kdeqt - en to nb translation catalogue (1816 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
nb: «%1» kan ikke virke på «%2»

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
nb: «%1» dupliserer et tidligere rollenavn og blir slått av.

en: "%1": no such directory
nb: «%1»: mappa finnes ikke

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
nb: På grunn av komponentversjonering er «%1.%2» ikke tilgjengelig.

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
nb: «%1.%2» er ikke tilgjengelig i %3 %4.%5.

en: %1 - [%2]
nb: %1 – [%2]

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
nb: %1 finnes fra før.
    Vil du skrive over den?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
nb: %1 og %2 treffer start og slutt på en linje.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
nb: %1-attributt i %2 må ha %3-bruk som i basistype %4.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
nb: %1-attributtet i avledet kompleks type må være %2 slik som i basistypen.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
nb: %1-attributtet til elementet %2 har ugyldig innhold: {%3} er ikke en verdi av type %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
nb: %1-attributtet til elementet %2 har ugyldig innhold: {%3}.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
nb:  Attributt %1 på element %2 har større verdi enn %3-attributtet.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
nb:  Attributt %1 på element %2 må være enten %3 eller %4.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
nb: Attributt %1 på element %2 må inneholde %3, %4 eller en liste over URI-er.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
nb: Attributt %1 på element %2 må enten inneholde %3 eller de andre verdiene.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
nb:  Attributt %1 på element %2 må ha en verdi %3 eller %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
nb:  Attributt %1 på element %2 må ha en verdi %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
nb:  Attributt %1 på element %2 må ha verdien %3 fordi attributtet %4 er satt.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
nb: Attributt %1 på element %2 må  ikke være %3.

en: %1 byte(s)
nb: %1 byte

en: %1 bytes
nb: %1 byte

en: %1 cannot be retrieved
nb: %1 kan ikke hentes

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
nb: %1 kan ikke ha en kompleks basetype som har en %2.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
nb: %1 inneholder %2-fasett med ugyldige data: %3.

en: %1 contains invalid data.
nb: %1 inneholder ugyldige data.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
nb: %1 inneholder oktetter som ikke tillates i den ønskede kodingen %2.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
nb: %1-element %2 er ikke en gyldig innskrenking av %3-elementet  det redefinerer: %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
nb: %1-element kan ikke ha %2-attributt med annen verdi enn %3 eller %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
nb: %1-element kan ikke ha %2-attributt med annen verdi enn %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
nb: %1-element har verket attributt %2 eller barneelement %3.

en: %1 element is not allowed in this context.
nb: Element %1 er ikke tillatt i denne sammenhengen.

en: %1 element is not allowed in this scope
nb: %1-element er ikke tillatt i dette virkefeltet

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
nb: %1-element er ikke tillatt inni %2-element hvis attributtet %3 forekommer.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
nb:  %1-element har ikke lov til å ha samme attributtverdi %2 som målnavnerommet %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
nb:  Elementet %1 må ha enten en %2-attributt eller %3 eller %4 som barneelementer.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
nb:  Elementet %1 må ha enten en %2-attributt eller en %3-attributt.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
nb: %1-element må ikke ha %2 og %3-attributt sammen.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
nb: Elementet %1 krever enten en %2-attributt eller en %3-attributt.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
nb: %1-element med barneelement %2 kan ikke ha attributt %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
nb: %1-element uten attributt %2 er ikke tillatt i skjema uten målnavnerom.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
nb: %1-fasett og  %2-fasett kan ikke forekomme sammen.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
nb: %1-fasett kan ikke være %2 hvis %3-fasett i basistype er %4.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
nb: %1-fasett kan ikke være %2 eller %3  hvis %4-fasett i basistype er %5.

en: %1 facet collides with %2 facet.
nb: %1-fasett kolliderer med %2-fasett.

en: %1 facet contains invalid regular expression
nb: %1-fasett inneholder ugyldig regulært utttrykk

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
nb: %1-fasett inneholder ugyldig  verdi %2: %3.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
nb: %1-fasett må være lik eller større enn %2-fasett i  basistype.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
nb: %1-fasett må være større enn %2-fasett i basistype.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
nb: %1-fasett må være større enn eller lik %2-fasett i basistype.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
nb: %1-fasett må være mindre enn %2-fasett i  basistype.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
nb: %1-fasett må være mindre enn %2-fasett.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
nb: %1-fasett må være mindre enn eller lik %2-fasett i  basistype.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
nb: %1-fasett må være mindre enn eller lik %2-fasett.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
nb: %1-fasett må ha samme verdi som %2-fasett i  basistype.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
nb: %1 har et antall felter som er forskjellig fra identitetsskranken %2 som det refereres til.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
nb: %1 har attributtjokertegn, men basistypen %2 har det ikke.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
nb: %1 har arveløkke i sin basistype %2.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
nb: «%1» er en mappe.
    Velg et annet navn.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
nb: %1 er en kompleks type. Det er ikke mulig å caste til komplekse typer, men det kan castes til atomære typer slik som %2.

en: %1 is an invalid %2
nb: %1 er et ugyldig %2

en: %1 is an invalid encoding name.
nb: %1 er ikke et gyldig tegnkodingsnavn.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
nb: %1 er et ugyldig flagg for regulære utttrykk. Gyldige flagg er:

en: %1 is an invalid namespace URI.
nb: %1 er en ugyldig navnerom-URI.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
nb: %1 er et ugyldig regulært uttrykksmønster: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
nb: %1 er et ugyldig navn på malmodus.

en: %1 is an unknown schema type.
nb: %1 er ikke en kjent skjematype.

en: %1 is an unsupported encoding.
nb: %1 er ikke en støttet tegnkoding.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
nb: %1 er ikke et gyldig XML 1.0-tegn.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
nb: %1 er ikke et gyldig navn for en prosesserings-instruksjon.

en: %1 is not a valid numeric literal.
nb: %1 er ikke en gyldig tallkonstant.

en: %1 is not a whole number of minutes.
nb: %1 er ikke et helt antall minutter.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
nb: Det er ikke tillatt å avlede %1 fra %2 ved utvidelse siden den siste definerer den som final.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
nb: Det er ikke tillatt å avlede %1 fra %2 ved liste siden den siste definerer den som final.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
nb: Det er ikke tillatt å avlede %1 fra %2 ved innskrenking siden den siste definerer den som final.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
nb: Det er ikke tillatt å avlede %1 fra %2 ved union siden den siste definerer den som final.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
nb: %1 har ikke lov til å ha en medlemstype med samme navn som seg selv.

en: %1 is not allowed to have any facets.
nb: %1 har ikke lov til å ha noen fasetter.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
nb: %1 er ikke en atomær type. Casting kan bare gjøres til atomære typer.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
nb: %1 er ikke i attributtdeklarasjonene i rekkevidden. Merk at det ikke er støtte for skjema-import.

en: %1 is not valid according to %2.
nb: %1 er ikke gyldig i følge %2.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
nb: %1 er ikke gyldig som en verdi av type %2.

en: %1 matches newline characters
nb: %1 treffer ny-linje-tegn

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
nb: %1 må følges av %2 eller %3, ikke på slutten av erstatningsstrengen.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
nb: %1 i avledet jokertegn er ikke en gyldig innskrenking av %2 i basis-jokertegn

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
nb: %1- eller %2-attributt i referanse %3 stemmer ikke med attributtdeklarasjonen %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
nb: %1 refererer til identitetsskranke %2 som ikke er et %3 eller %4-element.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
nb: %1 refererer til ukjent %2 eller %3-element %4.

en: %1 was called.
nb: %1 ble kalt.

en: %1, %2 not defined
nb: %1, %2 er ikke angitt

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
nb: Fasettene %1, %2, %3, %4, %5 og %6 er ikke tillatt ved listeavledning.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
nb: %1: UNIX nøkkelfil finnes ikke

en: %1: already exists
nb: %1: finnes fra før

en: %1: bad name
nb: %1: ugyldig navn

en: %1: create size is less then 0
nb: %1: opprette-størrelsen er mindre enn 0

en: %1: doesn't exist
nb: %1: finnes ikke

en: %1: doesn't exists
nb: %1: finnes ikke

en: %1: ftok failed
nb: %1: ftok mislyktes

en: %1: invalid size
nb: %1: ugyldig størrelse

en: %1: key is empty
nb: %1: nøkkel er tom

en: %1: not attached
nb: %1: ikke tilkoblet

en: %1: out of resources
nb: %1: slapp opp for ressurser

en: %1: permission denied
nb: %1: tillatelse nektet

en: %1: size query failed
nb: %1: størrelsespørring mislyktes

en: %1: system-imposed size restrictions
nb: %1: systembegrensninger på størrelse

en: %1: unable to lock
nb: %1: klarte ikke å låse

en: %1: unable to make key
nb: %1: klarte ikke å lage nøkkel

en: %1: unable to set key on lock
nb: %1: klarte ikke å sette nøkkel til låsen

en: %1: unable to unlock
nb: %1: klarte ikke å låse opp

en: %1: unknown error %2
nb: %1: ukjent feil %2

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Close
nb: Lu&kk

en: &Copy
nb: Ko&pier

en: &Find in Script...
nb: &Finn i skript …

en: &Finish
nb: &Fullfør

en: &Font
nb: &Skrift

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Move
nb: &Flytt

en: &Name:
nb: &Navn:

en: &Next
nb: &Neste

en: &Next >
nb: &Neste →

en: &Options <<
nb: &Valg <<

en: &Options >>
nb: &Valg >>

en: &Paste
nb: &Lim inn

en: &Print
nb: Skriv &ut

en: &Redo
nb: &Gjør om

en: &Restore
nb: &Gjenopprett

en: &Select All
nb: &Merk alt

en: &Size
nb: &Størrelse

en: &Step up
nb: Steg &opp

en: &Underline
nb: &Understreket

en: &Undo
nb: &Angre

en: &Unshade
nb: R&ull ned

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
nb: Attributtet  «%1» har ugyldig QName-innhold: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
nb: «%1» er et ugyldig ELF-objekt (%2)

en: '%1' is not an ELF object
nb: «%1» er ikke et ELF-objekt

en: '%1' is not an ELF object (%2)
nb: «%1» er ikke et ELF-objekt (%2)

en: (Untitled)
nb: (Uten tittel)

en: , but got '
nb: , men fikk « '

en: - %1 is not a namespace
nb: - %1 er ikke et navnerom

en: - [%1]
nb: – [%1]

en: - nested namespaces not allowed
nb: - nestede navnerom er ikke tillatt

en: ...
nb:  …

en: < &Back
nb: ← &Tilbake

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
nb: <b>Kan ikke bruke navnet «%1».</b><p>Prøv et annet navn, med færre tegn, eller uten tegnsetting.

en: <empty>
nb: <tom>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
nb: <h3>Om Qt</h3><p>Dette programmet bruker versjon %1 av Qt.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
nb: <html>Bytter til lydavspillingsenheten <b>%1</b><br/>som rangeres høyere eller er spesielt satt opp for denne strømmen.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
nb: <html>Bytter til lydavspillingsenheten <b>%1</b><br/>som akkurat ble tilgjengelig og rangeres høyere.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
nb: <html>Lydavspillingsenheten <b>%1</b> virker ikke.<br/>Går tilbake til <b>%2</b>.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
nb: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Søket gikk rundt

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
nb: <qt>Vil du skrive over den?</qt>

en: A comment cannot contain %1
nb: En kommentar kan ikke inneholde %1

en: A comment cannot end with a %1.
nb: En kommentar kan ikke slutte med en %1.

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
nb: Det ble funnet en konstruksjon som ikke er tillatt i gjeldende språk (%1).

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
nb: En deklarasjon av standard navnerom må finnes før deklarasjoner av funksjoner, variabler og valg.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
nb: En direkte elementkonstruktør er ikke velformet. %1 avsluttes med %2.

en: A function already exists with the signature %1.
nb: Det finnes fra før en funksjon med signaturen %1.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
nb: En biblioteksmodul kan ikke evalueres direkte. Den må importeres fra en hovedmodul.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
nb: En parameter i en funksjon kan ikke deklareres som en tunnel.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
nb: Et posisjonspredikat må evalueres til en enkelt numerisk type.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
nb: En nødvendig kodek mangler. Du må installere følgende kodek(er) for å spille av dette innholdet: %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
nb: En stilark-funksjon må ha et navn med prefiks.

en: A template with name %1 has already been declared.
nb: En mal med navnet %1 er deklarert fra før.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
nb: En verdi av type %1 kan ikke være et predikat. Et predikat må ha enten en numerisk type eller en Effektiv Boolsk verdi-type.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
nb: En verdi av type %1 kan ikke ha en effektiv boolsk verdi.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
nb: En  verdi av type %1 må inneholde et like antall sifre. Verdien %2 gjør ikke det.

en: A variable with name %1 has already been declared.
nb: En variabel med navnet %1 er deklarert fra før.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
nb: En soneforskyvning må være i området fra og med %1 til og med %2. %3 er utenfor området.

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
nb: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 tommer)

en: AM
nb: Morgen

en: About Qt
nb: Om Qt

en: Access denied
nb: Tilgang nektet

en: Actions
nb: Handlinger

en: Activate
nb: Aktiver

en: Activate the tab
nb: Aktiver fanen

en: Activates the program's main window
nb: Aktiverer hovedvinduet i programmet

en: Address type not supported
nb: Adressetype ikke støttet

en: Advanced
nb: Avansert

en: Alias property exceeds alias bounds
nb: Alias-egenskap går ut over grensene for aliaser

en: Aliases: %1
nb: Aliaser: %1

en: Align Left
nb: Venstrejuster

en: Align Right
nb: Høyrejuster

[ctx: All other platforms]
en: Folder
nb: Mappe

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Already exists
nb: Finnes fra før

en: Ambiguous %1 not handled
nb: Flertydig %1 ikke håndtert

en: Ambiguous rule match.
nb: Tvetydig regelsamsvar.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
nb: Et %1-attributt  må ha en gyldig %2 som verd, og det er ikke %3.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
nb: Et %1-attributt med verdi %2 er deklarert fra før.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
nb: Et argument med navnet %1 er deklarert fra før. Hvert argumentnavn må være entydig.

en: An attribute by name %1 has already been created.
nb: Et attributt med navnet %1 er opprettet fra før.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
nb: En attributtnode kan ikke være barn av en dokumentnode. Attributtet %1 er derfor feilplassert.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
nb: Et attributt med navnet %1 er allerede funnet på dette elementet.

en: Animation is an abstract class
nb: Animation er en abstrakt klasse

en: Another socket is already listening on the same port
nb: En annen sokkel lytter allerede på den samme porten

en: Application is an abstract class
nb: Programmet er en abstrakt klasse

en: Apply
nb: Bruk

en: Apply Changes to Document
nb: Ta i bruk endringer i dokumentet

en: Apply Changes to QML Viewer
nb: Bruk endringene i QML-viser

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
nb: Minst ett %1-element må forekomme som barn av %2.

en: At least one %1-element must occur before %2.
nb: Det må finnes minst ett %1-element før %2.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
nb: Det må finnes minst ett %1-element inne i %2.

en: At least one component must be present.
nb: Minst én komponent må være til stede.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
nb: Minst en node må oppgis i %1-attributtet på element %2.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
nb: Minst én tidskomponent må være til stede etter skillet %1.

en: Attached properties cannot be used here
nb: Tilkoblede egenskaper kan ikke brukes her

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
nb: Forsøk på å bruke IPv6-sokkel på en plattform uten støtte for IPv6

en: Attribute %1 already defined.
nb: Attributt %1 er allerede definert.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
nb: Attributt %1 og %2 utelukker hverandre.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
nb: Attributt %1 kan ikke serialiseres fordi det opptrer på øverste nivå.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
nb: Attributt %1 kan ikke forekomme på element %2. Tillatt er %3, %4, og standardattributtene.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
nb: Attributt %1 kan ikke forekomme på element %2. Tillatt er %3 og standardattributtene.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
nb: Attributt %1 kan ikke forekomme på element %2. Bare %3 er tillatt,  og standardattributtene.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
nb: Attributtet %1 kan ikke forekomme på elementet %2. Bare standardattributtene kan forekomme.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
nb: Attributtet %1 kan ikke ha verdien %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
nb: Attributt %1 har ugyldig innhold.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
nb: Attributt %1  inneholder ugyldige data: %2

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
nb: Attributt %1 stemmer ikke med attributt-jokertegnet.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
nb: Attributtet %1 fra basistypen mangler i avledet type.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
nb: Attributtet %1 har verdiskranke men har type avledet fra %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
nb: %1-attributtet i avledet kompleks type må ha verdiskranke %2  slik som i basistypen.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
nb: %1-attributtet i avledet kompleks type må ha %2 verdiskranke.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
nb: %1-attributtet i avledet kompleks type må ha samme %2 verdiskranke som i basistypen.

en: Attribute group %1 already defined.
nb: Attributtgruppe %1  er allerede definert.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
nb: Attributtgruppe %1 inneholder attributt %2 som har verdiskranke men type som arver fra %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
nb: Attributtgruppe %1 inneholder attributtet %2 to ganger.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
nb: Attributtgruppe %1 inneholder to forskjellige attributter som begge har typer avledet fra %2.

en: Attribute group %1 has circular reference.
nb: Attributtgruppe %1 har sirkulær referanse.

en: Attribute redefined.
nb: Omdefinert attributt.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
nb: Attributtjokertegn for %1 er ikke en gyldig innskrenking av attributtjokertegnet for basistype %2.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
nb: Attributter til kompleks type %1 er ikke en gyldig utvidelse av attributtene til %2: %3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
nb: Attributtene til kompleks type %1 er ikke en gyldig innskrenking fra attributtene til basistype %2: %3.

en: Audio or video components could not be played
nb: Lyd- eller videokomponenter kunne ikke spilles

en: Audio output error
nb: Feil ved lydutgang

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
nb: Gå tilbake

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
nb: Basisattributtet %1 er påkrevet, men avledet attributt er ikke påkrevet.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
nb: Basisattributtet %1 er påkrevet, men mangler i avledet definisjon.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
nb: Basisdefinisjonen inneholder et %1-element som ikke finnes i den avledete definisjonen

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
nb: Basistype %1 for element %2 kan ikke oppløses.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
nb: Basistype %1 for kompleks type  kan ikke oppløses.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
nb: Basistype %1 for enkel type %2 har ikke lov til å ha innskrenking i attributtet %3.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
nb: Basistype %1 for enkel type %2 må ha varietet av  type union.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
nb: Basistype for enkel type %1 kan ikke være kompleks type %2.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
nb: Basistype for enkel type %1 har definert avleding ved innskrenking som final.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
nb: Basistype for enkel type %1 må ha varietet av  type list.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
nb: Grunnlinje-anker kan ikke brukes sammen med øverst, nederst eller vcenter-ankere.

en: Binary content does not match the length facet.
nb: Binært innhold stemmer ikke med lengdefasetten.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
nb: Binært innhold stemmer ikke med maxLength-fasetten.

en: Binary content does not match the minLength facet.
nb: Binært innhold stemmer ikke med minLength-fasetten.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
nb: Binært innhold er ikke listet i opptellingsfasetten.

en: Binding loop detected for property "%1"
nb: Bindesløyfe oppdaget for egenskap «%1»

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
nb: Blokkskranker for avledet element %1 må ikke være svakere enn i basiselementet.

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
nb: Halvfet

en: Boolean content does not match pattern facet.
nb: Boolsk innhold stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: Bottom
nb: Bunn

en: Breakpoint Condition:
nb: Brytpunktsvilkår

en: Breakpoints
nb: Brytpunkter

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
nb: Kan ikke behandle ukjent element %1, forventet elementer: %2.

en: Can only assign one binding to lists
nb: Kan bare tilordne én binding til lister

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
nb: Kan ikke forankre en vannrett kant til en loddrett kant.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
nb: Kan ikke forankre en loddrett kant til en vannrett kant.

en: Cannot anchor item to self.
nb: Kan ikke forankre et element til seg selv.

en: Cannot anchor to a null item.
nb: Kan ikke forankre til et null-element.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
nb: Kan ikke forankre til et element som ikke er en forelder eller et søsken.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
nb: Kan ikke animere egenskap «%1» som ikke finnes

en: Cannot animate read-only property "%1"
nb: Kan ikke animere egenskap «%1» som ikke kan skrives til

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
nb: Kan ikke tilordne en verdi direkte til en gruppert egenskap

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
nb: Kan ikke tilordne en verdi til et signal (venter at et skript skal kjøres)

en: Cannot assign multiple values to a script property
nb: Kan ikke tilordne flere verdier til en skriptegenskap

en: Cannot assign multiple values to a singular property
nb: Kan ikke tilordne flere verdier til en singulær egenskap

en: Cannot assign object to list
nb: Kan ikke tilordne objekt til liste

en: Cannot assign object to property
nb: Kan ikke tilordne objekt til egenskap

en: Cannot assign primitives to lists
nb: Kan ikke tilordne primitiver til lister

en: Cannot assign to non-existent default property
nb: Kan ikke tilordne til en standardegenskap som ikke finnes

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
nb: Kan ikke tilordne til egenskap «%1» som ikke finnes

en: Cannot assign to read-only property "%1"
nb: Kan ikke tilordne til skrivebeskyttet egenskap «%1»

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
nb: Kan ikke endre animasjonen tiordnet en Oppførsel.

en: Cannot create %1 for output
nb: Klarte ikke opprette %1 for skriving

en: Cannot create empty component specification
nb: Kan ikke opprette tom komponentspesifikasjon

en: Cannot load library %1: %2
nb: Kan ikke laste biblioteket %1: %2

en: Cannot open %1 for input
nb: Klarer ikke åpne %1 for lesing

en: Cannot open %1: is a directory
nb: Kan ikke åpne%1: er en mappe

en: Cannot open for output
nb: Klarte ikke åpne for skriving

en: Cannot open: %1
nb: Kan ikke åpne : %1

en: Cannot override FINAL property
nb: Kan ikke overstyre en FINAL egenskap

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
nb: Kan ikke oppgi et sertifikat uten nøkkel, %1

en: Cannot remove source file
nb: Kan ikke fjerne kildefil

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
nb: Klarte ikke slå opp symbolet «%1» i %2: %3

en: Cannot set a duration of < 0
nb: Kan ikke oppgi en varighet < 0

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
nb: Kan ikke oppgi venstre, høyre og hcenter-ankere.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
nb: Kan ikke oppgi øverst, nederst og vcenter-ankere.

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
nb: Kan ikke starte avspilling.
    
    Kontroller GStreamer-installasjonen din og sjekk at du
    har libgstreamer-plugins-base installert.

en: Cannot unload library %1: %2
nb: Kan ikke ta vekk biblioteket %1: %2

en: Case Sensitive
nb: Skill mellom små og store bokstaver

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
nb: Casting til %1 er ikke mulig fordi det er en abstrakt type, og derfor ikke kan instantieres.

en: Center
nb: Midtstill

en: Centimeters (cm)
nb: Centimeter (cm)

en: Check
nb: Kryss av

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
nb: Kontroller grammatikk med stavekontroll

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
nb: Kjør stavekontroll

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
nb: Kjør fortløpende stavekontroll

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
nb: Barneelement mangler i det virkefeltet, mulige barneelementer er: %1.

en: Circular group reference for %1.
nb: Sirkulær gruppereferanse for %1.

en: Circular inheritance of base type %1.
nb: Sirkulær arv av basistype %1.

en: Circular inheritance of union %1.
nb: Sirkulær arv av union %1.

en: Circularity detected
nb: Sirkularitet er funnet

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear Console
nb: Tøm konsollet

en: Clear Debug Output
nb: Tøm utdata fra feilsøking

en: Clear Error Log
nb: Tøm feillogg

en: Close
nb: Lukk

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Close the tab
nb: Lukk fanen

en: Closes the window
nb: Lukker vinduet

en: Collate
nb: Sammenhold

en: Color
nb: Farge

en: Color Mode
nb: Fargemodus

en: Color Picker
nb: Fargevelger

en: Commit
nb: Meld inn

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
nb: Kompleks type %1 kan ikke avledes ved utvidelse fra %2 fordi den siste inneholder %3-element i sin innholdsmodell.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
nb: Kompleks type %1 kan ikke avledes fra basistype %2%3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
nb: Kompleks type %1 inneholder attributt %2 som har verdiskranke men type som arver fra %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
nb: Kompleks type %1 inneholder attributtet %2 to ganger.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
nb: Kompleks type %1 inneholder to forskjellige attributter som begge har typer avledet fra %2.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
nb: Kompleks type %1 har duplisert element %2 i sin innholdsmodell.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
nb: Kompleks type %1 har ikke-deterministisk innhold.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
nb: Kompleks type %1 har ikke lov til å være abstrakt.

en: Complex type %1 must have simple content.
nb: Kompleks type %1 må  ha enkelt innhold.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
nb: Kompleks type %1 må ha samme enkle type som sin basisklasse %2.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
nb: Kompleks type %1 med enkelt innhold kan ikke avledes fra kompleks basistype %2.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
nb: Kompleks type for avledet element %1 kan ikke avledes på gyldig måte fra basiselementet.

en: Component elements may not contain properties other than id
nb: Komponentelementer kan ikke inneholde andre egenskaper enn id.

en: Component objects cannot declare new functions.
nb: Komponentobjekter kan ikke deklarere nye funksjoner.

en: Component objects cannot declare new properties.
nb: Komponentobjekter kan ikke deklarere nye egenskaper.

en: Component objects cannot declare new signals.
nb: Komponentobjekter kan ikke deklarere nye signaler.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
nb: Komponent med ID %1 er definert fra før.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
nb: SOCKSv5-tjener tillater ikke tilkobling

en: Connection refused
nb: Tilkobling nektet

en: Connection timed out
nb: Forbindelsen ble tidsutkoblet

en: Connection to proxy closed prematurely
nb: Forbindelsen til mellomtjeneren ble uventet koblet ned

en: Connection to proxy refused
nb: Forbindelse til mellomtjener ble avvist

en: Connection to proxy timed out
nb: Forbindelsen til mellomtjener fikk tidsavbrudd

en: Connections: nested objects not allowed
nb: Tilkoblinger: nestede objekter ikke tillatt

en: Connections: script expected
nb: Tilkoblinger: forventet skript

en: Connections: syntax error
nb: Tilkoblinger: syntaksfeil

en: Console
nb: Konsoll

en: Contains commands to manipulate the window
nb: inneholder kommandoer som manipulerer vinduet

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
nb: Innholdsmodellen for kompleks type %1 inneholder %2-element så den kan ikke avledes ved utvidelse fra en ikke-tom type.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
nb: Innholdsmodellen til  kompleks type %1 er ikke en gyldig utvidelse av innholdsmodellen til %2.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
nb: Innholdet i attributtet %1 til elementet %2 må ikke være fra navnerommet %3.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
nb: Innholdet i attributtet %1  stemmer ikke med definert verdiskranke.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
nb: Innholdet i attributtet %1 stemmer ikke med typedefinisjonen: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
nb: Innholdet i element %1 stemmer ikke med definert verdiskranke.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
nb: Innholdet i element %1 stemmer ikke med typedefinisjonen: %2

en: Continue
nb: Fortsett

en: Copies
nb: Kopier

en: Copies:
nb: Kopier:

en: Copy &Link Location
nb: Kopier &lenkeadresse

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
nb: Kopier lyd

en: Copy Color
nb: Kopier farge

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
nb: Kopier bildeadresse

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
nb: Kopier bilde

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
nb: Kopier lenke

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
nb: Kopier video

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
nb: Kopier

en: Could not begin transaction
nb: Klarte ikke å begynne transaksjon

en: Could not commit transaction
nb: Klarte ikke utføre transaksjon

en: Could not connect
nb: Klarte ikke koble til

en: Could not decode media source.
nb: Kunne ikke avkode mediekilden.

en: Could not instantiate cursor delegate
nb: Kunne ikke instansiere markørdelegat

en: Could not load cursor delegate
nb: Kunne ikke laste inn markør-delegat

en: Could not locate media source.
nb: Kunne ikke finne mediekilden.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
nb: Kunne ikke åpne lydenheten. Enheten er i bruk fra før.

en: Could not open input redirection for reading
nb: Klarte ikke åpne inndatastrømmen for lesing

en: Could not open media source.
nb: Kunne ikke åpne mediekilden.

en: Could not open output redirection for writing
nb: Klarte ikke åpne utdatastrøm for skriving

en: Could not read footer
nb: Klarte ikke lese bunndelen

en: Could not read image data
nb: Klarte ikke å lese bildedata

en: Could not reset to start position
nb: Klarte ikke tilbakestille til startposisjon

en: Could not rollback transaction
nb: Klarte ikke rulle transaksjon tilbake

en: Could not seek to image read footer
nb: Klarte ikke søke til bunn for bildelesing

en: Cu&t
nb: &Klipp ut

en: Current Page
nb: Denne siden

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Customize...
nb: Tilpass …

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
nb: Klipp ut

en: DRM error
nb: DRM-feil

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
nb: Data av type %1 er ikke tillatt å være tomme.

en: Datagram was too large to send
nb: Datagrammet var for stort til å sendes

en: Date Modified
nb: Dato endret

en: Date time content does not match pattern facet.
nb: Datotid-innholdet stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
nb: Datotid-innhold stemmer ikke med maxExclusive-fasetten.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
nb: Datotid-innhold stemmer ikke med maxInclusive-fasetten.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
nb: Datotid-innhold stemmer ikke med minExclusive-fasetten.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
nb: Datotid-innhold stemmer ikke med minInclusive-fasetten.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
nb: Datotid-innholdet er ikke listet i opptellingsfasetten.

en: Day %1 is invalid for month %2.
nb: Dag %1 er ugyldig for måned %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
nb: Dag %1 er utenfor området %2..%3.

en: Debug
nb: Feilsøk

en: Debug Output
nb: Utdata fra feilsøking

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
nb: <udefinert>

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
nb: [Array med lengde %1]

en: Decay HF ratio (%)
nb: HF henfallsforhold (%)

en: Decay time (ms)
nb: Henfallstid (ms)

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
nb: Desimal-innhold stemmer ikke med fractionDigits-fasetten.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
nb: Desimal-innhold stemmer ikke med totalDigits-fasetten.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
nb: Deklarasjon for attributt %1 finnes ikke.

en: Declaration for element %1 does not exist.
nb: Deklarasjon for element %1 finnes ikke.

en: Decoder error
nb: Avkoderfeil

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
nb: Gjør om

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
nb: Angre

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
nb: Standard

en: Defaults
nb: Standardverdier

en: Delegate component must be Item type.
nb: Representantkomponent må være elementtype.

en: Delete
nb: Slett

en: Delete to the end of the word
nb: Slett til slutten på ordet

en: Delete to the start of the word
nb: Slett til begynnelsen på ordet

en: Density (%)
nb: Tetthet (%)

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
nb: Avledningsmetode for %1 må være utvidelse fordi basistypen %2 er en enkel type.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
nb: Avledet addtributt %1 finnes ikke i basisdefinisjonen.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
nb: Avledet atttributt %1 stemmer ikke overens med jokertegn i basisdefinisjonen.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
nb: Avledet definisjon inneholder et %1-element som ikke finnes i basisdefinisjonen

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
nb: Avledet element %1 kan ikke være nullbar fordi basiselementet ikke er nullbart.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
nb: Avledet element %1 har svakere verdiskranke enn basispartikkelen.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
nb: Avledet element %1 mangler verdiskranke som definert i basispartikkelen.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
nb: Avledet partikkel tillater innhold som ikke er tillatt i basispartikkelen.

en: Derived particle is missing element %1.
nb: Avledet partikkel mangler element %1.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
nb: Avledet jokertegn er ikke en undermengde av basis-jokertegn.

en: Destination file exists
nb: Målfila finnes fra før

en: Diffusion (%)
nb: Diffusjon (%)

en: Disable Breakpoint
nb: Slå av brytpunkt

en: Disconnected
nb: Frakoblet

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
nb: Viser navnet på vinduet og inneholder elementer for å styre det

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
nb: Det er ikke tillatt å dividere en verdi av type %1 med %2 (ikke-et-tall).

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
nb: Det er ikke tillatt å dividere en verdi av type %1 med %2 eller %3 (pluss eller minus null).

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
nb: Divisjon (%1) med null (%2) er udefinert.

en: Dock
nb: Dokk

en: Document is not a XML schema.
nb: Dokument er ikke et XML-skjema.

en: Done
nb: Ferdig

en: Double content does not match pattern facet.
nb: Double-innhold stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
nb: Double-innhold stemmer ikke med maxExclusive-fasetten.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
nb: Double-innhold stemmer ikke med maxInclusive-fasetten.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
nb: Double-innhold stemmer ikke med minExclusive-fasetten.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
nb: Double-innhold stemmer ikke med minInclusive-fasetten.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
nb: Double-innholdet er ikke listet i opptellingsfasetten.

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
nb: Lagre bilde

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
nb: Lagre lenke …

en: Download error
nb: Nedlastingsfeil

en: Duplex Printing
nb: Tosidig utskrift

en: Duplicate default property
nb: Duplikat standardegenskap

en: Duplicate method name
nb: Duplikat metodenavn

en: Duplicate property name
nb: Duplikat egenskapsnavn

en: Duplicate signal name
nb: Duplikat signalnavn

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
nb: Dupliserte elementnavn %1 i element %2.

en: Duplicated facets in simple type %1.
nb: Dupliserte fasetter i enkel type %1.

en: Duration content does not match pattern facet.
nb: Varighet-innholdet stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
nb: Varighet-innhold stemmer ikke med maxExclusive-fasetten.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
nb: Varighet-innhold stemmer ikke med maxInclusive-fasetten.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
nb: Varighet-innhold stemmer ikke med minExclusive-fasetten.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
nb: Varighet-innhold stemmer ikke med minInclusive-fasetten.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
nb: Varighet-innholdet er ikke listet i opptellingsfasetten.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
nb: Hvert navn i en malparameter må være entydig; %1 er duplisert.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
nb: Effektiv boolsk verdi kan ikke beregnes for en sekvens som inneholder to eller flere atomære verdier.

en: Effects
nb: Effekter

en: Element %1 already defined.
nb: Element %1 er allerede definert.

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
nb: Elementet %1 kan ikke serialiseres fordi det opptrer utenfor dokument-elementet.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
nb: Element %1 kan ikke inneholde andre elementer, fordi det har fast innhold.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
nb: Element %1 kan ikke ha en sekvenskonstruktør.

en: Element %1 cannot have children.
nb: Element %1 kan ikke ha barn.

en: Element %1 contains invalid content.
nb: Element %1 har ugyldig innhold.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
nb: Element %1 inneholder attributter som ikke er tillatt.

en: Element %1 contains not allowed child content.
nb: Element %1 har barneinnhold som ikke er tillatt.

en: Element %1 contains not allowed child element.
nb: Element %1 inneholder barneelement som ikke er tillatt.

en: Element %1 contains not allowed text content.
nb: Element %1 har tekstinnhold som ikke er tillatt.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
nb: Element %1 inneholder to attributter av type %2.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
nb: Element %1 inneholder ukjent attributt %2.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
nb: Element %1 fyller ikke navneromsvilkårene til jokertegn i bassispartikkelen.

en: Element %1 exists twice with different types.
nb: Element %1 forekommer to ganger med forskjellige typer.

en: Element %1 is declared as abstract.
nb: Element %1 er deklarert som abstrakt.

en: Element %1 is missing child element.
nb: Element %1 mangler barneelement.

en: Element %1 is missing in derived particle.
nb: Element %1 mangler i avledet partikkel.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
nb: Element %1 mangler påkrevet attributt %2.

en: Element %1 is not allowed at this location.
nb: Element %1 er ikke tillatt på dette stedet.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
nb: Element %1 er ikke tillatt i dette virkefeltet, mulige elementer er: %2.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
nb: Element %1 har ikke lov til å ha en verdiskranke hvis basistypen er kompleks.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
nb: Element %1 har ikke lov til å ha en verdiskranke hvis elementtypen er avledet fra %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
nb: Element %1 er ikke et globalt element og har derfor ikke lov til å ha tilknytning til en erstatningsgruppe.

en: Element %1 is not defined in this scope.
nb: Element %1 er ikke definert i dette virkefeltet.

en: Element %1 is not nillable.
nb: Element %1 er ikke nullbart.

en: Element %1 must come last.
nb: Element %1 må være sist.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
nb: Element %1 må ha minst et av attributtene %2 eller %3.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
nb: Elementet %1 må ha enten et %2-attributt eller en sekvenskonstruktør.

en: Element contains content although it is nillable.
nb: Elementet har innhold selv om det er nullbart.

en: Element group %1 already defined.
nb: Elementgruppe %1  er allerede definert.

en: Element is not creatable.
nb: Elementet kan ikke opprettes.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
nb: Tom partikkel kan ikke avledes av ikke-tom partikkel.

en: Empty property assignment
nb: Tom egenskapstilordning

en: Empty signal assignment
nb: Tom signaltilordning

en: Enable Breakpoint
nb: Slå på brytpunkt

en: Enabled
nb: Slått på

en: Encoding %1 is unsupported
nb: Tegnkodingen «%1» er ikke støttet

en: Encountered incorrectly encoded content.
nb: Mottok feilkodet innhold.

en: Enter a value:
nb: Skriv inn en verdi:

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
nb: Opptellingsfasett har ulovlig innhold: {%1} er ikke en verdi av type %2.

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
nb: Feil %1 i %2, på linje %3, kolonne %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
nb: Feil %1 i %2: %3

en: Error Log
nb: Feillogg

en: Error closing database
nb: Feil ved lukking av database

en: Error creating SSL context (%1)
nb: Feil ved oppretting av SSL-kontekst (%1)

en: Error creating SSL session, %1
nb: Feil ved oppretting av SSL-økt, %1

en: Error creating SSL session: %1
nb: Feil ved oppretting av SSL-økt: %1

en: Error decoding: %1: %2
nb: Feil ved dekoding av %1: %2

en: Error during SSL handshake: %1
nb: Feil ved SSL-håndtrykk: %1

en: Error loading local certificate, %1
nb: Feil ved lasting av lokalt sertifikat, %1

en: Error loading private key, %1
nb: Feil ved lasting av privat nøkkel, %1

en: Error opening URL
nb: Feil ved åpning av URL

en: Error opening database
nb: Feil ved åpning av database

en: Error opening file
nb: Feil ved åpning av filen

en: Error opening resource
nb: Feil ved åpning av ressurs

en: Error opening source: media type could not be determined
nb: Feil ved åpning av kilde: kunne ikke bestemme medietype

en: Error opening source: resource is compressed
nb: Feil ved åpning av kilde: ressursen er komprimert

en: Error opening source: resource not opened
nb: Feil ved åpning av kilde: ressursen er ikke åpnet

en: Error opening source: resource not valid
nb: Feil ved åpning av kilde: ressursen er ikke gyldig

en: Error opening source: type not supported
nb: Feil ved åpning av kilde: typen er ikke støttet

en: Error reading from process
nb: Feil ved lesing fra prosess

en: Error while downloading %1: %2
nb: Feil under nedlasting av %1: %2

en: Error while reading: %1
nb: Feil under lesing: %1

en: Error while uploading %1: %2
nb: Feil under opplasting av %1: %2

en: Error writing to process
nb: Feil ved skriving til prosess

en: Execute
nb: Kjør

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
nb: Executive (7.5 x 10 tommer, 191 x 254 mm)

en: Exit
nb: Avslutt

en: Expected
nb: Forventet

en: Expected character data.
nb: Forventet tegndata.

en: Extra content at end of document.
nb: Ekstra innhold på slutten av dokumentet.

en: Failed to get image from provider: %1
nb: Klarte ikke hente bilde fra leverandør: %1

en: Failed to set requested IAP
nb: Klarte ikke å sette IAP

en: Failure to write block
nb: Klarte ikke å skrive blokk

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
nb: Feil ved casting fra %1 til %2: %3

en: False
nb: Usann

en: Field %1 has no simple type.
nb: Feltet %1 har ingen enkel type.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
nb: Du har ikke skrivetilgang til «%1».
    Velg et annet navn.

en: File exists
nb: Fila finnes

en: File name case mismatch for "%1"
nb: Filnavn stemmer ikke med store/små bokstaver for «%1»

en: Find &Next
nb: Finn &neste

en: Find &Previous
nb: Finn forri&ge

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
nb: Fast verdiskranke er ikke tillatt hvis elementet er nullbart.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
nb: Fast verdiskranke for element %1 er forskjellig  fra verdiskranke i basispartikkelen.

en: Float
nb: Flyt

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
nb: Skrifter

en: Font st&yle
nb: S&kriftstil

en: Form
nb: Skjema

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
nb: Gå framover

en: General SOCKSv5 server failure
nb: Almen feil ved SOCKSv5-tjener

en: GestureArea: nested objects not allowed
nb: GestureArea: nestede objekter ikke tillatt

en: GestureArea: script expected
nb: GestureArea: forventet skript

en: GestureArea: syntax error
nb: GestureArea: syntaksfeil

en: Getting position failed
nb: Klarte ikke å hente posisjon

en: Go Back
nb: Gå tilbake

en: Go to Line
nb: Gå til linje

en: Grayscale
nb: Gråtoner

en: Height:
nb: Høyde:

en: Help
nb: Hjelp

en: Hide Details...
nb: Skjul detaljer …

en: Home
nb: Hjem

en: Host not found
nb: Fant ikke verten

en: Host unreachable
nb: Verten kan ikke nås

en: ID illegally masks global JavaScript property
nb: ID maskerer ulovlig en global JavaScript-egenskap

en: ID value '%1' is not unique.
nb: ID-verdien «%1» er ikke entydig.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
nb: ID-er kan ikke begynne med stor bokstav

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
nb: ID-er må inneholde bare bokstaver, sifre og understreker

en: IDs must start with a letter or underscore
nb: ID-er må begynne med en bostav eller understrek

en: Identity constraint %1 already defined.
nb: Identitetsskranke %1 er allerede definert.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
nb: Hvis begge verdier har soneforskyvninger, så må forskyvingene være like. %1 og %2 er ikke det samme.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
nb: Hvis element %1 ikke har et %2-attributt, så kan det ikke ha attributt %3 eller %4.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
nb: Et prefiks kan ikke oppgis hvis det første argumentet er en tom sekvens eller en streng med lengde null (ikke noe navnerom). Prefiks %1 ble oppgitt.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
nb: Ignorer

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
nb: Ignorer

en: Illegal method name
nb: Ulovlig navn på metode

en: Illegal namespace declaration.
nb: Ugyldig navneromdeklarasjon.

en: Illegal property name
nb: Ugyldig egenskapsnavn

en: Illegal signal name
nb: Ugyldig signalnavn

en: Image depth not valid
nb: Ugyldig bildedybde

en: Image mHeader read failed
nb: Mislykket lesing av mHeader for bilde

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
nb: Bildetype ikke støttet (ikke-TrueVision 2.0)

en: Image type not supported
nb: Bildetype ikke støttet

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
nb: I en navneromskonstruktør kan ikke verdien for er navnerom være en tom streng.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
nb: I en forenket stilarkmodul må attributtet %1 være til stede.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
nb: I et XSL-T-mønster kan ikke akse %1 brukes, bare akse %2 eller %3.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
nb: I et XSL-T-mønster kan ikke funksjonen %1 ha et tredje argument.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
nb: I et XSL-T-mønster kan bare funksjon %1 og %2, ikke %3, brukes til gjenkjenning.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
nb: I et XSL-T-mønster må det første argumentet til funksjon %1 være en konstant eller en referanse til en variabel, når den brukes til gjenkjenning.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
nb: I et XSL-T-mønster må det første argumentet til funksjon %1 være en strengkonstant når den brukes til gjenkjenning.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
nb: I erstatningsstrengen kan %1 bare brukes til å verne seg selv eller %2, ikke %3

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
nb: I erstatningsstrengen må det være minst ett siffer etter %1, når det ikke brukes vernetegn.

en: In use
nb: I bruk

en: Inches (in)
nb: Tommer (in)

en: Incorrectly specified signal assignment
nb: Signaltilordning spesifisert feil

en: Indent
nb: Innrykk

en: Insert
nb: Sett inn

en: Insert Bulleted List
nb: Sett inn punktliste

en: Insert Numbered List
nb: Sett inn nummerert liste

en: Insert Unicode control character
nb: Sett inn Unicode-kontrolltegn

en: Insert a new line
nb: Sett inn en ny linje

en: Insert a new paragraph
nb: Sett inn et nytt avsnitt

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
nb: Inspiser

en: Inspector Mode
nb: Inspektørmodus

en: Insufficient bandwidth
nb: Ikke tilstrekkelig båndbredde

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
nb: Heltallsdivisjon (%1) med null (%2) er udefinert.

en: Interrupt
nb: Avbryt

en: Invalid QName content: %1.
nb: Ugyldig QName-innhold: %1

en: Invalid URL
nb: Ugyldig URL

en: Invalid XML character.
nb: Ugyldig XML-tegn.

en: Invalid XML version string.
nb: Ugyldig XML-versjonsstreng.

en: Invalid alias location
nb: Ugyldig aliassted

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
nb: Ugyldig alias-referanse. En alias-referanse må oppgis som <id>, <id>.<egenskap> eller <id>.<verdiegenskap><egenskap>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
nb: Ugyldig alias-referanse. Kan ikke finne id «%1»

en: Invalid attached object assignment
nb: Ugyldig tilordning av tilkoblet objekt

en: Invalid attribute in XML declaration.
nb: Ugyldig attributt i XML-deklarasjon.s

en: Invalid component body specification
nb: Ugyldig spesifikasjon av komponentkropp

en: Invalid component id specification
nb: Ugyldig spesifikasjon av komponent-id

en: Invalid configuration.
nb: Ugyldig oppsett.

en: Invalid document.
nb: Ugyldig dokument.

en: Invalid empty ID
nb: Ugyldig tom ID

en: Invalid empty URL
nb: Ugyldig tom URL

en: Invalid entity value.
nb: Ugyldig entitetsverdi.

en: Invalid filename
nb: Ugyldig filnavn

en: Invalid grouped property access
nb: Ugyldig tilgang til gruppert egenskap

en: Invalid hostname
nb: Ugyldig vertsnavn

en: Invalid option:
nb: Ugyldig valg:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
nb: Ugyldig eller tom chifferliste (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
nb: Ugyldig egenskapstilordning: «%1» er en skrivebeskyttet egenskap

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet 3D-vektor

en: Invalid property assignment: boolean expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet bool

en: Invalid property assignment: color expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet farge

en: Invalid property assignment: date expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet dato

en: Invalid property assignment: datetime expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet dato-tid

en: Invalid property assignment: int expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet int

en: Invalid property assignment: number expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet tall

en: Invalid property assignment: point expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet punkt

en: Invalid property assignment: rect expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet rect

en: Invalid property assignment: script expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet skript

en: Invalid property assignment: size expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet størrelse

en: Invalid property assignment: string expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet en streng

en: Invalid property assignment: time expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet tid

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
nb: Ugyldig egenskapstilordning: ukjent oppregning

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet unsigned int

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
nb: Ugyldig egenskapstilordning: type «%1» ikke støttet

en: Invalid property assignment: url expected
nb: Ugyldig egenskapstilordning: forventet en url

en: Invalid property nesting
nb: Ugyldig egenskapsnesting

en: Invalid property type
nb: Ugyldig egenskapstype

en: Invalid property use
nb: Ugyldig egenskapsbruk

en: Invalid protocol
nb: Ugyldig protokoll

en: Invalid socket descriptor
nb: Ugyldig sokkelbeskriver

en: Invalid source type.
nb: Ugyldig kildetype.

en: Invalid use of id property
nb: Ugyldig bruk av id-egenskap

en: Invalid use of namespace
nb: Ugyldig bruk av navnerom

en: It is not possible to bind to the prefix %1
nb: Det er ikke mulig å binde til prefikset %1

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
nb: Det er ikke mulig å caste fra %1 til %2.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
nb: Det er ikke mulig å re-deklarere prefikset %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
nb: Det vil ikke være mulig å hente %1.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
nb: Det er ikke mulig å legge til attributter etter noen annen slags node.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
nb: Det er ikke mulig å caste verdien %1 av type %2 til %3

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
nb: Kursiv

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
nb: Item type %1 i element %2 kan ikke oppløses.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
nb: Elementtype for basistype stemmer ikke med elementtypen til %1.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
nb: Elementtype i enkel type %1 kan ikke være en kompleks type.

en: Items
nb: Elementer

en: JavaScript Alert - %1
nb: JavaScriptvarsling – %1

en: JavaScript Confirm - %1
nb: JavaScript bekreft – %1

en: JavaScript Problem - %1
nb: JavaScript-problem – %1

en: JavaScript Prompt - %1
nb: javaScript ledetekst – %1

en: Justify
nb: Innrett

en: Key constraint %1 contains absent fields.
nb: Nøkkelskranke %1 har fraværende felter.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
nb: Nøkkelskranke %1 har referanse til nullbart element %2.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
nb: KeyNavigation er bare tilgjengelig via tilkoblede egenskaper

en: Keys is only available via attached properties
nb: Nøkler er bare  tilgjengelig via tilkoblede egenskaper

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
nb: Ingen nylige søk

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
nb: Programtillegg mangler

en: Landscape
nb: Liggende

en: LayoutDirection attached property only works with Items
nb: Tilkoblet egenskap LayoutDirection virker bare med elementer

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
nb: LayoutMirroring er bare tilgjengelig via tilkoblede egenskaper

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
nb: Legg til ordliste

en: Left edge
nb: Venstre kant

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
nb: Fra venstre til høyre

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
nb: Legal (8.5 x 14 tommer, 216 x 356 mm)

en: Less
nb: Mindre

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
nb: Letter (8.5 x 11 tommer, 216 x 279 mm)

en: Level (%)
nb: Nivå (%)

en: Line down
nb: Linje ned

en: Line up
nb: Still opp

en: Line:
nb: Linje:

en: List content does not match length facet.
nb: Listeinnholdet stemmer ikke med lengdefasetten.

en: List content does not match maxLength facet.
nb: Listeinnholdet stemmer ikke med maxLength-fasetten.

en: List content does not match minLength facet.
nb: Listeinnholdet stemmer ikke med minLength-fasetten.

en: List content does not match pattern facet.
nb: Listeinnholdet stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
nb: Listeinnholdet er ikke listet i opptellingsfasetten.

en: ListElement: cannot contain nested elements
nb: ListElement: kan ikke inneholde nestede elementer

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
nb: ListElement: kan ikke bruke den reserverte egenskapen «id»

en: ListElement: cannot use script for property value
nb: ListElement: kan ikke bruke skript for egenskapsverdi

en: ListModel: undefined property '%1'
nb: ListModel: udefinert egenskap «%1»

en: Loaded Scripts
nb: Skripter som er lastet inn

en: Loaded schema file is invalid.
nb: Lastet skjemafil er ugyldig.

en: Loader does not support loading non-visual elements.
nb: Lasteren støtter ikke innlasting av ikke-visuelle elementer.

en: Loading clip failed
nb: Klarte ikke å laste inn klipp

en: Local file
nb: Lokal fil

en: Locals
nb: Lokale

en: Location:
nb: Sted:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
nb: Klarte ikke logge inn på %1: krever autentisering

en: Long side
nb: Langside

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
nb: Slå opp i ordbok

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
nb: Om %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
nb: Skjul %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
nb: Skjul andre

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
nb: Innstillinger …

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
nb: Avslutt %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
nb: Tjenester

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
nb: Vis alle

en: Ma&ximize
nb: Ma&ksimer

en: Mac OS X input method
nb: Mac OS X-skrivemetode

en: Makes the window full screen
nb: Viser vinduet i fullskjerm

en: Margins
nb: Marger

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
nb: Slag

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
nb: Filmappe

en: Matches are case insensitive
nb: Ikke skill mellom store og små bokstaver

en: Maximize
nb: Maksimer

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
nb: Lydelement

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
nb: Avspillingskontroller og statusvisning for lyd-element

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
nb: Begynn avspilling

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
nb: Gjeldende filmstatus

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
nb: Gjeldende filmtid

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
nb: Tid som har gått

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
nb: Fullskjerm-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
nb: Filmtidsskrubber

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
nb: Filmtidsskrubber minibilde

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
nb: Dempeknapp

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
nb: Demp lydspor

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
nb: Pauseknapp

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
nb: Pause i avspilling

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
nb: Spill-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
nb: Kjør film i fullskjermmodus

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
nb: Tid som gjenstår

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
nb: Gjenstående filmtid

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
nb: Returner strømmende film til sanntid

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
nb: Tilbake til Sanntid-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
nb: Tilbakespolingsknapp

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
nb: Spol tilbake film

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
nb: Søk bakover-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
nb: Søk framover-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
nb: Søk raskt bakover

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
nb: Søk raskt framover

[ctx: Media controller element]
en: Slider
nb: Glidebryter

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
nb: Glidebryterhåndtak

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
nb: Statusvisning

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
nb: Avdempe-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
nb: Avdemp lydspor

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
nb: Videoelement

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
nb: Avspillingskontroller og statusvisning for video-element

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
nb: Laster …

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
nb: Direkte kringkasting

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
nb: %1 dager %2 timer %3 minutter %4 sekunder

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
nb: %1 timer %2 minutter %3 sekunder

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
nb: %1 minutter %2 sekunder

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
nb: %1 sekunder

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
nb: Ubestemt tid

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
nb: Medlemstype %1 kan ikke avledes fra medlemstype %2 i %3s basistype %4.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
nb: Medlemstype %1 for element %2 kan ikke oppløses.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
nb: Medlemstype i enkel type%1 kan ikke være en kompleks type.

en: Menu
nb: Meny

en: Method names cannot begin with an upper case letter
nb: Metodenavn kan ikke begynne med stor bokstav

en: Mi&nimize
nb: Mi&nimer

en: Millimeters (mm)
nb: Millimeter (mm)

en: Minimize
nb: Minimer

en: Missing codec helper script assistant.
nb: Mangler assistenten for kodek-hjelpeskript.

en: Missing default state in history state '%1'
nb: Mangler standardtilstand i historie-tilstand  «%1»

en: Missing initial state in compound state '%1'
nb: Mangler start-tilstand i sammensatt tilstand «%1»

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
nb: Modulimporter må finnes før deklarasjoner av funksjoner, variabler og valg.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
nb: Modulusdivisjon (%1) med null (%2) er udefinert.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
nb: Måned %1 er utenfor området %2..%3.

en: More
nb: Mer

en: More than one value found for field %1.
nb: Fant mer enn én verdi for felt %1.

en: More...
nb: Mer …

en: Move the cursor to the end of the block
nb: Flytt markøren til slutten av blokka

en: Move the cursor to the end of the document
nb: Flytt markøren til slutten av dokumentet

en: Move the cursor to the end of the line
nb: Flytt markøren til slutten av linja

en: Move the cursor to the next character
nb: Flytt markøren til neste tegn

en: Move the cursor to the next line
nb: Flytt markøren til neste linje

en: Move the cursor to the next word
nb: Flytt markøren til neste ord

en: Move the cursor to the previous character
nb: Flytt markøren til forrige tegn

en: Move the cursor to the previous line
nb: Flytt markøren til forrige linje

en: Move the cursor to the previous word
nb: Flytt markøren til forrige ord

en: Move the cursor to the start of the block
nb: Flytt markøren til begynnelsen på blokka

en: Move the cursor to the start of the document
nb: Flytt markøren til begynnelsen av dokumentet

en: Move the cursor to the start of the line
nb: Flytt markøren til begynnelsen av linja

en: Moves the window out of the way
nb: Flytter vinduet unna

en: Multicast error
nb: Multikast-feil

en: Multiple input method switcher
nb: Veksler mellom inndata-metoder

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
nb: Veksler mellom inndata-metoder som bruker tekstelementenes kontekstmeny

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
nb: Det er ikke tillatt å multiplisere en verdi av type %1 med %2 eller %3 (pluss eller minus uendelig).

[ctx: Mute]
en: Mute
nb: Dempet

en: Muted
nb: Dempet

en: Name
nb: Navn

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
nb: Nvnerommet %1 kan bare bindes til %2 (og i begge tilfeller er det forhåndsdeklarert)

en: Namespace %1 cannot be used as a type
nb: Navnerommet %1 kan ikke brukes som type

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
nb: Navnerom-deklarasjoner må plasseres før deklarasjoner av funksjoner, variabler og valg.

en: Namespace prefix '%1' not declared
nb: Navneromprefikset «%1» er ikke deklarert

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
nb: Navneromprefiks for kvalifisert navn %1 er ikke definert.

en: Network communication error
nb: Kommunikasjonsfeil på nettverket

en: Network error
nb: Nettverksfeil

en: Network operation timed out
nb: Nettverkshandlingen fikk tidsavbrudd

en: Network timeout.
nb: Nettverkstidsavbrudd.

en: Network unavailable
nb: Nettverket ikke tilgjengelig

en: Network unreachable
nb: Nettverket kan ikke nås

en: New
nb: Ny

en: Next
nb: Neste

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
nb: Fant ingen gjetninger

en: No casting is possible with %1 as the target type.
nb: Ingen casting med %1 som måltype er mulig.

en: No certificates could be verified
nb: Ingen sertifikater kunne verifiseres

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
nb: Ingen felles forgjenger for mål og kilde for overgang fra tilstand «%1»

en: No comparisons can be done involving the type %1.
nb: Det kan ikke gjøres sammenlikninger som har å gjøre med typen %1.

en: No definition for element %1 available.
nb: Ingen definisjon for element %1 tilgjengelig.

en: No error
nb: Ingen feil

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
nb: Eksterne funksjoner er ikke støttet. Alle støttede funksjoner kan brukes direkte uten først å deklarere dem som eksterne

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
nb: Ingen filmotor tilgjengelig, eller motoren støtter ikke UnMapExtension

en: No function with name %1 is available.
nb: Ingen funksjon med navnet %1 er tilgjengelig.

en: No function with signature %1 is available
nb: Ingen funksjon med signatur %1 er tilgjengelig

en: No host name given
nb: Ikke oppgitt noe vertsnavn

en: No namespace binding exists for the prefix %1
nb: Det finnes ingen navneromsbindng for prefikset %1

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
nb: Ingen operand i en heltallsdivisjon, %1, kan være %2.

en: No program defined
nb: Ikke definert noe program

en: No property alias location
nb: Ikke noe sted for egenskapsalias

en: No referenced value found for key reference %1.
nb: Fant ingen referert verdi for nøkkelreferanse %1.

en: No schema defined for validation.
nb: Ikke noe skjema definert for validering.

en: No suitable proxy found
nb: Fant ingen passende mellomtjener

en: No template by name %1 exists.
nb: Det finnes ingen mal som heter %1.

en: No value is available for the external variable with name %1.
nb: Ingen verdi er tilgjengelig for den eksterne variabelen med navnet %1.

en: No variable with name %1 exists
nb: Det ingen variabel med navnet %1.

en: Non-existent attached object
nb: Tilkoblet objekt finnes ikke

en: Non-unique value found for constraint %1.
nb: Fant ikke-unik verdi for skranke %1.

en: None
nb: Ingen

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
nb: Ingen av pragma-uttrykkene er støttet. Derfor må det finnes et uttrykk å falle tilbake på.

en: Not an attached property name
nb: Ikke et navn på en tilkoblet egenskap

en: Not found
nb: Ikke funnet

en: Not ready
nb: Ikke klar

en: Not ready to play
nb: Ikke klar til å spille av

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: Notation %1 already defined.
nb: Notasjon %1 er allerede definert.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
nb: Notasjonsinnhold er ikke listet i opptellingsfasetten.

en: One of the CA certificates is invalid
nb: Ett av CA-sertifikatene er ugyldig

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
nb: Bare fasetter %1 og %2 er tillatt ved unionavleding.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
nb: Bare en %1-deklarasjon kan finnes i spørringsprologen.

en: Only one %1-element can appear.
nb: Det kan bare forekomme ett %1-element.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
nb: Bare prefikset %1 kan bindes til %2 og omvendt.

en: Open
nb: Åpne

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
nb: Åpne lyd

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
nb: Åpne ramme

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
nb: Åpne bilde

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
nb: Åpne lenke

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
nb: Åpne video

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
nb: Åpne i et nytt vindu

en: Opening clip failed
nb: Klarte ikke åpne klipp

en: Operation canceled
nb: Operasjon avbrutt

en: Operation on non-socket
nb: Handling på ikke-sokkel

en: Operation on socket is not supported
nb: Handlingen på sokkel er ikke støttet

en: Operation stopped by the user
nb: Operasjon ble stoppet av brukeren

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
nb: Operatoren %1 kan ikke brukes på atomære verdier av type %2 og %3.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
nb: Operatoren %1 kan ikke brukes på type %2.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
nb: Operatoren %1 er ikke tilgjengelig mellom atomære verdier av type %2 og %3.

en: Options
nb: Valg

en: Orientation
nb: Retning

en: Out of memory
nb: Slapp opp for minne

en: Out of resources
nb: Slapp opp for ressurser

en: Outdent
nb: Utrykk

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
nb: Omriss

en: Output &file:
nb: Ut&fil:

en: Output Settings
nb: Utskriftsinnstillinger

en: Overflow
nb: Overløp

en: Overflow: Can't represent date %1.
nb: Overløp: kan ikke representere dato %1.

en: Overflow: Date can't be represented.
nb: Overløp: Datoen kan ikke representeres.

en: P&roperties
nb: &Egenskaper

en: PM
nb: Kveld

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
nb: POLICY_DB_DEFAULT må være definert før noen andre POLICY-definisjoner kan brukes

en: Page
nb: Side

en: Page down
nb: Side ned

en: Page left
nb: Side venstre

en: Page right
nb: Side høyre

en: Page size:
nb: Sidestørrelse:

en: Page up
nb: Side opp

en: Pages from
nb: Sider fra

en: Paper
nb: Papir

en: Paper source:
nb: Papirkilde:

en: Parse error: %1
nb: Tolkingsfeil: %1

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
nb: Partikkelen inneholder ikke-deterministiske jokertegn.

en: Paste and Match Style
nb: Lim inn og pass med stil

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
nb: Lim inn

en: Path not found
nb: Fant ikke stien

en: Pause failed
nb: Pause mislyktes

en: Permission denied
nb: Adgang nektet

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

[ctx: Phonon::]
en: Communication
nb: Kommunikasjon

[ctx: Phonon::]
en: Games
nb: Spill

[ctx: Phonon::]
en: Music
nb: Musikk

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
nb: Varslinger

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
nb: Lydutgang

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
nb: Utgangsenhet for lyd

[ctx: Play]
en: Play
nb: Spill

en: Play/Pause Animations
nb: Spill/pause animeringer

en: Playback complete
nb: Avspilling ferdig

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
nb: Det lyktes ikke å installere kodek-programtillegg for kodek: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
nb: Ikke samsvar i data for programtillegg-verifisering i «%1»

en: Points (pt)
nb: Punkter (pt.)

en: Portrait
nb: Stående

en: Position
nb: Stilling

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
nb: Mulig ankersløyfe funnet ved centerln.

en: Possible anchor loop detected on fill.
nb: Mulig ankersløyfe funnet i fyll.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
nb: Mulig ankersløyfe funnet på vannrett anker.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
nb: Mulig ankersløyfe funnet på loddrett anker.

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
nb: Prefikset %1 kan bare bindes til %2 (og i begge tilfeller er det forhåndsdeklarert)

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
nb: Prefikset %1 er allerede deklarert i prologen.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
nb: Prefikset til det kvalifiserte navnet %1 er ikke definert.

en: Premature end of document.
nb: For tidlig slutt på dokument.

en: Press
nb: Trykk

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Previous
nb: Forrige

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print To File ...
nb: Skriv ut til fil …

en: Print all
nb: Skriv ut alt

en: Print current page
nb: Skriv ut gjeldende side

en: Print range
nb: Utskriftsområde

en: Print selection
nb: Skriv ut utvalget

en: Print to File (PDF)
nb: Utskrift til fil (PDF)

en: Print to File (Postscript)
nb: Utskrift til fil (Postscript)

en: Printer
nb: Skriver

en: Private key does not certify public key, %1
nb: Privat nøkkel sertifiserer ikke offentlig nøkkel, %1

en: Process crashed
nb: Prosessen krasjet

en: Process failed to start: %1
nb: Prosessen startet ikke: %1

en: Process operation timed out
nb: Prosessoperasjonen fikk tidsavbrudd

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
nb: Forfremmer %1 til %2 kan føre til presisjonstap.

en: Property assignment expected
nb: Forventet egenskapstilordning

en: Property has already been assigned a value
nb: Egenskapen har allerede fått tilordnet en verdi

en: Property names cannot begin with an upper case letter
nb: Egenskapsnavn kan ikke begynne med stor bokstav

en: Property value set multiple times
nb: Egenskapsverdi angitt flere ganger

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
nb: PropertyChanges har ikke støtte for å opprette tilstandsspesifikke objekter.

en: Protocol type not supported
nb: Protokolltypen er ikke støttet

en: Proxy authentication failed
nb: Mislykket mellomtjenerautentisering

en: Proxy authentication failed: %1
nb: Mislykket mellomtjenerautentisering: %1

en: Proxy host not found
nb: Fant ikke mellomtjener

en: Proxy server error
nb: Mellomtjenerfeil

en: Proxy server not supported
nb: Mellomtjener er ikke støttet

en: PulseAudio Sound Server
nb: PulseAudio lydtjener

en: Puts a maximized window back to normal
nb: Setter et maksimert vindu tilbake til normalt

en: Puts a minimized window back to normal
nb: Setter et minimert vindu tilbake til normalt

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
nb: Klarte ikke å binde variabel

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
nb: Kan ikke utføre setning

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
nb: Klarte ikke å hente første

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
nb: Klarte ikke å hente neste

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
nb: Klarte ikke å hente post %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
nb: Kan ikke forberede setning

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
nb: Qt ble bygget uten støtte for QMovie

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
nb: Bindesløyfe oppdaget for egenskap «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
nb: Forventet parametertype

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
nb: Forventet egenskapstype

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
nb: Forventet token «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
nb: Forventet typenavn

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
nb: Identifikator kan ikke begynne med et siffer

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
nb: Ulovlig tegn

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
nb: Ulovlig skiftesekvens

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
nb: Ulovlig syntaks for eksponentielt tall

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
nb: Ulovlig unicode skiftesekvens

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
nb: Ugyldig import-kvalifikator ID

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
nb: Ugyldig modifikator for egenskapstype

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
nb: Ugyldig regulært uttrykksflagg «%0»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
nb: JavaScript-deklarasjon utenfor Script-element

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
nb: Bibliotekimport krever en versjon

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
nb: Egenskapsverdi angitt flere ganger

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
nb: Skrivebeskyttet er ikke støttet ennå

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
nb: Det reserverte navnet «Qt» kan ikke brukes som kvalifikator

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
nb: Skriptimport-kvalifikatorer må være entydige.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
nb: Skriptimport krever en kvalifikator

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
nb: Syntaksfeil

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
nb: Ved slutt på fila er en kommentar ikke lukket

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
nb: Ved slutten av linja er en streng ikke lukket

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
nb: Uventet modifikator for egenskapstype

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
nb: Uventet token «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
nb: En tegnsekvens med bakover-skråstrek i regulært uttrykk er ikke lukket

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
nb: En regulært uttrykk-klasse er ikke terminert

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
nb: Ugyldig regulært uttrykk for direkteverdi

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
nb: Kan ikke tilordne et objekt til signalegenskap %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
nb: Kan ikke tilordne objekt til grensesnittegenskap

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
nb: Kan ikke tilordne objekt til liste

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
nb: Kan ikke tilordne objekt type %1 uten standardmetode

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
nb: Kan ikke tilordne verdien %1 til egenskapen %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
nb: Kan ikke koble sammen signal/slot som ikke passer sammen, %1 %vs. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
nb: Kan ikke sette egenskaper på %1 fordi den er null

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
nb: Kan ikke opprette tilkoblet objekt

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
nb: Kan ikke opprette objekt av type %1

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
nb: Qt ble bygget uten støtte for xmlpatterns

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
nb: En XmlListModel-spørring må begynne med  «/» eller «//»

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
nb: &Avbryt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
nb: &Lukk

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
nb: &Nei

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
nb: &Lagre

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
nb: &Ja

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
nb: Avbryt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
nb: Bruk

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
nb: Lukk uten å lagre

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
nb: Forkast

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
nb: Ikke lagre

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
nb: Ignorer

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
nb: N&ei til alt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
nb: Åpne

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
nb: Tilbakestill

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
nb: Gjenopprett standardverdier

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
nb: Prøv igjen

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
nb: Lagre

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
nb: Lagre alle

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
nb: Ja til &alt

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
nb: Stasjon

[ctx: QFileDialog]
en: File
nb: Fil

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
nb: Min datamaskin

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
nb: Vilkårlig

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
nb: Arabisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
nb: Armensk

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
nb: Bengalsk

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
nb: Svart

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
nb: Halvfet

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
nb: Demifet

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
nb: Georgisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
nb: Gresk

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
nb: Hebraisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
nb: Kursiv

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
nb: Japansk

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
nb: Koreansk

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
nb: Laotisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
nb: Mager

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
nb: Burmesisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
nb: Skråstilt

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
nb: Runer

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
nb: Forenklet kinesisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
nb: Syrisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
nb: Tamilsk

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
nb: Tibetansk

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
nb: Tradisjonell kinesisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
nb: Ikke oppgitt noe vertsnavn

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
nb: Ugyldig vertsnavn

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
nb: Ikke oppgitt noe vertsnavn

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
nb: Klarte ikke starte transaksjon

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
nb: Feil ved åpning av database

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
nb: Kan ikke utføre transaksjon

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
nb: Kan ikke rulle tilbake transaksjon

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
nb: Klarte ikke å tilordne setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
nb: Klarte ikke å beskrive inndata-setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
nb: Klarte ikke å beskrive setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
nb: Klarte ikke hente neste element

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
nb: Fant ikke matrise

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
nb: Klarte ikke hente matrisedata

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
nb: Klarte ikke hente spørringsopplysninger

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
nb: Klarte ikke setningsopplysninger

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
nb: Klarte ikke å forberede setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
nb: Kunne ikke starte transaksjon

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
nb: Kan ikke lukke setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
nb: Kan ikke utføre transaksjon

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
nb: Klarte ikke å lage BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
nb: Kan ikke utføre spørring

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
nb: Klarte ikke åpne BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
nb: Klarer ikke lese BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
nb: Klarte ikke å skrive BLOB

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
nb: Ingen plass igjen på enheten

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
nb: Fil eller mappe finnes ikke

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
nb: Adgang nektet

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
nb: For mange åpne filer

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
nb: Kan ikke binde utverdier

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
nb: Kan ikke binde verdi

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
nb: Kan ikke utføre neste spørring

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
nb: Kan ikke utføre spørring

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
nb: Kan ikke utføre setning

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
nb: Kan ikke hente data

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
nb: Kan ikke forberede setning

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
nb: Kan ikke tilbakestille setning

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
nb: Kan ikke lagre neste resultat

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
nb: Kan ikke lagre resultatet

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
nb: Kan ikke lagre setningsresultater

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
nb: Hjørneverktøylinje

[ctx: QMessageBox]
en: Help
nb: Hjelp

en: QName content does not match pattern facet.
nb: QName-innhold stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
nb: QName-innhold er ikke listet i opptellingsfasetten.

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
nb: Feil ved åpning av %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
nb: Ugyldig URL: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
nb: Skrivefeil ved skriving til %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
nb: Kan ikke åpne%1: Stien er en mappe

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
nb: Feil ved åpning av %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
nb: Lesefeil ved lesing fra %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
nb: Forespørsel om åpning av ikke-lokal fil %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
nb: Skrivefeil ved skriving til %1: %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
nb: Nettverkstilgang er slått av.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
nb: Feil med nettverksøkt

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
nb: Protokollen «%1» er ukjent

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
nb: feil ved oppstart av bakgrunnsmotor

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
nb: Kan ikke begynne transaksjon

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
nb: Kan ikke utføre transaksjon

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
nb: Kan ikke klargjøre

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
nb: Kan ikke rulle tilbake transaksjon

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
nb: Kan ikke allokere setning

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
nb: Kan ikke binde kolonne for satskjøring

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
nb: Kan ikke binde verdi

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
nb: Kan ikke utføre sats-setning

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
nb: Kan ikke utføre setning

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
nb: Kan ikke hente setningstype

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
nb: Kan ikke gå til neste

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
nb: Kan ikke forberede setning

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
nb: QODBCResult::reset: Klarer ikke angi 'SQL_CURSOR_STATIC' som setningsattributt. Kontroller oppsettet for din ODBC-driver

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
nb: Kan ikke binde variabel

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
nb: Kan ikke utføre setning

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
nb: Kan ikke hente

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
nb: Kan ikke hente første

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
nb: Klarte ikke å hente siste

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
nb: Klarte ikke å hente neste

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
nb: Kan ikke hente forrige

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
nb: Kan ikke forberede setning

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
nb: Navn

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
nb: Verdi

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
nb: Kan ikke opprette spørring

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
nb: Kan ikke forberede setning

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
nb: Skriv ut

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
nb: Eksporter til PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
nb: Eksporter til PostScript

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
nb: Første side

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
nb: Tilpass til siden

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
nb: Tilpass til bredden

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
nb: Liggende

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
nb: Siste side

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
nb: Neste side

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
nb: Sideoppsett

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
nb: Sideoppsett

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
nb: Stående

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
nb: Forrige side

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
nb: Skriv ut

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
nb: Forhåndsvisning

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
nb: Vis motstående sider

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
nb: Vis oversikt over alle sider

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
nb: Vis enkeltside

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
nb: Forstørr

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
nb: Forminsk

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
nb: ugyldig tegnklassesyntaks

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
nb: ugyldig framsynssyntaks

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
nb: ugyldig gjentakingssyntaks

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
nb: bruk av avslått funksjon

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
nb: ugyldig kategori

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
nb: ugyldig intervall

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
nb: ugyldig oktalverdi

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
nb: Tilbakesyn er ikke støttet, se QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
nb: nådde intern grense

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
nb: mangler venstre skilletegn

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
nb: det oppsto ikke noen feil

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
nb: uventet slutt

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
nb: Kan ikke utføre setning

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
nb: Kan ikke hente resultater

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
nb: Ingen spørring

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
nb: Feil parameterantall

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
nb: Kan ikke binde parametre

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
nb: Kan ikke utføre flere setninger av gangen

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
nb: Kan ikke utføre setning

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
nb: Kan ikke hente rad

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
nb: Kan ikke tilbakestille setning

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
nb: Vilkår

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
nb: Treff-antall

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
nb: Ignorer-antall

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
nb: Plassering

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
nb: Engangs

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
nb: Navn

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
nb: Verdi

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
nb: Nivå

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
nb: Plassering

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
nb: Navn

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
nb: Legg til favoritt

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
nb: Juster lysstyrke

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
nb: Program venstre

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
nb: Program høyre

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
nb: Gjenta lydspor

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
nb: Lyd forover

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
nb: Lyd tilfeldig

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
nb: Lyd gjenta

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
nb: Spol lyd bakover

[ctx: QShortcut]
en: Away
nb: Borte

[ctx: QShortcut]
en: Back
nb: Tilbake

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
nb: Spol framover

[ctx: QShortcut]
en: Backspace
nb: Rettetast

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
nb: Tilbaketab

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
nb: Bassforsterking

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
nb: Mindre bass

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
nb: Mer bass

[ctx: QShortcut]
en: Battery
nb: Batteri

[ctx: QShortcut]
en: Bluetooth
nb: Blåtann

[ctx: QShortcut]
en: Book
nb: Bok

[ctx: QShortcut]
en: Browser
nb: Nettleser

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
nb: Kalkulator

[ctx: QShortcut]
en: Call
nb: Ring

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
nb: Kamerafokus

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
nb: Kameralukker

[ctx: QShortcut]
en: CapsLock
nb: Caps Lock

[ctx: QShortcut]
en: Clear
nb: Tøm

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
nb: Tøm fanget

[ctx: QShortcut]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: QShortcut]
en: Code input
nb: Kode inn

[ctx: QShortcut]
en: Community
nb: Fellesskap

[ctx: QShortcut]
en: Context1
nb: Kontekst1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
nb: Kontekst2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
nb: Kontekst3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
nb: Kontekst4

[ctx: QShortcut]
en: Copy
nb: Kopier

[ctx: QShortcut]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: QShortcut]
en: Del
nb: Slett

[ctx: QShortcut]
en: Display
nb: Vis

[ctx: QShortcut]
en: Documents
nb: Dokumenter

[ctx: QShortcut]
en: Down
nb: Ned

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
nb: Eisu vend

[ctx: QShortcut]
en: Eject
nb: Løs ut

[ctx: QShortcut]
en: End
nb: Slutt

[ctx: QShortcut]
en: Esc
nb: Escape

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
nb: Favoritter

[ctx: QShortcut]
en: Finance
nb: Finans

[ctx: QShortcut]
en: Flip
nb: Vend

[ctx: QShortcut]
en: Forward
nb: Forover

[ctx: QShortcut]
en: Game
nb: Spill

[ctx: QShortcut]
en: Go
nb: Gå

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
nb: Legg på

[ctx: QShortcut]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
nb: Dvalemodus

[ctx: QShortcut]
en: History
nb: Historie

[ctx: QShortcut]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
nb: Hjemmekontor

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
nb: Hjemmeside

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
nb: Hurtiglenker

[ctx: QShortcut]
en: Ins
nb: Sett inn

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
nb: Kana lås

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
nb: Mørkere tastaturlys

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
nb: Lysere tastaturlys

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
nb: Tastaturlys på/av

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
nb: Tastaturmeny

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
nb: Ring siste ringte nummer

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
nb: Start (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
nb: Start (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
nb: Start (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
nb: Start (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
nb: Start (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
nb: Start (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
nb: Start (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
nb: Start (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
nb: Start /8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
nb: Start (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
nb: Start (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
nb: Start (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
nb: Start (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
nb: Start (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
nb: Start (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
nb: Start (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
nb: Start e-post

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
nb: Start media

[ctx: QShortcut]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
nb: Lyspære

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
nb: Logg ut

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
nb: Videresend e-post

[ctx: QShortcut]
en: Market
nb: Marked

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
nb: Media neste

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
nb: Media pause

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
nb: Medie spill

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
nb: Media forrige

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
nb: Media opptak

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
nb: Medie stopp

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
nb: Møte

[ctx: QShortcut]
en: Menu
nb: Meny

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
nb: Meny PB

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
nb: Lynmeldinger

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
nb: Mørkere skjerm

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
nb: Lysere skjerm

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
nb: Flere kandidater

[ctx: QShortcut]
en: Music
nb: Musikk

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
nb: Mine nettsteder

[ctx: QShortcut]
en: News
nb: Nyheter

[ctx: QShortcut]
en: No
nb: Nei

[ctx: QShortcut]
en: NumLock
nb: Num Lock

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
nb: Num Lock

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
nb: Åpne nettadresse

[ctx: QShortcut]
en: Option
nb: Valg

[ctx: QShortcut]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: QShortcut]
en: Phone
nb: Telefon

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
nb: Bilder

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
nb: Slå av maskinen

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
nb: Forrige kandidat

[ctx: QShortcut]
en: Print
nb: Skriv ut

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
nb: Oppdater

[ctx: QShortcut]
en: Reload
nb: Last på nytt

[ctx: QShortcut]
en: Reply
nb: Svar

[ctx: QShortcut]
en: Return
nb: Enter

[ctx: QShortcut]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
nb: Roter vinduer

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
nb: Rotasjon KB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
nb: Rotasjon PB

[ctx: QShortcut]
en: Save
nb: Lagre

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
nb: Pauseskjerm

[ctx: QShortcut]
en: ScrollLock
nb: Scroll Lock

[ctx: QShortcut]
en: Search
nb: Søk

[ctx: QShortcut]
en: Select
nb: Velg

[ctx: QShortcut]
en: Shop
nb: Handle

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
nb: Hvile

[ctx: QShortcut]
en: Space
nb: Mellomrom

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
nb: Stavekontroll

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
nb: Delt visning

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
nb: Regneark

[ctx: QShortcut]
en: Standby
nb: Ventemodus

[ctx: QShortcut]
en: Stop
nb: Stopp

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
nb: Undertekst

[ctx: QShortcut]
en: Support
nb: Støtte

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
nb: Hvilemodus

[ctx: QShortcut]
en: System Request
nb: SysReq

[ctx: QShortcut]
en: Tab
nb: Tabulator

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
nb: Oppgavelinje

[ctx: QShortcut]
en: Time
nb: Tid

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
nb: Vend Ring/Legg på

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
nb: Vend media spill/pause

[ctx: QShortcut]
en: Tools
nb: Verktøy

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
nb: Toppmeny

[ctx: QShortcut]
en: Travel
nb: Reise

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
nb: Mindre diskant

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
nb: Mer diskant

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
nb: UWB

[ctx: QShortcut]
en: Up
nb: Opp

[ctx: QShortcut]
en: View
nb: Vis

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
nb: Stemmeanrop

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
nb: Lavere lyd

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
nb: Demp lyd

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
nb: Høyere lyd

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
nb: Vekk opp maskinen

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
nb: Vevkamera

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
nb: Trådløs

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
nb: Tekstbehandler

[ctx: QShortcut]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
nb: Forstørr

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
nb: Forminsk

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
nb: Nettverkshandlingen fikk tidsavbrudd

[ctx: QSql]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
nb: Forkast redigeringene?

[ctx: QSql]
en: Confirm
nb: Bekreft

[ctx: QSql]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
nb: Slett denne posten?

[ctx: QSql]
en: Insert
nb: Sett inn

[ctx: QSql]
en: No
nb: Nei

[ctx: QSql]
en: Save edits?
nb: Lagre redigeringer?

[ctx: QSql]
en: Update
nb: Oppdater

[ctx: QSql]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
nb: Feil oppsto under henting av kolonneantall

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
nb: Feil oppsto under henting av kolonnenavn

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
nb: Feil oppsto under henting av kolonnetype

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
nb: Feil parameterantall

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
nb: Setningen er ikke forberedt

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
nb: Kan ikke binde parametre

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
nb: Kan ikke utføre setning

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
nb: Kan ikke hente rad

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
nb: Kan ikke tilbakestille setning

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
nb: %1: finnes fra før

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
nb: %1: finnes ikke

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
nb: %1: ftok mislyktes

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
nb: %1: nøkkel er tom

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
nb: %1: navnfeil

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
nb: %1: slapp opp for ressurser

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
nb: %1: tillatelse nektet

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
nb: %1: klarte ikke å lage nøkkel

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
nb: %1: ukjent feil %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
nb: LRE Start på venstre-til-høyre-innebygging

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
nb: LRM Venstre-til-høyre-merke

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
nb: LRO Start på venstre til høyre-overstyring

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
nb: PDF Popp retningsformatering

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
nb: RLE Start på høyre-til-venstre-innebygging

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
nb: RLM Høyre-til-venstre-merke

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
nb: RLO Start på høyre til venstre-overstyring

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
nb: ZWJ Bindetegn med lengde null

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
nb: ZWNJ Ikke-bindetegn med lengde null

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
nb: ZWSP Mellomrom med lengde null

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
nb: Nederst

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
nb: Venstre kant

[ctx: QWebPage]
en: Page down
nb: Side ned

[ctx: QWebPage]
en: Page left
nb: Side venstre

[ctx: QWebPage]
en: Page right
nb: Side høyre

[ctx: QWebPage]
en: Page up
nb: Side opp

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
nb: Grensen for omdirigering er nådd

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
nb: Høyre kant

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
nb: Rull ned

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
nb: Rull her

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
nb: Rull til venstre

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
nb: Rull til høyre

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
nb: Rull opp

[ctx: QWebPage]
en: Top
nb: Øverst

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
nb: Nettinspektør – %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
nb: forventet kodingsdeklarasjon eller frittstående deklarasjon under lesing av XMl-deklarasjonen

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
nb: feil i tekstdeklarasjonen av en ekstern entitet

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
nb: det oppsto en feil under tolking av kommentaren

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
nb: det oppst en feil ved tolking av innholdet

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
nb: det oppsto en feil ved tolking av dokumenttypedefinisjonen

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
nb: det oppsto en feil ved tolking av elementet

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
nb: det oppsto en feil under tolking av referansen

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
nb: feil utløst av forbrukeren

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
nb: ekstern tolket generell entitetreferanse ikke tillatt i DTD-en

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
nb: ekstern tolket generell entitetreferanse ikke tillatt i attributtverdi

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
nb: intern generell entitetreferanse ikke tillatt i DTD-en

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
nb: ugyldig navn for prosesserings-instruksjon

[ctx: QXml]
en: letter is expected
nb: forventet en bokstav

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
nb: mer enn én dokumenttypedefinisjon

[ctx: QXml]
en: no error occurred
nb: ingen feil oppsto

[ctx: QXml]
en: recursive entities
nb: rekursive entiteter

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
nb: forventet en enkeltstående deklarasjon da XML-deklarasjonen ble lest

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
nb: tagg som ikke passer

[ctx: QXml]
en: unexpected character
nb: uventet tegn

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
nb: uventet slutt på fila

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
nb: utolket entitetreferanse i feil sammenheng

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
nb: forventet et versjonsnummer i XMl-deklarasjonen

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
nb: feil verdi for enkeltstående deklarasjon

en: Qt Script Debugger
nb: Qt Script feilsøker

en: Read-only Transaction
nb: Skrivebeskyttet transaksjon

en: Redo %1
nb: Gjør om %1

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
nb: Referanse %1 for element %2 kan ikke oppløses.

en: Reflections delay (ms)
nb: Refleksjonsforsinkelse (ms)

en: Reflections level (mB)
nb: Refleksjonsnivå (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
nb: Last på nytt

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
nb: Verten lukket tilkoblingen for tidlig på %1

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove formatting
nb: Fjern formatering

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
nb: Påkrevet kardinalitet er %1, fikk kardinalitet %2.

en: Required type is %1, but %2 was found.
nb: Den påkrevde typen er %1, men fant %2.

en: Resource error (fork failure): %1
nb: Ressursfeil (fork-feil): %1

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Restore Down
nb: Gjenopprett ned

en: Restore down
nb: Gjenopprett ned

en: Restore up
nb: Gjenopprett opp

en: Reverb delay (ms)
nb: Etterklangsforsinkelse (ms)

en: Reverb level (mB)
nb: Etterklangsnivå (mB)

en: Reverse
nb: Omvendt rekkefølge

en: Reverse landscape
nb: Omvendt liggende

en: Reverse portrait
nb: Omvendt stående

en: Revert back to device '%1'
nb: Tilbakestill til enhet «%1»

en: Right edge
nb: Høyre kant

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
nb: Fra høyre til venstre

en: Roaming error
nb: Roaming-feil

en: Roaming was aborted or is not possible.
nb: Roaming ble avbrutt eller er ikke mulig.

en: Room HF level
nb: HF-nivå i rommet

en: Room level (mB)
nb: Lydnivå i rommet (mB)

en: Run to Cursor
nb: Kjør til markør

en: Run to New Script
nb: Kjør til nytt skript

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
nb: Kjører et XSL-T 1.0 stilark med en 2.0-prosessor.

en: S60 FEP input method
nb: S60 FEP skrivemetode

en: SOCKS version 5 protocol error
nb: Feil ved SOCKS versjon 5-protokoll

en: SOCKSv5 command not supported
nb: SOCKSv5-kommando  ikke støttet

en: SQL transaction failed
nb: SQL-transaksjon feilet

en: SQL: database version mismatch
nb: SQL: databaseversjon stemmer ikke

en: Sample
nb: Prøve

en: Script %1 unavailable
nb: Skript %1 ikke tilgjengelig

en: Scroll Left
nb: Rull til venstre

en: Scroll Right
nb: Rull til høyre

en: Scroll down
nb: Rull ned

en: Scroll here
nb: Rull her

en: Scroll left
nb: Rull til venstre

en: Scroll right
nb: Rull til høyre

en: Scroll up
nb: Rull opp

en: Search
nb: Søk

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
nb: Søk på verdensveven

en: Seek failed
nb: Søk mislyktes

en: Seek file/device for image read failed
nb: Søk på fil/enhet for bildelesing mislyktes

en: Select
nb: Velg

en: Select (Marquee)
nb: Velg (Markise)

en: Select All
nb: Velg alt

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
nb: Velg alt

en: Select Font
nb: Velg skrift

en: Select IM
nb: Velg IM

en: Select to the end of the block
nb: Marker til slutten av blokka

en: Select to the end of the document
nb: Marker til slutten av dokumentet

en: Select to the end of the line
nb: Marker til slutten av linja

en: Select to the next character
nb: Marker til neste tegn

en: Select to the next line
nb: Marker til neste linje

en: Select to the next word
nb: Marker til neste ord

en: Select to the previous character
nb: Marker til forrige tegn

en: Select to the previous line
nb: Marker til forrige linje

en: Select to the previous word
nb: Marker til forrige ord

en: Select to the start of the block
nb: Marker til begynnelsen av blokka

en: Select to the start of the document
nb: Marker til begynnelsen av dokumentet

en: Select to the start of the line
nb: Marker til begynnelsen av linja

en: Selection
nb: Utvalg

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
nb: Tegnfølgen «]]>» er ikke lovlig i innholdet.

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
nb: Bildelesing fra sekvensiell enhet (f.eks. sokkel) er ikke støttet

en: Server alert
nb: Tjenervarsling

en: Session aborted by user or system
nb: Økta avbrutt av bruker eller system

en: Setting volume failed
nb: Klarte ikke å sette lydnivå

en: Sh&ade
nb: &Rull opp

en: Shade
nb: Rull opp

en: Short side
nb: Kortside

en: Show Details...
nb: Vis detaljer …

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
nb: Signalnavn kan ikke begynne med stor bokstav

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
nb: Innholdet i heltall med fortegn stemmer ikke med totalDigits-fasetten.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
nb: Innholdet i heltall med fortegn stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
nb: Innholdet i heltall med fortegn stemmer ikke med maxExclusive-fasetten.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
nb: Innholdet i heltall med fortegn stemmer ikke med maxInclusive-fasetten.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
nb: Innholdet i heltall med fortegn stemmer ikke med minExclusive-fasetten.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
nb: Innholdet i heltall med fortegn stemmer ikke med minInclusive-fasetten.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
nb: Innholdet i heltall med fortegn er ikke listet i opptellingsfasetten.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
nb: Enkel type %1 kan bare ha en enkel atomær type som basistype.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
nb: Enkel type %1 kan ikke avledes fra %2 siden den siste definerer den som final.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
nb: Enkel type %1 kan ikke ha direkte basistype %2.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
nb: Enkel type %1 inneholder fasettype %2 som ikke er tillatt.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
nb: Enkel type %1 har ikke lov til å ha basistype %2.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
nb: Enkel type %1 har bare lov til å ha fasett %2.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
nb: Enkel type inneholder forbudt fasett %1.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
nb: Enkel type for avledet element %1 kan ikke avledes på gyldig måte fra basiselementet.

en: Single property assignment expected
nb: Forventet enkel egenskapstilordning

en: Size
nb: Størrelse

en: Socket error on %1: %2
nb: Sokkelfeil på %1: %2

en: Socket is not connected
nb: Sokkelen er ikke tilkoblet

en: Socket operation timed out
nb: Sokkelhandlingen fikk tidsavbrudd

en: Specified type %1 is not known to the schema.
nb: Oppgitt type %1 er ikke kjent for skjemaet.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
nb: Oppgitt type %1 kan ikke gyldig erstattes med element type %2.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
nb: Det har ingen virkning å oppgi use='prohibited' inne i et attributtgruppe.

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
nb: Stavekontroll

en: Stack
nb: Stabel

en: Standalone accepts only yes or no.
nb: Verdien til «standalone» må være «yes» eller «no».

en: Stay on &Top
nb: Alltid ø&verst

en: Step &down
nb: Steg &ned

en: Step Into
nb: Steg inn i

en: Step Out
nb: Steg ut

en: Step Over
nb: Steg over

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
nb: Stopp

en: Streaming not supported
nb: Strømming er ikke støttet

en: Stri&keout
nb: Strek &over

en: Strikethrough
nb: Gjennomstreking

en: String content does not match pattern facet.
nb: Strenginnholdet stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: String content does not match the length facet.
nb: Strenginnholdet stemmer ikke med lengdefasetten.

en: String content does not match the maxLength facet.
nb: Strenginnholdet stemmer ikke med maxLength-fasetten.

en: String content does not match the minLength facet.
nb: Strenginnholdet stemmer ikke med minLength-fasetten.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
nb: Strenginnholdet er ikke listet i opptellingsfasetten.

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
nb: Send inn

en: Subscript
nb: Senket skrift

en: Substitution group %1 has circular definition.
nb: Erstatningsgruppe %1 har sirkulær definisjon.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
nb: Erstatningsgruppe %1 for %2-element kan ikke oppløses.

en: Superscript
nb: Hevet skrift

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
nb: Bytt til fullskjerm

en: TTL expired
nb: TTL utløpt

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
nb: Målnavnerommet %1 til det importerte skjemaet er forskjellig fra målnavnerommet %2 som definert i det importerende skjemaet.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
nb: Målnavnerommet %1 til det inkluderte skjemaet er forskjellig fra målnavnerommet %2 som definert i det inkluderende skjemaet.

en: Temporary network failure.
nb: Midlertidig nettverksvikt.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
nb: Tekstretning:

en: Text nodes are not allowed at this location.
nb: Tekstnoder er ikke tillatt på dette stedet.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
nb: Tekst eller entitetreferanser ikke tillatt inne i %1-element

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
nb: %1-aksen er ikke støttet i XQuery

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
nb: «Fra»-verdien kan ikke være større enn «Til»-verdien.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
nb: Det er ikke støtte for skjema-import, så derfor kan ikke %1-deklarasjoner brukes.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
nb: Funksjonen for skjema-validering er ikke støttet, derfor kan ikke %1-uttrykk brukes.

en: The TLS/SSL connection has been closed
nb: TLS/SSL-forbindelsen er gått ned

en: The URI cannot have a fragment
nb: URI-en kan ikke ha et fragment

en: The address is invalid for this operation
nb: Adressen er ikke gyldig for denne handlingen

en: The address is not available
nb: Adressen er ikke tilgjengelig.

en: The address is protected
nb: Adressen er beskyttet

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
nb: Attributtet %1 kan bare forekomme på det første %2-elementet.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
nb: Attributtet %1 kan ikke forekomme på %2 når %3 er forelder.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
nb: Attributt %1 må forekomme på element %2.

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
nb: Stilengdeparameteren i basicConstraints er overskredet

en: The bound address is already in use
nb: Den tilknyttede adressen er i bruk fra før

en: The certificate has expired
nb: Sertifikatet er utløpt

en: The certificate is not yet valid
nb: Sertifikatet er ikke gyldig ennå

en: The certificate is self-signed, and untrusted
nb: Sertifikatet er selvsignert, og ikke tiltrodd

en: The certificate signature could not be decrypted
nb: Sertifikatsignaturen kunne ikke dekrypteres

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
nb: «Ikke etterr»-feltet i sertifikatet inneholder en ugyldig tidsangivelse

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
nb: «Ikke før»-feltet i sertifikatet inneholder en ugyldig tidsangivelse

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
nb: Kodepunktet %1, som finnes i %2 med koding %3, er et ugyldig XML-tegn.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
nb: Gjeldende kandidat for utstedersertifikat ble avvist fordi utstedernavnet og serienummeret var til stede og ikke stemte med identifikator for utsteder i gjeldende sertifikat

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
nb: Gjeldende kandidat for utstedersertifikat ble avvist fordi emnenavnet i det ikke stemte med utstedernavnet i gjeldende sertifikat

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
nb: Data for en behandlingsinstruksjon kan ikke inneholde strengen %1

en: The default collection is undefined
nb: Standardsamlingen er udefinert

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
nb: Elementet med lokalt navn %1 finnes ikke i XSL-T.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
nb: Kodingen %1 er ugyldig. Den må inneholde bare latinske tegn, må ikke inneholde tomrom. og må stemme med det regulære uttrykket %2.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
nb: Fila «%1» er ikke et gyldig Qt-programtillegg.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
nb: Det første argumentet til %1 kan ikke være av type %2.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
nb: Det første argumentet til %1 kan ikke være av type %2. Det må være en numerisk type, xs:yearMonthDuration eller xs;dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
nb: Det første argumentet til %1 kan ikke være av type %2. Det må være av type %3, %4 eller %5.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
nb: Den første operanden i en heltallsdivisjon, %1, kan ikke være uendelig (%2).

en: The focus is undefined.
nb: Fokus er ikke definert.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
nb: Vertsnavnet stemmer ikke med noen av de gyldige vertene for dette sertifikatet

en: The initialization of variable %1 depends on itself
nb: Initiering av variabelen %1 avhenger av seg selv

en: The issuer certificate could not be found
nb: Kunne ikke finne utstedersertifikatet

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
nb: Kunne ikke finne utstedersertifikatet for et sertifikatt slått opp lokalt

en: The item %1 did not match the required type %2.
nb: Elementet %1 stemte ikke med den påkrevde typen %2.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
nb: Nøkkelordet %1 kan ikke brukes sammen med noe annet modusnavn.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
nb: Det siste trinnet i en sti må inneholde enten noder eller atomære verdier. Det kan ikke være en blanding.

en: The module import feature is not supported
nb: Det er ikke støtte for modulimport

en: The name %1 does not refer to any schema type.
nb: Navnet %1 henviser ikke til noen skjematype.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
nb: Navnet på et beregnet attributt kan ikke ha navneroms-URI-en %1 med det lokale navnet %2.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
nb: Navnet på en variabel bundet i et for-uttrykk må være forskjellig fra posisjonsvariablen. Derfor kolliderer de to variablene som heter %1.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
nb: Navnet på et utvidelsesuttrykk må være i et navnerom.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
nb: Navnet på et valg må ha et prefiks. Det er ikke noe standard navnerom for valg.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
nb: Navnerommet %1 er reservert. så brukerdefinerte funksjoner kan ikke bruke det. Forsøk det forhåndsdefinerte prefikset %2 som er laget for slike tilfeller.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
nb: Navnerom-URI-en kan ikke være en tom streng når det bindes til et prefiks, %1-

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
nb: Navnerom-URI-en i navnet på et beregnet attributt kan ikke være %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
nb: Navnerom-URI-en må være en konstant og kan ikke bruke innesluttede uttrykk.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
nb: Navnerommet for en brukerdefinert funksjon kan ikke være tomt (forsøk det forhåndsdefinerte prefikset %1 som er laget for slike tilfeller)

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
nb: Navnerommet for en brukerdefinert funksjon i en biblioteksmodul må være ekvivalent med modulens navnerom. Med andre ord, det burde være %1 i stedet for %2

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
nb: Det er ikke støtte for normaliseringsformen %1. Formene som støttes er %2, %3, %4 og %5. og ingen, dvs. en tom streng (ingen normalisering).

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
nb: Parameteren %1 sendes, men det finnes ingen tilsvarende %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
nb: Parameteren %1 er nødvendig, men det er ikke oppgitt noen tilsvarende %2.

en: The peer certificate is blacklisted
nb: Motpartens sertifikat er svartelistet

en: The peer did not present any certificate
nb: Motparten viste ikke noe sertifikat

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
nb: Programtillegget «%1» bruker inkompatibelt Qt-bibliotek. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
nb: Programtillegget «%1» bruker inkompatibelt Qt-bibliotek. (Kan ikke blande biblioteker for feilsøking og utgave.)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
nb: Programtillegget «%1» bruker inkompatibelt Qt-bibliotek. Forventet byggenøkkel «%2», fikk «%3»

en: The plugin was not loaded.
nb: Programtillegget ble ikke lastet inn.

en: The prefix %1 cannot be bound.
nb: Prefikset %1 kan ikke bindes.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
nb: Prefikset %1 kan ikke bindes. Som standard er det allerede bundet til navnerommet %2.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
nb: Prefikset må være et gyldig %1, som %2 ikke er.

en: The proxy type is invalid for this operation
nb: Mellomtjenertypen er ikke gyldig for denne handlingen

en: The public key in the certificate could not be read
nb: Klarte ikke å lese den offentlige nøkkelen i sertifikatet

en: The remote host closed the connection
nb: Fjernverten har lukket forbindelsen

en: The requested operation is not supported by the system.
nb: Systemet støtter ikke den etterspurte handlinga.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
nb: Sertifikatutsteders CA-sertifikat er satt opp til å avvise dette sertifikatets formål

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
nb: Sertifikatutsteders CA-sertifikat er ikke tiltrodd for denne bruken.

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
nb: Rotsertifikatet for sertfikatkjeden er selvsignert, og ikke tiltrodd

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
nb: Rot-noden til det andre argumentet til funksjon %1 må være en dokumentnode. %2 er ikke en dokumentnode.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
nb: Det ser ut til at skriptet på denne sida har et problem. Vil du stoppe skriptet?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
nb: Det andre argumentet til %1 kan ikke være av type %2. Det må være av type %3, %4 eller %5.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
nb: Den andre operanden i en heltallsdivisjon, %1, kan ikke være null (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
nb: Økta ble avbrutt av bruker eller system.

en: The shared library was not found.
nb: Fant ikke det delte biblioteket.

en: The signature of the certificate is invalid
nb: Sertifikatsignaturen er ugyldig

en: The specified configuration cannot be used.
nb: Det oppgite oppsettet kan ikke brukes.

en: The specified network session is not opened
nb: Den oppgitte nettverksøkta er ikke åpnet

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
nb: Pseudoattributtet «standalone» må stå etter «encoding».

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
nb: Det oppgitte sertifikatet passer ikke til denne bruken

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
nb: Mål-navnerommet til en %1 kan ikke være tomt.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
nb: Verdien for attributt %1 på element %2 må være enten %3 eller %4, ikke %5,

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
nb: Verdien for attributt %1 må være av type %2, og det er ikke %3.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
nb: Verdien for XSLT-versjonsattributtet må være en verdi av type %1, og det er ikke %2.

en: The variable %1 is unused
nb: Variablen %1 er ikke brukt

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
nb: Det er en IDREF-verdi uten tilsvarende ID: %1.

en: This platform does not support IPv6
nb: Denne plattformen støtter ikke IPv6

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
nb: Denne prosessoren kjenner ikke til skjema, derfor kan ikke %1 brukes.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
nb: Tid %1:%2:%3.%4 er ugyldig.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
nb: Tid 24:%1:%2.%3 er ugyldig. Time er 24, men minutter, sekunder og millisekunder er ikke alle 0;

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
nb: %1 (%2x%3 piksler)

en: Toggle
nb: Vend

en: Toggle Breakpoint
nb: Slå av/på bruddpunkt

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
nb: Slå av/på kontroller

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
nb: Slå av/på sløyfespilling

en: Tools
nb: Verktøy

en: Top
nb: Topp

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
nb: Stilarkelementer på øverste nivå må være i et navnerom som ikke er null, og det er ikke %1.

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
nb: LTR

en: True
nb: Sann

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
nb: To deklarasjonsattributter for navnerom har samme navn: %1

en: Type %1 already defined.
nb: Type %1 er allerede definert.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
nb: Type %1 for element %2 kan ikke oppløses.

en: Type %1 unavailable
nb: Type %1 ikke tilgjengelig

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
nb: Typefeil i cast, forventet %1, fikk %2.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
nb: Type  for element %1 må være en enkel type, det er ikke %2.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
nb: Type for avledet attributt %1  kan ikke avledes på gyldig måte fra basisattributtets type.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
nb: Type for avledet attributt %1 er forskjellig fra basisattributtets type.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
nb: Typen til element %1 kan ikke avledes fra typen til tilknyttet erstatningsgruppe.

en: US Common #10 Envelope
nb: Konvolutt US #10

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
nb: US Common #10-konvolutt (105 × 241 mm)

en: Unable to begin transaction
nb: Kan ikke begynne transaksjon

en: Unable to commit transaction
nb: Klarte ikke å utføre transaksjon

en: Unable to connect
nb: Klarte ikke å skaffe forbindelse

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
nb: Kan ikke skaffe fobindelse. Driveren støtter ikke alle nødvendige funksjoner

en: Unable to decrypt data: %1
nb: Klarer ikke å dekryptere data: %1

en: Unable to disable autocommit
nb: Klarte ikke å slå av «autocommit»

en: Unable to enable autocommit
nb: Klarte ikke å slå på «autocommit»

en: Unable to initialize broadcast socket
nb: Klarte ikke å klargjøre kringkastende sokkel

en: Unable to initialize non-blocking socket
nb: Klarte ikke å klargjøre ikke-blokkerende sokkel

en: Unable to logon
nb: Kan ikke logge inn

en: Unable to open connection
nb: Kan ikke åpne forbindelse

en: Unable to open database '
nb: Kan ikke åpne database

en: Unable to preserve appearance under complex transform
nb: Kan ikke bevare utseende under kompleks transformasjon

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
nb: Kan ikke bevare utseende under ikke-uniform skalering

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
nb: Kan ikke bevare utseende under skalering 0

en: Unable to receive a message
nb: Klarte ikke å motta en melding

en: Unable to rollback transaction
nb: Klarte ikke å rulle tilbake transaksjon

en: Unable to send a message
nb: Klarte ikke å sende melding

en: Unable to set autocommit
nb: Klarte ikke å slå på «autocommit»

en: Unable to subscribe
nb: Kan ikke abonnere

en: Unable to unsubscribe
nb: Kan ikke avslutte abonnement

en: Unable to use database
nb: Kan ikke brukee database

en: Unable to write
nb: Klarte ikke å skrive

en: Unable to write data: %1
nb: Klarer ikke å skrive data: %1

en: Uncheck
nb: Fjern kryss

en: Underflow
nb: Underløp

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
nb: Understreket

en: Undo %1
nb: Angre %1

en: Unexpected '
nb: Uventet « '

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
nb: Uventet tegn «%1» i public id-literal.

en: Unexpected object assignment
nb: Uventet objekttilordning

en: Unidentified Error
nb: Uidentifisert feil

en: Union content does not match pattern facet.
nb: Union-innholdet stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
nb: Union-innholdet er ikke listet i opptellingsfasetten.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
nb: Det går ikke å uttrykke unionen av attributtjokertegn for type %1 og dens basistype %2.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
nb: Ukjent SOCKSv5-mellomtjenerkode 0x%1

en: Unknown XSL-T attribute %1.
nb: Ukjent XSL-T-attributt %1.

en: Unknown address type
nb: Ukjent adressetype

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown error (%1)
nb: Ukjent feil (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown location
nb: Ukjent sted

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
nb: Ukjent notasjon %1 brukt i %2-fasett.

en: Unknown session error.
nb: Ukjent øktfeil

en: Unshade
nb: Rull ned

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
nb: Innholdet i heltall uten fortegn stemmer ikke med totalDigits-fasetten.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
nb: Innholdet i heltall uten fortegn stemmer ikke med mønsterfasetten.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
nb: Innholdet i heltall uten fortegn stemmer ikke med maxExclusive-fasetten.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
nb: Innholdet i heltall uten fortegn stemmer ikke med maxInclusive-fasetten.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
nb: Innholdet i heltall uten fortegn stemmer ikke med minExclusive-fasetten.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
nb: Innholdet i heltall uten fortegn stemmer ikke med minInclusive-fasetten.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
nb: Innholdet i heltall uten fortegn er ikke listet i opptellingsfasetten.

en: Unsupported XML version.
nb: Ikke-støttet XML-versjon.

en: Unsupported socket operation
nb: Ustøttet sokkelhandling

en: Update
nb: Oppdater

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
nb: Bruk denne glidebryteren for å justere lydstyrken. Posisjonen helt til venstre er 0%, til høyre er %1%

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
nb: Verdiskranke for attributtet %1  er ikke av attributt-type: %2.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
nb: Verdiskranke for avledet attributt %1 stemmer ikke overens med basisattributtets verdiskranke.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
nb: Verdiskranke for element %1 er ikke av elementets type: %2.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
nb: Varietet for elementtype for %1 må være enten atomær eller union.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
nb: Varietet for medlemstyper av %1 må være union.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
nb: Versjon %1 er ikke støttet. Den versjonen av XQuery som er støttet er 1.0.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
nb: Versjon stemmer ikke: forventet %1, fant %2

en: Video display error
nb: Videovisningsfeil

en: Video output error
nb: Feil ved videoutgang

en: View
nb: Vis

en: Volume: %1%
nb: Lydstyrke: %1%

en: W3C XML Schema identity constraint field
nb: Felt for identitetsskranke i W3C XML-skjema

en: W3C XML Schema identity constraint selector
nb: Velger for identitetsskranke i W3C XML-skjema

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
nb: Advarsel i %1 på linje %2, kolonne %3: %4

en: Warning in %1: %2
nb: Advarsel i %1: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
nb: Advarsel: Det ser ikke ut til at du har installert de grunnleggende programtilleggene for GStreamer.
                All støtte for lyd og video er slått av.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
nb: Advarsel: Det ser ut til at du ikke har installert pakka gstreamer0.10-plugins-good .
              Noen video-egenskaper er slått av,

en: What's This?
nb: Hva er dette?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
nb: Når en parameter kreves kan det ikke oppgis en standardverdi via et %1-attributt eller sekvenskonstruktør.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
nb: Når attributtet %1 finnes på %2 kan det ikke brukes en sekvenskonstruktør.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
nb: Når det castes til %1 eller typer avledet fra det, så må kildeverdien være av samme type, eller det må være en strengkonstant. Type %2 er ikke tillatt.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
nb: Når funksjonen %1 brukes til gjenkjenning inne i et mønster, så må argumentet være en referanse til en variabel, eller en strengkonstant.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
nb: Tomromstegn fjernes, unntatt når de er med i tegnklasser

en: Whole words
nb: Hele ord

en: Width:
nb: Bredde:

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
nb: Jokertegn i avledet partikkel er ikke en gyldig undermengde av jokertegn i basispartikkelen.

en: Will not rename sequential file using block copy
nb: Vil ikke endre navn på sekvensiell fil med blokkopiering

en: Windows input method
nb: Windows-skrivemetode

en: Wr&iting System
nb: Skr&ivesystem

en: Write %1 file
nb: Skriv %1 fil

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
nb: Retning

en: XIM input method
nb: XIM-skrivemetode

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
nb: XLS-T-attributter  på XLS-T-elementer må være i null-navnerommet, ikke i XSL-T-navnerommet som %1 er i.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
nb: År %1 er ugyldig fordi det begynner med %2.

en: Zoom
nb: Forstørre/-minske

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Zoom to &100%
nb: Forstørre/-minske til &100%

en: am
nb: a.m.

en: append: value is not an object
nb: legg til: verdien er ikke et objekt

en: back is a write-once property
nb: bak er en egenskap som kan skrives én gang

en: bottom margin
nb: bunnmarg

en: createObject: value is not an object
nb: createObject: verdien er ikke et objekt

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
nb: Tilbakestill

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
nb: Send inn

en: empty
nb: tom

en: exactly one
nb: nøyaktig én

en: executeSql called outside transaction()
nb: executeSql kalt utenfor transaction()

en: front is a write-once property
nb: foran er en egenskap som kan skrives én gang

en: id is not unique
nb: id-en er ikke unik

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
nb: import «%1» har ingem qmldir og ikke noe navnerom

en: insert: index %1 out of range
nb: sett inn: indeks %1 utenfor område

en: insert: value is not an object
nb: sett inn: verdien er ikke et objekt

en: invalid query: "%1"
nb: ugyldig spørring: «%1»

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
nb: er flertydig. Funnet i %1 og i %2

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
nb: er flertydig. Funnet i %1 i versjon %2.%3 og %4.%5

en: is instantiated recursively
nb: er instantiert rekursivt

en: is not a type
nb: er ikke en type

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
nb: Nylige søk

en: left margin
nb: venstre marg

en: local directory
nb: lokal mappe

en: locally connected
nb: tilkoblet lokalt

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
nb: Tøm nylige søk

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
nb: Gjem stavekontroll og grammatikk

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
nb: Vis stavekontroll og grammatikk

en: module "%1" is not installed
nb: modul «%1» er ikke installert

en: module "%1" plugin "%2" not found
nb: modul «%1» programtillegg «%2» finnes ikke

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
nb: modul «%1» versjon %2.%3 er ikke installert

en: move: out of range
nb: flytt: utenfor område

en: one or more
nb: en eller fler

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
nb: kan ikke laste inn programtillegg for modul «%1»: %2

en: pm
nb: p.m.

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
nb: processContent for basis-jokertegn  må være svakere enn avledet jokertegn.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
nb: processContent av jokertegn i avledet partikkel er svakere enn jokertegn i basispartikkelen.

en: remove: index %1 out of range
nb: fjern: indeks %1 utenfor område

en: right margin
nb: høyre marg

en: set: index %1 out of range
nb: sett: indeks %1 utenfor område

en: set: value is not an object
nb: sett: verdien er ikke et objekt

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
nb: Dette er en søkbar indeks. Skriv inn søkeord:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
nb: Detaljer

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
nb: Ingen fil valgt

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
nb: Velg fil

en: to
nb: til

en: top margin
nb: toppmarg

en: transaction: missing callback
nb: transaksjon: mangler tilbakekall

en: unknown
nb: ukjent

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
nb: xsi:noNamespaceSchemaLocation kan ikke forekomme etter det første elementet eller attributtet uten navnerom.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
nb: xsi:schemaLocation navnerom %1 har forekommet tidligere i instansdokumentet.

en: zero or more
nb: null ellerfler

en: zero or one
nb: null eller en
