kdeqt - en to sk translation catalogue (1829 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
sk: "%1" nie je možné použiť na "%2"

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
sk: "%1" je už zadaný ako názov predchádzajúcej roly a bude blokovaný.

en: "%1": no such directory
sk: "%1": taký priečinok neexistuje

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
sk: "%1.%2" nie je dostupné kvôli verzií komponentu.

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
sk: "%1.%2" nie je dostupné v %3 %4.%5.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
sk: %1 už existuje.
    Má sa prepísať?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
sk: %1 a %2 sa zhoduje so žačiatkom a koncom riadku.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
sk: Atribút %1 v %2 musí mať použitie %3 ako v základnom type %4.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
sk: Atribút %1 v odvodenom komplexnom type musí byť %2 rovnako ako v základnom type.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
sk: Atribút %1 prvku %2 má neplatný obsah: {%3} nie je hodnotou typu %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
sk: Atribút %1 prvku %2 má neplatný obsah: {%3}

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
sk: Atribút %1 prvku %2 má väčšiu hodnotu než atribút %3.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
sk: Atribút %1 prvku %2 musí byť %3 alebo %4.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
sk: Atribút %1 prvku %2 musí obsahovať %3, %4 alebo zoznam URI.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
sk: Atribút %1 prvku %2 musí obsahovať buď %3 alebo iné hodnoty.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
sk: Atribút %1 prvku %2 musí mať hodnotu %3 alebo %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
sk: Atribút %1 prvku %2 musí mať hodnotu %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
sk: Atribút %1 prvku %2 musí nadobúdať hodnoty %3, pretože je zadaný atribút %4.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
sk: Atribút %1 prvku %2 nesmie byť %3.

en: %1 byte(s)
sk: %1 bajt(ov)

en: %1 bytes
sk: %1 bytov

en: %1 cannot be retrieved
sk: %1 nemôže byť obdržaný

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
sk: %1 nemôže byť komplexným typom, ktorý má %2.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
sk: %1 obsahuje obmedzujúcu vlastnosť %2 s neplatnými dátami: %3.

en: %1 contains invalid data.
sk: %1 obsahuje neplatné dáta.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
sk: %1 obsahuje oktety, ktoré sú zakázané v požadovanom kódovaní %2.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
sk: %1 prvok %2 nie je platným obmedzením prvku %3, ktorý predefinuje: %4

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
sk: Prvok %1 nemôže mať atribút %2 s hodnotou inou než %3, alebo %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
sk: Prvok %1 nemôže mať atribút %2 s hodnotou odlišnou od %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
sk: Prvok %1 nemá buď atribút %2 alebo podriadený prvok %3.

en: %1 element is not allowed in this context.
sk: Prvok %1 nie je v tomto kontexte povolený.

en: %1 element is not allowed in this scope
sk: Prvok %1 nie je v tomto obore povolený

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
sk: Prvok %1 nie je povolený vnútri prvku %2 aj je prítomný atribút %3.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
sk: Prvok %1 nemôže vlastniť rovnaké hodnoty atribútu %2 ako cieľlový menný priestor %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
sk: Prvok %1 musí mať buď atribút %2 alebo %3 alebo %4 ako podriadený prvok.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
sk: Prvok %1 musí mať buď atribút %2 alebo %3.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
sk: Pri prvku %1 sa atribúty %2 a %3 nemôžu vyskytovať spoločne.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
sk: Pre prvok %1 je nevyhnutný buď atribút %2 alebo %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
sk: Prvok %1 s podriadeným prvkom %2 nesmie mať atribút %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
sk: Prvok %1 bez atribútu %2 nie je povolený vnútri schémy bez cieľového menného priestoru.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 a %2 sa nesmie objaviť zároveň.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 nemôže byť %2, pokiaľ obmedzujúca vlastnosť základného typu %3 je %4.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 nemôže byť %2 alebo %3, pokiaľ obmedzujúca vlastnosť základného typu %4 je %5.

en: %1 facet collides with %2 facet.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 koliduje s obmedzujúcou vlastnosťou %2.

en: %1 facet contains invalid regular expression
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 obsahuje neplatný regulárny výraz

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 obsahuje neplatnú hodnotu %2: %3.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 musí byť väčšia alebo rovná obmedzujúcej vlastnosti %2 základného typu.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 musí byť väčšia než obmedzujúca vlastnosť %2.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 musí byť väčšia alebo rovná obmedzujúcej vlastnosti základného typu %2.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 musí byť menšia než obmedzujúca vlastnosť %2 základného typu.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 musí byť menšia než obmedzujúca vlastnosť %2.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 musí byť menšia alebo rovná obmedzujúcej vlastnosti %2 základného typu.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 musí byť menšia alebo rovná obmedzujúcej vlastnosti %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
sk: Obmedzujúca vlastnosť %1 musí nadobúdať rovnaké hodnoty ako obmedzujúca vlastnosť %2 základného typu.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
sk: %1 má odlišný počet polí ako obmedzenie identity %2, na ktoré odkazuje.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
sk: %1 má zástupný znak atribútu, ale jeho základný typ %2 ho nemá.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
sk: %1 má vo svojom základnom type %2 slučku dedičnosti.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
sk: %1 je priečinok. 
    Prosím zvoľte iný názov súboru.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
sk: %1 je komplexný typ. Súčet komplexných typov nie je možný. aôe, sčítanie atómových typov ako %2 funguje.

en: %1 is an invalid %2
sk: %1 je neplatné %2

en: %1 is an invalid encoding name.
sk: %1 je neplatné meno kódovania.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
sk: %1 je nesprávne označenie pre regulárny výraz. Správne označenia sú:

en: %1 is an invalid namespace URI.
sk: %1 je neplatné meno URI.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
sk: %1 je nesprávny vzor regulárneho výrazu: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
sk: %1 je neplatný názov režimu šablóny.

en: %1 is an unknown schema type.
sk: %1 je neznámy typ schémy.

en: %1 is an unsupported encoding.
sk: %1 je nepodporované kódovanie.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
sk: %1 nie je platný XML 1.0 znak.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
sk: %1 nie je platný názov pre spracovávajúcu inštrukciu.

en: %1 is not a valid numeric literal.
sk: %1 nie je platným numerickám literálom.

en: %1 is not a whole number of minutes.
sk: %1 nie sú čísla minúť.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
sk: %1 nie je možné odvodiť z %2 kvôli rozšíreniu posledne menovaného, ktorý ju definuje ako konečnú.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
sk:  %1 nemôže byť odvodený zoznamom z %2, pretože posledne menovaný ju definuje ako konečnú.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
sk: %1 nie je možné odvodiť z %2 kvôli obmedzeniu posledne menovaného, ktorý ju definuje ako konečnú.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
sk: %1 nie je možné odvodiť z %2 zjednotením, pretože ju posledná menovaná definuje ako konečnú.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
sk: %1 nemôže obsahovať typ členu s jeho vlastným názvom.

en: %1 is not allowed to have any facets.
sk: %1 nemôže používať obmedzujúce vlastnosti.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
sk: %1 nie je atómový typ. Sčítanie je možné iba pri atómovych typoch.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
sk: %1 nie je in-scope deklarácia atribútu. Všimnite si, že import scheme doplnok nie je podporovaný.

en: %1 is not valid according to %2.
sk: %1 je neplatné vzhľadom k %2.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
sk: %1 nie je správny ako hodnota typu %2.

en: %1 matches newline characters
sk: %1 sa zhoduje so znakmi pre nový riadok

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
sk: %1 musí nasledovať po %2 alebo %3, nie na konci náhradného vlákna.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
sk: %1 odvodeného zástupného znaku nemá platné obmedzenie základného zástupného znaku %2

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
sk: Atribút %1 alebo %2 odkazu %3 sa nezhoduje s deklaráciou atribútu %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
sk: %1 odkazuje na obmedzenie identity %2, čo nie je prvok %3 alebo %4.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
sk: %1 odkazuje na neznáme %2 alebo %3 prvku %4.

en: %1 was called.
sk: %1 bolo zavolané.

en: %1, %2 not defined
sk: %1, %2 nie je definované

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
sk: Obmedzujúce vlastnosti %1, %2, %3, %4, %5 a %6 nie sú povolené, pokiaľ sú odvodené zoznamom.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
sk: %1: Súbor s unixovým kľúčom neexistuje

en: %1: already exists
sk: %1: už existuje

en: %1: bad name
sk: %1: zlý názov

en: %1: create size is less then 0
sk: %1: vytvorená veľkosť je menšia než 0

en: %1: doesn't exist
sk: %1: neexistuje

en: %1: doesn't exists
sk: %1: neexistuje

en: %1: ftok failed
sk: %1: ftok zlyhal

en: %1: invalid size
sk: %1: zlá veľkosť

en: %1: key is empty
sk: %1: kľúč je prázdny

en: %1: not attached
sk: %1: nepripojený

en: %1: out of resources
sk: %1: bez zdrojov

en: %1: permission denied
sk: %1: prístup zamietnutý

en: %1: size query failed
sk: %1: dopyt po veľkosti zlyhal

en: %1: system-imposed size restrictions
sk: %1: systémom určený veľkostný limit

en: %1: unable to lock
sk: %1: nedá sa zamknúť

en: %1: unable to make key
sk: %1: nedá sa vytvoriť kľúč

en: %1: unable to set key on lock
sk: %1: nedá sa nastaviť kľúč pre zámok

en: %1: unable to unlock
sk: %1: nedá sa odomknúť

en: %1: unknown error %2
sk: %1: neznáma chyba %2

en: &Cancel
sk: Z&rušiť

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: &Find in Script...
sk: Hľadať v skripte...

en: &Finish
sk: Do&končiť

en: &Font
sk: &Písmo

en: &Help
sk: Pomoc&ník

en: &Move
sk: Pres&unúť

en: &Name:
sk: &Názov:

en: &Next
sk: &Ďaľší

en: &Next >
sk: &Ďaľší >

en: &Options <<
sk: M&ožnosti <<

en: &Options >>
sk: M&ožnosti >>

en: &Paste
sk: V&ložiť

en: &Print
sk: &Tlačiť

en: &Redo
sk: Zn&ovu

en: &Restore
sk: Obno&viť

en: &Select All
sk: &Vybrať všetko

en: &Size
sk: Veľko&sť

en: &Step up
sk: Krok &hore

en: &Underline
sk: &Podčiarknuté

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Unshade
sk: &Vyrolovať

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
sk: '%1' atribút obsahuje neplatný obsah QName: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
sk: '%1' je neplatný ELF objekt (%2)

en: '%1' is not an ELF object
sk: '%1' nie je ELF objekt

en: '%1' is not an ELF object (%2)
sk: '%1' nie je ELF objekt (%2)

en: (Untitled)
sk: (Nepomenovaný)

en: , but got '
sk: , ale vrátené '

en: - %1 is not a namespace
sk: - %1 nie je menný priestor

en: - nested namespaces not allowed
sk: - vnorené menné priestory nie sú povolené

en: < &Back
sk: < &Späť

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
sk: <b>Názov súboru „%1“ sa nedá použiť.</b><p>Skúste použiť iné meno, s menším počtom znakov, alebo bez interpunkcie.

en: <empty>
sk: <prázdne>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
sk: <h3>O Qt</h3><p>Tento program používa Qt verziu %1.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
sk: <html>Prepínam na zvukové prehrávacie zariadenie <b>%1</b><br/>ktoré má vyššiu prioritu alebo je špecificky nastavené pre tento prúd.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
sk: <html>Prepínam audio prehrávacie zariadenie <b>%1</b><br/>ktoré bolo povolené a má vyššiu prioritu.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
sk: <html>Audio prehrávacie zariadenie <b>%1</b> nepracuje.<br/>Vraciam sa späť k <b>%2</b>.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
sk: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Hľadanie dookola

en: <p>Qt is a C++ toolkit for cross-platform application development.</p><p>Qt provides single-source portability across all major desktop operating systems. It is also available for embedded Linux and other embedded and mobile operating systems.</p><p>Qt is available under three different licensing options designed to accommodate the needs of our various users.</p><p>Qt licensed under our commercial license agreement is appropriate for development of proprietary/commercial software where you do not want to share any source code with third parties or otherwise cannot comply with the terms of the GNU LGPL version 3 or GNU LGPL version 2.1.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 3 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 3.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 2.1 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 2.1.</p><p>Please see <a href="http://%2/">%2</a> for an overview of Qt licensing.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd and other contributors.</p><p>Qt and the Qt logo are trademarks of The Qt Company Ltd.</p><p>Qt is The Qt Company Ltd product developed as an open source project. See <a href="http://%3/">%3</a> for more information.</p>
sk: <p> Qt je C ++ toolkit pre vývoj multiplatformových aplikácií.</p> <p>Qt poskytuje prenositeľnosť z jedného zdroja v rámci MS&nbsp;Windows, Mac OS,&nbsp;X, Linux a všetky hlavné komerčné varianty Unixu. Qt je k dispozícii aj pre embedded zariadenia ako Qt pre Embedded Linux a Qt pre Windows CE.</p> <p> Qt je k dispozícii v rámci troch rôznych možnostiach licencovania, ktorých cieľom je vyhovieť potreby našich rôznych užívateľov.</p> <p>Qt licencovaný pod našou obchodnou Licenčnou zmluva je vhodná pre vývoj proprietárneho / obchodného softvéru, kde nechcete zdieľať akýkoľvek zdrojový kód s tretími stranami alebo inak nemôže byť v súlade s podmienkami GNU LGPL verzie 3 alebo GNU LGPL verzie 2.1.</p> <p>Qt licencovaný pod GNU LGPL verzie 3 je vhodné pre vývoj aplikácií Qt ak si môžete splniť s podmienkami GNU LGPL verzie 3.</p><p>Qt licenciu podľa verzie GNU LGPL 2.1 je vhodné pre vývoj Qt Aplikácia za predpokladu, môžete v súlade s podmienkami GNU LGPL verzie 2.1.</p> <p>viď<a href="http://%2/">%2</a> pre prehľad Qt licencií.</p> <p>Copyright (C) %1 Digia Plc a/alebo jeho dcérske spoločnosti a ďalší prispievatelia.</p> <p>Qt a logo Qt sú ochranné známky spoločnosti Digi Plc a / alebo jej dcérske spoločnosti (odrôd).</p> <p>Qt je Digi Výrobok vyvinutý ako open source projekt. Pozri <a href="http://%3/">%3</a>viac informácií.</p>

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
sk: <qt>Prajete si ho prepísať?</qt>

en: A comment cannot contain %1
sk: Komentár nemôže obsahovať %1

en: A comment cannot end with a %1.
sk: Komentár nemôže končiť na %1.

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
sk: Bola zistená konštrukcia, ktorá je zakázaná v aktuálnom jazyku(%1).

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
sk: Základný názov deklarácia musí byť pred funkciou, premennou, adeklaráciou možností.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
sk: Priamy konštruktor elementu nie je dobre zložený. %1 končí na %2.

en: A function already exists with the signature %1.
sk: Funkcia už existuje s podpisom %1.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
sk: Modul knižnice nemôže byť hodnotený napriamo. Musí byť vložený z hlavného modulu.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
sk: Parameter vo funkcii nemôže byť deklarovaný ako tunel.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
sk: Pozičná predikcia sa musí vyhodnotiť do jednej numerickej hodnoty.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
sk: Požadovaný kodek chýba. Na prehranie obsahu potrebujete tento kodek(y): %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
sk: Funkcia štýlu musí mať názov s prefixom.

en: A template with name %1 has already been declared.
sk: Šablóna s názvom %1 už bola deklarovaná.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
sk: Hodnota typu %1 nemôže byť predikovaná. Predikcia musí mať buď numerický typ alebo Effective Boolean Value typ.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
sk: Hodnota typu %1 nemôže mať Effective Boolean Value.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
sk: Hodnota typu %1 musí obsahovať konečný počet číslic. Hodnota %2 ich neobsahuje.

en: A variable with name %1 has already been declared.
sk: Premenná s názvom %1 už bola deklarovaná.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
sk: Zóna offsetu musí byť v rozmedzí %1..%2 logická. %3 je mimo dosahu.

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
sk: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 palcov)

en: AM
sk: Dopoludia

en: About Qt
sk: O knižnici Qt

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Actions
sk: Akcie

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Activate the tab
sk: Aktivovať kartu

en: Activates the program's main window
sk: Aktivuje hlavné okno programu

en: Address type not supported
sk: Nepodporovaný typ adresy

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Alias property exceeds alias bounds
sk: Alias vlastnosti prekračuje alias medze

en: Aliases: %1
sk: Aliasy: %1

en: Align Left
sk: Zarovnať vľavo

en: Align Right
sk: Zarovnať vpravo

[ctx: All other platforms]
en: Folder
sk: Priečinok

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
sk: Skratka

[ctx: All other platforms]
en: Type
sk: Typ

en: Already exists
sk: Už existuje

en: Ambiguous %1 not handled
sk: Dvojjazyčná %1 nie je skontrolovaná

en: Ambiguous rule match.
sk: Nejasné pravidlá zhody.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
sk: %1-atribút musí mať platný %2 ako hodnotu, ktorá %3 nie je.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
sk: %1-atribút s hodnotou %2 už bol deklarovaný.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
sk: Argument s názvom %1 už bol deklarovaný. Každý argument musí byť jedinečný.

en: An attribute by name %1 has already been created.
sk: Atribút %1 bol už vytvorený.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
sk: Hodnota uzlu nemôže byť dcérska hodnota uzlu dokumentu. A tak atribút %1 je mimo miesta.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
sk: Atribút s názvom %1 sa už na tomto prvku vyskytol.

en: Animation is an abstract class
sk: Animácia je abstraktná trieda

en: Another socket is already listening on the same port
sk: Iný soket už počúva na rovnakom porte

en: Application is an abstract class
sk: Aplikácia je abstraktná trieda

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply Changes to Document
sk: Použiť zmeny na dokument

en: Apply Changes to QML Viewer
sk: Použiť zmeny na QML prehliadač

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
sk: Najmenej jeden prvok %1 musí byť podriadený %2.

en: At least one %1-element must occur before %2.
sk: Najmenej jeden prvok %1 sa musí vyskytovať pred %2.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
sk: Najmenej jeden element %1 sa musí vyskytovať vnútri %2.

en: At least one component must be present.
sk: Najmenej jedna komponeta musí byť vložená.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
sk: Najmenej jeden režim musí byť určený v atribúte %1 pre prvok %2.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
sk: Najmenej jeden časový komponent musí byť vložený po %1-oddeľovači.

en: Attached properties cannot be used here
sk: Pripojené vlastnosti tu nemožno použiť

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
sk: Pokus o použitie IPv6 soketu na platforme bez IPv6 podpory

en: Attribute %1 already defined.
sk: Atribút %1 bol už definovaný.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
sk: Atribúty %1 a %2 sa vzájomne vylučujú.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
sk: Atribút %1 nemôže byť serializovaný, pretože sa javí ako vrchný.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
sk: Atribút %1 nie je možné zobraziť na prvku %2. To je možné iba pre %3, %4 a štandardné atribúty.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
sk: Atribút %1 nie je možné zobraziť na prvku %2. Je to možné iba pre %3 a štandardné atribúty.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
sk: Atribút %1 nie je možné zobraziť na prvku %2. To je možné iba pre %3 a štandardné atribúty.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
sk: Atribút %1 nie je možné zobraziť na prvku %2. To je možné iba pre štandardné atribúty.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
sk: Atribút %1 nemôže mať hodnotu %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
sk: Atribút %1 obsahuje neplatný obsah.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
sk: Atribút %1 obsahuje neplatné dáta: %2

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
sk: Atribút %1 sa nezhoduje so zástupným znakom pre atribút.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
sk: Atribút %1 základného typu chýba v odvodenom type.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
sk: Atribút %1 má obmedzenie hodnoty, ale je typu odvodeného od %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
sk: Atribút %1 v odvodenom komplexnom type musí mať obmedzenie hodnoty %2, rovnako ako v základnom type.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
sk: Atribút %1 v odvodenom komplexnom type musí mať obmedzenie hodnoty %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
sk: Atribút %1 v odvodenom komplexnom type musí mať obmedzenie hodnoty %2, rovnako ako v základnom type.

en: Attribute group %1 already defined.
sk: Skupina atribútov %1 už definovaná.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
sk: Skupina atribútov %1 obsahuje atribút %2, ktorý má obmedzenie hodnoty, ale je aj typu, ktorý dedí od %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
sk: Skupina atribútov %1 obsahuje atribút %2 dvakrát.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
sk: Skupina atribútov %1 obsahuje dva odlišné atribúty, ktoré sú typu odvodeného od %2.

en: Attribute group %1 has circular reference.
sk: Skupina atribútu %1 má cyklický odkaz.

en: Attribute redefined.
sk: Atribut preddefinovaný.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
sk: Zástupný znak atribútu %1 nemá platné obmedzenie zástupného znaku atribútu základného typu %2.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
sk: Atribúty komplexného typu %1 nie sú platným rozšírením atribútu základného typu %2: %3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
sk: Atribúty komplexného typu %1 nie sú platným obmedzením atribútu základného typu %2: %3

en: Audio or video components could not be played
sk: Audio alebo video komponenty nebolo možné prehrať

en: Audio output error
sk: Chyba zvukového výstupu

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
sk: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 palcov)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
sk: Späť

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
sk: Základný atribút %1 je nevyhnutný, ale odvodený atribút nie je.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
sk: Základný atribút %1, ktorý je nevyhnutný, v odvodenej definícii chýba.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
sk: Základná definícia obsahuje prvok %1, ktorý chýba v odvodenej definícii.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
sk: Základný typ %1 prvku %2 nie je možné rozoznať.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
sk: Základný typ %1 komplexného typu nie je možné rozoznať.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
sk: Základný typ %1 jednoduchého typu %2 nemôže mať obmedzenie v atribúte %3.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
sk: Základný typ %1 jednoduchého typu %2 musí mať rozsah zjednotenia.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
sk: Základný typ jednoduchého typu %1 nemôže byť komplexného typu %2.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
sk: Základný typ jednoduchého typu %1 má odvodenie definované obmedzením ako konečné.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
sk: Základný typ jednoduchého typu %1 musí mať rozsah zoznamu typov.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
sk: Kotva základnej čiary by nemala byť používaná v spojení s hornými, dolnými, a vcenter kotvami.

en: Binary content does not match the length facet.
sk: Binárny obsah sa nezhoduje so zástupným znakom pre dĺžku.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
sk: Binárny obsah sa nezhoduje so zástupným znakom maxLength.

en: Binary content does not match the minLength facet.
sk: Binárny obsah sa nezhoduje so zástupným znakom minLength.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
sk: Binárny obsah nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

en: Binding loop detected for property "%1"
sk: Pre vlastnosť "%1" bola zistená nekonečná slučka

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
sk: Obmedzenie bloku odvodené z prvku %1 musí byť slabšie než to v základnom prvku.

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
sk: Tučné

en: Boolean content does not match pattern facet.
sk: Obsah Boolean sa nezhoduje so zástupným znakom pre vzor.

en: Bottom
sk: Dole

en: Breakpoint Condition:
sk: Podmienka zarážky:

en: Breakpoints
sk: Zarážky

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
sk: Nie je možné spracovať neznámy prvok %1, očakávané prvky sú: %2.

en: Can only assign one binding to lists
sk: Je možné priradiť len jednu väzbu k zoznamom

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
sk: Nie je možné ukotviť horizontálny okraj k vertikálnemu.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
sk: Nie je možné ukotviť vertikálny okraj k horizontálnemu.

en: Cannot anchor item to self.
sk: Nie je možné ukotviť k samému sebe.

en: Cannot anchor to a null item.
sk: Nie je možné ukotviť do nulovej položky.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
sk: Nie je možné ukotviť do položky, ktorá nie je z nadradenej alebo rovnakej úrovne.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
sk: Nie je možné animovať neexistujúcu vlastnosť "%1"

en: Cannot animate read-only property "%1"
sk: Nie je možné animovať vlastnosť "%1", ktorá je iba na čítanie

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
sk: Nie je možné priradiť hodnotu k zoskupenej vlastnosti

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
sk: Nie je možné priradiť hodnotu k signálu (očakáva sa spustenie skriptu)

en: Cannot assign multiple values to a script property
sk: Nie je možné priradiť viacero hodnôt ku skriptu vlastnosti

en: Cannot assign multiple values to a singular property
sk: Nie je možné priradiť viacero hodnôt k singulárnej vlastnosti

en: Cannot assign object to list
sk: Nie je možné priradiť objekt k zoznamu

en: Cannot assign object to property
sk: Nie je možné priradiť objekt k vlastnosti

en: Cannot assign primitives to lists
sk: Nie je možné priradiť hodnoty (primitives) k zoznamom

en: Cannot assign to non-existent default property
sk: Nie je možné priradiť k neexistujúcej prednastavenej vlastnosti

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
sk: Nie je možné priradiť k neexistujúcej vlastnosti "%1"

en: Cannot assign to read-only property "%1"
sk: Nie je možné priradiť k "iba na čítanie" vlastnosti "%1"

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
sk: Nie je možné zmeniť animáciu priradenú k Behavior.

en: Cannot create %1 for output
sk: Nepodarilo sa vytvoriť %1 pre výstup

en: Cannot create empty component specification
sk: Nie je možné vytvoriť prázdnu špecifikáciu Component

en: Cannot load library %1: %2
sk: Nie je možné načítať knižnicu %1: %2

en: Cannot open %1 for input
sk: %1 sa nepodarilo otvoriť pre čítanie

en: Cannot open %1: is a directory
sk: Nemôžem otvoriť %1: je to priečinok

en: Cannot open for output
sk: Nemôžem otvoriť pre výstup

en: Cannot open: %1
sk: Nemôžem otvoriť: %1

en: Cannot override FINAL property
sk: Nie je možné prepísať vlastnosť FINAL

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
sk: Nemôžem poskytnúť certifikát so žiadnym kľúčom, %1

en: Cannot remove source file
sk: Nemôžem odstrániť zdrojový súbor

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
sk: Nie je možné vyriešiť symbol "%1" v %2: %3

en: Cannot set a duration of < 0
sk: Nie je možné nastaviť trvanie < 0

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
sk: Nie je možné špecifikovať ľavé, pravé, a hcenter kotvy.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
sk: Nie je možné špecifikovať horné, dolné, a vcenter kotvy.

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
sk: Nie je možné spustíť prehrávanie 
    
    Skontrolujte inštaláciu GStreamera a či máte nainštalovaný 
    libgstreamer-plugins-base balík.

en: Cannot unload library %1: %2
sk: Nie je možné uvoľniť knižnicu %1: %2

en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
sk: Sčítanie do %1 nie je možné, pretože je to abstrktný typ a nemôže byť vložený do rovnice.

en: Center
sk: Vycentrovať

en: Centimeters (cm)
sk: Centimetre (cm)

en: Check
sk: Zaškrtnúť

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
sk: Skontrolovať gramatiku s pravopisom

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
sk: Skontrolovať pravopis

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
sk: Kontrolovať pravopis počas písania

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
sk: Podriadený prvok v tomto obore chýba, prijateľné prvky sú: %1.

en: Circular group reference for %1.
sk: Odkaz cyklickej skupiny pre %1.

en: Circular inheritance of base type %1.
sk: Kruhová dedičnosť základného typu %1.

en: Circular inheritance of union %1.
sk: Cyklická dedičnosť zjednotenia %1.

en: Circularity detected
sk: Bola detekovaná cyklickosť

en: Clear
sk: Vyprázdniť

en: Clear Console
sk: Vyčistiť konzolu

en: Clear Debug Output
sk: Vyčistiť ladiaci výstup

en: Clear Error Log
sk: Vyčistiť chybový záznam

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

en: Close the tab
sk: Zavrieť kartu

en: Closes the window
sk: Zavrieť okno

en: Collate
sk: Zoradenie

en: Color
sk: Farba

en: Color Mode
sk: Farebný režim

en: Color Picker
sk: Výber farby

en: Commit
sk: Potvrdiť

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
sk: Komplexný typ %1 nemôže byť odvodený rozšírením %2, pretože posledný menovaný obsahuje prvok %3 v modeli obsahu.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
sk: Komplexný typ %1 nemôže byť odvodený zo základného typu %2%3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
sk: Komplexný typ %1 obsahuje atribút %2, ktorý má obmedzenie hodnoty, ale je aj typu, ktorý dedí od %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
sk: Komplexný typ %1 obsahuje atribút %2 dvakrát.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
sk: Komplexný typ %1 obsahuje dva odlišné atribúty, ktoré sú typu odvodeného z %2.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
sk: Komplexný typ %1 má duplikovaný prvok %2 vo svojom modeli obsahu.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
sk: Komplexný typ %1 nemá deterministický obsah.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
sk: Komplexný typ %1 nemôže byť abstraktný.

en: Complex type %1 must have simple content.
sk: Komplexný typ %1 musí mať prostý obsah.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
sk: Komplexný typ %1 musí byť rovnakého prostého typu ako základná trieda %2.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
sk: Komplexný typ %1 s prostým obsahom nemôže byť odvodený od komplexného základného typu %2.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
sk: Komplexný typ odvodeného prvku  %1 nemôže byť platne odvodený zo základného prvku.

en: Component elements may not contain properties other than id
sk: Elementy Component nesmú obsahovať iné vlastnosti ako id

en: Component objects cannot declare new functions.
sk: Objekty Component nemôžu deklarovať nové funkcie.

en: Component objects cannot declare new properties.
sk: Objekty Component nemôžu deklarovať nové vlastnosti.

en: Component objects cannot declare new signals.
sk: Objekty Component nemôžu deklarovať nové signály.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
sk: Komponenty s ID %1 boli definované už skôr.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
sk: Spojenie nebolo povolené SOCKSv5 serverom

en: Connection refused
sk: Spojenie odmietnuté

en: Connection timed out
sk: Čas spojenia vypršal

en: Connection to proxy closed prematurely
sk: Spojenie s proxy serverom bolo predčasne uzavreté

en: Connection to proxy refused
sk: Spojenie s proxy serverom bolo odmietnuté

en: Connection to proxy timed out
sk: Časový limit pre spojenie proxy serverom bol prekročený

en: Connections: nested objects not allowed
sk: Spojenia: vnorené objekty nie sú povolené

en: Connections: script expected
sk: Spojenia: očakával sa skript

en: Connections: syntax error
sk: Spojenia: syntaktická chyba

en: Console
sk: Konzola

en: Contains commands to manipulate the window
sk: Obsahuje príkazy na manipuláciu s oknom

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
sk: Model obsahu komplexného typu %1 obsahuje prvok %2, takže nemôže byť odvodený rozšírením neprázdneho typu.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
sk: Model obsahu komplexného typu %1 nie je platným rozšírením modelu obsahu %2.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
sk: Obsah atribútu %1 prvku %2 musí pochádzať z menného priestoru %3.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
sk: Obsah atribútu %1 nesúhlasí s definovaným obmedzením hodnoty.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
sk: Obsah atribútu %1 nesúhlasí s jeho definíciou typu: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
sk: Obsah prvku %1 sa nezhoduje s definovaným obmedzením hodnoty.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
sk: Obsah prvku %1 sa nezhoduje s definíciou jeho typu: %2.

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Copies
sk: Kópie

en: Copies:
sk: Kópie:

en: Copy &Link Location
sk: Kopírovať &umiestnenie odkazu

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
sk: Kopírovať audio

en: Copy Color
sk: Kopírovať farbu

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
sk: Kopírovať adresu obrázku

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
sk: Kopírovat obrázok

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
sk: Kopírovať odkaz

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
sk: Kopírovať video

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
sk: Kopírovať

en: Could not begin transaction
sk: Nedá sa začať transakciu

en: Could not commit transaction
sk: Nedá sa potvrdiť transakciu

en: Could not connect
sk: Nedá sa pripojiť

en: Could not decode media source.
sk: Nedá sa dekódovať zdroj médii.

en: Could not instantiate cursor delegate
sk: Nie je možné vytvoriť inštanciu delegáta kurzora

en: Could not load cursor delegate
sk: Delegát kurzora sa nedá načítať

en: Could not locate media source.
sk: Nedá sa nájsť zdroj médii.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
sk: Nedá sa otvoriť zvukové zariadenie. Zariadenie sa používa.

en: Could not open input redirection for reading
sk: Vstupné presmerovanie sa nepodarilo otvoriť na čítanie

en: Could not open media source.
sk: Nemôžem otvoriť zdroj médii.

en: Could not open output redirection for writing
sk: Výstupné presmerovanie sa nepodarilo otvoriť pre zápis

en: Could not read footer
sk: Nepodarilo sa prečítať pätu

en: Could not read image data
sk: Nemôžem čítať obrazové dáta

en: Could not reset to start position
sk: Nie je možné vrátiť na počiatočnú pozíciu

en: Could not rollback transaction
sk: Nedá sa vrátiť transakciu

en: Could not seek to image read footer
sk: Nepodarilo sa vyhľadať pätu čítania obrázku

en: Cu&t
sk: Vystrihnú&ť

en: Current Page
sk: Aktuálna stránka

en: Custom
sk: Vlastné

en: Customize...
sk: Prispôsobiť...

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: DRM error
sk: Chyba DRM

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
sk: Dáta typu %1 nemôžu zostať prázdne.

en: Datagram was too large to send
sk: Datagram je príliš veľký pre odoslanie

en: Date Modified
sk: Datum zmeny

en: Date time content does not match pattern facet.
sk: Obsah Date time sa nezhoduje so zástupným znakom vzoru.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
sk: Obsah Date time sa nezhoduje so zástupným znakom maxExclusive.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
sk: Obsah Date time sa nezhoduje so zástupným znakom maxInclusive.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
sk: Obsah Date time sa nezhoduje so zástupným znakom minExclusive.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
sk: Obsah Date time sa nezhoduje so zástupným znakom minInclusive.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah Date time nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

en: Day %1 is invalid for month %2.
sk: Deň %1 je nesprávny pre mesiac %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
sk: Deň %1 je mimo hranice %2..%3.

en: Debug
sk: Ladiť

en: Debug Output
sk: Ladiaci výstup

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
sk: <nedefinované>

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
sk: [Pole dĺžky %1]

en: Decay HF ratio (%)
sk: Pomer tlmenia VF (%)

en: Decay time (ms)
sk: Čas rozkladu (ms)

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
sk: Obsah Dekadický je v zástupnom znaku fractionDigits nevhodný.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
sk: Obsah Dekadický je v zástupnom znaku totalDigits nevhodný.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
sk: Deklarácia pre atribút %1 neexistuje.

en: Declaration for element %1 does not exist.
sk: Deklarácia pre prvok %1 neexistuje.

en: Decoder error
sk: Chyba dekódera

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
sk: Znovu

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
sk: Štandardné

en: Defaults
sk: Štandardné

en: Delegate component must be Item type.
sk: Komponent delegáta musí mať typ Item.

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete to the end of the word
sk: Vymazať po koniec slova

en: Delete to the start of the word
sk: Vymazať po začiatok slova

en: Density (%)
sk: Hustota (%)

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
sk: Metódou odvodenia %1 musí byť rozšírenie, pretože základný typ %2 je jednoduchým typom.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
sk: Odvodený atribút %1 neexistuje v základnej definícii.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
sk: Odvodený atribút %1 sa nezhoduje so zástupným znakom v základnej definícii.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
sk: Odvodená definícia obsahuje prvok %1, ktorý neexistuje v základnej definícii.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
sk: Odvodený prvok %1 nie je možné vynulovať, keďže základný prvok nie je nulovateľný.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
sk: Odvodený prvok %1 má slabšiu hodnotu obmedzenia ako základná častica.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
sk: Odvodený prvok %1 neobsahuje hodnotu obmedzenia definovanú v základnej častici.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
sk: Odvodená častica dovoľuje obsah, ktorý je zakázaný v základnej častici.

en: Derived particle is missing element %1.
sk: Odvodená častica neobsahuje prvok %1.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
sk: Odvodený zástupný znak nie je podmnožinou základného zástupného znaku.

en: Destination file exists
sk: Cieľový súbor existuje

en: Diffusion (%)
sk: Difúzia (%)

en: Disable Breakpoint
sk: Zakázať zarážku

en: Disconnected
sk: Odpojený

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
sk: Zobraziť meno okna a panel skratiek pre manipuláciu s ním

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
sk: Delenie hodnotou typu %1 od %2 (nečíselnou) nie je povolené.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
sk: Delenie hodnotou typu %1 od %2 alebo %3 (plus mínus nula) nie je povolené.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
sk: Delenie (%1) nulou (%2) je nedefinované.

en: Dock
sk: Dok

en: Document is not a XML schema.
sk: Dokument nie je XML schéma.

en: Done
sk: Hotovo

en: Double content does not match pattern facet.
sk: Obsah Double sa nezhoduje so zástupným znakom vzoru.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
sk: Obsah Double sa nezhoduje so zástupným znakom maxExclusive.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
sk: Obsah Double sa nezhoduje so zástupným znakom maxInclusive.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
sk: Obsah Double sa nezhoduje so zástupným znakom minExclusive.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
sk: Obsah Double sa nezhoduje so zástupným znakom minInclusive.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah Double nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
sk: Uložiť obrázok

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
sk: Uložiť odkaz...

en: Download error
sk: Chyba pri sťahovaní

en: Duplex Printing
sk: Duplexná tlač

en: Duplicate default property
sk: Duplikovaná prednastavená vlastnosť

en: Duplicate method name
sk: Duplikovaný názov metódy

en: Duplicate property name
sk: Duplikovaný názov vlastnosti

en: Duplicate signal name
sk: Duplikovaný názov signálu

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
sk: Duplikované prvky uvádzajú názvy %1 v prvku %2.

en: Duplicated facets in simple type %1.
sk: Duplicitná obmedzujúca vlastnosť v jednoduchom typu %1.

en: Duration content does not match pattern facet.
sk: Obsah Duration sa nezhoduje so zástupným znakom pre vzor.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
sk: Obsah Duration sa nezhoduje so zástupným znakom maxExclusive.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
sk: Obsah Duration sa nezhoduje so zástupným znakom maxInclusive.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
sk: Obsah Duration sa nezhoduje so zástupným znakom maxExclusive.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
sk: Obsah Duration sa nezhoduje so zástupným znakom minInclusive.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah Duration nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
sk: Každý názov parametra šablóny musí byť jedinečný, %1 je duplikát.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
sk: Effective Boolean Value nemôže byť vypočítaná pre sekvenciu zloženú z dvoch alebo viac atomických hodnôt.

en: Effects
sk: Efekty

en: Element %1 already defined.
sk: Prvok %1 je už definovaný.

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
sk: Element %1 nemôže byť serializovaný, pretože sa navonok javí ako element dokumentu.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
sk: Prvok %1 nemôže obsahovať iné prvky, ak má pevný obsah.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
sk: Prvok %1 nemôže obsahovať konštruktor sekvencie.

en: Element %1 cannot have children.
sk: Prvok %1 nemôže mať podriadené prvky.

en: Element %1 contains invalid content.
sk: Prvok %1 má neplatný obsah.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
sk: Element %1 obsahuje zakázané atribúty.

en: Element %1 contains not allowed child content.
sk: Prvok %1 obsahuje nepovolený podriadený obsah.

en: Element %1 contains not allowed child element.
sk: Prvok %1 obsahuje nepovolené podriadené prvky.

en: Element %1 contains not allowed text content.
sk: Prvok %1 obsahuje nepovolený textový obsah.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
sk: Prvok %1 obsahuje dva atribúty typu %2.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
sk: Prvok %1 obsahuje neznámy atribút %2.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
sk: Prvok %1 sa nezhoduje s obmedzením menného priestoru zástupných znakov v základnej častici.

en: Element %1 exists twice with different types.
sk: Prvok %1 existuje viackrát v rôznych typoch.

en: Element %1 is declared as abstract.
sk: Prvok %1 je deklarovaný ako abstraktný.

en: Element %1 is missing child element.
sk: Prvku %1 chýba podriadený prvok.

en: Element %1 is missing in derived particle.
sk: Prvok %1 chýba v odvodenej častici.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
sk: Prvok %1 neobsahuje požadovaný atribút %2.

en: Element %1 is not allowed at this location.
sk: Prvok %1 v tomto umiestnení nie je povolený.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
sk: Prvok %1 nieje v tomto obore povolený, prijateľné sú: %2

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
sk: Prvok %1 nemôže mať obmedzenie hodnoty, pokiaľ jeho základný typ je komplexný.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
sk: Prvok %1 nemôže mať obmedzenie hodnoty, pokiaľ jeho typ je odvodený od %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
sk: Prvok %1 nemôže mať pridruženú skupinu nahradení v prípade, kedy nie je globálnym prvkom.

en: Element %1 is not defined in this scope.
sk: Prvok %1 nie je v tomto obore definovaný.

en: Element %1 is not nillable.
sk: Prvok %1 nie je nulovateľný.

en: Element %1 must come last.
sk: Prvok %1 musí prísť ako posledný.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
sk: Prvok %1 musí mať aspoň jeden z atribútov %2, alebo %3.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
sk: Prvok %1 musí mať buď atribút %2 alebo konštruktor sekvencie.

en: Element contains content although it is nillable.
sk: Prvok má obsah, hoci je nulovateľný.

en: Element group %1 already defined.
sk: Prvok skupiny%1 je už definovaný.

en: Element is not creatable.
sk: Prvok nie je vytvoriteľný.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
sk: Prázdna častica nemôže byť odvodená z častice neprázdnej.

en: Empty property assignment
sk: Priradenie prázdnej vlastnosti

en: Empty signal assignment
sk: Priradenie prázdneho signálu

en: Enable Breakpoint
sk: Povoliť zarážku

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Encoding %1 is unsupported
sk: Typ kódovania %1 nepodporováný

en: Encountered incorrectly encoded content.
sk: Narazil som na nesprávne kódovaný obsah

en: Enter a value:
sk: Zadajte hodnotu:

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
sk: Zástupný znak pre vymenovanie má neplatný obsah: {%1} nie je hodnotou typu %2.

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
sk: Chyba %1 v %2, na riadku %3, stĺpci %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
sk: Chyba %1 v %2: %3

en: Error Log
sk: Chybový záznam

en: Error closing database
sk: Chyba pri zatvaraní databázi

en: Error creating SSL context (%1)
sk: Chyba pri vytváraní SSL kontextu (%1)

en: Error creating SSL session, %1
sk: Chyba pri vytváraní sedenia SSL, %1

en: Error creating SSL session: %1
sk: Chyba pri vytváraní sedenia SSL: %1

en: Error decoding: %1: %2
sk: Chyba dekódovania: %1: %2

en: Error during SSL handshake: %1
sk: Chyba počas SSL prenosu: %1

en: Error loading local certificate, %1
sk: Chyba pri načítání lokálneho certifikátu, %1

en: Error loading private key, %1
sk: Chyba pri načítaní súkromného kľúča, %1

en: Error opening URL
sk: Chyba otvárania URL

en: Error opening database
sk: Chyba pri otváraní databázy

en: Error opening file
sk: Chyba pri otváraní súboru

en: Error opening resource
sk: Chyba otvárania zdroja

en: Error opening source: media type could not be determined
sk: Chyba otvárania zdroja: typ mádia nebolo možné zistiť

en: Error opening source: resource is compressed
sk: Chyba pri otváraní zdroja: zdroj je skomprimovaný

en: Error opening source: resource not opened
sk: Chyba otvárania zdroja: zdroj nebol otvorený

en: Error opening source: resource not valid
sk: Chyba pri otváraní zdroja: zdroj je neplatný

en: Error opening source: type not supported
sk: Chyba pri otváraní zdroja: typ nie je podporovaný

en: Error reading from process
sk: Chyba čítania z procesu

en: Error while downloading %1: %2
sk: Chyba počas preberania %1: %2

en: Error while reading: %1
sk: Chyba pri čítaní: %1

en: Error while uploading %1: %2
sk: Chyba počas nahrávania %1: %2

en: Error writing to process
sk: Chyba zápisu do procesu

en: Execute
sk: Spustiť

en: Executive
sk: Spustiteľný

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
sk: Executive (7.5 x 10 palcov, 191 x 254 mm)

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Expected
sk: Očakávané

en: Expected character data.
sk: Očakávané dáta znaku.

en: Extra content at end of document.
sk: Extra obsah na konci dokumentu.

en: Failed to get image from provider: %1
sk: Nepodarilo sa získať obrázok od poskytovateľa: %1

en: Failed to set requested IAP
sk: Zlyhalo nastavenie vyžiadaného IAP

en: Failure to write block
sk: Zlyhal zápis bloku

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
sk: Zlyhanie pri sčítaní od %1 do %2: %3

en: False
sk: nie

en: Field %1 has no simple type.
sk: Pole %1 nemá žiadny jednoduchý typ.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
sk: Súboru %1 je chránený proti zápisu.
    Prosím vyberte si iný názov súboru.

en: File exists
sk: Súbor existuje

en: File name case mismatch for "%1"
sk: Veľkosť písmen v názve súboru sa nezhoduje pre "%1"

en: Find &Next
sk: Nájsť nasledu&júci

en: Find &Previous
sk: Nájsť predchádzajúce

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
sk: Obmedzenie pevné hodnoty nie je povolené kým je prvok nulovateľný.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
sk: Pevná hodnota obmedzenia prvku %1 sa líši od hodnoty obmedzenia v základnej častici.

en: Float
sk: Plochý

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
sk: Písmo

en: Font st&yle
sk: Štý&l písma

en: Form
sk: Formulár

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
sk: Vpred

en: General SOCKSv5 server failure
sk: Všeobecná chyba pri spojení s SOCKSv5 serverom

en: GestureArea: nested objects not allowed
sk: GestureArea: vnorené objekty nie sú povolené

en: GestureArea: script expected
sk: GestureArea: očakával sa skript

en: GestureArea: syntax error
sk: GestureArea: syntaktická chyba

en: Getting position failed
sk: Získanie pozície zlyhalo

en: Go Back
sk: Späť

en: Go to Line
sk: Prejsť na riadok

en: Grayscale
sk: Šedá škála

en: Height:
sk: Výška:

en: Help
sk: Pomocník

en: Hide Details...
sk: Skryť detaily...

en: Home
sk: Domov

en: Host not found
sk: Hostiteľ nenájdený

en: Host unreachable
sk: Hostiteľ nedosiahnuteľný

en: ID illegally masks global JavaScript property
sk: ID maskuje neplatne globálnu JavaScript vlastnosť

en: ID value '%1' is not unique.
sk: Hodnota ID %1 nie je unikátna.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
sk: ID nemôžu začínať s veľkým písmenom

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
sk: ID musia obsahovať iba písmená, čísla alebo podčiarkniky

en: IDs must start with a letter or underscore
sk: ID musia začínať písmenom alebo podčiarknikom

en: Identity constraint %1 already defined.
sk: Obmedzenie identity %1 je už definované.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
sk: Ak obe hodnoty majú zónu offsetu, musia mať rovnakú zónu. %1 a %2 nie je to isté.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
sk: Ak prvok %1 nemá atribút %2, nemôže mať atribút %3, alebo %4.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
sk: Ak prvý argument je prázna sekvencia alebo vlákno s nulovou dĺžkou (žiadne meno), predpona nemôže byť špecifikovaná. Predpona %1 bola špecifikovaná.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
sk: Ignorovať

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Illegal method name
sk: Nepovolené meno metódy

en: Illegal namespace declaration.
sk: Zlá deklarácia oblasti mien.

en: Illegal property name
sk: Nepovolený názov vlastnosti

en: Illegal signal name
sk: Nepovolený názov signálu

en: Image depth not valid
sk: Neplatná hĺbka obrázku

en: Image mHeader read failed
sk: Čítanie mHeader obrázku sa nepodarilo

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
sk: Typ obrázka (non-TrueVision 2.0) nie je podporovaný

en: Image type not supported
sk: Typ obrázku nepodporovaný

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
sk: V konštruktore menného priestoru, hodnota pre menný priestor nemôže byť prázdny reťazec.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
sk: V zjednodušenom module šablóny štýlov musí byť prítomný atribút %1.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
sk: Vo vzore XSL-T nemôže byť použitá os %1. Iba os %2 alebo %3 môže.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
sk: Vo vzore XSL-T nemôže mať funkcia %1 tretí argument.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
sk: Vo vzore XSL-T môže byť pri porovnávanie použitá iba funkcia %1 a %2 nie %3.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
sk: Vo vzore XSL-T musí byť pri porovnávaní argumentom funkcie %1 literál alebo odkaz na premennú.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
sk: Vo vzoru XSL-T musí byť pri porovnávaní argumentom funkcie %1 reťazcový literál.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
sk: V náhradnom vlákne, %1 môže byť použité iba ak ruší samého seba alebo %2, nie %3

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
sk: V náhradnom vlákne, %1 musí byť nasledované najmenej jedným miestom keď nie je zrušený.

en: In use
sk: Používa sa

en: Inches (in)
sk: Palce (in)

en: Incorrectly specified signal assignment
sk: Nekorektné určenie priradenia signálu

en: Indent
sk: Odsadenie

en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert Bulleted List
sk: Vložiť zarážový zoznam

en: Insert Numbered List
sk: Vložiť číslovaný zoznam

en: Insert Unicode control character
sk: Vložiť Unicode kontrolný znak

en: Insert a new line
sk: Vložiť nový riadok

en: Insert a new paragraph
sk: Vložiť nový odstavec

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
sk: Prezrieť

en: Inspector Mode
sk: Inšpekčný režim

en: Insufficient bandwidth
sk: Nedostatočná prenosová kapacita

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
sk: Číselné delenie (%1) nulou (%2) je nedefinované.

en: Interrupt
sk: Prerušenie

en: Invalid QName content: %1.
sk: Neplatný obsah QName: %1.

en: Invalid URL
sk: Neplatná URL

en: Invalid XML character.
sk: Nesprávný znak XML.

en: Invalid XML version string.
sk: Chybný reťazec verzie XML.

en: Invalid alias location
sk: Neplatné umiestnenie aliasu

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
sk: Neplatný odkaz aliasu. Odkaz aliasu musí byť špecifikovaný ako <id>, <id>.<property> alebo <id>.<value property>.<property>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
sk: Neplatný odkaz aliasu. Nie je možné nájsť id "%1"

en: Invalid attached object assignment
sk: Neplatné priradenie pripojeného objektu

en: Invalid attribute in XML declaration.
sk: Zlý atribút v XML deklarácii.

en: Invalid component body specification
sk: Neplatná špecifikácia tela komponentu

en: Invalid component id specification
sk: Neplatná špecifikácia id pre Component

en: Invalid configuration.
sk: Neplatná konfigurácia.

en: Invalid document.
sk: Chybný dokument.

en: Invalid empty ID
sk: Neplatné prázdne ID

en: Invalid empty URL
sk: Neplatné prázdne URL

en: Invalid entity value.
sk: Nekorektná hodnota entity.

en: Invalid filename
sk: Neplatné meno súboru

en: Invalid grouped property access
sk: Neplatný prístup k zoskupenej vlastnosti

en: Invalid hostname
sk: Neplatný hostiteľ

en: Invalid option:
sk: Neplatná voľba:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
sk: Neplatný alebo prázdný zoznam šifier (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: "%1" je vlastnosť iba na čítanie

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa 3D vektor

en: Invalid property assignment: boolean expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa logická hodnota (boolean)

en: Invalid property assignment: color expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa farba (color)

en: Invalid property assignment: date expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa dátum (date)

en: Invalid property assignment: datetime expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa dátum a čas (datetime)

en: Invalid property assignment: int expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa 'int'

en: Invalid property assignment: number expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa číslo (number)

en: Invalid property assignment: point expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa bod (point)

en: Invalid property assignment: rect expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa obdĺžnik (rect)

en: Invalid property assignment: script expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa skript

en: Invalid property assignment: size expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa veľkosť (size)

en: Invalid property assignment: string expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa reťazec

en: Invalid property assignment: time expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa čas (time)

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: neznáme číselné vymenovanie (enumeration)

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa 'unsigned int'

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: nepodporovaný typ "%1"

en: Invalid property assignment: url expected
sk: Neplatné priradenie vlastnosti: očakáva sa url

en: Invalid property nesting
sk: Neplatné vnorenie vlastnosti

en: Invalid property type
sk: Neplatný typ vlastnosti

en: Invalid property use
sk: Neplatné použitie vlastnosti

en: Invalid protocol
sk: Neplatný protokol

en: Invalid socket descriptor
sk: Neplatný descriptor soketu

en: Invalid source type.
sk: Chybný typ zdroju.

en: Invalid use of id property
sk: Neplatné použitie id vlastnosti

en: Invalid use of namespace
sk: Neplatné použitie menného priestoru

en: It is not possible to bind to the prefix %1
sk: NIe je možné spojiť s predponou %1

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
sk: Nie je možné sčítať od %1 do %2.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
sk: Nie je možné redeklarovať predponu %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
sk: Nie je možná dostať %1.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
sk: Nie je možné pridať atribúty po akomkoľvek ďaľšom type uzla.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
sk: Nie je možné sčítať hodnoty %1 typu %2 do %3

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
sk: Kurzívá

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
sk: Typ položky %1 prvku %2 nie je možné rozoznať.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
sk: Typ položky základného typu sa nezhoduje s typom položky %1.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
sk: Typ položky prostého typu %1 nemôže byť prostého typu.

en: Items
sk: Položky

en: JavaScript Alert - %1
sk: JavaScript výstraha - %1

en: JavaScript Confirm - %1
sk: JavaScript potvrdenie - %1

en: JavaScript Problem - %1
sk: JavaScript problém - %1

en: JavaScript Prompt - %1
sk: JavaScript výzva - %1

en: Justify
sk: Zarovnanie do bloku

en: Key constraint %1 contains absent fields.
sk: Kľúčové obmedzenie %1 obsahuje neexistujúce pole.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
sk: Obmedzenie kľúča %1 obsahuje odkazy na nulovateľný prvok %2.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
sk: KeyNavigation je dostupné iba cez pripojené vlastnosti

en: Keys is only available via attached properties
sk: Keys je dostupné iba cez pripojené vlastnosti

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
sk: Žiadne nedávne hľadania

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
sk: Chýbajúci plugin

en: Landscape
sk: Krajinka

en: LayoutDirection attached property only works with Items
sk: Pripojená vlastnosť LayoutDirection funguje iba s položkami

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
sk: LayoutMirroring je dostupné iba cez pripojené vlastnosti

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
sk: Pridať do slovníka

en: Ledger
sk: Knižnice

en: Left edge
sk: Ľavý okraj

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
sk: Zľava doprava

en: Legal
sk: Legálny

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
sk: Legal (8.5 x 14 palcov, 216 x 356 mm)

en: Less
sk: Menej

en: Letter
sk: Písmeno

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
sk: Letter (8.5 x 11 palcov, 216 x 279 mm)

en: Level (%)
sk: Úroveň (%)

en: Line down
sk: O riadok nižšie

en: Line up
sk: Zarovnať

en: Line:
sk: Riadok:

en: List content does not match length facet.
sk: Obsah zoznamu sa nezhoduje so zástupným znakom dĺžky.

en: List content does not match maxLength facet.
sk: Obsah zoznamu sa nezhoduje so zástupným znakom maxLength.

en: List content does not match minLength facet.
sk: Obsah zoznamu sa nezhoduje so zástupným znakom minLength.

en: List content does not match pattern facet.
sk: Obsah zoznamu sa nezhoduje so zástupným znakom vzoru.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah zoznamu nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

en: ListElement: cannot contain nested elements
sk: ListElement: vnorené elementy nie sú povolené

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
sk: ListElement: nie je možné použiť rezervovanú "id" vlastnosť

en: ListElement: cannot use script for property value
sk: ListElement: nie je možné použiť skript pre hodnotu vlastnosti

en: ListModel: undefined property '%1'
sk: ListModel: nedefinovaná vlastnosť '%1'

en: Loaded Scripts
sk: Načítané skripty

en: Loaded schema file is invalid.
sk: Načítaný súbor schém je neplatný.

en: Loader does not support loading non-visual elements.
sk: Načítavať nepodporuje načítavanie nevizuálnych elementov.

en: Loading clip failed
sk: Načítanie klipu zlyhalo

en: Local file
sk: Lokálny súbor

en: Locals
sk: Miestne

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
sk: Prihlásenie sa do %1 zlyhalo: autentifikácia potrebná

en: Long side
sk: Dlhá strana

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
sk: Pozrieť v slovníku

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
sk: Informácie o %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
sk: Skryť %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
sk: Zavrieť ostatné

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
sk: Nastavenie...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
sk: Koniec %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
sk: Služby

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
sk: Zobraziť všetko

en: Ma&ximize
sk: Ma&ximalizovať

en: Mac OS X input method
sk: Vstupná metóda Mac OS X

en: Makes the window full screen
sk: Prepnúť na celú obrazovku

en: Margins
sk: Okraje

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
sk: Typ

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
sk: Priečinok súborov

en: Matches are case insensitive
sk: Zhody nie sú case sensitive.

en: Maximize
sk: Maximalizovať

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
sk: Audio prvok

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
sk: Ovládanie prehrávania audio prvkov a zobrazenie stavu

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
sk: Začať prehrávanie

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
sk: Aktuálny stav filmu

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
sk: Aktuálny čas filmu

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
sk: Uplynutý čas

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
sk: Tlačidlo celá obrazovka

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
sk: Prechádzanie časom videa

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
sk: Úchyt prechádzania času videa

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
sk: Tlačidlo stlmiť

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
sk: Stlmiť zvukové stopy

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
sk: Tlačidlo Pause

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
sk: Tlačidlo Play

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
sk: Prehrať film v celoobrazovkovom režime

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
sk: Zostávajúci čas

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
sk: Zostávajúci čas filmu

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
sk: Návrat vysielania videa do reálneho času

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
sk: Tlačidlo návratu k reálnemu času

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
sk: Tlačidlo pretočiť

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
sk: Pretočiť film

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
sk: Tlačidlo spätného hľadania

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
sk: Tlačidlo dopredného hlľadania

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
sk: Rýchle spätné vyhľadávanie

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
sk: Rýchle dopredné vyhľadávanie

[ctx: Media controller element]
en: Slider
sk: Posuvník

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
sk: Úchyt posuvníka

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
sk: Zobrazenie stavu

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
sk: Tlačidlo odtlmiť

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
sk: Zrušiť zoslabenie audio stôp

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
sk: Video prvok

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
sk: Ovládanie prehrávania video prvkov a zobrazenie stavu

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
sk: Načítava sa...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
sk: Živé vysielanie

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
sk: %1 dní %2 hodín %3 minút %4 sekúnd

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
sk: %1 hodín %2 minút %3 sekúnd

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
sk: %1 minút %2 sekúnd

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
sk: %1 sekúnd

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
sk: Neurčitý čas

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
sk: Typ člena %1 nemôže byť odvodený z typu členu %2 z %3 základného typu %4.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
sk: Typ členu %1 prvku %2 nie je možné rozoznať.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
sk: Typ členu jednoduchého typu %1 nemôže byť komplexného typu.

en: Method names cannot begin with an upper case letter
sk: Názvy metód nemôžu začínať s veľkým písmenom

en: Mi&nimize
sk: Mi&nimalizovať

en: Millimeters (mm)
sk: Milimetre (mm)

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Missing codec helper script assistant.
sk: Chýba pomocník skriptu nápovedy kodeku.

en: Missing default state in history state '%1'
sk: Chýba implicitný stav zložené stavu '%1'

en: Missing initial state in compound state '%1'
sk: Chýba počiatočný stav zložené stavu '%1'

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
sk: Vloženie modulu musí byť pred funkciou, premennou, a možnosťami deklarácie.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
sk: Modulárne delenie (%1) nulou (%2) nie je definované.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
sk: Mesiac %1 je mimo hranice %2..%3.

en: More
sk: Viac

en: More than one value found for field %1.
sk: Viac ako jedna hodnota nájdená pre pole %1.

en: More...
sk: Viac...

en: Move the cursor to the end of the block
sk: Presunúť kurzor na koniec bloku

en: Move the cursor to the end of the document
sk: Presunúť kurzor na koniec dokumentu

en: Move the cursor to the end of the line
sk: Presunúť kurzor na koniec riadku

en: Move the cursor to the next character
sk: Presunúť kurzor na nasledujúci znak

en: Move the cursor to the next line
sk: Presunúť kurzor na nasledovný riadok

en: Move the cursor to the next word
sk: Presunúť kurzor na nasledovné slovo

en: Move the cursor to the previous character
sk: Presunúť kurzor na predošlý znak

en: Move the cursor to the previous line
sk: Presunúť kurzor na predošlý riadok

en: Move the cursor to the previous word
sk: Presunúť kurzor na predošlé slovo

en: Move the cursor to the start of the block
sk: Presunúť kurzor na začiatok bloku

en: Move the cursor to the start of the document
sk: Presunúť kurzor na začiatok dokumentu

en: Move the cursor to the start of the line
sk: Presunúť kurzor na začiatok riadku

en: Moves the window out of the way
sk: Presunúť okno preč

en: Multicast error
sk: Chyba výberového vysielania

en: Multiple input method switcher
sk: Prepínač viacnásobnej vstupnej metódy

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
sk: Prepínač viacnásobnej vstupnej metódy ktorý používa kontextové menu textových widgetov

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
sk: Násobenie hodnotou typu %1 od %2 alebo %3 (plus mínus nekonečno) nie je povolené.

[ctx: Mute]
en: Mute
sk: Stlmiť

en: Muted
sk: Ztlmený

en: Name
sk: Meno

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
sk: Meno %1 može byť iba spojené s %2 (a to je, v tomto prípade, preddeklarované).

en: Namespace %1 cannot be used as a type
sk: Menný priestor %1 nie je možné použiť ako typ

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
sk: Deklarácie mien musia byť pred funkciou, premennou, a možnosťami deklarácie.

en: Namespace prefix '%1' not declared
sk: Prefix oblasti mien '%1' nebol deklarovaný

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
sk: Prefix menného priestoru kvalifikovaného názvu %1 nie je definovaný.

en: Network communication error
sk: Chyba sieťovej komunikácie

en: Network error
sk: Chyba siete

en: Network operation timed out
sk: Čas pre sieťovoú operáciu vypršal

en: Network timeout.
sk: Čas pre sieťovú operáciu vypršal.

en: Network unavailable
sk: Sieť nedostupná

en: Network unreachable
sk: Sieť nedosiahnuteľná

en: New
sk: Nové

en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
sk: Žiadne zhody sa nenašli

en: No casting is possible with %1 as the target type.
sk: Žiadne sčítanie nie je možne s %1 ako cieľový typ.

en: No certificates could be verified
sk: Ani jeden certifikát nie je možné overiť

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
sk: Žiadne spoločné nadradené ciele a zdroje pri prechode zo stavu '%1'

en: No comparisons can be done involving the type %1.
sk: Žiadne porovnania nemôžu byť spravené zapleteným typu %1.

en: No definition for element %1 available.
sk: Definícia pre prvok %1 je nedostupná.

en: No error
sk: Žiadna chyba

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
sk: Žiadne externé funkcie nie sú podporované. Všetky podporované funkcie môžu byť použité priamo, bez deklarácie ako externé

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
sk: Nie je dostupný žiadny súborový prostriedok, alebo prostriedok nepodporuje UnMapExtension

en: No function with name %1 is available.
sk: Funkcia s názvom %1 nie je dostupná.

en: No function with signature %1 is available
sk: Žiadna funkcia s podpisom %1 nie je dostupná

en: No host name given
sk: Nezadaný názov hostiteľa

en: No namespace binding exists for the prefix %1
sk: Žiadna viazanosť na meno pre predponu %1

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
sk: Žiadny operand v číselnom delení, %1, môže byť %2.

en: No program defined
sk: Nedefinovaný žiadny program

en: No property alias location
sk: Bez umiestnenia aliasu vlastnosti

en: No referenced value found for key reference %1.
sk: Pre kľúčový odkaz %1 nenájdená žiadna odkazovaná hodnota.

en: No schema defined for validation.
sk: Nie je definovaná žiadna schéma pre overenie.

en: No suitable proxy found
sk: Nenájdené vhodné proxy

en: No template by name %1 exists.
sk: Šablóna s názvom %1 neexistuje.

en: No value is available for the external variable with name %1.
sk: Pre externú premennú s názvom %1 nie k dispozícií žiadna hodnota.

en: No variable with name %1 exists
sk: Premenná s názvom %1 neexistuje

en: Non-existent attached object
sk: Neexistujúci pripojený objekt

en: Non-unique value found for constraint %1.
sk: Pri obmedzení %1 nájdená hodnota, ktorá nie je unikátna.

en: None
sk: Žiadne

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
sk: Žiadna z pragma kombinácii nie je podporovaná. Teda, fallback kombinácia musí byť použitá

en: Not an attached property name
sk: Nie je pripojený názov vlastnosti

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Not ready
sk: Nepripravené

en: Not ready to play
sk: Nepripravený na prehrávanie

en: Not supported
sk: Nepodporované

en: Notation %1 already defined.
sk: Notácia %1 je už definovaná.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah notácie nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

en: One of the CA certificates is invalid
sk: Jedna z CA certifikátov je neplatná

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
sk: Iba obmedzujúce vlastnosti %1 a %2 sú povolené pokiaľ sú odvodené zjednotením.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
sk: Iba jedna %1 deklarácia sa môže nachádzať prológu dopytu.

en: Only one %1-element can appear.
sk: Môže byť zobrazený iba jediný element %1.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
sk: Iba prefix %1 môže byť viazaný na %2 a naopak.

en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
sk: Otvoriť audio

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
sk: Otvoriť rámec

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
sk: Otvoriť obrázok

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
sk: Otvoriť link

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
sk: Otvoriť video

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Opening clip failed
sk: Otvorenie klipu zlyhalo

en: Operation canceled
sk: Operácia zrušená

en: Operation on non-socket
sk: Operácia mimo soketu

en: Operation on socket is not supported
sk: Operácia na sokete nie je podporovaná

en: Operation stopped by the user
sk: Operácia zastavená používateľom

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
sk: Znamienko %1 nemôže byť použité v atomárnych hodnotách typu %2 a %3.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
sk: Znamienko %1 nemôže byť použité v type %2.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
sk: Znamienko %1 nie je dostupné medzi atomickými hodnotami typu %2 a %3.

en: Options
sk: Možnosti

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Out of memory
sk: Nedostatok pamäte

en: Out of resources
sk: Nedostatok zdrojov

en: Outdent
sk: Odsadenie

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
sk: Línia

en: Output &file:
sk: Výstupný súbor:

en: Output Settings
sk: Nastavenia výstupu

en: Overflow
sk: Pretečenie

en: Overflow: Can't represent date %1.
sk: Pretečenie: Nemôžem reprezentovať dátum %1.

en: Overflow: Date can't be represented.
sk: Pretečenie: Dátum nemôže byť reprezentovaný.

en: P&roperties
sk: Vlastnosti

en: PM
sk: Odpoludia

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
sk: POLICY_DB_DEFAULT musí byť definované pred tým, ako môžu byť použité iné definície POLICY

en: Page
sk: Stránka

en: Page down
sk: Posunúť o stránku dole

en: Page left
sk: Posunúť o stránku vľavo

en: Page right
sk: Posunúť o stránku vpravo

en: Page size:
sk: Veľkosť stránky:

en: Page up
sk: Posunúť o stránku hore

en: Pages from
sk: Strany od

en: Paper
sk: Papier

en: Paper source:
sk: Zdroj papiera:

en: Parse error: %1
sk: Chyba analýzy: %1

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
sk: Častica obsahuje nedeterministické zástupné znaky.

en: Paste and Match Style
sk: Vložiť a porovnať štýl

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
sk: Vložiť

en: Path not found
sk: Cesta nenájdená

[ctx: Pause]
en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Pause failed
sk: Pozastavenie zlyhalo

en: Permission denied
sk: Prístup zamietnutý

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
sk: Prístupnosť

[ctx: Phonon::]
en: Communication
sk: Komunikácia

[ctx: Phonon::]
en: Games
sk: Hry

[ctx: Phonon::]
en: Music
sk: Hudba

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
sk: Upozornenia

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
sk: Zvukový výstup

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
sk: Zvukové výstupné zariadenie

[ctx: Play]
en: Play
sk: Prehrať

en: Play/Pause Animations
sk: Prehrať/Pozastaviť animácie

en: Playback complete
sk: Prehrávanie ukončené

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
sk: Zlyhala inštalácia pluginu kodeku pre kodek: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
sk: Nesúhlas v dátach pre overenie modulu '%1'

en: Points (pt)
sk: Body (pt)

en: Portrait
sk: Portrét

en: Position
sk: Pozícia

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
sk: Pri operácií 'centerIn' bola zistená možná nekonečná slučka kotvy.

en: Possible anchor loop detected on fill.
sk: Pri operácií naplnenie bola zistená možná nekonečná slučka kotvy.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
sk: Pri horizontálnej kotve bola zistená možná nekonečná slučka kotvy.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
sk: Pri vertikálnej kotve bola zistená možná nekonečná slučka kotvy.

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
sk: Predpona %1 može byť iba spojená s %2 (a to je, v tomto prípade, preddeklarované).

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
sk: Predpona %1 je už deklarovaná v prológu.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
sk: Prefix kvalifikovaného názvu %1 nie je definovaný.

en: Premature end of document.
sk: Predčasný koniec dokumentu.

en: Press
sk: Stisknite

en: Preview
sk: Náhľad

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print To File ...
sk: Tlačiť do súboru...

en: Print all
sk: Tlačiť všetko

en: Print current page
sk: Tlač aktuálnej strany

en: Print range
sk: Rozsah tlače

en: Print selection
sk: Výber tlače

en: Print to File (PDF)
sk: Tlač do súboru (PDF)

en: Print to File (Postscript)
sk: Vytlačiť do súboru (Postscript)

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Private key does not certify public key, %1
sk: Privátny kľúč nepotvrdzuje verejný kľúč, %1

en: Process crashed
sk: Proces spadol

en: Process failed to start: %1
sk: Proces sa nepodarilo spustiť: %1

en: Process operation timed out
sk: Časový limit pre operáciu vypršal

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
sk: Založenie %1 do %2 môže spôsobiť stratu prestnosti.

en: Property assignment expected
sk: Očakávané pripojenie vlastnosti

en: Property has already been assigned a value
sk: Vlastnosť už má priradenú hodnotu

en: Property names cannot begin with an upper case letter
sk: Názvy vlastností nemôžu začínať s veľkým písmenom

en: Property value set multiple times
sk: Viacnásobné priradenie hodnoty vlastnosti

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
sk: PropertyChanges nepodporujú vytváranie stavovo-špecifických objektov.

en: Protocol type not supported
sk: Typ protokolu nepodporovaný

en: Proxy authentication failed
sk: Autentifikácia na proxy serveri zlyhala

en: Proxy authentication failed: %1
sk: Autentifikácia na proxy serveri zlyhala: %1

en: Proxy host not found
sk: Proxy hostiteľ nenájdený

en: Proxy server error
sk: Chyba proxy servera

en: Proxy server not supported
sk: Proxy server nie je podporovaný

en: PulseAudio Sound Server
sk: Zvukový server PulseAudio

en: Puts a maximized window back to normal
sk: Presunúť maximalizované okno do nomálu

en: Puts a minimized window back to normal
sk: Vráti minimalizované okno do pôvodnej podoby

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
sk: Nedá sa pripojiť premenná

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
sk: Nedá sa spustiť vyhlásenie

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
sk: Nedá sa získať prvý

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
sk: Nedá sa získať ďaľší

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
sk: Záznam %1 sa nepodarilo natiahnuť

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
sk: Nedá sa pripraviť vyhlásenie

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
sk: Qt bolo zostavené bez podpory QMovie

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
sk: Pre vlastnosť "%1" bola zistená nekonečná slučka

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
sk: Očakával sa typ parametra

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
sk: Očakával sa typ vlastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
sk: Očakával sa prvok '%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
sk: Očakával sa názov typu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
sk: Identifikátor nesmie začínať s číselným literálom

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
sk: Neplatný znak

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
sk: Neplatná escape sekvencia

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
sk: Neplatná syntax pre exponenciálne číslo

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
sk: Neplatná escape sekvencia

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
sk: Neplatné ID kvalifikátora importu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
sk: Neplatný modifikátor pre typ vlastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
sk: Neplatný príznak '%0' regulárneho výrazu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
sk: JavaScript deklarácia mimo elementu Script

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
sk: Import knižnice vyžaduje údaj o verzií

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
sk: Viacnásobné priradenie hodnoty vlastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
sk: Readonly ešte nie je podporované

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
sk: Rezervované označenie "Qt" nepomôže byť použité ako kvalifikátor

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
sk: Kvalifikátor importu skriptu musí byť jedinečný.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
sk: Import skriptu vyžaduje kvalifikátor

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
sk: Chyba syntaxe

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
sk: Neuzavretý komentár na konci súbora

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
sk: Neuzavretý reťazec na konci riadku

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
sk: Neočakávaný modifikátor pre typ vlastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
sk: Neočakávaný token '%1'.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
sk: Neukončená sekvencia regulárneho výrazu so spätnou lomkou

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
sk: Neukončená trieda regulárneho výrazu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
sk: Neukončená literál regulárneho výrazu

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
sk: Nie je možné priradiť objekt k signálu vlastnosti %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
sk: Nie je možné priradiť objekt k rozhraniu vlastnosti

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
sk: Nie je možné priradiť objekt k zoznamu

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
sk: Nie je možné priradiť objekt typu %1 bez prednastavenej hodnoty

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
sk: Nie je možné priradiť hodnotu %1 k vlastnosti %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
sk: Nie je možné spojiť nezodpovedajúci signál/slot %1 %vs. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
sk: Nie je možné nastaviť vlastnosti na %1 keďže je null

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
sk: Nie je možné vytvoriť pripojený objekt

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
sk: Nie je možné vytvoriť objekt typu %1

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
sk: Qt bolo zostavené bez podpory pre xmlpatterns

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
sk: XmlListModel dopyt musí začínať s '/' alebo  "//"

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
sk: &Zavrieť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
sk: &Nie

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
sk: &Uložiť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
sk: &Áno

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
sk: Prerušiť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
sk: Použiť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
sk: Zavrieť bez uloženia

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
sk: Zahodiť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
sk: Neukladať

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
sk: Ignorovať

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
sk: Nie vše&tkým

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
sk: Obnoviť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
sk: Obnoviť štandardné

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
sk: Skúsiť znova

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
sk: Uložiť všetko

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
sk: Áno všetko&tkým

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
sk: Mechanika

[ctx: QFileDialog]
en: File
sk: Súbor

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
sk: Môj počítač

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
sk: Hocičo

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
sk: Arabské

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
sk: Arménske

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
sk: Bengálske

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
sk: Extratučné

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
sk: Tučné

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
sk: Cyrilika

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
sk: Polo

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
sk: Polotučné

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
sk: Dévanágarí

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
sk: Gruzínske

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
sk: Grécke

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
sk: Gudžarátí

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
sk: Gurmukhí

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
sk: Hebrejske

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
sk: Kurzíva

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
sk: Japonské

[ctx: QFontDatabase]
en: Kannada
sk: Kanadské

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
sk: Khmerské

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
sk: Hangŭl (Korejské)

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
sk: Laoské

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
sk: Slabé

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
sk: Malajálamské

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
sk: Myanmarské

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
sk: Sklonené

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
sk: Urijské

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
sk: Runové

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
sk: Zjednodušené čínske

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
sk: Sinhálské

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
sk: Symboly

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
sk: Sýrske

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
sk: Tamilské

[ctx: QFontDatabase]
en: Telugu
sk: Telugské

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
sk: Thajské

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
sk: Tibetské

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
sk: Tradičné čínské

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
sk: Vietnamské

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
sk: Nezadaný názov hostiteľa

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
sk: Neplatný hostiteľ

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
sk: Nezadaný názov hostiteľa

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
sk: Nedá sa spustiť transakcia

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
sk: Chyba pri otvaraní databázi

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
sk: Chyba pri potvrdení transakcie

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
sk: Nedá sa vrátit transakcia

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
sk: Nedá sa prideliť vyhlásenie

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
sk: Nedá sa opísať vstupné vyhlásenie

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
sk: Nedá sa opísať vyhlásenie

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
sk: Nedá sa stiahnuť ďaľšiu položku

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
sk: Nedá sa nájsť rozsah

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
sk: Nedá sa nájsť rozsah dát

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
sk: Nedá sa nájsť info dopytu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
sk: Nedá sa získať info o vyhlásení

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
sk: Nedá sa pripraviť vyhlásenie

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
sk: Nedá sa spustiť transakciu

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
sk: Nedá sa zavriet vyhlásenie

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
sk: Nedá sa potvrdiť transakcia

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
sk: Nedá sa vytvoriť BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
sk: Nedá sa spustiť dopyt

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
sk: Nedá sa otvoriť BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
sk: Nedá sa čítať BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
sk: Nedá sa zapisovať do BLOBu

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
sk: Na zariadení už nie je voľné miesto

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
sk: Nie je súborom ani adresárom

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
sk: Prístup zamietnutý.

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
sk: Príliš veľa otvorených súborov

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
sk: Nedá sa pripojiť výstupné premenné

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
sk: Nedá sa pripojiť premennú

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
sk: Nedá sa spustiť ďaľší dopyt

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
sk: Nedá sa spustiť dopyt

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
sk: Nedá sa spusiť vyhlásenie

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
sk: Nedá sa stiahnúť data

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
sk: Nedá sa pripraviť vyhlásenie

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
sk: Nedá sa obnoviť vyhlásenie

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
sk: Nedá sa uložiť ďaľší výsledok

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
sk: Nedá sa uložiť výsledok

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
sk: Nedá sa uložiť výsledky vyhlásenia

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
sk: Rohová nástrojová lišta

[ctx: QMessageBox]
en: Help
sk: Pomocník

en: QName content does not match pattern facet.
sk: Obsah QName sa nezhoduje so zástupným znakom vzoru.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah QName nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
sk: Chyba otvárania %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
sk: Neplatné URI: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
sk: Chyba zápisu do %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
sk: Nemôžem otvoriť %1: Cesta je priečinok

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
sk: Chyba pri otváraní %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
sk: Chyba pri čítaní z %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
sk: Požiadavka na otvorenie vzdialeného súboru %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
sk: Chyba zápisu zapisujúceho %1: %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
sk: Prístup na sieť je zakázaný.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
sk: Chyba sedenia siete.

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
sk: Protokol "%1" je neznámy

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
sk: chyba spustenia backendu.

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
sk: Nedá sa začať transakciu

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
sk: Nedá sa potvrdiť transakcia

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
sk: Nedá sa inicializovať

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
sk: Nedá sa vrátiť transakcia

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
sk: Nie je možné alokovať príkaz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
sk: Neporadilo sa priradiť stĺpec pre vykonanie dávkového príkazu

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
sk: Nedá sa pripojiť premennú

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
sk: Nepodarilo sa spustiť dávkový príkaz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
sk: Nedá sa spustiť vyhlásenie

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
sk: Neporadilo sa získať typ príkazu

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
sk: Nie je možné prejsť ďalej

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
sk: Nedá sa pripraviť vyhlásenie

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
sk: QODBCResult::reset: Nedá sa nastaviť 'SQL_CURSOR_STATIC' ako vyhlásený atribút. Prosím skontrolujte váše nastavenia ODBC driveru

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
sk: Nedá sa pripojiť premenná

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
sk: Nedá sa vykonať príkaz

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
sk: Nedá sa získať

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
sk: Nedá sa získať prvý

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
sk: Nedá sa stiahnuť posledný

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
sk: Nedá sa získať ďaľší

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
sk: Nedá sa načítať predchadzajúci

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
sk: Nedá sa pripraviť vyhlásenie

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
sk: Názov

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
sk: Nedá sa vytvoriť BLOB

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
sk: Nedá sa pripraviť vyhlásenie

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
sk: Tlačiť

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
sk: Export do PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
sk: Export do PostScript

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
sk: Prvá strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
sk: Prispôsobiť strane

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
sk: Prispôsobiť šírke

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
sk: Na šířku

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
sk: Posledná strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
sk: Nasledujúca strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
sk: Nastavenie stránky

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
sk: Nastavenie strany

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
sk: Na výšku

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
sk: Predchadzajúca strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
sk: Tlač

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
sk: Ukážka pred tlačou

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
sk: Show čelné stránky

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
sk: Všetky strany

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
sk: Jedna strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
sk: Priblížiť

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
sk: Oddialiť

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
sk: zlý char class syntax

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
sk: zlý lookahead syntax

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
sk: chybná syntax opakovania

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
sk: zakázaná vlastnosť použitá

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
sk: neplatná kategória

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
sk: neplatný interval

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
sk: Nekorektná hodnota oktálu.

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
sk: spätné vyhľadávanie (lookbehind) nie je podporované, pozri QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
sk: naplnený interný limit

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
sk: chýba ľavý delim

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
sk: nenastala žiadna chyba

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
sk: neočakávaný koniec

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
sk: Nedá sa spustiť vyhlásenie

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
sk: Nedá sa načítať výsledky

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
sk: Žiadny dopyt

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
sk: Nesúladný počet parametrov

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
sk: Nedá sa pripojiť parametre

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
sk: Nepodarilo sa naraz vykonať viac príkazov

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
sk: Nedá sa spustiť vyhlásenie

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
sk: Nedá sa načítať riadok

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
sk: Nedá sa obnoviť vyhlásenie

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
sk: Podmienka

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
sk: Počet zásahov

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
sk: Počet ignorovaní

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
sk: Jednorázové

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
sk: Názov

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
sk: Úroveň

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
sk: Názov

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
sk: Pridať obľúbené

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
sk: Upraviť jas

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
sk: Aplikácia vľavi

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
sk: Aplikácia vpravo

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
sk: Audio opakovať skladbu

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
sk: Audio dopredu

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
sk: Audio náhodne hrať

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
sk: Audio opakovať

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
sk: Pretočiť audio

[ctx: QShortcut]
en: Away
sk: Preč

[ctx: QShortcut]
en: Back
sk: Späť

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
sk: Späť dopredu

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
sk: Spätný tabulátor

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
sk: Zosilenenie basov

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
sk: Zoslabiť basy

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
sk: Zosíliť basy

[ctx: QShortcut]
en: Battery
sk: Batéria

[ctx: QShortcut]
en: Book
sk: Kniha

[ctx: QShortcut]
en: Browser
sk: Prehliadač

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
sk: Kalkulačka

[ctx: QShortcut]
en: Call
sk: Zavolať

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
sk: Zaostrenie kamery

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
sk: Uzávierka kamery

[ctx: QShortcut]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
sk: Zmazať uchopenie

[ctx: QShortcut]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: QShortcut]
en: Code input
sk: Vstup pre kód

[ctx: QShortcut]
en: Community
sk: Komunita

[ctx: QShortcut]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: QShortcut]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: QShortcut]
en: Del
sk: Delete

[ctx: QShortcut]
en: Delete
sk: Zmazať

[ctx: QShortcut]
en: Display
sk: Obrazovka

[ctx: QShortcut]
en: Documents
sk: Dokumenty

[ctx: QShortcut]
en: Down
sk: Dole

[ctx: QShortcut]
en: Eisu Shift
sk: Eisu posun

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
sk: Eisu prepínač

[ctx: QShortcut]
en: Eject
sk: Vysunúť

[ctx: QShortcut]
en: Esc
sk: Escape

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
sk: Obľúbené

[ctx: QShortcut]
en: Finance
sk: Financie

[ctx: QShortcut]
en: Flip
sk: Prevrátiť

[ctx: QShortcut]
en: Forward
sk: Vpred

[ctx: QShortcut]
en: Game
sk: Hra

[ctx: QShortcut]
en: Go
sk: Prejsť

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
sk: Hangul koniec

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
sk: Hangul špeciálny

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
sk: Hangul začiatok

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
sk: Zavesiť

[ctx: QShortcut]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
sk: Hibernovať

[ctx: QShortcut]
en: History
sk: História

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
sk: Home office

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
sk: Domovská stránka

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
sk: Horúce odkazy

[ctx: QShortcut]
en: Ins
sk: Insert

[ctx: QShortcut]
en: Insert
sk: Vložiť

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
sk: Kana zámok

[ctx: QShortcut]
en: Kana Shift
sk: Kana posun

[ctx: QShortcut]
en: Kanji
sk: Kandži

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
sk: Stlmiť jas klávesnice

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
sk: Zvýšiť jas klávesnice

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
sk: Zapnúť/vypnúť podsvietenie klávesnice

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
sk: Menu klávesnice

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
sk: Opakovať vytočenie posledného čísla

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
sk: Spustiť (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
sk: Spustiť (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
sk: Spustiť (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
sk: Spustiť (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
sk: Spustiť (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
sk: Spustiť (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
sk: Spustiť (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
sk: Spustiť (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
sk: Spustiť (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
sk: Spustiť (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
sk: Spustiť (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
sk: Spustiť (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
sk: Spustiť (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
sk: Spustiť (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
sk: Spustiť (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
sk: Spustiť (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
sk: Spustiť poštu

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
sk: Spustiť médiá

[ctx: QShortcut]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
sk: Žiarovka

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
sk: Odhlásiť

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
sk: Preposlať ďalej

[ctx: QShortcut]
en: Market
sk: Obchod

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
sk: Nasledujúce médiá

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
sk: Pozastavenie média

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
sk: Prehrať médiá

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
sk: Predchádzajúce médiá

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
sk: Zaznamenať médiá

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
sk: Zastaviť médiá

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
sk: Stretnutie

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
sk: Doručovateľ

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
sk: Stlmiť jas obrazovky

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
sk: Zvýšiť jas obrazovky

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
sk: Viacero kandidátov

[ctx: QShortcut]
en: Music
sk: Hudba

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
sk: Moje siete

[ctx: QShortcut]
en: News
sk: Novinky

[ctx: QShortcut]
en: No
sk: Nie

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
sk: Num Lock

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
sk: Otvoriť URL

[ctx: QShortcut]
en: Option
sk: Voľba

[ctx: QShortcut]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: QShortcut]
en: Pause
sk: Pauza

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
sk: Page Down

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
sk: Page Up

[ctx: QShortcut]
en: Phone
sk: Telefón

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
sk: Obrázky

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
sk: Vypnúť

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
sk: Predchádzajúci kandidát

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
sk: Obrázok z obrazovky

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
sk: Obnoviť

[ctx: QShortcut]
en: Reload
sk: Znovu načítať

[ctx: QShortcut]
en: Reply
sk: Odpovedať

[ctx: QShortcut]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
sk: Otáčať okná

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
sk: Otáčanie KB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
sk: Otáčanie PB

[ctx: QShortcut]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

[ctx: QShortcut]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: QShortcut]
en: Select
sk: Vybrať

[ctx: QShortcut]
en: Send
sk: Poslať

[ctx: QShortcut]
en: Shop
sk: Obchod

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
sk: Uspať

[ctx: QShortcut]
en: Space
sk: Medzerník

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
sk: Kontrola pravopisu

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
sk: Rozdeliť obrazovku

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
sk: Tabuľkový procesor

[ctx: QShortcut]
en: Standby
sk: Pohotovosť

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
sk: Podtitulok

[ctx: QShortcut]
en: Support
sk: Podpora

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
sk: Uspať

[ctx: QShortcut]
en: System Request
sk: SysReq

[ctx: QShortcut]
en: Tab
sk: Tabulátor

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
sk: Panel úloh

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
sk: Terminál

[ctx: QShortcut]
en: Time
sk: Čas

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
sk: Prepnúť volať/zvesiť

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
sk: Prepnúť prehrávať/pozastaviť

[ctx: QShortcut]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
sk: Vrchná ponuka

[ctx: QShortcut]
en: Travel
sk: Cestovanie

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
sk: Zoslabiť výšky

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
sk: Zosíliť výšky

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
sk: Ultra široké pásmo

[ctx: QShortcut]
en: Up
sk: Hore

[ctx: QShortcut]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
sk: Hlasové vytáčanie

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
sk: Znížiť hlasitosť

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
sk: Stlmiť hlasitosť

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
sk: Zvýšiť hlasitosť

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
sk: Prebudiť

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
sk: Webkamera

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
sk: Bezdrôtové

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
sk: Textový procesor

[ctx: QShortcut]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
sk: Zväčšiť

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
sk: Čas pre sieťovoú operáciu vypršal

[ctx: QSql]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
sk: Zrušiť vaše úpravy?

[ctx: QSql]
en: Confirm
sk: Potvrdiť

[ctx: QSql]
en: Delete
sk: Zmazať

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
sk: Zmazať tento záznam?

[ctx: QSql]
en: Insert
sk: Vložiť

[ctx: QSql]
en: No
sk: Nie

[ctx: QSql]
en: Save edits?
sk: Uložiť úpravy?

[ctx: QSql]
en: Update
sk: Aktualizovať

[ctx: QSql]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
sk: Chyba pri získavaní počtu stĺpcov

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
sk: Chyba pri získavaní názvu stĺpca

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
sk: Chyba získavania typu stĺpca

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
sk: Nesúladný počet parametrov

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
sk: Výraz nie je pripravený

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
sk: Nedá sa pripojiť parametre

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
sk: Nedá sa spustiť vyhlásenie

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
sk: Nedá sa načítať riadok

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
sk: Nedá sa obnoviť vyhlásenie

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
sk: %1: už existuje

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
sk: %1: neexistuje

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
sk: %1: ftok zlyhal

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
sk: %1: bez zdrojov

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
sk: %1: chyba názvu

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
sk: %1: bez zdrojov

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
sk: %1: prístup zamietnutý

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
sk: %1: nedá sa vytvoriť kľúč

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
sk: %1: neznáma chyba %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
sk: LRE Spustiť z ľava-do-prava vkladanie

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
sk: LRM Zľava-do-prava značka

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
sk: LRO Spustiť zľava-do-prava posuv

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
sk: PDF Pop smerové formátovanie

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
sk: RLE Spustiť sprava-do-ľava vkladanie

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
sk: RLM Sprava-do-ľava značka

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
sk: RLO Spustiť sprava-do-ľava posuv

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
sk: ZWJ Nulový joiner

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
sk: ZWNJ Nulový non-joiner

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
sk: ZWSP Nulová šírka

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
sk: Dole

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
sk: Ľavý okraj

[ctx: QWebPage]
en: Page down
sk: Strana dolu

[ctx: QWebPage]
en: Page left
sk: Strana vľavo

[ctx: QWebPage]
en: Page right
sk: Strana vpravo

[ctx: QWebPage]
en: Page up
sk: Strana hore

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
sk: Limit pre presmerovanie bol dosiahnutý

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
sk: Pravý okraj

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
sk: Rolovať dolu

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
sk: Rolovať sem

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
sk: Rolovať vľavo

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
sk: Rolovať vpravo

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
sk: Rolovať hore

[ctx: QWebPage]
en: Top
sk: Hore

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
sk: Web Inšpektor - %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
sk: behom čítania XML deklarácie bolo očakávané kódovanie deklarácie alebo samostatná deklarácia

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
sk: chyba v textovej deklarácii externej entity

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
sk: nastala chyba pri syntaktickej analýze komentáru

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
sk: nastala chyba pri syntaktickej analýze obsahu

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
sk: nastala chyba behom syntaktickej analýzy definície typu

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
sk: nastala chyba pri syntaktickej analýze elementu

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
sk: nastala chyba pri syntaktickej analýze odkazu

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
sk: chyba vyvolaná zákazníkom

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
sk: v DTD nie je povolená externe predávaná štandardná entita

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
sk: v hodnote atribútu nie je povolená externe predávaná štandardná entita

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
sk: v DTD nie je povolený odkaz na vnútornú štandardnú entitu

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
sk: neplatné meno na spracovanie inštrukcie

[ctx: QXml]
en: letter is expected
sk: očakávané písmeno

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
sk: viac než jedna definícia typu dokumentu

[ctx: QXml]
en: no error occurred
sk: nenastala žiadna chyba

[ctx: QXml]
en: recursive entities
sk: rekurzívné entity

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
sk: behom čítania XML deklarácie bola očakávaná samostatná deklarácie

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
sk: nezhoda značky

[ctx: QXml]
en: unexpected character
sk: neočakavaný znak

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
sk: neočakávaný koniec súboru

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
sk: nedodelený odkaz na entitu v zlom kontexte

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
sk: behom čítania XML deklarácie bola očakávaná verzia

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
sk: chybná hodnota pre samostatnú deklaráciu

en: Qt Script Debugger
sk: Ladič Qt skriptov

en: Read-only Transaction
sk: Transakcia iba na čítanie

en: Redo %1
sk: Opakovať vrátené %1

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
sk: Odkaz %1 prvku %2 nie je možné rozoznať.

en: Reflections delay (ms)
sk: Oneskorenie odrazov (ms)

en: Reflections level (mB)
sk: Úroveň odrazov (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
sk: Znova

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
sk: Host uzavrel trvalo spojenie %1

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove formatting
sk: Odstrániť formátovanie

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
sk: Potrebná mohutnosť je %1; obdržaná mohutnosť %2.

en: Required type is %1, but %2 was found.
sk: Očakávaný typ je %1, ale %2 bol nájdený.

en: Resource error (fork failure): %1
sk: Chyba zdroja (fork failure): %1

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Restore Down
sk: Obnoviť dole

en: Restore down
sk: Obnoviť dole

en: Restore up
sk: Obnoviť hore

en: Reverb delay (ms)
sk: Oneskorenie odskoku (ms)

en: Reverb level (mB)
sk: Úroveň odskoku (mB)

en: Reverse
sk: Obrátene

en: Reverse landscape
sk: Opačne na šírku

en: Reverse portrait
sk: Opačne na výšku

en: Revert back to device '%1'
sk: Vrátiť späť zariadenie '%1'

en: Right edge
sk: Pravý okraj

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
sk: Sprava doľava

en: Roaming error
sk: Chyba roamingu

en: Roaming was aborted or is not possible.
sk: Roaming bol prerušený alebo nie je možný.

en: Room HF level
sk: VF úroveň izby

en: Room level (mB)
sk: Úroveň izby (mB)

en: Run to Cursor
sk: Bežať na kurzor

en: Run to New Script
sk: Spustiť k novému skriptu

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
sk: Beží na šablóne štýlov XSL-T 1.0 s procesorom 2.0.

en: S60 FEP input method
sk: Vstupná metóda S60 FEP

en: SOCKS version 5 protocol error
sk: Chyba protokolu (SOCKS verzia 5)

en: SOCKSv5 command not supported
sk: Nepodporovaný SOCKSv5 príkaz

en: SQL transaction failed
sk: SQL transakcia zlyhala

en: SQL: database version mismatch
sk: SQL: verzia databázy nezodpovedá očakávanej verzií

en: Sample
sk: Vzorka

en: Script %1 unavailable
sk: Skript %1 nedostupný

en: Scroll Left
sk: Posunúť doľava

en: Scroll Right
sk: Posunúť doprava

en: Scroll down
sk: Rolovať dole

en: Scroll here
sk: Presunúť sem

en: Scroll left
sk: Rolovať doleva

en: Scroll right
sk: Rolovať doprava

en: Scroll up
sk: Rolovať hore

en: Search
sk: Hľadať

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
sk: Vyhľadať na webe

en: Seek failed
sk: Posun zlyhal

en: Seek file/device for image read failed
sk: Prehľadávanie súboru/zariadenia na čítanie obrázkových dát sa nepodarilo

en: Select
sk: Vybrať

en: Select (Marquee)
sk: Výber (Marquee)

en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select Font
sk: Vybrať písmo

en: Select IM
sk: Vybrať vstupnú metódu

en: Select to the end of the block
sk: Vybrať po koniec bloku

en: Select to the end of the document
sk: Vybrať po koniec dokumentu

en: Select to the end of the line
sk: Vybrať po koniec riadku

en: Select to the next character
sk: Vybrať po následujúci znak

en: Select to the next line
sk: Vybrať po nasledovný riadok

en: Select to the next word
sk: Vybrať po nasledovné slovo

en: Select to the previous character
sk: Vybrať po predošlý znak

en: Select to the previous line
sk: Vybrať po predošlý riadok

en: Select to the previous word
sk: Vybrať po predošlé slovo

en: Select to the start of the block
sk: Vybrať po začiatok bloku

en: Select to the start of the document
sk: Vybrať po začiatok dokumentu

en: Select to the start of the line
sk: Vybrať po začiatok riadku

en: Selection
sk: Výber

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
sk: Sekvencia ']]>' nie je povolená v obsahu.

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
sk: Sekvenčné zariadenie (napr. soket) nie je podporované na čítanie obrázkových dát

en: Server alert
sk: Výstraha servera

en: Session aborted by user or system
sk: Sedenie prerušil používateľ alebo systém

en: Setting volume failed
sk: Nastavenie hlasitosti zlyhalo

en: Sh&ade
sk: Z&arolovať

en: Shade
sk: Zarolovať

en: Short side
sk: Krátka strana

en: Show Details...
sk: Zobraziť detaily...

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
sk: Názvy signálov nemôžu začínať s veľkým písmenom

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
sk: Obsah Integeru so znamienkom sa nezhoduje so zástupným znakom totalDigits.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
sk: Obsah Integeru so znamienkom sa nezhoduje so zástupným znakom vzoru.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
sk: Obsah Integeru so znamienkom sa nezhoduje so zástupným znakom maxExclusive.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
sk: Obsah Integeru so znamienkom sa nezhoduje so zástupným znakom maxInclusive.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
sk: Obsah Integeru so znamienkom sa nezhoduje so zástupným znakom minExclusive.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
sk: Obsah Integeru so znamienkom sa nezhoduje so zástupným znakom minInclusive.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah Integeru so znamienkom nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
sk: Jednoduchý typ %1 môže byť iba jednoduchého atomického typu ako základný typ.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
sk: Jednoduchý typ %1 nemôže odvodiť z %2, pretože posledne menovaný definuje obmedzenie ako konečné.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
sk: Jednoduchý typ %1 nemôže mať priamy základný typ %2.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
sk: Jednoduchý typ %1 obsahuje nepovolené obmedzujúce vlastnosti typu %2.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
sk: Jednoduchý typ %1 nemôže mať základný typ %2.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
sk: Jednoduchý typ %1 môže mať iba %2 obmedzujúcu vlastnosť.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
sk: Jednoduchý typ obsahuje nedovolenou obmedzujúcu vlastnosť %1.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
sk: Prostý typ odvodený z %1 nemôže byť platne odvodený zo základného prvku.

en: Single property assignment expected
sk: Očakáva sa priradenie jednej vlastnosti

en: Size
sk: Veľkosť

en: Socket error on %1: %2
sk: Socket chyba %1: %2

en: Socket is not connected
sk: Socket nie je pripojený

en: Socket operation timed out
sk: Čas pre operáciu socketu vypršal

en: Specified type %1 is not known to the schema.
sk: Určený typ %1 je pre túto schému neznámy.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
sk: Zadaný typ %1 nie je možné platne nahradiť prvkom typu %2.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
sk: Špecifikácia použitia='zakázané' vnútri skupiny atribútov je bez efektu.

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
sk: Pravopis

en: Standalone accepts only yes or no.
sk: Samostatne sa akceptuje len áno alebo nie.

en: Stay on &Top
sk: Zos&tať navrchu

en: Step &down
sk: Krok &dole

en: Step Into
sk: Krok do

en: Step Out
sk: Krok von

en: Step Over
sk: Krok cez

en: Streaming not supported
sk: Streamovanie nepodporované

en: Stri&keout
sk: Preš&krtnuté

en: Strikethrough
sk: Prečiarknuté

en: String content does not match pattern facet.
sk: Obsah Reťazec sa nezhoduje so zástupným znakom vzoru.

en: String content does not match the length facet.
sk: Obsah Reťazec sa nezhoduje s dĺžkou zástupného znaku.

en: String content does not match the maxLength facet.
sk: Obsah Reťazec sa nezhoduje so zástupným znakom maxLength

en: String content does not match the minLength facet.
sk: Obsah Reťazec sa nezhoduje so zástupným znakom minLength.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah Reťazec nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
sk: Potvrdiť

en: Subscript
sk: Dolný index

en: Substitution group %1 has circular definition.
sk: Skupina nahradenia %1 je definovaná cyklicky.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
sk: Skupinu nahradenia %1 prvku %2 nie je možné rozoznať.

en: Superscript
sk: Horný index

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
sk: Spustiť celoobrazovkový režim

en: System
sk: Systém

en: TTL expired
sk: TTL vypršané

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
sk: Cieľový menný priestor %1 v importovanej schéme sa líši od cieľového priestoru %2 definovaného v schéme pre importované.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
sk: Cieľový menný priestor %1 v zahrnutej schéme sa líši od cieľového priestoru %2 definovaného v schéme pre zahrnuté.

en: Temporary network failure.
sk: Dočasné zlyhanie siete.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
sk: Smer textu

en: Text nodes are not allowed at this location.
sk: Textové uzly nie sú v tomto umiestnení povolené.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
sk: Odkaz textu alebo entity nie je vnútri prvku %1 povolený.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
sk: %1-os nie je podporovaná v XQuery

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
sk: Hodnota 'Od' nemôže byť väčšia ako hodnota 'Do'.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
sk: Schema Import doplnok nie je podporovaný, a teda %1 deklarácie niemôžu byť zobrazené.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
sk: Schema Validation doplnok nie je podporovaný. Raz, %1-kombinácie nemajú byť použité.

en: The TLS/SSL connection has been closed
sk: TLS/SSL pripojenie bolo zatvorené

en: The URI cannot have a fragment
sk: URI nemôže mať fragment

en: The address is invalid for this operation
sk: Adresa je pre túto operáciu neplatná

en: The address is not available
sk: Adresa nie je dostupná

en: The address is protected
sk: Adresa je chránená

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
sk: Atribút %1 sa môže objaviť iba na prvom prvku %2.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
sk: Atribút %1 sa nemôže objaviť v %2, v prípade, že je potomok %3.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
sk: Element %2 musí obsahovať atribút %1.

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
sk: Dĺžka cesty 'basicConstraints' bola prekročená

en: The bound address is already in use
sk: Viazaná adresa sa už používa

en: The certificate has expired
sk: Platnosť certifikátu vypršala

en: The certificate is not yet valid
sk: Certifikát ešte nie je platný

en: The certificate is self-signed, and untrusted
sk: Certifikát je podpísaný sám sebou a preto je nedôveryhodný

en: The certificate signature could not be decrypted
sk: Podpis certifikátu sa nepodarilo rozlúštiť

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
sk: Pole certifikátu 'notAfter' obsahuje neplatný čas

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
sk: Pole certifikátu 'notBefore' obsahuje neplatný čas

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
sk: Bod kódu %1, vyskytujúci sa v %2 s použitím kódovania %3,nie je platný XML znak.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
sk: Súčasný kandidát vydavateľa certifikátu bol zamietnutý, pretože jeho názov a sériové číslo, ktoré boli prezentované, nezodpovedajú identifikátoru kľúča autority aktuálneho certifikátu

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
sk: Súčasný kandidát vydavateľa certifikátu bol zamietnutý, pretože jeho názov nezodpovedá názvu vydavateľa aktuálneho certifikátu

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
sk: Dáta procesnej inštrukcie nemôžu obsahovať vlákno %1

en: The default collection is undefined
sk: Hlavná kolekcie nie je definovaná

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
sk: Prvok s lokálnym názvom %1 neexistuje v XSL-T.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
sk: Kódovanie %1 je neplatné. Musí obsahovať iba znaky latinky, nemôže obsahovať prázdne miesta, a musí sedieť s regulárnym výrazom %2.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
sk: Súbor '%1' nie je platným modulom Qt.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
sk: Prvý argument %1 nemôže byť typu %2.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
sk: Prvý argument %1 nemôže byť typu %2. Musí byť numerického typu, xs:yearMonthDuration alebo xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
sk: Prvý argument %1 nemôže byť typu %2. Musí byť typu %3, %4, alebo %5.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
sk: Prvý operand je číselné delenie, %1, nemôže byť nekonečný (%2).

en: The focus is undefined.
sk: Zameranie nie je definované.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
sk: Názov hostiteľa nezodpovedá žiadnemu z platných hostiteľov pre tento certifikát

en: The initialization of variable %1 depends on itself
sk: Inicializácia premennej %1 záleží na nej samej

en: The issuer certificate could not be found
sk: Certifikát vydavateľa sa nepodarilo nájsť

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
sk: Nepodarilo sa nájsť vydavateľa certifikátu k miestne nájdenému certifikátu

en: The item %1 did not match the required type %2.
sk: Vec %1 nie je zhodná s požadovaným typom %2.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
sk: Kľúčové slovo %1 sa nemôže vyskytovať s iným názvom režimu.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
sk: Posledný krok na ceste musí obsahovať buď uzol alebo atómové hodnoty. Nemôže byť mix oboch.

en: The module import feature is not supported
sk: Module import doplnok nie je podporovaný

en: The name %1 does not refer to any schema type.
sk: Meno %1 neodkazuje na žiadny typ schémy.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
sk: Meno spočítaného atribútu nemôže mať meno URI %1 s miestnym menom %2.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
sk: Meno hranice premennej v for-kombinácii musí byť iná ako pozičná premenná. Raz, dve premenné %1 si navzájom kolidujú.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
sk: Meno koncovky výrazu musí byť názov.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
sk: Meno a možnosti musia mať predponu. Nie je žiadne štandardné meno pre nastavenia.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
sk: Meno %1 je rezervované; a tak použivateľsky definované funkcie ich nemusia používať. Skúste predefinovať predponu %2, ktorá existuje pre takéto prípady.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
sk: Meno URI nemôže byť prázdny reťazec keď sa spája na predponu, %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
sk: Menom URI v mene pre spočítaný atribút nemôže byť %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
sk: Meno URI musí byť kozistentné a nesmie používať uzatvorené výrazy.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
sk: Menný priestor pre užívateľom zavedené funkcie nesmie byť prázdny (skúste preddefinovanú predponu %1, ktorá existuje pre podobné prípady)

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
sk: Meno používateľsky definovanej funkcie v module knižnice musí byť ekvivalent pre meno modulu. V iných slovách, môže byť %1 namiesto %2

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
sk: Normalizačná metóda %1 nie je podporovaná. Podporované metódy sú %2, %3, %4, a %5, a žiadna, teda prázdne vlákno (žiadna normalizácia).

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
sk: Parameter %1 je odovzdaný, ale neexistuje zodpovedajúce %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
sk: Parameter %1 je vyžadovaný, ale zodpovedajúce %2 nebolo poskytnuté.

en: The peer certificate is blacklisted
sk: Certifikát druhej strany je na čiernej listine

en: The peer did not present any certificate
sk: Druhá strana neposkytla žiadny certifikát

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
sk: Modul '%1' používá nekompatibilnú Qt knižnicu. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
sk: Modul '%1' používá nekompatibilnú knižnicu Qt. (Nedá sa miešať debug a normálne knižnice.)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
sk: Modul '%1' používá nekompatibilnú knižnicu Qt. Očakávaný kľúč buildu je "%2", nie "%3"

en: The plugin was not loaded.
sk: Modul nebol načítaný.

en: The prefix %1 cannot be bound.
sk: Prefix %1 nemôže byť viazaná.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
sk: Prefix %1 nemôže byť viazaný. V predvolenom nastavení je už viazaný na menný priestor %2.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
sk: Prefix musí byť platný %1, kým %2 nie je.

en: The proxy type is invalid for this operation
sk: Túto operáciu nie je možný vykonať s týmto typom proxy servera

en: The public key in the certificate could not be read
sk: Verejný kľúč v certifikáte nie je možné prečítať

en: The remote host closed the connection
sk: Vzdialený počítač uzavrel spojenie

en: The requested operation is not supported by the system.
sk: Požadovaná operácia nie je podporovaná systémom.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
sk: Koreňový certifikát CA je označený na zamietnutie pre konkrétny účel

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
sk: Koreňový certifikát CA nie je dôveryhodný pre tento účel

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
sk: Koreňový certifikát certifikátu je podpísaný sám sebou a preto je nedôveryhodný

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
sk: Hlavný uzol funkcie druhého argumentu %1 musí byť uzlom dokumentu. %2 nie je uzol dokumentu.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
sk: Zdá sa, že skript na tejto stránke má problémy. Chcete ho zastaviť?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
sk: Druhý argument %1 nemôže byť typu %2. Musí byť typu %3, %4, alebo %5.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
sk: Druhý operand v delení, %1, nemôže byť nula (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
sk: Spojenie bolo prerušené používateľom alebo systémom.

en: The shared library was not found.
sk: Zdielana knižnica nebola nájdená.

en: The signature of the certificate is invalid
sk: Podpis v certifikáte nie je platný

en: The specified configuration cannot be used.
sk: Špecifikovanú konfiguráciu nie je možné použiť.

en: The specified network session is not opened
sk: Zadané sieťové sedenie nie je otvorené

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
sk: Samostatný pseudoatribúť musí byť po kódovaní.

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
sk: Poskytnutý certifikát nie je vhodný pre tento účel

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
sk: Miesto mena %1 nemôže byť prázdny.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
sk: Hodnota atribútu %1 na prvku %2 musí byť buď %3 alebo %4, nie %5.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
sk: Hodnota atribútu %1 musí mať typ %2, ktorý %3 nemá.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
sk: Hodnota atribútu verzie XSL-T musí byť typu %1, čo %2 nie je.

en: The variable %1 is unused
sk: Premenná %1 sa nepoužíva

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
sk: Existuje hodnota IDREF bez zodpovedajúceho ID: %1

en: This platform does not support IPv6
sk: Táto platforma nepodporuje IPv6

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
sk: Tento procesor nepracuje so schémami, a preto %1 sa nedá použiť.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
sk: Čas %1:%2:%3.%4 je nesprávny.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
sk: Čas 24:%1:%2.%3 je nesprávny. Hodiny sú 24, ale minúty, sekundy, a milisekundy nie sú 0;

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
sk: %1 (%2x%3 pixelov)

en: Toggle
sk: Prepnúť

en: Toggle Breakpoint
sk: Prepnúť zarážku

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
sk: Prepnúť ovládanie

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
sk: Prepnúť slučku

en: Tools
sk: Nástroje

en: Top
sk: Navrchu

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
sk: Horná úroveň prvkov šablóny štýlov musí ležať v neprázdnom mennom priestore, čo pre %1 neplatí.

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
sk: LTR

en: True
sk: áno

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
sk: Dve dekarácie názvov atribútov majú rovnaké mená: %1.

en: Type %1 already defined.
sk: Typ %1 bol už definovaný.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
sk: Typ %1 prvku %2 nie je možné rozoznať.

en: Type %1 unavailable
sk: Typ %1 nedostupný

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
sk: Chyba typu v súčte, očakávaná %1, dostala %2.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
sk: Typ prvku %1 musí byť jednoduchého typu, čo %2 nie je.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
sk: Typ odvodeného atribútu %1 nemôže byť platne odvodený od typu základného atribútu.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
sk: Typ odvodeného atribútu %1 sa líši od typu základného atribútu.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
sk: Typ prvku %1 nemôže byť odvodený od typu pridružení skupiny náhrad.

en: Type:
sk: Typ:

en: US Common #10 Envelope
sk: US Bežná #10 Obálka

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
sk: US bežná #10 obálka (105 x 241 mm)

en: Unable to begin transaction
sk: Nedá sa začať transakciu

en: Unable to commit transaction
sk: Nedá sa potvrdiť transakcia

en: Unable to connect
sk: Nedá sa pripojiť

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
sk: Nepodarilo sa spojenie - ovládač nepodporuje celú vyžadovanú funkcionalitu

en: Unable to decrypt data: %1
sk: Nepodarilo sa rozlúštiť dáta:%1

en: Unable to disable autocommit
sk: Nedá sa zakázať autopotvrdzovanie

en: Unable to enable autocommit
sk: Nedá sa povoliť automatické odosielanie

en: Unable to initialize broadcast socket
sk: Neporadilo sa inicializovať soket pre vysielanie

en: Unable to initialize non-blocking socket
sk: Neporadilo sa inicializovať neblokujúci soket

en: Unable to logon
sk: Nepodarilo sa prihlásiť

en: Unable to open connection
sk: Nedá sa otvoriť spojenie

en: Unable to open database '
sk: Nedá sa otvoriť databázu

en: Unable to preserve appearance under complex transform
sk: Nie je možné zachovať vzhľad pod komplexnou transformáciou

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
sk: Nie je možné zachovať vzhľad v neuniformnej mierkou (non-uniform scale)

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
sk: Nie je možné zachovať vzhľad v mierke 0

en: Unable to receive a message
sk: Nepodarilo sa prijať správu

en: Unable to rollback transaction
sk: Nedá sa vrátiť transakcia

en: Unable to send a message
sk: Nepodarilo sa poslať správu

en: Unable to set autocommit
sk: Nepodarilo sa nastaviť automatické zapisovanie (autocommit)

en: Unable to subscribe
sk: Nedá sa podpísať

en: Unable to unsubscribe
sk: Nedá sa odpísať

en: Unable to use database
sk: Databáza sa nedá použiť

en: Unable to write
sk: Nie je možné zapísať

en: Unable to write data: %1
sk: Nedá sa zapísať dáta: %1

en: Uncheck
sk: Odškrtnúť

en: Underflow
sk: Podtečenie

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Undo %1
sk: Vrátiť späť %1

en: Unexpected '
sk: Neočakávané '

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
sk: Neočakávaný charatker '%1' vo verejnom id literálu.

en: Unexpected object assignment
sk: Neočakávané priradenie objektu

en: Unidentified Error
sk: Neidentifikovaná chyba

en: Union content does not match pattern facet.
sk: Obsah zjednotenia sa nezhoduje so zástupným znakom vzoru.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah zjednotenia nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
sk: Nie je možné vyjadriť zjednotenie zástupných znakov atribútu typu %1 a zástupných znakov atribútu jeho základného typu %2.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
sk: Neznámy kód chyby od SOCKSv5 proxy serveru: 0x%1

en: Unknown XSL-T attribute %1.
sk: Neznámy atribút XSL-T %1.

en: Unknown address type
sk: Neznámý typ adresy

en: Unknown error
sk: Neznámá chyba

en: Unknown error (%1)
sk: Neznáma chyba (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
sk: Neznámé

en: Unknown location
sk: Neznáme umiestnenie

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
sk: Neznámy zápis %1 použitý v obmedzujúcej vlastnosti %2.

en: Unknown session error.
sk: Neznáma chyba sedenia.

en: Unshade
sk: &Vyrolovať

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
sk: Obsah Integeru bez znamienka sa nezhoduje so zástupným znakom totalDigits.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
sk: Obsah Integeru bez znamienka sa nezhoduje so zástupným znakom vzoru.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
sk: Obsah Integeru bez znamienka sa nezhoduje so zástupným znakom maxExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
sk: Obsah Integeru bez znamienka sa nezhoduje so zástupným znakom maxInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
sk: Obsah Integeru bez znamienka sa nezhoduje so zástupným znakom minExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
sk: Obsah Integeru bez znamienka sa nezhoduje so zástupným znakom minInclusive.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
sk: Obsah Integeru bez znamienka nie je uvedený v zástupnom znaku pre vymenovanie.

en: Unsupported XML version.
sk: Nepodporovaná verzia XML.

en: Unsupported socket operation
sk: Nepodporovaná operácia so soketom

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
sk: Použite tento posuvník pre nastavenie hlasitosti. Vľavo je 0%, vpravo je %1%

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
sk: Obmedzenie hodnoty atribútu %1 nie je typu atribútu: %2.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
sk: Obmedzenie hodnoty odvodeného atribútu %1 sa nezhoduje s obmedzením hodnoty základného atribútu.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
sk: Obmedzenie hodnoty prvku %1 nie je typu prvkov: %2

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
sk: Rozsah typu položky %1 môže byť buď atomického typu alebo zjednotenie.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
sk: Rozsah typu členu %1 musí byť atomický.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
sk: Verzia %1 nie je podporovaná. Podporovaná XQuery verzia je 1.0.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
sk: Nezhoda verzií: očakávala sa %1, nájdená %2

en: Video display error
sk: Chyba zobrazenia videa

en: Video output error
sk: Chyba video výstupu

en: View
sk: Zobraziť

en: Volume: %1%
sk: Hlasitosť: %1%

en: W3C XML Schema identity constraint field
sk: pole obmedzenia identity W3C XML schémy

en: W3C XML Schema identity constraint selector
sk: výber obmedzenia identity W3C XML schémy

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
sk: Varovanie na %1, na riadku %2, stĺpci %3: %4

en: Warning in %1: %2
sk: Varovanie na %1: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
sk: Upozornenie: Zdá sa že nemáte základné GStreamer rozšírenia nainštalované.
              Podpora audia a videa bola vypnutá.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
sk: Upozornenie: Zdá sa že nemáte balík gstreamer0.10-plugins-good nainštalovaný.
              Niektoré funkcie videa boli vypnuté.

en: What's This?
sk: Čo je to?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
sk: Ak je treba parameter, predvolená hodnota nemôže byť dodaná cez atribút %1 alebo konštruktor sekvencie.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
sk: Ak je prítomný atribút %1 na %2, nie je možné použiť konštruktor sekvencie.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
sk: Ked sčítam %1 alebo typy odvodené od neho, zdrojová hodnota musí byť rovnaký typ, alebo musí byť rovnica lineálna. Typ %2 nie je povolený.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
sk: Ak je funkcia %1 použitá na porovnávanie vnútri vzoru, argumentom musí byť odkaz na premennú alebo reťazcový literál.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
sk: Prázdne znaky boli zmazané, vrátane tried znakov

en: Whole words
sk: Celé slová

en: Width:
sk: Šírka:

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
sk: Zástupný znak v odvodenej častici nie je platnou podmnožinou zástupných znakov v základnej častici.

en: Will not rename sequential file using block copy
sk: Nepremenuje sekvenčný súbor pomocou kópie bloku

en: Windows input method
sk: Vstupná metóda Windows

en: Wr&iting System
sk: Sys&tém

en: Write %1 file
sk: Zapísať súbor %1

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
sk: Smer

en: XIM input method
sk: Vstupná metóda XIM

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
sk: XSL-T atribúty XSL-T prvkov musia byť vnútri menného priestoru null, nie v priestore XSL-T, v ktorom sa %1 nachádza.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
sk: Rok %1 je nesprávny pretože začína s %2.

en: Zoom In
sk: Zväčšiť

en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

en: Zoom to &100%
sk: Pôvodná veľkosť

en: am
sk: dop.

en: append: value is not an object
sk: append: hodnota nie je objekt

en: back is a write-once property
sk: 'back' je možné prideliť len raz

en: bottom margin
sk: dolný okraj

en: createObject: value is not an object
sk: createObject: Hodnota nie je objektom

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
sk: Potvrdiť

en: empty
sk: prázdne

en: exactly one
sk: presne jeden

en: executeSql called outside transaction()
sk: executeSql volaný mimo transaction()

en: front is a write-once property
sk: 'front' je možné prideliť len raz

en: id is not unique
sk: id nie je jedinečné

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
sk: import "%1" nemá qmldir ani menný priestor

en: insert: index %1 out of range
sk: insert: index %1 je mimo rozsahu

en: insert: value is not an object
sk: insert: hodnota nie je objekt

en: invalid query: "%1"
sk: neplatný dotaz: "%1"

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
sk: je nejednoznačný. Nájdené v %1 a v %2

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
sk: je nejednoznačný. Nájdené v %1 vo verzií %2.%3 a %4.%5

en: is instantiated recursively
sk: je rekurzívna inštancia

en: is not a type
sk: nie je typ

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
sk: Nedávne hľadania

en: left margin
sk: ľavý okraj

en: local directory
sk: miestny adresár

en: locally connected
sk: Pripojený lokálne

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
sk: Odstrániť históriu nedávnych hľadaní

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
sk: Skryť pravopis a gramatiku

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
sk: Ukázať pravopis a gramatiku

en: module "%1" is not installed
sk: modul "%1" nie je nainštalovaný

en: module "%1" plugin "%2" not found
sk: modul "%1" zásuvný modul "%2" nebol nájdený

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
sk: modul "%1" verzia %2.%3 nie je nainštalovaný

en: move: out of range
sk: move: mimo rozsahu

en: one or more
sk: jeden alebo viac

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
sk: zásuvný modul nemôže byť načítaný pre modul "%1": %2

en: pm
sk: odp.

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
sk: processContent základného zástupného znaku musí byť slabší než odvodený zástupný znak.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
sk: procesContent zástupného znaku v odvodenej častici je slabší než zástupný znak v základnej častici.

en: remove: index %1 out of range
sk: remove: index %1 je mimo rozsahu

en: right margin
sk: pravý okraj

en: set: index %1 out of range
sk: set: index %1 je mimo rozsahu

en: set: value is not an object
sk: set: hodnota nie je objekt

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
sk: Toto je vyhľadávací index. Vložte hľadané slová:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
sk: Detaily

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
sk: Nebol označený žiaden súbor

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
sk: Vybrať súbor

en: to
sk: do

en: top margin
sk: horný okraj

en: transaction: missing callback
sk: transakcia: chýba spätné zavolanie (callback)

en: unknown
sk: neznámy

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
sk: xsi:noNamespaceSchemaLocation sa nesmie objaviť hneď po prvom prvku alebo atribúte už neodkazujúcich k mennému priestoru.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
sk: xsi: menný priestor schemaLocation %1 sa úž v tomto dokumente raz vyskytol.

en: zero or more
sk: nula alebo viac

en: zero or one
sk: nula alebo jedna
