kdeqt - en to ca@valencia translation catalogue (1850 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
ca@valencia: «%1» no pot operar sobre «%2»

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
ca@valencia: «%1» duplica un nom de rol previ i es desactivarà.

en: "%1": no such directory
ca@valencia: «%1»: el directori no existeix

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
ca@valencia: «%1.%2» no és disponible a causa del versionat de components.

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
ca@valencia: «%1.%2» no és disponible en %3 %4.%5.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
ca@valencia: %1 ja existeix.
    Voleu sobreescriure'l?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
ca@valencia: %1 i %2 coincideixen amb l'inici i el final d'una línia.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
ca@valencia: L'atribut %1 a %2 ha de tindre l'ús %3 com en el tipus base %4.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
ca@valencia: L'atribut %1 en el tipus complex derivat ha de ser %2 com en el tipus base.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 conté un contingut no vàlid: {%3} no és cap valor de tipus %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 conté un contingut no vàlid: {%3}.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 té un valor superior a l'atribut %3.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 ha de ser %3 o %4.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 ha de contindre %3, %4 o una llista d'URI.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 ha de contindre %3 o els altres valors.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 ha de tindre un valor de %3 o %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 ha de tindre un valor de %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 ha de tindre el valor %3 perquè s'ha indicat l'atribut %4.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
ca@valencia: L'atribut %1 de l'element %2 no ha de ser %3.

en: %1 cannot be retrieved
ca@valencia: %1 no s'ha pogut recuperar

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
ca@valencia: %1 no pot tindre un tipus de base complex que tinga un %2.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
ca@valencia: %1 conté la faceta %2 amb dades no vàlides: %3.

en: %1 contains invalid data.
ca@valencia: %1 conté dades no vàlides.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
ca@valencia: %1 conté octets que estan desactivats en la codificació requerida %2.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
ca@valencia: L'element %1 %2 no és una restricció vàlida de l'element %3 al qual redefineix: %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
ca@valencia: L'element %1 no pot tindre l'atribut %2 amb un valor diferent de %3 o %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
ca@valencia: L'element %1 no pot tindre l'atribut %2 amb un valor diferent de %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
ca@valencia: L'element %1 no té l'atribut %2 ni l'element fill %3.

en: %1 element is not allowed in this context.
ca@valencia: L'element %1 no està permés en este context.

en: %1 element is not allowed in this scope
ca@valencia: L'element %1 no està permés en este àmbit

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
ca@valencia: No es permet l'element %1 dins l'element %2 si està present l'atribut %3.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
ca@valencia: No es permet que l'element %1 tinga el mateix valor d'atribut %2 que l'espai de noms de destinació %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
ca@valencia: L'element %1 ha de tindre l'atribut %2 o %3 o %4 com a element fill.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
ca@valencia: L'element %1 ha de tindre l'atribut %2 o %3.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
ca@valencia: L'element %1 no ha de tindre els atributs %2 i %3 junt.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
ca@valencia: L'element %1 requereix l'atribut %2 o %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
ca@valencia: L'element %1 amb l'element fill %2 no ha de tindre un atribut %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
ca@valencia: No es permet l'element %1 sense l'atribut %2 dins l'esquema sense cap espai de noms de destinació.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
ca@valencia: La faceta %1 i la faceta %2 no poden aparèixer juntes.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
ca@valencia: La faceta %1 no pot ser %2 si la faceta %3 del tipus base és %4.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
ca@valencia: La faceta %1 no pot ser %2 o %3 si la faceta %4 del tipus base és %5.

en: %1 facet collides with %2 facet.
ca@valencia: La faceta %1 col·lideix amb la faceta %2.

en: %1 facet contains invalid regular expression
ca@valencia: La faceta %1 conté una expressió regular no vàlida

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
ca@valencia: La faceta %1 conté un valor no vàlid %2: %3.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
ca@valencia: La faceta %1 ha de ser igual o més gran que la faceta %2 del tipus base.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
ca@valencia: La faceta %1 ha de ser més gran que la faceta %2 del tipus base.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
ca@valencia: La faceta %1 ha de ser més gran o igual que la faceta %2 del tipus base.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
ca@valencia: La faceta %1 ha de ser inferior a la faceta %2 del tipus base.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
ca@valencia: La faceta %1 ha de ser inferior a la faceta %2.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
ca@valencia: La faceta %1 ha de ser inferior o igual que la faceta %2 del tipus base.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
ca@valencia: La faceta %1 ha de ser inferior o igual que la faceta %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
ca@valencia: La faceta %1 ha de tindre el mateix valor que la faceta %2 del tipus base.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
ca@valencia: %1 té un nombre diferent de camps a la restricció d'identitat %2 que la referencia.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
ca@valencia: %1 té l'atribut comodí però el seu tipus base %2 no el té.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
ca@valencia: %1 té una herència en bucle en el seu tipus base %2.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
ca@valencia: %1 és un directori.
    Per favor, seleccioneu un nom de fitxer diferent.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
ca@valencia: %1 és un tipus complex. No és possible la conversió a tipus complexos. Malgrat això, la conversió a tipus atòmics com %2 funciona.

en: %1 is an invalid %2
ca@valencia: %1 és un %2 no vàlid

en: %1 is an invalid encoding name.
ca@valencia: %1 no és un nom de codificació vàlid.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
ca@valencia: %1 és un indicador no vàlid per a expressions regulars. Els indicadors vàlids són:

en: %1 is an invalid namespace URI.
ca@valencia: %1 no és un URI d'espai de noms vàlid.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
ca@valencia: %1 és un patró no vàlid d'expressió regular: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
ca@valencia: %1 és un nom de mode de plantilla no vàlid.

en: %1 is an unknown schema type.
ca@valencia: %1 és un tipus d'esquema desconegut.

en: %1 is an unsupported encoding.
ca@valencia: %1 és una codificació no admesa.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
ca@valencia: %1 no és un caràcter XML 1.0 vàlid.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
ca@valencia: %1 no és un nom vàlid per a una instrucció de procés.

en: %1 is not a valid numeric literal.
ca@valencia: %1 no és un literal numèric vàlid.

en: %1 is not a whole number of minutes.
ca@valencia: %1 no és un nombre enter de minuts.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
ca@valencia: No està permés que %1 derivi des de %2 per una extensió, ja que el darrer s'ha definit com a final.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
ca@valencia: No es permet que %1 derivi des de %2 per llista, ja que el darrer es defineix com a final.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
ca@valencia: No està permés que %1 derivi des de %2 per una restricció, ja que el darrer s'ha definit com a final.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
ca@valencia: No està permés que %1 derivi de %2 per unió perquè este darrer es defineix com a final.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
ca@valencia: No es permet que %1 tinga un tipus de membre amb el mateix nom que ell mateix.

en: %1 is not allowed to have any facets.
ca@valencia: No està permés que %1 tinga cap faceta.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
ca@valencia: %1 no és un tipus atòmic. La conversió només és possible a tipus atòmics.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
ca@valencia: %1 no és dins l'àmbit de les declaracions d'atribut. Tingueu en compte que la funcionalitat d'importació d'esquema no està admesa.

en: %1 is not valid according to %2.
ca@valencia: %1 no és vàlid, d'acord amb %2.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
ca@valencia: %1 no és vàlid com a valor de tipus %2.

en: %1 matches newline characters
ca@valencia: %1 coincideix amb els caràcters de línia nova

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
ca@valencia: %1 ha d'anar seguit per %2 o %3, no al final de la cadena de substitució.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
ca@valencia: El %1 del comodí derivat no és una restricció vàlida del %2 del comodí base

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
ca@valencia: L'atribut %1 o %2 de la referència %3 no concorda amb l'atribut de la declaració %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
ca@valencia: %1 fa referència a la restricció d'identitat %2 que no és un element %3 ni %4.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
ca@valencia: %1 fa referència a un element %2 o %3 de %4.

en: %1 was called.
ca@valencia: S'ha invocat a %1.

en: %1, %2 not defined
ca@valencia: %1, %2 sense definir

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
ca@valencia: Les facetes %1, %2, %3, %4, %5 i %6 no es permeten quan deriven per llista.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
ca@valencia: %1: no existeix el fitxer de claus de el UNIX

en: %1: already exists
ca@valencia: %1: ja existeix

en: %1: bad name
ca@valencia: %1: nom incorrecte

en: %1: create size is less then 0
ca@valencia: %1: la mida de creació és inferior a 0

en: %1: doesn't exist
ca@valencia: %1: no existeix

en: %1: doesn't exists
ca@valencia: %1: no existeix

en: %1: ftok failed
ca@valencia: %1: ha fallat el «ftok»

en: %1: invalid size
ca@valencia: %1: mida no vàlida

en: %1: key is empty
ca@valencia: %1: la clau és buida

en: %1: not attached
ca@valencia: %1: no s'ha adjuntat

en: %1: out of resources
ca@valencia: %1: sense recursos

en: %1: permission denied
ca@valencia: %1: s'ha denegat el permís

en: %1: size query failed
ca@valencia: %1: ha fallat la consulta de la mida

en: %1: system-imposed size restrictions
ca@valencia: %1: restriccions de mida imposades pel sistema

en: %1: unable to lock
ca@valencia: %1: no s'ha pogut bloquejar

en: %1: unable to make key
ca@valencia: %1: no s'ha pogut crear la clau

en: %1: unable to set key on lock
ca@valencia: %1: no s'ha pogut establir la clau del bloqueig

en: %1: unable to unlock
ca@valencia: %1: no s'ha pogut desbloquejar

en: %1: unknown error %2
ca@valencia: %1: error desconegut %2

en: &Cancel
ca@valencia: &Cancel·la

en: &Close
ca@valencia: &Tanca

en: &Copy
ca@valencia: &Copia

en: &Find in Script...
ca@valencia: &Cerca en l'script...

en: &Finish
ca@valencia: &Acaba

en: &Font
ca@valencia: &Tipus de lletra

en: &Help
ca@valencia: A&juda

en: &Move
ca@valencia: &Mou

en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

en: &Next
ca@valencia: &Següent

en: &Next >
ca@valencia: &Següent >

en: &Options <<
ca@valencia: &Opcions <<

en: &Options >>
ca@valencia: &Opcions >>

en: &Paste
ca@valencia: &Enganxa

en: &Print
ca@valencia: Im&primeix

en: &Redo
ca@valencia: &Refés

en: &Restore
ca@valencia: &Restaura

en: &Select All
ca@valencia: &Selecciona-ho tot

en: &Size
ca@valencia: &Mida

en: &Step up
ca@valencia: Avan&t

en: &Underline
ca@valencia: &Subratllat

en: &Undo
ca@valencia: &Desfés

en: &Unshade
ca@valencia: &Desplega

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
ca@valencia: L'atribut «%1» conté un contingut «QName» no vàlid: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
ca@valencia: «%1» és un objecte ELF no vàlid (%2)

en: '%1' is not an ELF object
ca@valencia: «%1» no és cap objecte ELF

en: '%1' is not an ELF object (%2)
ca@valencia: «%1» no és cap objecte ELF (%2)

en: (Untitled)
ca@valencia: (sense títol)

en: , but got '
ca@valencia: , però s'ha trobat '

en: - %1 is not a namespace
ca@valencia: - %1 no és cap espai de noms

en: - nested namespaces not allowed
ca@valencia: - no es permet la imbricació dels espais de noms

en: 0.125x
ca@valencia: 0,125x

en: 0.1x
ca@valencia: 0,1x

en: 0.25x
ca@valencia: 0,25x

en: 0.5x
ca@valencia: 0,5x

en: < &Back
ca@valencia: < &Endarrere

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
ca@valencia: <b>No es pot usar el nom «%1».</b><p>Proveu-ho amb un altre nom, amb menys caràcters o sense signes de puntuació.

en: <empty>
ca@valencia: <buit>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
ca@valencia: <h3>Quant a les Qt</h3><p>Este programa utilitza la versió %1 de les Qt.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
ca@valencia: <html>S'està canviant al dispositiu de reproducció d'àudio <b>%1</b><br/>, que tenia una preferència més alta o estava configurat específicament per a este flux.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
ca@valencia: <html>S'està canviant al dispositiu de reproducció d'àudio <b>%1</b><br/>, que acaba d'estar disponible i té una preferència més alta.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
ca@valencia: <html>El dispositiu de reproducció d'àudio <b>%1</b> no funciona.<br/>Es recorre a <b>%2</b>.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
ca@valencia: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Busca donant la volta

en: <p>Qt is a C++ toolkit for cross-platform application development.</p><p>Qt provides single-source portability across all major desktop operating systems. It is also available for embedded Linux and other embedded and mobile operating systems.</p><p>Qt is available under three different licensing options designed to accommodate the needs of our various users.</p><p>Qt licensed under our commercial license agreement is appropriate for development of proprietary/commercial software where you do not want to share any source code with third parties or otherwise cannot comply with the terms of the GNU LGPL version 3 or GNU LGPL version 2.1.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 3 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 3.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 2.1 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 2.1.</p><p>Please see <a href="http://%2/">%2</a> for an overview of Qt licensing.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd and other contributors.</p><p>Qt and the Qt logo are trademarks of The Qt Company Ltd.</p><p>Qt is The Qt Company Ltd product developed as an open source project. See <a href="http://%3/">%3</a> for more information.</p>
ca@valencia: <p>Les Qt són un conjunt d'eines C++ pel desenvolupament d'aplicacions multiplataforma.</p><p>Les Qt proporcionen portabilitat amb un codi font únic entre els principals sistemes operatius d'escriptori. Les Qt també són disponibles per a Linux incrustat i sistemes operatius mòbils.</p><p>Les Qt estan disponibles en tres opcions de llicència diferents dissenyades per a adaptar-se a les necessitats dels diversos usuaris. </p><p>Les Qt llicenciades sota el nostre acord de llicència comercial són apropiades per al desenvolupament de programari propietari/comercial a on no voleu compartir cap codi font amb terceres parts o no podeu complir amb els termes de la versió 3 de la GNU LGPL o de la versió 2.1 de la GNU LGPL.</p><p>Les Qt llicenciades sota la versió 3 de la GNU LGPL són apropiades per al desenvolupament d'aplicacions Qt proporcionades perquè pugueu complir amb els termes i condicions de la versió 3 de la GNU LGPL.</p><p>Les Qt llicenciades sota la versió 2.1 de la LGPL de la GNU són apropiades per al desenvolupament d'aplicacions Qt quan podeu complir amb els termes de la versió 2.1 de la GNU LGPL.</p><p>Per favor, vegeu <a href="http://%2/">%2</a> per a un resum de les llicències de les Qt.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd i altres col·laboradors.</p><p>Les Qt i el logotip Qt són marques comercials de The Qt Company Ltd.</p><p>Les Qt són un producte de The Qt Company Ltd desenvolupat com un projecte de codi font obert. Vegeu <a href="http://%3/">%3</a> per a més informació.</p>

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu sobreescriure'l?</qt>

en: A comment cannot contain %1
ca@valencia: Un comentari no pot tindre %1

en: A comment cannot end with a %1.
ca@valencia: Un comentari no pot acabar amb un %1.

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
ca@valencia: S'ha trobat un constructor que només està desactivat en el llenguatge actual (%1).

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
ca@valencia: Cal una declaració d'espai de noms per defecte abans de les declaracions de funció, variable i opció.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
ca@valencia: Un constructor d'element directe no està ben format. %1 finalitza amb %2.

en: A function already exists with the signature %1.
ca@valencia: Ja existeix una funció amb la signatura %1.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
ca@valencia: No es pot avaluar directament un mòdul de biblioteca. Ha d'importar-se des d'un mòdul principal.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
ca@valencia: No es pot declarar un paràmetre en una funció que siga un túnel.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
ca@valencia: Un predicat posicional ha d'avaluar a un valor numèric simple.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
ca@valencia: No s'ha trobat el còdec requerit. Heu d'instal·lar els còdecs següents per a reproduir este contingut: %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
ca@valencia: Una funció de full d'estils ha de tindre un nom prefixat.

en: A template with name %1 has already been declared.
ca@valencia: Ja s'ha declarat una plantilla amb el nom %1.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
ca@valencia: Un valor de tipus %1 no pot ser un predicat. Un predicat ha de ser un tipus numèric o un tipus de valor booleà efectiu.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
ca@valencia: Un valor de tipus %1 no pot tindre un valor booleà efectiu.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
ca@valencia: Un valor de tipus %1 ha de tindre un nombre senar de dígits. El valor %2 no ho té.

en: A variable with name %1 has already been declared.
ca@valencia: Ja s'ha declarat una variable amb el nom %1.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
ca@valencia: Un desplaçament de zona ha d'estar a l'interval %1..%2 inclosos. %3 està fora de l'interval.

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
ca@valencia: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 polzades)

en: About Qt
ca@valencia: Quant a Qt

en: Access denied
ca@valencia: S'ha denegat l'accés

en: Actions
ca@valencia: Accions

en: Activate
ca@valencia: Activa

en: Activate the tab
ca@valencia: Activa la pestanya

en: Activates the program's main window
ca@valencia: Activa la finestra principal del programa

en: Address type not supported
ca@valencia: Tipus d'accés no admés

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Alias property exceeds alias bounds
ca@valencia: La propietat de l'àlies excedeix els límits de l'àlies

en: Aliases: %1
ca@valencia: Àlies: %1

en: Align Left
ca@valencia: Alinea a l'esquerra

en: Align Right
ca@valencia: Alinea a la dreta

[ctx: All other platforms]
en: Folder
ca@valencia: Carpeta

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
ca@valencia: Drecera

[ctx: All other platforms]
en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Already exists
ca@valencia: Ja existeix

en: Ambiguous %1 not handled
ca@valencia: No s'ha gestionat un %1 ambigu

en: Ambiguous rule match.
ca@valencia: Coincidència de regla ambigua.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
ca@valencia: Un atribut %1 ha de tindre un vàlid %2 com a valor, que %3 no ho és.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
ca@valencia: Ja s'ha declarat un atribut %1 amb valor %2.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
ca@valencia: Ja s'ha declarat un argument amb el nom %1. Cada nom d'argument ha de ser únic.

en: An attribute by name %1 has already been created.
ca@valencia: Ja s'ha creat un atribut amb el nom %1.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
ca@valencia: Un node d'atribut no pot ser fill d'un node de document. Llavors, l'atribut %1 està fora de lloc.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
ca@valencia: Ja ha aparegut un atribut amb el nom %1 en este element.

en: Animation is an abstract class
ca@valencia: L'animació és una classe abstracta

en: Another socket is already listening on the same port
ca@valencia: Ja hi ha un altre sòcol escoltant en el mateix port

en: Application is an abstract class
ca@valencia: L'aplicació és una classe abstracta

en: Apply
ca@valencia: Aplica

en: Apply Changes to Document
ca@valencia: Aplica els canvis al document

en: Apply Changes to QML Viewer
ca@valencia: Aplica els canvis al visor del QML

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
ca@valencia: Com a mínim ha d'aparèixer un element %1 com a fill de %2.

en: At least one %1-element must occur before %2.
ca@valencia: Com a mínim un element %1 ha d'estar abans de %2.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
ca@valencia: Com a mínim ha d'estar present un element %1 dins de %2.

en: At least one component must be present.
ca@valencia: Com a mínim ha d'estar present un component.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
ca@valencia: Com a mínim s'ha d'indicar un mode en l'atribut %1 de l'element %2.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
ca@valencia: Com a mínim ha d'aparèixer un component horari després del delimitador %1.

en: Attached properties cannot be used here
ca@valencia: Les propietats adjuntes no es poden utilitzar ací

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
ca@valencia: S'intenta usar un sòcol IPv6 en una plataforma que no admet IPv6

en: Attribute %1 already defined.
ca@valencia: L'atribut %1 ja està definit.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
ca@valencia: Els atributs %1 i %2 són mútuament excloents.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
ca@valencia: L'atribut %1 no es pot serialitzar perquè apareix al nivell superior.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
ca@valencia: L'atribut %1 no pot aparèixer en l'element %2. Es permet %3, %4, i els atributs estàndard.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
ca@valencia: L'atribut %1 no pot aparèixer en l'element %2. Es permet %3, i els atributs estàndard.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
ca@valencia: L'atribut %1 no pot aparèixer en l'element %2. Només es permet %3, i els atributs estàndard.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
ca@valencia: L'atribut %1 no pot aparèixer en l'element %2. Només poden aparèixer els atributs estàndard.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
ca@valencia: L'atribut %1 no pot tindre el valor %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
ca@valencia: L'atribut %1 conté un contingut no vàlid.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
ca@valencia: L'atribut %1 conté dades no vàlides: %2.

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
ca@valencia: L'atribut %1 no concorda amb l'atribut comodí.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
ca@valencia: L'atribut %1 del tipus base falta en el tipus derivat.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
ca@valencia: L'atribut %1 té una restricció de valor però un tipus que hereta de %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
ca@valencia: L'atribut %1 en el tipus complex derivat ha de tindre el valor de restricció %2 com en el tipus base.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
ca@valencia: L'atribut %1 en el tipus complex derivat ha de tindre el valor de restricció %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
ca@valencia: L'atribut %1 en el tipus complex derivat ha de tindre el mateix valor de restricció %2 com en el tipus base.

en: Attribute group %1 already defined.
ca@valencia: El grup d'atributs %1 ja està definit.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
ca@valencia: El grup d'atributs %1 conté l'atribut %2, el qual té una restricció de valor però un tipus que hereta de %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
ca@valencia: El grup d'atributs %1 conté dues vegades l'atribut %2.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
ca@valencia: El grup d'atributs %1 conté dos atributs diferents, i els dos tenen tipus derivats de %2.

en: Attribute group %1 has circular reference.
ca@valencia: El grup d'atributs %1 té una referència circular.

en: Attribute redefined.
ca@valencia: S'ha redefinit l'atribut.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
ca@valencia: L'atribut comodí de %1 no és una restricció vàlida de l'atribut comodí del tipus base %2.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
ca@valencia: Els atributs del tipus complex %1 no són una extensió vàlida dels atributs del tipus base %2: %3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
ca@valencia: Els atributs del tipus complex %1 no són una restricció vàlida dels atributs del tipus base %2: %3.

en: Audio or video components could not be played
ca@valencia: No es poden reproduir els components d'àudio o vídeo

en: Audio output error
ca@valencia: Error de l'eixida d'àudio

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
ca@valencia: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 polzades)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
ca@valencia: Retrocedeix

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
ca@valencia: Es requereix l'atribut base %1, però no l'atribut derivat.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
ca@valencia: Es requereix l'atribut base %1, però falta en l'atribut derivat.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
ca@valencia: La definició base conté un element %1 que falta en la definició derivada

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
ca@valencia: El tipus base %1 de l'element %2 no s'ha pogut resoldre.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
ca@valencia: El tipus base %1 d'un tipus complex no s'ha pogut resoldre.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
ca@valencia: El tipus base %1 del tipus simple %2 no està permés que tinga una restricció a l'atribut %3.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
ca@valencia: El tipus base %1 del tipus simple %2 cal que tinga una varietat d'unió.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
ca@valencia: El tipus base del tipus simple %1 no pot ser cap tipus complex %2.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
ca@valencia: El tipus base del tipus simple %1 ha definit una derivació per restricció com a final.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
ca@valencia: El tipus base del tipus simple %1 ha de tindre una varietat de tipus de llista.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
ca@valencia: No es pot utilitzar una àncora de la línia base conjuntament amb àncores a dalt, a baix, o centrades verticalment.

en: Binary content does not match the length facet.
ca@valencia: El contingut del binari no concorda amb la faceta «length».

en: Binary content does not match the maxLength facet.
ca@valencia: El contingut del binari no concorda amb la faceta «maxLength».

en: Binary content does not match the minLength facet.
ca@valencia: El contingut del binari no concorda amb la faceta «minLength».

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut del binari no està llistat a la faceta «enumeration».

en: Binding loop detected for property "%1"
ca@valencia: S'ha detectat un bucle de vinculació per a la propietat «%1»

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
ca@valencia: Les restriccions de bloc de l'element derivat %1 no han de ser més febles que a l'element base.

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
ca@valencia: Negreta

en: Boolean content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut del booleà no concorda amb la faceta «pattern».

en: Bottom
ca@valencia: Baix

en: Breakpoint Condition:
ca@valencia: Condició del punt d'interrupció:

en: Breakpoints
ca@valencia: Punts d'interrupció

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
ca@valencia: No es pot processar l'element desconegut %1. Els elements esperats són: %2.

en: Can only assign one binding to lists
ca@valencia: Només es pot assignar una vinculació a les llistes

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
ca@valencia: No es pot ancorar una vora horitzontal a una vora vertical.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
ca@valencia: No es pot ancorar una vora vertical a una vora horitzontal.

en: Cannot anchor item to self.
ca@valencia: No es pot ancorar a un element a si mateix.

en: Cannot anchor to a null item.
ca@valencia: No es pot ancorar a un element nul.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
ca@valencia: No es pot ancorar a un element que no és pare o germà.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
ca@valencia: No es pot animar la propietat «%1» no existent

en: Cannot animate read-only property "%1"
ca@valencia: No es pot animar la propietat «%1» de només lectura.

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
ca@valencia: No es pot assignar un valor directament a una propietat agrupada

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
ca@valencia: No es pot assignar un valor a un senyal (s'esperava l'execució d'un script)

en: Cannot assign multiple values to a script property
ca@valencia: No es poden assignar valors múltiples a una propietat de script

en: Cannot assign multiple values to a singular property
ca@valencia: No es poden assignar valors múltiples a una propietat singular

en: Cannot assign object to list
ca@valencia: No es pot assignar un objecte a una llista

en: Cannot assign object to property
ca@valencia: No es pot assignar un objecte a una propietat

en: Cannot assign primitives to lists
ca@valencia: No es poden assignar primitives a les llistes

en: Cannot assign to non-existent default property
ca@valencia: No es pot assignar a una propietat per defecte no existent

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
ca@valencia: No es pot assignar a una propietat «%1» no existent

en: Cannot assign to read-only property "%1"
ca@valencia: No es pot assignar a la propietat «%1» de només lectura

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
ca@valencia: No es pot canviar l'animació assignada a un comportament.

en: Cannot create %1 for output
ca@valencia: No s'ha pogut crear %1 per eixida

en: Cannot create empty component specification
ca@valencia: No es pot crear una especificació buida de component

en: Cannot load library %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la biblioteca %1: %2

en: Cannot open %1 for input
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1 per entrada

en: Cannot open %1: is a directory
ca@valencia: No es pot obrir %1: és un directori

en: Cannot open for output
ca@valencia: No s'ha pogut obrir per eixida

en: Cannot open: %1
ca@valencia: No es pot obrir: %1

en: Cannot override FINAL property
ca@valencia: No es pot sobreescriure la propietat «FINAL»

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
ca@valencia: No es pot subministrar un certificat sense una clau, %1

en: Cannot remove source file
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el fitxer origen

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
ca@valencia: No s'ha pogut resoldre el símbol «%1» en %2: %3

en: Cannot set a duration of < 0
ca@valencia: No es pot establir una duració < 0

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
ca@valencia: No es pot especificar àncores a la dreta, esquerra o centrades horitzontalment.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
ca@valencia: No es pot especificar àncores a dalt, baix o centrades verticalment.

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
ca@valencia: No es pot iniciar la reproducció. 
    
    Comproveu la instal·lació del GStreamer i assegureu-vos 
    que teniu instal·lat libgstreamer-plugins-base.

en: Cannot unload library %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut descarregar la biblioteca %1: %2

en: Case Sensitive
ca@valencia: Sensible a caixa

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
ca@valencia: La conversió a %1 no és possible perquè és un tipus abstracte, i per tant, mai pot ser instanciat.

en: Center
ca@valencia: Centra

en: Centimeters (cm)
ca@valencia: Centímetres (cm)

en: Check
ca@valencia: Marca

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
ca@valencia: Comprovació gramàtica amb ortografia

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
ca@valencia: Comprovació d'ortografia

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
ca@valencia: Comprovació d'ortografia en teclejar

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
ca@valencia: No s'ha trobat l'element fill en este àmbit. Els elements fill possibles són: %1.

en: Circular group reference for %1.
ca@valencia: Referència de grup circular per %1.

en: Circular inheritance of base type %1.
ca@valencia: Herència circular del tipus base %1.

en: Circular inheritance of union %1.
ca@valencia: Herència circular de la unió %1.

en: Circularity detected
ca@valencia: S'ha detectat una circularitat

en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: Clear Console
ca@valencia: Neteja la consola

en: Clear Debug Output
ca@valencia: Neteja l'eixida de depuració

en: Clear Error Log
ca@valencia: Neteja el registre d'errors

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Close Tab
ca@valencia: Tanca pestanya

en: Close the tab
ca@valencia: Tanca la pestanya

en: Closes the window
ca@valencia: Tanca la finestra

en: Collate
ca@valencia: Encadena

en: Color Mode
ca@valencia: Mode de color

en: Color Picker
ca@valencia: Selector de color

en: Commit
ca@valencia: Confirma

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
ca@valencia: El tipus complex %1 no es pot derivar per extensió des de %2 atès que el darrer conté l'element %3 en el seu model de contingut.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
ca@valencia: El tipus complex %1 no es pot derivar del tipus base %2%3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
ca@valencia: El tipus complex %1 conté l'atribut %2, el qual té una restricció de valor però un tipus que hereta de %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
ca@valencia: El tipus complex %1 conté dues vegades l'atribut %2.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
ca@valencia: El tipus complex %1 conté dos atributs diferents, i els dos tenen tipus derivats de %2.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
ca@valencia: El tipus complex %1 ha duplicat l'element %2 en el seu model de contingut.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
ca@valencia: El tipus complex %1 té un contingut no deterministic.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
ca@valencia: El tipus complex %1 no està permés que siga abstracte.

en: Complex type %1 must have simple content.
ca@valencia: El tipus complex %1 ha de tindre contingut simple.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
ca@valencia: El tipus complex %1 ha de tindre el mateix tipus simple que la seua classe base %2.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
ca@valencia: El tipus complex %1 amb contingut simple no es pot derivar del tipus base complex %2.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
ca@valencia: El tipus complex de l'element derivat %1 no pot ser derivat de manera vàlida de l'element base.

en: Component elements may not contain properties other than id
ca@valencia: Els elements components no poden contindre més propietats que «id»

en: Component objects cannot declare new functions.
ca@valencia: Els objectes components no poden declarar funcions noves.

en: Component objects cannot declare new properties.
ca@valencia: Els objectes components no poden declarar propietats noves.

en: Component objects cannot declare new signals.
ca@valencia: Els objectes components no poden declarar senyals nous.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
ca@valencia: El component amb ID %1 ha estat definit prèviament.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
ca@valencia: Connexió no autoritzada pel servidor SOCKSv5

en: Connection refused
ca@valencia: S'ha rebutjat la connexió

en: Connection timed out
ca@valencia: Temps de connexió excedit

en: Connection to proxy closed prematurely
ca@valencia: La connexió al servidor intermediari s'ha tancat prematurament

en: Connection to proxy refused
ca@valencia: S'ha rebutjat la connexió al servidor intermediari

en: Connection to proxy timed out
ca@valencia: La connexió al servidor intermediari ha excedit el temps

en: Connections: nested objects not allowed
ca@valencia: Connexions: no es permeten objectes imbricats

en: Connections: script expected
ca@valencia: Connexions: s'esperava un script

en: Connections: syntax error
ca@valencia: Connexions: error de sintaxi

en: Console
ca@valencia: Consola

en: Contains commands to manipulate the window
ca@valencia: Conté ordes per manipular la finestra

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
ca@valencia: El model de contingut del tipus complex %1 conté l'element %2, que no es pot derivar per extensió des d'un tipus no buit.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
ca@valencia: El model del contingut del tipus complex %1 no és una extensió vàlida del model de contingut de %2.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
ca@valencia: El contingut de l'atribut %1 de l'element %2 no ha de ser de l'espai de noms %3.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
ca@valencia: El contingut de l'atribut %1 no concorda amb la restricció de valor definida.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
ca@valencia: El contingut de l'atribut %1 no concorda amb la seua definició de tipus: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
ca@valencia: El contingut de l'element %1 no concorda amb la restricció de valor definida.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
ca@valencia: El contingut de l'element %1 no concorda amb la seua definició de tipus: %2.

en: Continue
ca@valencia: Continua

en: Copies
ca@valencia: Còpies

en: Copies:
ca@valencia: Còpies:

en: Copy &Link Location
ca@valencia: Copia la ubicació de l'en&llaç

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
ca@valencia: Copia l'àudio

en: Copy Color
ca@valencia: Copia un color

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
ca@valencia: Copia l'adreça de la imatge

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
ca@valencia: Copia la imatge

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
ca@valencia: Copia l'enllaç

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
ca@valencia: Copia el vídeo

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Could not begin transaction
ca@valencia: La transacció no ha pogut començar

en: Could not commit transaction
ca@valencia: La transacció no ha pogut confirmar-se

en: Could not connect
ca@valencia: No s'ha pogut connectar

en: Could not decode media source.
ca@valencia: No s'ha pogut descodificar el suport d'origen.

en: Could not instantiate cursor delegate
ca@valencia: No s'ha pogut instanciar cap delegació del cursor

en: Could not load cursor delegate
ca@valencia: No s'ha pogut carregar cap delegació del cursor

en: Could not locate media source.
ca@valencia: No s'ha pogut localitzar el suport d'origen.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'àudio. El dispositiu ja està en ús.

en: Could not open input redirection for reading
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la redirecció d'entrada per lectura

en: Could not open media source.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el suport d'origen.

en: Could not open output redirection for writing
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la redirecció d'entrada per escriptura

en: Could not read footer
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el peu

en: Could not read image data
ca@valencia: No s'han pogut llegir les dades de la imatge

en: Could not reset to start position
ca@valencia: No s'han pogut reiniciar a la posició d'inici

en: Could not rollback transaction
ca@valencia: La transacció no ha pogut desfer-se

en: Could not seek to image read footer
ca@valencia: No s'ha pogut buscar el peu de lectura de la imatge

en: Cu&t
ca@valencia: Re&talla

en: Current Page
ca@valencia: Pàgina actual

en: Custom
ca@valencia: Personalitzada

en: Customize...
ca@valencia: A mida...

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
ca@valencia: Retalla

en: DRM error
ca@valencia: Error de DRM

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
ca@valencia: No es permet que les dades de tipus %1 estiguen buides.

en: Datagram was too large to send
ca@valencia: El datagrama era massa gran per enviar-lo

en: Date Modified
ca@valencia: Data de modificació

en: Date time content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut de la data i hora no concorda amb la faceta «pattern».

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
ca@valencia: El contingut de la data i hora no concorda amb la faceta «maxExclusive».

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
ca@valencia: El contingut de la data i hora no concorda amb la faceta «maxInclusive».

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
ca@valencia: El contingut de la data i hora no concorda amb la faceta «minExclusive».

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
ca@valencia: El contingut de la data i hora no concorda amb la faceta «minInclusive».

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut de la data i hora no està llistada a la faceta «enumeration».

en: Day %1 is invalid for month %2.
ca@valencia: El dia %1 no és vàlid per al mes %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
ca@valencia: El dia %1 està fora de l'interval %2..%3.

en: Debug
ca@valencia: Depuració

en: Debug Output
ca@valencia: Eixida de depuració

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
ca@valencia: <sense definir>

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
ca@valencia: [Matriu de longitud %1]

en: Decay HF ratio (%)
ca@valencia: Ràtio de decaïment HF (%)

en: Decay time (ms)
ca@valencia: Temps de decaïment (ms)

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
ca@valencia: El contingut del decimal no concorda amb la faceta «fractionDigits».

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
ca@valencia: El contingut del decimal no concorda amb la faceta «totalDigits».

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
ca@valencia: La declaració de l'atribut %1 no existeix.

en: Declaration for element %1 does not exist.
ca@valencia: La declaració de l'element %1 no existeix.

en: Decoder error
ca@valencia: Error del descodificador

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
ca@valencia: Refés

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
ca@valencia: Desfés

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
ca@valencia: Per defecte

en: Defaults
ca@valencia: Valors per defecte

en: Delegate component must be Item type.
ca@valencia: El component delegat ha de ser un tipus elemental.

en: Delete
ca@valencia: Suprimeix

en: Delete to the end of the word
ca@valencia: Suprimeix fins al final de la paraula

en: Delete to the start of the word
ca@valencia: Suprimeix fins a l'inici de la paraula

en: Density (%)
ca@valencia: Densitat (%)

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
ca@valencia: El mètode de derivació de %1 ha de ser una extensió perquè el tipus base %2 és un tipus simple.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
ca@valencia: L'atribut derivat %1 no existeix en la definició de la base.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
ca@valencia: L'atribut derivat %1 no concorda amb el comodí de la definició de la base.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
ca@valencia: La definició derivada conté un element %1 que no existeix en la definició de la base

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
ca@valencia: L'element derivat %1 no pot ser anul·lable perquè l'element base no és anul·lable.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
ca@valencia: L'element derivat %1 té una restricció de valor més feble que la partícula base.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
ca@valencia: A l'element derivat %1 li falta la restricció de valor com s'ha definit en la partícula base.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
ca@valencia: La partícula derivada permet contingut que no es permet en la partícula base.

en: Derived particle is missing element %1.
ca@valencia: Falta l'element %1 a la partícula derivada.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
ca@valencia: L'atribut derivat no és un subconjunt del comodí base.

en: Destination file exists
ca@valencia: El fitxer de destinació existeix

en: Diffusion (%)
ca@valencia: Difusió (%)

en: Disable Breakpoint
ca@valencia: Inactiva el punt d'interrupció

en: Disconnected
ca@valencia: Desconnectat

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
ca@valencia: Mostra el nom de la finestra i conté els controls per manipular-la

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
ca@valencia: No està permesa la divisió d'un valor de tipus %1 entre %2 (no és un nombre).

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
ca@valencia: No està permesa la divisió d'un valor de tipus %1 entre %2 o %3 (més o menys zero).

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
ca@valencia: La divisió (%1) per zero (%2) és indefinida.

en: Dock
ca@valencia: Acobla

en: Document is not a XML schema.
ca@valencia: El document no és un esquema XML.

en: Done
ca@valencia: Fet

en: Double content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut del nombre de precisió doble no concorda amb la faceta «pattern».

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
ca@valencia: El contingut del nombre de precisió doble no concorda amb la faceta «maxExclusive».

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
ca@valencia: El contingut del nombre de precisió doble no concorda amb la faceta «maxInclusive».

en: Double content does not match the minExclusive facet.
ca@valencia: El contingut del nombre de precisió doble no concorda amb la faceta «minExclusive».

en: Double content does not match the minInclusive facet.
ca@valencia: El contingut del nombre de precisió doble no concorda amb la faceta «minInclusive».

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut del nombre de precisió doble no està llistat a la faceta «enumeration».

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
ca@valencia: Guarda la imatge

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
ca@valencia: Guarda l'enllaç...

en: Download error
ca@valencia: Error de baixada

en: Duplex Printing
ca@valencia: Impressió doble

en: Duplicate default property
ca@valencia: Propietat per defecte duplicada

en: Duplicate method name
ca@valencia: Nom duplicat de mètode

en: Duplicate property name
ca@valencia: Nom duplicat de propietat

en: Duplicate signal name
ca@valencia: Nom duplicat de senyal

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
ca@valencia: Noms d'elements %1 duplicats en l'element %2.

en: Duplicated facets in simple type %1.
ca@valencia: Facetes duplicades en el tipus simple %1.

en: Duration content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut de la duració no concorda amb la faceta «pattern».

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
ca@valencia: El contingut de la duració no concorda amb la faceta «maxExclusive».

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
ca@valencia: El contingut de la duració no concorda amb la faceta «maxInclusive».

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
ca@valencia: El contingut de la duració no concorda amb la faceta «minExclusive».

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
ca@valencia: El contingut de la duració no concorda amb la faceta «minInclusive».

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut de la duració no està llistat a la faceta «enumeration».

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
ca@valencia: Cada nom de paràmetre d'una plantilla ha de ser únic; %1 està duplicat.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
ca@valencia: No es pot calcular el valor booleà efectiu per a una seqüència que té dos o més valors atòmics.

en: Effects
ca@valencia: Efectes

en: Element %1 already defined.
ca@valencia: L'element %1 ja està definit.

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
ca@valencia: L'element %1 no es pot serialitzar perquè apareix fora de l'element del document.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
ca@valencia: L'element %1 no pot contindre altres elements, atès que té contingut fix.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
ca@valencia: L'element %1 no pot tindre cap constructor de seqüència.

en: Element %1 cannot have children.
ca@valencia: L'element %1 no pot tindre fills.

en: Element %1 contains invalid content.
ca@valencia: L'element %1 conté un contingut no vàlid.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
ca@valencia: L'element %1 conté atributs no permesos.

en: Element %1 contains not allowed child content.
ca@valencia: L'element %1 conté un contingut de fill no permés.

en: Element %1 contains not allowed child element.
ca@valencia: L'element %1 conté elements de fills no permesos.

en: Element %1 contains not allowed text content.
ca@valencia: L'element %1 conté un contingut de text no permés.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
ca@valencia: L'element %1 conté dos atributs del tipus %2.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
ca@valencia: L'element %1 conté l'atribut desconegut %2.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
ca@valencia: L'element %1 no concorda amb la restricció de l'espai de noms del comodí en la partícula base.

en: Element %1 exists twice with different types.
ca@valencia: L'element %1 existeix dues vegades amb tipus diferents.

en: Element %1 is declared as abstract.
ca@valencia: L'element %1 està declarat com a abstracte.

en: Element %1 is missing child element.
ca@valencia: A l'element %1 li falta un element fill.

en: Element %1 is missing in derived particle.
ca@valencia: No s'ha trobat l'element %1 en la partícula derivada.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
ca@valencia: A l'element %1 li falta l'atribut %2 requerit.

en: Element %1 is not allowed at this location.
ca@valencia: L'element %1 no està permés en esta ubicació.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
ca@valencia: L'element %1 no està permés en este àmbit. Els elements possibles són: %2.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
ca@valencia: No es permet que l'element %1 tinga una restricció de valor si el seu tipus base és complex.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
ca@valencia: No es permet que l'element %1 tinga una restricció de valor si el seu tipus base es deriva de %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
ca@valencia: No es permet que l'element %1 tinga una afiliació de grup de substitució, perquè no és cap element global.

en: Element %1 is not defined in this scope.
ca@valencia: L'element %1 no està definit en este àmbit.

en: Element %1 is not nillable.
ca@valencia: L'element %1 no pot ser anul·lable.

en: Element %1 must come last.
ca@valencia: L'element %1 ha de ser el darrer.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
ca@valencia: L'element %1 ha de tindre com a mínim un dels atributs %2 o %3.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
ca@valencia: L'element %1 ha de tindre un atribut %2 o un constructor de seqüència.

en: Element contains content although it is nillable.
ca@valencia: L'element conté contingut encara que pot ser anul·lable.

en: Element group %1 already defined.
ca@valencia: El grup d'elements %1 ja està definit.

en: Element is not creatable.
ca@valencia: L'element no pot ser creable.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
ca@valencia: Una partícula buida no es pot derivar d'una partícula no buida.

en: Empty property assignment
ca@valencia: Assignació buida de propietat

en: Empty signal assignment
ca@valencia: Assignació buida de senyal

en: Enable Breakpoint
ca@valencia: Activa el punt d'interrupció

en: Enabled
ca@valencia: Activat

en: Encoding %1 is unsupported
ca@valencia: La codificació %1 no està admesa

en: Encountered incorrectly encoded content.
ca@valencia: S'ha trobat contingut codificat incorrectament.

en: Enter a value:
ca@valencia: Introduïu un valor:

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
ca@valencia: La faceta «enumeration» conté un contingut no vàlid: {%1} no és un valor de tipus %2.

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
ca@valencia: Error %1 en %2, línia %3, columna %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
ca@valencia: Error %1 en %2: %3

en: Error Log
ca@valencia: Registre d'errors

en: Error closing database
ca@valencia: Error en tancar la base de dades

en: Error creating SSL context (%1)
ca@valencia: Error en crear el context SSL (%1)

en: Error creating SSL session, %1
ca@valencia: Error en crear la sessió SSL, %1

en: Error creating SSL session: %1
ca@valencia: Error en crear la sessió SSL: %1

en: Error decoding: %1: %2
ca@valencia: Error en la descodificació: %1: %2

en: Error during SSL handshake: %1
ca@valencia: Error en la conformitat de connexió SSL: %1

en: Error loading local certificate, %1
ca@valencia: Error en carregar un certificat local, %1

en: Error loading private key, %1
ca@valencia: Error en carregar la clau privada, %1

en: Error opening URL
ca@valencia: Error en obrir l'URL

en: Error opening database
ca@valencia: Error en obrir la base de dades

en: Error opening file
ca@valencia: Error en obrir el fitxer

en: Error opening resource
ca@valencia: Error en obrir el recurs

en: Error opening source: media type could not be determined
ca@valencia: Error en obrir la font: no s'ha pogut determinar el tipus de suport

en: Error opening source: resource is compressed
ca@valencia: Error en obrir l'origen: el recurs està comprimit

en: Error opening source: resource not opened
ca@valencia: Error en obrir l'origen: el recurs no s'ha obert

en: Error opening source: resource not valid
ca@valencia: Error en obrir l'origen: el recurs no és vàlid

en: Error opening source: type not supported
ca@valencia: Error en obrir la font: tipus no admés

en: Error reading from process
ca@valencia: Error en llegir des del procés

en: Error while downloading %1: %2
ca@valencia: Error en baixar %1: %2

en: Error while reading: %1
ca@valencia: Error mentre es llegia: %1

en: Error while uploading %1: %2
ca@valencia: Error en pujar %1: %2

en: Error writing to process
ca@valencia: Error en escriure al procés

en: Execute
ca@valencia: Executa

en: Executive
ca@valencia: Executiu

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
ca@valencia: Executiu (7.5 x 10 polzades, 191 x 254 mm)

en: Exit
ca@valencia: Ix

en: Expected
ca@valencia: S'esperava

en: Expected character data.
ca@valencia: S'esperava un caràcter de dades.

en: Extra content at end of document.
ca@valencia: Contingut extra al final del document.

en: Failed to get image from provider: %1
ca@valencia: Ha fallat en obtindre una imatge des del proveïdor: %1

en: Failed to set requested IAP
ca@valencia: Ha fallat en definir l'IAP requerit

en: Failure to write block
ca@valencia: Ha fallat en escriure un bloc

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
ca@valencia: Ha fallat en convertir des de %1 a %2: %3

en: False
ca@valencia: Fals

en: Field %1 has no simple type.
ca@valencia: El camp %1 no té un tipus simple.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
ca@valencia: No es pot escriure en el fitxer %1.
    Per favor, seleccioneu un nom de fitxer diferent.

en: File exists
ca@valencia: El fitxer existeix

en: File name case mismatch for "%1"
ca@valencia: La distinció entre majúscules i minúscules del nom de fitxer difereix per «%1»

en: Find &Next
ca@valencia: Busca &següent

en: Find &Previous
ca@valencia: Busca l'&anterior

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
ca@valencia: La restricció d'un valor fix no és permés si l'element és anul·lable.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
ca@valencia: La restricció de valor fix de l'element %1 difereix de la restricció de valor de la partícula base.

en: Float
ca@valencia: Flotant

en: Folio
ca@valencia: Foli

en: Folio (210 x 330 mm)
ca@valencia: Foli (210 x 330 mm)

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Font st&yle
ca@valencia: E&stil de lletra

en: Form
ca@valencia: Formulari

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
ca@valencia: Avança

en: General SOCKSv5 server failure
ca@valencia: Fallada general del servidor SOCKSv5

en: GestureArea: nested objects not allowed
ca@valencia: GestureArea: no es permeten objectes imbricats

en: GestureArea: script expected
ca@valencia: GestureArea: s'esperava un script

en: GestureArea: syntax error
ca@valencia: GestureArea: error de sintaxi

en: Getting position failed
ca@valencia: Ha fallat l'obtenció de la posició

en: Go Back
ca@valencia: Torna

en: Go to Line
ca@valencia: Vés a la línia

en: Grayscale
ca@valencia: Escala de grisos

en: Height:
ca@valencia: Alçària:

en: Help
ca@valencia: Ajuda

en: Hide Details...
ca@valencia: Oculta els detalls...

en: Home
ca@valencia: Inici

en: Host not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'ordinador

en: Host unreachable
ca@valencia: Ordinador no accessible

en: ID illegally masks global JavaScript property
ca@valencia: L'«ID» emmascara il·legalment una propietat JavaScript global

en: ID value '%1' is not unique.
ca@valencia: El valor ID «%1» no és únic.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
ca@valencia: Els «ID» no poden començar amb una lletra majúscula

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
ca@valencia: Els «ID» han de contindre només lletres, nombres o caràcters de subratllat

en: IDs must start with a letter or underscore
ca@valencia: Els «ID» han de començar amb una lletra o un caràcter de subratllat

en: Identity constraint %1 already defined.
ca@valencia: La restricció d'identitat %1 ja està definida.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
ca@valencia: Si ambdós valors tenen desplaçament de zona, han de tindre el mateix desplaçament de zona. %1 i %2 no són el mateix.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
ca@valencia: Si l'element %1 n té l'atribut %2, no pot tindre l'atribut %3 ni %4.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
ca@valencia: No es pot especificar cap prefix si el primer argument és la seqüència buida o una cadena de longitud zero (sense espai de noms). S'ha especificat el prefix %1.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Illegal method name
ca@valencia: Nom il·legal de mètode

en: Illegal namespace declaration.
ca@valencia: Declaració d'espai de noms il·legal.

en: Illegal property name
ca@valencia: Nom il·legal de propietat

en: Illegal signal name
ca@valencia: Nom il·legal de senyal

en: Image depth not valid
ca@valencia: Profunditat de la imatge no vàlida

en: Image mHeader read failed
ca@valencia: Ha fallat la lectura «mHeader» de la imatge

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
ca@valencia: Tipus d'imatge no admés (no és TrueVision 2.0)

en: Image type not supported
ca@valencia: Tipus d'imatge no admés

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
ca@valencia: En un constructor d'espai de noms, el valor d'un espai de noms no pot ser una cadena buida.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
ca@valencia: En un mòdul de full d'estil simplificat, ha d'estar present l'atribut %1.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
ca@valencia: En un patró XSL-T, no es pot utilitzar l'eix %1, només es poden els eixos %2 o %3.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
ca@valencia: En un patró XSL-T, la funció %1 no pot tindre cap tercer argument.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
ca@valencia: En un patró XSL-T, només la funció %1 i la %2, no la %3, es poden utilitzar per aparellament.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
ca@valencia: En un patró XSL-T, el primer argument a la funció %1 ha de ser un literal o una referència de variable, quan s'utilitza per a un aparellament.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
ca@valencia: En un patró XSL-T, el primer argument a la funció %1 ha de ser un literal de text, quan s'utilitza per a un aparellament.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
ca@valencia: A la cadena de substitució, %1 només es pot usar per escapar-se a si mateix o a %2, no a %3

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
ca@valencia: A la cadena de substitució, %1 ha d'anar seguit com a mínim per un dígit quan no siga escapat.

en: In use
ca@valencia: En ús

en: Inches (in)
ca@valencia: Polzades (in)

en: Incorrectly specified signal assignment
ca@valencia: Assignació de senyal especificada incorrectament

en: Indent
ca@valencia: Sagna

en: Insert
ca@valencia: Insereix

en: Insert Bulleted List
ca@valencia: Insereix una llista amb pics

en: Insert Numbered List
ca@valencia: Insereix una llista numerada

en: Insert Unicode control character
ca@valencia: Insereix un caràcter de control Unicode

en: Insert a new line
ca@valencia: Insereix una línia nova

en: Insert a new paragraph
ca@valencia: Insereix un paràgraf nou

en: Inspector Mode
ca@valencia: Mode inspecció

en: Insufficient bandwidth
ca@valencia: Amplada de banda insuficient

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
ca@valencia: La divisió d'un enter (%1) per zero (%2) és indefinida.

en: Interrupt
ca@valencia: Interrupció

en: Invalid QName content: %1.
ca@valencia: El contingut no vàlid del «QName»: %1.

en: Invalid URL
ca@valencia: URL no vàlid

en: Invalid XML character.
ca@valencia: Caràcter XML no vàlid.

en: Invalid XML version string.
ca@valencia: Cadena de versió de l'XML no vàlida.

en: Invalid alias location
ca@valencia: Ubicació no vàlida d'àlies

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
ca@valencia: Referència no vàlida d'àlies. Una referència d'àlies s'ha d'especificar com a <id>, <id>.<propietat>, o <id>.<propietat de valor>.<propietat>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
ca@valencia: Referència no vàlida d'àlies. No s'ha pogut trobar l'«id» «%1»

en: Invalid attached object assignment
ca@valencia: Assignació d'objecte adjunt no vàlida

en: Invalid attribute in XML declaration.
ca@valencia: Atribut no vàlid a la declaració de l'XML.

en: Invalid component body specification
ca@valencia: Especificació «body» de component no vàlida

en: Invalid component id specification
ca@valencia: Especificació «id» de component no vàlida

en: Invalid configuration.
ca@valencia: Configuració no vàlida.

en: Invalid document.
ca@valencia: Document no vàlid.

en: Invalid empty ID
ca@valencia: «ID» buit no vàlid

en: Invalid empty URL
ca@valencia: URL buit no vàlid

en: Invalid entity value.
ca@valencia: Valor d'entitat no vàlid.

en: Invalid filename
ca@valencia: Nom de fitxer no vàlid

en: Invalid grouped property access
ca@valencia: L'accés a la propietat agrupada no és vàlid

en: Invalid hostname
ca@valencia: Nom d'ordinador no vàlid

en: Invalid option:
ca@valencia: Opció no vàlida:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
ca@valencia: Llista de xifres no vàlida o buida (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: «%1» és una propietat de només lectura

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un vector 3D

en: Invalid property assignment: boolean expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un booleà

en: Invalid property assignment: color expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un color

en: Invalid property assignment: date expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava una data

en: Invalid property assignment: datetime expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava una data i hora

en: Invalid property assignment: int expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un enter

en: Invalid property assignment: number expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un nombre

en: Invalid property assignment: point expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un punt

en: Invalid property assignment: rect expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un «rect»

en: Invalid property assignment: script expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un script

en: Invalid property assignment: size expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava una mida

en: Invalid property assignment: string expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava una cadena

en: Invalid property assignment: time expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava una hora

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: enumeració desconeguda

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un enter sense signe

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: tipus «%1» no admés

en: Invalid property assignment: url expected
ca@valencia: Assignació de propietat no vàlida: s'esperava un URL

en: Invalid property nesting
ca@valencia: Imbricació no vàlida de propietat.

en: Invalid property type
ca@valencia: Tipus no vàlid de propietat

en: Invalid property use
ca@valencia: L'ús de la propietat no és vàlid

en: Invalid protocol
ca@valencia: Protocol no vàlid

en: Invalid socket descriptor
ca@valencia: Descriptor de sòcol no vàlid

en: Invalid source type.
ca@valencia: Tipus d'origen no vàlid.

en: Invalid use of id property
ca@valencia: Ús no vàlid de la propietat «id»

en: Invalid use of namespace
ca@valencia: Ús no vàlid d'espai de noms

en: It is not possible to bind to the prefix %1
ca@valencia: No és possible vincular al prefix %1

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
ca@valencia: No és possible la conversió des de %1 a %2.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
ca@valencia: No és possible tornar a declarar el prefix %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
ca@valencia: No serà possible recuperar %1.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
ca@valencia: No és possible afegir atributs després de qualsevol altra classe de node.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
ca@valencia: No és possible convertir el valor %1 del tipus %2 a %3

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
ca@valencia: Cursiva

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
ca@valencia: El tipus d'element %1 de l'element %2 no s'ha pogut resoldre.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
ca@valencia: El tipus d'element del tipus base no concorden amb el tipus d'element de %1.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
ca@valencia: El tipus d'element del tipus simple %1 no pot ser cap tipus complex.

en: Items
ca@valencia: Elements

en: JavaScript Alert - %1
ca@valencia: Alerta JavaScript - %1

en: JavaScript Confirm - %1
ca@valencia: Confirmació JavaScript - %1

en: JavaScript Problem - %1
ca@valencia: Problema de JavaScript - %1

en: JavaScript Prompt - %1
ca@valencia: Pregunta JavaScript - %1

en: Justify
ca@valencia: Justifica

en: Key constraint %1 contains absent fields.
ca@valencia: La restricció de clau %1 conté camps absents.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
ca@valencia: La restricció de clau %1 conté referències anul·lables a l'element %2.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
ca@valencia: «KeyNavigation» només és disponible a través de propietats adjuntes

en: Keys is only available via attached properties
ca@valencia: «Keys» només és disponible a través de propietats adjuntes

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
ca@valencia: Sense cerques recents

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
ca@valencia: No s'ha trobat el connector

en: Landscape
ca@valencia: Apaïsat

en: LayoutDirection attached property only works with Items
ca@valencia: La propietat adjunta «LayoutDirection» només funciona amb elements

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
ca@valencia: «LayoutMirroring» només és disponible a través de propietats adjuntes

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
ca@valencia: Afig al diccionari

en: Ledger
ca@valencia: Llibre major

en: Ledger (432 x 279 mm)
ca@valencia: Llibre major (432 x 279 mm)

en: Left edge
ca@valencia: Vora esquerra

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
ca@valencia: D'esquerra a dreta

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
ca@valencia: Legal (8.5 x 14 polzades, 216 x 356 mm)

en: Less
ca@valencia: Menys

en: Letter
ca@valencia: Carta

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
ca@valencia: Carta (8.5 x 11 polzades, 216 x 279 mm)

en: Level (%)
ca@valencia: Nivell (%)

en: Line down
ca@valencia: Línia avall

en: Line up
ca@valencia: Alinea

en: Line:
ca@valencia: Línia:

en: List content does not match length facet.
ca@valencia: El contingut de la llista no concorda amb la faceta «length».

en: List content does not match maxLength facet.
ca@valencia: El contingut de la llista no concorda amb la faceta «maxLength».

en: List content does not match minLength facet.
ca@valencia: El contingut de la llista no concorda amb la faceta «minLength».

en: List content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut de la llista no concorda amb la faceta «pattern».

en: List content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut de la llista no està llistat a la faceta «enumeration».

en: ListElement: cannot contain nested elements
ca@valencia: ListElement: no pot contindre elements imbricats

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
ca@valencia: ListElement: no es pot utilitzar la propietat reservada «id»

en: ListElement: cannot use script for property value
ca@valencia: ListElement: no es pot utilitzar un script per al valor d'una propietat

en: ListModel: undefined property '%1'
ca@valencia: ListModel: propietat «%1» no definida

en: Loaded Scripts
ca@valencia: Scripts carregats

en: Loaded schema file is invalid.
ca@valencia: El fitxer d'esquema carregat no és vàlid.

en: Loader does not support loading non-visual elements.
ca@valencia: El carregador no permet la càrrega d'elements no visuals.

en: Loading clip failed
ca@valencia: Ha fallat la càrrega del clip

en: Local file
ca@valencia: Fitxer local

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
ca@valencia: La connexió a %1 ha fallat: es requereix autenticació

en: Long side
ca@valencia: Vora llarga

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
ca@valencia: Busca al diccionari

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
ca@valencia: Quant a %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
ca@valencia: Oculta %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
ca@valencia: Amaga altres

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
ca@valencia: Preferències...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
ca@valencia: Ix de %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
ca@valencia: Serveis

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
ca@valencia: Mostra-ho tot

en: Ma&ximize
ca@valencia: Ma&ximitza

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
ca@valencia: Àlies

en: Mac OS X input method
ca@valencia: Mètode d'entrada Mac OS X

en: Makes the window full screen
ca@valencia: Fa que la finestra òmpliga la pantalla

en: Margins
ca@valencia: Marges

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
ca@valencia: Classe

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
ca@valencia: Carpeta de fitxers

en: Matches are case insensitive
ca@valencia: Les coincidències no són sensibles a la caixa

en: Maximize
ca@valencia: Maximitza

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
ca@valencia: Element d'àudio

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
ca@valencia: Controls de reproducció d'elements d'àudio i pantalla d'estat

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
ca@valencia: Comença la reproducció

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
ca@valencia: Estat actual de la pel·lícula

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
ca@valencia: Temps actual de la pel·lícula

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
ca@valencia: Temps transcorregut

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
ca@valencia: Botó de pantalla completa

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
ca@valencia: Línia de temps de la pel·lícula

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
ca@valencia: Marcador de la línia de temps de la pel·lícula

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
ca@valencia: Botó de silenci

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
ca@valencia: Silenci de les pistes d'àudio

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
ca@valencia: Botó de pausa

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
ca@valencia: Pausa la reproducció

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
ca@valencia: Botó de reproducció

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
ca@valencia: Reprodueix la pel·lícula en mode de pantalla completa

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
ca@valencia: Temps restant

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
ca@valencia: Temps restant de la pel·lícula

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
ca@valencia: Torna el flux de la pel·lícula al temps real

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
ca@valencia: Botó de retorn al temps real

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
ca@valencia: Botó de rebobinat

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
ca@valencia: Rebobina la pel·lícula

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
ca@valencia: Botó de busca arrere

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
ca@valencia: Botó de busca avant

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
ca@valencia: Busca ràpidament arrere

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
ca@valencia: Busca ràpidament avant

[ctx: Media controller element]
en: Slider
ca@valencia: Control lliscant

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
ca@valencia: Marcador del control lliscant

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
ca@valencia: Pantalla d'estat

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
ca@valencia: Botó d'activació del so

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
ca@valencia: Activació del so de les pistes d'àudio

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
ca@valencia: Element de vídeo

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
ca@valencia: Controls de reproducció d'elements de vídeo i pantalla d'estat

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
ca@valencia: Difusió en directe

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
ca@valencia: %1 dies %2 hores %3 minuts %4 segons

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
ca@valencia: %1 hores %2 minuts %3 segons

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
ca@valencia: %1 minuts %2 segons

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
ca@valencia: %1 segons

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
ca@valencia: Temps indefinit

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
ca@valencia: El tipus del membre %1 no es pot derivar del tipus de membre %2 del tipus base %4 de %3.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
ca@valencia: El tipus de membre %1 de l'element %2 no s'ha pogut resoldre.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
ca@valencia: El tipus de membre del tipus simple %1 no pot ser cap tipus complex.

en: Menu
ca@valencia: Menú

en: Method names cannot begin with an upper case letter
ca@valencia: Els noms dels mètodes no poden començar amb una lletra majúscula

en: Mi&nimize
ca@valencia: Mi&nimitza

en: Millimeters (mm)
ca@valencia: Mil·límetres (mm)

en: Minimize
ca@valencia: Minimitza

en: Missing codec helper script assistant.
ca@valencia: Falta l'assistent de l'script auxiliar del còdec.

en: Missing default state in history state '%1'
ca@valencia: Falta l'estat per defecte a l'estat històric «%1»

en: Missing initial state in compound state '%1'
ca@valencia: Falta l'estat inicial a l'estat compost «%1»

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
ca@valencia: Cal la importació del mòdul abans de les declaracions de funció, variable i opció.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
ca@valencia: El mòdul de la divisió (%1) per zero (%2) és indefinit.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
ca@valencia: El mes %1 està fora de l'interval %2..%3.

en: More
ca@valencia: Més

en: More than one value found for field %1.
ca@valencia: S'ha trobat més d'un valor per al camp %1.

en: More...
ca@valencia: Més...

en: Move the cursor to the end of the block
ca@valencia: Mou el cursor al final del bloc

en: Move the cursor to the end of the document
ca@valencia: Mou el cursor al final del document

en: Move the cursor to the end of the line
ca@valencia: Mou el cursor al final de la línia

en: Move the cursor to the next character
ca@valencia: Mou el cursor al caràcter següent

en: Move the cursor to the next line
ca@valencia: Mou el cursor a la línia següent

en: Move the cursor to the next word
ca@valencia: Mou el cursor a la paraula següent

en: Move the cursor to the previous character
ca@valencia: Mou el cursor al caràcter anterior

en: Move the cursor to the previous line
ca@valencia: Mou el cursor a la línia anterior

en: Move the cursor to the previous word
ca@valencia: Mou el cursor a la paraula anterior

en: Move the cursor to the start of the block
ca@valencia: Mou el cursor a l'inici del bloc

en: Move the cursor to the start of the document
ca@valencia: Mou el cursor a l'inici del document

en: Move the cursor to the start of the line
ca@valencia: Mou el cursor a l'inici de la línia

en: Moves the window out of the way
ca@valencia: Mou la finestra fora de la trajectòria

en: Multicast error
ca@valencia: Error de multidifusió

en: Multiple input method switcher
ca@valencia: Commutador de mètode d'entrada múltiple

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
ca@valencia: Commutador de mètode d'entrada múltiple que usa el menú contextual dels estris de text

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
ca@valencia: No està permesa la multiplicació d'un valor de tipus %1 entre %2 o %3 (més o menys infinit).

[ctx: Mute]
en: Mute
ca@valencia: Silenci

en: Muted
ca@valencia: Silenciat

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
ca@valencia: L'espai de noms %1 només es pot vincular a %2 (i és declarat prèviament, en qualsevol cas).

en: Namespace %1 cannot be used as a type
ca@valencia: L'espai de noms %1 no es pot usar com un tipus

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
ca@valencia: Cal una declaració d'espai de noms abans de les declaracions de funció, variable i opció.

en: Namespace prefix '%1' not declared
ca@valencia: No s'ha declarat el prefix «%1» d'espai de noms

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
ca@valencia: No s'ha definit el prefix de l'espai de noms del nom qualificat %1.

en: Network communication error
ca@valencia: Error de comunicació a la xarxa

en: Network error
ca@valencia: Error de xarxa

en: Network operation timed out
ca@valencia: L'operació de xarxa ha excedit el temps

en: Network timeout.
ca@valencia: L'operació de xarxa ha excedit el temps.

en: Network unavailable
ca@valencia: Xarxa no disponible

en: Network unreachable
ca@valencia: Xarxa no accessible

en: New
ca@valencia: Nou

en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
ca@valencia: No s'ha trobat cap suposició

en: No casting is possible with %1 as the target type.
ca@valencia: No és possible la conversió amb %1 com a tipus de destinació.

en: No certificates could be verified
ca@valencia: No es pot verificar cap certificat

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
ca@valencia: No hi ha cap antecessor comú per les destinacions i origen des de l'estat «%1»

en: No comparisons can be done involving the type %1.
ca@valencia: No es poden fer comparacions que impliquin el tipus %1.

en: No definition for element %1 available.
ca@valencia: No hi ha cap definició disponible per a l'element %1.

en: No error
ca@valencia: Sense error

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
ca@valencia: Les funcions externes no estan admeses. Totes les funcions acceptades es poden usar directament, sense declarar-les abans com a externes

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
ca@valencia: No hi ha disponible cap motor de fitxers o el motor no accepta «UnMapExtension»

en: No function with name %1 is available.
ca@valencia: No hi ha disponible cap funció amb el nom %1.

en: No function with signature %1 is available
ca@valencia: No hi ha disponible cap funció amb la signatura %1

en: No host name given
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap nom d'ordinador

en: No namespace binding exists for the prefix %1
ca@valencia: No existeix cap vinculació d'espai de noms per al prefix %1

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
ca@valencia: Sense operand en una divisió d'un enter, %1, pot ser %2.

en: No program defined
ca@valencia: No s'ha definit cap programa

en: No property alias location
ca@valencia: Ni hi ha cap ubicació d'àlies de propietat

en: No referenced value found for key reference %1.
ca@valencia: No s'ha trobat cap valor referenciat per a la referència de clau %1.

en: No schema defined for validation.
ca@valencia: No s'ha definit cap esquema per validar.

en: No suitable proxy found
ca@valencia: No s'ha trobat cap servidor intermediari adequat

en: No template by name %1 exists.
ca@valencia: No existeix cap plantilla amb el nom %1.

en: No value is available for the external variable with name %1.
ca@valencia: No hi ha cap valor disponible per a la variable externa amb el nom %1.

en: No variable with name %1 exists
ca@valencia: No existeix cap variable amb el nom %1

en: Non-existent attached object
ca@valencia: Objecte adjunt no existent

en: Non-unique value found for constraint %1.
ca@valencia: S'ha trobat un valor no únic per a la restricció %1.

en: None
ca@valencia: Cap

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
ca@valencia: No està admesa cap de les expressions «pragma». Per tant, s'hauria d'indicar una expressió alternativa

en: Not an attached property name
ca@valencia: No és un nom de propietat adjunta

en: Not found
ca@valencia: No s'ha trobat

en: Not ready
ca@valencia: No està preparat

en: Not ready to play
ca@valencia: No està preparat per reproduir

en: Not supported
ca@valencia: No acceptat

en: Notation %1 already defined.
ca@valencia: La notació %1 ja està definida.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut de la notació no està llistat a la faceta «enumeration».

en: OK
ca@valencia: D'acord

en: One of the CA certificates is invalid
ca@valencia: Un dels certificats de la CA no és vàlid

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
ca@valencia: Només es permeten les facetes %1 i %2 quan deriven per unió.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
ca@valencia: Només pot haver-hi una declaració %1 en el pròleg de la consulta.

en: Only one %1-element can appear.
ca@valencia: Només pot aparèixer un element %1.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
ca@valencia: El prefix %1 només es pot vincular a %2 i viceversa.

en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
ca@valencia: Obri l'àudio

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
ca@valencia: Obri el marc

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
ca@valencia: Obri la imatge

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
ca@valencia: Obri l'enllaç

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
ca@valencia: Obri el vídeo

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
ca@valencia: Obri en una finestra nova

en: Opening clip failed
ca@valencia: Ha fallat l'obertura del contingut

en: Operation canceled
ca@valencia: Operació cancel·lada

en: Operation on non-socket
ca@valencia: Operació sense sòcol

en: Operation on socket is not supported
ca@valencia: Operació no admesa en el sòcol

en: Operation stopped by the user
ca@valencia: L'usuari ha aturat l'operació

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
ca@valencia: L'operador %1 no es pot usar en els valors atòmics de tipus %2 i %3.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
ca@valencia: L'operador %1 no es pot usar en el tipus %2.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
ca@valencia: L'operador %1 no és disponible entre valors atòmics de tipus %2 i %3.

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: Orientation
ca@valencia: Orientació

en: Out of memory
ca@valencia: Memòria exhaurida

en: Out of resources
ca@valencia: Sense recursos

en: Outdent
ca@valencia: Sagna a la inversa

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
ca@valencia: Contorn

en: Output &file:
ca@valencia: &Fitxer d'eixida:

en: Output Settings
ca@valencia: Arranjament d'eixida

en: Overflow
ca@valencia: Desbordament

en: Overflow: Can't represent date %1.
ca@valencia: Desbordament: no es pot representar la data %1.

en: Overflow: Date can't be represented.
ca@valencia: Desbordament: la data no es pot representar.

en: P&roperties
ca@valencia: P&ropietats

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
ca@valencia: «POLICY_DB_DEFAULT» ha d'estar definit abans que puguen utilitzar qualsevol altra definició de «POLICY»

en: Page
ca@valencia: Pàgina

en: Page down
ca@valencia: Pàgina inferior

en: Page left
ca@valencia: Pàgina esquerra

en: Page right
ca@valencia: Pàgina dreta

en: Page size:
ca@valencia: Mida de pàgina:

en: Page up
ca@valencia: Pàgina superior

en: Pages from
ca@valencia: Pàgines des de

en: Paper source:
ca@valencia: Origen del paper:

en: Parse error: %1
ca@valencia: Error d'anàlisi: %1

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
ca@valencia: La partícula conté comodins no determinants.

en: Paste and Match Style
ca@valencia: Enganxa i correspon un estil

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
ca@valencia: Enganxa

en: Path not found
ca@valencia: No s'ha trobat el camí

[ctx: Pause]
en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: Pause failed
ca@valencia: La pausa ha fallat

en: Permission denied
ca@valencia: S'ha denegat el permís

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

[ctx: Phonon::]
en: Communication
ca@valencia: Comunicació

[ctx: Phonon::]
en: Games
ca@valencia: Jocs

[ctx: Phonon::]
en: Music
ca@valencia: Música

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

[ctx: Phonon::]
en: Video
ca@valencia: Vídeo

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
ca@valencia: Eixida d'àudio

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
ca@valencia: Dispositiu d'eixida de l'àudio

[ctx: Play]
en: Play
ca@valencia: Reprodueix

en: Play/Pause Animations
ca@valencia: Reprodueix/Pausa les animacions

en: PlayBook IMF
ca@valencia: IMF de PlayBook

en: Playback complete
ca@valencia: Ha acabat la reproducció

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
ca@valencia: La instal·lació del connector del còdec ha fallat pel còdec: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
ca@valencia: Error de verificació de dades del connector a «%1»

en: Points (pt)
ca@valencia: Punts (pt)

en: Portrait
ca@valencia: Vertical

en: Position
ca@valencia: Posició

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
ca@valencia: S'ha detectat un possible bucle d'àncora en el mètode «centerIn».

en: Possible anchor loop detected on fill.
ca@valencia: S'ha detectat un possible bucle d'àncora en el mètode «fill».

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
ca@valencia: S'ha detectat un possible bucle d'àncora en una àncora horitzontal.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
ca@valencia: S'ha detectat un possible bucle d'àncora en una àncora vertical.

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
ca@valencia: El prefix %1 només es pot vincular a %2 (i és declarat prèviament, en qualsevol cas).

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
ca@valencia: El prefix %1 ja s'ha declarat en el pròleg.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
ca@valencia: No està definit el prefix del nom qualificat %1.

en: Premature end of document.
ca@valencia: Final prematur del document.

en: Press
ca@valencia: Prem

en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

en: Previous
ca@valencia: Anterior

en: Print
ca@valencia: Imprimeix

en: Print To File ...
ca@valencia: Imprimeix a fitxer...

en: Print all
ca@valencia: Imprimeix tot

en: Print current page
ca@valencia: Imprimeix la pàgina actual

en: Print range
ca@valencia: Imprimeix interval

en: Print selection
ca@valencia: Imprimeix la selecció

en: Print to File (PDF)
ca@valencia: Imprimeix a fitxer (PDF)

en: Print to File (Postscript)
ca@valencia: Imprimeix a fitxer (Postscript)

en: Printer
ca@valencia: Impressora

en: Private key does not certify public key, %1
ca@valencia: La clau privada no certifica la clau pública, %1

en: Process crashed
ca@valencia: El procés ha fallat

en: Process failed to start: %1
ca@valencia: El procés ha fallat en iniciar: %1

en: Process operation timed out
ca@valencia: L'operació del procés ha excedit el temps

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
ca@valencia: La promoció de %1 a %2 pot causar la pèrdua de precisió.

en: Property assignment expected
ca@valencia: S'esperava una assignació de propietat

en: Property has already been assigned a value
ca@valencia: La propietat ja estava assignada a un valor

en: Property names cannot begin with an upper case letter
ca@valencia: Els noms de les propietats no poden començar amb una lletra majúscula

en: Property value set multiple times
ca@valencia: El valor de la propietat s'ha definit múltiples vegades

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
ca@valencia: «PropertyChanges» no admet la creació d'objectes específics d'estat.

en: Protocol type not supported
ca@valencia: Tipus de protocol no admés

en: Proxy authentication failed
ca@valencia: Ha fallat l'autenticació al servidor intermediari

en: Proxy authentication failed: %1
ca@valencia: Ha fallat l'autenticació al servidor intermediari: %1

en: Proxy host not found
ca@valencia: No s'ha trobat el servidor intermediari

en: Proxy server error
ca@valencia: Error del servidor intermediari

en: Proxy server not supported
ca@valencia: Servidor intermediari no admés

en: PulseAudio Sound Server
ca@valencia: Servidor de so PulseAudio

en: Puts a maximized window back to normal
ca@valencia: Retorna una finestra maximitzada a normal

en: Puts a minimized window back to normal
ca@valencia: Retorna una finestra minimitzada a normal

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
ca@valencia: No s'ha pogut vincular la variable

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
ca@valencia: No s'ha pogut executar la sentència

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar el primer

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar el següent

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar el registre %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
ca@valencia: No s'ha pogut preparar la sentència

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
ca@valencia: Qt s'ha construït sense implementar QMovie

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
ca@valencia: S'ha detectat un bucle de vinculació per a la propietat «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
ca@valencia: S'esperava un tipus de paràmetre

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
ca@valencia: S'esperava un tipus de propietat

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
ca@valencia: Testimoni esperat «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
ca@valencia: S'esperava un nom de tipus

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
ca@valencia: Un identificador no pot començar amb un literal numèric

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
ca@valencia: Caràcter il·legal

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
ca@valencia: Seqüència d'escapada il·legal

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
ca@valencia: Sintaxi il·legal per nombres exponencials

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
ca@valencia: Seqüència d'escapada Unicode il·legal

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
ca@valencia: L'«ID» del qualificador d'importació no és vàlid

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
ca@valencia: Modificador de tipus de propietat no vàlid

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
ca@valencia: Indicador «%0» d'expressió regular no vàlid

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
ca@valencia: Declaració de JavaScript fora de l'element Script

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
ca@valencia: La importació de biblioteca requereix una versió

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
ca@valencia: El valor de la propietat s'ha definit múltiples vegades

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
ca@valencia: «readonly» encara no està admés

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
ca@valencia: No es pot utilitzar el nom reservat «Qt» com a un qualificador

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
ca@valencia: Els qualificadors d'importació de scripts han de ser únics.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
ca@valencia: La importació de script requereix un qualificador

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
ca@valencia: Error de sintaxi

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
ca@valencia: Comentari sense tancar al final del fitxer

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
ca@valencia: Cadena sense tancar al final de la línia

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
ca@valencia: Modificador de tipus de propietat inesperat

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
ca@valencia: Testimoni inesperat «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
ca@valencia: Seqüència de barra inversa d'expressió regular sense finalitzar

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
ca@valencia: Classe s'expressió regular sense finalitzar

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
ca@valencia: Literal d'expressió regular sense acabar

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
ca@valencia: No es pot assignar un objecte a la propietat de senyal %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
ca@valencia: No es pot assignar un objecte a una propietat d'interfície

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
ca@valencia: No es pot assignar un objecte a una llista

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
ca@valencia: No es pot assignar el tipus d'objecte %1 sense un mètode per defecte

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
ca@valencia: No es pot assignar el valor %1 a la propietat %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
ca@valencia: No es poden connectar senyals/ranures desaparellats %1 %vs. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
ca@valencia: No es poden definir propietats sobre %1 atès que és nul

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'objecte adjuntat

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'objecte de tipus %1

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
ca@valencia: Qt es va compilar sense implementar «xmlpatterns»

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
ca@valencia: Una consulta «XmlListModel» ha de començar per «/» o «//»

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
ca@valencia: &Cancel·la

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
ca@valencia: &Tanca

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
ca@valencia: D'ac&ord

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
ca@valencia: Al&ça

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
ca@valencia: &Sí

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
ca@valencia: Interromp

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
ca@valencia: Aplica

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
ca@valencia: Tanca sense guardar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
ca@valencia: Descarta

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
ca@valencia: No guardes

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
ca@valencia: N&o a tot

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
ca@valencia: D'acord

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
ca@valencia: Reinicia

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
ca@valencia: Restaura per defecte

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
ca@valencia: Reintenta

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
ca@valencia: Guarda-ho tot

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
ca@valencia: Sí &a tot

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
ca@valencia: Controlador

[ctx: QFileDialog]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
ca@valencia: El meu ordinador

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
ca@valencia: Qualsevol

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
ca@valencia: Àrab

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
ca@valencia: Armeni

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
ca@valencia: Bengalí

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
ca@valencia: Gruixut

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
ca@valencia: Negreta

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
ca@valencia: Ciríl·lic

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
ca@valencia: Semi

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
ca@valencia: Semi negreta

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
ca@valencia: Georgià

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
ca@valencia: Grec

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
ca@valencia: Hebreu

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
ca@valencia: Cursiva

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
ca@valencia: Japonés

[ctx: QFontDatabase]
en: Kannada
ca@valencia: Kanarés

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
ca@valencia: Coreà

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
ca@valencia: Laosià

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
ca@valencia: Llatí

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
ca@valencia: Fi

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
ca@valencia: Malaiàlam

[ctx: QFontDatabase]
en: N'Ko
ca@valencia: NKo

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
ca@valencia: Obliqua

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
ca@valencia: Rúnic

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
ca@valencia: Xinés simplificat

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
ca@valencia: Singalés

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
ca@valencia: Símbol

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
ca@valencia: Siríac

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
ca@valencia: Tàmil

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
ca@valencia: Tai

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
ca@valencia: Tibetà

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
ca@valencia: Xinés tradicional

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
ca@valencia: Vietnamita

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap nom d'ordinador

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
ca@valencia: Nom d'ordinador no vàlid

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap nom d'ordinador

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la transacció

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
ca@valencia: Error en obrir la base de dades

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
ca@valencia: No s'ha pogut confirmar la transacció

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
ca@valencia: No s'ha pogut desfer la transacció

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
ca@valencia: No s'ha pogut assignar la sentència

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
ca@valencia: No s'ha pogut descriure la sentència d'entrada

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
ca@valencia: No s'ha pogut descriure la sentència

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar el següent element

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la matriu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
ca@valencia: No s'han pogut obtindre les dades de la matriu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la informació de la consulta

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la informació de la sentència

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
ca@valencia: No s'ha pogut preparar la sentència

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la transacció

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
ca@valencia: No s'ha pogut tancar la sentència

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
ca@valencia: No s'ha pogut confirmar la transacció

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
ca@valencia: No s'ha pogut crear un BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
ca@valencia: No s'ha pogut executar la consulta

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
ca@valencia: No s'ha pogut escriure el BLOB

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
ca@valencia: No queda espai en el dispositiu

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
ca@valencia: Este fitxer o directori no existeix

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
ca@valencia: S'ha denegat el permís

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
ca@valencia: Massa fitxers oberts

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
ca@valencia: No s'han pogut vincular els valors excedits

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
ca@valencia: No s'ha pogut vincular el valor

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
ca@valencia: No s'ha pogut executar la consulta següent

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
ca@valencia: No s'ha pogut executar la consulta

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
ca@valencia: No s'ha pogut executar la sentència

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
ca@valencia: No s'han pogut recuperar les dades

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
ca@valencia: No s'ha pogut preparar la sentència

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
ca@valencia: No s'ha pogut reiniciar la sentència

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
ca@valencia: No s'ha pogut emmagatzemar el resultat següent

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
ca@valencia: No s'ha pogut emmagatzemar el resultat

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
ca@valencia: No s'ha pogut emmagatzemar els resultats de la sentència

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de cantonades

[ctx: QMessageBox]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: QMessageBox]
en: OK
ca@valencia: D'acord

en: QName content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut del «QName» no concorda amb la faceta «pattern».

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut del «QName» no està llistat a la faceta «enumeration».

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
ca@valencia: Error en obrir %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
ca@valencia: URI no vàlid: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
ca@valencia: Error d'escriptura en escriure a %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
ca@valencia: No es pot obrir %1: el camí és un directori

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
ca@valencia: Error en obrir %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
ca@valencia: Error de lectura en llegir des de %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
ca@valencia: Petició per obrir el fitxer no local %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
ca@valencia: Error d'escriptura en escriure a %1: %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
ca@valencia: L'accés a la xarxa està desactivat.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
ca@valencia: Error de sessió de xarxa.

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
ca@valencia: El protocol «%1» és desconegut

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
ca@valencia: error d'inici del dorsal.

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
ca@valencia: La transacció no ha pogut començar

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
ca@valencia: No s'ha pogut confirmar la transacció

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
ca@valencia: No s'ha pogut inicialitzar

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
ca@valencia: No s'ha pogut desfer la transacció

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
ca@valencia: No s'ha pogut assignar la sentència

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
ca@valencia: No s'ha pogut vincular la columna per a una execució massiva

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
ca@valencia: No s'ha pogut vincular el valor

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
ca@valencia: No s'ha pogut executar la sentència massiva

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
ca@valencia: No s'ha pogut executar la sentència

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
ca@valencia: No s'ha pogut aconseguir el tipus de sentència

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
ca@valencia: No s'ha pogut anar al següent

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
ca@valencia: No s'ha pogut preparar la sentència

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
ca@valencia: QODBCResult::reset: no s'ha pogut establir «SQL_CURSOR_STATIC» com a atribut de sentència. Comproveu la configuració del controlador ODBC

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
ca@valencia: No s'ha pogut vincular la variable

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
ca@valencia: No s'ha pogut executar la sentència

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar el primer

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar l'últim

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar el següent

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar l'anterior

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
ca@valencia: No s'ha pogut preparar la sentència

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
ca@valencia: No s'ha pogut crear la consulta

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
ca@valencia: No s'ha pogut preparar la sentència

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
ca@valencia: Imprimeix

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
ca@valencia: Exporta a PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
ca@valencia: Exporta a PostScript

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
ca@valencia: Primera pàgina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
ca@valencia: Ajusta a la pàgina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
ca@valencia: Ajusta a l'amplària

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
ca@valencia: Apaïsat

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
ca@valencia: Última pàgina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
ca@valencia: Pàgina següent

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
ca@valencia: Configuració de pàgina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
ca@valencia: Configuració de pàgina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
ca@valencia: Vertical

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
ca@valencia: Pàgina anterior

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
ca@valencia: Imprimeix

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
ca@valencia: Vista prèvia d'impressió

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
ca@valencia: Mostra pàgines oposades

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
ca@valencia: Mostra un resum de totes les pàgines

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
ca@valencia: Mostra només una pàgina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
ca@valencia: Amplia

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
ca@valencia: Redueix

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
ca@valencia: caràcter incorrecte de sintaxi de classe

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
ca@valencia: sintaxi incorrecta de preplanificació

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
ca@valencia: sintaxi de repetició incorrecta

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
ca@valencia: s'ha usat una funcionalitat desactivada

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
ca@valencia: categoria no vàlida

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
ca@valencia: interval no vàlid

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
ca@valencia: valor octal no vàlid

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
ca@valencia: «lookbehinds» no està admés, veieu QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
ca@valencia: s'ha trobat un límit intern

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
ca@valencia: falta el delimitador esquerre

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
ca@valencia: sense errors

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
ca@valencia: final inesperat

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
ca@valencia: No s'ha pogut executar la sentència

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
ca@valencia: No s'han pogut recuperar resultats

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
ca@valencia: Sense consulta

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
ca@valencia: El comptador de paràmetres no quadra

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
ca@valencia: No s'han pogut vincular els paràmetres

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
ca@valencia: No s'han pogut executar múltiples sentències a la vegada

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
ca@valencia: No s'ha pogut executar la sentència

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la fila

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
ca@valencia: No s'ha pogut reiniciar la sentència

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
ca@valencia: Condició

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
ca@valencia: Comptador d'accessos

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
ca@valencia: Comptador d'elements ignorats

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
ca@valencia: Ubicació

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
ca@valencia: Execució única

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
ca@valencia: Nivell

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
ca@valencia: Localització

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
ca@valencia: Afig als favorits

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
ca@valencia: Ajusta la brillantor

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
ca@valencia: Aplicació Esquerra

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
ca@valencia: Aplicació Dreta

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
ca@valencia: Reproducció cíclica de la pista àudio

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
ca@valencia: Avança àudio

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
ca@valencia: Reproducció aleatòria àudio

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
ca@valencia: Repeteix àudio

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
ca@valencia: Rebobina l'àudio

[ctx: QShortcut]
en: Away
ca@valencia: Absent

[ctx: QShortcut]
en: Back
ca@valencia: Arrere

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
ca@valencia: Arrere Avant

[ctx: QShortcut]
en: Backspace
ca@valencia: Retrocés

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
ca@valencia: Tab arrere

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
ca@valencia: Potencia de greus

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
ca@valencia: Baixa els greus

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
ca@valencia: Puja els greus

[ctx: QShortcut]
en: Battery
ca@valencia: Bateria

[ctx: QShortcut]
en: Book
ca@valencia: Llibre

[ctx: QShortcut]
en: Browser
ca@valencia: Navegador

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
ca@valencia: Calculadora

[ctx: QShortcut]
en: Call
ca@valencia: Truca

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
ca@valencia: Focus de la càmera

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
ca@valencia: Disparador de la càmera

[ctx: QShortcut]
en: Caps Lock
ca@valencia: Bloq Maj

[ctx: QShortcut]
en: CapsLock
ca@valencia: Bloq Maj

[ctx: QShortcut]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
ca@valencia: Neteja la gravació

[ctx: QShortcut]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: QShortcut]
en: Code input
ca@valencia: Entrada de codi

[ctx: QShortcut]
en: Community
ca@valencia: Comunitat

[ctx: QShortcut]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: QShortcut]
en: Cut
ca@valencia: Retalla

[ctx: QShortcut]
en: Del
ca@valencia: Supr

[ctx: QShortcut]
en: Delete
ca@valencia: Supressió

[ctx: QShortcut]
en: Display
ca@valencia: Visualitza

[ctx: QShortcut]
en: Down
ca@valencia: Avall

[ctx: QShortcut]
en: Eisu Shift
ca@valencia: Majúscules Eisu

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
ca@valencia: Commuta Eisu

[ctx: QShortcut]
en: Eject
ca@valencia: Expulsa

[ctx: QShortcut]
en: End
ca@valencia: Final

[ctx: QShortcut]
en: Enter
ca@valencia: Retorn

[ctx: QShortcut]
en: Escape
ca@valencia: Escapada

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
ca@valencia: Preferits

[ctx: QShortcut]
en: Finance
ca@valencia: Finances

[ctx: QShortcut]
en: Flip
ca@valencia: Inverteix

[ctx: QShortcut]
en: Forward
ca@valencia: Avant

[ctx: QShortcut]
en: Game
ca@valencia: Joc

[ctx: QShortcut]
en: Go
ca@valencia: Vés

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
ca@valencia: Final de Hangul

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
ca@valencia: Hangul especial

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
ca@valencia: Inici de Hangul

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
ca@valencia: Penja

[ctx: QShortcut]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
ca@valencia: Hiberna

[ctx: QShortcut]
en: History
ca@valencia: Historial

[ctx: QShortcut]
en: Home
ca@valencia: Inici

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
ca@valencia: Despatx

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
ca@valencia: Pàgina d'inici

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
ca@valencia: Enllaços roents

[ctx: QShortcut]
en: Ins
ca@valencia: Inser

[ctx: QShortcut]
en: Insert
ca@valencia: Insereix

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
ca@valencia: Bloqueig Kana

[ctx: QShortcut]
en: Kana Shift
ca@valencia: Majúscules Kana

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
ca@valencia: Redueix la brillantor del teclat

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
ca@valencia: Augmenta la brillantor del teclat

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
ca@valencia: Engega/apaga la il·luminació del teclat

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
ca@valencia: Menú del teclat

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
ca@valencia: Torna a marcar el darrer número

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
ca@valencia: Engega (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
ca@valencia: Engega (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
ca@valencia: Engega (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
ca@valencia: Engega (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
ca@valencia: Engega (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
ca@valencia: Engega (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
ca@valencia: Engega (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
ca@valencia: Engega (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
ca@valencia: Engega (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
ca@valencia: Engega (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
ca@valencia: Engega (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
ca@valencia: Engega (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
ca@valencia: Engega (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
ca@valencia: Engega (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
ca@valencia: Engega (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
ca@valencia: Engega (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
ca@valencia: Engega el correu

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
ca@valencia: Engega el reproductor

[ctx: QShortcut]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
ca@valencia: Bombeta

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
ca@valencia: Desconnecta

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
ca@valencia: Reenvia

[ctx: QShortcut]
en: Market
ca@valencia: Mercat

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
ca@valencia: Següent

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
ca@valencia: Pausa

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
ca@valencia: Reprodueix

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
ca@valencia: Anterior

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
ca@valencia: Grava

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
ca@valencia: Atura la reproducció

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
ca@valencia: Reunió

[ctx: QShortcut]
en: Menu
ca@valencia: Menú

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
ca@valencia: Menú PB

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
ca@valencia: Missatger

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
ca@valencia: Redueix la brillantor del monitor

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
ca@valencia: Augmenta la brillantor del monitor

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
ca@valencia: Candidats múltiples

[ctx: QShortcut]
en: Music
ca@valencia: Música

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
ca@valencia: Els meus llocs

[ctx: QShortcut]
en: News
ca@valencia: Notícies

[ctx: QShortcut]
en: Num Lock
ca@valencia: Bloq Núm

[ctx: QShortcut]
en: NumLock
ca@valencia: Bloq Núm

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
ca@valencia: Bloq Núm

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
ca@valencia: Obri URL

[ctx: QShortcut]
en: Option
ca@valencia: Opció

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
ca@valencia: Avançar pàgina

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
ca@valencia: Retrocedir pàgina

[ctx: QShortcut]
en: Paste
ca@valencia: Enganxa

[ctx: QShortcut]
en: Pause
ca@valencia: Pausa

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
ca@valencia: Av Pàg

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
ca@valencia: Re Pàg

[ctx: QShortcut]
en: Phone
ca@valencia: Telèfon

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
ca@valencia: Imatges

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
ca@valencia: Apaga

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
ca@valencia: Candidat anterior

[ctx: QShortcut]
en: Print
ca@valencia: Impr Pant

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
ca@valencia: Impr Pant

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
ca@valencia: Refresca

[ctx: QShortcut]
en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

[ctx: QShortcut]
en: Reply
ca@valencia: Respondre

[ctx: QShortcut]
en: Return
ca@valencia: Retorn

[ctx: QShortcut]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
ca@valencia: Gira les finestres

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
ca@valencia: Gir de teclat

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
ca@valencia: Gir de PB

[ctx: QShortcut]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
ca@valencia: Estalvi de pantalla

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
ca@valencia: Bloq Despl

[ctx: QShortcut]
en: ScrollLock
ca@valencia: Bloq Despl

[ctx: QShortcut]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: QShortcut]
en: Select
ca@valencia: Selecció

[ctx: QShortcut]
en: Send
ca@valencia: Envia

[ctx: QShortcut]
en: Shop
ca@valencia: Botiga

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
ca@valencia: Suspèn

[ctx: QShortcut]
en: Space
ca@valencia: Espai

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
ca@valencia: Corrector ortogràfic

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
ca@valencia: Divideix la pantalla

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
ca@valencia: Full de càlcul

[ctx: QShortcut]
en: Standby
ca@valencia: En espera

[ctx: QShortcut]
en: Stop
ca@valencia: Atura

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
ca@valencia: Subtítol

[ctx: QShortcut]
en: Support
ca@valencia: Suport

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
ca@valencia: Suspèn

[ctx: QShortcut]
en: SysReq
ca@valencia: PetSis

[ctx: QShortcut]
en: System Request
ca@valencia: Petició al sistema

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
ca@valencia: Plafó de tasques

[ctx: QShortcut]
en: Time
ca@valencia: Hora

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
ca@valencia: Commuta trucada/penjar

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
ca@valencia: Commuta la reproducció/pausa

[ctx: QShortcut]
en: Tools
ca@valencia: Eines

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
ca@valencia: Menú principal

[ctx: QShortcut]
en: Travel
ca@valencia: Viatge

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
ca@valencia: Baixa els aguts

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
ca@valencia: Puja els aguts

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
ca@valencia: Banda ultra ampla

[ctx: QShortcut]
en: Up
ca@valencia: Amunt

[ctx: QShortcut]
en: Video
ca@valencia: Vídeo

[ctx: QShortcut]
en: View
ca@valencia: Visualitza

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
ca@valencia: Marcació per veu

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
ca@valencia: Abaixa el volum

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
ca@valencia: Silencia el volum

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
ca@valencia: Apuja el volum

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
ca@valencia: Desperta

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
ca@valencia: Càmera web

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
ca@valencia: Sense fils

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
ca@valencia: Processador de textos

[ctx: QShortcut]
en: XFer
ca@valencia: Transf.

[ctx: QShortcut]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
ca@valencia: Apropa

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
ca@valencia: L'operació de xarxa ha excedit el temps

[ctx: QSql]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
ca@valencia: Cancel·lo les edicions?

[ctx: QSql]
en: Confirm
ca@valencia: Confirmeu

[ctx: QSql]
en: Delete
ca@valencia: Suprimeix

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
ca@valencia: Suprimeixo este registre?

[ctx: QSql]
en: Insert
ca@valencia: Insereix

[ctx: QSql]
en: Save edits?
ca@valencia: Deso les edicions?

[ctx: QSql]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

[ctx: QSql]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
ca@valencia: Error en recuperar el compte de columnes

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
ca@valencia: Error en recuperar el nom de columna

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
ca@valencia: Error en recuperar el tipus de columna

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
ca@valencia: El comptador de paràmetres no quadra

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
ca@valencia: No s'ha pogut preparar la sentència

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
ca@valencia: No s'han pogut vincular els paràmetres

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
ca@valencia: No s'ha pogut executar la sentència

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la fila

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
ca@valencia: No s'ha pogut reiniciar la sentència

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
ca@valencia: %1: ja existeix

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
ca@valencia: %1: no existeix

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
ca@valencia: %1: ha fallat el «ftok»

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
ca@valencia: %1: la clau és buida

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
ca@valencia: %1: error al nom

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
ca@valencia: %1: sense recursos

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
ca@valencia: %1: s'ha denegat el permís

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
ca@valencia: %1: no s'ha pogut crear la clau

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
ca@valencia: %1: error desconegut %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
ca@valencia: Inici d'incrustació d'esquerra a dreta (LRE)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
ca@valencia: Marca d'esquerra a dreta (LRM)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
ca@valencia: Inici de sobreescriptura d'esquerra a dreta (LRO)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
ca@valencia: Final de formatació direccional (PDF)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
ca@valencia: Inici d'incrustació de dreta a esquerra (RLE)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
ca@valencia: Marca de dreta a esquerra (RLM)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
ca@valencia: Inici de sobreescriptura de dreta a esquerra (RLO)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
ca@valencia: Connector d'amplària zero (ZWJ)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
ca@valencia: Separador d'amplària zero (ZWNJ)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
ca@valencia: Espai d'amplària zero (ZWSP)

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
ca@valencia: Baix

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
ca@valencia: Vora esquerra

[ctx: QWebPage]
en: Page down
ca@valencia: Pàgina inferior

[ctx: QWebPage]
en: Page left
ca@valencia: Pàgina esquerra

[ctx: QWebPage]
en: Page right
ca@valencia: Pàgina dreta

[ctx: QWebPage]
en: Page up
ca@valencia: Pàgina superior

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
ca@valencia: S'ha arribat al límit de redireccions

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
ca@valencia: Vora dreta

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
ca@valencia: Desplaça avall

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
ca@valencia: Desplaça ací

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
ca@valencia: Desplaça a l'esquerra

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
ca@valencia: Desplaça a la dreta

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
ca@valencia: Desplaça amunt

[ctx: QWebPage]
en: Top
ca@valencia: Dalt

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
ca@valencia: s'esperava una declaració de codificació o una declaració autònoma en llegir la declaració XML

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
ca@valencia: error en la declaració de text d'una entitat externa

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
ca@valencia: Hi ha hagut un error en analitzar un comentari

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
ca@valencia: Hi ha hagut un error en analitzar el contingut

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
ca@valencia: Hi ha hagut un error en analitzar la definició del tipus de document

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
ca@valencia: Hi ha hagut un error en analitzar un element

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
ca@valencia: Hi ha hagut un error en analitzar una referència

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
ca@valencia: error provocat pel consumidor

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
ca@valencia: al DTD no es permet una referència a una entitat general analitzada externament

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
ca@valencia: al valor d'atribut no es permet una referència a una entitat general analitzada externament

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
ca@valencia: al DTD no es permet una referència interna a una entitat general

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
ca@valencia: nom d'instrucció de procés no vàlid

[ctx: QXml]
en: letter is expected
ca@valencia: s'esperava una lletra

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
ca@valencia: més d'una definició de tipus de document

[ctx: QXml]
en: no error occurred
ca@valencia: sense errors

[ctx: QXml]
en: recursive entities
ca@valencia: entitats recursives

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
ca@valencia: s'esperava una declaració autònoma en llegir la declaració XML

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
ca@valencia: marcador desaparellat

[ctx: QXml]
en: unexpected character
ca@valencia: caràcter inesperat

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
ca@valencia: fi de fitxer inesperat

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
ca@valencia: referència a una entitat no analitzada a un context erroni

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
ca@valencia: s'esperava una versió en llegir la declaració XML

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
ca@valencia: valor erroni per a la declaració autònoma

en: Qt Script Debugger
ca@valencia: Depurador de scripts de Qt

en: Read-only Transaction
ca@valencia: Transacció només de lectura

en: Redo %1
ca@valencia: Refés %1

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
ca@valencia: No s'ha pogut resoldre la referència %1 de l'element %2.

en: Reflections delay (ms)
ca@valencia: Retard de les reflexions (ms)

en: Reflections level (mB)
ca@valencia: Nivell de les reflexions (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
ca@valencia: L'ordinador remot ha tancat la connexió prematurament a %1

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Remove formatting
ca@valencia: Elimina el formatat

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
ca@valencia: La cardinalitat requerida és %1; s'ha obtingut la cardinalitat %2.

en: Required type is %1, but %2 was found.
ca@valencia: Es requereix el tipus %1, però s'ha trobat el %2.

en: Resource error (fork failure): %1
ca@valencia: Error de recurs (ha fallat la bifurcació): %1

en: Restore
ca@valencia: Restaura

en: Restore Down
ca@valencia: Restaura avall

en: Restore down
ca@valencia: Restaura avall

en: Restore up
ca@valencia: Restaura amunt

en: Reverb delay (ms)
ca@valencia: Retard de la reverberació (ms)

en: Reverb level (mB)
ca@valencia: Nivell de la reverberació (mB)

en: Reverse
ca@valencia: Inverteix

en: Reverse landscape
ca@valencia: Apaïsat invertit

en: Reverse portrait
ca@valencia: Vertical invertit

en: Revert back to device '%1'
ca@valencia: Es retorna al dispositiu «%1»

en: Right edge
ca@valencia: Vora dreta

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
ca@valencia: De dreta a esquerra

en: Roaming error
ca@valencia: Error d'itinerància

en: Roaming was aborted or is not possible.
ca@valencia: S'ha interromput la itinerància o no és possible.

en: Room HF level
ca@valencia: Nivell HF de la sala

en: Room level (mB)
ca@valencia: Nivell de la sala (mB)

en: Run to Cursor
ca@valencia: Executa fins al cursor

en: Run to New Script
ca@valencia: Executa fins a un script nou

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
ca@valencia: S'està executant un full d'estils de l'XSL-T 1.0 amb un processador 2.0.

en: S60 FEP input method
ca@valencia: Mètode d'entrada FEP de S60

en: SOCKS version 5 protocol error
ca@valencia: Error de protocol SOCKS versió 5

en: SOCKSv5 command not supported
ca@valencia: Orde SOCKSv5 no admesa

en: SQL transaction failed
ca@valencia: La transacció SQL ha fallat

en: SQL: database version mismatch
ca@valencia: SQL: desaparellament de la versió de la base de dades

en: Sample
ca@valencia: Mostra

en: Script %1 unavailable
ca@valencia: L'script %1 no és disponible

en: Scroll Left
ca@valencia: Desplaçament a l'esquerra

en: Scroll Right
ca@valencia: Desplaçament a la dreta

en: Scroll down
ca@valencia: Desplaça avall

en: Scroll here
ca@valencia: Desplaça ací

en: Scroll left
ca@valencia: Desplaça a l'esquerra

en: Scroll right
ca@valencia: Desplaça a la dreta

en: Scroll up
ca@valencia: Desplaça amunt

en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
ca@valencia: Busca al web

en: Seek failed
ca@valencia: La busca ha fallat

en: Seek file/device for image read failed
ca@valencia: Ha fallat la busca del fitxer/dispositiu de la lectura de la imatge

en: Select
ca@valencia: Selecció

en: Select (Marquee)
ca@valencia: Selecciona (Marquee)

en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: Select Font
ca@valencia: Trieu el tipus de lletra

en: Select IM
ca@valencia: Selecciona IM

en: Select to the end of the block
ca@valencia: Selecciona fins al final del bloc

en: Select to the end of the document
ca@valencia: Selecciona fins al final del document

en: Select to the end of the line
ca@valencia: Selecciona fins al final de la línia

en: Select to the next character
ca@valencia: Selecciona fins al caràcter següent

en: Select to the next line
ca@valencia: Selecciona fins a la línia següent

en: Select to the next word
ca@valencia: Selecciona fins a la paraula següent

en: Select to the previous character
ca@valencia: Selecciona fins al caràcter anterior

en: Select to the previous line
ca@valencia: Selecciona fins a la línia anterior

en: Select to the previous word
ca@valencia: Selecciona fins a la paraula anterior

en: Select to the start of the block
ca@valencia: Selecciona fins a l'inici del bloc

en: Select to the start of the document
ca@valencia: Selecciona fins a l'inici del document

en: Select to the start of the line
ca@valencia: Selecciona fins a l'inici de la línia

en: Selection
ca@valencia: Selecció

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
ca@valencia: No es permet la seqüència «]]>» en el contingut.

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
ca@valencia: No s'admet cap dispositiu seqüencial (p. ex. sòcol) per llegir una imatge

en: Server alert
ca@valencia: Alerta del servidor

en: Session aborted by user or system
ca@valencia: Sessió interrompuda per l'usuari o el sistema

en: Setting volume failed
ca@valencia: Ha fallat en establir el volum

en: Sh&ade
ca@valencia: &Plega

en: Shade
ca@valencia: Plega

en: Shift
ca@valencia: Maj

en: Shift+F11
ca@valencia: Maj+F11

en: Shift+F3
ca@valencia: Maj+F3

en: Shift+F5
ca@valencia: Maj+F5

en: Short side
ca@valencia: Vora curta

en: Show Details...
ca@valencia: Mostra els detalls...

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
ca@valencia: Els noms dels senyals no poden començar amb una lletra majúscula

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter amb signe no concorda amb la faceta «totalDigits».

en: Signed integer content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter amb signe no concorda amb la faceta «pattern».

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter amb signe no concorda amb la faceta «maxExclusive».

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter amb signe no concorda amb la faceta «maxInclusive».

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter amb signe no concorda amb la faceta «minExclusive».

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter amb signe no concorda amb la faceta «minInclusive».

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter amb signe no està llistat a la faceta «enumeration».

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
ca@valencia: El tipus simple %1 només pot tindre un tipus atòmic simple com a tipus base.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
ca@valencia: El tipus simple %1 no pot derivar des de %2, ja que el darrer defineix una restricció com a final.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
ca@valencia: El tipus simple %1 no pot tindre un tipus de base directa %2.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
ca@valencia: El tipus simple %1 conté un tipus de faceta no permesa %2.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
ca@valencia: No està permés que el tipus simple %1 tinga el tipus base %2.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
ca@valencia: El tipus simple %1 només està permés que tinga la faceta %2.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
ca@valencia: El tipus simple conté la faceta no permesa %1.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
ca@valencia: El tipus simple de l'element derivat %1 no pot ser derivat de manera vàlida de l'element base.

en: Single property assignment expected
ca@valencia: S'esperava una assignació de propietat senzilla

en: Size
ca@valencia: Mida

en: SliderHandle
ca@valencia: Maneta lliscant

en: Socket error on %1: %2
ca@valencia: Error de sòcol a %1: %2

en: Socket is not connected
ca@valencia: El sòcol no s'ha connectat

en: Socket operation timed out
ca@valencia: Operació de sòcol ha excedit el temps

en: Specified type %1 is not known to the schema.
ca@valencia: El tipus especificat %1 no s'ha trobat a l'esquema.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
ca@valencia: El tipus especificat %1 no es pot substituir de manera vàlida amb l'element de tipus %2.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
ca@valencia: L'especificació «use='prohibited'» dins un grup d'atributs no té cap efecte.

en: SpeedoMeter
ca@valencia: Velocímetre

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
ca@valencia: Ortografia

en: Stack
ca@valencia: Pila

en: Standalone accepts only yes or no.
ca@valencia: L'autònom només accepta sí o no.

en: Stay on &Top
ca@valencia: Queda't al damun&t

en: Step &down
ca@valencia: A&rrere

en: Step Into
ca@valencia: Avança dins

en: Step Out
ca@valencia: Avança fora

en: Step Over
ca@valencia: Avança sobre

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
ca@valencia: Atura

en: Streaming not supported
ca@valencia: No es permet la transmissió de flux de dades

en: Stri&keout
ca@valencia: Ra&tllat

en: Strikethrough
ca@valencia: Barrat

en: String content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut de la cadena no concorda amb la faceta «pattern».

en: String content does not match the length facet.
ca@valencia: El contingut de la cadena no concorda amb la faceta «length».

en: String content does not match the maxLength facet.
ca@valencia: El contingut de la cadena no concorda amb la faceta «maxLength».

en: String content does not match the minLength facet.
ca@valencia: El contingut de la cadena no concorda amb la faceta «minLength».

en: String content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut de la cadena no està llistat a la faceta «enumeration».

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
ca@valencia: Envia

en: Subscript
ca@valencia: Subíndex

en: Substitution group %1 has circular definition.
ca@valencia: El grup de substitució %1 té una definició circular.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
ca@valencia: No s'ha pogut resoldre el grup de substitució %1 de l'element %2.

en: Superscript
ca@valencia: Superíndex

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
ca@valencia: Posa a pantalla completa

en: System
ca@valencia: Sistema

en: TTL expired
ca@valencia: Ha caducat el TTL

en: Tabloid
ca@valencia: Tabloide

en: Tabloid (279 x 432 mm)
ca@valencia: Tabloide (279 x 432 mm)

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
ca@valencia: L'espai de noms de destinació %1 de l'esquema importat és diferent que l'espai de noms de destinació %2 tal com s'ha definit a l'esquema que s'importa.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
ca@valencia: L'espai de noms de destinació %1 de l'esquema inclòs és diferent de l'espai de noms de destinació %2 tal com s'ha definit a l'esquema que s'inclou.

en: Temporary network failure.
ca@valencia: Fallada temporal de xarxa.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
ca@valencia: Direcció del text

en: Text nodes are not allowed at this location.
ca@valencia: Els nodes de text no estan permesos en esta ubicació.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
ca@valencia: Text o referència a entitat no permesa dins l'element %1.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
ca@valencia: L'eix %1 no està admés en el XQuery

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
ca@valencia: El valor «Des de» no pot ser més gran que el valor «A».

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
ca@valencia: La funcionalitat d'importació d'esquemes no està admesa, i pet tant, no poden haver-hi declaracions %1.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
ca@valencia: La funcionalitat de validació d'esquema no està admesa. Ací, les expressions %1 no poden usar-se.

en: The TLS/SSL connection has been closed
ca@valencia: S'ha tancat la connexió TLS/SSL

en: The URI cannot have a fragment
ca@valencia: L'URI no pot tindre un fragment

en: The address is invalid for this operation
ca@valencia: L'adreça no és vàlida per a esta operació

en: The address is not available
ca@valencia: L'adreça no és disponible

en: The address is protected
ca@valencia: L'adreça està protegida

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
ca@valencia: L'atribut %1 només pot aparèixer en el primer element %2.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
ca@valencia: L'atribut %1 no pot aparèixer a %2, quan és un fill de %3.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
ca@valencia: L'atribut %1 ha d'aparèixer en l'element %2.

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
ca@valencia: S'ha excedit el paràmetre de longitud del camí de «basicConstraints»

en: The bound address is already in use
ca@valencia: Ja s'està usant l'adreça límit

en: The certificate has expired
ca@valencia: El certificat ha caducat

en: The certificate is not yet valid
ca@valencia: El certificat encara no és vàlid

en: The certificate is self-signed, and untrusted
ca@valencia: El certificat està autosignat, i no és fiable

en: The certificate signature could not be decrypted
ca@valencia: No s'ha pogut desencriptar la signatura del certificat

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
ca@valencia: El camp «noDesprés» del certificat conté una hora no vàlida

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
ca@valencia: El camp «noAbans» del certificat conté una hora no vàlida

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
ca@valencia: El punt de codi %1, trobat a %2 utilitzant la codificació %3, és un caràcter XML no vàlid.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
ca@valencia: El certificat de l'emissor del candidat actual s'ha rebutjat perquè el seu nom d'emissor i número de sèrie eren presents i no coincideixen amb l'identificador de la clau de l'autoritat del certificat actual

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
ca@valencia: El certificat de l'emissor del candidat actual s'ha rebutjat perquè el seu nom de subjecte no coincideix amb el nom de l'emissor del certificat actual

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
ca@valencia: Les dades d'una instrucció de procés no poden tindre la cadena %1

en: The default collection is undefined
ca@valencia: La col·lecció per defecte és indefinida

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
ca@valencia: L'element amb el nom local %1 no existeix en l'XSL-T.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
ca@valencia: La codificació %1 no és vàlida. Només ha de contindre caràcters llatins, no ha de contindre espais en blanc i ha de coincidir amb l'expressió regular %2.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
ca@valencia: El fitxer «%1» no és un connector vàlid de les Qt.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
ca@valencia: El primer argument a %1 no pot ser del tipus %2.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
ca@valencia: El primer argument a %1 no pot ser del tipus %2. Ha de ser un tipus numèric, «xs:yearMonthDuration» o «xs:dayTimeDuration».

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
ca@valencia: El primer argument a %1 no pot ser del tipus %2. Ha de ser del tipus %3, %4, o %5.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
ca@valencia: El primer operand en una divisió d'un enter, %1, no pot ser infinit (%2).

en: The focus is undefined.
ca@valencia: El focus està indefinit.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
ca@valencia: El nom d'ordinador no concorda amb cap dels ordinadors vàlids per este certificat

en: The initialization of variable %1 depends on itself
ca@valencia: La inicialització de la variable %1 depèn de si mateixa

en: The issuer certificate could not be found
ca@valencia: No s'ha trobat l'emissor del certificat

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
ca@valencia: No s'ha trobat l'emissor del certificat d'un certificat local

en: The item %1 did not match the required type %2.
ca@valencia: L'element %1 no concorda amb el tipus requerit %2.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
ca@valencia: La paraula clau %1 no pot estar amb cap altre nom de mode.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
ca@valencia: El darrer pas d'un camí ha de tindre nodes o valors atòmics. No pot tindre una barreja entre els dos.

en: The module import feature is not supported
ca@valencia: La funcionalitat d'importació de mòduls no està admesa

en: The name %1 does not refer to any schema type.
ca@valencia: El nom %1 no referencia cap tipus d'esquema.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
ca@valencia: El nom per un tribut calculat no pot tindre l'URI de l'espai de noms %1 amb el nom local %2.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
ca@valencia: El nom de la variable límit en una expressió «for» ha de ser diferent de la variable posicional. Ací, les dues variables anomenades %1 col·lideixen.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
ca@valencia: El nom d'una extensió ha d'estar en un espai de noms.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
ca@valencia: El nom d'una opció ha de tindre un prefix. No hi ha cap espai de noms per defecte per les opcions.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
ca@valencia: L'espai de noms %1 està reservat; per tant, les funcions definides per l'usuari no poden usar-lo. Proveu el prefix predefinit %2, que existeix per estos casos.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
ca@valencia: L'URI de l'espai de noms no pot ser cap cadena buida quan es vincula a un prefix, %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
ca@valencia: L'URI de l'espai de noms per un atribut calculat no pot ser %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
ca@valencia: L'URI de l'espai de noms ha de ser una constant i no pot utilitzar expressions incloses.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
ca@valencia: L'espai de noms per a una funció definida per l'usuari no pot estar buit (proveu el prefix predefinit %1, que existeix per a casos com este)

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
ca@valencia: L'espai de noms d'una funció definida per l'usuari en un mòdul de biblioteca ha de ser equivalent a l'espai de noms del mòdul. En altres paraules, hauria de ser %1 en lloc de %2

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
ca@valencia: La forma de normalització %1 no està admesa. Les formes admeses són %2, %3, %4, i %5, i cap, p.ex. la cadena buida (sense normalització).

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
ca@valencia: S'ha passat el paràmetre %1, però no existeix el corresponent %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
ca@valencia: Es requereix el paràmetre %1, però no s'ha proporcionat el corresponent %2.

en: The peer certificate is blacklisted
ca@valencia: El certificat del parell és a la llista negra

en: The peer did not present any certificate
ca@valencia: El parell no presenta cap certificat

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
ca@valencia: El connector «%1» usa una biblioteca Qt incompatible. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
ca@valencia: El connector «%1» usa una biblioteca Qt incompatible. (No es poden barrejar biblioteques de depuració i publicades)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
ca@valencia: El connector «%1» usa una biblioteca Qt incompatible. S'esperava un clau de construcció «%2», s'ha trobat «%3»

en: The plugin was not loaded.
ca@valencia: El connector no estava carregat.

en: The prefix %1 cannot be bound.
ca@valencia: El prefix %1 no s'ha pogut vincular.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
ca@valencia: No es pot vincular el prefix %1. Per defecte, ja està vinculat a l'espai de noms %2.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
ca@valencia: El prefix ha de ser un %1 vàlid, que %2 no ho és.

en: The proxy type is invalid for this operation
ca@valencia: El tipus de servidor intermediari no és vàlid per a esta operació

en: The public key in the certificate could not be read
ca@valencia: No s'ha pogut llegir la clau pública del certificat

en: The remote host closed the connection
ca@valencia: L'ordinador remot ha tancat la connexió

en: The requested operation is not supported by the system.
ca@valencia: L'operació sol·licitada no està admesa pel sistema.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
ca@valencia: El certificat de la CA arrel està marcat per a rebutjar el propòsit especificat

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
ca@valencia: El certificat de la CA arrel no és fiable per a este propòsit

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
ca@valencia: El certificat arrel de la cadena de certificats està autosignat, i no és fiable

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
ca@valencia: El node arrel del segon argument a la funció %1 ha de ser un node de document. %2 no és un node de document.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
ca@valencia: Pareix que hi ha un problema a l'script d'esta pàgina. Voleu aturar l'script?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
ca@valencia: El segon argument a %1 no pot ser del tipus %2. Ha de ser del tipus %3, %4, o %5.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
ca@valencia: El segon operand en una divisió d'un enter, %1, no pot ser zero (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
ca@valencia: Sessió interrompuda per l'usuari o el sistema.

en: The shared library was not found.
ca@valencia: No s'ha trobat la biblioteca compartida.

en: The signature of the certificate is invalid
ca@valencia: La signatura del certificat no és vàlida

en: The specified configuration cannot be used.
ca@valencia: No es pot utilitzar la configuració especificada.

en: The specified network session is not opened
ca@valencia: La sessió de xarxa especificada no està oberta

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
ca@valencia: Els pseudoatributs autònoms han d'aparèixer després de la codificació.

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
ca@valencia: El certificat proporcionat no és adequat per a este propòsit

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
ca@valencia: L'espai de noms per omissió de destinació d'un %1 no pot estar buit.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
ca@valencia: El valor de l'atribut %1 a l'element %2 ha de ser %3 o %4, no %5.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
ca@valencia: El valor de l'atribut %1 ha de ser del tipus %2, i que %3 no ho és.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
ca@valencia: El valor de l'atribut versió de l'XSL-T ha de ser un valor de tipus %1, que %2 no ho és.

en: The variable %1 is unused
ca@valencia: La variable %1 no s'utilitza

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
ca@valencia: Hi ha un valor IDREF sense cap ID corresponent: %1.

en: This platform does not support IPv6
ca@valencia: Esta plataforma no admet l'IPv6

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
ca@valencia: Este processador no és compatible amb Schema i aleshores no es pot utilitzar %1.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
ca@valencia: L'hora %1:%2:%3.%4 no és vàlida.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
ca@valencia: L'hora 24:%1:%2.%3 no és vàlida. L'hora és 24, però els minuts, segons, i els mil·lisegons no són tots 0;

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
ca@valencia: %1 (%2x%3 píxels)

en: Toggle
ca@valencia: Commuta

en: Toggle Breakpoint
ca@valencia: Commuta el punt d'interrupció

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
ca@valencia: Commuta els controls

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
ca@valencia: Commuta la repetició

en: Tools
ca@valencia: Eines

en: Top
ca@valencia: Dalt

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
ca@valencia: Els elements del nivell superior del full d'estil han d'estar en un espai de noms no nul, i que %1 no ho compleix.

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
ca@valencia: LTR

en: True
ca@valencia: Cert

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
ca@valencia: Dos atributs de declaració d'espai de noms tenen el mateix nom: %1.

en: Type %1 already defined.
ca@valencia: El tipus %1 ja està definit.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
ca@valencia: El tipus %1 de l'element %2 no s'ha pogut resoldre.

en: Type %1 unavailable
ca@valencia: Tipus %1 no disponible

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
ca@valencia: Error de tipus en conversió, s'esperava %1, s'ha rebut %2.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
ca@valencia: El tipus de l'element %1 ha de ser un tipus simple, però %2 no ho és.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
ca@valencia: El tipus de l'atribut derivat %1 no pot ser derivat de manera vàlida del tipus de l'atribut base.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
ca@valencia: El tipus de l'atribut derivat %1 difereix del tipus de l'atribut base.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
ca@valencia: El tipus de l'element %1 no es pot derivar d'un tipus d'afiliació de grup de substitució.

en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: US Common #10 Envelope
ca@valencia: Sobre US comú núm. 10

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
ca@valencia: Sobre núm. 10 comú EU (105 x 241 mm)

en: Unable to begin transaction
ca@valencia: La transacció no ha pogut començar

en: Unable to commit transaction
ca@valencia: No s'ha pogut confirmar la transacció

en: Unable to connect
ca@valencia: No s'ha pogut connectar

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
ca@valencia: No s'ha pogut connectar - El controlador no admet totes les funcionalitats requerides

en: Unable to decrypt data: %1
ca@valencia: No s'han pogut desencriptar les dades: %1

en: Unable to disable autocommit
ca@valencia: No s'ha pogut desactivar la confirmació automàtica

en: Unable to enable autocommit
ca@valencia: No s'ha pogut activar la confirmació automàtica

en: Unable to initialize broadcast socket
ca@valencia: No s'ha pogut inicialitzar el sòcol de difusió

en: Unable to initialize non-blocking socket
ca@valencia: No s'ha pogut inicialitzar el sòcol no bloquejant

en: Unable to logon
ca@valencia: No s'ha pogut connectar

en: Unable to open connection
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la connexió

en: Unable to open database '
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la base de dades '

en: Unable to preserve appearance under complex transform
ca@valencia: No es pot preservar l'aparença sota una transformació complexa

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
ca@valencia: No es pot preservar l'aparença sota una escala no uniforme

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
ca@valencia: No es pot preservar l'aparença sota una escala de 0

en: Unable to receive a message
ca@valencia: No s'ha pogut rebre un missatge

en: Unable to rollback transaction
ca@valencia: No s'ha pogut desfer la transacció

en: Unable to send a message
ca@valencia: No s'ha pogut enviar un missatge

en: Unable to set autocommit
ca@valencia: No s'ha pogut establir la validació automàtica

en: Unable to subscribe
ca@valencia: No s'ha pogut fer la subscripció

en: Unable to unsubscribe
ca@valencia: No s'ha pogut cancel·lar la subscripció

en: Unable to use database
ca@valencia: No s'ha pogut utilitzar la base de dades

en: Unable to write
ca@valencia: No s'ha pogut escriure

en: Unable to write data: %1
ca@valencia: No s'han pogut escriure les dades: %1

en: Uncheck
ca@valencia: Desmarca

en: Underflow
ca@valencia: Insuficiència

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
ca@valencia: Subratllat

en: Undo %1
ca@valencia: Desfés %1

en: Unexpected '
ca@valencia: No s'esperava '

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
ca@valencia: Caràcter inesperat «%1» al literal d'ID públic.

en: Unexpected object assignment
ca@valencia: Assignació d'objecte inesperada

en: Unidentified Error
ca@valencia: Error sense identificar

en: Union content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut de la unió no concorda amb la faceta «pattern».

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut de la unió no està llistat a la faceta «enumeration».

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
ca@valencia: La unió de l'atribut comodí del tipus %1 i de l'atribut comodí del seu tipus base %2 no es pot expressar.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
ca@valencia: Codi d'error desconegut del servidor intermediari SOCKSv5: 0x%1

en: Unknown XSL-T attribute %1.
ca@valencia: Atribut %1 de l'XSL-T desconegut.

en: Unknown address type
ca@valencia: Tipus d'adreça desconeguda

en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

en: Unknown error (%1)
ca@valencia: Error desconegut (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Unknown location
ca@valencia: Ubicació desconeguda

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
ca@valencia: Notació desconeguda %1 utilitzada en la faceta %2.

en: Unknown session error.
ca@valencia: Error desconegut de sessió.

en: Unshade
ca@valencia: Desplega

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter sense signe no concorda amb la faceta «totalDigits».

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter sense signe no concorda amb la faceta «pattern».

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter sense signe no concorda amb la faceta «maxExclusive».

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter sense signe no concorda amb la faceta «maxInclusive».

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter sense signe no concorda amb la faceta «minExclusive».

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter sense signe no concorda amb la faceta «minInclusive».

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
ca@valencia: El contingut de l'enter sense signe no està llistat a la faceta «enumeration».

en: Unsupported XML version.
ca@valencia: Versió no admesa de l'XML.

en: Unsupported socket operation
ca@valencia: Operació de sòcol no admesa

en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
ca@valencia: Useu este control lliscant per ajustar el volum. La posició més a l'esquerra és el 0%. La més a la dreta, és el %1%

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
ca@valencia: La restricció de valor de l'atribut %1 no és un tipus dels atributs: %2.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
ca@valencia: La restricció de valor de l'atribut derivat %1 no concorda amb la restricció de valor de l'atribut base.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
ca@valencia: La restricció de valor de l'element %1 no és un tipus dels elements: %2.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
ca@valencia: Una varietat del tipus d'element de %1 ha de ser atòmic o unió.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
ca@valencia: Una varietat del tipus de membre de %1 ha de ser atòmic.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
ca@valencia: La versió %1 no està admesa. La versió acceptada del XQuery és la 1.0.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
ca@valencia: Versió desaparellada: s'esperava %1, s'ha trobat %2

en: Video display error
ca@valencia: Error en visualitzar el vídeo

en: Video output error
ca@valencia: Error de l'eixida de vídeo

en: View
ca@valencia: Visualitza

en: Volume: %1%
ca@valencia: Volum: %1%

en: W3C XML Schema identity constraint field
ca@valencia: Camp de restriccions d'identitats d'esquemes XML del W3C

en: W3C XML Schema identity constraint selector
ca@valencia: Selector de restriccions d'identitats d'esquemes XML del W3C

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
ca@valencia: Avís en %1, línia %2, columna %3: %4

en: Warning in %1: %2
ca@valencia: Avís en %1: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
ca@valencia: Avís: pareix que els connectors GStreamer base no estan instal·lats.
              S'ha desactivat tot el funcionament de l'àudio i del vídeo

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
ca@valencia: Avís: pareix que no teniu el paquet gstreamer0.10-plugins-good instal·lat.
              S'han desactivat algunes funcionalitats del vídeo.

en: What's This?
ca@valencia: Què és això?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
ca@valencia: Quan es requereix un paràmetre, no es pot proporcionar cap valor per defecte a través d'un atribut %1 o un constructor de seqüència.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
ca@valencia: Quan l'atribut %1 és present a %2, no es pot utilitzar cap constructor de seqüència.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
ca@valencia: En convertir a %1 o als seus tipus derivats, el valor origen ha de ser del mateix tipus, o ha de ser un literal de text. No es permet el tipus %2.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
ca@valencia: Quan s'utilitza la funció %1 per a buscar en un patró, l'argument ha de ser una referència de variable o un literal de text.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
ca@valencia: S'eliminen els caràcters d'espai en blanc, excepte quan apareixen en classes de caràcters

en: Whole words
ca@valencia: Paraules completes

en: Width:
ca@valencia: Amplària:

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
ca@valencia: El comodí en la partícula base no és un subconjunt vàlid del comodí en la partícula base.

en: Will not rename sequential file using block copy
ca@valencia: No es pot reanomenar un fitxer seqüencial utilitzant la còpia de blocs

en: Windows input method
ca@valencia: Mètode d'entrada Windows

en: Wr&iting System
ca@valencia: Sistema d'escr&iptura

en: Write %1 file
ca@valencia: Escriu el fitxer %1

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
ca@valencia: Direcció

en: XIM input method
ca@valencia: Mètode d'entrada XIM

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
ca@valencia: Els atributs de l'XSL-T en els elements XSL-T han d'estar en l'espai de noms nul, no a l'espai de noms de l'XSL-T en el que està %1.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
ca@valencia: L'any %1 no és vàlid perquè comença amb %2.

en: Zoom In
ca@valencia: Apropa

en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

en: Zoom to &100%
ca@valencia: Zoom al &100%

en: append: value is not an object
ca@valencia: append: el valor no és cap objecte

en: back is a write-once property
ca@valencia: «back» és una propietat d'escriptura única

en: bottom margin
ca@valencia: marge inferior

en: createObject: value is not an object
ca@valencia: createObject: el valor no és cap objecte

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
ca@valencia: Reinicia

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
ca@valencia: Envia

en: empty
ca@valencia: buit

en: exactly one
ca@valencia: exactament un

en: executeSql called outside transaction()
ca@valencia: S'ha cridat «executeSql» fora de «transaction()»

en: front is a write-once property
ca@valencia: «front» és una propietat d'escriptura única

en: id is not unique
ca@valencia: El valor «id» no és únic

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
ca@valencia: la importació de «%1» no té cap «qmldir» ni cap espai de noms

en: insert: index %1 out of range
ca@valencia: insert: l'índex %1 està fora de l'interval

en: insert: value is not an object
ca@valencia: insert: el valor no és cap objecte

en: invalid query: "%1"
ca@valencia: consulta no vàlida: «%1»

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
ca@valencia: és ambigu. S'ha trobat a %1 i a %2

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
ca@valencia: és ambigu. S'ha trobat a %1 amb la versió %2.%3 i %4.%5

en: is instantiated recursively
ca@valencia: s'ha instanciat recursivament

en: is not a type
ca@valencia: no és cap tipus

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
ca@valencia: Cerques recents

en: left margin
ca@valencia: marge esquerre

en: local directory
ca@valencia: directori local

en: locally connected
ca@valencia: connectada localment

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
ca@valencia: Neteja les cerques recents

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
ca@valencia: Amaga l'ortografia i la gramàtica

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
ca@valencia: Mostra l'ortografia i la gramàtica

en: module "%1" is not installed
ca@valencia: el mòdul «%1» no està instal·lat

en: module "%1" plugin "%2" not found
ca@valencia: no es pot trobar el connector «%2» del mòdul «%1»

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
ca@valencia: el mòdul «%1» versió %2.%3 no està instal·lat

en: move: out of range
ca@valencia: move: fora de l'interval

en: one or more
ca@valencia: un o més

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
ca@valencia: el connector pel mòdul «%1» no es pot carregar: %2

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
ca@valencia: El «processContent» del comodí base ha de ser més feble que el comodí derivat.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
ca@valencia: El «processContent» del comodí en la partícula derivada és més feble que el comodí en la partícula base.

en: remove: index %1 out of range
ca@valencia: remove: l'índex %1 està fora de l'interval

en: right margin
ca@valencia: marge dret

en: set: index %1 out of range
ca@valencia: set: l'índex %1 està fora de l'interval

en: set: value is not an object
ca@valencia: set: el valor no és cap objecte

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
ca@valencia: Això és un índex que permet buscar. Introduïu les paraules de busca:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
ca@valencia: Detalls

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap fitxer

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
ca@valencia: Selecció de fitxer

en: to
ca@valencia: a

en: top margin
ca@valencia: marge superior

en: transaction: missing callback
ca@valencia: transacció: falta la crida de retorn

en: unknown
ca@valencia: desconegut

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
ca@valencia: «xsi:noNamespaceSchemaLocation» no pot aparèixer després del primer element de no espai de noms o atribut.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
ca@valencia: L'espai de noms «xsi:schemaLocation» %1 ja ha aparegut anteriorment en la instància del document.

en: zero or more
ca@valencia: zero o més

en: zero or one
ca@valencia: zero o un
