kdelibs4 - en to pl translation catalogue (2256 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
pl: 
        Włączono wtyczkę %1 wymaganą przez wtyczkę %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
pl: 
        Wyłączono wtyczkę %1 wymagającą wtyczki %2

en: 
    %1 options:
pl: 
    Ustawienia %1:

en: 
    Arguments:
pl: 
    Argumenty:

en: 
    Generic options:
pl: 
    Ustawienia ogólne:

en: 
    Options:
pl: 
    Opcje:

en: 
    Please correct.
pl: 
    Proszę poprawić.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
pl:    <a href="%1">[Właściwości]</a>

en:  (In new window)
pl:  (W nowym oknie)

en:  (In other frame)
pl:  (W innej ramce)

en:  - BCC:
pl:  - Udw:

en:  - CC:
pl:  - Dw:

en:  - Subject:
pl:  - Temat :

en:  Stalled
pl:  Zatrzymane

en: %1 &Handbook
pl: Podrę&cznik %1

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
pl: %1 (%2 - %3x%4 pikseli)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
pl: %1 (%2x%3 pikseli)

en: %1 (Link)
pl: %1 (dowiązanie)

en: %1 - %2x%3 Pixels
pl: %1 - %2x%3 pikseli

en: %1 - unknown type
pl: %1 - nieznany typ

en: %1 - unknown type of userpath
pl: %1 - nieznany typ ścieżki użytkownika

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
pl[0]: Wczytano %1 obraz z %2.
pl[1]: Wczytano %1 obrazy z %2.
pl[2]: Wczytano %1 obrazów z %2.

en: %1 file | %1 files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

en: %1 folder | %1 folders
pl[0]: %1 katalog
pl[1]: %1 katalogi
pl[2]: %1 katalogów

en: %1 is already assigned to %2
pl: %1 jest już przypisane do %2

en: %1 is not a function and cannot be called.
pl: %1 nie jest funkcją i nie może być wywołane.

en: %1 is not an Object type
pl: %1 nie jest obiektem

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
pl[0]: Skrót "%2" koliduje z poniższym skrótem.
    Czy przypisać pusty skrót do tego działania?
    %3
pl[1]: Skrót "%2" koliduje z poniższymi skrótami.
    Czy przypisać pusty skrót do tych działań?
    %3
pl[2]: Skrót "%2" koliduje z poniższymi skrótami.
    Czy przypisać pusty skrót do tych działań?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
pl[0]: Sprzeczność skrótów
pl[1]: Sprzeczności skrótów
pl[2]: Sprzeczności skrótów

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
pl[0]: Skrót '%2' koliduje z następującą kombinacją klawiszy:
pl[1]: Skrót '%2' koliduje z następującymi kombinacjami klawiszy:
pl[2]: Skrót '%2' koliduje z następującymi kombinacjami klawiszy:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
pl[0]: Nie można odczytać nazw kolorów X11. Poniższa lokalizacja pliku została sprawdzona:
    %2
pl[1]: Nie można odczytać nazw kolorów X11. Poniższe lokalizacje pliku zostały sprawdzone:
    %2
pl[2]: Nie można odczytać nazw kolorów X11. Poniższe lokalizacje pliku zostały sprawdzone:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
pl[0]: Sprzeczność z zarejestrowanym skrótem globalnym
pl[1]: Sprzeczność z zarejestrowanymi skrótami globalnymi
pl[2]: Sprzeczność z zarejestrowanymi skrótami globalnymi

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
pl[0]: Dodano 1 wtyczkę wymaganą przez inne
pl[1]: Dodano %1 wtyczki wymagane przez inne
pl[2]: Dodano %1 wtyczek wymaganych przez inne

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
pl[0]: Usunięto 1 wtyczkę z powodu niespełnionych zależności
pl[1]: Usunięto %1 wtyczki z powodu niespełnionych zależności
pl[2]: Usunięto %1 wtyczek z powodu niespełnionych zależności

en: %1% of %2
pl: %1% z %2

en: %1/s (done)
pl: %1/s (zrobione)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
pl[0]: %2 (%1 bajtów)
pl[1]: %2 (%1 bajtów)
pl[2]: %2 (%1 bajtów)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
pl[0]: %2 / %1 plik
pl[1]: %2 / %1 pliki
pl[2]: %2 / %1 plików

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
pl[0]: %2 / %1 katalog
pl[1]: %2 / %1 katalogi
pl[2]: %2 / %1 katalogów

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
pl[0]: Zakończono %2 z %3
pl[1]: Zakończono %2 z %3
pl[2]: Zakończono %2 z %3

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
pl[0]: %2% 1 pliku
pl[1]: %2% %1 plików
pl[2]: %2% %1 plików

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
pl[0]: %2/s (pozostało %3)
pl[1]: %2/s (pozostało %3)
pl[2]: %2/s (pozostało %3)

en: &About
pl: O progr&amie

en: &About %1
pl: &O programie %1

en: &Actual Size
pl: F&aktyczny rozmiar

en: &Add
pl: &Dodaj

en: &Add Bookmark
pl: Dodaj z&akładkę

en: &Add to Custom Colors
pl: Dodaj do kolorów &użytkownika

en: &Allow storing passwords for this site
pl: &Zezwól na przechowywanie haseł dla tej witryny

en: &Apply
pl: Z&astosuj

en: &Automatic spell checking enabled by default
pl: Zawsze sprawdzaj pisownie s&amoczynnie

en: &Available:
pl: &Dostępne:

en: &Back
pl: &Wstecz

en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

en: &Break at Next Statement
pl: &Przerwij na następnej instrukcji

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Close
pl: Z&amknij

en: &Close Document
pl: &Zamknij dokument

en: &Close Wallet
pl: &Zamknij portfel

en: &Close Window
pl: &Zamknij okno

en: &Configure %1...
pl: &Ustawienia %1...

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
pl: U&stawienia zasad JavaScript dla nowych okien...

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Copy Email Address
pl: Skopiuj adres &e-mail

en: &Copy Full Text
pl: &Kopiuj cały tekst

en: &Copy Link Address
pl: Skopiuj &adres odnośnika

en: &Copy Text
pl: &Kopiuj tekst

en: &Debug
pl: &Debugowanie

en: &Defaults
pl: &Domyślne

en: &Delete
pl: U&suń

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: &Disable Error Reporting
pl: &Wyłącz informacje o błędach

en: &Discard
pl: &Porzuć

en: &Do Not Save
pl: &Nie zapisuj

en: &Do not show this message again
pl: Nie wyświetlaj więcej tego powia&domienia

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Edit Bookmarks...
pl: Zmi&eń zakładki...

en: &Edit...
pl: &Edycja...

en: &File
pl: &Plik

en: &Find
pl: &Znajdź

en: &Find in Frame...
pl: Znajdź w &ramce...

en: &Find...
pl: &Znajdź...

en: &Finished
pl: &Zakończ

en: &First Page
pl: Pi&erwsza strona

en: &Fit to Page
pl: &Dopasuj do strony

en: &Forward
pl: &Naprzód

en: &Game
pl: &Gra

en: &Go
pl: &Idź

en: &Go To...
pl: I&dź do...

en: &Go to Line...
pl: &Idź do wiersza...

en: &Go to Page...
pl: I&dź do strony...

en: &Grant All
pl: &Przydziel wszystko

en: &Help
pl: Pomo&c

en: &Hide Errors
pl: &Ukryj błędy

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
pl: &Ukryj tekst, jeśli pasek narzędzi zawiera tekst z ikonami

en: &Ignore
pl: Pom&iń

en: &Join KDE
pl: &Dołącz do KDE

en: &Keep password
pl: &Pamiętaj hasło

en: &Keep this window open after transfer is complete
pl: &Nie zamykaj tego okna po zakończeniu przesyłania

en: &Language:
pl: &Język:

en: &Last Page
pl: &Ostatnia strona

en: &Launch Bug Report Wizard
pl: &Uruchom pomocnika zgłaszania błędu

en: &License Agreement
pl: Umowa &licencyjna

en: &Mail...
pl: &Wyślij...

en: &Minimize
pl: &Minimalizuj

en: &New
pl: &Nowy

en: &Next
pl: &Następny

en: &Next Page
pl: &Następna strona

en: &No
pl: &Nie

en: &Open...
pl: &Otwórz...

en: &Order by:
pl: Up&orządkuj według:

en: &Overwrite
pl: &Zastąp

en: &Password:
pl: &Hasło:

en: &Paste
pl: &Wklej

en: &Pause
pl: W&strzymaj

en: &Previous
pl: &Poprzednia

en: &Previous Page
pl: &Poprzednia strona

en: &Print...
pl: &Drukuj...

en: &Prompt on replace
pl: &Pytaj przy zamianie

en: &Quit
pl: Za&kończ

en: &Redisplay
pl: &Odśwież

en: &Redo
pl: Przy&wróć

en: &Redo: %1
pl: &Ponów: %1

en: &Reject All
pl: &Odrzuć wszystko

en: &Remove
pl: &Usuń

en: &Replace
pl: &Zastąp

en: &Replace...
pl: &Zastąp...

en: &Report Bug...
pl: &Zgłoś błąd...

en: &Report Bugs or Wishes
pl: &Zgłoś błędy lub życzenia

en: &Reset
pl: Wy&cofaj

en: &Restore
pl: P&rzywróć

en: &Resume
pl: &Wznów

en: &Rotate Clockwise
pl: Obróć &zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: &Save
pl: &Zapisz

en: &Save Link As...
pl: &Zapisz odnośnik jako...

en: &Save Settings
pl: Zapi&sz ustawienia

en: &Search
pl: &Wyszukaj

en: &Selected text
pl: &Zaznaczony tekst

en: &Selected:
pl: &Wybrane:

en: &Send
pl: &Wyślij

en: &Send Email
pl: Wyślij &e-mail

en: &Send File | &Send Files
pl[0]: &Wyślij plik
pl[1]: &Wyślij pliki
pl[2]: &Wyślij pliki

en: &Send Unencrypted
pl: &Wyślij niezaszyfrowane

en: &Settings
pl: U&stawienia

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
pl[0]: &Pokaż 1 zablokowane okienko
pl[1]: &Pokaż %1 zablokowane okienka
pl[2]: &Pokaż %1 zablokowanych okienek

en: &Show tips on startup
pl: &Pokaż porady przy uruchomieniu

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: &Source:
pl: Ź&ródło:

en: &Spelling...
pl: &Sprawdzanie pisowni...

en: &Stop Script
pl: &Zatrzymaj skrypt

en: &Store
pl: &Przechowuj

en: &Submit Anyway
pl: &Wyślij mimo to

en: &Support KDE
pl: We&sprzyj KDE

en: &Text to find:
pl: &Szukany tekst:

en: &Thanks To
pl: &Podziękowania

en: &Toolbar:
pl: Pasek &narzędzi:

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Try
pl: &Próbuj

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Undo: %1
pl: &Cofnij: %1

en: &Up
pl: Do &góry

en: &Verify:
pl: &Weryfikuj:

en: &View
pl: &Widok

en: &Whole words only
pl: &Całe słowa

en: &Yes
pl: &Tak

en: &Zoom...
pl: Powięks&zenie...

en: '%1' is not a valid QLayout.
pl: '%1' nie jest poprawnym układem.

en: '%1' is not a valid QWidget.
pl: '%1' nie jest poprawnym QWidget.

en: 'ai_family' not supported
pl: 'ai_family' nie obsługiwana

en: 'ai_socktype' not supported
pl: nieobsługiwana 'ai_socktype'

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
pl: (C) 2005-2006 Autorzy KJSEmbed

en: (No logo available)
pl: (Logo jest niedostępne)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
pl: (c) 1999-2002 Autorzy KDE

en: --- separator ---
pl: --- element oddzielający ---

en: -default-
pl: -domyślny-

en: -unnamed-
pl: -nienazwany-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
pl: ... słowo <b>zapisane błędnie</b> pokazane w kontekście ...

en: 1 download | %1 downloads
pl[0]: 1 pobranie
pl[1]: %1 pobrania
pl[2]: %1 pobrań

en: 1 match found. | %1 matches found.
pl[0]: Znaleziono 1 dopasowanie.
pl[1]: Znaleziono %1 dopasowania.
pl[2]: Znaleziono %1 dopasowań.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
pl[0]: Wykonano 1 zastąpienie.
pl[1]: Wykonano %1 zastąpienia.
pl[2]: Wykonano %1 zastąpień.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
pl: błąd systemu: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
pl: Nieznana rodzina %1

en: << Add to Dictionary
pl: << Dodaj do słownika

en: <Low Surrogate>
pl: <Młodszy surogat>

en: <Merge %1>
pl: <Scal %1>

en: <Merge>
pl: <Scal>

en: <Non Private Use High Surrogate>
pl: <Nieprywatne użycie starszych surogatów>

en: <Private Use High Surrogate>
pl: <Prywatne użycie starszych surogatów>

en: <Private Use>
pl: <Użycie prywatne>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
pl: <a href="http://opendesktop.org">Strona domowa</a>

en: <b>misspelled</b>
pl: <b>zapisane błędnie</b>

en: <br />Provider: %1
pl: <br/>Dostawca: %1

en: <br />Version: %1
pl: <br/>Wersja: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
pl: <h1>Przeglądarka dokumentacji KJSEmbed</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
pl: <h2>Skróty dodane</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
pl: <h2>Skróty zmienione</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
pl: <h2>Skróty usunięte</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
pl: <html><b>KDE</b> to światowa sieć programistów, artystów, autorów i tłumaczy oddanych idei <a href="%1">Wolnego Oprogramowania</a>. Społeczność ta stworzyła setki programów stanowiących część Platformy programistycznej KDE i Dystrybucji oprogramowania KDE.<br/><br/> KDE to wspólny projekt, nie kontrolowany przez żadną grupę, firmę ani organizację. Każdy może dołączyć się do projektu, także Ty.<br/><br/>Szczegółowe informacje na temat społeczności KDE i stworzonego przez nas oprogramowania są dostępne pod adresem <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
pl: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Wersja %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
pl: <html><font size="5">%1</font><br/><b>wersja %2</b><br/>Używa KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
pl: <html><font size="5">KDE - Bądź wolny!</font><br /><b>Wersja platformy %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(jeszcze nie wiadomo)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
pl: <html>KDE jest dostępne bezpłatnie, ale tworzenie go kosztuje.<br /><br /> W związku z tym Zespół KDE stworzył Stowarzyszenie KDE (KDE e.V.), organizację typu non-profit z siedzibą w Tybindze (Niemcy). Stowarzyszenie KDE reprezentuje projekt KDE w kwestiach prawnych i finansowych. Informacje na temat Stowarzyszenia są dostępne pod adresem <a href="%1">%1</a>. <br/><br/> Zespół KDE potrzebuje wsparcia finansowego. Większość wydatków przeznaczana jest na zwrot kosztów ponoszonych przez jego członków i innych pracujących nad KDE. Zachęcamy do finansowego wspierania KDE jedną z metod opisanych na stronie <a href="%2">%2</a>.<br/><br/> Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
pl: <html>Oprogramowanie zawsze może być lepsze, a Zespół KDE stara się, by tak było. Mimo wszystko właśnie od Ciebie, użytkowniku, możemy się dowiedzieć o tym, co jest nie tak lub co można jeszcze usprawnić.<br/><br/>Środowisko KDE ma wdrożony system śledzenia błędów. Możesz odwiedzić naszą stronę <a href="%1">%1</a> lub użyć formularza zgłoszenia błędu "Zgłoś błąd..." z menu "Pomoc".<br/><br/>Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące ulepszenia programów, możesz zgłosić swoją propozycję w systemie śledzenia błędów. Upewnij się tylko, że waga błędu została określona jako "Życzenie".</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
pl: <html>Nie musisz być programistą, by zostać członkiem Zespołu KDE. Możesz przyłączyć się do lokalnej grupy tłumaczy na Twój język narodowy. Możesz dostarczyć nam grafiki, motywy, dźwięki lub poprawić dokumentację. Ty decydujesz!<br /><br />Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak możesz pomóc w tłumaczeniu KDE na język polski, odwiedź naszą <a href="http://kdei18n-pl.sourceforge.net">stronę</a>. Możesz również nam pomóc, zgłaszając zauważone błędy w tłumaczeniach listownie na adres <a href="mailto:kdei18n-pl-uwagi@lists.sourceforge.net">kdei18n-pl-uwagi@lists.sourceforge.net</a>.<br/><br/>Odwiedź stronę <a href="%1">%1</a>, by zapoznać się listą projektów, do których możesz dołączyć.<br/><br/>Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub szukasz dokumentacji, odwiedź stronę <a href="%2">%2</a>, na której znajdziesz potrzebne Ci informacje.</html>

en: <not assigned>
pl: <nieprzydzielony>

en: <p>Downloads: %1</p>
pl: <p>Pobrania: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
pl: <p>Brak pobrań</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
pl: <p>Wybrano wagę błędu <b>Krytyczny</b>. Zwróć uwagę, że taka kategoria błędu jest przeznaczona tylko sytuacji gdy:</p><ul><li>powodowane są awarie innych (niezwiązanych) programów (lub całego systemu)</li><li>tracone są duże ilości danych</li><li>powstają luki w bezpieczeństwie systemu, na którym zainstalowany jest wykazujący błędy program</li></ul>
    <p>Czy zgłaszany błąd rzeczywiście wywołuje takie zgubne konsekwencje? Jeśli nie, proszę zmniejszyć wagę błędu. Dziękujemy.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
pl: <p>Wybrano wagę błędu <b>Poważny</b>. Zwróć uwagę, że taka kategoria błędu jest przeznaczona tylko sytuacji gdy:</p><ul><li>w jego efekcie program staje się bezużyteczny</li><li>tracone są dane</li><li>powstają luki w bezpieczeństwie systemu pozwalające na nieuprawniony dostęp do kont użytkowników pracujących z danym pakietem</li></ul>
    <p>Czy zgłaszany błąd rzeczywiście wywołuje takie zgubne konsekwencje? Jeśli nie, proszę zmniejszyć wagę błędu. Dziękujemy!</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Pozostawia wszystkie wystąpienia nierozpoznanego słowa w dokumencie bez zmian.</p>
    <p>Jest to sensowne, gdy słowo jest nazwą własną, skrótem, słowem obcym lub innym poprawnym słowem, którego używasz, ale nie chcesz go dodać do słownika.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Pozostawia nierozpoznane słowo bez zmian.</p>
    <p>Jest to sensowne, gdy słowo jest nazwą własną, skrótem, słowem obcym lub innym poprawnym słowem, którego używasz, ale nie chcesz go dodać do słownika.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Zastępuje wszystkie wystąpienia nieznanego słowa w tekście tekstem wybranym z listy powyżej (po lewej).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Zastępuje dane wystąpienie nieznanego słowa w tekście tekstem wybranym z listy powyżej (po lewej).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Tu można zobaczyć fragment tekstu zawierający nieznane słowo wraz z kontekstem. Jeśli ta informacja nie jest wystarczająca do poprawienia błędu, można nacisnąć na sprawdzanym dokumencie, przeczytać większy fragment tekstu i wrócić do tego okienka, by kontynuować poprawianie.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Jeśli nierozpoznane słowo jest zapisane błędnie, należy sprawdzić, czy właściwie zapisany odpowiednik znajduje się na liście podpowiedzi - wówczas wystarczy kliknąć na nim. Jeśli na liście brak poprawnej wersji, można ją wpisać w polu tekstowym powyżej.</p>
    <p>Żeby poprawić pisownię tego słowa, naciśnij <b>Zastąp</b>. <b>Zastąp wszystkie</b> poprawi wszystkie wystąpienia tego słowa w dokumencie.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Jeśli nierozpoznane słowo jest zapisane błędnie, należy wpisać tu właściwą wersją, albo wybrać ją z listy poniżej.</p>
    <p>Następnie należy nacisnąć na <b>Zastąp</b>, żeby poprawić dane wystąpienie słowa, albo <b>Zastąp wszystkie</b>, aby poprawić wszystkie wystąpienia tego słowa w dokumencie.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Wybierz język sprawdzanego dokumentu.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Podane słowo nie znajduje się w słowniku.<br>
    Kliknij tu, jeśli słowo to nie jest zapisane błędnie i chcesz uniknąć niepotrzebnego wykrywania go w przyszłości. Jeśli chcesz, by słowo pozostało niezmienione, ale nie chcesz dodawać go do słownika, wybierz zamiast tego <b>Pomiń</b> lub <b>Pomiń wszystkie</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
pl: <qt><b>Błąd</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
pl: <qt><b>Błąd</b>: element %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
pl: <qt><p><strong>'Drukuj nagłówek'</strong></p><p>Jeśli ta opcja jest włączona, każda strona wydruku dokumentu HTML będzie zawierała nagłówek z datą, adresem dokumentu i numerem strony.</p><p>Jeśli ta opcja jest wyłączona, nagłówek nie będzie drukowany.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
pl: <qt><p><strong>'Drukuj obrazy'</strong></p><p>Jeśli ta opcja jest włączona, obrazy w dokumentach HTML będą drukowane. Wydruk będzie wolniejszy i oczywiście będzie wymagał więcej tuszu/tonera.</p><p>Jeśli ta opcja jest wyłączona, drukowany będzie jedynie tekst stron HTML, bez dołączonych obrazów. Wydruk będzie szybszy i zużyje mniej tuszu/tonera.</p></qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
pl: <qt><p><strong>'Oszczędzanie drukarki'</strong></p><p>Jeśli ta opcja jest włączona, wydruk dokumentów HTML będzie czarno-biały, a kolorowe tło zostanie zamienione na białe. Wydruk będzie szybszy i zużyje mniej tuszu/tonera.</p><p>Jeśli ta opcja jest wyłączona, dokumenty HTML będą drukowane bez zmian. Grafika będzie drukowana w oryginalnych kolorach (lub odcieniach szarości, jeśli używana jest drukarka czarno-biała). Wydruk będzie wolniejszy i oczywiście będzie wymagał więcej tuszu/tonera.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
pl: <qt><p>Program lub sprzęt ustawiony przez ten moduł jest niedostępny, albo moduł został wyłączony przez administratora.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
pl: <qt><p>Możliwe przyczyny:<ul><li>Podczas ostatniej aktualizacji KDE wystąpił błąd i moduł nie został uaktualniony.</li><li>Moduł pochodzi spoza standardowej dystrybucji KDE i jest zbyt stary.</li></ul></p><p>Proszę sprawdzić powyższe i spróbować usunąć moduł, którego dotyczy błąd. Jeśli to się nie powiedzie, proszę skontaktować się z twórcą dystrybucji lub administratorem systemu.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
pl: <qt><p>Powód:<br />Nie znaleziono pliku pulpitu %1.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
pl: <qt> <p>To słowo jest traktowane jak "nierozpoznane", ponieważ nie znaleziono go w aktualnie używanym słowniku. Może być to słowo w innym języku.</p>
    <p>Jeśli słowo jest napisane poprawnie, można je dodać do słownika, wciskając przycisk <b>Dodaj do słownika</b> Jeśli nie chcesz dodawać tego słowa do słownika, ale nie chcesz go poprawiać, naciśnij na <b>Pomiń</b> lub <b>Pomiń wszystkie</b>.</p>
    <p>Jeśli słowo jest zapisane błędnie, możesz odszukać poprawną wersję na liście poniżej. Jeśli nie możesz znaleźć poprawnej wersji na liście, wpisz ją w polu poniżej i naciśnij na<b>Zastąp</b> lub <b>Zastąp wszystkie</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
pl: <qt>Odmówiono dostępu do <br/> <b>%1</b><br/> stronie, która nie jest bezpieczna.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz zakończyć <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
pl: <qt>Nie można uruchomić <i>gpg</i> i sprawdzić poprawności pliku. Proszę się upewnić, że <i>gpg</i> jest zainstalowane, inaczej sprawdzenie pobranych źródeł danych będzie niemożliwe.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
pl: <qt>Nie można uruchomić <i>gpg</i> i pobrać dostępnych kluczy. Proszę się upewnić, że <i>gpg</i> jest zainstalowane, inaczej sprawdzenie pobranych źródeł danych będzie niemożliwe.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
pl: <qt>Nie można uruchomić <i>gpg</i> i podpisać pliku. Proszę się upewnić, że <i>gpg</i> jest zainstalowane, inaczej podpisywanie źródeł danych będzie niemożliwe.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Znaleźć w Internecie <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
pl: <qt>Powiększ czcionkę<br/><br/>Powiększa czcionkę w tym oknie. Naciśnij i przytrzymaj klawisz myszy, aby zobaczyć menu z listą dostępnych rozmiarów czcionek.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
pl: <qt>Proszę podać hasło do klucza <b>0x%1</b>, należącego do <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i>:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
pl: <qt>Szukać następnego wystąpienia '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
pl: <qt>Znajdź następny<br/><br/>Znajduje następne wystąpienie tekstu znalezionego funkcją <b>Znajdź tekst</b>.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
pl: <qt>Znajdź poprzedni<br/><br/>Znajduje poprzednie wystąpienie tekstu znalezionego funkcją <b>Znajdź tekst</b></qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
pl: <qt>Znajdź tekst <br/><br/>Wyświetla okno dialogowe pozwalające znaleźć tekst na wyświetlanej stronie.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
pl: <qt>Jeśli ta opcja jest włączona, każde wystąpienie <code><b>\N</b></code>, gdzie <code><b>N</b></code> jest liczbą całkowitą, zostanie zastąpione odpowiednim wyrażeniem w nawiasach ze wzorca.<p>Aby użyć prawdziwego <code><b>\N</b></code> w napisie zastępującym, należy umieścić przed nim dodatkowy ukośnik w ten sposób: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
pl: <qt>Jeśli wciśniesz przycisk <b>Znajdź</b>, tekst wprowadzony powyżej zostanie odnaleziony w tekście dokumentu.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
pl: <qt>Jeśli wciśniesz przycisk <b>Zastąp</b>, tekst wprowadzony powyżej zostanie odnaleziony w tekście dokumentu i wszystkie jego wystąpienia zostaną zastąpione tekstem poniżej.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
pl: <qt>Brak informacji.<br/>Podany obiekt KAboutData nie istnieje.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
pl: <qt>Brak dopasowań dla '<b>%1</b>'.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
pl: <qt>Drukuj ramkę<br/><br/>Niektóre strony składają się z kilku ramek. Żeby wydrukować tylko jedną z nich, naciśnij na niej i użyj tej funkcji.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
pl: <qt>Zmniejsz czcionkę<br/><br/>Zmniejsza czcionkę w tym oknie. Naciśnij i przytrzymaj klawisz myszy, aby zobaczyć menu z listą dostępnych rozmiarów czcionek.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
pl: <qt>Określa, jak Jovie ma mówić o zdarzeniu. Jeśli wybierzesz "Wypowiedz własny tekst", podaj tekst w ramce. Możesz użyć następujących parametrów w tekście:<dl><dt>%e</dt><dd>Nazwa zdarzenia</dd><dt>%a</dt><dd>Program, który wysłał zdarzenie</dd><dt>%m</dt><dd>Wiadomość wysłana przez program</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
pl: <qt>Kombinacja klawiszy %1 została przypisana działaniu <b>%2</b>.<br>Proszę wybrać nieużywaną kombinację klawiszy.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
pl: <qt>Komunikat:<br/>%1<p>Możliwe przyczyny:</p><ul><li>Podczas ostatniej aktualizacji KDE wystąpił błąd i moduł nie został uaktualniony.</li><li>Moduł pochodzi spoza standardowej dystrybucji KDE i jest zbyt stary.</li></ul><p>Proszę sprawdzić powyższe i spróbować usunąć moduł, którego dotyczy błąd. Jeśli to się nie powiedzie, proszę skontaktować się z twórcą dystrybucji lub autorem pakietu.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
pl: <qt>Powód:<br />Plik pulpitu %1 nie zawiera nazwy biblioteki.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
pl: <qt>Formularz będzie wysłany do <br/><b>%1</b><br/>na lokalnym systemie plików.<br/>Czy chcesz wysłać formularz?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
pl: <qt>Witryna próbuje otworzyć <p>%1</p>w nowym oknie przeglądarki przy pomocy Javascript.<br /> Pozwolić na to?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
pl: <qt>Witryna próbuje wysłać formularz, który otworzy <p>%1</p> w nowym oknie przeglądarki przy pomocy Javascript.<br />Pozwolić na to?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
pl: <qt>Ta strona nie jest bezpieczna i zawiera odnośnik<br/> <b>%1</b><br/>Czy chcesz użyć tego odnośnika?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
pl: <qt>Aby zgłosić błąd, naciśnij na przycisk poniżej. Spowoduje to otworzenie okna przeglądarki na stronie <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>, gdzie znajduje się formularz do wypełnienia. Informacje wyświetlone powyżej zostaną przesłane do tego serwera.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
pl: &Czcionka

[ctx: @action]
en: &Justify
pl: Wy&justuj

[ctx: @action]
en: &Strike Out
pl: &Przekreślenie

[ctx: @action]
en: About Application
pl: O programie

[ctx: @action]
en: About KDE
pl: O KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
pl: Uaktywnij następną kartę

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
pl: Uaktywnij poprzednią kartę

[ctx: @action]
en: Actual Size
pl: Rzeczywisty rozmiar

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

[ctx: @action]
en: Align &Center
pl: Wyrównaj do ś&rodka

[ctx: @action]
en: Align &Left
pl: Wyrównaj do &lewej

[ctx: @action]
en: Align &Right
pl: Wyrównaj do &prawej

[ctx: @action]
en: Back
pl: Wstecz

[ctx: @action]
en: Backward Word
pl: Słowo wstecz

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
pl: Początek wiersza

[ctx: @action]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @action]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
pl: Ustawienia powiadomień

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
pl: Ustawienia pasków narzędzi

[ctx: @action]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: @action]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
pl: Zmniejsz wcięcie

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
pl: Usuń słowo przed kursorem

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
pl: Usuń słowo za kursorem

[ctx: @action]
en: Deselect
pl: Odznacz wszystko

[ctx: @action]
en: Document Back
pl: Przewiń do tyłu

[ctx: @action]
en: Document Forward
pl: Przewiń do przodu

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
pl: Zmień zakładki

[ctx: @action]
en: End of Line
pl: Koniec wiersza

[ctx: @action]
en: Find
pl: Znajdź

[ctx: @action]
en: Find Next
pl: Znajdź następne

[ctx: @action]
en: Find Prev
pl: Znajdź poprzednie

[ctx: @action]
en: Fit To Height
pl: Dopasuj do wysokości

[ctx: @action]
en: Fit To Page
pl: Dopasuj do strony

[ctx: @action]
en: Fit To Width
pl: Dopasuj do szerokości

[ctx: @action]
en: Font &Size
pl: Roz&miar czcionki

[ctx: @action]
en: Format Painter
pl: Malarz formatów

[ctx: @action]
en: Forward
pl: Dalej

[ctx: @action]
en: Forward Word
pl: Słowo do przodu

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
pl: Tryb pełnoekranowy

[ctx: @action]
en: Go to Line
pl: Idź do wiersza

[ctx: @action]
en: Goto
pl: Idź

[ctx: @action]
en: Goto Page
pl: Idź do strony

[ctx: @action]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @action]
en: Increase Indent
pl: Zwiększ wcięcie

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
pl: Wstaw linię odstępu

[ctx: @action]
en: Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
pl: Z lewej do prawej

[ctx: @action]
en: Link
pl: Odnośnik

[ctx: @action]
en: Mail
pl: Wyślij wiadomość

[ctx: @action]
en: New
pl: Nowy

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
pl: Następny wynik dopełnienia

[ctx: @action]
en: Next Item in List
pl: Następna pozycja na liście

[ctx: @action]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: @action]
en: Open Recent
pl: Otwórz poprzedni

[ctx: @action]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: @action]
en: Paste Selection
pl: Wklej zaznaczenie

[ctx: @action]
en: Preferences
pl: Ustawienia

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
pl: Poprzedni wynik dopełnienia

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
pl: Poprzednia pozycja na liście

[ctx: @action]
en: Print
pl: Drukuj

[ctx: @action]
en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

[ctx: @action]
en: Prior
pl: Poprzedni

[ctx: @action]
en: Quit
pl: Zakończ

[ctx: @action]
en: Redo
pl: Przywróć

[ctx: @action]
en: Reload
pl: Odśwież

[ctx: @action]
en: Replace
pl: Zastąp

[ctx: @action]
en: Report Bug
pl: Zgłoś błąd

[ctx: @action]
en: Revert
pl: Przywróć

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
pl: Z prawej do lewej

[ctx: @action]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: @action]
en: Save As
pl: Zapisz jako

[ctx: @action]
en: Save Options
pl: Zapisz ustawienia

[ctx: @action]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
pl: Pokaż pasek menu

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
pl: Pokaż pasek stanu

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
pl: Pokaż pasek narzędzi

[ctx: @action]
en: Spelling
pl: Pisownia

[ctx: @action]
en: Subscript
pl: Indeks dolny

[ctx: @action]
en: Substring Completion
pl: Dopełnienie fragmentu

[ctx: @action]
en: Superscript
pl: Indeks górny

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
pl: Zmień język programu

[ctx: @action]
en: Text &Color...
pl: Ko&lor tekstu...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
pl: &Podświetlenie tekstu...

[ctx: @action]
en: Text Completion
pl: Dopełnienie tekstu

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
pl: Porada dnia

[ctx: @action]
en: To Plain Text
pl: Na zwykły tekst

[ctx: @action]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: @action]
en: Up
pl: Do góry

[ctx: @action]
en: What's This
pl: Co to jest?

[ctx: @action]
en: Zoom
pl: Powiększ

[ctx: @action]
en: Zoom In
pl: Zbliż

[ctx: @action]
en: Zoom Out
pl: Oddal

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
pl: Początek

[ctx: @action End of document]
en: End
pl: Koniec

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
pl: Strona główna

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
pl: Następny

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
pl: Pogru&bienie

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
pl: &Kursywa

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
pl: &Podkreślenie

[ctx: @action:button]
en: &Finished
pl: &Zakończ

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @action:button]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @action:button]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
pl: Wyczyść tekst

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
pl: &Wszystkie

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
pl: Zakończ tryb pełno&ekranowy

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
pl: Tryb pełno&ekranowy

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
pl: Otwórz &w %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
pl: Zakończ tryb pełnoekranowy

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
pl: Tryb pełnoekranowy

[ctx: @emphasis-strong/plain]
en: **%1**
pl: *%1*

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
pl: Data nie może być wcześniejsza niż %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
pl: Data nie może być późniejsza niż %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
pl: Usuń znacznik

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
pl: Otworzyć '%1'?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
pl: Czy znacznik <resource>%1</resource> ma być usunięty ze wszystkich plików?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
pl: Data, którą wpisałe(a)ś jest nieprawidłowa

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
pl: Podana data i czas jest za maksymalną dozwoloną datą i czasem.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
pl: Podana data i czas jest przed minimalną dozwoloną datą i czasem.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
pl: Czas, który wpisałe(a)ś jest nieprawidłowy

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
pl: Czas nie może być wcześniejszy niż %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
pl: Czas nie może być późniejszy niż %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
pl: Brak '%1'.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
pl: Qt: %1
    KDE: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
pl: Zmienić rodzinę czcionek?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
pl: Zmienić rozmiar czcionki?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
pl: Zmienić odmianę czcionki?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
pl: Wyświetl okno na pełnym ekranie

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
pl: Zakończ tryb pełnoekranowy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
pl: Włącz tę opcję, by zmienić ustawienia rodziny czcionek.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
pl: Włącz tę opcję, by zmienić rozmiar czcionki.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
pl: Włącz tę opcję, by zmienić ustawienia odmiany czcionki.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
pl: Tu można wybrać używaną rodzinę czcionek.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
pl: Tu można wybrać używaną odmianę czcionki.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
pl: Tu możesz wybrać używaną czcionkę.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
pl: To jest nazwa pliku zaproponowana przez serwer

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
pl: Inne kodowanie (%1)

[ctx: @item %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
pl: %1 (%2)

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
pl: Maszynowa

[ctx: @item Font name]
en: Sans Serif
pl: Bezszeryfowa

[ctx: @item Font name]
en: Serif
pl: Szeryfowa

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
pl: Domyślny <application>ASpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
pl: Domyślny <application>Hunspell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
pl: Domyślny <application>ISpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
pl: Białoruski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
pl: Brazylijski Portugalski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
pl: Czeski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
pl: Duński

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
pl: Angielski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
pl: Francuski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
pl: Niemiecki

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
pl: Niemiecki (nowa ortografia)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
pl: Hebrajski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
pl: Węgierski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
pl: Litewski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
pl: Norweski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
pl: Polski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
pl: Portugalski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
pl: Rosyjski

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
pl: Słowacki

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
pl: Słoweński

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
pl: Hiszpański

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
pl: Szwedzki

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
pl: Niemiecki ze Szwajcarii

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
pl: Turecki

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
pl: Ukraiński

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
pl: Domyślny - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
pl: Domyślny - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
pl: Arabskie

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
pl: Bałtyckie

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
pl: Środkowoeuropejskie

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
pl: Chińskie uproszczone

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
pl: Chińskie tradycyjne

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
pl: Cyrylica

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
pl: Greckie

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
pl: Hebrajskie

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
pl: Japońskie

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
pl: Koreańskie

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
pl: Północne Saami

[ctx: @item Text character set]
en: Other
pl: Inne

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
pl: Południowoeuropejskie

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
pl: Tajskie

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
pl: Tureckie

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
pl: Unikod

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
pl: Uniwersalny

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
pl: Zachodnioeuropejskie

[ctx: @item Text encoding: %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
pl: %1 (%2)

[ctx: @item font]
en: Bold
pl: Pogrubienie

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
pl: Pogrubiona kursywa

[ctx: @item font]
en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: @item font size]
en: Relative
pl: Względny

[ctx: @item license]
en: Artistic License
pl: Licencja Artistic

[ctx: @item license]
en: BSD License
pl: Licencja BSD

[ctx: @item license]
en: Custom
pl: Inna

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
pl: GNU General Public License wersja 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
pl: GNU General Public License wersja 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
pl: GNU General Public License wersja 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
pl: GNU Lesser General Public License wersja 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
pl: Nieokreślona

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
pl: Licencja Artistic

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
pl: Licencja BSD

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
pl: Międzynarodowy <application>Ispell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
pl: Domyślne

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
pl: Samoczynnie

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
pl: Domyślne

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
pl: Lista rozwijana

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
pl: Lista rozwijana i automatycznie

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
pl: Ręcznie

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
pl: Półautomatyczne

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
pl: Okrąg

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
pl: Dysk

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
pl: Kwadrat

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
pl[0]: %1 milisekunda
pl[1]: %1 milisekundy
pl[2]: %1 milisekund

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: %1 godziny
pl[2]: %1 godzin

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: %1 sekundy
pl[2]: %1 sekund

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
pl: %1 dni

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
pl: %1 godzin

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
pl: %1 minut

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
pl: %1 sekund

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
pl: %1, %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
pl: %1 %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
pl: %1 %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
pl: Dodaj znaczniki...

[ctx: @label]
en: Change...
pl: Zmień...

[ctx: @label]
en: Create new tag:
pl: Utwórz nowy znacznik:

[ctx: @label]
en: Font:
pl: Czcionka:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
pl: Pokaż wszystkie znaczniki...

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
pl: Nazwa: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
pl: Typ: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
pl: Środek

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
pl: Justowanie

[ctx: @label left justify]
en: Left
pl: Lewo

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
pl: Z lewej do prawej

[ctx: @label right justify]
en: Right
pl: Prawo

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
pl: Z prawej do lewej

[ctx: @label stroke color]
en: Color
pl: Kolor

[ctx: @label:button]
en: &Open
pl: &Otwórz

[ctx: @label:button]
en: &Open with
pl: Otwórz &w

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
pl: O&twórz w %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
pl: Otwórz &w...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
pl: Zapamiętaj działanie dla plików tego typu

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
pl: &Klient:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
pl: &Słownik:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
pl: &Kodowanie:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
pl: Ustawienia znaczników do zastosowania.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
pl: Uwaga: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
pl: <i>Uwaga</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
pl: Brak daty

[ctx: @option last month]
en: Last Month
pl: Ostatni miesiąc

[ctx: @option last week]
en: Last Week
pl: Ostatni tydzień

[ctx: @option last year]
en: Last Year
pl: Ostatni rok

[ctx: @option next month]
en: Next Month
pl: Następny miesiąc

[ctx: @option next week]
en: Next Week
pl: Następny tydzień

[ctx: @option next year]
en: Next Year
pl: Następny rok

[ctx: @option today]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
pl: Jutro

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
pl: Wczoraj

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
pl: Traktowanie słów sk&lejonych jako niepoprawnych

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
pl: Tworzenie pary &rdzeń/przyrostek spoza słownika

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
pl: Wyłącz samoczynne sprawdzanie

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
pl: Sprawdź pisownię

[ctx: @option:check]
en: Font
pl: Czcionka

[ctx: @option:check]
en: Font style
pl: Styl czcionki

[ctx: @option:check]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
pl: Dokumenty

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
pl: Obrazy

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
pl: Wideo

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
pl: Kontakty

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
pl: E-maile

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
pl: Zadania

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
pl: Więcej...

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
pl: Inne

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
pl: Pliki

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
pl: Ostatnia zmiana

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
pl: Najważniejsze

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
pl: Nigdy nie otwierane

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
pl: Bez priorytetu

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
pl: 1 lub więcej

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
pl: 2 lub więcej

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
pl: 3 lub więcej

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
pl: 4 lub więcej

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
pl: Dowolna ocena

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
pl: Najwyższa ocena

[ctx: @title]
en: Delete tag
pl: Usuń znacznik

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
pl: Różne

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
pl: Wyniki zapytania

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
pl: Wyniki zapytania "%1"

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
pl: Zasób

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
pl: Typ zasobu

[ctx: @title:group]
en: Find
pl: Znajdź

[ctx: @title:group Document information]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:menu]
en: List Style
pl: Styl listy

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
pl: Pokaż tekst

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
pl: Dopełnienie tekstu

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
pl: Ustawienia paska narzędzi

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
pl: &Przesuń

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
pl: Ramka

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
pl: Dodaj znaczniki

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
pl: Zmień znaczniki

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
pl: Kontrola skrótów klawiszowych

[ctx: @title:window]
en: Print
pl: Drukuj

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
pl: UWAGA: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
pl: <b>Uwaga</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
pl: Program wiersza poleceń używany do testowania modułów KUnitTest.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik o nazwie "%1" już istnieje. Zastąpić go?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
pl: Inne

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
pl: Wyślij datek

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
pl: Strona domowa

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
pl[0]: Baza wiedzy (brak pozycji)
pl[1]: Baza wiedzy (%1 pozycji)
pl[2]: Baza wiedzy (%1 pozycji)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
pl: Odwiedź stronę

en: A little program to output installation paths
pl: Programik do wypisywania ścieżek instalacji

en: A network error has occurred. The request has failed.
pl: Wystąpił błąd sieci. Żądanie nie zostało zrealizowane.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
pl: Błąd protokołu. Żądanie nie zostało zrealizowane.

en: A scheme with this name already exists.
pl: Zestaw o tej nazwie już istnieje.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
pl: Skrypt na tej stronie powoduje zawieszenie KHTML. Jeśli jego wykonanie będzie kontynuowane, inne programy mogą działać wolniej.
    Przerwać wykonanie skryptu?

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
pl: Strona domowa

en: A&uthor
pl: A&utor

en: A&uthors
pl: A&utorzy

en: A&vailable actions:
pl: &Dostępne działania:

en: About %1
pl: O programie %1

en: About &KDE
pl: Informacje o &KDE

en: About KDE
pl: O KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
pl: &Informacje o KDE

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Access Keys activated
pl: Uaktywniono klawisze dostępu

en: Action
pl: Działanie

en: Action Name
pl: Nazwa działania

en: Action takes 2 args.
pl: Action wymaga 2 parametrów.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
pl: Napisz e-maila do osoby współtworzącej

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
pl: E-mail współtwórcy
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
pl: ActionGroup wymaga 2 parametrów.

en: ActionList: %1
pl: Lista akcji: %1

en: Actual Font
pl: Rzeczywista czcionka

en: Actually generate the code.
pl: Generuj rzeczywisty kod.

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Comment
pl: Dodaj komentarz

en: Add Fallback Language
pl: Dodaj język dodatkowy

en: Add Rating
pl: Dodaj ranking

en: Add URL to Filter
pl: Dodaj URL do filtra

en: Add a new script.
pl: Dodaj nowy skrypt.

en: Add to Dictionary
pl: Dodaj do słownika

en: Add to Toolbar
pl: Dodaj do paska narzędzi

en: Add to ignores...
pl: Dodaj do ignorowanych...

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Additional Information: %1
pl: Dodatkowe informacje: %1

en: Address is already in use
pl: Adres jest już używany

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
pl: Dodaje dodatkowy język, używany przy braku tłumaczenia dla języka domyślnego

en: Administrator &Mode...
pl: Tryb &administratora...

en: After
pl: Po

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
pl: Po południu

en: Again
pl: Powtórz

en: Alert
pl: Alarm

en: Alias names:
pl: Alternatywne nazwy:

en: All Categories
pl: Wszystkie kategorie

en: All Pages
pl: Wszystkie strony

en: All Providers
pl: Wszyscy dostawcy

en: All Visible Columns
pl: Wszystkie widoczne kolumny

en: Allow
pl: Dopuść

en: Allow Tabulations
pl: Dopuść tabulację

en: Alpha:
pl: Alfa:

en: Already opened.
pl: Już otwarty.

en: Alternate
pl: Alternatywny

en: Alternate:
pl: Alternatywny:

en: Ambiguous shortcut detected
pl: Wykryto niejednoznaczny skrót

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
pl: Podczas próby uruchomienia skryptu na tej stronie wystąpił błąd.
    
    %1 wiersz %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
pl: Komentarze i indeksy

en: Any Character
pl: Dowolny znak

en: Anytime
pl: Kiedykolwiek

en: Applet "%1" started
pl: Aplet "%1" został uruchomiony

en: Applet "%1" stopped
pl: Aplet "%1" został zakończony

en: Applet Parameters
pl: Parametry apletu

en: Application Language Changed
pl: Zmiana języka programu

en: Application sounds
pl: Dźwięki programów

en: Application:
pl: Program:

en: Applications menu (.desktop files)
pl: Menu programów (pliki .desktop)

en: Apply Settings
pl: Wprowadzanie zmian

en: Apply changes
pl: Zastosuj zmiany

en: Approximate equivalents:
pl: Przybliżone odpowiedniki:

en: Archives
pl: Archiwa

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
pl: Ta strona ustawień jest już otwarta w %1

en: As-you-type spell checking disabled.
pl: Sprawdzanie w trakcie pisania wyłączone.

en: As-you-type spell checking enabled.
pl: Sprawdzanie w trakcie pisania włączone.

en: Ask before replacing each match found.
pl: Zapytaj przed zastąpieniem każdego dopasowania.

en: Authentication error.
pl: Błąd autoryzacji.

en: Author
pl: Autor

en: Author:
pl: Autor:

en: Auto Spell Check
pl: Samoczynne sprawdzanie pisowni

en: Autocorrect
pl: Samoczynne poprawianie

en: Automatic Detection
pl: Samoczynne wykrywanie

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
pl: Dokonano zmian wymaganych przez wtyczki. Naciśnij tutaj, aby uzyskać więcej szczegółów

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
pl: Dokonano zmian, żeby spełnić zależności wtyczek:

en: Autostart directories
pl: Ścieżka do katalogu autostartu

en: Available KDE resource types
pl: Dostępne źródła danych KDE

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
pl: Dostępne testy %1 (ignorowane: %2)

en: Available Tests: 0
pl: Dostępne testy: 0

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
pl: Nieprawidłowa funkcja obsługi zdarzenia: Obiekt %1 Identyfikator %2 Metoda %3 Typ %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
pl: Błędna obsługa slota: Obiekt %1 Identyfikator %2 Metoda %3 Podpis: %4.

en: Banner Pages
pl: Strony nagłówka

[ctx: Banner page]
en: Classified
pl: Sklasyfikowany

[ctx: Banner page]
en: Confidential
pl: Poufny

[ctx: Banner page]
en: None
pl: Brak

[ctx: Banner page]
en: Secret
pl: Tajny

[ctx: Banner page]
en: Standard
pl: Domyślny

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
pl: Ściśle tajny

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
pl: Niesklasyfikowany

[ctx: Banner page at end]
en: End
pl: Koniec

[ctx: Banner page at start]
en: Start
pl: Początek

en: Base URL
pl: Adres URL

en: Basic Page Style
pl: Podstawowy styl strony

en: Become a Fan
pl: Zostań wielbicielem

en: Before
pl: Przed

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
pl: Przed południem

en: Beginning of document reached.
pl: Osiągnięto początek dokumentu.

en: Billing information:
pl: Informacje o kosztach:

en: Block IFrame...
pl: Blokuj ramkę...

en: Block Image...
pl: Blokuj obraz...

en: Block Images From %1
pl: Blokuj obrazy z %1

en: Block:
pl: Blok:

en: Blue:
pl: Niebieski:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
pl: i

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
pl: lub

en: Bottom to Top, Left to Right
pl: Z dołu do góry, z lewej do prawej

en: Bottom to Top, Right to Left
pl: Z dołu do góry, z prawej do lewej

en: Break at Next
pl: Przerwij na następnej

en: Breakpoint
pl: Pułapka

en: Bug report sent, thank you for your input.
pl: Zgłoszenie o błędzie zostało wysłane, dziękujemy.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
pl: Tworzy wtyczki z elementami interfejsu Qt z pliku opisu stylu.

en: C octal escaped UTF-8:
pl: Ósemkowo kodowane UTF-8:

en: C&ase sensitive
pl: Uwzględnij wielkość &liter

en: C&lear
pl: Wy&czyść

en: C&ontinue
pl: K&ontynuuj

en: CGIs to run from kdehelp
pl: Programy CGI uruchamiane przez Pomoc KDE

en: CJK Ideograph Information
pl: Informacja o ideogramie CJK

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
pl: Zbuforowane informacje (np. ikony, strony WWW)

en: Call
pl: Wywołanie

en: Call Stack
pl: Stos wywołań

en: Call to '%1' failed.
pl: Wywołanie '%1' nie udało się.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
pl: Wywołanie metody '%1' nieudane, nie można pobrać parametru %2:%3

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel?
pl: Anulować?

en: Cannot create memory segment for file %1
pl: Nie można utworzyć fragmentu pamięci dla pliku %1

en: Cannot find testregression executable.
pl: Nie można odnaleźć pliku wykonywalnego testregression.

en: Cannot open %1 for reading
pl: Nie można otworzyć %1 do odczytu

en: Cannot seek past eof
pl: Nie można czytać za końcem pliku

en: Cantonese Pronunciation:
pl: Wymowa kantońska:

en: Captured Text (%1)
pl: Zastępowany tekst (%1)

en: Carriage Return
pl: Karetka

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
pl: Powoduje zainstalowanie przez program prywatnej mapy kolorów dla trybu 8-bitowego

en: Certificate (validation: %1)
pl: Certyfikat (sprawdzenie: %1)

en: Change &Icon...
pl: Zmień &ikonę...

en: Change Icon
pl: Zmień ikonę

en: Change Te&xt...
pl: Zmień &tekst...

en: Change Text
pl: Zmień tekst

en: Changelog
pl: Plik zmian

en: Changelog:
pl: Plik zmian:

en: Changing annotations
pl: Ustawienia powiadomień

[ctx: Character]
en: In decimal:
pl: Numer dziesiętny:

en: Character used for indicating positive numbers
pl: Znak oznaczający liczby dodatnie

en: Character:
pl: Znak:

en: Check Spelling
pl: Sprawdź pisownię

en: Check Spelling...
pl: Sprawdź pisownię...

en: Check Sycoca database only once
pl: Sprawdź bazę danych Sysoca tylko raz

en: Check file timestamps
pl: Sprawdź datę pliku

en: Check spelling in document
pl: Sprawdź pisownię w dokumencie

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
pl: Włącz, żeby zobaczyć informację diagnostyczną o działaniu wątków. Komunikaty pojawią się w konsoli.

en: Check whether config file itself requires updating
pl: Sprawdź, czy nie należy uaktualnić samego pliku ustawień.

en: Checking login...
pl: Sprawdzanie nazwy użytkownika...

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: Class
pl: Klasa

en: Clear &History
pl: Wyczyść &historię

en: Clear List
pl: Wyczyść listę

en: Clear input
pl: Wyczyść pole

en: Clear the input in the edit field
pl: Wyczyść tekst w polu tekstowym.

en: Click for a menu of available captures.
pl: Proszę nacisnąć, aby ukazało się menu z dostępnymi wzorcami do zastąpienia.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
pl: Proszę nacisnąć tutaj, aby edytować wyrażenie regularne za pomocą edytora graficznego.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
pl: Naciśnij przycisk, a potem naciśnij kombinację, której chcesz użyć w programie.
    Na przykład, żeby użyć skrótu Ctrl+A, wciśnij klawisz Ctrl i naciśnij A.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
pl: Naciśnij, aby zwinąć to okienko i ukryć szczegóły

en: Click this to expand the dialog, to show details
pl: Naciśnij, aby rozwinąć to okno i zobaczyć szczegóły

en: Click to select a font
pl: Naciśnij, aby wybrać czcionkę

en: Close
pl: Zamknij

en: Close Document
pl: Zamykanie dokumentu

en: Close Message
pl: Zamknij wiadomość

en: Close Script
pl: Zamknij skrypt

en: Close and discard
    edited message?
pl: Zamknąć i porzucić
    edytowaną wiadomość?

en: Close document
pl: Zamknij dokument

en: Close script...
pl: Zamknij skrypt...

en: Close source
pl: Zamknij źródło

en: Close the current document.
pl: Zamknij bieżący dokument.

en: Close the current window or document
pl: Zamknij aktualne okno lub dokument

en: Close the current window.
pl: Zamknij aktualne okno.

en: Close window?
pl: Zamknąć okno?

en: Collaborate
pl: Współpraca

en: Collaboration
pl: Współpraca

en: Color for links
pl: Kolor odnośników

en: Color for visited links
pl: Kolor odwiedzonych odnośników

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
pl: Kolumna nr %1

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment on entry
pl: Komentarz do elementu

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Comments
pl: Komentarze

en: Communication error
pl: Błąd komunikacji

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
pl: Wkompilowany exec_prefix bibliotek KDE

en: Compiled in library path suffix
pl: Wkompilowane rozszerzenie ścieżki bibliotek

en: Compiled in prefix for KDE libraries
pl: Wkompilowany prefiks bibliotek KDE

en: Compiled in version string for KDE libraries
pl: Wkompilowana wersja bibliotek KDE

en: Compiler:
pl: Kompilator:

en: Complete Match
pl: Całkowite dopasowanie

en: Confi&gure...
pl: U&stawienia...

en: Configuration description files
pl: Opisy plików ustawień

en: Configuration file "%1" not writable.
pl: Plik ustawień "%1" nie jest dostępny do zapisu.

en: Configuration file is invalid: "%1"
pl: Nieprawidłowy plik ustawień: "%1"

en: Configuration file not found: "%1"
pl: Nie znaleziono pliku ustawień: "%1"

en: Configuration files
pl: Pliki ustawień

en: Configure
pl: Ustawienia

en: Configure &Notifications...
pl: Ustawie&nia powiadomień...

en: Configure Email...
pl: Ustawienia poczty...

en: Configure Notifications
pl: Ustawienia powiadomień

en: Configure S&hortcuts...
pl: Ustawienia &skrótów...

en: Configure Shortcut...
pl: Ustawienia skrótów...

en: Configure Shortcuts
pl: Ustawienia skrótów

en: Configure Tool&bars...
pl: Ustawienia pasków &narzędzi...

en: Configure Toolbars
pl: Ustawienia pasków narzędzi

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Confirm Quit From System Tray
pl: Potwierdzenie zamknięcia za pomocą tacki systemowej

en: Confirmation Required
pl: Wymagane potwierdzenie

en: Confirmation: JavaScript Popup
pl: Potwierdzenie: otwarcie okna Javascript

en: Conflict With Registered Global Shortcut
pl: Sprzeczność z zarejestrowanym skrótem globalnym

en: Conflict with Global Shortcut
pl: Sprzeczność ze skrótem globalnym

en: Conflict with Standard Application Shortcut
pl: Sprzeczność ze standardowym skrótem programu

en: Connection refused
pl: Połączenie odrzucone

en: Connection timed out
pl: Czas połączenia został przekroczony

en: Console
pl: Konsola

en: Contact author
pl: Skontaktuj się z autorem

en: Contact on Jabber
pl: Skontaktuj się przez Jabbera

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Continue from the beginning?
pl: Kontynuować od początku?

en: Continue from the end?
pl: Kontynuować od końca?

en: Continue operation
pl: Kontynuuj operację

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy Image
pl: Skopiuj obraz

en: Copy Image Location
pl: Skopiuj adres obrazu

en: Copy selection to clipboard
pl: Kopiuj zaznaczenie do schowka

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
pl: Prawa autorskie 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Could not Launch Help Center
pl: Nie można uruchomić Centrum pomocy

en: Could not construct value
pl: Nie można utworzyć wartości

en: Could not create temporary file.
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
pl: Nie można wyeksportować zestawu - docelowe położenie jest nieprawidłowe.

en: Could not find '%1' executable.
pl: Nie można odnaleźć pliku wykonywalnego '%1'.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
pl: Nie można znaleźć 'kdemain' w '%1'.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
pl[0]: Nie można znaleźć typu mime <resource>%2</resource>
pl[1]: Nie można znaleźć typów mime:
    <resource>%2</resource>Nie można znaleźć typów mime:
    <resource>%2</resource>
pl[2]: Nie można znaleźć typów mime:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
pl: Nie można znaleźć wtyczki '%1' dla programu '%2'

en: Could not find service '%1'.
pl: Nie można odnaleźć serwisu '%1'.

en: Could not install "%1": file not found.
pl: Nie można zainstalować "%1": nie znaleziono pliku.

en: Could not install %1
pl: Nie można zainstalować %1

en: Could not launch Browser
pl: Nie można uruchomić przeglądarki

en: Could not launch Mail Client
pl: Nie można uruchomić klienta poczty

en: Could not launch Terminal Client
pl: Nie można uruchomić klienta terminala

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
pl: Nie można uruchomić Centrum pomocy:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
pl: Nie można uruchomić przeglądarki:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
pl: Nie można uruchomić klienta poczty:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
pl: Nie można uruchomić klienta terminala:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
pl: Nie można pobrać dostawców nowej zawartości z pliku: %1

en: Could not load print preview part
pl: Nie można wczytać biblioteki do obsługi podglądu wydruku

en: Could not open file '%1'
pl: Nie można otworzyć pliku '%1'

en: Could not open file '%1': %2
pl: Nie można otworzyć pliku '%1': %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
pl: Nie można otworzyć biblioteki '%1'.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
pl: Nie można odczytać danych z  %1 do pamięci

en: Could not read file '%1'
pl: Nie można odczytać pliku '%1'

en: Could not set non-blocking mode
pl: Nie można ustawić trybu nieblokującego

en: Could not verify login, please try again.
pl: Błąd weryfikacji nazwy użytkownika. Proszę spróbować ponownie.

en: Create Web Shortcut
pl: Utwórz skrót sieciowy

en: Create content on server
pl: Utwórz zawartość na serwerze

en: Create global database
pl: Utwórz bazę globalną

en: Create new document
pl: Utwórz nowy dokument

en: Critical
pl: Krytyczny

en: Cu&t
pl: Wy&tnij

en: Curr&ent actions:
pl: Bieżąc&e działania:

en: Current scheme:
pl: Bieżący zestaw:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
pl: Własne...

en: Custom:
pl: Własny:

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut selection to clipboard
pl: Wytnij zaznaczenie do schowka

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
pl: Błąd modułu DBus: połączenie z programem pomocniczym nie powiodło się. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
pl: Błąd modułu DBus: nie można połączyć się z programem pomocniczym nie powiodło się. Błąd połączenia: %1. Komunikat o błędzie: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
pl: Błąd modułu DBus: uszkodzone dane od programu pomocniczego %1 %2

en: Dante SOCKS client
pl: klient Dante SOCKS

en: Date and Time: %1
pl: Data i czas: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
pl: Dzień (06:00 do 17:59)

en: Default Font Size (100%)
pl: Domyślny rozmiar czcionki (100%)

en: Default color
pl: Kolor domyślny

en: Default language:
pl: Domyślny język:

en: Default widget group name to display in designer
pl: Domyślna grupa elementów wyświetlana w Projektancie

en: Default:
pl: Domyślny:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
pl: Obszar

en: Definition in English:
pl: Definicja angielska:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete item(s)
pl: Usuń element(y)

en: Dependency Check
pl: Sprawdzanie zależności

en: Description
pl: Opis

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Dese&lect
pl: O&dznacz wszystko

en: Desktop %1
pl: Pulpit %1

en: Desktop Exchange Service
pl: Usługa wymiany pulpitu

en: Detach
pl: Odłącz

en: Details
pl: Szczegóły

en: Details for %1
pl: Szczegóły dla %1

en: Details of the Request:
pl: Szczegóły żądania:

en: Details view mode
pl: Tryb widoku szczegółów

en: Did you know...?
pl: Czy wiedziałeś, że...?

en: Digit
pl: Cyfra

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
pl: Katalog z testami, katalogiem podstawowym i wynikowym.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
pl: Katalog zawierający katalogi tests, basedir i output. Istotne tylko, gdy nie użyto opcji -b.

en: Disable checking files (dangerous)
pl: Wyłącz sprawdzanie plików (niebezpieczne)

en: Disable crash handler, to get core dumps
pl: Wyłącz obsługę błędów, włącz zrzuty pamięci

en: Disable incremental update, re-read everything
pl: Wyłącz przyrostowe uaktualnianie, przeczytaj wszystko

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
pl: Wyłącza przechwytywanie komunikatów diagnostycznych. Zwykle stosowane, kiedy używany z interfejsem graficznym.

en: Disallow
pl: Nie zezwalaj

en: Discard changes
pl: Porzuć zmiany

en: Display Images on Page
pl: Pokazuj obrazy na stronie

en: Displays Thread Activity
pl: Wyświetla informację o działaniu wątków

en: Distance between desktop icons
pl: Odstęp między ikonami

en: Do &not store this time
pl: Nie przechowuj tym &razem

en: Do Not Allow
pl: Nie dopuszczaj

en: Do Not Download
pl: Nie pobieraj

en: Do Not Fill Out
pl: Nie wypełniaj

en: Do Not Suppress Debug Output
pl: Nie ukrywaj komunikatów diagnostycznych

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
pl: Nie można określić, gdzie obliczyć wyrażenie. Proszę zatrzymać skrypt lub otworzyć plik źródłowy.

en: Do not run in the background.
pl: Nie uruchamiaj w tle.

en: Do not save data
pl: Nie zapisuj danych

en: Do not show the window while running tests
pl: Ukryj okno w trakcie wykonywania testów

en: Do not show this message again
pl: Nie wyświetlaj więcej tego powiadomienia

en: Do not signal applications to update
pl: Nie zgłaszaj uaktualnienia programom

en: Do not suppress debug output
pl: Nie ukrywaj komunikatów diagnostycznych

en: Do not use Xvfb
pl: Nie używaj Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
pl: Czy przydzielić apletowi Javy z certyfikatem:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
pl: Na pewno usunąć zestaw %1?
    To nie usunie żadnego z zestawów systemowych.

en: Do you really want to execute '%1'?
pl: Na pewno wykonać '%1'?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
pl: Na pewno przywrócić domyślne ustawienia wszystkich pasków narzędziowych programu? Zmiany będą widoczne natychmiast.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
pl: Dodać zakładkę do "%1" zatytułowaną "%2" do Twoich zakładek?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
pl: Dodać zakładkę do "%1" do Twoich zakładek?

en: Do you want to restart search at the beginning?
pl: Rozpocząć wyszukiwanie od początku?

en: Do you want to restart search from the end?
pl: Rozpocząć wyszukiwanie od końca?

en: Do you want to store this password for %1?
pl: Czy zapamiętać to hasło dla %1?

en: Do you want to store this password?
pl: Czy zapamiętać to hasło?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
pl: Dokuj

en: Document Information
pl: Informacje o dokumencie

en: Document encoding:
pl: Kodowanie dokumentu:

en: Domain:
pl: Domena:

en: Done.
pl: Gotowe.

en: Double Line
pl: Podwójna linia

en: Double Thick Line
pl: Podwójna gruba linia

en: Download
pl: Pobierz

en: Download File
pl: Pobierz plik

en: Download New Stuff...
pl: Pobierz nowe elementy...

en: Download of "%1" failed, error: %2
pl: Pobieranie "%1" nie powiodło się, błąd: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
pl: Pobieranie elementu nie powiodło się: brak adresu dla "%1".

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
pl: Pobrany plik to plik HTML. Otwarto w przeglądarce

en: Downloads:
pl: Liczba pobrań:

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit selected script.
pl: Edytuj wybrany skrypt.

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Editor Chooser
pl: Wybór edytora

en: Email
pl: E-mail

en: Email address:
pl: Adres e-mail:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
pl: Do:

[ctx: Email sender address]
en: From:
pl: Od:

en: Email to:
pl: E-mail do:

en: Embeddable HTML component
pl: Komponent HTML

en: Embeddable component for multipart/mixed
pl: Osadzony komponent dla formatu multipart/mixed

en: Emoticons
pl: Emotikony

en: Enable &background spellchecking
pl: Włącz sprawdzanie pisowni w &tle

en: Enable SOCKS support
pl: Włącz obsługę SOCKS

en: Enable component
pl: Włącz komponent

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
pl: Wykryj samoczynnie

[ctx: Encodings menu]
en: Default
pl: Domyślne

en: End of Line
pl: Koniec wiersza

en: End of document reached.
pl: Osiągnięto koniec dokumentu.

en: End of options
pl: Koniec opcji

en: Enlarge Font
pl: Powiększ czcionkę

en: Enter
pl: Wprowadź

en: Enter Administrator Mode
pl: Wejdź w tryb administratora

en: Enter Search Terms...
pl: Wpisz szukane hasła...

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
pl: Proszę podać wzorzec wyszukiwania lub wybrać poprzedni wzorzec z listy.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
pl: Proszę podać napis zastępujący lub wybrać poprzedni z listy.

en: Enter a search term or character here
pl: Podaj szukany tekst lub znak

en: Enter search phrase here
pl: Podaj wyrażenie do znalezienia

en: Enter the URL:
pl: Podaj adres URL:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
pl: Proszę wpisać (w miarę możliwości po angielsku) opis zgłaszanego błędu.
    Po wciśnięciu "Wyślij" raport zostanie wysłany do opiekuna programu.

en: Entries failed to load
pl: Elementy nie dające się wczytać

en: Equivalents:
pl: Odpowiedniki:

en: Error
pl: Błąd

en: Error during rename.
pl: Błąd podczas zmiany nazwy.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
pl: Błąd podczas przetwarzania pliku nagłówkowego '%1 w wierszu %2: %3

en: Error initializing provider.
pl: Błąd podczas inicjowania dostawcy.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
pl: Błąd podczas uruchamiania %1. Albo program KLauncher już nie działa, albo nie mógł uruchomić aplikacji.

en: Error loading '%1'.
pl: Błąd podczas wczytywania '%1'.

en: Error opening PTY
pl: Błąd podczas otwierania PTY

en: Error reading from PTY
pl: Błąd odczytu z PTY

en: Error writing to PTY
pl: Błąd zapisu do PTY

en: Error: %1 - %2
pl: Błąd: %1: %2

en: Error: java executable not found
pl: Błąd: plik wykonywalny Javy nie został znaleziony

en: Evaluation error
pl: Błąd podczas wyznaczania wartości

en: Evaluation threw an exception %1
pl: Obliczenia spowodowały wyjątek %1

en: Even Pages
pl: Strony parzyste

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
pl: Wyjątek wywołujący funkcję '%1' z %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
pl: Wyjątek wywołujący slot '%1' z %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
pl: Pliki wykonywalne w $prefix/bin

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Execute File?
pl: Wykonać plik?

en: Execute script without gui support
pl: Uruchom skrypt bez obsługi interfejsu

en: Execute the selected script.
pl: Wykonaj wybrany skrypt.

en: Export Scheme...
pl: Eksportuj zestaw...

en: Export to Location
pl: Eksportuj do

en: F&ind:
pl: &Znajdź:

en: F&ull Screen Mode
pl: Tryb pełno&ekranowy

en: Failed to create Action.
pl: Nie udało się utworzyć Action.

en: Failed to create ActionGroup.
pl: Nie udało się utworzyć ActionGroup.

en: Failed to create Layout.
pl: Nie można utworzyć Layout.

en: Failed to create Widget.
pl: Nie można utworzyć widgetu.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
pl: Nie można utworzyć skryptu dla interpretera "%1"

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
pl: Nie można określić interpretera dla skryptu "%1"

en: Failed to load file '%1'
pl: Nie można wczytać pliku '%1'

en: Failed to load interpreter "%1"
pl: Nie można wczytać interpretera "%1"

en: Failed to open scriptfile "%1"
pl: Nie można otworzyć skryptu "%1"

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
pl: Błąd rzutowania na typ %1 z typu %2 (%3)

en: Fallback language:
pl: Język dodatkowy:

en: Fetch content link from server
pl: Pobierz odnośnik z zawartością z serwera

en: Fetching content data from server finished.
pl: Ukończono pobieranie treści z serwera.

en: Fetching content data from server...
pl: Pobieranie zawartości z serwera...

en: Fetching license data from server...
pl: Pobieranie danych o licencjach z serwera...

en: Fetching your previously updated content finished.
pl: Zakończono pobieranie poprzednio wysłanych treści.

en: Fetching your previously updated content...
pl: Pobieranie poprzednio wysłanych treści...

en: File
pl: Plik

en: File %1 does not exist
pl: Plik %1 nie istnieje

en: File %1 not found.
pl: Plik %1 nie został znaleziony.

en: File not found: %1
pl: Nie znaleziono pliku: %1

en: File to read update instructions from
pl: Plik, z którego należy czytać informacje o aktualizacji

en: File to upload:
pl: Plik do wysłania:

en: File:
pl: Plik:

en: Fill Out
pl: Wypełnij

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter error
pl: Błąd filtra

en: Find
pl: Znajdź

en: Find &Next
pl: Znajdź &następne

en: Find &backwards
pl: Znajdź &wstecz

en: Find &links only
pl: Znajdź tylko &odnośniki

en: Find Links as You Type
pl: Znajdź odnośniki w trakcie pisania

en: Find Next
pl: Znajdź następne

en: Find Pre&vious
pl: Znajdź &poprzednie

en: Find Text
pl: Znajdź tekst

en: Find Text as You Type
pl: Znajdź tekst w trakcie pisania

en: Find filename inside the resource type given to --path
pl: Znajdź nazwę pliku wewnątrz zasobu typu podanego w --path

en: Finish
pl: Zakończ

en: First argument must be a QObject.
pl: Pierwszym parametrem musi być QObject.

en: Fit to Page &Height
pl: Dopasuj do wy&sokości strony

en: Fit to Page &Width
pl: Dopasuj do sze&rokości strony

en: Fixed width font
pl: Czcionka stałej szerokości

en: Follow
pl: Idź za

en: Font for menus
pl: Czcionka menu

en: Font for the taskbar
pl: Czcionka paska zadań

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
pl: Rozmiar czcionki<br/><i>stały</i> lub <i>względny</i><br/>do środowiska

en: Font style:
pl: Styl czcionki:

en: Fonts for toolbars
pl: Czcionka pasków narzędzi

en: Frame Information
pl: Informacja o ramce

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
pl: Zablokuj rozmiar

en: From c&ursor
pl: &Od kursora

en: Front
pl: Przód

en: Function must be called from the main thread.
pl: Funkcja musi być wywoływana z głównego wątku.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
pl: Graficzny przykład dla zarządzania wątkami Weaver

en: GUI for the khtml regression tester
pl: Interfejs do testów regresji khtml

en: General Character Properties
pl: Ogólne właściwości znaku

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
pl: Utwórz proste klasy nie oparte na Nepomuk::Resource, które nie sprawdzają integralności danych

en: Get Hot New Stuff
pl: Pobieranie nowych pakietów

en: Get Hot New Stuff!
pl: Pobierz nowe pakiety!

en: Get help...
pl: Pomoc...

en: Global
pl: Globalny

en: Global Alternate
pl: Alternatywny globalny

en: Global:
pl: Globalny:

en: Go back in document
pl: Idź wstecz w dokumencie

en: Go back one step
pl: Idź jeden krok wstecz

en: Go forward in document
pl: Idź naprzód w dokumencie

en: Go forward one step
pl: Idź jeden krok do przodu

en: Go to first page
pl: Idź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Idź do ostatniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go up
pl: Idź do góry

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
pl: Następny w historii

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
pl: Poprzedni w historii

en: Grave
pl: Poważny

en: Green:
pl: Zielony:

en: HTML Settings
pl: Ustawienia HTML

en: HTML Toolbar
pl: Pasek narzędzi HTML

en: HTML documentation
pl: Dokumentacja HTML

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
pl: Prawie standardowy

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
pl: Sztuczki

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
pl: Rygorystyczny

en: HTTP Headers
pl: Nagłówki HTTP

en: Here you can choose the font size to be used.
pl: Tu możesz wybrać używany rozmiar czcionki.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
pl: Przedstawiona jest lista skojarzeń klawiszy, np. skojarzenia zdarzeń (jak 'Kopiuj'), pokazanych w lewej kolumnie, z kombinacją klawiszy (jak Ctrl-V), widocznych w prawej kolumnie.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
pl: Tu możesz wybrać między stałym rozmiarem czcionki i rozmiarem, obliczanym dynamicznie i dostosowywanym do środowiska (wymiarów elementów interfejsu, rozmiaru papieru itd.).

en: Hide %1
pl: Ukryj %1

en: Highest Rated
pl: Najwyżej oceniane

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
pl: Podświetlaj przyciski paska narzędzi pod kursorem

en: Hold Indefinitely
pl: Zatrzymaj na czas nieokreślony

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Host
pl: Gospodarz

en: Hot New Stuff Providers
pl: Dostawcy nowych pakietów

en: Hue:
pl: Barwa:

en: Huge (%1x%2)
pl: Wielkie (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
pl: Oświadczam, że ta zawartość nie narusza prawa, praw autorskich  ani znaków towarowych. Zgadzam się na zapisanie mojego adresu IP (rozpowszechnianie zawartości bez zgody właściciela praw autorskich jest nielegalne).

en: I&gnore All
pl: Pom&iń wszystkie

en: Icon Size
pl: Rozmiar ikon

en: Icon te&xt:
pl: Tekst &ikony:

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Icons
pl: Ikony

en: Icons Only
pl: Tylko ikony

en: Icons view mode
pl: Tryb widoku okien

en: If enabled, search for a regular expression.
pl: Jeśli włączone, wyszukiwanie używa wyrażeń regularnych.

en: Ignore
pl: Pomiń

en: Ignored Words
pl: Pomijane słowa

en: Image - %1x%2 Pixels
pl: Obraz - %1x%2 pikseli

en: Image Operations
pl: Operacje na obrazie

en: In context '%1' for action '%2'
pl: W kontekście '%1' dla działania '%2'

en: In which language did you describe the above?
pl: W jakim języku jest poniższy opis?

en: Inactive
pl: Nieaktywny

en: Include path prefix (deprecated)
pl: Przedrostek ścieżki dołączanych plików (przestarzałe)

en: Includes/Headers
pl: Pliki nagłówkowe

en: Incorrect number of arguments.
pl: Niepoprawna liczba parametrów.

en: Incremental Spellcheck
pl: Sprawdzanie pisania w trakcie pisania

en: Information
pl: Informacja

en: Initializing
pl: Inicjowanie

en: Initializing Applet "%1"...
pl: Inicjowanie apletu "%1"...

en: Input file
pl: Plik wejściowy

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert Place&holder
pl: Wstaw znacznik &miejsca

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Install Again
pl: Zainstaluj ponownie

en: Installation prefix for Qt
pl: Katalog instalacyjny Qt

en: Installed
pl: Zainstalowanych

en: Installing
pl: Instalowanie

en: Insufficient permissions in target directory.
pl: Niewystarczające uprawnienia do katalogu docelowego.

en: Internally added if launched from Finder
pl: Dodawane wewnętrznie podczas uruchamiania z programu Finder

en: Internet Search
pl: Wyszukiwanie w Internecie

en: Invalid item.
pl: Niepoprawny element.

en: Invalid regular expression.
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne.

en: Invalid type in Database
pl: Nieprawidłowy typ w bazie danych

en: JS Calculator
pl: Kalkulator JS

en: Japanese Kun Pronunciation:
pl: Wymowa japońska Kun:

en: Japanese On Pronunciation:
pl: Wymowa japońska On:

en: JavaScript &Debugger
pl: Debu&gger JavaScript

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
pl: Próba wstawienia zakładki przez JavaScript

en: JavaScript Debugger
pl: Debuger JavaScript

en: JavaScript Error
pl: Błąd JavaScript

en: JavaScript Errors
pl: Błędy JavaScript

en: Job
pl: Zadanie

en: Job Control
pl: Kontrola zadań

en: Job Options
pl: Opcje zadania

en: Job priority:
pl: Priorytet zadania:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
pl: Skrypt afrykańskie

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
pl: Skrypty środkowoazjatyckie

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
pl: Składające znaki diakrytyczne

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
pl: Skrypty wschodnioazjatyckie

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
pl: Alfabety europejskie

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
pl: Symbole matematyczne

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
pl: Skrypty bliskowschodnie

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
pl: Inne

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
pl: Inne skrypty

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
pl: Skrypty filipińskie

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
pl: Symbole fonetyczne

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
pl: Skrypty azjatyckie

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
pl: Skrypty południowo-wschodnioazjatyckie

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
pl: Symbole

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
pl: Alfabetyczne formy prezentacyjne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
pl: Arabski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
pl: Arabskie formy prezentacyjne A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
pl: Arabskie formy prezentacyjne B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
pl: Uzupełnienie arabskiego

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
pl: Ormiański

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
pl: Strzałki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
pl: Balijski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
pl: Podstawowy łaciński

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
pl: Bengalski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
pl: Elementy blokowe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
pl: Rozszerzone bopomofo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
pl: Rysowanie ramek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
pl: Pismo Braille'a

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
pl: Bugiński

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
pl: Znaki zgodności CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
pl: Formy zgodności CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
pl: Ideogramy zgodności CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
pl: Radykały CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
pl: Kreski CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
pl: Symbole i znaki interpunkcyjne CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
pl: Ujednolicone ideogramy CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
pl: Rozszerzenie A ujednoliconych ideogramów CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
pl: Czirokeski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
pl: Składające znaki diakrytyczne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
pl: Uzupełnienie składających znaków diakrytycznych

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
pl: Składające znaki diakrytyczne dla symboli

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
pl: Składające półznaki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
pl: Indyjskie formy liczbowe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
pl: Obrazy znaków sterujących

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
pl: Koptyjski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
pl: Symbole walut

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
pl: Cyrylica

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
pl: Rozszerzony łaciński A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
pl: Rozszerzona cyrylica B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
pl: Uzupełnienie cyrylicy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
pl: Dewanagari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
pl: Rozszerzone Dewanagari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
pl: Dingbaty

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
pl: Otoczone symbole alfanumeryczne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
pl: Otoczone litery i miesiące CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
pl: Etiopski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
pl: Rozszerzony etiopski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
pl: Rozszerzony Etiopski-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
pl: Uzupełnienie etiopskiego

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
pl: Ogólna interpunkcja

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
pl: Kształty geometryczne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
pl: Gruziński

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
pl: Uzupełnienie gruzińskiego

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
pl: Głagolica

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
pl: Grecki rozszerzony

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
pl: Grecki i koptyjski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
pl: Formy połowy i pełnej szerokości

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
pl: Dzamo zgodności dla hangyl

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
pl: Dzamo hangyl

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
pl: Rozszerzenie A dzamo hangyl

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
pl: Rozszerzenie B dzamo hangyl

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
pl: Sylaby hangyl

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
pl: Hebrajski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
pl: Starsze surogaty prywatnego użytku

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
pl: Starsze surogaty

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
pl: Rozszerzenia IPA

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
pl: Znaki opisu ideograficznego

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
pl: Jawajski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
pl: Radykały Kangxi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
pl: Kanadyjski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
pl: Rozszerzenia fonetyczne katakana

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
pl: Khmerski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
pl: Symbole khmerskie

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
pl: Laotański

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
pl: Łaciński rozszerzony dodatkowy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
pl: Rozszerzony łaciński A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
pl: Rozszerzony łaciński B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
pl: Rozszerzony łaciński C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
pl: Rozszerzony łaciński D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
pl: Dodatek Latin-1

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lepcha
pl: Lepcza

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
pl: Symbole literopodobne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
pl: Młodsze surogaty

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
pl: Malajalam

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
pl: Operatory matematyczne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Meetei Mayek
pl: Manipuri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
pl: Różne symbole matematyczne A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
pl: Różne symbole matematyczne B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
pl: Różne symbole

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
pl: Różne symbole i strzałki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
pl: Różne znaki techniczne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
pl: Modyfikujące litery tonów

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
pl: Mongolski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
pl: Birma

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
pl: Rozszerzony birmański A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: NKo
pl: N'Ko

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
pl: Nowe Tai le

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
pl: Formy liczbowe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
pl: Optyczne rozpoznawanie znaków (OCR)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
pl: Rozszerzenia fonetyczne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
pl: Uzupełnienie rozszerzeń fonetycznych

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
pl: Obszar prywatnego użytku

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
pl: Runiczny

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
pl: Samarytański

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
pl: Różne małe formy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
pl: Oddzielone litery modyfikujące

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
pl: Specjalne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
pl: Sundanejski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
pl: Indeksy górne i dolne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
pl: Dodatkowe strzałki A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
pl: Dodatkowe strzałki B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
pl: Dodatkowe operatory matematyczne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
pl: Dodatkowe znaki interpunkcyjne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syloti Nagri
pl: Syloti nagri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
pl: Syryjski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
pl: Tagalski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
pl: Tai le

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
pl: Tamilski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
pl: Tajski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
pl: Tybetański

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
pl: Ujednolicony sylabariusz rdzennych Kanadyjczyków

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
pl: Rozszerzony ujednolicony sylabariusz rdzennych Kanadyjczyków

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vai
pl: Wai

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
pl: Przełączniki wariantów glifów

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
pl: Rozszerzenia wedyjskie

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
pl: Formy pionowe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
pl: Radykały yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
pl: Sylaby yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
pl: Heksagramy Yijing

en: KConf Update
pl: KDE Uaktualnianie ustawień

en: KDE Application
pl: Program KDE

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
pl: Usługa KDE - wymusza aktualizację bazy danych bufora w razie potrzeby

en: KDE Java Applet Plugin
pl: Wtyczka apletów Javy KDE

en: KDE Test Program
pl: Program testowy KDE

en: KDE Tool for updating user configuration files
pl: narzędzie KDE do uaktualniania plików ustawień użytkownika

en: KDE application to run Kross scripts.
pl: Program KDE do uruchamiania skryptów Kross.

en: KDE-tempfile
pl: Plik tymczasowy KDE

en: KDEInit could not launch '%1'
pl: KDEInit nie może uruchomić '%1'

en: KHTML Regression Testing Utility
pl: Program do testowania regresji KHTML

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
pl: KLauncher był niedostępny dla D-Bus, błąd przy wywołaniu %1:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
pl: KLibLoader: nieznany błąd

en: KNewStuff contributions
pl: Zgłoszenia KNewStuff

en: KUnitTest ModRunner
pl: Uruchamianie modułów KUnitTest

en: Keep output results from scripts
pl: Zachowaj wynik wykonania skryptów

en: Key Conflict
pl: Sprzeczność klawiszy

en: Key Generator
pl: Generator kluczy

en: Key used for signing:
pl: Klucz użyty do podpisywania:

en: Korean Pronunciation:
pl: Wymowa koreańska:

en: Language Selection
pl: Wybór języka

en: Language:
pl: Język:

en: Large (%1x%2)
pl: Duże (%1x%2)

en: Last modified:
pl: Ostatnia zmiana:

en: Launching %1
pl: Uruchamianie %1

en: Leave a comment
pl: Zostaw komentarz

en: Left for legacy support
pl: Pozostawione dla obsługi poprzednich wersji

en: Left to Right, Bottom to Top
pl: Z lewej do prawej, z dołu do góry

en: Left to Right, Top to Bottom
pl: Z lewej do prawej, z góry na dół

en: Legacy pixmaps
pl: Stare wersje bitmap

en: Letter, Lowercase
pl: Litera, mała

en: Letter, Modifier
pl: Litera, modyfikator

en: Letter, Other
pl: Litera, inna

en: Letter, Titlecase
pl: Litera, tytułowa

en: Letter, Uppercase
pl: Litera, wielka

en: Level of safety of the Ruby interpreter
pl: Poziom bezpieczeństwa interpretera Ruby

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Library "%1" not found
pl: Nie znaleziono biblioteki "%1"

en: License Agreement
pl: Umowa licencyjna

en: License:
pl: Licencja:

en: License: %1
pl: Licencja: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
pl: Ogranicza ilość kolorów w palecie kolorów
    trybu 8-bitowego, w przypadku gdy program
    wykorzystuje specyfikację QApplication::ManyColor

en: Line
pl: Linia

en: Link Text:
pl: Tekst odnośnika:

en: Link URL:
pl: URL odnośnika:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
pl: Pokaż listę plików nagłówkowych generowanych przez polecenie --writeall.

en: List all includes (deprecated).
pl: Pokaż listę dołączonych plików (przestarzałe).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
pl: Pokaż listę plików źródłowych generowanych przez polecenie --writeall.

en: Loadable modules
pl: Wczytywane moduły

en: Loaded Scripts
pl: Wczytane skrypty

en: Loading Applet
pl: Wczytywanie apletu

en: Loading Preview
pl: Wczytywanie podglądu

en: Loading data
pl: Wczytywanie danych

en: Loading data from provider
pl: Pobieranie danych od dostawcy

en: Loading of providers from file: %1 failed
pl: Wczytywanie dostawców z pliku: %1 nie powiodło się

en: Loading one preview | Loading %1 previews
pl[0]: Wczytywanie podglądu
pl[1]: Wczytywanie %1 podglądów
pl[2]: Wczytywanie %1 podglądów

en: Loading provider information
pl: Wczytywanie informacji o dostawcy

en: Local Variables
pl: Zmienne lokalne

en: Location of installed Qt binaries
pl: Położenie zainstalowanych plików binarnych Qt

en: Location of installed Qt libraries
pl: Położenie zainstalowanych bibliotek Qt

en: Location of installed Qt plugins
pl: Położenie zainstalowanych ścieżek Qt

en: Lock Toolbar Positions
pl: Zablokuj pozycję paska narzędzi

en: Log thread activity
pl: Informacja o działaniu wątków

en: Log to a file
pl: Zapisz do pliku

en: Low Password Strength
pl: Mało bezpieczne hasło

en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Main:
pl: Główny:

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
pl: Oczyszczenie kodu - osobisty bohater opiekina

en: Manage Link
pl: Zarządzaj odnośnikiem

en: Mandarin Pronunciation:
pl: Wymowa mandaryńska:

en: Mark &taskbar entry
pl: Oznacz wpis na pasku &zadań

en: Mark, Enclosing
pl: Znak, zamykający

en: Mark, Non-Spacing
pl: Znak, nie-spacja

en: Mark, Spacing Combining
pl: Znak, łączenie spacji

en: Medium (%1x%2)
pl: Średnie (%1x%2)

en: Mime types
pl: Typy Mime

en: Minimize
pl: Minimalizuj

en: Mirror Pages
pl: Odbij strony

en: Mirror pages along vertical axis
pl: Odbij strony wzdłuż osi pionowej

en: Missing Plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: More Actions
pl: Więcej działań

en: Most Downloads
pl: Najczęściej pobierane

en: Most countries have no character for this
pl: W większości krajów nie używa się do tego żadnego znaku

en: Most downloads
pl: Najczęściej pobieranych

en: Mouse Button Gesture
pl: Gest z przyciskiem myszy

en: Mouse Shape Gesture
pl: Gest z ruchem myszy

en: Move &Down
pl: Przesuń w &dół

en: Move &Up
pl: Przesuń w &górę

en: Must supply a filename.
pl: Trzeba podać nazwę pliku.

en: Must supply a layout name.
pl: Trzeba podać układ.

en: Must supply a valid parent.
pl: Trzeba podać poprawnego rodzica.

en: Must supply a widget name.
pl: Trzeba podać nazwę widgeta.

en: NEC SOCKS client
pl: klient NEC SOCKS

en: Name
pl: Nazwa

en: Name for New Scheme
pl: Nazwa nowego zestawu

en: Name for new scheme:
pl: Nazwa nowego zestawu:

en: Name of the file as it will appear on the website
pl: Nazwa pliku, jaka pojawi się na stronie

en: Name of the plugin class to generate
pl: Nazwa klasy wtyczki do utworzenia

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Named Colors
pl: Nazwane Kolory

en: Ne&ver store for this site
pl: &Nigdy dla tego serwera

en: Nepomuk Resource Class Generator
pl: Generator klas zasobów Nepomuk

en: Network Transmission
pl: Transmisja sieciowa

en: Network error. (%1)
pl: Błąd sieci. (%1)

en: New Scheme
pl: Nowy zestaw

en: New Upload
pl: Nowe wysyłanie

en: New Web Shortcut
pl: Nowy skrót sieciowy

en: New search provider
pl: Nowa wyszukiwarka

en: New...
pl: Nowy...

en: Newest
pl: Najnowszych

en: Newline
pl: Nowy wiersz

en: Next Character in History
pl: Następny znak w historii

en: Next month
pl: Następny miesiąc

en: Next year
pl: Następny rok

en: Night (18:00 to 05:59)
pl: Noc (18:00 do 05:59)

en: No
pl: Nie

en: No Entries
pl: Brak wpisów

en: No Preview
pl: Brak podglądu

[ctx: No border line]
en: None
pl: Brak

en: No classname specified
pl: Nie podano nazwy klasy

en: No classname specified.
pl: Nie podano nazwy klasy.

en: No further items in the history.
pl: Brak następnych elementów w historii.

en: No handler found for %1.
pl: Brak obsługi dla %1.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
pl: Brak informacji.
    Podany obiekt KAboutData nie istnieje.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
pl: Dla tego programu nie zostały określone warunki licencji.
    Proszę sprawdzić dokumentację lub źródła tego programu, aby
    znaleźć licencję.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
pl: Brak dopasowań dla '<b>%1</b>'.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
pl: Nie zainstalowano typów mime. Proszę sprawdzić, czy shared-mime-info jest zainstalowane i czy zmienna XDG_DATA_DIRS jest pusta lub zawiera katalog /usr/share

en: No more matches for this search direction.
pl: Brak następnych dopasowań dla wyszukiwania w tym kierunku.

en: No password, use anonymous (or guest) login
pl: Bez hasła, użyj anonimowego (lub gościnnego) loginu

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
pl: Brak wtyczki dla '%1'.
    Pobrać ją z %2?

en: No provider selected.
pl: Nie wybrano dostawcy.

en: No service matching the requirements was found
pl: Nie znaleziono usługi spełniającej wymagania

en: No service matching the requirements was found.
pl: Nie znaleziono usługi spełniającej wymagania.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
pl: Brak

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
pl: Pływające

en: No such file or directory
pl: Nie ma takiego pliku lub katalogu

en: No such function "%1"
pl: Brak funkcji "%1"

en: No such interpreter "%1"
pl: Interpreter "%1" nie istnieje

en: No such method '%1'.
pl: Brak metody '%1'.

en: No suggestions for %1
pl: Brak podpowiedzi dla %1

en: No target filename has been given.
pl: Nie podano pliku docelowego.

en: No text
pl: Brak tekstu

en: No text was replaced.
pl: Nie wykonano zastąpień.

en: Non-printable
pl: Niedrukowalny

en: Not a directory
pl: To nie jest katalog

en: Not enough arguments.
pl: Brak wystarczającej liczby parametrów.

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
pl: Uwaga: treść na stronie można zmieniać, uaktualniać i usuwać.

en: Notes:
pl: Uwagi:

en: Nothing to spell check.
pl: Nic do sprawdzenia pisowni.

en: Number, Decimal Digit
pl: Liczba, cyfra dziesiętna

en: Number, Letter
pl: Liczba, litera

en: Number, Other
pl: Liczba, inna

en: OS:
pl: System:

en: Odd Pages
pl: Strony nieparzyste

en: Old upload information found, fill out fields?
pl: Znaleziono starą informację o wysyłaniu, wypełnić pola?

en: Only 'ReadOnly' allowed
pl: Dopuszczalne jest tylko 'ReadOnly'

en: Only Run HTML Tests
pl: Uruchom tylko testy HTML

en: Only Run JS Tests
pl: Uruchom tylko testy JS

en: Only local files are supported.
pl: Obsługiwane są tylko pliki lokalne.

en: Only run .html tests
pl: Uruchom tylko testy .html

en: Only run .js tests
pl: Uruchom tylko testy .js

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
pl: Uruchom tylko jeden test. Dopuszczalnych jest wiele opcji.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
pl: Uruchamiaj tylko moduły pasujące do wyrażenia regularnego.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
pl: Uruchamiaj tylko moduły testowe znalezione w tym katalogu. Użyj opcji wyboru do wybrania modułów.

en: Only search within the current selection.
pl: Wyszukuj tylko w aktualnie zaznaczonym fragmencie.

en: Open
pl: Otwórz

en: Open &Destination
pl: Otwórz miejsce &docelowe

en: Open &File
pl: Otwórz &plik

en: Open &Recent
pl: Otwórz poprz&edni

en: Open '%1'
pl: Otwórz '%1'

en: Open Script
pl: Otwórz skrypt

en: Open a document which was recently opened
pl: Otwórz dokument, który był ostatnio otwierany

en: Open a script...
pl: Otwórz skrypt...

en: Open an existing document
pl: Otwórz istniejący dokument

en: Open file
pl: Otwórz plik

en: Open in &New Tab
pl: Otwórz w nowej &karcie

en: Open in &This Window
pl: &Otwórz w tym oknie

en: Open in New &Window
pl: Otwórz w &nowym oknie

en: Opens the print dialog to print the current document
pl: Otwiera okno dialogowe drukowania aktualnego dokumentu

en: Operation not supported
pl: Ta operacja nie jest obsługiwana

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
pl: &Dalej

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
pl: Dalej

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
pl: &Następna

en: Opt&ions
pl: Ustawien&ia

en: Option
pl: Opcje

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
pl: Opcjonalnie podaj klasy do wygenerowania. Użyj opcji wielokrotnie (domyślnie: wszystkie klasy)

en: Options
pl: Opcje

en: Order by:
pl: Uszereguj według:

en: Other Contributors:
pl: Pozostali autorzy:

en: Other, Control
pl: Inne, znak kontrolny

en: Other, Format
pl: Inne, znak formatujący

en: Other, Not Assigned
pl: Inne, nieprzydzielony

en: Other, Private Use
pl: Inne, osobisty

en: Other, Surrogate
pl: Inne, zastępczy

en: Output file
pl: Plik wyjściowy

en: Output to File...
pl: Zapis do pliku...

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: Overwrite File?
pl: Zastąpić plik?

en: Overwrite existing file?
pl: Zastąpić istniejący plik?

en: PTY operation timed out
pl: Upłynął czas operacji PTY

en: Page Border
pl: Obramowanie strony

en: Page Label
pl: Etykieta strony

en: Page Set
pl: Zestaw stron

en: Page loaded.
pl: Strona wczytana.

en: Pages
pl: Strony

en: Pages Per Sheet
pl: Strony na kartce

en: Parameter
pl: Parametr

en: Parse error at %1 line %2
pl: Błąd parsowania %1 w wierszu %2

en: Password
pl: Hasło

en: Password Input
pl: Podanie hasła

en: Password echo type
pl: Sposób wyświetlania hasła

en: Password is empty
pl: Puste hasło

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
pl[0]: Hasło musi mieć co najmniej %1 znak
pl[1]: Hasło musi mieć co najmniej %1 znaki
pl[2]: Hasło musi mieć co najmniej %1 znaków

en: Password strength meter:
pl: Miernik bezpieczeństwa hasła:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Passwords do not match
pl: Hasła nie pasują

en: Passwords match
pl: Hasła pasują

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste clipboard content
pl: Wklej zawartość schowka

en: Path cannot be used
pl: Nie można użyć tej ścieżki

en: Path to custom SOCKS library
pl: Ścieżka do własnej biblioteki SOCKS

en: Path to the autostart directory
pl: Ścieżka do katalogu autostartu

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
pl: Ścieżka do katalogu zawierającego programy uruchamiane przy logowaniu

en: Pause
pl: Zatrzymaj

en: Pause/Continue regression testing process
pl: Zatrzymaj/kontynuuj testowanie regresji

en: Payload
pl: Wielkość

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
pl: Wyszukuj z uwzględnieniem wielkości znaków: wzorzec 'Ola' nie dopasuje się do 'ola' ani 'OLA', ale tylko do 'Ola'.

en: Perform menu generation test run only
pl: Wykonaj jedynie próbę utworzenia menu

en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Play
pl: Odwtórz

en: Play a &sound
pl: Odtwórz &dźwięk

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
pl: Proszę wybrać poprawny katalog budowania 'khtml/'.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
pl: Proszę wybrać poprawny katalog 'khtmltests/regression/'.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
pl: Proszę wybrać domyślny edytor dla programu. Jeśli wybierzesz <b>systemowy</b>, program zastosuje ustawienia z Centrum sterowania, dowolny inny wybór spowoduje zmianę pola.

en: Please choose the language which should be used for this application:
pl: Proszę wybrać język, którego ma używać ten program:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
pl: Proszę nacisnąć na obrazie i przeciągnąć, aby wybrać interesujący cię obszar:

en: Please contact your system administrator.
pl: Proszę skontaktować się z administratorem systemu.

en: Please describe your upload.
pl: Proszę opisać wysyłany plik.

en: Please fill out the information about your upload in English.
pl: Proszę wprowadzić informację w języku angielskim o wysyłanym pliku.

en: Please give some information about yourself.
pl: Proszę podać trochę informacji o sobie.

en: Please put in a name.
pl: Proszę podać nazwę.

en: Please report bugs to %1.
pl: Proszę zgłaszać błędy do %1.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
pl: Proszę zgłaszać błędy do <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Please select one of the providers listed below:
pl: Proszę wybrać dostawcę z poniższej listy:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
pl: Do zgłaszania błędów proszę używać strony <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
pl: Proszę zgłaszać błędy na stronie http://bugs.kde.org.

en: Popup Window Blocked
pl: Zablokowano wyskakujące okienko

en: Possible Causes:
pl: Możliwe przyczyny:

en: Possible Solutions:
pl: Możliwe rozwiązania:

en: Possibly bad download link
pl: Prawdopodobnie zły odnośnik

en: Prefix in $HOME used to write files
pl: Prefiks w $HOME używany do zapisywania plików

en: Prefix to install resource files to
pl: Prefiks do instalowania plików źródeł danych

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
pl: Wciśnięcie tego klawisza anuluje wszystkie ostatnie zmiany w tym oknie.

en: Preview Images
pl: Podgląd obrazów

en: Preview URL:
pl: Podgląd URL:

en: Preview of the "%1" font
pl: Podgląd czcionki "%1"

en: Preview of the selected font
pl: Podgląd wybranej czcionki

en: Previous Character in History
pl: Poprzedni znak w historii

en: Previous month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Previous year
pl: Poprzedni rok

en: Price
pl: Cena

en: Price:
pl: Cena:

en: Primary language:
pl: Język główny:

en: Print
pl: Drukuj

en: Print DOM Tree to STDOUT
pl: Wpisz drzewo DOM na standardowe wyjście

en: Print Frame...
pl: Drukuj ramkę...

en: Print Immediately
pl: Drukuj natychmiast

en: Print Previe&w
pl: Podgląd &wydruku

en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print Rendering Tree to STDOUT
pl: Wypisz drzewo strony na standardowe wyjście

en: Print document
pl: Wydrukuj dokument

en: Print frame tree to STDOUT
pl: Wypisz drzewo na standardowe wyjście

en: Print header
pl: Nagłówek wydruku

en: Print images
pl: Drukuj obrazy

en: Printer friendly mode (black text, no background)
pl: Oszczędzanie drukarki (czarny tekst, brak tła)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
pl: %1 - wgrywanie dodatków

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
pl: Dodatkowy moduł do wysyłania %1

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
pl: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Wersja %2</b><br /> Platforma KDE %3</html>

en: Progress Dialog
pl: Okno postępu

en: Properties
pl: Właściwości

en: Property
pl: Właściwość

en: Props
pl: Właściwości

en: Protocol: %1
pl: Protokół: %1

en: Provider information
pl: Informacje o dostawcy

en: Provider:
pl: Dostawca:

en: Provider: %1
pl: Dostawca: %1

en: Punctuation, Close
pl: Interpunkcja, zamknięcie

en: Punctuation, Connector
pl: Interpunkcja, inna

en: Punctuation, Dash
pl: Interpunkcja, myślnik

en: Punctuation, Final Quote
pl: Interpunkcja, cudzysłów zamykający

en: Punctuation, Initial Quote
pl: Interpunkcja, cudzysłów otwierający

en: Punctuation, Open
pl: Interpunkcja, otwarcie

en: Punctuation, Other
pl: Interpunkcja, inna

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
pl: Umieść wynik w &lt;directory&gt; zamiast w &lt;base_dir&gt;/output

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
pl: Informacje debuggera QML JS. Program musi być zbudowany
    z -DQT_DECLARATIVE_DEBUG aby debugger mógł być
    włączony

en: Qt plugins
pl: Wtyczki Qt

en: Question
pl: Pytanie

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit application
pl: Zakończ program

en: Quit application...
pl: Zakończ program...

en: R&eplace All
pl: Zastąp &wszystkie

en: Range error
pl: Błąd zasięgu

en: Rate this entry
pl: Oceń ten element

en: Rating
pl: Ocen

en: Rating for entry
pl: Ranking elementu

en: Rating:
pl: Ocen:

en: Rating: %1
pl: Ranking: %1

en: Rating: %1%
pl: Ranking: %1%

en: Re&do
pl: Przyw&róć

en: Re&vert
pl: Przyw&róć

en: Re: %1
pl: Ponów: %1

en: Read-only filesystem
pl: System plików tylko do odczytu

en: Ready
pl: Gotowe

en: Reason for price:
pl: Przyczyna takiej ceny:

en: Reassign
pl: Przypisz ponownie

en: Rebuilds the system configuration cache.
pl: Odśwież buforowaną ustawienia systemowe.

en: Red:
pl: Czerwony:

en: Redisplay document
pl: Odśwież dokument

en: Redo
pl: Przywróć

en: Redo last undone action
pl: Przywróć ostatnio cofnięte działanie

en: Redo: %1
pl: Ponów: %1

en: Reference
pl: Odniesienie

en: Reference error
pl: Błąd odniesienia

en: Regenerate baseline (instead of checking)
pl: Oblicz linię podstawową (zamiast sprawdzenia)

en: Register a new account
pl: Zarejestruj nowe konto

en: Regression Testing Status
pl: Stan testów regresji

en: Regression tester for khtml
pl: Test regresji dla khtml

en: Regression testing output
pl: Wynik testu regresji

en: Regular e&xpression
pl: Wyrażenie &regularne

en: Reindent Sources
pl: Przeformatuj źródła

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
pl: Ścieżka względna do katalogu testowego albo katalog z testami do uruchomienia (odpowiednik -t).

en: Reload Frame
pl: Odśwież ramki

en: Remaining number of jobs:
pl: Pozostało zadań:

en: Remember password
pl: Zapamiętaj hasło

en: Removal of entry
pl: Usunięcie elementu

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove from ignores...
pl: Usuń z ignorowanych...

en: Remove password for form %1
pl: Usuń hasło dla formularza %1

en: Remove selected script.
pl: Usuń wybrany skrypt.

en: Rendering mode:
pl: Tryb renderowania:

en: Repeats, One or More Times
pl: Powtórzone (1 lub więcej)

en: Repeats, Zero or More Times
pl: Powtórzone (0 lub więcej)

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace &with:
pl: Zastąp &przez:

en: Replace '%1' with '%2'?
pl: Zastąpić '%1' przez '%2'?

en: Replace With
pl: Zastąp przez

en: Replace&ment text:
pl: Ws&tawiany tekst:

en: Report Exceptions
pl: Zgłoś wyjątki

en: Report bad entry
pl: Zgłoś nieprawidłowy element

en: Requested Font
pl: Żądana czcionka

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
pl: Wymagaj granicy słowa na końcach, aby wzorzec pasował.

en: Reserved Shortcut
pl: Skrót zarezerwowany

en: Reset
pl: Przywróć

en: Reset Toolbars
pl: Przywróć paski narzędziowe

en: Reset all items to their default values
pl: Przywraca ustawienia domyślne.

en: Reset configuration
pl: Wycofaj ustawienia

en: Reset to Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Restore the application for the given 'sessionId'
pl: Przywróć program dla sesji 'sessionId'

en: Revert unsaved changes made to document
pl: Przywróć niezapisane zmiany dokonane w dokumencie

en: Right to Left, Bottom to Top
pl: Z prawej do lewej, z dołu do góry

en: Right to Left, Top to Bottom
pl: Z prawej do lewej, z góry na dół

en: Rotate &Counterclockwise
pl: Obróć &przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

en: Run
pl: Uruchom

en: Run &command
pl: Wykonaj pole&cenie

en: Run Kross scripts.
pl: Uruchom skrypty Kross.

en: Run Single Test...
pl: Uruchom pojedynczy test...

en: Run Tests...
pl: Uruchom testy...

en: Run To...
pl: Uruchom do...

en: Run script...
pl: Uruchom skrypt...

en: Run test...
pl: Uruchom test...

en: Run to breakpoint...
pl: Uruchom do punktu kontrolnego...

en: S&earch:
pl: &Znajdź:

en: S&kip run-together words
pl: Pomiń &połączenia słów

en: S&ubject:
pl: &Temat:

en: S&uggest
pl: &Podpowiedz

[ctx: SSL error]
en: No error
pl: Bez błędu

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
pl: Nieprawidłowy certyfikat autoryzujący ten certyfikat

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
pl: Certyfikat autoryzujący jest ustawiony na odrzucanie tego celu certyfikatu

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
pl: Nie można zweryfikować certyfikatu z przyczyn wewnętrznych

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
pl: Łańcuch certyfikatów jest zbyt długi

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
pl: Certyfikat nie stosuje się do podanego gospodarza

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
pl: Certyfikat został wycofany

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
pl: Certyfikat już wygasł

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
pl: Certyfikat nie jest prawidłowy

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
pl: Certyfikat nie jest podpisany przez zaufanego wystawcę certyfikatów

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
pl: Certyfikat nie nadaje się do tego celu

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
pl: Nie przekazano żadnego certyfikatu

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
pl: Główny certyfikat autoryzujący nie jest zaufany do tego celu

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Saturation:
pl: Nasycenie:

en: Save &As...
pl: Zapisz &jako...

en: Save &Background Image As...
pl: Zapisz obraz &tła jako...

en: Save &Frame As...
pl: Zapisz &ramkę jako...

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save Background Image As
pl: Zapisz obraz tła jako

en: Save Frame As
pl: Zapisz ramkę jako

en: Save Image As
pl: Zapisz obraz jako

en: Save Image As...
pl: Zapisz obraz jako...

en: Save Link As
pl: Zapisz odnośnik jako

en: Save as Scheme Defaults
pl: Zapisz jako zestaw domyślny

en: Save data
pl: Zapisz dane

en: Save document
pl: Zapisz dokument

en: Save document under a new name
pl: Zapisz dokument pod nową nazwą

en: Save file with another name
pl: Zapisz pod inną nazwą

en: Scheduled printing:
pl: Zaplanowane drukowanie:

en: Script to execute
pl: Skrypt do wykonania

en: Scriptfile
pl: Plik skryptu

en: Scriptfile "%1" does not exist.
pl: Nie znaleziono pliku skryptu %1.

en: Se&verity
pl: Wa&ga błędu

en: Search
pl: Znajdź

en: Search &provider name:
pl: Nazwa &wyszukiwarki:

en: Search Columns
pl: Przeszukiwane kolumny

en: Search Plugins
pl: Znajdź wtyczki

en: Search backwards.
pl: Znajdź wstecz.

en: Search for '%1' with
pl: Znajdź '%1' w

en: Search for '%1' with %2
pl: Znajdź '%1' w %2

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
pl: Możesz znaleźć nazwę skrótu (np. Kopiuj) lub sam skrót (np. Ctrl+C), wpisując go tutaj.

en: Search path for resource type
pl: Przeszukiwana ścieżka dla źródeł danych tego typu

en: Search:
pl: Znajdź:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
pl: Druga zmiana (16:00 do 23:59)

en: Security Alert
pl: Ostrzeżenie systemu bezpieczeństwa

en: Security Warning
pl: Ostrzeżenie związane z bezpieczeństwem

en: See also:
pl: Zobacz też:

en: Select &All
pl: &Zaznacz wszystko

en: Select Color
pl: Wybierz kolor

en: Select Components
pl: Wybierz składniki

en: Select Files...
pl: Wybierz pliki...

en: Select Font
pl: Wybierz czcionkę

en: Select Preview...
pl: Wybierz podgląd...

en: Select Region of Image
pl: Proszę wybrać obszar obrazu

en: Select Signing Key
pl: Wybierz klucz do podpisywania

en: Select a block to be displayed
pl: Wybierz blok do wyświetlenia

en: Select a category
pl: Wybierz kategorię

en: Select a month
pl: Wybierz miesiąc

en: Select a week
pl: Wybierz tydzień

en: Select a year
pl: Wybierz rok

en: Select preview image
pl: Proszę wybrać podgląd obrazu

en: Select the command to run
pl: Wybierz polecenie do wykonania

en: Select the current day
pl: Wybierz aktualny dzień

en: Select the sound to play
pl: Wybierz dźwięk do odtworzenia

en: Select zoom level
pl: Wybierz poziom powiększenia

en: Send Confirmation
pl: Potwierdzenie wysłania

en: Send Image...
pl: Wyślij obraz...

en: Send Mail
pl: Wyślij wiadomość

en: Send bug report.
pl: Wyślij zgłoszenie o błędzie.

en: Send document by mail
pl: Wyślij dokument przez pocztę

en: Send this bug report to %1.
pl: Wyślij to zgłoszenie o błędzie do %1.

en: Separator, Line
pl: Separator, wiersz

en: Separator, Paragraph
pl: Separator, akapit

en: Separator, Space
pl: Separator, spacja

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
pl: Seryjne obsługiwanie plików ontologii. Domyślnie proste wykrywanie rozszerzenia plików.

en: Server: %1
pl: Serwer: %1

en: Service '%1' is malformatted.
pl: Serwis '%1' jest uszkodzony.

en: Service '%1' must be executable to run.
pl: Usługa '%1' musi być wykonywalna, żeby można ją było uruchomić.

en: Service types
pl: Typy usług

en: Services
pl: Usługi

en: Set &Encoding
pl: Ustaw &kodowanie

en: Set a price for this item
pl: Ustaw cenę tego elementu

en: Set font
pl: Wybierz czcionkę

en: Set font size
pl: Zmienić rozmiar czcionki?

en: Set of Characters
pl: Zbiór znaków

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
pl: Ustaw widoczność na wypadek użycia klas w publicznym API.<visibility-name> zostanie użyte do stworzenia makra eksportowanych nazw. Domyślnie klasy nie będą eksportowanych.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Share Hot New Stuff
pl: Udostępnij nowe pakiety

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Shortcut '%1' for action '%2'
pl: Skrót '%1' dla działania '%2'

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
pl: Skrót '%1' programu %2 dla działania %3

en: Shortcut Schemes
pl: Zestawy skrótów

en: Shortcut conflict
pl: Sprzeczność skrótów

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
pl: Skrót do wyłączania komputera bez potwierdzenia

en: Shortcut for taking screenshot
pl: Skrót do zrzutu ekranu

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
pl: Skrót do włączania/wyłączania działań schowka

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Show %1
pl: Pokaż %1

en: Show %1 specific options
pl: Pokaż opcje dla %1

en: Show &Menubar
pl: Pokaż pasek &menu

en: Show &Toolbar
pl: Pokaż pasek &narzędzi

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
pl: &Powiadamiaj o zablokowanych okienkach

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
pl: Pokaż menu<p>Ponownie wyświetla ukryty pasek menu</p>

en: Show St&atusbar
pl: Pokaż pasek st&anu

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
pl: Pokaż pasek stanu <br/><br/>Pokazuje pasek stanu, który jest paskiem na dole okna, używanym do informacji o stanie.

en: Show a message in a &popup
pl: &Pokaż powiadomienie w oknie wysuwnym

en: Show a print preview of document
pl: Pokaż podgląd wydruk dokumentu

en: Show all options
pl: Wypisz wszystkie opcje

en: Show author information
pl: Wypisz informacje o autorze

en: Show directories first
pl: Pokaż najpierw katalogi

en: Show file preview in file dialog
pl: Pokaż podgląd pliku w oknie wyboru pliku

en: Show help
pl: Pokaż pomoc

en: Show help about options
pl: Wypisz pomoc na temat opcji

en: Show hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Show license information
pl: Wypisz informacje o licencji

en: Show or hide menubar
pl: Pokaż lub ukryj pasek menu

en: Show or hide statusbar
pl: Pokaż lub ukryj pasek stanu

en: Show or hide toolbar
pl: Pokaż lub ukryj pasek narzędzi

en: Show speedbar
pl: Pokaż pasek pomocniczy

en: Show text on toolbar icons
pl: Pokaż tekst na ikonach paska narzędzi

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
pl: Dzięki <i>%1</i>

en: Show version information
pl: Wypisz informacje o wersji

en: Shrink Font
pl: Zmniejsz czcionkę

en: Signed by (validation: %1)
pl: Podpisane przez (sprawdzenie: %1)

en: Single Line
pl: Jedna linia

en: Single Thick Line
pl: Jedna gruba linia

en: Skip all &uppercase words
pl: Pomiń słowa pisane &wersalikami

en: Small (%1x%2)
pl: Małe (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
pl: adres jest już używany

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
pl: gniazdo jest już używane

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
pl: gniazdo jest już utworzone

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
pl: połączenie zostało jawnie odrzucone

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
pl: czas na połączenie upłynął

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
pl: operacja już trwa

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
pl: wyszukiwanie nazwy nie powiodło się

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
pl: wystąpił błąd sieci

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
pl: brak błędów

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
pl: gniazdo nie jest jeszcze używane

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
pl: gniazdo nie zostało jeszcze utworzone

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
pl: ta operacja nie jest obsługiwana

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
pl: zdalny gospodarz zamknął połączenie

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
pl: czas na operację upłynął

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
pl: wystąpił nieznany/nieoczekiwany błąd

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
pl: operacja będzie blokująca

en: Sorry
pl: Niestety

en: Sp&eech
pl: Odtwórz t&ekst

en: Speak Custom Text
pl: Wypowiedz własny tekst

en: Speak Event Message
pl: Wypowiedz tekst zdarzenia

en: Speak Event Name
pl: Wypowiedz nazwę zdarzenia

en: Speak Text
pl: Powiedz tekst

en: Specific Time
pl: Podany czas

en: Specified socket path is invalid
pl: Nieprawidłowa ścieżka gniazdka

en: Specify Output Directory...
pl: Podaj katalog wyjściowy...

en: Specify khtml Directory...
pl: Podaj katalog khtml...

en: Specify tests Directory...
pl: Podaj katalog do testów...

en: Specify the target folder to store generated files into.
pl: Podaj folder docelowy generowanych plików.

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spell Checking Configuration
pl: Ustawienia sprawdzania pisowni

en: Spell check canceled.
pl: Sprawdzanie pisowni anulowane.

en: Spell check complete.
pl: Sprawdzanie pisowni zakończone.

en: Spell check stopped.
pl: Sprawdzanie pisowni zatrzymane.

en: Stalled
pl: Zatrzymane

en: Start
pl: Zacznij

en: Start Upload
pl: Rozpocznij wysyłanie

en: Start of Line
pl: Początek wiersza

en: Start replace
pl: Rozpocznij zamianę

en: Start searching
pl: Rozpocznij wyszukiwanie

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
pl: Rozpocznij wyszukiwanie od aktualnej pozycji kursora, a nie od początku.

en: Starting Applet "%1"...
pl: Uruchamianie apletu "%1"...

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
pl: Uruchamianie usługi tekst-do-mowy Jovie nieudane

[ctx: State of the notified event]
en: State
pl: Stan

en: Step
pl: Krok

en: Step Into
pl: Wejdź do funkcji

en: Step Out
pl: Wykonuj do końca funkcji

en: Step Over
pl: Kolejny wiersz

en: Step execution...
pl: Wykonaj krokowo...

en: Step to next line...
pl: Przejdź do następnego wiersza...

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop Animated Images
pl: Zatrzymaj animacje

en: Stop Animations
pl: Zatrzymaj animacje

en: Stop execution of the selected script.
pl: Zatrzymaj wykonywanie wybranego skryptu.

en: Submit
pl: Wyślij

en: Submit Bug Report
pl: Podsyłanie zgłoszenia o błędzie

en: Submit Confirmation
pl: Potwierdzenie wysłania

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: Subscription to entry
pl: Subskrybuj element

en: Success
pl: Sukces

en: Suggested Words
pl: Podpowiedzi

en: Suggestion List
pl: Lista podpowiedzi

en: Summary:
pl: Podsumowanie:

en: Supply a username and password below.
pl: Proszę podać poniżej nazwę użytkownika i hasło.

en: Suspend
pl: Wstrzymaj

en: Switch Application &Language...
pl: Zmień &język aplikacji...

en: Switch Application Language
pl: Zmień język programu

en: Switch version
pl: Zmień wersję

en: Symbol, Currency
pl: Symbol, waluta

en: Symbol, Math
pl: Symbol, matematyczny

en: Symbol, Modifier
pl: Symbol, modyfikator

en: Symbol, Other
pl: Symbol, inny

en: Symbolic Link
pl: Dowiązanie symboliczne

en: Synchronization to disk failed
pl: Błąd synchronizacji z dyskiem

en: Syntax error
pl: Błąd składni

en: System Default (currently: %1)
pl: Systemowe (aktualnie: %1)

en: System wide font
pl: Czcionka systemowa

en: T&ranslation
pl: &Tłumaczenie

en: TETest
pl: Test

en: Tang Pronunciation:
pl: Wymowa Tang:

en: Task
pl: Zadanie

en: Technical Reason:
pl: Powody:

en: Templates
pl: Szablony

en: Templates to be used (deprecated).
pl: Używane szablony (przestarzałe).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
pl: Pliki tymczasowe (dane dla gospodarza jak i bieżącego użytkownika)

en: Test
pl: Sprawdzenie

en: TestRegression
pl: TestRegresji

en: Tests
pl: Testy

en: Text Alongside Icons
pl: Tekst obok ikon

en: Text Only
pl: Tylko tekst

en: Text Position
pl: Położenie tekstu

en: Text Under Icons
pl: Tekst pod ikonami

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
pl: Fragment tekstu pokazujący nieznane słowo wraz z kontekstem.

en: Text:
pl: Tekst:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
pl: Kombinacja klawiszy %1 została przypisana globalnemu działaniu "%2" w %3.
    Czy przypisać ją zamiast tego aktualnemu działaniu?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
pl: Kombinacja klawiszy '%1' została przypisana standardowemu działaniu "%2" używanemu przez wiele programów.
    Użyć jej także jako skrótu globalnego?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
pl: Kombinacja klawiszy '%1' jest zarejestrowana przez program %2 dla działania %3:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
pl: Kombinacja klawiszy '%1' jest zarejestrowana przez program %2.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
pl: Kombinacja klawiszy myszy %1 została przypisana działaniu "%2".
    Czy przypisać ją zamiast tego aktualnemu działaniu?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
pl: Gest %1 został już przypisany działaniu "%2".
    Czy przypisać go zamiast tego aktualnemu działaniu?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
pl: Nie można znaleźć programu zarządzającego pobieraniem (%1) w ścieżce $PATH.

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
pl: Skrót F12 jest zarezerwowany w Windows, więc nie można go użyć jako skrótu globalnego.
    Proszę wybrać inny.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
pl: Zażółć Gęślą Jaźń

en: The URLs recently visited
pl: Ostatnio odwiedzane URL-e

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
pl: Program, którego dotyczy zgłoszenie o błędzie - jeżeli chodzi o inny, użyj opcji wysyłania zgłoszenia o błędzie w menu odpowiedniego programu

en: The comment could not be submitted.
pl: Nie można wysłać komentarza.

en: The comment was submitted successfully.
pl: Komentarz został dodany.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
pl: Dopełnienie jest niejednoznaczne, znaleziono kilka
    pasujących elementów.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
pl: Bieżący zestaw skrótów został zmieniony. Zapisać go przed włączeniem nowego?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
pl: Do:

en: The distance between icons specified in pixels.
pl: Odstęp między ikonami w pikselach.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
pl: Dokument "%1" uległ zmianie.
    Zapisać czy porzucić zmiany?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
pl: Pobrany plik jest plikiem HTML. Oznacza to odnośnik do strony WWW, a nie bezpośrednie pobieranie. Czy otworzyć stronę w przeglądarce?

en: The email address this bug report is sent to.
pl: Adres pocztowy, na który wysyłany jest to zgłoszenie o błędzie.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
pl: Ta infrastruktura nie pozwala na tworzenie składników podanego typu.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
pl: Używana jest fałszywa identyfikacja przeglądarki '%1'.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
pl: Pliki/URL-e otworzone przez program będą skasowane po użyciu

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
pl: Następujące pliki do wysłania nie zostały znalezione. 
    Kontynuować?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
pl: Kombinacja klawiszy '%1' jest niejednoznaczna. Użyj polecenia 'Ustawienia skrótów' z menu 'Ustawienia', żeby wybrać działanie.
    Żadne działanie nie będzie wykonane.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
pl: Klawisz, który wcisnąłeś, nie jest obsługiwany przez Qt.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
pl: Język tego programu został zmieniony. Zmiany zostaną uwzględnione przy następnym uruchomieniu programu.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
pl: Biblioteka %1 nie zapewnia infrastruktury zgodnej z KDE 4.

en: The library does not export a factory for creating components.
pl: Ta biblioteka nie udostępnia infrastruktury do tworzenia składników.

en: The module %1 could not be found.
pl: Nie znaleziono modułu %1.

en: The module %1 is disabled.
pl: Moduł %1 jest wyłączony.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
pl: Moduł %1 nie jest poprawnym modułem ustawień.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
pl: Nazwa wyglądu interfejsu, np "keramik" czy "plastik" (bez cudzysłowów).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
pl: Pliki ontologii zawierające ontologie do wygenerowanie, lista rozdzielona spacjami (przestarzałe: użyj zamiast tego parametrów).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
pl: Pliki ontologii zawierające ontologie do wygenerowania.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
pl: Miernik siły hasła wyświetla jak bezpieczne jest wprowadzone hasło. Aby zwiększyć siłę hasła, spróbuj:
     - wydłużyć hasło;
     - użyć mieszaniny małych i dużych liter;
     - użyć cyfr lub symboli (takie jak #).

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
pl: Podane hasło jest mało bezpieczne. Aby zwiększyć bezpieczeństwo hasła, spróbuj:
     - wydłużyć hasło;
     - użyć mieszaniny małych i dużych liter;
     - użyć cyfr lub symboli (takie jak #).
    Czy chcesz mimo wszystko użyć tego hasła?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
pl: Łańcuch certyfikatów drugiej strony wydaje się być niepoprawny.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
pl: Wtyczka '%1' używa niezgodnej biblioteki KDE. (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
pl: Program wykonuje 100 zadań w 4 wątkach. Każde zadanie czeka losową liczbę milisekund między 1 a 1000.

en: The provided service is not valid
pl: Dostarczana usługa jest niepoprawna

en: The rating could not be submitted.
pl: Nie można wysłać rankingu.

en: The rating was submitted successfully.
pl: Ranking został dodany.

en: The removal request failed.
pl: Żądanie usunięcia nie powiodło się.

en: The removal request was successfully registered.
pl: Żądanie usunięcia zostało zarejestrowane.

en: The requested operation could not be completed
pl: Żądana operacja nie mogła zostać dokończona

en: The selected category "%1" is invalid.
pl: Wybrana kategoria "%1" jest niepoprawna.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
pl[0]: Ten serwer nie rozpoznał kategorii %2, do której chcesz wysłać.
pl[1]: Ten serwer nie rozpoznał żadnej z kategorii, do których chcesz wysłać: %2
pl[2]: Ten serwer nie rozpoznał żadnej z kategorii, do których chcesz wysłać: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
pl: Usługa '%1' nie udostępnia interfejsu '%2' ze słowem kluczowym '%3'

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
pl: Usługa '%1' nie zapewnia biblioteki lub brak pola Library

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
pl: Ta usługa nie zawiera biblioteki; w pliku .desktop brak pola Library

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
pl: Ustawienia w bieżącym module uległy zmianie.
    Zastosować czy porzucić zmiany?

en: The size of the dialog
pl: Rozmiar okienka

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
pl[0]: Pozycja wymaga %1 parametru
pl[1]: Pozycja wymaga %1 parametrów
pl[2]: Pozycja wymaga %1 parametrów

en: The socket operation is not supported
pl: Ta operacja na gniazdku nie jest obsługiwana

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
pl: Z:

en: The style '%1' was not found
pl: Nie znaleziono stylu '%1'

en: The subscription request failed.
pl: Żądanie subskrypcji nie powiodło się.

en: The subscription was successfully completed.
pl: Subskrypcja została zakończona pomyślnie.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
pl: Szablony wymagają informacji o Tobie, przechowywanych w książce adresowej.
    Nie można wczytać żądanej wtyczki.
    
    Proszę zainstalować pakiet KDEPIM/Kontact.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
pl: Wersja programu - upewnij się przed wysłaniem, że nie ma nowszej wersji tego programu

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
pl: Portfel '%1' jest otwarty i używany do przechowywania haseł i danych formularzy.

en: There is no matching item available.
pl: Brak pasujących elementów.

en: There was a network error.
pl: Wystąpił błąd sieci.

en: There was an error loading data providers.
pl: Błąd podczas wczytywania modułu dostarczania danych.

en: There was an error loading the module.
pl: Podczas wczytywania modułu wystąpił błąd.

en: There was an error reading the file '%1'
pl: Podczas wczytywania pliku '%1' wystąpił błąd

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
pl: Trzecia zmiana (00:00 do 07:59)

en: This Month
pl: Bieżący miesiąc

en: This Week
pl: Bieżący tydzień

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
pl: Ten program został napisany przez kogoś, kto chciał pozostać anonimowy.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
pl: To okno zawiera powiadomienia i informacje o błędach w skryptach na stronach WWW. W wielu wypadkach przyczyną błędu jest błąd autora strony. Czasem powodem jest błąd w przeglądarce Konqueror. Jeśli podejrzewasz to drugie, zgłoś błąd na stronie http://bugs.kde.org/. Mile widziany będzie przykład, który ilustruje problem.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
pl: Ten element zostanie zastąpiony przez wszystkie elementy osadzonego komponentu.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
pl: Czcionka używana, gdy wymagana jest czcionka stałej szerokości. Taka czcionka ma litery jednakowej szerokości.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
pl: Jest to dynamiczna lista działań. Można ją przenieść, ale jeśli się ją usunie, nie będzie można jej ponownie dodać.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
pl: Podgląd czcionki "%1.". Można ją zmienić przyciskiem "Wybierz...".

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
pl: Podgląd wybranej czcionki. Można ją zmienić przyciskiem "Wybierz...".

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
pl: To jest przeszukiwalny indeks. Podaj szukane słowa kluczowe:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
pl: Wartość:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
pl: To jest język używany, kiedy brak tłumaczenia dla poprzednich języków.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
pl: To jest domyślny język programu, używany przed innymi językami.

en: This operation requires authentication.
pl: Ta operacja wymaga autoryzacji.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
pl: Ta strona próbowała otworzyć wyskakujące okienko, ale zostało to zablokowane przez przeglądarkę.
    Możesz nacisnąć na tej ikonie paska stanu, żeby ustawić zachowanie przeglądarki lub otworzyć to okienko.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
pl: Zablokowano próbę otwarcia nowego okna przez JavaScript.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
pl: Ten program jest dystrybuowany na warunkach licencji %1.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
pl: Tekst przykładowy pokazuje aktualne ustawienia. Możesz go zmienić, by sprawdzić wygląd znaków specjalnych.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
pl: Ten skrót pokazuje pasek wyszukiwania i ustawia opcję "Szukaj tylko odnośników"

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
pl: Ten skrót wyświetla pasek wyszukiwania, służący do wyszukiwania tekstu na wyświetlanej stronie. Jego użycie zatrzymuje efekt opcji "Znajdź odnośniki w trakcie pisania"

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
pl: To powinno jasno opisywać treść pliku. Może to być ten sam tekst, co w tytule pliku kvtml.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
pl: Witryna próbowała dołączyć plik z Twojego komputera do danych z formularza. Załącznik został usunięty dla celów bezpieczeństwa.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
pl: Witryna próbuje wysłać dane przez e-mail.
    Pozwolić na to?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
pl: Witryna próbuje otworzyć nowe okno przeglądarki przy pomocy Javascript.
    Pozwolić na to?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
pl: Witryna próbuje wysłać formularz, który otworzy się w nowym oknie przeglądarki przy pomocy Javascript.
    Pozwolić na to?

en: This web page contains coding errors.
pl: Strona zawiera błędy w kodzie.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
pl: Przykłady zadań ThreadWeaver

en: Timed out trying to connect to remote host
pl: Upłynął czas na połączenie ze zdalnym gospodarzem

en: Timeout. Check Internet connection.
pl: Upłynął czas połączenia. Proszę sprawdzić stan sieci.

en: Tip of the &Day
pl: Porada &dnia

en: Tip of the Day
pl: Porada dnia

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
pl: Tytuł

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Toggle Caret Mode
pl: Przełącz tryb kursora

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
pl: Zbyt dużo słów napisanych błędnie. Sprawdzanie w trakcie pisania wyłączone.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
pl: Zbyt wiele żądań do serwera. Proszę spróbować za kilka minut.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
pl: Kierunek

en: Toolbars Shown
pl: Widoczne paski narzędzi

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
pl: Otwórz w oknie przeglądarki

en: Top to Bottom, Left to Right
pl: Z góry na dół, z lewej do prawej

en: Top to Bottom, Right to Left
pl: Z góry na dół, z prawej do lewej

en: Track menu id for debug purposes
pl: Śledź identyfikator menu na potrzeby debugowania

en: Translate
pl: Przetłumacz

en: Translate this entry
pl: Przetłumacz tę pozycję

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translation files for KLocale
pl: Pliki tłumaczeń dla KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
pl: Spróbuj przeinstalować
    
    Integracja z Konquerorem została wyłączona.

en: Type error
pl: Błąd typu

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
pl: Gniazda UNIX (dane dla gospodarza jak i bieżącego użytkownika)

en: UR&I shortcuts:
pl: Skróty adresowe (UR&I):

en: URI error
pl: Błąd lokalizacji

en: URL to open
pl: URL do otwarcia

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
pl: Nie można utworzyć nowego procesu.
    Być może osiągnięto maksymalną liczbę procesów w systemie albo maksymalną liczbę procesów użytkownika.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
pl: Nie można znaleźć komponentu edytora Kate.
    Proszę sprawdzić instalację KDE.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego. Błąd to: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
pl: Nie można zgłosić błędu.
    Prosimy o ręczne zgłoszenie błędu...
    Instrukcje znajdują się na stronie http://bugs.kde.org/.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
pl: Nie można uruchomić nowego procesu.
    Być może osiągnięto maksymalną liczbę plików otwartych w systemie albo maksymalną liczbę plików otwartych przez użytkownika.

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo last action
pl: Cofnij ostatnie działanie

en: Undo: %1
pl: Cofnij: %1

en: Unexpected argument '%1'.
pl: Niespodziewany argument '%1'.

en: Unicode category:
pl: Kategoria &Unicode:

en: Unicode code point:
pl: Kod Unicode:

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown Application
pl: Nieznany program

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
pl: Nieznany błąd Open Collaboration Service API (%1).

en: Unknown View
pl: Nieznany widok

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown option '%1'.
pl: Nieznana opcja '%1'.

en: Unknown protocol '%1'.
pl: Nieznany protokół '%1'.

en: Unknown socket error
pl: Nieznany błąd gniazdka

en: Unknown word
pl: Nieznane słowo

en: Unknown word:
pl: Nieznane słowo:

en: Unsupported Key
pl: Nieobsługiwany klawisz

en: Untitled
pl: Nienazwany

en: Update
pl: Uaktualnij

en: Updating
pl: Uaktualnianie

en: Upload Failed
pl: Wysyłanie nie powiodło się

en: Upload content
pl: Wyślij zawartość

en: Upload failed: %1
pl: Wysyłanie nieudane: %1

en: Upload first preview
pl: Wyślij pierwszy podgląd

en: Upload second preview
pl: Wyślij drugi podgląd

en: Upload third preview
pl: Wyślij trzeci podgląd

en: Uploading Failed
pl: Wysyłanie nie powiodło się

en: Usage: %1 %2
pl: Użycie: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
pl: Umieść wynik w &lt;directory&gt; zamiast w &lt;base_dir&gt;/baseline

en: Use 'caption' as name in the titlebar
pl: Użyj 'caption' jako nazwy na pasku tytułowym

en: Use 'icon' as the application icon
pl: Użyj 'icon' jako ikony programu

en: Use --help to get a list of available command line options.
pl: Użyj opcji --help, aby pobrać listę dostępnych argumentów wiersza poleceń.

en: Use S&tylesheet
pl: &Użyj arkusza stylów

en: Use alternative configuration file
pl: Użyj innego pliku ustawień

en: Use p&laceholders
pl: Użyj &znaczników miejsca

en: Use the PC speaker
pl: Użyj wbudowanego brzęczyka

en: Use the QWS display 'displayname'
pl: Użyj ekranu QWS 'displayname'

en: Use the X-server display 'displayname'
pl: Wykorzystanie ekranu serwera X 'displayname'

en: Use this password:
pl: Użyj tego hasła:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
pl: Używane do uzupełniania, na przykład w okienkach wyboru plików

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
pl: O %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
pl: Używane do określania sposobu wyświetlania liczb, walut i czasu/daty

en: User comments
pl: Komentarze użytkowników

en: User path: desktop|autostart|document
pl: Ścieżka użytkownika: desktop|autostart|trash|document

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
pl: Program do uruchamiania skryptów KSJEmbed

en: Value
pl: Wartość

en: Various Useful Representations
pl: Różne użyteczne reprezentacje

[ctx: Verb]
en: &Insert
pl: &Wstaw

en: Verbose output debugging mode.
pl: Tryb pełnej informacji diagnostyczne.

en: Version %1
pl: Wersja %1

en: Version:
pl: Wersja:

en: Version: %1
pl: Wersja: %1

en: View Comments
pl: Pokaż komentarze

en: View Do&cument Source
pl: Pokaż źródł&o dokumentu

en: View Document Information
pl: Pokaż informacje o dokumencie

en: View Frame Information
pl: Pokaż informacje o ramce

en: View Frame Source
pl: Pokaż źródło ramki

en: View HTML Output
pl: Pokaż wynik HTML

en: View Image (%1)
pl: Zobacz obraz (%1)

en: View document at its actual size
pl: Obejrzyj dokument w jego rzeczywistym rozmiarze

en: Visit contributor's blog
    %1
pl: Odwiedź bloga współtwórcy
    %1

en: Visit contributor's homepage
pl: Odwiedź stronę współtwórcy...

en: Visit contributor's homepage
    %1
pl: Odwiedź stronę domową współtwórcy
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
pl: Odwiedź stronę współtwórcy
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
pl: Odwiedź profil współtwórcy na %1
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
pl: Czeka na zgodny z WM_NET program do zarządzania oknami

en: Wallpapers
pl: Tapety

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
pl: Uwaga: formularz jest bezpieczny, ale próbuje wysłać Twoje dane bez szyfrowania.
    Ktoś może przechwycić Twoje dane i podejrzeć tę informację.
    Kontynuować?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
pl: Uwaga: Twoje dane będą przekazane przez sieć bez szyfrowania.
    Kontynuować?

en: Week %1
pl: Tydzień %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
pl: Weekend (sobota i niedziela)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
pl: Kolor jeszcze nieużytych odsyłaczy

en: What country
pl: Kraj

en: What font to use for menus in applications.
pl: Czcionka używana w menu aplikacji.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
pl: Czcionka używana przez panel na dole ekranu, zawierający listę uruchomionych programów.

en: What language to use to display text
pl: Język używany do wyświetlania tekstu

en: What terminal application to use
pl: Program terminala

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
pl: Nowy skrót

en: What time is it? Click to update.
pl: Która godzina? Naciśnij, aby uaktualnić.

en: What's &This?
pl: Co to &jest?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
pl: Jeśli wybierzesz <b>Tryb administratora</b>, zostaniesz poproszony o hasło administratora. Umożliwi to wprowadzania zmian, które wymagają praw administratora.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
pl: Wciśnięcie przycisku <b>Zastosuj</b> spowoduje zaakceptowanie zmian przez program, ale okienko dialogowe nie zostanie zamknięte.
    Użyteczne przy sprawdzaniu różnych ustawień.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
pl: Określa program używany jako emulator terminala.

en: Where applications store data
pl: Przechowywanie danych programów

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
pl: Określa, czy KDE ma obsługiwać SOCKS 4 i 5

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
pl: Określa, czy katalogi mają być wyświetlane przed plikami

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
pl: Określa, czy pliki rozpoczynające się od kropki (zwyczajowo ukryte) mają być widoczne

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
pl: Określa, czy obok ikon na pasku narzędzi ma być wyświetlany tekst

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
pl: Określa, czy używać wbudowanego brzęczyka zamiast systemu powiadomień KDE.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
pl: Określa, czy pomocniczy pasek z ikonami po lewej stronie okna wyboru pliku ma być widoczny

en: White Space
pl: Odstęp

en: Widget style to use
pl: Wygląd interfejsu

en: Wishlist
pl: Życzenie

en: Wrong object type.
pl: Błędny typ obiektu.

en: XDG Application menu (.desktop files)
pl: Menu programów XDG (pliki .desktop)

en: XDG Icons
pl: Ikony XDG

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
pl: Opisy menu XDG (pliki .directory)

en: XDG Menu layout (.menu files)
pl: Układ menu XDG (pliki .menu)

en: XDG Mime Types
pl: Typy Mime XDG

en: XDG autostart directory
pl: Ścieżka do katalogu autostartu XDG

en: XML decimal entity:
pl: Dziesiętna encja XML:

en: XML parsing error
pl: Błąd czytania formatu XML

en: Yes
pl: Tak

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
pl: Zaraz wyślesz następujące pliki z Twojego komputera do sieci Internet.
    Na pewno kontynuować?

en: You are not allowed to save the configuration
pl: Nie masz uprawnień do zapisywania ustawień

en: You are now a fan.
pl: Teraz jesteś wielbicielem.

en: You entered two different passwords. Please try again.
pl: Podane zostały dwa różne hasła. Proszę spróbować ponownie.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
pl: Żeby zmiany zostały zastosowane, należy ponownie uruchomić okno dialogowe

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
pl: Plik do zapisywania wyników można wybrać jedynie przed rozpoczęciem testów regresji.

en: You must enter some text to search for.
pl: Musisz podać szukany tekst.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
pl: Musisz podać temat i opis przed zgłoszeniem.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
pl: Osiągnięto koniec listy
    pasujących elementów.

en: You will be asked to authenticate before saving
pl: Zostaniesz poproszony o poświadczenie przez zapisaniem

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
pl: Bilans Twojego konta jest zbyt niski:
    Twój bilans to: %1
    Cena: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
pl: Twój adres pocztowy. Jeżeli jest niepoprawny, użyj przycisku ustawień poczty, aby go zmienić

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
pl: Napis zastępujący odwołuje się do napisu zastępowanego większego niż  '\%1',

en: Zoom &In
pl: Zbl&iż

en: Zoom &Out
pl: &Oddal

en: Zoom to fit page height in window
pl: Powiększ, tak aby zmieścić stronę na wysokość w oknie

en: Zoom to fit page in window
pl: Powiększ, tak aby zmieścić stronę w oknie

en: Zoom to fit page width in window
pl: Powiększ, tak aby zmieścić stronę na szerokość w oknie

en: [%1-options]
pl: [%1-opcje]

en: [options]
pl: [opcje]

en: a basic web browser using the KHTML library
pl: prosta przeglądarka używająca biblioteki KHTML

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
pl: Przytrzymaj %1 i wciśnij %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
pl: nieprawidłowy przycisk

en: address family for nodename not supported
pl: nieobsługiwana rodzina adresów dla nazwy węzła

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
pl: stosuje arkusz stylów Qt do interfejsu programu

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
pl[0]: ale dostępny jest tylko %1
pl[1]: ale dostępne są tylko %1
pl[2]: ale dostępnych jest tylko %1

en: but your pattern defines no captures.
pl: ale wzorzec nie określa takich napisów.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
pl[0]: ale wzorzec określa tylko %1 taki napis.
pl[1]: ale wzorzec określa tylko %1 takie napisy.
pl[2]: ale wzorzec określa tylko %1 takich napisów.

en: defines the application font
pl: określa czcionkę programu

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
pl: Ostatnie

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
pl: przyrostki -ise

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
pl: przyrostki -ise i z akcentami

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
pl: przyrostki -ise i bez akcentów

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
pl: przyrostki -ize

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
pl: przyrostki -ize i z akcentami

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
pl: przyrostki -ize i bez akcentów

[ctx: dictionary variant]
en: extended
pl: rozszerzony

[ctx: dictionary variant]
en: large
pl: duży

[ctx: dictionary variant]
en: medium
pl: średni

[ctx: dictionary variant]
en: small
pl: mały

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
pl: wariant 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
pl: wariant 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
pl: wariant 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
pl: z akcentami

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
pl: z ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
pl: z yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
pl: z yo

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
pl: bez akcentów

[ctx: digit set]
en: Arabic
pl: Arabskie

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
pl: Indyjsko-arabskie

[ctx: digit set]
en: Bengali
pl: Bengalskie

[ctx: digit set]
en: Devanagari
pl: Dewanagari

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
pl: Wschodnio-arabskie

[ctx: digit set]
en: Khmer
pl: Khmerskie

[ctx: digit set]
en: Malayalam
pl: Malajalam

[ctx: digit set]
en: Tamil
pl: Tamilskie

[ctx: digit set]
en: Thai
pl: Tajskie

en: disable XIM
pl: wyłącz XIM

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
pl[0]: 1 wielbiciel
pl[1]: %1 wielbicieli
pl[2]: %1 wielbicieli

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
pl: błąd parsowania: %1 w wierszu %2, kolumnie %3

en: forces the application to run as QWS Server
pl: wymusza uruchomienie programu jako serwera QWS

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
pl: wymusza, by program wykorzystywał tryb TrueColor
    na ekranie 8-bitowym

[ctx: go back]
en: &Back
pl: &Wstecz

[ctx: go forward]
en: &Forward
pl: &Naprzód

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
pl: Skróty dla %1

[ctx: home page]
en: &Home
pl: &Strona domowa

en: i18n() takes at least one argument
pl: i18n() wymaga co najmniej jednego argumentu

en: i18nc() takes at least two arguments
pl: i18nc() wymaga co najmniej dwóch argumentów

en: i18ncp() takes at least three arguments
pl: i18ncp() wymaga przynajmniej trzech argumentów

en: i18np() takes at least two arguments
pl: i18np() wymaga co najmniej dwóch argumentów

en: include only takes 1 argument, not %1.
pl: include wymaga 1 parametru, nie %1.

en: invalid flags
pl: nieprawidłowe flagi

en: invalid value for 'ai_flags'
pl: nieprawidłowa wartość dla 'ai_flags'

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
pl: W dół

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
pl: W lewo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
pl: W prawo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
pl: Spacja

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
pl: W górę

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
pl: klauncher: ten program nie jest przeznaczony do samodzielnego działania.
    klauncher: program jest wykorzystywany przez kdeinit4.

[ctx: left mouse button]
en: left button
pl: lewy przycisk

en: library only takes 1 argument, not %1.
pl: library wymaga 1 parametru, nie %1.

en: load the testability framework
pl: wczytaj szkielet testowności

en: loading %1
pl: wczytywanie %1

en: memory allocation failure
pl: błąd alokacji pamięci

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
pl: środkowy przycisk

en: mirrors the whole layout of widgets
pl: odzwierciedla układ elementów interfejsu

en: modified
pl: ze zmianami

en: name or service not known
pl: nieznana nazwa lub usługa

en: no address associated with nodename
pl: brak adresu powiązanego z nazwą węzła

en: no error
pl: brak błędu

en: no version set (programmer error)
pl: brak numeru wersji (błąd programisty)

en: non-recoverable failure in name resolution
pl: trwały błąd w tłumaczeniu nazwy

[ctx: normal severity]
en: Normal
pl: Zwykły

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
pl: * Kolory użytkownika *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
pl: * Poprzednie kolory *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
pl: Czterdzieści kolorów

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
pl: Kolory Tlenu

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
pl: Kolory tęczy

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
pl: Kolory królewskie

[ctx: palette name]
en: Web Colors
pl: Kolory sieciowe

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
pl: Sprawdzanie pisowni trwa...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
pl: Kiedykolwiek

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
pl: Ostatni miesiąc

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
pl: Ostatni tydzień

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
pl: Ostatni rok

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
pl: Bieżący miesiąc

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
pl: Bieżący tydzień

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
pl: Bieżący rok

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
pl: Dziś

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
pl: Wczoraj

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
pl: Własne...

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
pl: <p>KDE jest tłumaczone przez Polski Zespół Tłumaczy, którego strona znajduje się pod adresem <a href="http://kdei18n-pl.sourceforge.net">http://kdei18n-pl.sourceforge.net</a>.</p> <p> <b>Jeśli zauważyłaś/zauważyłeś błąd w tłumaczeniu</b> (literówkę, błąd ortograficzny lub tym bardziej merytoryczny), prosimy wysłać zgłoszenie błędu na adres <a href="mailto:kdei18n-pl-uwagi@lists.sourceforge.net"> kdei18n-pl-uwagi@lists.sourceforge.net</a> (nie ma potrzeby zapisywania na listę dyskusyjną, możesz tylko zgłosić błąd, my się nim zajmiemy).</p><p>Zapraszamy również do współudziału w tłumaczeniu! Informację, jak można pomóc w tłumaczeniu (niekoniecznie tłumacząc) znajdziesz na naszej stronie.</p>

en: request was canceled
pl: żądanie zostało anulowane

en: requested family not supported
pl: ta rodzina nie jest obsługiwana

en: requested family not supported for this host name
pl: żądana rodzina nie jest obsługiwana dla tej nazwy gospodarza

en: requested service not supported for this socket type
pl: ta usługa nie jest dostępna dla tej wtyczki

en: requested socket type not supported
pl: ten typ gniazda nie jest obsługiwana

[ctx: right mouse button]
en: right button
pl: prawy przycisk

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
pl: uruchomienie w debugerze niejawnie włącza -nograb, 
    użycie -dograb anuluje to zachowanie

en: servname not supported for ai_socktype
pl: nazwa serwera nie obsługiwana dla ai_socktype

en: set XIM server
pl: ustaw serwer XIM

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
pl: ustawia styl XIM (X Input Method). Możliwe wartości to
    onthespot, overthespot, offthespot oraz root

en: sets the application GUI style
pl: ustaw styl interfejsu graficznego programu

en: sets the application name
pl: ustawia nazwę programu

en: sets the application title (caption)
pl: ustawia tytuł programu (tytuł w pasku)

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
pl: ustawia geometrię głównego okna - format argumentów znajduje się na stronie podręcznika dla X (zwykle SzerokośćxWysokość+PozycjaX+PozycjaY)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
pl: ustawia domyślny kolor tła oraz paletę programu
    (jasne i ciemne cienie są obliczane).

en: sets the default button color
pl: ustawia domyślny kolor przycisków

en: sets the default foreground color
pl: ustawia domyślny kolor tekstu

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
pl: Pójdź, kińże tę chmurność w głąb flaszy

[ctx: show help]
en: &Help
pl: Po&moc

en: start interactive kjs interpreter
pl: uruchom interaktywny interpreter kjs

en: start without KDE KApplication support.
pl: uruchom bez obsługi programu KDE.

en: switches to synchronous mode for debugging
pl: przełącza na tryb synchroniczny dla debugera

en: system error
pl: błąd systemowy

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
pl: wyłącza przechwytywanie myszy i klawiatury przez Qt

en: temporary failure in name resolution
pl: chwilowy błąd w tłumaczeniu nazwy

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
pl: %1 napisany przez
    %2

en: the document is not in the correct file format
pl: Dokument ma niewłaściwy format.

en: the following permission
pl: następujące prawa

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
pl: Koszt tej pozycji wynosi %1 %2.
    Czy chcesz ją kupić?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
pl: Na dole

[ctx: toolbar position string]
en: Left
pl: Po lewej

[ctx: toolbar position string]
en: Right
pl: Po prawej

[ctx: toolbar position string]
en: Top
pl: Na górze

en: unknown error
pl: nieznany błąd

[ctx: unknown program name]
en: unknown
pl: nieznana

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
pl: użyj systemu graficznego innego niż domyślny, dopuszczalne opcje to raster i opengl (eksperymentalne)

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
pl: Twój głos został zapisany.

en: without name
pl: bez nazwy
