kdelibs4 - en to eu translation catalogue (2284 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
eu: 
        %1 plugina hautatu da automatikoki %2 pluginaren mendekotasunak direla eta

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
eu: 
        %1 plugina desautatu da automatikoki %2 pluginaren mendekotasunak direla eta

en: 
    %1 options:
eu: 
    %1 aukera:

en: 
    Arguments:
eu: 
    Argumentuak:

en: 
    Generic options:
eu: 
    Aukera orokorrak:

en: 
    Options:
eu: 
    Aukerak:

en: 
    Please correct.
eu: 
    Zuzendu ezazu.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
eu:    <a href="%1">[Propietateak]</a>

en:  (In new window)
eu:  (leiho berrian)

en:  (In other frame)
eu:  (beste marko batetan)

en:  - Subject:
eu:  - Gaia:

en:  Stalled
eu:  Trabatuta

en: %1 &Handbook
eu: %1 e&skuliburua

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
eu: %1 (%2 - %3x%4 pixel)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
eu: %1 (%2x%3 pixel)

en: %1 (Link)
eu: %1 (esteka)

en: %1 - %2x%3 Pixels
eu: %1 - %2x%3 pixel

en: %1 - unknown type
eu: %1 - mota ezezaguna

en: %1 - unknown type of userpath
eu: %1 - erabiltzaile-bidearen mota ezezaguna

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
eu[0]: Irudi %2etik %1 kargatuta
eu[1]: %2 iruditik %1 kargatuta.

en: %1 file | %1 files
eu[0]: Fitxategi %1
eu[1]: %1 fitxategi

en: %1 folder | %1 folders
eu[0]: Karpeta %1
eu[1]: %1 karpeta

en: %1 is already assigned to %2
eu: %1 jadanik esleituta dago %2(r)ekin

en: %1 is not a function and cannot be called.
eu: %1 ez da funtzio bat eta ezin da deitu.

en: %1 is not an Object type
eu: %1 ez da objektu bat

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
eu[0]: "%2" lasterbidea anbiguoa da honako lasterbidearekin.
    Ekintza honi lasterbide huts bat esleitzea nahi duzu?
    %3
eu[1]: "%2" lasterbidea anbiguoa da honako lasterbideekin.
    Ekintza hauei lasterbide huts bat esleitzea nahi duzu?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
eu[0]: Lasterbide gatazka
eu[1]: Lasterbide gatazkak

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
eu[0]: '%2' lasterbideak honako tekla konbinazioekin gatazkak ditu:
eu[1]: '%2' lasterbideak gatazkak ditu honako tekla konbinazioekin:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
eu[0]: Ezin izan da X11 RGB kolore testu lerroak irakurri. Ondorengo fitxategi kokapena aztertu da:
    %2
eu[1]: Ezin X11 RGB kolore testu hilarak irakurri. Ondorengo fitxategi kokapenak aztertu dira:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
eu[0]: Gatazka erregistratutako lasterbide globalarekin
eu[1]: Gatazka erregistratutako lasterbide globalekin

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
eu[0]: Plugin mendekotasunak direla eta %1 plugina automatikoki gehitu da
eu[1]: Plugin mendekotasunak direla eta %1 pluginak automatikoki gehitu dira

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
eu[0]: Plugin mendekotasunak direla eta %1 plugina automatikoki kendu da
eu[1]: Plugin mendekotasunak direla eta %1 pluginak automatikoki kendu dira

en: %1%
eu: %%1

en: %1% of %2
eu: %2 tik % %1a

en: %1/s (done)
eu: %1/s (egina)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
eu[0]: fitxategi %2 / %1
eu[1]: %1 fitxategitik / %2

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
eu[0]: %1 / %2 karpeta
eu[1]: %1 / %2 karpeta

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
eu[0]: %2(e)tatik %3 burututa
eu[1]: %2(e)tatik %3 burututa

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
eu[0]: fitxategi bateko % %2a
eu[1]: %1 fitxategitik % %2a

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
eu[0]: %2/s ( %3 falta da )
eu[1]: %2/s ( %3 falta da )

en: &About
eu: Honi &buruz

en: &About %1
eu: %1-(r)i &buruz

en: &Actual Size
eu: &Uneko neurria

en: &Add
eu: &Gehitu

en: &Add Bookmark
eu: &Gehitu laster-marka

en: &Add to Custom Colors
eu: Gehitu kolore &pertsonalizatuei

en: &Allow storing passwords for this site
eu: &Baimendu leku honentzako pasahitzak gordetzea

en: &Apply
eu: A&plikatu

en: &Automatic spell checking enabled by default
eu: Ida&zten duzun bitartean sintaxia egiaztatzea lehenetsiz gaituta

en: &Available:
eu: &Eskuragarria:

en: &Back
eu: &Atzera

en: &Bookmarks
eu: Laster-&markak

en: &Break at Next Statement
eu: &Gelditu hurrengo instrukzioan

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: &Close
eu: &Itxi

en: &Close Document
eu: &Itxi dokumentua

en: &Close Wallet
eu: &Itxi zorroa

en: &Close Window
eu: &Itxi leihoa

en: &Configure %1...
eu: K&onfiguratu %1...

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
eu: &Konfiguratu Javascript-eko leiho berrien irizpidea...

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: &Copy Email Address
eu: &Kopiatu helb. elek.

en: &Copy Full Text
eu: &Kopiatu testu osoa

en: &Copy Link Address
eu: &Kopiatu estekaren helbidea

en: &Copy Text
eu: &Kopiatu testua

en: &Debug
eu: &Araztu

en: &Defaults
eu: &Lehenespenak

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: &Details
eu: &Xehetasunak

en: &Disable Error Reporting
eu: &Desgaitu erroreen berri ematea

en: &Discard
eu: &Baztertu

en: &Do Not Save
eu: &Ez gorde

en: &Do not show this message again
eu: &Ez erakutsi mezu hau berriro

en: &Edit
eu: &Editatu

en: &Edit Bookmarks...
eu: Liburu-markak &editatu...

en: &Edit...
eu: &Editatu...

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &Find
eu: &Bilatu

en: &Find in Frame...
eu: &Bilatu markoan...

en: &Find...
eu: &Bilatu...

en: &Finished
eu: &Amaituta

en: &First Page
eu: &Lehen orrialdea

en: &Fit to Page
eu: E&gokitu orrialdera

en: &Forward
eu: A&urrerantz

en: &Game
eu: &Jokua

en: &Go
eu: &Joan

en: &Go To...
eu: &Joan...

en: &Go to Line...
eu: &Joan lerrora...

en: &Go to Page...
eu: &Joan orrialdera...

en: &Grant All
eu: &Baimendu denak

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Hide Errors
eu: &Ezkutatu erroreak

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
eu: &Ezkutatu testua tresna-barrak testua ikonoekin batera erakusten duenean

en: &Ignore
eu: &Ez ikusi egin

en: &Join KDE
eu: &Sartu KDE taldean

en: &Keep password
eu: &Mantendu pasahitza

en: &Keep this window open after transfer is complete
eu: &Mantendu leihoa irekia transferentzia bukatu ondoren

en: &Language:
eu: &Hizkuntza:

en: &Last Page
eu: A&zken orrialdea

en: &Launch Bug Report Wizard
eu: &Abiarazi erroreak jakinarazteko morroia

en: &License Agreement
eu: &Lizentzia kontratua

en: &Mail...
eu: &Posta...

en: &Minimize
eu: M&inimizatu

en: &New
eu: &Berria

en: &Next
eu: &Hurrengoa

en: &Next Page
eu: &Hurrengo orrialdea

en: &No
eu: &Ez

en: &OK
eu: &Ados

en: &Open...
eu: I&reki...

en: &Order by:
eu: &Ordenatu honela:

en: &Overwrite
eu: &Gainidatzi

en: &Password:
eu: &Pasahitza:

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: &Pause
eu: &Pausatu

en: &Previous
eu: &Aurrekoa

en: &Previous Page
eu: &Aurreko orrialdea

en: &Print...
eu: I&nprimatu...

en: &Prompt on replace
eu: &Galdetu ordeztean

en: &Quit
eu: &Irten

en: &Redisplay
eu: &Berbistaratu

en: &Redo
eu: &Berregin

en: &Redo: %1
eu: &Berregin: %1

en: &Reject All
eu: &Ukatu denak

en: &Remove
eu: &Kendu

en: &Replace
eu: O&rdeztu

en: &Replace...
eu: &Ordeztu...

en: &Report Bug...
eu: &Eman errorearen berri...

en: &Report Bugs or Wishes
eu: &Eman erroreen edo nahien berri

en: &Reset
eu: &Berrezarri

en: &Restore
eu: &Leheneratu

en: &Resume
eu: &Berrekin

en: &Rotate Clockwise
eu: &Biratu erlojuaren norantzan

en: &Save
eu: &Gorde

en: &Save Link As...
eu: &Gorde esteka honela...

en: &Save Settings
eu: &Gorde ezarpenak

en: &Search
eu: &Bilatu

en: &Selected text
eu: &Hautatutako testua

en: &Selected:
eu: &Hautatuta:

en: &Send
eu: &Bidali

en: &Send Email
eu: &Bidali posta elek.

en: &Send File | &Send Files
eu[0]: &Bidali fitxategia
eu[1]: &Bidali fitxategiak

en: &Send Unencrypted
eu: &Bidali enkriptatu gabe

en: &Settings
eu: E&zarpenak

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
eu[0]: &Erakutsi blokeatutako laster-leihoa
eu[1]: Erakutsi blokeatutako %1 laster-leiho

en: &Show tips on startup
eu: &Erakutsi aholkuak _abiaraztean

en: &Skip
eu: &Baztertu

en: &Source:
eu: &Iturburua:

en: &Spelling...
eu: &Ortografia...

en: &Stop Script
eu: &Gelditu script-a

en: &Store
eu: &Gorde

en: &Submit Anyway
eu: &Bidali hala ere

en: &Support KDE
eu: &Lagundu KDE

en: &Text to find:
eu: Bilatzeko &testua:

en: &Thanks To
eu: &Mila Esker

en: &Toolbar:
eu: &Tresna-barra:

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: &Try
eu: &Saiatu

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Undo: %1
eu: &Desegin: %1

en: &Up
eu: &Gora

en: &Verify:
eu: &Egiaztatu:

en: &View
eu: &Ikusi

en: &Whole words only
eu: Hitz &osoak bakarrik

en: &Yes
eu: &Bai

en: '%1' is not a valid QLayout.
eu: '%1' ez da QLayout balioduna.

en: '%1' is not a valid QWidget.
eu: '%1' ez da trepeta balioduna.

en: 'ai_family' not supported
eu: 'ai_family' ez dago onartuta

en: 'ai_socktype' not supported
eu: 'ai_socktype' ez dago onartuta

en: (No logo available)
eu: (Ez dago logo eskuragarririk)

en: --- separator ---
eu: --- bereizlea ---

en: -default-
eu: -lehenetsia-

en: -unnamed-
eu: -izen gabea-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
eu: ... testuinguruan erakutsi den <b>gaizki idatzitako</b> hitza...

en: 1 download | %1 downloads
eu[0]: Jaitsiera 1
eu[1]: %1 jaitsiera

en: 1 match found. | %1 matches found.
eu[0]: Parekatze %1 aurkitu da.
eu[1]: %1 parekatze aurkitu dira.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
eu[0]: Ordezkapen %1 egin da.
eu[1]: %1 ordezkapen egin dira.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
eu: sistemako errorea: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
eu: %1 familia ezezaguna

en: << Add to Dictionary
eu: << Gehitu hiztegian

en: <Low Surrogate>
eu: <Ordezko baxuak>

en: <Merge %1>
eu: <%1 batu>

en: <Merge>
eu: <Batu>

en: <Non Private Use High Surrogate>
eu: <Ordezko erabilera ez pribatua>

en: <Private Use High Surrogate>
eu: <Ordezko erabilera pribatua>

en: <Private Use>
eu: <Erabilera pribatua>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
eu: <a href="http://opendesktop.org">Atariko orrialdea</a>

en: <b>misspelled</b>
eu: <b>gaizki idatzia</b>

en: <br />Provider: %1
eu: <br />Hornitzailea: %1

en: <br />Version: %1
eu: <br />Bertsioa: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
eu: <h1>KJSEmbed dokumentazio ikustailua</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
eu: <h2>Lasterbideak gehitu dira (jakiteko besterik ez)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
eu: <h2>Lasterbideak aldatu dira</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
eu: <h2>Lasterbideak kendu dira</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
eu: <html><b>KDE</b> <a href="%1">Software Askearen</a> garapenarekin konpromezua hartu duen mundu zabaleko software ingeniari, artista, idazle, itzultzaile eta eragile sare bat da. Elkarte honek ehundaka Software Aske aplikazio sortu ditu KDE Garapen Plataforma eta KDE Software Banaketaren zati bezala.<br /><br />KDE enpresa kooperatibo bat da zeinetan inongo erakundek ez duen kontrolatzen KDE-ren esfortzu edo produkturik besteak baztertzeko. Mundu guztia ongi etorria da KDE-rekin elkartu eta laguntzeko, zu barne.<br /><br />Bisitatu <a href="%2">%2</a> KDE elkartea eta ekoizten dugun softwareari buruzko informazio gehiago eskuratzeko.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
eu: <html><font size="5">%1</font><br /><b>%2 bertsioa</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
eu: <html><font size="5">%1</font><br/><b>%2 bertsioa</b><br/>KDE %3 erabiliz</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
eu: <html><font size="5">KDE - Aske izan!</font><br /><b>Plataformaren %1 bertsioa</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(ez dakit oraindikan)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
eu: <html>KDE softwarea doan eskura daiteke eta beti hala izango da, hala ere bera sortzea ez da doan.<br /><br />Garapenari sostengua emateko KDE elkarteak KDE e.V. sortu du, irabazi asmorik gabeko erakunde bat legalki Alemanian fundatua. KDE e.V. erakundeak KDE proiektua ordezkatzen du gai legal eta finantzakoetan. Begiratu <a href="%1">%1</a> KDE e.V. gaineko informaziorako.<br /><br />KDE laguntza mota askoren onuradun da, finantzetakoa barne. Funtsa partaideek laguntzerakoan jasaten dituzten gastuak ordaintzeko erabiltzen dugu. Funtsaren gainerakoa sostengu legalerako eta konferentziak eta topaketak antolatzeko erabiltzen da.<br /><br />Gure esfortzuak finantza dohaitzarekin babes ematera animatu nahi zaitugu, honako hontan, <a href="%2">%2</a> azaltzen diren moduetako bat erabiliz.<br /><br />Aurrez esker mila zure babesagatik</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
eu: <html>Softwarea beti hobetu daiteke, eta KDE taldea horretarako prest dago. Hala ere, zuk -erabiltzailea zaren horrek- zerbait behar bezala ez dabilenean edo hobeto egin daitekeenean esan egin beharko zeniguke.<br /><br />KDE-k programen akatsak jarraitzeko sistema bat dauka. Bisitatu <a href="%1">%1</a> edo erabili "Akatsa txostendu..." elkarrizketa "Laguntza" menutik akatsak jakinarazteko.<br /><br />Hobetzeko iradokizuna badaukazu akatsak jarraitzeko sisteman zure nahia erregistratzera gonbidatzen zaitugu. Ziurtatu larritasun maila bezala "Wishlist" erabiltzen duzula.</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
eu: <html>Ez duzu software garatzailea izan behar KDEren taldeko kide izateko. Programen interfazeak itzultzen dituzten hizkuntzen taldeetara batu zaitezke. Grafikoak, gaiak, soinuak, eta dokumentazio hobea eskein ditzakezu. Zuk erabaki! <br /><br />Bisitatu <a href="%1">%1</a> parte hartu dezakezun proiektuen informazioa eskuratzeko.<br /><br />Informazio edo dokumentazio gehiago behar baduzu, <a href="%2">%2</a> bisitatuz behar duzuna eskuratuko duzu.</html>

en: <not assigned>
eu: <esleitu gabe>

en: <p>Downloads: %1</p>
eu: <p>Deskargak: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
eu: <p>Deskargarik ez</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
eu: <p>Larritasun <b>Kritikoa</b> hautatu duzu. Kontuan izan larritasun hau honako egoeran erabiltzen dela:</p><ul><li>sisteman erlaziorik gabeko software-a (edo sistema osoa) hondatzen duenean</li><li>datuen galera larriak sortzen dituenean</li><li>jotako paketea instalatzen den sisteman segurtasun zulo bat sortzen denean</li></ul>
    <p>Jakinarazten ari zaren erroreak goiko arazoren bat sortzen al du? Horrela ez bada, larritasun maila txikiagoa da. Eskerrik asko.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
eu: <p>Larritasun maila <b>Larria</b> hautatu duzu. Kontuan izan larritasun hau honako egoeratan erabiltzen dela:</p><ul><li>paketea erabilgaitz edo ia erabilgaitz bihurtu</li><li>datuen galera eragin</li><li>kaltetutako paketea erabiltzen duten erabiltzaileen kontuetara sarbidea ematen duen segurtasun zuloa sortu</li></ul>
    <p>Jakinarazten ari zaren akatsak gaineko kalteetako bat eragiten du? Horrela ez bada, mesedez larritasun maila baxuagoa hautatu. Eskerrik asko.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Egin klik hitz ezezagunaren gertaera guztiak dauden bezala uzteko.</p>
    <p>Ekintza hau erabilgarria da hitza, izen, atzerriko hitz, edo beste hitz ezezagun bat denean bat denean, baina hiztegira gehitu nahi ez duzunean.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Egin klik hitz ezezagunaren gertaera hau dagoen bezala uzteko.</p>
    <p>Ekintza hau erabilgarria da hitza, izen, atzerriko hitz, edo beste hitz ezezagun bat denean, baina hiztegira gehitu nahi ez duzunean.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Egin klik testu ezezagunaren gertaera guztiak goiko ezkerreko edizio-koadroko testuarekin ordezteko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Egin klik testu ezezagunaren gertaera goiko edizio-laukiko testuarekin ordezteko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Hitz ezezaguna erakusten duen testu zatia ikus dezakezu bere testuinguruan. Informazioa nahikoa ez bada hitz ezezaguna ordezteko, egin klik gainbegiratzen ari zaren dokumentuan, irakurri testu zati handiagoa eta itzuli hona berriro gainbegiratzen jarraitzeko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Hitz ezezaguna gaizki idatzita badago egiaztatu zuzenketa eskuragarri dagoen, eta egin klik zuzenketan (agertzen bada). Zerrendan ordezko egokirik ez balego idatzi hitz egokia gaineko edizio-koadroan.</p>
    <p>Hitz hau zuzentzeko egin klik <b>Ordeztu</b>n agerpen hau bakarrik zuzendu nahi baduzu edo <b>Ordeztu guztiak</b> agerpen guztiak zuzendu nahi badituzu.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Hitz ezezaguna gaizki idatzi bada hitzaren zuzenketa beheko zerrendatik hautatu, edo laukian sartu, beharko zenuke.</p>
    <p>Egin klik <b>Ordeztu</b>ren gainean gertaera hau bakarrik zuzentzeko, edo <b>Ordeztu denak</b> gertaera guztiak zuzendu nahi badituzu.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Hautatu hizkuntza (gainbegiratzen ari zaren dokumentuarena).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>Hitz ezezaguna detektatu da, hiztegian ez baitago.<br>
    Egin klik hemen hitz ezezaguna ongi idatzita dagoela pentsatzen baduzu eta etorkizunean berriro ezezagun gisa ez detektatzeko. Honela utzi nahi baduzu, hiztegian sartu gabe, klikatu <b>Ez ikusi egin</b> edo <b>Ez ikusi egin guztiei</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
eu: <qt><b>Errorea</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
eu: <qt><b>Errorea</b>: nodoa %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
eu: <qt><p><strong>"Inprimatu goiburua"</strong></p><p>Kontrol-laukia gaitzean, HTML dokumentuaren inprimaketak goiburu-lerro bat izango du orri bakoitzaren goiko aldean. Goiburu honek uneko data, inprimatutako orriaren helbidearen URL-a eta orri-zenbakia izango ditu.</p><p>Hau desgaitzen bada, HTML dokumentuaren inprimaketak ez du goibururik edukiko.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
eu: <qt><p><strong>"Inprimatu irudiak"</strong></p><p>Kontrol-laukia gaitzen bada, HTML orriko irudiak inprimatu egingo dira. Inprimaketak denbora gehiago irauteaz gain tinta gehiago erabiliko du.</p><p>Kontrol-laukia desgaitzen bada, HTML orriaren testua bakarrik inprimatuko da, irudirik gabe. Inprimaketa azkarragoa izango da eta tinta gutxiago erabiliko du.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
eu: <qt><p><strong>'Inprimatzeko modu adiskidetsua'</strong></p><p>Egiaztapen lauki hau gaitzen bada, HTML dokumentuaren inprimaketa soilik zuri-beltzean egingo da, eta koloredun hondo guztia zuri bilakatuko. Inprimaketa azkarrago egin eta tinta edo toner gutxiago erabiliko da.</p><p>Egiaztapen lauki hau ezgaitu ezkero, HTML dokumentuaren inprimaketa jatorrizko kolore ezarpenekin egingo da zure aplikazioan ikusten duzun bezala. Honek osorik kolorez betetako orriak eman ditzake (edo gris-eskalan, zuri-beltzeko inprimagailua erabiltzen baduzu). Baliteke inprimaketa mantsoago egitea eta ziur aski toner edo tinta gehiago erabiliko du.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
eu: <qt><p>Hardware/softwareko moduloaren konfigurazioa ez dago eskuragarri edo administratzaileak desgaitu egin du moduloa.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
eu: <qt><p>Arrazoi posibleak:<ul><li>Errorea gertatu da zure KDE-ren azken eguneraketarekin eta kontrol-modulu bat umezurtz utzi du.</li><li>Beste enpresen moduluak ere badituzu.</li></ul></p><p>Egiaztatu puntu hauek kontu handiz eta saiatu errore-mezuetan aipatutako modulua kentzen. Honek huts egiten badu, jar zaitez harremanetan banatzailearekin edo paketatzailearekin.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
eu: <qt><p>Diagnostikoa:<br />Ezin izan da mahaigaineko %1 fitxategia aurkitu.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
eu: <qt><p>Hitz hau "hitz ezezaguna" bezala kontsideratu da, uneko hiztegian hitzari buruzko sarrerarik ez dagoelako. Atzerriko hizkuntzako hitz bat izan daiteke. </p>
    <p>Hitza gaizki idatzita ez badago, hiztegian gehi dezakezu <b>Gehitu hiztegian</b> erabiliz. Hitz ezezaguna hiztegian gehitu nahi ez baduzu baina aldaketarik gabe utzi nahi baduzu, egin klik <b>Ez ikusi egin</b> edo <b> Ez ikusi egin guztiei</b>.</p>
    <p>Hala ere, hitza gaizki idatzita badago, ordezko hitza bila dezakezu beheko zerrendan. Ordezkorik aurkitu ezin baduzu, beheko testu-koadroan idatzi eta egin klik <b>Ordeztu</b> edo <b>Ordeztu guztiak</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
eu: <qt>Konfidantza gabeko orri baten <br /><b>%1</b>(e)rako <br /> sarrera ukatu da.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b>(e)tik irten nahi duzula?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
eu: <qt>Ezin da <i>gpg</i> abiatu eta fitxategiaren baliozkotasuna egiaztatu. Ziurtatu <i>gpg</i> instalatuta dagoela, bestela ezingo dira deskargatutako baliabideak egiaztatu.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
eu: <qt>Ezin da <i>gpg</i> abiatu eta gako eskuragarrik lortu. Ziurtatu <i>gpg</i> instalatuta dagoela, bestela ezingo dira deskargatutako baliabideak egiaztatu.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
eu: <qt>Ezin da <i>gpg</i> abiatu eta fitxategia sinatu. Ziurtatu <i>gpg</i> instalatuta dagoela, bestela ezingo dira baliabideak sinatu.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Interneten <b>%1</b> bilatu nahi duzu?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
eu: <qt>Handitu letra-tipoa<br /><br />Egin leiho honetako letra-tipoa handiago.Klikatu eta mantendu saguaren botoia sakatuta letra-tipo neurri eskuragarri guztiak dituen menu bat bistaratzeko.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
eu: <qt>Sartu <b>0x%1</b> gakoaren pasaesaldia,<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i>(r)i dagokiona<br />:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
eu: <qt>Bilatu '<b>%1</b>'(r)en hurrengo agerpena?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
eu: <qt>Aurkitu hurrengoa<br /><br />Aurkitu <b>Aurkitu testua</b> funtzioaren bidez aurkitu duzun testuaren hurrengo agerpena</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
eu: <qt>Aurkitu aurrekoa<br /><br />Aurkitu <b>Aurkitu testua</b> funtzioaren bidez aurkitu duzun testuaren aurreko agerpena</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
eu: <qt>Aurkitu testua<br /><br />Bistaratutako orrialdean testua aurkitzeko elkarrizketa bat erakusten du.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
eu: <qt>Gaituta badago, <code><b>\N</b></code>ren edozein agerpen, <code><b>N</b></code> zenbaki osoa izanik, dagokion atzipenarekin ("parentesiko azpikatearekin") ordeztuko da.<p>Ordeztean <code><b>\N</b></code> literal bat sartzeko jarri alderantzizko barra gehigarri bat aurretik, honela: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
eu: <qt><b>Bilatu</b> botoia sakatzen baduzu, sartutako testua dokumentuan bilatuko da.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
eu: <qt><b>Ordeztu</b> botoia sakatzen baduzu, goian sartutako testua dokumentuan bilatuko da eta agerpen guztiak ordezko testuarekin ordeztuko dira.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
eu: <qt>Ez dago informazio eskuragarririk.<br />Emandako KAboutData objektua ez da existitzen.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
eu: <qt>Ez da '<b>%1</b>'(r)ekin bat datorrenik aurkitu.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
eu: <qt>Inprimatu markoa<br /><br />Orrialde batzuk hainbat marko dituzte. Marko bakarra inprimatzeko, klikati ezazu eta ondoren erabili funtzio hau.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
eu: <qt>Txikitu letra-tipoa<br /><br />Egin leiho honetako letra-tipoa txikiago. Klikatu eta mantendu saguaren botoia sakatuta letra-tipo neurri eskuragarri guztiak dituen menu bat bistaratzeko.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
eu: <qt>Gertaera jasotzean Jovie-k nola hitz egin behar duen zehazten du. "Hitz egin testu pertsonalizatua" hautatzen baduzu, sartu testua laukian. Honako ordezkatzeko kateak erabil ditzakezu testuan:<dl><dt>%e</dt><dd>Gertaeraren izena</dd><dt>%a</dt><dd>Gertaera bidali duen aplikazioa</dd><dt>%m</dt><dd>Aplikazioak bidalitako mezua</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
eu: '%1' tekla-konbinazio jadanik <b>%2</b> ekintzarekin lotuta dago.
    Aukeratu tekla-konbinazio bakarra.

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
eu: <qt>Diagnostikoa:<br />%1<p>arrazoi posible:</p><ul><li>Errorea gertatu da zure KDE-ren azken eguneraketan eta kontrol-modulu bat umezurtz utzi du.</li> <li>Beste batzuren modulo zaharrak dituzu.</li></ul><p>Egiaztatu puntu hauek kontu handiz eta saiatu errore mezuan aipatutako modulua kentzen. Honek huts egiten badu, jar zaitez harremanetan banatzailearekin edo paketatzailearekin.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
eu: <qt>Diagnostikoa:<br />Mahaigaineko %1 fitxategiak ez du liburutegi bat zehazten.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
eu: <qt>Inprimakia <br /><b>%1</b>(r)i<br /> bidaliko zaio zure fitxategi-sistema lokalean. <br />Inprimakia bidali nahi duzu?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
eu: <qt>Leku honek Javascript erabiliz <p>%1</p> ireki nahi du.
    Baimendu nahi duzu?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
eu: <qt>Leku honek inprimaki bat bidaltzen ari da eta Javascript erabiliz <p>%1</p> ireki nahi du leiho berrian.
    Inprimakia bidaltzea baimendu nahi duzu?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
eu: <qt>Fidagarria ez den orri honek hona estekatzen du:<br /><b>%1</b>. <br />Esteka jarraitu nahi duzu?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
eu: <qt>Akats txosten bat bidaltzeko, klikatu azpiko botoia. Honek web arakatzailearen leiho bat irekiko du <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> gunean, bertan betetzeko inprimaki bat izango duzu.Gainean bistaratzen den informazioa zerbitzari hartara bidaliko da.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
eu: &Letra-tipoa

[ctx: @action]
en: &Justify
eu: &Justifikatu

[ctx: @action]
en: &Strike Out
eu: &Marratu

[ctx: @action]
en: About Application
eu: Aplikazioari buruz

[ctx: @action]
en: About KDE
eu: KDEri buruz

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
eu: Aktibatu hurrengo fitxa

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
eu: Aktibatu aurreko fitxa

[ctx: @action]
en: Actual Size
eu: Uneko tamaina

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-marka

[ctx: @action]
en: Align &Center
eu: &Erdiratu

[ctx: @action]
en: Align &Left
eu: Lerrokatu e&zkerrera

[ctx: @action]
en: Align &Right
eu: Lerrokatu e&skuinera

[ctx: @action]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: @action]
en: Backward Word
eu: Atzerantz hitz bat

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
eu: Lerroaren hasiera

[ctx: @action]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: @action]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
eu: Konfiguratu jakinarazpenak

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
eu: Konfiguratu tresna-barrak

[ctx: @action]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @action]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
eu: Kendu koska

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
eu: Ezabatu hitza atzeruntz

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
eu: Ezabatu hitza aurrerantz

[ctx: @action]
en: Deselect
eu: Desautatu

[ctx: @action]
en: Document Back
eu: Atzera dokumentuan

[ctx: @action]
en: Document Forward
eu: Aurrerantz dokumentuan

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
eu: Editatu liburu-markak...

[ctx: @action]
en: End of Line
eu: Lerroaren amaiera

[ctx: @action]
en: Find
eu: Bilatu

[ctx: @action]
en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

[ctx: @action]
en: Find Prev
eu: Bilatu aurrekoa

[ctx: @action]
en: Fit To Height
eu: Egokitu luzeerara

[ctx: @action]
en: Fit To Page
eu: Egokitu orrialdera

[ctx: @action]
en: Fit To Width
eu: Egokitu zabalerara

[ctx: @action]
en: Font &Size
eu: Letra-tipoaren &tamaina

[ctx: @action]
en: Format Painter
eu: Eman formatua Painter-i

[ctx: @action]
en: Forward
eu: Aurrerantz

[ctx: @action]
en: Forward Word
eu: Aurrerantz hitz bat

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
eu: Pantaila osoko modua

[ctx: @action]
en: Go to Line
eu: Joan lerrora

[ctx: @action]
en: Goto
eu: Joan hona

[ctx: @action]
en: Goto Page
eu: Joan orrialdera...

[ctx: @action]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @action]
en: Increase Indent
eu: Koskatu

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
eu: Sartu erregela-lerroa

[ctx: @action]
en: Key Bindings
eu: Tekla loturak

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
eu: Ezkerretik eskuinera

[ctx: @action]
en: Link
eu: Esteka

[ctx: @action]
en: Mail
eu: Bidali postaz

[ctx: @action]
en: New
eu: Berria

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
eu: Hurrengo osaketaren parekatzea

[ctx: @action]
en: Next Item in List
eu: Zerrendaren hurrengo elementua

[ctx: @action]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: @action]
en: Open Recent
eu: Ireki oraintsukoa

[ctx: @action]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: @action]
en: Paste Selection
eu: Itsasi hautapena

[ctx: @action]
en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
eu: Aurreko osaketaren parekatzea

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
eu: Zerrendaren aurreko elementua

[ctx: @action]
en: Print
eu: Inprimatu

[ctx: @action]
en: Print Preview
eu: Inprimatu aurrebista

[ctx: @action]
en: Prior
eu: Aurrekoa

[ctx: @action]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: @action]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: @action]
en: Reload
eu: Birkargatu

[ctx: @action]
en: Replace
eu: Ordeztu

[ctx: @action]
en: Report Bug
eu: Eman errorearen berri

[ctx: @action]
en: Revert
eu: &Leheneratu

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

[ctx: @action]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action]
en: Save As
eu: Gorde honela

[ctx: @action]
en: Save Options
eu: Gorde aukerak

[ctx: @action]
en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
eu: Erakutsi menu-barra

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
eu: Erakutsi egoera-barra

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra

[ctx: @action]
en: Spelling
eu: Ortografia...

[ctx: @action]
en: Subscript
eu: Azpindizea

[ctx: @action]
en: Substring Completion
eu: Azpikatearen osaketa

[ctx: @action]
en: Superscript
eu: Goi-indizea

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
eu: Aldatu aplikazioaren hizkuntza

[ctx: @action]
en: Text &Color...
eu: Testu &kolorea...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
eu: &Nabarmendu testua...

[ctx: @action]
en: Text Completion
eu: Testu-osaketa

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
eu: Eguneko aholkua

[ctx: @action]
en: To Plain Text
eu: Testu soilera

[ctx: @action]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: @action]
en: Up
eu: Gora

[ctx: @action]
en: What's This
eu: Zer da hau

[ctx: @action]
en: Zoom
eu: Zooma handiagotu

[ctx: @action]
en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

[ctx: @action]
en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
eu: Hasiera

[ctx: @action End of document]
en: End
eu: Amaiera

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
eu: Hasiera

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
eu: &Lodia

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
eu: &Etzana

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
eu: &Azpimarratua

[ctx: @action:button]
en: &Finished
eu: &Amaituta

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Galarazi

[ctx: @action:button]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
eu: Testu garbia

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
eu: &Dena

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
eu: Berrabiarazi

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
eu: Irten &pantaila-bete modutik

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
eu: &Pantaila-bete modua

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
eu: Ireki '%1'(&r)ekin

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
eu: Irten pantaila-betetik

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
eu: Pantaila-betea

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
eu: Data ezin da %1 baino lehenago izan

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
eu: Data ezin da %1 baino beranduago izan

[ctx: @info]
en: Delete tag
eu: Etiketa ezabatu

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
eu: Ireki '%1'?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
eu: <resource>%1</resource> etiketa benetan ezabatu beharko litzateke fitxategi guztietatik?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
eu: Sartu duzun data baliogabea da

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
eu: Sartutako data eta ordua baimendutako gehienezko data eta orduaren ondorengoa da.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
eu: Sartutako data eta ordua baimendutako gutxieneko data eta orduaren aurrekoa da.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
eu: Sartu duzun ordua baliogabea da

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
eu: Ordua ezin da %1 baino lehenago izan

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
eu: Ordua ezin da %1 baino beranduago izan

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
eu: '%1' falta da.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
eu: Qt: %1
    KDE garapen plataforma: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
eu: Aldatu letra-tipoaren familia?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
eu: Aldatu letra-tipoaren tamaina?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
eu: Aldatu letra-tipo mota?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
eu: Bistaratu leihoa pantaila-betean

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
eu: Irten pantaila-bete modutik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
eu: Gaitu kontrol-kutxa letra-tipoaren familiaren ezarpenak aldatzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
eu: Gaitu kutxa hau letra-tipoaren tamainaren ezarpenak aldatzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
eu: Gaitu kutxa hau letra-tipoaren estiloaren ezarpenak aldatzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
eu: Hemen erabiliko den letra-tipoaren familia aukera dezakezu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
eu: Hemen erabiliko den letra-tipoaren estiloa aukera dezakezu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
eu: Hemen erabiliko den letra-tipoa aukera dezakezu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
eu: Hau da zerbitzariak iradokitako fitxategi izena

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
eu: Beste kodeketa (%1)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
eu: <application>ASpell</application> Lehenetsia

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
eu: <application>Hunspell</application> Lehenetsia

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
eu: <application>ISpell</application> Lehenetsia

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
eu: Brasilgo portugesa

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
eu: Txekiera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
eu: Daniera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
eu: Ingelera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Esperanto
eu: Esperantoa

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
eu: Frantsesa

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
eu: Alemaniera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
eu: Alemaniera (ortografia berria)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
eu: Hebreera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
eu: Hungariera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
eu: Lituaniera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
eu: Norvegiera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
eu: Poloniera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
eu: Portugesa

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
eu: Errusiera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
eu: Eslovakiera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
eu: Esloveniera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
eu: Gaztelera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
eu: Suediera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
eu: Alemaniera (Suitza)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
eu: Turkiera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
eu: Ukrainera

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
eu: Lehenetsia - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
eu: Lehenetsia - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
eu: Arabiera

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
eu: Baltikoa

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
eu: Europako Erdialdekoa

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
eu: Grekoa

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
eu: Hebreera

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
eu: Japoniera

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
eu: Koreera

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
eu: Ipar Saami

[ctx: @item Text character set]
en: Other
eu: Bestelakoak

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
eu: Europako Hegomendebaldekoa

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
eu: Thailandiera

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
eu: Turkiera

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
eu: Europako Mendebaldekoa

[ctx: @item font]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
eu: Lodia italikoa

[ctx: @item font]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: @item font]
en: Oblique
eu: Zeiharra

[ctx: @item font size]
en: Relative
eu: Erlatiboa

[ctx: @item license]
en: Artistic License
eu: Lizentzia artistikoa

[ctx: @item license]
en: BSD License
eu: BSD lizentzia

[ctx: @item license]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

[ctx: @item license]
en: Not specified
eu: Ez da adierazten

[ctx: @item license]
en: Q Public License
eu: Q lizentzia publikoa

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
eu: Lizentzia artistikoa

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
eu: BSD lizentzia

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
eu: Nazioarteko <application>Ispell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
eu: Goitibehera zerrenda

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
eu: Goitibehera zerrenda eta automatikoa

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
eu: Moztu automatikoki

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
eu: Zirkulua

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
eu: Diskoa

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
eu: Koadroa

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
eu[0]: milisegundu %1
eu[1]: %1 milisegundu

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
eu[0]: egun 1
eu[1]: %1 egun

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: %1 ordu

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu 1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
eu[0]: segundu 1
eu[1]: %1 segundu

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
eu: %1 egun

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
eu: %1 ordu

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
eu: %1 minutu

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
eu: %1 segundu

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
eu: Etiketak erantsi...

[ctx: @label]
en: Change...
eu: Aldatu...

[ctx: @label]
en: Create new tag:
eu: Etiketa berria sortu:

[ctx: @label]
en: Font:
eu: Letra-tipoa:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
eu: Erakutsi etiketa guztiak...

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
eu: Izena: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
eu: Mota: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
eu: Erdia

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
eu: Justifikatu

[ctx: @label left justify]
en: Left
eu: Ezkerra

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
eu: Ezkerretik eskuinera

[ctx: @label right justify]
en: Right
eu: Eskuinea

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

[ctx: @label stroke color]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: @label:button]
en: &Open
eu: &Ireki

[ctx: @label:button]
en: &Open with
eu: &Ireki honekin

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
eu: &Ireki %1(r)ekin

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
eu: &Ireki honekin...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
eu: Gogoratu mota honetako fitxategientzako ekintza

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
eu: &Bezeroa:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
eu: &Hiztegia:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
eu: &Kodeketa:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
eu: Tamaina:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
eu: Konfiguratu zein etiketa aplikatu.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
eu: Oharra: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
eu: <i>Oharra</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
eu: Datarik ez

[ctx: @option last month]
en: Last Month
eu: Aurreko hilabetea

[ctx: @option last week]
en: Last Week
eu: Aurreko astea

[ctx: @option last year]
en: Last Year
eu: Aurreko urtea

[ctx: @option next month]
en: Next Month
eu: Hurrengo hilabetea

[ctx: @option next week]
en: Next Week
eu: Hurrengo astea

[ctx: @option next year]
en: Next Year
eu: Hurrengo urtea

[ctx: @option today]
en: Today
eu: Gaur

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
eu: Bihar

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
eu: Atzo

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
eu: Hartu &hitz batuak ortografiako errore gisa

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
eu: Sortu &erro/hizki konbinazioak baina ez hiztegian

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
eu: Desgaitu egiaztapen automatikoa

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
eu: Egiaztatu ortografia

[ctx: @option:check]
en: Font
eu: Letra-tipoa

[ctx: @option:check]
en: Font style
eu: Letra-tipo mota

[ctx: @option:check]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
eu: Dokumentuak

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
eu: Irudiak

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
eu: Bideoa

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
eu: Kontaktuak

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
eu: Post@k

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
eu: Atazak

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
eu: Gehiago...

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
eu: Bestelakoak

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
eu: Fitxategiak

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
eu: Azken aldaketa

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
eu: Garrantzitsuena

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
eu: Inoiz ireki gabea

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
eu: Lehentasun gabe

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
eu: 1 edo gehiago

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
eu: 2 edo gehiago

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
eu: 3 edo gehiago

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
eu: 4 edo gehiago

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
eu: Edozein puntuazio

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
eu: Puntuazio handiena

[ctx: @title]
en: Delete tag
eu: Etiketa ezabatu

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
eu: Hainbat

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
eu: Itaunaren emaitzak

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
eu: '%1' itaunaren emaitzak

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
eu: Baliabidea

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
eu: Baliabide mota

[ctx: @title:group]
en: Find
eu: Bilatu

[ctx: @title:group Document information]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:menu]
en: List Style
eu: Zerrendaren estiloa

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
eu: Erakutsi testua

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
eu: Testu-osaketa

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
eu: Tresna-barraren ezarpenak

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
eu: &Mugitu

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
eu: Koadroa

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
eu: Etiketak erantsi

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
eu: Etiketak aldatu

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
eu: Egiaztatu ortografia

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
eu: Klash Dk: diagnosi bizkortzailea

[ctx: @title:window]
en: Print
eu: Inprimatu

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
eu: Kontuz: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
eu: <b>Errorea</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
eu: Komando-lerroko aplikazioa (KUnitTest moduluak exekutatzeko erabil daitekeena)

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eu: %1 izeneko fitxategia badago lehendik ere. Ziur zaude gainidatzi nahi duzula?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
eu: Bestelakoak

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
eu: Dohaintza bat egin

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
eu: Atariko orrialdea

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
eu[0]: Jakintza basea (sarrerarik ez)
eu[1]: Jakintza basea (%1 sarrera)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
eu: Webgunea bisitatu

en: A little program to output installation paths
eu: Programa txikia instalazioaren bide-izenak kaleratzeko

en: A network error has occurred. The request has failed.
eu: Sareko errorea gertatu da. Eskakizunak huts egin du.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
eu: Protokolo errorea gertatu da. Eskakizunak huts egin du.

en: A scheme with this name already exists.
eu: Eskema honen izena lehendik dago.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
eu: Orrialde honetako script bat KTHML blokeatzen ari da. Exekutatzen jarraitzen bada, beharbada beste aplikazioek ez dute ongi erantzungo.
    Script-a geldiarazi nahi duzu?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
eu: Bloga

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
eu: Etxeko orrialdea

en: A&uthor
eu: E&gilea

en: A&uthors
eu: E&gileak

en: A&vailable actions:
eu: Ekintza &eskuragarriak:

en: About %1
eu: %1-(r)i buruz

en: About &KDE
eu: &KDEri buruz

en: About KDE
eu: KDEri buruz

[ctx: About KDE]
en: &About
eu: KDEri &buruz

en: Accept
eu: Onartu

en: Access Keys activated
eu: Sarbideko teklak aktibatuta

en: Action
eu: Ekintza

en: Action Name
eu: Ekintza izena

en: Action takes 2 args.
eu: Ekintzak 2 argumentu behar ditu.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
eu: Post@ bidali laguntzaileari

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
eu: Post@ bidali laguntzaile honi
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
eu: ActionGroup 2 argumentu behar ditu.

en: ActionList: %1
eu: Ekintza-zerrenda: %1

en: Actual Font
eu: Oraingo letra-tipoa

en: Actually generate the code.
eu: Benetan kodea sortu.

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Comment
eu: Gehitu iruzkina

en: Add Fallback Language
eu: Gehitu hizkuntza lehenetsia

en: Add Rating
eu: Gehitu puntuazioa

en: Add URL to Filter
eu: Gehitu URLa iragazkiari

en: Add a new script.
eu: Gehitu script berria.

en: Add to Dictionary
eu: Gehitu hiztegian

en: Add to Toolbar
eu: Gehitu tresna-barrari

en: Add to ignores...
eu: Gehitu ez ikus egin taldeari...

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Additional Information: %1
eu: Informazio osagarria: %1

en: Address is already in use
eu: Helbidea lehendik erabiltzen ari da

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
eu: Honek beste hizkuntza bat gehitzen du, beste itzulpenak egokiak ez baldin badira hau erabiliko da.

en: Administrator &Mode...
eu: Administratzaile &modua...

en: After
eu: Ondoren

en: Again
eu: Berriro

en: Alert
eu: Kontuz

en: Alias names:
eu: Ezizenak:

en: All Categories
eu: Kategoria guztiak

en: All Pages
eu: Orri denak

en: All Providers
eu: Hornitzaile guztiak

en: All Visible Columns
eu: Zutabe ikusgai denak

en: Allow
eu: Baimendu

en: Allow Tabulations
eu: Baimendu tabulazioak

en: Alpha:
eu: Alfa:

en: Already opened.
eu: Jadanik irekita dago.

en: Alternate
eu: Txandakatu

en: Alternate:
eu: Txandakatu:

en: Ambiguous shortcut detected
eu: Lasterbide anbiguoa detektatu da

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
eu: Errorea gertatu da script bat orri honetan exekutatzen saiatzean.
    
    %1 %2. lerroan:
    %3

en: Annotations and Cross References
eu: Oharrak eta erreferentzia gurutzatuta

en: Any Character
eu: Edozein karaktere

en: Anytime
eu: Edonoiz

en: Applet "%1" started
eu: "%1" applet-a abiatuta

en: Applet "%1" stopped
eu: "%1" applet-a gelditua

en: Applet Parameters
eu: Applet-aren parametroak

en: Application Language Changed
eu: Aplikazioaren hizkuntza aldatu da

en: Application sounds
eu: Aplikazio-soinuak

en: Application:
eu: Aplikazioa:

en: Applications menu (.desktop files)
eu: Aplikazioen menua (.desktop fitxategiak)

en: Apply Settings
eu: Ezarpenak ezarri

en: Apply changes
eu: Aplikatu aldaketak

en: Approximate equivalents:
eu: Baliokide hurbilduak:

en: Archives
eu: Artxiboak

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
eu: Konfigurazioko atal hau dagoeneko %1(e)n irekita dago

en: As-you-type spell checking disabled.
eu: Idazten duzun bitartean sintaxia egiaztatzea desgaitu da.

en: As-you-type spell checking enabled.
eu: Idazten duzun bitartean sintaxia egiaztatzea gaitu da.

en: Ask before replacing each match found.
eu: Galdetu bat datorren agerpena ordeztu aurretik.

en: Authentication error.
eu: Autentikazio errorea.

en: Author
eu: Egilea

en: Author:
eu: Egilea:

en: Auto Spell Check
eu: Ortografia zuzentzaile automatikoa

en: Autocorrect
eu: Auto-zuzendu

en: Automatic Detection
eu: Detekzio automatikoa

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
eu: Plugin mendekotasunak direla eta aldaketa automatikoak burutu dira. Klik egin hemen informazio gehiagorako

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
eu: Plugin mendekotasunak betetzeko aldaketa automatikoak burutu dira:

en: Autostart directories
eu: Autohasi direktorioak

en: Available KDE resource types
eu: KDEren baliabide mota eskuragarriak

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
eu: Proba eskuragarriak: %1 (ez ikusita egin: %2)

en: Available Tests: 0
eu: Test eskuragarriak: 0

en: Backspace
eu: Atzera-tekla

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
eu: Gertaeren okerreko kudeatzailea: %1 objektua, %2 identifikatzailea, %3 metodoa, %4 mota.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
eu: Erretenaren okerreko kudeatzailea: %1 objektua, %2 identifikatzailea, %3 metodoa, %4 sinadura.

en: Banner Pages
eu: Orri titulardunak

[ctx: Banner page]
en: Classified
eu: Sailkatua

[ctx: Banner page]
en: Confidential
eu: Konfidentziala

[ctx: Banner page]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Banner page]
en: Secret
eu: Sekretua

[ctx: Banner page]
en: Standard
eu: Estandarra

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
eu: Top secree

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
eu: Sailkatu gabe

[ctx: Banner page at end]
en: End
eu: Amaiera

[ctx: Banner page at start]
en: Start
eu: Hasi

en: Base URL
eu: Oinarrizko URLa

en: Basic Page Style
eu: Oinarrizko estiloko orrialdea

en: Become a Fan
eu: Bihurtu zale

en: Before
eu: Aurretik

en: Beginning of document reached.
eu: Dokumentuaren hasierara iritsi da.

en: Billing information:
eu: Fakturazio informazioa:

en: Block IFrame...
eu: Blokeatu markoa...

en: Block Image...
eu: Blokeatu irudia...

en: Block Images From %1
eu: Blokeatu %1(e)ko irudiak

en: Block:
eu: Blokea:

en: Blue:
eu: Urdina:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
eu: eta

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
eu: edo

en: Bottom to Top, Left to Right
eu: Behetik gora, ezkerretik eskuinera

en: Bottom to Top, Right to Left
eu: Behetik gora, eskuinetik ezkerrea

en: Break at Next
eu: Gelditu hurrengo instrukzioan

en: Breakpoint
eu: Eten-puntua

en: Bug report sent, thank you for your input.
eu: Errorearen berri emanez mezua bidali da, mila esker laguntzagatik.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
eu: "ini" estiloko deskribapen fitxategi batetik Qt trepeten plugin-ak eraikitzen ditu.

en: C octal escaped UTF-8:
eu: C-rendako UTF-8 askatua:

en: C&ase sensitive
eu: &Maiuskula/minuskula

en: C&lear
eu: &Garbitu

en: C&ontinue
eu: &Jarraitu

en: CGIs to run from kdehelp
eu: CGIak kdehelp-etik exekutatzeko

en: CJK Ideograph Information
eu: CJK ideograph informazioa

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
eu: Cacheko informazioa (adib. favicon-ak, web orrialdeak)

en: Call
eu: Deia

en: Call Stack
eu: Deiaren pila

en: Call to '%1' failed.
eu: '%1'-ri deiak huts egin du.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
eu: Huts egin du '%1' metodora deitzean. Ezin du %2 argumentua eskuratu: %3

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel?
eu: Ezeztatu?

en: Cannot create memory segment for file %1
eu: Ezin izan da memoria segmentoa sortu %1 fitxategirako

en: Cannot find testregression executable.
eu: Ezin da aurkitu testregression exekutagarria.

en: Cannot open %1 for reading
eu: Ezin ireki %1 irakurtzeko

en: Cannot seek past eof
eu: Ezin bilatu fitxategiaren bukaeraren ondoren

en: Cantonese Pronunciation:
eu: Ahoskera kantoieraz:

en: CapsLock
eu: Blok.maius.

en: Captured Text (%1)
eu: Atzitutako testua (%1)

en: Carriage Return
eu: Orga-itzulera

en: Category:
eu: Saila:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
eu: Aplikazioak '8-bit'eko pantailan kolore-mapa pribatua
    instalatzea bultzatzen du.

en: Certificate (validation: %1)
eu: Ziurtagiria (balidazioa: %1)

en: Change &Icon...
eu: Aldatu &ikonoa...

en: Change Icon
eu: Aldatu ikonoa

en: Change Te&xt...
eu: Aldatu &testua...

en: Change Text
eu: Aldatu testua

en: Changelog
eu: Aldaketen egunkaria

en: Changelog:
eu: Aldaketen egunkaria:

en: Changing annotations
eu: Oharrak aldatzen

[ctx: Character]
en: In decimal:
eu: Dezimalean:

en: Character used for indicating positive numbers
eu: Zenbaki positiboak adierazteko erabiliko den karakterea

en: Character:
eu: Karakterea:

en: Check Spelling
eu: Egiaztatu ortografia

en: Check Spelling...
eu: Egiaztatu ortografia...

en: Check Sycoca database only once
eu: Egiaztatu Sycoca datubasea behin bakarrik

en: Check file timestamps
eu: Egiaztatu fitxategiaren data eta ordua.

en: Check spelling in document
eu: Egiaztatu ortografia dokumentuan

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
eu: Aktibatu harien aktibitateari buruzko erregistroen informazioa ikusteko. Begiratu kontsolako irteera erregistroen informazioa ikusteko.

en: Check whether config file itself requires updating
eu: Egiaztatu konfigurazioko fitxategia bera eguneratu behar den

en: Checking login...
eu: Saio hasiera egiaztatzen...

en: Choose...
eu: Aukeratu...

en: Class
eu: Klasea

en: Clear &History
eu: Garbitu &historia

en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

en: Clear input
eu: Garbitu sarrera

en: Clear the input in the edit field
eu: Garbitu sarrera editatzeko eremuan

en: Click for a menu of available captures.
eu: Egin klik eskuragarri dauden atzipenen menua eskuratzeko.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
eu: Egin klik hemen adierazpen erregularra editore grafiko batekin editatzeko.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
eu: Klikatu botoia, ondoren sartu lasterbidea programa batekin egingo zenukeen moduan.
    Adibidez Ktrl+a: sakatuta mantendu Ktrl tekla eta sakatu a.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
eu: Egin klik elkarrizketa-koadroa tolesteko, xehetasunak ezkutatzeko

en: Click this to expand the dialog, to show details
eu: Egin klik elkarrizketa-koadroa zabaltzeko, xehetasunak erakusteko

en: Click to select a font
eu: Egin klik letra-tipoa hautatzeko

en: Close
eu: Itxi

en: Close Document
eu: Itxi dokumentua

en: Close Message
eu: Itxi mezua

en: Close Script
eu: Itxi script-a

en: Close and discard
    edited message?
eu: Itxi eta baztertu
    editatutako mezua?

en: Close document
eu: Itxi dokumentua

en: Close script...
eu: Itxi script-a...

en: Close source
eu: Itxi iturburua

en: Close the current document.
eu: Itxi uneko dokumentua.

en: Close the current window or document
eu: Itxi uneko leihoa edo dokumentua

en: Close the current window.
eu: Itxi uneko leihoa.

en: Close window?
eu: Itxi leihoa?

en: Collaborate
eu: Lagundu

en: Collaboration
eu: Laguntzaileak

en: Color for links
eu: Esteken kolorea

en: Color for visited links
eu: Bisitatu diren esteken kolorea

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
eu: %1. zutabea

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment on entry
eu: Sarreraren iruzkina

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Communication error
eu: Komunikazio errorea

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
eu: KDEko liburutegien exekuzioko aurrizkiekin (exec_prefix) konpilatuta

en: Compiled in library path suffix
eu: Liburutegien bide-izenen atzizkiekin konpilatuta

en: Compiled in prefix for KDE libraries
eu: KDEko liburutegien aurrizkiekin (prefix) konpilatuta

en: Compiled in version string for KDE libraries
eu: KDEren liburutegien bertsio-kateekin konpilatuta

en: Compiler:
eu: Konpilatzailea:

en: Complete Match
eu: Parekatze osoa

en: Confi&gure...
eu: &Konfiguratu...

en: Configuration description files
eu: Konfigurazioko azalpen-fitxategiak

en: Configuration file "%1" not writable.
eu: "%1" konfigurazio fitxategian ezin da idatzi.

en: Configuration file is invalid: "%1"
eu: Konfiguratzeko fitxategia baliogabea da: "%1"

en: Configuration file not found: "%1"
eu: Konfiguratzeko fitxategia ez da aurkitu: "%1"

en: Configuration files
eu: Konfigurazioko fitxategiak

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure &Notifications...
eu: Konfiguratu &jakinarazpenak...

en: Configure Email...
eu: Konfiguratu helb. elek...

en: Configure Notifications
eu: Konfiguratu jakinarazpenak

en: Configure S&hortcuts...
eu: Konfiguratu &lasterbideak...

en: Configure Shortcut...
eu: Konfiguratu lasterbidea...

en: Configure Shortcuts
eu: Konfiguratu lasterbideak

en: Configure Tool&bars...
eu: Konfiguratu tresna-&barrak...

en: Configure Toolbars
eu: Konfiguratu tresna-barrak

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Confirm Quit From System Tray
eu: Berretsi sistemako erretilutik irtetzea

en: Confirmation Required
eu: Berrespena beharrezkoa

en: Confirmation: JavaScript Popup
eu: Berrespena Javascript laster-leihoa

en: Conflict With Registered Global Shortcut
eu: Erregistratutako lasterbide globalekin gatazkan

en: Conflict with Global Shortcut
eu: Lasterbide globalekin gatazkan

en: Conflict with Standard Application Shortcut
eu: Aplikazioaren lasterbide estandarrekin gatazkan

en: Connection refused
eu: Konexioa ezetsi da

en: Connection timed out
eu: Konexioaren denbora-muga gainditu da

en: Console
eu: Konsola

en: Contact author
eu: Kontaktatu egilea

en: Contact on Jabber
eu: Kontaktua Jabber-en

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue from the beginning?
eu: Jarraitu hasieratik?

en: Continue from the end?
eu: Jarraitu amaieratik?

en: Continue operation
eu: Jarraitu eragiketa

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Image
eu: Kopiatu irudia

en: Copy Image Location
eu: Kopiatu irudiaren kokapena

en: Copy selection to clipboard
eu: Kopiatu hautapena arbelara

en: Could not Launch Help Center
eu: Ezin izan da laguntzako gunearen aplikazioa abiarazi

en: Could not construct value
eu: Ezin sortu balioa

en: Could not create temporary file.
eu: Ezin izan da aldi bateko fitxategi sortu.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
eu: Ezin izan da lasterbideen eskemak esportatu, kokalekua baliogabea delako.

en: Could not find '%1' executable.
eu: Ezin da aurkitu '%1' exekutagarria.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
eu: Ezin izan da '%1'(e)n 'kdemain' aurkitu.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
eu[0]: Ezin aurkitu mime-mota  <resource>%2</resource>
eu[1]: Ezin aurkitu mime-motak:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
eu: Ezin da aurkitu '%1' plugina '%2' aplikazioarentzako

en: Could not find service '%1'.
eu: Ezin da '%1' zerbitzua aurkitu.

en: Could not install "%1": file not found.
eu: Ezin "%1" instalatu: fitxategia ez da aurkitu.

en: Could not install %1
eu: Ezin da %1 instalatu

en: Could not launch Browser
eu: Arakatzailea ezin abiarazi

en: Could not launch Mail Client
eu: Posta bezeroa ezin abiarazi

en: Could not launch Terminal Client
eu: Terminal bezeroa ezin abiarazi

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
eu: Ezin izan da KDEren laguntzako gunea abiarazi:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
eu: Arakatzailea ezin abiarazi:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
eu: Posta bezeroa ezin abiarazi:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
eu: Terminal bezeroa ezin abiarazi:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
eu: Ezin berrikuntzak eskuratu hornitzaileak fitxategitik kargatu: %1

en: Could not load print preview part
eu: Ezin izan da kargatu imprimatzeko aurrebistaren zatia

en: Could not open file '%1'
eu: Ezin izan da '%1' fitxategia ireki

en: Could not open file '%1': %2
eu: Ezin izan da '%1' fitxategia ireki: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
eu: Ezin izan da '%1' liburutegia ireki.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
eu: Ezin da %1(e)tik datarik irakurri shm-ean idazteko

en: Could not read file '%1'
eu: Ezin da '%1' fitxategia irakurri.

en: Could not set non-blocking mode
eu: Ezin izan da ez-blokeatzeko modua ezarri

en: Could not verify login, please try again.
eu: Saio hasiera ezin izan da egiaztatu, mesedez saiatu berriz.

en: Create Web Shortcut
eu: Sortu web lasterbidea

en: Create content on server
eu: Sortu edukia zerbitzarian

en: Create global database
eu: Sortu datu base globala.

en: Create new document
eu: Sortu dokumentu berria

en: Critical
eu: Kritikoa

en: Ctrl+O
eu: Ktrl+O

en: Cu&t
eu: &Ebaki

en: Curr&ent actions:
eu: &Uneko ekintzak:

en: Current scheme:
eu: Uneko eskema:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
eu: Pertsonalizatua...

en: Custom:
eu: Pertsonalizatua:

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut selection to clipboard
eu: Ebaki hautapena arbelara

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
eu: DBus backend errorea: laguntzaileari konexioak huts egin du. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
eu: DBus Backend errorea: ezin izan da laguntzailea kontaktatu. Konexioaren errorea: %1. Mezu errorea: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
eu: DBus Backend errorea: hondatutako datuak jaso dira languntzailetik %1 %2

en: Dante SOCKS client
eu: Dante SOCKS bezeroa

en: Date and Time: %1
eu: Data eta ordua: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
eu: Eguna (06:00etatik 17:59ra)

en: Default color
eu: Kolore lehenetsia

en: Default language:
eu: Hizkuntza lehenetsia:

en: Default widget group name to display in designer
eu: Trepeta-taldearen izen lehenetsia diseinatzailean bistaratzeko

en: Default:
eu: Lehenetsia:

en: Definition in English:
eu: Definizioa ingelesez:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete item(s)
eu: Ezabatu elementua(k)

en: Dependency Check
eu: Egiaztatu mendekotasunak

en: Description
eu: Azalpena

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
eu: Deskribapena

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Dese&lect
eu: Desau&tatu

en: Desktop %1
eu: %1 mahaigaina

en: Desktop Exchange Service
eu: Desktop Exchange zerbitzua

en: Detach
eu: Askatu

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Details for %1
eu: %1-ren xehetasunak

en: Details of the Request:
eu: Eskakizunaren xehetasunak:

en: Details view mode
eu: Xehetasun ikuspegi modua

en: Did you know...?
eu: Bazenekien...?

en: Digit
eu: Digitua

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
eu: Probak, oinarri-direktorio eta irteera direktorioak dituen direktorioa.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
eu: Probak, oinarri-direktorio eta irteerako direktorioak dituen direktoria. Soilik gomendatua -b ez denean zehazten.

en: Disable checking files (dangerous)
eu: Ezgaitu fitxategiak egiaztatzea (arriskutsua)

en: Disable crash handler, to get core dumps
eu: Desgaitu kraskatze-kudeatzailea, nukleoren iraulia lortzeko.

en: Disable incremental update, re-read everything
eu: Ezgaitu eguneraket inkrementala, ber-irakurri dena

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
eu: Arazketa kapturatzea desgaitzen du. GUI erabiltzean aukera hau erabili ohi da.

en: Disallow
eu: Debekatu

en: Discard changes
eu: Baztertu aldaketak

en: Display Images on Page
eu: Erakutsi irudiak orrialdean

en: Displays Thread Activity
eu: Harien aktibitatea bistaratzen du

en: Distance between desktop icons
eu: Mahaigaineko ikonoen arteko distantzia

en: Do &not store this time
eu: Ez &gorde oraingoan

en: Do Not Allow
eu: Ez baimendu

en: Do Not Download
eu: Ez deskargatu

en: Do Not Fill Out
eu: Ez bete

en: Do Not Suppress Debug Output
eu: Ez kendu arazte-irteera

en: Do not ask again
eu: Ez galdetu berriro

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
eu: Ez daki non ebaluatu adierazpena. Pausaztu script-a edo ireki iturburuko fitxategia.

en: Do not run in the background.
eu: Ez exekutatu hondoan.

en: Do not save data
eu: Ez gorde daturik

en: Do not show the window while running tests
eu: Ez erakutsi leihoa probak exekutatzean

en: Do not show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: Do not signal applications to update
eu: Ez bidali seinalerik aplikazioei eguneratzeko.

en: Do not suppress debug output
eu: Ez kendu arazte-irteera

en: Do not use Xvfb
eu: Ez erabili Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
eu: Baimentzen duzu ziurtagiria(k) d(it)uen Java applet-a:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
eu: Ziur zaude %1 eskema ezabatzea nahi duzula?
    Jakin ezazu honek ez duela sistema osoko lasterbideen eskemarik ezabatuko.

en: Do you really want to execute '%1'?
eu: Benetan '%1' exekutatu nahi duzu?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
eu: Tresna-barra guztiak lehenespenera berrasieratzea nahi duzu? Aldaketak berehala aplikatu egingo dira.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
eu: Nahi duzu "%2" izeneko "%1" helbidera bideratzen duen laster-marka zure bildumari gehitzea?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
eu: Nahi duzu "%1" helbidera bideratzen duen laster-marka zure bildumari gehitzea?

en: Do you want to restart search at the beginning?
eu: Bilaketa hasieratik jarraitzea nahi duzu?

en: Do you want to restart search from the end?
eu: Bilaketa amaieratik jarraitzea nahi duzu?

en: Do you want to store this password for %1?
eu: Nahi duzu pasahitz hau gordetzea %1(r)entzako?

en: Do you want to store this password?
eu: Nahi duzu pasahitz hau gordetzea?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
eu: Atrakatu

en: Document Information
eu: Dokumentuaren datuak

en: Document encoding:
eu: Dokumentuaren kodeketa:

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Done.
eu: Eginda.

en: Double Line
eu: Lerro bikoitza

en: Double Thick Line
eu: Lerro lodia bikoitza

en: Download
eu: Deskargatu

en: Download File
eu: Jaitsi fitxategia

en: Download New Stuff...
eu: Deskargatu gai berriak...

en: Download of "%1" failed, error: %2
eu: "%1"(e)n jaitsierak huts egin du, errorea: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
eu: Elementuaren jaitsierak huts egin du: ez dago "%1" jaisteko URL.

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
eu: Jaitsitako fitxategia HTML fitxategia zen. Arakatzailean zabaldu da.

en: Downloads:
eu: Deskargak:

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit selected script.
eu: Editatu hautatutako script-a.

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Editor Chooser
eu: Editore hautatzailea

en: Email
eu: Helb. el.

en: Email address:
eu: Helb. elektronikoa:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
eu: Nori:

[ctx: Email sender address]
en: From:
eu: Nork:

en: Email to:
eu: Mezua nori:

en: Embeddable HTML component
eu: HTML osagai kapsulagarria

en: Embeddable component for multipart/mixed
eu: zatianitz/nahasgailuaren osagai kapsulagarria

en: Emoticons
eu: Emotikoiak

en: Enable &background spellchecking
eu: Gaitu &hondoko ortografia zuzenketa

en: Enable SOCKS support
eu: Gaitu SOCKS euskarria

en: Enable component
eu: Gaitu osagaia

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
eu: Auto-detektatu

[ctx: Encodings menu]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: End of Line
eu: Lerroaren amaiera

en: End of document reached.
eu: Dokumentuaren amaierara iritsi da.

en: End of options
eu: Aukeren bukaera

en: Enlarge Font
eu: Handitu letra-tipoa

en: Enter
eu: Sartu

en: Enter Administrator Mode
eu: Sartu administratzaile moduan

en: Enter Search Terms...
eu: Sartu bilatu beharreko terminoak...

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
eu: Sartu bilatzeko eredua hemen, edo hautatu aurreko eredu bat zerrendatik.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
eu: Sartu ordezko katea edo hautatu aurreko bat zerrendatik.

en: Enter a search term or character here
eu: Sartu hemen bilatzeko terminoa edo karakterea

en: Enter search phrase here
eu: Sartu hemen bilatzeko esaldia

en: Enter the URL:
eu: Sartu URLa:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
eu: Idatzi testua (ingelesez ahal bada) erroreari buruzko mezuan bidaltzeko.
    "Bidali"-n klik eginez gero mezua bidaliko zaio programaren mantentzaileari

en: Entries failed to load
eu: Sarrerak kargatzeak huts egin du

en: Equivalents:
eu: Baliokideak:

en: Error
eu: Errorea

en: Error during rename.
eu: Errorea fitxategia berizendatzean.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
eu: Erroreak aurkitu dira '%1' include-a prozesatzean, %2 lerroa: %3

en: Error initializing provider.
eu: Errorea hornitzailea hasieratzen.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
eu: Errorea %1 abiaraztean. KLauncher ez da gehiago exekutatzen ari, edo huts egin du aplikazioa abiaraztean.

en: Error loading '%1'.
eu: Errorea '%1' kargatzean.

en: Error opening PTY
eu: Errorea PTY irekitzean

en: Error reading from PTY
eu: Errorea PTY-tik irakurtzean

en: Error writing to PTY
eu: Errorea PTY-n idaztean

en: Error: %1 - %2
eu: Errorea: %1 - %2

en: Error: java executable not found
eu: Errorea: ez da aurkitu java exekutagarririk

en: Escape
eu: Ihes

en: Evaluation error
eu: Ebaluazio-errorea

en: Evaluation threw an exception %1
eu: Ebaluazioak %1 salbuespena jaurti du

en: Even Pages
eu: Orri bikoitiak

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
eu: Salbuespena '%1' funtzioari hemendik deitzean: %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
eu: Salbuespena '%1' erretenari hemendik deitzean: %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
eu: Exekutagarriak $prefix/bin bide-izenean

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Execute File?
eu: Exekutatu fitxategia?

en: Execute script without gui support
eu: Exekutatu script-a gui gabe

en: Execute the selected script.
eu: Exekutatu hautatutako script-a.

en: Export Scheme...
eu: Exportatu eskema...

en: Export to Location
eu: Esportatu kokalekura

en: F&ind:
eu: &Bilatu

en: F&ull Screen Mode
eu: Pantaila osoko m&odua

en: Failed to create Action.
eu: Errorea ekintza sortzean.

en: Failed to create ActionGroup.
eu: Errorea ActionGroup sortzean.

en: Failed to create Layout.
eu: Errorea diseinua sortzean.

en: Failed to create Widget.
eu: Errorea Widget sortzean.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
eu: Ezin da sortu script-a "%1" interpretatzailearendako

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
eu: Ezin aurkitu "%1" script fitxategia irekitzeko interpretatzailea

en: Failed to load file '%1'
eu: Errorea '%1' fitxategia kargatzean

en: Failed to load interpreter "%1"
eu: Ezin izan da kargatu "%1" interpretatzailea

en: Failed to open scriptfile "%1"
eu: "%1" script fitxategia irekitzeak huts egin du

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
eu: Huts egin du %1 balioa %2 motatik bihurtzean (%3)

en: Fallback language:
eu: Hizkuntza lehenetsia:

en: Fetch content link from server
eu: Eskuratu edukiaren esteka zerbitzaritik

en: Fetching content data from server finished.
eu: Edukiaren datuak zerbitzaritik eskuratzen amaitu du.

en: Fetching content data from server...
eu: Edukiaren datuak zerbitzaritik eskuratzen...

en: Fetching license data from server...
eu: Lizentziaren datuak zerbitzaritik eskuratzen...

en: Fetching your previously updated content finished.
eu: Aurrez eguneratutako zure edukia eskuratzen amaitu du.

en: Fetching your previously updated content...
eu: Aurrez eguneratutako zure edukia eskuratzen...

en: File
eu: Fitxategia

en: File %1 does not exist
eu: %1 fitxategia ez da existitzen

en: File %1 not found.
eu: Ez da %1 fitxategia aurkitu.

en: File not found: %1
eu: Fitxategia ez da aurkitu: %1

en: File to read update instructions from
eu: Fitxategia instrukzioak bertatik irakurtzeko

en: File to upload:
eu: Igo beharreko fitxategia:

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Fill Out
eu: Bete

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Filter error
eu: Iragazki errorea

en: Find
eu: Bilatu

en: Find &Next
eu: Bilatu &hurrengoa

en: Find &backwards
eu: Bilatu &atzerantz

en: Find &links only
eu: Aurkitu &estekak bakarrik

en: Find Links as You Type
eu: Bilatu estekak idatzi ahala

en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

en: Find Pre&vious
eu: Bilatu a&urrekoa

en: Find Text
eu: Aurkitu testua

en: Find Text as You Type
eu: Aurkitu testua tekleatu ahala

en: Find filename inside the resource type given to --path
eu: Bilatu fitxategi-izena --path parametroari emandako baliabide motan

en: Finish
eu: Amaitu

en: First argument must be a QObject.
eu: Aurreneko argumentua QObject bat izan behar du.

en: Fit to Page &Height
eu: Egokitu orrialde-&luzeerara

en: Fit to Page &Width
eu: Egokitu orrialde-&zabalerara

en: Fixed width font
eu: Zabalera finkoko letra-tipoa

en: Follow
eu: Jarraitu

en: Font for menus
eu: Menuendako letra-tipoak

en: Font for the taskbar
eu: Ataza-barraren letra-tipoa

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
eu: Letra tipoaren neurri<br /><i>finkoa</i> edo <i>erlatiboa</i><br />inguruarekiko

en: Font style:
eu: Letra-tipo estiloa:

en: Fonts for toolbars
eu: Tresna-barren letra tipoa

en: Frame Information
eu: Markoaren informazioa

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
eu: Finkatu

en: From c&ursor
eu: &Kurtsoretik

en: Front
eu: Aurre

en: Function must be called from the main thread.
eu: Funtzioa hari nagusitik deitu behar da.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
eu: GUIan oinarritutako adibidea Weaver Thread kudeatzailearentzako

en: GUI for the khtml regression tester
eu: GUI khtml erregresio probetatik

en: General Character Properties
eu: Karaktere ezaugarri orokorrak

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
eu: Sortu bildukin klase erraz eta azkarra Nepomuk::Resource-n oinarritzen ez dena, ez duena inolako datu osotasun egiaztapenik hornitzen

en: Get Hot New Stuff
eu: Berrikuntzak eskuratu

en: Get Hot New Stuff!
eu: Berrikuntzak eskuratu

en: Get help...
eu: Eskuratu laguntza...

en: Global
eu: Orokorra

en: Global Alternate
eu: Txandakatu

en: Global:
eu: Orokorra:

en: Go back in document
eu: Joan a&tzera dokumentuan

en: Go back one step
eu: Joan urrats bat atzera

en: Go forward in document
eu: Joan aurrerantz dokumentuan

en: Go forward one step
eu: Joan urrats bat aurrerantz

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrialdera

en: Go to last page
eu: &Joan azken orrialdera

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrialdera

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrialdera

en: Go up
eu: Joan gora

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
eu: Hurrengoa Historian

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
eu: Aurrekoa Historian

en: Grave
eu: Larria

en: Green:
eu: Berdea:

en: HTML Settings
eu: HTML ezarpenak

en: HTML Toolbar
eu: HTML tresna-barra

en: HTML documentation
eu: HTML dokumentazioa

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
eu: Ia estandarrak

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
eu: Zorrotza

en: HTTP Headers
eu: HTTP goiburuak

en: Here you can choose the font size to be used.
eu: Hemen erabiliko den letra-tipoaren tamaina aukera dezakezu.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
eu: Laster-teklen zerrenda ikus daiteke, hau da, ezkerreko zutabean dauden ekintza (adib. 'Kopiatu') eta eskuineko zutabean dauden teklen konbinazio (adib. Ktrl+V) arteko loturak.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
eu: Hemen tamaina finkoko letra-tipoen eta beren tamaina dinamikoki kalkulatuko zaien letra-tipoen artean (adibidez, trepetaren dimentsioen, paperaren tamaineraren araberakoa) aukera dezakezu.

en: Hide %1
eu: Ezkutatu %1

en: Highest Rated
eu: Puntuazio onenak

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
eu: Nabarmendu botoiak sagua gainetik pasatzean

en: Hold Indefinitely
eu: Mantendu betirako

en: Homepage
eu: Hasierako orrialdea

en: Host
eu: Ostalaria

en: Hot New Stuff Providers
eu: Gai berrien hornitzaileak

en: Hue:
eu: Ñabardura:

en: Huge (%1x%2)
eu: Itzela (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
eu: Ziurtatzen dut eduki honek ez duela inolako kopia eskubide, lege edo marka erregistratu urratzen. Onartzen dut nere IP helbidea egunkariratzea. (kopia eskubidedunaren baimenik gabe edukia banatzea legearen aurkakoa da.)

en: I&gnore All
eu: Ez ikusi egin &guztiei

en: Icon Size
eu: Ikonoen tamaina

en: Icon te&xt:
eu: Ikonoaren te&stua:

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Icons Only
eu: Ikonoak bakarrik

en: Icons view mode
eu: Ikono ikuspegi modua

en: If enabled, search for a regular expression.
eu: Gaituta egonez gero, adierazpen erregularra bilatzen du.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Ignored Words
eu: Baztertutako hitzak

en: Image - %1x%2 Pixels
eu: Irudia - %1x%2 pixel

en: Image Operations
eu: Irudi-eragiketak

en: In context '%1' for action '%2'
eu: '%1' testuinguruan '%2' ekintzarentzako

en: In which language did you describe the above?
eu: Zer hizkuntzatan idatzi duzu goikoa?

en: Inactive
eu: Inaktibo

en: Include path prefix (deprecated)
eu: erantsi bide aurrizkia (gaitzetsita)

en: Includes/Headers
eu: Barneratzekoak/Goiburuak

en: Incorrect number of arguments.
eu: Baliogabeko argumentu kopurua.

en: Incremental Spellcheck
eu: Ortografia egiaztatze-inkrementala

en: Information
eu: Informazioa

en: Initializing
eu: Hasieratzen

en: Initializing Applet "%1"...
eu: "%1" applet-a haiseratzen...

en: Input file
eu: Sarrerako fitxategia

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert Place&holder
eu: Txertatu lek&u-marka

en: Install
eu: Instalatu

en: Install Again
eu: Berriz instalatu

en: Installation prefix for Qt
eu: Instalazio aurrizkia Qtrako

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Insufficient permissions in target directory.
eu: Baimen gutxiegi helburu direktorioan.

en: Internally added if launched from Finder
eu: Finder-etik exekutatuz gero barnetik gehituta

en: Internet Search
eu: Interneteko bilaketa

en: Interpreter:
eu: interpretatzailea:

en: Invalid item.
eu: Elementu baliogabea.

en: Invalid regular expression.
eu: Adierazpen erregularra baliogabea.

en: Invalid type in Database
eu: Mota baliogabea datubasean

en: JS Calculator
eu: JS kalkulagailua

en: Japanese Kun Pronunciation:
eu: Ahoskera kun japonieraz:

en: Japanese On Pronunciation:
eu: Ahoskera japonieraz:

en: JavaScript &Debugger
eu: JavaScript &araztailea

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
eu: JavaScript laster-marka bat gehitzen saiatu da

en: JavaScript Debugger
eu: JavaScript araztailea

en: JavaScript Error
eu: JavaScript errorea

en: JavaScript Errors
eu: JavaScript erroreak

en: Job
eu: Lana

en: Job Control
eu: Lanen kontrola

en: Job Options
eu: Lanen aukerak

en: Job priority:
eu: Lan lehentasuna:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
eu: Script afrikanoa

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
eu: Asia erdiko scriptak

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
eu: Konbinatzeko marka diakritikoak

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
eu: Asia ekialdeko scriptak

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
eu: Alfabeto europarrak

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
eu: Matematikako ikurrak

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
eu: Europa erdiko script-ak

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
eu: Bestelakoak

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
eu: Bestelako scriptak

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
eu: Filipinetako scriptak

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
eu: Ikur fonetikoak

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
eu: Asia hegoaldeko scriptak

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
eu: Asia hego ekialdeko scriptak

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
eu: Ikurrak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
eu: Aurkezpen alfabetikoko formak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
eu: Arabiera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
eu: Aurkezpen arabikoko A forma

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
eu: Aurkezpen arabikoko B forma

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
eu: Arabiera (gehigarria)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
eu: Armeniarra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
eu: Geziak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
eu: Balinera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
eu: Latin arrunta

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
eu: Bengaliera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
eu: Blokearen elementuak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo
eu: Bopomofoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
eu: Bopomofo hedatua

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
eu: Kutxaren marrazkia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
eu: Braille ereduak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
eu: Buginesera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buhid
eu: Buhida

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
eu: CJK bateragarritasuna

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
eu: CJK forma bateragarriak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
eu: CJK ideografia bateragarriak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
eu: CJK Radicals (gehigarria)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
eu: CJK trazuak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
eu: CJK ikurrak eta puntuazioa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
eu: CJK ideograma bateratuak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
eu: CKJ batua ideografia hedapenak A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
eu: Txerokia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
eu: Konbinatzeko marka diakritikoak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
eu: Konbinatzeko ikur diakritikoak (gehigarria)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
eu: Konbinatzeko ikur diakritikoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
eu: Erdiko konbinazioko markak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
eu: Indiko zenbaki forma arruntak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
eu: Kontrol irudiak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
eu: Koptikoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
eu: Dibisa ikurrak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
eu: Ziriliko hedatua A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
eu: Ziriliko hedatua B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
eu: Zirilikoa (gehigarria)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
eu: Devanagaria

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
eu: Devanagari hedatua

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
eu: Dingbatsa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
eu: Alfazenbakizko Inguratuak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
eu: CJK hizki eta hilabeteak inguratuak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
eu: Etiopiarra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
eu: Etiopiar hedatua

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
eu: Etiopiar hedatua-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
eu: Etiopiarra (gehigarria)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
eu: Puntuazio orokorra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
eu: Forma geometrikoak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
eu: Georgiarra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
eu: Georgiera (gehigarria)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
eu: Glagolitikoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
eu: Grekoa hedatua

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
eu: Grekoa eta KoptiKoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
eu: Gujeratiarra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
eu: Zabalera erdiko eta osoko formak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
eu: Hangula Jamo-reki bateragarria

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
eu: Hangul Jamoera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
eu: Hangul Jamo hedatua A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
eu: Hangul Jamo hedatua B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
eu: Hangul silabak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hanunoo
eu: Hanunooa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
eu: Hebreera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
eu: Erabilera pribatutako ordezko altuak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
eu: Ordezko altuak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
eu: IPA hedapenak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
eu: Deskribapen ideografikorako karaktereak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
eu: Javanera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kanbun
eu: Kanbunera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
eu: Kannadera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
eu: Katakana hedapen fonetikoak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
eu: Khemerera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
eu: Khmer ikurrak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
eu: Laosera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
eu: Latin hedatua (gehigarria)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
eu: Latin hedatua A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
eu: Latin hedatua B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
eu: Latin hedatua C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
eu: Latin hedatua D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
eu: Latin-1 gehigarria

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
eu: Letra gisako ikurrak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Limbu
eu: Limbuera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
eu: Ordezko baxuak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
eu: Malayalama

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
eu: Mandeikera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
eu: Matematikako eragileak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
eu: Hainbat ikur matematiko (A)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
eu: Hainbat ikur matematiko (B)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
eu: Hainbat ikur

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
eu: Hainbat ikur eta gezi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
eu: Hainbat

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
eu: Doinuera aldatzeko hizkiak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
eu: Mongoliera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
eu: Birmaniera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
eu: Myanmar hedatua A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
eu: Thailandiera berria

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
eu: Zenbaki formak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ogham
eu: Oghama

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
eu: Karaktere-ezagutze optikoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
eu: Hedapen fonetikoak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
eu: Hedapen fonetikoak (gehigarria)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
eu: Erbailera pribatuko eremua

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
eu: Errunikoa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
eu: Forma txikiko aldaketak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
eu: Hizki tarte aldatzaileak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
eu: Bereziak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
eu: Superscript-ak eta azpiscript-ak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
eu: Gezi gehigarriak (A)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
eu: Gezi gehigarriak (B)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
eu: Matematikako eragile gehigarriak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
eu: Puntuazio gehigarria

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
eu: Siriarra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
eu: Tagalogera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
eu: Thailandiera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
eu: Tamilera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
eu: Thailandiera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
eu: Tibetera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tifinagh
eu: Tifinaghera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
eu: Kanadako aborigena batua

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
eu: Kanadako aborigena batua silaba hedatuekin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
eu: Aldagaien hautatzailea

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
eu: Vedic hedapenak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
eu: Forma bertikalak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
eu: Yi silabak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
eu: Yijing hexagrama ikurrak

en: KConf Update
eu: KConf eguneratzea

en: KDE Application
eu: KDE aplikazioa

en: KDE Daemon
eu: KDE deabrua

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
eu: KDE deabrua - Sycoca datubasea eguneraketak behar denean hasten ditu.

en: KDE Java Applet Plugin
eu: KDEren 'Java Applet' plugin-a

en: KDE Test Program
eu: KDE proba programa

en: KDE Tool for updating user configuration files
eu: KDEko tresna erabiltzaileen konfigurazioko fitxategiak eguneratzeko

en: KDE application to run Kross scripts.
eu: KDE aplikazioa Kross script-ak exekutatzeko

en: KDE-tempfile
eu: KDEren aldiuneko fitxategia

en: KDEInit could not launch '%1'
eu: KDEInit-ek ezin du '%1' abiarazi

en: KHTML Regression Testing Utility
eu: KHTML erregresioa probatzeko tresna

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
eu: Ezin izan da KLauncher-era iritsi D-Busaren bidez. Errorea %1 deitzean:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
eu: KlibLoader: Errore ezezaguna

en: KNewStuff contributions
eu: KNewStuff kolaborazioak

en: Keep output results from scripts
eu: Mantendu script-en irteerako emaitzak

en: Key Conflict
eu: Tekla gatazka

en: Key Generator
eu: Tekla sortzailea

en: Key used for signing:
eu: Sinatzeko erabiliko den gakoa:

en: Korean Pronunciation:
eu: Ahoskera koreeraz:

en: Language Selection
eu: Hizkuntzaren hautapena

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Large (%1x%2)
eu: Handia (%1x%2)

en: Last modified:
eu: Azken aldaketa:

en: Launching %1
eu: %1 abiarazten

en: Leave a comment
eu: Utzi iruzkina

en: Left for legacy support
eu: Utzi aurreko euskarria mantentzeko

en: Left to Right, Bottom to Top
eu: Ezkerretik eskuinera, behetik gora

en: Left to Right, Top to Bottom
eu: Ezkerretik eskuinera, gotik behera

en: Legacy pixmaps
eu: Aurreko pixmapa

en: Letter, Lowercase
eu: Hizkia, minuskula

en: Letter, Modifier
eu: Hizkia, aldatzailea

en: Letter, Other
eu: Hizkia, bestelakoa

en: Letter, Titlecase
eu: Hizkia, titulu tamaina

en: Letter, Uppercase
eu: Hizkia, maiuskula

en: Level of safety of the Ruby interpreter
eu: Ruby interpretatzailearen seguritate maila

en: Libraries
eu: Liburutegiak

en: Library "%1" not found
eu: "%1" liburutegia ez da aurkitu

en: License Agreement
eu: Lizentzia kontratua

en: License:
eu: Lizentzia:

en: License: %1
eu: Lizentzia: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
eu: '8-bit'eko pantailan kolore kuboan dauden
    koloreak mugatzen ditu, baldin eta aplikazioa
    QApplication::ManyColor koloreak erabiltzen
    ari bada

en: Line
eu: Lerroa

en: Link Text:
eu: Estekatu testua:

en: Link URL:
eu: Estekatu URLa:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
eu: Zerrendatu --writeall komandoaren bitartez sortuko diren goiburu fitxategi guztiak.

en: List all includes (deprecated).
eu: Zerrendatu «include» guztiak (gaitzetsita).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
eu: Zerrendatu --writeall komandoaren bitartez sortuko diren iturburu fitxategi guztiak.

en: Loadable modules
eu: Modulu kargagarriak

en: Loaded Scripts
eu: Kargatutako script-ak

en: Loading Applet
eu: Applet-a kargatzen

en: Loading Preview
eu: Aurrebista kargatzen

en: Loading data
eu: Datuak kargatzen

en: Loading data from provider
eu: Hornitzailearengandik datuak kargatzen

en: Loading of providers from file: %1 failed
eu: Fitxategiko hornitzaileak kargatzen: %1 huts egin du

en: Loading one preview | Loading %1 previews
eu[0]: Aurreikuspen bat kargatzen
eu[1]: %1 aurreikuspen kargatzen

en: Loading provider information
eu: Hornitzailearen informazioa kargatzen

en: Local Variables
eu: Aldagai lokalak

en: Location of installed Qt binaries
eu: Instalatutako Qt binarioen kokapena

en: Location of installed Qt libraries
eu: Instalatutako Qt liburutegien kokapena

en: Location of installed Qt plugins
eu: Instalatutako Qt pluginen kokapena

en: Lock Toolbar Positions
eu: Blokatu tresna-barren kokapenak

en: Log thread activity
eu: Erregistratu hariaren aktibitatea

en: Log to a file
eu: Erregistratu egunkari-fitxategian

en: Low Password Strength
eu: Pasahitza ez da segurua

en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Main:
eu: Nagusia:

en: MainWindow
eu: LeihoNagusia

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
eu: Garbiketa haundiena - Mantentzailearen heroi pertsonala

en: Manage Link
eu: Kudeatu esteka

en: Mandarin Pronunciation:
eu: Ahoskera mandarinez:

en: Mark &taskbar entry
eu: Markatu &ataza-barraren sarrrera

en: Mark, Enclosing
eu: Marka, biltzekoa

en: Mark, Non-Spacing
eu: Marka, espaziorik gabe

en: Mark, Spacing Combining
eu: Marka, espazio konbinaketa

en: Medium (%1x%2)
eu: Ertaina (%1x%2)

en: Mime types
eu: Mime-motak

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Mirror Pages
eu: Orrialdeak ispiluan

en: Mirror pages along vertical axis
eu: Ispilatu orrialdeak ardatz bertikalean

en: Missing Plugin
eu: Plugin-a falta da

en: More Actions
eu: Ekintza gehiago

en: Most Downloads
eu: Gehien jaitsitakoak

en: Most countries have no character for this
eu: Herrialde gehienek ez dute karaktererik honetarako

en: Most downloads
eu: Gehien jaitsitakoak

en: Mouse Button Gesture
eu: Sagu botoi keinua

en: Mouse Shape Gesture
eu: Sagu forma keinua

en: Move &Down
eu: Eraman &behera

en: Move &Up
eu: Eraman &gora

en: Must supply a filename.
eu: Fitxategi-izena sartu behar duzu.

en: Must supply a layout name.
eu: Diseniuaren izena eman behar da.

en: Must supply a valid parent.
eu: Baliozko guraso bat eman behar da.

en: Must supply a widget name.
eu: Trepetaren izena eman behar da.

en: NEC SOCKS client
eu: NEC SOCKS bezeroa

en: Name
eu: Izena

en: Name for New Scheme
eu: Eskema berriaren izena

en: Name for new scheme:
eu: Uneko eskemaren izena:

en: Name of the file as it will appear on the website
eu: Fitxategiaren izena webgunean agertuko den bezala

en: Name of the plugin class to generate
eu: Plugin klasearen izena (sortzeko)

en: Name:
eu: Izena:

en: Name:
eu: Izena:

en: Named Colors
eu: Kolore izendunak

en: Ne&ver store for this site
eu: Ez gorde &inoiz leku honetarako

en: Nepomuk Resource Class Generator
eu: Nepomuken baliabide klase sortzailea

en: Network Transmission
eu: Sareko transmisioak

en: Network error. (%1)
eu: Sareko errorea. (%1)

en: New Scheme
eu: Eskema berria

en: New Upload
eu: Igoera berria

en: New Web Shortcut
eu: Web lasterbide berria

en: New search provider
eu: Bilaketako hornitzaile berria

en: New...
eu: Berria...

en: Newest
eu: Berriena

en: Newline
eu: Lerroberria

en: Next Character in History
eu: Hurrengo karakterea Historian

en: Next month
eu: Hurrengo hilabetea

en: Next year
eu: Hurrengo urtea

en: Night (18:00 to 05:59)
eu: Gaua (18:00etatik 05:59ra)

en: No
eu: Ez

en: No Entries
eu: Sarrerarik ez

en: No Preview
eu: Aurrebistarik ez

[ctx: No border line]
en: None
eu: Bat ere ez

en: No classname specified
eu: Ez da klase-izenik zehaztu

en: No classname specified.
eu: Ez da klase-izenik zehaztu.

en: No further items in the history.
eu: Ez dago elementu gehiago historian.

en: No handler found for %1.
eu: Ez da %1(e)rako kudeatzailerik aurkitu.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
eu: Ez dago informazio eskuragarririk.
    Emandako KAboutData objektua ez da existitzen.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
eu: Programa honek ez du lizentziarik zehaztuta.
    Irakurri iturburua edo dokumentazioa
    lizentziaren bat duen egiaztatzeko.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
eu: Ez da '<b>%1</b>'(r)ekin bat datorrenik aurkitu.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
eu: Ezdago MIME motarik instalatuta. Egiaztatu ezazu shared-mime-info instalatuta dagoela, eta XDG_DATA_DIRS ez dagoela ezarrita, edo /usr/share duela.

en: No more matches for this search direction.
eu: Ez dago bat datorren gehiagorik bilaketaren norabide honetan.

en: No password, use anonymous (or guest) login
eu: Pasahitzik ez, erabili sarbide anonimoa (edo gonbidatua)

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
eu: Ez da '%1'(e)n plugin-ik aurkitu.
    %2(e)tik bat deskargatu nahi duzu?

en: No provider selected.
eu: Ez da hornitzailerik hautatu.

en: No service matching the requirements was found
eu: Ez da aurkitu eskakizunekin bat dator zerbitzurik

en: No service matching the requirements was found.
eu: Ez da aurkitu eskakizunekin bat dator zerbitzurik.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
eu: Higikorra

en: No such file or directory
eu: Ez dago halako fitxategi edo direktoriorik

en: No such function "%1"
eu: "%1" funtziorik ez

en: No such interpreter "%1"
eu: "%1" interpretatzailerik ez

en: No such method '%1'.
eu: '%1' metodorik ez dago.

en: No suggestions for %1
eu: Iradokizunik ez %1(e)ntzako

en: No target filename has been given.
eu: Ez da zehaztu helburu fitxategi-izenik.

en: No text
eu: Testurik ez dago.

en: No text was replaced.
eu: Ez da testurik ordeztu.

en: Non-printable
eu: Ez da inprimagarria

en: Not a directory
eu: Ez da direktorioa

en: Not enough arguments.
eu: Ez dago argumentu nahikorik.

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
eu: Oharra: Webgunean zure edukia editatu, eguneratu eta ezabatu dezakezu.

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Nothing to spell check.
eu: Ezer ez ortografia egiaztatzeko.

en: NumLock
eu: Blok.zenb.

en: Number, Decimal Digit
eu: Zenbakia, hamartarra

en: Number, Letter
eu: Zenbakia, hizkia

en: Number, Other
eu: Zenbakia, bestelakoa

en: OS:
eu: SE:

en: Odd Pages
eu: Orri bakoitiak

en: Old upload information found, fill out fields?
eu: Kargatutako informazio zaharra aurkitu da, eremuak bete?

en: Only 'ReadOnly' allowed
eu: Irakurri baino ezin da

en: Only Run HTML Tests
eu: Exekutatu HTML probak bakarrik

en: Only Run JS Tests
eu: Exekutatu JS probak bakarrik

en: Only local files are supported.
eu: Bakarrik fitxategi lokalak onartzen dira.

en: Only run .html tests
eu: Exekutatu .html probak bakarrik

en: Only run .js tests
eu: Exekutatu .js probak bakarrik

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
eu: Exekutatu proba bakarra. Aukera anitzak onartzen dira.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
eu: Exekutatu moduluak baldin eta dagokien izenak regexp-ekin bat etortzen badira.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
eu: Exekutatu karpetan aurkitzen diren probako moduluak bakarrik. Erabili eskaera-aukera moduluak hautatzeko.

en: Only search within the current selection.
eu: Bilatu bakarrik uneko hautapenean.

en: Open
eu: Ireki

en: Open &Destination
eu: Ireki &helburua

en: Open &File
eu: Ireki &fitxategia

en: Open &Recent
eu: Ireki &oraintsukoa

en: Open '%1'
eu: Ireki '%1'

en: Open Script
eu: Ireki script-a

en: Open a document which was recently opened
eu: Ireki duela gutxi ireki den dokumentu bat

en: Open a script...
eu: Ireki script bat...

en: Open an existing document
eu: Ireki lehendik dagoen dokumentu bat

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: Open in &New Tab
eu: Ireki &fitxa berrian

en: Open in &This Window
eu: Ireki leiho &honetan

en: Open in New &Window
eu: Ireki leiho &berrian

en: Opens the print dialog to print the current document
eu: Uneko dokumentua inprimatzeko elkarrizketa-koadroa irekitzen du.

en: Operation not supported
eu: Eragiketa ez dago onartuta

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
eu: &Hurrengoa

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
eu: &Hurrengoa

en: Opt&ions
eu: A&ukerak

en: Option
eu: Aukera

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
eu: Sortu beharreko klaseak zehazteko aukera. Erabili aukera hainbat alditan (klase guztiei lehenesten zaie)

en: Options
eu: Aukerak

en: Order by:
eu: Ordenatu honela:

en: Other Contributors:
eu: Beste laguntzaileak:

en: Other, Control
eu: Beste laguntzaileak, kontrola

en: Other, Format
eu: Beste laguntzaileak, formatua

en: Other, Not Assigned
eu: Bestelakoak, esleitu gabe

en: Other, Private Use
eu: Bestelakoak, norberaren erabilerako

en: Other, Surrogate
eu: Bestelakoak, ordezkoa

en: Output file
eu: Irteerako fitxategia

en: Output to File...
eu: Irteerako fitxategia...

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Overwrite File?
eu: Gainidatzi fitxategia?

en: Overwrite existing file?
eu: Dagoen fitxategia gainidatzi?

en: PTY operation timed out
eu: PTY eragiketaren denbora-muga gainditu da

en: Page Border
eu: Orrialdearen ertza

en: Page Label
eu: Orrialdearen labela

en: Page Set
eu: Orrialdeak orriko

en: Page loaded.
eu: Orrialdea kargatua.

en: PageDown
eu: Orri behera

en: PageUp
eu: Orri gora

en: Pages
eu: Orriak

en: Pages Per Sheet
eu: Orrialdeak orriko

en: Parameter
eu: Parametroa

en: Parse error at %1 line %2
eu: Errorea %1 analizatzean: %2. lerroan

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password Input
eu: Pasahitza sarrera

en: Password echo type
eu: Pasahitzaren errepikapen modua

en: Password is empty
eu: Pasahitza hutsik dago

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
eu[0]: Pasahitzak gutxienez karaktere %1 izan behar du
eu[1]: Pasahitzak gutxienez %1 karaktere izan behar ditu

en: Password strength meter:
eu: Pasahitzaren segurtasunaren neurgailua:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Passwords match
eu: Pasahitzak bat datoz

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste clipboard content
eu: Itsatsi arbelako edukia

en: Path cannot be used
eu: Bide-izena ezin da erabili

en: Path to custom SOCKS library
eu: SOCKS liburutegi pertsonalizatuaren bide-izena

en: Path to the autostart directory
eu: Autohasi direktorioaren bide-izean

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
eu: Saioa hastean exekutatuko diren exekutagarrien direktorioaren bide-izena

en: Pause
eu: Pausatu

en: Pause/Continue regression testing process
eu: Eten/jarraitu erregresio proba

en: Payload
eu: Karga

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
eu: Bilatu maiuskulak eta minuskulak desberdinduz. Adib, "Jon" ereduarekin ez du "jOn" aurkituko.

en: Perform menu generation test run only
eu: Egikaritu menu sortze proba bakarrik

en: Permission denied
eu: Baimena ukatua

en: Play
eu: Jo

en: Play a &sound
eu: Jo &soinua

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
eu: Aukeratu 'khtml/' eraikitze-direktorio balioduna.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
eu: Aukeratu 'khtml/tests/regression/' direktorio balioduna.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
eu: Aukeratu aplikazioan erabili nahi duzun testu-edizioaren osagai lehenetsia. <B>Sistema lehenetsia</B> hautatzen baduzu, aplikazioak zure aldaketak Sistemaren ezarpenetan gordeko ditu. Beste edozein aukerek ezarpen hau gainidatziko dute.

en: Please choose the language which should be used for this application:
eu: Hautatu aplikazio honetako erabiliko den hizkuntza:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
eu: Egin klik eta arrastatu irudian interesatzen zaizun eremua hautatzeko:

en: Please contact your system administrator.
eu: Jar zaitez sistemako administratzailearekin harrementan.

en: Please describe your upload.
eu: Deskribatu zure karga

en: Please fill out the information about your upload in English.
eu: Idatzi zure igoerari buruzko informazioa ingeleseez.

en: Please give some information about yourself.
eu: Eman zuri buruzko informazio pixka bat.

en: Please put in a name.
eu: Jarri izen batean.

en: Please report bugs to %1.
eu: Bidali errorearen berri %1(e)ra.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
eu: Akatsen txostenak hona bidali <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Please select one of the providers listed below:
eu: Hautatu behean zerrendatutako hornitzaile bat:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
eu: Erabili <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> akatsen berriemateko.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
eu: Erabili http://bugs.kde.org erroreen berri emateko, ez bidali mezurik zuzenean egileei.

en: Popup Window Blocked
eu: Laster-leihoa blokeatuta

en: Port
eu: Ataka

en: Possible Causes:
eu: Jatorri posibleak:

en: Possible Solutions:
eu: Konponbide posibleak:

en: Possibly bad download link
eu: Baliteke jaisteko esteka okerra izatea

en: Prefix in $HOME used to write files
eu: $HOMEko aurrizkia fitxategiak idazteko

en: Prefix to install resource files to
eu: Aurrizkia baliabide-fitxategiak instalatzeko

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
eu: Botoi hau sakatzean elkarrizketa-koadroan oraintsu egin diren aldaketa guztiak baztertuko dira.

en: Preview Images
eu: Irudiak aurreikusi

en: Preview URL:
eu: Aurreikusi URLa:

en: Preview of the "%1" font
eu: "%1" letra-tipoaren aurrebista

en: Preview of the selected font
eu: Hautatutako letra-tipoaren aurrebista

en: Previous Character in History
eu: Aurreko karakterea Historian

en: Previous month
eu: Aurreko hilabetea

en: Previous year
eu: Aurreko urtea

en: Price
eu: Salneurria

en: Price:
eu: Prezioa:

en: Primary language:
eu: Hizkuntza nagusia:

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print DOM Tree to STDOUT
eu: Inprimatu DOM zuhaitza STDOUTera

en: Print Frame...
eu: Inprimatu markoa...

en: Print Immediately
eu: Inprimatu berehala

en: Print Previe&w
eu: Inprimaketaren aur&rebista

en: Print Preview
eu: Inprimatu aurrebista

en: Print Rendering Tree to STDOUT
eu: Inprimatu errendatze-zuhaitza STDOUTera

en: Print document
eu: Inprimatu dokumentua

en: Print frame tree to STDOUT
eu: Inprimatu marko zuhaitza STDOUT-era

en: Print header
eu: Inprimatu goiburua

en: Print images
eu: Inprimatu irudiak

en: Printer friendly mode (black text, no background)
eu: Inprimatzeko modu adiskidetsuan (testua beltez, hondorik gabe)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
eu: %1 gehigarriaren instalatzailea

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
eu: %1 gehigarrien instalatzailea

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
eu: <html><font size="5">%1</font><br /><b>%2 bertsioa</b><br />%3 KDE garapen plataforma erabiltzen</html>

en: Progress Dialog
eu: Aurrerapen elkarrizketa-koadroa

en: Properties
eu: Propietateak

en: Property
eu: Propietatea

en: Props
eu: Prop.

en: Protocol: %1
eu: Protokoloa: %1

en: Provider information
eu: Hornitzailearen informazioa

en: Provider:
eu: Hornitzailea:

en: Provider: %1
eu: Hornitzailea: %1

en: Punctuation, Close
eu: Puntuazioa, itxiera

en: Punctuation, Connector
eu: Puntuazioa, konektorea

en: Punctuation, Dash
eu: Puntuazioa, marratxoa

en: Punctuation, Final Quote
eu: Puntuazioa, amaierako komatxoak

en: Punctuation, Initial Quote
eu: Puntuazioa, hasierako komatxoak

en: Punctuation, Open
eu: Puntuazioa, irekiera

en: Punctuation, Other
eu: Puntuazioa, bestelakoa

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
eu: Ipini irteera &lt;directory&gt;-n &lt;base_dir&gt;/output -en ipini ordez

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
eu: QML JS araztailearen informazioa. Aplikazioa
    -DQT_DECLARATIVE_DEBUG aukerarekin eraiki behar da
    araztailea gaitu ahal izan dadin

en: Qt plugins
eu: Qt plugin-ak

en: Question
eu: Galdera

en: Quit
eu: Irten

en: Quit application
eu: Irten aplikaziotik

en: Quit application...
eu: Irten aplikaziotik...

en: R&eplace All
eu: Ordeztu d&enak

en: Range error
eu: Barruti-errorea

en: Rate this entry
eu: Baloratu sarrera hau

en: Rating
eu: Puntuazioa

en: Rating for entry
eu: Sarrerarako balorazioa

en: Rating:
eu: Puntuazioa:

en: Rating: %1
eu: Puntuazioa: %1

en: Rating: %1%
eu: Puntuazioa: %%1

en: Re&do
eu: &Berregin

en: Re&vert
eu: &Leheneratu

en: Re: %1
eu: Berregin: %1

en: Read-only filesystem
eu: Fitxategi-sistema irakurtzeko soilik

en: Ready
eu: Prest

en: Reason for price:
eu: Salneurriaren arrazoia:

en: Reassign
eu: Lotu

en: Rebuilds the system configuration cache.
eu: Sistemaren konfigurazio cache-a bereraikitzen du.

en: Red:
eu: Gorria:

en: Redisplay document
eu: Berbistaratu dokumentua

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo last undone action
eu: Berregin desegindako azken ekintza

en: Redo: %1
eu: Berregin: %1

en: Reference
eu: Erreferentzia

en: Reference error
eu: Erreferentzi-errorea

en: Regenerate baseline (instead of checking)
eu: Bersortu oinarri-lerroa (egiaztatu ordez)

en: Register a new account
eu: Erregistratu kontu berri bat

en: Regression Testing Status
eu: Erregresio probaren egoera

en: Regression tester for khtml
eu: khtml-rako regresio probak

en: Regression testing output
eu: Erregresio probaren irteera

en: Regular e&xpression
eu: Adierazpen &erregularra

en: Reindent Sources
eu: Berriro koskatu iturburuak

en: Reject
eu: Ukatu

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
eu: Probarekiko, edo exekutatuko diren proben direktorioa, bide-izen erlatiboa (-t aukeraren baliokidea)

en: Reload Frame
eu: Birkargatu markoa

en: Remaining number of jobs:
eu: Gelditzen diren lan kopurua:

en: Remember password
eu: Mantendu pasahitza

en: Removal of entry
eu: Sarrera ezabapena

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove from ignores...
eu: Kendu ez ikusi egin taldetik...

en: Remove password for form %1
eu: Ezabatu %1 formularioarentzako pasahitzak

en: Remove selected script.
eu: Kendu hautatutako script-a.

en: Rendering mode:
eu: Errendatze modua:

en: Repeats, One or More Times
eu: Errepikatzen du, behin edo gehiagotan

en: Repeats, Zero or More Times
eu: Errepikatzen du, zero edo gehiagotan

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Replace &with:
eu: Ordeztu &honekin:

en: Replace '%1' with '%2'?
eu: Ordeztu '%1' '%2'-(r)ekin?

en: Replace With
eu: Ordeztu honekin

en: Replace&ment text:
eu: &Ordezko testua:

en: Report Exceptions
eu: Eman salbuespenaren berri

en: Report bad entry
eu: Jakinarazi sarrera okerra

en: Requested Font
eu: Eskatutako letra-tipoa

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
eu: Bat-egite arrakastatsurako behartu bi amaieretan hitz mugak izatera.

en: Reserved Shortcut
eu: Lasterbide erreserbatua

en: Reset
eu: Berrasieratu

en: Reset Toolbars
eu: Berrasieratu tresna-barrak

en: Reset all items to their default values
eu: Berrezarri elementu guztiak balio lehenetsiekin

en: Reset configuration
eu: Berrezarri konfigurazioa

en: Reset to Defaults
eu: Lehenetsi

en: Restore the application for the given 'sessionId'
eu: Leheneratu aplikazioa emandako 'sessionId'rako

en: Revert unsaved changes made to document
eu: Leheneratu dokumentuari egindako gorde gabeko aldaketak

en: Right to Left, Bottom to Top
eu: Eskuinetik ezkerrera, behetik gora

en: Right to Left, Top to Bottom
eu: Eskuinetik ezkerrera, goitik behera

en: Rotate &Counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren &aurkako norantzan

en: Run
eu: Exekutatu

en: Run &command
eu: Exekutatu &komandoa

en: Run Kross scripts.
eu: Exekutatu Kross script-ak.

en: Run Single Test...
eu: Exekutatu proba bakarra...

en: Run Tests...
eu: Exekutatu probak...

en: Run To...
eu: Exekutatu honaino...

en: Run script...
eu: Exekutatu script-a...

en: Run test...
eu: Exekutatu testa...

en: Run to breakpoint...
eu: Exekutatu eten-puntua arte...

en: S&earch:
eu: &Bilatu:

en: S&kip run-together words
eu: Baztertu elkar-idatzitako hitzak

en: S&ubject:
eu: &Gaia:

en: S&uggest
eu: I&radokizuna

[ctx: SSL error]
en: No error
eu: Errorerik ez

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
eu: Ziurtagiriaren autoritatea baliogabea da

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
eu: Ziurtagiri autoritatearen ziurtagiria markatuta dago ziurtagiri honen asmoa ukatzeko

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
eu: Ziurtagiria ezin da egiaztatu barne arrazoiak direla eta

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
eu: Ziurtagiria luzeegia da

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
eu: Ziurtagiria ez da emandako ostalariarekin erabiltzeko egokia

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
eu: Ziurtagiria baliogabetua izan da

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
eu: Ziurtagiria iraungi da

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
eu: Ziurtagiria baliogabea da

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
eu: Ziurtagiria ez dago konfidantzadun ziurtagiri autoritate batek sinatuta

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
eu: Ziurtagiria helburu honetarako ezegokia da

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
eu: Parekoak ez du inolako ziurtagiririk aurkeztu

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
eu: Erro ziurtagiri autoritatearen ziurtagiria ez da helburu honetarako konfidantzaduna

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Saturation:
eu: Saturazioa:

en: Save &As...
eu: Gorde &honela...

en: Save &Background Image As...
eu: Gorde &hondoko irudia honela...

en: Save &Frame As...
eu: Gorde &markoa honela...

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save Background Image As
eu: Gorde hondoko irudia honela

en: Save Frame As
eu: Gorde markoa honela

en: Save Image As
eu: Gorde irudia honela

en: Save Image As...
eu: Gorde irudia honela...

en: Save Link As
eu: Gorde esteka honela

en: Save as Scheme Defaults
eu: Gorde eskema lehenetsi gisa

en: Save data
eu: Gorde datuak

en: Save document
eu: Gorde dokumentua

en: Save document under a new name
eu: Gorde dokumentua izen berri batekin

en: Save file with another name
eu: Gorde fitxategia beste izen batekin

en: Scheduled printing:
eu: Antolatutako imprimatzea:

en: Script to execute
eu: Exekutatzeko script-a

en: Scriptfile
eu: Script fitxategia

en: Scriptfile "%1" does not exist.
eu: "%1" script fitxategia ez dago.

en: ScrollLock
eu: Blok.Korr.

en: Se&verity
eu: &Larritasuna

en: Search
eu: Bilatu

en: Search &provider name:
eu: Bilaketako &hornitzailearen izena:

en: Search Columns
eu: Bilatu &zutabeak

en: Search Plugins
eu: Bilatu pluginak

en: Search backwards.
eu: Bilatu atzerantz.

en: Search for '%1' with
eu: Bilatu '%1' honekin

en: Search for '%1' with %2
eu: Bilatu '%1' %2(a)rekin

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
eu: Bilatu interaktiboki lasterbideen izenak (adib., Kopiatu) edo tekla konbinazioa (adib., Ktrl+C) hemen idatziz.

en: Search path for resource type
eu: Baliabide motaren bilaketa bidea

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
eu: Bigarren turnoa (16:00tatik 23:59ra)

en: Security Alert
eu: Segurtasun abisua

en: Security Warning
eu: Segurtasun oharra

en: See also:
eu: Begiratu ere:

en: Select &All
eu: H&autatu dena

en: Select Color
eu: Hautatu kolorea

en: Select Components
eu: Hautatu osagaiak

en: Select Files...
eu: Hautatu fitxategiak...

en: Select Font
eu: Hautatu letra-tipoa

en: Select Preview...
eu: Aurreikuspena hautatu...

en: Select Region of Image
eu: Hautatu irudiaren eremua

en: Select Signing Key
eu: Hautatu sinatzeko gakoa

en: Select a block to be displayed
eu: Hautatu erakutsiko den blokea

en: Select a category
eu: Hautatu sailkapena

en: Select a month
eu: Hautatu hilabetea

en: Select a week
eu: Hautatu astea

en: Select a year
eu: Hautatu urtea

en: Select preview image
eu: Hautatu aurreikuspen irudia

en: Select the command to run
eu: Hautatu exekutatzeko komandoa

en: Select the current day
eu: Hautatu uneko eguna

en: Select the sound to play
eu: Hautatu jotzeko soinua

en: Select zoom level
eu: Hautatu zoom maila

en: Send Confirmation
eu: Bidali berrespena

en: Send Image...
eu: Bidali irudia...

en: Send Mail
eu: Bidali posta elek.

en: Send bug report.
eu: Bidali errorearen berri.

en: Send document by mail
eu: Bidali dokumentua posta bidez

en: Send this bug report to %1.
eu: Bidali erroreari buruzko mezua %1(e)ra.

en: Separator, Line
eu: Bereizlea, linia

en: Separator, Paragraph
eu: Bereizlea, paragrafoa

en: Separator, Space
eu: Bereizlea, zuriunea

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
eu: Ontologia fitxategietan erabilitako serializazioa. Jatorrizko fitxategi luzapen detekziora lehenetsiko da.

en: Server: %1
eu: Zerbitzaria: %1

en: Service '%1' is malformatted.
eu: '%1' zerbitzua gaizki osatua dago.

en: Service '%1' must be executable to run.
eu: '%1' zerbitzua exekutagarria izan behar du exekutatu ahal izateko.

en: Service types
eu: Zerbitzu-motak

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Set &Encoding
eu: Ezarri &kodeketa

en: Set a price for this item
eu: Finkatu artikulu honetako prezioa

en: Set font
eu: Ezarri letra-tipoa

en: Set font size
eu: Ezarri letra-tipoaren tamaina

en: Set of Characters
eu: Karaktere-jokoa

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
eu: Ezarri erabilitako ikusgarritasuna klaseak API publikoetan erabiltzen diren kasuan. <visibility-name> erabiliko da esportatzeko macro izena eta esportatzeko goiburua eraikitzeko. Modu lehenetsian klaseak ez dira esportatuko.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Share Hot New Stuff
eu: Partekatu gai berriak

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Shortcut '%1' for action '%2'
eu: '%1' lasterbideak '%2' ekintza

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
eu: '%1' lasterbidea %2 aplikazioan %3 ekintzarentzako

en: Shortcut Schemes
eu: Lasterbideen eskemak

en: Shortcut conflict
eu: Lasterbide-gatazka

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
eu: Berrespen gabe ordenagailua itzaltzeko lasterbidea

en: Shortcut for taking screenshot
eu: Pantaila argazkia egiteko lasterbidea

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
eu: Arbelaren ekintzak piztu eta itzaltzeko lasterbidea

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Show %1
eu: Erakutsi %1

en: Show %1 specific options
eu: Erakutsi %1(e)n aukera bereziak

en: Show &Menubar
eu: Erakutsi &menu-barra

en: Show &Toolbar
eu: Erakutsi &tresna-barra

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
eu: Erakutsi blokeatutako laster-leiho pasiboen &jakinarazpena

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
eu: Erakutsi menu-barra<p>Menu-barra berriro erakusten du ezkutatu ondoren</p>

en: Show St&atusbar
eu: Erakutsi &egoera-barra

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
eu: Erakutsi Egoera-barra<p>Egoera-barra erakusten du, leihoaren behealdean egoeraren informazioarentzako erabiltzen den barra.</p>

en: Show a message in a &popup
eu: Erakutsi mezua &laster-leiho batean

en: Show a print preview of document
eu: Erakutsi dokumentu inprimaketaren aurrebista bat

en: Show all options
eu: Erakutsi aukera guztiak

en: Show author information
eu: Erakutsi egilearen informazioa

en: Show directories first
eu: Erakutsi direktorioak leheneago

en: Show file preview in file dialog
eu: Erakutsi fitxategiaren aurrebista fitxategi elkarrizketa-koadroan

en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

en: Show help about options
eu: Erakutsi aukerei buruzko informazioa

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show license information
eu: Erakutsi lizentziaren informazioa

en: Show or hide menubar
eu: Erakutsi edo ezkutatu menu-barra

en: Show or hide statusbar
eu: Erakutsi edo ezkutatu egoera-barra

en: Show or hide toolbar
eu: Erakutsi edo ezkutatu tresna-barra

en: Show speedbar
eu: Erakutsi barra-lasterra

en: Show text on toolbar icons
eu: Erakutsi testua tresna-barraren ikonoetan

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
eu: <i>%1</i>-ek

en: Show version information
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa

en: Shrink Font
eu: Txikitu letra-tipoa

en: Signed by (validation: %1)
eu: Sinatzailea (balidazioa: %1)

en: Single Line
eu: Lerro bakarra

en: Single Thick Line
eu: Lerro lodia bakarra

en: Skip all &uppercase words
eu: Baztertu MAIUSKULAZ idatzitako hitzak

en: Small (%1x%2)
eu: Txikia (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
eu: helbidea lehendik erabiltzen ari da

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
eu: socket-a lehendik lotuta dago

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
eu: socket-a lehendik sortua dago

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
eu: konexioa aktiboki ezetsi da

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
eu: konexioaren denbora-muga gainditu da

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
eu: eragiketa lehendik exekutatzen dago

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
eu: izen bilaketak huts egin du

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
eu: sareak huts egin du

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
eu: errorik ez

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
eu: socket-a ez dago lotuta

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
eu: socket-a ez da sortu

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
eu: eragiketa ez dago onartuta

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
eu: urruneko ostalariak konexia itxi du

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
eu: eragiketaren denbora-muga gainditu da

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
eu: errore ezezaguna/ustegabea gertatu da

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
eu: eragiketa blokeatuko litzateke

en: Sorry
eu: Barkatu

en: Sp&eech
eu: Hi&zketa

en: Speak Custom Text
eu: Esan testu pertsonalizatua

en: Speak Event Message
eu: Esan gertaeraren mezua

en: Speak Event Name
eu: Esan gertaeraren izena

en: Speak Text
eu: Esan testua

en: Specific Time
eu: Denbora zehaztua

en: Specified socket path is invalid
eu: Zehaztutako socket-aren bide-izena baliogabea da

en: Specify Output Directory...
eu: Zehaztu irteera direktorioa...

en: Specify khtml Directory...
eu: Zehaztu khtml direktorioa...

en: Specify tests Directory...
eu: Zehaztu probaren direktorioa...

en: Specify the target folder to store generated files into.
eu: Zehaztu sortutako fitxategiak biltegiratzeko helburu karpeta.

en: Spell Checker
eu: Ortografia zuzentzailea

en: Spell Checking
eu: Ortografia zuzentzailea

en: Spell Checking Configuration
eu: Ortografia azterketaren konfigurazioa

en: Spell check canceled.
eu: Ortografia egiaztatzea bertan behera utzi da.

en: Spell check complete.
eu: Ortografia egiaztatzea burutu da.

en: Spell check stopped.
eu: Ortografia egiaztatzea gelditu da.

en: Stalled
eu: Trabatua

en: Start
eu: Hasi

en: Start Upload
eu: Hasi igoera

en: Start of Line
eu: Lerroaren hasiera

en: Start replace
eu: Hasi ordezten

en: Start searching
eu: Hasi bilaketa

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
eu: Hasi bilatzen uneko kurtsoreko kokalekutik (hasieratik hasi ordez).

en: Starting Applet "%1"...
eu: "%1" appleta abiarazten...

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
eu: Jovie testutik-hizketara zerbitzua abiarazteak huts egin du

[ctx: State of the notified event]
en: State
eu: Egoera

en: Step
eu: Urratsa

en: Step Into
eu: Urratsa barrura

en: Step Out
eu: Urratsa kanpora

en: Step Over
eu: Urratsa gainetik

en: Step execution...
eu: Exekutatu urratsez urrats...

en: Step to next line...
eu: Urratsa hurrengo lerrora...

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop Animated Images
eu: Gelditu irudi animatuak

en: Stop Animations
eu: Gelditu animazioak

en: Stop execution of the selected script.
eu: Gelditu hautatutako script-aren exekuzioa.

en: Submit
eu: Bidali

en: Submit Bug Report
eu: Bidali erroreen berri

en: Submit Confirmation
eu: Bidali berrespena

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Subscription to entry
eu: Harpidetu sarrera honetan

en: Success
eu: Ondo egin da

en: Suggested Words
eu: Iradokitutako hitzak

en: Suggestion List
eu: Iradokizunen zerrenda

en: Summary:
eu: Laburpena:

en: Supply a username and password below.
eu: Sartu erabiltzaile-izena eta pasahitza behean.

en: Suspend
eu: Eseki

en: Switch Application &Language...
eu: Aldatu aplikazioaren &hizkuntza...

en: Switch Application Language
eu: Aldatu aplikazioaren hizkuntza

en: Switch version
eu: Aldatu bertsioa

en: Symbol, Currency
eu: Ikurra, dibisa

en: Symbol, Math
eu: Ikurra, matematika

en: Symbol, Modifier
eu: Ikurra, aldatzailea

en: Symbol, Other
eu: Ikurra, bestelakoa

en: Symbolic Link
eu: Esteka sinbolikoa

en: Synchronization to disk failed
eu: Diskoarekin sinkronizatzeak huts egin du

en: Syntax error
eu: Sintaxi-errorea

en: SysReq
eu: SisEsk

en: System Default (currently: %1)
eu: Sistema lehenetsia (orain: %1)

en: System wide font
eu: Sistemaren letra tipoa

en: T&ranslation
eu: &Itzulpena

en: Tang Pronunciation:
eu: Ahoskera tangeraz:

en: Task
eu: Zeregina

en: Technical Reason:
eu: Arrazoi teknikoa:

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Templates to be used (deprecated).
eu: Erabili beharreko txantiloiak (zaharkituak).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
eu: Aldi baterako fitxategiak (uneko ostalariarentzako eta erabiltzailearentzako zehaztua)

en: Test
eu: Probatu

en: Tests
eu: Probak

en: Text Alongside Icons
eu: Testua ikonoen alboan

en: Text Only
eu: Testua bakarrik

en: Text Position
eu: Testuaren posizioa

en: Text Under Icons
eu: Testua ikonoen azpian

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
eu: Testu zatia, testuinguruan hitz ezezaguna erakusten duena.

en: Text:
eu: Testua:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eu: '%1' tekla-konbinazioa jadanik "%2" ekintza globalarekin lotuta dago "%3"-(e)n.
    Dagoen tekla-konbinazioa unekoarekin lotzea nahi duzu?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
eu: '%1' tekla-konbinazioa "%2" ekintza estandarrekin erabiltzen da. Aplikazio askok erabiltzen dute tekla-konbinazio hau.
    Benetan erabili nahi duzu laster-tekla orokor gisa?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
eu: '%1' tekla konbinazioa %2 aplikazioak erregistratuta dauka %3 ekintzarentzako:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
eu: '%1' tekla konbinazioa %2 aplikazioak erregistratuta dauka.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eu: '%1' kulunkaulki forma, jadanik "%2" ekintzarekin lotuta dago.
    Dagoen keinua unekoarekin lotzea nahi duzu?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eu: '%1' forma keinua jadanik "%2" ekintzarekin lotuta dago.
    Dagoen keinua unekoarekin lotzea nahi duzu?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
eu: Deskarga kudeatzailea (%1) ez da aurkitu zure $PATH-ean

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
eu: F12 tekla erreserbatuta dago Windows-en, beraz ezin da erabili lasterbide orokor gisa.
    Mesedez hautatu beste bat.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
eu: Urruneko eltzea urrez, harat orduko lurrez.

en: The URLs recently visited
eu: Berriki bisitaturiko URLak

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
eu: Aplikazioa, gertatu zaion errorearen berri emateko. Zuzena ez bada, erabili aplikazio zuzenaren "Eman erroreen berri" menu-elementua

en: The comment could not be submitted.
eu: Iruzkina ezin izan da bidali.

en: The comment was submitted successfully.
eu: Iruzkina ondo bidali da.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
eu: Osaketa zalantzazkoa da, hainbat pareko
    aurkitu baitira.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
eu: Uneko lasterbidearen eskema aldatu egin da. Gordetzea nahi duzu berri batera aldatu baino lehen?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
eu: Helburua:

en: The distance between icons specified in pixels.
eu: Ikonoen arteko distantzia pixeletan.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
eu: "%1" dokumentua aldatu da
    Aldaketak gorde edo baztertu nahi dituzu?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
eu: Jaitsitako fitxategia html fitxategi bat da. Honek webgune batera daraman esteka erakusten du uneko jaitsieraren ordez. Lekua arakatzaile batekin ireki nahi zenuke?

en: The email address this bug report is sent to.
eu: Erroreari buruzko mezua bidaliko zaion helbide elektronikoa.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
eu: Faktoriak ez du emandako motako osagaiak sortzeko euskarririk.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
eu: "%1" sasi-agente erabiltzailea erabiltzen ari da.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eu: Aplikazioak irekitako fitxategiak/URLak ezabatu egingo dira erabili ondoren

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
eu: Ondorengo fitxategiak ez dira eguneratuko aurkitu ezin direlako.
    Jarraitu nahi duzu?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
eu: '%1' tekla-sekuentzia anbiguoa da. Erabili 'Konfiguratu lasterbideak'
    'Ezarpenak' menuan anbiguetatea konpontzeko.
    Ez da ekintzarik abiaraziko.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
eu: Qt-ek ez du onartzen sakatu duzun tekla.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
eu: Aplikazio honetako hizkuntza aldatu da. Aldaketak aplikazioa abiarazten den hurrengo aldian eragingo du.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
eu: %1 liburutegiak ez du KDE 4.rekin bateragarria den faktoriarik.

en: The library does not export a factory for creating components.
eu: Liburutegiak ez du osagaiak sortzeko faktoriarik esportatzen.

en: The module %1 could not be found.
eu: %1 modulua ezin izan da aurkitu.

en: The module %1 is disabled.
eu: %1 modulua desgaituta dago.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
eu: %1 modulua konfigurazio modulu baliogabea da.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
eu: Widget estiloaren izena, adibidez "keramik" edo "plastik", komatxorik gabe.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
eu: Sortu beharreko ontologiak dituzten ontologi fitxategiak, hutsunekin banatutako zerrenda bat (gaitzetsita: horren ordez argumentuak erabili)

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
eu: Sortu beharreko ongologiak dituzten ontologia fitxategiak.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
eu: Pasahitzaren segurtasunaren neurgailuak sartu duzun pasahitzaren segurtasunaren neurria adierazten du. Pasahitzaren segurtasuna handitzeko:
     - erabili pasahitz luzeagoa;
     - erabili maiuskulak eta minuskulak;
     - erabili letrekin batera zenbakiak edo ikurrak, adibidez #.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
eu: Sartu duzun pasahitza ez da segurua. Pasahitzaren segurtasuna handitzeko:
     - erabili pasahitz luzeagoa;
     - erabili maiuskulak eta minuskulak;
     - erabili letrekin batera zenbakiak edo ikurrak, adibidez #. Hala ere, pasahitz hau erabili nahi duzu?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
eu: Puntuaren SSL ziurtagiriaren katea hondatuta dagoela dirudi.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
eu: '%1' pluginak KDErekin bateragarria ez den liburutegia erabiltzen du (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
eu: Programa honek 100 lan 4 haritan exekutatzen ditu. Lan bakoitza ausazko denboraz itxaroten du 1 eta 1000 milisegundu artean.

en: The provided service is not valid
eu: Zehaztutako zerbitzua baliogabea da

en: The rating could not be submitted.
eu: Puntuazioa ezin izan da bidali.

en: The rating was submitted successfully.
eu: Balorazioa ondo bidali da.

en: The removal request failed.
eu: Kentzeko aginduak huts egin du.

en: The removal request was successfully registered.
eu: Kentzeko agindua ondo erregistartu da.

en: The requested operation could not be completed
eu: Eskatutako eragiketa ezin izan da burutu

en: The selected category "%1" is invalid.
eu: Hautatutako "%1" kategoria baliogabea da.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
eu[0]: Zerbitzariak ez du ezagutzen zure igoeraren helmuga den %2 kategoria.
eu[1]: Zerbitzariak ez du ezagutzen zure igoeraren helmuga diren kategorietako batere: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
eu: '%1' zerbitzuak ez du '%2' interfazerik '%3' gako-hitzarekin eskaintzen

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
eu: '%1' zerbitzuak ez du liburutegirik hornitzen edo liburutegi-gakoa falta da

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
eu: Zerbitzuak ez du liburutegirik eskeintzen, liburutegi-giltza ez dago .desktop fitxategian.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
eu: Uneko moduluaren ezarpenak aldatu egin dira.
    Aldaketak ezarri edo baztertu nahi dituzu?

en: The size of the dialog
eu: Elkarrizketa koadroaren tamaina

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
eu[0]: «slot»ak argumentu %1 eskatu du
eu[1]: «slot»ak %1 argumentu eskatu ditu

en: The socket operation is not supported
eu: Socket-aren eragiketa ez dago onartuta

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
eu: Iturburua:

en: The style '%1' was not found
eu: Ez da %1 estiloa aurkitu

en: The subscription request failed.
eu: Harpidetzak huts egin du.

en: The subscription was successfully completed.
eu: Harpidetza ondo burutu da.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
eu: Txantiloiak zuri buruzko informazioa behar du, zure helbide-liburuan gordeta dagoena.
    Hala ere, beharrezkoa den plugina ezin izan da kargatu.
    
    Instala ezazu KDEPIM/Kontact paketea sisteman.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
eu: Aplikazioaren bertsioa - mesedez egiaztatu ez dagoela bertsio berriagorik programa-errore bat jakinarazi baino lehen

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
eu: '%1' zorroa irekita dago: inprimakiko datuetarako eta pasahitzetarako erabiltzen ari da.

en: There is no matching item available.
eu: Ez dago pareko elementurik.

en: There was a network error.
eu: Sare errore bat egon da.

en: There was an error loading data providers.
eu: Errorea gertatu da data hornitzaileak kargatzean.

en: There was an error loading the module.
eu: Errorea gertatu da modulua kargatzean.

en: There was an error reading the file '%1'
eu: Errorea gertatu da '%1' fitxategia irakurtzean.

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
eu: Hirugarren turnoa (00:00tik 07:59ra)

en: This Month
eu: Hilabete honetan

en: This Week
eu: Aste honetan

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
eu: Aplikazioa bere burua anonimo gisa mantendu nahi duen batek idatzi zuen.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
eu: Elkarrizketa-koadroak web orrietako script-en erroreen jakinarazpen eta xehetasunak eskaintzen ditu. Kasu askotan web gunearen egilearen erroreak dira. Beste kasu batzuetan Konqueror-en programazioko erroreak dira. Lehenengoa dela uste baduzu, hitz egin guneko arduradunarekin. Bigarrena dela uste baduzu, bete erroreei buruzko jakinarazpena http://bugs.kde.org/ gunean. Arazoa azaltzen duen proba eskertzekoa da.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
eu: Elementu hau kapsulatutako osagai bateko elementu guztiekin ordeztuko da

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
eu: Letra-tipo hau zabalera finkoko letra-tipoa behar denean erabiltzen da. Zabalera finkoko letra-tipoa zabalera finkoa du.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
eu: Hau ekintzen zerrenda dinamikoa da. Lekuz alda dezakezu baina ezabatzen baduzu ez zara gai izango berriro gehitzeko.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
eu: "%1" letra-tipoaren aurrebista da. "Aukeratu..." botoian klik eginez alda dezakezu.

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
eu: Hautatutako letra-tipoaren aurrebista da. "Aukeratu..." botoian klik eginez alda dezakezu.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
eu: Indize bilagarri bat da. Sartu bilaketaren hitz-gakoak:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
eu: Balioa:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
eu: Beste hizkuntzek itzulpen egokia ez badute, hizkuntza hau erabiliko da.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
eu: Hau da aplikazio hizkuntza nagusia, beste hizkuntzak baino lehen erabiltzen saiatuko da.

en: This operation requires authentication.
eu: Eragiketa honek autentikazioa behar du.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
eu: Orri honek laster-leiho bat irekitzen saiatzen ari da, baina bloketatu egin da.
    Egin klik egoera-barrako ikonoan portaera hau kontrolatzeko 
    edo laster-leihoa irekitzeko.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
eu: Orri honek Javascript erabiliz leiho berri bat ireki nahi du.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
eu: Programa hau %1 lizentzia pean banatzen da.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
eu: Adibide testuak uneko ezarpenak erakusten ditu. Karaktere bereziak testatzeko testua alda dezakezu nahi izanez gero.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
eu: Lasterbide honek aurkitzeko barra erakusten du, eta "Aurkitu estekak soilik" aukera ezartzen du.

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
eu: Lasterbide honek aurkitzeko barra erakusten du, bistaratutako orrialdean testua aurkitzeko. "Aurkitu estekak soilik" aukera eragiten duen "Aurkitu estekak tekleatu ahala" aukeraren efektua galarazten du, .

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
eu: Honek fitxategiaren edukia era garbian azaldu beharko luke. kvtml fitxategiaren izenburuaren testu berdina izan daiteke.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
eu: Guneak ordenagailuko fitxategi bat eraskin gisa gehitzeko saiakera egin du. Eranskina zure segurtasunagatik kendu da.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
eu: Gune hau inprimakiaren datuak posta elektroniko bidez bidaltzen saiatzen ari da. Jarraitu nahi duzu?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
eu: Leku honek Javascript erabiliz leiho berri bat ireki nahi du.
    Baimendu nahi duzu?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
eu: Gune hau JavaScript-en bidez arakatzailearen lehio berri bat irekiko duen inprimakia bidaltzen ari da.
    Inprimakia bidaltzea baimendu nahi duzu?

en: This web page contains coding errors.
eu: Web orri honek kodeketako erroreak ditu.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
eu: ThreadWeaver lanen adibideak

[ctx: Time zone]
en: Region
eu: Herrialdea

en: Timed out trying to connect to remote host
eu: Denbora muga gainditu da urruneko ostalariarekin konektatzen saiatzean

en: Timeout. Check Internet connection.
eu: Denbora-muga. Begiratu zure internet konexioa.

en: Tip of the &Day
eu: &Eguneko aholkua

en: Tip of the Day
eu: Eguneko aholkua

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
eu: Titulua

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Today
eu: Gaur

en: Toggle Caret Mode
eu: Aldatu zirkuflexu modua

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
eu: Gaizki idatzitako hitz gehiegi. Idazten duzun bitartean sintaxia egiaztatzea desgaitu da.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
eu: Zerbitzariak eskaera gehiegi dauzka. Saiatu berriz minutu batzuk barru.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Toolbars Shown
eu: Erakutsitako tresna-barrak

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
eu: Arakatzaile leiho batean irekitzen da

en: Top to Bottom, Left to Right
eu: Goitik behera, ezkerretik eskuinera

en: Top to Bottom, Right to Left
eu: Goitik behera, eskuinetik ezkerrera

en: Track menu id for debug purposes
eu: Gorde menuaren id-a arazketarako

en: Translate
eu: Itzuli

en: Translate this entry
eu: Itzuli sarrera hau

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Translation files for KLocale
eu: KLocale-ren itzulpen-fitxategiak

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
eu: Saiatu berriro instalatzen  
    
    Konqueror-ekin integrazioa desgaitu egingo da.

en: Type error
eu: Mota-errorea

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
eu: UNIX socket-ak (uneko ostalariarentzako eta erabiltzailearentzako zehaztua)

en: UR&I shortcuts:
eu: UR&I lasterbideak:

en: URI error
eu: URI-errorea

en: URL to open
eu: Irekitzeko URLa

en: URL:
eu: URLa:

en: URL: %1
eu: URLa: %1

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
eu: Ezin izan da prozesu berria sortu.
    Sistema gehienezko prozesuen (edo gehienez eduki ditzakezun) kopururaino iritsi da.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
eu: Ezin izan da aurkitu Kate editorearen osagaia;
    egiaztatu zure KDE instalazioa.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
eu: Ezin izan da ireki aldi baterako fitxategia. Errorea: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
eu: Ezin izan da errore txostena bidali .
    Mesede bidali errore txostena eskuz...
    Begiratu http://bugs.kde.org/ jarraibideetarako.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
eu: Ezin izan da prozesu berria abiarazi.
    Sistema gehienezko irekitako fitxategi (edo gehienez irekita eduki ditzakezun) kopururaino iritsi da.

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo last action
eu: Desegin azken ekintza

en: Undo: %1
eu: Desegin: %1

en: Unexpected argument '%1'.
eu: Ustegabeko '%1' argumentua.

en: Unicode category:
eu: Unicode maila:

en: Unicode code point:
eu: Unicode kodearen puntua:

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Application
eu: Aplikazio ezezaguna

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
eu: Elkarlanerako Zerbitu Irekiaren API errore ezezaguna. (%1)

en: Unknown View
eu: Ikusmen ezezaguna

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Unknown option '%1'.
eu: Aukera ezezaguna '%1'.

en: Unknown protocol '%1'.
eu: Protokolo ezezaguna: %1.

en: Unknown socket error
eu: Socket-aren errore ezezaguna

en: Unknown word
eu: Hitz ezezaguna

en: Unknown word:
eu: Hitz ezezaguna:

en: Unsupported Key
eu: Tekla ez da onartzen

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Update
eu: Eguneratu

en: Updating
eu: Eguneratzen

en: Upload Failed
eu: Fitxategia igo

en: Upload content
eu: Igo edukia

en: Upload failed: %1
eu: Igoerak huts egin du: %1

en: Upload first preview
eu: Igo lehenengo aurrebista

en: Upload second preview
eu: Igo bigarren aurrebista

en: Upload third preview
eu: Igo hirugarren aurrebista

en: Uploading Failed
eu: Igoerak huts egin du

en: Usage: %1 %2
eu: Erabilera: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
eu: Erabili &lt;directory&gt; erreferentzia gisa &lt;base_dir&gt;/baseline erabili ordez

en: Use 'caption' as name in the titlebar
eu: Erabili 'epigrafea' titulu-barrako izen gisa

en: Use 'icon' as the application icon
eu: Erabili 'ikonoa' aplikazioaren ikono gisa.

en: Use --help to get a list of available command line options.
eu: Erabili '--help' parametroa komando lerroan eskuragarri dauden aukerak zerrendatzeko.

en: Use S&tylesheet
eu: Erabili &estilo-orrialdea

en: Use alternative configuration file
eu: Erabili bestelako konfigurazio-fitxategia

en: Use p&laceholders
eu: &Erabili leku-markak

en: Use the PC speaker
eu: Erabili PC-aren borazgailua

en: Use the QWS display 'displayname'
eu: Erabili QWS 'displayname' pantaila.

en: Use the X-server display 'displayname'
eu: Erabili X-zerbitzariaren 'displayname' pantaila.

en: Use this password:
eu: Erabili pasahitz hau:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
eu: Fitxategi-elkarrizketan hitz-osatzerako erabiltzen da, adibidez

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
eu: %1-(r)i buruz

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
eu: Zenbakiak, dibisa eta denbora/data nola bistaratzeko erabiltzen da, adibidez

en: User comments
eu: Erabiltzaileen iruzkinak

en: User path: desktop|autostart|document
eu: Erabiltzailearen bidea: mahaigaina|auto-hasiera|dokumentua

en: Username:
eu: Erabiltzailea:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
eu: KJSEmbed script-ak exekutatzek tresna

en: Value
eu: Balioa

en: Various Useful Representations
eu: Irudikapen erabilgarri batzuk

[ctx: Verb]
en: &Insert
eu: &Txertatu

en: Verbose output debugging mode.
eu: Irteera arazketa modu berritsua.

en: Version %1
eu: %1 bertsioa

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Version: %1
eu: Bertsioa: %1

en: View Comments
eu: Ikusi iruzkinak

en: View Do&cument Source
eu: Ikusi d&okumentuaren iturburua

en: View Document Information
eu: Ikusi dokumentuaren datuak

en: View Frame Information
eu: Ikusi markoaren informazioa

en: View Frame Source
eu: Ikusi markoaren iturburua

en: View HTML Output
eu: Ikusi HTML irteera

en: View Image (%1)
eu: Ikusi irudia (%1)

en: View document at its actual size
eu: Ikusi dokumentua bere egiazko neurrian

en: Visit contributor's blog
    %1
eu: Bisitatu laguntzailearen bloga
    %1

en: Visit contributor's homepage
eu: Bisitatu laguntzaile baten atariko orrialdea

en: Visit contributor's homepage
    %1
eu: Bisitatu laguntzaile honen atariko orrialdea
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
eu: Bisitatu laguntzailearen orrialdea
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
eu: Bisitatu laguntzailearen profilan %1-(e)n
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
eu: WM_NETekin bateragarri den leiho kudetzaile baten zain dago.

en: Wallpapers
eu: Horma-papera

en: Warning
eu: Abisua

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
eu: Abisua: hau inprimaki seguru bat da baina datuak enkriptatu gabe itzultzen saiatzen ari da. Beste norbaitek mezua atzitu eta informazioa ikus dezake.
    Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
eu: Abisua: zure datuak sarearen bidez enkriptatu gabe bidaliko dira.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Week %1
eu: %1. astea

en: Weekend (Saturday to Sunday)
eu: Asteburua (larunbatetik igandera)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
eu: Bisitatu ez diren esteken kolorea

en: What country
eu: Estatua

en: What font to use for menus in applications.
eu: Zein letra-tipo erabiliko den aplikazioetako menuetan.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
eu: Zein letra-tipo erabiliko den pantailaren azpiko panelean, exekutatzen ari diren aplikazioak dauden lekua.

en: What language to use to display text
eu: Testua zein hizkuntzatan bistaratuko den

en: What terminal application to use
eu: Erabiliko den terminal aplikazioa

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
eu: Egin tekla konbinazioa

en: What time is it? Click to update.
eu: Zer ordu da? Klik egin eguneratzeko.

en: What's &This?
eu: &Zer da hau?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
eu: <b>Administratzaile modua</b> klikatzean administratzailearen (root) pasahitza eskatuko zaizu root ahalmenak behar dituzten aldaketak egiteko.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
eu: <b>Aplikatu</b> botoia klikatzean, ezarpenak programari pasatuko zaizkio, baino elkarrizketa ez da itxiko.
    Erabili hau ezarpen ezberdinak probatzeko.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
eu: Terminaleko aplikazio bat abiaraztean terminalaren emulatzaile hau erabiliko da.

en: Where applications store data
eu: Aplikazioek datuak gordetzen duten lekua

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
eu: SOCKS 4 eta 5. bertsioa gaitu behar diren edo ez KDE azpisistemetan

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
eu: Fitxategiak bistaratzean direktorioak goian egon behar duten edo ez

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
eu: Puntuz hasitako fitxategiak (normalki ezkutuko fitxategiak dira hauek) erakutsi edo ez

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
eu: Tresna-barren ikonoetan ikonoez gain testua erakutsi behar den edo ez

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
eu: PC borazgailua erabiliko den edo ez KDE jakinarazpen sistema propioaren ordez.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
eu: Lasterbideen ikonoak fitxategi-elkarrizketan, ezkerrean, erakutsi behar diren edo ez

en: White Space
eu: Zuriunea

en: Widget style to use
eu: Erabiliko den sarrera estiloa

en: Wishlist
eu: Nahien zerrenda

en: Wrong object type.
eu: Objektu mota okerra

en: XDG Application menu (.desktop files)
eu: XDG aplikazio-menua (.desktop fitxategiak)

en: XDG Icons
eu: XDG ikonoak

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
eu: XDG menuen azalpenak (.directory fitxategiak)

en: XDG Menu layout (.menu files)
eu: XDG menu-diseinua (.menu fitxategiak)

en: XDG Mime Types
eu: XDG mime-motak

en: XDG autostart directory
eu: XDGren autohasierako direktorioa

en: XML decimal entity:
eu: XML entitatea hamartarrez:

en: XML parsing error
eu: XML analisi-errorea

en: Yes
eu: Bai

en: Yesterday
eu: Atzo

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
eu: Ondorengo fitxategiak zure ordenagailutik internetera bidaltzeko zorian zaude.
    Jarraitu nahi duzu?

en: You are not allowed to save the configuration
eu: Ez duzu konfigurazioa gordetzeko baimenik

en: You are now a fan.
eu: Orain fan bat zara.

en: You entered two different passwords. Please try again.
eu: Bi pasahitz ezbedin sartu dituzu. Saiatu berriro.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
eu: Elkarrizketa-koadroa berrabiatu behar duzun aldaketak eragina izateko

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
eu: Egunkariaren edukina gordetzen den fitxategia hauta dezakezu, erregresioa hasi baino lehen.

en: You must enter some text to search for.
eu: Testuren bat idatzi behar duzu bilatzeko.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
eu: Gaia eta azalpena idatzi behar duzu txostena bidali baino lehen.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
eu: Bat datozen elementuen zerrendaren
    amaierara iritsi zara.

en: You will be asked to authenticate before saving
eu: Gorde baino lehen autentikatzeko eskatuko zaizu

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
eu: Zure kontuaren balantzea txikiegia da:
    Zure balantzea: %1
    Salneurria: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
eu: Zure helbide elektronikoa. Okerra bada, erabili 'Konfiguratu helb. elek' botoia aldatzeko

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
eu: Ordezko katearen erreferentzia "\%1" baina handiagoa da,

en: Zoom &In
eu: Zooma &handiagotu

en: Zoom &Out
eu: Zooma &txikiagotu

en: Zoom to fit page height in window
eu: Zoom egin orrialdearen luzeera leihora egokitzeko

en: Zoom to fit page in window
eu: Zoom egin orrialdea leihora egokitzeko

en: Zoom to fit page width in window
eu: Zoom egin orrialdearen zabalera leihora egokitzeko

en: [%1-options]
eu: [%1-aukerak]

en: [options]
eu: [aukerak]

en: a basic web browser using the KHTML library
eu: arakatzaile sinplea KHTML liburutegia erabiliz

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
eu: Mantendu %1, gero sakatu %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
eu: botoi baliogabea

en: address family for nodename not supported
eu: nodo-izenaren helbide-familia ez dago onartuta

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
eu: Honek Qt estilo-orriak aplikatzen ditu aplikazioaren trepetei

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
eu[0]: baino soilik %1 dago eskuragarri
eu[1]: baino soilik %1 daude eskuragarri

en: but your pattern defines no captures.
eu: baina zure ereduak ez du atzipenik definitzen.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
eu[0]: baina zure ereduak atzipen %1 definitzen du.
eu[1]: baina zure ereduak %1 atzipen definitzen ditu.

en: defines the application font
eu: aplikazioaren letra-tipoa zehazten du

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
eu: Azkenak

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
eu: -ise atzizkiak

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
eu: -ise atzizkiak azentuekin

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
eu: -ise atzizkiak azenturik gabe

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
eu: -ize atzizkiak

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
eu: -ize atzizkiak azentuekin

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
eu: -ize atzizkiak azenturik gabe

[ctx: dictionary variant]
en: extended
eu: hedatua

[ctx: dictionary variant]
en: large
eu: handia

[ctx: dictionary variant]
en: medium
eu: ertaina

[ctx: dictionary variant]
en: small
eu: txikia

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
eu: aldaketa 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
eu: aldaketa 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
eu: aldaketa 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
eu: azentuekin

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
eu: ye-rekin

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
eu: yeyo-rekin

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
eu: yo-rekin

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
eu: azenturik gabe

[ctx: digit set]
en: Arabic
eu: Arabiera

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
eu: Arabiera-indikoa

[ctx: digit set]
en: Bengali
eu: Bengaliera

[ctx: digit set]
en: Devanagari
eu: Devanagaria

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
eu: Ekialdeko arabiera-indikoa

[ctx: digit set]
en: Gujarati
eu: Gujaratera

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
eu: Gurmukhia

[ctx: digit set]
en: Kannada
eu: Kannadera

[ctx: digit set]
en: Khmer
eu: Khemerera

[ctx: digit set]
en: Malayalam
eu: Malaysiera

[ctx: digit set]
en: Tamil
eu: Tamilera

[ctx: digit set]
en: Telugu
eu: Teluguera

[ctx: digit set]
en: Thai
eu: Thailandiera

en: disable XIM
eu: desgaitu XIM

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
eu[0]: Jarraitzaile 1
eu[1]: %1 jarraitzaile

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
eu: errore larria analizatzean: %1, %2 lerroan, %3 zutabean

en: forces the application to run as QWS Server
eu: aplikazioa QWS zerbitzari gisa exekutatzera behartzen du

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
eu: aplikazioak '8-bit'eko pantailan TrueColor modua
    erabiltzera behartzen du.

[ctx: go back]
en: &Back
eu: &Atzera

[ctx: go forward]
en: &Forward
eu: A&urrerantz

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
eu: %1(e)rako lasterbideak

[ctx: home page]
en: &Home
eu: &Hasiera

en: i18n() takes at least one argument
eu: i18n() gutxienez argumentu bat behar du

en: i18nc() takes at least two arguments
eu: i18nc() gutxienez bi argumentu behar ditu

en: i18ncp() takes at least three arguments
eu: i18ncp() gutxienez hiru argumentu behar ditu

en: i18np() takes at least two arguments
eu: i18np() gutxienez bi argumentu behar ditu

en: include only takes 1 argument, not %1.
eu: include-ak argumentu 1 bakarrik hartzen du, ez %1.

en: invalid flags
eu: bandera baliogabeak

en: invalid value for 'ai_flags'
eu: 'ai_flags'en balio baliogabea

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
eu: Atzera-tekla

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
eu: Blok.maius.

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
eu: Kontrola

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ctrl
eu: Ktrl

[ctx: keyboard-key-name]
en: Del
eu: Ezab

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
eu: Orri behera

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
eu: Amaiera

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
eu: Sartu

[ctx: keyboard-key-name]
en: Esc
eu: Ihes

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
eu: Ihes

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
eu: Hasiera

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
eu: Mota

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ins
eu: Sar

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
eu: Txertatu

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
eu: Ezkerra

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
eu: Menua

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
eu: Blok.zenb.

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
eu: Orri behera

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
eu: Orri gora

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
eu: Pausatu

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
eu: Orbeh

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
eu: Orgor

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
eu: Inprimatu pantaila

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrtScr
eu: ImpPan

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
eu: Exekutatu

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
eu: Eskuinea

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
eu: Blok.Korr.

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
eu: Maius

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
eu: Zuriunea

[ctx: keyboard-key-name]
en: SysReq
eu: SisEsk

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
eu: Tabuladorea

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
eu: Gora

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
eu: klauncher: programa hau ez litzateke eskuz abiatu behar.
    klauncher: kdeinit4-ek automatikoki abiatzen du.

[ctx: left mouse button]
en: left button
eu: ezkerreko botoia

en: library only takes 1 argument, not %1.
eu: liburutegiak argumentu 1 bakarrik hartzen du, ez %1.

en: load the testability framework
eu: zamatu probatarako azpiegitura

en: loading %1
eu: %1 kargatzen

en: makekdewidgets
eu: sortu kde trepetak

en: memory allocation failure
eu: Huts egitea memoria alokatzean

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
eu: erdiko botoia

en: mirrors the whole layout of widgets
eu: trepeta guztiak ispilatzen ditu

en: modified
eu: aldatua

en: name or service not known
eu: izen edo zerbitzu ezezaguna

en: no address associated with nodename
eu: nodo-izenari elkartutako helbiderik ez dago

en: no error
eu: Errorerik ez

en: no version set (programmer error)
eu: ez dauka bertsioa ezarrita (programatzailearen errorea)

en: non-recoverable failure in name resolution
eu: Huts egite berreskuraezina izena ikertzean

[ctx: normal severity]
en: Normal
eu: Normala

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
eu: * Kolore pertsonalizatuak *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
eu: * Azkeneko koloreak *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
eu: Berrogei kolore

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
eu: Oxygen koloreak

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
eu: Ostadar-koloreak

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
eu: Errege-koloreak

[ctx: palette name]
en: Web Colors
eu: Web koloreak

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
eu: Ortografia egiaztatzea martxan da...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
eu: Edonoiz

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
eu: Azken hilabetean

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
eu: Azken astean

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
eu: Aurreko urtean

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
eu: Hilabete honetan

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
eu: Aste hontan

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
eu: Urte honetan

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
eu: Gaur

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
eu: Atzo

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
eu: Pertsonalizatua...

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
eu: <p>KDE mahaigaina hainbat hizkuntzatara itzuli da, mundu osoko itzulpen-taldeen laguntzaz.</p><p>KDEren internazionalizazioari buruz gehiago jakiteko zoaz <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a>-era</p>

en: request was canceled
eu: eskakizuna bertan behera utzi da

en: requested family not supported
eu: eskatutako familia ez dago onartuta

en: requested family not supported for this host name
eu: eskatutako familia ez dago onartuta ostalari-izen honetan

en: requested service not supported for this socket type
eu: eskatutako zerbitzua ez dago onartuta socket mota honetan

en: requested socket type not supported
eu: eskatutako socket mota ez da onartzen

[ctx: right mouse button]
en: right button
eu: eskuineko botoia

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
eu: araztailea exekutatzen ari denean -nograb eragin dezake,
    erabili -dograb gainditzeko

en: servname not supported for ai_socktype
eu: 'ai_socktype'n ez dago zerbitzari-izenik onartuta

en: set XIM server
eu: ezarri XIM zerbitzailea

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
eu: XIM (X Input Method) sarbide metodoa ezartzen 
    du. Balio posibleak: onthespot, overthespot, offthespot eta root
    dira.

en: sets the application GUI style
eu: aplikazioaren GUI estiloa ezartzen du

en: sets the application name
eu: aplikazioaren izena ezartzen du

en: sets the application title (caption)
eu: aplikazioaren izenburua ezartzen du

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
eu: trepeta nagusiaren bezero-geometria ezartzen du - ikusi man X argumentuen formaturako (normalean ZabaleraxLuzeera+XKok+YKok)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
eu: lehenetsitako hondoko kolorea eta aplikazio-
    paleta bat ezartzen ditu (itzal argi eta ilunak
    kalkulatuak dira).

en: sets the default button color
eu: botoiaren kolore lehenetsia ezartzen du

en: sets the default foreground color
eu: aurreko planoko kolore lehenetsia ezartzen du

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
eu: Urruneko eltzea urrez, harat orduko lurrez

[ctx: show help]
en: &Help
eu: &Laguntza

en: start interactive kjs interpreter
eu: abiarazi kjs interpretatzailea interaktiboa

en: start without KDE KApplication support.
eu: abiarazi KDE KApplication euskarririk gabe.

en: switches to synchronous mode for debugging
eu: modu sinkronora aldatzen da aratzeko

en: system error
eu: sistemaren errorea

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
eu: Qt-ri teklatua edo sagua inoiz ez hartzeko esaten dio

en: temporary failure in name resolution
eu: aldi baterako errorea izena ikertzean

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
eu: %1
    %2(e)k idatzi du

en: the document is not in the correct file format
eu: dokumentuak ez du fitxategi-formatu zuzena

en: the following permission
eu: honako baimenak

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
eu: Elementu honek %2 %1-(e)ko kostua dauka.
    Erosi nahi duzu?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: toolbar position string]
en: Left
eu: Ezkerran

[ctx: toolbar position string]
en: Right
eu: Eskuinean

[ctx: toolbar position string]
en: Top
eu: Goian

en: unknown error
eu: errore ezezaguna

[ctx: unknown program name]
en: unknown
eu: ezezaguna

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
eu: erabili bestelako grafiko-sistema bat lehenetsia erabili ordez; aukerak raster eta opengl (esperimentala) dira

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
eu: Zure bozka erregistratu da.

en: without name
eu: izenik gabea
