KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (1511 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
hu: „%1” nem működik ezen: „%2”

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
hu: „%1” megkettőzi az előző szabálynevet és le lesz tiltva.

en: "%1": no such directory
hu: „%1”: nincs ilyen könyvtár

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
hu: „%1.%2” nem érhető el ebben: %3 %4.%5.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
hu: %1 már létezik.
    Felül szeretné írni?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
hu: %1 és %2 sorok elejéhez és végéhez illeszkedik.

en: %1 byte(s)
hu: %1 bájt

en: %1 bytes
hu: %1 bájt

en: %1 cannot be retrieved
hu: %1 nem érhető el

en: %1 contains invalid data.
hu: %1 érvénytelen adatot tartalmaz.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
hu: %1 olyan bájtokat tartalmaz, melyek nem lehetségesek %2 kódolás esetén.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
hu: %1 egy mappa.
    Fájlnevet kell kiválasztani.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
hu: %1 egy összetett típus. Összetett típusokra nem lehet konvertálni, de atomi típusokra (pl. %2) igen.

en: %1 is an invalid %2
hu: %1 egy érvénytelen %2.

en: %1 is an invalid encoding name.
hu: Érvénytelen kódolásnév: %1.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
hu: %1 érvénytelen jelző reguláris kifejezéshez. Az érvényes jelzők:

en: %1 is an invalid namespace URI.
hu: Érvénytelen névtér-URI: %1.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
hu: %1 érvénytelen minta reguláris kifejezésnek: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
hu: Érvénytelen sablonmódnév: %1.

en: %1 is an unknown schema type.
hu: %1 érvénytelen sématípus.

en: %1 is an unsupported encoding.
hu: Nem támogatott kódolás: %1.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
hu: %1 egy érvénytelen XML 1.0-karakter.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
hu: Érvénytelen nevű feldolgozási utasítás: %1.

en: %1 is not a valid numeric literal.
hu: %1 egy érvénytelen szám.

en: %1 is not a whole number of minutes.
hu: %1 nem egész számú perc érték.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
hu: %1 nem atomi típus. Csak atomi típusra lehet konvertálni.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
hu: %1 nem szerepel a tartományon belüli attribútumdeklarációkban. Sémaimportálást nem lehet végezni.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
hu: %1 nem egy érvényes érték %2 típus esetén.

en: %1 matches newline characters
hu: %1 az újsor karakterekhez illeszkedik

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
hu: %1 nem állhat a cseresztring végén, utána mindig %2 vagy %3 következik.

en: %1 was called.
hu: %1 meghívva.

en: %1, %2 not defined
hu: %1, %2 nincs megadva

en: %1: UNIX key file doesn't exist
hu: %1: a UNIX kulcsfájl nem létezik

en: %1: already exists
hu: %1: már létezik

en: %1: bad name
hu: %1: rossz név

en: %1: create size is less then 0
hu: %1: a létrehozási méret kisebb 0-nál

en: %1: doesn't exist
hu: %1: nem létezik

en: %1: doesn't exists
hu: %1: nem létezik

en: %1: ftok failed
hu: %1: egy ftok függvényhívás nem sikerült

en: %1: invalid size
hu: %1: érvénytelen méret

en: %1: key is empty
hu: %1: a kulcs üres

en: %1: not attached
hu: %1: nincs csatlakoztatva

en: %1: out of resources
hu: %1: nincs elég szabad erőforrás

en: %1: permission denied
hu: %1: nincs megfelelő jogosultság

en: %1: size query failed
hu: %1: a méret lekérdezése nem sikerült

en: %1: system-imposed size restrictions
hu: %1: rendszerszintű méretkorlátozás

en: %1: unable to lock
hu: %1: nem sikerült zárolni

en: %1: unable to make key
hu: %1: nem sikerült elkészíteni egy kulcsot

en: %1: unable to set key on lock
hu: %1: nem sikerült kulcsot beállítani a zárolásra

en: %1: unable to unlock
hu: %1: nem sikerült feloldani egy zárolást

en: %1: unknown error %2
hu: %1: ismeretlen hiba (%2)

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Close
hu: &Bezárás

en: &Copy
hu: &Másolás

en: &Find in Script...
hu: &Keresés szkriptben...

en: &Finish
hu: Be&fejezés

en: &Font
hu: &Betűtípus

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Move
hu: &Mozgatás

en: &Name:
hu: Né&v:

en: &Next
hu: &Tovább

en: &Next >
hu: &Tovább >

en: &Options <<
hu: &Opciók <<

en: &Options >>
hu: &Opciók >>

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: &Print
hu: Ny&omtatás

en: &Redo
hu: Újra vé&grehajtás

en: &Restore
hu: &Visszaállítás

en: &Select All
hu: Min&den kijelölése

en: &Size
hu: &Méret

en: &Step up
hu: &Feljebb

en: &Underline
hu: alá&húzás

en: &Undo
hu: V&isszavonás

en: &Unshade
hu: &Legördítés

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
hu: A(z) „%1” attribútum érvénytelen QName tartalmat tartalmaz: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
hu: „%1” érvénytelen ELF objektum (%2)

en: '%1' is not an ELF object
hu: „%1” nem ELF objektum

en: '%1' is not an ELF object (%2)
hu: „%1” nem ELF objektum (%2)

en: (Untitled)
hu: (Névtelen)

en: , but got '
hu: , kapott érték: '

en: - %1 is not a namespace
hu: - %1 nem névtér

en: - nested namespaces not allowed
hu: - beágyazott névterek nem engedélyezettek

en: ...
hu: …

en: < &Back
hu: < &Vissza

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
hu: <b>Ez a név nem használható: "%1".</b><p>Válasszon más nevet, kevesebb karakterrel vagy elválasztó karakterek nélkül.

en: <empty>
hu: <üres>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
hu: <h3>A Qt névjegye</h3><p>Ez a program a Qt %1 verzióját használja.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
hu: <html>Váltás arra a(z) <b>%1</b> hanglejátszó eszközre,<br/>amelynek magasabb a beállítása vagy kifejezetten ehhez az adatfolyamhoz lett beállítva.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
hu: <html>Váltás erre az eszközre: <b>%1</b><br/> - az eszköz elérhetővé vált, és magasabb a prioritása az eddiginél.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
hu: <html>A hanglejátszó eszköz (<b>%1</b>) nem működik.<br/>Váltás erre: <b>%2</b>.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
hu: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Körkörös keresés

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
hu: <qt>Felül szeretné írni?</qt>

en: A comment cannot contain %1
hu: Megjegyzés nem tartalmazhatja ezt: %1.

en: A comment cannot end with a %1.
hu: Megjegyzés nem fejeződhet be ezzel: %1.

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
hu: Az alapértelmezett névtér deklarációjának a függvény-, változó- és beállításdeklarációk előtt kell állnia.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
hu: Egy közvetlen elemkonstruktor nem jólformázott. %1 végén %2 áll.

en: A function already exists with the signature %1.
hu: Már létezik függvény ezzel a lenyomattal: %1.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
hu: Közvetlenül nem lehet könyvtármodult kiértékelni. Csak egy főmodulból importálható.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
hu: Függvényparaméter nem lehet alagút.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
hu: A pozícionálási predikátumoknak kiértékeléskor egyetlen numerikus értéket kell adniuk.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
hu: Hiányzik egy szükséges kodek. A média lejátszásához a következő kodekeket kell telepíteni: %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
hu: A stíluslapfüggvények csak előtagos nevűek lehetnek.

en: A template with name %1 has already been declared.
hu: Már deklarálva van egy %1 nevű sablon.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
hu: %1 típusú érték nem lehet predikátum. A predikátumok típusa csak numerikus vagy effektív logikai lehet.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
hu: %1 típusú értéknek nem lehet effektív logikai értéke.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
hu: Minden %1 típusú értéknek páros számú számjegyet kell tartalmaznia, a(z) %2 értéknél ez nem teljesül.

en: A variable with name %1 has already been declared.
hu: Már deklarálva van egy %1 nevű változó.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
hu: A zónaoffszetnek ebbe a zárt tartományba kell esnie: %1..%2. %3 kívül esik a tartományon.

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
hu: A4 (210 x 297 mm, 8,26 x 11,7 hüvelyk)

en: AM
hu: DE

en: About Qt
hu: A Qt névjegye

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Actions
hu: Műveletek

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Activate the tab
hu: Lap aktiválása

en: Activates the program's main window
hu: Aktivizálja a program főablakát

en: Address type not supported
hu: Nem támogatott címtípus

en: Advanced
hu: Speciális

en: Alias property exceeds alias bounds
hu: Az álnév tulajdonság túllépi az álnév határokat

en: Aliases: %1
hu: Alias-ok: %1

en: Align Left
hu: Balra igazítás

en: Align Right
hu: Jobbra igazítás

[ctx: All other platforms]
en: Folder
hu: Mappa

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

[ctx: All other platforms]
en: Type
hu: Típus

en: Already exists
hu: Már létezik

en: Ambiguous %1 not handled
hu: Nem egyértelmű, ezért nem használható: %1

en: Ambiguous rule match.
hu: Nem egyértelmű szabályilleszkedés.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
hu: %1 attribútum értéke csak érvényes %2 lehet, de %3 nem az.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
hu: Már deklarálva van %1 attribútum %2 értékkel.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
hu: Már deklarálva van %1 nevű argumentum. Minden argumentum nevének egyedinek kell lennie.

en: An attribute by name %1 has already been created.
hu: Már létezik %1 nevű attribútum.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
hu: Attribútumpont nem lehet dokumentumpont gyermeke, ezért a(z) %1 attribútum rossz helyen van.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
hu: A(z) %1 nevű attribútum már megjelent az elemben.

en: Animation is an abstract class
hu: Az animáció egy absztrakt osztály

en: Another socket is already listening on the same port
hu: Egy másik foglalat már figyel ugyanazon a porton

en: Application is an abstract class
hu: Az alkalmazás egy absztrakt osztály

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Apply Changes to Document
hu: Módosítások alkalmazása a dokumentumra

en: Apply Changes to QML Viewer
hu: Módosítások alkalmazása a QML megjelenítőre

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
hu: Minden %2 elemhez legalább egy %1 gyermekelemnek kell tartoznia.

en: At least one %1-element must occur before %2.
hu: Legalább egy %1 elemnek állnia kell a következő előtt: %2.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
hu: Legalább egy %1 elemnek szerepelnie kell a következőben: %2.

en: At least one component must be present.
hu: Legalább egy komponensre szükség van.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
hu: Minden %2 nevű elem %1 nevű attribútumában meg kell adni egy módot.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
hu: Legalább egy időkomponensnek kell állnia a %1 elválasztó után.

en: Attached properties cannot be used here
hu: A csatolt tulajdonságok nem használhatók itt

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
hu: A(z) %1 és %2 közül csak az egyik szerepelhet.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
hu: A(z) %1 attribútum nem szerializálható, mert a legfelső szinten található.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
hu: %1 nevű attribútum nem szerepelhet ebben az elemben: %2. Csak a standard attribútumok és %3 ill. %4 fordulhat elő.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
hu: %1 nevű attribútum nem szerepelhet ebben az elemben: %2. Csak a standard attribútumok és %3 fordulhat elő.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
hu: %1 nevű attribútum nem szerepelhet ebben az elemben: %2. Csak a standard attribútumok és %3 fordulhat elő.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
hu: %1 nevű attribútum nem szerepelhet ebben az elemben: %2. Csak a standard attribútumok fordulhatnak elő.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
hu: %1 attribútum értéke nem lehet %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
hu: A(z) %1 attribútum érvénytelen tartalmat tartalmaz.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
hu: A(z) %1 attribútum érvénytelen adatot tartalmaz: %2

en: Attribute redefined.
hu: Átdefiniált attribútum.

en: Audio or video components could not be played
hu: A hang vagy a videó komponens nem játszható le

en: Audio output error
hu: Hangkimenet hiba

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
hu: B5 (176 x 250 mm, 6,93 x 9,84 hüvelyk)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
hu: Vissza

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
hu: Félkövér

en: Bottom
hu: Lent

en: Breakpoint Condition:
hu: Feltétel:

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot animate non-existent property "%1"
hu: Nem sikerült animálni a nem létező „%1” tulajdonságot

en: Cannot animate read-only property "%1"
hu: Nem sikerült animálni a csak olvasható „%1” tulajdonságot

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
hu: Nem sikerült közvetlenül hozzárendelni egy értéket a csoportosított tulajdonsághoz

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
hu: Nem sikerült hozzárendelni egy értéket a szignálhoz (szükséges egy futtatandó parancsfájl)

en: Cannot assign multiple values to a script property
hu: Nem sikerült több értéket hozzárendelni a parancsfájl tulajdonsághoz

en: Cannot assign multiple values to a singular property
hu: Nem sikerült több értéket hozzárendelni egy egyedüli tulajdonsághoz

en: Cannot assign object to list
hu: Nem sikerült hozzárendelni az objektumot a listához

en: Cannot assign object to property
hu: Nem sikerült hozzárendelni az objektumot a tulajdonsághoz

en: Cannot assign primitives to lists
hu: Nem sikerült hozzárendelni a primitíveket a listához

en: Cannot assign to non-existent default property
hu: Nem sikerült hozzárendelni a nem létező alapértelmezett tulajdonsághoz

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
hu: Nem sikerült hozzárendelni a nem létező „%1” tulajdonsághoz

en: Cannot assign to read-only property "%1"
hu: Nem sikerült hozzárendelni a csak olvasható „%1” tulajdonsághoz

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
hu: Nem módosítható a viselkedéshez rendelt animáció.

en: Cannot create %1 for output
hu: Nem sikerült létrehozni kimenethez: %1

en: Cannot create empty component specification
hu: Nem hozható létre üres komponens specifikáció

en: Cannot load library %1: %2
hu: Nem sikerült betölteni ezt a programkönyvtárat: %1 (%2)

en: Cannot open %1 for input
hu: Nem sikerült megnyitni bevitelre: %1

en: Cannot open %1: is a directory
hu: Nem lehet megnyitni: %1 (mert mappa)

en: Cannot open for output
hu: Nem sikerült megnyitni kivitelre

en: Cannot open: %1
hu: Nem nyitható meg: %1

en: Cannot override FINAL property
hu: Nem definiálható felül a FINAL tulajdonság

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
hu: Kulcs nélküli tanúsítvány nem adható (%1)

en: Cannot remove source file
hu: Nem sikerült törölni egy forrásfájlt

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
hu: Nem feloldható szimbólum: „%1” itt: %2 (%3)

en: Cannot set a duration of < 0
hu: Nem állítható be az időtartam < 0 értékre

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
hu: Nem sikerült elkezdeni a lejátszást. 
    
    Ellenőrizze, hogy a GStreamer telepítve van-e 
    (a libgstreamer-plugins-base csomag is szükséges).

en: Cannot unload library %1: %2
hu: Nem sikerült eltávolítani ezt a programkönyvtárat: %1 (%2)

en: Case Sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
hu: Nem lehet %1 típusra konvertálni, mert ez egy absztrakt típus, nem hozható létre belőle példány.

en: Center
hu: Középre

en: Centimeters (cm)
hu: Centiméter (cm)

en: Check
hu: Bejelölés

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
hu: Írás közbeni helyesírás-ellenőrzés

en: Circularity detected
hu: Körkörösségi hiba

en: Clear
hu: A mező(k) törlése

en: Clear Console
hu: A konzol törlése

en: Clear Debug Output
hu: A nyomkövetési kimenet törlése

en: Clear Error Log
hu: A hibanapló törlése

en: Close
hu: Bezárás

en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Close the tab
hu: Lap bezárása

en: Closes the window
hu: Bezárja az ablakot

en: Collate
hu: Oldalankénti csoportosítás

en: Color
hu: Színes

en: Color Mode
hu: Színmód

en: Color Picker
hu: Színválasztó

en: Commit
hu: Elmentés

en: Component elements may not contain properties other than id
hu: A komponens elemek nem tartalmaznak tulajdonságot az azonosítón kívül

en: Component objects cannot declare new functions.
hu: A komponens objektumok nem deklarálhatnak új függvényeket.

en: Component objects cannot declare new properties.
hu: A komponens objektumok nem deklarálhatnak új tulajdonságokat.

en: Component objects cannot declare new signals.
hu: A komponens objektumok nem deklarálhatnak új szignálokat.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
hu: A kapcsolatot nem engedélyezte a SOCKSv5-kiszolgáló

en: Connection refused
hu: A csatlakozási kérést elutasították

en: Connection timed out
hu: Időtúllépési hiba történt a kapcsolatban

en: Connection to proxy closed prematurely
hu: A proxy váratlanul felbontotta a kapcsolatot

en: Connection to proxy refused
hu: A proxy elutasította a csatlakozási kérést

en: Connection to proxy timed out
hu: Időtúllépési hiba történt a proxykapcsolatban

en: Connections: nested objects not allowed
hu: Kapcsolatok: beágyazott objektumok nem támogatottak

en: Connections: script expected
hu: Kapcsolatok: parancsfájlnak kellene következnie

en: Connections: syntax error
hu: Kapcsolatok: szintaktikai hiba

en: Console
hu: Konzol

en: Contains commands to manipulate the window
hu: Ablakkezelési parancsokat tartalmaz

en: Continue
hu: Folytatás

en: Copies
hu: Példányszám

en: Copies:
hu: Példányszám:

en: Copy &Link Location
hu: &Link másolása

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
hu: Hang másolása

en: Copy Color
hu: Szín másolása

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
hu: Kép címének másolása

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
hu: Kép másolása

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
hu: Link másolása

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
hu: Videó másolása

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
hu: Másolás

en: Could not begin transaction
hu: Nem sikerült elkezdeni egy tranzakciót

en: Could not commit transaction
hu: Nem sikerült véglegesíteni egy tranzakciót

en: Could not connect
hu: Nem sikerült csatlakozni

en: Could not decode media source.
hu: A médiaforrást nem sikerült dekódolni.

en: Could not load cursor delegate
hu: Nem sikerült betölteni a kurzor delegáltat

en: Could not locate media source.
hu: Nem sikerült megtalálni egy médiaforrást.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
hu: Nem sikerült megnyitni a hangeszközt, mert foglalt.

en: Could not open input redirection for reading
hu: Nem sikerült megnyitni olvasásra egy beviteli átirányítást

en: Could not open media source.
hu: Nem sikerült megnyitni a médiaforrást.

en: Could not open output redirection for writing
hu: Nem sikerült írásra megnyitni egy átirányítást

en: Could not read footer
hu: Nem sikerült a lábléc olvasása

en: Could not read image data
hu: Nem sikerült olvasni a képadatot

en: Could not reset to start position
hu: Nem sikerült visszaállni a kezdő pozícióra

en: Could not rollback transaction
hu: Nem sikerült visszagörgetni egy tranzakciót

en: Cu&t
hu: Ki&vágás

en: Current Page
hu: Aktuális oldal

en: Custom
hu: Egyedi

en: Customize...
hu: Testreszabás...

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
hu: Kivágás

en: DRM error
hu: DRM hiba

en: Datagram was too large to send
hu: Az adatcsomag túl nagy, nem lehet elküldeni

en: Date Modified
hu: Utolsó módosítás

en: Day %1 is invalid for month %2.
hu: Érvénytelen a(z) %1. nap ebben a hónapban: %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
hu: Egy nap (%1) érvénytelen, mert nem esik ebbe a tartományba: %2..%3.

en: Debug
hu: Nyomkövetés

en: Debug Output
hu: Nyomkövetési kimenet

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
hu: <nem meghatározott>

en: Decay HF ratio (%)
hu: Bomlási HF arány (%)

en: Decay time (ms)
hu: Bomlási idő (ms)

en: Decoder error
hu: Dekódoló hiba

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
hu: Újra

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Defaults
hu: Alapértelmezés

en: Delegate component must be Item type.
hu: A delegált komponensnek elemtípusnak kell lennie.

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete to the end of the word
hu: Törlés a szó végéig

en: Delete to the start of the word
hu: Törlés a szó elejéig

en: Density (%)
hu: Sűrűség (%)

en: Destination file exists
hu: A célfájl már létezik

en: Diffusion (%)
hu: Diffúzió (%)

en: Disable Breakpoint
hu: Töréspont ki

en: Disconnected
hu: Szétkapcsolva

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
hu: Megjeleníti az ablak nevét és az ablakkezelő elemeket

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
hu: Nem lehet %1 típusú értéket %2 értékkel osztani (nem szám).

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
hu: Nem lehet %1 típusú értéket %2 vagy %3 értékkel osztani (plussz vagy mínusz nulla).

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
hu: Osztásnál (%1) nem lehet nullával (%2) osztani.

en: Dock
hu: Dokkolt

en: Document is not a XML schema.
hu: A dokumentum nem XML-séma.

en: Done
hu: Kész

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
hu: Kép mentése

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
hu: A link mentése...

en: Download error
hu: Letöltési hiba

en: Duplex Printing
hu: Kétoldalas nyomtatás

en: Duplicate default property
hu: Alapértelmezett tulajdonság kettőzése

en: Duplicate method name
hu: Eljárásnév kettőzése

en: Duplicate property name
hu: Tulajdonságnév kettőzése

en: Duplicate signal name
hu: Szignálnév kettőzése

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
hu: A sablonparaméterek neveinek egyedieknek kell lenniük. %1 azonban kétszer is előfordul.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
hu: Effektív logikai érték nem számolható egynél több atomi értéket tartalmazó sorozatnál.

en: Effects
hu: Effektek

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
hu: A(z) %1 elem nem szerializálható, mert a dokumentumelemen kívül található.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
hu: A(z) %1 elem nem tartalmazhat más elemeket, ha fix tartalma van.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
hu: %1 elemnek nem lehet sorozatkonstruktora.

en: Element %1 cannot have children.
hu: %1 elemnek nem lehetnek gyermekelemei.

en: Element %1 contains invalid content.
hu: A(z) %1 elem érvénytelen adatot tartalmaz.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
hu: A(z) %1 elem nem engedélyezett attribútumokat tartalmaz.

en: Element %1 contains not allowed child content.
hu: A(z) %1 elem nem engedélyezett gyermek tartalmat tartalmaz.

en: Element %1 contains not allowed child element.
hu: A(z) %1 elem nem engedélyezett gyermek elemet tartalmaz.

en: Element %1 contains not allowed text content.
hu: A(z) %1 elem nem engedélyezett szöveg tartalmat tartalmaz.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
hu: A(z) %1 elem két %2 típusú attribútumot tartalmaz.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
hu: A(z) %1 elem ismeretlen %2 attribútumot tartalmaz.

en: Element %1 is declared as abstract.
hu: A(z) %1 elem absztraktként van deklarálva.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
hu: A(z) %1 elemből hiányzik a szükséges %2 attribútum.

en: Element %1 is not allowed at this location.
hu: Ezen a helyen nem állhat %1 elem.

en: Element %1 must come last.
hu: A(z) %1 nevű elemnek kell az utolsónak lennie.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
hu: Minden %1 nevű elemnek kell hogy legyen egy %2 vagy %3 nevű attribútuma.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
hu: Minden %1 elemnek kell hogy legyen %2 nevű attribútuma vagy sorozatkonstruktora.

en: Element is not creatable.
hu: Az elem nem hozható létre.

en: Empty property assignment
hu: Üres tulajdonság hozzárendelés

en: Empty signal assignment
hu: Üres szignál hozzárendelés

en: Enable Breakpoint
hu: Töréspont be

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Encoding %1 is unsupported
hu: Nem támogatott kódolás: %1

en: Encountered incorrectly encoded content.
hu: Hibás kódolású adattartalom.

en: Enter a value:
hu: Érték:

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
hu: %1 hiba a(z) %2 fájlban, a %3. sor, %4. oszlopban: %5

en: Error %1 in %2: %3
hu: %1 hiba a(z) %2 fájlban: %3

en: Error Log
hu: Hibanapló

en: Error closing database
hu: Hiba történt az adatbázis bezárásakor

en: Error creating SSL context (%1)
hu: Hiba történt egy SSL-kontextus létrehozásakor (%1)

en: Error creating SSL session, %1
hu: Hiba történt az SSL-munkamenet létrehozásakor: %1

en: Error creating SSL session: %1
hu: Hiba történt az SSL-munkamenet létrehozásakor: %1

en: Error decoding: %1: %2
hu: Dekódolási hiba: %1: %2

en: Error during SSL handshake: %1
hu: Hiba történt az SSL-kapcsolat létrehozásakor: %1

en: Error loading local certificate, %1
hu: Nem sikerült betölteni egy helyi tanúsítványt: %1

en: Error loading private key, %1
hu: Hiba történt egy privát kulcs betöltésekor: %1

en: Error opening URL
hu: Hiba történt az URL megnyitásakor

en: Error opening database
hu: Nem sikerült megnyitni az adatbázist

en: Error opening file
hu: Hiba történt a fájl megnyitásakor

en: Error opening resource
hu: Hiba történt az erőforrás megnyitásakor

en: Error opening source: media type could not be determined
hu: Hiba a forrás megnyitásakor: a médiatípus nem határozható meg

en: Error opening source: resource is compressed
hu: Hiba a forrás megnyitásakor: az erőforrás tömörített

en: Error opening source: resource not opened
hu: Hiba a forrás megnyitásakor: az erőforrás nincs megnyitva

en: Error opening source: resource not valid
hu: Hiba a forrás megnyitásakor: az erőforrás nem érvényes

en: Error opening source: type not supported
hu: Hiba a forrás megnyitásakor: a típus nem támogatott

en: Error reading from process
hu: Nem sikerült olvasni egy folyamatból

en: Error while downloading %1: %2
hu: Hiba történt %1 letöltése közben: %2.

en: Error while reading: %1
hu: Olvasási hiba: %1

en: Error while uploading %1: %2
hu: Hiba történt %1 feltöltése közben: %2.

en: Error writing to process
hu: Nem sikerült írni egy folyamatba

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
hu: Executive (7,5 x 10 hüvelyk, 191 x 254 mm)

en: Exit
hu: Kilépés

en: Expected
hu: Várt érték:

en: Expected character data.
hu: Karakteradatot vártam.

en: Extra content at end of document.
hu: Kimaradó adatok vannak a dokumentum végén.

en: Failed to get image from provider: %1
hu: Nem sikerült lekérni a képet a szolgáltatótól: %1

en: Failed to set requested IAP
hu: Nem sikerült beállítani a kért IAP-ot

en: Failure to write block
hu: Nem sikerült kiírni egy blokkot

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
hu: Nem sikerült konvertálni erről: %1 erre: %2. %3

en: False
hu: Hamis

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
hu: Nem írható ez a fájl: %1.
    Válasszon más fájlnevet.

en: File exists
hu: Már létezik ilyen nevű fájl

en: Find &Next
hu: &Következő

en: Find &Previous
hu: &Előző

en: Float
hu: Lebegő

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Font st&yle
hu: Betűstíl&us

en: Form
hu: Űrlap

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
hu: Előre

en: General SOCKSv5 server failure
hu: Általános SOCKSv5 kiszolgálóhiba

en: GestureArea: nested objects not allowed
hu: GestureArea: beágyazott objektumok nem támogatottak

en: GestureArea: script expected
hu: GestureArea: parancsfájlnak kellene következnie

en: GestureArea: syntax error
hu: GestureArea: szintaktikai hiba

en: Getting position failed
hu: A pozíció lekérése nem sikerült

en: Go Back
hu: Vissza

en: Go to Line
hu: Ugrás egy adott sorra

en: Grayscale
hu: Szürkeárnyalatos

en: Height:
hu: Magasság:

en: Help
hu: Súgó

en: Hide Details...
hu: Részletek elrejtése...

en: Home
hu: Saját mappa

en: Host not found
hu: A gép nem található

en: Host unreachable
hu: A gép nem érhető el

en: ID illegally masks global JavaScript property
hu: Az azonosító szabálytalanul maszkolja a globális JavaScript tulajdonságot

en: ID value '%1' is not unique.
hu: Az azonosító „%1” értéke nem egyedi.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
hu: Az azonosítók nem kezdődhetnek nagybetűvel

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
hu: Az azonosítók csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhatnak

en: IDs must start with a letter or underscore
hu: Az azonosítóknak betűvel vagy aláhúzással kell kezdődniük

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
hu: Ha mindkét értéknek van zónaoffszetje, akkor azoknak azonosnak kell lenniük, de %1 és %2 nem azonos.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
hu: Ha a(z) %1 elemnek nincs %2 nevű attribútuma, akkor nem lehet %3 vagy %4 attribútuma sem.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
hu: Ha az első argumentum egy üres sorozat vagy nulla hosszúságú sztring (nincs névtér), akkor előtag nem adható meg. A megadott előtag: %1.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyás

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyás

en: Illegal method name
hu: Szabálytalan eljárásnév

en: Illegal namespace declaration.
hu: Érvénytelen névtérdeklaráció.

en: Illegal property name
hu: Szabálytalan tulajdonságnév

en: Illegal signal name
hu: Szabálytalan szignálnév

en: Image depth not valid
hu: A kép színmélysége nem érvényes

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
hu: A képtípus (nem TrueVision 2.0) nem támogatott

en: Image type not supported
hu: A képtípus nem támogatott

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
hu: A névtér konstruktorában a névtér értéke nem lehet üres sztring.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
hu: Egyszerűsített stíluslapmodulban kötelező megadni ezt az attribútumot: %1.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
hu: XSL-T mintában a(z) %1 tengely nem használható, csak a(z) %2 és %3.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
hu: XSL-T mintában a(z) %1 függvénynek nem lehet harmadik argumentuma.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
hu: XSL-T mintában csak a következő függvények használhatók illesztéshez: %1 és %2 (de a(z) %3 nem).

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
hu: XSL-T mintában illesztés esetén a(z) %1 függvény első argumentumának konstans sztringnek vagy változóhivatkozásnak kell lennie.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
hu: XSL-T mintában illesztés esetén a(z) %1 függvény első argumentumának konstans sztringnek kell lennie.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
hu: A cseresztringben %1 csak saját magát vagy %2-t teheti escape-szekvenciába, %3-at nem.

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
hu: A cseresztringben %1 után legalább egy számjegynek kell állnia, ha nem escape-szekvencia része.

en: In use
hu: Használatban

en: Inches (in)
hu: Hüvelyk (in)

en: Indent
hu: Behúzás

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert Bulleted List
hu: Felsorolás beszúrása

en: Insert Numbered List
hu: Számozott lista beszúrása

en: Insert Unicode control character
hu: Unicode vezérlőkarakter beszúrása

en: Insert a new line
hu: Új sor beszúrása

en: Insert a new paragraph
hu: Új bekezdés beszúrása

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
hu: Megnézés

en: Inspector Mode
hu: Megfigyelő mód

en: Insufficient bandwidth
hu: Kevés sávszélesség

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
hu: Egész osztásnál (%1) nem lehet nullával (%2) osztani.

en: Interrupt
hu: Megszakítás

en: Invalid QName content: %1.
hu: Érvénytelen QName tartalom: %1.

en: Invalid URL
hu: Érvénytelen URL

en: Invalid XML character.
hu: Érvénytelen XML-karakter.

en: Invalid XML version string.
hu: Érvénytelen XML verziósztring.

en: Invalid alias location
hu: Érvénytelen álnév hely

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
hu: Érvénytelen álnév hivatkozás. Egy álnév hivatkozást <azonosito>, <azonosito>.<tulajdonsag> vagy <azonosito>.<ertek tulajdonsag>.<tulajdonsag> formában kell megadni.

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
hu: Érvénytelen álnév hivatkozás. Nem található a(z) „%1” azonosító.

en: Invalid attached object assignment
hu: Érvénytelen csatolt objektum hozzárendelés

en: Invalid attribute in XML declaration.
hu: Érvénytelen attribútum az XML-deklarációban.

en: Invalid component body specification
hu: Érvénytelen komponens törzs specifikáció

en: Invalid component id specification
hu: Érvénytelen komponens azonosító specifikáció

en: Invalid configuration.
hu: Érvénytelen beállítás.

en: Invalid document.
hu: Érvénytelen dokumentum.

en: Invalid empty ID
hu: Érvénytelen üres azonosító

en: Invalid empty URL
hu: Érvénytelen üres URL

en: Invalid entity value.
hu: Érvénytelen entitásérték.

en: Invalid filename
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Invalid grouped property access
hu: Érvénytelen csoportosított tulajdonság hozzáférés

en: Invalid hostname
hu: Érvénytelen gépnév

en: Invalid option:
hu: Érvénytelen beállítás:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
hu: Érvénytelen vagy üres kódoláslista (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: „%1” csak olvasható tulajdonság

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: 3D vektornak kellene következnie

en: Invalid property assignment: boolean expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: logikainak kellene következnie

en: Invalid property assignment: color expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: színnek kellene következnie

en: Invalid property assignment: date expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: dátumnak kellene következnie

en: Invalid property assignment: datetime expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: dátum és időnek kellene következnie

en: Invalid property assignment: int expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: egésznek kellene következnie

en: Invalid property assignment: number expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: számnak kellene következnie

en: Invalid property assignment: point expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: pontnak kellene következnie

en: Invalid property assignment: rect expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: téglalapnak kellene következnie

en: Invalid property assignment: script expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: parancsfájlnak kellene következnie

en: Invalid property assignment: size expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: méretnek kellene következnie

en: Invalid property assignment: string expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: karakterláncnak kellene következnie

en: Invalid property assignment: time expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: időnek kellene következnie

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: ismeretlen felsorolás

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: előjel nélküli egésznek kellene következnie

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: nem támogatott típus („%1”)

en: Invalid property assignment: url expected
hu: Érvénytelen tulajdonság hozzárendelés: URL-nek kellene következnie

en: Invalid property nesting
hu: Érvénytelen tulajdonság beágyazás

en: Invalid property type
hu: Érvénytelen tulajdonság típus

en: Invalid property use
hu: Érvénytelen tulajdonság használat

en: Invalid protocol
hu: Érvénytelen protokoll

en: Invalid socket descriptor
hu: Érvénytelen foglalatleíró

en: Invalid source type.
hu: Érvénytelen forrástípus.

en: Invalid use of id property
hu: Azonosító tulajdonság érvénytelen használata

en: Invalid use of namespace
hu: Érvénytelen névtér használat

en: It is not possible to bind to the prefix %1
hu: Nem lehet kötni a(z) %1 előtaghoz

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
hu: Nem lehet típuskonverziót végezni erről: %1 erre: %2.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
hu: Nem lehet újradeklarálni ezt az előtagot: %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
hu: %1 nem lesz elérhető.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
hu: Nem lehet attribútumot felvenni más típusú csomópont után.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
hu: Nem lehet a(z) %2 típusú %1 értéket erre konvertálni: %3

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
hu: Dőlt

en: Items
hu: Elemek

en: JavaScript Alert - %1
hu: JavaScript figyelmeztetés - %1

en: JavaScript Confirm - %1
hu: JavaScript megerősítés - %1

en: JavaScript Problem - %1
hu: JavaScript hiba - %1

en: JavaScript Prompt - %1
hu: JavaScript prompt - %1

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: KeyNavigation is only available via attached properties
hu: A KeyNavigation csak a csatolt tulajdonságokon keresztül érhető el

en: Keys is only available via attached properties
hu: A kulcsok csak a csatolt tulajdonságokon keresztül érhetők el

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
hu: Nincs korábbi keresés

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
hu: Hiányzó bővítmény

en: Landscape
hu: Fekvő

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
hu: A LayoutMirroring csak a csatolt tulajdonságokon keresztül érhetők el

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
hu: Felvétel a szótárba

en: Left edge
hu: Bal szél

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
hu: Balról jobbra

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
hu: Legal (8,5 x 14 hüvelyk, 216 x 356 mm)

en: Less
hu: Kevesebb

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
hu: Letter (8,5 x 11 hüvelyk, 216 x 279 mm)

en: Level (%)
hu: Szint (%)

en: Line down
hu: Egy sorral le

en: Line up
hu: Elrendezés

en: Line:
hu: Sor:

en: ListElement: cannot contain nested elements
hu: Listaelem: nem tartalmazhat beágyazott elemeket

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
hu: Listaelem: nem használható a foglalt „id” tulajdonság

en: ListElement: cannot use script for property value
hu: Listaelem: nem használható parancsfájl a tulajdonság értékhez

en: ListModel: undefined property '%1'
hu: Listamodell: nem meghatározott tulajdonság: „%1”

en: Loaded Scripts
hu: Betöltött szkriptek

en: Loaded schema file is invalid.
hu: A betöltött séma fájl érvénytelen.

en: Loading clip failed
hu: A klip betöltése nem sikerült

en: Local file
hu: Helyi fájl

en: Locals
hu: Helyi változók

en: Location:
hu: Hely:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
hu: Nem sikerült bjelentkezni ide: %1. Felhasználóazonosítás szükséges.

en: Long side
hu: Oldalél mentén

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
hu: Kikeresés szótárból

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
hu: %1 névjegye

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
hu: %1 elrejtése

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
hu: Többi elrejtése

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
hu: Beállítások…

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
hu: %1 bezárása

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
hu: Szolgáltatások

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Ma&ximize
hu: Ma&ximalizálás

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
hu: Álnév

en: Mac OS X input method
hu: Mac OS X beviteli mód

en: Makes the window full screen
hu: Teljes képernyőssé teszi az ablakot

en: Margins
hu: Szegélyek

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
hu: Fajta

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
hu: Fájl mappa

en: Matches are case insensitive
hu: Az illesztés nem nagybetűérzékeny

en: Maximize
hu: Maximalizálás

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
hu: Hangelem

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
hu: Hangelemek lejátszása vezérlők és állapotmegjelenítés

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
hu: Lejátszás elkezdése

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
hu: Jelenlegi film állapota

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
hu: Jelenlegi film ideje

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
hu: Eltelt idő

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
hu: Teljes képernyő gomb

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
hu: Némítás gomb

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
hu: Hangsávok némítása

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
hu: Szünet gomb

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
hu: Lejátszás szüneteltetése

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
hu: Lejátszás gomb

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
hu: Film lejátszása teljes képernyős módban

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
hu: Hátralévő idő

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
hu: Film hátralévő ideje

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
hu: Visszatérés a valós időhöz gomb

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
hu: Visszatekerés gomb

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
hu: Film visszatekerése

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
hu: Visszatekerés gomb

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
hu: Előre tekerés gomb

[ctx: Media controller element]
en: Slider
hu: Csúszka

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
hu: Állapot megjelenítése

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
hu: Visszahangosítás gomb

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
hu: Hangsávok visszahangosítása

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
hu: Videoelem

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
hu: Videóelemek lejátszása vezérlők és állapotmegjelenítés

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
hu: Betöltés…

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
hu: Élő sugárzás

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
hu: %1 nap %2 óra %3 perc %4 másodperc

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
hu: %1 óra %2 perc %3 másodperc

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
hu: %1 perc %2 másodperc

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
hu: %1 másodperc

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
hu: Pontatlan idő

en: Menu
hu: Menü

en: Method names cannot begin with an upper case letter
hu: Az eljárásnevek nem kezdődhetnek nagybetűvel

en: Mi&nimize
hu: Mi&nimalizálás

en: Millimeters (mm)
hu: Milliméter (mm)

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Missing codec helper script assistant.
hu: Hiányzik egy kodekkezelő parancsfájl.

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
hu: A modulimportálásoknak a függvény-, változó- és beállításdeklarációk előtt kell állniuk.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
hu: Maradékos osztásnál (%1) nem lehet nullával (%2) osztani.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
hu: Egy hónap (%1) nem esik ebbe a tartományba: %2..%3.

en: More
hu: Több

en: More...
hu: Tallózás...

en: Move the cursor to the end of the block
hu: A kurzort a blokk végére

en: Move the cursor to the end of the document
hu: A kurzort a dokumentum végére

en: Move the cursor to the end of the line
hu: A kurzort a sor végére

en: Move the cursor to the next character
hu: A kurzort a következő karakterre

en: Move the cursor to the next line
hu: A kurzort a következő sorra

en: Move the cursor to the next word
hu: A kurzort a következő szóra

en: Move the cursor to the previous character
hu: A kurzort az előző karakterre

en: Move the cursor to the previous line
hu: A kurzort az előző sorra

en: Move the cursor to the previous word
hu: A kurzort az előző szóra

en: Move the cursor to the start of the block
hu: A kurzort a blokk elejére

en: Move the cursor to the start of the document
hu: A kurzort a dokumentum elejére

en: Move the cursor to the start of the line
hu: A kurzort a sor elejére

en: Moves the window out of the way
hu: Félreteszi az ablakot

en: Multicast error
hu: Multicast hiba

en: Multiple input method switcher
hu: Váltás beviteli módok között

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
hu: Többszörös beviteli mód váltása a szövegelemek felbukkanó menüjéből

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
hu: Nem lehet %1 típusú értéket %2 vagy %3 értékkel osztani (plussz vagy mínusz végtelen).

[ctx: Mute]
en: Mute
hu: Némítás

en: Muted
hu: Néma

en: Name
hu: Név

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
hu: A(z) %1 névtér csak ehhez köthető: %2 (mindkét esetben előre deklarált).

en: Namespace %1 cannot be used as a type
hu: A(z) %1 névtér nem használható típusként

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
hu: A névtérdeklarációknak a függvény-, változó- és beállításdeklarációk előtt kell állniuk.

en: Namespace prefix '%1' not declared
hu: Nem deklarált névtér-előtag: '%1'

en: Network communication error
hu: Hálózati kommunikációs hiba

en: Network error
hu: Hálózati hiba

en: Network operation timed out
hu: A hálózati művelet túllépte a várakozási időt

en: Network timeout.
hu: Hálózati időtúllépési hiba.

en: Network unavailable
hu: A hálózat nem érhető el

en: Network unreachable
hu: Nem érhető el a hálózat

en: New
hu: Új

en: Next
hu: Következő

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
hu: Nincs találat

en: No casting is possible with %1 as the target type.
hu: Nem lehet típuskonverziót végezni %1 céltípussal.

en: No certificates could be verified
hu: Nincs ellenőrizhető tanúsítvány

en: No comparisons can be done involving the type %1.
hu: Nem lehet összehasonlítani %1 típusú értékeket.

en: No error
hu: Nincs hiba

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
hu: Külső függvényeket nem lehet használni. A támogatott függvények közvetlenül használhatók, nem kell őket külön deklarálni.

en: No function with name %1 is available.
hu: Nem érhető el %1 nevű függvény.

en: No function with signature %1 is available
hu: Nincs %1 lenyomatú függvény

en: No host name given
hu: Nincs megadva gépnév

en: No namespace binding exists for the prefix %1
hu: Nem létezik névtér ehhez az előtaghoz: %1.

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
hu: Nincs tag egy egész osztásban, %1, lehet %2.

en: No program defined
hu: Nincs megadva program

en: No property alias location
hu: Nincs tulajdonság álnév hely

en: No suitable proxy found
hu: Nem található megfelelő proxy

en: No template by name %1 exists.
hu: Nem létezik %1 nevű sablon.

en: No value is available for the external variable with name %1.
hu: Nincs elérhető érték a(z) %1 nevű külső változóhoz.

en: No variable with name %1 exists
hu: Nem létezik %1 nevű változó

en: Non-existent attached object
hu: Nem létező csatolt objektum

en: None
hu: Nincs

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
hu: A pragma kifejezések nem használhatók, ezért tartalékkifejezést meg kell adni

en: Not an attached property name
hu: Nem egy csatolt tulajdonság név

en: Not found
hu: Nem található

en: Not ready
hu: Nem áll készen

en: Not ready to play
hu: Nem áll készen lejátszásra

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: One of the CA certificates is invalid
hu: A CA tanúsítványok egyike érvénytelen

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
hu: Csak egy %1-deklaráció szerepelhet a lekérdezés fejlécében.

en: Only one %1-element can appear.
hu: Csak egy %1 elem szerepelhet.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
hu: Csak a(z) %1 előtag köthető ehhez : %2 (és fordítva).

en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
hu: Hang megnyitása

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
hu: Keret megnyitása

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
hu: Kép megnyitása

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
hu: Link megnyitása

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
hu: Videó megnyitása

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Opening clip failed
hu: A klip megnyitása nem sikerült

en: Operation canceled
hu: A művelet megszakítva

en: Operation on non-socket
hu: Művelet nem aljazaton

en: Operation on socket is not supported
hu: Nem támogatott aljazatművelet

en: Operation stopped by the user
hu: A felhasználó félbeszakította a műveletet.

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
hu: A(z) %1 operátor nem alkalmazható %2 vagy %3 típusú atomi értékre.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
hu: A(z) %1 operátor nem alkalmazható %2 típusú értékre.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
hu: A(z) %1 operátor nem használható %2 és %3 típusú atomi értékek között.

en: Options
hu: Opciók

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Out of memory
hu: Nincs több memória

en: Out of resources
hu: Nincs elég erőforrás

en: Outdent
hu: Behúzás csökkentése

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
hu: Körvonal

en: Output &file:
hu: Kimeneti &fájl:

en: Output Settings
hu: Kimeneti beállítások

en: Overflow
hu: Túlcsordulás

en: Overflow: Can't represent date %1.
hu: Túlcsordulás: nem reprezentálható ez a dátum: %1.

en: Overflow: Date can't be represented.
hu: Túlcsordulás: a dátum nem reprezentálható.

en: P&roperties
hu: &Tulajdonságok

en: PM
hu: DU

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
hu: A POLICY_DB_DEFAULT értéket azelőtt kell meghatározni, mielőtt bármilyen más POLICY meghatározás használva lenne

en: Page
hu: Oldal

en: Page down
hu: Oldal le

en: Page left
hu: Oldal balra

en: Page right
hu: Oldal jobbra

en: Page size:
hu: Papírméret:

en: Page up
hu: Oldal fel

en: Pages from
hu: Ettől

en: Paper
hu: Papír

en: Paper source:
hu: Papíradagoló:

en: Parse error: %1
hu: Feldolgozási hiba: %1

en: Paste and Match Style
hu: Beillesztés és illeszkedés stílus

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
hu: Beillesztés

en: Path not found
hu: Az elérési út nem található

[ctx: Pause]
en: Pause
hu: Szünet

en: Pause failed
hu: A szüneteltetés nem sikerült

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
hu: Kezelési segítség

[ctx: Phonon::]
en: Communication
hu: Kommunikáció

[ctx: Phonon::]
en: Games
hu: Játékok

[ctx: Phonon::]
en: Music
hu: Zene

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
hu: Értesítő üzenetek

[ctx: Phonon::]
en: Video
hu: Videó

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
hu: Hangkimenet

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
hu: A hangkimenet eszköz

[ctx: Play]
en: Play
hu: Lejátszás

en: Play/Pause Animations
hu: Animációk lejátszása/szüneteltetése

en: Playback complete
hu: A visszajátszás befejeződött

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
hu: A bővítmények kodek telepítése meghiúsult ehhez a kodekhez: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
hu: A bővítmény ellenőrzési adatai hibásak: „%1”

en: Points (pt)
hu: Pont (pt)

en: Portrait
hu: Álló

en: Position
hu: Beosztás

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
hu: A(z) %1 előtag csak ehhez köthető: %2 (mindkét esetben előre deklarált).

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
hu: A(z) %1 előtag már deklarálva van a fejlécben.

en: Premature end of document.
hu: Egy dokumentum nem megfelelően ért véget.

en: Press
hu: Lenyomás

en: Preview
hu: Előnézet

en: Previous
hu: Előző

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print To File ...
hu: Nyomtatás fájlba...

en: Print all
hu: Minden kinyomtatása

en: Print current page
hu: A jelenlegi oldal nyomtatása

en: Print range
hu: Tartomány nyomtatása

en: Print selection
hu: A kijelölt rész nyomtatása

en: Print to File (PDF)
hu: Nyomtatás PDF-fájlba

en: Print to File (Postscript)
hu: Nyomtatás Postscript-fájlba

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Private key does not certify public key, %1
hu: A privát kulcs nem igazolja a nyilvános kulcsot, %1

en: Process crashed
hu: Egy folyamat lefagyott

en: Process operation timed out
hu: Egy folyamatműveletnél időtúllépési hiba történt

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
hu: A pontosság lecsökkenhet %1 -> %2 konverzió esetén.

en: Property assignment expected
hu: Tulajdonság hozzárendelésnek kellene következnie

en: Property has already been assigned a value
hu: A tulajdonságnak már van hozzárendelt értéke

en: Property names cannot begin with an upper case letter
hu: A tulajdonságnevek nem kezdődhetnek nagybetűvel

en: Property value set multiple times
hu: A tulajdonság érték beállítása többször

en: Protocol type not supported
hu: A protokolltípus nem támogatott

en: Proxy authentication failed
hu: Nem sikerült a felhasználóazonosítás a proxy-n

en: Proxy authentication failed: %1
hu: Nem sikerült a felhasználóazonosítás ezen a proxy-n: %1

en: Proxy host not found
hu: Nem érhető el a proxy-t futtató gép

en: Proxy server error
hu: Proxy-kiszolgáló hiba

en: Proxy server not supported
hu: A proxy-kiszolgáló nem támogatott

en: PulseAudio Sound Server
hu: PulseAudio hangszolgáltatás

en: Puts a maximized window back to normal
hu: Normál állapotúvá tesz egy maximalizált ablakot

en: Puts a minimized window back to normal
hu: Normál állapotúvá tesz egy minimalizált ablakot

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
hu: Nem sikerült lekötni egy változót

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
hu: Nem sikerült végrehajtani egy utasítást

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
hu: Nem sikerült lekérni az első rekordot

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
hu: Nem sikerült lekérni a következő rekordot

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
hu: Nem sikerült lekérdezni egy rekordot: %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
hu: Nem sikerült előkészíteni egy utasítást

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
hu: A Qt a QMovie támogatása nélkül lett lefordítva

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
hu: Várt paramétertípus

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
hu: Várt tulajdonságtípus

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
hu: Várt token: „%1”

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
hu: Várt típusnév

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
hu: Az azonosító nem kezdődhet szám literállal

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
hu: Szabálytalan karakter

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
hu: Szabálytalan escape sorozat

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
hu: Szabálytalan szintaxis az exponenciális számhoz

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
hu: Szabálytalan unicode escape sorozat

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
hu: Érvénytelen import minősítő azonosító

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
hu: Érvénytelen tulajdonság típus módosító

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés zászló: „%0”

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
hu: JavaScript deklaráció a Script elemen kívül

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
hu: A könyvtárimportáláshoz szükséges a verzió

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
hu: A tulajdonság érték beállítása többször

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
hu: A csak olvasható még nem támogatott

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
hu: A foglalt „Qt” név nem használható minősítőként

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
hu: Szintaktikai hiba

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
hu: Lezáratlan megjegyzés a fájl végén

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
hu: Lezáratlan karakterlánc a sor végén

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
hu: Nem várt tulajdonság típus módosító

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
hu: Nem várt token: „%1”

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
hu: Be nem fejezett reguláris kifejezés backslash sorozat

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
hu: Be nem fejezett reguláris kifejezés osztály

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
hu: Be nem fejezett reguláris kifejezés literál

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
hu: Nem sikerült hozzárendelni az objektumot a felület tulajdonsághoz

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
hu: Nem sikerült hozzárendelni az objektumot a listához

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
hu: Nem sikerült hozzárendelni a(z) %1 értéket a(z) %2 tulajdonsághoz

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
hu: Nem sikerült létrehozni a csatolt objektumot

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) %1 típusú objektumot

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
hu: A Qt az xml minták támogatása nélkül lett lefordítva

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
hu: Egy XmlListModel kérésnek „/” vagy „//” jellel kell kezdődnie

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
hu: &Bezárás

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
hu: &Nem

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
hu: Me&ntés

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
hu: &Igen

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
hu: Megszakítás

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
hu: Alkalmazás

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
hu: Mégsem

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
hu: Bezárás megerősítés nélkül

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
hu: Eldobás

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
hu: Nem kell menteni

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
hu: Súgó

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyás

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
hu: Nem, m&ind

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
hu: Alapállapot

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
hu: Az alapértelmezés visszaállítása

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
hu: Újra

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
hu: Minden mentése

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
hu: Ig&en, mind

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
hu: Meghajtó

[ctx: QFileDialog]
en: File
hu: Fájl

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
hu: Sajátgép

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
hu: Bármilyen

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
hu: Arab

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
hu: Örmény

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
hu: Bengáli

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
hu: Félkövér

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
hu: Cirill

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
hu: Közepes

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
hu: Enyhén félkövér

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
hu: Georgiai

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
hu: Görög

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
hu: Gudzsarati

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
hu: Héber

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
hu: Japán

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
hu: Koreai

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
hu: Vékony

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
hu: Malajalam

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
hu: Mianmar

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
hu: Döntött

[ctx: QFontDatabase]
en: Ogham
hu: Ogam

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
hu: Orija

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
hu: Rúna

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
hu: Kínai (egyszerűsített)

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
hu: Szinhala

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
hu: Szimbólum

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
hu: Szír

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
hu: Tibeti

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
hu: Kínai (hagyományos)

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
hu: Vietnami

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
hu: Nincs megadva gépnév

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
hu: Érvénytelen gépnév

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
hu: Nincs megadva gépnév

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
hu: Nem sikerült elkezdeni egy tranzakciót

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
hu: Hiba történt az adatbázis megnyitásakor

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
hu: Nem sikerült véglegesíteni egy tranzakciót

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
hu: Nem sikerült visszagörgetni egy tranzakciót

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
hu: Nem sikerült lefoglalni egy utasítást

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
hu: Nem sikerült leírni a bemeneti utasítást

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
hu: Nem sikerült leírni az utasítást

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
hu: Nem sikerült lekérni a következő elemet

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
hu: Nem található egy tömb

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
hu: Nem sikerült elérni egy tömb adatait

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
hu: Nem sikerült elérni a lekérdezés jellemzőit

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
hu: Nem sikerült elérni egy utasítás jellemzőit

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
hu: Nem sikerült előkészíteni az utasítást

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
hu: Nem sikerült elkezdeni a tranzakciót

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
hu: Nem sikerült lezárni az utasítást

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
hu: Nem sikerült véglegesíteni a tranzakciót

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
hu: Nem sikerült létrehozni egy BLOB-ot

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
hu: Nem sikerült végrehajtani a lekérdezést

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
hu: Nem sikerült megnyitni egy BLOB-ot

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
hu: Nem sikerült beolvasni egy BLOB-ot

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
hu: Nem sikerült írni egy BLOB-ba

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
hu: Nincs szabad hely az eszközön

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
hu: Nem létezik ilyen nevű fájl vagy könyvtár

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
hu: Túl sok fájl van megnyitva

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
hu: Nem lehet lekötni kimenő értéket

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
hu: Nem lehet lekötni egy értéket

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
hu: Nem sikerült végrehajtani a következő lekérdezést

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
hu: Nem sikerült végrehajtani a lekérdezést

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
hu: Nem lehet végrehajtani egy utasítást

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
hu: Nem sikerült lekérni az adatokat

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
hu: Nem sikerült előkészíteni az utasítást

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
hu: Nem sikerült alapállapotba hozni egy utasítást

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
hu: Nem sikerült eltárolni a következő eredményt

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
hu: Nem sikerült eltárolni az eredményt

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
hu: Nem sikerült eltárolni egy utasítás eredményét

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
hu: Sarok eszköztár

[ctx: QMessageBox]
en: Help
hu: Súgó

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
hu: Hiba a megnyitáskor: %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
hu: Érvénytelen URI: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
hu: Írási hiba %1 írása közben: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
hu: Nem lehet megnyitni: %1. Az elérési út mappára mutat.

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
hu: Nem sikerült megnyitni: %1. %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
hu: Olvasási hiba itt: %1. %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
hu: Megnyitási kérés nem helyi fájlra: %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
hu: Írási hiba itt: %1. %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
hu: A hálózati hozzáférés le van tiltva.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
hu: Hálózati munkamenet hiba.

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
hu: Ismeretlen protokoll: „%1”

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
hu: háttérprogram indulási hiba.

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
hu: Nem sikerült új tranzakciót kezdeni

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
hu: Nem sikerült véglegesíteni egy tranzakciót

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
hu: Nem sikerült az inicializálás

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
hu: Nem sikerült visszagörgetni egy tranzakciót

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
hu: Nem sikerült lefoglalni egy utasítást

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
hu: Nem sikerült lekötni egy oszlopot kötegelt végrehajtáshoz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
hu: Nem lehet lekötni egy értéket

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
hu: Nem sikerült végrehajtani egy kötegelt utasítást

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
hu: Nem sikerült végrehajtani egy utasítást

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
hu: Nem sikerült lekérdezni egy utasítás típusát

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
hu: Nem sikerült a következő elemre ugrani

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
hu: Nem sikerült előkészíteni egy utasítást

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
hu: QODBCResult::reset: Nem lehet beállítani a 'SQL_CURSOR_STATIC' utasításattribútumot. Ellenőrizze az ODBC-meghajtó beállításait.

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
hu: Nem sikerült lekötni egy változót

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
hu: Nem lehet végrehajtani egy utasítást

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
hu: Nem sikerült lekérni egy eredménysort.

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
hu: Nem sikerült lekérni az első elemet

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
hu: Nem sikerült lekérni az utolsó elemet

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
hu: Nem sikerült lekérni a következő elemet

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
hu: Nem sikerült lekérni az előző elemet

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
hu: Nem lehet előkészíteni egy utasítást

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
hu: Név

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
hu: Érték

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
hu: Nem sikerült létrehozni egy lekérdezést

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
hu: Nem sikerült előkészíteni egy utasítást

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
hu: Exportálás PDF-fájlba

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
hu: Exportálás PostScript-fájlba

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
hu: Első oldal

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
hu: Teljes oldal

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
hu: Teljes szélesség

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
hu: Fekvő

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
hu: Utolsó oldal

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
hu: Következő oldal

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
hu: Oldalbeállítás

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
hu: Álló

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
hu: Előző oldal

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
hu: Nyomtatási előnézet

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
hu: Két szomszédos oldal

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
hu: Áttekintő (minden oldal)

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
hu: Csak egy oldal

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
hu: Nagyítás

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
hu: hibás karakterosztály-szintaxis

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
hu: hibás keresési szintaxis

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
hu: hibás ismétlődési szintaxis

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
hu: letiltott funkció, nem használható

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
hu: érvénytelen kategória

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
hu: érvénytelen időköz

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
hu: érvénytelen oktális érték

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
hu: egy érték elérte a belső korlátot

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
hu: hiányzó bal oldali elválasztó

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
hu: nem történt hiba

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
hu: nem várt befejezés

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
hu: Nem sikerült végrehajtani egy utasítást

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
hu: Nem sikerült lekérni az eredményt

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
hu: Nincs megadva lekérdezés

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
hu: Nem megfelelő paraméterszám

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
hu: Nem sikerült lekötni a paramétereket

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
hu: Nem sikerült egy időben több utasítást végrehajtani

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
hu: Nem sikerült végrehajtani egy utasítást

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
hu: Nem sikerült lekérdezni egy sort.

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
hu: Nem sikerült alapállapotba hozni egy utasítást

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
hu: Feltétel

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
hu: Elérés-számláló

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: ID
hu: Azonosító

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
hu: Mellőzés-számláló

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
hu: Hely

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
hu: Név

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
hu: Érték

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
hu: Szint

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
hu: Hely

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
hu: Név

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
hu: Kedvenc hozzáadása

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
hu: Fényerőbeállítás

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
hu: Alkalmazás balra

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
hu: Alkalmazás jobbra

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
hu: Hang  - számváltás

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
hu: Hang - előre

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
hu: Hang - véletlenszerű lejátszás

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
hu: Hang - ismétlés

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
hu: Hang visszaléptetés

[ctx: QShortcut]
en: Away
hu: Távollét

[ctx: QShortcut]
en: Back
hu: Vissza

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
hu: Vissza/Előre

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
hu: Vissza Tab

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
hu: Basszuskiemelés

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
hu: Basszus le

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
hu: Basszus fel

[ctx: QShortcut]
en: Battery
hu: Telepek

[ctx: QShortcut]
en: Book
hu: Könyv

[ctx: QShortcut]
en: Browser
hu: Böngésző

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
hu: Számológép

[ctx: QShortcut]
en: Call
hu: Hívás

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
hu: Kamera fókusz

[ctx: QShortcut]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
hu: Törlés és megfogás

[ctx: QShortcut]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: QShortcut]
en: Code input
hu: Kódbemenet

[ctx: QShortcut]
en: Community
hu: Közösség

[ctx: QShortcut]
en: Context1
hu: Kontextus1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
hu: Kontextus2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
hu: Kontextus3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
hu: Kontextus4

[ctx: QShortcut]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: QShortcut]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: QShortcut]
en: Display
hu: Képernyő

[ctx: QShortcut]
en: Documents
hu: Dokumentumok

[ctx: QShortcut]
en: Down
hu: Le

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
hu: Eisu váltás

[ctx: QShortcut]
en: Eject
hu: Kilökés

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
hu: Kedvencek

[ctx: QShortcut]
en: Finance
hu: Pénzügyek

[ctx: QShortcut]
en: Flip
hu: Átbillentés

[ctx: QShortcut]
en: Forward
hu: Előre

[ctx: QShortcut]
en: Game
hu: Játék

[ctx: QShortcut]
en: Go
hu: Ugrás

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
hu: Hangul befejezés

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
hu: Hangul speciális

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
hu: Hangul indítás

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
hu: Bontás

[ctx: QShortcut]
en: Help
hu: Súgó

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
hu: Hibernálás

[ctx: QShortcut]
en: History
hu: Előzmények

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
hu: Saját iroda

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
hu: Honlap

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
hu: Fontos linkek

[ctx: QShortcut]
en: Kanji
hu: Kandzsi

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
hu: Billentyűzet fényerő le

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
hu: Billentyűzet fényerő fel

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
hu: Billentyűzet világítás be-ki

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
hu: Billentyűzetmenü

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
hu: Utolsó szám újratárcsázása

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
hu: Indítás (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
hu: Indítás (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
hu: Indítás (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
hu: Indítás (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
hu: Indítás (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
hu: Indítás (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
hu: Indítás (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
hu: Indítás (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
hu: Indítás (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
hu: Indítás (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
hu: Indítás (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
hu: Indítás (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
hu: Indítás (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
hu: Indítás (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
hu: Indítás (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
hu: Indítás (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
hu: Levelezőprogram

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
hu: Média indítása

[ctx: QShortcut]
en: Left
hu: Balra

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
hu: Villanykörte

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
hu: Kijelentkezés

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
hu: Levéltovábbítás

[ctx: QShortcut]
en: Market
hu: Piac

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
hu: Következő média

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
hu: Média szüneteltetés

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
hu: Média lejátszás

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
hu: Előző média

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
hu: Média felvétel

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
hu: Média leállítás

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
hu: Találkozó

[ctx: QShortcut]
en: Menu
hu: Menü

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
hu: Menü PB

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
hu: Üzenetküldő

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
hu: Monitor fényerő le

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
hu: Monitor fényerő fel

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
hu: Többszörös jelölt

[ctx: QShortcut]
en: Music
hu: Zene

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
hu: Saját webhelyek

[ctx: QShortcut]
en: News
hu: Hírek

[ctx: QShortcut]
en: No
hu: Nem

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
hu: Num Lock

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
hu: URL megnyitása

[ctx: QShortcut]
en: Option
hu: Opció

[ctx: QShortcut]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: QShortcut]
en: Phone
hu: Telefon

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
hu: Képek

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
hu: Kikapcsolás

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
hu: Előző jelölt

[ctx: QShortcut]
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: QShortcut]
en: Reload
hu: Újratöltés

[ctx: QShortcut]
en: Reply
hu: Válasz

[ctx: QShortcut]
en: Right
hu: Jobbra

[ctx: QShortcut]
en: Romaji
hu: Romadzsi

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
hu: Ablakelforgatás

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
hu: Elforgatás KB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
hu: Elforgatás PB

[ctx: QShortcut]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
hu: Képernyővédő

[ctx: QShortcut]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: QShortcut]
en: Select
hu: Választás

[ctx: QShortcut]
en: Send
hu: Küldés

[ctx: QShortcut]
en: Shop
hu: Vásárlás

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
hu: Felfüggesztés

[ctx: QShortcut]
en: Space
hu: Szóköz

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
hu: Helyesírás-ellenőrző

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
hu: Képernyőfelosztás

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
hu: Táblázatkezelő

[ctx: QShortcut]
en: Standby
hu: Készenlét

[ctx: QShortcut]
en: Stop
hu: Állj

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
hu: Feliratozás

[ctx: QShortcut]
en: Support
hu: Támogatás

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
hu: Felfüggesztés

[ctx: QShortcut]
en: System Request
hu: SysReq

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
hu: Feladatpanel

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
hu: Terminál

[ctx: QShortcut]
en: Time
hu: Idő

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
hu: Hívás/Bontás váltása

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
hu: Média lejátszás/szüneteltetés váltása

[ctx: QShortcut]
en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
hu: Felső menü

[ctx: QShortcut]
en: Travel
hu: Utazás

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
hu: Treble le

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
hu: Treble fel

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
hu: UWB

[ctx: QShortcut]
en: Up
hu: Fel

[ctx: QShortcut]
en: Video
hu: Videó

[ctx: QShortcut]
en: View
hu: Nézet

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
hu: Hangtárcsázás

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
hu: Hangerő le

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
hu: Némítás

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
hu: Hangerő fel

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
hu: Felébresztés

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
hu: Webkamera

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
hu: Vezeték nélküli

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
hu: Szövegszerkesztő

[ctx: QShortcut]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
hu: Egy hálózati műveletben időtúllépési hiba történt

[ctx: QSql]
en: Cancel
hu: Mégsem

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
hu: Eldobja a szerkesztéseket?

[ctx: QSql]
en: Confirm
hu: Megerősítés

[ctx: QSql]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
hu: Törölni szeretné ezt a rekordot?

[ctx: QSql]
en: Insert
hu: Beszúrás

[ctx: QSql]
en: No
hu: nem

[ctx: QSql]
en: Save edits?
hu: Elmenti a szerkesztéseket?

[ctx: QSql]
en: Update
hu: Frissítés

[ctx: QSql]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
hu: Hiba történt az oszlopszám lekérése közben

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
hu: Hiba történt az oszlopnév lekérése közben

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
hu: Hiba történt az oszloptípus lekérése közben

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
hu: Nem megfelelő paraméterszám

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
hu: Az utasítás nem előkészített

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
hu: Nem sikerült lekötni a paramétereket

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
hu: Nem sikerült végrehajtani az utasítást

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
hu: Nem sikerült lekérni a sort

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
hu: Nem sikerült alapállapotba hozni az utasítást

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
hu: %1: már létezik ilyen elem

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
hu: %1: nem létezik

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
hu: %1: az ftok függvényhívás nem sikerült

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
hu: %1: üres kulcs

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
hu: %1: hibás név

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
hu: %1: nincs elég szabad erőforrás

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
hu: %1: nincs megfelelő jogosultság

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
hu: %1: nem sikerült létrehozni egy kulcsot

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
hu: %1: ismeretlen hiba %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
hu: LRE beágyazott balról jobbra írás

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
hu: LRM balról jobbra jel

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
hu: LRO balról jobbra írás felülbírálása

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
hu: PDF irányított formázás

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
hu: RLE beágyazott jobbról balra írás

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
hu: RLM jobbról balra jel

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
hu: RLO jobbról balra írás felülbírálása

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
hu: ZWJ nulla szélességű kötőelem

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
hu: ZWNJ nulla szélességű elválasztóelem

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
hu: ZWSP nulla szélességű szóköz

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
hu: Lent

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
hu: Bal szél

[ctx: QWebPage]
en: Page down
hu: Oldal - Le

[ctx: QWebPage]
en: Page left
hu: Oldal - Balra

[ctx: QWebPage]
en: Page right
hu: Oldal - Jobbra

[ctx: QWebPage]
en: Page up
hu: Oldal - Fel

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
hu: Az átirányítási korlát elérve

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
hu: Jobb szél

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
hu: Görgetés le

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
hu: Görgetés ide

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
hu: Görgetés balra

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
hu: Görgetés jobbra

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
hu: Görgetés fel

[ctx: QWebPage]
en: Top
hu: Fent

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
hu: Webfigyelő - %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
hu: kódolás-deklarációt vagy önálló kódolás-deklarációt vártam az XML-deklaráció beolvasása közben

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
hu: hiba egy külső entitás szövegdeklarációjában

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
hu: hiba történt a megjegyzés feldolgozása közben

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
hu: hiba történt az adattartalom feldolgozása közben

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
hu: hiba történt a dokumentumtípus-definíció feldolgozása közben

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
hu: hiba történt egy elem feldolgozása közben

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
hu: hiba történt a hivatkozás feldolgozása közben

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
hu: a fogadó oldal hibát váltott ki

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
hu: külső feldolgozott általános entitás-referencia nem lehet DTD-ben

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
hu: külső feldolgozott általános entitás-referencia nem lehet attribútumértékben

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
hu: belső általános entitás-referencia nem lehet DTD-ben

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
hu: érvénytelen nevű feldolgozási utasítás

[ctx: QXml]
en: letter is expected
hu: betűt vártam

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
hu: egynél több dokumentumtípus-definíció

[ctx: QXml]
en: no error occurred
hu: nem történt hiba

[ctx: QXml]
en: recursive entities
hu: rekurzív entitások

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
hu: önálló deklaráció XML-deklaráció beolvasása közben

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
hu: hibás tag-párosítás

[ctx: QXml]
en: unexpected character
hu: nem várt karakter

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
hu: nem várt fájlvége

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
hu: feldolgozatlan entitás-referencia hibás kontextusban

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
hu: verziószám XML-deklaráció beolvasása közben

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
hu: hibás értékű önálló deklaráció

en: Qt Script Debugger
hu: Qt szkriptnyomkövető

en: Read-only Transaction
hu: Csak olvasható tranzakció

en: Redo %1
hu: %1 újra végrehajtása

en: Reflections delay (ms)
hu: Tükröződések késleltetése (ms)

en: Reflections level (mB)
hu: Tükröződések szintje (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
hu: Újratöltés

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
hu: A távoli gép idő előtt bontotta a kapcsolatot (%1)

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove formatting
hu: Formázás eltávolítása

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
hu: A várt számosság: %1, a tényleges: %2.

en: Required type is %1, but %2 was found.
hu: A várt típus %1, de helyette %2 található.

en: Resource error (fork failure): %1
hu: Erőforráshiba (nem sikerült egy fork művelet): %1

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Restore Down
hu: Visszaállítás lefelé

en: Restore down
hu: Visszaállítás lefelé

en: Restore up
hu: Visszaállítás felfelé

en: Reverb delay (ms)
hu: Visszhang késleltetés (ms)

en: Reverb level (mB)
hu: Visszhang szint (mB)

en: Reverse
hu: Fordítva

en: Reverse landscape
hu: Fekvő (fordítva)

en: Reverse portrait
hu: Álló (fordítva)

en: Revert back to device '%1'
hu: Visszaváltás erre az eszközre: %1

en: Right edge
hu: Jobb szél

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
hu: Jobbról balra

en: Roaming error
hu: Barangolási hiba

en: Roaming was aborted or is not possible.
hu: A barangolást megszakították vagy nem lehetséges.

en: Run to Cursor
hu: Futtatás a kurzorig

en: Run to New Script
hu: Futtatás az új szkriptig

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
hu: XSL-T 1.0 stíluslapot használ 2.0 verziójú feldolgozóval.

en: S60 FEP input method
hu: S60 FEP beviteli mód

en: SOCKS version 5 protocol error
hu: SOCKS 5 protokollhiba

en: SOCKSv5 command not supported
hu: Nem támogatott SOCKSv5-parancs

en: SQL transaction failed
hu: Az SQL tranzakció meghiúsult

en: SQL: database version mismatch
hu: SQL: nem megfelelő adatbázis verzió

en: Sample
hu: Minta

en: Script %1 unavailable
hu: A(z) %1 parancsfájl nem érhető el

en: Scroll Left
hu: Görgetés balra

en: Scroll Right
hu: Görgetés jobbra

en: Scroll down
hu: Görgetés le

en: Scroll here
hu: Görgetés ide

en: Scroll left
hu: Görgetés balra

en: Scroll right
hu: Görgetés jobbra

en: Scroll up
hu: Görgetés fel

en: Search
hu: Keresés

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
hu: Keresés az interneten

en: Seek failed
hu: A tekerés nem sikerült

en: Select
hu: Kijelölés

en: Select (Marquee)
hu: Kiválasztás (Marquee)

en: Select All
hu: Minden kijelölése

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select Font
hu: Betűtípus-választás

en: Select IM
hu: Beviteli mód kiválasztása

en: Select to the end of the block
hu: Kijelölés a blokk végéig

en: Select to the end of the document
hu: Kijelölés a dokumentum végéig

en: Select to the end of the line
hu: Kijelölés a sor végéig

en: Select to the next character
hu: KIjelölés a következő karakterig

en: Select to the next line
hu: Kijelölés a következő sorig

en: Select to the next word
hu: Kijelölés a következő szóig

en: Select to the previous character
hu: Kijelölés az előző karakterig

en: Select to the previous line
hu: Kijelölés az előző sorig

en: Select to the previous word
hu: Kijelölés az előző szóig

en: Select to the start of the block
hu: Kijelölés a blokk elejéig

en: Select to the start of the document
hu: Kijelölés a dokumentum elejéig

en: Select to the start of the line
hu: Kijelölés a sor elejéig

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
hu: A „]]>” sorozat nem szerepelhet a tartalomban.

en: Server alert
hu: Kiszolgáló riasztás

en: Session aborted by user or system
hu: A felhasználó vagy a rendszer megszakította a munkamenetet

en: Setting volume failed
hu: A hangerő beállítása nem sikerült

en: Sh&ade
hu: Fel&gördítés

en: Shade
hu: Felgördítés

en: Short side
hu: Alsó/felső él mentén

en: Show Details...
hu: Részletek megjelenítése...

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
hu: A szignálnevek nem kezdődhetnek nagybetűvel

en: Single property assignment expected
hu: Egyetlen tulajdonság hozzárendelésnek kellene következnie

en: Size
hu: Méret

en: SliderHandle
hu: Fogantyú

en: Socket error on %1: %2
hu: Aljazatolvasási hiba: %1: %2

en: Socket is not connected
hu: Nincs aljazatkapcsolat

en: Socket operation timed out
hu: Egy aljazatműveletnél időtúllépési hiba történt

en: SpeedoMeter
hu: Sebességmérő

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Stack
hu: Verem

en: Standalone accepts only yes or no.
hu: Az önálló változat csak igent vagy nemet fogad el.

en: Stay on &Top
hu: M&indig felül

en: Step &down
hu: &Lejjebb

en: Step Into
hu: Belépés

en: Step Out
hu: Kilépés

en: Step Over
hu: Átlépés

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
hu: Állj

en: Streaming not supported
hu: A streaming nem támogatott

en: Stri&keout
hu: á&thúzás

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
hu: Elfogadás

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Superscript
hu: Felső index

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: System
hu: Rendszer

en: TTL expired
hu: TTL időtúllépési hiba

en: Temporary network failure.
hu: Átmeneti hálózati hiba.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
hu: Szövegirány

en: Text nodes are not allowed at this location.
hu: Ezen a helyen nem használható szöveges csomópont.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
hu: Az XQuery nem támogatja a(z) %1 tengely használatát

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
hu: A kezdőoldal nem lehet nagyobb, mint a záróoldal.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
hu: Sémaimportálást nem lehet végezni, ezért nem lehet %1-deklarációkat megadni.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
hu: Nem használható a sémaellenőrző funkció, ezért %1-kifejezéseket nem lehet használni.

en: The URI cannot have a fragment
hu: Az URI nem tartalmazhat töredéket

en: The address is invalid for this operation
hu: A cím érvénytelen ennél a műveletnél

en: The address is not available
hu: A cím nem érhető el

en: The address is protected
hu: A cím védett

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
hu: %1 nevű attribútum csak az első %2 elemben szerepelhet.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
hu: %2 elemnek nem lehet %1 nevű attribútuma, ha egy %3 elemnek a gyermeke.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
hu: A(z) %2 elemnél hiányzik a kötelező %1 attribútum.

en: The bound address is already in use
hu: A kötött cím már használatban van

en: The certificate has expired
hu: A tanúsítvány lejárt

en: The certificate is not yet valid
hu: A tanúsítvány még nem érvényes

en: The certificate is self-signed, and untrusted
hu: A tanúsítvány saját magával van aláírva, és nem megbízható

en: The certificate signature could not be decrypted
hu: A tanúsítvány aláírása nem fejthető vissza

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
hu: A tanúsítvány „notAfter” mezője érvénytelen időt tartalmaz

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
hu: A tanúsítvány „notBefore” mezője érvénytelen időt tartalmaz

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
hu: %1 kódpont található ebben: %2 (kódolás: %3). Ez egy érvénytelen XML karakter.

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
hu: Feldolgozási utasítás nem tartalmazhatja ezt a sztringet: %1

en: The default collection is undefined
hu: Az alapértelmezett gyűjtemény nem definiált

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
hu: Nem létezik %1 helyi nevű elem az XSL-T-ben.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
hu: Érvénytelen kódolás: %1. Csak latin betűket tartalmazhat, elválasztó karakert nem, és illeszkednie kell a következő reguláris kifejezéshez: %2.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
hu: Érvénytelen Qt-bővítmény: „%1”.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
hu: %1 első argumentuma nem lehet %2 típusú.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
hu: %1 első argumentuma nem lehet %2 típusú. Lehet numerikus típusú, xs:yearMonthDuration és xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
hu: %1 első argumentuma nem lehet %2 típusú. Lehet %3, %4 vagy %5.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
hu: Az első tag egy egész osztásban, %1, nem lehet végtelen (%2).

en: The focus is undefined.
hu: A fókusz nem meghatározott.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
hu: A gépnév nem illeszkedik egyetlen érvényes gépre sem a tanúsítványban

en: The initialization of variable %1 depends on itself
hu: A(z) %1 változó inicializáló része saját magára hivatkozik

en: The issuer certificate could not be found
hu: A kibocsátó tanúsítványa nem található

en: The item %1 did not match the required type %2.
hu: A(z) %1 elem nem illeszkedik a várt %2 típushoz.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
hu: A(z) %1 kulcsszó nem fordulhat elő más módnévvel.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
hu: Útvonalban az utolsó lépés csak csomópontokat vagy atomi értékeket tartalmazhat, nem lehet a kettő keveréke.

en: The module import feature is not supported
hu: Modulimportálást nem lehet végezni

en: The name %1 does not refer to any schema type.
hu: A(z) %1 név egy sématípusra sem hivatkozik.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
hu: Számított attribútum nevében a névtér URI-ja nem lehet %1 %2 helyi névvel.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
hu: For kifejezésben kötött változó neve nem egyezhet meg pozícionáló változó nevével. A két %1 nevű változó ezért ütközik.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
hu: A kiterjesztési kifejezések neveinek névtérben kell állniuk.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
hu: A beállításneveknél meg kell adni egy előtagot, mert ezeknél nincs alapértelmezett névtér.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
hu: Ez a névtér foglalt: %1. Ezt felhasználói függvények nem használhatják, próbálja meg a beépített %2 előtagot használni.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
hu: A névtér-URI nem lehet üres sztring, ha kötve van egy előtaghoz (%1).

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
hu: Számított attribútum nevében a névtér URI-ja nem lehet %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
hu: A névtér-URI-nak állandónak kell lennie, nem tartalmazhat kifejezést.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
hu: Felhasználói függvény névtere nem lehet üres (ilyen esetben próbálja meg az előre megadott %1 előtagot használni)

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
hu: Könyvtármodulban a felhasználói függvények névterének meg kell egyeznie a modul névterével. %2 helyett ezért %1 legyen a névtér.

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
hu: %1 formátumú normalizációt nem lehet használni. A támogatott formátumok: %2, %3, %4 és %5, továbbá az üres sztring (ha nincs normalizáció).

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
hu: A paraméter (%1) átadódik, de nincs megfelelő %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
hu: A paraméter (%1) szükséges, de nincs megadva a megfelelő %2.

en: The peer certificate is blacklisted
hu: A partner tanúsítványa fekete listán van

en: The peer did not present any certificate
hu: A partner nem ajánlott fel egy tanúsítványt sem

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
hu: Inkompatibilis Qt-programkönyvtárt használ a(z) „%1” bővítmény. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
hu: Egy bővítmény („%1”) inkompatibilis Qt programkönyvtárt használ. (Nem lehet egyszerre nyomkövetési és kibocsátási programkönyvtárakat használni.)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
hu: Inkompatibilis Qt-programkönyvtárt használ a(z) „%1” bővítmény. Várt verziókulcs: „%2”, a tényleges: „%3”

en: The plugin was not loaded.
hu: A bővítmény nem lett betöltve.

en: The prefix %1 cannot be bound.
hu: Nem sikerült lekötni ezt az előtagot: %1.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
hu: Nem sikerült lekötni ezt az előtagot: %1. Alapértelmezés szerint le van kötve a(z) %2 névtérhez.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
hu: Az előtag csak érvényes %1 lehet, de %2 nem az.

en: The proxy type is invalid for this operation
hu: A proxy típusa érvénytelen ennél a műveletnél

en: The public key in the certificate could not be read
hu: A tanúsítványban lévő nyilvános kulcs nem olvasható

en: The remote host closed the connection
hu: A távoli gép lezárta a kapcsolatot

en: The requested operation is not supported by the system.
hu: A kért műveletet nem támogatja a rendszer.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
hu: A gyökér CA tanúsítvány visszautasításra lett megjelölve a kért célra

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
hu: A gyökér CA tanúsítvány nem megbízható a kért célra

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
hu: A tanúsítványlánc gyökér tanúsítványa saját magával van aláírva, és nem megbízható

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
hu: A(z) %1 függvény második argumentumának gyökérpontja csak dokumentumpont lehet, de %2 nem az.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
hu: Úgy tűnik, hogy problémája van az ezen az oldalon lévő parancsfájlnak. Szeretné leállítani a parancsfájlt?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
hu: %1 második argumentuma nem lehet %2 típusú. Lehet %3, %4 vagy %5.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
hu: A második tag egy egész osztásban, %1, nem lehet nulla (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
hu: A felhasználó vagy a rendszer megszakította a munkamenetet.

en: The shared library was not found.
hu: Nem található egy megosztott programkönyvtár.

en: The signature of the certificate is invalid
hu: A tanúsítvány aláírása érvénytelen

en: The specified configuration cannot be used.
hu: A megadott beállítás nem használható.

en: The specified network session is not opened
hu: A megadott hálózati munkamenet nincs megnyitva

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
hu: Az önálló pszeudoattribútumnak a kódolás előtt kell állnia.

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
hu: A mellékelt tanúsítvány nem használható a kért célra

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
hu: %1 célnévtere nem lehet üres.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
hu: %2 elem %1 attribútuma csak a következők egyike lehet: %3, %4 vagy %5.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
hu: A(z) %1 attribútum értéke csak %2 típusú lehet, de %3 nem az.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
hu: Az XSL-T version nevű attribútuma csak %1 típusú lehet (%2 nem az).

en: The variable %1 is unused
hu: Nem használt változó: %1

en: This platform does not support IPv6
hu: Ez a platform nem támogat IPv6 hálózatokat

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
hu: Ez a feldolgozómotor nem tud sémákat kezelni, ezért %1 nem használható.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
hu: Érvénytelen időpont: %1:%2:%3.%4

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
hu: A 24:%1:%2.%3 időpont érvénytelen, mert az óra értéke 24, de a perc, a másodperc és az ezredmásodperc valamelyike nem 0.

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
hu: %1 (%2x%3 képpont)

en: Toggle
hu: Átváltás

en: Toggle Breakpoint
hu: Töréspont ki/be

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
hu: Vezérlők ki/be

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
hu: Ismétlés ki/be

en: Tools
hu: Eszközök

en: Top
hu: Fent

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
hu: Legfelső szintű stíluslapelemek névtere nem lehet null (%1 azonban az).

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
hu: LTR

en: True
hu: Igaz

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
hu: Két névtérdeklaráló attribútum azonos nevű: %1.

en: Type %1 unavailable
hu: A(z) %1 típus nem érhető el

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
hu: Típushiba a konverzióban, a várt érték: %1, a tényleges: %2.

en: Type:
hu: Típus:

en: US Common #10 Envelope
hu: US Common #10 boríték

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
hu: US Common #10 boríték (105 x 241 mm)

en: Unable to begin transaction
hu: Nem sikerült tranzakciót kezdeni

en: Unable to commit transaction
hu: Nem lehet véglegesíteni egy tranzakciót

en: Unable to connect
hu: Nem sikerült csatlakozni

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
hu: Nem sikerült csatlakozni - a meghajtó nem támogat minden szükséges funkciót

en: Unable to decrypt data: %1
hu: Nem sikerült az adat dekódolás: %1

en: Unable to disable autocommit
hu: Nem sikerült kikapcsolni az automatikus véglegesítést

en: Unable to enable autocommit
hu: Nem sikerült bekapcsolni az automatikus véglegesítést

en: Unable to initialize broadcast socket
hu: Nem sikerült előkészíteni a broadcast aljazatot

en: Unable to initialize non-blocking socket
hu: Nem sikerült előkészíteni a nem blokkoló aljazatot

en: Unable to logon
hu: Nem sikerült bejelentkezni

en: Unable to open connection
hu: Nem sikerült csatlakozni

en: Unable to open database '
hu: Nem sikerült megnyitni az adatbázist: '

en: Unable to receive a message
hu: Nem sikerült üzenetet fogadni

en: Unable to rollback transaction
hu: Nem lehet visszagörgetni egy tranzakciót

en: Unable to send a message
hu: Nem sikerült üzenetet küldeni

en: Unable to set autocommit
hu: Nem sikerült bekapcsolni az automatikus véglegesítést

en: Unable to subscribe
hu: Nem sikerült előfizetni

en: Unable to unsubscribe
hu: Nem sikerült lemondani egy előfizetést

en: Unable to use database
hu: Nem sikerült elérni egy adatbázist

en: Unable to write
hu: Nem sikerült írni

en: Unable to write data: %1
hu: Nem sikerült az adatírás: %1

en: Uncheck
hu: Jelölés törlése

en: Underflow
hu: Alulcsordulás

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Undo %1
hu: %1 visszavonása

en: Unexpected '
hu: Nem várt érték: „

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
hu: Nem várt karakter ('%1') szerepel egy publikus azonosítóban.

en: Unexpected object assignment
hu: Nem várt objektum hozzárendelés

en: Unidentified Error
hu: Azonosítatlan hiba

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
hu: Ismeretlen SOCKSv5 proxyhibakód: 0x%1

en: Unknown XSL-T attribute %1.
hu: Ismeretlen XSL-T-attribútum: %1.

en: Unknown address type
hu: Ismeretlen címtípus

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error (%1)
hu: Ismeretlen hiba (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown location
hu: Ismeretlen hely

en: Unknown session error.
hu: Ismeretlen munkamenet hiba.

en: Unshade
hu: Legördítés

en: Unsupported XML version.
hu: Nem támogatott XML-verzió.

en: Unsupported socket operation
hu: Nem támogatott aljazatművelet

en: Update
hu: Módosítás

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
hu: Ezzel a csúszkával lehet szabályozni a hangerőt. A bal oldali pozíció 0%, a jobb oldali %1%.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
hu: Nem támogatott verzió: %1. Csak az XQuery 1.0 támogatott.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
hu: Nem megfelelő verzió: %1 várt, %2 található

en: Video display error
hu: Videomegjelenítési hiba

en: Video output error
hu: Videokimenet hiba

en: View
hu: Nézet

en: Volume: %1%
hu: Hangerő: %1%

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
hu: Figyelmeztetés a(z) %1 fájlban, a %2. sor, %3. oszlopban: %4

en: Warning in %1: %2
hu: Figyelmeztetés a(z) %1 fájlban: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
hu: Figyelem: Nincsenek telepítve a GStreamer bővítőmoduljai.
              A videó- és audiotámogatás le lesz tiltva.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
hu: Figyelem: Nincs telepítve a gstreamer0.10-plugins-good csomag.
              Bizonyos videofunkciók le lesznek tiltva.

en: What's This?
hu: Mi ez?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
hu: Ha kötelező megadni egy paramétert, akkor az alapértelmezett érték nem adható meg %1 attribútummal vagy sorozatkonstruktorral.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
hu: Ha szerepel %1 nevű attribútum egy %2 elemben, akkor nem használható ott sorozatkonstruktor.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
hu: Ha típuskonverzió történik %1 típusra (vagy annak egyik leszármazottjára), a forrásérték típusának vagy ugyanannak kell lennie, vagy sztringkonstansnak, nem lehet %2 típusú.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
hu: Ha a(z) %1 függvényt mintán belüli illesztéshez használja, akkor az argumentumának változóhivatkozásnak vagy konstans sztringnek kell lennie.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
hu: Az elválasztó karakterek el lesznek távolítva, ha nem karakterosztályban állnak

en: Whole words
hu: Csak egész szavakat

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Will not rename sequential file using block copy
hu: Blokkolás másolás esetén nem lesz átnevezve soros fájl

en: Windows input method
hu: Windows beviteli mód

en: Wr&iting System
hu: Í&rási rendszer

en: Write %1 file
hu: %1 fájl kiírása

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
hu: Irány

en: XIM input method
hu: XIM beviteli mód

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
hu: Az XSL-T elemek XSL-T attribútumai csak a null névtérbe kerülhetnek, a(z) %1 XSL-T névtérbe nem.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
hu: Egy évszám (%1) érvénytelen, mert ezzel kezdődik: %2.

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom to &100%
hu: Nagyítás &100%-ra

en: am
hu: de

en: append: value is not an object
hu: hozzáfűzés: az érték nem objektum

en: bottom margin
hu: alsó szegély

en: createObject: value is not an object
hu: createObject: az érték nem objektum

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
hu: Alapállapotba

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
hu: Elfogadás

en: empty
hu: üres

en: exactly one
hu: pontosan egy

en: executeSql called outside transaction()
hu: Az executeSql a transaction() függvényen kívül lett meghívva

en: id is not unique
hu: az azonosító nem egyedi

en: insert: index %1 out of range
hu: beszúrás: a(z) %1 index a tartományon kívül van

en: insert: value is not an object
hu: beszúrás: az érték nem objektum

en: invalid query: "%1"
hu: Érvénytelen kérés: „%1”

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
hu: nem egyértelmű. %1 és %2 is tartalmazza.

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
hu: nem egyértelmű. %1 %2.%3 és %4.%5 verziója is tartalmazza

en: is instantiated recursively
hu: rekurzívan példányosított

en: is not a type
hu: nem típus

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
hu: Korábbi keresések

en: left margin
hu: bal szegély

en: local directory
hu: helyi könyvtár

en: locally connected
hu: helyileg kapcsolódva

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
hu: A keresési előzmények törlése

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
hu: Helyesírás- és nyelvtani ellenőrzés nélkül

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
hu: Helyesírás- és nyelvtani ellenőrzés

en: module "%1" is not installed
hu: a(z) „%1” modul nincs telepítve

en: module "%1" plugin "%2" not found
hu: a(z) „%1” modul „%2” bővítmény nem található

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
hu: a(z) %2.%3 verziójú „%1” modul nincs telepítve

en: move: out of range
hu: mozgatás: tartományon kívül

en: one or more
hu: egy vagy több

en: pm
hu: du

en: remove: index %1 out of range
hu: eltávolítás: a(z) %1 index a tartományon kívül van

en: right margin
hu: jobb szegély

en: set: index %1 out of range
hu: beállítás: a(z) %1 index a tartományon kívül van

en: set: value is not an object
hu: beállítás: az érték nem objektum

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
hu: Ez egy kereshető index. Írja be a keresett kulcsszavakat:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
hu: Részletek

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
hu: Nincs kijelölve fájl

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
hu: Tallózás

en: to
hu: eddig:

en: top margin
hu: felső szegély

en: transaction: missing callback
hu: tranzakció: hiányzó visszahívás

en: unknown
hu: ismeretlen

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
hu: Az xsi:schemaLocation névtér (%1) már korábban megjelent a példány dokumentumban.

en: zero or more
hu: nulla vagy több

en: zero or one
hu: nulla vagy egy
