kdelibs4 - en to hr translation catalogue (2214 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
hr: 
        %1 priključak je automatski odabran zbog zahtjeva priključka %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
hr: 
        %1 priključaj je automatski maknut zbog zahtjevanja od priključka %2

en: 
    %1 options:
hr: 
    %1 opcije:

en: 
    Arguments:
hr: 
    Argumenti:

en: 
    Generic options:
hr: 
    Generičke opcije:

en: 
    Options:
hr: 
    Opcije:

en: 
    Please correct.
hr: 
    Molim ispravite.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
hr:    <a href="%1">[Svojstva]</a>

en:  (In new window)
hr:  (U novom prozoru)

en:  (In other frame)
hr:  (U drugom okviru)

en:  - BCC:
hr:  – skrivena kopija:

en:  - CC:
hr:  – kopija:

en:  - Subject:
hr:  – predmet :

en:  Stalled
hr: Zastoj

en: %1 &Handbook
hr: &Priručnik %1 |/| &Priručnik za $[aku %1]

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
hr: %1 (%2 – %3x%4 piksela)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
hr: %1 (%2x%3 piksela)

en: %1 (Link)
hr: %1 (veza)

en: %1 - %2x%3 Pixels
hr: %1 – %2x%3 piksela

en: %1 - unknown type
hr: %1 – nepoznati tip

en: %1 - unknown type of userpath
hr: %1 – nepoznati tip korisničke putanje

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
hr[0]: %1 slika od %2 učitana.
hr[1]: %1 slike od %2 učitane.
hr[2]: %1 slika od %2 učitanih.

en: %1 file | %1 files
hr[0]: %1 datoteka
hr[1]: %1 datoteke
hr[2]: %1 datoteka

en: %1 folder | %1 folders
hr[0]: %1 mapa
hr[1]: %1 mape
hr[2]: %1 mapa

en: %1 is already assigned to %2
hr: %1 je već dodijeljen %2

en: %1 is not a function and cannot be called.
hr: %1 nije funkcija te ne može biti pozvana.

en: %1 is not an Object type
hr: %1 nije Object tip

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
hr[0]: "%2" je prečac u koliziji sa sljedećim prečacem.
    Želite li dodijeliti prazan prečac ovoj radnji?
    %3
hr[1]: "%2" je prečac u koliziji sa sljedećim prečacima.
    Želite li dodijeliti prazan prečac ovoj radnji?
    %3
hr[2]: "%2" je prečac u koliziji sa sljedećim prečacima.
    Želite li dodijeliti prazan prečac ovoj radnji?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
hr[0]: Konflikt prečaca
hr[1]: Konflikti prečaca
hr[2]: Konflikti prečaca

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
hr[0]: Prečac '%2' u konfliktu je s sljedećim kombinacijama tipaka:
hr[1]: Prečac '%2' u konfliktima je s sljedećim kombinacijama tipaka:
hr[2]: Prečac '%2' u konfliktima je s sljedećim kombinacijama tipaka:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
hr[0]: Nije moguće čitati X11 RGB stringove boje. Pregledane je sljedeća lokacija datoteka:
    %2
hr[1]: Nije moguće čitati X11 RGB stringove boje. Pregledane su sljedeće lokacije datoteka:
    %2
hr[2]: Nije moguće čitati X11 RGB stringove boje. Pregledane su sljedeće lokacije datoteka:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
hr[0]: Konflikt s registriranim globalnim prečacem
hr[1]: Konflikt s registriranim globalnim prečacima
hr[2]: Konflikt s registriranim globalnim prečacima

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
hr[0]: %1 priključak je automatski dodan zbog zahtjeva priključaka
hr[1]: %1 priključka su automatski dodani zbog zahtjeva priključaka
hr[2]: %1 priključaka je automatski dodano zbog zahtjeva priključaka

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
hr[0]: %1 priključak je automatski maknut zbog zahtjeva priključaka
hr[1]: %1 priključka su automatski maknuta zbog zahtjeva priključaka
hr[2]: %1 priključaka je automatski maknuto zbog zahtjeva priključaka

en: %1% of %2
hr: %1% od %2

en: %1/s (done)
hr: %1/s (učinjeno)

en: %2 (%1 K)
hr: %2 (%1 kB)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
hr[0]: %2 (%1 bajt)
hr[1]: %2 (%1 bajta)
hr[2]: %2 (%1 bajtova)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
hr[0]: %2 / %1 datoteka
hr[1]: %2 / %1 datoteka
hr[2]: %2 / %1 datoteka

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
hr[0]: %2 / %1 mape
hr[1]: %2 / %1 mapa
hr[2]: %2 / %1 mapa

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
hr[0]: %2 of %3 završeno
hr[1]: %2 of %3 završeno
hr[2]: %2 of %3 završeno

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
hr[0]: %2% od %1 datoteke
hr[1]: %2% od %1 datoteke
hr[2]: %2% od %1 datoteka

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
hr[0]: %2/s (%3 preostalo)
hr[1]: %2/s (%3 preostalo)
hr[2]: %2/s (%3 preostalo)

en: &About
hr: O &programu

en: &About %1
hr: &O programu %1

en: &Actual Size
hr: St&varna veličina

en: &Add
hr: &Dodaj

en: &Add Bookmark
hr: &Dodaj knjižnu oznaku

en: &Add to Custom Colors
hr: &Dodaj prilagođenim bojama

en: &Allow storing passwords for this site
hr: &Dozvoli spremanje zaporki za ovu stranicu

en: &Apply
hr: &Primijeni

en: &Automatic spell checking enabled by default
hr: Prema zadanim je postavkama &automatska provjera pravopisa omogućena

en: &Available:
hr: &Raspoloživo:

en: &Back
hr: &Prethodno

en: &Back in the Document
hr: &Vrati u dokument

en: &Bookmarks
hr: &Oznake

en: &Break at Next Statement
hr: &Prekini kod slijedećeg izraza

en: &Cancel
hr: &Odustani

en: &Close
hr: &Zatvori

en: &Close Document
hr: &Zatvori dokument

en: &Close Wallet
hr: &Zatvori lisnicu

en: &Close Window
hr: &Zatvoriti prozor?

en: &Configure %1...
hr: &Podešavanje %1… |/| &Podešavanje $[gen %1]

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
hr: &Podesi politiku JavaScripte za otvaranje novih prozora

en: &Copy
hr: &Kopiraj

en: &Copy Email Address
hr: &Kopiraj adresu e-pošte

en: &Copy Full Text
hr: &Kopiraj cijeli tekst

en: &Copy Link Address
hr: &Kopiraj adresu poveznice

en: &Copy Text
hr: &Kopiraj tekst

en: &Debug
hr: &Debugiraj

en: &Defaults
hr: &Uobičajeno

en: &Delete
hr: &Izbriši

en: &Details
hr: &Detalji

en: &Disable Error Reporting
hr: &Onemogući prijavljivanje pogrešaka

en: &Discard
hr: &Odbaci

en: &Do Not Save
hr: &Nemoj spremiti

en: &Do not show this message again
hr: Ne prikazuj ponovno &ovu poruku

en: &Edit
hr: &Uređivanje

en: &Edit Bookmarks...
hr: &Uredi oznake…

en: &Edit...
hr: &Uredi…

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Find
hr: &Traži

en: &Find in Frame...
hr: Traži unutar &okvira…

en: &Find...
hr: &Traži…

en: &Finished
hr: &Završeno

en: &First Page
hr: &Prva stranica

en: &Fit to Page
hr: &Prilagodi prema stranici

en: &Forward in the Document
hr: &Proslijedi u dokument

en: &Game
hr: &Igre

en: &Go
hr: &Kreni

en: &Go To...
hr: &Idi na…

en: &Go to Line...
hr: I&di na redak…

en: &Go to Page...
hr: Idi &na stranicu…

en: &Grant All
hr: &Dopusti sve

en: &Help
hr: &Pomoć

en: &Hide Errors
hr: &Sakrij pogreške

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
hr: S&akrij tekst kada alatna traka prikazuje tekst uz ikone

en: &Ignore
hr: &Ignoriraj

en: &Join KDE
hr: Pridružite se KDE-u

en: &Keep password
hr: &Čuvaj zaporku

en: &Keep this window open after transfer is complete
hr: &Ostavi prozor otvorenim nakon izvršenog prijenosa

en: &Language:
hr: &Jezik:

en: &Last Page
hr: &Zadnja stranica

en: &Launch Bug Report Wizard
hr: &Pokreni čarobnjak za prijavu grešaka

en: &License Agreement
hr: &Licenčni ugovor

en: &Mail...
hr: &Pošta…

en: &Minimize
hr: &Minimiziraj

en: &New
hr: &Novi

en: &Next
hr: &Sljedeće

en: &Next Page
hr: &Sljedeća stranica

en: &No
hr: &Ne

en: &OK
hr: &U redu

en: &Open...
hr: &Otvori…

en: &Order by:
hr: &Poredaj po:

en: &Overwrite
hr: &Prepisati

en: &Password:
hr: &Zaporka:

en: &Paste
hr: &Zalijepi

en: &Pause
hr: &Pauza

en: &Previous
hr: &Prethodno

en: &Previous Page
hr: P&rethodna stranica

en: &Print...
hr: &Ispis…

en: &Prompt on replace
hr: &Upozori prilikom zamjene

en: &Quit
hr: &Izlaz

en: &Redisplay
hr: Ponovno pri&kaži

en: &Redo
hr: &Vrati

en: &Redo: %1
hr: &Vrati: %1

en: &Reject All
hr: &Odbaci sve

en: &Remove
hr: &Ukloni

en: &Replace
hr: &Zamijeni

en: &Replace...
hr: &Zamijeni…

en: &Report Bug...
hr: &Prijava nedostatka…

en: &Report Bugs or Wishes
hr: Prijavite &nedostatke ili želje

en: &Reset
hr: &Poništi

en: &Restore
hr: &Vrati

en: &Resume
hr: &Vrati izvorno

en: &Rotate Clockwise
hr: &Rotiraj u smjeru kazaljke na satu

en: &Save
hr: &Spremi

en: &Save Link As...
hr: &Spremi vezu kao…

en: &Save Settings
hr: &Spremi postavke

en: &Search
hr: &Traži

en: &Selected text
hr: Odabrani tek&st

en: &Selected:
hr: &Odabrano:

en: &Send
hr: &Pošalji

en: &Send Email
hr: %Pošalji e-poštu

en: &Send File | &Send Files
hr[0]: &Pošalji datoteku
hr[1]: &Pošalji datoteke
hr[2]: &Pošalji datoteke

en: &Send Unencrypted
hr: &Šalji nezaštičeno

en: &Settings
hr: &Postavke

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
hr[0]: &Pokaži %1 blokirani popup prozor
hr[1]: &Pokaži %1 blokirana popup prozora
hr[2]: &Pokaži %1 blokiranih popup prozora

en: &Show tips on startup
hr: Tijekom pokretanja &prikaži savjete

en: &Skip
hr: &Preskoči

en: &Source:
hr: &Izvor:

en: &Spelling...
hr: &Pravopis…

en: &Stop Script
hr: Zau&stavi skriptu

en: &Store
hr: &Pohrani

en: &Submit Anyway
hr: &Svakako prihvati

en: &Support KDE
hr: &Podržite KDE

en: &Text to find:
hr: &Tekst:

en: &Thanks To
hr: &Zahvale

en: &Toolbar:
hr: &Alatna traka:

en: &Tools
hr: &Alati

en: &Try
hr: &Pokušaj

en: &Undo
hr: &Poništi

en: &Undo: %1
hr: &Poništi: %1

en: &Up
hr: &Gore

en: &Verify:
hr: &Provjera:

en: &View
hr: P&rikaz

en: &Whole words only
hr: Samo &cijele riječi

en: &Yes
hr: &Da

en: &Zoom...
hr: &Zumiraj…

en: '%1' is not a valid QLayout.
hr: '%1' nije valjani QLayout.

en: '%1' is not a valid QWidget.
hr: '%1' nije valjani QWidget.

en: 'ai_family' not supported
hr: 'ai_family' nije podržano

en: 'ai_socktype' not supported
hr: 'ai_socktype' nije podržano

en: (C) 2000 Stephan Kulow
hr: © 2000 Stephan Kulow

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
hr: © 2004–2005 Ian Reinhart Geiser

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
hr: © 2005 Jeroen Wijnhout

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
hr: © 2005–2006 The KJSEmbed Authors

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
hr: © 2006 Sebastian Sauer

en: (No logo available)
hr: (Nema dostupnog logotipa)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
hr: © 1999–2002 Razvijatelji KDE-a

en: (c) 2001, Waldo Bastian
hr: © 2001 Waldo Bastian

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
hr: © 2006–2009 Sebastian Trüg

en: --- separator ---
hr: --- razdjelnik ---

en: -default-
hr: -zadano-

en: -unnamed-
hr: -bez naziva-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
hr: … <b>pogrešno napisana</b> riječ prikazana je u kontekstu…

en: 1 download | %1 downloads
hr[0]: %1 preuzimanje
hr[1]: %1 preuzimanja
hr[2]: %1 preuzimanja

en: 1 match found. | %1 matches found.
hr[0]: Pronađen %1 par.
hr[1]: Pronađena %1 para.
hr[2]: Pronađeno %1 parova.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
hr[0]: %1 zamjena izvršena.
hr[1]: %1 zamjene izvršene.
hr[2]: %1 zamjena izvršenih.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
hr: sistemska pogreška: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
hr: Nepoznata obitelj %1

en: << Add to Dictionary
hr: << Dodaj u rječnik

en: <Low Surrogate>
hr: <Niski nadomjestak>

en: <Merge %1>
hr: <Udruži %1>

en: <Merge>
hr: <Udruži>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
hr: <a href="http://opendesktop.org">Osobna stranica</a>

en: <b>misspelled</b>
hr: <b>pogrešno napisano</b>

en: <br />Provider: %1
hr: <br />Pružatelj usluge: %1

en: <br />Version: %1
hr: <br />Verzija: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
hr: <h1>KJSEmbed preglednik dokumenata</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
hr: <h2>Dodani ubrzivači (samo za vašu referencu)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
hr: <h2>Izmijenjeni ubrzivači</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
hr: <h2>Uklonjeni ubrzivači</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
hr: <html><b>KDE</b> je međunarodna mreža softverskih inženjera, umjetnika, pisaca, prevodioca i podupiratelja odanih razvoju <a href="%1">slobodnog softvera</a>. Ova zajednica stvorila je stotine aplikacija slobodnog softvera koje su dio KDE Development Platforme i KDE Software Distributiona.<br /><br />KDE je suradnički pothvat u kojem ne postoji izdvojeni subjekt koji kontrolira smjer razvoja ili proizvode KDE-a. Svi se slobodno mogu pridružiti i doprinijeti KDE-u, uključujući i Vas.<br /><br />Posjetite <a href="%2">%2</a> za više informacija o zajednici KDE i softveru kojeg stvaramo.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
hr: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Inačica %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
hr: <html><font size="5">%1</font><br/><b>inačica %2</b><br/>Koristeći KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
hr: <html><font size="5">KDE – budi slobodan!</font><br /><b>Inačica platforme %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
hr: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(još ne znam)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
hr: <html>KDE je i uvijek će biti dostupan bez naknade, ali njegovo stvaranje nije besplatno.<br /><br />Kako bi podržala razvoj, zajednica KDE osnovala je KDE e.V., neprofitnu organizaciju pravno utemeljenu u Njemačkoj. KDE e.V. zastupa zajednicu KDE u pravnim i financijskim pitanjima. Pogledajte <a href="%1">%1</a> za više informacija o KDE e.V.<br /><br />KDE ima koristi od mnogo različitih doprinosa, uključujući financijske. Sredstva se koriste za naknadu troškova članovima i ostalima koji se javljaju kod doprinosa. Dodatno se sredstva koriste za pravnu pomoć i organiziranje konferencija i sastanaka. <br /> <br />Pozivamo Vas da nas podržite financijskom donacijom koristeći se jednim od načina opisanih na <a href="%2">%2</a>. <br /><br />Unaprijed Vam zahvaljujemo na vašoj podršci.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
hr: <html>Softver se uvijek može unaprijediti i tim KDE spreman je na to. Međutim, Vi – korisnik – morate nam reći kada nešto ne radi prema očekivanjima ili kada bi nešto moglo raditi bolje.<br /><br />KDE ima sustav za praćenje grešaka. Posjetite <a href="%1">%1</a> ili iskoristite dijalog "Prijava nedostataka..." iz izbornika "Pomoć" kako biste prijavili grešku.<br /><br />Ako imate prijedlog za unapređenje, tada ste slobodni iskoristiti sustav za praćenje grešaka kako biste prijavili svoju želju. Obratite pozornost na to da odaberete razinu ozbiljnosti nazvanu "Wishlist".</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
hr: <html>Ne trebate biti razvijatelj softvera kako biste bili dio tima KDE. Možete se pridružiti nacionalnim timovima koji prevode programsko sučelje. Možete izrađivati grafiku, teme, zvukove i unaprijediti dokumentaciju. Sami odlučujete!<br /><br />Posjetite <a href="%1">%1</a> za više informacija o projektima u kojima možete sudjelovati.<br /><br />Ako trebate više informacija ili dokumentaciju, posjetite <a href="%2">%2</a> i pronaći ćete što trebate.</html>

en: <not assigned>
hr: <nedodjelijeno>

en: <p>Downloads: %1</p>
hr: <p>Preuzimanja: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
hr: <p>Nema preuzimanja</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
hr: <p>Odabrali ste razinu ozbiljnosti <b>Kritično</b>. Molim uzmite u obzir da je ta razina ozbiljnosti namijenjena samo za kvarove koji </p><ul><li>onesposobljavaju rad drugih programe u sustavu (ili cijeli sustav)</li><li>uzrokuju ozbiljan gubitak podataka</li><li>uvode sigurnosnu rupu u sustavu na kojem je zahvaćeni paket instaliran</li></ul>
    <p>Stvara li kvar koji prijavljujete bilo koji od navedenih simptoma? Ako ne, molim smanjite ozbiljnost. Hvala!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
hr: <p>Odabrali ste razinu ozbiljnosti <b>Ozbiljno</b>. Molim uzmite u obzir da je ta razina ozbiljnosti namijenjena samo za kvarove koji:</p><ul><li>čine paket o kojem se radi potpuno ili gotovo beskorisnim</li><li>ostvaruju gubitak podataka</li><li>uvodi sigurnosnu rupu u sustavu koja omogućuje pristup računima korisnika koji koriste zahvaćeni paket</li></ul>
    <p>Stvara li kvar koji prijavljujete bilo koji od navedenih simptoma? Ako ne, molim smanjite razinu ozbiljnosti. Hvala!</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Kliknite ovdje ako želite ovu nepoznatu riječ ostaviti kakva je.</p>
    <p>Ova radnja je korisna ako je riječ naziv, akronim, strana riječ ili neka druga nepoznata riječ koju želite koristiti, ali je ne želite dodati u riječnik.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Kliknite ovdje ako želite ovu nepoznatu riječ ostaviti kakva je.</p>
    <p>Ova radnja je korisna ako je riječ naziv, akronim, strana riječ ili neka druga nepoznata riječ koju želite koristiti, ali je ne želite dodati u riječnik.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Kliknite ovdje da biste zamijenili sva pojavljivanja nepoznatog teksta s tekstom iz okvira za uređivanje (lijevo).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Kliknite ovdje da biste zamijenili ovo pojavljivanje nepoznatog teksta s tekstom iz okvira za uređivanje (lijevo).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Ovdje možete vidjeti isječak teksta koji nepoznatu riječ prikazuje u njezinom kontekstu. Ako ovaj podatak nije dovoljan za odabir najbolje zamjene za nepoznatu riječ, možete kliknuti dokument koji provjeravate, označiti veći dio teksta i potom se vrati ovdje da biste nastavili s provjerom.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Ako je nepoznata riječ pogrešna, trebate provijeriti da li postoji korekcija za nju, te ako da onda kliknite na nju. Ako niti jedna riječ iz liste nije dobra zamjena za nju, onda možete otipkati ispravnu riječ u okvir za unos</p>
    <p>Za ispravak riječi kliknite na <b>Zamijeni</b> ako želite ispraviti samo ovaj pojam ili <b>Zamijeni sve</b> ako želite ispraviti sve pojmove.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Ako je nepoznata riječ pogrešno napisana, ovdje bi bilo potrebno unijeti ispravno napisanu riječ ili je izabrati s donjeg popisa.</p>
    <p>Ako želite ispraviti samo ovo pojavljivanje riječi kliknute <b>Zamijeni</b>, a ako želite ispraviti sva pojavljivanja kliknite <b>Zamijeni sve</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Odaberite jezik dokumenta koji provjeravate.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
hr: <qt>
    <p>Otkrivena je nepoznata riječ, a smatra se nepoznatom jer nije uključena u rječnik.<br>
    Kliknite ovdje ako smatrate da nepoznata riječ nije pogrešno napisana i želite izbjeći njeno ponovno pogrešno prepoznavanje u budućnosti. Ako je želite ostaviti u postojećem obliku, ali bez njenog dodavanja u rječnik, kliknite <b>Ignoriraj</b> ili <b>Ignororaj sve</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
hr: <qt><b>Greška</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
hr: <qt><b>Greška</b>: čvor %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
hr: <qt><p><strong>'Ispis zaglavlja'</strong></p><p>Ako je ova kućica omogućena, ispis HTML dokumenta će sadržavati zaglavlje na vrhu svake stranice. To zaglavlje sadrži trenutni datum, URL lokacije ispisane stranice i redni broj stranice.</p><p>Ako je ova kućica onemogućena, ispis HTML dokumenta neće sadržavati navedeno zaglavlje.</p></qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
hr: <qt><p><strong>'Ispis slika'</strong></p><p>ako je ovaj odabirni okvir omogućen, ispisati će se slike sadržane na HTML stranici</p><p>Ako je onemogućen, ispisati će se samo tekst, bez slika. Ispisivanje će ići brže i potrošiti će se manje tinte ili tonera.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
hr: <qt><p><strong>'Način prijateljski pisaču'</strong></p><p>Ako je ovaj odabirni okvir omogućen, ispis HTML dokumenta bit će samo crno-bijeli, a sve pozadine u boji pretvorit će se u bijele. Ispis će biti brži i potrošiti će se manje tinte ili tonera. </p><p>Ako je onemogućen, ispis HTML dokumenta bit će u originalnim bojama kao što ih vidite u vašoj aplikaciji. Ovo može rezultirati područjima stranice potpuno prekrivenim bojom (ili sivim tonovima ako koristite crno-bijeli pisač). Ispis će vjerojatno biti sporiji i vjerojatno će se potrošit više tinte ili tonera.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
hr: <qt><p>Ili hardver/softver kojeg modul podešava nije dostupan ili je modul onemogućen od strane administratora.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
hr: <qt><p>Mogući razlozi:</p><ul><li>Pojava greške prilikom zadnjeg ažuriranja KDE-a ostavila je zaboravljeni kontrolni modul</li><li>Imate zaostale stare, tuđe module.</li></ul><p>Provjerite ove stavke pažljivo i pokušajte ukloniti spomenuti modul u poruci o grešci. Ako to ne uspije, kontaktirajte svojeg distributora ili paketara</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
hr: <qt><p>Dijagnoza je:<br />Nije moguće pronači datoteku radne površine %1.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
hr: <qt><p>Ova riječ smatra se  "nepoznatom riječi" jer ne odgovara niti jednoj riječi iz rječnika koji se trenutno koristi. Moguće je da se radi o stranoj riječi.</p>
    <p>Ako riječ nije pogrešna, možete je dodati u riječnik klikom na <b>Dodaj u rječnik</b>. Ako je ne želite dodati u rječnik, ali je želite ostaviti nepromijenjenom, kliknite na <b>Zanemari</b> ili <b>Zanemari sve</b>.</p>
    <p>Također, ako je riječ pogrešna, možete pokušati pronaći zamjensku iz liste ispod. Ako ne možete pronaći zamjenu, možete je otipkati u tekstni okvir ispod i kliknuti na <b>Zamijeni</b> ili <b>Zamijeni sve</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
hr: <qt>Pristup nepovjerljive stranice do <br /><b>%1</b><br /> zabranjen.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
hr: <qt>Sigurno želite izaći iz <b>%1</b>?</qt>|/|<qt>Sigurno želite izaći iz <b>$[gen %1]</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
hr: <qt>Ne mogu pokrenuti <i>gpg</i> i provjeriti valjanost datoteke. Provjerite da li je <i>gpg</i> instaliran, u protivnom provjera preuzetih podataka neće biti moguća.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
hr: <qt>Ne mogu pokrenuti <i>gpg</i> i dobaviti dostupne ključeve . Provjerite da li je <i>gpg</i> instaliran, u protivnom provjera preuzetih podataka neće biti moguća.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
hr: <qt>Ne mogu pokrenuti <i>gpg</i> i potpisati datoteku. Provjrite da li je <i>gpg</i> instaliran, u protivnom neću biti u mogućnosti potpisati podatke.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
hr: <qt>Želite li pretražiti Internet za <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
hr: <qt>Povećaj pismo<br /><br />Povećajte pismo u ovom prozoru. Kliknite i držite pritisnutim gumb miša za prikaz izbornika sa svim dostupnim veličinama pisma.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
hr: <qt>Unesi frazu zaporke za ključ <b>0x%1</b>, pripada<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
hr: <qt>Traži slijedeću pojavu '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
hr: <qt>Traži sljedeće<br /><br />Traženje sljedećeg pojavljivanja teksta koji je pronađen funkcijom <b>Pronađi tekst</b>.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
hr: <qt>Traži prethodni<br /><br />Traženje prethodnog pojavljivanja teksta koji je pronađen funkcijom <b>Pronađi tekst</b>.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
hr: <qt>Nađi tekst<br /><br />Prikaži dijalog koji vam omogućuje traženje teksta na prikazanoj stranici.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
hr: <qt>Ako je omogućeno, svako pojavljivanje <code><b>\N</b></code>-a, gdje je <code><b>N</b></code> cijeli broj, bit će zamijenjeno odgovarajućim uhvatom ("podniz u zagradi") iz uzorka.<p>Kako biste dodali literal <code><b>\N</b></code> u vašu zamjenu, dodajte jednu dodatnu obrnutu kosu crtu ispred njega, npr. <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
hr: <qt>Ako pritisnete gumb <b>Nađi</b>, dokument će biti pretražen za tekst koji ste unijeli iznad.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
hr: <qt>Ako pritisnete gumb <b>Zamijeni</b>, dokument će biti pretražen tekstom za pretragu i svako pojavljivanje će biti zamijenjeno tekstom za zamijenu.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
hr: <qt>Nema dostupnih podataka.<br /> Navedeni objekt KAboutData ne postoji.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
hr: <qt>Nije pronađeno: '<b>%1</b>'.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
hr: <qt>Okvir ispisa<br /><br />Neke stranice imaju više okvira. Da biste ispisali pojedini okvir, kliknite na njega i zatim iskoristite ovu funkciju.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
hr: <qt>Stisni pismo<br /><br />Učini pismo ovog prozora manjim. Kliknite i držite pritisnutim gumb miša za prikaz izbornika sa svim dostupnim veličinama pisama.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
hr: <qt>Definira kako bi Jovie trebao izgovoriti poruku o primljenom događaju. Ako odaberete "Izgovori prilagođeni tekst", unesite tekst u polje. Možete koristiti sljedeće zamjenske nizove u tekstu: <dl><dt>%e</dt><dd>Naziv događaja</dd><dt>%a</dt><dd>Aplikacija koja je poslala događaj</dd><dt>%m</dt><dd>Poruka koju je poslala aplikacija</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
hr: <qt>Kombinacija tipki '%1'  je dodijeljena aktivnosti <b>%2</b>.<br>Odaberite drugu kombinaciju tipki.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
hr: <qt>Dijagnoza je:<br />%1<p>Mogući razlozi:</p><ul><li>Pojava pogreške prilikom zadnjeg ažuriranja KDE-a ostavila je napušteni kontrolni modul</li><li>Imate stare module neke treće strane koji su postavljeni uokolo.</li></ul><p>Pažljivo provjerite ove stavke i pokušajte ukloniti spomenuti modul u poruci o pogrešci. Ako to ne uspije, kontaktirajte svojeg distributora ili paketara</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
hr: <qt>Dijagnoza je:<br />Datoteka radne površine %1 ne određuje biblioteku.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
hr: <qt>Forma će biti poslana na <br /><b>%1</b><br />u vaš lokalni datotečni sustav.<br />Želite li poslati formu?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
hr: <qt>Ova se stranica želi otvoriti<p>%1</p>u novom prozoru preglednika preko JavaScript-a.<br />Želite li to dozvoliti?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
hr: <qt>Ova stranica šalje formu koja će otvoriti <p>%1</p> u novom prozoru preglednika pomoću JavaScripta.<br />Želite li dozvoliti slanje forme?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
hr: <qt>Ova nepovjerljiva stranica se povezuje na <br /><b>%1</b>.<br />Želite li slijediti poveznicu?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
hr: <qt>Za prijavljivanje izvještaja o grešci, kliknite na vezu dolje.Ona će otvoriti prozor Web preglednika na  <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>  gdje ćete pronaći obrazac koji treba popuniti.Informacija prikazana gore biti će prenešna na taj poslužitelj.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
hr: &Pismo

[ctx: @action]
en: &Justify
hr: &Obostrano poravnaj

[ctx: @action]
en: &Strike Out
hr: &Precrtano

[ctx: @action]
en: About Application
hr: O aplikaciji

[ctx: @action]
en: About KDE
hr: O okruženju KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
hr: Aktiviraj sljedeću karticu

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
hr: Aktiviraj prethodnu karticu

[ctx: @action]
en: Actual Size
hr: Stvarna veličina

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
hr: Dodaj oznaku

[ctx: @action]
en: Align &Center
hr: Poravnaj po &Sredini

[ctx: @action]
en: Align &Left
hr: Poravnaj &Lijevo

[ctx: @action]
en: Align &Right
hr: Poravnaj &Desno

[ctx: @action]
en: Back
hr: Nazad

[ctx: @action]
en: Backward Word
hr: Riječ nazad

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
hr: Početak retka

[ctx: @action]
en: Clear
hr: Izbriši

[ctx: @action]
en: Close
hr: Zatvori

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
hr: Konfiguriranje obavijesti…

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
hr: Konfiguriranje alatnih traka

[ctx: @action]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: @action]
en: Cut
hr: Izreži

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
hr: Smanji uvlaku

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
hr: Riječ izbriši unazad

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
hr: Riječ izbriši prema naprijed

[ctx: @action]
en: Deselect
hr: Ukloni odabir

[ctx: @action]
en: Document Back
hr: Prethodni dokument

[ctx: @action]
en: Document Forward
hr: Slijedeći dokument

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
hr: Uredi knjiške oznake…

[ctx: @action]
en: End of Line
hr: Završetak retka

[ctx: @action]
en: Find
hr: Traži

[ctx: @action]
en: Find Next
hr: Traži sljedeće

[ctx: @action]
en: Find Prev
hr: Traži prethodno

[ctx: @action]
en: Fit To Height
hr: Podesi prema visini

[ctx: @action]
en: Fit To Page
hr: Podesi prema veličini stranice

[ctx: @action]
en: Fit To Width
hr: Podesi prema širini

[ctx: @action]
en: Font &Size
hr: &Veličina pisma

[ctx: @action]
en: Format Painter
hr: Urednik oblika

[ctx: @action]
en: Forward
hr: Naprijed

[ctx: @action]
en: Forward Word
hr: Riječ naprijed

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
hr: Preko punog zaslona

[ctx: @action]
en: Go to Line
hr: Kreni na redak

[ctx: @action]
en: Goto
hr: Idi na

[ctx: @action]
en: Goto Page
hr: Idi na stranicu

[ctx: @action]
en: Help
hr: Pomoć

[ctx: @action]
en: Increase Indent
hr: Povećaj uvlaku

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
hr: Ubaci ravnalnu liniju

[ctx: @action]
en: Key Bindings
hr: &Vezanje tipki

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
hr: S lijeva nadesno

[ctx: @action]
en: Link
hr: Poveznica

[ctx: @action]
en: Mail
hr: Pošta

[ctx: @action]
en: New
hr: Novo

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
hr: Sljedeće dovršavanje

[ctx: @action]
en: Next Item in List
hr: Sljedeća stavka s popisa

[ctx: @action]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: @action]
en: Open Recent
hr: Otvori &nedavno

[ctx: @action]
en: Paste
hr: Umetni

[ctx: @action]
en: Paste Selection
hr: Zalijepi odabir

[ctx: @action]
en: Preferences
hr: Osobitosti

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
hr: Prethodno dovršavanje

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
hr: Prethodna stavka s popisa

[ctx: @action]
en: Print
hr: Ispis

[ctx: @action]
en: Print Preview
hr: Pregled prije ispisa

[ctx: @action]
en: Prior
hr: Prijašnji

[ctx: @action]
en: Quit
hr: Izlaz

[ctx: @action]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: @action]
en: Reload
hr: Osvježi

[ctx: @action]
en: Replace
hr: Zamijeni

[ctx: @action]
en: Report Bug
hr: Prijava greške

[ctx: @action]
en: Revert
hr: Vrati izvorno

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
hr: S desna nalijevo

[ctx: @action]
en: Save
hr: Spremi

[ctx: @action]
en: Save As
hr: Spremi kao

[ctx: @action]
en: Save Options
hr: Spremi opcije

[ctx: @action]
en: Select All
hr: Označi sve

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
hr: Prikaži traku s izbornikom

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
hr: Prikaži traku stanja

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
hr: Prikaži alatnu traku

[ctx: @action]
en: Spelling
hr: Pravopis

[ctx: @action]
en: Subscript
hr: &Indeks

[ctx: @action]
en: Substring Completion
hr: Dovršavanje podniza

[ctx: @action]
en: Superscript
hr: &Eksponent

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
hr: Promijeni  aplikacije.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
hr: &Boja teksta

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
hr: &Istakni tekst…

[ctx: @action]
en: Text Completion
hr: Dovršavanje teksta

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
hr: Savjet dana

[ctx: @action]
en: To Plain Text
hr: U jednostavni tekst

[ctx: @action]
en: Undo
hr: Vrati

[ctx: @action]
en: Up
hr: Gore

[ctx: @action]
en: What's This
hr: Što je ovo?

[ctx: @action]
en: Zoom
hr: Zumiraj

[ctx: @action]
en: Zoom In
hr: Uvećaj

[ctx: @action]
en: Zoom Out
hr: Umanji

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
hr: Početak

[ctx: @action End of document]
en: End
hr: Završetak

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
hr: Kućni telefon

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
hr: Sljedeće

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
hr: Pode&bljan

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
hr: Kurz&iv

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
hr: Podv&učeno

[ctx: @action:button]
en: &Finished
hr: &Završeno

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hr: Odustani

[ctx: @action:button]
en: Close
hr: Zatvori

[ctx: @action:button]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
hr: Izbriši tekst

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
hr: &Sve

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
hr: Ponovi

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
hr: Zaustavi

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
hr: Ot&vori s %1

[ctx: @email-with-name/rich %1 is name, %2 is address]
en: <a href="mailto:%2">%1</a>
hr: <a href="šalji na:%2">%1</a>

[ctx: @email/rich]
en: &lt;<a href="mailto:%1">%1</a>&gt;
hr: &lt;<a href="šalji na:%1">%1</a>&gt;

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
hr: Datum ne može biti raniji od %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
hr: Datum ne može biti kasniji od %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
hr: Izbriši oznaku

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
hr: Otvoriti '%1'?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
hr: Treba li oznaka <resource>%1</resource> zaista biti izbrisana za sve datoteke?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
hr: Datum koji ste unijeli nije ispravan

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
hr: Unešen je datum i vrijeme veće od maksimalno dozvoljenog datuma i vremena.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
hr: Unešen je datum i vrijeme manje od minimalno dozvoljenog datuma i vremena.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
hr: Unešeno vrijeme nije ispravno

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
hr: Datum ne može biti raniji od %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
hr: Datum ne može biti kasniji od %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
hr: '%1' nedostaje.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
hr: Promjena skupine pisma?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
hr: Promjena veličine pisma?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
hr: Promijeniti stil pisma?

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
hr: Da biste promijenili postavku obitelji fontova označite ovaj odabirni okvir.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
hr: Da biste promijenili postavku veličine pisma označite ovaj odabirni okvir.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
hr: Omogući ovaj odabirni okvir za promjenu postavki stila pisma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
hr: Ovdje možete odabrati skupinu pisma koju želite upotrebljavati.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
hr: Ovdje možete odabrati stil pisma koji želite upotrebljavati.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
hr: Ovdje možete odabrati pismo koji želite upotrebljavati.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
hr: Ovo je naziv datoteke koji je predložio poslužitelj

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
hr: Drugo kodiranje (%1)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
hr: <application>ASpell</application> Uobičajeno

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
hr: Zadan <application>Hunspell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
hr: <application>ISpell</application> Uobičajeno

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
hr: Bjeloruski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
hr: Brazilski portugalski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
hr: Češki

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
hr: Danski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
hr: Engleski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
hr: Francuski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
hr: Njemački

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
hr: Njemački (novi pravopis)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
hr: Hebrejski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
hr: Mađarski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
hr: Litvanski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
hr: Norveški

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
hr: Poljski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
hr: Portugalski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
hr: Ruski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
hr: Slovački

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
hr: Slovenski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
hr: Španjolski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
hr: Švedski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
hr: Švicarski njemački

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
hr: Turski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
hr: Uobičajeno – %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
hr: Uobičajeno – %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
hr: Arapski

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
hr: Baltički

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
hr: Srednjeeuropski

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
hr: Kineski pojednostavljen

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
hr: Kineski tradicionalan

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
hr: Ćirilica

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
hr: Grčki

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
hr: Hebrejski

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
hr: Japanski

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
hr: Korejski

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
hr: Sjeverni Saami

[ctx: @item Text character set]
en: Other
hr: Ostalo

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
hr: Jugoistočna Europa

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
hr: Turski

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
hr: Univerzalno

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
hr: Zapadno europski

[ctx: @item font]
en: Bold
hr: Podebljan

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
hr: Podebljani kurziv

[ctx: @item font]
en: Italic
hr: Kurziv

[ctx: @item font]
en: Oblique
hr: Oblo

[ctx: @item font size]
en: Relative
hr: Relativno

[ctx: @item license]
en: Artistic License
hr: Artistic licenca

[ctx: @item license]
en: BSD License
hr: BSD Licenca

[ctx: @item license]
en: Custom
hr: Prilagođeno

[ctx: @item license]
en: Not specified
hr: Nije određeno

[ctx: @item license]
en: Q Public License
hr: Q Javna Licenca

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
hr: Artistic licenca

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
hr: BSD Licenca

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
hr: Internacionalan <application>Ispell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
hr: Uobičajeno

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
hr: Automatski

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
hr: Uobičajeno

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
hr: Padajuća lista

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
hr: Padajuća lista && automatski

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
hr: Ručno

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
hr: Bez

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
hr: Kratko automatski

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
hr: Krug

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
hr: Disk

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
hr: Bez

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
hr: Kvadrat

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
hr[0]: %1 millisekunda
hr[1]: %1 millisekunde
hr[2]: %1 millisekundi

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
hr[0]: %1 dan
hr[1]: %1 dana
hr[2]: %1 dana

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
hr[0]: %1 sat
hr[1]: %1 sata
hr[2]: %1 sati

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
hr[0]: %1 minuta
hr[1]: %1 minute
hr[2]: %1 minuta

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
hr[0]: %1 sekunda
hr[1]: %1 sekunde
hr[2]: %1 sekundi

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
hr: %1 dana

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
hr: %1 sata

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
hr: %1 minuta

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
hr: %1 sekunda

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hr: %1 i %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hr: %1 i %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hr: %1 i %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
hr: Dodaj oznake…

[ctx: @label]
en: Change...
hr: Promijeni…

[ctx: @label]
en: Create new tag:
hr: Stvori novu oznaku:

[ctx: @label]
en: Font:
hr: Pismo:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
hr: Prikaži sve oznake…

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
hr: Naziv: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
hr: Vrsta: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
hr: U centru

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
hr: Obostrano poravnaj

[ctx: @label left justify]
en: Left
hr: Lijevo

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
hr: S lijeva nadesno

[ctx: @label right justify]
en: Right
hr: Desno

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
hr: S desna nalijevo

[ctx: @label stroke color]
en: Color
hr: Boja

[ctx: @label:button]
en: &Open
hr: &Otvori

[ctx: @label:button]
en: &Open with
hr: &Otvori s

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
hr: &Otvori s %1|/|&Otvori s $[ins %1]

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
hr: &Otvori s…

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
hr: Zapamti radnju za datoteke ove vrste

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
hr: &Klijent:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
hr: &Rječnik:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
hr: Kodiranj&e:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
hr: Veličina:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
hr: Podesi koje bi se oznake trebale primijeniti.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
hr: Napomena: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
hr: <i>Napomena</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
hr: Bez datuma

[ctx: @option last month]
en: Last Month
hr: Prošli mjesec

[ctx: @option last week]
en: Last Week
hr: Prošli tjedan

[ctx: @option last year]
en: Last Year
hr: Prošle godine

[ctx: @option next month]
en: Next Month
hr: Sljedeći mjesec

[ctx: @option next week]
en: Next Week
hr: Sljedeći tjedan

[ctx: @option next year]
en: Next Year
hr: Sljedeća godina

[ctx: @option today]
en: Today
hr: Danas

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
hr: Sutra

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
hr: Jučer

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
hr: Smatraj spojene riječi pravopisnim pogreškama

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
hr: Stvaraj korijen/afiks kombinacije koje nisu u rječniku

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
hr: Onemogući automatsko provjeravanje

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
hr: Provjeri pravopis

[ctx: @option:check]
en: Font
hr: Pismo

[ctx: @option:check]
en: Font style
hr: Stil pisma

[ctx: @option:check]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
hr: Dokumenti

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
hr: Slike

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
hr: Kontakti

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
hr: E-pošte

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
hr: Oznake

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
hr: Zadaci

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
hr: Više…

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
hr: Ostalo

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
hr: sDatoteke

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
hr: Zadnji puta mijenjano

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
hr: Najvažnije

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
hr: Nikad otvoreno

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
hr: Bez prioriteta

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
hr: 1 ili više

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
hr: 2 ili više

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
hr: 3 ili više

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
hr: 4 ili više

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
hr: Bilo koja ocjena

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
hr: Najviša ocjena

[ctx: @title]
en: Delete tag
hr: Izbriši oznaku

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
hr: Razno

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
hr: Rezultati upita

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
hr: Rezultati pretraživanja za '%1'

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
hr: Resurs

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
hr: Tip resursa

[ctx: @title:group]
en: Find
hr: Traži

[ctx: @title:group Document information]
en: General
hr: Opće

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
hr: Opće

[ctx: @title:menu]
en: List Style
hr: Stil liste

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
hr: Prikaži tekst

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
hr: Dovršavanje teksta

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
hr: Postavke alatnih traka

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
hr: &Premjesti

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
hr: Okvir

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
hr: Dodaj oznake

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
hr: Promijeni oznake

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
hr: Provjeri pravopis

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
hr: Dr. Klash dijagnoza ubrzivača

[ctx: @title:window]
en: Print
hr: Ispis

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
hr: UPOZORENJE: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
hr: <b>Upozorenje</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
hr: Naredbeno linijska aplikacija koja može biti korištena da pokreće modul KUnitTest.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hr: Datoteka naziva "%1" već postoji. Jeste li sigurni da je želite prepisati?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
hr: Ostalo

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
hr: Donirajte

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
hr: Osobna stranica

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
hr[0]: Baza znanja (nema unosa (%1 zapisa))
hr[1]: Baza znanja (zapisa: %1)
hr[2]: Baza znanja (zapisa: %1)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
hr: Posjetite web-stranicu

en: A little program to output installation paths
hr: Mali program za ispis instalacijskih putanja

en: A network error has occurred. The request has failed.
hr: Problem s mrežom. Zahtjev bezuspješan.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
hr: Problem s protokolom. Zahtjev bezuspješan.

en: A scheme with this name already exists.
hr: Shema sa tim nazivom već postoji.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
hr: Skripta na ovoj stranici uzrokuje zamrzavanje KHTML-a. Ako se nastavi izvršavati ostale bi aplikacije mogle slabije reagirati.
    Želite li odustati od izvršenja skripte?

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
hr: Osobna stranica

en: A&uthor
hr: &Autor

en: A&uthors
hr: &Autori

en: A&vailable actions:
hr: &Dostupne aktivnosti:

en: About %1
hr: O programu %1

en: About &KDE
hr: O okruženju &KDE

en: About KDE
hr: O KDE-u

[ctx: About KDE]
en: &About
hr: &O KDE-u

en: Accept
hr: Prihvati

en: Access Keys activated
hr: Pristupne tipke su aktivirane

en: Action
hr: Aktivnost

en: Action Name
hr: Naziv radnje

en: Action takes 2 args.
hr: Radnja zahtjeva 2 argumenta.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
hr: Pošalji e-poštu pridonositelju

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
hr: Pošalji e-poštu pridonositelju
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
hr: ActionGroup uzima 2 argumenta.

en: ActionList: %1
hr: Popis aktivnosti: %1

en: Actual Font
hr: Stvaran font

en: Actually generate the code.
hr: Zapravo generira kod.

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Comment
hr: Dodaj komentar

en: Add Fallback Language
hr: Dodaj pomoćni jezik

en: Add Rating
hr: Ocijeni

en: Add URL to Filter
hr: Dodaj URL u filter

en: Add a new script.
hr: Dodaj novu skriptu.

en: Add to Dictionary
hr: Dodaj u rječnik

en: Add to Toolbar
hr: Dodaj na alatnu traku

en: Add to ignores...
hr: Dodaj u zanemareno…

en: Add...
hr: Dodaj…

en: Additional Information: %1
hr: Dodatni podaci: %1

en: Address is already in use
hr: Adresa se već koristi

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
hr: Dodavanje još jednog jezika koji će biti korišten ako drugi prijevodi ne sadrže valjani prijevod.

en: Administrator &Mode...
hr: Administratorski &način rada…

en: After
hr: Nakon

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
hr: Poslijepodne

en: Again
hr: Ponovo

en: Alert
hr: Uzbuna

en: Alias names:
hr: Druga imena:

en: All Categories
hr: Sve kategorije

en: All Pages
hr: Sve stranice

en: All Providers
hr: Svi pružatelji

en: All Visible Columns
hr: Sve vidljive stupce

en: Allow
hr: Dopustiti

en: Allow Tabulations
hr: Dostupne tabulacije

en: Alpha:
hr: Alfa:

en: Already opened.
hr: Datoteka je već otvorena.

en: Alternate
hr: Alternativno

en: Alternate:
hr: Alternativno:

en: Ambiguous shortcut detected
hr: Opažen je dvoznačan prečac

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
hr: Tijekom pokušaja pokretanja skripte na ovoj stranici došlo je do pogreške.
    
    %1, redak %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
hr: Napomene i unakrsne reference

en: Anonymous
hr: Anonimno

en: Any Character
hr: Bilo koji znak

en: Anytime
hr: Bilo kad

en: Applet "%1" started
hr: Aplet "%1" je pokrenut

en: Applet "%1" stopped
hr: Aplet "%1" je zaustavljen

en: Applet Parameters
hr: Parametri apleta

en: Application Language Changed
hr: Jezik aplikacije je promijenjen

en: Application sounds
hr: Zvukovi aplikacije

en: Application:
hr: Aplikacija:

en: Applications menu (.desktop files)
hr: Izbornik aplikacija (.desktop datoteke)

en: Apply Settings
hr: Primijeni postavke

en: Apply changes
hr: Primijeni izmjene

en: Approximate equivalents:
hr: Približni ekvivalenti:

en: Archives
hr: Arhive

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
hr: Ova konfiguracijska sekcija je već otvorena u %1

en: As-you-type spell checking disabled.
hr: Provjera pravopisa tijekom pisanja je onemogućena.

en: As-you-type spell checking enabled.
hr: Provjera pravopisa tijekom pisanja je omogućena.

en: Ask before replacing each match found.
hr: Pitaj prije nego zamijeniš svaki pojedini pronalazak.

en: Authentication error.
hr: Autentifikacijska pogreška.

en: Author
hr: Autor

en: Author:
hr: Autor:

en: Auto Spell Check
hr: Automatskap provjera pravopisa

en: Autocorrect
hr: Automatski ispravi

en: Automatic Detection
hr: Automatski odabir

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
hr: Izvedene su automatske promjene zbog zahtjeva priključka. Kliknite ovdje za više informacija

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
hr: Napravljene su automatske promjene da bi zadovoljile ovisnosti priključaka:

en: Autostart directories
hr: Autostart direktoriji

en: Available KDE resource types
hr: Dostupni tipovi KDE resursa

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
hr: Dostupni testovi: %1 (ignorirano: %2)

en: Available Tests: 0
hr: Raspoloživih testova: 0

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
hr: Loš hvatač događaja: Objekt %1 Identifikator %2 Metoda %3 Tip: %4

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
hr: Loš držač priključnice: Objekt %1 Identifikator %2 Metoda %3 Potpis: %4

en: Banner Pages
hr: Stranice-uvodnici

[ctx: Banner page]
en: Classified
hr: Klasificirano

[ctx: Banner page]
en: Confidential
hr: Povjerljivo

[ctx: Banner page]
en: None
hr: Bez

[ctx: Banner page]
en: Secret
hr: Tajno

[ctx: Banner page]
en: Standard
hr: Standardno

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
hr: Vrlo tajno

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
hr: Van klase

[ctx: Banner page at end]
en: End
hr: Završetak

[ctx: Banner page at start]
en: Start
hr: Započni

en: Base URL
hr: Osnovni URL

en: Basic Page Style
hr: Osnovni stil stranice

en: Become a Fan
hr: Postanite obožavatelj/ica

en: Before
hr: Prije

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
hr: Prijepodne

en: Beginning of document reached.
hr: Došao sam do početka dokumenta.

en: Billing information:
hr: Podaci o plaćanju:

en: Block IFrame...
hr: Blokiraj IFrame…

en: Block Image...
hr: Blokiraj sliku…

en: Block Images From %1
hr: Blokiraj slike s %1

en: Block:
hr: Blokirano:

en: Blue:
hr: Plava:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
hr: i

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
hr: ili

en: Bottom to Top, Left to Right
hr: Od dna prema vrhu, s lijeva na desno

en: Bottom to Top, Right to Left
hr: Od dna prema vrhu, s desna na lijevo

en: Break at Next
hr: Prekini kod slijedećeg izraza

en: Breakpoint
hr: Prekidna točka

en: Bug report sent, thank you for your input.
hr: Prijava o kvaru je poslana. Zahvaljujemo.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
hr: Izrađuje Qt widget iz datoteke opisa stila "ini".

en: C octal escaped UTF-8:
hr: C oktalno zapisano u UTF-8:

en: C&ase sensitive
hr: Pazi na veličinu slova

en: C&lear
hr: &Očisti

en: C&ontinue
hr: &Nastavi

en: CGIs to run from kdehelp
hr: CGI-i za pokretanje iz kdehelp-a

en: CJK Ideograph Information
hr: CJK ideografska informacija

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
hr: Informacije iz međuspemnika (npr. favicon-e, web-stranice)

en: Call
hr: Poziv

en: Call Stack
hr: Stog poziva

en: Call to '%1' failed.
hr: Poziv od '%1' nije uspio.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
hr: Pozivanje metode '%1' nije uspjelo, nije moguće dobiti argument %2: %3

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancel?
hr: Odustati?

en: Cannot create memory segment for file %1
hr: Nije moguće stvoriti memorijski odjeljak za datoteku %1

en: Cannot find testregression executable.
hr: Nije moguće pronaći izvršni testregression.

en: Cannot open %1 for reading
hr: Nije moguće otvoriti %1 za čitanje

en: Cannot seek past eof
hr: Nije moguće pronaći prošli kraj daoteke (EOF)

en: Cantonese Pronunciation:
hr: Kantoneški izgovor:

en: Captured Text (%1)
hr: Uhvaćen tekst (%1)

en: Carriage Return
hr: Novi redak

en: Category:
hr: Kategorija:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
hr: Uzrokuje da aplikacija postavi privatnu mapu
    boja na 8-bitnom zaslonu.

en: Certificate (validation: %1)
hr: Certifikat (provjera: %1)

en: Change &Icon...
hr: Promjeni &ikonu…

en: Change Icon
hr: Promjeni ikonu…

en: Change Te&xt...
hr: Promijeni tekst…

en: Change Text
hr: Promijeni tekst

en: Changelog
hr: Dnevnik promjena

en: Changelog:
hr: Dnevnik promjena:

en: Changing annotations
hr: Promijeni opaske

[ctx: Character]
en: In decimal:
hr: U decimalnom zapisu:

en: Character used for indicating positive numbers
hr: Kojim znakom treba označiti pozitivne brojeve

en: Character:
hr: Znak:

en: Check Spelling
hr: Provjeri pravopis

en: Check Spelling...
hr: Provjeri pravopis…

en: Check Sycoca database only once
hr: Bazu podataka Sycoca ispitaj samo jedanput

en: Check file timestamps
hr: Provjeri oznake vremena datoteke.

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
hr: Provjeri dnevničke informacije o aktivnosti slijeda. Prati konzolni izlaz da biste vidjeli dnevničke informacije.

en: Check whether config file itself requires updating
hr: Provjerite je li potrebno ažuriranje konfiguracijske datoteke

en: Checking login...
hr: Provjeravam prijavu…

en: Choose...
hr: Odaberi…

en: Class
hr: Klasa

en: Clear &History
hr: Izbriši &povijest

en: Clear List
hr: Isprazni listu

en: Clear input
hr: Isprazni unos

en: Clear the input in the edit field
hr: Brisanje unosa u polju za izmjene

en: Click for a menu of available captures.
hr: Kliknite za izbornik dostupnih uhvata.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
hr: Kliknite ovdje kako bi ste promijenili vaš regularni izraz koristeći grafički uređivač.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
hr: Pritisnite gumb, zatim unesite prečac kao što bi napravili u samom programu.\ Primjer za Ctrl+a: držite tipku Ctrl i pritisnite a.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
hr: Kliknite ovdje da bi ste sklopili dijalog, odnosno sakrili detalje.

en: Click this to expand the dialog, to show details
hr: Kliknite za proširenje dialoga, za prikaz detalja

en: Click to select a font
hr: Font odaberite klikanjem

en: Close
hr: Zatvori

en: Close Document
hr: Zatvori dokument

en: Close Message
hr: Zatvori poruku

en: Close Script
hr: Zatvori skriptu

en: Close and discard
    edited message?
hr: Zatvoriti i odbaciti
    uređivanu poruku?

en: Close script...
hr: Zatvori skriptu…

en: Close source
hr: Zatvori izvor

en: Close the current document.
hr: Zatvori trenutni dokument.

en: Close the current window or document
hr: Zatvaranje aktivnog prozora ili dokumenta

en: Close the current window.
hr: Zatvori trenutni prozor.

en: Close window?
hr: Zatvoriti prozor?

en: Collaborate
hr: Suradnja

en: Collaboration
hr: Suradnja

en: Color for links
hr: Boja za poveznice

en: Color for visited links
hr: Boja za posjećene poveznice

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
hr: Stupac br. %1

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment on entry
hr: Komentar unosa

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Comments
hr: Komentari

en: Communication error
hr: Pogreška u komunikaciji

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
hr: Prevedeno u exec-prefiksu za KDE biblioteke

en: Compiled in library path suffix
hr: Prevedeno u putanji bibliotečnog sufiksa

en: Compiled in prefix for KDE libraries
hr: Prevedeno u prefiksu za KDE biblioteke

en: Compiled in version string for KDE libraries
hr: Prevedeno u stringu verziije za KDE biblioteke

en: Compiler:
hr: Kompajler:

en: Complete Match
hr: Cijeloviti pogodak

en: Confi&gure...
hr: Konfi&guriranje…

en: Configuration description files
hr: Datoteke s opisom postavki

en: Configuration file "%1" not writable.
hr: Zapisivanje u datoteku konfiguracije "%1" nije dopušteno.

en: Configuration file is invalid: "%1"
hr: Konfiguracijska datoteka je neispravna: "%1"

en: Configuration file not found: "%1"
hr: Nije pronađena konfiguracijska datoteka: "%1"

en: Configuration files
hr: Postavne datoteke

en: Configure
hr: Konfiguriranje

en: Configure &Notifications...
hr: Podešava&nje obavijesti…

en: Configure Email...
hr: Konfiguriranje e-pošte…

en: Configure Notifications
hr: Podešavanje obavijesti…

en: Configure S&hortcuts...
hr: Podešavanje &prečaca…

en: Configure Shortcut...
hr: Podešavanje prečaca

en: Configure Shortcuts
hr: Konfiguriranje prečaca

en: Configure Tool&bars...
hr: Podšavanje trake s &alatima…

en: Configure Toolbars
hr: Konfiguriranje alatnih traka

en: Confirm
hr: Prihvati

en: Confirm Quit From System Tray
hr: Prihvati izlazak iz sistemske trake

en: Confirmation Required
hr: Potrebna je potvrda

en: Confirmation: JavaScript Popup
hr: Potvrda: JavaScript skočni prozor

en: Conflict With Registered Global Shortcut
hr: Sukob s registriranim općim prečacem

en: Conflict with Global Shortcut
hr: Sukom s općim prečacem

en: Conflict with Standard Application Shortcut
hr: Sukob sa zadanim prečacem aplikacije

en: Connection refused
hr: Veza odbijena

en: Connection timed out
hr: Isteklo vrijeme spajanja

en: Console
hr: Konzola

en: Contact author
hr: Kontaktiraj autora

en: Contact on Jabber
hr: Kontaktiraj putem Jabbera

en: Continue
hr: Nastavi

en: Continue from the beginning?
hr: Nastavljam ispočetka?

en: Continue from the end?
hr: Nastavljam od kraja?

en: Continue operation
hr: Nastavi operaciju

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy Image
hr: Kopiraj sliku

en: Copy Image Location
hr: Kopiraj lokaciju slike

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
hr: Copyright 2001. – 2011., David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Could not Launch Help Center
hr: Nije moguće pokrenuti centar pomoći

en: Could not construct value
hr: Nije moguće konstruirati vrijednost

en: Could not create temporary file.
hr: Nije moguće stvoriti privremenu datoteku.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
hr: Nije moguće izvesti sheme prečaca jer lokacija nije valjana.

en: Could not find '%1' executable.
hr: Nije moguće pronaći izvršnu datoteku '%1'.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
hr: Nije moguće pronaći 'kdemain' unutar '%1'.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
hr[0]: Nije moguće pronaći mime tip <resource>%2</resource>
hr[1]: Nije moguće pronaći mime tipove:
    <resource>%2</resource>
hr[2]: Nije moguće pronaći mime tipove:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
hr: Nije moguće pronaći priključak '%1' za aplikaciju '%2'

en: Could not find service '%1'.
hr: Nije moguće pronaći uslugu '%1'.

en: Could not install "%1": file not found.
hr: Nije moguće instalirati "%1": datoteka nije pronađena.

en: Could not install %1
hr: Nije moguće instalirati %1

en: Could not launch Browser
hr: Nije moguće pokrenuti pretraživač

en: Could not launch Mail Client
hr: Nije moguće pokrenuti klijent za poštu

en: Could not launch Terminal Client
hr: Ne mogu učitati terminalski klijent

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
hr: Nije moguće pokrenuti KDE-ov centar pomoći:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
hr: Nije moguće pokrenuti pretraživač:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
hr: Nije moguće pokrenuti klijent za poštu:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
hr: Nije moguće pokrenuti terminalski klijent:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
hr: Nije moguće učitati pružatelje Nabavi nove sadržaje iz datoteke: %1

en: Could not load print preview part
hr: Nije moguće učitati dio za pregled ispisa

en: Could not open file '%1'
hr: Nije moguće otvoriti datoteku '%1'

en: Could not open file '%1': %2
hr: Nije moguće otvoriti datoteku ''%1': %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
hr: Nije moguće otvoriti biblioteku '%1'.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
hr: Nije moguće pročitati podatke iz %1 u shm

en: Could not read file '%1'
hr: Nije moguće pročitati datoteku '%1'

en: Could not set non-blocking mode
hr: Nije moguće postaviti ne blokirajući način

en: Could not verify login, please try again.
hr: Nije moguće provjeriti prijavu, molim pokušajte ponovno.

en: Create Web Shortcut
hr: Stvori web prečicu

en: Create content on server
hr: Stvori sadržaj na poslužitelju

en: Create global database
hr: Izradi opću bazu podataka

en: Critical
hr: Kritično

en: Cu&t
hr: &Izreži

en: Curr&ent actions:
hr: &Trenutne aktivnosti:

en: Current scheme:
hr: Trenutna shema:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
hr: Prilagođeno…

en: Custom:
hr: Prilagođeno:

en: Cut
hr: Izreži

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
hr: Pogreška DBus pozadinskog sustava: povezivanje na pomagaća nije uspjelo. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
hr: Pogreška pozadinskog sustava DBus: nije moguće kontaktirati pomagača. Pogreška veze: %1. Poruka pogreške: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
hr: Pogreška pozadinskog sustava DBus: primljen je pokvaren podatak od pomagača %1 %2

en: Dante SOCKS client
hr: Dante SOCKS klijent

en: Date and Time: %1
hr: Datum i vrijeme: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
hr: Dan (06:00 do 17:59)

en: Default Font Size (100%)
hr: Uobičajena veličina pisma

en: Default color
hr: Uobičajena boja

en: Default language:
hr: Uobičajeni jezik:

en: Default widget group name to display in designer
hr: Uobičajeni naziv grupe widgeta koja se prikazuje u dizajneru

en: Default:
hr: Uobičajeno:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
hr: Područje

en: Definition in English:
hr: Definicija na engleskom:

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete item(s)
hr: Izbriši stavku(e)

en: Dependency Check
hr: Provjera ovisnosti

en: Description
hr: Opis

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
hr: Opis

en: Description:
hr: Opis:

en: Dese&lect
hr: Od&znači

en: Desktop %1
hr: Radna površina %1

en: Desktop Exchange Service
hr: Servis razmjene radne površine

en: Detach
hr: Odvoji

en: Details
hr: Detalji

en: Details for %1
hr: Detalji za %1

en: Details of the Request:
hr: Detalji zahtjeva:

en: Details view mode
hr: Način detaljnog prikaza

en: Did you know...?
hr: Jeste li znal…?

en: Digit
hr: Znamenka

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
hr: Direktorij sadrži testove, osnovni direktorij i izlazne direktorije.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
hr: Direktorij koji sadrži testove, osnovicu i direktorije izlaza. Uzet u obzir ako -b nije naveden.

en: Disable checking files (dangerous)
hr: Onemogući provjeru datoteka (nesigurno)

en: Disable crash handler, to get core dumps
hr: Onemogućuje voditelja rušenja (crash handler), za dobivanje sadržaja jezgre (core dump).

en: Disable incremental update, re-read everything
hr: Onemogući inkrementalno osvježavanje, sve pročitaj ponovno.

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
hr: Onemogući proces ispravljanja. Obično se ova opcija koristi kada koritite GUI.

en: Disallow
hr: Ne dopuštaj

en: Discard changes
hr: Odbaci izmjene

en: Display Images on Page
hr: Prikaži slike na stranici

en: Displays Thread Activity
hr: Prikaz aktivnosti niza

en: Distance between desktop icons
hr: Udaljenost između ikona radne površine

en: Do &not store this time
hr: Ovog puta &ne pohranjuj

en: Do Not Allow
hr: Nemoj dopustiti

en: Do Not Download
hr: Nemoj preuzeti

en: Do Not Fill Out
hr: Ne ispunjavajte

en: Do Not Suppress Debug Output
hr: Ne sprečavaj Debug izlaz

en: Do not ask again
hr: Ne pitaj ponovno

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
hr: Ne znam gdje evaluirati izraz. Molim zaustavite skriptu ili otvorite datoteku izvornog koda.

en: Do not run in the background.
hr: Ne pokreći u pozadini.

en: Do not save data
hr: Ne spremaj podatke

en: Do not show the window while running tests
hr: Nemoj prikazati prozor za vrijeme testova

en: Do not show this message again
hr: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Do not signal applications to update
hr: Nemoj javiti aplikacijama da se obnove.

en: Do not suppress debug output
hr: Prikaži debug izlaz

en: Do not use Xvfb
hr: Ne koristi Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
hr: Želite li dati Java-appletu certifikat(e):

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
hr: Zaista želite izbrisati shemu %1
    Imajte na umu da ovo neće izbrisati niti jednu shemu sistemskih prečaca.

en: Do you really want to execute '%1'?
hr: Želite li zaista izvršiti '%1'?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
hr: Zaista želiš vratiti sve alatne trake ove aplikacije na početne vrijednosti? Promjene će biti odmah prihvaćene.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
hr: Želite li u vašu zbirku dodati oznaku naziva "%2", a koja pokazuje prema lokaciju "%1"?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
hr: Želite li u vašu zbirku dodati oznaku koja pokazuje prema lokaciju "%1"?

en: Do you want to restart search at the beginning?
hr: Želite li pretraživati ponovno od početka?

en: Do you want to restart search from the end?
hr: Želite li pretraživati ponovno od kraja?

en: Do you want to store this password for %1?
hr: Želite li pohraniti ovu zaporku od %1?

en: Do you want to store this password?
hr: Želite li zaista pohraniti zaporku?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
hr: Usidri

en: Document Information
hr: Podaci o dokumentu

en: Document encoding:
hr: Kodiranje dokumenta:

en: Domain:
hr: Domena:

en: Done.
hr: Gotovo.

en: Double Line
hr: Dvostruka linija

en: Double Thick Line
hr: Dvostruka debela linija

en: Download
hr: Preuzmi

en: Download File:
hr: Preuzmite datoteku:

en: Download New Stuff...
hr: Preuzmite nove sadržaje…

en: Download of "%1" failed, error: %2
hr: Neuspjelo preuzimanje za "%1", pogreška: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
hr: Neuspjelo preuzimanje stavke: nema URL-a preuzimanja za "%1".

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
hr: Preuzeta datoteka je HTML datoteka. Otvorena je u pregledniku.

en: Downloads:
hr: Preuzimanja:

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit selected script.
hr: Promijeni odabranu skriptu.

en: Edit...
hr: Uredi…

en: Editor Chooser
hr: Uređivač teksta

en: Email
hr: E-pošta

en: Email address:
hr: Adresa e-pošte:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
hr: Za:

[ctx: Email sender address]
en: From:
hr: Od:

en: Email to:
hr: E-pošta za:

en: Embeddable HTML component
hr: Ugradiva HTML komponenta

en: Embeddable component for multipart/mixed
hr: Ugradiva komponenta za multipart/mixed

en: Emoticons
hr: Emotikone

en: Enable &background spellchecking
hr: Omogući provjeru pravopisa u &pozadini

en: Enable SOCKS support
hr: Omogući podršku za SOCKS

en: Enable component
hr: Omogući komponentu

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
hr: Samodetekcija

[ctx: Encodings menu]
en: Default
hr: Uuobičajeno

en: End of Line
hr: Završetak retka

en: End of document reached.
hr: Došao sam do kraja dokumenta.

en: End of options
hr: Kraj opcija

en: Enlarge Font
hr: Povećaj pismo

en: Enter
hr: Ulaz

en: Enter Administrator Mode
hr: Ulaz u administratorski način rada

en: Enter Search Terms...
hr: Unesite termine za pretraživanje…

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
hr: Unesite uzorak za kojim tragate ili odaberite prijašnji s liste.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
hr: Unesite zamjenski niz znakova ili odaberite prijašnji s liste.

en: Enter a search term or character here
hr: Ovdje unesite pojam ili znak za traženje

en: Enter search phrase here
hr: Ovdje unesi pojam pretraživanja

en: Enter the URL:
hr: Unesi URL:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
hr: Unesite tekst koji želite poslati kao prijavu o nedostatku (na engleskom, ukoliko je moguće).
    Poruka će biti poslana održavatelju ovog programa nakon što kliknete gumb "Pošalji".

en: Entries failed to load
hr: Unosi se nisu uspjeli učitati

en: Equivalents:
hr: Ekvivalenti:

en: Error
hr: Pogreška

en: Error during rename.
hr: Pogreška kod promjene imena.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
hr: Došlo je do greške prilikom obrade priključka '%1' na liniji %2: %3

en: Error initializing provider.
hr: Pogreška pri inicijalizaciji pružatelja.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
hr: Pogreška pri pokretanju %1. Ili KLauncher više nije pokrenut ili ne može pokrenuti aplikaciju.

en: Error loading '%1'.
hr: Pogreška tijekom učitavanja '%1'.

en: Error opening PTY
hr: Pogreška kod otvaranja PTY

en: Error reading from PTY
hr: Pogreška kod čitanja iz PTY

en: Error writing to PTY
hr: Pogreška kod pisanja u PTY

en: Error: %1 - %2
hr: Pogreška: %1 – %2

en: Error: java executable not found
hr: Pogreška: izvršna java datoteka nije pronađena

en: Evaluation error
hr: Pogreška pri ispitivanju

en: Evaluation threw an exception %1
hr: Evaluacija je izbacila iznimku %1.

en: Even Pages
hr: Parne stranice

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
hr: Iznimka pri pozivu funkcije '%1' iz %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
hr: Iznimka pri pozivu priključnice '%1' iz %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
hr: Izvršne datoteke u $prefix/bin

en: Execute
hr: Izvrši

en: Execute File?
hr: Izvrši datoteku?

en: Execute script without gui support
hr: Izvrši skriptu bez grafičke potpore

en: Execute the selected script.
hr: Izvrši odabranu skriptu.

en: Exit F&ull Screen Mode
hr: Izlaz iz p&unog zaslona

en: Exit Full Screen
hr: Izlaz iz punog zaslona

en: Export Scheme...
hr: Izvezi shemu…

en: Export to Location
hr: Izvezi u lokaciju

en: F&ind:
hr: Traž&i:

en: F&ull Screen Mode
hr: Preko punog &zaslona

en: Failed to create Action.
hr: Nije moguće stvoriti Akciju.

en: Failed to create ActionGroup.
hr: Nije moguće stvoriti AkcijskuGrupu.

en: Failed to create Layout.
hr: Neuspjelo stvaranje izgleda.

en: Failed to create Widget.
hr: Nije uspjelo stvaranje widgeta.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
hr: Nije uspjelo stvaranje skripte za interpretator "%1".

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
hr: Neuspjelo određivanje interpretatora za skriptnu datoteku "%1".

en: Failed to load file '%1'
hr: Neuspjelo učitavanje datoteke '%1'

en: Failed to load interpreter "%1"
hr: Neuspjelo učitavanje interpretatora "%1".

en: Failed to open scriptfile "%1"
hr: Neuspjelo otvaranje skriptne datoteke "%1"

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
hr: Nemoguće je pretvoriti u %1 vrijednost tipa %2 (%3)

en: Fallback language:
hr: Pomoćni jezik:

en: Fetch content link from server
hr: Dohvati link sadržaja s poslužitelja

en: Fetching content data from server finished.
hr: Završilo je dohvaćanje sadržaja s poslužitelja.

en: Fetching content data from server...
hr: Dohvaćam sadržaj s poslužitelja…

en: Fetching license data from server...
hr: Dohvati podatke o licenci s poslužitelja…

en: Fetching your previously updated content finished.
hr: Završilo je dohvaćanje Vašeg prethodno ažuriranog sadržaja.

en: Fetching your previously updated content...
hr: Dohvaćam Vaš prethodno ažuriran sadržaj…

en: File
hr: Datoteka

en: File %1 does not exist
hr: Datoteka %1 nije pronađena

en: File %1 not found.
hr: Datoteka %1 nije pronađena.

en: File not found: %1
hr: Datoteka nije pronađena: %1

en: File to read update instructions from
hr: Nije uspjelo čitanje ažuriranih uputa iz

en: File to upload:
hr: Datoteka za slanje:

en: File:
hr: Datoteka:

en: Fill Out
hr: Ispunite

en: Filter error
hr: Pogreška filtra

en: Find
hr: Traži

en: Find &Next
hr: Nađi &sljedeći

en: Find &backwards
hr: Traži &unatrag

en: Find &links only
hr: Traži samo &linkove

en: Find Links as You Type
hr: Traži linkove kako pišete

en: Find Next
hr: Traži sljedeće

en: Find Pre&vious
hr: Nađi &prethodni

en: Find Text
hr: Pronađi tekst

en: Find Text as You Type
hr: Pronađi tekst kako pišeš

en: Find filename inside the resource type given to --path
hr: Traži po nazivu datoteke unutar podatkovnog tipa datog sa --path

en: Finish
hr: Završi

en: First argument must be a QObject.
hr: Prvi argument mora biti QObject.

en: Fit to Page &Height
hr: Prilagodi prema v&isini stranice

en: Fit to Page &Width
hr: Prilagodi &prema širini stranice

en: Fixed width font
hr: Pismo stalne širine

en: Follow
hr: Slijedi

en: Font for menus
hr: Pismo izbornika

en: Font for the taskbar
hr: Pismo radne trake

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
hr: Veličina pisma <br /><i>fiksna</i> ili <i>relativna</i><br />u odnosu na okolinu

en: Font style:
hr: Stil fonta:

en: Fonts for toolbars
hr: Pismo alatne trake

en: Frame Information
hr: Podaci okvira

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
hr: Zamrzni

en: From c&ursor
hr: Od &pokazivača

en: Full Screen
hr: Preko punog zaslona

en: Function must be called from the main thread.
hr: Funkcija mora biti pozvana iz glavnog slijeda.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
hr: GUI prrimjer Weaver Thread upravitelja

en: GUI for the khtml regression tester
hr: Grafičko sučelje za ispitivač regresije za KHTML

en: General Character Properties
hr: Opća znakovna svojstva

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
hr: Generiranje jednostavnih i brzih omotačkih klasa koje nisu bazirane na Nepomuku::Resurs koji ne omogućuje nikakvu provjeru integriteta podataka

en: Get Hot New Stuff
hr: Nabavi nove sadržaje

en: Get Hot New Stuff!
hr: Nabavi nove sadržaje!

en: Get help...
hr: Zatraži pomoć…

en: Global
hr: Opći

en: Global Alternate
hr: Opće alternativno

en: Global:
hr: Opće:

en: Go back one step
hr: Povratak za jedan korak

en: Go forward one step
hr: Kretanje naprijed za jedan korak

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
hr: Sljedeća stavka iz povijesti

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
hr: Prethodna stavka iz povijesti

en: Grave
hr: Ozbiljno

en: Green:
hr: Zelena:

en: HTML Settings
hr: HTML postavke

en: HTML Toolbar
hr: HTML alatna traka

en: HTML documentation
hr: HTML dokumentacija

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
hr: Gotovo standardi

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
hr: Strogi

en: HTTP Headers
hr: HTTP zaglavlja

en: Here you can choose the font size to be used.
hr: Ovdje možete odabrati veličinu fonta koju želite upotrebljavati.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
hr: Ovdje možete vidjeti postavke prečaca, odnosno povezanost između aktivnost (npr. 'Kopiraj') prikazane u lijevom stupcu i tipke ili kombinacije tipki (npr. CTRL-V) prikazane u desnom stupcu.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
hr: Ovdje možete odabrati između fiksne veličine slova i dinamički izračunate veličine koja se prilagođava izmjenama okoline (npr. prema veličini widgeta, papira, itd.).

en: Hide %1
hr: Sakrij %1

en: Highest Rated
hr: Najviše ocjene

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
hr: Osvjetli gumbe alatne trake prilikom prelaska miša

en: Hold Indefinitely
hr: zadrži nedefiniranim

en: Homepage
hr: Osobna stranica

en: Host
hr: Domaćin

en: Hot New Stuff Providers
hr: Provideri svježih novina

en: Hue:
hr: Nijansa:

en: Huge (%1x%2)
hr: Ogroman (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
hr: Jamčim da ovaj sadržaj ne krši bilo koje postojeće autorsko pravo, zakon ili zaštitni znak. Slažem se da moja IP adresa bude zabilježena. (Distribucija sadržaja bez dozvole nositelja autorskog prava je protuzakonita.)

en: I&gnore All
hr: Ignoriraj &sve

en: Icon Size
hr: Veličina ikone

en: Icon te&xt:
hr: &Tekst ikone:

en: Icon:
hr: Ikona:

en: Icons
hr: Ikone

en: Icons Only
hr: Samo ikone

en: Icons view mode
hr: Način prikaza s ikonama

en: If enabled, search for a regular expression.
hr: Ako je omogućeno, traži regularni izraz.

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Ignored Words
hr: Ignorirane riječi

en: Image - %1x%2 Pixels
hr: Slika – %1x%2 piksela

en: Image Operations
hr: Slikovne operacije

en: In context '%1' for action '%2'
hr: U kontekstu '%1' za akciju '%2'

en: In which language did you describe the above?
hr: U kojem jeziku ste opisali ovo iznad?

en: Inactive
hr: Neaktivno

en: Include path prefix (deprecated)
hr: Uključi prefiks u put (napušteno)

en: Incorrect number of arguments.
hr: Pogrešan broj argumenata.

en: Incremental Spellcheck
hr: Inkrementalna provjera pravopisa

en: Information
hr: Podaci

en: Initializing
hr: Inicijaliziram

en: Initializing Applet "%1"...
hr: Inicijalizacija apleta "%1"…

en: Input file
hr: Ulazna datoteka

en: Insert
hr: Umetni

en: Insert Place&holder
hr: Mjesto za umetanje

en: Install
hr: Instaliraj

en: Install Again
hr: Ponovno instaliraj

en: Installation prefix for Qt
hr: Instalacijski prefiks za Qt.

en: Installed
hr: Instalirano

en: Installing
hr: Instaliranje

en: Insufficient permissions in target directory.
hr: Nedovoljne ovlasti u ciljnom direktoriju

en: Internally added if launched from Finder
hr: Interno dodano u slučaju pokretanja iz Pretraživača.

en: Internet Search
hr: Pretraživanje na Internetu

en: Interpreter:
hr: Tumač:

en: Invalid item.
hr: Neispravna stavka.

en: Invalid regular expression.
hr: Neispravan regularni izraz.

en: Invalid type in Database
hr: Neispravni tip u bazi podataka

en: JS Calculator
hr: JS kalkulator

en: Japanese Kun Pronunciation:
hr: Japanski Kun izgovor:

en: Japanese On Pronunciation:
hr: Japanski On izgovor:

en: JavaScript &Debugger
hr: JavaScript uklanjanje &nedostataka

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
hr: JavaScript je pokušao umetnuti oznaku

en: JavaScript Debugger
hr: JavaScript uklanjanje nedostataka

en: JavaScript Error
hr: JavaScript pogreška

en: JavaScript Errors
hr: JavaScript pogreške

en: Job
hr: Posao

en: Job Control
hr: Kontrola posla

en: Job Options
hr: Opcije posla

en: Job priority:
hr: Prioritet posla:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
hr: Afričke skripte

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
hr: Srednje azijske skripte

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
hr: Dijakritičke oznake

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
hr: Istočno azijske skripte

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
hr: Europski alfabeti

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
hr: Matematički znakovi

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
hr: Srednjeevropske skripte

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
hr: Ostalo

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
hr: Ostale skripte

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
hr: Filipinske skripte

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
hr: Fonetski znakovi

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
hr: Južne azijske skripte

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
hr: Južnoistočno azijske skripte

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
hr: Znakovi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
hr: Arapske prezentacijske forme

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
hr: Arapski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
hr: Arapske prezentacijske forme A.

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
hr: Arapske prezentacijske forme B.

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
hr: Arapski dopunjeno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
hr: Armenski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
hr: Strelice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
hr: Balineski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
hr: Osnovni latinski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
hr: Bengalski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
hr: Blokovni elementi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
hr: Bopomofo, prošireni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
hr: Crtanje kutije

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
hr: Braille uzorci

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
hr: Buginski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buhid
hr: Tajlandsko

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
hr: CJK kompatibilnost

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
hr: CJK kompatibilne forme

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
hr: CJK kompatibilni ideografi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
hr: CJK korjeni dopunjeno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
hr: CJK potezi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
hr: CJK simboli i interpunkcija

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
hr: CJK ujedinjeni ideografi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
hr: CJK unificirani ideografi proširenje A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
hr: Kombinirane dijakritičke oznake

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
hr: Kombinirane dijakritičke oznake dopunjeno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
hr: Kombinirane dijakritičke oznake za simbole

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
hr: Kombiniraj polu oznake

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
hr: Zajednički indijski brojevni oblik

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
hr: Kontrolne slike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
hr: Koptski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
hr: Znakovi valuta

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
hr: Ćirilica

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
hr: Ćirilica, proširena-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
hr: Ćirilica, proširena-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
hr: Ćirilica dopunjeno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
hr: Devanagari, prošireni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
hr: Dingbati

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
hr: Uključeni alfanumerici

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
hr: Ugrađena CJK slova i mjeseci

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
hr: Etiopski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
hr: Etiopski, prošireni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
hr: Etiopski dopunjeno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
hr: Opće punkcije

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
hr: Geometrijski oblici

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
hr: Gruzijski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
hr: Gruzijski dopunjeno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
hr: Glagoljski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
hr: Grčki, prošireni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
hr: Grčki i koptski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
hr: Gudžarati

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
hr: Gurmuki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
hr: Obrasci polovične i pune širine

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
hr: Hangul kompatibilni Jamo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
hr: Hangul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
hr: Hangul Jamo, prođireni-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
hr: Hangul Jamo, prođireni-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
hr: Hangul slogovi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hanunoo
hr: Hansko

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
hr: Hebrejski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
hr: Visoko privatno koristi surogate

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
hr: Visoki nadomjesci

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
hr: IPA nastavci

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
hr: Ideografski opisni znakovi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
hr: Javanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
hr: Kangxi korjeni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
hr: Katakana zvučni dodaci

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
hr: Kmerski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
hr: Kmerski geometrijski simboli

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
hr: Latinica, dodatno prošireni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
hr: Latinica, proširena-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
hr: Latinica, proširena-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
hr: Latinica, proširena-C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
hr: Latinica, proširena-D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
hr: Latin-1 dopunjeno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
hr: Simboli slični slovima

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
hr: Niski nadomjesci

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
hr: Malajski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
hr: Matematički operatori

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
hr: Razni matematički simboli-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
hr: Razni matematički simboli-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
hr: Razni simboli

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
hr: Razni simboli i strelice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
hr: Razni tehnički

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
hr: Modifikator Boje Slova

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
hr: Mongolski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
hr: Mjanmarski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
hr: Mijanmarsko, prošireno-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
hr: Novi Thai Lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
hr: Brojčane forme

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
hr: Prepoznavač optičkih znakova

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
hr: Fonetska proširenja

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
hr: Fonetska proširenja dopunjeno

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
hr: Privatno područje

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
hr: Rune

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
hr: Samaritanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
hr: Male varijante forme.

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
hr: Slova promjenljivog razmaka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
hr: Posebni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
hr: Potencije i indeksi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
hr: Dopunjene strelice-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
hr: Dopunjene strelice-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
hr: Dopunjeni matematički operatori

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
hr: Dopunjene punkcije

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
hr: Sirijski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
hr: Tamilsko

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagbanwa
hr: Thaansko

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
hr: Thai Le

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
hr: Tamilski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
hr: Tibetanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tifinagh
hr: Tifinaški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
hr: Unificirani kanadski nativni znakovi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
hr: Unificirani kanadski nativni znakovi, prošireni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
hr: Odabiri varijacija

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
hr: Vedski, prošireni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
hr: Uspravne forme

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
hr: Yi korjeni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
hr: Yi slogovi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
hr: Yijing simboli heksagrama

en: KConf Update
hr: KConf ažuriranje

en: KDE Application
hr: KDE Aplikacija

en: KDE Daemon
hr: KDE Demon

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
hr: KDE Daemon – pokreće nadopunjavanje Sycoca baze podataka kada je to potrebno.

en: KDE Java Applet Plugin
hr: KDE dodatak Java apleta

en: KDE Test Program
hr: KDE-ov pokusni program

en: KDE Tool for updating user configuration files
hr: KDE alat za ažuriranje korisničkih konfiguracijskih datoteka

en: KDE application to run Kross scripts.
hr: KDE aplikacija za pokretanje Kross skripata.

en: KDEInit could not launch '%1'.
hr: KDEInit ne može pokrenuti '%1'

en: KHTML Regression Testing Utility
hr: Uslužni program ispitivanja povratnog stanja KHTML-a

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
hr: KLauncheru nije moguće pristupiti putem D-Busa. Pogreška pri pozivu %1:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
hr: KLibLoader: Nepoznata pogreška

en: KNewStuff contributions
hr: KNewStuff doprinosi

en: Keep output results from scripts
hr: Zadrži izlazne rezultate skripte.

en: Key Conflict
hr: Sukob tipki

en: Key Generator
hr: Generator tipke

en: Key used for signing:
hr: Ključ za potpisivanje:

en: Korean Pronunciation:
hr: Korejski izgovor:

en: Language Selection
hr: Odabir jezika

en: Language:
hr: Jezik:

en: Large (%1x%2)
hr: Velika (%1x%2)

en: Last modified:
hr: Posljednja izmjena:

en: Launching %1
hr: Pokretanje %1

en: Leave a comment
hr: Ostavi komentar.

en: Left for legacy support
hr: Ostavljeno radi podrške ostavštini

en: Left to Right, Bottom to Top
hr: S lijeva na desno, od dna prema vrhu

en: Left to Right, Top to Bottom
hr: S lijeva na desno, od vrha prema dnu

en: Legacy pixmaps
hr: Zastarjele piksmape

en: Letter, Lowercase
hr: Slovo, malo slovo

en: Letter, Modifier
hr: Slovo, izmjena

en: Letter, Other
hr: Slovo, ostalo

en: Letter, Titlecase
hr: Slovo, naslovno

en: Letter, Uppercase
hr: Slovo, veliko slovo

en: Level of safety of the Ruby interpreter
hr: Razina sigurnosti interpretera Rubyja

en: Libraries
hr: Biblioteke

en: Library "%1" not found
hr: Biblioteka "%1" nije pronađena

en: License Agreement
hr: Licencni ugovor

en: License:
hr: Licenca:

en: License: %1
hr: Licenca: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
hr: Ograničava broj boja povezanih u kocki
    boja na 8-bitnom zaslonu, ako aplikacija
    koristi QApplication::ManyColor 
    specifikacije boja.

en: Line
hr: Linija

en: Link Text:
hr: Tekst poveznice:

en: Link URL:
hr: URL poveznice:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
hr: Izlistaj sva zaglavlja datoteka koje će biti generirane s naredbom --writeall.

en: List all includes (deprecated).
hr: Izlistaj sve uključke (napušteno).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
hr: Izlistaj sve izvorne datoteke koje će biti generirane s naredbom --writeall.

en: Loadable modules
hr: Učitljivi moduli

en: Loaded Scripts
hr: Učitane skripte

en: Loading Applet
hr: Učitavanje apleta

en: Loading Preview
hr: Učitavam pregled

en: Loading data
hr: Učitavam podatke

en: Loading data from provider
hr: Učitavanje podataka s pružatelja usluge

en: Loading of providers from file: %1 failed
hr: Učitavanje pružatelja usluge iz datoteke: %1 nije uspjelo

en: Loading one preview | Loading %1 previews
hr[0]: Učitavam %1 pregled
hr[1]: Učitavam %1 pregleda
hr[2]: Učitavam %1 pregleda

en: Loading provider information
hr: Učitavam informacije o pružatelju

en: Local Variables
hr: Lokalne varijable

en: Location of installed Qt binaries
hr: Lokacija instaliranih Qt binarnih datoteka

en: Location of installed Qt libraries
hr: Lokacija instaliranih Qt biblioteka

en: Location of installed Qt plugins
hr: Lokacija instaliranih Qt priključaka

en: Lock Toolbar Positions
hr: Zaključavanje pozicija alatnih traka

en: Log thread activity
hr: Dnevnik aktivnosti u nizu

en: Log to a file
hr: Zapisuj dnevnik u datoteku

en: Low Password Strength
hr: Slaba zaporka

en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

en: Main:
hr: Glavno:

en: Maintainer
hr: Održavač

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
hr: Glavno pospremanje – osobni heroj održavanja

en: Manage Link
hr: Odredi poveznicu

en: Mandarin Pronunciation:
hr: Mandarijanski izgovor:

en: Mark &taskbar entry
hr: Označi unos zada&tkovne trake

en: Mark, Enclosing
hr: Oznaka, ograđivanje

en: Mark, Non-Spacing
hr: Oznaka, bez razmaka

en: Mark, Spacing Combining
hr: Oznaka, kombiniravši razmake

en: Medium (%1x%2)
hr: Srednja (%1x%2)

en: Mime types
hr: Mime tipovi

en: Minimize
hr: Minimiziraj

en: Mirror Pages
hr: Zrcalne stranice

en: Mirror pages along vertical axis
hr: Zrcali stranice oko vertikalne osi

en: Missing Plugin
hr: Nedostaje dodatak

en: More Actions
hr: Više akcija

en: Most Downloads
hr: Najviše preuzimanja

en: Most countries have no character for this
hr: Većina zemalja za ovo nema znak

en: Most downloads
hr: Najviše preuzimanja

en: Mouse Button Gesture
hr: Gesta s gumbom miša

en: Mouse Shape Gesture
hr: Gesta s pokretom miša

en: Move &Down
hr: Prema &dnu

en: Move &Up
hr: Prema &vrhu

en: Must supply a filename.
hr: Navedite naziv datoteke.

en: Must supply a layout name.
hr: Navedite naziv prikaza.

en: Must supply a valid parent.
hr: Navedite ispravnog roditelja.

en: Must supply a widget name.
hr: Navedite naziv widgeta.

en: NEC SOCKS client
hr: NEC SOCKS klijent

en: Name
hr: Naziv

en: Name for New Scheme
hr: Naziv nove sheme

en: Name for new scheme:
hr: Naziv nove sheme:

en: Name of the file as it will appear on the website
hr: Naziv datoteke koje će se pojaviti na web stranici

en: Name of the plugin class to generate
hr: Naziv klase dodatka koju je potrebno generirati

en: Name:
hr: Naziv:

en: Name:
hr: Naziv:

en: Named Colors
hr: Boje s nazivima

en: Ne&ver store for this site
hr: &Nikad za ovu stranicu

en: Network Transmission
hr: Mrežno odašiljanje

en: Network error. (%1)
hr: Mrežna pogreška. (%1)

en: New Scheme
hr: Nova shema

en: New Upload
hr: Novo slanje

en: New Web Shortcut
hr: Nova Web prečica

en: New search provider
hr: Nova pretraga za pružateljem usluga

en: New...
hr: Novo…

en: Newest
hr: Najnovije

en: Newline
hr: Novi red

en: Next Character in History
hr: Slijedeći znak iz povijesti

en: Next month
hr: Sljedeći mjesec

en: Next year
hr: Sljedeća godina

en: Night (18:00 to 05:59)
hr: Noć (18:00 do 05:59)

en: No
hr: Ne

en: No Entries
hr: Nema unosa

en: No Preview
hr: Nema pregleda

[ctx: No border line]
en: None
hr: Bez

en: No classname specified
hr: Nije dodijeljen naziv klase

en: No further items in the history.
hr: Nema daljnjih stavki u povijesti.

en: No handler found for %1.
hr: Rukovatelj za %1 nije pronađen.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
hr: Nema dostupnih podataka.
    Navedeni objekt KAboutData ne postoji.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
hr: Za ovaj program nema odredbi uvjeta licenciranja.
    Za uvjete licenciranja provjerite dokumentaciju ili
    izvorni kod.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
hr: Nije pronađeno: '<b>%1</b>'.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
hr: Nema instaliranih mime tipova. Provjerite jesu li shared-mime-info instalirani, te da nije postavljen XDG_DATA_DIRS ili uključuje /usr/share.

en: No more matches for this search direction.
hr: Nema više podudarnosti za ovaj smjer pretrage.

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
hr: Dodatak za '%1' nije pronađen.
    Želite li preuzeti jedan s adrese %2?

en: No provider selected.
hr: Nije odabran provider.

en: No service matching the requirements was found
hr: Usluga, koja se slaže sa zahtjevima, nije nađena

en: No service matching the requirements was found.
hr: Nije nađena usluga koja odgovara zahtjevima.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
hr: Bez

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
hr: Lebdjenje

en: No such file or directory
hr: Datoteka ili direktorij ne postoje.

en: No such function "%1"
hr: Nema takve funkcije "%1"

en: No such interpreter "%1"
hr: Nema takvog tumača "%1"

en: No such method '%1'.
hr: Nema  takve metode '%1'.

en: No suggestions for %1
hr: Bez prijedloga za %1

en: No target filename has been given.
hr: Nije zadan ciljni naziv datoteke

en: No text
hr: Nema teksta

en: No text was replaced.
hr: Ništa teksta nije zamijenjeno.

en: Non-printable
hr: Neispisivo

en: Not a directory
hr: Nije direktorij

en: Not enough arguments.
hr: Nema dovoljno argumenata.

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
hr: Napomena: možete urediti, ažurirati i izbrisati Vaš sadržaj na web-stranici.

en: Notes:
hr: Napomene:

en: Nothing to spell check.
hr: Ništa za provjeru pravopisa.

en: Number, Decimal Digit
hr: Broj, decimalne znamenke

en: Number, Letter
hr: Broj, slovo

en: Number, Other
hr: Broj, ostalo

en: Odd Pages
hr: Neparne stranice

en: Old upload information found, fill out fields?
hr: Pronađena je informacija o starom slanju, treba li ispuniti polja?

en: Only 'ReadOnly' allowed
hr: Dozvoljen je samo 'ReadOnly'

en: Only Run HTML Tests
hr: Izvrši samo HTML-testove

en: Only Run JS Tests
hr: Izvrši samo JS-testove

en: Only local files are supported.
hr: Podržane su samo lokalne datoteke.

en: Only run .html tests
hr: Izvrši samo testove s .html

en: Only run .js tests
hr: Izvrši samo testove s .js

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
hr: Izvrši samo jedan test. Višestruke opcije su dozvoljene.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
hr: Pokreći samo module čiji datotečni nazivi zadovoljavaju regularni izraz.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
hr: Pokreći samo testne module koji su nađeni u mapi. Koristi opcije upita da bi odabrao module.

en: Only search within the current selection.
hr: Pretražuj samo u trenutno označenom.

en: Open
hr: Otvori

en: Open &Destination
hr: Otvori D&estinaciju

en: Open &File
hr: Otvori &Datoteku

en: Open &Recent
hr: Otvori &nedavno

en: Open '%1'
hr: Otvori '%1'

en: Open Script
hr: Otvori skriptu

en: Open a script...
hr: Otvori skriptu…

en: Open file
hr: Otvori datoteku

en: Open in &New Tab
hr: Otvori u novoj &kartici

en: Open in &This Window
hr: Otvori u &ovom prozoru

en: Open in New &Window
hr: Otvori u novom &prozoru

en: Opens the print dialog to print the current document
hr: Otvaranje dijaloga za ispis trenutnog dokumenta

en: Operation not supported
hr: Operacija nije podržana

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
hr: &Sljedeće

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
hr: Sljedeće

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
hr: &Sljedeće

en: Opt&ions
hr: Opc&ije

en: Option
hr: Opcija

en: Optional
hr: Neobavezno

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
hr: Opcijonalno je moguće odrediti klase koje će biti generirane. Koristite opciju višestruko (zadano u svim klasama)

en: Options
hr: Opcije

en: Order by:
hr: Poredaj po:

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Other Contributors:
hr: Ostali pridonositelji:

en: Other, Control
hr: Ostalo, kontrola

en: Other, Format
hr: Ostalo, oblik

en: Other, Not Assigned
hr: Ostalo, nedodijeljeno

en: Other, Private Use
hr: Drugo, privatno korištenje

en: Other, Surrogate
hr: Drugo, nadomjestak

en: Output file
hr: Izlazna datoteka

en: Output to File...
hr: Izlaz u datoteku…

en: Overwrite
hr: Prepisati

en: Overwrite File?
hr: Prepisati datoteku?

en: Overwrite existing file?
hr: Prepisati postojeću datoteku?

en: PTY operation timed out
hr: Isteklo vrijeme za PTY operaciju

en: Page Border
hr: Okvir stranice

en: Page Label
hr: Oznaka stranice

en: Page Set
hr: Skup stranica

en: Page loaded.
hr: Stranica je učitana.

en: Pages
hr: Stranice

en: Pages Per Sheet
hr: Stranica po listu

en: Parameter
hr: Parametar

en: Parse error at %1 line %2
hr: Pogreška raščlanjivanja u %1, redak %2

en: Password
hr: Zaporka

en: Password Input
hr: Unos zaporke

en: Password echo type
hr: Tip prikaza zaporke

en: Password is empty
hr: Nema zaporke

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
hr[0]: Zaporka mora biti dugačka bar %1 znak
hr[1]: Zaporka mora biti dugačka bar %1 znaka
hr[2]: Zaporka mora biti dugačka bar %1 znakova

en: Password strength meter:
hr: Pokazivač kakvoće zaporke:

en: Password:
hr: Zaporka:

en: Passwords do not match
hr: Zaporke se ne podudaraju

en: Passwords match
hr: Zaporke se podudaraju

en: Paste
hr: Umetni

en: Path cannot be used
hr: Putanja se ne može koristiti

en: Path to custom SOCKS library
hr: Putanja do prilagođene SOCKS biblioteke

en: Path to the autostart directory
hr: Putanja do autostart direktorija

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
hr: Putanja do direktorija sa programima koje treba pokrenuti prilikom logiranja u sesiju.

en: Pause
hr: Pauza

en: Pause/Continue regression testing process
hr: Zaustavi/Nastavi proces ispitivanja povratnog stanja

en: Payload
hr: Teret

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
hr: Izvrši pretragu ovisnu o velikim i malim slovima: unošenjem uzorka 'Ivan' neće biti pronađen 'ivan', niti 'IVAN', već samo 'Ivan'.

en: Perform menu generation test run only
hr: Izvedi generiranje menija samo za probu.

en: Permission denied
hr: Zahtjev je odbijen.

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Play a &sound
hr: Reproduciraj &zvuk

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
hr: Molim vas, izaberite valjan 'khtml/' direktorij za izgradnju.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
hr: Molim vas, izaberite valjan 'khtmltests/regression/' direktorij.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
hr: Odaberite zadanu komponentu za uređivanje teksta koju želite koristiti u ovoj aplikaciji. Ako odaberete <B>Zadano sustavom</B>, program će primijeniti vaše izmjene u Postavkama sustava. Svi će ostali izbori premostiti tu postavku.

en: Please choose the language which should be used for this application:
hr: Molim odaberite jezik koji će biti korišten za tu aplikaciju:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
hr: Molim vas kliknite i vucite na sliku za odabir regije koja vas zanima:

en: Please contact your system administrator.
hr: Kontaktirajte vašeg administratora sustava.

en: Please describe your upload.
hr: Molim vas opišite što šaljete.

en: Please fill out the information about your upload in English.
hr: Molim vas da ispunite informacije o vašem slanju na engleskom.

en: Please give some information about yourself.
hr: Molim vas pružite neke informacije o sebi.

en: Please put in a name.
hr: Unesite ime.

en: Please report bugs to %1.
hr: Nedostatke prijavite na adresi  %1

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
hr: Molim Vas koristite <a href="mailto:%1">%2</a>.
     da biste prijavili greške.

en: Please select one of the providers listed below:
hr: Molim odaberite jednog providera iz liste:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
hr: Molim koristite <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> za prijavljivanje grešaka.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
hr: Nedostatke prijavite na adresi http://bugs.kde.org

en: Popup Window Blocked
hr: Popup prozor blokiran

en: Port
hr: Ulaz

en: Possible Causes:
hr: Mogući uzroci:

en: Possible Solutions:
hr: Moguća rješenja:

en: Possibly bad download link
hr: Potencijalno nevaljani link za preuzimanje

en: Prefix in $HOME used to write files
hr: Korišten je prefiks $HOME pri zapisu datoteka

en: Prefix to install resource files to
hr: Prefiks za instalaciju resursnih datoteka

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
hr: Klikanjem ovog gumba odbacuju se sve izmjene u ovom dijalogu.

en: Preview Images
hr: Pregled slika

en: Preview URL:
hr: Pregled URL-a:

en: Preview of the "%1" font
hr: Pregled fonta "%1"

en: Preview of the selected font
hr: Pregled odabranog fonta

en: Previous Character in History
hr: Prethodni znak iz povijesti

en: Previous month
hr: Prethodni mjesec

en: Previous year
hr: Prethodna godina

en: Price
hr: Cijena

en: Price:
hr: Cijena:

en: Primary language:
hr: Primarni jezik:

en: Print
hr: Ispis

en: Print DOM Tree to STDOUT
hr: Ispiši DOM stablo na standardni izlaz

en: Print Frame...
hr: Ispiši okvir…

en: Print Immediately
hr: Odmah ispiši

en: Print Previe&w
hr: Preg&led prije ispisa…

en: Print Preview
hr: Pregled prije ispisa

en: Print Rendering Tree to STDOUT
hr: Ispiši stablo iscrtavanja na standardni izlaz

en: Print frame tree to STDOUT
hr: Ispiši stablo ovkira na standardni izlaz

en: Print header
hr: Ispiši zaglavlje

en: Print images
hr: Ispiši slike

en: Printer friendly mode (black text, no background)
hr: Prikaz prilagođen ispisu (crni tekst, bez pozadine)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
hr: Instalacijska rutina za dodatke za %1

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
hr: %1 dodatak za slanje

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
hr: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Inačica %2</b><br />Koristite KDE Development Platform %3</html>

en: Progress Dialog
hr: Dialog napretka

en: Properties
hr: Svojstva

en: Property
hr: Svojstva

en: Props
hr: Osobine

en: Protocol: %1
hr: Protokol: %1

en: Provider information
hr: Informacije o pružatelju usluge

en: Provider:
hr: Pružatelj usluge:

en: Provider: %1
hr: Pružatelj usluge: %1

en: Punctuation, Close
hr: Interpunkcija, Kraj

en: Punctuation, Connector
hr: Interpunkcija, spojnica

en: Punctuation, Dash
hr: Interpunkcija, crta

en: Punctuation, Final Quote
hr: Interpunkcija, završni navodnik

en: Punctuation, Initial Quote
hr: Interpunkcija, početni navodnik

en: Punctuation, Open
hr: Interpunkcija, Otvoren

en: Punctuation, Other
hr: Interpunkcija, ostalo

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
hr: Stavite izlaz u &lt;directory&gt; umjesto u &lt;base_dir&gt;/output

en: Qt plugins
hr: Qt priključci

en: Question
hr: Pitanje

en: Quit
hr: Izlaz

en: Quit application
hr: Izlazak iz programa

en: Quit application...
hr: Izlazak iz programa…

en: R&eplace All
hr: Zamijeni &sve

en: Range error
hr: Pogreška raspona

en: Rate this entry
hr: Ocijeni ovaj unos

en: Rating
hr: Ocjena

en: Rating for entry
hr: Ocjena unosa

en: Rating:
hr: Ocjena:

en: Rating: %1
hr: Ocjena: %1

en: Rating: %1%
hr: Ocjena: %1%

en: Re&do
hr: Po&novi

en: Re&vert
hr: Vrati &izvorno

en: Re: %1
hr: Odgovori: %1

en: Read-only filesystem
hr: Datotečni sustav kojeg je jedino moguće čitati

en: Ready
hr: Spreman

en: Reason for price:
hr: Razlog za cijenu:

en: Reassign
hr: Prenamjeni

en: Rebuilds the system configuration cache.
hr: Ponovno građenje privremene pohrane konfiguracije sustava.

en: Red:
hr: Crvena:

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo: %1
hr: Vrati: %1

en: Reference error
hr: Pogreška reference

en: Regenerate baseline (instead of checking)
hr: Ponovno izgeneriraj osnovicu (umjesto provjeravanja)

en: Regression Testing Status
hr: Stanje regresijskog testiranja

en: Regression tester for khtml
hr: Ispitivač regresije za KHTML.

en: Regression testing output
hr: Izlaz ispitivanja povratnog stanja

en: Regular e&xpression
hr: Regularni izraz

en: Reindent Sources
hr: Ponovna identifikacija izvora

en: Reject
hr: Odbaci

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
hr: Relativna putanja do testnih slučajeva, ili direktorija koji sadrži testne slučajeve koji trebaju biti pokrenuti (ekvivalent -t).

en: Reload Frame
hr: Osvježi okvir

en: Remaining number of jobs:
hr: Preostali broj poslova:

en: Remember password
hr: &Zapamti zaporku

en: Removal of entry
hr: Ukloni unos

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove from ignores...
hr: Ukloni iz ignoriranih…

en: Remove password for form %1
hr: Makni lozinku za formu %1

en: Remove selected script.
hr: Ukloni odabranu skriptu.

en: Rendering mode:
hr: Način iscrtavanja:

en: Repeats, One or More Times
hr: Ponavlja, jedan ili više puta

en: Repeats, Zero or More Times
hr: Ponavlja, nula ili više puta

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace &with:
hr: &&Zamjeni s:

en: Replace '%1' with '%2'?
hr: Zamijeni '%1' sa '%2'?

en: Replace With
hr: Zamijeni sa:

en: Replace&ment text:
hr: Za&mjenski tekst:

en: Report Exceptions
hr: Prijavi izuzetke

en: Report bad entry
hr: Prijavi loš unos

en: Requested Font
hr: Zahtijevani font

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
hr: Zahtijevaj da se granice riječi na oba kraja podudaraju da bi se podudarnost prihvatila.

en: Reserved Shortcut
hr: Rezervirani prečaci

en: Reset
hr: Vrati izvorno

en: Reset Toolbars
hr: Vrati Alatne trake

en: Reset all items to their default values
hr: Povratak svih stavki na uobičajene vrijednosti

en: Reset configuration
hr: Vrati konfiguraciju na početno stanje.

en: Reset to Defaults
hr: Vrati na uobičajeno

en: Restore the application for the given 'sessionId'
hr: Vrati aplikaciju za zadani 'sessionId'

en: Right to Left, Bottom to Top
hr: S desna na lijevo, od dna prema vrhu

en: Right to Left, Top to Bottom
hr: S desna na lijevo, od vrha prema dnu

en: Rotate &Counterclockwise
hr: Rotiraj &obrnuto od smjera kazaljke na satu

en: Run
hr: Izvrši

en: Run &command
hr: Izvrši &naredbu

en: Run Kross scripts.
hr: Pokreni Kross skripte.

en: Run Single Test...
hr: Izvrši jedan test…

en: Run Tests...
hr: Izvrši testove…

en: Run To...
hr: Idi na…

en: Run script...
hr: Izvrši skriptu…

en: Run test...
hr: Pokreni test…

en: Run to breakpoint...
hr: Izvršavaj do točke prekida

en: S&earch:
hr: &Traži

en: S&kip run-together words
hr: Preskočki spojene riječi

en: S&ubject:
hr: &Predmet:

en: S&uggest
hr: &Predloži

[ctx: SSL error]
en: No error
hr: Nema pogreške

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
hr: Certifikat certifikacijskog autoriteta je nevažeći

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
hr: Certifikat certifikacijskog autoriteta je označen za odbijanje namjene ovog certifikata

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
hr: Nije moguće provjeriti certifikat zbog internih razloga

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
hr: Certifikacijski lanac je predugačak

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
hr: Certifikat se ne odnosi na dano računalo

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
hr: Certifikat je opozvan

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
hr: Certifikat je istekao

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
hr: Certifikat nije valjajući

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
hr: Certifkat nije potpisan od strane pouzdanog certifikacijskog autoriteta

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
hr: Certifikat nije prikladan za ovu svrhu

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
hr: Ravnopravni član nije podnio nikakav certifikat.

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
hr: Certifikatu izvorišnog certifikacijskog autoriteta se ne vjeruje za ovu namjenu

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
hr: Nepoznata pogreška

en: Saturation:
hr: Zasićenost:

en: Save &As...
hr: Spremi &kao…

en: Save &Background Image As...
hr: Spremi &pozadinsku sliku kao…

en: Save &Frame As...
hr: Spremi &okvir kao…

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save Background Image As
hr: Spremi pozadinsku sliku kao

en: Save Frame As
hr: Spremi okvir kao

en: Save Image As
hr: Spremi sliku kao

en: Save Image As...
hr: Spremi sliku kao…

en: Save Link As
hr: Spremi vezu kao

en: Save as Scheme Defaults
hr: Spremi pod uobičajene sheme

en: Save data
hr: Spremi podatke

en: Save file with another name
hr: Spremanje datoteke pod drugim nazivom

en: Scheduled printing:
hr: Planirano ispisivanje:

en: Script to execute
hr: Skripta za izvršavanje

en: Scriptfile
hr: Datoteka skripte

en: Scriptfile "%1" does not exist.
hr: Datoteka skripte %1 ne postoji.

en: Se&verity
hr: &Ozbiljnost

en: Search
hr: Traži

en: Search &provider name:
hr: Traži naziv &pružatelja usluga:

en: Search Columns
hr: Pretraži stupce

en: Search Plugins
hr: Traži priključke

en: Search backwards.
hr: Traži unatrag.

en: Search for '%1' with
hr: Zamijeni '%1' sa

en: Search for '%1' with %2
hr: Zamijeni '%1' sa '%2'

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
hr: Interaktivno traži nazive prečaca (npr. Kopiraj) ili kombinaciju tipki (npr. Ctrl+C) tipkajući ih ovdje.

en: Search path for resource type
hr: Putanja pretrage za podatkovni tip

en: Search:
hr: Pretraga:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
hr: Druga smjena (16:00 do 23:59)

en: Security Alert
hr: Sigurnosna uzbuna

en: Security Warning
hr: Sigurnosno upozorenje

en: See also:
hr: Također pogledajte:

en: Select &All
hr: Označi &sve

en: Select Color
hr: Odaberi boju

en: Select Components
hr: Odaberi komponente

en: Select Files...
hr: Odaberi datoteke…

en: Select Font
hr: Odaberi font

en: Select Preview...
hr: Odaberi pregled…

en: Select Region of Image
hr: Izaberite dio slike

en: Select Signing Key
hr: Izaberite ključ za potpis

en: Select a block to be displayed
hr: Odaberite blok koji će biti prikazan

en: Select a category
hr: Odaberite kategoriju

en: Select a month
hr: Odaberite mjesec

en: Select a week
hr: Odaberite tjedan

en: Select a year
hr: Odaberite godinu

en: Select preview image
hr: Odaberi preglednu sliku

en: Select the command to run
hr: Odaberite naredbu koju treba izvršiti

en: Select the current day
hr: Odaberite trenutni dan

en: Select the sound to play
hr: Odaberite zvuk za puštanje

en: Send Confirmation
hr: Pošalji potvrdu

en: Send Image...
hr: Pošalji sliku…

en: Send Mail
hr: Pošalji poštu

en: Send bug report.
hr: Pošalji prijava o nedostatku

en: Send this bug report to %1.
hr: Ovu prijavu nedostatka pošalji na adresu: %1.

en: Separator, Line
hr: Razdjelnik, linija

en: Separator, Paragraph
hr: Razdjelnik, paragraf

en: Separator, Space
hr: Razdjelnik, razmaknica

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
hr: Serijalizacija korištena u onologijskim datotekama. Bit će zadano osnovnoj detekciji datotečnih nastavaka.

en: Server: %1
hr: Poslužitelj: %1

en: Service '%1' is malformatted.
hr: Usluga '%1' nije pravilno oblikovana.

en: Service '%1' must be executable to run.
hr: Usluga '%1' mora biti izvršnog tipa da bi se pokrenula.

en: Service types
hr: Servisni tipovi

en: Services
hr: Servisi

en: Set &Encoding
hr: Postavi &kodiranje

en: Set a price for this item
hr: Postavite cijenu za ovu stavku

en: Set font
hr: Postavi pismo

en: Set font size
hr: Postavi veličinu pisma

en: Set of Characters
hr: Set znakova

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
hr: Postavljanje korištene vidljivosti u slučaju kada će klase biti korištene u javnom API-ju. <visibility-name> bit će korišten za konstrukciju izvoznog makro naziva i za izvozno zaglavlje. Inače klase neće biti izvezene.

en: Settings
hr: &Postavke

en: Share Hot New Stuff
hr: Podijeli s drugima nove stvari

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Shortcut '%1' for action '%2'
hr: Prečica '%1' za radnju '%2'

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
hr: Prečak '%1' u aplikaciji %2 za akciju %3

en: Shortcut Schemes
hr: Prečaci

en: Shortcut conflict
hr: Sukob s prečicom

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
hr: Prečac za gašenje računala bez prethodne potvrde

en: Shortcut for taking screenshot
hr: Kratica za snimku zaslona

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
hr: Prečac za ukjlučivanje i isključivanje Radnji odlagališta

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Show %1
hr: Prikaži %1

en: Show %1 specific options
hr: Prikaži opcije za %1

en: Show &Menubar
hr: Prikaži traku s &izbornikom

en: Show &Toolbar
hr: Prikaži &alatnu traku

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
hr: Pokaži blokiranu pasivnu popup &obavijest

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
hr: Prikaži traku s izbornikom<p>Prikazuje traku s izbornikom nakon skrivanja.</p>

en: Show St&atusbar
hr: Prikaži traku &stanja

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
hr: Prikaži traku stanja<p>Prikazuje traku stanja. To je traka na dnu prozora koja se koristi za statusne informacije.</p>

en: Show a message in a &popup
hr: &Pokaži poruku u skočnom okviru

en: Show all options
hr: Prikaži sve opcije

en: Show author information
hr: Prikaži podatke o autoru

en: Show directories first
hr: Prvo prikaži direktorije

en: Show file preview in file dialog
hr: Prikaži pregled datoteke u datotečnom dialogu

en: Show help
hr: Prikazivanje pomoći

en: Show help about options
hr: Prikaži pomoć za opcije

en: Show hidden files
hr: Prikaži sakrivene datoteke

en: Show license information
hr: Prikaži podatke o licenci

en: Show speedbar
hr: Prikaži traku s brzobirom

en: Show text on toolbar icons
hr: Prikaži tekst na ikonama alatne trake

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
hr: Od <i>%1</i>

en: Show version information
hr: Prikaži podatke o verziji

en: Shrink Font
hr: Skupi pismo

en: Signed by (validation: %1)
hr: Potpisao (potvrda valjanosti: %1)

en: Single Line
hr: Jednostruka linija

en: Single Thick Line
hr: Jednostruka debela linija

en: Skip all &uppercase words
hr: Preskoči sve riječi pisane &velikim slovima

en: Small (%1x%2)
hr: Mala (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
hr: adresa se već koristi

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
hr: spojna točka je već vezana

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
hr: spojna točka je već stvorena

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
hr: Spajanje odbijeno

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
hr: isteklo vrijeme spajanja

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
hr: operacija je već u tijeku

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
hr: Potraga po nazivu nije uspjela

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
hr: problem s mrežom

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
hr: bez greške

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
hr: spojna točka nije vezana

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
hr: spojna točka nije stvorena

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
hr: operacija nije podržana

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
hr: udaljeno računalo prekinulo je vezu

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
hr: isteklo vrijeme za vremensku operaciju

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
hr: dogodila se nepoznata/neočekivana pogreška

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
hr: operacija će blokirati

en: Sorry
hr: Isprike

en: Sp&eech
hr: &Govor

en: Speak Custom Text
hr: Izgovori proizvoljni tekst

en: Speak Event Message
hr: Izgovori poruku radnje

en: Speak Event Name
hr: Izgovori naziv događaja

en: Speak Text
hr: Izgovori tekst

en: Specific Time
hr: Specifično vrijeme

en: Specified socket path is invalid
hr: Navedena putanja utičnice je neispravna

en: Specify Output Directory...
hr: Odredi izlazni direktorij…

en: Specify khtml Directory...
hr: Odredi khtml direktorij…

en: Specify tests Directory...
hr: Odredi direktorij testova…

en: Specify the target folder to store generated files into.
hr: Potrebno je odrediti ciljani direktorij u koji će se spremiti generirane datoteke.

en: Spell Checker
hr: Provjera pravopisa

en: Spell Checking
hr: Provjera pravopisa

en: Spell Checking Configuration
hr: Konfiguracija provjere pravopisa

en: Spell check canceled.
hr: Prekinuta provjera pravopisa.

en: Spell check complete.
hr: Završena provjera pravopisa.

en: Spell check stopped.
hr: Zaustavljena provjera pravopisa.

en: Stalled
hr: Zastoj

en: Start
hr: Započni

en: Start Upload
hr: Započni slanje

en: Start of Line
hr: Početak reda

en: Start replace
hr: Zamijeni

en: Start searching
hr: Započni pretragu

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
hr: Bolje pokreni pretragu od trenutne pozicije pokazivača nego od vrha.

en: Starting Applet "%1"...
hr: Pokretanje apleta "%1"…

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
hr: Neuspjelo pokretanje usluge Jovie za pretvorbu teksta u govor

[ctx: State of the notified event]
en: State
hr: Stanje

en: Step
hr: Korak

en: Step Into
hr: Korak u

en: Step Out
hr: Korak iz

en: Step Over
hr: Korak preko

en: Step execution...
hr: Postepeno izvršavanje…

en: Step to next line...
hr: Korak do slijedeće linije…

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Stop Animated Images
hr: Zaustavi animirane slike

en: Stop Animations
hr: Zaustavi animacije

en: Stop execution of the selected script.
hr: Prekini izvršavanje odabrane skripte.

en: Submit
hr: Pošalji

en: Submit Bug Report
hr: Prijava nedostatka

en: Submit Confirmation
hr: Prihvati potvdu

en: Subscribe
hr: Pretplati se

en: Subscription to entry
hr: Pretplati se na unos

en: Success
hr: Uspjeh

en: Suggested Words
hr: Predložene riječi

en: Suggestion List
hr: Popis prijedloga

en: Summary:
hr: Sažetak:

en: Supply a username and password below.
hr: Niže navedite korisničko ime i zaporku.

en: Suspend
hr: Suspendiraj

en: Switch Application &Language...
hr: Promijeni &jezik aplikacije

en: Switch Application Language
hr: Promijeni jezik aplikacije

en: Switch version
hr: Zamijeni verziju

en: Symbol, Currency
hr: Simboli, valute

en: Symbol, Math
hr: Simbol, matematički

en: Symbol, Modifier
hr: Simbol, Mjenjač

en: Symbol, Other
hr: Simboli, ostali

en: Symbolic Link
hr: Simbolička veza

en: Synchronization to disk failed
hr: Sinkronizacija na disk nije uspjela

en: Syntax error
hr: Pogreška sintakse

en: System Default (currently: %1)
hr: Zadano sustavom (trenutno: %1)

en: System wide font
hr: Pismo sistema

en: T&ranslation
hr: &Prijevod

en: Tang Pronunciation:
hr: Tanški izgovor:

en: Task
hr: Zadatak

en: Technical Reason:
hr: Tehnički razlog:

en: Templates
hr: Predlošci

en: Templates to be used (deprecated).
hr: Predlošci koji će biti korišteni (napušteno).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
hr: Privremene datoteke (specifične i za trenutnog domaćina i trenutnog korisnika)

en: Tests
hr: Testovi

en: Text Alongside Icons
hr: Tekst uz ikone

en: Text Only
hr: Samo tekst

en: Text Position
hr: Položaj teksta

en: Text Under Icons
hr: Tekst ispod ikona

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
hr: Isječak teksta nepoznatu riječ prikazuje u njezinom kontekstu.

en: Text:
hr: Tekst:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
hr: Kombinacija tipki '%1'  već je dodijeljena općoj aktivnosti "%2 " u %3.
    Želite li izmijeniti dodjelu iz te u trenutnu aktivnost?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
hr: Kombinacija tipki '%1'  već je dodijeljena standardnoj aktivnosti "%2" koju neka aplikacija koristi.
    Želite li je zaista koristiti kao opći prečac?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
hr: Kombinacija '%1' je registrirana za aplikaciju %2 za radnju %3.

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
hr: Aplikacija %2 je registrirala kombinaciju tipaka '%1'.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
hr: Kombinacija tipki '%1'  već je dodijeljena aktivnosti "%2".
    Želite li izmijeniti dodjelu iz te u trenutnu aktivnosti?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
hr: Kombinacija tipki '%1'  već je dodijeljena aktivnosti "%2".
    Želite li izmijeniti dodjelu iz te u trenutnu aktivnosti?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
hr: Upravitelj preuzimanja (%1) nije pronađen u vašoj putanji $PATH.

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
hr: Tipka F12 rezervirana je na Windowsima i ne može biti korištena kao globalni prečac.
    Molim da izaberete drugu tipku.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
hr: Riba ribi grize rep šđčćž ŠĐČĆŽ

en: The URLs recently visited
hr: Nedavno posjećeni URL-ovi

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
hr: Aplikacija za koju želite poslati prijavu nedostatka. Ako je netočno, putem izbornika "Prijava nedostatka" odaberite željenu aplikaciju.

en: The comment could not be submitted.
hr: Nije moguće poslati komentar.

en: The comment was submitted successfully.
hr: Komentar je uspješno prihvaćen.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
hr: Nadopuna je nepravilna, postoji više od 
    jednog podudarnog rješenja.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
hr: Trenutna shema prečaca je promijenjena. Želite li je spremiti prije prelaska na novu?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
hr: Destinacija:

en: The distance between icons specified in pixels.
hr: Udaljenost između ikona određena pikselima.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
hr: Dokument "%1" je mijenjan.
    Želite li ga spremiti promjene?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
hr: Preuzeta datoteka je html datoteka. Ovo označuje link na web-stranicu umjesto stvarnog preuzimanja. Želite li umjesto toga otvoriti stranicu u pregledniku?

en: The email address this bug report is sent to.
hr: Adresa e-pošte na koju se šalje ova prijava nedostatka.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
hr: Radionica ne podržava stvaranje komponenti navedenog tipa.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
hr: Lažni korisnički agent '%1' se koristi.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
hr: Datoteke/URL-ovi otvoreni od strane aplikacije biti će izbrisani nakon upotrebe

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
hr: Sljedeće datoteke neće biti poslane zato što ne mogu biti pronađene.
    Želite li nastaviti?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
hr: Kombinacija tipaka '%1' je dvosmislena. Molim iskoristite 'Podešavanje prečaca'
     iz izbornika 'Postavke' kako biste riješili dvosmislenost.
    Nijedna radnja neće biti izvršena.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
hr: Qt ne podržava tipku koju ste upravo pritisnuli.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
hr: Jezik ove aplikacije je promijenjen. Promjene će biti prihvaćene nakon ponovnog pokretanja aplikacije.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
hr: Biblioteka %1 ne nudi KDE 4 kompatibilnu radionicu.

en: The library does not export a factory for creating components.
hr: Biblioteka ne izvozi radionicu za stvaranje komponenti.

en: The module %1 could not be found.
hr: Modul %1 ne može biti pronađen.

en: The module %1 is disabled.
hr: Modul %1 je onemogućen.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
hr: Modul %1 nije važeći konfiguracijski modul.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
hr: Naziv za stil widgeta, na primjer "keramik" ili "plastik". Bez navodnika.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
hr: Ontologijske datoteke sadrže ontologije koje će biti generirane; lista odvojena razmacima (napušteno: umjesto toga koristite argumente.)

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
hr: Ontologijske datoteke sadrže ontologije koje će biti generirane.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
hr: Mjerač kvalitete zaporke pokazuje njenu visinu sigurnosti. Za povećanje kvalitete zaporke pokušajte slijedeće:
    - koristite dulju zaporku;
     – koristite mješavinu velikih i malih slova;
    - koristite brojeve ili simbole, kao što je # uz slova.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
hr: Zaporka koju ste unjeli slabe je kvalitete. Za povećanje njnezine kvalitete pokušajte slijedeće:
    - koristite dulju zaporku;
     – koristite mješavinu velikih i malih slova;
    - koristite brojeve ili simbole uz slova.
    
    Ili ipak želite koristiti ovu zaporku?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
hr: Čini se da je ogranak certifikacijskog lanca SSL-a pokvaren.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
hr: Priključak '%1' ne koristi kompatibilnu KDE biblioteku (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
hr: Program izvršava 100 poslova u 4 niza. Svaki posao čeka na slučajni broj milisekundi između 1 i 1000.

en: The provided service is not valid
hr: Izdani certifikat nije valjajući

en: The rating could not be submitted.
hr: Ocjenu nije moguće prihvatiti

en: The rating was submitted successfully.
hr: Ocjena je uspješno prihvaćena.

en: The removal request failed.
hr: Nije uspjelo uklanjanje zahtjeva.

en: The removal request was successfully registered.
hr: Zahtjev za uklanjanjem je uspješno registriran.

en: The requested operation could not be completed
hr: Zahtjevanu operaciju nije moguće dovršiti

en: The selected category "%1" is invalid.
hr: Odabrana kategorija "%1" je nevaljana.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
hr[0]: Poslužitelj ne prepoznaje kategoriju %2 u koju pokušavate poslati.
hr[1]: Poslužitelj ne prepoznaje ni jednu od kategorija u koje pokušavate poslati: %2
hr[2]: Poslužitelj ne prepoznaje ni jednu od kategorija u koje pokušavate poslati: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
hr: Usluga '%1' ne nudi sučelje '%2' s ključnom riječju '%3'

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing in
hr: Servis '%1' ne nudi biblioteku ili nedostaje 'Library key'

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
hr: Servis ne nudi biblioteku, 'Library key' nedostaje u .desktop datoteci.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
hr: Postavke trenutnog modula su promijenjene.
    Želite li spremiti promjene ili ih odbaciti?

en: The size of the dialog
hr: Veličina dialoga

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
hr[0]: Priključnica traži %1 argument
hr[1]: Priključnica traži %1 argumenta
hr[2]: Priključnica traži %1 argumenata

en: The socket operation is not supported
hr: Operacija priključka nije podržana

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
hr: Izvor:

en: The style '%1' was not found
hr: Stil '%1' nije pronađen

en: The subscription request failed.
hr: Zahtjev za pretplatom bezuspješan.

en: The subscription was successfully completed.
hr: Pretplata je uspješno obavljena.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
hr: Predlošku su potrebne informacije o vama, a koje su pohranjene u vašem adresaru.
    Također, ne mogu učitati potreban priključak.
    
    Molim instalirajte KDEPIM/Kontact paket na vašem sustavu.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
hr: Verzija ove aplikacije. Provjerite ne postoji li novija verzije prije slanja prijava nedostatka.

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
hr: Lisnica '%1' je otvorena i upotrebljava se za podatke obrazaca i zaporki.

en: There is no matching item available.
hr: Nema raspoložive podudarne stavke.

en: There was a network error.
hr: Dogodila se mrežna pogreška.

en: There was an error loading data providers.
hr: Pojavila se pogreška prilikom učitavanja pružatelja usluga.

en: There was an error loading the module.
hr: Pojavila se pogreška prilikom učitavanju modula

en: There was an error reading the file '%1'
hr: Dogodila se pogreška prilikom čitanja datoteke '%1'

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
hr: Treća smjena (00:00 do 07:59)

en: This Month
hr: Ovaj mjesec

en: This Week
hr: Ovaj tjedan

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
hr: Ovu aplikaciju je napisao netko tko želi ostati anoniman.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
hr: Ovaj dijalog pruža obavijesti i detalje o pogreškama tijakom izvršavanja skripti na web stranicama.  U mnogim slučajima uzrok je autorova pogreška pri izradi web stranice, dok je u ostalim slučajima uzrok programska pogreška u Konqueroru.  Ako pretpostavljate da je uzrok na web stranici, molimo vas da kontaktirate web administratora dotične lokacije.  Ako sumnjate na pogrešku u Konqueroru, molimo vas da izvještaj o pogrešci pošaljete na adresu http://bugs.kde.org/. Ogledni primjer koji ilustrira pogrešku jako je poželjan.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
hr: Ovaj će element biti zamijenjen svim elementima povezane komponente.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
hr: Ovo pismo se koristi pri potrebi za fiksnim pismom. Fiksno pismo je pismo stalne širine.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
hr: Ovo je dinamički popis aktivnosti. Možete ga pomaknuti, ali ukoliko ga uklonite nećete ga moći ponovno dodati.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
hr: Ovo je pregled fonta "%1". Font možete promijeniti klikanjem gumba "Odaberi...".

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
hr: Ovo je pregled odabranog fonta. Font možete promijeniti klikanjem gumba "Odaberi...".

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
hr: Ovo kazalo je pretraživo. Za pretraživanje unesite ključne riječi:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
hr: Vrijednost:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
hr: Ovaj jezik će biti korišten ako niti jedan prethodni ne sadrži valjani prijevod.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
hr: Ovo je glavni jezik aplikacije koji će prvi biti korišten, prije svih drugih jezika.

en: This operation requires authentication.
hr: Ova operacija zahtjeva autorizaciju.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
hr: Ova stranica je pokušala otvoriti skočni prozor koji je blokiran.
    Možete klinuti na ovu ikonicu u statusnoj traci da bi upravljali ovim
    ponašanjem ili otvorili skočni prozor.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
hr: Ova stranica pokušava otvoriti novi prozor pomoću JavaScript-a.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
hr: Ovaj program se distribuira pod uvjetima %1.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
hr: Ovaj tekst je primjer koji prikazuje trenutne postavke fonta. Možete ga izmijeniti ako želite provjeriti druge ili posebne znakove.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
hr: Ovaj prečac prikazuje samo traku za pretraživanje i postavlja opciju "Traži samo linkove".

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
hr: Prečac prikazuje traku za pretraživanje teksta u prikazanoj stranici. Prekida učinak "Traži linkove kako pišete" te postavlja opciju "Traži samo linkove".

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
hr: Ovo treba jasno opisivati sadržaj datoteke. Može biti isti tekst kao i naslov kvtml datoteke.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
hr: Ova je lokacija pokušala pridodati datoteku s vašeg računala i poslati ju uz obrazac. Privitak je uklonjen radi vaše zaštite.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
hr: Ova stranica pokušava poslati podatke obrasca putem e-pošte.
    Želite li nastaviti?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
hr: Ova stranica pokušava otvoriti novi prozor pomoću JavaScript-a.
    Želite li to dopustiti?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
hr: Ova web lokacija šalje obrazac koji će otvoriti novi prozor putem JavaScripta.
    Želite li dopustiti slanje obrasca?

en: This web page contains coding errors.
hr: Ova web-stranica sadrži pogreške u kodiranju.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
hr: Primjeri ThreadWeaver poslova

[ctx: Time zone]
en: Region
hr: Regija

en: Timed out trying to connect to remote host
hr: Isteklo vrijeme za pokušaj povezivanja na udaljeno računalo

en: Timeout. Check Internet connection.
hr: Vrijeme isteklo. Provjerite vezu na internet.

en: Tip of the &Day
hr: Savjet &dana

en: Tip of the Day
hr: Savjet dana

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
hr: Naslov

en: Title:
hr: Naslov:

en: Today
hr: Danas

en: Toggle Caret Mode
hr: Uključi/isključi pokazivač unosa

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
hr: Potoji previše pogrešno napisanih riječi. Provjera pravopisa tijekom pisanja je onemogućena.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
hr: Previše zahtjeva prema poslužitelju. Molim pokušajte ponovno za nekoliko minuta.

en: Toolbars Shown
hr: Prikazane alatne trake

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
hr: Otvora u prozoru pretraživača

en: Top to Bottom, Left to Right
hr: Od vrha prema dnu, s lijeva na desno

en: Top to Bottom, Right to Left
hr: Od vrha prema dnu, s desna na lijevo

en: Track menu id for debug purposes
hr: Prati oznaku izbornika radi ispravljanja pogreški

en: Translate
hr: Prijevod

en: Translate this entry
hr: Prevedi ovo

en: Translation
hr: Prijevod

en: Translation files for KLocale
hr: Datoteke prevoda za KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
hr: Pokušaj ponovo instalirati  
    
    Integracija s Konquerorom bit će onemogućena.

en: Type error
hr: Pogreška vrste

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
hr: UNIX-spojna točka (specifično za trenutno računalo kao i trenutnog korisnika)

en: UR&I shortcuts:
hr: UR&I prečice:

en: URI error
hr: URI pogreška

en: URL to open
hr: Otvoriti URL

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
hr: Nemoguće stvoriti novi proces.
    Možda je sustav dosegnuo maksimalan broj mogućih procesa ili je dosegnut maksimalan dozvoljen broj procesa.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
hr: Nije moguće pronaći komponentu Kate editora;
    molim provjerite vašu instalaciju KDE-a.

en: Unable to open temporary file.
hr: Nije moguće otvoriti privremenu datoteku.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
hr: Nije moguće poslati izvještaj o kvaru.
    Molim vas da izvještaj o kvaru prijavite ručno...
    Upute potražite na adresi: http://bugs.kde.org/ .

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
hr: Nemoguće pokrenuti novi proces.
    Možda je sustav dosegnuo maksimalni broj mogućih otvorenih datoteka ili je dosegnut maksimalni dozvoljen broj otvorenih datoteka.

en: Undo
hr: Vrati

en: Undo: %1
hr: Poništi: %1

en: Unexpected argument '%1'.
hr: Nepčekivani argument '%1'.

en: Unicode category:
hr: Kategorija univerzalnog skupa znakova:

en: Unicode code point:
hr: Kod točke u Unicode-u:

en: Uninstall
hr: Odinstaliraj

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown Application
hr: Nepoznata aplikacija

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
hr: Nepoznata pogreška API-ja Open Collaboration Servicea. (%1)

en: Unknown View
hr: Nepoznati prikaz

en: Unknown error
hr: Nepoznata pogreška

en: Unknown option '%1'.
hr: Nepoznata opcija '%1'.

en: Unknown protocol '%1'.
hr: Nepoznati protokol '%1'.

en: Unknown socket error
hr: Nepoznata pogreška utičnice

en: Unknown word
hr: Nepoznata riječ

en: Unknown word:
hr: Nepoznata riječ:

en: Unsupported Key
hr: Nepodržana tipka

en: Untitled
hr: Bez naslova

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Updating
hr: Ažuriranje

en: Upload Failed
hr: Neuspjelo slanje

en: Upload content
hr: Pošalji sadržaj

en: Upload failed: %1
hr: Neuspjelo slanje: %1

en: Upload first preview
hr: Prvi pregled slanja

en: Upload second preview
hr: Drugi pregled slanja

en: Upload third preview
hr: Treći pregled slanja

en: Uploading Failed
hr: Slanje nije uspjelo

en: Usage: %1 %2
hr: Upotreba: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
hr: Koristite &lt;directory&gt; kao referencu umjesto &lt;base_dir&gt;/baseline

en: Use 'caption' as name in the titlebar
hr: Koristi 'naslov' kao tekst naslovne trake

en: Use 'icon' as the application icon
hr: Koristi 'ikonu' kao ikonu apikacije

en: Use --help to get a list of available command line options.
hr: Za dobivanje popisa raspoloživih opcija naredbenog retka upotrijebite --help.

en: Use S&tylesheet
hr: &Upotrebljavaj stilske listove

en: Use alternative configuration file
hr: Koristi alternativnu datoteku s postavkama

en: Use p&laceholders
hr: Koristi p&laceholdere

en: Use the PC speaker
hr: Koristi PC zvučnik

en: Use the QWS display 'displayname'
hr: Koristite QWS prikaz 'displayname'.

en: Use the X-server display 'displayname'
hr: Koristite prikaz X-poslužitelja 'displayname'.

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
hr: Koristi se, na primjer za samo-kompletiranje u datotečnim dialozima

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
hr: O programu %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
hr: Korisiti se, na primjer za određivanje kako prikazati brojeve, valutu i vrijeme/datum

en: User comments
hr: Komentari korisnika

en: User path: desktop|autostart|document
hr: Korisnička putanja: radna površina|autostart|dokument

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
hr: Alat za pokretanje KJSEmbed skripti

en: Value
hr: Vrijednost

en: Various Useful Representations
hr: Razni korisni prikazi

[ctx: Verb]
en: &Insert
hr: &Ubaci

en: Verbose output debugging mode.
hr: Opširan ispis u načinu za ispravljanje pogrešaka.

en: Version %1
hr: Verzija %1

en: Version:
hr: Verzija:

en: Version: %1
hr: Verzija: %1

en: View Comments
hr: Pregledaj komentare

en: View Do&cument Source
hr: &Prikaži izvorni kod dokumenta

en: View Document Information
hr: Prikaz informacija o dokumentu

en: View Frame Information
hr: Prikaži podatke o okviru

en: View Frame Source
hr: Prikaži izvorni kod okvira

en: View HTML Output
hr: Prikaz izlaza HTML-a

en: View Image (%1)
hr: Prikaži sliku (%1)

en: Visit contributor's blog
    %1
hr: Posjetite blog pridonositelja
    %1

en: Visit contributor's homepage
hr: Posjetite osobnu stranicu pridonositelja

en: Visit contributor's homepage
    %1
hr: Posjetite osobnu stranicu pridonositelja
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
hr: Posjetite stranicu pridonositelja
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
hr: Posjetite profil pridonositelja na %1
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
hr: Čeka WM_NET kompatibilni upravitelj prozorima

en: Wallpapers
hr: Tapete

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
hr: Upozorenje: Ovo je osiguran obrazac, ali vaše podatke pokušava vratiti u nezaštićenom obliku.
    Treća osoba može presresti i pročitati ovakve podatke.
    Jeste li sigurni da želite li nastaviti?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
hr: Upozorenje. Vaši će podaci biti poslani preko mreže u nezaštićenom obliku.
    Jeste li sigurni da želite li nastaviti?

en: Week %1
hr: Tjedan %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
hr: Vikend (od subote do nedjelje)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
hr: Izaberite boju za one poveznice koje još nisu bile kliknute

en: What country
hr: Koja zemlja

en: What font to use for menus in applications.
hr: Koje pismo koristiti za aplikacijske izbornike.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
hr: Odaberite pismo za ploču na dnu zaslona, gdje se nalaze trenutno otvorene aplikacije.

en: What language to use to display text
hr: Kojim jezikom treba prikazati tekst

en: What terminal application to use
hr: Koju aplikaciju za terminal koristiti

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
hr: Ulaz

en: What time is it? Click to update.
hr: Koliko je sati? Kliknite za ažuriranje.

en: What's &This
hr: Što je &ovo

en: What's &This?
hr: Š&to je ovo?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
hr: Kada kliknete na <b>Administratorski način rada</b>, trebat ćete unijeti administratorsku (root) zaporku kako bi mogli napraviti promjene koje zahtijevaju root ovlasti.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
hr: Kada kliknete na <b>Prihvati</b>, postavke će biti poslane programu, ali dijaloški prozor neće biti zatvoren.
    Ovo koristite kako biste isprobali različite postavke.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
hr: Pri svakom pokretanju terminala, koristit će se ovaj terminal emulator.

en: Where applications store data
hr: Gdje aplikacije pohranjuju podatke

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
hr: Obje SOCKS verzije, 4 i 5 biti će omogućene u KDE-ovom podsustavu

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
hr: Uvijek direktorije postavi na vrh prilikom prikazivanja datoteka

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
hr: Uvijek prikaži datoteke koje počinju sa točkom (sakrivene daoteke)

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
hr: Uvijek prikaži teskt uz ikone na ikonama alatne trake

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
hr: Treba li koristiti PC zvučnik umjesto vlastitog KDE-ovog obavjesnog sustava.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
hr: Uvijek prikaži ikone prečaca s lijeve strane u datotečnom dialogu

en: White Space
hr: Bijeli prostor (white space)

en: Widget style to use
hr: Stil widgeta koji se koristi

en: Wishlist
hr: Popis želja

en: Wrong object type.
hr: Krivi tip objekta.

en: XDG Application menu (.desktop files)
hr: XDG aplikacijski izbornik (.desktop datoteke)

en: XDG Icons
hr: XDG ikone

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
hr: XDG opisi izbornika (.directory datoteke)

en: XDG Menu layout (.menu files)
hr: XDG rapored izbornika (.menu datoteke)

en: XDG Mime Types
hr: XDG mime tipovi

en: XDG autostart directory
hr: XDG autostart direktorij

en: XML decimal entity:
hr: Decimalni XML unos:

en: XML parsing error
hr: XML pogreška raščlanjivanja

en: Yes
hr: Da

en: Yesterday
hr: Jučer

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
hr: Sljedeće datoteke prenijet ćete sa svojeg računala na Internet.
    Želite li zaista nastaviti?

en: You are not allowed to save the configuration
hr: Nije Vam dozvoljeno spremati postavu

en: You are now a fan.
hr: Sad ste obožavatelj/ica.

en: You entered two different passwords. Please try again.
hr: Upisali ste dvije različite zaporke. Pokušajte ponovno.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
hr: Da bi izmijene imale učinak potrebno je ponovo pokrenuti dijalog

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
hr: Možete odabrati datoteku gdje će sadržaj zapisa biti pohranjen prije početka ispitivanja regresije.

en: You must enter some text to search for.
hr: Morate upisati tekst koji se traži.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
hr: Prije slanja prijave morate navesti i temu i opis.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
hr: Stigli ste do završetka popisa
    podudarnih stavki.

en: You will be asked to authenticate before saving
hr: Pitat će se Vas za prijavu prije spremanja

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
hr: Vaše stanje računa je prenisko:
    Vaše stanje: %1
    Cijena: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
hr: Vaša adresa e-pošte. Ako je netočna, ispravite je putem gumba "Konfiguriranje e-pošte".

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
hr: Vaš zamjenski string odnosi se na uhvat veći od '\%1',

en: Zoom &In
hr: U&većaj

en: Zoom &Out
hr: U&manji

en: [%1-options]
hr: [%1-opcije]

en: [options]
hr: [opcije]

en: a basic web browser using the KHTML library
hr: osnovni pretraživač weba koji koristi biblioteku KHTML

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
hr: Drži %1, a zatim pritisni %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
hr: nevaljajuća tipka

en: address family for nodename not supported
hr: upotreba adresne skupine za naziv čvora nije podržana

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
hr: primijeni stilski predložak Qt-a na aplikacijske widgete

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
hr[0]: ali samo je %1 dostupan
hr[1]: ali samo su %1 dostupna
hr[2]: ali samo je %1 dostupnih

en: but your pattern defines no captures.
hr: no vaš uzorak ne definira ni jedan uhvat.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
hr[0]: no vaš uzorak definira samo %1 uhvat.
hr[1]: no vaš uzorak definira samo %1 uhvata.
hr[2]: no vaš uzorak definira samo %1 uhvata.

en: defines the application font
hr: definira pismo aplikacije.

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
hr: Najnovije

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
hr: -ise sufiksi

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
hr: -ise sufiksi sa akcentima

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
hr: -ise sufiksi bez akcentata

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
hr: -ize sufiksi

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
hr: -ize sufiksi sa akcentima

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
hr: -ize sufiksi bez akcenata

[ctx: dictionary variant]
en: extended
hr: prošireni

[ctx: dictionary variant]
en: large
hr: veliko

[ctx: dictionary variant]
en: medium
hr: srednji

[ctx: dictionary variant]
en: small
hr: malo

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
hr: varijanta 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
hr: varijanta 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
hr: varijanta 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
hr: sa akcentima

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
hr: sa ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
hr: sa yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
hr: sa yo

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
hr: bez akcenata

[ctx: digit set]
en: Arabic
hr: Arapski

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
hr: Arapski-Indijski

[ctx: digit set]
en: Bengali
hr: Bengalski

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
hr: Istočno Arapsko-Indijski

[ctx: digit set]
en: Gujarati
hr: Gudžaratski

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
hr: Gurmuki

[ctx: digit set]
en: Kannada
hr: Kannadski

[ctx: digit set]
en: Khmer
hr: Kmerski

[ctx: digit set]
en: Malayalam
hr: Malajalamski

[ctx: digit set]
en: Oriya
hr: Oriyanski

[ctx: digit set]
en: Tamil
hr: Tamilski

[ctx: digit set]
en: Thai
hr: Tajlandski

en: disable XIM
hr: Onemogući XIM

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
hr[0]: %1 fan
hr[1]: %1 fana
hr[2]: %1 fanova

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
hr: ozbiljna pogreška raščlanjivanja: %1 u retku %2, stupac %3

en: forces the application to run as QWS Server
hr: tjera aplikaciju da radi kao QWS poslužitelj.

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
hr: prisiljava aplikaciju da koristi TrueColor prikaz na
    na 8-bitnom zaslonu.

[ctx: go back]
en: &Back
hr: &Natrag

[ctx: go forward]
en: &Forward
hr: Na&prijed

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
hr: Prečaci za %1

[ctx: home page]
en: &Home
hr: &Početak

en: i18n() takes at least one argument
hr: i18n() zahtijeva barem jedan argument

en: i18nc() takes at least two arguments
hr: i18nc() zahtijeva barem dva argumenta

en: i18ncp() takes at least three arguments
hr: i18ncp() zahtijeva barem tri argumenta

en: i18np() takes at least two arguments
hr: i18np() zahtijeva barem dva argumenta

en: include only takes 1 argument, not %1.
hr: uključak treba samo 1 argument, a ne %1

en: invalid flags
hr: neispravne zastavice

en: invalid value for 'ai_flags'
hr: neispravna vrijednost za 'ai_flags'

[ctx: keyboard-key-name]
en: AltGr
hr: Alt

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
hr: Ctrl

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
hr: Dolje

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
hr: Završetak

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
hr: Kućni telefon

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
hr: Hiper

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
hr: Umetni

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
hr: Lijevo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
hr: Izbornik

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
hr: Pause

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
hr: PageDown

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
hr: PageUp

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
hr: Ispis

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrtScr
hr: Ispis

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
hr: Desno

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
hr: Razmaknica

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
hr: Gore

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
hr: klauncher: Ovaj program nije predviđen za ručno pokretanje.
    klauncher: Njega automatski pokreće program kdeinit4.

[ctx: left mouse button]
en: left button
hr: lijeva tipka

en: library only takes 1 argument, not %1.
hr: biblioteka treba samo 1 argument, a ne %1

en: loading %1
hr: učitavam %1

en: memory allocation failure
hr: pogreška pri dodjeljivanju memorije

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
hr: srednja tipka

en: mirrors the whole layout of widgets
hr: zrcali čitav raspored widgeta.

en: modified
hr: izmijenjeno

en: name or service not known
hr: naziv ili usluga nisu poznati

en: no address associated with nodename
hr: nema adrese povezane s nazivom čvora

en: no error
hr: nema pogreške

en: no version set (programmer error)
hr: verzija nije postavljena (pogreška programera)

en: non-recoverable failure in name resolution
hr: nepopravljiva pogreška pri određivanju naziva

[ctx: normal severity]
en: Normal
hr: Normalno

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
hr: * Prilagođene boje *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
hr: * Skorašnje boje *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
hr: Forty boje

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
hr: Oxygen boje

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
hr: Dugine boje

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
hr: Royal boje

[ctx: palette name]
en: Web Colors
hr: Web boje

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
hr: Provjera pravopisa u tijeku…

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
hr: Bilo kad

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
hr: Prošlog mjeseca

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
hr: Prošlog tjedna

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
hr: Prošle godine

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
hr: Ovog mjeseca

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
hr: Ovog tjedna

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
hr: Ove godine

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
hr: Danas

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
hr: Jučer

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
hr: Prilagođeno…

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
hr: <p>KDE je preveden na više jezika zahvaljujući radu prevoditeljskih timova u cijelom svijetu.</p><p>Za više informacija o internacionalizaciji KDE-a posjetite  <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

en: request was canceled
hr: zahtijev je otkazan

en: requested family not supported
hr: zahtijevana porodica protokola nije podržana

en: requested family not supported for this host name
hr: zahtijevana porodica nije podržana za ovo računalo

en: requested service not supported for this socket type
hr: zahtijevana usluga nije podržana za ovu vrstu priključka

en: requested socket type not supported
hr: zahtijevana vrsta priključka nije podržana

[ctx: right mouse button]
en: right button
hr: desna tipka

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
hr: pokretanje pod debugger-om može uzrokovati implicitni
    -nograb, koristite -dograb da biste to izbjegli.

en: servname not supported for ai_socktype
hr: baziv poslužitelja nije podržan za ai_socktype

en: set XIM server
hr: postavlja XIM poslužitelj

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
hr: postavlja XIM (X Input Method) stil unosa. Moguće
    vrijednosti su onthespot, overthespot, offthespot i
    root

en: sets the application GUI style
hr: postavlja GUI stil aplikacije

en: sets the application name
hr: postavlja naziv aplikacije

en: sets the application title (caption)
hr: postavlja naslov aplikacije (naslov)

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
hr: postavlja geometriju klijenta glavnog widgeta – pogledajte man X za oblik argumenta (obično WidthxHeight+XPos+YPos)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
hr: postavlja uobičajenu boju pozadine i
    paletu aplikacije (svijetle i tamne sjene se
    izračunavaju).

en: sets the default button color
hr: postavlja uobičajenu boju gumba

en: sets the default foreground color
hr: postavlja uobičajenu boju prvog plana

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
hr: Riba ribi grize rep šđčćž ŠĐČĆŽ

[ctx: show help]
en: &Help
hr: &Pomoć

en: start interactive kjs interpreter
hr: pokreni interaktivni kjs tumač

en: start without KDE KApplication support.
hr: pokreni bez podrške za KDE KApplication.

en: switches to synchronous mode for debugging
hr: prebacuje u sinkroni mod za traženje grešaka.

en: system error
hr: sistemska pogreška

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
hr: govori Qt-u da nikad ne preuzme miša ili tastaturu

en: temporary failure in name resolution
hr: privremeni neuspjeh pri razrješavanju naziva

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
hr: %1 je napisao:
    %2

en: the document is not in the correct file format
hr: dokument nije u ispravnom datotečnom obliku

en: the following permission
hr: sljedeća dopuštenja

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This items costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
hr: Ova stavka košta %1 %2.
    Želite li je kupiti?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
hr: Pri dnu

[ctx: toolbar position string]
en: Left
hr: Lijevo

[ctx: toolbar position string]
en: Right
hr: Desno

[ctx: toolbar position string]
en: Top
hr: Pri vrhu

en: unknown error
hr: nepoznata pogreška

[ctx: unknown program name]
en: unknown
hr: nije poznat

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
hr: koristi drugi grafički sustav umjesto zadanog, opcije su raster i opengl (eksperimentalno)

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
hr: Vaš glas je zabilježen.

en: without name
hr: Bez naziva
