kdelibs4 - en_US to cs translation catalogue (1193 entries)

en_US:  (Default)
cs:  (výchozí)

en_US:  (Points to %1)
cs:  (Odkazuje na: %1)

en_US: "vold" is not running.
cs: "vold" není spuštěn.

en_US: %1 Item | %1 Items
cs[0]: 1 položka
cs[1]: %1 položky
cs[2]: %1 položek

en_US: %1 contacted. Waiting for reply...
cs: %1 kontaktován. Čeká se na odpověď...

en_US: %1 is a file, but a folder was expected.
cs: %1 je souborem, ale byla očekávána složka.

en_US: %1 is a folder, but a file was expected.
cs: %1 je složkou, ale byl očekáván soubor.

[ctx: %1 is a host name]
en_US: %1: SSL negotiation failed
cs: %1: SSL vyjednávání selhalo

en_US: %1 is required by the server, but is not available.
cs: %1 je vyžadováno serverem, ale není dostupné.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en_US: %1 to %2
cs: %1 do %2

en_US: %1.
    
    Reason: %2
cs: %1.
    
    Důvod: %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en_US: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
cs: Nastala neočekávaná chyba (%1) při pokusu %2.

[ctx: %1: request type]
en_US: Access was denied while attempting to %1.
cs: Odmítnut přístup při pokusu %1.

[ctx: %1: request type]
en_US: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
cs: Nelze %1, protože cílový server odmítá přijmout soubor nebo složku.

[ctx: %1: request type]
en_US: Unable to %1 because the resource is locked.
cs: Nelze %1, protože je zdroj uzamčen.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en_US: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
cs: Nastala chyba při pokusu %1, %2. Shrnutí důvodů níže:

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en_US: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
cs: Nastala neočekávaná chyba (%1) při pokusu %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en_US: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
cs[0]: <p>Přišla vám cookie z<br/><b>%2%3</b><br/>Přejete si přijmout nebo odmítnout tuto cookie?</p>
cs[1]: <p>Přišly vám %1 cookies z<br/><b>%2%3</b><br/>Přejete si přijmout nebo odmítnout tyto cookies?</p>
cs[2]: <p>Přišlo vám %1 cookies z<br/><b>%2%3</b><br/>Přejete si přijmout nebo odmítnout tyto cookies?</p>

en_US: &Accept
cs: &Přijmout

en_US: &Application
cs: &Aplikace

en_US: &Browse...
cs: &Listovat...

en_US: &Choose password:
cs: V&ybrat heslo:

en_US: &Current Session only
cs: Pouze &aktuální sezení

en_US: &D-Bus registration:
cs: &D-Bus registrace:

en_US: &Description:
cs: &Popis:

en_US: &Details
cs: Po&drobnosti

en_US: &Do not close when command exits
cs: Nez&avírat po ukončení příkazu

en_US: &Edit Entry '%1'...
cs: &Upravit položku '%1'...

en_US: &Edit...
cs: &Upravit...

en_US: &Eject '%1'
cs: V&ysunout '%1'

en_US: &Filter:
cs: &Maska:

en_US: &Forever
cs: &Vždy

en_US: &Hide Entry '%1'
cs: &Skrýt 'položku %1'

en_US: &Location:
cs: &Umístění:

en_US: &Name:
cs: &Název:

en_US: &No
cs: &Ne

en_US: &Only show when using this application (%1)
cs: Z&obrazovat pouze pro tuto aplikaci (%1)

en_US: &Only these cookies
cs: P&ouze tyto cookie

en_US: &Only this cookie
cs: P&ouze toto cookie

en_US: &Open
cs: &Otevřít

en_US: &Open with %1
cs: &Otevřít pomocí %1

en_US: &Overwrite
cs: &Přepsat

en_US: &Paste Clipboard Contents
cs: Vloži&t obsah schránky

en_US: &Paste File | &Paste %1 Files
cs[0]: V&ložit soubor
cs[1]: V&ložit %1 soubory
cs[2]: V&ložit %1 souborů

en_US: &Paste URL | &Paste %1 URLs
cs[0]: V&ložit URL
cs[1]: V&ložit %1 URL
cs[2]: V&ložit %1 URL

en_US: &Permissions
cs: O&právnění

en_US: &Place in system tray
cs: Umístit do systémové části &panelu

en_US: &Reject
cs: &Odmítnout

en_US: &Release '%1'
cs: Uvo&lnit '%1'

en_US: &Remember application association for this type of file
cs: Zapamatovat si asociaci s aplikací p&ro tento soubor

en_US: &Remove Entry '%1'
cs: Odst&ranit položku '%1'

en_US: &Rename
cs: P&řejmenovat

en_US: &Repeat password:
cs: Zopa&kovat heslo:

en_US: &Resume
cs: O&bnovit

en_US: &Run in terminal
cs: Spustit v te&rminálu

en_US: &Safely Remove '%1'
cs: Bezpečně od&stranit '%1'

en_US: &Search:
cs: &Hledat:

en_US: &Share
cs: &Sdílet

en_US: &Show All Entries
cs: Zo&brazit všechny položky

en_US: &Skip
cs: Pře&skočit

en_US: &Skip File
cs: Přeskočit &soubor

en_US: &Supported file types:
cs: Podporované typy &souborů:

en_US: &Terminal options:
cs: Volby &terminálu:

en_US: &Unmount '%1'
cs: Odpo&jit '%1'

en_US: &Username:
cs: &Uživatelské jméno:

en_US: &View
cs: Po&hled

en_US: &Work path:
cs: Pra&covní cesta:

en_US: &Yes
cs: &Ano

en_US: '%1' not found, please type a valid program name.
cs: %1' nenalezen, prosím zadejte platný název programu.

en_US: (%1, Link to %2)
cs: (%1, odkaz na %2)

en_US: (Symbolic Link to %1)
cs: (Symbolický odkaz na %1)

en_US: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
cs: *.adr|Soubory se záložkami z Opery (*.adr)

en_US: *.html|HTML Files (*.html)
cs: *.html|HTML soubory (*.html)

en_US: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
cs: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Ikony (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

en_US: *|All Files
cs: *|Všechny soubory

en_US: *|All Folders
cs: *|Všechny složky

en_US: *|All files
cs: *|Všechny soubory

en_US: --- separator ---
cs: --- oddělovač ---

en_US: 1 File | %1 Files
cs[0]: 1 soubor
cs[1]: %1 soubory
cs[2]: %1 souborů

en_US: 1 Folder | %1 Folders
cs[0]: 1 složka
cs[1]: %1 složky
cs[2]: %1 složek

en_US: 1 day %2 | %1 days %2
cs[0]: 1 den %2
cs[1]: %1 dny %2
cs[2]: %1 dní %2

en_US: 1 file | %1 files
cs[0]: 1 soubor
cs[1]: %1 soubory
cs[2]: %1 souborů

en_US: 1 sub-folder | %1 sub-folders
cs[0]: 1 podsložka
cs[1]: %1 podsložky
cs[2]: %1 podsložek

en_US: 1024 (Medium Grade)
cs: 1024 (střední stupeň)

en_US: 160 bit prime factor:
cs: 160 bitový faktor prvočísla:

en_US: 2048 (High Grade)
cs: 2048 (vysoký stupeň)

en_US: 512  (Low Grade)
cs: 512 (nízký stupeň)

en_US: 768  (Low Grade)
cs: 768 (nízký stupeň)

en_US: <!-- This file was generated by Konqueror -->
cs: <!-- Tento soubor byl vytvořen aplikací Konqueror -->

en_US: <b>%1</b> at <b>%2</b>
cs: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en_US: <b>Details of the request</b>:
cs: <b>Podrobnosti požadavku</b>:

en_US: <b>Issuer Information</b>
cs: <b>Informace o vydavateli</b>

en_US: <b>Other</b>
cs: <b>Ostatní</b>

en_US: <b>Possible causes</b>:
cs: <b>Možné příčiny</b>:

en_US: <b>Possible solutions</b>:
cs: <b>Možná řešení</b>:

en_US: <b>Subject Information</b>
cs: <b>Informace o subjektu</b>

en_US: <b>Technical reason</b>:
cs: <b>Technický důvod</b>:

en_US: <li>Additional information: %1</li>
cs: <li>Další informace: %1</li>

en_US: <li>Date and time: %1</li>
cs: <li>Datum a čas: %1</li>

en_US: <li>Protocol: %1</li>
cs: <li>Protokol: %1</li>

en_US: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
cs: <qt> <p> Tento seznam zobrazuje typy souborů, se kterými umí vaše aplikace pracovat. Tento seznam je seřazen podle <em>MIME typů</em>.</p>
    <p> MIME (Multipurpose Internet (e)Mail Extension) je standardním protokolem pro identifikaci typu dat podle přípon souborů a obsahu. Příklad: přípona "bmp" v názvu "květina.bmp" udává, že se jedná o specifický druh obrázku, <em>image/x-bmp</em>. Aby systém věděl, kterou aplikaci použít pro daný typ souboru, měl by být informován o schopnostech aplikace, co se týká práce se soubory.</p> <p> Pokud si přejete této aplikaci přiřadit jeden či více MIME typů, které nejsou v seznamu, klikněte na tlačítko <b>Přidat</b> níže. Jestliže seznam obsahuje typy, které vaše aplikace nezná, použijte tlačítko <b>Odstranit</b>.</p></qt>

en_US: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
cs: <qt>Kliknutím na toto tlačítko přejdete do nadřazené složky.<br /><br />Například pokud je vaše současné umístění file:/home/%1, kliknutím na toto tlačítko se dostanete do složky file:/home.</qt>

en_US: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
cs: <qt>Nelze změnit vlastnictví souboru<b>%1</b>. Nemáte dostatečná přístupová práva k vykonání této změny vlastností souboru.</qt>

en_US: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
cs: <qt>Nelze uložit vlastnosti. Je pravděpodobné, že nemáte oprávnění k zápisu do <b>%1</b>.</qt>

en_US: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat
     <b>'%1'</b>?</qt>

en_US: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete vyhodit do koše
     <b>'%1'</b>?</qt>

en_US: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
cs: <qt>Vyberte program. Jestliže program není uveden, vložte jméno nebo použijte tlačítko Listovat.</qt>

en_US: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
cs: <qt>Vyberte program pro typ souboru <b>%1</b>. Jestliže program není uveden, vložte název nebo použijte tlačítko Listovat.</qt>

en_US: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
cs: <qt>Vyberte program, který by měl být užíván k otevírání <b>%1</b>. Jestliže program není uveden, vložte jméno nebo použijte tlačítko Listovat.</qt>

en_US: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
cs: <qt>Vyberte tuto volbu pokud si přejete použít tento údaj pouze pro aktuální aplikaci (%1).<br/><br/>V opačném případě bude dostupný pro všechny aplikace.</qt>

en_US: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
cs: <qt>Soubor <b>%1</b> je spustitelný. S ohledem na bezpečnost nebude spuštěn.</qt>

en_US: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
cs: <qt>Soubor <b>%1</b> se šablonami neexistuje.</qt>

en_US: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
cs: <qt>Pomocí tohoto tlačítka si můžete zaznamenat často používaná umístění. Zobrazí se vám nabídka, pomocí které můžete přidávat, upravovat nebo aktivovat záložky.<br /> <br />Tyto záložky se vztahují pouze na souborový dialog, ale jinak fungují jako záložky v celém KDE.</qt>

en_US: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
cs: <qt>Tato maska se použije na seznam souborů. Soubory, jejichž názvy neodpovídají masce, nebudou zobrazeny. <p>Můžete zvolit jeden z přednastavených filtrů z rozbalovací nabídky nebo zadat svůj vlastní do editačního pole.</p><p>Jsou povoleny zástupné znaky jako * nebo ?.</p> </qt>

en_US: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
cs: <qt>Toto je ikona, která se objeví v Panelu míst.<br /><br />Kliknutím na toto tlačítko vyberete jinou ikonu.</qt>

en_US: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
cs: <qt>Toto je umístění spojené s aktuální položkou. Lze použít jakékoliv platné URL. Například:<br /><br />%1 <br />http://czechia.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /> <br />Kliknutím na tlačítko vedle editačního pole můžete vybrat požadované URL.</qt>

en_US: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
cs: <qt>Toto je konfigurační nabídka souborového dialogu. Lze zde nastavit několik různých voleb: <ul> <li>způsob řazení seznamu</li> <li>typ pohledu (ikony, seznam, ...)</li> <li>zobrazování skrytých souborů</li> <li>Panel rychlého přístupu</li> <li>náhledy souborů</li> <li>oddělení souborů od složek</li> </ul></qt>

en_US: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
cs: <qt>Toto je text, který se objeví v Panelu míst. <br /> <br />Popis by se měl skládat z jednoho či dvou slov, které vám pomohou zapamatovat si, kam se položka odkazuje. Pokud nezadáte popisek, bude odvozen z URL umístění.</qt>

en_US: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
cs: <qt>Nelze vstoupit do <b>%1</b>.
    Nemáte dostatečná přístupová práva k tomuto umístění.</qt>

en_US: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
cs: <qt>Nelze spustit zadaný příkaz. Soubor nebo složka <b>%1</b> neexistuje.</qt>

en_US: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
cs: <qt>Při psaní v textové oblasti se vám budou nabízet doplňování názvů souborů. Tuto funkci lze ovládat pomocí kliknutí pravého tlačítka myši a zvolení položky <b>Doplňování textu</b> z rozbalovací nabídky.</qt>

en_US: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
cs: <qt>Nemáte oprávnění ke spuštění <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en_US: &New Folder...
cs: &Nová složka...

[ctx: @action:button]
en_US: Add
cs: Přidat

[ctx: @action:button]
en_US: Configure...
cs: Nastavit...

[ctx: @action:button]
en_US: Create directory
cs: Vytvořit adresář

[ctx: @action:button]
en_US: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

[ctx: @action:button]
en_US: Enter a different name
cs: Zadejte jiný název

[ctx: @action:button]
en_US: New Folder...
cs: Nová složka...

[ctx: @action:button]
en_US: Update
cs: Aktualizovat

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Delete
cs: Smazat

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

[ctx: @action:inmenu]
en_US: More
cs: Více

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

[ctx: @action:inmenu]
en_US: New Folder...
cs: Nová složka...

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Properties
cs: Vlastnosti

[ctx: @action:inmenu Open With]
en_US: &Other...
cs: &Ostatní...

[ctx: @info]
en_US: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
cs: Opravdu si přejete vyprázdnit koš? Všechny položky budou smazány.

[ctx: @info]
en_US: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
cs: Opravdu si přejete natrvalo odstranit všechny položky z koše? Tento krok nelze vrátit.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en_US: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
cs: <p>Chystáte se přihlásit na webové stránky "%1" s uživatelským jménem "%2", ale webové stránky nevyžadují ověření. Může se jednat o pokus oklamat vás.</p><p>Jsou stránky "%1" opravdu ty, které si přejete navštívit?</p>

[ctx: @info mimetype]
en_US: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: @info protocol]
en_US: (unknown)
cs: (neznámý)

[ctx: @info url]
en_US: (unknown)
cs: (neznámé)

[ctx: @item:inmenu]
en_US: Devices
cs: Zařízení

[ctx: @item:inmenu]
en_US: Other
cs: Ostatní

[ctx: @item:intable]
en_US: %1 item | %1 items
cs[0]: %1 položka
cs[1]: %1 položky
cs[2]: %1 položek

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en_US:  [Cross Domain]
cs:  [Mezidoménové]

[ctx: @label]
en_US: Add Comment...
cs: Přidat komentář...

[ctx: @label]
en_US: Average Bitrate
cs: Průměrný datový tok

[ctx: @label]
en_US: Change...
cs: Změnit...

[ctx: @label]
en_US: Channels
cs: Kanály

[ctx: @label]
en_US: Codec
cs: Kodek

[ctx: @label]
en_US: Color Depth
cs: Barevná hloubka

[ctx: @label]
en_US: Comment
cs: Komentář

[ctx: @label]
en_US: Content
cs: Obsah

[ctx: @label]
en_US: Copied From
cs: Zkopírováno z

[ctx: @label]
en_US: Creator
cs: Vytvořil

[ctx: @label]
en_US: Description
cs: Popis

[ctx: @label]
en_US: Duration
cs: Trvání

[ctx: @label]
en_US: Filename
cs: Název souboru

[ctx: @label]
en_US: First Usage
cs: Prvně použito

[ctx: @label]
en_US: Height
cs: Výška

[ctx: @label]
en_US: Interlace Mode
cs: Režim prokládání

[ctx: @label]
en_US: Keyword
cs: Klíčové slovo

[ctx: @label]
en_US: Last Usage
cs: Naposledy použito

[ctx: @label]
en_US: MIME Type
cs: Typ MIME

[ctx: @label]
en_US: Modified
cs: Změněno

[ctx: @label]
en_US: Numeric Rating
cs: Číselné hodnocení

[ctx: @label]
en_US: Owner
cs: Vlastník

[ctx: @label]
en_US: Performer
cs: Umělec

[ctx: @label]
en_US: Permissions
cs: Oprávnění

[ctx: @label]
en_US: Programming Language
cs: Programovací jazyk

[ctx: @label]
en_US: Rating
cs: Hodnocení

[ctx: @label]
en_US: Related To
cs: Vztahuje se k

[ctx: @label]
en_US: Release Date
cs: Datum vydání

[ctx: @label]
en_US: Sample Rate
cs: Vzorkovací frekvence

[ctx: @label]
en_US: Size
cs: Velikost

[ctx: @label]
en_US: Sub Resource
cs: Podzdroj

[ctx: @label]
en_US: Subject
cs: Předmět

[ctx: @label]
en_US: Tags
cs: Značky

[ctx: @label]
en_US: Total Size
cs: Celková velikost

[ctx: @label]
en_US: Translation Date
cs: Datum překladu

[ctx: @label]
en_US: Translation Source Date
cs: Datum zdroje překladu

[ctx: @label]
en_US: Type
cs: Typ

[ctx: @label]
en_US: Unix File Group
cs: Unixová skupina

[ctx: @label]
en_US: Unix File Mode
cs: Unixový režim souboru

[ctx: @label]
en_US: Unix File Owner
cs: Unixový vlastník souboru

[ctx: @label]
en_US: Usage Count
cs: Počet použití

[ctx: @label]
en_US: Width
cs: Šířka

[ctx: @label EXIF]
en_US: Exposure Bias Value
cs: Hodnota zkreslení expozice

[ctx: @label EXIF]
en_US: Exposure Time
cs: Doba expozice

[ctx: @label EXIF]
en_US: Flash
cs: Blesk

[ctx: @label EXIF]
en_US: Focal Length
cs: Ohnisková vzdálenost

[ctx: @label EXIF]
en_US: Focal Length 35 mm
cs: Ohnisková vzdálenost 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en_US: ISO Speed Ratings
cs: ISO citlivost

[ctx: @label EXIF]
en_US: Make
cs: Výrobek

[ctx: @label EXIF]
en_US: Metering Mode
cs: Režim měření

[ctx: @label EXIF]
en_US: Orientation
cs: Orientace

[ctx: @label EXIF]
en_US: White Balance
cs: Vyvážení bílé

[ctx: @label EXIF aperture value]
en_US: Aperture
cs: Clona

[ctx: @label Name of last translator]
en_US: Last Translator
cs: Poslední překladatel

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en_US: Fuzzy Translations
cs: Nepřesné překlady

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en_US: Obsolete Translations
cs: Zastaralé překlady

[ctx: @label Number of total translations]
en_US: Total Translations
cs: Celkem překladů

[ctx: @label Number of translated strings]
en_US: Translated
cs: Přeloženo

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en_US: Untranslated
cs: Nepřeloženo

[ctx: @label Software used to generate content]
en_US: Generator
cs: Generátor

[ctx: @label creation date]
en_US: Created
cs: Vytvořeno

[ctx: @label file URL]
en_US: Location
cs: Umístění

[ctx: @label file content size]
en_US: Size
cs: Velikost

[ctx: @label file depends from]
en_US: Depends
cs: Závisí

[ctx: @label file type]
en_US: Type
cs: Typ

[ctx: @label modified date of file]
en_US: Modified
cs: Změněno

[ctx: @label music genre]
en_US: Genre
cs: Žánr

[ctx: @label music title]
en_US: Title
cs: Název

[ctx: @label music track number]
en_US: Track
cs: Skladba

[ctx: @label number of characters]
en_US: Characters
cs: Znaky

[ctx: @label number of lines]
en_US: Lines
cs: Řádky

[ctx: @label number of words]
en_US: Words
cs: Slova

[ctx: @label parent directory]
en_US: Part of
cs: Součást

[ctx: @label resource created time]
en_US: Resource Created
cs: Zdroj vytvořen

[ctx: @label resource last modified]
en_US: Resource Modified
cs: Zdroj změněn

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en_US: Has Logical Part
cs: Má logickou část

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en_US: Has Part
cs: Má část

[ctx: @label video director]
en_US: Director
cs: Režisér

[ctx: @label::textbox]
en_US: Select which data should be shown:
cs: Vyberte, která data mají být zobrazena:

[ctx: @label:textbox]
en_US: Comment:
cs: Komentář:

[ctx: @label:textbox]
en_US: Create new folder in:
    %1
cs: Vytvořit novou složku v:
    %1

[ctx: @label:textbox]
en_US: Location:
cs: Umístění:

[ctx: @label:textbox]
en_US: Name:
cs: Název:

[ctx: @label:textbox]
en_US: New folder:
cs: Nová složka:

[ctx: @option:check]
en_US: Show Hidden Folders
cs: Zobrazovat skryté složky

[ctx: @title job]
en_US: Copying
cs: Kopírování

[ctx: @title job]
en_US: Creating directory
cs: Vytváření složky

[ctx: @title job]
en_US: Deleting
cs: Mazání

[ctx: @title job]
en_US: Examining
cs: Zkoumám

[ctx: @title job]
en_US: Mounting
cs: Připojování

[ctx: @title job]
en_US: Moving
cs: Přesouvání

[ctx: @title job]
en_US: Transferring
cs: Přenos

[ctx: @title job]
en_US: Unmounting
cs: Odpojování

[ctx: @title:column]
en_US: Date
cs: Datum

[ctx: @title:column]
en_US: Group
cs: Skupina

[ctx: @title:column]
en_US: Name
cs: Jméno

[ctx: @title:column]
en_US: Owner
cs: Vlastník

[ctx: @title:column]
en_US: Permissions
cs: Oprávnění

[ctx: @title:column]
en_US: Size
cs: Velikost

[ctx: @title:column]
en_US: Type
cs: Typ

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en_US: Terminal
cs: Terminál

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
en_US: Startup
cs: Spuštění

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en_US: User
cs: Uživatel

[ctx: @title:menu]
en_US: &Actions
cs: Č&innosti

[ctx: @title:menu]
en_US: &Open With
cs: &Otevřít pomocí

[ctx: @title:menu]
en_US: &Open With...
cs: &Otevřít pomocí...

[ctx: @title:tab]
en_US: Information
cs: Informace

[ctx: @title:tab File properties]
en_US: &General
cs: &Obecné

[ctx: @title:window]
en_US: Add Bookmark
cs: Přidat záložku

[ctx: @title:window]
en_US: Add Bookmarks
cs: Přidat záložky

[ctx: @title:window]
en_US: Add Comment
cs: Přidat komentář

[ctx: @title:window]
en_US: Bookmark Properties
cs: Vlastnosti záložky

[ctx: @title:window]
en_US: Change Comment
cs: Změnit komentář

[ctx: @title:window]
en_US: Configure Shown Data
cs: Nastavit zobrazená data

[ctx: @title:window]
en_US: Confirm Website Access
cs: Potvrzení přístupu na webové stránky

[ctx: @title:window]
en_US: Create New Bookmark Folder
cs: Vytvořit novou složku záložek

[ctx: @title:window]
en_US: Create New Bookmark Folder in %1
cs: Vytvořit novou složku záložek v %1

[ctx: @title:window]
en_US: New Folder
cs: Nová složka

[ctx: @title:window]
en_US: Places
cs: Místa

[ctx: @title:window]
en_US: Select Folder
cs: Vyberte složku

en_US: A file named %1 already exists.
cs: Soubor pojmenovaný %1 již existuje.

en_US: A file or folder named %1 already exists.
cs: Složka nebo soubor pojmenovaný %1 již existuje.

en_US: A folder named %1 already exists.
cs: Složka pojmenovaná %1 již existuje.

en_US: A more recent item named '%1' already exists.
cs: Již existuje novější položka jménem '%1'.

en_US: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
cs: Nejspíše zasáhl síťový firewall (prostředek, který omezuje internetové dotazy) chránící buď vaši síť nebo síť serveru a zabránil tomuto dotazu.

en_US: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
cs: Nejspíše nastala chyba protokolu, která zapříčinila, že server ukončil spojení.

en_US: A protocol error or incompatibility may have occurred.
cs: Nejspíše došlo k chybě nebo nekompatibilitě protokolu.

en_US: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
cs: Zdroj nelze vytvořit, dokud aspoň jedna z dočasných sbírek (složek) nebude vytvořena.

en_US: A similar file named '%1' already exists.
cs: Podobný soubor, pojmenovaný '%1', již existuje.

en_US: A&dvanced Permissions
cs: Po&kročilá oprávnění

en_US: Above File Name
cs: Nad názvem souboru

en_US: Accept cookie(s) until the end of the current session
cs: Přijmout cookies do konce aktuálního sezení

en_US: Accept for this &session
cs: Přijmout pro toto &sezení

en_US: Access Denied
cs: Odmítnut přístup

en_US: Access Permissions
cs: Přístupová práva

en_US: Access denied to %1.
cs: Odmítnut přístup do %1.

en_US: Access denied.
    Could not write to %1.
cs: Odmítnut přístup
    Nelze zapisovat do %1.

en_US: Access to restricted port in POST denied.
cs: Přístup k omezenému portu je metodě POST zakázán.

en_US: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
cs: K zadanému prostředku <strong>%1</strong> byl odmítnut přístup.

en_US: Accessed:
cs: Poslední přístup:

en_US: Accessing files is not supported with the protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje přístup k souborům.

en_US: Acquire Image
cs: Získat obrázek

en_US: Actions
cs: Činnosti

en_US: Ad&vanced Options
cs: Po&kročilé možnosti

en_US: Add Bookmark Here
cs: Přidat záložku sem

en_US: Add Entry...
cs: Přidat položku...

en_US: Add File Type for %1
cs: Přidat typ souboru pro %1

en_US: Add Places Entry
cs: Přidat položku míst

en_US: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
cs: Přidat složku pro všechny otevřené karty.

en_US: Add...
cs: Přidat...

en_US: Advanced Options for %1
cs: Pokročilé možnosti pro %1

en_US: Advanced Permissions
cs: Pokročilá oprávnění

en_US: All &cookies
cs: Všechna &cookie

en_US: All Files
cs: Všechny soubory

en_US: All Pictures
cs: Všechny obrázky

en_US: All Supported Files
cs: Všechny podporované soubory

en_US: All cookies from this do&main
cs: Všechna cookie z této do&mény

en_US: Already Exists as Folder
cs: Již existuje jako složka

en_US: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
cs: I přesto, že bylo vytvořeno spojení s <strong>%1</strong>, tak došlo k jeho přerušení v neočekávaném bodě komunikace.

en_US: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
cs: I když se zdařilo kontaktovat server, odpověď nepřišla v zadané době: <ul><li>Čas pro vytvoření spojení: %1 sekund</li><li>Čas pro přijetí odpovědi: %2 sekund</li><li>Čas pro přístup k proxy serverům: %3 sekund</li></ul>Prosím uvědomte si, že tyto časy můžete změnit v Ovládacím centru KDE v modulu Síť->Nastavení.

en_US: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
cs: I když je to nepravděpodobné, tak mohlo dojít k hardwarové chybě.

en_US: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
cs: I když jste zadali správné údaje pro ověření, tak došlo k neúspěšnému udělení oprávnění, protože server používá jinou metodu než ta, která je podporována KDE programem, který implementuje protokol %1.

en_US: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
cs: Pokus o změnu přístupových práv k zadanému zdroji <strong>%1</strong> se nezdařil.

en_US: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
cs: Pokus o změnu vlastníka zadaného zdroje <strong>%1</strong> se nezdařil.

en_US: An attempt to create the requested folder failed.
cs: Pokus o vytvoření požadované složky se nezdařil.

en_US: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
cs: Pokus o smazání zadaného zdroje <strong>%1</strong> se nezdařil.

en_US: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
cs: Pokus o určení informace o stavu zdroje <strong>%1</strong>, jako jméno, typ, velikost atd., byl neúspěšný.

en_US: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
cs: Pokus o přihlášení, nutný k vykonání požadované operace, byl neúspěšný.

en_US: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
cs: Pokus o odstranění zadané složky <strong>%1</strong> se nezdařil.

en_US: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
cs: Pokus o přejmenování zadaného zdroje <strong>%1</strong> se nezdařil.

en_US: An error occurred while accessing '%1'
cs: Nastala chyba při přístupu k '%1'

en_US: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
cs: Nastala chyba při přístupu k '%1', systém odpověděl: %2

en_US: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
cs: Nastala chyba při pokusu sdílet složku '%1'. Ujistěte se, že Perl skript 'fileshareset' má nastaveno suid root.

en_US: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
cs: Nastala chyba při pokusu zrušit sdílení složky '%1'. Ujistěte se, že Perl skript 'fileshareset' má nastaveno suid root.

en_US: An older item named '%1' already exists.
cs: Již existuje starší položka jménem '%1'.

en_US: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
cs: Chyba „neznámý hostitel“ znamená, že server s požadovaným jménem <strong>%1</strong> nebylo možné na Internetu nalézt.

en_US: Animations
cs: Animace

en_US: Appl&y to All
cs: Použít na všechn&y

en_US: Applications
cs: Aplikace

en_US: Apply Choice To
cs: Použít výběr na

en_US: Apply changes to all subfolders and their contents
cs: Aplikovat změny na všechny podsložky a jejich obsah

en_US: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
cs: Opravdu si přejete odstranit záložku
    "%1"?

en_US: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
cs: Opravdu si přejete odstranit složku záložek
    "%1"?

en_US: At least %1
cs: Nejméně %1

en_US: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
cs: Byla vybrána nejméně jedna složka a soubor. Vybrané soubory budou ignorované a obsah vybrané složky bude zobrazen

en_US: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
cs: Pokus o nalezení jiné cesty k dovršení shodného výsledku.

en_US: Authentication Failed.
cs: Ověření selhalo.

en_US: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
cs: Udělení oprávnění se nezdařilo: metoda %1 není podporována.

en_US: Author
cs: Autor

en_US: Authorization Dialog
cs: Autorizační dialog

en_US: Authorization failed, %1 authentication not supported
cs: Udělení oprávnění selhalo, ověření %1 není podporováno.

en_US: Authorization failed.
cs: Ověření selhalo.

en_US: AutoSkip
cs: Automaticky přeskočit

en_US: Automatically select filename e&xtension
cs: Auto&maticky zvolit příponu souboru

en_US: Automatically select filename e&xtension (%1)
cs: Auto&maticky zvolit příponu souboru (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en_US: %1 free of %2 (%3% used)
cs: %1 volné z %2 (%3% použito)

en_US: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
cs: Základní odkazy mohou ukazovat pouze na místní soubory nebo adresáře.
    Prosím použijte "Odkaz na umístění" pro vzdálená URL.

en_US: Blocked request.
cs: Blokovaný požadavek

en_US: Bookmark Deletion
cs: Odstranění záložky

en_US: Bookmark Folder Deletion
cs: Odstranění složky záložek

en_US: Bookmark Tabs as Folder...
cs: Karty jako složka...

en_US: Bookmarks
cs: Záložky

en_US: By Date
cs: Podle data

en_US: By Name
cs: Podle jména

en_US: By Size
cs: Podle velikosti

en_US: By Type
cs: Podle typu

en_US: C&onnect
cs: Přip&ojit se

en_US: C&ontinue
cs: P&okračovat

en_US: C&ontinue Loading
cs: P&okračovat v načítání

en_US: Calculate
cs: Spočítat

en_US: Calculating...
cs: Počítám...

en_US: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
cs: Počítám... %1 (%2)
    %3, %4

en_US: Can Read
cs: Může číst

en_US: Can Read & Write
cs: Může číst a zapisovat

en_US: Can View & Modify Content
cs: Může prohlížet a měnit obsah

en_US: Can View Content
cs: Může prohlížet obsah

en_US: Can View Content & Read
cs: Může prohlížet obsah a číst

en_US: Can View/Read & Modify/Write
cs: Může prohlížet/číst a měnit/zapisovat

en_US: Can not find io-slave for protocol '%1'.
cs: Nelze nalézt IO klienta pro protokol '%1'.

en_US: Canada
cs: Kanada

en_US: Cannot Initiate the %1 Protocol
cs: Nelze iniciovat protokol %1

en_US: Cannot Open Resource For Reading
cs: Nelze otevřít prostředek ke čtení

en_US: Cannot Open Resource For Writing
cs: Nelze otevřít prostředek pro zápis

en_US: Cannot Read From Resource
cs: Ze zdroje není možné číst

en_US: Cannot Write to Resource
cs: není možné zapsat do zdroje

en_US: Cannot add bookmark with empty URL.
cs: Není možné přidat záložku s prázdným URL.

en_US: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
cs: Nelze kopírovat soubor z %1 do %2 (chyba č. %3).

en_US: Cannot open file
cs: Nelze otevřít soubor

en_US: Cannot talk to klauncher: %1
cs: Nelze komunikovat s aplikací klauncher: %1

en_US: Categories
cs: Kategorie

en_US: Certificate
cs: Certifikát

en_US: Certificate chain:
cs: Řetězec certifikátů

en_US: Certificate password
cs: Heslo certifikátu

en_US: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
cs: Certifikát není ověřen, protože není možné nalézt základní soubory certifikační autority.

en_US: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje změnu atributů souborů.

en_US: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje změnu vlastníka souborů.

en_US: Check that no applications are accessing the device, and try again.
cs: Zkontrolujte zda žádná aplikace nepřistupuje na zařízení a opakujte.

en_US: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
cs: Zkontrolujte zda je zařízení připraveno a zkuste znova (zařízení musí obsahovat médium a přenosná zařízení musí být připojena a zapnuta).

en_US: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
cs: Zaškrtněte tuto volbu, pokud je aplikace, kterou si přejete spustit, v textovém režimu nebo pokud si přejete informaci, která je poskytována oknem emulátoru terminálu.

en_US: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
cs: Povolte, pokud aplikace v textovém režimu poskytuje důležité informace po ukončení. Pokud necháte terminálové okno otevřené, můžete tak získat tyto informace.

en_US: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
cs: Povolte, pokud si přejete mít pro svou aplikaci přítomnou ikonu v systémové části panelu.

en_US: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
cs: Povolte, pokud si přejete se ujistit, že se vaše aplikace spustila. Tato odezva může vypadat třeba jako zaneprázdněný kurzor nebo přesýpací hodiny v pruhu úloh.

en_US: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
cs: Povolte, pokud si přejete spustit aplikaci pod jiným uživatelským ID. Toto ID určuje přístupová práva k souborům a jiná oprávnění. Pro tuto volbu je vyžadováno heslo daného uživatele.

en_US: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
cs: Zkontrolujte, že jiná aplikace nebo uživatel nepoužívá tento soubor nebo jej nezamknul.

en_US: Check your access permissions on this resource.
cs: Zkontrolujte přístupová práva k tomuto zdroji.

en_US: Check your network connection status.
cs: Zkontrolujte stav vašeho síťového spojení.

en_US: Choose Application
cs: Vybrat aplikaci

en_US: Choose Application for %1
cs: Vyberte aplikaci pro %1

en_US: Choose a different filename for the destination file.
cs: Zvolte jiná název pro cílový soubor.

en_US: Choose an &icon:
cs: Vyberte &ikonu:

en_US: Choose an alternate filename for the new file.
cs: Vyberte jiný název pro nový soubor.

en_US: Choose an alternate name for the new folder.
cs: Vyberte jiný název pro novou složku.

en_US: Choose the name of the program with which to open the selected files.
cs: Vyberte jméno programu, kterým budou otevírány zvolené soubory.

en_US: City:
cs: Město:

en_US: Class
cs: Třída

en_US: Click for Location Navigation
cs: Klikněte pro navigaci k umístění

en_US: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
cs: Klikněte zde pro procházení systému souborů, abyste mohli najít požadovaný program.

en_US: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
cs: Klikněte sem pro změnu způsobu, jak bude aplikace spuštěna, pro změnu odezvy při spuštění, voleb D-Bus nebo spuštění pod jiným uživatelem.

en_US: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
cs: Klikněte na toto tlačítko, pokud si přejete přidat typ souboru (MIME typ), který vaše aplikace umí zpracovat.

en_US: Click this button to create a new folder.
cs: Kliknutím na toto tlačítko vytvoříte novou složku.

en_US: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
cs: Kliknutím na toto tlačítko zobrazíte známý editor MIME typů pro KDE.

en_US: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
cs: Kliknutím na toto tlačítko se přesunete v historii o jeden krok zpět.

en_US: Click this button to move forward one step in the browsing history.
cs: Kliknutím na toto tlačítko se přesunete v historii o jeden krok vpřed.

en_US: Click this button to reload the contents of the current location.
cs: Kliknutím na toto tlačítko obnovíte obsah pohledů.

en_US: Click to Edit Location
cs: Klikněte pro upravení umístění

en_US: Closing connections is not supported with the protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje uzavírání spojení.

en_US: Co&mmand:
cs: Pří&kaz:

en_US: Co&ntinue
cs: Po&kračovat

en_US: Comm&ent:
cs: Kom&entář:

en_US: Comment
cs: Komentář

en_US: Common name:
cs: Obecný název:

en_US: Configure File Sharing...
cs: Nastavit sdílení souborů...

en_US: Connected to host %1
cs: Spojeno s hostitelem %1

en_US: Connection timed out.
cs: Časový limit spojení vypršel.

en_US: Connection to Server Closed Unexpectedly
cs: Spojení k tomuto serveru neočekávaně uzavřeno.

en_US: Connection to Server Refused
cs: Spojení na server bylo odmítnuto.

en_US: Connection to host %1 is broken.
cs: Spojení s hostitelem %1 je přerušené.

en_US: Contact the administrator of the server for further assistance.
cs: Pro další podporu kontaktuje správce serveru.

en_US: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
cs: Kontaktujte administrátora server a oznamte mu problém.

en_US: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
cs: Kontaktujte vaši podporu, buď administrátora nebo skupinu technické podpory, aby vám pomohla.

en_US: Contents:
cs: Obsah:

en_US: Cookie Alert
cs: Cookie výstraha

en_US: Cookie Details
cs: Podrobnosti cookie

en_US: Copy
cs: Kopírovat

en_US: Copy Link Address
cs: Kopírovat adresu odkazu

en_US: Copying files within %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje kopírování souborů.

en_US: Could Not Accept Network Connection
cs: Nelze přijmout sítová spojení

en_US: Could Not Alter Permissions of Resource
cs: Nelze změnit přístupová práva ke zdroji

en_US: Could Not Bind
cs: Nelze propojit

en_US: Could Not Cancel Listing
cs: Nelze ukončit výpis

en_US: Could Not Change Ownership of Resource
cs: Nelze změnit vlastníka zdroje

en_US: Could Not Create Folder
cs: Nelze vytvořit složku

en_US: Could Not Create Link
cs: Nelze vytvořit odkaz

en_US: Could Not Create Network Connection
cs: Nelze vytvořit síťové spojení.

en_US: Could Not Create Socket
cs: Nelze vytvořit soket

en_US: Could Not Create Symbolic Link
cs: Nelze vytvořit symbolický odkaz

en_US: Could Not Delete Original File
cs: Nelze smazat původní soubor

en_US: Could Not Delete Resource
cs: Nelze smazat zdroj

en_US: Could Not Delete Temporary File
cs: Nelze smazat dočasný soubor

en_US: Could Not Determine Resource Status
cs: Nelze určit stav zdroje

en_US: Could Not Listen
cs: Nelze čekat na spojení

en_US: Could Not Listen for Network Connections
cs: Nelze naslouchat sítovým spojením

en_US: Could Not Login: %1
cs: Nelze se přihlásit: %1.

en_US: Could Not Mount Device
cs: Nelze připojit zařízení

en_US: Could Not Remove Folder
cs: Nelze odstranit složku

en_US: Could Not Rename Original File
cs: Nelze přejmenovat původní soubor

en_US: Could Not Rename Resource
cs: Nelze přejmenovat zdroj

en_US: Could Not Rename Temporary File
cs: Nelze přejmenovat dočasný soubor

en_US: Could Not Resume File Transfer
cs: Nelze navázat přenos souboru

en_US: Could Not Stat Resource
cs: Nelze zjistit informace o zdroji

en_US: Could Not Unmount Device
cs: Nelze odpojit zařízení

en_US: Could not accept %1.
cs: Nelze přijmout %1.

en_US: Could not access %1.
cs: Nelze přistoupit k %1.

en_US: Could not bind %1.
cs: Nelze propojit %1.

en_US: Could not change ownership for %1.
cs: Nelze změnit vlastníka %1.

en_US: Could not change permissions for
    %1
cs: Nelze změnit přístupová práva
    k %1

en_US: Could not change permissions for %1.
cs: Nelze změnit přístupová práva k %1.

en_US: Could not connect to host %1.
cs: Nelze se spojit s hostitelem %1.

en_US: Could not create socket for accessing %1.
cs: Nelze vytvořit soket pro přístup k %1.

en_US: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze vytvořit symbolický odkaz %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en_US: Could not delete file %1.
cs: Nelze smazat soubor %1.

en_US: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze smazat původní soubor %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en_US: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze smazat neúplný soubor %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en_US: Could not download the proxy configuration script
cs: Nelze stáhnout konfigurační skript proxy.

en_US: Could not download the proxy configuration script:
    %1
cs: Nelze stáhnout konfigurační skript proxy:
    %1

en_US: Could not enter folder %1.
cs: Nelze vstoupit do složky %1.

en_US: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
cs: Nelze získat název programu z '%1', prosím zadejte platný název.

en_US: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
cs: Nelze najít 'FindProxyForURL' nebo 'FindProxyForURLEx'

en_US: Could not find a usable proxy configuration script
cs: Nelze nalézt vhodný konfigurační skript proxy.

en_US: Could not find program "mount"
cs: Nelze nalézt program "mount".

en_US: Could not find program "umount"
cs: Nelze nalézt program "umount".

en_US: Could not find the program '%1'
cs: Nelze nalézt program '%1'

en_US: Could not get group id for given group name %1
cs: Nelze získat ID skupiny pro skupinu %1

en_US: Could not get user id for given user name %1
cs: Nelze získat ID uživatele pro uživatele %1

en_US: Could not listen %1.
cs: Nelze se dotázat na %1.

en_US: Could not login to %1.
cs: Nelze se přihlásit na %1.

en_US: Could not make folder %1.
cs: Nelze vytvořit složku %1.

en_US: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
cs: Nelze připojit zařízení.
    Nahlášenou chybou je:
    %1

en_US: Could not read %1.
cs: Nelze číst %1.

en_US: Could not read file %1.
cs: Nelze číst soubor %1.

en_US: Could not remove folder %1.
cs: Nelze odstranit složku %1.

en_US: Could not rename file %1.
cs: Nelze přejmenovat soubor %1.

en_US: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze přejmenovat původní soubor %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en_US: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze přejmenovat neúplný soubor %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en_US: Could not resume file %1.
cs: Nelze navázat soubor %1.

en_US: Could not start process %1.
cs: Nelze spustit proces %1.

en_US: Could not terminate listing %1.
cs: Nelze ukončit výpis %1.

en_US: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
cs: Nelze odpojit zařízení.
    Nahlášenou chybou je:
    %1

en_US: Could not write file %1.
    Disk full.
cs: Nelze ukládat do souboru %1.
    Disk je plný.

en_US: Could not write to %1.
cs: Nelze zapisovat do %1.

en_US: Could not write to file %1.
cs: Nelze zapisovat do souboru %1.

en_US: Country:
cs: Země:

en_US: Create New
cs: Vytvořit nový

en_US: Create New File Type
cs: Vytvořit nový typ souboru

en_US: Create Symlink
cs: Vytvořit symbolický odkaz

en_US: Create a new bookmark folder in this menu
cs: Vytvořit novou složku se záložkami v této nabídce

en_US: Create hidden directory?
cs: Vytvořit skrytý adresář?

en_US: Create link to URL
cs: Vytvořit odkaz na URL

en_US: Create new folder in:
    %1
cs: Vytvořit novou složku v:
    
    %1

en_US: Created:
cs: Vytvořený:

en_US: Creating directory
cs: Vytváření adresáře

en_US: Creating folders is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje vytváření složek.

en_US: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje vytváření symbolických odkazů.

en_US: Current connection is not secured with SSL.
cs: Toto spojení není zabezpečena pomocí SSL.

en_US: Current connection is secured with SSL.
cs: Toto spojení je zabezpečena pomocí SSL.

en_US: Current maintainer
cs: Současný správce

en_US: Custom Path
cs: Vlastní cesta

en_US: Cyclic Link Detected
cs: Odhalen cyklický odkaz

en_US: Cyclic Link Detected During Copy
cs: Během kopírování byl odhalen cyklický odkaz

en_US: Data format:
cs: Formát dat:

en_US: De&vice
cs: Z&ařízení

en_US: Default
cs: Výchozí

en_US: Default for new files in this folder
cs: Výchozí pro nové soubory v této složce

[ctx: Default name for a new folder]
en_US: New Folder
cs: Nová složka

en_US: Delete
cs: Smazat

en_US: Delete Bookmark
cs: Smazat záložku

en_US: Delete Entry
cs: Odstranit položku

en_US: Delete File
cs: Smazat soubor

en_US: Delete Files
cs: Smazat soubory

en_US: Delete Folder
cs: Smazat složku

en_US: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
cs: K přerušení nekonečného řetězce smažte jeden jeho článek a zkuste znova.

en_US: Delete the current file and try again.
cs: Smažte současný soubor a zopakujte operaci.

en_US: Delete the current folder and try again.
cs: Smažte aktuální složku a zopakujte operaci.

en_US: Deleting
cs: Mazání

en_US: Deleting files from %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje mazání souborů.

en_US: Descending
cs: Sestupně

en_US: Description
cs: Popis

en_US: Destination
cs: Cíl

en_US: Detailed Tree View
cs: Podrobný stromový pohled

en_US: Detailed View
cs: Podrobný pohled

en_US: Details:
cs: Podrobnosti:

en_US: Device
cs: Zařízení

en_US: Device (/dev/fd0):
cs: Zařízení (/dev/fd0):

en_US: Device name
cs: Název zařízení

en_US: Device usage:
cs: Využití zařízení:

en_US: Device:
cs: Zařízení:

en_US: Devices
cs: Zařízení

en_US: Directory
cs: Složka

en_US: Disable
cs: Zakázat

en_US: Disk Full
cs: Plný disk

en_US: Display SSL &Information
cs: Zobrazit &informace o SSL

en_US: Display information about cache file
cs: Zobrazit informace o souboru s mezipamětí

en_US: Display...
cs: Zobrazit...

en_US: Do Not Store
cs: Neukládat

en_US: Do not &close when command exits
cs: Neuzavírat &po ukončení příkazu

en_US: Do not ask again
cs: Znovu se nedotazovat

en_US: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
cs: Nekopírovat/nepřesouvat tento soubor, přeskočit na následující položku

en_US: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
cs: Nekopírovat/nepřesouvat tuto složku, přeskočit na následující položku

en_US: Do not send a certificate
cs: Neposílat certifikát

en_US: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
cs[0]: Opravdu si přejete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu si přejete smazat tyto %1 položky?
cs[2]: Opravdu si přejete smazat těchto %1 položek?

en_US: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
cs[0]: Opravdu si přejete přesunout tuto položku do koše?
cs[1]: Opravdu si přejete přesunout tyto %1 položky do koše?
cs[2]: Opravdu si přejete přesunout těchto %1 položek do koše?

en_US: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
cs: Přejete si uložit heslo do souboru úschovny?

en_US: Domain:
cs: Doména:

en_US: Double-check that you have entered the correct location and try again.
cs: Překontrolujte si, že jste zadali správné umístění, a zkuste operaci opakovat.

en_US: Double-check your proxy settings and try again.
cs: Znovu zkontrolujte nastavení proxy a zkuste to znovu.

en_US: Drive: %1
cs: Disk: %1

en_US: ERROR: Unknown protocol '%1'
cs: Chyba: Neznámý protokol '%1'

en_US: Edit
cs: Upravit

en_US: Edit ACL Entry
cs: Upravit ACL položku

en_US: Edit Entry...
cs: Upravit položku

en_US: Edit Places Entry
cs: Upravit položku míst

en_US: Edit your bookmark collection in a separate window
cs: Upravit záložky v novém okně

en_US: Effective
cs: Efektivní

en_US: Eject
cs: Vysunout

en_US: Emblems
cs: Emblémy

en_US: Emotes
cs: Emotikony

en_US: Empty the cache
cs: Vyprázdnit mezipaměť

en_US: Enable
cs: Povolit

en_US: Enable &launch feedback
cs: Povo&lit odezvu při spouštění

en_US: Enable this flag to allow entering the folder.
cs: Tento příznak povoluje vstup do složky.

en_US: Enable this flag to allow executing the file as a program.
cs: Tento příznak povoluje spouštění souboru jako programu.

en_US: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
cs: Povolte tuto možnost, pokud má mít pouze vlastník složky oprávnění mazat nebo přejmenovávat obsažené soubory a složky. Ostatní uživatelé mohou pouze přidávat nové soubory, což vyžaduje oprávnění ke změně obsahu.

en_US: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
cs: Povolte tuto možnost k označení souboru jako spustitelného. Toto dává smysl pouze pro programy nebo skripty a je vyžadováno, pokud je přejete spustit.

en_US: Encoding:
cs: Kódování:

en_US: Encryption:
cs: Šifrování:

en_US: End of Session
cs: Konec sezení

en_US: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
cs: Ujistěte se, že složka existuje a je prázdná, a pak opakujte operaci.

en_US: Ensure that the resource exists, and try again.
cs: Ujistěte se, že prostředek existuje, a zkuste znova.

en_US: Enter descriptive label here
cs: Zde zadejte popisek

[ctx: Enter folder]
en_US: Enter
cs: Vstup

en_US: Enter the certificate password:
cs: Zadejte heslo certifikátu:

en_US: Enter the user name you want to run the application as here.
cs: Zde zadejte jméno uživatele, pod kterým si přejete aplikaci spustit.

en_US: Enter the user name you want to run the application as.
cs: Zadejte uživatelské jméno, pod kterým si přejete aplikaci spustit.

en_US: Entry Type
cs: Typ položky

en_US: Error connecting to server.
cs: Chyba při připojování k serveru.

en_US: Error processing Exec field in %1
cs: Chyba ve zpracování Exec pole %1

en_US: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
cs: Chyba při spuštění 'filesharelist'. Zkontrolujte, zda je nainstalován a v proměnné PATH či /usr/sbin.

en_US: Error. Out of memory.
    %1
cs: Chyba. Nedostatek paměti.
    %1

en_US: Exec
cs: Vykonání

en_US: Expires:
cs: Vyprší:

en_US: Exposure:
cs: Vystavení:

en_US: File
cs: Soubor

en_US: File '%1' is not readable
cs: Soubor '%1' není určen ke čtení

en_US: File Already Exists
cs: Soubor již existuje

en_US: File Expected
cs: Očekáván soubor

en_US: File Type Options
cs: Možnosti typu souborů

en_US: File name:
cs: Název souboru:

en_US: File or Folder Does Not Exist
cs: Soubor nebo složka neexistuje

en_US: File sharing is disabled.
cs: Sdílení souborů je zakázáno.

en_US: File system:
cs: Souborový systém:

en_US: Filename for clipboard content:
cs: Název souboru pro obsah schránky:

en_US: Files and folders selected
cs: Vybrány soubory a složky

en_US: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
cs: Soubory a složky budou zkopírované do existující složky, spolu se svým obsahem.
    Budete znovu vyzváni v případě konfliktu s existujícím souborem ve složce.

en_US: Filesystems
cs: Souborové systémy

en_US: Folder Already Exists
cs: Složka již existuje

en_US: Folder Expected
cs: Očekávána složka

en_US: Folder Listing Unavailable
cs: Výpis složky není dostupný

en_US: Folders First
cs: Složky první

en_US: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
cs: Za příkazem můžete použít několik zástupných znaků, které budou nahrazeny skutečnými hodnotami při spuštění programu:
    %f - název souboru
    %F - seznam souborů; použijte pro aplikace, které umí otevřít několik lokálních souborů naráz.
    %u - jedno URL
    %U - seznam URL
    %d - složka souboru k otevření
    %D - seznam složek
    %i - ikona
    %m - mini ikona
    %c - komentář

en_US: Forbidden
cs: Zakázáno

en_US: Found a cyclic link in %1.
cs: Nalezen cyklický odkaz v %1.

en_US: Found a cyclic link while copying %1.
cs: Nalezen cyklický odkaz během kopírování %1.

en_US: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
cs: Uvolněte dostatek místa na disku 1) odstraněním nepotřebných a dočasných souborů; 2) archivováním souborů na vyměnitelná média jako jsou CD-R disky nebo 3) obstarejte si větší úložnou kapacitu.

en_US: Got an invalid reply when calling %1
cs: Obdržena neplatná odpověď při volání %1

en_US: Gro&up:
cs: Sk&upina:

en_US: Group
cs: Skupina

en_US: Group:
cs: Skupina:

en_US: Group:
cs: Skupina:

en_US: HTTP Cookie Daemon
cs: HTTP cookie démon

en_US: HTTP cookie daemon
cs: HTTP cookie démon

en_US: Hide in toolbar
cs: Skrýt v nástrojové liště

en_US: Home Folder
cs: Domovská složka

en_US: IP address:
cs: IP adresa:

en_US: Icon Position
cs: Pozice ikon

en_US: Icon Source
cs: Zdroj ikon

en_US: Icon size: %1 pixels
cs: Velikost ikony: %1 pixelů

en_US: Icon size: %1 pixels (standard size)
cs: Velikost ikony: %1 pixelů (standardní velikost)

en_US: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
cs: Pokud je "sticky" příznak nastaven na složce, pouze vlastník a uživatel root budou moci mazat a přejmenovávat soubory. V opačném případě to může provést kdokoliv.

en_US: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
cs: Pokud je tento soubor spustitelný a příznak je nastaven, bude soubor spuštěn s oprávněními skupiny.

en_US: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
cs: Pokud je tento soubor spustitelný a příznak je nastaven, bude soubor spuštěn s oprávněními vlastníka.

en_US: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
cs: Pokud je tento příznak nastaven, bude pro všechny nové soubory nastavena skupina této složky.

en_US: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
cs: Pokud je tento příznak nastaven, vlastník této složky bude vlastníkem všech nových souborů.

en_US: If you do not trust this program, click Cancel
cs: Pokud tomuto programu nedůvěřujete, klikněte na Zrušit

en_US: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
cs: Víte-li, kdo je autorem použitého programu na serveru, tak pošlete hlášení o chybě přímo jemu.

en_US: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
cs: Pokud si přejete odebrat typ souboru (MIME typ), který vaše aplikace neumí zpracovat, vyberte MIME typ v seznamu výše a klikněte na toto tlačítko.

en_US: Improperly Formatted URL
cs: Chybně naformátované URL

en_US: Information
cs: Informace

en_US: Internal Error
cs: Vnitřní chyba

en_US: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
cs: Vnitřní chyba
    Prosím pošlete úplný popis chyby na http://bugs.kde.org
    %1

en_US: Internal Error in Server
cs: Vnitřní chyba serveru

en_US: Internal error in server
    %1
cs: Vnitřní chyba serveru
    %1

en_US: International
cs: Mezinárodní

en_US: Invalid Filenames
cs: Neplatné názvy souborů

en_US: Is &executable
cs: J&e spustitelný

[ctx: Items in a folder]
en_US: 1 item | %1 items
cs[0]: 1 položka
cs[1]: %1 položky
cs[2]: %1 položek

en_US: KDE Certificate Request
cs: Požadavek na certifikát KDE

en_US: KDE Certificate Request - Password
cs: Požadavek na certifikát KDE - heslo

en_US: KDE HTTP cache maintenance tool
cs: KDE program pro správu mezipaměti HTTP

en_US: KDE SSL Certificate Dialog
cs: KDE dialog pro SSL certifikáty

en_US: KDE SSL Information
cs: Informace o SSL v prostředí KDE

en_US: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
cs: KDE je schopné komunikovat protokolem v protokolu. Tento požadavek zadal aby byl protokol takto použit, avšak tento protokol není schopen takové činnosti. Toto se stává zřídka a s největší pravděpodobností jde o chybu v programu.

en_US: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
cs: KDE je schopno komunikovat přes protokol v protokolu; zadaný protokol je jedním z těch, které umožňují použití v takové situaci, avšak toto není taková situace. Toto je neobvyklá událost a nejspíše signalizuje chybu programu.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en_US: Home
cs: Domovská složka

[ctx: KFile System Bookmarks]
en_US: Network
cs: Síť

[ctx: KFile System Bookmarks]
en_US: Root
cs: Kořen

[ctx: KFile System Bookmarks]
en_US: Trash
cs: Koš

en_US: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
cs: KFileMetaDataReader může být použit pro čtení metadat ze souboru

en_US: KMailService
cs: Poštovní služba

en_US: Key type: DSA (%1 bit)
cs: Typ klíče: DSA (%1 bitů)

en_US: Key type: RSA (%1 bit)
cs: Typ klíče: RSA (%1 bitů)

en_US: Known Applications
cs: Známé aplikace

en_US: L&abel:
cs: Popis&ek:

en_US: Launching %1
cs: Spouštím %1

en_US: Link
cs: Odkaz

en_US: Link to %1 (%2)
cs: Odkaz na %1 (%2)

en_US: Link to Device
cs: Odkaz na zařízení

en_US: List of URLs where the meta-data should be read from
cs: Seznam URL, odkud mají být načtena metadata

en_US: Listing folders is not supported for protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje výpis složek.

en_US: Location:
cs: Umístění:

en_US: Login OK
cs: Úspěšné přihlášení

en_US: Mail service
cs: Poštovní služba

en_US: Malformed URL
    %1
cs: Chybný formát URL
    %1

en_US: Malformed URL %1.
cs: Chybný formát URL %1.

en_US: Mask
cs: Maska

en_US: Menu
cs: Nabídka

en_US: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
cs: Odeslána zpráva:
    Přihlášení uživatele: %1 s heslem [skryto]
    
    Server odpověděl:
    %2

en_US: Mime Type
cs: Typ MIME

en_US: Mimetype
cs: Typ MIME

en_US: Mimetypes
cs: Mime typy

en_US: Modified:
cs: Změněný:

en_US: Modulus:
cs: Modulo:

en_US: More than one file provided
cs: Zadán více než jeden soubor

en_US: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
cs: Byla vybrána více než jedna složka, ale tento dialog nepřijímá složky. Prosím, vyberte pouze jednu složku, kterou si přejete zobrazit.

en_US: More than one folder provided
cs: Zadána více než jedna složka

en_US: Mount
cs: Připojit

en_US: Mount point (/mnt/floppy):
cs: Místo připojení (/mnt/floppy):

en_US: Mount point:
cs: Místo připojení:

en_US: Mounted on:
cs: Místo připojení:

en_US: Mountpoint
cs: Místo připojení

en_US: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

en_US: Moving
cs: Přesouvání

en_US: Multiple Instances
cs: Více instancí

en_US: Multiple get is not supported with protocol %1.
cs: Vícenásobný příjem (get) není protokolem %1 podporován.

en_US: Name
cs: Jméno

en_US: Name:
cs: Jméno:

en_US: Named Group
cs: Pojmenovaná skupina

en_US: Named User
cs: Pojmenovaný uživatel

en_US: Named group
cs: Pojmenovaná skupina

en_US: Named user
cs: Pojmenovaný uživatel

en_US: Navigate
cs: Přejít

en_US: New Bookmark Folder...
cs: Nová složka záložek...

en_US: New Folder...
cs: Nová složka...

[ctx: Next cookie]
en_US: &Next >>
cs: &Následující >>

en_US: Next to File Name
cs: Vedle názvu souboru

en_US: No Content
cs: Žádný obsah

en_US: No Media inserted or Media not recognized.
cs: Médium není vloženo nebo rozpoznáno

en_US: No SSL support.
cs: SSL není podporováno.

en_US: No host specified.
cs: Není určen žádný hostitel.

en_US: No hostname specified.
cs: Není určen žádný hostitel.

en_US: No media in device for %1
cs: Žádné médium v zařízení pro %1

en_US: No metainfo for %1
cs: Žádné meta informace pro %1

en_US: No service implementing %1
cs: Neexistuje služba implementující '%1'.

en_US: None
cs: Nic

en_US: Not connected.
cs: Není spojeno.

en_US: Not shared
cs: Nesdíleno

en_US: Not specified
cs: Neurčeno

en_US: Nothing to Delete
cs: Nic k smazání

en_US: Nothing to Trash
cs: Nic k vyhození do koše

en_US: O&ther icons:
cs: Osta&tní ikony:

en_US: O&thers:
cs: Os&tatní:

en_US: O&wner:
cs: V&lastník:

en_US: OCR Image
cs: Aplikovat OCR na obrázek

en_US: Only executables on local file systems are supported.
cs: Jsou podporovány pouze programy na lokálním souborovém systému.

en_US: Only folders in your home folder can be shared.
cs: Pouze složky ve vaší domovské složce mohou být sdíleny.

en_US: Only own&er can rename and delete folder content
cs: Pouz&e vlastník smí přejmenovávat a mazat obsah složky

en_US: Only the meta data that is part of the file is read
cs: Pouze metadata, která jsou součástí souboru, budou načtena

en_US: Only the owner can change permissions.
cs: Pouze vlastník může měnit oprávnění.

en_US: Open
cs: Otevřít

en_US: Open &with %1
cs: O&tevřít pomocí %1

en_US: Open File Manager
cs: Otevřít souborový dialog

en_US: Open Folder in Bookmark Editor
cs: Otevřít složku v editoru záložek

en_US: Open Folder in Tabs
cs: Otevřít složku v kartách

en_US: Open With
cs: Otevřít pomocí

en_US: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
cs: Otevřít všechny záložky v této složce jako novou kartu.

en_US: Open file dialog
cs: Otevřít souborový dialog

en_US: Open in New Tab
cs: Otevřít v nové kartě

en_US: Open in New Window
cs: Otevřít v novém okně

en_US: Open with:
cs: Otevřít pomocí:

en_US: OpenSSL could not be verified.
cs: OpenSSL nemohlo být ověřeno.

en_US: Opening connection to host %1
cs: Otevírání spojení k hostiteli %1

en_US: Opening connections is not supported with the protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje otevírání spojení.

en_US: Opening files is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje otevírání souborů.

en_US: Options
cs: Možnosti

en_US: Organization / Common Name
cs: Organizace / obecné jméno

en_US: Organization:
cs: Organizace:

en_US: Organizational Unit
cs: Organizační jednotka

en_US: Organizational unit:
cs: Organizační jednotka:

en_US: Others
cs: Ostatní

en_US: Otherwise, the request would have succeeded.
cs: Jinak by požadavek byl uspěl.

en_US: Out of Memory
cs: Nedostatek paměti

en_US: Overwrite File?
cs: Přepsat soubor?

en_US: Owner
cs: Vlastník

en_US: Owner:
cs: Vlastník:

en_US: Ownership
cs: Vlastnictví

en_US: Owning Group
cs: Vlastnící skupina

en_US: P&review
cs: Ná&hled

en_US: Parent Folder
cs: Nadřazená složka

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en_US: of a %1 bit key | of a %1 bit key
cs[0]: z %1 bitového klíče
cs[1]: z %1 bitového klíče
cs[2]: z %1 bitového klíče

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en_US: using %1 bit | using %1 bits
cs[0]: používám %1 bit
cs[1]: používám %1 bity
cs[2]: používám %1 bitů

en_US: Paste
cs: Vložit

en_US: Path:
cs: Cesta:

en_US: Patterns
cs: Vzorky

en_US: Permissions:
cs: Práva:

en_US: Pick Certificates
cs: Vybrat certifikáty

en_US: Places
cs: Místa

en_US: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
cs: Prosím, vyplníte hlášení o chybě na <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> a informujte tím KDE tým o nepodporované metodě udělení oprávnění.

en_US: Please wait while the encryption keys are generated...
cs: Prosím, počkejte, dokud nebudou vygenerovány šifrovací klíče...

en_US: Points to:
cs: Odkazuje na:

en_US: Prime:
cs: Prvočíslo:

en_US: Private key test failed.
cs: Test privátního klíče selhal.

en_US: Properties
cs: Vlastnosti

en_US: Properties for %1
cs: Vlastnosti pro %1

en_US: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
cs[0]: Vlastnosti pro jednu položku
cs[1]: Vlastnosti pro %1 položky
cs[2]: Vlastnosti pro %1 položek

en_US: Protocol %1 does not support action %2.
cs: Protokol %1 nepodporuje činnost '%2'.

en_US: Protocol %1 is not a Filesystem
cs: Protokol %1 není systémem souborů

en_US: Protocol %1 is not a Filter Protocol
cs: Protokol %1 není filtrovacím protokolem.

en_US: Protocol is a Filter Protocol
cs: Protokol je filtrovacím protokolem.

en_US: Proxy Authentication Failed.
cs: Ověření proxy selhalo.

en_US: Public key:
cs: Veřejný klíč:

en_US: Read
cs: Čtení

en_US: Read only
cs: Pouze ke čtení

en_US: Receiving corrupt data.
cs: Stahuji poškozená data.

en_US: Recipient
cs: Příjemce

en_US: Refresh
cs: Obnovit

en_US: Reload
cs: Znovu načíst

en_US: Reload configuration file
cs: Opět načíst konfigurační soubor

en_US: Remote Files Not Accepted
cs: Vzdálené soubory nebyly přijaty

en_US: Remote files not accepted
cs: Vzdálené soubory nebyly přijaty

en_US: Remove
cs: Odstranit

en_US: Remove all cookies
cs: Odstranit všechna cookie

en_US: Remove cookies for domain
cs: Odstranit všechna cookie pro doménu

en_US: Rename:
cs: Přejmenovat:

en_US: Renaming or moving files within %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje přesun nebo přejmenování souborů.

en_US: Request Aborted
cs: Požadavek zrušen

en_US: Request Aborted By User
cs: Požadavek přerušen uživatelem

en_US: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
cs: Načtení CRL (Seznam zrušených certifikátů) selhalo. To znamená, že CRL certifikační autority se nedá najít.

en_US: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
cs: Načítání certifikátu vydavatele selhalo. To znamená, že certifikát certifikační autority (CA) nelze najít.

en_US: Retrieving %1 from %2...
cs: Příjem dat (%1) z %2...

en_US: Retrieving data from %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje získávání dat.

en_US: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje získávání informací o typu MIME.

en_US: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
cs: Opakujte požadavek a ujistěte se, že podrobnosti pro ověření jsou správně vloženy.

en_US: Retry the request without attempting to resume transfer.
cs: Opakujte požadavek bez pokusu o navazování na předchozí přenos.

en_US: Retry the request.
cs: Opakovat požadavek.

en_US: Ru&n as a different user
cs: Spustit pod ji&ným uživatelem

en_US: Run Until Finished
cs: Spustit až do dokončení

en_US: Run in &terminal
cs: Spustit v &terminálu

en_US: S&ystem icons:
cs: S&ystémové ikony:

en_US: SSL Certificate Password
cs: Heslo SSL certifikátu

en_US: SSL Configuration Module
cs: Ovládací modul SSL

en_US: SSL Signers
cs: Podepisovatelé SSL

en_US: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
cs: SSL certifikát byl odmítnut, jak bylo požadováno. Toto chování je možné vypnout v Nastavení systému.

en_US: SSL support is not available in this build of KDE.
cs: V této verzi prostředí KDE není začleněna podpora SSL.

en_US: SSL support was not found.
cs: Podpora SSL nebyla nalezena.

en_US: SSL version:
cs: Verze SSL:

en_US: Save As
cs: Uložit jako

en_US: Save selection for this host.
cs: Uložit výběr pro tohoto hostitele.

en_US: Search interactively for icon names (e.g. folder).
cs: Hledat interaktivně názvy ikon (např. složka).

en_US: Secure servers only
cs: Pouze bezpečné servery

en_US: Secure servers, page scripts
cs: Bezpečné servery, skripty na stránkách

en_US: Security Information
cs: Bezpečnostní informace

en_US: See or modify the cookie information
cs: Zobrazení/změna informací o cookie

en_US: Select Icon
cs: Vybrat ikonu

en_US: Select one or more file types to add:
cs: Vyberte jeden nebo více typů souborů k přidání:

en_US: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
cs: Vyberte si tuto volbu, přejete-li si přijmout/odmítnout všechny cookies z tohoto serveru. Toto přidá nové chování pro server, odkud cookie přišlo. Toto chování bude permanentní, dokud jej ručně nezměníte v Nastavení systému.

en_US: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
cs: Vyberte si tuto volbu, přejete-li si přijmout/odmítnout všechny cookies odkudkoliv. Toto změní globální chování pro všechny cookies. <em>(viz. Prohlížení Internetu/Cookies v Nastavení systému)</em>

en_US: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
cs: Vyberte tuto volbu, přejete-li si přijmout/odmítnout pouze toto cookie. Budete dotázáni, jakmile přijde další.

en_US: Send certificate
cs: Poslat certifikát

en_US: Sending data to %1
cs: Odesílání dat na %1

en_US: Sending login information
cs: Posílání přihlašovacích informací

en_US: Sends a bug report by email
cs: Odešle chybové hlášení e-mailem.

en_US: Serial number
cs: Sériové číslo

en_US: Serial number:
cs: Sériové číslo:

en_US: Server Authentication
cs: Ověření serveru

en_US: Server processing request, please wait...
cs: Server zpracovává požadavek, prosím čekejte...

en_US: Server said: "%1"
cs: Server uvedl: "%1"

en_US: Servers
cs: Servery

en_US: Servers, page scripts
cs: Servery, skripty na stránkách

en_US: Set GID
cs: Nastavit GID

en_US: Set UID
cs: Nastavit UID

en_US: Sets the working directory for your application.
cs: Nastaví pracovní adresář pro vaši aplikaci.

en_US: Setting ACL for %1
cs: Nastavování ACL pro %1

en_US: Shared
cs: Sdíleno

en_US: Sharing folder '%1' failed.
cs: Sdílení složky '%1' selhalo.

en_US: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
cs: Sdílením této složky ji zpřístupníte pod Unixy (NFS) a Windows (Samba).

en_US: Short View
cs: Stručné zobrazení

en_US: Show
    Entries
cs: Zobrazení
    položek

en_US: Show Aside Preview
cs: Zobrazit vedle náhledu

en_US: Show Bookmarks
cs: Zobrazit záložky

en_US: Show Full Path
cs: Zobrazit celou cestu

en_US: Show Hidden Files
cs: Zobrazit skryté soubory

en_US: Show Hidden Folders
cs: Zobrazovat skryté složky

en_US: Show Places Navigation Panel
cs: Zobrazit panel míst

en_US: Show Preview
cs: Zobrazit náhled

en_US: Show details of the next cookie
cs: Zobrazení podrobností o následující cookie

en_US: Show in toolbar
cs: Zobrazit v nástrojové liště

en_US: Shut down cookie jar
cs: Zavřít cookie jar

en_US: Signature Algorithm:
cs: Algoritmus podpisu:

en_US: Signature Contents:
cs: Obsah podpisu:

en_US: Single Instance
cs: Jedna instance

en_US: Site:
cs: Server:

en_US: Size:
cs: Velikost:

en_US: Skip
cs: Přeskočit

en_US: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
cs: Část tohoto dokumentu je zabezpečena pomocí SSL, ale hlavní část není.

en_US: Sorry
cs: Lituji

en_US: Sorting
cs: Třídění

en_US: Source
cs: Zdroj

en_US: Source and Destination Files Identical
cs: Zdrojový a cílový soubor jsou shodné.

en_US: Special
cs: Speciální

en_US: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
cs: Speciální příznak; vlastní význam lze vidět v pravém sloupci.

en_US: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
cs: Speciální příznak, platný pro celou složku. Vlastní význam lze vidět v pravém sloupci.

en_US: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
cs: Určuje činnosti, které jsou všem uživatelům povoleny.

en_US: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
cs: Určuje činnosti, které jsou členům skupiny povoleny.

en_US: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
cs: Určuje činnosti, které jsou vlastníkovi povoleny.

en_US: State:
cs: Stát:

en_US: Status
cs: Stav

en_US: Stop
cs: Zastavit

en_US: Store
cs: Uložit

en_US: Subject line
cs: Předmět

en_US: Suggest New &Name
cs: &Navrhnout nový název

en_US: System certificates
cs: Systémové certifikáty

en_US: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
cs: <strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), které jste zadali neodkazuje na určitý prostředek.

en_US: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
cs: <strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), které jste zadali, se nevztahuje k platnému mechanismu přístupu k určitému zdroji <strong>%1%2</strong>.

en_US: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
cs: <strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), který jste zadali, není správně zformátován. Format URL je obecně dán následujícím způsobem: <blockquote><strong>protokol://uzivatel@heslo:www.priklad.cz:port/slozka/jmeno_souboru.pripona?dotaz=hodnota</strong></blockquote>

en_US: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
cs: ID klíče a název certifikátu (CA) neodpovídá ID klíče a názvu v sekci 'Vydavatel' certifikátu, který se snažíte použít.

en_US: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
cs: ID klíče certifikátu (CA) neodpovídá ID klíče v sekci 'Vydavatel' certifikátu, který se snažíte použít.

en_US: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
cs: Certifikát certifikační autority (CA) se nedá najít. Pravděpodobně je poškozen řetězec důvěry.

en_US: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
cs: CRL (Certificate Revocation List) ještě není platný.

en_US: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
cs: Podpis CRL (Seznam zrušených certifikátů) je neplatný. To znamená, že CRL nelze ověřit.

en_US: The OpenSSL process ran out of memory.
cs: Procesu OpenSSL došla paměť.

en_US: The Read flag allows viewing the content of the file.
cs: Tento příznak povoluje prohlížení obsahu souboru.

en_US: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
cs: Sticky příznak na souboru je v Linuxu ignorován, ale může být využíván v jiných systémech.

en_US: The Write flag allows modifying the content of the file.
cs: Tento příznak povoluje změnu obsahu souboru.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en_US: Issuer
cs: Vydavatel

en_US: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
cs: Certifikát nelze ověřit, protože je jediným certifikátem v řetězci důvěry a není podepsán sám sebou. Pokud certifikát podepíšete sám sebou, ověřte, že jej máte importován v sezname důvěryhodných certifikátů.

en_US: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
cs: Délka řetězce certifikátu je vetší než zadané maximální hodnota.

en_US: The certificate has been revoked.
cs: Certifikát byl odvolán.

en_US: The certificate has not been issued for this host.
cs: Certifikát nebyl vydán pro tento počítač.

en_US: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
cs: Certifikát nebyl podepsán pro účel, ke kterému jste se jej pokusili použít. To znamená, že CA (Certifikační autorita) nepovoluje takovéto použití.

en_US: The certificate is invalid.
cs: Certifikát není platný.

[ctx: The certificate is not trusted]
en_US: NO, there were errors:
cs: NE, došlo k chybám:

en_US: The certificate is not valid, any more.
cs: Certifikát již není platný.

en_US: The certificate is not valid, yet.
cs: Certifikát zatím není platný.

en_US: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
cs: Certifikát je podepsán sám sebou a není v sezname důvěryhodných certifikátů. Pokud si přejete tento certifikát přijmout, importujte jej do seznamu důvěryhodných certifikátů.

en_US: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
cs: Certifikát je podepsán sám sebou. Přestože řetězec důvěry může být vytvořen, certifikát kořenové certifikační autority (root CA) nelze najít.

[ctx: The certificate is trusted]
en_US: Yes
cs: Ano

en_US: The certificate is valid.
cs: Certifikát je platný.

en_US: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
cs: Certifikát certifikační autority (CA) neodpovídá názvu certifikátu.

en_US: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
cs: Certifikační autorita (CA)  není platná.

en_US: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
cs: Certifikát certifikační autority (CA) nemá povoleno podepisování certifikátů.

en_US: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
cs: Podpis certifikátu je neplatný. To znamená, že certifikát nemůže být ověřen.

en_US: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
cs: Vybrané názvy souborů
    se nejeví správnými.

en_US: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
cs: Schránka se změnila od poslední operace vložení: zvolený datový formát již není použitelný. Prosím zkopírujte znovu, co jste chtěli vložit.

en_US: The clipboard is empty
cs: Schránka je prázdná

en_US: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
cs: Dekódování veřejného klíče vydavatele selhalo. To znamená, že certifikát certifikační autority (CA) se nedá použít na ověření certifikátu, který jste chtěli použít.

en_US: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
cs: Dešifrování podpisu CRL (Seznam zrušených certifikátů) selhalo. To znamená, že jej ani nebylo možné vypočítat, nikoliv že výsledek pouze neodpovídá očekávání.

en_US: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
cs: Dešifrování podpisu certifikátu selhalo. To znamená, že jej ho nebylo možné vypočítat, na rozdíl od pouhého neodpovídajícího očekávanému výsledku.

en_US: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
cs: Soubor pracovní plochy
    %1
    je typu FSDevice, ale nemá položku Dev=...

en_US: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
cs: Soubor pracovní plochy
    %1
    je typu Link, ale neobsahuje položku URL=...

en_US: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
cs: Soubor pracovní plochy %1 neobsahuje položku Type=... .

en_US: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
cs: Soubor pracovní plochy
    %1
    je neznámý.

en_US: The desktop is offline
cs: Pracovní plocha je offline

[ctx: The destination of a file operation]
en_US: Destination
cs: Cíl

en_US: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
cs: Cílový zdroj nemá dostatečný prostor, aby zaznamenal stav zdroje po vykonání této metody.

en_US: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
cs: Zařízení '%1' není disk a nelze jej vysunout.

en_US: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
cs: Zařízení může být zaneprázdněno, tzn. používáno jinou aplikací nebo uživatelem. I pouhé otevřené okno prohlížeče s obsahem umístěným na zařízení může způsobit ponechání zařízení v použití.

en_US: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
cs: Zařízení nemusí být připraveno, např. nemusí být do zařízení vloženo médium (např. není médium v CDROMu) nebo v případě periferního/přenosného zařízení není správně připojeno.

en_US: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
cs: Soubor "%1" již existuje. Přejete si jej přepsat?

en_US: The file "%1" could not be found
cs: Nelze najít soubor "%1"

en_US: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
cs: Soubor %1 byl zkopírován z %2, ale od té doby byl zřejmě změněn v %3.
    Vrácení kopírování odstraní soubor a ztratí se všechny změny.
    Opravdu si přejete %4 smazat?

en_US: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
cs: Soubor může být používán (a tedy zamknut) jiným uživatelem nebo aplikací.

en_US: The file or folder %1 does not exist.
cs: Soubor nebo složka %1 neexistuje.

en_US: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
cs: Délka řetězce důvěry překročila jeden z parametrů CA (Certifikační autorita) 'pathlength', což činí všechny další podpisy neplatnými.

en_US: The location where the folder was to be created may not exist.
cs: Umístění, ve kterém měla být vytvořena složka, neexistuje.

en_US: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
cs: Hlavní část tohoto dokumentu je zabezpečena pomocí SSL, ale některé části nejsou.

en_US: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
cs: Název "%1" začíná na tečku, tudíž bude adresář ve výchozím stavu skryt.

en_US: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
cs: Jméno %1, které jste zadali neexistuje. Možná, že je chybně zadáno.

en_US: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
cs: Síťové spojení není pravděpodobně správně nastaveno nebo není zapnuto síťové rozhraní.

en_US: The new file name is empty.
cs: Nový název souboru je prázdný.

en_US: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
cs: Operaci nebylo možné dokončit, protože zdrojový a cílový soubor jsou shodné.

en_US: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
cs: SSL certifikát protějšku se zdá být poškozen.

en_US: The procedure to set the client certificate for the session failed.
cs: Procedura pro nastavení certifikátu klienta pro sezení selhala.

en_US: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
cs: Proces pro protokol %1 neočekávaně skončil.

en_US: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
cs: Program na serveru, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, ohlásil vnitřní chybu: %2.

en_US: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nebylo možné spustit. To je obvykle způsobeno technickými problémy.

en_US: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nebyl schopen získat paměť potřebnou k pokračování své činnosti.

en_US: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong> ohlásil vnitřní chybu.

en_US: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nahlásil přerušení neznámého typu: %2.

en_US: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nahlásil neznámou chybu: %2.

en_US: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, byl neočekávaně ukončen.

en_US: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
cs: Program, který zajišťuje kompatibilitu s tímto protokolem, nejspíš nebyl při poslední aktualizaci KDE aktualizován. To může způsobit nekompatibilitu programu se současnou verzí a tedy není zaručeno, že bude moci být spuštěn.

en_US: The protocol %1 does not implement a folder service.
cs: Protokol %1 neimplementuje službu se složkami.

en_US: The protocol %1 is not a filter protocol.
cs: Protokol %1 není filtrovací.

en_US: The protocol %1 is not supported.
cs: Protokol %1 není podporován.

en_US: The protocol %1 is only a filter protocol.
cs: Protokol %1 je pouze pro filtrování.

en_US: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
cs: Protokol <strong>%1</strong> není podporován KDE programy, které jsou nyní nainstalovány na tomto počítači.

en_US: The protocol, or the server, may not support file resuming.
cs: Protokol nebo server nejspíš nepodporuje navazování.

en_US: The proxy configuration script is invalid:
    %1
cs: Konfigurační skript proxy je neplatný:
    %1

en_US: The proxy configuration script returned an error:
    %1
cs: Konfigurační skript proxy vrátil chybu:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en_US: Subject
cs: Předmět

en_US: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
cs: Vzdálený hostitel neposlal žádné SSL certifikáty.
    Přerušuji, protože nelze zjistit identitu hostitele.

en_US: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
cs: Požadavek očekával soubor, avšak místo něj byla vrácena složka <strong>%1</strong>.

en_US: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
cs: Požadavek očekával složku, avšak místo něj byl vrácen soubor <strong>%1</strong>.

en_US: The request was not completed because it was aborted.
cs: Požadavek nebyl dokončen, protože byl přerušen.

en_US: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
cs: Požadovaná činnost není podporována KDE programem, který implementuje protokol <strong>%1</strong>.

en_US: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
cs: Požadované zařízení nebylo možné inicializovat ("připojit"). Byla ohlášena chyba: <strong>%1</strong>

en_US: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
cs: Požadované zařízení nelze deinicializovat ("odpojit"). Byla nahlášena chyba: <strong>%1</strong>

en_US: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
cs: Požadovaný soubor <strong>%1</strong> nemohl být uložen, protože na disku není dostatek místa.

en_US: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
cs: Požadovaný soubor nebylo možné vytvořit, protože soubor se stejným názvem již existuje.

en_US: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
cs: Požadovanou složku nebylo možné vytvořit, protože složka se stejným názvem již existuje.

en_US: The requested lock could not be granted. %1
cs: Požadované uzamčení nemůže být zaručeno. %1

en_US: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
cs: Požadovaná operace vyžaduje vytvoření dočasného souboru <strong>%1</strong>, ale ten není možné vytvořit.

en_US: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
cs: Požadovaná operace vyžaduje vytvoření dočasného souboru, do kterého se nový soubor během stahování bude ukládat. Tento dočasný soubor <strong>%1</strong> se odstranit nezdařilo.

en_US: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
cs: Požadovaná operace vyžaduje, pravděpodobně po ukončení operace přesunu, odstranění původního souboru. Původní soubor <strong>%1</strong> se odstranit nezdařilo.

en_US: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
cs: Požadovaná operace vyžaduje přejmenování původního souboru <strong>%1</strong>, ale to se nezdařilo.

en_US: The requested protocol may not be supported.
cs: Požadovaný protokol nemusí být podporován.

en_US: The requested symbolic link %1 could not be created.
cs: Požadovaný symbolický odkaz %1 nebylo možné vytvořit.

en_US: The required content size information was not provided for a POST operation.
cs: Operace POST neposkytla požadovanou informaci o velikosti obsahu.

en_US: The resource cannot be deleted.
cs: Prostředek nelze smazat.

en_US: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
cs: Kořenová certifikační autorita (root CA) byla označena jako zamítnuta pro účel, ke kterému jste se ji pokusili použít.

en_US: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
cs: Koreňová certifikační autorita (root CA) není důvěryhodná pro účel, ke kterému jste se pokusili tento certifikát použít.

en_US: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
cs: Server <b>%1</b> vyžaduje certifikát. <br/><br/> Zvolte certifikát ze seznamu níže:

en_US: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
cs: Server <strong>%1</strong> odmítl tomuto počítači vytvořit spojení.

en_US: The server does not support the WebDAV protocol.
cs: Server nepodporuje protokol WebDAV.

en_US: The server does not support the request type of the body.
cs: Server nepodporuje typ požadavku.

en_US: The server failed the authenticity check (%1).
cs: Server nesplnil test autenticity (%1).

en_US: The server was too busy responding to other requests to respond.
cs: Server byl příliš zaneprázdněn vyřizováním jiných požadavků.

en_US: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
cs: Server nebyl schopen udržet životnost vlastností uvedených v XML prvku propertybehavior nebo jste se pokusili přepsat soubor, i když jste požadovali, aby nebylo možné soubor přepsat. %1

en_US: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
cs: Server, i když je v současné době připojen k internetu, nemusí být nastaven tak, aby povoloval dotazy.

en_US: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
cs: Server, i když je v současné době připojen k internetu, nemusí mít spuštěnu službu (%1).

en_US: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
cs: Test podpisu pro tento certifikát selhal. To může znamenat, že nebylo možné dekódovat podpis certifikátu nebo některá důvěryhodná cesta je neplatná, nebo nebylo možné ověřit CRL (Seznam zrušených certifikátů). Kontaktujte autora tohoto softwaru s tím, že by měl použít nové, přesnější chybové správy.

en_US: The source and destination are the same file.
    %1
cs: Zdrojový a cílový soubor jsou shodné.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en_US: Source
cs: Zdroj

en_US: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
cs: Zadaný soubor nebo složka <strong>%1</strong> neexistuje.

en_US: The specified folder does not exist or was not readable.
cs: Zadaná složka neexistuje nebo ji nelze číst.

en_US: The specified folder may not be empty.
cs: Zadaná složka není nejspíš prázdná.

en_US: The specified folder may not exist.
cs: Zadaná složka nejspíš neexistuje.

en_US: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
cs: Zadaný požadavek vyžadoval, aby bylo při přenosu souboru <strong>%1</strong> navázáno od určitého místa přenosu. To nebylo možné provést.

en_US: The specified resource may not exist.
cs: Zadaný prostředek nemusí existovat.

en_US: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
cs: Určený zdroj neexistoval nebo není přístupný.

en_US: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
cs: Formát času v poli 'lastUpdate' CRL (Seznam zrušených certifikátů) je neplatný.

en_US: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
cs: Formát času v poli 'nextUpdate' CRL (Seznam zrušených certifikátů) je neplatný.

en_US: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
cs: Formát času v poli 'notAfter' certifikátu je neplatný.

en_US: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
cs: Formát času v poli 'notBefore' certifikátu je neplatný.

en_US: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
cs: Verze protokolu %1 podporovaná tímto počítačem a serverem mohou být nekompatibilní.

en_US: There are no special actions available for protocol %1.
cs: Pro protokol %1 neexistují žádné speciální činnosti.

en_US: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
cs: Je možné, že se vyskytl problém někde na cestě sítí mezi serverem a vaším počítačem.

en_US: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
cs: Asi nastal problém s vaším nastavením sítě, přesněji řečeno v nastavení jména hostitele proxy. Tato možnost ovšem není moc pravděpodobná v případě, že jste v poslední době používali Internet bez problémů.

en_US: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
cs: Vaše nastavení sítě může být špatné. Pokud jste v poslední době bez problémů přistupovali k internetu, tak je tato varianta nepravděpodobná.

en_US: There may have been a problem with your network connection.
cs: Pravděpodobně nastal problém s vaším síťovým připojením.

en_US: These files use advanced permissions.
cs: Tyto soubory používají pokročilá oprávnění.

en_US: This action was prevented by another error.
cs: Tato činnost byla zablokována jinou chybou.

en_US: This action will overwrite the destination.
cs: Tato činnost by přepsala cíl.

en_US: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
cs: Tato činnost by přepsala '%1' sebou samým.
    Prosím zadejte nový název souboru:

en_US: This certificate is not relevant.
cs: Certifikát není platný.

en_US: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
cs: Tento certifikát, cokoliv v jeho důvěryhodné cestě nebo CRL (Certificate Revocation List) jeho CA (Certifikační Autorita) není platný. Cokoliv z nich ještě nebo už není platné. Pokud vidíte tuto zprávu, prosím dejte vědět autorovi software jenž používáte, že by měl použít nové konkrétnější chybová hlášení.

en_US: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
cs: Tato chyba je velmi závislá na KDE programu. Dodatečná informace by vám měla dát více informace než je dostupná vstupně/výstupní architektuře KDE.

en_US: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
cs[0]: Tento soubor je odkaz a neobsahuje oprávnění.
cs[1]: Tyto soubory jsou odkazy a neobsahují oprávnění.
cs[2]: Tyto soubory jsou odkazy a neobsahují oprávnění.

en_US: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
cs[0]: Tento soubor používá pokročilá oprávnění.
cs[1]: Tyto soubory používají pokročilá oprávnění.
cs[2]: Tyto soubory používají pokročilá oprávnění.

en_US: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
cs: Tento příznak povoluje přidávání, přejmenování a mazání souborů. Všimněte si, že mazání a přejmenování může být omezeno pomocí příznaku "sticky".

en_US: This flag allows viewing the content of the folder.
cs: Tento příznak povoluje prohlížení složky.

en_US: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
cs[0]: Tato složka používá pokročilá oprávnění.
cs[1]: Tyto složky používají pokročilá oprávnění.
cs[2]: Tyto složky používají pokročilá oprávnění.

en_US: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
cs: Toto je dosti technická chyba, při které nebylo možné vytvořit požadované zařízení pro síťovou komunikaci (socket).

en_US: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
cs: Toto je dosti technická chyba, při které nebylo možné vytvořit požadované zařízení pro síťovou komunikaci (socket), aby bylo možné čekat na příchozí sítová spojení.

en_US: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
cs: Toto je dosti technická chyba, při které nastala chyba během pokusu o přijetí příchozího sítového spojení.

en_US: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
cs: Toto je nejspíše způsobeno chybou v programu. Prosím zvažte zda neodešlete úplný popis chyby jak je podrobně popsáno níže.

en_US: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
cs: To je nejspíše způsobeno chybou v programu serveru. Prosím zvažte, zda nepošlete úplné chybové hlášení o chybě obsahující podrobnosti zmíněné níže.

en_US: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
cs: Toto je seznam souborů, které budou otevřeny. Lze vybrat více souborů tak, že jejich názvy oddělíte mezerami.

en_US: This is the name of the file to open.
cs: Toto je název souboru, který bude otevřen.

en_US: This is the name to save the file as.
cs: Toto je název, pod kterým bude soubor uložen.

en_US: This may be an error on the server side.
cs: To může být chyba na straně serveru.

en_US: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
cs: To znamená, že byl vznesen požadavek zjišťující obsah složky a že KDE program, který podporuje tento protokol, jej nebyl schopen splnit.

en_US: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
cs: To znamená, že i přesto že bylo možné zdroj <strong>%1</strong> otevřít, nastala chyba během čtení obsahu zdroje.

en_US: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
cs: To znamená, že i přesto že bylo možné zdroj <strong>%1</strong> otevřít, nastala chyba během zápisu obsahu do zdroje.

en_US: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
cs: To znamená, že byl odmítnut pokus o vstup (jinými slovy otevření) do požadované složky <strong>%1</strong>.

en_US: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
cs: Toto znamená, že byl odmítnut pokus o zápis do souboru <strong>%1</strong>.

en_US: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
cs: To znamená, že obsah požadovaného souboru nebo složky <strong>%1</strong> nebylo možné získat, protože nebylo možné nabýt práva ke čtení.

en_US: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
cs: To znamená, že do souboru <strong>%1</strong> nebylo možné zapsat, protože se nezdařilo nabýt práva ke zápisu.

en_US: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
cs: Tato volba povoluje několik šikovných vlastností pro ukládání souborů s příponami.<br /><ol><li>Jakákoliv přípona zadaná v políčku <b>%1</b> bude aktualizována, pokud změníte typ ukládaného souboru.<br /><br /></li><li>Pokud není do <b>%2</b> zadána žádná přípona, když stisknete <b>Uložit</b>, na konec názvu souboru bude přidáno %3 (jestliže soubor ještě neexistuje). Tato přípona je odvozena z typu souboru, do kterého ukládáte.<br /><br />Pokud si nepřejete, aby za vás KDE doplňovalo příponu, můžete buďto tuto volbu vypnout anebo přidat na konec souboru tečku (.), která bude automaticky později odstraněna.</li></ol> Pokud si nejste jisti, ponechte zapnuté - soubory tak lze lépe spravovat.

en_US: Time out waiting for server interaction.
cs: Vypršení časového limitu při čekání na interakci se serverem.

en_US: Timeout Error
cs: Vypršení časového limitu

en_US: Timeout on server
    %1
cs: Vypršení časového limitu na serveru
    %1

en_US: Trash File
cs: Vyhodit soubor do koše

en_US: Trash Files
cs: Vyhodit soubory do koše

en_US: Tree View
cs: Stromové zobrazení

en_US: Trusted:
cs: Důvěryhodný:

en_US: Try again, either now or at a later time.
cs: Zkuste operaci opakovat, buď okamžitě nebo později.

en_US: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
cs: Zkuste nejprve odstranit překážející soubor a pak zopakujte operaci.

en_US: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
cs: Zkuste nejprve odstranit překážející složku a pak zopakujte operaci.

en_US: Type
cs: Typ

en_US: Type any comment you think is useful here.
cs: Zde zadejte jakýkoliv užitečný komentář.

en_US: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
cs: Zde zapište příkaz ke spuštění aplikace.
    
    Za příkazem můžete použít několik zástupných znaků, které budou nahrazeny skutečnými hodnotami při spuštění programu:
    %f - název souboru
    %F - seznam souborů; použijte pro aplikace, které umí otevřít několik lokálních souborů naráz.
    %u - jedno URL
    %U - seznam URL
    %d - složka souboru k otevření
    %D - seznam složek
    %i - ikona
    %m - mini ikona
    %c - komentář

en_US: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
cs: Zadejte popis aplikace založený na jejím použití. Příklad: pro aplikaci vytáčení připojení (KPPP) by popis byl "Nástroj vytáčení".

en_US: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
cs: Zde zadejte jméno, které si přejete aplikaci přiřadit. Aplikace se pod tímto názvem objeví v nabídce aplikací a v panelu.

en_US: Type:
cs: Typ:

en_US: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
cs: V unixovém prostředí je běžně umožněno vytvářet odkaz na soubor nebo složku s jiným názvem nebo umístěním. Během vyžádané operace kopírování KDE odhalilo odkaz nebo řadu odkazů, které vytvářejí nekonečnou smyčku, tj. soubor je odkazován (pravděpodobně nepřímo) sám na sebe.

en_US: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
cs: V unixovém prostředí je běžně umožněno vytvářet odkaz na soubor nebo složku s jiným názvem nebo umístěním. KDE odhalilo odkaz nebo řadu odkazů, které vytvářejí nekonečnou smyčku, tj. soubor je odkazován (pravděpodobně nepřímo) sám na sebe.

en_US: URL Does Not Refer to a Resource.
cs: URL neodkazuje na prostředek.

en_US: URL Resource Invalid
cs: Neplatný URL zdroj

en_US: URL cannot be listed
    %1
cs: URL nelze vypsat
    %1

en_US: Unable to Enter Folder
cs: Nelze vstoupit do složky

en_US: Unable to Initialize Input/Output Device
cs: Nelze inicializovat vstupně/výstupní zařízení

en_US: Unable to Launch Process
cs: Nelze spustit proces

en_US: Unable to Uninitialize Input/Output Device
cs: Nelze deinicializovat vstupně/výstupní zařízení

en_US: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
cs: Nelze vytvořit io-slave:
    klauncher hlásí: %1

en_US: Unable to create io-slave: %1
cs: Nelze vytvořit io-slave: %1

en_US: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
cs: Nelze nastavit službu %1 jako spustitelnou, přerušuje se spuštění

en_US: Unable to open the certificate. Try a new password?
cs: Nelze otevřít certifikát. Přejete si zkusit nové heslo?

en_US: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
cs: Nelze uložit záložky do %1 (chyba: %2). Toto chybové hlášení bude zobrazeno pouze jednou. Příčinu chyby je nutno co nejrychleji opravit, s největší pravděpodobností je to zaplněný disk.

en_US: Und&o
cs: Z&pět

en_US: Und&o: Copy
cs: Zpět: K&opírování

en_US: Und&o: Create File
cs: Zpět: Vytv&oření souboru

en_US: Und&o: Create Folder
cs: Zpět: Vytv&oření složky

en_US: Und&o: Link
cs: Zpět: &Odkaz

en_US: Und&o: Move
cs: Zpět: Př&esun

en_US: Und&o: Rename
cs: Zpět: přejmen&ování

en_US: Und&o: Trash
cs: Zpět: Vyh&ození do koše

en_US: Undo File Copy Confirmation
cs: Potvrzení vrácení kopie souboru

en_US: Undocumented Error
cs: Nedokumentovaná chyba

en_US: Unexpected Program Termination
cs: Neočekávané ukončení programu

en_US: Unknown
cs: Neznámé

[ctx: Unknown]
en_US: Unknown key algorithm
cs: Neznámý algoritmus klíče

en_US: Unknown Authorization method.
cs: Neznámá opravňovací metoda.

en_US: Unknown Error
cs: Neznámá chyba

en_US: Unknown HTTP verb.
cs: Neznámý HTTP příkaz.

en_US: Unknown Host
cs: Neznámý hostitel

en_US: Unknown Interruption
cs: Neznámé přerušení

en_US: Unknown Proxy Host
cs: Neznámý proxy hostitel

en_US: Unknown error
    %1
cs: Neznámá chyba
    %1

en_US: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
cs: Neznámý chybový kód %1
    %2
    Prosím pošlete úplný popis chyby na http://bugs.kde.org.

en_US: Unknown host %1
cs: Neznámý hostitel %1

en_US: Unknown interrupt
    %1
cs: Neznámé přerušení
    %1

en_US: Unknown protocol '%1'.
cs: Neznámý protokol '%1'.

en_US: Unknown proxy host
    %1
cs: Neznámý proxy hostitel
    %1

en_US: Unmount
cs: Odpojit

en_US: Unsharing folder '%1' failed.
cs: Zrušení sdílení složky '%1' selhalo.

en_US: Unsupported Action: %1
cs: Nepodporovaná činnost: %1

en_US: Unsupported Protocol %1
cs: Nepodporovaný protokol %1

en_US: Unsupported key size.
cs: Nepodporovaná velikost klíče.

en_US: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
cs: Aktualizujte svůj software na nejnovější verzi. vaše distribuce by měla poskytovat nástroje k aktualizaci vašeho softwaru.

en_US: Updating System Configuration
cs: Aktualizuje se nastavení systému

en_US: Updating system configuration.
cs: Aktualizuje se nastavení systému

en_US: User
cs: Uživatel

en_US: User canceled action
    %1
cs: Uživatel přerušil činnost
    %1

en_US: User-added certificates
cs: Uživatelské certifikáty

en_US: User:
cs: Uživatel:

en_US: User:
cs: Uživatel:

en_US: Using sub-URLs with %1 is not supported.
cs: Používání sub-URL '%1' nepodporuje.

en_US: Validity period
cs: Období platnosti:

en_US: Validity period:
cs: Období platnosti:

en_US: Value:
cs: Hodnota:

en_US: Varying (No Change)
cs: Různé (beze změny)

[ctx: Verb]
en_US: &Trash
cs: Vyhodi&t do koše

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en_US: Warning
cs: Varování

en_US: Warning, the destination is more recent.
cs: Varování, cíl je novější.

[ctx: Web page address]
en_US: Address:
cs: Adresa:

en_US: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
cs: Selže-li všechno ostatní, tak prosím zvažte zda byste nepomohl KDE týmu ne jiným správcům softwaru, odesláním kvalitní zprávy o chybě. Je-li software poskytován jinými vývojáři, tak je prosím kontaktujte přímo. V opačném případě se nejprve podívejte zda již ta samá chyba nebyla nahlášena někým jiným na <a href="http://bugs.kde.org/">webové stránce hlášení chyb KDE</a>. Není-li ještě nahlášena, tak si poznamenejte výše uvedené údaje a přiložte je ke své zprávě spolu s co nejvíce podrobnostmi, o kterých si myslíte, že by mohly pomoci nalézt problém.

en_US: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
cs: Pokud je zaškrtnuto, bude použito na všechny zbývající konflikty po zbytek úlohy.

en_US: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
cs: Pokud je zaškrtnuto, bude použito na všechny zbývající konflikty po zbytek úlohy.
    Pokud nezvolíte Přeskočit, budete stále vyzváni v případě konfliktu s existujícím souborem v adresáři.

en_US: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
cs: Během získávání informace o zadaném hostiteli proxy <strong>%1</strong> nastala chyba 'Neznámý hostitel'. Tato chyba informuje o tom, že požadované jméno hostitele nebylo možné na Internetu nalézt.

en_US: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
cs: Přejete si přijmout tento certifikát navždy bez dalšího dotazování?

en_US: Write
cs: Zápis

en_US: Write
    Entries
cs: Zápis
    položek

en_US: Write Access Denied
cs: Odmítnut přístup k zápisu

[ctx: Write files into an existing folder]
en_US: &Write Into
cs: Z&apsat do

en_US: Writing to %1 is not supported.
cs: Zápis do %1 není podporován.

en_US: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
cs: Vstupujete do zabezpečeného režimu. Pokud nebude výslovně upozorněno, budou všechny přenosy šifrované
    To znamená, že žádná cizí osoba nebude schopna si snadno prohlížet vámi přenášená data.

en_US: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
cs: Opouštíte zabezpečený režim. Přenosy již nebudou šifrované.
    To znamená, že cizí osoba bude schopna si prohlížet vámi přenášená data.

en_US: You are not authorized to execute this file.
cs: Nemáte oprávnění ke spuštění tohoto souboru.

en_US: You are not authorized to execute this service.
cs: Nemáte oprávnění ke spuštění této služby.

en_US: You are not authorized to select an application to open this file.
cs: Nemáte oprávnění k výběru aplikace k otevření tohoto souboru.

en_US: You can also reconfigure file sharing authorization.
cs: Můžete taktéž znovu nastavit oprávnění pro sdílení souborů.

en_US: You can only select local files
cs: Můžete vybrat pouze lokální soubory

en_US: You can only select local files.
cs: Můžete vybrat pouze lokální soubory.

en_US: You can only select one file
cs: Můžete vybrat pouze jeden soubor

en_US: You did not select a file to delete.
cs: Nevybrali jste název souboru ke smazání.

en_US: You did not select a file to trash.
cs: Nevybrali jste soubor k vyhození do koše.

en_US: You do not have permission to access the %1 protocol.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat k protokolu %1.

en_US: You do not have permission to create that folder.
cs: Nemáte práva k vytvoření této složky.

en_US: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
cs: Uvedli jste, že si přejete přijmout tento certifikát, ale ten není vydán pro server, který jej presentuje. Přejete si pokračovat v načítání?

en_US: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
cs: Udali jste, že si přejete získat nebo zakoupit bezpečnostní certifikát. Tento průvodce je určen k tomu, aby vás provedl tímto úkonem. Můžete jej kdykoli přerušit a tím zastavíte přenos.

en_US: You may have encountered a bug in the program.
cs: Je možné, že jste objevil(a) chybu v programu.

en_US: You may have incorrectly typed the location.
cs: Možná, že jste chybně zadali umístění.

en_US: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
cs: Je možné, že jste poskytli chybné podrobnosti pro ověření nebo jste je vůbec neposkytli.

en_US: You may not have permissions to accept the connection.
cs: Nejspíše nemáte práva k přijetí spojení.

en_US: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
cs: Nejspíše nemáte práva k inicializaci ("připojení")zařízení. V unixových systémech je často potřeba práv správce systému k inicializaci zařízení.

en_US: You may not have permissions to read from the resource.
cs: Možná nemáte práva ke čtení z tohoto zdroje.

en_US: You may not have permissions to read the file or open the folder.
cs: Možná nemáte práva ke čtení souboru nebo k otevření složky.

en_US: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
cs: Nejspíše nemáte práva k zrušení deinicializaci ("odpojení") zařízení. V unixových systémech je často nutné mít právo správce systému k deinicializování zařízení.

en_US: You may not have permissions to write to the resource.
cs: Možná nemáte práva k zápisu do tohoto zdroje.

en_US: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
cs: Na internetu můžete provést vyhledání KDE programu (nazývaného kioslave nebo ioslave), který podporuje tento protokol. Místa, kde byste měli hledat zahrnují <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> a <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en_US: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
cs: Musíte poskytnout heslo k požadavku na certifikát. Prosím zvolte si velmi bezpečné heslo, protože bude použito k zašifrování vašeho soukromého klíče.

en_US: You need to be authorized to share folders.
cs: Sdílení složek vám musí být povoleno.

en_US: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
cs: Dříve než přistoupíte k jakémukoliv serveru, musíte zadat uživatelské jméno a heslo pro proxy server uvedený níže.

en_US: You need to supply a username and a password to access this site.
cs: Pro přístup k tomuto serveru potřebujete uživatelské jméno a heslo.

en_US: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
cs: Vaše přístupová práva nejsou dostatečná k vykonání požadované operace na tomto zdroji.

en_US: Your account may not have permission to access the specified resource.
cs: Vaše konto nemusí mít přístupová práva k tomuto prostředku.

en_US: Zoom in
cs: Přiblížit

en_US: Zoom out
cs: Oddálit

en_US: [padlock]
cs: [zámek]

en_US: a suitable extension
cs: vhodná přípona

[ctx: execute permission]
en_US: x
cs: s

[ctx: folder name]
en_US: New Folder
cs: Nová složka

en_US: mounting is not supported by wince.
cs: Připojování není ve wince podporováno.

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en_US: Bookmarks
cs: Záložky

[ctx: program name follows in a line edit below]
en_US: This will start the program:
cs: Tímto spustíte program:

[ctx: read permission]
en_US: r
cs: č

[ctx: request type]
en_US: copy the specified file or folder
cs: kopírovat zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en_US: create the requested folder
cs: vytvořit požadovanou složku

[ctx: request type]
en_US: delete the specified file or folder
cs: smazat zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en_US: lock the specified file or folder
cs: zamknout zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en_US: move the specified file or folder
cs: přesunout zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en_US: query the server's capabilities
cs: zjistit možnosti serveru

[ctx: request type]
en_US: retrieve property values
cs: získat hodnoty vlastností

[ctx: request type]
en_US: retrieve the contents of the specified file or folder
cs: získat obsah zadaného souboru nebo složky

[ctx: request type]
en_US: run a report in the specified folder
cs: spustit hlášení v dané složce

[ctx: request type]
en_US: search in the specified folder
cs: hledat v zadané složce

[ctx: request type]
en_US: set property values
cs: nastavit hodnoty vlastností

[ctx: request type]
en_US: unlock the specified file or folder
cs: odemknout zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en_US: upload %1
cs: odeslat %1

en_US: telnet protocol handler
cs: zpracování protokolu telnet

en_US: telnet service
cs: služba telnet

en_US: the extension <b>%1</b>
cs: přípona <b>%1</b>

[ctx: to trash]
en_US: &Trash
cs: Vyhodi&t do koše

en_US: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
cs[0]: Opravdu si přejete vyhodit do koše tuto položku?
cs[1]: Opravdu si přejete vyhodit do koše tyto %1 položky?
cs[2]: Opravdu si přejete vyhodit do koše těchto %1 položek?

en_US: unmounting is not supported by wince.
cs: Odpojování není ve wince podporováno.

[ctx: write permission]
en_US: w
cs: z
