kdelibs4 - en to nb translation catalogue (1186 entries)

en:  (Default)
nb:  (Standard)

en:  (Points to %1)
nb:  (Peker til %1)

en: "vold" is not running.
nb: «vold» is not running.

en: %1 Item | %1 Items
nb[0]: %1 element
nb[1]: %1 elementer

en: %1 contacted. Waiting for reply...
nb: %1 kontaktet. Venter på svar …

en: %1 is a file, but a folder was expected.
nb: %1 er en fil, men en mappe var forventet.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
nb: %1 er en mappe, men en fil var forventet.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
nb: %1: SSL-forhandling mislyktes

en: %1 is required by the server, but is not available.
nb: Tjeneren trenger %1, som ikke er tilgjengelig.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
nb: %1 til %2

en: %1.
    
    Reason: %2
nb: %1.
    
    Årsak: %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nb: En uventet feil (%1) oppstod ved forsøk på %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
nb: Nektet tilgang ved forsøk på %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
nb: Kan ikke %1 fordi måltjeneren ikke godtar fila eller mappa.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
nb: Kan ikke %1 fordi ressursen er låst.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
nb: En feil oppsto ved forsøk på %1, %2. Du finner en oppsummering av grunnene under.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nb: En uventet feil (%1) oppstod ved forsøk på %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
nb[0]: <p>Du fikk en informasjonskapsel fra <br/> <b>%2%3</b><br/>Vil du ta imot eller avvise denne informasjonskapselen?</p>
nb[1]: <p>Du fikk %1 informasjonskapsler fra <br/> <b>%2%3</b><br/>Vil du ta i mot eller avvise disse informasjonskapslene?</p>

en: &Accept
nb: &Godta

en: &Application
nb: &Program

en: &Browse...
nb: &Bla gjennom …

en: &Choose password:
nb: &Velg passord:

en: &Current Session only
nb: &Bare i gjeldende økt

en: &D-Bus registration:
nb: &DBUS-registrering:

en: &Description:
nb: &Beskrivelse:

en: &Details
nb: &Detaljer

en: &Do not close when command exits
nb: &Ikke lukk når programmet avslutter

en: &Edit Entry '%1'...
nb: &Rediger oppføring «%1» …

en: &Edit...
nb: &Rediger …

en: &Eject '%1'
nb: Løs ut «%1»

en: &Forever
nb: &For alltid

en: &Hide Entry '%1'
nb: &Skjul oppføring «%1»

en: &Location:
nb: S&ted:

en: &Name:
nb: &Navn:

en: &No
nb: &Nei

en: &Only show when using this application (%1)
nb: &Vis bare i dette programmet (%1)

en: &Only these cookies
nb: &Bare disse informasjonskapslene

en: &Only this cookie
nb: &Bare denne informasjonskapselen

en: &Open
nb: &Åpne

en: &Open with %1
nb: &Åpne med %1

en: &Overwrite
nb: Skriv &over

en: &Paste Clipboard Contents
nb: &Lim inn innholdet i utklippstavla

en: &Paste File | &Paste %1 Files
nb[0]: &Lim inn fil
nb[1]: &Lim inn %1 filer

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
nb[0]: &Lim inn nettadresse
nb[1]: &Lim inn %1 nettadresser

en: &Permissions
nb: &Rettigheter

en: &Reject
nb: &Nekt

en: &Release '%1'
nb: &Slipp løs «%1»

en: &Remember application association for this type of file
nb: &Husk programtilknytningen for denne filtypen

en: &Remove Entry '%1'
nb: &Fjern oppføring «%1»

en: &Rename
nb: End&re navn

en: &Repeat password:
nb: Sk&riv passord på nytt:

en: &Resume
nb: Fo&rtsett

en: &Safely Remove '%1'
nb: &Sikker fjerning av «%1»

en: &Search:
nb: &Søk:

en: &Share
nb: &Dele

en: &Show All Entries
nb: &Vis alle oppføringer

en: &Skip
nb: &Hopp over

en: &Skip File
nb: &Hopp over fila

en: &Supported file types:
nb: &Støttede Mime-typer:

en: &Terminal options:
nb: &Terminalvalg:

en: &Unmount '%1'
nb: &Avmonter «%1»

en: &View
nb: &Vis

en: &Work path:
nb: &Arbeidssti:

en: &Yes
nb: &Ja

en: '%1' not found, please type a valid program name.
nb: Fan ikke «%1», oppgi et gyldig programnavn.

en: (%1, Link to %2)
nb: (%1, Lenke til %2)

en: (C) 2011, Peter Penz
nb: © 2011 Peter Penz

en: (Symbolic Link to %1)
nb: (Symbolsk lenke til %1)

en: (c) 2000 Stephan Kulow
nb: © 2000 Stephan Kulow

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
nb: *.adr|Opera bokmerkefiler (*.adr)

en: *.html|HTML Files (*.html)
nb: *.html|HTML-filer (*.html)

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
nb: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Ikonfiler (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

en: *|All Files
nb: *|Alle filer

en: *|All Folders
nb: *|Alle mapper

en: *|All files
nb: *|Alle filer

en: --- separator ---
nb: --- skilletegn ---

en: 1 File | %1 Files
nb[0]: 1 fil
nb[1]: %1 filer

en: 1 Folder | %1 Folders
nb[0]: 1 mappe
nb[1]: %1 mapper

en: 1 day %2 | %1 days %2
nb[0]: 1 dag %2
nb[1]: %1 dager %2

en: 1 file | %1 files
nb[0]: 1 fil
nb[1]: %1 filer

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
nb[0]: 1 undermappe
nb[1]: %1 undermapper

en: 1024 (Medium Grade)
nb: 1024 (Middels)

en: 160 bit prime factor:
nb: 160 bits primfaktor:

en: 2048 (High Grade)
nb: 2048 (Sterk)

en: 512  (Low Grade)
nb: 512  (Svak)

en: 768  (Low Grade)
nb: 768  (Svak)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
nb: <!-- Denne fila er laget av Konqueror -->

en: <Error>
nb: <Feil>

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
nb: <b>%1</b> på <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
nb: <b>Detaljer om forespørselen</b>:

en: <b>Issuer Information</b>
nb: <b>Utstederinformasjon</b>

en: <b>Other</b>
nb: <b>Annet</b>

en: <b>Possible causes</b>:
nb: <b>Mulige årsaker</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
nb: <b>Mulige løsninger</b>:

en: <b>Subject Information</b>
nb: <b>Emneinformasjon</b>

en: <b>Technical reason</b>:
nb: <b>Teknisk grunn</b>:

en: <li>Additional information: %1</li>
nb: <li>Tilleggsinformasjon: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
nb: <li>Dato og klokkeslett: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
nb: <li>Protokoll: %1</li>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
nb: <qt> <p> Denne lista bør vise filtypene som programmet ditt kan håndtere.Denne lista ordnes etter <u>mimetyper</u>.</p>
    <p> MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, er en standard protokoll for å fastslå datatypen basert på fil-etternavnet og tilhørende <u>mimetyper</u>.  Eksempel: «bmp» etter punktumet i blomst.bmp viser at dette er et spesielt type bilde, <u>image/x-bmp</u>. For å kunne vite hvilket program som skal åpne hver filtype, må systemet få beskjed om hva hvert enkelt program kan håndtere av fil-etternavn og mimetyper.</p>
    <p> Hvis du vil tilordne en eller flere mimetyper som ikke er i lista til programmet, så trykk på knappen <b>Legg til</b> nedenfor.  Hvis det er en eller flere filtypersom dette programmet ikke kan håndtere, så kan du fjerne dem ved å trykke på <b>Fjern</b>-knappen nedenfor.</p></qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
nb: <qt>Bruk denne knappen for å gå opp til foreldremappa.<br /><br />Dersom du nå f.eks. er i file:/home/%1, vil denne knappen føre deg til file:/home.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke endre eieren til fila <b>%1</b>. Du har ikke tilstrekkelig rettighet til å utføre endringa.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
nb: <qt> Klarte ikke lagre egenskapene. Du har ikke tilstrekkelig rettighet til å skrive til <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette
     <b>«%1»</b>?</qt>

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette
     <b>«%1»</b>?</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nb: <qt>Velg et program. Dersom programmet ikke er i lista, skriv navnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nb: <qt>Velg programmet du vil legge til for filtypen <b>%1</b>. Dersom programmet ikke er i lista, skriv navnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nb: <qt>Velg programmet som skal brukes for å åpne <b>%1</b>. Dersom programmet ikke er i lista, skriv navnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
nb: <qt>Bruk denne innstillinga dersom du vil at oppføringa bare synes når du bruker dette programmet (%1). <br /><br />Hvis ikke, blir oppføringa tilgjengelig i alle programmer.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
nb: <qt>Fila <b>%1</b> er et kjørbart program. For sikkerhets skyld blir det ikke startet. </qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nb: <qt>Mal-fila <b>%1</b> finnes ikke.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
nb: <qt>Med denne knappen kan du sette bokmerker på visse adresser. Dersom du trykker på knappen, får du se en bokmerkemeny der du kan legge til, endre eller velge et bokmerke. <br /><br />Disse bokmerkene gjelder bare for fildialogen, men fungerer ellers som vanlige KDE-bokmerker.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
nb: <qt>Filteret som skal brukes på fillista. Bare filnavn som passer med mønsteret blir vist. <p>Du kan velge fra ett av de forhåndsdefinerte filtrene i nedtrekkslista eller skrive inn ditt eget filter i skrivefeltet.</p><p>Jokertegn som * og ? kan brukes i filteret.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
nb: <qt>Dette er ikonet som blir vist i hurtigpanelet. <br /><br />Trykk på knappen for å velge et annet ikon.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
nb: <qt>Dette er adressen som er knyttet til oppføringa. Du kan bruke alle gyldige URL-er. Eksempel: <br /><br />%1 <br />http://www.kde.org <br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable <br /><br />Du kan bla deg fram til adressen ved å bruken knappen ved siden av skrivefeltet.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
nb: <qt>Dette er oppsettsmenyen for fildialogen. Her finner du diverse innstillinger, som f.eks: <ul><li>Hvordan filer blir sortert i lista;</li> <li>Ulike visningstyper, f.eks. ikon eller liste;</li> <li>Visning av skjulte filer;</li> <li>Hurtigpanel;</li> <li>Forhåndsvisning av filer;</li> <li>Kataloger atskilt fra filene.</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
nb: <qt>Teksten som skal vises i Steder-panelet. <br /><br />Etiketten bør være ett eller to ord som minner deg om hvor snarveien fører. Hvis du ikke oppgir en etikett blir det avledet av URL til stedet.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
nb: <qt>Kan ikke gå til <b>%1</b>.
    Du har ikke tilgangsrettigheter til dette stedet.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
nb: <qt>Kan ikke kjøre den oppgitte kommandoen. Fila eller mappa <b>%1</b> finnes ikke.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
nb: <qt>Mens du skriver i tekstområdet, kan du få se mulige fullføringer. Du kan styre funksjonen ved å trykke høyre museknapp og velge modusen du vil bruke fra menyen <b>Tekstfullføring</b>.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
nb: <qt>Du har ikke tillatelse til å kjøre <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
nb: &Ny mappe …

[ctx: @action:button]
en: Add
nb: Legg til

[ctx: @action:button]
en: Configure...
nb: Sett opp …

[ctx: @action:button]
en: Create directory
nb: Opprett mappe

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurven

[ctx: @action:button]
en: Enter a different name
nb: Skriv inn et annet navn

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
nb: Ny mappe …

[ctx: @action:button]
en: Update
nb: Oppdater

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurven

[ctx: @action:inmenu]
en: More
nb: Mer

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
nb: Ny mappe …

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
nb: Egenskaper

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
nb: &Andre …

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
nb: Er du sikker på at du vil tømme papirkurven? Alle elementer vil bli slettet.

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
nb: Vil du slette permanent alle elementer fra søppelkassen? Denne handlingen kan ikke angres.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
nb: <p>Du er i ferd med å logge inn til nettstedet «%1» med brukernavn «%2», men nettstedet krever ikke autentisering. Dette kan være et forsøk på å lure deg.</p><p>Er «%1» det nettstedet du vil besøke?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
nb: (ukjent)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
nb: (ukjent)

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
nb: Enheter

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
nb: Andre

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
nb[0]: %1 element
nb[1]: %1 elementer

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
nb:  [kryssdomene]

[ctx: @label]
en: Add Comment...
nb: Legg til kommentar …

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
nb: Snittbitrate

[ctx: @label]
en: Change...
nb: Endre …

[ctx: @label]
en: Channels
nb: Kanaler

[ctx: @label]
en: Codec
nb: Kodek

[ctx: @label]
en: Color Depth
nb: Fargedybde

[ctx: @label]
en: Comment
nb: Kommentar

[ctx: @label]
en: Content
nb: Innhold

[ctx: @label]
en: Copied From
nb: Kopiert fra

[ctx: @label]
en: Creator
nb: Opprettet av

[ctx: @label]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: @label]
en: Duration
nb: Varighet

[ctx: @label]
en: Filename
nb: Filnavn

[ctx: @label]
en: First Usage
nb: Første bruk

[ctx: @label]
en: Height
nb: Høyde

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
nb: Flettingsmodus

[ctx: @label]
en: Keyword
nb: Nøkkelord

[ctx: @label]
en: Last Usage
nb: Siste bruk

[ctx: @label]
en: MIME Type
nb: MIME-type

[ctx: @label]
en: Modified
nb: Endret

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
nb: Numerisk vurdering

[ctx: @label]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: @label]
en: Performer
nb: Artist

[ctx: @label]
en: Permissions
nb: Rettigheter

[ctx: @label]
en: Programming Language
nb: Programmeringsspråk

[ctx: @label]
en: Rating
nb: Karakter

[ctx: @label]
en: Related To
nb: Beslektet med

[ctx: @label]
en: Release Date
nb: Utgivelsesdato

[ctx: @label]
en: Sample Rate
nb: Samplingsrate

[ctx: @label]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @label]
en: Sub Resource
nb: Underressurs

[ctx: @label]
en: Subject
nb: Emne

[ctx: @label]
en: Tags
nb: Tagger

[ctx: @label]
en: Total Size
nb: Total størrelse

[ctx: @label]
en: Translation Date
nb: Oversatt dato

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
nb: Dato for oversettelseskilden

[ctx: @label]
en: Unix File Group
nb: Unix filgruppe

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
nb: Unix filmodus

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
nb: Unix fileier

[ctx: @label]
en: Usage Count
nb: Antall brukt

[ctx: @label]
en: Width
nb: Bredde

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
nb: Eksponeringskompensasjon

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
nb: Eksponeringstid

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
nb: Blits

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
nb: Brennvidde

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
nb: Brennvidde 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
nb: ISO-hastigheter

[ctx: @label EXIF]
en: Make
nb: Merke

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
nb: Målingsmodus

[ctx: @label EXIF]
en: Model
nb: Modell

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
nb: Retning

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
nb: Hvitbalanse

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
nb: Blender

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
nb: Siste oversetter

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
nb: Uklare oversettelser

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
nb: Utdaterte oversettelser

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
nb: Totale oversettelser

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
nb: Oversatt

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
nb: Ikke oversatt

[ctx: @label creation date]
en: Created
nb: Opprettet

[ctx: @label file URL]
en: Location
nb: Sted

[ctx: @label file content size]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
nb: Avhenger

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
nb: Endret

[ctx: @label music genre]
en: Genre
nb: Sjanger

[ctx: @label music title]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: @label music track number]
en: Track
nb: Spor

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
nb: Tegn

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
nb: Linjer

[ctx: @label number of words]
en: Words
nb: Ord

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
nb: Del av

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
nb: Ressurs opprettet

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
nb: Ressurs endret

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
nb: Har logisk del

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
nb: Har del

[ctx: @label video director]
en: Director
nb: Regissør

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
nb: Sett opp hvilke data som skal vises:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
nb: Kommentar:

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
nb: Lag ny mappe i:
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
nb: Sted:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
nb: Ny mappe:

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
nb: Vis skjulte mapper

[ctx: @title job]
en: Copying
nb: Kopierer

[ctx: @title job]
en: Creating directory
nb: Oppretter mappe

[ctx: @title job]
en: Deleting
nb: Sletter

[ctx: @title job]
en: Examining
nb: Undersøker

[ctx: @title job]
en: Mounting
nb: Monterer

[ctx: @title job]
en: Moving
nb: Flytter

[ctx: @title job]
en: Transferring
nb: Overfører

[ctx: @title job]
en: Unmounting
nb: Avmonterer

[ctx: @title:column]
en: Date
nb: Dato

[ctx: @title:column]
en: Group
nb: Gruppe

[ctx: @title:column]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:column]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: @title:column]
en: Permissions
nb: Rettigheter

[ctx: @title:column]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
en: Startup
nb: Oppstart

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
nb: Bruker

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
nb: H&andlinger

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
nb: Å&pne med

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
nb: Å&pne med …

[ctx: @title:tab]
en: Information
nb: Informasjon

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
nb: &Generelt

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
nb: Legg til bokmerker

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
nb: Legg til kommentar

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
nb: Bokmerkeegenskaper

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
nb: Endre kommentar

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
nb: Sett opp viste data

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
nb: Bekreft tilgang til nettsted

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
nb: Lag ny bokmerkemappe

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
nb: Lag ny bokmerkemappe i %1

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nb: Ny mappe

[ctx: @title:window]
en: Places
nb: Steder

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
nb: Velg mappe

en: A file named %1 already exists.
nb: En fil med navnet %1 finnes fra før.

en: A file or folder named %1 already exists.
nb: En fil eller mappe med navnet %1 finnes fra før.

en: A folder named %1 already exists.
nb: En katalog med navnet %1 finnes fra før.

en: A more recent item named '%1' already exists.
nb: Et nyere element med navnet «%1» finnes fra før.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
nb: Forespørselen ble hindret, kanskje av en brannmur (en enhet som innskrenker Internett-tilgang) i nettverket ditt eller nettverket til tjeneren.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
nb: En protokollfeil kan ha oppstått, slik at tjeneren koblet ned forbindelsen.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
nb: En protokollfeil eller inkompatibilitet kan ha oppstått.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
nb: En ressurs kan ikke opprettes på målet før en eller flere mellomsamlinger (mapper) er opprettet.

en: A similar file named '%1' already exists.
nb: En lignende fil med navnet «%1» finnes fra før.

en: A&dvanced Permissions
nb: A&vanserte rettigheter

en: Above File Name
nb: Over filnavnet

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
nb: Ta imot informasjonskapsler til denne økta er slutt

en: Accept for this &session
nb: Godta for &denne økta

en: Access Denied
nb: Nektet tilgang

en: Access Permissions
nb: Tilgangsrettigheter

en: Access denied to %1.
nb: Nektet tilgang til %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
nb: Nektet tilgang
    Klarte ikke skrive til %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
nb: Tilgang nektet til begrenset port i POST.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
nb: Nektet tilgang til den oppgitte ressursen <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
nb: Brukt:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
nb: Du kan ikke få tilgang til filer med protokollen %1.

en: Acme Co.
nb: Per Ulv A/S.

en: Acme Sundry Products Company
nb: Per Ulv diversehandel

en: Acquire Image
nb: Hent bilde

en: Actions
nb: Handlinger

en: Ad&vanced Options
nb: A&vanserte valg

en: Add Bookmark Here
nb: Legg til bokmerke her

en: Add Entry...
nb: Legg til oppføring …

en: Add File Type for %1
nb: Legg til filtype for %1

en: Add Places Entry
nb: Legg til Steder-oppføring

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
nb: Legg til en mappe med bokmerker for alle åpne vinduer med faner.

en: Add...
nb: Legg til …

en: Advanced Options for %1
nb: Avanserte valg for %1

en: Advanced Permissions
nb: Avanserte rettigheter

en: All &cookies
nb: Alle &informasjonskapsler

en: All Files
nb: Alle filer

en: All Pictures
nb: Alle bilder

en: All Supported Files
nb: Alle støttede filer

en: All cookies from this do&main
nb: Alle informasjonskapsler fra dette do&menet

en: Already Exists as Folder
nb: Finnes fra før som mappe

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
nb: Selv om forbindelsen til <strong>%1</strong> ble opprettet, ble den koblet ned på et uventet tidspunkt.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
nb: Selv om det ble opprettet kontakt med tjeneren, kom det ikke noe svar innen den fastsatte tiden: <ul><li>Tidsgrense for oppretting av samband: %1 sekund</li> <li>Tidsgrense for mottak av svar: %2 sekund</li> <li>Tidsgrense for tilgang til mellomtjenere: %3 sekund</li></ul> Husk at du kan endre disse tidsgrensene i KDEs Systeminnstillinger, ved å velge Nettverksinnstillinger→Forbindelsesinnstillinger.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
nb: Det kan også være at det er feil ved maskinvaren, men det er lite sannsynlig.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
nb: Selv om du kan ha oppgitt riktige autentiseringsdetaljer, kan autentiseringen ha mislyktes fordi KDE-programmet som implementerer protokollen %1 ikke støtter metoden som tjeneren bruker.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nb: Et forsøk på å endre tilgangsrettigheten til den valgte ressursen <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nb: Et forsøk på å endre tilgangsrettigheten til den valgte ressursen <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An attempt to create the requested folder failed.
nb: Et forsøk på å opprette den etterspurte mappa mislyktes.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nb: Et forsøk på å slette den valgte ressursen <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
nb: Et forsøk på å finne informasjon om tilstanden til ressursen <strong>%1</strong> mislyktes. Slik informasjon kan f.eks. være navn, type, størrelse, osv. til ressursen.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
nb: Et forsøk på å logge inn for å utføre den forespurte operasjonen mislyktes.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
nb: Et forsøk på å flytte den valgte mappa <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nb: Et forsøk på å endre navnet på den valgte ressursen <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An error occurred while accessing '%1'
nb: En feil oppsto under forsøk på tilgang til «%1»

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
nb: En feil oppsto under forsøk på tilgang til «%1», systemet sa: %2

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å dele mappe «%1». Se etter at Perl-skriptet «fileshareset» er satt suid root.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å fjerne deling av mappe «%1». Se etter at Perl-skriptet «fileshareset» er satt suid root.

en: An older item named '%1' already exists.
nb: Et eldre element med navnet «%1» finnes fra før.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
nb: Feilmeldinga ukjent vert tyder på at tjeneren med navnet <strong>%1</strong> ikke ble funnet på Internett.

en: Animations
nb: Animasjoner

en: Appl&y to All
nb: Br&uk på alle

en: Applications
nb: Programmer

en: Apply Choice To
nb: Bruk på

en: Apply changes to all subfolders and their contents
nb: Bruk endringene på alle undermapper og innholdet i dem

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
nb: Skal bokmerket "%1" fjernes?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
nb: Skal den bokmerkede mappa "%1" fjernes?

en: At least %1
nb: Minst %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
nb: Minst én mappe og en fil er valgt. Valgte filer blir ignorerte og den valgte mappa blir listet.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
nb: Forsøk å finne en annen måte å gjøre det samme.

en: Authentication Failed.
nb: Mislykket autentisering.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
nb: Feil ved autentisering, Metoden %1 er ikke støttet

en: Author
nb: Forfatter

en: Authorization Dialog
nb: Dialogvindu for autorisasjon

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
nb: Feil ved autorisasjon, %1-autentisering er ikke støttet

en: Authorization failed.
nb: Autorisering lyktes ikke.

en: AutoSkip
nb: Hopp over automatisk

en: Automatically select filename e&xtension
nb: Velg automatisk fil&etternavn

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
nb: Velg automatisk fil&etternavn (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
nb: %1 ledig av %2 (%3% brukt)

en: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
nb: Enkle lenker kan bare peke på lokale filer eller mapper.
    Bruk "Lenke til sted" for nettverkslenker (URL-er).

en: Blocked request.
nb: Forespørsel blokkert.

en: Bookmark Deletion
nb: Bokmerkesletting

en: Bookmark Folder Deletion
nb: Fjerning av bokmerkemappe

en: Bookmark Tabs as Folder...
nb: Bokmerk faner som mappe …

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: By Date
nb: På dato

en: By Name
nb: På navn

en: By Size
nb: På størrelse

en: By Type
nb: På type

en: C&onnect
nb: K&oble til

en: C&ontinue
nb: F&ortsett

en: C&ontinue Loading
nb: F&ortsett lasting

en: Calculate
nb: Beregn

en: Calculating...
nb: Regner ut …

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
nb: Regner ut … %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Read
nb: Kan lese

en: Can Read & Write
nb: Kan lese og skrive

en: Can View & Modify Content
nb: Kan vise og endre innhold

en: Can View Content
nb: Kan vise innhold

en: Can View Content & Read
nb: Kan vise innhold og lese

en: Can View/Read & Modify/Write
nb: Kan vise/lese og endre/skrive

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
nb: Finner ikke io-slave for protokollen «%1».

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
nb: Klarer ikke initiere %1-protokollen

en: Cannot Open Resource For Reading
nb: Klarer ikke åpne ressurs for lesing

en: Cannot Open Resource For Writing
nb: Klarer ikke åpne ressurs for skriving

en: Cannot Read From Resource
nb: Klarer ikke lese fra ressursen

en: Cannot Write to Resource
nb: Kan ikke skrive til ressursen

en: Cannot add bookmark with empty URL.
nb: Kan ikke legge til et bokmerke med tom adresse.

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
nb: Kan ikke kopiere fila fra %1 til %2 (feilnummer: %3)

en: Cannot open file
nb: Kan ikke åpne fila

en: Cannot talk to klauncher: %1
nb: Kan ikke snakke med klauncher: %1

en: Categories
nb: Kategorier

en: Certificate
nb: Sertifikat

en: Certificate chain:
nb: Sertifikatkjede:

en: Certificate password
nb: Sertifikatpassord

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
nb: Sertifikatet er ikke kontrollert fordi rotfiler for autorisasjon av sertifikatsignering ikke ble funnet.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
nb: Du kan ikke endre filattributter med protokollen %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
nb: Endring av eierskap for filer er ikke støttet med protokollen %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
nb: Se til at ingen program bruker enheten og prøv igjen.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
nb: Se til at enheten er klar; at et lagringsmedium er satt inn og at enheten er koblet til og slått på.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
nb: Kryss av her hvis programmet du skal kjøre er et tekstbasert program eller om du vil ha informasjonen du får i et terminalvindu.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
nb: Kryss av her hvis det står igjen relevante opplysninger i terminalvinduet når programmet er avsluttet. Du kan få tak i denne informasjonen hvis terminalvinduet holdes åpent.

en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
nb: Kryss av her om du vil ha et håndtak for systemkurven i programmet ditt.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
nb: Kryss av her hvis du vil gjøre det tydelig at programmet har startet. Denne synlige meldinga kan være et eget symbol for musepekeren eller i oppgavelinja.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
nb: Kryss av her om du vil kjøre dette programmet med et annet bruker-nummer. Hver prosess har et tilordnet brukernummer. Dette nummeret bestemmer filtilgang og andre tillatelser. Du trenger vedkommende brukers passord for å kunne bruke dette valget.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
nb: Se etter at ingen andre programmer eller brukere har låst fila eller bruker den.

en: Check your access permissions on this resource.
nb: Kontroller tilgangsrettighetene dine til denne ressursen.

en: Check your network connection status.
nb: Kontroller nettverksforbindelsen.

en: Choose Application
nb: Velg program

en: Choose Application for %1
nb: Velg program for %1

en: Choose a different filename for the destination file.
nb: Velg et annet filnavn for målfila.

en: Choose an &icon:
nb: Velg et &ikon:

en: Choose an alternate filename for the new file.
nb: Velg et annet navn på den nye fila.

en: Choose an alternate name for the new folder.
nb: Velg ett annet navn på den nye mappa.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
nb: Velg hvilket program du vil åpne de valgte filene med.

en: City:
nb: By:

en: Class
nb: Klasse

en: Click for Location Navigation
nb: Trykk for plasseringsnavigering

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
nb: Klikk for å gå igjennom filsystemet for å finne passende kjørbart program.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
nb: Trykk her for å endre måten dette programmet vil kjøre, gi tilbakemelding, DBUS-valg, eller å kjøre den som en annen bruker.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
nb: Trykk knappen om du vil legge til en type fil (mimetype) som programmet ditt kan håndtere.

en: Click this button to create a new folder.
nb: Bruk denne knappen for å opprette en ny mappe.

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
nb: Bruk denne knappen for å vise den velkjente redigeringen for KDEs mimetyper.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
nb: Bruk denne knappen for å gå tilbake ett steg i nettleserhistorien.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
nb: Bruk denne knappen for å gå fram ett steg i nettleserhistorien.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
nb: Bruk denne knappen for å laste innholdet på nytt.

en: Click to Edit Location
nb: Trykk for å endre plassering

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
nb: Du kan ikke lukke forbindelse med protokollen %1.

en: Co&mmand:
nb: Ko&mmando:

en: Co&ntinue
nb: &Fortsett

en: Comm&ent:
nb: Komm&entar:

en: Comment
nb: Kommentar

en: Common name:
nb: Vanlig navn:

en: Configure File Sharing...
nb: Sett opp fildeling …

en: Connected to host %1
nb: Koblet til vert %1

en: Connection timed out.
nb: Forbindelsen ble tidsutkoblet.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
nb: Forbindelsen til tjeneren ble uventet koblet ned

en: Connection to Server Refused
nb: Nektet tilgang til tjener

en: Connection to host %1 is broken.
nb: Tilkoblingen til verten %1 er brutt.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
nb: Ta kontakt med tjeneradministratoren for hjelp.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
nb: Kontakt tjeneradministratoren for å melde fra om problemet.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
nb: Ta kontakt med brukerstøtte eller systemadministratoren for hjelp.

en: Contents:
nb: Innhold:

en: Cookie Alert
nb: Informasjonskapsel-varsling

en: Cookie Details
nb: Detaljer om informasjonskapsel

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse

en: Copying files within %1 is not supported.
nb: Kopiering av filer i %1 er ikke støttet.

en: Could Not Accept Network Connection
nb: Klarte ikke ta imot nettverksforbindelse

en: Could Not Alter Permissions of Resource
nb: Klarte ikke endre rettigheter for ressursen

en: Could Not Bind
nb: Klarte ikke binde

en: Could Not Cancel Listing
nb: Klarte ikke avbryte listing

en: Could Not Change Ownership of Resource
nb: Klarte ikke endre rettigheter for ressursen

en: Could Not Create Folder
nb: Klarte ikke opprette mappe

en: Could Not Create Link
nb: Klarte ikke opprette lenke

en: Could Not Create Network Connection
nb: Klarte ikke åpne nettverksforbindelse

en: Could Not Create Socket
nb: Klarte ikke opprette sokkel

en: Could Not Create Symbolic Link
nb: Klarte ikke opprette symbolsk lenke

en: Could Not Delete Original File
nb: Klarte ikke slette den opprinnelige fila

en: Could Not Delete Resource
nb: Klarte ikke slette ressursen

en: Could Not Delete Temporary File
nb: Klarte ikke slette den midlertidige fila

en: Could Not Determine Resource Status
nb: Klarte ikke finne ut ressursens tilstand

en: Could Not Listen
nb: Klarte ikke lytte

en: Could Not Listen for Network Connections
nb: Klarte ikke lytte etter nettverksforbindelser

en: Could Not Login: %1
nb: Klarte ikke logge inn: %1

en: Could Not Mount Device
nb: Klarte ikke montere enhet

en: Could Not Remove Folder
nb: Klarte ikke fjerne mappe

en: Could Not Rename Original File
nb: Klarte ikke endre navnet på den opprinnelige fila

en: Could Not Rename Resource
nb: Klarte ikke endre navnet på ressursen

en: Could Not Rename Temporary File
nb: Klarte ikke endre navnet på den midlertidige fila

en: Could Not Resume File Transfer
nb: Klarte ikke gjenoppta filoverføring

en: Could Not Stat Resource
nb: Klarte ikke avgjøre tilstanden til ressursen

en: Could Not Unmount Device
nb: Klarte ikke avmontere enhet

en: Could not accept %1.
nb: Klarte ikke akseptere %1.

en: Could not access %1.
nb: Fikk ikke tilgang til %1.

en: Could not bind %1.
nb: Klarte ikke binde %1.

en: Could not change ownership for %1.
nb: Klarte ikke endre eierskap for %1.

en: Could not change permissions for
    %1
nb: Klarte ikke endre rettighetene for
    %1

en: Could not change permissions for %1.
nb: Klarte ikke endre rettighet for %1.

en: Could not connect to host %1.
nb: Klarte ikke koble til verten %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
nb: Klarte ikke opprette sokkel for tilgang til %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke opprette symbolsk lenke %1.
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not delete file %1.
nb: Klarte ikke slette fila %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke slette originalfila %1.
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke slette den delvis nedlastede fila %1.
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not download the proxy configuration script
nb: Klarte ikke laste ned skriptet for mellomtjeneroppsett

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
nb: Klarte ikke laste ned skriptet for mellomtjeneroppsett:
    %1

en: Could not enter folder %1.
nb: Klarte ikke gå inn i mappa %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
nb: Kan ikke trekke ut programnavn fra «%1», oppgi et gyldig programnavn.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
nb: Klarte ikke å finne 'FindProxyForURL' eller 'FindProxyForURLEx'

en: Could not find a usable proxy configuration script
nb: Kunne ikke finne et brukbart skript for mellomtjeneroppsett

en: Could not find program "mount"
nb: Fant ikke programmet «mount»

en: Could not find program "umount"
nb: Fant ikke programmet «umount»

en: Could not find the program '%1'
nb: Fant ikke programmet «%1»

en: Could not get group id for given group name %1
nb: Kunne ikke hente gruppeid for gitt gruppenavn %1

en: Could not get user id for given user name %1
nb: Kunne ikke hente brukerid for gitt brukernavn %1

en: Could not listen %1.
nb: Klarte ikke lytte til %1.

en: Could not login to %1.
nb: Klarte ikke logge inn til %1.

en: Could not make folder %1.
nb: Klarte ikke lage mappa %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
nb: Klarte ikke montere enhet.
    Den rapporterte feilen var:
    %1

en: Could not read %1.
nb: Klarte ikke lese %1.

en: Could not read file %1.
nb: Klarte ikke lese fila %1.

en: Could not remove folder %1.
nb: Klarte ikke fjerne mappa %1.

en: Could not rename file %1.
nb: Klarte ikke endre navnet på fila %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke endre navnet på originalfila %1
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke endre navnet på den delvis nedlastede fila %1.
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not resume file %1.
nb: Klarte ikke gjenoppta fila %1.

en: Could not start process %1.
nb: Klarte ikke starte prosessen %1.

en: Could not terminate listing %1.
nb: Klarte ikke stoppe listing %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
nb: Klarte ikke avmontere enhet.
    Den rapporterte feilen var:
    %1

en: Could not write file %1.
    Disk full.
nb: Klarte ikke skrive til fila %1.
    Disken er full.

en: Could not write to %1.
nb: Klarte ikke skrive til %1.

en: Could not write to file %1.
nb: Klarte ikke skrive til fila %1.

en: Country:
nb: Land:

en: Create New
nb: Lag ny

en: Create New File Type
nb: Lag ny filtype

en: Create Symlink
nb: Opprett symbolsk lenke

en: Create a new bookmark folder in this menu
nb: Lag en ny bokmerkemappe i denne menyen

en: Create hidden directory?
nb: Opprette skjult mappe?

en: Create link to URL
nb: Opprett en lenke til URL

en: Create new folder in:
    %1
nb: Lag ny mappe i:
    %1

en: Created:
nb: Laget:

en: Creating directory
nb: Oppretter mappe

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
nb: Du kan ikke lage kataloger med protokollen %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
nb: Du kan ikke lage symbolske lenker med protokollen %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
nb: Forbindelsen er ikke sikret med SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
nb: Forbindelsen er sikret med SSL.

en: Current maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Custom Path
nb: Selvvalgt sti

en: Cyclic Link Detected
nb: Syklisk lenke oppdaget

en: Cyclic Link Detected During Copy
nb: Syklisk lenke oppdaget under kopiering

en: Data format:
nb: Dataformat:

en: De&vice
nb: &Enhet

en: Default
nb: Standard

en: Default for new files in this folder
nb: Standard for nye filer i denne mappa

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
nb: Ny mappe

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Bookmark
nb: Slett bokmerke

en: Delete Entry
nb: Fjern oppføring

en: Delete File
nb: Slett fil

en: Delete Files
nb: Slett filer

en: Delete Folder
nb: Slett mappe

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
nb: Slett en del av lenkerekken slik at den ikke lenge er en uendelig løkke, og prøv igjen.

en: Delete the current file and try again.
nb: Slett den gamle fila og prøv igjen.

en: Delete the current folder and try again.
nb: Slett den gamle mappa og prøv igjen.

en: Deleting
nb: Sletter

en: Deleting files from %1 is not supported.
nb: Sletting av filer fra %1 er ikke støttet.

en: Descending
nb: Synkende

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Destination
nb: Mål

en: Detailed Tree View
nb: Detaljert trevisning

en: Detailed View
nb: Detaljert visning

en: Details:
nb: Detaljer:

en: Device
nb: Enhet

en: Device (/dev/fd0):
nb: Enhet (/dev/fd0):

en: Device name
nb: Enhetsnavn

en: Device usage:
nb: Enhetsbruk:

en: Device:
nb: Enhet:

en: Devices
nb: Enheter

en: Directory
nb: Mappe

en: Disable
nb: Slå av

en: Disk Full
nb: Full disk

en: Display SSL &Information
nb: Vis SSL-&informasjon

en: Display information about cache file
nb: Vis informasjon om mellomlagerfil

en: Display...
nb: Vis …

en: Do Not Store
nb: Ikke lagre

en: Do not &close when command exits
nb: I&kke lukk når kommandoen er ferdig

en: Do not ask again
nb: Ikke spør igjen

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
nb: Ikke kopier eller flytt denne fila, gå videre til neste element i stedet

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
nb: Ikke kopier eller flytt denne mappa, gå videre til neste element i stedet

en: Do not send a certificate
nb: Ikke send sertifikat

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette dette elementet?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette disse %1 elementene?

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
nb[0]: Er det sikkert at dette elementet skal kastes i søppelkassen?
nb[1]: Er det sikkert at disse %1 elementene skal kastes i søppelkassen?

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
nb: Vil du lagre passordet i lommeboksfila?

en: Domain:
nb: Domene:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
nb: Dobbeltsjekk at adressen er riktig og prøv igjen.

en: Double-check your proxy settings and try again.
nb: Dobbeltsjekk mellomtjenerinnstillingene og prøv igjen.

en: Drive: %1
nb: Lagringsenhet: %1

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
nb: FEIL: ukjent protokoll «%1»

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit ACL Entry
nb: Rediger ACL oppføring …

en: Edit Entry...
nb: Rediger oppføring …

en: Edit Places Entry
nb: Rediger Steder-oppføring

en: Edit your bookmark collection in a separate window
nb: Rediger bokmerkesamlinga i et eget vindu

en: Effective
nb: Gjeldende

en: Eject
nb: Løs ut

en: Emblems
nb: Emblemer

en: Emotes
nb: Emotikoner

en: Empty the cache
nb: Tøm mellomlageret

en: Enable
nb: Slå på

en: Enable this flag to allow entering the folder.
nb: Slå på dette flagget for å gi tillatelse til å gå inn i mappa.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
nb: Slå på dette flagget for å gi tillatelse til å kjøre fila som et program.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
nb: Slå på dette for at bare den som eier mappa kan endre navn på eller slette filer og mapper i denne mappa. Andre brukere kan bare legge til filer, hvis de har tillatelse til å «endre innhold».

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
nb: Slå på dette for å markere fila som kjørbar. Dette har bare mening for programmer og skript, og er påkrevet når du vil kjøre dem.

en: Encoding:
nb: Koding:

en: Encryption:
nb: Kryptering:

en: End of Session
nb: Når økten slutter

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
nb: Se til at mappa finnes og er tom før du prøver igjen.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
nb: Se etter at ressursen faktisk finnes og prøv igjen.

en: Enter descriptive label here
nb: Oppgi beskrivende etikett her

[ctx: Enter folder]
en: Enter
nb: Gå inn i

en: Enter the certificate password:
nb: Oppgi sertifikatpassordet:

en: Enter the user name you want to run the application as here.
nb: Oppgi navnet her på brukeren som skal kjøre dette programmet.

en: Enter the user name you want to run the application as.
nb: Oppgi navnet på brukeren som dette programmet skal tilordnes.

en: Entry Type
nb: Oppføringstype

en: Error connecting to server.
nb: Feil ved tilkobling til tjener.

en: Error processing Exec field in %1
nb: Feil under behandling av Exec-feltet i %1

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
nb: Feil ved kjøring av «filesharelist». Se til at programmet er installert og i søkestien (PATH) eller /usr/sbin.

en: Error. Out of memory.
    %1
nb: Feil. Ikke nok minne.
    %1

en: Exec
nb: Kjørbar

en: Expires:
nb: Utgår:

en: Exponent: 0x
nb: Eksponent: 0x

en: Exposure:
nb: Synlig:

en: FIXME: Document this
nb: FIKSMEG: Dokumenter dette

en: File
nb: Fil

en: File '%1' is not readable
nb: Fila «%1» kan ikke leses

en: File Already Exists
nb: Fila finnes fra før

en: File Expected
nb: Fil ventet

en: File Type Options
nb: Filtypevalg

en: File name:
nb: Filnavn:

en: File or Folder Does Not Exist
nb: Fila eller mappa finnes ikke

[ctx: File permission]
en: Sticky
nb: Fast

en: File sharing is disabled.
nb: Fildeling er slått av.

en: File system:
nb: Filsystemer:

en: Filename for clipboard content:
nb: Filnavn for utklippstavleinnhold:

en: Files and folders selected
nb: Filer og mapper valgt

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
nb: Filer og mapper vil bli kopiert inn i den eksisterende mappa, ved siden av det innholdet som er der.
    Om det oppstår en komflikt med en eksisterende fil vil du likevel bli spurt.

en: Filesystems
nb: Filsystemer

en: Folder Already Exists
nb: Mappa finnes fra før

en: Folder Expected
nb: Mappe ventet

en: Folder Listing Unavailable
nb: Mappeliste ikke tilgjengelig

en: Folders First
nb: Mapper først

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
nb: Etter kommandoen kan du ha flere aliaser som blir erstattet med aktuelle verdier når selve programmet kjøres.
    %f – et enkelt filnavn
    %F – en liste over filer, brukes for programmer som kan åpne flere lokale filer samtidig
    %u – en enkelt URL
    %U – en liste over URL-er
    %d – mappa til fila som skal åpnes
    %D – en liste over mapper
    %i – ikonet
    %m – mini-ikonet
    %c – kommentaren

en: Forbidden
nb: Forbudt

en: Found a cyclic link in %1.
nb: Fant en syklisk lenke i %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
nb: Fant en syklisk lenke under kopiering av %1.

en: Fraud Department
nb: Svindelavdelingen

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
nb: Lag mer ledig diskplass ved å 1) slette filer du ikke trenger; 2) arkivere filer med CD-brenner eller liknende; eller 3) skaffe deg mer diskplass.

en: Got an invalid reply when calling %1
nb: Fikk et ugyldig svar ved kall på %1

en: Gro&up:
nb: Gr&uppe:

en: Group
nb: Gruppe

en: Group:
nb: Gruppe:

en: Group:
nb: Gruppe:

en: HTTP Cookie Daemon
nb: HTTP-informasjonskapseldemon

en: HTTP cookie daemon
nb: Nisse for HTTP-informasjonskapsler

en: Hide in toolbar
nb: Ikke vis på verktøylinja

en: Home Folder
nb: Hjemmemappe

en: IP address:
nb: IP-adresse:

en: Icon Position
nb: Ikonposisjon

en: Icon Source
nb: Ikonkilde

en: Icon size: %1 pixels
nb: Ikonstørrelse: %1 piksler

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
nb: Ikonstørrelse: %1 piksler (standardstørrelse)

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
nb: Hvis Klister-flagget er satt på en katalog, så kan bare eier og «root» slette filer eller gi dem nye navn. Ellers kan alle som har skrivetilgang gjøre dette.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
nb: Hvis denne fila er kjørbar og flagget er satt, så blir den kjørt med samme tillatelser som gruppa.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
nb: Hvis fila er kjørbar og flagget er satt, så blir fila kjørt med samme tillatelser som eieren.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
nb: Hvis dette flagget er satt, så vil alle nye filer i katalogen få samme gruppe som katalogen.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
nb: Hvis dette flagget er satt, vil den som eier mappa bli eier for alle nye filer.

en: If you do not trust this program, click Cancel
nb: Hvis du ikke stoler på dette programmet, trykk Avbryt

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
nb: Dersom du vet hvem som har laget programmet på tjeneren, kan du sende feilrapporten direkte til dem.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
nb: Om du vil fjerne en type fil (mimetype) som programmet ikke håndterer, velg en av mimetypene i lista over, og trykk denne knappen.

en: Improperly Formatted URL
nb: Feil URL-formatering

en: Information
nb: Informasjon

en: Internal Error
nb: Intern feil

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
nb: Intern feil
    Send en fullstendig feilrapport på http://bugs.kde.org
    %1

en: Internal Error in Server
nb: Intern feil i tjener

en: Internal error in server
    %1
nb: Intern feil i tjener
    %1

en: Invalid Filenames
nb: Ugyldig(e) filnavn

en: Is &executable
nb: Kan &kjøres

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
nb[0]: 1 element
nb[1]: %1 elementer

en: KDE Certificate Request
nb: KDE-sertifikatforespørsel

en: KDE Certificate Request - Password
nb: KDE-sertifikatforespørsel – passord

en: KDE HTTP cache maintenance tool
nb: KDE vedlikeholdsverktøy for HTTP-mellomlager

en: KDE SSL Certificate Dialog
nb: KDE SSL-sertifikatdialog

en: KDE SSL Information
nb: KDE SSL-informasjon

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nb: KDE kan kommunisere gjennom en protokoll inni en annen protokoll. Denne forespørselen spesifiserte slik kommunikasjon, men denne protokollen kan ikke kommunisere på den måten. Dette skjer sjelden, og skyldes vanligvis programmeringsfeil.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nb: KDE kan kommunisere gjennom en protokoll inni en protokoll. Den oppgitte protokollen er bare for slike tilfeller, mens dette ikke er et slikt tilfelle. Dette hender sjelden, og skyldes sannsynligvis en programmeringsfeil.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
nb: Nettverk

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
nb: Rot

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
nb: Papirkurv

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
nb: KFileMetaDataReader kan brukes til å lese metadata fra en fil

en: KMailService
nb: KMail-posttjeneste

en: Key type: DSA (%1 bit)
nb: Nøkkeltype: DSA (%1 bit)

en: Key type: RSA (%1 bit)
nb: Nøkkeltype: RSA (%1 bit)

en: Known Applications
nb: Kjente programmer

en: L&abel:
nb: &Etikett:

en: Lakeridge Meadows
nb: Lunvik

en: Launching %1
nb: Starter %1

en: Link
nb: Lenke

en: Link to %1 (%2)
nb: Lenke til %1 (%2)

en: Link to Device
nb: Lenke til enhet

en: List of URLs where the meta-data should be read from
nb: Liste over URL-er der metadataene skal leses fra

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
nb: Mappelister er ikke støttet for protokollen %1.

en: Location:
nb: Adresse:

en: Login OK
nb: Innlogging OK

en: Mail service
nb: e-posttjeneste

en: Malformed URL
    %1
nb: Ødelagt URL
    %1

en: Malformed URL %1.
nb: Ødelagt URL %1.

en: Mask
nb: Maske

en: Menu
nb: Meny

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
nb: Melding sendt:
    Innlogging med brukernavnet %1 og passordet=[gjemt].
    
    Tjeneren svarte:
    %2

en: Mime Type
nb: Mime-type

en: Mimetype
nb: Mime-typer

en: Mimetypes
nb: Mime-typer

en: Modified:
nb: Endret:

en: More than one file provided
nb: Angitt mer enn én fil

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
nb: Det er valgt mer enn én mappe og dette dialogvinduet godtar ikke mapper, så det er ikke mulig å avgjøre hvilken mappe en skal gå inn i. Velg bare én mappe for å få listet den.

en: More than one folder provided
nb: Angitt mer enn én mappe

en: Mount
nb: Monter

en: Mount point (/mnt/floppy):
nb: Monteringspunkt (/mnt/floppy):

en: Mount point:
nb: Monteringspunkt:

en: Mounted on:
nb: Montert på:

en: Mountpoint
nb: Monteringspunkt

en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

en: Moving
nb: Flytter

en: Multiple Instances
nb: Flere instanser

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
nb: Du kan ikke bruke flere-get-kommandoer med protokollen %1.

en: Name
nb: Navn

en: Name:
nb: Navn:

en: Named Group
nb: Navngitt gruppe

en: Named User
nb: Navngitt bruker

en: Named group
nb: Navngitt gruppe

en: Named user
nb: Navngitt bruker

en: Navigate
nb: Naviger

en: New Bookmark Folder...
nb: Ny bokmerkemappe …

en: New Folder...
nb: Ny mappe …

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
nb: &Neste >>

en: Next to File Name
nb: Ved siden av filnavnet

en: No Content
nb: Uten innhold

en: No Media inserted or Media not recognized.
nb: Intet media er satt inn eller gjenkjent.

en: No SSL support.
nb: Ingen SSL-støtte.

en: No host specified.
nb: Ingen vert oppgitt.

en: No hostname specified.
nb: Ingen vert spesifisert.

en: No media in device for %1
nb: Intet media i enheten for %1

en: No metainfo for %1
nb: Ingen metainformasjon for %1

en: No service implementing %1
nb: Ingen tjeneste som implementerer %1

en: None
nb: Ingen

en: Not connected.
nb: Ikke tilkoblet.

en: Not shared
nb: Ikke delt

en: Not specified
nb: Ikke oppgitt

en: Nothing to Delete
nb: Ingenting å slette

en: Nothing to Trash
nb: Ingenting å slette

en: O&ther icons:
nb: A&ndre ikoner:

en: O&thers:
nb: An&dre:

en: O&wner:
nb: E&ier:

en: OCR Image
nb: OCR på bilder

en: Only executables on local file systems are supported.
nb: Det er støtte for kjørbare filer bare på det lokale filsystemet.

en: Only folders in your home folder can be shared.
nb: Du kan bare dele mapper i hjemmeområdet ditt.

en: Only own&er can rename and delete folder content
nb: Bare &eier kan endre navn på, eller slette, innhold i mappa

en: Only the meta data that is part of the file is read
nb: Bare de metadata leses som er en del av fila

en: Only the owner can change permissions.
nb: Bare eieren kan endre rettigheter.

en: Open
nb: Åpne

en: Open &with %1
nb: Åpne &med %1

en: Open File Manager
nb: Åpne filbehandler

en: Open Folder in Bookmark Editor
nb: Åpne mappe i bokmerkeredigerer

en: Open Folder in Tabs
nb: Åpne mappa i faner

en: Open With
nb: Åpne med

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
nb: Åpne alle bokmerker i denne mappa som en ny fane.

en: Open file dialog
nb: Filåpningsdialog

en: Open in New Tab
nb: Åpne i ny fane

en: Open in New Window
nb: Åpne i nytt &vindu

en: Open with:
nb: Åpne med:

en: OpenSSL could not be verified.
nb: OpenSSL kunne ikke verifiseres.

en: Opening connection to host %1
nb: Åpner forbindelse til vert %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
nb: Du kan ikke åpne forbindelse med protokollen %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
nb: Åpning av filer er ikke støttet med protokollen %1.

en: Options
nb: Alternativer

en: Organization / Common Name
nb: Organisasjon / Vanlig navn

en: Organization:
nb: Organisasjon:

en: Organizational Unit
nb: Organisasjonsenhet

en: Organizational unit:
nb: Organisasjonsenhet:

en: Others
nb: Andre

en: Otherwise, the request would have succeeded.
nb: Ellers ville nok forespørselen ha lyktes.

en: Out of Memory
nb: Ikke nok minne

en: Overwrite File?
nb: Skriv over fila?

en: Owner
nb: Eier

en: Owner:
nb: Eier:

en: Ownership
nb: Eierskap

en: Owning Group
nb: Eiergruppe

en: P&review
nb: F&orhåndsvisning

en: Parent Folder
nb: Foreldre-mappe

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
nb[0]: av en %1 bit-nøkkel
nb[1]: av en %1 bit-nøkkel

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
nb[0]: bruker %1 bit
nb[1]: bruker %1 bit

en: Paste
nb: Lim inn

en: Path:
nb: Sti:

en: Patterns
nb: Mønstre

en: Permissions:
nb: Rettigheter:

en: Pick Certificates
nb: Velg sertifikater

en: Places
nb: Steder

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
nb: Rapporter gjerne en feil på <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> for å melde fra til utviklerne om autentiseringsmetoden som ikke er støttet.

en: Please wait while the encryption keys are generated...
nb: Vent mens krypteringsnøkler lages …

en: Points to:
nb: Peker til:

en: Prime:
nb: Primtall:

en: Private key test failed.
nb: Test av privat nøkkel mislyktes.

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Properties for %1
nb: Egenskaper for %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
nb[0]: Egenskaper for 1 element
nb[1]: Egenskaper for %1 valgte elementer

en: Protocol %1 does not support action %2.
nb: Protokollen %1 støtter ikke handlinga %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
nb: Protokollen %1 er ikke et filsystem

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
nb: Protokollen %1 er ingen filterprotokoll

en: Protocol is a Filter Protocol
nb: Protokollen er en filterprotokoll

en: Proxy Authentication Failed.
nb: Mislykket mellomtjenerautentisering.

en: Proxy:
nb: Mellomtjener:

en: Public key:
nb: Offentlig nøkkel:

en: Read
nb: Lese

en: Read only
nb: Skrivebeskyttet

en: Receiving corrupt data.
nb: Mottar skadde data.

en: Recipient
nb: Mottaker

en: Refresh
nb: Oppfrisk

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Reload configuration file
nb: Last oppsettsfila på nytt

en: Remote Files Not Accepted
nb: Kan ikke bruke filer fra andre maskiner

en: Remote files not accepted
nb: Kan ikke bruke filer fra andre maskiner

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove all cookies
nb: Fjern alle informasjonskapsler

en: Remove cookies for domain
nb: Fjern informasjonskapsler for domene

en: Rename:
nb: Endre navn:

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
nb: Endring av filnavn eller flytting av filer i %1 er ikke støttet.

en: Request Aborted
nb: Forespørsel avbrutt

en: Request Aborted By User
nb: Forespørsel avbrutt av brukeren

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
nb: Klarte ikke hente CRL (Certificate Revocation List). Det betyr at tilbakekallingslista for CA (Certificate Authority) ikke ble funnet.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nb: Klarte ikke hente utsteder-sertifikatet. Det betyr at sertifikatet for CA (Certificate Authority) ikke ble funnet.

en: Retrieving %1 from %2...
nb: Henter %1 fra %2 …

en: Retrieving data from %1 is not supported.
nb: Henting av data fra %1 er ikke støttet.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
nb: Henting av MIME-type-informasjon fra %1 er ikke støttet.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
nb: Prøv spørringen på nytt og se til at autentiseringsinformasjonen er riktig.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
nb: Prøv en gang til uten å ta gjenoppta overføringen.

en: Retry the request.
nb: Prøv forespørselen om igjen.

en: Ru&n as a different user
nb: Kjør som en annen &bruker

en: Run Until Finished
nb: Kjør til slutten

en: Run in &terminal
nb: Kjør i &terminal

en: S&ystem icons:
nb: &Systemikoner:

en: SSL Certificate Password
nb: SSL-sertifikatpassord

en: SSL Configuration Module
nb: SSL oppsettmodul

en: SSL Signers
nb: SSL-signerere

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
nb: SSL-sertifikatet blir avvist. Du kan endre innstillingene i KDEs Systeminnstillinger.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
nb: SSL-støtte er ikke tilgjengelig i denne KDE-utgaven.

en: SSL support was not found.
nb: Fant ikke SSL-støtte.

en: SSL version:
nb: SSL-versjon:

en: Save As
nb: Lagre som

en: Save selection for this host.
nb: Lagre utvalg for denne verten.

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
nb: Søk interaktivt etter ikon-navn (f.eks. mapper).

en: Secure servers only
nb: Bare sikrede tjenere

en: Secure servers, page scripts
nb: Sikrede tjenere, sideskript

en: Security Information
nb: Sikkerhetsinformasjon

en: See or modify the cookie information
nb: Vis eller endre informasjon om informasjonskapselen

en: Select Icon
nb: Velg ikon

en: Select one or more file types to add:
nb: Velg en eller flere filtyper å legge til:

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
nb: Velg dette for å ta imot eller avvise alle informasjonskapsler fra dette nettstedet. I så fall blir en ny praksis sett for nettstedet. Praksisen gjelder til du endrer den manuelt fra Systeminnstillinger. <em>(Se Nettsurfing/Informasjonskapsler i Systeminnstillinger.)</em>.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
nb: Velg dette for alltid å ta imot eller avvise informasjonskapsler fra alle nettsteder. Dette endrer den globale praksisen og gjelder alle informasjonskapsler til du endrer det manuelt fra Systeminnstillinger.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
nb: Velg dette for å ta imot eller avvise denne informasjonskapselen. Du blir spurt igjen dersom du får flere informasjonskapsler.

en: Send certificate
nb: Send sertifikat

en: Sending data to %1
nb: Sender data til %1

en: Sending login information
nb: Sender innloggingsinformasjon

en: Sends a bug report by email
nb: Sender en feilrapport med e-post

en: Serial number
nb: Serienummer

en: Serial number:
nb: Serienummer:

en: Server Authentication
nb: Tjenerautentisering

en: Server processing request, please wait...
nb: Tjeneren behandler forespørselen, vent litt …

en: Server said: "%1"
nb: Tjeneren sa: «%1»

en: Servers
nb: Tjenere

en: Servers, page scripts
nb: Tjenere, sideskript

en: Set GID
nb: Sett GID

en: Set UID
nb: Sett UID

en: Sets the working directory for your application.
nb: Setter arbeidsmappe for programmet.

en: Setting ACL for %1
nb: Angir ACL til %1

en: Shared
nb: Delt

en: Sharing folder '%1' failed.
nb: Mislyktes å dele mappe «%1».

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
nb: Deles denne mappa med andre, blir den tilgjengelig  gjennom Linux/UNIX (NFS) og Windows (Samba).

en: Short View
nb: Kort visning

en: Show
    Entries
nb: Vis
    oppføringer

en: Show Aside Preview
nb: Forhåndsvisning ved siden

en: Show Bookmarks
nb: Vis bokmerke

en: Show Full Path
nb: Vis full sti

en: Show Hidden Files
nb: Vis skjulte filer

en: Show Hidden Folders
nb: Vis skjulte mapper

en: Show Places Navigation Panel
nb: Vis hurtigpanel

en: Show Preview
nb: Forhåndsvis

en: Show details of the next cookie
nb: Vis detaljer om den neste informasjonskapselen

en: Show in toolbar
nb: Vis på verktøylinja

en: Shut down cookie jar
nb: Avslutt informasjonskapselprogram

en: Signature Algorithm:
nb: Signaturalgoritme:

en: Signature Contents:
nb: Signaturinnhold:

en: Single Instance
nb: Enkelt instans

en: Site:
nb: Nettsted:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Skip
nb: Hopp over

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
nb: Enkelte deler av dette dokumentet er sikret med SSL, men hoveddelen er ikke sikret.

en: Sorry
nb: Beklager

en: Sorting
nb: Sortering

en: Source
nb: Kilde

en: Source and Destination Files Identical
nb: Kilden og målet er den samme fila

en: Special
nb: Spesielt

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nb: Spesielt flagg. Den nøyaktige betydningen av flagget kan ses i kolonnen til høyre.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nb: Spesielt flagg. Gyldig for hele mappa, den nøyaktige betydningen av flagget kan ses i kolonnen til høyre.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
nb: Oppgir handlinger som alle brukere, som hverken er eier eller medlemmer av gruppa, har lov til å utføre.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
nb: Oppgir handlinger som medlemmer av gruppa har lov til å utføre.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
nb: Oppgir handlinger som eieren har lov til å utføre.

en: State:
nb: Delstat:

en: Stop
nb: Stopp

en: Store
nb: Lagre

en: Subject line
nb: Emnelinje

en: Suggest New &Name
nb: Foreslå nytt &navn

en: System certificates
nb: Systemsertifikater

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
nb: Adressen (<strong>URL</strong>-en) du oppga refererer ikke til en spesiell ressurs.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
nb: Adressen (URL-en) du oppga refererer ikke til en gyldig måte å få tilgang til denne ressursen, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
nb: Adressen (URL-en) du oppga var ikke riktig formatert. URL-er er vanligvis formaterte slik:<blockquote><strong>protokoll://bruker:passord@www.eksempel.no:port/katalog/filnavn.etternavn?spørring=verdi</strong></blockquote>

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nb: Rotsertifikatet til utsteder (CA) har en nøkkel-id og et navn som ikke stemmer med nøkkel-id og navn i utstederdelen av det sertifikatet du forsøker å bruke.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nb: Rotsertifikatet til utsteder (CA) har en nøkkel-id som ikke stemmer med nøkkel-id i utstederdelen av det sertifikatet du forsøker å bruke.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
nb: Utstedersertifikatet kan ikke finnes. Trolig er tillitskjeden brutt.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
nb: CRL-en er ikke gyldig ennå.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
nb: CRL-ens signatur er ugyldig. Det bertyr at CRL-en ikke kan verifiseres. (CRL :  tilbakekallingsliste for sertifikater).

en: The OpenSSL process ran out of memory.
nb: OpenSSL-prosessen slapp opp for minne.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
nb: Lese-flagget gir tillatelse til å se innholdet i fila.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
nb: Klister-flagg på en fil blir ikke brukt i Linux, men kan være i bruk på noen systemer

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
nb: Skriv-flagget gir tillatelse til å endre innholdet i fila.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
nb: Utsteder

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
nb: Sertifikatet kan ikke verifiseres da det er det eneste sertifikatet i tillitskjeden og ikke selvsignert. Hvis du signerer sertifikatet selv, så pass på å importere det inn i lista over tiltrodde sertifikater.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
nb: Sertifikatkjeden er lenger en maksimal oppgitt dybde.

en: The certificate has been revoked.
nb: Sertifikatet er tilbakekalt.

en: The certificate has not been issued for this host.
nb: Sertifikatet har ikke blitt utstedt for denne verten.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
nb: Sertifikatet er ikke signert for det formålet du forsøkte å bruke det til. Det betyr at utstederen (CA-en ) ikke tillater denne bruken.

en: The certificate is invalid.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig.

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
nb: NEI, det oppsto feil:

en: The certificate is not valid, any more.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig lenger.

en: The certificate is not valid, yet.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig ennå.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
nb: Sertifikatet er selvsignert og ikke med i lista over tiltrodde sertifikater. Hvis du vil godta dette sertifikatet, så importer det til lista over tiltrodde sertifikater.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nb: Sertifikatet er selvsignert. Selv om tillitskjeden kan bygges opp, så kan ikke rot-utsteders sertifikat finnes, (rot-utsteder: root Certificate Authority).

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
nb: Ja

en: The certificate is valid.
nb: Sertifikatet er gyldig.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
nb: Sertifikatets CA passer ikke med CA-navnet i sertifikatet.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
nb: Sertifikatets utsteder (CA, Certificate Authority) er ikke gyldig.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
nb: Sertifikatets utsteder (CA) har ikke lov til å signere sertifikater.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
nb: Sertifikatets signatur er ugyldig. Det betyr at sertifikatet ikke kan verifiseres.

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
nb: De valgte filnavnene ser
    ikke ut til å være gyldige.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
nb: Utklippstavla har blitt endret siden du brukte «lim inn»: det valgte dataformatet gjelder ikke lenger. Kopier det du ville lime inn på nytt.

en: The clipboard is empty
nb: Utklippstavla er tom

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
nb: Det lyktes ikke å dekode utsteders offentlige nøkkel. Det betyr at sertifikatet til CA-en (Certificate Authority) ikke kan brukes til å verifisere sertifikatet du ville bruke.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nb: Det lyktes ikke å dekryptere signaturen til CRL-en (Certificate Revocation List). Det betyr at det ikke en gang kunne beregnes, i motsetning til at det bare ikke stemmer med det forventede resultatet.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nb: Det lyktes ikke å dekryptere signaturen til sertifikatet. Det betyr at det ikke en gang kunne beregnes, i motsetning til at det bare ikke stemmer med det forventede resultatet.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
nb: Skrivebordoppføringsfila
    %1
    er av typen FSDevice, men har ingen Dev=…-oppføring.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
nb: Skrivebordoppføringsfila
    %1
    er av typen Link, men har ingen URL=…-oppføring.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
nb: Skrivebordoppføringsfila %1 har ingen Type=…-oppføring.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
nb: Skrivebordoppføringa av type
    %1
    er ukjent.

en: The desktop is offline
nb: Skrivebordet er frakoblet

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
nb: Mål

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
nb: Målressursen har ikke nok plass til å ta vare på tilstanden til ressursen etter at denne metoden er kjørt.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
nb: Enheten «%1» er ikke en disk og kan ikke løses ut.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
nb: Enheten er kanskje opptatt, altså ennå i bruk av et annet program eller en annen bruker. Et åpent vindu i filbehandleren er nok til at enheten er i bruk.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
nb: Enheten er kanskje ikke klar. Det kan skyldes at det ikke er noe medium i enheten (for eksempel ingen CD-plate i CD-spilleren), eller at enheten ikke er koblet til.

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
nb: Fila «%1» finnes fra før. Vil du skrive over den?

en: The file "%1" could not be found
nb: Fant ikke fila «%1»

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
nb: Fila %1 ble kopiert fra %2, men det ser ut til at den siden er blitt endret ved %3.
    Hvis kopieringen angres, blir fila slettet og alle endringer går tapt.
    Er du sikker på at du vil slette %4?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
nb: Fila er kanskje i bruk (og dermed låst) av en annen bruker eller et annet program.

en: The file or folder %1 does not exist.
nb: Fila eller mappa %1 finnes ikke.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
nb: Tillitskjedens lenge overstiger en av stilengde-parametrene til utstederen (CA-en), så alle senere signaturer er ugyldige.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
nb: Stedet der mappa skulle opprettes finnes kanskje ikke.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
nb: Hoveddelen av dette dokumentet er sikret med SSL, men enkelte deler er ikke sikret.

en: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
nb: Navnet «%1» begynner med et punktum og derfor blir mappa skjult som standard.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
nb: Navnet %1, som du oppga, finnes kanskje ikke. Kanskje du har skrevet feil.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
nb: Nettverksforbindelsen er kanskje feil satt opp eller nettverksgrensesnittet er ikke aktivt.

en: The new file name is empty.
nb: Det nye filnavnet er tomt.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
nb: Operasjonen kunne ikke fullføres fordi kilden og målet er den samme fila.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nb: Motpartens SSL-sertifikat ser ut til å være ødelagt.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
nb: Prosedyren for å velge klientsertifikatet for økten mislyktes.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
nb: Prosessen til %1-protokollen døde uventet.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
nb: Programmet på tjeneren som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert en intern feil: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
nb: Klarte ikke starte programmet som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen. Dette skjer oftest på grunn av tekniske feil.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
nb: Programmet som gir tilgang til protokollen <strong>%1</strong> har ikke nok minne til å fortsette.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
nb: Programmet på maskinen din som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert en intern feil.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
nb: Programmet som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert et avbrudd av ukjent type: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
nb: Programmet som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert en intern feil: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
nb: Programmet som gir tilgang til protokollen <strong>%1</strong> har avsluttet på en uventet måte.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
nb: Programmet som gir kompatibilitet med denne protokollen ble kanskje ikke oppdatert da du sist oppdaterte KDE. I så fall kan det hende programmet ikke starter fordi det er inkompatibelt med denne versjonen.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
nb: Protokollen %1 implementerer ikke en mappetjeneste.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
nb: Protokollen %1 er ingen filterprotokoll.

en: The protocol %1 is not supported.
nb: Protokollen %1 er ikke støttet.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
nb: Protokollen %1 er bare en filterprotokoll.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
nb: KDE-programmene som er installerte på denne maskinen støtter ikke protokollen <strong>%1</strong>.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
nb: Protokollen eller tjeneren støtter kanskje ikke gjenopptatte overføringer.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
nb: Skriptet for mellomtjeneroppsett er ugyldig:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
nb: Skriptet for mellomtjeneroppsett returnerte en feil:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
nb: Emne

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
nb: Nettverksverten sendte ingen SSL-sertifikater.
    Avbryter fordi identiteten til verten ikke kan fastslås.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
nb: Forespørselen forventet en fil, men fant mappa <strong>%1</strong> i stedet.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
nb: Forespørselen forventet en mappe, men fant fila <strong>%1</strong> i stedet.

en: The request was not completed because it was aborted.
nb: Forespørselen ble ikke fullført fordi den ble avbrutt.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
nb: Den etterspurte handlinga er ikke støttet av KDE-programmet som implementerer <strong>%1</strong>-protokollen.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nb: Klarte ikke montere enheten. Den rapporterte feilen var: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nb: Enheten kunne ikke avmonteres Den rapporterte feilen var: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
nb: Det er ikke nok diskplass til å skrive til den etterspurte fila <strong>%1</strong>.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
nb: Den etterspurte fila kunne ikke opprettes fordi det alt finnes en fil med det navnet.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
nb: Den etterspurte mappa kunne ikke opprettes fordi det alt finnes en mappe med det navnet.

en: The requested lock could not be granted. %1
nb: Den forespurte låsen kunne ikke innvilges. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
nb: For å utføre den ønskede operasjonen var det nødvendig å opprette en midlertidig fil <strong>%1</strong>, men det lot seg ikke gjøre.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nb: For å utføre den ønskede operasjonen var det nødvendig å opprette en midlertidig fil der den nye fila ble lagret under nedlasting. Det var ikke mulig å slette denne midlertidige fila <strong>%1</strong>.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nb: For å utføre den ønskede operasjonen var det nødvendig å slette den opprinnelige fila, trolig på slutten av en flytte-operasjon. Den opprinnelige fila <strong>%1</strong> kunne ikke slettes.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
nb: For å utføre den ønskede operasjonen var det nødvendig å endre navnet på den opprinnelige fila <strong>%1</strong>, men det lot seg ikke gjøre.

en: The requested protocol may not be supported.
nb: Den etterspurte protokollen er kanskje ikke støttet.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
nb: Den etterspurte symbolske lenka %1 kunne ikke opprettes.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
nb: For en POST-handling ble det ikke oppgitt påkrevet størrelse på innholdet.

en: The resource cannot be deleted.
nb: Ressursen kan ikke slettes.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
nb: Rot-utstederen (CA-en) er merket som avvist for det formålet du forsøkte å bruke den til.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
nb: Rot-utstederen (CA-en) er ikke tiltrodd for det formål du forsøkte å bruke dette sertifikatet til.

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
nb: Tjeneren <b>%1</b> ber om et sertifikat. <br /><br />Velg et sertifikat å bruke fra lista under:

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
nb: Tjeneren <strong>%1</strong> nektet tilkopling fra denne datamaskinen.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
nb: Tjeneren støtter ikke WebDAV-protokollen.

en: The server does not support the request type of the body.
nb: Tjeneren støtter ikke denne typen forespørsel.

en: The server failed the authenticity check (%1).
nb: Tjeneren klarte ikke autentitetstesten (%1)

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
nb: Tjeneren var for opptatt med å svare på andre forespørsler.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
nb: Tjeneren kunne ikke opprettholde egenskapene fra XML-elementet «propertybehavior», eller du prøvde å skrive over en fil samtidig som du krevde at filer ikke skulle skrives over. %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
nb: Tjeneren er kanskje ikke sett opp til å tillate forespørsler, selv om den er koblet til Internett.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
nb: Tjeneren kjører kanskje ikke den etterspurte tjenesten (%1), selv om den er koblet til Internett.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nb: Dette sertifikatet besto ikke signaturtesten. Dette kan bety at signaturen på dette sertifikatet eller på andre i sertifikatets tillitskjede er ugyldig, ikke kan dekodes eller at tilbakekallingslista (CRL-en) ikke kunne verifiseres. Hvis du ser denne meldinga, så vennligst si fra til utvikleren av det programmet du bruker at hun/han bør bruke de nye, mer spesifikke feilmeldingene.

en: The source and destination are the same file.
    %1
nb: Kilden og målet er den samme fila.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
nb: Kilde

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
nb: Den oppgitte fila eller mappa <strong>%1</strong> finnes ikke.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
nb: Den valgte mappa finnes ikke eller er ikke lesbar.

en: The specified folder may not be empty.
nb: Den valgte mappa er kanskje ikke tom.

en: The specified folder may not exist.
nb: Den valgte mappa finnes kanskje ikke.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
nb: Forespørselen krevde at overføring av fila <strong>%1</strong> ble gjenopptatt på et bestemt sted i overføringen. Dette var ikke mulig.

en: The specified resource may not exist.
nb: Ressursen finnes kanskje ikke.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
nb: Den valgte ressursen finnes kanskje ikke eller er muligens ikke lesbar.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
nb: Tidsformatet for «sist oppdatert»-feltet i CRL-en er ikke gyldig.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
nb: Tidsformatet for «neste oppdatering»-feltet i CRL-en er ikke gyldig.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
nb: Tidsformatet i «ikke etter»-feltet i sertifikatet er ikke gyldig.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
nb: Tidsformatet i «ikke før»-feltet i sertifikatet er ikke gyldig.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
nb: Denne datamaskinen og tjenermaskinen støtter kanskje ikke samme versjon  av %1-protokollen.

en: There are no special actions available for protocol %1.
nb: Det finnes ingen spesielle handlinger for protokollen %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
nb: Problemet kan ligge et sted i nettverket mellom tjeneren og denne datamaskinen.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nb: Det kan være et problem med nettverksoppsettet, nærmere bestemt vertsnavnet til mellomtjeneren. Dersom du nylig har hatt tilgang til Internett uten problemer er det trolig ikke årsaken.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nb: Det kan være et problem med nettverksoppsettet. Det er lite sannsynlig dersom du ikke nylig har hatt problemer med tilgangen til Internett.

en: There may have been a problem with your network connection.
nb: Det er kanskje et problem med nettverksforbindelsen.

en: These files use advanced permissions.
nb: Disse filene bruker avanserte tillatelser.

en: This action was prevented by another error.
nb: Denne handlinga ble hindret av en annen feil.

en: This action will overwrite the destination.
nb: Denne operasjonen vil skrive over målet.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
nb: Denne operasjonen vil skrive over «%1» med seg selv.
    Oppgi et nytt filnavn:

en: This certificate is not relevant.
nb: Sertifikatet er ikke relevant.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nb: Dette sertifikatet, ett eller flere i dets tillitskjede eller dets utsteders tilbabekallingsliste er ikke gyldig. Ett eller flere av disse kunne være ikke gyldig ennå, eller ikke gyldig lenger. Hvis du ser denne meldinga, så vennligst si fra til utvikleren av det programmet du bruker at hun/han bør bruke de nye, mer spesifikke feilmeldingene.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
nb: Denne feilen er i stor grad avhengig av KDE-programmet. Ekstrainformasjonen bør gi deg mer informasjon enn du kan få gjennom inn/ut-arkitekturen i KDE.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
nb[0]:  Denne fila er en lenke og har ikke rettigheter.
nb[1]: Alle filene er lenker og har ikke rettigheter.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
nb[0]: Denne fila bruker avanserte tillatelser
nb[1]: Disse filene bruker avanserte tillatelser.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
nb: Dette flagget gir tillatelse til å legge til, slette og endre navn på filer. Merk at sletting og navneendring kan begrenses med «Klister»-flagget.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
nb: Dette flagget gir tillatelse til å se på innholdet i mappa.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
nb[0]: Denne mappa bruker avanserte tillatelser.
nb[1]: Disse mappene bruker avanserte tillatelser.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
nb: Dette er en nokså teknisk feil som innebærer at en enhet for nettverkskommunikasjon (en sokkel) ikke kunne opprettes.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
nb: Dette er en nokså teknisk feil der en nødvendig enhet for nettverkskommunikasjon (en sokkel) ikke kunne opprettes for lytting etter innkommende nettverkstilkoblinger.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
nb: Dette er en nokså teknisk feil som oppsto ved forsøk på å godta en innkommende nettverkstilkobling.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nb: Dette skjer sannsynligvis på grunn av en feil i programmet. Du bør kanskje sende inn en full feilrapport som vist under.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nb: En feil i tjenerprogrammet er trolig grunnen til dette. Rapporter gjerne om feilen slik det er forklart nedenfor.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
nb: Liste over filer som skal åpnes. Du kan velge flere enn en fil ved å skrive inn flere filnavn med mellomrom mellom.

en: This is the name of the file to open.
nb: Navnet på fila som skal åpnes.

en: This is the name to save the file as.
nb: Fila skal lagres med dette navnet.

en: This may be an error on the server side.
nb: Dette kan skyldes en feil på tjenersiden.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
nb: Dette betyr at forespørselen ikke klarte å avgjøre innholdet i mappafordi KDE-programmet som støtter protokollen ikke klarer det.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
nb: Dette betyr at en feil oppsto under lesing av innholdet fra ressursen <strong>%1</strong>, selv om ressursen kunne åpnes.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
nb: Dette betyr at en feil oppstod under skriving til ressursen <strong>%1</strong>, selv om ressursen kunne åpnes.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
nb: Dette betyr at et forsøk på å åpne mappa <strong>%1</strong> ble avvist.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
nb: Dette betyr at forsøket på å skrive til fila <strong>%1</strong> ble avvist.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
nb: Dette tyder på at innholdet i fila eller katalogen <strong>%1</strong> ikke kunne leses, siden du ikke fikk lesetilgang.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
nb: Dette tyder på at fila <strong>%1</strong> ikke kunne skrives, siden du ikke fikk skrivetilgang.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
nb: Dette valget slår på noen bekvemmeligheter for lagring av filer med etternavn:<br /><ol><li>Et etternavn oppgitt i skrivefeltet <b>%1</b> blir oppdatert hvis du endrer filtypen det skal lagres med.<br /><br /></li><li>Hvis det ikke er oppgitt noe etternavn i skrivefeltet <b>%2</b> når du trykker <b>Lagre</b>, så blir %3 lagt til slutten av filnavnet (hvis filnavnet ikke allerede finnes). Dette etternavnet er basert på filtypen som du har valgt som lagringstype. <br /> <br /> Hvis du ikke vil at KDE skal sette på et etternavn for filnavnet, så kan du enten slå av dette valget, eller undertrykke det ved å legge til et punktum (.) til filnavnet (punktumet blir automatisk fjernet).</li></ol> Hvis du ikke er sikker, så behold valget slått på, fordi det gjør det lettere å holde styr på filene dine.

en: Time out waiting for server interaction.
nb: Tidsutkobling under venting på svar fra tjener.

en: Timeout Error
nb: Tidsgrensefeil

en: Timeout on server
    %1
nb: Tidsavbrudd på tjener
    %1

en: Trash File
nb: Slettede filer

en: Trash Files
nb: Slettede filer

en: Tree View
nb: Trevisning

en: Trusted:
nb: Tiltrodd:

en: Try again, either now or at a later time.
nb: Prøv igjen, enten nå eller senere en gang.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
nb: Prøv å flytte den gamle fila vekk først, og forsøk igjen.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
nb: Prøv å flytte den gamle mappa vekk først, og forsøk igjen.

en: Type any comment you think is useful here.
nb: Skriv en passende kommentar som kan være nyttig her.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
nb: Skriv inn kommandoen for å starte dette programmet.
    
    Etter kommandoen kan man plassere flere plassholdere som blir erstattet med aktuelle verdier når programmet kjører:
    %f – et enkelt filnavn
    %F – en liste med filnavn; for program som kan åpne flere lokale filer på en gang
    %u – en enkelt URL
    %U – en liste av URL-er
    %d – katalogen til en fil som kan åpnes
    %D – en liste av kataloger
    %i – et ikon
    %m – et miniikon
    %c – bildetekst

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
nb: Skriv beskrivelsen til dette programmet, basert på bruken. Eksempler: oppringingsprogrammet (KPPP) vil være «Oppringingsverktøy».

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
nb: Skriv navnet til dette programmet her. Dette programmet vil framstå med dette navnet i programmenyen og i panelet.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nb: UNIX-miljøer kan vanligvis lenke filer eller mapper til andre navn og/eller plasseringer. Under kopieringsoperasjonen oppdaget KDE en lenke eller en rekke lenker som går i uendelig løkke. Fila er altså (kanskje via omveier) en lenke til seg selv.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nb: UNIX-miljøer kan vanligvis lenke filer eller mapper til andre navn og/eller plasseringer. KDE oppdaget en lenke eller en rekke lenker som går i uendelig løkke. Fila er altså (kanskje via omveier) en lenke til seg selv.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
nb: URL-en refererer ikke til noen ressurs.

en: URL Resource Invalid
nb: Ugyldig URL-ressurs

en: URL cannot be listed
    %1
nb: Nettadressen kan ikke bli listet
    %1

en: Unable to Enter Folder
nb: Kan ikke gå inn i mappe

en: Unable to Initialize Input/Output Device
nb: Klarer ikke montere inn/ut-enhet

en: Unable to Launch Process
nb: Kan ikke starte prosess

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
nb: Klarer ikke avmontere inn/ut-enhet

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
nb: Kan ikke lage io-slave:
    klauncher sa: %1

en: Unable to create io-slave: %1
nb: Kan ikke lage io-slave: %1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
nb: Kan ikke gjøre tjenesten %1 kjørbar, avbryter kjøring

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
nb: Klarte ikke åpne sertifikatet. Vil du prøve et annet passord?

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
nb: Fikk ikke lagret bokmerket i %1. Rapportert feil var: %2. Denne feilmeldinga vil bare vises en gang. Årsaken til feilen må fikses så raskt som mulig,  sannsynligvis er det en full harddisk.

en: Und&o
nb: &Angre

en: Und&o: Copy
nb: &Angre: Kopier

en: Und&o: Create File
nb: &Angre: Lag ny fil

en: Und&o: Create Folder
nb: &Angre: Lag ny mappe

en: Und&o: Link
nb: &Angre: Lenke

en: Und&o: Move
nb: &Angre: Flytt

en: Und&o: Rename
nb: &Angre: Endre navn

en: Und&o: Trash
nb: &Angre: Papirkurv

en: Undo File Copy Confirmation
nb: Bekreft at filkopiering angres

en: Undocumented Error
nb: Udokumentert feil

en: Unexpected Program Termination
nb: Uventet programslutt

en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
nb: Ukjent nøkkelalgoritme

en: Unknown Authorization method.
nb: Ukjent autorisasjonsmetode.

en: Unknown Error
nb: Ukjent feil

en: Unknown HTTP verb.
nb: Ukjent HTTP-verb.

en: Unknown Host
nb: Ukjent vert

en: Unknown Interruption
nb: Ukjent avbrudd

en: Unknown Proxy Host
nb: Ukjent mellomtjener

en: Unknown error
    %1
nb: Ukjent feil
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
nb: Ukjent feilkode %1
    %2
    Send en fullstendig feilrapport på http://bugs.kde.org.

en: Unknown host %1
nb: Ukjent vert %1

en: Unknown interrupt
    %1
nb: Ukjent avbrudd
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
nb: Ukjent protokoll «%1».

en: Unknown proxy host
    %1
nb: Ukjent mellomtjener
    %1

en: Unmount
nb: Avmonter

en: Unsharing folder '%1' failed.
nb: Mislyktes å slå av deling av mappe «%1».

en: Unsupported Action: %1
nb: Ustøttet handling: %1

en: Unsupported Protocol %1
nb: Protokollen %1 er ikke støttet

en: Unsupported key size.
nb: Ustøttet nøkkelstørrelse.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
nb: Oppdater programvaren din til siste versjon. Distribusjonen din har sannsynligvis verktøy til å oppdatere programmene med.

en: Updating System Configuration
nb: Oppdaterer systemoppsett

en: Updating system configuration.
nb: Oppdaterer systemoppsettet.

en: User
nb: Bruker

en: User canceled action
    %1
nb: Bruker avbrøt handlinga
    %1

en: User-added certificates
nb: Sertifikater som bruker har lagt til

en: User:
nb: Bruker:

en: User:
nb: Bruker:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
nb: Du kan ikke bruke under-URL-er med %1.

en: Validity period
nb: Gyldighetsperiode

en: Validity period:
nb: Gjelder fra/til:

en: Value:
nb: Verdi:

en: Varying (No Change)
nb: Varierende (Ingen endring)

[ctx: Verb]
en: &Trash
nb: &Søppelkurven

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning, the destination is more recent.
nb: Advarsel, målet er nyere.

[ctx: Web page address]
en: Address:
nb: Adresse:

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
nb: Dersom alt annet mislyktes, kan du hjelpe KDE eller de som har laget programmet ved å sende inn en god feilrapport. Dersom programmet kommer fra andre enn KDE, ta kontakt direkte med produsenten. Hvis ikke, kan du se om den samme feilen alt er rapportert av andre ved å søke på <a href="http://bugs.kde.org/">KDE-nettstedet for feilrapportering</a>. Dersom feilen ikke er rapportert, bør du notere alle opplysningene over og ta dem med i feilrapporten sammen med alle andre detaljer du tror kan hjelpe.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
nb: Når dette er valgt, blir handlingen til den knappen du trykker brukt på alle senere konflikter i resten av denne jobben.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
nb: Når dette er valgt, blir handlingen til den knappen du trykker brukt på alle mappekonflikter i resten av denne jobben.
    Hvis du ikke trykker Hopp over blir du likevel spurt hvis det er en konflikt med en eksisterende fil i mappa.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
nb: Ved henting av informasjon om mellomtjeneren <strong>%1</strong>, oppsto feilen «ukjent vert». En slik feil antyder at navnet på tjeneren ikke ble funnet på Internett.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
nb: Vil du for alltid godta dette sertifikatet uten spørsmål?

en: Write
nb: Skriv

en: Write
    Entries
nb: Skriv
    oppføringer

en: Write Access Denied
nb: Nektet skrivetilgang

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
nb: &Skriv inn i

en: Writing to %1 is not supported.
nb: Skriving til %1 er ikke støttet.

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
nb: Du er i ferd med å starte sikkermodus. Alle overføringer blir krypterte om ikke annet er sagt.
    Dette betyr at ingen uvedkommende lett kan få tilgang til det du overfører.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
nb: Du er i ferd med å avslutte sikkermodus. Overføringene vil ikke lenger være krypterte.
    Dette innebærer at uvedkommende kan få tilgang til informasjonen du overfører.

en: You are not authorized to execute this file.
nb: Du har ikke lov til å kjøre denne fila.

en: You are not authorized to execute this service.
nb: Du har ikke lov til å kjøre denne tjenesten.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
nb: Du har ikke lov til å åpne denne fila.

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
nb: Du kan også endre tilgangen til fildeling.

en: You can only select local files
nb: Du kan bare velge lokale filer

en: You can only select local files.
nb: Du kan bare velge lokale filer.

en: You can only select one file
nb: Du kan bare velge én fil.

en: You did not select a file to delete.
nb: Du oppga ikke et filnavn for sletting.

en: You did not select a file to trash.
nb: Du har ikke valgt en fil for sletting.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
nb: Du har ikke tilgang til protokollen %1.

en: You do not have permission to create that folder.
nb: Du har ikke rettighet til å lage den mappa.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
nb: Du har oppgitt at du vil ta imot dette sertifikatet, men det er ikke utstedt til den tjeneren som presenterer det. Vil du fortsette å laste inn?

en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
nb: Du har ytret ønske om å skaffe deg eller kjøpe et sikkert sertifikat. Denne veiviseren vil hjelpe deg gjennom prosessen. Du kan avbryte transaksjonen når som helst.

en: You may have encountered a bug in the program.
nb: Du har kanskje støtt på en feil i programmet.

en: You may have incorrectly typed the location.
nb: Du kan ha oppgitt feil adresse.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
nb: Du har kanskje oppgitt feil eller ingen autentiseringsinformasjon.

en: You may not have permissions to accept the connection.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å ta i mot tilkoblingen.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å montere enheten. På UNIX-systemer er det vanlig at bare systemadministratoren kan montere en enhet.

en: You may not have permissions to read from the resource.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å lese fra ressursen.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å lese fila eller åpne katalogen.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å avmontere enheten. På UNIX-systemer er det vanlig at bare systemadministratoren kan avmontere en enhet.

en: You may not have permissions to write to the resource.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å skrive til ressursen.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
nb: Du kan utføre et søk på Internett etter et KDE-program (kalt en kioslave eller ioslave) som støtter denne protokollen. Aktuelle nettsteder er blant annet <a href="http://apps.kde.com/">http://apps.kde.com/</a> og <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
nb: Du må nå oppgi et passord for sertifikatforespørselen. Du bør velge et svært trygt passord, siden det skal brukes til å kryptere den private nøkkelen din.

en: You need to be authorized to share folders.
nb: Du må ha autorisasjon for å kunne dele mapper med andre.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
nb: Du må oppgi brukernavn og passord for mellomtjeneren under før du får tilgang til noen nettsteder.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
nb: Du må oppgi et brukernavn samt passord for å få tilgang til dette nettstedet.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
nb: Du har kanskje ikke tilstrekkelig tilgangsrettighet til å utføre denne operasjonen på denne ressursen.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
nb: Kontoen din har kanskje ikke tilgangsrett til denne ressursen.

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: [padlock]
nb: [hengelås]

en: a suitable extension
nb: et passende etternavn

[ctx: folder name]
en: New Folder
nb: Ny mappe

en: mounting is not supported by wince.
nb: wince støtter ikke montering.

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
nb: Bokmerker

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
nb: Dette vil starte programmet:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
nb: kopier den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: create the requested folder
nb: lag den etterspurte mappa

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
nb: slett den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
nb: lås den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
nb: flytt den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
nb: spør etter tjenerens evner

[ctx: request type]
en: retrieve property values
nb: hent egenskapsverdier

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
nb: hent innholdet i den valgte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
nb: kjør en rapport i den oppgitte mappa

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
nb: søk i den oppgitte mappa

[ctx: request type]
en: set property values
nb: sett egenskapsverdier

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
nb: lås opp den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: upload %1
nb: Laster opp %1

en: telnet protocol handler
nb: telnet-protokollbehandler

en: telnet service
nb: telnet-tjeneste

en: the extension <b>%1</b>
nb: etternavnet <b>%1</b>

[ctx: to trash]
en: &Trash
nb: &Søppelkurven

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
nb[0]: Dette skulle ikke vises …
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette disse %1 elementene?

en: unmounting is not supported by wince.
nb: wince støtter ikke avmontering.
