kdeqt - en to eu translation catalogue (1885 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
eu: "%1" ezin da hemen erabili "%2"

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
eu: "%1"(e)k aurreko funtzio bat bikoizten du, eta desgaitu egingo da.

en: "%1": no such directory
eu: "%1": ez dago horrelako direktoriorik

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
eu: "%1.%2" ez dago erabilgarri osagaiaren bertsioak direla eta.

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
eu: "%1.%2" ez dago hemen erabilgarri: %3 %4.%5.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
eu: Dagoeneko badago %1.
    Gainidatzi nahi duzu?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
eu: %1 eta %2 bat datoz lerro baten hasierarekin eta amaierarekin.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
eu: %2(e)ko %1 atributuak oinarrizko %4 motan bezala erabili behar du %3.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
eu: Mota konplexu eratorrian %1 atributuak %2 izan behar du, oinarrizko motan bezala.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
eu: %2 elementuko %1 atributuak eduki baliogabea dauka: {%3} ez da %4 motako balioa.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
eu: %2 elementuko %1 atributuak eduki baliogabea dauka: {%3}.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
eu: %2 elementuaren %1 atributuak %3 atributuak baino balio handiagoa dauka.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
eu: %2 elementuaren %1 atributuak %3 edo %4 izan behar du.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
eu: %2 elementuaren %1 atributuak %3, %4 edo URIen zerrenda bat eduki behar du.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
eu: %2 elementuaren %1 atributuak %3 edo beste balioak eduki behar ditu.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
eu: %2 elementuaren %1 atributuak %3 edo %4 balioa eduki behar du.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
eu: %2 elementuaren %1 atributuak %3 balioa eduki behar du.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
eu: %2 elementuaren %1 atributuak %3 balioa eduki behar du, %4 atributua ezarrita dagoelako.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
eu: %2 elementuaren %1 atributuak ez du %3 izan behar.

en: %1 byte(s)
eu: %1 byte

en: %1 bytes
eu: %1 byte

en: %1 cannot be retrieved
eu: %1 ezin da eskuratu

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
eu: %1(e)k ezin du eduki %2 bat duen oinarrizko mota konplexu bat.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
eu: %1(e)k %2 fazeta dauka datu baliogabearekin: %3.

en: %1 contains invalid data.
eu: %1(e)k datu baliogabeak dauzka.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
eu: eskatutako %2 kodeketan onartzen ez diren zortzikoteak dauzka %1(e)k.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
eu: %1 %2 elementua ez da berak berriro definitzen duen %3 elementuaren baliozko murriztapena: %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
eu: %1 elementuak ezin du %3 edo %4 balioa ez duen %2 atributu bat eduki.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
eu: %1 elementuak ezin du %3 balioa ez duen %2 atributu bat eduki.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
eu: %1 elementuak ez du %2 atributua ez %3 elementu umea.

en: %1 element is not allowed in this context.
eu: %1 elementua ez da onartzen testuinguru honetan.

en: %1 element is not allowed in this scope
eu: %1 elementua ez da onartzen esparru honetan

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
eu: %1 elementua ez da onartzen %2 elementuaren barruan, baldin eta %3 atributua ageri bada.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
eu: Ez da onartzen %1 elementuak helburuko %3 izen-lekuaren %2 atributu-balio bera edukitzea.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
eu: %1 elementuak %2, %3 edo %4 atributua eduki behar du elementu ume gisa.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
eu: %1 elementuak %2 edo %3 atributua eduki behar du.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
eu: %1 elementuak ez ditu %2 eta %3 atributuak batera eduki behar.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
eu: %1 elementuak %2 edo %3 atributua behar du.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
eu: %2 elementu umea duen %1 elementuak ez du %3 atributurik eduki behar .

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
eu: Ez da onartzen %2 atributurik gabeko %1 elementua helburuko izen-lekurik gabeko eskema baten barruan.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
eu: %1 fazeta eta %2 fazeta ezin dira elkarrekin ageri.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
eu: %1 fazeta ezin da izan %2, baldin eta oinarrizko motako %3 fazeta %4 bada.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
eu: %1 fazeta ezin da izan %2 edo %3, baldin eta oinarrizko motako %4 fazeta %5 bada.

en: %1 facet collides with %2 facet.
eu: %1 eta %2 fazeten artean gatazka sortzen da.

en: %1 facet contains invalid regular expression
eu: %1 fazetak adierazpen erregular baliogabea dauka

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
eu: %1 fazetak %2 balio baliogabea dauka: %3.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
eu: %1 fazetak oinarrizko motako %2 fazetaren berdina edo handiagoa izan behar du.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
eu: %1 fazetak oinarrizko motako %2 fazeta baino handiagoa izan behar du.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
eu: %1 fazetak oinarrizko motako %2 fazetaren berdina edo handiagoa izan behar du.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
eu: %1 fazetak oinarrizko motako %2 fazeta baino txikiagoa izan behar du.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
eu: %1 fazetak %2 fazeta baino txikiagoa izan behar du.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
eu: %1 fazetak oinarrizko motako %2 fazetaren berdina edo txikiagoa izan behar du.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
eu: %1 fazetak %2 fazetaren berdina edo txikiagoa izan behar du.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
eu: %1 fazetak oinarrizko motako %2 fazetaren balio bera eduki behar du.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
eu: Aipatzen duen %2 identitate-murriztapenarekin alderatuta, %1(e)k eremu kopuru desberdina dauka.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
eu: %1(e)k badauka atributu-komodina, baina haren oinarrizko %2 motak ez dauka.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
eu: %1(e)k herentzia-begizta bat du oinarrizko %2 motan.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
eu: %1 direktorio bat da.
    Aukeratu beste fitxategi-izen bat.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
eu: %1 mota konplexua da. Ezin da mota konplexuetara bihurtu. Bestalde, mota atomikoetarako bihurketek, adibidez, %2(e)rakoek, funtzionatzen dute.

en: %1 is an invalid %2
eu: %1 %2 baliogabe bat da

en: %1 is an invalid encoding name.
eu: %1 kodeketa-izen baliogabea da.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
eu: %1 adierazpen erregularretarako adierazle baliogabe bat da. Hauek dira baliozko adierazleak:

en: %1 is an invalid namespace URI.
eu: %1 izen-lekuen URI baliogabea da.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
eu: %1 adierazpen erregularraren eredu baliogabe bat da: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
eu: %1 izen baliogabea da txantiloi modu baterako.

en: %1 is an unknown schema type.
eu: %1 eskema mota ezezaguna da.

en: %1 is an unsupported encoding.
eu: %1 onartu gabeko kodeketa da.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
eu: %1 ez da baliozko XML 1.0 karakterea.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
eu: %1 ez da baliozko izena prozesatze-instrukzio baterako.

en: %1 is not a valid numeric literal.
eu: %1 ez da baliozko zenbakizko literal bat.

en: %1 is not a whole number of minutes.
eu: %1 ez da minutuen zenbaki oso bat.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
eu: Ez da onartzen %1 %2(r)en eratorria izatea luzapen bidez, azken gisa definitua baitago.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
eu: Ez da onartzen %1 %2(r)en eratorria izatea zerrenda bidez, azken gisa definitua baitago.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
eu: Ez da onartzen %1 %2(r)en eratorria izatea murrizketa bidez, azken gisa definitua baitago.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
eu: Ez da onartzen %1 %2(r)en eratorria izatea lotura bidez, azken gisa definitua baitago.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
eu: Ez da onartzen %1(e)k bere izen bereko kide mota bat edukitzea.

en: %1 is not allowed to have any facets.
eu: %1(e)k ezin du fazetarik eduki.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
eu: %1 ez da mota atomikoa. Mota atomikoetara baino ezin da bihurtu.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
eu: %1 ez dago atributuen deklarazioen esparruan. Kontuan izan ez dela onartzen eskemak inportatzeko eginbidea.

en: %1 is not valid according to %2.
eu: %1 ez da baliozkoa %2(r)en arabera.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
eu: %1 ez da baliozkoa %2 motako balio gisa.

en: %1 matches newline characters
eu: %1 bat dator lerro-jauziko karaktereekin

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
eu: %1(r)en ondoren %2(e)k edo %3(e)k joan behar dute, eta ez du ordezko katearen amaieran egon behar.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
eu: Komodin eratorriaren %1 ez da oinarrizko komodineko %2(r)en baliozko balio-murrizketa bat.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
eu: %3 erreferentziako %1 edo %2 atributua ez dator bat %4 atributu-deklarazioarekin.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
eu: %1(r)en erreferentziaren arabera, badago %2 identitate-murriztapen bat ez dena %3 edo %4 elementua.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
eu: %1(r)en erreferentziaren arabera, badago %2 edo %3 elementu ezezagun bat, %4.

en: %1 was called.
eu: %1(r)i deitu zaio.

en: %1%
eu: %%1

en: %1, %2 not defined
eu: %1, %2 definitu gabe

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
eu: %1, %2, %3, %4, %5 eta %6 fazetak ez dira onartzen, zerrenda bidez eratorriak badira.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
eu: %1: UNIX gako-fitxategia ez dago

en: %1: already exists
eu: %1: lehendik ere badago

en: %1: bad name
eu: %1: okerreko izena

en: %1: create size is less then 0
eu: %1: sortze-neurria 0 baino txikiagoa da

en: %1: doesn't exist
eu: %1: ez dago

en: %1: doesn't exists
eu: %1: ez dago

en: %1: ftok failed
eu: %1: ftok funtzioak huts egin du

en: %1: invalid size
eu: %1: neurri baliogabea

en: %1: key is empty
eu: %1: gakoa hutsik dago

en: %1: not attached
eu: %1: ez dago erantsita

en: %1: out of resources
eu: %1: baliabiderik ez

en: %1: permission denied
eu: %1: baimena ukatuta

en: %1: size query failed
eu: %1: neurri-kontsultak huts egin du

en: %1: system-imposed size restrictions
eu: %1: sistemak ezarritako neurri-mugak

en: %1: unable to lock
eu: %1: ezin da blokeatu

en: %1: unable to make key
eu: %1: ezin da sortu gakoa

en: %1: unable to set key on lock
eu: %1: ezin da gakoa blokeoan ezarri

en: %1: unable to unlock
eu: %1: ezin da desblokeatu

en: %1: unknown error %2
eu: %1: errore ezezaguna %2

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: &Close
eu: It&xi

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: &Find in Script...
eu: &Bilatu scriptean...

en: &Finish
eu: &Amaitu

en: &Font
eu: &Letra-tipoa

en: &Help
eu: Lagu&ntza

en: &Move
eu: Le&kuz aldatu

en: &Name:
eu: I&zena:

en: &Next
eu: &Hurrengoa

en: &Next >
eu: &Hurrengoa >

en: &Options <<
eu: &Aukerak <<

en: &Options >>
eu: &Aukerak >>

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: &Print
eu: &Inprimatu

en: &Redo
eu: &Berregin

en: &Restore
eu: &Leheneratu

en: &Select All
eu: &Hautatu dena

en: &Size
eu: &Tamaina

en: &Step up
eu: &Urratsa gora

en: &Underline
eu: &Azpimarratua

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Unshade
eu: &Zabaldu

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
eu: '%1' atributuak QName eduki baliogabea dauka: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
eu: '%1' ELF objektu baliogabea da (%2)

en: '%1' is not an ELF object
eu: '%1' ez da ELF objektu bat

en: '%1' is not an ELF object (%2)
eu: '%1' ez da ELF objektu bat (%2)

en: (Untitled)
eu: (Izengabea)

en: , but got '
eu: , baina hau eskuratu da: '

en: - %1 is not a namespace
eu: - %1 ez da izen-leku bat

en: - nested namespaces not allowed
eu: - ez dira onartzen habiaratutako izen-lekuak

en: 0.125x
eu: 0,125x

en: 0.1x
eu: 0,1x

en: 0.25x
eu: 0,25x

en: 0.5x
eu: 0,5x

en: < &Back
eu: < &Atzera

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
eu: <b>"%1" izena ezin da erabili.</b><p>Saiatu beste izen bat erabiltzen, karaktere gutxiagorekin edo puntuazio-markarik gabea.

en: <empty>
eu: <hutsik>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
eu: <h3>Qt-ri buruz</h3><p>Programa honek Qt-ren %1 bertsioa erabiltzen du.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
eu: <html>Audioa jotzeko <b>%1</b> gailura aldatzen<br/> lehentasun handiagoa du edo bereziki korronte honetarako konfiguratuta dago.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
eu: <html>Audioa jotzeko <b>%1</b> gailura aldatzen<br/>  oraintxe jarri da erabilgarrieta lehentasun handiagoa du.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
eu: <html>Audioa jotzeko gailua <b>%1</b> ez dabil.<br/><b>%2</b>(e)ra itzultzen.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
eu: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Bilaketa berriz hasia

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
eu: <qt>Gainidatzi nahi duzu?</qt>

en: A comment cannot contain %1
eu: Iruzkin batek ezin du %1(r)ik eduki

en: A comment cannot end with a %1.
eu: Iruzkin bat ezin da amaitu %1 batekin.

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
eu: Uneko lengoaian (%1) onartzen ez den egitura bat aurkitu da.

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
eu: Izen-lekuen deklarazio lehenetsi batek funtzio-, aldagai- eta aukera-deklarazioen aurretik agertu behar du.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
eu: Zuzeneko elementuen eraikitzaile bat ez dago ondo osatuta. %1 honekin bukatzen da: %2.

en: A function already exists with the signature %1.
eu: Dagoeneko badago funtzio bat %1 sinadurarekin.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
eu: Liburutegi-modulu bat ezin da zuzenean ebaluatu. Modulu nagusi batetik inportatu behar da.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
eu: Funtzio bateko parametro bat ezin da deklaratu tunel bat izateko.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
eu: Kokaleku-predikatu bat zenbakizko balio bakar gisa ebaluatu behar da.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
eu: Behar den kodek bat falta da. Ondoko kodeka(k) instalatu behar duzu/dituzueduki hau jotzeko: %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
eu: Estilo-orrien funtzio baten izenak aurrizki bat izan behar du.

en: A template with name %1 has already been declared.
eu: Dagoeneko deklaratu da %1 izena duen txantiloi bat.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
eu: %1 motako bilera bat ezin da predikatua izan. Predikatuak zenbakizko mota bat edo balio boolear efektiboko mota bat eduki behar ditu.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
eu: %1 motako balio batek ezin du eduki balio boolear efektiborik.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
eu: %1 motako balio batek digitu kopuru bikoiti bat eduki behar du. %2 balioak ez dauka.

en: A variable with name %1 has already been declared.
eu: Dagoeneko deklaratu da %1 izena duen aldagai bat.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
eu: Zona-desplazamendu batek %1..%2 bitartekoa izan behar du, biak barne. %3 bitarte horretatik kanpo dago.

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
eu: A4 (210 x 297 mm)

en: About Qt
eu: Qt-ri buruz

en: Access denied
eu: Sarbidea ukatuta

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Activate the tab
eu: Aktibatu fitxa

en: Activates the program's main window
eu: Programaren leiho nagusia aktibatzen du

en: Address type not supported
eu: Helbide mota hori ez da onartzen

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Alias property exceeds alias bounds
eu: Aliasaren propietateak aliasaren mugak gainditzen ditu

en: Aliases: %1
eu: Aliasak: %1

en: Align Left
eu: Lerrokatu ezkerrean

en: Align Right
eu: Lerrokatu eskuinean

[ctx: All other platforms]
en: Folder
eu: Karpeta

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
eu: Lasterbidea

[ctx: All other platforms]
en: Type
eu: Mota

en: Already exists
eu: Lehendik badago

en: Ambiguous %1 not handled
eu: %1 anbiguoa ez da maneiatu

en: Ambiguous rule match.
eu: Arau anbiguoaren bat-etortzea.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
eu: %1 atributu batek baliozko %2 bat izan behar du balio gisa, eta %3 ez da.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
eu: Dagoeneko deklaratu da %2 balioa duen %1 atributu bat.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
eu: Dagoeneko deklaratu da %1 izeneko argumentu bat. Argumentu-izen guztiek bakarrak izan behar dute.

en: An attribute by name %1 has already been created.
eu: Dagoeneko sortu da %1 izeneko atributu bat.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
eu: Atributu-nodo bat ezin da izan dokumentu-nodo baten umea. Beraz, %1 atributua lekuz kanpo dago.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
eu: Dagoeneko elementu honetan agertu da %1 izeneko atributu bat.

en: Animation is an abstract class
eu: Animazioa klase abstraktu bat da

en: Another socket is already listening on the same port
eu: Beste socket bat dagoeneko ataka berean ari da entzuten

en: Application is an abstract class
eu: Aplikazioa klase abstraktu bat da

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply Changes to Document
eu: Aplikatu aldaketak dokumentuari

en: Apply Changes to QML Viewer
eu: Aplikatu aldaketak QML ikustaileari

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
eu: Gutxienez %1 elementu batek %2(r)en ume gisa agertu behar du.

en: At least one %1-element must occur before %2.
eu: Gutxienez %1 elementu batek %2(r)en aurretik joan behar du.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
eu: Gutxienez %1 elementu batek %2(r)en barruan agertu behar du.

en: At least one component must be present.
eu: Gutxienez osagai batek agertu behar du.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
eu: Gutxienez modu bat adierazi behar da %2 elementuaren %1 atributuan.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
eu: Gutxienez ordu-osagai batek agertu behar du %1 mugatzailearen ondoren.

en: Attached properties cannot be used here
eu: Propietate erantsiak ezin dira hemen erabili

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
eu: IPv6 socket-a erabiltzeko ahalegina egin da IPv6 onartzen ez den plataforma batean

en: Attribute %1 already defined.
eu: %1 atributua dagoeneko definituta dago.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
eu: %1 eta %2 atributuak elkarrekiko esklusiboak dira.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
eu: Ezin da %1 atributua serializatu, goiko mailan ageri delako.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
eu: %1 atributua ezin da %2 elementuan agertu. %3, %4 eta atributu estandarrak onartzen dira.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
eu: %1 atributua ezin da %2 elementuan agertu. %3 eta atributu estandarrak onartzen dira.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
eu: %1 atributua ezin da %2 elementuan agertu. %3 eta atributu estandarrak baino ez dira onartzen.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
eu: %1 atributua ezin da %2 elementuan ageri. Atributu estandarrek baino ezin dute agertu.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
eu: %1 atributuak ezin du %2 balioa izan.

en: Attribute %1 contains invalid content.
eu: %1 atributuak eduki baliogabea dauka.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
eu: %1 atributuak datu baliogabeak dauzka: %2

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
eu: %1 atributua ez dator bat atributuaren komodinarekin.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
eu: Oinarrizko motako %1 atributua falta da mota eratorrian.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
eu: %1 atributuak balio-murriztapena dauka, baina %2(e)tik eratorritako mota du.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
eu: Mota konplexu eratorrian %1 atributuak %2 balio-murriztapena eduki behar du, oinarrizko motan bezala.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
eu: Mota konplexu eratorrian %1 atributuak %2 balio-murriztapena eduki behar du.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
eu: Mota konplexu eratorrian %1 atributuak oinarrizko motako %2 balio-murriztapen berdina eduki behar du.

en: Attribute group %1 already defined.
eu: %1 atributu taldea dagoeneko definituta dago.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
eu: %1 atributu taldeak balio-murriztapen bat duen baina %3(e)tik heredatutako mota bat duen %2 atributua dauka.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
eu: %1 atributu taldeak %2 atributua bi aldiz dauka.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
eu: %1 atributu taldeak %2(e)tik eratorritako motak dauzkaten bi atributu desberdin dauzka.

en: Attribute group %1 has circular reference.
eu: %1 atributu taldeak erreferentzia zirkular bat du.

en: Attribute redefined.
eu: Atributua berriro definitu da.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
eu: %1(r)en atributu-komodina ez da oinarrizko %2 motaren atributu-komodinaren baliozko murriztapen bat.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
eu: %1 mota konplexuaren atributuak ez dira oinarrizko %2 motako atributuen baliozko luzapen bat: %3

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
eu: %1 mota konplexuaren atributuak ez dira oinarrizko %2 motako atributuen baliozko murrizketa bat: %3.

en: Audio or video components could not be played
eu: Audio edo bideo osagaiak ezin izan dira jo

en: Audio output error
eu: Audio-irteeraren errorea

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
eu: B5 (176 x 250 mm)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
eu: Joan atzera

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
eu: Oinarrizko %1 atributua behar da, baina atributu eratorria ez da behar.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
eu: Oinarrizko %1 atributua behar da, baina definizio eratorrian falta da.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
eu: Oinarrizko definizioak definizio eratorrian falta den %1 elementu bat dauka

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
eu: Ezin da ebatzi %2 elementuaren oinarrizko %1 mota.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
eu: Ezin da ebatzi mota konplexuaren oinarrizko %1 mota.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
eu: %2 mota soileko %1 oinarrizko motak ezin du murrizketarik eduki %3 atributuan.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
eu: %2 mota soilaren %1 oinarrizko motak lotura batzuk eduki behar ditu.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
eu: %1 mota soileko oinarrizko mota ezin da %2 mota konplexukoa izan.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
eu: %1 mota soileko oinarrizko motak murrizketa bidezko eratorpena azken gisa definitu du.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
eu: %1 mota soilaren oinarrizko motak mota-zerrenda batzuk eduki behar ditu.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
eu: Oinarri-lerroaren aingura ezin da erabili top, bottom edo vcenter aingurekin batera.

en: Binary content does not match the length facet.
eu: Eduki bitarra ez dator bat luzeraren fazetarekin.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
eu: Eduki bitarra ez dator bat maxLength fazetarekin.

en: Binary content does not match the minLength facet.
eu: Eduki bitarra ez dator bat minLength fazetarekin.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
eu: Eduki bitarra ez dago zerrendatzearen fazetan.

en: Binding loop detected for property "%1"
eu: "%1" propietaterako lotze-begizta detektatu da

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
eu: %1 elementu eratorriaren bloke-murriztapenak ezin dira oinarrizko elementuarenak baino ahulagoak izan.

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
eu: Lodia

en: Boolean content does not match pattern facet.
eu: Eduki boolearra ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: Bottom
eu: Behean

en: Breakpoint Condition:
eu: Eten-puntuaren baldintza:

en: Breakpoints
eu: Eten-puntuak

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
eu: Ezin da prozesatu %1 elementu ezezaguna. Hauek dira espero ziren elementuak: %2.

en: Can only assign one binding to lists
eu: Lotura bakarra eslei dakieke zerrendei

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
eu: Ezin da ainguratu ertz horizontal bat ertz bertikal batera.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
eu: Ezin da ainguratu ertz bertikal bat ertz horizontal batera.

en: Cannot anchor item to self.
eu: Ezin da elementu bat bere burura ainguratu.

en: Cannot anchor to a null item.
eu: Ezin da ainguratu elementu nulu batera.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
eu: Ezin da ainguratu guraso edo senide ez den elementu batera.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
eu: Ezin da animatu bihurtu ez dagoen "%1" propietatea

en: Cannot animate read-only property "%1"
eu: Ezin da animatu bihurtu irakurtzekoa soilik den "%1" propietatea

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
eu: Ezin zaio balio bat zuzenean esleitu taldekatutako propietate bati

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
eu: Ezin zaio baliorik esleitu seinale bati (script bat exekutatzea espero da)

en: Cannot assign multiple values to a script property
eu: Ezin zaio balio bat baino gehiago esleitu script-propietate bati

en: Cannot assign multiple values to a singular property
eu: Ezin zaio balio bat baino gehiago esleitu propietate singular bati

en: Cannot assign object to list
eu: Ezin zaio esleitu objektua zerrendari

en: Cannot assign object to property
eu: Ezin zaio esleitu objektua propietateari

en: Cannot assign primitives to lists
eu: Ezin zaizkie esleitu primitiboak zerrendei

en: Cannot assign to non-existent default property
eu: Ezin zaio esleitu lehenespenez ez dagoen propietate bati

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
eu: Ezin zaio esleitu ez dagoen "%1" propietateari

en: Cannot assign to read-only property "%1"
eu: Ezin zaio esleitu irakurtzekoa soilik den "%1" propietateari

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
eu: Ezin da aldatu portaera bati esleitutako animazioa.

en: Cannot create %1 for output
eu: Ezin da %1 sortu ateratzeko

en: Cannot create empty component specification
eu: Ezin da osagaien zehaztapen hutsik sortu

en: Cannot load library %1: %2
eu: Ezin da kargatu %1 liburutegia: %2

en: Cannot open %1 for input
eu: Ezin da %1 ireki sartzeko

en: Cannot open %1: is a directory
eu: Ezin da %1 ireki: direktorio bat da

en: Cannot open for output
eu: Ezin da ireki ateratzeko

en: Cannot open: %1
eu: Ezin da ireki: %1

en: Cannot override FINAL property
eu: Ezin da gainidatzi FINAL propietatea

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
eu: Ezin da gakorik gabeko ziurtagiririk eman, %1

en: Cannot remove source file
eu: Ezin da kendu iturburu-fitxategia

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
eu: Ezin da ebatzi %2(e)ko "%1" ikurra: %3

en: Cannot set a duration of < 0
eu: Ezin da ezarri < 0ko iraupen bat

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
eu: Ezin dira zehaztu left, right, eta hcenter aingurak.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
eu: Ezin dira zehaztu top, bottom eta vcenter aingurak.

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
eu: Ezin da jotzen hasi. 
    
    Egiaztatu zure GStreamer instalaketa eta ziurtatu
    libgstreamer-plugins-base instalatuta duzula.

en: Cannot unload library %1: %2
eu: Ezin da deskargatu %1 liburutegia: %2

en: Case Sensitive
eu: Maiuskulak/minuskulak bereizita

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
eu: Ezin da %1 bihurtu, mota abstraktu bat delako, eta, beraz, ezin delako inoiz instantziatu.

en: Center
eu: Erdiratu

en: Centimeters (cm)
eu: Zentimetro (cm)

en: Check
eu: Hautamarka jarri

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
eu: Egiaztatu gramatika ortografiarekin

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
eu: Egiaztatu ortografia

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
eu: Egiaztatu ortografia idatzi ahala

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
eu: Elementu umea falta da esparru horretan. Hauek dira elementu ume izan daitezkeenak: %1.

en: Circular group reference for %1.
eu: Taldearen erreferentzia zirkularra %1(e)rako.

en: Circular inheritance of base type %1.
eu: Oinarrizko %1 motako herentzia zirkularra.

en: Circular inheritance of union %1.
eu: %1 loturako herentzia zirkularra.

en: Circularity detected
eu: Definizio zirkular bat detektatu da

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear Console
eu: Garbitu kontsola

en: Clear Debug Output
eu: Garbitu arazketa-irteera

en: Clear Error Log
eu: Garbitu errore-egunkaria

en: Close
eu: Itxi

en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

en: Close the tab
eu: Itxi fitxa

en: Closes the window
eu: Leihoa ixten du

en: Collate
eu: Tartekatu

en: Color
eu: Kolorea

en: Color Mode
eu: Kolore modua

en: Color Picker
eu: Kolore-hautatzailea

en: Commit
eu: Egin

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
eu: %1 mota konplexua ezin da luzapen bidez %2(r)en eratorria izan, %3 elementua baitauka eduki-ereduan.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
eu: %1 mota konplexua ezin da oinarrizko %2%3 motatik eratorri.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
eu: %1 mota konplexuak balio-murriztapen bat duen baina %3(e)tik heredatutako mota bat duen %2 atributua dauka.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
eu: %1 mota konplexuak %2 atributua bi aldiz dauka.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
eu: %1 mota konplexuak %2(e)tik eratorritako motak dauzkaten bi atributu desberdin dauzka.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
eu: %1 mota konplexuak %2 elementua bikoiztuta dauka eduki-ereduan.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
eu: %1 mota konplexuak determinista ez den edukia dauka.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
eu: Ez da onartzen %1 mota konplexua abstraktua izatea.

en: Complex type %1 must have simple content.
eu: %1 mota konplexuak eduki soila eduki behar du.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
eu: %1 mota konplexuak haren oinarrizko %2 klasearen mota soil bera eduki behar du.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
eu: Eduki soila duen %1 mota konplexua ezin da oinarrizko %2 mota konplexutik eratorri.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
eu: %1 elementu eratorriaren mota konplexua ezin da oinarrizko elementuaren baliozko eratorria izan.

en: Component elements may not contain properties other than id
eu: Osagai-elementuek ezin dute identifikatzailea ez den propietaterik eduki

en: Component objects cannot declare new functions.
eu: Osagaiaren objektuek ezin dituzte funtzio berriak deklaratu.

en: Component objects cannot declare new properties.
eu: Osagaiaren objektuek ezin dituzte propietate berriak deklaratu.

en: Component objects cannot declare new signals.
eu: Osagaiaren objektuek ezin dituzte propietate berriak deklaratu.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
eu: Aurrez definitu da %1 identifikatzailedun osagaia.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
eu: SOCKSv5 zerbitzariak ez du konexioa onartzen

en: Connection refused
eu: Konexioa ukatu egin da

en: Connection timed out
eu: Konexioaren denbora-muga gainditu da

en: Connection to proxy closed prematurely
eu: Proxyarekiko konexioa garaia baino lehen itxi da

en: Connection to proxy refused
eu: Proxyarekin konektatzea ukatu da

en: Connection to proxy timed out
eu: Proxyarekiko konexio-denbora agortu da

en: Connections: nested objects not allowed
eu: Konexioak: ez dira onartzen habiaratutako izen-lekuak

en: Connections: script expected
eu: Konexioak: script bat espero zen

en: Connections: syntax error
eu: Konexioak: sintaxi-errorea

en: Console
eu: Kontsola

en: Contains commands to manipulate the window
eu: Leihoa manipulatzeko komandoak dauzka

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
eu: %1 mota konplexuaren eduki-ereduak %2 elementua dauka; beraz, ezin da eratorri hutsik ez dagoen mota batetik luzapen bidez.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
eu: %1 mota konplexuaren eduki-eredua ez da %2(r)en eduki-ereduaren baliozko luzapen bat.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
eu: %2 elementuaren %1 atributuaren edukiak ez du %3 izen-lekukoa izan behar.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
eu: %1 atributuaren edukia ez dator bat definitutako balioaren murriztapenarekin.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
eu: %1 atributuaren edukia ez dator bat haren mota-definizioarekin: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
eu: %1 elementuaren edukia ez dator bat definitutako balioaren murriztapenarekin.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
eu: %1 elementuaren edukia ez dator bat haren mota-definizioarekin: %2.

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Copies
eu: Kopiak

en: Copies:
eu: Kopiak:

en: Copy &Link Location
eu: Kopiatu &estekaren kokapena

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
eu: Kopiatu audioa

en: Copy Color
eu: Kopiatu kolorea

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
eu: Kopiatu irudiaren helbidea

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
eu: Kopiatu irudia

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
eu: Kopiatu esteka

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
eu: Kopiatu bideoa

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
eu: Kopiatu

en: Could not begin transaction
eu: Ezin izan da hasi transakzioa

en: Could not commit transaction
eu: Ezin izan da egin transakzioa

en: Could not connect
eu: Ezin izan da konektatu

en: Could not decode media source.
eu: Ezin izan da euskarri-iturburua deskodetu.

en: Could not instantiate cursor delegate
eu: Ezin izan da instantziatu kurtsorearen delegatua

en: Could not load cursor delegate
eu: Ezin izan da kargatu kurtsorearen delegatua

en: Could not locate media source.
eu: Ezin izan da euskarri-iturburua aurkitu.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
eu: Ezin izan da ireki audio-gailua. Gailua erabiltzen ari dira.

en: Could not open input redirection for reading
eu: Ezin izan da ireki sarreraren birbideratzerik irakurtzeko

en: Could not open media source.
eu: Ezin izan da euskarri-iturburua ireki.

en: Could not open output redirection for writing
eu: Ezin izan da ireki irteeraren birbideratzerik idazteko

en: Could not read footer
eu: Ezin izan da orri-oina irakurri

en: Could not read image data
eu: Ezin izan dira irakurri irudiaren datuak

en: Could not reset to start position
eu: Ezin izan da hasierako posizioa berrezarri

en: Could not rollback transaction
eu: Ezin izan da desegin transakzioa

en: Could not seek to image read footer
eu: Ezin izan da irakurri irudiaren orri-oina

en: Ctrl
eu: Ktrl

en: Ctrl+F
eu: Ktrl+F

en: Ctrl+F10
eu: Ktrl+F10

en: Ctrl+G
eu: Ktrl+G

en: Cu&t
eu: &Ebaki

en: Current Page
eu: Uneko orrialdea

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Customize...
eu: Pertsonalizatu...

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
eu: Ebaki

en: DRM error
eu: DRM errorea

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
eu: Ez da onartzen %1 motako datuak hutsik egotea.

en: Datagram was too large to send
eu: Datagrama handiegia da bidaltzeko

en: Date Modified
eu: Aldatze-data

en: Date time content does not match pattern facet.
eu: Dataren eta orduaren edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
eu: Dataren eta orduaren edukia ez dator bat maxExclusive fazetarekin.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
eu: Dataren eta orduaren edukia ez dator bat maxInclusive fazetarekin.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
eu: Dataren eta orduaren edukia ez dator bat minExclusive fazetarekin.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
eu: Dataren eta orduaren edukia ez dator bat minInclusive fazetarekin.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
eu: Dataren eta orduaren edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

en: Day %1 is invalid for month %2.
eu: %1 eguna baliogabea da %2 hilerako.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
eu: %1 eguna %2..%3 bitartetik kanpo dago.

en: Debug
eu: Araztu

en: Debug Output
eu: Arazketa-irteera

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
eu: [Luzera-matrizea %1]

en: Decay HF ratio (%)
eu: Indargabetzearen HF erlazioa (%)

en: Decay time (ms)
eu: Indargabetze-denbora (ms)

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
eu: Eduki hamartarra ez dator bat fractionDigits fazetarekin.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
eu: Eduki hamartarra ez dator bat totalDigits fazetarekin.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
eu: Ez dago %1 atributurako deklaraziorik.

en: Declaration for element %1 does not exist.
eu: Ez dago %1 elementurako deklaraziorik.

en: Decoder error
eu: Deskodetzailearen errorea

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Defaults
eu: Lehenetsiak

en: Delegate component must be Item type.
eu: Delegatua osagaiak Item motakoa izan behar du.

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete to the end of the word
eu: Ezabatu hitz-amaieraraino

en: Delete to the start of the word
eu: Ezabatu hitz-hasieraraino

en: Density (%)
eu: Dentsitatea (%)

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
eu: %1(r)en eratorpen-metodoak luzapena izen behar du, %2 oinarrizko mota mota soila delako.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
eu: %1 atributu eratorria ez dago oinarrizko definizioan.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
eu: %1 atributu eratorria ez dator bat oinarrizko definizioko komodinarekin.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
eu: Definizio eratorriak oinarrizko definizioan ez dagoen %1 elementu bat dauka

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
eu: %1 elementu eratorria ezin da nulua izan, oinarrizko elementua ere ezin delako nulua izan.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
eu: %1 elementu eratorriak oinarrizko partikulak baino balio-murriztapen ahulagoa dauka.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
eu: %1 elementu eratorrian balio-murriztapena falta da, oinarrizko partikulan zehaztu bezala.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
eu: Partikula eratorriak oinarrizko partikulak onartzen ez duen edukia onartzen du.

en: Derived particle is missing element %1.
eu: %1 elementua falta da partikula eratorrian.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
eu: Komodin eratorria ez da oinarrizko komodinaren azpimultzo bat.

en: Destination file exists
eu: Helburuko fitxategia badago lehendik

en: Diffusion (%)
eu: Difusioa (%)

en: Disable Breakpoint
eu: Desgaitu eten-puntua

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
eu: Leihoaren izena bistaratzen du, eta hori manipulatzeko kontrolak ditu

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
eu: Ez da onartzen %1 motako balio bat %2(r)ekin zatitzea (ez da zenbaki bat ).

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
eu: Ez da onartzen %1 motako balio bat %2(r)ekin edo %3(r)ekin zatitzea (zero positiboa edo negatiboa).

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
eu: Zatiketa (%1), zatitzailea zero izanik (%2), ez dago zehaztuta.

en: Dock
eu: Atrakatu

en: Document is not a XML schema.
eu: Dokumentu hori ez da XML eskema bat.

en: Done
eu: Eginda

en: Double content does not match pattern facet.
eu: Bikoitz motako edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
eu: Bikoitz motako edukia ez dator bat maxExclusive fazetarekin.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
eu: Bikoitz motako edukia ez dator bat maxInclusive fazetarekin.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
eu: Bikoitz motako edukia ez dator bat minExclusive fazetarekin.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
eu: Bikoitz motako edukia ez dator bat minInclusive fazetarekin.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
eu: Bikoitz motako edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
eu: Gorde irudia

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
eu: Gorde esteka...

en: Download error
eu: Deskarga-errorea

en: Duplex Printing
eu: Inprimaketa bikoitza

en: Duplicate default property
eu: Propietate lehenetsi bikoiztua

en: Duplicate method name
eu: Metodo-izen bikoiztua

en: Duplicate property name
eu: Propietate-izen bikoiztua

en: Duplicate signal name
eu: Seinale-izen bikoiztua

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
eu: %1 elementu-izenak bikoiztuta daude %2 elementuan.

en: Duplicated facets in simple type %1.
eu: Fazeta bikoiztuak daude %1 mota soilean.

en: Duration content does not match pattern facet.
eu: Iraupenaren edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
eu: Iraupenaren edukia ez dator bat maxExclusive fazetarekin.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
eu: Iraupenaren edukia ez dator bat maxInclusive fazetarekin.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
eu: Iraupenaren edukia ez dator bat minExclusive fazetarekin.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
eu: Iraupenaren edukia ez dator bat minInclusive fazetarekin.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
eu: Iraupenaren edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
eu: Txantiloi-parametro baten izen bakoitzak bakarra izan behar du; %1 bikoiztuta dago.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
eu: Balio boolear efektiboa ezin da kalkulatu bi balio atomiko edo gehiago dituen sekuentzia baterako.

en: Effects
eu: Efektuak

en: Element %1 already defined.
eu: %1 elementua dagoeneko definituta dago.

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
eu: Ezin da %1 elementua serializatu, dokumentu-elementuaren kanpoan ageri delako.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
eu: %1 elementuak ezin du beste elementurik eduki, eduki finkoa baitauka.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
eu: %1 elementuak ezin du sekuentzia-eraikitzailerik eduki.

en: Element %1 cannot have children.
eu: %1 elementuak ezin du umerik eduki.

en: Element %1 contains invalid content.
eu: %1 elementuak eduki baliogabea du.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
eu: %1 elementuak onartzen ez diren atributuak dauzka.

en: Element %1 contains not allowed child content.
eu: %1 elementuak onartzen ez den eduki umea dauka.

en: Element %1 contains not allowed child element.
eu: %1 elementuak onartzen ez den elementu umea dauka.

en: Element %1 contains not allowed text content.
eu: %1 elementuak onartzen ez den testu-edukia dauka.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
eu: %1 elementuak %2 motako bi atributu dauzka.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
eu: %1 elementuak %2 atributu ezezaguna dauka.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
eu: %1 elementua ez dator bat oinarrizko partikulako komodinaren izen-lekuaren murriztapenarekin.

en: Element %1 exists twice with different types.
eu: %1 elementua bi aldiz dago, baina mota desberdinetakoak dira.

en: Element %1 is declared as abstract.
eu: %1 elementua abstraktu gisa deklaratu da.

en: Element %1 is missing child element.
eu: %1 elementuan elementu umea falta da.

en: Element %1 is missing in derived particle.
eu: %1 elementua falta da partikula eratorrian.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
eu: %1 elementuan behar den %2 atributua falta da.

en: Element %1 is not allowed at this location.
eu: %1 elementua ez da onartzen kokaleku honetan.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
eu: %1 elementua ez da onartzen esparru honetan. Hauek dira egon daitezkeen elementuak: %2.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
eu: Ez da onartzen %1 elementuak balio-murriztapen bat edukitzea, haren oinarrizko mota konplexua bada.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
eu: Ez da onartzen %1 elementuak balio-murriztapen bat edukitzea, haren mota %2(e)tik eratorria bada.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
eu: Ez da onartzen %1 elementuak ordezko taldean parte hartzea, ez baita elementu orokorra.

en: Element %1 is not defined in this scope.
eu: %1 elementua ez dago definituta esparru honetan.

en: Element %1 is not nillable.
eu: %1 elementua ezin da nulua izan.

en: Element %1 must come last.
eu: %1 elementuak azkena izan behar du.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
eu: %1 elementuak gutxienez %2 edo %3 atributuetako bat eduki behar du.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
eu: %1 elementuak %2 atributu bat edo sekuentzia-eraikitzaile bat eduki behar ditu.

en: Element contains content although it is nillable.
eu: Elementuak edukia dauka, baina nulua izan daiteke.

en: Element group %1 already defined.
eu: %1 elementu taldea dagoeneko definituta dago.

en: Element is not creatable.
eu: Ezin da elementua sortu.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
eu: Partikula huts bat ezin da hutsa ez dagoen partikula batetik eratorri.

en: Empty property assignment
eu: Propietate-esleipena hutsik

en: Empty signal assignment
eu: Seinale-esleipena hutsik

en: Enable Breakpoint
eu: Gaitu eten-puntua

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Encoding %1 is unsupported
eu: %1 kodeketa ez da onartzen

en: Encountered incorrectly encoded content.
eu: Gaizki kodetutako edukia aurkitu da.

en: Enter a value:
eu: Sartu balio bat:

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
eu: Zerrendatzearen fazetak eduki baliogabea dauka: {%1} ez da %2 motako balioa.

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
eu: %1 errorea %2(e)(a)n, %3 lerroan,%4 zutabean: %5

en: Error %1 in %2: %3
eu: %1 errorea %2(e)(a)n: %3

en: Error Log
eu: Errore-egunkaria

en: Error closing database
eu: Errorea gertatu da datu-basea ixtean

en: Error creating SSL context (%1)
eu: Errorea gertatu da SSL testuingurua sortzean (%1)

en: Error creating SSL session, %1
eu: Errorea gertatu da SSL saioa sortzean, %1

en: Error creating SSL session: %1
eu: Errorea gertatu da SSL saioa sortzean: %1

en: Error decoding: %1: %2
eu: Errorea gertatu da deskodetzean: %1: %2

en: Error during SSL handshake: %1
eu: Errorea gertatu da SSL diosalean: %1

en: Error loading local certificate, %1
eu: Errorea gertatu da ziurtagiri lokala kargatzean, %1

en: Error loading private key, %1
eu: Errorea gertatu da gako pribatua kargatzean, %1

en: Error opening URL
eu: Errorea URLa irekitzean

en: Error opening database
eu: Errorea gertatu da datu-basea irekitzean

en: Error opening file
eu: Errorea fitxategia irekitzean

en: Error opening resource
eu: Errorea baliabidea irekitzean

en: Error opening source: media type could not be determined
eu: Errorea iturburua irekitzean: euskarri mota ezin izan da zehaztu

en: Error opening source: resource is compressed
eu: Errorea iturburua irekitzean: baliabidea konprimituta dago

en: Error opening source: resource not opened
eu: Errorea iturburua irekitzean: baliabidea ez dago irekita

en: Error opening source: resource not valid
eu: Errorea iturburua irekitzean: baliabidea ez da baliozkoa

en: Error opening source: type not supported
eu: Errorea iturburua irekitzean: mota hori ez da onartzen

en: Error reading from process
eu: Errorea gertatu da prozesutik irakurtzean

en: Error while downloading %1: %2
eu: Errorea gertatu da %1 deskargatzean: %2

en: Error while reading: %1
eu: Errorea gertatu da irakurtzean: %1

en: Error while uploading %1: %2
eu: Errorea gertatu da %1 kargatzean: %2

en: Error writing to process
eu: Errorea prozesuan idaztean

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Executive
eu: Exekutiboa

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
eu: Exekutiboa (191 x 254 mm)

en: Exit
eu: Irten

en: Expected
eu: Hau espero zen:

en: Expected character data.
eu: Espero zen karaktere-datuak.

en: Extra content at end of document.
eu: Eduki gehigarria dokumentuaren amaieran

en: Failed to get image from provider: %1
eu: Huts egin du hornitzailearengandik irudi bat eskuratzean: %1

en: Failed to set requested IAP
eu: Huts egin du eskatutako IAPa ezartzean

en: Failure to write block
eu: Huts egin du blokea idaztean

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
eu: Huts egin du %1(e)tik %2(e)ra bihurtzean: %3

en: False
eu: Faltsua

en: Field %1 has no simple type.
eu: %1 eremuak ez du mota soilik.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
eu: Ezin da idatzi %1 fitxategian.
    Aukeratu beste fitxategi-izen bat.

en: File exists
eu: Fitxategia badago lehendik ere

en: File name case mismatch for "%1"
eu: Maiuskulak eta minuskulak ez datoz bat "%1" fitxategi-izenean

en: Find &Next
eu: H&urrengoa

en: Find &Previous
eu: &Aurrekoa

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
eu: Ez da balio finkoaren murriztapenik onartzen, elementua nulua izan badaiteke.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
eu: %1 elementuaren balio finkoaren murriztapena eta oinarrizko partikulako balio-murriztapena desberdinak dira.

en: Float
eu: Mugikorra

en: Folio
eu: Folioa

en: Folio (210 x 330 mm)
eu: Folioa (210 x 330 mm)

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Font st&yle
eu: Letra-e&stiloa

en: Form
eu: Inprimakia

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
eu: Joan aurrera

en: General SOCKSv5 server failure
eu: SOCKSv5 zerbitzariaren hutsegite orokorra

en: GestureArea: nested objects not allowed
eu: GestureArea: ez dira onartzen habiaratutako objektuak

en: GestureArea: script expected
eu: GestureArea: script bat espero zen

en: GestureArea: syntax error
eu: GestureArea: sintaxi-errorea

en: Getting position failed
eu: Kokalekua lortzeak huts egin du

en: Go Back
eu: Joan atzera

en: Go to Line
eu: Joan lerrora

en: Grayscale
eu: Gris-eskala

en: Height:
eu: Altuera:

en: Help
eu: Laguntza

en: Hide Details...
eu: Xehetasunak ezkutatu...

en: Home
eu: Orri nagusia

en: Host not found
eu: Ez da ostalaria aurkitu

en: Host unreachable
eu: Ezin da ostalaria atzitu

en: ID illegally masks global JavaScript property
eu: Identifikatzaileak baliozkoa ez den moduan maskaratzen du JavaScript-en propietate orokor bat

en: ID value '%1' is not unique.
eu: '%1' identifikatzaile-balioa ez da bakarra.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
eu: Identifikatzaileak ezin dira hasi letra maiuskulaz

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
eu: Identifikatzaileek letrak, zenbakiak eta azpimarrak bakarrik eduki ditzakete

en: IDs must start with a letter or underscore
eu: Identifikatzaileek letra batez edo azpimarraz hasi behar dute

en: Identity constraint %1 already defined.
eu: %1 identitate-murriztapena dagoeneko definituta dago.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
eu: Bi balioek zona-desplazamenduak badituzte, zona-desplazamendu berdinak izan behar dituzte. %1 eta %2 ez dira berdinak.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
eu: %1 elementuak %2 atributurik ez badu, ezin du %3 edo %4 atributua eduki.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
eu: Lehenengo argumentua sekuentzia hutsa bada edo zero luzerako kate bat (leku-izenik gabe), ezin da aurrizkirik adierazi. %1 aurrizkia adierazi da.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Illegal method name
eu: Metodo-izena ilegala da

en: Illegal namespace declaration.
eu: Izen-lekuaren deklarazioa ez da baliozkoa.

en: Illegal property name
eu: Propietate-izena ilegala da

en: Illegal signal name
eu: Seinale-izena ilegala da

en: Image depth not valid
eu: Irudi-sakonera hori ez da baliozkoa

en: Image mHeader read failed
eu: Huts egin du irudiaren mHeader irakurtzean

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
eu: Irudi mota hori (TrueVision 2.0 ez dena) ez da onartzen

en: Image type not supported
eu: Irudi mota hori ez da onartzen

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
eu: Izen-lekuen eraikitzaile batean, izen-leku baten balioa ezin da kate huts bat izan.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
eu: Estilo-orrien modulu sinplifikatu batean, %1 atributuak egon egin behar du.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
eu: XSL-T eredu batean, ezin da %1 ardatza erabili. %2 edo %3 ardatzak bakarrik erabil daitezke.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
eu: XSL-T eredu batean, %1 funtzioak ezin du hirugarren argumenturik eduki.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
eu: XSL-T eredu batean, %1 eta %2 funtzioak bakarrik erabil daitezke bat-etortzeetarako, %3 ez.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
eu: XSL-T eredu batean, %1 funtzioaren lehen argumentuak literal bat edo aldagai-erreferentzia bat izan behar du, bat-etortzeetarako erabiltzen denean.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
eu: XSL-T eredu batean, %1 funtzioaren lehen argumentuak kate literal bat izan behar du, bat-etortzeetarako erabiltzen denean.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
eu: Ordezko katean, %1 soilik erabil daiteke bere buruari edo %2(r)i ihes egiteko, ez %3(r)i

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
eu: Ordezko katean, %1(r)en ondoren gutxienez digitu batek joan behar du ihes eginda ez dagoenean.

en: In use
eu: Erabiltzen

en: Inches (in)
eu: Hazbete (in)

en: Incorrectly specified signal assignment
eu: Gaizki zehaztutako seinale-esleipena

en: Indent
eu: Koskatu

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert Bulleted List
eu: Txertatu buletdun zerrenda

en: Insert Numbered List
eu: Txertatu zenbakidun zerrenda

en: Insert Unicode control character
eu: Txertatu Unicode kontrol-karakterea

en: Insert a new line
eu: Txertatu lerro berri bat

en: Insert a new paragraph
eu: Txertatu paragrafo berri bat

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
eu: Aztertu

en: Inspector Mode
eu: Ikuskatzaile modua

en: Insufficient bandwidth
eu: Banda-zabalera ez da nahikoa

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
eu: Osoko zenbaki baten zatiketa (%1), zatitzailea zero izanik (%2), ez dago zehaztuta.

en: Interrupt
eu: Eten

en: Invalid QName content: %1.
eu: QName eduki baliogabea: %1.

en: Invalid URL
eu: URL baliogabea

en: Invalid XML character.
eu: XML karaktere baliogabea.

en: Invalid XML version string.
eu: XMLren bertsio-kate baliogabea.

en: Invalid alias location
eu: Aliasaren kokaleku baliogabea

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
eu: Alias-erreferentzia baliogabea. Alias-erreferentzia bat <id>, <id>.<property> edo <id> gisa zehaztu behar da.<value property>.<property>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
eu: Alias-erreferentzia baliogabea. Ezin da aurkitu "%1" identifikatzailea

en: Invalid attached object assignment
eu: Erantsitako objektuaren esleipen baliogabea

en: Invalid attribute in XML declaration.
eu: Baliogabeko atributua XML deklarazioan.

en: Invalid component body specification
eu: Osagaiaren gorputzaren zehaztapen baliogabea

en: Invalid component id specification
eu: Osagaiaren identifikatzailearen zehaztapen baliogabea

en: Invalid configuration.
eu: Konfigurazio baliogabea.

en: Invalid document.
eu: Dokumentu baliogabea.

en: Invalid empty ID
eu: Identifikatzaile huts baliogabea

en: Invalid empty URL
eu: URL huts baliogabea

en: Invalid entity value.
eu: Baliogabeko entitate-balioa.

en: Invalid filename
eu: Baliogabeko fitxategi-izena

en: Invalid grouped property access
eu: Taldekatutako propietaterako sarbide baliogabea

en: Invalid hostname
eu: Ostalari-izen baliogabea

en: Invalid option:
eu: Aukera baliogabea:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
eu: Zifraketa zerrenda baliogabea edo hutsa (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
eu: Propietate-esleipen baliogabea: "%1" irakurtzeko soilik propietatea da

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: 3D bektore bat espero zen

en: Invalid property assignment: boolean expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: balio boolear bat espero zen

en: Invalid property assignment: color expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: kolore bat espero zen

en: Invalid property assignment: date expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: data bat espero zen

en: Invalid property assignment: datetime expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: data eta ordua espero ziren

en: Invalid property assignment: int expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: osoko zenbaki bat espero zen

en: Invalid property assignment: number expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: zenbaki bat espero zen

en: Invalid property assignment: point expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: puntu bat espero zen

en: Invalid property assignment: rect expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: laukizuzen bat espero zen

en: Invalid property assignment: script expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: script bat espero zen

en: Invalid property assignment: size expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: tamaina bat espero zen

en: Invalid property assignment: string expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: kate bat espero zen

en: Invalid property assignment: time expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: ordu bat espero zen

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
eu: Propietate-esleipen baliogabea: zerrendatze ezezaguna

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: zeinu gabeko osoko zenbaki bat espero zen

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
eu: Propietate-esleipen baliogabea: ez da onartzen "%1" mota

en: Invalid property assignment: url expected
eu: Propietate-esleipen baliogabea: URL bat espero zen

en: Invalid property nesting
eu: Propietatearen habiaratze baliogabea

en: Invalid property type
eu: Propietate mota baliogabea

en: Invalid property use
eu: Propietatearen erabilera baliogabea

en: Invalid protocol
eu: Protokolo baliogabea

en: Invalid socket descriptor
eu: Socket-deskribatzaile baliogabea

en: Invalid source type.
eu: Iturburu mota baliogabea.

en: Invalid use of id property
eu: ID propietatearen erabilera baliogabea

en: Invalid use of namespace
eu: Izen-lekuaren erabilera baliogabea

en: It is not possible to bind to the prefix %1
eu: Ezin zaio %1 aurrizkiari lotu.

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
eu: Ezin da %1(e)tik %2 (e)ra bihurtu.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
eu: Ezin da %1 berriro deklaratu.

en: It will not be possible to retrieve %1.
eu: Ezingo da %1 eskuratu.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
eu: Ezin da atributurik gehitu beste edozein motatako nodo baten ondoren.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
eu: Ezin da %2 motako %1 balioa %3(e)ra bihurtu

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
eu: Etzana

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
eu: Ezin da ebatzi %2 elementuaren %1 elementu mota.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
eu: Oinarrizko motako elementu mota ez dator bat %1 motako elementuarekin.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
eu: %1 mota soileko elementu mota ezin da mota konplexukoa izan.

en: Items
eu: Elementuak

en: JavaScript Alert - %1
eu: JavaScript-en alerta: %1

en: JavaScript Confirm - %1
eu: JavaScript-en berrespena: %1

en: JavaScript Problem - %1
eu: JavaScript-en arazoa: %1

en: JavaScript Prompt - %1
eu: JavaScript-en galdera: %1

en: Justify
eu: Justifikatu

en: Key constraint %1 contains absent fields.
eu: %1 gako-murriztapenak falta diren eremuak dauzka.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
eu: %1 gako-murriztapenak nulua izan daitekeen %2 elementurako erreferentziak dauzka.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
eu: KeyNavigation erantsitako propietateen bidez baino ez dago erabilgarri

en: Keys is only available via attached properties
eu: Keys erantsitako propietateen bidez baino ez dago erabilgarri

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
eu: Ez dago azkenaldiko bilaketarik

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
eu: Plugina falta da

en: Landscape
eu: Horizontala

en: LayoutDirection attached property only works with Items
eu: Erantsitako LayoutDirection propietatea elementuekin baino ez dabil

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
eu: LayoutMirroring erantsitako propietateen bidez baino ez dago erabilgarri

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
eu: Gehitu hiztegian

en: Ledger
eu: Orri bikoitza

en: Ledger (432 x 279 mm)
eu: Orri bikoitza (432 x 279 mm)

en: Left edge
eu: Ezkerreko ertza

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Legal
eu: Legala

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
eu: Legala (216 x 356 mm)

en: Less
eu: Gutxiago

en: Letter
eu: Gutuna

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
eu: Gutuna (216 x 279 mm)

en: Level (%)
eu: Maila (%)

en: Line down
eu: Beheko lerroa

en: Line up
eu: Goiko lerroa

en: Line:
eu: Lerroa:

en: List content does not match length facet.
eu: Zerrendaren edukia ez dator bat luzeraren fazetarekin.

en: List content does not match maxLength facet.
eu: Zerrendaren edukia ez dator bat maxLength fazetarekin.

en: List content does not match minLength facet.
eu: Zerrendaren edukia ez dator bat minLength fazetarekin.

en: List content does not match pattern facet.
eu: Zerrendaren edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
eu: Zerrendaren edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

en: ListElement: cannot contain nested elements
eu: ListElement: ezin da habiaratutako elementurik eduki

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
eu: ListElement: ezin da erabili erreserbatutako "id" propietatea

en: ListElement: cannot use script for property value
eu: ListElement: ezin da erabili scripta propietatearen baliorako

en: ListModel: undefined property '%1'
eu: ListModel: '%1' propietatea definitu gabe

en: Loaded Scripts
eu: Kargatutako scriptak

en: Loaded schema file is invalid.
eu: Kargatutako eskema-fitxategia baliogabea da.

en: Loader does not support loading non-visual elements.
eu: Kargatzaileak ez du onartzen ez-ikusizko elementuak kargatzea.

en: Loading clip failed
eu: Klipa kargatzeak huts egin du

en: Local file
eu: Fitxategi lokala

en: Locals
eu: Lokalak

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
eu: Huts egin du %1(e)(a)n saioa hastean: autentifikazioa behar da

en: Long side
eu: Alde luzea

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
eu: Bilatu hiztegian

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
eu: %1(r)i buruz

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
eu: Ezkutatu %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
eu: Ezkutatu besteak

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
eu: Hobespenak...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
eu: Itxi %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
eu: Zerbitzuak

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
eu: Erakutsi dena

en: Ma&ximize
eu: &Maximizatu

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
eu: Aliasa

en: Mac OS X input method
eu: Mac OS X sarrera-metodoa

en: Makes the window full screen
eu: Leihoa pantaila bete arte handitzen du

en: Margins
eu: Marjinak

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
eu: Mota

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
eu: Fitxategi-karpeta

en: Matches are case insensitive
eu: Bat-etortzeetan ez dira bereizi maiuskulak eta minuskulak

en: Maximize
eu: Maximizatu

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
eu: Audio-elementua

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
eu: Audio-elementuen joaldietarako kontrolak eta egoeraren bistaratzailea

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
eu: Hasi joaldia

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
eu: Filmaren uneko egoera

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
eu: Filmaren uneko denbora

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
eu: Igarotako denbora

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
eu: Pantaila-betearen botoia

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
eu: Filmen denbora-lerroa

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
eu: Filmen denbora-lerroaren koadro txikia

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
eu: Mututzeko botoia

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
eu: Mututu audio-pistak

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
eu: Pausarazteko botoia

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
eu: Pausarazi joaldia

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
eu: Joarazteko botoia

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
eu: Jo filma pantaila-beteko moduan

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
eu: Geratzen den denbora

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
eu: filma amaitzeko denbora

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
eu: Itzuli filmaren transmisioa denbora-errealera

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
eu: Denbora-errealera itzultzeko botoia

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
eu: Birbobinatzeko botoia

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
eu: Birbobinatu filma

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
eu: Atzerantz bilatzeko botoia

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
eu: Aurrerantz bilatzeko botoia

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
eu: Atzeranzko bilaketa bizkorra

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
eu: Aurreranzko bilaketa bizkorra

[ctx: Media controller element]
en: Slider
eu: Graduatzailea

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
eu: Graduatzailearen koadro txikia

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
eu: Egoeraren bistaratzailea

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
eu: Soinua berraktibatzeko botoia

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
eu: Berraktibatu audio-pisten soinua

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
eu: Bideo-elementua

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
eu: Bideo-elementuen joaldietarako kontrolak eta egoeraren bistaratzailea

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
eu: Kargatzen...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
eu: Zuzeneko difusioa

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
eu: %1 egun %2 ordu %3 minutu %4 segundo

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
eu: %1 ordu %2 minutu %3 segundo

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
eu: %1 minutu %2 segundo

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
eu: %1 segundo

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
eu: Denbora mugagabea

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
eu: %1 kide mota ezin da %3(r)en %4 oinarrizko motaren %2 kide motaren eratorria izan.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
eu: Ezin da ebatzi %2 elementuaren %1 kide mota.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
eu: %1 mota soileko kide mota ezin da mota konplexukoa izan.

en: Menu
eu: Menua

en: Method names cannot begin with an upper case letter
eu: Metodo-izenak ezin dira hasi letra maiuskulaz

en: Mi&nimize
eu: &Ikonotu

en: Millimeters (mm)
eu: Milimetro (mm)

en: Minimize
eu: Ikonotu

en: Missing codec helper script assistant.
eu: Kodeken script laguntzailearen morroia falta da.

en: Missing default state in history state '%1'
eu: Egoera lehenetsia falta da '%1' historia-egoeran

en: Missing initial state in compound state '%1'
eu: Hasierako egoera falta da '%1' egoera konposatuan

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
eu: Modulu-inportazioek funtzio-, aldagai- eta aukera-deklarazioen aurretik agertu behar dute.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
eu: Modulu baten zatiketa (%1), zatitzailea zero izanik (%2), ez dago zehaztuta.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
eu: %1 hila %2..%3 bitartetik kanpo dago.

en: More
eu: Gehiago

en: More than one value found for field %1.
eu: Balio bat baino gehiago aurkitu dira %1 eremurako.

en: More...
eu: Gehiago...

en: Move the cursor to the end of the block
eu: Eraman kurtsorea bloke-amaierara

en: Move the cursor to the end of the document
eu: Eraman kurtsorea dokumentu-amaierara

en: Move the cursor to the end of the line
eu: Eraman kurtsorea lerro-amaierara

en: Move the cursor to the next character
eu: Eraman kurtsorea hurrengo karakterera

en: Move the cursor to the next line
eu: Eraman kurtsorea hurrengo lerrora

en: Move the cursor to the next word
eu: Eraman kurtsorea hurrengo hitzera

en: Move the cursor to the previous character
eu: Eraman kurtsorea aurreko karakterera

en: Move the cursor to the previous line
eu: Eraman kurtsorea aurreko lerrora

en: Move the cursor to the previous word
eu: Eraman kurtsorea aurreko hitzera

en: Move the cursor to the start of the block
eu: Eraman kurtsorea bloke-hasierara

en: Move the cursor to the start of the document
eu: Eraman kurtsorea dokumentu-hasierara

en: Move the cursor to the start of the line
eu: Eraman kurtsorea lerro-hasierara

en: Moves the window out of the way
eu: Leihoa aurretik desagerrarazten du

en: Multicast error
eu: Multidifusio-errorea

en: Multiple input method switcher
eu: Sarrera-metodo batetik bestera aldatzekoa

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
eu: Testu-trepetaren testuinguru-menuak erabiltzen duen sarrera-metodo batetik bestera aldatzekoa

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
eu: Ez da onartzen %1 motako balio bat %2(r)ekin edo %3(r)ekin biderkatzea (infinitu positiboa edo negatiboa).

[ctx: Mute]
en: Mute
eu: Mututu

en: Muted
eu: Mutututa

en: Name
eu: Izena

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
eu: %1 izen-lekua %2(r)i baino ezin zaio lotu (eta, edozein kasutan, aurrez deklaratuta dago).

en: Namespace %1 cannot be used as a type
eu: %1 izen-lekua ezin da mota gisa erabili

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
eu: Izen-lekuen deklarazioek funtzio-, aldagai- eta aukera-deklarazioen aurretik agertu behar dute.

en: Namespace prefix '%1' not declared
eu: Ez da deklaratu izen-lekuaren '%1' aurrizkia

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
eu: Ez dago definituta %1 izen kualifikatuaren izen-lekuaren aurrizkia.

en: Network communication error
eu: Sareko komunikazio-errorea

en: Network error
eu: Sare-errorea

en: Network operation timed out
eu: Sare-eragiketaren denbora-muga gainditu da

en: Network timeout.
eu: Sarearen denbora-muga.

en: Network unavailable
eu: Sarea ez dago erabilgarri

en: Network unreachable
eu: Sarea ezin da atzitu

en: New
eu: Berria

en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
eu: Ez da aurkitu

en: No casting is possible with %1 as the target type.
eu: Ezin da bihurketarik egin %1 helburuko tipo gisa izanik.

en: No certificates could be verified
eu: Ezin izan da ziurtagiririk egiaztatu

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
eu: Ez dago trantsizioko xedeen eta iturburuen arbaso berdinik '%1' egoeratik

en: No comparisons can be done involving the type %1.
eu: Ezin da konparaketarik egin %1 motarekin.

en: No definition for element %1 available.
eu: Definiziorik ez dago erabilgarri %1 elementurako.

en: No error
eu: Errorerik ez

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
eu: Kanpoko funtzioak ez dira onartzen. Onartutako funtzio guztiak zuzenean erabil daitezke, lehenbizi kanpoko funtzio gisa deklaratu gabe

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
eu: Ez dago fitxategi-motorrik erabilgarri edo motorrak ez du onartzen UnMapExtension

en: No function with name %1 is available.
eu: %1 izeneko funtziorik ez dago erabilgarri

en: No function with signature %1 is available
eu: %1 sinaduradun funtziorik ez dago erabilgarri

en: No host name given
eu: Ez da ostalari-izenik eman

en: No namespace binding exists for the prefix %1
eu: Ez dago izen-lekuaren loturarik %1 aurrizkirako

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
eu: Ez dago eragingairik osoko zenbakien zatiketa batean, %1, hau izan daiteke: %2.

en: No program defined
eu: Ez da programarik definitu

en: No property alias location
eu: Ez dago propietatearen aliasaren kokalekurik

en: No referenced value found for key reference %1.
eu: Erreferentzia-baliorik ez da aurkitu %1gako-erreferentziarako.

en: No schema defined for validation.
eu: Ez da eskemarik definitu balidatzeko.

en: No suitable proxy found
eu: Ez da proxy egokirik aurkitu

en: No template by name %1 exists.
eu: Ez dago %1 izeneko txantiloirik.

en: No value is available for the external variable with name %1.
eu: Ez dago baliorik erabilgarri %1 izeneko kanpoko aldagairako.

en: No variable with name %1 exists
eu: Ez dago %1 izeneko aldagairik

en: Non-existent attached object
eu: Erantsitako objektua ez dago

en: Non-unique value found for constraint %1.
eu: Bakarra ez den balioa aurkitu da %1 murriztapenerako.

en: None
eu: Bat ere ez

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
eu: Pragma adierazpen bat bera ere ez da onartzen. Beraz, atzera egiteko adierazpen batek egon behar du

en: Not an attached property name
eu: Ez da erantsitako propietate-izen bat

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Not ready
eu: Ez dago prest

en: Not ready to play
eu: Ez dago jotzeko prest

en: Not supported
eu: Ez da onartzen

en: Notation %1 already defined.
eu: %1 notazioa dagoeneko definituta dago.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
eu: Notazioaren edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

en: OK
eu: Ados

en: One of the CA certificates is invalid
eu: ZAren ziurtagirietako bat baliogabea da

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
eu: %1 eta %2 fazetak bakarrik onartzen dira, lotura bidez eratorriak badira.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
eu: %1 deklarazio bakarra egon daiteke kontsultaren sarreran.

en: Only one %1-element can appear.
eu: %1 elementu bakar bat egon daiteke.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
eu: %1 aurrizkia baino ezin da lotu %2(e)ra eta alderantziz.

en: Open
eu: Ireki

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
eu: Ireki audioa

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
eu: Ireki markoa

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
eu: Ireki irudia

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
eu: Ireki esteka

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
eu: Ireki bideoa

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
eu: Ireki leiho berri batean

en: Opening clip failed
eu: Klipa irekitzeak huts egin du

en: Operation canceled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: Operation on non-socket
eu: Eragiketa socket ez den batean

en: Operation on socket is not supported
eu: Socket eragiketa ez da onartzen

en: Operation stopped by the user
eu: Erabiltzaileak eragiketa geldiarazi du

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
eu: %1 eragilea ezin da %2 eta %3 motako balio atomikoetan erabili.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
eu: %1 eragilea ezin da %2 motan erabili.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
eu: %1 eragilea ez dago erabilgarri %2 eta %3 motako balio atomikoen artean.

en: Options
eu: Aukerak

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Out of memory
eu: Memoria agortu da

en: Out of resources
eu: Baliabiderik ez

en: Outdent
eu: Kendu koska

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
eu: Ingerada

en: Output &file:
eu: &Irteera-fitxategia:

en: Output Settings
eu: Emaitzaren ezarpenak

en: Overflow
eu: Gainezkatzea

en: Overflow: Can't represent date %1.
eu: Gainezkatzea: ezin da adierazi %1 data.

en: Overflow: Date can't be represented.
eu: Gainezkatzea: data ezin da adierazi.

en: P&roperties
eu: &Propietateak

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
eu: POLICY_DB_DEFAULT balioa definitu behar da beste edozein POLICY definizio erabili aurretik

en: Page
eu: Orrialdea

en: Page down
eu: Orria behera

en: Page left
eu: Orria ezkerrera

en: Page right
eu: Orria eskuinera

en: Page size:
eu: Orriaren neurria:

en: Page up
eu: Orria gora

en: Pages from
eu: Orrialdeak, hemendik:

en: Paper
eu: Papera

en: Paper source:
eu: Paper-iturria:

en: Parse error: %1
eu: Analisi-errorea: %1

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
eu: Partikulak deterministak ez diren komodinak dauzka.

en: Paste and Match Style
eu: Itsatsi eta bat etorrarazi estiloa

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
eu: Itsatsi

en: Path not found
eu: Bide-izena ez da aurkitu

[ctx: Pause]
en: Pause
eu: Pausarazi

en: Pause failed
eu: Pausarazteak huts egin du

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

[ctx: Phonon::]
en: Communication
eu: Komunikazioa

[ctx: Phonon::]
en: Games
eu: Jokoak

[ctx: Phonon::]
en: Music
eu: Musika

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

[ctx: Phonon::]
en: Video
eu: Bideoa

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
eu: Audio-irteera

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
eu: Audio-irteerako gailua

[ctx: Play]
en: Play
eu: Jo

en: Play/Pause Animations
eu: Jo/Pausarazi animazioak

en: PlayBook IMF
eu: PlayBook-en IMF

en: Playback complete
eu: Joaldia bukatu da

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
eu: Huts egin du kodek honetarako plugina instalatzean: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
eu: Plugina egiaztatzeko datuak ez datoz bat hemen: '%1'

en: Points (pt)
eu: Puntu (pt)

en: Portrait
eu: Bertikala

en: Position
eu: Kokalekua

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
eu: Aingura-begizta posible bat detektatu da centerIn eragiketan.

en: Possible anchor loop detected on fill.
eu: Aingura-begizta posible bat detektatu da betetzeko eragiketan.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
eu: Aingura-begizta posible bat detektatu da aingura horizontalean.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
eu: Aingura-begizta posible bat detektatu da aingura bertikalean.

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
eu: %1 aurrizkia %2(r)i baino ezin zaio lotu (eta, edozein kasutan, aurrez deklaratuta dago).

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
eu: %1 aurrizkia dagoeneko deklaratuta dago sarreran.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
eu: Ez dago definituta %1 izen kualifikatuaren aurrizkia.

en: Premature end of document.
eu: Dokumentuaren uste baino lehenagoko amaiera.

en: Press
eu: Sakatu

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print To File ...
eu: Fitxategian inprimatu...

en: Print all
eu: Inprimatu dena

en: Print current page
eu: Inprimatu uneko orrialdea

en: Print range
eu: Inprimatze-hedadura

en: Print selection
eu: Inprimatu hautapena

en: Print to File (PDF)
eu: Inprimatu fitxategian (PDF)

en: Print to File (Postscript)
eu: Inprimatu fitxategian (PostScript)

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: Private key does not certify public key, %1
eu: Gako pribatuak ez du gako publikoa ziurtatzen, %1

en: Process crashed
eu: Prozesua kraskatu egin da

en: Process failed to start: %1
eu: Prozesuak huts egin du abiaraztean: %1

en: Process operation timed out
eu: Prozesuaren eragiketaren denbora-muga gainditu da

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
eu: %1 %2(e)ra igotzean doitasuna gal daiteke.

en: Property assignment expected
eu: Propietate-esleipena espero zen

en: Property has already been assigned a value
eu: Dagoeneko esleitu zaio balio bat propietateari

en: Property names cannot begin with an upper case letter
eu: Propietate-izenak ezin dira hasi letra maiuskulaz

en: Property value set multiple times
eu: Hainbat aldiz ezarritako propietate-balioa

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
eu: PropertyChanges-ek ez du onartzen egoera jakin batzuetako objektuak sortzea.

en: Protocol type not supported
eu: Protokolo mota ez da onartzen

en: Proxy authentication failed
eu: Proxy-autentifikazioak huts egin du

en: Proxy authentication failed: %1
eu: Proxy-autentifikazioak huts egin du: %1

en: Proxy host not found
eu: Ez da proxy-ostalaria aurkitu

en: Proxy server error
eu: Proxy-zerbitzariaren errorea

en: Proxy server not supported
eu: Proxy-zerbitzaria ez da onartzen

en: PulseAudio Sound Server
eu: PulseAudio soinu-zerbitzaria

en: Puts a maximized window back to normal
eu: Maximizatutako leiho bat egoera normalera itzultzen du

en: Puts a minimized window back to normal
eu: Ikonotutako leiho bat egoera normalera itzultzen du

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
eu: Ezin da lotu aldagaia

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
eu: Ezin da exekutatu instrukzioa

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
eu: Ezin da lortu lehenengoa

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
eu: Ezin da lortu hurrengoa

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
eu: Ezin da lortu %1 erregistroa

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
eu: Ezin da prestatu instrukzioa

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
eu: QMovie-rako laguntzarik gabe eraiki zen Qt

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
eu: "%1" propietaterako lotze-begizta detektatu da

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
eu: Parametro mota bat espero zen

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
eu: Propietate mota bat espero zen

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
eu: Espero zen tokena: `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
eu: Mota-izena espero zen

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
eu: Identifikatzailea ezin da zenbakizko literalarekin hasi

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
eu: Karaktere ez-baliozkoa

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
eu: Baliozkoa ez den ihes-sekuentzia

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
eu: Zenbaki esponentzialaren ez-baliozko sintaxia

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
eu: Baliozkoa ez den Unicode ihes-sekuentzia

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
eu: Inportazio-kualifikatzailearen identifikatzaile baliogabea

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
eu: Propietate motaren aldatzaile baliogabea

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
eu: %0 adierazpen erregularraren adierazle ez-baliozkoa

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
eu: JavaScript deklarazioa Script elementutik kanpo

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
eu: Liburutegiak inportatzeko bertsio bat behar da

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
eu: Hainbat aldiz ezarritako propietate-balioa

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
eu: Soilik irakurtzekoa oraindik ez da onartzen

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
eu: Ezin da kualifikatzaile gisa erabili "Qt" izen erreserbatua

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
eu: Scripten inportazio-kualifikatzaileek bakarrak izan behar dute.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
eu: Scriptak inportatzeko kualifikatzaile bat behar da

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
eu: Sintaxi-errorea

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
eu: Itxi gabeko iruzkina fitxategi-amaieran

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
eu: Itxi gabeko katea lerro-amaieran

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
eu: Propietate motaren ustekabeko aldatzailea

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
eu: Ustekabeko tokena: `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
eu: Adierazpen erregularraren alderantzizko barradun sekuentzia amaitu gabea

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
eu: Adierazpen erregularraren klase amaitu gabea

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
eu: Adierazpen erregularraren amaitu gabeko literala

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
eu: Ezin zaio objekturik esleitu %1 seinale-propietateari

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
eu: Ezin zaio esleitu objektua interfaze-propietateari

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
eu: Ezin zaio esleitu objektua zerrendari

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
eu: Ezin da esleitu %1 objektu mota metodo lehenetsirik gabe

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
eu: Ezin zaio esleitu %1 balioa %2 propietateari

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
eu: Ezin da konektatu bat ez datorren %1 %vs seinalea/erretena. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
eu: Ezin dira %1(r)en propietateak ezarri, nulua delako

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
eu: Ezin da sortu erantsitako objekturik

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
eu: Ezin da sortu %1 motako objekturik

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
eu: xmlpatterns-erako laguntzarik gabe eraiki zen Qt

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
eu: XmlListModel kontsulta batek '/' edo "//" izan behar du hasieran

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
eu: &Utzi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
eu: It&xi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
eu: E&z

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
eu: &Ados

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
eu: &Gorde

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
eu: &Bai

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
eu: Galarazi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
eu: Aplikatu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
eu: Itxi gorde gabe

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
eu: Baztertu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
eu: Ez gorde

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
eu: &Guztiari ez

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
eu: Ados

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
eu: Berrezarri lehenetsiak

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
eu: Saiatu berriz

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
eu: Gorde dena

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
eu: &Guztiari bai

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
eu: Unitatea

[ctx: QFileDialog]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
eu: Nere konputagailua

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
eu: Edozein

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
eu: Arabiera

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
eu: Armeniera

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
eu: Bengalera

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
eu: Beltza

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
eu: Tartekoa

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
eu: Erdi-lodia

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
eu: Devanagaria

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
eu: Georgiera

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
eu: Grekoa

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
eu: Gujaratera

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
eu: Gurmukhia

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
eu: Hebreera

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
eu: Japoniera

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
eu: Khmerera

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
eu: Koreera

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
eu: Laosera

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
eu: Latinoa

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
eu: Arina

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
eu: Malabarera

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
eu: Birmaniera

[ctx: QFontDatabase]
en: N'Ko
eu: N'Koa

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
eu: Zeiharra

[ctx: QFontDatabase]
en: Ogham
eu: Oghamikoa

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
eu: Errunikoa

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
eu: Txinera soildua

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
eu: Ikurra

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
eu: Siriera

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
eu: Tamilera

[ctx: QFontDatabase]
en: Telugu
eu: Teluguera

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
eu: Thaiera

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
eu: Tibetera

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
eu: Txinera tradizionala

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
eu: Vietnamera

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
eu: Ez da ostalari-izenik eman

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
eu: Ostalari-izen baliogabea

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
eu: Ez da ostalari-izenik eman

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
eu: Ezin izan da transakzioa abiarazi

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
eu: Errorea gertatu da datu-basea irekitzean

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
eu: Ezin da egin transakzioa

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
eu: Ezin da desegin transakzioa

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
eu: Ezin izan da instrukzioa esleitu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
eu: Ezin izan da deskribatu sarrerako instrukzioa

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
eu: Ezin izan da instrukzioa deskribatu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
eu: Ezin izan da hurrengo elementua lortu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
eu: Ezin izan da matrizea aurkitu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
eu: Ezin izan dira lortu matrizearen datuak

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
eu: Ezin izan da lortu kontsultaren informazioa

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
eu: Ezin izan da instrukzioaren informazioa eskuratu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
eu: Ezin izan da instrukzioa prestatu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
eu: Ezin izan da transakzioa abiarazi

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
eu: Ezin da itxi instrukzioa

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
eu: Ezin da egin transakzioa

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
eu: Ezin da BLOBik sortu

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
eu: Ezin da exekutatu kontsulta

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
eu: Ezin da BLOBa ireki

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
eu: Ezin da BLOBa irakurri

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
eu: Ezin da BLOBa idatzi

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
eu: Ez da lekurik geratzen gailuan

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
eu: Ez dago fitxategi edo direktorio hori

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
eu: Fitxategi gehiegi daude irekita

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
eu: Ezin dira lotu irteera-balioak

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
eu: Ezin da lotu balioa

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
eu: Ezin da hurrengo kontsulta exekutatu

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
eu: Ezin da exekutatu kontsulta

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
eu: Ezin da exekutatu instrukzioa

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
eu: Ezin dira lortu datuak

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
eu: Ezin da prestatu instrukzioa

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
eu: Ezin da berrezarri instrukzioa

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
eu: Ezin da hurrengo kontsulta exekutatu

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
eu: Ezin da gorde emaitza

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
eu: Ezin dira biltegiratu instrukzioaren emaitzak

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
eu: Izkinako tresna-barra

[ctx: QMessageBox]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: QMessageBox]
en: OK
eu: Ados

en: QName content does not match pattern facet.
eu: QName edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
eu: QName edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
eu: Errorea gertatu da %1 irekitzean

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
eu: URI baliogabea: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
eu: Idazketa-errorea gertatu da %1(e)(a)n idaztean: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
eu: Ezin da %1 ireki: bide-izena direktorio bat da

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
eu: Errorea gertatu da %1 irekitzean: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
eu: Irakurketa-errorea gertatu da %1(e)tik irakurtzean: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
eu: Lokala ez den %1 fitxategia irekitzeko eskaera

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
eu: Idazketa-errorea gertatu da %1(e)(a)n idaztean: %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
eu: Sareko sarbidea desgaituta dago.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
eu: Sareko saioko errorea

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
eu: "%1" protokoloa ezezaguna da

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
eu: Errorea gertatu da motorra abiaraztean.

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
eu: Ezin da hasi transakzioa

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
eu: Ezin da egin transakzioa

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
eu: Ezin da hasieratu

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
eu: Ezin da desegin transakzioa

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
eu: Ezin da esleitu instrukzioa

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
eu: Ezin da zutabea lotu loteka exekutatzeko

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
eu: Ezin da lotu balioa

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
eu: Ezin da loteka exekutatu instrukzioa

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
eu: Ezin da exekutatu instrukzioa

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
eu: Ezin da lortu instrukzio mota

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
eu: Ezin da joan hurrengora

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
eu: Ezin da prestatu instrukzioa

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
eu: QODBCResult::reset: ezin da 'SQL_CURSOR_STATIC' instrukzio-atributu gisa ezarri. Begiratu ODBC kontrolatzailearen konfigurazioa

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
eu: Ezin da lotu aldagaia

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
eu: Ezin da exekutatu instrukzioa

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
eu: Ezin da lortu

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
eu: Ezin da lortu lehenengoa

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
eu: Ezin da lortu azkena

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
eu: Ezin da lortu hurrengoa

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
eu: Ezin da lortu aurrekoa

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
eu: Ezin da prestatu instrukzioa

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
eu: Izena

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
eu: Balioa

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
eu: Ezin da sortu kontsulta

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
eu: Ezin da prestatu instrukzioa

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
eu: Inprimatu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
eu: Esportatu PDFra

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
eu: Esportatu PostScript-era

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
eu: Lehen orria

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
eu: Doitu orriari

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
eu: Doitu zabalera

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
eu: Horizontala

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
eu: Azken orria

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
eu: Hurrengo orria

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
eu: Prestatu orrialdea

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
eu: Prestatu orrialdea

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
eu: Bertikala

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
eu: Aurreko orria

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
eu: Inprimatu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
eu: Inprimatzeko aurrebista

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
eu: Erakutsi aurrez aurre dauden orriak

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
eu: Erakutsi orrialde guztien ikuspegi orokorra

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
eu: Erakutsi orrialde bakarra

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
eu: Zooma gerturatu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
eu: Zooma urrundu

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
eu: karaktere-klasearen okerreko sintaxia

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
eu: aurreplangintzaren okerreko sintaxia

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
eu: okerreko errepikapen-sintaxia

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
eu: desgaitutako ezaugarri bat erabili da

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
eu: kategoria baliogabea

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
eu: bitarte baliogabea

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
eu: balio zortzitar baliogabea

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
eu: lookbehind-ak ez dira onartzen. Ikus QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
eu: barne-muga topatu da

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
eu: ezkerreko mugatzailea falta da

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
eu: ez da errorerik gertatu

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
eu: espero ez zen amaiera

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
eu: Ezin da exekutatu instrukzioa

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
eu: Ezin dira lortu emaitzak

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
eu: Kontsultarik ez

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
eu: Parametro-kontaketa ez dator bat

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
eu: Ezin dira lotu parametroak

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
eu: Instrukzio bat baino gehiago ezin dira aldi berean exekutatu

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
eu: Ezin da exekutatu instrukzioa

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
eu: Ezin da lortu errenkada

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
eu: Ezin da berrezarri instrukzioa

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
eu: Baldintza

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
eu: Atzialdi kopurua

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: ID
eu: IDa

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
eu: Ez ikusi egin kontaketari

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
eu: Exekuzio bakarra

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
eu: Izena

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
eu: Balioa

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
eu: Maila

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
eu: Izena

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
eu: Gehitu gogokoa

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
eu: Doitu distira

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
eu: Ezkerreko aplikazioa

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
eu: Eskuineko aplikazioa

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
eu: Errepikatu audio-pista

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
eu: Aurreratu audioa

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
eu: Audioa ausaz jo

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
eu: Errepikatu audioa

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
eu: Birbobinatu audioa

[ctx: QShortcut]
en: Away
eu: Kanpoan

[ctx: QShortcut]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
eu: Atzera/Aurrera

[ctx: QShortcut]
en: Backspace
eu: Atzera

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
eu: Atzeratab

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
eu: Baxu sendoa

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
eu: Baxuak jaitsi

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
eu: Baxuak igo

[ctx: QShortcut]
en: Battery
eu: Bateria

[ctx: QShortcut]
en: Book
eu: Liburua

[ctx: QShortcut]
en: Browser
eu: Arakatzailea

[ctx: QShortcut]
en: CD
eu: CDa

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
eu: Kalkulagailua

[ctx: QShortcut]
en: Call
eu: Deitu

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
eu: Kameraren fokua

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
eu: Kameraren obturadorea

[ctx: QShortcut]
en: Caps Lock
eu: Blok Maius

[ctx: QShortcut]
en: CapsLock
eu: BlokMaius

[ctx: QShortcut]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
eu: Garbitu kaptura

[ctx: QShortcut]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: QShortcut]
en: Code input
eu: Kode-sarrera

[ctx: QShortcut]
en: Community
eu: Komunitatea

[ctx: QShortcut]
en: Context1
eu: Testuingurua1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
eu: Testuingurua2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
eu: Testuingurua3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
eu: Testuingurua4

[ctx: QShortcut]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: QShortcut]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: QShortcut]
en: Del
eu: Ezab

[ctx: QShortcut]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: QShortcut]
en: Display
eu: Bistaratu

[ctx: QShortcut]
en: Documents
eu: Dokumentuak

[ctx: QShortcut]
en: Down
eu: Behera

[ctx: QShortcut]
en: Eisu Shift
eu: Eisu maius

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
eu: Aktibatu/Desaktibatu Eisu

[ctx: QShortcut]
en: Eject
eu: Egotzi

[ctx: QShortcut]
en: End
eu: Bukaera

[ctx: QShortcut]
en: Enter
eu: Sartu

[ctx: QShortcut]
en: Esc
eu: Ihes

[ctx: QShortcut]
en: Escape
eu: Ihes

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
eu: Gogokoak

[ctx: QShortcut]
en: Finance
eu: Finantzak

[ctx: QShortcut]
en: Flip
eu: Irauli

[ctx: QShortcut]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: QShortcut]
en: Game
eu: Jokoa

[ctx: QShortcut]
en: Go
eu: Joan

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Banja
eu: Hangul-Banja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
eu: Hangul-en amaiera

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Hanja
eu: Hangul-Hanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jamo
eu: Hangul-Jamo

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jeonja
eu: Hangul-Jeonja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PostHanja
eu: Hangul (Hanja ondorengoa)

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PreHanja
eu: Hangul (Hanja aurrekoa)

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Romaja
eu: Hangul-Romaja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
eu: Hangul berezia

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
eu: Hangul-en hasiera

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
eu: Eseki

[ctx: QShortcut]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
eu: Hibernatu

[ctx: QShortcut]
en: Hiragana Katakana
eu: Hiragana eta Katakana

[ctx: QShortcut]
en: History
eu: Historia

[ctx: QShortcut]
en: Home
eu: Hasiera

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
eu: Etxeko bulegoa

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
eu: Etxeko orria

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
eu: Esteka garrantzitsuak

[ctx: QShortcut]
en: Ins
eu: Txert

[ctx: QShortcut]
en: Insert
eu: Txertatu

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
eu: Kana blokeoa

[ctx: QShortcut]
en: Kana Shift
eu: Kana maius

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
eu: Jaitsi teklatuaren distira

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
eu: Igo teklatuaren distira

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
eu: Piztu/Itzali teklatuaren argia

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
eu: Teklatuko menua

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
eu: Berriro markatu azken zenbakia

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
eu: Abiarazi (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
eu: Abiarazi (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
eu: Abiarazi (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
eu: Abiarazi (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
eu: Abiarazi (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
eu: Abiarazi (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
eu: Abiarazi (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
eu: Abiarazi (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
eu: Abiarazi (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
eu: Abiarazi (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
eu: Abiarazi (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
eu: Abiarazi (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
eu: Abiarazi (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
eu: Abiarazi (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
eu: Abiarazi (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
eu: Abiarazi (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
eu: Abiarazi posta

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
eu: Abiarazi euskarria

[ctx: QShortcut]
en: Left
eu: Ezkerrera

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
eu: Bonbilla

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
eu: Amaitu saioa

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
eu: Mezua birbidaltzea

[ctx: QShortcut]
en: Market
eu: Merkatua

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
eu: Hurrengo multimedia

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
eu: Pausarazi multimedia

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
eu: Euskarria jo

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
eu: Aurreko multimedia

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
eu: Grabatu multimedia

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
eu: Gelditu multimedia

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
eu: Bilera

[ctx: QShortcut]
en: Menu
eu: Menua

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
eu: PB menua

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
eu: Jaitsi pantailaren distira

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
eu: Igo pantailaren distira

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
eu: Hautagai anizkoitza

[ctx: QShortcut]
en: Music
eu: Musika

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
eu: Nire guneak

[ctx: QShortcut]
en: News
eu: Berriak

[ctx: QShortcut]
en: No
eu: Ez

[ctx: QShortcut]
en: Num Lock
eu: Blok Zenb

[ctx: QShortcut]
en: NumLock
eu: BlokZenb

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
eu: Blokeatu zenbakiak

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
eu: Ireki URLa

[ctx: QShortcut]
en: Option
eu: Aukera

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
eu: Orria behera

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
eu: Orria gora

[ctx: QShortcut]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: QShortcut]
en: Pause
eu: Pausarazi

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
eu: OrrBeh

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
eu: OrrGor

[ctx: QShortcut]
en: Phone
eu: Telefonoa

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
eu: Irudiak

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
eu: Itzali

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
eu: Aurreko hautagaia

[ctx: QShortcut]
en: Print
eu: Inprimatu

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
eu: Inprimatu pantaila

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
eu: Freskatu

[ctx: QShortcut]
en: Reload
eu: Kargatu berriro

[ctx: QShortcut]
en: Reply
eu: Erantzun

[ctx: QShortcut]
en: Return
eu: Itzuli

[ctx: QShortcut]
en: Right
eu: Eskuinera

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
eu: Biratu leihoak

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
eu: Biratu pantaila (KB)

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
eu: Biratu pantaila (PB)

[ctx: QShortcut]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
eu: Pantaila-babeslea

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
eu: Blok Korr

[ctx: QShortcut]
en: ScrollLock
eu: BlokKorr

[ctx: QShortcut]
en: Search
eu: Bilaketa

[ctx: QShortcut]
en: Select
eu: Hautatu

[ctx: QShortcut]
en: Send
eu: Bidali

[ctx: QShortcut]
en: Shop
eu: Denda

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
eu: Lo

[ctx: QShortcut]
en: Space
eu: Zuriunea

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
eu: Ortografia-egiaztatzailea

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
eu: Banatu pantaila

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

[ctx: QShortcut]
en: Standby
eu: Egonean

[ctx: QShortcut]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
eu: Azpititulua

[ctx: QShortcut]
en: Support
eu: Laguntza

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
eu: Egonean utzi

[ctx: QShortcut]
en: SysReq
eu: SisEsk

[ctx: QShortcut]
en: System Request
eu: Sistemaren eskaera

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
eu: Atazen pantaila

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
eu: Terminala

[ctx: QShortcut]
en: Time
eu: Denbora

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
eu: Deitu/Eseki

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
eu: Euskarria Jo/Pausarazi multimedia

[ctx: QShortcut]
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
eu: Menu nagusia

[ctx: QShortcut]
en: Travel
eu: Bidaia

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
eu: Altuak jaitsi

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
eu: Altuak igo

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
eu: Banda ultrazabala

[ctx: QShortcut]
en: Up
eu: Gora

[ctx: QShortcut]
en: Video
eu: Bideoa

[ctx: QShortcut]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
eu: Ahots bidezko markaketa

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
eu: Bolumena jaitsi

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
eu: Bolumena mututu

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
eu: Bolumena igo

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
eu: Esnatu

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
eu: Web-kamera

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
eu: Haririk gabea

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
eu: Testu-tratamenduko programa

[ctx: QShortcut]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
eu: Sare-eragiketaren denbora-muga gainditu da

[ctx: QSql]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
eu: Aldaketak bertan behera utzi nahi dituzu?

[ctx: QSql]
en: Confirm
eu: Berretsi

[ctx: QSql]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
eu: Erregistro hori ezabatu nahi duzu?

[ctx: QSql]
en: Insert
eu: Txertatu

[ctx: QSql]
en: No
eu: Ez

[ctx: QSql]
en: Save edits?
eu: Aldaketak gorde nahi dituzu?

[ctx: QSql]
en: Update
eu: Eguneratu

[ctx: QSql]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
eu: Errorea gertatu da zutabe kopurua eskuratzean

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
eu: Errorea gertatu da zutabe-izena eskuratzean

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
eu: Errorea gertatu da zutabe mota eskuratzean

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
eu: Parametro-kontaketa ez dator bat

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
eu: Instrukzioa ez dago prest

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
eu: Ezin dira lotu parametroak

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
eu: Ezin da exekutatu instrukzioa

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
eu: Ezin da lortu errenkada

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
eu: Ezin da berrezarri instrukzioa

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
eu: %1: lehendik ere badago

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
eu: %1: ez dago

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
eu: %1: ftok funtzioak huts egin du

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
eu: %1: gakoa hutsik dago

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
eu: %1: izenaren errorea

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
eu: %1: baliabiderik ez

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
eu: %1: baimena ukatuta

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
eu: %1: ezin da sortu gakoa

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
eu: %1: errore ezezaguna %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
eu: LRE Ezkerretik eskuinerako kapsulatzearen hasiera

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
eu: LRM ezkerretik-eskuinerako marka (left-to-right mark)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
eu: LRO Ezkerretik eskuinerako gainidaztearen hasiera

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
eu: PDF Bistaratu noranzko-formatua

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
eu: RLE Eskuinetik ezkerrerako kapsulatzearen hasiera

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
eu: RLM eskuinetik-ezkerrerako marka (right-to-left mark)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
eu: RLO Eskuinetik ezkerrerako gainidaztearen hasiera

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
eu: ZWJ Zabalerarik gabeko lotura-ikurra

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
eu: ZWNJ Zabalerarik gabeko banaketa-ikurra

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
eu: ZWSP Zero zabaleraren tartea

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
eu: Ezkerreko ertza

[ctx: QWebPage]
en: Page down
eu: Orria behera

[ctx: QWebPage]
en: Page left
eu: Orria ezkerrera

[ctx: QWebPage]
en: Page right
eu: Orria eskuinera

[ctx: QWebPage]
en: Page up
eu: Orria gora

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
eu: Birbideratze-mugara iritsi da

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
eu: Eskuineko ertza

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
eu: Labaindu behera

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
eu: Labaindu hona

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
eu: Labaindu ezkerrera

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
eu: Labaindu eskuinera

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
eu: Labaindu gora

[ctx: QWebPage]
en: Top
eu: Goian

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
eu: Web-ikuskatzaile, %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
eu: kodeketa-deklarazioa edo deklarazio autonomoa espero zen XML deklarazioa irakurtzerakoan

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
eu: errorea kanpoko entitate baten testu-deklarazioan

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
eu: errorea gertatu da iruzkina aztertzerakoan

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
eu: errorea gertatu da edukia analizatzean

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
eu: errorea gertatu da dokumentu motaren definizioa aztertzerakoan

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
eu: errorea gertatu da elementua analizatzean

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
eu: errorea gertatu da erreferentzia aztertzerakoan

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
eu: kontsumitzaileak eragindako errorea

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
eu: kanpoan aztertutako entitate orokorraren erreferentzia ez da onartzen DTDan

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
eu: kanpoan aztertutako entitate orokorraren erreferentzia ez da onartzen atributu-balioan

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
eu: barneko entitate orokorraren erreferentzia ez da onartzen DTDan

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
eu: instrukzioa prozesatzeko izen baliogabea

[ctx: QXml]
en: letter is expected
eu: letra bat espero da

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
eu: dokumentu motaren definizio bat baino gehiago

[ctx: QXml]
en: no error occurred
eu: ez da errorerik gertatu

[ctx: QXml]
en: recursive entities
eu: entitate errekurtsiboak

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
eu: deklarazio autonomoa espero zen XML deklarazioa irakurtzerakoan

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
eu: etiketak ez datoz bat

[ctx: QXml]
en: unexpected character
eu: ustekabeko karakterea

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
eu: ustekabeko fitxategi-amaiera

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
eu: aztertu gabeko entitate-erreferentzia okerreko testuinguruan

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
eu: bertsioa espero zen XML deklarazioa irakurtzerakoan

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
eu: deklarazio autonomorako okerreko balioa

en: Read-only Transaction
eu: Irakurtzeko soilik transakzioa

en: Redo %1
eu: Berregin %1

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
eu: Ezin da ebatzi %2 elementuaren %1 erreferentzia.

en: Reflections delay (ms)
eu: Islapenen atzerapena (ms)

en: Reflections level (mB)
eu: Islapenen maila (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
eu: Birkargatu

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
eu: Urruneko ostalariak garaia baino lehen itxi du konexioa %1(e)(a)n

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove formatting
eu: Kendu formatua

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
eu: %1 kardinalitatea behar zen; %2 kardinalitatea eskuratu da.

en: Required type is %1, but %2 was found.
eu: %1 mota behar zen, baina %2 aurkitu da.

en: Resource error (fork failure): %1
eu: Baliabide-errorea (adarkatze-hutsegitea): %1

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Restore Down
eu: Leheneratu behera

en: Restore down
eu: Leheneratu behera

en: Restore up
eu: Leheneratu gora

en: Reverb delay (ms)
eu: Erreberberazio-atzerapena (ms)

en: Reverb level (mB)
eu: Erreberberazio maila (mB)

en: Reverse
eu: Atzekoz aurrera

en: Reverse landscape
eu: Horizontala alderantziz

en: Reverse portrait
eu: Bertikala alderantziz

en: Revert back to device '%1'
eu: Itzuli '%1' gailura

en: Right edge
eu: Eskuineko ertza

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Roaming error
eu: Ibiltaritza-errorea

en: Roaming was aborted or is not possible.
eu: Ibiltaritza abortatu egin da edo ez da posible.

en: Room HF level
eu: Giroko HF maila

en: Room level (mB)
eu: Giroko maila (mB)

en: Run to Cursor
eu: Exekutatu kurtsoreraino

en: Run to New Script
eu: Exekutatu script berriraino

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
eu: XSL-T 1.0 estilo-orri bat exekutatzen 2.0 prozesadore batekin.

en: S60 FEP input method
eu: S60 FEP sarrera-metodoa

en: SOCKS version 5 protocol error
eu: SOCKSen 5. bertsioaren protokolo-errorea

en: SOCKSv5 command not supported
eu: SOCKSv5 komandoa ez da onartzen

en: SQL transaction failed
eu: SQL transakzioak huts egin du

en: SQL: database version mismatch
eu: SQL: datu-basearen bertsioa ez dator bat

en: Sample
eu: Lagina

en: Script %1 unavailable
eu: %1 scripta ez dago erabilgarri

en: Scroll Left
eu: Korritu ezkerretara

en: Scroll Right
eu: Korritu eskuinetara

en: Scroll down
eu: Korritu behera

en: Scroll here
eu: Korritu hona

en: Scroll left
eu: Korritu ezkerrera

en: Scroll right
eu: Korritu eskuinera

en: Scroll up
eu: Korritu gora

en: Search
eu: Bilatu

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
eu: Bilatu webean

en: Seek failed
eu: Bilaketak huts egin du

en: Seek file/device for image read failed
eu: Irudia irakurtzeko fitxategi- edo gailu-bilaketak huts egin du

en: Select
eu: Hautatu

en: Select (Marquee)
eu: Hautatu (Marquee)

en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select Font
eu: Hautatu letra-tipoa

en: Select IM
eu: Hautatu sarrera-metodoa

en: Select to the end of the block
eu: Hautatu bloke-amaieraraino

en: Select to the end of the document
eu: Hautatu dokumentu-amaieraraino

en: Select to the end of the line
eu: Hautatu lerro-amaieraraino

en: Select to the next character
eu: Hautatu hurrengo karaktereraino

en: Select to the next line
eu: Hautatu hurrengo lerroraino

en: Select to the next word
eu: Hautatu hurrengo hitzeraino

en: Select to the previous character
eu: Hautatu aurreko karaktereraino

en: Select to the previous line
eu: Hautatu aurreko lerroraino

en: Select to the previous word
eu: Hautatu aurreko hitzeraino

en: Select to the start of the block
eu: Hautatu bloke-hasieraraino

en: Select to the start of the document
eu: Hautatu dokumentu-hasieraraino

en: Select to the start of the line
eu: Hautatu lerro-hasieraraino

en: Selection
eu: Hautapena

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
eu: ']]>' sekuentzia ez da onartzen edukian.

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
eu: Ez da onartzen irudia irakurtzeko sekuentzia-gailua (adibidez, socket-a)

en: Server alert
eu: Zerbitzariaren alerta

en: Session aborted by user or system
eu: Erabiltzaileak edo sistemak saioa abortatu du

en: Setting volume failed
eu: Bolumena ezartzeak huts egin du

en: Sh&ade
eu: &Bildu

en: Shade
eu: Bildu

en: Shift
eu: Maius

en: Shift+F11
eu: Maius+F11

en: Shift+F3
eu: Maius+F3

en: Shift+F5
eu: Maius+F5

en: Short side
eu: Alde motza

en: Show Details...
eu: Xehetasunak erakutsi...

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
eu: Seinale-izenak ezin dira hasi letra maiuskulaz

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
eu: Osoko zenbaki zeinudunaren edukia ez dator bat totalDigits fazetarekin.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
eu: Osoko zenbaki zeinudunaren edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
eu: Osoko zenbaki zeinudunaren edukia ez dator bat maxExclusive fazetarekin.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
eu: Osoko zenbaki zeinudunaren edukia ez dator bat maxInclusive fazetarekin.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
eu: Osoko zenbaki zeinudunaren edukia ez dator bat minExclusive fazetarekin.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
eu: Osoko zenbaki zeinudunaren edukia ez dator bat minInclusive fazetarekin.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
eu: Osoko zenbaki zeinudunaren edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
eu: %1 oinarrizko motak mota atomiko soila baino ezin du eduki oinarrizko mota gisa.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
eu: %1 mota soila ezin da %2(r)en eratorria izan, murrizketa azken gisa definitua baitago.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
eu: %1 mota soilak ezin du eduki zuzeneko %2 oinarrizko mota.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
eu: %1 mota soilak onartzen ez den %2 motako fazeta dauka.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
eu: Ez da onartzen %1 mota soilak oinarrizko %2 mota edukitzea.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
eu: %1 mota soilak %2 fazeta edukitzea bakarrik onartzen da.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
eu: Mota soilak onartzen ez den %1 fazeta dauka.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
eu: %1 elementu eratorriaren mota soila ezin da oinarrizko elementuaren baliozko eratorria izan.

en: Single property assignment expected
eu: Propietate bakar baten esleipena espero zen

en: Size
eu: Tamaina

en: SliderHandle
eu: Graduatzailea

en: Socket error on %1: %2
eu: Socket errorea %1(e)(a)n: %2

en: Socket is not connected
eu: Socket-a ez dago konektatuta

en: Socket operation timed out
eu: Socket eragiketaren denbora-muga gainditu da

en: Specified type %1 is not known to the schema.
eu: Eskemak ez du ezagutzen adierazitako %1 mota.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
eu: Ez da baliozkoa zehaztutako %1 mota %2 elementu motarekin ordeztea.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
eu: Atributu talde batean use='prohibited' zehazteak ez du eraginik.

en: SpeedoMeter
eu: Takometroa

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
eu: Ortografia

en: Stack
eu: Pila

en: Standalone accepts only yes or no.
eu: Autonomoak ez edo bai baino ez ditu onartzen.

en: Stay on &Top
eu: &Gainean

en: Step &down
eu: Urratsa &behera

en: Step Into
eu: Sartu

en: Step Out
eu: Atera

en: Step Over
eu: Saltatu

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
eu: Gelditu

en: Streaming not supported
eu: Korrontea ez da onartzen

en: Stri&keout
eu: &Marratua

en: Strikethrough
eu: Marratua

en: String content does not match pattern facet.
eu: Katearen edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: String content does not match the length facet.
eu: Katearen edukia ez dator bat luzeraren fazetarekin.

en: String content does not match the maxLength facet.
eu: Katearen edukia ez dator bat maxLength fazetarekin.

en: String content does not match the minLength facet.
eu: Katearen edukia ez dator bat minLength fazetarekin.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
eu: Katearen edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
eu: Bidali

en: Subscript
eu: Azpiindizea

en: Substitution group %1 has circular definition.
eu: %1 ordezko taldeak definizio zirkular bat du.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
eu: Ezin da ebatzi %2 elementuaren %1 ordezko taldea.

en: Superscript
eu: Goi-indizea

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
eu: Sartu pantaila-betean

en: System
eu: Sistema

en: TTL expired
eu: TTLa iraungi egin da

en: Tabloid
eu: Tabloidea

en: Tabloid (279 x 432 mm)
eu: Tabloidea (279 x 432 mm)

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
eu: Inportatutako eskemako helburuko %1 izen-lekua eta helburuko %2 izen-lekua desberdinak dira, inportazio-eskeman definitu bezala.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
eu: Sartutako eskemako helburuko %1 izen-lekua eta helburuko %2 izen-lekua desberdinak dira, sartzen den eskeman definitu bezala.

en: Temporary network failure.
eu: Sareak aldi baterako huts egin du.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
eu: Testuaren noranzkoa

en: Text nodes are not allowed at this location.
eu: Testu-nodoak ez dira onartzen kokaleku honetan.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
eu: Testua edo entitate-erreferentziak ez dira onartzen %1 elementuaren barruan

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
eu: %1 ardatza ez da onartzen XQuery-n

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
eu: 'Hemendik' balioa ezin da 'Hona' balioa baino handiagoa izan.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
eu: Eskema inportatzeko eginbidea ez da onartzen, eta, beraz, %1 deklarazioak ezin dira agertu.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
eu: Eskemak balidatzeko eginbidea ez da onartzen. Beraz, %1 adierazpenak ezin dira erabili.

en: The TLS/SSL connection has been closed
eu: TLS/SSL konexioa itxi egin da

en: The URI cannot have a fragment
eu: URIak ezin du zatirik izan

en: The address is invalid for this operation
eu: Helbide mota baliogabea da eragiketa honetarako

en: The address is not available
eu: Helbidea ez dago erabilgarri

en: The address is protected
eu: Helbidea babestuta dago

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
eu: %1 atributua lehenengo %2 elementuan baino ezin da agertu.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
eu: %1 atributua ezin da agertu %2(e)(a)n, %3(r)en umea denean.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
eu: %1 atributuak %2 elementuan egon behar du.

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
eu: "basicConstraints" bide-izenaren luzera-parametroa gainditu egin da

en: The bound address is already in use
eu: Lotutako helbidea dagoeneko erabiltzen ari dira

en: The certificate has expired
eu: Ziurtagiria iraungita dago

en: The certificate is not yet valid
eu: Ziurtagiria ez da jadanik baliozkoa

en: The certificate is self-signed, and untrusted
eu: Ziurtagiria norberak sinatuta dago, eta ez da fidagarria

en: The certificate signature could not be decrypted
eu: Ziurtagiriaren sinadura ezin izan da deszifratu

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
eu: Ziurtagiriaren "notAfter" (ezOndoren) eremuko ordua baliogabea da

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
eu: Ziurtagiriaren "notBefore" (ezAurretik) eremuko ordua baliogabea da

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
eu: %1 kode-puntua, %2(e)(a)n dagoena %3 erabiltzean, XML karaktere baliogabea da.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
eu: Une honetan hautagai den jaulkitzailearen ziurtagiria baztertu egin da haren jaulkitzailearen izena eta serie-zenbakia ez datozelako bat uneko ziurtagiriaren ziurtagiri-autoritatearen gako-identifikatzailearekin

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
eu: Une honetan hautagai den jaulkitzailearen ziurtagiria baztertu egin da haren gaiaren izena ez datorrelako bat uneko ziurtagiriaren jaulkitzailearen izenarekin

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
eu: Prozesuko instrukzio baten datuek ezin dute %1 katea eduki

en: The default collection is undefined
eu: Bilduma lehenetsia definitu gabe dago

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
eu: %1 izen lokala duen elementua ez dago XSL-Tn.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
eu: %1 kodeketa baliogabea da. Karaktere latinoak baino ez ditu izan behar, ezin ditu zuriuneak eduki eta bat etorri behar du %2 adierazpen erregularrarekin.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
eu: '%1' fitxategia ez da baliozko Qt plugina.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
eu: %1(r)en lehen argumentua ezin da %2 motakoa izan.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
eu: %1(r)en lehenengo argumentua ezin da %2 motakoa izan. Zenbakizkoa izan behar du, xs:yearMonthDuration edo xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
eu: %1(r)en lehenengo argumentua ezin da %2 motakoa izan. %3, %4 edo %5 motakoa izan behar du.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
eu: Osoko zenbakien zatiketa bateko lehenengo eragingaia, %1, ezin da infinitua izan (%2).

en: The focus is undefined.
eu: Fokua ez dago definituta.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
eu: Ostalari-izena ez dator bat ziurtagiri honen baliozko ostalariekin

en: The initialization of variable %1 depends on itself
eu: %1 aldagaiaren hasieratzea bere buruaren mende dago

en: The issuer certificate could not be found
eu: Jaulkitzailearen ziurtagiria ezin izan da aurkitu

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
eu: Ezin izan da aurkitu lokalki bilatutako ziurtagiri baten jaulkitzailearen ziurtagiria

en: The item %1 did not match the required type %2.
eu: %1 elementua ez dator bat eskatutako %2 motarekin.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
eu: %1 gako-hitza ezin da agertu beste modu-izen batekin.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
eu: Bide-izen bateko azken urratsak nodoak edo balio atomikoak eduki behar ditu. Ezin da bi horien nahasketa izan.

en: The module import feature is not supported
eu: Moduluak inportatzeko eginbidea ez da onartzen

en: The name %1 does not refer to any schema type.
eu: %1 izenak ez die erreferentziarik egiten eskema motei.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
eu: Kalkulatutako atributu baten izenak ezin du %1 URI izen-lekua eduki tokiko %2 izenarekin.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
eu: for adierazpen bateko aldagai lotu baten izenak eta kokaleku-aldagaiak desberdinak izan behar dute. Beraz, %1 izeneko bi aldagaiekin gatazka sortzen da.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
eu: Luzapen-adierazpen baten izenak leku-izenean egon behar du.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
eu: Aukera baten izenak aurrizki bat eduki behar du. Izen-leku lehenetsirik ez dago aukerentzat.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
eu: %1 izen-lekua erreserbatuta dago; beraz, erabiltzaileek definitutako funtzioek ez dute erabili behar. Saiatu aurrez definitutako %2 aurrizkiarekin, horrelakoetarako baitago.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
eu: URI izen-lekua ezin da kate hutsa izan aurrizki batera lotzean, %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
eu: Kalkulatutako atributu baten izeneko URI izen-lekua ezin da %1 izan.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
eu: Izen-lekuen URIak konstantea izan behar du, eta ezin ditu erabili adierazpen itxiak.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
eu: Erabiltzaileak definitutako funtzio baten izen-lekua ezin da hutsik egon (saiatu aurrez adierazitako %1 aurrizkiarekin, horrelakoetarako baitago)

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
eu: Erabiltzaile batek liburutegi-modulu batean definitutako funtzio baten izen-lekuak moduluaren izen-lekuaren baliokidea izan behar du. Bestela esanda, %1 izan behar luke, %2(r)en ordez.

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
eu: Ez da onartzen %1 normalizazio-forma. Onartzen diren formak %2, %3, %4 eta %5 dira, eta bat ere ez, adibidez, kate hutsa (normalizaziorik gabe).

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
eu: %1 parametroa pasatu da, baina ez dago hari dagokion %2(r)ik.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
eu: %1 parametroa behar da, baina ez da eman hari dagokion %2(r)ik.

en: The peer certificate is blacklisted
eu: Parearen ziurtagiria zerrenda beltzean dago

en: The peer did not present any certificate
eu: Pareak ez du ziurtagiririk aurkeztu

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
eu: '%1' pluginak Qt liburutegi bateraezina erabiltzen du. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
eu: '%1' pluginak Qt liburutegi bateraezina erabiltzen du. (Ezin dira nahasi arazketa-liburutegiak eta argitalpen-liburutegiak).

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
eu: '%1' pluginak Qt liburutegi bateraezina erabiltzen du. "%2" eraikitze-gakoa espero zen, baina "%3" eskuratu du

en: The plugin was not loaded.
eu: Plugina ez zegoen kargatuta.

en: The prefix %1 cannot be bound.
eu: %1 aurrizkia ezin da lotu.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
eu: %1 aurrizkia ezin da lotu. Lehenespenez, dagoeneko lotuta dago %2 izen-lekuari.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
eu: Aurrizkiak baliozko %1 bat izan behar du, eta %2 ez da.

en: The proxy type is invalid for this operation
eu: Proxy mota baliogabea da eragiketa honetarako

en: The public key in the certificate could not be read
eu: Ziurtagiriaren gako publikoa ezin izan da irakurri

en: The remote host closed the connection
eu: Urruneko ostalariak konexioa itxi du

en: The requested operation is not supported by the system.
eu: Sistemak ez du onartzen eskatutako eragiketa.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
eu: ZAren erroko ziurtagiria markatuta dago adierazitako helburua baztertzeko

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
eu: ZAren erroko ziurtagiria ez da fidagarria helburu honetarako

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
eu: Ziurtagiri-kateko erroko ziurtagiria norberak sinatuta dago, eta ez da fidagarria

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
eu: %1 funtzioaren bigarren argumentuaren erroko nodoak dokumentu-nodo bat izan behar du. %2 ez da dokumentu-nodo bat.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
eu: Badirudi orri honetako scriptak arazo bat duela. Scripta gelditu nahi duzu?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
eu: %1(r)en bigarren argumentua ezin da %2 motakoa izan. %3, %4 edo %5 motakoa izan behar du.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
eu: Zatiketa bateko bigarren eragingaia, %1, ezin da zero izan (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
eu: Erabiltzaileak edo sistemak saioa abortatu du.

en: The shared library was not found.
eu: Ez da aurkitu liburutegi partekatua.

en: The signature of the certificate is invalid
eu: Ziurtagiriaren sinadura baliogabea da

en: The specified configuration cannot be used.
eu: Ezin da adierazitako konfigurazioa erabili.

en: The specified network session is not opened
eu: Adierazitako sareko saioa ez dago irekita

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
eu: Sasiatributu autonomoak kodeketaren ondoren agertu behar du.

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
eu: Emandako ziurtagiria ez da egokia helburu honetarako

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
eu: %1 baten helburuko izen-lekua ezin da hutsik egon.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
eu: %2 elementuko %1 atributuaren balioak %3 edo %4 izan behar du, baina ez %5.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
eu: %1 atributuaren balioak %2 motakoa izan behar du, eta %3 ez da.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
eu: XSL-T bertsioaren atributuaren balioak %1 motakoa izan behar du, eta %2 ez da.

en: The variable %1 is unused
eu: %1 aldagaia ez da erabiltzen

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
eu: IDREF balio bat dago dagokion identifikatzailerik gabe: %1.

en: This platform does not support IPv6
eu: Plataforma honek ez du onartzen IPv6

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
eu: Prozesadore honek ez ditu kontuan hartzen eskemak, eta, beraz, ezin da erabili %1.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
eu: %1:%2:%3.%4 ordua baliogabea da.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
eu: 24:%1:%2.%3 ordua baliogabea da. Ordua 24 da, baina minutu, segundo eta milisegundo guztiak ez dira 0;

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
eu: %1 (%2x%3 pixel)

en: Toggle
eu: Txandakatu

en: Toggle Breakpoint
eu: Aktibatu/Desaktibatu eten-puntua

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
eu: Aktibatu/Desaktibatu kontrolak

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
eu: Aktibatu/Desaktibatu begizta

en: Tools
eu: Tresnak

en: Top
eu: Goian

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
eu: Estilo-orriko goi-mailako elementuek nulua ez den izen-leku batean egon behar dute, eta %1 ez dago.

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
eu: LTR

en: True
eu: Egiazkoa

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
eu: Izen-lekuen deklarazioen bi atributuk izen bera dute: %1.

en: Type %1 already defined.
eu: %1 mota dagoeneko definituta dago.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
eu: Ezin da ebatzi %2 elementuaren %1 mota.

en: Type %1 unavailable
eu: %1 mota ez dago erabilgarri

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
eu: Mota errorea elkarrizketan: %1 espero zen, %2 jaso da.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
eu: %1 elementuaren motak mota soila izan behar du, eta %2 ez da.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
eu: %1 atributu eratorriaren mota ezin da oinarrizko atributuaren motaren baliozko eratorria izan.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
eu: %1 atributu eratorriaren mota eta oinarrizko atributuaren mota desberdinak dira.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
eu: %1 elementu mota ezin da izan ordezko taldearen partaidetza motatik eratorria.

en: Type:
eu: Mota:

en: US Common #10 Envelope
eu: AEBko gutun-azal arrunta, 10 zk.

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
eu: AEBko gutun-azal arrunta, 10 zk. (105 x 241 mm)

en: Unable to begin transaction
eu: Ezin da hasi transakzioa

en: Unable to commit transaction
eu: Ezin da egin transakzioa

en: Unable to connect
eu: Ezin da konektatu

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
eu: Ezin da konektatu: kontrolatzaileak ez ditu onartzen behar diren funtzionalitate guztiak.

en: Unable to decrypt data: %1
eu: Ezin dira datuak deszifratu: %1

en: Unable to disable autocommit
eu: Ezin da desgaitu automatikoki egiteko aukera

en: Unable to enable autocommit
eu: Ezin da gaitu automatikoki egiteko aukera

en: Unable to initialize broadcast socket
eu: Ezin da hasieratu difusio socket-a

en: Unable to initialize non-blocking socket
eu: Ezin da hasieratu blokeatzen ez den socket-a

en: Unable to logon
eu: Ezin da saioa hasi

en: Unable to open connection
eu: Ezin da ireki konexioa

en: Unable to open database '
eu: Ezin da ireki datu-basea '

en: Unable to preserve appearance under complex transform
eu: Ezin da mantendu itxura eraldaketa konplexu batean

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
eu: Ezin da mantendu itxura uniformea ez den eskala batean

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
eu: Ezin da mantendu itxura 0ko eskala batean

en: Unable to receive a message
eu: Ezin da mezurik jaso

en: Unable to rollback transaction
eu: Ezin da desegin transakzioa

en: Unable to send a message
eu: Ezin da mezurik bidali

en: Unable to set autocommit
eu: Ezin da ezarri automatikoki egiteko

en: Unable to subscribe
eu: Ezin da harpidetu

en: Unable to unsubscribe
eu: Ezin da harpidetza kendu

en: Unable to use database
eu: Ezin da erabili datu-basea

en: Unable to write
eu: Ezin da idatzi

en: Unable to write data: %1
eu: Ezin dira datuak idatzi: %1

en: Uncheck
eu: Hautamarka kendu

en: Underflow
eu: Gainezkatze negatiboa

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Undo %1
eu: Desegin %1

en: Unexpected '
eu: Espero ez zen '

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
eu: Espero ez zen '%1' karakterea identifikatzaile publikoaren literalean.

en: Unexpected object assignment
eu: Ustekabeko objektu-esleipena

en: Unidentified Error
eu: Identifikatu gabeko errorea

en: Union content does not match pattern facet.
eu: Loturaren edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
eu: Loturaren edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
eu: Ezin da adierazi %1 motako atributu-komodinaren eta haren oinarrizko %2 motaren atributu-komodinaren lotura.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
eu: SOCKSv5 proxyaren errore-kode ezezaguna 0x%1

en: Unknown XSL-T attribute %1.
eu: %1 XSL-T atributu ezezaguna.

en: Unknown address type
eu: Helbide mota ezezaguna

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Unknown error (%1)
eu: Errore ezezaguna (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown location
eu: Kokaleku ezezaguna

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
eu: %1 notazio ezezaguna erabili da %2 fazetan.

en: Unknown session error.
eu: Saioko errore ezezaguna

en: Unshade
eu: Zabaldu

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
eu: Zeinurik gabeko osoko zenbakiaren edukia ez dator bat totalDigits fazetarekin.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
eu: Zeinurik gabeko osoko zenbakiaren edukia ez dator bat ereduaren fazetarekin.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
eu: Zeinurik gabeko osoko zenbakiaren edukia ez dator bat maxExclusive fazetarekin.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
eu: Zeinurik gabeko osoko zenbakiaren edukia ez dator bat maxInclusive fazetarekin.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
eu: Zeinurik gabeko osoko zenbakiaren edukia ez dator bat minExclusive fazetarekin.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
eu: Zeinurik gabeko osoko zenbakiaren edukia ez dator bat minInclusive fazetarekin.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
eu: Zeinurik gabeko osoko zenbakiaren edukia ez dago zerrendatzearen fazetan.

en: Unsupported XML version.
eu: Onartu gabeko XML bertsioa.

en: Unsupported socket operation
eu: Onartzen ez den socket eragiketa

en: Update
eu: Eguneratu

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
eu: Erabili graduatzaile hau bolumena doitzeko. Ezker muturreko kokalekua % 0 da, eskuin muturrekoa %%1

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
eu: %1 atributuaren balio-murriztapena ez da atributu motakoa: %2.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
eu: %1 atributu eratorriaren balio-murriztapena ez dator bat oinarrizko atributuaren balio-murriztapenarekin.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
eu: %1 elementuaren balio-murriztapena ez da elementu motakoa: %2.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
eu: %1(r)en elementu motak atomikoa edo lotura izan behar du.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
eu: %1(r)en kide motek atomikoak izan behar dute.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
eu: %1 bertsioa ez da onartzen. Onartzen den XQuery bertsioa 1.0 da.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
eu: Bertsioak ez datoz bat: %1 espero zen eta %2 aurkitu da

en: Video display error
eu: Bideo-bistaratzearen errorea

en: Video output error
eu: Bideo-irteeraren errorea

en: View
eu: Ikusi

en: Volume: %1%
eu: Bolumena: %%1

en: W3C XML Schema identity constraint field
eu: W3C XML eskemen identitate-murriztapenen eremua

en: W3C XML Schema identity constraint selector
eu: W3C XML eskemen identitate-murriztapenen hautatzailea

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
eu: Abisua %1(e)(a)n, %2 lerroan,%3 zutabean: %4

en: Warning in %1: %2
eu: Abisua %1(e)(a)n: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
eu: Abisua: badirudi ez dituzula instalatuak GStreamer-en oinarrizko pluginak.
              Audio- eta bideo-euskarri guztiak desgaitu egin dira.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
eu: Abisua: badirudi ez duzula instalatua gstreamer0.10-plugins-good paketea.
              Bideo-ezaugarri batzuk desgaitu egin dira.

en: What's This?
eu: Zer da hau?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
eu: Parametro bat behar denean, balio lehenetsia ezin da eman %1 atributu baten bidez edo sekuentzia-eraikitzaile baten bidez.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
eu: %1 atributua %2(e)(a)n dagoenean, ezin da erabili sekuentzia-eraikitzailerik.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
eu: %1 motara edo handik eratorritako motetara bihurtzean, iturburu-balioak mota berekoa izan behar du edo kate literal bat izan behar du. %2 mota ez da onartzen.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
eu: %1 funtzioa eredu baten barruan bat-etortzeetarako erabiltzen denean, argumentuak aldagai-erreferentzia bat edo kate literal bat izan behar du.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
eu: Zuriuneak kendu egiten dira, baldin eta karaktere klaseetan agertzen ez badira

en: Whole words
eu: Hitz osoak

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
eu: Partikula eratorriko komodina ez da oinarrizko partikulako komodinaren baliozko azpimultzoa.

en: Will not rename sequential file using block copy
eu: Ez da fitxategi sekuentzialaren izena aldatuko bloke bidezko kopia erabiliz

en: Windows input method
eu: Windows sarrera-metodoa

en: Wr&iting System
eu: I&dazteko sistema

en: Write %1 file
eu: Idatzi %1 fitxategia

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
eu: Noranzkoa

en: XIM input method
eu: XIM sarrera-metodoa

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
eu: XSL-T elementuetako XSL-T atributuek izen-leku nuluetan egon behar dute, ez XSL-T izen-lekuetan, eta %1 hala da.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
eu: %1 urtea baliogabea da, %2(r)ekin hasten delako.

en: Zoom
eu: Zooma

en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

en: Zoom to &100%
eu: &Zooma % 100

en: append: value is not an object
eu: erantsi: balioa ez da objektu bat

en: back is a write-once property
eu: back behin idazteko propietatea da

en: bottom margin
eu: beheko marjina

en: createObject: value is not an object
eu: createObject: balioa ez da objektu bat

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
eu: Bidali

en: empty
eu: hutsa

en: exactly one
eu: zehazki bat

en: executeSql called outside transaction()
eu: executeSql-ri deitu zaio transakziotik() kanpo

en: front is a write-once property
eu: front behin idazteko propietatea da

en: id is not unique
eu: identifikatzailea ez da bakarra

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
eu: "%1" inportazioak ez du qmldir-rik ez izen-lekurik

en: insert: index %1 out of range
eu: txertatu: %1 indizea barrutitik kanpo

en: insert: value is not an object
eu: txertatu: balioa ez da objektu bat

en: invalid query: "%1"
eu: kontsulta baliogabea: "%1"

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
eu: anbiguoa da. %1(e)(a)n eta %2(e)(a)n aurkitu da

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
eu: anbiguoa da. %1(e)(a)n aurkitu da %2.%3 eta %4.%5 bertsioetan

en: is instantiated recursively
eu: errekurtsiboki instantziatu da

en: is not a type
eu: ez da mota bat

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
eu: Azken bilaketak

en: left margin
eu: ezkerreko marjina

en: local directory
eu: direktorio lokala

en: locally connected
eu: lokalki konektatuta

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
eu: Garbitu azken bilaketak

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
eu: Ezkutatu 'Ortografia eta gramatika'

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
eu: Erakutsi 'Ortografia eta gramatika'

en: module "%1" is not installed
eu: ez dago instalatuta "%1" modulua

en: module "%1" plugin "%2" not found
eu: ez da aurkitu "%1" moduluaren "%2" plugina

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
eu: ez dago instalatuta "%1" moduluaren %2.%3 bertsioa

en: move: out of range
eu: lekuz aldatu: barrutitik kanpo

en: one or more
eu: bat edo gehiago

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
eu: ezin da kargatu "%1" modulurako plugina: %2

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
eu: Oinarrizko komodinaren processContent-ak komodin eratorria baino ahulagoa izan behar du.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
eu: Partikula eratorriko komodinaren processContent oinarrizko partikulako komodina baino ahulagoa da.

en: remove: index %1 out of range
eu: kendu: %1 indizea barrutitik kanpo

en: right margin
eu: eskuineko marjina

en: set: index %1 out of range
eu: ezarri: %1 indizea barrutitik kanpo

en: set: value is not an object
eu: ezarri: balioa ez da objektu bat

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
eu: Indize honetan bilaketak egin daitezke. Idatzi bilatu beharreko gako-hitzak:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
eu: Ez da fitxategirik hautatu

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
eu: Aukeratu fitxategia

en: to
eu: hona:

en: top margin
eu: goiko marjina

en: transaction: missing callback
eu: transakzioa: atzeradeia falta da

en: unknown
eu: ezezaguna

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
eu: xsi:noNamespaceSchemaLocation ezin da agertu izen-lekua ez den lehen elementu edo atributuaren ondoren.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
eu: %1 xsi:schemaLocation izen-lekua dagoeneko aurrerago agertu da instantzia-dokumentuan.

en: zero or more
eu: zero edo gehiago

en: zero or one
eu: zero edo bat
