kmymoney - en to nds translation catalogue (2551 entries)

en: 
    
    Accept this or modify the loan information and recalculate.
nds: 
    
    Du kannst dit annehmen oder de Kreditinformatschonen ännern un nieg utreken.

en: 
    
    Press More for further information
nds: 
    
    Klick op "Mehr", wenn Du mehr weten wullt

en: 
    2. Calculate Loan
nds: 
    2. Kredit utreken

en: 
    2. Calculate Loan
    
    3. Payments
nds: 
    2. Kredit utreken
    
    3. Betahlen

en: 
    3. Payments
nds: 
    3. Betahlen

en: 
    Do you borrow or lend money?
nds: 
    Wullt Du en Kredit opnehmen oder praatstellen?

en: 
    Do you want to record all payments of this loan with KMyMoney?
nds: 
    Wullt Du all Betahlen vun dissen Kredit mit KMyMoney sekern?

en: 
    How do you want to call this loan? Examples for names are 'car loan', 'school loan', 'home owner loan'.
nds: 
    Wodennig wullt Du dissen Kredit nömen? Naams sünd a.B. "Autokredit", "Schoolkredit", "Huuskredit"…

en: 
    How often will there be payments made to this loan?
nds: 
    Wo faken warrt för disse Geldlehn afbetahlt?

en: 
    If your regular payment contains any additional fees, click on the button "Additional fees" to enter them.
nds: 
    Bargt Dien regelmatig Betahlen Bito-Kösten, laat se sik bi "Bito-Kösten" ingeven.

en: 
    In the first step, KMyMoney will ask you some general information about the loan account to be created.
nds: 
    Toeerst warrt en poor allgemeen Informatschonen över dat Kreditkonto tohoopstellt, dat Du opstellen wullt.

en: 
    KMyMoney, the Personal Finance Manager for KDE.
    
    Please consider contributing to this project with code and/or suggestions.
nds: 
    KMyMoney, de Finanzpleger för KDE.
    
    Bitte kiek ok, wat Du villicht wat Bornkode un/oder Vörslääg bidragen kannst.

en: 
    Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
nds: 
    Bitte giff den Bedrag för de Afslussbetahlen in, oder laat dat Feld leddig, wenn Du em utreken laten wullt.

en: 
    Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
nds: 
    Bitte giff den Startbedrag un de Tinsen in, de Du betahlen muttst, oder laat dat Feld leddig, wenn Du em utreken laten wullt.

en: 
    Please enter the interest rate or leave the field empty to calculate it.
nds: 
    Bitte giff den Tinssatz in, oder laat dat Feld leddig, wenn Du em utreken laten wullt.

en: 
    Please select the category you want to assign the interest payments to or create a new category.
nds: 
    Bitte de Kategorie för de Tinsbetahlen utsöken oder en nieg Kategorie opstellen

en: 
    Please select, which data of the loan you want to modify.
nds: 
    Bitte de Kreditdaten utsöken,de Du ännern wullt.

en: 
    Select the date when the interest rate for this loan will be modified and the frequency of the future changes.
nds: 
    Söök dat Datum ut, vun dat af de Tinssatz un de tokamen Tall vun Betahlen för dissen Kredit ännert warrt.

en: 
    When does the actual interest rate get calculated?
nds: 
    Wannehr warrt de redig Tinssatz utreekt?

en:     New parent account is the top level account '%1'.
nds:     Nieg överornt Konto is böverst Konto "%1".

en:     Please open it in the account editor (Account/Edit account) once and press OK.
nds:     Bitte eenmaal mit den Konto-Editor (Konto -> Konto bewerken) opmaken un op "OK" klicken.

en:     Reparenting account '%2' to top level account '%1'.
nds:     Konto "%2" warrt wedder böverst Konto "%1" ünnerornt.

en:     The account reference will be removed.
nds:     De Konto-Betog warrt wegdaan.

en:     The child account list will be reconstructed.
nds:     De Ünnerkonto-List warrt nieg tohoopstellt

en:     The payee will be removed.
nds:     De Adressaat warrt wegdaan.

en:     This will store the password in the KDE wallet and remove the cleartext version.
nds:     Dit sekert dat Passwoort binnen de KDE-Knipp un deit de leesbor (Kloortext-) Verschoon weg.

en:   * Child account with id %1 does not exist anymore.
nds:   * Dat Ünnerkonto mit de ID %1 gifft dat nich mehr.

en:   * Loop detected between this account and account '%1'.
nds:   * Slööp twischen dissen Konto un Konto "%1" opdeckt.

en:   * Older versions of KMyMoney stored an OFX password for this account in cleartext.
nds:   * Öller KMyMoney-Verschonen hebbt för dit Konto en OFX-Passwoort in Kloortext sekert.

en:   * Parent account '%1' belongs to a different group.
nds:   * Överornt Konto "%1" höört en anner Koppel to.

en:   * Parent account '%1' does not contain '%2' as sub-account.
nds:   * Överornt Konto "%1" bargt Ünnerkonto "%2" nich.

en:   * Payee %1 recreated with fixed id
nds:   * Adressaat %1 mit faste ID wedderherstellt

en:   * Payee '%1' removed.
nds:   * Adressaat "%1" wegdaan

en:   * Payee id updated in report '%1'.
nds:   * Adressaat-ID in Bericht "%1" opfrischt

en:   * Payee id updated in split of schedule '%1'.
nds:   * Adressaat-ID in Opdelen vun plaant Boken "%1" opfrischt

en:   * Payee id updated in split of transaction '%1'.
nds:   * Adressaat-ID in opdeelt Boken "%1" opfrischt

en:   * Removed bankid from split in scheduled transaction '%1'.
nds:   * Banknummer ut Opdelen in plaant Boken "%1" wegmaakt.

en:   * Split %2 in schedule '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
nds:   * Opdelen %2 in Planen "%1" bargt en Betog na leeg Konto %3. Bitte richt dat vun Hand.

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
nds:   * Opdelen %2 in Boken "%1" bargt en Betog na leeg Konto %3. Bitte richt dat vun Hand.

en:   * The account '%1' in currency '%2' has no price set for the opening date '%3'.
nds:   * För Konto "%1" in Geldsort "%2" is keen Pries för Startdatum "%3" instellt.

en:   * The account with id %1 referenced by the budget does not exist anymore.
nds:   * Dat Konto mit de Nr. "%1", mit dat de Finanzplaan to doon hett, gifft dat nich mehr.

en:   * The investment '%1' has no price set for the opening date '%2'.
nds:   * För Anlaag "%1" is keen Pries för Startdatum "%2" instellt.

en:   * The parent with id %1 does not exist anymore.
nds:   * Dat överornt Konto mit de ID %1 gifft dat nich mehr.

en:   * The payee with id %1 referenced by the loan does not exist anymore.
nds:   * Den Adressaat mit de Nr. "%1", mit den de Kredit to doon hett, gifft dat nich mehr.

en:   * Unable to update account data for account %1 in engine
nds:   * Kontodaten in Programmkarn för Konto "%1" laat sik nich opfrischen.

en:   * Unable to update account data in engine.
nds:   * Kontodaten in Programmkarn laat sik nich opfrischen

en:   * action marked as interest in split of transaction '%1'.
nds:   * Akschoon as Tins in opdeelt Boken "%1" markeert.

en:   Payees
nds:   Adressaten

en:   Statement balance is not contained in statement.
nds:   Kontouttog bargt keen Saldo

en:   Statement balance on %1 is reported to be %2
nds:   Saldo up Kontouttog %1 is %2

en:   Transactions
nds:   Boken

en:  (%1 payment) |  (%1 payments)
nds[0]:  (%1 Betahlen)
nds[1]:  (%1 Betahlen)

en:  - Account Name: %1
nds:  - Kontonaam: %1

en:  - Account Number: %1
nds:  - Kontonummer: %1

en:  - Account Type: %1
nds:  - Kontotyp: %1

en: %1 (Investment)
nds: %1 (Geldanlaag)

en: %1 Balance History
nds: %1 Saldo-Vörgeschicht

en: %1 cleared deposit | %1 cleared deposits in total
nds[0]: %1 kloormaakt Inbetahlen
nds[1]: %1 kloormaakt Inbetahlen tohoop

en: %1 cleared payment | %1 cleared payments in total
nds[0]: %1 kloormaakt Betahlen
nds[1]: %1 kloormaakt Betahlen tohoop

en: %1 day overdue | %1 days overdue
nds[0]: Steiht %1 Dag ut
nds[1]: Steiht %1 Daag ut

en: %1 deposit (%2) | %1 deposits (%2)
nds[0]: %1 Inbetahlen (%2)
nds[1]: %1 Inbetahlen (%2)

en: %1 deposit after %2 | %1 deposits after %2
nds[0]: %1 Inbetahlen na %2
nds[1]: %1 Inbetahlen na %2

en: %1 in file %2 line %3
nds: %1 in Datei %2 Reeg %3

[ctx: %1 is a string, e.g. 7 problems corrected; %2 is a string, e.g. 3 problems still present]
en: Finished: %1 %2
nds: Afslaten: %1 %2

en: %1 is not an Investment Account. Do you wish to make it one?
nds: %1 is keen Anlaagkonto. Wullt Du dat na een wanneln?

en: %1 of %2
nds: %1 vun %2

en: %1 outstanding deposit | %1 outstanding deposits in total
nds[0]: %1 anstahn Inbetahlen
nds[1]: %1 anstahn Inbetahlen tohoop

en: %1 outstanding payment | %1 outstanding payments in total
nds[0]: %1 anstahn Betahlen
nds[1]: %1 anstahn Betahlen tohoop

en: %1 payment (%2) | %1 payments (%2)
nds[0]: %1 Betahlen (%2)
nds[1]: %1 Betahlen (%2)

en: %1 payment after %2 | %1 payments after %2
nds[0]: %1 Betahlen na %2
nds[1]: %1 Betahlen na %2

en: %1 problem corrected. | %1 problems corrected.
nds[0]: %1 Problem richt
nds[1]: %1 Problemen richt

en: %1 problem still present. | %1 problems still present.
nds[0]: Dat gifft noch %1 Problem
nds[1]: Dat gifft noch %1 Problemen

en: %1 thrown in %2:%3
nds: %1 afleggt in %2:%3

en: %1 units in %2
nds: %1 Eenheiten in %2

en: %1|Import files
    %2|All files
nds: %1|Dateien importeren
    %2|All Dateien (*.*)

en: &Abort
nds: &Afbreken

en: &Account
nds: &Konto

en: &Additional fees...
nds: &Bito-Kösten...

en: &Browse...
nds: &Utsöken...

en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: &Category
nds: &Kategorie

en: &Charge
nds: &Geböhren

en: &Close
nds: &Tomaken

en: &Create...
nds: &Opstellen...

en: &Decrease
nds: &Minnern

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: &Deposit
nds: &Inbetahlen

en: &Details
nds: &Enkelheiten

en: &Distribute difference of %1 among all splits.
nds: Verscheel vun %1 op all Deelboken &opdelen

en: &Down
nds: Na &nerrn

en: &Edit
nds: &Bewerken

en: &Enter
nds: &Ingeven

en: &Export
nds: &Exporteren

en: &Help
nds: &Hülp

en: &Import
nds: &Importeren

en: &Increase
nds: &Ropsetten

en: &Institution
nds: &Organisatschoon

en: &Leave %1 unassigned.
nds: %1 nich towiest &laten

en: &Leave total amount of transaction at %1.
nds: Boken-Samtbedrag op %1 &laten

en: &Merge
nds: &Tosamenleggen

en: &New Schedule...
nds: &Nieg planen...

en: &New report
nds: &Nieg Bericht

en: &Payment
nds: &Betahlen

en: &Replace
nds: &Utwesseln

en: &Schedule
nds: &Planen

en: &Show tip of the day
nds: Tipp för Vundaag &wiesen

en: &Skip
nds: &Utlaten

en: &Transaction
nds: &Boken

en: &Transfer
nds: Ö&verwiesen

en: &Withdrawal
nds: &Belasten

en: &lt;Not configured&gt;
nds: &lt;Nich inricht&gt;

en: (%1 occurrence.) | (%1 occurrences.)
nds[0]: (%1 Wedderhalen)
nds[1]: (%1 Wedderhalen)

en: (No Institution)
nds: (Keen Organisatschoon)

en: * Potential problem with investments/currencies
nds: * Mööglich Problem mit Anlagen oder Geldsorten

en: * Problem with account '%1'
nds: * Problem mit Konto "%1"

en: * Problem with budget '%1'
nds: * Problem mit Finanzplaan "%1"

en: * Reconstructing the child lists for
nds: * Niegopbu vun Ünnerkontolisten för

en: *** UNASSIGNED ***
nds: *** Nich towiest ***

en: *.csv *.PRN *.txt | CSV Files
     *|All files
nds: *.csv *.PRN *.txt | CSV-Dateien
     *|All Dateien (*.*)

en: *.kmt|KMyMoney template files
    *|All files
nds: *.kmt|KMyMoney-Vörlaagdateien
    *|All Dateien

en: *.kmy *.xml|KMyMoney files
    *|All files
nds: *.kmy *.xml|KMyMoney-Dateien
    *|All Dateien

en: *.xml|XML files
    *|All files
nds: *.xml|XML-Dateien
    *|All Dateien

en: 1 %1 equals %2
nds: 1 %1 is liek mit %2

en: 1 day | %1 days
nds[0]: 1 Dag
nds[1]: %1 Daag

en: 1. General Information
nds: 1. Allgemeen Informatschonen

en: : Sorry. This importer cannot handle version %1 of element %2
nds: : Deit mi Leed, man dit Importmoduul  kann Verschoon %1 vun Element %2 nich verarbeiden.

en: <b>%1</b> is a default report, so it cannot be deleted.
nds: <b>%1</b> is en Standardbericht un lett sik nich wegdoon.

en: <b>You have downloaded a statement for the following account:</b><br/><br/>
nds: <b>Du hest en Kontouttog för dit Konto daallaadt:</b><br/><br/>

en: <center>Do you want to add a new security</center>
    <center>%1 </center>
    <center>to the selection list?</center>
    <center>Click 'Continue' to add the name.</center>
    <center>Otherwise, click 'Cancel'.</center>
nds: <center>Wullt Du de Köörlist en nieg Weertpapeer</center>
    <center>%1 </center>
    <center>tofögen?</center>
    <center>Klick op "Wiedermaken", wenn Du den Naam tofögen wullt.</center>
    <center>Anners klick op "Afbreken".</center>

en: <center>Field name not recognised.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Please re-enter your column selections.
nds: <center>Feldnaam nich begäng</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Bitte de Striepköör nochmaal ingeven.

en: <center>Field name not recognised.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Please re-enter your column selections.
nds: <center>Feldnaam nich begäng</center><center>'<b>%1</b>'</center>Bitte de Striepköör nochmaal ingeven.

en: <center>Please select the decimal symbol used in your file.
    </center>
nds: <center>Bitte söök dat Dezimaalteken ut, dat Du bruken wullt.
    </center>

en: <center>Row number %1 does not have the expected number of columns.</center><center>This might not be a problem, but it may be a header line.</center><center>You may accept all similar items, or just this one, or cancel.</center>
nds: <center>Reeg %1 bargt nich de verwacht Tall vun Striepen.</center><center>Villicht is dat eendoont, man villicht is dit en Överschrift.</center><center>Du kannst elk liek Indrag annehmen, oder bloots dissen, oder afbreken.</center>

en: <center>The cell in column '%1' on row %2 is empty.</center><center>Please check your selections.</center><center>Continue or Cancel?</center>
nds: <center>De Zell in Striep "%1", Reeg %2 is leddig.</center><center>Bitte prööv Dien Köör.</center><center>Wiedermaken oder afbreken?</center>

en: <center>The start line is greater than the end line.
    </center><center>Please correct your settings.</center>
nds: <center>De Startreeg is grötter as de Ennreeg.
    </center><center>Bitte richt Dien Instellen.</center>

en: <center>You have selected to remove from the selection list</center>
    <center>%1. </center>
    <center>Click 'Continue' to remove the name, or</center>
    <center>Click 'Cancel'' to leave 'as is'.</center>
nds: <center>Du wullt %1</center>
    <center>ut de Köörlist wegmaken</center>
    <center>Klick op "Wiedermaken", wenn Du den Naam wegmaken wullt,</center>
    <center>anners klick op "Afbreken".</center>

en: <center>buyList of transaction types was not found.</center><center>Check existence of correct resource file - 'csvimporterrc'.</center>
nds: <center>Kööplist för Bokentypen lett sik nich finnen.</center><center>Prööv, wat de Ressourcedatei "csvimporterrc" vörhannen is.</center>

en: <p>... that you can import your bank statements even without a network 
    connection? Just select the file (OFX or QIF) from the File->Import menu.</p>
    <p>Provided by Jose Jorge</p>
nds: <p>... dat Du ok afkoppelt Dien Kontouttöög importeren kannst? 
    Söök de Datei (OFX oder QIF) eenfach ut dat Menü "Datei -> Importeren" ut.</p>
    <p>Vun Jose Jorge praatstellt</p>

en: <p>...that you can customize the "Home-Page"
    via <i>Configure/Home</i>?
nds: <p>…dat sik de Startsiet över de Instellen
    topassen lett?

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to <b>%2</b>. Reason: %3</p>
nds: <p><b>%1</b> lett sik nich na <b>%2</b> verschuven. Grund: %3</p>

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to institution <b>%2</b>. Reason: %3</p>
nds: <p><b>%1</b> lett sik nich na Bank <b>%2</b> verschuven. Oorsaak: %3</p>

en: <p><b>%1</b> is either an invalid filename or the file does not exist. You can open another file or create a new one.</p>
nds: <p><b>%1</b> is en leeg Dateinaam, oder dat gifft de Datei nich. Du kannst en anner Datei opmaken oder een nieg opstellen.</p>

en: <p><b>%1</b> is not a KMyMoney file.</p>
nds: <p><b>%1</b> is keen KMyMoney-Datei.</p>

en: <p><b>%1</b> is not a template file.</p>
nds: <p><b>%1</b> is keen Vörlaagdatei.</p>

en: <p>Account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nds: <p>Konto ännert.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oolt: <b>%1</b>, Nieg: <b>%2</b></p>

en: <p>Amount changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nds: <p>Bedrag ännert.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oolt: <b>%1</b>, Nieg: <b>%2</b></p>

en: <p>Are you sure you want to delete the scheduled transaction <b>%1</b>?</p>
nds: <p>Wullt Du de plaant Boken <b>%1</b> redig wegdoon?</p>

en: <p>Category changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nds: <p>Kategorie ännert.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oolt: <b>%1</b>, Nieg: <b>%2</b></p>

en: <p>Choose a name for this report.</p>
nds: <p>Söök en Naam för dissen Bericht ut.</p>

en: <p>Choose how to group the transactions in this report</p>
nds: <p>Söök ut, wodennig disse Bericht de Boken tohoopstellt.</p>

en: <p>Choose which columns should be shown in the report.</p><p>The date and transaction amount are always shown.</p>
nds: <p>Söök ut, wat för Striepen de Bericht wiesen schall.</p><p>Datum un Boken warrt jümmers wiest.</p>

en: <p>Details for %1:</p>
nds: <p> Enkelheiten för %1:</p>

en: <p>Do you really want to delete account <b>%1</b>?</p>
nds: <p>Wullt Du Konto <b>%1</b> redig wegmaken?</p>

en: <p>Do you really want to delete the institution <b>%1</b>?</p>
nds: <p>Wullt Du de Bank <b>%1</b> redig wegmaken?</p>

en: <p>Do you really want to delete the investment <b>%1</b>?</p>
nds: <p>Wullt Du de Geldanlaag <b>%1</b> redig wegmaken?</p>

en: <p>Do you really want to remove the %1 <b>%2</b> from the file?</p>
nds: <p>Wullt Du %1 <b>%2</b> redig ut de Datei wegmaken?</p>

en: <p>Do you really want to remove the budget <b>%1</b>?</p>
nds: <p>Wullt Du Finanzplaan <b>%1</b> redig wegmaken?</p>

en: <p>Do you really want to remove the currency <b>%1</b> from the file?</p><p><i>Note: adding currencies is not currently supported.</i></p>
nds: <p>Wullt Du de Geldsort <b>%1</b> redig ut de Datei wegmaken?</p><p><i>Beacht: Opstunns laat sik noch keen Geldsorten tofögen.</i></p>

en: <p>Do you really want to remove the payee <b>%1</b>?</p>
nds: <p>Wullt Du Adressaat <b>%1</b> redig wegmaken?</p>

en: <p>Error while reading template file <b>%1</b> in line %2, column %3</p>
nds: <p>Fehler bi't Lesen vun Vörlaagdatei <b>%1</b> in Reeg %2, Striep %3</p>

en: <p>File <b>%1</b> is already opened in another instance of KMyMoney</p>
nds: <p>En anner Utgaav vun KMyMoney hett de Datei <b>%1</b>al opmaakt.</p>

en: <p>Invalid flag type <b>%1</b> for account <b>%3</b> in template file <b>%2</b></p>
nds: <p>Leeg Markentyp <b>%1</b> för Konto <b>%3</b> in Vörlaagdatei <b>%2</b>.</p>

en: <p>Invalid tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
nds: <p>Leeg Beteker <b>%1</b> in Vörlaagdatei <b>%2</b>.</p>

en: <p>Invalid top-level account type <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
nds: <p>Leeg böverst Kontotyp <b>%1</b> in Vörlaagdatei <b>%2</b></p>

en: <p>KMyMoney can encrypt your datafile using GPG Encryption. GPG encryption is one of the most secure methods in the world for protecting data. All of your account numbers and other important financial information will be very secure.</p>
nds: <p>KMyMoney kann Dien Datendatei mit GPG verslöteln. PGP-Verslöteln is een vun de sekersten Datenschuulmetoden. Dien Kontonummern un anner wichtige Saken sünd bannig seker.</p>

en: <p>Memo changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nds: <p>Notiz ännert.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oolt: <b>%1</b>, Nieg: <b>%2</b></p>

en: <p>On this tab, you configure how you'd like the rows and columns to be selected and organized.</p>
nds: <p>Mit dissen Dialoog lett sik instellen, wodennig sik Regen un Striepen utsöken un tohoopstellen laat.</p>

en: <p>On this tab, you set the basic properties of this report.</p>
nds: <p>Mit dissen Dialoog laat sik de Grundegenschappen för dissen Bericht instellen.</p>

en: <p>Payee changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nds: <p>Adressaat ännert.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oolt: <b>%1</b>, Nieg: <b>%2</b></p>

en: <p>Reconciliation flag changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nds: <p>Afgliekmark ännert.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oolt: <b>%1</b>, Nieg: <b>%2</b></p>

en: <p>Select this option to show the Account column</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Konto-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Action column</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Akschoon-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Category column</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Kategorie-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Memo column</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Notiz-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Number column</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Nummer-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Payee column</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Adressaat-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Price column for investments</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Pries-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Reconciled column</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Afgliek-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Running balance column</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den lopen Saldo-Striep</p>

en: <p>Select this option to show the Shares column for investments</p>
nds: <p>Disse Optschoon wiest den Aktien-Striep</p>

en: <p>Some sub-categories of category <b>%1</b> cannot be deleted, because they are still used. They will be made sub-categories of <b>%2</b>. Proceed?</p>
nds: <p>En Reeg vun Ünnerkategorien ut Kategorie <b>%1</b> laat sik nich wegmaken, wiel se noch bruukt warrt. Se warrt to Ünnerkategorien vun <b>%2</b> maakt. Wiedermaken?</p>

en: <p>The account "%1" was previously created as loan account but some information is missing.</p><p>The new loan wizard will be started to collect all relevant information.</p><p>Please use KMyMoney version 0.8.7 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.</p>
nds: <p>Dat Konto "%1" wöör as Kreditkonto opstellt, man en poor Informatschonen fehlt.</p><p>De Hölper för't Opstellen vun nieg Kreditkontos warrt start un stellt all bruukt Informatschonen tohoop.</p><p>Bitte bruuk KMyMoney vun Verschoon 0.8.7 opwarts, man öller as Verschoon 0.9, dormit Du dat Problem richten kannst.</p>

en: <p>The category <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
nds: <p>De Kategorie <b>%1</b> gifft dat nich. Wullt Du ehr opstellen?</p><p><i>Dat överornt Konto warrt standardwies as <b>%2</b> opstellt, man dat lett sik in den nakamen Dialoog ännern</i>.</p>

en: <p>Transfer account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
nds: <p>Överwiesenkonto ännert.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Oolt: <b>%1</b>, Nieg: <b>%2</b></p>

en: <p>Unable to import <b>'%1'</b> using the OFX importer plugin.  The plugin returned the following error:</p><p>%2</p>
nds: <p><b>"%1"</b> lett sik mit dat OFX-Importerermoduul nich importeren. Dat Moduul geev dissen Fehler ut:</p><p>%2</p>

en: <p>Use the fields below to enter some information about yourself.</p>
    
    <p>All information is optional and only used to personalize your KMyMoney file.</p>
nds: <p>Nerrn kannst Du en poor persöönliche Informatschonen ingeven.</p>
    
    <p>De Ingaav is köörwies un warrt bloots för't Topassen vun Dien KMyMoney-Datei bruukt.</p>

en: <p>You have configured to save your data in encrypted form using GPG. Make sure you understand that you might lose all your data if you encrypt it, but cannot decrypt it later on. If unsure, answer <b>No</b>.</p>
nds: <p>Du wullt Dien Daten mit GPG verslötelt sekern. Beacht, dat Di Dien Daten wegkaamt, wenn Du se verslöteln deist un later nich mehr opslöteln kannst. Büst Du nich seker, denn anter mit "<b>Nee</b>".</p>

en: <p>You have turned on the GPG encryption support. This means, that new files will be stored encrypted.</p><p>Existing files will not be encrypted automatically.  To achieve encryption of existing files, please use the <b>File/Save as...</b> feature and store the file under a different name.<br/>Once confident with the result, feel free to delete the old file and rename the encrypted one to the old name.</p>
nds: <p>Du hest GPG-Verslöteln anmaakt. Dat bedüüdt, niege Dateien warrt verslötelt sekert.</p><p>Vörhannen Dateien warrt nich automaatsch verslötelt. Wullt Du vörhannen Dateien verslöteln, bruuk<b>Datei -> Sekern as…</b> un seker de Dateien mit anner Naams.<br/>Büst Du mit dat Resultaat tofreden, kannst de ole Dateien wegmaken un de niegen Dateien na de vördem bruukt Naams ümnömen.</p>

en: <qt>
    Please choose the <b>online</b> account you want the 
    <b>application</b> account to be mapped to from the list below.
    </qt>
nds: <qt>
    Bitte ut de List nerrn dat <b>Internett</b>-Konto utsöken,
    dat Du dat <b>Programm</b>-Konto towiesen wullt.
    </qt>

en: <qt><p>Please select the first date for which transactions are to be retrieved from <b>%1</b>.</p><p>If you specify no date then the bank will choose one.</p></qt>
nds: <qt><p>Bitte dat eerste Datum utsöken, vun dat af Du Boken vun <b>%1</b> halen wullt.</p><p>Giffst Du keen Datum an, leggt de Bank een fast.</p></qt>

en: <qt>Could not enqueue the job.
    </qt>
nds: <qt>De Opgaav lett sik nich inregen.
    </qt>

en: <qt>The given application account <b>%1</b> has not been mapped to an online account.</qt>
nds: <qt>Dat angeven Konto <b>%1</b> wöör keen Nettkonto towiest.</qt>

en: <qt>The update job is not supported by the bank/account/backend.
    </qt>
nds: <qt>Opgaav "Opfrischen" warrt vun Bank, Konto oder Hülpprogramm nich ünnerstütt.
    </qt>

en: = periodical payment:
nds: = regelmatig wedderkamen Betahlen:

en: = periodical payments
nds: = regelmatig wedderkamen Betahlen

[ctx: @action add new price]
en: New
nds: Nieg

[ctx: @action create new export profile]
en: New...
nds: Nieg...

[ctx: @action create new import profile]
en: New...
nds: Nieg...

[ctx: @action create new profile]
en: New
nds: Nieg

[ctx: @action create new report]
en: New
nds: Nieg

[ctx: @action move item down]
en: Down
nds: Na nerrn

[ctx: @action move item up]
en: Up
nds: Na baven

[ctx: @action number of days]
en: days
nds: Daag

[ctx: @action timeframe of the budget]
en: Monthly
nds: Alle Maand

[ctx: @action timeframe of the budget]
en: Yearly
nds: Alle Johr

[ctx: @action timeframe of the budget. month-by-month budget]
en: Individual
nds: Topasst

[ctx: @action whether the schedule will have more occurrences over time]
en: Repeating:
nds: Wedderhalen:

[ctx: @info:tooltip for find transaction apply button]
en: Search transactions
nds: Boken söken

[ctx: @info:tooltip for report configuration apply button]
en: Apply the configuration changes to the report
nds: Instellen-Ännern op Bericht anwennen

[ctx: @item Appears last as separator]
en:  and
nds:  un

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Default
nds: Standard

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Rainbow
nds: Regenbagen

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Subdued
nds: Swack

[ctx: @item Show only unused payees]
en: Unused
nds: Nich bruukt

[ctx: @item Show only used payees]
en: Used
nds: Bruukt

[ctx: @item This comes after the hunder text if the tens unit is different from 0]
en:  and
nds:  un

[ctx: @item This comes after the hundred value digit]
en:  hundred
nds:  hunnert

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Days
nds: Daag

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Months
nds: Maanden

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Weeks
nds: Weken

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Years
nds: Johren

[ctx: @item no holiday region selected]
en: (None)
nds: (Keen)

[ctx: @item no payments were entered for a loan]
en: No
nds: Nee

[ctx: @item payments were entered for a loan]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: @item reconciliation status]
en: All states
nds: All Tostänn

[ctx: @item reconciliation status]
en: Cleared
nds: Kloormaakt

[ctx: @item reconciliation status]
en: Not reconciled
nds: Nich utgleken

[ctx: @item reconciliation status]
en: Reconciled
nds: Utgleken

[ctx: @item the columns will display bi-monthly data]
en: Bi-Monthly
nds: Elk twee Maanden

[ctx: @item the columns will display daily data]
en: Daily
nds: Elk Dag

[ctx: @item the columns will display monthly data]
en: Monthly
nds: Alle Maand

[ctx: @item the columns will display quarterly data]
en: Quarterly
nds: Elk Viddeljohr

[ctx: @item the columns will display weekly data]
en: Weekly
nds: Elk Week

[ctx: @item the columns will display yearly data]
en: Yearly
nds: Elk Johr

[ctx: @item the number 0]
en: zero
nds: Null

[ctx: @item the number 1]
en: one
nds: een

[ctx: @item the number 1,000,000]
en: million
nds: Million

[ctx: @item the number 1,000,000,000]
en: billion
nds: Billion

[ctx: @item the number 10]
en: ten
nds: teihn

[ctx: @item the number 1000]
en: thousand
nds: dusend

[ctx: @item the number 11]
en: eleven
nds: ölven

[ctx: @item the number 12]
en: twelve
nds: twölf

[ctx: @item the number 13]
en: thirteen
nds: dörteihn

[ctx: @item the number 14]
en: fourteen
nds: veerteihn

[ctx: @item the number 15]
en: fifteen
nds: föffteihn

[ctx: @item the number 16]
en: sixteen
nds: sössteihn

[ctx: @item the number 17]
en: seventeen
nds: söventeihn

[ctx: @item the number 18]
en: eighteen
nds: achtteihn

[ctx: @item the number 19]
en: nineteen
nds: negenteihn

[ctx: @item the number 2]
en: two
nds: twee

[ctx: @item the number 20]
en: twenty
nds: twintig

[ctx: @item the number 3]
en: three
nds: dree

[ctx: @item the number 30]
en: thirty
nds: dörtig

[ctx: @item the number 4]
en: four
nds: veer

[ctx: @item the number 40]
en: forty
nds: veertig

[ctx: @item the number 5]
en: five
nds: fief

[ctx: @item the number 50]
en: fifty
nds: föfftig

[ctx: @item the number 6]
en: six
nds: söss

[ctx: @item the number 60]
en: sixty
nds: sösstig

[ctx: @item the number 7]
en: seven
nds: söven

[ctx: @item the number 70]
en: seventy
nds: söventig

[ctx: @item the number 8]
en: eight
nds: acht

[ctx: @item the number 80]
en: eighty
nds: achtig

[ctx: @item the number 9]
en: nine
nds: negen

[ctx: @item the number 90]
en: ninety
nds: negentig

[ctx: @item type of interest]
en: Fixed
nds: Fast

[ctx: @item type of interest]
en: Variable
nds: Variabel

[ctx: @label]
en: KMyMoney supports multiple currencies, nevertheless one of them will be used as your base currency. The base currency is used as default for new accounts and reports. Please select the base currency from the following list.
nds: KMyMoney ünnerstütt vele Geldsorten, man een warrt as Standard-Geldsort bruukt. Disse Geldsort warrt ok as Standard för niege Kontos un Berichten bruukt. Söök bitte Dien Standard-Geldsort ut de nakamen List ut.

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the fractional part and the third is the denominator of the fractional part]
en: %1 and %2/%3
nds: %1 un %2/%3

[ctx: @label account username]
en: Username
nds: Brukernaam

[ctx: @label alternate color]
en: Alternate
nds: Anner

[ctx: @label convert from stock to currency]
en: to
nds: na

[ctx: @label email address]
en: Email:
nds: Nettpostadress:

[ctx: @label loan name]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @label name of the schedule]
en: Name:
nds: Naam:

[ctx: @label normal color]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: @label reconciliation status]
en: State
nds: Tostand

[ctx: @label schedule name]
en: Name:
nds: Naam:

[ctx: @title]
en: ISO Code
nds: ISO-Kode

[ctx: @title]
en: Symbol
nds: Symbool

[ctx: @title QIF profile general information]
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @title The way in which items will be displayed]
en: Display
nds: Dorstellen

[ctx: @title background colors]
en: Background
nds: Achtergrund

[ctx: @title global settings]
en: Global
nds: Globaal

[ctx: @title header of the QIF field name column]
en: Field
nds: Feld

[ctx: @title header of the account name column]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title header of the budget name column]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title header of the currency name column]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title loan general information]
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @title type of online banking connection]
en: Automatic
nds: Automaatsch

[ctx: @title type of online banking connection]
en: Manual
nds: Vun Hand

[ctx: @title user name of the database]
en: Username
nds: Brukernaam

en: A budget with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple budgets with the same identification name. Are you sure you would like to rename the budget?
nds: Dat gifft al en Finanzplaan mit den Naam "%1". Mehr Finanzplaans mit den sülven Naam sünd nich anraadt. Wullt Du den Finanzplaan redig ümnömen?

en: A category named <b>%1</b> already exists. You cannot create a second category with the same name.
nds: Dat gifft al en Kategorie mit den Naam <b>%1</b>. Mit den sülven Naam laat sik nich noch mehr Kategorien opstellen.

en: A list containing the id's of already printed checks.
nds: En List bargt de Nummern vun al druckt Schecks

en: A typical KMyMoney user maintains a checking account with some institution and uses it to receive money or pay bills. If this is not the case, please deselect the checkbox below and continue on the next page.
nds: De mehrsten KMyMoney-Brukers hebbt normalerwies en Girokonto för ehr Geldsaken. Hest Du keen, köör dat Ankrüüzfeld af un maak mit de nakamen Siet wedder.

en: ACCOUNT:
nds: Konto:

en: AMEX
nds: Amex

en: Abort
nds: Afbreken

en: Abort the import operation and dismiss all changes
nds: Dat Importeren afbreken un all Ännern wegdoon

en: Absolute limit
nds: Afsoluut Hööchstsüll

[ctx: Accept 'imported' and 'matched' transaction]
en: Accept
nds: Annehmen

en: Accept All
nds: All annehmen

en: Accept This
nds: Dissen annehmen

en: Accepts the entered data and stores it
nds: Ingeven Daten annehmen un sekern

en: Accepts the entered data and stores it as schedule
nds: Ingeven Daten annehmen un as Planen sekern

en: Accepts the entered values and stores the budget
nds: Nimmt de ingeven Weerten an un sekert den Finanzplaan.

en: Account
nds: Konto

en: Account %1 contains an opening balance. Please use KMyMoney version 0.8 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.
nds: Konto %1 bargt en Anfangssaldo. Bitte bruuk KMyMoney-Verschoon 0.8 oder later, man öller as Verschoon 0.9, wenn Du dat Problem richten wullt.

en: Account Balances by Institution
nds: Kontostänn na Bank

en: Account Balances by Type
nds: Kontostänn na Typ

en: Account Details
nds: Konto-Enkelheiten

en: Account Information
nds: Konto-Informatschonen

en: Account Mapping
nds: Konto-Towiesen

en: Account Not Mapped
nds: Konto nich towiest

en: Account Number
nds: Kontonummer

en: Account Template...
nds: Konto-Vörlaagdatei…

en: Account Types
nds: Kontotypen

en: Account closed
nds: Konto afslaten

en: Account delimiter
nds: Konto-Trennteken

[ctx: Account general settings]
en: General
nds: Allgemeen

en: Account information
nds: Konto-Informatschonen

en: Account name
nds: Kontonaam

[ctx: Account name]
en: Name
nds: Naam

en: Account number
nds: Kontonummer

en: Account options
nds: Konto-Optschonen

en: Account or Category %1, transaction date %2; split contains invalid value; please check
nds: Konto oder Kategorie %1, Boken-Datum %2; Opdelen bargt leeg Weert, bitte pröven.

en: Account problem
nds: Kontoproblem

en: Account selection
nds: Kontoköör

en: Account to export
nds: Konto, dat Du exporteren wullt

en: Account to import to
nds: Dat Konto, na dat Du importeren wullt

en: Account type
nds: Kontotyp

en: Account%1
nds: Konto %1

en: Account:
nds: Konto:

en: Accounts
nds: Kontos

en: Accounts / Categories
nds: Kontos / Kategorien

en: Accounts with no institution assigned
nds: Kontos ahn towiest Bank

en: Accounts/Categories
nds: Kontos / Kategorien

en: Action
nds: Akschoon

en: Activity
nds: Aktiviteet

[ctx: Activity for expense categories]
en: Paid
nds: Betahlt

[ctx: Activity for income categories]
en: Received
nds: Kregen

en: Actual
nds: Is

en: Add
nds: Tofögen

en: Add Security Name
nds: Weertpapeer-Naam tofögen

en: Add a new entry
nds: Nieg Indrag tofögen

en: Add scheduled transaction
nds: Plaant Boken tofögen

en: Adding New Institution
nds: Nieg Bank warrt toföögt

en: Adding transactions
nds: Boken warrt toföögt

en: Additional Fees
nds: Bito-Kösten

en: Additional Fees:
nds: Bito-Kösten:

en: Additional encryption keys to be used: %1
nds: Bito-Verslötelslötels, de Du bruken wullt: %1

en: Additional keys
nds: Bito-Slötels

en: Address book import
nds: Adressbook importeren

en: Adjusting budgets...
nds: Finanzplaans warrt topasst...

en: Adjusting scheduled transactions...
nds: Plaant Boken warrt topasst...

en: Adjusting transactions...
nds: Boken warrt topasst...

[ctx: Advanced forecast view]
en: Advanced
nds: Verwiedert

en: Affected payments:
nds: Bedrapen Betahlen:

en: Afghanistan Afghani
nds: Afghaansch Afghani

en: After
nds: Na

en: After entering the reconciliation data automatically detect the transactions that match that data (in some cases it might be not possible to do that).
nds: Hest Du de Afgliekdaten ingeven, warrt de Boken automaatsch opdeckt, op de de Daten passen deit (mennigmaal is dat man ok nich mööglich).

en: Albanian Lek
nds: Albaansch Lek

en: Algerian Dinar
nds: Algeersch Dinaar

en: All currencies converted to %1
nds: All Geldsorten na %1 wannelt

en: All currencies converted to %1
nds: All Geldsorten na %1 wannelt

en: All dates
nds: Elk Datum

[ctx: All files (Filefilter)]
en: All files
nds: All Dateien

en: All messages
nds: All Mellen

en: All messages have been enabled.
nds: All Mellen wöörn anmaakt.

en: All payments
nds: All Betahlen

en: All types
nds: All Typen

en: All values shown in %1
nds: All Weerten in %1 wiest

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
nds: All Weerten in %1 wiest, wenn nich anners angeven

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
nds: All Weerten in %1 wiest, wenn nich anners angeven

en: Also encrypt against recover key
nds: Ok mit  Wedderherstellen-Slötel verslöteln

en: Also encrypt with KMyMoney's recover key
nds: Ok mit KMyMoney sien Wedderherstellen-Slötel verslöteln

en: Always show a No. field
nds: Jümmers en Nummernfeld wiesen

en: Always show a No. field in transaction form
nds: Jümmers en Nummernfeld in't Bokenformulor wiesen

en: Always use this selection for this price source.
nds: Disse Köör jümmers för dissen Priesborn bruken.

en: Amortization
nds: Afdrag

en: Amount
nds: Bedrag

en: Amount entered
nds: Ingeven Bedrag

en: Amount is:
nds: Bedrag is:

en: Amounts
nds: Bedrääg

en: An Expense account must be a child of an Expense account
    Account %1 will be stored under the main Expense account
nds: En Utgavenkonto mutt en Utgavenkonto ünnerornt wesen.
    Konto %1 warrt dat Hööft-Utgavenkonto ünnerornt.

en: An Income account must be a child of an Income account
    Account %1 will be stored under the main Income account
nds: En Inkamenkonto mutt en Inkamenkonto ünnerornt wesen.
    Konto %1 warrt dat Hööft-Inkamenkonto ünnerornt.

en: An Investment account must be a child of an Asset account
    Account %1 will be stored under the main Asset account
nds: En Anlaagkonto mutt en Goothebbenkonto ünnerornt wesen.
    Konto %1 warrt dat Hööft-Goothebbenkonto ünnerornt.

en: An interest change can only happen after the first payment
nds: En Tinssatz lett sik bloots na de eerste Afbetahlen ännern.

en: An invalid column was entered.
    Must be between 1 and %1.
nds: En leeg Striep wöör opdeckt.
    Mutt twischen 1 un %1 wesen.

en: An unrecoverable error occurred while reading the database
nds: Bi't Inlesen ut de Datenbank geev dat en nich richtbor Fehler.

en: An unrecoverable error occurred while writing to the database.
    It may well be corrupt.
nds: Bi't Schrieven na de Datenbank geev dat en nich richtbor Fehler.
    Wohrschienlich is se schaadhaftig

en: Andorran Franc
nds: Andoraansch Franc

en: Andorran Peseta
nds: Andoraansch Peseet

en: Angolan New Kwanza
nds: Angolaansch Nieg Kwanza

en: Annualized Return
nds: Johrsrendiet

en: Anonymize data
nds: Daten anonüm maken

[ctx: Anonymous (Filefilter)]
en: Anonymous files
nds: Anonüm Dateien

en: Another instance of KMyMoney is already running. Do you want to quit?
nds: En anner Utgaav vun KMyMoney löppt al. Wullt Du dat Programm utmaken?

en: Any status
nds: All Statussen

en: Any transaction
nds: Elk Boken

en: Apostrophe Handling
nds: Hoochkomma-Bedoon

en: Application
nds: Programm

en: Application Account
nds: Programm-Konto

[ctx: Application is ready to use]
en: Ready.
nds: Praat

en: AqBanking importer...
nds: AqBanking-Importeermoduul...

en: Are you sure you want to delete report <b>%1</b>?  There is no way to recover it.
nds: Wullt Du <b>%1</b> redig wegdoon? Dat lett sik nich torüchnehmen.

en: Are you sure you wish to merge these transactions?
nds: Wullt Du disse Boken redig tosamenleggen?

en: Argentine Peso
nds: Argentiensch Peso

en: Aruban Florin
nds: Aruba-Florin

en: As of today
nds: vun vundaag af

en: Ask for a new payee's default category
nds: Na Standardkategorie för nieg Adressaat fragen

en: Ask user
nds: Bruker fragen

en: Asset
nds: Goothebben

en: Asset Account
nds: Goothebbenkonto

en: Asset Accounts
nds: Goothebbenkontos

en: Asset account
nds: Goothebbenkonto

en: Asset accounts
nds: Goothebbenkontos

en: Assets
nds: Goothebben

en: Assets & Liabilities
nds: Goothebben un Verplichten

en: Assets and Liabilities
nds: Goothebben un Verplichten

en: Assets and Liabilities Summary
nds: Översicht: Goothebben un Verplichten

en: Assign
nds: Towiesen

en: Assign deleted names to the above selected payee's matching list
nds: Wegdaan Naams de baven utsöcht Adressatenlist towiesen

en: Assign next number
nds: Nakamen Nummer towiesen

en: Assignments
nds: Överwiesen

en: At least one split of the selected transaction references an account that has been closed. Editing the transactions is therefore prohibited.
nds: De markeert Boken bargt tominnst een Deelboken mit en Betog op en afslaten Konto. Dorwegen dörv Een de Boken nich bewerken.

en: At least one split of the selected transactions has been frozen. Editing the transactions is therefore prohibited.
nds: De markeert Boken bargt tominnst een Deelboken, de op Ies leggt is. Dorwegen dörv Een de Boken nich bewerken.

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to continue to edit the transactions anyway?
nds: De markeert Boken bargt tominnst een utgleken Deelboken. Wullt Du wiedermaken un de Boken liekers bewerken?

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to delete the transactions anyway?
nds: De markeert Boken bargt tominnst een utgleken Deelboken. Wullt Du de Boken liekers wegdoon?

en: Attempt to match similar transactions
nds: Na lieke Boken kieken

en: Australian Dollar
nds: Austraalsch Dollar

en: Austrian Schilling
nds: Österrieksch Schilling

[ctx: Auto assignment (caption)]
en: Auto assignment
nds: Automaatsch towiesen

en: Auto fill with previous transaction data
nds: Verleden Boken-Daten automaatsch indragen

en: Auto saving...
nds: Automaatsch sekern...

en: Autofill
nds: Automaatsch indragen

en: Autogenerated by QIF importer
nds: Vun QIF-Importmoduul automaatsch opstellt

en: Autogenerated by QIF importer from type Mutual account entry
nds: Vun QIF-Importmoduul automaatsch ut Typ "Anlaagkonto-Indrag"opstellt

en: Automatic database creation for type %1 is not currently implemented.
    Please create database %2 manually
nds: Datenbank vun Typ "%1" lett sik noch nich automaatsch opstellen.
    Bitte stell Datenbank "%2" vun Hand op.

en: Automatic reconciliation
nds: Automaatsch Afgliek

en: Autosave file periodically
nds: Datei perioodsch automaatsch sekern

en: Autosave file upon close
nds: Datei bi't Tomaken automaatsch sekern

en: Autosave interval in minutes
nds: Töövtiet för't automaatsche Sekern (in Minuten)

en: Autosave options
nds: Optschonen för't automaatsche Sekern

en: Autosave periodically
nds: Perioodsch automaatsch sekern

en: Autosave when file is modified upon close
nds: Ännert Datei bi't Tomaken automaatsch sekern

en: Available categories:
nds: Verföögbor Kategorien:

en: Available payees:
nds: Verföögbor Adressaten:

[ctx: Average balance]
en: Average
nds: Dörsnitt

en: Average days
nds: Dörsnittlich Daag

en: Azerbaijani Manat
nds: Aserbaidschaansch Manat

en: Backend
nds: Hülpprogramm

en: Background color for group marker
nds: Achtergrundklöör för Koppelmark

en: Background color for imported transactions
nds: Achtergrundklöör för importeerte Boken

en: Background color for matched transactions
nds: Achtergrundklöör för toornte Boken

en: Background color for required fields
nds: Achtergrundklöör för Plichtfeller

en: Backup
nds: Sekerheitkopie

[ctx: Backup done]
en: Done
nds: Fardig

en: Backup file for today exists on that device. Replace?
nds: Dat gifft al en Sekerheitkopie för Vundaag op de Reedschap. Utwesseln?

en: Backup...
nds: Sekerheitkopie...

en: Bahamian Dollar
nds: Bahama-Dollar

en: Bahraini Dinar
nds: Bahrainsch Dinaar

en: Balance
nds: Saldo

en: Balance after
nds: Saldo na

en: Balance of %1
nds: Saldo vun %1

en: Balance:
nds: Saldo:

en: Balance:
nds: Saldo:

en: Balance: %1
nds: Saldo: %1

en: Balance: %1%2
nds: Saldo: %1%2

en: Balloon payment
nds: Afslussbetahlen

en: Bangladeshi Taka
nds: Bangladesch-Taka

en: Bank Code
nds: Bankleddtall

en: Bank entry:
nds: Bank-Indrag:

en: Bank statement
nds: Kontouttog

en: Bank transfer
nds: Banköverwiesen

en: Banking
nds: Bankeree

en: Banking Wizard Page
nds: Bankeree-Hölpersiet

en: Barbados Dollar
nds: Barbados-Dollar

en: Base currency
nds: Hööft-Geldsort

en: Before
nds: Vör

en: Belarusian Ruble
nds: Wittruss'sch Ruvel

en: Belgian Franc
nds: Belgsch Franc

en: Belize Dollar
nds: Belize-Dollar

en: Bermudian Dollar
nds: Bermuda-Dollar

en: Better performance of the user interface
nds: Verbetert Leisten vun de Böversiet

en: Bhutan Ngultrum
nds: Bhutaansch Ngultrum

en: Bills
nds: Reken

en: Bolivian Boliviano
nds: Boliviaansch Boliviano

en: Bond
nds: Anlehn

en: Bosnian Convertible Mark
nds: Bosnisch Konvertibel Mark

en: Botswana Pula
nds: Botswaansch Pula

en: Branch
nds: Telg

en: Brazilian Real
nds: Brasiliaansch Real

en: British Pound
nds: Britsch Pund

en: Broker
nds: Middelsmann

en: Brokerage Account
nds: Verrekenkonto

en: Browse...
nds: Utsöken...

en: Brunei Dollar
nds: Brunei-Dollar

en: Budget
nds: Finanzplaan

en: Budget <numid>%1</numid>
nds: Finanzplaan <numid>%1</numid>

en: Budget <numid>%1</numid> (<numid>%2</numid>)
nds: Finanzplaan <numid>%1</numid> (<numid>%2</numid>)

en: Budget Forecast
nds: Finanzplaan-Utblick

en: Budget Overruns
nds: Finanzplaan-Överlööp

en: Budget options
nds: Finanzplaan-Optschonen

[ctx: Budget total]
en: Total
nds: Tohoop

en: Budget year
nds: Finanzplaan-Johr

en: Budgeting
nds: Finanzplanen

en: Budgets
nds: Finanzplanen

en: Bulgarian Lev
nds: Bulgaarsch Lew

en: Bulgarian Lev (new)
nds: Bulgaarsch Lew (nieg)

en: Burundi Franc
nds: Burundi-Franc

[ctx: Button to close the current dialog]
en: Done
nds: Afslaten

[ctx: Button to show more detailed data]
en: More
nds: Mehr

en: Buy
nds: Köpen

en: Buys
nds: Kööp

en: C&hoose...
nds: &Köör...

en: CFA Franc BCEAO
nds: Westafrikaansch CFA-Franc

en: CFA Franc BEAC
nds: Zentraalafrikaansch CFA-Franc

en: CFP Franc Pacifique
nds: Pazifsch CFP-Franc

[ctx: CSV (Filefilter)]
en: CSV files
nds: CSV-Dateien

[ctx: CSV Importer dialog title]
en: CSV Importer
nds: CSV-Importeermoduul

en: CSV import
nds: CSV importeren

en: Calculate
nds: Utreken

en: Calculate Loan
nds: Kredit utreken

en: Calculated
nds: Utreekt

en: Calculation Overview
nds: Utreken-Översicht

en: Calculation error
nds: Fehler bi't Utreken

en: Calculation successful
nds: Utreken harr Spood

en: Calculator
nds: Reekner

en: Calculator...
nds: Reekner...

en: Calendar View
nds: Kalenner-Ansicht

en: Cambodia Riel
nds: Kambodschansch Riel

en: Canadian Dollar
nds: Kanaadsch Dollar

en: Cancel
nds: Afbreken

en: Cancel processing of schedule entry.
nds: Afarbeiden vun Planen-Indrag afbreken.

[ctx: Cancel transaction edit]
en: Cancel
nds: Afbreken

en: Cannot add institution
nds: Bank lett sik nich tofögen.

en: Cannot add institution: %1
nds: Bank lett sik nich tofögen: %1

en: Cannot add report, reason: "%1"
nds: Bericht lett sik nich tofögen. Oorsaak: "%1"

en: Cannot create new currency. %1
nds: Nieg Geldsort lett sik nich opstellen. %1

en: Cannot create transactions in a closed account.
nds: Binnen en afslaten Konto laat sik keen Boken opstellen.

en: Cannot create transactions when no account is selected.
nds: Is keen Konto utsöcht, laat sik ok keen Boken opstellen.

en: Cannot delete currency %1. %2
nds: Geldsort %1 lett sik nich wegmaken. %2

en: Cannot edit multiple split transactions at once.
nds: Mehr Deelboken op eenmaal laat sik nich bewerken.

en: Cannot edit transactions with frozen splits.
nds: Boken mit op Ies liggen Deelboken laat sik nich bewerken.

en: Cannot load file <b>%1</b>. Reason: %2
nds: Datei <b>%1</b> lett sik nich laden. Oorsaak: %2

en: Cannot open database %1
nds: Datenbank %1 lett sik nich opmaken.

en: Cannot open file %1 for writing
nds: Datei "%1" lett sik nich schrieven.

en: Cannot open or create database %1.
    Retry Save As Database and click Help for further info.
nds: Datenbank "%1" lett sik nich opmaken oder opstellen.
    Versöök "As Datenbank sekern" nochmaal un klick op "Hülp", wenn Du mehr weten wullt.

en: Cannot read from file <b>%1</b>.
nds: Datei <b>%1</b> lett sik nich lesen.

en: Cannot remove transaction that references a closed account.
nds: Boken mit Betog op en afslaten Konto lett sik nich wegmaken.

en: Cannot save to current database.
nds: Sekern na de aktuelle Datenbank fehlslaan.

en: Cannot save to current database: %1
nds: Sekern na de aktuelle Datenbank fehlslaan: %1

en: Cannot set %1 as base currency: %2
nds: %1 lett sik nich as Hööft-Geldsort fastleggen. %2

en: Cannot update security <b>%1</b>: %2
nds: Sekerheit <b>%1</b> lett sik nich opfrischen: %2

en: Cape Verde Escudo
nds: "Kap Verde"-Escudo

en: Case sensitive
nds: Op Groot-/Lüttschrieven oppassen

en: Cash
nds: Geld

en: Cash Flow
nds: Geldbewegen

en: Cash Flow Status
nds: Geldbewegen-Status

en: Cash Flow Summary
nds: Geldbewegen-Översicht

en: Cash Flow Transactions This Month
nds: Geldbewegen-Boken dissen Maand

en: CashFlow
nds: Geldstroom

en: Categories
nds: Kategorien

en: Category
nds: Kategorie

en: Category Type
nds: Kategorietyp

en: Category creation
nds: Kategorie opstellen

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (long term)
nds: Kapitaalwinnst (langfristig)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (mid term)
nds: Kapitaalwinnst (middelfristig)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (short term)
nds: Kapitaalwinnst (kortfristig)

[ctx: Category name]
en: Interest
nds: Tinssatz

[ctx: Category name]
en: Investment fees
nds: Anlaagafgaven

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous expense
nds: Anner Utgaven

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous income
nds: Anner Inkamen

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend
nds: Wedderanleggt Dividend

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (long term)
nds: Wedderanleggt Dividend (langfristig)

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (short term)
nds: Wedderanleggt Dividend (kortfristig)

[ctx: Category name]
en: Returned capital
nds: Torüchkamen Kapitaal

en: Category options
nds: Kategorie-Optschonen

en: Category selection
nds: Kategorieköör

en: Category/Account
nds: Kategorie / Konto

en: Cayman Islands Dollar
nds: Kaiman-Dollar

en: Cell font
nds: Zell-Schriftoort

en: Certificate of Deposit
nds: Geldmarktzertifikaat

en: Change &total amount of transaction to %1.
nds: Boken-Sam&tbedrag op %1 ännern

en: Change budget year
nds: Finanzplaan-Johr ännern

en: Change the date to the next processing day
nds: Datum op den nakamen Arbeitdag setten

en: Change the date to the previous processing day
nds: Datum op den verleden Arbeitdag setten

en: Change the details of selected price information.
nds: De utsöcht Priesinformatschoon ehr Enkelheiten ännern

en: Change total amount of transaction to %1.
nds: Heel Tall vun Boken op %1 ännern

en: Charges
nds: Geböhren

en: Chart
nds: Diagramm

en: Chart Detail:
nds: Diagramm-Enkelheiten:

en: Chart Tab
nds: Diagrammpaneel

en: Chart Type
nds: Diagrammtyp

[ctx: Chart legend title]
en: Legend
nds: Verkloren

[ctx: Chart lines legend]
en: Legend
nds: Verkloren

en: Charts
nds: Diagrammen

en: Charts line width
nds: Diagramm-Lienenbreed

en: Charts palette
nds: Diagramm-Klörensett

en: Check date
nds: Datum pröven

en: Check schedules on startup
nds: Bi Programmstart na plaant Boken kieken

en: Check schedules upon startup
nds: Bi Programmstart na Vörgäng kieken

en: Check template file
nds: Scheckvörlaagdatei

en: Check this if you are refinancing a loan that already exists in KMyMoney
nds: Maak dit an, wenn Du en Geldlehn refinanzeren deist, de dat al in KMyMoney gifft.

en: Checking
nds: Lohnkonto

[ctx: Cheque Number]
en: No.
nds: Nr.

en: Chilean Peso
nds: Chileensch Peso

en: Chinese Yuan Renminbi
nds: Chineesch Renminbi-Yuan

en: Choose Export Type Dialog
nds: Dialoog för de Köör vun den Export-Typ

en: Choose Import Type Dialog
nds: Dialoog för de Köör vun den Import-Typ

en: Choose Style
nds: Stil utsöken

en: Choose export type:
nds: Export-Typ utsöken:

en: Choose import type:
nds: Import-Typ utsöken:

en: Choose...
nds: Köör...

en: City:
nds: Stadt:

en: Clear &All
nds: &All leddig maken

en: Clear all splits
nds: All opdeelt Boken leddig maken all

en: Cleared balance
nds: Kloormaakt Saldo

[ctx: Cleared balance]
en: Cleared: %1
nds: Kloormaakt: %1

en: Close
nds: Utmaken

en: Close account
nds: Konto tomaken

en: Close this window
nds: Dit Finster tomaken

en: Closed
nds: Afslaten

en: Closing Balance
nds: Afsluss-Saldo

en: Closing window...
nds: Finster warrt tomaakt...

en: Collapse all accounts in the list
nds: All Kontos op de List tosamenfoolden

en: Colombian Peso
nds: Kolumbiaansch Peso

en: Color settings
nds: Klören instellen

en: Colors
nds: Klören

en: Column
nds: Striep

[ctx: Column heading for VAT category]
en: VAT
nds: MwSt

[ctx: Column heading for category in tax report]
en: Tax
nds: Stüern

en: Columns
nds: Striepen

[ctx: Combine transactions]
en: Combine
nds: Tosamensetten

en: Comment
nds: Kommentar

en: Commodity
nds: Hannelswoor

en: Comoros Franc
nds: Komoren-Franc

en: Compiled with the following settings:
nds: Mit disse Instellen kompileert:

en: Completion Wizard Page
nds: Kompletteren-Hölpersiet

en: Configure
nds: Instellen

en: Configure Aq&Banking...
nds: Aq&Banking instellen...

[ctx: Configure a report]
en: &Configure
nds: &Instellen

en: Configure preferences after finishing the wizard.
nds: Vörinstellen na't Beennen vun den Hölper fastleggen

en: Configure this report
nds: Dissen Bericht instellen

en: Confirm Manual Enter
nds: Ingaav vun Hand beglöven

en: Confirm end of reconciliation
nds: Afglieken-Enn beglöven

en: Congratulations: you have successfully set up your bank for online banking via OFX.
nds: Graleren, Du hest Dien Internett-Bankeree mit Spood över OFX instellt.

en: Connection Details
nds: Verbinnen-Enkelheiten

en: Consistency Check
nds: Konsistenzprööv

en: Consistency check failed: %1
nds: Konsistenzprööv fehlslaan: %1

en: Consistency check result
nds: Konsistenzprööv-Resultaat

en: Contacting bank...
nds: Bank warrt ansnackt...

en: Contains
nds: Bargt

en: Contents to Export
nds: Daten, de Du exporteren wullt

en: Continue
nds: Wiedermaken

en: Continue to edit splits
nds: Mehr opdeelt Boken bewerken

en: Continue with next page
nds: Mit nakamen Siet wiedermaken

en: Conversion rate
nds: Ümrekenkurs

en: Conversion rate is not positive
nds: Ümrekenkurs is nich positiev

en: Convert
nds: Ümreken

en: Convert values to base currency
nds: Weerten na Hööft-Geldsort ümreken

en: Copy
nds: Koperen

en: Copy budget
nds: Finanzplaan koperen

en: Copy of %1
nds: Kopie vun %1

[ctx: Copy of scheduled transaction name]
en: Copy of %1
nds: Kopie vun %1

en: Copy this report to the clipboard
nds: Dissen Bericht na de Twischenaflaag koperen

en: Core engine, Release Manager, Project admin
nds: Karnprogramm, Utgaavpleger, Projektbaas

en: Correct splits
nds: Opdeelt-Boken richten

en: Costa Rican Colon
nds: "Costa Rica"-Colón

en: Could not find reportgroup "%1" for report "%2".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
nds: Berichtkoppel "%1" för Bericht "%2" lett sik nich finnen.
    Bitte schick en Fehlerbericht an: kmymoney-devel@kde.org

en: County/State:
nds: Land/Bundsland:

en: Create
nds: Opstellen

en: Create Tables
nds: Tabellen opstellen

en: Create a new Category
nds: Nieg Kategorie opstellen

en: Create a new account/category
nds: Nieg Konto/Kategorie opstellen

en: Create a new asset account
nds: Nieg Goothebbenkonto opstellen

en: Create a new category
nds: Nieg Kategorie opstellen

en: Create a new price entry.
nds: En niegen Priesindrag opstellen

en: Create a new profile
nds: Nieg Profil opstellen

en: Create a new report based on this one
nds: Niegen Bericht opstellen, de op dissen Bericht opbuut

en: Create a new schedule.
nds: Niegen Plaan opstellen

en: Create a new transaction
nds: Nieg Boken opstellen

en: Create brokerage account
nds: Verrekenkonto opstellen

en: Create category
nds: Kategorie opstellen

en: Create reminders
nds: Anstööt opstellen

en: Create scheduled transaction...
nds: Plaant Boken opstellen...

en: Create security
nds: Weertpapeer opstellen

en: Created on
nds: Opstellt op den

en: Creates a new budget
nds: Stellt en niegen Finanzplaan op.

en: Creates a new payee
nds: Stellt en nieg Adressaat op

en: Creating new document...
nds: Nieg Dokment warrt opstellt...

en: Creating transactions can only be performed in the ledger view
nds: Boken laat sik bloots in de Bankbook-Ansicht opstellen.

en: Creation failed executing statement
    Executed: %1
    Error No %2: %3
nds: Opstellen bi't Utföhren vun Anwiesen fehlslaan
    Utföhrt: %1
    Fehler-Nr. %2: %3

en: Credit Card
nds: Kreditkoort

en: Credit Card %1 monthly payment
nds: Betahlen alle Maand för Kreditkoort %1

en: Credit card payment
nds: Betahlen mit Kreditkoort

en: Criteria
nds: Markmalen

en: Critical Error
nds: Swoor Fehler

en: Croatian Kuna
nds: Kroaatsch Kuna

en: Cuban Peso
nds: Kubaansch Peso

en: Currencies
nds: Geldsorten

en: Currencies...
nds: Geldsorten...

en: Currency
nds: Geldsort

en: Currency options
nds: Geldsortenoptschonen

en: Currency:
nds: Geldsort:

en: Current Balance
nds: Aktuell Saldo

en: Current Forecast Method:
nds: Aktuell Utblickmetood:

en: Current amount
nds: Aktuell Bedrag

en: Current fiscal year
nds: Aktuell Rekenjohr

en: Current importer does not recognize GnuCash account type %1
nds: Dat Importeermoduul kennt den GnuCash-Kontotyp "%1" nich.

en: Current month
nds: Aktuell Maand

en: Current quarter
nds: Aktuell Quartaal

en: Current rate
nds: Aktuell Tinssatz

en: Current year
nds: Aktuell Johr

en: Custom Report
nds: Egen Bericht

en: Cyprus Pound
nds: Zypersch Pund

en: Czech Koruna
nds: Tschechsch Kroon

en: Danish Krone
nds: Däänsch Kroon

en: Data Selector
nds: Datenköör

en: Data entry
nds: Datenindrag

en: Database Details
nds: Datenbank-Enkelheiten

en: Database File (SQLite only)
nds: Datenbankdatei (bloots SQLite)

en: Database Name (Others)
nds: Datenbanknaam (Anner)

en: Database Type
nds: Datenbanktyp

en: Database backend
nds: Datenbank-Hülpprogramm

en: Database backend, maintainer stable branch
nds: Datenbank-Hülpprogramm, Pleger vun den staatschen Telg

en: Database malfunction
nds: Datenbankfehler

en: Database type %1 has not been fully tested in a KMyMoney environment.
    Please make sure you have adequate backups of your data.
    Please report any problems to the developer mailing list at kmymoney-devel@kde.org
nds: Datenbanktyp %1 wöör in en KMyMoney-Ümgeven noch nich heel utprobeert.
    Bitte kiek, dat Du Dien Daten sekert hest.
    Bericht Problemen bi kmymoney-devel@kde.org.

en: Date
nds: Datum

en: Date Format
nds: Datumformaat

en: Date Range
nds: Datumrebeet

en: Date entered
nds: Ingeven Datum

en: Date format selection
nds: Datumformaat utsöken

en: Date of final transaction:
nds: Datum vun de leste Boken:

en: Date of first payment
nds: Datum vun de eerste Afbetahlen

en: Date of next interest change
nds: Datum vun tokamen Tinsännern

en: Date of payment
nds: Betahlendatum

en: Date:
nds: Datum:

en: Debit Note
nds: Lastschrift-Notiz

en: Debug Options
nds: Fehlersöök-Optschonen

en: December
nds: Dezember

en: Decimal Symbol
nds: Dezimaalteken

en: Decode using
nds: Bruukt Opslöteln

en: Decoding option
nds: Opslöteln

[ctx: Decrease of asset/liability value]
en: Decrease
nds: Minnern

en: Default Account
nds: Standardkonto

en: Default CSS file
nds: Standard-CSS-Datei

en: Default Category for Payee
nds: Standardkategorie för Adressaat

en: Default Report
nds: Standardbericht

en: Default category:
nds: Standardkategorie:

en: Default reconciliation state
nds: Standard-Afgliekstatus

en: Default start date for statement download
nds: Standard-Startdatum för't Daalladen vun Kontouttöög

en: Define your search criteria
nds: Söökbedingen fastleggen

en: Del
nds: Entf

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Delete Report?
nds: Bericht wegdoon?

en: Delete account...
nds: Konto wegdoon...

en: Delete all
nds: All wegdoon

en: Delete budget
nds: Finanzplaan wegdoon

en: Delete category...
nds: Kategorie wegdoon...

en: Delete currency
nds: Geldsort wegdoon

en: Delete institution...
nds: Bank wegdoon....

en: Delete investment
nds: Geldanlaag wegmaken

en: Delete investment...
nds: Geldanlaag wegdoon...

en: Delete payee
nds: Adressaat wegdoon

en: Delete price information
nds: Priesinformatschonen wegdoon

en: Delete price...
nds: Pries wegdoon...

en: Delete scheduled transaction
nds: Plaant Boken wegmaken

en: Delete the current selected budget
nds: Den nu utsöchten Finanzplaan wegmaken

en: Delete this entry
nds: Dissen Indrag wegdoon

en: Delete transaction
nds: Boken wegdoon

[ctx: Delete transaction]
en: Delete
nds: Wegdoon

en: Delete...
nds: Wegdoon...

en: Deleting transactions
nds: Boken warrt wegdaan

en: Deposit
nds: Inbetahlen

[ctx: Deposit into account]
en: Deposit
nds: Inbetahlen

en: Deposits
nds: Inbetahlen

[ctx: Deposits onto account]
en: Deposits
nds: Inbetahlen

en: Description
nds: Beschrieven

en: Detail
nds: Enkelheiten

en: Detailed description
nds: Utföhrlich Beschrieven

en: Details
nds: Enkelheiten

en: Developer
nds: Schriever

en: Developer & Artist
nds: Schriever un Künstler

en: Device options
nds: Reedschap-Optschonen

[ctx: Dialog caption for 'Enter or schedule' dialog]
en: Enter or schedule?
nds: Ingeven oder planen?

en: Did you make/receive any payments yet?
nds: Hest Du al wat betahlt oder wat kregen?

en: Difference
nds: Verscheel

en: Difference: %1
nds: Verscheel: %1

en: Direct debit
nds: Lastschrift

en: Direct deposit
nds: Överwiesen

en: Discard the changes and enter the original transaction into the register.
nds: Ännern wegsmieten un de Orginaalboken na't Bankbook ingeven

en: Disguise your wealth
nds: Holl Dien Vermögen geheem.

en: Display
nds: Dorstellen

en: Display XML data
nds: XML-Daten wiesen

en: Distribute difference of %1 among all splits.
nds: Verscheel vun %1 op all opdeelt Boken verdelen

en: Dividends Paid Out
nds: Utbetahlt Dividennen

en: Dividends Reinvested
nds: Wedderanleggt Dividennen

en: Djibouti Franc
nds: Dschibuti-Franc

en: Do not auto-fill transaction data at all.
nds: Daten för Boken nienich automaatsch indragen

en: Do not perform online quotes for this investment
nds: För disse Anlaag keen Internett-Kursen halen

en: Do not show closed accounts
nds: Afslaten Kontos nich wiesen

en: Do not show finished schedules
nds: Afslaten Plaans nich wiesen

en: Do not show reconciled transactions
nds: Utgleken Boken nich wiesen

en: Do not show transactions prior to
nds: Keen Boken wiesen, de öller sünd as

en: Do you really want to delete category <b>%1</b>?
nds: Wullt Du Kategorie <b>%1</b> redig wegdoon?

en: Do you really want to delete profile '%1'?
nds: Wullt Du Profil "%1" redig wegdoon?

en: Do you really want to delete the selected price entry? | Do you really want to delete the selected price entries?
nds[0]: Wullt Du den utsöchten Priesindrag redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du de utsöchten Priesindrääg redig wegdoon?

en: Do you really want to delete the selected transaction? | Do you really want to delete all %1 selected transactions?
nds[0]: Wullt Du de utsöcht Boken redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du de %1 utsöchten Boken redig wegdoon?

en: Do you really want to remove all selected budgets?
nds: Wullt Du redig all utsöcht Finanzplaans wegmaken?

en: Do you really want to remove all selected payees?
nds: Wullt Du redig all markeert Adressaten wegdoon?

en: Do you really want to skip the <b>%1</b> transaction scheduled for <b>%2</b>?
nds: Wullt Du de Boken <b>%1</b>, för <b>%2</b> plaant, redig övergahn?

en: Do you want to add "%1" as payee/receiver?
nds: Wullt Du "%1" as Adressaat tofögen?

en: Do you want to add <b>%1</b> as payer/receiver?
nds: Wullt Du <b>%1</b> as Adressaat tofögen?

en: Do you want to delete category <b>%1</b> with all its sub-categories or only the category itself? If you only delete the category itself, all its sub-categories will be made sub-categories of <b>%2</b>.
nds: Wullt Du Kategorie <b>%1</b> un all ehr Ünnerkategorien redig wegdoon, oder bloots de Kategorie alleen? Deist Du bloots de Kategorie alleen weg, denn warrt all ehr Ünnerkategorien to Ünnerkategorien vun <b>%2</b> maakt.

en: Do you want to import transactions to this account?
nds: Wullt Du Boken na dit Konto importeren?

en: Do you want to save the changes for <b>%1</b>?
nds: Wullt Du de Ännern för <b>%1</b> sekern?

en: Does not contain
nds: Bargt nich

en: Does not support online banking
nds: Ünnerstütt keen Internett-Bankeree

en: Dominican Peso
nds: Dominikaansch Peso

en: Download
nds: Daalladen

en: Download transactions from institution
nds: Boken vun Bank daalladen

en: Draw values on chart
nds: Weerten in't Diagramm wiesen

en: Drop suspect scheduled transactions
nds: Snaaksche plaante Boken utlaten

en: Due date of first payment to be recorded
nds: Datum vun de eerste Afbetahlen, de Du fasthollen wullt

en: Due date of next payment
nds: Tokamen anstahn Betahldatum

en: Dump Memory
nds: Spieker utgeven

en: Duplicate number
nds: Dubbelt Tall

en: Duplicate open
nds: Kloon opmaken

en: Duplicate scheduled transaction
nds: Plaant Boken klonen

en: Duplicate the current selected transactions
nds: De nu utsöcht Boken klonen

[ctx: Duplicate transaction]
en: Duplicate
nds: Verdubbeln

en: Duplicating transactions
nds: Boken warrt kloont

en: Duplicating transactions can only be performed in the ledger view
nds: Boken laat sik bloots in de Bankbook-Ansicht klonen.

en: Duration
nds: Duer

en: During import, ask for a new payee's default category
nds: Bi't Importeren na Standardkategorie för nieg Adressaat fragen

en: Dutch Guilder
nds: Nedderlannsch Gullen

[ctx: E-mail address]
en: E-Mail:
nds: Nettpostadress:

en: ERROR %1
nds: Fehler %1

en: EUREX
nds: Eurex

en: Each institution has a routing number. Enter it here. If uncertain, leave the field blank. You can modify it later.
nds: Elk Bank hett en Bankleddtall, de Du hier ingeven kannst. Wenn Du nich seker büst, laat dit man leddig. Du kannst dat later noch ännern.

en: Each monetary value on your file will be multiplied by a random number between 0.01 and 1.99
    with a different value used for each transaction. In addition, to further disguise the true
    values, you may enter a number between %1 and %2 which will be applied to all values.
    These numbers will not be stored in the file.
nds: Elk Geldweert binnen Dien Datei warrt för elk Boken mit en anner tofällig Tall twischen 0,01 un 1,99
    maalnahmen. Wullt Du de redig vörhannen Weerten ok later noch geheemhollen, kannst Du en Tall
    twischen %1 un %2 ingeven, de all Weerten toornt warrt.
    Disse Tallen warrt nich binnen de Datei sekert.

en: Early warning
nds: Fröh Wohrschoen

en: East Caribbean Dollar
nds: Oostkaribsch Dollar

en: Edit
nds: Bewerken

en: Edit Equity
nds: Andeel bewerken

en: Edit Loan Account Wizard
nds: Hölper för't Bewerken vun Kreditkontos

en: Edit Personal Data
nds: Persöönliche Daten bewerken

en: Edit Scheduled transaction
nds: Plaant Boken bewerken

en: Edit account '%1'
nds: Konto "%1"bewerken

en: Edit account...
nds: Konto bewerken...

en: Edit category '%1'
nds: Kategorie "%1" bewerken

en: Edit category...
nds: Kategorie bewerken...

en: Edit institution...
nds: Bank bewerken...

en: Edit investment...
nds: Geldanlaag bewerken...

en: Edit loan wizard
nds: Hölper för't Bewerken vun Krediten

en: Edit price...
nds: Pries bewerken...

en: Edit schedule
nds: Plaan bewerken

en: Edit scheduled transaction
nds: Plaant Boken bewerken

en: Edit selection
nds: Köör bewerken

en: Edit the current selected transactions
nds: De nu utsöchten Boken bewerken

[ctx: Edit transaction button]
en: Edit
nds: Bewerken

en: Edit...
nds: Bewerken...

en: Effective date
nds: Ännern gellt af

en: Egyptian Pound
nds: Ägyptsch Pund

en: Either the currently selected file exists or the selected directory does not exist. Please make sure, that
    
    <ul>
    <li>the selected directory exists and</li>
    <li>the filename is not currently used in this directory.</li>
    </ul>
nds: De utsöchte Datei is vörhannen, oder de utsöcht Orner is nich vörhannen. Bitte kiek, wat
    
    <ul>
    <li>dat den utsöchten Orner redig geven deit un</li>
    <li>dat de Dateinaam jüst nich bruukt warrt.</li>
    </ul>

en: El Salvador Colon
nds: "El Salvador"-Colón

[ctx: Email address]
en: Email:
nds: Nettpostadress:

[ctx: Empty memo]
en: empty
nds: leddig

en: Enable all messages
nds: All Mellen anmaken

en: Enable auto VAT assignment
nds: MwSt automaatsch towiesen

en: Enabled & configured
nds: Anmaakt un inricht

en: Encryption
nds: Verslöteln

en: Encryption key to be used
nds: Verslötelslötel, den Du bruken wullt

en: End line
nds: Ennreeg

en: End on:
nds: Bet:

en: End transaction edit
nds: Boken-Bewerken utmaken

en: Ending Balance
nds: Ennsaldo

en: Ending Market Value
nds: Afslussweert

en: Ending balance of this statement:
nds: Ennsaldo op dissen Kontouttog:

en: Ending balance on bank statement
nds: Ennsaldo op Kontouttog

en: Enter
nds: Ingaav

en: Enter Account Name
nds: Kontonaam ingeven

en: Enter ISO 4217 code for the new currency
nds: ISO-Code 4217 för de niege Geldsoort ingeven

en: Enter Login Details
nds: Brukernaam un Passwoort ingeven

en: Enter Schedule
nds: Planen ingeven

en: Enter a descriptive name that will be used by KMyMoney to identify your checking account.
nds: Bitte en beschrieven Naam för dit Konto för den Bruuk mit KMyMoney ingeven.

en: Enter additional fees
nds: Bito-Kösten ingeven

en: Enter column number of debit/credit code
nds: Striepnummer vun den Lastschrift- oder Kreditkode ingeven

en: Enter debit flag column number
nds: Lastschriftmark-Striepnummer ingeven

en: Enter new profile name
nds: Nieg Profilnaam ingeven

en: Enter next transaction...
nds: Nakamen Boken ingeven...

en: Enter schedule
nds: Plaan ingeven

en: Enter scheduled transaction
nds: Plaant Boken ingeven

en: Enter split
nds: Opdeelt Boken ingeven

en: Enter the CUSIP/ISIN/WKN identification number here
nds: Hier de CUSIP-, ISIN- oder WKN-Kenntall ingeven

en: Enter the International Bank Account Number into this field
nds: Hier de internatschonale Bankkontonummer ingeven

en: Enter the date from when on you plan to keep track of the transactions in that account. This is usually the date of the last statement. If uncertain, leave as is.
nds: Bitte dat Datum ingeven, vun dat af Du de Boken plegen wullt. Dat is normalerwies dat Datum op den niegsten Kontouttog. Büst Du nich seker, denn laat dat man so as dat nu is.

en: Enter the details below and click <b>Next</b> to continue entering the online update details.
nds: Giff nerrn de Enkelheiten in un klick op <b>Nakamen</b>, wenn Du mehr Enkelheiten för't Nettopfrischen ingeven wullt.

en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id do not forget the leading 0x.
nds: Giff de Slötel-ID in, de Du för't Datenverslöteln bruken wullt. Dat kann en Nettpostadress oder en hexadezimaal Slötel-ID wesen. Bruukst Du de Slötel-ID, denk an dat vöranstellt "0x".

en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id, do not forget the leading 0x.
nds: Giff de Slötel-ID in, de Du för't Datenverslöteln bruken wullt. Dat kann en Nettpostadress oder en hexadezimaal Slötel-ID wesen. Bruukst Du de Slötel-ID, denk an dat vöranstellt "0x".

en: Enter the investment account name
nds: Giff den Anlaagkontonaam in

en: Enter the opening balance of the account. This is usually the ending balance of the last statement. If uncertain, leave as is.
nds: Bitte den Anfangssaldo för dit Konto ingeven. Dat is normalerwies de Saldo op den niegsten Kontouttog. Büst Du nich seker, denn laat dat man so as dat nu is.

en: Enter the ticker symbol (e.g. RHAT).
nds: Giff de Tickerbeteken in (a.B. "RHAT").

en: Enter these new values this one time, for this occurrence only.
nds: Disse niegen Weerten för ditmaal bruken.

en: Enter this schedule into the register automatically when it is due
nds: Disse plaant Boken automaatsch na't Bankbook ingeven, sodraad se anstahn deit.

[ctx: Enter transaction]
en: Enter
nds: Ingaav

en: Enter...
nds: Ingaav...

en: Entry order
nds: Sorteerreeg för Indrääg

en: Equities
nds: Andelen

en: Equity
nds: Andeel

en: Equity Name:
nds: Naam vun Andeel:

en: Equity accounts
nds: Kapitalkontos

[ctx: Equity name]
en: Name
nds: Naam

en: Eritrean Nakfa
nds: Eritreesch Nakfa

en: Erroneous
nds: Leeg

en: Erroneous transaction
nds: Leeg Boken

en: Error
nds: Fehler

en: Error activating context menu
nds: Rechtsklickmenü lett sik nich anmaken

en: Error connecting to bank: %1
nds: Fehler bi't Tokoppeln na Bank: %1

en: Error copying file to device
nds: Datei lett sik nich na de Reedschap koperen

en: Error creating security record: %1
nds: Fehler bi't Opstellen vun Weertpapeer-Indrag: %1

en: Error executing item
nds: Indrag lett sik nich utföhren

en: Error importing %1: This file is not a valid KMM statement file.
nds: Fehler bi't Importeren vun %1: Disse Datei is keen tolaten KMM-Kontouttog-Datei.

en: Error importing statement. Do you want to continue?
nds: Fehler bi't Importeren vun Kontouttog. Wullt Du wiedermaken?

en: Error in create database %1; do you have create permissions?
nds: Fehler bi't Opstellen vun Datenbank "%1". Hest Du dor de Verlöven för?

en: Error mounting device
nds: Reedschap lett sik nich inhangen

en: Error signing onto your bank
nds: Fehler bi't Anmellen bi de Bank

en: Error unmounting device
nds: Reedschap lett sik nich afhangen

en: Error while creating opening balance transaction
nds: Fehler bi't Opstellen vun Anfangssaldo-Boken

en: Error while loading file '%1'.
nds: Fehler bi't Laden vun Datei "%1".

en: Estimated monthly payment
nds: Estemeert Betahlen alle Maand

en: Estonian Kroon
nds: Eestlannsch Kroon

en: Ethiopian Birr
nds: Äthioopsch Birr

en: Exception while creating a %1 element: %2
nds: Utnahm bi't Opstellen vun en %1-Element: %2

en: Exceptions
nds: Utnahmen

en: Exchange Rate/Price Editor
nds: Wesselkurs-/Prieseditor

en: Exchange rate / Price
nds: Wesselkurs/Pries

en: Expand all accounts in the list
nds: All Kontos op de List utfoolden

en: Expected Profit/Loss
nds: Verwacht Winnst oder Verlust

en: Expense
nds: Utgaven

en: Expense categories
nds: Utgaven-Kategorien

en: Expenses
nds: Utgaven

en: Export
nds: Exporteren

en: Export as
nds: Exporteren as

en: Export this report as an HTML or CSV file
nds: Dissen Bericht as HTML- oder CSV-Datei exporteren

en: Exporting account templates.
nds: Kontovörlagen warrt exporteert.

en: Exporting file...
nds: Datei warrt exporteert...

en: External programs
nds: Extern Programmen

en: Extract payee from memo field using regular expressions
nds: Adressaat mit Hülp vun reguleer Utdrück ut Textfeld ruttrecken

en: FUND
nds: Anlaagfonds

en: Factor
nds: Faktor

en: Failed to configure report: %1
nds: Bericht lett sik nich instellen. Oorsaak: "%1"

en: Failed to import all statements.
nds: Nich all Kontouttöög leten sik importeren.

en: Failed to retrieve an exchange rate for %1 from %2. It will be skipped this time.
nds: De Wesselkurs för %1 lett sik nich vun %2 afropen un warrt ditmaal övergahn.

en: Failed to save: %1
nds: "%1" lett sik nich sekern.

en: Failure while writing to '%1'
nds: Fehler bi't Schrieven vun "%1"

en: Falkland Islands Pound
nds: Falkland-Pund

en: Favorite Reports
nds: Tomehrst bruukt Berichten

en: Favorite reports
nds: Tomehrst bruukt Berichten

en: Favorites
nds: Leestekens

en: February
nds: Februor

en: Fee Amount
nds: Geböhr

en: Fees
nds: Kösten

en: Fiji Dollar
nds: Fidschi-Dollar

en: File %1 does not exist
nds: Dat gifft de Datei "%1" nich.

en: File <b>%1</b> contains an unknown file format.
nds: Datei <b>%1</b> bargt en nich begäng Dateiformaat.

en: File <b>%1</b> not found.
nds: Datei <b>%1</b> lett sik nich finnen.

en: File Information
nds: Datei-Informatschonen

en: File access error
nds: Dateitogriepfehler

en: File already exists
nds: Gifft Datei al

en: File not found
nds: Datei lett sik nich finnen.

en: File successfully backed up
nds: Datei mit Spood sekert

en: File to export to:
nds: Datei exporteren as:

en: File-Information...
nds: Datei-Informatschonen...

en: Filetype Error
nds: Dateitypfehler

en: Filter Accounts
nds: Kontos filtern

en: Filter out accounts
nds: Kontos utfiltern

en: Final Payment
nds: Afslussbetahlen

en: Final Payment:
nds: Afslussbetahlen:

en: Final amortization payment
nds: Leste Afdraagbetahlen

en: Find transaction...
nds: Boken söken...

en: Finish
nds: Beennen

en: Finish entry and create account
nds: Ingaav beennen un Konto opstellen.

en: Finish entry and create account and schedule
nds: Ingaav beennen un Konto un plaant Boken opstellen

[ctx: Finish reconciliation]
en: Finish
nds: Beennen

[ctx: Finish the wizard]
en: &Finish
nds: &Fardig maken

[ctx: Finish the wizard]
en: Finish
nds: Beennen

en: Finish wizard
nds: Hölper beennen

[ctx: Finished schedule]
en: Finished
nds: Beendt

en: Finished: data is consistent.
nds: Afslaten: Daten passt

en: Finnish Markka
nds: Finnsch Mark

en: First payment due on
nds: Eerst Betahlen steiht an

en: First payment due on %1
nds: Eerst Betahlen steiht an an'n %1

en: First payment due on:
nds: Eerst Betahlen steiht an an'n:

en: First payment:
nds: Eerst Betahlen:

en: First possible
nds: Eerst mööglich

en: First possible date
nds: Eerst mööglich Datum

en: Fiscal Year
nds: Rekenjohr

en: Fix transactions
nds: Boken richten

en: Fixed interest rate
nds: Fast Tinssatz

en: Font settings
nds: Schriftoorden instellen

en: Fonts
nds: Schriftoorden

en: Forecast
nds: Utblick

en: Forecast (history)
nds: Utblick (Vörgeschicht)

en: Forecast (schedule)
nds: Utblick (Planen)

en: Forecast By Month
nds: Utblick na Maand

en: Forecast Method
nds: Utblickmetood

en: Forecast Next Quarter
nds: Utblick för't tokamen Quartaal

en: Forecast Settings
nds: Utblick instellen

[ctx: Forecast days]
en: %1 day | %1 days
nds[0]: %1 Dag
nds[1]: %1 Daag

[ctx: Forecast settings]
en: Forecast
nds: Utblick

en: Forecast, Reports
nds: Utblick, Berichten

en: Foreground
nds: Vörgrund

en: Found %1 matching transaction | Found %1 matching transactions
nds[0]: %1 passen Boken funnen
nds[1]: %1 passen Boken funnen

en: Found %1 matching transaction (D %2 / P %3 = %4) | Found %1 matching transactions (D %2 / P %3 = %4)
nds[0]: %1 passen Boken funnen (D %2 / P %3 = %4)
nds[1]: %1 passen Boken funnen (D %2 / P %3 = %4)

en: Found:
nds: Funnen:

en: French Franc
nds: Franzöösch Franc

en: Frequency
nds: Vörkamen

[ctx: Frequency of schedule]
en: Any
nds: All

[ctx: Frequency of schedule]
en: Daily
nds: Elk Dag

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every eight weeks
nds: Elk acht Weken

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four months
nds: Elk veer Maanden

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four weeks
nds: Elk veer Weken

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every half month
nds: Elk halvig Maand

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other week
nds: Elk twee Weken

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other year
nds: Elk twee Johr

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every thirty days
nds: Elk dörtig Daag

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three months
nds: Elk dree Maanden

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three weeks
nds: Elk dree Weken

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every two months
nds: Elk twee Maanden

[ctx: Frequency of schedule]
en: Fortnightly
nds: Elk twee Weken

[ctx: Frequency of schedule]
en: Monthly
nds: Elk Maand

[ctx: Frequency of schedule]
en: Once
nds: Eenmaal

[ctx: Frequency of schedule]
en: Quarterly
nds: Elk Viddeljohr

[ctx: Frequency of schedule]
en: Twice yearly
nds: Tweemaal in't Johr

[ctx: Frequency of schedule]
en: Weekly
nds: Elk Week

[ctx: Frequency of schedule]
en: Yearly
nds: Elk Johr

en: Frequency:
nds: Tall vun Vörkamen:

en: From
nds: Vun

en: From %1 into %2, Category %3, sum of %4
nds: Vun %1 na %2, Kategorie %3, Bedrag vun %4

[ctx: From (Date)]
en: From
nds: Vun

en: From account %1, Pay to %2, Category %3, sum of %4
nds: Vun Konto %1, betahlen an %2, Kategorie %3, Bedrag vun %4

en: Full name
nds: Heel Naam

en: Future payments
nds: Tokamen Betahlen

en: Future transactions
nds: Tokamen Boken

en: GPG User ID
nds: GPG-Bruker-ID

en: GPG User ID (deprecated)
nds: GPG-Bruker-ID (överhaalt)

en: GPG encryption
nds: GPG-Verslöteln

en: GPG encryption activated
nds: GPG-Verslöteln anmaakt

en: GPG encryption settings
nds: GPG-Verslöteln instellen

en: GPG is not available for decryption of file <b>%1</b>
nds: Datei <b>%1</b> lett sik nich mit GPG verslöteln.

en: GPG not found
nds: GPG lett sik nich finnen.

en: Gambian Dalasi
nds: Gambiansch Dalasi

en: General Information
nds: Allmeen Informatschonen

en: General Settings
nds: Allmeen Instellen

en: General debug data
nds: Allmeen Fehlersöökdaten

[ctx: General settings]
en: General
nds: Allgemeen

en: Generate Database SQL
nds: SQL-Datenbank opstellen

en: Generated Report
nds: Bericht opstellt

en: Georgian Lari
nds: Georgsch Lari

en: German Mark
nds: Düütsch Mark

en: Get Balance
nds: Saldo halen

en: Get Transactions
nds: Boken halen

en: Getting list of banks from http://moneycentral.msn.com/
    This may take some time depending on the available bandwidth.
nds: Banklist warrt vun http://moneycentral.msn.com/ haalt.
    De Duer hangt vun de verföögbor Bandbreed af.

en: Ghanaian Cedi
nds: Ghanaasch Cedi

en: Gibraltar Pound
nds: Gibraltar-Pund

en: GnuCash Import Options
nds: Import-Optschonen för GnuCash

en: Go to My Financial Summary
nds: Na de Finanzöversicht gahn

[ctx: Go to next page of the wizard]
en: &Next
nds: &Nakamen

[ctx: Go to previous page of the wizard]
en: &Back
nds: &Torüch

en: Grand Total
nds: All tosamen

[ctx: Grand total balance]
en: Grand Total
nds: All tosamen

en: Greek Drachma
nds: Greeksch Drachme

en: Grid color
nds: Gadderklöör

en: Gross amount
nds: Brottobedrag

en: Groups
nds: Koppeln

en: Guatemalan Quetzal
nds: Guatemalteeksch Quetzal

en: Guinea-Bissau Peso
nds: "Guinea-Bissau"-Peso

en: Guyanan Dollar
nds: Guyana-Dollar

[ctx: HTML (Filefilter)]
en: HTML files
nds: HTML-Dateien

en: Haitian Gourde
nds: Haitiansch Gourde

en: Header Version
nds: Koppreeg-Verschoon

en: Header font
nds: Koppreeg-Schriftoort

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Name
nds: Kontonaam

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Number
nds: Kontonummer

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Backend
nds: Hülpprogramm

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Id
nds: ID

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Code
nds: Bank-Kode

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Name
nds: Naam vun de Bank

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Owner
nds: Eegner

en: Help
nds: Hülp

en: Hidden categories
nds: Versteken Kategorien

en: Hide Security Name
nds: Weertpapeer-Naam versteken

en: Hide closed accounts
nds: Afslaten Kontos versteken

en: Hide finished schedules
nds: Afslaten Plaans versteken

en: Hide reconciled transactions
nds: Utgleken Boken versteken

en: Hide security
nds: Weertpapeer versteken

en: Hide unused budget categories
nds: Nich bruukte Finanzplaan-Kategorien versteken

en: Hide unused categories
nds: Nich bruukt Kategorien versteken

en: Hierarchy
nds: Struktuur

en: Historic Cycles:
nds: Verleden Dörlööp:

en: History-based
nds: Op de Vörgeschicht opbuen

[ctx: History-based method]
en: History
nds: Vörgeschicht

en: History-based settings
nds: Op de Vörgeschicht opbuut Instellen

en: Home
nds: Tohuus

en: Home Page
nds: Startsiet

en: Homepage Settings
nds: Startsiet instellen

en: Homepage/Summary page font scaling
nds: Schrifttopassen för Startsiet un Översicht

en: Honduran Lempira
nds: Honduransch Lempira

en: Hong Kong Dollar
nds: Hongkong-Dollar

en: Host Name
nds: Reeknernaam

en: Hours
nds: Stünnen

en: How do you want to proceed?
nds: Wodennig wullt Du wiedermaken?

en: How often:
nds: Wo faken:

en: Hungarian Forint
nds: Ungaarsch Forint

en: I am borrowing money
nds: Ik nehm en Kredit op

en: I am lending money
nds: Ik geev en Kredit

en: I have a checking account that I want to manage with KMyMoney
nds: Ik heff en Girokonto un will dat mit KMyMoney plegen.

[ctx: ICS (Filefilter)]
en: iCalendar files
nds: iCalendar-Dateien

en: Icalendar export settings
nds: Export-Instellen för Icalendar

en: Iceland Krona
nds: Islannsch Kroon

en: Icons
nds: Lüttbiller

en: Icons & splash screen
nds: Lüttbiller un Startschirm

en: Identification
nds: Identiteet

en: Identify as
nds: Künnig maken as

en: If necessary, enter information about interest or charges here. KMyMoney will create transactions and cleares them directly for you.
nds: Wenn nödig, giff hier Daten över Tinssatz oder Geböhren in. Dat Programm stellt Boken op un klareert se direktemang för Di.

en: If no additional fees are included in your periodical payment or you have entered all such fees, then click on "Next".
nds: Bargt Dien regelmatig wedderkamen Betahlen keen Bito-Kösten, oder hest Du all Kösten ingeven, denn klick op "Nakamen".

en: If the asset account does not yet exist, press this button to create it.
nds: Mit dissen Knoop lett sik en noch nich vörhannen Goothebbenkonto opstellen.

en: If the reminders should repeat or not
nds: Anstöötwedderhalen fastleggen

en: If this schedule occurs on a non-processing day:
nds: Wenn de Planen op keen Bokendag fallen deit:

en: If you would like to review or change any preference settings for KMyMoney after finishing this wizard, you can do so by checking this box. If not just click <b>Next</b>.
nds: Wullt Du de Vörinstellen ankieken oder ännern, de disse Hölper maakt hett, denn maak dit Feld an. Wullt Du nix ännern, klick eenfach op <b>Nakamen</b>.

en: Ignore
nds: Övergahn

en: Ignore Case
nds: Nich op Groot- un Lüttschrieven kieken

en: Import
nds: Importeren

en: Import Details
nds: Importenkelheiten

en: Import File...
nds: Datei importeren...

en: Import complete
nds: Importeren afslaten

en: Import failed:
    
    %1
nds: Importeren fehlslaan:
    
    %1

en: Import options
nds: Importoptschonen

en: Import transactions
nds: Boken importeren

en: Imported
nds: Importeert

en: Imported History
nds: Importeert Vörgeschicht

en: Imported Transaction
nds: Importeert Boken

en: Imported transaction
nds: Importeert Boken

en: Importing account templates.
nds: Kontovörlagen warrt importeert.

en: Importing an XML Statement.
nds: En XML-Kontouttog warrt importeert.

en: Importing error
nds: Fehler bi't Importeren

en: Importing file...
nds: Datei warrt importeert...

en: Importing process terminated unexpectedly.
nds: Importeren hett unverwachtens anhollen.

en: Importing statement for account %1
nds: Kontouttog för Konto %1 warrt importeert.

en: Importing statement without transactions
nds: Kontouttog ahn Boken warrt importeert.

en: In general the institution that issued the account also issued a number for it. Enter it here. If uncertain, you can modify this entry later.
nds: Hier kannst Du Dien Kontonummer ingeven. Hest Du ehr nich praat, kannst Du dat ok later noch doon.

en: In order to use a database, you need to install some additional software. Click Help for more information
nds: Wullt Du en Datenbank bruken, deit noch mehr Programmen noot. Klick op "Hülp", wenn Du mehr weten wullt.

en: Include Stylesheet
nds: Mit Stilvörlaag

en: Include on Tax Reports
nds: In Stüerbericht opnehmen

en: Include only Investment accounts
nds: Bloots Anlaagkontos

en: Include only Loan accounts
nds: Bloots Kreditkontos

en: Include scheduled transactions
nds: Ok plaant Boken

en: Include subaccounts
nds: Mit Ünnerkontos

en: Include transfers
nds: Ok Ümboken

en: Include unused accounts/categories
nds: Ok nich bruukt Kontos/Kategorien

en: Income
nds: Inkamen

en: Income & Expenses
nds: Inkamen un Utgaven

en: Income and Expenses
nds: Innahmen un Utgaven

en: Income and Expenses By Year
nds: Innahmen un Utgaven na Johr

en: Income and Expenses Forecast This Year
nds: Innahmen- un Utgaven-Utblick för dit Johr

en: Income and Expenses Pie Chart
nds: Innahmen un Utgaven as Kokendiagramm

en: Income and Expenses This Month
nds: Innahmen un Utgaven dissen Maand

en: Income and Expenses This Year
nds: Innahmen un Utgaven dit Johr

en: Income and Expenses of Current Month
nds: Innahmen un Utgaven dissen Maand

en: Income categories
nds: Inkamen-Kategorien

en: Incorrect format
nds: Leeg Formaat

[ctx: Increase of asset/liability value]
en: Increase
nds: Ropsetten

en: Indian Rupee
nds: Indsch Rupje

en: Individual font settings
nds: Egen Schriftoorden instellen

en: Indonesian Rupiah
nds: Indoneesch Rupje

en: Information
nds: Informatschonen

en: Initial Market Value
nds: Startweert

en: Initial idea, much initial source code, Project admin
nds: Anfangsidee, Anfangsbornkode, Projektpleger

en: Initial investment support
nds: Eerstünnerstütten för Geldanlaag

en: Input file cannot be parsed; may be corrupt
    %1
nds: Ingaavdatei lett sik nich inlesen un is villicht schaadhaftig.
    %1

en: Input filter file type
nds: Ingaavfilter-Dateityp

en: Input filter location
nds: Ingaavfilter-Steed

en: Insert transaction type into No. field for new transactions
nds: Bokentyp na't Nummernfeld infögen, wenn Du niege Boken utföhren wullt

en: Institute
nds: Bank

en: Institution
nds: Bank

en: Institution Details
nds: Bank-Enkelheiten

en: Institution options
nds: Bank-Optschonen

en: Institutions
nds: Banken

en: Interest
nds: Tinssatz

en: Interest / Charges
nds: Tinssatz / Geböhren

en: Interest Compounding frequency
nds: Wo faken de Tinssatz ännert warrt

en: Interest Income
nds: Tinsinkamen

en: Interest Rate
nds: Tinssatz

en: Interest calculation
nds: Tinsutreken

en: Interest category
nds: Tinskategorie

en: Interest category:
nds: Tinskategorie:

en: Interest is due:
nds: Tinsen mööt betahlt warrn op:

en: Interest rate
nds: Tinssatz

en: Interest rate is %1
nds: Tinssatz is %1

en: Interest rate:
nds: Tinssatz:

en: Internal error - invalid interval char in incrDate
nds: Intern Fehler - Leeg Intervall-Teken in incrDate

en: Interval:
nds: Töövtiet:

en: Invalid Conversion
nds: Leeg Wanneln

en: Invalid Statement
nds: Leeg Kontouttog

en: Invalid Transaction Type
nds: Leeg Bokentyp

en: Invalid date format
nds: Leeg Datumformaat

en: Invalid header for file. Should be 'gnc-v2'
nds: Leeg Dateikopp, "gnc-v2" verwacht

en: Invalid settings
nds: Leeg Instellen

en: Invalid transaction
nds: Leeg Boken

en: Investment
nds: Anlaag

en: Investment Handling
nds: Geldanlaag-Bedoon

en: Investment Holdings by Account
nds: Geldanlaagbestand na Konto

en: Investment Holdings by Type
nds: Geldanlaagbestand na Typ

en: Investment Loan
nds: Anlaagkredit

en: Investment Performance by Account
nds: Geldanlaag-Resultaat na Konto

en: Investment Performance by Type
nds: Geldanlaag-Resultaat na Typ

en: Investment Price Graph
nds: Anlaagpriesdiagramm

en: Investment Summary
nds: Geldanlaag-Tosamenfaten

en: Investment Transactions
nds: Geldanlaag-Boken

en: Investment Type
nds: Anlaag-Typ

en: Investment Type:
nds: Anlaag-Typ:

en: Investment Worth Graph
nds: Anlaagweertdiagramm

en: Investment detail wizard
nds: Hölper för Geldanlaag-Enkelheiten

en: Investment details
nds: Anlaag-Enkelheiten

en: Investment import
nds: Geldanlaag importeren

[ctx: Investment name]
en: Name
nds: Naam

en: Investment options
nds: Anlaag-Optschonen

[ctx: Investment price]
en: Price
nds: Pries

en: Investment transaction
nds: Geldanlaag-Boken

[ctx: Investment value]
en: Value
nds: Weert

en: Investment value: %1%2
nds: Geldanlaagweert: %1%2

en: Investment: %1
nds: Anlaag: %1

en: Investments
nds: Anlagen

en: Iranian Rial
nds: Iraansch Rial

en: Iraqi Dinar
nds: Iraksch Dinaar

en: Irish Pound
nds: Iersch Pund

en: Is a sub account
nds: Is en Ünnerkonto

en: Is a sub account of %1
nds: Is en Ünnerkonto vun %1

[ctx: Is this a favorite account?]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Is this a tax account?]
en: Yes
nds: Jo

en: Israeli New Shekel
nds: Israeelsch nieg Schekel

en: Italian Lira
nds: Italieensch Lira

en: Jamaican Dollar
nds: Jamaikaansch Dollar

en: January
nds: Januor

en: Japanese Yen
nds: Japaansch Yen

en: Job Id
nds: Opgaven-ID

en: Job Type
nds: Opgaventyp

en: Job not Available
nds: Opgaav nich verföögbor

en: Jordanian Dinar
nds: Jordaansch Dinaar

en: July
nds: Juli

en: June
nds: Juni

en: Just the category
nds: Bloots de Kategorie

en: KBanking module not correctly initialized
nds: KBanking-Moduul nich propper torechtmaakt

en: KDE language settings...
nds: KDE-SpraakiInstellen...

[ctx: KMyMoney (Filefilter)]
en: KMyMoney files
nds: KMyMoney-Dateien

en: KMyMoney - Generate SQL
nds: KMyMoney: SQL opstellen

en: KMyMoney - Select Database
nds: KMyMoney - Datenbank utsöken

en: KMyMoney New Account Setup
nds: KMyMoney - Nieg Konto opstellen

en: KMyMoney New File Setup
nds: KMyMoney - Nieg Datei opstellen

en: KMyMoney has calculated a balloon payment of %1 for this loan.
nds: KMyMoney hett %1 as Afslussbetahlen för dissen Kredit utreekt

en: KMyMoney has calculated a final payment of %1 for this loan.
nds: KMyMoney hett %1 as Afslussbedrag för dissen Kredit utreekt

en: KMyMoney has calculated a periodic payment of %1 to cover principal and interest.
nds: KMyMoney hett en regelmatig wedderkamen Betahlen vun %1 as Afdrag vun Startbedrag un Tinsen utreekt

en: KMyMoney has calculated the amount of the loan as %1.
nds: KMyMoney hett %1 as Kreditbedrag utreekt

en: KMyMoney has calculated the interest rate to %1%.
nds: KMyMoney hett en Tinssatz vun %1 utreekt.

en: KMyMoney has calculated the term of your loan as %1.
nds: KMyMoney hett en Looptiet vun %1 för Dien Geldlehn utreekt.

en: KMyMoney has detected some overdue scheduled transactions for this account. Do you want to enter those scheduled transactions now?
nds: KMyMoney hett plaante Boken för dit Konto opdeckt, de al över de Tiet sünd. Wullt Du disse plaanten Boken nu ingeven?

en: KMyMoney has imported a second opening balance transaction into account <b>%1</b> which differs from the one found already on file. Please correct this manually once the import is done.
nds: KMyMoney hett noch en anner Anfangssaldo-Boken na Konto <b>%1</b> importeert, man dat is nich de sülvige as al in de Datei funnen. Bitte richt dat vun Hand, wenn dat Importeren afslaten is.

en: KMyMoney has successfully verified your loan information.
nds: KMyMoney hett Dien Kreditinformatschonen mit Spood pröövt.

en: KMyMoney supports multiple currencies. Your reports will be based on a default currency which you can select here. The default for new accounts is also the currency you select here.
nds: KMyMoney ünnerstütt vele Geldsorten. Dien Berichten baseert op en Standard-Geldsort, de Du hier angeven kannst. Dat is denn ok de Standard-Geldsort för niege Kontos.

en: KMyMoney will store your financial data in a file on the disk. A standard filename within your KDE user environment will be the default. This is just provided for convenience and you can choose any other location here.
nds: Dien Finanzdaten warrt as Datei op de Fastplaat sekert. En Standard-Dateinaam binnen Dien KDE-Brukerümgeven is al vörinstellt. Du kannst hier man ok elk anner Spiekersteed angeven.

en: Kazakhstan Tenge
nds: Kasachstansch Tenge

en: Kenyan Shilling
nds: Keniaansch Schilling

en: Keys for all of the above user ids found
nds: Slötels för all de baven nöömt Bruker-IDs opdeckt.

en: Kuwaiti Dinar
nds: Kuwaitsch Dinaar

en: Kyrgyzstan Som
nds: Kirgiesch Som

en: Laos Kip
nds: Laootsch Kip

en: Last &update
nds: Tolest &opfrischt

en: Last 11 months
nds: Verleden 11 Maanden

en: Last 12 months
nds: Verleden 12 Maanden

en: Last 3 months
nds: Verleden 3 Maanden

en: Last 3 months to next 3 months
nds: Verleden 3 Maanden bet nak. 3 Maanden

en: Last 30 days
nds: Verleden 30 Daag

en: Last 6 months
nds: Verleden 6 Maanden

en: Last 7 days
nds: Verleden 7 Daag

en: Last Update
nds: Tolest opfrischt

en: Last check number:
nds: Verleden Schacknummer:

en: Last download
nds: Verleden Daalladen

en: Last fiscal year
nds: Verleden Rekenjohr

en: Last modified on
nds: Tolest ännert

en: Last month
nds: Verleden Maand

en: Last quarter
nds: Verleden Quartaal

en: Last reconciled statement: %1
nds: Lest afgleken Kontouttog: %1

en: Last reconciled: %1
nds: Tolest afgleken: %1

en: Last reconciliation
nds: Verleden Afgliek

en: Last week
nds: Verleden Week

en: Last year
nds: Verleden Johr

en: Latvian Lats
nds: Lettsch Lats

en: Learn how to use KMyMoney
nds: Mehr över denBruuk vun KMyMoney

en: Leave %1 unassigned.
nds: %1 nich towiest laten

en: Lebanese Pound
nds: Libaneesch Pund

en: Ledger group separator
nds: Bankbook-Koppeltrenner

[ctx: Ledger view settings]
en: Ledger
nds: Bankbook

en: Ledgers
nds: Bankböker

en: Lending or borrowing money
nds: Kredit praatstellen oder opnehmen

en: Lesotho Loti
nds: Lesootsch Loti

[ctx: Less...]
en: Show fewer schedules on the list
nds: Weniger plaant Boken oplisten

en: Liabilities
nds: Verplichten

en: Liability
nds: Verplichten

en: Liability Accounts
nds: Passiv-Kontos

en: Liability accounts
nds: Passiv-Kontos

en: Liberian Dollar
nds: Liberiaansch Dollar

en: Libyan Dinar
nds: Libysch Dinaar

en: Limits
nds: Süllen

en: Line width
nds: Lienenbreed

en: Line width for diagrams, in pixels
nds: De Breed vun de Diagrammlienen in Pixels

en: Linear Regression
nds: Lineaar Leegutwickeln

en: List View
nds: Listansicht

en: List background color
nds: Listachtergrundklöör

en: List background colors
nds: Achtergrundklören wiesen

en: List color
nds: Listklöör

en: List color for erroneous transactions
nds: Listklöör för lege Boken

en: List color for missing conversion rate
nds: Listklöör för fehlen Ümrekenkurs

en: List color for negative values
nds: Listklöör för Negativweerten

en: List grid color
nds: Listgadderklöör

en: List of known Equities, and the date they were last updated on.
nds: List mit begäng Andelen un ehr niegst Opfrischdatum

en: List of matching names
nds: List mit passen Naams

en: Lithuanian Litas
nds: Litausch Litas

en: Load from Addressbook
nds: Ut Adressbook laden

en: Loading accounts...
nds: Kontos warrt laadt...

en: Loading banklist
nds: Banklist warrt laadt

en: Loading commodities...
nds: Produkten warrt laadt...

en: Loading currencies...
nds: Geldsorten warrt laadt...

en: Loading file information...
nds: Dateiinformatschonen warrt laadt...

en: Loading file...
nds: Datei warrt laadt...

en: Loading prices...
nds: Priesen warrt laadt...

en: Loading reports...
nds: Berichten warrt laadt...

en: Loading schedules...
nds: Planen warrt laadt...

en: Loading securities...
nds: Weertpaperen warrt laadt…

en: Loading template %1
nds: Vörlaag "%1" warrt laadt.

en: Loading templates...
nds: Vörlagen warrt laadt...

en: Loading transactions...
nds: Boken warrt laadt...

en: Loading user information...
nds: Brukerinformatschonen warrt laadt...

en: Loan
nds: Geldlehn

en: Loan Amount
nds: Kreditbedrag

en: Loan Information
nds: Kredit-Informatschonen

en: Loan Transactions
nds: Geldlehnsaken

en: Loan account
nds: Kreditkonto

en: Loan amount
nds: Kreditbedrag

en: Loan amount:
nds: Kreditbedrag:

en: Loan calculation
nds: Kredit utreken

en: Loan information
nds: Kredit-Informatschonen

en: Loan payment
nds: Kredit-Afbetahlen

en: Loan payment for %1
nds: Kredit-Afbetahlen för %1

en: Loan payout
nds: Kredit-Utbetahlen

en: Loans
nds: Krediten

en: Local files only
nds: Bloots lokaal Dateien

en: Loss:
nds: Verlust:

en: Lots
nds: Positschonen

en: Luxembourg Franc
nds: Luxemborgsch Franc

en: Macau Pataca
nds: Makao-Pataca

en: Macedonian Denar
nds: Makedoonsch Dinaar

en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Make payment from/to:
nds: Betahlen vun/an:

en: Malagasy Franc
nds: Madagass'sch Franc

en: Malawi Kwacha
nds: Malawiaansch Kwacha

en: Malaysian Ringgit
nds: Malaiisch Ringgit

en: Maldive Rufiyaa
nds: Malediivsch Rufiyaa

en: Malformed URL '%1'
nds: URL "%1" gellt nich

en: Mali Republic Franc
nds: Mali-Franc

en: Maltese Lira
nds: Malteesch Lira

en: Manage additional keys
nds: Bito-Slötels plegen

en: Manual deposit
nds: Inbetahlen

en: Manual price update...
nds: Pries vun Hand opfrischen.

en: March
nds: März

en: Mark as a favorite report
nds: As vörtrocken Bericht markeren

en: Mark this checkbox if the account should be maintained as preferred account
nds: Maak dit an, wenn Du dit Konto as vörtrocken Konto plegen wullt.

en: Mark transaction
nds: Boken markeren

en: Mark transaction as...
nds: Boken markeren as...

[ctx: Mark transaction cleared]
en: Cleared
nds: Kloormaakt

[ctx: Mark transaction not reconciled]
en: Not reconciled
nds: Nich utgleken

[ctx: Mark transaction reconciled]
en: Reconciled
nds: Utgleken

en: Market
nds: Markt

en: Market Symbol:
nds: Marktsymbool:

en: Matched transaction
nds: Passen Boken

en: Mauritanian Ouguiya
nds: Mauretansch Ouguiya

en: Mauritius Rupee
nds: Mauritius-Rupje

en: Max Bal %1
nds: Hööchstsaldo %1

en: Maximum credit limit
nds: Hööchst Kreditsüll

en: Maximum number of legend items to display
nds: Hööchst Tall vun wiest Verkloren-Indrääg

en: Maximum quantity of legend items to display on charts
nds: Hööchst Tall vun wiest Verkloren-Indrääg in Diagrammen

en: May
nds: Mai

en: Memo
nds: Notiz

en: Merge Transactions
nds: Boken tosamenleggen

en: Merges splits with the same category to one split
nds: Föhrt opdeelt Boken mit de sülve Kategorie to een Deelboken tohoop

en: Mexican Peso
nds: Mexikaansch Peso

en: Min Bal %1
nds: Minnstsaldo %1

en: Minimum balance
nds: Minnstsaldo

en: Minutes
nds: Minuten

en: Missing information
nds: Informatschonen fehlt

en: Modify
nds: Ännern

en: Modify additional fees
nds: Bito-Kösten ännern

en: Modify other loan information
nds: Anner Kredit-Informatschonen ännern

en: Modify the interest rate
nds: Tinssatz ännern

en: Modify the selected entry
nds: Utsöcht Indrag ännern

en: Modifying transactions can only be performed in the ledger view
nds: Boken laat sik bloots in de Bankbook-Ansicht ännern.

en: Moldavian Leu
nds: Moldaawsch Leu

en: Money Market
nds: Geldmarkt

en: Mongolian Tugrik
nds: Mongoolsch Tugrik

en: Month
nds: Maand

en: Month of %1
nds: Maand af %1

en: Month to date
nds: Maandanfang bet Datum

en: Months
nds: Maanden

[ctx: More...]
en: Show more schedules on the list
nds: Mehr plaant Boken oplisten

en: Moroccan Dirham
nds: Marokkaansch Dirham

en: Mount this directory before backing up.
nds: Dissen Orner inhangen, ehr de Sekerheitkopie opstellt warrt..

en: Mounting %1
nds: %1 warrt inhangt.

[ctx: Move item up]
en: &Up
nds: Na &baven

en: Move selected item down
nds: Utsöcht Indrag na nerrn schuven

en: Move selected item up
nds: Utsöcht Indrag na baven schuven

en: Move transaction to...
nds: Boken verschuven na...

en: Moving Average
nds: Glieden Dörsnitt

en: Moving Average Price
nds: Glieden Dörsnittpries

en: Mozambique Metical
nds: Mosambikaansch Metical

en: Mutual Fund
nds: Anlaagfonds

en: My Investments
nds: Mien Anlagen

en: MyDialog
nds: Mien Dialoog

en: Myanmar Kyat
nds: Myanmarsch Kyat

en: Name of external calculator program
nds: Naam vun Extern Rekenprogramm

en: Name of schedule
nds: De Naam vun de plaant Boken

en: Name of the account
nds: Kontonummer

en: Name of the company, or mutual fund.
nds: Naam vun de Firma oder Anlaagfonds.

en: Name of the institution
nds: Naam vun de Bank

en: Name of the loan
nds: Kreditnaam

en: Namibian Dollar
nds: Namibia-Dollar

en: Negative value
nds: Negativ Weert

en: Nepalese Rupee
nds: Nepaleesch Rupje

en: Net Value
nds: Nettoweert

en: Net Worth
nds: Nettoweert

en: Net Worth By Month
nds: Nettoweert na Maand

en: Net Worth By Year
nds: Nettoweert na Johr

en: Net Worth Forecast
nds: Nettoweert-Utblick

en: Net Worth Forecast Graph
nds: Nettoweertutblick as Diagramm

en: Net Worth Graph
nds: Nettoweertdiagramm

en: Net Worth Today
nds: Nettoweert vundaag

en: Net Worth:
nds: Nettoweert:

en: Net worth forecast
nds: Nettoweert-Utblick

en: Netherland Antillian Guilder
nds: Nedderlannsch-Antillen-Gulden

en: Never reconciled
nds: Nienich utgleken

en: New Account Dialog
nds: "Nieg Konto"-Dialoog

en: New Budget
nds: Nieg Finanzplaan

en: New Equity
nds: Nieg Andeel

en: New File Dialog
nds: Nieg Dateidialoog

en: New Institution
nds: Nieg Bank

en: New Institution Dialog
nds: "Nieg Bank"-Dialoog

en: New Investment wizard
nds: Hölper för nege Geldanlagen

en: New Loan Account Wizard
nds: Hölper för't Opstellen vun Kreditkontos

en: New Loan Wizard
nds: Hölper för't Opstellen vun Krediten

en: New Payee
nds: Nieg Adressaat

en: New Scheduled transaction...
nds: Nieg plaant Boken...

en: New Zealand Dollar
nds: Niegseeland-Dollar

en: New account...
nds: Nieg Konto...

en: New budget
nds: Nieg Finanzplaan

[ctx: New budget]
en: New
nds: Nieg

en: New category...
nds: Nieg Kategorie...

en: New currency
nds: Nieg Geldsort

[ctx: New file wizard introduction]
en: Introduction
nds: Inföhren

en: New institution...
nds: Nieg Bank...

en: New investment...
nds: Nieg Geldanlaag...

en: New payee
nds: Nieg Adressaat

[ctx: New payee]
en: New
nds: Nieg

en: New payee/receiver
nds: Nieg Adressaat

en: New price entry
nds: Nieg Priesindrag

[ctx: New price entry]
en: &New
nds: &Nieg

en: New price...
nds: Nieg Pries…

[ctx: New profile]
en: &New
nds: &Nieg

[ctx: New profile]
en: &New...
nds: &Nieg...

en: New scheduled transaction
nds: Nieg plaant Boken

[ctx: New transaction button]
en: New
nds: Nieg

en: Next 12 months
nds: Tokamen 12 Maanden

en: Next 3 months
nds: Tokamen 3 Maanden

en: Next 30 days
nds: Tokamen 30 Daag

en: Next 6 months
nds: Tokamen 6 Maanden

en: Next 7 days
nds: Tokamen 7 Daag

en: Next Due Date
nds: Tokamen Betahldatum

en: Next Interest Change
nds: Tokamen Tinsännern

en: Next due date
nds: Tokamen Betahldatum

en: Next due date:
nds: Tokamen Betahldatum:

en: Next fiscal year
nds: Tokamen Rekenjohr

en: Next interest change is due
nds: Tokamen Tinsännern steiht an

en: Next interest change on
nds: Tokamen Tinsännern

en: Next month
nds: Tokamen Maand

en: Next quarter
nds: Tokamen Quartaal

en: Next week
nds: Tokamen Week

en: Next year
nds: Tokamen Johr

en: Nicaraguan Cordoba Oro
nds: Nicaraguansch Córdoba Oro

en: Nigerian Naira
nds: Nigeriansch Naira

en: No Autofill
nds: Nich automaatsch indragen

en: No Category
nds: Keen Kategorie

en: No Institution
nds: Keen Bank

en: No KMyMoneyFile open
nds: Keen KMyMoney-Datei apen

en: No Qt SQL Drivers
nds: Keen Qt-SQL-Drievers

en: No Title specified
nds: Keen Titel angeven

[ctx: No account]
en: None
nds: Keen

en: No account name supplied
nds: Keen Kontonaam angeven

en: No account selected
nds: Keen Konto utsöcht

en: No accounts found.
nds: Keen Konto funnen

en: No amount for payment selected
nds: Keen Bedrag för de Betahlen utsöcht

en: No auto-VAT-assignment
nds: MwSt nich automaatsch towiesen

en: No date
nds: Keen Datum

en: No date (let the bank determine the start date)
nds: Keen Datum (de Bank leggt dat Startdatum fast)

en: No encryption
nds: Keen Verslöteln

en: No inconsistencies were detected
nds: Keen Konflikten opdeckt

[ctx: No institution]
en: None
nds: Keen

en: No name assigned for schedule
nds: De plaant Boken wöör keen Naam towiest

en: No opening balance supplied
nds: Keen Anfangssaldo angeven

en: No payee for payment selected
nds: Keen Adressaat för de Betahlen utsöcht

en: No payee supplied
nds: Keen Adressaat angeven

[ctx: No selection]
en: (None)
nds: (Keen)

en: No suitable accounts were found at this bank.
nds: Bi disse Bank wöörn keen passen Kontos funnen

en: No, no payments were made yet.
nds: Nee, betherto wöör noch nix betahlt.

en: No, only record payments since the beginning of this year.
nds: Nee, bloots Betahlen siet Johrsanfang sekern

en: None
nds: Keen

en: Normal view
nds: Normaalansicht

en: North Korean Won
nds: Noordkoreaansch Won

en: Norwegian Kroner
nds: Norweegsch Kroon

en: Not all details supplied
nds: Nich all Enkelheiten angeven

en: Not marked
nds: Nich markeert

en: Not reconciled
nds: Nich utgleken

en: Note: Consult the loan contract for details of the first due date. Keep in mind, that the first due date usually differs from the date the contract was signed
nds: Henwies: Dien Kreditverdrag bargt Enkelheiten över de eerste Afbetahldatum. Beacht, dat dat eerste Afbetahldatum faken en anner Datum is as dat vun den Verdragsafsluss.

en: Note: Unused categories are not shown as selected by settings.
nds: Beacht: Nich bruukte Kategorien warrt nich wiest, so as in de Instellen utsöcht.

en: Note: You can easily figure out the date of the first payment if you consult the last statement of last year.
nds: Henwies: Dat eerste Afbetahldatum lett sik heel eenfach in de Kontouttöög vun't verleden Johr finnen.

en: Note: you will not be able to modify this account today, because the opening date "%1" is in the future. Please revisit this dialog when the time has come.
nds: Henwies: Du kannst dit Konto vundaag nich ännern, wiel dat Startdatum "%1" in de Tokunft liggt. Bitte maak dissen Dialoog nochmaal op, wenn dat so wiet is.

en: Notes
nds: Anmarken

en: Notes:
nds: Anmarken:

en: Now adding the transactions to your ledger...
nds: De Boken warrt nu Dien Bankbook toföögt…

en: Number
nds: Nummer

en: Number of backup files to keep
nds: Tall vun wohrt Sekerndateien

en: Number of backups to keep (0=off)
nds: Tall vun wohrt Sekerndateien ("0" is "ut")

en: Number of days to preview schedules in ledger
nds: Tall vun Daag vör de Vöransicht vun plaant Boken in't Bankbook

en: Number of historic cycles to use in forecast
nds: Tall vun verleden Dörlööp för den Utblick

en: Number of selected periods between entries
nds: Tall vun utsöcht Tietrüüm twischen Indrääg

en: Number of the account
nds: Kontonummer

en: Number of transactions remaining:
nds: Tall vun nableven Boken:

en: Number:
nds: Nummer:

en: OFX Details
nds: OFX-Enkelheiten

en: OFX Direct Connect
nds: OFX-Direktverbinnen

en: OFX import file selection
nds: Dateiköör för OFX-Import

en: OFX setup error
nds: OFX-Instellenfehler

en: Occurrence
nds: Wedderhalen

[ctx: Occurrence period 'days']
en: Days
nds: Daag

en: October
nds: Oktober

en: Old Customized Reports
nds: Olle topasst Berichten

en: Oldest unmarked transaction: %1
nds: Öllst nich-markeert Boken: %1

en: Omani Rial
nds: Omaansch Rial

en: One investment account for all stocks
nds: Een Anlaagkonto för all Aktien

en: One investment account for each stock
nds: Een Anlaagkonto för elk Aktie

en: One or more transactions contain a reference to an otherwise unknown account
    An asset account with the name %1 has been created to hold the data
nds: Een oder mehr Boken bargt en Betog na en anner nich begäng Konto.
    En Goothebbenkonto mit den Naam "%1" wöör opstellt, dormit de Daten wohrt blifft.

en: One outstanding deposit of | Total of %1 outstanding deposits amounting to
nds[0]: Een anstahn Inbetahlen vun
nds[1]: %1 anstahn Inbetahlen vun tohoop

en: One outstanding payment of | Total of %1 outstanding payments amounting to
nds[0]: Een anstahn Betahlen vun
nds[1]: %1 anstahn Betahlen vun tohoop

en: Online Accounts
nds: Nettkontos

en: Online Banking Account Setup
nds: Konto-Instellen för Internett-Bankeree

en: Online Price Update...
nds: Nettpries-Opfrischen…

en: Online Quotes
nds: Internett-Kursen

en: Online Quotes - Select price source
nds: Internett-Kursen - Priesborn utsöken

en: Online Source
nds: Internetborn

en: Online Update
nds: Internetopfrischen

en: Online price quotes
nds: Internet-Prieskurs

en: Online price update...
nds: Nettpries-Opfrischen…

en: Online quote
nds: Nettkurs

[ctx: Online quote source]
en: Source
nds: Born

en: Online settings
nds: Internett-Instellen

en: Only display a subset of the model in the chart:
nds: Bloots en Ünnersett vun't Modell in't Diagramm wiesen

en: Open a file.
nds: En Datei opmaken

en: Open database...
nds: Datenbank opmaken...

en: Open ledger
nds: Bankbook opmaken

en: Opening Balance
nds: Anfangssaldo

en: Opening Balance text
nds: Anfangssaldo-Text

en: Opening Balances
nds: Anfangssaldos

en: Opening Date
nds: Anfangsdatum

en: Opening balance
nds: Anfangssaldo

en: Opening balance problem
nds: Problem mit Anfangssaldo

en: Opening date
nds: Anfangsdatum

en: Opening information
nds: Anfangsinformatschonen

en: Options
nds: Optschonen

en: Order of items on homepage
nds: Reeg vun Indrääg op de Startsiet

en: Organize by:
nds: Tohoopstellen na:

en: Other Transfers
nds: Anner Överwiesen

en: Other application
nds: Anner Programm

[ctx: Other payment method]
en: Other
nds: Anner

en: Output filter location
nds: Utgaavfilter-Steed

en: Outstanding deposits
nds: Anstahn Inbetahlen

en: Outstanding payments
nds: Anstahn Betahlen

en: Overwrite opening balance
nds: Anfangssaldo överschrieven

en: PLEASE NOTE
nds: Beacht bitte

en: Paid from %1
nds: Betahlt vun %1

en: Pakistan Rupee
nds: Pakistaansch Rupje

en: Panamanian Balboa
nds: Pamameesch Balboa

en: Papua New Guinea Kina
nds: Papua-Niegguineesch Kina

en: Paraguay Guarani
nds: Paraguaysch Guarani

en: Parent Account
nds: Överornt Konto

en: Password
nds: Passwoort

en: Patches
nds: Kodeplasters

en: Patches and port to kde4
nds: Kodeplasters un Porteren na KDE4

en: Pay to %1
nds: Betahlen an %1

en: Payee
nds: Adressaat

en: Payee Information
nds: Adressaat-Informatschonen

en: Payee creation
nds: Adressaat opstellen

en: Payee options
nds: Adressaat-Optschonen

en: Payee%1
nds: Adressaat %1

en: Payee's name is based on contents of the OFX tag
nds: Den Adressaat sien Naam wöör na de Inhollen vun den OFX-Beteker utsöcht.

en: Payee:
nds: Adressaat:

en: Payees
nds: Adressaten

en: Payer/Receiver
nds: Nehmer/Krieger

en: Payment
nds: Betahlen

en: Payment (principal and interest)
nds: Betahlen (Startbedrag un Tinsen)

en: Payment Accounts
nds: Betahlkontos

en: Payment Method
nds: Betahlenmetood

en: Payment account
nds: Betahlkonto

en: Payment accounts
nds: Betahlenkontos

en: Payment frequency
nds: Tall vun Betahlen

en: Payment frequency:
nds: Tall vun Betahlen:

en: Payment from:
nds: Betahlen vun:

en: Payment information
nds: Betahleninformatschonen

[ctx: Payment made from account]
en: Payment
nds: Betahlen

[ctx: Payment made with credit card]
en: Charge
nds: Geböhren

en: Payment method
nds: Betahlenmetood

en: Payment should be made
    from account
nds: Betahlen
    vun Konto

[ctx: Payment towards credit card]
en: Payment
nds: Betahlen

en: Payments
nds: Betahlen

en: Payments from
nds: Afbetahlen vun

[ctx: Payments made from account]
en: Payments
nds: Betahlen

[ctx: Payments made with credit card]
en: Charges
nds: Geböhren

en: Payments to
nds: Betahlen an

[ctx: Payments towards credit card]
en: Payments
nds: Betahlen

en: Payments?
nds: Betahlen?

en: Payout
nds: Utbetahlen

en: Payout information
nds: Utbetahl-Informatschonen

en: Percentage of default font size:
nds: Perzentweert vun de Standardschriftgrött:

en: Performance-Test
nds: Leisten-Prööv

en: Period
nds: Tietduer

en: Periodic Payment
nds: Regelmatig Betahlen

en: Periodic Payment:
nds: Regelmatig Betahlen:

en: Permanently delete this report
nds: Dissen Bericht duerhaftig wegdoon

en: Personal Data
nds: Persöönliche Daten

en: Personal Data...
nds: Persöönliche Daten...

en: Peruvian Nuevo Sol
nds: Peruaansch Nuevo Sol

en: Philippine Peso
nds: Philippiensch Peso

en: Pi&ck date
nds: Datum &utsöken

en: Pick Start Date
nds: Startdatum utsöken

en: Pick date
nds: Datum utsöken

en: Pick the date format that suits your input file
nds: Söök dat Datumformaat ut, dat to Dien Ingaavdatei passt

en: Platinum
nds: Platin

en: Please be aware that changes made in the following dialog affect all KDE applications not only KMyMoney.
nds: Beacht: Ännern in den nakamen Dialoog bedraapt all KDE-Programmen, nich bloots KMyMoney.

en: Please choose a bank.
nds: Bitte en Bank utsöken.

en: Please choose an account
nds: Bitte en Konto utsöken

en: Please choose what you wish to do with the above changes
nds: Bitte utsöken, wat Du mit de Ännern baven doon wullt

en: Please enter some information about yourself.<br><br>
    
    This information will be seen and used only by you. The information is used to personalize KMyMoney, to encrypt your file, etc.
nds: Bitte giff en poor persöönliche Daten in.<br><br>
    
    Disse Daten kannst Du bloots alleen ankieken un bruken. Se warrt för't Verslöteln vun Dateien un anner Saken bruukt.

en: Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
nds: Bitte giff den Bedrag för de Afslussbetahlen in, oder laat dat Feld leddig, wenn Du em utreken laten wullt.

en: Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
nds: Bitte giff den Startbedrag un de Tinsen in, de Du betahlen muttst, oder laat dat Feld leddig, wenn Du em utreken laten wullt.

en: Please enter the date from which on the following changes will be effective. The date entered must be later than the opening date of this account (%1), but must not be in the future. The default will be today.
nds: Giff bitte dat Gellendatum för de nakamen Ännern in. Dat ingeven Datum mutt later as dat Anfangsdatum vun't Konto (%1) wesen, man nich in de Tokunft. Standard is vundaag.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due this year.
nds: Bitte dat Datum för de eerste Afbetahlen dit Johr för dissen Kredit ingeven.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due.
nds: Bitte dat Datum för de eerste Afbetahlen för dissen Kredit ingeven.

en: Please enter the following fields with the information as you find them on your statement. Make sure to enter all values in <b>%1</b>.
nds: Bitte giff in de nakamen Feller all Informatschonen ut Dien Kontouttog in. Prööv na na, dat all Weerten in <b>%1</b> ingeven warrt.

en: Please enter the interest rate (as a percentage) or leave the field empty to calculate it.
nds: Bitte giff den Tinssatz (as Perzentweert) in, oder laat dat Feld leddig, wenn Du em utreken laten wullt.

en: Please enter the original loan amount in the field below or leave it empty to be calculated.
nds: Bitte giff nerrn den Startbedrag vun den Kredit in, oder laat dat Feld leddig, wenn Du em utreken laten wullt.

en: Please enter the username and password you use to log into this bank for online banking.  Please note that many banks require a separate signup, and assign a separate PIN or password just for online banking from home.
nds: Bitte Brukernaam un Passwoort för Dien Internett-Bankeree ingeven. Bitte beacht, de mehrsten Banken fraagt noch anner Anmellendaten af un wiest för Intenett-Banksaken vun tohuus noch en PIN oder en Passwoort to.

en: Please fill all fields with values.
nds: Bitte giff in all Feller de bruukt Weerten in.

en: Please let us know about any abnormal behavior in the program by selecting <a href="/action?id=help_report_bug">"Report bug..."</a> from the help menu or by sending an e-mail to the developers mailing list.
nds: Bitte stüer de Schrieverslüüd över dat Hülpmenü en <a href="/action?id=help_report_bug">"Fehlerbericht..."</a> to, wenn Du Henwiesen över snaaksch Programmbedregen geven kannst.

en: Please select a parent account.
nds: Bitte en överornt Konto utsöken

en: Please select the account from your financial institution from the list below which matches this account.
nds: Söök bitte ut de List nerrn Dien to dissen Konto passen Bankkonto ut.

en: Please select the required options. Please use the <b>What's this?</b> feature to see more information about the items.
nds: Legg bitte de Optschonen fast. Bruuk <b>Wat is dat?</b>, wenn Du mehr weten wullt.

en: Please select your financial institution from the list below...
nds: Söök bitte Dien Bank ut de List nerrn ut…

en: Please specify a budget name
nds: Bitte en Naam för den Finanzplaan ingeven.

en: Plugins
nds: Modulen

en: Polish Zloty
nds: Poolsch Zloty

en: Portuguese Escudo
nds: Portugeesch Escudo

en: Postal Code:
nds: Postleddtall:

en: Postpone reconciliation
nds: Afglieken rutschuven

en: Precision settings
nds: Nauigkeit instellen

en: Preferred
nds: Vörtrocken

en: Preferred Account
nds: Vörtrocken Konto

en: Preferred Accounts
nds: Vörtrocken Kontos

en: Preferred account
nds: Vörtrocken Konto

en: Preferred accounts
nds: Vörtrocken Kontos

en: Preload &all data
nds: &All Daten vörladen

en: Press Calculate to verify the values
nds: Drück op "Utreken", wenn Du de Weerten pröven wullt.

en: Press this button to calculate/verify your loan details.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du de Geldlehnenkelheiten utreken oder pröven wullt.

en: Press this to create a new asset account
nds: Hier lett sik en nieg Goothebbenkonto opstellen.

en: Previous fiscal year
nds: Verleden Rekenjohr

en: Previous month
nds: Verleden Maand

en: Previous year
nds: Verleden Johr

en: Pri&nt
nds: &Drucken

en: Price
nds: Pries

en: Price Editor
nds: Prieseditor

en: Price History
nds: Priesvörgeschicht

en: Price Precision
nds: Priesnauigkeit

en: Price Update Failed
nds: Priesopfrischen fehlslaan

en: Price entry
nds: Pries-Indrag

en: Price for %1 updated (id %2)
nds: Pries för %1 opfrischt (ID %2)

en: Price options
nds: Priesoptschonen

en: Price precision
nds: Priesnauigkeit

[ctx: Price source]
en: Source
nds: Born

en: Prices
nds: Priesen

en: Prices...
nds: Priesen...

en: Principal + Interest
nds: Startbedrag un Tinsen

en: Principal + Interest:
nds: Startbedrag un Tinsen:

en: Principal and interest
nds: Startbedrag un Tinsen

en: Print check
nds: Scheck drucken

en: Prior transactions possibly filtered
nds: Verleden Boken villicht filtert

en: Problem adding or matching imported transaction with id '%1': %2
nds: Problem bi't Tofögen oder Toornen vun importeert Boken "%1": %2

en: Problems were encountered in converting schedule '%1'.
    Do you want to review or edit it now?
nds: Dat geev Problemen bi't Wanneln vun Planen "%1".
    Wullt Du disse nu nakieken oder bewerken?

en: Processing Days
nds: Bokendaag

en: Profit:
nds: Winnst:

en: Project Admin
nds: Projektbaas

en: Prompt for an investment account for each stock
nds: För elk Aktie na Anlaagkonto fragen

en: QIF Export
nds: QIF exporteren

en: QIF File to Import:
nds: QIF-Datei, de Du importeren wullt:

en: QIF Files
nds: QIF-Dateien

en: QIF Import
nds: QIF importeren

en: QIF Profile
nds: QIF-Profil

en: QIF Profile Editor
nds: QIF-Profil bewerken

en: QIF Profile Editor...
nds: QIF-Profil bewerken...

en: QIF Profile Selector
nds: QIF-Profilköör

en: QIF files are created by the popular accounting program Quicken.
    Another dialog will appear, if you choose this type, asking for further
    information relevant to the Quicken format.
nds: QIF-Dateien warrt mit dat begäng Programm för Internettbankeree "Quicken" opstellt.
    Söchst Du dissen Typ ut, warrt in en anner Dialoog Informatschonen
    affraagt, de för dat Quicken-Formaat bruukt warrt.

en: QIF imported, no account name supplied
nds: QIF importeert, keen Kontonaam angeven

[ctx: QIF tag for a class]
en: Class
nds: Klass

[ctx: QIF tag for category]
en: Cat
nds: Kat

[ctx: QIF tag for prices]
en: Prices
nds: Priesen

[ctx: QIF tag for security]
en: Security
nds: Weertpapeer

en: QIF-Record
nds: QIF-Indrag

en: Qatari Rial
nds: Kataarsch Rial

en: Qt SQL driver %1 is no longer installed on your system
nds: De SQL-Driever "%1" för Qt is op Dien Systeem nich mehr installeert

en: Quantity
nds: Mengde

en: Quicken Windows 2003
nds: Quicken för Windows 2003

en: Quicken Windows 2004
nds: Quicken för Windows 2004

en: Quicken Windows 2005
nds: Quicken för Windows 2005

en: Quicken Windows 2006
nds: Quicken för Windows 2006

en: Quicken Windows 2007
nds: Quicken för Windows 2007

en: Quicken Windows 2008
nds: Quicken för Windows 2008

en: Quicken Windows 2010
nds: Quicken för Windows 200

en: Quicken Windows 2011
nds: Quicken för Windows 20011

en: Quote source: %1
nds: Kursborn: %1

en: Range
nds: Rebeet

en: Ratio 1/
nds: Relatschoon 1/

en: Reassign categories
nds: Kategorien nieg towiesen

en: Reassign payees
nds: Adressaten nieg towiesen

en: Received a price for %1 (id %2), but this symbol is not on the list. Aborting entire update.
nds: En Pries för %1 (ID %2) kregen, man de List bargt dit Symbool nich. Heel Opfrischen warrt afbraken.

en: Received an invalid price for %1, unable to update.
nds: Leeg Pries för %1 kregen, Opfrischen fehlslaan.

en: Reconcile
nds: Afglieken

en: Reconcile state
nds: Afgliek-Tostand

[ctx: Reconcile state 'Cleared']
en: Cleared
nds: Kloormaakt

[ctx: Reconcile state 'Frozen']
en: Frozen
nds: Infroren

[ctx: Reconcile state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
nds: Nich utgleken

[ctx: Reconcile state 'Reconciled']
en: Reconciled
nds: Utgleken

en: Reconcile...
nds: Afglieken...

en: Reconciled
nds: Utgleken

en: Reconciliation Wizard
nds: Afgliek-Hölper

en: Reconciliation report
nds: Afgliekbericht

en: Reconciliation report of account %1
nds: Afgliekbericht vun Konto %1

[ctx: Reconciliation state 'Cleared']
en: Cleared
nds: Kloormaakt

[ctx: Reconciliation status 'Cleared']
en: cleared
nds: kloormaakt

[ctx: Reconciliation status 'Frozen']
en: frozen
nds: op Ies leggt

[ctx: Reconciliation status 'Not Reconciled']
en: not reconciled
nds: nich utgleken

[ctx: Reconciliation status 'Reconciled']
en: reconciled
nds: utgleken

[ctx: Reconciliation status unknown]
en: unknown
nds: nich begäng

en: Reconciliation view
nds: Afgliek-Ansicht

en: Record this transaction into the register
nds: Disse Boken na't Bankbook sekern

en: Recording payments?
nds: Betahlen sekern?

en: Recover Key available in keyring
nds: Slötelbund bargt Slötel för't Wedderherstellen

en: Redefine Transaction Type
nds: Bokentyp nieg fastleggen

en: Refinance existing loan
nds: Vörhannen Kredit refinanzeren

en: Register balance as of %1
nds: Bankbook-Saldo vun %1

en: Register ending balance
nds: Bankbook-Ennsaldo

en: Register settings
nds: Bankbook Instellen

en: Regular Expression for
nds: Reguleer Utdruck för

en: Reinvest Dividend
nds: Dividend wedder anleggen

en: Reinvest dividend
nds: Dividend wedder anleggen

en: Remember (manually adjusted) font size in home view on program end.
nds: (Vun Hand ännert) Schriftgrött för Startsiet bi't Utmaken wohren

en: Remember font size when leaving the program if manually changed with mouse-wheel
nds: Ännert Schriftgrött bi't Tomaken wohren.

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Remove Budget
nds: Finanzplaan wegmaken

en: Remove Payee
nds: Adressaat wegmaken

en: Remove mapping to online account
nds: Towiesen na Nett-Konto wegmaken

en: Remove this price item from the file
nds: Dissen Priesindrag ut de Datei wegmaken

en: Removes all splits that have a value of zero
nds: Deit all opdeelt Boken weg, de ehr Weert "Null" is.

en: Ren
nds: Ümn

en: Rename
nds: Ümnömen

en: Rename budget
nds: Finanzplaan ümnömen

en: Rename currency
nds: Geldsort ümnömen

en: Rename payee
nds: Adressaat ümnömen

en: Rename the current selected budget
nds: Den nu utsöchten Finanzplaan ümnömen

en: Rename the current selected payee
nds: Den nu utsöchten Adressaat ümnömen

en: Reopen account
nds: Konto wedder opmaken

en: Reorganizing accounts...
nds: Kontos warrt nieg ornt...

en: Report
nds: Bericht

en: Report Configuration
nds: Bericht-Instellen

en: Report Name
nds: Berichtnaam

en: Report Settings
nds: Bericht-Instellen

en: Report Tab
nds: Berichtpaneel

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
nds: %1 bet %2

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
nds: %1 bet %2

[ctx: Report settings]
en: Reports
nds: Berichten

en: ReportControl
nds: BerichtKuntrull

en: Reporting logic, OFX Import
nds: Berichtlogik, OFX-Importeren

en: Reports
nds: Berichten

en: Required field
nds: Plichtfeld

en: Reset
nds: Torüchsetten

en: Restarting postponed reconciliation
nds: Rutschaven Afgliek warrt wedder start

en: Result
nds: Resultaat

en: Results table
nds: Resultatentabell

en: Return On Investment
nds: Kapitaldracht

en: Return to the Welcome page
nds: Torüch na den Willkamen-Schirm

en: Revert budget to last saved state
nds: Na tolest sekert Finanzplaan torüchgahn

en: Romanian Leu
nds: Romäänsch Leu

en: Romanian Leu (new)
nds: Romäänsch Leu (nieg)

en: Routing Number:
nds: Bankleddtall

en: Routing number
nds: Bankleddtall

en: Rows
nds: Regen

en: Rows/Columns
nds: Regen/Striepen

en: Rows/Columns Tab
nds: Regen-/Striepen-Paneel

en: Running automatic reconciliation
nds: Automaatsch Afgliek warrt utföhrt

en: Running consistency check...
nds: Konsistenzprööv löppt…

en: Russian Ruble
nds: Russ'sch Ruvel

en: Russian Ruble (old)
nds: Russ'sch Ruvel (oolt)

en: Rwanda Franc
nds: Ruanda-Franc

en: SQL for creation
nds: SQL för't Opstellen

en: STATUS:
nds: Status:

[ctx: Same transaction if amount differs less than percent.]
en: percent.
nds: Perzent.

en: Samoan Tala
nds: Samoaansch Tala

en: Sao Tome and Principe Dobra
nds: Sao Tomé un Principe

[ctx: Saturday]
en: Sat
nds: Sa.

en: Saudi Riyal
nds: Saudsch Rial

en: Save As
nds: Sekern as

en: Save Category
nds: Kategorie sekern

en: Save QIF
nds: As QIF sekern

en: Save Report
nds: Bericht sekern

en: Save SQL
nds: As SQL sekern

en: Save as database...
nds: As Datenbank sekern…

en: Save as...
nds: Sekern as...

en: Save changes
nds: Ännern sekern

en: Save report as
nds: Bericht sekern as

en: Saving accounts...
nds: Kontos warrt sekert...

en: Saving budgets...
nds: Finanzplaans warrt sekert...

en: Saving file to database...
nds: Datei warrt na Datenbank sekert...

en: Saving file with a new filename...
nds: Datei warrt mit nieg Dateinaam sekert...

en: Saving file...
nds: Datei warrt sekert...

en: Saving reports...
nds: Berichten warrt sekert...

en: Saving transactions...
nds: Boken warrt sekert...

en: Savings
nds: Sparkonto

en: Schedule
nds: Planen

en: Schedule %1 appears to contain a formula. GnuCash formulae are not convertible
nds: As't lett bargt Planen %1 en Formel. GnuCash-Formeln laat sik nich ümwanneln.

en: Schedule %1 contains a deferred interval specification; please check for correct operation
nds: Planen %1 bargt en verschaven Tietruum-Angaav, bitte op propper Funkschoon pröven.

en: Schedule %1 contains multiple actions; only one has been imported
nds: Planen %1 bargt mehr Akschonen, man bloots een wöör importeert.

en: Schedule %1 contains no valid splits
nds: Planen %1 bargt keen tolaten Opspleten

en: Schedule %1 contains unknown action (key = %2, type = %3)
nds: Planen %1 bargt nich begäng Akschoon (Slötel = %2, Typ = %3)

en: Schedule %1 contains unknown interval specification; please check for correct operation
nds: Planen %1 bargt en nich begäng Tietruum-Angaav, bitte op propper Funkschoon pröven.

en: Schedule %1 dropped at user request
nds: Planen %1 op Brukeranfraag wegdaan

en: Schedule %1 has interval of %2 which is not currently available
nds: Planen %1 hett en Tietruum vun %2, de opstunns nich verföögbor is.

en: Schedule Details
nds: Planen-Enkelheiten

en: Schedule Information
nds: Planen-Informatschonen

en: Schedule Settings
nds: Planen instellen

en: Schedule Summary Information
nds: Tosamenfaten vun Planen-Informatschonen

en: Schedule found
nds: Planen opdeckt

en: Schedule information
nds: Planen-Informatschonen

en: Schedule name:
nds: Planen-Naam:

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Any
nds: All

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Day
nds: Dag

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Half-month
nds: Halvig Maand

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Month
nds: Maand

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Once
nds: Eenmaal

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Year
nds: Johr

en: Schedule%1
nds: Planen %1

en: Scheduled Expenses
nds: Plaant Utgaven

en: Scheduled Income
nds: Plaant Inkamen

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Any (Error)
nds: All (Fehler)

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Bank transfer
nds: Banköverwiesen

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct debit
nds: Lastschrift

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct deposit
nds: Överwiesen

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Manual deposit
nds: Inbetahlen

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Other
nds: Anner

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Standing order
nds: Dueropdrag

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Write check
nds: Scheck schrieven

en: Scheduled Transactions
nds: Plaant Boken

en: Scheduled and Future Transactions
nds: Plaant un tokamen Boken

[ctx: Scheduled method]
en: Scheduled
nds: Plaant

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Bill
nds: Reken

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Deposit
nds: Inbetahlen

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Loan payment
nds: Kredit-Afbetahlen

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Transfer
nds: Överwiesen

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Scheduled transactions
nds: Plaant Boken

en: Scheduled transactions found
nds: Plaant Boken opdeckt

en: Scheduled transactions options
nds: Optschonen för plaante Boken

en: Schedules
nds: Planen

en: Search amount in the range
nds: Bedrag binnen Rebeet söken

en: Search number in range
nds: Nummer binnen en Rebeet söken

en: Search this amount
nds: Dissen Bedrag söken

en: Search this number
nds: Disse Nummer söken

en: Search transactions
nds: Boken söken

en: Search view
nds: Söökansicht

en: Securities
nds: Weertpaperen

en: Security
nds: Weertpapeer

en: Security Name
nds: Weertpapeer-Naam

en: Security detail wizard
nds: Hölper för Weertpapeer-Enkelheiten

en: Security found
nds: Weertpapeer funnen

en: Security not found
nds: Weertpapeer nich funnen

en: See what's new in this version
nds: Kiek, wat dat Nieges in disse Verschoon gifft

en: Select Account
nds: Konto utsöken

en: Select Account:
nds: Konto utsöken:

en: Select Accounts
nds: Kontos utsöken

en: Select Currency
nds: Geldsort utsöken

en: Select Financial Institution
nds: Bank utsöken

en: Select Schedules
nds: Plaant Boken utsöken

en: Select Style
nds: Stil utsöken

en: Select Transaction
nds: Boken utsöken

en: Select Transaction Type
nds: Bokentyp utsöken

en: Select a known KMyMoney source from the list below
nds: Ut de List nerrn en begäng KMyMoney-Born utsöken

en: Select a month
nds: Maand utsöken

en: Select a transaction and press the OK button or use Cancel to select none.
nds: Söök en Boken ut un klick op den Knoop "OK" oder bruuk "Afbreken", wenn Du nix utsöken wullt.

en: Select a week
nds: Week utsöken

en: Select a year
nds: En Johr utsöken

en: Select account
nds: Konto utsöken

en: Select additional keys
nds: Bito-Slötels utsöken

en: Select all
nds: All utsöken

[ctx: Select all transactions]
en: Select all
nds: All utsöken

en: Select as base currency
nds: As Hööft-Geldsort fastleggen

en: Select column containing amount field.
nds: Söök den Striep ut, de dat Bedragfeld bargt.

en: Select filename
nds: Dateinaam utsöken

en: Select mount point
nds: Inhangoort utsöken

en: Select new investment type
nds: Bitte en Anlaag-Typ utsöken

en: Select none
nds: Nix utsöken

en: Select online banking plugin
nds: Söök en Internett-Bankereemoduul ut.

en: Select output file
nds: Utgaavdatei utsöken

en: Select parent investment account or enter new name. Stock %1
nds: Söök en överornt Anlaagkonto ut oder giff en niegen Naam in. Aktie %1

en: Select the currency in which this account is denominated.
nds: Söök de Geldsort ut, de för dit Konto bruukt warrt.

en: Select the institution which manages this account or leave empty
nds: De Bank för dit Konto utsöken oder leddig laten

en: Select transactions without payees
nds: Boken ahn Adressaten utsöken

en: Select year
nds: Johr utsöken

en: Selected entries are shown on the home page of the application.<p>
    Use the buttons and checkboxes to customize the layout of the home page.
nds: Utsöcht Indrääg warrt op de Programm-Startsiet wiest.<p>
    Mit de Knööp un Ankrüüzfeller lett sik ehr Utsehn topassen

en: Selecting the <b>Preferred Account</b> checkbox will allow preferred access in some dialogs and views of KMyMoney.
nds: Mit <b>Vörtrocken Konto</b> warrt en Vörutwahl för en poor Dialogen un Ansichten anmaakt.

en: Selections Warning
nds: Köörwohrschoen

en: Sell
nds: Verköpen

en: Sells
nds: Verkööp

en: Serbian Dinar
nds: Serbsch Dinaar

en: Server message: %1
nds: Servermellen: %1

en: Set all further occurrences in this schedule to be these values.
nds: Disse Weerten för all tokamen Vörkamen in disse Planen bruken.

en: Set base currency
nds: Hööft-Geldsort fastleggen

en: Set preferences
nds: Vörinstellen fastleggen

en: Setup number of backups to keep (local file only)
nds: Tall vun wohrt Sekerndateien fastleggen (bloots lokaal Datei)

en: Seychelles Rupee
nds: Seychellen-Rupje

en: Shares
nds: Aktien

[ctx: Shares quantity]
en: Quantity
nds: Mengde

en: Show Account Limit Information
nds: Kontosüll-Informatschonen wiesen

en: Show Columns
nds: Striepen wiesen

en: Show KMyMoney welcome page
nds: KMyMoney sien Willkamen-Schirm wiesen

en: Show Transaction Detail
nds: Boken-Enkelheiten wiesen

en: Show a grid in the register
nds: Gadder wiesen

en: Show accounts view expanded when loaded
nds: Utfooldt Kontoansicht bi't Laden wiesen

en: Show all accounts
nds: All Kontos wiesen

en: Show all register entries in full detail
nds: All Indrääg mit Enkelheiten wiesen

en: Show all stored prices
nds: All sekert Priesen wiesen

en: Show as chart by default
nds: Standardwies as Diagramm wiesen

en: Show balance chart...
nds: Saldo-Diagramm wiesen...

en: Show categories in the accounts list view
nds: Kategorien ok in de Kontolistenansicht wiesen

en: Show categories in the accounts view
nds: Kategorien in de Kontoansicht wiesen

en: Show equity accounts
nds: Kapitalkontos wiesen

en: Show fancy group markers
nds: Smucke Koppelmarken wiesen

en: Show fancy markers for previous and current fiscal year
nds: Smucke Koppelmarken för verleden un lopen Rekenjohr wiesen

en: Show grid lines
nds: Gadderlienen wiesen

en: Show group header between transactions
nds: Koppelkoppreeg twischen Boken wiesen

en: Show header for the previous and current fiscal year
nds: Koppreeg för verleden un lopen Rekenjohr wiesen

en: Show splash screen during startup
nds: Startschirm wiesen

en: Show the chart version of this report
nds: Dissen Bericht as Diagrammverschoon wiesen

en: Show title bar on each page
nds: Titelbalken op elk Siet wiesen

en: Show title bar on each view
nds: Titelbalken jümmers wiesen

en: Show totals column
nds: Summen-Striep wiesen

en: Show transaction form
nds: Boken-Formulor wiesen

en: Sierra Leone Leone
nds: Sierra-leoonsch Leone

en: Silver
nds: Sülver

en: Simple Moving Average
nds: Eenfach glieden Dörsnitt

en: Singapore Dollar
nds: Singapur-Dollar

en: Skip
nds: Utlaten

en: Skip next transaction...
nds: Nakamen Boken övergahn...

en: Skip schedule
nds: Plaant Boken övergahn

en: Skip this transaction
nds: Disse Boken övergahn

en: Skip value if price is zero
nds: Weert mit Pries Null övergahn

en: Slovak Koruna
nds: Slowaaksch Kroon

en: Slovenian Tolar
nds: Sloweensch Taler

en: Small Business Features (Customers, Invoices, etc.)
nds: Funkschonen för lütte Bedrieven (Kunnen, Reken, usw.)

en: Smallest fraction:
nds: Lüttst Andeel:

en: Solomon Islands Dollar
nds: Salomonen-Dollar

en: Somali Shilling
nds: Somaalsch Schilling

en: Some description
nds: Beschrieven

en: Sort options
nds: Sorteeroptschonen

en: Sort order
nds: Sorteerreeg

en: Sort order of register in normal view
nds: Sorteerreeg vun't Bankbook in Normaalansicht

en: Sort order of register in search dialog
nds: Sorteerreeg vun't Bankbook in Söökansicht

en: Sorting
nds: Sorteren

en: Source of QIF
nds: QIF-Born

en: South African Rand
nds: Söödafrikaansch Rand

en: South Korean Won
nds: Söödkoreaansch Won

en: Spanish Peseta
nds: Spaansch Peseet

en: Special background colors
nds: Besünner Achtergrundklören

en: Split Options
nds: Opdelen-Optschonen

en: Split transaction
nds: Boken opdelen

[ctx: Split transaction]
en: Split
nds: Opdelen

[ctx: Split transaction (category replacement)]
en: Split transaction
nds: Boken opdelen

en: Splits
nds: Opspleten

en: Sri Lanka Rupee
nds: "Sri Lanka"-Rupje

en: St. Helena Pound
nds: "St. Helena"-Pund

en: Standing order
nds: Dueropdrag

en: Start Date
nds: Startdatum

en: Start date
nds: Startdatum

en: Start line
nds: Startreeg

en: Start on:
nds: Vun:

en: Start operation
nds: Akschoon starten

en: Start with homepage
nds: Mit Startsiet starten

en: Start with last selected view
nds: Mit tolest bruukt Ansicht starten

en: Start with last selected view or homepage
nds: Mit tolest bruukt Ansicht oder Tohuussiet starten

en: Start with one of the following activities...
nds: Mit een vun disse Akschonen starten…

en: Starting Balance
nds: Startsaldo

en: Starting balance of this statement:
nds: Startsaldo op dissen Kontouttog:

en: Starting balance on bank statement
nds: Startsaldo op Kontouttog

en: Starting day of the fiscal year
nds: Startdag vun dat Rekenjohr

en: Starting month of the fiscal year
nds: Startmaand vun dat Rekenjohr

en: Startup options
nds: Programmstart-Optschonen

en: Startup page options
nds: Startsiet-Optschonen

en: Statement Deposit Details
nds: Kontouttog - Inbetahlen-Enkelheiten

en: Statement Details
nds: Kontouttog - Enkelheiten

en: Statement Importer
nds: Kontouttog-Importerer

en: Statement Information
nds: Kontouttog-Informatschonen

en: Statement Payment Details
nds: Kontouttog - Betahlen-Enkelheiten

en: Statement date:
nds: Kontouttog-Datum:

en: Statement file...
nds: Kontouttog-Datei…

en: Statement stats
nds: Kontouttog-Statistiken

en: Statement: %1
nds: Kontouttog: %1

[ctx: Status of the job]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

[ctx: Status of the job]
en: enqueued
nds: inreegt

[ctx: Status of the job]
en: error
nds: Fehler

[ctx: Status of the job]
en: finished
nds: afslaten

[ctx: Status of the job]
en: new
nds: nieg

[ctx: Status of the job]
en: pending
nds: utstahn

[ctx: Status of the job]
en: sent
nds: loosstüert

[ctx: Status of the job]
en: updated
nds: opfrischt

en: Step %1 of %2
nds: Schritt %1 vun %2

en: Stock
nds: Aktie

en: Stock Name
nds: Aktiennaam

en: Stock%1
nds: Aktie %1

en: Store GPG encrypted
nds: GPG-verslötelt sekern

en: Store password
nds: Passwoort wohren

en: Storing transactions
nds: Boken warrt sekert

[ctx: Street address]
en: Address
nds: Adress

[ctx: Street address]
en: Address:
nds: Adress:

en: Street:
nds: Straat:

en: Subaccount
nds: Ünnerkonto

en: Subaccount of
nds: Ünnerkonto vun

en: Subaccount of %1
nds: Ünnerkonto vun %1

en: Sudanese Dinar
nds: Sudaneesch Dinaar

en: Suggest a category
nds: En Kategorie anraden

en: Sum of splits
nds: Summ vun Deelboken

en: Summar&y
nds: &Tosamenfaten

en: Summary
nds: Tosamenfaten

[ctx: Sunday]
en: Sun
nds: Sü.

en: Supports bill payment (but not supported by KMyMoney yet)<br/>
nds: Ünnerstütt Rekenbetahlen (man noch nich vun KMyMoney ünnerstütt)<br/>

en: Supports investments<br/>
nds: Ünnerstütt Anlagen<br/>

en: Supports online statements<br/>
nds: Ünnerstütt Internett-Kontouttöög<br/>

en: Suriname Guilder
nds: Surinam-Gulden

en: Swaziland Lilangeni
nds: Swasiland-Lilangeni

en: Swedish Krona
nds: Sweedsch Kroon

en: Swiss Franc
nds: Swiezer Franken

en: Symbol
nds: Symbool

[ctx: Symbol name]
en: Symbol
nds: Symbool

en: Synchronize account in ledger and investment view
nds: Konto in Bankbook un Anlagenansicht synkroniseren

en: Synchronize account selection of ledger and investment view
nds: Kontoköör vun Bankbook un Anlagenansicht synkroniseren

en: Syrian Pound
nds: Syrsch Pund

en: T&ools
nds: &Warktüüch

en: Tabbed
nds: Paneels

en: Tables successfully created
nds: Tabellen mit Spood opstellt.

en: Taiwan Dollar
nds: Taiwan-Dollar

en: Tanzanian Shilling
nds: Tansaniaansch Schilling

en: Tax
nds: Stüern

en: Tax Transactions by Category
nds: Stüerboken na Kategorie

en: Tax Transactions by Payee
nds: Stüerboken na Adressaat

en: Taxes
nds: Stüern

en: Telephone/Fax:
nds: Telefoon/Fax:

en: Telephone:
nds: Telefoon:

en: Tells whether the reminder should be triggered before or after the schedule start
nds: Leggt fast, wo faken de Anstoot vör oder na en plaant Boken wedderkummt.

en: Template Error
nds: Vörlaagfehler

en: Term
nds: Looptiet

en: Term:
nds: Looptiet:

en: Test Report
nds: Pröövbericht

en: Test new feature
nds: Nieg Funkschoon utproberen

en: Text colors
nds: Textklören

en: Thai Baht
nds: Thailannsch Baht

en: The %1 <b>%2</b> currently does not exist. You can create a new %3 by pressing the <b>Create</b> button or select another %4 manually from the selection box.
nds: %1 <b>%2</b> gifft dat noch nich. Du kannst en nieg %3 opstellen. Klick op den Knoop <b>Opstellen</b> oder söök ut de Köörlist en anner %4 ut.

en: The %1 <b>%2</b> currently exists. Do you want to import transactions to this account?
nds: %1 <b>%2</b> gifft dat al. Wullt Du Boken na dit Konto importeren?

en: The %1 account currently has an opening balance of %2. This QIF file reports an opening balance of %3. Would you like to overwrite the current balance with the one from the QIF file?
nds: Dat Konto %1 hett en Anfangssaldo vun %2. Disse QIF-Datei meldt en Startsaldo vun %3. Wullt Du den aktuellen Saldo mit de Daten ut de QIF-Datei överschrieven?

en: The '<b>%1</b>' field already has this column selected. <center>Please reselect both entries as necessary.</center>
nds: Dat Feld "<b>%1</b>" hett dissen Striep al utsöcht. <center>Bitte wenn nödig bede Indrääg nieg utsöken.</center>

[ctx: The 'type of object' 'x' does not exist]
en: The %1 '%2' does not exist. Do you want to create it?
nds: %1 "%2" gifft dat nich. - Opstellen?

[ctx: The HTTP request failed]
en: Failed
nds: Fehlslaan

en: The HTTP request failed.
nds: De HTTP-Anfraag is fehlslaan.

en: The KMyMoney Development Team
nds: De Makers vun KMymoney

en: The Security Name, and Date and Type columns are needed.<center>Also, the Price, Quantity and Amount columns.</center><center>Please try again.</center>
nds: Striepen för den Weertpapeernaam, Datum un Typ doot noot.<center>De Striepen för Pries, Mengde un Bedrag ok.</center><center>Bitte versöök dat nochmaal.</center>

en: The amount is an estimate because it varies for each payment
nds: De Bedrag is estemeert, wiel de för elk Betahlen anners is.

en: The balance of %1 is above %2 today.
nds: De Saldo vun %1 liggt vundaag över %2.

en: The balance of %1 is below %2 today.
nds: De Saldo vun %1 liggt vundaag ünner %2.

en: The balance of %1 is below the minimum balance %2 today.
nds: De Saldo vun %1 liggt vundaag ünner den Minnstsaldo vun %2.

en: The balance of %2 will drop below %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below %3 in %1 days.
nds[0]: De Saldo vun %2 warrt in %1 Dag ünner %3 wesen.
nds[1]: De Saldo vun %2 warrt in %1 Daag ünner %3 wesen.

en: The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 days.
nds[0]: De Saldo vun %2 warrt in %1 Dag ünner den Minnstsaldo vun %3 wesen.
nds[1]: De Saldo vun %2 warrt in %1 Daag ünner den Minnstsaldo vun %3 wesen.

en: The balance of %2 will raise above %3 in %1 day. | The balance of %2 will raise above %3 in %1 days.
nds[0]: De Saldo vun %2 warrt in %1 Dag över %3 wesen.
nds[1]: De Saldo vun %2 warrt in %1 Daag över %3 wesen.

en: The balloon payment has been modified to %1.
nds: De Afslussbetahlen wöör op %1 ännert

en: The check template file which defines the way the printed check will look.
nds: De Scheckvörlaagdatei leggt dat Utsehn vun den Scheckdruck fast.

en: The current budget already contains data. Continuing will replace all current values of this budget.
nds: De aktuelle Finanzplaan bargt al Daten. Maakst Du wieder, warrt all vörhannen Weerten utwesselt.

en: The default QIF profile
nds: Dat Standard-QIF-Profil

en: The fields below allow you to enter some information about your checking account. Once this wizard finishes, the account will be created for you within KMyMoney.
nds: Nerrn kannst Du noch mehr Daten över Dien Girokonto ingeven. Dat Konto warrt binnen KMyMoney opstellt, sodraad de Hölper beendt is.

en: The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
nds: Dat gifft de Datei <b>%1</b> al. Wullt Du ehr redig överschrieven?

en: The file has been changed, save it?
nds: De Datei wöör ännert. Wullt Du ehr sekern?

en: The file must be saved first before it can be backed up.  Do you want to continue?
nds: Du muttst de Datei eerst sekern, ehr Du dor en Sekerheitkopie vun opstellen kannst. Wullt Du wiedermaken?

en: The final payment has been modified to %1.
nds: De Afslussbedrag wöör op %1 ännert

en: The first step in this process requires to select the type of investment. The following steps collect more details about the investment from you.
nds: Toeerst deit en Geldanlaagtyp noot. Dorna kannst Du mehr Enkelheiten över de Geldanlaag ingeven.

en: The following changes have been made to the transaction data:
nds: Disse Boken-Daten wöörn ännert:

en: The following error was encountered while decrypting file <b>%1</b>: %2
nds: Bi't Opslöteln vun Datei <b>%1</b> geev dat dissen Fehler: %2

en: The following features found in your file are not currently supported:
nds: Dien Datei bargt disse opstunns nich ünnerstütt Funkschonen:

en: The format of the dates in the QIF file.
nds: Dat Datenformaat vun de QIF-Datei

en: The free, easy to use, personal finance manager for KDE
nds: En free un eenfach to bruken Geldsakenpleger för KDE

en: The icalendar file in which to export the schedules.
nds: De icalendar-Datei, na de Du plaant Boken exporteren wullt

en: The institution name field is empty.  Please enter the name.
nds: Dat Bankfeld is leddig. Bitte den Naam ingeven.

en: The interest rate gets calculated
nds: De Tinssatz warrt utreekt

en: The last selected view
nds: De tolest bruukt Ansicht

en: The name of the institution that issued the account.
nds: De Naam vun de Bank, de dat Konto praatstellt.

en: The number of payments has been decremented and the balloon payment has been modified to %1.
nds: De Tall vun Afbetahlen wöör minnert un de Afslussbetahlen op %1 ännert.

en: The number of payments has been decremented and the final payment has been modified to %1.
nds: De Tall vun Afbetahlen wöör minnert un de Afslussbedrag op %1 ännert.

en: The number of reminders to be generated for the schedule
nds: Tall vun Anstööt för plaant Boken

en: The number of units of the interval before or after the schedule starts
nds: Töövtiet twischen de Anstööt vör oder na den Start vun en plaant Boken

en: The number of units of the interval between reminders
nds: Töövtiet twischen de Anstööt

en: The palette used to render charts
nds: De Klörensett för Diagrammen

en: The plugin usually downloads the account balance and transactions. In some circumstances, the download of transaction data is not supported for certain accounts. The following option allows to turn off the request for transaction data.
nds: Dat Moduul laadt normalerwies Kontostand un Boken daal. Mennigmaal warrt dat Daalladen vun Bokendaten för en Reeg vun Kontos man nich ünnerstütt. Mit de nakamen Akschoon laat sik Anfragen na Bokendaten utmaken.

en: The security <b>%1</b> currently does not exist as sub-account of <b>%2</b>. Do you want to create it?
nds: Dat Weertpapeer <b>%1</b> gifft dat nich as Ünnerkonto vun <b>%2</b>. Wullt Du dat opstellen?

en: The selected symbol is already on file. Do you want to reuse the existing security?
nds: De Datei bargt dat utsöchte Symbool al. Wullt Du dat vörhannen Weertpapeer överschrieven?

en: The statement has been processed with the following results:
nds: De Kontouttog wöör mit disse Resultaten verarbeidt:

en: The statements have been processed with the following results:
nds: De Kontouttöög wöörn mit disse Resultaten opstellt:

en: The total amount of this transaction is %1 while the sum of the splits is %2. The remaining %3 are unassigned.
nds: De Samtbedrag vun disse Boken is "%1", man de Summ vun opdeelt Boken is "%2". De Rest vun "%3" is nich towiest.

en: The transaction has a missing assignment of <b>%1</b>.
nds: De Boken fehlt en Towiesen vun <b>%1</b>.

en: The type of the KMyMoney view
nds: De KMyMoney-Ansichttyp

en: The units of the interval before or after the schedule starts in seconds
nds: Töövtiet twischen de Anstööt vör oder na den Start vun en plaant Boken inSekunnen

en: The units of the interval between reminders in seconds
nds: Tiet twischen de Anstööt in Sekunnen

en: There is a problem with file %1 | There are problems with file %1
nds[0]: Dat gifft en Problem mit Datei %1
nds[1]: Dat gifft Problemen mit Datei %1

en: There was an error creating your report: "%1".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
nds: Bi't Opstellen vun den Bericht geev dat en Fehler: "%1".
    Bitte schick en Fehlerbericht an: kmymoney-devel@kde.org

en: This account is a liability and if the opening balance represents money owed, then it should be negative.  Negate the amount?
    
    Please click Yes to change the opening balance to %1,
    Please click No to leave the amount as %2,
    Please click Cancel to abort the account creation.
nds: Dit Konto is en Schullenkonto, un wenn de Kontostand dat vörhannen Geld wiesen schall, mutt de wull negativ wesen. Kontostand negativ maken?
    
    Klick "Jo" an, wenn Du den Kontostand op %1 ännern wullt.
    Klick "Nee" an, wenn Du em op %2 laten wullt.
    Klick "Afbreken" an, wenn Du dat Konto nich opstellen wullt.

en: This combo box lists all the secret keys you have in your keyring. Select the one you want to use for encryption when saving to a file.
nds: Mit dit Utsöökfeld laat sik all Privaatslötels wiesen, de Dien Slötelbund bargt. Söök den Slötel ut, den Du för't Sekern vun en Datei bruken wullt.

en: This dialog does not allow new categories to be created. Please pick a category from the list.
nds: Hier laat sik keen nieg Kategorien opstellen. Bitte söök een ut de List ut.

en: This dialog does not allow new payees to be created. Please pick a payee from the list.
nds: Hier laat sik keen nieg Adressaten opstellen. Bitte söök en Adressaat ut de List ut.

en: This finishes the setup of your KMyMoney environment. You can now press the Finish button and start using KMyMoney to record your financial transactions.
nds: Dien KMyMoney-Ümgeven is nu instellt. Du kannst de Instellen nu beennen un KMyMoney starten, wenn Du DienGeldsaken plegen wullt.

en: This imported statement contains investment transactions with no security.  These transactions will be ignored.
nds: De importeert Kontouttog bargt Geldanlaag-Boken ahn Weertpaperen. Disse Boken warrt övergahn.

en: This investment account does not contain the "%1" security.  Transactions involving this security will be ignored.
nds: Dit Anlaagkonto bargt dat Weertpapeer "%1" nich. Boken, de dit Weertpapeer angaht, warrt övergahn.

[ctx: This is the mount point]
en: Mount Point:
nds: Inhangsteed:

en: This month
nds: Dissen Maand

en: This option hides all accounts that have been closed by the user in views and selection lists.
    
    You can use <b>View/Show all accounts</b> to temporarily show hidden accounts in the views.
nds: Is dit anmaakt, warrt all Kontos versteken, de de Bruker in Ansichten un Köörlisten tomaakt hett.
    
    Mit <b>Ansicht -> All Kontos wiesen</b> laat sik versteken Kontos tietwies wedder wiesen.

en: This option hides all categories in the categories view that are not used in at least a single transaction. They are still shown in the category selection lists.
nds: Is dit anmaakt, warrt all Kategorien in de Ansicht versteken, för de dat nich tominnst een Boken gifft. In de Kategorie-Köörlisten warrt se man noch wiest.

en: This option hides all finished schedules in the schedules view.
nds: Is dit anmaakt, warrt all afslaten Plaans in de Plaanöversicht versteken.

en: This option hides all reconciled transactions in the ledger view.
nds: Is dit anmaakt, warrt all utgleken Boken in de Bankbook-Ansicht versteken.

en: This option will display the categories in the accounts view also.
nds: Is dit anmaakt, warrt ok de Kategorien ok in de Kontoansicht wiest.

en: This page allows to setup certain limits. KMyMoney will warn you when the account balance reaches a limit.
nds: Hier laat sik verscheden Süllen fastleggen. Du warrst wohrschoot, sodraad de Kontostand bi en wiss Süll anlangt.

en: This page allows you to select the parent account.
nds: Hier lett sik en överornt Konto utsöken.

en: This page summarizes the data you have entered. Press <b>Finish</b> to create the account, schedules, etc. or use <b>Back</b> to modify your entries.
nds: Hier warrt Dien ingeven Daten tohoopstellt. Du kannst nu Dien Konto, plaant Boken usw. opstellen, oder mit <b>Torüch</b> Dien Indrääg ännern.

en: This price source is not known to KMyMoney. Please select an option below.
nds: Priesborn nich begäng. Söök bitte nerrn en Akschoon ut.

en: This schedule will end at some time
nds: Disse plaant Boken endt na en wiss Tiet

en: This symbol denotes, if the KMyMoney recovery key has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
nds: Dit Symbool wiest, wat Dien Slötelbund den Slötel för't Wedderherstellen bargt. Gifft em dat, warrt he gröön wiest, anners düüster.

en: This symbol denotes, if the key for the given user id has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
nds: Dit Symbool wiest, wat Dien Slötelbund den Slötel för de angeven Bruker-ID bargt. Gifft em dat, warrt he gröön wiest, anners düüster.

en: This version of the importer cannot handle multi-book files.
nds: Dit Importmoduul kann keen Dateien för mehr Bankböker hanteren.

en: This week
nds: Disse Week

en: This wizard allows you to create a new investment.
nds: Disse Hölper maakt Di dat Opstellen vun en nieg Geldanlaag licht.

en: This wizard allows you to modify the selected investment.
nds: Disse Hölper maakt Di dat Ännern vun de utsöchte Geldanlaag licht.

en: This wizard allows you to modify the selected security.
nds: Disse Hölper maakt Di dat Ännern vun dat utsöchte Weetpapeer licht.

en: This year
nds: Dit Johr

en: Thousand Delimiter
nds: Trennteken för Dusend

en: Thousands Separator
nds: Trennteken för Dusend

en: Time
nds: Tiet

en: Time between interest changes
nds: Tiet twischen Tinsännern

[ctx: Time unit]
en: Days
nds: Daag

en: Time until next change
nds: Tiet bet tokamen Ännern

en: Time(s)
nds: maal

[ctx: To (Date)]
en: To
nds: Bet

en: To amount
nds: Na Bedrag

en: To create an alarm for the exported schedules
nds: En Alarm för exporteert plaant Boken opstellen

[ctx: To duplicate a split]
en: Duplicate
nds: Verdubbeln

[ctx: To select account]
en: Select %1
nds: %1 utsöken

en: To&day minus
nds: &Daag torüch

en: Today
nds: Vundaag

[ctx: Today's forecast]
en: Current
nds: Aktuell

[ctx: Toggle reconciliation flag]
en: Toggle
nds: An-/Utmaken

en: Tongan Pa'anga
nds: Tongaansch Pa'anga

en: Top Accounts
nds: Hööftkontos

en: Top Categories
nds: Hööftkategorien

en: Top Category
nds: Hööftkategorie

en: Top-Level
nds: Böverst Evene

en: Total
nds: Tohoop

en: Total Assets
nds: Summ vun Goothebben

en: Total Balance
nds: Samtsaldo

en: Total Liabilities
nds: Passiva tohoop

en: Total Profits:
nds: Samtwinnst:

en: Total Stock 1
nds: Heel Aktienbestand 1

en: Total Value
nds: Samtweert

[ctx: Total balance]
en: Total
nds: Tohoop

[ctx: Total balance for checking account]
en: Total
nds: Tohoop

[ctx: Total balance for credit card]
en: Total
nds: Tohoop

en: Total payment:
nds: Samtbetahlen:

[ctx: Total value]
en: Total
nds: Tohoop

en: Total variation
nds: Samtafwieken

en: Totals
nds: Summen

en: Town:
nds: Stadt:

en: Trading Currency
nds: Hannels-Geldsort

en: Trading Symbol of the stock or mutual fund, not required.
nds: Aktien- oder Anlaagfond-Hannelsteken, deit nich noot.

en: Trading market
nds: Hannelsmarkt

en: Trading symbol
nds: Hannelsteken

en: Transaction %1 has no splits
nds: Boken "%1" lett sik nich opspleten

en: Transaction Notes option
nds: Boken-Notizen

en: Transaction already frozen
nds: Boken al op Ies leggt

en: Transaction already reconciled
nds: Boken al afgleken

en: Transaction amount
nds: Bokenbedrag

en: Transaction is missing a category assignment.
nds: Boken fehlt en Kategorietowiesen

en: Transaction options
nds: Boken-Optschonen

en: Transaction report
nds: Boken-Bericht

en: Transactions
nds: Boken

en: Transactions by Account
nds: Boken na Konto

en: Transactions by Category
nds: Boken na Kategorie

en: Transactions by Month
nds: Boken na Maand

en: Transactions by Payee
nds: Boken na Adressaat

en: Transactions by Reconciliation Status
nds: Boken na Afgliekstatus

en: Transactions by Week
nds: Boken na Week

en: Transfer
nds: Överwiesen

en: Transfer amount from %1
nds: Bedrag överwiesen vun %1

en: Transfer amount to %1
nds: Bedrag överwiesen na %1

en: Transfer from
nds: Överwiesen vun

en: Transfer from %1
nds: Överwiesen vun %1

en: Transfer from %1 to %2, Payee %3, amount %4
nds: Överwiesen vun %1 na %2, Adressaat %3, Bedrag %4

en: Transfer to
nds: Överwiesen na

en: Transfer to %1
nds: Överwiesen na %1

en: Transfers
nds: Överwiesen

en: Treat text as regular expression
nds: Text as reguleer Utdruck hanteren

en: Tree
nds: Boom

en: Tried to access a file when it has not been opened
nds: Du wullt op en nich opmaakt Datei togriepen.

en: Trinidad and Tobago Dollar
nds: "Trinidad un Tobago"-Dollar

en: Tunisian Dinar
nds: Tuneesch Dinaar

en: Turkish Lira
nds: Törksch Lira

en: Turkmenistan Manat
nds: Turkmeensch Manat

en: Type
nds: Typ

en: Type field text
nds: Feldtyp-Text

en: Type of interest
nds: Typ vun Tinssatz

en: Type of interest rate
nds: Typ vun Tinssatz

en: Type of investment
nds: Typ vun de Geldanlaag

en: Type of the KMyMoney view
nds: De KMyMoney-Ansichttyp

en: Type/Name
nds: Typ/Naam

en: Type:
nds: Typ:

en: US Dollar
nds: US-Dollar

en: Uganda Shilling
nds: Ugandsch Schilling

en: Ukraine Hryvnia
nds: Ukrainsch Griwnja

en: Unable to accept transaction: %1, thrown in %2:%3
nds: Boken warrt nich annahmen: %1, afleggt na %2:%3

en: Unable to add account: %1
nds: Konto lett sik nich tofögen: %1

en: Unable to add budget: %1, thrown in %2:%3
nds: Finanzplaan lett sik nich tofögen: %1, afleggt in %2:%3

en: Unable to add payee
nds: Adressaat lett sik nich tofögen.

en: Unable to add payee/receiver
nds: Adressaat lett sik nich tofögen.

en: Unable to add scheduled transaction: %1
nds: Plaant Boken lett sik nich tofögen: %1

en: Unable to add transactions
nds: Boken laat sik nich tofögen.

en: Unable to create account: %1
nds: Konto lett sik nich opstellen: %1

en: Unable to create all objects for the investment
nds: För de Geldanlaag laat sik nich all Objekten opstellen.

en: Unable to delete a sub-category of category <b>%1</b>. Reason: %2
nds: Ut Kategorie "%1" lett sik keen Ünnerkategorie wegmaken. Oorsaak: %2

en: Unable to delete account '%1'. Cause: %2
nds: Konto "%1" lett sik nich wegmaken. Oorsaak: %2

en: Unable to delete category <b>%1</b>. Cause: %2
nds: Kategorie <b>%1</b> lett sik nich wegmaken Oorsaak: %2

en: Unable to delete institution: %1
nds: Bank lett sik nich wegmaken: %1

en: Unable to delete investment: %1
nds: Geldanlaag lett sik nich wegmaken: %1

en: Unable to delete transaction(s): %1, thrown in %2:%3
nds: Boken laat sik nich wegmaken: %1, afleggt na %2:%3

en: Unable to duplicate transaction(s): %1, thrown in %2:%3
nds: Boken laat sik nich klonen: %1, afleggt na %2:%3

en: Unable to edit institution: %1
nds: Bank lett sik nich bewerken: %1

en: Unable to enter scheduled transaction '%1'
nds: Plaant Boken "%1" lett sik nich ingeven.

en: Unable to exchange category <b>%1</b> with category <b>%2</b>. Reason: %3
nds: Kategorie <b>%1</b> lett sik nich mit Kategorie <b>%2</b> utwesseln. Oorsaak: %3

en: Unable to filter account
nds: Konto lett sik nich filtern

en: Unable to find account: %1
nds: Konto lett sik nich finnen: %1

en: Unable to generate report
nds: Bericht lett sik nich opstellen.

en: Unable to import %1 using %2 plugin.  The plugin returned the following error: %3
nds: %1 lett sik mit Moduul %2 nich importeren. Dat Moduul geev dissen Fehler ut: %3

en: Unable to import %1 using the OFX importer plugin.  This file is not the correct format.
nds: %1 lett sik mit OFX-Importmoduul nich importeren. Disse Datei hett nich dat richtige Formaat

en: Unable to import template(s): %1, thrown in %2:%3
nds: Vörlagen laat sik nich importeren: %1, afleggt in %2:%3

en: Unable to load accounts:
nds: Kontos laat sik nich laden:

en: Unable to load data, because no contact has been associated with the owner of the standard address book.
nds: Daten laat sik nich laden, wiel den Standardadressbook-Eegner keen Kontakt towiest is.

en: Unable to load schedule details
nds: Planen-Enkelheiten laat sik nich laden.

en: Unable to modify account '%1'. Cause: %2
nds: Konto "%1" lett sik nich ännern. Oorsaak: %2

en: Unable to modify budget
nds: Finanzplaan lett sik nich ännern.

en: Unable to modify budget: %1, thrown in %2:%3
nds: Finanzplaan lett sik nich ännern: %1, afleggt in %2:%3

en: Unable to modify payee
nds: Adressaat lett sik nich ännern

en: Unable to modify scheduled transaction '%1'
nds: Plaant Boken lett sik nich ännern: "%1"

en: Unable to modify transaction: %1, thrown in %2:%3
nds: Boken lett sik nich ännern: %1, afleggt na %2:%3

en: Unable to open database.
    You must use an SQL CREATE DATABASE statement before creating the tables.
    Click Help for more information.
nds: Datenbank lett sik nich opmaken.
    Ehr de Tabellen opstellt warrt, deit en SQL CREATE DATABASE"-Anwiesen noot.
    Klick op "Hülp", wenn Du mehr weten wullt.

en: Unable to open file '%1' for writing
nds: Datei "%1" lett sik nich för't Schrieven opmaken.

en: Unable to open file '%1' for writing.
nds: Datei "%1" lett sik nich för't Schrieven opmaken.

en: Unable to parse file
nds: Datei lett sik nich inlesen.

en: Unable to reassign payee of transaction/split
nds: Adressaat lett sik de Boken/Deelboken nich nieg towiesen

en: Unable to remove budget: %1, thrown in %2:%3
nds: Finanzplaan lett sik nich wegmaken: %1, afleggt in %2:%3

en: Unable to remove payee(s)
nds: Adressaten laat sik nich wegmaken

en: Unable to remove scheduled transaction '%1'
nds: Plaant Boken lett sik nich wegmaken: "%1"

en: Unable to reset budget
nds: Finanzplaan lett sik nich torüchsetten.

en: Unable to skip scheduled transaction <b>%1</b>.
nds: Plaant Boken <b>%1</b> lett sik nich övergahn.

en: Unable to store institution: %1
nds: Bank lett sik nich sekern: %1

en: Unable to store user information: %1
nds: Brukerinformatschonen laat sik nich sekern: %1

en: Unable to unmap account from online account: %1
nds: Konto-Towiesen na Nettkonto lett sik nich wegmaken: %1

en: Unable to upload to '%1'
nds: "%1" lett sik nich hoochladen.

en: Unable to write changes to '%1'
nds: Schrieven vun Ännern na "%1" nich mööglich.

en: Unassigned
nds: Nich towiest

en: Unavailable
nds: Nich verföögbor

en: Uncaught error. Please report the details to the developers
nds: Nich affungen Fehler. Bitte stüer de Programmschrievers en Fehlerbericht to.

en: Unexpected exception '%1' thrown in %2, line %3 caught in MyMoneyQifWriter::write()
nds: Nich verwacht Utnahm "%1" afleggt in %2, Reeg %3, affungen in  MyMoneyQifWriter::write()

en: United Arab Emirates Dirham
nds: VAE-Dirham

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Unknown QIF type %1
nds: Nich begäng QIF-Typ %1

en: Unknown XML tag %1 found in line %2
nds: Nich begäng XML-Beteker %1 in Reeg %2 opdeckt

[ctx: Unknown account number]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

[ctx: Unknown account provider]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

[ctx: Unknown account type]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Unknown bank code]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

[ctx: Unknown category]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Unknown command '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
nds: Befehl "%1" in KReportsView::slotOpenUrl() nich begäng

[ctx: Unknown creator of the job]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

[ctx: Unknown forecast method]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Unknown investment activity]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Unknown job type]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

en: Unknown payee
nds: Adressaat nich begäng

[ctx: Unknown payee]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Unknown reconcile state]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Unknown reconciliation state]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Unknown scheduled transaction '%1'
nds: Plaant Boken "%1" nich begäng

[ctx: Unknown security]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Unknown sort order]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Unknown view '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
nds: Ansicht "%1" in KReportsView::slotOpenUrl() nich begäng

en: Unmap account...
nds: Konto nich towiesen…

en: Unmounting %1
nds: %1 warrt afhangt.

en: Untitled
nds: Ahn Titel

en: Upd
nds: Opf

en: Update All
nds: All opfrischen

en: Update Selected
nds: Köör opfrischen

en: Update Stock and Currency Prices
nds: Aktien- un Geldsortenpriesen opfrischen

en: Update Stock and Currency Prices...
nds: Aktien- un Geldsortenpriesen opfrischen...

en: Update account...
nds: Konto opfrischen...

en: Update all accounts...
nds: All Kontos opfrischen...

[ctx: Update online accounts menu]
en: Update
nds: Opfrischen

[ctx: Update payee]
en: Update
nds: Opfrischen

en: Update price history
nds: Priesvörgeschicht opfrischen

en: Uruguayan Peso
nds: Uruguaysch Peso

en: Use 'Help' for more information on these options
nds: Bruuk de Hülp, wenn Du mehr weten wullt.

en: Use Enter to move between fields
nds: Mit de Ingaavtast lett sik twischen Feller wesseln

en: Use Finance::Quote
nds: "Finance::Quote" bruken

en: Use Finance::Quote for share price quotes
nds: "Finance::Quote" för Aktienkursen bruken

en: Use GPG encryption
nds: GPG-Verslöteln bruken

en: Use GPG to encrypt data file
nds: GPG för't Verslöteln vun Datendatei bruken

en: Use default
nds: Standard bruken

en: Use holiday calendar for region
nds: Regionaal Fierdagkalenner bruken

en: Use payee field as provided by institution
nds: Dat vun de Bank praatstellt Adressfeld bruken

en: Use system colors
nds: Systeemklören bruken

en: Use system font
nds: Systeemschriftoort bruken

en: Use system fonts
nds: Systeemschriftoorden bruken

en: Use the following name for the price source.
    (Click Help for further information.)
nds: Dissen Naam för den Priesborn bruken.
    (Bruuk de Hülp, wenn Du mehr weten wullt.)

en: Use the ledger lens
nds: Bankbook-Luup bruken

en: Use this button to record this transaction
nds: Mit dissen Knoop lett sik disse Boken sekern

en: Use this button to skip this transaction
nds: Mit dissen Knoop lett sik disse Boken övergahn

en: Use this dialog to enter personal information about yourself.
    
    All information is optional and is provided to personalize
    your KMyMoney file.
nds: Nerrn kannst Du en poor persöönliche Informatschonen ingeven.
    
    De Ingaav is köörwies un warrt bloots för't Topassen vun Dien
    KMyMoney-Datei bruukt.

en: Use this to abort the import. Your financial data will be in the state before you started the QIF import.
nds: Hier lett sik dat Importeren afbreken. Dien Gelddaten warrt so laten, as se vör den QIF-Import weern.

en: Use this to accept the modified data.
nds: Hier laat sik de ännerten Daten övernehmen.

en: Use this to add a new account/category to the file
nds: Hier lett sik de Datei en nieg Konto oder Kategorie tofögen.

en: Use this to add any additional fees other than principal and interest contained in your periodical payments.
nds: Hier laat sik Dien regelmatig wedderkamen Betahlen anner Bito-Kösten (man nich Startbedrag un Tinsen) tofögen.

en: Use this to browse to the mount point.
nds: Hier kannst Du na de Inhangsteed gahn.

en: Use this to clear all splits of this transaction
nds: Hier laat sik all opdeelt Boken leddigmaken

en: Use this to create a new QIF import/export profile
nds: Hier kannst Du en nieg QIF-Import- oder Exportprofil opstellen.

en: Use this to create a new empty budget.
nds: Hier lett sik en nieg leddig Finanzplaan opstellen.

en: Use this to create a new payee.
nds: Hier lett sik en nieg Adressaat opstellen.

en: Use this to create a new schedule.
nds: Hier lett sik en nieg Plaan opstellen.

en: Use this to delete the selected budget.
nds: Hier lett sik de nu utsöcht Finanzplaan wegmaken

en: Use this to discard the modified data.
nds: Hier laat sik de ännerten Daten wegsmieten.

en: Use this to enter the transaction into the ledger.
nds: Hier lett sik de Boken na't Bankbook ingeven.

en: Use this to filter out accounts
nds: Hier laat sik Kontos utfiltern.

en: Use this to move the selected item down by one position in the list.
nds: Den utsöchten Indrag in de List een Reeg na nerrn schuven

en: Use this to move the selected item up by one position in the list.
nds: Den utsöchten Indrag in de List een Reeg na baven schuven

en: Use this to open the new account editor
nds: Hier lett sik de Editor för't Opstellen vun niege Kontos opmaken.

en: Use this to open the profile editor
nds: Hier lett sik de Profil-Editor opmaken.

en: Use this to select a filename to export to
nds: Hier lett sik en Dateinaam för't Exporteren utsöken.

en: Use this to skip importing this transaction and proceed with the next one.
nds: Hier kannst Du disse Boken övergahn un mit de nakamen wiedermaken.

en: Use this to start renaming the selected budget.
nds: Hier lett sik de nu utsöcht Finanzplaan ümnömen

en: Use this to start renaming the selected payee.
nds: Hier lett sik de nu utsöcht Adressaat ümnömen

en: Use this to start the export operation
nds: Dit start dat Exporteren

en: Use this to start the import operation
nds: Dit start dat Importeren

en: Use this to store the modified data.
nds: Hier laat sik de ännerten Daten sekern.

en: Use transaction notes on non-split transactions
nds: Boken-Notizen för nich-opdeelt Boken bruken

en: User
nds: Bruker

en: User defined
nds: Vun Bruker fastleggt

en: User identification
nds: Brukerkennen

en: Username
nds: Brukernaam

en: Using the Enter key moves between the fields
nds: Mit de Ingaavtast twischen Feller wesseln

en: Uzbekistani Sum
nds: Usbekistan-Sum

en: VAT account
nds: MwSt-Konto

en: VAT category
nds: MwSt-Kategorie

en: VAT details
nds: MwSt-Enkelheiten

en: VAT percentage
nds: MwSt-Perzentsatz

en: Valid from:
nds: Gellt vun:

en: Valid transaction
nds: Gellen Boken

en: Validity
nds: Gellen

en: Value
nds: Weert

en: Value with missing conversion rate
nds: Weert ahn Ümrekenkurs

en: Vanuatu Vatu
nds: Vanuatuusch Vatu

en: Variable interest rate
nds: Variabel Tinssatz

en: Venezuelan Bolivar
nds: Venezolaansch Bolivar

en: Verify Import
nds: Importeren pröven

en: Vietnamese Dong
nds: Vietnameesch Dong

en: View back
nds: Torüchkieken

en: View forward
nds: Vörutkieken

en: Viewing personal data...
nds: Persöönliche Daten warrt ankeken...

en: Views
nds: Ansichten

[ctx: Warning 'message']
en: WARNING %1
nds: Wohrschoen %1

[ctx: Warning message box]
en: Warning
nds: Wohrschoen

en: Warning: Filtering by Category will exclude all transfers from the results.
nds: Wohrschoen: Filtern na Kategorien slutt all Överwiesen ut de Resultaten ut.

en: Week %1 for year %2.
nds: Week %1 för Johr %2

en: Week of %1
nds: Week af %1

en: Weeks
nds: Weken

en: Weighted Moving Average
nds: Wicht glieden Dörsnitt

en: Welcome to KMyMoney
nds: Willkamen bi KMyMoney

en: Welcome to KMyMoney!
nds: Willkamen bi KMyMoney

en: What's new in KMyMoney %1
nds: Nieges in KMyMoney %1

en: What's new in this version
nds: Nieges in disse Verschoon

en: What's new in this version:
nds: Nieges in disse Verschoon:

en: When should the changes become active?
nds: Wannehr warrt de Ännern aktiev?

en: When the payment is due.
nds: Wenn de Betahlen anstahn deit

en: When the payment is received.
nds: Wenn de Betahlen ankamen is

en: Which payments do you want to record?
nds: Wat för Betahlen wullt Du fasthollen?

en: Who is the payee/payer of the loan?
nds: Wokeen is de Adressaat vun den Kredit?

en: With previously most often used transaction for the payee
nds: Mit vördem faken bruukt Boken na den Adressaat

en: Write check
nds: Scheck schrieven

en: Writing %1
nds: %1 warrt schreven

[ctx: XML (Filefilter)]
en: XML files
nds: XML-Dateien

en: Year
nds: Johr

en: Year to date
nds: Johrsanfang bet Datum

en: Year to month
nds: Johrsanfang bet Maand

en: Years
nds: Johren

en: Yes, payments were made.
nds: Jo, dor wöör al wat betahlt

en: Yes, record all payments.
nds: Jo, all Betahlen sekern

en: Yes, remind me when the payment is due
nds: Jo, Vöranstoot wiesen, wenn de Betahlen anstahn deit

en: Yesterday
nds: Güstern

en: Yield
nds: Winn

en: You are about to delete all splits of this transaction. Do you really want to continue?
nds: Du wullt jüst all Deelboken ut disse Boken wegmaken. Wullt Du redig wiedermaken?

en: You are about to delete the selected split. Do you really want to continue?
nds: Du wullt de utsöcht opdeelt Boken wegdoon. Wullt Du redig wiedermaken?

en: You can change the configuration options at any time using the configuration dialog. Just select the <b>Configure KMyMoney...</b> option in the <b>Settings</b> menu.
nds: De Instellen laat sik jümmers binnen den <b>KMyMoney-Instellendialoog</b> ännern

en: You cannot import GnuCash data into an existing file. Do you wish to save this file?
nds: GnuCash-Daten laat sik nich na en vörhannen Datei importeren. Wullt Du disse Datei sekern?

en: You have not specified a name.
    Please fill in this field.
nds: Du hest keen Naam ingeven.
    Bitte in dat Feld wat ingeven.

en: You have started KMyMoney for the first time on this computer. Before this program can help you to manage your finances, it needs to collect some data from you.<p>
    
    On the next few pages you will be guided through the steps necessary to setup the program. This will happen only once.
nds: Du hest KMyMoney dat eerste Maal op dissen Reekner opropen. Dormit Du nu ok Dien Geldsaken plegen kannst, warrt man noch en poor Daten bruukt.<p>
    
    De nakamen Sieden föhrt Di dör de Programminstellen. Dit warrt bloots eenmaal bruukt.

en: You must first select a KMyMoney file before you can import a statement.
nds: Du muttst toeerst en KMyMoney-Datei utsöken, ehr Du en Kontouttog importeren kannst.

en: You must select an account, create a new one, or press the <b>Abort</b> button.
nds: Du muttst en Konto utsöken, opstellen, oder op den <b>Afbreken</b>-Knoop klicken.

en: You must select or create a category.
nds: Du muttst en Kategorie utsöken oder opstellen.

en: You must select or create an account.
nds: Du muttst en Konto utsöken oder opstellen.

en: You need to assign a category to this split before it can be entered.
nds: Du muttst disse opdeelt Boken en Kategorie towiesen, ehr se sik ingeven lett.

en: You selected to extract the payee from the memo field but did not supply a regular expression for payee and memo extraction. The option will not be activated.
nds: Du wullt den Adressaat mit Hülp vun reguleer Utdrück ut dat Textfeld ruttrecken, man Du hest keen reguleer Utdruck för't Ruttrecken vun Adressaat un Text angeven. De Optschoon blifft utmaakt.

en: Your Financial Summary
nds: Dien Finanzöversicht

en: Your bank returned warnings when signing on
nds: Dien Bank hett Wohrschoen bi't Anmellen utgeven

en: Your budgets
nds: Dien Finanzplaans

en: Your entry:
nds: Dien Indrag:

en: Your fiscal year starts on
nds: Dien Rekenjohr start op

en: Your key
nds: Dien Slötel

en: Your main currency seems to be %1 (%2); do you want to set this as your base currency?
nds: As't lett is %1 (%2) Dien tomehrst bruukt Geldsort. Wullt Du ehr as Grundgeldsort fastleggen?

en: Your name:
nds: Dien Naam:

en: Your payees
nds: Dien Adressaten

en: Your previous selection was "%1". If you select another option, KMyMoney will dismiss the changes you have just entered. Do you wish to proceed?
nds: Dien verleden Köör weer "%1". Söchst Du en anner Optschoon ut, warrt Dien jüst ingeven Ännern wegdaan. Wullt Du wiedermaken?

en: Zambian Kwacha
nds: Sambiaansch Kwacha

en: Zimbabwe Dollar
nds: Simbabwe-Dollar

en: Zip code
nds: Postleddtall

en: [Empty Payee]
nds: [Adressaat fehlt]

en: [Split Transaction]
nds: [Boken opdelen]

en: _Dividend
nds: _Dividenn

en: _Fees
nds: _Kösten

en: account
nds: Konto

[ctx: account name]
en: Name:
nds: Naam:

en: additional names for asset account
nds: Bito-Naams för Goothebbenkonto

en: additional names for cash account
nds: Bito-Naams för Geldkontos

en: additional names for checking account
nds: Bito-Naams för Girokontos

en: additional names for credit card account
nds: Bito-Naams för Kreditkoortkontos

en: apostrophe (')
nds: Hoochkomma (')

en: borrowed
nds: opnahmen

en: calculate
nds: utreken

en: category
nds: Kategorie

[ctx: column containing investment type/action field]
en: Type/Action
nds: Typ oder Akschoon

[ctx: column containing number field]
en: Number
nds: Tall

[ctx: column containing payee or description field]
en: Payee/Description
nds: Adressaat/Beschrieven

[ctx: column for monetary value]
en: Amount
nds: Bedrag

en: columns starting at column
nds: Striepen start bi Striep

en: comma (,)
nds: Komma (,)

[ctx: create new institution]
en: New...
nds: Nieg...

[ctx: date format to use]
en: Date format
nds: Formaat vun't Datum

[ctx: default price mode]
en: (default)
nds: (Standard)

en: default style sheet
nds: Standardstilvörlaag

[ctx: description of investment activity]
en: Add Shares
nds: Aktien tofögen

[ctx: description of investment activity]
en: Buy Shares
nds: Aktien köpen

[ctx: description of investment activity]
en: Reinvest Dividend
nds: Dividend wedder anleggen

[ctx: description of investment activity]
en: Remove Shares
nds: Aktien wegmaken

[ctx: description of investment activity]
en: Sell Shares
nds: Aktien verköpen

en: digits
nds: Steden

en: do not globally catch uncaught exceptions
nds: Nich affungen Utnahmen nich globaal infangen

en: do not open last used file
nds: Tolest bruukt Datei nich opmaken

en: dot (.)
nds: Punkt (.)

en: dump the names of all defined KAction objects to stdout and quit
nds: All KAction-Objekten ehr Naams na Standardutgaav utgeven un Programm utmaken

en: enable performance timers
nds: Leisten-Tietgevers anmaken

en: file to open
nds: Datei, de Du opmaken wullt

[ctx: from (amount)]
en: from
nds: vun

[ctx: from (number)]
en: from
nds: vun

[ctx: header of the budget name column]
en: Name
nds: Naam

en: iCalendar file
nds: iCalendar-Datei

en: in reverse order.
nds: in ümdreiht Reeg.

[ctx: institution name column]
en: Name:
nds: Naam:

en: interest rate
nds: Tinssatz

en: it is empty
nds: is leddig

en: it is not a plain file
nds: is keen Textdatei

en: it is not readable
nds: lett sik nich lesen

en: language to be used
nds: Bruukt Spraak

en: lend
nds: praatstellt

[ctx: location of amount column]
en: Amount
nds: Bedrag

en: maximum number of items in diagram legends
nds: Hööchsttall för Listenindrääg in Diagrammverkloren

en: method
nds: Metood

en: minutes
nds: Minuten

en: n of n
nds: n vun n

[ctx: name of the security]
en: Name
nds: Naam

en: not assigned
nds: nich towiest

en: on due date
nds: op't Betahldatum

en: on reception
nds: bi Annahm

en: one month | %1 months
nds[0]: een Maand
nds[1]: %1 Maanden

en: one payment | %1 payments
nds[0]: een Betahlen
nds[1]: %1 Betahlen

en: one year | %1 years
nds[0]: een Johr
nds[1]: %1 Johren

en: principal and interest
nds: Startbedrag un Tinsen

en: quote (")
nds: Goosfööt (")

[ctx: replacement for institution or account w/o name]
en: (unnamed)
nds: (ahn Naam)

en: rows starting at row
nds: Regen start bi Reeg

[ctx: select if fee is a percentage (not value)]
en: Fee is  Percentage
nds: Geböhr is Perzentsatz

en: term
nds: Utdruck

en: text
nds: Text

[ctx: the number of the column containing error]
en: Type/action column
nds: Typ-/Akschoon-Striep

[ctx: to (amount)]
en: to
nds: bet

[ctx: to (number)]
en: to
nds: bet

en: turn on program traces
nds: Programmsporen anmaken

[ctx: type of graphic chart]
en: Bar
nds: Balken

[ctx: type of graphic chart]
en: Line
nds: Lien

[ctx: type of graphic chart]
en: Pie
nds: Koken

[ctx: type of graphic chart]
en: Stacked Bar
nds: Stapelt Balken

[ctx: verb, Select column containing date field]
en: Select column containing date field
nds: Söök den Striep ut, de dat Datumfeld bargt

en: when the payment is due
nds: wenn de Betahlen anstahn deit

en: when the payment is received
nds: wenn de Betahlen ankamen is

en: will be calculated
nds: warrt utreekt
