kmymoney - en to bs translation catalogue (3161 entries)

en: 
    
    Accept this or modify the loan information and recalculate.
bs: 
    
    Prihvatiti ovo ili modificirati kreditne informacije i ponovo izračunati.

en: 
    
    Press More for further information
bs: 
    
    Pritisnite Više za dodatne informacije

en: 
                  <p>
                  This option is for investments reports only which
                  show prices instead of balances as all other reports do.
                  </p>
                  <p>
                  Select this option to include prices only if there is an actual price for the date.
                  If not, 0 will be shown. In the graph, the value will be skipped.
                  </p>
                  <p>
                  If this option is off the last existing price is shown for a period, if
                  it is on, in a table the value is '0' shown and in a chart a linear
                  interpolation for the missing values will be performed.
                  <br>Example:
                  <br>There are prices for January and March, but there is no price for
                  February.
                  <ul>
                  <li><b>OFF</b>: shows the price for February as the last price of
                  January
                  <li><b>ON</b>: in a table the value is '0', in a chart a linear
                  interpolation for the February-price will be performed
                  (so it makes a kind of average-value using the January- and the
                  March-price in the chart)
                  </ul>
                  </p>
bs: 
                  <p>
                  Ova opcija je samo za investicione izvještaje i 
                  prikazuje cijene umjesto bilansa, kako rde drugi izvještaji
                  </p>
                  <p>
                  Odaberite ovu opciju za uključivanje cijene samo ako postoji stvarna cijena za datum.
                  Ako ne, 0 bit će prikazan. U grafikonu, vrijednost će biti preskočena.
                  </p>
                  <p>
                  Ako je ova opcija isključena zadnja postojeća cijena prikazana za razdoblje, ako
                  je uključena, u tablici je vrijednost '0 'prikazana i na grafikonu će biti izvedena. 
                  linearnog interpolacija za nedostajuće vrijednosti 
                  <br>Primjer:
                  <br>Tu su cijene za januar i mart, ali nema cijena za
                  februar.
                  <ul>
                  <li><b>ISKLJ</b>: prikazuje cijenu za Februar kao zadnju cijenu za
                  Januar
                  <li><b>UKLJ</b>: u tabeli je vrijednost '0', na dijagramu je  linearma
                  interpolacija za februar
                  (pa je ona srednja vrijednosti između januarske i
                  martovske cijene na dijagramu)
                  </ul>
                  </p>

en: 
    2. Calculate Loan
bs: 
    2. Izračunajte kredit

en: 
    2. Calculate Loan
    
    3. Payments
bs: 
    2. Izračunajte pozajmicu
    
    3. Plaćanja

en: 
    3. Payments
bs: 
    3. Uplate

en: 
    Do you borrow or lend money?
bs: 
    Da li posuđujete novac za sebe ili ga posuđujete nekome ?

en: 
    Do you want to record all payments of this loan with KMyMoney?
bs: 
    Da li želite bilježiti sva plaćanja tog kredita s KMyMoney?

en: 
    How do you want to call this loan? Examples for names are 'car loan', 'school loan', 'home owner loan'.
bs: 
    Kako želite nazvati ovu pozajmicu? Primjeri naziva 'pozajmica za automobil', 'pozajmica za skolovanje', 'pozajmica za kupovinu stana'.

en: 
    How often will there be payments made to this loan?
bs: 
    Kako česte će biti uplate na ovaj kredit?

en: 
    If your regular payment contains any additional fees, click on the button "Additional fees" to enter them.
bs: 
    Ako je Vaše redovno plaćanje sadrži neke dodatne troškove, kliknite na dugme "Dodatni troškovi", kako bi ih unijeli.

en: 
    In the first step, KMyMoney will ask you some general information about the loan account to be created.
bs: 
    U prvom koraku, KMyMoney ce vas pitati neke generalne informacije o pozajmičkom korisničkom računu koji kreirate.

en: 
    In the following steps, KMyMoney supports you in setting up categories and schedules for your loan payments.
bs: 
    U sljedećim koracima, KMyMoney vas podržava u postavljanju kategorija i rasporeda za isplatu kredita.

en: 
    Is the interest of this loan fixed over a period of time or is it adapted from time to time? If the interest rate changes during the amortization phase of the loan you should choose the option 'variable interest rate'.
bs: 
    Da li je kamata fiksna ili se vremenom mijenja? Ako se kamata mijenja tokom amortizacijske faze pozajmice trebate izabrati opciju 'promjenjiva kamatna stopa'.

en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown below. If you want to accept these values use the "Finish" button to update your account, otherwise use the "Back" button to modify your settings.
bs: 
    KMyMoney je izračunao kredit kao što je prikazano u nastavku. Ako želite prihvatiti te vrijednosti koriste dugme "Završi" da biste ažurirali svoj račun, inače koristite "Nazad" dugme da promijenite svoje postavke.

en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown in the overview below. You can accept these values by selecting "Next" or change them by choosing "Back" to return to the input field for the information you want to change.
bs: 
    KMyMoney je izračunao kredit kao što je prikazano dolje u pregledu. Možete prihvatiti ove vrijednosti odabirom na "Dalje" ili ih promijeniti tako da odaberete "Natrag" za povratak na polje za unos podataka koje želite promijeniti.

en: 
    KMyMoney, the Personal Finance Manager for KDE.
    
    Please consider contributing to this project with code and/or suggestions.
bs: 
    KMyMoney, osobni finansijski menadžer za KDE.
    
    Molimo vas da razmislite o doprinosu ovom projektu s kodom i/ili prijedlozima.

en: 
    Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
bs: 
    Molimo unesite iznos konačnog amortizacijskog plaćanja ili ostavite polje prazno za izračunati.

en: 
    Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
bs: 
    Molimo unesite iznos koji ćete platiti za glavnicu i kamate ili ostavite  prazno polje za izračunati.

en: 
    Please enter the interest rate or leave the field empty to calculate it.
bs: 
    Molimo unesite kamatnu stopu ili ostavite polje prazno za izračunati.

en: 
    Please enter the term of this loan or leave the field empty to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
bs: 
    Molimo unesite termin tog kredita ili ostavite to polje prazno za izračunati. Termin je vrijeme koje je potrebno da u potpunosti otplatite kredit. Ovo vrijeme može biti različito od vremena kada je potpisan ugovor o kreditu.

en: 
    Please select the category you want to assign the interest payments to or create a new category.
bs: 
    Molimo odaberite kategoriju koju želite dodijeliti plaćanju kamata ili stvorite novu kategoriju.

en: 
    Please select, which data of the loan you want to modify.
bs: 
    Molimo odaberite, koje podatke o pozajmici želite da modificirate.

en: 
    Select the date when the interest rate for this loan will be modified and the frequency of the future changes.
bs: 
    Odaberite datum kada će se kamatna stopa za ovaj kredit mijenjati i učestalost budućih promjena.

en: 
    This page summarizes the data you entered. If you need to modify anything, please use the "Back" button to go to respective page. Otherwise use the "Finish" button to create the account.
bs: 
    Ova stranica sažima podatke koje ste unijeli. Ako trebate promijeniti nešto, molimo Vas da koristite "Nazad" dugme za da odete na pojedinu stranicu. Inače koristite dugme "Završi" za stvaranje računa.

en: 
    Welcome to the Edit Loan Account Wizard. Please use this wizard to modify information about your loan account.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
bs: 
    Dobrodošli u Čarobnjaka za uređivanje korisničkih računa za pozajmice. Molimo ovog čarobnjaka koristite za modificiranje informacija o vašim pozajmicama.
    
    Molimo osigurajte se da imate relevantne informacije. Obično informacije dobijate iz ugovora i zadnjeg izvoda.

en: 
    Welcome to the New Loan Account Wizard which will guide you through the creation of a new loan e.g. for your home, your car or any other loan that you pay or gain interest for.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
bs: 
    Dobrodosli u Čarobnjaka za novu pozajmicu koji ce vas voditi kroz kreiranje nove pozajmice npr. za vašu kuću, vaš auto ili neku drugu pozajmicu koju otplaćujete ili od nje imate kamate.
    
    Molimo osigurajte se da imate relevantne informacije. Najčešće informacije dobijate izvan ugovora i kao izjavu.

en: 
    Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
bs: 
    Da li postoje uplate za ovu pozajmicu i da li su unesene u KMyMoney.

en: 
    When does the actual interest rate get calculated?
bs: 
    Kada se stvarna kamatna stopa se izračunava?

en: 
    You have successfully entered the general information about your loan. Next, KMyMoney needs some information about the calculation of the loan.
bs: 
    Uspješno ste unijeli opće informacije o Vašem kreditu. Dalje, KMyMoney treba neke informacije o izračun kredita.

en:     %1 duplicate |     %1 duplicates
bs[0]:     %1 duplikat
bs[1]:     %1 duplikata
bs[2]:     %1 duplikata

en:     %1 matched |     %1 matched
bs[0]:     %1 poklapanje
bs[1]:     %1 poklapanja
bs[2]:     %1 poklapanja

en:     %1 processed |     %1 processed
bs[0]:     %1 obrađen
bs[1]:     %1 obrađena
bs[2]:     %1 obrađenih

en:     New parent account is the top level account '%1'.
bs:     Novi matični račun je vrhunski račun '%1'.

en:     Please enter a price for the currency on or before the opening date.
bs:     Unesite cijenu za valutu na ili prije datuma otvaranja.

en:     Please enter a price for the investment on or before the opening date.
bs:     Unesite cijenu za valutu na ili prije datuma otvaranja.

en:     Please open it in the account editor (Account/Edit account) once and press OK.
bs:     Molim otvorite u uređivaču računa (Račun/Uređivanje računa) jednom i pritisnite OK.

en:     Reparenting account '%2' to top level account '%1'.
bs:     Promjena zbirnog računa '%2' na račun na vršnom nivou '%1'.

en:     The account reference will be removed.
bs:     Referenca na račun će biti uklonjena.

en:     The child account list will be reconstructed.
bs:     Lista djece računa će biti rekonstruirana.

en:     The payee will be removed.
bs:     Primatelj će se ukloniti.

en:     The post date was updated to '%1'.
bs:     Datum knjiženja je ažuriran na '%1'.

en:     This will store the password in the KDE wallet and remove the cleartext version.
bs:     Ovo će čuvati lozinku u KDE novčaniku i ukloniti verziju s otvorenim tekstom.

en:   * Child account with id %1 does not exist anymore.
bs:   * Dijete račun sa identifikacijom %1 više ne postoji.

en:   * Loop detected between this account and account '%1'.
bs:   Otkrivena petlja između ovog računa i računa '%1'.

en:   * Older versions of KMyMoney stored an OFX password for this account in cleartext.
bs:   * Starije verzije KMyMoney čuvale su OFX lozinku za ovaj račun kao otvoreni tekst.

en:   * Parent account '%1' belongs to a different group.
bs:   * Roditeljski račun '%1' pripada drugoj grupi.

en:   * Parent account '%1' does not contain '%2' as sub-account.
bs:   * Roditeljski račun '%1' ne sadrži '%2' kao podračun.

en:   * Payee %1 recreated with fixed id
bs:   *Primatelj %1 ponovo kreiran s ispravljenim ID.

en:   * Payee '%1' removed.
bs:   * Primatelj '%1' je uklonjen.

en:   * Payee id updated in report '%1'.
bs:   *Primateljeva identifikacija ažurirana u izvještaju'%1'.

en:   * Payee id updated in split of schedule '%1'.
bs:   *ID primatelja ažuriran u podjeli rasporeda '%1'.

en:   * Payee id updated in split of transaction '%1'.
bs:   *ID primatelja ažuriran u podjeli transakcije '%1'.

en:   * Removed bankid from split in scheduled transaction '%1'.
bs:   * Uklonjena oznaka banke pri razdvajanju u raspoređenoj transakciji '%1'.

en:   * Split %2 in schedule '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
bs:   * Udio %2 u rasporedu '%1' sadrži referencu na nevažeći račun %3. Molimo popravite ručno.

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
bs:   *Podjela %2 u transakciji '%1' sadrži referencu na nevažeći račun %3. Molimo popravite ručno.

en:   * The account '%1' in currency '%2' has no price set for the opening date '%3'.
bs:   * Račun '%1' u valuti '%2' nema cijenu postavljen za datum otvaranja '%3'.

en:   * The account with id %1 referenced by the budget does not exist anymore.
bs:   *Račun sa identifikaciom %1 povezan sa budžetom više ne postoji.

en:   * The investment '%1' has no price set for the opening date '%2'.
bs:   *Investicija '%1' nema postavljenu cijenu za datum otvaranja '%2'.

en:   * The parent with id %1 does not exist anymore.
bs:   * Roditelj sa identifikacijom %1 više ne postoji.

en:   * The payee with id %1 referenced by the loan does not exist anymore.
bs:   *Primatelj s ID %1 naveden u kreditu više ne postoji.

en:   * Transaction '%1' has an invalid post date.
bs:   * Transakcija  %1 ima pogrešan datum knjiženja.

en:   * Unable to update account data for account %1 in engine
bs:   *Nije moguće ažurirati podatke o računu za račun %1 u mašini.

en:   * Unable to update account data in engine.
bs:   *Nije moguće ažurirati podatke o računu u mašini.

en:   * action marked as interest in split of transaction '%1'.
bs:   *akcija označena kao kamata u dijelu transakcije '%1'.

en:   Payees
bs:   Primatelji

en:   Statement balance is not contained in statement.
bs:   Stanje bilansa nije sadržano u stanju.

en:   Statement balance on %1 is reported to be %2
bs:   Bilansni izvještaj na %1 je izvjestilo da je %2

en:   Transactions
bs:   Transakcija

en:  (%1 payment) |  (%1 payments)
bs[0]:  (%1 uplata)
bs[1]:  (%1 uplate)
bs[2]:  (%1 uplata)

en:  (Brokerage)
bs:  (Brokeri)

en:  - Account Name: %1
bs:  -Naziv računa:%1

en:  - Account Number: %1
bs:  -Broj Računa: %1

en:  - Account Type: %1
bs:  -Tip raćuna: %1

en: %1 (Brokerage)
bs: %1 (Brokerska)

en: %1 (Customized)
bs: %1 (Prilagođen)

en: %1 (Investment)
bs: %1(Ulaganja)

en: %1 Balance History
bs: %1 Historija bilansa

en: %1 Bill. | %1 Bills.
bs[0]: %1 Račun.
bs[1]: %1 Računa.
bs[2]: %1 Računa.

en: %1 Day Forecast
bs: %1 dan prognoza

en: %1 Deposit. | %1 Deposits.
bs[0]: %1 Depozit.
bs[1]: %1 Depozita.
bs[2]: %1 Depozita.

en: %1 Transfer. | %1 Transfers.
bs[0]: %1 Prijenos.
bs[1]: %1 Prijenosa.
bs[2]: %1 Prijenosa.

en: %1 YTD Account Transactions
bs: %1 YTD Transakcije računa

en: %1 account
     | %1 accounts
bs[0]: %1 nalog
bs[1]: %1 naloga
bs[2]: %1 naloga

en: %1 cleared deposit | %1 cleared deposits in total
bs[0]: %1 očisćen depozit
bs[1]: %1 očisćena depozita
bs[2]: %1 očisćenih depozita

en: %1 cleared payment | %1 cleared payments in total
bs[0]: %1 očišćeno plaćanje
bs[1]: %1 očišćena plaćanja
bs[2]: %1 očišćenih plaćanja

en: %1 commodity (equity)
     | %1 commodities (equities)
bs[0]: %1 roba (kapital)
bs[1]: %1 robe (kapital)
bs[2]: %1 roba (kapital)

en: %1 day overdue | %1 days overdue
bs[0]: %1 dan prekoračenja
bs[1]: %1 dana prekoračenja
bs[2]: %1 dana prekoračenja

en: %1 deposit (%2) | %1 deposits (%2)
bs[0]: %1 depozit  (%2)
bs[1]: %1 depozita  (%2)
bs[2]: %1 depozita  (%2)

en: %1 deposit after %2 | %1 deposits after %2
bs[0]: %1 depozit nakon %2
bs[1]: %1 depozita nakon %2
bs[2]: %1 depozita nakon %2

en: %1 in file %2 line %3
bs: %1 u datoteci %2 red %3

en: %1 inconsistency was detected and corrected
     | %1 inconsistencies were detected and corrected
bs[0]: %1 nesaglasnost je otkrivena i popravljena
bs[1]: %1 nesaglasnosti su otkrivene i popravljene
bs[2]: %1 nesaglasnosti jeotkriveno i popravljeno

[ctx: %1 is a string, e.g. 7 problems corrected; %2 is a string, e.g. 3 problems still present]
en: Finished: %1 %2
bs: Završeno: %1 %2

en: %1 is not an Investment Account. Do you wish to make it one?
bs: %1 nije investicijski račun. Želite li ga učiniti jednim?

en: %1 of %2
bs: %1 od %2

en: %1 orphan account was created
     | %1 orphan accounts were created
bs[0]: %1 nepovezan račun je kreiran
bs[1]: %1 nepovezana računa su kreirana
bs[2]: %1 nepovezanih računa je kreirano

en: %1 outstanding deposit | %1 outstanding deposits in total
bs[0]: %1 vanredni deposit
bs[1]: %1 vanredna deposita ukupno
bs[2]: %1 vanrednih deposita ukupno

en: %1 outstanding payment | %1 outstanding payments in total
bs[0]: %1 nepodmireno dugovanje
bs[1]: %1 ukupna nepodmirena dugovanja
bs[2]: %1 ukupnih nepodmirenih dugovanja

en: %1 payment (%2) | %1 payments (%2)
bs[0]: %1 uplata (%2)
bs[1]: %1 uplate (%2)
bs[2]: %1 uplata (%2)

en: %1 payment after %2 | %1 payments after %2
bs[0]: %1 plaćanje nakon %2
bs[1]: %1 plaćanja nakon %2
bs[2]: %1 plaćanja nakon %2

en: %1 possible schedule problem was noted
     | %1 possible schedule problems were noted
bs[0]: %1 mogući problem u vezi rasporeda je naveden
bs[1]: %1 moguća problema u vezi rasporeda su navedena
bs[2]: %1 mogućih problema u vezi rasporeda su navedena

en: %1 price
     | %1 prices
bs[0]: %1 cijena
bs[1]: %1 cijene
bs[2]: %1 cijena

en: %1 problem corrected. | %1 problems corrected.
bs[0]: %1 problem ispravljen.
bs[1]: %1 problem ispravljen.
bs[2]: %1 problemi ispravljeni.

en: %1 problem still present. | %1 problems still present.
bs[0]: %1 Problem još uvijek prisutan.
bs[1]: %1 Problem još uvijek prisutan.
bs[2]: %1 Problemi još uvijek prisutni.

en: %1 schedule
     | %1 schedules
bs[0]: %1 raspored
bs[1]: %1 rasporeda
bs[2]: %1 rasporeda

en: %1 thrown in %2:%3
bs: %1 bačen u %2:%3

en: %1 transaction
     | %1 transactions
bs[0]: %1 transakcija
bs[1]: %1 transakcije
bs[2]: %1 transakcija

en: %1 units in %2
bs: %1 jedinica u %2

en: %1|Import files
    %2|All files
bs: %1|Uvezi datoteke
    %2|Sve datoteke

en: &Abort
bs: P&rekini

en: &Account
bs: Korisnički &Račun

en: &Additional fees...
bs: &Dodatni troškovi ...

en: &Browse...
bs: &Pretraži...

en: &Cancel
bs: &Otkaži

en: &Category
bs: &Kategorija

en: &Charge
bs: &Trošak

en: &Close
bs: &Zatvori

en: &Create...
bs: &Napravi...

en: &Decrease
bs: &Smanjenje

en: &Delete
bs: &Obriši

en: &Deposit
bs: &Depozit

en: &Details
bs: &Detalji

en: &Distribute difference of %1 among all splits.
bs: &Raspodijeli razliku od %1 među svim razdvajanjima.

en: &Down
bs: &Dolje

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: &Enter
bs: &Ulaz

en: &Export
bs: &Eksportuj

en: &Help
bs: &Pomoć

en: &Increase
bs: &Porast

en: &Institution
bs: &Institucija

en: &Leave %1 unassigned.
bs: &Ostavi %1 nedodijeljeno.

en: &Leave total amount of transaction at %1.
bs: &Ostavi ukupan iznos transakcije na %1.

en: &Merge
bs: &Spoji

en: &New Schedule...
bs: &Novi raspored...

en: &New report
bs: &Novi izvještaj

en: &OK
bs: &U redu

en: &Payment
bs: &Otplata

en: &Replace
bs: &Zamijeniti

en: &Schedule
bs: &Raspored

en: &Show tip of the day
bs: &Prikaži savjet dana

en: &Skip
bs: &Preskoči

en: &Transaction
bs: &Transakcija

en: &Withdrawal
bs: &Povlačenje

en: &lt;Not configured&gt;
bs: &lt;Nije podešeno&gt;

en: (%1 occurrence.) | (%1 occurrences.)
bs[0]: (%1 pojava.)
bs[1]: (%1 pojave.)
bs[2]: (%1 pojava.)

en: (Fees) %1
bs: (Naknade) %1

en: (No Institution)
bs: (Nema institucije)

en: * Potential problem with investments/currencies
bs: Potencijalni problem s ulaganjima /valutama

en: * Problem with account '%1'
bs: * Problem sa računom '%1'

en: * Problem with budget '%1'
bs: * Problem sa budžetom '%1'

en: * Reconstructing the child lists for
bs: * Rekonstrukcija liste djece

en: *** UNASSIGNED ***
bs: ***NEDODJLJENO***

en: *.css|CSS files
    *|All files
bs: *.css|CSS fajlvoi
    *|Svi fajlovi

en: *.csv *.PRN *.txt | CSV Files
     *|All files
bs: *.csv *.PRN *.txt | CSV Datoteke
     *|Sve datoteke

en: *.csv *.PRN *.txt|CSV Files
    *|All files
bs: *.csv *.PRN *.txt|CSV Datoteke
    *|Sve datoteke

en: *.kmt|KMyMoney template files
    *|All files
bs: *.kmt|KMyMoney predlošci datoteka
    *|Sve datoteke

en: *.kmy *.xml|KMyMoney files
    *|All files
bs: *.kmy *.xml|KMyMoney datoteke
    *|Sve datoteke

en: *.xml|XML files
    *|All files
bs: *.xml|XML datoteke
    *|Sve datoteke

en: *|GnuCash files
    *|All files
bs: *|GnuKeš fajlovi
    *|Svi fajlovi

en: 1 %1 equals %2
bs: 1 %1 jednako %2

en: 1 day | %1 days
bs[0]: %1 dan
bs[1]: %1 dana
bs[2]: %1 dana

en: 1. General Information
bs: 1. Generalne informacije

en: 2. Separators
bs: 2. Separatori

en: 3. Banking
bs: 3. Bankarstvo

en: 4. Investing
bs: 4. Ulaganje

en: 5. Lines
bs: 5. Uloge

en: 7-day Cash Flow Forecast
bs: 7-dnevna prognoza za novčani tok

en: : Sorry. This importer cannot handle version %1 of element %2
bs: Oprostite. Ovaj uvoznik ne podržava verziju %1 elementa %2

en: <b>%1</b> is a default report, so it cannot be deleted.
bs: <b>%1</b> je početni izvještaj, tako da se ne može brisati.

en: <b>11,00<b>
bs: <b>11,00</b>

en: <b>111,00<b>
bs: <b>111,00</b>

en: <b>You have downloaded a statement for the following account:</b><br/><br/>
bs: <b>Preuzeli ste stanje za sljedeći račun:</b><br/><br/>

en: <center>An amount, price, and/or quantity column is missing.</center>Please check your selections.
bs: <center> Kolona za iznos, cijenu, i / ili količinu nedostaje. </center> Provjerite svoj odabir.

en: <center>An invalid date has been detected during import.</center><center><b>'%1'</b></center>Please check that you have set the correct date format,
    <center>and start and end lines.</center>
bs: <center>Neispravan datum je detektovan prilikom uvoza.</center><center><b>'%1'</b></center>Molimo provjerite da ste postavili ispravan format datuma,
    <center>i početne i krajnje linije.</center>

en: <center>An invalid value has been detected in column %1 on row %2.</center>Please check that you have selected the correct columns.<center>You may accept all similar items, or just this one, or cancel.</center>
bs: <center>Otkrivena je nevažeća vrijednost u koloni %1 u redu %2.</center>Molimo provjerite odabir pravilnih kolona.<center>Možete prihvatiti sve slične stavke, samo ovu, ili poništiti.</center>

en: <center>As you had skipped Setup, the wizard will now return you to the setups.</center>
bs: <center>Jer ste preskočili postavku, čarobnjak Vas neće vratiti na podešavanja.</center>

en: <center>Do you want to add a new security</center>
    <center>%1 </center>
    <center>to the selection list?</center>
    <center>Click 'Continue' to add the name.</center>
    <center>Otherwise, click 'Cancel'.</center>
bs: <center>Da li želite unijeti novo osiguranje</center>
    <center>%1 </center>
    <center>u listu izbora?</center>
    <center>Kliknite 'Nastavi' da dodate ime.</center>
    <center>Inače, kliknite 'Odustani'.</center>

en: <center>Field name not recognised.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Please re-enter your column selections.
bs: <center>Naziv polja nije priznat.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Molimo ponovo unesite izbor kolona.

en: <center>Field name not recognised.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Please re-enter your column selections.
bs: <center>Naziv polja nije prepoznat.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Molimo unesite ponovo Vaš izbor kolona.

en: <center>For a brokerage item, enter the column</center><center>containing the Payee or Detail:</center>
bs: <center>Za brokersku stavku , unesite kolonu</center><center>koja sadrži Primalaca ili Detalje:</center>

en: <center>If you continue, you will lose any recent profile edits.</center><center>Continue or Cancel?</center>
bs: <center>Ako nastavite, izgubit ćete sve trenutne uređene profile.</center><center>Nastaviti ili Otkazati?</center>

en: <center>If you wish to add '%1'as a new profile,</center><center> click 'Yes'.  Otherwise, click 'No'</center>
bs: <center>Ako želite dodati  '%1'kao novi profil,</center><center> kliknite 'Da'.  U suprotnom, kliknite 'Ne'</center>

en: <center>No Detail field specified</center><center>and no security name supplied.</center><center>(Please check the parameters given)</center>
bs: <center>Nije navedeno polje detalja</center><center>i nema sigurnosnog imena.</center><center>(Molim provjerite date parametre)</center>

en: <center>No valid activity type found for this transaction.</center><center>Please check the parameters supplied.</center>
bs: <center>Nema važećeg tipa aktivnosti za ovu transakciju.</center><center>Molim provjerite navedene parametre.</center>

en: <center>Please enter a name or symbol for the security.
    </center>
bs: <center>Unesite ime ili simbol osiguranja.
    </center>

en: <center>Please select the decimal symbol used in your file.
    </center>
bs: <center>Molimo označite decimalnu oznaku korištenu u Vašoj datoteci.
    </center>

en: <center>Row number %1 does not have the expected number of columns.</center><center>This might not be a problem, but it may be a header line.</center><center>You may accept all similar items, or just this one, or cancel.</center>
bs: <center>Red broj %1 nema očekivani broj kolona.</center><center>To možda nije problem, ali je možda linija zaglavlja.</center><center>Možete prihvatiti slične stavke, samo ovu ili odustati.</center>

en: <center>The %1 field contains '%2'</center><center>and the %3 field contains '%4'.</center><center>Please choose which you wish to accept.</center>
bs: <center>Polje %1 sadrži '%2'</center><center>i polje %3 sadrži '%4'.</center><center>Molimo odaberite šta želite prihvatiti.</center>

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy that data to the memo field, click 'Yes'.</center>
bs: <center>Polje '<b>%1</b>' već ima odabranu kolonu.</center><center>Ako želite kopirati podatke u polje zabilješke, kliknite 'Da'.</center>

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Memo data to the Payee field, click 'Yes'.</center>
bs: <center>Polje '<b>%1</b>' već ima odabranu kolonu.</center><center>Ako želite kopirati Zabilješke u polje Primalac, kliknite 'Da'.</center>

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Payee data to the memo field, click 'Yes'.</center>
bs: <center>Polje '<b>%1</b>' već ima odabranu kolonu.</center><center>Ako želite kopirati podatke o Primalacu u polje zabilješke, kliknite 'Da'.</center>

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>Please reselect both entries as necessary.</center>
bs: <center>Polje '<b>%1</b>' već ima odabranu kolonu.</center><center>Ponovno odaberite oba unosa po potrebi.</center>

en: <center>The cell in column '%1' on row %2 is empty.</center><center>Please check your selections.</center><center>Continue or Cancel?</center>
bs: <center>Ćelija u koloni '%1' u redu %2 je prazna.</center><center>Molimo provjerite svoj odabir.</center><center>Nastavi ili poništi?</center>

en: <center>The columns selected are invalid.
    </center>There must an amount or quantity fields, symbol or security name, plus date and type field.<center>You possibly need to check the start and end line settings, or reset 'Skip setup'.</center>
bs: <center>Odabrane kolone nisu validne.
    </center>Mora postojati polje za količinu ili količina polja, simbol ili sigurnosno ime, plus polje datuma i tipa.<center>Vi vjerojatno trebate provjeriti postavke početka i kraja retka, ili resetirati 'Preskoči postavke".</center>

en: <center>The columns selected are invalid.</center>There must an amount or debit and credit fields, plus date and payee fields.
bs: <center>Izabrane kolone su neispravne.</center>Mora postojati polje iznos ili zaduženje i kredit, kao i polje datum i primalac.

en: <center>The name you have entered does not exist,</center><center>but you have not elected to add a new profile.</center>
bs: <center>Ime koje ste unijeli ne postoji,</center><center>ali niste odabrali unos novog profila.</center>

en: <center>The name you have entered does not exist,</center><center>but you have not elected to add a new profile</center><center>If you wish to add '%1' as a new profile,</center><center> click 'Yes'.  Otherwise, click 'No'</center>
bs: <center>Ime koje ste izabrali ne postoji,</center><center>ali niste izabrali da dodate novi profil</center><center>Ako želite dodati '%1' kao novi profil,</center><center> kliknite 'Da'.  U suprotnom, kliknite 'Ne'.</center>

en: <center>The selected decimal symbol ('%1') was not present</center><center>or has produced invalid results in row %2, and possibly more.</center><center>Please try again.</center>
bs: <center>Odabrani decimalni simbol ('%1') nije prisutan</center><center>ili je proizveo neispravne rezultate u redu %2, a možda i više.</center><center>Molimo pokušajte ponovo.</center>

en: <center>The selected decimal symbol was not present in column %1,</center><center>- but may now have been added.</center><center>If the <b>decimal</b> symbol displayed does not match your system setting</center><center>your data is unlikely to import correctly.</center><center>Please check your selection.</center>
bs: <center>Odabrana decimalni simbol nije bio prisutan u stupcu %1,</center><center>- ali može biti dodan.</center><center>Ako  <b>decimalni</b> simbol ne odgovara sistemskoj postavci</center><center>vaši podaci vjerovatno nisu dobro uvezeni.</center><center>Molim provjerite svoj izbor.</center>

en: <center>The start line is greater than the end line.
    </center><center>Please correct your settings.</center>
bs: <center>Početna linija je veća od krajnje.
    </center><center>Molim popravite postavke.</center>

en: <center>The transaction below has an unrecognised type or action.</center><center>Please select an appropriate entry, if available.</center><center>Otherwise, click Cancel to abort.</center>
bs: <center>Transakcija ispod ima neprepoznat tip ili akciju.</center><center>Molim izaberite odgovarajući unos ako je dostupan.</center><center>Inače, kliknite Otkaži za prekid.</center>

en: <center>There must an amount or debit and credit fields, plus date and payee fields.</center>
bs: <center>Moraju postojati polje za iznos ili zaduženje i kredit, kao i polje za datum i primalaca.</center>

en: <center>This investment account does not contain the "%1" security.</center><center>Transactions involving this security will be ignored.</center>
bs: <center> Ova investicija računa ne sadrži "%1" sigurnosti. </center> <center> Transakcije koje uključuju ovu sigurnosti će biti zanemarene. </center>

en: <center>You have cleared the profile name '%1'.</center>
    <center>If you wish to delete the entry, click 'Delete'.</center>
    <center>Otherwise, click 'Keep'.</center>
bs: <center>Ime profila '%1' ste oslobodili.</center>
    <center>Ako želite obrisati unos, klinite 'Da'.</center>
    <center>U suprotnom, kliknite 'Sačuvaj'.</center>

en: <center>You have edited the name of a profile</center><center>from '%1' to '%2'.</center><center>If you wish to accept the new name, click 'Yes'.</center><center>Otherwise, click 'No'</center>
bs: <center>Uredili ste ime profila</center><center>od'%1' do'%2'.</center><center>Ako želite da prihvatite novo ime, kliknite 'Da'.</center><center>U suprotnom, kliknite 'Ne'.</center>

en: <center>You have selected to remove from the selection list</center>
    <center>%1. </center>
    <center>Click 'Continue' to remove the name, or</center>
    <center>Click 'Cancel'' to leave 'as is'.</center>
bs: <center>Odabrali ste ukloniti s popisa odabira</center>
    <center>%1. </center>
    <center>Kliknite 'Nastavi' da uklonite ime ili</center>
    <center>'Odustani' da ostavite kakvo jest.</center>

en: <center>You possibly need to check the start and end line settings, or reset 'Skip setup'.</center>
bs: <center>Vjerovatno trebate provjeriti početak i kraj podešavanja linija, ili resetujte 'Preskoči podešavanje'.</center>

en: <center>buyList of transaction types was not found.</center><center>Check existence of correct resource file - 'csvimporterrc'.</center>
bs: <center>tipovi liste kupovine ili transakcije nisu nađeni.</center><center>Provjerite da li postoji resursna datoteka - 'csvimporterrc'.</center>

en: <p>... that you can import your bank statements even without a network 
    connection? Just select the file (OFX or QIF) from the File->Import menu.</p>
    <p>Provided by Jose Jorge</p>
bs: <p>... Da možete uzeti svoje izvode iz banke čak i bez mrežne
    konekcije? Samo odaberite datoteku (OFX ili QIF) iz menija Datoteka->Uvezi.</p>
    <p>Osigurava Jose Jorge</p>

en: <p>...that the KMyMoney development team wishes you a nice day?
bs: <p>...da vam KMyMoney razvijački tim želi ugodan dan?

en: <p>...that transactions with no category assigned or split
    transactions with unassigned values are marked with an exclamation mark 
    on a yellow triangle in the register?
bs: <p>...da su transakcije bez kategorije dodijeljene ili podijeljen
    transakcije s nerazvrstanom vrijednosti označene sa uskličnikom
    na žutim trokutom u registar?

en: <p>...that you can actively support the KMyMoney development team in
    cases that heavily depend on your data? You can save your data in an
    anonymized way for this support.<p>
    Just open your data file and immediately
    select <b>File/Save as...</b>. In the <b>Save As...</b> dialog
    select the filter <b>Anonymous Files</b> and make sure your file gets
    the extensions <b>.anon.xml</b>. <p>
    To verify, how the data looks like you are about to send away, you can open
    this file in KMyMoney and see how the developers see your data.
bs: <p>...da možete aktivno podržati razvojni tim KMyMoney u 
    slučajevima koji jako ovise o vašim podacima? Možete spremiti svoje podatke u
    anonimnom načinu za ovakvu podršku.<p>
    Dovoljno je da otvorite podatkovnu datoteku i odmah izaberite <b>Datoteka/Snimi kao...</b>. U <b>Snimi kao...</b> dijalogu odaberite filter <b>Anonimne datoteke</b> i provjerite da imate ekstenziju <b>.anon.xml</b>. <p>
    Da biste provjerili, kako podaci izgledaju kada su poslati daleko, možete otvoriti
    ovu datoteku u KMyMoney i vidjeti kako  programeri vide vaše podatke.

en: <p>...that you can add more data columns to accounts tables
    on your "Home-Page" via <i>Configure/Home/Account information display</i>?
bs: <p>...da možete dodati više podataka kolona u tabele računa
    na vašoj  "Početnoj stranici" sa <i>Podešavanje/Početak/Prikaži informacije o računu</i>?

en: <p>...that you can change the sort order of ledger entries by
    right-clicking the header of the ledger view?
bs: <p>...da možete promijeniti redoslijed sortiranja unosa knjige
    desnim klikom na zaglavlje prikaza knjige?

en: <p>...that you can create a scheduled transaction from an existing
    one by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or the "More..."-menu in the transaction form?
bs: <p>...da možete napraviti raspoređenu transakciju iz postojeće
    odabirom kontekst menija na transakciji u knjizi
    ili "Više..."-menijem u transakcijskoj formi?

en: <p>...that you can customize the "Home-Page"
    via <i>Configure/Home</i>?
bs: <p>... da možete prilagoditi "Početnu stranicu"npreko <i>Konfigurisanje/Početna stranica</i>?

en: <p>...that you can easily move to the other side of a transfer transaction
    by opening the context menu with the right mouse button and selecting one of the
    'Goto' functions?
bs: <p>...da  možete jednostavno premjestiti na drugu stranu prijenosne transakcije
    otvaranjem kontekstnog menija s desnom tipkom miša i odabirom jedne od
    'Idi naq' funkcija?

en: <p>...that you can enter new transactions even while reconciling
    an account? You can also make the transaction form visible.
bs: <p>...da možete unijeti nove transakcije čak dok se račun
    usklađuje? Također možete napraviti vidljiv transakcijski obrazac.

en: <p>...that you can hide transactions prior to a specific date?
    The date can be modified via <i>Configure/General/Filter</i>.
bs: <p>...da možete sakriti transakcije prije određenog datuma?
    Datum može biti modifikovan sa <i>Podešavanja/General/Filter</i>.

en: <p>...that you can modify the colors and fonts used for the ledgers
    via <i>Configure/Colors and Fonts</i>?
bs: <p>...da možete modifikovati boje i fontove korištene za knjige
    sa <i>Podešavanje/Boje i fontovi</i>?

en: <p>...that you can show all details of the transactions in the register
    by typing &lt;Ctrl-T&gt; or selecting the 'View -> Show Transaction Detail'
    menu entry? You can turn this feature off the same way.
bs: <p>...da možete prikazati sve detalje transakcije u registru
    sa kucanjem &lt;Ctrl-T&gt; ili odabirom 'Pogled-> Prikaži detalje transakcije'
    meni unosa? Možete isključiti ovo svojstvo istim putem.

en: <p>...that you can show more details of the selected transaction in the
    register by selecting the 'ledger lens' feature in the settings dialog?
bs: <p>...da možete prikazati više detalja o izabranoj transakciji u
    registru tako što ćete izabrati ocpiju 'uvećanje knjige' u opcijama?

en: <p>...that you can start editing a transaction by double-clicking on the
    transaction in the register?
bs: <p>...da možete pokrenuti uređivanje transakcije dvostrukim klikom na
    transakciju u registru?

en: <p>...that you can switch between a listing of all accounts or
    an icon view of all asset and liability accounts with the tabs
    in the accounts view?
bs: <p>...da možete prebaciti između liste svih računa ili
    pregleda ikona svih aktivnih i pasivnih računa sa karticama
    u prikazu računa?

en: <p>...that you can switch to the payee of a transaction
    by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or in the transaction menu?
bs: <p>...da možete prebaciti na primatelja transakcije
    odabirom kontekstni meni na transakciji u knjizi
    ili umeniju transakcije?

en: <p>...you can use your own external filter program to convert any
    import format to QIF on the fly? See the QIF profile editor for
    more details.
bs: <p>...da možete koristiti vaš eksterni filter program da konvertujete bilo koji
    uvozni format u QIF u letu? Pogledajte QIF uređivač profila za
    više detalja.

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to <b>%2</b>. Reason: %3</p>
bs: <p><b>%1</b> ne može se premjestiti <b>%2</b>. Razlog: %3</p>

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to institution <b>%2</b>. Reason: %3</p>
bs: <p> <b>%1</b> ne može biti premještena u ustanovu <b>%2</b>. Razlog:%3</p>

en: <p><b>%1</b> is either an invalid filename or the file does not exist. You can open another file or create a new one.</p>
bs: <p><b>%1</b> je ili nevažeće ime datoteke ili datoteka ne postoji. Možete otvoriti drugu datoteku ili stvoriti novu.</p>

en: <p><b>%1</b> is not a KMyMoney file.</p>
bs: <p><b>%1</b>nije KMyMoney datoteka.</p>

en: <p><b>%1</b> is not a template file.</p>
bs: <p><b>%1</b> nije predložak datoteke.</p>

en: <p><b>Checking</b>
    Use the checking account type to manage activities on your checking account e.g. payments, checks and cash card purchases.</p>
    
    <p><b>Savings</b>
    Use the savings account type to manage activities on your savings account.</p>
    
    <p><b>Credit Card</b>
    Use the credit card account type to manage activities on your credit card.</p>
    
    <p><b>Cash</b>
    
    Use the cash account type to manage activities in your wallet.</p>
    
    <p><b>Loan</b>
    Use the loan account type to manage amortization loans (e.g. mortgages, car loan, money you lend, private loans etc.).</p>
    
    <p><b>Investment</b>
    Use the investment account to manage your stock, mutual fund and other investments.</p>
    
    <p><b>Asset</b>
    Use the asset account type to manage assets (e.g. your house, car or art collection).</p>
    
    <p><b>Liability</b>
    Use the liability account type to manage any type of liability except amortization loans. Use it for taxes you owe or money you borrowed from friends. For amortization loans like mortgages you should create a loan account.</p>
bs: <p><b>Čekovi</b>
    Koristite čekovnu vrstu računa za upravljanje aktivnosti na vašem tekućeg računa, npr. plaćanja, čekovi i novčane kartice.</p>
    
    <p><b>Ušteđevina</b>
    Koristite štednu vrstu računa za upravljanje aktivnosti na štednom računu.</p>
    
    <p><b>Kreditna kartica</b>
    Koristite vrstu računa kreditne kartice za upravljanje aktivnosti na kreditnoj kartici.</p>
    
    <p><b>Gotovina</b>
    
    Koristite gotovinsku vrstu računa za upravljanje aktivnosti u novčaniku.</p>
    
    <p><b>Zajam</b>
    Koristite zajamsku vrstu računa za upravljanje amortizacijom kredita (npr. hipoteka, auto krediti, novac koji možete posuditi, privatni krediti i sl.).</p>
    
    <p><b>Investicije</b>
    Koristite račun ulaganja za upravljanje svojim dionicama, investicijskim fondovima i drugim investicijama.</p>
    
    <p><b>Imovina</b>
    Koristite vrstu računa imovine za upravljanje imovinom (npr. vaša kuća, auto ili umjetnička zbirka).</p>
    
    <p><b>Obaveza</b>
    Koristite vrstu računa obaveza za upravljanje bilo koju vrstu obaveza, osim amortizacije kredita. Koristite ga za porez koji dugujete ili novac koji ste posudili od prijatelja. Za amortizacijske kredita poput hipoteke trebate otvoriti račun kredita.</p>

en: <p>Account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
bs: <p>Račun promjenjen.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>

en: <p>Amount changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
bs: <p>Iznos promjenjen.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>

en: <p>Are you sure you want to delete the scheduled transaction <b>%1</b>?</p>
bs: <p>Jeste li sigurni da želite izbrisati planiranu transakciju <b>%1</b>?</p>

en: <p>Category changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
bs: <p>Katagorija promjenjena.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>

en: <p>Check this box to include only those categories which have been marked to "Include on Tax Reports"</p>
bs: <p>Uključite ovu kućicu kako biste uključiti samo one kategorije koje su označene na "Uključi Porezne Izvještaje"</p>

en: <p>Choose a name for this report.</p>
bs: <p>Odaberi naziv za ovaj izvještaj.</p>

en: <p>Choose how large of a time period each column should encompass</p>
bs: <p>Odaberite koliki vremenski period treba obuhvatiti svaku kolonu</p>

en: <p>Choose how to group the transactions in this report</p>
bs: <p> Odaberi kako da grupišete transakcije u ovom izvještaju </p>

en: <p>Choose what kind of accounts to display as the rows of this report.</p>
bs: <p>Odaberite koju vrstu računa prikazati kao redove ovog izvještaja.</p>

en: <p>Choose what level of detail to show on the chart.</p>
bs: <p> Odaberite koju razinu detalja prikazati na grafikonu. </p>

en: <p>Choose which columns should be shown in the report.</p><p>The date and transaction amount are always shown.</p>
bs: <p>Odaberite koje kolone bi trebale biti prikazane u izvještaju.</p><p>Datum i iznos transakcije su uvijek prikazani.</p>

en: <p>Details for %1:</p>
bs: <p>Detalji za %1:</p>

en: <p>Do you really want to delete account <b>%1</b>?</p>
bs: <p>Da li zaista želite izbrisati račun <b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to delete the institution <b>%1</b>?</p>
bs: <p>Da li zaista želite izbrisati instituciju <b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to delete the investment <b>%1</b>?</p>
bs: <p>Da li zaista želite izbrisati investiciju<b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to merge the selected payees?
bs: <p>Da li želite da spojite sljedeće primatelje?

en: <p>Do you really want to remove the %1 <b>%2</b> from the file?</p>
bs: <p>Želite li zaista ukloniti %1 <b>%2</b> iz datoteke?</p>

en: <p>Do you really want to remove the budget <b>%1</b>?</p>
bs: <p>Da li zaista želite izbrisati budžet <b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to remove the currency <b>%1</b> from the file?</p><p><i>Note: adding currencies is not currently supported.</i></p>
bs: <p>Želite li zaista ukloniti valutu <b>%1</b> iz datoteke? </p> <p> <i> Napomena: Dodavanje valuta trenutno nije podržano. </i> </p>

en: <p>Do you really want to remove the payee <b>%1</b>?</p>
bs: <p>Da li stvarno želite izbrisati primatelja<b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to remove the tag <b>%1</b>?</p>
bs: <p>Da li ste sigurni da želite ukloniti oznaku<b>%1</b>?</p>

en: <p>Enter a comment to help you remember the details of this report.</p>
bs: <p>Unesite komentar kako bi vam pomoglo zapamtiti detalje ovog izvještaja.</p>

en: <p>Error while reading template file <b>%1</b> in line %2, column %3</p>
bs: <p> Greška prilikom učitavanja predloška datoteke <b>%1</b> u liniji %2,koloni %3</p>

en: <p>File <b>%1</b> is already opened in another instance of KMyMoney</p>
bs: <p>Datoteka <b>%1</b> je već otvorena u drugoj instanci  KMyMoney</p>

en: <p>From this dialog you are able to import transactions from a Quicken<b>&trade;</b> compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).</p>
    <p>Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button. Once you have the file's path press the Import button and KMyMoney will import all the transactions, categories and payees it finds.</p>
bs: <p>Ovim dijalogom ste u  mogućnosti uvoziti transakcije sa  Quicken<b>&trade;</b> kompitabilna datoteka, (poznata kao QIF datoteka,zbog ekstenzije).</p>
    <p>Unesite putanju do QIF datoteke ili je odaberite klikom na dugme Pregledaj. Nakon što ste unijeli putanju pritisnite dugme  Uvezi i  KMyMoney će uvesti sve transakcije,kategorije i primatelje koje pronađe.</p>

en: <p>Invalid flag type <b>%1</b> for account <b>%3</b> in template file <b>%2</b></p>
bs: <p>Nevažeća oznaka <b>%1</b> za račun <b>%3</b> u predlošku datoteke <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
bs: <p>Nevažeća oznaka <b>%1</b> u predlošku datoteke <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid top-level account type <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
bs: <p>Nevažeći najviši  tip računa <b>%1</b> u predlošku datoteke<b>%2</b></p>

en: <p>KMyMoney can encrypt your datafile using GPG Encryption. GPG encryption is one of the most secure methods in the world for protecting data. All of your account numbers and other important financial information will be very secure.</p>
bs: <p>KMyMoney može kodirati svoj datafile pomoću GPG šifriranja. GPG enkripcija je jedan od najsigurnijih metoda u svijetu za zaštitu podataka. Svi vaši brojevi računa i druge važne financijske informacije će biti vrlo sigurni.</p>

en: <p>Memo changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
bs: <p>Bilješka promjenjena.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>

en: <p>On this tab, you configure how you'd like the rows and columns to be selected and organized.</p>
bs: <p>Na ovoj kartici, možete podesiti koliko želite redova i kolona da budu odabrani i organizirani.</p>

en: <p>On this tab, you configure the chart drawn for this report.</p>
bs: <p>Na ovoj kartici možete konfigurisato dojagram crtan za ovaj izvještaj.</p>

en: <p>On this tab, you set the basic properties of this report.</p>
bs: <p>Na ovoj kartici, možete postaviti osnovna svojstva tog izvještaja.</p>

en: <p>Payee changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
bs: <p>Primaoc promjenjen.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>

en: <p>Please check that all the details in the following dialog are correct and press OK.</p><p>Editable data can be changed and can either be applied to just this occurrence or for all subsequent occurrences for this schedule.  (You will be asked what you intend after pressing OK in the following dialog)</p>
bs: <p>Molimo provjerite da su svi detalji sljedećeg dijaloga tacni i pritisnite Uredu.</p><p>Podaci mogu biti promjenjeni i mogu biti primjenjeni samo za ovaj slučaj ili za sve sljedeće slučajeve ovog rasporeda.(Bit ćete pitani za vaše namjere nakon što pritisnete Uredu u sljedećem dijalogu)</p>

en: <p>Please select what you want to do: discard the changes, save the changes or continue to edit the transaction.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
bs: <p> Molimo odaberite ono što želite učiniti: odbacite promjene, spremite promjene ili nastaviti uređivati ​​transakciju </p> <p> Također možete postaviti opciju za automatsko spremanje transakcije kada npr..odabirom druge transakcije. </p>

en: <p>Reconciliation flag changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
bs: <p>Zastava mira promjenjena.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>

en: <p>Select this option to cause the report to be shown as a chart when you first open the report.  Otherwise, it will come up as a text report.</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju da bi izvještaj bio prikazan kao dijagram kada prvi put otvorite izvještaj.U suprotnom, doci ce kao tekstualni izvještaj.</p>

en: <p>Select this option to draw the numeric values for data points next to their plot location.</p>
bs: <p>Izaberite ovu opciju za prikaz numeričkih vrijednosti za podatke tačaka pored lokacije crtanja</p>

en: <p>Select this option to notate this report as one of your favorites.</p><p>All your favorite reports are grouped in one place on the report list for easy access.</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju kako bi zabilježili ovaj izvještaj kao jedan od vaših omiljenih.</p><p>Svi vaši omiljeni izvještaji su grupisani na jednom mjestu napopisu izvještaja za lak pristup.</p>

en: <p>Select this option to show horizontal and vertical grid lines on the chart.</p>
bs: <p>Izaberite ovu opciju za prikaz horizontalnih i vertikalnih rešetkastih linija na dijagramu.</p>

en: <p>Select this option to show the Account column</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone Računi</p>

en: <p>Select this option to show the Action column</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone Akcija</p>

en: <p>Select this option to show the Category column</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone Kategorije</p>

en: <p>Select this option to show the Memo column</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz the Memo kolone</p>

en: <p>Select this option to show the Number column</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone broja</p>

en: <p>Select this option to show the Payee column</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone Primatelja</p>

en: <p>Select this option to show the Price column for investments</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone Cijena za ulaganja</p>

en: <p>Select this option to show the Reconciled column</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone usklađenosti</p>

en: <p>Select this option to show the Running balance column</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone tekućeg stanja</p>

en: <p>Select this option to show the Shares column for investments</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju za prikaz kolone Dionice za ulaganja</p>

en: <p>Select this option to show the Tag column</p>
bs: <p>Odaberi ovu opciju za prikazati kolonu oznaka</p>

en: <p>Select what form you would like the chart to be drawn as.</p>
bs: <p>Odaberite u kojem obliku biste željeli da graf bude nacrtan.</p>

en: <p>Select what width should be used to draw the line on the chart</p>
bs: <p> Odaberi koja debljina će se koristiti za crtanje linija na dijagramu </p>

en: <p>Some sub-categories of category <b>%1</b> cannot be deleted, because they are still used. They will be made sub-categories of <b>%2</b>. Proceed?</p>
bs: <p>Neke pod-kategorije kategorije <b>%1</b> ne mogu biti izbrisane, jer se koriste. One će biti pod-kategorije <b>%2</b>. Želite li nastaviti?</p>

en: <p>The account "%1" was previously created as loan account but some information is missing.</p><p>The new loan wizard will be started to collect all relevant information.</p><p>Please use KMyMoney version 0.8.7 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.</p>
bs: <p>Račun "%1" je prethodno kreiran kao kreditni račun ali neke informacije fale.</p><p>Novi kredit čarobnjak će biti pokrenut prikupiti sve relevantne informacije.</p><p>Molimo Vas da koristite KMyMoney verziju 0.8.7 ili kasnije i ranije od verzije 0,9 ispraviti problem.</p>

en: <p>The category <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
bs: <p>Kategorija <b>%1</b> trenutno ne postoji. Želite li je napraviti?</p><p><i>Račun roditelj će biti zadan prema <b>%2</b> ali se može promijeniti u sljedećem dijalogu</i>.</p>

en: <p>The opening balance is the balance of the account when you start using it with KMyMoney. For new accounts this is usually 0 but for existing accounts this may well differ. Please consult the account statements to figure out this value. The opening balance is to be provided in the currency of the account as selected with the currency button.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
bs: <p>Početno stanje je stanje na računu kada ga počnete koristiti s KMyMoney. Za nove račune to je obično 0, ali za postojeće račune ovo dobro mogu razlikovati. Molimo konzultirati izvode da shvatite ovu vrijednost. Početno stanje će biti osigurano u valuti računa kao odabrana s valutnom gumb.</p>
    <p><i>Napomena</i>:Ako ne znate točan iznos na početno stanje, unesite procjenu. Možete promijeniti ovu vrijednost kasnije prije nego što pomiriti ovaj račun za prvi put.</p>

en: <p>The opening date would be the date of the last statement. In case you want to keep track of transactions prior to this date, enter the ending balance and statement date of a prior statement and add all following transactions into KMyMoney. KMyMoney will not allow you to enter or modify transactions prior to this date.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
bs: <p>Datum otvaranja će biti datum zadnjeg izvoda. U slučaju da želite pratiti transakcije prije tog datuma, unesite završni bilans i datum prethodnog izjvoda i dodajte sve sljedeće transakcije u KMyMoney. KMyMoney neće dopustiti da uđete ili modificirati transakcije prije tog datuma.</p>
    <p><i>Note</i>: Ako ne znate točan iznos na početno stanje, unesite procjenu. Možete promijeniti ovu vrijednost kasnije prije nego što pomiriti ovaj račun za prvi put.</p>

en: <p>Transfer account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
bs: <p>Žiro račun promjenjen.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>

en: <p>Unable to import <b>'%1'</b> using the OFX importer plugin.  The plugin returned the following error:</p><p>%2</p>
bs: <p>Nije moguće uvesti  <b>'%1'</b> pomoću OFX dodatka za uvoz. Dodatak je vratio sljedeću grešku:</p><p>%2</p>

en: <p>Use the fields below to enter some information about yourself.</p>
    
    <p>All information is optional and only used to personalize your KMyMoney file.</p>
bs: <p>U polja ispod unesite informacije o sebi.</p>
    
    <p>Sve informacije su opcionalne i služe samo za personalizaciju vase KMyMoney datoteke.</p>

en: <p>You have configured to save your data in encrypted form using GPG. Make sure you understand that you might lose all your data if you encrypt it, but cannot decrypt it later on. If unsure, answer <b>No</b>.</p>
bs: <p>Vi ste konfigurirali za spremanje podataka u šifriranom obliku korištenjem GPG. Pobrinite se da razumijete da možete izgubiti sve svoje podatke, ako ih kodirate, ali ne može dekriptirati to kasnije. Ako niste sigurni, odgovorite <b>Ne</b>.</p>

en: <p>You have selected to encrypt your data also with the KMyMoney recover key, but the key with id</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>has not been found in your keyring at this time. Please make sure to import this key into your keyring. You can find it on the <a href="http://kmymoney.org/">KMyMoney web-site</a>. This time your data will not be encrypted with the KMyMoney recover key.</p>
bs: <p>Odabrali ste kriptirati podatke s KMyMoney ključem oporavka, ali ID ključa</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>nije nađen u vašem prstenu ključeva. Molim uvezite ga. Možete ga naći na <a href="http://kmymoney.org/">KMyMoney web-site</a>. Ovaj put vaši podaci neće biti kodiran s KMyMoney ključem oporavka.</p>

en: <p>You have specified to encrypt your data for the user-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Unfortunately, a valid key for this user-id was not found in your keyring. Please make sure to import a valid key for this user-id. This time, encryption is disabled.</p>
bs: <p>Naveli ste za šifriranje podataka za korisničko-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Nažalost, važeći ključ za ovaj user-id nije pronađen u prstenu. Molimo provjerite da li ste uvezli valjani ključ za ovaj user-id. Ovaj put, enkripcija je onemogućena.</p>

en: <p>You have turned on the GPG encryption support. This means, that new files will be stored encrypted.</p><p>Existing files will not be encrypted automatically.  To achieve encryption of existing files, please use the <b>File/Save as...</b> feature and store the file under a different name.<br/>Once confident with the result, feel free to delete the old file and rename the encrypted one to the old name.</p>
bs: <p>Uključili ste GPG podršku šifriranja. To znači, da će nove datoteke biti pohranjene šifrirane.</p><p>Postojeće datoteke neće biti automatski šifrirane. Za postizanje šifriranja postojećih datoteka, molimo koristite <b>Datoteka/Spremi kao...</b> značajku i pohranite datoteku pod drugim imenom.<br/>Nakon postizanja rezultata,slobodno obrišite stare datoteke i preimenujte šifrirane u stari naziv.</p>o

en: <qt>
    Please choose the <b>online</b> account you want the 
    <b>application</b> account to be mapped to from the list below.
    </qt>
bs: <qt>
    Molim odaberite  <b>mrežni</b> račun za koga želite da
    <b>aplikacijski</b> računse mapira iz donje liste
    </qt>

en: <qt><p>Please select the first date for which transactions are to be retrieved from <b>%1</b>.</p><p>If you specify no date then the bank will choose one.</p></qt>
bs: <qt><p>Odaberite prvi datum za koji će transakcije biti preuzete s <b>%1</b>.</p><p>Ako ne navedete datum, banka će vam ga odabrati.</p></qt>

en: <qt>Could not enqueue the job.
    </qt>
bs: <qt>Ne mogu staviti posao u red čekanja.
    </qt>

en: <qt>Select which transactions should be recorded.
    
    <b>All payments</b> allows you to enter all payments made for this loan.
    
    The option to <b>start from the beginning of the current year</b> is meant for loans that have already been active for a longer period of time, and for which you do not want to enter all past transactions.
    </qt>
bs: <qt>Odaberite koje transakcije treba zabilježiti.
    
    <b>Sva plaćanjas</b> dopuštaju vam unos svih plaćanja za ovaj kredit
    
    Opcija <b>od početka tekuće godine</b> je namijenjena za kredite koje su već aktivni na duže vrijeme, a za koje ne želite da unesete sve prošle transakcije.
    </qt>

en: <qt>The given application account <b>%1</b> has not been mapped to an online account.</qt>
bs: <qt>Dati aplikacijski račun <b>%1</b> nije mapiran na mrežni račun.</qt>

en: <qt>The update job is not supported by the bank/account/backend.
    </qt>
bs: <qt>Posao ažuriranja nije podržan pozadinom banke/računa.
    </qt>

en: = periodical payment:
bs: = Periodična plaćanja:

en: = periodical payments
bs: =periodična plaćanja

[ctx: @action add new price]
en: New
bs: Novo

[ctx: @action create new export profile]
en: New...
bs: Novo...

[ctx: @action create new import profile]
en: New...
bs: Novo...

[ctx: @action create new profile]
en: New
bs: Novo

[ctx: @action create new report]
en: New
bs: Novi

[ctx: @action move item down]
en: Down
bs: Dolje

[ctx: @action move item up]
en: Up
bs: Gore

[ctx: @action number of days]
en: days
bs: dana

[ctx: @action timeframe of the budget]
en: Monthly
bs: Mjesečno

[ctx: @action timeframe of the budget]
en: Yearly
bs: Godišnje

[ctx: @action timeframe of the budget. month-by-month budget]
en: Individual
bs: Pojedinačno

[ctx: @action whether the schedule will have more occurrences over time]
en: Repeating:
bs: Ponavljanje:

[ctx: @info:tooltip for find transaction apply button]
en: Search transactions
bs: Pretraži transakcije

[ctx: @info:tooltip for report configuration apply button]
en: Apply the configuration changes to the report
bs: Navedite promjene konfiguracije u izvješću

[ctx: @item Appears last as separator]
en:  and
bs:  i

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Default
bs: Podrazumijevano

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Rainbow
bs: Duga

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Subdued
bs: Ublažen

[ctx: @item Show all payees]
en: All
bs: Sve

[ctx: @item Show all tags]
en: All
bs: Sve

[ctx: @item Show only closed tags]
en: Closed
bs: Zatvoreno

[ctx: @item Show only opened tags]
en: Opened
bs: Otvoren

[ctx: @item Show only unused payees]
en: Unused
bs: Neiskorišten

[ctx: @item Show only unused tags]
en: Unused
bs: Nekorišćeno

[ctx: @item Show only used payees]
en: Used
bs: Korišteno

[ctx: @item Show only used tags]
en: Used
bs: Korišteno

[ctx: @item This comes after the hunder text if the tens unit is different from 0]
en:  and
bs:  i

[ctx: @item This comes after the hundred value digit]
en:  hundred
bs:  sto

[ctx: @item all accounts]
en: All
bs: Sve

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Days
bs: Dana

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Months
bs: Mjeseci

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Weeks
bs: Sedmica

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Years
bs: Godina

[ctx: @item no holiday region selected]
en: (None)
bs: (Nijedan)

[ctx: @item no payments were entered for a loan]
en: No
bs: Ne

[ctx: @item payments were entered for a loan]
en: Yes
bs: Da

[ctx: @item reconciliation status]
en: All states
bs: Sva stanja

[ctx: @item reconciliation status]
en: Cleared
bs: Očišćeno

[ctx: @item reconciliation status]
en: Not reconciled
bs: Nije usklađeno

[ctx: @item reconciliation status]
en: Reconciled
bs: Usklađeno

[ctx: @item the columns will display bi-monthly data]
en: Bi-Monthly
bs: Dvomjesečno

[ctx: @item the columns will display daily data]
en: Daily
bs: Dnevno

[ctx: @item the columns will display monthly data]
en: Monthly
bs: Mjesečno

[ctx: @item the columns will display quarterly data]
en: Quarterly
bs: Kvartalno

[ctx: @item the columns will display weekly data]
en: Weekly
bs: Sedmično

[ctx: @item the columns will display yearly data]
en: Yearly
bs: Godišnje

[ctx: @item the number 0]
en: zero
bs: nula

[ctx: @item the number 1]
en: one
bs: jedan

[ctx: @item the number 1,000,000]
en: million
bs: milion

[ctx: @item the number 1,000,000,000]
en: billion
bs: milijarda

[ctx: @item the number 10]
en: ten
bs: deset

[ctx: @item the number 1000]
en: thousand
bs: hiljadu

[ctx: @item the number 11]
en: eleven
bs: jedanaest

[ctx: @item the number 12]
en: twelve
bs: dvanaest

[ctx: @item the number 13]
en: thirteen
bs: trinaest

[ctx: @item the number 14]
en: fourteen
bs: četrnaest

[ctx: @item the number 15]
en: fifteen
bs: petnaest

[ctx: @item the number 16]
en: sixteen
bs: šesnaest

[ctx: @item the number 17]
en: seventeen
bs: sedamnaest

[ctx: @item the number 18]
en: eighteen
bs: osamnaest

[ctx: @item the number 19]
en: nineteen
bs: devetnaest

[ctx: @item the number 2]
en: two
bs: dva

[ctx: @item the number 20]
en: twenty
bs: dvadeset

[ctx: @item the number 3]
en: three
bs: tri

[ctx: @item the number 30]
en: thirty
bs: trideset

[ctx: @item the number 4]
en: four
bs: četiri

[ctx: @item the number 40]
en: forty
bs: četrdeset

[ctx: @item the number 5]
en: five
bs: pet

[ctx: @item the number 50]
en: fifty
bs: pedeset

[ctx: @item the number 6]
en: six
bs: šest

[ctx: @item the number 60]
en: sixty
bs: šezdeset

[ctx: @item the number 7]
en: seven
bs: sedam

[ctx: @item the number 70]
en: seventy
bs: sedamdeset

[ctx: @item the number 8]
en: eight
bs: osam

[ctx: @item the number 80]
en: eighty
bs: osamdeset

[ctx: @item the number 9]
en: nine
bs: devet

[ctx: @item the number 90]
en: ninety
bs: devedeset

[ctx: @item type of interest]
en: Fixed
bs: Fiksni

[ctx: @item type of interest]
en: Variable
bs: Promjenljiv

[ctx: @label]
en: KMyMoney supports multiple currencies, nevertheless one of them will be used as your base currency. The base currency is used as default for new accounts and reports. Please select the base currency from the following list.
bs: KMyMoney podržava mnoge valute, međutim jedna od njih će se koristiti kao Vaša bazna valuta.Bazna valuta će se koristiti kao standardna za nove račune i izvješaje.Molim izaberite baznu valutu sa slijedeće liste.

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the fractional part and the third is the denominator of the fractional part]
en: %1 and %2/%3
bs: %1 u %2/%3

[ctx: @label account username]
en: Username
bs: Korisničko ime

[ctx: @label alternate color]
en: Alternate
bs: Alternativna

[ctx: @label convert from stock to currency]
en: to
bs: za

[ctx: @label email address]
en: Email:
bs: E-mail:

[ctx: @label loan name]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: @label name of the schedule]
en: Name:
bs: Naziv:

[ctx: @label normal color]
en: Normal
bs: Normalno

[ctx: @label reconciliation status]
en: State
bs: Stanje

[ctx: @label schedule name]
en: Name:
bs: Ime:

[ctx: @title]
en: ISO Code
bs: ISO Kod

[ctx: @title]
en: Symbol
bs: Simbol

[ctx: @title QIF profile general information]
en: General
bs: Glavno

[ctx: @title The way in which items will be displayed]
en: Display
bs: Prikaži

[ctx: @title background colors]
en: Background
bs: Pozadina

[ctx: @title global settings]
en: Global
bs: Globalno

[ctx: @title header of the QIF field name column]
en: Field
bs: Polje

[ctx: @title header of the account name column]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: @title header of the budget name column]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: @title header of the currency name column]
en: Name
bs: Ime

[ctx: @title loan general information]
en: General
bs: Općenito

[ctx: @title type of online banking connection]
en: Automatic
bs: Automatski

[ctx: @title type of online banking connection]
en: Manual
bs: Ručno

[ctx: @title user name of the database]
en: Username
bs: Korisničko ime

en: A budget with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple budgets with the same identification name. Are you sure you would like to rename the budget?
bs: Proračun s imenom '%1' već postoji. Nije poželjno imati više proračuna s istim identifikacijskim imenom. Jeste li sigurni da želite preimenovati proračun?

en: A category named <b>%1</b> already exists. You cannot create a second category with the same name.
bs: Kategorija sa imenom <b>%1</b> već postoji. Možete kreirati drugu kategoriju sa istim imenom.

en: A list containing the id's of already printed checks.
bs: Lista koja sadrži ID-ove već isprintanih čekova.

en: A payee with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple payees with the same identification name. Are you sure you would like to rename the payee?
bs: Primatelj s imenom '%1' već postoji. Nije poželjno imati više primatelja s istim identifikacijskim imenom. Jeste li sigurni da želite preimenovati primatelja?

en: A profile must be selected before selecting a file.
bs: Profil mora biti odabran prije biranja datoteke.

en: A tag with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple tags with the same identification name. Are you sure you would like to rename the tag?
bs: Oznaka sa imenom '%1' već postoji. Nije preporučljivo imati više oznaka sa istim identifikacijskim imenom. Da li ste sigurno da želite da preimenujete oznaku?

en: A typical KMyMoney user maintains a checking account with some institution and uses it to receive money or pay bills. If this is not the case, please deselect the checkbox below and continue on the next page.
bs: Tipičan KMyMoney korisnik održava tekući račun s nekom institucijom i koristi ga za primiti novac ili platiti s račune. Ako to nije slučaj, molimo vas da označite okvir ispod i nastavite na sljedećoj stranici.

en: ACCOUNT:
bs: NALOG:

en: Abort
bs: Prekid

en: Abort the import operation and dismiss all changes
bs: Prekini operaciju uvoza i odbaci sve promjene

en: Absolute limit
bs: Potpuna granica

en: Accept %1
bs: Prihvati %1

[ctx: Accept 'imported' and 'matched' transaction]
en: Accept
bs: Prihvati

en: Accept All
bs: Prihvati sve

en: Accept This
bs: Prihvati ovo

en: Accepts the entered data and stores it
bs: Prihvaća unesene podatke i sprema ih

en: Accepts the entered data and stores it as schedule
bs: Prihvaća unesene podatke i pohranjuje ih kao raspored

en: Accepts the entered values and stores the budget
bs: Prihvata unesene vrijednosti i pohranjuje proračun.

en: Account
bs: Račun

en: Account "%1" disappeared: %2
bs: Nalog:"%1" nestao: %2

en: Account %1 contains an opening balance. Please use KMyMoney version 0.8 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.
bs: Račun %1 sadrži početno stanje. Molimo Vas da koristite KMyMoney verziju 0,8 ili kasnije i ranije od verzije 0,9 ispraviti problem.

en: Account Balances by Institution
bs: Stanja računa po institucijama

en: Account Balances by Type
bs: Stanja računa po tipu

en: Account Details
bs: Detalji o korisničkom računu

en: Account Information
bs: Podaci o računu

en: Account Mapping
bs: Mapiranje računa

en: Account Not Mapped
bs: Račun nije mapiran

en: Account Number
bs: Broj korisničkog računa

en: Account Template...
bs: Šablon računa..

en: Account Type:
bs: Vrsta računa:

en: Account Types
bs: Tipovi računa

en: Account closed
bs: Nalog zatvoren

en: Account delimiter
bs: Graničnik računa

[ctx: Account general settings]
en: General
bs: Glavno

en: Account information
bs: Infromacija o računu

en: Account information display
bs: Prikaz informacija korisničkog računa

en: Account name
bs: Ime računa

[ctx: Account name]
en: Name
bs: Ime

[ctx: Account name]
en: Name: %1
bs: Ime: %1

[ctx: Account name]
en: Name: %1 (Brokerage)
bs: Ime: %1 (Brokerska)

en: Account number
bs: Broj računa

en: Account options
bs: Opcije računa

en: Account or Category %1, transaction date %2; split contains invalid value; please check
bs: Račun ili kategorija %1, datum transakcije %2; razdvajanje sadrži neispravne vrijednosti; provjerite

en: Account problem
bs: Problem sa računom

en: Account selection
bs: Izbor računa

en: Account to export
bs: Korisnički račun za eksportovanje

en: Account to import to
bs: Račun za uvoz u

en: Account type
bs: Tip računa

en: Account%1
bs: Račun%1

en: Account/Cat
bs: Račun/cat

en: Account:
bs: Račun:

en: Accounts
bs: Računi

en: Accounts / Categories
bs: Računi/Kategorije

en: Accounts managed by an institution are usually referenced by a unique number the so called account number. Enter that number here.
    
    KMyMoney currently uses this number only for some online banking functions.
bs: Računi kojima upravljaju institucije obično imaju jedinstveni broj tzv broj računa. Unesite taj broj ovdje.
    
    KMyMoney trenutno koristi ovaj broj samo za neke mrežne bankarske funkcije.

en: Accounts with no institution assigned
bs: Računi koji nisu dodijeljeni od institucija

en: Accounts/Categories
bs: Raćuni/Kategorije

en: Action
bs: Akcija

en: Action/Type
bs: Akcija/Tip

en: Activity
bs: Aktivnost

[ctx: Activity for expense categories]
en: Paid
bs: Plaćeno

[ctx: Activity for income categories]
en: Received
bs: Primljeno

en: Actual
bs: Aktuelno

en: Add
bs: Dodaj

en: Add New Profile
bs: Dodavanje novog profila

en: Add Security Name
bs: Dodaj sigurnosni naziv

en: Add a new entry
bs: Dodati novi unos

en: Add scheduled transaction
bs: Dodaj planiranu transakciju

en: Added a frozen column to improve visualizing forecast details
bs: Dodane smrznute kolumne za poboljšanje pojedinosti i vizualizacija prognoza

en: Adding New Institution
bs: Dodavanje nove institucije

en: Adding profile name.
bs: Dodavanje ime profila.

en: Adding transactions
bs: Dodavanje transakcija

en: Additional Fees
bs: Dodatne Naknade

en: Additional Fees:
bs: Dodatni troškovi:

en: Additional Fees: %1
bs: Dodatne naknade: %1

en: Additional encryption keys to be used: %1
bs: Dodatne tipke za kodiranje koje će se koristiti: %1

en: Additional keys
bs: Dodatne tipke

en: Address book import
bs: Imenik uvezen

en: Adjusting budgets...
bs: Podešavanje budzeta...

en: Adjusting scheduled transactions...
bs: Podešavanje isplanirane transakcije...

en: Adjusting transactions...
bs: Podešavanje transakcije...

[ctx: Advanced forecast view]
en: Advanced
bs: Napredno

en: Affected payments:
bs: Pogođena plaćanja:

en: Afghanistan Afghani
bs: Afganistanski Afgani

en: After
bs: Nakon

en: After entering the reconciliation data automatically detect the transactions that match that data (in some cases it might be not possible to do that).
bs: Nakon unosa usklađenih podataka automatski detektuj transakcije koje odgovaraju podacima (u nekim slučajevima to nije moguće učiniti).

en: Albanian Lek
bs: Albanski lek

en: Algerian Dinar
bs: Alžirski dinar

[ctx: All accounts]
en: All
bs: Sve

en: All currencies converted to %1
bs: Sve valute pretvorene u %1

en: All currencies converted to %1
bs: Sve valute pretvorene u %1

en: All dates
bs: Svi datumi

[ctx: All files (Filefilter)]
en: All files
bs: Sve datoteke

en: All messages
bs: Sve poruke

en: All messages have been enabled.
bs: Sve poruke su omogućene.

en: All payments
bs: Sva plaćanja

en: All types
bs: Svi tipovi

en: All values shown in %1
bs: Sve vrijednosti prikazane u %1

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
bs: Sve vrijednosti prikazane u %1 osim ako nije drukčije naznačeno

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
bs: Sve vrijednosti prikazane u %1 osim ako nije drukčije naznačeno

en: Also encrypt against recover key
bs: Također šifruj prema obnovnom ključu

en: Also encrypt with KMyMoney's recover key
bs: Također šifriraj sa KMyMoney oporavljenim ključem

en: Always show a No. field
bs: Uvijek prikaži No. polje

en: Always show a No. field in transaction form
bs: Uvijek prikaži polje 'broj' u obrascu transakcije

en: Always use this selection for this price source.
bs: Uvijek koristi ovaj izbor za ovaj izvor cijena.

en: Amortization
bs: Amortizacija

en: Amount
bs: Količina

en: Amount borrowed: %1
bs: Pozamljeni iznos: %1

en: Amount entered
bs: Unesena svota

en: Amount is:
bs: Iznos je:

en: Amount lent: %1
bs: Posuđeni iznos: %1

en: Amount: %1
bs: Iznos: %1

en: Amounts
bs: Iznosi

en: An Expense account must be a child of an Expense account
    Account %1 will be stored under the main Expense account
bs: Rashodni račun mora biti podređen Rashodnom računu
    Račun %1 će biti pohranjen pod glavni Rashodni račun

en: An Income account must be a child of an Income account
    Account %1 will be stored under the main Income account
bs: Prihodni račun mora biti podređen prihodnom računa
    Račun %1 će biti pohranjen pod glavni račun prihoda

en: An Investment account must be a child of an Asset account
    Account %1 will be stored under the main Asset account
bs: Investicijski račun mora biti podređen imovinskom računu
    Račun %1 će biti pohranjen pod glavni Imovinski račun

en: An interest change can only happen after the first payment
bs: Promjena kamate se može jedino ostvariti nakon prvog plaćanja

en: An invalid column was entered.
    Must be between 1 and %1.
bs: Nevažeći stupac unesen.
    Mora biti između 1 i %1.

en: An unrecoverable error occurred while reading the database
bs: Došlo je do nepopravljive greške tokom čitanja baze podataka

en: An unrecoverable error occurred while writing to the database.
    It may well be corrupt.
bs: Nepopravljiva greška prilikom pisanja u bazu podataka.
    Može biti oštećena.

en: Andorran Franc
bs: Andorin franak

en: Andorran Peseta
bs: Andorin pezos

en: Angolan New Kwanza
bs: Angolska Nova Kvanza

en: Annualized Return
bs: Zarada na godišnjoj razini

en: Anonymize data
bs: Anonimiziraj podatke

[ctx: Anonymous (Filefilter)]
en: Anonymous files
bs: Anonimne datoteke

en: Another instance of KMyMoney is already running. Do you want to quit?
bs: Druga instanca KMyMoney već je pokrenuta. Da li želite odustati?

en: Any status
bs: Bilo koji status

en: Any transaction
bs: Sve transakcije

en: Apostrophe Handling
bs: Rad s apostrofom

en: Application
bs: Aplikacija

en: Application Account
bs: Primjena računa

[ctx: Application is ready to use]
en: Ready.
bs: Spremno.

en: AqBanking importer...
bs: AqBanking uvoz...

en: Are you sure you want to delete report <b>%1</b>?  There is no way to recover it.
bs: Jeste li sigurni da želite izbrisati izvješće <b>%1 </b>? Ne postoji način da se vrati.

en: Are you sure you wish to merge these transactions?
bs: Da li ste sigurni da želite spojiti ove transakcije?

en: Are you sure you wish to stop this scheduled transaction from being entered into the register?
    
    KMyMoney will prompt you again next time it starts unless you manually enter it later.
bs: Jeste li sigurni da želite zaustaviti unos ove planirane transakcije u registar?
    
    KMyMoney će od Vas zatražiti unos kada se pokrene sljedeći put ako ne izvršite unos ručno.

en: Argentine Peso
bs: Argentinski pezos

en: Aruban Florin
bs: Arubski Florin

en: As of today
bs: Od danas

en: Ask for a new payee's default category
bs: Zatraži novu standardnu kategoriju primatelja

en: Ask user
bs: Pitaj korisnika

en: Asset
bs: Imovina

en: Asset Account
bs: Imovinski račun

en: Asset Accounts
bs: Računi imovine

en: Asset account
bs: Imovinski račun

en: Asset accounts
bs: Imovinski računi

en: Assets
bs: Imovina

en: Assets & Liabilities
bs: Imovina & Obveze

en: Assets and Liabilities
bs: Aktiva i pasiva

en: Assets and Liabilities Summary
bs: Sažetak imovine i obveza

en: Assign
bs: Dodijeli

en: Assign deleted names to the above selected payee's matching list
bs: Dodijeli izbrisana imena na  iznad odabranoj dodjeljujućoj listi primatelja

en: Assign next number
bs: Dodijeli sljedeći broj

en: Assignments
bs: Dodjele

en: At least one of the selected transactions has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transactions may result in rounding errors. Do you want to continue?
bs: Barem jedna od odabranih transakcija ima više od dvije podjele, a izvorno temelji se na drugoj valuti (%1). Korištenje ovog račun za izmjenu transakcija može rezultirati pogrešakama pri zaokruživanju. Želite li nastaviti?

en: At least one split of the selected transaction references an account that has been closed. Editing the transactions is therefore prohibited.
bs: Bar jedna podjela označene transakcije ukazuje na nalog koji je zatvoren. Uređivanje transakcije stoga nije dozvoljeno.

en: At least one split of the selected transactions has been frozen. Editing the transactions is therefore prohibited.
bs: Bar jedna podjela označene transakcije je zamrznuta. Uređivanje transakcije stoga nije dozvoljeno.

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to continue to edit the transactions anyway?
bs: Bar jedna podjela označene transakcije je usklađena. Želite li ipak nastaviti uređivati transakcije?

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to delete the transactions anyway?
bs: Barem jedno razdvajanje odabrane trasakcije je usaglašeno. Da li ipak želite obrisati transakciju?

en: At least one transaction/schedule still references the category <b>%1</b>.  However, at least one category with the same currency must exist so that the transactions/schedules can be reassigned.
bs: Bar jedna transakcija/raspored jos uvijek referencira kategoriju <b>%1</b>. Kako god, bar jedna kategorija sa istom valutom mora postojati kako bi transakcije/rasporedi mogli biti raspoređeni.

en: At least one transaction/scheduled transaction is still referenced by a tag. Currently you have all tags selected. However, at least one tag must remain so that the transaction/scheduled transaction can be reassigned.
bs: Najmanje jedna transakcija/zakazana transakcija je još uvijek referenciran oznakom. Trenutno ste sve oznake odabrali.  Kakogod, najmanje jedna oznaka mora ostati tako da  transakcija/zakazana transakcija može biti ponovo dodijeljena.

en: At least one transaction/scheduled transaction or loan account is still referenced by a payee. Currently you have all payees selected. However, at least one payee must remain so that the transaction/scheduled transaction or loan account can be reassigned.
bs: Barem jedna transakcija / zakazana transakciju ili kreditni računa još uvijek je naveden od strane primatelja. Trenutno imate sve primatelje odabrane. Međutim, barem jedan primatelja mora ostati tako da se  transakcijski / rasporedno transakcijski ili kreditni račun može dodijeliti drugom.

en: Attempt to match similar transactions
bs: Pokusaj usklađivanja sličnih transakcija

en: Australian Dollar
bs: Australijski dolar

en: Austrian Schilling
bs: Austrijski šiling

[ctx: Auto assignment (caption)]
en: Auto assignment
bs: Automatsko dodjeljivanje

en: Auto fill with previous transaction data
bs: Automatski popuni s prethodnim podacima transakcije

en: Auto increment check number
bs: Automatski uvećavaj broja čeka

en: Auto saving...
bs: Automatsko spašavanje...

en: Autofill
bs: Automatsko popunjavanje

en: Autogenerated by QIF importer
bs: Automatsko stvaranje sa strane QIF uvoznika

en: Autogenerated by QIF importer from type Mutual account entry
bs: Autogenerisano QIF importerom iz stavke koja je tipa uzajamnog računa.

en: Automatic database creation for type %1 is not currently implemented.
    Please create database %2 manually
bs: Automatsko kreiranje baze podataka za vrstu %1 trenutno nije implementirano.
    Molimo kreirajte bazu podataka %2 ručno.

en: Automatic reconciliation
bs: Automatsko izjednačenje

en: Automatically find which transactions match the given reconciliation data
bs: Automatski nađi koje transakcije odgovaraju danim usklađenim podacima

en: Autosave file periodically
bs: Automatsko spašavanje datoteke periodično

en: Autosave file upon close
bs: Automatski sačuvaj pri zatvaranju

en: Autosave interval in minutes
bs: Interval automtaskih spašavanja u minutama

en: Autosave options
bs: Opcije automatskog spremanja

en: Autosave periodically
bs: Automatsko spašavanje periodično

en: Autosave when file is modified upon close
bs: Automatsko spremanje kada je datoteka izmijenjena pri zatvaranju

en: Available categories:
bs: Dostupne kategorije:

en: Available payees:
bs: Dostupni primaoci:

en: Available tags:
bs: Dostupne oznake:

[ctx: Average balance]
en: Average
bs: Prosjek

en: Average days
bs: Prosječni dani

en: Azerbaijani Manat
bs: Azerbejdžanski manat

en: BANK/BROKER:
bs: BANKA/BROKER:

en: Backend
bs: Pozadina

en: Background color for group marker
bs: Boja pozadine za grupu oznaka

en: Background color for imported transactions
bs: Pozadinske boje za uvezene transakcije

en: Background color for matched transactions
bs: Pozadinske boje za uparene transakcije

en: Background color for required fields
bs: Boja za pozadinu zahtijevanih polja

en: Backup
bs: Kopija

[ctx: Backup done]
en: Done
bs: Gotovo

en: Backup file for today exists on that device. Replace?
bs: Sigurnosna kopija za danas postoji na tom uređaju. Zamijeniti?

en: Backup...
bs: Napravi sigurnosnu kopiju...

en: Bahamian Dollar
bs: Bahamski dolar

en: Bahraini Dinar
bs: Bahrejnski dinar

en: Balance
bs: Bilans

en: Balance Early Warning
bs: Rano upozorenje o bilansu

en: Balance Max Limit
bs: Najveće ograničenje stanja

en: Balance after
bs: Bilans nakon

en: Balance before start of recording
bs: Bilans prije početka bilježenja

en: Balance of %1
bs: Balans od %1

en: Balance:
bs: Balans:

en: Balance:
bs: Stanje:

en: Balance: %1
bs: Stanje: %1

en: Balance: %1%2
bs: Bilans: %1%2

en: Balloon payment
bs: Balonsko plaćanje

en: Bangladeshi Taka
bs: Bangladeška taka

en: Bank
bs: Banka

en: Bank Code
bs: Bankovni kod

en: Bank entry:
bs: Bankovna stavka:

en: Bank statement
bs: Bankovno stanje

en: Bank transfer
bs: Bankovni prijenos

en: Banking
bs: Bankarstvo

en: Banking Wizard Page
bs: Bankina čarobnjak stranica

en: Barbados Dollar
bs: Barbadosov dolar

en: Base currency
bs: Bazna valuta

en: Before
bs: Prije

en: Before KMyMoney can give you detailed information about your financial status, you need to create at least one account. Until then, KMyMoney shows the welcome page instead.
bs: Prije nego što Vam KMyMoney može dati detaljne informacije o Vašem financijskom statusu, morate kreirati barem jedan nalog. Do tada KMyMoney prikazuje stranicu dobrodošlice.

en: Belarusian Ruble
bs: Bjeloruska rublja

en: Belgian Franc
bs: Belgijski franak

en: Belize Dollar
bs: Beliski dolar

en: Bermudian Dollar
bs: Bermudski dolar

en: Better performance of the user interface
bs: Bolja izvedba korisničkog sučelja

en: Bhutan Ngultrum
bs: Butanski Ngultrum

en: Bills
bs: Računi(Fakture)

en: Bolivian Boliviano
bs: Bolivijski bolivijano

en: Bond
bs: Obveznice

en: Bosnian Convertible Mark
bs: Bosanska konvertibilna marka

en: Botswana Pula
bs: Bocvanska Pula

en: Branch
bs: Grana

en: Brazilian Real
bs: Brazilski real

en: British Pound
bs: Britanska funta

en: Broker
bs: (Broker)

[ctx: Brokerage (suffix for account names)]
en: Brokerage
bs: Posredništvo

en: Brokerage Account
bs: Brokerski račun.

en: Brokerage Item
bs: Brokerska stavka

en: Browse...
bs: Pretraži...

en: Brunei Dollar
bs: Brunejski dolar

en: Budget
bs: Budžet

en: Budget <numid>%1</numid>
bs: Budžet <numid>%1</numid>

en: Budget <numid>%1</numid> (<numid>%2</numid>)
bs: Budžet <numid>%1</numid> (<numid>%2</numid>)

en: Budget Forecast
bs: Prognoza budžeta

en: Budget Overruns
bs: Prekoračenja proračuna

en: Budget based on forecast
bs: Budžet baziran na proračunu

en: Budget options
bs: Opcije budžeta

[ctx: Budget total]
en: Total
bs: Ukupno

en: Budget year
bs: Proračun godine

en: Budgeted
bs: Obuhvaćenih proračunom

en: Budgeted vs. Actual This Year
bs: Proračunato u odnosu na stvarno ove godine

en: Budgeted vs. Actual This Year (YTM)
bs: Planirano u odnosu na stvarno ove godine (YTM)

en: Budgeting
bs: Određivanje budžeta

en: Budgets
bs: Budžeti

en: Bulgarian Lev
bs: Bugarski lev

en: Bulgarian Lev (new)
bs: Bugarski lev (novi)

en: Burundi Franc
bs: Burundski franak

[ctx: Button text for match transaction]
en: Match
bs: Poveži

[ctx: Button text for unmatch transaction]
en: Unmatch
bs: Neodgovarajuće

[ctx: Button to close the current dialog]
en: Done
bs: Završeno

[ctx: Button to show more detailed data]
en: More
bs: Više

en: Buy
bs: Kupi

en: Buys
bs: Kupuje

en: C&hoose...
bs: I&zbor...

en: CFA Franc BCEAO
bs: CFA franak BCEAO

en: CFA Franc BEAC
bs: CFA franak BEAC

en: CFP Franc Pacifique
bs: CFP franak Pacifik

[ctx: CSV (Filefilter)]
en: CSV files
bs: CSV datoteke

[ctx: CSV Exporter dialog title]
en: CSV Exporter
bs: CSV izvoznik

en: CSV Import Wizard
bs: CSV Čarobnjak uvoza

[ctx: CSV Importer dialog title]
en: CSV Importer
bs: CSV uvoznik

en: CSV exporter added
bs: CSV izvoznik dodan

en: CSV import
bs: CSV Uvoz

en: CSV importer was improved
bs: CSV uvoznik je poboljšan

en: CSV invalid field values
bs: CSV neispravne vrijednosti u poljima

en: Calculate
bs: Izračunaj

en: Calculate Loan
bs: Izračunaj kredit

en: Calculated
bs: Izračunato

en: Calculation Overview
bs: Pregled kalkulacije

en: Calculation error
bs: Kalkulacijska greška

en: Calculation successful
bs: Kalkulacija uspješna

en: Calculator
bs: Kalkulator

en: Calculator...
bs: Kalkulator...

en: Calendar View
bs: Pogled kalendara

en: Cambodia Riel
bs: Kambodžanski Riel

en: Canadian Dollar
bs: Kanadski dolar

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Cancel processing of schedule entry.
bs: Otkaži obradu rasporeda ulaska.

[ctx: Cancel transaction edit]
en: Cancel
bs: Poništi

en: Cannot add currency with existing id %1
bs: Nije moguće dodati valutu sa već postojećim identifikacionim brojem %1

en: Cannot add institution
bs: Ne mogu dodati instituciju

en: Cannot add institution: %1
bs: Ne može dodati instituciju :%1

en: Cannot add report, reason: "%1"
bs: Nije uspjelo dodavanje izvješća, razlog: "%1"

en: Cannot create new currency. %1
bs: Ne može kreirati novu valutu.%1

en: Cannot create or edit any transactions in Account %1 as it is closed
bs: Ne može biti kreirana ili uređena nijedna transakcija u Nalogu %1 koji je zatvoren

en: Cannot create transactions in a closed account.
bs: Nije moguće kreirati transakcije u zatvorenom nalogu.

en: Cannot create transactions in the context of a category.
bs: Nije moguće kreirati transakciju u okviru kategorije.

en: Cannot create transactions when no account is selected.
bs: Nije moguće kreirati transakcije kad nije označen nijedan nalog.

en: Cannot delete currency %1. %2
bs: Ne može izbrisati valutu %1.%2

en: Cannot edit investment transactions and non-investment transactions together.
bs: Nije moguće uređivanje investicijskih i neinvesticijskih transakcija zajedno.

en: Cannot edit investment transactions in the context of this account.
bs: Nije moguće uređivanje investicijskih transakcija u okviru ovog naloga.

en: Cannot edit mixed investment action/type transactions together.
bs: Ne mogu se urediti mješane akcije ulaganja/tipovi ulagana  zajedno.

en: Cannot edit multiple split transactions at once.
bs: Nije moguće uređivanje više podijeljenih transakcija odjednom.

en: Cannot edit transactions in the context of a category.
bs: Nije moguće uređivanje transakcije u okviru kategorije.

en: Cannot edit transactions with frozen splits.
bs: Nije moguće uređivati transakcije sa zamrznutim podjelama.

en: Cannot enter transaction with postdate prior to account's opening date.
bs: Nije moguće unijeti transakciju sa datumom prije datuma otvaranja računa.

en: Cannot find template transaction for schedule %1
bs: Nemoguće je pronaći šablon obavljanja za raspored %1

en: Cannot load file <b>%1</b>. Reason: %2
bs: Ne može se učitati datoteka <b>%1</b>. Razlog: %2

en: Cannot modify currency with unknown id %1
bs: Nije moguće modifikovati valutu sa nepoznatim identifikacionim brojem %1

en: Cannot open database %1
bs: Nije moguće otvoriti bazu podataka %1

en: Cannot open file %1 for writing
bs: Ne može se otvoriti datoteka %1 za pisanje

en: Cannot open file as requested. Error was: %1
bs: Datoteka ne može biti otvorena kako je traženo. Greška je bila: %1

en: Cannot open or create database %1.
    Retry Save As Database and click Help for further info.
bs: Nije moguće otvoriti ili kreirati bazu podataka %1.
    Pokušajte ponovo Spremi kao bazu podataka i kliknite Pomoć za daljnje informacije.

en: Cannot process transaction with focus if it is not selected.
bs: Nije moguće obraditi transakciju s fokusom ako nije označena.

en: Cannot process transactions in account %1, which is closed.
bs: Ne može biti obrađena transakcija u nalogu %1, koji je zatvoren.

en: Cannot read from file <b>%1</b>.
bs: Ne može se čitati iz datoteke <b>%1</b>.

en: Cannot remove currency with unknown id %1
bs: Nije moguće ukloniti valutu sa nepoznatim identifikacionim brojem %1

en: Cannot remove transaction that references a closed account.
bs: Nemoguže ukloniti transakciju koja je povezana sa zatvorenim računom.

en: Cannot retrieve currency with unknown id '%1'
bs: Nije moguće povratititi valutu sa nepoznatim identifikacionim brojem %1

en: Cannot save to current database.
bs: Ne može spasiti u  aktuelnu podataka.

en: Cannot save to current database: %1
bs: Ne može spasiti u aktuelnu bazu podataka: %1.

en: Cannot set %1 as base currency: %2
bs: Ne može postaviti %1 kao osnovnu valutu: %2

en: Cannot update currency. %1
bs: Ne može se ažurirati valuta. %1

en: Cannot update security <b>%1</b>: %2
bs: Nemogu nadograditi zaštitu <b>%1</b>: %2

en: Cape Verde Escudo
bs: Zelenortski Eskudo

en: Case sensitive
bs: Razlikuj velika i mala slova

en: Cash
bs: Gotovina

en: Cash Flow
bs: Novčani tok

en: Cash Flow Status
bs: Stanje novčanog toka

en: Cash Flow Summary
bs: Pregled novčanog toka

en: Cash Flow Transactions This Month
bs: Transakcije novčanog toka ovog mjeseca

en: Cash Fraction
bs: Udio gotovine

en: CashFlow
bs: Protok novca

en: Categories
bs: Kategorije

en: Category
bs: Kategorija

en: Category Type
bs: Tip kategorije

en: Category creation
bs: Stvaranje kategorije

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (long term)
bs: Dobitak Kapitala (dugoročni)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (mid term)
bs: Dobitak Kapitala (srednjoročni)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (short term)
bs: Dobitak kapitala(kratkoročni)

[ctx: Category name]
en: Dividend
bs: Udio

[ctx: Category name]
en: Interest
bs: Interes

[ctx: Category name]
en: Investment fees
bs: Investicijske naknade

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous expense
bs: Razni rashodi

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous income
bs: Razni prihodi

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend
bs: Reinvestirana dividenda

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (long term)
bs: Reinvested dividend (dugoročni)

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (short term)
bs: Reinvested dividend (kratkoročni)

[ctx: Category name]
en: Returned capital
bs: Vraćeni kapital

en: Category options
bs: Opcije kategorija

en: Category selection
bs: Izbor kategorije

en: Category/Account
bs: Kategorija/Račun

en: Cayman Islands Dollar
bs: Dolar Kajmanskih Otoka

en: Cell font
bs: Font ćelije

en: Certificate of Deposit
bs: Potvrda o depozitu

en: Change &total amount of transaction to %1.
bs: Promjeni  &ukupan iznos transakcije na %1.

en: Change budget year
bs: Promijeni godinu budžeta

en: Change the date to the next processing day
bs: Promjeni datum na dan sljedeće obrade

en: Change the date to the previous processing day
bs: Promjeni datum na dan prethodne obrade

en: Change the details of selected price information.
bs: Promjena podataka o odabranoj informaciji o cijenama.

en: Change the security information of the selected entry.
bs: Promjeni podatak o sigurnosti odabrane stavke.

en: Change total amount of transaction to %1.
bs: Promjena totalnog iznosa transakcije %1.

en: Charges
bs: Troškovi

en: Chart
bs: Grafikon

en: Chart Detail:
bs: Detalji grafikona:

en: Chart Tab
bs: Dijagram Kartica

en: Chart Type
bs: Tip dijagrama

[ctx: Chart legend title]
en: Legend
bs: Legenda

[ctx: Chart lines legend]
en: Legend
bs: Legenda

en: Charts
bs: Grafikoni

en: Charts line width
bs: Debljina linija na grafovima

en: Charts palette
bs: Palete grafova

en: Check box if any fee is a percentage figure rather than a value.
bs: Provjerite okvir ako postoji naknada za postotak, a ne vrijednost.

en: Check date
bs: Provjerite datum

en: Check schedules on startup
bs: Provjeri raspored pri pokretanju

en: Check schedules upon startup
bs: Provjerite raspored na početku

en: Check template file
bs: Datoteka predloška čeka

en: Check this if you are refinancing a loan that already exists in KMyMoney
bs: Označite ovo ako refinansirate kredit koji već postoji u KMyMoney

en: Checking
bs: Provjeravam

en: Checking for overdue scheduled transactions...
bs: Provjeravanje dospjelih raspoređenih transakcija..

[ctx: Cheque Number]
en: No.
bs: Br.

en: Chilean Peso
bs: Čileanski pezos

en: Chinese Yuan Renminbi
bs: Kineski Juan Renminbi

en: Choose Export Type Dialog
bs: Izaberite dijalog za vrstu izvoza

en: Choose Import Type Dialog
bs: Odaberite dijaloški prozor za vrstu uvoza

en: Choose Style
bs: Birajte Stil

en: Choose export type:
bs: Izaberite vrstu izvoza:

en: Choose import type:
bs: Izaberite vrstu uvoza:

en: Choose...
bs: Izaberite...

en: City:
bs: Grad:

en: Clear
bs: Očistiti

en: Clear &All
bs: Poravnaj &sve

en: Clear &Zero
bs: Očisti &Nula

en: Clear all
bs: Obriši sve

en: Clear all splits
bs: Poravnaj sva razdvajanja

en: Clear selected column entries
bs: Očisti odabrane kolone unosa

en: Clear selected column entries.
bs: Oslobodite odabranu kolonu unosa.

en: Clear this
bs: Očisti ovo

en: Cleared balance
bs: Očišćeno stanje

[ctx: Cleared balance]
en: Cleared: %1
bs: Očišćeno: %1

en: Click either Banking or Investment.
    Then select 'Add New Profile' and enter a new name.
    Then open the file you wish to import,
    and set up your new parameters.
    Or, select an existing profile, to use saved settings.
bs: Kliknite bilo bankarstva ili ulaganja.
    Zatim odaberite "Dodaj novi profil" i unesite novo ime.
    Zatim otvorite datoteku koju želite uvesti,
    i postaviti nove parametre.
    Ili, odaberite postojeći profil, koristiti spremljene postavke.

en: Click to select the required decimal symbol, and to
    check that the selected symbol matches the data.
bs: Kliknite da odaberete potreban decimalni simbol, i da 
    provjerite da li se odabrani simbol slaže sa podacima.

en: Close
bs: Zatvori

en: Close account
bs: Zatvori račun

en: Close this window
bs: Zatvori ovaj prozor

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: Closed tag
bs: Zatvorena oznaka

en: Closed tags can't be used.
bs: Zatvorene oznake ne mogu biti korištene.

en: Closing Balance
bs: Završni bilans

en: Closing window...
bs: Zatvaranje prozora...

en: Collapse all accounts in the list
bs: Sažmi sve naloge s popisa

en: Collect all transactions for the given payee. Treat all transactions that refer to the same category and have an amount with +/- X % as identical. If more than one transaction is found, a list of them is presented to the user.
    
    Selecting 0% will list all transactions.
bs: Prikupi sve transakcije za datog primaoca. Tretiraj sve transakcije koje pripadaju istoj kategoriji i imaju iznos +/- X % identičnim. Ako je pronađeno više od jedne transakcije, bit će prikazane korisniku. 
    
    Odabiranje 0% će ispisati sve transakcije.

en: Colombian Peso
bs: Kolumbijski pezos

en: Color settings
bs: Podešavanja boja

en: Colors
bs: Boje

en: Column
bs: Kolona

[ctx: Column heading for category in tax report]
en: Tax
bs: Porez

en: Columns
bs: Kolone

[ctx: Combine transactions]
en: Combine
bs: Kombinuj

en: Comma (,)
bs: Zarez

en: Comment
bs: Komentar

en: Commission
bs: Provizija

en: Commodity
bs: Roba

en: Comoros Franc
bs: Komorski franak

en: Compiled with the following settings:
bs: Prevedeno sa sljedećim postavkama:

en: Completion Wizard Page
bs: Završetak čarobnjak stranice

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Configure Aq&Banking...
bs: Konfiguriši Aq&Banking...

[ctx: Configure a report]
en: &Configure
bs: &Podesi

en: Configure preferences after finishing the wizard.
bs: Podesi pogodnosti nakon što čarobnjak završi.

en: Configure this report
bs: Podesi ovaj izvještaj

[ctx: Confirm]
en: Yes
bs: Da

en: Confirm Manual Enter
bs: Potvrdi ručni unos

en: Confirm end of reconciliation
bs: Potvrdite kraj izjednačavanja

en: Congratulations: you have successfully set up your bank for online banking via OFX.
bs: Čestitamo: uspješno ste postavili Vašu banku za online bankarstvo preko OFX.

en: Connection Details
bs: Detalji konekcije

en: Consistency Check
bs: Provjera Dosljednosti

en: Consistency check failed: %1
bs: Neuspješna provjera dosljednosti: %1

en: Consistency check result
bs: Rezultati provjere dosljednosti

en: Contacting bank...
bs: Kontaktira se banka ...

en: Contains
bs: Sadrži

en: Contents to Export
bs: Sadržaj za eksportovanje

en: Continue
bs: Nastavi

en: Continue to edit splits
bs: Nastavi sa uređivanjem podjela

en: Continue with next page
bs: Nastavi sa slijedećom stranicom

en: Conversion rate
bs: Stopa konverzije

en: Conversion rate is not positive
bs: Stopa konverzije nije pozitivna

en: Conversion rate: %1
bs: Stopa konverzije: %1

en: Convert
bs: Pretvori

[ctx: Convert 'em!!]
en: <p>Select this option to convert all values in the report to your base currency.</p><p>Leave it unchecked if you would like to see values in their original currency.</p><p>If currencies are not converted, then subtotals will not be shown.</p>
bs: <p>Odaberite ovu opciju da pretvoriti sve vrijednosti u izvještaju u  baznu valutu.</p><p>Ostavite ga neoznačeno ako želite vidjeti vrijednosti u svojoj izvornoj valuti.</p><p>Ako se valute ne preračunavaju, podzbirovi neće biti prikazani.</p>

en: Convert values to base currency
bs: Pretvaranje vrijednosti za osnovnu valutu

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Copy budget
bs: Kopiraj budžet

en: Copy of %1
bs: Kopija %1

[ctx: Copy of scheduled transaction name]
en: Copy of %1
bs: Kopija %1

en: Copy this report to the clipboard
bs: Kopiraj ovaj Izvještaj u odlagalište

en: Core engine, Release Manager, Project admin
bs: Osnovno jezgro, Menadžer verzije, Projekt administrator

en: Correct splits
bs: Ispravne podjele

en: Costa Rican Colon
bs: Kostarikanski Kolon

en: Could not find reportgroup "%1" for report "%2".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
bs: Ne mogu naći grupu izvještaja "%1" za izvještaj "%2".
    Prijavite ovu grešku razvojnom timu: kmymoney-devel@kde.org

en: County/State:
bs: Država:

en: Create
bs: Stvori

en: Create Tables
bs: Stvaranje tablice

en: Create a new Category
bs: Kreiranje nove kategorije

en: Create a new account/category
bs: Kreiraj novi račun/kategoriju

en: Create a new asset account
bs: Kreiraj novi račun imovine

en: Create a new category
bs: Stvaranje nove kategorije

en: Create a new price entry.
bs: Stvoriti novu stavku cijene.

en: Create a new profile
bs: Stvaranje novog profila

en: Create a new report based on this one
bs: Kreiraj novi Izvještaj koji se temelji na ovom

en: Create a new schedule.
bs: Napravi novi raspored.

en: Create a new transaction
bs: Kreiraj novu transakciju

en: Create brokerage account
bs: Napravi brokerski račun

en: Create category
bs: Kreiraj Kategoriju

en: Create reminders
bs: Kreiraj podsjetnike

en: Create scheduled transaction...
bs: Stvaranje zakazane transakcije...

en: Create security
bs: Kreiraj sigurnost

en: Created on
bs: Kreirano

en: Creates a new budget
bs: Kreira novi proračun

en: Creates a new payee
bs: Kreira novog primatelja

en: Creates a new tag
bs: Kreiraj novu oznaku

en: Creating new document...
bs: Napravi novi dokument...

en: Creating transactions can only be performed in the ledger view
bs: Kreiranje transakcija može se obavljati samo u ledger prikazu

en: Creation failed executing statement
    Executed: %1
    Error No %2: %3
bs: Kreiranje nije izvršilo iskaz
    Izvršeno: %1
    Greška broj %2: %3

en: Credit Card
bs: Kreditna kartica

en: Credit Card %1 monthly payment
bs: Mjesečno plaćanje kreditnom karticom %1

en: Credit Early Warning
bs: Rano upozorenje za kredit

en: Credit Max Limit
bs: Maksimalno ograničenje kredita

en: Credit card payment
bs: Plaćanje kreditnom karticom

en: Cristian Oneț
bs: Cristian Onet

en: Criteria
bs: Kriterij

en: Critical Error
bs: Kritična greska

en: Croatian Kuna
bs: Hrvatska kuna

en: Csv Export
bs: Csv izvoz

en: Cuban Peso
bs: Kubanski pezos

en: Currencies
bs: Valute

en: Currencies...
bs: Valute...

en: Currency
bs: Valuta

en: Currency options
bs: Opcije valute

en: Currency:
bs: Valuta:

en: Currency: %1
bs: Valuta: %1

en: Current Balance
bs: Trenutno stanje

en: Current Forecast Method:
bs: Trenutna metoda prognoze:

en: Current Month Summary
bs: Pregled trenutnog mjeseca

en: Current amount
bs: Trenutni iznos

en: Current fiscal year
bs: Tekuća fiskalna godina

en: Current importer does not recognize GnuCash account type %1
bs: Trenutni uvoznik ne prepoznaje GnuCash tip računa %1

en: Current month
bs: Trenutni mjesec

en: Current quarter
bs: Tekući kvartal

en: Current rate
bs: Trenutna stopa

en: Current selections: %1
bs: Trenutni izbori: %1

en: Current year
bs: Trenutna godina

en: Custom Report
bs: Prilagođeni izvještaj

en: Cyprus Pound
bs: Kiparska Funta

en: Czech Koruna
bs: Češka kruna

en: Danish Krone
bs: Danska kruna

en: Data Selector
bs: Izbornik podataka

en: Data entry
bs: Unos podataka

en: Database Details
bs: Detalji baze podataka

en: Database File (SQLite only)
bs: Baza podataka(samo SQLite)

en: Database Name (Others)
bs: Naziv baze podataka(Drugi)

en: Database Type
bs: Tip Baze Podataka

en: Database apparently in use
    Opened by %1 on %2 at %3.
    Open anyway?
bs: Baza podataka naizgled u upotrebi.
    Otvoreno od %1 na %2 u %3.
    Svejedno otvoriti?

en: Database backend
bs: Pozadina baze podataka

en: Database backend, maintainer stable branch
bs: Pozadinska baza podataka, održava stabilnu granu

en: Database contains data which must be removed before using Save As.
    Do you wish to continue?
bs: Baza podataka sadrži podatke koji se moraju ukloniti prije upotrebe Sačuvaj kao.
    Želite li nastaviti?

en: Database malfunction
bs: Neispravnost baze podataka

en: Database type %1 has not been fully tested in a KMyMoney environment.
    Please make sure you have adequate backups of your data.
    Please report any problems to the developer mailing list at kmymoney-devel@kde.org
bs: Tip baze podataka %1 nije potpuno testiran u KMyMoney okruženju.
    Molimo provjerite da imate odgovarajuće rezerve podataka.
    Molimo prijavite sve probleme  na popisu programera na kmymoney-devel@kde.org

en: Date
bs: Datum

en: Date Format
bs: Format datuma

en: Date Range
bs: Opseg Podataka

en: Date entered
bs: Datum unesen

en: Date format selection
bs: Izbor oblika datuma

en: Date of final transaction:
bs: Datum konačne transakcije:

en: Date of first payment
bs: Datum prvog plaćanja

en: Date of next interest change
bs: Datum sljedeće promjene kamate

en: Date of payment
bs: Datum plaćanja

en: Date:
bs: Datum:

en: Day of Month to start Forecast:
bs: Dan mjeseca za početak prognoze:

en: Day of month to start forecast
bs: Dan u mjesecu za početak prognoze

en: Days of Accounts Cycle:
bs: Dana knjigovodstvenog ciklusa:

en: Days of normal account cycle
bs: Dani normalnog ciklusa računa

en: Days to Forecast:
bs: Dana do prognoze:

en: Days to forecast
bs: Dani za prognozu

en: Debit Note
bs: Dugovna napomena

en: Debug Options
bs: Opcije oklanjanja grešaka

en: Debug Timers
bs: Ukloni neispravnost brojača

en: Debug Traces
bs: Otkloni neispravnost tragova

en: December
bs: Decembar

en: Decimal Symbol
bs: Decimalni simbol

en: Decode using
bs: Dekodiraj koristeći

en: Decoding option
bs: Opcije dekodiranja

[ctx: Decrease of asset/liability value]
en: Decrease
bs: Smanji

en: Default Account
bs: Zadani račun

en: Default CSS file
bs: Podrazumijevana CSS datoteka

en: Default Category for Payee
bs: Zadana Kategorija za Primaoca

en: Default Report
bs: Podrazumijevani izvještaj

en: Default category:
bs: Podrazumijevana kategorija:

en: Default reconciliation state
bs: Zadano stanje usklađivanja

en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation
bs: Podrazumijevano stanje usaglašavanja za transakcije unesene tokom usaglašavanja

en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation of an account
bs: Zadano stanje usklađivanja za transakcije unesene u toku usklađivanja računa

en: Default start date for statement download
bs: Zadani početni datum za preuzimanje izvještaja

en: Define your search criteria
bs: Definiši kriterije pretrage

en: Delete
bs: Obriši

en: Delete Report?
bs: Izbriši izvještaj?

en: Delete account...
bs: Izbriši račun...

en: Delete all
bs: Izbriši sve

en: Delete budget
bs: Izbriši budžet

en: Delete category...
bs: Izbriši kategoriju...

en: Delete currency
bs: Izbriši valutu

en: Delete institution...
bs: Izbriši instituciju...

en: Delete investment
bs: Izbrisati investiciju

en: Delete investment...
bs: Izbriši investiciju...

en: Delete or Edit Profile Name
bs: Obriši ili uredi ime profila

en: Delete payee
bs: Izbriši primatelja

en: Delete price information
bs: Izbriši informacije o cijenama

en: Delete price...
bs: Izbriši cijenu...

en: Delete scheduled transaction
bs: Izbriši raspoređena transakciju

en: Delete security
bs: Izbriši sigurnost

en: Delete selected payee(s)
bs: Izbriši odabranog(e) primaoca(e)

en: Delete tag
bs: Obriši oznaku

en: Delete the current selected budget
bs: Izbriši trenutno označeni proračun.

en: Delete the current selected tag
bs: Obriši trenutnu odabranu oznaku

en: Delete this entry
bs: Izbrisati ovaj unos

en: Delete transaction
bs: Brisanje transakcije

[ctx: Delete transaction]
en: Delete
bs: Obriši

en: Delete...
bs: Brisanje...

en: Deleting transactions
bs: Brisanje transakcija

en: Depending on the answer to <b>What do you want to record?</b> this field means the following:<p>
    
    <b>All payments</b><br>
    Enter the due date of the very first payment<p>
    
    <b>Start with this year's payments</b><br>
    Enter the due date of the first payment in the current year
bs: Zavisno od odgovora <b>Šta bilježiti?</b> ovo polje znači:<p>
    
    <b>Sv plaćanja</b><br>
    Unesite datum dospijeća prvog plaćanja<p>
    
    <b>Počnite s ovogodišnjim plaćanjimaa</b><br>
    Unesite datum dospijeća prvog plaćanja u tekućoj godini

en: Deposit
bs: Depozit

[ctx: Deposit into account]
en: Deposit
bs: Depozit

en: Deposits
bs: Depoziti

[ctx: Deposits onto account]
en: Deposits
bs: Depoziti

en: Description
bs: Opis

en: Detail
bs: Detalji

en: Detailed description
bs: Detaljni opis

en: Details
bs: Detalji

en: Developer
bs: Programer

en: Developer & Artist
bs: Programer i Umjetnik

en: Device options
bs: Opcije uređaja

[ctx: Dialog caption for 'Enter or schedule' dialog]
en: Enter or schedule?
bs: Unos ili Raspoređivanje?

en: Did you make/receive any payments yet?
bs: Da li ste pravili/primali neka plaćanje već?

en: Difference
bs: Razlika

en: Difference: %1
bs: Razlika: %1

en: Direct debit
bs: Direktno zaduženje

en: Direct deposit
bs: Direktni depozit

en: Discard the changes and enter the original transaction into the register.
bs: Odbacite promjene i unesite originalne transakcije u registar.

en: Disguise your wealth
bs: Maskirati svoje bogatstvo

en: Display
bs: Prikaz

en: Display XML data
bs: Prikaži XML podatke

en: Distribute difference of %1 among all splits.
bs: Raspodijeli razliku od %1 među svim podjelama.

en: Dividend
bs: Dividende

en: Dividends Paid Out
bs: Isplaćene dividende

en: Dividends Reinvested
bs: Reinvestirane dividende

en: Djibouti Franc
bs: Džibutijev franak

en: Do not auto-fill transaction data at all.
bs: Nemojte uopće automatski popuniti transakcijske podatke.

en: Do not create payout transaction
bs: Ne kreirati transakciju isplata

en: Do not display the individual transactions that make up a split transaction
bs: Ne prikazuj pojedinačne transakcije koje čine podijeljenu transakciju

en: Do not enter or skip payments for this schedule but continue with the next schedule.
bs: Ne unositi ili preskakati isplate za ovaj raspored ali nastaviti sa sljedećim rasporedom.

en: Do not enter the transaction but advance the next due date of this schedule to the next payment date.
bs: Ne unosite  transakciju, ali pomjerite sljedeći rok tog rasporeda za sljedeći dan isplate.

en: Do not perform online quotes for this investment
bs: Ne uzimati internet kvote za ovu investiciju

en: Do not show closed accounts
bs: Ne prikazuj zatvorene račune

en: Do not show finished schedules
bs: Ne prikazuj dovršene rasporede

en: Do not show reconciled transactions
bs: Ne prikazuj izmirene transakcije

en: Do not show transactions prior to
bs: Ne prikazuj transakcije prije

en: Do not show unused categories
bs: Ne pokaži nekorištene kategorije

en: Do you really want to delete category <b>%1</b>?
bs: Da li zaista želite izbrisati kategoriju <b>%1</b>?

en: Do you really want to delete profile '%1'?
bs: Da li zaista želite izbrisati profil '%1'?

en: Do you really want to delete the selected price entry? | Do you really want to delete the selected price entries?
bs[0]: Da li stvarno želite izbrisati odabrani unos cijene?
bs[1]: Da li stvarno želite izbrisati odabrane unose cijena?
bs[2]: Da li stvarno želite izbrisati odabrane unose cijena?

en: Do you really want to delete the selected transaction? | Do you really want to delete all %1 selected transactions?
bs[0]: Da li zasita želite izbrisati odabranu %1 transakciju?
bs[1]: Da li zaista želite izabrati sve %1 odabrane transakcije?
bs[2]: Da li zaista želite izabrati svih %1 odabranih transakcija?

en: Do you really want to remove all selected budgets?
bs: Da li zaista želite izbrisati sve odabrane budžete?

en: Do you really want to remove all selected payees?
bs: Da li zaista želite izbrisati sve odabrane primatelje?

en: Do you really want to remove all selected tags?
bs: Da li ste sigurni da želite ukloniti sve odabrane oznake?

en: Do you really want to remove the mapping of account <b>%1</b> to an online account? Depending on the details of the online banking method used, this action cannot be reverted.
bs: Da li zaista želite ukloniti mapiranje računa <b>%1</b> na mrežni račun? Ovisno o detaljima metora internetskog bankarstva, ova akcija ne može biti vraćena.

en: Do you really want to skip the <b>%1</b> transaction scheduled for <b>%2</b>?
bs: Da li zaista želite preskočiti <b>%1</b> transakciju planiranu za <b>%2</b>?

en: Do you want to add "%1" as payee/receiver?
bs: Želite li dodati "%1" kao uplatioca/primaoca?

en: Do you want to add <b>%1</b> as payer/receiver?
bs: Želite li dodati <b>%1</b> kao pošiljaoca/primaoca?

en: Do you want to add <b>%1</b> as tag?
bs: Da li želiš dodati  <b>%1</b> kao oznaku?

en: Do you want to delete category <b>%1</b> with all its sub-categories or only the category itself? If you only delete the category itself, all its sub-categories will be made sub-categories of <b>%2</b>.
bs: Želite li izbrisati kategoriju <b>%1</b> sa svim pod-kategorijama ili samo kategoriju? Ako želite izbrisati samo kategoriju, sve njene pod-kategorije će biti pod-kategorije <b>%2</b>.

en: Do you want to import transactions to this account?
bs: Želite li uvesti transakcije na taj račun?

en: Do you want to save the changes for <b>%1</b>?
bs: Želite li sačuvati promjene za <b>%1</b>?

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Does not support online banking
bs: Ne podržava online bankarstvo

en: Does this investment account have a brokerage account?<p>
    
    <b>Check</b> the mark if this investment account has an associated account for money that is not invested.<br>
    
    <b>Uncheck</b> it if you do not use this account for active stock brokerage. You should also uncheck it if the account is not maintained by a bank or broker.
bs: Da li investicijski račun ima brokerski račun?<p>
    
    <b>Označeno</b> ako taj investicijski račun ima pridruženu račun za novac koji nije uložen.<br>
    
    <b>neoznačeno</b> ako ne koristite taj račun za aktivne  brokerske dionica. Vi bi to također trebali isključiti  ako račun nije održavan od strane banke ili brokera.

en: Dominican Peso
bs: Dominikanski pezos

en: Download
bs: Preuzmi

en: Download transactions from institution
bs: Preuzmi transakcije od institucije

en: Draw values on chart
bs: Crtaj vrijednosti na dijagramu

en: Draws a larger header above each group of transactions. The grouping depends on the current sort order.
bs: Crta veća zaglavlja za svaku grupu transakcija. Grupiranje ovisi o trenutnom poretku.

en: Drop suspect scheduled transactions
bs: Odbaci sumnjive planirane transakcije

en: Due date of first payment to be recorded
bs: Datum dospijeđća prvog plaćanja

en: Due date of next payment
bs: Datum sljedećeg plaćanja

en: Dump Memory
bs: Prepiši memoriju

en: Duplicate number
bs: Dupli broj

en: Duplicate open
bs: Duplo otvaranje

en: Duplicate scheduled transaction
bs: Dupliciraj raspoređene tranasakcije

en: Duplicate tag
bs: Kopiraj oznaku

en: Duplicate the current selected transactions
bs: Dupliciraj trenutno odabrane transakcije

[ctx: Duplicate transaction]
en: Duplicate
bs: Umnoži

en: Duplicating transactions
bs: Dupliciranje transakcija

en: Duplicating transactions can only be performed in the ledger view
bs: Umnožavanje transakcija može se obavljati samo u ledger prikazu

en: Duration
bs: Trajanje

en: During import, ask for a new payee's default category
bs: Tijekom uvoza, traži novu zadanu kategoriju za primaoca

en: Dutch Guilder
bs: Holandski gulden

[ctx: E-mail address]
en: E-Mail:
bs: E‑pošta:

en: ERROR %1
bs: GREŠKA %1

en: Each institution has a routing number. Enter it here. If uncertain, leave the field blank. You can modify it later.
bs: Svaka institucija ima broj usmjeravanja. Unesite ga ovdje. Ako niste sigurni, ostavite prazno polje. Možete ga izmijeniti kasnije.

en: Each monetary value on your file will be multiplied by a random number between 0.01 and 1.99
    with a different value used for each transaction. In addition, to further disguise the true
    values, you may enter a number between %1 and %2 which will be applied to all values.
    These numbers will not be stored in the file.
bs: Svaka novčana vrijednost na vašoj datoteci će biti pomnožena sa slučajnim brojem između 0.01 i 1.99
    uz različite vrijednosti za svaku transakciju. Osim toga,  da bi dodatno prikrili istinite 
    vrijednosti, možete unijeti broj između %1 i %2 koji će se primijeniti na sve vrijednosti.
    Ovi brojevi neće biti spremljeni u datoteci.

en: Early warning
bs: Prerano upozorenje

en: East Caribbean Dollar
bs: Dolar Istocnih Kariba

en: Edit
bs: Uredi

en: Edit Equity
bs: Uredi Glavnicu

en: Edit Loan Account Wizard
bs: Čarobnjak za uređenje korisničkog računa za pozajmice

en: Edit Personal Data
bs: Izmjena ličnih podataka

en: Edit Scheduled transaction
bs: Uredi planiranu transakciju

en: Edit Securities and Symbols
bs: Uredi sigurnosti i simbole

en: Edit a profile name or create new one.
bs: Uredi ime profila ili kreiraj novo.

en: Edit account '%1'
bs: Uredi račun '%1'

en: Edit account...
bs: Uredi račun...

en: Edit category '%1'
bs: Uredi kategoriju '%1'

en: Edit category...
bs: Uredi kategoriju...

en: Edit institution...
bs: Uredi instituciju...

en: Edit investment...
bs: Uredi investiciju...

en: Edit loan wizard
bs: Uredi kredit čarobnjak

en: Edit price...
bs: Uredi cijenu...

en: Edit schedule
bs: Uredi raspored

en: Edit scheduled transaction
bs: Uredi raspoređena transakciju

en: Edit selection
bs: Uredi selekcije

[ctx: Edit split button]
en: Edit splits
bs: Uredi podjele

en: Edit the current selected transactions
bs: Uredi trenutno označene transakcije

[ctx: Edit transaction button]
en: Edit
bs: Izmjeni

en: Edit...
bs: Izmjena...

en: Effective date
bs: Datum stupanja na snagu

en: Egyptian Pound
bs: Egipatska funta

en: Either the currently selected file exists or the selected directory does not exist. Please make sure, that
    
    <ul>
    <li>the selected directory exists and</li>
    <li>the filename is not currently used in this directory.</li>
    </ul>
bs: Trenutno selektovana datoteka ili direktorij ne postoji.Molim provjerite, da
    
    <ul>
    <li>odabrani direktorij postoji i </li>
    <li>da datoteka s tim nazivom nije trenutno u upotrebi u ovom direktoriju.</li>
    </ul>

en: El Salvador Colon
bs: Novčana jedinica El Salvadora - Kolon

[ctx: Email address]
en: Email:
bs: E-mail:

[ctx: Empty memo]
en: empty
bs: prazno

en: Enable all messages
bs: Omogući sve poruke

en: Enable auto VAT assignment
bs: Omogući automatsko PDV dodjeljivanje

en: Enabled & configured
bs: Omogućeno & podešeno

en: Encryption
bs: Kodovanje

en: Encryption key to be used
bs: Ključ za šifriranje koji će se koristiti

en: End line
bs: Zadnja linija

en: End on:
bs: Kraj na:

en: End transaction edit
bs: Zavši uređivanje transakcije

en: Ending Balance
bs: Završni bilans

en: Ending Market Value
bs: Krajnja tržišna vrijednost

en: Ending balance of this statement:
bs: Krajnji bilans izvoda:

en: Ending balance on bank statement
bs: Krajnje stanje na bankovnom izvodu

en: Enter
bs: Ulaz

en: Enter Account Name
bs: Unesi naziv računa

en: Enter ISO 4217 code for the new currency
bs: Unesite ISO 4217 kod za novu valutu

en: Enter Login Details
bs: Unesite podatke za prijavu

en: Enter Schedule
bs: Unesi raspored

en: Enter a descriptive name that will be used by KMyMoney to identify your checking account.
bs: Unesite živopisan naziv koji će KMyMoney koristiti za identifikaciju Vašeg tekućeg računa.

en: Enter a name under which this account is known within KMyMoney.
bs: Unesite ime pod kojim se račun prepoznaje unutar KMyMoney.

en: Enter additional fees
bs: Unesite dodatne troškove

en: Enter column number of debit/credit code
bs: Unesite broj kolone debitnog/kreditnog koda

en: Enter debit flag column number
bs: Unesite broj kolone s dugovnom oznakom

en: Enter new profile name
bs: Unesite novi naziv profila

en: Enter next transaction...
bs: Unesi sljedeću transakciju...

en: Enter schedule
bs: Unesi raspored

en: Enter scheduled transaction
bs: Unesi planiranu transakciju

en: Enter split
bs: Unesite podjelu

en: Enter the CUSIP/ISIN/WKN identification number here
bs: Unesite CUSIP/ISIN/WKN identifikacijski broj

en: Enter the International Bank Account Number into this field
bs: Unesite Broj Računa Internacionalne Banke u ovo polje

en: Enter the amount of the loan in this field. If you want to calculate this field out of the other parameters, please leave it empty. If the field is marked as required (colored background) you have informed KMyMoney about the fact that there were already some payments towards the loan. In this case, please enter the ending balance of your last statement.
bs: Unesite iznos kredita u ovom polju Ako želite izračunati ovo polje iz drugih parametara, molimo ostavite prazno. Ako je polje je označeno kao potrebno (obojena pozadina) informisali se KMyMoney o činjenici da već postoji neko plaćanje zajma. U tom slučaju, unesite završni bilans vašeg zadnjeg izvoda.

en: Enter the date from when on you plan to keep track of the transactions in that account. This is usually the date of the last statement. If uncertain, leave as is.
bs: Unesite datum od kojeg planirate pratiti transakcije na tom računu.  To je obično datum posljednjeg izvješća. Ako je sporno, ostaviti kao što je.

en: Enter the details below and click <b>Next</b> to continue entering the online update details.
bs: Ispod unesite detalje i kliknite <b>Dalje</b> kako bi nastavili unošenje istih.

en: Enter the ending balance found on the statement that is the last one before you want to start recording this loan in KMyMoney.
bs: Unesite krajnji bilans nađen na izvodu prije onog gdje želite pratiti zajam u KMyMoney.

en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id do not forget the leading 0x.
bs: Unesite identifikacioni ključ koji želite koristiti za šifriranje. Ovo također može biti e-mail adresa ili heksadecimalni identifikacioni ključ. U slučaju identifikacionog ključa ne zaboravite vodeću 0x.

en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id, do not forget the leading 0x.
bs: Unesite identifikaciju ključa koji želite koristiti za enkripciju podataka. Ovo također može biti adresa elektronske pošte ili heksadecimalni ključ. U slučaju identifikacijskog ključa nemojte zaboraviti vodeći 0x.

en: Enter the investment account name
bs: Unesite naziv računa ulaganja

en: Enter the name of the Brokerage or Checking Account used for the transfer of funds:
bs: Unesite ime posredovanja ili tekućeg računa koji se koristi za prijenos sredstava:

en: Enter the name of the account under which it is known within KMyMoney. Select the type for the new account. Use the <b>What's this?</b> feature to see more details about the various account types. Enter the date the account was opened and its currency.
bs: Unesite naziv računa pod kojim je poznat u KMyMoney. Odaberite tip za novi račun. Koristite <b>Šta je ovo?</b> značajka da biste vidjeli više pojedinosti o raznim vrstama računa. Unesite datum kada je račun otvoren i njegovu valutu.

en: Enter the name of the person or bank you owe money or who owes you money.
    
    If the name does not exist within KMyMoney's database, you are asked if you want to create it.
bs: Unesite ime osobe ili banke kojij dugujete novac ili kome dugujete novac.
    
    Ako ime ne postoji u KMyMoney bazi podataka, od vas se traži ako ga želite stvoriti.

en: Enter the number of the first transaction line.
    Will not accept value greater than the End Line value.
bs: Unesite broj prve transakcije linije.
    Neće se prihvatiti vrijednost veća od krajnje vrijednosti linije.

en: Enter the number of the last transaction line.
    Will not accept value less than Start Line value.
bs: Unesite broj prve transakcije linije.
    Neće se prihvatiti vrijednost veća od početne vrijednosti linije.

en: Enter the opening balance of the account. This is usually the ending balance of the last statement. If uncertain, leave as is.
bs: Unesite početno stanje na računu. To je obično završno stanje posljednjeg izvješća. Ako je sporno, ostaviti kao što je.

en: Enter the ticker symbol (e.g. RHAT).
bs: Unesite tiker simbol (npr. RHAT).

en: Enter the transaction and advance the next due date of this schedule to the next payment date.
bs: Unesite transakciju i pomjerite sljedeći rok ovog rasporeda za sljedeći dan isplate.

en: Enter these new values this one time, for this occurrence only.
bs: Unesite nove vrijednosti sada, samo za ovu pojavu.

en: Enter this schedule into the register automatically when it is due
bs: Pristup ovom raporedu unutar registra automatski pri izvršavanju

[ctx: Enter transaction]
en: Enter
bs: Unesi

en: Enter transactions this number of days in advance
bs: Unesite transakcije ovaj broj dana unaprijed

en: Enter...
bs: Unos...

en: Entry order
bs: Redoslijed unosa

en: Equities
bs: Dionice

en: Equity
bs: Glavnica

en: Equity Name:
bs: Ime glavnice:

en: Equity accounts
bs: Vlasnički računi

[ctx: Equity name]
en: Name
bs: Ime

en: Eritrean Nakfa
bs: Eritrejska Nakfa

en: Erroneous
bs: Nepravilan

en: Erroneous transaction
bs: Pogrešna transakcija

en: Error
bs: Greška

en: Error activating context menu
bs: Greška pri aktivaciji okvirnog menija

en: Error connecting to bank: %1
bs: Greska nastala pri pokušaju povezivanja sa bankom: %1

en: Error copying file to device
bs: Greška prilikom kopiranja datoteke na uređaj

en: Error creating security record: %1
bs: Greška prilikom stvaranja bezbjednosng zapisa : %1

en: Error executing item
bs: Greška nastala kod izvršenja stavke

en: Error importing %1: This file is not a valid KMM statement file.
bs: Greška pri uvozu %1: Datoteka nije ispravna izvještajna  KMM datoteka.

en: Error importing statement. Do you want to continue?
bs: Greška pri uvozu iskaza. želite li nastaviti?

en: Error in create database %1; do you have create permissions?
bs: Greška pri stvaranju baze podataka %1;da li imate dozvolu za stvaranje?

en: Error mounting device
bs: Greška prilikom montiranja uređaja

en: Error signing onto your bank
bs: Greška pri prijavljivanju u Vašu banku

en: Error unmounting device
bs: Greška prilikom demontiranja uređaja

en: Error while creating opening balance transaction
bs: Greška prilikom stvaranja transakcije bilansa

en: Error while loading file '%1'.
bs: Greška  prilikom učitavanja datoteke '%1'.

en: Error while running the filter '%1'.
bs: Greška prilikom pokretanja filtera '%1'.

en: Estimated monthly payment
bs: Predviđeno mjesečno plaćanje

en: Estonian Kroon
bs: Estonska kruna

en: Ethiopian Birr
bs: Etiopski bir

en: Exception while creating a %1 element: %2
bs: Izuzetak prilikom stvaranja %1 element: %2

en: Exceptions
bs: Izuzeci

en: Exchange Rate/Price Editor
bs: Tecaj/Urednik Cjena

en: Exchange rate / Price
bs: Kursna lista / Cijena

en: Exists
bs: Postoji

en: Exit
bs: Izlaz

en: Expand all accounts in the list
bs: Proširi sve račune s popisa

en: Expected Liquid Assets
bs: Očekivana tekuća imovina

en: Expected Liquid Liabilities
bs: Očekivana tekuća pasiva

en: Expected Profit/Loss
bs: Očekivani profit/gubitak

en: Expense
bs: Rashodi

en: Expense categories
bs: Rashodne kategorije

en: Expenses
bs: Troškovi

en: Expert option to enter the four digit version information of the application
bs: Stručnu opciju za ulaz verzije informacije o prijavi na četiri znamenke

en: Export
bs: Izvezi

en: Export as
bs: Izvoz kao

en: Export completed.
bs: Izvoz završen.

en: Export this report as an HTML or CSV file
bs: Izvoz ovog Izvještaja kao HTML ili CSV datoteka

en: Exporting account templates.
bs: Izvoz predložaka računa.

en: Exporting file...
bs: Izvoz datoteke...

en: External programs
bs: Vanjski programi

en: Extract payee from memo field using regular expressions
bs: Izvuci primatelja iz područja dopisa koristeći regularne izraze

en: Factor
bs: Faktor

en: Failed to configure report: %1
bs: Nije uspjela konfiguracija izvješća: %1

en: Failed to edit security: %1
bs: Neuspjelo uređivanje sigurnosti: %1

en: Failed to import all statements.
bs: Nije uspio uvoz svih izvještaja.

en: Failed to retrieve a quote for %1 from %2.  Press <b>No</b> to remove the online price source from this security permanently, <b>Yes</b> to continue updating this security during future price updates or <b>Cancel</b> to stop the current update operation.
bs: Neuspjelo dohvatanje cijene za %1 sa %2.  Pritisnite <b>Ne</b> da uklonite mrežni izvoz cijena s ovog osiguranja trajno, <b>Da</b> za nastavak ažuriranja ovog osiguranja tokom budućih nadgradnji cijena ili  <b>Odustani</b> za prekid trenutnih operacija ažuriranja.

en: Failed to retrieve an exchange rate for %1 from %2. It will be skipped this time.
bs: Neuspjelo popravljanje tečaja za %1 sa %2. To će biti preskočeno ovaj put.

en: Failed to save: %1
bs: Neuspjelo spremanje:%1

en: Failure while writing to '%1'
bs: Neuspjeh pri pokušaju pisanja u '%1'

en: Falkland Islands Pound
bs: Funta Faoklandskih ostrva

en: Fatal error in determining data: %1
bs: Fatalna greška u utvrđivanju podataka: %1

en: Favorite Reports
bs: Omiljeni izvještaji

en: Favorite reports
bs: Omiljeni izvještaji

en: Favorites
bs: Omiljeni

en: February
bs: Februar

en: Fee Amount
bs: Iznos provizije

en: Fees
bs: Provizija

en: Field Delimiter
bs: Separator polja

en: Field Separator
bs: Separator polja

en: Fiji Dollar
bs: Fidžijev dolar

en: File %1 does not exist
bs: Datoteka %1 ne postoji.

en: File '%1' not found.
bs: Datoteka '%1' nije nađena.

en: File (SQLite only)
bs: Fajl (SQLite samo)

en: File <b>%1</b> contains an unknown file format.
bs: Datoteka <b>%1 </b> sadrži nepoznat format datoteke.

en: File <b>%1</b> contains the old binary format used by KMyMoney. Please use an older version of KMyMoney (0.8.x) that still supports this format to convert it to the new XML based format.
bs: Datoteka <b>%1</b> sadrži stari binarni format koga je koristio KMyMoney. Koristite stariju verziju KMyMoney (0.8.x) koja još podržava taj format i prevedite ga u novi XML bazirani format.

en: File <b>%1</b> not found.
bs: Datoteka <b>%1</b> nije pronađena.

en: File Information
bs: Informacije o datoteci

en: File access error
bs: Greska nastala pri pokušaju pristupa datoteci

en: File already exists
bs: Datoteka već postoji

en: File not found
bs: Datoteka nije pronađena

en: File successfully backed up
bs: Uspješno napravljena sigurnosna kopija

en: File to export to:
bs: Datoteka za eksportovanje u:

en: File-Information...
bs: Informacije o datoteci...

en: Filetype Error
bs: Greška datotečnog tipa

en: Filter Accounts
bs: Filtriraj Račune

en: Filter error
bs: Greška u filteru

en: Filter out accounts
bs: Filtriraj račune

en: Filter text
bs: Filter tekst

[ctx: Filter widget label]
en: Fi&lter:
bs: &Filter

en: Final Payment
bs: Završno plaćanje

en: Final Payment:
bs: Finalno plaćanje:

en: Final amortization payment
bs: Finalna amortizacija plaćanja

en: Find transaction...
bs: Nađi transakciju...

en: Finish
bs: Završetak

en: Finish entry and create account
bs: Završi unos i kreiraj račun

en: Finish entry and create account and schedule
bs: Završi unos i kreiraj račun i raspored

[ctx: Finish reconciliation]
en: Finish
bs: Završi

[ctx: Finish the wizard]
en: &Finish
bs: &Završi

[ctx: Finish the wizard]
en: Finish
bs: Završi

en: Finish wizard
bs: Završi čarobnjaka

[ctx: Finished schedule]
en: Finished
bs: Završeno

en: Finished: data is consistent.
bs: Završeno: podaci usklađeni.

en: Finnish Markka
bs: Finska marka

en: First payment due on
bs: Prva uplata dospijeva

en: First payment due on %1
bs: Rok prvog plaćanja %1

en: First payment due on:
bs: Prva uplata dospijeva:

en: First payment:
bs: Prva uplata:

en: First possible
bs: Prvo dostupno

en: First possible date
bs: Prvi mogući datum

en: First time switch to start new user wizard
bs: Prvi put zamijeni za pokretanje novog korisničkog čarobnjaka

en: First transaction does not match requirement for matching
bs: Prva transakcija ne odgovara zahtjevu za podudaranje

en: Fiscal Year
bs: Fiskalna godina

en: Fix transactions
bs: Popravi transakcije

en: Fixed interest rate
bs: Fiksna kamatna stopa

en: Font settings
bs: Postavke fonta

en: Fonts
bs: Slova

en: For credit card accounts you can create a monthly schedule which will automatically remind you about the payment. Please fill in the details about this payment here.
bs: Za račune kreditnih kartica možete kreirati mjesečni raspored koji će vas automatski podsjetiti o uplati. Molimo ispunite ovdje pojedinosti o ovom plaćanju.

en: For foreign currencies an initial conversion rate needs to be provided. This should be the price of the foreign currency in the base currency on the opening date of the account.
bs: Za strane valute treba biti osigurana početna stopa konverzije. Ovo treba biti cijena strane valute u osnovnoj valuti na datum otvaranja računa.

en: Forecast
bs: Prognoza

en: Forecast (history)
bs: Prognoza(Historija)

en: Forecast (schedule)
bs: Prognoza(Raspored)

en: Forecast By Month
bs: Predviđanja po mjesecima

en: Forecast Method
bs: Način proračuna

en: Forecast Next Quarter
bs: Predviđanja u sljedećem kvartalu

en: Forecast Settings
bs: Postavke predviđanja

[ctx: Forecast days]
en: %1 day | %1 days
bs[0]: %1 dan
bs[1]: %1 dana
bs[2]: %1 dana

[ctx: Forecast settings]
en: Forecast
bs: Prognoza

en: Forecast, Reports
bs: Prognoza, Izvještaji

en: Foreground
bs: Pozadina

en: Found %1 matching transaction | Found %1 matching transactions
bs[0]: Pronađeno %1 podudaranje sa transakcijom
bs[1]: Pronađeno %1 podudaranje sa transakcijama
bs[2]: Pronađeno %1 podudaranje sa transakcijama

en: Found %1 matching transaction (D %2 / P %3 = %4) | Found %1 matching transactions (D %2 / P %3 = %4)
bs[0]: Pronađena %1 odgovarajuća transakcija (D %2 / P %3 = %4)
bs[1]: Pronađene %1 odgovarajuće transakcije (D %2 / P %3 = %4)
bs[2]: Pronađene %1 odgovarajuće transakcije (D %2 / P %3 = %4)

en: Found:
bs: Pronađeno:

en: Fraction
bs: Odjel

en: French Franc
bs: Francuski franak

en: Frequency
bs: Ucestalost

[ctx: Frequency of schedule]
en: Any
bs: Bilo koji

[ctx: Frequency of schedule]
en: Daily
bs: Dnevno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every eight weeks
bs: Svaki osam sedmica

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four months
bs: Svaka četiti mjeseca

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four weeks
bs: Svake četiri sedmice

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every half month
bs: Svakog pola mjeseca

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other week
bs: Svake druge sedmice

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other year
bs: Svake druge godine

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every thirty days
bs: Svaki trideset dana

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three months
bs: Svaka tri mjeseca

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three weeks
bs: Svake tri sedmice

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every two months
bs: Svaka dva mjeseca

[ctx: Frequency of schedule]
en: Fortnightly
bs: Dvotjedno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Monthly
bs: Mjesečno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Once
bs: Jednom

[ctx: Frequency of schedule]
en: Quarterly
bs: Kvartalno

[ctx: Frequency of schedule]
en: Twice yearly
bs: Dvaput godišnje

[ctx: Frequency of schedule]
en: Weekly
bs: Sedmično

[ctx: Frequency of schedule]
en: Yearly
bs: Godišnje

en: Frequency:
bs: Frekvencija:

en: From
bs: Od

en: From %1 into %2, Category %3, sum of %4
bs: Iz %1 u %2, Kategorija %3, iznos od %4

[ctx: From (Date)]
en: From
bs: Od

en: From account %1, Pay to %2, Category %3, sum of %4
bs: S računa %1, platiti %2, Kategorija %3, iznos od %4

en: From this dialog you are able to export transactions to a comma separated file, (known as a CSV file, because of the extension).  However, you are able to specify an alternative separator below.  Please enter the path to the CSV file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, and the account. Choose Account to export all the transactions between the specified dates,  or just choose to export Categories.
bs: Iz ovog dijaloga ste u mogućnosti izvesti transakcije u zarezom odvojene datoteke, (poznat kao CSV datoteka, zbog ekstenzije). Unesite putanju do CSV datoteke ili je odaberite klikom na gumb Potraži.
    
    Možete odabrati putanju datoteke putanju, i račun. Odaberite račun za izvoz svih transakcija između navedenih datuma, ili jednostavno odabrati izvozne kategorije.

en: From this dialog you are able to export transactions to a quicken compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).  Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, the account and the format of the QIF file (profile).  Choose Account to export all the transactions between the specified dates or just categories.  You can also limit the transactions that are exported by start and ending date.  Once you have pressed the Export button a message box will appear when the export has completed detailing how many transactions, categories and payees were exported.
bs: Iz ovog dijaloskog prozora možete eksportovati transakcije u Quicken kompatibilnu datoteku, (poznatiju kao QIF datoteka zbog ekstenzije). Molimo unesite putanju do QIF datoteke ili je izaberite pritiskom na dugme Pretraži.
    
    Možete izabrati putanju do datoteke, korisnički račun i format QIF datoteke. Izaberite korisnički račun da eksportujete sve transakcije u periodu od unesenih datuma ili samo kategoriju. Takođe možete ograničiti transakcije koje se eksportuju sa početnim i krajnjim datumom. Kada pritisnete Eksportuj dugme pojaviće se poruka sa informacijama o broju transakcija, kategorijama transakcija i primatelju plaćanja.

en: From whom do you expect payments?
bs: Od koga očekujete plaćanja?

en: Full name
bs: Puno ime

en: Future payments
bs: Buduća plaćanja

en: Future transactions
bs: Buduće transakcije

en: GPG Key not found
bs: GPG Kljuć nije pronađen

en: GPG User ID
bs: GPG ID korisnika

en: GPG User ID (deprecated)
bs: GPG ID korisnika (zastarjelo)

en: GPG does not seem to be installed on your system. Please make sure, that GPG can be found using the standard search path. This time, encryption is disabled.
bs: Izgleda da GPG nije instaliran na vaš sistem. Molimo, provjerite da li se GPG može pronaći korištenjem standardne pretrage. Ovaj put, šifrovanje nije omogućeno.

en: GPG encryption
bs: GPG šifriranje

en: GPG encryption activated
bs: GPG šifriranje aktivirano

en: GPG encryption settings
bs: Postavke GPG šifriranja

en: GPG is not available for decryption of file <b>%1</b>
bs: GPG nije dostupan za dešifrovanje datoteke <b>%1</b>

en: GPG not found
bs: GPG nije pronađen

en: Gambian Dalasi
bs: Gambijski dalasi

en: General Information
bs: Opće informacije

en: General Settings
bs: Opće postavke

en: General debug data
bs: Generalni podaci o otklanjanju grešaka

[ctx: General settings]
en: General
bs: Glavno

en: Generate Database SQL
bs: Stvori bazu podataka SQL

en: Generated Report
bs: Generirani Izvještaj

en: Georgian Lari
bs: Gruzijski lari

en: German Mark
bs: Njemačka marka

en: Get Balance
bs: Dobavi stanje

en: Get Transactions
bs: Dobavi transakcije

en: Get help from our community
bs: Uzmite pomoć iz naše zajednice

en: Get started and setup accounts
bs: Započni i postavi račune

en: Getting list of banks from http://moneycentral.msn.com/
    This may take some time depending on the available bandwidth.
bs: Uzimanje popisa banaka sa http://moneycentral.msn.com/
    Ovo može potrajati neko vrijeme, zavisno od dostupnog bandwidtha.

en: Ghanaian Cedi
bs: Ganin cedi

en: Gibraltar Pound
bs: Gibraltarska funta

en: GnuCash Import Options
bs: GnuCash opcije importovanja

en: GnuCash...
bs: GnuKeš...

en: Go to '%1'
bs: Idi na '%1'

en: Go to My Financial Summary
bs: Idi na pregled mojih finansija

en: Go to account
bs: Idi na račun

[ctx: Go to next page of the wizard]
en: &Next
bs: &Sljedeći

en: Go to payee
bs: Idi na primatelja isplata

[ctx: Go to previous page of the wizard]
en: &Back
bs: &Nazad

en: Gold
bs: Zlato

en: Grand Total
bs: Sve ukupno

[ctx: Grand total balance]
en: Grand Total
bs: Sve ukupno

en: Greek Drachma
bs: Grčka drahma

en: Grid color
bs: Boja mreže

en: Gross amount
bs: Ukupan iznos

en: Groups
bs: Grupe

en: Guatemalan Quetzal
bs: Gvatemalski kvecal

en: Guinea-Bissau Peso
bs: Pezos Gvineje-Bissau

en: Guyanan Dollar
bs: Gvajanin dolar

[ctx: HTML (Filefilter)]
en: HTML files
bs: HTML datoteke

en: Haitian Gourde
bs: Haićanski gourd

en: Header Version
bs: Verzija zaglavlja

en: Header font
bs: Font zaglavlja

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Name
bs: Ime računa

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Number
bs: Broj korisničkog računa

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Backend
bs: Pozadina

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Id
bs: ID

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Code
bs: Oznaka institucije

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Name
bs: Ime institucije

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Owner
bs: Vlasnik

en: Help
bs: Pomoc

en: Hidden categories
bs: Skrivene kategorije

en: Hide Security Name
bs: Sakrij sigurnosni naziv

en: Hide Split Transaction Details
bs: Sakrij detalje razdvojenih transakcija

en: Hide closed accounts
bs: Sakrij zatvorene rečuna

en: Hide finished schedules
bs: Sakrij završene rasporede

en: Hide reconciled transactions
bs: Sakrij usklađene transakcije

en: Hide security
bs: Sakrij zaštitu

en: Hide unused budget categories
bs: Sakrij neiskorištene kategorije proračuna

en: Hide unused categories
bs: Sakrij nekorištene kategorije

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Historic Cycles:
bs: Povijesni ciklusi:

en: History Forecast Method
bs: Historijski metod prognoze

en: History-based
bs: Historijski zasnovano

[ctx: History-based method]
en: History
bs: Historija

en: History-based settings
bs: Historijski zasnovane postavke

en: Home
bs: Početna stranica

en: Home Page
bs: Početna stranica

en: Homepage Settings
bs: Postavke naslovnice

en: Homepage can show accounts online banking status
bs: Početna stranica može pokazati status računa online bankarstva

en: Homepage/Summary page font scaling
bs: Početna stranica/Sažetak stranica  skaliranje fonta

en: Honduran Lempira
bs: Honduraška lempira

en: Hong Kong Dollar
bs: Hong Kongški dolar

en: Host Name
bs: Naziv domaćina

en: Hours
bs: Sati

en: How do you want to proceed?
bs: Kako želite nastaviti?

en: How often:
bs: Koliko često:

en: Hungarian Forint
bs: Mađarska forinta

en: I am borrowing money
bs: Novac posuđujem za sebe

en: I am lending money
bs: Novac nekome posuđujem

en: I have a checking account that I want to manage with KMyMoney
bs: Imam tekući račun koji želim voditi sa KMyMoney.

[ctx: ICS (Filefilter)]
en: iCalendar files
bs: iCalendar datoteke

en: Icalendar export settings
bs: ICalendar postavke izvoza

en: Iceland Krona
bs: Islandska kruna

en: Icons
bs: Ikone

en: Icons & splash screen
bs: Ikone i pozdravni ekran

en: Identification
bs: Identifikacija

en: Identify as
bs: Prepoznajte kao

en: If a QIF file contains date entries with years represented with two digits then either an apostrophe or a slash may be used to delimit the year in the dates for certain centuries.  This enables 1905 to be distinguished from 2005.  Specify here which range of years will have year delimited by an apostrophe (eg. for Quicken this is usually 1900-1949).
bs: Ako QIF datoteka sadrži datum unosa s godinama predstavljenim s dvije cifre tada apostrof ili kosa crta može biti korišteno da razdvoji godinu u datumima za određena stoljeća. To omogućava da se razlikuje 1905 od 2005. Navedite ovdje koji opseg godina će imati godinu razdvojenu apostrofom (npr. za Quicken to je obično 1900-1949).

en: If necessary, enter information about interest or charges here. KMyMoney will create transactions and cleares them directly for you.
bs: Ako je potrebno ovdje unesite informacije o kamatama ili troškovima. KMyMoney ce kreirati transakcije i poravnati ih za vas.

en: If no additional fees are included in your periodical payment or you have entered all such fees, then click on "Next".
bs: Ako nema dodatnih troškova uključenih u vaše periodične uplate ili ste unijeli sve takve troškove, onda kliknite na "Dalje".

en: If the asset account does not yet exist, press this button to create it.
bs: Ako račun imovine još ne postoji, pritisnite ovo dugme da ga napravite.

en: If the reminders should repeat or not
bs: Da li se podsjetnici trebaju ponavljati ili ne

en: If this account is managed by an institution please select the institution from the list. If the institution does not exist yet, please choose the <b>New Institution</b> button to create it. Otherwise, leave this field empty.
    Enter the account number used by the institution to identify the account.
bs: Ako se ovaj račun upravlja institucijom odaberite instituciju s popisa. Ako institucija još uvijek ne postoji, molimo odaberite dugme <b> nove institucije </b> da ga stvoriti. Inače, ostavite ovo polje prazno.
    Unesite broj računa koji koristi institucija da prepoznate račun.

en: If this loan is for an asset, such as a car or a house, you can create the asset account now. An asset account represents the total value of an asset. The money from this loan will be transferred into the asset account you create or select.
    If this loan is a 'consumer loan' (money to use however you want), you can use a checking account instead.
bs: Ako je ovaj zajam za imovinu, kao što je automobil ili kuća, možete stvoriti imovine račun sada. Imovine računa predstavlja ukupnu vrijednost imovine. Novac od ovog kredita bit će prenesen u račun imovine koji ste stvorili ili odabrali.
    Ako je ovaj kredit "potrošački kredit '(novac koristiti kako god želite), možete koristiti tekući račun umjesto toga.

en: If this option is checked the memos from the previous transaction will be used otherwise the memos will not be considered when the transaction is autofilled.
bs: Ako je ova opcija uključena bilješke prethodne transakcije biti će korištene u suprotnom bilješke se neće uzeti u obzir kada transakcija bude automatski popunjena.

en: If this schedule occurs on a non-processing day:
bs: Ako se raspored događa na neradni dan:

en: If you would like to review or change any preference settings for KMyMoney after finishing this wizard, you can do so by checking this box. If not just click <b>Next</b>.
bs: Ukoliko biste željeli ponovo pregledati ili promijeniti neke postavke pogodnosti za KMyMoney nakon što ovaj  čarobnjak završi, možete to učiniti odabirom ovog polja.Ako ne želite pritisnite <b>Dalje</b>.

en: Ignore
bs: Ignoriraj

en: Ignore Case
bs: Zanemari veičinu slova

en: Import
bs: Uvezi

en: Import  CSV
bs: Uvezi CSV

en: Import CSV
bs: Uvezi CSV

en: Import Details
bs: Uvezi detalje

en: Import File...
bs: Uvezi datoteku...

en: Import complete
bs: Uvoz završen

en: Import failed:
    
    %1
bs: Neuspješan uvoz:
    %1

en: Import options
bs: Opcije importovanja

en: Import transactions
bs: Uvoz transakcija

en: Imported
bs: Uvezeno

en: Imported History
bs: Uvozna Historija

en: Imported Transaction
bs: Uvezena transakcija

en: Imported transaction
bs: Uvezena transakcija

en: Importing QIF...
bs: Unošenje QIF-a...

en: Importing a GnuCash file.
bs: Unošenje GnuKeš fajla.

en: Importing a statement via Web Connect
bs: Uvoz izvještaja putem Web Konekcije

en: Importing account templates.
bs: Uvoz šablona računa.

en: Importing an XML Statement.
bs: Uvoz XML Izvještaja.

en: Importing error
bs: Greška pri uvozu

en: Importing file...
bs: Uvoz datoteke...

en: Importing process terminated unexpectedly.
bs: Proces uvoza prekinut neočekivano.

en: Importing statement for account %1
bs: Uvoz obračuna za račun %1

en: Importing statement without transactions
bs: Uvoz obračuna bez transakcija

en: Improved multiple records management actions (payees, transactions)
bs: Poboljšana višestruke akcije za zapise za upravljanje (primatelji, transakcije)

en: Improved the icon theme
bs: Poboljšana tema ikona

en: Improved the transaction form
bs: Poboljšani obrazac transakcije

en: In case of loan payments it is currently not possible to recreate the scheduled transaction.
bs: U slučaju isplate kredita trenutno nije moguće ponovo stvoriti planiranu transakciju.

en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split, press this button. The amount for identical categories will be added and stored in a single split for that category.
bs: U slučaju da imate više razdvojenih unosa u istoj kategoriji, a želite ih zadržati kao jedno razdvajanje, pritisnite ovu tipku. Iznos za identične kategorije će biti dodan i pohranjen u jednom dijelu za tu kategoriju.

en: In general the institution that issued the account also issued a number for it. Enter it here. If uncertain, you can modify this entry later.
bs: Uobičajeno, institucija koja izda račun također izda i broj za njega. Unesite ga ovdje. Ukoliko niste sigurni, možete promijeniti ovaj unos kasnije.

en: In order to use a database, you need to install some additional software. Click Help for more information
bs: Da bi koristili bazu podataka, trebate instalirati dodatni softver. Odaberite Pomoć za više informacija

en: Include Stylesheet
bs: Uključi listove stilova

en: Include future transaction when using Schedule Forecast
bs: Uključi buduću transakciju kada je Raspored prognoze uključen

en: Include on Tax Reports
bs: Ukljuci u izvještaje o porezima

en: Include only Investment accounts
bs: Uključiti samo Investicijske Račune

en: Include only Loan accounts
bs: Uključi samo Kreditne račune

en: Include only Tax categories
bs: Uključiti samo Porezne Kategorije

en: Include scheduled transactions
bs: Uključi planirane transakcije

en: Include scheduled transactions when using Schedule Forecast
bs: Uključi buduće transakcije kada je Raspored prognoze uključen

en: Include subaccounts
bs: Uključi podračune

en: Include transfers
bs: Uključi transfere

en: Include unused accounts/categories
bs: Uključi nekorištene račune/kategorije

en: Income
bs: Prihodi

en: Income & Expenses
bs: Prihod & Rashodi

en: Income and Expenses
bs: Prihodi i troškovi

en: Income and Expenses By Year
bs: Prihodi i rashodi po godinama

en: Income and Expenses Forecast This Year
bs: Predviđanja prihoda i rashoda ove godine

en: Income and Expenses Graph
bs: Grafikon prihoda i rashoda

en: Income and Expenses Pie Chart
bs: Torta dijagram prihoda i troškova

en: Income and Expenses This Month
bs: Prihodi i troškovi ovaj mjesec

en: Income and Expenses This Year
bs: Prihodi i troškovi ove godine

en: Income and Expenses of Current Month
bs: Prihodi i rashodi u tekućem mjesecu

en: Income categories
bs: Prihodne kategorije

en: Incorrect format
bs: Nepravilan format

en: Incorrect number or type of fields.  Check the field delimiter.
bs: Neispravan broj ili tip polja. Provjerite graničnik polja.

[ctx: Increase of asset/liability value]
en: Increase
bs: Povećaj

en: Indian Rupee
bs: Indijska rupija

en: Individual font settings
bs: Pojedinačne postavke fonta

en: Indonesian Rupiah
bs: Indonezijska rupija

en: Information
bs: Informacije

en: Initial Market Value
bs: Početna tržišna vrijednost

en: Initial idea, much initial source code, Project admin
bs: Prvobitna ideja, puno početnog izvornog koda, Projekt administrator

en: Initial investment support
bs: Početna investicijska podrška

en: Input file cannot be parsed; may be corrupt
    %1
bs: Ulazna datoteka se ne može rastaviti; može biti oštećena
    %1

en: Input filter file type
bs: Tip datoteke ulaznog filtera

en: Input filter location
bs: Lokacija ulaznog filtera

en: Insert transaction type into No. field for new transactions
bs: Umetni tip transakcije u polje 'broj' za nove transakcije

en: Institute
bs: Institut

en: Institution
bs: Institucija

en: Institution Details
bs: Detalji o instituciji

en: Institution options
bs: Opcije institucija

en: Institution: %1
bs: Institucija: %1

en: Institutions
bs: Institucije

en: Interest
bs: Kamata

en: Interest / Charges
bs: Kamate/Troškovi

en: Interest Compounding frequency
bs: Učestalost složenih kamata

en: Interest Income
bs: Kamatni prihodi

en: Interest Rate
bs: Kamatna stopa

en: Interest calculation
bs: Obračun kamate

en: Interest category
bs: Kamata kategorija

en: Interest category:
bs: Kamatna kategorija:

en: Interest is due:
bs: Kamatni rok:

en: Interest rate
bs: Kamatna stopa

en: Interest rate is %1
bs: Kamatna stopa je %1

en: Interest rate:
bs: Kamatna stopa:

en: Interest rate: %1 %
bs: Kamata: %1 %

en: Internal error - invalid interval char in incrDate
bs: Interna greška - neispravan intervalski znak u incrDatum

en: Internal error - no matching schedules
bs: Interna greška - nema podudaranja rasporeda

en: Internal error - no matching splits
bs: Interna pogreška - nema odgovarajućih dijeljenja

en: Internal error - no matching transactions
bs: Interna greška - nema podudaranja transakcija

[ctx: Internal identifier]
en: ID
bs: Identifikacija

en: Intro Wizard Page
bs: Uvod stranice čarobnjaka

en: Invalid Conversion
bs: Nevažeća pretvorba

en: Invalid Statement
bs: Neispravan Izvještaj

en: Invalid Transaction Type
bs: Nevažeća vrsta transakcije

en: Invalid account
bs: Neispravan račun

en: Invalid date format
bs: Pogrešan format datuma

en: Invalid header for file. Should be 'gnc-v2'
bs: Neispravno zaglavlje datoteke. Trebalo bi biti 'gnc-v2'

en: Invalid settings
bs: Neispravne postavke

en: Invalid transaction
bs: Neispravna transakcija

en: Investment
bs: Investicija

en: Investment Handling
bs: Upravljanje investicijama

en: Investment Holdings Pie
bs: Torta investicionih udjela

en: Investment Holdings by Account
bs: Investicijski fond po računu

en: Investment Holdings by Type
bs: Investicijski fond po tipu

en: Investment Loan
bs: Investicijski zajam

en: Investment Moving Average
bs: Prosjek kretanja investicija

en: Investment Moving Average Price Graph
bs: Dijagram pokretnih investicionih prosječnih cijena

en: Investment Moving Average vs Actual
bs: Prosjek kretanja investicija prenma trenutnm

en: Investment Performance by Account
bs: Investicijska svojstva po računu

en: Investment Performance by Type
bs: Investicijske performanse po tipu

en: Investment Price Graph
bs: Grafikon cijena investicija

en: Investment Summary
bs: Investicijski Rezime

en: Investment Transactions
bs: Investicijske transakcije

en: Investment Type
bs: Tip investicije

en: Investment Type:
bs: Investicijski Tip:

en: Investment Wizard Page
bs: Čarobnjačka stranica Ulaganja

en: Investment Worth Graph
bs: Grafikon vrijednosti investicija

en: Investment detail wizard
bs: Čarobnjak za detalje investicije

en: Investment details
bs: Detalji o investiciji

en: Investment import
bs: Uvoz investicija

[ctx: Investment name]
en: Name
bs: Ime

en: Investment options
bs: Opcije investije

[ctx: Investment price]
en: Price
bs: Cijena

en: Investment transaction
bs: Transakcija investicije

[ctx: Investment value]
en: Value
bs: Vrijednost

en: Investment value: %1%2
bs: Investicijska vrijednost: %1 %2

en: Investment: %1
bs: Investicija: %1

en: Investments
bs: Investicije

en: Iranian Rial
bs: Iranski rijal

en: Iraqi Dinar
bs: Irački dinar

en: Irish Pound
bs: Irska funta

en: Is a sub account
bs: Je li podračun

en: Is a sub account of %1
bs: Je li pod račun od %1

[ctx: Is this a favorite account?]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Is this a tax account?]
en: Yes
bs: Da

en: Israeli New Shekel
bs: Izraelski novi šekel

en: Italian Lira
bs: Talijanska lira

en: Jamaican Dollar
bs: Jamajkin dolar

en: January
bs: Januar

en: Japanese Yen
bs: Japanski jen

en: Job Id
bs: ID posla

en: Job Type
bs: Vrsta posla

en: Job not Available
bs: Posao nije dostupan

en: Jordanian Dinar
bs: Jordanski dinar

en: July
bs: Juli

en: June
bs: Juni

en: Just the category
bs: Samo kategoriju

en: KBanking module not correctly initialized
bs: KBanking modul nije pravilno inicijaliziran

en: KDE language settings...
bs: KDE postavke jezika...

[ctx: KMyMoney (Filefilter)]
en: KMyMoney files
bs: KMyMoney datoteke

en: KMyMoney - Generate SQL
bs: KMyMoney - Generiraj SQL

en: KMyMoney - Select Database
bs: KMyMoney - Odaberite bazu podataka

en: KMyMoney New Account Setup
bs: Postavljanje novog KMyMoney računa

en: KMyMoney New File Setup
bs: KMyMoney Nova datoteka postavke

en: KMyMoney cannot determine which of your accounts to use.  You can create a new account by pressing the <b>Create</b> button or select another one manually from the selection box below.
bs: KMyMoney ne može utvrditi koji od vaših računa je za korištenje.  Možete kreirati novi račun pritiskom na dugme <b>Kreiraj</b> ili ručnim odabirom jednog od donjih okvira.

en: KMyMoney creates a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made. Please select the account to/from which payments will be made and the category the interest will be assigned to.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
bs: KMyMoney stvara raspored za ovu uplatu i vas podsjeća kada uplata mora biti izvršena. Molimo odaberite račun za / iz kojih će se uplate vršiti i koja kategorija kamata će biti dodijeljena. <p>
    Ako ste odabrali da snimiti sve uplate ovaj datum već isporučen. Ako ste odabrali da snimiti samo ovu godina plaćanja, onda <b> Prvi rok plaćanje  </b> je datum prvog plaćanja u ovoj godini.

en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the amount for principal and interest then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
bs: KMyMoney bilo izračunava nova kamatna stopa bilo iznos za glavnicu i kamate. Ako znate za iznos glavnice i kamate  unesite ga ovdje. 
    
     Ako KMyMoney treba izračunati ovu vrijednost za vas, onda ostavite polje prazno.

en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the interest rate then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
bs: KMyMoney bilo izračunava novu kamatnu stopu ili iznos za glavnicu i kamate. Ako znate kamatnu stopu unesite je ovdje. 
    
     Ako KMyMoney treba izračunati ovu vrijednost za vas, onda ostavite polje prazno.

en: KMyMoney has calculated a balloon payment of %1 for this loan.
bs: KMyMoney je izračunao balonsku isplatu od %1 za ovaj kredit.

en: KMyMoney has calculated a final payment of %1 for this loan.
bs: KMyMoney je izračunato konačnu uplatu od %1 za ovaj kredit.

en: KMyMoney has calculated a periodic payment of %1 to cover principal and interest.
bs: KMyMoney je izračunao periodično plaćanje od %1 da pokrije glavnicu i kamate.

en: KMyMoney has calculated the amount of the loan as %1.
bs: KMyMoney je izračunao iznos kredita kao %1.

en: KMyMoney has calculated the interest rate to %1%.
bs: KMyMoney izračunao je kamatnu stopu u %1%.

en: KMyMoney has calculated the term of your loan as %1.
bs: KMyMoney je izračunao termin Vašeg kredita kao %1.

en: KMyMoney has detected some overdue scheduled transactions for this account. Do you want to enter those scheduled transactions now?
bs: KMyMoney je otkrio neke dospjele planirane transakcije za ovaj račun. Želite li unijeti te planirane transakcije sada?

en: KMyMoney has detected transactions matching your reconciliation data.
    Would you like KMyMoney to clear these transactions for you?
bs: KMyMoney je otkrio transakcije koje odgovaraju vašim usklađenim podacima.
    Želite li da KMyMoney očisti ove transakcije za Vas?

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%1</b><br/>Transaction: <i>%2 %3</i><br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
bs: KMyMoney je pronašao rasporednu transakciju koja odgovara uvoznoj transakciji <br/> Ime rasporeda:. <b>%1 </b> <br/> Transakcija: <i>%2 %3 </i> <br/> Želite li da KMyMoney unese ovaj raspored sada, tako da se transakcija može uskladiti?

en: KMyMoney has imported a second opening balance transaction into account <b>%1</b> which differs from the one found already on file. Please correct this manually once the import is done.
bs: KMyMoney je uvezao  drugu transakciju početnog bilansa u račun <b>%1</b> koja se razlikuje od one što je već u datoteci. Molim ručno to popravite nakon što je uvoz urađen.

en: KMyMoney has successfully verified your loan information.
bs: KMyMoney je uspješno verifikovao vaše kreditne informacije.

en: KMyMoney supports multiple currencies. Your reports will be based on a default currency which you can select here. The default for new accounts is also the currency you select here.
bs: KMyMoney podržava raličite valute.Vaši izvještaji će biti bazirani na standardnoj valuti koju možete izabrati ovdje.Valuta koju odaberete ovdje je također standardna za nove račune.

en: KMyMoney will create a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
bs: KMyMoney će napraviti raspored za ovo plaćanje i podsjeća vas svaki put kad uplata mora biti izvršena. <p> 
    Ako ste odabrali upisati sve isplate taj datum je dan. Ako ste odabrali zabilježiti samo ovogodišnja plaćanja, tada je <b>Datum dospijeća prve uplate </b> je datum prve uplate je napravljen u ovoj godini.

en: KMyMoney will store your financial data in a file on the disk. A standard filename within your KDE user environment will be the default. This is just provided for convenience and you can choose any other location here.
bs: KMyMoney će pohraniti vaše financijske podatke u datoteku na disk. Standardno ime datoteke unutar KDE korisničkgo okruženje će biti zadana. To je samo u svrhu ugodnijeg rada i možete odabrati bilo koju drugu lokaciju ovdje.

en: Kazakhstan Tenge
bs: Kazahstanski Tenge

en: Keep
bs: Sačuvaj

en: Keep changes when selecting a different transaction/split
bs: Zadrži promjene pri odabiru različite transakcije/razdvajanja

en: Kenyan Shilling
bs: Kenijski šiling

en: Keys for all of the above user ids found
bs: Ključevi za sve  korisničke identifikacije pronađeni.

en: Kuwaiti Dinar
bs: Kuvajtski dinar

en: Kyrgyzstan Som
bs: Kirgizijski som

en: Laos Kip
bs: Laosov kip

en: Last &update
bs: Posljednje &ažuriranje

en: Last 11 months
bs: Zadnjih 11 mjeseci

en: Last 12 months
bs: Zadnjih 12 mjeseci

en: Last 3 months
bs: Zadnja 3 mjeseca

en: Last 3 months to next 3 months
bs: Zadnja 3 mjeseca do naredna 3 mjeseca

en: Last 30 days
bs: Zadnjih 30 dana

en: Last 6 months
bs: Zadnjih 6 mjeseci

en: Last 7 days
bs: U posljednjih 7 dana

en: Last Update
bs: Posljednje ažuriranje

en: Last check number:
bs: Zadnji provjereni broj:

en: Last download
bs: Zadnje preuzimanje

en: Last fiscal year
bs: Zadnja fiskalna godina

en: Last modified on
bs: Promjenjeno zadnji put

en: Last month
bs: Prošli mjesec

en: Last quarter
bs: Zadnja cetiri mjeseca

en: Last reconciled statement: %1
bs: Posljednji usklađeni izvod: %1

en: Last reconciled: %1
bs: Posljedni put usklađeno: %1

en: Last reconciliation
bs: Zadnje usaglašavanje

en: Last week
bs: Prošle sedmice

en: Last year
bs: Prošla godina

en: Latvian Lats
bs: Latvijski lat

en: Learn how to use KMyMoney
bs: Naučite kako koristiti KMyMoney

en: Leave %1 unassigned.
bs: Ostavi %1 nedodijeljeno.

en: Lebanese Pound
bs: Libanska funta

en: Ledger group separator
bs: Separator grupa finansijskih knjiga

[ctx: Ledger view settings]
en: Ledger
bs: Finansijska knjiga

en: Ledgers
bs: Knjige

en: Lending or borrowing money
bs: Novac koji je posuđen ili posuđivanje novca

en: Lesotho Loti
bs: Lesotov loti

[ctx: Less...]
en: Show fewer schedules on the list
bs: Prikaži manje planova na popisu

en: Let us know what you think. We hope that you enjoy using the application.
bs: Recite nam što mislite. Nadamo se da ćete uživati koristeći aplikaciju.

en: Liabilities
bs: Obveze

en: Liability
bs: Obaveza

en: Liability Accounts
bs: Računi obaveza

en: Liability accounts
bs: Računi obaveza

en: Liberian Dollar
bs: Liberijski dolar

en: Libyan Dinar
bs: Libijski dinar

en: Limits
bs: Granice

en: Line width
bs: Širina reda

en: Line width for diagrams, in pixels
bs: Debljina linije za dijagrame, u pikselima

en: Linear Regression
bs: Linearna regresija

en: Lines-Date Wizard Page
bs: Linije-datum stranica čarobnjak

en: Liquid Assets
bs: Tekuća imovina

en: Liquid Assets and Liabilities
bs: Tekuća aktiva i pasiva

en: Liquid Liabilities
bs: Tekuća pasiva

en: List
bs: Lista

en: List View
bs: Pogled liste

en: List background color
bs: Boja pozadinske liste

en: List background colors
bs: Popis pozadinskih boja

en: List color
bs: Prikaži boje

en: List color for erroneous transactions
bs: Popis boja za pogrešne transakcije

en: List color for missing conversion rate
bs: Popis boja za nestale stope pretvorbe

en: List color for negative values
bs: Boja liste za negativne vrijednosti

en: List grid color
bs: Prikaži rešetku boja

en: List of known Equities, and the date they were last updated on.
bs: Lista poznatih dionica i datum zadnjeg ažuriranja.

en: List of matching names
bs: Popis odgovarajućih imena

en: Lithuanian Litas
bs: Litvanijski lit

en: Load from Addressbook
bs: Unesi iz adresara

en: Loading %1...
bs: Učitavanja %1...

en: Loading accounts...
bs: Učitavanje računa...

en: Loading banklist
bs: Učitavanje popisa banki

en: Loading commodities...
bs: Učitavanje robe...

en: Loading currencies...
bs: Učitavanje valuta...

en: Loading file information...
bs: Učitavanje informacija o datoteki...

en: Loading file...
bs: Učitavanje datoteke...

en: Loading prices...
bs: Učitavanje cijena...

en: Loading reports...
bs: Učitavanje izvještaja...

en: Loading schedules...
bs: Učitavanje rasporeda...

en: Loading securities...
bs: Učitavanje vrijednosnih papira...

en: Loading template %1
bs: Učitavanje predloška %1

en: Loading templates...
bs: Učitavanje predložaka...

en: Loading transactions...
bs: Učitavanje transakcija...

en: Loading user information...
bs: Učitavanje korisničkih informacija...

en: Loan
bs: Pozajmica

en: Loan Amount
bs: Iznos zajma

en: Loan Information
bs: Podaci o zajmu

en: Loan Transactions
bs: Transakcije zajma

en: Loan account
bs: Račun zajma

en: Loan amount
bs: Iznos kredita

en: Loan amount:
bs: Iznos kredita:

en: Loan calculation
bs: Obračun kredita

en: Loan information
bs: Informacije o kreditu

en: Loan payment
bs: Plaćanja kredita

en: Loan payment for %1
bs: Kreditno plaćanje za %1

en: Loan payout
bs: Isplata kredita

en: Loans
bs: Pozajmice (krediti)

en: Local files only
bs: Samo lokalne datoteke

en: Loss:
bs: Gubitak:

en: Lots
bs: Mnogo

en: Luxembourg Franc
bs: Luksemburški franak

en: Macedonian Denar
bs: Makedonski denar

en: Main Toolbar
bs: Glavna traka alatki

en: Make QIF File
bs: Napravi QIF Datoteku

en: Make payment from/to:
bs: Uplati od/do:

en: Malagasy Franc
bs: Malaski franak

en: Malawi Kwacha
bs: Malavijska Kvača

en: Malaysian Ringgit
bs: Malezijski ringit

en: Maldive Rufiyaa
bs: Maldivska Rufija

en: Malformed URL '%1'
bs: Neispravan URL '%1'

en: Mali Republic Franc
bs: Franak Republike Mali

en: Maltese Lira
bs: Malteška lira

en: Manage additional keys
bs: Upravljaj dodatnim ključevima

en: Manual deposit
bs: Ručni depozit

en: Manual price update...
bs: Ručno ažuriranje cijene...

en: Map to online account...
bs: Mapiraj u onlajn račun...

en: Mapping brokerage account
bs: Mapiranje brokerskog računa

en: March
bs: Mart

en: Mark as a favorite report
bs: Označi kao omiljeni izvještaj

en: Mark this checkbox if the account should be maintained as preferred account
bs: Oznacite ovo polje ako bi ovaj račun trebao biti preferirani.

en: Mark this option, if you always want to match names e.g. for payees from the start. If unset, any substring is matched.
bs: Označite ovu opciju ako uvijek želite uskladiti imena, npr. za primatelja s početka. Ako nije postavljeno, bilo koji podniz je podudaran.

en: Mark transaction
bs: Označi transakciju

en: Mark transaction as...
bs: Označi transakciju kao...

[ctx: Mark transaction cleared]
en: Cleared
bs: Očišćeno

[ctx: Mark transaction not reconciled]
en: Not reconciled
bs: Nije usklađeno

[ctx: Mark transaction reconciled]
en: Reconciled
bs: Usklađeno

en: Market
bs: Tržište

en: Market Symbol:
bs: Tržišni Simbol:

en: Match names from start
bs: Poveži imena od početka

en: Match on Payee name
bs: Slaganje po imenu primatelja

en: Match on a name listed below
bs: Podudaranje s imenom navedenim u nastavku

en: Match strings in auto-completion only from the first letter on. A substring behind the first letter is not found.
bs: Pridruži tekstove u auto-završetku samo sa prvim slovom. Podtekst iza prvog slova nije pronađen.

en: Match transactions within days
bs: Spoji transakcije sa danom

en: Matched
bs: Spojeno

en: Matched transaction
bs: Odgovarajuća transakcija

en: Matching
bs: Podudaranje:

en: Mauritanian Ouguiya
bs: Mauritanska ouguja

en: Mauritius Rupee
bs: Mauricijusova rupija

en: Max Bal %1
bs: Max Bil %1

en: Max Date %1
bs: Max Dat %1

en: Maximum credit limit
bs: Maksimalno kreditno ograničenje

en: Maximum number of legend items to display
bs: Maksimalni broj stavki legende za prikaz

en: Maximum quantity of legend items to display on charts
bs: Maksimalna količina stavki simbola za prikaz na ljestvicama

en: May
bs: Maj

en: Merge
bs: Spoji

en: Merge Payees
bs: Spoji primatelje

en: Merge Transactions
bs: Spoji transakcije

en: Merge multiple selected payees
bs: Spoji višestruke odabrane primaoce

en: Merge payees
bs: Spojite primaoca

en: Merges splits with the same category to one split
bs: Spaja dijelove sa istom kategorijom u jedan dio

en: Method to calculate forecast
bs: Metoda za računanje prognoze

en: Method to calculate history-based forecast
bs: Način računanja historijki-bazirane prognoze

en: Mexican Peso
bs: Meksički pezos

en: Min Bal %1
bs: Min Bil %1

en: Min Date %1
bs: Min Datum %1

en: Minimum balance
bs: Minimalni balans

en: Minutes
bs: Minuta

en: Missing information
bs: Nedostaju podaci

en: Modify
bs: Izmjeni

en: Modify additional fees
bs: Izmijeni dodatne naknade

en: Modify loan attributes
bs: Izmijeni posudbene atribute

en: Modify other loan information
bs: Izmijeni ostale informacije o pozajmici

en: Modify the interest rate
bs: Izmjena kamatnih stopa

en: Modify the selected entry
bs: Izmijeni odabrani zapis

en: Modifying transactions can only be performed in the ledger view
bs: Izmjena transakcija može se obavljati samo u ledger prikazu

en: Moldavian Leu
bs: Moldavski leu

en: Money Market
bs: Trzište novca

en: Mongolian Tugrik
bs: Mongolski tugrik

en: Month
bs: Mjesec

en: Month of %1
bs: Mjesec %1

en: Month to date
bs: Mjesec do datuma

en: Monthly Budget
bs: Mjesečni proračun

en: Monthly Budgeted vs. Actual
bs: Mjesečni proračun u odnosu na stvarni

en: Months
bs: Mjeseci

[ctx: More...]
en: Show more schedules on the list
bs: Prikaži više planova na popisu

en: Moroccan Dirham
bs: Marokanski dirhem

en: Mount this directory before backing up.
bs: Montirati ovaj direktorij prije kopiranja.

en: Mounting %1
bs: Montiranje %1

[ctx: Move item up]
en: &Up
bs: &Gore

en: Move selected item down
bs: Premjesti odabranu stavku na dolje

en: Move selected item up
bs: Premjesti odabranu stavku gore

en: Move transaction to...
bs: Pomjeri transakciju do...

en: Moving Average
bs: Usrednjavanje

en: Moving Average Price
bs: Pokretna prosječna cijena

en: Mozambique Metical
bs: Mozambički Metikal

en: Mutual Fund
bs: Uzajamni fond

en: My Investments
bs: Moja ulaganja

en: MyDialog
bs: MojDijalog

en: Myanmar Kyat
bs: Mijanmarski Kyat

en: Name of default CSS file
bs: Ime defaltnog CSS fajla

en: Name of external calculator program
bs: Naziv vanjskog kalkulator programa

en: Name of region used for non-processing days
bs: Ime regije korišteno za dane kada se ne vrši obrada

en: Name of schedule
bs: Naziv rasporeda

en: Name of the account
bs: Naziv računa

en: Name of the company, or mutual fund.
bs: Naziv kompanije ili zajedničkog fonda.

en: Name of the institution
bs: Naziv institucije.

en: Name of the loan
bs: Naziv pozajmice

en: Namibian Dollar
bs: Namibijski dolar

en: Negative value
bs: Negativna vrijednost

en: Nepalese Rupee
bs: Nepalova rupija

en: Net Value
bs: Neto vrijednost

en: Net Worth
bs: Neto vrijednost

en: Net Worth By Month
bs: Neto vrijednost po mjesecu

en: Net Worth By Year
bs: Neto vrijednost po godini

en: Net Worth Forecast
bs: Prognoza neto vrijednosti

en: Net Worth Forecast Graph
bs: Grafikon prognoze neto vrijednosti

en: Net Worth Graph
bs: Grafikon neto vrijednosti

en: Net Worth Today
bs: Neto vrijednost danas

en: Net Worth:
bs: Neto vrijednost:

en: Net worth forecast
bs: Prognoza neto vrijednosti

en: Netherland Antillian Guilder
bs: Novcana jedinica Holandskih Antila - Gilder

en: Never reconciled
bs: Nikad usklađeno

en: New Account Dialog
bs: Novi dijaloški prozor za korisnički račun

en: New Budget
bs: Novi Budžet

en: New Equity
bs: Nova glavnica

en: New File Dialog
bs: Novi datotečni dijaloški prozor

en: New Institution
bs: Nova Institucija

en: New Institution Dialog
bs: Dijaloški prozor za novu instituciju.

en: New Investment wizard
bs: Čarobnjak za novu investiciju

en: New Loan Account Wizard
bs: Novi čarobnjak za korisnički račun za pozajmice

en: New Loan Wizard
bs: Novi čarobnjak za pozjamice

en: New Payee
bs: Novi Primalac

en: New Scheduled transaction...
bs: Nova predviđena transakcija...

en: New Tag
bs: Nova oznaka

en: New Zealand Dollar
bs: Novozelandski dolar

en: New account...
bs: Novi račun...

en: New budget
bs: Novi budžet

[ctx: New budget]
en: New
bs: Novi

en: New category...
bs: Nova kategorija...

en: New currency
bs: Nova valuta

[ctx: New file wizard introduction]
en: Introduction
bs: Predstavljanje

en: New institution...
bs: Nova institucija...

en: New investment...
bs: Nova investicija...

en: New payee
bs: Novi primatelj

[ctx: New payee]
en: New
bs: Novi

en: New payee/receiver
bs: Novi uplatitelj/primatelj

en: New price entry
bs: Novi zapis cijene

[ctx: New price entry]
en: &New
bs: &Novo

en: New price...
bs: Nova cijena...

[ctx: New profile]
en: &New
bs: &Novo

[ctx: New profile]
en: &New...
bs: &Novi...

en: New scheduled transaction
bs: Nova raspoređena transakcija

en: New tag
bs: Nova oznaka

[ctx: New transaction button]
en: New
bs: Novo

en: Next 12 months
bs: Narednih 12 mjeseci

en: Next 18 months
bs: Sljedećih 18 mjeseci

en: Next 3 months
bs: Naredna 3 mjeseca

en: Next 30 days
bs: Narednih 30 dana

en: Next 6 months
bs: Narednih 6 mjeseci

en: Next 7 days
bs: Narednih 7 dana

en: Next Due Date
bs: Sljedeći datum krajnjeg roka

en: Next Interest Change
bs: Sljedeća promjena kamate

en: Next due date
bs: Sljedeći rok

en: Next due date is prior to opening date
bs: Sljedeći datum dospijeća je prije datuma otvaranja

en: Next due date:
bs: Sljedeći datum dospijeća:

en: Next fiscal year
bs: Naredna fiskalna godina

en: Next interest change is due
bs: Sljedeća promjena kamate je do

en: Next interest change on
bs: Sljedeća promjena kamate na

en: Next month
bs: Sljedeći mjesec

en: Next quarter
bs: Naredna tri mjeseca

en: Next week
bs: Naredne sedmice

en: Next year
bs: Sljedeća godina

en: Nicaraguan Cordoba Oro
bs: Novcana jedinica Nikaragvanske Kordobe - Oro

en: Nigerian Naira
bs: Nigerijska naira

en: No Autofill
bs: Bez automatskog popunjavanja

en: No Budget Categories have been overrun
bs: Nijedna kategorija proračuna nije prekoračena

en: No Category
bs: Bez kategorije

en: No Institution
bs: Nema institucije

en: No KMyMoneyFile open
bs: Nema otvorene KMyMoney datoteke.

en: No Qt SQL Drivers
bs: Nema Qt SQL softvera

en: No Title specified
bs: Nije naznačen naziv

[ctx: No account]
en: None
bs: Nijedan

en: No account information has been found in the selected statement file. Please select an account using the selection box in the dialog or create a new account by pressing the <b>Create</b> button.
bs: Nisu pronađene informacije o računu u odabranoj datoteci s izvodom. Molimo odaberite račun koristeći okvir u dijalogu ili kreirajte novi račun pritiskom na dugme <b>Kreiraj</b>.

en: No account name supplied
bs: Nije obezbjeđen naziv računa

en: No account selected
bs: Nema odabranih naloga

en: No accounts found.
bs: Nema pronađenih računa.

en: No amount for payment selected
bs: Nije izabran iznos plaćanja

en: No auto-VAT-assignment
bs: Ne automatsko-PDV- dodjeljivanje

en: No date
bs: Nema datuma

en: No date (let the bank determine the start date)
bs: Nema datuma (neka banka odredi početni datum)

en: No encryption
bs: Bez šifrovanja

en: No imported transaction selected for matching
bs: Nije odabrana uvezena transakcija za upoređivanje

en: No inconsistencies were detected
bs: Nema otkrivenih nedosljednosti

[ctx: No institution]
en: None
bs: Nijedna

en: No manually entered transaction selected for matching
bs: Nema ručno unesene transakcije označene za podudaranje

en: No matching
bs: Nema podudaranja

en: No name assigned for schedule
bs: Nije dodjeljeno ime rasporedu

en: No opening balance supplied
bs: Nema navedenog otvarajućeg bilansa

en: No payee for payment selected
bs: Nije izabran primatelj plaćanja

en: No payee supplied
bs: Nije obezbjeđen primatelj

[ctx: No selection]
en: (None)
bs: (Nijedan)

en: No suitable accounts were found at this bank.
bs: Nisu pronađeni odgovarajući računi u ovoj banci.

en: No, no payments were made yet.
bs: Ne, nisu još izvršene nikakve upolate.

en: No, only record payments since the beginning of this year.
bs: Ne, samo bilježi plaćanja od početka ove godine.

en: None
bs: Nijednom

en: Normal view
bs: Normalni prikaz

en: North Korean Won
bs: Sjevernokorejski Won

en: Norwegian Kroner
bs: Norveška kruna

en: Not all details supplied
bs: Nisu obezbjeđeni svi detalji

en: Not marked
bs: Nije označeno

en: Not reconciled
bs: Nije usklađeno

en: Note: Consult the loan contract for details of the first due date. Keep in mind, that the first due date usually differs from the date the contract was signed
bs: Napomena: Konsultujte ugovor o kreditu za detalje prvog datuma dospijeća. Imajte na umu, da se prvi datum dospijeća obično  razlikuje od datuma kada je ugovor potpisan

en: Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Dissagio) are not considered as payments in this context.
bs: Komentar: Uplate napravljene za dobijanje pozajmice (npr. disažio) se ne podrazumjevaju kao uplate u ovom kontekstu.

en: Note: Unused categories are not shown as selected by settings.
bs: Napomena: Nekorištene kategorije nisu prikazane kao što je označeno u opcijama.

en: Note: You can easily figure out the date of the first payment if you consult the last statement of last year.
bs: Napomena: Možete jednostavno uočiti datum prve uplate, ako se konzultirate posljednji izvod prošle godine.

en: Note: you will not be able to modify this account today, because the opening date "%1" is in the future. Please revisit this dialog when the time has come.
bs: Napomena: nećete moći mijenjati ovaj račun danas, jer je datum otvaranja  "%1" je u budućnosti. Molimo Vas da ponovo posjetite ovaj dijaloški okvir kada dođe vrijeme.

en: Notes
bs: Bilješke

en: Notes:
bs: Bilješke:

en: Nothing to merge.
bs: Ništa za spojiti.

[ctx: Noun, the end.]
en: 6. Finish
bs: 6. Kraj

en: November
bs: Novembar

en: Now adding the transactions to your ledger...
bs: Sada se dodaju transakcija u vašu knjigu...

en: Now enter the details for your loan. You can leave one of the fields empty and KMyMoney will calculate it when you press the <b>Calculate</b> button. Before you can continue with the next page you also need to press <b>Calculate</b> so that KMyMoney can check the logical correctness of the values you have supplied.
bs: Sada unesite detalje za Vaš kredit.Možete ostaviti neko od polja prazno i KMyMoney će to izračunati kada pritisnete <b>Računaj</b> dugme.

en: Now enter the information required for the periodic loan payments. If your regular payments contains any additional fees, click on the <b>Additional fees</b> button to enter them.
bs: Sada unesite informacije potrebne za povremene isplate kredita. Ako vaše redovne isplate sadrži nikakve dodatne naknade, kliknite na <b> Dodatne naknade </b> da ih unesete.

en: Number
bs: Broj

en: Number of Cycles to use in Forecast:
bs: Broj ciklusa za korištenje u prognozi:

en: Number of Days of Account Cycle:
bs: Broj dana ciklusa računa:

en: Number of Days to Forecast:
bs: Broj dana za proračun:

en: Number of backup files to keep
bs: Broj rezervnih kopija za čuvanje

en: Number of backups to keep (0=off)
bs: Broj rezervnih kopija za čuvanje (0=isključeno)

en: Number of days (plus/minus) to search for matching transactions
bs: Broj dana (plus/minus) za pretragu transakcija koje se podudaraju

en: Number of days to preview schedules in ledger
bs: Broj dana do pregleda rasporeda u glavnoj knjizi

en: Number of historic cycles to use in forecast
bs: Broj prošlih ciklusa za korištenje u prognozi

en: Number of selected periods between entries
bs: Broj odabranih razdoblja između unosa

en: Number of the account
bs: Broj računa

en: Number of transactions remaining:
bs: Broj preostalih transakcija:

en: Number:
bs: Broj:

en: Number: %1
bs: Broj: %1

en: OFX Details
bs: OFX detalji

en: OFX Direct Connect
bs: OFX Direktna Konekcija

en: OFX import file selection
bs: Odabir OFX uvoznih datoteka

en: OFX plugin now allows custom application version
bs: OFX plugin sada dopušta verzije aplikacija po narudžbi

en: OFX setup error
bs: Greška pri postavljanju OFX

en: OK
bs: U redu

en: Occurrence
bs: Pojavljivanje

[ctx: Occurrence period 'days']
en: Days
bs: Dani

en: Occurrence: %1
bs: Pojavljivanje: %1

en: Occurrence: Monthly
bs: Pojavljivanje: Mjesečno

en: October
bs: Oktobar

en: Old Customized Reports
bs: Stari prilagođeni izvještaji

en: Oldest unmarked transaction: %1
bs: Najstarija neoznačena transakcija: %1

en: Omani Rial
bs: Omanski rijal

en: One investment account for all stocks
bs: Jedan investicijski račun za sve dionice

en: One investment account for each stock
bs: Po jedan investicijski račun za svaku dionicu

en: One or more transactions contain a reference to an otherwise unknown account
    An asset account with the name %1 has been created to hold the data
bs: Jedna ili više transakcija sadrži referencu na inače nepoznatiračun
    Imovinski račun s nazivom %1 je kreiran za držanje podataka

en: One outstanding deposit of | Total of %1 outstanding deposits amounting to
bs[0]: %1 nepodmireni depozit od
bs[1]: Ukupno %1 nepodmirena depozita u iznosu
bs[2]: Ukupno %1 nepodmirenih depozita u iznosu

en: One outstanding payment of | Total of %1 outstanding payments amounting to
bs[0]: %1 nepodmiren dug od
bs[1]: %1 nepodmirena duga od
bs[2]: %1 nepodmirenih dugaova od

en: Online Accounts
bs: Računi na mreži

en: Online Banking Account Setup
bs: Postavljanje online bankarskog naloga

en: Online Price Update...
bs: Umreženo ažuriranje cijene...

en: Online Quotes
bs: Internet navodi

en: Online Quotes - Select price source
bs: Internet navodi - izaberite izvor cijene

en: Online Source
bs: Internet izbor

en: Online Statement Balance: %1
bs: Mjrežni bilans izvoda: %1

en: Online Update
bs: Internet ažuriranje

en: Online price quotes
bs: Cijene dionica na mreži

en: Online price update...
bs: Online ažuriranje cijene...

en: Online quote
bs: Cijena na mreži

[ctx: Online quote source]
en: Source
bs: Izvor

en: Online settings
bs: Online postavke

en: Only display a subset of the model in the chart:
bs: Samo prikazati podskup modela u grafikonu:

en: Open a file.
bs: Otvori datoteku.

en: Open an existing data file
bs: Otvori postojeću datoteku sa podacima

en: Open database...
bs: Otvori bazu podataka...

en: Open ledger
bs: Otvori glavnu knjigu

en: Opening Balance
bs: Početni bilans

en: Opening Balance text
bs: Tekst početnog stanja

en: Opening Balances
bs: Početno stanje

en: Opening Date
bs: Datum otvaranja

en: Opening balance
bs: Početni bilans

en: Opening balance problem
bs: Problem pri otvaranju bilansa

en: Opening balance: %1
bs: Početno stanje: %1

en: Opening date
bs: Datum otvaranja

en: Opening date: %1
bs: Datum otvaranja: %1

en: Opening information
bs: Otvaranje informacija

en: Options
bs: Podešavanja

en: Order of items on homepage
bs: Raspored stavki na naslovnici

en: Organize by:
bs: Organizirati po:

en: Orphan created from unknown GnuCash account
bs: Nepoznati GnuCash nalog je kreirao siroče

en: Other Transfers
bs: Ostali transferi

en: Other application
bs: Druge aplikacije

[ctx: Other payment method]
en: Other
bs: Drugo

en: Output filter location
bs: Lokacija izlaznog filtera

en: Outstanding deposits
bs: Nepodmireni depoziti

en: Outstanding payments
bs: Nepodmirena dugovanja

en: Overdue payments
bs: Zakašnjela plaćanja

en: Overwrite opening balance
bs: Prepiši početno stanje

en: PLEASE NOTE
bs: Napomena

en: Paid from %1
bs: Plaćeno od %1

en: Pakistan Rupee
bs: Pakistanska rupija

en: Palladium
bs: Paladijum

en: Panamanian Balboa
bs: Panamska balboa

en: Papua New Guinea Kina
bs: Papua Nova Gvineja Kina

en: Paraguay Guarani
bs: Paragvajski gvarani

en: Parameters
bs: Parametri

en: Parent Account
bs: Roditeljski račun

en: Password
bs: Lozinka

en: Patches
bs: Zakrpe

en: Patches and port to kde4
bs: Zakrpe i prebacivanje na kde4

en: Pay to
bs: Plati

en: Pay to %1
bs: Plati do %1

en: Payee
bs: Primatelj plaćanja

en: Payee Information
bs: Infomacije o platiocu

en: Payee creation
bs: Stvaranje primaoca

en: Payee options
bs: Opcije primatelja

en: Payee%1
bs: Primatelj plaćanja%1

en: Payee's name is based on contents of the OFX tag
bs: Primateljevo ime se bazira na sadržaju OFX oznake

en: Payee:
bs: Primatelj:

en: Payees
bs: Primatelji uplata

en: Payer/Receiver
bs: Isplatitelj / Primatelj

en: Payment
bs: Plaćanje

en: Payment (principal and interest)
bs: Plaćanje (glavnica i kamata)

en: Payment Accounts
bs: Računi plaćanja

en: Payment Method
bs: Način plaćanja

en: Payment account
bs: Račun plaćanja

en: Payment account: %1
bs: Račun plačanja: %1

en: Payment accounts
bs: Računi za plaćanje

en: Payment date: %1
bs: Datum isplate: %1

en: Payment frequency
bs: Frekvencija plaćanja

en: Payment frequency:
bs: Učestalost plaćanja:

en: Payment frequency: %1
bs: Učestalost plaćanja: %1

en: Payment from:
bs: Plaćanje iz:

en: Payment information
bs: Informacija o plaćanju

[ctx: Payment made from account]
en: Payment
bs: Plaćanje

[ctx: Payment made with credit card]
en: Charge
bs: Provizija

en: Payment method
bs: Metoda plaćanja

en: Payment method: %1
bs: Način plačanja: %1

en: Payment on %1 for %2 occurring %3.
bs: Plaćanje na %1 za%2 dešavanje %3.

en: Payment on %2 for %3 with %1 transaction remaining occurring %4. | Payment on %2 for %3 with %1 transactions remaining occurring %4.
bs[0]: Plaćanje na %2 za %3 sa %1 transakcijom preostalo tokom %4.
bs[1]: Plaćanje na %2 za %3 sa %1 transakcije preostalo tokom %4.
bs[2]: Plaćanje na %2 za %3 sa %1 transakcija preostalo tokom %4.

en: Payment should be made
    from account
bs: Plaćanje je protrebno izvršiti
    sa korisničkog računa.

[ctx: Payment towards credit card]
en: Payment
bs: Plaćanje

en: Payments
bs: Uplate

en: Payments from
bs: Uplate iz

[ctx: Payments made from account]
en: Payments
bs: Plaćanja

[ctx: Payments made with credit card]
en: Charges
bs: Troškovi

en: Payments to
bs: Plaćanja za

[ctx: Payments towards credit card]
en: Payments
bs: Plaćanja

en: Payments?
bs: Uplate ?

en: Payout
bs: Isplata

en: Payout information
bs: Informacije o isplati

en: Percentage of default font size used for home view HTML page
bs: Postotak zadane veličine fonta korišten za početni pogled HTML stranice

en: Percentage of default font size:
bs: Procenat standardne veličine pisma:

en: Performance-Test
bs: Test izvedbe

en: Periodic Payment
bs: Periodično plaćanje

en: Periodic Payment:
bs: Periodična plaćanja:

en: Permanently delete this report
bs: Trajno brisanje ovog Izvještaja

en: Personal Data
bs: Vlastiti podaci

en: Personal Data...
bs: Lični podaci...

en: Peruvian Nuevo Sol
bs: Peruanski novi sol

en: Philippine Peso
bs: Filipinski pezos

en: Pi&ck date
bs: Odaberi &datum

en: Pick Start Date
bs: Odaberi početni datum

en: Pick date
bs: Odaberi datum

en: Pick the date format that suits your input file
bs: Izaberite oblik datuma koji odgovara vašoj ulaznoj datoteci

en: Platinum
bs: Platina

en: Please be aware that changes made in the following dialog affect all KDE applications not only KMyMoney.
bs: Imajte na umu da promjene koje su napravljene u sljedećem dijalogu utjecati na sve KDE aplikacije ne samo KMyMoney.

en: Please choose a bank.
bs: Molimo izaberite banku.

en: Please choose an account
bs: Molimo izaberite račun

en: Please choose the type of export you wish to perform.  A simple explanation
    of the export type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an export type please press the OK button.
bs: Molimo odaberite vrstu izvoza koju želite izvesti. Jednostavno objašnjenje
     vrste izvoza je dostupno na dnu ekrana i ažurira se kada
     odaberete stavku iz okvira izbora.
     Nakon što ste odabrali vrstu izvoza molimo pritisnite dugme OK.

en: Please choose the type of import you wish to perform.   A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
bs: Molimo odaberite vrstu uvoza koji želite izvesti. Jednostavno objašnjenje 
    tipa uvoza je dostupno na dnu ekrana i ažurirano je
     kada odaberete stavku iz liste izbora.
    
     Nakon što ste izabrali vrstu uvoza molimo pritisnite dugme U redu.

en: Please choose the type of import you wish to perform.  A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
bs: Molimo odaberite vrstu uvoza koji želite izvesti. Jednostavno objašnjenje
     tipa uvoza je dostupno na dnu ekrana i ažurira se
     kada odaberete stavku iz okvira izbora.
     Nakon što ste izabrali element molimo pritisnite dugme OK.

en: Please choose what you wish to do with the above changes
bs: Molimo izaberite ono što želite učiniti sa gornjim promjenama

en: Please enter some information about yourself.<br><br>
    
    This information will be seen and used only by you. The information is used to personalize KMyMoney, to encrypt your file, etc.
bs: Unesite neke podatke o sebi.
    
    Ovu informaciju moŽete vidjeti i koristiti samo Vi. Informacije se koriste za personalizaciju KMyMoney, za šifriranje datoteka, itd.

en: Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
bs: Molim unesite iznos glavne amortizacije plaćanja ili ostavite polje prazno da izračunate.

en: Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
bs: Molim unesite iznos koji plaćate za glavnicu i kamatu ili ostavite polje prazno da ih izračunate.

en: Please enter the date from which on the following changes will be effective. The date entered must be later than the opening date of this account (%1), but must not be in the future. The default will be today.
bs: Unesite datum od kojeg će sljedeće promjene  biti na snazi. Uneseni datum mora biti kasniji od datuma otvaranja tog računa (%1), ali ne smije biti u budućnosti. Zadano će biti danas.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due this year.
bs: Molimo unesite datum kada je (bilo) dospijeće prve uplate za ovaj kredit ove godine.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due.
bs: Molimo unesite datum kada je (bilo) dospijeće prve uplate za ovaj kredit .

en: Please enter the following fields with the information as you find them on your statement. Make sure to enter all values in <b>%1</b>.
bs: Molim popunite naredna polja informacijama kao sto ih vidite na izvodu.Pazite da unesete sve vrijednosti <b>%1</b>.

en: Please enter the interest rate (as a percentage) or leave the field empty to calculate it.
bs: Molim unesite kamatnu stopu (procentualno) ili ostavite polje prazno da se izračuna.

en: Please enter the original loan amount in the field below or leave it empty to be calculated.
bs: Molimo unesite originalni iznos kredita u polje ispod ili ga ostavite prazno da se izračuna.

en: Please enter the remaining loan amount of last years final statement in the field below. You should not leave this field empty.
bs: Molimo unesite preostali iznos kredita od posljednjih godina zadnjeg izvoda u polje ispod. Ne biste trebali ostaviti ovo polje prazno.

en: Please enter the term of this loan or enter 0 to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
bs: Molimo unesite trajanje ovog kredita ili unesite 0 da ga izračunate. Termin je vrijeme koje je potrebno da u potpunosti vratite zajam. To vrijeme bi moglo biti drugačije od vremena za koje je Vaš kredit potpisan.

en: Please enter the username and password you use to log into this bank for online banking.  Please note that many banks require a separate signup, and assign a separate PIN or password just for online banking from home.
bs: Molimo unesite korisničko ime i lozinku za prijavu u ovu banku za online bankarstvo. Napominjemo da mnoge banke zahtijevaju posebnu prijavu, i dodijeljuju poseban PIN ili lozinku samo za online bankarstvo iz kuće.

en: Please fill all fields with values.
bs: Molimo popunite sva polja vrijednostima.

en: Please let us know about any abnormal behavior in the program by selecting <a href="/action?id=help_report_bug">"Report bug..."</a> from the help menu or by sending an e-mail to the developers mailing list.
bs: Neka znamo o svakom nenormalnom ponašanju izborom <a href="/action?id=help_report_bug">"Prijavi grešku..."</a> iz menija pomoći ili slanjem pošte listi razvojnog tima.

en: Please make sure to enter the correct conversion for the selected opening date. If you requested an online quote it might be provided for a different date.
bs: Molimo vas da unesete ispravnu konverziju za odabrani datum otvaranja. Ako ste zatražili online citat to moglo biti osigurano za drugi datum.

en: Please select a default category for payee '%1'
bs: Molimo Vas odaberite podrazumijevanu kategoriju za primaoca '%1'

en: Please select a parent account.
bs: Molimo odaberite račun roditelja.

en: Please select a profile type and enter a profile name.
bs: Molimo odaberite tip profila i unesite ime profila.

en: Please select the account from your financial institution from the list below which matches this account.
bs: Molimo označite račun iz Vaše financijske institucije iz donjeg popisa koji odgovara ovom nalogu.

en: Please select the appropriate columns to use,
     corresponding to your data.
bs: Molimo odaberite odgovarajuće kolone za upotrebu,
     koje odgovaraju vašim podacima.

en: Please select the decimal symbol used in your file.
    The thousands separator changes automatically.
    Check that the lines and fields are correctly set.
    Finally, click Import.
    If required, a QIF file may then be produced.
bs: Molimo odaberite decimalni simbol korišten u vašoj datoteci.
    Hiljade rastavljača se mijenjaju automatski.
    Provjeri da su linije i polja ispravno postavljeni.
    Konačno, klikni na uvoz.
    Ako je potrebno, QIF može biti produktovana.

en: Please select the required options. Please use the <b>What's this?</b> feature to see more information about the items.
bs: Molim odaberite izabrane opcije. Molim koristite <b>Šta je ovo?</b> osobinu da imate više informacija o stavkama.

en: Please select your financial institution from the list below...
bs: Molimo označite vašu financijsku instituciju iz donjeg popisa...

en: Please specify a budget name
bs: Molimo navedite ime budžeta

en: Plugins
bs: Priključci

en: Polish Zloty
bs: Poljski zlot

en: Portuguese Escudo
bs: Portugalski eskudo

en: Post date
bs: Datum upisa

en: Postal Code:
bs: Poštanski broj:

en: Postpone reconciliation
bs: Odgodi usklađivanje

en: Precision settings
bs: Postavke preciznosti

en: Preferred
bs: Preferirano

en: Preferred Account
bs: Preferirani korisnički račun

en: Preferred Accounts
bs: Preferirani računi

en: Preferred account
bs: Preferirani korisnički račun

en: Preferred accounts
bs: Preferirani računi

en: Preload &all data
bs: Prethodno učitavanje &svi podaci

en: Press Calculate to verify the values
bs: Pritisnite  Računaj da verficirate vrijednosti

en: Press this button to calculate/verify your loan details.
bs: Pritisnite ovo dugme da izračunate/verificirate detalje kredita.

en: Press this to create a new asset account
bs: Pritisnite ovo za stvaranje novog računa imovine

en: Pressing this button calculates a possibly missing parameter for your loan or verifies that the values entered match. If something is not correct you will receive information about it.
bs: Pritiskom ovog dugmeta računa se parametar koji mozda nedostaje za vaš kredit ili se verificira da unešene vrijednosti odgovaraju.Ako nešto ne bude uredu, bit cete informisani o tome.

en: Previous fiscal year
bs: Prethodna fiskalna godina

en: Previous month
bs: Prethodni mjesec

en: Previous year
bs: Prethodna godina

en: Pri&nt
bs: &Štampaj

en: Price
bs: Cijena

en: Price Editor
bs: Uređivač cijena

en: Price History
bs: Iistorija cijena

en: Price Precision
bs: Preciznost cijene

en: Price Update Failed
bs: Ažuriranje cijena nije uspjelo

en: Price entry
bs: Unos cjene

en: Price for %1 updated (id %2)
bs: Cijena za %1 je ažurirana (id %2)

en: Price options
bs: Opcije cijene

en: Price precision
bs: Preciznost cjene

[ctx: Price source]
en: Source
bs: Izvor

en: Prices
bs: Cjene

en: Prices...
bs: Cijene...

en: Principal + Interest
bs: Glavnica+Kamate

en: Principal + Interest:
bs: Glavnica + Kamata:

en: Principal and interest
bs: Glavnice i kamate

en: Principal and interest: %1
bs: Glavnice i kamate: %1

en: Print check
bs: Isprintaj ček

en: Prior transactions possibly filtered
bs: Prethodne transakcije možda filtrirane

en: Problem adding or matching imported transaction with id '%1': %2
bs: Problem sa dodavanjem ili uskleđivanjem uvezene transakcije identifikacije '%1':%2

en: Problems were encountered in converting schedule '%1'.
    Do you want to review or edit it now?
bs: Problemi su se pojavili prilikom pretvaranja rasporeda '%1'.
    Da li želite pregledati ili urediti sada?

en: Processing Days
bs: Dani obrade

en: Profit:
bs: Dobit:

en: Project Admin
bs: Projekt Administrator

en: Prompt for an investment account for each stock
bs: Pitaj za investicijski račun za svaku dionicu

en: Proper input methods support was added
bs: Ispravne ulazne metode podrške su dodane

en: QIF Export
bs: QIF izvoz

en: QIF File to Import:
bs: QIF fajl za Import:

en: QIF Files
bs: QIF Datoteke

en: QIF Import
bs: QIF import

en: QIF Profile
bs: QIF profil

en: QIF Profile Editor
bs: Uređivač QIF Profila

en: QIF Profile Editor...
bs: QIF Uređivač Profila...

en: QIF Profile Selector
bs: Birač QIF profila

en: QIF files are created by the popular accounting program Quicken.
    Another dialog will appear, if you choose this type, asking for further
    information relevant to the Quicken format.
bs: QIF datoteke su kreirane popularnim računovodstvenim programom Quicken.
     Drugi dijalog će se pojaviti, ako odaberete ovu vrstu, tražeći daljnje 
    informacije relevantne za Quicken format.

en: QIF imported, no account name supplied
bs: QIF uvezen, nije naveden naziv računa

[ctx: QIF tag for a class]
en: Class
bs: Klasa

[ctx: QIF tag for category]
en: Cat
bs: Mačka

[ctx: QIF tag for investment account]
en: Invst
bs: Investicije

[ctx: QIF tag for prices]
en: Prices
bs: Cjene

[ctx: QIF tag for security]
en: Security
bs: Bezbjednost

en: QIF-Record
bs: QIF-zapis

en: Qatari Rial
bs: Katarski rijal

en: Qt SQL driver %1 is no longer installed on your system
bs: Qt SQL softver %1 više nije instaliran na vašem sistemu

en: Quantity
bs: Količina

en: Quote source: %1
bs: Citirati izvor: %1

en: Radio button Banking clicked
bs: Radio dugme Bankarstvo kliknut

en: Radio button Investment clicked
bs: Radio dugme Ulaganje kliknut

en: Range
bs: Opseg

en: Ratio
bs: Omjer

en: Ratio 1/
bs: Omjer 1 /

en: Reading QIF...
bs: Čitanje QIF-a...

en: Reassign categories
bs: Ponovo dodjeljene kategorije

en: Reassign payees
bs: Raspoređivanje primaoca

en: Reassign tags
bs: Ponovno dodjeljivanje oznaka

en: Received a price for %1 (id %2), but this symbol is not on the list. Aborting entire update.
bs: Cijena za %1 primljena(id %2), ali ovaj simbol nije na listi. Obustavljam cijelo ažuriranje.

en: Received an invalid price for %1, unable to update.
bs: Primljena nevažeća cijena za %1, nemoguće ažurirati.

en: Reconcile
bs: Izravnaj

en: Reconcile - disabled because you are currently reconciling <b>%1</b>
bs: Izravnaj - onemogućeno jer trenutno izravnjavate <b>%1</b>

en: Reconcile state
bs: Stanje izmirenja

[ctx: Reconcile state 'Cleared']
en: Cleared
bs: Očišćeno

[ctx: Reconcile state 'Frozen']
en: Frozen
bs: Zamrznuto

[ctx: Reconcile state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
bs: Nije usklađeno

[ctx: Reconcile state 'Reconciled']
en: Reconciled
bs: Usklađeno

en: Reconcile...
bs: Usklađivanje...

en: Reconciled
bs: Usklađeno

en: Reconciliation Wizard
bs: Čarobnjak za usklađivnanje

en: Reconciliation report
bs: Izvještaj o usaglašavanju

en: Reconciliation report of account %1
bs: Izvještaj o usaglašavanju naloga %1

[ctx: Reconciliation state 'Cleared']
en: Cleared
bs: Očišćeno

[ctx: Reconciliation state 'Frozen']
en: Frozen
bs: Zamrznuto

[ctx: Reconciliation state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
bs: Nije usklađeno

[ctx: Reconciliation state 'Reconciled']
en: Reconciled
bs: Usklađeno

[ctx: Reconciliation status 'Cleared']
en: cleared
bs: očišćeno

[ctx: Reconciliation status 'Frozen']
en: frozen
bs: zamrznuto

[ctx: Reconciliation status 'Not Reconciled']
en: not reconciled
bs: nije usklađeno

[ctx: Reconciliation status 'Reconciled']
en: reconciled
bs: pomireno

[ctx: Reconciliation status unknown]
en: unknown
bs: nepoznato

en: Reconciliation view
bs: Usklađivanje prikaza

en: Reconciling your account ensures your records match those of your institution, and that there are no mistakes on either side. You should reconcile your account whenever you receive a statement from your institution.
    
    All relevant information necessary for this process is usually printed on your statement.
    
    On the next page you will verify that the ending balance matches that on your statement. If not, please modify it.
    
    The starting balance is the sum of your cleared and reconciled transactions.
bs: Usaglašenje svog račun osigurava vaši podaci podudaraju s onima vaše ustanove, te da ne postoje greške na obje strane. Trebali pomiriti svoj račun kad ste primili izvod iz ustanove.
    
    Sve relevantne informacije potrebne za taj proces obično su tiskan na izvodu.
    
    Na sljedećoj stranici ćete potvrditi da krajnji bilans odgovara izvodu. Ako ne, molimo da ga mijenjate.
    
    Početna bilanca je zbroj vaših zatvorenih, i pomirenih transakcija.

en: Record this transaction into the register
bs: Snimite ovu transakciju u registar

en: Recording payments?
bs: Bilježenje plaćanja?

en: Recover Key available in keyring
bs: Tipka za obnovu dostupna u keyringu

en: Recover key expires soon
bs: Ključ za oporavak ističe uskoro

en: Redefine Transaction Type
bs: Redefiniranje vrste transakcije

en: Refinance existing loan
bs: Refinanciranje postojećeg kredita

en: Refinance: %1
bs: Refinansiranje: %1

en: Register balance as of %1
bs: Registriraj balans od %1

en: Register ending balance
bs: Registruj krajnji bilans

en: Register settings
bs: Postavke registracije

en: Regular Expression for
bs: Regularni izraz za

en: Reinvest Dividend
bs: Reinvestiraj Dividende

en: Reinvest dividend
bs: Ponovo investiraj udio

en: Remember (manually adjusted) font size in home view on program end.
bs: Zapamti (ručno podešeno) veličinu fonta u početnom prikazu na kraju programa.

en: Remember font size when leaving the program if manually changed with mouse-wheel
bs: Ne zaboravite veličinu pisma prilikom napuštanja programa ukoliko je ručno promjenjena kotačem miša

en: Remove
bs: Ukloni

en: Remove Budget
bs: Izbriši budžet

en: Remove Payee
bs: Ukloni Primaoca

en: Remove Tag
bs: Ukloni oznaku

en: Remove mapping to online account
bs: Ukloni mapiranje na mrežni račun

en: Remove this price item from the file
bs: Ukloniti cijenu stavke iz datoteke

en: Remove this security item from the file
bs: Ukloni ovu sigurnosnu stavku iz datoteke

en: Removes all splits that have a value of zero
bs: Uklanja sve dijelove koji imaju vrijednost nula

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Rename budget
bs: Preimenuj budžet

en: Rename currency
bs: Preimenuj valutu

en: Rename payee
bs: Preimenuj primatelja

en: Rename tag
bs: Preimenuj oznaku

en: Rename the current selected budget
bs: Preimenujte trenutno označeni proračun.

en: Rename the current selected payee
bs: Preimenuj trenutno odabranog primatelja.

en: Rename the current selected tag
bs: Preimenuj trenutnu odabranu oznaku

en: Reopen account
bs: Ponovo otvori račun

en: Reorganizing accounts...
bs: Reorganizacija računa...

en: Report
bs: Izvještaj

en: Report Configuration
bs: Konfiguracija izvještaja

en: Report Name
bs: Naziv izvještaja

en: Report Settings
bs: Postavke izvještaja

en: Report Tab
bs: Kartica izvještaja

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
bs: %1 do %2

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
bs: %1 do %2

[ctx: Report settings]
en: Reports
bs: Izvještaji

en: ReportControl
bs: Kontrola Izvještaja

en: Reporting logic, OFX Import
bs: Logika izvještavanja, OFX uvoz

en: Reports
bs: Izvještaji

en: Required field
bs: Neophodno polje

en: Reset Last Payment Date
bs: Poništi zadnji datum plaćanja

en: Restarting postponed reconciliation
bs: Ponovno pokretanje odgođenog usklađenja

en: Result
bs: Rezultat

en: Results table
bs: Tablica rezultata

en: Return On Investment
bs: Povrat investicije

en: Return to the Welcome page
bs: Vrati se na početnu stranicu

en: Revert budget to last saved state
bs: Vrati proračun na posljednje sačuvano stanje

en: Robert Wadley
bs: Robert Wadely

en: Romanian Leu
bs: Rumunski Lej

en: Romanian Leu (new)
bs: Rumunski lej (novi)

en: Routing Number:
bs: Broj rutiranja ili SWIFT kod:

en: Routing number
bs: Usmjerivački broj

en: Row number %1 may be a header line, as it has an incomplete set of entries.<center>It may be that the start line is incorrectly set.</center>
bs: Broj reda %1 može biti linija zaglavlja, jer ima nepotpun skup stavki.<center>Moguće je da je početna linija nepravilno postavljena.</center>

en: Rows
bs: Redovi

en: Rows/Columns
bs: Redovi/Kolone

en: Rows/Columns Tab
bs: Redovi/Kolone Kartica

en: Run in expert (accountant) mode
bs: Pokreni u stručnom(računovodstvenom) modu

en: Running automatic reconciliation
bs: Pokrećanje automatskog izjednačavanja

en: Running consistency check...
bs: Provjeravanje dosljednosti...

en: Russian Ruble
bs: Ruska rublja

en: Russian Ruble (old)
bs: Ruska rublja (stara)

en: Rwanda Franc
bs: Ruandski franak

en: SQL for creation
bs: SQL za stvaranje

en: SQLite file %1 does not exist
bs: SQLite fajl %1 ne postoji

en: Same transaction if amount differs less than
bs: Ista transakcija ukoliko se iznos razlikuje za manje od

[ctx: Same transaction if amount differs less than percent.]
en: percent.
bs: posto.

en: Samoan Tala
bs: Samoanska Tala

en: Sao Tome and Principe Dobra
bs: Novčana jedinica Sao Tome and Principe-a - Dobra

[ctx: Saturday]
en: Sat
bs: Sub

en: Saudi Riyal
bs: Saudijskoarabijski rijal

en: Save As
bs: Spremi kao

en: Save Category
bs: Spremi kategoriju

en: Save QIF
bs: Spremi QIF

en: Save Report
bs: Snimi izvještaj

en: Save SQL
bs: Spremi SQL

en: Save as database...
bs: Spremi kao bazu podataka...

en: Save as...
bs: Snimi kao...

en: Save changes
bs: Sačuvaj izmjene

en: Save report as
bs: Spremi izvještaj kao

en: Saving accounts...
bs: Spremanje računa...

en: Saving budgets...
bs: Spremanje budžeta...

en: Saving file to database...
bs: Spašavanje datoteke u bazu podataka...

en: Saving file with a new filename...
bs: Spašavanje datoteke sa novim imenom...

en: Saving file...
bs: Spašavanje datoteke...

en: Saving reports...
bs: Spremanje izvještaja...

en: Saving transactions...
bs: Spremanje transakcije...

en: Savings
bs: Usteđevina

en: Schedule
bs: Raspored

en: Schedule %1 appears to contain a formula. GnuCash formulae are not convertible
bs: Raspored %1 izgleda da sadrži formule. GnuCash formule se ne mogu pretvoriti

en: Schedule %1 contains a deferred interval specification; please check for correct operation
bs: Raspored %1 sadrži odgođenu specifikaciju intervala; molimo provjerite zapravilan rad

en: Schedule %1 contains multiple actions; only one has been imported
bs: Raspored %1 sadrži više akcija; samo jedna je uvezena

en: Schedule %1 contains no valid splits
bs: Raspored %1 na sadrži dozvoljena razdvajanja

en: Schedule %1 contains unknown action (key = %2, type = %3)
bs: Raspored %1 sadrži nepoznate akcije (ključ = %2, tip = %3)

en: Schedule %1 contains unknown interval specification; please check for correct operation
bs: Raspored %1 sadrži nepoznatu specifikaciju intervala; molimo provjerite za pravilan rad

en: Schedule %1 dropped at user request
bs: Raspored %1 pao na zahtjev korisnika

en: Schedule %1 has interval of %2 which is not currently available
bs: Raspored %1 ima interval od %2 koji trenutno nije dostupan

en: Schedule Details
bs: Detalji o Zakazivanju transakcije

en: Schedule Information
bs: Informacija raspoređivanja

en: Schedule Settings
bs: Postavke rasporeda

en: Schedule Summary Information
bs: Sumarna informacija raspoređivanja

en: Schedule found
bs: Raspored pronađen

en: Schedule information
bs: Informacije o rasporedu

[ctx: Schedule name]
en: Name: %1
bs: Ime: %1

en: Schedule name:
bs: Ime rasporeda:

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Any
bs: Bilo koji

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Day
bs: Dan

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Half-month
bs: Polu-mjesec

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Month
bs: Mjesec

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Once
bs: Jednom

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Week
bs: Sedmica

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Year
bs: Godina

en: Schedule%1
bs: Raspored%1

en: Scheduled Expenses
bs: Predviđeni troškovi

en: Scheduled Income
bs: Predviđeni prihodi

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Any (Error)
bs: Bilo koji(Greška)

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Bank transfer
bs: Bankovni prijenos

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct debit
bs: Direktno zaduženje

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct deposit
bs: Direktni depozit

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Manual deposit
bs: Ručni depozit

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Other
bs: Ostalo

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Standing order
bs: Redoslijed

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Write check
bs: Napiši cek

en: Scheduled Transactions
bs: Planirane transakcije

en: Scheduled and Future Transactions
bs: Isplanirane i buduće transakcije

[ctx: Scheduled method]
en: Scheduled
bs: Zakazano

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Bill
bs: Račun

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Deposit
bs: Depozit

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Loan payment
bs: Plaćanja kredita

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Transfer
bs: Prijenos

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Scheduled transactions
bs: Isplanirane transakcije

en: Scheduled transactions found
bs: Pronađene raspoređene transakcije

en: Scheduled transactions options
bs: Opcije planiranih transakcija

en: Schedules
bs: Rasporedi

en: Schedules to iCalendar
bs: Rasporedi za iKalendar

en: Schedules to iCalendar [%1]
bs: Rasporedi za iKalendar [%1]

en: Search amount in the range
bs: Traži ovaj iznos u rasponu

en: Search for matching transactions within the range of the posting date of the imported transaction +/- the number of given days.
bs: Pretraži odgovarajuće transakcije unutar ranga datuma knjiženja uvezene transakcije +/- broj danih dana.

en: Search number in range
bs: Traži ovaj broj u rasponu

en: Search this amount
bs: Traži ovaj iznos

en: Search this number
bs: Traži ovaj broj

en: Search transactions
bs: Pretraži transakcije

en: Search view
bs: Prikaz pretraživanja

en: Securities
bs: Sigurnost

en: Security
bs: Sigurnost

en: Security Name
bs: Sigurnosno ime

en: Security and Symbols
bs: Osiguranje i Simboli

en: Security detail wizard
bs: Čarobnjak za detalje sigurnosti

en: Security found
bs: Sigurnost pronađena

en: Security not found
bs: Sigurnost nije pronađena

en: See what's new in this version
bs: Vidi šta je novo u ovoj verziji

en: Select 'Amount' if only one value column, otherwise select 'Debit/credit'.
bs: Odaberite 'Iznos' ako samo jedna kolona vrijednost, u drugom slučaju odaberite 'Zaduženje/kredit'.

en: Select 'Debit/credit' if both columns exist, otherwise select 'Amount'.
bs: Odaberi 'Zaduženje/kredit' ako obje kolone postoje, u suprotnom odaberite 'Iznos'.

en: Select <b>Bank statement</b> turns on automatic category matching which is turned off in case of <b>Other application</b>. Use the latter if you import files from other Personal Finance Management software.
bs: Izbor <b> bankovnog izvoda </b> uključuje automatsko podudaranje kategorija  koje je isključeno u slučaju <b> Ostalih primjena </b>. Koristite potonje ako uvozite datoteke iz drugog softvera za upravljanje osobnim finansijama.

en: Select Account
bs: Izaberite račun

en: Select Account:
bs: Izaberite Račun:

en: Select Accounts
bs: Odaberite račun

en: Select Currency
bs: Odaberite valutu

en: Select File
bs: Izaberite datoteku

en: Select Financial Institution
bs: Označite financijsku instituciju

en: Select Schedules
bs: Odaberi Rasporede

en: Select Style
bs: Stil izbora

en: Select Transaction
bs: Odaberite transakciju

en: Select Transaction Type
bs: Označi vrstu transakcije

en: Select a known KMyMoney source from the list below
bs: Izaberite poznati KMyMoney izvor sa liste dole:

en: Select a month
bs: Odaberite mjesec

en: Select a transaction and press the OK button or use Cancel to select none.
bs: Odaberite transakciju i pritisnite Uredu ili koristite Otkaži da izbrišete odabir.

en: Select a week
bs: Odaberite sedmicu

en: Select a year
bs: Odaberite godinu

en: Select account
bs: Označi račun

en: Select additional keys
bs: Odaberite dodatne ključeve

en: Select all
bs: Označi sve

[ctx: Select all accounts]
en: All
bs: Sve

[ctx: Select all transactions]
en: Select all
bs: Označi sve

en: Select an online source and click <b>Finish</b> to store the investment data. If you do not want to use online updates, just leave the data as is.
bs: Odaberi onlajn izvor i klikni <b>Kraj</b> za sačuvanje podataka o investiranju. Ako ne želite koristiti onlajn ažuriranja, ostavite podatak kakav jeste.

en: Select as base currency
bs: Odabrati kao osnovnu valutu

en: Select autofill transaction
bs: Odaberi automatsko popunjavanje transakcije

en: Select column containing amount field.
bs: Označite kolonu koja sadrži područje vrijednosti.

en: Select column containing category field.
bs: Odaberite kolonu koja sadrži polje kategorije.

en: Select column containing credit field.
bs: Odaberi kolonu koja sadrži kreditno polje.

en: Select column containing date field.
bs: Odaberi kolonu koja sadrži datum polje.

en: Select column containing debit field.
bs: Odaberi kolonu koja sadrži polje zaduženja.

en: Select column containing investment type field.
bs: Odaberite kolonu koja sadrži polje tipa ulaganje.

en: Select column containing memo field.
bs: Odaberite kolonu koja sadrži memorandum polja.

en: Select column containing number field.
bs: Odaberite kolonu koja sadrži brojčano polje.

en: Select column containing payee or description field.
bs: Odaberi kolonu koja sadrži primalaca ili opisno polje.

en: Select column containing price field.
bs: Odaberite kolonu koja sadrži polje cijena.

en: Select column containing quantity field.
bs: Odaberite kolonu koja sadrži polje količina.

en: Select field delimiter/separator character.
    This will reset any existing field choices.
bs: Odaberitekarakter polja graničnik/separator.
    Ovo će poništiti sve postojeće izbore polja.

en: Select filename
bs: Odaberite ime datoteke

en: Select groups of accounts that correspond to the ways that you will use KMyMoney. Each group you select will cause several accounts and categories to be created. Select the groups that are relevant to you. You can always create additional accounts manually later.
bs: Odaberite grupu računa koji će odgovarati načinu na koji će te koristiti KMyMoney. Svaku grupa koju izaberete će uzrokovati stvaranje nekoliko računa i kategorija. Odaberite grupe koje su vam relavantne. Uvijek možete stvoriti dodatne račune ručno poslije.

en: Select mount point
bs: Odaberite tačku montiranja

en: Select new investment type
bs: Označi novu vrstu transakcije

en: Select none
bs: Označi ništa

en: Select online banking plugin
bs: Odaberite online bankarski dodatak

en: Select output file
bs: Odaberite izlaznu datoteku

en: Select parent investment account or enter new name. Stock %1
bs: Odaberite nadređeni investicijski račun ili unesite novi naziv. Dionica %1

en: Select the account from which you make your periodical payments or where you receive regular payments in case you lend the money. In most cases, this is a checking account.
bs: Odaberite račun iz kojeg bi svoje periodične uplate ili gdje se primati redovite isplate u slučaju da posuditi novac. U većini slučajeva, to je tekući račun.

en: Select the currency in which this account is denominated.
bs: Odaberite valutu u kojoj je ovaj račun imenovan.

en: Select the frequency with which the interest is compounded. If uncertain, select the same as the payment frequency. Consult your loan contract for details.
bs: Odaberite frekvenciju s kojom je kamata složena. Ako niste sigurni, odaberite isti kao i učestalost plaćanja. Posavjetujte se ugovor o kreditu za detalje.

en: Select the institution which manages this account or leave empty
bs: Odaberite instituciju koja vodi račun ili ostavite prazno

en: Select to bypass profile setup.
    Only useful if a profile has already been setup.
bs: Odaberite da zaobiđete podešavanja profila.
    Korisno samo ako je profil već podešavan.

en: Select transactions without payees
bs: Oznaci transakcije bez primatalja plaćanja

en: Select transactions without tags
bs: Odaberi transakciju bez oznaka

en: Select year
bs: Odaberi godinu

en: Selected entries are shown on the home page of the application.<p>
    Use the buttons and checkboxes to customize the layout of the home page.
bs: Odabrani unosi su prikazani na  naslovnici aplikacije.<p>
    Koristite dugmad i kvadratiće da prilagodite izgled naslovnice.

en: Selecting "Yes" will create the payee, "No" will skip creation of a payee record and remove the payee information from this transaction. Selecting "Cancel" aborts the import operation.
    
    If you select "No" here and mark the "Do not ask again" checkbox, the payee information for all following transactions referencing "%1" will be removed.
bs: Odabir "Da" će stvoriti primatelja, "Ne" će preskočiti stvaranje primatelja i ukloniti će podatke o primatelju ove transakcije. Odabir "Odustani" prekida uvoznu operaciju.
    
    Ako odaberete "Ne" i označite "Ne pitaj" okvir, informacije primatelja za sve sljedeće transakcije se navodi "%1" će se ukloniti.

en: Selecting the <b>Preferred Account</b> checkbox will allow preferred access in some dialogs and views of KMyMoney.
bs: Izborom kućice <b>Željeni račun</b> će omogućiti željeni pristup dijalozima i pogledima KMyMoney.

en: Selections Warning
bs: Upozorenje odabira

en: Sell
bs: Prodaj

en: Sells
bs: Prodaje

en: Semicolon (;)
bs: Tačka-zarez

en: Separator Wizard Page
bs: Stranica čarobnjaka separatora

en: September
bs: Septembar

en: Serbian Dinar
bs: Srpski dinar

en: Server message: %1
bs: Obavijest servera: %1

en: Set all further occurrences in this schedule to be these values.
bs: Postavite sve daljnje događaje u ovom rasporedu da budu ove vrijednosti.

en: Set base currency
bs: Postavi osnovnu valutu

en: Set preferences
bs: Podesite preference

en: Setup number of backups to keep (local file only)
bs: Postavi broj rezervnih kopija za čuvanje (samo lokalne datoteke )

en: Seychelles Rupee
bs: Sejšelska rublja

en: Shares
bs: Dionice

[ctx: Shares quantity]
en: Quantity
bs: Količina

en: Show Account Limit Information
bs: Prikaži informacije o limitu računa

en: Show Columns
bs: Prikaži Kolone

en: Show KMyMoney welcome page
bs: Pokaži KMyMoney naslovnu stranicu

en: Show Transaction Detail
bs: Pokaži Detalje Transakcije

en: Show a grid in the register
bs: Prikaži rešetku u registru

en: Show account limit information on the Homepage
bs: Prikaži limit računa na početnoj stranici

en: Show accounts view expanded when loaded
bs: Prikaži povećan pogled računa  nakon učitavanja

en: Show all accounts
bs: Prikaži sve račune

[ctx: Show all details]
en: All
bs: Svi

en: Show all register entries in full detail
bs: Prikaži detaljno sve pristupe registru

en: Show all stored prices
bs: Prikaži sve pohranjene cijene

en: Show as chart by default
bs: Prikaži kao dijagram po pravilu

en: Show balance chart...
bs: Prikaži graf bilansa...

en: Show balance-status of mapped online accounts
bs: Pokaži balans-status mapiranih onlajn korisničkih računa

en: Show balance-status of mapped online accounts on the Homepage
bs: Pokaži balans-status mapiranih onlajn računa na početnoj stranici

en: Show categories in the accounts list view
bs: Prikaži kategorije u pregledu liste računa

en: Show categories in the accounts view
bs: Prikaži kategorije u pogledu računa

en: Show equity accounts
bs: Prikaži vlasničke račune

en: Show fancy group markers
bs: Prikaži grupe ukrasnih oznaka

en: Show fancy markers for previous and current fiscal year
bs: Prikaži grupe ukrasnih oznaka za prethodnu fiskalnu godinu

en: Show grid lines
bs: Prikaži rešetkaste linije

en: Show group header between transactions
bs: Prikaži grupno zaglavlje između transakcija

en: Show header for the previous and current fiscal year
bs: Prikaži zaglavlje za prethodnu i tekuću fiskalnu godinu

en: Show national currencies
bs: Pokaži nacionalne valute

en: Show number of cleared transactions per account [C]
bs: Pokaži broj očišćenih transakcija po korisničkom računu [C]

en: Show number of cleared transactions per account on the Homepage [C]
bs: Pokaži broj očišćene transakcije po računu na početnoj stranici [C]

en: Show number of not marked transactions per account [!M]
bs: Pokaži broj ne markiranih transkacija po korisničkom računu [!M]

en: Show number of not marked transactions per account on the Homepage [!M]
bs: Pokaži broj neoznačenih transakcija po računu na početnoj stranici [!M]

en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account [!R]
bs: Pokaži broj ne pomirenih (ne markiranih + očišćenih) transakcija po korisničkom računu.

en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account on the Homepage [!R]
bs: Pokaži broj ne usklađenih (neoznačenih + ošišćenih) transkacija po računu na početnoj stranici.

en: Show splash screen during startup
bs: Oozdravni ekran pri pokretanju

en: Show the chart version of this report
bs: Prikazi grafičku verziju ovog izvještaja

en: Show the report version of this chart
bs: Pokazi ovaj grafikon u obliku izvještaja

en: Show title bar on each page
bs: Prikaži traku naslova na svakoj stranici

en: Show title bar on each view
bs: Prikaži naslov u svakom pogledu

en: Show totals column
bs: Prikaži sumarne kolone

en: Show transaction form
bs: Pokaži obrazac transakcije

en: Sierra Leone Leone
bs: Novcana jedinica Sijera Leona - Leone

en: Silver
bs: Srebro

en: Simple Moving Average
bs: Jednostavni pomični prosjek

en: Singapore Dollar
bs: Singapurski dolar

en: Skip
bs: Preskoči

en: Skip next transaction...
bs: Preskoči sljedeću transakciju...

en: Skip opening date when fetching transactions
bs: Preskoči datum otvaranja pri dohvaćanju transakcija

en: Skip schedule
bs: Preskoči raspored

en: Skip setup
bs: Preskočite podešavanja

en: Skip this transaction
bs: Preskoči ovu transakciju

en: Skip value if price is zero
bs: Preskoči vrijednost ako je cijena nula

en: Slovak Koruna
bs: Slovačka kruna

en: Slovenian Tolar
bs: Slovenski tolar

en: Small Business Features (Customers, Invoices, etc.)
bs: Male poslovni elementi (Klijenti, Faktura, itd.)

en: Smallest fraction:
bs: Najmanji razlomak:

en: Solomon Islands Dollar
bs: Dolar Solomonovih Otoka

en: Somali Shilling
bs: Somalijski šiling

en: Some description
bs: Neki opis

en: Sort options
bs: Sortiraj opcije

en: Sort order
bs: Redoslijed sortiranja

en: Sort order of register in normal view
bs: Poredaj registre u normalnom prikazu

en: Sort order of register in search dialog
bs: Redoslijed sortiranja registra u dijalogu za pretragu

en: Sorting
bs: Sortiranje

en: Source of QIF
bs: Izvor od QIF

en: South African Rand
bs: Juznoafricki rand

en: South Korean Won
bs: Južnokorejski Won

en: Spanish Peseta
bs: Španska pezeta

en: Special background colors
bs: Posebne boje pozadine

en: Split Options
bs: Opcije razdvajanja

en: Split transaction
bs: Razdvajajuća transakcija

[ctx: Split transaction]
en: Split
bs: Razdvoji

[ctx: Split transaction (category replacement)]
en: Split transaction
bs: Podjeljena transakcija

en: Split-Value
bs: Razdvajajuća-vrijednost

en: Splits
bs: Podijeljeni

en: Splits for %1 have conflicting values (%2,%3)
bs: Podjele za %1 imaju proturječne vrijednosti (%2,%3)

en: Sri Lanka Rupee
bs: Šrilankina ruplja

en: St. Helena Pound
bs: Funta Svete Elene

en: Standing order
bs: Redoslijed

en: Start Date
bs: Početni datum

en: Start date
bs: Datum početka

en: Start date of import
bs: Datum početka uvoza

en: Start line
bs: Početna linija

en: Start on:
bs: Početak na:

en: Start operation
bs: Početak operacije

en: Start with homepage
bs: Započni sa početnom stranom

en: Start with last selected view
bs: Počnite s posljednjeg odabranog prikaza

en: Start with last selected view or homepage
bs: Počnite sa posljednje odabranim prikazom na početnoj stranici

en: Start with one of the following activities...
bs: Počnite s jednom od sljedećih aktivnosti...

en: Start with this year's payments
bs: Počni sa ovogodišnjim plaćanjima

en: Starting Balance
bs: Pocetni bilans

en: Starting balance of this statement:
bs: Početni bilans izvoda:

en: Starting balance on bank statement
bs: Početno stanje na bankovnom izvodu

en: Starting day of the fiscal year
bs: Početni dan fiskalne godine

en: Starting month of the fiscal year
bs: Početni mjesec diskalne godine

en: Startup options
bs: Opcije pokretanja

en: Startup page options
bs: Opcije za početnu stranicu

en: Statement Deposit Details
bs: Detalji izvješća depozita

en: Statement Details
bs: Detalji izvješća

en: Statement Importer
bs: Uvoznik izvoda

en: Statement Information
bs: Informacije o izvodu

en: Statement Payment Details
bs: Detalji izvješća plaćanja

en: Statement date:
bs: Datum izvoda:

en: Statement file...
bs: Datoteka s izvodom...

en: Statement stats
bs: Statističko stanje

en: Statement: %1
bs: Izvod: %1

en: Status
bs: Stanje

[ctx: Status of the job]
en: (unknown)
bs: (nepoznat)

[ctx: Status of the job]
en: enqueued
bs: stavljeno u red čekanja

[ctx: Status of the job]
en: error
bs: greška

[ctx: Status of the job]
en: finished
bs: završeno

[ctx: Status of the job]
en: new
bs: novi

[ctx: Status of the job]
en: pending
bs: čeka

[ctx: Status of the job]
en: sent
bs: poslano

[ctx: Status of the job]
en: updated
bs: ažurirano

en: Step %1 of %2
bs: Korak %1 od %2

en: Stock
bs: Dionice

en: Stock Name
bs: Naziv dionice

en: Stock%1
bs: Dionica%1

en: Store GPG encrypted
bs: Čuvanje GPG šifrovano

en: Store password
bs: Spremi lozinku

en: Storing transactions
bs: Pohranjivanje transakcija

[ctx: Street address]
en: Address
bs: Adresa

[ctx: Street address]
en: Address:
bs: Adresa:

en: Street:
bs: Ulica:

en: Subaccount
bs: Korisnički podračun

en: Subaccount of
bs: Podračun od

en: Subaccount of %1
bs: Podračun %1

en: Sudanese Dinar
bs: Sudanski dinar

en: Suggest a category
bs: Predloži kategoriju

en: Sum of splits
bs: Suma podjela

en: Summar&y
bs: Sumarn&o

en: Summary
bs: Sažetak

en: Summary of the equities contained in this account, showing your holdings and their most recent price.
bs: Rezime glavnica sadržanih u ovom računu, prikazujući vaše fondove i njihove posljednje cijene.

[ctx: Sunday]
en: Sun
bs: Ned

en: Supports bill payment (but not supported by KMyMoney yet)<br/>
bs: Podržava plaćanje računa (ali još nije podržan od KMyMoney)<br/>

en: Supports investments<br/>
bs: Podržava investicije<br/>

en: Supports online statements<br/>
bs: Podržava online izvješća.

en: Suriname Guilder
bs: Surinamski Gulder

en: Swaziland Lilangeni
bs: Svazilandski Lilangeni

en: Swedish Krona
bs: Švedska kruna

en: Swiss Franc
bs: Švicarski franak

en: Symbol
bs: Simbol

[ctx: Symbol name]
en: Symbol
bs: Simbol

en: Symbols and Security Names present
bs: Simboli i Imena osiguranja prikazani

en: Synchronize account in ledger and investment view
bs: Sinkronizacija računa u knjizi i investicijskog pogleda

en: Synchronize account selection of ledger and investment view
bs: Sinkroniziraj izabrani račun iz glavne knjige i prikaz investicije

en: Syrian Pound
bs: Sirijska funta

en: T&ools
bs: &Alati

en: Tab order of edit widgets in register
bs: Raspored tabulatora grafičkih kontrola u registru

en: Tab order of edit widgets in transaction form
bs: Tabulatorski redoslijed kontrola za unos u transakcionoj formi

en: Tabbed
bs: Kartično

en: Tables successfully created
bs: Tablice uspješno kreirane

en: Tag
bs: Oznaka

en: Tag color:
bs: Boja oznake:

en: Tag configuration
bs: Konfikuracija oznake

en: Tag creation
bs: Kreirati oznaku

en: Tag options
bs: Opcije označavanja

en: Tags
bs: Oznake

en: Taiwan Dollar
bs: Tajvanski dolar

en: Tajikistan Somoni
bs: Tadžikistan Somoni

en: Tanzanian Shilling
bs: Tanzanijski šiling

en: Tax
bs: Porez

en: Tax Transactions by Category
bs: Porezne transakcije po kategorijama

en: Tax Transactions by Category Last Fiscal Year
bs: Porezne transakcije po kategoriji prošle fiskalne godine

en: Tax Transactions by Payee
bs: Porezne transakcije po primateljima

en: Tax Transactions by Payee Last Fiscal Year
bs: Porezne transakcije po primateljima prošle fiskalne godine

en: Taxes
bs: Porezi

en: Telephone/Fax:
bs: Telefon/fax:

en: Telephone:
bs: Telefon:

en: Tells whether the reminder should be triggered before or after the schedule start
bs: Pokazuje da li se podsjetnik treba aktivirati prije ili poslije početka rasporeda

en: Template Error
bs: Greška predloška

en: Term:
bs: Termin:

en: Test Report
bs: Probni izvještaj

en: Test new feature
bs: Testiraj nove mogućnosti

en: Text
bs: Tekst

en: Text colors
bs: Boje teksta

en: Thai Baht
bs: Tajlandski bat

en: The %1 <b>%2</b> currently does not exist. You can create a new %3 by pressing the <b>Create</b> button or select another %4 manually from the selection box.
bs: %1 <b>%2</b> trenutno ne postoji. Možete stvoriti novi %3 pritiskom na dugme <b>Kreiraj</b> ili odaberite drugi %4 ručno iz okvira za odabir.

en: The %1 <b>%2</b> currently exists. Do you want to import transactions to this account?
bs: %1 <b>%2</b> trenutno postoji. Želite li uvesti transakcije na taj račun?

en: The %1 account currently has an opening balance of %2. This QIF file reports an opening balance of %3. Would you like to overwrite the current balance with the one from the QIF file?
bs: Račun %1 trenutno provjerava stanje od %2. Ova QIF datoteka izvještaja provjerava stanje od %3. Želite li prebrisati trenutni saldo s jednim iz QIF datoteke?

en: The '<b>%1</b>' field already has this column selected. <center>Please reselect both entries as necessary.</center>
bs: Polje '<b>%1</b>' već ima odabranu ovu kolonu. <center>Molimo ponovite odabir oba polja po potrebi.</center>

[ctx: The 'type of object' 'x' does not exist]
en: The %1 '%2' does not exist. Do you want to create it?
bs: %1 '%2'  ne postoji. Želite li ga napraviti?

en: The CSV type uses a comma delimited text file that can be used by
    most popular spreadsheet programs available for Linux and other operating
    systems.
bs: CSV tip koristi tekstualnu datoteku zarezom razgraničenu koja se može koristiti od strane
    najpopularniji spreadsheet programa za Linux i druge operativne
    sisteme.

[ctx: The HTTP request failed]
en: Failed
bs: Nije uspjelo

en: The HTTP request failed.
bs: HTTP zahtjev nije uspio.

en: The KMyMoney Development Team
bs: KMyMoney razvojni tim

en: The Security Name, and Date and Type columns are needed.<center>Also, the Price, Quantity and Amount columns.</center><center>Please try again.</center>
bs: Kolone Ime osiguranja, datum i vrijeme su potrebne.<center>Kao i kolone Cijena, količina i iznos.</center><center>Molim pokušajte ponovo.</center>

en: The account %1 is decreasing %2 per cycle.
bs: Račun %1 opada %2 po ciklusu.

en: The amount is an estimate because it varies for each payment
bs: Iznos je procjenjen jer se mijenja za svaku isplatu

en: The balance of %1 is above %2 today.
bs: Bilans od %1 je iznad %2 danas.

en: The balance of %1 is below %2 today.
bs: Bilans od %1 je ispod %2 danas.

en: The balance of %1 is below the minimum balance %2 today.
bs: Bilans %1 je ispod minimalnog bilansa %2 danas.

en: The balance of %2 will drop below %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below %3 in %1 days.
bs[0]: Bilans od %2 će pasti ispod %3 za %1 dan.
bs[1]: Bilans od %2 će pasti ispod %3 za %1 dana.
bs[2]: Bilans od %2 će pasti ispod %3 za %1 dana.

en: The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 days.
bs[0]: Bilans od %2 će pasti ispod minimalnog bilansa %3 u %1 dan.
bs[1]: Bilans od %2 će pasti ispod minimalnog bilansa %3 u %1 dana.
bs[2]: Bilans od %2 će pasti ispod minimalnog bilansa %3 u %1 dana.

en: The balance of %2 will raise above %3 in %1 day. | The balance of %2 will raise above %3 in %1 days.
bs[0]: Bilans od %2 će narasti iznad %3 za %1 dan.
bs[1]: Bilans od %2 će narasti iznad %3 za %1 dana.
bs[2]: Bilans od %2 će narasti iznad %3 za %1 dana.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit limit of %2.
bs: Stanje računa <b>%1</b> palo ispod maksimalne kreditne granice od %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit warning limit of %2.
bs: Stanje računa <b>%1</b> palo ispod maksimalne granice kreditne opomene od %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the minimum balance of %2.
bs: Stanje računa <b>%1</b> palo ispod minimalnog stanja od %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the warning balance of %2.
bs: Bilans računa <b>%1</b> pao ispod bilansa upozorenja od %2.

[ctx: The balance of the selected budget]
en: Balance:
bs: Stanje:

en: The balloon payment has been modified to %1.
bs: Balonsko plaćanje je izmjenjeno do %1.

en: The category the interest part of the payment will be assigned to. If you borrow money you usually have to pay interest, so this should be an expense category. If you lend the money, you receive the interest. In this case, select an income category here.
bs: Dio plaćanja Kategorija kamata  će biti dodijeljen tome. Ako tražite novčani zajam obično morate platiti kamate, tako da bi ovo trebala biti trošak kategorija. Ako dajete novčani zajam, možete dobiti kamatu. U tom slučaju, odaberite kategoriju dohotka ovdje.

en: The check template file which defines the way the printed check will look.
bs: Datoteka Predloška čeka koji određuje kako će isprintani ček izgledati.

en: The consistency check has found no issues in your data. Details are presented below.
bs: Provjera dosljednosti nije pronašla  probleme u vašim podacima.Detalji su prikazani u nastavku.

en: The consistency check has found some issues in your data. Details are presented below. Those issues that could not be corrected automatically need to be solved by the user.
bs: Provjera dosljednosti je pronašla neke probleme u vašim podacima. Detalji su prikazani u nastavku. Ona pitanja koja se ne mogu  ispraviti automatski treba riješiti od strane korisnika.

en: The current budget already contains data. Continuing will replace all current values of this budget.
bs: Trenutni budžet već sadrži podatke. Nastavljanje će zamijeniti sve trenutne vrijednosti u budžetu.

en: The current implementation of the backup functionality only supports local files as source files. Your current source file is '%1'.
bs: Trenutna implementacija rezervne kopije funkcionalno podržava samo lokalne fajlove kao izvorne fajlove. Vaš trenutni izvorni fajl je '%1'.

en: The data of the last transaction assigned to the category used most often for this payee is autofilled into the transaction editor.
bs: Podaci o zadnjoj transakciji dodjeljeni kategoriji koji se najviše koriste za ovog primaoca su automatski popunjeni u  uređivaču transakcija.

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date format setting of "%2."
    
    Pressing 'Continue' will assign today's date to the transaction. Pressing 'Cancel'' will abort the import operation. You can then restart the import and select a different date format.
bs: Datumski unos "%1" pročitan iz datoteke se ne može interpretirati kroz trenutnu postavku datumskog formata "%2."
    
    Pritiskom na 'Nastavi' će dodijeliti današnji datum transakcije. Pritiskom 'Odustani'' će se prekinuti operacija uvoza. Nakon toga možete ponoviti uvoz i odaberite drugi format datuma.

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date profile setting of "%2".
    
    Pressing "Continue" will assign todays date to the transaction. Pressing "Cancel" will abort the import operation. You can then restart the import and select a different QIF profile or create a new one.
bs: Datumski unos "%1" čitanje iz datoteke ne može se tumačiti kroz postavke profila  trenutnog datuma od "%2".
    
    Pritiskom "Nastavi" će se dodijeliti današnji datum transakcije. Pritiskom "Odustani" će se prekinuti operacija uvoza. Zatim možete ponovno uvesti i odabrati različit QIF profil ili kreirati novi.

en: The default QIF profile
bs: Zadani QIF profil

en: The field delimiter should be detected automatically.
    Attempting to change it will reset any field choices.
    The text delimiter does not normally need to be
    changed, except possibly when within a field.
bs: Polje graničnik treba biti otkriven automatski.
    Pokušaj za promjenu da će se poništiti u bilo kojem polju izbora.
    Tekst graničnik u pravilu ne treba biti
    promijenjen, osim možda kada su u polju.

en: The fields below allow you to enter some information about your checking account. Once this wizard finishes, the account will be created for you within KMyMoney.
bs: Polja ispod omogućavaju da unesete informacije o Vašem tekućem računu.Kada čarobnjak završi, Vaš račun će biti kreiran unutar KMyMoney.

en: The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
bs: Datoteka <b>%1</b> već postoji. Želite li je prepisati preko postojeće?

en: The file has been changed, save it?
bs: Datoteka je promijenjena, spasiti?

en: The file must be saved first before it can be backed up.  Do you want to continue?
bs: Datoteka mora biti prvo spašena prije nego što može biti napravljena njena sigurnosna kopija. Da li želite nastaviti?

en: The final payment has been modified to %1.
bs: Konačna uplata je izmijenjena na %1.

en: The first step in this process requires to select the type of investment. The following steps collect more details about the investment from you.
bs: Prvi korak ovog procesa zahtijeva da izaberete tip investicije. Naredni koraci prikupljaju od Vas više detalja o investiciji.

en: The following changes have been made to the transaction data:
bs: Sljedeće promjene su napravljene transakcijskim podacima:

en: The following error was encountered while decrypting file <b>%1</b>: %2
bs: Došlo je do sljedeće greške prilikom dešifriranja datoteke <b>%1</b>: %2

en: The following features found in your file are not currently supported:
bs: Sljedeći elementi koji se nalaze u vašoj datoteci nisu trenutno podržani:

en: The following symbols and securities are present in the import file.
    Existing securities will be flagged in the 'Exists' column.
    If necessary, edit security names to match your existing File,
    and add missing symbols, which are necessary for import.
    For new securities, edit the name in one of its rows, and that name will apply to its other rows, if any.
bs: Sljedeći simboli i papiri su prisutni u datoteci za uvoz.
    Postojeći papiri će biti označena u stupcu "postoji".
    Ako je potrebno, uredite sigurnosne imena kako bi se uklopili u postojeću datoteku,
    i dodajte nedostaju simbole, koji su potrebni za uvoz.
    Za nove papire, uređivanje naziva u jednoj od svojih redova, a to ime se primjenjivati na svojim drugim redovima, ako ih ima.

en: The format of the dates in the QIF file.
bs: Format datuma u QIF datoteci.

en: The free, easy to use, personal finance manager for KDE
bs: Besplatan, jednostavan za korištenje, osobni menadžer finansija za okruženje KDE

en: The icalendar file in which to export the schedules.
bs: iCalendar datoteka u koju se izvoze rasporedi.

en: The institution name field is empty.  Please enter the name.
bs: Polje ime institucije je prazno. Molimo unesite ime.

en: The interest rate gets calculated
bs: Kamatna stopa se računa

en: The last selected view
bs: Posljednji odabran prikaz

en: The loan wizard is unable to calculate two different values for your loan at the same time. Please enter a value for the %1 on this page or backup to the page where the current value to be calculated is defined and fill in a value.
bs: Kreditni čarobnjak je u stanju izračunati dvije različite vrijednosti za vaš kredit u isto vrijeme. Unesite vrijednost za %1 na ovoj stranici ili pređite na stranicu na kojoj se  definira trenutna vrijednost koju treba izračunati  i ispuniti u vrijednosti.

en: The monetary decimal symbol is not correctly set in the KDE System Settings module Country/Region & Language. Please set it to a reasonable value and start KMyMoney again.
bs: Monetarna decimalni simbol nije ispravno postavljena u KDE Postavkama Sistema modula Država /Regija & Jezik. Molimo postavite ga na razumne vrijednosti i pokrenite KMyMoney opet.

en: The name of the institution that issued the account.
bs: Naziv insitucije koja je izdala račun.

en: The number of payments has been decremented and the balloon payment has been modified to %1.
bs: Broj plaćanja se smanjio i balonsko plaćanje je izmjenjeno do %1.

en: The number of payments has been decremented and the final payment has been modified to %1.
bs: Broj plaćanja je umanjen i konačna uplata je izmijenjena na %1.

en: The number of reminders to be generated for the schedule
bs: Broj podsjetnika da se izradi za raspored

en: The number of units of the interval before or after the schedule starts
bs: Broj jedinica intervala prije ili poslije početka rasporeda

en: The number of units of the interval between reminders
bs: Broj jedinica u intervalu između podsjetnika

en: The palette used to render charts
bs: Paleta se koristi za pružanje ljestvice

en: The plugin usually downloads the account balance and transactions. In some circumstances, the download of transaction data is not supported for certain accounts. The following option allows to turn off the request for transaction data.
bs: Dodatak obično preuzima stanja na računu i transakcije. U nekim uvjetima, preuzimanje transakcijskih podataka nije podržano za određene račune. Sljedeća opcija omogućuje isključivanje zahtjeva za transakciju podataka.

en: The quantity, price and amount parameters in the
    current transaction do not match with the action type.
    Please select another action type
bs: Količina, cijena i iznos parametri u
    trenutnoj transakciji ne podudaraju se sa aktivnim tipom.
    Odaberite drugi aktivni tip.

en: The security <b>%1</b> currently does not exist as sub-account of <b>%2</b>. Do you want to create it?
bs: Sigurnost <b>%1</b> trenutno ne postoji kao pod-račun <b>%2</b>.Želite li je napraviti?

en: The selected symbol is already on file. Do you want to reuse the existing security?
bs: Odabrani simbol je već u datoteci. Želite li koristiti postojeće osiguranje?

en: The statement has been processed with the following results:
bs: Statistika je obrađena sa sljedećim rezultatima:

en: The statements have been processed with the following results:
bs: Statistike su obrađene sa sljedećim rezultatima:

en: The tag is already present.
bs: Ova oznaka je već prikazana.

en: The total amount of this transaction is %1 while the sum of the splits is %2. The remaining %3 are unassigned.
bs: Ukupan iznos transakcije je %1 dok je suma podjela %2. Preostale %3 su nedodijeljene.

en: The transaction below has an unrecognised type/action.
    Please select an appropriate entry.
bs: Transkacija ispod ima nepriznat tip/akciju.
    Odaberite prikladan unos.

en: The transaction has a missing assignment of <b>%1</b>.
bs: Transakciji nedostaje dodjela <b>%1</b>.

en: The transaction you are about to enter has a post date in the future.<br/><br/>Do you want to enter it in the ledger or add it to the schedules?
bs: Transakcija koju želite da unesete ima datum knjiženja u budućnosti.<br/><br/>Želite li je unijeti u knjigu ili  dodati na rasporedu?

en: The transactions associated with the selected payees need to be re-assigned to a different payee before the selected payees can be deleted. Please select a payee from the list below.
bs: Potrebno je preusmjeriti transakciju povezanu sa odabranim primateljima  na drugog primatelja prije nego odabrani primatelji mogu biti izbrisani. Molimo odaberite primatelje sa liste ispod.

en: The transactions associated with the selected tags need to be re-assigned to a different tag before the selected tags can be deleted. Please select a tag from the list below.
bs: Transakcija povezana sa odabranom oznakom mora biti predodijeljena drugoj oznaci prije nego što se odabrana oznaka obriše. Odaberite oznaku sa liste ispod.

en: The transactions, schedules and budgets associated with the selected category need to be re-assigned to a different category before the selected category can be deleted. Please select a category from the list below.
bs: Transakcije,rasporedi i budžeti udruženi sa odabranom kategorijom trebaju se preusmjeriti na drugu kategoriju prije nego odabrana kategorija bude izbrisana. Izaberite kategoriju sa liste ispod.

en: The type of the KMyMoney view
bs: Tip KMyMoney pogleda

en: The units of the interval before or after the schedule starts in seconds
bs: Jedinice intervala prije ili poslije početka rasporeda u sekundama

en: The units of the interval between reminders in seconds
bs: Jedinice intervala između podsjetnika u sekundama

en: The values in the columns you have selected
    do not match any expected investment type.
    Please check the fields in the current transaction,
    and also your selections.
bs: Vrijednosti u kolonama koje ste odabrali
    ne podudaraju se ni sa jednim očekivanim tipom investicija.
    Provjerite polja u trenutnoj transakciji,
    i također vaše odabire.

en: There are no entries in this account.
bs: Nema novih unosa u ovaj račun.

en: There is a problem with file %1 | There are problems with file %1
bs[0]: Postoji problem sa datotekom %1
bs[1]: Postoje problemi sa datotekom %1
bs[2]: Postoje problemi sa datotekom %1

en: There is a problem with the columns selected
    for 'Price', 'Quantity and 'Amount'.
    You will need to reselect those columns.
bs: Postoji problem sa odabranim kolonama
    za 'Cijenu', 'Količinu' i 'Iznos'.
    Morate ponovno odabrati ove kolone.

en: There was an error creating your report: "%1".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
bs: Desila se greška pri kreiranju izvještaja: "%1".
    Prijavite grešku razvojnom timu: kmymoney-devel@kde.org

[ctx: These are the suffix strings of the days in the calendar view; please make sure that you keep all the 30 separators (the '-' character) when translating]
en: st-nd-rd-th-th-th-th-th-th-th-th-th-th-th-th-th-th-th-th-th-st-nd-rd-th-th-th-th-th-th-th-st
bs: .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

en: This account is a liability and if the opening balance represents money owed, then it should be negative.  Negate the amount?
    
    Please click Yes to change the opening balance to %1,
    Please click No to leave the amount as %2,
    Please click Cancel to abort the account creation.
bs: Ovaj korisnički račun predstavlja obaveze i ako početni bilans predstavlja novac koji se duguje, onda bi isti (račun) trebao biti negativan. Negirati iznos?
    
    Molimo, kliknite tipku Da da biste početni bilans promijenili na %1,
    Molimo, kliknite tipku Ne da biste ostavili iznos kao %2,
    Molimo, kliknite tipku Odustani da biste prekinuli kreiranje korisničkog računa.

en: This combo box lists all the secret keys you have in your keyring. Select the one you want to use for encryption when saving to a file.
bs: Ovaj kombinovani okvir navodi sve tajne ključeve koje imate u vašem keyringu. Odaberite onaj koji želite koristiti za šifriranje pri spremanju u datoteku.

en: This dialog does not allow new categories to be created. Please pick a category from the list.
bs: Nije dopušteno stvaranje novih kategorija. Molimo odaberite kategoriju sa liste.

en: This dialog does not allow new payees to be created. Please pick a payee from the list.
bs: Ovaj dijalopki okvir ne dozvoljava stvaranje novih primalaca. molimo odaberite primaoca sa liste.

en: This dialog does not allow new tags to be created. Please pick a tag from the list.
bs: Ovaj dijalog ne dozvoljava kreiranje novih oznaka. Izaberite oznaku sa liste.

en: This finishes the setup of your KMyMoney environment. You can now press the Finish button and start using KMyMoney to record your financial transactions.
bs: Ovo završava postavke Vašeg KMyMoney okruženja.Sada možete pritisnuti Završi dugme i početi koristiti KMyMoney da snimite Vaše financijske transakcije.

en: This imported statement contains investment transactions with no security.  These transactions will be ignored.
bs: Uvezeni obračun sadrži neosigurana transakcijska ulaganja . Ove transakcije će biti ignorirane.

en: This investment account does not contain the "%1" security.  Transactions involving this security will be ignored.
bs: Ovaj investicijski račun ne sadrži "%1" sigurnost.  Transakcije koje uključuju ovu sigurnost bit će zanemarene.

[ctx: This is the mount point]
en: Mount Point:
bs: Tačka montiranja:

en: This list contains the names that will match this payee if a transaction is imported from an external source. Keep in mind, that you can specify regular expressions here.
bs: Ovaj popis sadrži imena koja će odgovarati ovom primatelju ako se transakcija  uvozi iz vanjskog izvora. Imajte na umu da ovdje možete unijeti regularne izraze.

en: This month
bs: Ovog mjeseca

en: This option hides all accounts that have been closed by the user in views and selection lists.
    
    You can use <b>View/Show all accounts</b> to temporarily show hidden accounts in the views.
bs: Ova opcija skriva sve račune koji su zatvoreni od strane njihovih vlasnika u prikazu ili listi izbora.
    Možete koristiti <b>Pogledaj/Prikaži sve račune</b>za trenutni prikaz skrivenih računa.

en: This option hides all categories in the categories view that are not used in at least a single transaction. They are still shown in the category selection lists.
bs: Ova opcija skriva sve kategorije u prikazu kategorija koje nisu korištene u barem  jednoj  transakciji. One su još uvijek prikazane u listi izbora kategorija.

en: This option hides all finished schedules in the schedules view.
bs: Ova opcija uklanja sve završene planove u pregledu planova.

en: This option hides all reconciled transactions in the ledger view.
bs: Ova opcija sakriva usaglašene transakcije u pogledu finansijskih knjiga.

en: This option will display the categories in the accounts view also.
bs: Ova opcija će također prikazati kategorije na pregledima računa.

en: This page allows to setup certain limits. KMyMoney will warn you when the account balance reaches a limit.
bs: Ova starnica dopušta postavljanje određenih granica. KMyMoney će Vas upozoriti kada račun dosegne granicu.

en: This page allows you to select the parent account.
bs: Ova stranica vam omogućuje da odaberete matični račun.

en: This page allows you to set the parameters for encrypted file storage of your <b>KMyMoney</b> data based on <b>GPG</b>.<p>
    Access to the settings is disabled if <b>GPG</b> could not be detected on your system. In this case, please make sure that <b>GPG</b> is working properly for the current user.<p>
    The <i>additional recovery encryption</i> is only accessible, if the necessary key for <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> with id 0x8AFDDC8E is found in your keyring.
bs: Ova stranica omogućava postavljanje parametara  za šifrirane datoteke pohranjene u vašem<b>KMyMoney</b> podacima baziranim na<b>GPG</b>.<p>
    pristup postavakama je onemogućen ako <b>GPG</b> nije detektirano na vašem računaru. U ovom slučaju, provjerite da <b>GPG</b>radi pravilno za trenutnog korisnika.<p>
     <i>dodatni oporavak šifriranja</i> je samo dostupno,ako je potreban ključ za <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> sa identifikacijom 0x8AFDDC8E pronađen u vašim ključevima.

en: This page summarizes the data you have entered. Press <b>Finish</b> to create the account, schedules, etc. or use <b>Back</b> to modify your entries.
bs: Ova stranica sabire podatke koje ste unijeli.Pritisnite <b>Završi</b> da kreirate račun, raspored itd. ili koristite <b>Nazad</b> da izmjenite vaše unose.

en: This price source is not known to KMyMoney. Please select an option below.
bs: Ovaj izvor cijene nije poznat KMyMoney-u.  Molimo izaberite neku od ponuđenih opcija.

en: This schedule will end at some time
bs: Ovaj rapored će završiti u nekom vremenu

en: This software is still in an experimental stage, and there are still some known response time problems. Please be patient; we are working on them.
    As always, please make sure you have adequate backups of your data.
bs: Ovaj softver je još uvijek u eksperimentalnoj fazi, i još uvijek postoje neki poznati vremenski problemi sa odgovorima.Molim budite strpljivi; radimo na njima.
    Kao i uvijek, molim vas osigurajte da imate adekvatne sigurnosne kopije vaših podataka.

en: This symbol denotes, if the KMyMoney recovery key has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
bs: Ovaj simbol označava, ako je KMyMoney ključ za oporavak pronađen u vašem prstenu ključeva. On je zelen kada je pronađen, u suprotnom je taman.

en: This symbol denotes, if the key for the given user id has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
bs: Ovaj simbol označava, da je ključ za dato korisničko ime pronađen u vašem prstenu ključeva. On je zelen kada je pronađen, u suprotnom je taman.

en: This transaction has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transaction may result in rounding errors. Do you want to continue?
bs: Ova transakcija ima više od dvije podjele i  izvorno se temelji na drugim valutama(%1). Korištenje ovog računa za promjenu transakcije može rezultirati greškama pri zaokruživanju.Da li želite nastaviti?

en: This version of the importer cannot handle multi-book files.
bs: Ova verzija uvoznika ne može rukovati datotekama sa više knjiga.

en: This week
bs: Ove sedmice

en: This wizard allows you to create a new investment.
bs: Ovaj čarobnjak omogućava kreiranje nove investicije.

en: This wizard allows you to modify the selected investment.
bs: Ovaj čarobnjak omogućava da izmjenite odabrane investicije.

en: This wizard allows you to modify the selected security.
bs: Ovaj čarobanjk omogućava da izmjenite odabranu sigurnost.

en: This year
bs: Ove godine

en: Thousand Delimiter
bs: Razgraničavač hiljada

en: Thousands Separator
bs: Separator hiljada

en: Thousands Symbol
bs: Hiljadu simbola

en: Time
bs: Vrijeme

en: Time between interest changes
bs: Vrijeme između kamatne promjene

[ctx: Time unit]
en: Days
bs: Dani

en: Time until next change
bs: Vrijeme do sljedeće promjene

en: Time(s)
bs: Vreme(na)

[ctx: To (Date)]
en: To
bs: U

en: To Minimum Balance / Maximum Credit
bs: Na najmanji bilans/najveći kredit

en: To add a new profile, enter its name then click Return.
    Or, select an existing profile.
    An existing name may be edited, which will produce a new profile.
bs: Za dodavanje novog profila, unesite ime pa kliknite Povratak.
    Ili, odaberite postojeći profil.
    Postojeće ime može biti uređenjo, što će rezultirati kreiranjem novog profila.

en: To amount
bs: Za iznos

en: To be able to merge previous selected payees, please select a payee from the list below or create a new one.
bs: Da bi mogli spojiti prethodne odabrane primatelje, odaberite primatelja s popisa liste ispod ili kreirajte novog.

en: To create an alarm for the exported schedules
bs: Kreirati alarm za izvezeni raspored

[ctx: To duplicate a split]
en: Duplicate
bs: Dupliciraj

[ctx: To select account]
en: Select %1
bs: Odaberi %1

en: To whom do you make payments?
bs: Za koga da vršite uplate?

en: To&day minus
bs: &Danas minus

en: Today
bs: Danas

en: Today's due payments
bs: Plaćanja s današnjim dospijećem

[ctx: Today's forecast]
en: Current
bs: Trenutna

[ctx: Toggle reconciliation flag]
en: Toggle
bs: Uključiti/Isključiti

en: Tongan Pa'anga
bs: Tonganska Pa'anga

en: Top Accounts
bs: Glavni računi

en: Top Categories
bs: Glavne Kategorije

en: Top Category
bs: Glavna kategorija

en: Top-Level
bs: Vrhunski-Nivo

en: Total
bs: Ukupno

en: Total Assets
bs: Ukupna imovina

en: Total Balance
bs: Ukupni bilans

en: Total Liabilities
bs: Ukupne obveze

en: Total Profits:
bs: Ukupni Profiti:

en: Total Stock 1
bs: Ukupne dionice 1

en: Total Value
bs: Ukupna vrijednost

[ctx: Total balance]
en: Total
bs: Ukupno

[ctx: Total balance for checking account]
en: Total
bs: Ukupno

[ctx: Total balance for credit card]
en: Total
bs: Ukupno

en: Total payment:
bs: Ukupno plaćanja:

[ctx: Total value]
en: Total
bs: Ukupno

en: Total variation
bs: Ukupna varijacija

en: Totals
bs: Ukupno

en: Town:
bs: Grad:

en: Trading Currency
bs: Valuta trgovanja

en: Trading Symbol of the stock or mutual fund, not required.
bs: Trgovački simbol dionica ili zajedničkog fonda, nije obavezno.

en: Trading market
bs: Trgovanje na tržistu

en: Trading symbol
bs: Tgovinski simbol

en: Transaction %1 has no splits
bs: Transakcija  %1 nema podjele

en: Transaction Matching
bs: Transakcijsko podudaranje

en: Transaction Notes option
bs: Opcije Transakcijskih bilješki

en: Transaction already frozen
bs: Transakcija je već zamrznuta

en: Transaction already reconciled
bs: Transakcija je vec usklađena

en: Transaction amount
bs: Iznos transakcije

en: Transaction is missing a category assignment.
bs: Transakcija nema dodjeljenu kategoriju.

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Amount '%3'.
    Transaction dropped.
bs: Transakciji broja '%1' nedostaje račun.
    Datum '%2', Iznos '%3'.
    Transakcija nije uspjela.

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Payee '%3'.
    Transaction dropped.
bs: Transakciji broja '%1' nedostaje račun.
    Datum '%2', Primalac '%3'.
    Transakcija nije uspjela.

en: Transaction number <b>%1</b> is missing an account assignment.
    Transaction dropped.
bs: Transkaciji broja <b>%1</b> nedostaje zadatak za nalog.
    Transkacija neuspjela.

en: Transaction options
bs: Opcije transakcije

en: Transaction report
bs: Izvješće o transakciji

en: Transaction tags were added
bs: Transakcijske oznake su dodane

en: Transactions
bs: Transakcije

en: Transactions by Account
bs: Transakcije po računu

en: Transactions by Category
bs: Transakcije po kategoriji

en: Transactions by Month
bs: Transakcije po mjesecu

en: Transactions by Payee
bs: Transakcije po primatelju

en: Transactions by Reconciliation Status
bs: Transakcije po statusu pomirenja

en: Transactions by Tag
bs: Transakcija po oznaci

en: Transactions by Week
bs: Transakcije po nedjelji

en: Transfer
bs: Prijenos

en: Transfer amount from %1
bs: Iznos transfera  od %1

en: Transfer amount to %1
bs: Iznos transfera do %1

en: Transfer from
bs: Transfer od

en: Transfer from %1
bs: Transfer od %1

en: Transfer from %1 to %2, Payee %3, amount %4
bs: Prijenos iz %1 do %2, Primatelj %3, vrijednost %4

en: Transfer to
bs: Transfer za

en: Transfer to %1
bs: Transfer za %1

en: Transfers
bs: Transferi

en: Transfers to Liquid Liabilities
bs: Transferi kratkoročnih obveza

en: Treat text as regular expression
bs: Tretiraj tekst kao regularni izraz

en: Treat two transactions as identical, if amount differs by less than
bs: Smatraj dvije transakcije identičnim, ako se iznos razlikuje za manje od

en: Tree
bs: Stablo

en: Tried to access a file when it has not been opened
bs: Pokušao pristupiti datoteci koja nije bila otvorena

en: Trinidad and Tobago Dollar
bs: Dolar Trinidad i Tobago

en: Tunisian Dinar
bs: Tuniski dinar

en: Turkish Lira
bs: Turska lira

en: Turkmenistan Manat
bs: Turkmenistanski manat

en: Two transactions are usually treated identical for autofill, if they refer the same accounts. They are treated as different transactions though, when their amount varies by more than the percentage given here.
bs: Dvije transakcije se obično smatraju istima za automatsko popunjavanje, ako se odnose na iste račune.Smatraju se različitim transakcijama, kada njihov iznos varira za više od datog postotka.

en: Type
bs: Tip

en: Type field text
bs: Tekst tipskog polja

en: Type of interest
bs: Tip kamata

en: Type of interest rate
bs: Tip kamatne stope

en: Type of investment
bs: Tip investicije

en: Type of the KMyMoney view
bs: Tip KMyMonkey pregleda

en: Type/Name
bs: Tip/Ime

en: Type:
bs: Tip:

en: Type: %1
bs: Tip: %1

en: US Dollar
bs: Američki dolar

en: Uganda Shilling
bs: Ugandski šiling

en: Ukraine Hryvnia
bs: Ukrajinska grivna

en: Unable to accept transaction: %1, thrown in %2:%3
bs: Nemoguće prihvatiti transakcije: %1, bačeno u  %2:%3

en: Unable to add account: %1
bs: Nije moguće dodati račun:%1

en: Unable to add budget: %1, thrown in %2:%3
bs: Nije moguće dodati budžet:%1, bačen u%2:%3

en: Unable to add payee
bs: Nemoguće dodati primaoca

en: Unable to add payee/receiver
bs: Nije moguće dodati uplatitelja/primatelja

en: Unable to add schedule: %1
bs: Nemoguće dodati raspored: %1

en: Unable to add scheduled transaction: %1
bs: Nemoguće dodavanje planirane transakcije: %1

en: Unable to add tag
bs: Nemoguće dodati oznaku

en: Unable to add transactions
bs: Nemoguće dodavanje transakcija

en: Unable to create account: %1
bs: Nije moguće napraviti račun.%1

en: Unable to create all objects for the investment
bs: Nije moguće kreirati sve objekte za investiciju

en: Unable to delete a sub-category of category <b>%1</b>. Reason: %2
bs: Nije moguće izbrisati podkategoriju categorije <b>%1</b>.Razlog:%2

en: Unable to delete account '%1'. Cause: %2
bs: Nije moguće izbrisati račun '%1'.Uzrok:%2

en: Unable to delete category <b>%1</b>. Cause: %2
bs: Nije moguće izbrisati kategoriju <b>%1</b>.Uzrok:%2

en: Unable to delete institution: %1
bs: Nije moguće izbrisati instituciju:%1

en: Unable to delete investment: %1
bs: Nije moguće izbrisati investiciju:%1

en: Unable to delete transaction(s): %1, thrown in %2:%3
bs: Nije moguće duplicirati transakciju(e): %1, prebačeno u %2:%3

en: Unable to duplicate scheduled transaction: '%1'
bs: Nemoguće dupliciranje planirane transakcije: '%1'

en: Unable to duplicate transaction(s): %1, thrown in %2:%3
bs: Nije moguće duplicirati transakciju(e): %1, prebačeno u %2:%3

en: Unable to edit institution: %1
bs: Nije moguće urediti instituciju :%1

en: Unable to enter scheduled transaction '%1'
bs: Nemoguće pristupiti planiranoj transakciji '%1'

en: Unable to exchange category <b>%1</b> with category <b>%2</b>. Reason: %3
bs: Nemoguća razmjena kategorije <b>%1</b> sa kategorijom <b>%2</b>. Razlog: %3

en: Unable to filter account
bs: Nije moguće prečistiti korisnički račun

en: Unable to find account: %1
bs: Nije moguće pronaći račun:%1

en: Unable to generate report
bs: Ne može se generirati izvještaj

en: Unable to import %1 using %2 plugin.  The plugin returned the following error: %3
bs: Nemoguće uvesti %1 koristeći %2 dodatak. Dodatak je vratio sljedeću grešku: %3

en: Unable to import %1 using the OFX importer plugin.  This file is not the correct format.
bs: Nije moguće uvesti %1 pomoću OFX dodatka za uvoz. Datoteka nije u ispravnom formatu.

en: Unable to import template(s): %1, thrown in %2:%3
bs: Nije moguće uvesti predložak/predloške: %1, bačeno u %2:%3

en: Unable to load accounts:
bs: Nije moguće učitati korisničke račune:

en: Unable to load data, because no contact has been associated with the owner of the standard address book.
bs: Nemoguće učitavanje podataka,jer niti jedan kontakt nije usklađen sa vlasnikom standardnog adresara.

en: Unable to load schedule details
bs: Nismo u stanju ucitati detalje rasporeda.

en: Unable to map account to online account: %1
bs: Ne mogu mapirati račun na mrežni račun: %1

en: Unable to match all splits (%1)
bs: Nije moguće uskladiti sve podjele (%1)

en: Unable to match the selected transactions
bs: Nemoguće upoređivanje odabrane transakcije

en: Unable to modify account '%1'. Cause: %2
bs: Nije moguće izmjeniti račun '%1'.Uzrok :%2

en: Unable to modify budget
bs: Nije moguće izmijeniti proračun

en: Unable to modify budget: %1, thrown in %2:%3
bs: Nije moguće izmjeniti budžet.%1, prebačeno u %2:%3

en: Unable to modify payee
bs: Nemoguće urediti primaoca

en: Unable to modify scheduled transaction '%1'
bs: Nemoguća promjena planirane transakcije'%1'

en: Unable to modify tag
bs: Nemoguće izmjeniti oznaku

en: Unable to modify transaction: %1, thrown in %2:%3
bs: Nije moguće izmjeniti transakciju: %1, prebačeno u %2:%3

en: Unable to open database.
    You must use an SQL CREATE DATABASE statement before creating the tables.
    Click Help for more information.
bs: Nemoguće otvaranje baze podataka.
    Morate koristiti SQL stvaranje baze podataka izvještaja prije stvaranja tablica.
    Odaberite Pomoć za više informacija.

en: Unable to open file '%1' for writing
bs: Ne mogu otvoriti datoteku '%1' za pisanje

en: Unable to open file '%1' for writing.
bs: Nije moguće otvoriti datoteku '%1' za pisanje.

en: Unable to parse file
bs: Nije moguće raščlaniti datoteku

en: Unable to reassign payee of transaction/split
bs: Nije moguće preraspodijeliti primatelja transakcije /split

en: Unable to reassign tag of transaction/split
bs: Nije moguće ponovo dodijeliti oznaku za trasakciju/podjelu

en: Unable to remove budget: %1, thrown in %2:%3
bs: Nije moguće izmjeniti budžet.%1, prebačeno u %2:%3

en: Unable to remove payee(s)
bs: Nije moguće izbrisati primatelja(e)

en: Unable to remove scheduled transaction '%1'
bs: Nemoguće ukloniti planiranu transakciju '%1'

en: Unable to remove tag(s)
bs: Nemoguće ukloniti oznaku(oznake)

en: Unable to reset budget
bs: Nije moguće ponovo postaviti proračun

en: Unable to setup online parameters for account '%1'
bs: Nemoguće postaviti onlajn parametre za račun '%1'

en: Unable to skip scheduled transaction <b>%1</b>.
bs: Nemoguće preskočiti planiranu transakciju <b>%1</b>.

en: Unable to store institution: %1
bs: Nije moguće spasiti instituciju:%1

en: Unable to store user information: %1
bs: Nije moguće sačuvati korisničke informacije: %1

en: Unable to unmap account from online account: %1
bs: Ne mogu demapirati račun s mrežnog računa: %1

en: Unable to unmatch the selected transactions
bs: Ne mogu raspariti izabrane trasakcije

en: Unable to upload to '%1'
bs: Nije moguće učitati u '%1'

en: Unable to write changes to '%1'
bs: Nije moguće upisati izmjene u '%1'

en: Unassigned
bs: Nedodijeljena

en: Unavailable
bs: Nedostupan

en: Uncaught error. Please report the details to the developers
bs: Neuhvaćena greška. Molimo prijavite detalje programerima

en: Unexpected exception '%1' thrown in %2, line %3 caught in MyMoneyCsvWriter::write()
bs: Neočekivan izuzetak '%1' bačen iz %2, linija %3 uhvatila u MyMoneyCsvWriter::write()

en: Unexpected exception '%1' thrown in %2, line %3 caught in MyMoneyQifWriter::write()
bs: Neočekivana iznimka '%1' bačena u %2, linija %3 uhvačena u MyMoneyQifWriter::write()

en: United Arab Emirates Dirham
bs: Dirhem Ujedinjenih Arapskih Emirata

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Unknown QIF type %1
bs: Nepoznati QIF tip %1

en: Unknown XML tag %1 found in line %2
bs: Nepoznata XML oznaka %1 pronađena u liniji %2

[ctx: Unknown account number]
en: (unknown)
bs: (nepoznat)

[ctx: Unknown account provider]
en: (unknown)
bs: (nepoznat)

[ctx: Unknown account type]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: Unknown bank code]
en: (unknown)
bs: (nepoznat)

[ctx: Unknown category]
en: Unknown
bs: Nepoznata

en: Unknown command '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
bs: Nepoznata komanda '%1' u KReportsView::slotOpenUrl()

[ctx: Unknown creator of the job]
en: (unknown)
bs: (nepoznat)

en: Unknown fix level in input file
bs: Npoznat fiksni nivo u ulaznoj datoteci

[ctx: Unknown forecast method]
en: Unknown
bs: Nepoznata

[ctx: Unknown investment activity]
en: Unknown
bs: Nepoznata

[ctx: Unknown job type]
en: (unknown)
bs: (nepoznat)

en: Unknown payee
bs: Nepoznati primatelj

[ctx: Unknown payee]
en: Unknown
bs: Nepoznat

[ctx: Unknown reconcile state]
en: Unknown
bs: Nepoznat

[ctx: Unknown reconciliation state]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Unknown scheduled transaction '%1'
bs: Nepoznata planirana transakcija '%1'

[ctx: Unknown security]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: Unknown sort order]
en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Unknown view '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
bs: Nepoznat pregled '%1' u KReportsView::slotOpenUrl()

en: Unmap account...
bs: Demapiraj račun...

en: Unmounting %1
bs: Demontiranje %1

en: Untitled
bs: Neimenovano

en: Update All
bs: Nadogradi sve

en: Update Selected
bs: Nadogradi odabrano

en: Update Stock and Currency Prices
bs: Ažuriraj cijene dionica ivaluta

en: Update Stock and Currency Prices...
bs: Ažuriraj Akcije i Cijene Valuta...

en: Update account...
bs: Ažuriraj račun...

en: Update all accounts...
bs: Ažuriraj sve račune...

en: Update currency
bs: Ažuriraj valutu

[ctx: Update online accounts menu]
en: Update
bs: Ažuriraj

[ctx: Update payee]
en: Update
bs: Ažuriraj

en: Update price history
bs: Ažuriranje istorije cijena

[ctx: Update tag]
en: Update
bs: Ažuriranje

en: Uruguayan Peso
bs: Urugvajski pezos

en: Use 'Help' for more information on these options
bs: Koristi 'Pomoć' za više informacija o ovoj opciji

en: Use Enter to move between fields
bs: Koristite Enter za kretanje između polja

en: Use Finance::Quote
bs: Koristi Finance::Quote

en: Use Finance::Quote for share price quotes
bs: Koristi Finance::Quote za cijene vriednosnih papira

en: Use GPG encryption
bs: Koristite GPG šifriranje

en: Use GPG to encrypt data file
bs: Koristi GPG za šifriranje datoteke

en: Use default
bs: Koristi podrazumjevano

en: Use holiday calendar for region
bs: Koristite praznični kalendar za regiju

en: Use memos from previous transaction
bs: Koristi bilješke prethodne transakcije

en: Use payee field as provided by institution
bs: Koristite polje primatelja kako je navedeno od strane ustanove

en: Use system colors
bs: Koristite sistemske boja

en: Use system font
bs: Koristi font sistema

en: Use system fonts
bs: Koristi sistemski font

en: Use the <i>left</i> and <i>right</i> buttons to add and remove sort options. Use the <i>up</i> and <i>down</i> buttons to modify the sort order. Double-Click a selected entry to toggle the sort order between <i>ascending</i> and <i>descending</i>.
bs: Koristite <i>lijevo</i> i <i>desno</i> tipke za dodavanje i uklanjanje opcija sortiranja. Koristite <i>gore</i> i <i>dole</i>tipke za modificiranje poretka sortiranja.Dupli-klik na odabrani unos da povezivanje sa  <i>ulaz</i> and <i>izlaz</i>.

en: Use the default category for
    new transactions with this payee
bs: Koristi defaltnu kategoriju za
    novu transakciju sa ovim primaocem

en: Use the following name for the price source.
    (Click Help for further information.)
bs: Koristite slijedeci naziv za izvor cijene 
    (Pritisnite Pomoć za više informacija)

en: Use the ledger lens
bs: Koristi uvećanje knjige

en: Use this button to record this transaction
bs: Koristite ovo dugme za snimanje ove transakcije

en: Use this button to skip this transaction
bs: Koristite ovo dugme da biste preskočili ovu transakciju

en: Use this dialog to backup your data. 
    
    Please make sure you have a disk inserted and that the drive is ready. Then choose the mount point from either the Choose button or by entering the path in the available box.
    
    Click OK to perform the backup. If your system does not use an automounter, make sure you mark the checkbox below to "mount this directory before backing up."
bs: Korisitite ovaj dijalog da se kopiraju vaši podaci. Provjerite da li ste umetnuli disk i da je uređaj spreman. Zatim izabrati točku montiranja bilo dugmetom Odaberi dugme ili unosom staze u rasploživom okviru.
    Kliknite U redu za obavljanje kopiranja. Ako vaš sistem ne koristi automontiranje, provjerite jeste li označili kućicu ispod "Montirati ovaj direktorij prije kopiranja."

en: Use this dialog to enter personal information about yourself.
    
    All information is optional and is provided to personalize
    your KMyMoney file.
bs: Koristite ovaj dijaloški prozor da unesete lične podatke. 
    
    Sve informacije nisu obavezne za unošenje i unose se zbog personalizacije vase KMyMoney datoteke.

en: Use this to abort the import. Your financial data will be in the state before you started the QIF import.
bs: Koristite ovo za prekid uvoza. Vaši financijski podaci će biti u stanju prije nego što ste pokrenuli QIF uvoz.

en: Use this to accept the modified data.
bs: Koristite ovo da prihvatite modificirane podatke.

en: Use this to add a new account/category to the file
bs: Koristite ovo da dodate novi račun/kategoriju u datoteku

en: Use this to add any additional fees other than principal and interest contained in your periodical payments.
bs: Koristite ovo da dodate dodatne troškove, osim glavnice i kamate sadržanih u vašim periodičnim plaćanjima.

en: Use this to browse to the mount point.
bs: Koristite ovo za izbor tačke montiranja.

en: Use this to clear all splits of this transaction
bs: Koristite ovo za poravnanje svih razdvajanja ove transakcije

en: Use this to create a new QIF import/export profile
bs: Koristite ovo za stvaranje novog QIF uvoz/izvoz profila

en: Use this to create a new account to which the initial payment should be made
bs: Koristite ovo za stvaranje novog računa na koji je potrebno izvršiti početno plaćanje

en: Use this to create a new empty budget.
bs: Koristite ovo za kreiranje novog praznog proračuna.

en: Use this to create a new payee.
bs: Koristite ovo za kreiranje novog primatelja.

en: Use this to create a new schedule.
bs: Koristite ovo da stvorite novi raspored.

en: Use this to create a new tag.
bs: Iskoristi ovo za kreiranje nove oznake.

en: Use this to delete the selected budget.
bs: Koristite ovo za brisanje označenog proračuna.

en: Use this to delete the selected payee. You can also select multiple payees to be deleted.
bs: Koristite ovo da izbrišete odabranog primaoca. Takođe možete odabrati višestruke primaoce da budu izbrisani.

en: Use this to delete the selected tag.
bs: Iskoristi ovo za brisanje odabrane oznake.

en: Use this to discard the modified data.
bs: Koristite ovo za odbacivanje izmijenjenih podataka.

en: Use this to enter the transaction into the ledger.
bs: Koristite ovo za unos transakcije u knjigu.

en: Use this to filter out accounts
bs: Koristite ovo da filtrirate račune

en: Use this to merge multiple selected payees.
bs: Koristi ovo da spojiš višestruke odabrane primaoce.

en: Use this to move the selected item down by one position in the list.
bs: Koristite ovo za premještanje odabrane stavke na dolje za jedno mjesto na listi.

en: Use this to move the selected item up by one position in the list.
bs: Koristite ovo za premještanje odabrane stavke na gore za jedno mjesto na listi.

en: Use this to open the new account editor
bs: Koristite ovo za otvaranje novog urednika računa

en: Use this to open the profile editor
bs: Koristite ovu da otvorite uređivač profila

en: Use this to schedule the transaction for later entry into the ledger.
bs: Koristi ovo za raspoređivanje transakcija za kasniji pristup knjizi.

en: Use this to select a filename to export to
bs: Koristite ovo za odabir datoteke za izvoz

en: Use this to skip importing this transaction and proceed with the next one.
bs: Koristite ovo da preskočite unos ove transakcije i da nastavite sa sljedećom.

en: Use this to start renaming the selected budget.
bs: Koristite ovo za početak preimenovanja označenog proračuna.

en: Use this to start renaming the selected payee.
bs: Koristite ovo da počnete preimenovanje odabranog primatelja.

en: Use this to start renaming the selected tag.
bs: Iskoristi ovo za preimenovanje odabrane oznake.

en: Use this to start the export operation
bs: Koristite ovo za pokretanje operacije izvoza

en: Use this to start the import operation
bs: Koristite ovo za početak operacije uvoza

en: Use this to store the modified data.
bs: Koristite ovo za pohranu izmijenjenih podataka.

en: Use transaction notes on non-split transactions
bs: Koristi transakcijske bilješke za transakcije koje nisu razdvojene

en: User
bs: Korisnik

en: User defined
bs: Korisnički definisano

en: User identification
bs: Korisnička identifikacija

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Using the Enter key moves between the fields
bs: Korištenje tipke enter za kretanje između polja

en: Using the ledger lens shows the details for the transaction that has focus in the ledger. Usually, when using the transaction form, only a one line summary is displayed for each transaction as the details are shown in the form.
bs: Korištenje lupe finansijskih knjiga prikazuje podatke za transakciju koja ima fokus u knjizi. Obično, kada se koristi transakcijski oblik, samo jedna linija sažetka je prikazan za svaku transakciju, kao što su detalji prikazani  u obliku.

en: Uzbekistani Sum
bs: Uzbekistanski sum

en: VAT account
bs: VAT račun

en: VAT category
bs: PDV kategorija

en: VAT details
bs: PDV detalji

en: VAT percentage
bs: PDV postotak

en: Valid from:
bs: Vrijedi od:

en: Valid transaction
bs: Ispravna transakcija

en: Validity
bs: Ispravnost

en: Value
bs: Vrijednost

en: Value with missing conversion rate
bs: Vrijednost kojoj nedostaje stopa pretvorbe.

en: Vanuatu Vatu
bs: Vanatu-ov vatu

en: Variable interest rate
bs: Promjenjljiva kamatna stopa

en: Venezuelan Bolivar
bs: Venecuelski bolivar

en: Verify Import
bs: Potvrdi import

en: Vietnamese Dong
bs: Vijetnamaki dong

en: View back
bs: Pogledaj nazad

en: View forward
bs: Pogledaj naprijed

en: Viewing personal data...
bs: Prikazivanje ličnih podataka...

en: Views
bs: Pregledi

en: Visit our website
bs: Posjetite našu web stranicu

en: Void mark
bs: Oznaka praznine

[ctx: Warning 'message']
en: WARNING %1
bs: UPOZORENJE %1

[ctx: Warning message box]
en: Warning
bs: Upozoranje

en: Warning: Filtering by Category will exclude all transfers from the results.
bs: Upozorenje: Filtriranje po kategoriji će isključiti sve transfere iz rezultata.

en: We are pleased to announce a major step forward for what has been described as "the BEST personal finance manager for FREE users".
bs: Mi sa zadovoljstvom najavljujemo veliki korak naprijed za ono što je opisano kao "menadžer najboljih osobnih financija za besplatne korisnike".

en: Week
bs: Sedmica

en: Week %1
bs: Sedmica %1

en: Week %1 for year %2.
bs: Sedmica %1 za godinu %2.

en: Week XX
bs: Sedmica XX

en: Week of %1
bs: Nedjelja %1

en: Weeks
bs: Sedmice

en: Weighted Moving Average
bs: Težinski pomjerani prosjek

en: Welcome to KMyMoney
bs: Dobrodošli u KMyMoney

en: Welcome to KMyMoney!
bs: Dobrodošli u KMyMoney!

en: Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
    
    Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Disagio) are not considered as payments in this context.
bs: Je li bilo isplate tog zajma bez obzira jesu li upisani u KMyMoney ili ne?
    
    Napomena: Uplate za dobivanje kredita (npr. disagio) ne smatraju se plaćanjem u tom kontekstu.

en: What is the type of the loan?
bs: Koja je vrsta kredita?

en: What's new in KMyMoney %1
bs: Šta je novo u KMyMoney %1

en: What's new in this version
bs: Šta je novo u ovoj verziji

en: What's new in this version:
bs: Šta je novo u ovoj verziji:

en: When auto fill with previous transaction data use the memos
bs: Kada automatski popunjavate prethodne transakcije koristite bilješke

en: When should the changes become active?
bs: Kada promjena treba postati aktivna?

en: When the payment is due.
bs: Kada je vrijeme plaćanja.

en: When the payment is received.
bs: Kada je primljena uplata.

en: Whenever a new payee is detected during import of a statement, the user will be asked to assign a default category for this user when this option is selected.
bs: Svaki put kada se pronađe novi primaoc tijekom uvoza stanja, korisnik će biti pitan da se pridruži određenoj kategoriji za ovog korisnika kada je opcija odabrana.

en: Whenever the current data is saved into a local file, KMyMoney keeps the selected number of previous states of the file.
    
    Set it to 0 to turn the feature off.
bs: Kada god su trenutni podaci pohranjeni u lokalnu datoteku,KMyMoney čuva određen broj prethodnih stanja datoteke.
    Postavite na 0 da biste isključili značajku.

en: Which payments do you want to record?
bs: Koje uplate želite zabilježiti?

en: Who is the payee/payer of the loan?
bs: Ko daje/plaća kredit?

en: With previously most often used transaction for the payee
bs: Sa prethodno najćešće korištenim transakcijama za primatelja

en: Write check
bs: Napiši cek

en: Writing %1
bs: Zapisivanje %1

[ctx: XML (Filefilter)]
en: XML files
bs: XML datoteke

en: Year
bs: Godina

en: Year to date
bs: Godina do datuma

en: Year to month
bs: Godina do mjeseca

en: Yearly Budget
bs: Godišnji proračun

en: Yearly Budgeted vs Actual Graph
bs: Grafikon godišnjeg proračuna u odnosu na stvarni

en: Yearly Budgeted vs. Actual
bs: Godišnji proračun u odnosu na stvarni

en: Years
bs: Godina

en: Yes, payments were made.
bs: Da, uplate su izvršene.

en: Yes, record all payments.
bs: Da, bilježi sva plaćanja.

en: Yes, remind me when the payment is due
bs: Da, podsjeti me za rok plaćanja

en: Yesterday
bs: Juče

en: Yield
bs: Dobit

en: You are about to delete all splits of this transaction. Do you really want to continue?
bs: Planirate izbrisati sva razdvajanja ove transakcije. Da li zaista želite nastaviti?

en: You are about to delete the selected split. Do you really want to continue?
bs: Sigurni ste da želite izbrisati odabrane prekide. Da li zaista želite nastaviti?

en: You are about to finish the reconciliation of this account with a difference between your bank statement and the transactions marked as cleared.
    Are you sure you want to finish the reconciliation?
bs: Vi trebate dovršiti usklađivanje tog računa s razlikom između bankovnog izvoda i transakcija označenim kao zatvorenim.
    Jeste li sigurni da želite završiti usaglašenje?

en: You can change the configuration options at any time using the configuration dialog. Just select the <b>Configure KMyMoney...</b> option in the <b>Settings</b> menu.
bs: Možete promjeniti postavke konfiguracije svaki put koristeći konfiguracijski dijalog. Samo odaberite <b>Konfiguriraj KMyMoney...</b>opciju u <b>Postavke</b> meniju.

en: You can enter the IBAN (International Bank Account Number) into this field if you know it. Usually, people at your institution can tell you the number or it is printed on your statements.
    
    See also http://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number for more information.
    
    KMyMoney keeps this field only for documentation purposes and does not use it otherwise.
bs: Možete unijeti IBAN (International Bank Account Number) u ovom području, ako vi to znate. Obično, ljudi u vašoj ustanovi mogu vam reći broj ili je prikazan na vašim izvodima.
    
    See also http://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number for more information.
    
    KMyMoney drži ovo polje samo za dokumentaciju svrhe i ne koristiti ga na neki drugi način.

en: You can specify to encrypt the data also with the KMyMoney recover key. Only the core KMyMoney developers are in posession of the respective private key required to read back such encrypted data.<p>
    
    This mechanism is provided for the case that you have lost your key and cannot access your data anymore. With this option activated, the KMyMoney developers can decrypt the data and supply you with it in a readable form. Please be prepared, that you have to answer a few detailed questions about the contents of your data before we will send it out.
bs: Možete odrediti da šifriranje podataka i sa KMyMoney ključem oporavka. Samo određeni KMyMoney programeri su u posjedu dotičnog privatnog ključa potrebnog za očitavanje takvih šifriranih podataka. <P>
    
    Ovaj mehanizam je predviđen u slučaju da ste izgubili ključ i ne može pristupiti podacima više. Uz ovu aktiviranu opciju,  KMyMoney programeri mogu dešifrirati podatke i dati ga u čitljivom obliku. Molimo budite spremni da ćete morati odgovoriti na nekoliko detaljna pitanja o sadržaju vaših podatka prije nego što ćemo ih poslati.

en: You cannot import GnuCash data into an existing file. Do you wish to save this file?
bs: Ne možete uvesti GnuCash podatke u postojeću datoteku. Da li želite spasiti ovu datoteku?

en: You have closed this account. It remains in the system because you have transactions which still refer to it, but it is not shown in the views. You can make it visible again by going to the View menu and selecting <b>Show all accounts</b> or by deselecting the <b>Do not show closed accounts</b> setting.
bs: Vi ste zatvorili ovaj račun. On ostaje u sustavu jer imate transakcije koja još uvijek se odnose na njega, ali to nije prikazano u pogledima. Možete ga napraviti vidljivim opet ako na izborniku Pogled, a odabirom <b> Prikaži sve račune </b> ili deselektiranjem <b> Ne pokazuj zatvorene račune </b> postavke.

en: You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 day. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG). | You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 days. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG).
bs[0]: Vi ste konfigurisali KMyMoney da koristi GPG kako bi zaštitili svoje podatke i šifriranje podataka i sa KMyMoney ključ za oporavak. Ovaj ključ će uskoro isteći za %1 dan. Ažurirajte ključ iz keyservera koristeći svoj GPG frontend (npr KGpg-).
bs[1]: Vi ste konfigurisali KMyMoney da koristi GPG kako bi zaštitili svoje podatke i šifriranje podataka i sa KMyMoney ključ za oporavak. Ovaj ključ će uskoro isteći za %1 dana. Ažurirajte ključ iz keyservera koristeći svoj GPG frontend (npr KGpg-).
bs[2]: Vi ste konfigurisali KMyMoney da koristi GPG kako bi zaštitili svoje podatke i šifriranje podataka i sa KMyMoney ključ za oporavak. Ovaj ključ će uskoro isteći za %1 dana. Ažurirajte ključ iz keyservera koristeći svoj GPG frontend (npr KGpg-).

en: You have entered a scheduled transaction date of <b>%1</b>.  Because the scheduled transaction was last paid on <b>%2</b>, KMyMoney will automatically adjust the scheduled transaction date to the next date unless the last payment date is reset.  Do you want to reset the last payment date?
bs: Unijeli ste datum raspoređene transakcije <b>%1</b>.  Pošto je raspoređena transakcija zadnji put plaćena <b>%2</b>, KMyMoney će se automatski prilagoditi rasporedni datum transakcije do sljedećeg dana, osim ako zadnji datum plaćanja resetira.  Želite li resetovati zadnji datum plaćanja?

en: You have entered budget values using a different base which would result in a monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
bs: Unijeli ste budžetske vrijednosti koristeći različitu bazu što će rezultirati u mjesečnom budžetu za <b>%1</b>. Da li se ova vrijednost koristi za popunjavanje mjesečnog budžeta?

en: You have entered budget values using a different base which would result in a yearly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
bs: Unijeli ste budžetske vrijednosti koristeći različitu bazu što će rezultirati u godišnjem budžetu za <b>%1</b>. Da li se ova vrijednost koristi za popunjavanje mjesečnog budžeta?

en: You have entered budget values using a different base which would result in an individual monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budgets?
bs: Unijeli ste budžetske vrijednosti koristeći različitu bazu što će rezultirati u individualnom mjesečnom budžetu za <b>%1</b>. Da li se ova vrijednost koristi za popunjavanje mjesečnog budžeta?

en: You have entered mis-matching information. Please backup to the appropriate page and update your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
bs: Unijeli ste neslagajuće informacije. Molimo idite na odgovarajuću stranicu i ažurirajte svoje vrijednosti ili ostaviti praznu vrijednost da pustite da KMyMoney izračuna za vas

en: You have entered mis-matching information. Please modify your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
bs: Unijeli ste neodgovarajueće  informacije. Molim Vas izmjenite cifre ili ostavite jednu vrijednost praznu da KMyMoney izračuna za Vas.

en: You have not specified a name.
    Please fill in this field.
bs: Niste unijeli naziv. Molimo ispunite ovo polje.

en: You have previously postponed the reconciliation of this account. If you have entered charges or interests the last time you started reconciling this account you can modify these in the ledger later on.
    
    It is important, that you continue with the same statement you used when you postponed the reconciliation.
    
    All information you have entered into this wizard will be shown and all transactions that you already cleared are marked with a 'C'.
bs: Već imate predhodno odgođeno usklađenje za ovaj korisnički račun. Ako ste unijeli troškove ili kamate posljednji put kada ste pokretali usklađenje za ovaj korisniđki račun podatke možete modifikovati u glavnoj knjizi kasnije.
    Važno je, da  nastavite sa istim izvodom koji ste koristili u odgađanju usklađenja. 
    
    Sve informacije koje ste unosili u ovom čarobnjaku (vodiču) će biti prikazane i sve transakcije koje ste vec poravnali će bit označene sa 'C'.

en: You have selected to record only payments from the beginning of this year. Since prior transactions will not be recorded, you need to supply the balance of the loan on January 1st of this year.
bs: Odabrali ste zabilježiti samo uplate od početka ove godine. Kako prethodne transakcije neće biti zabilježene, morate dostaviti stanje zajma prvog januara ove godine.

en: You have selected to suppress the display of unused categories in the KMyMoney configuration dialog. The category you just created will therefore only be shown if it is used. Otherwise, it will be hidden in the accounts/categories view.
bs: Odabrali ste deaktiviranje prikaza neiskorištenih kategorija u dijaloškom prozoru KMyMoney konfiguracije. Kategorija, koju ste upravo stvorili, stoga će biti prikazana samo ako se koristi. Inače će biti skrivena u pogledu računi/kategorije.

en: You have started KMyMoney for the first time on this computer. Before this program can help you to manage your finances, it needs to collect some data from you.<p>
    
    On the next few pages you will be guided through the steps necessary to setup the program. This will happen only once.
bs: Pokrenuli ste KMyMoney prvi put na ovom računaru. Ovaj program može vam pomoći sa upravljenjem financija, no prije toga treba pokupiti neke podatke od vas.<p>
    Na sljedećih par stranica prolazit će te kroz potrebne korake za postavku ovog programa, Ovo će se desiti samo jednom.

en: You must first select a KMyMoney file before you can import a statement.
bs: Da bi mogli uvesti izvještaj morate označiti KMyMoney datoteku.

en: You must select an account, create a new one, or press the <b>Abort</b> button.
bs: Morate odabrati račun, kreirati novi, ili pritisnuti na <b>Prekini</b> dugme.

en: You must select or create a category.
bs: Morate odabrati ili kreirati kategoriju.

en: You must select or create an account.
bs: Morate odabrati ili kreirati korisnički račun.

en: You need to assign a category to this split before it can be entered.
bs: Morate dodijeliti kategoriju ovom dijelu prije nego što se može unijeti.

en: You selected to extract the payee from the memo field but did not supply a regular expression for payee and memo extraction. The option will not be activated.
bs: Odabrali za izdvajanje primatelja iz memo polja, ali niste dali regularni izraz za primatelja i  vađenje memo polja. Opcija neće biti aktiviran.

en: You selected, that payments have already been made towards this loan. This requires you to enter the loan amount exactly as found on your last statement.
bs: Odabrali ste, da su plaćanja već napravljena prema ovom kreditu. To zahtijeva od vas da unesete iznos kredita tačno onako kako se nalazi na vašem zadnjem izvodu.

en: You try to map a brokerage account to an online account. This is usually not advisable. In general, the investment account should be mapped to the online account. Please cancel if you intended to map the investment account, continue otherwise
bs: Možete pokušati preslikati brokerski račun na online račun. To obično nije poželjno. U principu, investicioni račun treba mapirati na online račun. Molimo otkazati ako namjeravate mapirati investicijski račun, inače nastavite

en: Your Financial Summary
bs: Vaš finansijski sazetak

en: Your bank returned warnings when signing on
bs: Vaša banka je vratila upozorenja prilikom prijavljivanja

en: Your budgets
bs: Vaši budžeti

en: Your entry:
bs: Vaš unos:

en: Your fiscal year starts on
bs: Vaša fiskalna godina počinje

en: Your key
bs: Vaša tipka

en: Your main currency seems to be %1 (%2); do you want to set this as your base currency?
bs: Vaša glavna valuta je %1 (%2); da li želite postaviti ovo kao svoju osnovnu valutu?

en: Your name:
bs: Vaše ime:

en: Your payees
bs: Vaši primatelji

en: Your previous selection was "%1". If you select another option, KMyMoney will dismiss the changes you have just entered. Do you wish to proceed?
bs: Vaš prethodni odabir je bio "%1". Ako odaberete drugu opciju, KMyMoney će odbaciti promjene koje ste upravo unijeli. želite li nastaviti?

en: Your tags
bs: Vaše oznake

en: Zambian Kwacha
bs: Zambijska Kvacha

en: Zimbabwe Dollar
bs: Zimbabveanski dolar

en: Zip code
bs: Poštanski broj

en: [Empty Payee]
bs: [Prazan primalac]

en: [No Tag]
bs: [Bez taga]

en: [Split Transaction]
bs: Podijeli transakciju

en: _Dividend
bs: _Udio

en: _Fees
bs: _Naknade

[ctx: abbreviation of 'day', 'month', 'year',]
en: d m y
bs: d m g

[ctx: abbreviation of 'month', 'day', 'year',]
en: m d y
bs: m d g

[ctx: abbreviation of 'year', 'month', 'day'.]
en: y m d
bs: g m d

en: account
bs: račun

[ctx: account name]
en: Name:
bs: Naziv:

en: additional names for asset account
bs: dodatni nazivi za račun imovine

en: additional names for cash account
bs: dodatni nazivi za gotovinski račun

en: additional names for checking account
bs: dodatna imena za provjeru računa

en: additional names for credit card account
bs: dodatna imena za račun kreditne kartice

en: additional names for invoice accounts
bs: dodatna imena za fakture računa

en: additional names for opening balance payee
bs: dodatna imena za otvaranje bilance primatelja

en: apostrophe (')
bs: apostrof (')

en: borrowed
bs: posuđeno

en: calculate
bs: izračunati

en: category
bs: kategorija

en: colon (:)
bs: dvotačka (:)

[ctx: column containing fee field]
en: Fee Column
bs: Kolona provizija

[ctx: column containing investment type/action field]
en: Type/Action
bs: Vrsta/Akcija

[ctx: column containing payee or description field]
en: Payee/Description
bs: Primalac/Opis

[ctx: column for monetary value]
en: Amount
bs: Iznos

en: columns starting at column
bs: kolone s početkom u koloni

en: comma (,)
bs: zarez (,)

[ctx: create new institution]
en: New...
bs: Novo...

[ctx: date format to use]
en: Date format
bs: Format datuma

[ctx: default price mode]
en: (default)
bs: (podrazumjevano)

en: default style sheet
bs: podrazumijevani stil stranice

[ctx: description of investment activity]
en: Add Shares
bs: Dodaj dionice

[ctx: description of investment activity]
en: Buy Shares
bs: Kupi dionice

[ctx: description of investment activity]
en: Dividend
bs: Dividende

[ctx: description of investment activity]
en: Reinvest Dividend
bs: Reinvestiraj Dividende

[ctx: description of investment activity]
en: Remove Shares
bs: Ukloni dionice

[ctx: description of investment activity]
en: Sell Shares
bs: Prodaj dionice

en: digits
bs: cifara

en: do not globally catch uncaught exceptions
bs: ne hvataj globalno neuhvaćene izuzetke

en: do not open last used file
bs: ne otvaraj zadnju korištenu datoteku

en: dot (.)
bs: tačka (.)

en: dump the names of all defined KAction objects to stdout and quit
bs: izvadi imena svih definiranih KAction objekata na izlaz i zatvori

en: enable performance timers
bs: omogući izvedbu brojača

en: file to open
bs: datoteka za otvaranje

[ctx: from (amount)]
en: from
bs: od

[ctx: from (number)]
en: from
bs: od

[ctx: header of the budget name column]
en: Name
bs: Ime

en: iCalendar file
bs: iCalendar datoteka

en: in reverse order.
bs: u obrnutom poretku.

[ctx: institution name column]
en: Name:
bs: Naziv:

en: interest rate
bs: kamatna stopa

en: it is empty
bs: prazno je

en: it is not a plain file
bs: nije obična datoteka

en: it is not readable
bs: nije čitljivo

[ctx: label for status combo]
en: Stat&us
bs: &Status

en: language to be used
bs: jezik koji se koristi

en: lend
bs: kreditiranje

en: maximum number of items in diagram legends
bs: maksimalna broj stavki na dijagramskim legendama

en: method
bs: metoda

en: minutes
bs: minute

en: n of n
bs: n od n

[ctx: name of the security]
en: Name
bs: Ime

en: not assigned
bs: nije dodijeljena

[ctx: noun, conversion fraction/multiplier to use to make compatible the csv pricing with KMM pricing.]
en: Price Fraction
bs: Dijeljenje cijene

en: on due date
bs: na datum dospijeća

en: on reception
bs: na prijemu

en: one month | %1 months
bs[0]: %1 mjesec
bs[1]: %1 mjeseca
bs[2]: %1 mjeseci

en: one payment | %1 payments
bs[0]: %1 plaćanje
bs[1]: %1 plaćanja
bs[2]: %1 plaćanja

en: one year | %1 years
bs[0]: %1 godina
bs[1]: %1 godine
bs[2]: %1 godina

en: or Security Name
bs: ili Ime Osiguranja

en: principal and interest
bs: glavnice i kamate

[ctx: punctuation mark used as field delimiter]
en: Text Delimiter
bs: Tekst razgraničavač

en: quote (")
bs: navodnici (")

[ctx: replacement for institution or account w/o name]
en: (unnamed)
bs: (neimenovano)

en: rows starting at row
bs: redovi s početkom u redu

[ctx: select if fee is a percentage (not value)]
en: Fee is  Percentage
bs: Naknada je u postotku

en: semiColon (;)
bs: tačkazarez (;)

en: splitAmount
bs: splitIznos

en: splitCategory
bs: splitKategorija

en: splitMemo
bs: splitBilješka

en: term
bs: termin

en: text
bs: tekst

[ctx: the number of the column containing error]
en: Type/action column
bs: Vrsta/radnja kolona

[ctx: to (amount)]
en: to
bs: za

[ctx: to (number)]
en: to
bs: do

en: turn on program traces
bs: uključiti programske tragove

[ctx: type of graphic chart]
en: Bar
bs: Traka

[ctx: type of graphic chart]
en: Line
bs: Red

[ctx: type of graphic chart]
en: Pie
bs: Pita

[ctx: type of graphic chart]
en: Ring
bs: Prsten

[ctx: type of graphic chart]
en: Stacked Bar
bs: Naslagani

[ctx: verb, Select column containing date field]
en: Select column containing date field
bs: Odaberite stupac koji sadrži polje datuma

en: when the payment is due
bs: kada dospijeva plaćanje

en: when the payment is received
bs: kada je uplata primljena

en: will be calculated
bs: će se izračunati

[ctx: x transactions have been added]
en:     %1 added |     %1 added
bs[0]:     %1 dodat
bs[1]:     %1 dodata
bs[2]:     %1 dodatih

[ctx: x transactions have been created]
en:     %1 created |     %1 created
bs[0]:     %1 kreiran
bs[1]:     %1 kreirana
bs[2]:     %1 kreirana
