kdeqt - en to hr translation catalogue (640 entries)

en: %1 - [%2]
hr: %1 – f%2]

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
hr: %1 već postoji.
    Želite li snimiti preko nje?

en: %1 byte(s)
hr: %1 bajt(ova)

en: %1 bytes
hr: %1 bajta

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
hr: %1 je direktorij.
    Izaberite drugi naziv datoteke.

en: %1 is an invalid encoding name.
hr: %1 je neispravno kodno ime.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
hr: %1: UNIX ključ-datoteka ne postoji

en: %1: already exists
hr: %1: već postoji

en: %1: create size is less then 0
hr: %1: napravi veličinu je manje od 0

en: %1: doesn't exist
hr: %1 ne postoji

en: %1: doesn't exists
hr: %1: ne postoji

en: %1: ftok failed
hr: %1: ftok neuspjeo

en: %1: invalid size
hr: %1: neisravna veličina

en: %1: key error
hr: %1: greška ključa

en: %1: key is empty
hr: %1: ključ je prazan

en: %1: not attached
hr: %1: nije zakačeno

en: %1: out of resources
hr: %1: nemam više resursa

en: %1: permission denied
hr: %1: pristup odbijen

en: %1: size query failed
hr: %1: upit veličine uspješan

en: %1: system-imposed size restrictions
hr: %1: sustavno nametnuto ograničenje veličine

en: %1: unable to lock
hr: %1: ne mogu zaključati

en: %1: unable to make key
hr: %1: ne mogu napraviti ključ

en: %1: unable to set key on lock
hr: %1: ne mogu postaviti ključ za zaključavanje

en: %1: unable to unlock
hr: %1: ne mogu otključati

en: %1: unknown error %2
hr: %1: nepoznata pogreška %2

en: &Cancel
hr: &Odustani

en: &Close
hr: &Zatvori

en: &Copy
hr: &Kopiraj

en: &Finish
hr: &Završi

en: &Font
hr: &font

en: &Help
hr: &Pomoć

en: &Move
hr: &Premjesti

en: &Name:
hr: I&me:

en: &Next
hr: &Dalje

en: &Next >
hr: &Dalje >

en: &Options <<
hr: &Opcije <<

en: &Options >>
hr: &Opcije >>

en: &Paste
hr: &Zalijepi

en: &Print
hr: Is&pis

en: &Redo
hr: &Ponovi

en: &Size
hr: &Veličina

en: &Underline
hr: Pod&vučeno

en: &Undo
hr: &Poništi

en: &Unshade
hr: &Bez sjene

en: , but got '
hr: , ali dobio '

en: ...
hr: …

en: < &Back
hr: < &Nazad

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
hr: <b>Ime "%1" se ne može koristiti.</b> <p>Pokušajte koristiti drugo ime, s manje znakova ili interpunkcijskih znakova.

en: <empty>
hr: <prazno>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
hr: <h3>O Qt</h3><p>Ovaj program koristi Qt %1 verziju.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
hr: <html>Prebacujem na uređaj za audio reprodukciju <b>%1</b><br/>koji je upravo postao dostupan i ima bolje pogodnosti.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
hr: <html>Uređaj za audio reprodukciju <b>%1</b> ne radi.<br/>Vraćam na pomoćni <b>%2</b>.</html>

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
hr: <qt>Želite li ju prebrisati?</qt>

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
hr: Potrebni kodek nedostaje. Morate instalirati sljedeći kodek za reprodukciju: %0

en: About Qt
hr: O Qt

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: Activates the program's main window
hr: Aktivira prozot glavnog programa

en: Advanced
hr: Napredno

en: Aliases: %1
hr: Aliase: %1

en: Align Left
hr: Poravnanje lijevo

en: Align Right
hr: Poravnanje desno

[ctx: All other platforms]
en: Folder
hr: Direktorij

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
hr: Prečac

[ctx: All other platforms]
en: Type
hr: Tip

en: Already exists
hr: Datoteka već postojiii

en: Apply
hr: Primijeni

en: Attribute redefined.
hr: Atribut redefiniran.

en: Audio or video components could not be played
hr: Audio ili video komponente ne mogu biti prikazane

en: Audio output error
hr: Greška audio izlaza

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
hr: Nazad

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
hr: Podebljano

en: Bottom
hr: Dno

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot create %1 for output
hr: Ne mogu napraviti %1 za izlaz

en: Cannot load library %1: %2
hr: Ne mogu učitati biblioteku %1: %2

en: Cannot open %1 for input
hr: Ne mogu otvoriti %1 kao ulaz

en: Cannot open for output
hr: Ne mogu otvoriti za izlaz

en: Cannot remove source file
hr: Ne mogu ukloniti izvornu datoteku

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
hr: Ne mogu razložiti simbol "%1" u %2: %3

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
hr: Ne mogu reprodukcirati.
    
    Provjerite GStreamer instalaciju i uvjerite se da je 
    libgstreamer-plugins-base instalran.

en: Cannot unload library %1: %2
hr: Ne mogu ukloniti biblioteku %1: %2

en: Center
hr: Sredina

en: Centimeters (cm)
hr: Centimetara (cm)

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
hr: Provjeri gramatiku uz pravopis

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
hr: Provjeri pravopis

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
hr: Provjeri pravopis dok pišem

en: Clear
hr: Izbriši

en: Close
hr: Zatvori

en: Collate
hr: Razvrstaj za uvez

en: Color
hr: Boja

en: Color Mode
hr: Vrsta ispisa

en: Commit
hr: Pošalji

en: Continue
hr: Nastavi

en: Copies
hr: Kopija

en: Copies:
hr: Kopija:

en: Copy &Link Location
hr: Kopiraj lokaciju &linka

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
hr: Kopiraj sliku

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
hr: Kopiraj link

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
hr: Kopiraj

en: Could not connect
hr: Ne mogu se povezati

en: Could not decode media source.
hr: Ne mogu dešifrirati izvor medija.

en: Could not locate media source.
hr: Ne mogu locirati izvor medija.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
hr: Ne mogu korisitit audio uređaj. Uređaj se već koristi.

en: Could not open input redirection for reading
hr: Ne mogu otvoriti ulazno preusmjeravanje za čitanje

en: Could not open media source.
hr: Ne mogu otvoriti medijski izvor.

en: Could not open output redirection for writing
hr: Ne mogu otvoriti izlazno preusmjeravanje za čitanje

en: Cu&t
hr: &Izreži

en: Current Page
hr: Trenutna stranica

en: Custom
hr: Prilagodi

en: Customize...
hr: Prilagodi …

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
hr: Izreži

en: DRM error
hr: DRM greška

en: Date Modified
hr: Datum izmjene

en: Decoder error
hr: Greška dekodira

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
hr: Zadano

en: Defaults
hr: Zadano

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete to the end of the word
hr: Obriši do kraja riječi

en: Delete to the start of the word
hr: Obriši do početka riječi

en: Destination file exists
hr: Odredišna datoteka postoji

en: Disconnected
hr: Prekinuto

en: Done
hr: Gotovo

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
hr: Spremi sliku

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
hr: Spremi link…

en: Duplex Printing
hr: Dvostrano ispisivanje

en: Effects
hr: Efekti

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Encoding %1 is unsupported
hr: Kodiranje %1 nije podržano

en: Encountered incorrectly encoded content.
hr: Dogodilo se pogrešno kodiranje sadržaja.

en: Enter a value:
hr: Unesi vrijednost

en: Error opening URL
hr: Greška kod otvaranja URL-a

en: Error opening file
hr: Pogreška pri otvaranju datoteke

en: Error opening source: media type could not be determined
hr: Greška pri otvaranju izvora: vrsta ne može biti determinirana

en: Error opening source: type not supported
hr: Greška pri otvaranju izvora: vrsta nije podržana

en: Error reading from process
hr: Pogreška pri čitanju iz procesa

en: Error writing to process
hr: Pogreška pri pisanju u proces

en: Exit
hr: Izađi

en: Expected
hr: Očekivano

en: Expected character data.
hr: Neočekivani znakovni podatak

en: Extra content at end of document.
hr: Dodatni sadržaj na kraju dokumenta.

en: Failure to write block
hr: Pogreška prilikom pisanja bloka

en: False
hr: Netočno

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
hr: Datoteka %1 nije za pisanje.
    Izabreite drugi naziv datoteke.

en: File exists
hr: Datoteka postoji

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
hr: Font

en: Font st&yle
hr: &Stil fonta

en: Form
hr: Obrazac

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
hr: Naprijed

en: Getting position failed
hr: Neuspješno dobivanje pozicije

en: Go Back
hr: Nazad

en: Grayscale
hr: Sivi tonovi

en: Height:
hr: Visina:

en: Help
hr: Pomoć

en: Hide Details...
hr: Sakrij detalje…

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
hr: Ignoriraj

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
hr: Ignoriraj

en: Illegal namespace declaration.
hr: Nedozvoljeno deklariranje prostornog imena

en: In use
hr: Koristi se

en: Inches (in)
hr: Inča (in)

en: Indent
hr: Uvučeno

en: Insert
hr: Umetni

en: Insert Bulleted List
hr: Umetni popis s oznakama

en: Insert Numbered List
hr: Umetni brojčanu listu

en: Insert a new line
hr: Umetni novu liniju

en: Insert a new paragraph
hr: Umetni novi ulomak

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
hr: Ispitaj

en: Insufficient bandwidth
hr: Nedovoljna propusnost mreže

en: Invalid URL
hr: Neispravan URL

en: Invalid XML character.
hr: Neispravni XML znak.

en: Invalid XML version string.
hr: Neispravna XML verzija stringa.

en: Invalid attribute in XML declaration.
hr: Neispravni atribut u XML deklaraciji.

en: Invalid document.
hr: Neispravni dokument.

en: Invalid entity value.
hr: Neispravna vrijednost entiteta.

en: Invalid filename
hr: Neispravni naziv datoteke

en: Invalid protocol
hr: Neispravni protokol

en: Invalid source type.
hr: Neispravna vrsta izvora.

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
hr: Kurziv

en: JavaScript Alert - %1
hr: JavaScript upozorenje – %1

en: JavaScript Confirm - %1
hr: JavaScript potvrda – %1

en: JavaScript Problem - %1
hr: JavaScript problem – %1

en: JavaScript Prompt - %1
hr: JavaScript upit – %1

en: Justify
hr: Obostrano poravnanje

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
hr: Nema nedavnih pretraga

en: Landscape
hr: Položeno

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
hr: Dodaj u rječnik

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
hr: S lijeva na desno

en: Line up
hr: Poravnaj

en: Local file
hr: Lokalna datoteka

en: Location:
hr: Položaj

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
hr: Pogledaj u rječnik

en: Ma&ximize
hr: Ma&ksimiziraj

en: Mac OS X input method
hr: Mac OS X ulazna metoda

en: Margins
hr: Margine

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
hr: Vrsta

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
hr: Direktorij datoteke

en: Maximize
hr: Maksimiziraj

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
hr: Audio elementi

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
hr: Kontrola audio reprodukcije i prikaz statusa

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
hr: Započni reprodukciju

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
hr: Trenutno stanje videa

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
hr: Trenutno vrijeme filma

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
hr: Proteklo vrijeme

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
hr: Gumb za prikaz preko cijelog zaslona

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
hr: Gumb za isključivanje zvuka

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
hr: Utišaj audio pjesme

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
hr: Gumb za pauzu

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
hr: Pauziraj reprodukciju

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
hr: Gumb za reprodukciju

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
hr: Reproduciraj film na cijelom zaslonu

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
hr: Preostalo vrijeme

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
hr: Preostalo vrijeme filma

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
hr: Povratak sa stream filma u trenutni film

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
hr: Gumb za premotavanje

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
hr: Premotaj film

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
hr: Gumb za nazad

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
hr: Gumb za naprijed

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
hr: Brzo nazad

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
hr: Brzo naprijed

[ctx: Media controller element]
en: Slider
hr: Klizač

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
hr: Prikaz statusa

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
hr: Gumb za uključivanje zvuka

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
hr: Uključi audio pjesme

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
hr: Video elementi

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
hr: Kontrola video reprodukcije i prikaz statusa

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
hr: Učitavam …

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
hr: %1 dana %2 sati %3 minuta %4 sekundi

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
hr: %1 sati %2 minuta %3 sekundi

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
hr: %1 minuta %2 sekundi

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
hr: %1 sekunda

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
hr: Neodređeno vrijeme

en: Mi&nimize
hr: &Minimiziraj

en: Millimeters (mm)
hr: Milimetara (mm)

en: Minimize
hr: Minimiziraj

en: Missing default state in history state '%1'
hr: Nedostaje pretpostavljeno stanje u povjesnom stanju '%1'

en: Missing initial state in compound state '%1'
hr: Nedostaje inicijalno stanje u složenom stanju '%1'

en: More...
hr: Više …

en: Move the cursor to the end of the block
hr: Pomakni kursor na kraj bloka

en: Move the cursor to the end of the document
hr: Pomakni kursor na kraj dokumenta

en: Move the cursor to the end of the line
hr: Pomakni kursor na kraj linije

en: Move the cursor to the next character
hr: Pomakni kursor na sljedeći znak

en: Move the cursor to the next line
hr: Pomakni kursor na sljedeću liniju

en: Move the cursor to the next word
hr: Pomakni kursor na sljedeću riječ

en: Move the cursor to the previous character
hr: Pomakni kursor na prethodni znak

en: Move the cursor to the previous line
hr: Pomakni kursor na prethodnu liniju

en: Move the cursor to the previous word
hr: Pomakni kursor na prethodnu riječ

en: Move the cursor to the start of the block
hr: Pomakni kursor na početak bloka

en: Move the cursor to the start of the document
hr: Pomakni kursor na početak dokumenta

en: Move the cursor to the start of the line
hr: Pomakni kursor na početak linije

en: Multicast error
hr: Greška Multicast

en: Muted
hr: Utišano

en: Name
hr: Ime

en: Namespace prefix '%1' not declared
hr: Prefiks prostornog imena '%1' nije deklariran

en: Network communication error
hr: Greška u mrežnoj komunikaciji

en: Network unavailable
hr: Mreža nedostupna

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
hr: Nema pogodaka

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
hr: Nema zajedničko porijeklo za cilj i izvor prijelaza iz stanja '%1'

en: No error
hr: Nema pogreške

en: No program defined
hr: Program nije definiran

en: None
hr: Nijedan

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Not ready
hr: Nije spreman

en: Not ready to play
hr: Spreman za reprodukciju

en: Not supported
hr: Nije podržano

en: OK
hr: U redu

en: Ok
hr: U redu

en: Open
hr: Otvori

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
hr: Otvori okvir

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
hr: Otvori sliku

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
hr: Otvori link

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Opening clip failed
hr: Otvaranje isječka neuspješno

en: Operation stopped by the user
hr: Korisnik je prekinuo postupak

en: Options
hr: Opcije

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Out of memory
hr: Nema više memorije

en: Outdent
hr: Izvlaka

en: Output &file:
hr: Izlazna &datoteka:

en: Output Settings
hr: Izlazne postavke

en: P&roperties
hr: &Svojstva

en: Page
hr: Stranica

en: Page size:
hr: Veličina papira

en: Pages from
hr: Stranice od

en: Paper
hr: Papir

en: Paper source:
hr: Tipa papira

en: Paste and Match Style
hr: Zalijepi i pronađi stil

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
hr: Zalijepi

en: Path not found
hr: Putanja nije pronađena

en: Pause failed
hr: Pauza nije uspjela

en: Permission denied
hr: Pristup odbijen

[ctx: Phonon::]
en: Communication
hr: Komunikacija

[ctx: Phonon::]
en: Games
hr: Igre

[ctx: Phonon::]
en: Music
hr: Glazba

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
hr: Obavijesti

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
hr: Audio izlazni uređaj

en: Playback complete
hr: Reprodukcija završena

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
hr: Provjera plugina nije složna u '%1'

en: Portrait
hr: Uspravno

en: Position
hr: Položaj

en: Premature end of document.
hr: Prijevremeni kraj dokumenta.

en: Preview
hr: Pregled

en: Print
hr: Ispis

en: Print To File ...
hr: Ispiši u datoteku…

en: Print all
hr: Ispiši sve

en: Print range
hr: Raspon ispisa

en: Print selection
hr: Ispiši odabrano

en: Print to File (PDF)
hr: Ispiši u datoteku (PDF)

en: Print to File (Postscript)
hr: Ispiši u datoteku (Postscript)

en: Process crashed
hr: Proces se srušio

en: Process failed to start: %1
hr: Proces se nije uspio pokrenuti: %1

en: Process operation timed out
hr: Proces rada je istekao

en: Proxy server error
hr: Greška proxy poslužitelja

en: Proxy server not supported
hr: Proxy server nije podržan

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
hr: Pogon

[ctx: QFileDialog]
en: File
hr: Datoteka

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
hr: Moje računalo

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
hr: Bilo koji

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
hr: Arapski

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
hr: Armenski

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
hr: Crno

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
hr: Podebljano

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
hr: Ćirilica

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
hr: Demi podebljano

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
hr: Grčki

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
hr: Hebrejski

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
hr: Kurziv

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
hr: Japanski

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
hr: Koreanski

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
hr: Svijetlo

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
hr: Normalno

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
hr: Nakošeno

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
hr: Pojednostavljeni kineski

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
hr: Simbol

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
hr: Sirijski

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
hr: Tibetski

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
hr: Tradicionalni kineski

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
hr: Nema mjesta na uređaju

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
hr: Nema takve datoteke ili direktorija

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
hr: Pristup odbijen

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
hr: Previše otvorenih datoteka

[ctx: QMessageBox]
en: Help
hr: Pomoć

[ctx: QMessageBox]
en: OK
hr: U redu

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
hr: Ime

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
hr: Vrijednost

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
hr: Ispis

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
hr: Zatvori

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
hr: Izvezi u PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
hr: Izvezi u PostScript

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
hr: Prva stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
hr: Podesi stranicu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
hr: Podesi širinu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
hr: Položeno

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
hr: Zadnja stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
hr: Sljedeća stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
hr: Postavke stranice

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
hr: Postavke stranice

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
hr: Uspravno

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
hr: Prethodna stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
hr: Ispis

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
hr: Pregled ispisa

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
hr: Prikaži kontinuirano stranice

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
hr: Prikaži pregled svih stranica

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
hr: Prikaži pojedinu stranicu

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
hr: Povečaj

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
hr: Smanji

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
hr: Kriva char class sintaksa

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
hr: Kriva lookahead sintaksa

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
hr: Kriva sintaksa ponavljanja

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
hr: onemogućena mogućnost korištena

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
hr: Neispravna kateogrija

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
hr: Neispravni interval

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
hr: neispravna oktalna vrijednost

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
hr: došao do internog ograničenja

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
hr: nedostaje lijevo razgraničavanje

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
hr: nije došlo do greške

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
hr: nepredviđeni kraj

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
hr: Dodaj favorite

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
hr: Podesi osvjetljenje

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
hr: Aplikacija lijevo

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
hr: Aplikacija desno

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
hr: Audio naprijed

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
hr: Audio nasumično

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
hr: Audio ponavljanje

[ctx: QShortcut]
en: Away
hr: Odsutan

[ctx: QShortcut]
en: Back
hr: Nazad

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
hr: Bas dopunjavanje

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
hr: Bas dolje

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
hr: Bas gore

[ctx: QShortcut]
en: Battery
hr: Baterija

[ctx: QShortcut]
en: Book
hr: Knjiga

[ctx: QShortcut]
en: Browser
hr: Preglednik

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
hr: Kalkulator

[ctx: QShortcut]
en: Call
hr: Nazovi

[ctx: QShortcut]
en: Clear
hr: Izbriši

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
hr: Izbriši označeno

[ctx: QShortcut]
en: Close
hr: Zatvori

[ctx: QShortcut]
en: Community
hr: Zajednica

[ctx: QShortcut]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: QShortcut]
en: Cut
hr: Izreži

[ctx: QShortcut]
en: Display
hr: Prikaži

[ctx: QShortcut]
en: Documents
hr: Dokumenti

[ctx: QShortcut]
en: Eject
hr: Izbaci

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
hr: Favoriti

[ctx: QShortcut]
en: Finance
hr: Financije

[ctx: QShortcut]
en: Flip
hr: Okreni

[ctx: QShortcut]
en: Forward
hr: Naprijed

[ctx: QShortcut]
en: Game
hr: Igra

[ctx: QShortcut]
en: Go
hr: Kreni

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
hr: Prekini

[ctx: QShortcut]
en: Help
hr: Pomoć

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
hr: Hibernacija

[ctx: QShortcut]
en: History
hr: Povijest

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
hr: Kućni ured

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
hr: Početna stranica

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
hr: Vrući linkovi

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
hr: Slabije osvjetljenje tipkovnice

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
hr: Jače osvjetljenje tipkovnice

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
hr: Svjetlo tipkovnice da/ne

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
hr: Izbornik tipkovnice

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
hr: Pokreni (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
hr: Pokreni (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
hr: Pokreni (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
hr: Pokreni (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
hr: Pokreni (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
hr: Pokreni (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
hr: Pokreni (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
hr: Pokreni (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
hr: Pokreni (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
hr: Pokreni (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
hr: Pokreni (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
hr: Pokreni (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
hr: Pokreni (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
hr: Pokreni (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
hr: Pokreni (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
hr: Pokreni (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
hr: Pokreni e-mail

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
hr: Pokreni multimediju

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
hr: Odjava

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
hr: E-mail prosljeđivanje

[ctx: QShortcut]
en: Market
hr: Trgovina

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
hr: Multimedija sljedeći

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
hr: Multimedija sviraj

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
hr: Multimedija prethodni

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
hr: Multimedija snimaj

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
hr: Multimedija stani

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
hr: Sastanak

[ctx: QShortcut]
en: Menu
hr: Izbornik

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
hr: Izbornik PB

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
hr: Dopisnik

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
hr: Slabije osvjetljenje monitora

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
hr: Jače osvjetljenje monitora

[ctx: QShortcut]
en: Music
hr: Glazba

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
hr: Moja web-mjesta

[ctx: QShortcut]
en: News
hr: Vijesti

[ctx: QShortcut]
en: No
hr: Ne

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
hr: Otvori URL

[ctx: QShortcut]
en: Option
hr: Opcija

[ctx: QShortcut]
en: Paste
hr: Zalijepi

[ctx: QShortcut]
en: Phone
hr: Telefon

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
hr: Slike

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
hr: Gašenje

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
hr: Osvježiti

[ctx: QShortcut]
en: Reload
hr: Ponovno učitaj

[ctx: QShortcut]
en: Reply
hr: Odgovori

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
hr: Okreni prozore

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
hr: Rotacija KB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
hr: Rotacija PB

[ctx: QShortcut]
en: Save
hr: Spremi

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
hr: Čuvar zaslona

[ctx: QShortcut]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: QShortcut]
en: Select
hr: Odaberi

[ctx: QShortcut]
en: Send
hr: Pošalji

[ctx: QShortcut]
en: Shop
hr: Kupnja

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
hr: U pripravnosti

[ctx: QShortcut]
en: Space
hr: Razmak

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
hr: Provjera pravopisa

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
hr: Podijeli ekran

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
hr: Proračunske tablice

[ctx: QShortcut]
en: Standby
hr: U pripravnosti

[ctx: QShortcut]
en: Stop
hr: Stani

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
hr: Titlovi

[ctx: QShortcut]
en: Support
hr: Podrška

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
hr: U pripravnosti

[ctx: QShortcut]
en: System Request
hr: Zahtjevi sustava

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
hr: Ploča sa zadacima

[ctx: QShortcut]
en: Time
hr: Vrijeme

[ctx: QShortcut]
en: Tools
hr: Alati

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
hr: Glavni izbornik

[ctx: QShortcut]
en: Travel
hr: Putovanja

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
hr: Visoki tonovi dolje

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
hr: Visoki tonovi gore

[ctx: QShortcut]
en: View
hr: Pogled

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
hr: Smanjivanje glasnoće

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
hr: Gašenje zvuka

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
hr: Pojačavanje zvuka

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
hr: Buđenje

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
hr: Web kamera

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
hr: Obrada teksta

[ctx: QShortcut]
en: Yes
hr: Da

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
hr: Povečaj

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
hr: Smanji

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
hr: %1: već postoji

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
hr: %1: ne postoji

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
hr: %1: ftok neuspjeo

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
hr: %1: ključ je prazan

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
hr: %1: nemam više resursa

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
hr: %1: Pristup odbijen

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
hr: %1: ne mogu napraviti ključ

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
hr: %1: nepoznata pogreška %2

[ctx: QWebPage]
en: Bad HTTP request
hr: Loš HTTP zahtjev

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
hr: Dno

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
hr: Lijevi rub

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
hr: Desni kut

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
hr: Pomakni ovdje

[ctx: QWebPage]
en: Top
hr: Vrh

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
hr: Web inspektor – %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
hr: tijekom čitanja XML deklaracije očekivano je kodiranje deklaracije ili samostalna deklaracija

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
hr: pogreška u teksu deklaracije vanjskog entiteta

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
hr: tijekom obrade komentara došlo je do pogreške

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
hr: tijekom obrade sadržaja došlo je do pogreške

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
hr: tijekom obrade definicije vrste dokumenta došlo je do pogreške

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
hr: tijekom obrade elementa došlo je do pogreške

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
hr: tijekom obrade reference došlo je do pogreške

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
hr: pogreška kod korisnika

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
hr: vanjski obrađena referenca općeg entiteta nije dopuštena u DTD-u

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
hr: vanjski obrađena referenca općeg entiteta nije dopuštena u vrijednosti atributa

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
hr: interna referenca općeg entiteta nije dopuštena u DTD-u

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
hr: nepraivilan naziv naredbe za obradu

[ctx: QXml]
en: letter is expected
hr: očekivan je znak

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
hr: više od jedne definicija vrste dokumenta

[ctx: QXml]
en: no error occurred
hr: nije došlo do pogreške

[ctx: QXml]
en: recursive entities
hr: povratni entiteti

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
hr: tijekom čitanja XML deklaracije očekivana je samostalna deklaracija

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
hr: nepoklapanje oznaka

[ctx: QXml]
en: unexpected character
hr: neočekivani znak

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
hr: neočekivani završetak datoteke

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
hr: neobrađena referenca entiteta u pogrešnom kontekstu

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
hr: tijekom čitanja XML deklaracije očekivana je verzija

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
hr: pogrešna vrijednost za samostalnu deklaraciju

en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
hr: Ponovno učitaj

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove formatting
hr: Ukloni formatiranje

en: Resource error (fork failure): %1
hr: Greška resursa (fork kvar): %1

en: Reverse
hr: Obrnuto

en: Reverse landscape
hr: Obrnuto položeno

en: Reverse portrait
hr: Obrnuto uspravno

en: Revert back to device '%1'
hr: Vraćam se na uređaj '%1'

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
hr: S desna na lijevo

en: S60 FEP input method
hr: S60 FET ulazna metoda

en: Sample
hr: Primjer

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
hr: Pretraži Web

en: Seek failed
hr: Traženje nije uspjelo

en: Select
hr: Odaberi

en: Select All
hr: Označi sve

en: Select Font
hr: Odaberi font

en: Select all
hr: Označi sve

en: Select to the end of the block
hr: Označi do kraja bloka

en: Select to the end of the document
hr: Označi do kraja dokumenta

en: Select to the end of the line
hr: Označi do kraja linije

en: Select to the next character
hr: Označi do sljedećeg znaka

en: Select to the next line
hr: Označi do sljedeće linije

en: Select to the next word
hr: Označi do sljedeće riječi

en: Select to the previous character
hr: Označi do prethodnog znaka

en: Select to the previous line
hr: Označi do prethodne linije

en: Select to the previous word
hr: Označi do prethodne riječi

en: Select to the start of the block
hr: Označi do početka bloka

en: Select to the start of the document
hr: Označi do početka dokumenta

en: Select to the start of the line
hr: Označi do početka linije

en: Selection
hr: Odabrano

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
hr: Sekvenca ']]>' nije dozvoljena u kontekstu.

en: Server alert
hr: Upozoranje servera

en: Setting volume failed
hr: Neuspjelo postavljanje glasnoće

en: Sh&ade
hr: &Sjena

en: Show Details...
hr: Prikaži detalje…

en: Size
hr: Veličina

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
hr: Pravopis

en: Standalone accepts only yes or no.
hr: Samostalano dozvoljava samo da ili ne.

en: Stay on &Top
hr: &Ostavi na vrhu

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
hr: Stani

en: Stri&keout
hr: Precr&tano

en: Strikethrough
hr: Precrtaj

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
hr: Spremi

en: Subscript
hr: Indeks

en: Superscript
hr: Eksponent

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
hr: Smjer teksta

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
hr: Vrijednos 'Od' ne može biti veća od 'Do' vrijednosti.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
hr: Datoteka '%1' nije ispravan Qt umetak

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
hr: Umetak '%1' koristi nekompatibilanu Qt biblioteku. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
hr: Umetak '%1' koristi nekompatibilanu Qt biblioteku. (ne mogu mješati debug i release biblioteke)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
hr: Umetak '%1' koristi nekompatibilanu Qt biblioteku. Predviđen ključ "%2", dobiven "%3"

en: The plugin was not loaded.
hr: Umetak nije učitan

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
hr: Izgleda da skripta na ovoj stranici ima problema. Želite li prekiniti skriptu?

en: The shared library was not found.
hr: Dijeljenja biblioteka nije pronađena.

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
hr: Samostalan pseudo atribut mora biti nakon kodiranja.

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
hr: %1 (%2x%3 piskela)

en: Top
hr: Vrh

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
hr: LTR

en: True
hr: Točno

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
hr: Podvučeno

en: Undo
hr: Poništi

en: Unexpected '
hr: Neočekivani '

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
hr: Neočekivan znak '%1' u javnom ID.

en: Unknown error
hr: Nepoznata pogreška

en: Unknown error (%1)
hr: Nepoznata greška (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unsupported XML version.
hr: Nepodržana XML verzija

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
hr: Koristite ovaj klizač za podešavanje glasnoće. Krajnje lijevo je 0%, kranje desno %1%

en: Video display error
hr: Greška prikaza videa

en: Video output error
hr: Greška video izlaza

en: Volume: %1%
hr: Glasnoća: %1%

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
hr: Upozorenje: Izgleda da nemate instaliran GStreamer priključke.
    Sve video i audio funkcionalnosti su onemogućene

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
hr: Upozorenje: Izgleda da nemate instaliran gstreamer0.10-plugins-good.
    Neke će funkcionalnosti videa biti isključene.

en: What's This?
hr: Što je ovo?

en: Width:
hr: Širina:

en: Will not rename sequential file using block copy
hr: Sekvencijalna datoteka se neće preimenovati

en: Windows input method
hr: Windows ulazna metoda

en: Wr&iting System
hr: Sustav p&isanja

en: Write %1 file
hr: Zapiši %1 datoteku

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
hr: Smjer

en: XIM input method
hr: XIM ulazna metoda

en: bottom margin
hr: doljnja margina

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
hr: Vrati

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
hr: Spremi

en: empty
hr: prazno

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
hr: Nedavne pretrage

en: left margin
hr: lijeva margina

en: locally connected
hr: lokalno spojen

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
hr: Obriši nedavne pretrage

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
hr: Sakrij pravopis i gramatiku

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
hr: Prikaži pravopis i gramatiku

en: right margin
hr: desna margina

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
hr: Ovo je pretraživački indeks. Unesite ključne riječi:

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
hr: Datoteka nije izabrana

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
hr: Izaberite datoteku

en: to
hr: do

en: top margin
hr: gornja margina

en: unknown
hr: nepoznato
