kdelibs4 - en to sk translation catalogue (2232 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
sk: 
        %1 modul bol automaticky označený kvôli závislosti na module %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
sk: 
        %1 modul bol automaticky odznačený kvôli závislosti na module %2

en: 
    %1 options:
sk: 
    %1 možnosti:

en: 
    Arguments:
sk: 
    Argumenty:

en: 
    Generic options:
sk: 
    Všeobecné možnosti:

en: 
    Options:
sk: 
    Možnosti:

en: 
    Please correct.
sk: 
    Prosím, opravte.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
sk:    <a href="%1">[Vlastnosti]</a>

en:  (In new window)
sk:  (V novom okne)

en:  (In other frame)
sk:  (V inom rámci)

en:  - Subject:
sk:  - Predmet:

en:  Stalled
sk:  Zastavené

en: %1 &Handbook
sk: &Príručka %1

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
sk: %1 (%2 - %3x%4 pixelov)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
sk: %1 (%2x%3 pixelov)

en: %1 (Link)
sk: %1 (Odkaz)

en: %1 - %2x%3 Pixels
sk: %1 - %2x%3 pixelov

en: %1 - unknown type
sk: %1 - neznámy typ

en: %1 - unknown type of userpath
sk: %1 - neznámy typ užívateľskej cesty

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
sk[0]: Načítaný %1 z %2 obrázkov.
sk[1]: Načítané %1 z %2 obrázkov.
sk[2]: Načítaných %1 z %2 obrázkov.

en: %1 file | %1 files
sk[0]: %1 súbor
sk[1]: %1 súbory
sk[2]: %1 súborov

en: %1 folder | %1 folders
sk[0]: %1 priečinok
sk[1]: %1 priečinky
sk[2]: %1 priečinkov

en: %1 is already assigned to %2
sk: %1 je už priradené pre %2

en: %1 is not a function and cannot be called.
sk: %1 nie je funkcia a preto nemôže byť volaná.

en: %1 is not an Object type
sk: %1 nie je typ objektu

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
sk[0]: Skratka "%2" je nejednoznačná s nasledujúcou skratkou.
    Chcete priradiť prázdnu skratku k tejto akcii?
    %3
sk[1]: Skratka "%2" je nejednoznačná s nasledujúcimi skratkami.
    Chcete priradiť prázdnu skratku k tejto akcii?
    %3
sk[2]: Skratka "%2" je nejednoznačná s nasledujúcimi skratkami.
    Chcete priradiť prázdnu skratku k tejto akcii?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
sk[0]: Konflikt skratky
sk[1]: Konflikt skratiek
sk[2]: Konflikt skratiek

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
sk[0]: Skratka '%2' koliduje s nasledujúcou kombináciou kláves:
sk[1]: Skratka '%2' koliduje s nasledujúcimi kombináciami kláves:
sk[2]: Skratka '%2' koliduje s nasledujúcimi kombináciami kláves:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
sk[0]: Nepodarilo sa prečítať farebné reťazce X11 RGB. Nasledujúce umiestnenie súborov bolo overené:
    %2
sk[1]: Nepodarilo sa prečítať farebné reťazce X11 RGB. Nasledujúce umiestnenia súborov boli overené:
    %2
sk[2]: Nepodarilo sa prečítať farebné reťazce X11 RGB. Nasledujúce umiestnenia súborov boli overené:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
sk[0]: Konflikt s použitou globálnou skratkou
sk[1]: Konflikt s použitými globálnymi skratkami
sk[2]: Konflikt s použitými globálnymi skratkami

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
sk[0]: %1 modul automaticky pridaný kvôli závislostiam modulu
sk[1]: %1 moduly automaticky pridané kvôli závislostiam modulu
sk[2]: %1 modulov automaticky pridaných kvôli závislostiam modulu

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
sk[0]: %1 modul automaticky odstránený kvôli závislostiam modulu
sk[1]: %1 moduly automaticky odstránené kvôli závislostiam modulu
sk[2]: %1 modulov automaticky odstránených kvôli závislostiam modulu

en: %1% of %2
sk: %1% z %2

en: %1/s (done)
sk: %1/s (hotovo)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
sk[0]: %2 (%1 bajt)
sk[1]: %2 (%1 bajty)
sk[2]: %2 (%1 bajtov)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
sk[0]: %2 / %1 súbor
sk[1]: %2 / %1 súbory
sk[2]: %2 / %1 súborov

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
sk[0]: %2 / %1 priečinok
sk[1]: %2 / %1 priečinky
sk[2]: %2 / %1 priečinkov

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
sk[0]: %2 z %3 hotovo
sk[1]: %2 z %3 hotové
sk[2]: %2 z %3 hotových

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
sk[0]: %2% z 1 súboru
sk[1]: %2% z %1 súborov
sk[2]: %2% z %1 súborov

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
sk[0]: %2/s (%3 zostáva)
sk[1]: %2/s (%3 zostávajú)
sk[2]: %2/s (%3 zostáva)

en: &About
sk: &Informácie

en: &About %1
sk: &O aplikácii %1

en: &Actual Size
sk: &Aktuálna veľkosť

en: &Add
sk: &Pridať

en: &Add Bookmark
sk: &Pridať záložku

en: &Add to Custom Colors
sk: Pridať k &vlastným farbám

en: &Allow storing passwords for this site
sk: &Povoliť ukladanie hesiel pre túto stránku

en: &Apply
sk: &Použiť

en: &Automatic spell checking enabled by default
sk: &Automatická kontrola pravopisu štandardne zapnutá

en: &Available:
sk: &Dostupné:

en: &Back
sk: &Späť

en: &Bookmarks
sk: Zá&ložky

en: &Break at Next Statement
sk: P&rerušiť na nasledujúcom príkaze

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: &Close Document
sk: &Zavrieť dokument

en: &Close Wallet
sk: &Zavrieť wallet

en: &Close Window
sk: &Zavrieť okno

en: &Configure %1...
sk: Nas&taviť %1...

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
sk: Nastaviť &chovanie JavaScriptu pre nové okná...

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: &Copy Email Address
sk: &Kopírovať e-mailovú adresu

en: &Copy Full Text
sk: &Kopírovať celý text

en: &Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu od&kazu

en: &Copy Text
sk: &Kopírovať text

en: &Debug
sk: &Ladiť

en: &Defaults
sk: Š&tandardné

en: &Delete
sk: &Odstrániť

en: &Details
sk: &Detaily

en: &Disable Error Reporting
sk: Zakázať oznamo&vanie chýb

en: &Discard
sk: &Zahodiť

en: &Do Not Save
sk: &Neukladať

en: &Do not show this message again
sk: Nezobrazovať tuto správu &znovu

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Edit Bookmarks...
sk: &Upraviť záložky...

en: &Edit...
sk: &Upraviť...

en: &File
sk: &Súbor

en: &Find
sk: &Nájsť

en: &Find in Frame...
sk: &Nájsť v rámci...

en: &Find...
sk: &Nájsť...

en: &Finished
sk: &Dokončené

en: &First Page
sk: &Prvá stránka

en: &Fit to Page
sk: P&rispôsobiť stránke

en: &Forward
sk: Do&predu

en: &Game
sk: &Hra

en: &Go
sk: Pre&jsť na

en: &Go To...
sk: &Prejsť na...

en: &Go to Line...
sk: Prejsť na &riadok...

en: &Go to Page...
sk: Prejsť na &stránku...

en: &Grant All
sk: &Povoliť všetko

en: &Help
sk: &Pomocník

en: &Hide Errors
sk: &Skryť chyby

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
sk: Sk&ryť text, keď panel nástrojov zobrazuje text vedľa ikon

en: &Ignore
sk: &Ignorovať

en: &Join KDE
sk: &Pripojte sa ku KDE

en: &Keep password
sk: &Uložiť heslo

en: &Keep this window open after transfer is complete
sk: Po dokončení prenosu po&nechať toto okno otvorené

en: &Language:
sk: &Jazyk:

en: &Last Page
sk: Po&sledná stránka

en: &Launch Bug Report Wizard
sk: &Spustiť sprievodcu hlásenia o chybe

en: &License Agreement
sk: &Licencia

en: &Mail...
sk: &Pošta...

en: &Minimize
sk: &Minimalizovať

en: &New
sk: &Nový

en: &Next
sk: &Nasledujúci

en: &Next Page
sk: &Nasledujúca stránka

en: &No
sk: &Nie

en: &Open...
sk: &Otvoriť...

en: &Order by:
sk: Z&oradiť podľa:

en: &Overwrite
sk: &Prepísať

en: &Password:
sk: &Heslo:

en: &Paste
sk: V&ložiť

en: &Pause
sk: &Pozastaviť

en: &Previous
sk: &Predchádzajúci

en: &Previous Page
sk: &Predchádzajúca stránka

en: &Print...
sk: &Tlačiť...

en: &Prompt on replace
sk: &Pýtať sa pri nahradení

en: &Quit
sk: &Koniec

en: &Redisplay
sk: Zob&raziť znovu

en: &Redo
sk: Zn&ovu

en: &Redo: %1
sk: Zn&ovu: %1

en: &Reject All
sk: Za&mietnuť všetko

en: &Remove
sk: &Odstrániť

en: &Replace
sk: &Nahradiť

en: &Replace...
sk: Nahr&adiť...

en: &Report Bug...
sk: &Nahlásiť chybu...

en: &Report Bugs or Wishes
sk: &Nahláste chyby alebo želania

en: &Reset
sk: Obno&viť

en: &Restore
sk: &Obnoviť

en: &Resume
sk: &Obnoviť

en: &Rotate Clockwise
sk: &Otočiť po smere hodinových ručičiek

en: &Save
sk: &Uložiť

en: &Save Link As...
sk: &Uložiť odkaz ako...

en: &Save Settings
sk: &Uložiť nastavenie

en: &Search
sk: &Hľadať

en: &Selected text
sk: &Vybraný text

en: &Selected:
sk: &Vybrané:

en: &Send
sk: &Poslať

en: &Send Email
sk: &Poslať e-mail

en: &Send File | &Send Files
sk[0]: Odo&slať súbor
sk[1]: Odo&slať súbory
sk[2]: Odo&slať súbory

en: &Send Unencrypted
sk: &Poslať nezašifrované

en: &Settings
sk: Nas&tavenie

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
sk[0]: Zobraziť zablokované vy&skakovacie okno
sk[1]: Zobraziť %1 zablokované vy&skakovacie okná
sk[2]: Zobraziť %1 zablokovaných vy&skakovacích okien

en: &Show tips on startup
sk: Zobraziť tipy pri š&tarte

en: &Skip
sk: &Preskočiť

en: &Source:
sk: &Zdroj:

en: &Spelling...
sk: Kontrola &pravopisu...

en: &Stop Script
sk: Za&staviť skript

en: &Store
sk: &Uložiť

en: &Submit Anyway
sk: Odo&slať napriek tomu

en: &Support KDE
sk: Po&dporte KDE

en: &Text to find:
sk: Hľadaný &text:

en: &Thanks To
sk: Poďa&kovanie

en: &Toolbar:
sk: Panel &nástrojov:

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Try
sk: &Skúsiť

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Undo: %1
sk: &Späť: %1

en: &Up
sk: Na&hor

en: &Verify:
sk: O&veriť:

en: &View
sk: &Zobraziť

en: &Whole words only
sk: Len &celé slová

en: &Yes
sk: Án&o

en: &Zoom...
sk: &Lupa...

en: '%1' is not a valid QLayout.
sk: '%1' nie je platný QLayout.

en: '%1' is not a valid QWidget.
sk: '%1' nie je platný QWidget.

en: 'ai_family' not supported
sk: 'ai_family' nie je podporované

en: 'ai_socktype' not supported
sk: 'ai_socktype' nie je podporované

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
sk: (C) 2005-2006 Autori KJSEmbed

en: (No logo available)
sk: (Logo nie je dostupné)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
sk: (c) 1999-2002 vývojári KDE

en: --- separator ---
sk: --- oddeľovač ---

en: -default-
sk: -štandardná-

en: -unnamed-
sk: -nepomenovaná-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
sk: ... <b>chybné</b> slovo zobrazené v kontexte ...

en: 1 download | %1 downloads
sk[0]: 1 stiahnutie
sk[1]: %1 stiahnutia
sk[2]: %1 stiahnutí

en: 1 match found. | %1 matches found.
sk[0]: Nájdený 1 výsledok.
sk[1]: Nájdené %1 výsledky.
sk[2]: Nájdených %1 výsledkov.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
sk[0]: Vykonaná 1 náhrada.
sk[1]: Vykonané %1 náhrady.
sk[2]: Vykonaných %1 náhrad.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
sk: systémová chyba: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
sk: Neznáma rodina %1

en: << Add to Dictionary
sk: << Pridať do slovníka

en: <Low Surrogate>
sk: <Nízka náhrada>

en: <Merge %1>
sk: <Spojiť %1>

en: <Merge>
sk: <Spojiť>

en: <Non Private Use High Surrogate>
sk: <Nesúkromné použitie - vysoká náhrada>

en: <Private Use High Surrogate>
sk: <Súkromné použitie - vysoká náhrada>

en: <Private Use>
sk: <Súkromné použitie>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
sk: <a href="http://opendesktop.org">Domovská stránka</a>

en: <b>misspelled</b>
sk: <b>chybné</b>

en: <br />Provider: %1
sk: <br />Poskytovateľ: %1

en: <br />Version: %1
sk: <br />Verzia: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
sk: <h1>Prehliadač dokumentácie KJSEmbed</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
sk: <h2>Akcelerátory pridané (iba pre informáciu)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
sk: <h2>Akcelerátory zmenené</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
sk: <h2>Akcelerátory odstránené</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
sk: <html><b>KDE</b> je celosvetová sieť softvérových inžinierov, grafikov, prekladateľov a iných prispievateľov zapojených do vývoja <a href="%1">slobodného softvéru</a>. Táto komunita vytvorila stovky slobodných aplikácií ako súčasť vývojovej platformy KDE a distribúcie softvéru KDE.<br /> <br />KDE je spoločná iniciatíva, v ktorej žiadny jednotlivec neriadi vývoj alebo produkty KDE na úkor ostatných. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú pripojiť a prispieť do KDE, vrátane vás.<br /><br />Navštívte <a href="%2">%2</a> pre viac informácií o komunite KDE a softvéri, ktorý vytvárame.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
sk: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verzia %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
sk: <html><font size="5">%1</font><br/><b>verzia %2</b><br/>Používa KDE %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
sk: <html><font size="5">KDE - Buďte voľní!</font><br /><b>Verzia %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(zatiaľ neznáme)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
sk: <html>KDE je a vždy bude dostupné zadarmo, ale jeho vývoj nie je zadarmo.<br /><br />Na podporu vývoja preto komunita KDE vytvorila KDE e.V., neziskovú organizáciu založenú v Nemecku. KDE e.V. reprezentuje komunitu KDE v právnych a finančných záležitostiach. Pozrite si <a href="%1">%1</a>, kde nájdete viac informácií o KDE e.V.<br /><br />KDE potrebuje finančnú podporu. Väčšina peňazí je použitá na výdaje pre členov tímu a iné výdaje pri prispievaní do KDE. Ďalšie peniaze sú použité na právnu podporu a organizovanie konferencií a stretnutí. Budeme radi, ak podporíte naše úsilie finančným darom niektorým z postupov popísaných na adrese <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Vopred ďakujeme za vašu podporu.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
sk: <html>Softvér sa môže vždy zlepšovať a KDE tím je k tomu pripravení. Avšak vy - užívateľ - nám musíte povedať, ak niečo nefunguje tak, ako ste očakávali, alebo by to mohlo byť urobené lepšie.<br /><br />KDE má systém pre sledovanie chýb. Navštívte <a href="%1">%1</a> alebo použite "Nahlásiť chybu..." z menu "Pomocník".<br /><br /> Ak máte nejaké nápady na zlepšenie, pošlite svoje želanie do systému pre sledovanie chýb. Nezabudnite nastaviť závažnosť na "Želanie".</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
sk: <html>Nemusíte byť vývojárom softvéru, aby ste sa stali členom tímu KDE. Môžete sa pripojiť k národným tímom, ktoré prekladajú rozhranie programov. Môžete tvoriť grafiku, témy, zvuky a lepšiu dokumentáciu. Vy sa musíte rozhodnúť!<br /><br />Informácie o projektoch na ktorých sa môžete podieľať nájdete na <a href="%1">%1</a>.<br /><br />Ak potrebujete viac informácií alebo dokumentáciu, navštívte <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <not assigned>
sk: <nepriradené>

en: <p>Downloads: %1</p>
sk: <p>Stiahnutí: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
sk: <p>Žiadne stiahnutia</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
sk: <p>Vybrali ste závažnosť <b>Kritická</b>. Prosím, uvedomte si, že je určená iba pre chyby, ktoré:</p><ul><li>spôsobujú nefunkčnosť iných programov alebo celého systému</li><li>spôsobujú stratu významných dát</li><li>vytvárajú bezpečnostnú dieru v systéme, na ktorom je daný balíček nainštalovaný</li></ul>
    <p>Spôsobuje práve nahlasovaná chyba takéto problémy? Ak nie, prosím, vyberte nižšiu závažnosť. Ďakujeme.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
sk: <p>Vybrali ste závažnosť <b>Vážna</b>. Prosím, uvedomte si, že je určená iba pre chyby, ktoré:</p><ul><li>spôsobujú nefunkčnosť daného balíčka</li><li>spôsobujú stratu dát</li><li>vytvárajú bezpečnostnú dieru umožňujúcu prístup k dátam používateľa, ktorý tento balíček používa</li></ul>
    <p>Spôsobuje práve nahlasovaná chyba takéto problémy? Ak nie, prosím, vyberte nižšiu závažnosť. Ďakujeme.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Kliknite sem, ak chcete ponechať všetky výskyty neznámeho slova tak, ako sú.</p>
    <p>Táto akcia je užitočná, ak je slovo meno, skratka, cudzie slovo alebo iné neznáme slovo, ktoré chcete používať ale nepridávať ho do slovníka.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Kliknite sem, ak chcete ponechať výskyt neznámeho slova tak, ako je.</p>
    <p>Táto akcia je užitočná, ak je slovo meno, skratka, cudzie slovo alebo iné neznáme slovo, ktoré chcete používať ale nepridávať ho do slovníka.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Kliknite sem, ak chcete nahradiť všetky výskyty neznámeho slova textom zadaným do textového poľa vyššie (vľavo).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Kliknite sem, ak chcete nahradiť tento výskyt neznámeho slova textom zadaným do textového poľa vyššie (vľavo).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Tu vidíte časť textu zobrazujúcu neznáme slovo v ostatnom texte. Ak vám táto informácie nestačí pre výber najvhodnejšej náhrady, môžete kliknúť na dokument aj počas kontroly, prečítať si väčšiu časť textu a potom sa vrátiť a pokračovať v kontrole.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Ak je neznáme slovo chybné, mali by ste skontrolovať, či nie je jeho oprava v tomto zozname a vybrať ju. Ak v zozname nie je, môžete správnu náhradu zadať do textového poľa vyššie.</p>
    <p>Môžete potom kliknúť <b>Nahradiť</b>, ak chcete opraviť iba tento výskyt, alebo <b>Nahradiť všetky</b>, ak chcete opraviť všetky výskyty.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Ak je neznáme slovo chybné, mali by ste sem zadať jeho opravu alebo ju vybrať zo zoznamu nižšie.</p>
    <p>Môžete potom kliknúť <b>Nahradiť</b>, ak sa má opraviť iba tento výskyt, alebo <b>Nahradiť všetky</b>, ak chcete opraviť všetky výskyty.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Tu vyberte jazyk dokumentu, ktorý práve kontrolujete.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Bolo nájdené neznáme slovo, ktoré nie je v slovníku.<br>
    Kliknite sem, ak si myslíte, že je slovo správne a v budúcnosti sa už nebude zobrazovať ako chybné. Ak chcete, aby zostalo tak, ako je ale nechcete ho do slovníka pridať, potom kliknite <b>Ignorovať</b> alebo <b>Ignorovať všetky</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
sk: <qt><b>Chyba</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
sk: <qt><b>Chyba</b>: uzol %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
sk: <qt><p><strong>'Tlačiť hlavičku'</strong></p><p>Ak je táto voľba zapnutá, vytlačená HTML stránka bude v hornej časti každej stránky obsahovať riadok hlavičky. Táto hlavička obsahuje aktuálny dátum, URL tlačenej stránky a číslo stránky.</p><p>Ak je táto voľba vypnutá, vytlačená stránka HTML takúto hlavičku obsahovať nebude.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
sk: <qt><p><strong>'Tlačiť obrázky'</strong></p><p>Ak je táto voľba zapnutá, obrázky obsiahnuté v HTML stránke sa budú tlačiť. Tlač môže trvať oveľa dlhšie a bude potrebovať viac atramentu alebo tonera.</p><p>Ak je táto voľba vypnutá, bude sa tlačiť iba text HTML stránky, bez obrázkov. Tlač bude rýchlejšia a bude potrebovať menej atramentu alebo tonera.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
sk: <qt><p><strong>'Tlačový režim'</strong></p><p>Ak je táto voľba zapnutá, vytlačená HTML stránka bude iba čiernobiela a všetky farebné pozadia sa nahradia bielym. Preto bude tlač rýchlejšia a bude potrebovať menej atramentu alebo tonera.</p><p>Ak je táto voľba vypnutá, vytlačená HTML stránka  bude obsahovať pôvodné farby tak, ako sú zobrazené na obrazovke. Preto sa môžu vytlačiť veľké plochy plné farby (alebo šedej). Tlač môže byť pomalšia a pravdepodobne sa použije viac atramentu alebo tonera.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
sk: <qt><p>Buď modul nastavenia hardvéru/softvéru nie je dostupný alebo bol modul zakázaný administrátorom.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
sk: <qt><p>Možné dôvody:<ul><li>Nastala chyba počas poslednej aktualizácie KDE, ktorá zanechala modul ovládacieho centra</li><li>Máte nainštalované staré moduly tretích strán.</li></ul></p><p>Skontrolujte tieto body a pokúste sa odstrániť modul označený v správe o chybe. Ak sa to nepodaí, kontaktujte vášho distribútora alebo autora balíkov.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
sk: <qt><p>Diagnostické informácie:<br />Súbor desktop %1 nebol nájdený.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
sk: <qt><p>Toto slovo je považované za "neznáme", pretože nie je v práve používanom slovníku. Je možné, že je to cudzie slovo.</p>
    <p>Ak je napísané správne, môžete ho pridať do slovníka kliknutím na <b>Pridať do slovníka</b>. Ak ho pridávať nechcete, ale nechcete ho ani meniť, kliknite <b>Ignorovať</b> alebo <b>Ignorovať všetky</b>.</p>
    <p>Ak je ale slovo napísané chybne, môžete sa v zozname pokúsiť nájsť správnu náhradu. Ak tam nie je, môžete správne slovo zadať do textového poľa a kliknúť <b>Nahradiť</b> alebo <b>Nahradiť všetky</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
sk: <qt>Prístup pre neoverenú stránku<br /><b>%1</b><br /> zamietnutý.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete ukončiť <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
sk: <qt>Nedá sa spustiť <i>gpg</i> a skontrolovať platnosť súboru. Presvedčte sa, že <i>gpg</i> je nainštalovaný, inak nebude možné overenie  stiahnutých zdrojov.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
sk: <qt>Nedá sa spustiť <i>gpg</i> a získať dostupné kľúče. Presvedčte sa, že <i>gpg</i> je nainštalovaný, inak nebude možné overenie stiahnutých zdrojov.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
sk: <qt>Nedá sa spustiť <i>gpg</i> a podpísať súbor. Presvedčte sa, že <i>gpg</i> je nainštalovaný, inak nebude možné podpísať zdroje.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
sk: <qt>Chcete na Internete hľadať <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
sk: <qt>Zväčšiť písmo<br /><br />Zväčší veľkosť písma v tomto okne. Ak podržíte tlačidlo myši, zobrazí sa menu so všetkými dostupnými veľkosťami.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
sk: <qt>Zadajte heslo pre kľúč <b>0x%1</b>, patriaci <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
sk: <qt>Nájsť nasledujúci výskyt '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
sk: <qt>Nájsť nasledujúci<br /><br />Nájde nasledujúci výskyt textu, ktorý bol nájdený použitím funkcie <b>Nájsť text</b>.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
sk: <qt>Nájsť predchádzajúci<br /><br />Nájde predchádzajúci výskyt textu, ktorý bol nájdený použitím funkcie <b>Nájsť text</b>.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
sk: <qt>Nájsť text<br /><br />Zobrazí dialóg, pomocou ktorého môžete nájsť text na zobrazenej stránke.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
sk: <qt>Ak je zapnuté, každý výskyt <code><b>\N</b></code>, kde <code><b>N</b></code> je celé číslo, bude nahradený zodpovedajúcou časťou výsledku ("časť definovaná zátvorkami") zo vzorky.<p>Ak chcete do výsledku vložiť priamo text <code><b>\N</b></code>, vložte pred tento text ešte jedno spätné lomítko takto: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
sk: <qt>Ak stlačíte tlačidlo <b>Nájsť</b>, text zadaný vyššie sa vyhľadá v dokumente.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
sk: <qt>Ak stlačíte tlačidlo <b>Nahradiť</b>, text zadaný vyššie sa vyhľadá v dokumente a každý jeho výskyt sa nahradí iným textom.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
sk: <qt>Nie sú dostupné žiadne informácie.<br />Zadaný objekt KAboutData neexistuje.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
sk: <qt>Hľadanie '<b>%1</b>' nevrátilo žiadne výsledky.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
sk: <qt>Tlačiť rámec<br /><br />Niektoré stránky obsahujú niekoľko rámcov. Ak chcete vytlačiť iba jediný rámec, kliknite naň a použite túto funkciu.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
sk: <qt>Zmenšiť písmo<br /><br />Zmenší veľkosť písma v tomto okne. Ak podržíte tlačidlo myši, zobrazí sa menu so všetkými dostupnými veľkosťami.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
sk: <qt>Špecifikuje ako má Jovie povedať udalosť, keď nastane.  Ak vyberiete "Povedať vlastný text", zadajte svoj text. Mali by ste používať nasledujúce nahradzujúce reťazce v texte:<dl><dt>%e</dt><dd>Názov udalosti</dd><dt>%a</dt><dd>Aplikácia, ktorá odoslala udalosť</dd><dt>%m</dt><dd>Správa poslaná aplikáciou</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
sk: <qt>Klávesová kombinácia '%1' je už používaná akciou <b>%2</b>.<br>Prosím vyberte inú skratku.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
sk: <qt>Diagnostické informácie:<br />%1<p>Možné dôvody:</p><ul><li>Nastala chyba počas poslednej aktualizácie KDE, ktorá zanechala modul ovládacieho centra</li><li>Máte nainštalované staré moduly tretích strán.</li></ul><p>Skontrolujte tieto body a pokúste sa odstrániť modul označený v správe o chybe. Ak sa to nepodarí, kontaktujte vášho distribútora alebo autora balíkov.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
sk: <qt>Diagnostické informácie:<br />Súbor desktop %1 neobsahuje určenie knižnice.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
sk: <qt>Formulár bude poslaný do <br /><b>%1</b><br />na vašom lokálnom systéme súborov.<br />Chcete odoslať tento formulár?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
sk: <qt>Tento server sa pokúša otvoriť <p>%1</p> v novom okne prehliadača pomocou jazyka JavaScript.<br />Chcete to povoliť?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
sk: <qt>Tento server posiela formulár, ktorý má zobraziť <p>%1</p> v novom okne pomocou jazyka JavaScript.<br />Chcete povoliť poslanie tohto formulára?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
sk: <qt>Táto neoverená stránka obsahuje odkaz na<br /><b>%1</b>.<br />Chcete ho zobraziť?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
sk: <qt>Ak chcete odoslať hlásenie o chybe, kliknite na tlačidlo nižšie. Otvorí sa <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> vo webovom prehliadači, kde nájdete formulár, ktorý treba vyplniť. Hore zobrazená informácia sa odošle na tento server.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
sk: &Písmo

[ctx: @action]
en: &Justify
sk: Do &bloku

[ctx: @action]
en: &Strike Out
sk: Preš&krtnuté

[ctx: @action]
en: About Application
sk: O aplikácii

[ctx: @action]
en: About KDE
sk: Informácie o KDE

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
sk: Aktivovať nasledujúcu kartu

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
sk: Aktivovať predchádzajúcu kartu

[ctx: @action]
en: Actual Size
sk: Aktuálna veľkosť

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
sk: Pridať záložku

[ctx: @action]
en: Align &Center
sk: Zarovnať na &stred

[ctx: @action]
en: Align &Left
sk: Zarovnať &vľavo

[ctx: @action]
en: Align &Right
sk: Zarovnať vpr&avo

[ctx: @action]
en: Back
sk: Späť

[ctx: @action]
en: Backward Word
sk: Dozadu o slovo

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
sk: Začiatok riadku

[ctx: @action]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: @action]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
sk: Nastaviť upozornenia

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
sk: Nastaviť panely nástrojov

[ctx: @action]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: @action]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
sk: Zmenšiť odsadenie

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
sk: Odstrániť slovo naspäť

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
sk: Odstrániť slovo dopredu

[ctx: @action]
en: Deselect
sk: Zrušiť výber

[ctx: @action]
en: Document Back
sk: Dozadu v dokumente

[ctx: @action]
en: Document Forward
sk: Dopredu v dokumente

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
sk: Upraviť záložky

[ctx: @action]
en: End of Line
sk: Koniec riadku

[ctx: @action]
en: Find
sk: Nájsť

[ctx: @action]
en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúci

[ctx: @action]
en: Find Prev
sk: Nájsť predchádzajúci

[ctx: @action]
en: Fit To Height
sk: Prispôsobiť výške

[ctx: @action]
en: Fit To Page
sk: Prispôsobiť stránke

[ctx: @action]
en: Fit To Width
sk: Prispôsobiť šírke

[ctx: @action]
en: Font &Size
sk: Veľko&sť písma

[ctx: @action]
en: Format Painter
sk: Kopírovať formát

[ctx: @action]
en: Forward
sk: Dopredu

[ctx: @action]
en: Forward Word
sk: Dopredu o slovo

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
sk: Režim celej obrazovky

[ctx: @action]
en: Go to Line
sk: Prejsť na riadok

[ctx: @action]
en: Goto
sk: Prejsť na

[ctx: @action]
en: Goto Page
sk: Prejsť na stránku

[ctx: @action]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: @action]
en: Increase Indent
sk: Zväčšiť odsadenie

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
sk: Vložiť vodorovnú čiaru

[ctx: @action]
en: Key Bindings
sk: Klávesové skratky

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
sk: Zľava doprava

[ctx: @action]
en: Link
sk: Odkaz

[ctx: @action]
en: Mail
sk: Pošta

[ctx: @action]
en: New
sk: Nový

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
sk: Nasledujúca zhoda

[ctx: @action]
en: Next Item in List
sk: Nasledujúca položka v zozname

[ctx: @action]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: @action]
en: Open Recent
sk: Otvoriť nedávne

[ctx: @action]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: @action]
en: Paste Selection
sk: Vložiť výber

[ctx: @action]
en: Preferences
sk: Nastavenie

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
sk: Predchádzajúca zhoda

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
sk: Predchádzajúca položka v zozname

[ctx: @action]
en: Print
sk: Tlač

[ctx: @action]
en: Print Preview
sk: Náhľad tlače

[ctx: @action]
en: Prior
sk: Predchádzajúci

[ctx: @action]
en: Quit
sk: Koniec

[ctx: @action]
en: Redo
sk: Znovu

[ctx: @action]
en: Reload
sk: Obnoviť

[ctx: @action]
en: Replace
sk: Nahradiť

[ctx: @action]
en: Report Bug
sk: Nahlásiť chybu

[ctx: @action]
en: Revert
sk: Vrátiť

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
sk: Sprava doľava

[ctx: @action]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: @action]
en: Save As
sk: Uložiť ako

[ctx: @action]
en: Save Options
sk: Uložiť možnosti

[ctx: @action]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
sk: Zobraziť menu

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
sk: Zobraziť stavový riadok

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
sk: Zobraziť panel nástrojov

[ctx: @action]
en: Spelling
sk: Kontrola pravopisu

[ctx: @action]
en: Subscript
sk: Dolný index

[ctx: @action]
en: Substring Completion
sk: Dopĺňanie časti textu

[ctx: @action]
en: Superscript
sk: Horný index

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
sk: Prepnúť jazyk aplikácie

[ctx: @action]
en: Text &Color...
sk: Farba &textu...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
sk: Zvýraznenie &textu...

[ctx: @action]
en: Text Completion
sk: Dopĺňanie textu

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
sk: Tip dňa

[ctx: @action]
en: To Plain Text
sk: Na čistý text

[ctx: @action]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: @action]
en: Up
sk: Hore

[ctx: @action]
en: What's This
sk: Čo je to

[ctx: @action]
en: Zoom
sk: Lupa

[ctx: @action]
en: Zoom In
sk: Zväčšiť

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
sk: Začiatok

[ctx: @action End of document]
en: End
sk: Koniec

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
sk: Domov

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
sk: Ďalší

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
sk: &Tučné

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
sk: &Kurzíva

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
sk: Podčiark&nuté

[ctx: @action:button]
en: &Finished
sk: &Dokončené

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @action:button]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @action:button]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
sk: Vyčistiť text

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
sk: &Všetky

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
sk: Znovu spustiť

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
sk: Ukončiť režim &celej obrazovky

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
sk: Režim &celej obrazovky

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
sk: &Otvoriť pomocou %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
sk: Ukončiť režim celej obrazovky

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
sk: Celá obrazovka

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
sk: Dátum nemôže byť skôr ako %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
sk: Dátum nemôže byť neskôr ako %1

[ctx: @info]
en: Delete tag
sk: Odstrániť značku

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
sk: Otvoriť '%1'?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
sk: Naozaj chcete odstrániť značku <resource>%1</resource> zo všetkých súborov?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
sk: Zadaný dátum je neplatný

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
sk: Zadaný dátum a čas je po minimálnom povolenom dátume a čase.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
sk: Zadaný dátum a čas je pred minimálnym povoleným dátumom a časom.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
sk: Zadaný čas je neplatný

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
sk: Čas nemôže byť skôr ako %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
sk: Čas nemôže byť neskôr ako %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
sk: '%1' chýba.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
sk: Qt: %1
    KDE: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
sk: Zmeniť rodinu písma?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
sk: Zmeniť veľkosť písma?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
sk: Zmeniť štýl písma?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
sk: Zobraziť v okno na celú obrazovku

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
sk: Opustiť celoobrazovkový režim

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
sk: Povolením tejto voľby zmeníte nastavenie rodiny písma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
sk: Povolením tejto voľby zmeníte nastavenie veľkosti písma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
sk: Povolením tejto voľby zmeníte nastavenie štýlu písma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
sk: Tu môžete vybrať použitú rodinu písma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
sk: Tu môžete vybrať použitý štýl písma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
sk: Tu môžete vybrať písmo, ktoré sa použije.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
sk: Toto je názov súboru navrhnutý serverom

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
sk: Iné kódovanie (%1)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
sk: <application>ASpell</application> štandardný

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
sk: <application>Hunspell</application> štandardný

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
sk: <application>ISpell</application> štandardný

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
sk: Bieloruština

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
sk: Portugalčina (Brazília)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
sk: Čeština

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
sk: Dánčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
sk: Angličtina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
sk: Francúzština

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
sk: Nemčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
sk: Nemčina (nový pravopis)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
sk: Hebrejčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
sk: Maďarčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
sk: Litovčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
sk: Nórčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
sk: Poľština

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
sk: Portugalčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
sk: Ruština

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
sk: Slovenčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
sk: Slovinčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
sk: Španielčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
sk: Švédčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
sk: Nemčina (Švajčiarsko)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
sk: Turečtina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
sk: Štandardný - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
sk: Štandardný - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
sk: Arabské

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
sk: Pobaltské

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
sk: Stredoeurópske

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
sk: Zjednodušené čínske

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
sk: Tradičné čínske

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
sk: Cyrilika

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
sk: Zakázané

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
sk: Grécke

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
sk: Hebrejské

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
sk: Japonské

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
sk: Kórejské

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
sk: Severné Saami

[ctx: @item Text character set]
en: Other
sk: Iné

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
sk: Juho-východoeurópske

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
sk: Thajské

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
sk: Turecké

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
sk: Univerzálne

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
sk: Západoeurópske

[ctx: @item font]
en: Bold
sk: Tučné

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
sk: Tučné kurzíva

[ctx: @item font]
en: Italic
sk: Kurzíva

[ctx: @item font]
en: Oblique
sk: Šikmé

[ctx: @item font size]
en: Relative
sk: Relatívne

[ctx: @item license]
en: Artistic License
sk: Licencia Artistic

[ctx: @item license]
en: BSD License
sk: Licencia BSD

[ctx: @item license]
en: Custom
sk: Vlastná

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
sk: GNU General Public License verzia 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
sk: GNU General Public License verzia 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
sk: GNU Lesser General Public License verzia 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
sk: GNU Lesser General Public License verzia 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
sk: Neuvedená

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
sk: Licencia Artistic

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
sk: Licencia BSD

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
sk: Medzinárodný <application>Ispell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
sk: Štandardná

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
sk: Automatické

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
sk: Štandardné

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
sk: Rozbaľovací zoznam

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
sk: Rozbaľovací zoznam a automaticky

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
sk: Ručné

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
sk: Krátke automatické

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
sk: Kruh

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
sk: Disk

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
sk: Štvorec

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
sk[0]: %1 milisekunda
sk[1]: %1 milisekundy
sk[2]: %1 milisekúnd

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
sk[0]: 1 deň
sk[1]: %1 dni
sk[2]: %1 dní

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
sk[0]: 1 hodina
sk[1]: %1 hodiny
sk[2]: %1 hodín

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
sk[0]: 1 minúta
sk[1]: %1 minúty
sk[2]: %1 minút

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
sk[0]: 1 sekunda
sk[1]: %1 sekundy
sk[2]: %1 sekúnd

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
sk: %1 dní

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
sk: %1 hodín

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
sk: %1 minút

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
sk: %1 sekúnd

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sk: %1 a %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sk: %1 a %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sk: %1 a %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
sk: Pridať značky...

[ctx: @label]
en: Change...
sk: Zmeniť...

[ctx: @label]
en: Create new tag:
sk: Vytvoriť novú značku:

[ctx: @label]
en: Font:
sk: Písmo:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
sk: Zobraziť všetky značky...

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
sk: Názov: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
sk: Typ: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
sk: Na stred

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
sk: Do bloku

[ctx: @label left justify]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
sk: Zľava doprava

[ctx: @label right justify]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
sk: Sprava doľava

[ctx: @label stroke color]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @label:button]
en: &Open
sk: &Otvoriť

[ctx: @label:button]
en: &Open with
sk: &Otvoriť pomocou...

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
sk: &Otvoriť pomocou %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
sk: &Otvoriť pomocou...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
sk: Zapamätať si akciu pre súbory tohto typu

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
sk: &Klient:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
sk: &Slovník:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
sk: Kó&dovanie:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
sk: Nastavte, ktoré značky majú byť použité.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
sk: Poznámka: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
sk: <i>Poznámka</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
sk: Žiadny dátum

[ctx: @option last month]
en: Last Month
sk: Minulý mesiac

[ctx: @option last week]
en: Last Week
sk: Minulý týždeň

[ctx: @option last year]
en: Last Year
sk: Minulý rok

[ctx: @option next month]
en: Next Month
sk: Nasledujúci mesiac

[ctx: @option next week]
en: Next Week
sk: Nasledujúci týždeň

[ctx: @option next year]
en: Next Year
sk: Nasledujúci rok

[ctx: @option today]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
sk: Zajtra

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
sk: Včera

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
sk: Považovať s&pojené slová za pravopisné chyby

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
sk: Vytvoriť kom&binácie koreň/prípona chýbajúce v slovníku

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
sk: Zakázať automatickú kontrolu

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
sk: Skontrolovať pravopis

[ctx: @option:check]
en: Font
sk: Písmo

[ctx: @option:check]
en: Font style
sk: Štýl písma

[ctx: @option:check]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
sk: Dokumenty

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
sk: Obrázky

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
sk: Zvuky

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
sk: Videá

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
sk: Kontakty

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
sk: E-maily

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
sk: Značky

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
sk: Úlohy

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
sk: Viac...

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
sk: Iné

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
sk: Súbory

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
sk: Posledná zmena

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
sk: Najdôležitejšie

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
sk: Nikdy neotvorené

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
sk: Bez priority

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
sk: 1 alebo viac

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
sk: 2 alebo viac

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
sk: 3 alebo viac

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
sk: 4 alebo viac

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
sk: Akékoľvek hodnotenie

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
sk: Maximálne hodnotenie

[ctx: @title]
en: Delete tag
sk: Odstrániť značku

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
sk: Výsledky dotazu

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
sk: Výsledky dotazu pre '%1'

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
sk: Zdroj

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
sk: Typ zdroja

[ctx: @title:group]
en: Find
sk: Nájsť

[ctx: @title:group Document information]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:menu]
en: List Style
sk: Štýl zoznamu

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
sk: Zobraziť text

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
sk: Dopĺňanie textu

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
sk: Nastavenia panelu nástrojov

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
sk: Ťa&h

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
sk: Rámec

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
sk: Pridať značky

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
sk: Zmeniť značky

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
sk: Kontrola pravopisu

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
sk: Diagnostika klávesových skratiek Dr. Klash

[ctx: @title:window]
en: Print
sk: Tlačiť

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
sk: UPOZORNENIE: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
sk: <b>Upozornenie</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
sk: Aplikácia príkazového riadka, ktorú možno použiť na spustenie modulov KUnitTest.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sk: Súbor s názvom "%1" už existuje. Naozaj ho chcete prepísať?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
sk: Iné

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
sk: Sponzorovať

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
sk: Domovská stránka

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
sk[0]: Vedomostná databáza (žiadna položka)
sk[1]: Vedomostná databáza (%1 položky)
sk[2]: Vedomostná databáza (%1 položiek)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
sk: Navštíviť webovú stránku

en: A little program to output installation paths
sk: Malý program na vypísanie inštalačných ciest

en: A network error has occurred. The request has failed.
sk: Nastala chyba na sieti. Požiadavka zlyhala.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
sk: Nastala chyba v protokole. Požiadavka zlyhala.

en: A scheme with this name already exists.
sk: Schéma s týmto názvom už existuje.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
sk: Skript na tejto stránke spôsobuje zamŕzanie KHTML. Ak bude ďalej bežať, ďalšie aplikácie môžu pomalšie odpovedať.
    Chcete tento skript zastaviť?

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: A&uthor
sk: A&utor

en: A&uthors
sk: A&utori

en: A&vailable actions:
sk: &Dostupné akcie:

en: About %1
sk: Informácie o %1

en: About &KDE
sk: Informácie o &KDE

en: About KDE
sk: Informácie o KDE

[ctx: About KDE]
en: &About
sk: Informácie o &KDE

en: Accept
sk: Prijať

en: Access Keys activated
sk: Prístupové klávesy aktivované

en: Action
sk: Akcia

en: Action Name
sk: Názov akcie

en: Action takes 2 args.
sk: Akcia vyžaduje 2 argumenty.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
sk: Poslať e-mail prispievateľovi

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
sk: Poslať e-mail prispievateľovi
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
sk: ActionGroup požaduje 2 args.

en: ActionList: %1
sk: Zoznam akcií: %1

en: Actual Font
sk: Aktuálne písmo

en: Actually generate the code.
sk: Aktuálne vygenerovať kód.

en: Add
sk: Pridať

en: Add Comment
sk: Pridať komentár

en: Add Fallback Language
sk: Pridať záložný jazyk

en: Add Rating
sk: Pridať hodnotenie

en: Add URL to Filter
sk: Pridať URL do filtra

en: Add a new script.
sk: Pridať nový skript.

en: Add to Dictionary
sk: Pridať do slovníka

en: Add to Toolbar
sk: Pridať do panelu nástrojov

en: Add to ignores...
sk: Pridať do ignorovaných...

en: Add...
sk: Pridať...

en: Additional Information: %1
sk: Ďalšie informácie: %1

en: Address is already in use
sk: Adresa sa už používa

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
sk: Pridá ďalší jazyk, ktorý sa použije, ak iné preklady neobsahujú správny preklad.

en: Administrator &Mode...
sk: Režim &administrátora...

en: After
sk: Po

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
sk: o.

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
sk: odp.

en: Again
sk: Znovu

en: Alert
sk: Varovanie

en: Alias names:
sk: Alternatívne názvy:

en: All Categories
sk: Všetky kategórie

en: All Pages
sk: Všetky stránky

en: All Providers
sk: Všetci poskytovatelia

en: All Visible Columns
sk: Všetky viditeľné stĺpce

en: Allow
sk: Povoliť

en: Allow Tabulations
sk: Povoliť tabulátory

en: Alpha:
sk: Alfa:

en: Already opened.
sk: Už otvorené.

en: Alternate
sk: Alternatívna

en: Alternate:
sk: Alternatívny:

en: Ambiguous shortcut detected
sk: Zistená nejednoznačná skratka

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
sk: Pri pokuse o spustenie skriptu na tejto stránke nastala chyba.
    
    %1 riadok %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
sk: Poznámky a krížové odkazy

en: Any Character
sk: Ľubovoľný znak

en: Anytime
sk: Kedykoľvek

en: Applet "%1" started
sk: Aplet "%1" bol spustený

en: Applet "%1" stopped
sk: Aplet "%1" bol zastavený

en: Applet Parameters
sk: Parametre apletu

en: Application Language Changed
sk: Jazyk aplikácie sa zmenil

en: Application sounds
sk: Zvuky aplikácií

en: Application:
sk: Aplikácia:

en: Applications menu (.desktop files)
sk: Menu aplikácií (súbory .desktop)

en: Apply Settings
sk: Použiť nastavenie

en: Apply changes
sk: Použiť zmeny

en: Approximate equivalents:
sk: Približné ekvivalenty:

en: Archives
sk: Archívy

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
sk: Táto sekcia nastavenia je už otvorená v %1

en: As-you-type spell checking disabled.
sk: Kontrola pravopisu počas písania vypnutá.

en: As-you-type spell checking enabled.
sk: Kontrola pravopisu počas písania zapnutá.

en: Ask before replacing each match found.
sk: Pýtať sa pred každým nahradením.

en: Authentication error.
sk: Chyba overenia.

en: Author
sk: Autor

en: Author:
sk: Autor:

en: Auto Spell Check
sk: Automatická kontrola pravopisu

en: Autocorrect
sk: Automatické opravy

en: Automatic Detection
sk: Automatická detekcia

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
sk: Boli vykonané automatické zmeny kvôli závislostiam v moduloch. Kliknite sem pre viac informácií

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
sk: Boli vykonané automatické zmeny na splnenie závislostí v moduloch:

en: Autostart directories
sk: Autostart adresáre

en: Available KDE resource types
sk: Dostupné typy zdrojov KDE

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
sk: Dostupné testy: %1 (ignorované: %2)

en: Available Tests: 0
sk: Dostupné testy: 0

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
sk: Zlá obsluha udalosti: Objekt %1 Identifikátor %2 Metóda %3 Typ: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
sk: Zlá obsluha slotu: Objekt %1 Identifikátor %2 Metóda %3 Podpis: %4.

en: Banner Pages
sk: Oddeľovacie stránky

[ctx: Banner page]
en: Classified
sk: Klasifikované

[ctx: Banner page]
en: Confidential
sk: Dôverné

[ctx: Banner page]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Banner page]
en: Secret
sk: Tajné

[ctx: Banner page]
en: Standard
sk: Štandardné

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
sk: Prísne tajné

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
sk: Neklasifikované

[ctx: Banner page at end]
en: End
sk: Koniec

[ctx: Banner page at start]
en: Start
sk: Začiatok

en: Base URL
sk: Základné URL

en: Basic Page Style
sk: Základný štýl stránky

en: Become a Fan
sk: Stať sa fanúšikom

en: Before
sk: Pred

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
sk: d.

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
sk: dop.

en: Beginning of document reached.
sk: Dosiahnutý začiatok dokumentu.

en: Billing information:
sk: Zúčtovacia informácia:

en: Block IFrame...
sk: Zablokovať IFrame...

en: Block Image...
sk: Zablokovať obrázok...

en: Block Images From %1
sk: Zablokovať obrázky z %1

en: Block:
sk: Blok:

en: Blue:
sk: Modrá:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
sk: a

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
sk: alebo

en: Bottom to Top, Left to Right
sk: Zdola nahor, zľava doprava

en: Bottom to Top, Right to Left
sk: Zdola nahor, sprava doľava

en: Break at Next
sk: Prerušiť na nasledujúcom

en: Breakpoint
sk: Bod prerušenia

en: Bug report sent, thank you for your input.
sk: Hlásenie o chybe bolo odoslané, ďakujeme za vašu odozvu.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
sk: Vytvorí moduly pre prvky Qt podľa ini súboru s popisom.

en: C octal escaped UTF-8:
sk: C osmičkové escape UTF-8:

en: C&ase sensitive
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

en: C&lear
sk: Vyčis&tiť

en: C&ontinue
sk: &Pokračovať

en: CGIs to run from kdehelp
sk: CGI na spustenie z kdehelp

en: CJK Ideograph Information
sk: Informácie o ideograme CJK

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
sk: Informácie z vyrovnávacej pamäte (napr. favicony, web stránky)

en: Call
sk: Volanie

en: Call Stack
sk: Zásobník volaní

en: Call to '%1' failed.
sk: Volanie '%1' zlyhalo.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
sk: Volanie metódy %1 zlyhalo, nepodarilo sa získať argument %2: %3

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel?
sk: Zrušiť?

en: Cannot create memory segment for file %1
sk: Nie je možné vytvoriť pamäťový segment pre súbor %1

en: Cannot find testregression executable.
sk: Nie je možné nájsť program testregression.

en: Cannot open %1 for reading
sk: Nie je možné otvoriť %1 na čítanie

en: Cannot seek past eof
sk: Nie je možné hľadať za koncom súboru

en: Cantonese Pronunciation:
sk: Kantonská výslovnosť:

en: Captured Text (%1)
sk: Nájdený text (%1)

en: Carriage Return
sk: Koniec riadku

en: Category:
sk: Kategória:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
sk: Spôsobí, že aplikácia si nastaví privátnu mapu
    farieb na 8-bitovom displeji

en: Certificate (validation: %1)
sk: Certifikát (overenie: %1)

en: Change &Icon...
sk: Zmeniť &ikonu...

en: Change Icon
sk: Zmeniť ikonu

en: Change Te&xt...
sk: Zmeniť te&xt...

en: Change Text
sk: Zmeniť text

en: Changelog
sk: Zoznam zmien

en: Changelog:
sk: Zoznam zmien:

en: Changing annotations
sk: Menia sa anotácie

[ctx: Character]
en: In decimal:
sk: Desiatkovo:

en: Character used for indicating positive numbers
sk: Znak použitý na označenie kladných čísel

en: Character:
sk: Znak:

en: Check Spelling
sk: Kontrola pravopisu

en: Check Spelling...
sk: Kontrola pravopisu...

en: Check Sycoca database only once
sk: Len raz skontrolovať databázu sycoca

en: Check file timestamps
sk: Skontrolovať časové razítka súborov

en: Check spelling in document
sk: Skontrolovať pravopis v dokumente

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
sk: Začiarknite, ak chcete vidieť informácie záznamu o aktivite vlákna. Sledujte výstup na konzole, ak chcete vidieť informácie záznamu.

en: Check whether config file itself requires updating
sk: Skontrolovať, či samotný konfiguračný súbor potrebuje aktualizáciu

en: Checking login...
sk: Kontroluje sa prihlásenie...

en: Choose...
sk: Vybrať...

en: Class
sk: Trieda

en: Clear &History
sk: Vyčistiť &históriu

en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

en: Clear input
sk: Vyčistiť vstup

en: Clear the input in the edit field
sk: Vyčistiť vstupné editačné pole

en: Click for a menu of available captures.
sk: Kliknutím na menu môžete vybrať dostupné časti výsledku hľadania.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
sk: Tu môžete pomocou grafického editora upraviť váš regulárny výraz.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
sk: Kliknite na tlačidlo a potom zadajte skratku, ktorú chcete použiť v programe.
    Príklad pre Ctrl+a: držte klávesu Ctrl a stlačte a.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
sk: Kliknutím sa zbalí dialóg a skryjú detaily

en: Click this to expand the dialog, to show details
sk: Kliknutím sa rozbalí dialóg a zobrazia sa detaily

en: Click to select a font
sk: Kliknutím vyberte písmo

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close Document
sk: Zavrieť dokument

en: Close Message
sk: Zatvoriť správu

en: Close Script
sk: Zavrieť skript

en: Close and discard
    edited message?
sk: Zatvoriť a zahodiť
    upravovanú správu?

en: Close document
sk: Zavrieť dokument

en: Close script...
sk: Zavrieť skript...

en: Close source
sk: Zavrieť zdrojový kód

en: Close the current document.
sk: Zavrieť aktuálny dokument.

en: Close the current window or document
sk: Zavrieť aktuálne okno alebo dokument

en: Close the current window.
sk: Zavrieť aktuálne okno.

en: Close window?
sk: Zavrieť okno?

en: Collaborate
sk: Spolupráca

en: Collaboration
sk: Spolupráca

en: Color for links
sk: Farba pre odkazy

en: Color for visited links
sk: Farba pre navštívené odkazy

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
sk: Stĺpec č.%1

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment on entry
sk: Komentár položky

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Comments
sk: Komentáre

en: Communication error
sk: Chyba komunikácie

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
sk: Skompilovaný exec_prefix knižníc KDE

en: Compiled in library path suffix
sk: Skompilovaný suffix cesty ku knižniciam

en: Compiled in prefix for KDE libraries
sk: Skompilovaný prefix knižníc KDE

en: Compiled in version string for KDE libraries
sk: Skompilovaný reťazec verzie knižníc KDE

en: Compiler:
sk: Kompilátor:

en: Complete Match
sk: Presná zhoda

en: Confi&gure...
sk: Nas&taviť...

en: Configuration description files
sk: Súbory popisu nastavenia

en: Configuration file "%1" not writable.
sk: Konfiguračný súbor "%1" nie je zapisovateľný.

en: Configuration file is invalid: "%1"
sk: Konfiguračný súbor je neplatný: "%1"

en: Configuration file not found: "%1"
sk: Konfiguračný súbor nenájdený: "%1"

en: Configuration files
sk: Konfiguračné súbory

en: Configure
sk: Nastaviť

en: Configure &Notifications...
sk: Nastaviť &upozornenia...

en: Configure Email...
sk: Nastaviť e-mail...

en: Configure Notifications
sk: Nastaviť upozornenia

en: Configure S&hortcuts...
sk: Nastaviť &klávesové skratky...

en: Configure Shortcut...
sk: Nastaviť klávesovú skratku...

en: Configure Shortcuts
sk: Nastaviť klávesové skratky

en: Configure Tool&bars...
sk: Nastaviť panely &nástrojov...

en: Configure Toolbars
sk: Nastaviť panely nástrojov

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Confirm Quit From System Tray
sk: Potvrdiť ukončenie zo systémovej lišty

en: Confirmation Required
sk: Vyžadované potvrdenie

en: Confirmation: JavaScript Popup
sk: Potvrdenie: Nové okno JavaScript

en: Conflict With Registered Global Shortcut
sk: Konflikt s použitou globálnou skratkou

en: Conflict with Global Shortcut
sk: Konflikt s globálnymi skratkami

en: Conflict with Standard Application Shortcut
sk: Konflikt so štandardnou skratkou aplikácie

en: Connection refused
sk: Spojenie odmietnuté

en: Connection timed out
sk: Čas spojenia vypršal

en: Console
sk: Konzola

en: Contact author
sk: Kontaktovať autora

en: Contact on Jabber
sk: Kontaktovať cez Jabber

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue from the beginning?
sk: Pokračovať od začiatku?

en: Continue from the end?
sk: Pokračovať od konca?

en: Continue operation
sk: Pokračovať v činnosti

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy Image
sk: Kopírovať obrázok

en: Copy Image Location
sk: Kopírovať umiestnenie obrázku

en: Copy selection to clipboard
sk: Skopírovať výber do schránky

en: Could not Launch Help Center
sk: Nebolo možné spustiť Pomocníka

en: Could not construct value
sk: Nepodarilo sa vytvoriť hodnotu

en: Could not create temporary file.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
sk: Nepodarilo sa exportovať schému klávesových skratiek, pretože umiestnenie je nesprávne.

en: Could not find '%1' executable.
sk: Nepodarilo sa nájsť program '%1'.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
sk: Nepodarilo sa nájsť 'kdemain' v '%1'.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
sk[0]: Nepodarilo sa nájsť typ MIME <resource>%2</resource>
sk[1]: Nepodarilo sa nájsť typy MIME:
    <resource>%2</resource>
sk[2]: Nepodarilo sa nájsť typy MIME:
    <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
sk: Nepodarilo sa nájsť modul '%1' pre aplikáciu '%2'

en: Could not find service '%1'.
sk: Nepodarilo sa nájsť službu '%1'.

en: Could not install "%1": file not found.
sk: Nepodarilo sa nainštalovať "%1": súbor nenájdený.

en: Could not install %1
sk: Nepodarilo sa nainštalovať %1

en: Could not launch Browser
sk: Nepodarilo sa spustiť prehliadač

en: Could not launch Mail Client
sk: Nepodarilo sa spustiť poštového klienta

en: Could not launch Terminal Client
sk: Nepodarilo sa spustiť terminálového klienta

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
sk: Nebolo možné spustiť Pomocníka:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
sk: Nebolo možné spustiť prehliadač:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
sk: Nebolo možné spustiť poštového klienta:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
sk: Nebolo možné spustiť terminálového klienta:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
sk: Nepodarilo sa načítať poskytovateľov obsahu zo súboru: %1

en: Could not load print preview part
sk: Nepodarilo sa načítať komponent pre náhľad tlače

en: Could not open file '%1'
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%1'

en: Could not open file '%1': %2
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%1': %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
sk: Nepodarilo sa otvoriť knižnicu '%1'.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
sk: Nepodarilo sa prečítať dáta z %1 do shm

en: Could not read file '%1'
sk: Nepodarilo sa prečítať súbor '%1'

en: Could not set non-blocking mode
sk: Nepodarilo sa nastaviť ne-blokujúci režim

en: Could not verify login, please try again.
sk: Nepodarilo sa overiť prihlásenie. Prosím, skúste to znovu.

en: Create Web Shortcut
sk: Vytvoriť webový skratku

en: Create content on server
sk: Vytvoriť obsah na serveri

en: Create global database
sk: Vytvoriť globálnu databázu

en: Create new document
sk: Vytvoriť nový dokument

en: Critical
sk: Kritická

en: Cu&t
sk: Vys&trihnúť

en: Curr&ent actions:
sk: &Aktuálne akcie:

en: Current scheme:
sk: Aktuálna schéma:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
sk: Vlastná...

en: Custom:
sk: Vlastná:

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut selection to clipboard
sk: Vystrihnúť výber do schránky

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
sk: Chyba DBus: pripojenie na pomocníka zlyhalo. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
sk: Chyba DBus: nepodarilo sa kontaktovať pomocníka. Chyba pripojenia: %1. Chybová správa: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
sk: Chyba DBus: prijaté poškodené dáta od pomocníka %1 %2

en: Dante SOCKS client
sk: Dante SOCKS klient

en: Date and Time: %1
sk: Dátum a čas: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
sk: Deň (06:00 až 17:59)

en: Default Font Size (100%)
sk: Štandardná veľkosť písma (100%)

en: Default color
sk: Štandardná farba

en: Default language:
sk: Štandardný jazyk:

en: Default widget group name to display in designer
sk: Štandardný názov skupiny prvkov, ktorý sa má zobraziť v Qt Designer

en: Default:
sk: Štandardná:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
sk: Oblasť

en: Definition in English:
sk: Definícia v angličtine:

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete item(s)
sk: Odstrániť položky

en: Dependency Check
sk: Kontrola závislostí

en: Description
sk: Popis

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
sk: Popis

en: Description:
sk: Popis:

en: Dese&lect
sk: Zr&ušiť výber

en: Desktop %1
sk: Plocha %1

en: Desktop Exchange Service
sk: Služba Desktop Exchange

en: Detach
sk: Odpojiť

en: Details
sk: Detaily

en: Details for %1
sk: Detaily pre %1

en: Details of the Request:
sk: Detaily požiadavky:

en: Details view mode
sk: Režim zobrazenia podrobností

en: Did you know...?
sk: Viete, že...?

en: Digit
sk: Číslica

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
sk: Adresár obsahujúci testy, základné a výstupné adresáre.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
sk: Adresár obsahujúci testy, základné a výstupné adresáre. Použiteľné iba ak nie je zadaná voľba -b.

en: Disable checking files (dangerous)
sk: Zakázať kontrolu súborov (nebezpečné)

en: Disable crash handler, to get core dumps
sk: Zakáže obsluhu spadnutých programov, na získanie core dumpov

en: Disable incremental update, re-read everything
sk: Zakázať inkrementálnu aktualizáciu, znovu načítať všetko

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
sk: Zakázať zachytávanie ladiaceho výstupu. Typické použitie tejto možnosti je, keď používate grafické rozhranie.

en: Disallow
sk: Zakázať

en: Discard changes
sk: Zahodiť zmeny

en: Display Images on Page
sk: Zobraziť obrázky na stránke

en: Displays Thread Activity
sk: Zobrazí aktivitu vlákna

en: Distance between desktop icons
sk: Vzdialenosť medzi ikonami plochy

en: Do &not store this time
sk: &Teraz neukladať

en: Do Not Allow
sk: Nepovoliť

en: Do Not Download
sk: Nesťahovať

en: Do Not Fill Out
sk: Nevypĺňať

en: Do Not Suppress Debug Output
sk: Nepotlačovať výstup ladenia

en: Do not ask again
sk: Znovu sa už nepýtať

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
sk: Nie je možné určiť, kde sa má vyhodnotiť výraz. Prosím pozastavte skript alebo otvorte zdrojový súbor.

en: Do not run in the background.
sk: Nespúšťať na pozadí.

en: Do not save data
sk: Neukladať dáta

en: Do not show the window while running tests
sk: Nezobrazovať okno pri vykonávaní testov

en: Do not show this message again
sk: Túto správu už znovu nezobrazovať

en: Do not signal applications to update
sk: Neoznamovať aplikáciám aktualizáciu

en: Do not suppress debug output
sk: Nepotlačovať výstup ladenia

en: Do not use Xvfb
sk: Nepoužívať Xvfb

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
sk: Chcete povoliť apletu Java s certifikátom:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
sk: Naozaj chcete odstrániť schému %1?
    Týmto sa neodstránia žiadne systémové schémy.

en: Do you really want to execute '%1'?
sk: Naozaj chcete spustiť '%1'?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
sk: Naozaj chcete obnoviť všetky panely nástrojov tejto aplikácie na ich štandardné rozloženie? Zmeny sa aplikujú okamžite.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
sk: Chcete pridať záložku pre umiestnenie "%1" pod názvom "%2" do svojich záložiek?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
sk: Chcete pridať záložku pre umiestnenie "%1" do svojich záložiek?

en: Do you want to restart search at the beginning?
sk: Chcete znovu začať hľadať od začiatku?

en: Do you want to restart search from the end?
sk: Chcete znovu začať hľadať od konca?

en: Do you want to store this password for %1?
sk: Chcete uložiť toto heslo pre %1?

en: Do you want to store this password?
sk: Chcete uložiť toto heslo?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
sk: Dokovať

en: Document Information
sk: Informácie o dokumente

en: Document encoding:
sk: Kódovanie dokumentu:

en: Domain:
sk: Doména:

en: Done.
sk: Hotovo.

en: Double Line
sk: Dvojitá čiara

en: Double Thick Line
sk: Dvojitá hrubá čiara

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download File
sk: Stiahnuť súbor

en: Download New Stuff...
sk: Stiahnuť nové veci...

en: Download of "%1" failed, error: %2
sk: Stiahnutie "%1" zlyhalo, chyba: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
sk: Stiahnutie položky zlyhalo: neexistuje URL pre stiahnutie "%1".

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
sk: Stiahnutý súbor bol HTML súbor. Otvorené v prehliadači.

en: Downloads:
sk: Stiahnutí:

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit selected script.
sk: Upraviť vybraný skript.

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Editor Chooser
sk: Výber editora

en: Email
sk: E-mail

en: Email address:
sk: E-mailová adresa:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
sk: Komu:

[ctx: Email sender address]
en: From:
sk: Od:

en: Email to:
sk: E-mail pre:

en: Embeddable HTML component
sk: Vložiteľný HTML komponent

en: Embeddable component for multipart/mixed
sk: Vložiteľný komponent pre typ multipart/mixed

en: Emoticons
sk: Emotikony

en: Enable &background spellchecking
sk: Povoliť kontrolu pravopisu na &pozadí

en: Enable SOCKS support
sk: Povoliť podporu SOCKS

en: Enable component
sk: Povoliť komponent

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
sk: Automatická detekcia

[ctx: Encodings menu]
en: Default
sk: Štandardné

en: End of Line
sk: Koniec riadku

en: End of document reached.
sk: Dosiahnutý koniec dokumentu.

en: End of options
sk: Koniec možností

en: Enlarge Font
sk: Zväčšiť písmo

en: Enter Administrator Mode
sk: Spustiť režim administrátora

en: Enter Search Terms...
sk: Zadajte hľadané výrazy...

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
sk: Zadajte hľadanú vzorku, alebo ju vyberte zo zoznamu.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
sk: Zadajte reťazec pre nahradenie alebo vyberte niektorý z predchádzajúcich.

en: Enter a search term or character here
sk: Sem zadajte hľadaný výraz alebo znak

en: Enter search phrase here
sk: Sem zadajte hľadaný výraz

en: Enter the URL:
sk: Zadajte URL:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
sk: Zadajte text (podľa možnosti v angličtine), ktorý chcete odoslať ako hlásenie o chybe.
    Ak stlačíte "Odoslať", správa bude odoslaná správcovi tohto programu.

en: Entries failed to load
sk: Zlyhalo načítanie položiek

en: Equivalents:
sk: Ekvivalenty:

en: Error
sk: Chyba

en: Error during rename.
sk: Chyba pri premenovaní.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
sk: Nastala chyba pri spracovaní include '%1' na riadku %2: %3

en: Error initializing provider.
sk: Chyba pri inicializácii poskytovateľa.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
sk: Chyba pri spustení %1. Buď KLauncher už nebeží, alebo sa nepodarilo spustiť aplikáciu.

en: Error loading '%1'.
sk: Chyba pri načítavaní '%1'.

en: Error opening PTY
sk: Chyba pri otváraní PTY

en: Error reading from PTY
sk: Chyba pri čítaní z PTY

en: Error writing to PTY
sk: Chyba pri zápise do PTY

en: Error: %1 - %2
sk: Chyba: %1 - %2

en: Error: java executable not found
sk: Chyba: program java nebol nájdený

en: Evaluation error
sk: Chyba pri vyhodnocovaní

en: Evaluation threw an exception %1
sk: Vyhodnotenie spôsobilo výnimku %1

en: Even Pages
sk: Párne stránky

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
sk: Volanie výnimky funkcie '%1' z %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
sk: Volanie výnimky slotu '%1' z %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
sk: Spustiteľné súbory v $prefix/bin

en: Execute
sk: Spustiť

en: Execute File?
sk: Spustiť súbor?

en: Execute script without gui support
sk: Spustiť skript bez podpory grafického rozhrania

en: Execute the selected script.
sk: Spustiť vybraný skript.

en: Export Scheme...
sk: Exportovať schému...

en: Export to Location
sk: Exportovať do umiestnenia

en: F&ind:
sk: &Nájsť:

en: F&ull Screen Mode
sk: Režim &celej obrazovky

en: Failed to create Action.
sk: Zlyhalo vytvorenie akcie.

en: Failed to create ActionGroup.
sk: Zlyhalo vytvorenie ActionGroup.

en: Failed to create Layout.
sk: Zlyhalo vytvorenie rozloženia.

en: Failed to create Widget.
sk: Zlyhalo vytvorenie prvku.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
sk: Zlyhalo vytvorenie skriptu pre interpreter "%1"

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
sk: Zlyhalo určenie interpretera pre súbor skriptu "%1"

en: Failed to load file '%1'
sk: Zlyhalo načítanie súboru '%1'

en: Failed to load interpreter "%1"
sk: Zlyhalo načítanie interpretera "%1"

en: Failed to open scriptfile "%1"
sk: Zlyhalo otvorenie súboru skriptu "%1"

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
sk: Chyba pri obsadení hodnoty %1 z typu %2 (%3)

en: Fallback language:
sk: Záložný jazyk:

en: Fetch content link from server
sk: Získať odkaz na obsah zo serveru

en: Fetching content data from server finished.
sk: Sťahovanie obsahu zo serveru bolo dokončené.

en: Fetching content data from server...
sk: Sťahuje sa obsah zo servera...

en: Fetching license data from server...
sk: Sťahujú sa licenčné dáta zo servera...

en: Fetching your previously updated content finished.
sk: Sťahovanie vami predtým aktualizovaného obsahu bolo dokončené.

en: Fetching your previously updated content...
sk: Sťahuje sa vami predtým aktualizovaný obsah...

en: File
sk: Súbor

en: File %1 does not exist
sk: Súbor %1 neexistuje

en: File %1 not found.
sk: Súbor %1 nebol nájdený.

en: File not found: %1
sk: Súbor nenájdený: %1

en: File to read update instructions from
sk: Súbor, z ktorého sa majú čítať informácie o aktualizácii

en: File to upload:
sk: Súbor na odoslanie:

en: File:
sk: Súbor:

en: Fill Out
sk: Vyplniť

en: Filter error
sk: Chyba filtra

en: Find
sk: Nájsť

en: Find &Next
sk: Nájsť nasledu&júci

en: Find &backwards
sk: Hľadať &dozadu

en: Find &links only
sk: &Nájsť iba odkazy

en: Find Links as You Type
sk: Hľadať odkazy pri písaní

en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúci

en: Find Pre&vious
sk: Nájsť pre&dchádzajúci

en: Find Text
sk: Nájsť text

en: Find Text as You Type
sk: Hľadať text pri písaní

en: Find filename inside the resource type given to --path
sk: Nájsť názov súboru v type zdroja zadaného pomocou --path

en: Finish
sk: Dokončiť

en: First argument must be a QObject.
sk: Prvý argument musí byť QObject.

en: Fit to Page &Height
sk: Prispôsobiť &výške stránky

en: Fit to Page &Width
sk: Prispôsobiť šírke &stránky

en: Fixed width font
sk: Písmo s pevnou šírkou

en: Follow
sk: Navštíviť

en: Font for menus
sk: Písmo pre menu

en: Font for the taskbar
sk: Písmo pre panel úloh

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
sk: Veľkosť písma<br /><i>pevná</i> alebo <i>relatívna</i><br />vzhľadom k prostrediu

en: Font style:
sk: Štýl písma:

en: Fonts for toolbars
sk: Písma pre panely nástrojov

en: Frame Information
sk: Informácie o rámci

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
sk: Uzamknúť rozmery

en: From c&ursor
sk: &Od kurzora

en: Front
sk: Predná strana

en: Function must be called from the main thread.
sk: Funkcia musí byť volaná z hlavného vlákna.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
sk: Grafický príklad pre správcu vlákien Weaver

en: GUI for the khtml regression tester
sk: GUI pre test regresie khtml

en: General Character Properties
sk: Všeobecné vlastnosti znaku

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
sk: Generovať jednoduché a rýchle triedy wrappera nezaložené na Nepomuk::Resource ktoré neposkytujú žiadnu kontrolu integrity dát.

en: Get Hot New Stuff
sk: Získať nové veci

en: Get Hot New Stuff!
sk: Získať nové veci!

en: Get help...
sk: Pomocník...

en: Global
sk: Globálna

en: Global Alternate
sk: Globálna alternatívna

en: Global:
sk: Globálny:

en: Go back in document
sk: Prejsť späť v dokumente

en: Go back one step
sk: Prejsť dozadu o jeden krok

en: Go forward in document
sk: Prejsť dopredu v dokumente

en: Go forward one step
sk: Prejsť dopredu o jeden krok

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stránku

en: Go to next page
sk: Prejsť na nasledujúcu stránku

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predošlú stranu

en: Go up
sk: Prejsť vyššie

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
sk: Nasledujúce v histórii

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
sk: Predchádzajúce v histórii

en: Grave
sk: Vážna

en: Green:
sk: Zelená:

en: HTML Settings
sk: Nastavenie HTML

en: HTML Toolbar
sk: Panel nástrojov HTML

en: HTML documentation
sk: HTML dokumentácia

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
sk: Takmer štandardy

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
sk: Striktný

en: HTTP Headers
sk: HTTP hlavičky

en: Here you can choose the font size to be used.
sk: Tu môžete vybrať použitú veľkosť písma.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
sk: Tu je zobrazený zoznam klávesových skratiek, čiže spojení medzi akciami (napr. 'Kopírovať') v ľavom stĺpci a klávesmi alebo ich kombináciami (napr. Ctrl-V) v pravom stĺpci.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
sk: Tu môžete prepnúť medzi pevnou veľkosťou písma alebo či sa má jeho veľkosť počítať dynamicky a upraviť podľa zmeny prostredia (napríklad rozmerov prvku, veľkosti papiera).

en: Hide %1
sk: Skryť %1

en: Highest Rated
sk: Najvyššie hodnotené

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
sk: Zvýrazniť tlačidlá na paneli nástrojov po prejdení myšou

en: Hold Indefinitely
sk: Pozdržať bez obmedzenia

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Hot New Stuff Providers
sk: Poskytovatelia nových vecí

en: Hue:
sk: Odtieň:

en: Huge (%1x%2)
sk: Obrovská (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
sk: Zaručujem, že tento obsah neporušuje žiadne existujúce autorské práva, zákon alebo ochrannú známku. Súhlasím, že bude zaznamenaná moja IP adresa. (Distribuovať obsah bez súhlasu držiteľa autorských práv je nelegálne).

en: I&gnore All
sk: I&gnorovať všetky

en: Icon Size
sk: Veľkosť ikony

en: Icon te&xt:
sk: Te&xt ikony:

en: Icon:
sk: Ikona:

en: Icons
sk: Ikony

en: Icons Only
sk: Iba ikony

en: Icons view mode
sk: Režim zobrazenia ikon

en: If enabled, search for a regular expression.
sk: Ak zapnuté, bude sa hľadať ako regulárny výraz.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignored Words
sk: Ignorované slová

en: Image - %1x%2 Pixels
sk: Obrázok - %1x%2 pixelov

en: Image Operations
sk: Operácie s obrázkom

en: In context '%1' for action '%2'
sk: V kontexte '%1' pre akciu '%2'

en: In which language did you describe the above?
sk: Ktorý jazyk ste použili pre popis?

en: Inactive
sk: Neaktívne

en: Include path prefix (deprecated)
sk: Vložiť prefix cesty (zastarané)

en: Includes/Headers
sk: Hlavičkové súbory

en: Incorrect number of arguments.
sk: Nesprávny počet argumentov.

en: Incremental Spellcheck
sk: Priebežná kontrola pravopisu

en: Information
sk: Informácie

en: Initializing
sk: Inicializuje sa

en: Initializing Applet "%1"...
sk: Inicializuje sa aplet "%1"...

en: Input file
sk: Vstupný súbor

en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert Place&holder
sk: Vložiť zástupný zn&ak

en: Install
sk: Inštalovať

en: Install Again
sk: Inštalovať znovu

en: Installation prefix for Qt
sk: Inštalačný prefix Qt

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Installing
sk: Inštaluje sa

en: Insufficient permissions in target directory.
sk: Nedostatočné práva v cieľovom adresári.

en: Internally added if launched from Finder
sk: Interne pridaný, ak bol spustený z Finder

en: Internet Search
sk: Hľadanie na Internete

en: Invalid item.
sk: Neplatná položka.

en: Invalid regular expression.
sk: Neplatný regulárny výraz.

en: Invalid type in Database
sk: Chybný typ databázy

en: JS Calculator
sk: JS Kalkulátor

en: Japanese Kun Pronunciation:
sk: Japonská Kun výslovnosť:

en: Japanese On Pronunciation:
sk: Japonská On výslovnosť:

en: JavaScript &Debugger
sk: La&denie JavaScriptu

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
sk: Jazyk JavaScript sa pokúsil vložiť záložku

en: JavaScript Debugger
sk: Ladenie JavaScriptu

en: JavaScript Error
sk: Chyba JavaScriptu

en: JavaScript Errors
sk: Chyby JavaScriptu

en: Job
sk: Úloha

en: Job Control
sk: Ovládanie úloh

en: Job Options
sk: Možnosti úlohy

en: Job priority:
sk: Priorita úlohy:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
sk: Africké skripty

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
sk: Stredoázijské skripty

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
sk: Zlúčenie diakritických značiek

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
sk: Východoázijské skripty

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
sk: Európske abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
sk: Matematické symboly

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
sk: Skripty blízkeho východu

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
sk: Iné

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
sk: Iné skripty

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
sk: Filipínske skripty

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
sk: Fonetické symboly

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
sk: Juho-ázijské skripty

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
sk: Juhovýchodné ázijské skripty

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
sk: Symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
sk: Formy na prezentáciu abecedy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
sk: Arabské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
sk: Arabské formy na prezentáciu-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
sk: Arabské formy na prezentáciu-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
sk: Arabské doplnky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
sk: Arménske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
sk: Šípky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
sk: Základná latinka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
sk: Bengálske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
sk: Blokové prvky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
sk: Bopomofo rozšírené

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
sk: Kreslenie rámčekov

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
sk: Braillove vzory

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
sk: CJK kompatibilita

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
sk: CJK kompatibilné formy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
sk: CJK kompatibilné ideografy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
sk: CJK kmeňové doplnky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
sk: CJK ťahy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
sk: CJK symboly a interpunkcia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
sk: CJK unifikované ideografy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
sk: CJK unifikované ideografy rozšírenie A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
sk: Zlúčenie diakritických značiek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
sk: Zlúčenie diakritických značiek, doplnky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sk: Zlúčenie diakritických značiek pre symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
sk: Zlúčenie polovičných značky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
sk: Bežné indické číselné formy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
sk: Riadiace obrázky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
sk: Koptické

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
sk: Symboly meny

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
sk: Cyrilika

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
sk: Cyrilika rozšírené-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
sk: Cyrilika rozšírené-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
sk: Cyrilika doplnky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
sk: Devanagari rozšírené

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
sk: Vložené alfanumerické

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
sk: Vložené CJK písmená a mesiace

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
sk: Etiópske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
sk: Etiópske rozšírené

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
sk: Etiópske rozšírené-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
sk: Etiópske doplnky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
sk: Všeobecná interpunkcia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
sk: Geometrické tvary

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
sk: Gruzínske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
sk: Gruzínske doplnky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
sk: Hlaholika

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
sk: Grécke rozšírené

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
sk: Grécke a Koptické

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
sk: Gudžarátske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
sk: Formy s polovičnou a úplnou šírkou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
sk: Hangul kompatibilné Jamo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
sk: Hangul Jamo rozšírené-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
sk: Hangul Jamo rozšírené-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
sk: Hangul slabiky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
sk: Hebrejské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
sk: Vysoké náhrady - súkromné použitie

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
sk: Vysoké náhrady

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
sk: Rozšírenia IPA

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
sk: Znaky popisujúce ideografy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
sk: Jávske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
sk: Kangxi kmene

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
sk: Kannadské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
sk: Katakana fonetické rozšírenia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
sk: Khmérske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
sk: Kmérske symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
sk: Laoské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
sk: Latinka rozšírené prídavky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
sk: Latinka rozšírené-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
sk: Latinka rozšírené-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
sk: Latinka rozšírené-C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
sk: Latinka rozšírené-D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
sk: Latinka-1 doplnky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
sk: Symboly podobné písmu

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
sk: Nízke náhrady

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
sk: Malajálamske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
sk: Matematické operátory

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sk: Rôzne matematické symboly-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sk: Rôzne matematické symboly-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
sk: Rôzne symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sk: Rôzne symboly a šípky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
sk: Rôzne technické

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
sk: Modifikátory písmen tónov

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
sk: Mongolské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
sk: Mjanmarské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
sk: Mjanmarské rozšírené-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
sk: Nové Tai Lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
sk: Číselné formy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
sk: Optické rozlišovanie znakov

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Oriya
sk: Uríjske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
sk: Fonetické rozšírenia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
sk: Fonetické rozšírenia, doplnky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
sk: Oblasť pre súkromné použitie

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
sk: Runy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
sk: Sinhalské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
sk: Varianty malých foriem

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
sk: Písmená upravujúce medzery

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
sk: Špeciálne

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
sk: Sundanéske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
sk: Horné a dolné indexy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
sk: Doplnkové šípky-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
sk: Doplnkové šípky-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
sk: Doplnkové matematické operátory

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
sk: Doplnková interpunkcia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
sk: Sýrske

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
sk: Tamilské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Telugu
sk: Telugské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
sk: Thajské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
sk: Tibetské

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sk: Unifikované kanadské domorodé slabiky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
sk: Unifikované kanadské domorodé slabiky rozšírené

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
sk: Selektory variácií

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
sk: Védske rozšírenia

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
sk: Vertikálne formy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
sk: Yi kmene

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
sk: Yi slabiky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
sk: Yijing hexagram symboly

en: KConf Update
sk: Aktualizácia KConf

en: KDE Application
sk: Aplikácia KDE

en: KDE Daemon
sk: KDE démon

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
sk: KDE démon - spustí v prípade potreby aktualizáciu Sycoca databázy

en: KDE Java Applet Plugin
sk: Modul KDE pre Java aplety

en: KDE Test Program
sk: Testovací program KDE

en: KDE Tool for updating user configuration files
sk: KDE nástroj pre aktualizáciu konfiguračných súborov užívateľov

en: KDE application to run Kross scripts.
sk: KDE aplikácia na spustenie Kross skriptov.

en: KDE-tempfile
sk: Dočasný súbor KDE

en: KDEInit could not launch '%1'
sk: KDEInit nemohol spustiť '%1'

en: KHTML Regression Testing Utility
sk: KHTML nástroj na testovanie regresie

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
sk: KLauncher nie je dosiahnuteľný cez D-Bus. Chyba pri volaní %1:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
sk: KLibLoader: neznáma chyba

en: KNewStuff contributions
sk: Príspevky do KNewStuff

en: Keep output results from scripts
sk: Ponechať zobrazený výstup skriptov

en: Key Conflict
sk: Konflikt kláves

en: Key Generator
sk: Generátor kľúčov

en: Key used for signing:
sk: Kľúč použitý pre podpisovanie:

en: Korean Pronunciation:
sk: Kórejská výslovnosť:

en: Language Selection
sk: Výber jazyka

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Large (%1x%2)
sk: Veľká (%1x%2)

en: Last modified:
sk: Posledná zmena:

en: Launching %1
sk: Spúšťa sa %1

en: Leave a comment
sk: Zanechať komentár

en: Left for legacy support
sk: Ponechané kvôli kompatibilite

en: Left to Right, Bottom to Top
sk: Zľava doprava, zdola nahor

en: Left to Right, Top to Bottom
sk: Zľava doprava, zhora nadol

en: Legacy pixmaps
sk: Zastaralé pixmapy

en: Letter, Lowercase
sk: Písmeno, malé písmená

en: Letter, Modifier
sk: Písmeno, modifikátor

en: Letter, Other
sk: Písmeno, ostatné

en: Letter, Titlecase
sk: Písmeno, titulkové

en: Letter, Uppercase
sk: Písmeno, veľké písmená

en: Level of safety of the Ruby interpreter
sk: Úroveň zabezpečenia interpretera Ruby

en: Libraries
sk: Knižnice

en: Library "%1" not found
sk: Knižnica "%1" nebola nájdená

en: License Agreement
sk: Licencia

en: License:
sk: Licencia:

en: License: %1
sk: Licencia: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
sk: Obmedzí počet farieb pridelených vo farebnej kocke na 8-bitovom
    displeji, ak aplikácia používa špecifikáciu QApplication::ManyColor

en: Line
sk: Riadok

en: Link Text:
sk: Text odkazu:

en: Link URL:
sk: URL odkazu:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
sk: Vypísať všetky súbory hlavičiek, ktoré majú byť vygenerované cez príkaz --writeall.

en: List all includes (deprecated).
sk: Zoznam všetkých vložených include (zastarané)

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
sk: Vypísať všetky zdrojové súbory, ktoré majú byť vygenerované cez príkaz --writeall.

en: Loadable modules
sk: Načítateľné moduly

en: Loaded Scripts
sk: Načítané skripty

en: Loading Applet
sk: Načítava sa aplet

en: Loading Preview
sk: Načítava sa náhľad

en: Loading data
sk: Načítavajú sa dáta

en: Loading data from provider
sk: Načítavajú sa dáta od poskytovateľa

en: Loading of providers from file: %1 failed
sk: Načítavanie poskytovateľov zo súboru: %1 zlyhalo

en: Loading one preview | Loading %1 previews
sk[0]: Načítava sa náhľad
sk[1]: Načítavajú sa %1 náhľady
sk[2]: Načítava sa %1 náhľadov

en: Loading provider information
sk: Načítavajú sa informácie o poskytovateľovi

en: Local Variables
sk: Lokálne premenné

en: Location of installed Qt binaries
sk: Umiestnenie nainštalovaných Qt binárnych súborov

en: Location of installed Qt libraries
sk: Umiestnenie nainštalovaných Qt knižníc

en: Location of installed Qt plugins
sk: Umiestnenie nainštalovaných Qt modulov

en: Lock Toolbar Positions
sk: Zamknúť panel nástrojov

en: Log thread activity
sk: Zaznamenať aktivitu vlákna

en: Log to a file
sk: Uložiť záznam do súboru

en: Low Password Strength
sk: Nízka kvalita hesla

en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Main:
sk: Hlavný:

en: Maintainer
sk: Správca

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
sk: Hlavné čistenie

en: Manage Link
sk: Spravovať odkaz

en: Mandarin Pronunciation:
sk: Mandarínska výslovnosť:

en: Mark &taskbar entry
sk: Označiť položku v &paneli úloh

en: Mark, Enclosing
sk: Značka, uzatváracia

en: Mark, Non-Spacing
sk: Značka, bez medzier

en: Mark, Spacing Combining
sk: Značka, zlúčenie medzier

en: Medium (%1x%2)
sk: Stredná (%1x%2)

en: Mime types
sk: Typy MIME

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Mirror Pages
sk: Zrkadliť stránky

en: Mirror pages along vertical axis
sk: Zrkadliť stránky podľa vertikálnej osi

en: Missing Plugin
sk: Chýbajúci modul

en: More Actions
sk: Ďalšie akcie

en: Most Downloads
sk: Najviac stiahnutí

en: Most countries have no character for this
sk: Väčšina krajín nepoužíva žiaden znak

en: Most downloads
sk: Najviac stiahnutí

en: Mouse Button Gesture
sk: Gesto s tlačidlami myši

en: Mouse Shape Gesture
sk: Gesto ťahu myši

en: Move &Down
sk: Presunúť &dolu

en: Move &Up
sk: Presunúť &hore

en: Must supply a filename.
sk: Musíte zadať názov súboru.

en: Must supply a layout name.
sk: Musíte zadať názov rozloženia.

en: Must supply a valid parent.
sk: Musíte zadať platného rodiča.

en: Must supply a widget name.
sk: Musíte zadať názov prvku.

en: NEC SOCKS client
sk: NEC SOCKS klient

en: Name
sk: Názov

en: Name for New Scheme
sk: Názov novej schémy

en: Name for new scheme:
sk: Názov novej schémy:

en: Name of the file as it will appear on the website
sk: Názov súboru, ako sa objaví na webovej stránke

en: Name of the plugin class to generate
sk: Názov triedy modulu, ktorá sa má vytvoriť

en: Name:
sk: Názov:

en: Name:
sk: Názov:

en: Named Colors
sk: Pomenované farby

en: Ne&ver store for this site
sk: &Nikdy neukladať pre tento server

en: Nepomuk Resource Class Generator
sk: Generátor Nepomuk Resource Class

en: Network Transmission
sk: Sieťový prenos

en: Network error. (%1)
sk: Chyba siete. (%1)

en: New Scheme
sk: Nová schéma

en: New Upload
sk: Nové odosielanie

en: New Web Shortcut
sk: Nová webová skratka

en: New search provider
sk: Nový poskytovateľ vyhľadávania

en: New...
sk: Nová...

en: Newest
sk: Najnovšie

en: Newline
sk: Nový riadok

en: Next Character in History
sk: Nasledujúci znak v histórii

en: Next month
sk: Nasledujúci mesiac

en: Next year
sk: Nasledujúci rok

en: Night (18:00 to 05:59)
sk: Noc (18:00 až 05:59)

en: No
sk: Nie

en: No Entries
sk: Žiadne položky

en: No Preview
sk: Žiadny náhľad

[ctx: No border line]
en: None
sk: Žiadny

en: No classname specified
sk: Názov triedy nie je zadaný

en: No classname specified.
sk: Názov triedy nie je zadaný.

en: No further items in the history.
sk: História neobsahuje ďalšie položky.

en: No handler found for %1.
sk: Pre %1 nebol nájdený program.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
sk: Nie sú dostupné žiadne informácie.
    Zadaný objekt KAboutData neexistuje.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
sk: Pre tento program neboli špecifikované žiadne licenčné podmienky.
    Prosím, pozrite sa do dokumentácie alebo do zdrojových kódov,
    či neobsahujú licenčné podmienky.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
sk: Hľadanie '<b>%1</b>' nevrátilo žiadne výsledky.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
sk: Žiadne typy MIME nie sú nainštalované. Skontrolujte či shared-mime-info je nainštalované, a jeho XDG_DATA_DIRS nie je nastavené, alebo obsahuje /usr/share.

en: No more matches for this search direction.
sk: Žiadne ďalšie zhody v tomto smere hľadania.

en: No password, use anonymous (or guest) login
sk: Žiadne heslo, použiť anonymné prihlásenie (hosť)

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
sk: Pre '%1' sa nepodarilo nájsť modul.
    Chcete ho stiahnuť z %2?

en: No provider selected.
sk: Nie je vybraný žiadny poskytovateľ.

en: No service matching the requirements was found
sk: Žiadna služba odpovedajúca požiadavkám nebola nájdená

en: No service matching the requirements was found.
sk: Žiadna služba odpovedajúca požiadavkám nebola nájdená.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
sk: Premenlivá

en: No such file or directory
sk: Súbor alebo adresár neexistuje

en: No such function "%1"
sk: Neexistujúca funkcia "%1"

en: No such interpreter "%1"
sk: Žiadny interpreter '%1'

en: No such method '%1'.
sk: Neexistujúca metóda '%1'.

en: No suggestions for %1
sk: Žiadne návrhy pre %1

en: No target filename has been given.
sk: Nebol zadaný názov cieľového súboru.

en: No text
sk: Žiadny text

en: No text was replaced.
sk: Žiaden text nebol nahradený.

en: Non-printable
sk: Netlačiteľné

en: Not a directory
sk: Nie je adresár

en: Not enough arguments.
sk: Nedostatok argumentov.

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
sk: Poznámka: Na webovej stránke môžete upraviť, aktualizovať a odstrániť svoj obsah.

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Nothing to spell check.
sk: Nič ku kontrole pravopisu.

en: Number, Decimal Digit
sk: Číslo, desiatková číslica

en: Number, Letter
sk: Číslo, písmeno

en: Number, Other
sk: Číslo, ostatné

en: Odd Pages
sk: Nepárne stránky

en: Old upload information found, fill out fields?
sk: Boli nájdené staré údaje pre odoslanie. Chcete vyplniť polia?

en: Only 'ReadOnly' allowed
sk: Povolené iba 'ReadOnly'

en: Only Run HTML Tests
sk: Spustiť iba HTML testy

en: Only Run JS Tests
sk: Spustiť iba JS testy

en: Only local files are supported.
sk: Sú podporované iba lokálne súbory.

en: Only run .html tests
sk: Spustiť iba testy .html

en: Only run .js tests
sk: Spustiť iba testy .js

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
sk: Spustiť iba jeden test. Povolené viacnásobné možnosti.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
sk: Spustiť len moduly, ktorých názov súboru zodpovedá regulárnemu výrazu.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
sk: Spustiť len testovacie moduly, ktoré sa nájdu v priečinku. Použite možnosť hľadania na voľbu modulov.

en: Only search within the current selection.
sk: Hľadať iba v aktuálnom výbere.

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open &Destination
sk: Otvoriť &cieľ

en: Open &File
sk: Otvoriť &súbor

en: Open &Recent
sk: Otvoriť n&edávne

en: Open '%1'
sk: Otvoriť '%1'

en: Open Script
sk: Otvoriť skript

en: Open a document which was recently opened
sk: Otvoriť dokument, ktorý bol nedávno otvorený

en: Open a script...
sk: Otvoriť skript...

en: Open an existing document
sk: Otvoriť existujúci dokument

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: Open in &New Tab
sk: Otvoriť v novej &karte

en: Open in &This Window
sk: Otvoriť v &tomto okne

en: Open in New &Window
sk: Otvoriť v novom &okne

en: Opens the print dialog to print the current document
sk: Otvorí tlačový dialóg na tlač aktuálneho dokumentu

en: Operation not supported
sk: Operácia nie je podporovaná

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
sk: Ďa&lej

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
sk: Ďalej

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
sk: &Nasledujúci

en: Opt&ions
sk: &Možnosti

en: Option
sk: Možnosť

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
sk: Voliteľne určiť triedy na vygenerovanie. Použite možnosť viackrát (predvolené pre všetky triedy)

en: Options
sk: Možnosti

en: Order by:
sk: Zoradiť podľa:

en: Other Contributors:
sk: Ostatní prispievatelia:

en: Other, Control
sk: Ostatné, riadiace

en: Other, Format
sk: Ostatné, formát

en: Other, Not Assigned
sk: Ostatné, nepriradené

en: Other, Private Use
sk: Ostatné, súkromné použitie

en: Other, Surrogate
sk: Ostatné, náhradné

en: Output file
sk: Výstupný súbor

en: Output to File...
sk: Výstup do súboru...

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Overwrite File?
sk: Prepísať súbor?

en: Overwrite existing file?
sk: Prepísať existujúci súbor?

en: PTY operation timed out
sk: Vypršal čas PTY operácie

en: Page Border
sk: Okraj stránky

en: Page Label
sk: Popis stránky

en: Page Set
sk: Skupina stránok

en: Page loaded.
sk: Stránka načítaná.

en: Pages
sk: Stránky

en: Pages Per Sheet
sk: Stránok na liste

en: Parse error at %1 line %2
sk: Chyba analýzy v %1 na riadku %2

en: Password
sk: Heslo

en: Password Input
sk: Zadanie hesla

en: Password echo type
sk: Typ reakcie na zadávanie hesla

en: Password is empty
sk: Heslo je prázdne

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
sk[0]: Heslo musí mať aspoň 1 znak
sk[1]: Heslo musí mať aspoň %1 znaky
sk[2]: Heslo musí mať aspoň %1 znakov

en: Password strength meter:
sk: Kvalita hesla:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: Passwords match
sk: Heslá sa zhodujú

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste clipboard content
sk: Vložiť obsah schránky

en: Path cannot be used
sk: Cestu nie je možné použiť

en: Path to custom SOCKS library
sk: Cesta k vlastnej SOCKS knižnici

en: Path to the autostart directory
sk: Cesta k adresáru autostart

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
sk: Cesta k adresáru obsahujúci spustiteľné súbory, ktoré budú spustené po prihlásení

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Pause/Continue regression testing process
sk: Pozastaviť/pokračovať proces testovania regresie

en: Payload
sk: Príloha

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
sk: Vykonať hľadanie s rozlišovaním veľkosti písmen: zadaním vzorky 'Joe' nenájde 'joe' ani 'JOE', iba 'Joe'.

en: Perform menu generation test run only
sk: Vykonať iba test generovania menu

en: Permission denied
sk: Prístup zamietnutý

en: Play
sk: Prehrať

en: Play a &sound
sk: Pre&hrať zvuk

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
sk: Prosím vyberte platný adresár pre zostavenie 'khtml/'

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
sk: Prosím vyberte platný adresár 'khtmltests/regression/'.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
sk: Prosím vyberte si štandardný komponent pre úpravu textu, ktorý chcete používať v tejto aplikácii. Ak vyberiete <B>Štandardný systémový</B>, aplikácia bude akceptovať vaše zmeny v Systémových nastaveniach. Všetky ostatné voľby prepíšu toto nastavenie.

en: Please choose the language which should be used for this application:
sk: Prosím vyberte jazyk, ktorý bude použitý pre túto aplikáciu:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
sk: Kliknite a ťahajte s myšou v rámci obrázka pre výber oblasti:

en: Please contact your system administrator.
sk: Prosím, kontaktujte administrátora systému.

en: Please describe your upload.
sk: Prosím popíšte svoj upload.

en: Please fill out the information about your upload in English.
sk: Prosím vyplňte informácie o odosielanom súbore v angličtine.

en: Please give some information about yourself.
sk: Prosím poskytnite informácie o sebe.

en: Please put in a name.
sk: Zadajte meno.

en: Please report bugs to %1.
sk: Prosím nahláste chybu na %1.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
sk: Prosím nahláste chyby na <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Please select one of the providers listed below:
sk: Vyberte jedného poskytovateľa zo zoznamu:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
sk: Pre nahlásenie chýb použite <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
sk: Pre nahlásenie chýb, prosím, použite http://bugs.kde.org.

en: Popup Window Blocked
sk: Vyskakovacie okno zablokované

en: Possible Causes:
sk: Možné dôvody:

en: Possible Solutions:
sk: Možné riešenia:

en: Possibly bad download link
sk: Pravdepodobne zlý odkaz na stiahnutie

en: Prefix in $HOME used to write files
sk: Prefix v $HOME použitý pre zápis súborov

en: Prefix to install resource files to
sk: Prefix pre inštaláciu zdrojových súborov do

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
sk: Stlačením tohto tlačidla zahodíte všetky nedávne zmeny, ktoré ste v tomto dialógu urobili.

en: Preview Images
sk: Náhľad obrázkov

en: Preview URL:
sk: URL náhľadu:

en: Preview of the "%1" font
sk: Náhľad písma "%1"

en: Preview of the selected font
sk: Náhľad vybraného písma

en: Previous Character in History
sk: Predchádzajúci znak v histórii

en: Previous month
sk: Predchádzajúci mesiac

en: Previous year
sk: Predchádzajúci rok

en: Price
sk: Cena

en: Price:
sk: Cena:

en: Primary language:
sk: Primárny jazyk:

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print DOM Tree to STDOUT
sk: Zobraziť strom DOM na STDOUT

en: Print Frame...
sk: Tlačiť rámec...

en: Print Immediately
sk: Tlačiť okamžite

en: Print Previe&w
sk: Ná&hľad tlače

en: Print Preview
sk: Náhľad tlače

en: Print Rendering Tree to STDOUT
sk: Zobraziť renderovací strom na STDOUT

en: Print document
sk: Vytlačiť dokument

en: Print frame tree to STDOUT
sk: Vypísať strom rámca na STDOUT

en: Print header
sk: Tlačiť hlavičku

en: Print images
sk: Tlačiť obrázky

en: Printer friendly mode (black text, no background)
sk: Tlačový režim (čierny text, bez pozadia)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
sk: Inštalátor doplnkov %1

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
sk: Odosielateľ doplnkov %1

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
sk: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verzia %2</b><br />Používa KDE %3</html>

en: Progress Dialog
sk: Dialóg priebehu

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Props
sk: Vlastnosti

en: Protocol: %1
sk: Protokol: %1

en: Provider information
sk: Informácie o poskytovateľovi

en: Provider:
sk: Poskytovateľ:

en: Provider: %1
sk: Poskytovateľ: %1

en: Punctuation, Close
sk: Interpunkcia, uzatváranie

en: Punctuation, Connector
sk: Interpunkcia, spojka

en: Punctuation, Dash
sk: Interpunkcia, pomlčka

en: Punctuation, Final Quote
sk: Interpunkcia, koncová úvodzovka

en: Punctuation, Initial Quote
sk: Interpunkcia, začiatočná úvodzovka

en: Punctuation, Open
sk: Interpunkcia, otváranie

en: Punctuation, Other
sk: Interpunkcia, ostatné

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
sk: Umiestniť výstup do &lt;directory&gt; namiesto &lt;base_dir&gt;/output

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
sk: Informácia debuggera QML JS. Aplikácia musí byť
    preložená s -DQT_DECLARATIVE_DEBUG, aby bol debugger
    povolený

en: Qt plugins
sk: Qt moduly

en: Question
sk: Otázka

en: Quit
sk: Koniec

en: Quit application
sk: Ukončiť aplikáciu

en: Quit application...
sk: Ukončiť aplikáciu...

en: R&eplace All
sk: Nahradiť &všetky

en: Range error
sk: Chyba v rozsahu

en: Rate this entry
sk: Ohodnotiť túto položku

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Rating for entry
sk: Hodnotenie položky

en: Rating:
sk: Hodnotenie:

en: Rating: %1
sk: Hodnotenie: %1

en: Rating: %1%
sk: Hodnotenie: %1%

en: Re&do
sk: Zn&ovu

en: Re&vert
sk: V&rátiť

en: Read-only filesystem
sk: Súborový systém iba na čítanie

en: Ready
sk: Pripravený

en: Reason for price:
sk: Dôvod ceny:

en: Reassign
sk: Znovu priradiť

en: Rebuilds the system configuration cache.
sk: Znovu zostaviť vyrovnávaciu pamäť nastavenia systému.

en: Red:
sk: Červená:

en: Redisplay document
sk: Znovu zobraziť dokument

en: Redo
sk: Znovu

en: Redo last undone action
sk: Obnoviť poslednú zrušenú operáciu

en: Redo: %1
sk: Znovu: %1

en: Reference
sk: Odkaz

en: Reference error
sk: Chyba v odkaze

en: Regenerate baseline (instead of checking)
sk: Znovu vygenerovať základňu (namiesto kontroly)

en: Register a new account
sk: Zaregistrovať nový účet

en: Regression Testing Status
sk: Stav testovania regresie

en: Regression tester for khtml
sk: Test regresie pre khtml

en: Regression testing output
sk: Výstup testovania regresie

en: Regular e&xpression
sk: Regu&lárny výraz

en: Reindent Sources
sk: Znovu odsadiť zdrojové kódy

en: Reject
sk: Odmietnuť

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
sk: Relatívna cesta k testovacím príkladom a adresárom (ekvivalent -t).

en: Reload Frame
sk: Znovu načítať rámec

en: Remaining number of jobs:
sk: Počet zostávajúcich úloh:

en: Remember password
sk: Zapamätať si heslo

en: Removal of entry
sk: Odstránenie položky

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove from ignores...
sk: Odstrániť z ignorovaných...

en: Remove password for form %1
sk: Odstrániť heslo pre formulár %1

en: Remove selected script.
sk: Odstrániť vybraný skript.

en: Rendering mode:
sk: Režim vykresľovania:

en: Repeats, One or More Times
sk: Opakovať, raz alebo viac krát

en: Repeats, Zero or More Times
sk: Opakovať, 0-krát alebo viac krát

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace &with:
sk: Nahradiť &s:

en: Replace '%1' with '%2'?
sk: Nahradiť '%1' za '%2'?

en: Replace With
sk: Nahradiť za

en: Replace&ment text:
sk: Nah&radiť textom:

en: Report Exceptions
sk: Nahlásiť výnimky

en: Report bad entry
sk: Nahlásiť zlú položku

en: Requested Font
sk: Požadované písmo

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
sk: Vyžadovať, aby výsledok bol celé slovo alebo slová.

en: Reserved Shortcut
sk: Rezervovaná skratka

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Reset Toolbars
sk: Obnoviť panely nástrojov

en: Reset all items to their default values
sk: Obnoviť všetky položky na ich štandardné hodnoty

en: Reset configuration
sk: Obnoviť nastavenie

en: Reset to Defaults
sk: Štandardné

en: Restore the application for the given 'sessionId'
sk: Obnoviť aplikáciu pre daný 'sessionId'

en: Revert unsaved changes made to document
sk: Vrátiť neuložené zmeny urobené v dokumente

en: Right to Left, Bottom to Top
sk: Sprava doľava, zdola nahor

en: Right to Left, Top to Bottom
sk: Sprava doľava, zhora nadol

en: Rotate &Counterclockwise
sk: Otočiť &proti smeru hodinových ručičiek

en: Run
sk: Spustiť

en: Run &command
sk: &Spustiť príkaz

en: Run Kross scripts.
sk: Spustiť Kross skripty.

en: Run Single Test...
sk: Spustiť jeden test...

en: Run Tests...
sk: Spustiť testy...

en: Run To...
sk: Spustiť k...

en: Run script...
sk: Spustiť skript...

en: Run test...
sk: Spustiť test...

en: Run to breakpoint...
sk: Spustiť k bodu prerušenia...

en: S&earch:
sk: Hľ&adať:

en: S&kip run-together words
sk: Pres&kočiť spojené slová

en: S&ubject:
sk: P&redmet:

en: S&uggest
sk: &Návrh

[ctx: SSL error]
en: No error
sk: Žiadna chyba

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
sk: Certifikát certifikačnej autority je neplatný

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
sk: Certifikát certifikačnej autority odmietol certifikát pre tohto účel

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
sk: Nie je možné overiť certifikát pre interné dôvody

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
sk: Reťazec certifikátu je príliš dlhý

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
sk: Certifikát sa nedá použiť pre daného hostiteľa

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
sk: Platnosť certifikátu bola zrušená

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
sk: Platnosť certifikátu vypršala

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
sk: Certifikát nie je platný

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
sk: Certifikát nie je podpísaný žiadnou dôveryhodnou certifikačnou autoritou

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
sk: Certifikát je nevhodný na tento účel

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
sk: Druhá strana neposkytla žiadny certifikát

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
sk: Certifikát koreňovej certifikačnej autority nie je dôveryhodný pre tento účel

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Saturation:
sk: Sýtosť:

en: Save &As...
sk: Uložiť &ako...

en: Save &Background Image As...
sk: Uložiť o&brázok pozadia ako...

en: Save &Frame As...
sk: Uložiť &rámec ako...

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save Background Image As
sk: Uložiť obrázok pozadia ako

en: Save Frame As
sk: Uložiť rámec ako

en: Save Image As
sk: Uložiť obrázok ako

en: Save Image As...
sk: Uložiť obrázok ako...

en: Save Link As
sk: Uložiť odkaz ako

en: Save as Scheme Defaults
sk: Uložiť ako štandardnú schému

en: Save data
sk: Uložiť dáta

en: Save document
sk: Uložiť dokument

en: Save document under a new name
sk: Uložiť dokument pod novým názvom

en: Save file with another name
sk: Uložiť súbor pod iným názvom

en: Scheduled printing:
sk: Plánovaná tlač:

en: Script to execute
sk: Skript na spustenie

en: Scriptfile
sk: Súbor skriptu

en: Scriptfile "%1" does not exist.
sk: Súbor skriptu "%1" neexistuje.

en: Se&verity
sk: Zá&važnosť

en: Search
sk: Hľadať

en: Search &provider name:
sk: Hľadať názov &poskytovateľa:

en: Search Columns
sk: Prehľadávané stĺpce

en: Search Plugins
sk: Hľadať moduly

en: Search backwards.
sk: Hľadať dozadu.

en: Search for '%1' with
sk: Hľadať '%1' pomocou

en: Search for '%1' with %2
sk: Hľadať '%1' pomocou %2

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
sk: Tu môžete interaktívne hľadať názvy skratiek (napr. Kopírovať) alebo kombinácie kláves (napr. Ctrl+C).

en: Search path for resource type
sk: Cesta pre hľadanie typov zdrojov

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
sk: Druhá smena (16:00 až 23:59)

en: Security Alert
sk: Bezpečnostný oznam

en: Security Warning
sk: Bezpečnostné upozornenie

en: See also:
sk: Pozri tiež:

en: Select &All
sk: Vybrať &všetko

en: Select Color
sk: Vybrať farbu

en: Select Components
sk: Vybrať komponenty

en: Select Files...
sk: Vybrať súbory...

en: Select Font
sk: Vybrať písmo

en: Select Preview...
sk: Vybrať náhľad...

en: Select Region of Image
sk: Vybrať oblasť obrázka

en: Select Signing Key
sk: Vyberte kľúč na podpisovanie

en: Select a block to be displayed
sk: Vyberte blok, ktorý sa zobrazí

en: Select a category
sk: Vyberte kategóriu

en: Select a month
sk: Vyberte mesiac

en: Select a week
sk: Vyberte týždeň

en: Select a year
sk: Vyberte rok

en: Select preview image
sk: Vybrať obrázok s náhľadom

en: Select the command to run
sk: Vyberte príkaz na spustenie

en: Select the current day
sk: Vybrať dnešný deň

en: Select the sound to play
sk: Vyberte zvukový súbor na prehranie

en: Select zoom level
sk: Vybrať úroveň priblíženia

en: Send Confirmation
sk: Potvrdenie odoslania

en: Send Image...
sk: Poslať obrázok...

en: Send Mail
sk: Poslať e-mail

en: Send bug report.
sk: Poslať hlásenie o chybe.

en: Send document by mail
sk: Poslať dokument mailom

en: Send this bug report to %1.
sk: Poslať toto hlásenie o chybe na %1.

en: Separator, Line
sk: Oddeľovač, riadok

en: Separator, Paragraph
sk: Oddeľovač, odstavec

en: Separator, Space
sk: Oddeľovač, medzera

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
sk: Použitá serializácia v súboroch ontológií. Predvolene detekuje primitívnu koncovku súboru.

en: Service '%1' is malformatted.
sk: Služba '%1' má chybný formát.

en: Service '%1' must be executable to run.
sk: Služba '%1' musí byť spustiteľná.

en: Service types
sk: Typy služieb

en: Services
sk: Služby

en: Set &Encoding
sk: Nastaviť &kódovanie

en: Set a price for this item
sk: Nastaviť cenu pre túto položku

en: Set font
sk: Nastavte písmo

en: Set font size
sk: Nastavte veľkosť písma

en: Set of Characters
sk: Skupina znakov

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
sk: Nastaviť použitú viditeľnosť v pripade že triedy sa použijú vo verejnom API.  <názov-viditeľnosti> sa použije na vytvorenie názvu exportného makra a exportnej hlavičky. Predvolene sa triedy neexportujú.

en: Settings
sk: Nastavenie

en: Share Hot New Stuff
sk: Zdieľať novinky

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Shortcut '%1' for action '%2'
sk: Skratka '%1' pre akciu '%2'

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
sk: Skratka '%1' v aplikácii %2 pre akciu %3

en: Shortcut Schemes
sk: Schémy skratiek

en: Shortcut conflict
sk: Konflikt skratky

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
sk: Skratka pre vypnutie počítača bez potvrdenia

en: Shortcut for taking screenshot
sk: Skratka pre vytvorenie snímky obrazovky

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
sk: Skratka pre zapnutie či vypnutie Akcií schránky

en: Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Show %1
sk: Zobraziť %1

en: Show %1 specific options
sk: Zobrazí špecifické možnosti %1

en: Show &Menubar
sk: Zobraziť &menu

en: Show &Toolbar
sk: Zobraziť panel &nástrojov

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
sk: Zobraziť pasívne upozor&nenie na zablokované vyskakovacie okná

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
sk: Zobraziť menu<p>Znovu zobrazí menu potom, čo bolo skryté</p>

en: Show St&atusbar
sk: Zobraziť s&tavový riadok

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
sk: Zobraziť stavový riadok<p>Zobrazí stavový riadok, čo je panel v dolnej časti okna použitý na stavové informácie.</p>

en: Show a message in a &popup
sk: Zobraziť správu vo &vyskakovacom okne

en: Show a print preview of document
sk: Zobraziť náhľad tlače dokumentu

en: Show all options
sk: Zobrazí všetky možnosti

en: Show author information
sk: Zobrazí informácie o autorovi

en: Show directories first
sk: Zobraziť adresáre ako prvé

en: Show file preview in file dialog
sk: Zobraziť náhľad súboru v súborovom dialógu

en: Show help
sk: Zobraziť pomocníka

en: Show help about options
sk: Zobrazí pomocníka k možnostiam

en: Show hidden files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Show license information
sk: Zobrazí licenčné informácie

en: Show or hide menubar
sk: Zobraziť alebo skryť ponuku

en: Show or hide statusbar
sk: Zobraziť alebo skryť stavový riadok

en: Show or hide toolbar
sk: Zobraziť alebo skryť panel nástrojov

en: Show speedbar
sk: Zobraziť speedbar

en: Show text on toolbar icons
sk: Zobraziť text ikon na paneli nástrojov

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
sk: <i>%1</i>

en: Show version information
sk: Zobrazí informácie o verzii

en: Shrink Font
sk: Zmenšiť písmo

en: Signed by (validation: %1)
sk: Podpísal (overenie: %1)

en: Single Line
sk: Jednoduchá čiara

en: Single Thick Line
sk: Jednoduchá hrubá čiara

en: Skip all &uppercase words
sk: Preskočiť slová s &veľkými písmenami

en: Small (%1x%2)
sk: Malá (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
sk: adresa sa už používa

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
sk: soket je už pripojený

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
sk: soket je už vytvorený

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
sk: spojenie aktívne odmietnuté

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
sk: čas spojenia vypršal

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
sk: operácia už prebieha

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
sk: vyhľadanie názvu zlyhalo

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
sk: vyskytla sa chyba siete

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
sk: žiadna chyba

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
sk: soket nie je pripojený

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
sk: soket nebol vytvorený

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
sk: operácia nie je podporovaná

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
sk: vzdialený hostiteľ ukončil spojenie

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
sk: vypršal čas operácie

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
sk: nastala neznáma chyba

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
sk: operácia by sa zablokovala

en: Sorry
sk: Ľutujem

en: Sp&eech
sk: &Reč

en: Speak Custom Text
sk: Povedať vlastný text

en: Speak Event Message
sk: Povedať správu udalosti

en: Speak Event Name
sk: Povedať názov udalosti

en: Speak Text
sk: Povedať text

en: Specific Time
sk: Špecifický čas

en: Specified socket path is invalid
sk: Zadaná cesta soketu je neplatná

en: Specify Output Directory...
sk: Zadajte výstupný adresár...

en: Specify khtml Directory...
sk: Zadajte khtml adresár...

en: Specify tests Directory...
sk: Zadajte adresár s testami...

en: Specify the target folder to store generated files into.
sk: Zadajte cieľový priečinok na uloženie vygenerovaných súborov.

en: Spell Checker
sk: Kontrola pravopisu

en: Spell Checking
sk: Kontrola pravopisu

en: Spell Checking Configuration
sk: Nastavenie kontroly pravopisu

en: Spell check canceled.
sk: Kontrola pravopisu zrušená.

en: Spell check complete.
sk: Kontrola pravopisu dokončená.

en: Spell check stopped.
sk: Kontrola pravopisu zastavená.

en: Stalled
sk: Zastavené

en: Start
sk: Spustiť

en: Start Upload
sk: Spustiť odoslanie

en: Start of Line
sk: Začiatok riadku

en: Start replace
sk: Spustiť nahradenie

en: Start searching
sk: Spustiť hľadanie

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
sk: Začať hľadanie na aktuálnej pozícii kurzoru, nie od začiatku.

en: Starting Applet "%1"...
sk: Spúšťa sa aplet "%1" ...

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
sk: Spustenie služby Text na reč Jovie zlyhalo

[ctx: State of the notified event]
en: State
sk: Stav

en: Step
sk: Krok

en: Step Into
sk: Krok do

en: Step Out
sk: Krok von

en: Step Over
sk: Krok cez

en: Step execution...
sk: Krokovať vykonanie...

en: Step to next line...
sk: Krokovať k nasledujúcemu riadku...

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop Animated Images
sk: Zastaviť animované obrázky

en: Stop Animations
sk: Zastaviť animácie

en: Stop execution of the selected script.
sk: Pozastaviť vykonanie vybraného skript.

en: Submit
sk: Odoslať

en: Submit Bug Report
sk: Poslať hlásenie o chybe

en: Submit Confirmation
sk: Potvrdenie odoslania

en: Subscribe
sk: Prihlásiť sa

en: Subscription to entry
sk: Prihlásenie k položke

en: Success
sk: Úspech

en: Suggested Words
sk: Navrhované slová

en: Suggestion List
sk: Zoznam návrhov

en: Summary:
sk: Súhrn:

en: Supply a username and password below.
sk: Zadajte užívateľské meno a heslo.

en: Suspend
sk: Uspať

en: Switch Application &Language...
sk: Prepnúť jazyk ap&likácie...

en: Switch Application Language
sk: Prepnúť jazyk aplikácie

en: Switch version
sk: Prepnúť verziu

en: Symbol, Currency
sk: Symbol, mena

en: Symbol, Math
sk: Symbol, matematika

en: Symbol, Modifier
sk: Symbol, modifikátor

en: Symbol, Other
sk: Symbol, ostatné

en: Symbolic Link
sk: Symbolický odkaz

en: Synchronization to disk failed
sk: Synchronizácia na disk zlyhala

en: Syntax error
sk: Syntaktická chyba

en: System Default (currently: %1)
sk: Štandardný systémový (aktuálny: %1)

en: System wide font
sk: Systémové písmo

en: T&ranslation
sk: &Preklad

en: Tang Pronunciation:
sk: Tang výslovnosť:

en: Task
sk: Úloha

en: Technical Reason:
sk: Technický dôvod:

en: Templates
sk: Šablóny

en: Templates to be used (deprecated).
sk: Šablóny, ktoré budú použité (zastarané)

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
sk: Dočasné súbory (špecifické pre aktuálny počítač a aktuálneho užívateľa)

en: TestRegression
sk: TestRegresie

en: Tests
sk: Testy

en: Text Alongside Icons
sk: Text vedľa ikon

en: Text Only
sk: Iba text

en: Text Position
sk: Pozícia textu

en: Text Under Icons
sk: Text pod ikonami

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
sk: Časť textu zobrazujúca neznáme slovo v kontexte.

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sk: Klávesová kombinácia '%1' už bola pridelená pre globálnu akciu "%2" in %3.
    Chcete ju priradiť aktuálnej akcii?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
sk: Klávesová kombinácia '%1' je už používaná pre štandardnú akciu "%2", ktorú používa viacero aplikácií.
    Naozaj ju chcete použiť ako globálnu klávesovú skratku?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
sk: Klávesová kombinácia '%1' je použitá v aplikácii %2 pre akciu %3:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
sk: Klávesová kombinácia '%1' je použitá v aplikácii %2.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sk: Gesto s tlačidlami myši '%1' už bolo pridelené akcii "%2".
    Chcete ho priradiť aktuálnej akcii?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sk: Gesto '%1' už bolo pridelené akcii "%2".
    Chcete ho priradiť aktuálnej akcii?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
sk: Správcu sťahovania (%1) sa nepodarilo nájsť vo vašej $PATH

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
sk: Klávesa F12 je vo Windows rezervovaná, takže nemôže byť použitá pre globálnu skratku.
    Prosím vyberte inú.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sk: Kŕdeľ šťastných ďatľov učí pri kótovanom ústí Váhu mĺkveho koňa obhrýzať kôru a žrať čerstvé mäso

en: The URLs recently visited
sk: Nedávno navštívené URL odkazy

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
sk: Aplikácia, pre ktorú chcete odoslať hlásenie o chybe - ak je to nesprávna aplikácia, použite položku menu 'Nahlásiť chybu' v správnej aplikácii

en: The comment could not be submitted.
sk: Komentár sa nepodarilo odoslať.

en: The comment was submitted successfully.
sk: Komentár bol úspešne odoslaný.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
sk: Doplnenie nie je jednoznačné, je dostupná
    viac než jedna zhoda.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
sk: Aktuálna schéma skratiek bola upravená. Uložiť pred tým, ako prepnete na novú?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
sk: Cieľ:

en: The distance between icons specified in pixels.
sk: Vzdialenosť medzi ikonami v pixeloch.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
sk: Dokument "%1" bol zmenený.
    Chcete uložiť zmeny alebo ich zahodiť?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
sk: Stiahnutý súbor je HTML súbor. To naznačuje odkaz na webovú stránku namiesto aktuálneho sťahovania. Chcete otvoriť túto stránku vo webovom prehliadači?

en: The email address this bug report is sent to.
sk: E-mailová adresa, na ktorú bude zaslané hlásenie o chybe.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
sk: Továreň nepodporuje vytváranie komponentov špecifického typu.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
sk: Používa sa náhradná identita '%1'.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sk: Súbory/URL otvorené aplikáciou budú odstránené po použití

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
sk: Nasledujúce súbory nebudú odoslané, pretože sa ich nepodarilo nájsť.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
sk: Kombinácia kláves '%1' nie je jednoznačná. Použite 'Nastaviť klávesové skratky'
    v menu 'Nastavenie' na vyriešenie tejto chyby.
    Nebude vykonaná žiadna akcia.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
sk: Práve stlačená klávesa nie je podporovaná v Qt.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
sk: Jazyk pre túto aplikáciu bol zmenený. Zmena sa prejaví pri nasledujúcom spustení aplikácie.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
sk: Knižnica %1 neposkytuje továreň kompatibilnú s KDE 4.

en: The library does not export a factory for creating components.
sk: Knižnica neexportuje továreň pre vytváranie komponentov.

en: The module %1 could not be found.
sk: Zadaný modul %1 nebol nájdený.

en: The module %1 is disabled.
sk: Modul je %1 zakázaný.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
sk: Modul %1 nie je platný modul nastavenia.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
sk: Názov štýlu prvku, napríklad "keramik" alebo "plastik". Bez úvodzoviek.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
sk: Súbory ontológií obsahujúce ontológie na vygenerovanie, zoznam oddelený medzerami (zastarané: použite namiesto toho parametre)

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
sk: Súbory ontológií obsahujú ontológie, ktoré majú byť vygenerované.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
sk: Kvalita hesla ukazuje, aké bezpečné heslo ste zadali. Ak chcete bezpečnosť hesla zlepšiť, skúste:
     - použiť dlhšie heslo
     - použiť veľké aj malé písmená
     - použiť okrem písmen aj číslice alebo symboly, napríklad #.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
sk: Zadané heslo nie je príliš kvalitné.
    Ak ho chcete zlepšiť, skúste:
     - použiť dlhšie heslo
     - použiť veľké aj malé písmená
     - použiť okrem písmen aj číslice alebo symboly.
    
    Chcete heslo použiť aj tak?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
sk: Reťazec SSL certifikátu druhej strany sa zdá byť poškodený.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
sk: Modul '%1' používa nekompatibilnú KDE knižnicu (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
sk: Program spustí 100 úloh v 4 vláknach. Každá úloha čaká na náhodné číslo v milisekundách medzi 1 a 1000.

en: The provided service is not valid
sk: Poskytnutá služba nie je platná

en: The rating could not be submitted.
sk: Hodnotenie sa nepodarilo odoslať.

en: The rating was submitted successfully.
sk: Hodnotenie bolo úspešne odoslané.

en: The removal request failed.
sk: Požiadavka na odstránenie zlyhala.

en: The removal request was successfully registered.
sk: Požiadavka na odstránenie bola úspešne zaznamenaná.

en: The requested operation could not be completed
sk: Požadovanú operáciu nebolo možné dokončiť

en: The selected category "%1" is invalid.
sk: Vybraná kategória "%1" je neplatná.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
sk[0]: Server nerozpoznal kategóriu %2, ktorú sa pokúšate odoslať.
sk[1]: Server nerozpoznal žiadnu z kategórií, ktoré sa pokúšate odoslať: %2
sk[2]: Server nerozpoznal žiadnu z kategórií, ktoré sa pokúšate odoslať: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
sk: Služba '%1' neposkytuje rozhranie '%2' s kľúčovým slovom '%3'

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
sk: Služba '%1' neposkytuje žiadnu knižnicu alebo chýba kľúč ku knižnici

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
sk: Služba neposkytuje žiadnu knižnicu, chýba kľúč ku knižnici v .desktop súbore.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
sk: Nastavenie aktuálneho modulu sa zmenilo.
    Chcete zmeny použiť, alebo ich zahodiť?

en: The size of the dialog
sk: Veľkosť dialógu

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
sk[0]: Slot si vyžiadal %1 argument
sk[1]: Slot si vyžiadal %1 argumenty
sk[2]: Slot si vyžiadal %1 argumentov

en: The socket operation is not supported
sk: Operácia soketu nie je podporovaná

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
sk: Zdroj:

en: The style '%1' was not found
sk: Štýl '%1' nebol nájdený

en: The subscription request failed.
sk: Požiadavka na prihlásenie zlyhala.

en: The subscription was successfully completed.
sk: Prihlásenie bolo úspešne dokončené.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
sk: Šablóna potrebuje informácie o vás, ktoré sú uložené vo vašom adresári.
    Požadovaný plugin však nebolo možné načítať.
    
    Prosím nainštalujte balík KDEPIM/Kontact.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
sk: Verzia tejto aplikácie - prosím presvedčte sa, či nie je dostupná novšia verzia programu, predtým ako pošlete hlásenie o chybe

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
sk: Wallet '%1' je otvorený a používa sa pre dáta z formulárov a heslá.

en: There is no matching item available.
sk: Už nie sú žiadne zodpovedajúce položky.

en: There was a network error.
sk: Nastala chyba na sieti.

en: There was an error loading data providers.
sk: Nastala chyba pri načítavaní poskytovateľov dát.

en: There was an error loading the module.
sk: Nastala chyba pri načítavaní modulu.

en: There was an error reading the file '%1'
sk: Nastala chyba pri čítaní súboru '%1'

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
sk: Tretia smena (00:00 až 07:59)

en: This Month
sk: Tento mesiac

en: This Week
sk: Tento týždeň

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
sk: Túto aplikáciu napísal niekto, kto chce zostať v anonymite.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
sk: Tento dialóg zobrazuje upozornenia a detaily o chybách skriptov na webových stránkach. Často je to spôsobené chybou návrhára stránky. Inokedy sa jedná o programátorskú chybu v prehliadači Konqueror. Ak máte pocit, že sa jedná o prvú možnosť, kontaktujte webmastera danej stránky. Ak máte podozrenie, že sa jedná o chybu prehliadača Konqueror, vyplňte hlásenie o chybe na http://bugs.kde.org/. Privítame aj príklad, ktorý chybu jasne demonštruje.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
sk: Tento prvok bude nahradený všetkými prvkami vloženého komponentu.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
sk: Toto písmo sa použije, ak je potrebné neproporcionálne písmo. Toto písmo má konštantnú šírku.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
sk: Toto je dynamický zoznam akcií. Môžete ho presunúť, ale ak ho odstránite, nebude možné ho znovu pridať.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
sk: Toto je náhľad písma "%1". Môžete ho zmeniť stlačením "Vybrať...".

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
sk: Toto je náhľad vybraného písma. Môžete ho zmeniť stlačením "Vybrať...".

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
sk: Toto je index s možnosťou hľadania. Zadajte hľadané slová:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
sk: Hodnota:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
sk: Toto je jazyk, ktorý bude použitý, ak predchádzajúce jazyky neobsahujú správny preklad.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
sk: Toto je hlavný jazyk aplikácie, ktorý bude použitý ako prvý predostatnými jazykmi.

en: This operation requires authentication.
sk: Táto operácia vyžaduje overenie.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
sk: Táto stránka sa pokúsila otvoriť vyskakovacie okno, ktoré ale bolo zablokované.
    Môžete kliknúť na túto ikonu v stavovom riadku a nastaviť správanie,
    alebo otvoriť vyskakovacie okno.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
sk: Tejto stránke bolo zabránené otvoriť nové okno cez JavaScript.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
sk: Tento program je distribuovaný pod licenciou %1.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
sk: Tento vzorový text slúži ako ukážka nastavenia písma. Môžete ho upraviť, ak chcete vyskúšať špeciálne znaky.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
sk: Táto stratka zobrazí panel hľadania a nastaví možnost "Hľadať iba odkazy".

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
sk: Táto stratka zobrazí panel hľadania na hľadanie textu na zobrazenej strane. Zruší efekt  "Hľadať odkazy počas písania", čo nastaví možnosť  "Hľadať iba odkazy".

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
sk: Toto by malo jasne opisovať obsah súboru. Môže to byť rovnaký text ako názov súboru kvtml.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
sk: Tento server sa pokúsil priložiť k formuláru súbor z vášho počítača. Táto príloha bola odstránená kvôli vašej bezpečnosti.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
sk: Tento server sa pokúša poslať údaje formulára pomocou e-mailu.
    Chcete pokračovať?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
sk: Tento server sa pokúša otvoriť nové okno prehliadača pomocou jazyka JavaScript.
    Chcete to povoliť?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
sk: Tento server posiela formulár, ktorý sa má zobraziť v novom okne pomocou jazyka JavaScript.
    Chcete povoliť poslanie tohto formulára?

en: This web page contains coding errors.
sk: Táto webová stránka obsahuje chyby kódu.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
sk: Príklady úloh ThreadWeaver

[ctx: Time zone]
en: Region
sk: Región

en: Timed out trying to connect to remote host
sk: Pri pokuse o spojenie so vzdialeným hostiteľom vypršal čas

en: Timeout. Check Internet connection.
sk: Čas vypršal. Skontrolujte pripojenie do internetu.

en: Tip of the &Day
sk: Tip &dňa

en: Tip of the Day
sk: Tip dňa

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
sk: Názov

en: Title:
sk: Názov:

en: Today
sk: Dnes

en: Toggle Caret Mode
sk: Prepnúť režim kurzoru

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
sk: Príliš veľa chybných slov. Kontrola pravopisu počas písania vypnutá.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
sk: Príliš veľa požiadaviek na server. Skúste to znovu za niekoľko minúť.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
sk: Orientácia

en: Toolbars Shown
sk: Zobrazené panely

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
sk: Otvorí v okne prehliadača

en: Top to Bottom, Left to Right
sk: Zhora nadol, zľava doprava

en: Top to Bottom, Right to Left
sk: Zhora nadol, sprava doľava

en: Track menu id for debug purposes
sk: Sledovať id menu pre ladenie

en: Translate
sk: Preložiť

en: Translate this entry
sk: Preložiť túto položku

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation files for KLocale
sk: Súbory prekladov pre KLocale

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
sk: Skúste ho znovu nainštalovať  
    
    Integrácia s Konquerorom bude zakázaná.

en: Type error
sk: Chyba typu

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
sk: UNIX sokety (špecifické pre aktuálny počítač a aktuálneho užívateľa)

en: UR&I shortcuts:
sk: UR&I skratky:

en: URI error
sk: Chyba URI

en: URL to open
sk: URL pre otvorenie

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
sk: Nedá sa vytvoriť nový proces.
    Systém možno dosiahol stav maximálneho možného počtu procesov alebo maximálneho počtu procesov, ktoré môžete použiť.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
sk: Nepodarilo sa nájsť komponent textového editora Kate.
    Prosím, skontrolujte inštaláciu KDE.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
sk: Nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor. Chyba bola: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
sk: Hlásenie o chybe sa sa nedá odoslať.
    Prosím, odošlite hlásenie o chybe ručne...
    Pre ďalšie informácie navštívte http://bugs.kde.org/.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
sk: Nedá sa spustiť nový proces.
    Systém možno dosiahol stav maximálneho možného počtu otvorených súborov alebo maximálneho počtu otvorených súborov, ktoré môžete použiť.

en: Undo
sk: Späť

en: Undo last action
sk: Zrušiť poslednú akciu

en: Undo: %1
sk: Späť: %1

en: Unexpected argument '%1'.
sk: Neočakávaný argument '%1'.

en: Unicode category:
sk: Kategória Unicode:

en: Unicode code point:
sk: Bod kódu Unicode:

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown Application
sk: Neznáma aplikácia

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
sk: Neznáma chyba API služby otvorenej spolupráce. (%1)

en: Unknown View
sk: Neznáme zobrazenie

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown option '%1'.
sk: Neznáma možnosť '%1'.

en: Unknown protocol '%1'.
sk: Neznámy protokol '%1'.

en: Unknown socket error
sk: Neznáma chyba soketu

en: Unknown word
sk: Neznáme slovo

en: Unknown word:
sk: Neznáme slovo:

en: Unsupported Key
sk: Nepodporovaná klávesa

en: Untitled
sk: Nepomenovaný

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Updating
sk: Aktualizuje sa

en: Upload Failed
sk: Odoslanie zlyhalo

en: Upload content
sk: Odoslať obsah

en: Upload failed: %1
sk: Odoslanie zlyhalo: %1

en: Upload first preview
sk: Odoslať prvý náhľad

en: Upload second preview
sk: Odoslať druhý náhľad

en: Upload third preview
sk: Odoslať tretí náhľad

en: Uploading Failed
sk: Odoslanie zlyhalo

en: Usage: %1 %2
sk: Použitie: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
sk: Použiť &lt;directory&gt; ako odkaz namiesto &lt;base_dir&gt;/baseline

en: Use 'caption' as name in the titlebar
sk: Použije 'caption' ako názov titulku

en: Use 'icon' as the application icon
sk: Použije 'icon' ako ikonu aplikácie

en: Use --help to get a list of available command line options.
sk: Použite --help na získanie dostupných možností.

en: Use S&tylesheet
sk: Použiť š&týl

en: Use alternative configuration file
sk: Použije iný konfiguračný súbor

en: Use p&laceholders
sk: Použiť zástupné z&naky

en: Use the PC speaker
sk: Použiť PC speaker

en: Use the QWS display 'displayname'
sk: Použiť obrazovku QWS 'displayname'

en: Use the X-server display 'displayname'
sk: Použiť obrazovku X-serveru 'displayname'

en: Use this password:
sk: Použiť toto heslo:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
sk: Použité pre automatické dopĺňanie v súborových dialógoch, napríklad

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
sk: O %1

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
sk: Použité na určenie spôsobu zobrazenia čísel, meny a dátumu/času, napríklad

en: User comments
sk: Komentáre užívateľov

en: User path: desktop|autostart|document
sk: Užívateľská cesta: desktop|autostart|document

en: Username:
sk: Užívateľské meno:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
sk: Nástroj na spúšťanie skriptov KJSEmbed

en: Value
sk: Hodnota

en: Various Useful Representations
sk: Rôzne užitočné reprezentácie

[ctx: Verb]
en: &Insert
sk: Vlož&iť

en: Verbose output debugging mode.
sk: Zobraziť podrobné ladiace informácie.

en: Version %1
sk: Verzia %1

en: Version:
sk: Verzia:

en: Version: %1
sk: Verzia: %1

en: View Comments
sk: Zobraziť komentáre

en: View Do&cument Source
sk: Zobraziť z&drojový kód dokumentu

en: View Document Information
sk: Zobraziť informácie o dokumente

en: View Frame Information
sk: Zobraziť informácie o rámci

en: View Frame Source
sk: Zobraziť zdrojový kód rámca

en: View HTML Output
sk: Zobraziť HTML výstup

en: View Image (%1)
sk: Zobraziť obrázok (%1)

en: View document at its actual size
sk: Zobraziť dokument v pôvodnej veľkosti

en: Visit contributor's blog
    %1
sk: Navštíviť blog prispievateľa
    %1

en: Visit contributor's homepage
sk: Navštíviť domovskú stránku prispievateľa

en: Visit contributor's homepage
    %1
sk: Navštíviť domovskú stránku prispievateľa
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
sk: Navštíviť stránku prispievateľa
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
sk: Navštíviť profil prispievateľa na %1
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
sk: Čaká na WM_NET kompatibilného správcu okien

en: Wallpapers
sk: Tapety

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
sk: Upozornenie: Toto je zabezpečený formulár, ale pokúša sa poslať údaje späť nezašifrované.
    Niekto v sieti by mohol tieto údaje zachytiť a prezrieť.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
sk: Upozornenie: Vaše údaje budú poslané po sieti nezašifrované.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Week %1
sk: Týždeň %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
sk: Víkend (sobota a nedeľa)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
sk: Akú farbu použiť na odkazy, na ktoré zatiaľ nebolo kliknuté.

en: What country
sk: Krajina

en: What font to use for menus in applications.
sk: Aké písmo použiť pre menu v aplikáciách.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
sk: Aké písmo použiť pre panel v spodnej časti obrazovky, kde sa nachádzajú aktuálne bežiace aplikácie.

en: What language to use to display text
sk: Ktorý jazyk použiť na zobrazenie textu

en: What terminal application to use
sk: Terminálová aplikácia

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
sk: Vstup

en: What time is it? Click to update.
sk: Aký je čas? Kliknite pre aktualizáciu.

en: What's &This?
sk: Čo je &to?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
sk: Ak stlačíte <b>Režim administrátora</b>, zobrazí sa okno pre zadanie administrátorského (root) hesla. To je potrebné na získanie práv administrátora.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
sk: Ak stlačíte <b>Použiť</b>, nastavenie sa odovzdá programu, ale dialóg sa nezatvorí.
    Použite to na vyskúšanie rôznych nastavení.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
sk: Ktorú aplikáciu používať ako emulátor terminálu.

en: Where applications store data
sk: Kam aplikácie ukladajú dáta

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
sk: Či sa má povoliť podpora SOCKS verzie 4 a 5 v KDE

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
sk: Či majú byť adresáre umiestnené navrchu pri zobrazení súborov

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
sk: Či sa majú zobraziť súbory začínajúce bodkou (skryté súbory)

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
sk: Či sa má zobraziť text ikon na paneli nástrojov

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
sk: Či sa má použiť PC speaker namiesto systému upozornení KDE.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
sk: Či sa majú zobraziť ikony zástupcov vľavo v súborovom dialógu

en: White Space
sk: Prázdne znaky

en: Widget style to use
sk: Štýl prvku

en: Wishlist
sk: Želanie

en: Wrong object type.
sk: Chybný typ objektu.

en: XDG Application menu (.desktop files)
sk: Menu XDG aplikácií (súbory .desktop)

en: XDG Icons
sk: XDG ikony

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
sk: Popisy XDG menu (súbory .directory)

en: XDG Menu layout (.menu files)
sk: Rozloženie XDG menu (súbory .menu)

en: XDG Mime Types
sk: XDG typy MIME

en: XDG autostart directory
sk: XDG autostart adresár

en: XML decimal entity:
sk: Desiatková entita XML:

en: XML parsing error
sk: Chyba spracovania XML

en: Yes
sk: Áno

en: Yesterday
sk: Včera

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
sk: Chystáte sa preniesť nasledujúce súbory z lokálneho počítača do Internetu.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: You are not allowed to save the configuration
sk: Na uloženie konfigurácie nemáte oprávnenie

en: You are now a fan.
sk: Teraz ste fanúšik.

en: You entered two different passwords. Please try again.
sk: Zadali ste dve rozdielne hesla. Prosím, skúste to znovu.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
sk: Musíte dialóg znovu spustiť, aby sa zmeny prejavili

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
sk: Mali by ste vybrať súbor, kam chcete ukladať záznam, pred spustením testovania regresie.

en: You must enter some text to search for.
sk: Musíte zadať hľadaný text.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
sk: Aby bolo možné správu odoslať, musíte uviesť jej predmet a popis problému.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
sk: Dosiahli ste koniec zoznamu
    zodpovedajúcich položiek.

en: You will be asked to authenticate before saving
sk: Pred uložením budete požiadaný o overenie

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
sk: Váš zostatok na účte je príliš nízky:
    Zostatok: %1
    Cena: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
sk: Vaša e-mailová adresa. Ak je nesprávna, zmeníte ju pomocou tlačidla 'Nastaviť e-mail'.

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
sk: Váš reťazec pre nahradenie sa odkazuje na časť výsledku s číslom väčším než '\%1',

en: Zoom &In
sk: Z&väčšiť

en: Zoom &Out
sk: Z&menšiť

en: Zoom to fit page height in window
sk: Priblížiť na prispôsobenie výšky strany

en: Zoom to fit page in window
sk: Priblížiť na prispôsobenie strany

en: Zoom to fit page width in window
sk: Priblížiť na prispôsobenie šírky strany

en: [%1-options]
sk: [%1-možnosti]

en: [options]
sk: [možnosti]

en: a basic web browser using the KHTML library
sk: základný webový prehliadač používajúci knižnicu KHTML

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
sk: Podržte %1, potom stlačte %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
sk: neplatné tlačidlo

en: address family for nodename not supported
sk: rodina adries pre nodename nie je podporovaná

en: am
sk: dop.

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
sk: nastaví Qt štýl na prvky aplikácie

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
sk[0]: ale je iba %1 dostupný
sk[1]: ale sú iba %1 dostupné
sk[2]: ale je iba %1 dostupných

en: but your pattern defines no captures.
sk: ale vaša vzorka nezodpovedá žiadnej časti výsledku.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
sk[0]: ale vaša vzorka definuje iba 1 časť výsledku.
sk[1]: ale vaša vzorka definuje iba %1 časti výsledku.
sk[2]: ale vaša vzorka definuje iba %1 častí výsledkov.

en: defines the application font
sk: definuje písmo pre aplikáciu

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
sk: Posledné

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
sk: -ise prípony

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
sk: -ise prípony s akcentom

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
sk: -ise prípony bez akcentu

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
sk: -ize prípony

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
sk: -ize prípony s akcentom

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
sk: -ize prípony bez akcentu

[ctx: dictionary variant]
en: extended
sk: rozšírený

[ctx: dictionary variant]
en: large
sk: veľký

[ctx: dictionary variant]
en: medium
sk: stredný

[ctx: dictionary variant]
en: small
sk: malý

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
sk: s akcentami

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
sk: s ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
sk: s yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
sk: s yo

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
sk: bez akcentov

[ctx: digit set]
en: Arabic
sk: Arabské

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
sk: Arabské-Indické

[ctx: digit set]
en: Bengali
sk: Bengálske

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
sk: Východné Arabské-Indické

[ctx: digit set]
en: Gujarati
sk: Gudžarátske

[ctx: digit set]
en: Kannada
sk: Kannadské

[ctx: digit set]
en: Khmer
sk: Khmérske

[ctx: digit set]
en: Malayalam
sk: Malajálamske

[ctx: digit set]
en: Oriya
sk: Uríjske

[ctx: digit set]
en: Tamil
sk: Tamilské

[ctx: digit set]
en: Telugu
sk: Telugské

[ctx: digit set]
en: Thai
sk: Thajské

en: disable XIM
sk: zakáže XIM

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
sk[0]: 1 fanúšik
sk[1]: %1 fanúšikovia
sk[2]: %1 fanúšikov

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
sk: kritická chyba pri spracovaní: %1 na riadku %2, stĺpec %3

en: forces the application to run as QWS Server
sk: vynúti beh aplikácie ako QWS server

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
sk: vynúti aplikácii, aby používala TrueColor na 8-bitovom displeji

[ctx: go back]
en: &Back
sk: Do&zadu

[ctx: go forward]
en: &Forward
sk: Do&predu

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
sk: Klávesové skratky pre %1

[ctx: home page]
en: &Home
sk: &Domov

en: i18n() takes at least one argument
sk: i18n() prijíma aspoň jeden argument

en: i18nc() takes at least two arguments
sk: i18nc() prijíma aspoň dva argumenty

en: i18ncp() takes at least three arguments
sk: i18ncp() prijíma aspoň tri argumenty

en: i18np() takes at least two arguments
sk: i18np() prijíma aspoň dva argumenty

en: include only takes 1 argument, not %1.
sk: include vyžaduje 1 argument, nie %1.

en: invalid flags
sk: neplatné príznaky

en: invalid value for 'ai_flags'
sk: neplatná hodnota pre 'ai_flags'

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
sk: Dole

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
sk: Medzerník

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
sk: Hore

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
sk: klauncher: Tento program nie je určený pre ručné spustenie.
    klauncher: Automaticky ho spúšťa kdeinit4.

[ctx: left mouse button]
en: left button
sk: ľavé tlačidlo

en: library only takes 1 argument, not %1.
sk: knižnica vyžaduje 1 argument, nie %1.

en: load the testability framework
sk: načítať framework testovateľnosti

en: loading %1
sk: načítava sa %1

en: memory allocation failure
sk: zlyhanie alokácie pamäti

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
sk: stredné tlačidlo

en: mirrors the whole layout of widgets
sk: zrkadlovo prevráti rozloženie všetkých prvkov

en: modified
sk: zmenené

en: name or service not known
sk: neznámy názov alebo služba

en: no address associated with nodename
sk: s nodename nebola asociovaná žiadna adresa

en: no error
sk: žiadna chyba

en: no version set (programmer error)
sk: nenastavená verzia (chyba programátora)

en: non-recoverable failure in name resolution
sk: nezotaviteľné zlyhanie pri preklade mena

[ctx: normal severity]
en: Normal
sk: Normálna

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
sk: * Vlastné farby *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
sk: * Nedávne farby *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
sk: Štyridsať farieb

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
sk: Oxygen farby

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
sk: Dúhové farby

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
sk: Kráľovské farby

[ctx: palette name]
en: Web Colors
sk: Webové farby

en: pm
sk: odp.

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
sk: Prebieha kontrola pravopisu...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
sk: Kedykoľvek

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
sk: Minulý mesiac

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
sk: Minulý týždeň

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
sk: Minulý rok

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
sk: Tento mesiac

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
sk: Tento týždeň

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
sk: Tento rok

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
sk: Včera

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
sk: Vlastné...

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
sk: <p>KDE je preložené do rôznych jazykov, okrem iného aj do slovenčiny.</p> <p>Do slovenčiny prekladá KDE tím prekladateľov pod vedením Romana Paholíka.</p> <p>Ďalšie informácie o preklade KDE, ale aj o tom, ako sa do prekladu zapojiť, sú na adrese <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

en: request was canceled
sk: požiadavka bola zrušená

en: requested family not supported
sk: požadovaná rodina protokolov nepodporovaná

en: requested family not supported for this host name
sk: požadovaná rodina protokolov pre tento názov hostiteľa nepodporovaná

en: requested service not supported for this socket type
sk: požadovaná služba pre tento typ soketu nepodporovaná

en: requested socket type not supported
sk: požadovaný typ soketu nepodporovaný

[ctx: right mouse button]
en: right button
sk: pravé tlačidlo

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
sk: spúšťanie pod ladiacim programom použije implicitné
     nastavenie -nograb. Ak to chcete zmeniť, použite -dograb

en: servname not supported for ai_socktype
sk: servname nie je podporované pre ai_socktype

en: set XIM server
sk: nastaví XIM server

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
sk: nastaví štýl vstupu XIM (X Input Method). Možné hodnoty sú onthespot,
    overthespot, offthespot a root

en: sets the application GUI style
sk: nastaví štýl grafického rozhrania (GUI) aplikácie

en: sets the application name
sk: nastaví názov aplikácie

en: sets the application title (caption)
sk: nastaví názov aplikácie (titulok)

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
sk: klientovi nastaví geometriu hlavného prvku - formát argumentu nájdete v manuálovej stránke pre X (obvykle Šírka x Výška + X pozícia + Y pozícia)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
sk: nastaví štandardnú farbu pozadia a paletu aplikácie
    (svetlé a tmavé tiene sa spočítajú)

en: sets the default button color
sk: nastaví štandardnú farbu tlačidiel

en: sets the default foreground color
sk: nastaví štandardnú farbu popredia

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sk: Kŕdeľ šťastných ďatľov učí pri kótovanom ústí Váhu mĺkveho koňa obhrýzať kôru a žrať čerstvé mäso

[ctx: show help]
en: &Help
sk: &Pomocník

en: start interactive kjs interpreter
sk: spustiť interaktívny interpreter kjs

en: start without KDE KApplication support.
sk: spustiť bez podpory aplikácií KDE.

en: switches to synchronous mode for debugging
sk: prepne do synchrónneho režimu pre ladenie

en: system error
sk: systémová chyba

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
sk: povie Qt, aby si nevšímal myš alebo klávesnicu

en: temporary failure in name resolution
sk: dočasné zlyhanie pri preklade mena

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
sk: %1 napísal
    %2

en: the document is not in the correct file format
sk: dokument nie je v správnom formáte

en: the following permission
sk: tieto práva

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
sk: Táto položka stojí %1 %2.
    Chcete ju kúpiť?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
sk: Dole

[ctx: toolbar position string]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: toolbar position string]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: toolbar position string]
en: Top
sk: Hore

en: unknown error
sk: neznáma chyba

[ctx: unknown program name]
en: unknown
sk: neznámy

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
sk: použije odlišný grafický systém namiesto štandardného, možnosti sú raster a opengl (experimentálny)

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
sk: Váš hlas bol zaznamenaný.

en: without name
sk: bez mena
