kdelibs4 - en to nn translation catalogue (2255 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
nn: 
        programtillegget %1 er automatisk valt grunna at det avheng av programtillegget %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
nn: 
        programtillegget %1 er automatisk fråvalt grunna at det avheng av programtillegget %2

en: 
    %1 options:
nn: 
    %1-val:

en: 
    Arguments:
nn: 
    Argument:

en: 
    Generic options:
nn: 
    Generelle val:

en: 
    Options:
nn: 
    Val:

en: 
    Please correct.
nn: 
    Rett opp.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
nn:    <a href="%1"> [Eigenskapar]</a>

en:  (In new window)
nn:  (I nytt vindauge)

en:  (In other frame)
nn:  (I anna ramme)

en:  - BCC:
nn:  – BCC:

en:  - CC:
nn:  – CC:

en:  - Subject:
nn:  – Emne:

en:  Stalled
nn:  Stoppa

en: %1 &Handbook
nn: %1-&handbok

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
nn: %1 (%2 – %3 × %4 pikslar)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
nn: %1 (%2 × %3 pikslar)

en: %1 (Link)
nn: %1 (Lenkje)

en: %1 - %2x%3 Pixels
nn: %1 – %2 × %3 pikslar

en: %1 - unknown type
nn: %1 – ukjend type

en: %1 - unknown type of userpath
nn: %1 – ukjend type brukarsti

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
nn[0]: Lasta %1 av %2 bilete.
nn[1]: Lasta %1 av %2 bilete.

en: %1 file | %1 files
nn[0]: %1 fil
nn[1]: %1 filer

en: %1 folder | %1 folders
nn[0]: %1 mappe
nn[1]: %1 mapper

en: %1 is already assigned to %2
nn: %1 er alt tildelt %2

en: %1 is not a function and cannot be called.
nn: %1 er ikkje ein funksjon, og kan ikkje kallast.

en: %1 is not an Object type
nn: %1 er ikkje ein objekttype

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
nn[0]: Snarvegen «%2» er i konflikt med denne snarvegen.
    Vil du tildela ein tom snarveg til handlinga?
    %3
nn[1]: Snarvegen «%2» er i konflikt med desse snarvegane.
    Vil du tildela ein tom snarveg til handlingane?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
nn[0]: Snarvegkonflikt
nn[1]: Snarvegkonfliktar

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
nn[0]: Snarvegen «%2» er i konflikt med denne snøggtasten:
nn[1]: Snarvegen «%2» er i konflikt med desse snøggtastane:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
nn[0]: Klarte ikkje lesa rgb-fargetekstane til X11. Denne filplasseringa vart undersøkt:
    %2
nn[1]: Klarte ikkje lesa rgb-fargetekstane til X11. Desse filplasseringne vart undersøkte:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
nn[0]: Konflikt med registrert global snarveg
nn[1]: Konflikt med registrert globale snarvegar

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
nn[0]: %1 programtillegg vart automatisk lagde til grunna avhengnadar
nn[1]: %1 programtillegg vart automatisk lagde til grunna avhengnadar

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
nn[0]: %1 programtillegg fjerna grunna avhengnadar
nn[1]: %1 programtillegg fjerna grunna avhengnadar

en: %1%
nn: %1 %

en: %1% of %2
nn: %1 % av %2

en: %1/s (done)
nn: %1/s (fullført)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
nn[0]: %2 / %1 fil
nn[1]: %2 / %1 filer

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
nn[0]: %2 / %1 mappe
nn[1]: %2 / %1 mapper

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
nn[0]: %2 av %3 fullført
nn[1]: %2 av %3 fullført

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
nn[0]: %2 % av 1 fil
nn[1]: %2 % av %1 filer

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
nn[0]: %2/s (%3 att)
nn[1]: %2/s (%3 att)

en: &About
nn: &Om

en: &About %1
nn: &Om %1

en: &Actual Size
nn: &Verkeleg storleik

en: &Add
nn: &Legg til

en: &Add Bookmark
nn: &Legg til bokmerke

en: &Add to Custom Colors
nn: Legg &til eigne fargar

en: &Allow storing passwords for this site
nn: &Tillatt passordlagring for denne nettstaden

en: &Apply
nn: &Bruk

en: &Automatic spell checking enabled by default
nn: &Slå på automatisk stavekontroll som standard

en: &Available:
nn: &Tilgjengeleg:

en: &Back
nn: &Tilbake

en: &Bookmarks
nn: &Bokmerke

en: &Break at Next Statement
nn: &Bryt ved neste setning

en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: &Close
nn: &Lukk

en: &Close Document
nn: &Lukk dokumentet

en: &Close Wallet
nn: Lu&kk lommebok

en: &Close Window
nn: &Lukk vindauget

en: &Configure %1...
nn: &Set opp %1 …

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
nn: &Set opp reglar for nye JavaScript-vindauge …

en: &Copy
nn: &Kopier

en: &Copy Email Address
nn: &Kopier e-postadresse

en: &Copy Full Text
nn: &Kopier fulltekst

en: &Copy Link Address
nn: &Kopier lenkjeadresse

en: &Copy Text
nn: Ko&pier tekst

en: &Debug
nn: &Feilsøk

en: &Defaults
nn: &Standard

en: &Delete
nn: &Slett

en: &Details
nn: &Detaljar

en: &Disable Error Reporting
nn: S&lå av feilrapportering

en: &Discard
nn: &Forkast

en: &Do Not Save
nn: &Ikkje lagra

en: &Do not show this message again
nn: &Ikkje vis denne meldinga igjen

en: &Edit
nn: &Rediger

en: &Edit Bookmarks...
nn: &Rediger bokmerke …

en: &Edit...
nn: &Rediger …

en: &File
nn: &Fil

en: &Find
nn: &Finn

en: &Find in Frame...
nn: &Finn i ramme …

en: &Find...
nn: &Finn …

en: &Finished
nn: &Ferdig

en: &First Page
nn: &Første side

en: &Fit to Page
nn: &Tilpass sidestorleik

en: &Forward
nn: &Fram

en: &Game
nn: S&pel

en: &Go
nn: &Start

en: &Go To...
nn: &Gå til …

en: &Go to Line...
nn: G&å til linje …

en: &Go to Page...
nn: &Gå til side …

en: &Grant All
nn: &Gjev lov til alt

en: &Help
nn: &Hjelp

en: &Hide Errors
nn: &Gøym feil

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
nn: &Gøym tekst når verktøylinja viser tekst ved sidan av ikona

en: &Ignore
nn: &Ignorer

en: &Join KDE
nn: &Vert med i KDE

en: &Keep password
nn: &Hugs passord

en: &Keep this window open after transfer is complete
nn: &Hald dette vindauget ope etter nedlasting

en: &Language:
nn: &Språk:

en: &Last Page
nn: &Siste side

en: &Launch Bug Report Wizard
nn: &Start ein vegvisar for feilrapportering

en: &License Agreement
nn: &Lisensavtale

en: &Mail...
nn: S&end …

en: &Minimize
nn: &Minimer

en: &New
nn: &Ny

en: &Next
nn: &Neste

en: &Next Page
nn: &Neste side

en: &No
nn: &Nei

en: &Open...
nn: &Opna …

en: &Order by:
nn: &Sorter etter:

en: &Overwrite
nn: Skriv &over

en: &Password:
nn: &Passord:

en: &Paste
nn: &Lim inn

en: &Previous
nn: &Førre

en: &Previous Page
nn: &Førre side

en: &Print...
nn: Skriv &ut …

en: &Prompt on replace
nn: S&pør ved utbyting

en: &Quit
nn: &Avslutt

en: &Redisplay
nn: Frisk &opp

en: &Redo
nn: &Gjer om

en: &Redo: %1
nn: &Gjer om: %1

en: &Reject All
nn: &Nekt alt

en: &Remove
nn: &Fjern

en: &Replace
nn: &Byt ut

en: &Replace...
nn: &Byt ut …

en: &Report Bug...
nn: &Meld frå om feil …

en: &Report Bugs or Wishes
nn: &Meld frå om feil eller ønskje

en: &Reset
nn: &Tilbakestill

en: &Restore
nn: Gj&enopprett

en: &Resume
nn: &Hald fram

en: &Rotate Clockwise
nn: &Roter med klokka

en: &Save
nn: &Lagra

en: &Save Link As...
nn: Lagra lenkje &som …

en: &Save Settings
nn: &Lagra innstillingar

en: &Search
nn: &Søk

en: &Selected text
nn: Mer&ka tekst

en: &Selected:
nn: &Vald:

en: &Send Email
nn: &Send e-post

en: &Send File | &Send Files
nn[0]: &Send fil
nn[1]: &Send filer

en: &Send Unencrypted
nn: &Send ukryptert

en: &Settings
nn: &Innstillingar

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
nn[0]: &Vis blokkert sprettoppvindauge
nn[1]: &Vis %1 blokkerte sprettoppvindauge

en: &Show tips on startup
nn: &Vis tips ved oppstart

en: &Skip
nn: &Hopp over

en: &Source:
nn: &Kjelde:

en: &Spelling...
nn: &Stavekontroll …

en: &Stop Script
nn: &Stopp skript

en: &Store
nn: &Lagra

en: &Submit Anyway
nn: &Send likevel

en: &Support KDE
nn: &Støtt KDE

en: &Text to find:
nn: Søk &etter:

en: &Thanks To
nn: &Takk til

en: &Toolbar:
nn: &Verktøylinje:

en: &Tools
nn: V&erktøy

en: &Try
nn: &Prøv

en: &Undo
nn: A&ngra

en: &Undo: %1
nn: &Angra: %1

en: &Up
nn: &Opp

en: &Verify:
nn: &Stadfest:

en: &View
nn: Vi&s

en: &Whole words only
nn: Berre &heile ord

en: &Yes
nn: &Ja

en: &Zoom...
nn: &Vis større/mindre …

en: '%1' is not a valid QLayout.
nn: «%1» er ikkje ein gyldig QLayout.

en: '%1' is not a valid QWidget.
nn: «%1» er ikkje ein gyldig QWidget.

en: 'ai_family' not supported
nn: «ai_family» ikkje støtta

en: 'ai_socktype' not supported
nn: «ai_socktype» ikkje støtta

en: (C) 2000 Stephan Kulow
nn: © 2000 Stephan Kulow

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
nn: © 2004–2005 Ian Reinhart Geiser

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
nn: © 2005 Jeroen Wijnhout

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
nn: © 2005–2006 KJSEmbed-utviklarane

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
nn: © 2006 Sebastian Sauer

en: (No logo available)
nn: (Ingen logo tilgjengeleg)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
nn: © 1999–2002 KDE-utviklarane

en: (c) 2001, Waldo Bastian
nn: © 2001 Waldo Bastian

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
nn: © 2006–2009 Sebastian Trüg

en: --- separator ---
nn: --- skiljeteikn ---

en: -default-
nn: -standard-

en: -unnamed-
nn: -utan namn-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
nn: … det <b>feilstava</b> ordet vist i samanheng …

en: 1 download | %1 downloads
nn[0]: 1 nedlasting
nn[1]: %1 nedlastingar

en: 1 match found. | %1 matches found.
nn[0]: Fann eitt treff.
nn[1]: Fann %1 treff.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
nn[0]: Bytt ut éin gong.
nn[1]: Bytt ut %1 gongar.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
nn: systemfeil: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
nn: Ukjend familie %1

en: << Add to Dictionary
nn: << Legg til i ordlista

en: <Low Surrogate>
nn: <Låge surrogatar>

en: <Merge %1>
nn: <Slå saman %1>

en: <Merge>
nn: <Slå saman>

en: <Non Private Use High Surrogate>
nn: <Ikkje-private høgsurrogatar>

en: <Private Use High Surrogate>
nn: <Private høgsurrogatar>

en: <Private Use>
nn: <Privatteikn>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
nn: <a href="http://opendesktop.org">Heimeside</a>

en: <b>misspelled</b>
nn: <b>feilstava</b>

en: <br />Provider: %1
nn: <br />Tilbydar: %1

en: <br />Version: %1
nn: <br />Versjon: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
nn: <h1>Hjelpetekstvising for KJSEmbed</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
nn: <h2>Snøggtastar lagt til (berre til informasjon)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
nn: <h2>Snøggtastar endra</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
nn: <h2>Snøggtastar fjerna</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
nn: <html><b>KDE</b> er eit verdsfemnande nettverk av folk som programmerar, teiknar, komponerer, dokumenterer eller hjelper til på andre måtar med utvikling av <a href="%1">fri programvare</a>. Me har i fellesskap laga fleire hundre frie program, som no inngår som ein del av KDE-utviklingsplattforma og KDE-programdistribusjonen.<br/><br/>KDE er eit fellesskap der inga enkel gruppe, firma eller organisasjon kontrollerer kjeldekoden til produkta, og alle er velkomne til å bidra – du òg.<br/><br/>Du finn meir informasjon om KDE og programma me  utviklar på <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
nn: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versjon %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
nn: <html><font size="5">%1</font><br/><b>versjon %2</b><br/>Brukar KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
nn: <html><font size="5">KDE – ver fri!</font><br /><b>Plattformversjon %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(veit ikkje enno)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
nn: <html>KDE-programma er, og vil alltid vera, gratis, men det er slett ikkje gratis å laga eller vedlikehalda dei.<br/><br/>For å støtta utviklingsarbeidet har KDE-fellesskapet derfor oppretta KDE e.V., ein ideell organisasjon registrert i Tyskland. KDE e.V. representerer KDE-fellesskapet i juridiske og finansielle saker. På <a href="%1">%1</a> finn du meir informasjon om organisasjonen. <br/><br/>Både økonomisk og annan type støtte er til stor hjelp. Pengane går med til å dekkja utgifter medlemmane våre har ved utviklinga av KDE-programma, samt til juridisk bistand og til organisering av konferansar og møter.<br /><br />På <a href="%2">%2</a> kan du lesa om korleis du kan bidra.<br/><br/>På førehand tusen takk for støtta di.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
nn: <html>Ein kan alltid forbetra programvare, og KDE-gruppa arbeider heile tida for det. Men du, som brukar, må melda frå til oss når noko ikkje verkar slik du forventar, eller når noko kunne vore gjort betre.<br/><br/>KDE har eit feilsporingssystem. Gå til <a href="%1">%1</a> eller vel «Meld frå om feil» frå «Hjelp»-menyen for å melda frå om feil.<br/><br/>Om du har framlegg til forbetringar, kan du gjerne registrera desse i feilsporingssystemet òg. Sjå då til at du har markert feilrapporten med «Wishlist».</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
nn: <html>Du treng ikkje vera programutviklar for å hjelpa til med KDE. Du kan arbeida med omsetjingar, laga grafikk, tema, lydar eller betre hjelpetekstar. Her er noko for alle!<br/><br/>På <a href="%1">%1</a> finn du informasjon om nokre prosjekt du kan delta i.<br/><br/>Om du vil ha meir informasjon eller dokumentasjon, finn du det du treng på <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <not assigned>
nn: <Ikkje tildelt>

en: <p>Downloads: %1</p>
nn: <p>Nedlastingar: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
nn: <p>Ingen nedlastingar</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
nn: <p>Du har valt å senda ei <b>kritisk</b> feilmelding. Legg merke til at så alvorlege feilmeldingar berre skal sendast for feil som</p><ul><li>får andre program på systemet (eller heile systemet) til å krasja.</li><li>skapar tryggleikshòl på systemet der programmet er installert.</li></ul><p>Fører feilen du melder frå om til nokre av skadane over? Viss ikkje, vel eit mindre alvorleg nivå. Takk!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
nn: <p>Du har valt å senda ei <b>alvorleg</b> feilmelding. Legg merke til at så alvorlege feilmeldingar berre skal sendast for feil som</p><ul><li>gjer programmet ubrukeleg eller så godt som ubrukeleg.</li><li>fører til tap av data.</li><li>skapar tryggleikshòl som gjev tilgang til kontoen til brukarane av programmet.</li></ul><p>Fører feilen du melder frå om til nokre av skadane over? Viss ikkje, vel eit mindre alvorleg nivå. Takk!</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Trykk her for å la alle førekomstane av det ukjende ordet stå.</p> <p>Dette kan vera nyttig dersom ordet er eit namn, ei forkorting, eit ord på eit anna språk eller eit anna ukjend ord som du vil bruka utan å leggja det til i ordlista.</p></qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Trykk her for å la denne førekomsten av det ukjende ordet stå.</p> <p>Dette kan vera nyttig dersom ordet er eit namn, ei forkorting, eit ord på eit anna språk eller eit anna ukjend ord som du vil bruka utan å leggja det til i ordlista.</p></qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Trykk her for å byta ut alle førekomstar av den ukjende teksten i skrivefeltet over (til venstre).</p></qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Trykk her for å byta ut denne førekomsten av det ukjende ordet med teksten i skrivefeltet ovanfor (til venstre).</p></qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Her ser du eit utdrag frå teksten der det feilstava ordet står. Dersom denne informasjonen ikkje er tilstrekkeleg for å velja eit godt alternativ, kan du klikka på dokumentet for å lesa ein større del av teksten før du går tilbake hit og held fram med stavekontrollen.</p></qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Dersom det ukjende ordet er feilstava, bør du sjå om det finst eit korrekt framlegg. Viss du ikkje finn noko som passar, kan du skriva det rette ordet i skrivefeltet ovanfor.</p> <p>Trykk på <b>Byt ut</b> for å retta akkurat dette ordet, eller <b>Byt ut alle</b> for å retta alle førekomstane av det same ordet.</p></qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Dersom det ukjende ordet er feilstava, kan du skriva det rette ordet her eller velja eit av framlegga frå lista nedanfor.</p> <p>Du kan deretter trykkja på <b>Byt ut</b> dersom du vil retta akkurat dette ordet, eller <b>Byt ut alle</b> for å retta alle førekomstane av det same ordet.</p></qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Vel kva for språk teksten er skriven på.</p></qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Ordet vart funne og rekna som ukjend fordi det ikkje finst i ordlista.<br/>
    Trykk her dersom du veit at det ukjende ordet ikkje er feilstava, og du vil at stavekontrollen ikkje skal reagera på det i framtida. Dersom du vil la ordet stå utan å leggja det til i ordlista, brukar du i staden knappen <b>Ignorer</b> eller <b>Ignorer alle</b>.</p></qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
nn: <qt><b>Feil</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
nn: <qt><b>Feil</b>: node %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
nn: <qt> <p><strong>«Utskrift av topptekst»</strong></p><p>Her kan du velja om HTML-dokument skal skrivast ut med ei linje på toppen av kvar side. Denne toppteksten vil innehalda datoen, nettadressa til den sida som er skriven ut og sidetal. </p> <p>Om denne boksen ikkje er kryssa av, vert ikkje toppteksten skriven ut med HTML-dokumentet.</p></qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
nn: <qt> <p><strong>«Utskrift av bilete»</strong></p> <p>Viss det er kryssa av her, vert bilete på HTML-sida skrivne ut. Utskrifta vil ta lengre tid og bruka meir blekk/tonar.</p> <p>Viss det ikkje er kryssa av her, vert berre teksten på HTML-sida skriven ut, utan bilete. Utskrifta vil gå raskare og bruka mindre blekk/tonar. </p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
nn: <qt> <p><strong>«Utskriftsvenleg innstilling»</strong></p> <p>Viss det er kryssa av her, vert HTML-dokument skrivne ut i svart-kvitt. Alle fargar i bakgrunnen vert gjorde om til kvit. Utskrifta vil gå raskare og bruka mindre blekk/tonar.</p> <p>Viss det ikkje er kryssa av her, vert HTML-dokument skrivne ut i originalfargar slik du ser dei på skjermen. Dette kan føra til at store område vert fylde med fargar (eller gråtonar om du brukar svart-kvitt-skrivar). Utskrifta vil truleg ta lengre tid og bruka meir blekk/tonar.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
nn: <qt><p>Anten er maskinvara/programvara modulen set opp utilgjengeleg eller modulen er slått av av ein administrator.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
nn: <qt><p>Moglege grunnar:<ul><li>Det oppstod ein feil under den siste KDE-oppgraderinga som etterlét ein styringsmodul utan tilhøyrsle.</li><li>Du har gamle tredjeparts-modular liggande.</li></ul></p><p>Undersøk dette grundig og forsøk å fjerna modulen som er nemnt i feilmeldinga. Viss dette ikkje lukkast, bør du kanskje kontakta distributøren din eller pakkebyggjaren.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
nn: <qt><p>Diagnosen er:<br/>Fann ikkje skrivebordsfila «%1».</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
nn: <qt><p>Dette ordet er rekna som «ukjent» fordi det ikkje finst i den ordlista du brukar. Ordet kan vera feilstava eller skrive på eit anna språk.</p> <p>Dersom ordet ikkje er feilstava, kan du leggja det til i ordlista ved å trykkja på <b>Legg til i ordlista</b>. Dersom du ikkje vil leggja ordet til i ordlista, men la det stå urørt, trykkjer du på <b>Ignorer</b> eller <b>Ignorer alle</b>.</p> <p>Dersom ordet er feilstava, kan du prøva å finna den rette skrivemåten i lista nedanfor. Dersom du ikkje finn noko som passar, kan du skriva ordet i skrivefeltet under, og velja <b>Byt ut</b> eller <b>Byt ut alle</b>.</p></qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
nn: <qt>Tilgang nekta frå den ikkje tiltrudde sida til <br /><b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Vil du avslutta <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje starta <i>gpg</i> og sjekka om fila er gyldig. Sjå etter at <i>gpg</i> er installert. Utan denne er det ikkje mogleg å verifisera ressursar som vert lasta ned.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje starta <i>gpg</i> og henta tilgjengelege nøklar. Sjå etter at <i>gpg</i> er installert. Utan denne er det ikkje mogleg å verifisera ressursar som vert lasta ned.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
nn: <qt>Klarar ikkje starta <i>gpg</i> og signera fila. Sjå etter at <i>gpg</i> er installert, utan denne er det ikkje mogleg å signera ressursane.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Vil du søkja på Internett etter <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
nn: <qt>Større skrift<br /><br />Gjer skrifta større i dette vindauget. Trykk og hald nede museknappen, for å få ein meny med alle tilgjengelege storleikar.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
nn: <qt>Oppgje passord for nøkkel <b>0x%1</b> som høyrer til <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
nn: <qt>Finn neste førekomst av «<b>%1</b>»?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
nn: <qt>Finn neste<br /><br />Finn neste førekomst av teksten du fann med <b>Finn tekst</b>-funksjonen.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
nn: <qt>Finn førre<br /><br />Finn førre førekomst av teksten du fann med <b>Finn tekst</b>-funksjonen.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
nn: <qt>Finn tekst<br /><br />Viser eit dialogvindauge du kan bruka til å finna tekst på den viste sida.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
nn: <qt>Viss det er kryssa av her, vert alle førekomstar av <code><b>\N</b></code> bytt ut med del nummer N i uttrykket. <code><b>N</b> </code> er eit heiltal og viser tilbake til ein del av søkjeuttrykket som står i parentes.<p>Om du faktisk vil bruka <code><b>\N</b></code> i den nye teksten, må du skriva endå ein bakover-skråstrek framfor, slik: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
nn: <qt>Viss du trykkjer <b>Finn</b>, søkjer programmet i dokumentet etter teksten du oppgav.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
nn: <qt>Viss du trykkjer <b>Byt ut</b>, søkjer programmet i dokumentet etter teksten du oppgav, og alle førekomster vert byta ut.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
nn: <qt>Ingen informasjon er tilgjengeleg.<br />Objektet KAboutData finst ikkje.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
nn: <qt>Fann ingen treff for <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
nn: <qt>Skriv ut ramme<br /><br />Nokre sider har fleire rammer. Trykk på ei ramme og bruk denne funksjonen for å skriva ut berre denne ramma.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
nn: <qt>Mindre skrift<br /><br />Gjer skrifta mindre i dette vindauget. Trykk og hald nede museknappen for å få ein meny med alle tilgjengelege storleikar.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
nn: <qt>Oppgjev korleis Jovie skal uttala hendinga når ho vert motteke. Dersom du vel «Uttal sjølvvald tekst», skriv inn teksten som skal uttalast i tekstfeltet. Du kan bruka desse plasshaldarane i teksten: <dl><dt>%e</dt><dd>Namn på hendinga</dd><dt>%a</dt><dd>Programmet som sende hendinga</dd><dt>%m</dt><dd>Meldinga programmet sende</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
nn: <qt>Tastekombinasjonen «%1» er allereie i bruk for handlinga <b>%2</b>. <br/>Vel ein annan kombinasjon.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
nn: <qt>Feilmeldinga er:<br />%1<p>Moglege grunnar:</p><ul><li>Det oppstod ein feil under den siste KDE-oppgraderinga som etterlét ein styringsmodul utan tilhøyrsle.</li><li>Du har gamle tredjepartsmodular liggjande inne.</li></ul><p>Undersøk dette grundig og forsøk å fjerna modulen som er nemnd i feilmeldinga. Viss dette ikkje lukkast, bør du kanskje kontakta distributøren din eller pakkebyggjaren.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
nn: <qt>Diagnosen er: <br />Skrivebordsfila %1 oppgjev ikkje noko bibliotek. </qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
nn: <qt>Skjemaet vert sendt til <br /><b>%1</b><br/>på det lokale filsystemet.<br /> Vil du senda skjemaet?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
nn: <qt>Denne nettsida prøver å opna <p>%1</p> i eit nytt nettlesarvindauge ved hjelp av JavaScript.<br />Vil du tillata dette?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
nn: <qt>Denne nettsida sender inn eit skjema som prøver å opna <p>%1</p> i eit nytt nettlesarvindauge ved hjelp av JavaScript.<br/>Vil du tillate at skjemaet vert sendt?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
nn: <qt>Denne sida er ikkje tiltrudd, men ho inneheld ei lenkje til <br /><b>%1</b>.<br/>Vil du følgja denne lenkja?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
nn: <qt>Trykk på knappen nedanfor for å senda ein feilrapport. Då vert eit nettlesarvindauge opna, og du kan fylla ut eit skjema på <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a>. Informasjonen over vert send til denne tenaren.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
nn: &Skrift

[ctx: @action]
en: &Justify
nn: &Blokkjuster

[ctx: @action]
en: &Strike Out
nn: &Overstreking

[ctx: @action]
en: About Application
nn: Om programmet

[ctx: @action]
en: About KDE
nn: Om KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
nn: Gå til neste fane

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
nn: Gå til førre fane

[ctx: @action]
en: Actual Size
nn: Verkeleg storleik

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
nn: Legg til bokmerke

[ctx: @action]
en: Align &Center
nn: &Midtstill

[ctx: @action]
en: Align &Left
nn: &Venstrejuster

[ctx: @action]
en: Align &Right
nn: &Høgrejuster

[ctx: @action]
en: Back
nn: Tilbake

[ctx: @action]
en: Backward Word
nn: Gå eitt ord bak

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
nn: Starten på linja

[ctx: @action]
en: Clear
nn: Tøm

[ctx: @action]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
nn: Set opp meldingar

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
nn: Set opp verktøylinjer

[ctx: @action]
en: Copy
nn: Kopier

[ctx: @action]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
nn: Reduser innrykk

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
nn: Slett ord bakover

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
nn: Slett ord framover

[ctx: @action]
en: Deselect
nn: Fjern merking

[ctx: @action]
en: Document Back
nn: Førre dokument

[ctx: @action]
en: Document Forward
nn: Neste dokument

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
nn: Rediger bokmerke

[ctx: @action]
en: End of Line
nn: Slutten på linja

[ctx: @action]
en: Find
nn: Finn

[ctx: @action]
en: Find Next
nn: Finn neste

[ctx: @action]
en: Find Prev
nn: Finn førre

[ctx: @action]
en: Fit To Height
nn: Tilpass sidehøgd

[ctx: @action]
en: Fit To Page
nn: Tilpass sidestorleik

[ctx: @action]
en: Fit To Width
nn: Tilpass sidebreidd

[ctx: @action]
en: Font &Size
nn: Skrift&storleik

[ctx: @action]
en: Format Painter
nn: Formateringsmålar

[ctx: @action]
en: Forward
nn: Fram

[ctx: @action]
en: Forward Word
nn: Gå eitt ord fram

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
nn: Fullskjermsmodus

[ctx: @action]
en: Go to Line
nn: Gå til linje

[ctx: @action]
en: Goto
nn: Gå til

[ctx: @action]
en: Goto Page
nn: Gå til side

[ctx: @action]
en: Help
nn: Hjelp

[ctx: @action]
en: Increase Indent
nn: Auk innrykk

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
nn: Sett inn bord

[ctx: @action]
en: Key Bindings
nn: Snøggtastar

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
nn: Venstre til høgre

[ctx: @action]
en: Link
nn: Lenkje

[ctx: @action]
en: Mail
nn: E-post

[ctx: @action]
en: New
nn: Ny

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
nn: Neste fullføringstreff

[ctx: @action]
en: Next Item in List
nn: Neste element i lista

[ctx: @action]
en: Open
nn: Opna

[ctx: @action]
en: Open Recent
nn: Nyleg brukt

[ctx: @action]
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: @action]
en: Paste Selection
nn: Lim inn utval

[ctx: @action]
en: Preferences
nn: Innstillingar

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
nn: Førre fullføringstreff

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
nn: Førre element i lista

[ctx: @action]
en: Print
nn: Skriv ut

[ctx: @action]
en: Print Preview
nn: Førehandsvising

[ctx: @action]
en: Prior
nn: Førre

[ctx: @action]
en: Quit
nn: Avslutt

[ctx: @action]
en: Redo
nn: Gjer om

[ctx: @action]
en: Reload
nn: Last om att

[ctx: @action]
en: Replace
nn: Byt ut

[ctx: @action]
en: Report Bug
nn: Meld frå om feil

[ctx: @action]
en: Revert
nn: Tilbakestill

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
nn: Høgre til venstre

[ctx: @action]
en: Save
nn: Lagra

[ctx: @action]
en: Save As
nn: Lagra som

[ctx: @action]
en: Save Options
nn: Lagra innstillingar

[ctx: @action]
en: Select All
nn: Merk alt

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
nn: Vis menylinje

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
nn: Vis statuslinje

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
nn: Vis verktøylinje

[ctx: @action]
en: Spelling
nn: Stavekontroll

[ctx: @action]
en: Subscript
nn: Senka skrift

[ctx: @action]
en: Substring Completion
nn: Tekstfullføring

[ctx: @action]
en: Superscript
nn: Heva skrift

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
nn: Byt programspråk

[ctx: @action]
en: Text &Color...
nn: Tekst&farge …

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
nn: &Framhevingsfarge …

[ctx: @action]
en: Text Completion
nn: Tekstfullføring

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
nn: Dagens tips

[ctx: @action]
en: To Plain Text
nn: Til rein tekst

[ctx: @action]
en: Undo
nn: Angra

[ctx: @action]
en: Up
nn: Opp

[ctx: @action]
en: What's This
nn: Kva er dette

[ctx: @action]
en: Zoom
nn: Forstørr/forminsk

[ctx: @action]
en: Zoom In
nn: Forstørr

[ctx: @action]
en: Zoom Out
nn: Forminsk

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
nn: Start

[ctx: @action End of document]
en: End
nn: Slutt

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
nn: Heim

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
nn: Neste

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
nn: &Halvfeit

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
nn: &Kursiv

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
nn: &Understreking

[ctx: @action:button]
en: &Finished
nn: &Fullført

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: @action:button]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: @action:button]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
nn: Fjern tekst

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
nn: &Alle

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
nn: Start om att

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
nn: Stopp

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
nn: Gå &ut av fullskjermmodus

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
nn: F&ullskjermmodus

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
nn: Opna &med «%1»

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
nn: Gå ut av fullskjermmodus

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
nn: Fullskjerm

[ctx: @filename/plain]
en: ‘%1’
nn: «%1»

[ctx: @icode/plain]
en: “%1”
nn: «%1»

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
nn: Datoen kan ikkje vera tidlegare enn %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
nn: Datoen kan ikkje vera seinare enn %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
nn: Slett merkelapp

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
nn: Vil du opna «%1»?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
nn: Ønskjer du å fjerna merkelappen <resource>%1</resource> frå alle filene?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
nn: Datoen du skreiv inn er ugyldig

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
nn: Klokkeslettet du skreiv inn er ugyldig

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
nn: Klokkeslettet kan ikkje vera tidlegare enn %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
nn: Klokkeslettet kan ikkje vera seinare enn %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
nn: «%1» manglar.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
nn: Qt: %1
    KDE-utviklingsplattform: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
nn: Endra skriftfamilie?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
nn: Endra skriftstorleik?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
nn: Endra skriftstil?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
nn: Vis vindauget over heile skjermen

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
nn: Gå ut av fullskjermmodus

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
nn: Merk av her for å endra innstillingane for skriftfamilie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
nn: Merk av her for å endra innstillingane for skriftstorleik.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
nn: Merk av her for å endra innstillingane for skriftstil.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
nn: Her kan du velja kva for skriftfamilie som skal brukast.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
nn: Her kan du velja kva for skriftstil som skal brukast.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
nn: Her kan du velja kva for skrift som skal brukast.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
nn: Dette er filnamnet tenaren foreslo

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
nn: Anna teiknkoding (%1)

[ctx: @item %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
nn: %1 (%2)

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
nn: Fastbreidd

[ctx: @item Font name]
en: Sans Serif
nn: Grotesk

[ctx: @item Font name]
en: Serif
nn: Antikva

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
nn: <application>ASpell</application> standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
nn: <application>Hunspell</application>-standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
nn: <application>ISpell</application> standard

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
nn: Kviterussisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
nn: Brasiliansk portugisisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
nn: Tsjekkisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
nn: Dansk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
nn: Engelsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
nn: Fransk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
nn: Tysk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
nn: Tysk (ny rettskriving)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
nn: Hebraisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
nn: Ungarsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
nn: Litauisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
nn: Norsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
nn: Polsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
nn: Portugisisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
nn: Russisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
nn: Slovakisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
nn: Slovensk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
nn: Spansk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
nn: Svensk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
nn: Tysk (Sveits)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
nn: Tyrkisk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
nn: Standard – %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
nn: Standard – %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
nn: Arabisk

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
nn: Baltisk

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
nn: Sentraleuropeisk

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
nn: Kinesisk – forenkla

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
nn: Kinesisk – tradisjonell

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
nn: Kyrillisk

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
nn: Av

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
nn: Gresk

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
nn: Hebraisk

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
nn: Japansk

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
nn: Koreansk

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
nn: Nordsamisk

[ctx: @item Text character set]
en: Other
nn: Anna

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
nn: Søraust-Europa

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
nn: Tyrkisk

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
nn: Universell

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
nn: Vesteuropeisk

[ctx: @item Text encoding: %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
nn: %1 (%2)

[ctx: @item font]
en: Bold
nn: Halvfeit

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
nn: Halvfeit kursiv

[ctx: @item font]
en: Italic
nn: Kursiv

[ctx: @item font]
en: Oblique
nn: Skråstilt

[ctx: @item font size]
en: Relative
nn: Relativ

[ctx: @item license]
en: Artistic License
nn: Artistic-lisensen

[ctx: @item license]
en: BSD License
nn: BSD-lisensen

[ctx: @item license]
en: Custom
nn: Sjølvvald

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
nn: GNU General Public License versjon 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
nn: GNU General Public License versjon 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
nn: GNU Lesser General Public License versjon 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
nn: GNU Lesser General Public License versjon 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
nn: Ikkje oppgjeven

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
nn: Artistic-lisensen

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
nn: BSD-lisensen

[ctx: @item/plain]
en:   * %1
nn:   – %1

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
nn: Internasjonal <application>Ispell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
nn: Standard

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
nn: Automatisk

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
nn: Standard

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
nn: Nedtrekksliste

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
nn: Nedtrekksliste og automatisk

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
nn: Manuell

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
nn: Ingen

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
nn: Kort automatisk

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
nn: Sirkel

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
nn: Skive

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
nn: Ingen

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
nn: Kvadrat

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
nn[0]: %1 millisekund
nn[1]: %1 millisekund

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: %1 dagar

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: %1 timar

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
nn[0]: 1 minutt
nn[1]: %1 minutt

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
nn[0]: 1 sekund
nn[1]: %1 sekund

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
nn: %1 dagar

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
nn: %1 timar

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
nn: %1 minutt

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
nn: %1 sekund

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nn: %1 og %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nn: %1 og %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nn: %1 og %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
nn: Legg til merkelappar …

[ctx: @label]
en: Change...
nn: Endra …

[ctx: @label]
en: Create new tag:
nn: Lag ny merkelapp:

[ctx: @label]
en: Font:
nn: Skrift:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
nn: Vis alle merkelappar …

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
nn: Namn: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
nn: Midtstill

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
nn: Blokk

[ctx: @label left justify]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
nn: Venstre til høgre

[ctx: @label right justify]
en: Right
nn: Høgre

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
nn: Høgre til venstre

[ctx: @label stroke color]
en: Color
nn: Farge

[ctx: @label:button]
en: &Open
nn: &Opna

[ctx: @label:button]
en: &Open with
nn: &Opna med

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
nn: &Opna med «%1»

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
nn: &Opna med …

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
nn: Hugs handlinga for denne filtypen

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
nn: &Klient:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
nn: &Ordbok:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
nn: &Koding:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
nn: Storleik:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
nn: Vel kva merkelappar som skal brukast.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
nn: Merk: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
nn: <i>Merk</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
nn: Ingen dato

[ctx: @option last month]
en: Last Month
nn: Førre månad

[ctx: @option last week]
en: Last Week
nn: Førre veke

[ctx: @option last year]
en: Last Year
nn: Førre år

[ctx: @option next month]
en: Next Month
nn: Neste månad

[ctx: @option next week]
en: Next Week
nn: Neste veke

[ctx: @option next year]
en: Next Year
nn: Neste år

[ctx: @option today]
en: Today
nn: I dag

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
nn: I morgon

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
nn: I går

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
nn: Rekna &samansette ord som stavefeil

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
nn: Lag &kombinasjonar av stammer og endingar som ikkje finst i ordboka

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
nn: Slå av automatisk sjekking

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
nn: Køyr stavekontroll

[ctx: @option:check]
en: Font
nn: Skrifttype

[ctx: @option:check]
en: Font style
nn: Skriftstil

[ctx: @option:check]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
nn: Dokument

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
nn: Bilete

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
nn: Lyd

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
nn: Kontaktar

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
nn: E-postar

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
nn: Merkelappar

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
nn: Oppgåver

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
nn: Meir …

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
nn: Anna

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
nn: Filer

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
nn: Sist endra

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
nn: Viktigast

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
nn: Aldri opna

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
nn: Ingen prioritet

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
nn: 1 eller høgare

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
nn: 2 eller høgare

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
nn: 3 eller høgare

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
nn: 4 eller høgare

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
nn: Vilkårleg karakter

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
nn: Største karakter

[ctx: @resource/plain]
en: “%1”
nn: «%1»

[ctx: @resource/rich]
en: “%1”
nn: «%1»

[ctx: @title]
en: Delete tag
nn: Slett merkelapp

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
nn: Ymse

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
nn: Resultat av spørjing

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
nn: Resultat av spørjing frå «%1»

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
nn: Ressurs

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
nn: Ressurstype

[ctx: @title:group]
en: Find
nn: Finn

[ctx: @title:group Document information]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:menu]
en: List Style
nn: Listestil

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
nn: Vis tekst

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
nn: Tekstfullføring

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
nn: Verktøylinjeinnstillingar

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
nn: &Trekk

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
nn: Ramme

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
nn: Legg til merkelappar

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
nn: Endra merkelappar

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
nn: Køyr stavekontroll

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
nn: Snarvegstastdiagnose frå Dr. Klash

[ctx: @title:window]
en: Print
nn: Skriv ut

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
nn: ÅTVARING: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
nn: <b>Åtvaring</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
nn: Eit kommandolinjeprogram du kan bruka for å høyra KUnitTest-modular.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nn: Ei fil med namnet «%1» finst frå før. Er du sikker på at du vil skriva over ho?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
nn: Annan

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
nn: Gje pengar

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
nn: Heimeside

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
nn[0]: Kunnskapsbase (ingen oppføringar)
nn[1]: Kunnskapsbase (%1 oppføringar)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
nn: Besøk heimesida

en: A little program to output installation paths
nn: Eit lite program som skriv ut installasjonsstiar

en: A network error has occurred. The request has failed.
nn: Det oppstod ein nettverksfeil. Førespurnaden var mislukka.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
nn: Det oppstod ein protokollfeil. Førespurnaden var mislukka.

en: A scheme with this name already exists.
nn: Det finst alt eit oppsett med dette namnet.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
nn: Eit skript på denne sida får KHTML til å jobba veldig tungt. Dersom det får halda fram, kan òg andre program verta trege.
    Vil du stoppa skriptet?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
nn: Blogg

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
nn: Heimeside

en: A&uthor
nn: &Utviklarar

en: A&uthors
nn: &Utviklarar

en: A&vailable actions:
nn: Tilgjengelege &handlingar:

en: About %1
nn: Om %1

en: About &KDE
nn: Om &KDE

en: About KDE
nn: Om KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
nn: &Om

en: Accept
nn: Godta

en: Access Keys activated
nn: Tilgjengetastar på

en: Action
nn: Handling

en: Action Name
nn: Handlingsnamn

en: Action takes 2 args.
nn: Action tek 2 argument.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
nn: Send e-post til bidragsytar

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
nn: Send e-post til bidragsytaren
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
nn: ActionGroup tek 2 argument.

en: ActionList: %1
nn: Handlingsliste: %1

en: Actual Font
nn: Verkeleg skrift

en: Actually generate the code.
nn: Lag den faktiske koden.

en: Add
nn: Legg til

en: Add Comment
nn: Legg til merknad

en: Add Fallback Language
nn: Legg til reservespråk

en: Add Rating
nn: Legg til karakter

en: Add URL to Filter
nn: Legg til URL i filter

en: Add a new script.
nn: Legg til nytt skript.

en: Add to Dictionary
nn: Legg til i ordlista

en: Add to Toolbar
nn: Legg til verktøylinje

en: Add to ignores...
nn: Oversjå …

en: Add...
nn: Legg til …

en: Additional Information: %1
nn: Annan informasjon: %1

en: Address is already in use
nn: Adressa er i bruk frå før

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
nn: Legg til eit språk som vert brukt når andre omsetjingar manglar.

en: Administrator &Mode...
nn: Administrator&modus …

en: After
nn: Etter

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
nn: post meridiem

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
nn: p.m.

en: Again
nn: Igjen

en: Alert
nn: Alarm

en: Alias names:
nn: Aliasnamn:

en: All Categories
nn: Alle kategoriar

en: All Pages
nn: Alle sidene

en: All Providers
nn: Alle leverandørar

en: All Visible Columns
nn: Alle synlege kolonnar

en: Allow
nn: Tillat

en: Allow Tabulations
nn: Tillat tabulatorar

en: Alpha:
nn: Gjennomsikt:

en: Already opened.
nn: Opna frå før.

en: Alternate
nn: Alternativ

en: Alternate:
nn: Alternativ:

en: Ambiguous shortcut detected
nn: Oppdaga tvetydig snøggtast

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
nn: Ein feil oppstod under forsøk på å køyra eit skript på denne sida.
    
    %1 linje %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
nn: Merknadar og kryssreferansar

en: Any Character
nn: Alle teikn

en: Anytime
nn: Når som helst

en: Applet "%1" started
nn: Miniprogram «%1» starta

en: Applet "%1" stopped
nn: Miniprogram «%1» stoppa

en: Applet Parameters
nn: Parametrar til miniprogram

en: Application Language Changed
nn: Programspråk endra

en: Application sounds
nn: Programlydar

en: Application:
nn: Program:

en: Applications menu (.desktop files)
nn: Programmeny (.desktop-filer)

en: Apply Settings
nn: Bruk innstillingar

en: Apply changes
nn: Bruk innstillingane

en: Approximate equivalents:
nn: Tilnærma ekvivalentar:

en: Archives
nn: Arkiv

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
nn: Dette oppsettet er alt opna i %1.

en: As-you-type spell checking disabled.
nn: Kontinuerleg stavekontroll slått av.

en: As-you-type spell checking enabled.
nn: Kontinuerleg stavekontroll slått på.

en: Ask before replacing each match found.
nn: Spør før det som vert funne vert bytt ut.

en: Authentication error.
nn: Autentiseringsfeil.

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Author:
nn: Utviklar:

en: Auto Spell Check
nn: Automatisk stavekontroll

en: Autocorrect
nn: Automatisk retting

en: Automatic Detection
nn: Automatisk oppdaging

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
nn: Endringar er gjorde automatisk grunna avhengnad mellom programtillegg. Trykk her for meir informasjon.

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
nn: Endringar er gjorde automatisk for å løysa opp avhengige mellom programtillegga:

en: Autostart directories
nn: Autostartmapper

en: Available KDE resource types
nn: Tilgjengelege KDE-ressurstypar

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
nn: Tilgjengelege testar: %1 (oversett: %2)

en: Available Tests: 0
nn: Tilgjengelege testar: 0

en: Backspace
nn: Rettetast

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
nn: Feil hendingshandsamar: Objekt %1 Identifikator %2 Metode %3 Type: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
nn: Feil slotthandsamar: Objekt %1 Identifikator %2 Metode %3 Signatur: %4.

en: Banner Pages
nn: Bannersider

[ctx: Banner page]
en: Classified
nn: Klassifisert

[ctx: Banner page]
en: Confidential
nn: Konfidensielt

[ctx: Banner page]
en: None
nn: Ingen

[ctx: Banner page]
en: Secret
nn: Hemmeleg

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
nn: Topphemmeleg

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
nn: Uklassifisert

[ctx: Banner page at end]
en: End
nn: Slutt

en: Base URL
nn: Basis-URL

en: Basic Page Style
nn: Enkel sidestil

en: Become a Fan
nn: Vert tilhengjar

en: Before
nn: Før

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
nn: ante meridiem

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
nn: a.m.

en: Beginning of document reached.
nn: Starten av dokumentet er nådd.

en: Billing information:
nn: Rekningsinformasjon:

en: Block IFrame...
nn: Blokker IFrame …

en: Block Image...
nn: Blokker bilete …

en: Block Images From %1
nn: Blokker bilete frå %1

en: Block:
nn: Blokk:

en: Blue:
nn: Blå:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
nn: and og

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
nn: or eller

en: Bottom to Top, Left to Right
nn: Botn til topp – venstre til høgre

en: Bottom to Top, Right to Left
nn: Botn til topp – høgre til venstre

en: Break at Next
nn: Bryt ved neste

en: Breakpoint
nn: Avbrotspunkt

en: Bug report sent, thank you for your input.
nn: Feilrapport sendt, takk for tilbakemeldinga.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
nn: Byggjer Qt-tilleggselement frå ei ini-skildringsfil.

en: C octal escaped UTF-8:
nn: UTF-8 med oktal escape som i C:

en: C&ase sensitive
nn: Ski&l mellom store og små bokstavar

en: C&lear
nn: &Tøm

en: C&ontinue
nn: Hald &fram

en: CGIs to run from kdehelp
nn: CGI-ar som skal køyrast frå KDE-hjelp

en: CJK Ideograph Information
nn: Informasjon om CJK-teikn

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
nn: Mellomlagra informasjon (som favicon-filer og nettsider)

en: Call
nn: Kall

en: Call Stack
nn: Kallstabel

en: Call to '%1' failed.
nn: Feil ved kall til «%1».

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
nn: Kall til metode «%1» var mislukka. Klarte ikkje henta argument %2: %3

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cancel?
nn: Avbryt?

en: Cannot create memory segment for file %1
nn: Klarte ikkje laga minnesegment for fila %1

en: Cannot find testregression executable.
nn: Klarte ikkje finna testregresjonprogrammet.

en: Cannot open %1 for reading
nn: Klarte ikkje opna %1 for lesing

en: Cannot seek past eof
nn: Kan ikkje søkja forbi slutten av fila

en: Cantonese Pronunciation:
nn: Kantonesisk uttale:

en: CapsLock
nn: Caps Lock

en: Captured Text (%1)
nn: Deluttrykk (%1)

en: Carriage Return
nn: Vognretur

en: Category:
nn: Kategori:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
nn: Gjer at programmet brukar eit eige fargekart
    på ein 8 bits skjerm

en: Certificate (validation: %1)
nn: Sertifikat (godkjenning: %1)

en: Change &Icon...
nn: Endra &ikon …

en: Change Icon
nn: Endra ikon

en: Change Te&xt...
nn: Endra &tekst …

en: Change Text
nn: Endra tekst

en: Changelog
nn: Endringslogg

en: Changelog:
nn: Endringslogg:

en: Changing annotations
nn: Endra merknadar

[ctx: Character]
en: In decimal:
nn: Som desimaltal:

en: Character used for indicating positive numbers
nn: Teikn brukt til å visa at eit tal er positivt

en: Character:
nn: Teikn:

en: Check Spelling
nn: Køyr stavekontroll

en: Check Spelling...
nn: Køyr stavekontroll …

en: Check Sycoca database only once
nn: Berre sjekk Sycoca-database ein gong

en: Check file timestamps
nn: Sjekk tidsstempel på filer

en: Check spelling in document
nn: Køyr stavekontroll på dokumentet

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
nn: Kryss av for å sjå logginformasjon om trådaktivitet. Logginformasjonen vert vist på konsollen.

en: Check whether config file itself requires updating
nn: Sjekk om oppsettfila treng oppdatering

en: Checking login...
nn: Testar innlogging …

en: Choose...
nn: Vel …

en: Class
nn: Klasse

en: Clear &History
nn: Tøm &historia

en: Clear List
nn: Tøm liste

en: Clear input
nn: Tøm skrivefelt

en: Clear the input in the edit field
nn: Fjern innhaldet i skrivefeltet

en: Click for a menu of available captures.
nn: Trykk her for å visa ein meny av tilgjengelege kopiar.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
nn: Trykk her for å redigera det regulære uttrykket med eit hjelpeverktøy.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
nn: Trykk på knappen, og skriv så inn snarvegen du ønskjer å bruka.
    For eksempel for «Ctrl + A»: Hald inne «Ctrl»-tasten og trykk «A».

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
nn: Trykk for å falda saman dette vindauget og gøyma detaljane

en: Click this to expand the dialog, to show details
nn: Trykk for å utvida dette vindauget til å visa fleire detaljar

en: Click to select a font
nn: Trykk for å velja ei skrift

en: Close
nn: Lukk

en: Close Document
nn: Lukk dokument

en: Close Message
nn: Lukk melding

en: Close Script
nn: Lukk skript

en: Close and discard
    edited message?
nn: Lukk og forkast den
    redigerte meldinga?

en: Close document
nn: Lukk dokument

en: Close script...
nn: Lukk skript …

en: Close source
nn: Lukk kjelde

en: Close the current document.
nn: Lukk dokumentet.

en: Close the current window or document
nn: Lukk vindauget eller dokumentet

en: Close the current window.
nn: Lukk vindauget.

en: Close window?
nn: Lukk vindauget?

en: Collaborate
nn: Samarbeid

en: Collaboration
nn: Samarbeid

en: Color for links
nn: Farge for lenkjer

en: Color for visited links
nn: Farge for vitja lenkjer

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
nn: Kolonne nr. %1

en: Comment
nn: Kommentar

en: Comment on entry
nn: Kommenter oppføringa

en: Comment:
nn: Merknad:

en: Comments
nn: Merknadar

en: Communication error
nn: Kommunikasjonsfeil

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
nn: Innkompilert exec_prefix for KDE-biblioteka

en: Compiled in library path suffix
nn: Innkompilert suffiks for bibliotekssti

en: Compiled in prefix for KDE libraries
nn: Innkompilert prefiks for KDE-biblioteka

en: Compiled in version string for KDE libraries
nn: Innkompilert versjonsstreng for KDE-biblioteka

en: Compiler:
nn: Kompilator:

en: Complete Match
nn: Fullstendig treff

en: Confi&gure...
nn: &Set opp …

en: Configuration description files
nn: Filer med oppsettsskildring

en: Configuration file "%1" not writable.
nn: Oppsettfila «%1» er ikkje skrivbar.

en: Configuration file is invalid: "%1"
nn: Oppsettfila er ugyldig: «%1»

en: Configuration file not found: "%1"
nn: Fann ikkje oppsettfila: «%1»

en: Configuration files
nn: Oppsettfiler

en: Configure
nn: Oppsett

en: Configure &Notifications...
nn: Set opp &varslingar …

en: Configure Email...
nn: Set opp e-post …

en: Configure Notifications
nn: Set opp varslingar

en: Configure S&hortcuts...
nn: Set opp snøgg&tastar …

en: Configure Shortcut...
nn: Set opp snarveg …

en: Configure Shortcuts
nn: Set opp snøggtastar

en: Configure Tool&bars...
nn: Set opp verktøy&linjer …

en: Configure Toolbars
nn: Set opp verktøylinjer

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Confirm Quit From System Tray
nn: Stadfest «Avslutt» frå systemfeltet

en: Confirmation Required
nn: Treng stadfesting

en: Confirmation: JavaScript Popup
nn: Stadfesting: JavaScript, nytt vindauge

en: Conflict With Registered Global Shortcut
nn: Konflikt med registrert global snarveg

en: Conflict with Global Shortcut
nn: Konflikt med globale snarvegar

en: Conflict with Standard Application Shortcut
nn: Konflikt med standardprogramsnarveg

en: Connection refused
nn: Nekta tilkopling

en: Connection timed out
nn: Tidsavbrot på sambandet

en: Console
nn: Konsoll

en: Contact author
nn: Opphavsperson til Kontakt

en: Contact on Jabber
nn: Kontakt på Jabber

en: Continue
nn: Hald fram

en: Continue from the beginning?
nn: Hald fram frå starten?

en: Continue from the end?
nn: Hald fram frå slutten?

en: Continue operation
nn: Hald fram med operasjonen

en: Copy
nn: Kopier

en: Copy Image
nn: Kopier bilete

en: Copy Image Location
nn: Kopier biletadresse

en: Copy selection to clipboard
nn: Kopierer utvalet til utklippstavla

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
nn: © 2001–2011 David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Could not Launch Help Center
nn: Klarte ikkje starta hjelpesenteret

en: Could not construct value
nn: Klarte ikkje laga verdi

en: Could not create temporary file.
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
nn: Klarte ikkje eksportera snarvegoppsett, då adressa er ugyldig.

en: Could not find '%1' executable.
nn: Fann ikkje programfila «%1».

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
nn: Fann ikkje «kdemain» i «%1».
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
nn[0]: Fann ikkje MIME-typen <resource>%2</resource>
nn[1]: Fann ikkje MIME-typane:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
nn: Klarar ikkje finna tillegget «%1» til programmet «%2»

en: Could not find service '%1'.
nn: Fann ikkje tenesta «%1».

en: Could not install "%1": file not found.
nn: Klarte ikkje installera «%1»: fann ikkje fila.

en: Could not install %1
nn: Klarte ikkje installera %1

en: Could not launch Browser
nn: Klarte ikkje starta nettlesaren

en: Could not launch Mail Client
nn: Klarte ikkje starta e-postklienten

en: Could not launch Terminal Client
nn: Klarte ikkje starta terminalklienten

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
nn: Klarte ikkje starta KDE-hjelpa:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
nn: Klarte ikkje starta nettlesaren:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
nn: Klarte ikkje starta e-postklienten:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
nn: Klarte ikkje starta terminalklienten:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
nn: Klarte ikkje henta nye godsaker frå fila: %1

en: Could not load print preview part
nn: Klarte ikkje lasta inn delen for førehandsvising av utskrift

en: Could not open file '%1'
nn: Klarte ikkje opna fila «%1»

en: Could not open file '%1': %2
nn: Klarte ikkje opna fila «%1»: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
nn: Klarte ikkje opna biblioteket «%1».
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
nn: Klarte ikkje lesa data frå %1 inn i shm

en: Could not read file '%1'
nn: Klarte ikkje lesa fila «%1».

en: Could not set non-blocking mode
nn: Klarte ikkje starta ikkje-blokkeringsmodus

en: Could not verify login, please try again.
nn: Klarte ikkje stadfesta innlogging. Prøv på nytt.

en: Create Web Shortcut
nn: Lag vevsnarveg

en: Create content on server
nn: Lag innhald på tenaren

en: Create global database
nn: Lag global database

en: Create new document
nn: Lag nytt dokument

en: Critical
nn: Kritisk

en: Ctrl+O
nn: Ctrl + O

en: Cu&t
nn: Klipp &ut

en: Curr&ent actions:
nn: Nov&erande handlingar:

en: Current scheme:
nn: Gjeldande oppsett:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
nn: Sjølvvald …

en: Custom:
nn: Sjølvvald:

en: Cut
nn: Klipp ut

en: Cut selection to clipboard
nn: Klipp ut utvalet til utklippstavla

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
nn: D-Bus-feil: Klarte ikkje kopla til hjelparen. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
nn: D-Bus-feil: Klarte ikkje kontakta hjelparen. Sambandsfeil: %1. Meldingsfeil: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
nn: D-Bus-feil: Tok imot ugyldig data frå hjelparen %1 %2

en: Dante SOCKS client
nn: Dante SOCKS-klient

en: Date and Time: %1
nn: Dato og klokkeslett: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
nn: Dag (06.00 til 17.59)

en: Default Font Size (100%)
nn: Standard skriftstorleik (100 %)

en: Default color
nn: Standardfarge

en: Default language:
nn: Standardspråk:

en: Default widget group name to display in designer
nn: Standard elementgruppenamn som skal visast i utformaren

en: Default:
nn: Standard:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
nn: Område

en: Definition in English:
nn: Definisjon på engelsk:

en: Delete
nn: Slett

en: Delete item(s)
nn: Slett element

en: Dependency Check
nn: Avhengnadskontroll

en: Description
nn: Skildring

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
nn: Skildring

en: Description:
nn: Skildring:

en: Dese&lect
nn: &Fjern merking

en: Desktop %1
nn: Skrivebord %1

en: Detach
nn: Losna

en: Details
nn: Detaljar

en: Details for %1
nn: Detaljar for %1

en: Details of the Request:
nn: Detaljar ved førespurnaden:

en: Details view mode
nn: Detaljmodus

en: Did you know...?
nn: Visste du …?

en: Digit
nn: Siffer

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
nn: Mappe som inneheld mappene tests, basedir og output.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
nn: Mappe som inneheld mappene tests, basedir og output. Vert berre brukt dersom -b ikkje er oppgjeven.

en: Dirk Mueller
nn: Dirk Müller

en: Disable checking files (dangerous)
nn: Slå av filsjekking (farleg)

en: Disable crash handler, to get core dumps
nn: Slå av krasjhandtering, for å få core-dumpar

en: Disable incremental update, re-read everything
nn: Slå av stegvis oppdatering, les alt på nytt

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
nn: Slår av avlusingsoppfanging. Du vil typisk bruka dette valet når du brukar grafisk grensesnitt.

en: Disallow
nn: Ikkje tillat

en: Discard changes
nn: Forkast endringar

en: Display Images on Page
nn: Vis bilete på sida

en: Displays Thread Activity
nn: Viser trådaktivitet

en: Distance between desktop icons
nn: Avstand mellom skrivebordsikon

en: Do &not store this time
nn: Ikkje &lagra denne gongen

en: Do Not Allow
nn: Ikkje tillat

en: Do Not Download
nn: Ikkje lasta ned

en: Do Not Fill Out
nn: Ikkje fyll ut

en: Do Not Suppress Debug Output
nn: Ikkje undertrykk utdata frå feilsøking

en: Do not ask again
nn: Ikkje spør igjen

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
nn: Veit ikkje kor uttrykket skal evaluerast. Stopp eit skript mellombels, eller opna ei kjeldefil.

en: Do not run in the background.
nn: Ikkje køyr i bakgrunnen

en: Do not save data
nn: Ikkje lagra data

en: Do not show the window while running tests
nn: Ikkje vis vindauget mens testane vert køyrde

en: Do not show this message again
nn: Ikkje vis denne meldinga igjen

en: Do not signal applications to update
nn: Ikkje send oppdateringssignal til programma

en: Do not suppress debug output
nn: Ikkje undertrykk utdata frå feilsøking

en: Do not use Xvfb
nn: Ikkje bruk Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
nn: Gjev du Java-appleten med sertifikat:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
nn: Er du sikker på at du vil sletta oppsettet «%1»?
    Merk at dette ikkje vil fjerna eventuelle systemoppsett.

en: Do you really want to execute '%1'?
nn: Er du sikker på at du vil køyra «%1»?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
nn: Vil du verkeleg tilbakestilla alle verktøylinjene i dette programmet? Endringane vert tekne i bruk med ein gong.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
nn: Vil du ha eit bokmerke som peikar på «%1» og heiter «%2»?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
nn: Vil du ha eit bokmerke som peikar på «%1»?

en: Do you want to restart search at the beginning?
nn: Vil du søkja frå starten att?

en: Do you want to restart search from the end?
nn: Vil du starta søket om igjen frå slutten?

en: Do you want to store this password for %1?
nn: Ønskjer du å lagra passordet for %1?

en: Do you want to store this password?
nn: Ønskjer du å lagra passordet?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
nn: Fest

en: Document Information
nn: Dokumentinformasjon

en: Document encoding:
nn: Dokumentkoding:

en: Domain:
nn: Domene:

en: Done.
nn: Ferdig.

en: Double Line
nn: To linjer

en: Double Thick Line
nn: To tjukke linjer

en: Download
nn: Last ned

en: Download File
nn: Last ned fil

en: Download New Stuff...
nn: Last ned nye saker …

en: Download of "%1" failed, error: %2
nn: Klarte ikkje lasta ned «%1» – feil: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
nn: Klarte ikkje lasta ned element: manglar adresse for «%1».

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
nn: Den nedlasta fila var ei HTML-fil. Vart opna i nettlesaren.

en: Downloads:
nn: Nedlastingar:

en: Edit
nn: Rediger

en: Edit selected script.
nn: Rediger vald skript.

en: Edit...
nn: Rediger …

en: Editor Chooser
nn: Vel skriveprogram

en: Email
nn: E-post

en: Email address:
nn: E-postadresse:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
nn: Til:

[ctx: Email sender address]
en: From:
nn: Frå:

en: Email to:
nn: E-post til:

en: Embeddable HTML component
nn: Innebyggbar HTML-komponent

en: Embeddable component for multipart/mixed
nn: Innebyggbar komponent for multipart/mixed

en: Emoticons
nn: Fjesingar

en: Enable &background spellchecking
nn: Slå på stavekontroll i &bakgrunnen

en: Enable SOCKS support
nn: Slå på SOCKS-støtte

en: Enable component
nn: Bruk komponent

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
nn: Oppdag automatisk

[ctx: Encodings menu]
en: Default
nn: Standard

en: End of Line
nn: Slutten av linja

en: End of document reached.
nn: Slutten av dokumentet er nådd.

en: End of options
nn: Slutt på val

en: Enlarge Font
nn: Større skrift

en: Enter
nn: Gå inn i

en: Enter Administrator Mode
nn: Gå til administratormodus

en: Enter Search Terms...
nn: Skriv inn søkjetekst …

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
nn: Skriv inn det du vil søkja etter, eller vel eit tidlegare søk frå lista.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
nn: Skriv ein ny tekst, eller vel ein eldre tekst frå lista.

en: Enter a search term or character here
nn: Skriv inn ein søkjetekst eller eit teikn her

en: Enter search phrase here
nn: Skriv inn søkjetekst

en: Enter the URL:
nn: Skriv inn adressa:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
nn: Skriv inn teksten (på engelsk, om du kan) du vil senda som feilrapport.
    Når du trykkjer «Send», vert ein e-post sendt til vedlikehaldaren av dette programmet.

en: Entries failed to load
nn: Klarte ikkje lasta oppføringar

en: Equivalents:
nn: Ekvivalentar:

en: Error
nn: Feil

en: Error during rename.
nn: Feil ved endring av filnamn.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
nn: Feil oppdaga ved handsaming av include «%1» linje %2: %3

en: Error initializing provider.
nn: Feil ved klargjering av leverandør.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
nn: Klarte ikkje starta «%1». Anten så køyrer ikkje KLauncher meir, eller så klarte ikkje KLauncher å starta programmet.

en: Error loading '%1'.
nn: Feil ved lasting av «%1».

en: Error opening PTY
nn: Feil ved opning av PTY

en: Error reading from PTY
nn: Feil ved lesing frå PTY

en: Error writing to PTY
nn: Feil ved skriving til PTY

en: Error: %1 - %2
nn: Feil: %1 – %2

en: Error: java executable not found
nn: Feil: Fann ikkje java

en: Evaluation error
nn: Evalueringsfeil

en: Evaluation threw an exception %1
nn: Evaluering gav eit unntak %1

en: Even Pages
nn: Partalssider

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
nn: Unntak ved kall til funksjon «%1» frå %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
nn: Unntak ved kall til slott «%1» frå %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
nn: Programfiler i $prefix/bin

en: Execute
nn: Køyr

en: Execute File?
nn: Køyr fil?

en: Execute script without gui support
nn: Køyr skript utan grafiske grensesnitt

en: Execute the selected script.
nn: Køyr det valde skriptet.

en: Export Scheme...
nn: Eksporter oppsett …

en: Export to Location
nn: Eksporter til plassering

en: F&ind:
nn: Søk &etter:

en: F&ull Screen Mode
nn: F&ullskjermmodus

en: Failed to create Action.
nn: Klarte ikkje oppretta handling.

en: Failed to create ActionGroup.
nn: Klarte ikkje laga ActionGroup.

en: Failed to create Layout.
nn: Klarte ikkje laga utforming.

en: Failed to create Widget.
nn: Klarte ikkje laga skjermelement.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
nn: Klarte ikkje laga skript til tolken «%1»

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
nn: Klarte ikkje finna tolk til skriptfila «%1».

en: Failed to load file '%1'
nn: Klarte ikkje lasta inn fila «%1»

en: Failed to load interpreter "%1"
nn: Klarte ikkje lasta inn tolken «%1»

en: Failed to open scriptfile "%1"
nn: Klarte ikkje opna skriptfila «%1».

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
nn: Klarte ikkje casta til %1-verdi frå type %2 (%3)

en: Fallback language:
nn: Alternativt språk:

en: Fetch content link from server
nn: Hent innhaldslenkje frå tenaren

en: Fetching content data from server finished.
nn: Innhaldsdata frå tenaren er henta ned.

en: Fetching content data from server...
nn: Hentar innhald frå tenaren …

en: Fetching license data from server...
nn: Hentar lisensvilkår frå tenaren …

en: Fetching your previously updated content finished.
nn: Det tidlegare oppdaterte innhaldet ditt er henta ned.

en: Fetching your previously updated content...
nn: Hentar tidlegare oppdatert innhald …

en: File
nn: Fil

en: File %1 does not exist
nn: Fila %1 finst ikkje

en: File %1 not found.
nn: Fann ikkje fila %1.

en: File not found: %1
nn: Fann ikkje fila: %1

en: File to read update instructions from
nn: Les oppdateringsinstruksjonar frå fil

en: File to upload:
nn: Fil som skal lastast

en: File:
nn: Fil:

en: Fill Out
nn: Fyll ut

en: Filter error
nn: Filterfeil

en: Find
nn: Finn

en: Find &Next
nn: Finn n&este

en: Find &backwards
nn: Finn &bakover

en: Find &links only
nn: Finn berre &lenkjer

en: Find Links as You Type
nn: Finn lenkjer etter kvart som du skriv

en: Find Next
nn: Finn neste

en: Find Pre&vious
nn: Finn &førre

en: Find Text
nn: Finn tekst

en: Find Text as You Type
nn: Finn tekst etter kvart som du skriv

en: Find filename inside the resource type given to --path
nn: Finn filnamn inni ressurstypen gjeven til «--path»

en: Finish
nn: Fullfør

en: First argument must be a QObject.
nn: Det første argumentet må vera eit QObject.

en: Fit to Page &Height
nn: Tilpass side&høgd

en: Fit to Page &Width
nn: Tilpass side&breidd

en: Fixed width font
nn: Fastbreiddskrift

en: Follow
nn: Følg

en: Font for menus
nn: Skrift for menyar

en: Font for the taskbar
nn: Skrift for oppgåvelinje

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
nn: Skriftstorleik<br /><i>Fast</i> eller <i>relativ</i><br/> eller i høve til<br/> omgjevnadene

en: Font style:
nn: Skriftstil:

en: Fonts for toolbars
nn: Skrift for verktøylinjer

en: Frame Information
nn: Rammeinformasjon

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
nn: Frys

en: From c&ursor
nn: F&rå skrivemerket

en: Function must be called from the main thread.
nn: Funksjonen må kallast frå hovudtråden.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
nn: Grafisk eksempel på Weaver trådhandsamar

en: GUI for the khtml regression tester
nn: Brukargrensesnitt for khtml-regresjonstestar

en: General Character Properties
nn: Generelle teikneigenskapar

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
nn: Lag enkel og kjapp omslagsklassar ikkje basert på Nepomuk::Resource, og som ikkje har nokon dataintegritetskontroll.

en: Get Hot New Stuff
nn: Hent kule, nye ting

en: Get Hot New Stuff!
nn: Hent kule, nye ting!

en: Get help...
nn: Hent hjelp …

en: Global
nn: Globalt

en: Global Alternate
nn: Globalt alternativ

en: Global:
nn: Globalt:

en: Go back in document
nn: Gå bakover i dokumentet

en: Go back one step
nn: Gå eitt steg tilbake

en: Go forward in document
nn: Gå framover i dokumentet

en: Go forward one step
nn: Gå eitt steg fram

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Go to previous page
nn: Gå til førre side

en: Go up
nn: Gå opp

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
nn: Neste i loggen

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
nn: Førre i loggen

en: Grave
nn: Alvorleg

en: Green:
nn: Grøn:

en: HTML Settings
nn: HTML-innstillingar

en: HTML Toolbar
nn: HTML-verktøylinje

en: HTML documentation
nn: HTML-dokumentasjon

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
nn: Nesten standard

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
nn: Kompatibilitetsmodus

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
nn: Streng

en: HTTP Headers
nn: HTTP-hovud

en: Here you can choose the font size to be used.
nn: Her kan du velja kva for skriftstorleik som skal brukast.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
nn: Her kan du sjå ei liste over snøggtastar, altså koplingar mellom handlingar (for eksempel «Kopier») i venstre kolonne og tastar eller tastekombinasjonar (for eksempel Ctrl-V) i høgre kolonne.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
nn: Her kan du byta mellom fast skriftstorleik og storleik som skal reknast ut dynamisk og tilpassast ulike omgjevnadar (for eksempel skjermelement og papirstorleik).

en: Hide %1
nn: Gøym %1

en: Highest Rated
nn: Høgst rangert

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
nn: Marker verktøylinjeknappar når peikaren er over

en: Hold Indefinitely
nn: Hald til evig tid

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Host
nn: Vert

en: Hot New Stuff Providers
nn: Tilbydarar av kule, nye ting

en: Hue:
nn: Nyanse:

en: Huge (%1x%2)
nn: Enorm (%1×%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
nn: Eg garanterer at innhaldet ikkje bryt med gjeldande lovverk for opphavsrett, varemerke eller andre lovar. Eg godtek at IP-adressa mi vert loggført. (Det er ulovleg å vidareformidla innhald utan løyve frå opphavspersonen/rettshavaren.)

en: I&gnore All
nn: I&gnorer alle

en: Icon Size
nn: Ikonstorleik

en: Icon te&xt:
nn: Ikon&tekst:

en: Icon:
nn: Ikon:

en: Icons
nn: Ikon

en: Icons Only
nn: Berre ikon

en: Icons view mode
nn: Ikonmodus

en: If enabled, search for a regular expression.
nn: Viss det er kryssa av her, vert det søkt etter eit regulært uttrykk.

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Ignored Words
nn: Ignorerte ord

en: Image - %1x%2 Pixels
nn: Bilete – %1 × %2 pikslar

en: Image Operations
nn: Biletoperasjonar

en: In context '%1' for action '%2'
nn: I samanhengen «%1» for handlinga «%2».

en: In which language did you describe the above?
nn: På kva språk er skildringa ovanfor skriven?

en: Inactive
nn: Inaktivt

en: Include path prefix (deprecated)
nn: Ta med adresseprefiks (utdatert)

en: Includes/Headers
nn: Medrekningsfiler/-filhovud

en: Incorrect number of arguments.
nn: Ugyldig tal på argument.

en: Incremental Spellcheck
nn: Inkrementell stavekontroll

en: Information
nn: Informasjon

en: Initializing
nn: Førebur

en: Initializing Applet "%1"...
nn: Klargjer miniprogram «%1» …

en: Input file
nn: Innfil

en: Insert
nn: Set inn

en: Insert Place&holder
nn: Set &inn plasshaldar

en: Install
nn: Installer

en: Install Again
nn: Installer på nytt

en: Installation prefix for Qt
nn: Installasjonsprefiks for Qt

en: Installed
nn: Installert

en: Installing
nn: Installerer

en: Insufficient permissions in target directory.
nn: Manglar løyve i målmappa.

en: Internally added if launched from Finder
nn: Lagt til internt ved start frå Finder

en: Internet Search
nn: Internett-søk

en: Interpreter:
nn: Fortolkar:

en: Invalid item.
nn: Ugyldig element.

en: Invalid regular expression.
nn: Ugyldig regulært uttrykk.

en: Invalid type in Database
nn: Ugyldig type i database

en: JS Calculator
nn: JS-kalkulator

en: Japanese Kun Pronunciation:
nn: Japansk Berre-uttale:

en: Japanese On Pronunciation:
nn: Japansk On-uttale:

en: JavaScript &Debugger
nn: JavaScript-&feilsøking

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
nn: Forsøk på innsetjing av bokmerke frå JavaScript

en: JavaScript Debugger
nn: JavaScript-avlusing

en: JavaScript Error
nn: Javaskript-feil

en: JavaScript Errors
nn: JavaScript-feil

en: Job
nn: Jobb

en: Job Control
nn: Jobbkontroll

en: Job Options
nn: Jobbval

en: Job priority:
nn: Jobbprioritet:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
nn: Afrikanske skriftsystem

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
nn: Sentralasiatiske skriftsystem

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
nn: Diakritiske teikn for samansetjing

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
nn: Austasiatiske skriftsystem

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
nn: Europeiske alfabet

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
nn: Matematiske symbol

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
nn: Midtaustske skriftsystem

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
nn: Andre

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
nn: Andre skriftsystem

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
nn: Filippinske skriftsystem

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
nn: Fonetiske symbol

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
nn: Sørasiatiske skriftsystem

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
nn: Søraust-asiatiske skriftsystem

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
nn: Symbol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
nn: Alfabetiske presentasjonsformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
nn: Arabisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
nn: Arabiske presentasjonsformer A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
nn: Arabiske presentasjonsformer B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
nn: Arabisk-tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
nn: Armensk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
nn: Piler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
nn: Balinesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
nn: Enkel latinsk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
nn: Blokkelement

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
nn: Bopomofo utvida

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
nn: Boksteikningar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
nn: Braille-mønster

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
nn: Buginesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
nn: CJK-kompatibilitet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
nn: CJK-kompatibilitetsformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
nn: CJK-kompatibilitetsideogram

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
nn: Tillegg til teiknstammar for CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
nn: CJK-strøk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
nn: CJK-symbol og -teiknsetjing

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
nn: Sameinte CJK-teikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
nn: Sameinte CJK-teikn, utviding A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
nn: Diakritiske teikn for samansetjing

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
nn: Tillegg for kombinerande diakritiske teikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
nn: Kombinerande diakritiske teikn for symbol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
nn: Kombinerande halve merke

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
nn: Vanlege indiske talformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
nn: Kontrollteikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
nn: Koptisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
nn: Valutasymbol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
nn: Kyrillisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
nn: Kyrillisk – utviding A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
nn: Kyrillisk – utviding B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
nn: Kyrillisk-tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
nn: Devanagari utvida

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
nn: Figursymbol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
nn: Omslutta bokstavar og tal

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
nn: Omslutta CJK-teikn og -månadar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
nn: Etiopisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
nn: Etiopisk utvida

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
nn: Etiopisk utvida A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
nn: Etiopisk-tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
nn: Generell punktsetjing

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
nn: Geometriske former

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
nn: Georgisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
nn: Georgisk-tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
nn: Glagolittisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
nn: Gresk utvida

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
nn: Gresk og koptisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
nn: Halv- og heilbreiddeformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
nn: Hangul-kompatibilitet Jamo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
nn: Hangul jamo – utviding A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
nn: Hangul Jamo – utviding B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
nn: Hangul-stavingar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
nn: Hebraisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
nn: Høge privatsurrogatteikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
nn: Høge surrogatteikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
nn: IPA-utvidingar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
nn: Skildringsteikn for ordteikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
nn: Javanesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
nn: Kangxi-teiknstammar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
nn: Katakana fonetiske utvidingar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kayah Li
nn: Kayah li

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
nn: Khmer-symbol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
nn: Latinsk utvida – tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
nn: Latinsk – utviding A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
nn: Latinsk – utviding B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
nn: Latinsk utvida C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
nn: Latinsk utvida D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
nn: Latin-1-tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
nn: Bokstavliknande teikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
nn: Låge surrogatteikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
nn: Mandeisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
nn: Matematiske operatorar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Meetei Mayek
nn: Meetei mayek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
nn: Ymse matematiske teikn A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
nn: Ymse matematiske teikn B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
nn: Ymse teikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
nn: Ymse teikn og piler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
nn: Ymse teknisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
nn: Toneendringsbokstavar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
nn: Mongolsk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
nn: Burmesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
nn: Myanmarsk – utviding A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
nn: Ny-Tai Lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
nn: Talformer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ol Chiki
nn: Ol-chiki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
nn: Optisk teiknattkjenning

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
nn: Fonetiske utvidingar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
nn: Fonetiske utvidingar – tillegg

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
nn: Område for privatteikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
nn: Runer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
nn: Samaritansk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
nn: Singalesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
nn: Små formvariantar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
nn: Modifikatorteikn

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
nn: Spesielle

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
nn: Sundanesisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
nn: Over- og underskrift

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
nn: Fleire piler A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
nn: Fleire piler B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
nn: Fleire matematiske operatorar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
nn: Meir punktsetjing

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
nn: Syrisk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Viet
nn: Tai viet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
nn: Tibetansk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
nn: Sameinte stavingar frå kanadiske urfolk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
nn: Sameinte stavingar frå kanadiske urfolk utvida

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
nn: Variantveljarar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
nn: Vediske utvidingar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
nn: Loddrette former

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
nn: Yi-teiknrøter

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
nn: Yi-stavingar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
nn: Yijing-heksagramsymbol

en: KConf Update
nn: KConf-oppdatering

en: KDE Application
nn: KDE-program

en: KDE Daemon
nn: KDE-teneste

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
nn: KDE-teneste – utløyser Sycoca-databaseoppdateringar når det trengst

en: KDE Java Applet Plugin
nn: KDE-tilleggsprogram for Java-miniprogram

en: KDE Test Program
nn: Test-program for KDE

en: KDE Tool for updating user configuration files
nn: KDE-verktøy for oppdatering av brukaroppsett

en: KDE application to run Kross scripts.
nn: KDE-program for køyring av Kross-skript.

en: KDE-tempfile
nn: KDE-tempfil

en: KDEInit could not launch '%1'
nn: KDEInit klarte ikkje starta «%1»

en: KHTML Regression Testing Utility
nn: KHTML-regresjonstestingsverktøy

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
nn: Kan ikkje nå KLauncher via D-Bus. Feil ved kall til %1:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
nn: KLibLoader: Ukjend feil

en: KNewStuff contributions
nn: KNewStuff-bidrag

en: KUnitTest ModRunner
nn: KUnitTest-modulkøyrar

en: Keep output results from scripts
nn: Ta vare på utdata frå skript

en: Key Conflict
nn: Tastekonflikt

en: Key Generator
nn: Nøkkelgenerator

en: Key used for signing:
nn: Nøkkel brukt til signering:

en: Korean Pronunciation:
nn: Koreansk uttale:

en: Language Selection
nn: Språkval

en: Language:
nn: Språk:

en: Large (%1x%2)
nn: Stor (%1×%2)

en: Last modified:
nn: Sist endra:

en: Launching %1
nn: Startar %1

en: Leave a comment
nn: Legg igjen kommentar

en: Left for legacy support
nn: Med for støtte for utdaterte funksjonar

en: Left to Right, Bottom to Top
nn: Venstre til høgre – botn til topp

en: Left to Right, Top to Bottom
nn: Venstre til høgre – topp til botn

en: Legacy pixmaps
nn: Gamle biletfiler

en: Letter, Lowercase
nn: Bokstav, liten

en: Letter, Modifier
nn: Bokstav, modifikator

en: Letter, Other
nn: Bokstav, anna

en: Letter, Titlecase
nn: Bokstav, overskrift

en: Letter, Uppercase
nn: Bokstav, stor

en: Level of safety of the Ruby interpreter
nn: Tryggleiksnivå på Ruby-tolkaren

en: Libraries
nn: Bibliotek

en: Library "%1" not found
nn: Fann ikkje biblioteket «%1»

en: License Agreement
nn: Lisensavtale

en: License:
nn: Lisens:

en: License: %1
nn: Lisens: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
nn: Avgrensar talet på fargar som er tildelte i fargekuben
    på ein 8 bits skjerm, dersom programmet brukar
    fargespesifikasjonen QApplication::ManyColor.

en: Line
nn: Linje

en: Link Text:
nn: Lenkjetekst

en: Link URL:
nn: Lenkjeadresse:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
nn: Vis alle deklarasjonsfilene som vert genererte med «--writeall»-kommandoen.

en: List all includes (deprecated).
nn: Vis alle medrekningar (utdatert).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
nn: Vis alle kjeldefilene som vert genererte med «--writeall»-kommandoen.

en: Loadable modules
nn: Lastbare modular

en: Loaded Scripts
nn: Lasta skript

en: Loading Applet
nn: Lastar miniprogram

en: Loading Preview
nn: Lastar førehandsvising

en: Loading data
nn: Hentar data

en: Loading data from provider
nn: Hentar data frå leverandør

en: Loading of providers from file: %1 failed
nn: Klarte ikkje henta leverandørinfo frå fila: %1 mislukka

en: Loading one preview | Loading %1 previews
nn[0]: Lastar éi førehandsvising
nn[1]: Lastar %1 førehandsvisingar

en: Loading provider information
nn: Hentar leverandørinformasjon

en: Local Variables
nn: Lokale variablar

en: Location of installed Qt binaries
nn: Plassering av installerte Qt-programfiler

en: Location of installed Qt libraries
nn: Plassering av installerte Qt-bibliotek

en: Location of installed Qt plugins
nn: Plassering av installerte Qt-programtillegg

en: Lock Toolbar Positions
nn: Lås verktøylinjeplasseringar

en: Log thread activity
nn: Loggfør trådaktivitet

en: Log to a file
nn: Logg til ei fil

en: Low Password Strength
nn: Usikkert passord

en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Main:
nn: Hovud:

en: MainWindow
nn: Hovudvindauge

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
nn: Stor opprydding – vedlikehaldaren sin helt

en: Manage Link
nn: Handter lenkje

en: Mandarin Pronunciation:
nn: Mandarin-uttale:

en: Mark &taskbar entry
nn: Marker &i oppgåvelinja

en: Mark, Enclosing
nn: Merke, omsluttande

en: Mark, Non-Spacing
nn: Merke, ikkje-mellomrom

en: Mark, Spacing Combining
nn: Merke, mellomrom kombinerande

en: Medium (%1x%2)
nn: Middels (%1×%2)

en: Mime types
nn: Mime-typar

en: Minimize
nn: Minimer

en: Mirror Pages
nn: Spegla sider

en: Mirror pages along vertical axis
nn: Spegla sider vassrett

en: Missing Plugin
nn: Manglar programtillegg

en: More Actions
nn: Fleire handlingar

en: Most Downloads
nn: Mest nedlasta

en: Most countries have no character for this
nn: Dei fleste land brukar ikkje noko teikn her

en: Most downloads
nn: Mest nedlasta

en: Mouse Button Gesture
nn: Museknapprørsle

en: Mouse Shape Gesture
nn: Museformrørsle

en: Move &Down
nn: Flytt &ned

en: Move &Up
nn: Flytt &opp

en: Must supply a filename.
nn: Du må oppgje eit filnamn.

en: Must supply a layout name.
nn: Du må oppgje eit utformingsnamn.

en: Must supply a valid parent.
nn: Du må oppgje ei gyldig overgruppe.

en: Must supply a widget name.
nn: Du må oppgje eit skjermelementnamn.

en: NEC SOCKS client
nn: NEC SOCKS-klient

en: Name
nn: Namn

en: Name for New Scheme
nn: Namn på nytt oppsett

en: Name for new scheme:
nn: Namn på nytt oppsett:

en: Name of the file as it will appear on the website
nn: Namnet på fila slik det skal visast på nettsida

en: Name of the plugin class to generate
nn: Namnet på programtilleggsklassen som skal lagast

en: Name:
nn: Namn:

en: Name:
nn: Namn:

en: Named Colors
nn: Namngjevne fargar

en: Ne&ver store for this site
nn: Lagra a&ldri for denne nettstaden

en: Nepomuk Resource Class Generator
nn: Ressursklassegenerator for Nepomuk

en: Network Transmission
nn: Nettverksoverføring

en: Network error. (%1)
nn: Nettverksfeil. (%1)

en: New Scheme
nn: Nytt oppsett

en: New Upload
nn: Ny opplasting

en: New Web Shortcut
nn: Ny vevsnarveg

en: New search provider
nn: Ny søkjeteneste

en: New...
nn: Ny …

en: Newest
nn: Nyaste

en: Newline
nn: Linjeskift

en: Next Character in History
nn: Neste teikn i loggen

en: Next month
nn: Neste månad

en: Next year
nn: Neste år

en: Night (18:00 to 05:59)
nn: Natt (18.00 til 05.59)

en: No
nn: Nei

en: No Entries
nn: Ingen oppføringar

en: No Preview
nn: Inga førehandsvising

[ctx: No border line]
en: None
nn: Ingen

en: No classname specified
nn: Klassenamn er ikkje oppgjeve

en: No classname specified.
nn: Klassenamn er ikkje oppgjeve.

en: No further items in the history.
nn: Ingen fleire element i historia.

en: No handler found for %1.
nn: Fann ingenting som kan handtera %1.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
nn: Ingen informasjon er tilgjengeleg.
    Objektet KAboutData finst ikkje.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
nn: Dette programmet har ikkje oppgjeve lisensvilkår.
    Du finn kanskje lisensvilkåra i hjelpeteksten
    eller kjeldekoden.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
nn: Fann ingen treff for <b>%1</b>.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
nn: Ingen MIME-typar er installerte. Kontroller at «shared-mime-info» er installert, og at «XDG_DATA_DIRS» ikkje er sett eller inneheld «/usr/share».

en: No more matches for this search direction.
nn: Ingen fleire treff for denne søkjeretninga.

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
nn: Fann ingen tilleggsmodul for «%1».
    Vil du lasta ein ned frå %2?

en: No provider selected.
nn: Ingen tilbydar vald.

en: No service matching the requirements was found
nn: Fann inga teneste i samsvar med krava

en: No service matching the requirements was found.
nn: Fann inga teneste i samsvar med krava.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
nn: Ingen

en: No such file or directory
nn: Fila eller mappa finst ikkje

en: No such function "%1"
nn: Funksjonen «%1» finst ikkje

en: No such interpreter "%1"
nn: Tolken «%1» finst ikkje

en: No such method '%1'.
nn: Metoden «%1» finst ikkje.

en: No suggestions for %1
nn: Ingen framlegg for %1

en: No target filename has been given.
nn: Inkje målfilnamn oppgjeven.

en: No text
nn: Ingen tekst

en: No text was replaced.
nn: Ingen tekst er bytt ut.

en: Non-printable
nn: Ikkje-skrivbar

en: Not a directory
nn: Ikkje ei mappe

en: Not enough arguments.
nn: Ikkje nok argument.

en: Not found
nn: Ikkje funne

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
nn: Merk: Du kan redigera, oppdatera og sletta innhaldet ditt på nettsida.

en: Notes:
nn: Merknadar:

en: Nothing to spell check.
nn: Ingenting å stavekontrollera.

en: NumLock
nn: Num Lock

en: Number, Decimal Digit
nn: Tal, desimalsiffer

en: Number, Letter
nn: Tal, bokstav

en: Number, Other
nn: Tal, anna

en: Odd Pages
nn: Oddetalssider

en: Old upload information found, fill out fields?
nn: Fann gammal opplastingsinformasjon. Skal felta fyllast ut?

en: Only 'ReadOnly' allowed
nn: Berre «ReadOnly» er tillaten

en: Only Run HTML Tests
nn: Berre køyr HTML-testar

en: Only Run JS Tests
nn: Berre køyr JS-testar

en: Only local files are supported.
nn: Berre lokale filer er støtta.

en: Only run .html tests
nn: Berre køyr .khtml-testar

en: Only run .js tests
nn: Berre køyr .js-testar

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
nn: Køyr berre éin test. Fleire val er tillate.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
nn: Køyr berre modular der filnamnet passar til eit regulært uttrykk.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
nn: Køyr berre testmodular som ligg i mappa. Bruk spørjinga til å velja modular.

en: Only search within the current selection.
nn: Søk berre i merkt tekst.

en: Open
nn: Opna

en: Open &Destination
nn: Opna &mål

en: Open &File
nn: Opna &fil

en: Open &Recent
nn: Nyleg &brukt

en: Open '%1'
nn: Opna «%1»

en: Open Script
nn: Opna skript

en: Open a document which was recently opened
nn: Opna eit nyleg opna dokument

en: Open a script...
nn: Opna eit skript …

en: Open an existing document
nn: Opna eit gammalt dokument

en: Open file
nn: Opna fil

en: Open in &New Tab
nn: Opna i &ny fane

en: Open in &This Window
nn: Opna i &dette vindauget

en: Open in New &Window
nn: Opna i nytt &vindauge

en: Opens the print dialog to print the current document
nn: Opnar eit dialogvindauge for å skriva ut dokumentet

en: Operation not supported
nn: Operasjonen er ikkje støtta

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
nn: &Fram

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
nn: Neste

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
nn: &Neste

en: Opt&ions
nn: &Innstillingar

en: Option
nn: Val

en: Optional
nn: Valfri

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
nn: Legg eventuelt til klassane som skal genererast. Bruk val fleire gongar (standard er alle klassar).

en: Options
nn: Val

en: Order by:
nn: Sorter etter:

en: Other Contributors:
nn: Andre bidrag frå:

en: Other, Control
nn: Andre, kontroll

en: Other, Format
nn: Andre, format

en: Other, Not Assigned
nn: Andre, ikkje tildelt

en: Other, Private Use
nn: Andre, privatteikn

en: Other, Surrogate
nn: Andre, surrogatar

en: Output file
nn: Utfil

en: Output to File...
nn: Skriv til fil …

en: Overwrite File?
nn: Skriv over fil?

en: Overwrite existing file?
nn: Vil du skriva over fila?

en: PTY operation timed out
nn: Tidsavbrot ved PTY-operasjon

en: Page Border
nn: Kantlinje

en: Page Label
nn: Sidemerke

en: Page Set
nn: Sidesett

en: Page loaded.
nn: Side lasta.

en: PageDown
nn: Page Down

en: PageUp
nn: Page Up

en: Pages
nn: Sider

en: Pages Per Sheet
nn: Sider på ark

en: Parse error at %1 line %2
nn: Tolkingsfeil ved %1 linje %2

en: Password
nn: Passord

en: Password Input
nn: Oppgje passord

en: Password echo type
nn: Visingstype for passordfeltet

en: Password is empty
nn: Passordet er tomt

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
nn[0]: Passordet må vera minst eitt teikn langt
nn[1]: Passordet må vera minst %1 teikn langt

en: Password strength meter:
nn: Styrkemålar for passord:

en: Password:
nn: Passord:

en: Passwords do not match
nn: Passorda er ikkje like

en: Passwords match
nn: Passorda stemmer

en: Paste
nn: Lim inn

en: Paste clipboard content
nn: Lim inn frå utklippstavla

en: Path cannot be used
nn: Kan ikkje bruka adressa

en: Path to custom SOCKS library
nn: Adressa til sjølvvald SOCKS-bibliotek

en: Path to the autostart directory
nn: Adressa til autostartmappa

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
nn: Adressa til mappa som inneheld køyrbare filer som skal startast ved innlogging

en: Pause/Continue regression testing process
nn: Pause / hald fram regresjonstesting

en: Payload
nn: Nyttelast

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
nn: Utfør eit søk som skil mellom små og store bokstavar. Dersom du søkjer etter «Ola», vil du ikkje få treff på «ola» eller «OLA», men berre «Ola».

en: Perform menu generation test run only
nn: Berre testkøyring av menygenerering

en: Permission denied
nn: Nekta løyve

en: Play
nn: Spel

en: Play a &sound
nn: Spel ein &lyd

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
nn: Vel ei gyldig «khtml/»-byggemappe.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
nn: Vel ei gyldig «khtmltests/regression/»-mappe.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
nn: Vel kva for skriveprogram du vil bruka i dette programmet. Dersom du vel <B>systemstandard</B>, vil programmet bruka innstillingane i KDE-systeminnstillingane. Alle andre val vil overstyra den innstillinga.

en: Please choose the language which should be used for this application:
nn: Vel språket du vil køyra dette programmet i:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
nn: Klikk og dra på biletet for å velja eit område:

en: Please contact your system administrator.
nn: Ta kontakt med systemadministratoren.

en: Please describe your upload.
nn: Skildra opplastinga.

en: Please fill out the information about your upload in English.
nn: Fyll ut informasjonen om opplastinga på engelsk.

en: Please give some information about yourself.
nn: Oppgje informasjon om deg sjølv.

en: Please put in a name.
nn: Oppgje eit namn.

en: Please report bugs to %1.
nn: Send feilrapportar til %1.

en: Please select one of the providers listed below:
nn: Vel éin av tilbydarane nedanfor:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
nn: Bruk <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> for å melda frå om feil.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
nn: Bruk http://bugs.kde.org/ for å melda frå om feil.

en: Popup Window Blocked
nn: Sprettoppsvindauge blokkert

en: Possible Causes:
nn: Moglege årsaker:

en: Possible Solutions:
nn: Moglege løysingar:

en: Possibly bad download link
nn: Mogleg ugyldig nedlastingslenkje

en: Prefix in $HOME used to write files
nn: Prefiks i $HOME brukt til å skriva filer

en: Prefix to install resource files to
nn: Prefiks der ressursfilene skal installerast

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
nn: Om du trykkjer denne knappen, forkastar du alle dei siste endringane i dette dialogvindauget.

en: Preview Images
nn: Førehandsvis bilete

en: Preview URL:
nn: Adresse til førehandsvising:

en: Preview of the "%1" font
nn: Førehandsvising av skrifta «%1»

en: Preview of the selected font
nn: Førehandsvising av den valde skrifta

en: Previous Character in History
nn: Førre teikn i loggen

en: Previous month
nn: Førre månad

en: Previous year
nn: Førre år

en: Price
nn: Førehandsvising

en: Price:
nn: Pris:

en: Primary language:
nn: Hovudspråk:

en: Print
nn: Skriv ut

en: Print DOM Tree to STDOUT
nn: Skriv ut DOM-treet til standard-ut

en: Print Frame...
nn: Skriv ut ramme …

en: Print Immediately
nn: Skriv ut med ein gong

en: Print Previe&w
nn: &Førehandsvising

en: Print Preview
nn: Førehandsvising

en: Print Rendering Tree to STDOUT
nn: Skriv ut visingstreet til standard-ut

en: Print document
nn: Skriv ut dokument

en: Print frame tree to STDOUT
nn: Skriv ut rammetreet til standard ut

en: Print header
nn: Skriv ut topptekst

en: Print images
nn: Skriv ut bilete

en: Printer friendly mode (black text, no background)
nn: Skrivarvennleg modus (svart tekst, ingen bakgrunn)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
nn: Tilleggsinstallering for %1

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
nn: Tilleggsinstallering for %1

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
nn: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versjon %2</b><br />Brukar KDE-utviklingsplattform %3</html>

en: Progress Dialog
nn: Framgangsdialog

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Property
nn: Eigenskap

en: Props
nn: Eigenskapar

en: Protocol: %1
nn: Protokoll: %1

en: Provider information
nn: Leverandørinformasjon

en: Provider:
nn: Leverandør:

en: Provider: %1
nn: Tilbydar: %1

en: Punctuation, Close
nn: Teiknsetjing, lukk

en: Punctuation, Connector
nn: Teiknsetjing, bindeteikn

en: Punctuation, Dash
nn: Teiknsetjing, strek

en: Punctuation, Final Quote
nn: Teiknsetjing, slutt-sitatteikn

en: Punctuation, Initial Quote
nn: Teiknsetjing, start-sitatteikn

en: Punctuation, Open
nn: Teiknsetjing, opna

en: Punctuation, Other
nn: Teiknsetjing, anna

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
nn: Legg utdata i &lt;mappe&gt; i staden for i &lt;grunnmappe&gt;/output

en: Qt plugins
nn: Qt-programtillegg

en: Question
nn: Spørsmål

en: Quit
nn: Avslutt

en: Quit application
nn: Avslutt program

en: Quit application...
nn: Avslutt program …

en: R&eplace All
nn: Byt &ut alle

en: Range error
nn: Områdefeil

en: Rate this entry
nn: Gje karakter til oppføringa

en: Rating
nn: Karakter

en: Rating for entry
nn: Karakter til oppføring

en: Rating:
nn: Karakter:

en: Rating: %1
nn: Karakter: %1

en: Rating: %1%
nn: Karakter: %1 %

en: Re&do
nn: &Gjer om

en: Re&vert
nn: &Tilbakestill

en: Read-only filesystem
nn: Filsystemet kan berre lesast frå

en: Ready
nn: Klar

en: Reason for price:
nn: Grunn til pris:

en: Reassign
nn: Tilordna på nytt

en: Rebuilds the system configuration cache.
nn: Byggjer systeminformasjonslageret på nytt.

en: Red:
nn: Raud:

en: Redisplay document
nn: Vis dokumentet på nytt

en: Redo
nn: Gjer om

en: Redo last undone action
nn: Gjer om siste angra handling

en: Redo: %1
nn: Gjer om: %1

en: Reference
nn: Referanse

en: Reference error
nn: Referansefeil

en: Regenerate baseline (instead of checking)
nn: Bygg grunndata att (i staden for å testa)

en: Register a new account
nn: Registrer ny konto

en: Regression Testing Status
nn: Status for regresjonstesting

en: Regression tester for khtml
nn: Regresjonstestar for khtml

en: Regression testing output
nn: Resultat frå regresjonstesting

en: Regular e&xpression
nn: &Regulært uttrykk

en: Reindent Sources
nn: Rykk inn kjelder på nytt

en: Reject
nn: Avvis

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
nn: Relativ sti til testen eller mappe for testar som skal køyrast (tilsvarar -t).

en: Reload Frame
nn: Last ramme om att

en: Remaining number of jobs:
nn: Jobbar att:

en: Remember password
nn: Hugs passord

en: Removal of entry
nn: Fjerning av oppføring

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove from ignores...
nn: Fjern oversjåing …

en: Remove password for form %1
nn: Fjern passord for skjemaet %1

en: Remove selected script.
nn: Fjern valt skript.

en: Rendering mode:
nn: Visingsmodus:

en: Repeats, One or More Times
nn: Repeter, éin eller fleire gongar

en: Repeats, Zero or More Times
nn: Repeter, ingen eller fleire gongar

en: Replace
nn: Byt ut

en: Replace &with:
nn: Byt ut &med:

en: Replace '%1' with '%2'?
nn: Byt ut «%1» med «%2»?

en: Replace With
nn: Byt ut med

en: Replace&ment text:
nn: &Byt ut tekst med:

en: Report Exceptions
nn: Meld frå om unntak

en: Report bad entry
nn: Meld frå om ugyldig oppføring

en: Requested Font
nn: Ønskt skrift

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
nn: Krev ordgrenser i begge endar for at uttrykket skal passe.

en: Reserved Shortcut
nn: Reservert snarveg

en: Reset
nn: Tilbakestill

en: Reset Toolbars
nn: Tilbakestill verktøylinjer

en: Reset all items to their default values
nn: Tilbakestill alle element til standardverdiane

en: Reset configuration
nn: Tilbakestill oppsett

en: Reset to Defaults
nn: Tilbakestill til standard

en: Restore the application for the given 'sessionId'
nn: Gjenopprett programmet for oppgjeve «sessionId»

en: Revert unsaved changes made to document
nn: Tilbakestill ulagra endringar i dokumentet

en: Right to Left, Bottom to Top
nn: Høgre til venstre – botn til topp

en: Right to Left, Top to Bottom
nn: Høgre til venstre – topp til botn

en: Rotate &Counterclockwise
nn: Roter &mot klokka

en: Run
nn: Køyr

en: Run &command
nn: Køyr &kommando

en: Run Kross scripts.
nn: Køyr Kross-skript.

en: Run Single Test...
nn: Køyr einskildtest …

en: Run Tests...
nn: Køyr testar …

en: Run To...
nn: Køyr til …

en: Run script...
nn: Køyr skript …

en: Run test...
nn: Køyr test …

en: Run to breakpoint...
nn: Køyr til avbrotspunkt …

en: S&earch:
nn: &Søk:

en: S&kip run-together words
nn: &Hopp over samanskrivne ord

en: S&ubject:
nn: &Emne:

en: S&uggest
nn: &Framlegg

[ctx: SSL error]
en: No error
nn: Ingen feil

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
nn: Sertifikatet til sertifikatutferdaren er ugyldig

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
nn: Sertifikatutferdaren sitt sertifikat er merkt til å ikkje tillata formålet til dette sertifikatet

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
nn: Sertifikatet kan av interne grunnar ikkje stadfestast

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
nn: Sertifikatkjeda er for lang

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
nn: Sertifikatet er ikkje utferda for denne verten

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
nn: Sertifikatet er tilbakekalla

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
nn: Sertifikatet er utgått på dato

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
nn: Sertifikatet er ikkje gyldig

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
nn: Sertifikatet er ikkje signert av ein tiltrudd sertifikatutferdar

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
nn: Sertifikatet høver ikkje til dette formålet

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
nn: Motparten oppgav ikkje noko sertifikat

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
nn: Rotsertifikatutferdaren sitt sertifikat er ikkje tiltrudd til dette formålet

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Saturation:
nn: Metting:

en: Save &As...
nn: Lagra &som …

en: Save &Background Image As...
nn: Lagra &bakgrunnsbilete som …

en: Save &Frame As...
nn: Lagra &ramme som …

en: Save As
nn: Lagra som

en: Save Background Image As
nn: Lagra bakgrunnsbilete som

en: Save Frame As
nn: Lagra ramme som

en: Save Image As
nn: Lagra bilete som

en: Save Image As...
nn: Lagra bilete som …

en: Save Link As
nn: Lagra lenkje som

en: Save as Scheme Defaults
nn: Lagra som standardoppsett

en: Save data
nn: Lagra informasjon

en: Save document
nn: Lagra dokument

en: Save document under a new name
nn: Lagra dokument med nytt namn

en: Save file with another name
nn: Lagra fila med eit anna namn

en: Scheduled printing:
nn: Planlagd utskrift:

en: Script to execute
nn: Skript som skal køyrast

en: Scriptfile
nn: Skriptfil

en: Scriptfile "%1" does not exist.
nn: Skriptfila «%1» finst ikkje

en: ScrollLock
nn: Scroll Lock

en: Se&verity
nn: Kor &alvorleg

en: Search
nn: Søk

en: Search &provider name:
nn: Namn på søkje&teneste:

en: Search Columns
nn: Søk i kolonnar

en: Search Plugins
nn: Søk etter programtillegg

en: Search backwards.
nn: Finn bakover.

en: Search for '%1' with
nn: Søk etter «%1» med

en: Search for '%1' with %2
nn: Søk etter «%1» med %2

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
nn: Søk interaktivt etter eit snarvegsnamn (for eksempel «Kopier») eller ein tastekombinasjon (for eksempel «Ctrl + C») ved å skriva her.

en: Search path for resource type
nn: Søkjesti for ressurstype

en: Search:
nn: Søk:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
nn: Andre skift (16.00 til 23.59)

en: Security Alert
nn: Tryggleiksåtvaring

en: Security Warning
nn: Tryggleiksåtvaring

en: See also:
nn: Sjå òg:

en: Select &All
nn: &Merk alt

en: Select Color
nn: Vel farge

en: Select Components
nn: Vel komponentar

en: Select Files...
nn: Vel filer …

en: Select Font
nn: Vel skrift

en: Select Preview...
nn: Vel førehandsvising …

en: Select Region of Image
nn: Vel region av bilete

en: Select Signing Key
nn: Vel signeringsnøkkel

en: Select a block to be displayed
nn: Vel blokka som skal visast

en: Select a category
nn: Vel kategori

en: Select a month
nn: Vel ein månad

en: Select a week
nn: Vel ei veke

en: Select a year
nn: Vel eit år

en: Select preview image
nn: Vel bilete for førehandsvising

en: Select the command to run
nn: Vel kommandoen å køyra

en: Select the current day
nn: Hopp til dagen i dag

en: Select the sound to play
nn: Vel lyden som skal spelast

en: Select zoom level
nn: Vel forstørring

en: Send Confirmation
nn: Send stadfesting

en: Send Image...
nn: Send bilete …

en: Send Mail
nn: Send e-post

en: Send bug report.
nn: Send feilrapport.

en: Send document by mail
nn: Send dokumentet med e-post

en: Send this bug report to %1.
nn: Send denne feilrapporten til %1.

en: Separator, Line
nn: Skiljeteikn, linje

en: Separator, Paragraph
nn: Skiljeteikn, avsnitt

en: Separator, Space
nn: Skiljeteikn, mellomrom

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
nn: Serialisering brukt i ontologifilene. Som standard vert primtiv filetternamn-detektering brukt.

en: Server: %1
nn: Tenar: %1

en: Service '%1' is malformatted.
nn: Tenesta «%1» har feil format.

en: Service '%1' must be executable to run.
nn: Tenesta «%1» må vera køyrbar for å kunna starta.

en: Service types
nn: Tenestetypar

en: Services
nn: Tenester

en: Set &Encoding
nn: Vel teikn&koding

en: Set a price for this item
nn: Vel ein pris på dette elementet

en: Set font
nn: Vel skrift

en: Set font size
nn: Vel skriftstorleik

en: Set of Characters
nn: Ei teiknmengd

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
nn: Vel brukt synlegheit i tilfelle klassane skal brukast i eit offentleg API. <visibility-name> vert brukt til å konstruera eksportmakronamnet og eksportdeklarasjonen. Som standard vert ikkje klassar eksporterte.

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Share Hot New Stuff
nn: Del kule, nye ting

en: Shortcut
nn: Snarveg

en: Shortcut '%1' for action '%2'
nn: Snarveg «%1» for handlinga «%2»

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
nn: Tastekombinasjonen «%1» i programmet %2 for handlinga %3

en: Shortcut Schemes
nn: Snøggtastoppsett

en: Shortcut conflict
nn: Snarvegkonflikt

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
nn: Snarveg for å slå av maskina utan å be om stadfesting

en: Shortcut for taking screenshot
nn: Snarveg for å ta bilete av skjermen

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
nn: Snarveg for å slå utklippstavlehandlingar på og av

en: Shortcuts
nn: Snøggtastar

en: Show %1
nn: Vis %1

en: Show %1 specific options
nn: Vis %1-spesifikke val

en: Show &Menubar
nn: Vis &menylinje

en: Show &Toolbar
nn: Vis &verktøylinje

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
nn: Vis passivt &varsel om blokkerte vindauge

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
nn: Vis menylinje <p>Vis menylinja igjen etter at ho er gøymd.</p>

en: Show St&atusbar
nn: Vis st&atuslinje

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
nn: Vis statuslinje<p>Viser statuslinja, som ligg nedst i vindauget og vert brukt til å visa statusinformasjon.</p>

en: Show a message in a &popup
nn: Vis melding i &sprettoppvindauge

en: Show a print preview of document
nn: Vis ei førehandsvising av dokument

en: Show all options
nn: Vis alle val

en: Show author information
nn: Vis forfattarinformasjon

en: Show directories first
nn: Vis mapper først

en: Show file preview in file dialog
nn: Vis førehandsvising i fildialog

en: Show help
nn: Vis hjelp

en: Show help about options
nn: Vis hjelp om val

en: Show hidden files
nn: Vis gøymde filer

en: Show license information
nn: Vis lisensinformasjon

en: Show or hide menubar
nn: Vis eller gøym menylinja

en: Show or hide statusbar
nn: Vis eller gøym statuslinja

en: Show or hide toolbar
nn: Vis eller gøym verktøylinja

en: Show speedbar
nn: Vis snøgglinje

en: Show text on toolbar icons
nn: Vis tekst på verktøylinjeikon

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
nn: Av <i>%1</i>

en: Show version information
nn: Vis versjonsinformasjon

en: Shrink Font
nn: Mindre skrift

en: Signed by (validation: %1)
nn: Signert av (godkjenning: %1)

en: Single Line
nn: Éi linje

en: Single Thick Line
nn: Éi tjukk linje

en: Skip all &uppercase words
nn: Hopp over ord i &store bokstavar

en: Small (%1x%2)
nn: Liten (%1×%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
nn: adressa er i bruk

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
nn: socket-en er i bruk

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
nn: socket-en er oppretta

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
nn: koplinga vart avvist

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
nn: koplinga tok for lang tid

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
nn: operasjonen er alt i gang

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
nn: feil ved namneoppslag

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
nn: nettverksfeil

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
nn: ingen feil

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
nn: socket-en er ikkje i bruk

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
nn: socket-en er ikkje oppretta

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
nn: operasjonen er ikkje støtta

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
nn: nettverksvert avslutta sambandet

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
nn: operasjonen tok for lang tid

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
nn: det oppstod ein ukjend/uventa feil

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
nn: operasjonen fører til blokkering

en: Sorry
nn: Orsak

en: Sp&eech
nn: &Tale

en: Speak Custom Text
nn: Uttal sjølvvald tekst

en: Speak Event Message
nn: Uttal hendingsmelding

en: Speak Event Name
nn: Uttal hendingsnamn

en: Speak Text
nn: Uttal teksten

en: Specific Time
nn: Vald tidspunkt

en: Specified socket path is invalid
nn: Den valde socket-adressa er ugyldig

en: Specify Output Directory...
nn: Vel utmappe …

en: Specify khtml Directory...
nn: Vel khtml-mappe …

en: Specify tests Directory...
nn: Vel testmappe …

en: Specify the target folder to store generated files into.
nn: Vel mappa som dei genererte filene skal lagrast i.

en: Spell Checker
nn: Stavekontroll

en: Spell Checking
nn: Stavekontroll

en: Spell Checking Configuration
nn: Set opp stavekontroll

en: Spell check canceled.
nn: Stavekontroll stoppa.

en: Spell check complete.
nn: Stavekontroll fullført.

en: Spell check stopped.
nn: Stavekontroll stoppa.

en: Stalled
nn: Stoppa

en: Start Upload
nn: Lastar opp

en: Start of Line
nn: Starten av linja

en: Start replace
nn: Start utbyting

en: Start searching
nn: Start søk

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
nn: Start søket frå skrivemerket i staden frå starten.

en: Starting Applet "%1"...
nn: Startar miniprogram «%1» …

[ctx: State of the notified event]
en: State
nn: Tilstand

en: Step
nn: Steg

en: Step Into
nn: Gå inn i

en: Step Out
nn: Gå ut

en: Step Over
nn: Gå forbi

en: Step execution...
nn: Stegkøyring …

en: Step to next line...
nn: Steg til neste linje …

en: Stop
nn: Stopp

en: Stop Animated Images
nn: Stopp animerte bilete

en: Stop Animations
nn: Stopp animerte bilete

en: Stop execution of the selected script.
nn: Stopp køyringa av det valde skriptet.

en: Submit
nn: Send

en: Submit Bug Report
nn: Send feilrapport

en: Submit Confirmation
nn: Send stadfesting

en: Subscribe
nn: Abonner

en: Subscription to entry
nn: Abonnement på oppføring

en: Success
nn: Vellukka

en: Suggested Words
nn: Ordframlegg

en: Suggestion List
nn: Framleggsliste

en: Summary:
nn: Samandrag:

en: Supply a username and password below.
nn: Skriv inn brukarnamn og passord nedanfor.

en: Suspend
nn: Kvilemodus

en: Switch Application &Language...
nn: Byt &programspråk …

en: Switch Application Language
nn: Byt programspråk

en: Switch version
nn: Byt versjon

en: Symbol, Currency
nn: Symbol, valuta

en: Symbol, Math
nn: Symbol, matematikk

en: Symbol, Modifier
nn: Symbol, modifikator

en: Symbol, Other
nn: Symbol, anna

en: Symbolic Link
nn: Symbolsk lenkje

en: Synchronization to disk failed
nn: Feil ved synkronisering til disk

en: Syntax error
nn: Syntaksfeil

en: System Default (currently: %1)
nn: Systemstandard (gjeldande: %1)

en: System wide font
nn: Systemskrift

en: T&ranslation
nn: O&msetjing

en: TAB
nn: Tabulator

en: Tang Pronunciation:
nn: Tang-uttale:

en: Task
nn: Oppgåve

en: Technical Reason:
nn: Teknisk grunn:

en: Templates
nn: Malar

en: Templates to be used (deprecated).
nn: Malar som skal brukast (utdatert).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
nn: Mellombelse filer (spesifikke for både vertsmaskina og brukaren)

en: TestRegression
nn: Testregresjon

en: Tests
nn: Testar

en: Text Alongside Icons
nn: Tekst ved sida av ikon

en: Text Only
nn: Berre tekst

en: Text Position
nn: Tekstposisjon

en: Text Under Icons
nn: Tekst under ikon

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
nn: Tekstutdrag som viser det feilstava ordet i samanheng.

en: Text:
nn: Tekst:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nn: Tastekombinasjonen «%1» er alt i bruk for den globale handlinga «%2».
    i %3. Vil du bruka kombinasjonen til den nye handlinga i staden?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
nn: Tastekombinasjonen «%1» er alt i bruk for standardhandlinga «%2», som nokre program brukar.
    Er du sikker på at du likevel vil bruka han som ein global snarveg?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
nn: Tastekombinasjonen «%1» er alt i bruk av programmet %2 til %3:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
nn: Tastekombinasjonen «%1» er registrert av programmet «%2».
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nn: Knapperørsla «%1» er alt i bruk for handlinga «%2».
    Vil du bruka rørsla til den nye handlinga i staden?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
nn: Rørsla «%1» er alt i bruk for handlinga «%2».
    Vil du bruka rørsla til den nye handlinga i staden?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
nn: Fann ikkje nedlastingshandteraren (%1) i søkjestien (PATH).

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
nn: «F12»-tasten er reservert på Windows, og kan derfor ikkje brukast som ein global snarveg.
    Vel ein annan snarvegtast.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
nn: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog æøå ÆØÅ

en: The URLs recently visited
nn: Nyleg vitja adresser

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
nn: Programmet du vil senda feilrapport for. Dersom dette er feil, bør du velja «Meld frå om feil» frå menyen i det programmet.

en: The comment could not be submitted.
nn: Klarte ikkje senda inn merknad.

en: The comment was submitted successfully.
nn: Merknaden er sendt inn.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
nn: Fullføringa passar fleire enn
    eitt element.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
nn: Det gjeldande snarvegoppsettet er endra. Vil du lagra før du byter til det nye?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
nn: Mål:

en: The distance between icons specified in pixels.
nn: Avstand mellom ikon, målt i pikslar.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
nn: Dokumentet «%1» er endra.
    Vil du lagra endringane?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
nn: Den nedlasta fila er ei HTML-fil. Dette er truleg ei lenkje til ei nettside i staden for den verkelege fila. Ønskjer du å opna nettsida i ein nettlesar i staden for?

en: The email address this bug report is sent to.
nn: E-postadressa feilrapporten vert send til.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
nn: Fabrikken støttar ikkje å laga komponentar av vald type.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
nn: Den falske brukaragenten «%1» er i bruk.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nn: Filene/nettadressene som er opna av programmet vert sletta etter bruk

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
nn: Dei følgjande filene vert ikkje lasta opp fordi programmet ikkje finn dei.
    Vil du halda fram?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
nn: Snøggtasten «%1» er tvetydig. Vel «Set opp snøggtastar»
    frå «Innstillingar»-menyen for å løysa konflikta.
    Inga handling vart utført.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
nn: Tasten du trykte er ikkje støtta av Qt.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
nn: Språket for dette programmet er endra. Endringa trer i kraft neste gong du startar programmet.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
nn: Biblioteket %1 tilbyr ingen KDE 4-kompatible fabrikkar.

en: The library does not export a factory for creating components.
nn: Biblioteket eksporterer ikkje ein fabrikk for å laga komponentar.

en: The module %1 could not be found.
nn: Fann ikkje modulen %1.

en: The module %1 is disabled.
nn: Modulen %1 er slått av.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
nn: Modulen %1 er ingen gyldig oppsettsmodul.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
nn: Namnet på elementstilen. Eksempel er «keramik» og «plastik» (utan hermeteikn).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
nn: Ontologifilene inneheld ontologiane som skal genererast, ei kommadelt liste (utdatert: bruk argument i staden for).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
nn: Ontologifilene inneheld ontologiane som skal genererast.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
nn: Styrkemålaren for passord prøver å visa kor sikkert passordet er. For å laga eit sikrare passord, kan du bruka:
     – eit lengre passord,
     – ei blanding av store og små bokstavar,
     – tal eller symbol, som #, i tillegg til bokstavar.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
nn: Passordet du har skrive er ikkje særleg sikkert. Du bør prøva å laga eit sikrare passord ved å bruka:
     – eit lengre passord,
     – ei blanding av store og små bokstavar,
     – tal eller symbol, som #, i tillegg til bokstavar.
    
    Vil du bruka dette passordet likevel?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nn: SSL-sertifikatkjeda til motparten ser ut til å vera øydelagd.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
nn: Programtillegget «%1» brukar eit inkompatibelt KDE-bibliotek (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
nn: Programmet køyrer 100 jobbar i 4 trådar. Kvar jobb ventar tilfeldig mellom 1 og 1000 millisekund.

en: The provided service is not valid
nn: Den tilbydde tenesta er ikkje gyldig

en: The rating could not be submitted.
nn: Klarte ikkje senda inn karakteren.

en: The rating was submitted successfully.
nn: Karakteren er sendt inn.

en: The removal request failed.
nn: Feil ved førespurnad om fjerning.

en: The removal request was successfully registered.
nn: Førespurnaden om fjerning er no registrert.

en: The requested operation could not be completed
nn: Klarte ikkje fullføra den førespurde operasjonen

en: The selected category "%1" is invalid.
nn: Den valde kategorien «%1» er ugyldig.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
nn[0]: Tenaren kjenner ikkje att kategorien %2 som du prøver å lasta opp til.
nn[1]: Tenaren kjenner ikkje att kategoriane som du prøver å lasta opp til: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
nn: Tenesta «%1» har ikkje noko grensesnitt «%2» med nøkkelordet «%3»

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
nn: Tenesta «%1» tilbyr ikkje noko bibliotek, eller så manglar «Library»-nøkkelen

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
nn: Tenesta har ingen bibliotek. «Library»-nøkkelen manglar i .desktop-fila.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nn: Innstillingane i denne modulen er endra.
    Ønskjer du å bruka eller forkasta endringane?

en: The size of the dialog
nn: Storleik på dialogvindauge

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
nn[0]: Slotten bad om %1 argument
nn[1]: Slotten bad om %1 argument

en: The socket operation is not supported
nn: Socket-operasjonen er ikkje støtta

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
nn: Kjelde:

en: The style '%1' was not found
nn: Fann ikkje stilen «%1»

en: The subscription request failed.
nn: Feil ved abonnering.

en: The subscription was successfully completed.
nn: Abonneringa er fullført.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
nn: Malen treng informasjon om deg som er lagra i adresseboka,
    men programmet klarte ikkje lasta det nødvendige programtillegget.
    
    Installer KDEPIM/Kontakt på maskina.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
nn: Versjonen av programmet. Du bør sjå til at det ikkje finst nyare versjonar før du sender feilrapporten.

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
nn: Lommeboka «%1» er opa og i bruk for skjemadata og passord.

en: There is no matching item available.
nn: Ingen passande element er tilgjengelege.

en: There was a network error.
nn: Det oppstod ein nettverksfeil.

en: There was an error loading data providers.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av datatilbydarar.

en: There was an error loading the module.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av modulen.

en: There was an error reading the file '%1'
nn: Det oppstod ein feil ved lesing av fila «%1»

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
nn: Tredje skift (00.00 til 07.59)

en: This Month
nn: Denne månaden

en: This Week
nn: Denne veka

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
nn: Dette programmet er skrive av nokon som vil vera anonyme.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
nn: Dette dialogvindauget gjev deg meldingar og detaljert informasjon om skriptfeil som oppstår på nettsider. I mange tilfelle kjem desse feila av at nettsidene inneheld feil. I så fall bør du kontakta dei som er ansvarlege for sida. Andre gongar kan det henda at feilen ligg i Konqueror. Då bør du melda frå om feilen til http://bugs.kde.org/. Det er fint om du legg ved ei testside som viser problemet.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
nn: Dette elementet vert bytt ut med alle elementa til ein innebygd komponent.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
nn: Denne skrifta vert brukt der det trengst ei skrift der alle teikna er like breie.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
nn: Dette er ei dynamisk handlingsliste. Du kan flytta ho, men om du fjernar ho, kan du ikkje leggja ho til att.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
nn: Dette er ei førehandsvising av skrifta «%1». Du kan endra henne ved å trykkja «Vel»-knappen.

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
nn: Dette er ei førehandsvising av den valde skrifta. Du kan endra henne ved å trykkja «Vel»-knappen.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
nn: Dette er ei liste du kan søkja i. Skriv søkjeord:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
nn: Verdi:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
nn: Dette er språk som vert brukt når tekstane ikkje er omsett til språka over.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
nn: Dette er hovudspråket, som vert brukt før eventuelle andre språk.

en: This operation requires authentication.
nn: Denne handlinga krev autentisering.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
nn: Denne sida har prøvd å opna eit sprettoppsvindauge, men vart blokkert.
    Du kan klikka på dette ikonet i statuslinja for å styra denne åtferda
    eller for å opna vindauget.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
nn: Denne nettsida vart hindra i å opna eit nytt nettlesarvindauge ved hjelp av JavaScript.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
nn: Dette programmet er distribuert ifølgje vilkåra i %1.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
nn: Denne eksempelteksten viser innstillingane. Du kan endra han for å testa spesielle teikn.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
nn: Denne snarvegen viser søkjelinja og slår på valet «Finn berre lenkjer».

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
nn: Denne snarvegen viser søkjelinja, slik at du kan finna tekst på sida. Han opphever «finn lenkjer etter kvart som du skriv», som slår på valet «Finn berre lenkjer».

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
nn: Dette bør skildra innhaldet i fila godt. Det kan vera same teksten som tittelen til kvtml-fila.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
nn: Sende ikkje filvedlegget. Denne nettstaden prøvde å senda skjemaet med ei fil frå datamaskina di.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
nn: Denne nettstaden prøver å senda skjemadata med e-post.
    Vil du halda fram?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
nn: Denne nettsida prøver å opna eit nytt nettlesarvindauge ved hjelp av JavaScript.
    Vil du tillata dette?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
nn: Denne nettsida sender inn eit skjema som prøver å opna eit nytt nettlesarvindauge ved hjelp av JavaScript.
    Vil du tillata at skjemaet vert sendt?

en: This web page contains coding errors.
nn: Det er kodefeil på denne nettsida.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
nn: Eksempel på ThreadWeaver-jobbar

en: Timed out trying to connect to remote host
nn: Tidsavbrot ved forsøk på tilkopling til vert

en: Timeout. Check Internet connection.
nn: Tidsavbrot. Kontroller Internett-sambandet.

en: Tip of the &Day
nn: &Dagens tips

en: Tip of the Day
nn: Dagens tips

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
nn: Tittel

en: Title:
nn: Tittel:

en: Tobias Koenig
nn: Tobias König

en: Today
nn: I dag

en: Toggle Caret Mode
nn: Slå markørmodus av/på

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
nn: For mange feilstava ord. Kontinuerleg stavekontroll er slått av.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
nn: For mange førespurnadar til tenaren. Prøv om att om nokre minutt.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
nn: Retning

en: Toolbars Shown
nn: Viste verktøylinjer

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
nn: Opna i ein nettlesar

en: Top to Bottom, Left to Right
nn: Topp til botn – venstre til høgre

en: Top to Bottom, Right to Left
nn: Topp til botn – høgre til venstre

en: Track menu id for debug purposes
nn: Spor meny-ID-en for avlusing

en: Translate
nn: Set om

en: Translate this entry
nn: Set om denne oppføringa

en: Translation
nn: Omsetjing

en: Translation files for KLocale
nn: Omsetjingsfiler for KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
nn: Prøv å installera programmet på nytt.
    
    Integrasjonen med Konqueror vert slått av.

en: Type error
nn: Typefeil

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
nn: UNIX-socket-ar (spesifikke for både vertsmaskina og brukaren)

en: UR&I shortcuts:
nn: UR&I-snarvegar:

en: URI error
nn: URI-feil

en: URL to open
nn: Adresse å opna

en: URL:
nn: Adresse:

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
nn: Klarte ikkje starta ein ny prosess.
    Systemet har anten nådd det høgste moglege talet på prosessar eller det høgste talet på prosessar du har lov til å bruka.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
nn: Fann ikkje Kate-skrivekomponenten.
    Kontroller KDE-installasjonen.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
nn: Klarte ikkje senda feilrapporten.
    Rapporten må sendast manuelt.
    Du finn hjelp på http://bugs.kde.org/.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
nn: Klarte ikkje starta ein ny prosess.
    Systemet har anten nådd det høgste moglege talet på opne filer eller det høgste talet på opne filer du har lov til å bruka.

en: Undo
nn: Angra

en: Undo last action
nn: Angra siste handling

en: Undo: %1
nn: Angra: %1

en: Unexpected argument '%1'.
nn: Uventa argument «%1».

en: Unicode category:
nn: Unicode-kategori:

en: Unicode code point:
nn: Unicode-kodepunkt:

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unknown Application
nn: Ukjent program

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
nn: Ukjend API-feil for Open Collaboration Service. (%1)

en: Unknown View
nn: Ukjend vising

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Unknown option '%1'.
nn: Ukjent val «%1».

en: Unknown protocol '%1'.
nn: Ukjend protokoll «%1».

en: Unknown socket error
nn: Ukjend socket-feil

en: Unknown word
nn: Ukjent ord

en: Unknown word:
nn: Ukjent ord:

en: Unsupported Key
nn: Ustøtta tast

en: Untitled
nn: Namnlaus

en: Update
nn: Oppdater

en: Updating
nn: Oppdaterer

en: Upload Failed
nn: Feil ved opplasting

en: Upload content
nn: Last opp innhald

en: Upload failed: %1
nn: Feil ved opplasting: %1

en: Upload first preview
nn: Last opp første førehandsvising

en: Upload second preview
nn: Last opp andre førehandsvising

en: Upload third preview
nn: Last opp tredje førehandsvising

en: Uploading Failed
nn: Feil ved opplasting

en: Usage: %1 %2
nn: Bruk: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
nn: Bruk &lt;mappe&gt; som referanse, i staden for &lt;grunnmappe&gt;/baseline

en: Use 'caption' as name in the titlebar
nn: Bruk «caption» som namn i tittellinja

en: Use 'icon' as the application icon
nn: Bruk «icon» som programikon

en: Use --help to get a list of available command line options.
nn: Bruk --help for å få ei liste over tilgjengelege kommandolinjeval.

en: Use S&tylesheet
nn: Br&uk stilsett

en: Use alternative configuration file
nn: Bruk alternativ oppsettfil

en: Use p&laceholders
nn: Bruk &plasshaldarar

en: Use the PC speaker
nn: Bruk den innebygde høgtalaren

en: Use the QWS display 'displayname'
nn: Bruk QWS-displayet «displayname»

en: Use the X-server display 'displayname'
nn: Bruk X-tenar-displayet «displayname»

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
nn: Brukt blant anna til autofullføring i fildialogar.

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
nn: Om %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
nn: Brukt til blant anna å fastsetja korleis tal, valuta og data og klokkeslett skal visast.

en: User comments
nn: Brukarkommentarar

en: User path: desktop|autostart|document
nn: Brukarsti: skrivebord|autostart|dokument

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
nn: Verktøy for å køyra KJSEmbed-skript

en: Value
nn: Verdi

en: Various Useful Representations
nn: Ymse nyttige representasjonar

[ctx: Verb]
en: &Insert
nn: Set &inn

en: Verbose output debugging mode.
nn: Utvida meldingar i feilsøkingsmodus.

en: Version %1
nn: Versjon %1

en: Version:
nn: Versjon:

en: Version: %1
nn: Versjon: %1

en: View Comments
nn: Vis merknadar

en: View Do&cument Source
nn: Vis do&kumentkjelde

en: View Document Information
nn: Vis dokumentinformasjon

en: View Frame Information
nn: Vis rammeinformasjon

en: View Frame Source
nn: Vis rammekjelde

en: View HTML Output
nn: Vis HTML-resultat

en: View Image (%1)
nn: Vis bilete (%1)

en: View document at its actual size
nn: Vis dokumentet med faktisk storleik

en: Visit contributor's blog
    %1
nn: Besøk bloggen til bidragsytaren
    %1

en: Visit contributor's homepage
nn: Besøk heimesida til bidragsytar

en: Visit contributor's homepage
    %1
nn: Besøk heimesida til bidragsytaren
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
nn: Besøk sida til bidragsytaren
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
nn: Besøk profilsida til bidragsytaren på %1
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
nn: Ventar på ein WM_NET-kompatibel vindaugshandterar

en: Wallpapers
nn: Bakgrunnsbilete

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
nn: Åtvaring: Dette er eit sikkert skjema, men det prøver å senda informasjonen din ukryptert.
    Uvedkommande kan kanskje sjå denne informasjonen.
    Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
nn: Åtvaring: Informasjonen din er i ferd med å sendast ukryptert over nettverket.
    Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Week %1
nn: Veke %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
nn: Helg (laurdag og sundag)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
nn: Kva farge lenkjer som ikkje er klikka på skal ha.

en: What country
nn: Kva land

en: What font to use for menus in applications.
nn: Kva skrift som skal brukast i menyar i program.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
nn: Kva skrift som skal brukast på panelet nedst på skjermen, der programma som køyrer vert viste.

en: What language to use to display text
nn: Kva språk teksten skal visast i

en: What terminal application to use
nn: Kva terminalprogram som skal brukast

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
nn: Inndata

en: What time is it? Click to update.
nn: Kva er klokka? Trykk for å oppdatera.

en: What's &This?
nn: Kva er de&tte?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
nn: Når du trykkjer på <b>Administratormodus</b>, vert du spurd om rotpassordet slik at du kan gjera endringar som krev administratortilgang.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
nn: Når du trykkjer <b>Bruk</b>, vert innstillingane brukte av programmet, men dialog­vindauget vert ikkje lukka.
    Bruk dette for å prøva ulike innstillingar.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
nn: Når eit terminalprogram vert starta, vert dette terminalemulatorprogrammet brukt.

en: Where applications store data
nn: Der programma lagrar data

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
nn: Om SOCKS versjon 4 og 5 skal vera slått på i undersystema i KDE

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
nn: Om mapper skal visast øvst i fillister.

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
nn: Om filer som startar med eit punktum (vanleg for gøymde filer) skal visast

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
nn: Om tekst skal visast i tillegg til ikon på verktøylinjeikon

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
nn: Om den innebygde høgtalaren skal brukast i staden for det vanlege varslingssystemet i KDE.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
nn: Om snarvegikona til venstre i filvindauget skal visast.

en: White Space
nn: Blankteikn

en: Widget style to use
nn: Elementstil som skal brukast

en: Wishlist
nn: Ønskjeliste

en: Wrong object type.
nn: Feil objekttype.

en: XDG Application menu (.desktop files)
nn: XDG-programmeny (.desktop-filer)

en: XDG Icons
nn: XDG-ikon

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
nn: XDG-menyskildringar (.directory-filer)

en: XDG Menu layout (.menu files)
nn: XDG-menyoppsett (.menu-filer)

en: XDG Mime Types
nn: XDG-MIME-typar

en: XDG autostart directory
nn: XDG-autostartmappe

en: XML decimal entity:
nn: XML-desimalreferanse:

en: XML parsing error
nn: XML-tolkingsfeil

en: Yes
nn: Ja

en: Yesterday
nn: I går

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
nn: Du er i ferd med å overføra desse filene frå datamaskina di til Internett.
    Er du sikker på at du vil overføra filene?

en: You are not allowed to save the configuration
nn: Du har ikkje løyve til å lagra oppsettet

en: You are now a fan.
nn: Du er no ein tilhengjar.

en: You entered two different passwords. Please try again.
nn: Du har oppgjeve to ulike passord. Prøv igjen.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
nn: Du må starta dialogvindauget på nytt for at endringane skal tre i kraft

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
nn: Du kan velja fila som loggen skal lagrast i før regresjonstestinga vert køyrd.

en: You must enter some text to search for.
nn: Du må oppgje kva du vil søkja etter.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
nn: Du må oppgje både emne og skildring før du kan senda feilrapporten.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
nn: Du har nådd slutten av lista
    over passande element.

en: You will be asked to authenticate before saving
nn: Du vert spurd om innloggingsdetaljar før lagringa

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
nn: Kontobalansen er for låg:
    Balanse: %1
    Pris: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
nn: E-postadressa di. Dersom denne er feil, kan du endra ho ved å bruka knappen «Set opp e-post».

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
nn: Erstattingsteksten refererer til ei merking større enn «\%1»,

en: Zoom &In
nn: Vis &større

en: Zoom &Out
nn: Vis &mindre

en: Zoom to fit page height in window
nn: Vis dokumentet slik at heile høgda får plass i vindauget

en: Zoom to fit page in window
nn: Vis dokumentet slik at det får plass i vindauget

en: Zoom to fit page width in window
nn: Vis dokumentet slik at heile breidda får plass i vindauget

en: [%1-options]
nn: [%1-val]

en: [options]
nn: [val]

en: a basic web browser using the KHTML library
nn: Ein enkel nettlesar som som brukar KHTML-biblioteket

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
nn: Hald inne %1, og trykk så %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
nn: ugyldig knapp

en: address family for nodename not supported
nn: adressefamilie for nodenamn ikkje støtta

en: am
nn: a.m.

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
nn: brukar Qt-stilsettet på skjermelementa til programmet

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
nn[0]: men det finst berre %1 tilgjengeleg
nn[1]: men det finst berre %1 tilgjengeleg

en: but your pattern defines no captures.
nn: men mønsteret gjev ingen merkingar.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
nn[0]: men mønsteret gjev berre éi merking.
nn[1]: men mønsteret gjev berre %1 merkingar.

en: defines the application font
nn: Definerer programskrifta

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
nn: Nyaste

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
nn: -ise-suffiks

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
nn: -ise-suffiks og med aksentteikn

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
nn: -ise-suffiks og utan aksentteikn

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
nn: -ize-suffiks

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
nn: -ize-suffiks og med aksentteikn

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
nn: -ize-suffiks og utan aksentteikn

[ctx: dictionary variant]
en: extended
nn: utvida

[ctx: dictionary variant]
en: large
nn: stor

[ctx: dictionary variant]
en: medium
nn: mellomstor

[ctx: dictionary variant]
en: small
nn: liten

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
nn: med aksentteikn

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
nn: me ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
nn: med yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
nn: med yo

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
nn: utan aksentteikn

[ctx: digit set]
en: Arabic
nn: Arabisk

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
nn: Arabisk/indisk

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
nn: Austarabisk/indisk

en: disable XIM
nn: Slå av XIM

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
nn[0]: 1 tilhengjar
nn[1]: %1 tilhengjarar

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
nn: fatal tolkingsfeil: %1 på linje %2, kolonne %3

en: forces the application to run as QWS Server
nn: Tvingar programmet til å køyra som QWS-tenar

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
nn: Tvingar programmet til å bruka TrueColor
    på ein 8-bits skjerm

[ctx: go back]
en: &Back
nn: &Tilbake

[ctx: go forward]
en: &Forward
nn: &Fram

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
nn: Snarvegar for %1

[ctx: home page]
en: &Home
nn: &Heim

en: i18n() takes at least one argument
nn: «i18n()» krev minst eitt argument

en: i18nc() takes at least two arguments
nn: «i18nc()» krev minst to argument

en: i18ncp() takes at least three arguments
nn: «i18ncp()» krev minst tre argument

en: i18np() takes at least two arguments
nn: «i18np()» krev minst to argument

en: include only takes 1 argument, not %1.
nn: include tek berre eitt argument, ikkje %1.

en: invalid flags
nn: ugyldige flagg

en: invalid value for 'ai_flags'
nn: ugyldig verdi for «ai_flags»

[ctx: keyboard-key-name]
en: AltGr
nn: Alt Gr

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
nn: Rettetast

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
nn: Caps Lock

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
nn: Ctrl

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
nn: Pil ned

[ctx: keyboard-key-name]
en: Esc
nn: Escape

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
nn: Heim

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ins
nn: Insert

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
nn: Pil venstre

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
nn: Meny

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
nn: Num Lock

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
nn: Page Down

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
nn: Page Up

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
nn: Pause/Break

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
nn: Page Down

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
nn: Page Up

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
nn: Print Screen

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
nn: Enter

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
nn: Pil høgre

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
nn: Scroll Lock

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
nn: Mellomrom

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
nn: Pil opp

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
nn: klauncher: Dette programmet skal ikkje startast manuelt.
    klauncher: Det vert starta automatisk av kdeinit4.

[ctx: left mouse button]
en: left button
nn: venstreknapp

en: library only takes 1 argument, not %1.
nn: library tek berre eitt argument, ikkje %1.

en: memory allocation failure
nn: feil ved minnetildeling

[ctx: memory size in 1024 bytes]
en: %1 KB
nn: %1 KiB

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
nn: midtknapp

en: mirrors the whole layout of widgets
nn: Speglvender skjermelementa

en: modified
nn: endra

en: name or service not known
nn: ukjend namn eller teneste

en: no address associated with nodename
nn: inga adresse assosiert med nodenamn

en: no error
nn: ingen feil

en: no version set (programmer error)
nn: ingen versjon sett (programmeringsfeil)

en: non-recoverable failure in name resolution
nn: ikkje-gjenopprettbar feil i namneoppslag

[ctx: normal severity]
en: Normal
nn: Normalt

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
nn: * Sjølvvalde fargar *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
nn: * Nyleg brukte fargar *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
nn: Førti fargar

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
nn: Oxygen-fargar

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
nn: Regnbogefargar

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
nn: Kongelege fargar

[ctx: palette name]
en: Web Colors
nn: Vevfargar

en: pm
nn: p.m.

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
nn: Stavekontroll vert utført …

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
nn: Når som helst

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
nn: Førre månad

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
nn: Førre veke

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
nn: I fjor

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
nn: Denne månaden

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
nn: Denne veka

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
nn: I år

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
nn: I dag

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
nn: I går

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
nn: Tilpassa …

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
nn: <p>KDE er omsett til mange språk, og var eitt av dei første store programma som fanst på nynorsk.</p><p>Viss du finn skrive­feil, feil­omsetjingar eller omsetjingar som kan forbetrast, set me pris på om sender eit tips til <a href="mailto:i18n-nn@lister.ping.uio.no">diskusjons­lista</a> vår (<a href="https://lister.ping.uio.no/mailman/lister.ping.uio.no/listinfo/i18n-nn">informasjon og arkiv</a>), eller direkte til <a href="mailto:karl@huftis.org">Karl Ove Hufthammer</a> dersom du ikkje ønskjer at meldinga di skal verta offentleg­gjord på lista.</p><p>Bruk dei same adressene viss du ønskjer å delta aktivt i nynorsk­omsetjinga av KDE. Me har alltid bruk for nye omsetjarar og korrektur­lesarar!</p><p>Du finn meir informasjon om internasjonaliseringa av KDE på <a href="http://l10n.kde.org/">http://l10n.kde.org/</a>.</p>

en: request was canceled
nn: førespurnaden vart avbroten

en: requested family not supported
nn: den førespurde familien er ikkje støtta

en: requested family not supported for this host name
nn: den førespurde familien er ikkje støtta for dette vertsnamnet

en: requested service not supported for this socket type
nn: den førespurde tenesta er ikkje støtta for denne socket-typen

en: requested socket type not supported
nn: den førespurde socket-typen er ikkje støtta

[ctx: right mouse button]
en: right button
nn: høgreknapp

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
nn: Køyring under ein avlusar kan føra til ein
    implisitt -nograb. Bruk -dograb for å overstyra

en: servname not supported for ai_socktype
nn: tenarnamn ikkje støtta for ai_socktype

en: set XIM server
nn: Vel XIM-tenar

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
nn: Vel skrivemetoden XIM («X Input Method»).
    Verdiar som kan brukast er onthespot,
    overthespot, offthespot og root.

en: sets the application GUI style
nn: Vel GUI-stilen til programmet

en: sets the application name
nn: Vel programnamnet

en: sets the application title (caption)
nn: Vel programtittelen

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
nn: Vel klientgeometrien til hovudelementet. Les meir om argumentformatet på man-sida til X (vanlegvis breiddxhøgd+xpos+ypos).

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
nn: Vel standard bakgrunnsfarge og ein
    programpalett (lyse og mørke nyansar
    vert rekna ut)

en: sets the default button color
nn: Vel standard knappefarge

en: sets the default foreground color
nn: Vel standard framgrunnsfarge

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
nn: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog æøå ÆØÅ

[ctx: show help]
en: &Help
nn: &Hjelp

en: start interactive kjs interpreter
nn: start interaktiv kjs-tolk

en: start without KDE KApplication support.
nn: start utan KDE KApplication-støtte.

[ctx: subtraction]
en: -
nn: −

en: switches to synchronous mode for debugging
nn: Byter til synkron modus for avlusing

en: system error
nn: systemfeil

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
nn: Seier at Qt aldri skal ta over musa eller tastaturet

en: temporary failure in name resolution
nn: mellombels feil med namneoppslag

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
nn: %1 er skrive av
    %2

en: the document is not in the correct file format
nn: dokumentet har ikkje rett format

en: the following permission
nn: lov til

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
nn: Dette kostar %2 %1.
    Ønskjer du å kjøpa det?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
nn: Botn

[ctx: toolbar position string]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: toolbar position string]
en: Right
nn: Høgre

[ctx: toolbar position string]
en: Top
nn: Topp

en: unknown error
nn: ukjend feil

[ctx: unknown program name]
en: unknown
nn: ukjend

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
nn: Bruk ei anna grafikksystem enn det som er standard. Moglege val er «raster» og «opengl» (eksperimentell).

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
nn: Stemmen din er registrert.

en: without name
nn: namnlaus
