kdelibs4 - en to ga translation catalogue (2262 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
ga: 
        Cuireadh tic le breiseán %1 go huathoibríoch de bharr an spleáchais %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
ga: 
        Baineadh an tic ó bhreiseán %1 go huathoibríoch de bharr a spleáchais ar bhreiseán %2

en: 
    %1 options:
ga: 
    Roghanna %1:

en: 
    Arguments:
ga: 
    Argóintí:

en: 
    Generic options:
ga: 
    Roghanna ginearálta:

en: 
    Options:
ga: 
    Roghanna:

en: 
    Please correct.
ga: 
    Cuir ina cheart, le do thoil.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
ga:    <a href="%1">[Airíonna]</a>

en:  (In new window)
ga:  (i bhfuinneog nua)

en:  (In other frame)
ga:  (i bhfráma eile)

en:  - Subject:
ga:  - Ábhar:

en:  Stalled
ga:  Ag fanacht

en: %1 &Handbook
ga: &Lámhleabhar %1

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
ga: %1 (%2 - %3×%4 Picteilín)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
ga: %1 (%2×%3 Picteilín)

en: %1 (Link)
ga: %1 (Nasc)

en: %1 - %2x%3 Pixels
ga: %1 - %2×%3 Picteilíní

en: %1 - unknown type
ga: %1 - cineál anaithnid

en: %1 - unknown type of userpath
ga: %1 - cineál anaithnid conaire úsáideora

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
ga[0]: %1 íomhá luchtaithe as %2.
ga[1]: %1 íomhá luchtaithe as %2.
ga[2]: %1 íomhá luchtaithe as %2.
ga[3]: %1 n-íomhá luchtaithe as %2.
ga[4]: %1 íomhá luchtaithe as %2.

en: %1 file | %1 files
ga[0]: %1 chomhad
ga[1]: %1 chomhad
ga[2]: %1 chomhad
ga[3]: %1 gcomhad
ga[4]: %1 comhad

en: %1 folder | %1 folders
ga[0]: %1 fhillteán
ga[1]: %1 fhillteán
ga[2]: %1 fhillteán
ga[3]: %1 bhfillteán
ga[4]: %1 fillteán

en: %1 is already assigned to %2
ga: Tá %1 comhcheangailte le %2 cheana

en: %1 is not a function and cannot be called.
ga: Ní feidhm é %1 agus ní féidir é a ghlaoch.

en: %1 is not an Object type
ga: Ní cineál Réada é %1

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
ga[0]: Tagann aicearra "%2" salach ar an aicearra seo a leanas.
    An bhfuil fonn ort aicearra folamh a thabhairt don ghníomh seo?
    %3
ga[1]: Tagann aicearra "%2" salach ar na haicearraí seo a leanas.
    An bhfuil fonn ort aicearraí folmha a thabhairt do na gníomhartha seo?
    %3
ga[2]: Tagann aicearra "%2" salach ar na haicearraí seo a leanas.
    An bhfuil fonn ort aicearraí folmha a thabhairt do na gníomhartha seo?
    %3
ga[3]: Tagann aicearra "%2" salach ar na haicearraí seo a leanas.
    An bhfuil fonn ort aicearraí folmha a thabhairt do na gníomhartha seo?
    %3
ga[4]: Tagann aicearra "%2" salach ar na haicearraí seo a leanas.
    An bhfuil fonn ort aicearraí folmha a thabhairt do na gníomhartha seo?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
ga[0]: Coinbhleacht idir Aicearraí
ga[1]: Coinbhleachtaí idir Aicearraí
ga[2]: Coinbhleachtaí idir Aicearraí
ga[3]: Coinbhleachtaí idir Aicearraí
ga[4]: Coinbhleachtaí idir Aicearraí

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
ga[0]: Tagann aicearra '%2' salach ar na teaglamaí eochracha seo a leanas:
ga[1]: Tagann aicearra '%2' salach ar na teaglamaí eochracha seo a leanas:
ga[2]: Tagann aicearra '%2' salach ar na teaglamaí eochracha seo a leanas:
ga[3]: Tagann aicearra '%2' salach ar na teaglamaí eochracha seo a leanas:
ga[4]: Tagann aicearra '%2' salach ar na teaglamaí eochracha seo a leanas:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
ga[0]: Ní féidir na teaghráin datha RGB ó X11 a léamh. Scrúdaíodh an suíomh comhaid seo a leanas:
    %2
ga[1]: Ní féidir na teaghráin datha RGB ó X11 a léamh. Scrúdaíodh na suímh chomhaid seo a leanas:
    %2
ga[2]: Ní féidir na teaghráin datha RGB ó X11 a léamh. Scrúdaíodh na suímh chomhaid seo a leanas:
    %2
ga[3]: Ní féidir na teaghráin datha RGB ó X11 a léamh. Scrúdaíodh na suímh chomhaid seo a leanas:
    %2
ga[4]: Ní féidir na teaghráin datha RGB ó X11 a léamh. Scrúdaíodh na suímh chomhaid seo a leanas:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
ga[0]: Coimhlint le hAicearra Comhchoiteann Cláraithe
ga[1]: Coimhlint le hAicearraí Comhchoiteanna Cláraithe
ga[2]: Coimhlint le hAicearraí Comhchoiteanna Cláraithe
ga[3]: Coimhlint le hAicearraí Comhchoiteanna Cláraithe
ga[4]: Coimhlint le hAicearraí Comhchoiteanna Cláraithe

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
ga[0]: Cuireadh %1 bhreiseán leis go huathoibríoch de bharr spleáchas
ga[1]: Cuireadh %1 bhreiseán leis go huathoibríoch de bharr spleáchas
ga[2]: Cuireadh %1 bhreiseán leis go huathoibríoch de bharr spleáchas
ga[3]: Cuireadh %1 mbreiseán leis go huathoibríoch de bharr spleáchas
ga[4]: Cuireadh %1 breiseán leis go huathoibríoch de bharr spleáchas

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
ga[0]: Baineadh %1 bhreiseán go huathoibríoch de bharr spleáchas
ga[1]: Baineadh %1 bhreiseán go huathoibríoch de bharr spleáchas
ga[2]: Baineadh %1 bhreiseán go huathoibríoch de bharr spleáchas
ga[3]: Baineadh %1 mbreiseán go huathoibríoch de bharr spleáchas
ga[4]: Baineadh %1 breiseán go huathoibríoch de bharr spleáchas

en: %1% of %2
ga: %1% as %2

en: %1/s (done)
ga: %1/s (déanta)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
ga[0]: %2 (%1 bheart)
ga[1]: %2 (%1 bheart)
ga[2]: %2 (%1 bheart)
ga[3]: %2 (%1 mbeart)
ga[4]: %2 (%1 beart)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
ga[0]: %2 / %1 chomhad
ga[1]: %2 / %1 chomhad
ga[2]: %2 / %1 chomhad
ga[3]: %2 / %1 gcomhad
ga[4]: %2 / %1 comhad

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
ga[0]: %2 / %1 fhillteán
ga[1]: %2 / %1 fhillteán
ga[2]: %2 / %1 fhillteán
ga[3]: %2 / %1 bhfillteán
ga[4]: %2 / %1 fillteán

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
ga[0]: %2 as %3 déanta
ga[1]: %2 as %3 déanta
ga[2]: %2 as %3 déanta
ga[3]: %2 as %3 déanta
ga[4]: %2 as %3 déanta

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
ga[0]: %2% as 1 chomhad
ga[1]: %2% as %1 chomhad
ga[2]: %2% as %1 chomhad
ga[3]: %2% as %1 gcomhad
ga[4]: %2% as %1 comhad

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
ga[0]: %2/s (%3 fós le déanamh)
ga[1]: %2/s (%3 fós le déanamh)
ga[2]: %2/s (%3 fós le déanamh)
ga[3]: %2/s (%3 fós le déanamh)
ga[4]: %2/s (%3 fós le déanamh)

en: &About
ga: &Eolas

en: &About %1
ga: &Maidir le %1

en: &Actual Size
ga: &Fíormhéid

en: &Add
ga: C&uir Leis

en: &Add Bookmark
ga: Cruthaigh Leabharmh&arc

en: &Add to Custom Colors
ga: &Cuir leis na Dathanna Saincheaptha

en: &Allow storing passwords for this site
ga: &Ceadaigh focail fhaire a stóráil le haghaidh an tsuímh seo

en: &Apply
ga: &Cuir i bhFeidhm

en: &Automatic spell checking enabled by default
ga: Tá seiceáil litrithe u&athoibríoch cumasaithe de réir réamhshocraithe

en: &Available:
ga: &Ar Fáil:

en: &Back
ga: &Siar

en: &Bookmarks
ga: &Leabharmharcanna

en: &Break at Next Statement
ga: &Bris ag an chéad ráiteas eile

en: &Cancel
ga: &Cealaigh

en: &Close
ga: &Dún

en: &Close Document
ga: &Dún an Cháipéis

en: &Close Wallet
ga: &Dún Sparán

en: &Close Window
ga: &Dún an Fhuinneog

en: &Configure %1...
ga: &Cumraigh %1...

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
ga: &Cumraigh Polasaithe um Fhuinneoga Nua JavaScript...

en: &Copy
ga: &Cóipeáil

en: &Copy Email Address
ga: &Cóipeáil Seoladh Ríomhphoist

en: &Copy Full Text
ga: &Cóipeáil Téacs Iomlán

en: &Copy Link Address
ga: &Cóipeáil Seoladh an Naisc

en: &Copy Text
ga: &Cóipeáil Téacs

en: &Debug
ga: &Dífhabhtaigh

en: &Defaults
ga: &Réamhshocruithe

en: &Delete
ga: &Scrios

en: &Details
ga: &Mionsonraí

en: &Disable Error Reporting
ga: &Díchumasaigh Tuairiscí Earráide

en: &Discard
ga: &Ná Sábháil

en: &Do Not Save
ga: &Ná Sábháil

en: &Do not show this message again
ga: Ná taispeáin an &teachtaireacht seo arís

en: &Edit
ga: &Eagar

en: &Edit Bookmarks...
ga: Cuir Leabharmharcanna in &Eagar...

en: &Edit...
ga: &Eagar...

en: &File
ga: &Comhad

en: &Find
ga: &Aimsigh

en: &Find in Frame...
ga: Aimsigh sa bh&Fráma...

en: &Find...
ga: &Aimsigh...

en: &Finished
ga: &Críochnaithe

en: &First Page
ga: An &Chéad Leathanach

en: &Fit to Page
ga: &Laghdaigh go dtí an Leathanach

en: &Forward
ga: &Ar Aghaidh

en: &Game
ga: &Cluiche

en: &Go
ga: &Téigh

en: &Go To...
ga: &Téigh go...

en: &Go to Line...
ga: Téigh go Lí&ne...

en: &Go to Page...
ga: Téigh go &Leathanach...

en: &Grant All
ga: &Tabhair Uile

en: &Help
ga: &Cabhair

en: &Hide Errors
ga: &Folaigh Earráidí

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
ga: &Cuir téacs i bhfolach nuair a thaispeánann an barra uirlisí téacs in aice le deilbhíní

en: &Ignore
ga: Déan neamha&ird de

en: &Join KDE
ga: Bí i do &bhall d'fhoireann KDE

en: &Keep password
ga: &Coimeád an focal faire

en: &Keep this window open after transfer is complete
ga: &Fág an fhuinneog seo ar oscailt tar éis críoch an aistrithe

en: &Language:
ga: &Teanga:

en: &Last Page
ga: An Leathanach &Deireanach

en: &Launch Bug Report Wizard
ga: &Tosaigh an Treoraí Fabhtanna

en: &License Agreement
ga: &Comhaontú um Cheadúnas

en: &Mail...
ga: &Ríomhphost...

en: &Minimize
ga: Íos&laghdaigh

en: &New
ga: &Nua

en: &Next
ga: Ar A&ghaidh

en: &Next Page
ga: A&n Chéad Leathanach Eile

en: &No
ga: &Níl

en: &Open...
ga: &Oscail...

en: &Order by:
ga: &Ord de réir:

en: &Overwrite
ga: F&orscríobh

en: &Password:
ga: &Focal Faire:

en: &Paste
ga: &Greamaigh

en: &Pause
ga: &Sos

en: &Previous
ga: &Roimhe Seo

en: &Previous Page
ga: Leathanach &Roimhe

en: &Print...
ga: &Priontáil...

en: &Prompt on replace
ga: &Fiafraigh roimh ionadú

en: &Quit
ga: &Scoir

en: &Redisplay
ga: A&taispeáin

en: &Redo
ga: &Athdhéan

en: &Redo: %1
ga: &Athdhéan: %1

en: &Reject All
ga: &Diúltaigh Uile

en: &Remove
ga: &Bain

en: &Replace
ga: &Ionadaigh

en: &Replace...
ga: &Ionadaigh...

en: &Report Bug...
ga: &Seol tuairisc ar fhabht...

en: &Report Bugs or Wishes
ga: Déan &Tuairisc ar Fhabhtanna nó ar Mhianta

en: &Reset
ga: Athshoc&raigh

en: &Restore
ga: Athchói&righ

en: &Resume
ga: &Lean

en: &Rotate Clockwise
ga: &Rothlaigh go Deisealach

en: &Save
ga: &Sábháil

en: &Save Link As...
ga: &Sábháil an Nasc Mar...

en: &Save Settings
ga: &Sábháil na Socruithe

en: &Search
ga: &Cuardach

en: &Selected text
ga: Téac&s roghnaithe

en: &Selected:
ga: &Roghnaithe:

en: &Send
ga: &Seol

en: &Send Email
ga: &Seol Ríomhphost

en: &Send File | &Send Files
ga[0]: &Seol Comhad
ga[1]: &Seol Comhaid
ga[2]: &Seol Comhaid
ga[3]: &Seol Comhaid
ga[4]: &Seol Comhaid

en: &Send Unencrypted
ga: &Seol Gan Chriptiú

en: &Settings
ga: &Socruithe

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
ga[0]: &Taispeáin an Phreabfhuinneog Choiscthe
ga[1]: &Taispeáin %1 Phreabfhuinneog Choiscthe
ga[2]: &Taispeáin %1 Phreabfhuinneog Choiscthe
ga[3]: &Taispeáin %1 bPreabfhuinneog Choiscthe
ga[4]: &Taispeáin %1 Preabfhuinneog Choiscthe

en: &Show tips on startup
ga: &Taispeáin Leideanna i dTosach

en: &Skip
ga: &Ná bac leis

en: &Source:
ga: &Foinse:

en: &Spelling...
ga: &Litriú...

en: &Stop Script
ga: &Stop an Script

en: &Store
ga: &Stóráil

en: &Submit Anyway
ga: &Seol ar aon chor

en: &Support KDE
ga: Tabhair &Tacaíocht do KDE

en: &Text to find:
ga: &Téacs le haimsiú:

en: &Thanks To
ga: &Buíochas le

en: &Toolbar:
ga: &Barra Uirlisí:

en: &Tools
ga: &Uirlisí

en: &Try
ga: &Trialaigh

en: &Undo
ga: &Cealaigh

en: &Undo: %1
ga: &Cealaigh: %1

en: &Up
ga: S&uas

en: &Verify:
ga: &Cinntigh:

en: &View
ga: &Amharc

en: &Whole words only
ga: &Focail iomláin amháin

en: &Yes
ga: &Tá

en: &Zoom...
ga: &Súmáil...

en: '%1' is not a valid QLayout.
ga: Ní QLayout bailí é '%1'.

en: '%1' is not a valid QWidget.
ga: Ní QWidget bailí é '%1'.

en: 'ai_family' not supported
ga: ní thacaítear le 'ai_family'

en: 'ai_socktype' not supported
ga: ní thacaítear le 'ai_socktype'

en: (C) 2000 Stephan Kulow
ga: © 2000 Stephan Kulow

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
ga: © 2004-2005 Ian Reinhart Geiser

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
ga: © 2005 Jeroen Wijnhout

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
ga: © 2005-2006 Údair KJSEmbed

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
ga: © 2006 Sebastian Sauer

en: (No logo available)
ga: (Níl lógó ar fáil)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
ga: © 1999-2002 Forbróirí KDE

en: (c) 2001, Waldo Bastian
ga: © 2001, Waldo Bastian

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
ga: © 2006-2009 Sebastian Sauer

en: --- separator ---
ga: --- deighilteoir ---

en: -default-
ga: -réamhshocrú-

en: -unnamed-
ga: -gan ainm-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
ga: ... an focal <b>mílitrithe</b> á thaispeáint ina chomhthéacs ...

en: 1 download | %1 downloads
ga[0]: 1 íosluchtú
ga[1]: %1 íosluchtú
ga[2]: %1 íosluchtú
ga[3]: %1 n-íosluchtú
ga[4]: %1 íosluchtú

en: 1 match found. | %1 matches found.
ga[0]: Aimsíodh %1 rud comhoiriúnach.
ga[1]: Aimsíodh %1 rud comhoiriúnach.
ga[2]: Aimsíodh %1 rud comhoiriúnach.
ga[3]: Aimsíodh %1 rud comhoiriúnach.
ga[4]: Aimsíodh %1 rud comhoiriúnach.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
ga[0]: Ionadaíodh %1 teaghrán.
ga[1]: Ionadaíodh %1 theaghrán.
ga[2]: Ionadaíodh %1 theaghrán.
ga[3]: Ionadaíodh %1 dteaghrán.
ga[4]: Ionadaíodh %1 teaghrán.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
ga: earráid chórais: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
ga: Aicme anaithnid %1

en: << Add to Dictionary
ga: << Cuir san Fhoclóir

en: <Low Surrogate>
ga: <Ionadaí Íseal>

en: <Merge %1>
ga: <Cumasc %1>

en: <Merge>
ga: <Cumasc>

en: <Non Private Use High Surrogate>
ga: <Ionadaithe Arda Don Úsáid Phoiblí>

en: <Private Use High Surrogate>
ga: <Ionadaithe Arda Don Úsáid Phríobháideach>

en: <Private Use>
ga: <Úsáid Phríobháideach>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
ga: <a href="http://opendesktop.org">Leathanach Baile</a>

en: <b>misspelled</b>
ga: <b>mílitrithe</b>

en: <br />Provider: %1
ga: <br />Soláthraí: %1

en: <br />Version: %1
ga: <br />Leagan: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
ga: <h1>Amharcán Doiciméadaithe KJSEmbed</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
ga: <h2>Aicearraí curtha leis (mar eolas duit)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
ga: <h2>Aicearraí athraithe</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
ga: <h2>Aicearraí bainte</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
ga: <html>Is éard atá in <b>KDE</b> ná líonra domhanda d'innealtóirí bogearraí, ealaíontóirí, scríbhneoirí, aistritheoirí, agus cúntóirí atá tiomanta do <a href="%1">Shaorbhogearraí</a>. Tá na céadta feidhmchlár saor cruthaithe ag an bpobal seo, mar chuid den Ardán Forbartha KDE agus Dáileadh Bogearraí KDE.<br /><br />Is comharchumann é KDE agus níl aon ghrúpa ná comhlacht i gceannas ar an obair atá idir lámha againn. Fáilte roimh chách mar chuiditheoir, tusa féin san áireamh.<br /><br />Tabhair cuairt ar <a href="%2">%2</a> chun tuilleadh eolais faoin chomhphobal agus faoinár mbogearraí a fháil.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
ga: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Leagan %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
ga: <html><font size="5">%1</font><br/><b>leagan %2</b><br/>KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
ga: <html><font size="5">KDE - Bí Saor!</font><br /><b>Leagan Ardáin %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
ga: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(níl a fhios agam fós)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
ga: <html>Tá KDE ar fáil saor in aisce, agus beidh sé i gcónaí, ach tá costais a ghabhann lena fhorbairt.<br /><br />Chun an próiseas forbartha a thacú, bhunaigh an comhphobal KDE eagraíocht neamhbhrabúis darb ainm 'KDE e.V.' san Ghearmáin. Déanann KDE e.V. ionadaíocht ar son an tionscadail i gcúrsaí dlí agus airgeadais. Féach ar <a href="%1">%1</a> chun tuilleadh eolais a fháil faoi KDE e.V.<br /><br />Baineann KDE leas as cabhair de gach cineál, cabhair airgid san áireamh. Úsáidimid formhór an airgid chun baill na bhfoirne a aisíoc as na costais a thabhaíonn siad le linn a gcuid oibre ar KDE. Chomh maith leis sin, úsáidtear airgead le haghaidh tacaíocht dhlíthiúil agus chun comhdhálacha agus cruinnithe a eagrú. <br /><br />Fiafraímid díot KDE a thacú le deontas airgid, trí cheann de na bealaí a ndéantar cur síos orthu ag <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Go raibh míle maith agat as do chabhair!</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
ga: <html>Is féidir bogearraí a fheabhsú i gcónaí, agus tá an fhoireann KDE réidh leis an dúshlán seo. Ach, is leatsa - an t-úsáideoir - an jab is tábhachtaí: abair linn nuair nach bhfuil rud éigin ag obair mar is ceart nó más féidir rud éigin a fheabhsú.<br /><br />Tá córas rianaithe fabhtanna ag KDE. Déan cuairt ar <a href="%1">%1</a> nó bain úsáid as an dialóg "Seol tuairisc ar fhabht..." ón roghchlár "Cabhair".<br /><br />Dá mbeadh aon fheabhsúchán le moladh agat, bheadh fáilte romhat é a chur in iúl dúinn tríd an chóras rianaithe fabhtanna. Bain úsáid as an leibhéal déine "Wishlist".</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
ga: <html>Ní gá duit a bheith i d'fhorbróir bogearraí chun cabhrú le KDE. Má tá Gaeilge mhaith agat, cláraigh leis an bhfoireann aistriúcháin agus cabhraigh linn an comhéadan KDE a aistriú. Nó is féidir leat grafaic, téamaí, fuaimeanna, agus doiciméadú a sholáthar. Is leatsa an rogha!<br /><br />Tabhair cuairt ar <a href="%1">%1</a> chun tuilleadh eolais a fháil maidir le tionscadail eile ar féidir leat cabhrú leo.<br /><br />Má tá tuilleadh eolais nó doiciméadú de dhíth ort, tabhair cuairt ar <a href="%2">%2</a> agus aimseoidh tú an rud atá de dhíth ort.</html>

en: <not assigned>
ga: <gan sannadh>

en: <p>Downloads: %1</p>
ga: <p>Íosluchtuithe: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
ga: <p>Gan Íosluchtuithe</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
ga: <p>Roghnaigh tú géire <b>Chriticiúil</b>. Tabhair faoi deara go bhfuil an leibhéal beartaithe le haghaidh fabhtanna</p><ul><li>a bhriseann bogearraí neamhghaolmhara (nó a bhriseann an córas ar fad)</li><li>a scriosann sonraí tábhachtacha</li><li>a dhéanann bearna shlándála sa chóras ar a bhfuil an pacáiste suiteáilte</li></ul>
    <p>An ndéanann d'fhabht dochar de na cineálacha seo? Mura ndéanann, roghnaigh géire níos ísle.  Go raibh maith agat.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
ga: <p>Roghnaigh tú géire <b>Thromchúiseach</b>. Tabhair faoi deara go bhfuil an leibhéal beartaithe le haghaidh fabhtanna</p><ul><li>nach bhfuil an pacáiste inúsáidte leo (nó beagnach)</li><li>a scriosann sonraí tábhachtacha</li><li>a dhéanann bearna shlándála sa chóras ar a bhfuil an pacáiste suiteáilte</li></ul>
    <p>An ndéanann d'fhabht dochar de na cineálacha seo? Mura ndéanann, roghnaigh géire níos ísle.  Go raibh maith agat.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Cliceáil anseo chun neamhaird a dhéanamh de gach uile chás den fhocal anaithnid.</p>
    <p>Gníomh úsáideach é seo nuair is éard atá san fhocal anaithnid ná ainm dílis, acrainm, focal gallda, nó aon fhocal eile nach mian leat a chur leis an bhfoclóir.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Cliceáil anseo chun neamhaird a dhéanamh den fhocal anaithnid (an cás seo amháin).</p>
    <p>Gníomh úsáideach é seo nuair is éard atá san fhocal anaithnid ná ainm dílis, acrainm, focal gallda, nó aon fhocal eile nach mian leat a chur leis an bhfoclóir.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Cliceáil anseo chun an téacs sa bhosca eagarthóireachta thuas (ar chlé) a chur in ionad gach uile shampla den téacs anaithnid seo.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Cliceáil anseo chun an téacs sa bhosca eagarthóireachta thuas (ar chlé) a chur in ionad an téacs anaithnid (sa chás seo amháin).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Anseo taispeántar sliocht as an téacs leis an bhfocal anaithnid ina chomhthéacs. Mura leor é seo chun an téacs ionaid is fearr a roghnú, tig leat cliceáil ar an gcáipéis atá á profú agat, sliocht níos faide a léamh, agus filleadh anseo chun leanúint ag profú.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Más mílitrithe é an focal anaithnid, ba chóir duit a sheiceáil an bhfuil ceartúchán ar fáil, agus má tá, cliceáil é. Mura bhfuil ceartúchán maith ann, is féidir leat an focal ceart a chlóscríobh sa bhosca eagarthóireachta thuas.</p>
    <p>Chun an focal seo a cheartú, cliceáil <b>Ionadaigh</b> más mian leat an cás seo amháin a cheartú, agus <b>Ionadaigh Uile</b> más mian leat gach uile chás a cheartú.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Más mílitrithe é an focal anaithnid, ba chóir duit an focal ceart a chlóscríobh anseo nó a roghnú ón liosta thíos.</p>
    <p>Ansin is féidir leat <b>Ionadaigh</b> a chliceáil más mian leat an cás seo amháin a cheartú, agus <b>Ionadaigh Uile</b> más mian leat gach uile chás a cheartú.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Roghnaigh teanga na cáipéise atá á profú agat anseo.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Meastar gur focal anaithnid é seo toisc nach bhfuil sé san fhoclóir.<br>
    Cliceáil anseo mura bhfuil sé mílitrithe, dar leatsa, agus níor mhaith leat é a bhrath arís. Mura mian leat é a chur leis an bhfoclóir, agus ní mian leat é a athrú sa téacs, cliceáil <b>Déan neamhaird de</b> nó <b>Déan neamhaird de gach ceann</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
ga: <qt><b>Earráid</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
ga: <qt><b>Earráid</b>: nód %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
ga: <qt><p><strong>'Priontáil an ceanntásc'</strong></p><p>Má thiceálann tú an bosca seo, priontálfar líne cheanntáisc ag barr gach leathanaigh sa cháipéis HTML.  Tá an dáta, URL an leathanaigh phriontáilte, agus uimhir an leathanaigh sa cheanntásc.</p><p>Mura dticeálann tú an bosca seo, ní phriontálfar a leithéid de cheanntásc.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
ga: <qt><p><strong>'Priontáil íomhánna'</strong></p><p>Má thiceálann tú an bosca seo, priontálfar na híomhánna sa leathanach HTML. Seans go dtógfaidh sé seal níos faide agus úsáidfidh sé níos mó dúch nó tonóir.</p><p>Mura dticeálann tú an bosca seo, priontálfar téacs an leathanaigh HTML amháin, gan na híomhánna.  Priontálfaidh sé níos tapa agus úsáidfidh sé níos lú dúch agus tonóir.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
ga: <qt><p><strong>'Mód coigilteach ar phrintéir'</strong></p><p>Má chuirtear tic sa bhosca seo, priontálfar an cháipéis HTML dubh agus bán amháin, agus tiontófar aon chúlra daite go bán. Priontálfar an cháipéis níos tapúla agus úsáidfear níos lú dúch nó tonóir.</p><p>Mura gcuirtear tic sa bhosca seo, priontálfar an cháipéis HTML sna bundathanna go díreach mar a fheiceann tú iad i d'fheidhmchlár. Seans go mbeidh réigiúin den cháipéis i ndathanna lánleathanaigh (nó liathscála, má tá printéir dubh is bán agat).  Priontálfar an cháipéis níos moille agus cinnte go n-úsáidfear i bhfad níos mó dúch nó tonóir.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
ga: <qt><p>Níl na crua-earraí/bogearraí a chumraíonn an modúl ar fáil, nó dhíchumasaigh riarthóir an chórais an modúl.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
ga: <qt><p>Cúiseanna incheaptha:<ul><li>Tharla earráid le linn an nuashonraithe KDE is déanaí a d'fhág modúl rialaithe ina dhílleachta</li><li>Tá seanmhodúil tríú páirtí scaipthe soir siar.</li></ul></p><p>Seiceáil na pointí seo go cúramach agus bain triail as an modúl luaite sa teachtaireacht earráide a bhaint. Mura n-éiríonn leis seo, téigh i dteagmháil le do dháileoir nó le do phacáisteoir.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
ga: <qt><p>Diagnóisic:<br />Níorbh fhéidir comhad deisce %1 a aimsiú.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
ga: <qt><p>Is "focal anaithnid" é an focal seo, toisc nach bhfuil sé san fhoclóir atá in úsáid faoi láthair.  Is féidir gur focal i dteanga eile é freisin.</p>
    <p>Mura bhfuil sé mílitrithe, is féidir leat an focal a chur leis an bhfoclóir trí <b>Cuir san Fhoclóir</b> a chliceáil. Mura mian leat an focal anaithnid a chur leis an bhfoclóir, agus ní mian leat é a athrú sa téacs, cliceáil <b>Déan neamhaird de</b> nó <b>Déan neamhaird de gach ceann</b>.</p>
    <p>Má tá sé mílitrithe áfach, is féidir leat an litriú ceart a aimsiú sa liosta thíos.  Mura bhfuil tú in ann an focal ceart a aimsiú, is féidir do rogha focail a chur sa bhosca thíos, ansin <b>Ionadaigh</b> nó <b>Ionadaigh Uile</b> a chliceáil.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
ga: <qt>Diúltaíodh rochtain ar<br /><b>%1</b><br />do leathanach nach bhfuil muinín as.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
ga: <qt>An bhfuil tú cinnte gur mian leat <b>%1</b> a scor?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
ga: <qt>Ní féidir <i>gpg</i> a thosú agus bailíocht an chomhaid a sheiceáil. Bí cinnte go bhfuil <i>gpg</i> suiteáilte, nó ní bheidh tú in ann acmhainní íosluchtaithe a fhíorú.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
ga: <qt>Ní féidir <i>gpg</i> a thosú agus na heochracha atá ar fáil a aisghabháil.  Bí cinnte go bhfuil <i>gpg</i> suiteáilte, nó ní bheidh tú in ann acmhainní íosluchtaithe a fhíorú.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
ga: <qt>Ní féidir <i>gpg</i> a thosú agus an comhad a shíniú. Bí cinnte go bhfuil <i>gpg</i> suiteáilte, nó ní bheidh tú in ann na hacmhainní a shíniú.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
ga: <qt>An bhfuil fonn ort an tIdirlíon a chuardach ar <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
ga: <qt>Méadaigh an Cló<br /><br />Úsáid cló níos mó san fhuinneog seo. Cliceáil agus coinnigh an cnaipe síos chun roghchlár a oscailt ina bhfuil gach clómhéid atá ar fáil.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
ga: <qt>Iontráil frása faire don eochair <b>0x%1</b> atá ag<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
ga: <qt>Aimsigh an chéad sampla eile de '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
ga: <qt>An Chéad Cheann Eile<br /><br />Aimsigh an téacs céanna arís a d'aimsigh tú leis an bhfeidhm <b>Aimsigh Téacs</b>.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
ga: <qt>Roimhe Seo<br /><br />Aimsigh an téacs céanna arís a d'aimsigh tú leis an bhfeidhm <b>Aimsigh Téacs</b> ach cuardaigh ar gcúl.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
ga: <qt>Aimsigh téacs<br /><br />Taispeáin dialóg a cheadaíonn duit téacs a aimsiú ar an leathanach ar taispeáint.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
ga: <qt>Leis an rogha seo, cuirfear an teaghrán gafa cuí ("fotheaghrán lúibíneach") ón phatrún in ionad gach <code><b>\N</b></code>.  Is slánuimhir é <code><b>N</b></code> anseo.<p>Chun <code><b>\N</b></code> litriúil a chur san áireamh, cuir cúlslais bhreise os a chomhair: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
ga: <qt>Má bhrúnn tú an cnaipe <b>Aimsigh</b>, déanfaidh cuardach ar an téacs a d'iontráil tú thuas sa cháipéis.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
ga: <qt>Má bhrúnn tú an cnaipe <b>Ionadaigh</b>, déanfar cuardach ar an téacs a d'iontráil tú thuas agus cuirfear an téacs ionadaithe in ionad gach cáis a aimsítear.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
ga: <qt>Níl aon eolas ar fáil.<br />Níl an réad sonraithe KAboutData ann.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
ga: <qt>Níor aimsíodh aon rud comhoiriúnach do '<b>%1</b>'.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
ga: <qt>Priontáil Fráma<br /><br />Uaireanta tá níos mó ná fráma amháin ag leathanach. Chun fráma amháin a phriontáil, cliceáil é agus bain úsáid as an bhfeidhm seo.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
ga: <qt>Laghdaigh an Cló<br /><br />Úsáid cló níos lú san fhuinneog seo. Cliceáil agus coinnigh an cnaipe síos chun roghchlár a oscailt ina bhfuil gach clómhéid atá ar fáil.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
ga: <qt>Sonraigh conas ba chóir do Jovie an teagmhas a léamh nuair a tharlaíonn sé.  Má roghnaíonn tú "Abair téacs saincheaptha", iontráil an téacs sa bhosca.  Is féidir na teaghráin ionadaithe seo a leanas a úsáid sa téacs:<dl><dt>%e</dt><dd>Ainm an teagmhais</dd><dt>%a</dt><dd>Feidhmchlár a sheol an teagmhas</dd><dt>%m</dt><dd>An teachtaireacht a sheol an feidhmchlár</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
ga: <qt>Tá '%1' comhcheangailte leis an ngníomh <b>%2</b> cheana.<br>Roghnaigh ceann eile, le do thoil.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
ga: <qt>Diagnóisic:<br />%1<p>Cúiseanna incheaptha:</p><ul><li>Tharla earráid le linn an nuashonraithe KDE is déanaí a d'fhág modúl rialaithe ina dhílleachta</li><li>Tá seanmhodúil tríú páirtí scaipthe soir siar.</li></ul><p>Seiceáil na pointí seo go cúramach agus bain triail as an modúl luaite sa teachtaireacht earráide a bhaint. Mura n-éiríonn leis seo, téigh i dteagmháil le do dháileoir nó le do phacáisteoir.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
ga: <qt>Diagnóisic:<br />Ní shonraíonn comhad deisce %1 leabharlann.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
ga: <qt>Seolfar an fhoirm seo chuig <br /><b>%1</b><br />ar do chóras comhad logánta.<br />An bhfuil fonn ort an fhoirm a sheoladh?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
ga: <qt>Tá an suíomh seo ag iarraidh<p>%1</p> a oscailt i bhfuinneog nua bhrabhsála le JavaScript.<br />An bhfuil fonn ort é seo a cheadú?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
ga: <qt>Tá an suíomh seo ar tí foirm a sheoladh a osclóidh <p>%1</p> i bhfuinneog nua bhrabhsála trí JavaScript.<br />An bhfuil fonn ort an fhoirm a cheadú?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
ga: <qt>Nascann an leathanach neamhiontaofa seo le<br /><b>%1</b>.<br />Ar mhaith leat an nasc a leanúint?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
ga: <qt>Chun tuairisc ar fhabht a sheoladh, cliceáil an cnaipe thíos. Osclófar an leathanach <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> i mbrabhsálaí, agus feicfidh tú foirm le líonadh isteach. Aistreofar na mionsonraí a fheiceann tú thuas go dtí an freastalaí sin.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
ga: &Cló

[ctx: @action]
en: &Justify
ga: &Comhfhadaigh

[ctx: @action]
en: &Strike Out
ga: &Scríoblíne

[ctx: @action]
en: About Application
ga: Maidir leis an bhfeidhmchlár

[ctx: @action]
en: About KDE
ga: Maidir le KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
ga: Gníomhachtaigh an Chéad Chluaisín Eile

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
ga: Gníomhachtaigh an Cluaisín Roimhe Seo

[ctx: @action]
en: Actual Size
ga: Fíormhéid

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
ga: Cuir Leabharmharc Leis

[ctx: @action]
en: Align &Center
ga: Ailínigh &Sa Lár

[ctx: @action]
en: Align &Left
ga: Ailínigh Ar &Chlé

[ctx: @action]
en: Align &Right
ga: Ailínigh Ar &Dheis

[ctx: @action]
en: Back
ga: Siar

[ctx: @action]
en: Backward Word
ga: Focal Siar

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
ga: Tús na Líne

[ctx: @action]
en: Clear
ga: Glan

[ctx: @action]
en: Close
ga: Dún

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
ga: Cumraigh Fógairtí

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
ga: Cumraigh Barraí Uirlisí

[ctx: @action]
en: Copy
ga: Cóipeáil

[ctx: @action]
en: Cut
ga: Gearr

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
ga: Laghdaigh Eangú

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
ga: Scrios Focal Siar

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
ga: Scrios Focal Ar Aghaidh

[ctx: @action]
en: Deselect
ga: Díroghnaigh

[ctx: @action]
en: Document Back
ga: Cáipéis Siar

[ctx: @action]
en: Document Forward
ga: Cáipéis Ar Aghaidh

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
ga: Cuir Leabharmharcanna in Eagar

[ctx: @action]
en: End of Line
ga: Deireadh na Líne

[ctx: @action]
en: Find
ga: Aimsigh

[ctx: @action]
en: Find Next
ga: An Chéad Cheann Eile

[ctx: @action]
en: Find Prev
ga: Roimhe Seo

[ctx: @action]
en: Fit To Height
ga: Laghdaigh go dtí an tAirde

[ctx: @action]
en: Fit To Page
ga: Laghdaigh go dtí an Leathanach

[ctx: @action]
en: Fit To Width
ga: Laghdaigh go dtí an Leithead

[ctx: @action]
en: Font &Size
ga: Cló&mhéid

[ctx: @action]
en: Format Painter
ga: Formáidigh Péintéir

[ctx: @action]
en: Forward
ga: Ar Aghaidh

[ctx: @action]
en: Forward Word
ga: Focal Ar Aghaidh

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
ga: Mód Lánscáileáin

[ctx: @action]
en: Go to Line
ga: Téigh go Líne

[ctx: @action]
en: Goto
ga: Téigh

[ctx: @action]
en: Goto Page
ga: Téigh go Leathanach

[ctx: @action]
en: Help
ga: Cabhair

[ctx: @action]
en: Increase Indent
ga: Méadaigh Eangú

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
ga: Ionsáigh Líne Rialach

[ctx: @action]
en: Key Bindings
ga: Ceangail Eochracha

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
ga: Clé-go-Deas

[ctx: @action]
en: Link
ga: Nasc

[ctx: @action]
en: Mail
ga: Post

[ctx: @action]
en: New
ga: Nua

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
ga: An Chéad Chomhlánú Comhoiriúnach Eile

[ctx: @action]
en: Next Item in List
ga: An Chéad Mhír Eile sa Liosta

[ctx: @action]
en: Open
ga: Oscail

[ctx: @action]
en: Open Recent
ga: Oscail Rudaí Deireanacha

[ctx: @action]
en: Paste
ga: Greamaigh

[ctx: @action]
en: Paste Selection
ga: Greamaigh Roghnúchán

[ctx: @action]
en: Preferences
ga: Sainroghanna

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
ga: Comhlánú Comhoiriúnach Roimhe Seo

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
ga: An Mhír Roimhe Seo sa Liosta

[ctx: @action]
en: Print
ga: Priontáil

[ctx: @action]
en: Print Preview
ga: Réamhamharc Priontála

[ctx: @action]
en: Prior
ga: Siar

[ctx: @action]
en: Quit
ga: Scoir

[ctx: @action]
en: Redo
ga: Athdhéan

[ctx: @action]
en: Reload
ga: Athluchtaigh

[ctx: @action]
en: Replace
ga: Ionadaigh

[ctx: @action]
en: Report Bug
ga: Seol tuairisc ar fhabht

[ctx: @action]
en: Revert
ga: Fill

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
ga: Deas-go-Clé

[ctx: @action]
en: Save
ga: Sábháil

[ctx: @action]
en: Save As
ga: Sábháil Mar

[ctx: @action]
en: Save Options
ga: Sábháil Roghanna

[ctx: @action]
en: Select All
ga: Roghnaigh Uile

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
ga: Taispeáin Barra na Roghchlár

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
ga: Taispeáin an Barra Stádais

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
ga: Taispeáin an Barra Uirlisí

[ctx: @action]
en: Spelling
ga: Litriú

[ctx: @action]
en: Subscript
ga: Foscript

[ctx: @action]
en: Substring Completion
ga: Comhlánú Fo-theaghráin

[ctx: @action]
en: Superscript
ga: Forscript

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
ga: Athraigh Teanga an Fheidhmchláir

[ctx: @action]
en: Text &Color...
ga: Dath Téa&cs...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
ga: Aibhsiú &Téacs...

[ctx: @action]
en: Text Completion
ga: Comhlánú Téacs

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
ga: Leid an Lae

[ctx: @action]
en: To Plain Text
ga: Go Gnáth-Théacs

[ctx: @action]
en: Undo
ga: Cealaigh

[ctx: @action]
en: Up
ga: Suas

[ctx: @action]
en: What's This
ga: Cad É Seo

[ctx: @action]
en: Zoom
ga: Súmáil

[ctx: @action]
en: Zoom In
ga: Súmáil Isteach

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ga: Súmáil Amach

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
ga: Tús

[ctx: @action End of document]
en: End
ga: Deireadh

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
ga: Baile

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
ga: Ar Aghaidh

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
ga: &Trom

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
ga: &Iodálach

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
ga: &Líne Faoi

[ctx: @action:button]
en: &Finished
ga: &Críochnaithe

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ga: Cealaigh

[ctx: @action:button]
en: Close
ga: Dún

[ctx: @action:button]
en: Delete
ga: Scrios

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
ga: Glan an téacs

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
ga: &Uile

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
ga: Atosaigh

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
ga: Stad

[ctx: @action:button filter-no]
en: %1
ga: %1|/|$[get-answer no]

[ctx: @action:button filter-yes]
en: %1
ga: %1|/|$[get-answer yes]

[ctx: @action:button post-filter]
en: .
ga: .|/|$[reset-answers]

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
ga: Sc&oir den Mhód Lánscáileáin

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
ga: Mód Lán&scáileáin

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
ga: &Oscail le %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
ga: Scoir den Lánscáileán

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
ga: Lánscáileán

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
ga: Ní cheadaítear dáta roimh %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
ga: Ní cheadaítear dáta tar éis %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
ga: Scrios clib

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
ga: Oscail '%1'?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat clib <resource>%1</resource> a scriosadh ó gach comhad?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
ga: Chuir tú dáta neamhbhailí isteach

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
ga: Tá an dáta agus an t-am a chuir tú isteach tar éis an dáta is déanaí a cheadaítear.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
ga: Tá an dáta agus an t-am a chuir tú isteach roimh an dáta is luaithe a cheadaítear.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
ga: Chuir tú am neamhbhailí isteach

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
ga: Ní cheadaítear am níos luaithe ná %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
ga: Ní cheadaítear am tar éis %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
ga: '%1' ar iarraidh.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
ga: Qt: %1
    Ardán Forbartha KDE: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
ga: Athraigh an fhine cló?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
ga: Athraigh méid an chló?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
ga: Athraigh stíl an chló?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
ga: Taispeáin an fhuinneog sa mhód lánscáileáin

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
ga: Scoir den mhód lánscáileáin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
ga: Cumasaigh an ticbhosca seo chun socruithe na fine cló a athrú.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
ga: Cumasaigh an ticbhosca seo chun socruithe na clómhéide a athrú.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
ga: Cumasaigh an ticbhosca seo chun socruithe na stíle cló a athrú.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
ga: Tig leat an fhine cló atá le húsáid a roghnú anseo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
ga: Tig leat stíl an chló atá le húsáid a roghnú anseo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
ga: Is féidir an cló atá le húsáid a roghnú anseo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
ga: Seo é an t-ainm a mholann an freastalaí

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
ga: Ionchódú eile (%1)

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
ga: Cló aon-leithid

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
ga: Teanga Réamhshocraithe <application>ASpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
ga: Réamhshocrú <application>Hunspell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
ga: Teanga Réamhshocraithe <application>ISpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
ga: Bealarúisis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
ga: Portaingéilis na Brasaíle

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
ga: Seicis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
ga: Danmhairgis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
ga: Béarla

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
ga: Fraincis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
ga: Gearmáinis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
ga: Gearmáinis (litriú nua)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
ga: Eabhrais

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
ga: Ungáiris

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
ga: Liotuáinis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
ga: Ioruais

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
ga: Polainnis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
ga: Portaingéilis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
ga: Rúisis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
ga: Slóvaicis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
ga: Slóivéinis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
ga: Spáinnis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
ga: Sualainnis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
ga: Gearmáinis Eilvéiseach

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
ga: Tuircis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
ga: Úcráinis

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
ga: Anaithnid

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
ga: Réamhshocraithe - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
ga: Réamhshocrú - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
ga: Arabach

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
ga: Baltach

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
ga: Lár na hEorpa

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
ga: Sínis Shimplithe

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
ga: Sínis Thraidisiúnta

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
ga: Coireallach

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
ga: Díchumasaithe

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
ga: Gréagach

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
ga: Eabhrach

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
ga: Seapánach

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
ga: Cóiréach

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
ga: Sáimis Thuaidh

[ctx: @item Text character set]
en: Other
ga: Eile

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
ga: Eorpa Thoir Theas

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
ga: Téalannach

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
ga: Turcach

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
ga: Uilíoch

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
ga: Iarthar na hEorpa

[ctx: @item font]
en: Bold
ga: Trom

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
ga: Iodálach Trom

[ctx: @item font]
en: Italic
ga: Cló Iodálach

[ctx: @item font]
en: Oblique
ga: Fiar

[ctx: @item font size]
en: Relative
ga: Coibhneasta

[ctx: @item license]
en: Artistic License
ga: Ceadúnas "Artistic"

[ctx: @item license]
en: BSD License
ga: Ceadúnas BSD

[ctx: @item license]
en: Custom
ga: Ceadúnas Saincheaptha

[ctx: @item license]
en: Not specified
ga: Gan sonrú

[ctx: @item license]
en: Q Public License
ga: Ceadúnas Poiblí Q

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
ga: Ceadúnas "Artistic"

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
ga: Ceadúnas BSD

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
ga: Réamhshocrú

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
ga: Uathoibríoch

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
ga: Réamhshocrú

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
ga: Liosta Anuas

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
ga: Liosta Anuas agus Uathoibríoch

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
ga: De Láimh

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
ga: Neamhní

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
ga: Uathoibríoch Gearr

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
ga: Ciorcal

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
ga: Diosca

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
ga: Gan Stíl

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
ga: Cearnóg

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
ga[0]: %1 mhilleasoicind
ga[1]: %1 mhilleasoicind
ga[2]: %1 mhilleasoicind
ga[3]: %1 milleasoicind
ga[4]: %1 milleasoicind

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
ga[0]: 1 lá
ga[1]: %1 lá
ga[2]: %1 lá
ga[3]: %1 lá
ga[4]: %1 lá

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
ga[0]: 1 uair
ga[1]: %1 uair
ga[2]: %1 huaire
ga[3]: %1 n-uaire
ga[4]: %1 uair

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
ga[0]: 1 nóiméad
ga[1]: %1 nóiméad
ga[2]: %1 nóiméad
ga[3]: %1 nóiméad
ga[4]: %1 nóiméad

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
ga[0]: 1 soicind
ga[1]: %1 shoicind
ga[2]: %1 shoicind
ga[3]: %1 soicind
ga[4]: %1 soicind

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
ga: %1 lá

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
ga: %1 uair

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
ga: %1 nóiméad

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
ga: %1 soicind

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ga: %1 agus %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ga: %1 agus %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ga: %1 agus %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
ga: Cuir Clibeanna Leis...

[ctx: @label]
en: Change...
ga: Athraigh...

[ctx: @label]
en: Create new tag:
ga: Cruthaigh clib nua:

[ctx: @label]
en: Font:
ga: Cló:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
ga: Taispeáin gach clib...

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
ga: Ainm: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
ga: Cineál: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
ga: Sa Lár

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
ga: Comhfhadaigh

[ctx: @label left justify]
en: Left
ga: Ar Chlé

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
ga: Clé-go-Deas

[ctx: @label right justify]
en: Right
ga: Ar Dheis

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
ga: Deas-go-Clé

[ctx: @label stroke color]
en: Color
ga: Dath

[ctx: @label:button]
en: &Open
ga: &Oscail

[ctx: @label:button]
en: &Open with
ga: &Oscail le

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
ga: &Oscail le %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
ga: &Oscail le...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
ga: Déan é seo i gcónaí le comhaid den chineál seo

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
ga: &Cliant:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
ga: &Foclóir:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
ga: &Ionchódú:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
ga: Clómhéid:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
ga: Cumraigh na clibeanna ba mhaith leat cur i bhfeidhm.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
ga: Nóta: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
ga: <i>Nóta</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
ga: Gan Dáta

[ctx: @option last month]
en: Last Month
ga: An mhí seo caite

[ctx: @option last week]
en: Last Week
ga: An tseachtain seo caite

[ctx: @option last year]
en: Last Year
ga: Anuraidh

[ctx: @option next month]
en: Next Month
ga: An mhí seo chugainn

[ctx: @option next week]
en: Next Week
ga: An tseachtain seo chugainn

[ctx: @option next year]
en: Next Year
ga: An bhliain seo chugainn

[ctx: @option today]
en: Today
ga: Inniu

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
ga: Amárach

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
ga: Inné

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
ga: Taispeáin focail &chomhtháite mar earráidí litrithe

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
ga: Cruthaigh cuingir f&réamh/foirceann nach bhfuil san fhoclóir

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
ga: Díchumasaigh seiceáil uathoibríoch

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
ga: Seiceáil an Litriú

[ctx: @option:check]
en: Font
ga: Cló

[ctx: @option:check]
en: Font style
ga: Stíl an chló

[ctx: @option:check]
en: Size
ga: Clómhéid

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
ga: Cáipéisí

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
ga: Íomhánna

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
ga: Fuaim

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
ga: Fís

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
ga: Teagmhálacha

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
ga: Ríomhphost

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
ga: Clibeanna

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
ga: Tascanna

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
ga: Tuilleadh...

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
ga: Eile

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
ga: Comhaid

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
ga: Athrú is déanaí

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
ga: Is tábhachtaí

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
ga: Nach oscailte riamh

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
ga: Gan tosaíocht

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
ga: 1 nó níos fearr

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
ga: 2 nó níos fearr

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
ga: 3 nó níos fearr

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
ga: 4 nó níos fearr

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
ga: Rátáil Ar Bith

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
ga: Rátáil Uasta

[ctx: @title]
en: Delete tag
ga: Scrios clib

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
ga: Acmhainní Éagsúla

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
ga: Torthaí an Iarratais

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
ga: Torthaí an Iarratais ó '%1'

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
ga: Acmhainn

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
ga: Cineál na hAcmhainne

[ctx: @title:group]
en: Find
ga: Aimsigh

[ctx: @title:group Document information]
en: General
ga: Ginearálta

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
ga: Ginearálta

[ctx: @title:menu]
en: List Style
ga: Stíl Liosta

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
ga: Taispeáin an Téacs

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
ga: Comhlánú Téacs

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
ga: Socruithe an Bharra Uirlisí

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
ga: &Bog

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
ga: Fráma

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
ga: Cuir Clibeanna Leis

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
ga: Athraigh Clibeanna

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
ga: Seiceáil an Litriú

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
ga: Diagnóis Luasaire Dr. Klash

[ctx: @title:window]
en: Print
ga: Priontáil

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
ga: RABHADH: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
ga: <b>Rabhadh</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
ga: Feidhmchlár ar líne na n-orduithe a cheadaíonn duit modúil KUnitTest a rith.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ga: Tá comhad darb ainm "%1" ann cheana. An bhfuil tú cinnte gur mian leat scríobh air?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
ga: Eile

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
ga: Tabhair deontas dúinn

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
ga: Leathanach Baile

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
ga[0]: Bunachar eolais (folamh)
ga[1]: Bunachar eolais (%1 iontráil)
ga[2]: Bunachar eolais (%1 iontráil)
ga[3]: Bunachar eolais (%1 n-iontráil)
ga[4]: Bunachar eolais (%1 iontráil)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
ga: Féach ar an suíomh Gréasáin

en: A little program to output installation paths
ga: Ríomhchlár beag a thaispeánann conairí suiteála

en: A network error has occurred. The request has failed.
ga: Tharla earráid líonra.  Theip ar an iarratas.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
ga: Tharla fadhb phrótacail.  Theip ar an iarratas.

en: A scheme with this name already exists.
ga: Tá scéim leis an ainm seo ann cheana.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
ga: Tá KHTML reoite de bharr scripte ar an leathanach seo.  Má leanann sé ag rith, seans go n-éireoidh feidhmchláir eile níos moille.
    An bhfuil fonn ort an script a stopadh?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
ga: Blag

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
ga: Leathanach Baile

en: A&uthor
ga: Ú&dar

en: A&uthors
ga: Ú&dair

en: A&vailable actions:
ga: Gnío&mhartha ar fáil:

en: AC
ga: Glan

en: About %1
ga: Maidir le %1

en: About &KDE
ga: Maidir le &KDE

en: About KDE
ga: Maidir le KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
ga: &Maidir le KDE

en: Accept
ga: Glac Leis

en: Access Keys activated
ga: Eochracha Rochtana Gníomhachtaithe

en: Action
ga: Gníomh

en: Action Name
ga: Ainm Gnímh

en: Action takes 2 args.
ga: Glacann an Gníomh dhá argóint.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
ga: Seol ríomhphost chuig rannpháirtí

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
ga: Seol ríomhphost chuig rannpháirtí
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
ga: Glacann an Grúpa Gníomhartha dhá argóint.

en: ActionList: %1
ga: Liosta Gníomhartha: %1

en: Actual Font
ga: An Cló Féin

en: Actually generate the code.
ga: Gin an cód.

en: Add
ga: Cuir Leis

en: Add Comment
ga: Cuir Nóta Leis

en: Add Fallback Language
ga: Cuir Teanga Cúltaca Leis

en: Add Rating
ga: Cuir Rátáil Leis

en: Add URL to Filter
ga: Cuir URL leis an Scagaire

en: Add a new script.
ga: Cuir script nua leis.

en: Add to Dictionary
ga: Cuir san Fhoclóir

en: Add to Toolbar
ga: Cuir leis an mBarra Uirlisí

en: Add to ignores...
ga: Cuir leis na cinn a dtugtar neamhaird orthu...

en: Add...
ga: Cuir Leis...

en: Additional Information: %1
ga: Eolas Breise: %1

en: Address is already in use
ga: Seoladh in úsáid cheana féin

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
ga: Cuir teanga leis a úsáidfear nuair nach bhfuil aistriúchán oiriúnach sna haistriúcháin eile.

en: Administrator &Mode...
ga: &Mód an Riarthóra...

en: After
ga: Ina Dhiaidh

en: Again
ga: Arís

en: Alert
ga: Foláireamh

en: Alias names:
ga: Ailiasanna:

en: All Categories
ga: Gach Catagóir

en: All Pages
ga: Gach Leathanach

en: All Providers
ga: Gach Soláthraí

en: All Visible Columns
ga: Gach Colún Infheicthe

en: Allow
ga: Ceadaigh

en: Allow Tabulations
ga: Ceadaigh Táblúcháin

en: Alpha:
ga: Alfa:

en: Already opened.
ga: Oscailte cheana.

en: Alternate
ga: Malairt

en: Alternate:
ga: Malairt:

en: Ambiguous shortcut detected
ga: Braitheadh aicearra athbhríoch

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
ga: Tharla earráid agus iarracht á dhéanamh script ón leathanach seo a rith.
    
    %1 líne %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
ga: Anótálacha agus Crostagairtí

en: Any Character
ga: Carachtar ar Bith

en: Anytime
ga: Am Ar Bith

en: Applet "%1" started
ga: Feidhmchláirín "%1" tosaithe

en: Applet "%1" stopped
ga: Feidhmchláirín "%1" stoptha

en: Applet Parameters
ga: Paraiméadair Fheidhmchláirín

en: Application Language Changed
ga: Athraíodh teanga an fheidhmchláir

en: Application sounds
ga: Fuaimeanna feidhmchláir

en: Application:
ga: Feidhmchlár:

en: Applications menu (.desktop files)
ga: Roghchlár na bhfeidhmchlár (comhaid .desktop)

en: Apply Settings
ga: Cuir na socruithe i bhfeidhm

en: Apply changes
ga: Cuir na hathruithe i bhfeidhm

en: Approximate equivalents:
ga: Macasamhla garbha:

en: Archives
ga: Cartlanna

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
ga: Tá an t-alt cumraíochta oscailte cheana i %1

en: As-you-type spell checking disabled.
ga: Díchumasaíodh litriú beo.

en: As-you-type spell checking enabled.
ga: Seiceáil Litrithe Beo in éifeacht.

en: Ask before replacing each match found.
ga: Fiafraigh díom roimh gach teaghrán aimsithe a ionadú.

en: Authentication error.
ga: Earráid fhíordheimhnithe.

en: Author
ga: Údar

en: Author:
ga: Údar:

en: Auto Spell Check
ga: Seiceáil Litriú go hUathoibríoch

en: Autocorrect
ga: Uathcheartaigh

en: Automatic Detection
ga: Aimsiú Uathoibríoch

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
ga: Rinneadh athruithe uathoibríocha de bharr spleáchais an bhreiseáin. Cliceáil anseo chun tuilleadh eolais a fháil

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
ga: Rinneadh athruithe uathoibríocha chun spleáchais an bhreiseáin a shásamh:

en: Autostart directories
ga: Comhadlanna uath-thosaithe

en: Available KDE resource types
ga: Cineálacha acmhainne KDE atá ar fáil

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
ga: Tástálacha Ar Fáil: %1 (rinneadh neamhaird: %2)

en: Available Tests: 0
ga: Tástálacha ar fáil: 0

en: Backspace
ga: Cúlspás

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
ga: Drochláimhseálaí teagmhas: Réad %1 Aitheantóir %2 Modh %3 Cineál: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
ga: Drochláimhseálaí sliotáin: Réad %1 Aitheantóir %2 Modh %3 Síniú: %4.

en: Banner Pages
ga: Leathanaigh Mheirge

[ctx: Banner page]
en: Classified
ga: Rúnda

[ctx: Banner page]
en: Confidential
ga: Faoi Rún

[ctx: Banner page]
en: None
ga: Gan Leathanach Meirge

[ctx: Banner page]
en: Secret
ga: Rúnda

[ctx: Banner page]
en: Standard
ga: Caighdeánach

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
ga: An-Rúnda

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
ga: Gan cheilt

[ctx: Banner page at end]
en: End
ga: Deireadh

[ctx: Banner page at start]
en: Start
ga: Tús

en: Base URL
ga: URL bunaidh

en: Basic Page Style
ga: Stíl Leathanaigh Bhunúsach

en: Become a Fan
ga: Bí i do Leantóir

en: Before
ga: Roimhe

en: Beginning of document reached.
ga: Tá tús na cáipéise sroichte.

en: Billing information:
ga: Faisnéis bhilleála:

en: Block IFrame...
ga: Cuir Cosc ar IFrame...

en: Block Image...
ga: Coisc Íomhá...

en: Block Images From %1
ga: Coisc Íomhánna Ó %1

en: Block:
ga: Bloc:

en: Blue:
ga: Gorm:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
ga: and agus

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
ga: or nó

en: Bottom to Top, Left to Right
ga: Bun go Barr, Clé go Deas

en: Bottom to Top, Right to Left
ga: Bun go Barr, Deas go Clé

en: Break at Next
ga: Bris ag an chéad ráiteas eile

en: Breakpoint
ga: Brisphointe

en: Bug report sent, thank you for your input.
ga: Tuairisc fhabht seolta; go raibh maith agat as d'ionchur.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
ga: Déanann breiseáin ghiuirléid Qt as comhad den stíl ini.

en: C octal escaped UTF-8:
ga: UTF-8 mar charachtair ochtnártha C:

en: C&ase sensitive
ga: Cá&síogair

en: C&lear
ga: G&lan

en: C&ontinue
ga: &Lean ar aghaidh

en: CGIs to run from kdehelp
ga: CGIanna le rith ó kdehelp

en: CJK Ideograph Information
ga: Eolas faoi idéagraif CJK

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
ga: Faisnéis i dtaisce (m.sh. deilbhíní ceanán, leathanaigh Ghréasáin)

en: Call
ga: Glao

en: Call Stack
ga: Cruach Glao

en: Call to '%1' failed.
ga: Theip ar ghlao '%1'.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
ga: Theip ar ghlao ar mhodh '%1'; ní féidir argóint %2 a fháil: %3

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Cancel?
ga: Cealaigh?

en: Cannot create memory segment for file %1
ga: Ní féidir deighleán cuimhne a chruthú le haghaidh chomhad %1

en: Cannot find testregression executable.
ga: Ní féidir an comhad inrite 'testregression' a aimsiú.

en: Cannot open %1 for reading
ga: Ní féidir %1 a oscailt chun é a léamh

en: Cannot seek past eof
ga: Ní féidir seek a dhéanamh thar chomhadchríoch

en: Cantonese Pronunciation:
ga: Fuaimniú Cantainise:

en: Captured Text (%1)
ga: Téacs Gafa (%1)

en: Carriage Return
ga: Aisfhilleadh Carráiste

en: Category:
ga: Catagóir:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
ga: Tabhair ar an fheidhmchlár mapa príobháideach datha
    a shuiteáil ar scáileán 8-giotán

en: Certificate (validation: %1)
ga: Teastas (bailíochtú: %1)

en: Change &Icon...
ga: Athraigh &Deilbhín...

en: Change Icon
ga: Athraigh Deilbhín

en: Change Te&xt...
ga: Athraigh &Téacs...

en: Change Text
ga: Athraigh Téacs

en: Changelog
ga: Athruithe

en: Changelog:
ga: Logchomhad Athruithe:

en: Changing annotations
ga: Anótálacha á n-athrú

[ctx: Character]
en: In decimal:
ga: Deachúlach:

en: Character used for indicating positive numbers
ga: Carachtar a úsáidtear chun uimhreacha deimhneacha a thaispeáint

en: Character:
ga: Carachtar:

en: Check Spelling
ga: Ceartaigh Litriú

en: Check Spelling...
ga: Ceartaigh Litriú...

en: Check Sycoca database only once
ga: Seiceáil bunachar sonraí Sycoca uair amháin

en: Check file timestamps
ga: Seiceáil stampaí ama ar na comhaid

en: Check spelling in document
ga: Ceartaigh litriú sa cháipéis

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
ga: Ticeáil é seo chun faisnéis logála a fheiceáil a bhaineann le gníomhaíocht na snáitheanna. Féach ar aschur an chonsóil chun an fhaisnéis seo a fheiceáil.

en: Check whether config file itself requires updating
ga: Seiceáil an bhfuil nuashonrú ar an gcomhad cumraíochta féin de dhíth

en: Checking login...
ga: Logáil isteach á dheimhniú...

en: Choose...
ga: Roghnaigh...

en: Class
ga: Aicme

en: Clear &History
ga: Glan an &Stair

en: Clear List
ga: Glan an Liosta

en: Clear input
ga: Glan ionchur

en: Clear the input in the edit field
ga: Glan an t-ionchur sa réimse eagarthóireachta

en: Click for a menu of available captures.
ga: Cliceáil le haghaidh roghchláir leis na gabhálacha atá ar fáil.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
ga: Cliceáil anseo chun do shlonn ionadaíochta a chur in eagar le heagarthóir grafach.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
ga: Cliceáil an cnaipe, ansin cuir isteach an t-aicearra ba mhaith leat sa ríomhchlár.
    Mar shampla, le haghaidh Ctrl+a: coinnigh an eochair Ctrl síos agus brúigh 'a'.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
ga: Cliceáil air seo chun an dialóg a laghdú, chun mionsonraí a fholú

en: Click this to expand the dialog, to show details
ga: Cliceáil air seo chun an dialóg a leathnú, chun mionsonraí a thaispeáint

en: Click to select a font
ga: Cliceáil chun cló a roghnú

en: Close
ga: Dún

en: Close Document
ga: Dún an Cháipéis

en: Close Message
ga: Dún an Teachtaireacht

en: Close Script
ga: Dún Script

en: Close and discard
    edited message?
ga: Dún an teachtaireacht eagraithe
    gan sábháil?

en: Close document
ga: Dún an cháipéis

en: Close script...
ga: Dún script...

en: Close source
ga: Dún foinse

en: Close the current document.
ga: Dún an cháipéis reatha.

en: Close the current window or document
ga: Dún an fhuinneog nó an cháipéis reatha

en: Close the current window.
ga: Dún an fhuinneog reatha.

en: Close window?
ga: Dún an fhuinneog?

en: Collaborate
ga: Comhoibrigh

en: Collaboration
ga: Comhoibriú

en: Color for links
ga: Dath na nasc

en: Color for visited links
ga: Dath na nasc a rinneadh cuairt orthu

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
ga: Colún Uimh. %1

en: Comment
ga: Nóta

en: Comment on entry
ga: Nóta ar iontráil

en: Comment:
ga: Nóta:

en: Comments
ga: Nótaí

en: Communication error
ga: Earráid chumarsáide

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
ga: Réimír `exec_prefix' réamhthiomsaithe le haghaidh leabharlanna KDE

en: Compiled in library path suffix
ga: Iarmhír na conaire leabharlainne a sonraíodh ag am tiomsaithe

en: Compiled in prefix for KDE libraries
ga: Réimír réamhthiomsaithe le haghaidh leabharlanna KDE

en: Compiled in version string for KDE libraries
ga: Teaghrán leagain le haghaidh leabharlanna KDE a sonraíodh ag am tiomsaithe

en: Compiler:
ga: Tiomsaitheoir:

en: Complete Match
ga: Comhoiriúnú Iomlán

en: Confi&gure...
ga: Cumrai&gh...

en: Configuration description files
ga: Comhaid chumraíochta

en: Configuration file "%1" not writable.
ga: Ní féidir scríobh ar an gcomhad cumraíochta "%1".

en: Configuration file is invalid: "%1"
ga: Comhad cumraíochta neamhbhailí: "%1"

en: Configuration file not found: "%1"
ga: Comhad cumraíochta gan aimsiú: "%1"

en: Configuration files
ga: Comhaid chumraíochta

en: Configure
ga: Cumraigh

en: Configure &Notifications...
ga: C&umraigh Fógairt...

en: Configure Email...
ga: Cumraigh Ríomhphost...

en: Configure Notifications
ga: Cumraigh Fógairt

en: Configure S&hortcuts...
ga: C&umraigh Aicearraí...

en: Configure Shortcut...
ga: Cumraigh Aicearra...

en: Configure Shortcuts
ga: Cumraigh Aicearraí

en: Configure Tool&bars...
ga: Cumraigh &Barraí Uirlisí...

en: Configure Toolbars
ga: Cumraigh Barraí Uirlisí

en: Confirm
ga: Dearbhaigh

en: Confirm Quit From System Tray
ga: Deimhnigh Scor ó thráidire an chórais

en: Confirmation Required
ga: Ní mór cinntiú

en: Confirmation: JavaScript Popup
ga: Deimhniú: Preabfhuinneog JavaScript

en: Conflict With Registered Global Shortcut
ga: Coimhlint le hAicearra Comhchoiteann Cláraithe

en: Conflict with Global Shortcut
ga: Coimhlint le hAicearra Comhchoiteann

en: Conflict with Standard Application Shortcut
ga: Coimhlint le hAicearra Feidhmchláir Chaighdeánaithe

en: Connection refused
ga: Diúltaíodh an ceangal

en: Connection timed out
ga: Ceangal imithe thar am

en: Console
ga: Consól

en: Contact author
ga: Téigh i dteagmháil leis an údar

en: Contact on Jabber
ga: Teagmháil ar Jabber

en: Continue
ga: Lean ar aghaidh

en: Continue from the beginning?
ga: Lean ar aghaidh ón tús?

en: Continue from the end?
ga: Lean ar aghaidh ón deireadh?

en: Continue operation
ga: Lean leis an oibríocht

en: Copy
ga: Cóipeáil

en: Copy Image
ga: Cóipeáil Íomhá

en: Copy Image Location
ga: Cóipeáil Suíomh na hÍomhá

en: Copy selection to clipboard
ga: Sábháil an téacs roghnaithe sa ghearrthaisce

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
ga: © 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Could not Launch Help Center
ga: Níorbh fhéidir an Lárionad Cabhrach a thosú

en: Could not construct value
ga: Níorbh fhéidir luach a chruthú

en: Could not create temporary file.
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach a chruthú.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
ga: Níorbh fhéidir an scéim aicearraí a easpórtáil: suíomh neamhbhailí.

en: Could not find '%1' executable.
ga: Níorbh fhéidir comhad inrite '%1' a fhail.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
ga: Níorbh fhéidir 'kdemain' a aimsiú i '%1'.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
ga[0]: Níorbh fhéidir an cineál MIME seo a aimsiú:
    <resource>%2</resource>
ga[1]: Níorbh fhéidir na cineálacha MIME seo a aimsiú:
    <resource>%2</resource>
ga[2]: Níorbh fhéidir na cineálacha MIME seo a aimsiú:
    <resource>%2</resource>
ga[3]: Níorbh fhéidir na cineálacha MIME seo a aimsiú:
    <resource>%2</resource>
ga[4]: Níorbh fhéidir na cineálacha MIME seo a aimsiú:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
ga: Níorbh fhéidir breiseán '%1' a aimsiú le haghaidh feidhmchláir '%2'

en: Could not find service '%1'.
ga: Ní bhfuarthas seirbhís '%1'.

en: Could not install "%1": file not found.
ga: Níorbh fhéidir "%1" a shuiteáil: comhad gan aimsiú.

en: Could not install %1
ga: Níorbh fhéidir %1 a shuiteáil

en: Could not launch Browser
ga: Níorbh fhéidir Brabhsálaí a thosú

en: Could not launch Mail Client
ga: Níorbh fhéidir Cliant Ríomhphoist a thosú

en: Could not launch Terminal Client
ga: Níorbh fhéidir Cliant Teirminéil a thosú

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
ga: Níorbh fhéidir an Lárionad Cabhrach KDE a thosú:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
ga: Níorbh fhéidir an brabhsálaí a thosú:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
ga: Níorbh fhéidir an cliant ríomhphoist a thosú:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
ga: Níorbh fhéidir an cliant teirminéil a thosú:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
ga: Níorbh fhéidir Soláthraithe Stuif Nuaí a luchtú ó chomhad: %1

en: Could not load print preview part
ga: Níorbh fhéidir comhpháirt réamhamhairc priontála a luchtú

en: Could not open file '%1'
ga: Níorbh fhéidir comhad '%1' a oscailt

en: Could not open file '%1': %2
ga: Níorbh fhéidir comhad '%1' a oscailt: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
ga: Níorbh fhéidir leabharlann '%1' a oscailt.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
ga: Níorbh fhéidir sonraí a léamh ó %1 go shm

en: Could not read file '%1'
ga: Níorbh fhéidir comhad '%1' a léamh

en: Could not set non-blocking mode
ga: Níorbh fhéidir mód neamhbhlocála a shocrú

en: Could not verify login, please try again.
ga: Níorbh fhéidir an logáil isteach a fhíorú. Bain triail eile as le do thoil.

en: Create Web Shortcut
ga: Cruthaigh Aicearra Gréasáin

en: Create content on server
ga: Cruthaigh inneachar ar an bhfreastalaí

en: Create global database
ga: Cruthaigh bunachar sonraí comhchoiteann

en: Create new document
ga: Cruthaigh cáipéis nua

en: Critical
ga: Criticiúil

en: Cu&t
ga: &Gearr

en: Curr&ent actions:
ga: Gníomhartha r&eatha:

en: Current scheme:
ga: Scéim reatha:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
ga: Saincheap...

en: Custom:
ga: Saincheaptha:

en: Cut
ga: Gearr

en: Cut selection to clipboard
ga: Gearr an téacs roghnaithe agus sábháil sa ghearrthaisce é

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
ga: Earráid in inneall DBus: theip ar cheangal le cúntóir. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
ga: Earráid in inneall DBus: níorbh fhéidir dul i dteagmháil leis an gcúntóir.  Earráid cheangail: %1. Earráid teachtaireachta: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
ga: Earráid in inneall DBus: fuarthas sonraí truaillithe ó chúntóir %1 %2

en: Dante SOCKS client
ga: Cliant SOCKS Dante

en: Date and Time: %1
ga: Dáta agus Am: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
ga: Lá (06:00 go 17:59)

en: Default Font Size (100%)
ga: Clómhéid Réamhshocraithe (100%)

en: Default color
ga: Dath réamhshocraithe

en: Default language:
ga: Teanga réamhshocraithe:

en: Default widget group name to display in designer
ga: Ainm an ghrúpa réamhshocraithe giuirléidí le taispeáint sa dearthóir

en: Default:
ga: Réamhshocrú:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
ga: Ceantar

en: Definition in English:
ga: Sainmhíniú as Béarla:

en: Delete
ga: Scrios

en: Delete item(s)
ga: Scrios mír(eanna)

en: Dependency Check
ga: Seiceáil Spleáchas

en: Description
ga: Cur Síos

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
ga: Cur Síos

en: Description:
ga: Cur Síos:

en: Dese&lect
ga: Díro&ghnaigh

en: Desktop %1
ga: Deasc %1

en: Desktop Exchange Service
ga: Seirbhís Malartán Deasc

en: Detach
ga: Díscoir

en: Details
ga: Mionsonraí

en: Details for %1
ga: Mionsonraí do %1

en: Details of the Request:
ga: Mionsonraí an Iarratais:

en: Details view mode
ga: Amharc Mionsonraithe

en: Did you know...?
ga: An bhfuil a fhios agat...?

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
ga: Comhadlann ina bhfuil na tástálacha, an bhunchomhadlann, agus comhadlanna aschurtha.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
ga: Comhadlann ina bhfuil na tástálacha, an bhunchomhadlann, agus comhadlanna aschurtha. Déan neamhshuim de seo má thugtar rogha -b.

en: Disable checking files (dangerous)
ga: Díchumasaigh seiceáil na gcomhad (contúirteach)

en: Disable crash handler, to get core dumps
ga: Díchumasaigh an láimhseálaí tuairteála, chun córdhumpaí a fháil

en: Disable incremental update, re-read everything
ga: Díchumasaigh nuashonrú incriminteach, athléigh gach uile rud

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
ga: Díchumasaigh gabháil dífhabhtaithe. De ghnáth, úsáidtear an rogha seo nuair a bhaintear úsáid as an gcomhéadan grafach.

en: Disallow
ga: Ná ceadaigh

en: Discard changes
ga: Ná sábháil na hathruithe

en: Display Images on Page
ga: Taispeáin Íomhánna ar an Leathanach

en: Displays Thread Activity
ga: Taispeáin Gníomhaíocht na Snáitheanna

en: Distance between desktop icons
ga: Fad idir deilbhíní deisce

en: Do &not store this time
ga: Ná sábháil an uair seo

en: Do Not Allow
ga: Ná Ceadaigh

en: Do Not Download
ga: Ná hÍosluchtaigh

en: Do Not Fill Out
ga: Ná Líon Isteach

en: Do Not Suppress Debug Output
ga: Ná Ceil Aschur Dífhabhtaithe

en: Do not ask again
ga: Ná fiafraigh díom arís

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
ga: Níl a fhios agam cén áit ar chóir an slonn a luacháil. Cuir script ar shos nó oscail comhad foinse, le do thoil.

en: Do not run in the background.
ga: Ná rith sa chúlra.

en: Do not save data
ga: Ná sábháil sonraí

en: Do not show the window while running tests
ga: Ná taispeáin an fhuinneog agus tástálacha faoi shiúl

en: Do not show this message again
ga: Ná taispeáin an teachtaireacht seo arís

en: Do not signal applications to update
ga: Ná déan comhartha le feidhmchláir nuashonrú a dhéanamh

en: Do not suppress debug output
ga: Ná ceil aschur dífhabhtaithe

en: Do not use Xvfb
ga: Ná húsáid Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
ga: An bhfuil fonn ort feidhmchláirín Java le teasta(i)s:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat scéim %1 a scriosadh?
    Tabhair faoi deara nach mbainfidh sé seo aon scéimeanna comhchoiteanna aicearraí.

en: Do you really want to execute '%1'?
ga: An bhfuil tú cinnte go dteastaíonn uait '%1' a rith?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat gach barra uirlisí san fheidhmchlár seo a athshocrú go dtí a luach réamhshocraithe?  Cuirfear na hathruithe i bhfeidhm láithreach.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
ga: An bhfuil fonn ort leabharmharc ag déanamh tagairt leis an suíomh "%1" leis an teideal "%2" a chur le do chnuasach?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
ga: An bhfuil fonn ort leabharmharc ag déanamh tagairt leis an suíomh "%1" a chur le do chnuasach?

en: Do you want to restart search at the beginning?
ga: An bhfuil fonn ort an cuardach a atosú ag an tús?

en: Do you want to restart search from the end?
ga: An bhfuil fonn ort an cuardach a atosú ón deireadh?

en: Do you want to store this password for %1?
ga: An bhfuil fonn ort an focal faire a stóráil le haghaidh %1?

en: Do you want to store this password?
ga: An bhfuil tú fonn ort an focal faire seo a stóráil?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
ga: Cuir i nduga

en: Document Information
ga: Eolas faoin Cháipéis

en: Document encoding:
ga: Ionchódú na cáipéise:

en: Domain:
ga: Fearann:

en: Done.
ga: Críochnaithe.

en: Double Line
ga: Líne Dhúbailte

en: Double Thick Line
ga: Líne Thiubh Dhúbailte

en: Download
ga: Íosluchtaigh

en: Download File
ga: Íosluchtaigh Comhad

en: Download New Stuff...
ga: Íosluchtaigh Stuif Nua...

en: Download of "%1" failed, error: %2
ga: Theip ar íosluchtú "%1", earráid: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
ga: Theip ar íosluchtú: URL do "%1" ar iarraidh.

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
ga: Ba chomhad HTML é an comhad íosluchtaithe. Osclaíodh i mbrabhsálaí é.

en: Downloads:
ga: Íosluchtuithe:

en: Edit
ga: Eagar

en: Edit selected script.
ga: Cuir an script roghnaithe in eagar.

en: Edit...
ga: Eagar...

en: Editor Chooser
ga: Roghnóir Eagarthóra

en: Email
ga: Ríomhphost

en: Email address:
ga: Seoladh ríomhphoist:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
ga: Go:

[ctx: Email sender address]
en: From:
ga: Ó:

en: Email to:
ga: Seol mar ríomhphost go:

en: Embeddable HTML component
ga: Comhpháirt inleabaithe HTML

en: Embeddable component for multipart/mixed
ga: Comhpháirt inleabaithe le haghaidh multipart/mixed

en: Emoticons
ga: Straoiseoga

en: Enable &background spellchecking
ga: &Cumasaigh seiceáil an litriú sa chúlra

en: Enable SOCKS support
ga: Cumasaigh tacaíocht SOCKS

en: Enable component
ga: Cumasaigh comhpháirt

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
ga: Braith go hUathoibríoch

[ctx: Encodings menu]
en: Default
ga: Réamhshocrú

en: End of Line
ga: Deireadh na Líne

en: End of document reached.
ga: Tá deireadh na cáipéise sroichte.

en: End of options
ga: Deireadh na roghanna

en: Enlarge Font
ga: Méadaigh an Cló

en: Enter
ga: Iontráil

en: Enter Administrator Mode
ga: Gníomhachtaigh Mód an Riarthóra

en: Enter Search Terms...
ga: Cuir Téarmaí Cuardaigh Isteach...

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
ga: Iontráil patrún le lorg, nó roghnaigh patrún eile ón liosta.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
ga: Iontráil teaghrán ionadach, nó roghnaigh teaghrán eile ón liosta.

en: Enter a search term or character here
ga: Iontráil téarma cuardaigh nó carachtar anseo

en: Enter search phrase here
ga: Iontráil frása cuardaigh anseo

en: Enter the URL:
ga: Iontráil an URL:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
ga: Scríobh an téacs (i mBéarla más féidir) a theastaíonn uait a chur sa tuairisc fhabht.
    Má chliceálann tú "Seol" cuirfear teachtaireacht ríomhphoist ar aghaidh go dtí cothaitheoir an chláir seo.

en: Entries failed to load
ga: Níorbh fhéidir na hiontrálacha a luchtú

en: Equivalents:
ga: Macasamhla:

en: Error
ga: Earráid

en: Error during rename.
ga: Earráid le linn athainmnithe.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
ga: Tharla earráid agus ceanntásc '%1' á phróiseáil ar líne %2: %3

en: Error initializing provider.
ga: Earráid agus an soláthraí á thúsú.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
ga: Earráid agus %1 á thosú. Níl KLauncher ag rith a thuilleadh, nó tá sé ag rith ach ní raibh sé in ann an feidhmchlár a thosú.

en: Error loading '%1'.
ga: Earráid ag luchtú '%1'.

en: Error opening PTY
ga: Earráid le linn oscailte PTY

en: Error reading from PTY
ga: Earráid agus sonraí á léamh ó PTY

en: Error writing to PTY
ga: Earráid agus sonraí á scríobh go PTY

en: Error: %1 - %2
ga: Earráid: %1 - %2

en: Error: java executable not found
ga: Earráid: ní bhfuarthas comhad inrite Java

en: Escape
ga: Éalúchán

en: Evaluation error
ga: Earráid luachála

en: Evaluation threw an exception %1
ga: Caitheadh eisceacht %1 le linn luachála

en: Even Pages
ga: Leathanaigh Chothroma

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
ga: Tharla eisceacht agus feidhm '%1' á glaoch ó %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
ga: Tharla eisceacht agus sliotán '%1' á ghlaoch ó %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
ga: Comhaid inrite i $prefix/bin

en: Execute
ga: Rith

en: Execute File?
ga: Rith an comhad?

en: Execute script without gui support
ga: Rith script gan tacaíocht ghrafach

en: Execute the selected script.
ga: Rith an script roghnaithe.

en: Export Scheme...
ga: Easpórtáil Scéim...

en: Export to Location
ga: Easpórtáil go Suíomh

en: F&ind:
ga: A&imsigh:

en: F&ull Screen Mode
ga: Mód Lán&scáileáin

en: Failed to create Action.
ga: Theip ar Ghníomh a chruthú.

en: Failed to create ActionGroup.
ga: Theip ar Ghrúpa Gníomhartha a chruthú.

en: Failed to create Layout.
ga: Theip ar Leagan Amach a chruthú.

en: Failed to create Widget.
ga: Theip ar Ghiuirléid a chruthú.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
ga: Níorbh fhéidir script a chruthú le haghaidh léirmhínitheoir "%1"

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
ga: Níorbh fhéidir léirmhínitheoir a dhéanamh amach le haghaidh script "%1"

en: Failed to load file '%1'
ga: Níorbh fhéidir comhad '%1' a luchtú

en: Failed to load interpreter "%1"
ga: Níorbh fhéidir léirmhínitheoir "%1" a luchtú

en: Failed to open scriptfile "%1"
ga: Níorbh fhéidir comhad scripte "%1" a oscailt

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
ga: Níorbh fhéidir teilgean ó Chineál %2 (%3) go luach %1

en: Fallback language:
ga: Teanga cúltaca:

en: Fetch content link from server
ga: Faigh nasc ábhair ón freastalaí

en: Fetching content data from server finished.
ga: Fuarthas sonraí ábhair ón fhreastalaí.

en: Fetching content data from server...
ga: Ábhar á fháil ón fhreastalaí...

en: Fetching license data from server...
ga: Sonraí ceadúnais á bhfáil ón fhreastalaí...

en: Fetching your previously updated content finished.
ga: Fuarthas an t-ábhar s'agat a bhí nuashonraithe roimhe seo.

en: Fetching your previously updated content...
ga: Ábhar a nuashonraigh tú roimhe seo á fháil...

en: File
ga: Comhad

en: File %1 does not exist
ga: Níl comhad %1 ann

en: File %1 not found.
ga: Comhad %1 gan aimsiú.

en: File not found: %1
ga: Comhad gan aimsiú: %1

en: File to read update instructions from
ga: Comhad as a léifear orduithe nuashonraithe

en: File to upload:
ga: Comhad le huasluchtú:

en: File:
ga: Comhad:

en: Fill Out
ga: Líon Isteach

en: Filter
ga: Scagaire

en: Filter error
ga: Earráid scagtha

en: Find
ga: Aimsigh

en: Find &Next
ga: An Chéad Chea&nn Eile

en: Find &backwards
ga: &Roimhe Seo

en: Find &links only
ga: Aimsigh &naisc amháin

en: Find Links as You Type
ga: Cuardach Beo ar Naisc

en: Find Next
ga: An Chéad Cheann Eile

en: Find Pre&vious
ga: &Roimhe Seo

en: Find Text
ga: Aimsigh Téacs

en: Find Text as You Type
ga: Cuardach Beo ar Théacs

en: Find filename inside the resource type given to --path
ga: Aimsigh ainm comhaid sa chineál acmhainne a tugadh do --path

en: Finish
ga: Críochnaigh

en: First argument must be a QObject.
ga: Caithfidh an chéad argóint bheith ina QObject.

en: Fit to Page &Height
ga: Laghdaigh go &hairde leathanaigh

en: Fit to Page &Width
ga: &Laghdaigh go leithead leathanaigh

en: Fixed width font
ga: Cló aonleithid

en: Follow
ga: Lean

en: Font for menus
ga: Cló i roghchláir

en: Font for the taskbar
ga: Cló sa tascbharra

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
ga: Clómhéid<br /><i>socraithe</i> nó <i>coibhneasta</i><br />maidir leis an timpeallacht

en: Font style:
ga: Stíl an chló:

en: Fonts for toolbars
ga: Clónna i mbarraí uirlisí

en: Frame Information
ga: Eolas faoin Fhráma

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
ga: Reoigh

en: From c&ursor
ga: Ón &chúrsóir

en: Front
ga: Éadan

en: Function must be called from the main thread.
ga: Ní mór an fheidhm seo a ghlao ón phríomhshnáithe.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
ga: Sampla bunaithe ar chomhéadan grafach a léiríonn an bainisteoir snáitheanna ThreadWeaver

en: GUI for the khtml regression tester
ga: Comhéadan grafach le haghaidh an tástálaí aischéimnithigh khtml

en: General Character Properties
ga: Airíonna Ginearálta Carachtair

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
ga: Cruthaigh aicmí rapair simplí agus tapa, nach bhfuil bunaithe ar Nepomuk::Resource agus nach ndéanann seiceáil ar shláine na sonraí

en: Get Hot New Stuff
ga: Faigh Stuif Nua

en: Get Hot New Stuff!
ga: Faigh Stuif Nua!

en: Get help...
ga: Faigh cabhair...

en: Global
ga: Comhchoiteann

en: Global Alternate
ga: Malairt Chomhchoiteann

en: Global:
ga: Comhchoiteann:

en: Go back in document
ga: Siar sa cháipéis

en: Go back one step
ga: Téigh ar ais céim amháin

en: Go forward in document
ga: Ar aghaidh sa cháipéis

en: Go forward one step
ga: Téigh ar aghaidh céim amháin

en: Go to first page
ga: Téigh go dtí an chéad leathanach

en: Go to last page
ga: Téigh go dtí an leathanach deiridh

en: Go to next page
ga: Go dtí an chéad leathanach eile

en: Go to previous page
ga: Go dtí an leathanach roimhe seo

en: Go up
ga: Téigh suas

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
ga: An Chéad Charactar Eile sa Stair

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
ga: An Carachtar Roimhe Seo sa Stair

en: Grave
ga: Tromchúiseach

en: Green:
ga: Uaine:

en: HTML Settings
ga: Socruithe HTML

en: HTML Toolbar
ga: Barra Uirlisí HTML

en: HTML documentation
ga: Doiciméadú HTML

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
ga: Beagnach caighdeánach

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
ga: Turcach

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
ga: Docht

en: HTTP Headers
ga: Ceanntásca HTTP

en: Here you can choose the font size to be used.
ga: Tig leat an chlómhéid atá le húsáid a roghnú anseo.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
ga: Anseo is féidir liosta aicearraí a fheiceáil, .i. naisc idir gníomhartha (m.sh. 'Cóipeáil') atá sa cholún ar clé agus eochair nó eochracha (m.sh. Ctrl+V) atá sa cholún ar dheis.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
ga: Anseo is féidir clómhéid bhuan a roghnú, nó clómhéid choibhneasta a áirítear go dinimiciúil bunaithe ar an timpeallacht (m.sh. toisí giuirléidí, méid pháipéir, srl.).

en: Hide %1
ga: Folaigh %1

en: Highest Rated
ga: Meas is Airde

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
ga: Aibhsigh cnaipí sa bharra uirlisí nuair a ainlíonn an luch os a gcionn

en: Hold Indefinitely
ga: Coinnigh Gan Chríoch

en: Homepage
ga: Leathanach Baile

en: Host
ga: Óstríomhaire

en: Hot New Stuff Providers
ga: Soláthraithe Stuif Nuaí

en: Hue:
ga: Lí:

en: Huge (%1x%2)
ga: Ollmhór (%1×%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
ga: Dearbhaím nach sáraíonn an t-ábhar seo aon chóipcheart, dlí, nó trádmharc. Toilím le mo sheoladh IP a bheith logáilte. (Tá sé mídhleathach ábhar a scaipeadh gan chead ón dauine a bhfuil an cóipcheart aige.)

en: I&gnore All
ga: &Déan neamhaird de gach ceann

en: Icon Size
ga: Méid na nDeilbhíní

en: Icon te&xt:
ga: Téa&cs an deilbhín:

en: Icon:
ga: Deilbhín:

en: Icons
ga: Deilbhíní

en: Icons Only
ga: Deilbhíní Amháin

en: Icons view mode
ga: Amharc le Deilbhíní

en: If enabled, search for a regular expression.
ga: Más cumasaithe é seo, déan cuardach ar shlonn ionadaíochta.

en: Ignore
ga: Déan neamhaird de

en: Ignored Words
ga: Focail a ndearnadh neamhshuim orthu

en: Image - %1x%2 Pixels
ga: Íomhá - %1×%2 Picteilíní

en: Image Operations
ga: Oibríochtaí Íomhá

en: In context '%1' for action '%2'
ga: I gcomhthéacs '%1' le haghaidh ghníomh '%2'

en: In which language did you describe the above?
ga: Cad é an teanga a d'úsáid tú thuas?

en: Inactive
ga: Neamhghníomhach

en: Include path prefix (deprecated)
ga: Cuir réimír na conaire san áireamh (i léig)

en: Includes/Headers
ga: Ceanntásca

en: Incorrect number of arguments.
ga: Líon mícheart na n-argóintí.

en: Incremental Spellcheck
ga: Seiceáil incriminteach litrithe

en: Information
ga: Eolas

en: Initializing
ga: Á Thúsú

en: Initializing Applet "%1"...
ga: Feidhmchláirín "%1" á thúsú...

en: Input file
ga: Inchomhad

en: Insert
ga: Ionsáigh

en: Insert Place&holder
ga: Ionsáig&h ionadchoinneálaí

en: Install
ga: Suiteáil

en: Install Again
ga: Suiteáil Arís

en: Installation prefix for Qt
ga: Réimír shuiteála Qt

en: Installed
ga: Suiteáilte

en: Installing
ga: Á Shuiteáil

en: Insufficient permissions in target directory.
ga: Níl go leor ceadanna agat sa chomhadlann sprice.

en: Internally added if launched from Finder
ga: Cuirtear é leis go hinmheánach má thosaítear é ón Finder

en: Internet Search
ga: Cuardach Idirlín

en: Interpreter:
ga: Léirmhínitheoir:

en: Invalid item.
ga: Mír neamhbhailí.

en: Invalid regular expression.
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí.

en: Invalid type in Database
ga: Cineál neamhbhailí i mBunachar Sonraí

en: JS Calculator
ga: Áireamhán JS

en: Japanese Kun Pronunciation:
ga: Fuaimniú Seapáinise "Kun":

en: Japanese On Pronunciation:
ga: Fuaimniú Seapáinise "On":

en: JavaScript &Debugger
ga: &Dífhabhtóir JavaScript

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
ga: Rinne JavaScript iarracht leabharmharc a ionsáigh

en: JavaScript Debugger
ga: Dífhabhtóir JavaScript

en: JavaScript Error
ga: Earráid JavaScript

en: JavaScript Errors
ga: Earráidí JavaScript

en: Job
ga: Jab

en: Job Control
ga: Rialú Jabanna

en: Job Options
ga: Roghanna Jab

en: Job priority:
ga: Tosaíocht an jab:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
ga: Scripteanna Afracacha

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
ga: Scripteanna Lár na hÁise

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
ga: Comharthaí Snaidhmthe Diaicritice

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
ga: Scripteanna na hÁise Thoir

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
ga: Aibítrí Eorpacha

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
ga: Siombailí Matamaiticiúla

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
ga: Scripteanna an Mheánoirthir

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
ga: Eile

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
ga: Scripteanna Eile

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
ga: Scripteanna Filipíneacha

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
ga: Siombailí Foghracha

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
ga: Scripteanna na hÁise Theas

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
ga: Scripteanna na hÁise Thoir Theas

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
ga: Siombailí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
ga: Foirmeacha Taispeána Aibítreacha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
ga: Araibis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
ga: Foirmeacha Taispeána Araibise-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
ga: Foirmeacha Taispeána Araibise-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
ga: Forlíonadh Arabach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
ga: Airméinis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
ga: Saigheada

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
ga: Báilinis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
ga: Bun-Laidineach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Batak
ga: Batacach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
ga: Beangáilis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
ga: Eilimintí Blocála

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
ga: Bopomofo Breisithe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
ga: Líníocht Bhoscaí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
ga: Patrúin Braille

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
ga: Búiginis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buhid
ga: Búidis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
ga: Comhoiriúnacht CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
ga: Foirmeacha Comhoiriúnachta CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
ga: Idéagraif Chomhoiriúnachta CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
ga: Forlíonadh Fréamhacha CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
ga: Stríocaí CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
ga: Siombailí agus Poncaíocht CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
ga: Idéagraif Aontaithe CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
ga: Idéagraif Aontaithe CJK-Eisínteacht A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
ga: Seiricis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
ga: Comharthaí Snaidhmthe Diaicritice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
ga: Forlíonadh Comharthaí Snaidhmthe Diaicritice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ga: Comharthaí Snaidhmthe Diaicritice le Siombailí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
ga: Leathmharcanna Snaidhmthe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
ga: Uimhreacha Coitianta Indiacha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
ga: Pictiúir Rialacháin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
ga: Coptais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
ga: Siombailí Airgeadra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
ga: Coireallach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
ga: Coireallach Breisithe A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
ga: Coireallach Breisithe B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
ga: Forlíonadh Coireallach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
ga: Déiveanágraí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
ga: Déiveanágraí Breisithe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
ga: Comharthaí Chlódóra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
ga: Carachtair Alfa-Uimhriúla Iniata

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
ga: Litreacha agus Míonna CJK-Iniata

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
ga: Aetópach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
ga: Aetópach Breisithe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
ga: Aetópach Breisithe-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
ga: Forlíonadh Aetópach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
ga: Poncaíocht Ghinearálta

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
ga: Fíoracha Céimseatúla

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
ga: Seoirsis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
ga: Forlíonadh Seoirsise

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
ga: Glagólaitis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
ga: Gréigis Bhreisithe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
ga: Gréigis agus Coptais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
ga: Gúisearáitis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
ga: Gurmúcaí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
ga: Foirmeacha Lánleithid agus Leathleithid

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
ga: Comhoiriúnacht Seamó Hangalach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
ga: Seamó Hangalach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
ga: Seamó Hangalach Breisithe-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
ga: Seamó Hangalach Breisithe-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
ga: Siollaí Hangalacha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
ga: Eabhrais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
ga: Ionadaithe Arda Don Úsáid Phríobháideach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
ga: Ionadaithe Arda

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hiragana
ga: Hireagánach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
ga: Eisínteachtaí IPA

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
ga: Carachtair Don Chur Síos Idéagrafach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
ga: Iávach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
ga: Fréamhacha Kangxi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
ga: Cannadais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana
ga: Catacánach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
ga: Eisínteachtaí Foghracha Catacánacha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
ga: Ciméiris

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
ga: Siombailí Ciméaracha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
ga: Láóis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
ga: Laidin Bhreisithe Breise

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
ga: Laidineach Breisithe A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
ga: Laidineach Breisithe B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
ga: Laidineach Breisithe C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
ga: Laidineach Breisithe D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
ga: Forlíonadh Laidineach 1

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
ga: Siombailí Cosúil Le Litreacha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Limbu
ga: Limbúis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
ga: Ionadaithe Ísle

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
ga: Mailéalaimis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
ga: Mandaech

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
ga: Oibreoirí Matamaiticiúla

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ga: Siombailí Éagsúla Matamaiticiúla-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ga: Siombailí Éagsúla Matamaiticiúla-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
ga: Siombailí Éagsúla

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ga: Siombailí agus Saighde Éagsúla

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
ga: Carachtair Éagsúla Teicniúla

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
ga: Litreacha Bunathraitheora Tuine

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
ga: Mongóilis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
ga: Maenmarais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
ga: Maenmar Breisithe-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
ga: Tai Lue Nua

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
ga: Foirmeacha Uimhreacha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
ga: Aithint Optúil Carachtar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Oriya
ga: Oirísis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
ga: Eisínteachtaí Foghracha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
ga: Forlíonadh Eisínteachtaí Foghracha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
ga: Úsáid Phríobháideach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
ga: Rúnach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
ga: Samárach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
ga: Siolóinis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
ga: Foirmeacha Malartacha Beaga

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
ga: Litreacha Bunathraitheora Spásála

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
ga: Carachtair Speisialta

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
ga: Sundánach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
ga: Forscripteanna agus Foscripteanna

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
ga: Saighde Forlíontacha-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
ga: Saighde Forlíontacha-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
ga: Oibreoirí Forlíontacha Matamaiticiúla

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
ga: Poncaíocht Fhorlíontach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
ga: Síris

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
ga: Tagálaigis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagbanwa
ga: Tagbánbhais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
ga: Tamailis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Telugu
ga: Teileagúis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thaana
ga: Tánach

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
ga: Téalainnis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
ga: Tibéidis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ga: Siollaigh Bundúchasacha Ceanadacha Aontaithe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
ga: Siollaigh Bundúchasacha Ceanadacha Aontaithe Breisithe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
ga: Roghnóirí Athruithe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
ga: Eisínteachtaí Véideacha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
ga: Foirmeacha Ingearacha

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
ga: Fréamhacha Yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
ga: Siollaí Yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
ga: Siombailí Heicseagraim Yijing

en: KConf Update
ga: Nuashonraigh KConf

en: KDE Application
ga: Feidhmchlár KDE

en: KDE Daemon
ga: Deamhan KDE

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
ga: Deamhan KDE - gníomhachtaigh nuashonruithe ar an bhunachar sonraí Sycoca más gá

en: KDE Java Applet Plugin
ga: Breiseán KDE Fheidhmchláirín Java

en: KDE Test Program
ga: Ríomhchlár Tástála KDE

en: KDE Tool for updating user configuration files
ga: Uirlis KDE chun comhaid chumraíochta na n-úsáideoirí a nuashonrú

en: KDE application to run Kross scripts.
ga: Feidhmchlár KDE a ritheann scripteanna Kross.

en: KDE-tempfile
ga: Comhad sealadach KDE

en: KDEInit could not launch '%1'
ga: Níorbh fhéidir le KDEInit '%1' a thosú

en: KHTML Regression Testing Utility
ga: Uirlis Tástála Aischéimnithí KHTML

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
ga: Níorbh fhéidir KLauncher a shroicheadh trí D-Bus. Earráid agus %1 á ghlaoch:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
ga: KLibLoader: Earráid anaithnid

en: KNewStuff contributions
ga: Stuif KNewStuff

en: Keep output results from scripts
ga: Coimeád torthaí aschurtha ó scripteanna

en: Key Conflict
ga: Coimhlint Eochrach

en: Key Generator
ga: Gineadóir Eochracha

en: Key used for signing:
ga: Eochair a úsáideadh le síniú:

en: Korean Pronunciation:
ga: Fuaimniú Cóiréise:

en: Language Selection
ga: Roghnú Teanga

en: Language:
ga: Teanga:

en: Large (%1x%2)
ga: Mór (%1×%2)

en: Last modified:
ga: Athrú is déanaí:

en: Launching %1
ga: %1 á thosú

en: Leave a comment
ga: Fág nóta

en: Left for legacy support
ga: Fágtha ar son córais oidhreachta

en: Left to Right, Bottom to Top
ga: Clé go Deas, Bun go Barr

en: Left to Right, Top to Bottom
ga: Clé go Deas, Barr go Bun

en: Legacy pixmaps
ga: Mapaí picteilíní oidhreachta

en: Letter, Lowercase
ga: Litir, Cás Íochtair

en: Letter, Modifier
ga: Litir, Bunathraitheoir

en: Letter, Other
ga: Litir, Eile

en: Letter, Titlecase
ga: Litir, Teideal

en: Letter, Uppercase
ga: Litir, Cás Uachtair

en: Level of safety of the Ruby interpreter
ga: Leibhéal slándála an léirmhínitheora Ruby

en: Libraries
ga: Leabharlanna

en: Library "%1" not found
ga: Leabharlann "%1" gan aimsiú

en: License Agreement
ga: Comhaontú um Cheadúnas

en: License:
ga: Ceadúnas:

en: License: %1
ga: Ceadúnas: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
ga: Cuir teorainn le líon na ndathanna atá dáilte
    sa chiúb datha ar scáileán 8-giotán, má tá an
    feidhmchlár ag baint úsáide as an tsonraíocht
    dathanna QApplication::ManyColor

en: Line
ga: Líne

en: Link Text:
ga: Téacs an Naisc:

en: Link URL:
ga: URL an Naisc:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
ga: Taispeáin gach comhad ceanntáisc a chruthófar tríd an ordú --writeall.

en: List all includes (deprecated).
ga: Taispeáin gach comhad ceanntáisc (i léig).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
ga: Taispeáin gach comhad foinseach a chruthófar tríd an ordú --writeall.

en: Loadable modules
ga: Modúil inluchtaithe

en: Loaded Scripts
ga: Scripteanna Luchtaithe

en: Loading Applet
ga: Feidhmchláirín á Luchtú

en: Loading Preview
ga: Réamhamharc á Luchtú

en: Loading data
ga: Sonraí á luchtú

en: Loading data from provider
ga: Sonraí á luchtú ó sholáthraí

en: Loading of providers from file: %1 failed
ga: Soláthraithe á luchtú ó chomhad: %1 teipthe

en: Loading one preview | Loading %1 previews
ga[0]: Réamhamharc amháin á luchtú
ga[1]: %1 réamhamharc á Luchtú
ga[2]: %1 réamhamharc á Luchtú
ga[3]: %1 réamhamharc á Luchtú
ga[4]: %1 réamhamharc á Luchtú

en: Loading provider information
ga: Faisnéis soláthraí á luchtú

en: Local Variables
ga: Athróga Logánta

en: Location of installed Qt binaries
ga: Suíomh na gclár inrite Qt

en: Location of installed Qt libraries
ga: Suíomh na leabharlann suiteáilte Qt

en: Location of installed Qt plugins
ga: Suíomh na mbreiseán suiteáilte Qt

en: Lock Toolbar Positions
ga: Cuir Barraí Uirlisí Faoi Ghlas

en: Log thread activity
ga: Logáil gníomhaíocht na snáitheanna

en: Log to a file
ga: Logáil go comhad

en: Low Password Strength
ga: Focal Faire Éadaingean

en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Main:
ga: Príomh:

en: MainWindow
ga: Príomhfhuinneog

en: Maintainer
ga: Cothaitheoir

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
ga: Glanadh an-mhór - Meas mór ag an gcothaitheoir air

en: Manage Link
ga: Bainistigh Nasc

en: Mandarin Pronunciation:
ga: Fuaimniú Mandairínise:

en: Mark &taskbar entry
ga: Marcáil iontráil sa &tascbharra

en: Mark, Enclosing
ga: Marc, Fálú

en: Mark, Non-Spacing
ga: Marc, Ní Spásáil

en: Mark, Spacing Combining
ga: Marc, Spásáil agus Snaidhmeadh

en: Medium (%1x%2)
ga: Meánach (%1×%2)

en: Mime types
ga: Cineálacha MIME

en: Minimize
ga: Íoslaghdaigh

en: Mirror Pages
ga: Scáthánaigh Leathanaigh

en: Mirror pages along vertical axis
ga: Scáthánaigh leathanaigh ar ais ingearach

en: Missing Plugin
ga: Breiseán ar iarraidh

en: More Actions
ga: Tuilleadh Gníomhartha

en: Most Downloads
ga: An Líon is Mó Íosluchtuithe

en: Most countries have no character for this
ga: Ní úsáidtear carachtar ar bith air seo i bhformhór na dtíortha

en: Most downloads
ga: An líon is mó íosluchtuithe

en: Mouse Button Gesture
ga: Gotha Cnaipe Luiche

en: Mouse Shape Gesture
ga: Gotha Fíorach Luiche

en: Move &Down
ga: Bog Sí&os

en: Move &Up
ga: Bog S&uas

en: Must supply a filename.
ga: Ainm comhaid de dhíth.

en: Must supply a layout name.
ga: Caithfidh tú ainm a chur ar an leagan amach.

en: Must supply a valid parent.
ga: Máthair bhailí de dhíth.

en: Must supply a widget name.
ga: Caithfidh tú ainm giuirléide a thabhairt.

en: NEC SOCKS client
ga: Cliant SOCKS NEC

en: Name
ga: Ainm

en: Name for New Scheme
ga: Ainm na Scéime Nuaí

en: Name for new scheme:
ga: Ainm na scéime nuaí:

en: Name of the file as it will appear on the website
ga: Ainm an chomhaid a thaispeánfar ar an suíomh Gréasáin

en: Name of the plugin class to generate
ga: Ainm na haicme breiseáin le giniúint

en: Name:
ga: Ainm:

en: Name:
ga: Ainm:

en: Named Colors
ga: Dathanna Ainmnithe

en: Ne&ver store for this site
ga: Ná sá&bháil riamh don suíomh seo

en: Nepomuk Resource Class Generator
ga: Gineadóir Aicmí Acmhainne Nepomuk

en: Network Transmission
ga: Tarchur Líonra

en: Network error. (%1)
ga: Earráid líonra. (%1)

en: New Scheme
ga: Scéim Nua

en: New Upload
ga: Uasluchtú Nua

en: New Web Shortcut
ga: Aicearra Nua Gréasáin

en: New search provider
ga: Soláthraí nua cuardaigh

en: New...
ga: Nua...

en: Newest
ga: Is Nuaí

en: Newline
ga: Líne Nua

en: Next Character in History
ga: An Chéad Charactar Eile sa Stair

en: Next month
ga: An mhí seo chugainn

en: Next year
ga: An bhliain seo chugainn

en: Night (18:00 to 05:59)
ga: Oíche (18:00 go 05:59)

en: No
ga: Níl

en: No Entries
ga: Gan Iontrálacha

en: No Preview
ga: Gan Réamhamharc

[ctx: No border line]
en: None
ga: Gan Imlíne

en: No classname specified
ga: Níor sonraíodh ainm aicme

en: No classname specified.
ga: Níor sonraíodh ainm aicme.

en: No further items in the history.
ga: Níl aon mhír eile sa stair.

en: No handler found for %1.
ga: Ní bhfuarthas láimhseálaí do %1.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
ga: Níl aon eolas ar fáil.
    Níl an réad sonraithe KAboutData ann.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
ga: Níor tugadh coinníollacha ceadúnaithe don bhogearra seo.
    Féach sna lámhleabhair nó sna foinsí le haghaidh
    coinníollacha ceadúnaithe.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
ga: Níor aimsíodh aon rud comhoiriúnach do '<b>%1</b>'.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
ga: Níl aon chineálacha MIME suiteáilte. Bí cinnte go bhfuil shared-mime-info suiteáilte, agus nach bhfuil XDG_DATA_DIRS socraithe, nó go bhfuil /usr/share ann.

en: No more matches for this search direction.
ga: Ag an deireadh sa treo cuardaigh seo.

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
ga: Ní bhfuarthas breiseán do '%1'.
    An bhfuil fonn ort ceann a íosluchtú ó %2?

en: No provider selected.
ga: Níor roghnaíodh aon soláthraí.

en: No service matching the requirements was found
ga: Níor aimsíodh aon seirbhís a fhreagraíonn do na riachtanais

en: No service matching the requirements was found.
ga: Níor aimsíodh aon seirbhís a fhreagraíonn do na riachtanais.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
ga: Gan aicearra

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
ga: Athraitheach

en: No such file or directory
ga: Níl a leithéid de chomhad nó chomhadlann ann

en: No such function "%1"
ga: Níl a leithéid d'fheidhm ann: "%1"

en: No such interpreter "%1"
ga: Níl a leithéid de léirmhínitheoir ann: "%1"

en: No such method '%1'.
ga: Níl a leithéid de mhodh '%1'.

en: No suggestions for %1
ga: Gan moltaí do %1

en: No target filename has been given.
ga: Níor sonraíodh sprioc-chomhad.

en: No text
ga: Gan téacs

en: No text was replaced.
ga: Níor ionadaíodh aon téacs.

en: Non-printable
ga: Neamh-inphriontáilte

en: Not a directory
ga: Ní comhadlann é

en: Not enough arguments.
ga: Easpa argóintí.

en: Not found
ga: Gan aimsiú

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
ga: Nóta: Is féidir leat do chuid ábhair ón shuíomh Gréasáin a chur in eagar, a nuashonrú, nó a scriosadh.

en: Notes:
ga: Nótaí:

en: Nothing to spell check.
ga: Faic le seiceáil.

en: Number, Decimal Digit
ga: Uimhir, Digit Dheachúlach

en: Number, Letter
ga: Uimhir, Litir

en: Number, Other
ga: Uimhir, Eile

en: OS:
ga: Córas:

en: Odd Pages
ga: Leathanaigh Chorra

en: Old upload information found, fill out fields?
ga: Aimsíodh seanfhaisnéis uasluchtaithe; comhlíon na réimsí?

en: Only 'ReadOnly' allowed
ga: Ní cheadaítear ach 'ReadOnly'

en: Only Run HTML Tests
ga: Rith Tástálacha HTML Amháin

en: Only Run JS Tests
ga: Rith Tástálacha JS Amháin

en: Only local files are supported.
ga: Ní ghlactar ach le comhaid logánta.

en: Only run .html tests
ga: Rith tástálacha .html amháin

en: Only run .js tests
ga: Rith tástálacha .js amháin

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
ga: Rith aon tástáil amháin. Ceadaítear ilroghanna.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
ga: Ná rith ach na modúil a bhfuil ainm orthu atá comhoiriúnach don slonn.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
ga: Ná rith ach na modúil tástála a aimsítear san fhillteán. Úsáid an rogha iarratais chun modúil a roghnú.

en: Only search within the current selection.
ga: Ná cuardaigh ach laistigh den roghnúchán reatha.

en: Open
ga: Oscail

en: Open &Destination
ga: Oscail an &Sprioc

en: Open &File
ga: Oscail &Comhad

en: Open &Recent
ga: Oscail &Rudaí Deireanacha

en: Open '%1'
ga: Oscail '%1'

en: Open Script
ga: Oscail Script

en: Open a document which was recently opened
ga: Oscail cáipéis a bhí oscailte le déanaí

en: Open a script...
ga: Oscail script...

en: Open an existing document
ga: Oscail cáipéis atá ann

en: Open file
ga: Oscail comhad

en: Open in &New Tab
ga: Oscail i gCluaisín &Nua

en: Open in &This Window
ga: Oscail san fhuinneog &seo

en: Open in New &Window
ga: Oscail i bhFuinneog &Nua

en: Opens the print dialog to print the current document
ga: Osclaíonn an dialóg phriontála chun an cháipéis reatha a phriontáil

en: Operation not supported
ga: Oibríocht gan tacaíocht

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
ga: &Ar Aghaidh

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
ga: Ar Aghaidh

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
ga: &Ar Aghaidh

en: Opt&ions
ga: &Roghanna

en: Option
ga: Rogha

en: Optional
ga: Roghnach

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
ga: Más rogha leat, roghnaigh na haicmí le giniúint. Is féidir an rogha seo a úsáid níos mó ná uair amháin (gineann sé gach aicme de réir réamhshocraithe)

en: Options
ga: Roghanna

en: Order by:
ga: Ord de réir:

en: Other Contributors:
ga: Daoine eile a chuir leis an obair:

en: Other, Control
ga: Eile, Rialúcháin

en: Other, Format
ga: Eile, Formáid

en: Other, Not Assigned
ga: Eile, Ní Ceaptha

en: Other, Private Use
ga: Eile, Úsáid Phríobháideach

en: Other, Surrogate
ga: Eile, Ionadaí

en: Output file
ga: Aschomhad

en: Output to File...
ga: Aschur i gComhad...

en: Overwrite
ga: Forscríobh

en: Overwrite File?
ga: Forscríobh an Comhad?

en: Overwrite existing file?
ga: Forscríobh comhad atá ann?

en: PTY operation timed out
ga: Chuaigh oibríocht PTY thar am

en: Page Border
ga: Imlíne an Leathanaigh

en: Page Label
ga: Lipéad an Leathanaigh

en: Page Set
ga: Tacar Leathanach

en: Page loaded.
ga: Leathanach luchtaithe.

en: Pages
ga: Leathanaigh

en: Pages Per Sheet
ga: Leathanaigh Sa Bhileog

en: Parameter
ga: Paraiméadar

en: Parse error at %1 line %2
ga: Earráid parsála ag %1 líne %2

en: Password
ga: Focal Faire

en: Password Input
ga: Ionchur Focail Faire

en: Password echo type
ga: Cineál macalla focal faire

en: Password is empty
ga: Focal faire folamh

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
ga[0]: Caithfidh an focal faire a bheith 1 charachtar ar a laghad
ga[1]: Caithfidh an focal faire a bheith %1 charachtar ar a laghad
ga[2]: Caithfidh an focal faire a bheith %1 charachtar ar a laghad
ga[3]: Caithfidh an focal faire a bheith %1 gcarachtar ar a laghad
ga[4]: Caithfidh an focal faire a bheith %1 carachtar ar a laghad

en: Password strength meter:
ga: Méadar cáilíochta focail faire:

en: Password:
ga: Focal Faire:

en: Passwords do not match
ga: Ní ionann na focail fhaire

en: Passwords match
ga: Is ionann na focail fhaire

en: Paste
ga: Greamaigh

en: Paste clipboard content
ga: Greamaigh inneachar na gearrthaisce

en: Path cannot be used
ga: Ní féidir an chonair a úsáid

en: Path to custom SOCKS library
ga: Conair na leabharlann shaincheaptha SOCKS

en: Path to the autostart directory
ga: Conair na comhadlainne uath-thosaithe

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
ga: Conair na comhadlainne ina bhfuil na comhaid inrite ba chóir a rith ag am logála isteach

en: Pause
ga: Sos

en: Pause/Continue regression testing process
ga: Cuir próiseas na tástála aischéimnithí ar shos, nó ar siúl arís

en: Payload
ga: Pálasta

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
ga: Déan cuardach cásíogair; m.sh. ní bheidh an patrún 'Seosamh' comhoiriúnach do 'seosamh' or 'SEOSAMH', ach le 'Seosamh' amháin.

en: Perform menu generation test run only
ga: Ná déan ach rith tástála ar ghiniúint an roghchláir

en: Permission denied
ga: Cead diúltaithe

en: Play
ga: Seinn

en: Play a &sound
ga: Seinn &fuaim

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
ga: Roghnaigh comhadlann bhailí tógála 'khtml/'.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
ga: Roghnaigh comhadlann bhailí 'khtmltests/regression/'.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
ga: Réamhshocraigh an chomhpháirt eagarthóra ba mhaith leat úsáid san fheidhmchlár seo. Má roghnaíonn tú <B>Réamhshocrú Córais</B>, cuirfear d'athruithe i bhfeidhm i Socruithe an Chórais. Sárófar an socrú sin le haon rogha eile.

en: Please choose the language which should be used for this application:
ga: Roghnaigh teanga le haghaidh an fheidhmchláir seo:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
ga: Cliceáil agus tarraing ar an íomhá chun réigiún a roghnú:

en: Please contact your system administrator.
ga: Téigh i dteagmháil le riarthóir do chórais, le do thoil.

en: Please describe your upload.
ga: Déan cur síos ar d'uasluchtú.

en: Please fill out the information about your upload in English.
ga: Líon isteach an fhaisnéis faoi d'uasluchtú, i mBéarla.

en: Please give some information about yourself.
ga: Tabhair roinnt eolais fútsa.

en: Please put in a name.
ga: Iontráil ainm, le do thoil.

en: Please report bugs to %1.
ga: Seol tuairiscí fabhtanna chuig %1.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
ga: Úsáid <a href="mailto:%1">%2</a> chun tuairiscí fabhtanna a sheoladh le do thoil.

en: Please select one of the providers listed below:
ga: Roghnaigh ceann de na soláthraithe seo a leanas, le do thoil:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
ga: Úsáid <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> chun tuairiscí fabhtanna a sheoladh le do thoil.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
ga: Bain úsáid as http://bugs.kde.org chun tuairiscí fabht a sheoladh.

en: Popup Window Blocked
ga: Cuireadh Cosc ar Phreabfhuinneog

en: Possible Causes:
ga: Cúiseanna Incheaptha:

en: Possible Solutions:
ga: Réitigh Incheaptha:

en: Possibly bad download link
ga: Drochnasc íosluchtaithe

en: Prefix in $HOME used to write files
ga: Réimír i $HOME a úsáidtear chun comhaid a scríobh

en: Prefix to install resource files to
ga: Réimír na comhadlainne ina suiteálfar na comhaid acmhainne

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
ga: Má bhrúnn tú an cnaipe seo, cuirfear na hathruithe is déanaí sa dialóg seo ar ceal.

en: Preview Images
ga: Réamhamharc Íomhánna

en: Preview URL:
ga: URL Réamhamhairc:

en: Preview of the "%1" font
ga: Réamhamharc ar chló "%1"

en: Preview of the selected font
ga: Réamhamharc ar an gcló roghnaithe

en: Previous Character in History
ga: An Carachtar Roimhe Seo sa Stair

en: Previous month
ga: An mhí roimhe seo

en: Previous year
ga: Anuraidh

en: Price
ga: Praghas

en: Price:
ga: Praghas:

en: Primary language:
ga: Príomhtheanga:

en: Print
ga: Priontáil

en: Print DOM Tree to STDOUT
ga: Priontáil Crann DOM ar an ngnáth-aschur

en: Print Frame...
ga: Priontáil an Fráma...

en: Print Immediately
ga: Priontáil Láithreach

en: Print Previe&w
ga: Réamhamhar&c Priontála

en: Print Preview
ga: Réamhamharc Priontála

en: Print Rendering Tree to STDOUT
ga: Priontáil an Crann Rindreála ar an ngnáth-aschur

en: Print document
ga: Priontáil an cháipéis

en: Print frame tree to STDOUT
ga: Priontáil crann an fhráma ar an ngnáth-aschur

en: Print header
ga: Priontáil an ceanntásc

en: Print images
ga: Priontáil íomhánna

en: Printer friendly mode (black text, no background)
ga: Mód cairdiúil don phrintéir (téacs dubh, gan chúlra)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
ga: Suiteálaí Breiseán %1

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
ga: Uasluchtóir Breiseán %1

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
ga: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Leagan %2</b><br />Ardán Forbartha KDE %3</html>

en: Progress Dialog
ga: Dialóg dul chun cinn

en: Properties
ga: Airíonna

en: Property
ga: Airí

en: Props
ga: Fearas

en: Protocol: %1
ga: Prótacal: %1

en: Provider information
ga: Eolas faoin soláthraí

en: Provider:
ga: Soláthraí:

en: Provider: %1
ga: Soláthraí: %1

en: Punctuation, Close
ga: Poncaíocht, Deireadh

en: Punctuation, Connector
ga: Poncaíocht, Ceanglóir

en: Punctuation, Dash
ga: Poncaíocht, Fleasc

en: Punctuation, Final Quote
ga: Poncaíocht, Deireadh Athfhriotail

en: Punctuation, Initial Quote
ga: Poncaíocht, Tosach Athfhriotail

en: Punctuation, Open
ga: Poncaíocht, Oscailte

en: Punctuation, Other
ga: Poncaíocht, Eile

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
ga: Cuir an t-aschur i &lt;directory&gt; in ionad &lt;base_dir&gt;/output

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
ga: Faisnéis maidir leis an dífhabhtóir JS QML. Caithfear
    an feidhmchlár a thógáil le -DQT_DECLARATIVE_DEBUG chun
    an dífhabhtóir a chumasú

en: Qt plugins
ga: Breiseáin Qt

en: Question
ga: Ceist

en: Quit
ga: Scoir

en: Quit application
ga: Scoir den fheidhmchlár

en: Quit application...
ga: Scoir den fheidhmchlár...

en: R&eplace All
ga: Ionadaigh Uil&e

en: Range error
ga: Earráid Raoin

en: Rate this entry
ga: Rátáil an iontráil seo

en: Rating
ga: Rátáil

en: Rating for entry
ga: Rátáil na hiontrála

en: Rating:
ga: Rátáil:

en: Rating: %1
ga: Rátáil: %1

en: Rating: %1%
ga: Rátáil: %1%

en: Re&do
ga: Ath&dhéan

en: Re&vert
ga: Fi&ll

en: Re: %1
ga: Maidir le: %1

en: Read-only filesystem
ga: Córas comhad inléite amháin

en: Ready
ga: Réidh

en: Reason for price:
ga: Fáth atá leis an bpraghas:

en: Reassign
ga: Athshann

en: Rebuilds the system configuration cache.
ga: Atóg taisce cumraíochta an chórais.

en: Red:
ga: Dearg:

en: Redisplay document
ga: Ataispeáin an cháipéis

en: Redo
ga: Athdhéan

en: Redo last undone action
ga: Athdhéan an gníomh cealaithe

en: Redo: %1
ga: Athdhéan: %1

en: Reference
ga: Tagairt

en: Reference error
ga: Earráid tagartha

en: Regenerate baseline (instead of checking)
ga: Athghin bonnlíne (in ionad seiceála)

en: Regression Testing Status
ga: Stádas na Tástála Aischéimnithí

en: Regression tester for khtml
ga: Tástálaí aischéimnitheach le haghaidh khtml

en: Regression testing output
ga: Aschur na tástála aischéimnithí

en: Regular e&xpression
ga: S&lonn ionadaíochta

en: Reindent Sources
ga: Eangaigh Foinsí Arís

en: Reject
ga: Diúltaigh

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
ga: Conair choibhneasta an cháis tástála, nó comhadlann le tástálacha le rith (ar comhbhrí le -t).

en: Reload Frame
ga: Athluchtaigh an Fráma

en: Remaining number of jobs:
ga: Líon na jabanna fós le déanamh:

en: Remember password
ga: Meabhraigh an focal faire

en: Removal of entry
ga: Baint iontrála

en: Remove
ga: Bain

en: Remove from ignores...
ga: Bain ó na cinn a dtugtar neamhaird orthu...

en: Remove password for form %1
ga: Bain an focal faire le haghaidh fhoirm %1

en: Remove selected script.
ga: Bain an script roghnaithe.

en: Rendering mode:
ga: Mód rindreála:

en: Repeats, One or More Times
ga: Athdhéanta, ceann amháin nó níos mó uaireanta

en: Repeats, Zero or More Times
ga: Athdhéanta, 0 nó níos mó uaireanta

en: Replace
ga: Ionadaigh

en: Replace &with:
ga: Ionadaigh &le:

en: Replace '%1' with '%2'?
ga: Cuir '%2' in ionad '%1'?

en: Replace With
ga: Ionadaigh le

en: Replace&ment text:
ga: Téacs &ionadach:

en: Report Exceptions
ga: Tabhair Tuairisc ar Eisceachtaí

en: Report bad entry
ga: Déan tuairisc ar dhrochiontráil

en: Requested Font
ga: Cló Iarrtha

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
ga: Éiligh teorainneacha focail ag tús agus deireadh an teaghráin.

en: Reserved Shortcut
ga: Aicearra In Áirithe

en: Reset
ga: Athshocraigh

en: Reset Toolbars
ga: Athshocraigh Barraí Uirlisí

en: Reset all items to their default values
ga: Fill ar réamhshocruithe

en: Reset configuration
ga: Athshocraigh an chumraíocht

en: Reset to Defaults
ga: Fill ar Réamhshocruithe

en: Restore the application for the given 'sessionId'
ga: Athchóirigh an feidhmchlár don 'sessionId' sonraithe

en: Revert unsaved changes made to document
ga: Cealaigh na hathruithe nach bhfuil sábháilte

en: Right to Left, Bottom to Top
ga: Deas go Clé, Bun go Barr

en: Right to Left, Top to Bottom
ga: Deas go Clé, Barr go Bun

en: Rotate &Counterclockwise
ga: Rothlaigh go &Tuathalach

en: Run
ga: Rith

en: Run &command
ga: Rith &ordú

en: Run Kross scripts.
ga: Rith scripteanna Kross.

en: Run Single Test...
ga: Rith Tástáil Amháin...

en: Run Tests...
ga: Rith na Tástálacha...

en: Run To...
ga: Rith Go...

en: Run script...
ga: Rith script...

en: Run test...
ga: Rith tástáil...

en: Run to breakpoint...
ga: Rith go brisphointe...

en: S&earch:
ga: &Cuardaigh:

en: S&kip run-together words
ga: Gabh thar fhocail chomh&tháite

en: S&ubject:
ga: Á&bhar:

en: S&uggest
ga: &Mol

[ctx: SSL error]
en: No error
ga: Gan earráid

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
ga: Tá teastas an údaráis teastais neamhbhailí

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
ga: Tá teastas an údaráis teastais marcáilte chun aidhm an teastais seo a dhiúltú

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
ga: Ní féidir an teastas a fhíorú de bharr fáthanna inmheánacha

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
ga: Tá an slabhra teastas rófhada

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
ga: Ní bhaineann an teastas leis an óstríomhaire ainmnithe

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
ga: Cealaíodh an teastas

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
ga: Tá an teastas as dáta

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
ga: Tá an teastas neamhbhailí

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
ga: Níl an teastas ag aon údarás iontaofa teastais

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
ga: Níl an teastas oiriúnach don aidhm seo

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
ga: Níor chuir an comhghleacaí aon teastas ar aghaidh

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
ga: Ní chuirtear muinín i dteastas an bhunúdaráis teastais don aidhm seo

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
ga: Earráid anaithnid

en: Saturation:
ga: Sáithiú:

en: Save &As...
ga: Sábháil M&ar...

en: Save &Background Image As...
ga: Sá&bháil an Íomhá Cúlra Mar...

en: Save &Frame As...
ga: Sábháil an &Fráma Mar...

en: Save As
ga: Sábháil Mar

en: Save Background Image As
ga: Sábháil an Íomhá Cúlra Mar

en: Save Frame As
ga: Sábháil an Fráma Mar

en: Save Image As
ga: Sábháil an Íomhá Mar

en: Save Image As...
ga: Sábháil an Íomhá Mar...

en: Save Link As
ga: Sábháil an Nasc Mar

en: Save as Scheme Defaults
ga: Sábháil mar Réamhshocruithe na Scéime

en: Save data
ga: Sábháil na sonraí

en: Save document
ga: Sábháil an cháipéis

en: Save document under a new name
ga: Sábháil an cháipéis le hainm nua

en: Save file with another name
ga: Sábháil an comhad le hainm eile

en: Scheduled printing:
ga: Priontáil sceidealta:

en: Script to execute
ga: Script le rith

en: Scriptfile
ga: Comhad scripte

en: Scriptfile "%1" does not exist.
ga: Níl comhad scripte "%1" ann.

en: Se&verity
ga: &Géire

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Search &provider name:
ga: Ainm an t&soláthraí cuardaigh:

en: Search Columns
ga: Cuardaigh Colúin

en: Search Plugins
ga: Cuardaigh Breiseáin

en: Search backwards.
ga: Cuardaigh ar gcúl.

en: Search for '%1' with
ga: Déan cuardach ar '%1' le

en: Search for '%1' with %2
ga: Déan cuardach ar '%1' le %2

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
ga: Chun cuardach idirghníomhach ar ainmneacha aicearra (m.sh. Cóipeáil) nó teaglamaí eochracha (m.sh Ctrl+C) a dhéanamh, níl uait ach iad a chlóscríobh anseo.

en: Search path for resource type
ga: Conair chuardaigh don chineál acmhainne

en: Search:
ga: Cuardaigh:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
ga: An Dara Seal (16:00 go 23:59)

en: Security Alert
ga: Foláireamh Slándála

en: Security Warning
ga: Rabhadh Slándála

en: See also:
ga: Féach freisin:

en: Select &All
ga: Roghnaigh &Uile

en: Select Color
ga: Roghnaigh Dath

en: Select Components
ga: Roghnaigh Comhpháirteanna

en: Select Files...
ga: Roghnaigh Comhaid...

en: Select Font
ga: Roghnaigh Cló

en: Select Preview...
ga: Roghnaigh Réamhamharc...

en: Select Region of Image
ga: Roghnaigh Réigiún Íomhá

en: Select Signing Key
ga: Roghnaigh Eochair Shínithe

en: Select a block to be displayed
ga: Roghnaigh bloc le taispeáint

en: Select a category
ga: Roghnaigh catagóir

en: Select a month
ga: Roghnaigh mí

en: Select a week
ga: Roghnaigh seachtain

en: Select a year
ga: Roghnaigh bliain

en: Select preview image
ga: Roghnaigh íomhá réamhamhairc

en: Select the command to run
ga: Roghnaigh an t-ordú le rith

en: Select the current day
ga: Roghnaigh an lá reatha

en: Select the sound to play
ga: Roghnaigh fuaim le seinm

en: Select zoom level
ga: Roghnaigh leibhéal súmála

en: Send Confirmation
ga: Seol Deimhniú

en: Send Image...
ga: Seol Íomhá...

en: Send Mail
ga: Seol Ríomhphost

en: Send bug report.
ga: Seol tuairisc ar fhabht.

en: Send document by mail
ga: Seol an cháipéis trí ríomhphost

en: Send this bug report to %1.
ga: Seol an tuairisc fhabht seo chuig %1.

en: Separator, Line
ga: Deighilteoir, Líne

en: Separator, Paragraph
ga: Deighilteoir, Alt

en: Separator, Space
ga: Deighilteoir, Spás

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
ga: Srathúchán a úsáidtear sna comhaid ointeolaíochta. Braitheann sé ar iarmhíreanna na gcomhad de réir réamhshocraithe.

en: Server: %1
ga: Freastalaí: %1

en: Service '%1' is malformatted.
ga: Tá seirbhís '%1' formáidithe go mícheart.

en: Service '%1' must be executable to run.
ga: Caithfidh seirbhís '%1' a bheith inrite chun é a rith.

en: Service types
ga: Cineálacha seirbhíse

en: Services
ga: Seirbhísí

en: Set &Encoding
ga: S&ocraigh Ionchódú

en: Set a price for this item
ga: Socraigh praghas

en: Set font
ga: Socraigh an cló

en: Set font size
ga: Socraigh clómhéid

en: Set of Characters
ga: Tacar Carachtar

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
ga: Socraigh an infheictheacht sa chás go mbainfear úsáid as na haicmí i gcomhéadan poiblí ríomhchláraithe. Úsáidfear <visibility-name> chun ainm an mhacra agus an ceanntásc easpórtála a chruthú. De réir réamhshocraithe, ní easpórtálófar aicmí.

en: Settings
ga: Socruithe

en: Share Hot New Stuff
ga: Comhroinn Stuif Nua

en: Shortcut
ga: Aicearra

en: Shortcut '%1' for action '%2'
ga: Aicearra '%1' do ghníomh '%2'

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
ga: Aicearra '%1' i bhFeidhmchlár %2 do ghníomh %3

en: Shortcut Schemes
ga: Scéimeanna Aicearraí

en: Shortcut conflict
ga: Coinbhleacht idir Aicearraí

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
ga: Aicearra chun an ríomhaire a mhúchadh gan dearbhú

en: Shortcut for taking screenshot
ga: Aicearra chun pictiúr den scáileán a ghlacadh

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
ga: Aicearra chun Gníomhartha Gearrthaisce a scoránú

en: Shortcuts
ga: Aicearraí

en: Show %1
ga: Taispeáin %1

en: Show %1 specific options
ga: Taispeáin roghanna a bhaineann le %1 amháin

en: Show &Menubar
ga: Taispeáin an Barra &Roghchláir

en: Show &Toolbar
ga: Taispeáin an Barra &Uirlisí

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
ga: Taispeái&n Fógra faoi Fhuinneog Choiscthe i bPreabfhuinneog Éighníomhach

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
ga: Taispeáin an Barra Roghchláir<p>Taispeáin an barra roghchláir arís tar éis dó a bheith i bhfolach</p>

en: Show St&atusbar
ga: Taispeáin an Barra Stád&ais

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
ga: Taispeáin an Barra Stádais<p>Taispeáin an barra stádais, an barra ag bun na fuinneoige ina dtaispeántar an stádas reatha.</p>

en: Show a message in a &popup
ga: Taispeáin teachtaireacht i b&preabfhuinneog

en: Show a print preview of document
ga: Taispeáin réamhamharc priontála

en: Show all options
ga: Taispeáin gach rogha

en: Show author information
ga: Taispeáin eolas faoin údar

en: Show directories first
ga: Taispeáin comhadlanna ag an mbarr

en: Show file preview in file dialog
ga: Taispeáin réamhamharc ar chomhaid i ndialóga comhaid

en: Show help
ga: Taispeáin cabhair

en: Show help about options
ga: Taispeáin cabhair faoi roghanna

en: Show hidden files
ga: Taispeáin comhaid fholaithe

en: Show license information
ga: Taispeáin eolas faoin cheadúnas

en: Show or hide menubar
ga: Taispeáin nó folaigh an barra roghchláir

en: Show or hide statusbar
ga: Taispeáin nó folaigh an barra stádais

en: Show or hide toolbar
ga: Taispeáin nó folaigh an barra uirlisí

en: Show speedbar
ga: Taispeáin barra luais

en: Show text on toolbar icons
ga: Taispeáin téacs ar dheilbhíní sa bharra uirlisí

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
ga: Le <i>%1</i>

en: Show version information
ga: Taispeáin eolas faoin leagan

en: Shrink Font
ga: Laghdaigh an Cló

en: Signed by (validation: %1)
ga: Sínithe ag (bailíochtú: %1)

en: Single Line
ga: Líne Amháin

en: Single Thick Line
ga: Líne Thiubh Aonair

en: Skip all &uppercase words
ga: Gabh thar fhocail atá sa chás &uachtair

en: Small (%1x%2)
ga: Beag (%1×%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
ga: seoladh in úsáid cheana féin

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
ga: soicéad ceangailte cheana

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
ga: soicéad cruthaithe cheana

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
ga: diúltaíodh an ceangal go gníomhach

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
ga: ceangal imithe thar am

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
ga: tá an oibríocht ar siúl cheana

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
ga: theip ar chuardach tábla ar ainm

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
ga: tharla teip líonra

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
ga: ní raibh aon earráid

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
ga: soicéad gan cheangal

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
ga: soicéad gan cruthú

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
ga: oibríocht gan tacaíocht

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
ga: dhún an cianóstach an ceangal

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
ga: chuaigh oibríocht thar am

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
ga: tharla earráid anaithnid/gan choinne

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
ga: Bhlocálfadh an oibríocht seo

en: Sorry
ga: Tá brón orm

en: Sp&eech
ga: &Caint

en: Speak Custom Text
ga: Abair Téacs Saincheaptha

en: Speak Event Message
ga: Abair Teachtaireacht an Teagmhais

en: Speak Event Name
ga: Abair Ainm an Teagmhais

en: Speak Text
ga: Léigh an Téacs

en: Specific Time
ga: Am Áirithe

en: Specified socket path is invalid
ga: Tá an chonair shoicéid neamhbhailí

en: Specify Output Directory...
ga: Socraigh Comhadlann Aschurtha...

en: Specify khtml Directory...
ga: Socraigh Comhadlann khtml...

en: Specify tests Directory...
ga: Socraigh Comhadlann na dTástálacha...

en: Specify the target folder to store generated files into.
ga: Sonraigh an spriocfhillteán ina stóráiltear comhaid ghinte.

en: Spell Checker
ga: Litreoir

en: Spell Checking
ga: Seiceáil Litrithe

en: Spell Checking Configuration
ga: Cumraíocht an Litreora

en: Spell check canceled.
ga: Cealaíodh an litreoir.

en: Spell check complete.
ga: Litreoir críochnaithe.

en: Spell check stopped.
ga: Stopadh an litreoir.

en: Stalled
ga: Ag fanacht

en: Start
ga: Tosaigh

en: Start Upload
ga: Tosaigh an tUasluchtú

en: Start of Line
ga: Tús na Líne

en: Start replace
ga: Tosaigh ionadú

en: Start searching
ga: Tosaigh an cuardach

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
ga: Tosaigh an cuardach ó shuíomh reatha an chúrsóra seachas ón bharr.

en: Starting Applet "%1"...
ga: Feidhmchláirín "%1" á thosú...

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
ga: Níorbh fhéidir Seirbhís Téacs-go-Caint Jovie a thosú

[ctx: State of the notified event]
en: State
ga: Staid

en: Step
ga: Céimnigh

en: Step Into
ga: Céimnigh Isteach

en: Step Out
ga: Céimnigh Amach

en: Step Over
ga: Céimnigh Thart

en: Step execution...
ga: Céimniú...

en: Step to next line...
ga: Céimnigh go dtí an chéad líne eile...

en: Stop
ga: Stad

en: Stop Animated Images
ga: Stop Íomhánna Beo

en: Stop Animations
ga: Stop na hÍomhánna Beo

en: Stop execution of the selected script.
ga: Stop an script roghnaithe.

en: Submit
ga: Seol

en: Submit Bug Report
ga: Seol Tuairisc ar Fhabht

en: Submit Confirmation
ga: Seol Deimhniú

en: Subscribe
ga: Liostáil

en: Subscription to entry
ga: Clárú le hiontráil

en: Success
ga: D'éirigh leis

en: Suggested Words
ga: Focail Mholta

en: Suggestion List
ga: Liosta Moltaí

en: Summary:
ga: Achoimre:

en: Supply a username and password below.
ga: Tabhair ainm úsáideora agus focal faire thíos.

en: Suspend
ga: Cuir ar fionraí

en: Switch Application &Language...
ga: Athraigh &Teanga an Fheidhmchláir...

en: Switch Application Language
ga: Athraigh Teanga an Fheidhmchláir

en: Switch version
ga: Athraigh an leagan

en: Symbol, Currency
ga: Siombail, Airgeadra

en: Symbol, Math
ga: Siombail, Matamaitic

en: Symbol, Modifier
ga: Siombail, Bunathraitheoir

en: Symbol, Other
ga: Siombail, Eile

en: Symbolic Link
ga: Nasc Siombalach

en: Synchronization to disk failed
ga: Theip ar shioncrónú go dtí an diosca

en: Syntax error
ga: Earráid chomhréire

en: System Default (currently: %1)
ga: Réamhshocrú an Chórais (faoi láthair: %1)

en: System wide font
ga: Cló ar fud an chórais

en: T&ranslation
ga: &Aistriúchán

en: TAB
ga: Táb

en: Tang Pronunciation:
ga: Fuaimniú Tang:

en: Task
ga: Tasc

en: Technical Reason:
ga: Fáth Teicniúil:

en: Templates
ga: Teimpléid

en: Templates to be used (deprecated).
ga: Teimpléid le húsáid (i léig).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
ga: Comhaid shealadacha (a bhaineann leis an óstríomhaire reatha agus leis an úsáideoir reatha araon)

en: Test
ga: Tástáil

en: Tests
ga: Tástálacha

en: Text Alongside Icons
ga: Téacs Taobh Leis na Deilbhíní

en: Text Only
ga: Téacs Amháin

en: Text Position
ga: Ionad an Téacs

en: Text Under Icons
ga: Téacs Faoi na Deilbhíní

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
ga: Sliocht as an téacs a thaispeánann an focal anaithnid ina chomhthéacs.

en: Text:
ga: Téacs:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
ga: Tá '%1' comhcheangailte leis an ngníomh comhchoiteann "%2" i %3 cheana.
    An bhfuil fonn ort é a athrú ón ghníomh sin go dtí an gníomh reatha?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
ga: Tá '%1' comhcheangailte leis an ngníomh caighdeánach "%2" cheana, gníomh a úsáideann roinnt feidhmchlár.
    An bhfuil tú cinnte gur mian leat é a úsáid mar aicearra comhchoiteann freisin?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
ga: Tá teaglaim eochracha '%1' cláraithe leis an ngníomh %3 ag feidhmchlár %2:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
ga: Tá teaglaim eochracha '%1' cláraithe ag feidhmchlár %2.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
ga: Tá gotha rocker '%1' comhcheangailte leis an ngníomh "%2" cheana.
    An bhfuil fonn ort é a athrú ón ghníomh sin go dtí an gníomh reatha?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
ga: Tá gotha fíorach '%1' comhcheangailte leis an ngníomh "%2" cheana.
    An bhfuil fonn ort é a athrú ón ghníomh sin go dtí an gníomh reatha?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
ga: Níorbh fhéidir an Bainisteoir Íosluchtaithe (%1) a aimsiú ar do $PATH

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
ga: Tá an eochair F12 in áirithe ar chóras Windows, agus mar sin ní féidir é a úsáid mar aicearra comhchoiteann.
    Roghnaigh ceann eile.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
ga: Léim an sionnach tapa thar an madra leisciúil ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

en: The URLs recently visited
ga: Liosta URLanna a rinneadh cuairt orthu le déanaí

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
ga: An feidhmchlár ar mian leat tuairisc fhabht a sheoladh faoi - má tá sé seo mícheart, bain úsáid as an rogha "Seol tuairisc ar fhabht" i roghchlár an fheidhmchláir chirt

en: The comment could not be submitted.
ga: Níorbh fhéidir an nóta a sheoladh.

en: The comment was submitted successfully.
ga: Seoladh an nóta gan fadhb.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
ga: Comhlánú athbhríoch: níos mó ná teaghrán amháin
    comhoiriúnach ar fáil.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
ga: Athraíodh an scéim reatha aicearraí. An bhfuil fonn ort an scéim seo a shábháil sula n-athróidh tú é?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
ga: Sprioc:

en: The distance between icons specified in pixels.
ga: Fad idir deilbhíní, i bpicteilíní.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
ga: Athraíodh cáipéis "%1".
    An bhfuil fonn ort do chuid athruithe a shábháil?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
ga: Is comhad HTML é an comhad íosluchtaithe.  Tugann sé seo le fios gur nasc le suíomh Gréasáin atá ann in ionad an íosluchtú féin. An bhfuil fonn ort an suíomh a oscailt i mbrabhsálaí ina áit sin?

en: The email address this bug report is sent to.
ga: An seoladh ríomhphoist a seolfar an tuairisc fhabht seo chuige.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
ga: Ní thacaíonn an mhonarcha le cruthú comhpháirteanna den chineál seo.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
ga: Tá an user-agent bréige '%1' in úsáid.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ga: Scriosfar na comhaid/urlanna atá oscailte ag an fheidhmchlár i ndiaidh iad a úsáid

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
ga: Ní uasluchtófar na comhaid seo a leanas toisc nárbh fhéidir iad a aimsiú.
    An bhfuil fonn ort dul ar aghaidh?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
ga: Tá teaglaim eochracha '%1' débhríoch. Úsáid 'Cumraigh Aicearraí'
    ón roghchlár 'Socruithe' chun an débhríocht a réiteach.
    Ní chuirfear tús le gníomh ar bith.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
ga: Ní thacaíonn Qt leis an eochair a bhrúigh tú anois beag.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
ga: Athraíodh teanga an fheidhmchláir seo.  Cuirfear an t-athrú seo i bhfeidhm an chéad uair eile a thosaíonn tú an feidhmchlár.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
ga: Níl monarcha atá comhoiriúnach do KDE 4 ar fáil i leabharlann %1.

en: The library does not export a factory for creating components.
ga: Ní easpórtálann an leabharlann monarcha a chruthaíonn comhpháirteanna.

en: The module %1 could not be found.
ga: Níorbh fhéidir modúl %1 a aimsiú.

en: The module %1 is disabled.
ga: Díchumasaíodh modúl %1.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
ga: Níl %1 ina mhodúl bailí cumraíochta.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
ga: Ainm na stíle giuirléidí, mar shampla "keramik" nó "plastik".  Gan comharthaí athfhriotail.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
ga: Na comhaid ointeolaíochta ina bhfuil na hointeolaíochtaí le cruthú, le spásanna eatarthu (i léig: úsáid argóintí anois.)

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
ga: Na comhaid ointeolaíochta ina bhfuil na hointeolaíochtaí le cruthú.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
ga: Léiríonn an méadar seo cáilíocht an fhocail faire a d'iontráil tú. Chun cáilíocht an fhocail faire a fheabhsú, bain triail as:
     - focal faire níos faide;
     - focal faire ina bhfuil cás uachtair agus cás íochtair araon;
     - focal faire ina bhfuil uimhreacha nó siombailí (cosúil le #) in éineacht le litreacha.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
ga: D'iontráil tú focal faire éadaingean. Chun cáilíocht an fhocail faire a fheabhsú, bain triail as:
     - focal faire níos faide;
     - focal faire ina bhfuil cás uachtair agus cás íochtair araon;
     - focal faire ina bhfuil uimhreacha nó siombailí (cosúil le #) in éineacht le litreacha.
    
    An bhfuil fonn ort an focal faire seo a úsáid mar sin féin?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
ga: Tá teastas SSL an chomhghleacaí truaillithe.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
ga: Úsáideann breiseán '%1' leabharlann neamh-chomhoiriúnach KDE (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
ga: Ritheann an ríomhchlár 100 jab i 4 shnáithe. Fanann gach jab ar feadh tréimhse randamach, idir 1 mhilleasoicind agus 1000 milleasoicind.

en: The provided service is not valid
ga: Níl an tseirbhís bailí

en: The rating could not be submitted.
ga: Níorbh fhéidir an rátáil a sheoladh.

en: The rating was submitted successfully.
ga: Seoladh an rátáil gan fadhb.

en: The removal request failed.
ga: Theip ar an iarratas bainte.

en: The removal request was successfully registered.
ga: D'éirigh le clárú an iarratais bainte.

en: The requested operation could not be completed
ga: Níorbh fhéidir an oibríocht iarrtha a chríochnú

en: The selected category "%1" is invalid.
ga: Tá an catagóir roghnaithe "%1" neamhbhailí.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
ga[0]: Ní aithníonn an freastalaí catagóir %2 a bhfuil tú ag iarraidh uasluchtú a dhéanamh inti.
ga[1]: Ní aithníonn an freastalaí aon cheann de na catagóirí a bhfuil tú ag iarraidh uasluchtú a dhéanamh iontu: %2
ga[2]: Ní aithníonn an freastalaí aon cheann de na catagóirí a bhfuil tú ag iarraidh uasluchtú a dhéanamh iontu: %2
ga[3]: Ní aithníonn an freastalaí aon cheann de na catagóirí a bhfuil tú ag iarraidh uasluchtú a dhéanamh iontu: %2
ga[4]: Ní aithníonn an freastalaí aon cheann de na catagóirí a bhfuil tú ag iarraidh uasluchtú a dhéanamh iontu: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
ga: Ní sholáthraíonn seirbhís '%1' comhéadan '%2' le lorgfhocal '%3'

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
ga: Ní sholáthraíonn seirbhís '%1' leabharlann ar bith nó tá eochair na leabharlainne ar iarraidh

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
ga: Ní sholáthraíonn an tseirbhís leabharlann ar bith agus tá eochair na leabharlainne ar iarraidh ón chomhad .desktop.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ga: Athraíodh socruithe an mhodúil reatha.
    An bhfuil fonn ort na hathruithe a chur i bhfeidhm?

en: The size of the dialog
ga: Méid na dialóige

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
ga[0]: Bhí an sliotán ag iarraidh %1 argóint
ga[1]: Bhí an sliotán ag iarraidh %1 argóint
ga[2]: Bhí an sliotán ag iarraidh %1 argóint
ga[3]: Bhí an sliotán ag iarraidh %1 n-argóint
ga[4]: Bhí an sliotán ag iarraidh %1 argóint

en: The socket operation is not supported
ga: Ní thacaítear leis an oibríocht soicéid

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
ga: Foinse:

en: The style '%1' was not found
ga: Ní bhfuarthas stíl '%1'

en: The subscription request failed.
ga: Theip ar an iarratas cláraithe.

en: The subscription was successfully completed.
ga: D'éirigh leis an gclárú.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
ga: Tá eolas fút de dhíth ar na teimpléid, agus tá an t-eolas seo i do leabhar seoltaí.
    Níorbh fhéidir an breiseán riachtanach a luchtú.
    
    Suiteáil an pacáiste KDEPIM/Kontact ar do chóras.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
ga: Leagan an fheidhmchláir - bí cinnte, le do thoil, nach bhfuil leagan níos nuaí ar fáil roimh tuairisc fhabht a sheoladh.

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
ga: Tá sparán '%1' oscailte agus in úsáid le haghaidh sonraí foirme agus focail fhaire.

en: There is no matching item available.
ga: Níl aon rud comhoiriúnach ar fáil.

en: There was a network error.
ga: Tharla earráid líonra.

en: There was an error loading data providers.
ga: Tharla earráid agus na soláthraithe sonraí á luchtú.

en: There was an error loading the module.
ga: Tharla earráid agus an modúl á luchtú.

en: There was an error reading the file '%1'
ga: Tharla earráid agus comhad '%1' á léamh

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
ga: An Tríú Seal (00:00 go 07:59)

en: This Month
ga: An Mhí Seo

en: This Week
ga: An tSeachtain Seo

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
ga: Bhí an feidhmchlár seo scríofa ag duine gur mian leis a bheith anaithnid.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
ga: Soláthraíonn an dialóg seo mionsonraí maidir le hearráidí scriptithe a tharlaíonn ar leathanaigh Ghréasáin.  Go minic, tarlaíonn na hearráidí seo de bhrí go ndearna dearthóir an tsuímh botún agus le linn a chruthaithe.  I gcásanna eile, fabht i Konqueror is cúis leis an earráid. Má cheapann tú gur an chéad chás atá i gceist, téigh i dteagmháil le riarthóir an tsuímh.  Má cheapann tú gur le Konqueror an fhadhb, cruthaigh tuairisc ar fhabht ag http://bugs.kde.org/.  Bheimis buíoch as cás tástála a léiríonn an fhadhb.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
ga: Cuirfear gach eilimint de chomhpháirt leabaithe in ionad na heiliminte seo.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
ga: Úsáidfear an cló seo nuair atá cló aonleithid de dhíth. Is ionann leithead gach carachtair i gcló aonleithid.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
ga: Liosta dinimiciúil gníomhartha é seo.  Is féidir é a bhogadh, ach má bhaineann tú amach é, ní bheidh tú in ann é a chur ar ais arís.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
ga: Seo réamhamharc ar chló "%1". Tig leat é a athrú trí chliceáil ar an chnaipe "Roghnaigh...".

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
ga: Seo réamhamharc ar an gcló roghnaithe. Tig leat é a athrú trí chliceáil ar an chnaipe "Roghnaigh...".

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
ga: Is innéacs inchuardaithe é seo.  Iontráil lorgfhocail:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
ga: Luach:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
ga: Úsáidfear an teanga seo nuair nach bhfuil aistriúchán oiriúnach ar fáil i measc na n-aistriúchán eile.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
ga: Seo é príomhtheanga an fheidhmchláir agus úsáidfear í roimh aon teangacha eile.

en: This operation requires authentication.
ga: Fíordheimhniú de dhíth ar an oibríocht seo.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
ga: Rinne an leathanach seo iarracht preabfhuinneog a oscailt ach cuireadh
    cosc air. Is féidir leat an deilbhín seo a chliceáil sa bharra stádais
    chun an t-oibriú seo a rialú nó chun an phreabfhuinneog a oscailt.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
ga: Cuireadh cosc ar an leathanach seo preabfhuinneog nua JavaScript a oscailt.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
ga: Cuirtear an bogearra seo ar fáil de réir coinníollacha an %1.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
ga: Léiríonn an téacs samplach seo na socruithe reatha. Tig leat é a athrú chun carachtair speisialta a thástáil.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
ga: Taispeánann an t-aicearra seo an barra aimsithe, agus socraíonn sé an rogha "Aimsigh naisc amháin".

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
ga: Taispeánann an t-aicearra seo an barra aimsithe, chun téacs a aimsiú sa leathanach. Cealaíonn sé an modh "Cuardach Beo", a shocraíonn an rogha "Aimsigh naisc amháin".

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
ga: Ba chóir dó seo cur síos soiléir a dhéanamh ar ábhar an chomhaid.  Is féidir an téacs céanna ó theideal an chomhaid kvtml a úsáid.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
ga: Rinne an suíomh seo iarracht ar chomhad ó do ríomhaire a cheangal leis an bhfoirm. Baineadh an t-iatán ar mhaithe le do shlándáil.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
ga: Tá an suíomh seo ag iarraidh foirm a sheoladh trí ríomhphost.
    An bhfuil fonn ort dul ar aghaidh?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
ga: Tá an suíomh seo ag iarraidh fuinneog nua bhrabhsála a oscailt le JavaScript.
    An bhfuil fonn ort é seo a cheadú?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
ga: Tá an suíomh seo ar tí foirm a sheoladh a osclóidh fuinneog nua bhrabhsála trí JavaScript.
    An bhfuil fonn ort an fhoirm a cheadú?

en: This web page contains coding errors.
ga: Tá earráid chódála sa leathanach Gréasáin seo.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
ga: Samplaí Jabanna ThreadWeaver

[ctx: Time zone]
en: Region
ga: Réigiún

en: Timed out trying to connect to remote host
ga: Imithe thar am agus ag iarraidh ceangal a bhunú le cianóstach

en: Timeout. Check Internet connection.
ga: Thar am.  Seiceáil do cheangal leis an Idirlíon.

en: Tip of the &Day
ga: Leid an &Lae

en: Tip of the Day
ga: Leid an Lae

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
ga: Teideal

en: Title:
ga: Teideal:

en: Today
ga: Inniu

en: Toggle Caret Mode
ga: Scoránaigh Mód Carait

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
ga: An iomarca focal mílitrithe.  Díchumasaíodh litriú beo.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
ga: An iomarca iarratas ag an bhfreastalaí. Bain triail eile as ar ball.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
ga: Treoshuíomh

en: Toolbars Shown
ga: Barraí Uirlisí Ar Taispeáint

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
ga: Oscail i mbrabhsálaí

en: Top to Bottom, Left to Right
ga: Barr go Bun, Clé go Deas

en: Top to Bottom, Right to Left
ga: Barr go Bun, Deas go Clé

en: Track menu id for debug purposes
ga: Coinnigh aitheantas an roghchláir le haghaidh dífhabhtaithe

en: Translate
ga: Aistrigh

en: Translate this entry
ga: Aistrigh an iontráil seo

en: Translation
ga: Aistriúchán

en: Translation files for KLocale
ga: Comhaid aistriúcháin le haghaidh KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
ga: Bain triail as é a shuiteáil arís  
    
    Díchumasófar an comhtháthú Konqueror.

en: Type error
ga: Earráid chineáil

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
ga: Soicéid UNIX (a bhaineann leis an óstríomhaire reatha agus leis an úsáideoir reatha araon)

en: UR&I shortcuts:
ga: Aicearraí UR&I:

en: URI error
ga: Earráid URI

en: URL to open
ga: URL le hoscailt

[ctx: UTC time zone]
en: UTC
ga: AUL (UTC)

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
ga: Ní féidir próiseas nua a thosú.
    Seans go bhfuil líon uasta na bpróiseas sroichte, nó líon uasta na bpróiseas a bhfuil cead agat iad a úsáid.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
ga: Ní féidir comhpháirt eagarthóra Kate a aimsiú;
    seiceáil do shuiteáil KDE le do thoil.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
ga: Ní féidir an tuairisc fhabht a sheoladh.
    Seol an tuairisc tú féin, le do thoil.
    Féach ar http://bugs.kde.org/ le haghaidh treoracha.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
ga: Ní féidir próiseas nua a thosú.
    Seans go bhfuil líon uasta na gcomhad ar féidir bheith oscailte sroichte, nó líon uasta na gcomhad a bhfuil cead agat iad a úsáid.

en: Undo
ga: Cealaigh

en: Undo last action
ga: Cealaigh an gníomh is déanaí

en: Undo: %1
ga: Cealaigh: %1

en: Unexpected argument '%1'.
ga: Argóint gan súil leis '%1'.

en: Unicode category:
ga: Catagóir Unicode:

en: Unicode code point:
ga: Códphointe Unicode:

en: Uninstall
ga: Díshuiteáil

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Unknown Application
ga: Feidhmchlár Anaithnid

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
ga: Earráid anaithnid in API na Seirbhíse Comhoibrithe Oscailte. (%1)

en: Unknown View
ga: Amharc Anaithnid

en: Unknown error
ga: Earráid anaithnid

en: Unknown option '%1'.
ga: Rogha anaithnid '%1'.

en: Unknown protocol '%1'.
ga: Prótacal anaithnid '%1'.

en: Unknown socket error
ga: Earráid: soicéad anaithnid

en: Unknown word
ga: Focal anaithnid

en: Unknown word:
ga: Focal anaithnid:

en: Unsupported Key
ga: Eochair nach dtacaítear léi

en: Untitled
ga: Gan Teideal

en: Update
ga: Nuashonraigh

en: Updating
ga: Á Nuashonrú

en: Upload Failed
ga: Theip ar Uasluchtú

en: Upload content
ga: Uasluchtaigh inneachar

en: Upload failed: %1
ga: Theip ar uasluchtú: %1

en: Upload first preview
ga: Uasluchtaigh an chéad réamhamharc

en: Upload second preview
ga: Uasluchtaigh an dara réamhamharc

en: Upload third preview
ga: Uasluchtaigh an tríú réamhamharc

en: Uploading Failed
ga: Theip ar Uasluchtú

en: Usage: %1 %2
ga: Úsáid: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
ga: Úsáid &lt;directory&gt; mar thagairt in ionad &lt;base_dir&gt;/baseline

en: Use 'caption' as name in the titlebar
ga: Úsáid 'caption' mar an t-ainm sa cheannteideal

en: Use 'icon' as the application icon
ga: Úsáid 'icon' mar dheilbhín an fheidhmchláir

en: Use --help to get a list of available command line options.
ga: Úsáid '--help' chun liosta roghanna an líne ordaithe a fháil.

en: Use S&tylesheet
ga: Úsáid S&tílbhileog

en: Use alternative configuration file
ga: Úsáid comhad cumraíochta eile mar mhalairt

en: Use p&laceholders
ga: Úsáid ionadchoinneá&laithe

en: Use the PC speaker
ga: Úsáid callaire an ríomhaire

en: Use the QWS display 'displayname'
ga: Úsáid an scáileán QWS 'displayname'

en: Use the X-server display 'displayname'
ga: Úsáid an scáileán 'displayname' ar an bhfreastalaí X

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
ga: Úsáidtear é seo le haghaidh comhlánaithe uathoibríoch mar shampla

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
ga: Maidir le %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
ga: Leis an rogha seo, cinnfidh tú conas a thaispeánfar uimhreacha, airgeadra, amanna agus dátaí mar shampla

en: User comments
ga: Nótaí ó úsáideoirí

en: User path: desktop|autostart|document
ga: Conair úsáideora: desktop|autostart|document

en: Username:
ga: Ainm úsáideora:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
ga: Uirlis a ritheann scripteanna KJSEmbed

en: Value
ga: Luach

en: Various Useful Representations
ga: Léirithe Éagsúla Úsáideacha

[ctx: Verb]
en: &Insert
ga: &Ionsáigh

en: Verbose output debugging mode.
ga: Mód foclach dífhabhtaithe.

en: Version %1
ga: Leagan %1

en: Version:
ga: Leagan:

en: Version: %1
ga: Leagan: %1

en: View Comments
ga: Amharc ar Nótaí

en: View Do&cument Source
ga: Féach &Foinse na Cáipéise

en: View Document Information
ga: Taispeáin Eolas faoin Cháipéis

en: View Frame Information
ga: Taispeáin Eolas Fráma

en: View Frame Source
ga: Féach Foinse an Fhráma

en: View HTML Output
ga: Féach ar Aschur HTML

en: View Image (%1)
ga: Féach Íomhá (%1)

en: View document at its actual size
ga: Taispeáin fíormhéid na cáipéise

en: Visit contributor's blog
    %1
ga: Féach ar bhlag an rannpháirtí
    %1

en: Visit contributor's homepage
ga: Féach ar leathanach baile an rannpháirtí

en: Visit contributor's homepage
    %1
ga: Féach ar leathanach baile an rannpháirtí
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
ga: Féach ar leathanach an rannpháirtí
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
ga: Féach ar phróifíl an rannpháirtí ar %1
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
ga: Fan ar bhainisteoir fhuinneog atá comhoiriúnach do WM_NET

en: Wallpapers
ga: Cúlbhrait

en: Warning
ga: Rabhadh

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
ga: Rabhadh: Foirm shlán é seo, ach tá sí ag iarraidh do chuid sonraí a sheoladh ar ais gan chriptiú.
    Seans go mbeadh daoine eile in ann na sonraí seo a fheiceáil.
    An bhfuil tú cinnte gur mian leat dul ar aghaidh?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
ga: Rabhadh: Tá tú ar tí do chuid sonraí a sheoladh ar an líonra gan chriptiú.
    An bhfuil tú cinnte gur mian leat dul ar aghaidh?

en: Week %1
ga: Seachtain %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
ga: Deireadh Seachtaine (Dé Sathairn go Dé Domhnaigh)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
ga: Dath na nasc nach bhfuil cliceáilte fós

en: What country
ga: Cén tír

en: What font to use for menus in applications.
ga: Cló le húsáid i roghchláir i bhfeidhmchláir.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
ga: Cló le húsáid sa phainéal ag bun an scáileáin, áit ina bhfuil na feidhmchláir ghníomhacha.

en: What language to use to display text
ga: Teanga ina dtaispeántar téacsanna

en: What terminal application to use
ga: Feidhmchlár teirminéil le húsáid

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
ga: Ionchur

en: What time is it? Click to update.
ga: Cén t-am anois é? Cliceáil chun é a nuashonrú.

en: What's &This?
ga: Cad É &Seo?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
ga: Má chliceálann tú <b>Mód an Riarthóra</b>, iarrfar focal faire an riarthóra (forúsáideoir) ort sa chaoi go mbeidh tú in ann athruithe a dhéanamh a éilíonn ceadanna an fhorúsáideora.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
ga: Nuair a chliceálfaidh tú <b>Cuir i bhFeidhm</b>, cuirfear na socruithe ar aghaidh go dtí an clár, ach ní dhúnfar an dialóg.
    Úsáid é seo chun socruithe éagsúla a thriail.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
ga: Nuair a thosaítear feidhmchlár a ritheann i dteirminéal, úsáidtear an t-aithriseoir teirminéil seo.

en: Where applications store data
ga: An áit ina stórálann feidhmchláir sonraí

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
ga: Leis an rogha seo, is féidir leaganacha 4 agus 5 de SOCKS a chumasú i bhfochórais KDE

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
ga: Roghnaigh é seo más mian leat comhadlanna a fheiceáil ag an mbarr agus comhaid á dtaispeáint

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
ga: Leis an rogha seo, taispeánfar gach comhad a bhfuil ainm aige a thosaíonn le ponc (modh traidisiúnta ainmnithe do chomhaid fholaithe)

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
ga: Leis an rogha seo, taispeánfar téacs mar aon le deilbhíní ar dheilbhíní sa bharra uirlisí

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
ga: Má ba mhaith leat gnáthchallaire an ríomhaire a úsáid in ionad córas fógartha KDE.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
ga: Leis an rogha seo, taispeánfar deilbhíní aicearra ar thaobh na láimhe clé sa dialóg comhad

en: White Space
ga: Spás Bán

en: Widget style to use
ga: Stíl giuirléidí le húsáid

en: Wishlist
ga: Liosta Mianta

en: Wrong object type.
ga: Cineál mícheart réada.

en: XDG Application menu (.desktop files)
ga: Roghchlár na bhfeidhmchlár XDG (comhaid .desktop)

en: XDG Icons
ga: Deilbhíní XDG

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
ga: Comhaid chumraíochta roghchlár XDG (comhaid .directory)

en: XDG Menu layout (.menu files)
ga: Leagan amach an roghchláir XDG (comhaid .menu)

en: XDG Mime Types
ga: Cineálacha MIME XDG

en: XDG autostart directory
ga: Comhadlann uath-thosaithe XDG

en: XML decimal entity:
ga: Aonán deachúlach XML:

en: XML parsing error
ga: earráid parsála XML

en: Yes
ga: Tá

en: Yesterday
ga: Inné

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
ga: Tá tú ar tí na comhaid seo a leanas a aistriú ó do ríomhaire logánta go dtí an tIdirlíon.
    An bhfuil tú cinnte gur mian leat leanúint ar aghaidh?

en: You are not allowed to save the configuration
ga: Níl cead agat an chumraíocht a shábháil

en: You are now a fan.
ga: Tá tú i do leantóir anois.

en: You entered two different passwords. Please try again.
ga: D'iontráil tú dhá fhocal faire difriúil. Bain triail eile as le do thoil.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
ga: Ní mór duit an dialóg a atosú chun na hathruithe a chur i bhfeidhm.

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
ga: Is féidir leat comhad a roghnú ina stóráiltear an t-inneachar logála sula dtosófar an tástáil aischéimnitheach.

en: You must enter some text to search for.
ga: Ní mór duit téacs éigin atá le lorg a shonrú.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
ga: Ní mór duit ábhar agus cur síos araon a shonrú sular féidir an tuairisc a sheoladh.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
ga: Tá deireadh liosta na míreanna comhoiriúnacha
    sroichte agat.

en: You will be asked to authenticate before saving
ga: Caithfidh tú fíordheimhniú a dhéanamh roimh shábháil

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
ga: Níl do dhóthain airgid i do chuntas:
    Airgead: %1
    Praghas: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
ga: Do sheoladh ríomhphoist. Má tá sé mícheart, úsáid an cnaipe "Cumraigh Ríomhphost" chun é a athrú.

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
ga: Déanann do theaghrán ionadach tagairt do ghabháltas níos mó ná '\%1',

en: Zoom &In
ga: Súmáil &Isteach

en: Zoom &Out
ga: Súmáil &Amach

en: Zoom to fit page height in window
ga: Cuir in oiriúint d'airde an leathanaigh

en: Zoom to fit page in window
ga: Cuir in oiriúint do mhéid na fuinneoige

en: Zoom to fit page width in window
ga: Cuir in oiriúint do leithead an leathanaigh

en: [%1-options]
ga: [roghanna %1]

en: [options]
ga: [roghanna]

en: a basic web browser using the KHTML library
ga: brabhsálaí simplí Gréasáin a úsáideann leabharlann KHTML

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
ga: Coinnigh %1 síos, ansin brúigh %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
ga: cnaipe neamhbhailí

en: address family for nodename not supported
ga: aicme sheolta do nódainm gan tacaíocht

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
ga: cuir an stílbhileog Qt i bhfeidhm ar ghiuirléidí an fheidhmchláir

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
ga[0]: ach níl ach %1 cheann ar fáil
ga[1]: ach níl ach %1 cheann ar fáil
ga[2]: ach níl ach %1 cinn ar fáil
ga[3]: ach níl ach %1 gcinn ar fáil
ga[4]: ach níl ach %1 ceann ar fáil

en: but your pattern defines no captures.
ga: cé nach bhfuil aon ghabháil i do phatrún.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
ga[0]: cé nach bhfuil ach %1 ghabháil sa phatrún atá agat.
ga[1]: cé nach bhfuil ach %1 ghabháil sa phatrún atá agat.
ga[2]: cé nach bhfuil ach %1 ghabháil sa phatrún atá agat.
ga[3]: cé nach bhfuil ach %1 ngabháil sa phatrún atá agat.
ga[4]: cé nach bhfuil ach %1 gabháil sa phatrún atá agat.

en: defines the application font
ga: socraíonn cló an fheidhmchláir

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
ga: Is Déanaí

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
ga: iarmhíreanna -ise

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
ga: iarmhíreanna -ise agus síntí fada

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
ga: iarmhíreanna -ise gan síntí fada

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
ga: iarmhíreanna -ize

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
ga: iarmhíreanna -ize agus síntí fada

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
ga: iarmhíreanna -ize gan síntí fada

[ctx: dictionary variant]
en: extended
ga: breisithe

[ctx: dictionary variant]
en: large
ga: mór

[ctx: dictionary variant]
en: medium
ga: measartha mór

[ctx: dictionary variant]
en: small
ga: beag

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
ga: malairt 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
ga: malairt 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
ga: malairt 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
ga: le síntí fada

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
ga: le "ye"

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
ga: le "yeyo"

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
ga: le "yo"

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
ga: gan síntí fada

[ctx: digit set]
en: Arabic
ga: Arabach

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
ga: Ind-Arabach

[ctx: digit set]
en: Bengali
ga: Beangálach

[ctx: digit set]
en: Devanagari
ga: Déiveanágrach

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
ga: Ind-Arabach Oirthearach

[ctx: digit set]
en: Gujarati
ga: Gúisearátach

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
ga: Gurmúcach

[ctx: digit set]
en: Kannada
ga: Cannadach

[ctx: digit set]
en: Khmer
ga: Ciméarach

[ctx: digit set]
en: Malayalam
ga: Mailéalamach

[ctx: digit set]
en: Oriya
ga: Oiríseach

[ctx: digit set]
en: Tamil
ga: Tamalach

[ctx: digit set]
en: Telugu
ga: Teileagúch

[ctx: digit set]
en: Thai
ga: Téalannach

en: disable XIM
ga: díchumasaigh XIM

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
ga[0]: 1 leantóir
ga[1]: %1 leantóir
ga[2]: %1 leantóir
ga[3]: %1 leantóir
ga[4]: %1 leantóir

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
ga: earráid parsála marfach: %1 i líne %2, colún %3

en: forces the application to run as QWS Server
ga: cuir iallach ar an fheidhmchlár rith mar fhreastalaí QWS

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
ga: tabhair ar an fheidhmchlár amharc TrueColor a úsáid ar
    scáileán 8-giotán

[ctx: go back]
en: &Back
ga: &Siar

[ctx: go forward]
en: &Forward
ga: &Ar Aghaidh

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
ga: Aicearraí le haghaidh %1

[ctx: home page]
en: &Home
ga: &Baile

en: i18n() takes at least one argument
ga: Glacann i18n() le hargóint amháin ar a laghad

en: i18nc() takes at least two arguments
ga: Glacann i18nc() le dhá argóint ar a laghad

en: i18ncp() takes at least three arguments
ga: Glacann i18ncp() le trí argóint ar a laghad

en: i18np() takes at least two arguments
ga: Glacann i18np() le dhá argóint ar a laghad

en: include only takes 1 argument, not %1.
ga: ní ghlacann an ceanntásc ach argóint amháin, nach é %1.

en: invalid flags
ga: bratacha neamhbhailí

en: invalid value for 'ai_flags'
ga: luach neamhbhailí do 'ai_flags'

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
ga: Spás

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
ga: klauncher: Ní ceart duit an clár seo a thosú tú féin.
    klauncher: Tosaíonn kdeinit4 é go huathoibríoch.

[ctx: left mouse button]
en: left button
ga: cnaipe ar chlé

en: library only takes 1 argument, not %1.
ga: ní ghlacann an leabharlann gach argóint amháin, nach é %1.

en: load the testability framework
ga: luchtaigh an chreatlach intástála

en: loading %1
ga: %1 á luchtú

en: memory allocation failure
ga: teip dhála chuimhne

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
ga: cnaipe sa lár

en: mirrors the whole layout of widgets
ga: scáthánaigh leagan amach na ngiuirléidí go hiomlán

en: modified
ga: athraithe

en: name or service not known
ga: ainm nó seirbhís anaithnid

en: no address associated with nodename
ga: níl aon seoladh ceangailte leis an nódainm

en: no error
ga: ní raibh aon earráid

en: no version set (programmer error)
ga: níl leagan sonraithe (earráid de chuid an ríomhchláraitheora)

en: non-recoverable failure in name resolution
ga: teip dhocheartaithe ar réiteach na n-ainmneacha

[ctx: normal severity]
en: Normal
ga: Gnáthghéire

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
ga: * Dathanna Saincheaptha *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
ga: * Dathanna is Deireanaí *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
ga: Daichead Dath

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
ga: Dathanna Oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
ga: Dathanna an Bhogha Cheatha

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
ga: Dathanna Ríoga

[ctx: palette name]
en: Web Colors
ga: Dathanna Gréasáin

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
ga: Seiceáil litrithe ar siúl...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
ga: Am Ar Bith

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
ga: An Mhí Seo Caite

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
ga: An tSeachtain Seo Caite

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
ga: Anuraidh

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
ga: An Mhí Seo

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
ga: An tSeachtain Seo

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
ga: An Bhliain Seo

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
ga: Inniu

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
ga: Inné

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
ga: Saincheap...

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
ga: <p>Aistrítear KDE go teangacha éagsúla de bharr obair na bhfoirne aistriúcháin ar fud an domhain.</p> <p>Chun tuilleadh eolais faoi idirnáisiúnú KDE a fháil, téigh go <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org/</a></p>

en: request was canceled
ga: cealaíodh an t-iarratas

en: requested family not supported
ga: ní thacaítear leis an aicme iarrtha

en: requested family not supported for this host name
ga: ní thacaítear leis an aicme iarrtha ar an óstríomhaire seo

en: requested service not supported for this socket type
ga: níl an tseirbhís iarrtha ar fáil leis an chineál soicéid seo

en: requested socket type not supported
ga: ní ghlactar leis an chineál soicéid iarrtha

[ctx: right mouse button]
en: right button
ga: cnaipe ar dheis

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
ga: is féidir an rogha -nograb a shocrú go hintuigthe
    agus an clár ag rith faoi dhífhabhtóir, úsáid -dograb
    chun sárú

en: servname not supported for ai_socktype
ga: ní ghlactar le hainm freastalaithe do 'ai_socktype'

en: set XIM server
ga: socraigh freastalaí XIM

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
ga: socraíonn an stíl ionchurtha XIM (X Input Method).
    Luachanna bailí: onthespot, overthespot, offthespot agus
    root

en: sets the application GUI style
ga: socraigh stíl chomhéadan grafach an fheidhmchláir

en: sets the application name
ga: socraigh ainm an fheidhmchláir

en: sets the application title (caption)
ga: socraigh ceannteideal an fheidhmchláir

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
ga: socraigh an chéimseata cliaint don phríomhghiuirléid - féach ar `man X' le haghaidh formáide na n-argóintí (Leithead x Airde + IonadX + IonadY de ghnáth)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
ga: socraigh dath réamhshocraithe an chúlra agus
    pailéad feidhmchláir (áireofar na himireacha sorcha
    agus dorcha)

en: sets the default button color
ga: socraíonn dath réamhshocraithe na gcnaipí

en: sets the default foreground color
ga: socraigh dath réamhshocraithe an tulra

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
ga: Léimeann an sionnach tapa... ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

[ctx: show help]
en: &Help
ga: &Cabhair

en: start interactive kjs interpreter
ga: tosaigh léirmhínitheoir idirghníomhach kjs

en: start without KDE KApplication support.
ga: tosaigh gan tacaíocht KApplication KDE.

en: switches to synchronous mode for debugging
ga: athraigh go mód sioncrónach le haghaidh dífhabhtaithe

en: system error
ga: earráid chórais

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
ga: insíonn le Qt gan an luch nó an méarchlár a thógáil riamh

en: temporary failure in name resolution
ga: teip shealadach ar réiteach na n-ainmneacha

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
ga: Bhí %1 scríofa ag:
    %2

en: the document is not in the correct file format
ga: níl an cháipéis san fhormáid cheart

en: the following permission
ga: an cead seo a thabhairt

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
ga: Cosnaíonn an mhír seo %1 %2.
    An bhfuil fonn ort é a cheannach?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
ga: Bun

[ctx: toolbar position string]
en: Left
ga: Ar Clé

[ctx: toolbar position string]
en: Right
ga: Ar Dheis

[ctx: toolbar position string]
en: Top
ga: Barr

en: unknown error
ga: earráid anaithnid

[ctx: unknown program name]
en: unknown
ga: anaithnid

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
ga: úsáid córas grafach eile in ionad an chórais réamhshocraithe; is iad "raster" agus "opengl" (turgnamhach) na roghanna atá agat

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
ga: Taifeadadh do vóta.

en: without name
ga: gan ainm
