem sekvencijalnu datoteku blokovskim kopiranjem

en: Windows input method
bs: Windowsov način unosa

en: Wr&iting System
bs: &Zapisni sistem

en: Write %1 file
bs: %1 datoteka upisana

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
bs: Smijer

en: XIM input method
bs: XIM način unosa

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
bs: XSLT atributi uz XSLT elemente moraju biti u nultom imenskom prostoru, a ne u onom u kojem je %1.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
bs: Godina %1 nije valjana jer počinje sa %2.

en: Zoom
bs: Uveličanje

en: Zoom In
bs: Uveličaj

en: Zoom Out
bs: Smanji

en: Zoom to &100%
bs: Uveličaj na &100%

en: append: value is not an object
bs: dodaj: vrijednost ne predstavlja objekat

en: back is a write-once property
bs: zadnji dio se može samo jednom definisati.

en: bottom margin
bs: donja margina

en: createObject: value is not an object
bs: createObject: vrijednost nije objekt

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
bs: Resetuj

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
bs: Predaj

en: empty
bs: prazno

en: exactly one
bs: tačno jedan

en: executeSql called outside transaction()
bs: executeSql pozvano izvan transaction()

en: front is a write-once property
bs: prednji dio se može samo jednom definisati.

en: id is not unique
bs: id nije jedinstven

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
bs: uvoz "%1" nema qmldir niti prostora za ime

en: insert: index %1 out of range
bs: umetni: indeks %1

en: insert: value is not an object
bs: umetni: vrijednost ne predstavlja objekat

en: invalid query: "%1"
bs: nevažeći upit: "%1"

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
bs: je dvoznačno. Pronađeno u %1 i u %2

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
bs: je dvoznačno. Pronađeno u %1 u verziji %2.%3 i %4.%5

en: is instantiated recursively
bs: je rekurzivno instancirano

en: is not a type
bs: nije tip

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
bs: Skorašnje pretrage

en: left margin
bs: lijeva margina

en: local directory
bs: lokalni direktorij

en: locally connected
bs: lokalno povezan

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
bs: Očisti skorašnje pretrage

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
bs: Sakrij pravopis i gramatiku

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
bs: Prikaži pravopis i gramatiku

en: module "%1" is not installed
bs: modul "%1" nije instaliran

en: module "%1" plugin "%2" not found
bs: modul "%1" dodatak "%2" nije pronađen

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
bs: modul "%1" verzije %2.%3 nije instaliran

en: move: out of range
bs: pomjeri: izvan opticaja

en: one or more
bs: jedan ili više

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
bs: dodatak ne može biti učitan za modul "%1": %2

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
bs: processContent baznog džokera mora biti slabiji od izvedenog.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
bs: processContent džokera u izvedenoj partikuli slabije je od džokera u baznoj partikuli.

en: remove: index %1 out of range
bs: ukloni: indeks %1

en: right margin
bs: desna margina

en: set: index %1 out of range
bs: postavi: indeks %1 izvan opticaja

en: set: value is not an object
bs: postavi: vrijednost ne predstavlja objekat

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
bs: Ovo je pretraživi indeks. Unesite ključne riječi:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
bs: Detalji

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
bs: Datoteka nije izabrana

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
bs: Izaberi datoteku

en: to
bs: do

en: top margin
bs: gornja margina

en: transaction: missing callback
bs: transakcija: nedostaje povratni poziv

en: unknown
bs: nepoznat

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
bs: xsi:noNamespaceSchemaLocation ne može stajati za prvim neimenskoprostornim elementom ili atributom.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
bs: xsi:schemaLocation imenski prostor %1 već se javio ranije u primjerku dokumenta.

en: zero or more
bs: nula ili više

en: zero or one
bs: nula ili jedan
