kdelibs4 - en to gl translation catalogue (2276 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
gl: 
        O complemento %1 foi escollido automaticamente debido a que del depende o complemento %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
gl: 
        Anulouse automaticamente a selección do complemento %1 debido a que depende do complemento %2

en: 
    %1 options:
gl: 
    %1 opcións:

en: 
    Arguments:
gl: 
    Argumentos:

en: 
    Generic options:
gl: 
    Opcións xenéricas:

en: 
    Options:
gl: 
    Opcións:

en: 
    Please correct.
gl: 
    Corrixa isto, por favor.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
gl:    <a href="%1">[Propiedades]</a>

en:  (In new window)
gl:  (Nunha xanela nova)

en:  (In other frame)
gl:  (Noutro marco)

en:  - BCC:
gl:  - Copia oculta:

en:  - CC:
gl:  - Copia:

en:  - Subject:
gl:  - Asunto:

en:  Stalled
gl:  Atrancado

en: %1 &Handbook
gl: &Manual de %1

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
gl: %1 (%2 - %3x%4 píxeles)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
gl: %1 (%2x%3 píxeles)

en: %1 (Link)
gl: %1 (Ligazón)

en: %1 - %2x%3 Pixels
gl: %1 - %2x%3 píxeles

en: %1 - unknown type
gl: %1 - tipo descoñecido

en: %1 - unknown type of userpath
gl: %1 - tipo de rota de usuario descoñecido

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
gl[0]: Cargouse %1 imaxe de %2.
gl[1]: Cargáronse %1 imaxes de %2.

en: %1 file | %1 files
gl[0]: %1 ficheiro
gl[1]: %1 ficheiros

en: %1 folder | %1 folders
gl[0]: %1 cartafol
gl[1]: %1 cartafoles

en: %1 is already assigned to %2
gl: %1 xa está asignado a %2

en: %1 is not a function and cannot be called.
gl: %1 non é unha función e non é posíbel chamala.

en: %1 is not an Object type
gl: %1 non é un tipo de Obxecto

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
gl[0]: O atallo «%2» é ambiguo co seguinte atallo.
    Quere asignar un atallo en branco para esta acción?
    %3
gl[1]: O atallo «%2» é ambiguo cos seguintes atallos.
    Quere asignar un atallo en branco para estas accións?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
gl[0]: Conflito de atallos
gl[1]: Conflito de atallos

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
gl[0]: O atallo «%2» entra en conflito coa seguinte combinación de teclas:
gl[1]: O atallo «%2» entra en conflito coas seguintes combinacións de teclas:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
gl[0]: Non foi posíbel ler as cadeas das cores RGB de X11. Examinouse o seguinte lugar:
    %2
gl[1]: Non foi posíbel ler as cadeas das cores RGB de X11. Examináronse os seguintes lugares:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
gl[0]: Conflito cun atallo global rexistrado
gl[1]: Conflito con atallos globais rexistrados

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
gl[0]: Engadiuse automaticamente %1 complemento debido ás dependencias
gl[1]: Engadíronse automaticamente %1 complementos debido ás dependencias

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
gl[0]: Eliminouse automaticamente %1 complemento debido ás dependencias
gl[1]: Elimináronse automaticamente %1 complementos debido a dependencias

en: %1% of %2
gl: %1% de %2

en: %1/s (done)
gl: %1/s (rematado)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
gl[0]: %2 / %1 ficheiro
gl[1]: %2 / %1 ficheiros

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
gl[0]: %2 / %1 cartafol
gl[1]: %2 / %1 cartafoles

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
gl[0]: %2 de %3 completados
gl[1]: %2 de %3 completados

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
gl[0]: %2% de un ficheiro
gl[1]: %2% de %1 ficheiros

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
gl[0]: %2/s (quedan %3)
gl[1]: %2/s (quedan %3)

en: &About
gl: &Sobre

en: &About %1
gl: &Sobre %1

en: &Actual Size
gl: Tamaño &real

en: &Add
gl: Eng&adir

en: &Add Bookmark
gl: &Engadir un marcador

en: &Add to Custom Colors
gl: &Engadir ás cores personalizadas

en: &Allow storing passwords for this site
gl: &Permitir gardar os contrasinais deste sitio

en: &Apply
gl: &Aplicar

en: &Automatic spell checking enabled by default
gl: Activar por omisión a corrección ortográfica &automática

en: &Available:
gl: &Dispoñíbel:

en: &Back
gl: &Atrás

en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

en: &Break at Next Statement
gl: &Interromper na seguinte sentenza

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: &Close
gl: &Pechar

en: &Close Document
gl: Pechar o &documento

en: &Close Wallet
gl: &Pechar a carteira

en: &Close Window
gl: &Pechar a xanela

en: &Configure %1...
gl: &Configurar %1…

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
gl: &Configurar a política das xanelas novas de JavaScript…

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Copy Email Address
gl: &Copiar o enderezo de correo

en: &Copy Full Text
gl: &Copiar todo o texto

en: &Copy Link Address
gl: &Copiar o enderezo da ligazón

en: &Copy Text
gl: &Copiar o texto

en: &Debug
gl: &Depurar

en: &Defaults
gl: Valores &predeterminados

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Details
gl: &Detalles

en: &Disable Error Reporting
gl: &Desactivar o informe de erros

en: &Discard
gl: &Descartar

en: &Do Not Save
gl: &Non gardar

en: &Do not show this message again
gl: &Non mostrar esta mensaxe de novo

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Edit Bookmarks...
gl: &Editar os marcadores…

en: &Edit...
gl: &Editar…

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Find
gl: &Buscar

en: &Find in Frame...
gl: &Buscar no marco…

en: &Find...
gl: &Buscar…

en: &Finished
gl: &Rematado

en: &First Page
gl: &Primeira páxina

en: &Fit to Page
gl: &Axustar á páxina

en: &Forward
gl: Adiante

en: &Game
gl: &Xogo

en: &Go
gl: &Ir para

en: &Go To...
gl: &Ir a…

en: &Go to Line...
gl: &Ir á liña…

en: &Go to Page...
gl: &Ir á páxina…

en: &Grant All
gl: &Conceder todos

en: &Help
gl: &Axuda

en: &Hide Errors
gl: &Agochar os erros

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
gl: A&gochar o texto cando a barra de ferramentas mostre o texto a carón das iconas

en: &Ignore
gl: &Ignorar

en: &Join KDE
gl: &Unirse a KDE

en: &Keep password
gl: &Manter o contrasinal

en: &Keep this window open after transfer is complete
gl: &Manter aberta esta xanela tras completar a transferencia

en: &Language:
gl: &Idioma:

en: &Last Page
gl: Última pá&xina

en: &Launch Bug Report Wizard
gl: &Iniciar o asistente de informe de fallos

en: &License Agreement
gl: Acordo de &licenza

en: &Mail...
gl: Enviar por &correo…

en: &Minimize
gl: &Minimizar

en: &New
gl: &Novo

en: &Next
gl: &Seguinte

en: &Next Page
gl: Páxina &seguinte

en: &No
gl: &Non

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &Open...
gl: &Abrir…

en: &Order by:
gl: &Ordenar por:

en: &Overwrite
gl: &Sobrescribir

en: &Password:
gl: &Contrasinal:

en: &Paste
gl: A&pegar

en: &Pause
gl: &Pausar

en: &Previous
gl: &Anterior

en: &Previous Page
gl: Páxina &anterior

en: &Print...
gl: Im&primir…

en: &Prompt on replace
gl: Preguntar antes de s&ubstituír

en: &Quit
gl: &Saír

en: &Redisplay
gl: &Redebuxar

en: &Redo
gl: &Refacer

en: &Redo: %1
gl: &Refacer: %1

en: &Reject All
gl: &Rexeitar todos

en: &Remove
gl: &Quitar

en: &Replace
gl: &Substituír

en: &Replace...
gl: &Substituír…

en: &Report Bug...
gl: Informar dun &fallo…

en: &Report Bugs or Wishes
gl: &Informar dun fallo ou suxestión

en: &Reset
gl: &Reiniciar

en: &Restore
gl: &Restaurar

en: &Resume
gl: &Continuar

en: &Rotate Clockwise
gl: Xirar en sentido &horario

en: &Save
gl: &Gardar

en: &Save Link As...
gl: &Gardar a ligazón como…

en: &Save Settings
gl: &Gardar a configuración

en: &Search
gl: &Buscar

en: &Selected text
gl: Texto esco&llido

en: &Selected:
gl: E&scollidas:

en: &Send
gl: &Enviar

en: &Send Email
gl: &Enviar por correo

en: &Send File | &Send Files
gl[0]: &Enviar o ficheiro
gl[1]: &Enviar os ficheiros

en: &Send Unencrypted
gl: &Enviar sen cifrar

en: &Settings
gl: &Configuración

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
gl[0]: &Mostrar a xanela emerxente bloqueada
gl[1]: Mostrar %1 xanelas emerxentes bloqueadas

en: &Show tips on startup
gl: Mostrar os con&sellos ao iniciar

en: &Skip
gl: &Omitir

en: &Source:
gl: &Orixe:

en: &Spelling...
gl: &Ortografía…

en: &Stop Script
gl: &Deter o script

en: &Store
gl: &Gardar

en: &Submit Anyway
gl: &Enviar aínda así

en: &Support KDE
gl: A&xudar a KDE

en: &Text to find:
gl: &Texto a buscar:

en: &Thanks To
gl: A&gradecementos a

en: &Toolbar:
gl: &Barra de ferramentas:

en: &Tools
gl: &Utilidades

en: &Try
gl: &Intentar

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Undo: %1
gl: &Desfacer: %1

en: &Up
gl: &Subir

en: &Verify:
gl: &Verificar:

en: &View
gl: &Vista

en: &Whole words only
gl: Só &palabras completas

en: &Yes
gl: &Si

en: &Zoom...
gl: &Ampliar…

en: '%1' is not a valid QLayout.
gl: «%1» non é un QLayout válido.

en: '%1' is not a valid QWidget.
gl: «%1» non é un QWidget válido.

en: 'ai_family' not supported
gl: a «ai_family» non está admitida

en: 'ai_socktype' not supported
gl: «ai_socktype» non está admitido

en: (C) 2000 Stephan Kulow
gl: © 2000 Stephan Kulow

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
gl: © 2004-2005 Ian Reinhart Geiser

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
gl: © 2005 Jeroen Wijnhout

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
gl: © 2005-2006 Os autores de KJSEmbed

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
gl: © 2006 Sebastian Sauer

en: (No logo available)
gl: (Non se dispón de logotipo)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
gl: © 1999-2002 Os desenvolvedores de KDE

en: (c) 2001, Waldo Bastian
gl: © 2001, Waldo Bastian

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
gl: © 2006-2009 Sebastian Trüg

en: --- separator ---
gl: --- separador ---

en: -default-
gl: -predeterminada-

en: -unnamed-
gl: -sen nome-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
gl: …a palabra <b>incorrecta</b> mostrada no seu contexto…

en: 1 download | %1 downloads
gl[0]: 1 descarga
gl[1]: %1 descargas

en: 1 match found. | %1 matches found.
gl[0]: atopouse 1 coincidencia.
gl[1]: atopáronse %1 coincidencias.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
gl[0]: fíxose unha substitución.
gl[1]: fixéronse %1 substitucións.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
gl: erro do sistema: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
gl: Familia %1 descoñecida

en: << Add to Dictionary
gl: << Engadir ao dicionario

en: <Low Surrogate>
gl: <Substituto baixo>

en: <Merge %1>
gl: <Xuntar %1>

en: <Merge>
gl: <Xuntar>

en: <Non Private Use High Surrogate>
gl: <Substituto alto de uso non privado>

en: <Private Use High Surrogate>
gl: <Substituto alto de uso privado>

en: <Private Use>
gl: <Uso privado>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
gl: <a href="http://opendesktop.org">Páxina web</a>

en: <b>misspelled</b>
gl: <b>incorrecta</b>

en: <br />Provider: %1
gl: <br />Fornecedor: %1

en: <br />Version: %1
gl: <br />Versión: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
gl: <h1>Visor de documentación KJSEmbed</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
gl: <h2>Engadíronse aceleradores (só para a súa información)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
gl: <h2>Cambiáronse aceleradores</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
gl: <h2>Borráronse aceleradores</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
gl: <html><b>KDE</b> é unha rede mundial de enxeñeiros de software, artistas, escritores, tradutores e facilitadores comprometidos co desenvolvemento do <a href="%1">software libre</a>. Esta comunidade creou centos de programas de software libre como parte da Plataforma de desenvolvemento de KDE e da Distribución de software de KDE.<br /><br />KDE é un proxecto cooperativo no que ningunha entidade única controla nin os esforzos nin os produtos de KDE excluíndo os demais. Todo o mundo é benvido a unirse e colaborar con KDE, vostede incluído.<br /><br />Visite <a href="%2">%2</a> para obter máis información sobre a comunidade KDE e do software que produce.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
gl: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versión %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
gl: <html><font size="5">%1</font><br/><b>versión %2</b><br/>Usando KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
gl: <html><font size="5">KDE - Sexa libre!</font><br /><b>Versión %1 da plataforma</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(aínda non se sabe)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
gl: <html>KDE está dispoñíbel gratuitamente e sempre o estará, pero crealo non é gratis.<br/> <br/>Para contribuír co desenvolvemento, a comunidade de KDE creou KDE e.V., unha organización sen ánimo de lucro fundada en Alemaña. KDE e.V. representa á comunidade KDE en asuntos legais e financeiros. Consulte <a href="%1">%1</a> para obter información sobre KDE e.V.<br/><br/>KDE benefíciase de distintos tipos de achegas, incluída a financeira. A maior parte dos fondos recadados empréganse para devolver aos seus membros e a outros os gastos derivados da súa contribución a KDE. Outros fondos dedícanse á protección legal e á organización de congresos e reunións. <br /><br />Desexaríamos animalo a apoiar o noso esforzo cunha doazón económica, para o que pode empregar algúns dos xeitos descritos en <a href="%2">%2</a>.<br/><br/>Moitas grazas por adiantado pola súa axuda.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
gl: <html>O software sempre pode ser mellorado, e o Equipo de KDE está preparado para facelo. Porén, vostede - o usuario - ten que informarnos se algo non funciona como debería, ou puidera facerse mellor.<br/><br/>KDE ten un sistema de seguimento de fallos. Visite <a href="%1">%1</a> ou use o diálogo «Informar dun fallo…» no menú «Axuda» para comunicar fallos.<br/><br/>Se ten algunha suxestión para facer algunha mellora, convidámolo a usar o sistema de seguimento de fallos para rexistrar o seu pedido. Asegúrese de usar a Severidade chamada «Mellora».</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
gl: <html>Non hai que ser programador para ser membro do Equipo de KDE. Pode unirse ás equipas nacionais para traducir as interfaces dos programas. Pode fornecer gráficos, temas, sons, e mellorar a documentación. Vostede decide!<br/><br/>Visite <a href="%1">%1</a> para obter información sobre proxectos nos que pode participar.<br/><br/>Se precisa máis información ou documentación, unha visita a <a href="%2">%2</a> informarao do que necesita.</html>

en: <not assigned>
gl: <non asignado>

en: <p>Downloads: %1</p>
gl: <p>Descargas: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
gl: <p>Non hai novidades</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
gl: <p>Escolleu a severidade <b>Crítica</b>. Esta severidade está pensada só para fallos que</p><ul><li>estragan software non relacionado do sistema (ou o sistema enteiro)</li><li>provocan perdas graves de datos</li><li>abren buratos de seguranza no sistema onde estea instalado o paquete afectado</li></ul>
    <p>Causa o erro que está a informar algún destes problemas? Se non é así, por favor, escolla unha severidade inferior. Grazas.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
gl: <p>Escolleu a severidade <b>Grave</b>. Esta severidade está pensada só para fallos que</p><ul><li>fan o paquete inusábel ou case inusábel</li><li>provocan perdas de datos</li> <li>abren un burato de seguranza que permite o acceso ás contas dos usuarios que empreguen o paquete afectado</li></ul>
    <p>Causa o erro que está a informar algún destes problemas? Se non é así, por favor, escolla unha severidade inferior. Grazas.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Prema aquí para deixar sempre esta palabra descoñecida como está.</p>
    <p> Esta acción é útil cando a palabra é un nome, unhas siglas, un estranxeirismo ou calquera outra palabra que queira empregar sen engadila no dicionario.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Prema aquí para deixar a palabra descoñecida como está por esta vez.</p>
    <p>Esta acción é útil cando a palabra é un nome, unhas siglas, un estranxeirismo ou calquera outra palabra que queira empregar sen engadila no dicionario.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Prema aquí para substituír todas as aparicións do texto descoñecido co texto no campo de texto de riba (á esquerda).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Prema aquí para substituír esta vez o texto descoñecido co texto no campo de edición de riba (á esquerda).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Aquí pode ver un fragmento de texto que mostra a palabra descoñecida no seu contexto. Se esta información non resulta de abondo para escoller a substitución axeitada, pode premer o documento que está a corrixir, ler unha parte máis ampla do texto e voltar despois aquí para continuar a corrección.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p> Se a palabra descoñecida está mal escrita, debería comprobar se a corrección para ela está dispoñíbel e se o está, prémaa. Se ningunha das palabras desta lista é unha boa substitución, deberá escribir o termo correcto no campo de baixo.</p>
    <p>Para corrixir esta palabra prema <b>Substituír</b> se quere corrixir só nesta ocasión ou <b>Substituír todas</b> se quere corrixir todas as súas aparicións.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Se a palabra descoñecida está mal escrita, debería escribir aquí o termo correcto ou escollelo na lista en baixo.</p>
    <p>Pode entón premer <b>Substituír</b> se quere corrixir só este caso individual ou <b>Substituír todas</b> se quere corrixir todas as aparicións.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Escolla aquí a lingua do documento que está a corrixir.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>A palabra descoñecida foi detectada e considerada como descoñecida porque non está no dicionario.<br>
    Prema aquí se considera que a palabra descoñecida non é incorrecta e quere evitar que volte ser considerada como errada. Se quere que quede como está, pero non quere engadila ao dicionario, prema <b>Ignorar</b> ou <b>Ignorar todas</b> no seu canto.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
gl: <qt><b>Erro</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
gl: <qt><b>Erro</b>: nodo %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
gl: <qt><p><strong>Imprimir un cabezallo</strong></p><p>Se escolle esta opción o impreso co documento HTML conterá unha liña de cabezallo no cume de cada páxina. Este cabezallo conterá a data, o URL da localización da páxina impresa e o número de páxina.</p><p>Se non escolle esta opción o impreso co documento HTML non conterá esta liña de cabezallo.</p></qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
gl: <qt><p><strong>Imprimir as imaxes</strong></p><p>Se escolle esta opción as imaxes contidas na páxina HTML serán impresas. A impresión pode levar máis tempo e gastar máis tinta ou tóner.</p><p>Se non escolle esta opción só se imprimirá o texto da páxina HTML, sen as imaxes incluídas. A impresión será máis rápida e gastará menos tinta ou tóner.</p></qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
gl: <qt><p><strong>«Modo de versión para imprimir»</strong></p><p>Se escolle esta opción o impreso co documento HTML será só en branco e negro, e todo o fondo colorido da páxina será convertido en branco. A impresión será máis rápida e gastará menos tinta ou tóner.</p><p>Se non escolle esta opción o documento HTML será impreso coa configuración de cores orixinal tal como a ve no aplicativo. Isto pode producir páxinas enteiras a cores (ou en escala de grises, se usa unha impresora en branco e negro). A impresión posibelmente será máis lenta e gastará máis tinta ou tóner.</p></qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
gl: <qt><p>Ou non está dispoñíbel o hardware/software que configura o módulo ou o módulo foi desactivado polo administrador.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
gl: <qt><p>Posíbeis razóns:<ul><li>Produciuse un erro a última vez que se anovou KDE, deixando orfo un módulo de control</li><li>Hai presentes módulos vellos de terceiros.</li></ul></p><p>Comprobe estes puntos con coidado e intente eliminar o módulo mencionado na mensaxe de erro. Se isto falla, considere contactar co seu distribuidor de paquetes.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
gl: <qt><p>O diagnóstico é:<br/>Non foi posíbel atopar o ficheiro desktop %1.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
gl: <qt><p>Considerouse que esta palabra é «descoñecida» porque non coincide con ningunha entrada no dicionario que está a usar. Podería ser unha palabra dunha lingua foránea.</p>
    <p>Se non ten ningunha gralla, pode engadir a palabra ao dicionario se preme <b>Engadir ao dicionario</b>. Se non quere engadir a palabra descoñecida ao dicionario, pero quere deixala tal e como está, prema <b>Ignorar</b> ou <b>Ignorar todas</b>.</p>
    <p>Porén, se a palabra está mal escrita, pode intentar atopar a forma correcta na lista de embaixo. Se non atopa unha substitución axeitada, pode escribila no campo de texto e premer <b>Substituír</b> ou <b>Substituír todas</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
gl: <qt>Denegouse o acceso a <br /><b>%1</b><br /> por unha páxina non autenticada.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere saír de <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
gl: <qt>Non é posíbel iniciar <i>gpg</i> e comprobar a validez do ficheiro. Verifique que <i>gpg</i> está instalado; doutro xeito non será posíbel verificar os recursos descargados.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
gl: <qt>Non é posíbel iniciar <i>gpg</i> e averiguar as chaves dispoñíbeis. Verifique que ten <i>gpg</i> instalado; doutro xeito non será posíbel comprobar os recursos descargados.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
gl: <qt>Non foi posíbel iniciar <i>gpg</i> e asinar o ficheiro. Verifique que <i>gpg</i> estea instalado; doutro xeito non será posíbel asinar os recursos.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
gl: <qt>Quere buscar <b>%1</b> en internet?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
gl: <qt>Aumentar o tamaño das letras<br /><br />Fai os textos desta xanela máis grandes. Manteña premido o botón do rato para obter un menú con todos os tamaños de letra dispoñíbeis.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
gl: <qt>Introduza a frase de paso da chave <b>0x%1</b>, pertencente a <br/><i>%2 &lt;%3&gt;</i><br/>:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
gl: <qt>Desexa buscar a seguinte aparición de «<b>%1</b>»?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
gl: <qt>Buscar o seguinte<br /><br />Busca a seguinte coincidencia do texto que se atopase empregando a función <b>Buscar un texto</b></qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
gl: <qt>Buscar o anterior<br /><br />Busca a anterior coincidencia do texto que se atopase empregando a función <b>Buscar un texto</b></qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
gl: <qt>Buscar un texto<br /><br />Mostra un diálogo que permite atopar un texto na páxina actual.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
gl: <qt>Se escolle esta opción calquera aparición de <code><b>\N</b></code>, onde <code><b>N</b></code> é un número enteiro, será substituída pola captura correspondente («subcadea entre parénteses») no padrón.<p>Para incluír un <code><b>\N</b></code> literal na súa substitución, poña unha barra inversa adicional en fronte dela, como <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
gl: <qt>Se preme o botón <b>Buscar</b>, o texto que introduza enriba ha buscarse por todo o documento.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
gl: <qt>Se preme o botón <b>Substituír</b>, o texto que introduciu enriba ha ser buscado por todo o documento e cando apareza ha substituírse polo texto de substitución.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
gl: <qt>Non hai información dispoñíbel.<br />O obxecto KAboutData indicado non existe.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
gl: <qt>Non se atopou ningunha aparición de «<b>%1</b>».</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
gl: <qt>Imprimir o marco<br /><br />Algunhas páxinas teñen varios marco. Para imprimir só un, prémao e empregue esta función.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
gl: <qt>Diminuír o tamaño das letras<br /><br />Fai os textos desta xanela máis pequenos. Manteña premido o botón do rato para obter un menú con todos os tamaños de letra dispoñíbeis.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
gl: <qt>Indica como debe ler Jovie o acontecemento cando o reciba. Se escolle «Ler textos personalizados», indique o texto no campo. Pode usar os seguintes caracteres de substitución no texto:<dl><dt>%e</dt> <dd>O nome do acontecemento</dd><dt>%a</dt><dd>O aplicativo que envía o acontecemento</dd> <dt>%m</dt><dd>A mensaxe enviada polo aplicativo</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
gl: <qt>A combinación de teclas «%1» xa está a ser usada pola acción <b>%2</b>.<br>Por favor escolla unha diferente.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
gl: <qt>O diagnóstico é:<br/>%1<p>Posíbeis razóns:</p><ul><li>Produciuse un erro a última vez que se anovou KDE, deixando orfo un módulo de control</li> <li>Hai presentes módulos vellos de terceiros.</li></ul> <p>Comprobe estes puntos con coidado e intente eliminar o módulo mencionado na mensaxe de erro. Se isto falla, considere contactar co seu distribuidor de paquetes.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
gl: <qt>O diagnóstico é:<br/>O ficheiro desktop %1 non especifica unha biblioteca.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
gl: <qt>O formulario enviarase a <br /><b>%1</b><br />no seu sistema de ficheiros local.<br />Quere enviar o formulario?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
gl: <qt>Este sitio está pedindo abrir <p>%1</p> nunha xanela nova do navegador mediante JavaScript.<br />Quere permitirllo?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
gl: <qt>Este sitio está enviando un formulario que abrirá <p>%1</p> nunha xanela nova do navegador mediante JavaScript.<br />Quere permitir o envío deste formulario?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
gl: <qt>Esta páxina non autenticada contén unha ligazón a<br /><b>%1</b>.<br />Quere seguir a ligazón?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
gl: <qt>Para enviar un informe do fallo, prema a ligazón de baixo. Isto abrirá unha xanela do navegador web en <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> na que poderá atopar un formulario para preencher. A información mostrada enriba transferirase a ese servidor.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
gl: Tipo de &letra

[ctx: @action]
en: &Justify
gl: &Xustificar

[ctx: @action]
en: &Strike Out
gl: Ri&scado

[ctx: @action]
en: About Application
gl: Sobre o aplicativo

[ctx: @action]
en: About KDE
gl: Sobre KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
gl: Activar a páxina seguinte

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
gl: Activar a páxina anterior

[ctx: @action]
en: Actual Size
gl: Tamaño real

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
gl: Engadir un marcador

[ctx: @action]
en: Align &Center
gl: &Centrar

[ctx: @action]
en: Align &Left
gl: Aliñar á &esquerda

[ctx: @action]
en: Align &Right
gl: Aliñar á &dereita

[ctx: @action]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: @action]
en: Backward Word
gl: Palabra anterior

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
gl: Inicio da liña

[ctx: @action]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: @action]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
gl: Configurar as notificacións

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
gl: Configurar as barras de ferramentas

[ctx: @action]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: @action]
en: Cut
gl: Cortar

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
gl: Diminuír o sangrado

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
gl: Borrar unha palabra cara tras

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
gl: Borrar unha palabra cara diante

[ctx: @action]
en: Deselect
gl: Anular a escolla

[ctx: @action]
en: Document Back
gl: Retroceder no documento

[ctx: @action]
en: Document Forward
gl: Avanzar no documento

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
gl: Editar os marcadores

[ctx: @action]
en: End of Line
gl: Fin de liña

[ctx: @action]
en: Find
gl: Buscar

[ctx: @action]
en: Find Next
gl: Buscar a seguinte

[ctx: @action]
en: Find Prev
gl: Buscar a anterior

[ctx: @action]
en: Fit To Height
gl: Axustar ao alto da páxina

[ctx: @action]
en: Fit To Page
gl: Axustar á páxina

[ctx: @action]
en: Fit To Width
gl: Axustar ao ancho da páxina

[ctx: @action]
en: Font &Size
gl: Tama&ño de letra

[ctx: @action]
en: Format Painter
gl: Formatar o debuxador

[ctx: @action]
en: Forward
gl: Adiante

[ctx: @action]
en: Forward Word
gl: Palabra seguinte

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
gl: Modo a pantalla completa

[ctx: @action]
en: Go to Line
gl: Ir para a liña

[ctx: @action]
en: Goto
gl: Ir a

[ctx: @action]
en: Goto Page
gl: Ir á páxina

[ctx: @action]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: @action]
en: Increase Indent
gl: Aumentar o sangrado

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
gl: Inserir unha liña horizontal

[ctx: @action]
en: Key Bindings
gl: Atallos de teclado

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
gl: Esquerda a dereita

[ctx: @action]
en: Link
gl: Ligazón

[ctx: @action]
en: Mail
gl: Enviar por correo

[ctx: @action]
en: New
gl: Novo

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
gl: Seguinte coincidencia de completación

[ctx: @action]
en: Next Item in List
gl: Seguinte elemento da lista

[ctx: @action]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: @action]
en: Open Recent
gl: Abrir un recente

[ctx: @action]
en: Paste
gl: Apegar

[ctx: @action]
en: Paste Selection
gl: Apegar a selección

[ctx: @action]
en: Preferences
gl: Preferencias

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
gl: Anterior coincidencia de completación

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
gl: Anterior elemento da lista

[ctx: @action]
en: Print
gl: Imprimir

[ctx: @action]
en: Print Preview
gl: Previsualizar o impreso

[ctx: @action]
en: Prior
gl: Anterior

[ctx: @action]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: @action]
en: Redo
gl: Refacer

[ctx: @action]
en: Reload
gl: Cargar de novo

[ctx: @action]
en: Replace
gl: Substituír

[ctx: @action]
en: Report Bug
gl: Informar dun fallo

[ctx: @action]
en: Revert
gl: Reverter

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
gl: Dereita a esquerda

[ctx: @action]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: @action]
en: Save As
gl: Gardar como

[ctx: @action]
en: Save Options
gl: Opcións de gardado

[ctx: @action]
en: Select All
gl: Seleccionar todo

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
gl: Mostrar a barra de menú

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
gl: Mostrar a barra de estado

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
gl: Mostrar a barra de ferramentas

[ctx: @action]
en: Spelling
gl: Ortografía

[ctx: @action]
en: Subscript
gl: Subíndice

[ctx: @action]
en: Substring Completion
gl: Completación de subcadeas

[ctx: @action]
en: Superscript
gl: Superíndice

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
gl: Mudar o idioma do aplicativo

[ctx: @action]
en: Text &Color...
gl: &Cor do texto…

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
gl: &Realce do texto…

[ctx: @action]
en: Text Completion
gl: Completación de textos

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
gl: Consello do día

[ctx: @action]
en: To Plain Text
gl: Como texto simple

[ctx: @action]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: @action]
en: Up
gl: Subir

[ctx: @action]
en: What's This
gl: Que é isto

[ctx: @action]
en: Zoom
gl: Achegar

[ctx: @action]
en: Zoom In
gl: Achegar

[ctx: @action]
en: Zoom Out
gl: Afastar

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
gl: Comezo

[ctx: @action End of document]
en: End
gl: Fin

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
gl: Persoal

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
gl: &Letra grosa

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
gl: Curs&iva

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
gl: S&ubliñado

[ctx: @action:button]
en: &Finished
gl: &Rematado

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action:button]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
gl: Limpar o texto

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
gl: &Todas

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
gl: Deter

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
gl: Saír do modo a panta&lla completa

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
gl: Modo a pantalla &completa

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
gl: &Abrir con %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
gl: Saír da pantalla completa

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
gl: Pantalla completa

[ctx: @filename/plain]
en: ‘%1’
gl: «%1»

[ctx: @icode/plain]
en: “%1”
gl: «%1»

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
gl: A data non pode ser anterior a %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
gl: A data non pode ser posterior a %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
gl: Eliminar esta etiqueta

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
gl: Abrir «%1»?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
gl: Está seguro de que quere eliminar a etiqueta <resource>%1</resource> de todos os ficheiros?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
gl: A data que inseriu non é válida

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
gl: A data e hora que inseriu é posterior á máxima permitida.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
gl: A data e hora que inseriu é anterior á mínima permitida.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
gl: A hora que inseriu non é válida

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
gl: A hora non pode ser anterior a %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
gl: A hora non poder ser posterior a %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
gl: falta «%1».

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
gl: Qt: %1
    Plataforma de Desenvolvemento de KDE: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
gl: Cambiar a familia do tipo?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
gl: Cambiar o tamaño dos tipos?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
gl: Cambiar o estilo da fonte?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
gl: Mostra a xanela a pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
gl: Saír do modo a pantalla completa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
gl: Escolla esta opción para cambiar a configuración da familia de fontes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
gl: Escolla esta opción para cambiar a configuración do tamaño das letras.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
gl: Escolla esta opción para cambiar a configuración do estilo da fonte.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
gl: Aquí pode escoller a familia de tipos que se vai empregar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
gl: Aquí pode escoller o estilo das fontes tipográficas a empregar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
gl: Aquí pode escoller a fonte tipográfica que empregar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
gl: Este é o nome de ficheiro suxerido polo servidor

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
gl: Outra codificación (%1)

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
gl: Monoespaciada

[ctx: @item Font name]
en: Sans Serif
gl: Sans serif

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
gl: Predeterminado de <application>ASpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
gl: Predeterminado de <application>Hunspell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
gl: Predeterminado de <application>ISpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
gl: Bielorruso

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
gl: Portugués do Brasil

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
gl: Checo

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
gl: Dinamarqués

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
gl: Inglés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
gl: Francés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
gl: Alemán

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
gl: Alemán (ortografía nova)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
gl: Hebreo

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
gl: Húngaro

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
gl: Lituano

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
gl: Noruegués

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
gl: Polaco

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
gl: Portugués

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
gl: Ruso

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
gl: Eslovaco

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
gl: Esloveno

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
gl: Castelán

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
gl: Sueco

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
gl: Alemán de Suíza

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
gl: Turco

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
gl: Ucraíno

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
gl: Predeterminado - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
gl: Predeterminado - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
gl: Árabe

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
gl: Báltico

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
gl: Centroeuropeo

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
gl: Cirílico

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
gl: Grego

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
gl: Hebreo

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
gl: Xaponés

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
gl: Coreano

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
gl: Saami do norte

[ctx: @item Text character set]
en: Other
gl: Outro

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
gl: Europa do Sur-Leste

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
gl: Tailandés

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
gl: Turco

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
gl: Europa occidental

[ctx: @item font]
en: Bold
gl: Letra grosa

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
gl: Letra grosa cursiva

[ctx: @item font]
en: Italic
gl: Cursiva

[ctx: @item font]
en: Oblique
gl: Oblicua

[ctx: @item font size]
en: Relative
gl: Relativo

[ctx: @item license]
en: Artistic License
gl: Licenza artística

[ctx: @item license]
en: BSD License
gl: Licenza BSD

[ctx: @item license]
en: Custom
gl: Personalizada

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
gl: Licenza Pública Xeral de GNU, Versión 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
gl: Licenza Pública Xeral de GNU, Versión 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
gl: Licenza Pública Xeral Menor de GNU, Versión 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
gl: Licenza Pública Xeral Menor de GNU, Versión 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
gl: Non especificada

[ctx: @item license]
en: Q Public License
gl: Licenza pública Q

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
gl: Licenza artística

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
gl: Licenza BSD

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
gl: <application>Ispell</application> internacional

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
gl: Automática

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
gl: Predeterminada

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
gl: Lista despregábel

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
gl: Lista despregábel e automático

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
gl: Curto automático

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
gl: Círculo

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
gl: Disco

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
gl: Cadrado

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
gl[0]: %1 milisegundo
gl[1]: %1 milisegundos

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: %1 horas

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: %1 minutos

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
gl[0]: 1 segundo
gl[1]: %1 segundos

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
gl: %1 días

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
gl: %1 horas

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
gl: %1 minutos

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
gl: %1 segundos

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gl: %1 e %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gl: %1 e %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gl: %1 e %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
gl: Engadir etiquetas…

[ctx: @label]
en: Change...
gl: Cambiar…

[ctx: @label]
en: Create new tag:
gl: Crear unha etiqueta nova:

[ctx: @label]
en: Font:
gl: Tipo de letra:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
gl: Mostrar todas as etiquetas…

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
gl: Nome: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
gl: Tipo: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
gl: Centro

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
gl: Xustificado

[ctx: @label left justify]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
gl: Esquerda a dereita

[ctx: @label right justify]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
gl: Dereita a esquerda

[ctx: @label stroke color]
en: Color
gl: Cor

[ctx: @label:button]
en: &Open
gl: &Abrir

[ctx: @label:button]
en: &Open with
gl: &Abrir con

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
gl: &Abrir con %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
gl: &Abrir con…

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
gl: Lembrar a acción para os ficheiros deste tipo

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
gl: &Cliente:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
gl: &Dicionario:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
gl: &Codificación:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
gl: Tamaño:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
gl: Configurar as etiquetas que se desexa aplicar.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
gl: Nota: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
gl: <i>Nota</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
gl: Non especificada

[ctx: @option last month]
en: Last Month
gl: O mes pasado

[ctx: @option last week]
en: Last Week
gl: A semana pasada

[ctx: @option last year]
en: Last Year
gl: O ano pasado

[ctx: @option next month]
en: Next Month
gl: O mes vindeiro

[ctx: @option next week]
en: Next Week
gl: A vindeira semana

[ctx: @option next year]
en: Next Year
gl: O ano vindeiro

[ctx: @option today]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
gl: Mañá

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
gl: Onte

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
gl: Considerar as &palabras apegadas como erros de ortografía

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
gl: Crear combinacións &raíz/afixo que non estean no dicionario

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
gl: Desactivar a comprobación automática

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
gl: Corrixir a ortografía

[ctx: @option:check]
en: Font
gl: Tipo de letra

[ctx: @option:check]
en: Font style
gl: Estilo da fonte tipográfica

[ctx: @option:check]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
gl: Documentos

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
gl: Imaxes

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
gl: Son

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
gl: Contactos

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
gl: Correos electrónicos

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
gl: Tarefas

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
gl: Máis…

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
gl: Outros

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
gl: Ficheiros

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
gl: Última modificación

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
gl: Máis importante

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
gl: Non aberto nunca

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
gl: Sen prioridade

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
gl: 1 ou máis

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
gl: 2 ou máis

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
gl: 3 ou máis

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
gl: 4 ou máis

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
gl: Calquera puntuación

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
gl: Puntuación máxima

[ctx: @resource/plain]
en: “%1”
gl: «%1»

[ctx: @resource/rich]
en: “%1”
gl: «%1»

[ctx: @title]
en: Delete tag
gl: Eliminar a etiqueta

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
gl: Diversos

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
gl: Resultados da pesquisa

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
gl: Resultados da pesquisa de «%1»

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
gl: Recurso

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
gl: Tipo de recurso

[ctx: @title:group]
en: Find
gl: Buscar

[ctx: @title:group Document information]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:menu]
en: List Style
gl: Estilo das listas

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
gl: Mostrar o texto

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
gl: Completación de textos

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
gl: Configuración da barra de ferramentas

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
gl: &Movemento

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
gl: Marco

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
gl: Engadir etiquetas

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
gl: Cambiar as etiquetas

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
gl: Verificar a ortografía

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
gl: Diagnóstico de aceleradores do Dr. Klash

[ctx: @title:window]
en: Print
gl: Imprimir

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
gl: AVISO: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
gl: <b>Aviso</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
gl: Un aplicativo da liña de ordes que pode executar módulos de KUnitTest.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%1». Está seguro de que quere sobrescribilo?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
gl: Outro

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
gl: Doe

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
gl: Páxina web

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
gl[0]: Base de coñecemento (sen entradas)
gl[1]: Base de coñecemento (%1 entradas)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
gl: Visitar o sitio web

en: A little program to output installation paths
gl: Un pequeno programa para mostrar as rutas de instalación

en: A network error has occurred. The request has failed.
gl: Aconteceu un erro de rede. Fallou a solicitude.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
gl: Aconteceu unha falla no protocolo.Fracasou a solicitude.

en: A scheme with this name already exists.
gl: Xa existe un esquema con este nome.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
gl: Un script desta páxina está a bloquear a KHTML. Se continúa a executarse, outros aplicativos poderían tornarse menos receptivos.
    Quere deter este script?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
gl: Blogue

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
gl: Páxina web

en: A&uthor
gl: Au&tor

en: A&uthors
gl: Au&tores

en: A&vailable actions:
gl: Accións &dispoñíbeis:

en: About %1
gl: Sobre %1

en: About &KDE
gl: Sobre &KDE

en: About KDE
gl: Sobre KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
gl: &Sobre

en: Accept
gl: Aceptar

en: Access Keys activated
gl: Teclas de acceso activadas

en: Action
gl: Acción

en: Action Name
gl: Nome da acción

en: Action takes 2 args.
gl: A acción toma 2 argumentos.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
gl: Enviar un correo ao colaborador

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
gl: Colaborador por correo electrónico
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
gl: O grupo de accións toma 2 argumentos.

en: ActionList: %1
gl: Lista de accións: %1

en: Actual Font
gl: Tipo real

en: Actually generate the code.
gl: Xerar o código.

en: Add
gl: Engadir

en: Add Comment
gl: Comentar

en: Add Fallback Language
gl: Engadir un idioma de reserva

en: Add Rating
gl: Cualificar

en: Add URL to Filter
gl: Engadir un URL ao filtro

en: Add a new script.
gl: Engade un script novo.

en: Add to Dictionary
gl: Engadir ao dicionario

en: Add to Toolbar
gl: Engadir á barra de ferramentas

en: Add to ignores...
gl: Engadir ás ignoradas…

en: Add...
gl: Engadir…

en: Additional Information: %1
gl: Información adicional: %1

en: Address is already in use
gl: O enderezo xa está a ser usado

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
gl: Engade outro idioma que ha ser usado se os outros non teñen unha tradución axeitada.

en: Administrator &Mode...
gl: &Modo de administrador…

en: After
gl: Despois

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
gl: Post meridiem

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
gl: p.m.

en: Again
gl: De novo

en: Alert
gl: Alerta

en: Alias names:
gl: Alcumes:

en: All Categories
gl: Todas as categorías

en: All Pages
gl: Todas as páxinas

en: All Providers
gl: Todos os fornecedores

en: All Visible Columns
gl: Todas as columnas visíbeis

en: Allow
gl: Permitir

en: Allow Tabulations
gl: Permitir tabulacións

en: Alpha:
gl: Alfa:

en: Already opened.
gl: Xa está aberto.

en: Alternate
gl: Alternativa

en: Alternate:
gl: Alternativa:

en: Ambiguous shortcut detected
gl: Detectouse un atallo ambiguo

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
gl: Produciuse un erro ao intentar executar un script nesta páxina.
    
    %1 liña %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
gl: Anotacións e referencias cruzadas

en: Any Character
gl: Calquera carácter

en: Anytime
gl: Calquera momento

en: Applet "%1" started
gl: A applet «%1» foi iniciada

en: Applet "%1" stopped
gl: A applet «%1» está detida

en: Applet Parameters
gl: Parámetros da applet

en: Application Language Changed
gl: Cambiouse o idioma do aplicativo

en: Application sounds
gl: Sons de aplicación

en: Application:
gl: Aplicación:

en: Applications menu (.desktop files)
gl: Menú de aplicativos (ficheiros .desktop)

en: Apply Settings
gl: Aplicar as opcións

en: Apply changes
gl: Aplicar os cambios

en: Approximate equivalents:
gl: Equivalentes aproximados:

en: Archives
gl: Arquivos

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
gl: Esta sección de configuración xa está aberta en %1

en: As-you-type spell checking disabled.
gl: A verificación da ortografía mentres escribe está desactivada.

en: As-you-type spell checking enabled.
gl: A verificación da ortografía mentres escribe está activada.

en: Ask before replacing each match found.
gl: Preguntar antes de substituír as coincidencias que atope.

en: Authentication error.
gl: Erro de autenticación.

en: Author
gl: Autor

en: Author:
gl: Autor:

en: Auto Spell Check
gl: Corrixir automaticamente a ortografía

en: Autocorrect
gl: Corrixir automaticamente

en: Automatic Detection
gl: Detección automática

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
gl: Realizáronse cambios automaticamente debido a dependencias do complemento. Prema aquí para máis información

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
gl: Realizáronse cambios automaticamente para satisfacer dependencias do complemento:

en: Autostart directories
gl: Directorios de inicios automáticos

en: Available KDE resource types
gl: Tipos de recursos de KDE dispoñíbeis

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
gl: Probas dispoñíbeis: %1 (ignoradas: %2)

en: Available Tests: 0
gl: Probas dispoñíbeis: 0

en: Backspace
gl: Borrar

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
gl: O xestor de eventos está mal: Obxecto %1 Identificador %2 Método %3 Tipo: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
gl: O xestor de slots está mal: Obxecto %1 Identificador %2 Método %3 Sinatura: %4.

en: Banner Pages
gl: Páxinas de separación

[ctx: Banner page]
en: Classified
gl: Clasificado

[ctx: Banner page]
en: Confidential
gl: Confidencial

[ctx: Banner page]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: Banner page]
en: Secret
gl: Segredo

[ctx: Banner page]
en: Standard
gl: Estándar

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
gl: Máximo segredo

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
gl: Sen clasificar

[ctx: Banner page at end]
en: End
gl: Final

[ctx: Banner page at start]
en: Start
gl: Principio

en: Base URL
gl: URL base

en: Basic Page Style
gl: Estilo de páxina básico

en: Become a Fan
gl: Facerme fan

en: Before
gl: Antes

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
gl: Ante meridiem

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
gl: a.m.

en: Beginning of document reached.
gl: Acadouse o inicio do documento.

en: Billing information:
gl: Información de contabilidade:

en: Block IFrame...
gl: Bloquear o IFrame…

en: Block Image...
gl: Bloquear a imaxe…

en: Block Images From %1
gl: Bloquear as imaxes de %1

en: Block:
gl: Bloque:

en: Blue:
gl: Azul:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
gl: and e

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
gl: or ou

en: Bottom to Top, Left to Right
gl: Do fondo cara riba, e da esquerda á dereita

en: Bottom to Top, Right to Left
gl: Do fondo cara riba, e da dereita á esquerda

en: Break at Next
gl: Interromper na seguinte

en: Breakpoint
gl: Punto de parada

en: Bug report sent, thank you for your input.
gl: O informe do fallo foi enviado. Grazas pola súa colaboración.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
gl: Constrúe complementos de trebello de Qt a partir dun ficheiro de descrición ao estilo ini.

en: C octal escaped UTF-8:
gl: UTF-0 escapado en octal C:

en: C&ase sensitive
gl: &Distinguir as maiúsculas das minúsculas

en: C&lear
gl: &Limpar

en: C&ontinue
gl: C&ontinuar

en: CGIs to run from kdehelp
gl: CGI para executar desde kdehelp

en: CJK Ideograph Information
gl: Información do ideógrafo CJK

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
gl: Información na caché (p.ex. iconas de páxina e páxinas web)

en: Call
gl: Chamada

en: Call Stack
gl: Pila de chamadas

en: Call to '%1' failed.
gl: Fallou a chamada a «%1».

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
gl: Fallou a chamada ao método «%1»; non foi posíbel obter o argumento %2: %3

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel?
gl: Cancelar?

en: Cannot create memory segment for file %1
gl: Non é posíbel crear un segmento de memoria para o ficheiro %1

en: Cannot find testregression executable.
gl: Non foi posíbel atopar o executábel das probas de regresión.

en: Cannot open %1 for reading
gl: Non é posíbel abrir %1 para lectura

en: Cannot seek past eof
gl: Non é posíbel procurar alén do eof (fin do ficheiro)

en: Cantonese Pronunciation:
gl: Pronuncia en cantonés:

en: CapsLock
gl: Bloq. Maiúsculas

en: Captured Text (%1)
gl: Texto capturado (%1)

en: Carriage Return
gl: Retorno de carro

en: Category:
gl: Categoría:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
gl: Fai que a aplicación instale un mapa de cores privado
    nun display de 8 bits

en: Certificate (validation: %1)
gl: Certificado (validación: %1)

en: Change &Icon...
gl: Cambiar a &icona…

en: Change Icon
gl: Cambiar a icona

en: Change Te&xt...
gl: Cambiar o &texto…

en: Change Text
gl: Cambiar o texto

en: Changelog
gl: Rexistro de cambios

en: Changelog:
gl: Rexistro de cambios:

en: Changing annotations
gl: Estanse a cambiar as anotacións

[ctx: Character]
en: In decimal:
gl: En decimal:

en: Character used for indicating positive numbers
gl: Carácter que indica número positivo

en: Character:
gl: Carácter:

en: Check Spelling
gl: comprobar a ortografía

en: Check Spelling...
gl: Corrixir a ortografía…

en: Check Sycoca database only once
gl: Comprobar a base de datos Sycoca só unha vez

en: Check file timestamps
gl: comprobar os selos de tempo dos ficheiros

en: Check spelling in document
gl: Comprobar a ortografía do documento

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
gl: Marque para ver os rexistros de actividade dos fíos. Olle a saída na consola para ver a información de rexistro.

en: Check whether config file itself requires updating
gl: Comprobar se o ficheiro de configuración en si precisa actualizarse

en: Checking login...
gl: Estase a comprobar a identidade…

en: Choose...
gl: Escoller…

en: Class
gl: Clase

en: Clear &History
gl: Limpar o &historial

en: Clear List
gl: Limpar a lista

en: Clear input
gl: Limpar a entrada

en: Clear the input in the edit field
gl: Limpar o texto no campo de edición

en: Click for a menu of available captures.
gl: Prema para obter un menú de capturas dispoñíbeis.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
gl: Prema aquí para editar a súa expresión regular cun editor gráfico.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
gl: Prema o botón indique despois o atallo que desexe ter no programa.
    Exemplo para Ctrl+a: manteña premida a tecla Ctrl e prema a.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
gl: Prema aquí para contraer o diálogo e agochar os detalles

en: Click this to expand the dialog, to show details
gl: Prema aquí para expandir o diálogo, para mostrar os detalles

en: Click to select a font
gl: Prema para escoller un tipo de letra

en: Close
gl: Pechar

en: Close Document
gl: Pechar o documento

en: Close Message
gl: Pechar a mensaxe

en: Close Script
gl: Pechar un script

en: Close and discard
    edited message?
gl: Pechar e descartar a
    mensaxe editada?

en: Close document
gl: Pechar o documento

en: Close script...
gl: Pechar o script…

en: Close source
gl: Pechar a fonte

en: Close the current document.
gl: Pechar o documento actual

en: Close the current window or document
gl: Pechar a xanela ou documento actual

en: Close the current window.
gl: Pechar a xanela actual.

en: Close window?
gl: Desexa pechar a xanela?

en: Collaborate
gl: Colaborar

en: Collaboration
gl: Colaboración

en: Color for links
gl: Cor das ligazóns

en: Color for visited links
gl: Cor das ligazóns visitadas

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
gl: Columna n.º %1

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment on entry
gl: Comentario na entrada

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Comments
gl: Comentarios

en: Communication error
gl: Erro de comunicación

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
gl: Compilado no exec_prefix para as bibliotecas de KDE

en: Compiled in library path suffix
gl: Compilado no sufixo da ruta á biblioteca

en: Compiled in prefix for KDE libraries
gl: Compilado no «prefix» das bibliotecas de KDE

en: Compiled in version string for KDE libraries
gl: Compilado na cadea de versión para as bibliotecas de KDE

en: Compiler:
gl: Compilador:

en: Complete Match
gl: Coincidencia completa

en: Confi&gure...
gl: Confi&gurar…

en: Configuration description files
gl: Ficheiros de descrición da configuración

en: Configuration file "%1" not writable.
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro de configuración «%1».

en: Configuration file is invalid: "%1"
gl: O ficheiro de configuración non é válido: «%1»

en: Configuration file not found: "%1"
gl: Non se atopou o ficheiro de configuración: «%1»

en: Configuration files
gl: Ficheiros de configuración

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure &Notifications...
gl: Configurar as &notificacións…

en: Configure Email...
gl: Configurar o correo…

en: Configure Notifications
gl: Configurar as notificacións

en: Configure S&hortcuts...
gl: Configurar os &atallos de teclado…

en: Configure Shortcut...
gl: Configurar o atallo de teclado…

en: Configure Shortcuts
gl: Configurar os atallos

en: Configure Tool&bars...
gl: Configurar as &barras de ferramentas…

en: Configure Toolbars
gl: Configurar as barras de ferramentas

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Confirm Quit From System Tray
gl: Confirmar a saída desde a bandexa do sistema

en: Confirmation Required
gl: Requírese unha confirmación

en: Confirmation: JavaScript Popup
gl: Confirmación: Xanela emerxente de JavaScript

en: Conflict With Registered Global Shortcut
gl: Conflito cun atallo global rexistrado

en: Conflict with Global Shortcut
gl: Conflito cun atallo global

en: Conflict with Standard Application Shortcut
gl: Conflito cun atallo estándar de aplicativo

en: Connection refused
gl: A conexión foi rexeitada

en: Connection timed out
gl: A conexión esgotou o tempo-límite

en: Console
gl: Consola

en: Contact author
gl: Contacte co autor

en: Contact on Jabber
gl: Contactar mediante Jabber

en: Continue
gl: Continuar

en: Continue from the beginning?
gl: Continuar desde o comezo?

en: Continue from the end?
gl: Continuar desde o final?

en: Continue operation
gl: Continuar a operación

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy Image
gl: Copiar a imaxe

en: Copy Image Location
gl: Copiar o enderezo da imaxe

en: Copy selection to clipboard
gl: Copiar a selección para o portapapeis

en: Could not Launch Help Center
gl: Non foi posíbel iniciar o Centro de axuda

en: Could not construct value
gl: Non foi posíbel construír o valor

en: Could not create temporary file.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro temporal.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
gl: Non foi posíbel exportar o esquema de atallos porque o lugar non é válido.

en: Could not find '%1' executable.
gl: Non foi posíbel atopar o executábel «%1».

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
gl: Non foi posíbel atopar «kdemain» en «%1».
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
gl[0]: Non foi posíbel atopar o tipo mime <resource>%2</resource>
gl[1]: Non foi posíbel atopar os tipos mime:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
gl: Non foi posíbel atopar o complemento «%1» para o aplicativo «%2»

en: Could not find service '%1'.
gl: Non foi posíbel atopar o servizo «%1».

en: Could not install "%1": file not found.
gl: Non foi posíbel instalar «%1»: non se atopou o ficheiro.

en: Could not install %1
gl: Non foi posíbel instalar %1

en: Could not launch Browser
gl: Non foi posíbel iniciar o navegador

en: Could not launch Mail Client
gl: Non foi posíbel iniciar o cliente de correo

en: Could not launch Terminal Client
gl: Non foi posíbel iniciar o cliente de terminal

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
gl: Non foi posíbel iniciar o Centro de axuda de KDE:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
gl: Non foi posíbel iniciar o navegador:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
gl: Non foi posíbel iniciar o cliente de correo:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
gl: Non foi posíbel iniciar o cliente de terminal:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
gl: Non foi posíbel obter fornecedores de novidades do ficheiro: %1

en: Could not load print preview part
gl: Non foi posíbel cargar a compoñente de previsualización da impresión

en: Could not open file '%1'
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1»

en: Could not open file '%1': %2
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1»: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
gl: Non foi posíbel abrir a biblioteca «%1».
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
gl: Non foi posíbel ler os datos de %1 para shm

en: Could not read file '%1'
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro «%1»

en: Could not set non-blocking mode
gl: Non foi posíbel estabelecer o modo non bloqueante

en: Could not verify login, please try again.
gl: Non foi posíbel verificar a información de acceso, inténteo de novo.

en: Create Web Shortcut
gl: Crear un atallo web

en: Create content on server
gl: Crear o contido no servidor

en: Create global database
gl: Crear unha base de datos global

en: Create new document
gl: Crear un novo documento

en: Critical
gl: Crítico

en: Ctrl+O
gl: Ctrl+A

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: Curr&ent actions:
gl: Accións &actuais:

en: Current scheme:
gl: Esquema actual:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
gl: Personalizada…

en: Custom:
gl: Personalizado:

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut selection to clipboard
gl: Corta a selección e pona no portapapeis

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
gl: Erro da infraestrutura DBus: fallou a conexión co auxiliar. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
gl: Erro da infraestrutura DBus: non foi posíbel contactar co auxiliar. Erro da conexión: %1. Mensaxe de erro: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
gl: Erro da infraestrutura DBus: recibíronse datos corrompidos do auxiliar %1 %2

en: Dante SOCKS client
gl: Cliente de SOCKS de Dante

en: Date and Time: %1
gl: Data e hora: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
gl: Día (06:00 a 17:59)

en: Default Font Size (100%)
gl: Tamaño de letra por omisión (100%)

en: Default color
gl: Cor por omisión

en: Default language:
gl: Lingua por omisión:

en: Default widget group name to display in designer
gl: Nome predeterminado do grupo de trebellos que se mostran no Designer

en: Default:
gl: Por omisión:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
gl: Área

en: Definition in English:
gl: Definición en inglés:

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete item(s)
gl: Eliminar o(s) elemento(s)

en: Dependency Check
gl: Comprobación das dependencias

en: Description
gl: Descrición

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
gl: Descrición

en: Description:
gl: Descrición:

en: Dese&lect
gl: Anu&lar a escolla

en: Desktop %1
gl: Escritorio %1

en: Detach
gl: Desprender

en: Details
gl: Detalles

en: Details for %1
gl: Detalles de %1

en: Details of the Request:
gl: Detalles do pedido:

en: Details view mode
gl: Modo de vista de detalles

en: Did you know...?
gl: Sabía que…?

en: Digit
gl: Díxito

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
gl: Directorio que contén os directorios de probas, base e de saída.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
gl: O directorio que contén os directorios de probas, base e saída. Só se ten en conta de non especificar -b.

en: Disable checking files (dangerous)
gl: Desactivar a comprobación dos ficheiros (perigoso)

en: Disable crash handler, to get core dumps
gl: Desactivar o xestor de peches inesperados, para obter envorcados

en: Disable incremental update, re-read everything
gl: Desactivar a actualización incremental, ler de novo todo

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
gl: Desactiva a captura de depuración. Esta opción úsase polo xeral cando se emprega a GUI.

en: Disallow
gl: Prohibir

en: Discard changes
gl: Descartar os cambios

en: Display Images on Page
gl: Mostrar as imaxes da páxina

en: Displays Thread Activity
gl: Mostra a actividade nos fíos

en: Distance between desktop icons
gl: Distancia entre as iconas do escritorio

en: Do &not store this time
gl: &Non gardar desta vez

en: Do Not Allow
gl: Non permitir

en: Do Not Download
gl: Non descargar

en: Do Not Fill Out
gl: Non preencher

en: Do Not Suppress Debug Output
gl: Non suprimir a saída de depuración

en: Do not ask again
gl: Non preguntar de novo

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
gl: Non se sabe onde avaliar a expresión. Deteña o script ou abra un ficheiro de fontes.

en: Do not run in the background.
gl: Non executar no fondo.

en: Do not save data
gl: Non gardar os datos

en: Do not show the window while running tests
gl: Non mostrar a xanela mentres se executan probas

en: Do not show this message again
gl: Non mostrar esta mensaxe de novo

en: Do not signal applications to update
gl: Non enviar sinais ás aplicacións para que se actualicen

en: Do not suppress debug output
gl: Non suprimir a saída de depuración

en: Do not use Xvfb
gl: Non usar Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
gl: Desexa concederlle á applet de Java con certificado(s):

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
gl: Está seguro de que quere borrar o esquema %1?
    Lembre que isto non eliminará ningún esquema de atallos do sistema.

en: Do you really want to execute '%1'?
gl: Está seguro de que quere executar «%1»?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
gl: Está seguro de que quere repor os valores predeterminados de todas as barras de ferramentas deste aplicativo? As modificacións han ser aplicadas de inmediato.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
gl: Quere engadir á súa colección un marcador titulado «%2» que apunte á localización «%1»?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
gl: Quere engadir á súa colección un marcador apuntando á localización «%1»?

en: Do you want to restart search at the beginning?
gl: Quere continuar a busca polo comezo?

en: Do you want to restart search from the end?
gl: Quere continuar a busca polo final?

en: Do you want to store this password for %1?
gl: Quere gardar este contrasinal para %1?

en: Do you want to store this password?
gl: Quere gardar este contrasinal?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
gl: Acoplar

en: Document Information
gl: Información do documento

en: Document encoding:
gl: Codificación do documento:

en: Domain:
gl: Dominio:

en: Done.
gl: Feito.

en: Double Line
gl: Liña dupla

en: Double Thick Line
gl: Liña grosa dupla

en: Download
gl: Descargar

en: Download File
gl: Descargar o ficheiro

en: Download New Stuff...
gl: Descargar novidades…

en: Download of "%1" failed, error: %2
gl: Fallou a descarga de «%1»; erro: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
gl: Fallou a descarga do elemento: «%1» non ten URL para descargalo.

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
gl: O ficheiro descargado era un ficheiro HTML. Abriuse no navegador.

en: Downloads:
gl: Descargas:

en: Edit
gl: Editar

en: Edit selected script.
gl: Editar o script escollido.

en: Edit...
gl: Editar…

en: Editor Chooser
gl: Escolla de editor

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Email address:
gl: Correo electrónico:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
gl: Para:

[ctx: Email sender address]
en: From:
gl: De:

en: Email to:
gl: Enviar por correo a:

en: Embeddable HTML component
gl: Compoñente HTML integrábel

en: Embeddable component for multipart/mixed
gl: Compoñente integrábel para multipart/mixed

en: Emoticons
gl: Emoticonas

en: Enable &background spellchecking
gl: Activar a &corrección en segundo plano

en: Enable SOCKS support
gl: Activar a compatibilidade con SOCKS

en: Enable component
gl: Activar o compoñente

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
gl: Detectar automaticamente

[ctx: Encodings menu]
en: Default
gl: Predeterminada

en: End of Line
gl: Fin de liña

en: End of document reached.
gl: Acadouse a fin do documento.

en: End of options
gl: Fin das opcións

en: Enlarge Font
gl: Aumentar o tamaño das letras

en: Enter
gl: Entrar

en: Enter Administrator Mode
gl: Entrar no modo de administrador

en: Enter Search Terms...
gl: Introduza os termos da busca…

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
gl: Introduza un padrón para buscalo, ou escolla na lista un xa usado.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
gl: Introduza o texto substituto, ou escolla na lista un xa usado.

en: Enter a search term or character here
gl: Insira aquí un termo ou carácter para buscalo

en: Enter search phrase here
gl: Insira aquí a frase para buscar

en: Enter the URL:
gl: Introduza o URL:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
gl: Introduza o texto (en inglés se é posíbel) que quere enviar para o informe do fallo.
    Se preme «Enviar», enviaráselle unha mensaxe ao mantenedor deste programa.

en: Entries failed to load
gl: Produciuse un erro ao cargar algunhas entradas

en: Equivalents:
gl: Equivalentes:

en: Error
gl: Erro

en: Error during rename.
gl: Produciuse un erro ao mudar o nome.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
gl: Atopouse un erro ao procesar a inclusión «%1» na liña %2: %3

en: Error initializing provider.
gl: Produciuse un erro ao inicializar o fornecedor.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
gl: Produciuse un erro ao iniciar %1. Ou KLauncher deixou de funcionar, ou non puido arrincar o aplicativo.

en: Error loading '%1'.
gl: Produciuse un erro ao cargar «%1».

en: Error opening PTY
gl: Produciuse un erro ao abrir a PTY

en: Error reading from PTY
gl: Produciuse un erro ao ler da PTY

en: Error writing to PTY
gl: Produciuse un erro ao escribir na PTY

en: Error: %1 - %2
gl: Erro: %1 - %2

en: Error: java executable not found
gl: Erro: non se atopou ningún executábel de java

en: Evaluation error
gl: Erro de avaliación

en: Evaluation threw an exception %1
gl: A avaliación lanzou unha excepción %1

en: Even Pages
gl: Páxinas pares

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
gl: Houbo unha excepción ao chamar a función «%1» desde %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
gl: Excepción cando se chamaba o slot «%1» desde %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
gl: Executábeis en $prefix/bin

en: Execute
gl: Executar

en: Execute File?
gl: Executar o ficheiro?

en: Execute script without gui support
gl: Executar o script sen incluír a gui

en: Execute the selected script.
gl: Executar o script escollido.

en: Export Scheme...
gl: Exportar o esquema…

en: Export to Location
gl: Exportar ao lugar

en: F&ind:
gl: &Buscar:

en: F&ull Screen Mode
gl: Modo a pantalla &completa

en: Failed to create Action.
gl: Produciuse un erro ao crear a Acción.

en: Failed to create ActionGroup.
gl: Produciuse un erro ao crear o Grupo de accións.

en: Failed to create Layout.
gl: Produciuse un erro ao crear a Disposición.

en: Failed to create Widget.
gl: Produciuse un erro ao crear o Trebello.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
gl: Produciuse un erro ao crear un script para o intérprete «%1»

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
gl: Produciuse un erro ao determinar o intérprete do script «%1»

en: Failed to load file '%1'
gl: Produciuse un erro ao cargar o ficheiro «%1»

en: Failed to load interpreter "%1"
gl: Produciuse un erro ao cargar o intérprete «%1»

en: Failed to open scriptfile "%1"
gl: Produciuse un erro ao abrir o script «%1»

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
gl: Fallou a promoción a valor %1 desde o Tipo %2 (%3)

en: Fallback language:
gl: Idioma de reserva:

en: Fetch content link from server
gl: Obter o contido da ligazón desde o servidor

en: Fetching content data from server finished.
gl: Rematou a obtención dos datos de contido do servidor.

en: Fetching content data from server...
gl: Estanse a obter os datos do contido desde o servidor…

en: Fetching license data from server...
gl: Estanse a obter os datos da licenza do servidor…

en: Fetching your previously updated content finished.
gl: Rematou a obtención do contido actualizado previamente.

en: Fetching your previously updated content...
gl: Estase a obter o contido actualizado anteriormente…

en: File
gl: Ficheiro

en: File %1 does not exist
gl: O ficheiro %1 non existe.

en: File %1 not found.
gl: Non se atopou o ficheiro %1.

en: File not found: %1
gl: Non se atopou o ficheiro: %1

en: File to read update instructions from
gl: Ficheiro do cal ler as instrución de actualización

en: File to upload:
gl: Ficheiro para enviar:

en: File:
gl: Ficheiro:

en: Fill Out
gl: Preencher

en: Filter
gl: Filtrar

en: Filter error
gl: Erro do filtro

en: Find
gl: Buscar

en: Find &Next
gl: Buscar a &seguinte

en: Find &backwards
gl: Buscar cara &atrás

en: Find &links only
gl: Atopar só &ligazóns

en: Find Links as You Type
gl: Buscar ligazóns mentres as escribe

en: Find Next
gl: Buscar a seguinte

en: Find Pre&vious
gl: Buscar a &anterior

en: Find Text
gl: Buscar un texto

en: Find Text as You Type
gl: Buscar un texto mentres o escribe

en: Find filename inside the resource type given to --path
gl: Atopar o nome do ficheiro no tipo de recurso dado a --path

en: Finish
gl: Finalizar

en: First argument must be a QObject.
gl: O primeiro argumento debe ser un QObject.

en: Fit to Page &Height
gl: Axustar á &altura da páxina

en: Fit to Page &Width
gl: Axustar ao &ancho da páxina

en: Fixed width font
gl: Tipo de letra de ancho fixo

en: Follow
gl: Seguir

en: Font for menus
gl: Tipo de letra dos menús

en: Font for the taskbar
gl: Tipo de letra da barra de tarefas

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
gl: Tamaño de fonte <br/><i>fixo</i> ou <i>relativo</i><br/> ao ambiente

en: Font style:
gl: Estilo da fonte tipográfica:

en: Fonts for toolbars
gl: Tipo de letra das barras de ferramentas

en: Frame Information
gl: Información do marco

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
gl: Manter a xeometría

en: From c&ursor
gl: Desde o &cursor

en: Front
gl: Fronte

en: Function must be called from the main thread.
gl: A función debe ser chamada desde o fío principal.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
gl: Exemplo baseado en GUI para o Xestor de fíos Weaver

en: GUI for the khtml regression tester
gl: Interface gráfica para as probas de regresión de khtml

en: General Character Properties
gl: Propiedades xerais do carácter

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
gl: Xera clases wrapper simples e rápidas non baseadas en Nepomuk::Resource que non fornecen ningunha comprobación da integridade dos datos

en: Get Hot New Stuff
gl: Obter novidades

en: Get Hot New Stuff!
gl: Obter novidades!

en: Get help...
gl: Obter axuda…

en: Global Alternate
gl: Alternativa global

en: Go back in document
gl: Retroceder no documento

en: Go back one step
gl: Retroceder un paso

en: Go forward in document
gl: Avanzar no documento

en: Go forward one step
gl: Avanzar un paso

en: Go to first page
gl: Ir á primeira paxina

en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

en: Go to next page
gl: Ir á páxina seguinte

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: Go up
gl: Subir

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
gl: Seguinte no historial

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
gl: Anterior no historial

en: Green:
gl: Verde:

en: HTML Settings
gl: Configuración de HTML

en: HTML Toolbar
gl: Barra de ferramentas de HTML

en: HTML documentation
gl: Documentación en HTML

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
gl: Modo case padrón

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
gl: Modo rarezas

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
gl: Modo estrito

en: HTTP Headers
gl: Cabezallos HTTP

en: Here you can choose the font size to be used.
gl: Aquí pode escoller o tamaño de letra que se vai empregar.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
gl: Aquí pode ver unha lista dos atallos de teclado, é dicir, asociacións entre accións (p.ex. «Copiar»), mostradas na columna da esquerda, e as teclas ou combinacións de teclas (p.ex. Ctrl+V), na columna da dereita.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
gl: Aquí pode cambiar entre o tamaño de letra fixo ou calculado dinamicamente e axustado ao entorno (p.ex. dimensións dos trebellos, tamaño do papel).

en: Hide %1
gl: Agochar %1

en: Highest Rated
gl: Mellor puntuación

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
gl: Realzar os botóns das barras de ferramentas ao pasarlles o rato por riba

en: Hold Indefinitely
gl: Reter indefinidamente

en: Homepage
gl: Páxina web

en: Host
gl: Servidor

en: Hot New Stuff Providers
gl: Fornecedores de novidades

en: Hue:
gl: Ton:

en: Huge (%1x%2)
gl: Enorme (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
gl: Garanto que este contido non viola ningún dereito de autor, lei nin marca rexistrada existente. Consinto con que se conserve rexistro do meu enderezo IP (A distribución de contido sen o permiso de quen posúa os dereitos de autor é ilegal).

en: I&gnore All
gl: I&gnorar todas

en: Icon Size
gl: Tamaño das iconas

en: Icon te&xt:
gl: Te&xto da icona:

en: Icon:
gl: Icona:

en: Icons
gl: Iconas

en: Icons Only
gl: Só iconas

en: Icons view mode
gl: Modo de vista en iconas

en: If enabled, search for a regular expression.
gl: Se escolle esta opción ha buscar unha expresión regular.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignored Words
gl: Palabras ignoradas

en: Image - %1x%2 Pixels
gl: Imaxe- %1x%2 píxeles

en: Image Operations
gl: Operacións coa imaxe

en: In context '%1' for action '%2'
gl: No contexto «%1» para a acción «%2»

en: In which language did you describe the above?
gl: Cal é o idioma no que describiu o de riba?

en: Inactive
gl: Inactivo

en: Include path prefix (deprecated)
gl: Incluír o prefixo da ruta (obsoleto)

en: Includes/Headers
gl: Inclusións/Cabezallos

en: Incorrect number of arguments.
gl: O número de argumentos é incorrecto.

en: Incremental Spellcheck
gl: Corrección ortográfica gradual

en: Information
gl: Información

en: Initializing
gl: Estase a inicializar

en: Initializing Applet "%1"...
gl: Estase inicializar a applet «%1»…

en: Input file
gl: Ficheiro de entrada

en: Insert
gl: Inserir

en: Insert Place&holder
gl: &Inserir unha marca de substitución

en: Install
gl: Instalar

en: Install Again
gl: Instalar de novo

en: Installation prefix for Qt
gl: Prefixo de instalación das Qt

en: Installed
gl: Instalado

en: Installing
gl: Instalando

en: Insufficient permissions in target directory.
gl: Non ten permisos de abondo no directorio de destino.

en: Internally added if launched from Finder
gl: Engadido internamente se é iniciado desde o Finder

en: Internet Search
gl: Buscar en Internet

en: Interpreter:
gl: Intérprete:

en: Invalid item.
gl: Este elemento non é válido.

en: Invalid regular expression.
gl: Esta expresión regular non é válida.

en: Invalid type in Database
gl: Tipo non válido na base de datos

en: JS Calculator
gl: Calculadora de JS

en: Japanese Kun Pronunciation:
gl: Pronuncia en xaponés Kun:

en: Japanese On Pronunciation:
gl: Pronuncia en xaponés On:

en: JavaScript &Debugger
gl: &Depurador de JavaScript

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
gl: JavaScript intentou inserir un marcador

en: JavaScript Debugger
gl: Depurador de JavaScript

en: JavaScript Error
gl: Erro de JavaScript

en: JavaScript Errors
gl: Erros de JavaScript

en: Job
gl: Tarefa

en: Job Control
gl: Control da tarefa

en: Job Options
gl: Opcións da tarefa

en: Job priority:
gl: Prioridade da tarefa:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
gl: Escritas africanas

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
gl: Escritas centroasiáticas

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
gl: Sinais diacríticos combinatorios

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
gl: Escritas do leste de Asia

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
gl: Alfabetos europeos

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
gl: Símbolos matemáticos

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
gl: Escritas do Oriente Medio

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
gl: Outros

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
gl: Outros sistemas de escrita

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
gl: Escritas filipinas

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
gl: Símbolos fonéticos

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
gl: Escritas do sueste de Asia

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
gl: Escritas do sueste de Asia

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
gl: Símbolos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
gl: Formas de presentación alfabética

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
gl: Árabe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
gl: Formas de presentación árabe - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
gl: Formas de presentación árabe - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
gl: Suplemento árabe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
gl: Armenio

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
gl: Frechas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
gl: Balinés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
gl: Latino básico

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
gl: Bengalí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
gl: Elementos de bloque

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
gl: Bopomofo ampliado

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
gl: Debuxo de caixa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
gl: Padróns de Braille

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
gl: Buxinés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
gl: Compatibilidade con CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
gl: Formas de compatibilidade CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
gl: Ideogramas de compatibilidade CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
gl: Suplemento de radicais CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
gl: Trazos CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
gl: Símbolos e puntuación CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
gl: Ideogramas unificados CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
gl: Ideogramas CJK unificados ampliación A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
gl: Sinais diacríticos combinatorios

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
gl: Suplemento de sinais diacríticos combinatorios

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
gl: Sinais diacríticos combinatorios para símbolos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
gl: Medias marcas de combinación

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
gl: Formas numéricas índicas habituais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
gl: Imaxes de control

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
gl: Copto

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
gl: Símbolos de divisas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
gl: Cirílico

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
gl: Cirílico ampliado-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
gl: Cirílico ampliado-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
gl: Suplemento cirílico

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
gl: Devanagárico

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
gl: Devanagárico ampliado

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
gl: Viñetas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
gl: Símbolos alfanuméricos contidos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
gl: Letras e meses adxuntos CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
gl: Etíope

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
gl: Etíope ampliado

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
gl: Etíope ampliado-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
gl: Suplemento etíope

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
gl: Puntuación xeral

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
gl: Formas xeométricas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
gl: Xeorxiano

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
gl: Suplemento de xeorxiano

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
gl: Glagolítico

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
gl: Grego ampliado

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
gl: Grego e copto

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
gl: Guxaratí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
gl: Formas de anchura media e completa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
gl: Jamo compatíbel con Hangul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
gl: Hangul Jamo ampliado-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
gl: Hangul Jamo ampliado-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
gl: Sílabas Hangul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
gl: Hebreo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
gl: Substitutos altos de uso privado

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
gl: Substitutos altos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
gl: Extensións do IPA

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
gl: Caracteres de descrición ideográfica

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
gl: Xavanés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
gl: Radicais kangxi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
gl: Extensións fonéticas Katakana

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
gl: Símbolos Khmer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
gl: Latino ampliado adicional

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
gl: Latino ampliado-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
gl: Latino Ampliado-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
gl: Latino ampliado-C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
gl: Latino ampliado - D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
gl: Suplemento de Latin-1

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
gl: Símbolos ao estilo de letras

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
gl: Substitutos baixos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
gl: Mandeo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
gl: Operadores matemáticos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
gl: Símbolos matemáticos diversos - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
gl: Símbolos matemáticos diversos - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
gl: Símbolos diversos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
gl: Símbolos e frechas diversos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
gl: Símbolos técnicos diversos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
gl: Letra modificadoras do ton

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
gl: Mongol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
gl: Myanmar ampliado-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
gl: Tai Lue novo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
gl: Formas numéricas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
gl: Recoñecemento óptico de caracteres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Oriya
gl: Orixa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
gl: Extensións fonéticas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
gl: Suplemento de extensións fonéticas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
gl: Área de uso privado

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
gl: Rúnico

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
gl: Samaritano

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
gl: Variantes de formas pequenas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
gl: Letras modificadoras do espaciado

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
gl: Especiais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
gl: Sundanés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
gl: Superíndices e subíndices

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
gl: Frechas adicionais - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
gl: Frechas adicionais - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
gl: Operadores matemáticos adicionais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
gl: Puntuación adicional

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
gl: Sirio

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
gl: Tagalo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
gl: Tailandés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
gl: Tibetano

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
gl: Silábico unificado dos aborixes canadianos

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
gl: Silábico unificado ampliado dos aborixes canadenses

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
gl: Selectores de variación

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
gl: Extensións védicas

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
gl: Formas verticais

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
gl: Radicais Yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
gl: Sílabas Yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
gl: Símbolos de hexagrama Yijing

en: KConf Update
gl: Actualización de KConf

en: KDE Application
gl: Aplicativo de KDE

en: KDE Daemon
gl: Daemon KDE

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
gl: Daemon KDE - provoca actualizacións da base de datos Sycoca cando se precisen

en: KDE Java Applet Plugin
gl: Complemento de Applets de Java para KDE

en: KDE Test Program
gl: Programa de proba de KDE

en: KDE Tool for updating user configuration files
gl: Ferramenta de KDE para actualizar os ficheiros de configuración do usuario

en: KDE application to run Kross scripts.
gl: Aplicativo de KDE para executar scripts de Kross.

en: KDE-tempfile
gl: Ficheiro temporal de KDE

en: KDEInit could not launch '%1'
gl: KDEInit non puido iniciar «%1»

en: KHTML Regression Testing Utility
gl: Ferramenta de probas de regresión de KHTML

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
gl: Non foi posíbel acadar KLauncher mediante D-Bus. Aconteceu un erro ao chamar a %1:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
gl: KLibLoader: Erro descoñecido

en: KNewStuff contributions
gl: Contribucións a KNewStuff

en: Keep output results from scripts
gl: Conservar a saída dos scripts

en: Key Conflict
gl: Conflito de teclas

en: Key Generator
gl: Xerador de chaves

en: Key used for signing:
gl: Chave usada para asinar:

en: Korean Pronunciation:
gl: Pronuncia coreana:

en: Language Selection
gl: Escolla da lingua

en: Language:
gl: Lingua:

en: Large (%1x%2)
gl: Grande (%1x%2)

en: Last modified:
gl: Última modificación:

en: Launching %1
gl: Iniciando %1

en: Leave a comment
gl: Deixar un comentario

en: Left for legacy support
gl: Deixado por compatibilidade cara tras

en: Left to Right, Bottom to Top
gl: Da esquerda á dereita, e de baixo cara riba

en: Left to Right, Top to Bottom
gl: Da esquerda á dereita, e de riba para baixo

en: Legacy pixmaps
gl: Mapas de píxeles herdados

en: Letter, Lowercase
gl: Carta, minúscula

en: Letter, Modifier
gl: Carta, modificador

en: Letter, Other
gl: Carta, outros

en: Letter, Titlecase
gl: Carta, títulos

en: Letter, Uppercase
gl: Carta, maiúsculas

en: Level of safety of the Ruby interpreter
gl: O nivel de seguranza do intérprete de Ruby

en: Libraries
gl: Bibliotecas

en: Library "%1" not found
gl: Non se atopou a biblioteca «%1»

en: License Agreement
gl: Acordo da licenza

en: License:
gl: Licenza:

en: License: %1
gl: Licenza: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
gl: Limita o número de cores asinadas no cubo de cores nun display de
    8 bits, se a aplicación usa a especificación de cor QApplication::ManyColor

en: Line
gl: Liña

en: Link Text:
gl: Texto da ligazón:

en: Link URL:
gl: URL co cal ligar:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
gl: Lista todos os ficheiros de cabeceiras que se xerarán mediante a orde --writeall.

en: List all includes (deprecated).
gl: Listar todas as inclusións (obsoleto).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
gl: Lista todos os ficheiros de fontes que se xerarán mediante a orde --writeall.

en: Loadable modules
gl: Módulos cargábeis

en: Loaded Scripts
gl: Scripts cargados

en: Loading Applet
gl: Estase cargar a Applet

en: Loading Preview
gl: Estase a cargar a vista previa

en: Loading data
gl: Estanse a cargar os datos

en: Loading data from provider
gl: Estanse a cargar os datos do fornecedor

en: Loading of providers from file: %1 failed
gl: Carga dos fornecedores desde o ficheiro: %1 fallou

en: Loading one preview | Loading %1 previews
gl[0]: Estase cargar unha vista previa
gl[1]: Estanse cargar %1 vistas previas

en: Loading provider information
gl: Estase a cargar a información do servidor

en: Local Variables
gl: Variábeis locais

en: Location of installed Qt binaries
gl: Localización dos binarios de Qt instalados

en: Location of installed Qt libraries
gl: Localización das bibliotecas de Qt instaladas

en: Location of installed Qt plugins
gl: Localización dos complementos de Qt instalados

en: Lock Toolbar Positions
gl: Bloquear a posición das barras de ferramentas

en: Log thread activity
gl: Rexistro da actividade nos fíos

en: Log to a file
gl: Rexistrar nun ficheiro

en: Low Password Strength
gl: Contrasinal de pouca seguranza

en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Main:
gl: Principal:

en: MainWindow
gl: XanelaPrincipal

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
gl: Revisión xeral e heroe persoal do mantedor

en: Manage Link
gl: Xestionar a ligazón

en: Mandarin Pronunciation:
gl: Pronuncia en mandarín:

en: Mark &taskbar entry
gl: Marcar a entrada na barra de &tarefas

en: Mark, Enclosing
gl: Sinal, adxuntando

en: Mark, Non-Spacing
gl: Sinal, non separación

en: Mark, Spacing Combining
gl: Sinal, espazo non separábel

en: Medium (%1x%2)
gl: Mediano (%1x%2)

en: Mime types
gl: Tipos mime

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Mirror Pages
gl: Reflectir as páxinas

en: Mirror pages along vertical axis
gl: Reflectir as páxinas nun eixo vertical

en: Missing Plugin
gl: Non se atopou o complemento

en: More Actions
gl: Máis accións

en: Most Downloads
gl: Máis descargados

en: Most countries have no character for this
gl: A maioría dos países non teñen carácter para isto

en: Most downloads
gl: Máis descargados

en: Mouse Button Gesture
gl: Aceno co botón do rato

en: Mouse Shape Gesture
gl: Aceno co trazo do rato

en: Move &Down
gl: &Baixar

en: Move &Up
gl: &Subir

en: Must supply a filename.
gl: Debe indicar un nome de ficheiro.

en: Must supply a layout name.
gl: Debe fornecer o nome dunha disposición.

en: Must supply a valid parent.
gl: Debe fornecer un antergo válido.

en: Must supply a widget name.
gl: Debe indicar un nome de trebello.

en: NEC SOCKS client
gl: Cliente de SOCKS de NEC

en: Name
gl: Nome

en: Name for New Scheme
gl: O nome do novo esquema

en: Name for new scheme:
gl: Nome do esquema novo:

en: Name of the file as it will appear on the website
gl: O nome do ficheiro tal como ha aparecer no sitio web

en: Name of the plugin class to generate
gl: Nome da clase de complemento que se vai xerar

en: Name:
gl: Nome:

en: Name:
gl: Nome:

en: Named Colors
gl: Cores con nome

en: Ne&ver store for this site
gl: Nunca gardar para &este sitio

en: Nepomuk Resource Class Generator
gl: Xerador de clase de recurso de Nepomuk

en: Network Transmission
gl: Transmisión pola rede

en: Network error. (%1)
gl: Houbo un erro de rede. (%1)

en: New Scheme
gl: Esquema novo

en: New Upload
gl: Envío novo

en: New Web Shortcut
gl: Novo atallo web

en: New search provider
gl: Novo fornecedor de buscas

en: New...
gl: Novo…

en: Newest
gl: O máis recente

en: Newline
gl: Parágrafo novo

en: Next Character in History
gl: Carácter seguinte no historial

en: Next month
gl: Mes vindeiro

en: Next year
gl: Ano vindeiro

en: Night (18:00 to 05:59)
gl: Noite (18:00 ás 05:59)

en: No
gl: Non

en: No Entries
gl: Sen entradas

en: No Preview
gl: Non hai vista previa

[ctx: No border line]
en: None
gl: Ningunha

en: No classname specified
gl: Non se indicou o nome da clase

en: No classname specified.
gl: Non se indicou o nome da clase

en: No further items in the history.
gl: Non hai máis elementos no historial.

en: No handler found for %1.
gl: Non se atopou un xestor para %1.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
gl: Non hai información dispoñíbel.
    O obxecto KAboutData indicado non existe.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
gl: Non se especificou a licenza deste programa.
    Comprobe a documentación ou o código fonte se a necesita.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
gl: Non se atopou ningunha aparición de «<b>%1</b>».

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
gl: Non ten ningún tipo mime instalado. Comprobe a instalación de shared-mime-info, e que XDG_DATA_DIRS non estea estabelecido, ou inclúa /usr/share.

en: No more matches for this search direction.
gl: Non hai máis resultados nesta dirección da busca.

en: No password, use anonymous (or guest) login
gl: Sen contrasinal, usar o acceso anónimo (ou convidado)

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
gl: Non se atopou ningún complemento para «%1».
    Quere descargar un desde %2?

en: No provider selected.
gl: Non escolleu ningún fornecedor.

en: No service matching the requirements was found
gl: Non se atopou ningún servizo que satisfaga os requirimentos

en: No service matching the requirements was found.
gl: Non se atopou ningún servizo que satisfaga os requirimentos.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
gl: Ningún

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
gl: Flutuante

en: No such file or directory
gl: Non existe ese ficheiro ou directorio

en: No such function "%1"
gl: Non existe ningunha función «%1»

en: No such interpreter "%1"
gl: Non existe o intérprete «%1»

en: No such method '%1'.
gl: Non existe o método «%1».

en: No suggestions for %1
gl: Non hai suxestións para %1

en: No target filename has been given.
gl: Non se indicou o nome do ficheiro de destino.

en: No text
gl: Sen texto

en: No text was replaced.
gl: Non se substituíu texto ningún.

en: Non-printable
gl: Non imprimíbel

en: Not a directory
gl: Non é un directorio

en: Not enough arguments.
gl: Non hai argumentos de abondo.

en: Not found
gl: Non se atopou

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
gl: Nota: pode editar, actualizar e eliminar o seu contido no sitio web.

en: Notes:
gl: Notas:

en: Nothing to spell check.
gl: Non hai nada que comprobar.

en: NumLock
gl: Bloq. Numérico

en: Number, Decimal Digit
gl: Número, díxito decimal

en: Number, Letter
gl: Número, carta

en: Number, Other
gl: Número, outros

en: OS:
gl: SO:

en: Odd Pages
gl: Páxinas impares

en: Old upload information found, fill out fields?
gl: Atopouse información vella de envío; desexa preencher os campos?

en: Only 'ReadOnly' allowed
gl: Só se permite «ReadOnly»

en: Only Run HTML Tests
gl: Executar só probas de HTML

en: Only Run JS Tests
gl: Executar só probas de JS

en: Only local files are supported.
gl: Só se admiten ficheiros locais.

en: Only run .html tests
gl: Executar só probas .html

en: Only run .js tests
gl: Executar só probas .js

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
gl: Executar só unha proba. Permítense varias opcións.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
gl: Só executar módulos que teñan nome de ficheiro concordantes coa expresión regular.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
gl: Só executa os módulos de probas que atope no cartafol. Use a opción de busca para escoller os módulos.

en: Only search within the current selection.
gl: Buscar só dentro da selección actual.

en: Open
gl: Abrir

en: Open &Destination
gl: Abrir o &destino

en: Open &File
gl: Abrir o &ficheiro

en: Open &Recent
gl: Abrir un &recente

en: Open '%1'
gl: Abrir «%1»

en: Open Script
gl: Abrir un script

en: Open a document which was recently opened
gl: Abrir un documento aberto recentemente

en: Open a script...
gl: &Abrir un script…

en: Open an existing document
gl: Abrir un documento existente

en: Open file
gl: Abrir un ficheiro

en: Open in &New Tab
gl: Abrir nunha páxina &nova

en: Open in &This Window
gl: Abrir nesta &xanela

en: Open in New &Window
gl: Abrir nunha &xanela nova

en: Opens the print dialog to print the current document
gl: Abre o diálogo de impresión para imprimir o documento actual

en: Operation not supported
gl: Operación non admitida

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
gl: &Seguinte

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
gl: &Seguinte

en: Opt&ions
gl: &Opcións

en: Option
gl: Opción

en: Optional
gl: Opcional

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
gl: Especificar opcionalmente as clases que se han xerar. Empregue esta opción varias veces (predeterminado para todas as clases).

en: Options
gl: Opcións

en: Order by:
gl: Ordenar segundo:

en: Other Contributors:
gl: Outros colaboradores:

en: Other, Control
gl: Outros, control

en: Other, Format
gl: Outros, formato

en: Other, Not Assigned
gl: Outros, non asignado

en: Other, Private Use
gl: Outros, uso privado

en: Other, Surrogate
gl: Outros, substitutos

en: Output file
gl: Ficheiro de saída

en: Output to File...
gl: Pór a saída no ficheiro…

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Overwrite File?
gl: Sobrescribir o ficheiro?

en: Overwrite existing file?
gl: Desexa sobrescribir o ficheiro xa existente?

en: PTY operation timed out
gl: A operación de PTY esgotou o seu tempo

en: Page Border
gl: Bordo da páxina

en: Page Label
gl: Etiqueta da páxina

en: Page Set
gl: Conxunto de páxinas

en: Page loaded.
gl: Páxina cargada.

en: PageDown
gl: AvPáx

en: PageUp
gl: RePáx

en: Pages
gl: Páxinas

en: Pages Per Sheet
gl: Páxinas por folla

en: Parameter
gl: Parámetro

en: Parse error at %1 line %2
gl: Erro de procesamento en %1 liña %2

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password Input
gl: Entrada do contrasinal

en: Password echo type
gl: Tipo de eco no contrasinal

en: Password is empty
gl: O contrasinal está en branco

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
gl[0]: O contrasinal debe ter unha lonxitude de polo menos un carácter
gl[1]: O contrasinal debe ter unha lonxitude de polo menos %1 caracteres

en: Password strength meter:
gl: Medidor da seguranza do contrasinal:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Passwords do not match
gl: Os contrasinais non coinciden

en: Passwords match
gl: Os contrasinais coinciden

en: Paste
gl: Apegar

en: Paste clipboard content
gl: Apega o contido do portapapeis

en: Path cannot be used
gl: Non é posíbel empregar a ruta

en: Path to custom SOCKS library
gl: Ruta á biblioteca personalizada de SOCKS

en: Path to the autostart directory
gl: Ruta ao directorio de inicios automáticos

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
gl: Ruta ao directorio que contén os executábeis que executar ao iniciar unha sesión

en: Pause
gl: Pausa

en: Pause/Continue regression testing process
gl: Pausar/Continuar coas probas de regresión

en: Payload
gl: Carga útil

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
gl: Fai unha busca sensíbel ás maiúsculas: o padrón «Mónica» non casará con «mónica» nin «MóNiCa», só con «Mónica».

en: Perform menu generation test run only
gl: Realizar só unha execución de proba da xeración do menú

en: Permission denied
gl: Permiso negado

en: Play
gl: Reproducir

en: Play a &sound
gl: Reproducir un &son

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
gl: Escolla un directorio de construción de «khtml/» válido.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
gl: Escolla un directorio «khtmltests/regression/» válido.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
gl: Por favor, escolla o compoñente predeterminado de edición de texto que querería empregar neste aplicativo. Se escolle o <B>Predeterminado do sistema</B>, a aplicación respectará os cambios feitos na Configuración do Sistema. Todas as demais escollas sobrescribirán esta opción.

en: Please choose the language which should be used for this application:
gl: Escolla o idioma que debe ser usado por este aplicativo:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
gl: Prema e arrastre na imaxe para escoller a rexión de interese:

en: Please contact your system administrator.
gl: Por favor, contacte co seu administrador do sistema.

en: Please describe your upload.
gl: Por favor, describa o seu envío.

en: Please fill out the information about your upload in English.
gl: Por favor, preencha a información sobre o envío en inglés.

en: Please give some information about yourself.
gl: Por favor, forneza algunha información sobre si.

en: Please put in a name.
gl: Por favor, introduza un nome.

en: Please report bugs to %1.
gl: Por favor, informe dos fallos que atope a %1.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
gl: Por favor, informe dos fallos a <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Please select one of the providers listed below:
gl: Por favor, escolla un dos fornecedores listados en baixo:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
gl: Por favor, faga uso de <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> para informar de fallos.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
gl: Por favor, use http://bugs.kde.org para informar de fallos.

en: Popup Window Blocked
gl: Bloqueouse unha xanela emerxente

en: Port
gl: Porto

en: Possible Causes:
gl: Causas posíbeis:

en: Possible Solutions:
gl: Posíbeis solucións:

en: Possibly bad download link
gl: Posibelmente esta ligazón de descarga non sexa boa

en: Prefix in $HOME used to write files
gl: Prefixo de $HOME usado para escribir os ficheiros

en: Prefix to install resource files to
gl: Prefixo no que instalar os ficheiros do recurso

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
gl: Se preme este botón descartará todos os cambios recentes feitos neste diálogo.

en: Preview Images
gl: Previsualización das imaxes

en: Preview URL:
gl: URL para previsualizar:

en: Preview of the "%1" font
gl: Vista previa do tipo de letra «%1»

en: Preview of the selected font
gl: Vista previa do tipo de letra escollido

en: Previous Character in History
gl: Carácter anterior no historial

en: Previous month
gl: Mes anterior

en: Previous year
gl: Ano anterior

en: Price
gl: Prezo

en: Price:
gl: Prezo:

en: Primary language:
gl: Idioma primario:

en: Print
gl: Imprimir

en: Print DOM Tree to STDOUT
gl: Imprimir a árbore DOM en STDOUT

en: Print Frame...
gl: Imprimir o marco…

en: Print Immediately
gl: Imprimir de inmediato

en: Print Previe&w
gl: Pre&visualizar o impreso

en: Print Preview
gl: Vista previa do impreso

en: Print Rendering Tree to STDOUT
gl: Imprimir a árbore de debuxado en STDOUT

en: Print document
gl: Imprimir o documento

en: Print frame tree to STDOUT
gl: Imprimir a árbore do marco en STDOUT

en: Print header
gl: Imprimir un cabezallo

en: Print images
gl: Imprimir as imaxes

en: Printer friendly mode (black text, no background)
gl: Modo de versión para imprimir (texto negro, sen fondo)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
gl: Instalador de complementos de %1

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
gl: Publicador de engadidos de %1

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
gl: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versión %2</b><br />Emprega KDE Development Platform %3</html>

en: Progress Dialog
gl: Diálogo de progreso

en: Properties
gl: Propiedades

en: Property
gl: Propiedade

en: Props
gl: Proprs

en: Protocol: %1
gl: Protocolo: %1

en: Provider information
gl: Información do fornecedor

en: Provider:
gl: Fornecedor:

en: Provider: %1
gl: Fornecedor: %1

en: Punctuation, Close
gl: Puntuación, pechar

en: Punctuation, Connector
gl: Puntuación, conector

en: Punctuation, Dash
gl: Puntuación, trazo

en: Punctuation, Final Quote
gl: Puntuación, aspas finais

en: Punctuation, Initial Quote
gl: Puntuación, aspas iniciais

en: Punctuation, Open
gl: Puntuación, abrir

en: Punctuation, Other
gl: Puntuación, outro

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
gl: Pór a saída en &lt;directorio&gt; no canto de &lt;base_dir&gt;/output

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
gl: Información do depurador QML JS. O aplicativo debe compilarse
    coa opción -DQT_DECLARATIVE_DEBUG para activar o depurador.

en: Qt plugins
gl: Complementos de Qt

en: Question
gl: Pregunta

en: Quit
gl: Saír

en: Quit application
gl: Saír do aplicativo

en: Quit application...
gl: Saír do aplicativo…

en: R&eplace All
gl: Substituír &todas

en: Range error
gl: Erro de intervalo

en: Rate this entry
gl: Cualificar esta entrada

en: Rating
gl: Cualificación

en: Rating for entry
gl: Cualificación da entrada

en: Rating:
gl: Cualificación:

en: Rating: %1
gl: Cualificación: %1

en: Rating: %1%
gl: Cualificación: %1%

en: Re&do
gl: &Refacer

en: Re&vert
gl: Re&verter

en: Read-only filesystem
gl: É un sistema de ficheiros só de lectura

en: Ready
gl: Listo

en: Reason for price:
gl: Motivo do prezo:

en: Reassign
gl: Reasignar

en: Rebuilds the system configuration cache.
gl: Reconstrúe a caché da configuración do sistema.

en: Red:
gl: Vermello:

en: Redisplay document
gl: Redebuxar o documento

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo last undone action
gl: Volta facer a última acción desfeita

en: Redo: %1
gl: Refacer: %1

en: Reference
gl: Referencia

en: Reference error
gl: Erro de referencia

en: Regenerate baseline (instead of checking)
gl: Xerar de novo a liña de base (no canto de comprobar)

en: Register a new account
gl: Rexistrar unha conta nova

en: Regression Testing Status
gl: Estado das probas de regresión

en: Regression tester for khtml
gl: Probas de regresión para khtml

en: Regression testing output
gl: Saída das probas de regresión

en: Regular e&xpression
gl: E&xpresión regular

en: Reindent Sources
gl: Sangrar de novo as fontes

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
gl: Ruta relativa aos casos de proba, ou o directorio das probas que se van executar (equivalente a -t).

en: Reload Frame
gl: Cargar de novo o marco

en: Remaining number of jobs:
gl: Número de tarefas restante:

en: Remember password
gl: Lembrar o contrasinal

en: Removal of entry
gl: Eliminación da entrada

en: Remove
gl: Borrar

en: Remove from ignores...
gl: Quitar das ignoradas…

en: Remove password for form %1
gl: Eliminar o contrasinal do formulario %1

en: Remove selected script.
gl: Eliminar o script escollido.

en: Rendering mode:
gl: Método de debuxado:

en: Repeats, One or More Times
gl: Repite, unha ou máis veces

en: Repeats, Zero or More Times
gl: Repite, cero ou máis veces

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace &with:
gl: Substituír &por:

en: Replace '%1' with '%2'?
gl: Desexa substituír «%1» por «%2»?

en: Replace With
gl: Substituír por

en: Replace&ment text:
gl: Texto co que &substituír:

en: Report Exceptions
gl: Informar das excepcións

en: Report bad entry
gl: Informar dunha entrada incorrecta

en: Requested Font
gl: Tipo de letra pedido

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
gl: Precisa de limiares de palabra en ambos os dous extremos dunha coincidencia para concordar.

en: Reserved Shortcut
gl: Atallo reservado

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Reset Toolbars
gl: Repor as barras de ferramentas

en: Reset all items to their default values
gl: Restabelecer os valores por omisión para todos os elementos

en: Reset configuration
gl: Restaurar a configuración cos valores iniciais

en: Reset to Defaults
gl: Repor os valores predeterminados

en: Restore the application for the given 'sessionId'
gl: Restaurar a aplicación do «sessionId» indicado

en: Revert unsaved changes made to document
gl: Anula os cambios non gardados que fixese no documento

en: Right to Left, Bottom to Top
gl: Da dereita á esquerda , e de baixo cara riba

en: Right to Left, Top to Bottom
gl: Da dereita á esquerda , e de riba cara baixo

en: Rotate &Counterclockwise
gl: Xirar en sentido &antihorario

en: Run
gl: Executar

en: Run &command
gl: Executar unha &orde

en: Run Kross scripts.
gl: Executar scripts de Kross.

en: Run Single Test...
gl: Executar unha só proba…

en: Run Tests...
gl: Executar probas…

en: Run To...
gl: Executar ata…

en: Run script...
gl: Executar un script…

en: Run test...
gl: Executar a proba…

en: Run to breakpoint...
gl: Executar ata o punto de interrupción…

en: S&earch:
gl: &Buscar:

en: S&kip run-together words
gl: Omitir as palabras &xuntas

en: S&ubject:
gl: A&sunto:

en: S&uggest
gl: S&uxestión

[ctx: SSL error]
en: No error
gl: Sen erros

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
gl: O certificado da autoridade de certificación non é válido

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
gl: O certificado da autoridade de certificación foi marcado para rexeitar esta finalidade do certificado

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
gl: Non é posíbel verificar o certificado debido a motivos internos

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
gl: A cadea do certificado é longa de máis

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
gl: O certificado non se aplica ao servidor indicado

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
gl: O certificado foi revogado

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
gl: O certificado caducou

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
gl: O certificado non é válido

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
gl: O certificado no está asinado por ningunha autoridade de certificación de confianza

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
gl: O certificado non é axeitado para esta finalidade

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
gl: O parceiro non presentou ningún certificado

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
gl: A autoridade de certificación raíz do certificado non é de confianza para esta finalidade

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
gl: Houbo un erro descoñecido

en: Saturation:
gl: Saturación:

en: Save &As...
gl: Gardar &como…

en: Save &Background Image As...
gl: Gardar a imaxe de &fondo como…

en: Save &Frame As...
gl: Gardar o &marco como…

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save Background Image As
gl: Gardar a imaxe de fondo como

en: Save Frame As
gl: Gardar o marco como

en: Save Image As
gl: Gardar a imaxe como

en: Save Image As...
gl: Gardar a imaxe como…

en: Save Link As
gl: Gardar a ligazón como

en: Save as Scheme Defaults
gl: Gardar como predeterminado do esquema

en: Save data
gl: Gardar os datos

en: Save document
gl: Gardar o documento

en: Save document under a new name
gl: Guarda o documento con outro nome

en: Save file with another name
gl: Gardar o ficheiro con outro nome

en: Scheduled printing:
gl: Impresión planificada:

en: Script to execute
gl: Script para executar

en: Scriptfile
gl: Script

en: Scriptfile "%1" does not exist.
gl: O script %1 non existe.

en: ScrollLock
gl: Bloq. Desprazamento

en: Se&verity
gl: Se&veridade

en: Search
gl: Buscar

en: Search &provider name:
gl: Nome do fornecedor de &buscas:

en: Search Columns
gl: Buscar por columnas

en: Search Plugins
gl: Buscar complementos

en: Search backwards.
gl: Busca cara tras.

en: Search for '%1' with
gl: Buscar «%1» con

en: Search for '%1' with %2
gl: Buscar «%1» con %2

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
gl: Escriba aquí palabras (p.ex. Copiar) ou combinacións de teclas (p.ex. Ctrl+C) para buscalas interactivamente.

en: Search path for resource type
gl: Ruta de busca do tipo de recurso

en: Search:
gl: Buscar:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
gl: Segunda quenda (16:00 a 23:59)

en: Security Alert
gl: Alerta de seguranza

en: Security Warning
gl: Aviso de seguranza

en: See also:
gl: Consulte tamén:

en: Select &All
gl: Escoller &todo

en: Select Color
gl: Escoller unha cor

en: Select Components
gl: Escoller os compoñentes

en: Select Files...
gl: Escoller os ficheiros…

en: Select Font
gl: Escoller o tipo de letra

en: Select Preview...
gl: Escoller a vista previa…

en: Select Region of Image
gl: Escolla unha rexión da imaxe

en: Select Signing Key
gl: Escolla a chave para asinar

en: Select a block to be displayed
gl: Escoller un bloque para mostralo

en: Select a category
gl: Escoller unha categoría

en: Select a month
gl: Escolla un mes

en: Select a week
gl: Escolla unha semana

en: Select a year
gl: Escolla un ano

en: Select preview image
gl: Seleccione a imaxe de vista previa

en: Select the command to run
gl: Escolla a orde a executar

en: Select the current day
gl: Escolla o día de hoxe

en: Select the sound to play
gl: Escolla o son para reproducir

en: Select zoom level
gl: Escoller nivel de ampliación

en: Send Confirmation
gl: Confirmación de envío

en: Send Image...
gl: Enviar a imaxe…

en: Send Mail
gl: Enviar un correo

en: Send bug report.
gl: Enviar o informe de fallo.

en: Send document by mail
gl: Enviar o documento por correo electrónico

en: Send this bug report to %1.
gl: Enviar este informe de fallos a %1.

en: Separator, Line
gl: Separador, liña

en: Separator, Paragraph
gl: Separador, parágrafo

en: Separator, Space
gl: Separador, espazo

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
gl: Serialización empregada nos ficheiros de ontoloxía. Por omisión será a detección da extensión dos ficheiros de primitivas.

en: Server: %1
gl: Servidor: %1

en: Service '%1' is malformatted.
gl: O servizo «%1» está mal formatado.

en: Service '%1' must be executable to run.
gl: O servizo «%1» debe ser executábel.

en: Service types
gl: Tipos de servizo

en: Services
gl: Servizos

en: Set &Encoding
gl: Estabelecer a &codificación

en: Set a price for this item
gl: Definir un prezo para este elemento

en: Set font
gl: Escoller un tipo de letra

en: Set font size
gl: Escoller o tamaño da letra

en: Set of Characters
gl: Conxunto de caracteres

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
gl: Estabelece a visibilidade utilizada no caso de que as clases deban empregarse nunha API pública. <visibility-name> empregarase para construír o nome da macro de exportación e a cabeceira da exportación. Por omisión non se exportarán as clases.

en: Settings
gl: Configuración

en: Share Hot New Stuff
gl: Compartir as novidades

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Shortcut '%1' for action '%2'
gl: Atallo «%1» para a acción «%2»

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
gl: Atallo «%1» no aplicativo %2 para a acción %3

en: Shortcut Schemes
gl: Esquemas de atallos

en: Shortcut conflict
gl: Conflito de atallos

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
gl: Atallo para apagar o computador sen pedir confirmación

en: Shortcut for taking screenshot
gl: Atallo para facer capturas de pantallas

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
gl: Atallo para conmutar as accións do portapapeis

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Show %1
gl: Mostrar %1

en: Show %1 specific options
gl: Mostrar as opcións específicas de %1

en: Show &Menubar
gl: Mostrar a barra de &menú

en: Show &Toolbar
gl: Mostrar a barra de &ferramentas

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
gl: Mostrar a &notificación de bloqueo de xanelas emerxentes

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
gl: Mostrar barra de menú<p>Mostra de novo a barra de menú tras ser agochada</p>

en: Show St&atusbar
gl: Mostrar a barra de &estado

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
gl: Mostrar a barra de estado<p>Mostra a barra de estado, que é a barra no fondo da xanela onde se mostra información de estado.</p>

en: Show a message in a &popup
gl: Mostrar unha mensaxe &contextual

en: Show a print preview of document
gl: Mostra unha vista previa do documento

en: Show all options
gl: Mostrar todas as opcións

en: Show author information
gl: Mostrar información do autor

en: Show directories first
gl: Mostrar primeiro os directorios

en: Show file preview in file dialog
gl: Previsualizar o ficheiro no diálogo de escolla de ficheiros

en: Show help
gl: Mostrar a axuda

en: Show help about options
gl: Mostrar axuda sobre as opcións

en: Show hidden files
gl: Mostrar os ficheiros agochados

en: Show license information
gl: Mostrar información da licenza

en: Show or hide menubar
gl: Conmutar a barra de menú

en: Show or hide statusbar
gl: Conmutar a barra de estado

en: Show or hide toolbar
gl: Conmutar a barra de ferramentas

en: Show speedbar
gl: Mostrar a barra de atallos

en: Show text on toolbar icons
gl: Mostrar texto nas iconas da barra de ferramentas

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
gl: Por <i>%1</i>

en: Show version information
gl: Mostrar información da versión

en: Shrink Font
gl: Diminuír o tamaño das letras

en: Signed by (validation: %1)
gl: Asinado por (validación: %1)

en: Single Line
gl: Liña sinxela

en: Single Thick Line
gl: Liña grosa sinxela

en: Skip all &uppercase words
gl: Omitir todas as palabras en &maiúsculas

en: Small (%1x%2)
gl: Pequeno (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
gl: o enderezo xa está a ser usado

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
gl: o socket xa está asociado

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
gl: o socket xa está creado

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
gl: conexión rexeitada activamente

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
gl: a conexión esgotou o tempo de agarda

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
gl: a operación xa está en marcha

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
gl: fallou a resolución do nome

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
gl: aconteceu un fallo na rede

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
gl: sen erro

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
gl: o socket non está asociado

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
gl: o socket non foi creado

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
gl: a operación non está admitida

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
gl: a máquina remota pechou a conexión

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
gl: a operación cronometrada esgotou o tempo

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
gl: aconteceu un erro descoñecido/inesperado

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
gl: a operación bloquearía

en: Sorry
gl: Desculpe

en: Sp&eech
gl: &Locución

en: Speak Custom Text
gl: Ler un texto personalizado

en: Speak Event Message
gl: Ler a mensaxe do acontecemento

en: Speak Event Name
gl: Ler o nome do acontecemento

en: Speak Text
gl: Ler o texto

en: Specific Time
gl: Hora específica

en: Specified socket path is invalid
gl: A ruta ao socket especificado non é válida

en: Specify Output Directory...
gl: Especificar o directorio de saída…

en: Specify khtml Directory...
gl: Especificar o directorio de khtml…

en: Specify tests Directory...
gl: Especificar o directorio das probas…

en: Specify the target folder to store generated files into.
gl: Especifica o cartafol de destino no que gardar os ficheiros xerados.

en: Spell Checker
gl: Corrector ortográfico

en: Spell Checking
gl: Corrección ortográfica

en: Spell Checking Configuration
gl: Configuración da revisión ortográfica

en: Spell check canceled.
gl: Cancelouse a corrección de ortografía.

en: Spell check complete.
gl: Completouse a corrección de ortografía.

en: Spell check stopped.
gl: Detívose a corrección de ortografía.

en: Stalled
gl: Atrancado

en: Start
gl: Comezar

en: Start Upload
gl: Iniciar o envío

en: Start of Line
gl: Comezo de liña

en: Start replace
gl: Comezar a substituír

en: Start searching
gl: Comezar a busca

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
gl: Comeza a buscar desde a posición actual do cursor no canto de desde o inicio.

en: Starting Applet "%1"...
gl: Estase lanzar a applet «%1»…

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
gl: Fallou o arranque do servizo Jovie de texto lido

[ctx: State of the notified event]
en: State
gl: Estado

en: Step
gl: Paso

en: Step Into
gl: Entrar

en: Step Out
gl: Saír

en: Step Over
gl: Pasar por riba

en: Step execution...
gl: Execución por pasos…

en: Step to next line...
gl: Pasar á seguinte liña…

en: Stop
gl: Parar

en: Stop Animated Images
gl: Deter as imaxes animadas

en: Stop Animations
gl: Deter as animacións

en: Stop execution of the selected script.
gl: Deter a execución do script escollido.

en: Submit
gl: Enviar

en: Submit Bug Report
gl: Enviar un informe de fallo

en: Submit Confirmation
gl: Confirmación de envío

en: Subscribe
gl: Subscribirse

en: Subscription to entry
gl: Subscrición á entrada

en: Success
gl: Éxito

en: Suggested Words
gl: Suxestións de corrección

en: Suggestion List
gl: Lista de suxestións

en: Summary:
gl: Resumo:

en: Supply a username and password below.
gl: Indique en baixo un nome de usuario e o contrasinal.

en: Suspend
gl: Suspender

en: Switch Application &Language...
gl: Mudar o &idioma do aplicativo…

en: Switch Application Language
gl: Mudar o idioma do aplicativo

en: Switch version
gl: Trocar de versión

en: Symbol, Currency
gl: Símbolo, divisa

en: Symbol, Math
gl: Símbolo, matemático

en: Symbol, Modifier
gl: Símbolo, modificador

en: Symbol, Other
gl: Símbolo, outro

en: Symbolic Link
gl: Ligazón simbólica

en: Synchronization to disk failed
gl: Fallou a sincronización co disco

en: Syntax error
gl: Erro de sintaxe

en: SysReq
gl: Pet.Sis

en: System Default (currently: %1)
gl: Predeterminado do sistema (neste momento: %1)

en: System wide font
gl: Tipo de letra para todo o sistema

en: T&ranslation
gl: T&radución

en: TETest
gl: Probar

en: Tang Pronunciation:
gl: Pronuncia Tang:

en: Task
gl: Tarefa

en: Technical Reason:
gl: Razón técnica:

en: Templates
gl: Modelos

en: Templates to be used (deprecated).
gl: Os modelos para empregar (obsoleto).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
gl: Ficheiros temporais (específicos da máquina e usuario actuais)

en: Test
gl: Probar

en: Tests
gl: Probas

en: Text Alongside Icons
gl: Texto a carón das iconas

en: Text Only
gl: Só texto

en: Text Position
gl: Posición do texto

en: Text Under Icons
gl: Texto baixo as iconas

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
gl: Fragmento do texto que mostra a palabra descoñecida no seu contexto.

en: Text:
gl: Texto:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
gl: A combinación de teclas «%1» xa foi asignada á acción global «%2» en %3.
    Quere mudar a asignación para a nova acción?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
gl: A combinación de teclas «%1» tamén está asignada á acción estándar «%2», que é usada por algúns aplicativos.
    Está seguro de que quere empregala tamén como atallo global?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
gl: A combinación de teclas «%1» está rexistrada polo aplicativo %2 para a acción %3:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
gl: A combinación de teclas «%1» está rexistrada polo aplicativo %2.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
gl: O aceno cos botóns «%1» xa foi asignado á acción «%2».
    Quere mudar a asignación para a nova acción?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
gl: O aceno co rato «%1» xa foi asignado á acción «%2».
    Quere mudar a asignación para a nova acción?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
gl: Non foi posíbel atopar o Xestor de descargas (%1) no seu $PATH

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
gl: A tecla F12 está reservada en Windows polo que non é posíbel empregala como atallo global.
    Escolla outro.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
gl: A veloz troita mergullouse axiña no río, o pescador perdéraa.

en: The URLs recently visited
gl: Os URL visitados recentemente

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
gl: O aplicativo co fallo do que quere informar; se non é o correcto, use o elemento de menú «Informar dun fallo…» no aplicativo correcto

en: The comment could not be submitted.
gl: Non foi posíbel enviar o comentario.

en: The comment was submitted successfully.
gl: O comentario foi enviado.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
gl: A completación é ambigua, hai máis dunha
    coincidencia dispoñíbel.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
gl: O esquema actual de atallos foi modificado. Desexa gardalo antes de mudar para o novo?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
gl: Destino:

en: The distance between icons specified in pixels.
gl: A distancia en píxeles entre as iconas.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
gl: O documento «%1» foi modificado.
    Quere gardar os cambios ou descartalos?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
gl: O ficheiro descargado é un ficheiro html. Isto indica unha ligazón a un sitio web no canto da descarga real. Desexa daquela abrir o sitio cun navegador?

en: The email address this bug report is sent to.
gl: O enderezo de correo ao que se enviará este informe de fallo.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
gl: A factoría non permite crear competentes do tipo especificado.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
gl: Está a usarse a identificación falsa «%1» do programa cliente.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
gl: Os ficheiros/URL abertos polo aplicativo han ser eliminados tras o seu uso

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
gl: Os seguintes ficheiros non se enviarán porque non foi posíbel atopalos.
    Quere continuar?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
gl: A secuencia de teclas «%1» é ambigua. Empregue «Configurar os atallos» no menú «Configuración» para arranxar esta ambigüidade.
    Non se iniciará ningunha acción.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
gl: A tecla que acaba de premer non é admitida por Qt.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
gl: O idioma deste aplicativo foi modificado. A mudanza farase efectiva cando volte iniciar o aplicativo.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
gl: A biblioteca %1 non ofrece unha factoría compatíbel con KDE 4.

en: The library does not export a factory for creating components.
gl: A biblioteca non exporta unha factoría para crear compoñentes.

en: The module %1 could not be found.
gl: Non foi posíbel atopar o módulo %1.

en: The module %1 is disabled.
gl: O módulo %1 está desactivado.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
gl: O módulo %1 non é un módulo de configuración válido.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
gl: O nome do estilo dos trebellos, por exemplo «keramik» ou «plastik». Sen aspas.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
gl: Os ficheiros de ontoloxía que conteñen as ontoloxías que se han xerar, nunha lista separada por espazos (obsoleto: empregue no seu lugar argumentos).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
gl: Os ficheiros de ontoloxía que conteñen as ontoloxías que se han xerar.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
gl: O medidor da resistencia do contrasinal dá unha indicación da seguranza do contrasinal que escribíu. Para mellorar a resistencia do contrasinal, intente:
     - usar un contrasinal máis longo;
     - usar unha mestura de letras maiúsculas e minúsculas;
     - usar números ou símbolos, como #, ademais de letras.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
gl: O contrasinal que introduciu é feble. Para facelo máis resistente, probe a:
     - usar un contrasinal máis longo;
     - usar unha mestura de letras maiúsculas e minúsculas;
     - usar números ou símbolos, como #, ademais de letras.
    
    Desexa usar este contrasinal aínda así?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
gl: A cadea do certificado SSL do parceiro semella corrupta.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
gl: O complemento «%1» usa unha biblioteca de KDE incompatíbel (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
gl: O programa executa 100 tarefas en 4 fíos. Cada tarefa agarda un tempo aleatorio entre 1 e 1000 milisegundos.

en: The provided service is not valid
gl: O servizo fornecido non é válido

en: The rating could not be submitted.
gl: Non foi posíbel enviar a cualificación.

en: The rating was submitted successfully.
gl: A cualificación foi enviada.

en: The removal request failed.
gl: Fallou a solicitude de eliminación.

en: The removal request was successfully registered.
gl: A solicitude de eliminación foi rexistrada.

en: The requested operation could not be completed
gl: Non foi posíbel completar a operación pedida

en: The selected category "%1" is invalid.
gl: A categoría seleccionada, «%1», non é válida.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
gl[0]: O servidor non recoñece a categoría %2 á que vostede intenta enviar.
gl[1]: O servidor non recoñece ningunha das categorías ás que vostede intenta enviar: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
gl: O servizo «%1» non fornece unha interface «%2» coa palabra clave «%3»

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
gl: Ou o servizo «%1» non fornece ningunha biblioteca ou falta a chave «Library»

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
gl: O servizo non fornece ningunha biblioteca, falta a chave «Library» no ficheiro .desktop.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
gl: Cambiáronse as opcións deste módulo.
    Quere aplicar os cambios ou descartalos?

en: The size of the dialog
gl: O tamaño do diálogo

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
gl[0]: O slot pediu %1 argumento
gl[1]: O slot pediu %1 argumentos

en: The socket operation is not supported
gl: A operación do socket non está admitida

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
gl: Orixe:

en: The style '%1' was not found
gl: Non se atopou o estilo «%1»

en: The subscription request failed.
gl: Fallou a solicitude de subscrición.

en: The subscription was successfully completed.
gl: A subscrición foi completada.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
gl: O modelo precisa información sobre Vde., que está gardada no seu caderno de enderezos.
    Porén, non foi posíbel cargar o complemento preciso.
    
    Por favor, instale o paquete KDEPIM/Kontact no sistema.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
gl: A versión deste aplicativo; asegúrese de que non hai ningunha versión máis recente antes de enviar o informe do fallo

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
gl: A carteira «%1» está aberta e sendo empregada para os datos de formularios e contrasinais.

en: There is no matching item available.
gl: Non hai ningún elemento coincidente dispoñíbel.

en: There was a network error.
gl: Produciuse un erro de rede.

en: There was an error loading data providers.
gl: Produciuse un erro ao cargar os datos dos fornecedores.

en: There was an error loading the module.
gl: Produciuse un erro ao cargar o módulo.

en: There was an error reading the file '%1'
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro «%1»

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
gl: Terceira quenda (00:00 a 07:59)

en: This Month
gl: Este mes

en: This Week
gl: Esta semana

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
gl: Este aplicativo foi escrito por alguén que quere quedar anónimo.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
gl: Este diálogo fornécelle unha notificación e detalles dos erros de script que acontecen nas páxinas web. Na maioría dos casos, isto é debido a un erro no deseño do autor do sitio. Noutros casos, é o resultado dun fallo de programación de Konqueror. Se sospeita que se trata do primeiro, por favor, contacte co deseñador da páxina en cuestión. Se pola contra, sospeita que se trata dun fallo de Konqueror, por favor, envíe un informe de fallos a http://bugs.kde.org/. Será útil un caso de proba que ilustre o problema.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
gl: Este elemento será substituído con todos os elementos dun compoñente integrado.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
gl: Esta fonte tipográfica é usada cando se precise un ancho fixo. Nas fontes tipográficas de ancho fixo todos os caracteres teñen o mesmo ancho.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
gl: Esta é unha lista dinámica de accións. Pode movela, pero se a borra non será quen de engadila de novo.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
gl: Esta é unha vista previa do tipo de letra «%1». Pode cambialo premendo o botón «Escoller…».

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
gl: Esta é unha vista previa do tipo de letra escollido. Pode cambialo premendo o botón «Escoller…».

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
gl: Este é un índice con capacidade de busca. Introduza as palabras chaves da busca:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
gl: Valor:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
gl: Este é o idioma que ha ser usado se ningún dos idiomas anteriores contén unha tradución axeitada.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
gl: Este é o idioma principal, que terá prioridade sobre os outros

en: This operation requires authentication.
gl: Esta operación precisa de autenticación.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
gl: Evitouse que esta páxina abrise unha xanela emerxente pero foi bloqueada.
    Pode premer esta icona da barra de estado para controlar este
    comportamento ou para abrir a xanela emerxente.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
gl: Evitouse que esta páxina abrise unha xanela nova mediante JavaScript.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
gl: Este programa distribúese baixo os termos da licenza %1.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
gl: Este texto de exemplo ilustra a configuración actual. Pode editalo para probar con caracteres especiais.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
gl: Este atallo mostra a barra de buscas e configura a opción "Atopar só ligazóns".

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
gl: Este atallo mostra a barra de buscas para atopar texto na páxina. Cancela o efecto de «Buscar ligazóns mentres as escribe», que configura a opción «Atopar só ligazóns».

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
gl: Isto debería describir con claridade o contido do ficheiro. Pode ser o mesmo texto que o título do ficheiro kvtml.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
gl: Este sitio está intentando anexarlle un ficheiro do seu computador ao formulario. O anexo foi eliminado para a súa protección.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
gl: Este sitio está a intentar enviar os datos do formulario por correo.
    Quere continuar?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
gl: Este sitio está pedindo abrir unha xanela nova do navegador mediante JavaScript.
    Quere permitirllo?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
gl: Este sitio está enviando un formulario que abrirá unha xanela nova do navegador mediante JavaScript.
    Quere permitir o envío deste formulario?

en: This web page contains coding errors.
gl: Esta páxina web contén erros no código.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
gl: Exemplos de tarefas de ThreadWeaver

[ctx: Time zone]
en: Region
gl: Rexión

en: Timed out trying to connect to remote host
gl: Esgotouse o tempo ao intentar conectar co servidor remoto

en: Timeout. Check Internet connection.
gl: Esgotouse o tempo. Comprobe a conexión a internet.

en: Tip of the &Day
gl: Consello do &día

en: Tip of the Day
gl: Consello do día

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
gl: Título

en: Title:
gl: Título:

en: Today
gl: Hoxe

en: Toggle Caret Mode
gl: Conmutar o modo do cursor

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
gl: Hai demasiadas palabras incorrectas. Desactivouse a comprobación da ortográfica mentres escribe.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
gl: Hai demasiadas solicitudes que servir. Téntedo de novo dentro duns minutos, por favor.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
gl: Orientación

en: Toolbars Shown
gl: Barras de ferramentas mostradas

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
gl: Ábrese nunha xanela de navegador

en: Top to Bottom, Left to Right
gl: De riba cara baixo, e da esquerda á dereita

en: Top to Bottom, Right to Left
gl: De riba cara baixo, e da dereita á esquerda

en: Track menu id for debug purposes
gl: Rastrexar o identificador do menú para depuración

en: Translate
gl: Traducir

en: Translate this entry
gl: Traduza esta entrada

en: Translation
gl: Tradución

en: Translation files for KLocale
gl: Ficheiros de tradución para KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
gl: Intente instalalo de novo
    
    Desactivarase a integración con Konqueror.

en: Type error
gl: Erro de tipo

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
gl: Sockets de UNIX (específicos da máquina e usuario actuais)

en: UR&I shortcuts:
gl: Atallos de &URI:

en: URI error
gl: Erro de URI

en: URL to open
gl: URL que abrir

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
gl: Non foi posíbel crear o novo proceso.
    Poida que o sistema acadase o máximo de procesos posíbeis ou que se acadase o máximo de procesos que se lle permite usar a vostede.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
gl: Non foi posíbel atopar a compoñente de edición de Kate;
    Comprobe a instalación de KDE.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro temporal. O erro foi: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
gl: Non foi posíbel enviar o informe do fallo.
    Por favor, envíeo manualmente…
    Consulte http://bugs.kde.org/ para máis instrucións.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
gl: Non foi posíbel iniciar o novo proceso.
    Poida que o sistema acadase o máximo de ficheiros abertos ou que o se acadase o número máximo de ficheiros abertos que se lle permite a vostede.

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo last action
gl: Desfacer a última acción feita

en: Undo: %1
gl: Desfacer: %1

en: Unexpected argument '%1'.
gl: Non se agardaba o argumento «%1».

en: Unicode category:
gl: Categoría unicode:

en: Unicode code point:
gl: Código do punto unicode:

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown Application
gl: Aplicativo descoñecido

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
gl: Houbo un erro descoñecido da API de Servizo de Colaboración Aberta. (%1)

en: Unknown View
gl: Vista descoñecida

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown option '%1'.
gl: Non se coñece a opción «%1».

en: Unknown protocol '%1'.
gl: Non se coñece o protocolo «%1».

en: Unknown socket error
gl: Houbo un erro descoñecido do socket

en: Unknown word
gl: Palabra descoñecida

en: Unknown word:
gl: Palabra descoñecida:

en: Unsupported Key
gl: Tecla non admitida

en: Untitled
gl: Sen título

en: Update
gl: Actualizar

en: Updating
gl: Actualizando

en: Upload Failed
gl: Fallou o envío

en: Upload content
gl: Enviar o contido

en: Upload failed: %1
gl: Fallou o envío: %1

en: Upload first preview
gl: Enviar a primeira vista previa

en: Upload second preview
gl: Enviar a segunda vista previa

en: Upload third preview
gl: Enviar a terza vista previa

en: Uploading Failed
gl: Produciuse un erro ao enviar

en: Usage: %1 %2
gl: Uso: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
gl: Empregar &lt;directorio&gt; como referencia no canto de &lt;base_dir&gt;/baseline

en: Use 'caption' as name in the titlebar
gl: Usar «caption» como nome na barra do título

en: Use 'icon' as the application icon
gl: Usar «icona» como icona do aplicativo

en: Use --help to get a list of available command line options.
gl: Use --help para obter unha lista das opcións dispoñíbeis na liña de ordes.

en: Use S&tylesheet
gl: Usar unha foll&a de estilos

en: Use alternative configuration file
gl: Usar un ficheiro de configuración alternativo

en: Use p&laceholders
gl: Usar &marcas de substitución

en: Use the PC speaker
gl: Usar o altofalante do PC

en: Use the QWS display 'displayname'
gl: Usar o display QWS «displayname»

en: Use the X-server display 'displayname'
gl: Usar o display «displayname» do servidor X

en: Use this password:
gl: Usar este contrasinal:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
gl: Úsase por exemplo para completar automaticamente os diálogos de escolla de ficheiro.

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
gl: Sobre %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
gl: Úsase para determinar como mostrar os números, a moeda e as datas e hora, entre outras cousas

en: User comments
gl: Comentarios dos usuarios

en: User path: desktop|autostart|document
gl: Ruta do usuario: desktop|autostart|document

en: Username:
gl: Usuario:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
gl: Utilidade para executar scripts KJSEmbed

en: Value
gl: Valor

en: Various Useful Representations
gl: Varias representacións útiles

[ctx: Verb]
en: &Insert
gl: &Inserir

en: Verbose output debugging mode.
gl: Modo de saída detallada de depuración.

en: Version %1
gl: Versión %1

en: Version:
gl: Versión:

en: Version: %1
gl: Versión: %1

en: View Comments
gl: Ver os comentarios

en: View Do&cument Source
gl: Ver a fonte do do&cumento

en: View Document Information
gl: Ver información do documento

en: View Frame Information
gl: Ver información do marco

en: View Frame Source
gl: Ver o código fonte do marco

en: View HTML Output
gl: Ver a saída HTML

en: View Image (%1)
gl: Ver a imaxe (%1)

en: View document at its actual size
gl: Ver o documento co tamaño real

en: Visit contributor's blog
    %1
gl: Visitar o blogue do colaborador
    %1

en: Visit contributor's homepage
gl: Visitar a páxina web do colaborador

en: Visit contributor's homepage
    %1
gl: Visitar a páxina web do colaborador
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
gl: Visitar a páxina web do colaborador
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
gl: Visitar o perfil do colaborador en %1
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
gl: Agarda por un xestor de xanelas compatíbel con WM_NET

en: Wallpapers
gl: Fondos de escritorio

en: Warning
gl: Aviso

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
gl: Coidado: Este é un formulario seguro pero está a intentar enviar os seus datos sen cifrar.
    Esta información podería ser interceptada por terceiros.
    Está seguro de que quere continuar?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
gl: Coidado: Os seus datos están a piques de ser transmitidos pola rede sen cifrar.
    Está seguro de que quere continuar?

en: Week %1
gl: Semana %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
gl: Fin de semana (sábado e domingo)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
gl: A cor das ligazóns aínda non visitadas.

en: What country
gl: País

en: What font to use for menus in applications.
gl: A fonte tipográfica que usar para os menús dos aplicativos.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
gl: O tipo de letra do panel no fondo da pantalla, onde se ven que aplicativos están a executarse.

en: What language to use to display text
gl: A lingua na que mostrar o texto

en: What terminal application to use
gl: O aplicativo de terminal que utilizar

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
gl: Entrada

en: What time is it? Click to update.
gl: Que hora é? Prema para actualizar.

en: What's &This?
gl: Que é &isto?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
gl: Cando prema o <b>Modo de Administrador</b> preguntaráselle o contrasinal de administrador (root) para ser quen de efectuar cambios que requiran privilexios de root.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
gl: Cando prema <b>Aplicar</b>, as opcións han ser pasadas ao programa, pero non se pechará o diálogo.
    Use isto para probar distintas configuracións.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
gl: Sempre que se inicie un programa de terminal ha usarse este emulador de terminal.

en: Where applications store data
gl: Onde as aplicacións gardan os seus datos

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
gl: Indica se deben activarse as versións 4 e 5 de SOCKS nos subsistemas de KDE

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
gl: Indica se os directorios deben pórse en riba ao mostrar os ficheiros

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
gl: Indica se deben ser mostrados os ficheiros con nome que comece por un punto (convención que indica que é un ficheiro agochado)

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
gl: Indica se debe mostrarse texto ademais da icona nas iconas das barras de ferramentas

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
gl: Indica se debe usar o altofalante do PC no canto do sistema de notificacións propio de KDE.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
gl: Indica se deben mostrarse as iconas de atallo á esquerda no diálogo de escolla de ficheiros

en: White Space
gl: Espazo en branco

en: Widget style to use
gl: O estilo de trebellos a usar

en: Wishlist
gl: Mellora

en: Wrong object type.
gl: Tipo de obxecto errado

en: XDG Application menu (.desktop files)
gl: Menú de aplicación XDG (ficheiros .desktop)

en: XDG Icons
gl: Iconas XDG

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
gl: Descricións de menú XDG (ficheiros .directory)

en: XDG Menu layout (.menu files)
gl: Disposición de menú XDG (ficheiros .menu)

en: XDG Mime Types
gl: Tipos mime XDG

en: XDG autostart directory
gl: Directorio de inicios automáticos de XDG

en: XML decimal entity:
gl: Entidade decimal XML:

en: XML parsing error
gl: Erro de procesamento de XML

en: Yes
gl: Si

en: Yesterday
gl: Onte

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
gl: Está a piques de transferir os seguintes ficheiros desde o seu computador local a internet.
    Está seguro de que quere continuar?

en: You are not allowed to save the configuration
gl: Non se lle permite gardar a configuración

en: You are now a fan.
gl: Agora é o seu fan.

en: You entered two different passwords. Please try again.
gl: Introduciu dous contrasinais diferentes. Probe de novo.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
gl: Ten que reiniciar o diálogo para que os cambios xurdan efecto

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
gl: Debe escoller un ficheiro onde estea gardado o rexistro, antes de comezar coas probas de regresión.

en: You must enter some text to search for.
gl: Debe introducir algún texto para buscar.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
gl: Ten que indicar un asunto e unha descrición antes de que se poida enviar o informe.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
gl: Acadouse a fin da lista de
    elementos coincidentes.

en: You will be asked to authenticate before saving
gl: Pediráselle que se autentique antes de gardar

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
gl: O saldo da súa conta é baixo de máis:
    Saldo: %1
    Prezo: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
gl: O seu enderezo de correo electrónico. Se non é o correcto, use o botón Configurar o correo para cambialo

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
gl: A súa cadea substituta refírese a unha captura maior que «\%1»,

en: Zoom &In
gl: A&chegar

en: Zoom &Out
gl: Afastar

en: Zoom to fit page height in window
gl: Axustar a altura da páxina  da xanela

en: Zoom to fit page in window
gl: Axustar o tamaño da páxino ao da xanela

en: Zoom to fit page width in window
gl: Axustar a anchura da páxina á da xanela

en: [%1-options]
gl: [opcións de %1]

en: [options]
gl: [opcións]

en: a basic web browser using the KHTML library
gl: un navegador web básico que usa a biblioteca KHTML

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
gl: Mantendo premido o %1, prema tamén o %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
gl: botón non válido

en: address family for nodename not supported
gl: non se admite a familia de enderezos para o nome do nodo

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
gl: aplica a folla de estilo de Qt aos trebellos do aplicativo

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
gl[0]: pero só hai %1 dispoñíbel
gl[1]: pero só hai %1 dispoñíbeis

en: but your pattern defines no captures.
gl: pero o seu padrón non define ningunha captura.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
gl[0]: pero o seu padrón só define 1 captura.
gl[1]: pero o seu padrón só define %1 capturas.

en: defines the application font
gl: define o tipo de letra do aplicativo

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
gl: Máis recentes

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
gl: sufixos -ise

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
gl: sufixos -ise e con acentos

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
gl: sufixos -ise e sen acentos

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
gl: sufixos -ize

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
gl: sufixos -ize e con acentos

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
gl: sufixos -ize e sen acentos

[ctx: dictionary variant]
en: extended
gl: ampliado

[ctx: dictionary variant]
en: large
gl: grande

[ctx: dictionary variant]
en: medium
gl: medio

[ctx: dictionary variant]
en: small
gl: pequeno

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
gl: variante 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
gl: variante 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
gl: variante 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
gl: con acentos

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
gl: con «ye»

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
gl: con «yeyo»

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
gl: con «yo»

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
gl: sen acentos

[ctx: digit set]
en: Arabic
gl: Árabe

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
gl: Árabe-índica

[ctx: digit set]
en: Bengali
gl: Bengalí

[ctx: digit set]
en: Devanagari
gl: Devanagárico

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
gl: Árabe-índica do leste

[ctx: digit set]
en: Gujarati
gl: Guxaratí

[ctx: digit set]
en: Oriya
gl: Orixa

[ctx: digit set]
en: Thai
gl: Tailandés

en: disable XIM
gl: desactivar XIM

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
gl: erro fatal de procesado: %1 na liña %2, columna %3

en: forces the application to run as QWS Server
gl: obriga o aplicativo a executarse como servidor de QWS

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
gl: obriga o aplicativo a usar TrueColor nun display de 8 bits

[ctx: go back]
en: &Back
gl: &Atrás

[ctx: go forward]
en: &Forward
gl: A&diante

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
gl: Atallos de %1

[ctx: home page]
en: &Home
gl: &Inicio

en: i18n() takes at least one argument
gl: i18n() leva como mínimo un argumento

en: i18nc() takes at least two arguments
gl: i18nc() leva como mínimo dous argumentos

en: i18ncp() takes at least three arguments
gl: i18ncp() leva como mínimo tres argumentos

en: i18np() takes at least two arguments
gl: i18np() leva como mínimo dous argumentos

en: include only takes 1 argument, not %1.
gl: «include» só ten 1 argumento, non %1.

en: invalid flags
gl: bandeiras non válidas

en: invalid value for 'ai_flags'
gl: valor non válido para «ai_flags»

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
gl: Retroceso

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
gl: Bloq. Maiús

[ctx: keyboard-key-name]
en: Del
gl: Supr

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
gl: Suprimir

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
gl: Abaixo

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
gl: Fin

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
gl: Intro

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
gl: Inicio

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
gl: Inserir

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
gl: Menú

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
gl: Bloq. Num

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
gl: AvPáx

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
gl: RePáx

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
gl: PausaInter

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
gl: AvPáx

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
gl: RePáx

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
gl: Imp Pant

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrtScr
gl: ImpPant

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
gl: Intro

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
gl: Bloq. Despr

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
gl: Maiús

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
gl: Espazo

[ctx: keyboard-key-name]
en: SysReq
gl: Pet.Sis

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
gl: Arriba

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
gl: klauncher: Este programa non está pensado para ser iniciado manualmente.
    klauncher: Iníciase automaticamente por kdeinit.

[ctx: left mouse button]
en: left button
gl: botón esquerdo

en: library only takes 1 argument, not %1.
gl: a biblioteca só ten un argumento, non %1.

en: load the testability framework
gl: cargar o marco de traballo de comprobabilidade

en: loading %1
gl: estase a cargar %1

en: memory allocation failure
gl: fallo de reserva de memoria

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
gl: botón central

en: mirrors the whole layout of widgets
gl: reflicte toda a disposición dos trebellos

en: modified
gl: modificado

en: name or service not known
gl: nome de servizo descoñecido

en: no address associated with nodename
gl: non hai un enderezo asociado co nome do nodo

en: no error
gl: sen erro

en: no version set (programmer error)
gl: non se indica a versión (erro do programador)

en: non-recoverable failure in name resolution
gl: fallo non recuperábel na resolución do nome

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
gl: * Cores personalizadas *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
gl: * Cores recentes *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
gl: Corenta cores

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
gl: Cores oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
gl: Cores do arco-da-vella

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
gl: Cores reais

[ctx: palette name]
en: Web Colors
gl: Cores web

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
gl: Estase a corrixir a ortografía…

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
gl: Calquera momento

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
gl: O mes pasado

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
gl: A semana pasada

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
gl: O ano pasado

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
gl: Este mes

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
gl: Esta semana

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
gl: Este ano

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
gl: Onte

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
gl: Personalizado…

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
gl: <p>KDE está traducido a moitas linguas grazas ao traballo dos equipos de tradución de todo o mundo.</p><p>Para máis información sobre a internacionalización de KDE visite <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a> ou http://www.trasno.net/</p>

en: request was canceled
gl: o pedido foi cancelado

en: requested family not supported
gl: a familia pedida non está admitida

en: requested family not supported for this host name
gl: a familia pedida non está admitida por este nome de servidor

en: requested service not supported for this socket type
gl: o servizo pedido non está admitido por este tipo de socket

en: requested socket type not supported
gl: o tipo de socket pedido non está admitido

[ctx: right mouse button]
en: right button
gl: botón dereito

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
gl: a execución nun depurador pode causar un -nograb implícito,
     use -dograb para ignoralo

en: servname not supported for ai_socktype
gl: nome de servidor non admitido para ai_socktype

en: set XIM server
gl: estabelecer o servidor XIM

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
gl: estabelece o estilo de entrada XIM (Método de Entrada de X).
    Os valores posíbeis son onthespot, overthespot, offthespot
    e root

en: sets the application GUI style
gl: estabelece o estilo da GUI do aplicativo

en: sets the application name
gl: estabelece o nome do aplicativo

en: sets the application title (caption)
gl: estabelece o título do aplicativo (no cabezallo)

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
gl: estabelece a xeometría do cliente do trebello principal; consulte a axuda das X para o formato do argumento (polo xeral Largo×Alto+XPos+YPos)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
gl: estabelece a cor de fondo por omisión e a paleta
    do aplicativo (calcúlanse as sombras escuras e claras)

en: sets the default button color
gl: estabelece a cor por omisión dos botóns

en: sets the default foreground color
gl: estabelece a cor por omisión do primeiro plano

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
gl: A veloz troita mergullouse axiña no río, o pescador perdéraa.

[ctx: show help]
en: &Help
gl: A&xuda

en: start interactive kjs interpreter
gl: iniciar un intérprete kjs interactivo

en: start without KDE KApplication support.
gl: iniciar sen permitir utilizar KApplication de KDE.

en: switches to synchronous mode for debugging
gl: troca ao modo síncrono para depuración

en: system error
gl: erro do sistema

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
gl: indícalle a Qt que nunca capture o rato nin o teclado

en: temporary failure in name resolution
gl: fallo temporal na resolución do nome

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
gl: %1 foi escrito por
    %2

en: the document is not in the correct file format
gl: o documento non está no formato de ficheiro correcto

en: the following permission
gl: o seguinte permiso

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
gl: Isto custa %2 %1.
    Quere mercalo?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
gl: Fondo

[ctx: toolbar position string]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: toolbar position string]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: toolbar position string]
en: Top
gl: Arriba

en: unknown error
gl: erro descoñecido

[ctx: unknown program name]
en: unknown
gl: descoñecido

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
gl: empregar un sistema de gráficos distinto do predeterminado. As opcións son raster e opengl (experimental)

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
gl: Rexistrouse o seu voto.

en: without name
gl: sen nome
