kdeqt - en to nn translation catalogue (1857 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
nn: «%1» kan ikkje verka på «%2»

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
nn: «%1» dupliserer eit tidlegare rollenamn, og vert slått av.

en: "%1": no such directory
nn: «%1»: mappa finst ikkje

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
nn: På grunn av komponentversjonering er ikkje «%1.%2» tilgjengeleg.

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
nn: «%1.%2» er ikkje tilgjengeleg i %3 %4.%5.

en: %1 - [%2]
nn: %1 – [%2]

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
nn: Fila %1 finst frå før.
    Vil du skriva over ho?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
nn: %1 and %2 gjev treff på linjestart og linjeslutt

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
nn: %1-attributt i %2 må ha %3-bruk som i basistype %4.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
nn: %1-attributtet i avleidd kompleks type må vera %2, slik som i basistypen.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
nn: %1-attributtet til elementet %2 har ugyldig innhald: {%3} er ikkje ein verdi av type %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
nn: %1-attributtet til elementet %2 har ugyldig innhald: {%3}.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
nn: %1-attributt på %2-element har større verdi enn %3-attributt.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
nn: %1-attributt på element %2 må vera %3 eller %4.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
nn: %1-attributt på %2-element må innehalda %3, %4 eller ei liste over URI-ar.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
nn: %1-attributt på %2-element må anten innehalda %3 eller dei andre verdiane.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
nn: %1-attributt på element %2 må ha verdien %3 eller %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
nn: %1-attributt på element %2 må ha verdien %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
nn: %1-attributt på element %2 må ha verdoem %3, fordi %4-attributtet er definert.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
nn: %1-attributt på element %2 må ikkje vera %3.

en: %1 byte(s)
nn: %1 byte

en: %1 bytes
nn: %1 byte

en: %1 cannot be retrieved
nn: Kan ikkje henta %1

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
nn: %1 kan ikkje ha ein kompleks basistype som har ein %2.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
nn: %1 inneheld %2-fasett med ugyldige data: %3.

en: %1 contains invalid data.
nn: %1 inneheld ugyldige data.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
nn: %1 inneheld oktettar som ikkje er gyldige i den førespurde teiknkodinga %2.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
nn: %1-element %2 er ikkje ei gyldig innskrenking av %3-elementet det omdefinerer: %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
nn: %1-element kan ikkje ha %2-attributt med annan verdi enn %3 eller %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
nn: %1-element kan ikkje ha %2-attributt med annan verdi enn %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
nn: %1-element har verken attributt %2 eller barneelement %3.

en: %1 element is not allowed in this context.
nn: %1-element er ikkje tillate i denne konteksten.

en: %1 element is not allowed in this scope
nn: %1-element er ikkje tillate i dette verkeområdet.

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
nn: %1-element er ikkje tillatne inni %2-element viss attributtet %3 finst.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
nn:  %1-element kan ikkje ha same attributtverdi %2 som målnamnerommet %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
nn: %1-elementet må ha anten eit %2-attributt eller %3 eller %4 som barneelement.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
nn: %1-elementet må ha anten eit %2-attributt eller eit %3-attributt.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
nn: %1-element må ikkje ha %2 og %3-attributt saman.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
nn: %1-elementet krev anten eit %2-attributt eller eit %3-attributt.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
nn: %1-element med barneelement %2 kan ikkje ha attributt %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
nn: %1-element utan attributt %2 er ikkje tillatne i skjema utan målnamnerom.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
nn: %1-fasett og  %2-fasett kan ikkje stå saman.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
nn: %1-fasett kan ikkje vera %2 viss %3-fasett i basistypen er %4.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
nn: %1-fasett kan ikkje vera %2 eller %3  viss %4-fasett i basistypen er %5.

en: %1 facet collides with %2 facet.
nn: %1-fasett kolliderer med %2-fasett.

en: %1 facet contains invalid regular expression
nn: %1-fasett inneheld eit ugyldig regulært uttrykk

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
nn: %1-fasett inneheld ugyldig  verdi %2: %3.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
nn: %1-fasett må vera lik eller større enn %2-fasett i  basistype.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
nn: %1-fasett må vera større enn %2-fasett til basistypen.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
nn: %1-fasett må vera større enn eller lik %2-fasett til basistypen.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
nn: %1-fasett må vera mindre enn %2-fasett til basistypen.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
nn: %1-fasett må vera mindre enn %2-fasett.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
nn: %1-fasett må vera mindre enn eller lik %2-fasett i  basistype.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
nn: %1-fasett må vera mindre enn eller lik %2-fasett.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
nn: %1-fasett må ha same verdi som %2-fasett i  basistype.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
nn: %1 har ikkje nøyaktig like mange felt frå identitetsskranken %2 det refererer til.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
nn: %1 har attributtjokerteikn, men basistypen %2 har det ikkje.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
nn: %1 har arveløkkje i basistypen sin %2.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
nn: %1 er ei mappe.
    Vel eit anna namn.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
nn: %1 er ein kompleks type. Typeomgjering til komplekse typar er ikkje mogleg, men du kan typeomgjera til atomske typar, som %2.

en: %1 is an invalid %2
nn: %1 er ein ugyldig %2

en: %1 is an invalid encoding name.
nn: %1 er eit ugyldig teiknkodingsnamn.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
nn: %1 er eit ugyldig flagg for regulære uttrykk. Gyldige flagg:

en: %1 is an invalid namespace URI.
nn: %1 er ein ugyldig namneroms-URI.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
nn: %1 er eit ugyldig regulært uttrykk: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
nn: %1 er eit ugyldig namn på ein malmodus.

en: %1 is an unknown schema type.
nn: %1 er ein ukjent skjematype.

en: %1 is an unsupported encoding.
nn: %1 er ikkje ei støtta teiknkoding.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
nn: %1 er ikkje eit gyldig teikn i XML 1.0.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
nn: %1 er ikkje eit gyldig namn på ein prosesseringsinstruksjon.

en: %1 is not a valid numeric literal.
nn: %1 er ikkje ein gyldig numerisk literalverdi.

en: %1 is not a whole number of minutes.
nn: %1 er ikkje eit heilt tal på minutt.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
nn: Det er ikkje tillate å avleia %1 frå %2 ved utviding, sidan den siste definerer han som endeleg.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
nn: Det er ikkje tillate å avleia %1 frå %2 ved liste, sidan den siste definerer han som endeleg.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
nn: Det er ikkje tillate å avleia %1 frå %2 ved innskrenking, sidan den siste definerer han som endeleg.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
nn: Det er ikkje tillate å avleia %1 frå %2 ved union, sidan den siste definerer han som endeleg.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
nn: %1 har ikkje lov til å ha ein medlemstype med same namn som seg sjølv.

en: %1 is not allowed to have any facets.
nn: %1 har ikkje lov å ha nokon fasettar.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
nn: %1 er ikkje ein atomsk type. Du kan berre typeomgjera til atomske typar.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
nn: %1 er ikkje i in-scope-attributtdeklarasjonar. Merk at skjemaimporteringsfunksjonen ikkje er støtta.

en: %1 is not valid according to %2.
nn: %1 er ikkje gyldig ifølgje %2.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
nn: %1 er ikkje gyldig som verdi for typen %2.

en: %1 matches newline characters
nn: %1 gjev treff på linjeskift

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
nn: %1 må følgjast av %2 eller %3, og ikkje stå på slutten av utbytingsteksten.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
nn: %1 i avleitt jokerteikn er ikkje ei gyldig innskrenking av %2 i basis-jokerteikn.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
nn: %1- eller %2-attributt i referanse %3 stemmer ikkje med attributtdeklarasjonen %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
nn: %1 refererer til identitetsskranke %2 som ikkje er eit %3 eller %4-element.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
nn: %1 refererer til ukjent %2 eller %3-element %4.

en: %1 was called.
nn: %1 vart kalla.

en: %1%
nn: %1 %

en: %1, %2 not defined
nn: %1, %2 er ikkje definert

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
nn: Fasettane %1, %2, %3, %4, %5 og %6 er ikkje tillatne ved listeavleiing.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
nn: %1: UNIX-nøkkelfil finst ikkje

en: %1: already exists
nn: %1: finst frå før

en: %1: bad name
nn: %1: ugyldig namn

en: %1: create size is less then 0
nn: %1: opprettingsstorleiken er mindre enn 0

en: %1: doesn't exist
nn: %1: finst ikkje

en: %1: doesn't exists
nn: %1: finst ikkje

en: %1: ftok failed
nn: %1: feil ved ftok

en: %1: invalid size
nn: %1: ugyldig storleik

en: %1: key is empty
nn: %1: nøkkelen er tom

en: %1: not attached
nn: %1: ikkje kopla til

en: %1: out of resources
nn: %1: slapp opp for ressursar

en: %1: permission denied
nn: %1: nekta løyve

en: %1: size query failed
nn: %1: feil ved storleiksførespurnad

en: %1: system-imposed size restrictions
nn: %1: systemavgrensingar på storleiken

en: %1: unable to lock
nn: %1: klarte ikkje låsa

en: %1: unable to make key
nn: %1: klarte ikkje laga nøkkel

en: %1: unable to set key on lock
nn: %1: klarte ikkje setja nøkkel på lås

en: %1: unable to unlock
nn: %1: klarte ikkje låsa opp

en: %1: unknown error %2
nn: %1: ukjend feil %2

en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: &Close
nn: &Lukk

en: &Copy
nn: &Kopier

en: &Find in Script...
nn: &Finn i skript …

en: &Finish
nn: &Fullfør

en: &Font
nn: &Skrift

en: &Help
nn: &Hjelp

en: &Move
nn: &Flytt

en: &Name:
nn: &Namn:

en: &Next
nn: &Neste

en: &Next >
nn: &Neste →

en: &Options <<
nn: &Val ←

en: &Options >>
nn: &Val →

en: &Paste
nn: &Lim inn

en: &Print
nn: &Skriv ut

en: &Redo
nn: &Gjer om

en: &Restore
nn: &Gjenopprett

en: &Select All
nn: &Merk alt

en: &Size
nn: &Storleik

en: &Step up
nn: Steg &opp

en: &Underline
nn: &Understreking

en: &Undo
nn: A&ngra

en: &Unshade
nn: R&ull ned

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
nn: Attributtet «%1» har ugyldig QName-innhald: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
nn: «%1» er eit ugyldig ELF-objekt (%2)

en: '%1' is not an ELF object
nn: «%1» er ikkje eit ELF-objekt

en: '%1' is not an ELF object (%2)
nn: «%1» er ikkje eit ELF-objekt (%2)

en: (Untitled)
nn: (namnlaus)

en: , but got '
nn: , men fekk «

en: - %1 is not a namespace
nn: – %1 er ikkje eit namnerom

en: - [%1]
nn: – [%1]

en: - nested namespaces not allowed
nn: – nøsta namnerom er ikkje tillate

en: ...
nn:  …

en: 0.125x
nn: 0,125 gongar

en: 0.1x
nn: 0,1 gongar

en: 0.25x
nn: 0,25 gongar

en: 0.5x
nn: 0,5 gongar

en: 1x
nn: 1 gong

en: < &Back
nn: ← &Tilbake

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
nn: <b>Kan ikkje bruka namnet «%1».</b><p>Prøv eit anna namn, med færre teikn, eller utan spesialteikn.

en: <empty>
nn: <tom>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
nn: <h3>Om Qt</h3><p>Dette programmet brukar Qt versjon %1.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
nn: <html>Byter til lydavspelingseininga <b>%1</b>,<br/>som er føretrekt eller særskild sett opp for denne straumen.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
nn: <html>Byter til lydavspelingseininga <b>%1</b>,<br/>som nett vart tilgjengeleg, og er føretrekt.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
nn: <html>Lydavspelingseininga <b>%1</b> verkar ikkje.<br/>I staden vert <b>%2</b> brukt.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
nn: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Søk rundt

en: <p>Qt is a C++ toolkit for cross-platform application development.</p><p>Qt provides single-source portability across all major desktop operating systems. It is also available for embedded Linux and other embedded and mobile operating systems.</p><p>Qt is available under three different licensing options designed to accommodate the needs of our various users.</p><p>Qt licensed under our commercial license agreement is appropriate for development of proprietary/commercial software where you do not want to share any source code with third parties or otherwise cannot comply with the terms of the GNU LGPL version 3 or GNU LGPL version 2.1.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 3 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 3.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 2.1 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 2.1.</p><p>Please see <a href="http://%2/">%2</a> for an overview of Qt licensing.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd and other contributors.</p><p>Qt and the Qt logo are trademarks of The Qt Company Ltd.</p><p>Qt is The Qt Company Ltd product developed as an open source project. See <a href="http://%3/">%3</a> for more information.</p>
nn: <p>Qt er eit C++-verktøysett for kryssplattformutvikling.</p><p>Qt gjev portabilitet, der same kjeldekode kan brukast på alle større sluttbrukaroperativsystem. Det er òg tilgjengeleg for innebygd Linux og andre innebygde og mobile operativsystem.</p><p>Qt er tilgjengeleg under tre forskjellige lisensvilkår, tilpassa dei ulike behova til brukarane.</p><p>Qt lisensiert under den kommersielle lisensavtala vår passar for utvikling av proprietær/kommersiell programvare der du ikkje vil dela kjeldekoden med tredjepart, eller av andre grunnar ikkje kan følgja vilkåra i GNU LGPL versjon 3 eller GNU LGPL versjon 2.1.</p><p>Qt lisensiert under GNU LGPL versjon 3 passar for utvikling av Qt-program der du kan følgja vilkåra i GNU LGPL version 3.</p><p>Qt lisensiert under GNU LGPL versjon 2.1 passar for utvikling av Qt-program der du kan følgja vilkåra i GNU LGPL versjon 2.1.</p><p>Sjå <a href="http://%2/">%2</a> for meir informasjon om Qt-lisensiering.</p><p>Copyright © %1 The Qt Company Ltd og andre bidragsytarar.</p><p>Qt og Qt-logoen er varemerke til The Qt Company Ltd.</p><p>Qt er eit The Qt Company Ltd-produkt utvikla som ei friprog-prosjekt. Sjå <a href="http://%3/">%3</a> for meir informasjon.</p>

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
nn: <qt>Vil du skriva over ho?</qt>

en: A comment cannot contain %1
nn: Ein kommentar kan ikkje innehelda %1.

en: A comment cannot end with a %1.
nn: Ein kommentar kan ikkje slutta med ein %1.

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
nn: Fann ein konstruksjon som ikkje er tillaten i det gjeldande språket (%1).

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
nn: Deklarasjon av standard namnerom må skje før deklarasjon av funksjonar, variablar og val.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
nn: Ein direkte elementkonstruktør er ikkje velforma: %1 vert slutta med %2.

en: A function already exists with the signature %1.
nn: Det finst alt ein funksjon med signaturen %1.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
nn: Ein bibliotekmodul kan ikkje evaluerast direkte. Han må verta importert frå ein hovudmodul.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
nn: Ein parameter i ein funksjon kan ikkje deklarerast til å vera ein tunell.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
nn: Eit posisjonspredikat må evaluerast til ein einskild talverdi.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
nn: Du manglar ein nødvendig kodek. Du må installera dette for å kunna spela av innhaldet: %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
nn: Ein stilsettfunksjon må ha eit namn med prefiks.

en: A template with name %1 has already been declared.
nn: Ein mal med namnet %1 er alt deklarert.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
nn: Ein verdi av typen «%1» kan ikkje vera eit predikat. Eit predikat må anten ha ein numerisk type eller effektiv boolsk verdi.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
nn: Ein verdi av typen «%1» kan ikkje ha ein effektiv boolsk verdi.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
nn: Ein verdi av typen %1 må innehelda eit jamt tal siffer. Verdien %2 gjer ikkje det.

en: A variable with name %1 has already been declared.
nn: Ein variabel med namnet %1 er alt deklarert.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
nn: Ei tidssone må vera i området %1 til %2 (inklusiv). %3 ligg utanfor området.

en: A0 (841 x 1189 mm)
nn: A0 (841 × 1189 mm)

en: A1 (594 x 841 mm)
nn: A1 (594 × 841 mm)

en: A2 (420 x 594 mm)
nn: A2 (420 × 594 mm)

en: A3 (297 x 420 mm)
nn: A3 (297 × 420 mm)

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
nn: A4 (210 × 297 mm)

en: A5 (148 x 210 mm)
nn: A5 (148 × 210 mm)

en: A6 (105 x 148 mm)
nn: A6 (105 × 148 mm)

en: A7 (74 x 105 mm)
nn: A7 (74 × 105 mm)

en: A8 (52 x 74 mm)
nn: A8 (52 × 74 mm)

en: A9 (37 x 52 mm)
nn: A9 (37 × 52 mm)

en: About Qt
nn: Om Qt

en: Access denied
nn: Nekta tilgang

en: Actions
nn: Handlingar

en: Activate
nn: Aktiver

en: Activate the tab
nn: Aktiver fana

en: Activates the program's main window
nn: Aktiverer hovudvindauget i programmet

en: Address type not supported
nn: Adressetypen er ikkje støtta

en: Advanced
nn: Avansert

en: Alias property exceeds alias bounds
nn: Aliaseigenskap går ut over aliasgrensene

en: Aliases: %1
nn: Alias: %1

en: Align Left
nn: Venstrejustert

en: Align Right
nn: Høgrejustert

[ctx: All other platforms]
en: Folder
nn: Mappe

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
nn: Snarveg

en: Already exists
nn: Finst frå før

en: Ambiguous %1 not handled
nn: Tvetydig %1 ikkje handtert

en: Ambiguous rule match.
nn: Tvetydig regelsamsvar.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
nn: Eit %1-attributt må ha ein gyldig %2 som verdi, noko %3 ikkje har.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
nn: Eit %1-attributt med verdien %2 er alt deklarert.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
nn: Eit argument med namnet %1 er alt deklarert. Alle argumentnamna må vera unike.

en: An attribute by name %1 has already been created.
nn: Eit attributt med namnet %1 finst frå før.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
nn: Ein attributtnode kan ikkje vera barn av ein dokumentnode. Attributtet %1 er derfor ein plass det ikkje kan vera.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
nn: Eit attributt med namnet %1 finst alt på dette elementet.

en: Animation is an abstract class
nn: Animation er ein abstrakt klasse

en: Another socket is already listening on the same port
nn: Ein annan socket lyttar alt på same porten

en: Application is an abstract class
nn: Application er ein abstrakt klasse

en: Apply
nn: Bruk

en: Apply Changes to Document
nn: Bruk endringane i dokumentet

en: Apply Changes to QML Viewer
nn: Bruk endringane i QML-viser

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
nn: Minst eitt %1-element må vera barn av %2.

en: At least one %1-element must occur before %2.
nn: Minst eitt %1-element må komma før %2.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
nn: Minst eitt %1-element må forekomma inni %2.

en: At least one component must be present.
nn: Minst éin komponent må vera til stades.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
nn: Minst ein modus må veljast i %1-attributtet på elementet %2.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
nn: Minst éin klokkeslettkomponent må stå etter %1-skiljeteiknet:

en: Attached properties cannot be used here
nn: Tilkopla eigenskapar kan ikkje brukast her

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
nn: Prøvde å bruka IPv6-socket på plattform utan IPv6-støtte

en: Attribute %1 already defined.
nn: Attributt %1 er alt definert.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
nn: Attributta %1 og %2 er gjensidig ekskluderande.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
nn: Attributtet %1 kan ikkje serialiserast, sidan det står på toppnivået.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
nn: Attributtet %1 kan berre førekomma på elementet %2. Berre %3, %4 og standardattributta kan førekomma.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
nn: Attributtet %1 kan berre førekomma på elementet %2. Berre %3 og standardattributta kan førekomma.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
nn: Attributtet %1 kan berre førekomma på elementet %2. Berre %3 og standardattributta kan førekomma.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
nn: Attributtet %1 kan berre førekomma på elementet %2. Berre standardattributt kan førekomma.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
nn: Attributtet %1 kan ikkje ha verdien %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
nn: Attributt %1 har ugyldig innhald.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
nn: Attributt %1  inneheld ugyldige data: %2

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
nn: Attributt %1 stemmer ikkje med attributt-jokerteiknet.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
nn: Attributtet %1 frå basistypen manglar i avleidd type.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
nn: Attributtet %1 har verdiskranke men har type avleidd frå %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
nn: %1-attributtet i avleitt kompleks type må ha verdiskranke %2, slik som i basistypen.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
nn: %1-attributtet i avleitt kompleks type må ha %2 verdiskranke.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
nn: %1-attributtet i avleitt kompleks type må ha same %2-verdiskranke som i basistypen.

en: Attribute group %1 already defined.
nn: Attributtgruppa %1 er alt definert.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
nn: Attributtgruppa %1 inneheld attributt %2 som har verdiskranke men type som arvar frå %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
nn: Attributtgruppa %1 inneheld attributtet %2 to gongar.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
nn: Attributtgruppa %1 inneheld to ulike attributt som begge har typar avleidde frå %2.

en: Attribute group %1 has circular reference.
nn: Attributtgruppa %1 har sirkulær referanse.

en: Attribute redefined.
nn: Omdefinert attributt.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
nn: Attributtjokerteikn for %1 er ikkje ei gyldig innskrenking av attributtjokerteiknet for basistypen %2.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
nn: Attributt til kompleks type %1 er ikkje ei gyldig utviding av attributta til %2: %3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
nn: Attributta til kompleks type %1 er ikkje ei gyldig innskrenking frå attributta til basistype %2: %3.

en: Audio or video components could not be played
nn: Lyd- eller videokomponentar kunne ikkje spelast av

en: Audio output error
nn: Feil ved lydavspeling

en: B0 (1000 x 1414 mm)
nn: B0 (1000 × 1414 mm)

en: B1 (707 x 1000 mm)
nn: B1 (707 × 1000 mm)

en: B10 (31 x 44 mm)
nn: B10 (31 × 44 mm)

en: B2 (500 x 707 mm)
nn: B2 (500 × 707 mm)

en: B3 (353 x 500 mm)
nn: B3 (353 × 500 mm)

en: B4 (250 x 353 mm)
nn: B4 (250 × 353 mm)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
nn: B5 (176 × 250 mm)

en: B6 (125 x 176 mm)
nn: B6 (125 × 176 mm)

en: B7 (88 x 125 mm)
nn: B7 (88 × 125 mm)

en: B8 (62 x 88 mm)
nn: B8 (62 × 88 mm)

en: B9 (44 x 62 mm)
nn: B9 (44 × 62 mm)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
nn: Gå tilbake

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
nn: Basisattributtet %1 er påkravd, men avleitt attributt er ikkje påkravd.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
nn: Basisattributtet %1 er påkravd, men manglar i avleidd definisjon.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
nn: Basisdefinisjonen inneheld eit %1-element som ikkje finst i den avleidde definisjonen.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
nn: Basistypen %1 for element %2 kan ikkje løysast.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
nn: Basistypen %1 for kompleks type kan ikkje løysast.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
nn: Basistype %1 for enkel type %2 har ikkje lov til å ha innskrenking i attributtet %3.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
nn: Basistype %1 for enkel type %2 må ha variant av  type union.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
nn: Basistype for enkel type %1 kan ikkje vera kompleks type %2.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
nn: Basistype for enkel type %1 har definert avleiing ved innskrenking som endeleg.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
nn: Basistype for enkel type %1 må ha variant av type «list».

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
nn: Grunnlinje-anker kan ikkje brukast saman med «top»-, «bottom» eller «vcenter»-anker.

en: Binary content does not match the length facet.
nn: Binært innhald stemmer ikkje med lengdfasetten.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
nn: Binært innhald stemmer ikkje med maxLength-fasetten.

en: Binary content does not match the minLength facet.
nn: Binært innhald stemmer ikkje med minLength-fasetten.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
nn: Binært innhald er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

en: Binding loop detected for property "%1"
nn: Bindeløkkje oppdaga for eigenskapen «%1»

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
nn: Blokkkrankar for avleitt element %1 må ikkje vera svakare enn i basiselementet.

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
nn: Halvfeit

en: Boolean content does not match pattern facet.
nn: Boolsk innhald stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: Bottom
nn: Botn

en: Breakpoint Condition:
nn: Avbrotspunktsvilkår:

en: Breakpoints
nn: Avbrotspunkt

en: C5E (163 x 229 mm)
nn: C5E (163 × 229 mm)

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
nn: Kan ikkje handsama ukjent element %1. Venta element: %2.

en: Can only assign one binding to lists
nn: Kan berre tilordna éi binding til lister

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
nn: Kan ikkje forankra ein vassrett kant til ein loddrett kant.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
nn: Kan ikkje forankra ein loddrett kant til ein vassrett kant.

en: Cannot anchor item to self.
nn: Kan ikkje forankra eit element til seg sjølv.

en: Cannot anchor to a null item.
nn: Kan ikkje forankra til eit null-element.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
nn: Kan ikkje forankra til eit element som ikkje er ein forelder eller eit søsken.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
nn: Kan ikkje animera eigenskapen «%1» som ikkje finst

en: Cannot animate read-only property "%1"
nn: Kan ikkje animera eigenskapen «%1» som er skriveverna

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
nn: Kan ikkje tilordna ein verdi direkte til ein gruppert eigenskap

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
nn: Kan ikkje tilordna ein verdi til eit signal (ventar at eit skript skal køyrast)

en: Cannot assign multiple values to a script property
nn: Kan ikkje tilordna fleire verdiar til ein skripteigenskap

en: Cannot assign multiple values to a singular property
nn: Kan ikkje tilordna fleire verdiar til ein einskildeigenskap

en: Cannot assign object to list
nn: Kan ikkje tilordna objekt til liste

en: Cannot assign object to property
nn: Kan ikkje tilordna objekt til eigenskap

en: Cannot assign primitives to lists
nn: Kan ikkje tilordna primitivar til lister

en: Cannot assign to non-existent default property
nn: Kan ikkje tilordna til ein standardeigenskap som ikkje finst

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
nn: Kan ikkje tilordna til ein eigenskap «%1» som ikkje finst

en: Cannot assign to read-only property "%1"
nn: Kan ikkje tilordna til skriveverna eigenskap «%1»

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
nn: Kan ikkje endra animasjonen tilordna til Behavior.

en: Cannot create %1 for output
nn: Klarte ikkje oppretta %1 for skriving

en: Cannot create empty component specification
nn: Kan ikkje oppretta tom komponentspesifikasjon

en: Cannot load library %1: %2
nn: Klarte ikkje lasta biblioteket %1: %2

en: Cannot open %1 for input
nn: Klarte ikkje opna %1 til lesing

en: Cannot open %1: is a directory
nn: Klarte ikkje opna «%1»: er ei mappe

en: Cannot open for output
nn: Klarte ikkje opna %1 for skriving

en: Cannot open: %1
nn: Klarte ikkje opna: %1

en: Cannot override FINAL property
nn: Kan ikkje overstyra ein FINAL-eigenskap

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
nn: Kan ikkje tilby sertifikat utan nøkkel, %1

en: Cannot remove source file
nn: Klarte ikkje fjerna kjeldefila

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
nn: Klarte ikkje slå opp symbolet «%1» i %2: %3

en: Cannot set a duration of < 0
nn: Kan ikkje oppgje tidslengd < 0

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
nn: Kan ikkje definera «left»-, «right» og «hdcenter»-anker.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
nn: Kan ikkje defina «top»-, «bottom»- og «vcenter»-anker.

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
nn: Klarar ikkje starta avspelinga. 
    
    Kontroller at Gstreamer er rett installert, og sjå til at
    «libgstreamer-plugins-base» er installert.

en: Cannot unload library %1: %2
nn: Klarte ikkje lasta ut biblioteket %1: %2

en: Case Sensitive
nn: Skil store/små bokstavar

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
nn: Det er ikkje mogleg å kasta til %1, sidan det er ein abstrakt type, og derfor aldri kan instansierast.

en: Center
nn: Midtstilt

en: Centimeters (cm)
nn: Centimeter (cm)

en: Check
nn: Kryss av

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
nn: Køyr stave- og grammatikkontroll

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
nn: Køyr stavekontroll

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
nn: Køyr kontinuerleg stavekontroll

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
nn: Barneelement manglar i det verkeområdet. Moglege barneelement: %1.

en: Circular group reference for %1.
nn: Sirkulær gruppereferanse for %1.

en: Circular inheritance of base type %1.
nn: Sirkulær arv av basistype %1.

en: Circular inheritance of union %1.
nn: Sirkulær arv av union %1.

en: Circularity detected
nn: Oppdaga sirkelreferanse

en: Clear
nn: Tøm

en: Clear Console
nn: Tøm konsoll

en: Clear Debug Output
nn: Tøm utdata

en: Clear Error Log
nn: Tøm feillogg

en: Close
nn: Lukk

en: Close Tab
nn: Lukk fane

en: Close the tab
nn: Lukk fana

en: Closes the window
nn: Lukkar vindauget

en: Collate
nn: Samla kopiar

en: Color
nn: Fargar

en: Color Mode
nn: Fargemodus

en: Color Picker
nn: Fargeveljar

en: Commit
nn: Meld inn

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
nn: Kompleks type %1 kan ikkje avleiast ved utviding frå %2, fordi den siste inneheld %3-element i innhaldsmodellen sin.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
nn: Kompleks type %1 kan ikkje avleiast frå basistype %2%3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
nn: Kompleks type %1 inneheld attributt %2 som har verdiskranke men type som arvar frå %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
nn: Kompleks type %1 inneheld attributtet %2 to gonger.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
nn: Kompleks type %1 inneheld to ulike attributt som begge har typar avleidd frå %2.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
nn: Kompleks type %1 har duplisert element %2 i innhaldsmodellen sin.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
nn: Kompleks type %1 har ikkje-deterministisk innhald.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
nn: Kompleks type %1 kan ikkje vera abstrakt.

en: Complex type %1 must have simple content.
nn: Kompleks type %1 må  ha enkelt innhald.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
nn: Kompleks type %1 må ha same enkle type som basisklassen sin %2.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
nn: Kompleks type %1 med enkelt innhald kan ikkje avleiast frå kompleks basistype %2.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
nn: Kompleks type for avleitt element %1 kan ikkje avleiast på gyldig måte frå basiselementet.

en: Component elements may not contain properties other than id
nn: Komponentelement kan ikkje innehalda andre eigenskapar enn id

en: Component objects cannot declare new functions.
nn: Komponentobjekt kan ikkje deklarera nye funksjonar.

en: Component objects cannot declare new properties.
nn: Komponentobjekt kan ikkje deklarera nye eigenskapar.

en: Component objects cannot declare new signals.
nn: Komponentobjekt kan ikkje deklarera nye signal.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
nn: Komponent med ID %1 er definert frå før.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
nn: Sambandet vart ikkje godteke av SOCKSv5-tenar

en: Connection refused
nn: Nekta tilkopling

en: Connection timed out
nn: Tidsavbrot på sambandet

en: Connection to proxy closed prematurely
nn: Sambandet til mellomtenaren vart uventa avslutta

en: Connection to proxy refused
nn: Nekta tilgang til mellomtenaren

en: Connection to proxy timed out
nn: Tidsavbrot på samband til mellomtenaren

en: Connections: nested objects not allowed
nn: Tilkoplingar: nøsta objekt er ikkje tillatne

en: Connections: script expected
nn: Tilkoplingar: venta skript

en: Connections: syntax error
nn: Tilkoplinglar: syntaksfeil

en: Console
nn: Konsoll

en: Contains commands to manipulate the window
nn: Inneheld kommandoar for å manipulera vindauget

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
nn: Innhaldsmodellen for kompleks type %1 inneheld %2-element, så han kan ikkje avleiast ved utviding frå ein ikkje-tom type.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
nn: Innhaldsmodellen til  kompleks type %1 er ikkje ei gyldig utviding av innhaldsmodellen til %2.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
nn: Innhaldet i attributtet %1 til elementet %2 må ikkje vera frå namnerommet %3.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
nn: Innhaldet i attributtet %1 stemmer ikkje med definert verdiskranke.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
nn: Innhaldet i attributt %1 stemmer ikkje med typedefinisjonen: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
nn: Innhaldet i element %1 stemmer ikkje med definert verdiskranke.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
nn: Innhaldet i element %1 stemmer ikkje med typedefinisjonen: %2.

en: Continue
nn: Hald fram

en: Copies
nn: Kopiar

en: Copies:
nn: Kopiar:

en: Copy &Link Location
nn: Kopier &lenkjeadresse

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
nn: Kopier lyd

en: Copy Color
nn: Kopier farge

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
nn: Kopier biletadresse

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
nn: Kopier bilete

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
nn: Kopier lenkje

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
nn: Kopier video

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
nn: Kopier

en: Could not begin transaction
nn: Klarte ikkje starta transaksjon

en: Could not commit transaction
nn: Klarte ikkje senda inn transaksjon

en: Could not connect
nn: Klarte ikkje å kopla til

en: Could not decode media source.
nn: Klarte ikkje avkoda mediekjelda.

en: Could not instantiate cursor delegate
nn: Kunne ikkje instansiere peikardelegat

en: Could not load cursor delegate
nn: Klarte ikkje lasta peikardelegat

en: Could not locate media source.
nn: Klarte ikkje finna mediekjelda.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
nn: Klarte ikkje opna lydeininga. Eininga er alt i bruk.

en: Could not open input redirection for reading
nn: Klarte ikkje opna vidaresending inn for lesing

en: Could not open media source.
nn: Klarte ikkje opna mediekjelda.

en: Could not open output redirection for writing
nn: Klarte ikkje opna vidaresending ut for skriving

en: Could not read footer
nn: Klarte ikkje lesa botndel

en: Could not read image data
nn: Klarte ikkje å lesa biletdata

en: Could not reset to start position
nn: Klarte ikkje gå tilbake til startposisjon

en: Could not rollback transaction
nn: Klarte ikkje rulla tilbake transaksjon

en: Could not seek to image read footer
nn: Klarte ikkje søkja til botndel for biletlesing

en: Cu&t
nn: Klipp &ut

en: Current Page
nn: Denne sida

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Customize...
nn: Tilpass …

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
nn: Klipp ut

en: DLE (110 x 220 mm)
nn: DLE (110 × 220 mm)

en: DRM error
nn: DRM-feil

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
nn: Data av type %1 er ikkje tillatne å vera tomme.

en: Datagram was too large to send
nn: Datagrammet vart for stort til å senda

en: Date Modified
nn: Dato endra

en: Date time content does not match pattern facet.
nn: Datotid-innhaldet stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
nn: Datotid-innhald stemmer ikkje med maxExclusive-fasetten.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
nn: Datotid-innhald stemmer ikkje med maxInclusive-fasetten.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
nn: Datotid-innhald stemmer ikkje med minExclusive-fasetten.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
nn: Datotid-innhald stemmer ikkje med minInclusive-fasetten.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
nn: Datotid-innhaldet er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

en: Day %1 is invalid for month %2.
nn: Dagen %1 er ugyldig for månaden %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
nn: Dagen %1 er utanfor området %2 til %3.

en: Debug
nn: Feilsøking

en: Debug Output
nn: Feilsøkings-utdata

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
nn: <udefinert>

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
nn: [Array med lengd %1]

en: Decay HF ratio (%)
nn: HF-fallforhold (%)

en: Decay time (ms)
nn: Falltid (ms)

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
nn: Desimal-innhald stemmer ikkje med fractionDigits-fasetten.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
nn: Desimal-innhald stemmer ikkje med totalDigits-fasetten.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
nn: Deklarasjon for attributt %1 finst ikkje.

en: Declaration for element %1 does not exist.
nn: Deklarasjon for element %1 finst ikkje.

en: Decoder error
nn: Dekodingsfeil

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
nn: Gjer om

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
nn: Angra

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
nn: Standard

en: Defaults
nn: Standardverdiar

en: Delegate component must be Item type.
nn: Delegatkomponent må vera av typen «Item».

en: Delete
nn: Slett

en: Delete to the end of the word
nn: Slett til slutten av ordet

en: Delete to the start of the word
nn: Slett til starten av ordet

en: Density (%)
nn: Tettleik (%s)

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
nn: Avleiingsmetode for %1 må vera utviding, fordi basistypen %2 er ein enkel type.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
nn: Avleitt attributt %1 finst ikkje i basisdefinisjonen.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
nn: Avleitt atttributt %1 stemmar ikkje overeins med jokerteikn i basisdefinisjonen.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
nn: Avleidd definisjon inneheld eit %1-element som ikkje finst i basisdefinisjonen.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
nn: Avleitt element %1 kan ikkje vera nullbar, sidan basiselementet ikkje er nullbart.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
nn: Avleitt element %1 har svakare verdiskranke enn basispartikkelen.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
nn: Avleitt element %1 manglar verdiskranke som definert i basispartikkelen.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
nn: Avleidd partikkel tillèt innhald som ikkje er tillate i basispartikkelen.

en: Derived particle is missing element %1.
nn: Avleidd partikkel manglar element %1.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
nn: Avleitt jokerteikn er ikkje ei undermengd av basis-jokerteikn.

en: Destination file exists
nn: Målfila finst frå før

en: Diffusion (%)
nn: Diffusjon (%)

en: Disable Breakpoint
nn: Slå av avbrotspunkt

en: Disconnected
nn: Fråkopla

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
nn: Viser namnet på vindauget og inneheld kontrollar for å manipulera det

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
nn: Dividering av ein verdi av typen %1 med %2 (ikkje eit tal) er ikkje tillate.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
nn: Dividering av ein verdi av typen %1 med %2 eller %3 (pluss eller minus 0) er ikkje tillate.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
nn: Dividering (%1) med null (%2) er udefinert.

en: Dock
nn: Festa

en: Document is not a XML schema.
nn: Dokument er ikkje eit XML-skjema.

en: Done
nn: Fullført

en: Double content does not match pattern facet.
nn: Double-innhald stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
nn: Double-innhald stemmer ikkje med maxExclusive-fasetten.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
nn: Double-innhald stemmer ikkje med maxInclusive-fasetten.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
nn: Double-innhald stemmer ikkje med minExclusive-fasetten.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
nn: Double-innhald stemmer ikkje med minInclusive-fasetten.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
nn: Double-innhaldet er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
nn: Lagra bilete

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
nn: Lagra lenkje …

en: Download error
nn: Feil ved nedlasting

en: Duplex Printing
nn: Tosidig utskrift

en: Duplicate default property
nn: Duplisert standardeigenskap

en: Duplicate method name
nn: Duplisert metodenamn

en: Duplicate property name
nn: Duplisert eigenskapsnamn

en: Duplicate signal name
nn: Duplisert signalnamn

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
nn: Dupliserte elementnamn %1 i %2-element.

en: Duplicated facets in simple type %1.
nn: Dupliserte fasettar i enkel type %1.

en: Duration content does not match pattern facet.
nn: Varigheit-innhaldet stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
nn: Varigheit-innhald stemmer ikkje med maxExclusive-fasetten.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
nn: Varigheit-innhald stemmer ikkje med maxInclusive-fasetten.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
nn: Varigheit-innhald stemmer ikkje med minExclusive-fasetten.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
nn: Varigheit-innhald stemmer ikkje med minInclusive-fasetten.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
nn: Varigheit-innhaldet er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
nn: Alle namna til malparametrar må vera unike. %1 er med fleire gongar.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
nn: Effektiv boolsk verdi kan ikkje reknast ut for ei følgje som inneheld to eller fleire atomske verdiar.

en: Effects
nn: Effektar

en: Element %1 already defined.
nn: Element %1 er alt definert.

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
nn: Elementet «%1» kan ikkje serialiserast, sidan det står utanfor dokumentelementet.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
nn: Element %1 kan ikkje innehalda andre element, fordi det har fast innhald.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
nn: Elementet %1 kan ikkje ha ein følgjekonstruktør.

en: Element %1 cannot have children.
nn: Elementet %1 kan ikkje ha barn.

en: Element %1 contains invalid content.
nn: Element %1 har ugyldig innhald.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
nn: Element %1 inneheld attributt som ikkje er tillatne.

en: Element %1 contains not allowed child content.
nn: Element %1 har barneinnhald som ikkje er tillate.

en: Element %1 contains not allowed child element.
nn: Element %1 har tekstinnhald som ikkje er tillate.

en: Element %1 contains not allowed text content.
nn: Element %1 har tekstinnhald som ikkje er tillate.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
nn: Element %1 inneheld to attributt av type %2.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
nn: Element %1 inneheld ukjent attributt %2.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
nn: Element %1 fyllar ikkje namneromsvilkåra til jokerteikn i basispartikkelen.

en: Element %1 exists twice with different types.
nn: Element %1 finst to gongar med ulike typar.

en: Element %1 is declared as abstract.
nn: Element %1 er deklarert som abstrakt.

en: Element %1 is missing child element.
nn: Element %1 manglar barneelement.

en: Element %1 is missing in derived particle.
nn: Element %1 manglar i avleidd partikkel.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
nn: Element %1 manglar påkrevd attributt %2.

en: Element %1 is not allowed at this location.
nn: Elementet %1 kan ikkje vera her.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
nn: Element %1 er ikkje tillate i dette verkeområdet. Moglege barneelement: %2.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
nn: Element %1 har ikkje lov til å ha ein verdiskranke viss basistypen er kompleks.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
nn: Element %1 har ikkje lov til å ha ein verdiskranke viss elementtypen er avleidd frå %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
nn: Element %1 er ikkje eit globalt element, og kan derfor ikkje vera knytt til ei erstatningsgruppe.

en: Element %1 is not defined in this scope.
nn: Element %1 er ikkje definert i dette verkeområdet.

en: Element %1 is not nillable.
nn: Element %1 er ikkje nullbart.

en: Element %1 must come last.
nn: Elementet %1 må komma til slutt.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
nn: Elementet %1 må ha minst eitt av attributta %2 og %3.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
nn: Elementet %1 må ha anten eit %2-attributt eller ein følgjekonstruktør.

en: Element contains content although it is nillable.
nn: Elementet har innhald sjølv om det er nullbart.

en: Element group %1 already defined.
nn: Elementgruppa %1 er alt defienrt.

en: Element is not creatable.
nn: Elementet kan ikkje opprettast.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
nn: Tom partikkel kan ikkje avleiast av ikkje-tom partikkel.

en: Empty property assignment
nn: Tom eigenskapstilordning

en: Empty signal assignment
nn: Tom signaltilordning

en: Enable Breakpoint
nn: Slå på avbrotspunkt

en: Enabled
nn: På

en: Encoding %1 is unsupported
nn: Teiknkodinga %1 er ikkje støtta

en: Encountered incorrectly encoded content.
nn: Fekk ugyldig koda innhald.

en: Enter a value:
nn: Skriv inn verdi:

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
nn: Oppteljingsfasett har ugyldig innhald: {%1} er ikkje ein verdi av type %2.

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
nn: Feil %1 i %2, linje %3, kolonne %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
nn: Feil %1 i %2: %3

en: Error Log
nn: Feillogg

en: Error closing database
nn: Feil ved lukking av database

en: Error creating SSL context (%1)
nn: Feil ved oppretting av SSL-kontekst (%1)

en: Error creating SSL session, %1
nn: Feil ved start av SSL-økt, %1

en: Error creating SSL session: %1
nn: Feil ved start av SSL-økt: %1

en: Error decoding: %1: %2
nn: Feil ved dekoding: %1»: %2

en: Error during SSL handshake: %1
nn: Feil ved SSL-handtrykk: %1

en: Error loading local certificate, %1
nn: Klarte ikkje lasta lokalt sertifikat, %1

en: Error loading private key, %1
nn: Klarte ikkje lasta privatnøkkel, %1

en: Error opening URL
nn: Feil ved opning av nettadresse

en: Error opening database
nn: Feil ved opning av database

en: Error opening file
nn: Feil ved opning av fil

en: Error opening resource
nn: Feil ved opning av ressurs

en: Error opening source: media type could not be determined
nn: Feil ved opning av kjelde: klarte ikkje fastsetja medietype

en: Error opening source: resource is compressed
nn: Feil ved opning av kjelde: ressursen er komprimert

en: Error opening source: resource not opened
nn: Feil ved opning av ressurs: ressursen er ikkje opna

en: Error opening source: resource not valid
nn: Feil ved opning av kjelde: typen er ikkje gyldig

en: Error opening source: type not supported
nn: Feil ved opning av kjelde: typen er ikkje støtta

en: Error reading from process
nn: Feil ved lesing frå prosess

en: Error while downloading %1: %2
nn: Feil ved nedlasting av «%1»: %2

en: Error while reading: %1
nn: Feil ved lesing: %1

en: Error while uploading %1: %2
nn: Feil ved opplasting av «%1»: %2

en: Error writing to process
nn: Feil ved skriving til prosess

en: Execute
nn: Køyr

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
nn: Executive (7½ × 10 tommar – 191 × 254 mm)

en: Exit
nn: Avslutt

en: Expected
nn: Venta

en: Expected character data.
nn: Venta teikndata.

en: Extra content at end of document.
nn: Ekstra innhald på slutten av dokumentet.

en: Failed to get image from provider: %1
nn: Klarte ikkje henta bilete frå leverandør: %1

en: Failed to set requested IAP
nn: Klarte ikkje lagra førespurd IAP

en: Failure to write block
nn: Klarte ikkje skriva blokk

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
nn: Feil ved kasting frå %1 til %2: %3

en: False
nn: Usann

en: Field %1 has no simple type.
nn: Feltet %1 har ingen enkel type.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
nn: Du har ikkje skriveløyve til %1.
    Vel eit anna namn.

en: File exists
nn: Fila finst frå før

en: File name case mismatch for "%1"
nn: Ikkje samsvar mellom store og små bokstavar i filnamn for «%1»

en: Find &Next
nn: Finn n&este

en: Find &Previous
nn: Finn &førre

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
nn: Fastverdiskranke er ikkje tillaten viss elementet er nullbart.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
nn: Fast verdiskranke for element %1 er ulik  verdiskranken i basispartikkelen.

en: Float
nn: Flyt

en: Folio (210 x 330 mm)
nn: Folio (210 × 330 mm)

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
nn: Skrift

en: Font st&yle
nn: Skrifts&til

en: Form
nn: Skjema

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
nn: Gå fram

en: General SOCKSv5 server failure
nn: Generell SOCKSv5-tenarfeil

en: GestureArea: nested objects not allowed
nn: GestureArea: nøsta objekt er ikkje tillatne

en: GestureArea: script expected
nn: GestureArea: venta skript

en: GestureArea: syntax error
nn: GestureArea: syntaksfeil

en: Getting position failed
nn: Klarte ikkje henta posisjon

en: Go Back
nn: Gå tilbake

en: Go to Line
nn: Gå til linje

en: Grayscale
nn: Gråtonar

en: Height:
nn: Høgd:

en: Help
nn: Hjelp

en: Hide Details...
nn: Gøym detaljar …

en: Home
nn: Heim

en: Host not found
nn: Fann ikkje verten

en: Host unreachable
nn: Fekk ikkje kontakt med verten

en: ID illegally masks global JavaScript property
nn: ID maskerer ulovleg ein global JavaScript-eigenskap

en: ID value '%1' is not unique.
nn: ID-verdien «%1» er ikkje eintydig.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
nn: ID-ar kan ikkje starta med stor bokstav

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
nn: ID-ar må innehalda berre bokstavar, siffer og understrekar

en: IDs must start with a letter or underscore
nn: ID-ar må starta med ein bokstav eller understrek

en: Identity constraint %1 already defined.
nn: Identitetsskranken %1 er alt defienrt.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
nn: Viss begge verdiane har tidssonar, må dei ha same tidsone. %1 og %2 er ikkje like.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
nn: Viss elementet %1 ikkje har attributtet %2, kan det heller ikkje ha attributta %3 og %4.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
nn: Viss det første argumentet er den tomme følgja, eller ein streng av lengd null (utan namnerom), kan det ikkje veljast ein prefiks. Prefikset %1 var valt.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
nn: Ignorer

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
nn: Ignorer

en: Illegal method name
nn: Ulovleg metodenamn

en: Illegal namespace declaration.
nn: Ugyldig namneromdeklarasjon.

en: Illegal property name
nn: Ugyldig eigenskapsnamn

en: Illegal signal name
nn: Ugyldig signalnamn

en: Image depth not valid
nn: Ugyldig biletdjupn

en: Image mHeader read failed
nn: Mislukka lesing av mHeader for bilete

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
nn: Bilettypen (ikkje-TrueVision 2.0) er ikkje støtta

en: Image type not supported
nn: Biletypen er ikkje støtta

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
nn: I ein namneromskonstruktør kan ikkje verdien på eit namnerom vera den tomme strengen.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
nn: I ein forenkla stilsettmodul må attributtet %1 vera til stades.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
nn: I eit XSLT-mønster kan du ikkje bruka aksen %1, berre aksane %2 eller %3.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
nn: I eit XSLT-mønster kan ikkje funksjonen %1 har eit tredjeargument.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
nn: I eit XSLT-mønster kan berre funksjonane %1 og %2, ikkje %3, brukast til mønstersamsvar.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
nn: I eit XSLT-mønster må det første argumentet til funksjonen %1 vera ein literal eller ein variabelreferanse viss han vert brukt til mønstersamsvar.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
nn: I eit XSLT-mønster må det første argumentet til funksjonen %1 vera ein strengliteral viss han vert brukt til mønstersamsvar.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
nn: I utbytingsteksten kan %1 berre brukast til å verna seg sjølv eller %2, ikkje %3.

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
nn: I utbytingsteksten må %1 følgjast av minst eitt siffer viss ikkje verna.

en: In use
nn: I bruk

en: Inches (in)
nn: Tommar (in)

en: Incorrectly specified signal assignment
nn: Signaltilordning spesifisert feil

en: Indent
nn: Auk innrykk

en: Insert
nn: Set inn

en: Insert Bulleted List
nn: Set inn punktliste

en: Insert Numbered List
nn: Set in talliste

en: Insert Unicode control character
nn: Set inn Unicode-kontrollteikn

en: Insert a new line
nn: Set inn ny linje

en: Insert a new paragraph
nn: Set inn nytt avsnitt

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
nn: Gransk

en: Inspector Mode
nn: Granskingsmodus

en: Insufficient bandwidth
nn: Ikkje nok bandbreidd

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
nn: Heiltalsdividering (%1) med null (%2) er udefinert.

en: Interrupt
nn: Avbrot

en: Invalid QName content: %1.
nn: Ugyldig QName-innhald: %1

en: Invalid URL
nn: Ugyldig nettadresse

en: Invalid XML character.
nn: Ugyldig XML-teikn.

en: Invalid XML version string.
nn: Ugyldig XML-versjonsstreng.

en: Invalid alias location
nn: ugyldig aliasplassering

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
nn: Ugyldig aliasreferanse. Ein aliasreferanse må skrivast på éi av formene: <id>, <id>.<eigenskap> eller <id>.<verdieigenskap>.<eigenskap>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
nn: Ugyldig aliasreferanse. Fann ikkje ID-en «%1».

en: Invalid attached object assignment
nn: Ugyldig tilordning av tilkopla objekt

en: Invalid attribute in XML declaration.
nn: Ugyldig attributt i XML-deklarasjon.

en: Invalid component body specification
nn: Ugyldig definisjon av komponentkropp

en: Invalid component id specification
nn: Ugyldig definisjon av komponent-ID

en: Invalid configuration.
nn: Ugyldig oppsett.

en: Invalid document.
nn: Ugyldig dokument.

en: Invalid empty ID
nn: Ugyldig tom ID

en: Invalid empty URL
nn: Ugyldig tom nettadresse

en: Invalid entity value.
nn: Ugyldig entitetsverdi.

en: Invalid filename
nn: Ugyldig filnamn

en: Invalid grouped property access
nn: Ugyldig tilgang til gruppert eigenskap

en: Invalid hostname
nn: Ugyldig vertsnamn

en: Invalid option:
nn: Ugyldig val:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
nn: Ugyldig eller tom chifferliste (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: «%1» er ein skriveverna eigenskap

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta 3D-vektor

en: Invalid property assignment: boolean expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta boolsk verdi

en: Invalid property assignment: color expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta farge

en: Invalid property assignment: date expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta dato

en: Invalid property assignment: datetime expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta tidspunkt

en: Invalid property assignment: int expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta heiltal

en: Invalid property assignment: number expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta tal

en: Invalid property assignment: point expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta punkt

en: Invalid property assignment: rect expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta rect

en: Invalid property assignment: script expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta skript

en: Invalid property assignment: size expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta storleik

en: Invalid property assignment: string expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta tekststreng

en: Invalid property assignment: time expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta klokkeslett

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: ukjend opprekning

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta usignert heiltal

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: ikkje-støtta type «%1»

en: Invalid property assignment: url expected
nn: Ugyldig eigenskapstilordning: venta nettadresse

en: Invalid property nesting
nn: Ugyldig eigenskapsnøsting

en: Invalid property type
nn: Ugyldig eigenskapstype

en: Invalid property use
nn: Ugyldig eigenskapsbruk

en: Invalid protocol
nn: Ugyldig protokoll

en: Invalid socket descriptor
nn: Ugyldig socket-skildrar

en: Invalid source type.
nn: Ugyldig kjeldetype.

en: Invalid use of id property
nn: Ugyldig bruk av id-eigenskap

en: Invalid use of namespace
nn: Ugyldig bruk av namnerom

en: It is not possible to bind to the prefix %1
nn: Du kan ikkje binda til prefikset %1

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
nn: Det er ikkje mogleg å kasta frå %1 til %2.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
nn: Du kan ikkje omdeklarera prefikset %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
nn: Det er ikkje mogleg å henta %1.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
nn: Det er ikkje mogleg å leggja til attributt etter ein annan type node.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
nn: Det er ikkje mogleg å kasta verdien %1 av type %2 til %3

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
nn: Kursiv

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
nn: Item-typen %1 i element %2 kan ikkje løysast.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
nn: Elementtype for basistype stemmer ikkje med elementtypen til %1.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
nn: Elementtype av enkel type %1 kan ikkje vera ein kompleks type.

en: Items
nn: Element

en: JavaScript Alert - %1
nn: JavaScript-varsel – %1

en: JavaScript Confirm - %1
nn: JavaScript-stadfesting – %1

en: JavaScript Problem - %1
nn: JavaScript-problem – %1

en: JavaScript Prompt - %1
nn: JavaScript-spørsmål – %1

en: Justify
nn: Blokkjustert

en: Key constraint %1 contains absent fields.
nn: Nøkkelskranke %1 har fråverande felt.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
nn: Nøkkelskranke %1 har referanse til nullbart element %2.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
nn: KeyNavigation er berre tilgjengeleg via tilkopla eigenskapar

en: Keys is only available via attached properties
nn: «Keys» er berre  tilgjengeleg via tilkopla eigenskapar

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
nn: Ingen gamle søk

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
nn: Manglar programtillegg

en: Landscape
nn: Liggjande

en: LayoutDirection attached property only works with Items
nn: Tilkopla eigenskap «LayoutDirection» verkar berre med «Items»

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
nn: LayoutMirroring er berre tilgjengeleg via tilkopla eigenskapar

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
nn: Legg til i ordlista

en: Ledger (432 x 279 mm)
nn: Ledger (432 × 279 mm)

en: Left edge
nn: Venstre kant

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
nn: Venstre til høgre

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
nn: Legal (8½ × 14 tommar – 216 × 356 mm)

en: Less
nn: Mindre

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
nn: Letter (8½ × 11 tommar, 216 × 279 mm)

en: Level (%)
nn: Nivå (%)

en: Line down
nn: Linje ned

en: Line up
nn: Linje opp

en: Line:
nn: Linje:

en: List content does not match length facet.
nn: Listeinnhaldet stemmer ikkje med lengdfasetten.

en: List content does not match maxLength facet.
nn: Listeinnhaldet stemmer ikkje med maxLength-fasetten.

en: List content does not match minLength facet.
nn: Listeinnhaldet stemmer ikkje med minLength-fasetten.

en: List content does not match pattern facet.
nn: Listeinnhaldet stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
nn: Listeinnhaldet er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

en: ListElement: cannot contain nested elements
nn: ListElement: kan ikkje innehalda nøsta element

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
nn: ListElement: kan ikkje bruka den reserverte eigenskapen «id»

en: ListElement: cannot use script for property value
nn: ListElement: kan ikkje bruka skript for eigenskapsverdi

en: ListModel: undefined property '%1'
nn: ListModel: udefinert eigenskap «%1»

en: Loaded Scripts
nn: Lasta skript

en: Loaded schema file is invalid.
nn: Lasta skjemafil er ugyldig.

en: Loader does not support loading non-visual elements.
nn: Lastaren støttar ikkje innlasting av ikkje-visuelle element.

en: Loading clip failed
nn: Klarte ikkje lasta klipp

en: Local file
nn: Lokal fil

en: Locals
nn: Lokale

en: Location:
nn: Plassering:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
nn: Klarte ikkje logga inn på «%1»: krev autentisering

en: Long side
nn: Langside

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
nn: Slå opp i ordboka

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
nn: Om %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
nn: Gøym %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
nn: Gøym andre

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
nn: Innstillingar …

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
nn: Avslutt %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
nn: Tenester

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
nn: Vis alle

en: Ma&ximize
nn: Ma&ksimer

en: Mac OS X input method
nn: Mac OS X-skrivemetode

en: Makes the window full screen
nn: Vis vindauget over heile skjermen

en: Margins
nn: Margar

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
nn: Variant

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
nn: Filmappe

en: Matches are case insensitive
nn: Det vert ikkje teken omsyn til store/små bokstavar

en: Maximize
nn: Maksimer

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
nn: Lydelement

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
nn: Avspelingskontrollar og statusvising for lyd

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
nn: Start avspeling

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
nn: Gjeldande filmstatus

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
nn: Gjeldande filmtid

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
nn: Tid gått

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
nn: Fullskjermsknapp

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
nn: Filmskrubbing

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
nn: Handtak for filmskrubbing

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
nn: Demp lyd-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
nn: Demp lydspor

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
nn: Pauseknapp

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
nn: Set avspeling på pause

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
nn: Avspelingsknapp

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
nn: Spel film i fullskjermsmodus

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
nn: Tid att

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
nn: Gjenståande filmtid

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
nn: Gå tilbake til sanntidsavspeling av film

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
nn: Tilbake til sanntid-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
nn: Tilbakespolingsknapp

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
nn: Spol film tilbake

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
nn: Spol bakover-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
nn: Spol framover-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
nn: Spol raskt tilbake

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
nn: Spol raskt framover

[ctx: Media controller element]
en: Slider
nn: Glidebrytar

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
nn: Glidebryterhandtak

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
nn: Statusvising

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
nn: Fjern lyddemping-knapp

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
nn: Fjern demping av lydspor

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
nn: Videoelement

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
nn: Avspelingskontrollar og statusvising for video

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
nn: Lastar …

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
nn: Direktekringkasting

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
nn: %1 dagar %2 timar %3 minutt %4 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
nn: %1 timar %2 minutt %3 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
nn: %1 minutt %2 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
nn: %1 sekund

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
nn: Ubestemt tid

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
nn: Medlemstype %1 kan ikkje avleiast frå medlemstype %2 i %3s basistype %4.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
nn: Medlemstypen %1 for element %2 kan ikkje løysast.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
nn: Medlemstype i enkel type %1 kan ikkje vera ein kompleks type.

en: Menu
nn: Meny

en: Method names cannot begin with an upper case letter
nn: Metodenamn kan ikkje starta med stor bokstav

en: Mi&nimize
nn: Mi&nimer

en: Millimeters (mm)
nn: Millimeter (mm)

en: Minimize
nn: Minimer

en: Missing codec helper script assistant.
nn: Manglar kodek-hjelparskript.

en: Missing default state in history state '%1'
nn: Manglar standardtilstand i historietilstand  «%1»

en: Missing initial state in compound state '%1'
nn: Manglar starttilstand i samansett tilstand «%1»

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
nn: Importering av modular må skje før deklarasjon av funksjonar, variablar og val.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
nn: Modulusdividering (%1) med null (%2) er udefinert.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
nn: Månaden %1 er utanfor området %2 til %3.

en: More
nn: Meir

en: More than one value found for field %1.
nn: Fann meir enn éin verdi for felt %1.

en: More...
nn: Meir …

en: Move the cursor to the end of the block
nn: Flytt skrivemerket til slutten av blokka

en: Move the cursor to the end of the document
nn: Flytt skrivemerket til slutten av dokumentet

en: Move the cursor to the end of the line
nn: Flytt skrivemerket til slutten av linja

en: Move the cursor to the next character
nn: Flytt skrivemerket til neste teikn

en: Move the cursor to the next line
nn: Flytt skrivemerket til neste linje

en: Move the cursor to the next word
nn: Flytt skrivemerket til neste ord

en: Move the cursor to the previous character
nn: Flytt skrivemerket til førre teikn

en: Move the cursor to the previous line
nn: Flytt skrivemerket til førre linje

en: Move the cursor to the previous word
nn: Flytt skrivemerket til førre ord

en: Move the cursor to the start of the block
nn: Flytt skrivemerket til starten av blokka

en: Move the cursor to the start of the document
nn: Flytt skrivemerket til starten av dokumentet

en: Move the cursor to the start of the line
nn: Flytt skrivemerket til starten av linja

en: Moves the window out of the way
nn: Flyttar vindauget vekk

en: Multicast error
nn: Multikast-feil

en: Multiple input method switcher
nn: Byte mellom fleire skrivemetodar

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
nn: Byte mellom fleire skrivemetodar som brukar kontekstmenyen til tekstelementa

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
nn: Multiplisering av ein verdi av typen %1 med %2 eller %3 (pluss eller minus uendeleg) er ikkje tillate.

[ctx: Mute]
en: Mute
nn: Demp

en: Muted
nn: Dempa

en: Name
nn: Namn

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
nn: Namnerommet %1 kan berre bindast til %2 (og er alltid førehandsdeklarert).

en: Namespace %1 cannot be used as a type
nn: Namnerommet %1 kan ikkje brukast som type

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
nn: Deklarasjon av namnerom må skje før deklarasjon av funksjonar, variablar og val.

en: Namespace prefix '%1' not declared
nn: Namneromprefikset «%1» er ikkje deklarert

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
nn: Namneromprefiks for kvalifisert namn %1 er ikkje definert.

en: Network communication error
nn: Nettverkskommunikasjonsfeil

en: Network error
nn: Nettverksfeil

en: Network operation timed out
nn: Tidsavbrot ved nettverksoperasjon

en: Network timeout.
nn: Nettverkstidsavbrot.

en: Network unavailable
nn: Nettverket er ikkje tilgjengeleg

en: Network unreachable
nn: Fekk ikkje kontakt med nettverket

en: New
nn: Ny

en: Next
nn: Neste

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
nn: Fann ikkje nokon gjettingar

en: No casting is possible with %1 as the target type.
nn: Kasting er ikkje mogleg med %1 som måltype.

en: No certificates could be verified
nn: Klarte ikkje stadfesta nokon sertifikat

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
nn: Ingen felles forgjengar for mål og kjelde for overgang frå tilstand «%1»

en: No comparisons can be done involving the type %1.
nn: Kan ikkje utføra samanlikningar som involverer typen %1.

en: No definition for element %1 available.
nn: Ingen definisjon av element %1 er tilgjengeleg.

en: No error
nn: Ingen feil

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
nn: Eksterne funksjonar er ikkje støtta. Alle støtta funksjonar kan brukast direkte, utan først å måtta deklarera dei som eksterne.

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
nn: Ingen filmotor tilgjengeleg, eller motoren støttar ikkje UnMapExtension

en: No function with name %1 is available.
nn: Det finst ikkje nokon funksjonen med namnet %1.

en: No function with signature %1 is available
nn: Det finst ikkje nokon funksjon med signaturen %1

en: No host name given
nn: Manglar vertsnamn

en: No namespace binding exists for the prefix %1
nn: Det finst ikkje nokon namnerombinding for prefikset %1.

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
nn: Ingen operand i heiltalsdividering, %1, kan vera %2.

en: No program defined
nn: Inkje program definert

en: No property alias location
nn: Manglar plassering av eigenskapalias

en: No referenced value found for key reference %1.
nn: Fann ingen referert verdi for nøkkelreferanse %1.

en: No schema defined for validation.
nn: Inkje skjema definert for validering.

en: No suitable proxy found
nn: Fann ingen høveleg mellomtenar

en: No template by name %1 exists.
nn: Det finst ikkje nokon mal med namnet «%1».

en: No value is available for the external variable with name %1.
nn: Det er ikkje nokon verdi tilgjengeleg for den eksterne variabelen med namnet %1.

en: No variable with name %1 exists
nn: Variabelen %1 finst ikkje

en: Non-existent attached object
nn: Tilkopla objekt finst ikkje

en: Non-unique value found for constraint %1.
nn: Fann ikkje-unik verdi for skranke %1.

en: None
nn: Ingen

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
nn: Ingen av pragma-uttrykka er støtta. Du må derfor oppgje eit reserveuttrykk.

en: Not an attached property name
nn: Ikkje eit namn på ein tilkopla eigenskap

en: Not found
nn: Fann ikkje

en: Not ready
nn: Ikkje klar

en: Not ready to play
nn: Ikkje klar for avspeling

en: Not supported
nn: Ikkje støtta

en: Notation %1 already defined.
nn: Notasjonen %1 er alt defienrt.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
nn: Notasjonsinnhald er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

en: One of the CA certificates is invalid
nn: Eitt av CA-sertifikat er ugyldig

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
nn: Berre fasettane %1 og %2 er tillatne ved unionsavleiing.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
nn: Du kan berre ha éin %1-deklarasjon i query-prologen.

en: Only one %1-element can appear.
nn: Berre %1-element kan førekomma.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
nn: Berre prefikset %1 kan bindast til %2 og vise versa.

en: Open
nn: Opna

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
nn: Opna lyd

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
nn: Opna ramme

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
nn: Opna bilete

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
nn: Opna lenkje

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
nn: Opna video

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
nn: Opna i nytt vindauge

en: Opening clip failed
nn: Klarte ikkje opna klipp

en: Operation canceled
nn: Operasjon avbroten

en: Operation on non-socket
nn: Operasjon på ikkje-socket

en: Operation on socket is not supported
nn: Socket-operasjon er ikkje støtta

en: Operation stopped by the user
nn: Operasjonen vart stoppa av brukaren

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
nn: Operatoren %1 kan ikkje brukast på atomiske verdiar av typen %2 og %3.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
nn: Operatoren %1 kan ikkje brukast på typen %2.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
nn: Operatoren %1 er ikkje tilgjengeleg mellom atomiske verdiar av typen %2 og %3.

en: Options
nn: Val

en: Orientation
nn: Retning

en: Out of memory
nn: Ikkje nok minne

en: Out of resources
nn: Slapp opp for ressursar

en: Outdent
nn: Reduser innrykk

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
nn: Omriss

en: Output &file:
nn: &Utfil:

en: Output Settings
nn: Utskriftsinnstillingar

en: Overflow
nn: Overflyt

en: Overflow: Can't represent date %1.
nn: Overflytsfeil: Kan ikkje representera datoen %1.

en: Overflow: Date can't be represented.
nn: Overflytsfeil: Datoen kan ikkje representerast.

en: P&roperties
nn: &Eigenskapar

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
nn: POLICY_DB_DEFAULT må definerast før nokon andre POLICY-definisjonar kan brukast

en: Page
nn: Side

en: Page down
nn: Side ned

en: Page left
nn: Side til venstre

en: Page right
nn: Side til høgre

en: Page size:
nn: Sidestorleik:

en: Page up
nn: Side opp

en: Pages from
nn: Sider frå

en: Paper
nn: Papir

en: Paper source:
nn: Papirkjelde:

en: Parse error: %1
nn: Tolkingsfeil: %1

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
nn: Partikkelen inneheld ikkje-deterministiske jokerteikn.

en: Paste and Match Style
nn: Lim inn med same stil

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
nn: Lim inn

en: Path not found
nn: Fann ikkje adressa

en: Pause failed
nn: Klarte ikkje setja på pause

en: Permission denied
nn: Nekta løyve

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
nn: Tilgjenge

[ctx: Phonon::]
en: Communication
nn: Kommunikasjon

[ctx: Phonon::]
en: Games
nn: Spel

[ctx: Phonon::]
en: Music
nn: Musikk

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
nn: Varslingar

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
nn: Lyduteining

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
nn: Lyduteininga

[ctx: Play]
en: Play
nn: Spel av

en: Play/Pause Animations
nn: Spel/pause animasjonen

en: Playback complete
nn: Avspeling fullført

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
nn: Klarte ikkje installera kodek-tillegg for kodek: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
nn: Ikkje samsvar i stadfestingsdata til programtillegg i %1

en: Points (pt)
nn: Punkt (pt)

en: Portrait
nn: Ståande

en: Position
nn: Plassering

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
nn: Mogleg ankerløkkje oppdaga ved «centerIn».

en: Possible anchor loop detected on fill.
nn: Mogleg ankerløkkje oppdaga ved «fill».

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
nn: Mogleg ankerløkkje funnen på vassrett anker.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
nn: Mogleg ankerløkkje funnen på loddrett anker.

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
nn: Prefikset %1 kan berre bindast til %2 (og er alltid førehandsdeklarert).

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
nn: Prefikset %1 er alt deklarert i prologen.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
nn: Prefikset til det kvalifiserte namnet %1 er ikkje definert.

en: Premature end of document.
nn: For tidlig slutt på dokumentet.

en: Press
nn: Trykk

en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Previous
nn: Førre

en: Print
nn: Skriv ut

en: Print To File ...
nn: Skriv ut til fil …

en: Print all
nn: Skriv ut alt

en: Print current page
nn: Skriv ut gjeldande side

en: Print range
nn: Utskriftsområde

en: Print selection
nn: Skriv ut utval

en: Print to File (PDF)
nn: Skriv ut til fil (PDF)

en: Print to File (Postscript)
nn: Skriv ut til fil (PostScript)

en: Printer
nn: Skrivar

en: Private key does not certify public key, %1
nn: Privatnøkkelen sertifiserer ikkje offentlegnøkkelen, %1

en: Process crashed
nn: Prosessen krasja

en: Process failed to start: %1
nn: Prosessen klarte ikkje å starta: %1

en: Process operation timed out
nn: Tidsavbrot ved prosessoperasjon

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
nn: Forfremmar %1 til %2 kan føra til presisjonstap.

en: Property assignment expected
nn: Venta eigenskapstilordning

en: Property has already been assigned a value
nn: Eigenskapen har alt fått tilordna ein verdi

en: Property names cannot begin with an upper case letter
nn: Eigenskapsnamn kan ikkje starta med stor bokstav

en: Property value set multiple times
nn: Eigenskapsverdi definert fleire gongar

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
nn: PropertyChanges har ikkje støtte for å oppretta tilstandsspesifikke objekt.

en: Protocol type not supported
nn: Protokolltypen er ikkje støtta

en: Proxy authentication failed
nn: Mislukka mellomtenarautentisering

en: Proxy authentication failed: %1
nn: Mislukka mellomtenarautentisering: %1

en: Proxy host not found
nn: Fann ikkje mellomtenaren

en: Proxy server error
nn: Feil ved mellomtenar

en: Proxy server not supported
nn: Mellomtenar ikkje støtta

en: PulseAudio Sound Server
nn: PulseAudio-lydtenar

en: Puts a maximized window back to normal
nn: Gjer eit maksimert vindauge om til eit vanleg

en: Puts a minimized window back to normal
nn: Gjer eit minimert vindauge om til eit vanleg

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
nn: Klarte ikkje binda variabel

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
nn: Klarte ikkje utføra setning

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
nn: Klarte ikkje henta første

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
nn: Klarte ikkje henta neste

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
nn: Klarte ikkje henta post %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
nn: Klarte ikkje førebu setning

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
nn: Qt vart bygd utan støtte for QMovie

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
nn: Bindeløkkje oppdaga for eigenskapen «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
nn: Venta parametertype

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
nn: Forventa eigenskapstype

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
nn: Venta symbolet «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
nn: Venta typenamn

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
nn: Identifikator kan ikkje starta med eit siffer

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
nn: Ugyldig teikn

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
nn: Uglyidg skiftsekvens

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
nn: Ugyldig syntaks for eksponentialtal

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
nn: Ulovleg Unicode-skiftsekvens

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
nn: Ugyldig importkvalifikator-ID

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
nn: Ugyldig modifikator for eigenskapstype

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
nn: Ugyldig flagg for regulært uttrykk «%0»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
nn: JavaScript-deklarasjon utanfor script-element

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
nn: Bibliotekimport krev ein versjon

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
nn: Eigenskapsverdi definert fleire gongar

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
nn: Skriveverning er ikkje støtta enno

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
nn: Det reserverte namnet «Qt» kan ikkje brukast som kvalifikator

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
nn: Skriptimport-kvalifikatorar må vera eintydige.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
nn: Skriptimport krev ein kvalifikator

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
nn: Syntaksfeil

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
nn: Ikkje-lukka kommentar på slutten av fila

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
nn: Ikkje-lukka tekststreng på slutten av linja

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
nn: Uventa modifikator for eigenskapstype

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
nn: Uventa symbol «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
nn: Ikkje-avslutta sekvens med baklengse skråstrekar i regulært uttrykk

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
nn: Ikkje-avslutta klasse i regulært uttrykk

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
nn: Ikkje-avslutta regulært uttrykk

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
nn: Kan ikkje tilordna eit objekt til signaleigenskap %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
nn: Kan ikkje tilordna objekt til grensesnittseigenskap

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
nn: Kan ikkje tilordna objekt til liste

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
nn: Kan ikkje tilordna objekttype %1 utan standardmetode

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
nn: Kan ikkje tilordna verdien %1 til eigenskapen %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
nn: Kan ikkje kopla saman signal/slot som ikkje passar saman, %1 %vs. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
nn: Kan ikkje setja eigenskapar på %1, sidan han er null

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
nn: Kan ikkje oppretta tilkopla objekt

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
nn: Kan ikkje oppretta ressurs av typen %1

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
nn: Qt vart bygd utan støtte for xmlpatterns

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
nn: Ei XmlListModel-spørjing må starta med  «/» eller «//»

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
nn: &Lukk

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
nn: &Nei

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
nn: &Lagra

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
nn: &Ja

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
nn: Avbryt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
nn: Bruk

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
nn: Lukk utan å lagra

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
nn: Forkast

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
nn: Ikkje lagra

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
nn: Hjelp

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
nn: Ignorer

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
nn: Nei til a&lt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
nn: Opna

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
nn: Nullstill

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
nn: Tilbakestill til standard

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
nn: Prøv på nytt

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
nn: Lagra

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
nn: Lagra alle

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
nn: Ja til &alt

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
nn: Stasjon

[ctx: QFileDialog]
en: File
nn: Fil

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
nn: Datamaskina

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
nn: Vilkårleg

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
nn: Arabisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
nn: Armensk

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
nn: Svart

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
nn: Halvfeit

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
nn: Kyrillisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
nn: Demifeit

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
nn: Georgisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
nn: Gresk

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
nn: Hebraisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
nn: Kursiv

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
nn: Japansk

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
nn: Koreansk

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
nn: Laotisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
nn: Latinsk

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
nn: Mager

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
nn: Burmesisk

[ctx: QFontDatabase]
en: N'Ko
nn: N’ko

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
nn: Skråstilt

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
nn: Runer

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
nn: Kinesisk – forenkla

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
nn: Singalesisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
nn: Syrisk

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
nn: Tibetansk

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
nn: Kinesisk – tradisjonell

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
nn: Mangla vertsnamn

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
nn: Ugyldig vertsnamn

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
nn: Manglar vertsnamn

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
nn: Klarte ikkje starta transaksjon

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
nn: Feil ved opning av database

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
nn: Klarte ikkje senda inn transaksjon

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
nn: Klarte ikkje rulla tilbake transaksjon

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
nn: Klarte ikkje tildela setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
nn: Klarte ikkje skildra inndata-setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
nn: Klarte ikkje skildra setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
nn: Klarte ikkje henta neste element

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
nn: Fann ikkje tabell

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
nn: Klarte ikkje henta tabelldata

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
nn: Klarte ikkje henta spørjingsinformasjon

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
nn: Klarte ikkje henta setningsinformasjon

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
nn: Klarte ikkje førebu setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
nn: Klarte ikkje starta transaksjon

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
nn: Klarte ikkje lukka setning

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
nn: Klarte ikkje senda inn transaksjon

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
nn: Klarte ikkje laga BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
nn: Klarte ikkje utføra spørjing

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
nn: Klarte ikkje opna BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
nn: Klarte ikkje lesa BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
nn: Klarte ikkje skriva BLOB

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
nn: Ikkje meir plass på eininga

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
nn: Fila eller mappa finst ikkje

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
nn: Nekta løyve

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
nn: For mange opne filer

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
nn: Klarte ikkje binda utverdiar

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
nn: Klarte ikkje binda verdi

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
nn: Klarte ikkje utføra neste spørjing

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
nn: Klarte ikkje utføra spørjing

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
nn: Klarte ikkje utføra setning

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
nn: Klarte ikkje henta data

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
nn: Klarte ikkje førebu setning

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
nn: Klarte ikkje nullstilla setning

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
nn: Klarte ikkje lagra neste resultat

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
nn: Klarte ikkje lagra resultat

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
nn: Klarte ikkje lagra setningsresultat

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
nn: Hjørneverktøylinje

[ctx: QMessageBox]
en: Help
nn: Hjelp

en: QName content does not match pattern facet.
nn: QName-innhald stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
nn: QName-innhald er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
nn: Klarte ikkje opna %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
nn: Ugyldig adresse: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
nn: Klarte ikkje skriva til %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
nn: Klarte ikkje opna «%1»: adressa viser til ei mappe

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
nn: Klarte ikkje opna «%1»: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
nn: Klarte ikkje lesa frå «%1»: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
nn: Førespurnad om opning av ikkje-lokal fil: %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
nn: Klarte ikkje skriva til «%1»: %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
nn: Nettverkstilgang er slått av.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
nn: Feil i nettverksøkt.

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
nn: Protokollen «%1» er ukjend

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
nn: feil ved start av bakgrunnsmotor

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
nn: Klarte ikkje starta transaksjon

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
nn: Klarte ikkje senda inn transaksjon

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
nn: Klarte ikkje førebu

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
nn: Klarte ikkje rulla tilbake transaksjon

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
nn: Klarte ikkje allokera setning

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
nn: Klarte ikkje binda kolonnen til batch-køyring

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
nn: Klarte ikkje binda verdi

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
nn: Klarte ikkje utføra batch-setning

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
nn: Klarte ikkje utføra setning

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
nn: Klarte ikkje henta setningstype

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
nn: Klarte ikkje gå til neste

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
nn: Klarte ikkje førebu setning

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
nn: QODBCResult::reset: Klarte ikkje setja SQL_CURSOR_STATIC som setningsattributt. Kontroller ODBC-drivaroppsettet.

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
nn: Klarte ikkje binda variabel

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
nn: Klarte ikkje utføra setning

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
nn: Klarte ikkje henta

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
nn: Klarte ikkje henta første

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
nn: Klarte ikkje henta siste

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
nn: Klarte ikkje henta neste

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
nn: Klarte ikkje henta førre

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
nn: Klarte ikkje førebu setning

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
nn: Namn

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
nn: Klarte ikkje laga spørjing

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
nn: Klarte ikkje førebu setning

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
nn: Skriv ut

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
nn: Eksporterer til PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
nn: Eksporterer til PostScript

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
nn: Første side

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
nn: Tilpass til sida

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
nn: Tilpass til breidda

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
nn: Liggjande

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
nn: Siste side

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
nn: Neste side

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
nn: Sideoppsett

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
nn: Sideoppsett

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
nn: Ståande

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
nn: Førre side

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
nn: Skriv ut

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
nn: Førehandsvising

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
nn: Vis motståande sider

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
nn: Vis oversikt over alle sidene

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
nn: Vis einskildside

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
nn: Forstørr

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
nn: Forminsk

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
nn: ugyldig teiknklassesyntaks

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
nn: ugyldig framsynssyntaks

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
nn: ugyldig gjentakingssyntaks

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
nn: bruk av avslått funksjon

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
nn: ugyldig kategori

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
nn: ugyldig intervall

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
nn: ugyldig oktalverdi

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
nn: tilbakesyn er ikkje støtta – sjå QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
nn: nådde intern grense

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
nn: manglar venstre skiljeteikn

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
nn: det oppstod ikkje nokon feil

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
nn: uventa slutt

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
nn: Klarte ikkje utføra setning

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
nn: Klarte ikkje henta resultat

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
nn: Inga spørjing

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
nn: Feil tal på parametrar

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
nn: Klarte ikkje binda parametrar

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
nn: Klarte ikkje utføra fleire setningar om gongen

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
nn: Klarte ikkje utføra setning

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
nn: Klarte ikkje henta rad

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
nn: Klarte ikkje nullstilla setning

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
nn: Vilkår

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
nn: Treff-teljar

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
nn: Ignorer-teljar

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
nn: Plassering

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
nn: Eitt-forsøk

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
nn: Namn

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
nn: Nivå

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
nn: Plassering

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
nn: Namn

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
nn: Legg til favorittar

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
nn: Juster lysstyrke

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
nn: Program venstre

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
nn: Program høgre

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
nn: Gjenta lydspor

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
nn: Lyd neste

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
nn: Lyd tilfeldig

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
nn: Lyd gjenta

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
nn: Spol bakover

[ctx: QShortcut]
en: Away
nn: Vekke

[ctx: QShortcut]
en: Back
nn: Tilbake

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
nn: Spol framover

[ctx: QShortcut]
en: Backspace
nn: Rettetast

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
nn: Tilbaketab

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
nn: Bassforsterking

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
nn: Mindre bass

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
nn: Meir bass

[ctx: QShortcut]
en: Battery
nn: Batteri

[ctx: QShortcut]
en: Book
nn: Bok

[ctx: QShortcut]
en: Browser
nn: Nettlesar

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
nn: Kalkulator

[ctx: QShortcut]
en: Call
nn: Ring

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
nn: Kamerafokus

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
nn: Kameralukkar

[ctx: QShortcut]
en: CapsLock
nn: Caps Lock

[ctx: QShortcut]
en: Clear
nn: Tøm

[ctx: QShortcut]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: QShortcut]
en: Code input
nn: Kode inn

[ctx: QShortcut]
en: Community
nn: Fellesskap

[ctx: QShortcut]
en: Context1
nn: Kontekst1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
nn: Kontekst2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
nn: Kontekst3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
nn: Kontekst4

[ctx: QShortcut]
en: Copy
nn: Kopier

[ctx: QShortcut]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: QShortcut]
en: Del
nn: Delete

[ctx: QShortcut]
en: Display
nn: Vis

[ctx: QShortcut]
en: Documents
nn: Dokument

[ctx: QShortcut]
en: Down
nn: Pil ned

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
nn: Eisu på/av

[ctx: QShortcut]
en: Eject
nn: Løys ut

[ctx: QShortcut]
en: Esc
nn: Escape

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
nn: Favorittar

[ctx: QShortcut]
en: Finance
nn: Finans

[ctx: QShortcut]
en: Flip
nn: Vend

[ctx: QShortcut]
en: Forward
nn: Fram

[ctx: QShortcut]
en: Game
nn: Spel

[ctx: QShortcut]
en: Go
nn: Gå til

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Banja
nn: Hangul banja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
nn: Hangul slutt

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Hanja
nn: Hangul hanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jamo
nn: Hangul jamo

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jeonja
nn: Hangul jeonja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PostHanja
nn: Hangul posthanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PreHanja
nn: Hangul prehanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Romaja
nn: Hangul romaja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
nn: Hangul spesial

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
nn: Hangul start

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
nn: Legg på

[ctx: QShortcut]
en: Help
nn: Hjelp

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
nn: Dvalemodus

[ctx: QShortcut]
en: Hiragana Katakana
nn: Hiragana katakana

[ctx: QShortcut]
en: History
nn: Historie

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
nn: Heimekontor

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
nn: Heimeside

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
nn: Snøgglenkjer

[ctx: QShortcut]
en: Ins
nn: Insert

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
nn: Mørkare tastaturlys

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
nn: Lysare tastaturlys

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
nn: Tastaturlys på/av

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
nn: Tastaturmeny

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
nn: Ring siste ringde nummer

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
nn: Start (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
nn: Start (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
nn: Start (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
nn: Start (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
nn: Start (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
nn: Start (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
nn: Start (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
nn: Start (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
nn: Start (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
nn: Start (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
nn: Start (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
nn: Start (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
nn: Start (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
nn: Start (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
nn: Start (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
nn: Start (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
nn: Start e-post

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
nn: Start media

[ctx: QShortcut]
en: Left
nn: Pil venstre

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
nn: Lyspære

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
nn: Logg ut

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
nn: Vidaresend på e-post

[ctx: QShortcut]
en: Market
nn: Marknad

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
nn: Media neste

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
nn: Media pause

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
nn: Media spel

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
nn: Media førre

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
nn: Media opptak

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
nn: Media stopp

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
nn: Møte

[ctx: QShortcut]
en: Menu
nn: Meny

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
nn: Meny PB

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
nn: Lynmeldingar

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
nn: Mørkare skjerm

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
nn: Lysare skjerm

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
nn: Fleire kandidatar

[ctx: QShortcut]
en: Music
nn: Musikk

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
nn: Nettstadar

[ctx: QShortcut]
en: News
nn: Nyheiter

[ctx: QShortcut]
en: No
nn: Nei

[ctx: QShortcut]
en: NumLock
nn: Num Lock

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
nn: Num Lock

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
nn: Opna nettadresse

[ctx: QShortcut]
en: Option
nn: Val

[ctx: QShortcut]
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
nn: Page Down

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
nn: Page Up

[ctx: QShortcut]
en: Phone
nn: Telefon

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
nn: Bilete

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
nn: Slå av maskina

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
nn: Førre kandidat

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
nn: Oppdater

[ctx: QShortcut]
en: Reload
nn: Last på nytt

[ctx: QShortcut]
en: Reply
nn: Svar

[ctx: QShortcut]
en: Return
nn: Enter

[ctx: QShortcut]
en: Right
nn: Pil høgre

[ctx: QShortcut]
en: Romaji
nn: Rōmaji

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
nn: Drei vindauge

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
nn: Rotering KB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
nn: Rotering PB

[ctx: QShortcut]
en: Save
nn: Lagra

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
nn: Pauseskjerm

[ctx: QShortcut]
en: ScrollLock
nn: Scroll Lock

[ctx: QShortcut]
en: Search
nn: Søk

[ctx: QShortcut]
en: Select
nn: Vel

[ctx: QShortcut]
en: Shop
nn: Handla

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
nn: Søv

[ctx: QShortcut]
en: Space
nn: Mellomrom

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
nn: Stavekontroll

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
nn: Del skjermen

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
nn: Rekneark

[ctx: QShortcut]
en: Standby
nn: Ventemodus

[ctx: QShortcut]
en: Stop
nn: Stopp

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
nn: Undertekst

[ctx: QShortcut]
en: Support
nn: Støtte

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
nn: Kvilemodus

[ctx: QShortcut]
en: System Request
nn: SysReq

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
nn: Oppgåvelinje

[ctx: QShortcut]
en: Time
nn: Tid

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
nn: Ring / legg på

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
nn: Media spel/pause

[ctx: QShortcut]
en: Tools
nn: Verktøy

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
nn: Toppmeny

[ctx: QShortcut]
en: Travel
nn: Reise

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
nn: Mindre diskant

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
nn: Meir diskant

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
nn: UWB

[ctx: QShortcut]
en: Up
nn: Pil opp

[ctx: QShortcut]
en: Video
nn: Film

[ctx: QShortcut]
en: View
nn: Vis

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
nn: Stemmeoppringing

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
nn: Lågare lyd

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
nn: Demp lyd

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
nn: Høgare lyd

[ctx: QShortcut]
en: WWW
nn: Verdsveven

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
nn: Vekk opp maskina

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
nn: Vevkamera

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
nn: Trådlaus

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
nn: Teksthandsamar

[ctx: QShortcut]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: QShortcut]
en: Zenkaku Hankaku
nn: Zenkaku hankaku

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
nn: Forstørr

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
nn: Forminsk

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
nn: Tidsavbrot ved nettverksoperasjon

[ctx: QSql]
en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
nn: Vil du avbryta endringane?

[ctx: QSql]
en: Confirm
nn: Stadfest

[ctx: QSql]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
nn: Vil du sletta oppføringa?

[ctx: QSql]
en: Insert
nn: Set inn

[ctx: QSql]
en: No
nn: Nei

[ctx: QSql]
en: Save edits?
nn: Vil du lagra endringane?

[ctx: QSql]
en: Update
nn: Oppdater

[ctx: QSql]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
nn: Feil ved henting av tal på kolonnar

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
nn: Feil ved henting av kolonnenamn

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
nn: Feil ved henting av kolonnetype

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
nn: Feil tal på parametrar

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
nn: Setninga er ikkje førebudd

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
nn: Klarte ikkje binda parametrar

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
nn: Klarte ikkje utføra setning

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
nn: Klarte ikkje henta rad

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
nn: Klarte ikkje nullstilla setning

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
nn: %1: finst frå før

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
nn: %1: finst ikkje

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
nn: %1: feil ved ftok

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
nn: %1: nøkkelen er tom

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
nn: %1: namnefeil

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
nn: %1: slapp opp for ressursar

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
nn: %1: nekta løyve

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
nn: %1: klarte ikkje laga nøkkel

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
nn: %1: ukjend feil %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
nn: LRE start på venstre-til-høgre-innebygging

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
nn: LRM venstre-til-høgre-merke

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
nn: LRO start på venstre-til-høgre-overstyring

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
nn: PDF slutt retningsformatering

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
nn: RLE start på høgre-til-venstre-innebygging

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
nn: RLM høgre-til-venstre-merke

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
nn: RLO start på høgre-til -enstre-overstyring

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
nn: ZWJ bindeteikn med breidd null

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
nn: ZWJ ikkjebind-teikn med breidd null

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
nn: ZWSP mellomrom med breidd null

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
nn: Botn

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
nn: Venstre kant

[ctx: QWebPage]
en: Page down
nn: Side ned

[ctx: QWebPage]
en: Page left
nn: Side til venstre

[ctx: QWebPage]
en: Page right
nn: Side til høgre

[ctx: QWebPage]
en: Page up
nn: Side opp

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
nn: Nådde vidaresendingsgrensa

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
nn: Høgre kant

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
nn: Rull ned

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
nn: Rull her

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
nn: Rull til venstre

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
nn: Rull til høgre

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
nn: Rull opp

[ctx: QWebPage]
en: Top
nn: Topp

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
nn: Vevgranskar – %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
nn: venta «encoding»- eller «standalone»-deklarasjon ved lesing av XML-deklarasjon

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
nn: feil i tekstdeklarasjon til ekstern entitet

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
nn: feil ved tolking av kommentar

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
nn: feil ved tolking av innhald

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
nn: feil ved tolking av dokumenttypedefinisjon

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
nn: feil ved tolking av element

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
nn: feil ved tolking av referanse

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
nn: feil utløyst av forbrukar

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
nn: ekstern tolka generell entitetsreferanse ikkje gyldig i DTD

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
nn: ekstern tolka generell entitetsreferanse ikkje gyldig i attributtverdi

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
nn: intern generell entitetsreferanse ikkje gyldig i DTD

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
nn: ugyldig namn på prosesseringsinstruksjon

[ctx: QXml]
en: letter is expected
nn: venta bokstav

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
nn: meir enn éin dokumenttypedefinisjon

[ctx: QXml]
en: no error occurred
nn: det oppstod ikkje nokon feil

[ctx: QXml]
en: recursive entities
nn: rekursive entitetar

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
nn: venta «standalone»-deklarasjon ved lesing av XML-deklarasjon

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
nn: manglande tagg-samsvar

[ctx: QXml]
en: unexpected character
nn: uventa teikn

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
nn: uventa slutt på fil

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
nn: utolka entitetsreferanse i feil kontekst

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
nn: venta «version» ved lesing av XML-deklarasjon

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
nn: feil verdi på «standalone»-deklarasjon

en: Qt Script Debugger
nn: Qt-skriptfeilsøking

en: Read-only Transaction
nn: Skriveverna transaksjon

en: Redo %1
nn: Gjer om %1

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
nn: Referanse %1 for element %2 kan ikkje løysast.

en: Reflections delay (ms)
nn: Refleksjonsforseinking (ms)

en: Reflections level (mB)
nn: Refleksjonsnivå (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
nn: Last om att

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
nn: Verten lukka sambandet for tidleg på «%1»

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove formatting
nn: Fjern formatering

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
nn: Påkravd kardinalitet er %1, men fekk kardinalitet %2.

en: Required type is %1, but %2 was found.
nn: Den påkravde typen er %1, men fann %2.

en: Resource error (fork failure): %1
nn: Ressursfeil (fork-feil): %1

en: Restore
nn: Gjenopprett

en: Restore Down
nn: Gjenopprett ned

en: Restore down
nn: Gjenopprett ned

en: Restore up
nn: Gjenopprett opp

en: Reverb delay (ms)
nn: Etterklangsforseinking (ms)

en: Reverb level (mB)
nn: Etterklangsnivå (mB)

en: Reverse
nn: Omvend rekkjefølgje

en: Reverse landscape
nn: Omvendt liggjande

en: Reverse portrait
nn: Omvendt ståande

en: Revert back to device '%1'
nn: Gå tilbake til eininga «%1»

en: Right edge
nn: Høgre kant

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
nn: Høgre til venstre

en: Roaming error
nn: Feil ved nettveksling

en: Roaming was aborted or is not possible.
nn: Nettveksling vart avbroten, eller er ikkje mogleg.

en: Room HF level
nn: Rom-HF-nivå

en: Room level (mB)
nn: Romnivå (mB)

en: Run to Cursor
nn: Gå til skrivemerke

en: Run to New Script
nn: Køyr til nytt skript

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
nn: Køyrer XSLT 1.0 med ein 2.0-prosessor

en: S60 FEP input method
nn: S60 FEP-skrivemetode

en: SOCKS version 5 protocol error
nn: Protokollfeil SOCKS versjon 5

en: SOCKSv5 command not supported
nn: SOCKSv5-kommandoen er ikkje støtta

en: SQL transaction failed
nn: Feil ved SQL-transaksjon

en: SQL: database version mismatch
nn: SQL: ikkje samsvarande databaseversjon

en: Sample
nn: Eksempel

en: Script %1 unavailable
nn: Skriptet %1 er ikkje tilgjengeleg

en: Scroll Left
nn: Rull til venstre

en: Scroll Right
nn: Rull til høgre

en: Scroll down
nn: Rull ned

en: Scroll here
nn: Rull her

en: Scroll left
nn: Rull til venstre

en: Scroll right
nn: Rull til høgre

en: Scroll up
nn: Rull opp

en: Search
nn: Søk

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
nn: Søk på nettet

en: Seek failed
nn: Klarte ikkje spola

en: Seek file/device for image read failed
nn: Mislukka søk i fil/eining for biletlesing

en: Select
nn: Vel

en: Select (Marquee)
nn: Vel (merkjefirkant)

en: Select All
nn: Merk alt

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
nn: Merk alt

en: Select Font
nn: Vel skrift

en: Select IM
nn: Vel skrivemetode

en: Select to the end of the block
nn: Merk til slutten av blokka

en: Select to the end of the document
nn: Merk til slutten av dokumentet

en: Select to the end of the line
nn: Merk til slutten av linja

en: Select to the next character
nn: Merk til neste teikn

en: Select to the next line
nn: Merk til neste linje

en: Select to the next word
nn: Merk til neste ord

en: Select to the previous character
nn: Merk til førre teikn

en: Select to the previous line
nn: Merk til førre ord

en: Select to the previous word
nn: Merk til førre ord

en: Select to the start of the block
nn: Merk til starten av blokka

en: Select to the start of the document
nn: Merk til starten av dokumentet

en: Select to the start of the line
nn: Merk til starten av linja

en: Selection
nn: Utval

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
nn: Teiknfølgja «]]>» er ikkje lovleg i innhald.

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
nn: Sekvensiell eining (eksempelvis ein socket) for biletlesing er ikkje støtta

en: Server alert
nn: Tenaråtvaring

en: Session aborted by user or system
nn: Økta vart avbroten av brukar eller system

en: Setting volume failed
nn: Klarte ikkje stilla lydnivå

en: Sh&ade
nn: &Rull opp

en: Shade
nn: Rull opp

en: Short side
nn: Kortside

en: Show Details...
nn: Vis detaljar …

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
nn: Signalnamn kan ikkje starta med stor bokstav

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
nn: Innhaldet i heiltal med forteikn stemmer ikkje med totalDigits-fasetten.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
nn: Innhaldet i heiltal med forteikn stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
nn: Innhaldet i heiltal med forteikn stemmer ikkje med maxExclusive-fasetten.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
nn: Innhaldet i heiltal med fortegn stemmer ikkje med maxInclusive-fasetten.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
nn: Innhaldet i heiltal med forteikn stemmer ikkje med minExclusive-fasetten.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
nn: Innhaldet i heiltal med forteikn stemmer ikkje med minInclusive-fasetten.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
nn: Innhaldet i heiltal med forteikn er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
nn: Enkel type %1 kan berre ha ein enkel atomær type som basistype.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
nn: Enkel type %1 kan ikkje avleiast frå %2, sidan den siste definerer han som endeleg.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
nn: Enkel type %1 kan ikkje ha direkte basistype %2.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
nn: Enkel type %1 inneheld fasettype %2, som ikkje er tillaten.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
nn: Enkel type %1 har ikkje lov til å ha basistype %2.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
nn: Enkel type %1 har berre lov til å ha fasett %2.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
nn: Enkel type inneheld ikkje-tillaten fasett %1.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
nn: Enkel type for avleitt element %1 kan ikkje avleiast på gyldig måte frå basiselementet.

en: Single property assignment expected
nn: Venta tilordning av einskildeigenskap

en: Size
nn: Storleik

en: Socket error on %1: %2
nn: Socket-feil på %1: %2

en: Socket is not connected
nn: Socket-en er ikkje kopla til

en: Socket operation timed out
nn: Tidsavbrot ved socket-operasjon

en: Specified type %1 is not known to the schema.
nn: Definert type %1 er ikkje kjend for skjemaet.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
nn: Oppgitt type %1 kan ikkje gyldig verta erstatta med elementtypen %2.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
nn: Det har ingen verknad å oppgje «use='prohibited'» inni ei attributtgruppe.

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
nn: Stavekontroll

en: Stack
nn: Stabel

en: Standalone accepts only yes or no.
nn: Verdien til «standalone» må vera «yes» eller «no».

en: Stay on &Top
nn: Alltid ø&vst

en: Step &down
nn: Steg &ned

en: Step Into
nn: Gå inn i

en: Step Out
nn: Gå ut

en: Step Over
nn: Gå forbi

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
nn: Stopp

en: Streaming not supported
nn: Strauming er ikkje støtta

en: Stri&keout
nn: &Gjennomstreking

en: Strikethrough
nn: Gjennomstreking

en: String content does not match pattern facet.
nn: Strenginnhaldet stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: String content does not match the length facet.
nn: Strenginnhaldet stemmer ikkje med lengdfasetten.

en: String content does not match the maxLength facet.
nn: Strenginnhaldet stemmer ikkje med maxLength-fasetten.

en: String content does not match the minLength facet.
nn: Strenginnhaldet stemmer ikkje med minLength-fasetten.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
nn: Strenginnhaldet er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
nn: Send inn

en: Subscript
nn: Senka skrift

en: Substitution group %1 has circular definition.
nn: Erstatningsgruppa %1 har sirkulær definisjon.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
nn: Erstatningsgruppa %1 for %2-element kan ikkje løysast.

en: Superscript
nn: Heva skrift

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
nn: Byt til fullskjerm

en: TTL expired
nn: TTL utgått

en: Tabloid (279 x 432 mm)
nn: Tabloid (279 × 432 mm)

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
nn: Målnamnerommet %1 til det importerte skjemaet er ulikt frå målnamnerommet %2 som definert i det importerande skjemaet.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
nn: Målnamnerommet %1 til det inkluderte skjemaet er ulikt frå målnamnerommet %2 som definert i det inkluderande skjemaet.

en: Temporary network failure.
nn: Mellombels nettverksfeil.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
nn: Tekstretning

en: Text nodes are not allowed at this location.
nn: Tekstnodar kan ikkje vera her.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
nn: Tekst eller entitetreferanser er ikkje tillatne inni %1-element.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
nn: %1-aksen er ikkje støtta i XQuery.

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
nn: «Frå»-verdien kan ikkje vera større enn «Til»-verdien.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
nn: Skjemaimportering er ikkje støtta, og %1-deklarasjonar kan derfor ikkje brukast.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
nn: Skjemavalideringsfunksjonen er ikkje støtta. Du kan derfor ikkje bruka %1-uttrykk.

en: The TLS/SSL connection has been closed
nn: TLS/SSL-økta vart avslutta

en: The URI cannot have a fragment
nn: URI-en kan ikkje ha fragment

en: The address is invalid for this operation
nn: Adressa er ugyldig for denne operasjonen

en: The address is not available
nn: Adressa er ikkje tilgjengeleg

en: The address is protected
nn: Adresse er verna

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
nn: Attributtet %1 kan berre førekomma på det første %2-elementet.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
nn: Attributtet %1 kan ikkje førekomma på %2 når den er eit barn av %3.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
nn: Attributtet %1 må førekomma på elementet %2.

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
nn: Stilengdparameteren «basicConstraints» er overskriden

en: The bound address is already in use
nn: Den bundne adressa er alt i bruk

en: The certificate has expired
nn: Sertifikatet er utgått på dato

en: The certificate is not yet valid
nn: Sertifikatet er ikkje gyldig enno

en: The certificate is self-signed, and untrusted
nn: Sertifikatet er sjølvsignert, og ikkje tiltrudd

en: The certificate signature could not be decrypted
nn: Klarte ikkje dekryptera sertifikatsignaturen

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
nn: «Ikkje etter»-feltet i sertifikatet inneheld eit ugyldig tidspunkt

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
nn: «Ikkje før»-feltet i sertifikatet inneheld eit ugyldig tidspunkt

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
nn: Kodepunktet %1, som står i %2 med teiknkodinga %3, er eit ugyldig XML-teikn.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
nn: Gjeldande kandidat for utferdarsertifikat vart avvist fordi utferdarnamnet og serienummeret var til stade men ikkje var i samsvar med nøkkelidentifikatoren til sertifiseringsinstans til det gjeldande sertifikatet

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
nn: Gjeldande kandidat for utferdarsertifikat vart avvist fordi han det sertifiserte ikkje var i samsvar med utferdarnamnet til det gjeldande sertifikatet

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
nn: Ein prosesseringsinstruksjon kan ikkje innehelda teksten %1.

en: The default collection is undefined
nn: Standardsamlinga er udefinert

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
nn: Elementet med lokalt namn %1 finst ikkje i XSLT.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
nn: Teiknkodinga %1 er ugyldig. Ho kan berre innehelda latinske teikn, kan ikkje innehelda mellomromsteikn, og må vera i samsvar med det regulære uttrykket %2.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
nn: Fila «%1» er ikkje eit gyldig Qt-programtillegg.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
nn: Det første argumentet til %1 kan ikkje vera av typen %2.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
nn: Det første argumentet til %1 kan ikkje vera av typen %2. Det må ha ein taltype, xs:yearMonthDuration eller xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
nn: Det første argumentet til %1 kan ikkje vera av typen %2. Det må vera av typen %3, %4 eller %5.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
nn: Det første operanden i ei heiltalsdividering, %1, kan ikkje vera uendeleg (%2).

en: The focus is undefined.
nn: Fokuset er udefinert.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
nn: Vertsnamnet er ikkje i samsvar med nokon av dei gyldige vertane for dette sertifikatet

en: The initialization of variable %1 depends on itself
nn: Initieringa av variabelen %1 avheng av seg sjølv

en: The issuer certificate could not be found
nn: Fann ikkje utferdarsertifikat

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
nn: Fann ikkje utferdarsertifikat til sertifikat slått opp lokalt

en: The item %1 did not match the required type %2.
nn: Elementet %1 var ikkje i samsvar med typen %2.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
nn: Nøkkelordet «%1» kan ikkje brukast saman med andre modusnamn.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
nn: Den siste delen av ei adressa må innehelda atnen nodar eller atomiske verdiar; han ikkje ikkje ha ei blanding.

en: The module import feature is not supported
nn: Modulimporteringsfunksjonen er ikkje støtta

en: The name %1 does not refer to any schema type.
nn: Namnet %1 refererer ikkje til nokon skjematype.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
nn: Namnet på eit utrekna attributt kan ikkje ha namneromsadressa %1 med det lokale namnet %2.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
nn: Namnet på ein variabel bunden i eit for-uttrykk må vera forskjellige frå posisjonsvariabelen. Dei to variablane med namnet %1 er i derfor i konflikt.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
nn: Namnet på eit utvidingsuttrykk må vera i eit namnerom.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
nn: Namnet til eit val må ha eit prefiks. Det finst ikkje noko standard namnerom for val.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
nn: Namnerommet %1 er reservert, og kan derfor ikkje brukast til brukardefinerte funksjonar. Prøv det ferdigdefinerte prefikset %2, som finst for tilfelle som dette.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
nn: Namneroms-URI-en kan ikkje vera ein tom tekststreng ved binding til eit prefiks, %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
nn: Namnerom-adressa i namnet på eit utrekna attributt kan ikkje vera %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
nn: Namneroms-URI-en må vera ein konstant, og kan ikkje bruka omslutta uttrykka.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
nn: Namnerommet for ein brukardefinert funksjon kan ikkje vera tomt. Prøv det ferdigdefinerte prefikset %1, som finst for tilfelle som dette.

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
nn: Namnerommet til ein brukardefinert funksjon i ein bibliotekmodul må vera ekvivalent til modulnamnerommet. Med andre ord må han vera %1, ikkje %2.

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
nn: Normaliseringsforma %1 er ikkje støtta. Det er berre %2, %3, %4 og %5, samt ingen (ein tom streng, som tyder inga normalisering) som er støtta.

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
nn: Parameterne %1 er send, men det finst ikkje nokon tilsvarande %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
nn: Parameterne %1 er påkravd, men det er ikkje oppgjeve nokon tilsvarande %2.

en: The peer certificate is blacklisted
nn: Motpartens sertifikat er svartelista

en: The peer did not present any certificate
nn: Motparten oppgav ikkje noko sertifikat

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
nn: Programtillegget «%1» brukar eit ikkje-kompatibelt Qt-bibliotek. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
nn: Programtillegget «%1» brukar eit ikkje-kompatibelt Qt-bibliotek. (Kan ikkje blanda «debug»- og «release»-bibliotek.)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
nn: Programtillegget «%1» brukar eit ikkje-kompatibelt Qt-bibliotek. Venta byggnøkkelen «%2», men fekk «%3».

en: The plugin was not loaded.
nn: Programtillegget vart ikkje lasta.

en: The prefix %1 cannot be bound.
nn: Prefikset %1 kan ikkje bindast.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
nn: Prefikset %1 kan ikkje vera bunde, då det som standard alt er bunde til namnerommet %2.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
nn: Prefikset må vera ein gyldig %1, noko %2 ikkje er.

en: The proxy type is invalid for this operation
nn: Typen mellomtenar er ikkje gyldig for denne operasjonen

en: The public key in the certificate could not be read
nn: Klarte ikkje lesa offentlegnøkkelen i sertifikatet

en: The remote host closed the connection
nn: Nettverksverten avslutta sambandet

en: The requested operation is not supported by the system.
nn: Den førespurde handlinga eri kkje støtta av systemet.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
nn: Rotsertifikatutferdaren sitt sertifikat har definert at dette formålet skal avvisast

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
nn: Rotsertifikatutferdaren sitt sertifikat er ikkje tiltrudd for dette formålet

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
nn: Rotsertifikatet for sertfikatkjeda er sjølvsignert, og ikkje tiltrudd

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
nn: Rotnoden til det andre argumentet til funksjonen %1 må vera ein dokumentnode. %2 er ikkje ein dokumentnode.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
nn: Skriptet på denne sida ser ut til å ha problem. Ønskjer du å stoppa skriptet?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
nn: Det andre argumentet til %1 kan ikkje vera av typen %2. Det må vera av typen %3, %4 eller %5.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
nn: Det andre operanden i ei heiltalsdividering, %1, kan ikkje vera null (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
nn: Økta vart avbroten av brukar eller system.

en: The shared library was not found.
nn: Fann ikkje det delte biblioteket.

en: The signature of the certificate is invalid
nn: Sertifikatsignaturen er ugyldig

en: The specified configuration cannot be used.
nn: Kan ikkje bruka det valde oppsettet.

en: The specified network session is not opened
nn: Den oppgjevne nettverksøkta er ikkje open

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
nn: Pseudoattributtet «standalone» må stå etter «encoding».

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
nn: Sertifikatet høver ikkje til dette formålet

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
nn: Målnamnerommet til ein %1 kan ikkje vera tomt.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
nn: Verdien til attributt %1 på element %2 må anten vera %3 eller %4, ikkje %5.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
nn: Verdien til attributt %1 må vera av type %2, og det er ikkje %3.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
nn: Verdien av XSLT-versjonsattributt må vera ein verdi av typen %1, noko %2 ikkje er.

en: The variable %1 is unused
nn: Variabelen %1 er ikkje brukt.

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
nn: Det finst ein IDREF-verdi utan tilhøyrande ID: %1.

en: This platform does not support IPv6
nn: Denne plattforma støttar ikkje IPv6

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
nn: Denne prosessoren kjenner ikkje til Schema, og %1 kan derfor ikkje brukast.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
nn: Klokkeslettet %1:%2:%3.%4 er ugyldig.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
nn: Klokkeslettet 24:%1:%2.%3 er ugyldig. Timen er 24, men minutta, sekunda og millisekunda er ikkje alle 0.

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
nn: %1 (%2 × %3 pikslar)

en: Toggle
nn: På/av

en: Toggle Breakpoint
nn: Avbrotspunkt på/av

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
nn: Slå på/av kontrollar

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
nn: Slå på/av lykkjeavspeling

en: Tools
nn: Verktøy

en: Top
nn: Topp

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
nn: Stilsettelement på toppnivå må vera i eit namnerom ulikt null, noko %1 ikkje er.

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
nn: LTR

en: True
nn: Sann

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
nn: To namneromsdeklarasjonsattributt har same namn, %1.

en: Type %1 already defined.
nn: Type %1 er alt definert.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
nn: Type %1 for element %2 kan ikkje løysast.

en: Type %1 unavailable
nn: Typen %1 er ikkje tilgjengeleg

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
nn: Typefeil ved kasting. Venta %1, men fekk %2.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
nn: Typen for %1-element må vera ein enkel type, og det er ikkje %2.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
nn: Type for avleitt attributt %1  kan ikkje avleiast på gyldig måte frå type basisattributt.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
nn: Type for avleitt attributt %1 er ulikt frå typen til basisattributtet.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
nn: Typen til element %1 kan ikkje avleiast frå typen til tilknyting til erstatningsgruppe.

en: US Common #10 Envelope
nn: US Common #10-konvolutt

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
nn: US Common #10-konvolutt (105 × 241 mm)

en: Unable to begin transaction
nn: Klarte ikkje starta transaksjon

en: Unable to commit transaction
nn: Klarte ikkje senda inn transaksjon

en: Unable to connect
nn: Klarte ikkje kopla til

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
nn: Klarte ikkje kopla til: Drivaren støttar ikkje all nødvendig funksjonalitet.

en: Unable to decrypt data: %1
nn: Klarar ikkje å dekryptere data: %1

en: Unable to disable autocommit
nn: Klarte ikkje slå av autoinnsending

en: Unable to enable autocommit
nn: Klarte ikkje slå på autoinnsending

en: Unable to initialize broadcast socket
nn: Klarte ikkje klargjera kringkastings-socket

en: Unable to initialize non-blocking socket
nn: Klarte ikkje klargjera ikkje-blokkerande socket

en: Unable to logon
nn: Klarte ikkje logga inn

en: Unable to open connection
nn: Klarte ikkje opna samband

en: Unable to open database '
nn: Klarte ikkje opna databasen «

en: Unable to preserve appearance under complex transform
nn: Kan ikkje verna utsjånad under kompleks transformasjon

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
nn: Kan ikkje verna utsjånad under ikkje-uniform skalering

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
nn: Kan ikkje verna utsjånad under skalering 0

en: Unable to receive a message
nn: Klarte ikkje ta imot melding

en: Unable to rollback transaction
nn: Klarte ikkje rulla tilbake transaksjon

en: Unable to send a message
nn: Klarte ikkje senda melding

en: Unable to set autocommit
nn: Klarte ikkje setja på autoinnsending

en: Unable to subscribe
nn: Klarte ikkje abonnera

en: Unable to unsubscribe
nn: Klarte ikkje stoppa abonnement

en: Unable to use database
nn: Klarte ikkje bruk database

en: Unable to write
nn: Klarte ikkje skriva

en: Unable to write data: %1
nn: Klarte ikkje lagra data: %1

en: Uncheck
nn: Fjern avkryssing

en: Underflow
nn: Underflyt

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
nn: Understreka

en: Undo %1
nn: Angra %1

en: Unexpected '
nn: Uventa «

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
nn: Uventa teikn «%1» i public id-literal.

en: Unexpected object assignment
nn: Uventa objekttilordning

en: Unidentified Error
nn: Uidentifisert feil

en: Union content does not match pattern facet.
nn: Union-innhaldet stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
nn: Union-innhaldet er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
nn: Det går ikkje å uttrykkja unionen av attributtjokerteikn for type %1 og basistypen hans %2.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
nn: Ukjend SOCKSv5-mellomtenarkode 0x%1

en: Unknown XSL-T attribute %1.
nn: Ukjend XSLT-attributt: %1.

en: Unknown address type
nn: Ukjend adressetype

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Unknown error (%1)
nn: Ukjend feil (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unknown location
nn: Ukjend plassering

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
nn: Ukjend notasjon %1 brukt i %2-fasett.

en: Unknown session error.
nn: Ukjend øktfeil.

en: Unshade
nn: Rull ned

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
nn: Innhaldet i heiltal utan forteikn stemmer ikkje med totalDigits-fasetten.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
nn: Innhaldet i heiltal utan forteikn stemmer ikkje med mønsterfasetten.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
nn: Innhaldet i heiltal utan forteikn stemmer ikkje med maxExclusive-fasetten.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
nn: Innhaldet i heiltal utan forteikn stemmer ikkje med maxInclusive-fasetten.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
nn: Innhaldet i heiltal utan forteikn stemmer ikkje med minExclusive-fasetten.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
nn: Innhaldet i heiltal utan forteikn stemmer ikkje med minInclusive-fasetten.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
nn: Innhaldet i heiltal utan forteikn er ikkje lista i oppteljingsfasetten.

en: Unsupported XML version.
nn: Ikkje-støtta XML-versjon.

en: Unsupported socket operation
nn: Ustøtta socket-operasjon

en: Update
nn: Oppdater

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
nn: Bruk denne glidebrytaren til å styra lydstyrken. Lågast lyd (til venstre) er 0 % og høgast lyd (til høgre) er %1 %.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
nn: Verdiskranke for attributtet %1  er ikkje av attributt-type: %2.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
nn: Verdiskranke for avleitt attributt %1 stemmar ikkje overeins med verdiskranken til basisattributtet.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
nn: Verdiskranke for element %1 er ikkje av typen til elementet: %2.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
nn: Varianten av elementtype for %1 må vera anten atomær eller union.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
nn: Varianten for medlemstypar av %1 må vera atomisk.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
nn: Versjon %1 er ikkje støtta. Den støtta XQuery-versjonen er 1.0.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
nn: Ikkje versjonssamsvar: venta %1, men fann %2

en: Video display error
nn: Feil ved videovising

en: Video output error
nn: Feil ved videoavspeling

en: View
nn: Vising

en: Volume: %1%
nn: Lydstyrke: %1 %

en: W3C XML Schema identity constraint field
nn: Felt for identitetsavgrensing i W3C XML Schema

en: W3C XML Schema identity constraint selector
nn: Selektor for identitetsavgrensing i W3C XML Schema

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
nn: Åtvaring i %1, linje %2, kolonne %3: %4

en: Warning in %1: %2
nn: Åtvaring i %1: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
nn: Åtvaring: Grunnpakken med GStreamer-tillegg er ikkje installert.
              Det er inga støtte for verken lyd eller video.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
nn: Åtvaring: Pakken «gstreamer0.10-plugins-good» er ikkje installert.
              Ikkje alle videofunksjonane kan brukast.

en: What's This?
nn: Kva er dette?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
nn: Når ein parameter er påkravd, kan ikkje ein standardverdi sendast gjennom eit %1-attributt eller ein følgjekonstruktør.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
nn: Når attributtet %1 er til stades på %2, kan ikkje ein følgjekonstruktør brukast.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
nn: Ved kasting til %1 eller typar avleia av denne, må kjeldeverdien vera av same type, eller vera ein strengliteral. Typen %2 er ikkje tillaten.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
nn: Når funksjonen %1 vert brukt inni eit mønster, må argumentet vera ein variabelreferanse eller ein strengliteral.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
nn: Kvitteikn vert fjerna, utanom når dei førekjem i teiknklassar

en: Whole words
nn: Berre heile ord

en: Width:
nn: Breidd:

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
nn: Jokerteikn i avleidd partikkel er ikkje ei gyldig undermengd av jokerteikn i basispartikkelen.

en: Will not rename sequential file using block copy
nn: Vil ikkje endra namn på sekvensiell fil med blokkopiering

en: Windows input method
nn: Windows-skrivemetode

en: Wr&iting System
nn: &Skrivesystem

en: Write %1 file
nn: Skriv %1 fil

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
nn: Retning

en: XIM input method
nn: XIM-skrivemetode

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
nn: XSLT-attributt på XSLT-element må vera i null-namnerommet, ikkje i XSLT-namnerommet, slik %1 er.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
nn: Året %1 er ugyldig, sidan det startar med %2.

en: Zoom
nn: Forstørr

en: Zoom In
nn: Forstørr

en: Zoom Out
nn: Forminsk

en: Zoom to &100%
nn: Forstørr til &100 %

en: am
nn: a.m.

en: append: value is not an object
nn: legg til: verdien er ikkje eit objekt

en: back is a write-once property
nn: «back» er ein eigenskap som berre kan definerast éin gong

en: bottom margin
nn: botnmarg

en: createObject: value is not an object
nn: createObject: verdien er ikkje eit objekt

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
nn: Nullstill

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
nn: Send inn

en: empty
nn: tom

en: exactly one
nn: nøyaktig éin

en: executeSql called outside transaction()
nn: executeSql kalla utanfor transaction()

en: front is a write-once property
nn: «front» er ein eigenskap som berre kan definerast éin gong

en: id is not unique
nn: id-en er ikkje unik

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
nn: importen «%1» har ingen «qmldir» og ikkje noko namnerom

en: insert: index %1 out of range
nn: set inn: indeksen %1 er utanfor gyldig område

en: insert: value is not an object
nn: set inn: verdien er ikkje eit objekt

en: invalid query: "%1"
nn: ugyldig spørjing: «%1»

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
nn: er fleirtydig. Funnen i %1 og i %2.

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
nn: er fleirtydig. Funnen i %1 i versjon %2.%3 og %4.%5.

en: is instantiated recursively
nn: er instansiert rekursivt

en: is not a type
nn: er ikkje ein type

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
nn: Gamle søk

en: left margin
nn: venstremarg

en: local directory
nn: lokal mappe

en: locally connected
nn: kopla til lokalt

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
nn: Tøm søkjelogg

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
nn: Gøym stave- og grammatikkontroll

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
nn: Vis stave- og grammatikkontroll

en: module "%1" is not installed
nn: modulen «%1» er ikkje installert

en: module "%1" plugin "%2" not found
nn: tillegg «%2» for modul «%1» finst ikkje

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
nn: modul «%1» versjon %2.%3 er ikkje installert

en: move: out of range
nn: flytt: utanfor gyldig område

en: one or more
nn: éin eller fleire

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
nn: kan ikkje lasta inn programtillegg for modul «%1»: %2

en: pm
nn: p.m.

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
nn: «processContent» for basis-jokerteikn må vera svakare enn avleitt jokerteikn.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
nn: «processContent» av jokerteikn i avleidd partikkel er svakare enn jokerteikn i basispartikkelen.

en: remove: index %1 out of range
nn: fjern: indeksen %1 er utanfor gyldig område

en: right margin
nn: høgremarg

en: set: index %1 out of range
nn: sett: indeksen %1 er utanfor gyldig område

en: set: value is not an object
nn: sett: verdien er ikkje eit objekt

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
nn: Dette er ei liste du kan søkja i. Skriv inn søkjeord:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
nn: Detaljar

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
nn: Inga fil vald

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
nn: Vel fil

en: to
nn: til

en: top margin
nn: toppmarg

en: transaction: missing callback
nn: transaksjon: manglar tilbakekall

en: unknown
nn: ukjend

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
nn: xsi:noNamespaceSchemaLocation kan ikkje stå etter det første elementet eller attributtet utan namnerom.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
nn: xsi:schemaLocation-namnerom %1 finst tidlegare i instansdokumentet.

en: zero or more
nn: null eller fleire

en: zero or one
nn: null eller éin
