kdelibs4 - en to nb translation catalogue (2223 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
nb: 
     ....programtillegget %1 er automatisk valgt på grunn av at det avhenger av programtillegget %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
nb: 
     ....programtillegget %1 er automatisk fravalgt på grunn av at det avhenger av programtillegget %2

en: 
    %1 options:
nb: 
    %1-valg:

en: 
    Arguments:
nb: 
    Argumenter:

en: 
    Generic options:
nb: 
    Generiske valg:

en: 
    Options:
nb: 
    Valg:

en: 
    Please correct.
nb: 
    Rett opp.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
nb:    <a href="%1"> [Egenskaper]</a>

en:  (In new window)
nb:  (I nytt vindu)

en:  (In other frame)
nb:  (I annen ramme)

en:  - BCC:
nb:  – Blindkopi til:

en:  - CC:
nb:  – Kopi til:

en:  - Subject:
nb:  – Emne:

en:  Stalled
nb:  Stoppet

en: %1 &Handbook
nb: %1-&håndbok

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
nb: %1 (%2 – %3x%4 piksler)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
nb: %1 (%2x%3 piksler)

en: %1 (Link)
nb: %1 (Lenke)

en: %1 - %2x%3 Pixels
nb: %1 – %2x%3 piksler

en: %1 - unknown type
nb: %1 – ukjent type

en: %1 - unknown type of userpath
nb: %1 – ukjent type brukersti

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
nb[0]: %1 av %2 bilde lastet.
nb[1]: %1 av %2 bilder lastet.

en: %1 file | %1 files
nb[0]: %1 fil
nb[1]: %1 filer

en: %1 folder | %1 folders
nb[0]: %1 mappe
nb[1]: %1 mapper

en: %1 is already assigned to %2
nb: %1 er allerede tilordnet %2

en: %1 is not a function and cannot be called.
nb: %1 er ikke en funksjon og kan ikke kalles.

en: %1 is not an Object type
nb: %1 er ikke en Objekt-type

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
nb[0]: Snarveien «%2» er i konflikt med følgende snarvei.
    Vil du tilordne en tom snarvei til denne handlingen?
    %3
nb[1]: Snarveien «%2» er i konflikt med følgende snarveier.
    Vil du tilordne en tom snarvei til disse handlingene?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
nb[0]: Snarveiskonflikt
nb[1]: Snarveiskonflikter

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
nb[0]: Snarveien «%2» er i konflikt med følgende tastekombinasjon:
nb[1]: Snarveien «%2» er i konflikt med følgende tastekombinasjoner:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
nb[0]: Klarte ikke å lese X11s rgb-fargestrenger. Følgende mappe ble undersøkt:
    %2
nb[1]: Kunne ikke lese X11s rgb-fargestrenger. Følgende mapper ble undersøkt:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
nb[0]: Konflikt med registrert global snarvei
nb[1]: Konflikt med registrerte globale snarveier

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
nb[0]: %1 programtillegg lagt til automatisk på grunn av avhengigheter mellom programtillegg
nb[1]: %1 programtillegg lagt til automatisk på grunn av avhengigheter mellom programtillegg

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
nb[0]: %1 programtillegg fjernet automatisk på grunn av avhengigheter mellom programtillegg
nb[1]: %1 programtillegg fjernet automatisk på grunn av avhengigheter mellom programtillegg

en: %1% of %2
nb: %1 av %2

en: %1/s (done)
nb: %1/s (fullført)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
nb[0]: %2 / %1 fil
nb[1]: %2 / %1 filer

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
nb[0]: %2 / %1 mappe
nb[1]: %2 / %1 mapper

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
nb[0]: %2 av %3 ferdig
nb[1]: %2 av %3 ferdige

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
nb[0]: %2% av 1 fil
nb[1]: %2% av %1 filer

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
nb[0]: %2/s (%3 igjen)
nb[1]: %2/s (%3 igjen)

en: &About
nb: &Om

en: &About %1
nb: &Om %1

en: &Actual Size
nb: &Virkelig størrelse

en: &Add
nb: &Legg til

en: &Add Bookmark
nb: &Legg til bokmerke

en: &Add to Custom Colors
nb: &Legg til egne farger

en: &Allow storing passwords for this site
nb: Till&at passordlagring for dette stedet

en: &Apply
nb: &Bruk

en: &Automatic spell checking enabled by default
nb: &Automatisk stavekontroll er slått på som standard

en: &Available:
nb: &Tilgjengelig:

en: &Back
nb: &Tilbake

en: &Bookmarks
nb: &Bokmerker

en: &Break at Next Statement
nb: &Bryt ved neste setning

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Close
nb: &Lukk

en: &Close Document
nb: &Lukk dokumentet

en: &Close Wallet
nb: Lu&kk lommebok

en: &Close Window
nb: &Lukk vinduet

en: &Configure %1...
nb: &Oppsett av %1 …

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
nb: &Sett opp JavaScript-praksis for nytt vindu …

en: &Copy
nb: Ko&pier

en: &Copy Email Address
nb: &Kopier e-postadresse

en: &Copy Full Text
nb: Ko&pier fullstendig tekst

en: &Copy Link Address
nb: &Kopier lenkeadresse

en: &Copy Text
nb: Ko&pier tekst

en: &Debug
nb: &Feilsøk

en: &Defaults
nb: &Standarder

en: &Delete
nb: &Slett

en: &Details
nb: &Detaljer

en: &Disable Error Reporting
nb: SS&kru av feilrapportering

en: &Discard
nb: &Forkast

en: &Do Not Save
nb: &Ikke lagre

en: &Do not show this message again
nb: Ikke &vis denne meldinga igjen

en: &Edit
nb: &Rediger

en: &Edit Bookmarks...
nb: &Rediger bokmerker …

en: &Edit...
nb: &Rediger …

en: &File
nb: &Fil

en: &Find
nb: &Finn

en: &Find in Frame...
nb: &Finn i ramme …

en: &Find...
nb: &Finn …

en: &Finished
nb: &Ferdig

en: &First Page
nb: &Første side

en: &Fit to Page
nb: &Tilpass sidestørrelsen

en: &Forward
nb: &Forover

en: &Game
nb: S&pill

en: &Go
nb: &Gå

en: &Go To...
nb: &Gå til …

en: &Go to Line...
nb: &Gå til linje …

en: &Go to Page...
nb: &Gå til side …

en: &Grant All
nb: &Tillat alt

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Hide Errors
nb: S&kjul feil

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
nb: S&kjul tekst når verkøylinja viser tekst ved siden av ikoner

en: &Ignore
nb: &Ignorer

en: &Join KDE
nb: &Bli med i KDE

en: &Keep password
nb: &Husk passord

en: &Keep this window open after transfer is complete
nb: &Hold dette vinduet åpent etter nedlasting

en: &Language:
nb: &Språk:

en: &Last Page
nb: &Siste side

en: &Launch Bug Report Wizard
nb: &Start en veiviser for å rapportere feil

en: &License Agreement
nb: &Lisensbetingelse

en: &Mail...
nb: S&end e-post …

en: &Minimize
nb: &Minimer

en: &New
nb: &Ny

en: &Next
nb: &Neste

en: &Next Page
nb: &Neste side

en: &No
nb: &Nei

en: &Open...
nb: &Åpne …

en: &Order by:
nb: S&orter etter:

en: &Overwrite
nb: Skriv &over

en: &Password:
nb: &Passord:

en: &Paste
nb: &Lim inn

en: &Previous
nb: &Forrige

en: &Previous Page
nb: &Forrige side

en: &Print...
nb: Sk&riv ut …

en: &Prompt on replace
nb: S&pør ved erstatning

en: &Quit
nb: &Avslutt

en: &Redisplay
nb: &Vis på nytt

en: &Redo
nb: &Gjør om

en: &Redo: %1
nb: G&jør om: %1

en: &Reject All
nb: &Avvis alt

en: &Remove
nb: &Fjern

en: &Replace
nb: &Erstatt

en: &Replace...
nb: &Erstatt …

en: &Report Bug...
nb: &Rapporter feil …

en: &Report Bugs or Wishes
nb: &Rapporter feil eller ønsker

en: &Reset
nb: &Nullstill

en: &Restore
nb: &Gjenopprett

en: &Resume
nb: Fo&rtsett

en: &Rotate Clockwise
nb: &Roter med klokka

en: &Save
nb: &Lagre

en: &Save Link As...
nb: &Lagre lenke som …

en: &Save Settings
nb: &Lagre innstillinger

en: &Search
nb: &Søk

en: &Selected text
nb: &Markert tekst

en: &Selected:
nb: &Valgt:

en: &Send Email
nb: &Send e-post

en: &Send File | &Send Files
nb[0]: &Send fil
nb[1]: &Send filer

en: &Send Unencrypted
nb: &Send ukryptert

en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
nb[0]: Vi&s blokkert sprettoppsvindu
nb[1]: Vis %1 blokkerte sprettoppvinduer

en: &Show tips on startup
nb: &Vis ved oppstart

en: &Skip
nb: &Hopp over

en: &Source:
nb: &Kilde:

en: &Spelling...
nb: &Stavekontroll …

en: &Stop Script
nb: &Stopp skriptet

en: &Store
nb: &Lagre

en: &Submit Anyway
nb: &Send inn allikevel

en: &Support KDE
nb: &Støtt KDE

en: &Text to find:
nb: &Søk etter:

en: &Thanks To
nb: &Takk til

en: &Toolbar:
nb: &Verktøylinje:

en: &Tools
nb: Verk&tøy

en: &Try
nb: &Prøv

en: &Undo
nb: &Angre

en: &Undo: %1
nb: &Angre: %1

en: &Up
nb: &Opp

en: &Verify:
nb: &Bekreft:

en: &View
nb: &Vis

en: &Whole words only
nb: Bare &hele ord

en: &Yes
nb: &Ja

en: &Zoom...
nb: &Vis større/mindre …

en: '%1' is not a valid QLayout.
nb: «%1» er ikke en gyldig QLayout.

en: '%1' is not a valid QWidget.
nb: '%1' er ikke en gyldig QWidget.

en: 'ai_family' not supported
nb: «ai_family» er ikke støttet

en: 'ai_socktype' not supported
nb: «ai_socktype»er ikke støttet

en: (C) 2000 Stephan Kulow
nb: © 2000 Stephan Kulow

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
nb: © 2004–2005 Ian Reinhart Geiser

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
nb: © 2005 Jeroen Wijnhout

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
nb: © 2005–2006 KJSEmbed-forfatterne

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
nb: © 2006 Sebastian Sauer

en: (No logo available)
nb: (Ingen logo tilgjengelig)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
nb: © 1999–2002 KDE-utviklerne

en: (c) 2001, Waldo Bastian
nb: © 2001 Waldo Bastian

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
nb: © 2006–2009 Sebastian Trüg

en: --- separator ---
nb: --- skilletegn ---

en: -default-
nb: -standard-

en: -unnamed-
nb: -uten navn-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
nb: … det <b>feilstavede</b> ordet vist i sammenheng …

en: 1 download | %1 downloads
nb[0]: 1 nedlasting
nb[1]: %1 nedlastinger

en: 1 match found. | %1 matches found.
nb[0]: Fant ett treff.
nb[1]: Fant %1 treff.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
nb[0]: En erstatning ble gjort.
nb[1]: %1 erstatninger ble gjort.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
nb: systemfeil: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
nb: Ukjent familie %1

en: << Add to Dictionary
nb: << Legg til ordliste

en: <Merge %1>
nb: <Slå sammen %1>

en: <Merge>
nb: <Slå sammen>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
nb: <a href="http://opendesktop.org">Nettside</a>

en: <b>misspelled</b>
nb: <b>stavet feil</b>

en: <br />Provider: %1
nb: <br />Leverandør: %1

en: <br />Version: %1
nb: <br />Versjon: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
nb: <h1>KJSEmbet dokumentasjonsviser</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
nb: <h2>Hurtigtastene ble lagt til (bare til informasjon) </h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
nb: <h2>Hurtigtastene ble endret</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
nb: <h2>Hurtigtastene ble fjernet</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
nb: <html><b>KDE</b> er et verdensomspennende nettverk av programvareteknikere, kunstnere, forfattere, oversettere og tilretteleggere som er engasjert i utvikling av <a href="%1">fri programvare</a>. Dette fellesskapet har laget hundrevis av frie programmer som del av KDE utviklingsplattformen  og KDE programvaredistribusjon.<br /><br/>KDE er et samarbeidstiltak der intet enkelt firma eller organisasjon kontrollerer KDEs innsats eller produkter slik at andre stenges ute. Alle er velkommen til å være med og bidra.<br /><br />På <a href="%2">%2</a> finner du mer informasjon om KDE-fellesskapet og programvaren vi lager.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
nb: <html><font size="5">%1</font><br/><b>versjon %2</b><br/>Bruker KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
nb: <html><font size="5">KDE – Vær fri!</font><br /><b>Plattformversjon %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
nb: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(vet ikke ennå)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
nb: <html>KDE-programmene er og vil alltid være tilgjengelige vederlagsfritt, men det koster å utvikle dem.<br /><br />KDE-fellesskapet har derfor opprettet KDE e.V., en ikke-kommersiell organisasjon registrert i Tyskland. KDE e.V. representerer KDE-fellesskapet i juridiske og finansielle saker. På <a href="%1">%1</a> finner du mer om KDE e.V.<br /><br />KDE drar fordel av mange slags bidrag, også pengestøtte. Det meste av midlene brukes til å dekke utgifter som medlemmene pådrar seg ved å bidra til KDE. Midler brukes også til juridisk hjelp og til å organisere konferanser og møter. Det er fint om du også kan bidra. Se <a href="%2">%2</a>for mer informasjon.<br /><br />På forhånd mange takk for støtten.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
nb: <html>Programvare kan alltid forbedres, og KDE-gruppa er rede til å gjøre det. Likevel må du, brukeren, si fra når noe ikke fungerer som det skal, eller kunne vært bedre.<br /><br />KDE har et oppfølgingssystem for feil. Besøk <a href="%1">%1</a> eller bruk dialogvinduet «Feilrapport»  fra «Hjelp»-menyen til å rapportere feil.<br /><br />Hvis du har forslag til forbedringer er du velkommen til å bruke feilrapporteringssystemet for å rapportere ditt ønske. Merk at du må bruke viktighetsgraden «Ønskeliste».</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
nb: <html>Du trenger ikke være programvareutvikler for å være medlem av KDE-gruppa. Du kan bli med på de nasjonale oversettingslagene som oversetter programmene. Du kan også bidra med grafikk, temaer, lyder eller forbedret dokumentasjon. Hva du vil jobbe med bestemmer du selv!<br /><br />På <a href="%1">%1</a>  finner du opplysninger om de prosjektene du kan delta i.<br /><br />Hvis du trenger mer informasjon kan du gå til <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <p>Downloads: %1</p>
nb: <p>Nedlastinger: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
nb: <p>Ingen nedlastinger</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
nb: <p>Du valgte alvorlighetsgraden <b>Kritisk</b>.Merk at denne graden bare er ment for feil som:</p><ul><li>gjør at annen programvare på systemet (eller hele systemet) ikke virke</li><li>fører til alvorlige tap av data</li><li>åpner et sikkerhetshull på systemet der pakkene er installert</li></ul>
    <p>Fører feilen du rapporterer til noen av skadene nevnt ovenfor? Hvis ikke gjør det, vennligst velg en lavere grade. Tusen takk!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
nb: <p>Du valgte alvorlighetsgraden <b>Graverende</b>. Vennligst legg merke til at denne graden er ment bare for feil som:</p><ul><li>gjør den nevnte pakka ubrukelig eller nesten ubrukelig</li><li>fører til tap av data</li><li>åpner et sikkerhetshull som tillater tilgang til kontoer til brukere som bruker pakka</li></ul>
    <p>Gjør feilen du rapporterer noen av skadene nevnt ovenfor? Hvis den ikke gjør det, velg en lavere grad. Tusen takk!</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p>Trykk her for å la alle forekomster av det ukjente ordet være som de er.</p>
    <p> Dette kan brukes når ordet er et navn, en forkortelse, et fremmedord eller hvilket som helst annet ord du vil bruke uten å legge det inn i ordlista.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p>Trykk her for å la denne forekomsten av det ukjente ordet være som den er.</p>
    <p> Dette kan brukes når ordet er et navn, en forkortelse, et fremmedord eller hvilket som helst annet ord du vil bruke uten å legge det inn i ordlista.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p>Trykk her for å erstatte alle forekomster av den ukjente teksten med teksten i redigeringsfeltet over (til venstre).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p>Trykk her for å erstatte denne forekomsten av det ukjente ordet med teksten i tekstfeltet over (til venstre).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p> Her kan du se et tekstutdrag som viser det ukjente ordet i sin sammenheng. Hvis dette ikke er tilstrekkelig for å kunne velge den beste erstatningen for det ukjente ordet, så kan du trykke på dokumentet du kontrollerer, lese en større del av teksten og deretter komme tilbake hit for å fortsette stavekontrollen.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p> Hvis det ukjente ordet er feilstavet bør du se etter om det riktige ordet er tilgjengelig, og trykke på det hvis det finnes. Hvis ingen av ordene i denne lista er en god erstatning, så kan du taste inn det riktige ordet i tekstfeltet over.</p>
    <p>Trykk <b>Erstatt</b> for å rette bare dette ordet her, eller <b>Erstatt alle</b> for å rette alle forekomster av ordet.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p>Hvis det ukjente ordet er feilstavet bør du skrive inn rettelsen for ordet her, eller velge det fra lista nedenfor.</p>
    <p>Så kan du trykke <b>Erstatt</b> hvis du vil erstatte bare denne forekomsten av ordet, eller <b>Erstatt alle</b> hvis du vil rette alle forekomster.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p>Velg hvilket språk teksten er skrevet på.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p>Det ukjente ordet ble funnet og betraktet som ukjent fordi det ikke finnes i ordlista. <br/>
    Trykk her hvis du mener at det ukjente ordet er riktig stavet og du vil at det ikke skal merkes som feil igjen senere. Hvis du vil la det stå som det er, men ikke legge det til i ordlista, så trykk <b>Ignorer</b> eller <b>Ignorer alle</b> i stedet.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
nb: <qt><b>Feil</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
nb: <qt><b>Feil</b>: node %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
nb: <qt> <p><strong>«Skriv ut en topptekst»</strong></p> <p>Hvis du krysser av her vil HTML-dokumentet få en linje på toppen av hver side når det skrives ut. På denne linja står utskriftsdatoen, nettadressen til siden og sidetallet. </p> <p>Hvis du fjerner krysset vil utskrifta av HTML-dokumentet ikke ha denne topplinja. </p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
nb: <qt> <p><strong>«Utskrift av bilder»</strong></p> <p>Hvis du krysser av her vil også bildene på HTML-siden bli skrevet ut. Utskrifta vil ta lengre tid og bruke mer blekk eller toner.</p><p>Hvis du fjerner krysset blir bare teksten på HTML-siden skrevet ut. Utskrifta vil gå raskere og bruke mindre blekk eller toner. </p></qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
nb: <qt> <p><strong>«Utskriftsvennlig innstilling»</strong></p> <p>Hvis du krysser av her, vil utskrifta av HTML-dokument bli i svart-hvitt. Alle farger i bakgrunnen vil bli gjort om til hvitt. Utskrifta vil gå raskere og bruke mindre blekk/toner.</p> <p>Hvis krysset fjernes skrives HTML-dokumentet ut i de fargene som du ser det i nettleseren. Du kan få helfargede områder (eller områder i rene gråtoner om du bruker en svart-hvittskriver). Utskrifta vil sannsynligvis gå langsommere og vil antakelig bruke mer blekk eller toner.</p></qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
nb: <qt><p>Enten er maskin/programvaren som modulen setter opp ikke tilgjengelig, eller administrator har slått av modulen.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
nb: <qt><p>Mulige årsaker:<ul><li>Det oppsto en feil under siste oppgradering av KDE slik at en styringsmodul ble foreldreløs.</li><li>Du har gamle tredjeparts-moduler liggende.</li></ul></p><p>Undersøk dette grundig og forsøk å fjerne modulen som er nevnt i feilmeldinga. Hvis dette ikke lykkes, bør du kanskje kontakte din distributør eller pakkebygger.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
nb: <qt><p>Diagnosen er:<br />Skrivebordfila %1 ble ikke funnet.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
nb: <qt> <p>Dette ordet anses som et «ukjent ord» fordi det ikke passer med noen oppføring i den ordlista som brukes nå. Det kan også være et ord i et annet språk.</p>s
    <p>Hvis ordet ikke er stavet feil kan du legge det til i ordlista ved å trykke <b>Legg til ordliste</b>. Hvis du ikke vil legge ordet inn i ordlista men vil la det være uendret, så trykk <b>Ignorer</b> eller <b>Ignorer alle</b>.</p>
    <p>Hvis ordet er stavet feil, så kan du prøve å finne det riktige ordet i lista nedenfor. Finner du ikke en erstatning der, så kan du skrive det inn i tekstfeltet nedenfor, trykke <b>Erstatt</b> eller <b>Erstatt alle</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
nb: <qt>Tilgang fra usikret side til <br /><b>%1</b><br/> nektet.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Vil du avslutte <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke starte <i>gpg</i> og sjekke om fila er gyldig. Se til at <i>gpg</i> er installert, uten denne er det ikke mulig å verifisere ressurser som blir lastet ned.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke å starte <i>gpg</i> og hente tilgjengelige nøkler. Se til at <i>gpg</i> er installert, uten denne er det ikke mulig å verifisere ressurser som blir lastet ned.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke starte <i>gpg</i> og signere fila. Se til at <i>gpg</i> er installert, uten denne er det ikke mulig å signere ressursene.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Vil du søke på Internett etter <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
nb: <qt>Større skrift<br /><br />Gjør skriften større i dette vinduet. Trykk og hold nede museknappen, så får du en meny med alle tilgjengelige størrelser.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
nb: <qt>Oppgi passord for nøkkel <b>0x%1</b> som tilhører <br /> <i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
nb: <qt>Finn neste forekomst av '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
nb: <qt>Finn neste <br /><br />Finn neste forekomst av teksten du fant med <b>Finn tekst</b>-funksjonen.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
nb: <qt>Finn forrige <br /><br />Finn forrige forekomst av teksten du fant med <b>Finn tekst</b>-funksjonen. </qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
nb: <qt>Finn tekst <br /><br />Viser et dialogvindu du kan bruke til å finne tekst på den viste sida.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
nb: <qt>Hvis du velger dette, vil alle forekomster av <code><b>\N</b></code> bli erstattet med del nummer N i uttrykket. <code><b>N</b> </code> er et heltall og viser tilbake til en del av søkeuttrykket som står i parentes.<p> Hvis du faktisk vil bruke <code><b>\N</b></code> i den nye teksten, må du skrive enda en bakover-skråstrek foran, f.eks.: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
nb: <qt>Hvis du trykker på <b>Finn</b>, så søker programmet i dokumentet etter den teksten du oppga.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
nb: <qt>Hvis du trykker på <b>Erstatt</b>, så søker programmet i dokumentet etter den teksten du oppga, og alle forekomster erstattes med erstatningsteksten.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
nb: <qt>Ingen informasjon tilgjengelig.<br /> Objektet KAboutData finnes ikke.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
nb: <qt>Fant ingen treff for «<b>%1</b>».</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
nb: <qt>Skriv ut ramme <br /><br />Noen sider har flere rammer. Trykk på en ramme og bruk denne funksjonen for å skrive ut bare den ramma.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
nb: <qt>Mindre skrift<br /><br />Gjør skriften  mindre i dette vinduet. Trykk og hold museknappen nede, så får du en meny med alle tilgjengelige størrelser.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
nb: <qt>Oppgir hvordan Jovie  skal framsi hendelsen når den blir mottatt. Hvis du velger «Si tilpasset tekst», så oppgi teksten som skal sies i tekstfeltet. Følgende plassholdere kan brukes i teksten: <dl><dt>%e</dt><dd>Navn på hendelsen</dd><dt>%a</dt><dd>Programmet som sendte hendelsen</dd><dt>%m</dt><dd>Meldinga som programmet sendte</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
nb: <qt>Tastekombinasjonen «%1» er alt i bruk for handlinga <b>%2</b>. <br/>Velg en annen kombinasjon.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
nb: <qt>Feilmeldinga er:<br />%1<p>Mulige årsaker:</p><ul><li>Det oppsto en feil under siste oppgradering av KDE slik at en styringsmodul ble foreldreløs.</li><li>Du har gamle tredjeparts-moduler liggende.</li></ul><p>Undersøk dette grundig og forsøk å fjerne modulen som er nevnt i feilmeldinga. Hvis dette ikke lykkes, bør du kanskje kontakte din distributør eller pakkebygger.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
nb: <qt>Diagnosen er: <br />Skrivebordsfila %1 er ikke et bibliotek. </qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
nb: <qt>Skjemaet vil bli sendt til <br /><b>%1</b><br />på ditt lokale filsystem.<br />Vil du sende skjemaet?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
nb: <qt>Dette nettstedet prøver å åpne <p>%1</p> i et nytt nettleservindu ved hjelp av JavaScript<br/>Vil du tillate det?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
nb: <qt>Dette nettstedet sender inn et skjema som prøver å åpne <p>%1</p> i et nytt nettleservindu ved hjelp av JavaScript.<br/>Vil du tillate at skjemaet sendes?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
nb: <qt>Denne siden er ikke sikret, men den har en lenke til <br /><b>%1</b>.<br /> Vil du følge lenka?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
nb: <qt>Trykk på lenka nedenfor for å sende inn en feilrapport.
    Dette åpner nettsiden <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> der du kan fylle ut et skjema.
    Informasjonen ovenfor vil bli overført til den tjeneren.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
nb: &Skrift

[ctx: @action]
en: &Justify
nb: &Juster

[ctx: @action]
en: &Strike Out
nb: &Stryk ut

[ctx: @action]
en: About Application
nb: Avslutt program

[ctx: @action]
en: About KDE
nb: Om KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
nb: Gå til neste fane

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
nb: Gå til forrige fane

[ctx: @action]
en: Actual Size
nb: Virkelig størrelse

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

[ctx: @action]
en: Align &Center
nb: &Sentrer

[ctx: @action]
en: Align &Left
nb: &Venstrejuster

[ctx: @action]
en: Align &Right
nb: &Høyrejuster

[ctx: @action]
en: Back
nb: Tilbake

[ctx: @action]
en: Backward Word
nb: Et ord bakover

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
nb: Begynnelsen av linja

[ctx: @action]
en: Clear
nb: Tøm

[ctx: @action]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
nb: Oppsett av beskjeder

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
nb: Oppsett av verktøylinjer

[ctx: @action]
en: Copy
nb: Kopier

[ctx: @action]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
nb: Minsk innryklk

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
nb: Slett ord bakover

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
nb: Slett ord framover

[ctx: @action]
en: Deselect
nb: Fjern merking

[ctx: @action]
en: Document Back
nb: Dokument bakover

[ctx: @action]
en: Document Forward
nb: Dokument forover

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
nb: Rediger bokmerker

[ctx: @action]
en: End of Line
nb: Slutten på linja

[ctx: @action]
en: Find
nb: Finn

[ctx: @action]
en: Find Next
nb: Finn neste

[ctx: @action]
en: Find Prev
nb: Finn forrige

[ctx: @action]
en: Fit To Height
nb: Tilpass til høyden

[ctx: @action]
en: Fit To Page
nb: Tilpass til side

[ctx: @action]
en: Fit To Width
nb: Tilpass til bredden

[ctx: @action]
en: Font &Size
nb: Skrift&størrelse

[ctx: @action]
en: Format Painter
nb: Format-maler

[ctx: @action]
en: Forward
nb: Forover

[ctx: @action]
en: Forward Word
nb: Et ord forover

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
nb: Fullskjermmodus

[ctx: @action]
en: Go to Line
nb: Gå til linje

[ctx: @action]
en: Goto
nb: Gå til

[ctx: @action]
en: Goto Page
nb: Gå til side

[ctx: @action]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: @action]
en: Increase Indent
nb: Øk innrykk

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
nb: Sett inn streklinje

[ctx: @action]
en: Key Bindings
nb: Tastebindinger

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
nb: Venstre til høyre

[ctx: @action]
en: Link
nb: Lenke

[ctx: @action]
en: Mail
nb: E-post

[ctx: @action]
en: New
nb: Ny

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
nb: Neste fullføringstreff

[ctx: @action]
en: Next Item in List
nb: Neste element i lista

[ctx: @action]
en: Open
nb: Åpne

[ctx: @action]
en: Open Recent
nb: Åpne nylig brukt

[ctx: @action]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: @action]
en: Paste Selection
nb: Lim inn utvalg

[ctx: @action]
en: Preferences
nb: Innstillinger

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
nb: Forrige fullføringstreff

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
nb: Forrige element i lista

[ctx: @action]
en: Print
nb: Skriv ut

[ctx: @action]
en: Print Preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift

[ctx: @action]
en: Prior
nb: Forrige

[ctx: @action]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: @action]
en: Redo
nb: Gjør om

[ctx: @action]
en: Reload
nb: Last på nytt

[ctx: @action]
en: Replace
nb: Erstatt

[ctx: @action]
en: Report Bug
nb: Rapporter feil

[ctx: @action]
en: Revert
nb: Tilbakestill

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
nb: Høyre til venstre

[ctx: @action]
en: Save
nb: Lagre

[ctx: @action]
en: Save As
nb: Lagre som

[ctx: @action]
en: Save Options
nb: Lagre valg

[ctx: @action]
en: Select All
nb: Velg alt

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
nb: Vis menylinje

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
nb: Vis statuslinja

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
nb: Vis verktøylinje

[ctx: @action]
en: Spelling
nb: Stavekontroll

[ctx: @action]
en: Subscript
nb: Senket

[ctx: @action]
en: Substring Completion
nb: Tekstfullføring

[ctx: @action]
en: Superscript
nb: Hevet

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
nb: Bytt programspråk

[ctx: @action]
en: Text &Color...
nb: Tekst&farge …

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
nb: Tekstfram&heving …

[ctx: @action]
en: Text Completion
nb: Tekstfullføring

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
nb: Dagens tips

[ctx: @action]
en: To Plain Text
nb: Til ren tekst

[ctx: @action]
en: Undo
nb: Angre

[ctx: @action]
en: Up
nb: Opp

[ctx: @action]
en: What's This
nb: Hva er dette

[ctx: @action]
en: Zoom
nb: Forstørr/minsk

[ctx: @action]
en: Zoom In
nb: Forstørr

[ctx: @action]
en: Zoom Out
nb: Forminsk

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
nb: Begynnelse

[ctx: @action End of document]
en: End
nb: Slutt

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
nb: Neste

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
nb: &Halvfet

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
nb: Kurs&iv

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
nb: &Understreket

[ctx: @action:button]
en: &Finished
nb: &Ferdig

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: @action:button]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: @action:button]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
nb: Tøm tekst

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
nb: &Alle

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
nb: Omstart

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
nb: Stopp

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
nb: Gå &ut av fullskjermmodus

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
nb: F&ullskjermmodus

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
nb: Åpne &med %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
nb: Gå ut av fullskjermmodus

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
nb: Fullskjerm

[ctx: @command-with-section/plain %1 is the command name, %2 is its man section]
en: %1(%2)
nb: %1 (%2)

[ctx: @command-with-section/rich %1 is the command name, %2 is its man section]
en: <tt>%1(%2)</tt>
nb: <tt>%1 (%2)</tt>

[ctx: @filename/plain]
en: ‘%1’
nb: «%1»

[ctx: @icode/plain]
en: “%1”
nb: «%1»

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
nb: Datoen kan ikke være tidligere enn %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
nb: Datoen kan ikke være senere enn %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
nb: Slett tagg

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
nb: Åpne «%1»?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
nb: Er det sikkert at taggen <resource>%1</resource> skal slettes for alle filer?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
nb: Datoen du har oppgitt er ugyldig

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
nb: Den oppgitte datoen og tiden er etter den seneste tillatte datoen og tiden.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
nb: Den oppgitte datoen og tiden er før den tidligst tillatte datoen og tiden.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
nb: Tiden du har oppgitt er ugyldig

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
nb: Tiden kan ikke være tidligere enn %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
nb: Tiden kan ikke være senere enn %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
nb: «%1» mangler.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
nb: Endre skriftfamilie?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
nb: Endre skriftstørrelse?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
nb: Endre skriftstil?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
nb: Vis vinduet i hele skjermen

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
nb: Gå ut av fullskjermmodus

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
nb: Kryss av her for å endre innstillinger for skriftfamilien.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
nb: Kryss av her for å endre innstillinger for skriftstørrelse.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
nb: Kryss av her for å endre innstillinger for skriftstilen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
nb: Her kan du velge skriftfamilien som skal brukes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
nb: Her kan du velge skriftstil som skal brukes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
nb: Her kan du velge hvilken skrift som skal brukes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
nb: Dette er filnavnet som tjeneren foreslår

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
nb: Annen koding (%1)

[ctx: @item %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
nb: %1 (%2)

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
nb: Fastbreddde

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
nb: <application>ASpell</application> Standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
nb: <application>Hunspell</application> Standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
nb: <application>ISpell</application> Standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
nb: Hviterussisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
nb: Brasiliansk portugisisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
nb: Tsjekkisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
nb: Dansk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
nb: Engelsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
nb: Fransk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
nb: Tysk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
nb: Tysk (ny rettskriving)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
nb: Hebraisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
nb: Ungarsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
nb: Litauisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
nb: Norsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
nb: Polsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
nb: Portugisisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
nb: Russisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
nb: Slovakisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
nb: Slovensk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
nb: Spansk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
nb: Svensk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
nb: Sveitsertysk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
nb: Tyrkisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
nb: Standard – %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
nb: Standard – %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
nb: Arabisk

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
nb: Baltisk

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
nb: Sentraleuropeisk

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
nb: Forenklet kinesisk

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
nb: Tradisjonelt kinesisk

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
nb: Slått av

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
nb: Gresk

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
nb: Hebraisk

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
nb: Japansk

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
nb: Koreansk

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
nb: Nordsamisk

[ctx: @item Text character set]
en: Other
nb: Andre

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
nb: Sørøst-Europa

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
nb: Thailandsk

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
nb: Tyrkisk

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
nb: Vesteuropeisk

[ctx: @item Text encoding: %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
nb: %1 (%2)

[ctx: @item font]
en: Bold
nb: Halvfet

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
nb: Halvfet kursiv

[ctx: @item font]
en: Italic
nb: Kursiv

[ctx: @item font]
en: Oblique
nb: Skrå

[ctx: @item font size]
en: Relative
nb: Relativ

[ctx: @item license]
en: Artistic License
nb: Kunstnerisk lisens

[ctx: @item license]
en: BSD License
nb: BSD-lisens

[ctx: @item license]
en: Custom
nb: Tilpasset

[ctx: @item license]
en: Not specified
nb: Ikke oppgitt

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
nb: Kunstnerisk lisens

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
nb: BSD-lisens

[ctx: @item/plain]
en:   * %1
nb:   – %1

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
nb: Internasjonal <application>Ispell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
nb: Standard

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
nb: Automatisk

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
nb: Standard

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
nb: Nedtrekksliste

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
nb: Nedtrekksliste og automatisk

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
nb: Manuell

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
nb: Ingen

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
nb: Kort automatisk

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
nb: Sirkel

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
nb: Skive

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
nb: Ingen

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
nb: Kvadrat

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
nb[0]: %1 millisekund
nb[1]: %1 millisekunder

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
nb[0]: 1 dag
nb[1]: %1 dager

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
nb[0]: 1 time
nb[1]: %1 timer

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
nb[0]: 1 minutt
nb[1]: %1 minutter

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
nb[0]: 1 sekund
nb[1]: %1 sekunder

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
nb: %1 dager

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
nb: %1 timer

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
nb: %1 minutter

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
nb: %1 sekunder

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nb: %1 og %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nb: %1 og %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nb: %1 og  %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
nb: Legg til tagger …

[ctx: @label]
en: Change...
nb: Endre …

[ctx: @label]
en: Create new tag:
nb: Opprett ny tagg:

[ctx: @label]
en: Font:
nb: Skrift:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
nb: Vis alle tagger …

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
nb: Navn: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
nb: Senter

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
nb: Juster

[ctx: @label left justify]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
nb: Venstre til høyre

[ctx: @label right justify]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
nb: Høyre til venstre

[ctx: @label stroke color]
en: Color
nb: Farge

[ctx: @label:button]
en: &Open
nb: &Åpne

[ctx: @label:button]
en: &Open with
nb: &Åpne med

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
nb: &Åpne med %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
nb: &Åpne med …

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
nb: Husk handling for filer av denne typen

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
nb: &Klient:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
nb: &Ordliste:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
nb: &Koding:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
nb: Størrelse:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
nb: Sett opp hvilke tagger som skal brukes.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
nb: Merknad: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
nb: <i>Merknad</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
nb: Ingen dato

[ctx: @option last month]
en: Last Month
nb: Forrige måned

[ctx: @option last week]
en: Last Week
nb: Forrige uke

[ctx: @option last year]
en: Last Year
nb: I fjor

[ctx: @option next month]
en: Next Month
nb: Neste måned

[ctx: @option next week]
en: Next Week
nb: Neste uke

[ctx: @option next year]
en: Next Year
nb: Neste år

[ctx: @option today]
en: Today
nb: I dag

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
nb: I morgen

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
nb: I går

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
nb: Betrakt &sammensatte ord som stavefeil

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
nb: Lag &kombinasjoner av stammer og endelser som ikke er i ordboka

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
nb: Skru av automatisk sjekking

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
nb: Kjør stavekontroll

[ctx: @option:check]
en: Font
nb: Skrifttype

[ctx: @option:check]
en: Font style
nb: Skriftstil

[ctx: @option:check]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
nb: Dokumenter

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
nb: Bilder

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
nb: Lyd

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
nb: Kontakter

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
nb: E-poster

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
nb: Merker

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
nb: Oppgaver

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
nb: Mer …

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
nb: Andre

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
nb: Filer

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
nb: Sist endret

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
nb: Viktigst

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
nb: Aldri åpnet

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
nb: Ingen prioritet

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
nb: 1 eller mer

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
nb: 2 eller mer

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
nb: 3 eller mer

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
nb: 4 eller mer

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
nb: Enhver vurdering

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
nb: Høyeste vurdering

[ctx: @title]
en: Delete tag
nb: Slett tagg

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
nb: Diverse

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
nb: Spørreresultater

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
nb: Spørreresultater fra «%1»

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
nb: Ressurs

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
nb: Ressurstype

[ctx: @title:group]
en: Find
nb: Finn

[ctx: @title:group Document information]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @title:menu]
en: List Style
nb: Listestil

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
nb: Vis tekst

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
nb: Tekstfullføring

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
nb: Verktøylinjeinnstillinger

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
nb: &Flytt

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
nb: Ramme

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
nb: Legg til tagger

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
nb: Endre tagger

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
nb: Kjør stavekontroll

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
nb: Dr. Klashs sjekk av snarveistastene

[ctx: @title:window]
en: Print
nb: Skriv ut

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
nb: ADVARSEL: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
nb: <b>Advarsel</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
nb: Et kommandolinjeprogram som kan brukes til å kjøre moduler av KUnitTest.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nb: Det finnes allerede en fil med navnet «%1». Vil du overskrive den?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
nb: Andre

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
nb: Doner penger

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
nb: Nettside

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
nb[0]: Kunnskapsbase (ingen oppføringer)
nb[1]: Kunnskapsbase (%1 oppføringer)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
nb: Besøk nettsted

en: A little program to output installation paths
nb: Et lite program som skriver ut installasjonsstier

en: A network error has occurred. The request has failed.
nb: Det oppsto en nettverksfeil. Forespørselen mislyktes.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
nb: Det oppsto en protokollfeil. Forespørselen mislyktes.

en: A scheme with this name already exists.
nb: Oppsett med dette navnet finnes fra før.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
nb: Et skript på denne siden får KHTML til å jobbe veldig tungt. Hvis det får fortsette kan også andre programmer bli trege.
    Vil du stoppe skriptet?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
nb: Blogg

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: A&uthor
nb: F&orfatter

en: A&uthors
nb: F&orfattere

en: A&vailable actions:
nb: &Tilgjengelige handlinger:

en: About %1
nb: Om %1

en: About &KDE
nb: Om &KDE

en: About KDE
nb: Om KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
nb: &Om

en: Accept
nb: Godta

en: Access Keys activated
nb: Tilgjengelighetstaster på

en: Action
nb: Handling

en: Action Name
nb: Handlingsnavn

en: Action takes 2 args.
nb: Action trenger 2 argumenter.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
nb: Send e-post til bidragsyter

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
nb: Send e-post til bidragsyter
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
nb: ActionGroup trenger 2 argumenter.

en: ActionList: %1
nb: Handlingsliste: %1

en: Actual Font
nb: Virkelig skrifttype

en: Actually generate the code.
nb: Virkelig generer koden.

en: Add
nb: Legg til

en: Add Comment
nb: Legg til kommentar

en: Add Fallback Language
nb: Legg til reservespråk

en: Add Rating
nb: Legg til rangering

en: Add URL to Filter
nb: Legg til URL til filter

en: Add a new script.
nb: Legg til nytt skript.

en: Add to Dictionary
nb: Legg til ordliste

en: Add to Toolbar
nb: Legg til verktøylinja

en: Add to ignores...
nb: Legg til ignorering …

en: Add...
nb: Legg til …

en: Additional Information: %1
nb: Annen informasjon: %1

en: Address is already in use
nb: Adressen er i bruk fra før

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
nb: Legg til språk som brukes når andre oversettelser mangler riktig oversettelse.

en: Administrator &Mode...
nb: Administrator&modus …

en: After
nb: Etter

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
nb: Ettermiddag

en: Again
nb: Igjen

en: Alert
nb: Varsel

en: Alias names:
nb: Aliasnavn:

en: All Categories
nb: Alle kategorier

en: All Pages
nb: Alle sider

en: All Providers
nb: Alle leverandører

en: All Visible Columns
nb: Alle synlige kolonner

en: Allow
nb: Tillat

en: Allow Tabulations
nb: Tillat tabulatorer

en: Alpha:
nb: Alfa:

en: Already opened.
nb: Åpnet fra før.

en: Alternate
nb: Alternativ

en: Alternate:
nb: Alternativ:

en: Ambiguous shortcut detected
nb: Flertydig snarvei oppdaget

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
nb: En feil oppsto under forsøk på å kjøre et skript på denne siden.
    
    %1 linje %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
nb: Kommentarer og kryssreferanser

en: Any Character
nb: Alle tegn

en: Anytime
nb: Når som helst

en: Applet "%1" started
nb: Miniprogrammet «%1» startet

en: Applet "%1" stopped
nb: Miniprogrammet «%1» stoppet

en: Applet Parameters
nb: Miniprogram-parametre

en: Application Language Changed
nb: Programspråk endret

en: Application sounds
nb: Programlyder

en: Application:
nb: Program:

en: Applications menu (.desktop files)
nb: Programmeny (.desktop-filer)

en: Apply Settings
nb: Ta i bruk endringer

en: Apply changes
nb: Bruk innstillingene

en: Approximate equivalents:
nb: Tilnærmet ekvivalente:

en: Archives
nb: Arkiver

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
nb: Dette oppsettet er allerede åpnet i %1

en: As-you-type spell checking disabled.
nb: Fortløpende stavekontroll er av.

en: As-you-type spell checking enabled.
nb: Bruk fortløpende stavekontroll.

en: Ask before replacing each match found.
nb: Spør før det som blir funnet blir byttet ut.

en: Authentication error.
nb: Autentiseringsfeil.

en: Author
nb: Forfatter

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Auto Spell Check
nb: Automatisk stavekontroll

en: Autocorrect
nb: Autorett

en: Automatic Detection
nb: Automatisk oppdaging

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
nb: Endringer er blitt gjort automatisk på grunn av avhengigheter mellom programtillegg. Trykk her for å få mer informasjon

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
nb: Endringer er blitt gjort automatisk for å løse opp avhengigheter mellom programtilleggene:

en: Autostart directories
nb: Autostart-mapper

en: Available KDE resource types
nb: Tilgjengelige ressurstyper for KDE

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
nb: Tilgjengelige tester: %1 (ignorert: %2)

en: Available Tests: 0
nb: Tilgjengelige tester: 0

en: Backspace
nb: Rettetast

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
nb: Feil eventbehandler: Objekt %1 Identifikator %2 Metode %3 Type: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
nb: Feil slotbehandler: Objekt %1 Identifikator %2 Metode %3 Signatur: %4.

en: Banner Pages
nb: Bannersider

[ctx: Banner page]
en: Classified
nb: Gradert

[ctx: Banner page]
en: Confidential
nb: Konfidensielt

[ctx: Banner page]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Banner page]
en: Secret
nb: Hemmelig

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
nb: Strengt hemmelig

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
nb: Ugradert

[ctx: Banner page at end]
en: End
nb: Sist

[ctx: Banner page at start]
en: Start
nb: Først

en: Base URL
nb: Basis-URL

en: Basic Page Style
nb: Enkel sidestil

en: Become a Fan
nb: Bli en fan

en: Before
nb: Før

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
nb: Formiddag

en: Beginning of document reached.
nb: Begynnelsen på dokumentet er nådd.

en: Billing information:
nb: Avregningsinformasjon:

en: Block IFrame...
nb: Blokker IFrame …

en: Block Image...
nb: Blokker bilde …

en: Block Images From %1
nb: Blokker bilder fra %1

en: Block:
nb: Blokk:

en: Blue:
nb: Blå:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
nb: og

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
nb: eller

en: Bottom to Top, Left to Right
nb: Nederst til øverst, venstre til høyre

en: Bottom to Top, Right to Left
nb: Nederst til øverst, høyre til venstre

en: Break at Next
nb: Bryt ved neste setning

en: Breakpoint
nb: Brytpunkt

en: Bug report sent, thank you for your input.
nb: Feilrapporten er sendt. Takk for tilbakemeldinga.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
nb: Bygger programtillegg for Qt-elementer fra en beskrivelsesfil i ini-stil.

en: C octal escaped UTF-8:
nb: UTF-8 med oktal escape som i C:

en: C&ase sensitive
nb: Skill mellom sm&å og store

en: C&lear
nb: &Tøm

en: C&ontinue
nb: F&ortsett

en: CGIs to run from kdehelp
nb: CGIer som skal kjøres fra kdehelp

en: CJK Ideograph Information
nb: Informasjon om CJK-tegn

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
nb: Mellomlagret informasjon (f.eks. favorittikoner, nettsider)

en: Call
nb: Kall

en: Call Stack
nb: Kallstabel

en: Call to '%1' failed.
nb: Kall til «%1» mislyktes.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
nb: Kall til metode «%1» mislyktes, klarte ikke hente argument %2: %3

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel?
nb: Avbryt?

en: Cannot create memory segment for file %1
nb: Klarte ikke å opprette minnesegment for fila %1

en: Cannot find testregression executable.
nb: Kunne ikke finne programmet testregresjon.

en: Cannot open %1 for reading
nb: Klarer ikke åpne %1 for lesing

en: Cannot seek past eof
nb: Kan ikke søke forbi slutten av fila

en: Cantonese Pronunciation:
nb: Kantonesisk uttale:

en: CapsLock
nb: Caps Lock

en: Captured Text (%1)
nb: Deluttrykk (%1)

en: Carriage Return
nb: Vognretur

en: Category:
nb: Kategori:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
nb: Dette fører til at programmet installerer et privat
    fargekart på en 8-bits skjerm

en: Certificate (validation: %1)
nb: Sertifikat (godkjenning: %1)

en: Change &Icon...
nb: Endre &ikon …

en: Change Icon
nb: Endre ikon

en: Change Te&xt...
nb: Endre te&kst …

en: Change Text
nb: Endre tekst

en: Changelog
nb: Endringslogg

en: Changelog:
nb: Endringslogg:

en: Changing annotations
nb: Endrer merknader

[ctx: Character]
en: In decimal:
nb: I desimalt:

en: Character used for indicating positive numbers
nb: Tegn som viser positive tall

en: Character:
nb: Tegn:

en: Check Spelling
nb: Kjør stavekontroll

en: Check Spelling...
nb: Kjør stavekontroll …

en: Check Sycoca database only once
nb: Bare sjekk sycoca-databasen en gang

en: Check file timestamps
nb: Sjekk filenes tidsstempel

en: Check spelling in document
nb: Kjør stavekontroll i dokumentet

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
nb: Kryss av for å få se logginformasjon om trådaktiviteten. Se i konsollet for å se logginformasjonen.

en: Check whether config file itself requires updating
nb: Sjekk om oppsettsfila trenger oppdatering

en: Checking login...
nb: Tester innlogging …

en: Choose...
nb: Velg …

en: Class
nb: Klasse

en: Clear &History
nb: Tøm &historien

en: Clear List
nb: Tøm liste

en: Clear input
nb: Tøm skrivefeltet

en: Clear the input in the edit field
nb: Fjern innholdet i skrivefeltet

en: Click for a menu of available captures.
nb: Trykk for å vise en meny av tilgjengelige fangster.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
nb: Trykk her for å redigere det regulære uttrykket med et hjelpeverktøy.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
nb: Trykk på knappen, og tast inn snarveien slik du ville gjort det i programmet.
    Eksempel for CTRL+a: Hold CTRL-tasten og trykk a.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
nb: Trykk her for å folde sammen dialogen og skjule detaljer

en: Click this to expand the dialog, to show details
nb: Trykk her for å utvide dialogen slik at detaljer blir vist

en: Click to select a font
nb: Trykk for å velge en skrifttype

en: Close
nb: Lukk

en: Close Document
nb: Lukk dokumentet

en: Close Message
nb: Lukk meldinga

en: Close Script
nb: Lukk skript

en: Close and discard
    edited message?
nb: Vil du lukke og forkaste
    den redigerte meldinga?

en: Close document
nb: Lukk dokumentet

en: Close script...
nb: Lukk skript …

en: Close source
nb: Lukk kilden

en: Close the current document.
nb: Lukk det gjeldende dokumentet.

en: Close the current window or document
nb: Lukk vinduet eller dokumentet

en: Close the current window.
nb: Lukk det gjeldende vinduet.

en: Close window?
nb: Vil du lukke vinduet?

en: Collaborate
nb: Samarbeid

en: Collaboration
nb: Samarbeid

en: Color for links
nb: Farge for lenker

en: Color for visited links
nb: Farge for besøkte lenker

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
nb: Kolonne nr. %1

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment on entry
nb: Kommentar om oppføring

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Communication error
nb: Kommunikasjonsfeil

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
nb: Innkompilert exec_prefix for KDE-biblioteker

en: Compiled in library path suffix
nb: Suffiks for bibliotekssti, kompilert inn

en: Compiled in prefix for KDE libraries
nb: Innkompilert prefiks for KDE-biblioteker

en: Compiled in version string for KDE libraries
nb: Innkompilert versjonsstreng for KDE-biblioteker

en: Compiler:
nb: Kompilator:

en: Complete Match
nb: Fullstendig treff

en: Confi&gure...
nb: Sett &opp …

en: Configuration description files
nb: Beskrivelsesfiler for oppsett

en: Configuration file "%1" not writable.
nb: Oppsettsfila «%1» er ikke skrivbar.

en: Configuration file is invalid: "%1"
nb: Oppsettsfila er ugyldig: «%1».

en: Configuration file not found: "%1"
nb: Fant ingen oppsettsfil: «%1»

en: Configuration files
nb: Oppsettsfiler

en: Configure
nb: Oppsett

en: Configure &Notifications...
nb: Oppsett av &varslinger …

en: Configure Email...
nb: E-postoppsett …

en: Configure Notifications
nb: Oppsett av beskjeder

en: Configure S&hortcuts...
nb: Oppsett av &hurtigtaster …

en: Configure Shortcut...
nb: Oppsett av hurtigtast …

en: Configure Shortcuts
nb: Oppsett av hurtigtaster

en: Configure Tool&bars...
nb: Oppsett av verktøy&linjer …

en: Configure Toolbars
nb: Oppsett av verktøylinjer

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Confirm Quit From System Tray
nb: Bekreft «Avslutt» fra systemkurven

en: Confirmation Required
nb: Må bekreftes

en: Confirmation: JavaScript Popup
nb: Bekreftelse: JavaScript, nytt vindu

en: Conflict With Registered Global Shortcut
nb: Konflikt med registrert global snarvei

en: Conflict with Global Shortcut
nb: Konflikt med globale snarveier

en: Conflict with Standard Application Shortcut
nb: Konflikt med en standard programsnarvei

en: Connection refused
nb: Tilkobling nektet

en: Connection timed out
nb: Forbindelsen ble tidsutkoblet

en: Console
nb: Konsoll

en: Contact author
nb: Kontakt forfatteren

en: Contact on Jabber
nb: Kontakt på Jabber

en: Continue
nb: Fortsett

en: Continue from the beginning?
nb: Fortsette fra begynnelsen?

en: Continue from the end?
nb: Fortsett fra slutten?

en: Continue operation
nb: Fortsett operasjonen

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy Image
nb: Kopier bilde

en: Copy Image Location
nb: Kopier bildeadresse

en: Copy selection to clipboard
nb: Kopier utvalget til utklippstavla

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
nb: Opphavsrett 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Could not Launch Help Center
nb: Klarte ikke å starte hjelpesenteret

en: Could not construct value
nb: Kunne ikke konstruere verdi

en: Could not create temporary file.
nb: Klarte ikke å lage den midlertidige fila.

en: Could not find '%1' executable.
nb: Kunne ikke finne den kjørbare fila «%1».

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
nb: Fant ikke «kdemain» i «%1».
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
nb[0]: Fant ikke mimetypen <resource>%2</resource>
nb[1]: Fant ikke mimetypene:
     <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
nb: Klarte ikke finne programtillegget «%1» for programmet «%2»

en: Could not find service '%1'.
nb: Fant ikke tjenesten «%1».

en: Could not install "%1": file not found.
nb: Klarte ikke installere «%1»: fil ikke funnet

en: Could not install %1
nb: Kunne ikke installere «%1»

en: Could not launch Browser
nb: Klarte ikke å starte nettleseren

en: Could not launch Mail Client
nb: Klarte ikke starte e-postklienten

en: Could not launch Terminal Client
nb: Klarte ikke starte terminalklienten

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
nb: Klarte ikke starte KDEs Hjelpesenter:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
nb: Klarte ikke å starte nettleseren:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
nb: Klarte ikke starte e-postprogrammet:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
nb: Klarte ikke starte terminalklienten:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
nb: Klarte ikke laste inn leverandører av supre nye saker fra fil: %1

en: Could not load print preview part
nb: Kunne ikke laste delen for forhåndsvisning av utskrift

en: Could not open file '%1'
nb: Klarte ikke åpne fila «%1»

en: Could not open file '%1': %2
nb: Kunne ikke åpne fila «%1»: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
nb: Kunne ikke åpne biblioteket «%1».
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
nb: Kunne ikke lese data fra %1 inn i shm

en: Could not read file '%1'
nb: Kunne ikke lese fila «%1»

en: Could not set non-blocking mode
nb: Kunne ikke sette ikke-blokkerende kjøremåte

en: Could not verify login, please try again.
nb: Klarte ikke å bekrefte innlogging, forsøk igjen.

en: Create Web Shortcut
nb: Opprett nettsnarvei

en: Create content on server
nb: Opprett innhold på tjeneren

en: Create global database
nb: Lag global database

en: Create new document
nb: Lag et nytt dokument

en: Critical
nb: Kritisk

en: Cu&t
nb: &Klipp ut

en: Curr&ent actions:
nb: Gjeld&ende handlinger:

en: Current scheme:
nb: Gjeldende oppsett:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
nb: Selvvalgt …

en: Custom:
nb: Tilpasset:

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Cut selection to clipboard
nb: Klipp ut utvalget til utklippstavla

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
nb: Feil i DBus bakgrunnsmotor: tilkobling til hjelper mislyktes. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
nb: Feil i DBus bakgrunnsmotor: klarte ikke å kontakte hjelper. Tilkoblingsfeil: %1. Meldingsfeil: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
nb: Feil i DBus bakgrunnsmotor: fikk ødelagte data fra hjelper %1 %2

en: Dante SOCKS client
nb: Dante SOCKS klient

en: Date and Time: %1
nb: Dato og klokkeslett: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
nb: Dag (06:00 til 17:59)

en: Default Font Size (100%)
nb: Standard skriftstørrelse (100%)

en: Default color
nb: Standardfarge

en: Default language:
nb: Standardspråk:

en: Default widget group name to display in designer
nb: Standard element-gruppenavn som skal vises i utformer

en: Default:
nb: Standard:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
nb: Område

en: Definition in English:
nb: Definisjon på engelsk:

en: Delete
nb: Slett

en: Delete item(s)
nb: Slett elementer

en: Dependency Check
nb: Sjekk for avhengigheter

en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Dese&lect
nb: Ve&lg bort

en: Desktop %1
nb: Skrivebord %1

en: Detach
nb: Løsne

en: Details
nb: Detaljer

en: Details for %1
nb: Detaljer for %1

en: Details of the Request:
nb: Detaljer ved forespørslen:

en: Details view mode
nb: Visningsmåte for detaljer

en: Did you know...?
nb: Visste du …?

en: Digit
nb: Siffer

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
nb: Mappe som inneholder mappene tests, basedir og output.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
nb: Mappe som inneholder mappene tests, basedir og output. Brukes bare hvis -b ikke er oppgitt.

en: Disable checking files (dangerous)
nb: Skru av filsjekking (risikofylt)

en: Disable crash handler, to get core dumps
nb: Slå av krasjbehandler for å få core-dumper

en: Disable incremental update, re-read everything
nb: Slå av stegvis oppdatering, les alt på nytt

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
nb: Slår av fangst av feilsøkingsdata. Dette bruker du oftest når du bruker det grafiske grensesnittet.

en: Disallow
nb: Ikke tillat

en: Discard changes
nb: Forkast endringer

en: Display Images on Page
nb: Vis bilder på siden

en: Displays Thread Activity
nb: Viser trådaktivitet

en: Distance between desktop icons
nb: Avstand mellom skrivebordsikoner

en: Do &not store this time
nb: Ikke lagre de&nne gangen

en: Do Not Allow
nb: Ikke tillat

en: Do Not Download
nb: Ikke last ned

en: Do Not Fill Out
nb: Ikke fyll ut

en: Do Not Suppress Debug Output
nb: Ikke undertrykk utdata for feilsøking

en: Do not ask again
nb: Ikke spør igjen

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
nb: Vet ikke hvor uttrykket skal evalueres. Pause et skript eller åpne en kildefil.

en: Do not run in the background.
nb: Ikke kjør i bakgrunnen.

en: Do not save data
nb: Ikke lagre informasjon

en: Do not show the window while running tests
nb: Ikke vis vinduet mens testene kjøres

en: Do not show this message again
nb: Ikke vis denne meldinga igjen

en: Do not signal applications to update
nb: Ikke send signaler til programmer om å oppdatere

en: Do not suppress debug output
nb: Ikke undertrykk utdata for feilsøking

en: Do not use Xvfb
nb: Ikke bruk Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
nb: Vil du gi Java-miniprogrammer sertifikater:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
nb: Er du sikker på at du vil slette oppsettet %1?
    Merk at dette sletter ikke snarveisoppsett som gjelder hele systemet.

en: Do you really want to execute '%1'?
nb: Ønsker du å kjøre '%1'?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille alle verktøylinjer i dette programmet til standardverdiene? Endringene får effekt med en gang.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
nb: Vil du ha et bokmerke som peker til «%1» med navnet «%2»?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
nb: Vil du legge til et bokmerke som peker til «%1»?

en: Do you want to restart search at the beginning?
nb: Vil du starte søket om igjen fra begynnelsen?

en: Do you want to restart search from the end?
nb: Vil du starte søket om igjen fra slutten?

en: Do you want to store this password for %1?
nb: Vil du lagre passordet for %1?

en: Do you want to store this password?
nb: Vil du lagre passordet?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
nb: Feste/løsne

en: Document Information
nb: Dokumentinformasjon

en: Document encoding:
nb: Dokumentkoding:

en: Domain:
nb: Domene:

en: Done.
nb: Ferdig.

en: Double Line
nb: Dobbelt linje

en: Double Thick Line
nb: Dobbelt tykk linje

en: Download
nb: Last ned

en: Download File
nb: Last ned fil

en: Download New Stuff...
nb: Last ned nye saker …

en: Download of "%1" failed, error: %2
nb: Nedlasting av «%1» mislyktes, feil: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
nb: Klarte ikke å laste ned elementet: ingen nedlastings-URL for «%1».

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
nb: Fila som ble lastet ned var en HTML-fil. Åpnet i nettleser.

en: Downloads:
nb: Nedlatinger:

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit selected script.
nb: Rediger valgte skript.

en: Edit...
nb: Rediger …

en: Editor Chooser
nb: Velg skriveprogram

en: Email
nb: E-post

en: Email address:
nb: E-postadresse:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
nb: Til:

[ctx: Email sender address]
en: From:
nb: Fra:

en: Email to:
nb: E-post til:

en: Embeddable HTML component
nb: Innebygd HTML-komponent

en: Embeddable component for multipart/mixed
nb: Innebygget komponent for multipart/mixed

en: Emoticons
nb: Smilefjes

en: Enable &background spellchecking
nb: Slå på stavekontroll i &bakgrunnen

en: Enable SOCKS support
nb: Slå på støtte for SOCKS

en: Enable component
nb: Slå på komponent

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
nb: Oppdag automatisk

[ctx: Encodings menu]
en: Default
nb: Standard

en: End of Line
nb: Slutten på linja

en: End of document reached.
nb: Slutten på dokumentet er nådd.

en: End of options
nb: Slutt på valg

en: Enlarge Font
nb: Større skrift

en: Enter
nb: Gå inn i

en: Enter Administrator Mode
nb: Bytt bruker til administrator

en: Enter Search Terms...
nb: Skriv inn søkebegrep her …

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
nb: Skriv inn det du vil søke etter, eller velg en tidligere søkestreng fra lista.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
nb: Skriv inn en ny tekst, eller velg en tidligere tekst fra lista.

en: Enter a search term or character here
nb: Oppgi søkebegrep eller tegn her

en: Enter search phrase here
nb: Oppgi søkebegrep her

en: Enter the URL:
nb: Skriv adresse (URL):

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
nb: Skriv inn teksten (på engelsk om du kan) som du vil sende som feilrapport.
    Hvis du trykker «Send» vil en melding bli sendt til vedlikeholderen avdette programmet.

en: Entries failed to load
nb: Oppføringer ble ikke lastet

en: Equivalents:
nb: Ekvivalenter:

en: Error
nb: Feil

en: Error during rename.
nb: Feil ved navnebytte på fil.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
nb: Feil sett ved behandling av include «%1» linje %2: %3

en: Error initializing provider.
nb: Feil under klargjøring av leverandør.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
nb: Feil under oppstart av %1. Enten kjører ikke KLauncher lenger, eller så klarte den ikke å starte programmet.

en: Error loading '%1'.
nb: Feil ved lasting av fila:
    %1

en: Error opening PTY
nb: Feil ved åpning av PTY

en: Error reading from PTY
nb: Feil ved lesing fra PTY

en: Error writing to PTY
nb: Feil ved skriving til PTY

en: Error: %1 - %2
nb: Feil: «%1» – %2

en: Error: java executable not found
nb: Feil: fant ikke java

en: Evaluation error
nb: Evalueringsfeil

en: Evaluation threw an exception %1
nb: Evaluering ga en unntaksbetingelse: %1

en: Even Pages
nb: Partallsider

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
nb: Exception ved kall til funksjon «%1» fra %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
nb: Exception ved kall til slot «%1» fra %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
nb: Kjørbare i $prefix/bin

en: Execute
nb: Kjør

en: Execute File?
nb: Kjør fila?

en: Execute script without gui support
nb: Kjør skript uten gui-støtte

en: Execute the selected script.
nb: Kjør det valgte skriptet.

en: Export Scheme...
nb: Eksporter oppsett …

en: F&ind:
nb: F&inn:

en: F&ull Screen Mode
nb: F&ullskjermmodus

en: Failed to create Action.
nb: Klarte ikke å lage Action.

en: Failed to create ActionGroup.
nb: Klarte ikke å lage ActionGroup.

en: Failed to create Layout.
nb: Klarte ikke lage Layout.

en: Failed to create Widget.
nb: Klarte ikke lage Widget.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
nb: Klarte ikke opprette skript for tolken «%1»

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
nb: Klarte ikke bestemme tolker for skriptfila «%1»

en: Failed to load file '%1'
nb: Kan ikke laste fila «%1»

en: Failed to load interpreter "%1"
nb: Klarte ikke laste tolker «%1»

en: Failed to open scriptfile "%1"
nb: Klarte ikke åpne skripfila «%1»

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
nb: Klarte ikke caste til %1-verdi fra type %2 (%3)

en: Fallback language:
nb: Reservespråk:

en: Fetch content link from server
nb: Hent innholdslenke fra tjeneren

en: Fetching content data from server finished.
nb: Ferdig med å hente innholdsdata fra tjeneren.

en: Fetching content data from server...
nb: Henter innholdsdata fra tjeneren …

en: Fetching license data from server...
nb: Henter lisensdata fra tjeneren …

en: Fetching your previously updated content finished.
nb: Det innholdet du oppdaterte tidligere er ferdig hentet.

en: Fetching your previously updated content...
nb: Henter det innholdet du lastet opp tidligere …

en: File
nb: Fil

en: File %1 does not exist
nb: Fant ikke fila %1

en: File %1 not found.
nb: Fant ikke fila %1.

en: File not found: %1
nb: Fant ikke fila: %1

en: File to read update instructions from
nb: Fil å lese oppdateringsinstrukser fra

en: File to upload:
nb: Fil som skal lastes

en: File:
nb: Fil:

en: Fill Out
nb: Fyll ut

en: Filter error
nb: Filterfeil

en: Find
nb: Finn

en: Find &Next
nb: Finn &neste

en: Find &backwards
nb: Søk &bakover

en: Find &links only
nb: Finn bare &lenker

en: Find Links as You Type
nb: Finn lenker mens du skriver

en: Find Next
nb: Finn neste

en: Find Pre&vious
nb: Finn forri&ge

en: Find Text
nb: Finn tekst

en: Find Text as You Type
nb: Finn tekst mens du skriver

en: Find filename inside the resource type given to --path
nb: Finn filnavn inni ressurstypen gitt til --path

en: Finish
nb: Fullfør

en: First argument must be a QObject.
nb: Første argument må være et QObject.

en: Fit to Page &Height
nb: Tilpass til side&høyden

en: Fit to Page &Width
nb: Tilpass til side&bredden

en: Fixed width font
nb: Fastbredde-skrift

en: Follow
nb: Følg

en: Font for menus
nb: Skrift for menyer

en: Font for the taskbar
nb: Skrift for oppgavelinja

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
nb: Fontstørrelse <br /><i>fast</i> eller <i>relativ</i><br /> i forhold til omgivelsene

en: Font style:
nb: Skriftstil:

en: Fonts for toolbars
nb: Skrifter for verktøylinjer

en: Frame Information
nb: Rammeinformasjon

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
nb: Frys

en: From c&ursor
nb: Fra skri&vemerket

en: Function must be called from the main thread.
nb: Funksjonen må kalles fra hovedtråden.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
nb: GUI-basert eksempel for Weaver trådbehandler

en: GUI for the khtml regression tester
nb: GUI for regresjonstesteren for khtml

en: General Character Properties
nb: Generelle tegn-egenskaper

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
nb: Lag enke og raske innpakkingsklasser ikke basert på Nepomuk::Resource som ikke har noen sjekk på dataintegritet

en: Get Hot New Stuff
nb: Hent kule, nye ting

en: Get Hot New Stuff!
nb: Hent kule, nye ting!

en: Get help...
nb: Få hjelp …

en: Global Alternate
nb: Global alternativ

en: Go back in document
nb: Gå bakover i dokumentet

en: Go back one step
nb: Gå tilbake ett skritt

en: Go forward in document
nb: Gå forover i dokumentet

en: Go forward one step
nb: Gå ett skritt fram

en: Go to first page
nb: Gå til første side

en: Go to last page
nb: Gå til siste side

en: Go to next page
nb: Gå til neste side

en: Go to previous page
nb: Gå til forrige side

en: Go up
nb: Gå opp

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
nb: Neste i historien

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
nb: Forrige i  historien

en: Grave
nb: Alvorlig

en: Green:
nb: Grønn:

en: HTML Settings
nb: HTML-innstillinger

en: HTML Toolbar
nb: HTML-verktøylinje

en: HTML documentation
nb: HTML-dokumentasjon

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
nb: Nesten standard

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
nb: Quirks (kompatibelt)

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
nb: Strengt

en: HTTP Headers
nb: HTTP-hoder

en: Here you can choose the font size to be used.
nb: Her kan du velge skriftstørrelsen som skal brukes.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
nb: Her kan du se en liste over hurtigtaster, dvs tilordninger mellom handlinger (f eks.«Kopier») vist i den venstre kolonnen og taster eller kombinasjoner av slike (f.eks. «CTRL-V») vist i den høyre kolonnen.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
nb: Her kan du bytte mellom faste eller dynamiske skrifter som justeres etter omgivelsene (som f.eks. papirstørrelse, eller vinduselementer).

en: Hide %1
nb: Skjul %1

en: Highest Rated
nb: Høyest rangert

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
nb: Framhev knappene på verktøylinja når musepekeren er over

en: Hold Indefinitely
nb: Hold på ubestemt tid

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Host
nb: Vert

en: Hot New Stuff Providers
nb: Leverandører av kule, nye saker

en: Hue:
nb: Nyanse:

en: Huge (%1x%2)
nb: Enorm (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
nb: Jeg forsikrer at dette innholdet ikke bryter med noen eksisterende opphavsrett, lov elle varemerke. Jeg godtar at min IP-adresse logges. (Det er ulovlig å distribuere innhold uten tillatelse fra opphavspersonen.)

en: I&gnore All
nb: I&gnorer alle

en: Icon Size
nb: Ikonstørrelse

en: Icon te&xt:
nb: Ikonte&kst:

en: Icon:
nb: Ikon:

en: Icons
nb: Ikoner

en: Icons Only
nb: Bare ikoner

en: Icons view mode
nb: Visningsmåte for ikoner

en: If enabled, search for a regular expression.
nb: Velg om du vil søke etter et regulært uttrykk.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignored Words
nb: Ignorerte ord

en: Image - %1x%2 Pixels
nb: Bilde – %1x%2 piksler

en: Image Operations
nb: Bildeoperasjoner

en: In context '%1' for action '%2'
nb: I konteksten «%1» for handling «%2»

en: In which language did you describe the above?
nb: Hvilket språk brukte du i beskrivelsen over?

en: Inactive
nb: Inaktiv

en: Include path prefix (deprecated)
nb: Ta med sti-prefiks for inkludering (frarådet).

en: Includes/Headers
nb: Inkluderte elementer/topptekster

en: Incorrect number of arguments.
nb: Feil antall argumenter.

en: Incremental Spellcheck
nb: Fortløpende stavekontroll

en: Information
nb: Informasjon

en: Initializing
nb: Klargjør

en: Initializing Applet "%1"...
nb: Klargjør miniprogram «%1» …

en: Input file
nb: Inndata-fil

en: Insert
nb: Sett inn

en: Insert Place&holder
nb: Sett &inn plassholdere

en: Install
nb: Installer

en: Install Again
nb: Installer igjen

en: Installation prefix for Qt
nb: Installasjonsprefiks for Qt

en: Installed
nb: Installert

en: Installing
nb: Installerer

en: Insufficient permissions in target directory.
nb: Utilstrekkelige rettigheter i målmappa.

en: Internally added if launched from Finder
nb: Lagt til internt hvis det kjøres fra Finder

en: Internet Search
nb: Internettsøk

en: Interpreter:
nb: Tolker:

en: Invalid item.
nb: Ugyldig element.

en: Invalid regular expression.
nb: Ugyldig regulært uttrykk.

en: Invalid type in Database
nb: Ugyldig type i databasen

en: JS Calculator
nb: JS-kalkulator

en: Japanese Kun Pronunciation:
nb: Japansk Kun-uttale:

en: Japanese On Pronunciation:
nb: Japansk On-uttale:

en: JavaScript &Debugger
nb: JavaScript &feilsøker

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
nb: Forsøk på sette inn et bokmerke med JavaScript

en: JavaScript Debugger
nb: JavaScript feilsøker

en: JavaScript Error
nb: Javaskript-feil

en: JavaScript Errors
nb: Javaskript-feil

en: Job
nb: Jobb

en: Job Control
nb: Jobbstyring

en: Job Options
nb: Jobbvalg

en: Job priority:
nb: Jobbprioritet:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
nb: Afrikanske skrifttegn

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
nb: Sentralasiatiske skrifttegn

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
nb: Sammensatte diakritiske tegn

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
nb: Østasiatiske skrifttegn

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
nb: Europeiske alfabeter

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
nb: Matematiske symboler

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
nb: Skrifttegn fra Midtøsten

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
nb: Andre

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
nb: Andre skrifttegn

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
nb: Filippinske skrifttegn

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
nb: Fonetiske symboler

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
nb: Sørøst-asiatiske skriftsystemer

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
nb: Sørøst-asiatiske skrifttegn

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
nb: Symboler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
nb: Alfabetiske presentasjonsformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
nb: Arabisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
nb: Arabiske presentasjonsformer-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
nb: Arabiske presentasjonsformer-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
nb: Arabisk tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
nb: Armensk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
nb: Piler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
nb: Balinesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
nb: Grunnleggende latin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
nb: Blokkelementer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
nb: Bopomofo utvidet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
nb: Bokstegning

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
nb: Braille-mønstre

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
nb: Buginesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
nb: CJK-kompatibilitet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
nb: CJK kompatibilitetsformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
nb: CJK – ideogram for kompatibilitet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
nb: Tillegg for tegnstammer for CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
nb: CJK-strøk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
nb: CJK-symboler og tegnsetting

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
nb: CJK forente tegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
nb: Forente CJK-tegn, utvidelse A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
nb: Kombinerende diakritiske tegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
nb: Tillegg for kombinerende diakritiske tegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
nb: Kombinerende diakritiske tegn for symboler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
nb: Kombinerende halve merker

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
nb: Felles Indiske tallformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
nb: Kontrolltegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
nb: Koptisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
nb: Valutasymboler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
nb: Kyrillisk utvidet A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
nb: Kyrillisk utvidet B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
nb: Kyrillisk tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
nb: Devanagari utvidet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
nb: Omsluttede alfanumeriske tegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
nb: Omsluttede CJK-bokstaver og måneder

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
nb: Etiopisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
nb: Etiopisk utvidet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
nb: Etiopisk utvidet-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
nb: Etiopisk tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
nb: Generell tegnsetting

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
nb: Geometriske former

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
nb: Georgisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
nb: Georgisk tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
nb: Glagolittisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
nb: Gresk utvidet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
nb: Gresk og koptisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
nb: Haløvbredde og fullbredde-former

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
nb: Hangul-kompatibilitet Jamo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
nb: Hangul Jamo utvidet A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
nb: Hangul Jamo utvidet B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
nb: Hangul stavelser

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
nb: Hebraisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
nb: Høye privatsurrogattegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
nb: Høye surrogattegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
nb: IPA-utvidelser

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
nb: Beskrivelsestegn for ordtegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
nb: Javanesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
nb: Kangxi tegnstammer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
nb: Katakana fonetiske utvidelser

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
nb: Khmer symboler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
nb: Latin utvidet tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
nb: Latin utvidet A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
nb: Latin utvidet B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
nb: Latin utvidet-C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
nb: Latin utvidet-D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
nb: Latin-1 tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
nb: Bokstavlignende symboler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
nb: Lave surrogattegn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
nb: Mandaisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
nb: Matematiske operatorer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
nb: Forskjellige matematiske symboler-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
nb: Forskjellige matematiske symboler-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
nb: Forskjellige symboler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
nb: Forskjellige symboler og piler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
nb: Forskjellig teknisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
nb: Toneendringsbokstaver

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
nb: Mongolsk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
nb: Burmesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
nb: Myanmar utvidet A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
nb: Ny Tai Lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
nb: Tallformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
nb: Optisk tegn-gjenkjenning

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
nb: Fonetiske utvidelser

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
nb: Fonetiske utvidelser, tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
nb: Område for privat bruk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
nb: Runer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
nb: singalesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
nb: Små formvarianter

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
nb: Modifikatorbokstaver som tar plass

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
nb: Spesielle

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
nb: Sundanesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
nb: Hevet og senket skrift

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
nb: Tilleggspiler-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
nb: Tilleggspiler-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
nb: Matematiske operatorer, tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
nb: Tegnsetting, tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
nb: Syrisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
nb: Tibetansk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
nb: Samlede stavelser kanadiske urfolk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
nb: Samlede stavelser kanadiske urfolk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
nb: Variantvelgere

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
nb: Vediske utvidelser

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
nb: Loddrette former

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
nb: Yi tegnrøtter

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
nb: Yi-stavelser

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
nb: Yijing heksagram-symboler

en: KConf Update
nb: KConf-oppdaterer

en: KDE Application
nb: KDE-program

en: KDE Daemon
nb: KDE-nisse

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
nb: KDE-nisse – setter igang oppdateringer av Sycoca-databasen når det trengs

en: KDE Java Applet Plugin
nb: KDE programtillegg for Java-miniprogrammer

en: KDE Test Program
nb: KDE Testprogram

en: KDE Tool for updating user configuration files
nb: KDE-verktøy for å oppdatere brukerens oppsett

en: KDE application to run Kross scripts.
nb: KDE-program for å kjøre Kross-skripter.

en: KDE-tempfile
nb: KDE-tempfil

en: KDEInit could not launch '%1'
nb: KDEInit kunne ikke starte «%1»

en: KHTML Regression Testing Utility
nb: KHTML-verktøy for regresjonstesting

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
nb: KLauncher kunne ikke nås via D-Bus, feil ved kall til %1:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
nb: KLibLoader: ukjent feil

en: KNewStuff contributions
nb: KNewStuff-bidrag

en: Keep output results from scripts
nb: Behold sluttresultatet fra skript

en: Key Conflict
nb: Tastekonflikt

en: Key Generator
nb: Nøkkelgenerator

en: Key used for signing:
nb: Nøkkel brukt til signering:

en: Korean Pronunciation:
nb: Koreansk uttale:

en: Language Selection
nb: Språkvalg

en: Language:
nb: Språk:

en: Large (%1x%2)
nb: Stor (%1x%2)

en: Last modified:
nb: Sist endret:

en: Launching %1
nb: Starter %1

en: Leave a comment
nb: Legg igjen kommentar

en: Left for legacy support
nb: Gjenstår til støtte for gamle systemer

en: Left to Right, Bottom to Top
nb: Venstre til høyre, nederst til øverst

en: Left to Right, Top to Bottom
nb: Venstre til høyre, øverst til nederst

en: Legacy pixmaps
nb: Rasterbilde fra tidligere

en: Letter, Lowercase
nb: Bokstav, minuskel

en: Letter, Modifier
nb: Bokstav, modifikator

en: Letter, Other
nb: Bokstav, annet

en: Letter, Titlecase
nb: Bokstav, overskrift

en: Letter, Uppercase
nb: Bokstav, versal

en: Level of safety of the Ruby interpreter
nb: Sikkerhetsnivå for Ruby-tolkeren

en: Libraries
nb: Biblioteker

en: Library "%1" not found
nb: Fant ikke biblioteket «%1»

en: License Agreement
nb: Lisensbetingelse

en: License:
nb: Lisens:

en: License: %1
nb: Lisens: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
nb: Begrenser antall farger som brukes i fargepaletten
    på en 8-bits skjerm når programmet bruker
    fargeangivelsen QApplication::ManyColor

en: Line
nb: Linje

en: Link Text:
nb: Lenketekst:

en: Link URL:
nb: Lenke-URL:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
nb: List alle hodefiler som blir generert via kommandoen --writeall.

en: List all includes (deprecated).
nb: List alle inkluderinger (frarådet).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
nb: List alle kildefiler som blir generert via kommandoen --writeall.

en: Loadable modules
nb: Lastbare moduler

en: Loaded Scripts
nb: Skript som er lastet inn

en: Loading Applet
nb: Laster miniprogram

en: Loading Preview
nb: Laster forhåndsvisning

en: Loading data
nb: Laster inn data

en: Loading data from provider
nb: Laster inn data fra leverandøren

en: Loading of providers from file: %1 failed
nb: Det lyktes ikke å laste inn leverandører fra fil: %1

en: Loading one preview | Loading %1 previews
nb[0]: Laster en forhåndsvisning
nb[1]: Laster %1 forhåndsvisninger

en: Loading provider information
nb: Laster inn leverandørinformasjon

en: Local Variables
nb: Lokale variabler

en: Location of installed Qt binaries
nb: Installasjonsprefiks for Qt binærfiler

en: Location of installed Qt libraries
nb: Installasjonsprefiks for Qt-biblioteker

en: Location of installed Qt plugins
nb: Installasjonsprefiks for Qt programtillegg

en: Lock Toolbar Positions
nb: Lås verktøylinjeplasseringer

en: Log thread activity
nb: Logg trådaktivitet

en: Log to a file
nb: Logg til en fil

en: Low Password Strength
nb: Usikkert passord

en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Main:
nb: Hoved:

en: MainWindow
nb: Hovedvindu

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
nb: Storopprydding – vedlikeholderens personlige helt

en: Manage Link
nb: Håndter lenke

en: Mandarin Pronunciation:
nb: Mandarin-uttale:

en: Mark &taskbar entry
nb: Marker &i oppgavelinja

en: Mark, Enclosing
nb: Merke, omsluttende

en: Mark, Non-Spacing
nb: Merke, ikke plasstagende

en: Mark, Spacing Combining
nb: Merke, plasstagende kombinerende

en: Mime types
nb: Mimetyper

en: Minimize
nb: Minimer

en: Mirror Pages
nb: Speilvend sider

en: Mirror pages along vertical axis
nb: Speilvend sider om loddrett akse

en: Missing Plugin
nb: Mangler programtillegg

en: More Actions
nb: Flere handlinger

en: Most Downloads
nb: Flest nedlastinger

en: Most countries have no character for this
nb: De fleste land har ikke noe tegn for dette

en: Most downloads
nb: Flest nedlastinger

en: Mouse Button Gesture
nb: Museknapp-bevegelse

en: Mouse Shape Gesture
nb: Musebevegelse

en: Move &Down
nb: Flytt &ned

en: Move &Up
nb: Flytt &opp

en: Must supply a filename.
nb: Må angi et filnavn.

en: Must supply a layout name.
nb: Må oppgi et utformingsnavn.

en: Must supply a valid parent.
nb: Må oppgi en gyldig overgruppe.

en: Must supply a widget name.
nb: Må oppgi et skjermelementnavn.

en: NEC SOCKS client
nb: NEC SOCKS klient

en: Name
nb: Navn

en: Name for New Scheme
nb: Navn på det nye oppsettet

en: Name for new scheme:
nb: Navn på det nye oppsettet:

en: Name of the file as it will appear on the website
nb: Navn på fila slik den vil bli vist på nettstedet

en: Name of the plugin class to generate
nb: Navn på tilleggsmodul-klassen som skal opprettes

en: Name:
nb: Navn:

en: Name:
nb: Navn:

en: Named Colors
nb: Navngitte farger

en: Ne&ver store for this site
nb: A&ldri lagre for dette nettstedet

en: Nepomuk Resource Class Generator
nb: Nepomuk ressursklassegenerator

en: Network Transmission
nb: Nettverksoverføring

en: Network error. (%1)
nb: Nettverksfeil. (%1)

en: New Scheme
nb: Nytt oppsett

en: New Upload
nb: Ny opplasting

en: New Web Shortcut
nb: Ny nettsnarvei

en: New search provider
nb: Ny søketilbyder

en: New...
nb: Nytt …

en: Newest
nb: Nyest

en: Newline
nb: Linjeskift

en: Next Character in History
nb: Neste tegn i historien

en: Next month
nb: Neste måned

en: Next year
nb: Neste år

en: Night (18:00 to 05:59)
nb: Natt (18:00 til 05:59)

en: No
nb: Nei

en: No Entries
nb: Ingen oppføringer

en: No Preview
nb: Ingen forhåndsvisning

[ctx: No border line]
en: None
nb: Ingen

en: No classname specified
nb: Intet klassenavn er angitt

en: No classname specified.
nb: Inger klassenavn er angitt.

en: No further items in the history.
nb: Ingen flere elementer i historien.

en: No handler found for %1.
nb: Fant ingen håndterer for %1.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
nb: Ingen informasjon tilgjengelig.
    Objektet KAboutData finnes ikke.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
nb: Det er ikke oppgitt lisensbetingelser for dette programmet.
    Lisensbetingelsene kan være i dokumentasjonen eller kildekoden.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
nb: Fant ingen treff for «<b>%1</b>».

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
nb: Ingen mimetyper er installert. Se etter at shared-mime-info er installert, og at XDG_DATA_DRS ikke er definert, eller inkluderer /usr/share.

en: No more matches for this search direction.
nb: Ingen flere treff i denne søkeretningen.

en: No password, use anonymous (or guest) login
nb: Ikke noe passord, bruk «anonymous» (eller «guest») innlogging

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
nb: Fant ingen tilleggsmodul for «%1».
    Vil du laste ned en fra %2?

en: No provider selected.
nb: Ingen leverandør ble valgt.

en: No service matching the requirements was found
nb: Fant ingen tjeneste som passet med kravene

en: No service matching the requirements was found.
nb: Fant ingen tjeneste som passet med kravene.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
nb: Ingen

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
nb: Flytende

en: No such file or directory
nb: Fil eller mappe finnes ikke

en: No such function "%1"
nb: Ingen funksjon «%1»

en: No such interpreter "%1"
nb: Ingen tolker «%1»

en: No such method '%1'.
nb: Ingen metode «%1».

en: No suggestions for %1
nb: Ingen forslag til %1

en: No target filename has been given.
nb: Det er ikke oppgitt noe mål-filnavn.

en: No text
nb: Ingen tekst

en: No text was replaced.
nb: Ingen tekst ble erstattet.

en: Non-printable
nb: Ikke skrivbar

en: Not a directory
nb: Ikke en mappe

en: Not enough arguments.
nb: Ikke nok argumenter.

en: Not found
nb: Ikke funnet

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
nb: Merk: Du kan redigere, oppdatere og slette ditt innhold på nettstedet.

en: Notes:
nb: Merknader:

en: Nothing to spell check.
nb: Ingenting å stavekontrollere.

en: NumLock
nb: Num Lock

en: Number, Decimal Digit
nb: Tall, desimalt siffer

en: Number, Letter
nb: Tall, bokstav

en: Number, Other
nb: Tall, annet

en: Odd Pages
nb: Oddetallsider

en: Old upload information found, fill out fields?
nb: Fant gammel opplastingsinformasjon. Skal feltene fylles ut?

en: Only 'ReadOnly' allowed
nb: Bare «skrivebeskyttet» er tillatt

en: Only Run HTML Tests
nb: Kjør bare HTML-tester

en: Only Run JS Tests
nb: Kjør bare JS-tester

en: Only local files are supported.
nb: Kun lokale filer er støttet.

en: Only run .html tests
nb: Bare kjør .html-tester

en: Only run .js tests
nb: Bare kjør .js-tester

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
nb: Kjør bare en enkelt test. Flere valg tillatt.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
nb: Kjør bare moduler med navn som samsvarer med uttrykket.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
nb: Kjør bare testmoduler som finnes i mappa. Bruk spørrefunksjonen til å velge moduler.

en: Only search within the current selection.
nb: Søk bare i merket tekst.

en: Open
nb: Åpne

en: Open &Destination
nb: Åpne &mål

en: Open &File
nb: Åpne &fil

en: Open &Recent
nb: Nylig &brukt

en: Open '%1'
nb: Åpne «%1»

en: Open Script
nb: Åpne skript

en: Open a document which was recently opened
nb: Åpne et nylig åpnet dokument

en: Open a script...
nb: Åpne et skript …

en: Open an existing document
nb: Åpne et eksisterende dokument

en: Open file
nb: Åpne fil

en: Open in &New Tab
nb: Åpne i &ny fane

en: Open in &This Window
nb: Åpne i de&tte vinduet

en: Open in New &Window
nb: Åpne i nytt &vindu

en: Opens the print dialog to print the current document
nb: Åpner dialogvinduet for utskrift av gjeldende dokument

en: Operation not supported
nb: Handlinga er ikke støttet

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
nb: &Fram

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
nb: Neste

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
nb: &Neste

en: Opt&ions
nb: Va&lg

en: Option
nb: Valg

en: Optional
nb: Valgfri

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
nb: Valgfritt, oppgi klasser som skal genereres. Bruk valget flere ganger (standard er alle klasser)

en: Options
nb: Valg

en: Order by:
nb: Sorter etter:

en: Other Contributors:
nb: Andre bidragsytere:

en: Other, Control
nb: Annet, kontroll

en: Other, Format
nb: Annet, format

en: Other, Not Assigned
nb: Annet, ikke tilordnet

en: Other, Private Use
nb: Annet, privat bruk

en: Other, Surrogate
nb: Annet, erstatning

en: Output file
nb: Utdata-fil

en: Output to File...
nb: Utdata til fil …

en: Overwrite File?
nb: Skrive over fila?

en: Overwrite existing file?
nb: Skriv over eksisterende fil?

en: PTY operation timed out
nb: PTY-operasjonen fikk tidsavbrudd

en: Page Border
nb: Sidekant

en: Page Label
nb: Sideetikett

en: Page Set
nb: Sidesett

en: Page loaded.
nb: Side lastet.

en: PageDown
nb: Page Down

en: PageUp
nb: Page Up

en: Pages
nb: Sider

en: Pages Per Sheet
nb: Sider per ark

en: Parse error at %1 line %2
nb: Tolkingsfeil ved %1 linje %2

en: Password
nb: Passord

en: Password Input
nb: Oppgi passord

en: Password echo type
nb: Passordfeltets visningstype

en: Password is empty
nb: Passordet er tomt

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
nb[0]: Passordet må være minst ett tegn langt
nb[1]: Passordet må være minst %1 tegn langt

en: Password strength meter:
nb: Styrkemåler for passord:

en: Password:
nb: Passord:

en: Passwords do not match
nb: Passordene er ikke like

en: Passwords match
nb: Passordene er like

en: Paste
nb: Lim inn

en: Paste clipboard content
nb: Lim inn innholdet i utklippstavla

en: Path cannot be used
nb: Stien kan ikke brukes

en: Path to custom SOCKS library
nb: Sti til tilpasset SOCKS-mappe

en: Path to the autostart directory
nb: Sti til autostart-mappa

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
nb: Sti til mappa som inneholder programmer som skal kjøres når en innloggingsøkt starter

en: Pause/Continue regression testing process
nb: Pause/Fortsett regresjonstesting-prosessen

en: Payload
nb: Nyttelast

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
nb: Utfør et søk som skiller mellom små og store bokstaver. Hvis du søker etter «Ola» får du ikke treff på «ola» eller «OLA», men bare «Ola».

en: Perform menu generation test run only
nb: Bare prøvekjør meny-opprettelse

en: Permission denied
nb: Tillatelsse nektet

en: Play
nb: Spill

en: Play a &sound
nb: &Spill en lyd

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
nb: Velg en gyldig byggemappe «khtml/».

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
nb: Velg en gyldig mappe «khtmltests/regression/».

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
nb: Velg standard skriveprogram for dette programmet. Hvis du velger <B>systemstandard</B>, vil programmet følge valget i Systeminnstillinger. Alle andre valg vil overstyre det valget.

en: Please choose the language which should be used for this application:
nb: Velg standardspråk for dette programmet:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
nb: Klikk og dra på bildet for å velge et område:

en: Please contact your system administrator.
nb: Kontakt systemadministratoren din.

en: Please describe your upload.
nb: Beskriv hva du laster opp.

en: Please fill out the information about your upload in English.
nb: Fyll ut opplysninger om opplastingen din, på engelsk.

en: Please give some information about yourself.
nb: Gi inn noen opplysninger om deg selv.

en: Please put in a name.
nb: Oppgi et navn.

en: Please report bugs to %1.
nb: Send denne feilrapporten til %1.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
nb: Vennligst rapporter feil til <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Please select one of the providers listed below:
nb: Velg en av leverandørene i lista nedenfor:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
nb: Bruk <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> for å rapportere feil.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
nb: Bruk http://bugs.kde.org for å rapportere feil.

en: Popup Window Blocked
nb: Sprettoppsvindu blokkert

en: Possible Causes:
nb: Mulige årsaker:

en: Possible Solutions:
nb: Mulige løsninger:

en: Possibly bad download link
nb: Muligens feil nedlastingslenke

en: Prefix in $HOME used to write files
nb: Prefix i $HOME brukt til å skrive filer

en: Prefix to install resource files to
nb: Prefiks for installasjon av ressursfiler

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
nb: Ved å trykke på denne knappen, forkaster du de siste endringene som ble gjort i dette dialogvinduet.

en: Preview Images
nb: Forhåndsvis bilder

en: Preview URL:
nb: Adresse for forhåndsvisning:

en: Preview of the "%1" font
nb: Forhåndsvisning av skrifttypen «%1»

en: Preview of the selected font
nb: Forhåndsvisning av den valgte skrifttypen

en: Previous Character in History
nb: Forrige tegn i historien

en: Previous month
nb: Forrige måned

en: Previous year
nb: Forrige år

en: Price
nb: Pris

en: Price:
nb: Pris:

en: Primary language:
nb: Standardspråk:

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print DOM Tree to STDOUT
nb: Skriv ut DOM-treet til standard-ut

en: Print Frame...
nb: Skriv ut ramma …

en: Print Immediately
nb: Skriv ut straks

en: Print Previe&w
nb: Forhånds&visning av utskrift

en: Print Preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift

en: Print Rendering Tree to STDOUT
nb: Skriv ut visningstreet til standard-ut

en: Print document
nb: Skriv ut dokumentet

en: Print frame tree to STDOUT
nb: Skriv ut rammetreet til STDOUT

en: Print header
nb: Skriv ut en topptekst

en: Print images
nb: Skriv ut bilder

en: Printer friendly mode (black text, no background)
nb: Utskriftsvennlig innstilling (svart tekst, ingen bakgrunn)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
nb: %1 tilleggsinstallerer

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
nb: %1 tilleggsopplaster

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
nb: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versjon %2</b><br />Bruker KDE Development Platform %3</html>

en: Progress Dialog
nb: Framdriftsviser

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Property
nb: Egenskap

en: Props
nb: Egenskaper

en: Protocol: %1
nb: Protokoll: %1

en: Provider information
nb: Tilbyderinformasjon

en: Provider:
nb: Leverandør:

en: Provider: %1
nb: Leverandør: %1

en: Punctuation, Close
nb: Tegnsetting, avsluttende

en: Punctuation, Connector
nb: Tegnsetting, sammenbindere

en: Punctuation, Dash
nb: Tegnsetting, bindestreker

en: Punctuation, Final Quote
nb: Tegnsetting, avsluttende hermetegn

en: Punctuation, Initial Quote
nb: Tegnsetting, begynnende hermetegn

en: Punctuation, Open
nb: Tegnsetting, begynnende

en: Punctuation, Other
nb: Tegnsetting, annet

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
nb: Legg utdata i &lt;directory&gt; i stedet for &lt;base_dir&gt;|S/output

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
nb: QML JS feilsøkingsinformasjon. Programmet må være
    bygget med -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for at 
    feilsøkeren kan slås på

en: Qt plugins
nb: Programtillegg for Qt

en: Question
nb: Spørsmål

en: Quit
nb: Avslutt

en: Quit application
nb: Avslutt program

en: Quit application...
nb: Avslutt program …

en: R&eplace All
nb: &Erstatt alle

en: Range error
nb: Områdefeil

en: Rate this entry
nb: Bedøm denne oppføringa

en: Rating
nb: Vurdering

en: Rating for entry
nb: Rangering av oppføring

en: Rating:
nb: Rangering:

en: Rating: %1
nb: Vurdering: %1

en: Rating: %1%
nb: Vurdering: %1%

en: Re&do
nb: &Gjør om

en: Re&vert
nb: &Tilbakestill

en: Re: %1
nb: Om: %1

en: Read-only filesystem
nb: Filsystem med kun lesetilgang

en: Ready
nb: Klar

en: Reason for price:
nb: Grunn til pris:

en: Reassign
nb: Tilordne på nytt

en: Rebuilds the system configuration cache.
nb: Bygger mellomlageret for systemoppsettet på nytt.

en: Red:
nb: Rød:

en: Redisplay document
nb: Vis dokumentet på nytt

en: Redo
nb: Gjør om

en: Redo last undone action
nb: Gjør forrige angrede handling på nytt

en: Redo: %1
nb: Gjør om: %1

en: Reference
nb: Referanse

en: Reference error
nb: Referansefeil

en: Regenerate baseline (instead of checking)
nb: Bygg grunndata igjen (i stedet for å teste)

en: Register a new account
nb: Registrer en ny konto

en: Regression Testing Status
nb: Status for regresjonstest

en: Regression tester for khtml
nb: Regresjonstester for khtml

en: Regression testing output
nb: Utdata fra regresjonstesting

en: Regular e&xpression
nb: Regulært &uttrykk

en: Reindent Sources
nb: Nytt innrykk for kilder

en: Reject
nb: Avvis

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
nb: Relativ sti til testen, eller mappe for tester som skal kjøres (tilsvarer -t).

en: Reload Frame
nb: Last ramma på nytt

en: Remaining number of jobs:
nb: Antall jobber som gjenstår:

en: Remember password
nb: Husk passord

en: Removal of entry
nb: Fjerning av oppføring

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove from ignores...
nb: Fjern fra ignorering …

en: Remove password for form %1
nb: Ta vekk passord for skjema %1

en: Remove selected script.
nb: Fjern valgte skript.

en: Rendering mode:
nb: Opptegningsmodus:

en: Repeats, One or More Times
nb: Gjentas, en eller flere ganger

en: Repeats, Zero or More Times
nb: Gjentas, null eller flere ganger

en: Replace
nb: Erstatt

en: Replace &with:
nb: Erstatt &med:

en: Replace '%1' with '%2'?
nb: Erstatt «%1» med «%2»?

en: Replace With
nb: Erstatt med

en: Replace&ment text:
nb: &Bytt ut teksten med:

en: Report Exceptions
nb: Rapporter unntak

en: Report bad entry
nb: Meld fra om dårlig oppføring

en: Requested Font
nb: Ønsket skrift

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
nb: Krever ordgrenser i begge ender for at uttrykket skal passe.

en: Reserved Shortcut
nb: Reservert snarvei

en: Reset
nb: Nullstill

en: Reset Toolbars
nb: Tilbakestill verktøylinjer

en: Reset all items to their default values
nb: Tilbakestill alle elementer til forhåndsvalgte verdier

en: Reset configuration
nb: Tilbakestill oppsettet

en: Reset to Defaults
nb: Tilbakestill til  standarder

en: Restore the application for the given 'sessionId'
nb: Gjenopprett programmet for oppgitt «sessionId»

en: Revert unsaved changes made to document
nb: Tilbakestill ulagrede endringer gjort i dokumentet

en: Right to Left, Bottom to Top
nb: Høyre til venstre, nederst til øverrst

en: Right to Left, Top to Bottom
nb: Høyre til venstre, øverst til nederst

en: Rotate &Counterclockwise
nb: Roter &mot klokka

en: Run
nb: Kjør

en: Run &command
nb: Kjør &kommando

en: Run Kross scripts.
nb: Kjør Kross-skripter.

en: Run Single Test...
nb: Kjør enkelt-test …

en: Run Tests...
nb: Kjør tester …

en: Run To...
nb: Kjør til …

en: Run script...
nb: Kjør skript …

en: Run test...
nb: Kjør test …

en: Run to breakpoint...
nb: Kjør til bruddpunkt …

en: S&earch:
nb: &Søk:

en: S&kip run-together words
nb: Hopp over &sammensatte ord

en: S&ubject:
nb: E&mne:

en: S&uggest
nb: F&oreslå

[ctx: SSL error]
en: No error
nb: Ingen feil

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
nb: Sertifikatutsteders sertifikat er ugyldig.

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
nb: Sertifikatutsteders sertifikat er satt opp til å avvise dette sertifikatets formål

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
nb: Sertifikatet kan ikke verifiseres av interne grunner

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
nb: Sertifikatkjeden er for lang

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
nb: Sertifikatet har ikke blitt utstedt for denne verten

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
nb: Sertifikatet er tilbakekalt

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
nb: Sertifikatet er utløpt

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
nb: Sertifikatet er ikke gyldig

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
nb: Sertifikatet er ikke signert av noen tiltrodd sertifikatutsteder

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
nb: Sertifikatet passer ikke til denne bruken

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
nb: Motparten viste ikke noe sertifikat

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
nb: Sertifikatutsteders sertifikat er ikke tiltrodd for denne bruken.

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Saturation:
nb: Metning:

en: Save &As...
nb: Lagre &som …

en: Save &Background Image As...
nb: Lagre &bakgrunnsbildet som …

en: Save &Frame As...
nb: Lagre &ramma som …

en: Save As
nb: Lagre som

en: Save Background Image As
nb: Lagre bakgrunnsbildet som

en: Save Frame As
nb: Lagre ramma som

en: Save Image As
nb: Lagre bilde som

en: Save Image As...
nb: Lagre bilde som …

en: Save Link As
nb: Lagre lenke som

en: Save as Scheme Defaults
nb: Lagre som standardoppsett

en: Save data
nb: Lagre informasjon

en: Save document
nb: Lagre dokumentet

en: Save document under a new name
nb: Lagre dokumentet med et nytt navn

en: Save file with another name
nb: Lagre fila under et annet navn

en: Scheduled printing:
nb: Planlagt utskrift:

en: Script to execute
nb: Skript som skal kjøres

en: Scriptfile
nb: Skriptfil

en: Scriptfile "%1" does not exist.
nb: Skriptfila «%1» finnes ikke.

en: ScrollLock
nb: Scroll Lock

en: Se&verity
nb: &Viktighetsgrad

en: Search
nb: Søk

en: Search &provider name:
nb: Navn på søke&tjeneste:

en: Search Columns
nb: Søk i kolonner

en: Search Plugins
nb: Søk etter programtillegg

en: Search backwards.
nb: Finn bakover.

en: Search for '%1' with
nb: Søk etter «%1» med

en: Search for '%1' with %2
nb: Søk etter «%1» med %2

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
nb: Søk interaktivt etter snarveisnavn (f.eks. Kopier) eller kombinasjoner av taster (f.eks. «Ctrl + C») ved å taste dem her.

en: Search path for resource type
nb: Søkesti for ressurstype

en: Search:
nb: Søk:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
nb: Andre skift (16:00 til 23:59)

en: Security Alert
nb: Sikkerhetsadvarsel

en: Security Warning
nb: Sikkerhetsadvarsel

en: See also:
nb: Se også:

en: Select &All
nb: Velg &alt

en: Select Color
nb: Velg farge

en: Select Components
nb: Velg komponenter

en: Select Files...
nb: Velg filer …

en: Select Font
nb: Velg skrift

en: Select Preview...
nb: Velg forhåndsvisning …

en: Select Region of Image
nb: Velg bildeområde

en: Select Signing Key
nb: Velg signeringsnøkkel

en: Select a block to be displayed
nb: Velg en blokk som skal vises

en: Select a category
nb: Velg en kategori

en: Select a month
nb: Velg en måned

en: Select a week
nb: Velg en uke

en: Select a year
nb: Velg et år

en: Select preview image
nb: Velg forhåndsvisningsbilde

en: Select the command to run
nb: Velg hvilken kommando som skal kjøres

en: Select the current day
nb: Velg dagen i dag

en: Select the sound to play
nb: Velg lyd som skal spilles av

en: Select zoom level
nb: Velg forstørringsnivå

en: Send Confirmation
nb: Send bekreftelse

en: Send Image...
nb: Send bilde …

en: Send Mail
nb: Send e-post

en: Send bug report.
nb: Send feilrapport.

en: Send document by mail
nb: Send dokumentet med e-post

en: Send this bug report to %1.
nb: Send denne feilrapporten til %1.

en: Separator, Line
nb: Skilletegn, linje

en: Separator, Paragraph
nb: Skilletegn, avsnitt

en: Separator, Space
nb: Skilletegn, mellomrom

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
nb: Serialisering brukt i ontologien. Standard er primitiv detektering av filendelser.

en: Server: %1
nb: Tjener: %1

en: Service '%1' is malformatted.
nb: Tjenesten «%1» har feil format.

en: Service '%1' must be executable to run.
nb: Tjenesten «%1» må være kjørbar for å kunne starte.

en: Service types
nb: Tjenestetyper

en: Services
nb: Tjenester

en: Set &Encoding
nb: Velg tegn&koding

en: Set a price for this item
nb: Angi en pris for dette

en: Set font
nb: Velg skrift

en: Set font size
nb: Oppgi skriftstørrelse

en: Set of Characters
nb: En tegnmengde

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
nb: Sett brukt synlighet hvis klassene skal brukes i offentlig API. <visibility-name> blir brukt til å bygge eksportmakronavnet og eksporthodet. Standard er at klasser ikke blir eksportert.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Share Hot New Stuff
nb: Del kule, nye ting

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Shortcut '%1' for action '%2'
nb: Snarvei «%1» for handling «%2»

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
nb: Tastekombinasjonen «%1» iprogrammet %2 for handling %3

en: Shortcut Schemes
nb: Snarveisoppsett

en: Shortcut conflict
nb: Snarveiskonflikt

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
nb: Snarvei for å slå av maskinen uten bekreftelse

en: Shortcut for taking screenshot
nb: Snarvei for å ta et skjermbilde

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
nb: Snarvei for å slå utklippstavlehandlinger av og på

en: Shortcuts
nb: Hurtigtaster

en: Show %1
nb: Vis %1

en: Show %1 specific options
nb: Vis %1-spesifikke valg

en: Show &Menubar
nb: Vis &menylinje

en: Show &Toolbar
nb: Vis &verktøylinje

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
nb: Vis blokkert vi&ndu – passiv sprettoppmelding

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
nb: Vis menylinja <p>Viser menylinja igjen etter at den har vært skjult</p>

en: Show St&atusbar
nb: Vis &statuslinja

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
nb: Vis statuslinja<p>Viser statuslinja, som er den linja nederst i vinduet som brukes til å vise statusinformasjon.</p>

en: Show a message in a &popup
nb: Vis en melding i et o&ppsprettvindu

en: Show a print preview of document
nb: Vis forhåndsvisning av dokumentutskriften

en: Show all options
nb: Vis alle valg

en: Show author information
nb: Vis forfatterinformasjon

en: Show directories first
nb: Vis mapper først

en: Show file preview in file dialog
nb: Forhåndsvis fila i fildialog

en: Show help
nb: Vis hjelp

en: Show help about options
nb: Vis hjelp om valg

en: Show hidden files
nb: Vis skjulte filer

en: Show license information
nb: Vis lisensinformasjon

en: Show or hide menubar
nb: Vis eller skjul menylinja

en: Show or hide statusbar
nb: Vis eller skjul statuslinja

en: Show or hide toolbar
nb: Vis eller skjul verktøylinje

en: Show speedbar
nb: Vis hurtigstolpe

en: Show text on toolbar icons
nb: Vis tekst på ikoner på verktøylinjer

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
nb: Av <i>%1</i>

en: Show version information
nb: Vis versjonsnummer

en: Shrink Font
nb: Mindre skrift

en: Signed by (validation: %1)
nb: Signert av (godkjenning: %1)

en: Single Line
nb: Enkelt linje

en: Single Thick Line
nb: Enkelt tykk linje

en: Skip all &uppercase words
nb: Hopp &over alle ord med STORE BOKSTAVER

en: Small (%1x%2)
nb: Liten (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
nb: adressen er allerede i bruk

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
nb: sokkelen er i bruk

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
nb: sokkelen er opprettet fra før

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
nb: tilkoblingen ble avvist

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
nb: koplinga tok for lang tid

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
nb: handlinga er allerede i gang

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
nb: mislykket navneoppslag

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
nb: nettverksfeil

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
nb: ingen feil

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
nb: sokkelen er ikke i bruk

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
nb: sokkelen er ikke opprettet

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
nb: handlinga er ikke støttet

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
nb: nettverksvert avsluttet forbindelsen

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
nb: operasjonen tok for lang tid

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
nb: det oppsto en ukjent/uventet feil

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
nb: handlinga ville gi blokkering

en: Sorry
nb: Beklager

en: Sp&eech
nb: &Tale

en: Speak Custom Text
nb: Framsi tilpasset tekst

en: Speak Event Message
nb: Framsi hendelsesmelding

en: Speak Event Name
nb: Framsi hendelsesnavn

en: Speak Text
nb: Uttal teksten

en: Specific Time
nb: Bestemt tid

en: Specified socket path is invalid
nb: Den oppgitte sokkelstien er ugyldig

en: Specify Output Directory...
nb: Angi utdatamappe …

en: Specify khtml Directory...
nb: Oppgi khtml-mappe …

en: Specify tests Directory...
nb: Oppgi mappe for tester …

en: Specify the target folder to store generated files into.
nb: Velg hvilken mappe de genererte filene skal lagres i.

en: Spell Checker
nb: Stavekontroll

en: Spell Checking
nb: Stavekontroll

en: Spell Checking Configuration
nb: Oppsett for stavekontroll

en: Spell check canceled.
nb: Stavekontroll avbrutt.

en: Spell check complete.
nb: Stavekontroll avbrutt.

en: Spell check stopped.
nb: Stavekontroll stoppet.

en: Stalled
nb: Stoppet

en: Start Upload
nb: Begynn opplastingen

en: Start of Line
nb: Begynnelse på linja

en: Start replace
nb: Start erstatning

en: Start searching
nb: Start søket

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
nb: Start søking fra skrivemerket i stedet for fra begynnelsen.

en: Starting Applet "%1"...
nb: Starter miniprogrammet «%1» …

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
nb: Klarte ikke å starte Jovie tekst-til-taletjeneste

[ctx: State of the notified event]
en: State
nb: Tilstand

en: Step
nb: Steg

en: Step Into
nb: Gå inn i

en: Step Out
nb: Gå ut

en: Step Over
nb: Gå over

en: Step execution...
nb: Stegvis kjøring …

en: Step to next line...
nb: Steg til neste linje …

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop Animated Images
nb: Stopp animerte bilder

en: Stop Animations
nb: Stopp animasjoner

en: Stop execution of the selected script.
nb: Stopp kjøring av det valgte skriptet.

en: Submit
nb: Send inn

en: Submit Bug Report
nb: Send inn en feilrapport

en: Submit Confirmation
nb: Send bekreftelse

en: Subscribe
nb: Abonner

en: Subscription to entry
nb: Abonnement på oppføring

en: Success
nb: Vellykket

en: Suggested Words
nb: Foreslåtte ord

en: Suggestion List
nb: Forslagsliste

en: Summary:
nb: Sammendrag:

en: Supply a username and password below.
nb: Angi et brukernavn og passord under.

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Switch Application &Language...
nb: Bytt program&språk …

en: Switch Application Language
nb: Bytt programspråk

en: Switch version
nb: Bytt versjon

en: Symbol, Currency
nb: Symbol, valuta

en: Symbol, Math
nb: Symbol, matematikk

en: Symbol, Modifier
nb: Symbol, modifikator

en: Symbol, Other
nb: Symbol, annet

en: Symbolic Link
nb: Symbolsk lenke

en: Synchronization to disk failed
nb: Synkronisering til disk feilet

en: Syntax error
nb: Syntaksfeil

en: System Default (currently: %1)
nb: Systemstandard (nå: %1)

en: System wide font
nb: Skrift for hele systemet

en: T&ranslation
nb: Ove&rsettelse

en: TAB
nb: Tabulator

en: Tang Pronunciation:
nb: Tang-uttale:

en: Task
nb: Oppgave

en: Technical Reason:
nb: Teknisk grunn:

en: Templates
nb: Maler

en: Templates to be used (deprecated).
nb: Maler som skal brukes (frarådet).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
nb: Midlertidige filer (spesielle både for gjeldende vert og gjeldende bruker)

en: Tests
nb: Tester

en: Text Alongside Icons
nb: Tekst ved siden av ikoner

en: Text Only
nb: Bare tekst

en: Text Position
nb: Tekstposisjon

en: Text Under Icons
nb: Tekst under ikoner

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
nb: Tekstutdrag som viser det ukjente ordet i sammenhengen.

en: Text:
nb: Tekst:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nb: Tastekombinasjonen «%1» er allerede i bruk for den globale handlinga «%2» i %3.
    Vil du bruke kombinasjonen til den nye handlinga isteden?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
nb: Tastekombinasjonen «%1» er allerede i bruk for standardhandlinga «%2» som mange programmer bruker.
    Er du sikker på at du vil bruke den som en  global snarvei også?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
nb: Tastekombinasjonen «%1» er allerede registrert av programmet %2 for handling %3:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
nb: Tastekombinasjonen «%1» er registrert av programmet %2.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nb: Knappebevegelsen «%1» er allerede i bruk for handlinga «%2».
    Vil du bruke bevegelsen til den nye handlinga isteden?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nb: Bevegelsen «%1»  er allerede i bruk for handlinga «%2».
    Vil du bruke bevegelsen til den nye handlinga istedet?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
nb: Fant ikke nedlastingsbehandleren (%1) i søkestien

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
nb: F12-tasten er reservert under Windows, så den kan ikke brukes som global snarvei.
    Velg en annen tast.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
nb: Vår sære zulu fra badeøya spilte jo whist og quickstep i min taxi

en: The URLs recently visited
nb: Nylig besøkte URL-er

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
nb: Programmet du vil melde om feil i  – hvis dette er feil, bruk menyoppføringa «Rapporter feil» fra det programmet feilen gjelder

en: The comment could not be submitted.
nb: Kommentaren kunne ikke leveres.

en: The comment was submitted successfully.
nb: Kommentaren ble vellykket levert.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
nb: Fullføringen er tvetydig, mer enn ett treff
    er tilgjengelig.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
nb: Det gjeldende snarveisoppsettet er endret. Skal det lagres før det byttes til det nye oppsettet?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
nb: Mål:

en: The distance between icons specified in pixels.
nb: Avstanden mellom ikoner i piksler.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
nb: Dokumentet «%1» er blitt endret.
    Vil du lagre endringene eller forkaste dem?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
nb: Fila som er lastet ned er en html-fil. Dette tyder på en lenke til et nettsted i stedet for en virkelig nedlasting. Vil du åpne nettstedet med en nettleser i stedet?

en: The email address this bug report is sent to.
nb: E-postadressen som feilrapporten er sendt til.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
nb: Fabrikken støtter ikke å lage komponenter av oppgitt type.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
nb: Den falske brukeragenten «%1» er i bruk.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nb: Filene/URL-ene som er åpnet i programmet vil bli slettet etter bruk

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
nb: Følgende filer blir ikke lastet opp fordi de ikke kan finnes. 
    Vil du fortsette?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
nb: Tastesekvensen «%1» er ikke entydig. Bruk «Sett opp snarveier» 
    fra menyen «Innstillinger» for å løse tvetydigheter.
    Ingen handlinger blir utløst.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
nb: Qt støtter ikke den tasten du nettopp trykket.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
nb: Språket er endret for dette programmet. Endringer vil trå i kraft ved omstart av programmet.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
nb: Biblioteket %1 inneholder ikke en KDE 4-kompatibel fabrikk.

en: The library does not export a factory for creating components.
nb: Biblioteket eksporterer ikke en fabrikk for å lage komponenter.

en: The module %1 could not be found.
nb: Fant ikke modulen %1.

en: The module %1 is disabled.
nb: Modulen %1 er slått av.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
nb: Modulen %1 er ikke en gyldig oppsettsmodul.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
nb: Navn på elementstilen, f.eks. «keramik» eller «plastik», uten hermetegn «».

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
nb: Ontologifilene som inneholder ontologier som skal lages, en liste atskilt med mellomrom (frarådet, bruk argumenter i stedet).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
nb: Ontologifilene som inneholder ontologier som skal lages.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
nb: Styrkemåleren for passord gir en antydning om hvor sikkert passordet er. For å lage et sikrere passord, kan du bruke:
     – et lengre passord,
     – en blanding av store og små bokstaver,
     – tall eller symboler, som #, i tillegg til bokstaver.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
nb: Passordet du har skrevet er ikke særlig sikkert. Du bør prøve å lage et sikrere passord ved å bruke:
     – et lengre passord,
     – en blanding av store og små bokstaver,
     – tall eller symboler, som #, i tillegg til bokstaver.
    
    Vil du bruke dette passordet likevel?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nb: Motpartens SSL-sertifikatkjede ser ut til å være ødelagt.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
nb: Programtillegget «%1» bruker inkompatibelt KDE-bibliotek. (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
nb: Programmet kjører 100 jobber i 4 tråder. Hver job venter et tilfeldig antall millisekunder mellom 1 og 1000.

en: The provided service is not valid
nb: Den oppgitte tjenesten er ikke gyldig

en: The rating could not be submitted.
nb: Rangeringen kunne ikke leveres.

en: The rating was submitted successfully.
nb: Rangeringen ble vellykket levert.

en: The removal request failed.
nb: Forespørsel om fjerning mislyktes.

en: The removal request was successfully registered.
nb: Forespørsel om fjerning ble vellykket registrert.

en: The requested operation could not be completed
nb: Klarte ikke å fullføre denne handlinga

en: The selected category "%1" is invalid.
nb: Den valgte kategorien «%1» er ugyldig.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
nb[0]: Tjeneren kjenner ikke kategorien %2 som du forsøker å laste opp til.
nb[1]: Tjeneren kjenner ikke noen av de kategoriene du forsøker å laste opp til: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
nb: Tjenesten «%1» har ikke et grensesnitt «%2» med nøkkelordet «%3»

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
nb: Tjenesten «%1» tilbyr ikke noe bibliotek, eller Library-nøkkelen mangler

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
nb: Tjenesten tilbyr ikke noe bibliotek, Library-nøkkelen mangler i .desktop-fila.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nb: Innstillingene for gjeldende modul er endret.
    Skal endringene brukes eller avvises?

en: The size of the dialog
nb: Størrelse på dialogvinduet

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
nb[0]: Spalten ba om %1 argument
nb[1]: Spalten ba om %1 argumenter

en: The socket operation is not supported
nb: Sokkelhandlinga er ikke støttet

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
nb: Kilde:

en: The style '%1' was not found
nb: Fant ikke stilen «%1»

en: The subscription request failed.
nb: Forespørsel om abonnement mislyktes.

en: The subscription was successfully completed.
nb: Abonnementet ble vellykket fullført.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
nb: Malen trenger informasjon om deg, som lagres i adresseboka.
    Programtillegget for dette kunne ikke lastes inn.
    Installer pakka KDEPIM/Kontact for systemet ditt.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
nb: Versjonsnummeret til programmet – Sjekk at det ikke finnes en nyere versjon før du sender en feilrapport

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
nb: Lommeboka «%1» er åpen og i bruk for skjemadata og passord.

en: There is no matching item available.
nb: Det er ingen poster som passer.

en: There was a network error.
nb: Det oppsto en nettverksfeil.

en: There was an error loading data providers.
nb: Det oppsto en feil når dataleverandører ble lastet.

en: There was an error loading the module.
nb: Det oppsto en feil når modulen ble lastet.

en: There was an error reading the file '%1'
nb: Det oppsto en feil ved lesing av fila «%1»

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
nb: Tredje skift (00:00 til 07:59)

en: This Month
nb: Denne måneden

en: This Week
nb: Denne uka

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
nb: Dette programmet ble skrevet av noen som ønsker å være anonyme.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
nb: Denne dialogboksen melder fra at det er oppstått skriptfeil på nettsteder, og viser detaljer om feilen. I mange tilfeller skyldes dette en feil på nettstedet slik forfatteren har laget det. I andre tilfeller er årsaken en programfeil i Konqueror. Hvis du mistenker feil på nettstedet bør du kontakte nettansvarlig på det stedet, eller hvis du tror det er en feil i Konqueror ber vi deg melde feilen på http://bugs.kde.org/. En prøvefil som illustrerer problemet er meget velkommen.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
nb: Dette elementet vil bli erstattet med alle elementene fra en innebygget komponent.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
nb: Denne skrifta blir brukt når det trengs en skrift med konstant tegnbredde.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
nb: Dette er en dynamisk handlingsliste. Du kan flytte den, men hvis du fjerner den kan du ikke legge den inn igjen senere.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
nb: Dette er en forhåndsvisning av skrifttypen «%1». Du kan endre den ved å trykke «Velg …»-knappen.

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
nb: Dette er en forhåndsvisning av den valgte skrifttypen. Du kan endre den ved å trykke «Velg …»-knappen.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
nb: Dette er en søkbar indeks. Skriv inn søkeord:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
nb: Verdi:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
nb: Dette språket brukes om forrige språk ikke er skikkelig oversatt.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
nb: Dette er hovedspråket som brukes før andre språk.

en: This operation requires authentication.
nb: Denne handlinga krever autentisering.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
nb: Dette nettstedet har forsøkt å åpne et sprettoppsvindu, men ble stoppet.
    Du kan trykke på dette ikonet på statuslinja for å styre denne oppførselen
    eller åpne sprettoppsvinduet.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
nb: Dette nettstedet fikk ikke lov til å åpne et nytt nettleservindu ved hjelp av JavaScript.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
nb: Dette programmet er gitt ut under betingelsene i %1.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
nb: Med denne teksten ser du alle de norske bokstavene, dermed får du et inntrykk av f.eks. hvordan en skrifttype ser ut.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
nb: Denne snarveien viser finne-linja og setter opp valget «Finn bare lenker».

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
nb: Denne snarveien viser finne-linja, for å finne tekst i den sida som er vist. Den opphever «finn lenker mens du skriver», som setter opp valget «Finn bare lenker».

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
nb: Dette bør beskrive filinnholdet tydelig. Det kan være samme tekst som tittelen på kvtml-fila.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
nb: Dette nettstedet prøvde å legge ved en fil fra datamaskinen din under innsendingen av skjemaet. Vedlegget ble fjernet for å beskytte dine data.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
nb: Dette nettstedet forsøker å sende skjemadata via e-post.
    Vil du fortsette?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
nb: Dette nettstedet prøver å åpne et nytt nettleservindu ved hjelp av JavaScript.
    Vil du tillate dette?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
nb: Dette nettstedet sender inn et skjema som prøver å åpne et nytt nettleservindu ved hjelp av JavaScript.
    Vil du tillate at skjemaet sendes?

en: This web page contains coding errors.
nb: Det er kodefeil på denne nettsiden.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
nb: Eksempler på ThreadWeaver-jobber

[ctx: Time zone]
en: Region
nb: Område

en: Timed out trying to connect to remote host
nb: Tidsavbrudd ved forsøk på tilkobling til nettverksvert

en: Timeout. Check Internet connection.
nb: Tidsavbrudd. Sjekk Internett-tilkoblingen.

en: Tip of the &Day
nb: &Dagens tips

en: Tip of the Day
nb: Dagens tips

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
nb: Tittel

en: Title:
nb: Tittel:

en: Today
nb: I dag

en: Toggle Caret Mode
nb: Skift skrivemerkemodus

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
nb: For mange feilstavede ord. Fortløpende stavekontroll er slått av.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
nb: For mange forespørsler til tjeneren. Forsøk igjen senere.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
nb: Retning

en: Toolbars Shown
nb: Viste verktøylinjer

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
nb: Åpner i et nettleservindu

en: Top to Bottom, Left to Right
nb: Øverst til nederst, venstre til høyre

en: Top to Bottom, Right to Left
nb: Øverst til nederst, høyre til venstre

en: Track menu id for debug purposes
nb: Spor på meny-id-en for feilsøking

en: Translate
nb: Oversett

en: Translate this entry
nb: Oversett denne oppføringa

en: Translation
nb: Oversettelse

en: Translation files for KLocale
nb: Oversettelsesfiler for KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
nb: Forsøk å installere programmet på nytt 
    
    Tilknytningen til Konqueror blir slått av.

en: Type error
nb: Tastefeil

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
nb: UNIX sokler (spesielle både for gjeldende vert og gjeldende bruker)

en: UR&I shortcuts:
nb: UR&I-snarveier:

en: URI error
nb: URI-feil

en: URL to open
nb: Åpne URL

en: URL:
nb: Adresse:

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
nb: Klarer ikke opprette en ny prosess.
    Systemet kan ha nådd det størst mulige antall prosesser, eller har nådd det største antall prosesser du har lov til å bruke.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
nb: Fant ingen skriveprogramskomponent i KDE.
    Sjekk KDE-installasjonen.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
nb: Klarte ikke åpne midlertidig fil. Feilen var: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
nb: Kunne ikke sende feilrapport.
    Rapporten må sendes manuelt …
    Se instruksjoner på http://bugs.kde.org/

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
nb: Klarer ikke starte en ny prosess.
    Systemet kan ha nådd det størst mulige antall åpne filer, eller har nådd det største antall åpne filer du har lov til å bruke.

en: Undo
nb: Angre

en: Undo last action
nb: Angre forrige handling

en: Undo: %1
nb: Angre: %1

en: Unexpected argument '%1'.
nb: Uventet argument «%1».

en: Unicode category:
nb: Unicode-kategori:

en: Unicode code point:
nb: Unicode kodepunkt:

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown Application
nb: Ukjent program

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
nb: Ukjent API-feil for åpne samarbeidstjenester. (%1)

en: Unknown View
nb: Ukjent visning

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown option '%1'.
nb: Ukjent valg «%1».

en: Unknown protocol '%1'.
nb: Ukjent protokoll «%1».

en: Unknown socket error
nb: Ukjent sokkelfeil

en: Unknown word
nb: Ukjent ord

en: Unknown word:
nb: Ukjent ord:

en: Unsupported Key
nb: Ustøttet tast

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: Update
nb: Oppdater

en: Updating
nb: Oppdaterer

en: Upload Failed
nb: Opplasting mislyktes

en: Upload content
nb: Last opp innhold

en: Upload failed: %1
nb: Opplasting mislyktes: %1.

en: Upload first preview
nb: Last opp første forhåndsvisning

en: Upload second preview
nb: Last opp andre forhåndsvisning

en: Upload third preview
nb: Last opp tredje forhåndsvisning

en: Uploading Failed
nb: Opplasting mislyktes

en: Usage: %1 %2
nb: Bruk: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
nb: Bruk &lt;directory&gt; som referanse i stedet for &lt;base_dir&gt;/baseline

en: Use 'caption' as name in the titlebar
nb: Bruk «caption» som navn i tittellinja

en: Use 'icon' as the application icon
nb: Bruk «icon»som ikon for programmet

en: Use --help to get a list of available command line options.
nb: Bruk --help for å få en liste over tilgjengelige kommandovalg.

en: Use S&tylesheet
nb: Bruk s&tilsett

en: Use alternative configuration file
nb: Bruk alternativ oppsettsfil

en: Use p&laceholders
nb: Bruk &plassholdere

en: Use the PC speaker
nb: Bruk PC-høyttaleren

en: Use the QWS display 'displayname'
nb: Bruk QWS-displayet «displayname»

en: Use the X-server display 'displayname'
nb: Bruk X-tjener-skjermen «displayname»

en: Use this password:
nb: Bruk dette passordet:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
nb: Brukt til autofullføring i fildialoger, for eksempel

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
nb: Om %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
nb: Brukes for å bestemme f.eks. hvordan tall, valuta og dato/tid skal vises

en: User comments
nb: Bruker-kommentarer

en: User path: desktop|autostart|document
nb: Brukersti: skrivebord|autostart|dokument

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
nb: Verktøy for å kjøre KJSEmbed-skripter

en: Value
nb: Verdi

en: Various Useful Representations
nb: Diverse nyttige representasjoner

[ctx: Verb]
en: &Insert
nb: Sett &inn

en: Verbose output debugging mode.
nb: Feilsøkingsmodus med mye utdata

en: Version %1
nb: Versjon %1

en: Version:
nb: Versjon:

en: Version: %1
nb: Versjon: %1

en: View Comments
nb: Vis kommentarer

en: View Do&cument Source
nb: Vis &kildekode

en: View Document Information
nb: Vis dokumentinformasjon

en: View Frame Information
nb: Vis rammeinformasjon

en: View Frame Source
nb: Vis rammekilden

en: View HTML Output
nb: Vis HTML-utdata

en: View Image (%1)
nb: Vis bilde (%1)

en: View document at its actual size
nb: Vis dokumentet i virkelig størrelse

en: Visit contributor's blog
    %1
nb: Besøk bidragsyters blogg
    %1

en: Visit contributor's homepage
nb: Besøk bidragsyters nettside

en: Visit contributor's homepage
    %1
nb: Besøk bidragsyters nettside
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
nb: Besøk bidragsyters side
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
nb: Besøk bidragsyters profil på %1
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
nb: Venter på en WM_NET-kompatibel vindusbehandler

en: Wallpapers
nb: Tapeter

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
nb: Advarsel: Dette er et sikret skjema, men det forsøker å sende data ukryptert tilbake til tjeneren.
    En tredjepart kan ha mulighet til å gå i mellom og se denne informasjonen.
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
nb: Advarsel: Dine data skal til å sendes ukryptert over nettet.
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Week %1
nb: Uke %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
nb: Ukeslutt (lørdag til søndag)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
nb: Hvilken farge skal brukes på lenker som ikke er trykket på

en: What country
nb: Hvilket land

en: What font to use for menus in applications.
nb: Hvilken skrift skal brukes for menyer i programmer.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
nb: Hvilken skrift skal brukes for panelet nederst på skjermen, der de programmene som kjører nå finnes.

en: What language to use to display text
nb: Hvilket språk skal tekster vises i

en: What terminal application to use
nb: Hvilken terminalemulator skal brukes

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
nb: Inndata

en: What time is it? Click to update.
nb: Hva er klokka? Trykk for oppdatering.

en: What's &This?
nb: Hva er &dette?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
nb: Når du bytter til <b>administrator (root)</b> blir du spurt om passordet.Du kan da foreta endringer som krever root-tilgang.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
nb: Når du trykker på <b>Bruk</b> vil innstillingene bli sendt til programmet, men dialogvinduet lukkes ikke. Bruk dette for å forsøke forskjellige innstillinger.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
nb: Når et terminalprogram startes, blir dette terminalemulator-programmet brukt.

en: Where applications store data
nb: Hvor programmer lagrer data

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
nb: Om SOCKS versjon 4 og 5 skal slås på i KDEs delsystemer

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
nb: Om mapper skal plasseres øverst når filer vises

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
nb: Bestemmer om filer med navn som begynner med «.» skal vises. Dette er en konvensjon for skjulte filer

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
nb: Om tekst skal vises i tillegg til ikoner, på verktøylinja

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
nb: Om den vanlige PC-høyttaleren skal brukes i stedet for KDEs eget varslingssystem.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
nb: Om snarveisikonene til venstre i fildialogen skal vises

en: White Space
nb: Blanktegn

en: Widget style to use
nb: Elementstil som skal brukes

en: Wishlist
nb: Ønskeliste

en: Wrong object type.
nb: Feil objekttype.

en: XDG Application menu (.desktop files)
nb: XDG programmeny (.desktop-filer)

en: XDG Icons
nb: XDG-ikoner

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
nb: XDG menybeskrivelser (.directory-filer)

en: XDG Menu layout (.menu files)
nb: XDG menyoppsett (.menu-filer)

en: XDG Mime Types
nb: XDG mimetyper

en: XDG autostart directory
nb: XDG autostart-mappe

en: XML decimal entity:
nb: XML desimal entitet:

en: XML parsing error
nb: XML-tolkingsfeil

en: Yes
nb: Ja

en: Yesterday
nb: I går

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
nb: Du skal til å overføre følgende filer fra din lokale maskin til Internett.
    Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: You are not allowed to save the configuration
nb: Du har ikke lov til å lagre oppsettet

en: You are now a fan.
nb: Du er nå en fan.

en: You entered two different passwords. Please try again.
nb: Passordene var ikke like. Prøv igjen.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
nb: Du må starte dialogvinduet på nytt for at endringene skal tre i kraft

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
nb: Du kan velge en fil der logg-innholdet lagres, før regresjonstesten startes.

en: You must enter some text to search for.
nb: Du må oppgi hva du vil søke etter.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
nb: Du må oppgi både et emne og en beskrivelse før rapporten kan sendes.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
nb: Du kom til slutten av lista
    over poster som passet.

en: You will be asked to authenticate before saving
nb: Du blir bedt om å autentisere deg før lagring

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
nb: Din saldo på konto er for lav:
    Din saldo: %1
    Pris: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
nb: E-postadressen din. Dersom den er feil, kan du endre den ved å bruke knappen «E-postoppsett»

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
nb: Erstatningstekst refererer til en merking større enn «\%1»,

en: Zoom &In
nb: Vis &større

en: Zoom &Out
nb: Vis &mindre

en: Zoom to fit page height in window
nb: Tilpass så sidehøyden passer i vinduet

en: Zoom to fit page in window
nb: Tilpass sida til vindustørrelsen

en: Zoom to fit page width in window
nb: Tilpass så sidebredden passer i vinduet

en: [%1-options]
nb: [%1-valg]

en: [options]
nb: [valg]

en: a basic web browser using the KHTML library
nb: en enkel nettleser som bruker KHTML-biblioteket

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
nb: Hold nede %1, så trykk %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
nb: ugyldig knapp

en: address family for nodename not supported
nb: ikke støtte for adressefamilien til nodenavnet

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
nb: bruker Qt-stilarket på programmets skjermelementer

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
nb[0]: men det er bare %1 tilgjengelig
nb[1]: men det er bare %1 tilgjengelige

en: but your pattern defines no captures.
nb: men mønsteret gir ingen merkinger.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
nb[0]: men mønsteret gir bare 1 merking.
nb[1]: men mønsteret gir bare %1 merkinger.

en: defines the application font
nb: Angi programskrifttypen

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
nb: Senest

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
nb: -ise suffikser

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
nb: -ise suffikser og med aksenter

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
nb: -ise suffikser og uten aksenter

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
nb: -ize suffikser

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
nb: -ize suffikser og med aksenter

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
nb: -ize suffikser og uten aksenter

[ctx: dictionary variant]
en: extended
nb: utvidet

[ctx: dictionary variant]
en: large
nb: stor

[ctx: dictionary variant]
en: small
nb: liten

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
nb: med aksenter

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
nb: med ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
nb: med yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
nb: med yo

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
nb: uten aksenter

[ctx: digit set]
en: Arabic
nb: Arabisk

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
nb: Arabisk-Indisk

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
nb: Østlig Arabisk-Indisk

en: disable XIM
nb: slå av XIM

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
nb: fatal tolkingsfeil: %1 i linje %2, kolonne %3

en: forces the application to run as QWS Server
nb: tvinger programmet til å kjøre som QWS-tjener

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
nb: krever at programmet skal bruke en TrueColor-visual
    på en 8-bits skjerm

[ctx: go back]
en: &Back
nb: &Tilbake

[ctx: go forward]
en: &Forward
nb: &Fram

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
nb: Hurtigtaster for %1

[ctx: home page]
en: &Home
nb: &Hjem

en: i18n() takes at least one argument
nb: i18n() har minst ett argument

en: i18nc() takes at least two arguments
nb: i18nc() har minst to argumenter

en: i18ncp() takes at least three arguments
nb: i18ncp() har minst tre argumenter

en: i18np() takes at least two arguments
nb: i18np() har minst to argumenter

en: include only takes 1 argument, not %1.
nb: include tar bare ett argument, ikke %1.

en: invalid flags
nb: ugyldige flagg

en: invalid value for 'ai_flags'
nb: ugyldig verdi for «ai_flags»

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
nb: Rettetast

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
nb: Caps Lock

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
nb: Ctrl

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
nb: Ned

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
nb: Meny

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
nb: Num Lock

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
nb: Page Down

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
nb: Page Up

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
nb: Enter

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
nb: Scroll Lock

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
nb: Mellomrom

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
nb: Opp

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
nb: klauncher: Dette programmet er ikke ment å startes manuelt.
    klauncher: Det startes automatisk av kdeinit4.

[ctx: left mouse button]
en: left button
nb: venstre knapp

en: library only takes 1 argument, not %1.
nb: library tar bare ett argument, ikke %1.

en: load the testability framework
nb: last inn rammeverket for testbarhet

en: loading %1
nb: laster inn %1

en: memory allocation failure
nb: feil ved tilordning av minne

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
nb: midterste knapp

en: mirrors the whole layout of widgets
nb: speilvender hele utformingen av skjermelementene

en: modified
nb: endret

en: name or service not known
nb: navnet eller tjenesten er ukjent

en: no address associated with nodename
nb: ingen adresse tilknyttet nodenavnet

en: no error
nb: ingen feil

en: no version set (programmer error)
nb: ingen versjon angitt (programmeringsfeil)

en: non-recoverable failure in name resolution
nb: uopprettelig feil i navneoppslaget

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
nb: * Selvvalgte farger *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
nb: * Nylig brukte farger *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
nb: Førti farger

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
nb: Oxygen-farger

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
nb: Regnbuefarger

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
nb: Kongelige farger

[ctx: palette name]
en: Web Colors
nb: Nettfarger

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
nb: Stavekontroll pågår …

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
nb: Når som helst

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
nb: Forrige måned

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
nb: Forrige uke

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
nb: I fjor

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
nb: Denne måneden

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
nb: Denne uka

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
nb: I år

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
nb: I dag

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
nb: I går

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
nb: Selvvalgt …

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
nb: <p>KDE er oversatt til mange språk, takket være arbeidet til de mange oversettelses-lagene over hele verden.</p><p>For mer informasjon om KDEs internasjonalisering besøk http://www.skolelinux.org/no</p>

en: request was canceled
nb: forespørselen ble avbrutt

en: requested family not supported
nb: den etterspurte familien er ikke støttet

en: requested family not supported for this host name
nb: den etterspurte adressefamilien støttes ikke for dette vertsnavnet

en: requested service not supported for this socket type
nb: den etterspurte tjenesten er ikke støttet for denne sokkeltypen

en: requested socket type not supported
nb: den etterspurte sokkeltypen er ikke støttet

[ctx: right mouse button]
en: right button
nb: høyre knapp

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
nb: kjøring under en feilsøker kan føre til at -nograb blir
    lagt til, bruk -dograb for å overstyre

en: servname not supported for ai_socktype
nb: tjenernavnet er ikke støttet i ai_socktype

en: set XIM server
nb: velg XIM-tjener

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
nb: velger skrivemetoden XIM (X Input Method).
    Mulige verdier er onthespot, overthespot, offthespot
    og root

en: sets the application GUI style
nb: velger stilen på grensesnittet i programmet

en: sets the application name
nb: velger programnavnet

en: sets the application title (caption)
nb: velger programtittelen (overskrift)

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
nb: velger klientgeometrien til hovedelementet – argumentformatet finnes i man X (som regel Bredde×Høyde+Xpos+Ypos)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
nb: Velger standard bakgrunnsfarge og 
    programpalett (lyse og mørke skygger 
    blir beregnet)

en: sets the default button color
nb: velger standard knappefarge

en: sets the default foreground color
nb: velger standard forgrunnsfarge

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
nb: Vår sære zulu fra badeøya spilte jo whist og quickstep i min taxi

[ctx: show help]
en: &Help
nb: &Hjelp

en: start interactive kjs interpreter
nb: start interaktiv kjs-tolker

en: start without KDE KApplication support.
nb: start uten støtte for KDE KApplication.

[ctx: subtraction]
en: -
nb: −

en: switches to synchronous mode for debugging
nb: bytter til synkron-modus for feilsøking

en: system error
nb: systemfeil

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
nb: ber Qt om å aldri ta kontrollen over musa eller tastaturet

en: temporary failure in name resolution
nb: midlertidig feil ved navneoppslag

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
nb: %1 ble skrevet av
    %2

en: the document is not in the correct file format
nb: Dokumentet er ikke det riktige filformatet

en: the following permission
nb: følgende tillatelse

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
nb: Dette koster %2 %1.
    Vil du kjøpe det?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
nb: Nederst

[ctx: toolbar position string]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: toolbar position string]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: toolbar position string]
en: Top
nb: Øverst

en: unknown error
nb: ukjent feil

[ctx: unknown program name]
en: unknown
nb: ukjent

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
nb: bruk et annet grafikksystem i stedet for standardsystemet, valgene er raster og opengl (eksperimentelt)

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
nb: Din stemme ble registrert.

en: without name
nb: uten navn
