kio4 0 - en to hr translation catalogue (1174 entries)

en:  (Default)
hr:  (Zadano)

en:  (Points to %1)
hr:  (Pokazuje na %1)

en:  <b>[Cross Domain]</b>
hr:  <b>[Križna domena]</b>

en: "vold" is not running.
hr: "vold" nije pokrenut.

en: %1 Item | %1 Items
hr[0]: %1 stavka
hr[1]: %1 stavke
hr[2]: %1 stavaka

en: %1 contacted. Waiting for reply...
hr: %1 je kontaktiran. Očekujem odgovor…

en: %1 is a file, but a folder was expected.
hr: %1 je datoteka, međutim očekivan je direktorij.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
hr: %1 je direktorij, međutim očekivana je datoteka.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
hr: %1: SSL pregovaranje nije uspjelo

en: %1 is required by the server, but is not available.
hr: Poslužitelj potražuje %1, no to nije dostupno.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
hr: %1 do %2

en: %1.
    
    Reason: %2
hr: %1.
    
    Razlog: %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
hr: Dogodila se neočekivana greška (%1) prilikom pokušaja %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
hr: Pristup je odbijen prilikom %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
hr: Nije moguće %1, jer odredišni poslužitelj odbija prihvatiti datoteku ili mapu.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
hr: Nije moguće %1, jer je resurs zaključan.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušavanja %1, %2. Sažetak razloga nalazi se ispod.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
hr: Dogodila se neočekivana greška (%1) prilikom pokušavanja %2.

en: &Accept
hr: &Prihvati

en: &Application
hr: &Aplikacija

en: &Browse...
hr: Po&traži…

en: &Choose password:
hr: Odaberite &zaporku:

en: &Current Session only
hr: Samo trenutna s&jednica

en: &D-Bus registration:
hr: &D-Bus registracija:

en: &Description:
hr: &Opis:

en: &Details
hr: &Detalji

en: &Do not close when command exits
hr: Ne zatvaraj kad naredba izađe

en: &Edit Entry '%1'...
hr: &Uredi unos '%1'…

en: &Edit...
hr: &Uređivanje…

en: &Eject '%1'
hr: &Izbaci '%1'

en: &Filter:
hr: &Filtar:

en: &Forever
hr: &Zauvijek

en: &Hide Entry '%1'
hr: Sa&krij unos '%1'

en: &Location:
hr: &Lokacija:

en: &Name:
hr: &Naziv:

en: &No
hr: &Ne prihvaćam

en: &Only show when using this application (%1)
hr: &Prikaži samo kad se koristi ova aplikacija (%1)

en: &Only these cookies
hr: &Samo ovi kolačići

en: &Only this cookie
hr: &Samo ovaj kolačić

en: &Open
hr: &Otvori

en: &Open with %1
hr: &Otvori s %1|/|&Otvori s $[ins %1]

en: &Overwrite
hr: Pr&epiši

en: &Paste Clipboard Contents
hr: &Zalijepi sadržaje odlagališta

en: &Paste File | &Paste %1 Files
hr[0]: Zalije&pi %1 datoteku
hr[1]: Zalije&pi %1 datoteke
hr[2]: Zalije&pi %1 datoteka

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
hr[0]: &Zalijepi %1 URL
hr[1]: &Zalijepi %1 URL-a
hr[2]: &Zalijepi %1 URL-ova

en: &Permissions
hr: &Ovlasti

en: &Place in system tray
hr: &Postavi u sistemski blok

en: &Reject
hr: &Odbij

en: &Release '%1'
hr: &Izdanje '%1'

en: &Remember application association for this type of file
hr: Zapamti koji p&rogram otvara ovu vrstu datoteke

en: &Remove Entry '%1'
hr: &Ukloni unos '%1'

en: &Rename
hr: P&romijeni ime

en: &Repeat password:
hr: &Ponovite zaporku

en: &Resume
hr: &Nastavi

en: &Run in terminal
hr: Pok&reni u terminalu

en: &Safely Remove '%1'
hr: &Sigurno ukloni '%1'

en: &Search:
hr: &Traži:

en: &Share
hr: &Dijeljeno

en: &Show All Entries
hr: Prikaži &sve unose

en: &Skip
hr: Pre&skoči

en: &Skip File
hr: &Preskoči datoteku

en: &Supported file types:
hr: &Podržani tipovi datoteka:

en: &Terminal options:
hr: Odrednice &terminala:

en: &Unmount '%1'
hr: &Demontiraj '%1'

en: &Username:
hr: &Korisničko ime:

en: &View
hr: &Prikaz

en: &Work path:
hr: &Radna putanja:

en: &Yes
hr: &Prihvaćam

en: '%1' not found, please type a valid program name.
hr: '%1' nije pronađen, molim upišite valjan naziv programa.

en: (%1, Link to %2)
hr: (%1, link na %2)

en: (C) 2011, Peter Penz
hr: © 2011. Peter Penz

en: (Symbolic Link to %1)
hr: (Simbolički link na %1)

en: (c) 2000 Stephan Kulow
hr: © 2000 Stephan Kulow

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
hr: *.adr|Opera bilješka (*.adr)

en: *.html|HTML Files (*.html)
hr: *.html|HTML datoteke (*.html)

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
hr: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Ikonske datoteke (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

en: *|All Files
hr: *|Sve datoteke

en: *|All Folders
hr: *|Svi direktoriji

en: *|All files
hr: *|Sve datoteke

en: --- separator ---
hr: --- razmak ---

en: 1 File | %1 Files
hr[0]: %1 datoteka
hr[1]: %1 datoteke
hr[2]: %1 datoteka

en: 1 Folder | %1 Folders
hr[0]: %1 mapa
hr[1]: %1 mape
hr[2]: %1 mapa

en: 1 day %2 | %1 days %2
hr[0]: %1 dan %2
hr[1]: %1 dana %2
hr[2]: %1 dana %2

en: 1 file | %1 files
hr[0]: %1 datoteka
hr[1]: %1 datoteke
hr[2]: %1 datoteka

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
hr[0]: %1 podmapa
hr[1]: %1 podmape
hr[2]: %1 podmapa

en: 1024 (Medium Grade)
hr: 1024 (Srednja ocjena)

en: 160 bit prime factor:
hr: 160 bitni prosti množitelj:

en: 2048 (High Grade)
hr: 2048 (Visoka ocjena)

en: 512  (Low Grade)
hr: 512 (Niski Stupanj)

en: 768  (Low Grade)
hr: 768  (Niski Stupanj)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
hr: <!-- Ovu datoteku je napravio Konqueror -->

en: <Error>
hr: <Greška>

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
hr: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
hr: <b>Detalji zahtjeva</b>:

en: <b>Issuer Information</b>
hr: <b>Informacije o izdavaocu</b>

en: <b>Other</b>
hr: <b>Ostalo</b>

en: <b>Possible causes</b>:
hr: <b>Mogući uzroci</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
hr: <b>Moguća rješenja</b>:

en: <b>Subject Information</b>
hr: <b>Informacije o subjektu</b>

en: <b>Technical reason</b>:
hr: <b>Tehnička pogreška</b>:

en: <li>Additional information: %1</li>
hr: <li>Dodatne informacije: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
hr: <li>Nadnevak i vrijeme: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
hr: <li>Protokol: %1</li>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
hr: <qt><p>Ova lista bi trebala pokazivati tipove datoteka koje Vaša aplikacija može koristiti. Popis je organiziran po <u>mimetipovima</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension (Višesvrhni dodatak internet pošti) je standardni protokol za određivanje tipova podataka prema ekstenzijama imena datoteka i odgovarajućim <u>mimetipovima</u>. Na primjer: "bmp" dio koji dolazi iza točke u imenu datoteke "cvijet.bmp" označava da je to posebna vrsta slike, <u>image/x-bmp</u>. Kako bi znali koja aplikacija smije otvarati koju vrstu datoteke, sustav za svaku aplikaciju mora znati koju vrstu ekstenzija i mimetipova ona može otvarati.</p>
    <p>Ako želite pridružiti ovoj aplikaciji jedan ili više mimetipova koji nisu na ovome popisu, kliknite na gumb <b>Dodaj</b>. Ako je naveden jedan ili više mimetipova koje ova aplikacija ne može koristiti, možda ćete htjeti maknuti ih s popisa tako da kliknete na gumb <b>Makni</b>.</p></qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
hr: <qt>Kliknite na ovaj gumb da bi ste ušli u roditeljski direktorij.<br/><br/>Na primjer, ako je trenutna lokacija file:/home/%1, klik na ovaj gumb odvest će vas na file:/home.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
hr: <qt>Nije moguće promijeniti vlasništvo nad datotekom <b>%1</b>. Nemate dovoljan pristup datoteci da bi učinili promjene.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
hr: <qt>Ne mogu spremiti svojstva. Nemate dozvolu pisanja u <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
hr: <qt>Želite li doista izbrisati 
    <b>'%1'</b>?</qt>

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
hr: <qt>Želite li zaista želite baciti u smeće
    <b>'%1'</b>?</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hr: <qt>Odaberite željenu aplikaciju. Ako željena aplikacija nije u popisu, upišite njen naziv ili kliknite gumb Potraži.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hr: <qt>Odaberite program koji ćete povezati sa datotekama tipa: <b>%1</b>. Ako nije naveden program, upišite naziv ili kliknite gumb Potraži.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hr: <qt>Odaberite program koji će biti korišten za otvaranje <b>%1</b>. Ako program nije na popisu, unesite naziv ili kliknite na gumb za pregledavanje.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
hr: <qt>Odaberite ovu postavku ako želite da se ovaj unos prikazuje samo kad koristite trenutnu aplikaciju (%1). <br /><br />Ako ova postavka nije odabrana, unos će biti dostupan u svim aplikacijama.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
hr: <qt>Datoteka <b>%1</b> je izvršni program. Zbog sigurnosti neće biti pokrenut.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
hr: <qt>Datoteka predloška<b>%1</b> ne postoji.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
hr: <qt>Ovaj gumb vam omogućuje označivanje posebnih lokacija. Klikom na taj gumb otvarate izbornik s oznakama gdje možete dodavati, uređivati ili odabirati oznake.<br/><br/>Iako su ove oznake specifične za datotečni dijalog, s njima možete raditi kao i s oznakama drugdje unutar KDE-a.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
hr: <qt>Ovo je filtar koji se primjenjuje na listu datoteka. Imena datoteka koja se ne podudaraju s filtrom neće biti prikazane.<p>Možete odabrati jedan od zadanih filtera iz padajućeg izbornika ili možete unijeti vlastiti filtar izravno u polje za unos teksta</p><p>Dozvoljeni su višeznačnici poput * i ?.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
hr: <qt>Ovo je ikona koja će se pojaviti u panelu Mjesta.<br /><br />Kliknite na gumb da biste odabrali drugačiju ikonu.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
hr: <qt>Ova lokacija je povezana s unosom. Svaka valjana URL adresa može biti korištena. Na primjer:<br /><br/>%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Klikom na gumb pokraj polja za uređivanje teksta, možete otići na odgovarajuću URL adresu.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
hr: <qt>Ovo je izbornik postavki za datotečni dijalog. Iz njega možete pristupiti raznim opcijama uključujući: <ul><li>način na koji su datoteke sortirane u listi</li><li>tipovi prikaza, uključujući ikone i listu</li><li>prikaz skrivenih datoteka</li><li>navigacijski panel s Mjestima</li><li>pregled datoteka</li><li>odvajanje direktorija od datoteka</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
hr: <qt>Ovo je tekst koji će se pojaviti u panelu Mjesta.<br /><br />Natpis bi se trebao sastojati od riječi koje će vam pomoći da se prisjetite na što se ovaj unos odnosi. Ukoliko ne unesete natips, on će se izvesti iz URL lokacije.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
hr: <qt>Ne mogu ući u <b>%1</b>.
    Nemate dovoljne ovlasti za pristup ovoj lokaciji.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
hr: <qt>Ne mogu pokrenuti naredbu koju ste naveli. Datoteka/direktorij <b>%1</b> ne postoji.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
hr: <qt>Dok se tipka u tekst području, mogu vam se pokazati moguća poklapanja. Ovom mogućnosti može se upravljati pritiskom na desnu tipku miša i odabiranjem željenog načina iz izbornika <b>Dovršavanje teksta</b>.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
hr: <qt>Nemate ovlasti za pokretnaje <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
hr: &Nova mapa…

[ctx: @action:button]
en: Add
hr: Dodaj

[ctx: @action:button]
en: Configure...
hr: Podešavanje…

[ctx: @action:button]
en: Create directory
hr: Stvori direktorij

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

[ctx: @action:button]
en: Enter a different name
hr: Unesite drugačiji naziv

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
hr: Nova mapa…

[ctx: @action:button]
en: Update
hr: Ažuriraj

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: More
hr: Više

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
hr: Nova mapa…

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
hr: &Ostalo…

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
hr: Želite li zaista isprazniti smeće? Sve stavke bit će izbrisane.

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
hr: Želite li trajno obrisati sve stavke iz vašeg otpada? Ova radnja ne može biti poništena.

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
hr: Nepoznat

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
hr: (nepoznat)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
hr: (nepoznat)

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
hr: Uređaji

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
hr: Ostalo

[ctx: @item:inmenu Open With, %1 is application name]
en: %1
hr: %1|/|$[gen %1]

[ctx: @label]
en: Add Comment...
hr: Dodaj komentar…

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
hr: Prosječni protok bitova

[ctx: @label]
en: Change...
hr: Promijeni…

[ctx: @label]
en: Channels
hr: Kanali

[ctx: @label]
en: Codec
hr: Kodek

[ctx: @label]
en: Color Depth
hr: Dubina boja

[ctx: @label]
en: Comment
hr: Komentar

[ctx: @label]
en: Content
hr: Sadržaj

[ctx: @label]
en: Creator
hr: Stvaralac

[ctx: @label]
en: Duration
hr: Trajanje

[ctx: @label]
en: Filename
hr: Naziv datoteke

[ctx: @label]
en: Height
hr: Visina

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
hr: Način ispreplitanja

[ctx: @label]
en: Keyword
hr: Ključna riječ

[ctx: @label]
en: MIME Type
hr: Mime tip

[ctx: @label]
en: Modified
hr: Mijenjano

[ctx: @label]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: @label]
en: Performer
hr: Izvođač

[ctx: @label]
en: Permissions
hr: Dopuštenja

[ctx: @label]
en: Programming Language
hr: Programski jezik

[ctx: @label]
en: Rating
hr: Ocjena

[ctx: @label]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: @label]
en: Subject
hr: Predmet

[ctx: @label]
en: Tags
hr: Oznake

[ctx: @label]
en: Total Size
hr: Ukupna veličina

[ctx: @label]
en: Translation Date
hr: Datum prijevoda

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
hr: Datum izvora prijevoda

[ctx: @label]
en: Type
hr: Tip

[ctx: @label]
en: Width
hr: Širina

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
hr: Odstupanje ekspozicije

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
hr: Vrijeme ekspozicije

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
hr: Bljeskalica

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
hr: Fokalna duljina

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
hr: Fokalna duljina od 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
hr: Vrijednosti ISO brzine

[ctx: @label EXIF]
en: Make
hr: Proizvođač

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
hr: Način mjerenja

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
hr: Orijentacija

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
hr: Ravnoteža bjeline

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
hr: Otvor leće

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
hr: Posljednji prevoditelj

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
hr: Neprovjereni prijevodi

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
hr: Zastarjeli prijevodi

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
hr: Ukupno prijevoda

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
hr: Prevedeno

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
hr: Neprevedeno

[ctx: @label creation date]
en: Created
hr: Izrađeno

[ctx: @label file URL]
en: Location
hr: Lokacija

[ctx: @label file content size]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
hr: Ovisi o

[ctx: @label file type]
en: Type
hr: Tip

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
hr: Mijenjano

[ctx: @label music genre]
en: Genre
hr: Žanr

[ctx: @label music title]
en: Title
hr: Naslov

[ctx: @label music track number]
en: Track
hr: Zapis

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
hr: Znakova

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
hr: Redaka

[ctx: @label number of words]
en: Words
hr: Riječi

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
hr: Je dio

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
hr: Ima logički dio

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
hr: Odaberite podatke koji trebaju biti prikazani:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
hr: Komentar:

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
hr: Stvori novu mapu u:
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
hr: Lokacija:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
hr: Naziv:

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
hr: Nova mapa:

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
hr: Prikaži skrivene mape

[ctx: @title job]
en: Copying
hr: Kopiranje

[ctx: @title job]
en: Creating directory
hr: Stvaranje direktorija

[ctx: @title job]
en: Deleting
hr: Brisanje

[ctx: @title job]
en: Examining
hr: Ispitivanje

[ctx: @title job]
en: Mounting
hr: Montiranje

[ctx: @title job]
en: Moving
hr: Premještanje

[ctx: @title job]
en: Transferring
hr: Prenošenje

[ctx: @title job]
en: Unmounting
hr: Demontiranje

[ctx: @title:column]
en: Date
hr: Datum

[ctx: @title:column]
en: Group
hr: Grupa

[ctx: @title:column]
en: Name
hr: Naziv

[ctx: @title:column]
en: Permissions
hr: Dozvole

[ctx: @title:column]
en: Type
hr: Vrsta

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
hr: Konzola

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
en: Startup
hr: Pokretanje

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
hr: Korisnik

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
hr: &Akcije

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
hr: &Otvori pomoću

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
hr: &Otvori pomoću…

[ctx: @title:tab]
en: Information
hr: Informacije

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
hr: &Općenito

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
hr: Dodaj oznaku

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
hr: Dodaj oznake

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
hr: Dodaj komentar

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
hr: Svojstva oznaka

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
hr: Promijeni komentar

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
hr: Podešavanje prikazanih podataka

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
hr: Potvrda pristupanja web-stranici

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
hr: Stvori novu mapu oznaka

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
hr: Napravi novu mapu za oznake u %1

[ctx: @title:window]
en: New Folder
hr: Nova mapa

[ctx: @title:window]
en: Places
hr: Mjesta

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
hr: Odaberi mapu

en: A file named %1 already exists.
hr: Datoteka s nazivom %1 već postoji.

en: A file or folder named %1 already exists.
hr: Datoteka ili mapa naziva %1 već postoji.

en: A folder named %1 already exists.
hr: Direktorij naziva %1 već postoji.

en: A more recent item named '%1' already exists.
hr: Već postoji novija stavka naziva '%1'.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
hr: Izgleda da je se upleo Mrežni vatrozid (uređaj/program koji ograničava zahtjeve  na internetu) štiteći vašu mrežu ili mrežu poslužitelja.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
hr: Dogodila se greška u protokolu, zbog čega je poslužitelj, kao odgovor na grešku zatvorio vezu.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
hr: Dogodila se greška ili nepodudarnost protokola.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
hr: Resurs nije moguće stvoriti na odredištu sve dok jedna ili više privremenih kolekcija (direktorija) nije stvorena.

en: A similar file named '%1' already exists.
hr: Slična datoteka naziva %1 već postoji.

en: A&dvanced Permissions
hr: Napre&dne dozvole

en: Above File Name
hr: Iznad naziva datoteke

en: Access Denied
hr: Pristup odbijen

en: Access Permissions
hr: Ovlasti pristupa

en: Access denied to %1.
hr: Zabranjen pristup k %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
hr: Pristup odbijen.
    Nije moguće pisati u %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
hr: Odbijen pristup ograničenom portu u POST-u.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
hr: Pristup nevedenom resursu <strong>%1</strong>, je odbijen.

en: Accessed:
hr: Pristupljeno:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
hr: Pristupanje datotekama nije podržano protokolom %1.

en: Acme Co.
hr: ACME d.o.o.

en: Acme Sundry Products Company
hr: ACME – tvrka s proizvodima za zaštitu od Sunca

en: Acquire Image
hr: Dohvati sliku

en: Actions
hr: Akcije

en: Ad&vanced Options
hr: Napredne op&cije

en: Add Bookmark Here
hr: Dodaj oznaku ovdje

en: Add Entry...
hr: Dodaj unos…

en: Add File Type for %1
hr: Dodaj tip datoteke za %1

en: Add Places Entry
hr: Dodaj unos za Mjesta

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
hr: Dodaj mapu oznaka za sve otvorene kartice

en: Add...
hr: Dodaj…

en: Advanced Options for %1
hr: Napredne postavke za %1

en: Advanced Permissions
hr: Napredne dozvole

en: All &cookies
hr: Sve &kolačiće

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All Pictures
hr: Sve slike

en: All Supported Files
hr: Sve podržane datoteke

en: All cookies from this do&main
hr: Sve kolačiće iz ove do&mene

en: Already Exists as Folder
hr: Već postoji kao mapa

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
hr: Iako je veza bila upostavljena s <strong>%1</strong>, ona je zatvorena na neočekivanoj točki u komunikaciji.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
hr: Iako je ostvaren kontakt s poslužiteljem, odgovor nije primljen unutar osiguranog vremena za zahtjev: <ul> <li>Vremensko ograničenje za uspostavljanje veze: %1 sekundi</li> <li>Vremensko ograničenje za primanje odgovora: %2 sekundi</li> <li>Vremensko ograničenje za pristupanje proxy poslužitelju: %3 sekundi</li> </ul> Molim vas da primjetite da je moguće promijeniti ove postavke vremenskih ograničenja u Postavkama sustava KDE-a, odabirajući Postavke mreže → Podešavanje veze.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
hr: Iako malo vjerojatno, možda se dogodio kvar (greška) na uređaju.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
hr: Iako ste upisali ispravne podatke za provjeru vjerodostojnosti, ona nije uspjela jer način koji ovaj poslužitelj zahtjeva nije podržan u KDE programu koji omogućava protokol %1.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hr: Pokušaj mijenjanja dozvola na određenom resursu <strong>%1</strong> nije uspjelo.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hr: Pokušaj promjene vlasništva navedenog resursa <strong>%1</strong> nije uspio.

en: An attempt to create the requested folder failed.
hr: Pokušaj pravljenja traženog direktorija nije uspio.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hr: Pokušaj brisanja navedenog resursa <strong>%1</strong>, nije uspio.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
hr: Pokušaj da se odredi informacija o statusu resursa <strong>%1</strong>, kao naziv resursa, vrsta, veličina itd., nije uspio.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
hr: Pokušaj prijavljivanja radi zahtjevanog postupka nije bio uspješan.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
hr: Pokušaj uklanjanja direkotorija <strong>%1</strong>, nije uspio.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hr: Pokušaj preimovanja navedenog resursa <strong>%1</strong>, nije uspio.

en: An error occurred while accessing '%1'
hr: Dogodila se greška prilikom pristupanja '%1'

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
hr: Dogodila se greška prilikom pristupanja '%1', sustav je odgovorio: %2

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
hr: Došlo je do greške prilikom postavljanja dijeljenja direktorija '%1'. Osigurajte da Perl skripta 'fileshareset' ima postavljeni 'suid' na 'root'.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
hr: Došlo je do greške prilikom pokušaja micanja dijeljenja direktorija '%1'. Osigurajte da Perl skripta 'fileshareset' ima postavljeni 'suid' na 'root'.

en: An older item named '%1' already exists.
hr: Već postoji starija stavka nazvana '%1'.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
hr: Greška 'nepoznato računalo' govori da poslužitelja naziva <strong>%1</strong> nije moguće naći na Internetu.

en: Animations
hr: Animacije

en: Appl&y to All
hr: Primijeni na &sve

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Apply Choice To
hr: Primijeni izbor na

en: Apply changes to all subfolders and their contents
hr: Primijeni promjene na sve poddirektorije i njihov sadržaj

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti oznaku
    "%1"?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti mapu oznaka
    "%1"?

en: At least %1
hr: Najmanje %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
hr: Barem je jedan direktorij i jedna datoteka odabrana. Odabrane datoteke bit će zanemarene, a odabrani direktorij bit će izlistan

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
hr: Pokušaj nalaženja drugog postupka koji bi dao isti rezultat.

en: Authentication Failed.
hr: Neuspjela autentikacija

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
hr: Provjera vjerodostojnosti nije uspjela: Način provjeravanja %1 nije podržan

en: Author
hr: Autor

en: Authorization Dialog
hr: Dijalog autorizacije

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
hr: Provjera vjerodostojnosti nije uspjela, %1 provjeravanje nije podržano

en: Authorization failed.
hr: Autorizacija nije uspjela.

en: AutoSkip
hr: Preskoči sam

en: Automatically select filename e&xtension
hr: Automatski odaberi datotečni &nastavak

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
hr: Automatski odaberi datotečni &nastavak (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
hr: %1 slobodan od %2 (%3% iskorišten)

en: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
hr: Osnovni linkovi mogu samo pokazivati prema lokalnim datotekama i direktorijima.
    Molim koristite "Link na lokaciju" za udaljene URL-ove.

en: Blocked request.
hr: Blokiran zahtjev.

en: Bookmark Deletion
hr: Brisanje oznaka

en: Bookmark Folder Deletion
hr: Brisanje direktorija s oznakama

en: Bookmark Tabs as Folder...
hr: Tabovi bilješki kao mape

en: Bookmarks
hr: Oznake

en: By Date
hr: Po datumu

en: By Name
hr: Po nazivu

en: By Size
hr: Po veličini

en: By Type
hr: Po tipu:

en: C&onnect
hr: Sp&oji se

en: C&ontinue
hr: &Nastavi

en: C&ontinue Loading
hr: &Nastavi učitavati

en: Calculate
hr: Izračunaj

en: Calculating...
hr: Računam…

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
hr: Izračunavanje… %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Read
hr: Može čitati

en: Can Read & Write
hr: Može čitati i pisati

en: Can View & Modify Content
hr: Može pregledavati i mijenjati sadržaj

en: Can View Content
hr: Može pregledavati sadržaj

en: Can View Content & Read
hr: Može pregledavati sadržaj i čitati

en: Can View/Read & Modify/Write
hr: Može pregledavati/čitati i mijenjati/pisati

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
hr: Ne mogu pronaći podređeni-iu  za protokol '%1'.

en: Canada
hr: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
hr: Ne mogu pokrenuti protokol %1

en: Cannot Open Resource For Reading
hr: Nemopgu otvoriti resurs za čitanje

en: Cannot Open Resource For Writing
hr: Nemogu otvoriti resurs za pisanje

en: Cannot Read From Resource
hr: Nemogu čitati iz resursa.

en: Cannot Write to Resource
hr: Nemogu pisati u resurs

en: Cannot add bookmark with empty URL.
hr: Nije moguće dodati oznaku s praznom URL adresom.

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
hr: Nije moguće kopirati datoteku sa %1 u %2. (Broj greške: %3)

en: Cannot open file
hr: Nije moguće otvoriti datoteku

en: Cannot talk to klauncher: %1
hr: Nije moguće komunicirati s klauncherom: %1

en: Categories
hr: Kategorije

en: Certificate
hr: Potvrda

en: Certificate chain:
hr: Lanac certifikata:

en: Certificate password
hr: Zaporka certifikata

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
hr: Korijenske (root) datoteke ustanove za potpisivanje potvrda nisu nađene pa potvrda nije provjerena.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
hr: Mijenjanje atributa datoteka nije podržano protokolom %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
hr: Mijenjanje vlasništva datoteka nije podržano protokolom %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
hr: Provjerite, možda neki program koristi uređaj i zatim probajte ponovo.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
hr: Provjerite jeli uređaj spreman; izmjenjivi uređaji/mediji i prijenosni uređaji moraju biti spojeni i uključeni; provjerite i zatim probajte ponovo.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
hr: Odaberite ovu opciju ako je aplikacija koju želite pokrenuti tekst mod aplikacija ili ako želite vidjeti informaciju koju pruža prozor terminal emulatora.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
hr: Odaberite ovu opciju ako tekst mod aplikacija nudi relevantne informacije pri izlasku. Držanje terminal emulatora otvorenim dozvoljava vam da uzmete ovu informaciju.

en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
hr: Obaberite ovu opciju ako želite imati ručku sustavske trake za svoju aplikaciju.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
hr: Odaberite ovu opciju ako želite pojasniti da je vaša aplikacija pokrenuta. Ova vizualna povratna informacija se može prikazati kao pokazivač zauzetosti ili u programskoj traci.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
hr: Označite ovu opciju ako želite pokrenuti ovu aplikaciju a drugačijim korisničkim identitetom. Svaki proces ima drugačiji korisnički identifikator s kojim je povezan.  Ovaj identifikator određuje dozvole pristupa datotekama i druge dozvole. Zaporka korisnika je potrebna za korištenje ove opcije.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
hr: Provjerite, možda druga aplikacija koristi datoteku, pa je zbog toga zaključana.

en: Check your access permissions on this resource.
hr: Provjerite vaše ovlasti za pristup ovom resursu.

en: Check your network connection status.
hr: Provjerite stanje vaše veze s mrežom.

en: Choose Application
hr: Odaberite aplikaciju

en: Choose Application for %1
hr: Izaberite aplikaciju za %1

en: Choose a different filename for the destination file.
hr: Odaberite drugačiji naziv za odredišnu datoteku.

en: Choose an &icon:
hr: Izaberite &ikonu:

en: Choose an alternate filename for the new file.
hr: Odaberite drugi naziv za novu datoteku.

en: Choose an alternate name for the new folder.
hr: Odaberite alternativni naziv za novi direktorij.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
hr: Izaberite naziv programa u kojemu želite otvoriti izabrane datoteke.

en: City:
hr: Grad:

en: Class
hr: Razred

en: Click for Location Navigation
hr: Kliknite za navigaciju prema lokaciji

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
hr: Pritisnite ovdje da pretražite svoj datotečni sustav kako bi našli željenu izvršnu datoteku.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
hr: Pritisnite ovdje da izmijenite način na koji će se ova aplikacija izvršavati, davati povratnu informaciju, D-Bus opcije ili pokretati pod drugim korisnikom.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
hr: Pritisnite na ovaj gumb ako želite dodati tip datoteke (mimetip) kojim vaša aplikacija može rukovati.

en: Click this button to create a new folder.
hr: Klik na ovaj gumb stvara novi direktorij.

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
hr: Kliknite na ovaj gumb da bi prikazali poznati KDE-ov uređivač MIME tipova.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
hr: Klik na ovaj gumb vraća na lokaciju koja je jedan korak unatrag u povijesti pregledavanja.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
hr: Klik na ovaj gumb pomiče jedan korak unaprijed u povijesti pregledavanja.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
hr: Klik na ovaj gumb ponovno učitava sadržaja trenute lokacije.

en: Click to Edit Location
hr: Kliknite za uređivanje lokacije

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
hr: Zatvaranje veza nije podržano protokolom %1.

en: Co&mmand:
hr: &Naredba:

en: Co&ntinue
hr: &Nastavi

en: Comm&ent:
hr: &Komentar:

en: Comment
hr: Komentar

en: Common name:
hr: Uobičajen naziv:

en: Configure File Sharing...
hr: Podešavanje dijeljenja datoteka…

en: Connected to host %1
hr: Spojeno na računalo %1

en: Connection timed out.
hr: Veza je prekoračila vrijeme.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
hr: Neočekivano prekinuta veza sa poslužiteljem.

en: Connection to Server Refused
hr: Odbijeno spajanje na poslužitelj.

en: Connection to host %1 is broken.
hr: Veza prema hostu %1 je prekinuta.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
hr: Kontaktirajte administratora poslužitelja za daljnju pomoć.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
hr: Javite se administratoru poslužitelja i objasnite mu problem.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
hr: Posavjetujte se sa službom za podršku ili vašim administratorom sustava ili sa odgovarajućom službom za pomoć.

en: Contents:
hr: Sadržaj:

en: Cookie Alert
hr: Upozorenje: Kolačić

en: Cookie Details
hr: Detalji o kolačiću

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy Link Address
hr: Kopiraj adresu poveznice

en: Copying files within %1 is not supported.
hr: Kopiranje datoteka unutar %1 nije podržano.

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
hr: Copyright 2010. Andreas Hartmetz

en: Could Not Accept Network Connection
hr: Ne mogu primiti vezu sa mreže

en: Could Not Alter Permissions of Resource
hr: Ne mogu promijeniti ovlasti za resurs.

en: Could Not Bind
hr: Ne mogu se vezati

en: Could Not Cancel Listing
hr: Nisam u stanju prekinuti ispis

en: Could Not Change Ownership of Resource
hr: Nije moguće promijeniti vlasništvo resursa.

en: Could Not Create Folder
hr: Ne mogu napraviti mapu

en: Could Not Create Link
hr: Ne mogu napraviti vezu

en: Could Not Create Network Connection
hr: Ne mogu napraviti mrežnu vezu.

en: Could Not Create Socket
hr: Ne mogu napraviti priključak

en: Could Not Create Symbolic Link
hr: Nemogu napraviti simboličku vezu

en: Could Not Delete Original File
hr: Ne mogu izbrisati izvornu datoteku

en: Could Not Delete Resource
hr: Ne mogu izbrisati resurs

en: Could Not Delete Temporary File
hr: Ne mogu izbrisati privremenu datoteku

en: Could Not Determine Resource Status
hr: Nisam mogao utrvditi stanje resrusa

en: Could Not Listen
hr: Ne mogu slušati

en: Could Not Listen for Network Connections
hr: Nemogu osluškivati veze s mrežom.

en: Could Not Login: %1
hr: Ne mogu se prijaviti na: %1.

en: Could Not Mount Device
hr: Ne mogu montirati uređaj

en: Could Not Remove Folder
hr: Ne mogu ukloniti mapu

en: Could Not Rename Original File
hr: Ne mogu promijeniti naziv izvorne datoteke

en: Could Not Rename Resource
hr: Ne mogu promijeniti naziv resursa

en: Could Not Rename Temporary File
hr: Ne mogu promijeniti naziv privremene datoteke

en: Could Not Resume File Transfer
hr: Ne mogu nastaviti prijenos datoteke

en: Could Not Stat Resource
hr: Ne mogu pratiti resurs

en: Could Not Unmount Device
hr: Ne mogu demontirati uređaj

en: Could not accept %1.
hr: Nije moguće prihvatiti %1.

en: Could not access %1.
hr: Nije moguće pristupiti %1.

en: Could not bind %1.
hr: Nije moguće dodijeliti vrijednost %1.

en: Could not change ownership for %1.
hr: Nije moguće promijeniti vlasništvo od %1.

en: Could not change permissions for
    %1
hr: Ne mogu promijeniti ovlasti za
    %1

en: Could not change permissions for %1.
hr: Nije moguće promijeniti dozvole za %1.

en: Could not connect to host %1.
hr: Nije se moguće spojiti na host %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
hr: Nije moguće stvoriti utičnicu za pristup %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu stvoriti simboličku vezu %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not delete file %1.
hr: Nije moguće izbrisati datoteku %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu izbrisati izvornu datoteku %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu izbrisati parcijalnu datoteku %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not download the proxy configuration script
hr: Ne mogu preuzeti datoteku sa postavkama proxy poslužitelja

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
hr: Ne mogu preuzeti datoteku s skriptom proxy postavki:
    %1

en: Could not enter folder %1.
hr: Nije moguće ući u direktorij %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
hr: Ne mogu izvući naziv izvršne datoteke iz '%1'. Molim upišite valjani naziv programa.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
hr: Nije moguće pronaći 'FindProxyForURL' ili 'FindProxyForURLEx'

en: Could not find a usable proxy configuration script
hr: Ne mogu pronaći upotrebljivu datoteku sa postavkama proxy poslužitelja

en: Could not find program "mount"
hr: Nije moguće pronaći program "mount"

en: Could not find program "umount"
hr: Nije moguće pronaći program "umount"

en: Could not find the program '%1'
hr: Nije moguće naći program '%1'

en: Could not get group id for given group name %1
hr: Nije moguće dobiti ID grupe za dan naziv grupe %1

en: Could not get user id for given user name %1
hr: Nije moguće dobiti ID korisnika za korisničko ime %1

en: Could not listen %1.
hr: Nije moguće slušati %1.

en: Could not login to %1.
hr: Ne mogu se prijaviti na %1.

en: Could not make folder %1.
hr: Nije moguće napraviti mapu %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
hr: Ne mogu montirati uređaj.
    Prijavljena greška je:
    %1

en: Could not read %1
hr: Ne mogu čitati %1

en: Could not read %1.
hr: Nije moguće čitati %1.

en: Could not read file %1.
hr: Nije moguće čitati datoteku %1.

en: Could not remove folder %1.
hr: Nije moguće ukloniti mapu %1.

en: Could not rename file %1.
hr: Nije moguće preimenovati datoteku %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu promijeniti naziv originalne datoteke %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu promijeniti naziv djelomične datoteke %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not resume file %1.
hr: Nije moguće nastaviti datoteku %1.

en: Could not start process %1.
hr: Nije moguće pokrenuti proces %1.

en: Could not terminate listing %1.
hr: Nije moguće prekinuti listanje %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
hr: Ne mogu odmontirati uređaj.
    Prijavljena greška je:
    %1

en: Could not write file %1.
    Disk full.
hr: Ne mogu zapisati u datoteku %1.
    Disk je popunjen.

en: Could not write to %1.
hr: Nije moguće pisati u %1.

en: Could not write to file %1.
hr: Nije moguće pisati u datoteku %1.

en: Country:
hr: Država:

en: Create New
hr: Stvori novi

en: Create Symlink
hr: Stvori simboličku poveznicu

en: Create a new bookmark folder in this menu
hr: Napravi novi direktorij za ovog izbornika

en: Create hidden directory?
hr: Stvoriti skriveni direktorij?

en: Create link to URL
hr: Stvori poveznicu na URL

en: Create new folder in:
    %1
hr: Stvori novu mapu u:
    %1

en: Created:
hr: Stvoreno:

en: Creating directory
hr: Stvaranje direktorija

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
hr: Stvaranje mapa nije podržano protokolom %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
hr: Stvaranje simboličkih linkove nije podržano protokolom %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
hr: Trenutna veza nije osigurana SSLom.

en: Current connection is secured with SSL.
hr: Trenutna veza osigurana je uz pomoć SSLa.

en: Current maintainer
hr: Trenutni održavatelj

en: Custom Path
hr: Prilagođena putanja

en: Cyclic Link Detected
hr: Nađena ciklična veza

en: Cyclic Link Detected During Copy
hr: Kružna veza otkrivena kod kopiranja

en: Data format:
hr: Format datuma:

en: De&vice
hr: &Uređaj

en: Default
hr: Zadano

en: Default for new files in this folder
hr: Uobičajeno za nove datoteke u ovom direktoriju

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
hr: Nova mapa

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete Bookmark
hr: Izbriši knjišku oznaku

en: Delete Entry
hr: Izbriši unos

en: Delete File
hr: Izbriši datoteku

en: Delete Files
hr: Izbriši datoteke

en: Delete Folder
hr: Izbriši direktorij

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
hr: Izbrišite dio petlje kako nebi došlo do stvaranja beskonačnih petlji i zatim probajte ponovo.

en: Delete the current file and try again.
hr: Izbrišite postojeću datoteku i zatim probajte ponovo.

en: Delete the current folder and try again.
hr: Izbrišite postojeću mapu i isprobajte ponovo.

en: Deleting
hr: Brisanje

en: Deleting files from %1 is not supported.
hr: Brisanje datoteka iz %1 nije podržano.

en: Descending
hr: Silazno

en: Description
hr: Opis

en: Destination
hr: Odredište

en: Detailed Tree View
hr: Detaljni prikaz kroz stablo

en: Detailed View
hr: Detaljni prikaz

en: Details:
hr: Detalji:

en: Device
hr: Uređaj

en: Device (/dev/fd0):
hr: Uređaj (/dev/fd0):

en: Device name
hr: Naziv uređaja

en: Device usage:
hr: Korištenje uređaja:

en: Device:
hr: Uređaj:

en: Devices
hr: Uređaji

en: Directory
hr: Direktorij

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disk Full
hr: Disk je pun

en: Display SSL &Information
hr: Prikaži SSL &informacije

en: Display information about cache file
hr: Prikaži informacije o datoteci privremene memorije

en: Display...
hr: Prikaži…

en: Do Not Store
hr: Ne pohranjuj

en: Do not &close when command exits
hr: Ne &zatvoriti kada naredba završi

en: Do not ask again
hr: Ne pitaj ponovno

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
hr: Ne kopiraj niti ne premještaj ovu datoteku, umjesto toga preskoći na sljedeću stavku.

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
hr: Ne kopiraj niti ne premještaj ovu mapu, umjesto toga preskoći na sljedeću stavku.

en: Do not send a certificate
hr: Ne šalji potvrdu

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
hr[0]: Želite li zaista izbrisati ovu %1 stavku?
hr[1]: Želite li zaista izbrisati ove %1 stavke?
hr[2]: Želite li zaista izbrisati ovih %1 stavki?

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
hr[0]: Želite li zaista premjestiti ovu %1 stavku u smeće?
hr[1]: Želite li zaista premjestiti ove %1 stavke u smeće?
hr[2]: Želite li zaista premjestiti ovih %1 stavaka u smeće?

en: Do you want to accept or reject?
hr: Želite li prihvatiti ili odbiti?

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
hr: Želite li pohraniti zaporku u vašu datoteku novčanika?

en: Domain:
hr: Domena:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
hr: Dvaput provjerite jeste li ispravno unijeli lokaciju i zatim probajte ponovo.

en: Double-check your proxy settings and try again.
hr: Provjerite vaše postavke posrednika (proxy-a) i probajte ponovo.

en: Drive: %1
hr: Pogon: %1

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
hr: Grešla: Nepoznati protokol '%1'

en: Edit
hr: Uređuj

en: Edit ACL Entry
hr: Uredi ACL unos

en: Edit Entry...
hr: Uredi unos…

en: Edit Places Entry
hr: Uredi unose Mjesta

en: Edit your bookmark collection in a separate window
hr: Uređivanje zbirke oznaka u zasebnom prozoru

en: Effective
hr: Efektivno

en: Eject
hr: Izbaci

en: Emblems
hr: Ikonica

en: Emotes
hr: Smajlići

en: Empty the cache
hr: Isprazni međuspremnik

en: Enable
hr: Omogući

en: Enable &launch feedback
hr: &Omogućite povratnu informaciju o pokretanju

en: Enable this flag to allow entering the folder.
hr: Podigni zastavicu za pristup mapi.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
hr: Omogući ovo da se dozvoli izvršavanje datoteke kao programa.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
hr: Uključite ovu opciju da dozvolite samo vlasniku da briše ili mijenja naziv sadržanim datotekama i mapama. Ostali korisnici mogu samo dodati nove datoteke, što zahtijeva dozvolu 'mijenjanje sadržaja'.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
hr: Omogućite ovu opciju da bi označili datoteku kao izvršni program. To ima smisla samo za programe i skripte, te je potrebno kada ih želite izvršavati.

en: Encoding:
hr: Kodiranje:

en: Encryption:
hr: Šifriranje:

en: End of Session
hr: Kraj korištenja

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
hr: Provjerite postoji li direktorij i da li prazan, pa zatim pokušajte ponovo.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
hr: Provjerite da resurs postoji i zatim probjate ponovo.

en: Enter descriptive label here
hr: Unesite opisni natips ovdje

[ctx: Enter folder]
en: Enter
hr: Ulazak

en: Enter the certificate password:
hr: Unesite zaporku potvrde:

en: Enter the user name you want to run the application as here.
hr: Unesite korisničko ime pod kojim želite pokretati ovaj program.

en: Enter the user name you want to run the application as.
hr: Unesite korisničko ime pod kojim želite pokretati ovaj program.

en: Entry Type
hr: Tip unosa

en: Error connecting to server.
hr: Greška prilikom spajanja na poslužitelj.

en: Error processing Exec field in %1
hr: Greška prilikom obrađivanja izvršnog polja (<i>Exec field</i>) u %1

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
hr: Greška kod pokretanja 'filesharelist'. Provjerite je postavljen u $PATH ili /usr/bin.

en: Error. Out of memory.
    %1
hr: Greška: ponestalo memorije.
    %1

en: Exec
hr: Izvrši

en: Expires:
hr: Istječe:

en: Exponent: 0x
hr: Eksponent: 0x

en: Exposure:
hr: Vidljivost:

en: FIXME: Document this
hr: POPRAVIME: Dokumentiraj ovo

en: File
hr: Datoteka

en: File '%1' is not readable
hr: Datoteka '%1' nije čitljiva

en: File Already Exists
hr: Datoteka već postoji

en: File Expected
hr: Očekivana je datoteka

en: File name:
hr: Naziv datoteke:

en: File or Folder Does Not Exist
hr: Navedeni direktorij ili datoteka ne postoji!

[ctx: File permission]
en: Sticky
hr: Ljepljivo

en: File sharing is disabled.
hr: Dijeljenje direktorija je onemogućeno.

en: File system:
hr: Datotečni sustav

en: Filename for clipboard content:
hr: Naziv datoteke za sadržaj odlagališta:

en: Files and folders selected
hr: Odabrane su datoteke i direktoriji

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
hr: Datoteke i mape bit će kopirane u bilo koji postojeći direktorij zajedno s postojećim sadržajem.
    Sustav će vas opet tražiti potvrdu ukoliko dođe do sukoba s postojećom datotekom u direktoriju.

en: Filesystems
hr: Datotečni sustavi

en: Folder Already Exists
hr: Direktorij već postoji

en: Folder Expected
hr: Očekivan je direktorij

en: Folder Listing Unavailable
hr: Popis direktorija nije dostupan

en: Folders First
hr: Prvo mape

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
hr: Slijedeći naredbu,  možete imati nekoliko stavki koje će se zamjeniti sa pravim vrijednostima kad se pravi program pokrene:
     %f – jedno ime datoteke
    %F – lista datoteka; upotrijebiti za aplikacije that koje mogu otvoriti nekoliko lokalnih datotekaodjednom
    %u – jedan URL
    %U – lista URLova
    %d – direktorij datoteke koju treba otvoriti
    %D – lista direktorija
    %i – ikona
    %m – mini-ikona
    %c – komentar

en: Forbidden
hr: Zabranjeno

en: Found a cyclic link in %1.
hr: Nađen kružni link u %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
hr: Nađen kružni link prilikom kopiranja %1.

en: Fraud Department
hr: Odjel za prijevare:

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
hr: Oslobodite prostor na disku tako što 1) obrišete nepotrebne privremene datoteke; 2) arhivirajte datoteke na medije kao što su CD-R diskovi i sl. ;ili 3) nabavite više diskovnog prostora.

en: Got an invalid reply when calling %1
hr: Dobiven je neispravan odgovor pri pozivu %1

en: Gro&up:
hr: Gr&upa:

en: Group
hr: Grupa

en: Group:
hr: Grupa:

en: Group:
hr: Grupa:

en: HTTP cookie daemon
hr: HTTP servis za kolačiće

en: Hide in toolbar
hr: Sakrij alatnu traku

en: Home Folder
hr: Osobna mapa

en: IP address:
hr: IP adresa:

en: Icon Position
hr: Položaj ikone

en: Icon Source
hr: Izvor ikone

en: Icon size: %1 pixels
hr: Veličina ikone: %1 piksela

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
hr: Veličina ikone: %1 piksela (standardna veličina)

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
hr: Ako je ljepljiva zastavica dodijeljena mapi, samo vlasnik i root mogu brisati ili mijenjati nazive datoteka. U suprotnom to mogu svi sa ovlašću pisanja.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
hr: Ako je ova datoteka izvršna i zastavica je postavljena, bit ćepokrenuta sa dozvolama grupe.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
hr: Ako je ova datoteka izvršna i postavljena je zastavica, bit će pokrenutasa privilegijama vlasnika.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
hr: Ako je ova zastavica postavljena, grupa ove mape biti će korištena za sve nove datoteke.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
hr: Ako je ova zastavica postavljena, vlasnik ove mape biti će vlasnik svih novih datoteka.

en: If you do not trust this program, click Cancel
hr: Ako ne vjerujete ovom programu, kliknite Prekinuti

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
hr: Ako znate tko su autori poslužiteljevog programa, prijavite im grešku.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
hr: Ako želite da uklonite tip datoteke (mime tip) sa kojim vaš program ne može raditi, odaberite mime tip iz gornje liste i  pritisnite ovaj gumb.

en: Improperly Formatted URL
hr: Nepravilno oblikovan URL

en: Information
hr: Informacije

en: Internal Error
hr: Interna Greška

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
hr: Interna pogreška
    Molim ispunite izvješće o grešci na http://bugs.kde.org
    %1

en: Internal Error in Server
hr: Interna greška na poslužitelju

en: Internal error in server
    %1
hr: Interna greška na poslužitelju
    %1

en: International
hr: Međunarodni

en: Invalid Filenames
hr: Nevažeći nazivi datoteka

en: Is &executable
hr: I&zvršno

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
hr[0]: %1 stavka
hr[1]: %1 stavke
hr[2]: %1 stavaka

en: KDE Certificate Request
hr: KDE zahtjev potvrde

en: KDE Certificate Request - Password
hr: KDE zahtjev potvrde – zaporka

en: KDE HTTP cache maintenance tool
hr: Alat za održavanje KDE HTTP međumemorije

en: KDE SSL Certificate Dialog
hr: KDE dijalog za SSL potvrde

en: KDE SSL Information
hr: KDE SSL Informacije

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
hr: KDE može komunicirati kroz protkol unutar protokola. Ovaj zahtjev ne podržava navedeni postupak. To se rijetko događa i stoga upućuje na grešku u programiranju.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
hr: KDE može komunicirati kroz protkol unutar protokola; nevedni protokol se koristi samo u određenim situacijama, ali ovo nije jedna od njih. To se rijetko događa i stoga upućuje na grešku u programiranju.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
hr: Osobna mapa

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
hr: Mreža

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
hr: Ishodište

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
hr: Smeće

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
hr: KFileMetaDataReader se može koristiti za čitanje meta podataka iz datoteke

en: Key type: DSA (%1 bit)
hr: Vrsta ključa: DSA(%1 bitova)

en: Key type: RSA (%1 bit)
hr: Vrsta ključa: RSA (%1 bita)

en: Known Applications
hr: Poznate aplikacije

en: L&abel:
hr: N&atpis:

en: Lakeridge Meadows
hr: Travnjaci Lakeridge

en: Launching %1
hr: Pokretanje %1

en: Link to %1 (%2)
hr: Link na %1 (%2)

en: Link to Device
hr: Veza prema uređaju

en: List of URLs where the meta-data should be read from
hr: Lista URL-ova s kojih treba učitati meta-podatke

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
hr: Listanje mapa nije podržano protokolom %1.

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Login OK
hr: Prijava u redu

en: MD5 digest
hr: MD5 sažetak

en: MD5 digest:
hr: MD5 sažetak:

en: Mail service
hr: mail servis

en: Malformed URL
    %1
hr: Neispravan URL
    %1

en: Malformed URL %1.
hr: Neispravan URL %1.

en: Mask
hr: Maska

en: Menu
hr: Izbornik

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
hr: Poslao sam:
    Prijava s korisničkim imenom=%1 i zaporkom=[sakriveno]
    
    Poslužitelj je odgovorio:
    %2

en: Mime Type
hr: Mime tip

en: Mimetype
hr: Mimetip

en: Mimetypes
hr: Mimetipovi

en: Modified:
hr: Mijenjano:

en: Modulus:
hr: Modul:

en: More than one file provided
hr: Pruženo je više od jedne datoteke

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
hr: Odabrano je više od jednog direktorija, a ovaj dijalog ne prihvaća direktorije, pa zato nije moguće odlučiti u kojega treba ući. Molim odaberite jedan direktorij da ga prikažem.

en: More than one folder provided
hr: Pruženo je više od jednog direktorija

en: Mount
hr: Monitraj

en: Mount point (/mnt/floppy):
hr: Mjesto montiranja (/mnt/floppy):

en: Mount point:
hr: Točka montiranja:

en: Mounted on:
hr: Montiran na:

en: Mountpoint
hr: Točka montiranja

en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

en: Moving
hr: Premještanje

en: Multiple Instances
hr: Višestruki slučajevi

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
hr: Višestruko preuzimanje nije podržano protokolom %1.

en: Name
hr: Ime

en: Name:
hr: Naziv:

en: Named Group
hr: Imenovana grupa

en: Named User
hr: Imenovan korisnik

en: Named group
hr: Imenovana grupa

en: Named user
hr: Imenovan korisnik

en: Navigate
hr: Navigiraj

en: New Bookmark Folder...
hr: Nova mapa s oznakama…

en: New Folder...
hr: Nova mapa…

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
hr: Slje&deće >>

en: Next to File Name
hr: Pokraj naziva datoteke

en: No Content
hr: Bez sadržaja

en: No Media inserted or Media not recognized.
hr: Nema umetnutog ili prepoznatog medija.

en: No SSL support.
hr: Nema podrške za SSL.

en: No host specified.
hr: Niste definirali domaćina (host).

en: No hostname specified.
hr: Niste naveli poslužitelja.

en: No media in device for %1
hr: Nema medija u uređaju za %1

en: No metainfo for %1
hr: Nema meta informacija za %1

en: No service implementing %1
hr: Ni jedan servis ne implementira %1

en: None
hr: Nijedna

en: Not connected.
hr: Nisam spojen

en: Not shared
hr: Nije dijeljeno

en: Not specified
hr: Nije navedeno

en: Nothing to Delete
hr: Nema ništa za brisanje

en: Nothing to Trash
hr: Nema ništa za bacanje u smeće

en: O&ther icons:
hr: D&ruge ikone:

en: O&thers:
hr: Os&talo:

en: O&wner:
hr: &Vlasnik:

en: OCR Image
hr: Prepoznaj slova (OCR) na slici

en: Only executables on local file systems are supported.
hr: Podržano je pokretanje samo lokalnih izvršnih datoteka.

en: Only folders in your home folder can be shared.
hr: Možete dijeliti samo mape u vašoj osobnoj mapi.

en: Only own&er can rename and delete folder content
hr: Samo vlasnik mož&e promijeniti naziv i izbrisati sadržaj mape

en: Only the meta data that is part of the file is read
hr: Čitaju se samo meta podaci koji su dio datoteke

en: Only the owner can change permissions.
hr: Samo vlasnik može promjeniti ovlasti

en: Open
hr: Otvori

en: Open &with %1
hr: Ot&vori pomoću %1

en: Open File Manager
hr: Otvori upravitelja datoteka

en: Open Folder in Bookmark Editor
hr: Otvori mapu u uređivaču knjiških oznaka

en: Open Folder in Tabs
hr: Otvori mape u karticama

en: Open With
hr: Otvori pomoću

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
hr: Otvori sve oznake u ovom direktoriju kao novu karticu.

en: Open file dialog
hr: Dijalog za otvoranje datoteke

en: Open in New Tab
hr: Otvori u novoj kartici

en: Open in New Window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Open with:
hr: Otvori pomoću:

en: OpenSSL could not be verified.
hr: OpenSSL ne može biti provjeren.

en: Opening connection to host %1
hr: Otvaram vezu na računalo %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
hr: Otvaranje veza nije podržano s protokolom %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
hr: Otvaranje datoteka nije podržano protokolom %1.

en: Options
hr: Opcije

en: Organization / Common Name
hr: Organizacija / uobičajen naziv

en: Organization:
hr: Organizacija:

en: Organizational Unit
hr: Organizacijska jedinica

en: Organizational unit:
hr: Odjel:

en: Others
hr: Ostali

en: Otherwise, the request would have succeeded.
hr: Osim toga, zahtjev bi bio uspješan.

en: Out of Memory
hr: Nema više slobodne memorije

en: Overwrite File?
hr: Prepisati datoteku?

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Owner:
hr: Vlasnik:

en: Ownership
hr: Vlasništvo

en: Owning Group
hr: Vlasnička grupa

en: P&review
hr: P&regled

en: Parent Folder
hr: Mapa roditelj

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
hr[0]: ključa koji je %1-bitan
hr[1]: ključa koji je %1-bitan
hr[2]: ključa koji je %1-bitan

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
hr[0]: koristi %1 bit
hr[1]: koristi %1 bita
hr[2]: koristi %1 bitova

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Path:
hr: Putanja:

en: Patterns
hr: Uzorci

en: Permissions:
hr: Ovlasti:

en: Pick Certificates
hr: Odaberite certifikate

en: Places
hr: Mjesta

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
hr: Molim da prijavite nedostatak na <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> da bi priopćili KDE-ovom timu o nepodržanoj metodi autentifikacije.

en: Please wait while the encryption keys are generated...
hr: Molimo čekajte dok se generiraju enkripcijski ključevi…

en: Points to:
hr: Pokazuje na:

en: Prime:
hr: Prosti:

en: Private key test failed.
hr: Testiranje privatnog ključa nije uspjelo.

en: Properties
hr: Svojstva

en: Properties for %1
hr: Svojstva za %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
hr[0]: Svojstva za %1 odabrani objekt
hr[1]: Svojstva za %1 odabrana objekta
hr[2]: Svojstva za %1 odabranih objekata

en: Protocol %1 does not support action %2.
hr: Protokol %1 ne podržava akciju %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
hr: Protokol %1 nije datotečni sustav

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
hr: Protokol %1 nije filter protokol

en: Protocol is a Filter Protocol
hr: Protokol nije filter protokol

en: Proxy Authentication Failed.
hr: Neuspjela autentikacija posrednika (proxy)

en: Public key:
hr: Javni ključ:

en: Read
hr: Čitaj

en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: Receiving corrupt data.
hr: Primam pokvarene podatke.

en: Recipient
hr: Primatelj

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Reload
hr: Ponovno učitaj

en: Reload configuration file
hr: Ponovno učitaj konfiguracijsku datoteku

en: Remote Files Not Accepted
hr: Udaljene datoteke nisu prihvatljive

en: Remote files not accepted
hr: Udaljene datoteke nisu prihvatljive

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove all cookies
hr: Ukloni sve kolačiće

en: Remove cookies for domain
hr: Ukloni kolačiće za domenu

en: Rename:
hr: Preimenuj:

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
hr: Preimenovanje ili premještanje datoteka unutar %1 nije podržano.

en: Request Aborted
hr: Zahtjev odbijen

en: Request Aborted By User
hr: Zahtjev prekinut od strane korisnika

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
hr: Dohvaćanje certifikata izdavatelja nije uspjelo. Ovo znači da CA (Certificate Authority) certifikat nije pronađen.

en: Retrieving %1 from %2...
hr: Preuzimam podatke %1 od %2…

en: Retrieving data from %1 is not supported.
hr: Dohvaćanje podataka iz %1 nije podržano.

en: Retrieving from %1...
hr: Preuzimam podatke od %1…

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
hr: Dohvaćanje informacija o MIME vrstama iz %1 nije podržano.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
hr: Ponovite zahtjev i provjerite da ste šifru ispravno unijeli.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
hr: Ponovite zahtjev bez traženja nastavljanja prijenosa datoteke.

en: Retry the request.
hr: Ponovi zahtjev.

en: Ru&n as a different user
hr: Pokre&ni kao neki drugi korisnik

en: Run Until Finished
hr: Radi do završetka

en: Run in &terminal
hr: Pokreni u &terminalu

en: S&ystem icons:
hr: Ikone susta&va:

en: SHA1 digest
hr: SHA1 sažetak

en: SHA1 digest:
hr: SHA1 sažetak:

en: SSL Certificate Password
hr: Zaporka SSL potvrde

en: SSL Configuration Module
hr: SSL konfiguracijski modul

en: SSL Signers
hr: SSL-potpisnici

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
hr: SSL certifikat je odbijen kao što je traženo. Ovo možete onemogućiti u KDE-ovim postavkama sustava.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
hr: SSL podrška nije dostupna u ovom KDE-u.

en: SSL support was not found.
hr: Podrška za SSL nije pronađena.

en: SSL version:
hr: SSL inačica:

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save selection for this host.
hr: Snimi izbor za ovaj poslužitelj.

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
hr: Interaktivno traženje naziva ikona (npr. direktorija).

en: Secure servers only
hr: Samo sigurni poslužitelji

en: Secure servers, page scripts
hr: Sigurni poslužitelj, stranice skripti

en: Security Information
hr: Informacije o sigurnosti

en: See or modify the cookie information
hr: Prikaži ili izmijeni podatke o kolačiću

en: Select Icon
hr: Odaberi ikonu

en: Select one or more file types to add:
hr: Odaberite jedan ili više tipova datoteke koje želite dodati:

en: Select this option to accept/reject only this cookie. You will be prompted if another cookie is received. <em>(see WebBrowsing/Cookies in the System Settings)</em>.
hr: Odaberite ovu opciju za prihvaćanje/odbijanje samo ovog kolačića. Sustav će tražiti potvrdu ako dobijete nove kolačiće. <em>(pogledajte pod Pretraživanje/Kolačići u Postavkama sustava)</em>.

en: Send certificate
hr: Pošalji certifikat

en: Sending data to %1
hr: Šaljem podatke na %1

en: Sending login information
hr: Šaljem prijavne podatke

en: Sends a bug report by email
hr: Pošalji izvještaj o grešci e-poštom

en: Serial number
hr: Serijski broj

en: Serial number:
hr: Serijski broj:

en: Server Authentication
hr: Provjera vjerodostojnosti poslužitelja

en: Server processing request, please wait...
hr: Poslužitelj obrađuje zahtjev, molim pričekajte…

en: Server said: "%1"
hr: Poslužitelj je rekao : "%1"

en: Servers
hr: Poslužitelji

en: Servers, page scripts
hr: Poslužitelj, stranice skripti

en: Set GID
hr: Postavljanje GID-a

en: Set UID
hr: Postavljanje UID-a

en: Sets the working directory for your application.
hr: Postavlja radni direktorij za vašu aplikaciju.

en: Setting ACL for %1
hr: Postavljanje ACL-a za %1

en: Shared
hr: Dijeljeno

en: Sharing folder '%1' failed.
hr: Dijeljenje direktorija '%1' nije uspjelo.

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
hr: Dijeljenjem je ova mapa dostupna na sustavima pod Linuxom/UNIX-om (NFS) i Windowsima (Samba).

en: Short View
hr: Skraćeni prikaz

en: Show
    Entries
hr: Prikaz
    zapisa

en: Show Aside Preview
hr: Prikaži odvojen pregled

en: Show Bookmarks
hr: Prikaži oznake

en: Show Full Path
hr: Prikaži cijelu putanju

en: Show Hidden Files
hr: Prikaži skrivene datoteke

en: Show Hidden Folders
hr: Prikaži skrivene mape

en: Show Places Navigation Panel
hr: Prikaži navigacijski panel s Mjestima

en: Show Preview
hr: Prikaži pregled

en: Show details of the next cookie
hr: Prikaži detalje za sljedeći kolačić

en: Show in toolbar
hr: Prikaži u alatnoj traci

en: Shut down cookie jar
hr: Zatvori staklenku sa kolačićima

en: Signature Algorithm:
hr: Algoritam potpisa:

en: Signature Contents:
hr: Sadržaj potpisa:

en: Single Instance
hr: Jedina pojava

en: Site:
hr: Stranica:

en: Size:
hr: Veličina:

en: Skip
hr: Preskoči

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
hr: Neki dijelovi ovog dokumenta osigurani su SSL-om, no glavnina nije.

en: Sorry
hr: Žalim

en: Sorting
hr: Sortiraj

en: Source
hr: Izvor

en: Source and Destination Files Identical
hr: Izvorna i ciljna datoteka su iste

en: Special
hr: Posebno

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
hr: Specijalna opcija. Stvarno značenje opcije može se vidjeti u desnoj kolumni.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
hr: Specijalna privilegija. Važi za cijeli direktorij, točno značenje privilegije možete vidjeti u desnom stupcu.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
hr: Opisuje postupke koji su dozvoljeni svim korisnicima, koji nisu niti vlasnici niti članovi grupe.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
hr: Opisuje postupke koji su dozvoljeni članovima grupe.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
hr: Opisuje posupke koji su dozvoljeni vlasniku.

en: State:
hr: Savezna država:

en: Status
hr: Stanje

en: Stop
hr: Zaustaviti

en: Store
hr: Pohraniti

en: Subject line
hr: Linija s temom

en: Suggest New &Name
hr: Predloži novi &naziv

en: System certificates
hr: Certifikati sustava

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
hr: <strong>U</strong>niformni <strong>R</strong>esursni <strong>L</strong>okator (URL) koji ste unijeli ne upućuje na poseban resurs.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
hr: <strong>U</strong>niformni <strong>R</strong>esursni <strong>L</strong>okator (URL) koji ste unijeli ne upućuje na valjan mehanizam pristupanja posebnom resursu, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
hr: <strong>U</strong>niformni <strong>R</strong>esursni <strong>L</strong>okator (URL) koji ste unijeli nije pravilno oblikovan. Oblik URL-a obično izgleda: <blockquote><strong>protokol://korisnik:zaporka@www.primjer.org:port/mapa/datoteka.nastavak?upit=vrijednost</strong></blockquote>

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
hr: ID ključa i ime vlasništva certifikata se ne podudaraju sa ID-om ključa i imenom u području 'Izdavač' certifikata kojeg pokušavate koristiti.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
hr: Certifikat vlasništva certifikata ne može biti pronađen. Najvjerojatnije je vaš lanac povjerenja potrgan.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
hr: Popis opoziva certifikata još nije valjan.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
hr: Potpis popisa opoziva certifikata je nevaljan. To znači da isti ne može biti provjeren.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
hr: OpenSSL proces je ostao bez memorije.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
hr: Zastavica "čitaj" omogućuje pregled sadržaja datoteke.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
hr: Sticky zastavica na datoteci je ignorirana na Linuxu, ali se moždakoristi na drugim sustavima

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
hr: Piši zastavica dozvoljava mijenjanje sadržaja datoteke.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
hr: Izdavatelj:

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
hr: Certifikat ne može biti provjeren jer je jedini u lancu povjerenja i nije samopotpisan. Ako ste samopotpisali certifikat, osigurajte njegovo ubacivanje u popis povjerenih cerfitikata.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
hr: Lanac certifikata je dulji od definirane maksimalne dubine.

en: The certificate has been revoked.
hr: Potvrda je povučena iz uporabe.

en: The certificate has not been issued for this host.
hr: Certifikat nije izdan za ovo računalo.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
hr: Certifikat nije potpisan za namjenu za koju ga pokušavate koristiti. To znači da vlasništvo certifikata ne dozvoljava njegovo korištenje.

en: The certificate is invalid.
hr: Potvrda je ispravna.

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
hr: NE, dogodile su se greške:

en: The certificate is not valid, any more.
hr: Certifikat više nije valjan.

en: The certificate is not valid, yet.
hr: Certifikat još više nije valjan.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
hr: Certifikat je samopotpisan, ali nije na popisu povjerenih certifikata. Ako želite prihvatiti ovaj certifikat, ubacite ga na popis povjerenih certifikata.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
hr: Certifikat je samopotpisan. I dok lanac povjerenja može biti izgrađen, korijenski certifikat vlasništva certifikata ne može biti pronađen.

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
hr: Da

en: The certificate is valid.
hr: Potvrda je ispravna.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
hr: Vlasništvo certifikata je nevaljano.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
hr: Vlasništvo certifikata ne dozvoljava potpisivanje certifikata.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
hr: Potpis certifikata nije valjan. To znači da certifikat ne može biti provjeren.

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
hr: Izgleda da odabrani nazivi
    datoteka nisu valjani.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
hr: Odlagalište se promijenilo od kad ste koristili 'zalijepi': odabrani oblik podataka više nije prihvatljiv. Molim da kopirate ponovno ono što želite zalijepiti.

en: The clipboard is empty
hr: Odlagalište je prazno

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
hr: Dekodiranje javnog ključa izdavalaca nije uspjelo. To znači da CA-ov (Certificate Authority) certifikat ne može biti korišten za provjeravanje certifikata kojeg želite koristiti.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
hr: Dešifriranje CRL (Certificate Revocation List) potpisa nije uspjelo. Ovo znači da se potpis čak nije mogao ni izračunati, a ne samo da se ne slaže s očekivanim rezultatom.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
hr: Dešifriranje certificiranog potpisa nije uspjelo. Ovo znači da se potpis čak nije mogao ni izračunati, a ne samo da se ne slaže s očekivanim rezultatom.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
hr: Stavka datoteke na radnoj površini
    %1
    je tipa FSDevice ali nema Dev… unos.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
hr: Stavka datoteke na radnoj površini
    %1
    je tipa veze ali nema URL… unos.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
hr: Stavka datoteke na radnoj površini %1  nema Type… unos.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
hr: Stavka na radnoj površini, tipa
    %1
    nije poznata.

en: The desktop is offline
hr: Radna površina je izvan mreže.

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
hr: Odredište

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
hr: Odredišni resurs nema dovoljno prostora za zapis stanja resursa nakon izvršenja ove metode.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
hr: Uređaj '%1' nije disk i ne može biti izbačen.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
hr: Uređaj je vjerojatno zauzet, odnosno još ga uvijek koristi neki od programa ili korisnika. Čak i samo jedan prozor preglednika ili sličan pogled na uređaj može biti razlog zauzetosti uređaja.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
hr: Uređaj nije spreman, npr. možda nema medija u izmjenjivom uređaju (npr. cr-rom, zip) ili u slučaju vanjskog uređaja koji možda nije uključen/spojen.

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
hr: Datoteka "%1" već postoji. Želite li ju prepisati?

en: The file "%1" could not be found
hr: Nije moguće naći datoteku "%1"

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
hr: Datoteka %1 je kopirana iz %2, ali od onda je izgleda bila izmijenjna na %3.
    Odbijanje kopiranja će izbrisati datoteku i sve izmjene bit će izgubljene.
    Jeste li sigurni da želite izbrisati %4?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
hr: Datoteka je zauzeta (pa stoga i zaključana) od strane druge aplikacije.

en: The file or folder %1 does not exist.
hr: Navedena datoteka ili direktorij %1 ne postoji.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
hr: Duljina popisa povjerenja je prekoračila broj postavljen od strane vlasništva certifikata. Zato će svi budući potpisi biti nevaljani.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
hr: Lokacija gdje se traži stvaranje direktorija, ne postoji.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
hr: Glavni dio ovog dokumenta je osiguran SSL-om, no neki dijelovi nisu.

en: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
hr: Naziv "%1" počinje točkom, stoga će taj direktorij biti skriven ukoliko se ne odabere drugačije.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
hr: Naziv koje ste upisali, %1, možda ne postoji. Možda ste ga krivo upisali.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
hr: Mrežna komunikacija možda nije ispravno podešena ili nije omogućeno mrežno sučelje.

en: The new file name is empty.
hr: Novi naziv datoteke je prazan.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
hr: Navedni postupak nije moguća završiti jer su izvorna i ciljna datoteka identična datoteka.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
hr: Čini se da je SSL potvrda treće osobe pokvarena.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
hr: Postupak utvrđivanja potvrde klijenta za ovu seansu nije uspio.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
hr: Proces za protokol %1 je neočekivano umro.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
hr: Program na poslužitelju koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, prijavio je internu grešku: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, nije bilo moguće pokrenuti. To je obično radi tehničkih razloga.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, nije uspio prikupiti potrebnu memoriju za nastavak.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, prijavio je internu grešku.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, prijavio je prekid nepoznate vrste: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, prijavio je nepoznatu grešku: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, neočekivano se prekinuo.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
hr: Program koji pruža uslugu usklađivanja sa ovim protokolom možda nije nadograđen kod zadnje nadogradnje KDE-a. Zbog toga program nije usklađen sa sa inačicom koju koristite, pa ga nije moguće pokrenuti.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
hr: Protokol %1 ne immplementira direktorijski servis.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
hr: Protokol %1 nije filtar protokol.

en: The protocol %1 is not supported.
hr: Protokol %1 nije podržan.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
hr: Protokol %1 je samo filter protokol.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
hr: Protokol <strong>%1</strong>, nije podržan od strane KDE programa koji su trenutno postavljeni na ovom računalu.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
hr: Protokol, ili poslužitelj ne podržava nastavljanje prijenosa.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
hr: Skripta za podešenje proxyja je neispravna:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
hr: Skripta za konfiguriranje proxya je vratila grešku:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
hr: Predmet

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
hr: Udaljeni poslužitelj nije poslao ni jedan SSL certifikat.
    Odustajem jer identitet poslužitelja ne može biti utvrđen.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
hr: Zahtjev je očekivao datoteku, no direktorij <strong>%1</strong> je pronađen.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
hr: Zahtjevan je direktorij, a nađena je datoteka <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
hr: Zahtjev nije ispunjen jer je prekinut.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
hr: Zahtjevani postupak nije podržan od strane KDE programa koji opslužuje protokol <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
hr: Zahtjevani uređaj nijemoguće pokrenuti ("montirati"). Prijavljena greška je :<strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
hr: Traženi uređaj nije moguće zaustaviti ("demontirati"). Prijavljena je greška : <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
hr: Zahtjevanu datoteka <strong>%1</strong> nije moguće zapisati jer nema dovoljno prostora na disku.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
hr: Datoteku nije bilo moguće napraviti jer već postoji datoteka istog naziva.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
hr: Traženi direktorij nije mogao biti napravljen jer već postoji direktorij istog naziva.

en: The requested lock could not be granted. %1
hr: Zahtjevano zaključavanje nije moguće odobriti. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
hr: Zatražena operacija zahtjeva stvaranje privremene datoteke <strong>%1</strong>, no ne može biti stvorena.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
hr: Zatražena operacija zahtjeva stvaranje privremene datoteke u koju će se snimiti nova datoteka kad bude skinuta. Ova privremena datoteka <strong>%1</strong> ne može biti izbrisana.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
hr: Zatražena operacija zahtjeva brisanje originalne datoteke, najvjerojatnije na kraju operacije premještanja datoteke. Originalna datoteka <strong>%1</strong> ne može biti izbrisana.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
hr: Zatražena operacija zahtijeva preimenovanje originalne datoteke <strong>%1</strong>, no nije ju moguće preimenovati.

en: The requested protocol may not be supported.
hr: Zahtijevani protokol nije podržan.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
hr: Nije moguće napraviti simboličku vezu %1.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
hr: Tražene informacije o veličini sadržaja nisu pružene za operaciju POST.

en: The resource cannot be deleted.
hr: Resurs ne može biti izbrisan.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
hr: Korijen vlasništva certifikata je označen da odbija korištenje za namjenu za koju ga pokušavate koristiti.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
hr: Korijen vlasništva certifikata nije povjeren za namjenu za koju kanite koristiti ovaj certifikat.

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
hr: Poslužitelj <b>%1</b> zahtijeva certifikat.<br/><br/>Odaberite certifikat koji želite koristiti iz popisa:

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
hr: Poslužitelj <strong>%1</strong> odbija dozvoliti ovom računalu otvaranje veze.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
hr: Poslužitelj ne podržava WebDAV protokol.

en: The server does not support the request type of the body.
hr: Poslužutelj ne podržava ovakvu vrstu zahtjeva tijela (dokumenta).

en: The server failed the authenticity check (%1).
hr: Poslužitelj nije uspio provjeriti vjerodostojnost (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
hr: Poslužitelj je previše zauzet sa ostalim korisnicima, pa nemože odgovoriti.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
hr: Poslužitelj nije u mogućnosti održati navedena svojstva u  propertybehavior  XML elementu ili ste pokušali prepisati detoteku dok zahtjevate da se te datoteke na prepisuju. %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
hr: Posliužitelj, iako ispravno spojen na internet, možda je podešen da ne dozvoli ovakve zahtjeve.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
hr: Posliužitelj, iako ispravno spojen na internet, možda ne podržava zahtjevanu uslugu (%1).

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
hr: Test potpisa za ovaj certifikat nije uspio. To može značiti da je potpis ovog certifikata ili bilo kojeg u njegovoj putanji povjerenja nevaljan, ne može biti dekodiran ili njegov popis opoziva ne može biti provjeren. Ako vidite ovu poruku, molim obavijestite autora ovog softvera da bi on/ona trebao/la koristiti novije, preciznije poruke o pogreškama.

en: The source and destination are the same file.
    %1
hr: Izvorna i ciljna datoteka su iste.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
hr: Izvor

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
hr: Navedena datoteka ili direktorij <strong>%1</strong> ne postoji.

en: The specified folder already exists.
hr: Navedeni direktorij već postoji.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
hr: Naveden direktorij ne postoji ili nije čitljiv.

en: The specified folder may not be empty.
hr: Navedeni direktorij vjerojatno nije prazan.

en: The specified folder may not exist.
hr: Navedeni direktorij vjerojatno ne postoji.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
hr: Navedeni zahtjev pita da li će prijenos datoteke <strong>%1</strong> biti nastavljen u određenoj točki prijenosa. Ovo nije moguće.

en: The specified resource may not exist.
hr: Navedeno resurs možda ne postoji.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
hr: Izabrani resurs ne postoji ili nije dostupan.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
hr: Format vremena za polje 'lastUpdate' popisa opoziva certifikata je nevaljan.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
hr: Format vremena za polje 'nextUpdate' popisa opoziva certifikata je nevaljan.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
hr: Format vremena za certifikatovo polje 'notAfter' je nevaljano.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
hr: Format vremena za certifikatovo polje 'notBefore' je nevaljano.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
hr: Inačice protokola <strong>%1</strong>, koju podržava ovo računalo i poslužitelj nisu međusobno sukladne.

en: There are no special actions available for protocol %1.
hr: Nema dostupnih posebnih akcija za protokol %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
hr: Možda postoji problem na nekom dijelu mrežne putanje između poslužitelja i ovog računala.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
hr: Možda postoji problem sa vašim mrežnim postavkama. To nije vjerojatno ako ste nedavno pristupali internetu bez teškoća.

en: There may have been a problem with your network connection.
hr: Možda postoji problem sa vašom mrežnom vezom.

en: These files use advanced permissions.
hr: Ove datoteke koriste napredne privilegije.

en: This action was prevented by another error.
hr: Postupak je spreiječen od strane druge greške.

en: This action will overwrite the destination.
hr: Ova radnja će pisati preko odredišta.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
hr: Ovaj postupak će prepisati '%1' samim sobom.
    Molim Vas, unesite novi naziv datoteke:

en: This certificate is not relevant.
hr: Ova potvrda nije važeća.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
hr: Ova greška je vrlo ovisna o KDE programu. Dodatne informacije vam mogu dati više dostupnih podataka o KDE ulazno/izlaznoj arhitekturi.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
hr[0]: Ova datoteka je poveznica i nema dozvole.
hr[1]: Sve ove datoteke su poveznice i nemaju dozvole.
hr[2]: Sve ove datoteke su poveznice i nemaju dozvole.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
hr[0]: Ova datoteka koristi napredne dozvole.
hr[1]: Ove datoteke koriste napredne dozvole.
hr[2]: Ove datoteke koriste napredne dozvole.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
hr: Ova zastavica dopušta dodavanje, mijanjanje imena i brisanje datoteka.Zapamtite da se brisanje i promjena imena može ograničiti korištenjem Ljepljivih zastavica.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
hr: Ova zastavica omogućava pregledavanje sadržaja direktorija.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
hr[0]: Ova mapa koristi napredne dozvole.
hr[1]: Ove mape koriste napredne dozvole.
hr[2]: Ove mape koriste napredne dozvole.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
hr: Ovo je zapravo tehnička greška kod koje nije moguće napraviti priključak za otvaranje mrežne komunikacije.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
hr: To je prilično tehnička greška kod koje traženi uređaj za mrežnu komunikaciju (priljučak) nije moguće uspostaviti za slušanje dolazećih zahtjeva za mrežno povezivanje.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
hr: To je prilično tehnička greška kod koje dolazi do greške kada se pokuša primiti dolazeći zahtjev za mrežnim povezivanjem.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
hr: Ovo je najvjerojatnije uzrokovano greškom u programu. Molimo, razmislite o slanju izvješća o grešci, kako je dolje navedeno.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
hr: Ovo je najvjerojatnije greška u poslužitaljevu programu. Molim razmislite o slanju potpunog izvješća o grešci kao što je navedeno dolje.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
hr: Ovo je lista datoteka koje treba otvoriti. Više od jedne datoteke može se odrediti izlistavanjem nekoliko datoteka, odvojenih razmacima.

en: This is the name of the file to open.
hr: Ovo je ime datoteke koja će  biti otvorena.

en: This is the name to save the file as.
hr: Ovo je ime pod kojim će datoteka biti spremljena.

en: This may be an error on the server side.
hr: Čini se da je greška na poslužitelju.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
hr: Ovo znači da je napravljen zahtjev za ispisom direkotrija, a KDE program koji podržava ovaj protokol nije u mogućnosti ispisati ga.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
hr: To znači da iako je resurs, <strong>%1</strong>, otvoren, greška je nastala kod čitanja sadržaja resursa.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
hr: Iako možete otvoriti resurs <strong>%1</strong>, prijavljena je greška pri pokušaju pisanja u isti resurs.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
hr: Ovo znači da je odbijen zahtjev za ulazak u navedeni direktorij<strong>%1</strong>.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
hr: To znči da je odbijen pokušaj snimanja datoteke <strong>%1</strong>.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
hr: Ovo znači da se sadržaj zatražene datoteke ili mape <strong>%1</strong> ne može dohvatiti, jer nije moguće dobiti pristup za čitanje.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
hr: To znači da u datoteku, <strong>%1</strong>, nije moguće snimati, kako je zatraženo jer nemožete dobiti ovlasti pristupa istoj.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
hr: Ova opcija omogućuje zgodne mogućnosti za spremanje datoteka s ekstenzijama:<br/><ol><li>Bilo koja ekstenzija definirana u polju za uređivanje teksta <b>%1</b> će biti ažurirana ako promijenite tip datoteke za spremanje.<br/><br/></li><li>Ako ne definirate ekstenziju u polju <b>%2</b>, tada, nakon što klinete <b>Spremi</b>, %3 će biti dodano na kraj imena datoteke (ako datoteka još ne postoji). Ekstenzija je bazirana na tipu datoteke koju ste odabrali za spremanje.<br/><br/>Ako ne želite da KDE doda ekstenziju u ime datoteke, možete ili ugasiti tu opciju ili ju zaobići tako da dodate točku (.) na kraj imena datoteke (točka će automatski biti maknuta).</li></ol>Ako niste sigurni, ostavite ovu opciju uključenom kako bi ste imali veću preglednost nad Vašim datotekama.

en: Time out waiting for server interaction.
hr: Prekoračenje vremena kod ostvarivanja veze.

en: Timeout Error
hr: Greška – vrijeme isteklo

en: Timeout on server
    %1
hr: Prekoračenje vremena na poslužitelju
    %1

en: Trash File
hr: Baci datoteku u smeće

en: Trash Files
hr: Baci datoteku u smeće

en: Tree View
hr: Prikaz kroz stablo

en: Trusted:
hr: Pouzdano:

en: Try again, either now or at a later time.
hr: Pokušajte ponovo, bilo sada ili kasnije.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
hr: Pokušajte prvo premjestiti postojeću datoteku, pa onda pokušajte ponovo.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
hr: Pokušajte prvo premjestiti postojeću datoteku, pa onda pokušajte ponovo.

en: Type
hr: Vrsta

en: Type any comment you think is useful here.
hr: Ovdje unosite bilo koji komentar koji će možda biti koristan.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
hr: Ovdje unesite naredbu za pokretanje ovog programa.
    
    Prateći naredbu, možete imati više simbola koji će prilikom pokretanja programa biti zamjenjeni stvarnim vrijednostima:
    %f – ime datoteke
    %F – popis datoteka koristi se za programe koji mogu otvoriti više lokalnih datoteka odjednom
    %u – jedan URL
    %U – popis URL-ova
    %d – direktorij datoteke za otvaranje
    %D – popis direktorija
    %i – sličica
    %m – mini sličica
    %c – komentar

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
hr: Ovdje unosite opis ovog programa, na osnovu njegove svrhe. Na primjer: Program za povezivanje na Internet (KPPP) bi bio „Alat za povezivanje na Internet“.

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
hr: Ovdje unosite ime koje želite dati programu. Ovaj program će se pojavljivati pod ovim imenom u izborniku programa i u ploči.

en: Type:
hr: Vrsta:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
hr: Unix okruženja obično pružaju mogućnost stvaranja veza (linkova) datoteka i direktorija na nekim drugim mjestima. Prilikom izvođenje kopiranja, KDE je našao vezu ili niz veza koje tvore beskonačnu petlju. Npr. datoteka je vezana na samu sebe.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
hr: Unix okruženja obično pružaju mogućnost stvaranja veza (linkova) datoteka i direktorija na nekim drugim mjestima. KDE je našao vezu ili niz veza koje tvore beskonačnu petlju. Npr. datoteka je vezana na samu sebe.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
hr: URL se ne odnosi na resurs.

en: URL Resource Invalid
hr: Neipsravan URL.

en: URL cannot be listed
    %1
hr: URL ne može biti izlistan
    %1

en: Unable to Enter Folder
hr: Ne mogu ući u mapu

en: Unable to Initialize Input/Output Device
hr: Nemogu pokrenuti Ulazno/izlazni uređaj

en: Unable to Launch Process
hr: Ne mogu pokrenuti proces

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
hr: Nemogu pokrenuti ulazno/izlazni uređaj

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
hr: Ne mogu stvoriti io-slave:
    klauncher kaže: %1

en: Unable to create io-slave: %1
hr: Ne mogu stvoriti io-slave:%1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
hr: Nije moguće učiniti uslugu %1 izvršnom, prekidanje izvođenja

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
hr: Nije moguće otvoriti potvrdu. Probajte novu zaporku?

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
hr: Nije bilo moguće snimiti markere u %1. Prijavljena pogreška je: %2. Ova poruka o grešci biće prikazana samo jednom. Molim, otklonite mogući uzrok pogreške, što je prije moguće. Najverojatniji uzrok je pun disk.

en: Und&o
hr: P&oništi

en: Und&o: Copy
hr: P&oništi: kopiranje

en: Und&o: Create File
hr: P&oništi: stvori datoteku

en: Und&o: Create Folder
hr: Poništi: stvori mapu

en: Und&o: Link
hr: P&oništi: povezivanje

en: Und&o: Move
hr: P&oništi: premještanje

en: Und&o: Rename
hr: P&oništiti: preimenovanje

en: Und&o: Trash
hr: P&oništiti: Bacanje u smeće

en: Undo File Copy Confirmation
hr: Poništi potvrdu o kopiranju datoteka.

en: Undocumented Error
hr: Nedokumentirana greška

en: Unexpected Program Termination
hr: Neočekivani prekid programa

en: Unknown
hr: Nepoznat

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
hr: Nepoznat algoritam ključa

en: Unknown Authorization method.
hr: Nepoznata autorizacijska metoda.

en: Unknown Error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown HTTP verb.
hr: Nepoznata HTTP-metoda.

en: Unknown Host
hr: Nepoznato računalo

en: Unknown Interruption
hr: Nepoznat prekid

en: Unknown Proxy Host
hr: Nepoznato 'proxy' računalo

en: Unknown error
    %1
hr: Nepoznata greška
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
hr: Nepoznati kod greške %1
    %2
    Molim prijavite grešku na http://bugs.kde.org.

en: Unknown host %1
hr: Nepoznato računalo %1

en: Unknown interrupt
    %1
hr: Nepoznat prekid
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
hr: Nepoznati protokol '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
hr: Nepoznato proxy računalo
    %1

en: Unmount
hr: Demonitraj

en: Unsharing folder '%1' failed.
hr: Micanje dijeljenja direktorija '%1' nije uspjelo.

en: Unsupported Action: %1
hr: Nepodržani postupak: %1

en: Unsupported Protocol %1
hr: Nepodržani protokol %1

en: Unsupported key size.
hr: Nepodržana veličina ključa.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
hr: Obnovite vaše programe na posljednje inačice. Distribucija koju koristite bi trebala imati alate za taj postupak.

en: Updating System Configuration
hr: Obnova postavki sustava.

en: Updating system configuration.
hr: Obnova postavki sustava.

en: User
hr: Korisnik

en: User canceled action
    %1
hr: Akciju zaustavio korisnik
    %1

en: User-added certificates
hr: Certifikati koje je dodao korisnik

en: User:
hr: Korisnik:

en: User:
hr: Korisnik:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
hr: Korištenje pod-URL-a s %1 nije podržano.

en: Validity period
hr: Period valjanosti

en: Validity period:
hr: Period :

en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Varying (No Change)
hr: Promijenjljiv (Bez promjene)

[ctx: Verb]
en: &Trash
hr: Baci&ti u smeće

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning, the destination is more recent.
hr: Oprez, odredište je novije.

[ctx: Web page address]
en: Address:
hr: Adresa:

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
hr: Ako ništa drugo ne pomaže, razmislite o pomaganju KDE timu ili trećoj osobi koja radi na održavanju programa, tako što ćete poslati kvalitetno izvješće o grešci. Ako vam je program dala treća osoba, molimo da se javite istoj. U suprotnom, prvo pogledajte jeli već takva greška prijavljena, što možete vidjeti na adresi <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. Ako nije, zabilježite gore navedene podatke i dodajte ih u svoje izvješće, zajedno sa svim ostalim detaljima za koje mislite da bi mogli pomoći.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
hr: Prilikom dohvaćanja informacija o određenom proxy poslužitelju <strong>%1</strong>, naiđeno je na grešku Nepoznati host. Greška nepoznati host ukazuje da zatraženo ime ne može biti locirano na Internetu.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
hr: Želite li uvijek primati ovaj certifikat bez traženja potvrde?

en: Write
hr: Zapiši

en: Write
    Entries
hr: Pisanje
    zapisa

en: Write Access Denied
hr: Pristup za zapisivanje odbijen

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
hr: &Upiši u

en: Writing to %1 is not supported.
hr: Pisanje u %1 nije podržano.

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
hr: Ulazite u sigurni način rada. Svi podaci koje šaljete i primate bit će zaštićeni, osim ako nije drugačije navedeno.
    To znači da treće osobe neće moći lako pročitati podatke koje izmjenjujete preko mreže.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
hr: Napuštate sigurni način rada. Dalja komunikacija nije zaštićena (šifrirana).
    To znači da treća osoba može čitati podatke koje šaljete i primate.

en: You are not authorized to execute this file.
hr: Niste ovlašteni za izvršavanje ove datoteke.

en: You are not authorized to execute this service.
hr: Niste ovlašteni za izvršavanje ove usluge.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
hr: Niste ovlašteni za odabir aplikacije koja će otvoriti ovu datoteku.

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
hr: Možete podesiti autorizaciju dijeljenja.

en: You can only select local files
hr: Možete odabrati samo lokalne datoteke

en: You can only select local files.
hr: Možete odabrati samo lokalne datoteke.

en: You can only select one file
hr: Možete odabrati samo jednu datoteku

en: You did not select a file to delete.
hr: Niste odabrali datoteku za brisanje.

en: You did not select a file to trash.
hr: Niste odabrali datoteku za bacanje u smeće.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
hr: Nemate ovlasti za pristup protokolu %1.

en: You do not have permission to create that folder.
hr: Nemate dozvolu stvoriti taj direktorij.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
hr: Naveli ste da želite prihvatiti potvrdu, no ona nije izdana za poslužitelja koji ga nudi. Želite li nastaviti učitavanje?

en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
hr: Označili ste da želite nabaviti ili kupiti sigurnosni certifikat.Ovaj čarobnjak je napravljen da vas vodi kroz proceduru. Možete odustatiu bilo kojem trenutku, a to će prekinuti transakciju.

en: You may have encountered a bug in the program.
hr: Možda ste naišli na grešku u programu.

en: You may have incorrectly typed the location.
hr: Možda ste neispravno unijeli lokaciju.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
hr: Moguće je da ste dali neisprave podatke za provjeru identiteta (šifru) ili ih niste uopće unijeli.

en: You may not have permissions to accept the connection.
hr: Nemate ovlasti za prihvat takvog mrežnog povezivanja.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
hr: Nemate dovoljno ovlasti za pokretanje ("montiranje") uređaja. Na UNIX sustavima, često su potrebne privilegija administratora sustava za pokretanje uređaja.

en: You may not have permissions to read from the resource.
hr: Nemate ovlasti za čitanje resursa.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
hr: Moguće je da nemate dozvole za čitanje datoteke ili otvaranje mape.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
hr: Nemate ovlasti za zasutavljanje ("demontiranja") uređaja. Na UINX ssutavima, potrebno je imati ovlasti administratora sustava za zaustavljanje uređaja.

en: You may not have permissions to write to the resource.
hr: Možda nemate ovlasti za pisanje u resurs.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
hr: Možete pretražiti Internet za KDE programe (zvane kioslave ili ioslave) koje podržavaju ovaj protokol. Mjesta koja ulaze u pretragu su <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> i <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
hr: Morate upisati zaporku za zahtjev certifikata. Molim vas da odaberete vrlo sigurnu zaporku jer će se ona koristiti za enkripciju vašeg privatnog ključa.

en: You need to be authorized to share folders.
hr: Morate biti autorizirani da bi dijelili mape.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
hr: Trebate upisati korisničko ime i zaporku za proxy poslužitelj izlistan niže dolje prije nego što vam on dozvoli pristup bilo kojim stranicama.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
hr: Trebate upisati korisničko ime i zaporku za pristup ovim stranicama.

en: You received a cookie from | You received %1 cookies from
hr[0]: Primili ste %1 kolačić od
hr[1]: Primili ste %1 kolačića od
hr[2]: Primili ste %1 kolačića od

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
hr: Vaše ovlasti  nisu dovoljne za izvršavanje traženog postupka na ovom resursu.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
hr: Nemate ovlasti za pristup nevedenom resursu.

en: Zoom in
hr: Uvećaj

en: Zoom out
hr: Umanji

en: a suitable extension
hr: prikladan nastavak

[ctx: execute permission]
en: x
hr: i

[ctx: folder name]
en: New Folder
hr: Nova mapa

en: mounting is not supported by wince.
hr: Sustav wince ne podržava montiranje.

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
hr: Oznake

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
hr: Ovo će pokrenuti program:

[ctx: read permission]
en: r
hr: č

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
hr: kopiranje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: create the requested folder
hr: stvori traženu mapu

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
hr: brisanje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
hr: zaključavanje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
hr: premještanje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
hr: upit za mogućnosti poslužitelja

[ctx: request type]
en: retrieve property values
hr: dohvaćanje svojstvenih vrijednosti

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
hr: dohvaćanje sadržaja navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
hr: pokrenite izvještaj u navedenoj mapi

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
hr: pretraga u navedenoj mapi

[ctx: request type]
en: set property values
hr: postavljanje svojstvenih vrijednosti

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
hr: otključavanje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: upload %1
hr: slanje %1

en: telnet protocol handler
hr: rukovoditelj telnet protokola

en: telnet service
hr: telnet usluga

en: the extension <b>%1</b>
hr: dodatak <b>%1</b>

[ctx: to trash]
en: &Trash
hr: &U smeće

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
hr[0]: Želite li zaista baciti u smeće ovu %1 stavku?
hr[1]: Želite li zaista baciti u smeće ove %1 stavke?
hr[2]: Želite li zaista baciti u smeće ovih %1 stavki?

en: unmounting is not supported by wince.
hr: Sustav wince ne podržava demontiranje.

[ctx: write permission]
en: w
hr: p
