kdelibs4 - en to nds translation catalogue (2309 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
nds: 
        Moduul „%1“ wöör automaatsch anmaakt, dor hangt dat Moduul „%2“ vun af

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
nds: 
        Moduul „%1“ wöör automaatsch utmaakt, dat hangt vun Moduul „%2“ af

en: 
    %1 options:
nds: 
    %1-Optschonen:

en: 
    Arguments:
nds: 
    Argumenten:

en: 
    Generic options:
nds: 
    Allmeen Optschonen:

en: 
    Options:
nds: 
    Optschonen:

en: 
    Please correct.
nds: 
    Bitte verbeter dat.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
nds:    <a href="%1">[Egenschappen]</a>

en:  (In new window)
nds:  (In'n nieg Finster)

en:  (In other frame)
nds:  (In'n anner Rahmen)

en:  - BCC:
nds:  - Blindkopie:

en:  - CC:
nds:  - Kopie (CC):

en:  - Subject:
nds:  - Bedröppt:

en:  Stalled
nds:  Töövt

en: %1 &Handbook
nds: %1-&Handbook

en: %1 - unknown type
nds: %1 - Typ nich begäng

en: %1 - unknown type of userpath
nds: %1 - Typ vun Brukerpadd nich begäng

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
nds[0]: %1 Bild vun %2 is laadt.
nds[1]: %1 Biller vun %2 sünd laadt.

en: %1 file | %1 files
nds[0]: %1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

en: %1 folder | %1 folders
nds[0]: %1 Orner
nds[1]: %1 Ornern

en: %1 is already assigned to %2
nds: „%1“ is al na „%2“ towiest

en: %1 is not a function and cannot be called.
nds: „%1“ is keen Funkschoon un lett sik nich opropen.

en: %1 is not an Object type
nds: %1 is keen Objekttyp

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
nds[0]: De Tastkombinatschoon „%2“ verdreegt sik nich mit de nakamen Tastkombinatschoon.
    Wullt Du de anner Akschoon en leddig Tastkombinatschoon towiesen?
    %3
nds[1]: De Tastkombinatschoon „%2“ verdreegt sik nich mit de nakamen Tastkombinatschonen.
    Wullt Du de anner Akschonen en leddig Tastkombinatschoon towiesen?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
nds[0]: Dubbelt Tastkombinatschoon
nds[1]: Dubbelt Tastkombinatschonen

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
nds[0]: De Tastkombinatschoon „%2“ verdreegt sik mit disse Tastkombinatschoon nich:
nds[1]: De Tastkombinatschoon „%2“ verdreegt sik mit disse Tastkombinatschonen nich:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
nds[0]: Kann de RGB-Klören vun X11 nich laden. Disse Dateioort wöör ankeken:
    %2
nds[1]: Kann de RGB-Klören vun X11 nich laden. Disse Dateiöörd wöörn ankeken:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
nds[0]: Konflikt mit inmeldt globaal Tastkombinatschoon
nds[1]: Konflikt mit inmeldt globaal Tastkombinatschonen

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
nds[0]: %1 Moduul automaatsch toföögt. Moduul-Afhangigkeiten maken de nödig.
nds[1]: %1 Modulen automaatsch toföögt. Moduul-Afhangigkeiten maken de nödig.

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
nds[0]: %1 Moduul automaatsch wegmaakt. Moduul-Afhangigkeiten maken de nödig.
nds[1]: %1 Modulen automaatsch wegmaakt. Moduul-Afhangigkeiten maken de nödig.

en: %1% of %2
nds: %1% vun %2

en: %1/s (done)
nds: %1/s (afslaten)

en: %2 (%1 K)
nds: %2 (%1 k)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
nds[0]: %2 (%1 Byte)
nds[1]: %2 (%1 Bytes)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
nds[0]: %2 / %1 Datei
nds[1]: %2 / %1 Dateien

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
nds[0]: %2 / %1 Orner
nds[1]: %2 / %1 Ornern

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
nds[0]: %2 vun %3 afslaten
nds[1]: %2 vun %3 afslaten

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
nds[0]: %2% vun de Datei
nds[1]: %2% vun %1 Dateien

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
nds[0]: %2/s (%3 över)
nds[1]: %2/s (%3 över)

en: &About
nds: Ve&rtell wat över

en: &About %1
nds: &Vertell wat över %1

en: &Actual Size
nds: &Orginaalgrött

en: &Add
nds: &Tofögen

en: &Add Bookmark
nds: &Leesteken tofögen

en: &Add to Custom Colors
nds: &Na de egen Klören tofögen

en: &Allow storing passwords for this site
nds: Sekern vun Passwöör för disse Sieden &tolaten

en: &Apply
nds: &Anwennen

en: &Automatic spell checking enabled by default
nds: &Klookschriever standardwies anmaken

en: &Available:
nds: &Verföögbor:

en: &Back
nds: &Torüch

en: &Bookmarks
nds: &Leestekens

en: &Break at Next Statement
nds: &Bi den nakamen Befehl anhollen

en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: &Close
nds: &Tomaken

en: &Close Document
nds: Dokment &tomaken

en: &Close Wallet
nds: &Knipp tomaken

en: &Close Window
nds: Finster &tomaken

en: &Configure %1...
nds: %1 &instellen...

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
nds: JavaS&cript-Bedregen för niege Finstern instellen...

en: &Copy
nds: K&operen

en: &Copy Email Address
nds: Nettpostadress &koperen

en: &Copy Full Text
nds: Heel Text &koperen

en: &Copy Link Address
nds: Linkadress &koperen

en: &Copy Text
nds: Text &koperen

en: &Debug
nds: &Fehlersöök

en: &Defaults
nds: &Standards

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: &Disable Error Reporting
nds: Dat &Berichten vun Fehlers utmaken

en: &Discard
nds: &Wegsmieten

en: &Do Not Save
nds: &Nich sekern

en: &Do not show this message again
nds: &Disse Naricht nich nochmaal wiesen

en: &Edit
nds: &Bewerken

en: &Edit Bookmarks...
nds: &Leestekens bewerken...

en: &Edit...
nds: &Bewerken...

en: &File
nds: &Datei

en: &Find
nds: &Söken

en: &Find in Frame...
nds: Binnen den Rahmen &söken...

en: &Find...
nds: &Söken na...

en: &Finished
nds: &Fardig

en: &First Page
nds: &Eerste Siet

en: &Fit to Page
nds: &Grött de Siet topassen

en: &Forward
nds: &Vörut

en: &Game
nds: &Speel

en: &Go
nds: &Gah

en: &Go To...
nds: &Gah na...

en: &Go to Line...
nds: &Gah na de Reeg...

en: &Go to Page...
nds: &Gah na de Siet...

en: &Grant All
nds: &All verlöven

en: &Help
nds: &Hülp

en: &Hide Errors
nds: &Fehlers versteken

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
nds: Text &versteken, wenn de Warktüüchbalken Text blang Lüttbiller wiest

en: &Ignore
nds: N&ich ännern

en: &Join KDE
nds: &Bi KDE mitmaken

en: &Keep password
nds: Passwoort &wohren

en: &Keep this window open after transfer is complete
nds: &Dialoog na't Enn vun de Överdregen apen laten

en: &Language:
nds: &Spraak:

en: &Last Page
nds: &Leste Siet

en: &Launch Bug Report Wizard
nds: &Fehlerbericht-Hölper opropen

en: &License Agreement
nds: &Lizenz

en: &Mail...
nds: &Nettpost...

en: &Minimize
nds: &Minimeren

en: &New
nds: &Nieg

en: &Next
nds: &Nakamen

en: &Next Page
nds: &Nakamen Siet

en: &No
nds: &Nee

en: &Open...
nds: &Opmaken...

en: &Order by:
nds: S&orteren na:

en: &Overwrite
nds: Ö&verschrieven

en: &Password:
nds: &Passwoort:

en: &Paste
nds: &Infögen

en: &Pause
nds: &Anhollen

en: &Previous
nds: &Verleden

en: &Previous Page
nds: &Verleden Siet

en: &Print...
nds: &Drucken...

en: &Prompt on replace
nds: &Ehr't Utwesseln nafragen

en: &Quit
nds: &Verlaten

en: &Redisplay
nds: O&pfrischen

en: &Redo
nds: &Wedderhalen

en: &Redo: %1
nds: &Wedderhalen: %1

en: &Reject All
nds: All to&rüchwiesen

en: &Remove
nds: &Wegmaken

en: &Replace
nds: &Utwesseln

en: &Replace...
nds: &Utwesseln...

en: &Report Bug...
nds: &Fehler künnig maken...

en: &Report Bugs or Wishes
nds: &Fehlers oder Wünsch künnig maken

en: &Reset
nds: &Torüchsetten

en: &Restore
nds: &Wedder herstellen

en: &Resume
nds: &Wiedermaken

en: &Rotate Clockwise
nds: Na &rechts dreihen

en: &Save
nds: &Sekern

en: &Save Link As...
nds: &Link sekern as...

en: &Save Settings
nds: Instellen &sekern

en: &Search
nds: &Söken

en: &Selected text
nds: &Markeert Text

en: &Selected:
nds: Ut&söcht:

en: &Send
nds: &Afsennen

en: &Send Email
nds: Nettbreef &schicken

en: &Send File | &Send Files
nds[0]: Datei &loosstüern
nds[1]: Dateien &loosstüern

en: &Send Unencrypted
nds: Ahn Verslöteln &sennen

en: &Settings
nds: &Instellen

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
nds[0]: &Blockeert Opduker wiesen
nds[1]: %1 &blockeert Opdukers wiesen

en: &Show tips on startup
nds: &Tipps bi't Starten wiesen

en: &Skip
nds: Ö&vergahn

en: &Source:
nds: &Born:

en: &Spelling...
nds: &Klookschriever...

en: &Stop Script
nds: Skript &anhollen

en: &Store
nds: &Sekern

en: &Submit Anyway
nds: Liekers af&schicken

en: &Support KDE
nds: &KDE ünnerstütten

en: &Text to find:
nds: &Sööktext:

en: &Thanks To
nds: &Dank ok an

en: &Toolbar:
nds: &Warktüüchbalken:

en: &Tools
nds: &Warktüüch

en: &Try
nds: &Utproberen

en: &Undo
nds: &Torüchnehmen

en: &Undo: %1
nds: &Torüchnehmen: %1

en: &Up
nds: Na &baven

en: &Verify:
nds: &Kuntrulleren:

en: &View
nds: &Ansicht

en: &Whole words only
nds: &Bloots hele Wöör

en: &Yes
nds: &Jo

en: &Zoom...
nds: &Grött ännern...

en: '%1' is not a valid QLayout.
nds: „%1“ is as QLayout leeg.

en: '%1' is not a valid QWidget.
nds: „%1“ is as QWidget leeg.

en: 'ai_family' not supported
nds: „ai_family“ nich ünnerstütt

en: 'ai_socktype' not supported
nds: Keen Ünnerstütten för „ai_socktype“

en: (C) 2000 Stephan Kulow
nds: © 2000 Stephan Kulow

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
nds: © 2004-2005 Ian Reinhart Geiser

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
nds: © 2005 Jeroen Wijnhout

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
nds: © 2005-2006 De KJSEmbed-Autoren

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
nds: © 2006 Sebastian Sauer

en: (No logo available)
nds: (Keen Logo to finnen)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
nds: © 1999-2002 De KDE-Schrievers

en: (c) 2001, Waldo Bastian
nds: © 2001, Waldo Bastian

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
nds: © 2006-2009, Sebastian Trüg

en: --- separator ---
nds: --- Trennen ---

en: -default-
nds: -Standard-

en: -unnamed-
nds: -ahn Naam-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
nds: ... dat <b>verkehrt schreven</b> Woort, mit sien Ümgeven ...

en: 1 download | %1 downloads
nds[0]: 1 Daalladen
nds[1]: %1 Daalladen

en: 1 match found. | %1 matches found.
nds[0]:  1 Dreper funnen.
nds[1]: %1 Övereenstimmen funnen.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
nds[0]: 1 Steed utwesselt.
nds[1]: %1 Steden utwesselt.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
nds: Systeemfehler: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
nds: Familie %1 nich begäng

en: << Add to Dictionary
nds: << Na't Wöörbook tofögen

en: <Low Surrogate>
nds: <Siet Utwesseln>

en: <Merge %1>
nds: <Tosamenfögen %1>

en: <Merge>
nds: <Tosamenfögen>

en: <Non Private Use High Surrogate>
nds: <Hoge Utwesseln, nich för Privaatbruuk>

en: <Private Use High Surrogate>
nds: <Hoge Utwesseln för Privaatbruuk>

en: <Private Use>
nds: <Privaatbruuk>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
nds: <a href="http://opendesktop.org">Tohuussiet</a>

en: <b>misspelled</b>
nds: <b>verkehrt schreven</b>

en: <br />Provider: %1
nds: <br />Anbeder: %1

en: <br />Version: %1
nds: <br />Verschoon: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
nds: <h1>KJSEmbed-Dokmentatschoonkieker</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
nds: <h2>Toföögt Tastkombinatschonen (bloots as Informatschoon)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
nds: <h2>Ännert Tastkombinatschonen</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
nds: <h2>Wegdaan Tastkombinatschonen</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
nds: <html>De <b>K-Schriefdischümgeven</b> warrt schreven un pleegt vun den KDE-Koppel, en Nettwark vun Programmschrievers, Künstlers, Översetters un Bidregers de hele Welt rund, de wat för <a href="%1">Fre'e Programmen</a> doon wüllt. Disse Meenschap hett al en helen Barg fre'e Programmen för KDE schreven.<br /><br />Keen enkel Koppel, Bedrief oder Organisatschoon kuntrulleert den Bornkode vun KDE; elkeen is willkamen, de dor wat to bidregen will. - Du ok. ;)<br /><br />Wenn Du mehr över dat Projekt weten wullt, kiek maal op <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
nds: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verschoon %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
nds: <html><font size="5">%1</font><br/><b>Verschoon %2</b><br/>op KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
nds: <html><font size="5">KDE - Wees free!</font><br /><b>Systeemverschoon %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(Noch nich begäng)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
nds: <html>KDE bruukt Een nich köpen, man dat Maken köst Geld.<br /><br />Dor hett de KDE-Koppel den KDE e.V. för gründt, en Organisatschoon, de nich op Winnst henarbeidt un in Tübingen in Düütschland sitt. De KDE e.V. steiht bi allens för dat KDE-Projekt in, wat mit Geld un Gesett to doon hett. Wenn Du mehr över den KDE e.V. weten wullt, kiek op <a href="%1">%1</a>.<br /><br />De KDE-Koppel hett Ünnerstütten nödig, wat dat Geld angeiht. De gröttste Deel vun dat Geld geiht an Lüüd, de sülven Utgaven hatt hebbt, dormit se wat to KDE bidragen kunnen.<br /> <br />Dat is also nich verkehrt, wenn Een en beten Geld to KDE bistüert. Wenn Du wat geven wullt, kiek op <a href="%2">%2</a>, woans dat op't Best geiht. <br /><br />Velen Dank al maal för Dien Ünnerstütten.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
nds: <html>Programmen laat sik jümmers verbetern, un de Lüüd vun KDE wüllt dat ok doon. Bloots muttst Du, de Bruker, uns denn ok vertellen, wenn wat nich so funkscheneert as Du dat dacht hest, oder wenn wat beter wesen kunn. <br /><br />De K-Schriefdischümgeven hett en Systeem för de Fehlerpleeg. Kiek maal bi <a href="%1">%1</a> rin oder bruuk den Dialoog „Fehler künnig maken...“ in't Menü „Hülp“.<br /><br />Du kannst dat Fehlerpleeg-Systeem ok för Vörslääg för Verbetern bruken, man denn klick bitte an, wat dat bloots en Vörslag is („Wunschlist“).</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
nds: <html>Du bruukst keen Programmschriever wesen, wenn Du Deel vun den KDE-Koppel wesen wullt. Du kannst Di en natschonalen Krink ansluten, dor warrt de Programmen översett. Du kannst ok Grafiken, Muster, Musik tofögen oder ok de Dokmentatschoon beter maken. Du kannst Di dat utsöken! <br /><br />Kiek maal op <a href="%1">%1</a> na Informatschonen över Projekten, de Lüüd söökt.<br /><br />Wenn Du mehr Informatschoon oder Dokmentatschoon bruukst, kiek op <a href="%2">%2</a>, dor finnst Du, wat Du bruukst.</html>

en: <not assigned>
nds: <nich towiest>

en: <p>Downloads: %1</p>
nds: <p>Daallaadt: %1 maal</p>

en: <p>No Downloads</p>
nds: <p>Nich daallaadt</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
nds: <p>Du hest den Fehler as <b>Groot Malöör</b> angeven. Bitte beacht, dat disse Stoop bloots för Fehlers is, de</p><ul><li>anner Programmen op dat Systeem (oder dat hele Systeem) stöört</li><li>de Oorsaak för't Wegkamen vun wichtige Daten sünd</li><li>en Sekerheitleck op dat Systeem opriet, wor dat Programm installeert is</li></ul>
    <p>Is de Fehler redig de Oorsaak för een vun disse Problemen? Wenn nich, söök bitte en sietere Stoop ut. Velen Dank!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
nds: <p>Du hest den Fehler as <b>Malöör</b> angeven. Bitte beacht, dat disse Stoop bloots för Fehlers is, de</p><ul><li>dat Paket (meist) nich mehr bruukbor warrn laat</li><li>de Oorsaak för't Wegkamen vun Daten sünd</li><li>en Sekerheitleck opriet, dat anner Lüüd Togriep op't Konto vun den Bruker gifft, de dat lege Paket bruukt.</li></ul>
    <p>Is de Fehler redig de Oorsaak för een vun disse Problemen? Wenn nich, söök bitte en sietere Stoop ut. Velen Dank!</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Klick hier, wenn dat Woort nienich ännert warrn schall.</p>
    <p>Dat is sinnvull, wenn dat Woort een Naam, een Akronüm, een Frömdwoort oder jichtenseen anner Woort is, dat Du bruken, aver nich dat Wöörbook tofögen wullt. </p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Klick hier, wenn dat Woort so blieven schall as dat is.</p>
    <p>Dat is sinnvull, wenn dat Woort en Naam, Akronüm, Frömdwoort oder jichtenseen anner Woort is, dat Du bruken, aver nich dat Wöörbook tofögen wullt.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Klick hier wenn Du wullt, dat för den nich begäng Text jümmers de Text binnen dat Feld baven links insett warrt.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Klick hier, wenn Du den nich begäng Text mit den Text in dat Textfeld baven links utwesseln wullt.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Hier sühst Du den Deel vun't Dokment, de dat nich begäng Woort bargt. Wenn dat nich langt, üm dor en beter Woort för to finnen, kannst Du op dat Dokment klicken, wat Du jüst nakiekst. Denn kannst Du dor en grötteren Deel vun lesen un achteran torüchgahn.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Wenn dat nich begäng Woort verkehrt schreven is, schullst Du nakieken, wat dat en richtig Woort gifft un dor op klicken. Wenn dat bloots lege Vörslääg gifft, kannst Du dat richtige Woort ok in dat Textfeld baven ingeven.</p>
    <p>Wenn Du dat Woort richtig maken wullt, klickt op <b>Utwesseln</b>, wenn dat Woort bloots eenmaal utwesselt warrn schall, oder op <b>All Utwesseln</b>, wenn Du all Vörkamen richtig maken wullt.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Wenn dat nich begäng Woort verkehrt schreven is, schullst Du dat richtige Woort hier ingeven oder binnen de List nerrn utsöken.</p>
    <p>Denn kannst Du op <b>Utwesseln</b> klicken, wenn dat Woort bloots hier utwesselt warrn schall. Wenn Du op <b>All utwesseln</b> klickst, warrt de Text överall utwesselt, woneem he to finnen is.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Söök hier de Spraak vun't Dokment ut, dat Du nakieken wullt.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Dat Woort wöör as nich begäng estemeert, wiel dat nich in't Wöörbook steiht.<br>
    Wenn Du glöövst, dat dit Woort nich verkehrt schreven is, klick hier, denn warrt dat ok in Tokunft nich as verkehrt estemeert. Wenn Du dat Woort so laten wullt, as dat is, Du dat aver ok nich dat Wöörbook tofögen wullt, klick op <b>Övergahn</b> oder <b>Jümmers övergahn</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
nds: <qt><b>Fehler</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
nds: <qt><b>Fehler</b>: Knütt %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
nds: <qt><p><strong>„Koppreeg drucken“</strong></p><p>Wenn dat anmaakt is, warrt bi't Drucken vun't HTML-Dokment op elk Siet baven en Reeg inföögt, de ut Datum, URL-Adress vun't Orginaal-Dokment un Sietnummer tosamensett is.</p><p>Wenn dat utmaakt is, warrt keen so'n Reeg druckt.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
nds: <qt><p><strong>„Biller drucken“</strong></p><p>Wenn dat anmaakt is, warrt de Biller binnen de HTML-Siet druckt, man dat kann länger duern un mehr Dint oder Toner bruken.</p><p>Wenn dat utmaakt is, warrt bloots de Text vun de HTML-Siet druckt, de Biller warrt utlaten. Dat Drucken geiht gauer un bruukt weniger Dint oder Toner.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
nds: <qt><p><strong>„Druckerfründlich Bedrief“</strong></p><p>Wenn dat anmaakt is, warrt bloots in Swatt op Witt druckt; infarvt Achtergrund warrt as Witt weddergeven. Dat Drucken geiht gauer un bruukt weniger Dint oder Toner.</p><p>Wenn dat utmaakt is, warrt dat HTML-Dokment druckt, as Du dat in't Programm sühst. Dat Resultaat kann wesen, dat hele Rebeden mit Farv (oder in Griestöön, wenn Du en Swattwittdrucker bruukst) bedruckt warrt, wat länger duert un wohrschienlich veel mehr Dint oder Toner bruukt.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
nds: <qt><p>De Reedschappen oder Programmen, för de dit Moduul is, sünd nich verföögbor, oder de Systeempleger hett dat Moduul utmaakt.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
nds: <qt><p>Mööglich Oorsaken:<ul><li>Bi't verleden Opfrischen vun KDE geev dat en Fehler, wat to en verlaten Kuntrullmoduul föhrt hett.</li><li>Du hest ole Modulen vun anner Makers op Dien Reekner.</li></ul></p><p>Kuntrulleer disse Saken nau un probeer, dat in de Fehlermellen nöömte Moduul ut den Weg to kriegen. Wenn dat nix scheelt, muttst Du villicht na den Maker vun't Paket oder vun Dien Distributschoon schrieven.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
nds: <qt><p>De Diagnoos is:<br />De Schriefdischdatei „%1“ lett sik nich finnen.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
nds: <qt><p>Dit Woort is en „nich begäng Woort“, dat steiht nich binnen dat aktuelle Wöörbook. Villicht is dat ok en Woort ut en anner Spraak.</p>
    <p>Wenn dat Woort nich verkehrt schreven is, kannst Du dat na't Wöörbook tofögen, wenn Du op <b>Na't Wöörbook tofögen</b> klickst. Wenn Du dat nich begäng Woort nich dat Wöörbook tofögen, man ok nich ännern wullt, klick op <b>Övergahn</b> oder <b>Jümmers övergahn</b>.</p>
    <p>Man wenn dat Woort verkehrt schreven is, kannst Du dat versöken un dat richtige Woort nerrn op de List finnen. Is dat dor nich mang, kannst Du dat na't Textfeld nerrn ingeven un op <b>Utwesseln</b> oder <b>All utwesseln</b> klicken.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
nds: <qt>Togriep op <br /><b>%1</b><br /> dör en Siet, de nich troot warrt, wöör afwiest</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Wullt Du <b>%1</b> redig verlaten?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
nds: <qt>De Datei lett sik nich pröven, wiel <i>gpg</i> sik nich starten lett. Bitte prööv, wat <i>gpg</i> installeert is, anners laat sik daallaadt Ressourcen nich pröven.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
nds: <qt>De verföögboren Slötels laat sik nich inlesen, wiel <i>gpg</i> sik nich starten lett. Bitte prööv, wat <i>gpg</i> installeert is, anners laat sik daallaadt Ressourcen nich pröven.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
nds: <qt>De Datei lett sik nich ünnerschrieven, wiel <i>gpg</i> sik nich starten lett. Bitte prööv, wat <i>gpg</i>installeert is, anners laat sik Ressourcen nich ünnerschrieven.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Wullt Du in't Internet na <b>%1</b> söken?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
nds: <qt>Schrift grötter maken<br /><br />Maakt de Schrift in dit Finster grötter. Klick un holl den Muusknoop daal, denn warrt en Menü mit all möögliche Schriftgrötten wiest.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
nds: <qt>Bitte den Slötelsatz för den Slötel <b>0x%1</b> ingeven, he höört <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i> to:<br /></qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
nds: <qt>Nakamen Steed vun „<b>%1</b>“ söken?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
nds: <qt>Nakamen finnen<br /><br />De nakamen Steed vun den Text finnen, den Du mit de <b>Text söken</b>-Funkschoon funnen hest</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
nds: <qt>Verleden finnen<br /><br />De verleden Steed vun den Text finnen, den Du mit de <b>Text söken</b>-Funkschoon funnen hest</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
nds: <qt>Text söken<br /><br />Wiest en Dialoog, mit den Du Text op de wieste Siet söken kannst.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
nds: <qt>Wenn anmaakt, warrt för elk <code><b>\N</b></code> (mit en Heeltall för <code><b>N</b></code>) dat tohören Söökresultaat („Deeltekenkeed in Klemmen“) insett.<p>Wenn Du redig de Tekens <code><b>\N</b></code> binnen Dien Tuusch-Text hebben wullt, föög vörn en Torüchstreek '\' bito an, as hier: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
nds: <qt>Wenn Du op <b>Söken</b> klickst, warrt in't Dokment na den Text söcht, den Du baven ingeven hest.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
nds: <qt>Wenn Du op <b>Utwesseln</b> klickst, warrt in't Dokment na den Text söcht, den Du baven ingeven hest, un för all passen Steden warrt de Tuusch-Text inwesselt.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
nds: <qt>Dor gifft dat keen Informatschonen över.<br />Dat angeven KAboutData-Objekt gifft dat nich.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
nds: <qt>Keen Övereenstimmen för „<b>%1</b>“ funnen.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
nds: <qt>Rahmen drucken<br /><br />Welk Sieden hebbt mehr as een Rahmen. Wenn Du bloots en enkelten Rahmen drucken wullt, klick dor op un bruuk denn disse Funkschoon.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
nds: <qt>Schrift lütter maken<br /><br />Maakt de Schrift in dit Finster lütter. Klick un holl den Muusknoop daal, denn warrt en Menü mit all möögliche Schriftgrötten wiest.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
nds: <qt>Leggt fast, wodennig Jovie en Begeefnis vörlesen schall. Wenn Du „Egen Text vörlesen“ utsöchst, giff em na't Ingaavfeld in. Du kannst dor disse Platzhollers binnen bruken:<dl><dt>%e</dt><dd>Begeefnisnaam</dd><dt>%a</dt><dd>Programm, wat dat Begeefnis loosstüert hett</dd><dt>%m</dt><dd>De Naricht, de dat Programm loosstüert hett</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
nds: <qt>De Tastkombinatschoon <shortcut>%1</shortcut> warrt al för de Akschoon <command>%2</command> bruukt.<br>Söök bitte en anner Tastkombinatschoon ut.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
nds: <qt>De Diagnoos is:<br />%1<p>Mööglich Oorsaken:</p><ul><li>Bi't verleden Opfrischen vun KDE geev dat en Fehler, wat to en verlaten Kuntrullmoduul föhrt hett.</li><li>Du hest ole Modulen vun anner Makers op Dien Reekner.</li></ul><p>Kuntrulleer disse Saken nau un probeer, dat in de Fehlermellen nöömte Moduul ut den Weg to kriegen. Wenn dat nix scheelt, muttst Du villicht na den Maker vun't Paket oder vun Dien Distributschoon schrieven.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
nds: <qt>De Diagnoos is: <br />De Schriefdischdatei „%1“ gifft keen Bibliotheek an.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
nds: <qt>Dit Formulor warrt <br /><b>%1</b><br /> op Dien lokaal Dateisysteem tostüert.<br />Wullt Du dat Formulor afsennen?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
nds: <qt>Disse Siet will <p>%1</p>mit JavaSkript in en nieg Nettkiekerfinster opmaken.<br />Wullt Du dat verlöven?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
nds: <qt>Disse Siet will mit JavaScript en Formulor afschicken, wat <p>%1</p> in'n nieg Nettkiekerfinster opmaakt.<br />Wullt Du dit Formulor afschicken?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
nds: <qt>Disse Siet is nich seker, man bargt en Link na<br /><b>%1</b>.<br />Wullt Du den Link nagahn?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
nds: <qt>Wenn Du en Fehler künnig maken wullt, klick bitte op den Knoop nerrn.Dat föhrt Dien Nettkieker na <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>, woneem Du den Bericht in en Formulor ingeven kannst. De Informatschonen baven warrt den Server tostüert.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
nds: &Schriftoort

[ctx: @action]
en: &Justify
nds: &Utglieken

[ctx: @action]
en: &Strike Out
nds: &Dörstreken

[ctx: @action]
en: About Application
nds: Wat över't Programm vertellen

[ctx: @action]
en: About KDE
nds: Wat över KDE vertellen

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
nds: Nakamen Paneel anmaken

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
nds: Verleden Paneel anmaken

[ctx: @action]
en: Actual Size
nds: Redig Grött

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
nds: Leesteken tofögen

[ctx: @action]
en: Align &Center
nds: Na de &Merrn utrichten

[ctx: @action]
en: Align &Left
nds: &Links utrichten

[ctx: @action]
en: Align &Right
nds: &Rechts utrichten

[ctx: @action]
en: Back
nds: Torüch

[ctx: @action]
en: Backward Word
nds: Een Woort torüch

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
nds: Reeganfang

[ctx: @action]
en: Clear
nds: Wegdoon

[ctx: @action]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
nds: Bescheden instellen

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
nds: Warktüüchbalkens instellen

[ctx: @action]
en: Copy
nds: Koperen

[ctx: @action]
en: Cut
nds: Knippen

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
nds: Weniger inrücken

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
nds: Verleden Woort wegdoon

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
nds: Nakamen Woort wegdoon

[ctx: @action]
en: Deselect
nds: Köör torüchnehmen

[ctx: @action]
en: Document Back
nds: Dokment torüch

[ctx: @action]
en: Document Forward
nds: Dokment vörut

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
nds: Leestekens bewerken

[ctx: @action]
en: End of Line
nds: Reegenn

[ctx: @action]
en: Find
nds: Söken

[ctx: @action]
en: Find Next
nds: Nakamen söken

[ctx: @action]
en: Find Prev
nds: Verleden söken

[ctx: @action]
en: Fit To Height
nds: Op Hööchde topassen

[ctx: @action]
en: Fit To Page
nds: Op Siet topassen

[ctx: @action]
en: Fit To Width
nds: Op Breed topassen

[ctx: @action]
en: Font &Size
nds: Schrift&grött

[ctx: @action]
en: Format Painter
nds: Formaat-Överdregen

[ctx: @action]
en: Forward
nds: Vörut

[ctx: @action]
en: Forward Word
nds: Een Woort vörut

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
nds: Heelschirm-Bedrief

[ctx: @action]
en: Go to Line
nds: Na Reeg gahn

[ctx: @action]
en: Goto
nds: Gahn

[ctx: @action]
en: Goto Page
nds: Na Siet gahn

[ctx: @action]
en: Help
nds: Hülp

[ctx: @action]
en: Increase Indent
nds: Mehr inrücken

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
nds: Streek infögen

[ctx: @action]
en: Key Bindings
nds: Tasttowiesen

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
nds: Vun links na rechts

[ctx: @action]
en: Link
nds: Link maken

[ctx: @action]
en: Mail
nds: Nettpost

[ctx: @action]
en: New
nds: Nieg

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
nds: Nakamen Kompletteren

[ctx: @action]
en: Next Item in List
nds: Nakamen Listindrag

[ctx: @action]
en: Open
nds: Opmaken

[ctx: @action]
en: Open Recent
nds: Verleden opmaken

[ctx: @action]
en: Paste
nds: Infögen

[ctx: @action]
en: Paste Selection
nds: Köör infögen

[ctx: @action]
en: Preferences
nds: Instellen

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
nds: Verleden Kompletteren

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
nds: Verleden Listindrag

[ctx: @action]
en: Print
nds: Drucken

[ctx: @action]
en: Print Preview
nds: Druckvöransicht

[ctx: @action]
en: Prior
nds: Verleden

[ctx: @action]
en: Quit
nds: Utmaken

[ctx: @action]
en: Redo
nds: Wedderhalen

[ctx: @action]
en: Reload
nds: Nieg laden

[ctx: @action]
en: Replace
nds: Utwesseln

[ctx: @action]
en: Report Bug
nds: Fehler künnig maken

[ctx: @action]
en: Revert
nds: Torüchdreihen

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
nds: Vun rechts na links

[ctx: @action]
en: Save
nds: Sekern

[ctx: @action]
en: Save As
nds: Sekern as

[ctx: @action]
en: Save Options
nds: Instellen sekern

[ctx: @action]
en: Select All
nds: All utsöken

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
nds: Menübalken wiesen

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
nds: Statusbalken wiesen

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
nds: Warktüüchbalken wiesen

[ctx: @action]
en: Spelling
nds: Klookschriever

[ctx: @action]
en: Subscript
nds: Daalsetten

[ctx: @action]
en: Substring Completion
nds: Ünnertext kompletteren

[ctx: @action]
en: Superscript
nds: Hoochsetten

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
nds: Programmspraak wesseln

[ctx: @action]
en: Text &Color...
nds: Text&klöör...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
nds: Text &rutheven...

[ctx: @action]
en: Text Completion
nds: Text kompletteren

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
nds: Tipp för Vundaag

[ctx: @action]
en: To Plain Text
nds: Na eenfach Text

[ctx: @action]
en: Undo
nds: Torüchnehmen

[ctx: @action]
en: Up
nds: Na baven

[ctx: @action]
en: What's This
nds: Wat is dat

[ctx: @action]
en: Zoom
nds: Ansichtgrött

[ctx: @action]
en: Zoom In
nds: Grötter maken

[ctx: @action]
en: Zoom Out
nds: Lütter maken

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
nds: Anfang

[ctx: @action End of document]
en: End
nds: Enn

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
nds: Tohuus

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
nds: Nakamen

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
nds: &Fett

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
nds: &Kursiev

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
nds: Ü&nnerstreken

[ctx: @action:button]
en: &Finished
nds: &Fardig

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nds: Afbreken

[ctx: @action:button]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: @action:button]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
nds: Text wegdoon

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
nds: Nieg opropen

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
nds: Anhollen

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
nds: &Heelschirm-Bedrief utmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
nds: &Heelschirm-Bedrief

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
nds: &Mit „%1“ opmaken

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
nds: Heelschirm utmaken

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
nds: Heelschirm

[ctx: @application/rich]
en: %1
nds: <i>%1</i>

[ctx: @command-with-section/rich %1 is the command name, %2 is its man section]
en: <tt>%1(%2)</tt>
nds: <tt>%1</tt>(%2)

[ctx: @emphasis-strong/plain]
en: **%1**
nds: ** %1 **

[ctx: @emphasis-strong/rich]
en: <b>%1</b>
nds: <b><i>%1</i></b>

[ctx: @emphasis/plain]
en: *%1*
nds: /%1/

[ctx: @filename/plain]
en: ‘%1’
nds: „%1“

[ctx: @filename/rich]
en: <tt>%1</tt>
nds: <i>%1</i>

[ctx: @icode/plain]
en: “%1”
nds: „%1“

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
nds: Datum mutt nich fröher as %1 wesen

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
nds: Datum mutt nich later as %1 wesen

[ctx: @info]
en: Delete tag
nds: Slötelwoort wegdoon

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
nds: „%1“ opmaken?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
nds: Wullt Du dat Slötelwoort <resource>%1</resource> redig ut all Dateien wegmaken?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
nds: Du hest en leeg Datum ingeven.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
nds: Du hest en later Datum un Tiet angeven as tolaten

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
nds: Du hest en fröher Datum un Tiet angeven as tolaten

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
nds: Du hest en leeg Tiet ingeven.

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
nds: Tiet mutt nich fröher as %1 wesen.

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
nds: Tiet mutt nich later as %1 wesen.

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
nds: „%1“ fehlt.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
nds: Qt: %1
    KDE-Utwickelsysteem: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
nds: Schriftoorden-Familie wesseln?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
nds: Wullt Du de Schriftgrött wesseln?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
nds: Wullt Du den Schriftstil wesseln?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
nds: Dat Finster över den helen Schirm wiesen

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
nds: Den Heelschirm-Bedrief utmaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
nds: Maak dit an, wenn Du de Schriftoorden-Familie ännern wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
nds: Maak dit an, wenn Du de Schriftgrött wesseln wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
nds: Maak dit an, wenn Du den Schriftstil wesseln wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
nds: Hier kannst Du de Schriftoorden-Familie utsöken.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
nds: Hier kannst Du den Schriftstil utsöken.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
nds: Hier kannst Du de Schriftoort utsöken.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
nds: Dit is de Dateinaam, as de Server em vörslaan hett.

[ctx: @interface/rich]
en: <i>%1</i>
nds: <tt>%1</tt>

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
nds: Anner Koderen (%1)

[ctx: @item %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
nds: %1 (%2)

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
nds: Fastbreed

[ctx: @item Font name]
en: Sans Serif
nds: Ahn Serifen

[ctx: @item Font name]
en: Serif
nds: Serifen

[ctx: @item Font name [foundry]]
en: %1 [%2]
nds: %1 (%2)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
nds: <application>ASpell</application> Standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
nds: <application>Hunspell</application> Standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
nds: <application>ISpell</application> Standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
nds: Wittruss'sch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
nds: Brasiliaansch Portugeesch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
nds: Tschechsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
nds: Däänsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
nds: Engelsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
nds: Franzöösch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
nds: Hoochdüütsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
nds: Hoochdüütsch (nieg Schriefwies)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
nds: Hebrääsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
nds: Ungaarsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
nds: Litausch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
nds: Norweegsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
nds: Poolsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
nds: Portugeesch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
nds: Russ'sch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
nds: Slowaaksch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
nds: Sloweensch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
nds: Spaansch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
nds: Sweedsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
nds: Swiezerdüütsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
nds: Törksch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
nds: Ukrainsch

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
nds: Standard - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
nds: Standard - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
nds: Araabsch

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
nds: Baltsch

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
nds: Zentraaleuropääsch

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
nds: Vereenfacht Chineesch

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
nds: Traditschonell Chineesch

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
nds: Kyrillsch

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
nds: Utmaakt

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
nds: Greeksch

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
nds: Hebrääsch

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
nds: Japaansch

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
nds: Koreaansch

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
nds: Noord-Saamsch

[ctx: @item Text character set]
en: Other
nds: Annerswat

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
nds: Söödoost-Europa

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
nds: Törksch

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
nds: Unikode

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
nds: Westeuropääsch

[ctx: @item Text encoding: %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
nds: %1 (%2)

[ctx: @item font]
en: Bold
nds: Fett

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
nds: Fett kursiev

[ctx: @item font]
en: Italic
nds: Kursiev

[ctx: @item font]
en: Oblique
nds: Schreeg

[ctx: @item font size]
en: Relative
nds: Relatiev

[ctx: @item license]
en: Artistic License
nds: Kunst-Lizenz

[ctx: @item license]
en: BSD License
nds: BSD-Lizenz

[ctx: @item license]
en: Custom
nds: Anner

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
nds: Allmeen apen Lizenz, Verschoon 2, vun GNU

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
nds: Allmeen apen Lizenz, Verschoon 3, vun GNU

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
nds: Lütter allmeen apen Lizenz, Verschoon 2, vun GNU

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
nds: Lütter allmeen apen Lizenz, Verschoon 3, vun GNU

[ctx: @item license]
en: Not specified
nds: Nich angeven

[ctx: @item license]
en: Q Public License
nds: Apen Q-Lizenz

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
nds: Kunst-Lizenz

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
nds: BSD-Lizenz

[ctx: @item/plain]
en:   * %1
nds:   - %1

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
nds: International <application>ISpell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
nds: Standard

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
nds: Automaatsch

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
nds: Standard

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
nds: Utklapplist

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
nds: Utklapplist && automaatsch

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
nds: Vun Hand

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
nds: Keen

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
nds: Kort automaatsch

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
nds: Krink

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
nds: Schiev

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
nds: Keen

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
nds: Quadraat

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
nds[0]: %1 Millisekunn
nds[1]: %1 Millisekunnen

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
nds[0]: 1 Dag
nds[1]: %1 Daag

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
nds[0]: 1 Stünn
nds[1]: %1 Stünnen

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
nds[0]: 1 Minuut
nds[1]: %1 Minuten

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
nds[0]: 1 Sekunn
nds[1]: %1 Sekunnen

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
nds: %1 Daag

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
nds: %1 Stünnen

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
nds: %1 Minuten

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
nds: %1 Sekunnen

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nds: %1 un %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nds: %1 un %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nds: %1 un %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
nds: Slötelwöör tofögen...

[ctx: @label]
en: Change...
nds: Ännern...

[ctx: @label]
en: Create new tag:
nds: Nieg Slötelwoort opstellen:

[ctx: @label]
en: Font:
nds: Schriftoort:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
nds: All Slötelwöör wiesen...

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
nds: Naam: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
nds: Typ: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
nds: Merrn

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
nds: Block

[ctx: @label left justify]
en: Left
nds: Links

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
nds: Vun links na rechts

[ctx: @label right justify]
en: Right
nds: Rechts

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
nds: Vun rechts na links

[ctx: @label stroke color]
en: Color
nds: Klöör

[ctx: @label:button]
en: &Open
nds: &Opmaken

[ctx: @label:button]
en: &Open with
nds: &Opmaken mit

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
nds: Mit „%1“ &opmaken

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
nds: &Opmaken mit...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
nds: Akschoon för dissen Dateityp marken

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
nds: &Programm:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
nds: &Wöörbook:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
nds: &Koderen:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
nds: Grött:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
nds: De Slötelwöör fastleggen, de Du bruken wullt

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
nds: Beacht: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
nds: <i>Beacht</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
nds: Keen Datum

[ctx: @option last month]
en: Last Month
nds: Verleden Maand

[ctx: @option last week]
en: Last Week
nds: Verleden Week

[ctx: @option last year]
en: Last Year
nds: Verleden Johr

[ctx: @option next month]
en: Next Month
nds: Tokamen Maand

[ctx: @option next week]
en: Next Week
nds: Tokamen Week

[ctx: @option next year]
en: Next Year
nds: Tokamen Johr

[ctx: @option today]
en: Today
nds: Vundaag

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
nds: Morgen

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
nds: Güstern

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
nds: To&samentrocken Wöör as Schrieffehlers ankieken

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
nds: Stamm-/Todoon-&Tosamensetten opstellen, de dat binnen dat Wöörbook nich gifft

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
nds: Automaatsche Prööv utmaken

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
nds: Klookschriever bruken

[ctx: @option:check]
en: Font
nds: Schriftoort

[ctx: @option:check]
en: Font style
nds: Schriftstil

[ctx: @option:check]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
nds: Dokmenten

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
nds: Biller

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
nds: Klang

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
nds: Kontakten

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
nds: Nettpost

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
nds: Slötelwöör

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
nds: Opgaven

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
nds: Mehr...

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
nds: Anner

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
nds: Dateien

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
nds: Tolest ännert

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
nds: Wichtigst

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
nds: Nienich opmaakt

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
nds: Keen Prioriteet

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
nds: 1 oder höger

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
nds: 2 oder höger

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
nds: 3 oder höger

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
nds: 4 oder höger

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
nds: Jichtenseen Beweerten

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
nds: Hööchstbeweerten

[ctx: @resource/plain]
en: “%1”
nds: „%1“

[ctx: @resource/rich]
en: “%1”
nds: <i>%1</i>

[ctx: @shortcut/plain]
en: %1
nds: &lt;%1&gt;

[ctx: @shortcut/rich]
en: <b>%1</b>
nds: &lt;%1&gt;

[ctx: @subtitle/plain]
en: ~ %1 ~
nds: -- %1 --

[ctx: @title]
en: Delete tag
nds: Slötelwoort wegdoon

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
nds: Anner Saken

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
nds: Söökresultaten

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
nds: Resultaten för de Söök na „%1“

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
nds: Ressource

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
nds: Typ vun de Ressource

[ctx: @title:group]
en: Find
nds: Söken

[ctx: @title:group Document information]
en: General
nds: Allmeen

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
nds: Allmeen

[ctx: @title:menu]
en: List Style
nds: List-Stil

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
nds: Text wiesen

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
nds: Text kompletteren

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
nds: Warktüüchbalken instellen

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
nds: &Törn

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
nds: Rahmen

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
nds: Slötelwöör tofögen

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
nds: Slötelwöör ännern

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
nds: Klookschriever

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
nds: Dr. Klash sien Tastkombinatschonen-Diagnoos

[ctx: @title:window]
en: Print
nds: Drucken

[ctx: @warning-with-label/plain %1 is the warning label, %2 is the text]
en: %1: %2
nds: ** %1 **: %2

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
nds: ** Wohrschoen **: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
nds: <b>Wohrschoen</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
nds: En Befehlsreegprogramm, mit dat KUnitTest-Modulen utföhrt warrn köönt.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nds: Dat gifft al en Datei mit den Naam „%1“. Wullt Du ehr redig överschrieven?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
nds: Anner

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
nds: Wat spennen

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
nds: Tohuussiet

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
nds[0]: Wetendatenbank (keen Indrääg)
nds[1]: Wetendatenbank (%1 Indrääg)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
nds: Na de Nettsiet gahn

en: A little program to output installation paths
nds: En lütt Programm, dat Installatschoonpadden utgifft

en: A network error has occurred. The request has failed.
nds: Dat geev en Nettwarkfehler. De Anfraag is fehlslaan.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
nds: Dat geev en Protokollfehler. De Anfraag is fehlslaan.

en: A scheme with this name already exists.
nds: Dat gifft al en Schema mit dissen Naam

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
nds: Een Skript op disse Siet freert KHTML in. Lettst Du dat wiederlopen, loopt anner Programmen villicht langsamer.
    Wullt Du dat Skript anhollen?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
nds: Nettdaagbook

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
nds: Tohuussiet

en: A&uthor
nds: A&utor

en: A&uthors
nds: A&utoren

en: A&vailable actions:
nds: &Verföögbor Akschonen:

en: AC
nds: Aw

en: About %1
nds: Vertell wat över %1

en: About &KDE
nds: Vertell wat över &KDE

en: About KDE
nds: Vertell wat över KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
nds: &Vertell wat över

en: Accept
nds: Annehmen

en: Access Keys activated
nds: Togrieptasten anmaakt

en: Action
nds: Akschoon

en: Action Name
nds: Akschoonnaam

en: Action takes 2 args.
nds: „Action“ bruukt 2 Argumenten.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
nds: Den Bidreger en Nettbreef tostüern

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
nds: Den Bidreger en Nettbreef tostüern
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
nds: „ActionGroup“ bruukt 2 Argumenten.

en: ActionList: %1
nds: Akschonenlist: %1

en: Actual Font
nds: De aktuelle Schriftoort

en: Actually generate the code.
nds: Redig den Kode opstellen

en: Add
nds: Tofögen

en: Add Comment
nds: Kommentar tofögen

en: Add Fallback Language
nds: Opbackspraak tofögen

en: Add Rating
nds: Beweerten tofögen

en: Add URL to Filter
nds: Adress (URL) to Filter tofögen

en: Add a new script.
nds: En nieg Skript tofögen

en: Add to Dictionary
nds: Na Wöörbook tofögen

en: Add to Toolbar
nds: Na Warktüüchbalken tofögen

en: Add to ignores...
nds: Na de Övergahn tofögen...

en: Add...
nds: Tofögen...

en: Additional Information: %1
nds: Mehr Informatschonen: %1

en: Address is already in use
nds: De Adress warrt al bruukt

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
nds: Föögt en anner Spraak to. Se warrt denn bruukt, wenn de annern Spraken keen propper Översetten praatstellt.

en: Administrator &Mode...
nds: Systeempleeg&bedrief...

en: After
nds: Na

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
nds: Namiddaags

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
nds: n

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
nds: nm

en: Again
nds: Nochmaal

en: Alert
nds: Wohrschau

en: Alias names:
nds: Aliasnaams:

en: All Categories
nds: All Kategorien

en: All Pages
nds: All Sieden

en: All Providers
nds: All Anbeders

en: All Visible Columns
nds: All sichtbor Striepen

en: Allow
nds: Verlöven

en: Allow Tabulations
nds: Tabelloortet Utrichten verlöven

en: Already opened.
nds: Is al opmaakt.

en: Alternate
nds: Alternative

en: Alternate:
nds: Anner:

en: Ambiguous shortcut detected
nds: Tastkombinatschoon nich kloor

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
nds: Dat geev en Fehler bi't Utföhren vun en Skript op disse Siet.
    
    %1, Reeg %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
nds: Anmarken un Dwarsbetöög

en: Any Character
nds: Jichtenseen Teken

en: Anytime
nds: Jichtenseen Tiet

en: Applet "%1" started
nds: Lüttprogramm „%1“ löppt

en: Applet "%1" stopped
nds: Lüttprogramm „%1“ wöör anhollen

en: Applet Parameters
nds: Parameter för't Lüttprogramm

en: Application Language Changed
nds: Programmspraak wesselt

en: Application sounds
nds: Programmkläng

en: Application:
nds: Programm:

en: Applications menu (.desktop files)
nds: Programmen-Menü (.desktop-Dateien)

en: Apply Settings
nds: Instellen bruken

en: Apply changes
nds: Ännern anwennen

en: Approximate equivalents:
nds: Meist liekweertig:

en: Archives
nds: Archiven

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
nds: Disse Instellensett is al binnen „%1“ opmaakt

en: As-you-type spell checking disabled.
nds: Tipp-Klookschriever is utmaakt.

en: As-you-type spell checking enabled.
nds: Tipp-Klookschriever is anmaakt.

en: Ask before replacing each match found.
nds: Fraagt na, wat en passen Steed utwesselt warrn schall.

en: Authentication error.
nds: Identiteetprööv fehlslaan.

en: Author
nds: Autor

en: Author:
nds: Autor:

en: Auto Spell Check
nds: Auto-Klookschriever

en: Autocorrect
nds: Automaatsche Korrektuur

en: Automatic Detection
nds: Automaatsch rutfinnen

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
nds: Dat geev automaatsche Ännern. Moduul-Afhangigkeiten maken de nödig. Klick hier, wenn Du mehr weten wullt.

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
nds: Dat geev automaatsche Ännern. Moduul-Afhangigkeiten maken de nödig:

en: Autostart directories
nds: Autostart-Ornern

en: Available KDE resource types
nds: Verföögbor KDE-Ressourcentypen

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
nds: Verföögbor Tests: %1 (övergahn: %2)

en: Available Tests: 0
nds: Verföögbor Tests: 0

en: Backspace
nds: Torüchtast

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
nds: Leeg Begeefnishanteren: Objekt %1, Beteker %2, Metood %3, Typ: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
nds: Leeg Slothanteren: Objekt %1, Beteker %2, Metood %3, Signatuur: %4.

en: Banner Pages
nds: Scheedsieden

[ctx: Banner page]
en: Classified
nds: Intern Saak

[ctx: Banner page]
en: Confidential
nds: Vertrolich

[ctx: Banner page]
en: None
nds: Keen

[ctx: Banner page]
en: Secret
nds: Geheem

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
nds: Hööchst geheem

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
nds: Keen Klass fastleggt

[ctx: Banner page at end]
en: End
nds: Achteran

[ctx: Banner page at start]
en: Start
nds: Vöran

en: Base URL
nds: Basis-URL

en: Basic Page Style
nds: Eenfach Siedenstil

en: Become a Fan
nds: En Fan warrn

en: Before
nds: Vör

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
nds: Vörmiddaags

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
nds: v

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
nds: vm

en: Beginning of document reached.
nds: Dat is de Anfang vun't Dokment.

en: Billing information:
nds: Afreken-Informatschoon:

en: Block IFrame...
nds: Binnenreegrahmen blockeren...

en: Block Image...
nds: Bild blockeren...

en: Block Images From %1
nds: Biller vun %1 blockeren

en: Block:
nds: Afsnitt:

en: Blue:
nds: Blaag:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
nds: un

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
nds: oder

en: Bottom to Top, Left to Right
nds: Nerrn na baven, links na rechts

en: Bottom to Top, Right to Left
nds: Nerrn na baven, rechts na links

en: Break at Next
nds: Bi Nakamen anhollen

en: Breakpoint
nds: Hollpunkt

en: Bug report sent, thank you for your input.
nds: De Fehlerbericht is afschickt. Velen Dank för Dien Bidrag.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
nds: Maakt Qt-Bedeenelement-Modulen ut en Beschrieven-Datei in't „ini“-Formaat.

en: C octal escaped UTF-8:
nds: För C oktaal schuult UTF-8:

en: C&ase sensitive
nds: Grootschrieven be&achten

en: C&lear
nds: &Leddig maken

en: C&ontinue
nds: &Wiedermaken

en: CGIs to run from kdehelp
nds: CGIs, de vun „kdehelp“ utföhrt warrt

en: CJK Ideograph Information
nds: CJK-Bildteken-Informatschonen

en: CL
nds: W

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
nds: Twischenspiekert Daten (a.B. Siedenlüttbiller, Nettsieden)

en: Call
nds: Oproop

en: Call Stack
nds: Oproopstapel

en: Call to '%1' failed.
nds: Oproop vun „%1“ fehlslaan.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
nds: Oproop vun Metood „%1“ fehlslaan, Argument %2 lett sik nich finnen: %3

en: Cancel
nds: Afbreken

en: Cancel?
nds: Afbreken?

en: Cannot create memory segment for file %1
nds: För de Datei „%1“ lett sik keen Spiekerrebeet opstellen

en: Cannot find testregression executable.
nds: Dat Programm „testregression“ lett sik nich finnen.

en: Cannot open %1 for reading
nds: „%1“ lett sik nich lesen

en: Cannot seek past eof
nds: Steden achter't Dateienn laat sik nich anstüern

en: Cantonese Pronunciation:
nds: Kantoneesch-Utspraak:

en: CapsLock
nds: GrootschrRast

en: Captured Text (%1)
nds: Söökresultaat (%1)

en: Carriage Return
nds: WaagRetuur

en: Category:
nds: Kategorie:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
nds: Lett dat Programm op'n 8-Bit-Schirm sien egen Klören bruken.

en: Certificate (validation: %1)
nds: Zertifikaat (pröövt: %1)

en: Change &Icon...
nds: &Lüttbild wesseln...

en: Change Icon
nds: Lüttbild wesseln

en: Change Te&xt...
nds: Te&xt ännern...

en: Change Text
nds: Text ännern

en: Changelog
nds: Logbook

en: Changelog:
nds: Ännern-Logbook:

en: Changing annotations
nds: Anmarken ännern

[ctx: Character]
en: In decimal:
nds: As Dezimaaltall:

en: Character used for indicating positive numbers
nds: Dat Teken, dat positive Tallen kennig maakt

en: Character:
nds: Teken:

en: Check Spelling
nds: Klookschriever

en: Check Spelling...
nds: Klookschriever...

en: Check Sycoca database only once
nds: Sycoca-Datenbank bloots eenmaal överpröven

en: Check file timestamps
nds: Datumstempels nakieken

en: Check spelling in document
nds: Schriefwies binnen dat Dokment pröven

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
nds: Maak dit an, wenn Du de Logbookindrääg för de enkelten Sträng sehn wullt. Se warrt op de Konsool wiest.

en: Check whether config file itself requires updating
nds: Bitte kiek na, wat de Instellendatei sülven opfrischt warrn mutt

en: Checking login...
nds: Brukernaam un Passwoort warrt pröövt...

en: Choose...
nds: Utsöken...

en: Class
nds: Klass

en: Clear &History
nds: Vörgeschicht &wegdoon

en: Clear List
nds: List leddig maken

en: Clear input
nds: Ingaav leddig maken

en: Clear the input in the edit field
nds: Maakt dat Ingaavfeld leddig

en: Click for a menu of available captures.
nds: Disse Knoop wiest en Menü mit de verföögboren Söökresultaten.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
nds: Klick hier, wenn Du den reguleren Utdruck mit en graafschen Editor bewerken wullt.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
nds: Klick op den Knoop un giff denn de Tastkombinatschoon so in, as Du dat ok in't Programm deest.
    Bispill för Strg+A: Holl de Strg-Tast daal un drück denn de A-Tast.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
nds: Klick hier, wenn Du den Dialoog lütter maken un de Enkelheiten versteken wullt

en: Click this to expand the dialog, to show details
nds: Klick hier, wenn Du den Dialoog grötter maken un de Enkelheiten ankieken wullt

en: Click to select a font
nds: Klick hier, wenn Du en Schriftoort utsöken wullt

en: Close
nds: Tomaken

en: Close Document
nds: Dokment tomaken

en: Close Message
nds: Naricht tomaken

en: Close Script
nds: Skript tomaken

en: Close and discard
    edited message?
nds: Wullt Du de bewerkte Naricht
    tomaken un wegsmieten?

en: Close document
nds: Dokment tomaken

en: Close script...
nds: Skript tomaken...

en: Close source
nds: Born tomaken

en: Close the current document.
nds: Maakt dat aktuelle Dokment to

en: Close the current window or document
nds: Maakt dat aktuelle Finster oder Dokment to

en: Close the current window.
nds: Maakt dat aktuelle Finster to

en: Close window?
nds: Finster tomaken?

en: Collaborate
nds: Mitarbeiden

en: Collaboration
nds: Mitarbeiden

en: Color for links
nds: Klöör för Links

en: Color for visited links
nds: Klöör för besöcht Links

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
nds: Striep Nr. %1

en: Comment
nds: Kommentar

en: Comment on entry
nds: Kommentar för Indrag

en: Comment:
nds: Kommentar:

en: Comments
nds: Kommentaren

en: Communication error
nds: Kommunikatschoonfehler

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
nds: Inkompileert „exec_prefix“ för KDE-Bibliotheken

en: Compiled in library path suffix
nds: Inkompileert Suffix för Bibliotheekpadden

en: Compiled in prefix for KDE libraries
nds: Inkompileert Prefix för KDE-Bibliotheken

en: Compiled in version string for KDE libraries
nds: Inkomplieert Verschoontekenkeed för KDE-Bibliotheken

en: Compiler:
nds: Kompilerer:

en: Complete Match
nds: Hele Övereenstimmen

en: Confi&gure...
nds: &Instellen...

en: Configuration description files
nds: Beschrievendateien för Instellen

en: Configuration file "%1" not writable.
nds: De Instellen-Datei „%1“ lett sik nich schrieven.

en: Configuration file is invalid: "%1"
nds: Instellendatei „%1“ is leeg.

en: Configuration file not found: "%1"
nds: Instellendatei „%1“ lett sik nich finnen.

en: Configuration files
nds: Instellendateien

en: Configure
nds: Instellen

en: Configure &Notifications...
nds: &Bescheden instellen...

en: Configure Email...
nds: Nettpost instellen...

en: Configure Notifications
nds: Bescheden instellen

en: Configure S&hortcuts...
nds: &Tastkombinatschonen instellen...

en: Configure Shortcut...
nds: Tastkombinatschoon instellen...

en: Configure Shortcuts
nds: Tastkombinatschonen instellen

en: Configure Tool&bars...
nds: Warktüüch&balkens instellen...

en: Configure Toolbars
nds: Warktüüchbalkens instellen

en: Confirm
nds: Beglöven

en: Confirm Quit From System Tray
nds: Wegdoon ut Systeemafsnitt beglöven

en: Confirmation Required
nds: Verlööf nödig

en: Confirmation: JavaScript Popup
nds: JavaScript-Opduker verlöven

en: Conflict With Registered Global Shortcut
nds: Konflikt mit inmeldt globaal Tastkombinatschoon

en: Conflict with Global Shortcut
nds: Konflikt mit en globaal Tastkombinatschoon

en: Conflict with Standard Application Shortcut
nds: Problem mit'n Standard-Programmkombinatschoon

en: Connection refused
nds: Tokoppeln afwiest

en: Connection timed out
nds: Tiet för de Verbinnen is aflopen

en: Console
nds: Konsool

en: Contact author
nds: Autor ansnacken

en: Contact on Jabber
nds: Över Jabber ansnacken

en: Continue
nds: Wiedermaken

en: Continue from the beginning?
nds: An'n Anfang wiedermaken?

en: Continue from the end?
nds: Vun't Enn an wiedermaken?

en: Continue operation
nds: Mit de Akschoon wiedermaken

en: Copy
nds: Koperen

en: Copy Image
nds: Bild koperen

en: Copy Image Location
nds: Bildadress koperen

en: Copy selection to clipboard
nds: Köör na Twischenaflaag koperen

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
nds: Copyright 2001-2011: David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Could not Launch Help Center
nds: Dat Hülpzentrum lett sik nich starten

en: Could not construct value
nds: Weert lett sik nich opstellen

en: Could not create temporary file.
nds: Temporeerdatei lett sik nich opstellen

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
nds: De Steed is leeg, dat Tastkombinatschonen-Schema lett sik nich exporteren

en: Could not find '%1' executable.
nds: Dat Programm „%1“ lett sik nich finnen.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
nds: „kdemain“ lett sik nich binnen „%1“ finnen.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
nds[0]: MIME-Typ <resource>%2</resource> lett sik nich finnen.
nds[1]: Disse MIME-Typen laat sik nich finnen:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
nds: Moduul „%1“ för't Programm „%2“ lett sik nich finnen

en: Could not find service '%1'.
nds: De Deenst „%1“ lett sik nich finnen.

en: Could not install "%1": file not found.
nds: „%1“ lett sik nich installeren: Datei lett sik nich finnen.

en: Could not install %1
nds: „%1“ lett sik nich installeren

en: Could not launch Browser
nds: De Nettkieker lett sik nich starten.

en: Could not launch Mail Client
nds: Dat Nettpostprogramm lett sik nich starten.

en: Could not launch Terminal Client
nds: Dat Terminalprogramm lett sik nich starten.

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
nds: Dat KDE-Hülpzentrum lett sik nich starten:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
nds: De Nettkieker lett sik nich starten:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
nds: Dat Nettpostprogramm lett sik nich starten:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
nds: Dat Terminalprogramm lett sik nich starten:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
nds: Ut de Datei laat sik keen Anbeders för deegte niege Saken laden: %1

en: Could not load print preview part
nds: De Komponent för de Druckansicht lett sik nich laden

en: Could not open file '%1'
nds: De Datei „%1“ lett sik nich opmaken

en: Could not open file '%1': %2
nds: De Datei „%1“ lett sik nich opmaken: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
nds: De Bibliotheek „%1“ lett sik nich opmaken.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
nds: Ut „%1“ laat sik keen Daten na SHM lesen.

en: Could not read file '%1'
nds: De Datei „%1“ lett sik nich lesen.

en: Could not set non-blocking mode
nds: De Nich-blockeer-Bedrief lett sik nich fastsetten

en: Could not verify login, please try again.
nds: Brukernaam un Passwoort laat sik nich pröven. Versöök dat man nochmaal.

en: Create Web Shortcut
nds: Söökafkörten opstellen

en: Create content on server
nds: Inholt op Server opstellen

en: Create global database
nds: Globale Datenbank opstellen

en: Create new document
nds: Nieg Dokment opstellen

en: Critical
nds: Groot Malöör

en: Ctrl+O
nds: Strg+O

en: Cu&t
nds: Kn&ippen

en: Curr&ent actions:
nds: Wiest &Akschonen:

en: Current scheme:
nds: Aktuell Schema:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
nds: Egen...

en: Custom:
nds: Egen:

en: Cut
nds: Knippen

en: Cut selection to clipboard
nds: Köör na Twischenaflaag utknippen

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
nds: D-Bus-Hülpprogramm-Fehler: Tokoppeln na Hülpprogramm fehlslaan. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
nds: D-Bus-Hülpprogramm-Fehler: Hülpprogramm lett sik nich ansnacken. Tokoppelfehler: %1. Fehlermellen: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
nds: D-Bus-Hülpprogramm-Fehler: Schaadhaftig Daten vun Hülpprogramm kregen %1 %2

en: Dante SOCKS client
nds: „Dante SOCKS“-Client

en: Date and Time: %1
nds: Datum un Tiet: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
nds: Dag (Kl. 06.00 bet Kl. 17.59)

en: Default Font Size (100%)
nds: Standardschriftgrött (100%)

en: Default color
nds: Standardklöör

en: Default language:
nds: Standardspraak:

en: Default widget group name to display in designer
nds: Standardnaam för den Elementenkoppel in Designer

en: Default:
nds: Standard:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
nds: Ümto

en: Definition in English:
nds: Definitschoon op Engelsch:

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Delete item(s)
nds: Indrääg wegdoon

en: Dependency Check
nds: Afhangigkeiten-Prööv

en: Description
nds: Beschrieven

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
nds: Beschrieven

en: Description:
nds: Beschrieven:

en: Dese&lect
nds: &Köör torüchnehmen

en: Desktop %1
nds: Schriefdisch %1

en: Desktop Exchange Service
nds: Schriefdisch-Tuuschdeenst

en: Detach
nds: Aflösen

en: Details
nds: Enkelheiten

en: Details for %1
nds: Enkelheiten för %1

en: Details of the Request:
nds: Details vun de Anfraag:

en: Details view mode
nds: Enkelheiten-Ansicht

en: Did you know...?
nds: Weetst du al...?

en: Digit
nds: Tall

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
nds: Orner mit Tests, den Basisorner un de Utgaavornern.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
nds: Orner mit Tests, den Basisorner un de Utgaavornern. Warrt bloots bruukt, wenn Du nich „-b“ angeven hest.

en: Disable checking files (dangerous)
nds: Dateipröven utmaken (riskant)

en: Disable crash handler, to get core dumps
nds: Den Afstörten-Pleger utmaken, so dat wi de Spiekerkopie to sehn kriegt

en: Disable incremental update, re-read everything
nds: Verscheelopfrischen utmaken, allens nieg lesen

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
nds: Maakt Fehlersöök-Utgaven ut. Dit warrt normalerwies bruukt, wenn Du de graafsche Böversiet bruukst.

en: Disallow
nds: Verbeden

en: Discard changes
nds: Ännern wegsmieten

en: Display Images on Page
nds: Biller op de Siet wiesen

en: Displays Thread Activity
nds: Wiest, wat de Sträng maakt

en: Distance between desktop icons
nds: Afstand twischen Schriefdisch-Lüttbiller

en: Do &not store this time
nds: Ditmaal &nich sekern

en: Do Not Allow
nds: Nich verlöven

en: Do Not Download
nds: Nich daalladen

en: Do Not Fill Out
nds: Nich infögen

en: Do Not Suppress Debug Output
nds: Fehlersöök-Utgaav wiesen

en: Do not ask again
nds: Nich nochmaal fragen

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
nds: Utdruck lett sik narms utweerten. Holl bitte en Skript an oder maak en Borndatei op.

en: Do not run in the background.
nds: Nich in'n Achtergrund lopen

en: Do not save data
nds: Daten nich sekern

en: Do not show the window while running tests
nds: Dat Finster nich wiesen, wenn de Tests loopt

en: Do not show this message again
nds: Disse Naricht nich nochmaal wiesen

en: Do not signal applications to update
nds: Programmen nich Bescheed geven, dat se opfrischen schöölt

en: Do not suppress debug output
nds: Fehlersöök-Utgaav wiesen

en: Do not use Xvfb
nds: XVFb nich bruken

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
nds: Wullt Du en Java-Lüttprogramm mit Zertifikaat:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
nds: Wullt Du dat Schema „%1“ redig wegdoon?
    Systeemwiet Tastkombintschoon-Schemas laat sik so nich wegmaken.

en: Do you really want to execute '%1'?
nds: Wullt Du „%1“ redig opropen?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
nds: Wullt Du redig all Warktüüchbalkens vun dit Programm to ehr Vörinstellen torüchsetten? De Ännern warrt fuurts övernahmen.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
nds: Schall en Leesteken, dat op „%1“ wiest un „%2“ heet, to Dien List toföögt warrn?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
nds: Schall en Leesteken, dat op „%1“ wiest, Dien List toföögt warrn?

en: Do you want to restart search at the beginning?
nds: Wullt Du vun baven an wiedersöken?

en: Do you want to restart search from the end?
nds: Wullt Du vun nerrn an wiedersöken?

en: Do you want to store this password for %1?
nds: Wullt Du dit Passwoort för %1 sekern?

en: Do you want to store this password?
nds: Wullt Du dit Passwoort sekern?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
nds: Andocken

en: Document Information
nds: Dokment-Informatschonen

en: Document encoding:
nds: Koderen vun't Dokment:

en: Domain:
nds: Domään:

en: Done.
nds: Fardig.

en: Double Line
nds: Dubbelt

en: Double Thick Line
nds: Dubbelt, dick

en: Download
nds: Daalladen

en: Download File
nds: Datei daalladen

en: Download New Stuff...
nds: „Niege Saken“ daalladen...

en: Download of "%1" failed, error: %2
nds: Daalladen vun „%1“ fehlslaan. Fehlermellen: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
nds: Indrag lett sik nich daalladen: Keen Adress för't Daalladen vun „%1“.

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
nds: Daallaadt Datei is en HTML-Datei un wöör mit en Kieker opmaakt.

en: Downloads:
nds: Daalladen:

en: Edit
nds: Bewerken

en: Edit selected script.
nds: Dat utsöchte Skript bewerken

en: Edit...
nds: Bewerken...

en: Editor Chooser
nds: Editor utsöken

en: Email
nds: Nettpost

en: Email address:
nds: Nettpostadress:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
nds: Na:

[ctx: Email sender address]
en: From:
nds: Vun:

en: Email to:
nds: Nettbreef an:

en: Embeddable HTML component
nds: Inbettbor HTML-Komponent

en: Embeddable component for multipart/mixed
nds: Inbettbor Komponent för multipart/mixed

en: Emoticons
nds: Snuten

en: Enable &background spellchecking
nds: &Achtergrund-Klookschriever anmaken

en: Enable SOCKS support
nds: SOCKS-Ünnerstütten anmaken

en: Enable component
nds: Komponent bruken

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
nds: Automaatsch

[ctx: Encodings menu]
en: Default
nds: Standard

en: End of Line
nds: Enn vun de Reeg

en: End of document reached.
nds: Dat is dat Enn vun't Dokment.

en: End of options
nds: Enn vun de Optschonen

en: Enlarge Font
nds: Schrift grötter maken

en: Enter
nds: Ingaav

en: Enter Administrator Mode
nds: Op Systeempleegbedrief ümstellen

en: Enter Search Terms...
nds: Söökwöör ingeven...

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
nds: Giff en Muster för de Söök in, oder söök en verleden Muster vun de List ut.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
nds: Giff en Tuusch-Text in, oder söök en vun de List ut.

en: Enter a search term or character here
nds: Hier en Söökutdruck oder Bookstaav ingeven

en: Enter search phrase here
nds: Söökutdruck hier ingeven

en: Enter the URL:
nds: Giff de URL in:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
nds: Bitte den Text för den Fehlerbericht ingeven (op't Best in Engelsch).
    Wenn Du op „Loosstüern“ klickst, warrt en Nettbreef an den Pleger vun dat Programm schickt.

en: Entries failed to load
nds: Indrääg laat sik nich laden

en: Equivalents:
nds: Liekweertig:

en: Error
nds: Fehler

en: Error during rename.
nds: Fehler bi't Ümnömen.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
nds: Bi't Verarbeiden vun de Insluten „%1“ geev dat bi Reeg %2 en Fehler: %3

en: Error initializing provider.
nds: Anbeder lett sik nich torechtmaken.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
nds: Fehler bi't Opropen vun „%1“. KLauncher löppt wull nich mehr, oder dat kann dat Programm nich opropen.

en: Error loading '%1'.
nds: Fehler bi't Laden vun „%1“.

en: Error opening PTY
nds: Fehler bi't Opmaken vun't PTY

en: Error reading from PTY
nds: Fehler bi't Lesen vun't PTY

en: Error writing to PTY
nds: Fehler bi't Schrieven op't PTY

en: Error: %1 - %2
nds: Fehler: %1 - %2

en: Error: java executable not found
nds: Fehler: Utföhrbor Java-Programm lett sik nich finnen

en: Escape
nds: Utkniep

en: Evaluation error
nds: lett sik nich utreken

en: Evaluation threw an exception %1
nds: Utweerten hett Utnahm torüchgeven: %1

en: Even Pages
nds: Even Sieden

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
nds: Utnahm bi Oproop vun Funkschoon „%1“ vun %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
nds: Utnahm bi Oproop vun Slot „%1“ vun %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
nds: Utföhrbor Dateien in $prefix/bin

en: Execute
nds: Utföhren

en: Execute File?
nds: Datei utföhren?

en: Execute script without gui support
nds: Skript ahn Böversiet utföhren

en: Execute the selected script.
nds: Dat utsöchte Skript opropen

en: Export Scheme...
nds: Schema exporeren...

en: Export to Location
nds: Na Steed exporteren

en: F&ind:
nds: &Söken:

en: F&ull Screen Mode
nds: &Heelschirm-Bedrief

en: Failed to create Action.
nds: Akschoon lett sik nich opstellen

en: Failed to create ActionGroup.
nds: Akschoonkoppel lett sik nich opstellen

en: Failed to create Layout.
nds: Utsehn lett sik nich opstellen

en: Failed to create Widget.
nds: Element lett sik nich opstellen

en: Failed to create script for interpreter "%1"
nds: För den Interpreter „%1“ lett sik keen Skript opstellen

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
nds: Interpreter för't Skript „%1“ lett sik nich fastslaan

en: Failed to load file '%1'
nds: De Datei „%1“ lett sik nich laden

en: Failed to load interpreter "%1"
nds: Interpreter „%1“ lett sik nich laden

en: Failed to open scriptfile "%1"
nds: Skriptdatei „%1“ lett sik nich opmaken.

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
nds: Ümwanneln na %1-Weert ut den Typ %2 (%3) fehlslaan

en: Fallback language:
nds: Opbackspraak:

en: Fetch content link from server
nds: Inholt-Link vun Server opstellen

en: Fetching content data from server finished.
nds: Inholt-Daten vun Server haalt.

en: Fetching content data from server...
nds: Inholt-Daten warrt vun Server haalt...

en: Fetching license data from server...
nds: Verlööfnis-Daten warrt vun Server haalt...

en: Fetching your previously updated content finished.
nds: Halen vun Dien tolest opfrischt Inholt afslaten.

en: Fetching your previously updated content...
nds: Dien tolest opfrischt Inholt warrt haalt....

en: File
nds: Datei

en: File %1 does not exist
nds: Dat gifft de Datei „%1“ nich.

en: File %1 not found.
nds: De Datei „%1“ lett sik nich finnen.

en: File not found: %1
nds: Datei lett sik nich finnen: %1

en: File to read update instructions from
nds: Datei, binnen de de Befehlen för't Opfrischen steiht

en: File to upload:
nds: Datei för't Hoochladen:

en: File:
nds: Datei:

en: Fill Out
nds: Infögen

en: Filter error
nds: Filterfehler

en: Find
nds: Söken

en: Find &Next
nds: Nakamen &söken

en: Find &backwards
nds: Na &baven söken

en: Find &links only
nds: Bloots &Links söken

en: Find Links as You Type
nds: Links „Tast för Tast“ söken

en: Find Next
nds: Nakamen söken

en: Find Pre&vious
nds: &Verleden söken

en: Find Text
nds: Text söken

en: Find Text as You Type
nds: Text „Tast för Tast“ söken

en: Find filename inside the resource type given to --path
nds: Dateinaam binnen den bi „--path“ angeven Ressourcetyp finnen

en: Finish
nds: Fardig maken

en: First argument must be a QObject.
nds: Dat eerste Argument mutt en QObject wesen.

en: Fit to Page &Height
nds: De Siet&hööchde topassen

en: Fit to Page &Width
nds: De Siet&breed topassen

en: Fixed width font
nds: Fastbreed Schriftoort

en: Follow
nds: Nagahn

en: Font for menus
nds: Schriftoort för Menüs

en: Font for the taskbar
nds: Schriftoort för den Programmbalken

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
nds: Schriftgrött<br /><i>fast</i> oder <i>relatiev</i><br />to de Ümgeven

en: Font style:
nds: Schriftstil:

en: Fonts for toolbars
nds: Schriftoorden för Warktüüchbalkens

en: Frame Information
nds: Rahmeninformatschoon

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
nds: Grött fastsetten

en: From c&ursor
nds: Vun den &Blinker af

en: Front
nds: Vörn

en: Function must be called from the main thread.
nds: Funkschoon mutt vun den Hööftstrang opropen warrn

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
nds: Bispill för den Weaver-Strangpleger mit graafsch Böversiet

en: GUI for the khtml regression tester
nds: Böversiet för den khtml-Leegutwickelntester

en: General Character Properties
nds: Allmeen Tekenegenschappen

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
nds: Eenfache un gaue Ümtoklassen opstellen, de nich op Nepomuk::Resource opbuut un keen Daten-Integriteetprööv praatstellt

en: Get Hot New Stuff
nds: „Deegte niege Saken“ halen

en: Get Hot New Stuff!
nds: „Deegte niege Saken“ halen!

en: Get help...
nds: Hölp mi...

en: Global
nds: Globaal

en: Global Alternate
nds: Anner

en: Global:
nds: Globaal:

en: Go back in document
nds: Binnen dat Dokment torüchgahn

en: Go back one step
nds: Geiht een Schritt torüch

en: Go forward in document
nds: Binnen dat Dokment vörut gahn

en: Go forward one step
nds: Een Schritt vörut gahn

en: Go to first page
nds: Na de eerste Siet gahn

en: Go to last page
nds: Na de leste Siet gahn

en: Go to next page
nds: Na de nakamen Siet gahn

en: Go to previous page
nds: Na de verleden Siet gahn

en: Go up
nds: Na baven gahn

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
nds: Nakamen in de Vörgeschicht

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
nds: Verleden in de Vörgeschicht

en: Grave
nds: Malöör

en: Green:
nds: Gröön:

en: HTML Settings
nds: HTML-Instellen

en: HTML Toolbar
nds: HTML-Warktüüchbalken

en: HTML documentation
nds: HTML-Dokmentatschoon

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
nds: Tomehrst Standard

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
nds: Streng

en: HTTP Headers
nds: HTTP-Köpp

en: Here you can choose the font size to be used.
nds: Hier kannst Du de Schriftgrött utsöken.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
nds: An disse Steed sühst Du en List vun Tastkombinatschonen, also Verknüppen twischen dat, wat to doon is (linkerhand, as Bispill „Koperen“) un de Tastkombinatschoon (rechterhand, as Bispill „STRG+C“).

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
nds: Hier kannst Du faste un dünaamsche Schriftgrött utsöken. De dünaamsche Schriftgrött warrt automaatsch de Ümgeven topasst (a.B. Knoop- oder Papeergrött).

en: Hide %1
nds: %1 versteken

en: Highest Rated
nds: Op't Hööchste beweert

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
nds: Warktüüchbalken-Knööp bi't Anrögen mit de Muus rutheven

en: Hold Indefinitely
nds: Wohren

en: Homepage
nds: Tohuussiet

en: Host
nds: Reekner

en: Hot New Stuff Providers
nds: Anbeders för „Deegte niege Saken“

en: Hue:
nds: Toon:

en: Huge (%1x%2)
nds: Gröttst (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
nds: Ik beseker, disse Inholt brickt keen vörhannen Copyright-Recht, Gesett oder Markenteken. Ik stimm to, mien IP-Adress dröff opteekt warrn. (Verdelen vun Inholt ahn den Eegner sien Verlöven is en Verbreken.)

en: I&gnore All
nds: &Jümmers övergahn

en: Icon Size
nds: Lüttbildgrött

en: Icon te&xt:
nds: Lüttbildte&xt:

en: Icon:
nds: Lüttbild:

en: Icons
nds: Lüttbiller

en: Icons Only
nds: Bloots Lüttbiller

en: Icons view mode
nds: Lüttbildansicht

en: If enabled, search for a regular expression.
nds: Wenn anmaakt, warrt na en reguleer Utdruck söcht.

en: Ignore
nds: Nich ännern

en: Ignored Words
nds: Övergahn Wöör

en: Image - %1x%2 Pixels
nds: Bild - %1x%2 Pixels

en: Image Operations
nds: Bildakschonen

en: In context '%1' for action '%2'
nds: In Kontext „%1“ för Akschoon „%2“

en: In which language did you describe the above?
nds: Welk Spraak hest Du för de Beschrieven baven bruukt?

en: Inactive
nds: Nich aktiev

en: Include path prefix (deprecated)
nds: Padd-Prefix insluten (överhaalt)

en: Incorrect number of arguments.
nds: Leeg Tall vun Argumenten.

en: Incremental Spellcheck
nds: Towass-Klookschriever

en: Information
nds: Informatschoon

en: Initializing
nds: An't Torechtmaken

en: Initializing Applet "%1"...
nds: Lüttprogramm „%1“ warrt torechtmaakt...

en: Input file
nds: Ingaavdatei

en: Insert
nds: Infögen

en: Insert Place&holder
nds: Platz&holler infögen

en: Install
nds: Installeren

en: Install Again
nds: Nochmaal installeren

en: Installation prefix for Qt
nds: Installeerprefix för Qt

en: Installed
nds: Installeert

en: Installing
nds: An't Installeren

en: Insufficient permissions in target directory.
nds: Nich noog Verlöven binnen Teelorner.

en: Internally added if launched from Finder
nds: Intern toföögt, wenn vun't Söökzentrum opropen

en: Internet Search
nds: In't Internet söken

en: Invalid item.
nds: Leeg Indrag

en: Invalid regular expression.
nds: De regulere Utdruck gellt nich.

en: Invalid type in Database
nds: Leeg Typ binnen Datenbank

en: JS Calculator
nds: JS-Reekner

en: Japanese Kun Pronunciation:
nds: Japaansch Kun-Utspraak:

en: Japanese On Pronunciation:
nds: Japaansch On-Utspraak:

en: JavaScript &Debugger
nds: JavaScript-&Fehlersöker

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
nds: JavaScript wull en Leesteken tofögen

en: JavaScript Debugger
nds: JavaScript-Fehlersöker

en: JavaScript Error
nds: JavaScript-Fehler

en: JavaScript Errors
nds: JavaScript-Fehlers

en: Job
nds: Opgaav

en: Job Control
nds: Opgavenkuntrull

en: Job Options
nds: Opgaav-Optschonen

en: Job priority:
nds: Opgaav-Prioriteet:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
nds: Afrikaansche Schriften

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
nds: Zentraalasiaatsche Schriften

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
nds: Verbunnen diakritsche Tekens

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
nds: Oostasiaatsche Schriften

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
nds: Europääsche Alfabeten

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
nds: Mathemaatsche Symbolen

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
nds: Neegoost-Schriften

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
nds: Anner

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
nds: Anner Schriften

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
nds: Phillipinsche Schriften

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
nds: Phoneetsche Symbolen

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
nds: Söödasiaatsche Schriften

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
nds: Söödoostasiaatsche Schriften

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
nds: Symbolen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
nds: Alfabeetsch Dorstell-Formen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
nds: Araabsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
nds: Araabsch Dorstell-Formen A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
nds: Araabsch Dorstell-Formen B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
nds: Araabsch-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
nds: Armeensch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
nds: Pielen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
nds: Balineesch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
nds: Latiensch Grundlaag

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
nds: Bengaalsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
nds: Blockelementen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
nds: Bopomofo-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
nds: Rahmenelementen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
nds: Braille-Mustern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
nds: Bugineesch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buhid
nds: Buid

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
nds: CJK, Kompatibiliteet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
nds: CJK-Formen för Kompatibiliteet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
nds: CJK, Bildtekens för Kompatibiliteet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
nds: CJK-Radikalen-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
nds: CJK-Streken

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
nds: CJK-Symbolen un Punkteren

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
nds: CJK, Liekmaakt Bildtekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
nds: CJK, Liekmaakt Bildtekens, Verwiedern A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cham
nds: Tscham

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
nds: Cherokeesch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
nds: Verbunnen diakritsche Tekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
nds: Verbunnen diakritsche Tekens, Todoon

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
nds: Verbunnen diakritsche Tekens för Symbolen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
nds: Verbinnen Halftekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
nds: Allmeen indsche Tallvarianten

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
nds: Stüerteken-Symbolen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
nds: Koptsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
nds: Tahlmiddelsymbolen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
nds: Kyrillsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
nds: Kyrillsch-Verwiedern A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
nds: Kyrillsch-Verwiedern B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
nds: Kyrillsch-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
nds: Devanagari verwiedert

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
nds: Inslaten alphanumeersch Tekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
nds: Inslaten CJK-Bookstaven un Maanden

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
nds: Äthioopsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
nds: Äthioopsch-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
nds: Äthioopsch-Verwiedern-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
nds: Äthioopsch-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
nds: Allmeen Punkteren

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
nds: Geometersch Tekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
nds: Georgsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
nds: Georgsch-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
nds: Glagolitsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
nds: Greeksch-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
nds: Greeksch un Koptsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
nds: Gudscharati

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
nds: Halvig- un Heelbreed Formen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
nds: Hangul Jamo för Kompatibiliteet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
nds: Hangul Jamo Verwiedern A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
nds: Hangul Jamo Verwiedern B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
nds: Hangul-Sülven

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
nds: Hebrääsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
nds: Hoge Utwesseln för Privaatbruuk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
nds: Hoge Utwesseln

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
nds: IPA-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
nds: Beschriev-Bildtekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
nds: Javaneesch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
nds: Kangchi-Radikalen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
nds: Katakana, phoneetsch Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
nds: Khmer-Symbolen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
nds: Laootsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
nds: Latiensch-Verwiedern, Todoon

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
nds: Latiensch-Verwiedern A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
nds: Latiensch-Verwiedern B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
nds: Latiensch-Verwiedern C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
nds: Latiensch-Verwiedern D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
nds: Latiensch-1-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
nds: Bookstavenlieke Symbolen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
nds: Siet Utwesseln

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
nds: Mandääsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
nds: Mathemaatsch Operatern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Meetei Mayek
nds: Meetei-Mayek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
nds: Verscheden mathemaatsche Symbolen A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
nds: Verscheden mathemaatsche Symbolen B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
nds: Verscheden Tekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
nds: Verscheden Symbolen un Pielen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
nds: Verscheden technisch Tekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
nds: Toonwessel-Bookstaven

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
nds: Mongoolsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
nds: Birmaansch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
nds: Birmaansch Verwiedern A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: NKo
nds: N'Ko

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
nds: Tai Lü

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
nds: Tallvarianten

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
nds: Optisch Tekenraden

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phags-pa
nds: Phagspa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
nds: Phoneetsch Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
nds: Phoneetsch Verwiedern-Todoon

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
nds: Rebeet för Privaatbruuk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Rejang
nds: Rajang

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
nds: Runen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
nds: Samaritaansch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Saurashtra
nds: Saurashtri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
nds: Singaleesch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
nds: Lüttformen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
nds: Platzbruken Ännertekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
nds: Besünnere

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
nds: Sundaneesch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
nds: Hooch- un daalsett Tekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
nds: Piel-Verwiedern A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
nds: Piel-Verwiedern B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
nds: Mathemaatsch Operatern, Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
nds: Punkteren-Todoon

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
nds: Syrsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagbanwa
nds: Tagbanuwa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
nds: Tai Nüa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
nds: Thamielsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thaana
nds: Taana

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
nds: Thailannsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
nds: Tibeetsch

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
nds: Liekmaakt Sülventekens v.d. kanaadschen Oorinwahners

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
nds: Liekmaakt Sülventekens v.d. kanaadschen Oorinwahners Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
nds: Form-Utsökers

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
nds: Veda-Verwiedern

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
nds: Pielrecht Formen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
nds: Yi-Radikalen

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
nds: Yi-Sülventekens

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
nds: I-Ging-Hexagrammen

en: KConf Update
nds: KConf opfrischen

en: KDE Application
nds: KDE-Programm

en: KDE Daemon
nds: KDE-Dämoon

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
nds: KDE-Dämoon - frischt de Sycoca-Datenbank op, wenn nödig

en: KDE Java Applet Plugin
nds: KDE-Moduul för Java-Lüttprogrammen

en: KDE Test Program
nds: KDE-Testprogramm

en: KDE Tool for updating user configuration files
nds: KDE-Warktüüch för't Opfrischen vun de Brukers ehr Instellendateien

en: KDE application to run Kross scripts.
nds: KDE-Programm, mit dat sik Kross-Skripten utföhren laat

en: KDE-tempfile
nds: KDE-Temporeerdatei

en: KDEInit could not launch '%1'
nds: KDEInit kann „%1“ nich starten.

en: KHTML Regression Testing Utility
nds: KHTML-Leegutwickeln-Testwarktüüch

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
nds: KLauncher lett sik nich över den D-Bus ansnacken. Fehler bi't Opropen vun „%1“:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
nds: KLibLoader: Fehler (nich begäng)

en: KNewStuff contributions
nds: KNewStuff-Bidrääg

en: KUnitTest ModRunner
nds: KUnitTest-ModRunner

en: Keep output results from scripts
nds: Skriptutgaven wohren

en: Key Conflict
nds: Tastkonflikt

en: Key Generator
nds: Slötel opstellen

en: Key used for signing:
nds: För't Ünnerschrieven bruukt Slötel:

en: Korean Pronunciation:
nds: Koreaansch Utspraak:

en: Language Selection
nds: Spraak utsöken

en: Language:
nds: Spraak:

en: Large (%1x%2)
nds: Groot (%1x%2)

en: Last modified:
nds: Tolest ännert:

en: Launching %1
nds: Starten vun %1

en: Leave a comment
nds: En Kommentar togeven

en: Left for legacy support
nds: Vun wegen de Kompatibiliteet daalwarts wohrt

en: Left to Right, Bottom to Top
nds: Links na rechts, nerrn na baven

en: Left to Right, Top to Bottom
nds: Links na rechts, baven na nerrn

en: Legacy pixmaps
nds: Ole Pixelbiller

en: Letter, Lowercase
nds: Bookstaven, lütt

en: Letter, Modifier
nds: Bookstaven, Wesseltekens

en: Letter, Other
nds: Bookstaven, anner

en: Letter, Titlecase
nds: Bookstaven, Titel

en: Letter, Uppercase
nds: Bookstaven, groot

en: Level of safety of the Ruby interpreter
nds: Sekerheitstoop vun den Ruby-Interpreter

en: Libraries
nds: Bibliotheken

en: Library "%1" not found
nds: Bibliotheek „%1“ nich funnen

en: License Agreement
nds: Verlööfnisövereenkamen

en: License:
nds: Verlööfnis:

en: License: %1
nds: Verlööfnis: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
nds: Begrenzt de Tall vun de Klören, welk in den
    Klöör-Wörpel op en 8-Bit-Schirm bruukt warrt,
    wenn dat Programm de Klören-Angaav
    QApplication::ManyColor bruukt

en: Line
nds: Reeg

en: Link Text:
nds: Linktext:

en: Link URL:
nds: Link-URL:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
nds: All Koppdateien oplisten, de mit den Befehl „--writeall“ opstellt warrt

en: List all includes (deprecated).
nds: All inslaten Dateien oplisten (överhaalt)

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
nds: All Borndateien oplisten, de mit den Befehl „--writeall“ opstellt warrt

en: Loadable modules
nds: Laadbor Modulen

en: Loaded Scripts
nds: Laadt Skripten

en: Loading Applet
nds: Lüttprogramm warrt laadt

en: Loading Preview
nds: Vöransicht warrt laadt

en: Loading data
nds: Daten warrt laadt.

en: Loading data from provider
nds: Daten vun Anbeder warrt laadt

en: Loading of providers from file: %1 failed
nds: Laden vun Anbeders ut Datei „%1“ fehlslaan.

en: Loading one preview | Loading %1 previews
nds[0]: Een Vöransicht warrt laadt
nds[1]: %1 Vöransichten warrt laadt

en: Loading provider information
nds: Anbeder-Informatschonen warrt laadt.

en: Local Variables
nds: Lokaal Variabeln

en: Location of installed Qt binaries
nds: Steed vun installeert Qt-Programmen

en: Location of installed Qt libraries
nds: Steed vun installeert Qt-Bibliotheken

en: Location of installed Qt plugins
nds: Steed vun installeert Qt-Modulen

en: Lock Toolbar Positions
nds: Warktüüchbalkens fastnageln

en: Log thread activity
nds: Strang-Aktiviteet na't Logbook schrieven

en: Log to a file
nds: Na Logbookdatei schrieven

en: Low Password Strength
nds: Week Passwoort

en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Main:
nds: Toeerst:

en: MainWindow
nds: Hööftfinster

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
nds: Reinschippmaken - den Pleger sien Held

en: Manage Link
nds: Link plegen

en: Mandarin Pronunciation:
nds: Mandarin-Utspraak:

en: Mark &taskbar entry
nds: &Programmbalken-Indrag rutheven

en: Mark, Enclosing
nds: Tekens, ümsluten

en: Mark, Non-Spacing
nds: Tekens, nich platzbruken

en: Mark, Spacing Combining
nds: Tekens, platzbruken-verbinnen

en: Medium (%1x%2)
nds: Middel (%1x%2)

en: Mime types
nds: MIME-Typen

en: Minimize
nds: Minimeren

en: Mirror Pages
nds: Sieden spegeln

en: Mirror pages along vertical axis
nds: Sieden langs de pielrechte Ass spegeln

en: Missing Plugin
nds: Moduul fehlt

en: More Actions
nds: Mehr Akschonen

en: Most Downloads
nds: Tomehrst daallaadt

en: Most countries have no character for this
nds: In de mehrsten Länner gifft dat dor keen Teken för

en: Most downloads
nds: Tomehrst daallaadt

en: Mouse Button Gesture
nds: Muusknoop-Teken

en: Mouse Shape Gesture
nds: Muusbewegen-Teken

en: Move &Down
nds: Na &nerrn

en: Move &Up
nds: Na &baven

en: Must supply a filename.
nds: Du muttst en Dateinaam angeven.

en: Must supply a layout name.
nds: Du muttst en Naam för dat Utsehn angeven.

en: Must supply a valid parent.
nds: Du muttst en överornt Element angeven, dat gellt.

en: Must supply a widget name.
nds: Du muttst en Elementnaam angeven

en: NEC SOCKS client
nds: „NEC SOCKS“-Client

en: Name
nds: Naam

en: Name for New Scheme
nds: Naam för't niege Schema

en: Name for new scheme:
nds: Naam för't niege Schema:

en: Name of the file as it will appear on the website
nds: Naam vun de Datei, as op de Nettsiet wiest

en: Name of the plugin class to generate
nds: Naam vun de Moduul-Klass, de opstellt warrn schall

en: Name:
nds: Naam:

en: Name:
nds: Naam:

en: Named Colors
nds: Nöömte Klören

en: Ne&ver store for this site
nds: Bi dissen Server n&ienich sekern

en: Nepomuk Resource Class Generator
nds: Nepomuk-Ressourceklassopsteller

en: Network Transmission
nds: Nettwark-Överdregen

en: Network error. (%1)
nds: Nettwarkfehler. (%1)

en: New Scheme
nds: Nieg Schema

en: New Upload
nds: Nieg Hoochladen

en: New Web Shortcut
nds: Nieg Söökafkörten

en: New search provider
nds: Nieg Söökdeenst

en: New...
nds: Nieg...

en: Newest
nds: Niegst

en: Newline
nds: NiegReeg

en: Next Character in History
nds: Nakamen Teken in de Vörgeschicht

en: Next month
nds: Nakamen Maand

en: Next year
nds: Nakamen Johr

en: Night (18:00 to 05:59)
nds: Nacht (Kl. 18.00 bet Kl. 05:59)

en: No
nds: Nee

en: No Entries
nds: Keen Indrääg

en: No Preview
nds: Keen Vöransicht

[ctx: No border line]
en: None
nds: Keen

en: No classname specified
nds: Keen Klassnaam angeven

en: No classname specified.
nds: Keen Klassnaam angeven

en: No further items in the history.
nds: Dat weer de leste Indrag in de Vörgeschicht.

en: No handler found for %1.
nds: Dat gifft keen Hanterer för „%1“!

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
nds: Dor gifft dat keen Informatschonen över.
    Dat angeven KAboutData-Objekt gifft dat nich.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
nds: De Lizenz för dit Programm is nich angeven.
    Bitte kiek in de Dokmentatschoon oder in den Bornkode,
    wat dor över de Lizenz steiht.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
nds: Keen Övereenstimmen för „<b>%1</b>“ funnen.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
nds: De MIME-Typen sünd nich installeert. Beseker bitte, dat „shared-mime-info“ installeert is un de Variabel „XDG_DATA_DIRS“ nich sett is oder „/usr/share“ dor mit binnen steiht.

en: No more matches for this search direction.
nds: Keen anner Drepers bi disse Söökricht

en: No password, use anonymous (or guest) login
nds: Keen Passwoort, anonüm oder Gast-Togang bruken

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
nds: Keen Moduul för „%1“ funnen.
    Wullt Du een vun %2 daalladen?

en: No provider selected.
nds: Keen Anbeder utsöcht.

en: No service matching the requirements was found
nds: För disse Anföddern lett sik keen Deenst finnen

en: No service matching the requirements was found.
nds: För disse Anföddern lett sik keen Deenst finnen

[ctx: No shortcut defined]
en: None
nds: Keen

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
nds: Nich fastleggt

en: No such file or directory
nds: Datei oder Orner nich funnen

en: No such function "%1"
nds: Keen Funkschoon „%1“ funnen

en: No such interpreter "%1"
nds: Dat gifft keen Interpreter mit den Naam „%1“

en: No such method '%1'.
nds: Dat gifft keen Metood „%1“.

en: No suggestions for %1
nds: Keen Vörslääg för „%1“

en: No target filename has been given.
nds: Keen Dateinaam angeven

en: No text
nds: Keen Text

en: No text was replaced.
nds: Keen Text utwesselt.

en: Non-printable
nds: Nich druckbor

en: Not a directory
nds: Is keen Orner

en: Not enough arguments.
nds: Nich noog Argumenten

en: Not found
nds: Nich funnen

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
nds: Henwies: Di Inholt lett sik op de Nettsiet bewerken, opfrischen un wegmaken.

en: Notes:
nds: Anmarken:

en: Nothing to spell check.
nds: Nix dor, wat de Klookschriever pröven kann.

en: NumLock
nds: TallenRast

en: Number, Decimal Digit
nds: Tallen, dezimaal Nummern

en: Number, Letter
nds: Tallen, Bookstaven

en: Number, Other
nds: Tallen, anner

en: OS:
nds: Bedriefsysteem:

en: Odd Pages
nds: Nich even Sieden

en: Old upload information found, fill out fields?
nds: Dat gifft ole Informatschonen vun't Hoochladen, wullt Du de infögen?

en: Only 'ReadOnly' allowed
nds: Bloots „Bloots leesbor“ tolaten

en: Only Run HTML Tests
nds: Bloots HTML-Tests utföhren

en: Only Run JS Tests
nds: Bloots JS-Tests utföhren

en: Only local files are supported.
nds: Dat geiht bloots mit lokaal Dateien.

en: Only run .html tests
nds: Bloots .html-Tests opropen

en: Only run .js tests
nds: Bloots .js-Tests opropen

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
nds: Bloots en enkel Test opropen. Lett sik mehrfach bruken.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
nds: Bloots Modulen mit en Dateinaam utföhren, op den de reguleer Utdruck passt.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
nds: Bloots Testmodulen binnen den Orner utföhren. Modulen köönt mit de Optschoon query utsöcht warrn.

en: Only search within the current selection.
nds: Bloots binnen de aktuelle Markeren söken.

en: Open
nds: Opmaken

en: Open &Destination
nds: &Teel opmaken

en: Open &File
nds: &Datei opmaken

en: Open &Recent
nds: &Verleden opmaken

en: Open '%1'
nds: „%1“ opmaken

en: Open Script
nds: Skript opmaken

en: Open a document which was recently opened
nds: En annerlest opmaakt Dokment opmaken

en: Open a script...
nds: En Skript opmaken...

en: Open an existing document
nds: En vörhannen Dokment opmaken

en: Open file
nds: Datei opmaken

en: Open in &New Tab
nds: As &nieg Paneel opmaken

en: Open in &This Window
nds: In &dit Finster opmaken

en: Open in New &Window
nds: As nieg &Finster opmaken

en: Opens the print dialog to print the current document
nds: Maakt den Druckdialoog op, üm dat aktuelle Dokment to drucken

en: Operation not supported
nds: Akschoon warrt nich ünnerstütt

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
nds: &Nakamen

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
nds: Vörut

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
nds: &Nakamen

en: Opt&ions
nds: &Optschonen

en: Option
nds: Optschoon

en: Optional
nds: Optschonaal

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
nds: Köörwies de Klassen, de opstellt warrt. Opstchoon lett sik mehrfach bruken (standardwies all Klassen)

en: Options
nds: Optschonen

en: Order by:
nds: Sorteren na:

en: Other Contributors:
nds: Anner Lüüd, de wat bidragen hebbt:

en: Other, Control
nds: Anner, Kuntrulltekens

en: Other, Format
nds: Anner, Formaattekens

en: Other, Not Assigned
nds: Anner, nich towiest

en: Other, Private Use
nds: Anner, Privaatbruuk

en: Other, Surrogate
nds: Anner, Utwesseln

en: Output file
nds: Utgaavdatei

en: Output to File...
nds: As Datei utgeven...

en: Overwrite
nds: Överschrieven

en: Overwrite File?
nds: Datei överschrieven?

en: Overwrite existing file?
nds: Vörhannen Datei överschrieven?

en: PTY operation timed out
nds: De Tiet för de PTY-Akschoon is aflopen

en: Page Border
nds: Sietrand

en: Page Label
nds: Siedenbeteker

en: Page Set
nds: Siedensett

en: Page loaded.
nds: Siet laadt.

en: PageDown
nds: SietDaal

en: PageUp
nds: SietRop

en: Pages
nds: Sieden

en: Pages Per Sheet
nds: Sieden per Blatt

en: Parse error at %1 line %2
nds: Fehler bi't Inlesen in %1, Reeg %2

en: Password
nds: Passwoort

en: Password Input
nds: Passwoort-Ingaav

en: Password echo type
nds: Torüchmellen-Typ

en: Password is empty
nds: Dat Passwoort is leddig

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
nds[0]: Dat Passwoort mutt tominnst 1 Teken lang wesen
nds[1]: Dat Passwoort mutt tominnst %1 Tekens lang wesen

en: Password strength meter:
nds: Wieser för de Passwoortgööd:

en: Password:
nds: Passwoort:

en: Passwords do not match
nds: De Passwöör sünd nich liek

en: Passwords match
nds: Passwöör sünd liek

en: Paste
nds: Infögen

en: Paste clipboard content
nds: Twischenaflaag-Inholt infögen

en: Path cannot be used
nds: Padd lett sik nich bruken

en: Path to custom SOCKS library
nds: Padd na egen SOCKS-Bibliotheek

en: Path to the autostart directory
nds: Padd na den Autostart-Orner

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
nds: Padd na den Orner mit Programmen, de bi't Anmellen opropen warrt

en: Pause
nds: Paus

en: Pause/Continue regression testing process
nds: Leegutwickelntest anhollen/wiedermaken

en: Payload
nds: Bruukdaten

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
nds: Bi't Söken op Grootschrieven oppassen: Dat Muster „Klaas“ passt nich op „klaas“ oder op „KLAAS“, bloots op „Klaas“.

en: Perform menu generation test run only
nds: Bloots versöken, wat sik dat Menü opstellen lett

en: Permission denied
nds: Keen Verlööf

en: Play
nds: Afspelen

en: Play a &sound
nds: En &Klang afspelen

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
nds: Söök bitte en gellen Buuorner „khtml/“ ut.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
nds: Söök bitte en gellen Orner „khtmltests/regression“ ut.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
nds: Bitte söök de Standard-Texteditorkomponent ut, de Du in dit Programm bruken wullt. Wenn Du <B>Systeemstandard</B> utsöchst, warrt dat nahmen, wat in de Systeeminstellen instellt is; sünst warrt dat bruukt, wat hier instellt is.

en: Please choose the language which should be used for this application:
nds: Söök bitte de Spraak för dit Programm ut:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
nds: För't Fastleggen vun dat Rebeet bitte op dat Bild klicken un mit den Muuswieser dor överhen trecken:

en: Please contact your system administrator.
nds: Bitte giff Dien Systeempleger Bescheed.

en: Please describe your upload.
nds: Beschriev bitte Dien hoochlaadte Saak

en: Please fill out the information about your upload in English.
nds: Giff bitte de Informatschonen över Dien hoochlaadte Saak op Engelsch in.

en: Please give some information about yourself.
nds: Vertell bitte en beten wat över Di.

en: Please put in a name.
nds: Bitte giff en Naam in.

en: Please report bugs to %1.
nds: Bitte maak Fehlers bi %1 künnig.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
nds: Bitte maak Fehlers bi <a href="mailto:%1">%2</a> künnig.

en: Please select one of the providers listed below:
nds: Bitte söök een vun de nerrn oplist Anbeders ut:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
nds: Bitte maak Fehlers op <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> künnig.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
nds: Bitte maak Fehlers op http://bugs.kde.org künniog.

en: Popup Window Blocked
nds: Opdukfinster blockeert

en: Possible Causes:
nds: Möögliche Grünn:

en: Possible Solutions:
nds: Möögliche Lösen:

en: Possibly bad download link
nds: Daallaadlink villicht leeg.

en: Prefix in $HOME used to write files
nds: In $HOME bruukt Prefix för't Schrieven vun Dateien

en: Prefix to install resource files to
nds: Prefix för dat Installeren vun Ressourcedateien

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
nds: Mit en Klick op dissen Knoop warrt allens wegsmeten, wat Du in dissen Dialoog ingeven hest.

en: Preview Images
nds: Vöransichtbiller

en: Preview URL:
nds: Vöransicht-URL:

en: Preview of the "%1" font
nds: Vöransicht vun de Schriftoort „%1“

en: Preview of the selected font
nds: Vöransicht vun de utsöchte Schriftoort

en: Previous Character in History
nds: Verleden Teken in de Vörgeschicht

en: Previous month
nds: Verleden Maand

en: Previous year
nds: Verleden Johr

en: Price
nds: Pries

en: Price:
nds: Pries:

en: Primary language:
nds: Hööftspraak:

en: Print
nds: Drucken

en: Print DOM Tree to STDOUT
nds: Den DOM-Boom op STDOUT utgeven

en: Print Frame...
nds: Rahmen drucken...

en: Print Immediately
nds: Fuurts drucken

en: Print Previe&w
nds: Druck&vöransicht

en: Print Preview
nds: Druckvöransicht

en: Print Rendering Tree to STDOUT
nds: Den Wiesboom (rendering tree) op STDOUT utgeven

en: Print document
nds: Dokment drucken

en: Print frame tree to STDOUT
nds: Den Rahmen-Boom (frame tree) op STDOUT utgeven

en: Print header
nds: Koppreeg drucken

en: Print images
nds: Biller drucken

en: Printer friendly mode (black text, no background)
nds: Druckerfründlich Bedrief (Text swatt, keen Achtergrund)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
nds: %1-Verwiedern installeren

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
nds: %1-Verwiedern hoochladen

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
nds: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verschoon %2</b><br />op KDE-Utwickelsysteem %3</html>

en: Progress Dialog
nds: Vörankamen-Dialoog

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Property
nds: Egenschap

en: Props
nds: Egenschappen

en: Protocol: %1
nds: Protokoll: %1

en: Provider information
nds: Anbeder-Informatschonen

en: Provider:
nds: Anbeder:

en: Provider: %1
nds: Anbeder: %1

en: Punctuation, Close
nds: Punkteren, afsluten

en: Punctuation, Connector
nds: Punkteren, verbinnen

en: Punctuation, Dash
nds: Punkteren, Binnstreek

en: Punctuation, Final Quote
nds: Punkteren, Enn-Goosfööt

en: Punctuation, Initial Quote
nds: Punkteren, Anfang-Goosfööt

en: Punctuation, Open
nds: Punkteren, Anfang

en: Punctuation, Other
nds: Punkteren, anner

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
nds: Utgaav binnen &lt;directory&gt; ansteed vun &lt;base_dir&gt;/output sekern

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
nds: QML JS-Fehlersöker-Informatschoon. Programm mutt mit
    -DQT_DECLARATIVE_DEBUG buut warrn, wenn de Fehlersöker
    lopen könen schall

en: Qt plugins
nds: Qt-Modulen

en: Question
nds: Fraag

en: Quit
nds: Utmaken

en: Quit application
nds: Programm verlaten

en: Quit application...
nds: Programm utmaken...

en: R&eplace All
nds: A&ll utwesseln

en: Range error
nds: Rebeetfehler

en: Rate this entry
nds: Dissen Indrag beweerten

en: Rating
nds: Beweerten

en: Rating for entry
nds: Beweerten för Indrag

en: Rating:
nds: Beweerten:

en: Rating: %1
nds: Beweerten: %1

en: Rating: %1%
nds: Beweerten: %1%

en: Re&do
nds: &Wedderhalen

en: Re&vert
nds: &Torüchdreihen

en: Read-only filesystem
nds: Bloots-leesbor Dateisysteem

en: Ready
nds: Praat

en: Reason for price:
nds: Grund för den Pries

en: Reassign
nds: Nieg toornen

en: Rebuilds the system configuration cache.
nds: Stellt den Twischenspieker för Systeeminstellen nieg op.

en: Red:
nds: Root:

en: Redisplay document
nds: Dokment nieg wiesen

en: Redo
nds: Wedderhalen

en: Redo last undone action
nds: Torüchnahmen Akschoon wedderherstellen

en: Redo: %1
nds: Wedderhalen: %1

en: Reference
nds: Betog

en: Reference error
nds: Betogfehler

en: Regenerate baseline (instead of checking)
nds: Grundtostand wedderherstellen (ansteed vun en Prööv)

en: Register a new account
nds: En nieg Konto inmellen

en: Regression Testing Status
nds: Leegutwickeln-Teststatus

en: Regression tester for khtml
nds: Leegutwickeln-Tester för khtml

en: Regression testing output
nds: Leegutwickelntest-Utgaav

en: Regular e&xpression
nds: Reguleer &Utdruck

en: Reindent Sources
nds: Borns nieg inrücken

en: Reject
nds: Afwiesen

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
nds: Relativ Padd na den opsett Test, oder Orner mit opsett Tests, de Du utföhren wullt (liek as „-t“)

en: Reload Frame
nds: Rahmen nieg laden

en: Remaining number of jobs:
nds: Nablieven Opgaven:

en: Remember password
nds: Passwoort marken

en: Removal of entry
nds: Indrag wegmaken

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Remove from ignores...
nds: Vun de Övergahn wegmaken...

en: Remove password for form %1
nds: Passwoort för Formulor „%1“ wegmaken

en: Remove selected script.
nds: Utsöcht Skript wegmaken.

en: Rendering mode:
nds: Dorstellmetood:

en: Repeats, One or More Times
nds: Wedderhalen, een oder mehr Maal

en: Repeats, Zero or More Times
nds: Wedderhalen, keen oder mehr Maal

en: Replace
nds: Utwesseln

en: Replace &with:
nds: Utwesseln &mit:

en: Replace '%1' with '%2'?
nds: „%2“ för „%1“ inwesseln?

en: Replace With
nds: Utwesseln dör

en: Replace&ment text:
nds: T&uusch-Text:

en: Report Exceptions
nds: Utnahmen künnig maken

en: Report bad entry
nds: Leeg Indrag künnig maken

en: Requested Font
nds: Dien Schriftoort

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
nds: Woortgrenzen deit op beed Sieden vun en passen Steed noot.

en: Reserved Shortcut
nds: Reserveert Tastkombinatschoon

en: Reset
nds: Torüchsetten

en: Reset Toolbars
nds: Warktüüchbalkens torüchsetten

en: Reset all items to their default values
nds: Sett allens op de Standardweerten torüch

en: Reset configuration
nds: Instellen torüchsetten

en: Reset to Defaults
nds: Op Standardweerten torüchsetten

en: Restore the application for the given 'sessionId'
nds: Dat Programm för den Törn „sessionid“ wedder herstellen

en: Revert unsaved changes made to document
nds: Nich sekerte Ännern an't Dokment torüchnehmen

en: Right to Left, Bottom to Top
nds: Rechts na links, nerrn na baven

en: Right to Left, Top to Bottom
nds: Rechts na links, baven na nerrn

en: Rotate &Counterclockwise
nds: Na &links dreihen

en: Run
nds: Opropen

en: Run &command
nds: &Befehl opropen

en: Run Kross scripts.
nds: Kross-Skripten utföhren

en: Run Single Test...
nds: Een Test utföhren...

en: Run Tests...
nds: Tests utföhren...

en: Run To...
nds: Lopen bet...

en: Run script...
nds: Skript opropen...

en: Run test...
nds: Test opropen...

en: Run to breakpoint...
nds: Bet Hollpunkt lopen...

en: S&earch:
nds: &Söken:

en: S&kip run-together words
nds: &Tosamentrocken Wöör övergahn

en: S&ubject:
nds: Be&dröppt:

en: S&uggest
nds: &Vörslaan

[ctx: SSL error]
en: No error
nds: Keen Fehler

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
nds: De Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat is leeg

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
nds: De Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat bargt en Mark, dat sik dit Zertifikaat dor nich för bruken lett

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
nds: Ut intern Grünn lett sik dat Zertifikaat nich pröven

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
nds: De Zertifikatenkeed is to lang

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
nds: Dat Zertifikaat gellt nich för den angeven Reekner

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
nds: Dat Zertifikaat wöör torüchropen

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
nds: Dat Zertifikaat is aflopen

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
nds: Dat Zertifikaat is leeg

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
nds: Dat Zertifikaat is vun keen Zertifikaatautoriteet ünnerschreven, de troot warrt

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
nds: Dat Zertifikaat lett sik dor nich för bruken

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
nds: De anner Reekner hett keen Zertifikaat vörwiest

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
nds: De Wörtel-Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat warrt dor nich för troot

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
nds: Nich begäng Fehler

en: Saturation:
nds: Sattheit:

en: Save &As...
nds: Sekern &as...

en: Save &Background Image As...
nds: &Achtergrundbild sekern as...

en: Save &Frame As...
nds: &Rahmen sekern as...

en: Save As
nds: Sekern as

en: Save Background Image As
nds: Achtergrundbild sekern as

en: Save Frame As
nds: Rahmen sekern as

en: Save Image As
nds: Bild sekern as

en: Save Image As...
nds: Bild sekern as...

en: Save Link As
nds: Link sekern as

en: Save as Scheme Defaults
nds: För Schema as Standard sekern

en: Save data
nds: Daten sekern

en: Save document
nds: Dokment sekern

en: Save document under a new name
nds: Dokment mit en nieg Naam sekern

en: Save file with another name
nds: Datei ünner en anner Naam sekern

en: Scheduled printing:
nds: Druckplaan:

en: Script to execute
nds: Skript, dat Du opropen wullt

en: Scriptfile
nds: Skriptdatei

en: Scriptfile "%1" does not exist.
nds: Dat gifft de Skriptdatei „%1“ nich.

en: ScrollLock
nds: RullRast

en: Se&verity
nds: Wo &böös

en: Search
nds: Söken

en: Search &provider name:
nds: Söök&deenst-Naam:

en: Search Columns
nds: Striepen dörsöken

en: Search Plugins
nds: Modulen söken

en: Search backwards.
nds: Na baven söken.

en: Search for '%1' with
nds: Na „%1“ söken mit

en: Search for '%1' with %2
nds: Mit %2 na „%1“ söken

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
nds: Du kannst na Naams (a.B. „Koperen“) oder Tastkombinatschonen (a.B. „Strg+C“) söken, wenn Du dat hier ingiffst.

en: Search path for resource type
nds: Söökpadd för den Ressourcentyp

en: Search:
nds: Söken:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
nds: Laatschicht (16.00 bet 23.59)

en: Security Alert
nds: Sekerheitswohrschoen

en: Security Warning
nds: Sekerheitswohrschoen

en: See also:
nds: Kiek ok bi:

en: Select &All
nds: &Allens utsöken

en: Select Color
nds: Klöör utsöken

en: Select Components
nds: Komponenten utsöken

en: Select Files...
nds: Dateien utsöken...

en: Select Font
nds: Schriftoort utsöken

en: Select Preview...
nds: Vöransicht utsöken...

en: Select Region of Image
nds: Bildrebeet utsöken

en: Select Signing Key
nds: Slötel för't Ünnerschrieven utsöken

en: Select a block to be displayed
nds: Den Afsnitt utsöken, den Du wiesen wullt

en: Select a category
nds: Kategorie utsöken

en: Select a month
nds: Maand utsöken

en: Select a week
nds: Week utsöken

en: Select a year
nds: Johr utsöken

en: Select preview image
nds: Bildvöransicht utsöken

en: Select the command to run
nds: Hier kannst Du den Befehl utsöken, den Du opropen wullt

en: Select the current day
nds: Vundaag utsöken

en: Select the sound to play
nds: Klang utsöken

en: Select zoom level
nds: Ansichtgrött-Stoop utsöken

en: Send Confirmation
nds: Sennen verlöven

en: Send Image...
nds: Bild verschicken...

en: Send Mail
nds: Nettbreef sennen

en: Send bug report.
nds: Fehler künnig maken

en: Send document by mail
nds: Dokment mit Nettbreef sennen

en: Send this bug report to %1.
nds: Dissen Fehlerbericht an %1 sennen.

en: Separator, Line
nds: Trenntekens, Lien

en: Separator, Paragraph
nds: Trenntekens, Afsnitt

en: Separator, Space
nds: Trenntekens, Freeruum

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
nds: Inregen, de binnen de Weeswark-Dateien bruukt warrt. Standardwies Opdecken vun eenfach Dateiverwiedern.

en: Service '%1' is malformatted.
nds: De Deenst „%1“ is leeg formateert.

en: Service '%1' must be executable to run.
nds: De Deenst „%1“ mutt utföhrbor wesen, wenn he lopen schall.

en: Service types
nds: Deensttypen

en: Services
nds: Deensten

en: Set &Encoding
nds: &Koderen instellen

en: Set a price for this item
nds: Legg en Pries för dissen Artikel fast.

en: Set font
nds: Schriftoort fastleggen

en: Set font size
nds: Schriftgrött fastleggen

en: Set of Characters
nds: Koppel vun Tekens

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
nds: De bruukte Sichtborkeit fastleggen för den Fall, de Klassen warrt binnen en apen API bruukt. <Sichtborkeit> warrt bi't Opstellen vun't Exportmakro un de Export-Koppindrääg bruukt. Standardwies warrt Klassen nich exporteert.

en: Settings
nds: Instellen

en: Share Hot New Stuff
nds: „Deegte niege Saken“ delen

en: Shortcut
nds: Kombinatschoon

en: Shortcut '%1' for action '%2'
nds: Tastkombinatschonen „%1“ för Akschoon „%2“

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
nds: Tastkombinatschoon „%1“ in Programm %2 för Akschoon „%3“

en: Shortcut Schemes
nds: Tastkombinatschoon-Schemas

en: Shortcut conflict
nds: Dubbelt Tastkombinatschoon

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
nds: Tastkombinatschoon, mit de Du den Reekner ahn Nafraag daalfohren kannst

en: Shortcut for taking screenshot
nds: Tastkombinatschoon för Schirmfoto

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
nds: Tastkombinatschoon, mit de Du Twischenaflaag-Akschonen an- un utmaken kannst

en: Shortcuts
nds: Tastkombinatschonen

en: Show %1
nds: %1 wiesen

en: Show %1 specific options
nds: Optschonen för %1 wiesen

en: Show &Menubar
nds: &Menübalken wiesen

en: Show &Toolbar
nds: &Warktüüchbalken wiesen

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
nds: Passive &Naricht för blockeert Opdukfinstern wiesen

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
nds: Menübalken wiesen<p>Wiest den Menübalken wedder, wenn he versteken is</p>

en: Show St&atusbar
nds: &Statusbalken wiesen

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
nds: Statusbalken wiesen<p>Wiest den Statusbalken. Dat is de Balken nerrn in't Finster, op den Statusinformatschonen wiest warrt.</p>

en: Show a message in a &popup
nds: Bescheed as &Opduker wiesen

en: Show a print preview of document
nds: En Druckvöransicht vun't Dokment wiesen

en: Show all options
nds: All Optschonen wiesen

en: Show author information
nds: Informatschonen över den Autor wiesen

en: Show directories first
nds: Ornern toeerst wiesen

en: Show file preview in file dialog
nds: Vöransicht binnen Dateidialoog wiesen

en: Show help
nds: Hülp wiesen

en: Show help about options
nds: Hülp för de Optschonen wiesen

en: Show hidden files
nds: Versteken Dateien wiesen

en: Show license information
nds: Informatschonen över de Lizenz wiesen

en: Show or hide menubar
nds: Menübalken wiesen oder versteken

en: Show or hide statusbar
nds: Statusbalken wiesen oder versteken

en: Show or hide toolbar
nds: Warktüüchbalken wiesen oder versteken

en: Show speedbar
nds: Öörd-Warktüüchbalken wiesen

en: Show text on toolbar icons
nds: Text op Warktüüchbalken-Knööp wiesen

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
nds: Vun <i>%1</i>

en: Show version information
nds: Informatschonen över de Verschoon wiesen

en: Shrink Font
nds: Schrift lütter maken

en: Signed by (validation: %1)
nds: Ünnerschreven vun (pröövt: %1)

en: Single Line
nds: Eenfach

en: Single Thick Line
nds: Eenfach, dick

en: Skip all &uppercase words
nds: Heel &grootschreven Wöör övergahn

en: Small (%1x%2)
nds: Lütt (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
nds: De Adress warrt al bruukt

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
nds: De Socket is al towiest

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
nds: De Socket wöör al opstellt

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
nds: De Verbinnen warrt nich annahmen

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
nds: De Tiet för de Verbinnen is aflopen

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
nds: De Akschoon löppt al

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
nds: Oplösen vun den Naam is fehlslaan

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
nds: Dat geev en Nettwarkfehler

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
nds: keen Fehler

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
nds: De Socket is nich towiest

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
nds: De Socket wöör nich opstellt

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
nds: De Akschoon warrt nich ünnerstütt

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
nds: De feern Reekner hett de Verbinnen tomaakt

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
nds: De Tiet för de Akschoon is aflopen

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
nds: Fehler (nich begäng / verwacht)

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
nds: De Akschoon wöör to'n Blockeren föhren

en: Sorry
nds: Deit mi leed

en: Sp&eech
nds: Vör&lesen

en: Speak Custom Text
nds: Egen Text vörlesen

en: Speak Event Message
nds: Begeefnisnaricht vörlesen

en: Speak Event Name
nds: Begeefnisnaam vörlesen

en: Speak Text
nds: Text vörlesen

en: Specific Time
nds: Besünner Tiet

en: Specified socket path is invalid
nds: Angeven Socket-Padd is leeg

en: Specify Output Directory...
nds: Utgaavorner angeven...

en: Specify khtml Directory...
nds: KHTML-Orner angeven...

en: Specify tests Directory...
nds: Testorner angeven...

en: Specify the target folder to store generated files into.
nds: Den Teelorner angeven, binnen den opstellt Dateien sekert warrt

en: Spell Checker
nds: Klookschriever

en: Spell Checking
nds: Klookschriever

en: Spell Checking Configuration
nds: Klookschriever instellen

en: Spell check canceled.
nds: Klookschriever afbraken.

en: Spell check complete.
nds: Klookschriever afslaten

en: Spell check stopped.
nds: Klookschriever anhollen.

en: Stalled
nds: Töövt

en: Start Upload
nds: Hoochladen starten

en: Start of Line
nds: Reeganfang

en: Start replace
nds: Utwesseln starten

en: Start searching
nds: Söök starten

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
nds: De Söök bi de aktuelle Blinkerpositschoon starten, nich an'n Anfang.

en: Starting Applet "%1"...
nds: Lüttprogramm „%1“ warrt start...

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
nds: Starten vun Vörleesdeenst „Jovie“ fehlslaan.

[ctx: State of the notified event]
en: State
nds: Status

en: Step
nds: Schritt

en: Step Into
nds: Ringahn

en: Step Out
nds: Rutgahn

en: Step Over
nds: Utföhren

en: Step execution...
nds: Schritt utföhren...

en: Step to next line...
nds: Na nakamen Reeg gahn...

en: Stop
nds: Anhollen

en: Stop Animated Images
nds: Animeerte Biller anhollen

en: Stop Animations
nds: Animatschonen anhollen

en: Stop execution of the selected script.
nds: Dat utsöchte Skript anhollen

en: Submit
nds: Afschicken

en: Submit Bug Report
nds: Fehler künnig maken

en: Submit Confirmation
nds: Afschicken verlöven

en: Subscribe
nds: Bestellen

en: Subscription to entry
nds: Bestellen för Indrag

en: Success
nds: Hett funkscheneert

en: Suggested Words
nds: Vörslaan Wöör

en: Suggestion List
nds: List vun Vörslääg

en: Summary:
nds: Tosamenfaten:

en: Supply a username and password below.
nds: Giff bitte nerrn Brukernaam un Passwoort in.

en: Suspend
nds: Utsetten

en: Switch Application &Language...
nds: Programm&spraak wesseln...

en: Switch Application Language
nds: Programmspraak wesseln

en: Switch version
nds: Verschoon wesseln

en: Symbol, Currency
nds: Symbolen, Tahlmiddel

en: Symbol, Math
nds: Symbolen, mathemaatsch

en: Symbol, Modifier
nds: Symbolen, Wesseltekens

en: Symbol, Other
nds: Symbolen, anner

en: Symbolic Link
nds: Symboolsch Link

en: Synchronization to disk failed
nds: Synkroniseren na de Fastplaat fehlslaan

en: Syntax error
nds: Syntaxfehler

en: SysReq
nds: SystAnfr

en: System Default (currently: %1)
nds: Systeemstandard (opstunns: %1)

en: System wide font
nds: Systeemschrift

en: T&ranslation
nds: Ö&versett warrt dat vun

en: Tang Pronunciation:
nds: Tang-Utspraak:

en: Task
nds: Opgaav

en: Technical Reason:
nds: Technische Oorsaak:

en: Templates
nds: Vörlagen

en: Templates to be used (deprecated).
nds: De Vörlagen, de bruukt warrt (överhaalt)

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
nds: Temporeer Dateien (per Reekner un per Bruker)

en: TestRegression
nds: Leegutwickeln-Test

en: Text Alongside Icons
nds: Text blang dat Lüttbild

en: Text Only
nds: Bloots Text

en: Text Position
nds: Textpositschoon

en: Text Under Icons
nds: Text nerrn dat Lüttbild

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
nds: Deel vun't Dokment, wor dat nich begäng Woort in sien Ümgeven steiht.

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nds: De Kombinatschoon „%1“ höört al de globale Akschoon „%2“ binnen %3 to.
    Wullt Du ehr vun de globale na de utsöchte Akschoon verschuven?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
nds: De Kombinatschoon „%1“ höört al de Standardakschoon „%2“ to, de en Reeg Programmen bruukt.
    Wullt Du ehr redig as en globaal Tastkombinatschoon bruken?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
nds: De Tastkombinatschoon „%1“ is vun't Programm %2 för de Akschoon „%3“ inmeldt:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
nds: De Tastkombinatschoon „%1“ is vun't Programm %2 inmeldt.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nds: Dat Tastteken „%1“ höört al de Akschoon „%2“ to.
    Wullt Du dat vun de instellte na de utsöchte Akschoon verschuven?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nds: Dat Bewegenteken „%1“ höört al de Akschoon „%2“ to.
    Wullt Du dat vun de instellte na de utsöchte Akschoon verschuven?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
nds: De Daallaadpleger (%1) lett sik nich över Dien $PATH-Variable finnen

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
nds: De F12-Tast is op Windows reserveert un lett sik nich as globaal Tastkombinatschoon bruken.
    Söök bitte en anner ut.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
nds: Aapkatten quengelt jüst in Dezember över wahnschapen Xylofoonkläng

en: The URLs recently visited
nds: De URLs, de Du tolest besöcht hest

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
nds: Dat Programm, för dat Du en Fehlerbericht insennen wullt - wenn dat verkehrt is, bruuk den Menüindrag „Fehlers oder Wünsch berichten“ vun't richtige Programm

en: The comment could not be submitted.
nds: De Kommentar lett sik nich afsennen.

en: The comment was submitted successfully.
nds: De Kommentar is afsendt.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
nds: Dat gifft mehr as een Kompletteren, de passt.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
nds: Du hest dat aktuelle Tastkombinatschonen-Schema ännert, wullt Du dat sekern, ehr Du na't niege wesselst?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
nds: Teel:

en: The distance between icons specified in pixels.
nds: De Afstand twischen Lüttbiller in Pixels

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
nds: Dat Dokment „%1“ wöör ännert.
    Wullt Du de Ännern sekern oder wegsmieten?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
nds: De daallaadt Datei is en HTML-Datei. Dat heet, dat gifft bloots en Link na en Nettsiet ansteed na en Daalladen. Wullt Du de Siet mit en Kieker opmaken?

en: The email address this bug report is sent to.
nds: De Nettpostadress, de disse Fehlerbericht tostüert warrt.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
nds: De Fabrikmetood kann keen Komponenten vun den angeven Typ opstellen.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
nds: De namaakte Nettkieker-Kennen „%1“ warrt bruukt.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nds: De Dateien / URLs, de dat Programm opmaakt hett, warrt na ehren Bruuk wedder wegdaan

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
nds: De nakamen Dateien warrt nich hoochlaadt, wiel se sik nich finnen laat.
    Wullt Du wiedermaken?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
nds: De Tastkombinatschoon „%1“ is nich kloor fastleggt. Bruuk bitte
    „Tastkombinatschonen instellen“ binnen dat Instellen-Menü un maak dat kloor.
    Keen Akschoon warrt utlööst.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
nds: Qt ünnerstütt de Tast nich, de Du jüst drückt hest.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
nds: Du hest en anner Spraak för dit Programm fastleggt. Se warrt eerst bi en tokamen Oproop vun't Programm bruukt.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
nds: De Bibliotheek „%1“ bargt keen Fabrikmetood, de to KDE-4 kumpativel is.

en: The library does not export a factory for creating components.
nds: De Bibliotheek stellt keen Fabrikmetood för't Opstellen vun Komponenten praat

en: The module %1 could not be found.
nds: Dat Moduul %1 lett sik nich finnen.

en: The module %1 is disabled.
nds: Dat Moduul „%1“ is utmaakt.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
nds: Dat Moduul %1 gellt nich as Instellenmoduul.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
nds: De Naam vun den Knoopstil, a.B. „keramik“ oder „plastik", man ahn Goosfööt.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
nds: De Weeswark-Dateien, de de Weeswarken bargt, de opstellt warrt. En mit Freetekens trennt List (överhaalt: Argumenten ansteed bruken).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
nds: De Weeswarkdateien, de de Weeswarken bargt, de opstellt warrt

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
nds: De Meter för de Passwoortstärk gifft en Henwies op de Sekerheit vun dat ingeven Passwoort. Wenn Du dat stärker maken wullt, versöök dit:
     - bruuk en länger Passwoort;
     - misch groot- un lüttschreven Bookstaven;
     - bruuk ok Tallen un Symbolen, as t.B. #.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
nds: Dat ingeven Passwoort warrt as week estemeert. Wenn Du dat stärker maken wullt, versöök dit:
     - bruuk en länger Passwoort;
     - misch groot- un lüttschreven Bookstaven;
     - bruuk ok Tallen un Symbolen
    
    Wullt Du dit Passwoort liekers bruken?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nds: As't lett is de SSL-Zertifikatenkeed vun den annern Reekner schaadhaftig.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
nds: Dat Moduul „%1“ bruukt en nich kumpativel KDE-Bibliotheek (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
nds: Dat Programm föhrt 100 Opgaven in 4 Sträng ut. Elk Opgaav töövt en tofällig Tiet twischen 0 un 1000 Millisekunnen.

en: The provided service is not valid
nds: De angeven Deenst is leeg

en: The rating could not be submitted.
nds: De Beweerten lett sik nich afsennen.

en: The rating was submitted successfully.
nds: Dat Beweerten hett funkscheneert.

en: The removal request failed.
nds: De Wegmaakanfraag is fehlslaan.

en: The removal request was successfully registered.
nds: De Wegmaakanfraag is inmeldt.

en: The requested operation could not be completed
nds: De anfraagte Akschoon lett sik nich to'n Enn bringen

en: The selected category "%1" is invalid.
nds: De utsöchte Kategorie „%1“ is leeg.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
nds[0]: De Server kennt de Kategorie „%2“ nich, na de Du hoochladen wullt.
nds[1]: De Server kennt disse Kategorien nich, na de Du hoochladen wullt: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
nds: De Deenst „%1“ stellt keen Koppelsteed „%2“ mit dat Slötelwoort „%3“ praat.

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
nds: De Deenst „%1“ stellt keen Bibliotheek praat, oder dat gifft keen „Library“-Indrag.

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
nds: De Deenst stellt keen Bibliotheek praat. Binnen de .desktop-Datei gifft dat den Slötel „Library“ nich.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nds: De Instellen binnen dat aktive Moduul wöörn ännert.
    Wullt Du de Ännern bruken oder wegsmieten?

en: The size of the dialog
nds: De Grött vun den Dialoog

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
nds[0]: De Slot bruukt %1 Argument
nds[1]: De Slot bruukt %1 Argumenten

en: The socket operation is not supported
nds: De Socket-Akschoon warrt nich ünnerstütt

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
nds: Born:

en: The style '%1' was not found
nds: De Stil „%1“ lett sik nich finnen

en: The subscription request failed.
nds: De Bestellanfraag is fehlslaan.

en: The subscription was successfully completed.
nds: Dat is nu bestellt.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
nds: De Vörlagen bruukt Informatschonen över Di, de binnen Dien Adressbook staht.
    Dat nödige Moduul lett sik nich laden.
    
    Installeer bitte dat Paket KDEPIM/Kontact.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
nds: De Verschoon vun dit Programm - Kiek bitte na, wat dat keen niegere Verschoon vun dit Programm gifft, ehr Du den Fehlerbericht afschickst

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
nds: De Knipp „%1“ is apen un warrt för Formulordaten un Passwöör bruukt.

en: There is no matching item available.
nds: Dat gifft keen passen Indrag.

en: There was a network error.
nds: Dat geev en Nettwarkfehler.

en: There was an error loading data providers.
nds: Bi't Laden vun de Datenanbeders geev dat en Fehler.

en: There was an error loading the module.
nds: Bi't Laden vun't Moduul geev dat en Fehler.

en: There was an error reading the file '%1'
nds: Bi't Lesen vun de Datei „%1“ geev dat en Fehler.

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
nds: Nachtschicht (Kl. 00.00 bet Kl. 07.59)

en: This Month
nds: Dissen Maand

en: This Week
nds: Disse Week

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
nds: Dit Programm hett Een schreven, de anonüm blieven will.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
nds: Disse Dialoog gifft Bescheed un akrate Informatschonen över Fehlers vun Skripten op Nettsieden. Faken hett de Autor eenfach Fehlers bi't Opstellen vun de Nettsiet maakt, man dat gifft ok Programmeerfehlers binnen Konqueror. Wenn Du meenst, dat dit en Nettsiet-Fehler is, vertell dat ehren Pleger (faken „Webmaster“). Wenn Du glöövst, dat de Fehler bi Konqueror liggt, stüer bitte http://bugs.de.org/ en Fehlerbericht to. Schöön weer ok en Bispill, över dat Een dat Problem nau bekieken kann.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
nds: Dit Element warrt dör all Elementen utwesselt, de en inbett Komponent bargt.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
nds: Disse Schriftoort warrt bruukt, wenn en Schrift mit fast Tekenbreed noot deit.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
nds: Disse List vun Akschonen is dünaamsch. Du kannst ehr bewegen, man wenn Du ehr wegmaakst, kannst Du ehr nich wedder torüchhalen.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
nds: Dit is en Vöransicht vun de Schriftoort „%1“. De kannst Du ännern, wenn Du op „Utsöken“ klickst.

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
nds: Dit is en Vöransicht vun de utsöchte Schriftoort. De kannst Du ännern, wenn Du op „Utsöken“ klickst.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
nds: Du kannst dissen Index dörsöken. Giff en Söökwoort in:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
nds: Weert:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
nds: Disse Spraak warrt bruukt, wenn keen vun de anneren Spraken en propper Översetten praatstellt.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
nds: Dit is de Hööftspraak. Se warrt toeerst bruukt, vör all anner Spraken.

en: This operation requires authentication.
nds: För disse Akschoon deit en Identiteetprööv noot

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
nds: Disse Siet hett versöcht, en Opdukfinster optomaken, man dat dörv se nich.
    Klick op dit Lüttbild op den Statusbalken, wenn Du dit Bedregen instellen oder den Opduker opmaken wullt.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
nds: Disse Siet hett keen nieg Nettkiekerfinster mit JavaScript opmaken dörvt.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
nds: Dit Programm warrt ünner de Lizenz „%1“ verdeelt.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
nds: Disse Bispilltext warrt mit de aktuellen Instellen wiest. Du kannst den Text ännern, wenn Du besünnere Tekens utproberen wullt.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
nds: Disse Tastkombinatschoon wiest den Söökbalken un stellt de Optschoon „Bloots Links söken“ in.

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
nds: Disse Tastkombinatschoon röppt en Söökbalken för de Söök na Text binnen de aktuelle Siet op. Dat nimmt den Effekt vun „Links Tast för Tast söken“ torüch, dat de Optschoon „Bloots Links söken“ instellt.

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
nds: En Beschrieven vun den Dateiinholt. Kann ok de Text sülve Text wesen, as de KVTML-Dateititel.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
nds: Disse Siet wull bi't Afschicken vun't Formulor en Datei vun Dien Reekner bileggen. För Dien Sekerheit wöör de Bilaag wegdaan.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
nds: De Siet versöcht, Formulordaten mit en Nettbreef to verschicken.
    Wullt Du wiedermaken?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
nds: Disse Siet will mit JavaSkript en nieg Nettkiekerfinster opmaken.
    Wullt Du dat verlöven?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
nds: Disse Siet will mit JavaScript en Formulor afschicken, wat en nieg Nettkiekerfinster opmaakt.
    Wullt Du dit Formulor afschicken?

en: This web page contains coding errors.
nds: Disse Nettsiet bargt Fehlers binnen den Bornkode.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
nds: ThreadWeaver-Opgaavbispillen

[ctx: Time zone]
en: Region
nds: Rebeet

en: Timed out trying to connect to remote host
nds: De Tiet för't Tokoppeln na den feern Server is aflopen.

en: Timeout. Check Internet connection.
nds: Tiet aflopen. Prööv bitte Dien Internet-Verbinnen.

en: Tip of the &Day
nds: Tipp för Vun&daag

en: Tip of the Day
nds: Tipp för Vundaag

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
nds: Titel

en: Title:
nds: Titel:

en: Today
nds: Vundaag

en: Toggle Caret Mode
nds: Blinkerbedrief an- oder utmaken

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
nds: To vele lege Wöör. De Tipp-Klookschriever is utmaakt.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
nds: To vele Serveranfragen. Bitte versöök dat later nochmaal.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
nds: Utrichten

en: Toolbars Shown
nds: Wiest Warktüüchbalkens

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
nds: In en Nettkiekerfinster opmaken

en: Top to Bottom, Left to Right
nds: Baven na nerrn, links na rechts

en: Top to Bottom, Right to Left
nds: Baven na nerrn, rechts na links

en: Track menu id for debug purposes
nds: Menü-ID för de Fehlersöök verfolgen

en: Translate
nds: Översetten

en: Translate this entry
nds: Dissen Indrag översetten

en: Translation
nds: Översetten

en: Translation files for KLocale
nds: Översettendateien för KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
nds: Versöök, dat Du em nochmaal installeerst
    
    De Inbetten na Konqueror warrt utmaakt!

en: Type error
nds: Typfehler

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
nds: UNIX-Sockets (per Reekner un per Bruker)

en: UR&I shortcuts:
nds: &URI-Tastkombinatschonen:

en: URI error
nds: URI-Fehler

en: URL to open
nds: Adress, de Du opmaken wullt

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
nds: Nich mööglich, en niegen Perzess optostellen.
    Villicht is dat Systeem bi de Maximaaltall för apen Dateien anlangt, oder Du büst bi de Maximaaltall för apen Dateien ankamen, de du bruken dörvst.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
nds: De Kate-Editorkomponent lett sik nich finnen;
    Prööv bitte Dien KDE-Installatschoon.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
nds: Temporeerdatei lett sik nich opmaken. De Fehler weer: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
nds: De Fehlerbericht lett sik nich afschicken.
    Bitte schick den Fehlerbericht vun Hand...
    Op http://bugs.kde.org/ steiht, woans dat geiht.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
nds: Nich mööglich, en niegen Perzess to starten.
    Villicht is dat Systeem bi de Maximaaltall för apen Dateien anlangt, oder Du büst bi de Maximaaltall för apen Dateien ankamen, de du bruken dörvst.

en: Undo
nds: Torüchnehmen

en: Undo last action
nds: De verleden Akschoon torüchnehmen

en: Undo: %1
nds: Torüchnehmen: %1

en: Unexpected argument '%1'.
nds: Nich verwacht Argument „%1“.

en: Unicode category:
nds: Unicode-Kategorie:

en: Unicode code point:
nds: Unicode-Kodepunkt:

en: Uninstall
nds: Deinstalleren

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Unknown Application
nds: Nich begäng Programm

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
nds: Nich begäng  API-Fehler bi Apen Tosamenarbeitdeenst. (%1)

en: Unknown View
nds: Nich begäng Ansicht

en: Unknown error
nds: Nich begäng Fehler

en: Unknown option '%1'.
nds: Optschoon „%1“ is nich begäng.

en: Unknown protocol '%1'.
nds: Protokoll „%1“ is nich begäng.

en: Unknown socket error
nds: Nich begäng Socket-Fehler

en: Unknown word
nds: Nich begäng Woort

en: Unknown word:
nds: Nich begäng Woort:

en: Unsupported Key
nds: Nich ünnerstütt Tast

en: Untitled
nds: ahn Naam

en: Update
nds: Opfrischen

en: Updating
nds: An't Opfrischen

en: Upload Failed
nds: Hoochladen fehlslaan

en: Upload content
nds: Inholt hoochladen

en: Upload failed: %1
nds: Hoochladen fehlslaan: %1

en: Upload first preview
nds: Eerste Vöransicht hoochladen

en: Upload second preview
nds: Twete Vöransicht hoochladen

en: Upload third preview
nds: Drüdde Vöransicht hoochladen

en: Uploading Failed
nds: Hoochladen fehlslaan

en: Usage: %1 %2
nds: Bruuk: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
nds: &lt;directory&gt; ansteed vun &lt;base_dir&gt;/baseline as Betog bruken

en: Use 'caption' as name in the titlebar
nds: „caption“ as Naam binnen den Titelbalken bruken

en: Use 'icon' as the application icon
nds: „icon“ as Lüttbild för dat Programm bruken

en: Use --help to get a list of available command line options.
nds: Mit „--help“ gifft dat de List vun verföögbor Befehlsreegoptschonen.

en: Use S&tylesheet
nds: S&tilvörlaag bruken

en: Use alternative configuration file
nds: En anner Instellendatei bruken

en: Use p&laceholders
nds: Platzhollers &bruken

en: Use the PC speaker
nds: PC-Luutspreker bruken

en: Use the QWS display 'displayname'
nds: QWS-Schirm „displayname“ bruken

en: Use the X-server display 'displayname'
nds: X-Server-Schirm „displayname“ bruken

en: Use this password:
nds: Dit Passwoort bruken:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
nds: Bruukt a.B. bi't automaatsche Kompletteren binnen Dateidialogen

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
nds: Vertell wat över %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
nds: Leggt de Dorstellen a.B. vun Tallen, Tahlmiddels, Datum un Tiet fast

en: User comments
nds: Bruker-Kommentaren

en: User path: desktop|autostart|document
nds: Brukerpadd: desktop|autostart|document

en: Username:
nds: Bruker:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
nds: Programm, mit dat sik KJSEmbed-Skripten utföhren laat

en: Value
nds: Weert

en: Various Useful Representations
nds: Verscheden, nüttig Dorstellen

[ctx: Verb]
en: &Insert
nds: &Infögen

en: Verbose output debugging mode.
nds: Snackhaftig-Utgaav-Fehlersöökbedrief

en: Version %1
nds: Verschoon %1

en: Version:
nds: Verschoon:

en: Version: %1
nds: Verschoon: %1

en: View Comments
nds: Kommentaren wiesen

en: View Do&cument Source
nds: Do&kmentborn ankieken

en: View Document Information
nds: Dokmentinformatschoon ankieken

en: View Frame Information
nds: Rahmeninformatschoon ankieken

en: View Frame Source
nds: Rahmenborn ankieken

en: View HTML Output
nds: HTML-Utgaav ankieken

en: View Image (%1)
nds: Bild ankieken (%1)

en: View document at its actual size
nds: Dokment mit de Orginaalgrött ankieken

en: Visit contributor's blog
    %1
nds: Na den Bidreger sien Nettdaagbook gahn
    %1

en: Visit contributor's homepage
nds: Na den Bidreger sien Tohuussiet gahn

en: Visit contributor's homepage
    %1
nds: Na den Bidreger sien Tohuussiet gahn
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
nds: Na den Bidreger sien Tohuussiet gahn
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
nds: Na den Bidreger sien Profil op %1 gahn
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
nds: Töövt op'n WM_NET-kompatibeln Finsterpleger

en: Wallpapers
nds: Achtergrundbiller

en: Warning
nds: Wohrschoen

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
nds: Wohrschoen: Dat is en seker Formulor, man de torüchschickten Daten warrt nich verslötelt.
    Annere Lüüd köönt disse Informatschonen villicht ankieken.
    Büst Du seker, wat Du wiedermaken wullt?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
nds: Wohrschoen: De Daten warrt glieks ahn Verslöteln över dat Nettwark schickt.
    Büst Du seker, wat Du wiedermaken wullt?

en: Weekend (Saturday to Sunday)
nds: Weekenn (Sünnavend un Sünndag)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
nds: De Klöör för noch nich anklickte Links

en: What country
nds: Dat Land

en: What font to use for menus in applications.
nds: De Schriftoort för Menüs binnen Programmen

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
nds: De Schriftoort för dat Paneel nerrn op den Schirm, binnen dat de opstunns lopen Programmen wiest warrt

en: What language to use to display text
nds: De Spraak, in de Du Texten wiest hebben wullt

en: What terminal application to use
nds: Dat Konsoolprogramm, dat Du bruken wullt

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
nds: Ingaav

en: What time is it? Click to update.
nds: Wat hett de Klock? En Klick frischt ehr op.

en: What's &This?
nds: &Wat is dat?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
nds: Wenn Du op <b>Systeempleegbedrief</b> klickst, warrst Du na dat Passwoort vun den Systeempleger („root“) fraagt. Dat is nödig, wenn Du Ännern maken wullt, de Plegerrechten bruukt.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
nds: Wenn du op <b>Anwennen</b> klickst, warrt de Instellen an dat Programm övergeven, man de Dialoog warrt nich tomaakt.
    Bruuk dat, wenn Du verscheden Instellen utproberen wullt.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
nds: Disse Konsool-Emulater warrt jümmers bruukt, wenn Du en Konsoolprogramm opröppst.

en: Where applications store data
nds: Woneem Programmen ehr Daten sekert

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
nds: Leggt fast, wat KDE sien Ünnersystemen SOCKS 4 un 5 ünnerstütten doot

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
nds: Leggt fast, wat Ornern baven de Dateien oplist warrt

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
nds: Leggt fast, wat Dateien mit en Punkt vörn (Regel för versteken Dateien) wiest warrt

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
nds: Leggt fast, wat Text bito de Lüttbiller op Warktüüchbalkens wiest warrt

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
nds: Gifft an, wat Du den normalen PC-Luutspreker un nich KDE sien egen Beschedensysteem bruken wullt.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
nds: Leggt fast, wat de Leesteken-Lüttbiller linkerhand den Dateidialoog wiest warrt

en: White Space
nds: Freeteken

en: Widget style to use
nds: De Knoopstil, den Du bruken wullt

en: Wishlist
nds: Wunsch

en: Wrong object type.
nds: Leeg Objekttyp.

en: XDG Application menu (.desktop files)
nds: XDG-Programm-Menü (.desktop-Dateien)

en: XDG Icons
nds: XDG-Lüttbiller

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
nds: XDG-Menübeschrieven (.directory-Dateien)

en: XDG Menu layout (.menu files)
nds: XDG-Menüanornen (.menu-Dateien)

en: XDG Mime Types
nds: XDG-MIME-Typen

en: XDG autostart directory
nds: XDG-Autostart-Orner

en: XML decimal entity:
nds: XML-Dezimaaleenheit:

en: XML parsing error
nds: Fehler bi't XML-Inlesen

en: Yes
nds: Jo

en: Yesterday
nds: Güstern

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
nds: Du wullt de nakamen Dateien vun Dien Reekner na't Internet överdregen.
    Wullt Du redig wiedermaken?

en: You are not allowed to save the configuration
nds: Du muttst de Instellen nich sekern

en: You are now a fan.
nds: Nu büst Du en Fan.

en: You entered two different passwords. Please try again.
nds: Du hest twee verscheden Passwöör ingeven. Versöök dat nochmaal.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
nds: De Ännern warrt nich ümsett, ehr Du den Dialoog nich nochmaal startst

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
nds: Ehr de Leegutwickelntest anfangt, kannst Du en Datei as Logbook utsöken.

en: You must enter some text to search for.
nds: Du muttst en Sööktext ingeven.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
nds: Du muttst tominnst en Bedraap un ok en Beschrieven vun den Fehler ingeven, ehr Du den Bericht afschicken kannst.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
nds: Dat is dat Enn vun de List
    mit passen Indrääg.

en: You will be asked to authenticate before saving
nds: Dien Verlöven warrt vör't Sekern pröövt

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
nds: Du hest to wenig op Dien Konto:
    Kontostand: %1
    Pries: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
nds: Dien Nettpostadress. Wenn se verkehrt is, änner ehr över den „Nettpost instellen“-Knoop

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
nds: Dien Tuusch-Text gifft en Söökresultaat grötter as '\%1' an,

en: Zoom &In
nds: &Grötter maken

en: Zoom &Out
nds: &Lütter maken

en: Zoom to fit page height in window
nds: Ansichtgrött topassen, so dat de Siethööchde in't Finster passt

en: Zoom to fit page in window
nds: Ansichtgrött topassen, so dat de Siet in't Finster passt

en: Zoom to fit page width in window
nds: Ansichtgrött topassen, so dat de Sietbreed in't Finster passt

en: [%1-options]
nds: [%1-Optschonen]

en: [options]
nds: [Optschonen]

en: a basic web browser using the KHTML library
nds: En eenfach Nettkieker, de de KHTML-Bibliotheek bruukt

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
nds: Den %1 daalhollen, denn den %2 drücken

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
nds: Leeg Knoop

en: address family for nodename not supported
nds: Adressfamilie för Knüttnaam nich ünnerstütt

en: am
nds: vm

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
nds: Bruukt de Qt-Stilvörlaag för de Programm-Stüerelementen

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
nds[0]: man dor is bloots %1 verföögbor
nds[1]: man dor sünd bloots %1 verföögbor

en: but your pattern defines no captures.
nds: man Dien Muster wiest keen Söök op.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
nds[0]: man Dien Muster wiest bloots een Söök op.
nds[1]: man Dien Muster wiest bloots %1 Söken op.

[ctx: concatenation of date/time and time zone]
en: %1 %2
nds: %1, %2

[ctx: concatenation of dates and time]
en: %1 %2
nds: %1, %2

en: defines the application font
nds: stellt de Schriftoort för't Programm in

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
nds: Niegst

[ctx: dictionary name. %1-language and %2-variant name]
en: %1 [%2]
nds: %1, [%2]

[ctx: dictionary name. %1-language, %2-country and %3 variant name]
en: %1 (%2) [%3]
nds: %1 (%2), [%3]

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
nds: -ise-Suffixen

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
nds: -ise-Suffixen un mit Akzenten

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
nds: -ise-Suffixen un ahn Akzenten

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
nds: -ize-Suffixen

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
nds: -ize-Suffixen un mit Akzenten

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
nds: -ize-Suffixen un ahn Akzenten

[ctx: dictionary variant]
en: extended
nds: verwiedert

[ctx: dictionary variant]
en: large
nds: groot

[ctx: dictionary variant]
en: medium
nds: middel

[ctx: dictionary variant]
en: small
nds: lütt

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
nds: Variant 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
nds: Variant 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
nds: Variant 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
nds: mit Akzenten

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
nds: mit ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
nds: mit yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
nds: mit yo

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
nds: ahn Akzenten

[ctx: digit set]
en: Arabic
nds: Araabsch

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
nds: Araabsch-Indsch

[ctx: digit set]
en: Bengali
nds: Bengaalsch

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
nds: Oosten Araabsch-Indsch

[ctx: digit set]
en: Gujarati
nds: Gudscharati

[ctx: digit set]
en: Tamil
nds: Thamielsch

[ctx: digit set]
en: Thai
nds: Thailannsch

en: disable XIM
nds: XIM utmaken

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
nds[0]: 1 Verehrer
nds[1]: %1 Verehrers

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
nds: Fehler bi't Inlesen: %1 in Reeg %2, Striep %3

en: forces the application to run as QWS Server
nds: dwingt dat Programm, as QWS-Server to arbeiden

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
nds: dwingt dat Programm, Echtklören op en 8-Bit-Schirm
    to bruken

[ctx: go back]
en: &Back
nds: &Torüch

[ctx: go forward]
en: &Forward
nds: &Vörut

[ctx: gui-path-delimiter/plain]
en: →
nds:  ➔

[ctx: gui-path-delimiter/rich]
en: →
nds:  ➔

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
nds: Tastkombinatschonen för %1

[ctx: home page]
en: &Home
nds: To&huus

en: i18n() takes at least one argument
nds: i18n() bruukt tominnst een Argument

en: i18nc() takes at least two arguments
nds: i18nc() bruukt tominnst twee Argumenten

en: i18ncp() takes at least three arguments
nds: i18ncp() bruukt tominnst dree Argumenten

en: i18np() takes at least two arguments
nds: i18np() bruukt tominnst twee Argumenten

en: include only takes 1 argument, not %1.
nds: „include“ bruukt bloots 1 Argument, nich %1.

en: invalid flags
nds: De Marken gellt nich

en: invalid value for 'ai_flags'
nds: De Weert för „ai_flags“ gellt nich

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
nds: Torüchtast

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
nds: GrootschrRast

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
nds: Strg

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ctrl
nds: Strg

[ctx: keyboard-key-name]
en: Del
nds: Entf

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
nds: Daal

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
nds: Enn

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
nds: Ingaav

[ctx: keyboard-key-name]
en: Esc
nds: Utkn

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
nds: Utknieptast

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
nds: Pos1

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ins
nds: Inf

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
nds: Infögen

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
nds: Links

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
nds: Menü

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
nds: Tallenrast

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
nds: SietDaal

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
nds: SietRop

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
nds: Paus

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
nds: SietDaal

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
nds: SietRop

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
nds: Drucken

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrtScr
nds: Druck

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
nds: Ingaav

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
nds: Rechts

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
nds: Rullrast

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
nds: Ümschalt

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
nds: Freetast

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
nds: Rop

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
nds: klauncher: Dit Programm schall nich vun Hand opropen warrn.
    klauncher: „kdeinit4“ röppt dat automaatsch op.

[ctx: left mouse button]
en: left button
nds: Knoop links

en: library only takes 1 argument, not %1.
nds: „library“ bruukt bloots 1 Argument, nich %1.

en: load the testability framework
nds: Testborkeit-Rahmenwark laden

en: loading %1
nds: %1 warrt laadt

en: memory allocation failure
nds: Spieker lett sik nich towiesen

[ctx: memory size in 1024 bytes]
en: %1 KB
nds: %1 kB

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
nds: Middelknoop

en: mirrors the whole layout of widgets
nds: Spegelt de hele Anornen vun Bedeenelementen

en: modified
nds: ännert

en: name or service not known
nds: Naam oder Deenst nich begäng

en: no address associated with nodename
nds: För dissen Knüttnaam gifft dat keen Adress

en: no error
nds: keen Fehler

en: no version set (programmer error)
nds: Keen Verschoon angeven (Fehler vun den Programmschriever)

en: non-recoverable failure in name resolution
nds: Malöör bi't Naamoplösen, lett sik ok nich richten

[ctx: normal severity]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
nds: * Egen Klören *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
nds: * Verleden Klören *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
nds: Veertig Klören

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
nds: Oxygen-Klören

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
nds: Regenbagenklören

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
nds: Royal-Klören

[ctx: palette name]
en: Web Colors
nds: Nettklören

en: pm
nds: nm

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
nds: Klookschriever löppt...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
nds: Jichtenseen Tiet

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
nds: Verleden Maand

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
nds: Verleden Week

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
nds: Verleden Johr

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
nds: Dissen Maand

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
nds: Disse Week

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
nds: Dit Johr

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
nds: Vundaag

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
nds: Güstern

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
nds: Datum ingeven...

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
nds: <p>KDE warrt in vele Spraken översett, un dor hebbt Översetterkoppeln vun de hele Welt an arbeidt.</p><p>Mehr Informatschoon över dat Översetten vun KDE findt sik op <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

en: request was canceled
nds: Anfraag wöör afbraken

en: requested family not supported
nds: De nafraagte Familie warrt nich ünnerstütt

en: requested family not supported for this host name
nds: De nafraagte Familie warrt för den Reeknernaam nich ünnerstütt

en: requested service not supported for this socket type
nds: De nafraagte Deenst warrt för dissen Socket-Typ nich ünnerstütt

en: requested socket type not supported
nds: De nafraagte Socket-Typ warrt nich ünnerstütt

[ctx: right mouse button]
en: right button
nds: Knoop rechts

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
nds: Dat Lopen ünner en Fehlersöker mag „-nograb"
    insluten. Wenn Du dat nich wullt, bruuk „-dograb“.

en: servname not supported for ai_socktype
nds: Servernaam för ai_socktype nich ünnerstütt

en: set XIM server
nds: XIM-Server fastleggen

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
nds: stellt den XIM (X Input Method) Ingaav-Stil in. Möögliche
    Weerten sünd „onthespot“, „overthespot“, „offthespot“
    un „root“

en: sets the application GUI style
nds: leggt den Stil för de graafsche Böversiet vun't Programm fast

en: sets the application name
nds: leggt den Programmnaam fast

en: sets the application title (caption)
nds: leggt den Titel (caption) vun't Programm fast

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
nds: Leggt de Grött vun't Hööft-Bedeenelement fast. Föhr „man X“ ut för dat Formaat vun de Argumenten. (normalerwies BreedxHööchd+XPos+YPos)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
nds: leggt de Standard-Achtergrundklöör un en
    Programm-Klörensett fast (hell un düüster
    Töön warrt utreekt)

en: sets the default button color
nds: leggt de Standard-Knoopklöör fast

en: sets the default foreground color
nds: leggt de Standard-Vörgrundklöör fast

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
nds: Aapkatten quengelt jüst in Dezember över wahnschapen Xylofoonkläng

[ctx: show help]
en: &Help
nds: &Hülp

en: start interactive kjs interpreter
nds: Wesselwarken KJS-Interpreter opropen

en: start without KDE KApplication support.
nds: Ahn Ünnerstütten vun KDE sien KApplication opropen

en: switches to synchronous mode for debugging
nds: maakt för de Fehlersöök den Synkroonbedrief an

en: system error
nds: Systeemfehler

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
nds: wiest Qt an, nich op Muus oder Tastatuur totogriepen

en: temporary failure in name resolution
nds: De Naam lett sik opstunns nich oplösen

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
nds: %1 wöör schreven vun
    %2

en: the document is not in the correct file format
nds: Dat Dokment hett nich dat richtige Dateiformaat

en: the following permission
nds: de nakamen Verlöven geven

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
nds: De Artikel köst %2 %1.
    Wullt Du em köpen?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
nds: Nerrn

[ctx: toolbar position string]
en: Left
nds: Linkerhand

[ctx: toolbar position string]
en: Right
nds: Rechterhand

[ctx: toolbar position string]
en: Top
nds: Baven

en: unknown error
nds: Fehler (nich begäng)

[ctx: unknown program name]
en: unknown
nds: Nich begäng

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
nds: En anner as dat Standard-Grafiksysteem bruken. Optschonen sünd: Raster un OpenGL (testwies)

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
nds: Dien Beweerten wöör opnahmen..

en: without name
nds: ahn Naam
