KDE 4.4 - en to hu translation catalogue (2265 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
hu: 
        Be lett kapcsolva ez a bővítmény: %1. Szükség van rá a következő bővítmény használatához: %2.

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
hu: 
        Ki lett kapcsolva ez a bővítmény: %1. Csak a következő bővítmény használatához volt rá szükség: %2.

en: 
    %1 options:
hu: 
    %1-paraméterek:

en: 
    Arguments:
hu: 
    Argumentumok:

en: 
    Generic options:
hu: 
    Általános paraméterek:

en: 
    Options:
hu: 
    Paraméterek:

en: 
    Please correct.
hu: 
    Kérem javítsa ki.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
hu:    <a href="%1">[Tulajdonságok]</a>

en:  (In new window)
hu:  (új ablakban)

en:  (In other frame)
hu:  (egy másik keretben)

en:  - BCC:
hu:  - titkos másolat:

en:  - CC:
hu:  - másolat:

en:  - Subject:
hu:  - tárgy:

en:  Stalled
hu:  Akadozik

en: %1 &Handbook
hu: A %1 kéz&ikönyve

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
hu: %1 - (%2 - %3x%4 képpont)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
hu: %1 - (%2x%3 képpont)

en: %1 (Link)
hu: %1 (link)

en: %1 - %2x%3 Pixels
hu: %1 - %2x%3 képpont

en: %1 - unknown type
hu: %1 - ismeretlen típus

en: %1 - unknown type of userpath
hu: %1 - ismeretlen típusú felhasználói útvonal

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
hu[0]: %2 / %1 kép betöltve.
hu[1]: %2 / %1 kép betöltve.

en: %1 file | %1 files
hu[0]: %1 fájl
hu[1]: %1 fájl

en: %1 folder | %1 folders
hu[0]: %1 mappa
hu[1]: %1 mappa

en: %1 is already assigned to %2
hu: %1 már hozzá van rendelve ehhez: %2

en: %1 is not a function and cannot be called.
hu: %1 nem függvény, ezért nem hívható meg.

en: %1 is not an Object type
hu: %1 nem objektumtípus

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
hu[0]: Nem egyértelmű billentyűparancs: „%2” (lásd az alábbi listát).
    Törölni szeretné a művelethez rendelt billentyűkombinációt?
    %3
hu[1]: Nem egyértelmű billentyűparancs: „%2” (lásd az alábbi listát).
    Törölni szeretné a művelethez rendelt billentyűkombinációt?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
hu[0]: Ütköző billentyűparancsok
hu[1]: Ütköző billentyűparancsok

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
hu[0]: Ütköző billentyűparancs: „%2”. A következővel ütközik:
hu[1]: Ütköző billentyűparancs: „%2”. A következőkkel ütközik:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
hu[0]: Nem sikerült beolvasni az X11 RGB színleíró sztringjeit. A következő helyen kerestem:
    %2
hu[1]: Nem sikerült beolvasni az X11 RGB színleíró sztringjeit. A következő helyeken kerestem:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
hu[0]: Ütközés egy globális billentyűparanccsal
hu[1]: Ütközés globális billentyűparancsokkal

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
hu[0]: %1 bővítmény engedélyezve bővítményfüggőség miatt
hu[1]: %1 bővítmény engedélyezve bővítményfüggőség miatt

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
hu[0]: %1 bővítmény eltávolítva már nem aktuális bővítményfüggőség miatt
hu[1]: %1 bővítmény eltávolítva már nem aktuális bővítményfüggőség miatt

en: %1% of %2
hu: %1% / %2

en: %1/s (done)
hu: %1/s (kész)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
hu[0]: %2 (%1 bájt)
hu[1]: %2 (%1 bájt)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
hu[0]: %2 / %1 fájl
hu[1]: %2 / %1 fájl

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
hu[0]: %2 / %1 könyvtár
hu[1]: %2 / %1 könyvtár

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
hu[0]: %2 / %3 kész
hu[1]: %2 / %3 kész

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
hu[0]: %2% / 1 fájl
hu[1]: %2% / %1 fájl

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
hu[0]: %2/s (%3 van hátra)
hu[1]: %2/s (%3 van hátra)

en: &About
hu: &Névjegy

en: &About %1
hu: Né&vjegy: %1

en: &Actual Size
hu: &Tényleges méret

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: &Add Bookmark
hu: Hozzá&adás a könyvjelzőkhöz

en: &Add to Custom Colors
hu: &Hozzáadás az egyéni színekhez

en: &Allow storing passwords for this site
hu: A jelszavak &elmenthetők ennél a webhelynél

en: &Apply
hu: &Alkalmazás

en: &Automatic spell checking enabled by default
hu: &Automatikus helyesírás-ellenőrzés

en: &Available:
hu: Rendelke&zésre áll:

en: &Back
hu: &Vissza

en: &Bookmarks
hu: Könyv&jelzők

en: &Break at Next Statement
hu: Töréspont a következő &utasításra

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Close
hu: &Bezárás

en: &Close Document
hu: A dokumentum &bezárása

en: &Close Wallet
hu: A notesz &bezárása

en: &Close Window
hu: Az ablak be&zárása

en: &Configure %1...
hu: B&eállítóablak: %1…

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
hu: Az új Ja&vaScriptes ablakok kezelési módja…

en: &Copy
hu: &Másolás

en: &Copy Email Address
hu: Az e-mail cím &másolása

en: &Copy Full Text
hu: &Másolás

en: &Copy Link Address
hu: A link &címének másolása

en: &Copy Text
hu: &Másolás

en: &Debug
hu: &Nyomkövetés

en: &Defaults
hu: Ala&pértelmezés

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Details
hu: &Részletek

en: &Disable Error Reporting
hu: A hibajelentés le&tiltása

en: &Discard
hu: El&dobás

en: &Do Not Save
hu: A mentés k&ihagyása

en: &Do not show this message again
hu: Többször n&e jelenjen meg ez az üzenet

en: &Edit
hu: S&zerkesztés

en: &Edit Bookmarks...
hu: &Könyvjelzők szerkesztése…

en: &Edit...
hu: S&zerkesztés…

en: &File
hu: &Fájl

en: &Find
hu: &Keresés

en: &Find in Frame...
hu: Keresés a keret&ben…

en: &Find...
hu: K&eresés…

en: &Finished
hu: Be&fejezve

en: &First Page
hu: El&ső oldal

en: &Fit to Page
hu: &Teljes oldal

en: &Forward
hu: Előre

en: &Game
hu: Já&ték

en: &Go
hu: &Ugrás

en: &Go To...
hu: &Ugrás ide…

en: &Go to Line...
hu: Ug&rás egy sorra…

en: &Go to Page...
hu: Ugrás egy ol&dalra…

en: &Grant All
hu: Mindegyik meg&adása

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Hide Errors
hu: A hibák el&rejtése

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
hu: Szöveg e&lrejtése, ha az az ikon mellett jelenik meg az eszköztáron

en: &Ignore
hu: &Figyelmen kívül hagyás

en: &Join KDE
hu: Csatlak&ozás a fejlesztőkhöz

en: &Keep password
hu: A jelszó megjeg&yzése

en: &Keep this window open after transfer is complete
hu: Az ablak maradjon ny&itva a letöltés befejeződése után is

en: &Language:
hu: Nyel&v:

en: &Last Page
hu: Ut&olsó oldal

en: &Launch Bug Report Wizard
hu: A hibabejelentő &varázsló elindítása

en: &License Agreement
hu: &Licenc

en: &Mail...
hu: Levél kül&dése…

en: &Minimize
hu: M&inimalizálás

en: &New
hu: Ú&j

en: &Next
hu: &Következő

en: &Next Page
hu: Következő &oldal

en: &No
hu: &Nem

en: &Open...
hu: &Megnyitás…

en: &Order by:
hu: &Rendezés:

en: &Overwrite
hu: &Felülírás

en: &Password:
hu: &Jelszó:

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: &Pause
hu: &Szünet

en: &Previous
hu: El&őző

en: &Previous Page
hu: El&őző oldal

en: &Print...
hu: &Nyomtatás…

en: &Prompt on replace
hu: Megerősítés csere &előtt

en: &Quit
hu: Ki&lépés

en: &Redisplay
hu: Újból meg&jelenítés

en: &Redo
hu: Újra vé&grehajtás

en: &Redo: %1
hu: Új&ra végrehajtás: %1

en: &Reject All
hu: Mindegyik el&utasítása

en: &Remove
hu: &Eltávolítás

en: &Replace
hu: Cse&re

en: &Replace...
hu: Cse&re…

en: &Report Bug...
hu: &Hibabejelentés…

en: &Report Bugs or Wishes
hu: &Hibák, kérések bejelentése

en: &Reset
hu: &Alapállapot

en: &Restore
hu: &Visszaállítás

en: &Resume
hu: &Folytatás

en: &Rotate Clockwise
hu: Forgatás &jobbra

en: &Save
hu: M&entés

en: &Save Link As...
hu: A link célpontjának men&tése…

en: &Save Settings
hu: A beállítások m&entése

en: &Search
hu: &Keresés

en: &Selected text
hu: Csak a ki&jelölt szövegben

en: &Selected:
hu: Ki&jelölve:

en: &Send
hu: &Küldés

en: &Send Email
hu: E-mail kül&dése

en: &Send File | &Send Files
hu[0]: &Elküldés
hu[1]: &Elküldés

en: &Send Unencrypted
hu: &Küldés titkosítás nélkül

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
hu[0]: Blokkolt felbukkanó ablak megj&elenítése
hu[1]: %1 blokkolt felbukkanó ablak megj&elenítése

en: &Show tips on startup
hu: Felhasználási t&ipp indításkor

en: &Skip
hu: Ki&hagyás

en: &Source:
hu: &Forrás:

en: &Spelling...
hu: Helye&sírás-ellenőrzés…

en: &Stop Script
hu: Me&gszakítás

en: &Store
hu: &Elmentés

en: &Submit Anyway
hu: &Elküldés mindenképpen

en: &Support KDE
hu: Anyagi &támogatás

en: &Text to find:
hu: A k&eresett szöveg:

en: &Thanks To
hu: Köszöne&t

en: &Toolbar:
hu: &Eszköztár:

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Try
hu: &Próba

en: &Undo
hu: V&isszavonás

en: &Undo: %1
hu: V&isszavonás: %1

en: &Up
hu: &Fel

en: &Verify:
hu: E&llenőrzés:

en: &View
hu: &Nézet

en: &Whole words only
hu: Csak egész sza&vakat

en: &Yes
hu: &Igen

en: &Zoom...
hu: N&agyítás…

en: '%1' is not a valid QLayout.
hu: „%1” nem egy érvényes QLayout.

en: '%1' is not a valid QWidget.
hu: „%1” nem egy érvényes QWidget.

en: 'ai_family' not supported
hu: az „ai_family” érték nem támogatott

en: 'ai_socktype' not supported
hu: az „ai_socktype” nem támogatott

en: (C) 2000 Stephan Kulow
hu: © Stephan Kulow, 2000.

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
hu: © Ian Reinhart Geiser, 2004-2005.

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
hu: © Jeroen Wijnhout, 2005.

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
hu: © A KJSEmbed szerzői, 2005-2006.

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
hu: © Sebastian Sauer, 2006.

en: (No logo available)
hu: (nincs embléma)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
hu: © A KDE fejlesztői, 1999-200.

en: (c) 2001, Waldo Bastian
hu: © Waldo Bastian, 2001.

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
hu: © Sebastian Trüg, 2006-2009.

en: --- separator ---
hu: --- elválasztó ---

en: -default-
hu: -alapértelmezés-

en: -unnamed-
hu: -névtelen-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
hu: … a <b>hibásan írt</b> szó kontextusban …

en: 1 download | %1 downloads
hu[0]: 1 letöltés
hu[1]: %1 letöltés

en: 1 match found. | %1 matches found.
hu[0]: 1 találat.
hu[1]: %1 találat.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
hu[0]: 1 csere történt.
hu[1]: %1 csere történt.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
hu: rendszerhiba: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
hu: Ismeretlen család: %1

en: << Add to Dictionary
hu: << Hozzáadás a szótárhoz

en: <Low Surrogate>
hu: <Alacsony helyettesítő>

en: <Merge %1>
hu: <összevonás - %1>

en: <Merge>
hu: <összevonás>

en: <Non Private Use High Surrogate>
hu: <Magas helyettesítő - közhasználatra>

en: <Private Use High Surrogate>
hu: <Magas helyettesítő - magánhasználatra>

en: <Private Use>
hu: <Magánhasználatra>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
hu: <a href="http://opendesktop.org">Honlap</a>

en: <b>misspelled</b>
hu: <b>hibásan írt</b>

en: <br />Provider: %1
hu: <br />Szolgáltató: %1

en: <br />Version: %1
hu: <br />Verzió: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
hu: <h1>KJSEmbed dokumentumnéző</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
hu: <h2>Új billentyűparancsok jöttek létre (csak tájékoztatásul)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
hu: <h2>A billentyűparancsok megváltoztak</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
hu: <h2>A billentyűparancsok törölve lettek</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
hu: <html>A <b>KDE</b> fejlesztését és karbantartását egy nemzetközi fejlesztőcsapat végzi, melynek tagjai mélyen elkötelezettek <a href="%1">szabad szoftverek</a> iránt. A fejlesztők sok száz szabad szoftvert készítettek el a KDE fejlesztőkörnyezet és a KDE Programgyűjtemény részeként.<br /><br />Nem egyetlen csoport, vállalat vagy szervezet határozza meg a KDE fejlődési irányát, akár Ön is bekapcsolódhat a fejlesztésbe!<br /><br />Ha többet szeretne megtudni a KDE közösségről és az általunk készített szoftverekről, látogassa meg a <a href="%2">%2</a> honlapot.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
hu: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verzió: %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
hu: <html><font size="5">%1</font><br/><b>verzió: %2</b><br/>A KDE %3 használata</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
hu: <html><font size="5">KDE - Légy szabad!</font><br /><b>Verzió: %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(még nem ismert)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
hu: <html>A KDE ingyenesen használható, elkészítése azonban pénzbe kerül.<br /><br />Ezért a KDE projekt vezetői létrehoztak egy KDE e.V. nevű nonprofit szervezetet Németországban. A KDE e.V. képviseli a KDE projektet jogi és pénzügyi kérdésekben. Részletes információ itt található: <a href="%1">%1</a><br /><br />A KDE projektnek szüksége van pénzügyi támogatásra a megfelelő működéshez. A pénz elsősorban új tagok toborzásához és a forráskód kezeléséhez szükséges eszközökhöz kell. A további támogatásokat jogi támogatásra, konferenciák és találkozók szervezésére használjuk fel. Ha módjában áll, kérjük járuljon hozzá a projekt finanszírozásához az alább felsorolt módok egyikével: <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Előre is köszönjük a támogatását!</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
hu: <html>Fejlesztőink folyamatosan próbálják tökéletesíteni a KDE-t, könnyebbé tenni annak kezelését. Ebben a folyamatban hatalmas segítséget jelent, ha Ön, a felhasználó is jelzi, ha valami nem úgy működik, ahogy szeretné.<br /><br />A KDE rendelkezik egy internetes hibabejelentő rendszerrel. Hiba vagy továbbfejlesztési kívánság bejelentéséhez kérjük látogasson el a <a href="%1">%1</a> címre, vagy kattintson a „Hibabejelentés” menüpontra a „Súgó” menüben.<br /><br />A hibabejelentő rendszerben nem csak hibákat, hanem továbbfejlesztési ötleteket és javaslatokat is rögzíteni lehet (ebben az esetben kérjük, hogy a bejelentés típusát „Wishlist”-nek - kívánságnak - állítsa be).</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
hu: <html>Nem csak szoftverfejlesztőket várunk a KDE csapatba! A magyar KDE örömmel fogad bármiféle segítséget a KDE magyar fordításának jobbá, pontosabbá tételéhez. A KDE fejlesztők örömmel fogadnak mindenkit, aki a mostaninál szebb és jobb képanyagot, hangokat, grafikai témákat vagy teljesebb dokumentációt tud készíteni.<br /><br />Az egyes projektekről, a bekapcsolódási lehetőségekről sok információ található a <a href="%1">%1</a> weboldalon.<br /><br />Ha több információt szeretne kapni a fejlesztési témakörökről, kérjük látogasson el a <a href="%2">%2</a> honlapra, ahol választ kaphat minden kérdésére.</html>

en: <not assigned>
hu: <nincs hozzárendelve>

en: <p>Downloads: %1</p>
hu: <p>Letöltés: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
hu: <p>Nincs letöltés</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
hu: <p>A <b>kritikus</b> hibafajtát jelölte meg. Ezt csak abban az esetben válassza, ha a hiba </p><ul><li>más programok vagy az egész rendszer lefagyásához vezet</li><li>súlyos adatveszteséget okoz</li><li>a rendszer egészét veszélyeztető biztonsági rést idéz elő</li></ul>
    <p>Ha a szóban forgó hibára a fentiek egyike sem igaz, akkor vegye alacsonyabbra a hiba súlyossági fokát. Köszönjük!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
hu: <p>A <b>súlyos</b> hibafajtát jelölte meg. Ezt csak abban az esetben válassza, ha a hiba</p><ul><li>a szóban forgó csomagot használhatatlanná vagy majdnem használhatatlanná teszi</li><li>adatveszteséget okoz</li><li>olyan biztonsági rést idéz elő, mely a programcsomagot futtató felhasználók adatainak biztonságát veszélyezteti</li></ul>
    <p>Ha a szóban forgó hibára a fentiek egyike sem igaz, akkor vegye alacsonyabbra a hiba súlyossági fokát. Köszönjük!</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Kattintson ide, ha az ismeretlen szó minden előfordulását így szeretné hagyni.</p>
    <p>Ez a lehetőség például nevek, rövidítések vagy idegen szavak esetén használható, vagy olyan szavaknál, amelyeket nem szeretne felvenni a szótárba.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Kattintson ide, ha az ismeretlen szót úgy szeretné hagyni, ahogy van.</p>
    <p>Ez a lehetőség például nevek, rövidítések vagy idegen szavak esetén használható, vagy olyan szavaknál, amelyeket nem szeretne felvenni a szótárba.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Kattintson ide, ha le szeretné cserélni a szó összes előfordulását a fenti mezőbe írt szöveggel.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Kattintson ide, ha ezt az ismeretlen szót le szeretné cserélni a fenti szövegmezőben megadott szövegre.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Itt látható az ismeretlen szó kontextussal együtt. Ha ez nem elég a megfelelő szó kiválasztásához, kattintson a dokumentumra, olvasson be egy nagyobb szövegrészt, majd térjen ide vissza az ellenőrzés folytatásához.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Ha az ismeretlen szó hibásan lett leírva, ellenőrizze, szerepel-e a helyes alak a javaslatok listájában. Ha igen, kattintson rá. Ha egyik felajánlott szó sem megfelelő, írja be a kívánt alakot a fenti szövegmezőbe.</p>
    <p>A szó javításához kattintson a <b>Csere</b> gombra, ha csak ezt, vagy a <b>Cserélje mindet</b> gombra, ha az összes előfordulást javítani szeretné.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Ha az ismeretlen szó hibásan van írva, írja be ide a helyes alakot vagy válassza ki az alábbi listából.</p>
    <p>Kattintson a <b>Csere</b> gombra, ha csak ezt, vagy a <b>Cserélje mindet</b> gombra, ha az összes előfordulást cserélni szeretné.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Válassza ki az ellenőrzendő dokumentum nyelvét.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>A szó ismeretlennek számít, mert nem szerepel a beállított szótárban.<br>
    Kattintson ide, ha a szó valóban helyesen van leírva, és azt szeretné, hogy az ellenőrzés további részében a program fogadja el helyesnek. Ha így szeretné hagyni a szót, de nem akarja felvenni a szótárba, akkor kattintson a <b>Figyelmen kívül hagyás</b> vagy <b>Az összes figyelmen kívül hagyása</b> gombra.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
hu: <qt><b>Hiba</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
hu: <qt><b>Hiba</b>: %1 csomópont: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
hu: <qt><p><strong>„Fejléc nyomtatása”</strong></p><p>Ha ez az opció be van jelölve, HTML-oldal nyomtatásakor minden lap tetejére rákerül egy fejléc, mely az aktuális dátumot, az oldal címét (URL-ét) és az oldalszámot tartalmazza.</p><p>Ha ez az opció ki van kapcsolva, nem kerül ilyen fejléc a kinyomtatott oldalakra.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
hu: <qt><p><strong>„Képek nyomtatása”</strong></p><p>Ha ez az opció be van jelölve, a HTML-oldal nyomtatásakor az oldalon található képek is ki lesznek nyomtatva. A nyomtatás ezért több időt vehet igénybe és több festéket fogyaszthat el.</p><p>Ha ez az opció ki van kapcsolva, HTML-oldal nyomtatásakor csak a szöveg lesz kinyomtatva, a képek nem. A nyomtatás ezért gyorsabb lehet és kevesebb festéket fogyaszthat el.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
hu: <qt><p><strong>„Takarékos nyomtatás”</strong></p><p>Ha ez az opció be van jelölve, HTML-oldal nyomtatásakor minden fekete vagy fehér színű lesz, és a színes hátterek fehér színűek lesznek. A nyomtatás gyorsabb lesz és kevesebb festéket igényel.</p><p>Ha ez az opció nincs bejelölve, a HTML-oldalak nyomtatása az eredeti színnel fog megtörténni (ahogy az alkalmazásban látható). Így minden az eredeti színnel jelenik meg (vagy szürke árnyalatokkal, a nyomtató képességeitől függően). A nyomtatás lassabb lesz és megnőhet a felhasznált festék mennyisége.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
hu: <qt><p>A bővítményhez szükséges valamilyen szoftver vagy hardver nem érhető el vagy a rendszergazda letiltotta a bővítményt.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
hu: <qt><p>A hiba lehetséges okai:<ul><li>Hiba történt egy előző KDE-verzióról való frissítés során, az egyik beállítómodul 'árván' maradt</li><li>Régi, külső cégtől származó beállítómodul maradt a rendszerben</li></ul></p><p>A fentiek alapján próbálja meg eltávolítani azt a modult, amely a hibát okozza. Ha az eltávolítás nem sikerül, próbáljon tanácsot kérni a disztribúció vagy a csomag karbantartóitól.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
hu: <qt><p>A hibaüzenet:<br />Nem található a következő asztali fájl: %1.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
hu: <qt><p>Ez a szó azért „ismeretlen”, mert nem szerepel a beállított szótárban. Elképzelhető, hogy például egy más nyelven írt szó.</p>
    <p>Ha a szó helyesen van leírva, akkor felvehető a szótárba a <b>Hozzáadás a szótárhoz</b> paranccsal. Ha nem szeretné felvenni a szót a szótárba, és így akarja hagyni, kattintson a <b>Figyelmen kívül hagyás</b> vagy <b>Az összes figyelmen kívül hagyása</b> gombra.</p>
    <p>Ha a szó hibásan lett leírva, próbálja kiválasztani a helyes írásmódot az alábbi listából. Ha a listában nem szerepel a helyes alak, írja be azt az alábbi szövegmezőbe, majd kattintson a <b>Csere</b> vagy <b>Az összes cseréje</b> gombra.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
hu: <qt>A hozzáférés meg lett tagadva ehhez a nem megbízható oldalhoz: <br /><b>%1</b>,<br />.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
hu: <qt>Biztosan be szeretné zárni ezt: <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült elindítani a <i>gpg</i> programot a fájl integritásának ellenőrzéséhez. A <i>gpg</i> programnak telepítve kell lennie, enélkül nem lehet a letöltött erőforrásokat ellenőrizni.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült elindítani a <i>gpg</i> programot a kulcslista lekérdezéséhez. A <i>gpg</i> programnak telepítve kell lennie, mert ezt használja a rendszer a letöltött erőforrások ellenőrzéséhez.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült elindítani a <i>gpg</i> programot a fájl aláírásához. A <i>gpg</i> programnak telepítve kell lennie, enélkül nem lehet erőforrásokat aláírni.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
hu: <qt>Rá szeretné keresni az interneten: <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
hu: <qt>A betűméret növelése<br /><br />Megnöveli az ablakban használt betűméretet. Ha lenyomva tartja az egérgombot, megjelenik egy menü, mely a lehetséges betűméreteket tartalmazza.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
hu: <qt>Adja meg a(z) <b>0x%1</b> kulcshoz tartozó jelszót. A kulcs tulajdonosa: <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
hu: <qt>Folytatni szeretné „<b>%1</b>” keresését?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
hu: <qt>Keresés előre<br /><br />Ha már elkezdett egy keresést a <b>Szövegkeresés</b> funkcióval, akkor ezzel lehet a következő találatra lépni.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
hu: <qt>Keresés visszafelé<br /><br />Ha már elkezdett egy keresést a <b>Szövegkeresés</b> funkcióval, akkor ezzel lehet az előző találatra lépni.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
hu: <qt>Szövegkeresés<br /><br />Megjelenít egy párbeszédablakot, mellyel az aktuális oldal szövegében lehet keresni.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
hu: <qt>Ha be van jelölve, a <code><b>\N</b></code> formátumú minták (<code><b>N</b></code> egy egész szám) le lesznek cserélve a megfelelő helyettesítővel („idézőjelbe tett részsztring”).<p>Ha a csereszövegben szeretne <code><b>\N</b></code> formátumú részt helyezni, tegyen elé még egy backslash karaktert így: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
hu: <qt>Ha megnyomja a <b>Keresés</b> gombot, a program megkeresi a dokumentumban a megadott szöveg előfordulási helyeit.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
hu: <qt>Ha megnyomja a <b>Csere</b> gombot, a program végigkeresi a dokumentumot, és az illeszkedő szövegeket kicseréli a megadott új szövegre.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
hu: <qt>Nem áll rendelkezésre információ.<br />A megadott KAboutData objektum nem létezik.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
hu: <qt>Nincs találat - „<b>%1</b>”.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
hu: <qt>A keret tartalmának nyomtatása<br /><br />Egy oldal több keretből is állhat. Ha csak egy keretet szeretne kinyomtatni, előbb jelölje azt ki, majd használja ezt a funkciót.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
hu: <qt>A betűméret csökkentése<br /><br />Lecsökkenti az ablakban használt betűméretet. Ha lenyomva tartja az egérgombot, megjelenik egy menü, mely a lehetséges betűméreteket tartalmazza.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
hu: <qt>Az esemény felolvasási módját lehet itt megadni. Jelölje ki „Adott szöveg felolvasása” opciót, majd írja be a szöveget. A következő helyettesítő szimbólumokat lehet használni a szövegben:<dl><dt>%e</dt><dd>Esemény</dd><dt>%a</dt><dd>Küldő alkalmazás</dd><dt>%m</dt><dd>Üzenet</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
hu: <qt>A(z) „%1” billentyűkombináció már hozzá van rendelve a(z) <b>%2</b> művelethez.<br>Válasszon más billentyűkombinációt.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
hu: <qt>A hibaüzenet:<br />%1<p>A hiba lehetséges okai:</p><ul><li>Hiba történt egy előző KDE-verzióról indított frissítés során, az egyik beállítómodul „árván” maradt</li><li>Régi, külső cégtől származó beállítómodul maradt a rendszerben</li></ul><p>A fentiek alapján próbálja meg eltávolítani azt a modult, amely a hibát okozza. Ha az eltávolítás nem sikerül, próbáljon tanácsot kérni a disztribúció vagy a csomag karbantartóitól.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
hu: <qt>A hibaüzenet:<br />A(z) %1 asztali fájlban nincs megadva programkönyvtár.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
hu: <qt>Az űrlap tartalmát a helyi fájlrendszer <br /><b>%1</b><br /> linkjére kell továbbítani.<br />Elküldhetők az adatok?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
hu: <qt>Ez a site a(z) <p>%1</p> megnyitására készül JavaScript segítségével, új böngészőablakban.<br />Meg szeretné ezt engedni?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
hu: <qt>Ez az oldal olyan űrlapot készül elfogadtatni, mely új böngészőablakot fog megnyitni JavaScript függvényhíváson keresztül (cím: <p>%1</p>).<br /> Engedélyezi az űrlap elfogadását?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
hu: <qt>Ez az oldal nem megbízható, és az egyik link rajta ide mutat:<br /><b>%1</b>.<br />Továbblép a linkre?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
hu: <qt>Hiba bejelentéséhez kattintson az alábbi gombra. Ekkor megnyílik egy böngészőablakban a <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> oldal, melyen egy űrlapban meg lehet adni az adatokat. A fent látható adatok kerülnek bele a jelentésbe.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
hu: B&etűtípus

[ctx: @action]
en: &Justify
hu: &Sorkizárt

[ctx: @action]
en: &Strike Out
hu: Át&húzott

[ctx: @action]
en: About Application
hu: Névjegy: Alkalmazás

[ctx: @action]
en: About KDE
hu: Névjegy: KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
hu: Következő lap

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
hu: Előző lap

[ctx: @action]
en: Actual Size
hu: Tényleges méret

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

[ctx: @action]
en: Align &Center
hu: &Középre igazítás

[ctx: @action]
en: Align &Left
hu: &Balra igazítás

[ctx: @action]
en: Align &Right
hu: &Jobbra igazítás

[ctx: @action]
en: Back
hu: Vissza

[ctx: @action]
en: Backward Word
hu: Egy szót vissza

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
hu: Sor eleje

[ctx: @action]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: @action]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
hu: Értesítő üzenetek

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
hu: Eszköztárak

[ctx: @action]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: @action]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
hu: Kisebb behúzás

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
hu: Az előző szó törlése

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
hu: A következő szó törlése

[ctx: @action]
en: Deselect
hu: A kijelölés megszüntetése

[ctx: @action]
en: Document Back
hu: A dokumentum vissza

[ctx: @action]
en: Document Forward
hu: A dokumentum előre

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
hu: Könyvjelzőszerkesztő

[ctx: @action]
en: End of Line
hu: Sor vége

[ctx: @action]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: @action]
en: Find Next
hu: Keresés előre

[ctx: @action]
en: Find Prev
hu: Keresés visszafelé

[ctx: @action]
en: Fit To Height
hu: Teljes magasság

[ctx: @action]
en: Fit To Page
hu: Teljes oldal

[ctx: @action]
en: Fit To Width
hu: Teljes szélesség

[ctx: @action]
en: Font &Size
hu: Betűmé&ret

[ctx: @action]
en: Format Painter
hu: Formázás

[ctx: @action]
en: Forward
hu: Előre

[ctx: @action]
en: Forward Word
hu: Egy szót előre

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
hu: Teljes képernyős mód

[ctx: @action]
en: Go to Line
hu: Ugrás egy sorra

[ctx: @action]
en: Goto
hu: Ugrás

[ctx: @action]
en: Goto Page
hu: Ugrás egy oldalra

[ctx: @action]
en: Help
hu: Súgó

[ctx: @action]
en: Increase Indent
hu: Nagyobb behúzás

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
hu: Vonalzó beszúrása

[ctx: @action]
en: Key Bindings
hu: Billentyűparancsok

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
hu: Balról jobbra

[ctx: @action]
en: Mail
hu: E-mail

[ctx: @action]
en: New
hu: Új

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
hu: A következő illeszkedő kiegészítés

[ctx: @action]
en: Next Item in List
hu: A lista következő eleme

[ctx: @action]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: @action]
en: Open Recent
hu: Nemrég használt megnyitása

[ctx: @action]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: @action]
en: Paste Selection
hu: A kijelölt rész beillesztése

[ctx: @action]
en: Preferences
hu: Beállítások

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
hu: Az előző illeszkedő kiegészítés

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
hu: A lista előző eleme

[ctx: @action]
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: @action]
en: Print Preview
hu: Nyomtatási előnézet

[ctx: @action]
en: Prior
hu: Előző

[ctx: @action]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: @action]
en: Redo
hu: Mégis

[ctx: @action]
en: Reload
hu: Újratöltés

[ctx: @action]
en: Replace
hu: Csere

[ctx: @action]
en: Report Bug
hu: Hibabejelentés

[ctx: @action]
en: Revert
hu: Visszafelé

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
hu: Jobbról balra

[ctx: @action]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: @action]
en: Save As
hu: Mentés másként

[ctx: @action]
en: Save Options
hu: A beállítások mentése

[ctx: @action]
en: Select All
hu: Minden kijelölése

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
hu: A menüsor megjelenítése

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
hu: Állapotsor

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
hu: Eszköztár

[ctx: @action]
en: Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

[ctx: @action]
en: Subscript
hu: Alsó index

[ctx: @action]
en: Substring Completion
hu: Részszöveg-kiegészítés

[ctx: @action]
en: Superscript
hu: Felső index

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
hu: Más alkalmazásnyelv

[ctx: @action]
en: Text &Color...
hu: S&zövegszín…

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
hu: Szöveg&kiemelés…

[ctx: @action]
en: Text Completion
hu: Szövegkiegészítés

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
hu: Mai tipp

[ctx: @action]
en: To Plain Text
hu: Egyszerű szövegre

[ctx: @action]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: @action]
en: Up
hu: Fel

[ctx: @action]
en: What's This
hu: Mi ez?

[ctx: @action]
en: Zoom
hu: Nagyítás

[ctx: @action]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: @action]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
hu: Dokumentum elejére

[ctx: @action End of document]
en: End
hu: Dokumentum végére

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
hu: Alapkönyvtár

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
hu: Következő

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
hu: &Félkövér

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
hu: &Dőlt

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
hu: &Aláhúzott

[ctx: @action:button]
en: &Finished
hu: Be&fejezve

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hu: Mégsem

[ctx: @action:button]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: @action:button]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
hu: A szöveg törlése

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
hu: Min&d

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
hu: Újraindítás

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
hu: Állj

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
hu: Kilépés a &teljes képernyős módból

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
hu: &Teljes képernyős mód

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
hu: Megnyitás e&zzel: %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
hu: Kilépés a teljes képernyős módból

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
hu: Teljes képernyős mód

[ctx: @filename/plain]
en: ‘%1’
hu: „%1”

[ctx: @icode/plain]
en: “%1”
hu: „%1”

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
hu: A dátum nem lehet korábbi mint %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
hu: A dátum nem lehet későbbi mint %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
hu: Címke törlése

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
hu: „%1” megnyitása?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
hu: Biztosan törölni kell a(z) <resource>%1</resource> címkét minden fájlból?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
hu: A megadott dátum érvénytelen

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
hu: A megadott dátum és idő a maximálisan engedélyezett dátum és idő után van.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
hu: A megadott dátum és idő a minimálisan engedélyezett dátum és idő előtt van.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
hu: A megadott idő érvénytelen

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
hu: Az idő nem lehet korábbi mint %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
hu: Az idő nem lehet későbbi mint %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
hu: „%1” hiányzik.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
hu: Meg szeretné változtatni a betűcsaládot?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
hu: Meg szeretné változtatni a betűméretet?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
hu: Meg szeretné változtatni a betűstílust?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
hu: Ablak megjelenítése teljes képernyős módban

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
hu: Kilépés a &teljes képernyős módból

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
hu: Jelölje be ezt, ha meg szeretné változtatni a betűtípus jellemzőit.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
hu: Jelölje be ezt, ha a betűméretet meg szeretné változtatni.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
hu: Jelölje be ezt, ha meg szeretné változtatni a betűstílust.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
hu: Itt lehet megváltoztatni a használni kívánt betűcsaládot.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
hu: Itt lehet kiválasztani a használni kívánt betűstílust.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
hu: Itt lehet kiválasztani a használni kívánt betűtípust.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
hu: A kiszolgáló által javasolt fájlnév

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
hu: Egyéb kódolás (%1)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
hu: <application>ASpell</application> Alapértelmezés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
hu: <application>Hunspell</application> Alapértelmezés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
hu: <application>ISpell</application> Alapértelmezés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
hu: Belorusz

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
hu: Portugál (brazil)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
hu: Cseh

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
hu: Dán

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
hu: Angol

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Esperanto
hu: Eszperantó

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
hu: Francia

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
hu: Német

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
hu: Német (új helyesírással)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
hu: Héber

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
hu: Magyar

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
hu: Litván

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
hu: Norvég

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
hu: Lengyel

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
hu: Portugál

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
hu: Orosz

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
hu: Szlovák

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
hu: Szlovén

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
hu: Spanyol

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
hu: Svéd

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
hu: Német (svájci)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
hu: Török

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
hu: Ukrán

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
hu: Alapértelmezés - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
hu: Alapértelmezés - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
hu: Arab

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
hu: Balti

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
hu: Közép-európai

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
hu: Kínai, egyszerűsített

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
hu: Kínai, hagyományos

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
hu: Cirill

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
hu: Kikapcsolva

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
hu: Görög

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
hu: Héber

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
hu: Japán

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
hu: Koreai

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
hu: Északi szami

[ctx: @item Text character set]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
hu: Délkelet-európai

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
hu: Török

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
hu: Univerzális

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
hu: Nyugat-európai

[ctx: @item font]
en: Bold
hu: félkövér

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
hu: félkövér, dőlt

[ctx: @item font]
en: Italic
hu: dőlt

[ctx: @item font]
en: Oblique
hu: döntött

[ctx: @item font size]
en: Relative
hu: relatív

[ctx: @item license]
en: Artistic License
hu: Művészi licenc

[ctx: @item license]
en: BSD License
hu: BSD licenc

[ctx: @item license]
en: Custom
hu: Egyedi

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
hu: GNU GPL v2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
hu: GNU GPL Version 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
hu: GNU LGPL Version 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
hu: GNU LGPL Version 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
hu: Nincs megadva

[ctx: @item license]
en: Q Public License
hu: Q nyilvános licenc

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
hu: Művészi licenc

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
hu: BSD licenc

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
hu: Alapértelmezés

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
hu: Automatikus

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
hu: Alapértelmezés

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
hu: Listából

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
hu: Automatikus (listából)

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
hu: Kézi

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
hu: Automatikus (rövid)

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
hu: Kör

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
hu: Korong

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
hu: Négyzet

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
hu[0]: %1 ezredmásodperc
hu[1]: %1 ezredmásodperc

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: %1 nap

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: %1 óra

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
hu[0]: 1 perc
hu[1]: %1 perc

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: %1 másodperc

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
hu: %1 nap

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
hu: %1 óra

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
hu: %1 perc

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
hu: %1 másodperc

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hu: %1 és %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hu: %1 és %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hu: %1 és %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
hu: Címkék hozzáadása…

[ctx: @label]
en: Change...
hu: Módosítás…

[ctx: @label]
en: Create new tag:
hu: Új címke létrehozása:

[ctx: @label]
en: Font:
hu: Betűtípus:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
hu: Az összes címke megjelenítése…

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
hu: Név: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
hu: Típus: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
hu: Középre

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
hu: Sorkizárt

[ctx: @label left justify]
en: Left
hu: Balra

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
hu: Balról jobbra

[ctx: @label right justify]
en: Right
hu: Jobbra

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
hu: Jobbról balra

[ctx: @label stroke color]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @label:button]
en: &Open
hu: Me&gnyitás

[ctx: @label:button]
en: &Open with
hu: Megnyitás e&zzel…

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
hu: Megnyi&tás ezzel: %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
hu: Megnyitás e&zzel…

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
hu: A művelet megjegyzése a fájltípusnál

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
hu: Kl&iens:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
hu: Szó&tár:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
hu: Kó&dolás:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
hu: Méret:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
hu: Alkalmazandó címkék beállítása.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
hu: Megjegyzés: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
hu: <i>Megjegyzés</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
hu: Nincs dátum

[ctx: @option last month]
en: Last Month
hu: Előző hónapban

[ctx: @option last week]
en: Last Week
hu: Előző héten

[ctx: @option last year]
en: Last Year
hu: Előző évben

[ctx: @option next month]
en: Next Month
hu: Következő hónap

[ctx: @option next week]
en: Next Week
hu: Következő hét

[ctx: @option next year]
en: Next Year
hu: Következő év

[ctx: @option today]
en: Today
hu: Ma

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
hu: Holnap

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
hu: Tegnap

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
hu: Az egybeírt szavak helyesírási &hibaként kezelése

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
hu: A szótárban nem szereplő szótő-toldalék &párok létrehozása

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
hu: Az aut&omatikus ellenőrzés letiltása

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

[ctx: @option:check]
en: Font
hu: Betűtípus

[ctx: @option:check]
en: Font style
hu: Betűstílus

[ctx: @option:check]
en: Size
hu: Méret

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
hu: Dokumentumok

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
hu: Képek

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
hu: Hang

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
hu: Videó

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
hu: Névjegyek

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
hu: E-mailek

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
hu: Címkék

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
hu: Feladatok

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
hu: Több…

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
hu: Fájlok

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
hu: Utolsó módosítás

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
hu: Legfontosabb

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
hu: Soha meg nem nyitott

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
hu: Nincs prioritás

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
hu: Egy vagy több

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
hu: Kettő vagy több

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
hu: Három vagy több

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
hu: Négy vagy több

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
hu: Bármely értékelés

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
hu: Maximális értékelés

[ctx: @resource/plain]
en: “%1”
hu: „%1”

[ctx: @resource/rich]
en: “%1”
hu: „%1”

[ctx: @title]
en: Delete tag
hu: Címke törlése

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
hu: Lekérdezés eredménye

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
hu: Lekérdezés eredménye - „%1”

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
hu: Erőforrás

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
hu: Erőforrástípus

[ctx: @title:group]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: @title:group Document information]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:menu]
en: List Style
hu: Listastílus

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
hu: Szöveg megjelenítése

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
hu: Szövegkiegészítés

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
hu: Eszköztár-beállítások

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
hu: &Lépés

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
hu: Keret

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
hu: Címkék hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
hu: Címkék módosítása

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
hu: Áttekintés a gyorsbillentyűkről

[ctx: @title:window]
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
hu: Figyelmeztetés: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
hu: <b>Figyelmeztetés</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
hu: Parancssoros alkalmazás KUnitTest-modulok futtatásához.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu: Már létezik „%1” nevű fájl. Felül szeretné írni?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
hu: Pénzadomány küldése

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
hu: Honlap

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
hu[0]: Tudásbázis (nincs bejegyzés)
hu[1]: Tudásbázis (%1 bejegyzés)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
hu: Weboldal meglátogatása

en: A little program to output installation paths
hu: Ez a program kiírja a telepítési könyvtárakat.

en: A network error has occurred. The request has failed.
hu: Hálózati hiba történt, a kérés nem teljesült.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
hu: Protokollhiba történt, a kérés nem sikerült.

en: A scheme with this name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű billentyűparancs-séma.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
hu: Egy szkript ezen az oldalon a KHTML lefagyását okozza. Ha a futás tovább folytatódik, más alkalmazások is lelassulhatnak.
    Meg szeretné szakítani a szkript futását?

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
hu: Honlap

en: A&uthor
hu: S&zerző

en: A&uthors
hu: S&zerzők

en: A&vailable actions:
hu: A &lehetséges műveletek:

en: About %1
hu: Névjegy: %1

en: About &KDE
hu: Névjegy: &KDE

en: About KDE
hu: Névjegy: KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
hu: &Névjegy

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Access Keys activated
hu: Hozzáférési kulcsok aktiválva

en: Action
hu: Művelet

en: Action Name
hu: Művelet

en: Action takes 2 args.
hu: A művelet 2 argumentumot vár.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
hu: Levél írása a közreműködőnek

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
hu: Levél írása a közreműködőnek
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
hu: A műveletcsoport 2 argumentumot vár.

en: ActionList: %1
hu: Műveletlista: %1

en: Actual Font
hu: A jelenlegi betűtípus

en: Actually generate the code.
hu: Tényleges kódgenerálás.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Comment
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: Add Fallback Language
hu: További nyelv hozzáadása

en: Add Rating
hu: Értékelés hozzáadása

en: Add URL to Filter
hu: URL hozzáadása a szűrőhöz

en: Add a new script.
hu: Új szkript felvétele.

en: Add to Dictionary
hu: Hozzáadás a szótárhoz

en: Add to Toolbar
hu: Hozzáadás az eszköztárhoz

en: Add to ignores...
hu: Hozzáadás a nem használhatókhoz…

en: Add...
hu: Hozzáadás…

en: Additional Information: %1
hu: További jellemzők: %1

en: Address is already in use
hu: A cím már foglalt

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
hu: További nyelveket vesz fel a fordítási listába. Ha az elsődleges nyelvű fordítás nem érhető el, akkor az itt megadott nyelvű fordításokat fogja keresni a rendszer.

en: Administrator &Mode...
hu: Rendszerga&zdai mód…

en: After
hu: Után

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
hu: Délután

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
hu: du.

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
hu: du.

en: Again
hu: Újból

en: Alert
hu: Figyelmeztetés

en: Alias names:
hu: Másodlagos nevek:

en: All Categories
hu: Minden kategória

en: All Pages
hu: Minden oldal

en: All Providers
hu: Minden szolgáltató

en: All Visible Columns
hu: Az összes látható oszlop

en: Allow
hu: Engedélyezés

en: Allow Tabulations
hu: Tabulátorok engedélyezése

en: Alpha:
hu: Alfa:

en: Already opened.
hu: Már meg van nyitva.

en: Alternate
hu: Másodlagos

en: Alternate:
hu: Másodlagos:

en: Ambiguous shortcut detected
hu: Nem egyértelmű az egyik billentyűparancs

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
hu: Az oldalba ágyazott egyik szkript végrehajtása közben hiba történt.
    
    %1, %2.sor:
    %3

en: Annotations and Cross References
hu: Feljegyzések és keresztreferenciák

en: Any Character
hu: Bármilyen karakter

en: Anytime
hu: Bármikor

en: Applet "%1" started
hu: A(z) „%1” kisalkalmazás elindítva

en: Applet "%1" stopped
hu: A(z) „%1” kisalkalmazás leállítva

en: Applet Parameters
hu: A kisalkalmazás paraméterei

en: Application Language Changed
hu: Az alkalmazás nyelve megváltozott

en: Application sounds
hu: Az alkalmazások hangfájljai

en: Application:
hu: Alkalmazás:

en: Applications menu (.desktop files)
hu: Alkalmazásmenü (.desktop-fájlok)

en: Apply Settings
hu: Beállítások alkalmazása

en: Apply changes
hu: A módosítások alkalmazása

en: Approximate equivalents:
hu: Megközelítőleg egyenértékű elemek:

en: Archives
hu: Archívumok

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
hu: Ez a beállítási szakasz már meg van nyitva itt: %1

en: As-you-type spell checking disabled.
hu: Az automatikus helyesírás-ellenőrzés kikapcsolva.

en: As-you-type spell checking enabled.
hu: Az automatikus helyesírás-ellenőrzés bekapcsolva.

en: Ask before replacing each match found.
hu: Megerősítés kérése minden csere előtt.

en: Authentication error.
hu: Felhasználóazonosítási hiba.

en: Author
hu: Szerző

en: Author:
hu: Szerző:

en: Auto Spell Check
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés

en: Autocorrect
hu: Automatikus javítás

en: Automatic Detection
hu: Automatikus detektálás

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
hu: Változtatások történtek bővítményfüggőség miatt. Kattintson ide a részletekért.

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
hu: A bővítmények függőségi kapcsolatai miatt a következő változások történtek:

en: Autostart directories
hu: Automatikus indítási mappák

en: Available KDE resource types
hu: A rendelkezésre álló KDE-s erőforrástípusok

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
hu: Tesztek: %1 (nem használható: %2)

en: Available Tests: 0
hu: A rendelkezésre álló tesztek: 0

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
hu: Hibás eseménykezelő: objektum: %1, azonosító: %2, függvény: %3, típus: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
hu: Hibás szignálkezelő: objektum: %1, azonosító: %2, függvény: %3, aláírás: %4.

en: Banner Pages
hu: Fejlécoldalak

[ctx: Banner page]
en: Classified
hu: Védett

[ctx: Banner page]
en: Confidential
hu: Bizalmas

[ctx: Banner page]
en: None
hu: Fejlécoldal

[ctx: Banner page]
en: Secret
hu: Titkosított

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
hu: Szigorúan bizalmas

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
hu: Nem védett

[ctx: Banner page at end]
en: End
hu: Végén

[ctx: Banner page at start]
en: Start
hu: Elején

en: Base URL
hu: Alap-URL

en: Basic Page Style
hu: Alap oldalstílus

en: Become a Fan
hu: Rajongó vagyok

en: Before
hu: Előtt

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
hu: Délelőtt

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
hu: de.

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
hu: de.

en: Beginning of document reached.
hu: A dokumentum elejére értem.

en: Billing information:
hu: Számlázási adatok:

en: Block IFrame...
hu: IFrame-keret blokkolása…

en: Block Image...
hu: Kép blokkolása…

en: Block Images From %1
hu: A képek blokkolása innen: %1

en: Block:
hu: Blokk:

en: Blue:
hu: Kék:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
hu: and;és

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
hu: or;vagy

en: Bottom to Top, Left to Right
hu: Lentről felfelé, balról jobbra

en: Bottom to Top, Right to Left
hu: Lentről felfelé, jobbról balra

en: Break at Next
hu: Töréspont a következőnél

en: Breakpoint
hu: Töréspont

en: Bug report sent, thank you for your input.
hu: A hibajelentés elküldése sikerült, köszönjük az észrevételt.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
hu: Qt widget-modulokat készít ini-stílusú leírófájlból.

en: C octal escaped UTF-8:
hu: C oktális UTF-8 kód:

en: C&ase sensitive
hu: Nagybetűér&zékeny

en: C&lear
hu: A mező(k) tör&lése

en: C&ontinue
hu: F&olytatás

en: CGIs to run from kdehelp
hu: A kdehelp rendszerhez tartozó CGI programok

en: CJK Ideograph Information
hu: CJK ideografikus jellemzők

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
hu: Gyorsítótárba töltött adatok (például favikonok, weboldalak)

en: Call
hu: Hívás

en: Call Stack
hu: Hívási verem

en: Call to '%1' failed.
hu: „%1” meghívása nem sikerült.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
hu: „%1” meghívása nem sikerült, a(z) %2 argumentum nem érhető el: %3

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel?
hu: Mégsem?

en: Cannot create memory segment for file %1
hu: Nem sikerült memóriaszegmenst létrehozni ehhez a fájlhoz: %1

en: Cannot find testregression executable.
hu: Nem található a „testregression” nevű program.

en: Cannot open %1 for reading
hu: %1 nem nyitható meg olvasásra

en: Cannot seek past eof
hu: Nem lehet fájl vége utánra pozicionálni

en: Cantonese Pronunciation:
hu: Kantoni kiejtés:

en: Captured Text (%1)
hu: A helyettesítő szöveg (%1)

en: Carriage Return
hu: Kocsivissza (CR)

en: Category:
hu: Kategória:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
hu: Az alkalmazás saját színpalettát hoz létre
    8 bites képernyőmód használata esetén

en: Certificate (validation: %1)
hu: Tanúsítvány (ellenőrzés: %1)

en: Change &Icon...
hu: Az ik&on megváltoztatása…

en: Change Icon
hu: Más ikon

en: Change Te&xt...
hu: A szö&veg megváltoztatása…

en: Change Text
hu: Más szöveg

en: Changelog
hu: Változási napló

en: Changelog:
hu: Változások listája:

en: Changing annotations
hu: Az értesítések beállítása

[ctx: Character]
en: In decimal:
hu: Decimálisan:

en: Character used for indicating positive numbers
hu: A pozitív számokat jelölő karakter

en: Character:
hu: Karakter:

en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Check Spelling...
hu: Helyesírás-ellenőrzés…

en: Check Sycoca database only once
hu: Csak egyszer kell ellenőrizni a rendszerkonfigurációs adatbázist

en: Check file timestamps
hu: A fájlok időbélyegzőjének ellenőrzése

en: Check spelling in document
hu: Helyesírás-ellenőrzés a dokumentumban

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
hu: A szálaktivitás naplóüzenetei tekinthetők meg itt. Az üzenetek a konzolkimeneten is megjelennek.

en: Check whether config file itself requires updating
hu: Annak ellenőrzése, hogy a konfigurációs fájlt frissíteni kell-e

en: Checking login...
hu: Bejelentkezés ellenőrzése…

en: Choose...
hu: Választás…

en: Class
hu: Osztály

en: Clear &History
hu: Az elő&zmények törlése

en: Clear List
hu: A lista törlése

en: Clear input
hu: A mező(k) törlése

en: Clear the input in the edit field
hu: A szöveges mező(k) tartalmának törlése

en: Click for a menu of available captures.
hu: Kattintson ide a helyettesítők menüjének előhívásához.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
hu: Kattintson ide, ha a reguláris kifejezést grafikus módban szeretné szerkeszteni.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
hu: Kattintson a gombra, majd adja meg a kívánt billentyűkombinációt.
    Példa Ctrl+A-ra: a Ctrl lenyomva tartása mellett nyomja le az A-t.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
hu: Kattintson ide a részletek elrejtéséhez

en: Click this to expand the dialog, to show details
hu: Kattintson ide további részletek megjelenítéséhez

en: Click to select a font
hu: Kattintson ide a betűtípus kiválasztásához

en: Close
hu: Bezárás

en: Close Document
hu: A dokumentum bezárása

en: Close Message
hu: Az üzenet bezárása

en: Close Script
hu: Szkript bezárása

en: Close and discard
    edited message?
hu: Bezárja és eldobja
    a szerkesztett üzenetet?

en: Close document
hu: Dokumentum bezárása

en: Close script...
hu: Szkript bezárása…

en: Close source
hu: A forrás bezárása

en: Close the current document.
hu: Bezárja a jelenlegi dokumentumot.

en: Close the current window or document
hu: A jelenlegi ablak vagy dokumentum bezárása

en: Close the current window.
hu: Bezárja a jelenlegi ablakot.

en: Close window?
hu: Be szeretné zárni az ablakot?

en: Collaborate
hu: Együttműködés

en: Collaboration
hu: Együttműködés

en: Color for links
hu: A linkek színe

en: Color for visited links
hu: A meglátogatott linkek színe

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
hu: %1. oszlop

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment on entry
hu: Megjegyzés a bejegyzéshez

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Comments
hu: Megjegyzés

en: Communication error
hu: Kommunikációs hiba

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
hu: A KDE programkönyvtárakban használt exec_prefix

en: Compiled in library path suffix
hu: A programkönyvtár-útvonal utótagja

en: Compiled in prefix for KDE libraries
hu: A KDE programkönyvtárak előtagja

en: Compiled in version string for KDE libraries
hu: A KDE programkönyvtárak verziószáma

en: Compiler:
hu: Fordítóprogram:

en: Complete Match
hu: Teljes illeszkedés

en: Confi&gure...
hu: B&eállítás…

en: Configuration description files
hu: A beállításokat tartalmazó fájlok

en: Configuration file "%1" not writable.
hu: A beállítófájl („%1”) nem írható.

en: Configuration file is invalid: "%1"
hu: Érvénytelen beállítófájl: „%1”

en: Configuration file not found: "%1"
hu: Nem található beállítófájl: „%1”

en: Configuration files
hu: Beállítófájlok

en: Configure
hu: Beállítás

en: Configure &Notifications...
hu: Értesí&tő üzenetek…

en: Configure Email...
hu: Az e-mail beállítása…

en: Configure Notifications
hu: Az értesítő üzenetek beállítása

en: Configure S&hortcuts...
hu: Billentyű&parancsok…

en: Configure Shortcut...
hu: Billentyűparancsok…

en: Configure Shortcuts
hu: Billentyűkombinációk beállítása

en: Configure Tool&bars...
hu: Eszkö&ztárak…

en: Configure Toolbars
hu: Eszköztárak

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Confirm Quit From System Tray
hu: Bezárás a paneltálcában

en: Confirmation Required
hu: Megerősítés szükséges

en: Confirmation: JavaScript Popup
hu: Megerősítés: új JavaScript-ablak

en: Conflict With Registered Global Shortcut
hu: Ütközés egy globális billentyűparanccsal

en: Conflict with Global Shortcut
hu: Ütközés egy globális billentyűkombinációval

en: Conflict with Standard Application Shortcut
hu: Ütközés egy alkalmazásbeli billentyűkombinációval

en: Connection refused
hu: A csatlakozási kérés vissza lett utasítva

en: Connection timed out
hu: Időtúllépési hiba történt a kapcsolatban

en: Console
hu: Konzol

en: Contact author
hu: Üzenet küldése a szerzőnek

en: Contact on Jabber
hu: Kapcsolatfelvétel Jabberen

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue from the beginning?
hu: Folytatni szeretné az elejétől?

en: Continue from the end?
hu: Folytatni szeretné a végéről?

en: Continue operation
hu: A művelet folytatása

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy Image
hu: A kép másolása

en: Copy Image Location
hu: A kép címének másolása

en: Copy selection to clipboard
hu: Kijelölés másolása a vágólapra

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
hu: © David Faure <email>faure@kde.org</email>, 2001-2011.

en: Could not Launch Help Center
hu: A dokumentációmegjelenítőt nem sikerült elindítani

en: Could not construct value
hu: Nem sikerült létrehozni az értéket

en: Could not create temporary file.
hu: Nem sikerült létrehozni egy ideiglenes fájlt.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
hu: A megadott hely érvénytelen, ezért nem sikerült exportálni a sémát.

en: Could not find '%1' executable.
hu: A(z) „%1” program nem található.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
hu: Nem található „kdemain” függvény ebben: „%1”.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
hu[0]: Nem található MIME-típus:
    <resource>%2</resource>
hu[1]: Nem található MIME-típusok:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
hu: Nem található a következő bővítmény: „%1” (alkalmazás: „%2”)

en: Could not find service '%1'.
hu: A(z) „%1” szolgáltatás nem található.

en: Could not install "%1": file not found.
hu: „%1” nem telepíthető: a fájl nem található.

en: Could not install %1
hu: Nem sikerült telepíteni: %1

en: Could not launch Browser
hu: A böngészőt nem sikerült elindítani

en: Could not launch Mail Client
hu: A levelezőprogramot nem sikerült elindítani

en: Could not launch Terminal Client
hu: A terminálprogramot nem sikerült elindítani

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
hu: A KDE dokumentációmegjelenítőjét nem sikerült elindítani:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
hu: A böngészőt nem sikerült elindítani:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
hu: A levelezőprogramot nem sikerült elindítani:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
hu: A terminálprogramot nem sikerült elindítani:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
hu: Nem sikerült betölteni az új kiegészítők szolgáltatólistáját ebből a fájlból: %1

en: Could not load print preview part
hu: Nem sikerült betölteni a nyomtatási előnézet objektumot

en: Could not open file '%1'
hu: Nem sikerült megnyitni egy fájlt: „%1”

en: Could not open file '%1': %2
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%1” fájlt: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %1 programkönyvtárt.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
hu: Nem sikerült osztott memóriába beolvasni: %1

en: Could not read file '%1'
hu: Nem sikerült olvasni:  „%1”

en: Could not set non-blocking mode
hu: Nem sikerült nem blokkoló módot beállítani

en: Could not verify login, please try again.
hu: A bejelentkezés nem hitelesíthető, próbálja újra.

en: Create Web Shortcut
hu: Új keresőazonosító

en: Create content on server
hu: Tartalom létrehozása a kiszolgálón

en: Create global database
hu: Globális adatbázis létrehozása

en: Create new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: Critical
hu: kritikus

en: Cu&t
hu: Ki&vágás

en: Curr&ent actions:
hu: A &jelenlegi műveletek:

en: Current scheme:
hu: Jelenlegi séma:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
hu: Egyedi…

en: Custom:
hu: Egyedi:

en: Cut
hu: Kivágás

en: Cut selection to clipboard
hu: Kijelölés kivágása és a vágólapra helyezése

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
hu: D-Bus-hiba: nem sikerült csatlakozni a kapcsolófelülethez. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
hu: D-Bus-hiba: nem sikerült elérni a kapcsolófelületet. Csatlakozási hiba: %1. Üzenet: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
hu: D-Bus-hiba: érvénytelen adatok érkeztek a kapcsolófelülettől (%1 %2)

en: Dante SOCKS client
hu: Dante SOCKS kliens

en: Date and Time: %1
hu: Dátum és idő: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
hu: Napközben (06.00 to 17.59)

en: Default Font Size (100%)
hu: Az alapértelmezett betűméret (100%)

en: Default color
hu: Az alapértelmezett szín

en: Default language:
hu: Alapértelmezett nyelv:

en: Default widget group name to display in designer
hu: A Designerben megjelenő, alapértelmezett elemcsoport neve

en: Default:
hu: Alapértelmezés:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
hu: Terület

en: Definition in English:
hu: Definíció angolul:

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete item(s)
hu: Elem(ek) törlése

en: Dependency Check
hu: Függőségek ellenőrzése

en: Description
hu: Leírás

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
hu: Leírás

en: Description:
hu: Leírás:

en: Dese&lect
hu: A kijelölés megszünt&etése

en: Desktop %1
hu: %1. munkaasztal

en: Desktop Exchange Service
hu: DXS

en: Detach
hu: Leválasztás

en: Details
hu: Részletek

en: Details for %1
hu: Részletek: %1

en: Details of the Request:
hu: A kérés részletei:

en: Details view mode
hu: Részletes nézetmód

en: Did you know...?
hu: Tudta, hogy…?

en: Digit
hu: Számjegy

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
hu: A teszteket, az alap- és a kimeneti könyvtárakat tartalmazó könyvtár.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
hu: A teszteket, az alapkönyvtárat és a kimeneti könyvtárakat tartalmazó könyvtár. Csak a -b megadásakor számít az értéke.

en: Disable checking files (dangerous)
hu: A fájlellenőrzés kikapcsolása (nem biztonságos)

en: Disable crash handler, to get core dumps
hu: Kikapcsolja a programhiba-kezelőt (core dumpok készülnek)

en: Disable incremental update, re-read everything
hu: Az inkrementális frissítés kikapcsolása, teljes újraolvasás

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
hu: Kikapcsolja a nyomkövetési adatok megjelenítését. Grafikus felület használata esetén szokásos.

en: Disallow
hu: letiltás

en: Discard changes
hu: A módosítások eldobása

en: Display Images on Page
hu: Képek megjelenítése

en: Displays Thread Activity
hu: Szálaktivitás kiírása

en: Distance between desktop icons
hu: Az asztali ikonok távolsága

en: Do &not store this time
hu: M&ost nem

en: Do Not Allow
hu: Tiltás

en: Do Not Download
hu: Nem kell letölteni

en: Do Not Fill Out
hu: Nem kell kitölteni

en: Do Not Suppress Debug Output
hu: A nyomkövetési kimenet jelenjen meg

en: Do not ask again
hu: Többször ne jelenjen meg ez a kérdés

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
hu: Nem ismert a kiértékelés helye. Függessze fel a szkriptet vagy nyisson meg egy forrásfájlt.

en: Do not run in the background.
hu: Ne a háttérben fusson.

en: Do not save data
hu: Az adatmentés kihagyása

en: Do not show the window while running tests
hu: Ne jelenjen meg ablak amíg a tesztek futnak

en: Do not show this message again
hu: Többször ne jelenjen meg ez az üzenet

en: Do not signal applications to update
hu: Nem kell frissítési szignált küldeni az alkalmazásoknak

en: Do not suppress debug output
hu: A nyomkövetési kimenet jelenjen meg

en: Do not use Xvfb
hu: Az Xvfb használata nélkül

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
hu: Meg szeretné-e adni a következő tanúsítványú Java-kisalkalmazásoknak:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a sémát: %1?
    Megjegyzés: a rendszersémák nem törölhetők.

en: Do you really want to execute '%1'?
hu: Biztosan végre szeretné hajtani ezt: „%1”?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
hu: Biztosan alaphelyzetbe szeretné hozni az alkalmazás összes eszköztárát? A változás azonnal megtörténik.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
hu: Biztosan fel szeretné venni ezt az új könyvjelzőt: „%1” (cím: „%2”) ?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
hu: Biztosan fel szeretné venni ezt az új könyvjelzőt: „%1”?

en: Do you want to restart search at the beginning?
hu: Újra szeretné kezdeni a keresést az elejétől?

en: Do you want to restart search from the end?
hu: Újra szeretné kezdeni a keresést a végétől?

en: Do you want to store this password for %1?
hu: El szeretné tárolni a jelszót (%1)?

en: Do you want to store this password?
hu: El szeretné menteni a jelszót?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
hu: Dokkolás

en: Document Information
hu: A dokumentum jellemzői

en: Document encoding:
hu: A dokumentum kódolása:

en: Domain:
hu: Tartomány:

en: Done.
hu: Kész.

en: Double Line
hu: Kettős vonal

en: Double Thick Line
hu: Dupla kettős vonal

en: Download
hu: Letöltés

en: Download File
hu: Fájl letöltése

en: Download New Stuff...
hu: Új kiegészítők letöltése…

en: Download of "%1" failed, error: %2
hu: „%1” letöltése meghiúsult, a hiba oka: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
hu: Az elem letöltése meghiúsult: nincs letöltési URL a következőhöz: „%1”.

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
hu: A letöltött fájl egy HTML-fájl. Megnyitva webböngészőben.

en: Downloads:
hu: Letöltés:

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit selected script.
hu: A kiválasztott szkript szerkesztése.

en: Edit...
hu: Szerkesztés…

en: Editor Chooser
hu: Szerkesztőválasztás

en: Email
hu: E-mail

en: Email address:
hu: E-mail cím:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
hu: Címzett:

[ctx: Email sender address]
en: From:
hu: Feladó:

en: Email to:
hu: Címzett:

en: Embeddable HTML component
hu: Beágyazható HTML komponens

en: Embeddable component for multipart/mixed
hu: Beágyazható komponens (többrészes/vegyes)

en: Emoticons
hu: Emotikonok

en: Enable &background spellchecking
hu: &Helyesírás-ellenőrzés a háttérben

en: Enable SOCKS support
hu: SOCKS-támogatás

en: Enable component
hu: Engedélyezés

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
hu: Automatikus felismerés

[ctx: Encodings menu]
en: Default
hu: Alapértelmezés

en: End of Line
hu: Sor vége

en: End of document reached.
hu: A dokumentum végére értem.

en: End of options
hu: A paraméterek vége

en: Enlarge Font
hu: A betűméret növelése

en: Enter
hu: Belépés

en: Enter Administrator Mode
hu: A rendszergazdai jelszó beírása

en: Enter Search Terms...
hu: Keresési kifejezés megadása…

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
hu: Adja meg a keresési mintát vagy válasszon egyet a korábban beírtak közül a listából.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
hu: Adja meg a cseresztringet vagy válasszon egyet a korábban beírtak közül a listából.

en: Enter a search term or character here
hu: Itt lehet megadni a keresendő szöveget

en: Enter search phrase here
hu: Itt lehet megadni a keresendő szöveget

en: Enter the URL:
hu: URL:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
hu: Írja be a szöveget (lehetőleg angolul), amit el szeretne küldeni, mint hibajelentést.
    A „Küldés” gomb megnyomása után az üzenet továbbítódik a program karbantartójának.

en: Entries failed to load
hu: Néhány bejegyzést nem sikerült betölteni

en: Equivalents:
hu: Egyenértékű elemek:

en: Error
hu: Hiba

en: Error during rename.
hu: Hiba történt a fájl átnevezése közben.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
hu: Hiba történt a(z) „%1” include fájl %2 sorában: %3

en: Error initializing provider.
hu: Hiba a szolgáltató inicializálásakor.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
hu: Nem sikerült elindítani: %1. A KLauncher már nem fut vagy nem tudta elindítani az alkalmazást.

en: Error loading '%1'.
hu: Hiba történt a(z) „%1” betöltése közben.

en: Error opening PTY
hu: Hiba történt egy terminál megnyitásakor

en: Error reading from PTY
hu: Hiba történt terminál olvasásakor

en: Error writing to PTY
hu: Hiba történt terminál írásakor

en: Error: %1 - %2
hu: Hiba: %1 - %2

en: Error: java executable not found
hu: Hiba: a Java program nem található

en: Evaluation error
hu: Kiértékelési hiba

en: Evaluation threw an exception %1
hu: A kiértékelés során kivétel történt: %1

en: Even Pages
hu: Páros oldalak

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
hu: Kivétel történt a(z) „%1” függvény meghívásakor (innen: %2:%3:%4)

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
hu: Kivétel történt a(z) „%1” szignálkezelő meghívásakor (innen: %2:%3:%4)

en: Executables in $prefix/bin
hu: Programfájlok: $prefix/bin

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Execute File?
hu: Végrehajtja a fájlt?

en: Execute script without gui support
hu: Szkript végrehajtása grafikus felület nélkül

en: Execute the selected script.
hu: A kiválasztott szkript végrehajtása.

en: Export Scheme...
hu: Séma exportálása…

en: Export to Location
hu: Exportálás

en: F&ind:
hu: &Keresés:

en: F&ull Screen Mode
hu: &Teljes képernyős mód

en: Failed to create Action.
hu: Nem sikerült létrehozni a műveletet.

en: Failed to create ActionGroup.
hu: Nem sikerült létrehozni a műveletcsoportot.

en: Failed to create Layout.
hu: Nem sikerült létrehozni az elrendezést.

en: Failed to create Widget.
hu: Nem sikerült létrehozni a grafikus elemet.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
hu: Nem sikerült szkriptet létrehozni a(z) „%1” értelmezőhöz

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
hu: Nem sikerült meghatározni a szkripthez tartozó értelmezőt: „%1”.

en: Failed to load file '%1'
hu: Nem sikerült betölteni egy fájlt: „%1”

en: Failed to load interpreter "%1"
hu: Nem sikerült betölteni az értelmezőt: „%1”

en: Failed to open scriptfile "%1"
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a szkriptfájlt: „%1”

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
hu: Nem sikerült a(z) %2 típust %1 értékre alakítani (%3)

en: Fallback language:
hu: Másodlagos nyelv:

en: Fetch content link from server
hu: Tartalomhivatkozás letöltése a kiszolgálóról

en: Fetching content data from server finished.
hu: A tartalomadatok letöltése a szerverről befejeződött.

en: Fetching content data from server...
hu: Tartalomadatok letöltése a kiszolgálóról…

en: Fetching license data from server...
hu: Licencadatok letöltése a kiszolgálóról…

en: Fetching your previously updated content finished.
hu: Az előzőleg feltöltött tartalom letöltése befejeződött.

en: Fetching your previously updated content...
hu: Előzőleg feltöltött tartalom letöltése…

en: File
hu: Fájl

en: File %1 does not exist
hu: Nem létezik ez a fájl: %1

en: File %1 not found.
hu: Nem található egy fájl: %1

en: File not found: %1
hu: Nem található ez a fájl: %1

en: File to read update instructions from
hu: A frissítési utasításokat tartalmazó fájl

en: File to upload:
hu: Feltöltendő fájl:

en: File:
hu: Fájl:

en: Fill Out
hu: Kitöltés

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter error
hu: Szűrőhiba

en: Find
hu: Keresés

en: Find &Next
hu: &Következő keresése

en: Find &backwards
hu: &Visszafelé keresés

en: Find &links only
hu: Csak &linkek keresése

en: Find Links as You Type
hu: Link keresése beírás közben

en: Find Next
hu: A következő keresése

en: Find Pre&vious
hu: Az előző &keresése

en: Find Text
hu: Keresés

en: Find Text as You Type
hu: Szöveg keresése beírás közben

en: Find filename inside the resource type given to --path
hu: Fájlnév keresése a --path paraméterben megadott erőforrástípuson belül

en: Finish
hu: Befejezés

en: First argument must be a QObject.
hu: Az első argumentumnak QObject típusúnak kell lennie.

en: Fit to Page &Height
hu: Teljes ma&gasság

en: Fit to Page &Width
hu: Teljes &szélesség

en: Fixed width font
hu: Állandó szélességű betűtípus

en: Follow
hu: Követés

en: Font for menus
hu: Menü betűtípus

en: Font for the taskbar
hu: A feladatsáv betűtípusa

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
hu: A betűméret lehet <br /><i>állandó szélességű</i> vagy <i>arányosan változó</i><br /> (a környezethez képest)

en: Font style:
hu: Betűstílus:

en: Fonts for toolbars
hu: Az eszköztárak betűtípusa

en: Frame Information
hu: Keretjellemzők

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
hu: Rögzítés

en: From c&ursor
hu: A kur&zortól

en: Front
hu: Elöl

en: Function must be called from the main thread.
hu: A függvényt a fő szálból kell meghívni.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
hu: Grafikus felületű példaprogram a Weaver szálkezelőhöz

en: GUI for the khtml regression tester
hu: Grafikus felület a KHTML regressziótesztjéhez

en: General Character Properties
hu: Általános karakterjellemzők

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
hu: Egyszerű és gyors burkolóosztályok generálása a Nepomuk::Resource használata nélkül (azok nem támogatnak integritás-ellenőrzést)

en: Get Hot New Stuff
hu: Új dolgok letöltése

en: Get Hot New Stuff!
hu: Új dolgok letöltése

en: Get help...
hu: Súgó…

en: Global
hu: Globális (elsődleges)

en: Global Alternate
hu: Globális (másodlagos)

en: Global:
hu: Globális:

en: Go back in document
hu: Vissza a dokumentumban

en: Go back one step
hu: Visszalépés eggyel

en: Go forward in document
hu: Előre a dokumentumban

en: Go forward one step
hu: Előrelépés eggyel

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go up
hu: Ugrás felfelé

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
hu: Következő karakter

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
hu: Előző karakter

en: Grave
hu: súlyos

en: Green:
hu: Zöld:

en: HTML Settings
hu: HTML-beállítások

en: HTML Toolbar
hu: HTML eszköztár

en: HTML documentation
hu: HTML-es dokumentáció

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
hu: Majdnem szabványos

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
hu: Régi stílusú elemek

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
hu: Szigorú

en: HTTP Headers
hu: HTTP-fejlécek

en: Here you can choose the font size to be used.
hu: Itt lehet kiválasztani a használni kívánt betűméretet.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
hu: Itt láthatók a definiált billentyűparancsok, a műveletek (például „Másolás”) nevei a bal oldali oszlopban, a billentyűkombinációk (például Ctrl+V) a jobb oldali oszlopban.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
hu: Itt lehet átváltani a rögzített betűméret és az arányosan, a környezet alapján módosított betűméret használata között (például ha az elemméretek vagy a papírméret megváltozik).

en: Hide %1
hu: %1 elrejtése

en: Highest Rated
hu: Legjobbra értékeltek

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
hu: Az eszköztárgombok kiemelése az egérmutató alatt

en: Hold Indefinitely
hu: Végtelen visszatartás

en: Homepage
hu: Honlap

en: Host
hu: Gépnév

en: Hot New Stuff Providers
hu: Új anyagok lelőhelyei

en: Hue:
hu: Árnyalat (H):

en: Huge (%1x%2)
hu: Nagyon nagy (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
hu: Ellenőriztem, hogy a tartalom nem sért semmilyen létező szerzői jogot, törvényt vagy védjegyet. Beleegyezem az IP-címem naplózásába. (Tartalom terjesztése szerzői jog tulajdonosának beleegyezése nélkül illegális.)

en: I&gnore All
hu: Az össz&es figyelmen kívül hagyása

en: Icon Size
hu: Ikonméret

en: Icon te&xt:
hu: &Ikonszöveg:

en: Icon:
hu: Ikon:

en: Icons
hu: Ikonok

en: Icons Only
hu: Csak ikon

en: Icons view mode
hu: Ikonnézetmód

en: If enabled, search for a regular expression.
hu: Ha ez be van jelölve, reguláris kifejezésként történik a keresés.

en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyás

en: Ignored Words
hu: Mellőzött szavak

en: Image - %1x%2 Pixels
hu: Kép - %1x%2 képpont

en: Image Operations
hu: Képműveletek

en: In context '%1' for action '%2'
hu: Kontextus: %1, művelet: %2

en: In which language did you describe the above?
hu: Milyen nyelvű a fenti leírás?

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Include path prefix (deprecated)
hu: A fejlécfájlok keresési előtagja (elavult)

en: Includes/Headers
hu: Include/header fájlok

en: Incorrect number of arguments.
hu: Érvénytelen számú argumentum.

en: Incremental Spellcheck
hu: Inkrementális helyesírás-ellenőrzés

en: Information
hu: Információ

en: Initializing
hu: Inicializálás

en: Initializing Applet "%1"...
hu: Inicializálás - „%1” kisalkalmazás…

en: Input file
hu: Bemeneti fájl

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert Place&holder
hu: Keresési ka&rakter beszúrása

en: Install
hu: Telepítés

en: Install Again
hu: Új telepítési kísérlet

en: Installation prefix for Qt
hu: A Qt telepítési előtagja

en: Installed
hu: Telepítve

en: Installing
hu: Telepítés

en: Insufficient permissions in target directory.
hu: Nincs elegendő jogosultság a célkönyvtárban.

en: Internally added if launched from Finder
hu: Automatikusan fel lesz véve, ha a Finderből indul

en: Internet Search
hu: Internetes keresés

en: Interpreter:
hu: Értelmező:

en: Invalid item.
hu: Érvénytelen elem.

en: Invalid regular expression.
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés.

en: Invalid type in Database
hu: Érvénytelen típus az adatbázisban

en: JS Calculator
hu: JS számológép

en: Japanese Kun Pronunciation:
hu: Japán kun-olvasatú kiejtés:

en: Japanese On Pronunciation:
hu: Japán kiejtés:

en: JavaScript &Debugger
hu: JavaScript-nyomkö&vető

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
hu: JavaScriptes könyvjelző-létrehozási kísérlet

en: JavaScript Debugger
hu: JavaScript nyomkövető (debugger)

en: JavaScript Error
hu: JavaScript-hiba

en: JavaScript Errors
hu: JavaScript-hibák

en: Job
hu: Feladat

en: Job Control
hu: Feladatvezérlő

en: Job Options
hu: Feladatbeállítások

en: Job priority:
hu: Feladatprioritás:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
hu: Afrikai írásjelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
hu: Közép-ázsiai írásjelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
hu: Kombináló diakritikus jelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
hu: Kelet-ázsiai írásjelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
hu: Európai ábécék

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
hu: Matematikai jelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
hu: Közel-keleti írásjelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
hu: Egyéb írásjelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
hu: Fülöp-szigeteki írásjelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
hu: Fonetikai jelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
hu: Dél-ázsiai írásjelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
hu: Délkelet-ázsiai írásjelek

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
hu: Szimbólumok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
hu: Alfabetikus megjelenítési formák

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
hu: Arab

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
hu: Arab megjelenítési formák - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
hu: Arab megjelenítési formák - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
hu: Arab kiegészítés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
hu: Örmény

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
hu: Nyilak

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
hu: Balinéz

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
hu: Alap latin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
hu: Bengáli

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
hu: Blokkelemek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
hu: Bopomofo - kibővített

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
hu: Keretrajzoló jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
hu: Braille-minták

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
hu: Buginéz

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
hu: CJK kompatibilitási

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
hu: CJK kompatibilitási formák

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
hu: CJK kompatibilitási ideográfiai jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
hu: CJK gyökök - kiegészítés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
hu: CJK vonások

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
hu: CJK szimbólumok és központozási jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
hu: CJK egyesített ideográfiai jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
hu: CJK egységes ideográfiai kiterjesztés - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
hu: Cserokí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
hu: Kombináló diakritikus jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
hu: Kombináló diakritikus jelek (kibővített)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
hu: Kombináló diakritikus jelek szimbólumokhoz

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
hu: Kombináló féljelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
hu: Elterjedt indikus számformák

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
hu: Vezérlőképek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
hu: Kopt

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
hu: Pénzszimbólumok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
hu: Cirill

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
hu: Cirill kiterjesztett A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
hu: Latin kiterjesztett B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
hu: Cirill kiegészítés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
hu: Devanagari (kiterjesztett)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
hu: Dingbat jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
hu: Bezárt alfanumerikus jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
hu: Bezárt CJK betűk és hónapok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
hu: Etióp

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
hu: Etióp kiegészítés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
hu: Etióp kiterjesztett A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
hu: Etióp kiegészítés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
hu: Általános központozási jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
hu: Geometriai alakzatok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
hu: Grúz

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
hu: Grúz kiegészítés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
hu: Glagolitikus

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
hu: Görög (kibővített)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
hu: Görög és kopt

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
hu: Gudzsarati

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
hu: Fél- és teljes szélességű alakok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
hu: Hangul-kompatibilitási jamó

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
hu: Hangul jamó

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
hu: Hangul jamo kiterjesztett A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
hu: Hangul jamo kiterjesztett B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
hu: Hangul szótagok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
hu: Héber

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
hu: Magas helyettesítő jelek - magánhasználatra

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
hu: Magas helyettesítő jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
hu: IPA kiterjesztések

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
hu: Ideografikus leíró karakterek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
hu: Jávai

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
hu: Kangszi gyökök

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
hu: Katakana fonetikai kiegészítések

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
hu: Khmer szimbólumok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
hu: Laó

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
hu: Latin (kibővített)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
hu: Latin kibővített A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
hu: Latin kibővített B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
hu: Latin kibővített - C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
hu: Latin kibővített - D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
hu: Latin-1 kiegészítések

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lepcha
hu: Lepcsa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
hu: Betűszerű szimbólumok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
hu: Alacsony helyettesítő jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
hu: Mandai

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
hu: Matematikai operátorok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Meetei Mayek
hu: Meetei mayek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
hu: Vegyes matematikai szimbólumok - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
hu: Vegyes matematikai szimbólumok - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
hu: Egyéb szimbólumok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
hu: Vegyes nyilak és szimbólumok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
hu: Egyéb technikai jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
hu: Hangsúlymódosító betűk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
hu: Mongol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
hu: Mianmar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
hu: Myanmar kiterjesztett A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
hu: Új tai lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
hu: Számformák

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ol Chiki
hu: Santali

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
hu: Optikai karakterfelismerés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
hu: Fonetikai kiterjesztések

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
hu: Fonetikai kiterjesztések (kibővített)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
hu: Magánfelhasználású jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
hu: Rúnás

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
hu: Szamaritánus

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
hu: Szinhala

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
hu: Kisméretű variánsok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
hu: Térközmódosítók

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
hu: Speciális jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
hu: Szundanéz

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
hu: Felső és alsó indexek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
hu: Egyéb nyilak - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
hu: Egyéb nyilak - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
hu: Egyéb matematikai operátorok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
hu: Egyéb központozási jelek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
hu: Szír

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Tham
hu: Lanna

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Viet
hu: Tai viet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
hu: Tibeti

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
hu: Egységes kanadai őslakosírás

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
hu: Egységes kanadai őslakosírás (kiterjesztett)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
hu: Variációválasztók

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
hu: Védikus kiterjesztések

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
hu: Függőleges formák

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
hu: Yi gyökök

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
hu: Yi szótagok

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
hu: Yijing hexagram-szimbólumok

en: KConf Update
hu: A KConf frissítése

en: KDE Application
hu: KDE alkalmazás

en: KDE Daemon
hu: KDE-szolgáltatás

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
hu: KDE-szolgáltatás - elindítja a rendszerkonfigurációs adatbázis frissítését, amikor szükséges

en: KDE Java Applet Plugin
hu: KDE Java-kisalkalmazás bővítőmodul

en: KDE Test Program
hu: KDE tesztprogram

en: KDE Tool for updating user configuration files
hu: Segédprogram a felhasználóbeállítási fájlok frissítéséhez

en: KDE application to run Kross scripts.
hu: Kross szkripteket futtató KDE-alkalmazás.

en: KDE-tempfile
hu: KDE ideiglenes fájl

en: KDEInit could not launch '%1'
hu: A KDEInit nem tudta elindítani ezt a programot: „%1”

en: KHTML Regression Testing Utility
hu: KHTML regressziótesztelő program

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
hu: A KLaunchert nem sikerült elérni a D-Buson keresztül (hívott függvény: %1):
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
hu: KLibLoader: ismeretlen hiba

en: KNewStuff contributions
hu: KNewStuff beküldők

en: KUnitTest ModRunner
hu: KUnitTest modulindító

en: Keep output results from scripts
hu: A kimeneti eredmények megőrzése szkripteknél

en: Key Conflict
hu: Billentyűparancs-ütközés

en: Key Generator
hu: Kulcsgenerátor

en: Key used for signing:
hu: Aláírási kulcs:

en: Korean Pronunciation:
hu: Koreai kiejtés:

en: Language Selection
hu: Nyelvválasztás

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Large (%1x%2)
hu: Nagy (%1x%2)

en: Last modified:
hu: Utolsó módosítás:

en: Launching %1
hu: %1 indítása

en: Leave a comment
hu: Megjegyzés írása

en: Left for legacy support
hu: A visszamenő kompatibilitásért

en: Left to Right, Bottom to Top
hu: Balról jobbra, lentről felfelé

en: Left to Right, Top to Bottom
hu: Balról jobbra, fentről lefelé

en: Legacy pixmaps
hu: Kompatibilitási képek

en: Letter, Lowercase
hu: Betűk - kisbetűk

en: Letter, Modifier
hu: Betűk - módosítók

en: Letter, Other
hu: Betűk - egyéb

en: Letter, Titlecase
hu: Betűk - cím

en: Letter, Uppercase
hu: Betűk - nagybetűk

en: Level of safety of the Ruby interpreter
hu: A Ruby-értelmező biztonsági szintje

en: Libraries
hu: Programkönyvtárak

en: Library "%1" not found
hu: Egy programkönyvtár nem található: „%1”

en: License Agreement
hu: Licenc

en: License:
hu: Licenc:

en: License: %1
hu: Licenc: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
hu: Az alkalmazások által lefoglalható színek számának
    korlátozása 8 bites képernyőmód esetén, a
    QApplication::ManyColor színspecifikáció
    használatakor

en: Line
hu: Sor

en: Link Text:
hu: A link szövege:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
hu: A --writeall paranccsal generálandó fejlécfájlok kilistázása.

en: List all includes (deprecated).
hu: Minden fejlécfájl kilistázása (elavult).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
hu: A --writeall paranccsal generálandó forrásfájlok kilistázása.

en: Loadable modules
hu: Modulok

en: Loaded Scripts
hu: Betöltött szkriptek

en: Loading Applet
hu: Kisalkalmazás betöltése

en: Loading Preview
hu: Előnézet betöltése

en: Loading data
hu: Adatok betöltése

en: Loading data from provider
hu: Adatok betöltése a szolgáltatótól

en: Loading of providers from file: %1 failed
hu: Nem sikerült betölteni a szolgáltatólistát. Fájl: %1.

en: Loading one preview | Loading %1 previews
hu[0]: Egy előnézet betöltése
hu[1]: %1 előnézet betöltése

en: Loading provider information
hu: Kiszolgálójellemzők betöltése

en: Local Variables
hu: Helyi változók

en: Location of installed Qt binaries
hu: A Qt programfájlok könyvtára

en: Location of installed Qt libraries
hu: A Qt programkönyvtárak könyvtára

en: Location of installed Qt plugins
hu: A Qt bővítmények könyvtára

en: Lock Toolbar Positions
hu: Az eszköztár-pozíciók rögzítése

en: Log thread activity
hu: A szálaktivitás naplózása

en: Log to a file
hu: Fájlba írás

en: Low Password Strength
hu: A jelszó gyenge

en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Main:
hu: Alap:

en: MainWindow
hu: FőAblak

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
hu: Rendberakás - Karbantartó

en: Manage Link
hu: A link kezelése

en: Mandarin Pronunciation:
hu: Kínai kiejtés:

en: Mark &taskbar entry
hu: Eszköztárbeje&gyzés megjelölése

en: Mark, Enclosing
hu: Jelek - bezárók

en: Mark, Non-Spacing
hu: Jelek - nem térközök

en: Mark, Spacing Combining
hu: Jelek - kombináló térközök

en: Medium (%1x%2)
hu: Közepes (%1x%2)

en: Mime types
hu: MIME-típusok

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Mirror Pages
hu: Oldaltükrözés

en: Mirror pages along vertical axis
hu: Tükrözés a függőleges tengely mentén

en: Missing Plugin
hu: Hiányzó bővítmény

en: More Actions
hu: További műveletek

en: Most Downloads
hu: Legnépszerűbbek

en: Most countries have no character for this
hu: A legtöbb országban nem használnak külön karaktert erre a célra

en: Most downloads
hu: Legtöbbször letöltöttek

en: Mouse Button Gesture
hu: Egérgomb-mozdulatsor

en: Mouse Shape Gesture
hu: Egéralakzat-sorozat

en: Move &Down
hu: Mozgatás &lefelé

en: Move &Up
hu: &Mozgatás felfelé

en: Must supply a filename.
hu: Meg kell adni egy fájlnevet.

en: Must supply a layout name.
hu: Meg kell adni egy elrendezésnevet.

en: Must supply a valid parent.
hu: Meg kell adni egy érvényes szülőt.

en: Must supply a widget name.
hu: Meg kell adni a grafikus elem nevét.

en: NEC SOCKS client
hu: NEC SOCKS kliens

en: Name
hu: Név

en: Name for New Scheme
hu: Az új séma neve

en: Name for new scheme:
hu: Név:

en: Name of the file as it will appear on the website
hu: A fájl webhelyen megjelenítendő neve

en: Name of the plugin class to generate
hu: A létrehozni kívánt bővítőmodul-osztály neve

en: Name:
hu: Név:

en: Name:
hu: Név:

en: Named Colors
hu: Színek névvel

en: Ne&ver store for this site
hu: Ennél a webhelynél s&oha

en: Nepomuk Resource Class Generator
hu: Nepomuk erőforrásosztály-generátor

en: Network Transmission
hu: Hálózati átvitel

en: Network error. (%1)
hu: Hálózati hiba. (%1)

en: New Scheme
hu: Új séma

en: New Upload
hu: Új feltöltés

en: New Web Shortcut
hu: Új keresőazonosító

en: New search provider
hu: Új keresőszolgáltató

en: New...
hu: Új…

en: Newest
hu: Legújabb

en: Newline
hu: Újsor (LF)

en: Next Character in History
hu: Következő karakter

en: Next month
hu: Következő hónap

en: Next year
hu: Következő év

en: Night (18:00 to 05:59)
hu: Éjszaka (18.00 - 05.59)

en: No
hu: Nem

en: No Entries
hu: Nincs bejegyzés

en: No Preview
hu: Nincs előnézet

[ctx: No border line]
en: None
hu: Nincs

en: No classname specified
hu: Nincs megadva osztálynév

en: No classname specified.
hu: Nincs megadva osztálynév.

en: No further items in the history.
hu: Nincs több bejegyzés az előzményekben.

en: No handler found for %1.
hu: Nem található kezelőprogram ehhez: %1

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
hu: Nem áll rendelkezésre információ.
    A megadott KAboutData objektum nem létezik.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
hu: Ennek a programnak a licencfeltételei nincsenek meghatározva.
    Nézze meg a program dokumentációját és forráskódját a licencelési
    feltételekért.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
hu: Nincs találat - „<b>%1</b>”.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
hu: Nincs telepítve egy MIME-típus sem. Nincs telepítve a shared-mime-info vagy rosszul van beállítva az XDG_DATA_DIRS környezeti változó (ne legyen beállítva vagy tartalmazza a /usr/share könyvtárat is).

en: No more matches for this search direction.
hu: Nincs több találat ennél a keresési iránynál.

en: No password, use anonymous (or guest) login
hu: Nincs jelszó, névtelen (vagy vendég) bejelentkezés

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
hu: Nincs telepítve bővítmény ehhez: „%1”.
    Le szeretné tölteni erről a címről: %2?

en: No provider selected.
hu: Nincs kijelölve szolgáltató.

en: No service matching the requirements was found
hu: Egy szolgáltatás sem felel meg a feltételeknek

en: No service matching the requirements was found.
hu: Egy szolgáltatás sem felel meg a feltételeknek.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
hu: Nincs

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
hu: Lebegő

en: No such file or directory
hu: Nincs ilyen nevű fájl vagy mappa

en: No such function "%1"
hu: Nincs ilyen függvény: „%1”

en: No such interpreter "%1"
hu: Nincs ilyen értelmező: „%1”

en: No such method '%1'.
hu: Nincs ilyen eljárás: „%1”.

en: No suggestions for %1
hu: Nincs javaslat erre: %1

en: No target filename has been given.
hu: Nincs megadva fájlnév.

en: No text
hu: Nincs szöveg

en: No text was replaced.
hu: Nem történt csere.

en: Non-printable
hu: Nem nyomtatható

en: Not a directory
hu: Nem mappanév

en: Not enough arguments.
hu: Nincs elég argumentum.

en: Not found
hu: Nincs találat

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
hu: Megjegyzés: szerkesztheti, frissítheti és törölheti a webhely tartalmát.

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Nothing to spell check.
hu: Nincs ellenőrzendő szöveg.

en: Number, Decimal Digit
hu: Számok - decimális számjegy

en: Number, Letter
hu: Szám - betű

en: Number, Other
hu: Szám - egyéb

en: OS:
hu: Op. rendszer:

en: Odd Pages
hu: Páratlan oldalak

en: Old upload information found, fill out fields?
hu: Régi feltöltött információkat találtam, ki szeretné tölteni a mezőket?

en: Only 'ReadOnly' allowed
hu: Csak olvasható

en: Only Run HTML Tests
hu: Csak a HTML-es tesztek

en: Only Run JS Tests
hu: Csak a Javascriptes tesztek

en: Only local files are supported.
hu: Csak helyi fájlokat lehet használni.

en: Only run .html tests
hu: Csak .html tesztek futtatása

en: Only run .js tests
hu: Csak .js tesztek futtatása

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
hu: Egy teszt futtatása, több opció megadható.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
hu: Csak a reguláris kifejezéshez illeszkedő fájlnevű modulok futtatása.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
hu: Csak a könyvtárban található tesztmodulok futtatása. A lekérdezési lehetőséggel lehet modulokat kiválasztani.

en: Only search within the current selection.
hu: Csak a kijelölt szövegrészben fog keresni a program.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open &Destination
hu: Cél me&gnyitása

en: Open &File
hu: Fájl megnyi&tása

en: Open &Recent
hu: Leg&utóbbi megnyitása

en: Open '%1'
hu: „%1” megnyitása

en: Open Script
hu: Szkript megnyitása

en: Open a document which was recently opened
hu: Egy legutóbb megnyitott dokumentum megnyitása

en: Open a script...
hu: Szkript megnyitása…

en: Open an existing document
hu: Meglévő dokumentum megnyitása

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Open in &New Tab
hu: Megnyitás új la&pon

en: Open in &This Window
hu: Megnyitás ebben az &ablakban

en: Open in New &Window
hu: Megnyitás új &ablakban

en: Opens the print dialog to print the current document
hu: Megnyitja a nyomtatási párbeszédablakot az aktuális dokumentum kinyomtatásához

en: Operation not supported
hu: Nem támogatott művelet

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
hu: &Tovább

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
hu: Tovább

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
hu: &Következő

en: Opt&ions
hu: Beá&llítások

en: Option
hu: Beállítás

en: Optional
hu: Választási lehetőség

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
hu: A generálandó osztályok (opcionális). Többször is megadható (alapértelmezés: minden osztályra).

en: Options
hu: Beállítások

en: Order by:
hu: Rendezés:

en: Other Contributors:
hu: Társszerzők:

en: Other, Control
hu: Egyéb - vezérlők

en: Other, Format
hu: Egyéb - formátumok

en: Other, Not Assigned
hu: Egyéb - nem hozzárendelt

en: Other, Private Use
hu: Egyéb - magánhasználatra

en: Other, Surrogate
hu: Egyéb - helyettesítők

en: Output file
hu: Kimeneti fájl

en: Output to File...
hu: Kiírás fájlba…

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Overwrite File?
hu: Felülírás?

en: Overwrite existing file?
hu: Felülírja a létező fájlt?

en: PTY operation timed out
hu: Egy terminálművelet túllépte a megengedett várakozási időt

en: Page Border
hu: Oldalhatár

en: Page Label
hu: Oldalfelirat

en: Page Set
hu: Oldallista

en: Page loaded.
hu: Az oldal betöltve.

en: PageDown
hu: PgDn

en: PageUp
hu: PgUp

en: Pages
hu: Oldal

en: Pages Per Sheet
hu: Oldal egy lapon

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Parse error at %1 line %2
hu: Feldolgozási hiba: %1, %2. sor

en: Password
hu: Jelszó

en: Password Input
hu: Jelszómező

en: Password echo type
hu: Jelszókiírás

en: Password is empty
hu: A jelszó üres

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
hu[0]: A jelszónak legalább 1 karakter hosszúnak kell lennie
hu[1]: A jelszónak legalább %1 karakter hosszúnak kell lennie

en: Password strength meter:
hu: Jelszóerősség-jelző:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek meg

en: Passwords match
hu: A jelszavak megegyeznek

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste clipboard content
hu: Vágólap tartalmának beillesztése

en: Path cannot be used
hu: A megadott elérési út nem használható

en: Path to custom SOCKS library
hu: Egyedi SOCKS programkönyvtár

en: Path to the autostart directory
hu: Automatikus indítás

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
hu: A munkafolyamat kezdetekor elinduló programok könyvtára

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause/Continue regression testing process
hu: Szünet/Folytatás

en: Payload
hu: Terhelés

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
hu: A keresés megkülönbözteti a kis- és nagybetűket. Pl. ha „János” a keresett szöveg, akkor „jános” és „JÁNOS” nem lesz találat, csak a „János”.

en: Perform menu generation test run only
hu: A menügenerálás teszt módban való indítása

en: Permission denied
hu: Nincs jogosultság

en: Play
hu: Lejátszás

en: Play a &sound
hu: &Hanglejátszás

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
hu: Adjon meg egy érvényes „khtml/” építési könyvtárat.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
hu: Adjon meg egy érvényes „khtmltests/regression/” építési könyvtárat.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
hu: Válassza ki, melyik szövegszerkesztő komponenst szeretné használni ebben az alkalmazásban. Ha az <B>Alapértelmezés</B>t választja, az alkalmazás a Rendszerbeállításokban kiválasztott alapértelmezett komponenst fogja használni. Más esetben a megadott komponens lesz érvényes.

en: Please choose the language which should be used for this application:
hu: Válassza ki, milyen nyelvű legyen az alkalmazás felülete:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
hu: Kattintással és húzással jelölje ki a kép egy részét:

en: Please contact your system administrator.
hu: Kérjen segítséget a rendszergazdától.

en: Please describe your upload.
hu: A feltöltendő adatok leírása.

en: Please fill out the information about your upload in English.
hu: Töltse ki a feltöltött fájl jellemzőit (angolul).

en: Please give some information about yourself.
hu: Személyes adatok és egyéb információ.

en: Please put in a name.
hu: Adjon meg egy nevet.

en: Please report bugs to %1.
hu: Kérjük, hogy a talált hibákat jelentse be itt: %1.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
hu: Kérjük, hogy a talált hibákat itt jelentsék be: <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Please select one of the providers listed below:
hu: Válassza ki az alábbi szolgáltatások egyikét:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
hu: Kérjük, hogy a talált hibákat a <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> címen jelentsék be.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
hu: Kérjük, hogy a talált hibákat jelentse be a http://bugs.kde.org címen.

en: Popup Window Blocked
hu: Blokkolt felbukkanó ablak

en: Possible Causes:
hu: A lehetséges okok:

en: Possible Solutions:
hu: A lehetséges megoldási utak:

en: Possibly bad download link
hu: Valószínűleg hibás letöltési hivatkozás

en: Prefix in $HOME used to write files
hu: A fájlok tárolásához használt előtag a $HOME könyvtárban

en: Prefix to install resource files to
hu: Az erőforrásfájlok telepítési előtagja

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
hu: Ha megnyomja ezt a gombot, akkor az eddig tett módosítások vissza lesznek vonva.

en: Preview Images
hu: Képek előnézete

en: Preview URL:
hu: Előnézeti URL:

en: Preview of the "%1" font
hu: A(z) „%1” betűtípus előnézeti képe

en: Preview of the selected font
hu: A kiválasztott betűtípus előnézeti képe

en: Previous Character in History
hu: Előző karakter

en: Previous month
hu: Előző hónap

en: Previous year
hu: Előző év

en: Price
hu: Ár

en: Price:
hu: Ár:

en: Primary language:
hu: Elsődleges nyelv:

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print DOM Tree to STDOUT
hu: A DOM-fastruktúra kiírása a standard kimenetre

en: Print Frame...
hu: A keret nyomtatása…

en: Print Immediately
hu: Azonnali nyomtatás

en: Print Previe&w
hu: Nyomtatási &előnézet

en: Print Preview
hu: Nyomtatási előnézet

en: Print Rendering Tree to STDOUT
hu: A renderelési fastruktúra kiírása a standard kimenetre

en: Print document
hu: Dokumentum nyomtatása

en: Print frame tree to STDOUT
hu: A keret-fastruktúra kiírása a standard kimenetre

en: Print header
hu: Fejléc nyomtatása

en: Print images
hu: Képnyomtatás

en: Printer friendly mode (black text, no background)
hu: Nyomtatókímélő mód (fekete szöveg, üres háttérrel)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
hu: %1 modultelepítő

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
hu: %1 bővítményfeltöltő

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
hu: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verzió: %2</b><br />KDE Development Platform %3</html>

en: Progress Dialog
hu: Állapotjelző ablak

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Props
hu: Tulajdonságok

en: Protocol: %1
hu: Protokoll: %1

en: Provider information
hu: A szolgáltató adatai

en: Provider:
hu: Szolgáltató:

en: Provider: %1
hu: Szolgáltató: %1

en: Punctuation, Close
hu: Központozó jelek - bezáró

en: Punctuation, Connector
hu: Központozó jelek - kapcsoló

en: Punctuation, Dash
hu: Központozó jelek - vonás

en: Punctuation, Final Quote
hu: Központozó jelek - bezáró idézőjel

en: Punctuation, Initial Quote
hu: Központozó jelek - nyitó idézőjel

en: Punctuation, Open
hu: Központozó jelek - nyitó

en: Punctuation, Other
hu: Központozó jelek - egyéb

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
hu: A kimenet a &lt;mappába&gt; kerüljön, ne az alapértelmezett &lt;alapmappa&gt;>/output mappába

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
hu: QML JS hibakeresési információk. Az alkalmazást fordítását a
    -DQT_DECLARATIVE_DEBUG használatával kell végrehajtani a
    hibakereső engedélyezéséhez

en: Qt plugins
hu: Qt-s bővítőmodulok

en: Question
hu: Kérdés

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit application
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: Quit application...
hu: Kilépés az alkalmazásból…

en: R&eplace All
hu: Cserélje m&indet

en: Range error
hu: Tartományhiba

en: Rate this entry
hu: Értékelés

en: Rating
hu: Pontszám

en: Rating for entry
hu: Értékelés a bejegyzésre

en: Rating:
hu: Értékelés:

en: Rating: %1
hu: Pontszám: %1

en: Rating: %1%
hu: Pontszám: %1%

en: Re&do
hu: Új&ra végrehajtás

en: Re&vert
hu: &Visszafelé

en: Re: %1
hu: Válasz: %1

en: Read-only filesystem
hu: Csak olvasható fájlrendszer

en: Ready
hu: Kész

en: Reason for price:
hu: Az ár oka:

en: Reassign
hu: Igen, az új

en: Rebuilds the system configuration cache.
hu: Újraépíti a rendszerkonfigurációs gyorstárat.

en: Red:
hu: Vörös:

en: Redisplay document
hu: Dokumentum újból megjelenítése

en: Redo
hu: Mégis

en: Redo last undone action
hu: Legutóbb visszavont művelet újra végrehajtása

en: Redo: %1
hu: Újra végrehajtás: %1

en: Reference
hu: Hivatkozás

en: Reference error
hu: Hivatkozási hiba

en: Regenerate baseline (instead of checking)
hu: Az alapvonal újragenerálása (ellenőrzés helyett)

en: Register a new account
hu: Új fiók regisztrálása

en: Regression Testing Status
hu: Regressziótesztelési állapot

en: Regression tester for khtml
hu: Regressziótesztelő a khtml-hez

en: Regression testing output
hu: Regressziótesztelési kimenet

en: Regular e&xpression
hu: Reg&uláris kifejezés

en: Reindent Sources
hu: A behúzás újraigazítása a forrásokban

en: Reject
hu: Elutasítás

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
hu: A tesztelendő eset relatív elérési útja (vagy az esetek könyvtára) (egyenértékű a -t megadásával).

en: Reload Frame
hu: A keret újratöltése

en: Remaining number of jobs:
hu: Hátralevő feladat:

en: Remember password
hu: A jelszó megjegyzése

en: Removal of entry
hu: Bejegyzés eltávolítása

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove from ignores...
hu: Eltávolítás a nem használhatók közül…

en: Remove password for form %1
hu: A jelszó eltávolítása ennél az űrlapnál: %1

en: Remove selected script.
hu: A kijelölt szkript eltávolítása.

en: Rendering mode:
hu: Renderelési mód:

en: Repeats, One or More Times
hu: Ismétlődés (1 vagy több alkalommal)

en: Repeats, Zero or More Times
hu: Ismétlődés (0 vagy több alkalommal)

en: Replace
hu: Csere

en: Replace &with:
hu: Cserélje e&rre:

en: Replace '%1' with '%2'?
hu: Le szeretné cserélni ezt: „%1” erre: „%2”?

en: Replace With
hu: Csere erre:

en: Replace&ment text:
hu: A &csereszöveg:

en: Report Exceptions
hu: Jelzés kivétel esetén

en: Report bad entry
hu: Hibás bejegyzés bejelentése

en: Requested Font
hu: A kívánt betűtípus

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
hu: Egy szövegrész csak akkor fog találatnak számítani, ha mindkét oldalán szóelválasztó karakter áll.

en: Reserved Shortcut
hu: Foglalt keresőazonosító

en: Reset
hu: Alapállapot

en: Reset Toolbars
hu: Az eszköztárak alapállapotba hozása

en: Reset all items to their default values
hu: Az összes elem visszaállítása az alapértelmezett értékekre

en: Reset configuration
hu: A beállítások alapállapotba hozása

en: Reset to Defaults
hu: Alapértelmezés

en: Restore the application for the given 'sessionId'
hu: Az alkalmazás visszaállítása a megadott „sessionID” alapján

en: Revert unsaved changes made to document
hu: Nem mentett módosítások visszavonása

en: Right to Left, Bottom to Top
hu: Jobbról balra, lentről felfelé

en: Right to Left, Top to Bottom
hu: Jobbról balra, fentről lefelé

en: Rotate &Counterclockwise
hu: Forgatás &balra

en: Run
hu: Futtatás

en: Run &command
hu: Parancs &végrehajtása

en: Run Kross scripts.
hu: Kross-szkript végrehajtása.

en: Run Single Test...
hu: Egy teszt lefuttatása…

en: Run Tests...
hu: Tesztek futtatása…

en: Run To...
hu: Futtatás eddig…

en: Run script...
hu: Szkript futtatása…

en: Run test...
hu: Teszt indítása…

en: Run to breakpoint...
hu: Futtatás töréspontig…

en: S&earch:
hu: &Keresés:

en: S&kip run-together words
hu: Az e&gybeírt szavak elfogadása helyesként

en: S&ubject:
hu: &Tárgy:

en: S&uggest
hu: Ja&vaslat

[ctx: SSL error]
en: No error
hu: Nincs hiba

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
hu: A tanúsítványkiadó tanúsítványa érvénytelen

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
hu: A tanúsítványkiadó tanúsítványa meg van jelölve, hogy nem használható erre a célra

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
hu: A tanúsítvány belső okok miatt nem ellenőrizhető

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
hu: A tanúsítványlánc túl hosszú

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
hu: A tanúsítvány nem alkalmazható a megadott gépre

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
hu: A tanúsítványt visszavonták

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
hu: A tanúsítvány érvényessége lejárt

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
hu: A tanúsítvány érvénytelen

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
hu: A tanúsítványt nem írta alá digitálisan egy megbízható tanúsítványkiadó

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
hu: A tanúsítvány nem használható a kért célra

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
hu: A partner nem ajánlott fel egy tanúsítványt sem

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
hu: A gyökértanúsítvány-kiadó tanúsítványa nem megbízható a kért célra

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Saturation:
hu: Telítettség (S):

en: Save &As...
hu: Mentés más&ként…

en: Save &Background Image As...
hu: A &háttérkép mentése másként…

en: Save &Frame As...
hu: A ke&ret mentése másként…

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Save Background Image As
hu: A háttérkép mentése másként…

en: Save Frame As
hu: A keret mentése másként

en: Save Image As
hu: A kép mentése mint

en: Save Image As...
hu: A kép mentése…

en: Save Link As
hu: A link mentése mint

en: Save as Scheme Defaults
hu: Elmentés alapértelmezett sémának

en: Save data
hu: Az adatok elmentése

en: Save document
hu: Dokumentum mentése

en: Save document under a new name
hu: Dokumentum mentése új néven

en: Save file with another name
hu: A fájl mentése más néven

en: Scheduled printing:
hu: Ütemezett nyomtatás:

en: Script to execute
hu: Végrehajtandó szkript

en: Scriptfile
hu: Szkriptfájl

en: Scriptfile "%1" does not exist.
hu: Nem létezik ez a szkript: „%1”

en: Se&verity
hu: A hiba &jellege

en: Search
hu: Keresés

en: Search &provider name:
hu: Ke&resőszolgáltató:

en: Search Columns
hu: Keresési oszlopok

en: Search Plugins
hu: Modulok keresése

en: Search backwards.
hu: Visszafelé haladó keresés.

en: Search for '%1' with
hu: „%1” keresése ezzel

en: Search for '%1' with %2
hu: „%1” keresése ezzel: %2

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
hu: Interaktív keresés billentyűparancsokra (például Másolás) vagy billentyűkombinációkra (például Ctrl+C) egyszerű beírással.

en: Search path for resource type
hu: Erőforrás-elérési útvonal

en: Search:
hu: Keresés:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
hu: Második műszak (16.00 - 23.59)

en: Security Alert
hu: Biztonsági figyelmeztetés

en: Security Warning
hu: Biztonsági figyelmeztetés

en: See also:
hu: Lásd még:

en: Select &All
hu: M&inden kijelölése

en: Select Color
hu: Színválasztás

en: Select Components
hu: Komponensválasztás

en: Select Files...
hu: Fájlválasztás…

en: Select Font
hu: Betűtípus-választás

en: Select Preview...
hu: Előnézet kiválasztása…

en: Select Region of Image
hu: Válasszon ki egy képterületet

en: Select Signing Key
hu: Válassza ki az aláírási kulcsot

en: Select a block to be displayed
hu: Válasszon ki egy blokkot megjelenítéshez

en: Select a category
hu: Válasszon ki egy kategóriát

en: Select a month
hu: Válasszon ki egy hónapot

en: Select a week
hu: Válasszon ki egy hetet

en: Select a year
hu: Válasszon ki egy évet

en: Select preview image
hu: Előnézeti kép kiválasztása

en: Select the command to run
hu: Válassza ki a végrehajtandó parancsot

en: Select the current day
hu: A mai nap kiválasztása

en: Select the sound to play
hu: A lejátszandó hang kiválasztása

en: Select zoom level
hu: Válasszon nagyítási szintet

en: Send Confirmation
hu: Megerősítés küldése

en: Send Image...
hu: A kép elküldése…

en: Send Mail
hu: E-mail küldése

en: Send bug report.
hu: Hibajelentés küldése.

en: Send document by mail
hu: Dokumentum küldése e-mailben

en: Send this bug report to %1.
hu: A hibajelentés elküldése ide: %1.

en: Separator, Line
hu: Elválasztó - vonal

en: Separator, Paragraph
hu: Elválasztó - bekezdés

en: Separator, Space
hu: Elválasztó - szóköz

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
hu: Az ontológiafájlokban használt szerializáció. Alapértelmezés: a fájlkiterjesztés alapján.

en: Server: %1
hu: Kiszolgáló: %1

en: Service '%1' is malformatted.
hu: A(z) „%1” szolgáltatás hibás.

en: Service '%1' must be executable to run.
hu: A szolgáltatás („%1”) programfájljának végrehajthatónak kell lennie.

en: Service types
hu: Szolgáltatástípusok

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Set &Encoding
hu: A kódolás b&eállítása

en: Set a price for this item
hu: Ár beállítása

en: Set font
hu: Betűtípus-beállítás

en: Set font size
hu: Betűméret-beállítás

en: Set of Characters
hu: Megadott karakterek

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
hu: Nyilvános API esetén megadható az osztályok láthatósága. <visibility-name> alapján lesz létrehozva a exportáló makró neve és az exportálási fejlécfájl. Alapértelmezésben az osztályok nincsenek exportálva.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Share Hot New Stuff
hu: Új kiegészítők közzététele

en: Shortcut
hu: Billentyűkombináció

en: Shortcut '%1' for action '%2'
hu: Billentyűkombináció: „%1”, művelet: „%2”

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
hu: Billentyűkombináció: %1, alkalmazás: %2, művelet: %3

en: Shortcut Schemes
hu: Billentyűparancs-sémák

en: Shortcut conflict
hu: Ütköző billentyűparancsok

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
hu: Ezzel a billentyűkombinációval lehet a számítógépet kikapcsolni (megerősítés kérése nélkül)

en: Shortcut for taking screenshot
hu: Ezzel a billentyűkombinációval lehet képernyőfelvételt készíteni.

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
hu: Ezzel a billentyűkombinációval lehet a vágólapműveleteket ki-be kapcsolni

en: Shortcuts
hu: Billentyűkombinációk

en: Show %1
hu: %1 megjelenítése

en: Show %1 specific options
hu: A(z) %1-specifikus paraméterek megjelenítése

en: Show &Menubar
hu: &Menüsor

en: Show &Toolbar
hu: Eszköz&tár

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
hu: Passzív ér&tesítés a blokkolt ablakokról

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
hu: A menüsor megjelenítése<p>Ismét megjeleníti az elrejtett menüsort</p>

en: Show St&atusbar
hu: Áll&apotsor

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
hu: Az állapotsor megjelenítése<p>Megjeleníti az állapotsort, amely az ablak alján különféle adatokat képes kijelezni.</p>

en: Show a message in a &popup
hu: Ü&zenetablak

en: Show a print preview of document
hu: A  dokumentum nyomtatási előnézetének megjelenítése

en: Show all options
hu: Az összes lehetséges paraméter megjelenítése

en: Show author information
hu: A szerző(k) nevének megjelenítése

en: Show directories first
hu: Előbb a mappák, utána a fájlok

en: Show file preview in file dialog
hu: Előnézet a fájlválasztó ablakokban

en: Show help
hu: Segítség megjelenítése

en: Show help about options
hu: Információ megjelenítése a paraméterekről

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show license information
hu: A licencinformáció megjelenítése

en: Show or hide menubar
hu: Menüsáv megjelenítése vagy elrejtése

en: Show or hide statusbar
hu: Állapotsor megjelenítése vagy elrejtése

en: Show or hide toolbar
hu: Eszköztár megjelenítse vagy elrejtése

en: Show speedbar
hu: Gyorsítósáv megjelenítése

en: Show text on toolbar icons
hu: Szöveg az eszköztárgombokon

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
hu: <i>%1</i>

en: Show version information
hu: A verzióinformáció megjelenítése

en: Shrink Font
hu: A betűméret csökkentése

en: Signed by (validation: %1)
hu: Aláíró (ellenőrzés: %1)

en: Single Line
hu: Egyszeres vonal

en: Single Thick Line
hu: Egyszeres vastag vonal

en: Skip all &uppercase words
hu: A na&gybetűs szavak kihagyása

en: Small (%1x%2)
hu: Kicsi (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
hu: a cím már foglalt

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
hu: az aljazat már hozzá van rendelve máshoz

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
hu: az aljazat már létre van hozva

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
hu: a csatlakozási kérés vissza lett utasítva

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
hu: időtúllépés történt a kapcsolatban

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
hu: a művelet már folyamatban van

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
hu: a névlekérdezés nem sikerült

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
hu: hálózati hiba történt

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
hu: nincs hiba

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
hu: az aljazat még nincs hozzárendelve

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
hu: az aljazat már létre van hozva

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
hu: a művelet nem támogatott

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
hu: a távoli gép lezárta a kapcsolatot

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
hu: egy művelet túllépte a megengedett várakozási időt

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
hu: ismeretlen/váratlan hiba történt

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
hu: a művelet blokkolódna

en: Sorry
hu: Hiba történt

en: Sp&eech
hu: &Felolvasás

en: Speak Custom Text
hu: Adott szöveg felolvasása

en: Speak Event Message
hu: Az esemény szövegének felolvasása

en: Speak Event Name
hu: Az esemény nevének felolvasása

en: Speak Text
hu: Szöveg felolvasása

en: Specific Time
hu: Adott időszak

en: Specified socket path is invalid
hu: Érvénytelen a megadott aljazatelérési út

en: Specify Output Directory...
hu: A kimeneti mappa megadása…

en: Specify khtml Directory...
hu: A khtml mappa megadása…

en: Specify tests Directory...
hu: A tesztmappa megadása…

en: Specify the target folder to store generated files into.
hu: A generált fájlok mappája.

en: Spell Checker
hu: Helyesírás-ellenőrző

en: Spell Checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Spell Checking Configuration
hu: Helyesírás-ellenőrzés beállítása

en: Spell check canceled.
hu: A helyesírás-ellenőrzés megszakadt.

en: Spell check complete.
hu: A helyesírás-ellenőrzés befejeződött.

en: Spell check stopped.
hu: A helyesírás-ellenőrző leállt.

en: Stalled
hu: Akadozik

en: Start
hu: Indítás

en: Start Upload
hu: Feltöltés indítása

en: Start of Line
hu: Sor eleje

en: Start replace
hu: A csere megkezdése

en: Start searching
hu: A keresés megkezdése

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
hu: A keresés a kurzor aktuális pozíciójánál fog kezdődni, nem a dokumentum elején.

en: Starting Applet "%1"...
hu: Indítás - „%1” kisalkalmazás…

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
hu: Nem sikerült elindítani a Jovie szövegfelolvasó szolgáltatást

[ctx: State of the notified event]
en: State
hu: Állapot

en: Step
hu: Lépés

en: Step Into
hu: Belépés

en: Step Out
hu: Kilépés

en: Step Over
hu: Átlépés

en: Step execution...
hu: Futtatás léptetve…

en: Step to next line...
hu: Lépés a következő sorra…

en: Stop
hu: Leállítás

en: Stop Animated Images
hu: Az animációk leállítása

en: Stop Animations
hu: Az animációk leállítása

en: Stop execution of the selected script.
hu: A kiválasztott szkript leállítása.

en: Submit
hu: Elküldés

en: Submit Bug Report
hu: Hibajelentés küldése

en: Submit Confirmation
hu: Megerősítés küldése

en: Subscribe
hu: Előfizetés

en: Subscription to entry
hu: Előfizetés a bejegyzésre

en: Success
hu: Sikerült

en: Suggested Words
hu: Javasolt szavak

en: Suggestion List
hu: Javaslatok

en: Summary:
hu: Összegzés:

en: Supply a username and password below.
hu: Adja meg a felhasználónevet és a jelszót.

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Switch Application &Language...
hu: Más alkalmazásnyel&v…

en: Switch Application Language
hu: Az alkalmazás nyelve

en: Switch version
hu: Verzióváltás

en: Symbol, Currency
hu: Szimbólum - pénznem

en: Symbol, Math
hu: Szimbólum - matematikai

en: Symbol, Modifier
hu: Szimbólum - módosító

en: Symbol, Other
hu: Szimbólum - egyéb

en: Symbolic Link
hu: Szimbolikus link

en: Synchronization to disk failed
hu: Nem sikerült szinkronizálni a lemezt

en: Syntax error
hu: Szintaktikai hiba

en: SysReq
hu: SysRq

en: System Default (currently: %1)
hu: A rendszer alapértelmezése (jelenleg: %1)

en: System wide font
hu: Alap betűtípus

en: T&ranslation
hu: For&dítók

en: TAB
hu: Tab

en: TETest
hu: TETeszt

en: Tang Pronunciation:
hu: Tang kiejtés:

en: Task
hu: Feladat

en: Technical Reason:
hu: A hiba oka (technikai):

en: Templates
hu: Sablonok

en: Templates to be used (deprecated).
hu: Sablonfájlok (elavult).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
hu: Ideiglenes fájlok (a rendszeré és az aktuális felhasználóé)

en: Test
hu: Teszt

en: TestRegression
hu: Regresszióteszt

en: Tests
hu: Tesztek

en: Text Alongside Icons
hu: Szöveg az ikon mellett

en: Text Only
hu: Csak szöveg

en: Text Position
hu: Szövegpozíció

en: Text Under Icons
hu: Szöveg az ikon alatt

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
hu: Az ismeretlen szó kontextussal együtt.

en: Text:
hu: Szöveg:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
hu: A(z) „%1” billentyűkombináció már hozzá van rendelve a globális „%2” művelethez (hely: %3).
    Az eddigi helyett inkább az új művelethez szeretné hozzárendelni?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
hu: A(z) „%1” billentyűkombináció már hozzá van rendelve a standard „%2” művelethez.
    Azt szeretné, hogy ez globális billentyűparancs is legyen?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
hu: Már foglalt ez a billentyűkombináció: %1 (alkalmazás: %2, művelet: %3):

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
hu: Már foglalt ez a billentyűkombináció: %1. Alkalmazás: %2.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
hu: A(z) „%1” rázássor már hozzá van rendelve a globális „%2” művelethez.
    Az eddigi helyett új művelethez szeretné hozzárendelni?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
hu: A(z) „%1” mozdulatsor már hozzá van rendelve a globális „%2” művelethez.
    Az eddigi helyett új művelethez szeretné hozzárendelni?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
hu: A letöltéskezelő program (%1) nem érhető el az elérési útban ($PATH).

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
hu: Az F12 foglalt billentyű a Windowsban, ezért nem használható globális billentyűparancsban.
    Válasszon más billentyűt.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
hu: Árvíztűrő Tükörfúrógép

en: The URLs recently visited
hu: A nemrég meglátogatott linkek

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
hu: Az alkalmazás neve, amelynek hibáját be akarja jelenteni - ha nem helyes, használja a megfelelő alkalmazás Hibabejelentés gombját.

en: The comment could not be submitted.
hu: A megjegyzést nem sikerült elküldeni.

en: The comment was submitted successfully.
hu: A megjegyzés elküldése megtörtént.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
hu: A kiegészítés nem egyértelmű,
    több lehetőség is van.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
hu: Megváltozott az aktuális billentyűparancs-séma, átváltás előtt el szeretné menteni?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
hu: Cél:

en: The distance between icons specified in pixels.
hu: Az ikonok távolsága képpontban.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
hu: A(z) „%1” dokumentum megváltozott.
    Meg szeretné tartani vagy inkább eldobja a módosításokat?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
hu: A letöltött fájl egy HTML-fájl.

en: The email address this bug report is sent to.
hu: Az az e-mail cím, amelyre a hibabejelentés el lesz küldve.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
hu: A gyártó nem támogatja ilyen típusú komponensek létrehozását.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
hu: Nem az igazi böngészőazonosító van aktiválva („%1”).

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
hu: Az alkalmazás által megnyitott fájlok és URL-ek használat után törlődnek

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
hu: Az alábbi fájlok nem lesznek feltöltve, mert nem találhatók.
    Folytatni szeretné a műveletet?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
hu: Nem egyértelmű billentyűparancs: %1. A kijavítást a „Beállítások”
    menü „Billentyűparancsok” almenüjében lehet elvégezni.
    Nem történik automatikus javítás.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
hu: A most lenyomott billentyűt a Qt nem támogatja.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
hu: Az alkalmazás nyelve megváltozott. Az új nyelv az alkalmazás következő indításától lesz érvényes.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
hu: A(z) %1 programkönyvtár nem tartalmaz KDE 4-kompatibilis gyártót.

en: The library does not export a factory for creating components.
hu: A programkönyvtár nem exportál gyártót.

en: The module %1 could not be found.
hu: A(z) %1 modul nem érhető el.

en: The module %1 is disabled.
hu: A(z) %1 modul nincs engedélyezve.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
hu: %1 nem egy érvényes beállítómodul.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
hu: Az elemstílus neve, például „keramik” vagy „plastik”. Idézőjelek nélkül.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
hu: A generálandó ontológiák fájljai szóközzel elválasztva (elavult: argumentumokkal kiváltható).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
hu: A generálandó ontológiák fájljai.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
hu: A jelszóerősség-jelző annak eldöntését segíti, hogy a beírt jelszó kellően biztonságos-e. A jelszó biztonsága több módon növelhető:
     - hosszabb jelszóval
     - kis- és nagybetűk vegyes használatával
     - számjegyek, szimbólumok (például #) és betűk vegyes használatával

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
hu: A megadott jelszó túlságosan gyenge. A jelszó biztonsága több módon növelhető:
     - hosszabb jelszóval
     - kis- és nagybetűk vegyes használatával
     - számjegyek, szimbólumok (például #) és betűk vegyes használatával
    
    Biztosan ezt a jelszót szeretné használni?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
hu: A partner SSL tanúsítványainak lánca hibás.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
hu: A modul („%1”) nem kompatibilis KDE programkönyvtárat használ: %2.

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
hu: A program 100 feladatot hajt végre 4 szálban. Mindegyik feladat 1 és 1000 ezredmásodperc közötti véletlenszerű ideig vár.

en: The provided service is not valid
hu: A szolgáltatás érvénytelen

en: The rating could not be submitted.
hu: Az értékelés elküldése megtörtént.

en: The rating was submitted successfully.
hu: Az értékelés elküldése megtörtént.

en: The removal request failed.
hu: Az eltávolítási kérés nem teljesült.

en: The removal request was successfully registered.
hu: Az eltávolítási kérés regisztrálása megtörtént.

en: The requested operation could not be completed
hu: A kért művelet elvégzése nem sikerült

en: The selected category "%1" is invalid.
hu: A kiválasztott „%1” kategória érvénytelen.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
hu[0]: A szerver nem ismeri fel a kategóriát, amelybe megpróbál feltölteni: %2
hu[1]: A szerver nem ismeri fel egyik kategóriát sem azok közül, amelyekbe megpróbál feltölteni: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
hu: A(z) „%1” szolgáltatásnak nincs „%2” felülete „%3” kulcsszóval.

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
hu: A(z) „%1” szolgáltatásnak nincs programkönyvtára vagy a Library kulcs hiányzik

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
hu: A szolgáltatásnak nincs programkönyvtára, a Library kulcs üres a .desktop fájlban.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
hu: A jelenlegi modul beállításai megváltoztak.
    Alkalmazza a változtatásokat vagy eldobja azokat?

en: The size of the dialog
hu: A párbeszédablak mérete

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
hu[0]: A szignálfogadó %1 argumentumot kért
hu[1]: A szignálfogadó %1 argumentumot kért

en: The socket operation is not supported
hu: Nem támogatott aljazatművelet

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
hu: Forrás:

en: The style '%1' was not found
hu: A(z) %1 stílus nem található

en: The subscription request failed.
hu: Az előfizetési kérés nem teljesült.

en: The subscription was successfully completed.
hu: Az előfizetés kérés feldolgozása sikerült.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
hu: A sablonokban megadhat néhány személyes adatot, ezek bekerülnek a címjegyzékbe.
    A szükséges bővítményt nem sikerült betölteni.
    
    Telepítse a KDEPIM/Kontact csomagot.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
hu: Az alkalmazás verziószáma - a hibabejelentés elküldése előtt ellenőrizze, hogy nincs-e újabb verzió a programból

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
hu: A(z) „%1” notesz meg van nyitva, űrlapadatok és jelszavak tárolására használt.

en: There is no matching item available.
hu: Nincsen egyező elem.

en: There was a network error.
hu: Hálózati hiba történt.

en: There was an error loading data providers.
hu: Hiba történt a szolgáltatók betöltése közben.

en: There was an error loading the module.
hu: Hiba történt a modul betöltése közben.

en: There was an error reading the file '%1'
hu: Hiba történt a(z) „%1” fájl olvasása közben

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
hu: Harmadik műszak (00.00 - 07.59)

en: This Month
hu: Ebben a hónapban

en: This Week
hu: Ezen a héten

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
hu: Az alkalmazás szerzője nem kívánta feltüntetni a nevét.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
hu: Ebben az ablakban a weboldalak szkriptjeinek végrehajtása során előforduló hibaüzenetek és a velük kapcsolatos információk láthatók. Sok esetben ezek a hibák az oldal készítői által elkövetett programozási hibák, de az is előfordulhat, hogy a hiba a Konqueror egy belső hibája miatt lépett fel. Az előbbi esetben célszerű felvenni a kapcsolatot a weboldal készítőjével. Ha úgy gondolja, hogy hibát talált a Konquerorban, jelentse be itt: http://bugs.kde.org/. Kérjük, hogy a hibát részletesen írja le, lehetőleg konkrét példával illusztrálva.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
hu: Ezt az elemet lecserélem egy beágyazott komponens összes elemére.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
hu: Ez lesz az alapértelmezett állandó szélességű betűtípus (minden betű egyforma szélességű).

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
hu: Ez egy dinamikusan változó műveletlista. El lehet mozgatni, de ha törli, nem lehet újból létrehozni.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
hu: Ez a(z) „%1” betűtípus előnézeti képe. A betűtípus megváltoztatásához kattintson a „Választás…” gombra.

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
hu: Ez a kiválasztott betűtípus előnézeti képe. A betűtípus megváltoztatásához kattintson a „Választás…” gombra.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
hu: Ez egy keresésre szolgáló index. Adja meg a keresendő kulcsszavakat:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
hu: Érték (V):

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
hu: A program akkor fogja az itt megadott nyelvű fordításokat használni, ha nem érhető el fordítás a korábban megadott nyelveken

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
hu: Az ilyen nyelvű fordításokat fogja alapértelmezésben használni a program.

en: This operation requires authentication.
hu: A művelethez jelszavas hozzáférés szükséges.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
hu: Ez az oldal megpróbált megnyitni egy felbukkanó ablakot, de azt a böngésző blokkolta.
    Kattintson erre az ikonra az állapotsorban, ha meg szeretné
    adni a felbukkanó ablak beállításait.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
hu: Ez az oldal nem kapott engedélyt egy új ablak megnyitására JavaScript segítségével.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
hu: Ez a program a(z) %1 jogi feltételeinek megfelelően használható.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
hu: Ez a mintaszöveg a beállításoknak megfelelően jelenik meg. A szöveg módosítható, hogy mindegyik karakter kipróbálható legyen.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
hu: Ez a billentyűparancs megjeleníti a keresősávot, és beállítja a „Csak linkek keresése” opciót.

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
hu: Ez a gyorsbillentyű megjeleníti a keresősávot. Megszünteti a „Link keresése beírás közben” opció hatását és beállítja a „Csak linkek keresése” opciót.

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
hu: Egyértelműen leírja a fájltartalmat. Lehet ugyanaz a szöveg, mint a kvtml fájl címe.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
hu: A site egy helyi fájlt próbált csatolni az űrlapadatok elküldésekor. A csatolást a rendszer nem engedélyezi biztonsági okok miatt.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
hu: A site az űrlapadatokat e-mailen keresztül próbálja elküldeni.
    Engedélyezi a műveletet?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
hu: A weboldal egy új böngészőablakot készül megnyitni JavaScript segítségével.
    Meg szeretné ezt engedni?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
hu: A weboldal olyan űrlapot készül elfogadtatni, mely új böngészőablakot fog megnyitni JavaScript függvényhíváson keresztül.
    Engedélyezi ezt a műveletet?

en: This web page contains coding errors.
hu: Ez a weboldal programhibákat tartalmaz.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
hu: Példák ThreadWeaver feladatokra

[ctx: Time zone]
en: Region
hu: Régió

en: Timed out trying to connect to remote host
hu: Időtúllépési hiba történt a távoli gép elérésekor

en: Timeout. Check Internet connection.
hu: Időtúllépési hiba történt, ellenőrizze az internetkapcsolatot.

en: Tip of the &Day
hu: Mai ti&pp

en: Tip of the Day
hu: A nap tippje

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
hu: Cím

en: Title:
hu: Cím:

en: Today
hu: Ma

en: Toggle Caret Mode
hu: A szövegkurzor ki-be kapcsolása

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
hu: Túl sok a hibásan írt szó, ezért az automatikus helyesírás-ellenőrzés ki lesz kapcsolva.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
hu: Túl sok kérés a szerverhez. Próbálkozzon újra néhány perc múlva.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
hu: Tájolás

en: Toolbars Shown
hu: Megjelenített eszköztárak

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
hu: Megnyitás böngészőablakban

en: Top to Bottom, Left to Right
hu: Fentről lefelé, balról jobbra

en: Top to Bottom, Right to Left
hu: Fentről lefelé, jobbról balra

en: Track menu id for debug purposes
hu: A menüazonosító követése (nyomkövetési célból)

en: Translate
hu: Fordítás

en: Translate this entry
hu: Lefordítandó

en: Translation
hu: fordítási hiba

en: Translation files for KLocale
hu: A KLocale fordítási fájljai

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
hu: Próbálja meg újratelepíteni  
    
    A Konqueror-integráció le lesz tiltva.

en: Type error
hu: Típushiba

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
hu: UNIX-os aljazatok (a rendszeré és az aktuális felhasználóé)

en: UR&I shortcuts:
hu: UR&I azonosítók:

en: URI error
hu: URI hiba

en: URL to open
hu: A megnyitandó URL

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
hu: Nem sikerült új folyamatot létrehozni.
    Lehet, hogy a felhasználóra vagy a rendszerre beállított korlátozás miatt már nem indítható több folyamat.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
hu: A Kate szövegszerkesztő komponense nem található,
    ellenőrizze, nem sérült-e meg a KDE.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
hu: Nem sikerült megnyitni az átmeneti fájlt. A hiba: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
hu: Nem sikerült elküldeni a hibajelentést.
    Próbálja meg manuálisan…
    Segítséget a http://bugs.kde.org/ címen találhat.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
hu: Nem sikerült új folyamatot indítani.
    Lehet, hogy a felhasználóra vagy a rendszerre beállított korlátozás miatt már nem nyitható meg több fájl.

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo last action
hu: Legutóbbi művelet visszavonása

en: Undo: %1
hu: Visszavonás: %1

en: Unexpected argument '%1'.
hu: Nem várt paraméter: „%1”.

en: Unicode category:
hu: Unicode-kategória:

en: Unicode code point:
hu: Unicode-kódpont:

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Application
hu: Ismeretlen alkalmazás

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
hu: Ismeretlen Open Collaboration Service API hiba. (%1)

en: Unknown View
hu: Ismeretlen nézet

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown option '%1'.
hu: Ismeretlen opció: „%1”.

en: Unknown protocol '%1'.
hu: Ismeretlen protokoll - „%1”.

en: Unknown socket error
hu: Ismeretlen aljazathiba

en: Unknown word
hu: Ismeretlen szó

en: Unknown word:
hu: Ismeretlen szó:

en: Unsupported Key
hu: Nem támogatott billentyű

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Update
hu: Frissítés

en: Updating
hu: Frissítés

en: Upload Failed
hu: A feltöltés nem sikerült

en: Upload content
hu: Tartalom feltöltése

en: Upload failed: %1
hu: A feltöltés nem sikerült: %1

en: Upload first preview
hu: Első előnézet feltöltése

en: Upload second preview
hu: Második előnézet feltöltése

en: Upload third preview
hu: Harmadik előnézet feltöltése

en: Uploading Failed
hu: A feltöltés nem sikerült

en: Usage: %1 %2
hu: Használat: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
hu: A &lt;mappa&gt; használata hivatkozásként az &lt;alapmappa&gt;/baseline helyett

en: Use 'caption' as name in the titlebar
hu: A „caption” szöveg fog névként megjelenni a címsorban

en: Use 'icon' as the application icon
hu: Az „icon” nevű ikon lesz az alkalmazás ikonja

en: Use --help to get a list of available command line options.
hu: A --help paraméter segítségével kiírathatók a parancssori paraméterek.

en: Use S&tylesheet
hu: Stíluslap &használata

en: Use alternative configuration file
hu: Más konfigurációs fájl használata

en: Use p&laceholders
hu: Keresési k&arakterek használhatók

en: Use the PC speaker
hu: A PC-s hangszóró használata

en: Use the QWS display 'displayname'
hu: A „displayname” QWS-képernyő használata

en: Use the X-server display 'displayname'
hu: A „displayname” X-képernyő használata

en: Use this password:
hu: Ezen jelszó használata:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
hu: Automatikus szövegkiegészítés a fájlválasztó ablakokban.

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
hu: Névjegy: %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
hu: Például a számok, a pénzösszegek és a dátum/idő kiírását befolyásolja

en: User comments
hu: Megjegyzések

en: User path: desktop|autostart|document
hu: Felhasználói könyvtárak: desktop|autostart|document

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
hu: Segédprogram KJSEmbed szkriptek futtatásához

en: Value
hu: Érték

en: Various Useful Representations
hu: Egyéb megjelenési formák

[ctx: Verb]
en: &Insert
hu: Beszú&rás

en: Verbose output debugging mode.
hu: Részletes kimenetű nyomkövetési mód.

en: Version %1
hu: Verzió: %1

en: Version:
hu: Verzió:

en: Version: %1
hu: Verzió: %1

en: View Comments
hu: Megjegyzések

en: View Do&cument Source
hu: A dokumentum &forrása

en: View Document Information
hu: A &dokumentum jellemzői

en: View Frame Information
hu: A keret jellemzőinek megtekintése

en: View Frame Source
hu: A keret forrásának megtekintése

en: View HTML Output
hu: HTML-es kimenet megtekintése

en: View Image (%1)
hu: A kép megtekintése (%1)

en: View document at its actual size
hu: Dokumentum megjelenítése tényleges méretben

en: Visit contributor's blog
    %1
hu: A közreműködő blogjának meglátogatása
    %1

en: Visit contributor's homepage
hu: A közreműködő honlapjának megtekintése

en: Visit contributor's homepage
    %1
hu: A közreműködő honlapjának megtekintése
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
hu: A közreműködő oldalának meglátogatása
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
hu: A közreműködő profiljának megtekintése itt: %1
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
hu: Várakozik egy WM_NET-kompatibilis ablakkezelőre

en: Wallpapers
hu: Háttérképek

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
hu: Figyelem! Ez egy biztonságos (titkosított) űrlap, de titkosítás nélkül próbálja az Ön által beírt adatokat továbbítani.
    Ezek az adatok nincsenek védve illetéktelen hozzáférés ellen.
    Engedélyezi a művelet folytatását?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
hu: Figyelem! Olyan művelet kezdődik, mely titkosítás nélkül továbbít adatokat a hálózaton keresztül.
    Biztosan engedélyezi a művelet elvégzését?

en: Week %1
hu: %1. hét

en: Weekend (Saturday to Sunday)
hu: Hétvége (szombat - vasárnap)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
hu: Ilyen színűek lesznek azok a linkek, amelyekre még nem kattintottak rá.

en: What country
hu: Ország

en: What font to use for menus in applications.
hu: A menük megjelenítéséhez használt betűtípus.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
hu: A feladatsáv panelen (ahol a futó alkalmazások láthatók) megjelenő szövegek ezzel a betűtípussal jelennek meg.

en: What language to use to display text
hu: Nyelv

en: What terminal application to use
hu: A használni kívánt parancsértelmező

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
hu: Bemenet

en: What time is it? Click to update.
hu: A pontos idő (frissítés kattintással)

en: What's &This?
hu: Mi e&z?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
hu: Ha rákattint a <b>Rendszergazdai mód</b>ra, a program be fogja kérni a rendszergazdai jelszót, hogy a kívánt privilegizált műveletek elvégezhetők legyenek.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
hu: Ha az <b>Alkalmazás</b> gombra kattint, akkor a beállítások átadódnak a programnak, de a párbeszédablak nyitva marad.
    Így többféle beállítást is ki lehet próbálni.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
hu: Válassza ki, melyik parancsértelmező (terminálemulációs) programot szeretné használni.

en: Where applications store data
hu: Itt tárolják az alkalmazások az adataikat

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
hu: Jelölje be, SOCKS 4-et vagy 5-öt szeretne használni a KDE-ben

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
hu: A fájllistákban először a könyvtárnevek álljanak, utána a fájlnevek

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
hu: Ha be van jelölve, a rejtett fájlok (a ponttal kezdődőek) megjelennek

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
hu: Ha be van jelölve, az ikonon kívül felirat is megjelenik az eszköztárikonokon

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
hu: Jelölje be, ha a KDE értesítő rendszere helyett a PC-s hangszórót szeretné használni.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
hu: Ha be van jelölve, a fájlválasztó ablak bal oldalán megjelennek a parancsikonok

en: White Space
hu: Üres karakter

en: Widget style to use
hu: A használni kívánt grafikai elemstílus

en: Wishlist
hu: kívánság

en: Wrong object type.
hu: Hibás objektumtípus.

en: XDG Application menu (.desktop files)
hu: XDG alkalmazásmenü (.desktop-fájlok)

en: XDG Icons
hu: XDG ikonok

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
hu: XDG menüleírások (.directory-fájlok)

en: XDG Menu layout (.menu files)
hu: XDG menüelrendezés (.menu-fájlok)

en: XDG Mime Types
hu: XDG MIME-típusok

en: XDG autostart directory
hu: XDG automatikus indítási mappa

en: XML decimal entity:
hu: XML decimális entitás:

en: XML parsing error
hu: XML feldolgozási hiba

en: Yes
hu: Igen

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
hu: A következő fájlok lesznek elküldve a helyi gépről az internetre.
    Folytatni szeretné a műveletet?

en: You are not allowed to save the configuration
hu: Nincs jogosultsága a beállítások elmentéséhez

en: You are now a fan.
hu: Sikerült beállítani rajongónak.

en: You entered two different passwords. Please try again.
hu: A két jelszó nem azonos. Gépelje be még egyszer.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
hu: A módosítások érvényesítéséhez indítsa újra a párbeszédablakot

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
hu: A tesztelés megkezdése előtt kiválasztható, melyik fájlba kerüljön a tesztelési eredmény.

en: You must enter some text to search for.
hu: Meg kell adni a keresett szöveget.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
hu: Tárgyat és leírást meg kell adni, mielőtt elküldené a jelentést.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
hu: Az egyező elemek listájának
    végére ért.

en: You will be asked to authenticate before saving
hu: Mentés előtt felhasználóazonosítás történik

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
hu: Az egyenlege túl alacsony:
    Egyenleg: %1
    Ár: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
hu: Az Ön e-mail címe. Ha nem helyes a cím, használja az „E-mail beállítás” gombot a módosításához.

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
hu: A cseresztring ennél nagyobb helyettesítőre hivatkozik: „\%1”, de

en: Zoom &In
hu: N&agyítás

en: Zoom &Out
hu: Ki&csinyítés

en: Zoom to fit page height in window
hu: Nagyítás az oldalmagasság kitöltéséhez

en: Zoom to fit page in window
hu: Nagyítás az oldal kitöltéséhez

en: Zoom to fit page width in window
hu: Nagyítás az oldalszélesség kitöltéséhez

en: [%1-options]
hu: [%1-paraméterek]

en: [options]
hu: [paraméterek]

en: a basic web browser using the KHTML library
hu: egyszerű webböngésző a KHTML programkönyvtárra alapozva

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
hu: %1 lenyomva tartása, majd %2 lenyomása

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
hu: érvénytelen gomb

en: address family for nodename not supported
hu: a csomópontnévnél nem lehet címcsaládot megadni

en: am
hu: de

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
hu: a Qt stíluslapot alkalmazza az alkalmazás elemeire

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
hu[0]: de csak %1 elérhető
hu[1]: de csak %1 elérhető

en: but your pattern defines no captures.
hu: de a mintában nincs megadva helyettesítő.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
hu[0]: a minta csak 1 helyettesítőt definiál.
hu[1]: a minta csak %1 helyettesítőt definiál.

en: defines the application font
hu: beállítja az alkalmazás betűtípusát

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
hu: Legutóbbiak

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
hu: -ise utótagok

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
hu: -ise utótagok hangsúlyjelekkel

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
hu: -ise utótagok hangsúlyjelek nélkül

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
hu: -ize utótagok

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
hu: -ize utótagok hangsúlyjelekkel

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
hu: -ize utótagok hangsúlyjelek nélkül

[ctx: dictionary variant]
en: extended
hu: bővített

[ctx: dictionary variant]
en: large
hu: nagy

[ctx: dictionary variant]
en: medium
hu: közepes

[ctx: dictionary variant]
en: small
hu: kicsi

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
hu: 0. variáns

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
hu: 1. variáns

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
hu: 2. variáns

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
hu: hangsúlyjelekkel

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
hu: ye-vel

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
hu: yeyo-val

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
hu: yo-val

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
hu: hangsúlyjelek nélkül

[ctx: digit set]
en: Arabic
hu: Arab

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
hu: Arab-indiai

[ctx: digit set]
en: Bengali
hu: Bengáli

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
hu: Keleti arab-indiai

[ctx: digit set]
en: Gujarati
hu: Gudzsarati

en: disable XIM
hu: kikapcsolja a XIM-et

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
hu[0]: 1 rajongó
hu[1]: %1 rajongó

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
hu: végzetes feldolgozási hiba: %1 - sor: %2, oszlop: %3

en: forces the application to run as QWS Server
hu: QWS-kiszolgálóként való működésre utasítja az alkalmazást

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
hu: TrueColor színséma használatára utasítja az alkalmazást 8 bites
    képernyőmódnál is

[ctx: go back]
en: &Back
hu: &Vissza

[ctx: go forward]
en: &Forward
hu: &Előre

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
hu: Billentyűkombinációk: %1

[ctx: home page]
en: &Home
hu: &Alapkönyvtár

en: i18n() takes at least one argument
hu: Az i18n() legalább egy argumentumot igényel

en: i18nc() takes at least two arguments
hu: Az i18nc() legalább két argumentumot igényel

en: i18ncp() takes at least three arguments
hu: Az i18ncp() legalább három argumentumot igényel

en: i18np() takes at least two arguments
hu: Az i18np() legalább két argumentumot igényel

en: include only takes 1 argument, not %1.
hu: az include fájl csak 1 argumentumot vár, nem %1 darabot.

en: invalid flags
hu: érvénytelen jelzők

en: invalid value for 'ai_flags'
hu: érvénytelen „ai_flags” érték

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
hu: Le

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
hu: Hiper

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
hu: Balra

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
hu: Menü

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
hu: Pause/Break

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
hu: Jobbra

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
hu: Szóköz

[ctx: keyboard-key-name]
en: Super
hu: Szuper

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
hu: Fel

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
hu: klauncher: ezt a programot nem kézzel kell elindítani.
    klauncher: a kdeinit4 fogja automatikusan elindítani.

[ctx: left mouse button]
en: left button
hu: bal gomb

en: library only takes 1 argument, not %1.
hu: a programkönyvtár 1 argumentumot vár, nem %1 darabot.

en: load the testability framework
hu: tesztelő keretrendszer betöltése

en: loading %1
hu: %1 betöltése

en: memory allocation failure
hu: memóriafoglalási hiba

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
hu: középső gomb

en: mirrors the whole layout of widgets
hu: tükrözi a grafikus elemek elrendezését

en: modified
hu: módosítva

en: name or service not known
hu: a név vagy a szolgáltatás ismeretlen

en: no address associated with nodename
hu: nincs cím rendelve a csomópontnévhez

en: no error
hu: nincs hiba

en: no version set (programmer error)
hu: nincs beállítva verzió (programozási hiba)

en: non-recoverable failure in name resolution
hu: végzetes hiba a névfelbontásnál

[ctx: normal severity]
en: Normal
hu: normál

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
hu: * Egyéni színek *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
hu: * A legutóbbi színek *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
hu: Negyven szín

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
hu: Oxygen színek

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
hu: A szivárvány színei

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
hu: Royal színek

[ctx: palette name]
en: Web Colors
hu: Webes színek

en: pm
hu: du

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
hu: Helyesírás-ellenőrzés…

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
hu: Bármikor

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
hu: Előző hónapban

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
hu: Előző héten

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
hu: Előző évben

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
hu: Ebben a hónapban

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
hu: Ezen a héten

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
hu: Ebben az évben

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
hu: Ma

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
hu: Tegnap

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
hu: Egyedi…

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
hu: <p>A KDE grafikus környezet már több mint 60 nyelven használható. A projektben közreműködő magyar fordítók munkájának köszönhetően a KDE teljes egészében le van fordítva magyarra.</p><p>A KDE magyar fordításáról és az alkalmazások lokalizációjáról további információ található itt: <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

en: request was canceled
hu: a kérés meg lett szüntetve

en: requested family not supported
hu: a kért család nem támogatott

en: requested family not supported for this host name
hu: a kért család nem támogatott ennél a gépnévnél

en: requested service not supported for this socket type
hu: a kért szolgáltatás nem támogatott ennél az aljazattípusnál

en: requested socket type not supported
hu: a kért aljazattípus nem támogatott

[ctx: right mouse button]
en: right button
hu: jobb gomb

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
hu: ha nyomkövető alatt fut a program, akkor bekapcsolódhat a
    -nograb opció, ezt egy -dograb-bel lehet felülbírálni

en: servname not supported for ai_socktype
hu: a szolgáltatásnév nem támogatott a megadott ai_socktype-nál

en: set XIM server
hu: beállítja a XIM-kiszolgálót

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
hu: beállítja a XIM (X Input Method) bemeneti módját. A lehetséges
    értékek: onthespot, overthespot, offthespot
    és root

en: sets the application GUI style
hu: beállítja az alkalmazás grafikus stílusát

en: sets the application name
hu: beállítja az alkalmazás nevét

en: sets the application title (caption)
hu: beállítja az alkalmazás címsorának szövegét

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
hu: beállítja a fő grafikus elem kliensgeometriáját - az argumentum formátuma a man X paranccsal tekinthető meg (általában SzélességxMagasság+XPoz+YPoz)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
hu: beállítja az alapértelmezett háttérszínt és egy
    alkalmazáspalettát (a világos és sötét árnyalatok
    ki lesznek számítva)

en: sets the default button color
hu: beállítja a nyomógombok alapértelmezett színét

en: sets the default foreground color
hu: beállítja az alapértelmezett előtérszínt

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
hu: Árvíztűrő Tükörfúrógép

[ctx: show help]
en: &Help
hu: &Súgó

en: start interactive kjs interpreter
hu: interaktív kjs-értelmező indítása

en: start without KDE KApplication support.
hu: indítás KApplication-támogatás nélkül

en: switches to synchronous mode for debugging
hu: szinkron üzemmódba váltás nyomkövetési célból

en: system error
hu: rendszerhiba

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
hu: jelzi a Qt-nak, hogy soha ne fogja el az egeret és a billentyűzetet

en: temporary failure in name resolution
hu: átmeneti hiba a névfelbontásnál

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
hu: A(z) %1 készítőinek névsora:
    %2

en: the document is not in the correct file format
hu: a dokumentum formátuma nem megfelelő

en: the following permission
hu: a következő engedélyt

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
hu: Az elem ára: %2 %1.
    Szeretné megvenni?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
hu: Lent

[ctx: toolbar position string]
en: Left
hu: Balról

[ctx: toolbar position string]
en: Right
hu: Jobbról

[ctx: toolbar position string]
en: Top
hu: Fent

en: unknown error
hu: ismeretlen hiba

[ctx: unknown program name]
en: unknown
hu: ismeretlen

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
hu: az alapértelmezettől eltérő grafikus alrendszer használata, raster és opengl (kísérleti) mód választható

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
hu: Rögzítettük a szavazatát.

en: without name
hu: név nélkül
