kmymoney - en to sk translation catalogue (3352 entries)

en: 
    
    Accept this or modify the loan information and recalculate.
sk: 
    
    Prijať toto alebo zmeniť informácie o pôžičke a prepočítať

en: 
    
    Press More for further information
sk: 
    
    Pre ďalšie stlačiť Viac

en: 
                  <p>
                  This option is for investments reports only which
                  show prices instead of balances as all other reports do.
                  </p>
                  <p>
                  Select this option to include prices only if there is an actual price for the date.
                  If not, 0 will be shown. In the graph, the value will be skipped.
                  </p>
                  <p>
                  If this option is off the last existing price is shown for a period, if
                  it is on, in a table the value is '0' shown and in a chart a linear
                  interpolation for the missing values will be performed.
                  <br>Example:
                  <br>There are prices for January and March, but there is no price for
                  February.
                  <ul>
                  <li><b>OFF</b>: shows the price for February as the last price of
                  January
                  <li><b>ON</b>: in a table the value is '0', in a chart a linear
                  interpolation for the February-price will be performed
                  (so it makes a kind of average-value using the January- and the
                  March-price in the chart)
                  </ul>
                  </p>
sk: 
                  <p>
                  Táto voľba je určená len pre výkazy investícií, ktoré
                  ukazujú ceny namiesto zostatkov ako všetky ostatné výkazy.
                  </p>
                  <p>
                  Vybrať túto voľbu pre zahrnutie ceny iba v prípade, že existuje aktuálna cena na deň.
                  Ak nie, zobrazí sa 0. V grafe bude hodnota preskočená.
                  </p>
                  <p>
                  Ak je táto voľba vypnutá, posledná existujúca cena sa zobrazí pre obdobie, ak
                  je zapnutá, v tabuľke je hodnota '0' a je znázornená v grafe lineárnou
                  interpolácia chýbajúcich hodnôt.
                  <br>Príklad:
                  <br>Existujú ceny pre január a marec, ale nie pre
                  február.
                  <ul>
                  <li><b>Vypnuté</b>: ukazuje cenu za február ako poslednú cenu
                  januára
                  <li><b>Zapnuté</b>: v tabuľke je '0', v grafe sa vykoná
                  lineárna interpolácia pre februárovú cenu
                  (takže sa vytvorí akási priemerná hodnota pomocou januárovej
                  a marcovej ceny v grafe)
                  </ul>
                  </p>

en: 
    2. Calculate Loan
sk: 
    2. Vypočítať pôžičku

en: 
    2. Calculate Loan
    
    3. Payments
sk: 
    2. Vypočítať pôžičku
    
    3. Platby

en: 
    3. Payments
sk: 
    3. Platby

en: 
    Do you borrow or lend money?
sk: 
    Poskytujete alebo si požičiavate peniaze?

en: 
    Do you want to record all payments of this loan with KMyMoney?
sk: 
    Chcete zaznamenať všetky splátky tejto pôžičky s KMyMoney?

en: 
    How do you want to call this loan? Examples for names are 'car loan', 'school loan', 'home owner loan'.
sk: 
    Ako to chcete nazvať túto pôžičku? Príklady pre názvy sú 'pôžičku na auto', 'pôžička na školu', 'pôžička majiteľa domu'.

en: 
    How often will there be payments made to this loan?
sk: 
    Ako často budú realizované platby pre túto pôžičku?

en: 
    If your regular payment contains any additional fees, click on the button "Additional fees" to enter them.
sk: 
    Ak vaše pravidelné splátky obsahujú dodatočné poplatky, kliknite na tlačidlo "Ďalšie poplatky", aby ste ich zadali.

en: 
    In the first step, KMyMoney will ask you some general information about the loan account to be created.
sk: 
    V prvom kroku sa vás KMyMoney opýta na niektoré všeobecné informácie o úverovom účte, ktorý má byť vytvorený.

en: 
    In the following steps, KMyMoney supports you in setting up categories and schedules for your loan payments.
sk: 
    V nasledujúcich krokoch, vás KMyMoney podporí pri vytváraní kategórií a harmonogramov vašich splátok pôžičky.

en: 
    Is the interest of this loan fixed over a period of time or is it adapted from time to time? If the interest rate changes during the amortization phase of the loan you should choose the option 'variable interest rate'.
sk: 
    Je úrok tejto pôžičky fixný po určitú dobu, alebo je upravený z času na čas? Ak sa úroková miera mení v priebehu fázy amortizácie pôžičky, mali by ste zvoliť možnosť 'variabilná úroková miera.'

en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown below. If you want to accept these values use the "Finish" button to update your account, otherwise use the "Back" button to modify your settings.
sk: 
    Aplikácia KMyMoney vypočítala pôžičku tak, ako je uvedené nižšie. Ak chcete prijať tieto hodnoty použite tlačidlo "Dokončiť" na aktualizáciu svojho účtu, v opačnom prípade použite tlačidlo "Späť", aby ste mohli upraviť vaše nastavenie.

en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown in the overview below. You can accept these values by selecting "Next" or change them by choosing "Back" to return to the input field for the information you want to change.
sk: 
    Aplikácia KMyMoney vypočítala pôžičku tak, ako je znázornené v nasledujúcom prehľade. Môžete prijať tieto hodnoty výberom "Ďalej", alebo ich zmeniť voľbou "Späť" pre návrat do vstupného poľa pre informácie, ktoré chcete zmeniť.

en: 
    KMyMoney, the Personal Finance Manager for KDE.
    
    Please consider contributing to this project with code and/or suggestions.
sk: 
    KMyMoney, správca osobných financií pre KDE.
    
    Prosím, zvážte prispievanie do tohto projektu kódom a/alebo návrhmi.

en: 
    Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
sk: 
    Prosím, zadajte sumu konečnej splátky amortizácie, alebo nechajte pole prázdne na jej výpočet.

en: 
    Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
sk: 
    Prosím, zadajte sumu, ktorú platíte za istinu a úrok, alebo nechajte pole prázdne na jej výpočet.

en: 
    Please enter the interest rate or leave the field empty to calculate it.
sk: 
    Prosím, zadajte úrokovú mieru, alebo nechajte pole prázdne na jej výpočet.

en: 
    Please enter the term of this loan or leave the field empty to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
sk: 
    Zadajte, prosím, termín tejto pôžičky, alebo nechajte pole prázdne pre jeho výpočet. Termín je obdobie, ktoré je potrebné k úplne splatenie pôžičky. Môže sa líšiť od doby, na ktorú je podpísaná zmluva o pôžičke.

en: 
    Please select the category you want to assign the interest payments to or create a new category.
sk: 
    Prosím, vyberte kategóriu, do ktorej chcete priradiť úrokové platby, alebo vytvorte novú kategóriu.

en: 
    Please select, which data of the loan you want to modify.
sk: 
    Prosím, vyberte, ktoré údaje o pôžičke chcete zmeniť.

en: 
    Select the date when the interest rate for this loan will be modified and the frequency of the future changes.
sk: 
    Vybrať dátum, kedy bude zmenená úroková miera u tejto pôžičky a frekvencia budúcich zmien.

en: 
    This page summarizes the data you entered. If you need to modify anything, please use the "Back" button to go to respective page. Otherwise use the "Finish" button to create the account.
sk: 
    Táto stránka sumarizuje údaje, ktoré ste zadali. Ak potrebujete niečo zmeniť, použite, prosím, tlačidlo "Späť" pre prechod na príslušnú stránku. V opačnom prípade použite tlačidlo "Dokončiť" na  vytvorenie účtu.

en: 
    Welcome to the Edit Loan Account Wizard. Please use this wizard to modify information about your loan account.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi úpravou úverového účtu. Prosím, použite tohto sprievodcu na zmenu informácií o vašom úverovom účte.
    
    Prosím, uistite sa, že máte dôležité informácie po ruke. Zvyčajne získate informácie z vašej zmluvy a posledného výpisu.

en: 
    Welcome to the New Loan Account Wizard which will guide you through the creation of a new loan e.g. for your home, your car or any other loan that you pay or gain interest for.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi novým úverovým účtom, ktorý vás prevedie vytvorením novej pôžičky, napr. pre váš domov, vaše auto alebo akékoľvek iné pôžičky, ktoré platíte, alebo máte záujem získať.
    
    Prosím, uistite sa, že máte po ruke dôležité informácie. Zvyčajne získate informácie z vašej zmluvy a posledného výpisu.

en: 
    Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
sk: 
    Boli nejaké platby pre túto pôžičku, nech už sú vložené do KMyMoney alebo nie?

en: 
    When does the actual interest rate get calculated?
sk: 
    Kedy sa vypočíta aktuálna úroková miera?

en: 
    You have successfully entered the general information about your loan. Next, KMyMoney needs some information about the calculation of the loan.
sk: 
    Úspešne ste zadali všeobecné informácie o vašej pôžičke. Ďalej, KMyMoney potrebuje nejaké informácie o výpočte pôžičky.

en:     %1 duplicate |     %1 duplicates
sk[0]: Duplikovať
sk[1]:     %1 duplikáty
sk[2]:     %1 duplikáty

en:     %1 matched |     %1 matched
sk[0]:     %1 zhodné
sk[1]:     %1 zhodné
sk[2]:     %1 zhodné

en:     %1 processed |     %1 processed
sk[0]:     %1 spracované
sk[1]:     %1 spracované
sk[2]:     %1 spracované

en:     Account opening date updated.
sk:     Dátum otvorenia účtu aktualizovaný.

en:     New parent account is the top level account '%1'.
sk:     Nový rodičovský účet je účet najvyššej úrovne '%1'.

en:     Please enter a price for the currency on or before the opening date.
sk:     Zadajte, prosím, cenu za menu na alebo pred počiatočným dátumom.

en:     Please enter a price for the investment on or before the opening date.
sk:     Zadajte, prosím, cenu pre investíciu na alebo pred počiatočným dátumom.

en:     Please open it in the account editor (Account/Edit account) once and press OK.
sk:     Prosím, otvorte ho raz v editore účtu (Účet/Upraviť účet) a stlačte OK.

en:     Referenced accounts: %1
sk:     Referované účty: %1

en:     Reparenting account '%2' to top level account '%1'.
sk:     Zmeniť rodiča účtu '%2' na účet najvyššej úrovne '%1'.

en:     The account reference will be removed.
sk:     Odkaz na účet bude odstránený.

en:     The child account list will be reconstructed.
sk:     Zoznam účtu potomka bude rekonštruovaný.

en:     The payee will be removed.
sk:     Príjemca bude odstránený.

en:     The post date was not updated to '%1'.
sk:     Dátum odoslania nebol aktualizovaný na '%1'.

en:     The post date was updated to '%1'.
sk:     Dátum odoslania bol aktualizovaný na '%1'.

en:     This will store the password in the KDE wallet and remove the cleartext version.
sk:     Toto bude ukladať heslá v KDE wallet a odstráni verziu vo forme obyčajného textu.

en:   * Child account with id %1 does not exist anymore.
sk:   * Účet potomka s id %1 už neexistuje.

en:   * Loop detected between this account and account '%1'.
sk:   * Zistené slučka medzi týmto účtom a účtom '%1'.

en:   * Older versions of KMyMoney stored an OFX password for this account in cleartext.
sk:   * Staršie verzie KMyMoney ukladali heslo OFX heslo pre tento účet vo forme obyčajného textu.

en:   * Opening date of Account '%1' cannot be changed to support transaction '%2' post date.
sk:   * Dátum otvorenia účtu '%1' nie je možné zmeniť na podporu dátumu po transakcie '%2'.

en:   * Parent account '%1' belongs to a different group.
sk:   * Rodičovský účet '%1' patrí do inej skupiny.

en:   * Parent account '%1' does not contain '%2' as sub-account.
sk:   * Rodičovský účet '%1' neobsahuje '%2' ako podúčet.

en:   * Payee %1 recreated with fixed id
sk:   * Príjemca %1 znovu vytvorený s pevným id

en:   * Payee '%1' removed.
sk:   * Príjemca '%1' odstránený.

en:   * Payee id updated in report '%1'.
sk:   * ID príjemcu aktualizované vo výkaze '%1'.

en:   * Payee id updated in split of schedule '%1'.
sk:   * ID príjemcu aktualizované v rozdelení harmonogramu '%1'.

en:   * Payee id updated in split of transaction '%1'.
sk:   * ID príjemcu aktualizované v rozdelení transakcie '%1'.

en:   * Removed bankid from split in scheduled transaction '%1'.
sk:   * Odstránený bankid z rozdelenia v plánovanej transakcii '%1'.

en:   * Split %2 in schedule '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
sk:   * Rozdelenie %2 v harmonograme '%1' obsahuje odkaz na neplatný účet %3. Prosím, opravte ručne.

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
sk:   * Rozdelenie %2 v transakcii '%1' obsahuje odkaz na neplatný účet %3. Prosím, opravte ručne.

en:   * The account '%1' in currency '%2' has no price set for the opening date '%3'.
sk:   * Účet '%1' v mene '%2' nemá nastavenú cenu pre počiatočný dátum '%3'.

en:   * The account with id %1 referenced by the budget does not exist anymore.
sk:   * Účet s id %1, na ktorý odkazuje rozpočet, už neexistuje.

en:   * The investment '%1' has no price set for the opening date '%2'.
sk:   * Investícia '%1' nemá nastavenú cenu pre počiatočný dátum '%2'.

en:   * The parent with id %1 does not exist anymore.
sk:   * Rodič s id %1 už neexistuje.

en:   * The payee with id %1 referenced by the loan does not exist anymore.
sk:   * Príjemca s id %1, na ktorý odkazuje pôžička, už neexistuje.

en:   * Transaction '%1' has a post date '%2' before one of the referenced account's opening date.
sk:   * Transakcia '%1' má dátum po '%2' pred jedným z referencovaných dátumov otvorenia účtu.

en:   * Transaction '%1' has an invalid post date.
sk:   * Transakcia '%1' má neplatný dátum odoslania.

en:   * Transaction '%1' post date '%2' is older than opening date '%4' of account '%3'.
sk:   * Transakcia '%1' s dátumom po '%2' je staršia ako dátum otvorenia '%4' účtu '%3'.

en:   * Unable to update account data for account %1 in engine
sk:   * Nemožno aktualizovať údaje o účte pre účet %1 v nástroji

en:   * Unable to update account data in engine.
sk:   * Nemožno aktualizovať údaje o účte v nástroji.

en:   * action marked as interest in split of transaction '%1'.
sk:   * akcia označená ako úrok v rozdelení transakcie '%1'.

en:   * transaction '%1' has no splits.
sk:  * Transakcia '%1' nemá žiadne rozdelenia.

en:   Payees
sk:  Príjemcovia

en:   Statement balance is not contained in statement.
sk:   Zostatok výpisu nie je zahrnutý vo výpise.

en:   Statement balance on %1 is reported to be %2
sk:   Zostatok výpisu na %1 uvádza, že je %2

en:   Transactions
sk:  Transakcie

en:  (%1 payment) |  (%1 payments)
sk[0]:  (%1 platba)
sk[1]:  (%1 platby)
sk[2]:  (%1 platieb)

en:  (Brokerage)
sk:  (Maklérstvo)

en:  - Account Name: %1
sk:  - Názov účtu: %1

en:  - Account Number: %1
sk:  - Číslo účtu: %1

en:  - Account Type: %1
sk:  - Typ účtu: %1

[ctx: %1]
en: add
sk: pridať

[ctx: %1]
en: bill payment
sk: platba účtu

[ctx: %1]
en: buy
sk: kúpiť

[ctx: %1]
en: check
sk: šek

[ctx: %1]
en: dividend
sk: dividenda

[ctx: %1]
en: foreign tax paid
sk: zahraničná daň zaplatená

[ctx: %1]
en: income
sk: príjem

[ctx: %1]
en: interest
sk: úrok

[ctx: %1]
en: journal entry
sk: položka denníka

[ctx: %1]
en: payment
sk: platba

[ctx: %1]
en: reinv
sk: reinvestovať

[ctx: %1]
en: reinvest
sk: reinvestovať

[ctx: %1]
en: remove
sk: odstrániť

[ctx: %1]
en: sell
sk: predaj

[ctx: %1]
en: stock dividend
sk: dividenda

[ctx: %1]
en: transfer in
sk: prevod na

en: %1 (Brokerage)
sk: %1 (Maklérstvo)

en: %1 (Customized)
sk: %1 (prispôsobené)

en: %1 (Investment)
sk: %1 (Investícia)

en: %1 Balance History
sk: História zostatku %1

en: %1 Bill. | %1 Bills.
sk[0]: Účet
sk[1]: %1 Účtenky
sk[2]: %1 Účtenky

en: %1 Day Forecast
sk: %1-dňová prognóza

en: %1 Deposit. | %1 Deposits.
sk[0]: Vklad
sk[1]: %1 Vklady.
sk[2]: %1 Vklady.

en: %1 Transfer. | %1 Transfers.
sk[0]: %1 Prevod.
sk[1]: %1 Prevody.
sk[2]: %1 Prevodov.

en: %1 YTD Account Transactions
sk: %1 YTD transakcie účtu

en: %1 account
     | %1 accounts
sk[0]: %1 účet
sk[1]: %1 účty
sk[2]: %1 účtov

en: %1 charge (%2) | %1 charges (%2)
sk[0]: %1 poplatok (%2)
sk[1]: %1 poplatky (%2)
sk[2]: %1 poplatkov (%2)

en: %1 charge after %2 | %1 charges after %2
sk[0]: %1 platba po %2
sk[1]: %1 platby po %2
sk[2]: %1 platieb po %2

en: %1 cleared charge | %1 cleared charges in total
sk[0]: %1 vyčistená platba
sk[1]: %1 vyčistené platby celkovo
sk[2]: %1 vyčistených platieb celkovo

en: %1 cleared deposit | %1 cleared deposits in total
sk[0]: %1 vyčistený vklad
sk[1]: %1 vyčistené vklady celkovo
sk[2]: %1 vyčistených vkladov celkovo

en: %1 cleared payment | %1 cleared payments in total
sk[0]: %1 vyčistená platba
sk[1]: %1 vyčistené platby celkovo
sk[2]: %1 vyčistených platieb celkovo

en: %1 commodity (equity)
     | %1 commodities (equities)
sk[0]: %1 komodita (majetok)
sk[1]: %1 komodity (majetok)
sk[2]: %1 komodít (majetok)

en: %1 day overdue | %1 days overdue
sk[0]: %1 deň po termíne
sk[1]: %1 dni po termíne
sk[2]: %1 dní po termíne

en: %1 deposit (%2) | %1 deposits (%2)
sk[0]: %1 vklad (%2)
sk[1]: %1 vklady (%2)
sk[2]: %1 vkladov (%2)

en: %1 deposit after %2 | %1 deposits after %2
sk[0]: %1 vklad po %2
sk[1]: %1 vklady po %2
sk[2]: %1 vkladov po %2

en: %1 in file %2 line %3
sk: %1 v súbore %2 riadok %3

en: %1 inconsistency was detected and corrected
     | %1 inconsistencies were detected and corrected
sk[0]: %1 nezrovnalosť bola zistená a opravená
sk[1]: %1 nezrovnalosti boli zistené a opravené
sk[2]: %1 nezrovnalostí bolo zistených a opravených

[ctx: %1 is a string, e.g. 7 problems corrected; %2 is a string, e.g. 3 problems still present]
en: Finished: %1 %2
sk: Dokončené: %1 %2

en: %1 is not an Investment Account. Do you wish to make it one?
sk: %1 nie je investičný účet. Prajete si vytvoriť ho z neho?

en: %1 of %2
sk: %1 z %2

en: %1 orphan account was created
     | %1 orphan accounts were created
sk[0]: Bol vytvorený %1 osirelý účet
sk[1]: Boli vytvorené %1 osirelé účty
sk[2]: Bolo vytvorených %1 osirelých účtov

en: %1 outstanding charge | %1 outstanding charges in total
sk[0]: %1 mimoriadna platba
sk[1]: %1 mimoriadne platby celkovo
sk[2]: %1 mimoriadnych platieb celkovo

en: %1 outstanding deposit | %1 outstanding deposits in total
sk[0]: %1 mimoriadny vklad
sk[1]: %1 mimoriadne vklady celkovo
sk[2]: %1 mimoriadnych vkladov celkovo

en: %1 outstanding payment | %1 outstanding payments in total
sk[0]: %1 mimoriadna platba
sk[1]: %1 mimoriadne platby celkovo
sk[2]: %1 mimoriadnych platieb celkovo

en: %1 payment (%2) | %1 payments (%2)
sk[0]: %1 platba (%2)
sk[1]: %1 platby (%2)
sk[2]: %1 platieb (%2)

en: %1 payment after %2 | %1 payments after %2
sk[0]: %1 platba po %2
sk[1]: %1 platby po %2
sk[2]: %1 platieb po %2

en: %1 possible schedule problem was noted
     | %1 possible schedule problems were noted
sk[0]: Bol zaznamenaný %1 možný problém harmonogramu
sk[1]: Boli zaznamenané %1 možné problémy harmonogramu
sk[2]: Bolo zaznamenaných %1 možných problémov harmonogramu

en: %1 price
     | %1 prices
sk[0]: %1 cena
sk[1]: %1 ceny
sk[2]: %1 cien

en: %1 problem corrected. | %1 problems corrected.
sk[0]: %1 problém opravený.
sk[1]: %1 problémy opravené.
sk[2]: %1 problémov opravených.

en: %1 problem still present. | %1 problems still present.
sk[0]: %1 problém stále prítomný.
sk[1]: %1 problémy stále prítomné.
sk[2]: %1 problémov stále prítomných.

en: %1 schedule
     | %1 schedules
sk[0]: %1 harmonogram
sk[1]: %1 harmonogramy
sk[2]: %1 harmonogramov

en: %1 thrown in %2:%3
sk: %1 vložený do %2:%3

en: %1 transaction
     | %1 transactions
sk[0]: %1 prevod
sk[1]: %1 prevody
sk[2]: %1 prevodov

en: %1 units in %2
sk: %1 jednotiek v %2

en: %1|Import files
    %2|All files
sk: %1|Súbory importu
    %2|Všetky súbory

en: &Abort
sk: &Prerušiť

en: &Account
sk: Úče&t

en: &Additional fees...
sk: Ďalšie poplatky...

en: &Browse...
sk: &Prechádzať...

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Category
sk: Kategória

en: &Charge
sk: &Poplatky

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: &Create...
sk: &Vytvoriť...

en: &Decrease
sk: Znížiť

en: &Delete
sk: &Vymazať

en: &Deposit
sk: Vkla&d

en: &Details
sk: &Detaily

en: &Distribute difference of %1 among all splits.
sk: &Distribuovať rozdiel %1 medzi všetky rozdelenia.

en: &Down
sk: &Dolu

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Enter
sk: Vložiť

en: &Export
sk: &Exportovať

en: &Help
sk: &Pomocník

en: &Import
sk: &Importovať

en: &Increase
sk: Zvýšiť

en: &Institution
sk: &Inštitúcia

en: &Leave %1 unassigned.
sk: &Ponechať %1 nepriradené.

en: &Leave total amount of transaction at %1.
sk: Ponechať ce&lkovú sumu transakcie na %1.

en: &Merge
sk: Zlúčiť

en: &New Schedule...
sk: &Nový harmonogram...

en: &New report
sk: &Nový výkaz

en: &Payment
sk: &Platba

en: &Replace
sk: &Nahradiť

en: &Schedule
sk: &Harmonogram

en: &Show tip of the day
sk: Zobraziť tip dňa

en: &Skip
sk: P&reskočiť

en: &Transaction
sk: Transakcia

en: &Transfer
sk: &Prevod

en: &Withdrawal
sk: Výber

en: &lt;Not configured&gt;
sk: &lt;Nenakonfigurované&gt;

en: (%1 occurrence.) | (%1 occurrences.)
sk[0]: (%1 výskyt.)
sk[1]: (%1 výskyty.)
sk[2]: (%1 výskytov.)

en: (Fees) %1
sk: (Poplatky) %1

en: (No Institution)
sk: (Žiadna inštitúcia)

en: (c) 2000-2017 The KMyMoney development team
sk: (c) 2000-2017 Vývojový tím KMyMoney

en: * Potential problem with investments/currencies
sk: * Potenciálny problém s investíciami/menami

en: * Problem with account '%1'
sk: * Problém s účtom '%1'

en: * Problem with budget '%1'
sk: * Problém s rozpočtom '%1'

en: * Reconstructing the child lists for
sk: * Rekonštrukcia zoznamov potomka pre

en: *** UNASSIGNED ***
sk: *** Nepriradené ***

en: *.css|CSS files
    *|All files
sk: *.css|CSS súbory
    *|Všetky súbory

en: *.csv *.PRN *.txt | CSV Files
     *|All files
sk: *.csv *.PRN *.txt | CSV súbory
     *|Všetky súbory

en: *.csv *.PRN *.txt|CSV Files
    *|All files
sk: *.csv *.PRN *.txt|CSV súbory
    *|Všetky súbory

en: *.kmt|KMyMoney template files
    *|All files
sk: *.kmt|Súbory šablóny KMyMoney
    *|Všetky súbory

en: *.kmy *.xml|KMyMoney files
    *|All files
sk: *.kmy *.xml|Súbory KMyMoney
    *|Všetky súbory

en: *.xml|XML files
    *|All files
sk: *.xml|XML súbory
    *|Všetky súbory

en: *|GnuCash files
    *|All files
sk: *|GnuCash súbory
    *|Všetky súbory

en: 1 %1 equals %2
sk: 1 %1 je rovné %2

en: 1 day | %1 days
sk[0]: 1 deň
sk[1]: %1 dni
sk[2]: %1 dní

en: 1. General Information
sk: 1. Všeobecné Informácie

en: 2. Separators
sk: 2. Oddeľovače

en: 3. Banking
sk: 3. Bankovníctvo

en: 4. Investing
sk: 5. Investícia

en: 5. Lines
sk: 5. Riadky

en: 7-day Cash Flow Forecast
sk: 7-dňová prognóza hotovostného toku

en: : Sorry. This importer cannot handle version %1 of element %2
sk: : Prepáčte. Tento importér nemôže zvládnuť verziu %1 prvku %2.

en: <b>%1</b> is a default report, so it cannot be deleted.
sk: <b>%1</b> je predvolený výkaz, ktorý nemôže byť vymazaný.

en: <b>You have downloaded a statement for the following account:</b><br/><br/>
sk: <b>Stiahli ste výpis pre tento účet:</b><br/><br/>

en: <center>An amount, price, and/or quantity column is missing.</center>Please check your selections.
sk: <center>Chýba stĺpec pre sumu, cenu a/alebo množstvo.</center>Skontrolujte, prosím, svoj výber.

en: <center>An invalid date has been detected during import.</center><center><b>'%1'</b></center>Please check that you have set the correct date format,
    <center>and start and end lines.</center>
sk: <center>Pri importe bol zistený neplatný dátum.</center><center><b>'%1'</b></center>Prosím, skontrolujte, či ste nastavili správny formát dátumu
    <center>a počiatočný a koncový riadok.</center>

en: <center>An invalid value has been detected in column %1 on row %2.</center>Please check that you have selected the correct columns.<center>You may accept all similar items, or just this one, or cancel.</center>
sk: <center>Bola zistená neplatná hodnota v stĺpci %1 na riadku %2.</center>Skontrolujte, prosím, či ste vybrali správny stĺpec.<center>Môžete prijať všetky podobné položky, alebo len túto jednu, alebo zrušiť.</center>

en: <center>As you had skipped Setup, the wizard will now return you to the setups.</center>
sk: <center>Keďže ste sa preskočili nastavenie, sprievodca vás teraz vráti do nastavení.</center>

en: <center>Check number <b>%1</b> has already been used in account <b>%2</b>.</center><center>Do you want to replace it with the next available number?</center>
sk: <center>Číslo <b>%1</b> už bolo použité v účte <b>%2</b>.</center> <center>Chcete ho nahradiť nasledujúcim dostupným číslom?</center>

en: <center>Do you want to add a new security</center>
    <center>%1 </center>
    <center>to the selection list?</center>
    <center>Click 'Continue' to add the name.</center>
    <center>Otherwise, click 'Cancel'.</center>
sk: <center>Chcete pridať nový cenný papier</center>
    <center>%1 </center>
    <center>do výberového zoznamu?</center>
    <center>Kliknite na 'Pokračovať' a pridajte názov.</center>
    <center>V opačnom prípade kliknite na 'Zrušiť'.</center>

en: <center>Field name not recognised.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Please re-enter your column selections.
sk: <center>Názov poľa nie je rozpoznaný.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Prosím, zadajte znova váš výber stĺpcov.

en: <center>Field name not recognised.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Please re-enter your column selections.
sk: <center>Názov poľa nie je rozpoznaný.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Zadajte znovu, prosím, svoj výber stĺpcov.

en: <center>For a brokerage item, enter the column</center><center>containing the Payee or Detail:</center>
sk: <center>Pre maklérsku položku zadať stĺpec</center><center>obsahujúci príjemcu alebo detail:</center>

en: <center>If you continue, you will lose any recent profile edits.</center><center>Continue or Cancel?</center>
sk: <center>Ak budete pokračovať, stratíte posledné úpravy profilu.</center><center>Pokračovať alebo zrušiť?</center>

en: <center>If you wish to add '%1'as a new profile,</center><center> click 'Yes'.  Otherwise, click 'No'</center>
sk: <center>Ak chcete pridať '%1' ako nový profil, </center><center>kliknite na 'Áno'. V opačnom prípade kliknite na 'Nie'</center>

en: <center>No Detail field specified</center><center>and no security name supplied.</center><center>(Please check the parameters given)</center>
sk: <center>Nebolo určené pole Detail</center> <center>a nebol zadaný bezpečnostný názov.</center> <center>(Prosím skontrolujte zadané parametre)</center>

en: <center>No valid activity type found for this transaction.</center><center>Please check the parameters supplied.</center>
sk: <center>Počiatočný riadok je väčší než koncový riadok.
    </center><center>Prosím opravte si vaše nastavenie.</center>

en: <center>On row '%5', the '%1' field contains '%2', and the '%3' field contains '%4'.</center><center>This combination is not valid.</center><center>If you wish for just this zero field to be cleared, click 'Clear this'.</center><center>Or, if you wish for all such zero fields to be cleared, click 'Clear all'.</center><center>Otherwise, click 'Cancel'.</center>
sk: <center>Na riadku '%5', pole '%1' obsahuje '%2', a pole '%3' obsahuje '%4'.</center> <center>Táto kombinácia nie je platná.</center> <center>Ak si želáte len vymazať toto nulové pole, kliknite na 'Vymazať toto'.</center> <center>Alebo, ak si želáte vymazať všetky nulové polia, kliknite na 'Vymazať všetko'.</center> <center>Inak kliknite na 'Zrušiť'.</center>

en: <center>Please enter a name or symbol for the security.
    </center>
sk: <center>Prosím, zadajte názov alebo symbol pre cenný papier.
    </center>

en: <center>Please select the decimal symbol used in your file.
    </center>
sk: <center>Prosím, vyberte symbol desatinnej čiarky použitý vo vašom súbore.
    </center>

en: <center>Processing schedule for %1.</center>
sk: <center>Spracúvam plán pre %1.</center>

en: <center>Row number %1 does not have the expected number of columns.</center><center>This might not be a problem, but it may be a header line.</center><center>You may accept all similar items, or just this one, or cancel.</center>
sk: <center>Riadok číslo %1 nemá očakávaný počet stĺpcov.</center><center>To by nemal byť problém, ale môže to byť riadok hlavičky.</center><center>Môžete prijať všetky podobné položky, alebo len túto jednu, alebo zrušiť.</center>

en: <center>The %1 field contains '%2'</center><center>and the %3 field contains '%4'.</center><center>Please choose which you wish to accept.</center>
sk: <center>Pole %1 obsahuje '%2'</center><center>a pole %3 obsahuje '%4'.</center><center>Prosím, vyberte si, ktoré chcete akceptovať.</center>

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy that data to the memo field, click 'Yes'.</center>
sk: <center>Pole '<b>%1</b>' pole má už tento stĺpec vybraný.</center><center>Ak si želáte kopírovať také dáta do poľa poznámky, kliknite na 'Áno'.</center>

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Memo data to the Payee field, click 'Yes'.</center>
sk: <center>Pole '<b>%1</b>' pole má už tento stĺpec vybraný.</center><center>Ak si želáte kopírovať dáta poznámky do poľa príjemcu, kliknite na 'Áno'.</center>

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Payee data to the memo field, click 'Yes'.</center>
sk: <center>Pole '<b>%1</b>' pole má už tento stĺpec vybraný.</center><center>Ak si želáte kopírovať dáta príjemcu do poľa poznámky, kliknite na 'Áno'.</center>

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>Please reselect both entries as necessary.</center>
sk: <center>Pole '<b>%1</b>' má už tento stĺpec vybraný.</center><center>Prosím, vyberte znova obe položky podľa potreby.</center>

en: <center>The cell in column '%1' on row %2 is empty.</center><center>Please check your selections.</center><center>Continue or Cancel?</center>
sk: <center>Bunka v stĺpci '%1' na riadku %2 je prázdna.</center><center>Skontrolujte prosím váš výber.</center><center>Pokračovať alebo ho zrušiť?</center>

en: <center>The columns selected are invalid.
    </center>There must an amount or quantity fields, symbol or security name, plus date and type field.<center>You possibly need to check the start and end line settings, or reset 'Skip setup'.</center>
sk: <center>Vybrané stĺpce sú neplatné.
    </center>Musia tam byť polia sumy alebo množstva, symbol alebo bezpečnostné meno, plus dátum a pole typu.<center>Pravdepodobne budete musieť skontrolovať nastavenie začiatku a na konca riadku, alebo vynulovať 'Preskočiť nastavenie'.</center>

en: <center>The columns selected are invalid.</center>There must an amount or debit and credit fields, plus date and payee fields.
sk: <center>Vybrané stĺpce sú neplatné.</center>Musia existovať polia množstva alebo dlhu a úveru, plus polia dátumu a príjemcu.

en: <center>The name you have entered does not exist,</center><center>but you have not elected to add a new profile.</center>
sk: <center>Názov, ktorý ste zadali, neexistuje,</center><center>ale ešte ste nevybrali pridanie nového profilu</center>

en: <center>The name you have entered does not exist,</center><center>but you have not elected to add a new profile</center><center>If you wish to add '%1' as a new profile,</center><center> click 'Yes'.  Otherwise, click 'No'</center>
sk: <center>Názov, ktorý ste zadali, neexistuje,</center><center>ale ešte ste nevybrali pridanie nového profilu</center><center>Ak chcete pridať '%1' ako nový profil,</center><center>kliknite na 'Áno'. V opačnom prípade kliknite na 'Nie'</center>

en: <center>The selected decimal symbol ('%1') was not present</center><center>or has produced invalid results in row %2, and possibly more.</center><center>Please try again.</center>
sk: <center>Vybraný symbol desatinnej čiarky ('%1') nebol k dispozícii</center><center>alebo vytváral neplatné výsledky v riadku %2, a možno aj viac.</center><center>Prosím, skúste znova.</center>

en: <center>The selected decimal symbol was not present in column %1,</center><center>- but may now have been added.</center><center>If the <b>decimal</b> symbol displayed does not match your system setting</center><center>your data is unlikely to import correctly.</center><center>Please check your selection.</center>
sk: <center>Vybraný symbol desatinnej čiarky nebol k dispozícii v stĺpci %1,</center><center>- ale teraz mohol byť pridaný.</center><center>Ak zobrazený symbol <b>desatinnej čiarky</b> nezodpovedá vášmu nastaveniu systému</center><center>vaše dáta budú pravdepodobne importované nesprávne.</center><center>Skontrolujte, prosím, svoj výber.</center>

en: <center>The start line is greater than the end line.
    </center><center>Please correct your settings.</center>
sk: <center>Počiatočný riadok je väčší než koncový riadok.
    </center><center>Prosím opravte si vaše nastavenie.</center>

en: <center>The transaction below has an unrecognised type or action.</center><center>Please select an appropriate entry, if available.</center><center>Otherwise, click Cancel to abort.</center>
sk: <center>Nižšie uvedená transakcia má neznámy typ alebo akciu</center> <center>Prosím, vyberte príslušnú položku, ak je dostupná.</center> <center>Inak kliknite na Zrušiť na prerušenie.</center>

en: <center>There must an amount or debit and credit fields, plus date and payee fields.</center>
sk: <center>Musia existovať polia množstva alebo dlhu a úveru, plus polia dátumu a príjemcu.</center>

en: <center>This investment account does not contain the "%1" security.</center><center>Transactions involving this security will be ignored.</center>
sk: <center>Tento investičný účet neobsahuje cenný papier "%1".</center><center>Transakcie zahŕňajúce tento cenný papier budú ignorované.</center>

en: <center>You have cleared the profile name '%1'.</center>
    <center>If you wish to delete the entry, click 'Delete'.</center>
    <center>Otherwise, click 'Keep'.</center>
sk: <center>Zrušili ste názov profilu '%1'.</center>
    <center>Ak chcete vymazať položku, kliknite na tlačidlo 'Vymazať'.</center>
    <center>V opačnom prípade kliknite na tlačidlo 'Ponechať'.</center>

en: <center>You have edited the name of a profile</center><center>from '%1' to '%2'.</center><center>If you wish to accept the new name, click 'Yes'.</center><center>Otherwise, click 'No'</center>
sk: <center>Upravili ste názov profilu</center><center>z '%1' na '%2'.</center><center>Ak chcete prijať nové meno, kliknite na 'Áno'.</center><center>V opačnom prípade kliknite na 'Nie'</center>

en: <center>You have selected to remove from the selection list</center>
    <center>%1. </center>
    <center>Click 'Continue' to remove the name, or</center>
    <center>Click 'Cancel'' to leave 'as is'.</center>
sk: <center>Vybrali ste odstrániť zo zoznamu výberu</center>
    <center>%1. </center>
    <center>Kliknite na 'Pokračovať' pre odobratie mena, alebo</center>
    <center>kliknite na 'Zrušiť' pre ponechanie 'ako je'.</center>

en: <center>You possibly need to check the start and end line settings, or reset 'Skip setup'.</center>
sk: <center>Pravdepodobne budete musieť skontrolovať nastavenie začiatku a na konca riadku, alebo vynulovať 'Preskočiť nastavenie'.</center>

en: <center>buyList of transaction types was not found.</center><center>Check existence of correct resource file - 'csvimporterrc'.</center>
sk: <center>buyList typov transakcií nebol nájdený.</center><center>Skontrolovať existenciu správneho súboru zdrojov - 'csvimporterrc'.</center>

en: <html><head/><body><p>Flag this account to be an opening balance account</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Označiť tento účet ako počiatočný stav účtu</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>In case the server is located in a different timezone than your local time, then the post date of imported transactions is off by a day.</p><p>This setting can be used to adjust the timestamps of the transactions during import to reflect your local time. It does not affect previously imported transactions. </p><p>If you are located west of your bank's server than enter a negative time, in case you are located east of it enter a positve time.</p><p>If you are not sure, leave this setting at 0:00.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>V prípade, že server sa nachádza v inom časovom pásme ako vaše časové pásmo, potom sa dátum odoslania importovaných transakcií posunie o deň.</p><p>Toto nastavenie sa dá použiť na úpravu časových pečiatok transakcií počas importu na odrazenie vášho miestneho času. Nemá to vplyv na predošlé importované transakcie.</p><p>Ak sa nachádzate západne od vášho bankového servera, zadajte záporný čas, ak ste východne, zadajte kladný čas.</p><p>Ak si nie ste istý, nechajte toto nastavenie na 0:00.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This account does not support online banking.</p><p>If you think this is an error, please check if the plugin for this type of credit transfer and your online banking plugins are available.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Tento typ účtu nepodporuje online bankovníctvo.</p> <p>Ak si myslíte, že je to chyba, prosím skontrolujte, či plugin pre tento typ kreditného prevodu a váš online banking plugin je dostupný.</p></body></html>

en: <p>... that you can import your bank statements even without a network 
    connection? Just select the file (OFX or QIF) from the File->Import menu.</p>
    <p>Provided by Jose Jorge</p>
sk: <p>...že môžete importovať bankové výpisy aj bez sieťového
    pripojenia? Stačí vybrať súbor (OFX alebo QIF) z menu Súbor-> Importovať.</p>
    <p>Poskytnuté od  Jose Jorge</p>

en: <p>...that the KMyMoney development team wishes you a nice day?
sk: <p>...že vývojový tím KMyMoney Vám praje pekný deň?

en: <p>...that transactions with no category assigned or split
    transactions with unassigned values are marked with an exclamation mark 
    on a yellow triangle in the register?
sk: <p>...že transakcie bez kategórie alebo rozdelené
    transakcie s nepriradenými hodnotami sú označené výkričníkom
    na žltom trojuholníku v registri?

en: <p>...that you can actively support the KMyMoney development team in
    cases that heavily depend on your data? You can save your data in an
    anonymized way for this support.<p>
    Just open your data file and immediately
    select <b>File/Save as...</b>. In the <b>Save As...</b> dialog
    select the filter <b>Anonymous Files</b> and make sure your file gets
    the extensions <b>.anon.xml</b>. <p>
    To verify, how the data looks like you are about to send away, you can open
    this file in KMyMoney and see how the developers see your data.
sk: <p>...že môžete aktívne podporovať vývojový tím KMyMoney
    v prípadoch, ktoré silne závisia na vašich dátach? Svoje dáta môžete uložiť
    anonymným spôsobom pre túto podporu.<p>
    Stačí otvoriť váš dátový súbor a priamo
    vybrať <b> Súbor/Uložiť ako...</b>. V dialógu <b>Uložiť ako...</b>
    vyberte filter <b>Anonymné súbory</b> a uistite sa, že súbor dostane
    príponu <b>.anon.xml</b>. <p>
    Ak si chcete overiť, ako vyzerajú dáta, ktoré sa chystáte poslať preč, môžete otvoriť
    tento súbor v KMyMoney a pozrieť sa, ako vývojári uvidia vaše dáta.

en: <p>...that you can add more data columns to accounts tables
    on your "Home-Page" via <i>Configure/Home/Account information display</i>?
sk: <p>...že môžete pridať ďalšie dátové stĺpce do tabuliek účtov
    na vašej "Domovskej stránke" pomocou <i>zobrazenia informácií Nastaviť/Domov/Účet</i>?

en: <p>...that you can change the sort order of ledger entries by
    right-clicking the header of the ledger view?
sk: <p>...že môžete zmeniť poradie triedenia položiek účtovnej knihy 
    kliknutím pravým tlačidlom na hlavičku pohľadu účtovnej knihy?

en: <p>...that you can create a scheduled transaction from an existing
    one by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or the "More..."-menu in the transaction form?
sk: <p>... že môžete vytvoriť naplánovanú transakciu z existujúcej
    výberom kontextového menu na transakcií v účtovnej knihe
    alebo menu "Viac ..." vo formulári transakcie?

en: <p>...that you can customize the "Home-Page"
    via <i>Configure/Home</i>?
sk: <p>...že môžete prispôsobiť "Domovská stránka"
    pomocou <i>Nastaviť/Domov</i>?

en: <p>...that you can easily move to the other side of a transfer transaction
    by opening the context menu with the right mouse button and selecting one of the
    'Goto' functions?
sk: <p>... že môžete ľahko prejsť na druhú stranu prevodovej transakcie
    otvorením kontextového menu pravým tlačidlom myši a výberom jednej z
    funkcií 'Prejsť na'?

en: <p>...that you can enter new transactions even while reconciling
    an account? You can also make the transaction form visible.
sk: <p>...že môžete zadať nové transakcie, aj keď  sa uvádza účet
    do súladu? Môžete tiež urobiť formulár transakcie viditeľným.

en: <p>...that you can hide transactions prior to a specific date?
    The date can be modified via <i>Configure/General/Filter</i>.
sk: <p>...že môžete skryť transakcie pred k určitým dátumom?
    Dátum možno upraviť pomocou <i>Nastaviť/Všeobecné/Filter</i>.

en: <p>...that you can modify the colors and fonts used for the ledgers
    via <i>Configure/Colors and Fonts</i>?
sk: <p>...že môžete zmeniť farby a písma použité pre účtovné knihy
    cez <i>Nastaviť/Farby a písma</i>?

en: <p>...that you can show all details of the transactions in the register
    by typing &lt;Ctrl-T&gt; or selecting the 'View -> Show Transaction Detail'
    menu entry? You can turn this feature off the same way.
sk: <p>...že môžete zobraziť všetky podrobnosti transakcie v registri
    napísaním &lt;Ctrl-T&gt; alebo výberom položky menu 'Pohľad -> Zobraziť podrobnosti transakcie'?
    Rovnakým spôsobom môžete túto funkciu vypnúť.

en: <p>...that you can show more details of the selected transaction in the
    register by selecting the 'ledger lens' feature in the settings dialog?
sk: <p>...že môžete zobraziť ďalšie podrobnosti o vybranej transakcii
    v registry výberom funkcie 'šošovka účtovnej knihy' v dialógu nastavenia?

en: <p>...that you can start editing a transaction by double-clicking on the
    transaction in the register?
sk: <p>...že môžete začať upravovať transakcie dvojitým kliknutím
    na transakciu v registri?

en: <p>...that you can switch between a listing of all accounts or
    an icon view of all asset and liability accounts with the tabs
    in the accounts view?
sk: <p>...že môžete prepínať medzi zoznamom všetkých účtov alebo
    pohľadom ikon všetkých účtov aktív a pasív so záložkami
    v pohľade účtov?

en: <p>...that you can switch to the payee of a transaction
    by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or in the transaction menu?
sk: <p>...že môžete prepnúť na príjemcu transakcie
    výberom v kontextovom menu na transakcii v účtovnej knihe
    alebo v menu transakcie?

en: <p>...you can use your own external filter program to convert any
    import format to QIF on the fly? See the QIF profile editor for
    more details.
sk: <p>...môžete použiť svoj vlastný externý filtrovací program na prevod akéhokoľvek
    formátu importu do QIF za behu? Pozrite sa na editor profilu QIF
    pre viac podrobností.

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to <b>%2</b>. Reason: %3</p>
sk: <p><b>%1</b> nie je možné presunúť do <b>%2</b> Dôvod: %3</p>

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to institution <b>%2</b>. Reason: %3</p>
sk: <p><b>%1</b> nie je možné presunúť do inštitúcie <b>%2</b>. Dôvod: %3</p>

en: <p><b>%1</b> is either an invalid filename or the file does not exist. You can open another file or create a new one.</p>
sk: <p><b>%1</b> je buď neplatný názov súboru alebo súbor neexistuje. Môžete otvoriť iný súbor alebo vytvoriť nový.</p>

en: <p><b>%1</b> is not a KMyMoney file.</p>
sk: <p><b>%1</b> nie je súbor KMyMoney.</p>

en: <p><b>%1</b> is not a template file.</p>
sk: <p><b>%1</b> nie je súbor šablóny.</p>

en: <p><b>Checking</b>
    Use the checking account type to manage activities on your checking account e.g. payments, checks and cash card purchases.</p>
    
    <p><b>Savings</b>
    Use the savings account type to manage activities on your savings account.</p>
    
    <p><b>Credit Card</b>
    Use the credit card account type to manage activities on your credit card.</p>
    
    <p><b>Cash</b>
    
    Use the cash account type to manage activities in your wallet.</p>
    
    <p><b>Loan</b>
    Use the loan account type to manage amortization loans (e.g. mortgages, car loan, money you lend, private loans etc.).</p>
    
    <p><b>Investment</b>
    Use the investment account to manage your stock, mutual fund and other investments.</p>
    
    <p><b>Asset</b>
    Use the asset account type to manage assets (e.g. your house, car or art collection).</p>
    
    <p><b>Liability</b>
    Use the liability account type to manage any type of liability except amortization loans. Use it for taxes you owe or money you borrowed from friends. For amortization loans like mortgages you should create a loan account.</p>
sk: <p><b>Kontrolovanie</b>
    Použite typ bežného účtu na spravovanie aktivít na vašom bežnom účte, napr. platby, šeky a nákupy hotovostnou kartou.</p>
    
    <p><b>Úspory</b>
    Použite typ sporiacieho účtu na spravovanie aktivít na vašom sporiacom účte.</p>
    
    <p><b>Kreditná karta</b>
    Použite typ účtu kreditnej karty na spravovanie aktivít na vašej kreditnej karte.</p>
    
    <p><b>Hotovosť</b>
    
    Použite typ hotovostného účtu na spravovanie aktivít v peňaženke.</p>
    
    <p><b>Pôžička</b>
    Použite typ úverového účtu na spravovanie amortizácie pôžičiek (napr. hypotéky, pôžičky na auto, požičaných peňazí, súkromných pôžičiek atď.).</p>
    
    <p><b>Investícia</b>
    Použite investičný účet na spravovanie vašich cenných papierov, podielového fondu a ďalších investícií.</p>
    
    <p><b>Aktíva</b>
    Použite typ účtu aktív na spravovanie aktív (napr. váš dom, auto alebo umelecká zbierka).</p>
    
    <p><b>Pasíva</b>
    Použite typ účtu pasív na spravovanie akéhokoľvek druhu pasív, s výnimkou amortizácie pôžičiek. Použite ho pre dane, ktoré dlhujete, alebo peniaze, ktoré ste si požičali od priateľov. Pre amortizáciu pôžičiek, ako sú hypotéky, by ste si mali vytvoriť úverový účet.</p>

en: <p>Account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sk: <p>Účet zmenený.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Starý: <b>%1</b>, Nový: <b>%2</b></p>

en: <p>Amount changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sk: <p>Suma zmenená.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stará: <b>%1</b>, Nová: <b>%2</b></p>

en: <p>Are you sure you want to delete the scheduled transaction <b>%1</b>?</p>
sk: <p>Ste si istí, že chcete vymazať plánovanú transakciu <b>%1</b>?</p>

en: <p>Category changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sk: <p>Kategória zmenená.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stará: <b>%1</b>, Nová: <b>%2</b></p>

en: <p>Check this box to include only those categories which have been marked to "Include on Tax Reports"</p>
sk: <p>Zaškrtnúť toto pole pre zahrnutie iba tých kategórií, ktoré sú označené "Zahrnúť na daňové výkazy"</p>

en: <p>Choose a name for this report.</p>
sk: <p>Zvoliť názov pre tento výkaz.</p>

en: <p>Choose how large of a time period each column should encompass</p>
sk: <p>Zvoliť, aké veľké časové obdobie by mal každý stĺpec zahŕňať</p>

en: <p>Choose how to group the transactions in this report</p>
sk: <p>Zvoliť, ako zoskupovať transakcie v tejto správe</p>

en: <p>Choose what kind of accounts to display as the rows of this report.</p>
sk: <p>Zvoliť, aké druhy účtov sa zobrazia ako riadky tejto správy.</p>

en: <p>Choose what level of detail to show on the chart.</p>
sk: <p>Zvoliť, akú úroveň detailov ukazovať na grafe.</p>

en: <p>Choose which columns should be shown in the report.</p><p>The date and transaction amount are always shown.</p>
sk: <p>Zvoliť, ktoré stĺpce, ktoré by mali byť uvedené v správe.</p><p>Dátum a suma transakcie sú vždy zobrazené.</p>

en: <p>Details for %1:</p>
sk: <p>Detaily pre %1:</p>

en: <p>Do you really want to delete account <b>%1</b>?</p>
sk: <p>Naozaj chcete vymazať účet <b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to delete the institution <b>%1</b>?</p>
sk: <p>Naozaj chcete vymazať inštitúciu <b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to delete the investment <b>%1</b>?</p>
sk: <p>Naozaj chcete vymazať investíciu <b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to merge the selected payees?
sk: <p>Naozaj chcete zlúčiť vybraných príjemcov?

en: <p>Do you really want to remove the %1 <b>%2</b> from the file?</p>
sk: <p>Naozaj chcete odstrániť %1 <b>%2</b> zo súboru?</p>

en: <p>Do you really want to remove the budget <b>%1</b>?</p>
sk: <p>Naozaj chcete odstrániť rozpočet <b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to remove the currency <b>%1</b> from the file?</p><p><i>Note: adding currencies is not currently supported.</i></p>
sk: <p>Naozaj chcete odstrániť menu <b>%1</b> zo súboru?</p><p><i>Poznámka: pridávanie meny nie je v súčasnosti podporované.</i></p>

en: <p>Do you really want to remove the payee <b>%1</b>?</p>
sk: <p>Naozaj chcete odstrániť príjemcu <b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to remove the tag <b>%1</b>?</p>
sk: <p>Naozaj chcete odstrániť značku <b>%1</b>?</p>

en: <p>Enter a comment to help you remember the details of this report.</p>
sk: <p>Zadajte komentár, ktorý vám pomôže zapamätať si podrobnosti o tejto správe.</p>

en: <p>Error while reading template file <b>%1</b> in line %2, column %3</p>
sk: <p>Chyba pri čítaní súboru šablóny <b>%1</b> v riadku %2, stĺpci %3</p>

en: <p>File <b>%1</b> is already opened in another instance of KMyMoney</p>
sk: <p>Súbor <b>%1</b> je už otvorený v inej inštancii KMyMoney</p>

en: <p>From this dialog you are able to import transactions from a Quicken<b>&trade;</b> compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).</p>
    <p>Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button. Once you have the file's path press the Import button and KMyMoney will import all the transactions, categories and payees it finds.</p>
sk: <p>V tomto dialógu môžete importovať transakcie z Quicken<b>&trade;</b> kompatibilného súboru (kvôli prípone známy ako súbor QIF).</p>
    <p>Prosím, zadajte cestu k súboru QIF alebo ho vyberte kliknutím na tlačidlo Prechádzať. Akonáhle budete mať cestu k súboru, stlačte tlačidlo Import a KMyMoney importuje všetky transakcie, kategórie a príjemcov, ktorých nájde.</p>

en: <p>Invalid flag type <b>%1</b> for account <b>%3</b> in template file <b>%2</b></p>
sk: <p>Neplatný typ značky <b>%1</b> pre účet <b>%3</b> v súbore šablóny <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
sk: <p>Neplatná značka <b>%1</b> v súbore šablóny <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid top-level account type <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
sk: <p>Neplatný typ účtu najvyššej úrovne <b>%1</b> v súbore šablóny <b>%2</b></p>

en: <p>KMyMoney can encrypt your datafile using GPG Encryption. GPG encryption is one of the most secure methods in the world for protecting data. All of your account numbers and other important financial information will be very secure.</p>
sk: <p>KMyMoney môžete šifrovať dátový súbor pomocou GPG šifrovanie. GPG šifrovanie je jednou z najbezpečnejších metód na svete pre ochranu dát. Všetky čísla účtov a ďalšie dôležité finančné informácie bude veľmi bezpečné.</p>

en: <p>Memo changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sk: <p>Poznámka zmenená.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stará: <b>%1</b>, Nová: <b>%2</b></p>

en: <p>Number changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sk: <p>Číslo zmenené.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Staré: <b>%1</b>, Nové: <b>%2</b></p>

en: <p>On this tab, you configure how you'd like the rows and columns to be selected and organized.</p>
sk: <p>Na tejto záložke môžete nastaviť, ako by ste chceli, aby boli riadky a stĺpce vybrané a organizované.</p>

en: <p>On this tab, you configure the chart drawn for this report.</p>
sk: <p>Na tejto záložke môžete nastaviť graf nakreslený pre túto správu.</p>

en: <p>On this tab, you set the basic properties of this report.</p>
sk: <p>Na tejto záložke môžete nastaviť základné vlastnosti tejto správy.</p>

en: <p>Payee changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sk: <p>Príjemca zmenený.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Starý: <b>%1</b>, Nový: <b>%2</b></p>

en: <p>Please check that all the details in the following dialog are correct and press OK.</p><p>Editable data can be changed and can either be applied to just this occurrence or for all subsequent occurrences for this schedule.  (You will be asked what you intend after pressing OK in the following dialog)</p>
sk: <p>Prosím, skontrolujte, že všetky údaje v nasledujúcom dialógu sú správne a stlačte OK.</p><p>Upraviteľné údaje možno meniť a môžu byť aplikované len pre tento výskyt alebo pre všetky nasledujúce výskyty v tomto harmonograme. (Budete požiadaný o to, čo máte v úmysle po stlačení OK v nasledujúcom dialógu)</p>

en: <p>Please select what you want to do: discard the changes, save the changes or continue to edit the transaction.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
sk: <p>Prosím, vyberte si, čo chcete urobiť: zrušiť zmeny, zmeny uložiť alebo pokračovať v úpravách transakcie.</p><p>Môžete tiež nastaviť možnosť automatického uloženia transakcie, keď napr. vyberiete inú transakciu.</p>

en: <p>Reconciliation flag changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sk: <p>Značka zosúladenia zmenená.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stará: <b>%1</b>, Nová: <b>%2</b></p>

en: <p>Select this option to cause the report to be shown as a chart when you first open the report.  Otherwise, it will come up as a text report.</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu pre spôsobenie, že výkaz zobrazí ako graf pri prvom otvorení výkazu. V opačnom prípade sa objaví ako textový výkaz.</p>

en: <p>Select this option to draw the numeric values for data points next to their plot location.</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na vykreslenie číselných hodnôt pre dátové body vedľa ich umiestnenia v grafe.</p>

en: <p>Select this option to notate this report as one of your favorites.</p><p>All your favorite reports are grouped in one place on the report list for easy access.</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na označenie tejto správy ako jednej z vašich obľúbených.</p><p>Všetky vaše obľúbené správy sú zoskupené na jednom mieste v zozname správ pre ľahký prístup.</p>

en: <p>Select this option to show horizontal and vertical grid lines on the chart.</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie vodorovných a zvislých čiar mriežky v grafe.</p>

en: <p>Select this option to show the Account column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre účet</p>

en: <p>Select this option to show the Action column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre akciu</p>

en: <p>Select this option to show the Category column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre kategóriu</p>

en: <p>Select this option to show the Memo column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre poznámku</p>

en: <p>Select this option to show the Number column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre číslo</p>

en: <p>Select this option to show the Payee column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre príjemcu</p>

en: <p>Select this option to show the Price column for investments</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca ceny pre investície</p>

en: <p>Select this option to show the Reconciled column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre zosúladenie</p>

en: <p>Select this option to show the Running balance column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre spustený zostatok</p>

en: <p>Select this option to show the Shares column for investments</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca akcie pre investície</p>

en: <p>Select this option to show the Tag column</p>
sk: <p>Vybrať túto voľbu na zobrazenie stĺpca pre značku</p>

en: <p>Select what form you would like the chart to be drawn as.</p>
sk: <p>Vyberte v akej forme by ste chceli, aby bol graf vykreslený.</p>

en: <p>Select what width should be used to draw the line on the chart</p>
sk: <p>Vybrať, aká šírka by mala byť použitá na vykreslenie čiary v grafe</p>

en: <p>Some sub-categories of category <b>%1</b> cannot be deleted, because they are still used. They will be made sub-categories of <b>%2</b>. Proceed?</p>
sk: <p>Niektoré podkategórie kategórie <b>%1</b> nie je možné vymazať, pretože sa stále používajú. Vytvoria sa podkategórie <b>%2</b>. Pokračovať?</p>

en: <p>The account "%1" was previously created as loan account but some information is missing.</p><p>The new loan wizard will be started to collect all relevant information.</p><p>Please use KMyMoney version 0.8.7 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.</p>
sk: <p>Účet "%1" bol predtým vytvorený ako úverový účet, ale niektoré informácie chýbajú.</p><p>Bude spustený nový sprievodca novou pôžičkou na zozbieranie všetkých relevantných informácií.</p><p>Použite, prosím, KMyMoney verzie 0.8.7 alebo novšej a staršej ako verzia 0.9 na opravu problému.</p>

en: <p>The category <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
sk: <p>Kategória <b>%1</b> v súčasnosti neexistuje. Chcete ju vytvoriť?</p><p><i>Rodičovský účet bude predvolený pre <b>%2</b> ale môže byť zmenený v nasledujúcom dialógu</i>.</p>

en: <p>The opening balance is the balance of the account when you start using it with KMyMoney. For new accounts this is usually 0 but for existing accounts this may well differ. Please consult the account statements to figure out this value. The opening balance is to be provided in the currency of the account as selected with the currency button.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
sk: <p>Počiatočný stav je zostatok na účte, keď  ho začnete používať s KMyMoney. U nových účtov je to zvyčajne 0, ale pre existujúce účty sa to môže líšiť. Prosím, pozrite sa do výpisov z účtu pre vyriešenie tejto hodnoty. Počiatočný stav má byť poskytnutý v mene účtu, aká je vybraná s tlačidlom meny. </p>
    <p><i>Poznámka</i>: Ak nepoznáte presnú výšku počiatočného stavu, zadajte odhad. Túto hodnotu môžete zmeniť neskôr pred prvým zosúladením tohto účtu.</p>

en: <p>The opening date would be the date of the last statement. In case you want to keep track of transactions prior to this date, enter the ending balance and statement date of a prior statement and add all following transactions into KMyMoney. KMyMoney will not allow you to enter or modify transactions prior to this date.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
sk: <p>Počiatočný dátum by mal byť dátum posledného výpisu. V prípade, že chcete sledovať transakcie pred týmto dátumom, zadajte koncový stav a dátum predchádzajúceho výpisu a pridajte všetky tieto transakcie do KMyMoney. KMyMoney vám nedovolí zadať alebo upraviť transakcie pred týmto dátumom.</p>
    <p><i>Poznámka:</i>: Ak nepoznáte presnú sumu počiatočného stavu, zadajte odhad. Túto hodnotu môžete zmeniť neskôr pred zosúladením tohto účtu po prvýkrát. </p>

en: <p>Transfer account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
sk: <p>Prevod účtu zmenený.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Starý: <b>%1</b>, Nový: <b>%2</b></p>

en: <p>Unable to import <b>'%1'</b> using the OFX importer plugin.  The plugin returned the following error:</p><p>%2</p>
sk: <p>Nemožno importovať <b>'%1'</b> pomocou zásuvného modulu  OFX importér. Zásuvný modul vrátil nasledujúcu chybu:</p><p>%2</p>

en: <p>Use the fields below to enter some information about yourself.</p>
    
    <p>All information is optional and only used to personalize your KMyMoney file.</p>
sk: <p>Do polí nižšie zadajte nejaké informácie o sebe.</p>
    
    <p>Všetky informácie sú voliteľné a poskytnuté len pre prispôsobenie vášho súboru KMyMoney.</p>

en: <p>You have configured to save your data in encrypted form using GPG. Make sure you understand that you might lose all your data if you encrypt it, but cannot decrypt it later on. If unsure, answer <b>No</b>.</p>
sk: <p>Nastavili ste uloženie vašich dát v šifrovanej podobe pomocou GPG. Uistite sa, že ste pochopili, že by ste mohli prísť o všetky vaše dáta, ak ich zašifrujete, ale neskôr ich nebudete vedieť dešifrovať. Ak si nie ste istí, odpovedzte <b> Nie</b>.</p>

en: <p>You have selected to encrypt your data also with the KMyMoney recover key, but the key with id</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>has not been found in your keyring at this time. Please make sure to import this key into your keyring. You can find it on the <a href="http://kmymoney.org/">KMyMoney web-site</a>. This time your data will not be encrypted with the KMyMoney recover key.</p>
sk: <p>Vybrali ste pre šifrovanie dát aj obnovovací kľúč KMyMoney, ale kľúč s id </p><p><center><b>%1</b></center></p><p> sa nenašiel vo vašom zväzku kľúčov v tomto okamihu. Prosím, zabezpečte import tohto kľúča do vášho zväzku kľúčov. Nájdete ho na <a href="http://kmymoney.org/">webovej stránke KMyMoney</a>. Tentoraz vaše dáta nebudú šifrované pomocou obnovovacieho kľúča KMyMoney.</p>

en: <p>You have specified to encrypt your data for the user-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Unfortunately, a valid key for this user-id was not found in your keyring. Please make sure to import a valid key for this user-id. This time, encryption is disabled.</p>
sk: <p>Zadali ste šifrovanie dát pre používateľské id </p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Nanešťastie, platný kľúč pre používateľské id nebol nájdený vo vašom zväzku kľúčov. Prosím, zabezpečte import platného kľúča pre toto používateľské id. Tentoraz je šifrovanie zakázané.</p>

en: <p>You have turned on the GPG encryption support. This means, that new files will be stored encrypted.</p><p>Existing files will not be encrypted automatically.  To achieve encryption of existing files, please use the <b>File/Save as...</b> feature and store the file under a different name.<br/>Once confident with the result, feel free to delete the old file and rename the encrypted one to the old name.</p>
sk: <p>Zapli ste podporu GPG šifrovania. To znamená, že nové súbory budú uložené šifrované.</p><p>Existujúce súbory nebudú zašifrované automaticky. K dosiahnutiu zašifrovania existujúcich súborov, prosím, použite funkciu <b>Súbor/Uložiť ako...</b> a uložte súbor pod iným názvom.<br/> Keď ste si istí s výsledkom, bez obáv vymažte starý súbor a premenujte šifrovaný súbor na starý názov.</p>

en: <qt>
    Please choose the <b>online</b> account you want the 
    <b>application</b> account to be mapped to from the list below.
    </qt>
sk: <qt>
    Prosím, zvoľte <b>online</b> účet, ktorý chcete,
    aby bol mapovaný účtom <b>aplikácie</b> z nižšie uvedeného zoznamu.
    
    </qt>

en: <qt><p>Please select the first date for which transactions are to be retrieved from <b>%1</b>.</p><p>If you specify no date then the bank will choose one.</p></qt>
sk: <qt><p>Prosím, vyberte prvý dátum, pre ktorý sa majú načítať transakcie z <b>%1</b>.</p><p>Ak nezadáte žiadny dátum, potom ho zvolí banka.</p></qt>

en: <qt>Could not enqueue the job.
    </qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa úlohu zaradiť do fronty
    </qt>

en: <qt>Select which transactions should be recorded.
    
    <b>All payments</b> allows you to enter all payments made for this loan.
    
    The option to <b>start from the beginning of the current year</b> is meant for loans that have already been active for a longer period of time, and for which you do not want to enter all past transactions.
    </qt>
sk: <qt>Vyberte, ktoré transakcie by mali byť zaznamenané.
    
    <b>Všetky platby</b> umožňuje zadať všetky platby za túto pôžičku.
    
    Možnosť <b>od začiatku tohto roka</b> je určená pre pôžičky, ktoré už boli aktívne po dlhšiu dobu, a pre ktoré nechcete zadávať všetky minulé transakcie.
    </qt>

en: <qt>The given application account <b>%1</b> has not been mapped to an online account.</qt>
sk: <qt>Daný účet aplikácie <b>%1</b> nebol mapovaný na online účet.</qt>

en: <qt>The update job is not supported by the bank/account/backend.
    </qt>
sk: <qt>Aktualizačná úloha nie je podporovaná bankou/účtom/backendom.
    </qt>

en: = periodical payment:
sk: = pravidelná splátka:

en: = periodical payments
sk: = pravidelné splátky

[ctx: @action add new price]
en: New
sk: Nové

[ctx: @action create new export profile]
en: New...
sk: Nový...

[ctx: @action create new import profile]
en: New...
sk: Nový...

[ctx: @action create new profile]
en: New
sk: Nové

[ctx: @action create new report]
en: New
sk: Nové

[ctx: @action move item down]
en: Down
sk: Dolu

[ctx: @action move item up]
en: Up
sk: Hore

[ctx: @action number of days]
en: days
sk: dní

[ctx: @action timeframe of the budget]
en: Monthly
sk: Mesačne

[ctx: @action timeframe of the budget]
en: Yearly
sk: Ročne

[ctx: @action timeframe of the budget. month-by-month budget]
en: Individual
sk: Individuálne

[ctx: @action whether the schedule will have more occurrences over time]
en: Repeating:
sk: Opakovanie:

[ctx: @info:tooltip for find transaction apply button]
en: Search transactions
sk: Hľadať prevody

[ctx: @info:tooltip for report configuration apply button]
en: Apply the configuration changes to the report
sk: Použiť zmeny usporiadania do výkazu

[ctx: @item Appears last as separator]
en:  and
sk:  a

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Rainbow
sk: Dúha

[ctx: @item KDChart color palette]
en: Subdued
sk: Tlmený

[ctx: @item Show all payees]
en: All
sk: Všetko

[ctx: @item Show all tags]
en: All
sk: Všetko

[ctx: @item Show only closed tags]
en: Closed
sk: Uzavreté

[ctx: @item Show only opened tags]
en: Opened
sk: Otvorené

[ctx: @item Show only unused payees]
en: Unused
sk: Nepoužité

[ctx: @item Show only unused tags]
en: Unused
sk: Nepoužité

[ctx: @item Show only used payees]
en: Used
sk: Použité

[ctx: @item Show only used tags]
en: Used
sk: Použité

[ctx: @item This comes after the hunder text if the tens unit is different from 0]
en:  and
sk:  a

[ctx: @item This comes after the hundred value digit]
en:  hundred
sk:  sto

[ctx: @item all accounts]
en: All
sk: Všetko

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Days
sk: Dni

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Months
sk: Mesiace

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Weeks
sk: Týždne

[ctx: @item frequency of interest calculation]
en: Years
sk: Roky

[ctx: @item no holiday region selected]
en: (None)
sk: (Žiadne)

[ctx: @item no payments were entered for a loan]
en: No
sk: Nie

[ctx: @item payments were entered for a loan]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @item reconciliation status]
en: All states
sk: Všetky štáty

[ctx: @item reconciliation status]
en: Cleared
sk: Vyčistené

[ctx: @item reconciliation status]
en: Not reconciled
sk: Nevysporiadané

[ctx: @item reconciliation status]
en: Reconciled
sk: Zosúladené

[ctx: @item the columns will display bi-monthly data]
en: Bi-Monthly
sk: Dvojmesačne

[ctx: @item the columns will display daily data]
en: Daily
sk: Denne

[ctx: @item the columns will display monthly data]
en: Monthly
sk: Mesačne

[ctx: @item the columns will display quarterly data]
en: Quarterly
sk: Kvartálne

[ctx: @item the columns will display weekly data]
en: Weekly
sk: Týždenne

[ctx: @item the columns will display yearly data]
en: Yearly
sk: Ročne

[ctx: @item the number 0]
en: zero
sk: nula

[ctx: @item the number 1]
en: one
sk: jeden

[ctx: @item the number 1,000,000]
en: million
sk: milión

[ctx: @item the number 1,000,000,000]
en: billion
sk: miliarda

[ctx: @item the number 10]
en: ten
sk: desať

[ctx: @item the number 1000]
en: thousand
sk: tisíc

[ctx: @item the number 11]
en: eleven
sk: jedenásť

[ctx: @item the number 12]
en: twelve
sk: dvanásť

[ctx: @item the number 13]
en: thirteen
sk: trinásť

[ctx: @item the number 14]
en: fourteen
sk: štrnásť

[ctx: @item the number 15]
en: fifteen
sk: pätnásť

[ctx: @item the number 16]
en: sixteen
sk: šestnásť

[ctx: @item the number 17]
en: seventeen
sk: sedemnásť

[ctx: @item the number 18]
en: eighteen
sk: osemnásť

[ctx: @item the number 19]
en: nineteen
sk: devätnásť

[ctx: @item the number 2]
en: two
sk: dve

[ctx: @item the number 20]
en: twenty
sk: dvadsať

[ctx: @item the number 3]
en: three
sk: tri

[ctx: @item the number 30]
en: thirty
sk: tridsať

[ctx: @item the number 4]
en: four
sk: štyri

[ctx: @item the number 40]
en: forty
sk: štyridsať

[ctx: @item the number 5]
en: five
sk: päť

[ctx: @item the number 50]
en: fifty
sk: päťdesiat

[ctx: @item the number 6]
en: six
sk: šesť

[ctx: @item the number 60]
en: sixty
sk: šesťdesiat

[ctx: @item the number 7]
en: seven
sk: sedem

[ctx: @item the number 70]
en: seventy
sk: sedemdesiat

[ctx: @item the number 8]
en: eight
sk: osem

[ctx: @item the number 80]
en: eighty
sk: osemdesiat

[ctx: @item the number 9]
en: nine
sk: deväť

[ctx: @item the number 90]
en: ninety
sk: deväťdesiat

[ctx: @item type of interest]
en: Fixed
sk: Opravené

[ctx: @item type of interest]
en: Variable
sk: Premenná

[ctx: @label]
en: KMyMoney supports multiple currencies, nevertheless one of them will be used as your base currency. The base currency is used as default for new accounts and reports. Please select the base currency from the following list.
sk: KMyMoney podporuje viac mien, avšak jedna z nich bude použitá ako základná mena. Základná mena sa používa ako predvolená pre nové účty a výkazy. Prosím, vyberte si základnú menu z nasledujúceho zoznamu.

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the fractional part and the third is the denominator of the fractional part]
en: %1 and %2/%3
sk: %1 a %2/%3

[ctx: @label account username]
en: Username
sk: Používateľské meno

[ctx: @label alternate color]
en: Alternate
sk: Alternatívna

[ctx: @label convert from stock to currency]
en: to
sk: do

[ctx: @label email address]
en: Email:
sk: E-mail:

[ctx: @label loan name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @label name of the schedule]
en: Name:
sk: Názov:

[ctx: @label normal color]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: @label reconciliation status]
en: State
sk: Stav

[ctx: @label schedule name]
en: Name:
sk: Názov:

[ctx: @title]
en: ISO Code
sk: ISO kód

[ctx: @title QIF profile general information]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title The way in which items will be displayed]
en: Display
sk: Obrazovka

[ctx: @title background colors]
en: Background
sk: Pozadie

[ctx: @title global settings]
en: Global
sk: Globálne

[ctx: @title header of the QIF field name column]
en: Field
sk: Pole

[ctx: @title header of the account name column]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title header of the budget name column]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title header of the currency name column]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title loan general information]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title type of online banking connection]
en: Automatic
sk: Automaticky

[ctx: @title type of online banking connection]
en: Manual
sk: Ručne

[ctx: @title user name of the database]
en: Username
sk: Používateľské meno

en: A beneficiary name is needed. | The beneficiary name must be at least %1 characters long
sk[0]: Vyžaduje sa meno príjemcu.
sk[1]: Meno príjemcu musí byť minimálne %1 znakov dlhé
sk[2]: Meno príjemcu musí byť minimálne %1 znakov dlhé

en: A budget with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple budgets with the same identification name. Are you sure you would like to rename the budget?
sk: Rozpočet s názvom '%1' už existuje. Nie je vhodné mať viac rozpočtov s rovnakým identifikačným menom. Ste si istí, že chcete premenovať rozpočet?

en: A category named <b>%1</b> already exists. You cannot create a second category with the same name.
sk: Kategória s názvom <b>%1</b> už existuje. Nemôžete vytvoriť druhú kategóriu s rovnakým názvom.

en: A list containing the id's of already printed checks.
sk: Zoznam obsahujúci identifikačné čísla už vytlačených šekov.

en: A payee with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple payees with the same identification name. Are you sure you would like to rename the payee?
sk: Príjemca s meno '%1' už existuje. Nie je vhodné mať viacero príjemcov s rovnakým identifikačným menom. Ste si istí, že chcete premenovať príjemcu?

en: A plugin to import data using Weboob was added
sk: Plugin na import údajov z Weboob bol pridaný

en: A positive amount to transfer is needed.
sk: Vyžaduje sa kladná hodnota na prevod.

en: A profile must be selected before selecting a file.
sk: Profil musí byť zvolený pred výberom súboru.

en: A purpose is needed. | The purpose must be at least %1 characters long.
sk[0]: Je potrebný cieľ.
sk[1]: Cieľ musí byť aspoň %1 znakov dlhý.
sk[2]: Cieľ musí byť aspoň %1 znakov dlhý.

en: A tag with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple tags with the same identification name. Are you sure you would like to rename the tag?
sk: Značka s názvom '%1' už existuje. Nie je vhodné mať viac značiek s rovnakým identifikačným menom. Ste si istí, že chcete premenovať značku?

en: A typical KMyMoney user maintains a checking account with some institution and uses it to receive money or pay bills. If this is not the case, please deselect the checkbox below and continue on the next page.
sk: Typický KMyMoney používateľ spravuje bežný účet s nejakou inštitúciou a používa ho prijímanie peňazí alebo platenie účtov. Ak tomu tak nie je, prosím, zrušte zaškrtnutie poľa nižšie a pokračujte na ďalšej strane.

en: A valid BIC is 8 or 11 characters long.
sk: Platný BIC je dlhý 8 alebo 11 znakov.

en: A valid tan is required to proceed.
sk: Na pokračovanie je potrebný platný odtieň.

en: ACCOUNT:
sk: ÚČET:

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Abort the import operation and dismiss all changes
sk: Prerušiť import a zamietnuť všetky zmeny

en: Absolute limit
sk: Absolútny limit

en: Accelerate
sk: Zrýchliť

en: Accept %1
sk: Akceptovať %1

[ctx: Accept 'imported' and 'matched' transaction]
en: Accept
sk: Akceptovať

en: Accept All
sk: Prijať všetko

en: Accept This
sk: Prijať toto

en: Accepts the entered data and stores it
sk: Prijíma zadané údaje a uloží ich

en: Accepts the entered data and stores it as schedule
sk: Prijíma zadané údaje a uloží ich ako harmonogram

en: Accepts the entered values and stores the budget
sk: Prijíma zadané hodnoty a uloží rozpočet

en: Account
sk: Účet

en: Account "%1" disappeared: %2
sk: Účet "%1" zanikol: %2

en: Account %1 contains an opening balance. Please use KMyMoney version 0.8 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.
sk: Účet %1 obsahuje počiatočný stav. Použite, prosím, KMyMoney verzie 0.8 alebo vyššej a nižšej ako 0.9 na odstránenie problému.

en: Account Balance
sk: Zostatok účtu

en: Account Balances by Institution
sk: Zostatky účtov podľa inštitúcie

en: Account Balances by Type
sk: Zostatky účtov podľa typu

en: Account Details
sk: Detaily účtu

en: Account Information
sk: Informácie o účte

en: Account Mapping
sk: Mapovanie účtu

en: Account Not Mapped
sk: Účet nie je mapovaný

en: Account Number
sk: Číslo účtu

en: Account Numbers
sk: Čísla účtov

en: Account Template...
sk: Šablóna účtu...

en: Account Type:
sk: Typ účtu:

en: Account Types
sk: Typy účtu

en: Account closed
sk: Účet uzatvorený

en: Account delimiter
sk: Oddeľovač účtu

[ctx: Account general settings]
en: General
sk: Všeobecné

en: Account information
sk: Informácie o účte

en: Account information display
sk: Zobrazenie informácií o účte

en: Account name
sk: Meno účtu

[ctx: Account name]
en: Name
sk: Meno

[ctx: Account name]
en: Name: %1
sk: Názov: %1

[ctx: Account name]
en: Name: %1 (Brokerage)
sk: Názov: %1 (Maklérstvo)

en: Account number
sk: Číslo účtu

en: Account options
sk: Nastavenia účtu

en: Account or Category %1, transaction date %2; split contains invalid value; please check
sk: Účet alebo kategória %1, dátum transakcie %2; rozdelenie obsahuje neplatnú hodnotu; prosím, skontrolujte

en: Account problem
sk: Chyba účtu

en: Account selection
sk: Výber účtu

en: Account to export
sk: Exportovať účet

en: Account to import to
sk: Importovať účet do

en: Account type
sk: Typ účtu

en: Account%1
sk: Účet%1

en: Account/Cat
sk: Účet/Kat

en: Account:
sk: Účet:

en: Accounts
sk: Účty

en: Accounts / Categories
sk: Účty / Kategórie

en: Accounts managed by an institution are usually referenced by a unique number the so called account number. Enter that number here.
    
    KMyMoney currently uses this number only for some online banking functions.
sk: Účty spravované inštitúciou sú zvyčajne označované jedinečným číslom tzv. číslom účtu. Sem zadajte toto číslo.
    
    KMyMoney v súčasnosti toto číslo použije len pre niektoré funkcie online bankovníctva.

en: Accounts with no institution assigned
sk: Účty so žiadnou priradenou inštitúciou

en: Accounts/Categories
sk: Účty/Kategórie

en: Action
sk: Akcia

en: Action/Type
sk: Akcia/Typ

en: Activity
sk: Aktivita

[ctx: Activity for expense categories]
en: Paid
sk: Vyplatené

[ctx: Activity for income categories]
en: Received
sk: Prijaté

en: Actual
sk: Aktuálne

en: Add
sk: Pridať

en: Add New Profile
sk: Pridať nový profil

en: Add Security Name
sk: Pridať názov cenného papiera

en: Add a new entry
sk: Pridať novú položku

en: Add scheduled transaction
sk: Pridať plánovanú transakciu

en: Added a frozen column to improve visualizing forecast details
sk: Pridaný zmrazený stĺpec na zlepšenie vizualizačných podrobností prognózy

en: Added support for online SEPA transactions
sk: Pridaná podpora pre online SEPA transakcie

en: Adding New Institution
sk: Pridávanie novej Inštitúcie

en: Adding profile name.
sk: Pridávanie názvu profilu,

en: Adding transactions
sk: Pridanie prevodov

en: Additional Fees
sk: Ďalšie poplatky

en: Additional Fees:
sk: Ďalšie poplatky:

en: Additional Fees: %1
sk: Ďalšie poplatky: %1

en: Additional encryption keys to be used: %1
sk: Ďalšie šifrovacie kľúče, ktoré majú byť použité: %1

en: Additional keys
sk: Ďalšie kľúče

en: Address book import
sk: Import adresára

en: Adjusting budgets...
sk: Prispôsobenie rozpočtov...

en: Adjusting scheduled transactions...
sk: Prispôsobenie plánovaných transakcií...

en: Adjusting transactions...
sk: Prispôsobenie transakcií...

[ctx: Advanced forecast view]
en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Affected payments:
sk: Dotknuté platby:

en: Afghanistan Afghani
sk: Avgánsky afghani

en: After
sk: Po

en: After a clock the first flicker bar changes (each half-byte is transmitted in 2*clock setting).
sk: Po čase sa prvýkrát zmení pruh (každý polbajt sa prenáša v intervale 2*čas)

en: After entering the reconciliation data automatically detect the transactions that match that data (in some cases it might be not possible to do that).
sk: Po zadaní dát zosúladenia sa automaticky zistia transakcie, ktoré odpovedajú týmto dátam (v niektorých prípadoch to nie je možné takto urobiť).

en: After this credit transfer the account's balance will be below the minimal balance.
sk: Po tomto kreditnom prevode bude zostatok účtu pod minimálnou hodnotou.

en: After this credit transfer the account's balance will be below your credit limit.
sk: Po tomto kreditnom prevode bude zostatok účtu pod kreditným limitom.

en: Albanian Lek
sk: Albánsky lek

en: Algerian Dinar
sk: Alžírsky dinár

[ctx: All accounts]
en: All
sk: Všetko

en: All currencies converted to %1
sk: Všetky meny prevedené na %1

en: All currencies converted to %1
sk: Všetky meny prevedené na %1

en: All dates
sk: Všetky dátumy

[ctx: All files (Filefilter)]
en: All files
sk: Všetky súbory

en: All messages
sk: Všetky správy

en: All messages have been enabled.
sk: Všetky správy boli povolené.

en: All payments
sk: Všetky platby

en: All subaccounts must be closed before the account can be closed
sk: Všetky podúčty musia byť uzavreté, aby sa dal zatvoriť účet

en: All types
sk: Všetky typy

en: All values shown in %1
sk: Všetky hodnoty zobrazené v %1

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
sk: Všetky hodnoty sú v %1, pokiaľ nie je uvedené inak

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
sk: Všetky hodnoty sú v %1, pokiaľ nie je uvedené inak

en: Also encrypt against recover key
sk: Tiež šifrovať oproti obnovovaciemu kľúču

en: Also encrypt with KMyMoney's recover key
sk: Tiež šifrovať s obnovovacím kľúčom KMyMoney

en: Alternatively, if the file contains just a single security, enter its name here.
    The names are retained and may be selected from the list here.
sk: Alternatívne, v prípade, že súbor obsahuje len jeden cenný papier, zadajte sem jeho názov.
    Názvy sú uchované a môžu sa tu vybrať zo zoznamu.

en: Always process this schedule the last day of a month
sk: Vždy spracovať tento plán v posledný deň mesiaca

en: Always show a No. field
sk: Vždy ukazovať pole poradového čísla

en: Always show a No. field in transaction form
sk: Vždy ukazovať pole poradového čísla vo formulári transakcie

en: Always use this selection for this price source.
sk: Vždy použiť tento výber pre tento cenový zdroj.

en: Amortization
sk: Amortizácia

en: Amount
sk: Suma

en: Amount borrowed: %1
sk: Suma požičaná: %1

en: Amount entered
sk: Suma zadaná

en: Amount is:
sk: Suma je:

en: Amount lent: %1
sk: Suma poskytnutá: %1

en: Amount: %1
sk: Množstvo: %1

en: Amounts
sk: Sumy

en: An Expense account must be a child of an Expense account
    Account %1 will be stored under the main Expense account
sk: Výdajový účet musí byť potomkom výdajového účtu
    Účet %1 sa uloží pod hlavným výdavkovým účtom

en: An Income account must be a child of an Income account
    Account %1 will be stored under the main Income account
sk: Príjmový účet musí byť potomkom príjmového účtu
    Účet %1 sa uloží pod hlavným príjmovým účtom

en: An Investment account must be a child of an Asset account
    Account %1 will be stored under the main Asset account
sk: Investičný účet musí byť potomkom účtu aktív
    Účet %1 sa uloží pod hlavným účtom aktív

en: An interest change can only happen after the first payment
sk: K zmena úroku môže dôjsť len po prvej platbe

en: An invalid column was entered.
    Must be between 1 and %1.
sk: Bol zadaný neplatný stĺpec.
    Musí byť medzi 1 a %1.

en: An unrecoverable error occurred while reading the database
sk: Pri čítaní databázy došlo k neodstrániteľnej chybe

en: An unrecoverable error occurred while writing to the database.
    It may well be corrupt.
sk: Pri zápise do databázy došlo k neodstrániteľnej chybe.
    Môže byť aj poškodená.

en: Andorran Franc
sk: Andorský frank

en: Andorran Peseta
sk: Andorská peseta

en: Angolan New Kwanza
sk: Angolská kwanza

en: Annualized Return
sk: Ročný výnos

en: Anonymize data
sk: Anonymné dáta

[ctx: Anonymous (Filefilter)]
en: Anonymous files
sk: Anonymné súbory

en: Another instance of KMyMoney is already running. Do you want to quit?
sk: Ďalšia inštancia KMyMoney je už spustená. Chcete skončiť?

en: Any status
sk: Akýkoľvek stav

en: Any transaction
sk: Ľubovoľné prevody

en: Apostrophe Handling
sk: Zaobchádzanie s apostrofom

en: Application
sk: Aplikácia

en: Application Account
sk: Účet aplikácie

[ctx: Application is ready to use]
en: Ready.
sk: Pripravený.

en: April
sk: Apríl

en: AqBanking importer...
sk: Importér AqBanking...

en: Are you sure you want to delete report <b>%1</b>?  There is no way to recover it.
sk: Ste si istí, že chcete vymazať výkaz <b>%1</b>? Neexistuje žiadny spôsob, ako ho obnoviť.

en: Are you sure you wish to merge these transactions?
sk: Ste si istí, že chcete zlúčiť tieto transakcie?

en: Are you sure you wish to stop this scheduled transaction from being entered into the register?
    
    KMyMoney will prompt you again next time it starts unless you manually enter it later.
sk: Ste si istí, že chcete zastaviť plánovanú transakciu pred zadaním do registra?
    
    KMyMoney vás vyzve znovu nabudúce, keď začne, pokiaľ ju nezadáte neskôr ručne.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: Sending this job failed (tried on %1).
sk: Poslanie tejto úlohy zlyhalo (pokus %1).

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank accepted this job on %1.
sk: Banka prijala túto úlohu %1.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank rejected this job on %1.
sk: Banka odmietla túto úlohu %1.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: This job was accepted by the bank on %1.
sk: Táto úloha bola prijatá bankou %1.

en: Argentine Peso
sk: Argentinske peso

en: Aruban Florin
sk: Arubanský florin

en: As of today
sk: od dnešného dňa

en: Ask for a new payee's default category
sk: Požiadať o predvolenú kategóriu nového príjemcu

en: Ask user
sk: Spýtať sa používateľa

en: Asset
sk: Aktíva

en: Asset Account
sk: Aktíva účtu

en: Asset Accounts
sk: Účty aktív

en: Asset account
sk: Účet aktív

en: Asset accounts
sk: Účty aktív

en: Assets
sk: Aktíva

en: Assets & Liabilities
sk: Aktíva a pasíva

en: Assets and Liabilities
sk: Aktíva a pasíva

en: Assets and Liabilities Summary
sk: Prehľad aktív a pasív

en: Assign
sk: Priradiť

en: Assign deleted names to the above selected payee's matching list
sk: Priradiť zmazané mená do vyššie uvedeného párovacieho zoznamu príjemcov

en: Assign next number
sk: Priradiť nasledujúce číslo

en: Assignments
sk: Priradenia

en: At least one of the selected transactions has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transactions may result in rounding errors. Do you want to continue?
sk: Aspoň jedna z vybraných transakcií má viac ako dve rozdelenia a je pôvodne založený na inej mene (%1). Použitie tohto účtu na úpravu transakcií môže mať za následok chyby zaokrúhlenia. Chcete pokračovať?

en: At least one split of the selected transaction references an account that has been closed. Editing the transactions is therefore prohibited.
sk: Aspoň jedno rozdelenie vybranej transakcie odkazuje na účet, ktorý bol uzavretý. Úprava transakcia je preto zakázaná.

en: At least one split of the selected transactions has been frozen. Editing the transactions is therefore prohibited.
sk: Aspoň jedno rozdelenie vybraných transakcií bolo zmrazené, Úprava transakcií je preto zakázaná.

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to continue to edit the transactions anyway?
sk: Najmenej jedno rozdelenie vybraných transakcií bolo zosúladené. Prajete si aj tak pokračovať v úpravách transakcie?

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to delete the transactions anyway?
sk: Najmenej jedno rozdelenie vybraných transakcií bolo zosúladené. Prajete si aj tak vymazať transakcie?

en: At least one transaction/schedule still references the category <b>%1</b>.  However, at least one category with the same currency must exist so that the transactions/schedules can be reassigned.
sk: Aspoň jedna transakcia/harmonogram stále odkazuje na kategóriu <b>%1</b>.  Avšak, aspoň jedna kategória s rovnakou menou musí existovať, aby transakcia/harmonogram mohli byť znova priradené.

en: At least one transaction/scheduled transaction is still referenced by a tag. Currently you have all tags selected. However, at least one tag must remain so that the transaction/scheduled transaction can be reassigned.
sk: Aspoň jedna transakcia/plánovaná transakcia sa stále odvoláva na značku. V súčasnosti máte všetky značky vybrané. Avšak, aspoň jedna značka musí zostať tak, aby transakcia/plánovaná transakcia mohla byť znova priradené.

en: At least one transaction/scheduled transaction or loan account is still referenced by a payee. Currently you have all payees selected. However, at least one payee must remain so that the transaction/scheduled transaction or loan account can be reassigned.
sk: Aspoň jedna transakcia/plánovaná transakcia alebo úverový účet sa stále odvoláva na príjemcu. V súčasnej dobe máte všetkých príjemcov vybraných. Avšak, aspoň jeden príjemca musí zostať tak, aby transakcia/plánovaná transakcia alebo úverový účet mohol byť pridelený.

en: Attempt to match similar transactions
sk: Pokus o párovanie podobných transakcií

en: Australian Dollar
sk: Austrálsky dolár

en: Austrian Schilling
sk: Austrálsky šiling

[ctx: Auto assignment (caption)]
en: Auto assignment
sk: Automatické priradenie

en: Auto fill with previous transaction data
sk: Automatické vypĺňanie predchádzajúcich dát transakcie

en: Auto increment check number
sk: Automatické zvýšenie čísla šeku

en: Auto saving...
sk: Automatické uloženie...

en: Autofill
sk: Automatické vypĺňanie

en: Autogenerated by QIF importer
sk: Automaticky generované importérom QIF

en: Autogenerated by QIF importer from type Mutual account entry
sk: Automaticky generované importérom QIF z položky typu Podielového účtu

en: Automatic database creation for type %1 is not currently implemented.
    Please create database %2 manually
sk: Automatická tvorba databázy typu %1 nie je v súčasnej dobe implementovaná.
    Prosím, vytvorte databázu %2 ručne

en: Automatic reconciliation
sk: Automatické zosúladenie

en: Automatically find which transactions match the given reconciliation data
sk: Automaticky zistiť, ktoré transakcie zodpovedajú daným údajom zosúladenia

en: Autosave file periodically
sk: Súbor pravidelne automaticky ukladať

en: Autosave file upon close
sk: Automaticky uložiť súbor pri zatváraní

en: Autosave interval in minutes
sk: Interval pre automatické ukladanie v minútach

en: Autosave options
sk: Voľby automatického ukladania

en: Autosave periodically
sk: Pravidelne automaticky ukladať

en: Autosave when file is modified upon close
sk: Automaticky uložiť, ak je súbor upravený pri zatváraní

en: Available categories:
sk: Dostupné kategórie:

en: Available payees:
sk: Dostupní príjemcovia:

en: Available tags:
sk: Dostupné značky:

[ctx: Average balance]
en: Average
sk: Priemer

en: Average days
sk: Priemerné dni

en: Azerbaijani Manat
sk: Ázerbajdžánsky manat

en: BANK/BROKER:
sk: BANKA/MAKLÉR:

en: Background color for group marker
sk: Farba pozadia pre skupinovú značku

en: Background color for imported transactions
sk: Farba pozadia pre importované transakcie

en: Background color for matched transactions
sk: Farba pozadia pre zhodné transakcie

en: Background color for required fields
sk: Farba pozadia pre požadované polia

en: Backup
sk: Zálohovať

[ctx: Backup done]
en: Done
sk: Hotovo

en: Backup file for today exists on that device. Replace?
sk: Záložný súbor pre dnešok existuje na tomto zariadení. Nahradiť?

en: Backup...
sk: Záloha...

en: Bahamian Dollar
sk: Bahamský dolár

en: Bahraini Dinar
sk: Bahrajnský dinar

en: Balance
sk: Zostatok

en: Balance Early Warning
sk: Včasné varovanie zostatku

en: Balance Max Limit
sk: Max Limit zostatku

en: Balance after
sk: Zostatok po

en: Balance before start of recording
sk: Zostatok pred spustením zaznamenávania

en: Balance of %1
sk: Zostatok %1

en: Balance:
sk: Zostatok:

en: Balance:
sk: Zostatok:

en: Balance: %1
sk: Zostatok: %1

en: Balance: %1%2
sk: Zostatok: %1%2

en: Balloon payment
sk: Balónová splátka

en: Bangladeshi Taka
sk: Bangladéžska taka

en: Bank
sk: Banka

en: Bank Code
sk: Bankový kód

en: Bank entry:
sk: Banková položka:

en: Bank statement
sk: Bankový výpis

en: Bank transfer
sk: Bankový prevod

en: Banking
sk: Bankovníctvo

en: Banking Wizard Page
sk: Strana sprievodcu bankovníctvom

en: Barbados Dollar
sk: Barbados dolár

en: Base currency
sk: Základná mena

en: Before
sk: Pred

en: Before KMyMoney can give you detailed information about your financial status, you need to create at least one account. Until then, KMyMoney shows the welcome page instead.
sk: Predtým, než vám KMyMoney môže poskytnúť podrobné informácie o vašej finančnej situácii, je nutné vytvoriť aspoň jeden účet. Do tej doby, KMyMoney zobrazí uvítaciu stránku miesto toho.

en: Belarusian Ruble
sk: Bieloruský rubeľ

en: Belarusian Ruble (old)
sk: Bieloruský rubeľ (starý)

en: Belgian Franc
sk: Belgický frank

en: Belize Dollar
sk: Belize dolár

en: Beneficiary Name
sk: Meno príjemcu

en: Bermudian Dollar
sk: Bermudský dolár

en: Better performance of the user interface
sk: Lepšia výkonnosť používateľského rozhrania

en: Bhutan Ngultrum
sk: Bhutánsky ngultrum

en: Bills
sk: Účtenky

en: Bolivian Boliviano
sk: Bolívijské boliviano

en: Branch
sk: Pobočka

en: Brazilian Real
sk: Brazílsky real

en: British Pound
sk: Britská libra

en: Broker
sk: Maklér

[ctx: Brokerage (suffix for account names)]
en: Brokerage
sk: Maklérstvo

en: Brokerage Account
sk: Maklérsky účet

en: Brokerage Item
sk: Maklérska položka

en: Browse...
sk: Prechádzať...

en: Brunei Dollar
sk: Brunei dolár

en: Budget
sk: Rozpočet

en: Budget <numid>%1</numid>
sk: Rozpočet <numid>%1</numid>

en: Budget <numid>%1</numid> (<numid>%2</numid>)
sk: Rozpočet <numid>%1</numid> (<numid>%2</numid>)

en: Budget Forecast
sk: Prognóza rozpočtu

en: Budget Overruns
sk: Rozpočet prekračuje

en: Budget based on forecast
sk: Rozpočet založený na prognóze

en: Budget options
sk: Voľby rozpočtu

[ctx: Budget total]
en: Total
sk: Celkom

en: Budget year
sk: Rok rozpočtu

en: Budgeted
sk: Rozpočtované

en: Budgeted vs. Actual This Year
sk: Rozpočtované vs. skutočné tento rok

en: Budgeted vs. Actual This Year (YTM)
sk: Rozpočtované vs. skutočné tento rok (YTM)

en: Budgeting
sk: Zostavovanie rozpočtu

en: Budgets
sk: Rozpočty

en: Bulgarian Lev
sk: Bulharský leva

en: Bulgarian Lev (new)
sk: Bulharský lev (nový)

en: Burundi Franc
sk: Burundský frank

[ctx: Button text for match transaction]
en: Match
sk: Zhoda

[ctx: Button text for unmatch transaction]
en: Unmatch
sk: Zrušiť zhodu

[ctx: Button to close the current dialog]
en: Done
sk: Hotovo

[ctx: Button to show more detailed data]
en: More
sk: Viac

en: Buy
sk: Nákup

en: Buys
sk: Kúpa

en: C&hoose...
sk: &Vybrať...

[ctx: CSV (Filefilter)]
en: CSV files
sk: CSV súbory

[ctx: CSV Exporter dialog title]
en: CSV Exporter
sk: CSV exportér

en: CSV Import Wizard
sk: Sprievodca importom CSV

[ctx: CSV Importer dialog title]
en: CSV Importer
sk: Importér CSV

en: CSV exporter added
sk: CSV exportér pridaný

en: CSV importer was improved
sk: Importér CSV bol zlepšený

en: CSV invalid field values
sk: Neplatné CSV hodnoty poľa

en: CSVWizard
sk: Sprievodca CSV

en: Calculate
sk: Vypočítať

en: Calculate Loan
sk: Vypočítať pôžičku

en: Calculated
sk: Vypočítané

en: Calculation Overview
sk: Prehľad výpočtu

en: Calculation error
sk: Výpočet chyby

en: Calculation successful
sk: Výpočet úspešný

en: Calculator
sk: Kalkulačka

en: Calculator...
sk: Kalkulačka...

en: Calendar View
sk: Pohľad kalendára

en: Cambodia Riel
sk: Kambodža Riel

en: Canadian Dollar
sk: Kanadský dolár

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel processing of schedule entry.
sk: Zrušiť spracovanie položky harmonogramu.

[ctx: Cancel transaction edit]
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot add currency with existing id %1
sk: Nie je možné pridať menu s existujúcim id %1

en: Cannot add institution
sk: Nie je možné pridať inštitúciu

en: Cannot add institution: %1
sk: Nie je možné pridať inštitúciu: %1

en: Cannot add report, reason: "%1"
sk: Nie je možné pridať výkaz, dôvod: "%1"

en: Cannot create new currency. %1
sk: Nie je možné vytvoriť novú menu. %1

en: Cannot create or edit any transactions in Account %1 as it is closed
sk: Nie je možné vytvoriť alebo upraviť akékoľvek transakcie na účte %1, pretože je uzavretý

en: Cannot create transactions in a closed account.
sk: Nie je možné vytvoriť transakcie v uzavretom účte.

en: Cannot create transactions in the context of a category.
sk: Nie je možné vytvoriť transakcie v kontexte kategórie.

en: Cannot create transactions when no account is selected.
sk: Nie je možné vytvoriť transakcie, keď nie je vybraný žiadny účet.

en: Cannot delete currency %1. %2
sk: Nie je možné vymazať menu %1. %2

en: Cannot edit investment transactions and non-investment transactions together.
sk: Nie je možné upravovať investičné transakcie a neinvestičné transakcie dohromady.

en: Cannot edit investment transactions in the context of this account.
sk: Nie je možné upraviť transakcie v kontexte tohto účtu.

en: Cannot edit mixed investment action/type transactions together.
sk: Nie je možné spolu upravovať zmiešané investičné transakcie akcie/typu.

en: Cannot edit multiple split transactions at once.
sk: Nie je možné upravovať viac rozdelených transakcií naraz.

en: Cannot edit transactions in the context of a category.
sk: Nie je možné upraviť transakcie v kontexte kategórie.

en: Cannot edit transactions with frozen splits.
sk: Nie je možné upraviť transakcie so zmrazenými rozdeleniami.

en: Cannot enter transaction with postdate prior to account's opening date.
sk: Nie je možné zadať transakciu s dátumom odoslania pred počiatočným dátumom účtu.

en: Cannot find template transaction for schedule %1
sk: Nie je možné nájsť šablónovú transakciu pre harmonogram %1

en: Cannot load file <b>%1</b>. Reason: %2
sk: Nie je možné načítať súbor <b>%1</b>. Dôvod: %2

en: Cannot modify currency with unknown id %1
sk: Nie je možné zmeniť menu s neznámym id %1

en: Cannot open database %1
sk: Nie je možné otvoriť databázu %1

en: Cannot open file %1 for writing
sk: Nie je možné otvoriť súbor %1 pre zápis

en: Cannot open file as requested. Error was: %1
sk: Nie je možné otvoriť súbor, ako je požadované. Chyba bola: %1

en: Cannot open or create database %1.
    Retry Save As Database and click Help for further info.
sk: Nie je možné otvoriť lebo vytvoriť databázu %1.
    Opakovať Uložiť ako databázu a kliknúť na Pomocník pre ďalšie informácie.

en: Cannot process transaction with focus if it is not selected.
sk: Nie je možné spracovať transakcie so zameraním, pokiaľ nie sú vybrané.

en: Cannot process transactions in account %1, which is closed.
sk: Nie je možné spracovávať transakcie na účte %1, ktorý je uzavretý.

en: Cannot read from file <b>%1</b>.
sk: Nie je možné čítať zo súboru <b>%1</b>.

en: Cannot remove currency with unknown id %1
sk: Nie je možné odstrániť menu s neznámym id %1

en: Cannot remove transaction that references a closed account.
sk: Nie je možné transakciu, ktorá odkazuje na uzavretý účet.

en: Cannot retrieve currency with unknown id '%1'
sk: Nie je možné získať menu s neznámym id '%1'

en: Cannot save to current database.
sk: Nie je možné uložiť do aktuálnej databázy.

en: Cannot save to current database: %1
sk: Nie je možné uložiť do aktuálnej databázy: %1

en: Cannot set %1 as base currency: %2
sk: Nie je možné nastaviť %1 ako základnú menu: %2

en: Cannot update currency. %1
sk: Nie je možné aktualizovať menu. %1

en: Cannot update security <b>%1</b>: %2
sk: Nie je možné aktualizovať cenný papier <b>%1</b>: %2

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Cash
sk: Hotovosť

en: Cash Flow
sk: Hotovostný tok

en: Cash Flow Status
sk: Stav hotovostného toku

en: Cash Flow Summary
sk: Prehľad hotovostného toku

en: Cash Flow Transactions This Month
sk: Transakcie hotovostného toku v tomto mesiaci

en: Cash Fraction
sk: Podiel hotovosti

en: Categories
sk: Kategórie

en: Category
sk: Kategória

en: Category Type
sk: Typ kategórie

en: Category creation
sk: Vytvorenie kategórie

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (long term)
sk: Kapitálový zisk (dlhodobý)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (mid term)
sk: Kapitálový zisk (strednodobý)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (short term)
sk: Kapitálový zisk (krátkodobý)

[ctx: Category name]
en: Dividend
sk: Dividenda

[ctx: Category name]
en: Interest
sk: Úrok

[ctx: Category name]
en: Investment fees
sk: Investičné poplatky

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous expense
sk: Rozličné výdavky

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous income
sk: Rozličné príjmy

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend
sk: Reinvestované dividendy

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (long term)
sk: Reinvestované dividendy (dlhodobé)

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (short term)
sk: Reinvestované dividendy (krátkodobé)

[ctx: Category name]
en: Reinvested interest
sk: Reinvestované dividendy

[ctx: Category name]
en: Returned capital
sk: Vrátený kapitál

en: Category options
sk: Voľby kategórie

en: Category selection
sk: Výber kategórie

en: Category/Account
sk: Kategória/účet

en: Cayman Islands Dollar
sk: Kajmanský dolár

en: Cell font
sk: Písmo bunky

en: Certificate of Deposit
sk: Depozitný certifikát

en: Change &total amount of transaction to %1.
sk: Zmeniť celkovú sumu &transakcie na %1.

en: Change budget year
sk: Zmeniť rok rozpočtu

en: Change the date to the next processing day
sk: Zmeniť dátum v nasledujúcom dni spracovania

en: Change the date to the previous processing day
sk: Zmeniť dátum v predchádzajúcom dni spracovania

en: Change the details of selected price information.
sk: Zmeniť detaily v informáciách o vybranej cene.

en: Change the security information of the selected entry.
sk: Zmeniť informácie cenného papiera vybranej položky.

en: Change total amount of transaction to %1.
sk: Zmeniť celkovú sumu transakcie na %1.

en: Charges
sk: Poplatky

en: Chart
sk: Graf

en: Chart Detail:
sk: Podrobnosti grafu:

en: Chart Palette
sk: Paleta grafov

en: Chart Tab
sk: Záložka grafu

en: Chart Type
sk: Typ grafu

[ctx: Chart legend title]
en: Legend
sk: Vysvetlivky

[ctx: Chart lines legend]
en: Legend
sk: Vysvetlivky

en: Charts
sk: Grafy

en: Charts line width
sk: Šírka čiary grafov

en: Charts palette
sk: Paleta grafov

en: Check box if any fee is a percentage figure rather than a value.
sk: Zaškrtnúť pole, ak je akýkoľvek poplatok percento namiesto hodnoty.

en: Check date
sk: Dátum kontroly

en: Check number <b>%1</b> has already been used in account <b>%2</b>.<center>Do you want to replace it with the next available number?</center>
sk: Číslo <b>%1</b> už bolo použité v účte <b>%2</b>.<center>Chcete ho nahradiť nasledujúcim dostupným číslom?</center>

en: Check schedules on startup
sk: Skontrolovať harmonogramy spustení

en: Check schedules upon startup
sk: Skontrolovať harmonogramy počas spustenia

en: Check template file
sk: Overiť súbor šablóny

en: Check this if you are refinancing a loan that already exists in KMyMoney
sk: Preverte si toto, či refinancujete pôžičku, ktorá už v KMyMoney existuje

en: Checking
sk: Kontrola

en: Checking for overdue scheduled transactions...
sk: Kontrola na plánované transakcie po termíne...

[ctx: Cheque Number]
en: No.
sk: Č.

en: Chilean Peso
sk: Čilské peso

en: Chinese Yuan Renminbi
sk: Čínsky yuan

en: Choose Export Type Dialog
sk: Dialóg výberu typu exportu

en: Choose Import Type Dialog
sk: Dialóg výberu typu importu

en: Choose Style
sk: Vyberte štýl

en: Choose export type:
sk: Vybrať typ exportu:

en: Choose file path
sk: Vyberte cestu súboru

en: Choose import type:
sk: Vybrať typ importu:

en: Choose...
sk: Vybrať...

en: City:
sk: Mesto:

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear &All
sk: Vyčistiť &všetko

en: Clear &Zero
sk: &Vyčistiť nulu

en: Clear all
sk: Vyčistiť všetko

en: Clear all splits
sk: Vyčistiť všetky rozdelenia

en: Clear selected column entries
sk: Vyčistiť vybrané položky stĺpcov

en: Clear selected column entries.
sk: Vyčistiť vybrané položky stĺpcov.

en: Clear this
sk: Toto vyčistiť

en: Cleared balance
sk: Vyčistený zostatok

[ctx: Cleared balance]
en: Cleared: %1
sk: Vyčistené: %1

en: Click either Banking or Investment.
    Then select 'Add New Profile' and enter a new name.
    Then open the file you wish to import,
    and set up your new parameters.
    Or, select an existing profile, to use saved settings.
sk: Kliknite buď na Bankovníctvo alebo Investícia.
    Potom vyberte 'Pridať nový profil' a zadajte nový názov.
    Potom otvorte súbor, ktorý chcete importovať
    a nastavte svoje nové parametre.
    Alebo vyberte existujúci profil na použitie uložených nastavení.

en: Click to select the required decimal symbol, and to
    check that the selected symbol matches the data.
sk: Kliknutím vybrať požadovaný symbol desatinnej čiarky
    a skontrolovať, či zvolený symbol zodpovedá údajom.

en: Client UID
sk: UID klienta

en: Clock length of optical tan flickering in ms.
sk: Dĺžka času zmeny odtieňa v ms.

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close account
sk: Uzavrieť účet

en: Close this window
sk: Zavrieť toto okno

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Closed tag
sk: Uzavretá značka

en: Closed tags can't be used.
sk: Uzavreté značky nemožno použiť.

en: Closing Balance
sk: Koncový stav

en: Closing window...
sk: Zatváram okno...

en: Collapse all accounts in the list
sk: Zbaliť všetky účty v zozname

en: Collect all transactions for the given payee. Treat all transactions that refer to the same category and have an amount with +/- X % as identical. If more than one transaction is found, a list of them is presented to the user.
    
    Selecting 0% will list all transactions.
sk: Zhromaždiť všetky transakcie pre daného príjemcu. Uvažovať všetky transakcie, ktoré sa vzťahujú k rovnakej kategórii a majú zhodné množstvo na +/- X %. Ak je nájdená viac ako jedna transakcia, ich zoznam sa predloží používateľovi.
    
    Výber 0% vypíše všetky transakcie.

en: Colombian Peso
sk: Kolumbijské peso

en: Color settings
sk: Nastavenie farieb

en: Colors
sk: Farby

en: Column
sk: Stĺpec

[ctx: Column heading for VAT category]
en: VAT
sk: DPH

[ctx: Column heading for category in tax report]
en: Tax
sk: Daň

en: Columns
sk: Stĺpce

[ctx: Combine transactions]
en: Combine
sk: Kombinovať

en: Comma (,)
sk: Čiarka (,)

en: Comment
sk: Komentár

en: Commission
sk: Komisia

en: Commodity
sk: Komodita

en: Comoros Franc
sk: Komorský Frank

en: Compiled with the following settings:
sk: Skompilované s nasledujúcimi nastaveniami:

en: Completion Wizard Page
sk: Strana sprievodcu dokončovania

en: Configure
sk: Nastaviť

en: Configure Aq&Banking...
sk: Nastaviť Aq&Banking...

[ctx: Configure a report]
en: &Configure
sk: &Nastaviť

en: Configure preferences after finishing the wizard.
sk: Nastaviť predvoľby po dokončení sprievodcu.

en: Configure this report
sk: Nastaviť tento výkaz

[ctx: Confirm]
en: Yes
sk: Áno

en: Confirm Manual Enter
sk: Potvrdiť ručné zadanie

en: Confirm end of reconciliation
sk: Potvrdiť koniec zosúladenia

en: Congratulations: you have successfully set up your bank for online banking via OFX.
sk: konfigurácie: úspešne ste nastavili banku pre online bankovníctvo cez OFX.

en: Connecting to bank...
sk: Pripájam sa do banky...

en: Connection Details
sk: Podrobnosti pripojenia

en: Consistency Check
sk: Kontrola konzistenciu

en: Consistency check failed: %1
sk: Kontrola konzistencie zlyhala: %1

en: Consistency check result
sk: Výsledok kontroly konzistencie

en: Contacting bank...
sk: Kontaktovať banku

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Contents to Export
sk: Exportovať obsah

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue to edit splits
sk: Pokračovať v úprave transakcií

en: Continue with next page
sk: Pokračovať s nasledujúcou stránkou

en: Conversion rate
sk: Konverzný kurz

en: Conversion rate is not positive
sk: Konverzný kurz nie je kladný

en: Conversion rate: %1
sk: Konverzný kurz: %1

en: Convert
sk: Previesť

[ctx: Convert 'em!!]
en: <p>Select this option to convert all values in the report to your base currency.</p><p>Leave it unchecked if you would like to see values in their original currency.</p><p>If currencies are not converted, then subtotals will not be shown.</p>
sk: <p>Vyberte túto možnosť na prevod všetkých hodnôt vo výkaze na vašu základnú menu.</p><p>Nechajte to nezaškrtnuté, ak by ste chceli vidieť hodnoty v ich pôvodnej mene.</p><p>Ak meny nie sú prevedené, potom sa nebudú zobrazovať medzisúčty.</p>

en: Convert values to base currency
sk: Previesť hodnoty na základnú menu

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy budget
sk: Kopírovať rozpočet

en: Copy memo
sk: Kopírovať poznámku

en: Copy of %1
sk: Kopírovať z %1

[ctx: Copy of scheduled transaction name]
en: Copy of %1
sk: Kópia %1

en: Copy splits
sk: Kopírovať rozdelenia

en: Copy this report to the clipboard
sk: Kopírovať tento výkaz do schránky

en: Copy to clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Core engine, Release Manager, Project admin
sk: Základný nástroj, Správca vydaní, Administrátor projektu

en: Correct splits
sk: Opraviť rozdelenia

en: Costa Rican Colon
sk: Kostarický colon

en: Could not find a plugin to display this job or it does not contain any data.
sk: Nemôžem nájsť plugin na zobrazenie tejto úlohy, alebo neobsahuje žiadne údaje.

en: Could not find reportgroup "%1" for report "%2".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
sk: Nemožno nájsť skupinu pre ohlásenie "%1" pre správu "%2".
    Prosím, nahláste túto chybu na vývojársku konferenciu: kmymoney-devel@kde.org

en: Could not load responsible plugin to view this task.
sk: Nemôžem načítať zodpovedný plugin na zobrazenie tejto úlohy.

en: Could not save one onlineJob. | Could not save %1 onlineJobs.
sk[0]: Nemôžem uložiť online úlohu.
sk[1]: Nemôžem uložiť %1 online úlohy.
sk[2]: Nemôžem uložiť %1 online úloh.

en: County/State:
sk: Krajina/Štát:

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create Tables
sk: Vytvoriť tabuľky

en: Create a new Category
sk: Vytvoriť a novú kategóriu

en: Create a new account/category
sk: Vytvoriť nové konto/kategóriu

en: Create a new asset account
sk: Vytvoriť nový účet aktív

en: Create a new category
sk: Vytvoriť novú kategóriu

en: Create a new price entry.
sk: Vytvoriť novú položku ceny.

en: Create a new profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Create a new report based on this one
sk: Vytvoriť nový výkaz založený na tomto výkaze

en: Create a new schedule.
sk: Vytvoriť nový harmonogram.

en: Create a new transaction
sk: Vytvoriť novú transakciu

en: Create brokerage account
sk: Vytvoriť maklérsky účet

en: Create category
sk: Vytvoriť kategóriu

en: Create reminders
sk: Vytvoriť pripomienky

en: Create scheduled transaction...
sk: Vytvoriť plánovanú transakciu...

en: Create security
sk: Vytvoriť cenný papier

en: Created on
sk: Vytvorené

en: Creates a new budget
sk: Vytvorí nový rozpočet

en: Creates a new payee
sk: Vytvorí nového príjemcu

en: Creates a new tag
sk: Vytvorí novú značku

en: Creating new document...
sk: Vytvorenie nového dokumentu...

en: Creating transactions can only be performed in the ledger view
sk: Tvorbu transakcií možno vykonávať len v pohľade účtovnej knihy

en: Creation failed executing statement
    Executed: %1
    Error No %2: %3
sk: Vytváranie zlyhalo pri vykonávaní príkazu
    Vykonané: %1
    Chyba číslo %2: %3

en: Credit Card
sk: Kreditná karta

en: Credit Card %1 monthly payment
sk: Mesačná platba kreditnej karty %1

en: Credit Early Warning
sk: Včasné kreditné varovanie

en: Credit Max Limit
sk: Kreditný max limit

en: Credit Transfer
sk: Prevod kreditu

en: Credit card payment
sk: Platba kreditnej karty

en: Credit transfer options
sk: Voľby kreditného prevodu

en: Criteria
sk: Kritériá

en: Critical Error
sk: Kritické Chyba

en: Croatian Kuna
sk: Chorvátska kuna

en: Csv Export
sk: Export do CSV

en: Cuban Peso
sk: Kubánske peso

en: Currencies
sk: Meny

en: Currencies...
sk: Meny...

en: Currency
sk: Mena

en: Currency options
sk: Voľby meny

en: Currency:
sk: Mena:

en: Currency: %1
sk: Mena: %1

en: Current Balance
sk: Súčasný zostatok

en: Current Forecast Method:
sk: Aktuálny spôsob prognózy:

en: Current Month Summary
sk: Prehľad súčasného mesiaca

en: Current amount
sk: Aktuálna suma

en: Current fiscal year
sk: Súčasný fiškálny rok

en: Current importer does not recognize GnuCash account type %1
sk: Aktuálny importér nerozpozná GnuCash typ účtu %1

en: Current month
sk: Aktuálny mesiac

en: Current quarter
sk: Súčasný štvrťrok

en: Current rate
sk: Aktuálna miera

en: Current selections: %1
sk: Aktuálne výbery: %1

en: Current year
sk: Aktuálny rok

en: Custom Report
sk: Vlastný výkaz

en: Cyprus Pound
sk: Cyperská libra

en: Czech Koruna
sk: Česká koruna

en: Danish Krone
sk: Dánska koruna

en: Data Selector
sk: Výber dát

en: Data entry
sk: Dátová položka

en: Database Details
sk: Detaily databázy

en: Database File (SQLite only)
sk: Databázový súbor (iba SQLite)

en: Database Name (Others)
sk: Názov databázy (Ďalšie)

en: Database Type
sk: Typ databázy

en: Database apparently in use
    Opened by %1 on %2 at %3.
    Open anyway?
sk: Databáza zrejme v prevádzke
    Otvorená %1 na %2 v %3.
    Napriek tomu otvoriť?

en: Database backend
sk: Backend databázy

en: Database backend, maintainer stable branch
sk: Backend databázy backend, stabilná vetva správcu

en: Database contains data which must be removed before using Save As.
    Do you wish to continue?
sk: Databáza obsahuje údaje, ktoré musia byť odstránené pred použitím Uložiť ako.
    Chcete pokračovať?

en: Database malfunction
sk: Zlyhanie databázy

en: Database type %1 has not been fully tested in a KMyMoney environment.
    Please make sure you have adequate backups of your data.
    Please report any problems to the developer mailing list at kmymoney-devel@kde.org
sk: Typ databázy %1 nebol plne testovaný v prostredí KMyMoney.
    Prosím, uistite sa, že máte dostatočne zálohované vaše dáta.
    Nahláste nám, prosím, akékoľvek problémy na vývojársku konferenciu na kmymoney-devel@kde.org

en: Date
sk: Dátum

en: Date Format
sk: Formát dátumu

en: Date Range
sk: Rozsah dátumov

en: Date entered
sk: Dátum zadaný

en: Date format selection
sk: Výber formátu dátumu

en: Date of final transaction:
sk: Dátum ukončenia transakcie:

en: Date of first payment
sk: Dátum prvej splátky

en: Date of next interest change
sk: Dátum nasledujúcej zmeny úroku

en: Date of payment
sk: Dátum platby

en: Date:
sk: Dátum:

en: Day
sk: Deň

en: Day of Month to start Forecast:
sk: Deň v mesiaci pre začiatok prognózy:

en: Day of month to start forecast
sk: Deň v mesiaci pre začiatok prognózy

en: Days of Accounts Cycle:
sk: Dni cyklu účtu:

en: Days of normal account cycle
sk: Dni bežného cyklu účtu

en: Days to Forecast:
sk: Dni pre prognózu:

en: Days to forecast
sk: Dni pre prognózu

en: Debit Note
sk: Poznámka dlhu

en: Debug Options
sk: Možnosti ladenia

en: Debug Timers
sk: Ladiace časovače

en: Debug Traces
sk: Ladiace stopy

en: Decelerate
sk: Spomaliť

en: Decimal Symbol
sk: Symbol desatinnej čiarky

en: Decode using
sk: Použiť dekódovanie

en: Decoding option
sk: Voľby dekódovania

[ctx: Decrease of asset/liability value]
en: Decrease
sk: Znížiť

en: Default Account
sk: Predvolený účet

en: Default CSS file
sk: Predvolený CSS súbor

en: Default Category for Payee
sk: Predvolená kategória pre príjemcu

en: Default Report
sk: Štandardný výkaz

en: Default category:
sk: Predvolená kategória:

en: Default reconciliation state
sk: Predvolený stav zosúladenia

en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation
sk: Predvolený stav zosúladenia pre transakcie zadané počas harmonizácie

en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation of an account
sk: Predvolený stav zosúladenia pre transakcie zadané počas harmonizácie účtu

en: Default start date for statement download
sk: Predvolený počiatočný dátum pre stiahnutie výpisu

en: Define your search criteria
sk: Definujte kritériá hľadania

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete Report?
sk: Zmazať výkaz?

en: Delete account...
sk: &Vymazať účet...

en: Delete all
sk: Vymazať všetko

en: Delete budget
sk: Vymazať rozpočet

en: Delete category...
sk: Vymazať kategóriu...

en: Delete currency
sk: Vymazať menu

en: Delete institution...
sk: Vymazať inštitúciu...

en: Delete investment
sk: Vymazať investíciu

en: Delete investment...
sk: Vymazať investíciu...

en: Delete or Edit Profile Name
sk: Vymazať alebo upraviť názov profilu

en: Delete payee
sk: Vymazať príjemcu

en: Delete price information
sk: Vymazať informácie o cene

en: Delete price...
sk: Vymazať cenu...

en: Delete scheduled transaction
sk: Vymazať plánovanú transakciu

en: Delete security
sk: Zmazať cenný papier

en: Delete selected payee(s)
sk: Vymazať vybraného príjemcu(ov)

en: Delete tag
sk: Vymazať značku

en: Delete the current selected budget
sk: Vymazať aktuálne vybraný rozpočet

en: Delete the current selected tag
sk: Vymazať aktuálne vybranú značku

en: Delete this entry
sk: Vymazať túto položku

en: Delete transaction
sk: Vymazať transakciu

[ctx: Delete transaction]
en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete...
sk: Vymazať...

en: Deleting transactions
sk: Vymazávanie transakcií

en: Depending on the answer to <b>What do you want to record?</b> this field means the following:<p>
    
    <b>All payments</b><br>
    Enter the due date of the very first payment<p>
    
    <b>Start with this year's payments</b><br>
    Enter the due date of the first payment in the current year
sk: V závislosti na odpovedi na <b>Čo chcete zaznamenať?</b> toto pole znamená nasledujúce:<p>
    
    <b>Všetky platby</b><br>
    Zadať dátum splatnosti prvej platby<p>
    
    <b>Začať s tohtoročnými platbami</b><br>
    Zadať dátum splatnosti prvej platby v aktuálnom roku

en: Deposit
sk: Vklad

[ctx: Deposit into account]
en: Deposit
sk: Vklad

en: Deposits
sk: Vklady

[ctx: Deposits onto account]
en: Deposits
sk: Vklady

en: Description
sk: Popis

en: Destination
sk: Cieľ

en: Detailed description
sk: Podrobný popis

en: Details
sk: Detaily

en: Developer
sk: Vývojár

en: Developer & Artist
sk: Vývojár a autor

en: Device options
sk: Možnosti zariadenia

[ctx: Dialog caption for 'Enter or schedule' dialog]
en: Enter or schedule?
sk: Zadať alebo plánovať?

en: Did you make/receive any payments yet?
sk: Už ste urobili/prijali nejaké platby?

en: Difference
sk: Rozdiel

en: Difference: %1
sk: Rozdiel: %1

en: Direct debit
sk: Priamy dlh

en: Direct deposit
sk: Priamy vklad

en: Discard the changes and enter the original transaction into the register.
sk: Zahodiť zmeny a zadať pôvodnú transakciu do registra.

en: Disguise your wealth
sk: Zamaskujte svoje bohatstvo

en: Display
sk: Obrazovka

en: Display XML data
sk: Zobrazenie XML dát

en: Display overdue schedules with planned date
sk: Zobraziť plány po termíne s plánovaným dátumom

en: Distribute difference of %1 among all splits.
sk: Distribuovať rozdiel %1 medzi všetky rozdelenia.

en: Dividend
sk: Dividenda

en: Dividends Paid Out
sk: Dividendy vyplatené

en: Dividends Reinvested
sk: Reinvestované dividend

en: Djibouti Franc
sk: Djibouti frank

en: Do not auto-fill transaction data at all.
sk: Vôbec nevypĺňať údaje transakcie automaticky.

en: Do not change the date
sk: Nemeniť tento dátum

en: Do not create payout transaction
sk: Nevytvoriť výplatnú transakciu

en: Do not display the individual transactions that make up a split transaction
sk: Nezobrazovať jednotlivé transakcie, ktoré tvoria transakciu rozdelenia

en: Do not enter or skip payments for this schedule but continue with the next schedule.
sk: Nezadávať alebo preskočiť platby pre tento harmonogram, ale pokračovať s ďalším harmonogramom.

en: Do not enter the transaction but advance the next due date of this schedule to the next payment date.
sk: Nezadať transakciu, ale postúpiť ďalší termín splatnosti tohto harmonogramu na dátum nasledujúcej platby.

en: Do not perform online quotes for this investment
sk: Nevykonávať online cenové ponuky pre túto investíciu

en: Do not show closed accounts
sk: Neukazovať uzatvorené účty

en: Do not show finished schedules
sk: Neukazovať dokončené harmonogramy

en: Do not show reconciled transactions
sk: Neukazovať zosúladené transakcie

en: Do not show transactions prior to
sk: Neukazovať transakcie pred

en: Do not show unused categories
sk: Neukazovať nepoužité kategórie

en: Do you really want to delete category <b>%1</b>?
sk: Naozaj chcete vymazať kategóriu <b>%1</b>?

en: Do you really want to delete profile '%1'?
sk: Naozaj chcete vymazať profil '%1'?

en: Do you really want to delete the selected price entry? | Do you really want to delete the selected price entries?
sk[0]: Naozaj chcete vymazať vybranú cenovú položku?
sk[1]: Naozaj chcete vymazať vybrané cenové položky?
sk[2]: Naozaj chcete vymazať vybrané cenové položky?

en: Do you really want to delete the selected transaction? | Do you really want to delete all %1 selected transactions?
sk[0]: Naozaj chcete vymazať vybranú transakciu?
sk[1]: Naozaj chcete vymazať všetky %1 vybrané transakcie?
sk[2]: Naozaj chcete vymazať všetkých %1 vybraných transakcií?

en: Do you really want to remove all selected budgets?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky vybrané rozpočty?

en: Do you really want to remove all selected payees?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetkých vybraných príjemcov?

en: Do you really want to remove all selected tags?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky vybrané značky?

en: Do you really want to remove the mapping of account <b>%1</b> to an online account? Depending on the details of the online banking method used, this action cannot be reverted.
sk: Naozaj chcete odstrániť mapovanie účtu <b>%1</b> na online účte? V závislosti na detailoch použitého spôsobu online bankovníctva, túto akciu nie je možné vrátiť.

en: Do you really want to skip the <b>%1</b> transaction scheduled for <b>%2</b>?
sk: Naozaj chcete preskočiť <b>%1</b> transakciu plánovanú pre <b>%2</b>?

en: Do you want to add "%1" as payee/receiver?
sk: Chcete sa pridať "%1" ako doručiteľa/príjemcu?

en: Do you want to add <b>%1</b> as payer/receiver?
sk: Chcete sa pridať <b>%1</b> ako doručiteľa/príjemcu?

en: Do you want to add <b>%1</b> as tag?
sk: Chcete pridať <b>%1</b> ako značku?

en: Do you want to delete category <b>%1</b> with all its sub-categories or only the category itself? If you only delete the category itself, all its sub-categories will be made sub-categories of <b>%2</b>.
sk: Chcete odstrániť kategóriu <b>%1</b> so všetkými jej podkategóriami alebo iba kategóriu samotnú? Ak vymažete len samotnú kategóriu, všetky jej podkategórie sa stanú podkategóriami <b>%2</b>.

en: Do you want to import transactions to this account?
sk: Chcete importovať transakcie do tohto účtu?

en: Do you want to replace memo<p><i>%1</i></p>with memo<p><i>%2</i></p>in the other split?
sk: Chcete nahradiť poznámku<p><i>%1</i></p>poznámkou<p><i>%2</i></p>v inom rozdelení?

en: Do you want to save the changes for <b>%1</b>?
sk: Chcete uložiť zmeny pre <b>%1</b>?

en: Documentation and user support
sk: Dokumentácia a používateľská podpora

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Does not support online banking
sk: Nepodporovať online bankovníctvo

en: Does this investment account have a brokerage account?<p>
    
    <b>Check</b> the mark if this investment account has an associated account for money that is not invested.<br>
    
    <b>Uncheck</b> it if you do not use this account for active stock brokerage. You should also uncheck it if the account is not maintained by a bank or broker.
sk: Má tento investičný účet maklérskej účet?<p>
    
    <b>Zaškrtnúť</b>, ak tento investičný účet má pridružený účet na peniaze, ktoré nie sú investované.<br>
    
    <b>Odškrtnúť</b>, ak nechcete používať tento účet pre aktívne maklérstvo akcií. Mali by ste tiež odškrtnúť, ak účet nie je vedený v banke alebo maklérom.

en: Dominican Peso
sk: Dominikánske peso

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download transactions from institution
sk: Stiahnuť transakcie z inštitúcie

en: Draw values on chart
sk: Kresliť hodnoty na grafe

en: Draws a larger header above each group of transactions. The grouping depends on the current sort order.
sk: Kreslí väčšiu hlavičku nad každú skupinu transakcií. Zoskupenie závisí na aktuálnom poradí triedenia.

en: Drop suspect scheduled transactions
sk: Zahodiť podozrivé plánované transakcie

en: Due date of first payment to be recorded
sk: Dátum splatnosti prvej platby, ktorá bude zaznamenaný

en: Due date of next payment
sk: Dátum splatnosti nasledujúcej platby

en: Dump Memory
sk: Výpis pamäti

en: Duplicate number
sk: Zdvojené číslo

en: Duplicate open
sk: Duplikovať otvorené

en: Duplicate scheduled transaction
sk: Duplikovať plánovanú transakciu

en: Duplicate tag
sk: Duplikovať značku

en: Duplicate the current selected transactions
sk: Duplikovať aktuálne vybrané transakcie

[ctx: Duplicate transaction]
en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicating transactions
sk: Duplikovanie transakcií

en: Duplicating transactions can only be performed in the ledger view
sk: Duplikovanie transakcií možno vykonávať len v pohľade účtovnej knihy

en: Duration
sk: Trvanie

en: During import, ask for a new payee's default category
sk: Pri importe požiadať o predvolenú kategóriu nového príjemcu

en: During the change of the order your previous entries could not be converted.
sk: Počas zmeny príkazu nebolo možné konvertovať vaše predošlé položky.

en: Dutch Guilder
sk: Holandský guilder

[ctx: E-mail address]
en: E-Mail:
sk: E-mail:

en: ERROR %1
sk: CHYBA %1

en: Each institution has a routing number. Enter it here. If uncertain, leave the field blank. You can modify it later.
sk: Každá inštitúcia má smerové číslo. Zadajte ho tu. Ak si nie ste istý, nechajte pole prázdne. Môžete ho neskôr upraviť.

en: Each monetary value on your file will be multiplied by a random number between 0.01 and 1.99
    with a different value used for each transaction. In addition, to further disguise the true
    values, you may enter a number between %1 and %2 which will be applied to all values.
    These numbers will not be stored in the file.
sk: Každá peňažná hodnota na súbore sa vynásobí náhodným číslom medzi 0,01 a 1,99 
    s rozdielnou hodnotou použitou pre každú transakciu. Okrem toho pre ďalšie zamaskovanie skutočných
    hodnôt môžete zadať číslo medzi %1 a %2, ktoré bude aplikované na všetky hodnoty.
    Tieto čísla nebudú uložené v súbore.

en: Early warning
sk: Včasné varovanie

en: East Caribbean Dollar
sk: Východo-karibský dolár

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Equity
sk: Upraviť majetok

en: Edit Loan Account Wizard
sk: Sprievodca úpravou úverového účtu

en: Edit Personal Data
sk: Upraviť osobné dáta

en: Edit Scheduled transaction
sk: Upraviť plánovanú transakciu

en: Edit Securities and Symbols
sk: Upraviť cenné papiere a symboly

en: Edit a profile name or create new one.
sk: Upraviť názov profilu alebo vytvoriť nové.

en: Edit account '%1'
sk: Upraviť účet '%1'

en: Edit account...
sk: Upraviť účet...

en: Edit category '%1'
sk: Upraviť kategóriu '%1'

en: Edit category...
sk: Upraviť kategóriu...

en: Edit credit transfer
sk: Upraviť kreditný prevod

en: Edit institution...
sk: Upraviť inštitúciu...

en: Edit investment...
sk: Upraviť investíciu...

en: Edit loan wizard
sk: Sprievodca úpravou pôžičky

en: Edit price...
sk: Upraviť cenu...

en: Edit schedule
sk: Upraviť harmonogram

en: Edit scheduled transaction
sk: Upraviť plánovanú transakciu

en: Edit selection
sk: Upraviť výber

[ctx: Edit split button]
en: Edit splits
sk: Upraviť rozdelenia

en: Edit the current selected transactions
sk: Upraviť aktuálne vybrané transakcie

[ctx: Edit transaction button]
en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Effective date
sk: Dátum účinnosti

en: Egyptian Pound
sk: Egyptská libra

en: Either the currently selected file exists or the selected directory does not exist. Please make sure, that
    
    <ul>
    <li>the selected directory exists and</li>
    <li>the filename is not currently used in this directory.</li>
    </ul>
sk: Buď aktuálne vybratý súbor existuje, alebo vybraný adresár neexistuje. Prosím, uistite sa, že, že
    
    <ul>
    <li>vybraný adresár existuje a</li>
    <li>názov súboru sa v súčasnej dobe nepoužíva v tomto adresári.</li>
    </ul>

en: El Salvador Colon
sk: El Salvador colon

[ctx: Email address]
en: Email:
sk: E-mail:

[ctx: Empty memo]
en: empty
sk: prázdne

en: Enable all messages
sk: Povoliť všetky správy

en: Enable auto VAT assignment
sk: Povoliť automatické priradenie VAT

en: Enabled & configured
sk: Povolené a nastavené

en: Encryption
sk: Šifrovanie

en: Encryption key to be used
sk: Šifrovacie kľúče, ktoré majú byť použité

en: End date
sk: Koncový dátum

en: End line
sk: Koncový riadok

en: End on:
sk: Ukončiť ku:

en: End transaction edit
sk: Úprava koncovej transakcie

en: End-to-end reference
sk: End-to-end referencia

en: Ending Balance
sk: Koncový stav

en: Ending Market Value
sk: Koncová tržná hodnota

en: Ending balance of this statement:
sk: Koncový stav z tohoto výpisu:

en: Ending balance on bank statement
sk: Koncový stav na bankovom výpise

en: Enlarge
sk: Zväčšiť

en: Enlarge optical tan field
sk: Zväčšiť optické pole odtieňa

en: Enqueue
sk: Zaradiť do fronty

en: Enter
sk: Vložiť

en: Enter Account Name
sk: Zadať názov účtu

en: Enter ISO 4217 code for the new currency
sk: Zadať kód ISO 4217 pre novú menu

en: Enter Login Details
sk: Zadať podrobnosti prihlásenia

en: Enter Schedule
sk: Zadať harmonogram

en: Enter a descriptive name that will be used by KMyMoney to identify your checking account.
sk: Zadajte popisný názov, ktorý bude KMyMoney na identifikáciu vášho bežného účtu.

en: Enter a name under which this account is known within KMyMoney.
sk: Zadať názov, pod ktorým je tento účet známy v KMyMoney.

en: Enter additional fees
sk: Zadať ďalšie poplatky

en: Enter column number of debit/credit code
sk: Zadať číslo stĺpca kódu dlhu/úveru

en: Enter debit flag column number
sk: Zadať číslo stĺpca značky dlhu

en: Enter new profile name
sk: Zadajte názov nového profilu

en: Enter next transaction...
sk: Zadať nasledujúcu transakciu...

en: Enter schedule
sk: Zadať harmonogram

en: Enter scheduled transaction
sk: Zadať plánovanú transakciu

en: Enter split
sk: Zadať rozdelenie

en: Enter the CUSIP/ISIN/WKN identification number here
sk: Zadať sem identifikačné číslo CUSIP/ISIN/WKN

en: Enter the International Bank Account Number into this field
sk: Zadať International Bank Account Number do tohto poľa

en: Enter the amount of the loan in this field. If you want to calculate this field out of the other parameters, please leave it empty. If the field is marked as required (colored background) you have informed KMyMoney about the fact that there were already some payments towards the loan. In this case, please enter the ending balance of your last statement.
sk: Zadajte výšku pôžičky v tomto poli. Ak chcete vypočítať toto pole mimo iných parametrov nechajte ho, prosím, prázdne. Ak je pole označené ako požadované (farebné pozadie), informovali ste KMyMoney o tom, že tam boli už niektoré platby voči pôžičke. V tomto prípade zadajte, prosím, koncový stav z posledného výpisu.

en: Enter the date from when on you plan to keep track of the transactions in that account. This is usually the date of the last statement. If uncertain, leave as is.
sk: Zadajte dátum odkedy plánujete sledovať transakcie na tomto účte. Je to zvyčajne dátum posledného výpisu. Ak si nie ste istí, nechajte tak ako je.

en: Enter the details below and click <b>Next</b> to continue entering the online update details.
sk: Zadať nižšie podrobnosti a kliknúť na <b>Ďalej</b> pre pokračovanie v zadávaní podrobností o online aktualizácii.

en: Enter the ending balance found on the statement that is the last one before you want to start recording this loan in KMyMoney.
sk: Zadajte koncový stav nájdený na výpise, ktorý je posledný predtým, než začnete zaznamenávať túto pôžičku v KMyMoney.

en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id do not forget the leading 0x.
sk: Zadajte id kľúča, ktorý chcete použiť pre šifrovanie dát. To môže byť buď e-mailová adresa alebo hexadecimálne id kľúča. V prípade id kľúča nezabudnite úvodné 0x.

en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id, do not forget the leading 0x.
sk: Zadajte id kľúča, ktorý chcete použiť pre šifrovanie dát. To môže byť buď e-mailová adresa alebo hexadecimálne id kľúča. V prípade id kľúča nezabudnite úvodné 0x.

en: Enter the investment account name
sk: Zadať názov investičného účtu

en: Enter the name of the Brokerage or Checking Account used for the transfer of funds:
sk: Zadať názov maklérskeho alebo bežného účtu, ktorý sa použije pre prevod finančných prostriedkov:

en: Enter the name of the account under which it is known within KMyMoney. Select the type for the new account. Use the <b>What's this?</b> feature to see more details about the various account types. Enter the date the account was opened and its currency.
sk: Zadať názov účtu, pod ktorým je známy v KMyMoney. Vybrať typ pre nový účet. Použiť funkciu <b>Čo je to?</b> pre zobrazenie podrobnejších informácií o rôznych typoch účtov. Zadať dátum, kedy bol účet otvorený a jeho menu.

en: Enter the name of the person or bank you owe money or who owes you money.
    
    If the name does not exist within KMyMoney's database, you are asked if you want to create it.
sk: Zadajte meno osoby alebo banky, ktorej dlhujete peniaze, alebo ktorá vám dlhuje peniaze.
    
    Ak meno neexistuje v databáze KMyMoney, budete požiadaný, či ho chcete vytvoriť.

en: Enter the number of the first transaction line.
    Will not accept value greater than the End Line value.
sk: Zadať číslo riadku prvej transakcie.
    Nebude akceptovať hodnotu väčšiu ako hodnota koncového riadku.

en: Enter the number of the last transaction line.
    Will not accept value less than Start Line value.
sk: Zadať číslo riadku poslednej transakcie.
    Nebude akceptovať hodnotu menšiu ako hodnota počiatočného riadku.

en: Enter the opening balance of the account. This is usually the ending balance of the last statement. If uncertain, leave as is.
sk: Zadajte počiatočný stav účtu. Obvykle sa jedná o koncový stav minulého výpisu. Ak si nie ste istí, nechajte tak ako je.

en: Enter the ticker symbol (e.g. RHAT).
sk: Zadať burzový symbol (napr. RHAT).

en: Enter the transaction and advance the next due date of this schedule to the next payment date.
sk: Zadať transakciu a postúpiť ďalší termín splatnosti tohto harmonogramu na dátum nasledujúcej platby.

en: Enter these new values this one time, for this occurrence only.
sk: Zadať tieto nové hodnoty pre tentokrát, iba pre tento výskyt.

en: Enter this schedule into the register automatically when it is due
sk: Zadať tento harmonogram do registra automaticky, keď má nastať

[ctx: Enter transaction]
en: Enter
sk: Vstup

en: Enter transactions this number of days in advance
sk: Zadať transakcie tohto počtu dní vopred

en: Enter your password for account <b>%1</b>
sk: Zadajte vaše heslo pre účet <b>%1</b>

en: Enter...
sk: Vložiť...

en: Entry order
sk: Poradie položiek

en: Equities
sk: Majetky

en: Equity
sk: Majetok

en: Equity Name:
sk: Meno majetku:

en: Equity accounts
sk: Majetkové účty

[ctx: Equity name]
en: Name
sk: Názov

en: Eritrean Nakfa
sk: Eritrejská nakfa

en: Erroneous
sk: Chybné

en: Erroneous transaction
sk: Chybné transakcie

en: Error
sk: Chyba

en: Error activating context menu
sk: Chyba pri aktivovaní kontextového menu

en: Error connecting to bank: %1
sk: Chyba pri pripájaní sa k banke: %1

en: Error copying file to device
sk: Chyba pri kopírovaní súboru na zariadenie

en: Error creating security record: %1
sk: Chyba pri vytváraní záznamu cenného papiera: %1

en: Error executing item
sk: Chyba pri vykonávaní položky

en: Error importing %1: This file is not a valid KMM statement file.
sk: Chyba pri importe %1: Tento súbor nie je platný súbor výpisu KMM.

en: Error importing statement. Do you want to continue?
sk: Chyba pri importe výkazu. Chcete pokračovať?

en: Error in create database %1; do you have create permissions?
sk: Chyba pri vytváraní databázy %1; máte práva na vytvorenie?

en: Error mounting device
sk: Chyba zariadenia

en: Error signing onto your bank
sk: Chyba pri prihlasovaní do vašej banky

en: Error unmounting device
sk: Chyba zariadenie

en: Error while creating opening balance transaction
sk: Chyba pri vytváraní transakcie počiatočného stavu

en: Error while loading file '%1'.
sk: Chyba pri načítavaní súboru '%1'.

en: Error while running the filter '%1'.
sk: Chyba pri spustení filtra '%1'.

en: Estimated monthly payment
sk: Odhadovaná mesačná platba

en: Estonian Kroon
sk: Estónska Kroon

en: Ethiopian Birr
sk: Etiopsky birr

en: Exception while creating a %1 element: %2
sk: Výnimka pri vytváraní prvku %1: %2

en: Exceptions
sk: Výnimky

en: Exchange Rate/Price Editor
sk: Editor výmenného kurzu/ceny

en: Exchange rate / Price
sk: Výmenný kurz / Cena

en: Exists
sk: Existuje

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Expand all accounts in the list
sk: Rozbaliť všetky účty v zozname

en: Expected Liquid Assets
sk: Očakávané likvidné aktíva

en: Expected Liquid Liabilities
sk: Očakávané likvidné pasíva

en: Expected Profit/Loss
sk: Očakávaný zisk/strata

en: Expense
sk: Výdavok

en: Expense categories
sk: Výdavkové kategórie

en: Expenses
sk: Výdavky

en: Expert option to enter the four digit version information of the application
sk: Expertná možnosť zadať informáciu o verzii aplikácie štyrmi číslicami

en: Export
sk: Exportovať

en: Export as
sk: Exportovať ako

en: Export completed.
sk: Export dokončený.

en: Export this report as an HTML or CSV file
sk: Exportovať tento výkaz do HTML alebo CSV súboru

en: Exporting account templates.
sk: Export šablón účtu.

en: Exporting file...
sk: Export súboru...

en: External programs
sk: Externé programy

en: Extract payee from memo field using regular expressions
sk: Extrahovať príjemcu z poľa poznámky pomocou regulárnych výrazov

en: Factor
sk: Faktor

en: Failed to configure report: %1
sk: Zlyhalo nastavenie výkazu: %1

en: Failed to edit security: %1
sk: Zlyhala úprava cenného papiera: %1

en: Failed to import all statements.
sk: Zlyhal import všetkých výpisov.

en: Failed to retrieve a quote for %1 from %2.  Press <b>No</b> to remove the online price source from this security permanently, <b>Yes</b> to continue updating this security during future price updates or <b>Cancel</b> to stop the current update operation.
sk: Nepodarilo sa získať cenovú ponuku pre %1 z %2. Stlačiť <b>Nie</b> pre odstránenie online cenového zdroja z tohto cenného papiera natrvalo, <b>Áno</b> pre pokračovanie aktualizovania tohto cenného papiera pri budúcich cenových zmenách alebo <b>Zrušiť</b> na zastavenie súčasnej operácie aktualizácie.

en: Failed to retrieve an exchange rate for %1 from %2. It will be skipped this time.
sk: Nepodarilo sa získať výmenný kurz pre %1 z %2. Tentoraz bude preskočený.

en: Failed to save: %1
sk: Zlyhalo uloženie: %1

en: Failure while writing to '%1'
sk: Chyba pri zapisovaní do '%1'

en: Falkland Islands Pound
sk: Falklandská libra

en: Fatal error in determining data: %1
sk: Kritická chyba v určujúcich dátach: %1

en: Favorite Reports
sk: Obľúbené výkazy

en: Favorite reports
sk: Obľúbené výkazy

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: February
sk: Február

en: Fee Amount
sk: Suma poplatku

en: Feedback content
sk: Obsah spätnej väzby

en: Fees
sk: Poplatky

en: Field Delimiter
sk: Oddeľovač polí

en: Field Separator
sk: Oddeľovač polí

en: Fiji Dollar
sk: Fidži dolár

en: File %1 does not exist
sk: Súbor %1 neexistuje

en: File '%1' not found.
sk: Súbor '%1' nenájdený.

en: File (SQLite only)
sk: Súbor (iba SQLite)

en: File <b>%1</b> contains an unknown file format.
sk: Súbor <b>%1</b> obsahuje neznámy formát súboru.

en: File <b>%1</b> contains the old binary format used by KMyMoney. Please use an older version of KMyMoney (0.8.x) that still supports this format to convert it to the new XML based format.
sk: Súbor <b>%1</b> obsahuje starý binárny formát používaný KMyMoney. Prosím, použite staršiu verziu KMyMoney (0.8.x), ktorá ešte podporuje tento formát, aby ste ho previedli do nového formátu založenom na XML.

en: File <b>%1</b> not found.
sk: Súbor <b>%1</b> nenájdený.

en: File Information
sk: Informácia o súbore

en: File access error
sk: Chyba pri prístupe k súboru

en: File already exists
sk: Súbor už existuje

en: File not found
sk: Súbor nenájdený

en: File successfully backed up
sk: Súbor bol úspešne zálohovaný

en: File to export to:
sk: Súbor na exportovanie do:

en: File-Information...
sk: Informácia o súbore...

en: Filetype Error
sk: Chyba typu súboru

en: Filter Accounts
sk: Filter účtov

en: Filter error
sk: Chyba filtra

en: Filter out accounts
sk: Odfiltrovať účty

en: Filter text
sk: Filtrovať text

en: Final Payment
sk: Konečná platba

en: Final Payment:
sk: Konečná platba:

en: Final amortization payment
sk: Konečná splátka amortizácie

[ctx: Finance]
en:     Shares set to value.
sk:     Akcie nastavené na hodnotu

[ctx: Finance]
en:   * Split in scheduled transaction '%1' contained value != 0 and shares == 0.
sk:   * Rozdelenie v plánovanej transakcii '%1' obsahovalo hodnotu != 0 a akcie == 0.

[ctx: Finance]
en:   * shares set to value in split in schedule '%1'.
sk:   * akcie nastavené na hodnotu v rozdelení v harmonograme '%1'.

[ctx: Finance]
en:   * shares set to value in split of transaction '%1'.
sk:   * akcie nastavené na hodnotu v rozdelení transakcie '%1'.

[ctx: Finance]
en:   * value set to shares in split in schedule '%1'.
sk:   * hodnota nastavená na akcie v rozdelení v harmonograme '%1'.

[ctx: Finance]
en:   * value set to shares in split of transaction '%1'.
sk:   * hodnota nastavená na akcie v rozdelení transakcie '%1'.

[ctx: Finance]
en: Add shares
sk: Pridať akcie

[ctx: Finance]
en: Buy shares
sk: Kúpiť akcie

[ctx: Finance]
en: No share amount provided
sk: Neposkytnutá žiadna suma akcií

[ctx: Finance]
en: Price per share
sk: Cena za akciu

[ctx: Finance]
en: Price/Share
sk: Cena/Akcia

[ctx: Finance]
en: Price/share
sk: Cena/akcia

[ctx: Finance]
en: Remove shares
sk: Odstrániť akcie

[ctx: Finance]
en: Sell shares
sk: Predať akcie

[ctx: Finance]
en: Shares
sk: Akcie

[ctx: Finance]
en: Split shares
sk: Rozdeliť akcie

[ctx: Finance]
en: This imported statement contains investment transactions with no share amount.  These transactions will be ignored.
sk: Tento importovaný výpis obsahuje investičné transakcie bez sumy akcií. Tieto transakcie budú ignorované.

[ctx: Finance]
en: Total for all shares
sk: Celkovo za všetky akcie

en: Find transaction...
sk: Nájsť transakciu...

en: Finish
sk: Dokončiť

en: Finish entry and create account
sk: Dokončiť vstup a vytvoriť účet

en: Finish entry and create account and schedule
sk: Dokončiť vstup a vytvoriť účet a harmonogram

[ctx: Finish reconciliation]
en: Finish
sk: Dokončiť

[ctx: Finish the wizard]
en: &Finish
sk: Do&končiť

[ctx: Finish the wizard]
en: Finish
sk: Dokončiť

en: Finish wizard
sk: Sprievodca dokončením

[ctx: Finished schedule]
en: Finished
sk: Dokončené

en: Finished: data is consistent.
sk: Dokončené: dáta sú konzistentné.

en: Finnish Markka
sk: Fínska marka

en: First payment due on
sk: Prvá platba splatná v

en: First payment due on %1
sk: Prvá platba splatná v %1

en: First payment due on:
sk: Prvá platba splatná v:

en: First payment:
sk: Prvá splátka:

en: First possible
sk: Prvé možné

en: First possible date
sk: Prvé možný dátum

en: First time switch to start new user wizard
sk: Prvýkrát prepnúť pre spustenie sprievodcu nového používateľa

en: First transaction does not match requirement for matching
sk: Prvá transakcia nezodpovedá požiadavke pre priraďovanie

en: Fiscal Year
sk: Fiškálny rok

en: Fix transactions
sk: Opraviť transakcie

en: Fixed interest rate
sk: Fixná úroková miera

en: Font settings
sk: Nastavenie písma

en: Fonts
sk: Písma

en: For credit card accounts you can create a monthly schedule which will automatically remind you about the payment. Please fill in the details about this payment here.
sk: Pre účty kreditných kariet si môžete vytvoriť mesačný harmonogram, ktorý vám automaticky pripomenie platbu. Vyplňte, prosím, podrobnosti o tejto platbe tu.

en: For foreign currencies an initial conversion rate needs to be provided. This should be the price of the foreign currency in the base currency on the opening date of the account.
sk: Pre cudzie meny musí byť poskytnutý počiatočný konverzný kurz. To by mala byť cena cudzej meny v základnej mene v počiatočný dátum účtu.

en: For this beneficiary's country the BIC is mandatory.
sk: Pre túto krajinu príjemcu je BIC povinný.

en: Forecast
sk: Prognóza

en: Forecast (history)
sk: Prognóza (história)

en: Forecast (schedule)
sk: Prognóza (harmonogram)

en: Forecast By Month
sk: Prognóza podľa mesiaca

en: Forecast Method
sk: Spôsob prognózy

en: Forecast Next Quarter
sk: Nasledujúci štvrťrok prognózy

en: Forecast Settings
sk: Nastavenie prognózy

[ctx: Forecast days]
en: %1 day | %1 days
sk[0]: %1 deň
sk[1]: %1 dni
sk[2]: %1 dní

[ctx: Forecast settings]
en: Forecast
sk: Prognóza

en: Forecast, Reports
sk: Prognóza, výkazy

en: Foreground
sk: Popredie

en: Found %1 matching transaction | Found %1 matching transactions
sk[0]: Nájdená %1 zodpovedajúca transakcia
sk[1]: Nájdené %1 zodpovedajúce transakcie
sk[2]: Nájdených %1 zodpovedajúcich transakcií

en: Found %1 matching transaction (D %2 / P %3 = %4) | Found %1 matching transactions (D %2 / P %3 = %4)
sk[0]: Nájdená %1 zodpovedajúca transakcia (D %2 / P %3 = %4)
sk[1]: Nájdené %1 zodpovedajúce transakcie (D %2 / P %3 = %4)
sk[2]: Nájdených %1 zodpovedajúcich transakcií (D %2 / P %3 = %4)

en: Found:
sk: Nájdené:

en: Fraction
sk: Podiel

en: French Franc
sk: Francúzsky frank

en: Frequency
sk: Frekvencia

[ctx: Frequency of schedule]
en: Any
sk: Hocičo

[ctx: Frequency of schedule]
en: Daily
sk: Denne

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every eight weeks
sk: Každých osem týždňov

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four months
sk: Každé štyri mesiace

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four weeks
sk: Každé štyri týždne

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every half month
sk: Každý polmesiac

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other week
sk: Každý druhý týždeň

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other year
sk: Každý druhý rok

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every thirty days
sk: Každých tridsať dní

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three months
sk: Každé tri mesiace

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three weeks
sk: Každé tri týždne

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every two months
sk: Každé dva mesiace

[ctx: Frequency of schedule]
en: Fortnightly
sk: Každých štrnásť dní

[ctx: Frequency of schedule]
en: Monthly
sk: Mesačne

[ctx: Frequency of schedule]
en: Once
sk: Raz

[ctx: Frequency of schedule]
en: Quarterly
sk: Kvartálne

[ctx: Frequency of schedule]
en: Twice yearly
sk: Dvakrát za rok

[ctx: Frequency of schedule]
en: Weekly
sk: Týždenne

[ctx: Frequency of schedule]
en: Yearly
sk: Ročne

en: Frequency:
sk: Frekvencia:

en: From
sk: Od

en: From %1 into %2, Category %3, sum of %4
sk: Z %1 do %2, kategória %3, suma %4

[ctx: From (Date)]
en: From
sk: Od

en: From account %1, Pay to %2, Category %3, sum of %4
sk: Z účtu %1, zaplatiť do %2, kategória %3, suma %4

en: From this dialog you are able to export transactions to a comma separated file, (known as a CSV file, because of the extension).  However, you are able to specify an alternative separator below.  Please enter the path to the CSV file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, and the account. Choose Account to export all the transactions between the specified dates,  or just choose to export Categories.
sk: Z tohto dialógu ste schopní exportovať transakcie do čiarkami oddeleného súboru (kvôli prípone známy ako súbor CSV). Prosím, zadajte cestu k súboru CSV alebo ho vyberte kliknutím na tlačidlo Prechádzať.
    
    Môžete si vybrať cestu k súboru a účet. Zvoľte účet pre export všetkých transakcií medzi uvedenými dátumami, alebo len zvoľte export do kategórií.

en: From this dialog you are able to export transactions to a quicken compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).  Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, the account and the format of the QIF file (profile).  Choose Account to export all the transactions between the specified dates or just categories.  You can also limit the transactions that are exported by start and ending date.  Once you have pressed the Export button a message box will appear when the export has completed detailing how many transactions, categories and payees were exported.
sk: Z tomto dialógu môžete exportovať transakcie do quicken compatible file (kvôli prípone známy ako súbor QIF). Zadajte cestu k súboru QIF alebo ho vyberte kliknutím na tlačidlo Prechádzať.
    
    Môžete si vybrať cestu k súboru, účet a formát súboru QIF (profil). Zvoľte účet pre export všetkých transakcií medzi určenými dátumami alebo len kategórie. Môžete tiež obmedziť transakcie, ktoré budú exportované začiatočným a koncovým dátumom. Keď stlačíte tlačidlo Exportovať, zobrazí sa po dokončení exportu okno so správou, ktoré podrobne opisuje koľko transakcií, kategórií a príjemcov bolo exportovaných.

en: From whom do you expect payments?
sk: Od koho očakávate platby?

en: Full name
sk: Celé meno

en: Future payments
sk: Budúce platby

en: Future transactions
sk: Budúce transakcie

en: GPG Key not found
sk: GPG kľúč nenájdený

en: GPG User ID
sk: ID GPG používateľa

en: GPG User ID (deprecated)
sk: ID GPG používateľa (zastarané)

en: GPG does not seem to be installed on your system. Please make sure, that GPG can be found using the standard search path. This time, encryption is disabled.
sk: GPG sa nezdá byť nainštalované na vašom systéme. Prosím, uistite sa, že GPG možno nájsť pomocou štandardnej vyhľadávacej cesty. Tentoraz je šifrovanie zablokované.

en: GPG encryption
sk: GPG šifrovanie

en: GPG encryption activated
sk: GPG šifrovanie aktivované

en: GPG encryption settings
sk: Nastavenie GPG šifrovania

en: GPG is not available for decryption of file <b>%1</b>
sk: GPG nie je k dispozícii pre dešifrovanie súboru <b>%1</b>

en: GPG not found
sk: GPG nenájdený

en: Gambian Dalasi
sk: Gambijský dalasi

en: General Information
sk: Všeobecné informácie

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: General debug data
sk: Všeobecné ladiace informácie

[ctx: General settings]
en: General
sk: Všeobecné

en: Generate Database SQL
sk: Generovať SQL databázu

en: Generated Report
sk: Vytvorený výkaz

en: Georgian Lari
sk: Gruzínsky lari

en: German Mark
sk: Nemecká marka

en: Get Balance
sk: Získať zostatok

en: Get Transactions
sk: Získať transakcie

en: Get help from our community
sk: Získať pomoc od našej komunity

en: Get started and setup accounts
sk: Spustiť a nastaviť účty

en: Getting list of accounts list from your bank.
sk: Získavam zoznam účtov z vašej banky.

en: Getting list of backends.
sk: Získavam zoznam backendov.

en: Getting list of banks from http://moneycentral.msn.com/
    This may take some time depending on the available bandwidth.
sk: Získanie zoznamu bánk z http://moneycentral.msn.com/
    Toto môže trvať dlhšiu dobu v závislosti na dostupnej šírke pásma.

en: Ghanaian Cedi
sk: Ghanský cedi

en: Gibraltar Pound
sk: Gibraltar libra

en: GnuCash Import Options
sk: Nastavenia GnuCash importu

en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

en: Go to My Financial Summary
sk: Prejsť do môjho finančného prehľadu

en: Go to account
sk: Prejsť do účtu

[ctx: Go to next page of the wizard]
en: &Next
sk: &Ďalej

en: Go to payee
sk: Prejsť na príjemcu

[ctx: Go to previous page of the wizard]
en: &Back
sk: &Späť

en: Gold
sk: Zlato

en: Grand Total
sk: Celkový súčet

[ctx: Grand total balance]
en: Grand Total
sk: Celkový súčet

en: Greek Drachma
sk: Grécka drachma

en: Grid color
sk: Farba mriežky

en: Gross amount
sk: Hrubá suma

en: Groups
sk: Skupiny

en: Guatemalan Quetzal
sk: Guatemalský quetzal

en: Guinea-Bissau Peso
sk: Guinea-Bissau peso

en: Guyanan Dollar
sk: Guyana dolár

[ctx: HTML (Filefilter)]
en: HTML files
sk: HTML súbory

en: Haitian Gourde
sk: Haitský gourde

en: Header Version
sk: Verzia hlavička

en: Header font
sk: Písmo hlavičky

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Name
sk: Meno účtu

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Number
sk: Číslo účtu

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Code
sk: Kód inštitúcie

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Name
sk: Názov inštitúcie

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Owner
sk: Vlastník

en: Help
sk: Pomocník

en: Hidden categories
sk: Skryté kategórie

en: Hide Security Name
sk: Skryť názov cenného papiera

en: Hide Split Transaction Details
sk: Skryť podrobnosti transakcie rozdelenia

en: Hide closed accounts
sk: Skryť uzatvorené účty

en: Hide finished schedules
sk: Skryť dokončené harmonogramy

en: Hide reconciled transactions
sk: Skryť zosúladené transakcie

en: Hide security
sk: Skryť cenný papier

en: Hide unused budget categories
sk: Skryť nepoužité kategórie rozpočtu

en: Hide unused categories
sk: Skryť nepoužité kategórie

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Historic Cycles:
sk: Historické cykly:

en: History
sk: História

en: History Forecast Method
sk: Spôsob historickej prognózy

en: History-based
sk: Historicky založené

[ctx: History-based method]
en: History
sk: História

en: History-based settings
sk: Historicky založené nastavenie

en: Home
sk: Domov

en: Home Page
sk: Domovská stránka

en: Homepage Settings
sk: Nastavenie domovskej stránky

en: Homepage can show accounts online banking status
sk: Domovská stránka môže ukazovať stav účtov online bankovníctva

en: Homepage/Summary page font scaling
sk: Úprava mierky písma pre Domovskú/Súhrnnú stránku

en: Honduran Lempira
sk: Honduraská lempira

en: Hong Kong Dollar
sk: HongKongský dolár

en: Host Name
sk: Názov hostiteľa

en: Hours
sk: Hodiny

en: How do you want to proceed?
sk: Ako chcete pokračovať?

en: How often:
sk: Ako často:

en: Hungarian Forint
sk: Maďarský forint

en: I am borrowing money
sk: Požičiavam si peniaze

en: I am lending money
sk: Poskytujem peniaze

en: I have a checking account that I want to manage with KMyMoney
sk: Mám bežný účet, ktorý chcem spravovať s KMyMoney

en: IBAN and BIC
sk: IBAN a BIC

[ctx: ICS (Filefilter)]
en: iCalendar files
sk: iCalendar súbory

en: Icalendar export settings
sk: Nastavenie exportu pre iCalendar

en: Iceland Krona
sk: Islandská koruna

en: Icons
sk: Ikony

en: Icons & splash screen
sk: Ikony a úvodná obrazovka

en: Identification
sk: Identifikácia

en: Identify as
sk: Identifikovať ako

en: If a QIF file contains date entries with years represented with two digits then either an apostrophe or a slash may be used to delimit the year in the dates for certain centuries.  This enables 1905 to be distinguished from 2005.  Specify here which range of years will have year delimited by an apostrophe (eg. for Quicken this is usually 1900-1949).
sk: Ak súbor QIF obsahuje dátové položky s rokmi reprezentovanými dvoma číslicami, potom buď apostrof alebo lomka môže byť použitá na vymedzenie roku v dátumoch pre určité storočia. To umožňuje odlíšiť rok 1905 od roku 2005. Tu uveďte, ktorý rozsah rokov bude mať rok vymedzený apostrofom (napr. pre Quicken je to zvyčajne 1900-1949).

en: If a descriptive column contains an activity type, select it here.
    See also Filter text field.
sk: Ak opisný stĺpec obsahuje typ aktivity, vyberte ho tu.
    Pozrite tiež textové pole Filter.

en: If a planned transaction is overdue, today's date is used by default as the posting date. With this option, the originally planned date is used instead.
sk: Ak je plánovaná transakcia po termíne, dnešný dátum sa použije ako dátum odoslania. S touto voľbou sa namiesto toho použije plánovaný dátum.

en: If more than one stock is present in the file,
    and if the stock symbols are shown in one of the columns,
    select it here.
sk: Ak je prítomná v súbore viac ako jedna akcia,
    a ak sú symboly akcií zobrazené v jednom zo stĺpcov,
    vyberte ho tu.

en: If necessary, enter information about interest or charges here. KMyMoney will create transactions and cleares them directly for you.
sk: Ak je to nutné, zadajte tu údaje o úroku alebo poplatkoch. KMyMoney vytvorí transakcie a vyčistí ich priamo pre vás.

en: If necessary, select a fraction/multiplier for compatibility
    between imported and stored prices. For instance, if the
    import price is in cents but the file is priced in dollars, select 0.01.
sk: Ak je to nutné, treba vybrať deliteľ/činiteľ pre kompatibilitu
    medzi importovanými a uloženými cenami. Napríklad, ak je
    importovaná cena v centoch, ale v súbore sú ceny v dolároch, vybrať 0.01.

en: If necessary, select column containing fee.
    Caution. This might already have been
    incorporated into the price.
sk: Ak je to nutné, vyberte stĺpec, ktorý obsahuje poplatok.
    Upozornenie. Mohol by byť už
    začlenený do ceny.

en: If no additional fees are included in your periodical payment or you have entered all such fees, then click on "Next".
sk: Ak nie sú žiadne ďalšie poplatky zahrnuté v pravidelných splátkach, alebo ste zadali všetky tieto poplatky, potom kliknite na tlačidlo "Ďalej".

en: If the Detail column has an activity type prefixed by a standard text,
    enter the text here. For instance, if a field contains, say, 'type: dividend',
    enter 'type: '.
sk: Ak má stĺpec Detail typ aktivity uvedené so štandardným textom,
    zadajte text sem. Napríklad, ak pole obsahuje, povedzme, 'typ: dividenda",
    zadajte 'typ: '.

en: If the asset account does not yet exist, press this button to create it.
sk: Ak ešte neexistuje účet aktív, stlačte toto tlačidlo na jeho vytvorenie?

en: If the reminders should repeat or not
sk: Ak by sa mala pripomienka opakovať alebo nie

en: If this account is managed by an institution please select the institution from the list. If the institution does not exist yet, please choose the <b>New Institution</b> button to create it. Otherwise, leave this field empty.
    Enter the account number used by the institution to identify the account.
sk: Ak tento účet spravuje inštitúcia, prosím, vyberte inštitúciu zo zoznamu. V prípade, že inštitúcia ešte neexistuje, prosím, zvoľte tlačidlo <b>Nová inštitúcia</b> pre jej vytvorenie. V opačnom prípade nechajte toto pole prázdne.
    Zadajte číslo účtu používané inštitúciou na identifikáciu účtu.

en: If this loan is for an asset, such as a car or a house, you can create the asset account now. An asset account represents the total value of an asset. The money from this loan will be transferred into the asset account you create or select.
    If this loan is a 'consumer loan' (money to use however you want), you can use a checking account instead.
sk: Ak je táto pôžička pre aktíva, ako je napríklad auto alebo dom, môžete teraz vytvoriť účet aktív. Účet aktív predstavuje celkovú hodnotu aktív. Peniaze z tejto pôžičky budú prevedená na účet aktív, ktorý vytvoríte alebo vyberiete.
    Ak je táto pôžička 'spotrebiteľský úver' (peniaze, ktoré však chcete používať), môžete namiesto toho použiť bežný účet.

en: If this option is checked the memos from the previous transaction will be used otherwise the memos will not be considered when the transaction is autofilled.
sk: Ak je táto voľba vybraná, budú použité poznámky z predchádzajúcej transakcie, inak poznámky nebudú brané do úvahy, ak je transakcia automaticky vyplnená.

en: If this schedule occurs on a non-processing day:
sk: Ak sa harmonogram vyskytne na nespracovanom dni:

en: If you would like to review or change any preference settings for KMyMoney after finishing this wizard, you can do so by checking this box. If not just click <b>Next</b>.
sk: Ak by ste chceli skontrolovať alebo zmeniť nastavenia predvolieb pre KMyMoney po dokončení tohto sprievodcu, môžete tak urobiť zaškrtnutím tohto poľa. Ak nie, stačí kliknúť na <b>Ďalej</b>.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore Case
sk: Ignorovať veľkosť písmen

en: Import
sk: Importovať

en: Import  CSV
sk: Importovať  CSV

en: Import CSV
sk: Importovať CSV

en: Import Details
sk: Importovať podrobnosti

en: Import File...
sk: Importovať súbor...

en: Import complete
sk: Import kompletný

en: Import failed:
    
    %1
sk: Import zlyhal:
    
    %1

en: Import options
sk: Možnosti importu

en: Import transactions
sk: Import prevodu

en: Imported
sk: Importované

en: Imported History
sk: Importovaná História

en: Imported Transaction
sk: Importované prevody

en: Imported transaction
sk: Importované prevody

en: Importing QIF...
sk: Importovanie QIF...

en: Importing a GnuCash file.
sk: Importuje sa a GnuCash súbor.

en: Importing a statement via Web Connect
sk: Importovanie výpisu cez Web Connect

en: Importing account templates.
sk: Import šablón účtu.

en: Importing an XML Statement.
sk: Importovanie XML výpisu.

en: Importing error
sk: Chyba importu

en: Importing file...
sk: Importuje sa súbor...

en: Importing process terminated unexpectedly.
sk: Proces importovania neočakávane skončil.

en: Importing statement for account %1
sk: Príkaz importu pre účet %1

en: Importing statement without transactions
sk: Príkaz importu bez transakcií

en: Improved multiple records management actions (payees, transactions)
sk: Vylepšené akcie správy viacerých záznamov (príjemcovia, transakcie)

en: Improved payee matching when importing transactions
sk: Zlepšené párovanie príjemcov pri importe transakcií

en: Improved the icon theme
sk: Zlepšená téma ikon

en: Improved the transaction form
sk: Zlepšený formulár transakcie

en: In case of loan payments it is currently not possible to recreate the scheduled transaction.
sk: V prípade splátok pôžičky v súčasnej dobe nie je možné znovu vytvoriť plánovanú transakciu.

en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split, press this button. The amount for identical categories will be added and stored in a single split for that category.
sk: V prípade, že máte viac položiek rozdelenia pre rovnakú kategóriu a chcete ich ponechať ako jedno rozdelenie, stlačte toto tlačidlo. Množstvo pre rovnaké kategórie bude pridané a uložené v jednom rozdelení pre túto kategóriu.

en: In general the institution that issued the account also issued a number for it. Enter it here. If uncertain, you can modify this entry later.
sk: Vo všeobecnosti, inštitúcia, ktorá vydala účet, tiež vydala  	číslo pre neho. Zadajte ho tu. Ak si nie ste istí, môžete túto položku neskôr zmeniť.

en: In order to use a database, you need to install some additional software. Click Help for more information
sk: Aby bolo možné používať databázu, budete musieť nainštalovať nejaký ďalší softvér. Kliknite na tlačidlo Pomocník pre viac informácií

en: In the purpose only a single line is allowed. | The purpose cannot contain more than %1 lines.
sk[0]: V dôvode je povolený iba jeden riadok.
sk[1]: Dôvod nemôže obsahovať viac ako %1 riadkov.
sk[2]: Dôvod nemôže obsahovať viac ako %1 riadkov.

en: Include Stylesheet
sk: Zahrnúť štýl

en: Include future transaction when using Schedule Forecast
sk: Zahrnúť budúce transakcie pri použití prognózy harmonogramu

en: Include on Tax Reports
sk: Zahrnúť na daňové výkazy

en: Include only Investment accounts
sk: Zahrnúť iba investičné účty

en: Include only Loan accounts
sk: Zahrnúť iba úverové účty

en: Include only Tax categories
sk: Zahrnúť iba daňové kategórie

en: Include scheduled transactions
sk: Zahrnúť plánované transakcie

en: Include scheduled transactions when using Schedule Forecast
sk: Zahrnúť plánované transakcie pri použití prognózy harmonogramu

en: Include subaccounts
sk: Zahrnúť podúčty

en: Include transfers
sk: Zahrnúť prevody

en: Include unused accounts/categories
sk: Zahrnúť nepoužité účty/kategórie

en: Income
sk: Príjem

en: Income & Expenses
sk: Príjem a výdavky

en: Income and Expenses
sk: Príjem a výdavky

en: Income and Expenses By Year
sk: Príjem a výdavky podľa roku

en: Income and Expenses Forecast This Year
sk: Prognóza príjmu a výdavkov pre tento rok

en: Income and Expenses Graph
sk: Graf príjmu a výdavkov

en: Income and Expenses Pie Chart
sk: Koláčový graf príjmu a výdavkov

en: Income and Expenses This Month
sk: Príjem a výdavky pre tento mesiac

en: Income and Expenses This Year
sk: Príjem a výdavky pre tento rok

en: Income and Expenses of Current Month
sk: Príjem a výdavky aktuálneho mesiaca

en: Income categories
sk: Príjem

en: Incorrect format
sk: Nekorektný formát

en: Incorrect number or type of fields.  Check the field delimiter.
sk: Nesprávne číslo alebo typ poľa.  Skontrolovať oddeľovač polí.

[ctx: Increase of asset/liability value]
en: Increase
sk: Zvýšiť

en: Indian Rupee
sk: Indická rupia

en: Individual font settings
sk: Individuálne nastavenie písma

en: Indonesian Rupiah
sk: Indonézska rupia

en: Information
sk: Informácia

en: Information stored for provability.
sk: Informácia uložená na overenie.

en: Information to find issues.
sk: Informácia na nájdenie chýb.

en: Informative message without certain significance.
sk: Informatívna správa bez veľkej dôležitosti.

en: Initial Market Value
sk: Počiatočná tržná hodnota

en: Initial cursor position within the date field
sk: Počiatočná poloha kurzora v dátumovom poli

en: Initial idea, much initial source code, Project admin
sk: Pôvodný nápad, veľa pôvodného zdrojového kódu, administrátor projektu

en: Initial investment support
sk: Počiatočná investičná podpora

en: Input file cannot be parsed; may be corrupt
    %1
sk: Vstupný súbor nemožno spracovať; môže byť poškodený
    %1

en: Input filter file type
sk: Vstupný filter typu súboru

en: Input filter location
sk: Umiestnenie vstupného filtra

en: Insert transaction type into No. field for new transactions
sk: Vložiť typ transakcie do poľa poradového čísla pre nové transakcie

en: Inserting online jobs.
sk: Vkladám online úlohy.

en: Institute
sk: Inštitút

en: Institution
sk: Inštitúcia

en: Institution Details
sk: Detaily inštitúcie

en: Institution options
sk: Voľby inštitúcie

en: Institution: %1
sk: Inštitúcia: %1

en: Institutions
sk: Inštitúcie

en: Interest
sk: Úrok

en: Interest / Charges
sk: Úroky / Poplatky

en: Interest Compounding frequency
sk: Frekvencia zostavovania úroku

en: Interest Income
sk: Úrokový príjem

en: Interest Rate
sk: Úroková miera

en: Interest calculation
sk: Výpočet úroku

en: Interest category
sk: Kategória úroku

en: Interest category:
sk: Kategória úroku:

en: Interest is due:
sk: Má nastať úrok:

en: Interest rate
sk: Úroková miera

en: Interest rate is %1
sk: Úroková miera je %1

en: Interest rate:
sk: Úroková miera:

en: Interest rate: %1 %
sk: Úroková miera: %1 %

en: Internal error - invalid interval char in incrDate
sk: Interná chyba - neplatný char intervalu v incrDate

en: Internal error - no matching schedules
sk: Interná chyba - žiadne zodpovedajúce harmonogramy

en: Internal error - no matching splits
sk: Interná chyba - žiadne zodpovedajúce rozdelenia

en: Internal error - no matching transactions
sk: Interná chyba - žiadne zodpovedajúce transakcie

en: Intro Wizard Page
sk: Úvodná strana sprievodcu

en: Invalid Conversion
sk: Neplatná konverzia

en: Invalid Statement
sk: Neplatný výpis

en: Invalid Transaction Type
sk: Neplatný typ transakcie

en: Invalid account
sk: Neplatný účet

en: Invalid date format
sk: Neplatný formát dátumu

en: Invalid header for file. Should be 'gnc-v2'
sk: Neplatná hlavička pre súbor. Mala by byť 'gnc-v2'

en: Invalid settings
sk: Neplatné nastavenie

en: Invalid transaction
sk: Neplatný prevod

en: Investment
sk: Investícia

en: Investment Handling
sk: Kontrola investície

en: Investment Holdings Pie
sk: Koláč investičného vlastníctva cenných papierov

en: Investment Holdings by Account
sk: Investičné vlastníctvo cenných papierov podľa účtu

en: Investment Holdings by Type
sk: Investičné vlastníctvo cenných papierov podľa typu

en: Investment Loan
sk: Investičná pôžička

en: Investment Moving Average
sk: Investičný kĺzavý priemer

en: Investment Moving Average Price Graph
sk: Graf Investičného kĺzavého priemeru ceny

en: Investment Moving Average vs Actual
sk: Investičný kĺzavý priemer vs aktuálny

en: Investment Performance by Account
sk: Výkonnosť investície podľa účtu

en: Investment Performance by Type
sk: Výkonnosť investície podľa typu

en: Investment Price Graph
sk: Graf investičnej ceny

en: Investment Summary
sk: Investičný prehľad

en: Investment Transactions
sk: Investičné transakcie

en: Investment Type
sk: Typ Investície

en: Investment Type:
sk: Typ investície:

en: Investment Wizard Page
sk: Strana sprievodcu investície

en: Investment Worth Graph
sk: Graf investičnej hodnoty

en: Investment detail wizard
sk: Investičný podrobný sprievodca

en: Investment details
sk: Detaily investície

en: Investment import
sk: Import investície

[ctx: Investment name]
en: Name
sk: Názov

en: Investment options
sk: Voľby pre investíciu

[ctx: Investment price]
en: Price
sk: Cena

en: Investment transaction
sk: Investičná transakcia

[ctx: Investment value]
en: Value
sk: Hodnota

en: Investment value: %1%2
sk: Investičná hodnota: %1%2

en: Investment: %1
sk: Investícia: %1

en: Investments
sk: Investície

en: Iranian Rial
sk: Iránsky rial

en: Iraqi Dinar
sk: Irácky dinar

en: Irish Pound
sk: Írska libra

en: Is a sub account
sk: Je podúčet

en: Is a sub account of %1
sk: Je podúčet %1

[ctx: Is this a favorite account?]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: Is this a tax account?]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: Is this an opening balance account?]
en: Yes
sk: Áno

en: Israeli New Shekel
sk: Izraelský nový šekel

en: Italian Lira
sk: Talianska lira

en: Jamaican Dollar
sk: Jamajský dolár

en: January
sk: Január

en: Japanese Yen
sk: Japonský yen

en: Job Id
sk: ID úlohy

en: Job Type
sk: Typ úlohy

en: Job is being processed at the moment.
sk: Úloha sa práve spracúva.

en: Job not Available
sk: Úloha nie je dostupná

en: Jordanian Dinar
sk: Jordánsky dinar

en: July
sk: Júl

en: June
sk: Jún

en: Just the category
sk: Iba kategória

en: KBanking module not correctly initialized
sk: Modul KBanking nie je správne inicializovaný

en: KDE language settings...
sk: Nastavenie jazyka KDE...

[ctx: KMyMoney (Filefilter)]
en: KMyMoney files
sk: Súbory KMyMoney

en: KMyMoney - Generate SQL
sk: KMyMoney - Vytvoriť SQL

en: KMyMoney - Select Database
sk: KMyMoney - Vybrať databázu

en: KMyMoney New Account Setup
sk: Nastavenie nového účtu KMyMoney

en: KMyMoney New File Setup
sk: Nastavenie nového súboru KMyMoney

en: KMyMoney cannot determine which of your accounts to use.  You can create a new account by pressing the <b>Create</b> button or select another one manually from the selection box below.
sk: KMyMoney nemôžete určiť, ktorý z vašich účtov použiť. Môžete vytvoriť nový účet stlačením tlačidla <b>Vytvoriť</b> alebo ručne vybrať iný z výberového poľa nižšie.

en: KMyMoney creates a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made. Please select the account to/from which payments will be made and the category the interest will be assigned to.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
sk: KMyMoney vytvára harmonogram pre túto platbu a pripomenie vám, vždy keď musí byť vykonaná platba. Prosím, vyberte účet, do/z ktorého budú realizované platby a kategóriu, do ktorej bude pridelený úrok.<p>
    Ak vyberiete zaznamenávanie všetkých platieb, tento dátum už bol stanovený. Ak ste vybrali zaznamenávanie iba tohtoročných platieb, potom <b>Prvý dátum splatnosti</b> je dátum prvej platby uskutočnenej v tomto roku.

en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the amount for principal and interest then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
sk: KMyMoney buď vypočíta novú úrokovú mieru alebo sumu za istinu a úrok. Ak viete sumu za istinu a úrok, zadajte ju sem.
    
    Ak by aplikácia KMyMoney mala túto hodnotu pre vás vypočítať, nechajte pole prázdne.

en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the interest rate then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
sk: KMyMoney buď vypočíta novú úrokovú mieru alebo sumu za istinu a úrok. Ak viete úrokovú mieru, zadajte ju sem.
    
    Ak by aplikácia KMyMoney mala túto hodnotu pre vás vypočítať, nechajte pole prázdne.

en: KMyMoney has calculated a balloon payment of %1 for this loan.
sk: Aplikácia KMyMoney vypočítala balónovú splátku %1 pre túto pôžičku.

en: KMyMoney has calculated a final payment of %1 for this loan.
sk: Aplikácia KMyMoney vypočítala konečnú platbu %1 pre túto pôžičku.

en: KMyMoney has calculated a periodic payment of %1 to cover principal and interest.
sk: Aplikácia KMyMoney vypočítala pravidelnú splátku %1 na úhradu istiny a úrokov.

en: KMyMoney has calculated the amount of the loan as %1.
sk: Aplikácia KMyMoney vypočítala výšku pôžičky na %1.

en: KMyMoney has calculated the interest rate to %1%.
sk: Aplikácia KMyMoney vypočítala úrokovú mieru na %1%.

en: KMyMoney has calculated the term of your loan as %1.
sk: Aplikácia KMyMoney vypočítala termín vašej pôžičky na %1.

en: KMyMoney has detected some overdue scheduled transactions for this account. Do you want to enter those scheduled transactions now?
sk: Aplikácia KMyMoney zistila, že niektoré plánované transakcie pre tento účet sú po termíne. Chcete teraz zadať tieto plánované transakcie?

en: KMyMoney has detected transactions matching your reconciliation data.
    Would you like KMyMoney to clear these transactions for you?
sk: Aplikácia KMyMoney zistila transakcie zodpovedajúce vašim dátam zosúladenia.
    Chcete, KMyMoney vyčistila tieto transakcie pre vás?

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%1</b><br/>Transaction: <i>%2 %3</i><br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
sk: Aplikácia KMyMoney našla plánovanú transakciu, ktorá zodpovedá importovanej transakcii.<br/>Názov harmonogramu: <b>%1</b><br/>Transakcia: <i>%2 %3</i><br/>Chcete, aby KMyMoney zadala tento harmonogram teraz tak, že transakcia môže byť zhodná?

en: KMyMoney has imported a second opening balance transaction into account <b>%1</b> which differs from the one found already on file. Please correct this manually once the import is done.
sk: Aplikácia KMyMoney importovala druhú transakciu počiatočného stavu na účte <b>%1</b>, ktorý sa líši od toho, ktorý bol už nájdený v súbore. Prosím, opravte ho ručne, keď bude import hotový.

en: KMyMoney has matched the two selected transactions (result above)
sk: KMyMoney spárovala dve vybrané transakcie (výsledok je uvedený vyššie)

en: KMyMoney has successfully verified your loan information.
sk: Aplikácia KMyMoney úspešne overila informácie o vašej pôžičke.

en: KMyMoney supports multiple currencies. Your reports will be based on a default currency which you can select here. The default for new accounts is also the currency you select here.
sk: KMyMoney podporuje viac mien. Vaše výkazy budú založené na predvolenej mene, ktorú si tu môžete vybrať. Predvolenou pre nové účty je tiež mena zvolená tu.

en: KMyMoney will create a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
sk: KMyMoney vytvorí harmonogram pre túto platbu a pripomenie vám, vždy keď musí byť vykonaná platba.<p>
    Ak vyberiete zaznamenávanie všetkých platieb, tento dátum už bol stanovený. Ak ste vybrali zaznamenávanie iba tohtoročných platieb, potom <b>Prvý dátum splatnosti</b> je dátum prvej platby uskutočnenej v tomto roku.

en: KMyMoney will store your financial data in a file on the disk. A standard filename within your KDE user environment will be the default. This is just provided for convenience and you can choose any other location here.
sk: KMyMoney bude uchovávať vaše finančné údaje v súbore na disku. Štandardný názov súboru v vašom používateľskom prostredí KDE bude predvolený. Toto je len pre pohodlie a môžete si tu vybrať akékoľvek iné umiestnenie.

en: Kazakhstan Tenge
sk: Kazachstan Tenge

en: Keep
sk: Ponechať

en: Keep changes when selecting a different transaction/split
sk: Zachovať zmeny pri výbere inej transakcie/rozdelenia

en: Kenyan Shilling
sk: Keňský šiling

en: Keys for all of the above user ids found
sk: Kľúče pre všetky vyššie uvedené id používateľov nájdené

en: Kuwaiti Dinar
sk: Kuwaitský dinar

en: Kyrgyzstan Som
sk: Kirgistán Som

en: Last &update
sk: Posledná aktualizácia:

en: Last 11 months
sk: Posledných 11 mesiacov

en: Last 12 months
sk: Posledných 12 mesiacov

en: Last 3 months
sk: Posledné 3 mesiace

en: Last 3 months to next 3 months
sk: Posledné 3 mesiace až nasledujúce 3 mesiace

en: Last 30 days
sk: Posledných 30 dní

en: Last 6 months
sk: Posledných 6 mesiacov

en: Last 7 days
sk: Posledných 7 dní

en: Last Update
sk: Posledná aktualizácia

en: Last check number:
sk: Posledné číslo šeku:

en: Last download
sk: Naposledy stiahnuté

en: Last fiscal year
sk: Posledný fiškálny rok

en: Last modified on
sk: Naposledy pozmenené

en: Last month
sk: Posledný mesiac

en: Last quarter
sk: Posledný kvartál

en: Last reconciled statement: %1
sk: Posledný zosúladený výpis: %1

en: Last reconciled: %1
sk: Naposledy zosúladené: %1

en: Last reconciliation
sk: Posledné zosúladenie

en: Last week
sk: Minulý týždeň

en: Last year
sk: Posledný rok

en: Latvian Lats
sk: Lotyšský lat

en: Learn how to use KMyMoney
sk: Naučiť sa používať KMyMoney

en: Leave %1 unassigned.
sk: Ponechať %1 nepriradené.

en: Lebanese Pound
sk: Libanonská libra

en: Ledger group separator
sk: Oddeľovač skupiny účtovnej knihy

[ctx: Ledger view settings]
en: Ledger
sk: Účtovná kniha

en: Ledgers
sk: Účtovné knihy

en: Lending or borrowing money
sk: Poskytnutie alebo požičanie si peňazí

[ctx: Less...]
en: Show fewer schedules on the list
sk: Ukazovať menej harmonogramov na zozname

en: Let us know what you think. We hope that you enjoy using the application.
sk: Dajte nám vedieť, čo si myslíte. Dúfame, že si užívate používanie aplikácie.

en: Liabilities
sk: Pasíva

en: Liability
sk: Pasíva

en: Liability Accounts
sk: Účty pasív

en: Liability accounts
sk: Pasíva

en: Liberian Dollar
sk: Libérijský dolár

en: Libyan Dinar
sk: Líbyjský dinar

en: Limits
sk: Limity

en: Line width
sk: Šírka čiary

en: Line width for diagrams, in pixels
sk: Šírka čiary pre diagramy v bodoch

en: Linear Regression
sk: Lineárna regresia

en: Lines-Date Wizard Page
sk: Strana sprievodcu dátumovými riadkami

en: Liquid Assets
sk: Likvidné aktíva

en: Liquid Assets and Liabilities
sk: Likvidné aktíva a pasíva

en: Liquid Liabilities
sk: Likvidné pasíva

en: List
sk: Zoznam

en: List View
sk: Pohľad zoznamu

en: List background color
sk: Vymenovať farby pozadia

en: List background colors
sk: Vymenovať farby pozadia

en: List color
sk: Farba zoznamu

en: List color for erroneous transactions
sk: Farba zoznamu pre chybné transakcie

en: List color for missing conversion rate
sk: Farba zoznamu pre chýbajúci konverzný kurz

en: List color for negative values
sk: Farba zoznamu pre záporné hodnoty

en: List grid color
sk: Vymenovať farby mriežky

en: List of known Equities, and the date they were last updated on.
sk: Zoznam známeho majetku a dátum, kedy bol naposledy aktualizovaný.

en: List of matching names
sk: Zoznam zodpovedajúcich názvov

en: Lithuanian Litas
sk: Litovská litas

en: Load Weboob backend...
sk: Načítať backend Weboob...

en: Load from Addressbook
sk: Načítať z Adresára

en: Loading %1...
sk: Načítava sa %1...

en: Loading accounts...
sk: Načítavam.účty

en: Loading banklist
sk: Načítanie zoznamu bánk

en: Loading commodities...
sk: Načítavam komodity...

en: Loading currencies...
sk: Načítanie mien...

en: Loading file information...
sk: Načítavanie informácií o súbore...

en: Loading file...
sk: Načítavam súbor...

en: Loading prices...
sk: Načítavam ceny...

en: Loading reports...
sk: Načítanie výkazov...

en: Loading schedules...
sk: Načítavanie harmonogramov...

en: Loading securities...
sk: Načítanie cenných papierov...

en: Loading template %1
sk: Načítavanie šablóny %1

en: Loading templates...
sk: Načítavam.šablóny...

en: Loading transactions...
sk: Načítavam.prevody

en: Loading user information...
sk: Načítavam používateľské informácie...

en: Loan
sk: Pôžička

en: Loan Amount
sk: Suma pôžičky

en: Loan Information
sk: Informácie o pôžičke

en: Loan Transactions
sk: Transakcie pôžičky

en: Loan account
sk: Úverový účet

en: Loan amount
sk: Suma pôžičky

en: Loan amount:
sk: Suma pôžičky:

en: Loan calculation
sk: Výpočet pôžičky

en: Loan information
sk: Informácie o pôžičke

en: Loan payment
sk: Splátka pôžičky

en: Loan payment for %1
sk: Splátka pôžičky pre %1

en: Loan payout
sk: Vyplatenie pôžičky

en: Loans
sk: Pôžičky

en: Local files only
sk: Iba lokálne súbory

en: Log OFX transactions
sk: Zaznamenať OFX transakcie

en: Log file path
sk: Cest súboru záznamu

en: Log imported statements
sk: Záznam importovaných údajov

en: Log path
sk: Cesta záznamu

en: Logging
sk: Záznam

en: Long Description
sk: Dlhý popis

en: Loss:
sk: Strata:

en: Lots
sk: Veľa

en: Luxembourg Franc
sk: Luxemburský frank

en: Macau Pataca
sk: Macao Pataca

en: Macedonian Denar
sk: Macedónsky denár

en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Make QIF File
sk: Vytvoriť QIF súbor

en: Make payment from/to:
sk: Vykonať platbu od/do:

en: Malagasy Franc
sk: Malagaský frank

en: Malawi Kwacha
sk: Malawi kwacha

en: Malaysian Ringgit
sk: Malajský ringgit

en: Maldive Rufiyaa
sk: Maledivská rufiyaa

en: Malformed URL '%1'
sk: Zle zadané URL '%1'

en: Mali Republic Franc
sk: Mali frank

en: Maltese Lira
sk: Maltská lira

en: Manage additional keys
sk: Spravovať ďalšie kľúče

en: Manual deposit
sk: Ručný vklad

en: Manual price update...
sk: Ručná cenová aktualizácia...

en: Map to online account...
sk: Mapovať na online účet...

en: Mapping brokerage account
sk: Mapovanie maklérskeho účtu

en: March
sk: Marec

en: Mark as a favorite report
sk: Označiť ako obľúbený výkaz

en: Mark this checkbox if the account should be maintained as preferred account
sk: Označte toto zaškrtávacie pole, ak by mal byť účet udržovaný ako preferovaný účet

en: Mark this option, if you always want to match names e.g. for payees from the start. If unset, any substring is matched.
sk: Označte túto voľbu, ak chcete vždy priraďovať mená napr. pre príjemcov od začiatku. Ak nie je nastavené, každý podreťazec je zhodný.

en: Mark transaction
sk: Označiť transakciu

en: Mark transaction as...
sk: Označiť transakciu ako...

[ctx: Mark transaction cleared]
en: Cleared
sk: Zmazané

[ctx: Mark transaction not reconciled]
en: Not reconciled
sk: Nezosúladené

[ctx: Mark transaction reconciled]
en: Reconciled
sk: Zosúladené

en: Market
sk: Trh

en: Market Symbol:
sk: Tržný symbol:

en: Match names from start
sk: Priraďovať názvy od začiatku

en: Match on Payee name
sk: Priradiť na meno príjemcu

en: Match on a name listed below
sk: Priradiť na nižšie uvedený názov

en: Match strings in auto-completion only from the first letter on. A substring behind the first letter is not found.
sk: Porovnávať reťazce v automatickom dokončovaní len od prvého  písmena. Podreťazec za prvým písmenom sa nehľadá.

en: Match transactions within days
sk: Priradiť transakcie počas dní

en: Matched
sk: Zhodné

en: Matched transaction
sk: Zhodné prevody

en: Matching
sk: Priraďovanie

en: Mauritanian Ouguiya
sk: Maurícijský ouguiya

en: Mauritius Rupee
sk: Mauricijská rupia

en: Max Bal %1
sk: Max zos %1

en: Max Date %1
sk: Maximálny dátum %1

en: Maximum credit limit
sk: Maximálny kreditný limit

en: Maximum number of legend items to display
sk: Maximálne počet položiek legendy pre zobrazenie

en: Maximum quantity of legend items to display on charts
sk: Maximálne množstvo položiek legendy pre zobrazenie na grafoch

en: May
sk: Máj

en: Memo
sk: Poznámka

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Merge Payees
sk: Zlúčiť príjemcov

en: Merge Transactions
sk: Zlúčiť transakcie

en: Merge multiple selected payees
sk: Zlúčiť viacerých vybraných príjemcov

en: Merge payees
sk: Zlúčiť príjemcov

en: Merges splits with the same category to one split
sk: Zlúči rozdelenia s rovnakou kategóriou do jedného rozdelenia

en: Method to calculate forecast
sk: Spôsob výpočtu prognózy

en: Method to calculate history-based forecast
sk: Spôsob výpočtu historicky založenej prognózy

en: Mexican Peso
sk: Mexické peso

en: Min Bal %1
sk: Min zos %1

en: Min Date %1
sk: Min dátum %1

en: Minimum balance
sk: Minimálny zostatok

en: Minutes
sk: Minúty

en: Missing information
sk: Chýbajúce informácie

en: Modify
sk: Zmeniť

en: Modify additional fees
sk: Zmeniť ďalšie poplatky

en: Modify loan attributes
sk: Zmeniť atribúty pôžičky

en: Modify other loan information
sk: Zmeniť ostatné informácie o pôžičke

en: Modify the interest rate
sk: Zmeniť úrokovú mieru

en: Modify the selected entry
sk: Zmeniť vybranú položku

en: Modifying transactions can only be performed in the ledger view
sk: Úpravu transakcií možno vykonávať len v pohľade účtovnej knihy

en: Module
sk: Modul

en: Moldavian Leu
sk: Moldavský lei

en: Money Market
sk: Peňažný trh

en: Mongolian Tugrik
sk: Mongolský tugrik

en: Month
sk: Mesiac

en: Month of %1
sk: Mesiac z %1

en: Month to date
sk: Do mesiaca

en: Monthly Budget
sk: Mesačný rozpočet

en: Monthly Budgeted vs. Actual
sk: Mesačný rozpočtované vs. skutočné

en: Months
sk: Mesiace

[ctx: More...]
en: Show more schedules on the list
sk: Ukazovať viac harmonogramov na zozname

en: Moroccan Dirham
sk: Marcoký dirham

en: Mount this directory before backing up.
sk: Pripojiť tento adresár pred zálohovaním.

en: Mounting %1
sk: Pripájam %1

[ctx: Move item up]
en: &Up
sk: &Hore

en: Move selected item down
sk: Presunúť vybranú položku dole

en: Move selected item up
sk: Presunúť vybranú položku nahor

en: Move transaction to...
sk: Presunúť transakciu do...

en: Moving Average
sk: Kĺzavé priemery

en: Moving Average Price
sk: Kĺzavý priemer ceny

en: Mozambique Metical
sk: Mozambik metical

en: Mutual Fund
sk: Podielový fond

en: My Investments
sk: Moje investície

en: Myanmar Kyat
sk: Myanmar (Barma) kyat

en: Name
sk: Názov

en: Name of default CSS file
sk: Názov predvoleného CSS súboru

en: Name of external calculator program
sk: Názov externého program kalkulačky

en: Name of region used for non-processing days
sk: Názov regiónu použitého pre nespracované dni

en: Name of schedule
sk: Názov harmonogramu

en: Name of the account
sk: Názov účtu

en: Name of the company, or mutual fund.
sk: Názov spoločnosti alebo podielového fondu.

en: Name of the institution
sk: Názov inštitúcie

en: Name of the loan
sk: Názov pôžičky

en: Namibian Dollar
sk: Namíbijský dolár

en: National Account
sk: Národný účet

en: National Account Number
sk: Národné číslo účtu

en: Negative value
sk: Záporná hodnota

en: Nepalese Rupee
sk: Nepálska rupia

en: Net Value
sk: Čistá hodnota

en: Net Worth
sk: Čistá hodnota

en: Net Worth By Month
sk: Čistá hodnota za mesiac

en: Net Worth By Year
sk: Čistá hodnota za rok

en: Net Worth Forecast
sk: Prognóza čistej hodnoty

en: Net Worth Forecast Graph
sk: Graf prognózy čistej hodnoty

en: Net Worth Graph
sk: Graf čistej hodnoty

en: Net Worth Today
sk: Čistá hodnota dnes

en: Net Worth:
sk: Čistá hodnota:

en: Net a&mount
sk: Čistá suma

en: Net worth forecast
sk: Prognóza čistej hodnoty

en: Netherland Antillian Guilder
sk: Holanské Antili guilder

en: Never reconciled
sk: Nikdy nezosúladené

en: New Account Dialog
sk: Okno nového účtu

en: New Budget
sk: Nový rozpočet

en: New Equity
sk: Nový majetok

en: New File Dialog
sk: Okno Nový súbor

en: New Institution
sk: Nová inštitúcia

en: New Institution Dialog
sk: Dialóg Nová inštitúcia

en: New Investment wizard
sk: Asistent Nová investícia

en: New Loan Account Wizard
sk: Sprievodca novým úverovým účtom

en: New Loan Wizard
sk: Sprievodca novou pôžičkou

en: New Payee
sk: Nový Príjemca

en: New Scheduled transaction...
sk: Nová plánovaná transakcia...

en: New Tag
sk: Nová značka...

en: New Zealand Dollar
sk: Novo Zélandsky dolár

en: New account...
sk: Nový účet...

en: New budget
sk: Nový rozpočet

[ctx: New budget]
en: New
sk: Nové

en: New category...
sk: Nová kategória...

en: New credit transfer
sk: Nový kreditný prevod

en: New currency
sk: Nová mena

[ctx: New file wizard introduction]
en: Introduction
sk: Úvod

en: New institution...
sk: Nová inštitúcia...

en: New investment...
sk: Nová investícia...

en: New payee
sk: Nový príjemca

[ctx: New payee]
en: New
sk: Nové

en: New payee/receiver
sk: Nový doručiteľ/príjemca

en: New price entry
sk: Nový cenový údaj

[ctx: New price entry]
en: &New
sk: &Nové

en: New price...
sk: Nová cena...

[ctx: New profile]
en: &New
sk: &Nové

[ctx: New profile]
en: &New...
sk: &Nový...

en: New scheduled transaction
sk: Nová plánovaná transakcia

en: New tag
sk: Nová značka

[ctx: New transaction button]
en: New
sk: Nové

en: Next 12 months
sk: Ďalších 12 mesiacov

en: Next 18 months
sk: Ďalších 18 mesiacov

en: Next 3 months
sk: Ďalšie 3 mesiace

en: Next 30 days
sk: Ďalších 30 dní

en: Next 6 months
sk: Ďalších 6 mesiacov

en: Next 7 days
sk: Nasledujúcich 7 dní

en: Next Due Date
sk: Ďalší dátum splatnosti

en: Next Interest Change
sk: Nasledujúca zmena úroku

en: Next due date
sk: Ďalší dátum splatnosti

en: Next due date is prior to opening date
sk: Ďalší dátum splatnosti je pred počiatočným dátumom

en: Next due date:
sk: Ďalší dátum splatnosti:

en: Next fiscal year
sk: Nasledujúci fiškálny rok

en: Next interest change is due
sk: Má nastať nasledujúca zmena úroku

en: Next interest change on
sk: Nasledujúca zmena úroku na

en: Next month
sk: Nasledujúci mesiac

en: Next quarter
sk: Nasledujúci kvartál

en: Next week
sk: Nasledujúci týždeň

en: Next year
sk: Nasledujúci rok

en: Nigerian Naira
sk: Nigérijská naira

en: No Autofill
sk: Žiadne automatické vypĺňanie

en: No Budget Categories have been overrun
sk: Žiadna rozpočtová kategória nebola prekročená

en: No Category
sk: Bez kategórie

en: No Institution
sk: Žiadna inštitúcia

en: No KMyMoneyFile open
sk: Žiadny súbor KMyMoney otvorený

en: No Qt SQL Drivers
sk: Žiadne ovládače Qt SQL

en: No Title specified
sk: Nezadaný žiadny názov

[ctx: No account]
en: None
sk: Žiadne

en: No account information has been found in the selected statement file. Please select an account using the selection box in the dialog or create a new account by pressing the <b>Create</b> button.
sk: Žiadne informácie o účte neboli nájdené vo vybranom súbore výpisu. Prosím, vyberte účet cez výberové pole v dialógu, alebo vytvorte nový účet stlačením tlačidla <b>Vytvoriť</b>.

en: No account name supplied
sk: Neposkytnutý žiadny názov účtu

en: No account selected
sk: Žiadny vybraný účet

en: No accounts found.
sk: Nenájdený žiadny účet.

en: No amount for payment selected
sk: Nevybraný žiadny účet pre platbu

en: No auto-VAT-assignment
sk: Žiadne automatické priradenie VAT

en: No date
sk: Žiadny dátum

en: No date (let the bank determine the start date)
sk: Žiadny dátum (nech banka stanoví počiatočný dátum)

en: No encryption
sk: Žiadne šifrovanie

en: No imported transaction selected for matching
sk: Žiadna vybraná importovaná transakcia pre priraďovanie

en: No inconsistencies were detected
sk: Žiadne nezrovnalosti neboli zistené

[ctx: No institution]
en: None
sk: Žiadne

en: No manually entered transaction selected for matching
sk: Žiadna ručne zadaná transakcia nebola vybraná pre priraďovanie

en: No matching
sk: Žiadne priraďovanie

en: No name assigned for schedule
sk: Nepriradený žiadny názov pre harmonogram

[ctx: No number]
en: empty
sk: prázdne

en: No opening balance supplied
sk: Nebol poskytnuté žiadny počiatočný stav

en: No payee for payment selected
sk: Nevybraný žiadny príjemca pre platbu

en: No payee supplied
sk: Neposkytnutý žiadny príjemca

[ctx: No selection]
en: (None)
sk: (Žiadne)

en: No suitable accounts were found at this bank.
sk: Žiadne vhodné účty neboli nájdené v tejto banke.

en: No, no payments were made yet.
sk: Nie, žiadne platby neboli ešte vykonané.

en: No, only record payments since the beginning of this year.
sk: Nie, zaznamenať len platby od začiatku tohto roka.

en: None
sk: Nič

en: Normal view
sk: Normálny pohľad

en: North Korean Won
sk: Severo-kórejský won

en: Norwegian Kroner
sk: Nórska koruna

en: Not able to display this job.
sk: Nie je možné zobraziť túto úlohu.

en: Not all details supplied
sk: Neposkytnuté všetky podrobnosti

en: Not all selected credit transfers can be sent because some of them are invalid or were already sent.
sk: Nie všetky vybrané kreditné prevody sa dajú poslať, pretože niektoré z nich sú neplatné alebo boli už odoslané.

en: Not marked
sk: Neoznačené

en: Not reconciled
sk: Nevysporiadané

en: Note: Consult the loan contract for details of the first due date. Keep in mind, that the first due date usually differs from the date the contract was signed
sk: Poznámka: Nahliadnite do vašej zmluvy o pôžičke kvôli podrobnostiam o prvom dátume splatnosti. Majte na pamäti, že prvý dátum splatnosti sa obvykle líši od dátumu, kedy bola zmluva podpísaná.

en: Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Dissagio) are not considered as payments in this context.
sk: Poznámka: Platby urobené na získanie pôžičky (napr. Dissagio) nie sú považované za platby v tomto kontexte.

en: Note: Unused categories are not shown as selected by settings.
sk: Poznámka Nepoužité kategórie nie sú zobrazené ako vybrané podľa nastavenia.

en: Note: You can easily figure out the date of the first payment if you consult the last statement of last year.
sk: Poznámka: Ľahko môžete zistiť dátum prvej platby, pokiaľ nahliadnete do posledného výpisu z minulého roka.

en: Note: you will not be able to modify this account today, because the opening date "%1" is in the future. Please revisit this dialog when the time has come.
sk: Poznámka: Dnes nebudete môcť zmeniť tento účet, pretože počiatočný dátum "%1" je v budúcnosti. Prosím,  znova navštívte tento dialóg, keď príde čas.

en: Notes
sk: Poznámky

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Nothing to merge.
sk: Nie je čo zlúčiť.

[ctx: Noun, the end.]
en: 6. Finish
sk: 6. Dokončiť

[ctx: Noun, the introduction.]
en: 1. Start
sk: 1. Spustiť

en: Now adding the transactions to your ledger...
sk: Teraz sa pridávajú transakcie do vašej účtovnej knihy...

en: Now enter the details for your loan. You can leave one of the fields empty and KMyMoney will calculate it when you press the <b>Calculate</b> button. Before you can continue with the next page you also need to press <b>Calculate</b> so that KMyMoney can check the logical correctness of the values you have supplied.
sk: Teraz zadajte podrobnosti pre vašu pôžičku. Môžete ponechať jedno z polí prázdne a KMyMoney ho vypočíta, keď stlačíte tlačidlo <b>Vypočítať</b>. Než budete môcť pokračovať na ďalšej strane je tiež nutné stlačiť <b>Vypočítať</b>, aby aplikácia KMyMoney mohla skontrolovať logickú správnosť hodnôt, ktoré ste poskytli.

en: Now enter the information required for the periodic loan payments. If your regular payments contains any additional fees, click on the <b>Additional fees</b> button to enter them.
sk: Teraz zadajte požadované informácie pre pravidelné splátky pôžičky. Ak vaše pravidelné platby obsahujú dodatočné poplatky, kliknite na <b>Ďalšie poplatky</b>, aby ste ich zadali.

en: Num
sk: Číslo

en: Number
sk: Číslo

en: Number of Cycles to use in Forecast:
sk: Počet cyklov pre použitie v prognóze:

en: Number of Days of Account Cycle:
sk: Počet dní cyklu účtu

en: Number of Days to Forecast:
sk: Počet dní pre prognózu:

en: Number of backup files to keep
sk: Počet záložných súborov, ktoré sa ponechajú

en: Number of backups to keep (0=off)
sk: Počet záloh, ktoré sa ponechajú (0=zrušené)

en: Number of days (plus/minus) to search for matching transactions
sk: Počet dní (plus/mínus) pre hľadanie zodpovedajúcich transakcií

en: Number of days to preview schedules in ledger
sk: Počet dní na náhľadové harmonogramy v účtovnej knihe

en: Number of historic cycles to use in forecast
sk: Počet historických cyklov pre použitie v prognóze

en: Number of selected periods between entries
sk: Počet vybraných období medzi položkami

en: Number of the account
sk: Číslo účtu

en: Number of transactions remaining:
sk: Počet zostávajúcich transakcií:

en: Number:
sk: Číslo:

en: Number: %1
sk: Číslo: %1

en: OFX <CLIENTUID> for institutions that require it
sk: OFX <CLIENTUID> pre inštitúcie, ktoré ho vyžadujú

en: OFX Details
sk: Podrobnosti OFX

en: OFX import file selection
sk: Výber súboru importu OFX

en: OFX plugin now allows custom application version
sk: Zásuvný modul OFX teraz umožňuje vlastnú verziu aplikácie

en: OFX setup error
sk: Chyba nastavenia OFX

en: Occurrence
sk: Výskyt

[ctx: Occurrence period 'days']
en: Days
sk: Dni

en: Occurrence: %1
sk: Výskyt: %1

en: Occurrence: Monthly
sk: Výskyt: mesačne

en: October
sk: Október

en: Old Customized Reports
sk: Staré prispôsobené výkazy

en: Oldest unmarked transaction: %1
sk: Najstaršia neoznačená transakcia: %1

en: Omani Rial
sk: Ománsky rial

en: On choosing a log file path please keep in mind that log files may contain sensitive data (e.g. passwords in clear-text etc).
sk: Pri výbere cesty súboru záznamu majte na pamäti, že súbory záznamu môžu obsahovať citlivé údaje (heslá v čistom formáte a pod.).

en: One investment account for all stocks
sk: Jeden investičný účet pre všetky akcie

en: One investment account for each stock
sk: Jeden investičný účet pre každú akciu

en: One or more transactions contain a reference to an otherwise unknown account
    An asset account with the name %1 has been created to hold the data
sk: Jeden alebo viac transakcií obsahuje odkaz na inak neznámy účet
    Účet aktív s názvom %1 bol vytvorený na držanie dát

en: One outstanding charge of | Total of %1 outstanding charges amounting to
sk[0]: Jedna mimoriadna platba pre
sk[1]: Celkovo %1 mimoriadne platby vo výške
sk[2]: Celkovo %1 mimoriadnych platieb vo výške

en: One outstanding deposit of | Total of %1 outstanding deposits amounting to
sk[0]: Jeden mimoriadny vklad
sk[1]: Celkovo %1 mimoriadne vklady vo výške
sk[2]: Celkovo %1 mimoriadnych vkladov vo výške

en: One outstanding payment of | Total of %1 outstanding payments amounting to
sk[0]: Jedna mimoriadne platba pre
sk[1]: Celkovo %1 mimoriadne platby vo výške
sk[2]: Celkovo %1 mimoriadnych platieb vo výške

en: Online Accounts
sk: Online účty

en: Online Banking Account Setup
sk: Nastavenie účtu online bankovníctva

en: Online Price Update...
sk: Online cenová aktualizácia...

en: Online Quotes
sk: Online cenové ponuky

en: Online Quotes - Select price source
sk: Online cenové ponuky - Vybrať zdroj ceny

en: Online Source
sk: Online zdroj

en: Online Statement Balance: %1
sk: Online Zostatok výpisu: %1

en: Online Update
sk: Online aktualizácia

en: Online price quotes
sk: Online cenové ponuky

en: Online price update...
sk: Online cenová aktualizácia...

en: Online quote
sk: Online cenová ponuka

[ctx: Online quote source]
en: Source
sk: Zdroj

en: Online settings
sk: Online nastavenie

en: Only display a subset of the model in the chart:
sk: Zobraziť iba podsadu modelu v grafe:

en: Open a file.
sk: Otvoriť súbor.

en: Open an existing data file
sk: Otvoriť existujúceho dátový súbor

en: Open database...
sk: Otvoriť databázu...

en: Open ledger
sk: Otvoriť účtovnú knihu

en: Opening Balance
sk: Počiatočný stav

en: Opening Balance Account
sk: Počiatočný stav účtu

en: Opening Balance text
sk: Text počiatočného stavu

en: Opening Balances
sk: Počiatočný stav

en: Opening Date
sk: Počiatočný dátum

en: Opening balance
sk: Počiatočný stav

en: Opening balance problem
sk: Problém s počiatočným stavom

en: Opening balance: %1
sk: Počiatočný stav: %1

en: Opening date
sk: Počiatočný dátum

en: Opening date: %1
sk: Počiatočný dátum: %1

en: Opening information
sk: Počiatočné informácie

en: Option has been disabled because there are transactions assigned to this account
sk: Voľba bola zakázaná, pretože sú transakcie pridelené k tomuto účtu

en: Option has been disabled because there is another account flagged to be an opening balance account for this currency
sk: Voľba bola zakázaná, pretože je iný účet označený ako počiatočný stav pre túto menu

en: Options
sk: Možnosti

en: Order Account
sk: Účet objednávky

en: Order confirmation
sk: Potvrdenie objednávky

en: Order of items on homepage
sk: Počet položiek na domovskej stránky

en: Organize by:
sk: Organizovať podľa:

en: Origin
sk: Pôvod

en: Orphan created from unknown GnuCash account
sk: Sirota vytvorená z neznámeho GnuCash účtu

en: Other Transfers
sk: Iné prevody

en: Other application
sk: Iná aplikácia

en: Other logging options
sk: Ostatné voľby záznamu

[ctx: Other payment method]
en: Other
sk: Iné

en: Output filter location
sk: Umiestnenie výstupného filtra

en: Outstanding charges
sk: Mimoriadne platby

en: Outstanding deposits
sk: Mimoriadne vklady

en: Outstanding payments
sk: Mimoriadne platby

en: Overdue payments
sk: Platby po termíne

en: Overwrite opening balance
sk: Prepísať počiatočný stav

en: PLEASE NOTE
sk: Prosím, všimnite si

en: Paid from %1
sk: Platba od %1

en: Pakistan Rupee
sk: Pakistanská rupija

en: Palladium
sk: Paládium

en: Panamanian Balboa
sk: Panama balboa

en: Papua New Guinea Kina
sk: Nová Guinea Kina

en: Paraguay Guarani
sk: Paraguajské guarani

en: Parameters
sk: Parametre

en: Parent Account
sk: Rodičovský účet

en: Password
sk: Heslo

en: Patches
sk: Záplaty

en: Patches and port to kde4
sk: Opravy aport pre kde4

en: Patches, packaging and KF5-CI for OS X
sk: Záplaty, balíky a KF5-CI pre OS X

en: Pay to
sk: Zaplatiť do

en: Pay to %1
sk: Platba pre %1

en: Payee
sk: Príjemca

en: Payee Information
sk: Informácie o príjemcovi

en: Payee creation
sk: Vytvorenie príjemcu

en: Payee options
sk: Voľby príjemcu

en: Payee%1
sk: Príjemca%1

en: Payee's name is based on contents of the OFX tag
sk: Meno príjemcu je založené na obsahu značky OFX

en: Payee:
sk: Príjemca:

en: Payees
sk: Príjemcovia

en: Payer/Receiver
sk: Doručiteľ/Príjemca

en: Payment
sk: Platba

en: Payment (principal and interest)
sk: Platba (istina a úrok)

en: Payment Accounts
sk: Platobné účty

en: Payment Method
sk: Spôsob platby

en: Payment account
sk: Platobný účet

en: Payment account: %1
sk: Platobný účet: %1

en: Payment accounts
sk: Platobné účty

en: Payment date: %1
sk: Dátum platby: %1

en: Payment frequency
sk: Frekvencia splátky

en: Payment frequency:
sk: Frekvencia splátky:

en: Payment frequency: %1
sk: Frekvencia splátky: %1

en: Payment from:
sk: Platba z:

en: Payment information
sk: Informácie o platbe

[ctx: Payment made from account]
en: Payment
sk: Platba

[ctx: Payment made with credit card]
en: Charge
sk: Poplatok

en: Payment method
sk: Spôsob platby

en: Payment method: %1
sk: Spôsob platby: %1

en: Payment on %1 for %2 occurring %3.
sk: Platba na %1 pre %2 vyskytovania %3.

en: Payment on %2 for %3 with %1 transaction remaining occurring %4. | Payment on %2 for %3 with %1 transactions remaining occurring %4.
sk[0]: Platba na %2 pre %3 s %1 transakciou zostávajúceho vyskytovania %4.
sk[1]: Platba na %2 pre %3 s %1 transakciami zostávajúceho vyskytovania %4.
sk[2]: Platba na %2 pre %3 s %1 transakciami zostávajúceho vyskytovania %4.

en: Payment should be made
    from account
sk: Platba by mala byť vykonaná
    z účtu

[ctx: Payment towards credit card]
en: Payment
sk: Platba

en: Payments
sk: Platby

en: Payments from
sk: Platby z

[ctx: Payments made from account]
en: Payments
sk: Platby

[ctx: Payments made with credit card]
en: Charges
sk: Poplatky

en: Payments to
sk: Platby do

[ctx: Payments towards credit card]
en: Payments
sk: Platby

en: Payments?
sk: Platby?

en: Payout
sk: Vyplatenie

en: Payout information
sk: Informácie o vyplatení

en: Percentage of default font size used for home view HTML page
sk: Percento predvolenej veľkosti písma použitej pre domovskú stranu HTML pohľadu

en: Percentage of default font size:
sk: Percento predvolenej veľkosti písma:

en: Performance-Test
sk: Test výkonnosti

en: Period
sk: Obdobie

en: Periodic Payment
sk: Pravidelná splátka

en: Periodic Payment:
sk: Pravidelná splátka:

en: Permanently delete this report
sk: Trvalo zmazať tento výkaz

en: Personal Data
sk: Osobné Dáta

en: Personal Data...
sk: Osobné Dáta.

en: Peruvian Nuevo Sol
sk: Peruánsky nový sol

en: Philippine Peso
sk: Filipínske peso

en: Pi&ck date
sk: &Vybrať dátum

en: Pick Start Date
sk: Vybrať počiatočný dátum

en: Pick date
sk: Vybrať dátum

en: Pick the date format that suits your input file
sk: Vyberte formát dátumu, ktorý vyhovuje vášmu vstupnému súboru

en: Platinum
sk: Platina

en: Please be aware that changes made in the following dialog affect all KDE applications not only KMyMoney.
sk: Majte, prosím, na pamäti, že zmeny vykonané v nasledujúcom dialógu ovplyvnia všetky aplikácie KDE, nielen KMyMoney.

en: Please choose a bank.
sk: Prosím, zvoľte banku.

en: Please choose an account
sk: Prosím, zvoľte účet

en: Please choose the type of export you wish to perform.  A simple explanation
    of the export type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an export type please press the OK button.
sk: Prosím, zvoľte typ exportu, ktorý chcete vykonať. Jednoduché vysvetlenie
    typu exportu je k dispozícii v spodnej časti obrazovky a aktualizuje sa,
    keď vyberiete položku z výberového poľa.
    
    Potom, čo ste si vybrali typ exportu, prosím, stlačte tlačidlo OK.

en: Please choose the type of import you wish to perform.   A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
sk: Prosím, zvoľte typ importu, ktorý chcete vykonať.  Jednoduché vysvetlenie
    typu importu je k dispozícii v spodnej časti obrazovky a aktualizuje sa,
    keď vyberiete položku z výberového poľa.
    
    Potom, čo ste si vybrali typ importu, prosím, stlačte tlačidlo OK.

en: Please choose the type of import you wish to perform.  A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
sk: Prosím, zvoľte typ importu, ktorý chcete vykonať. Jednoduché vysvetlenie
    typu importu je k dispozícii v spodnej časti obrazovky a aktualizuje sa,
    keď vyberiete položku z výberového poľa.
    
    Potom, čo ste si vybrali typ importu, prosím, stlačte tlačidlo OK.

en: Please choose what you wish to do with the above changes
sk: Prosím, vyberte, čo chcete robiť s vyššie uvedenými zmenami

en: Please enter some information about yourself.<br><br>
    
    This information will be seen and used only by you. The information is used to personalize KMyMoney, to encrypt your file, etc.
sk: Prosím, zadajte nejaké informácie o sebe.<br><br>
    
    Tieto informácie budete vidieť a používať iba vy. Informácie slúžia na prispôsobenie KMyMoney, zašifrovanie vášho súboru, atď.

en: Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
sk: Prosím, zadajte sumu konečnej splátky amortizácie, alebo nechajte pole prázdne na jej výpočet.

en: Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
sk: Prosím, zadajte sumu, ktorú platíte za istinu a úrok, alebo nechajte pole prázdne na jej výpočet.

en: Please enter the date from which on the following changes will be effective. The date entered must be later than the opening date of this account (%1), but must not be in the future. The default will be today.
sk: Prosím, zadajte dátum, od ktorého budú tieto zmeny  	účinné. Zadaný dátum musí byť neskorší ako počiatočný dátum tohto účtu (%1), ale nesmie byť v budúcnosti. Predvolený bude 	dnešok.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due this year.
sk: Prosím, zadajte dátum, kedy bola/má nastať prvá platba za túto pôžičku v tomto roku.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due.
sk: Prosím, zadajte dátum, kedy bola/má nastať prvá platba za túto pôžičku.

en: Please enter the following fields with the information as you find them on your statement. Make sure to enter all values in <b>%1</b>.
sk: Prosím, zadajte nasledujúce polia s informáciami, ako ste ich nášli na výpise. Uistite sa, aby ste zadali všetky hodnoty v <b>%1</b>.

en: Please enter the interest rate (as a percentage) or leave the field empty to calculate it.
sk: Prosím, zadajte úrokovú mieru (v percentách), alebo nechajte pole prázdne na jej výpočet.

en: Please enter the original loan amount in the field below or leave it empty to be calculated.
sk: Prosím, zadajte pôvodnú výšku pôžičky nižšie do poľa, alebo ho nechajte prázdne na výpočet.

en: Please enter the remaining loan amount of last years final statement in the field below. You should not leave this field empty.
sk: Prosím, zadajte zostávajúcu výška pôžičky z posledných rokov v konečnom výpise nižšie do poľa. Nemali by ste ho nechať prázdne.

en: Please enter the term of this loan or enter 0 to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
sk: Zadajte, prosím, termín tejto pôžičky alebo zadajte 0 pre jeho výpočet. Termín je obdobie, ktoré je potrebné k úplne splatenie pôžičky. Môže sa líšiť od doby, na ktorú je podpísaná zmluva o pôžičke.

en: Please enter the username and password you use to log into this bank for online banking.  Please note that many banks require a separate signup, and assign a separate PIN or password just for online banking from home.
sk: Prosím, zadajte používateľské meno a heslo, ktoré používate na prihlásenie do tejto banky pre online bankovníctvo. Vezmite, prosím, na vedomie, že mnohé banky vyžadujú osobitnú registráciu, a priradia samostatný kód PIN alebo heslo len pre online bankovníctvo z domu.

en: Please fill all fields with values.
sk: Vyplňte, prosím, všetky polia s hodnotami.

en: Please let us know about any abnormal behavior in the program by selecting <a href="/action?id=help_report_bug">"Report bug..."</a> from the help menu or by sending an e-mail to the developers mailing list.
sk: Prosím, dajte nám vedieť o akomkoľvek neobvyklom správaní v programe výberom <a href="/action?id=help_report_bug">"Nahlásiť chybu..."</a> z menu Pomocník alebo zaslaním e-mailu na vývojársku konferenciu.

en: Please make sure to enter the correct conversion for the selected opening date. If you requested an online quote it might be provided for a different date.
sk: Prosím, uistite sa, aby ste zadali správny konverziu pre vybraný počiatočný dátum. Ak ste si vyžiadali online ponuku, môže byť poskytnutá pre iný dátum.

en: Please select a backend from the list below...
sk: Prosím, vyberte backend z nižšie uvedeného zoznamu...

en: Please select a default category for payee '%1'
sk: Prosím, vyberte predvolenú kategóriu pre príjemcu '%1'

en: Please select a parent account.
sk: Prosím, vyberte rodičovský účet.

en: Please select a profile type and enter a profile name.
sk: Prosím, vyberte typ profilu a zadajte názov profilu.

en: Please select the account from your financial institution from the list below which matches this account.
sk: Prosím, vyberte účet zo svojej finančnej inštitúcii zo zoznamu nižšie, ktorý zodpovedá tomuto účtu.

en: Please select the account number type
sk: Prosím, vyberte typ čísla účtu

en: Please select the appropriate columns to use,
     corresponding to your data.
sk: Prosím, vyberte vhodné stĺpce na použitie,
     podľa vašich údajov.

en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
    If there is just a single security in the file, enter its name below.
    Otherwise, select the column for the symbol, and for the description or detail.
sk: Vyberte, prosím, príslušné stĺpce pre použitie, ktoré zodpovedajú vašim dátam.
    Ak je v súbore iba jeden cenný papier, zadajte jeho názov.
    V opačnom prípade vyberte stĺpec pre symbol a pre popis alebo detail.

en: Please select the decimal symbol used in your file.
    The thousands separator changes automatically.
    Check that the lines and fields are correctly set.
    Finally, click Import.
    If required, a QIF file may then be produced.
sk: Prosím, vyberte decimálny symbol použitý vo vašom súbore.
    Oddeľovač tisícov sa zmení automaticky.
    Skontrolujte, že riadky a polia sú správne nastavené.
    Nakoniec kliknite na Import.
    Ak je potrebné, môže sa potom vytvoriť QIF.

en: Please select the required options. Please use the <b>What's this?</b> feature to see more information about the items.
sk: Prosím, vyberte požadované voľby. Použite funkciu <b>Čo je to?</b> pre zobrazenie podrobnejších informácií o položkách.

en: Please select the start and end lines.
    Ensure you drop any trailer lines.
    Also, select the correct date format.
sk: Prosím, vyberte začiatočné a koncové riadky.
    Uistite sa, že vymažete všetky prebytočné riadky.
    Takisto vyberte správny formát dátumu.

en: Please select your financial institution from the list below...
sk: Prosím, vyberte si svoju finančnú inštitúciu z nižšie uvedeného zoznamu...

en: Please specify a budget name
sk: Prosím, určite názov rozpočtu

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Polish Zloty
sk: Poľský zlotý

en: Portuguese Escudo
sk: Portugalské escudo

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Postal Code:
sk: PSČ:

en: Postpone reconciliation
sk: Odložiť zosúladenie

en: Precision settings
sk: Nastavenie presnosti

en: Preferred
sk: Preferovaný

en: Preferred Account
sk: Preferovaný Účet

en: Preferred Accounts
sk: Preferované účty

en: Preferred account
sk: Preferovaný účet

en: Preferred accounts
sk: Preferovaný účet

en: Preload &all data
sk: Predn&ačítať všetky dáta

en: Press Calculate to verify the values
sk: Stlačiť Vypočítať pre overenie hodnôt

en: Press this button to calculate/verify your loan details.
sk: Stlačte toto tlačidlo pre výpočet/overenie podrobností o vašej pôžičke.

en: Press this to create a new asset account
sk: Stlačiť na vytvorenie nového účtu aktív

en: Pressing this button calculates a possibly missing parameter for your loan or verifies that the values entered match. If something is not correct you will receive information about it.
sk: Stlačením tohto tlačidla sa vypočíta prípadný chýbajúci parameter pre vašu pôžičku alebo sa overí, či zadané hodnoty vyhovujú. Ak niečo nie je správne, dostanete o tom informáciu.

en: Previous fiscal year
sk: Predchádzajúci fiškálny rok

en: Previous month
sk: Predchádzajúci mesiac

en: Previous year
sk: Predchádzajúci rok

en: Pri&nt
sk: Tlačiť

en: Price
sk: Cena

en: Price Editor
sk: Editor cien

en: Price History
sk: História ceny

en: Price Precision
sk: Cenová presnosť

en: Price Update Failed
sk: Aktualizácia ceny zlyhala

en: Price entry
sk: Cenová položka

en: Price for %1 updated (id %2)
sk: Cena pre %1 aktualizovaná (id %2)

en: Price options
sk: Voľby ceny

en: Price precision
sk: Cenová presnosť

[ctx: Price source]
en: Source
sk: Zdroj

en: Prices
sk: Ceny

en: Prices...
sk: Ceny...

en: Principal + Interest
sk: Istina + úrok

en: Principal + Interest:
sk: Istina + úrok:

en: Principal and interest
sk: Istina a úrok

en: Principal and interest: %1
sk: Istina a úrok: %1

en: Print check
sk: Tlačiť šek

en: Prior transactions possibly filtered
sk: Predchádzajúce transakcie asi filtrované

en: Problem adding or matching imported transaction with id '%1': %2
sk: Problém pridať alebo priradiť importovanú transakciu s id '%1': %2

en: Problems were encountered in converting schedule '%1'.
    Do you want to review or edit it now?
sk: Nastali problémy pri harmonograme konverzie '%1'.
    Chcete ho teraz skontrolovať alebo upraviť?

en: Processing Days
sk: Spracovanie dní

en: Profit:
sk: Zisk:

en: Project Admin
sk: Administrátor projektu

en: Prompt for an investment account for each stock
sk: Výzva pre jeden investičný účet pre každú akciu

en: Proper input methods support was added
sk: Bola pridaná podpora správnych vstupných metód

en: Purpose
sk: Účel

en: QIF File to Import:
sk: QIF súbor pre import:

en: QIF Files
sk: QIF súbory

en: QIF Profile
sk: QIF Profil

en: QIF Profile Editor
sk: Editor profilu QIF

en: QIF Profile Editor...
sk: Editor profilu QIF...

en: QIF Profile Selector
sk: Výber profilu QIF

en: QIF files are created by the popular accounting program Quicken.
    Another dialog will appear, if you choose this type, asking for further
    information relevant to the Quicken format.
sk: QIF súbory sú vytvorené populárnym účtovným programom Quicken.
    Zobrazí sa ďalší dialóg, ak zvolíte tento typ, s požiadavkou na ďalšie
    informácie týkajúce sa formátu Quicken.

en: QIF imported, no account name supplied
sk: QIF importovaný, nebol poskytnutý žiadny názov účtu

[ctx: QIF tag for a class]
en: Class
sk: Trieda

[ctx: QIF tag for category]
en: Cat
sk: Mačka

[ctx: QIF tag for prices]
en: Prices
sk: Ceny

[ctx: QIF tag for security]
en: Security
sk: Cenný papier

en: QIF-Record
sk: QIF nahrávanie

en: Qatari Rial
sk: Katarský rial

en: Qt SQL driver %1 is no longer installed on your system
sk: Ovládač Qt SQL %1 nie je už nainštalovaný na vašom systéme

en: Quantity
sk: Množstvo

en: Quote source: %1
sk: Zdroj cenovej ponuky: %1

en: Radio button Banking clicked
sk: Prepínacie tlačidlo Bankovníctvo kliknuté

en: Radio button Investment clicked
sk: Prepínacie tlačidlo Investícia kliknuté

en: Range
sk: Rozsah

en: Ratio
sk: Pomer

en: Ratio 1/
sk: Pomer 1/

en: Reading QIF...
sk: Čítanie QIF...

en: Reassign categories
sk: Znovu priradiť kategórie

en: Reassign payees
sk: Znovu priradiť príjemcov

en: Reassign tags
sk: Znovu priradiť značky

en: Received a price for %1 (id %2), but this symbol is not on the list. Aborting entire update.
sk: Prijatá cena pre %1 (id %2), ale tento symbol nie je na zozname. Prerušenie celej aktualizácie.

en: Received an invalid price for %1, unable to update.
sk: Prijatá neplatná cena pre %1, nemožno aktualizovať.

en: Reconcile
sk: Zosúladiť

en: Reconcile - disabled because you are currently reconciling <b>%1</b>
sk: Zosúladiť - zakázané, pretože v súčasnej dobe uvádzate do súladu <b>%1</b>

en: Reconcile state
sk: Zosúladiť stav

[ctx: Reconcile state 'Cleared']
en: Cleared
sk: Vyčistené

[ctx: Reconcile state 'Frozen']
en: Frozen
sk: Zmrazené

[ctx: Reconcile state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
sk: Nezosúladené

[ctx: Reconcile state 'Reconciled']
en: Reconciled
sk: Zosúladené

en: Reconcile...
sk: Zosúladiť...

en: Reconciled
sk: Zosúladené

en: Reconciliation Wizard
sk: Sprievodca zosúladením

en: Reconciliation report
sk: Správa zo zosúladenia

en: Reconciliation report of account %1
sk: Správa zo zosúladenia účtu %1

[ctx: Reconciliation state 'Cleared']
en: Cleared
sk: Vyčistené

[ctx: Reconciliation state 'Frozen']
en: Frozen
sk: Zmrazené

[ctx: Reconciliation state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
sk: Nezosúladené

[ctx: Reconciliation state 'Reconciled']
en: Reconciled
sk: Zosúladené

[ctx: Reconciliation status 'Cleared']
en: cleared
sk: vyčistené

[ctx: Reconciliation status 'Frozen']
en: frozen
sk: zmrazené

[ctx: Reconciliation status 'Not Reconciled']
en: not reconciled
sk: nezosúladené

[ctx: Reconciliation status 'Reconciled']
en: reconciled
sk: zosúladené

[ctx: Reconciliation status unknown]
en: unknown
sk: neznáme

en: Reconciliation view
sk: Pohľad zosúladenia

en: Reconciling your account ensures your records match those of your institution, and that there are no mistakes on either side. You should reconcile your account whenever you receive a statement from your institution.
    
    All relevant information necessary for this process is usually printed on your statement.
    
    On the next page you will verify that the ending balance matches that on your statement. If not, please modify it.
    
    The starting balance is the sum of your cleared and reconciled transactions.
sk: Zosúladenie vášho účtu zaisťuje, že vaše záznamy zodpovedajú tým z vašej inštitúcie, a že neexistujú žiadne chyby na oboch stranách. Mali by ste zosúladiť svoj účet kedykoľvek obdržíte výpis zo svojejinštitúcie.
    
    Všetky dôležité informácie potrebné pre tento postup sú zvyčajne vytlačená na vašom výpise.
    
    Na ďalšej stránke potvrdíte, že konečný stav zodpovedá tomu na výpise. Ak tomu tak nie je, prosím, upravte to.
    
    Počiatočný stav je súčet vašich vyčistených a zosúladených transakcií.

en: Record this transaction into the register
sk: Zaznamenajte túto transakciu do registra

en: Recording payments?
sk: Zaznamenať platby?

en: Recover Key available in keyring
sk: Obnovovací kľúč dostupný vo zväzku kľúčov

en: Recover key expires soon
sk: Platnosť obnovovacieho kľúča čoskoro vyprší

en: Redefine Transaction Type
sk: Predefinovať typ transakcie

en: Reduce
sk: Redukovať

en: Reduce optical tan area in size
sk: Zmenšiť optické pole odtieňa

en: Refinance existing loan
sk: Refinancovať existujúcu pôžičku

en: Refinance: %1
sk: Refinancovať: %1

en: Register balance as of %1
sk: Stav registra k %1

en: Register ending balance
sk: Koncový stav registra

en: Register settings
sk: Nastavenie registra

en: Regular Expression for
sk: Regulárny výraz pre

en: Reinvest Dividend
sk: Reinvestícia dividendy

en: Reinvest dividend
sk: Reinvestícia dividendy

en: Remember (manually adjusted) font size in home view on program end.
sk: Pamätať si (ručne zmenenú) veľkosť písma domáceho pohľadu pri ukončení programu.

en: Remember font size when leaving the program if manually changed with mouse-wheel
sk: Pamätať si veľkosť písma pri opustení programu, ak je ručne zmenená pomocou kolieska myši.

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Budget
sk: Odstrániť rozpočet

en: Remove Payee
sk: Odstrániť príjemcu

en: Remove Tag
sk: Odstrániť značku

en: Remove credit transfer
sk: Odstrániť kreditný prevod

en: Remove mapping to online account
sk: Odstrániť mapovanie na online účte

en: Remove security name from selection list.
    It does not affect the underlying security itself.
sk: Odstrániť názov cenného papiera z výberového zoznamu.
    To nemá vplyv na samotný cenný papier.

en: Remove this price item from the file
sk: Odstrániť túto cenu aj zo súboru

en: Remove this security item from the file
sk: Odstrániť túto položku cenného papiera zo súboru

en: Removes all splits that have a value of zero
sk: Odstrániť všetky rozdelenia, ktoré majú hodnotu nula

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename budget
sk: Premenovať rozpočet

en: Rename currency
sk: Premenovať menu

en: Rename payee
sk: Premenovať príjemcu

en: Rename tag
sk: Premenovať značku

en: Rename the current selected budget
sk: Premenovať aktuálne vybraný rozpočet

en: Rename the current selected payee
sk: Premenovať aktuálne vybraného príjemcu

en: Rename the current selected tag
sk: Premenovať aktuálne vybranú značku

en: Reopen account
sk: Znovu otvoriť účet

en: Reorganizing accounts...
sk: Reorganizovať účty...

en: Report
sk: Výkaz

en: Report Configuration
sk: Konfigurácia výkazu

en: Report Name
sk: Meno výkazu

en: Report Settings
sk: Nastavenie výkazu

en: Report Tab
sk: Karta výkazu

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
sk: %1 cez %2

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
sk: %1 cez %2

[ctx: Report settings]
en: Reports
sk: Výkazy

en: Reporting logic, OFX Import
sk: Logika hlásenia, import OFX

en: Reports
sk: Výkazy

en: Required field
sk: Požadované pole

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Reset Last Payment Date
sk: Vynulovať dátum poslednej platby

en: Restarting postponed reconciliation
sk: Znovuspustenie odloženého zosúladenia

en: Result
sk: Výsledok

en: Results table
sk: Tabuľka výsledkov

en: Retrieving transactions...
sk: Získavam transakcie...

en: Return On Investment
sk: Vrátiť sa na investíciu

en: Return to the Welcome page
sk: Vrátiť sa na uvítaciu stranu

en: Revert budget to last saved state
sk: Vrátiť rozpočet na posledný uložený stav.

en: Romanian Leu
sk: Rumunské leu

en: Romanian Leu (new)
sk: Rumunské leu (nové)

en: Routing Number:
sk: Smerovacie číslo:

en: Routing number
sk: Smerovacie číslo

en: Row number %1 may be a header line, as it has an incomplete set of entries.<center>It may be that the start line is incorrectly set.</center>
sk: Riadok číslo %1 môže byť riadok hlavičky, pretože má neúplnú skupinu položiek. <center>Je možné, že počiatočný riadok je nesprávne nastavený.</center>

en: Rows
sk: Riadky

en: Rows/Columns
sk: Riadky/Stĺpce

en: Rows/Columns Tab
sk: Riadky/stĺpce tab

en: Run in expert (accountant) mode
sk: Spustiť v expertnom (účtovníckom) režime

en: Running automatic reconciliation
sk: Automatické spustenie zosúladenia

en: Running consistency check...
sk: Spustenie kontroly konzistencie...

en: Russian Ruble
sk: Ruský rubeľ

en: Russian Ruble (old)
sk: Ruský rubeľ (starý)

en: Rwanda Franc
sk: Rwandský frank

en: SEPA Credit Transfer
sk: SEPA kreditný prevod

en: SQL for creation
sk: SQL pre vytvorenie

en: SQLite file %1 does not exist
sk: SQLite súbor %1 neexistuje

en: STATUS:
sk: STAV:

en: Same transaction if amount differs less than
sk: Rovnaká transakcia, ak suma sa líši o menej ako

en: Samoan Tala
sk: Samojský tala

[ctx: Saturday]
en: Sat
sk: So

en: Saudi Riyal
sk: Suadský rial

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save Category
sk: Uložiť kategóriu

en: Save QIF
sk: Uložiť QIF

en: Save Report
sk: Správa o uložení

en: Save SQL
sk: Uložiť SQL

en: Save as database...
sk: Uložiť ako databázu...

en: Save as...
sk: Uložiť ako...

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Save report as
sk: Uložiť výkaz ako

en: Save to file
sk: Uložiť do súboru

en: Saving accounts...
sk: Ukladanie účtov...

en: Saving budgets...
sk: Ukladanie rozpočtov...

en: Saving file to database...
sk: Ukladanie súboru do databázy...

en: Saving file with a new filename...
sk: Ukladanie súboru s novým názvom...

en: Saving file...
sk: Ukladanie súboru...

en: Saving online banking orders...
sk: Ukladám online bankové prevody...

en: Saving reports...
sk: Ukladanie výkazov...

en: Saving transactions...
sk: Ukladanie transakcií...

en: Savings
sk: Úspory

en: Schedule
sk: Harmonogram

en: Schedule %1 appears to contain a formula. GnuCash formulae are not convertible
sk: Harmonogram %1 zrejme obsahuje vzorec. Vzorce GnuCash nie sú konvertibilné

en: Schedule %1 contains a deferred interval specification; please check for correct operation
sk: Harmonogram %1 obsahuje špecifikáciu odloženého intervalu; prosím, skontrolujte správne fungovanie

en: Schedule %1 contains multiple actions; only one has been imported
sk: Harmonogram %1 obsahuje viac akcií; len jedna bola importovaná

en: Schedule %1 contains no valid splits
sk: Harmonogram %1 obsahuje neplatné rozdelenia

en: Schedule %1 contains unknown action (key = %2, type = %3)
sk: Harmonogram %1 obsahuje neznámu akciu (kľúč = %2, typ = %3)

en: Schedule %1 contains unknown interval specification; please check for correct operation
sk: Harmonogram %1 obsahuje špecifikáciu neznámeho intervalu; prosím, skontrolujte správne fungovanie

en: Schedule %1 dropped at user request
sk: Harmonogram %1 spustený na žiadosť používateľa

en: Schedule %1 has interval of %2 which is not currently available
sk: Harmonogram %1 má interval %2, ktorý nie je v súčasnej dobe k dispozícii

en: Schedule Details
sk: Detaily harmonogramu

en: Schedule Information
sk: Informácie o harmonograme

en: Schedule Settings
sk: Nastavenie harmonogramu

en: Schedule Summary Information
sk: Informácie prehľadu harmonogramu

en: Schedule found
sk: Harmonogram nájdený

en: Schedule information
sk: Informácie o harmonograme

[ctx: Schedule name]
en: Name: %1
sk: Názov: %1

en: Schedule name:
sk: Názov harmonogramu:

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Any
sk: Hocičo

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Day
sk: Deň

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Half-month
sk: Polmesiac

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Month
sk: Mesiac

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Once
sk: Raz

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Week
sk: Týždeň

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Year
sk: Rok

en: Schedule%1
sk: Harmonogram%1

en: Scheduled
sk: Naplánované

en: Scheduled Expenses
sk: Plánované výdavky

en: Scheduled Income
sk: Plánovaný príjem

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Any (Error)
sk: Akékoľvek (Chyba)

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Bank transfer
sk: Bankový prevod

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct debit
sk: Priamy dlh

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct deposit
sk: Priamy vklad

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Manual deposit
sk: Ručný vklad

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Other
sk: Ostatné

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Standing order
sk: Trvalý príkaz

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Write check
sk: Zapísať šek

en: Scheduled Transactions
sk: Plánované prevody

en: Scheduled and Future Transactions
sk: Plánované a budúce transakcie

[ctx: Scheduled method]
en: Scheduled
sk: Naplánované

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Bill
sk: Účet

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Deposit
sk: Vklad

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Loan payment
sk: Splátka pôžičky

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Transfer
sk: Prevod

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Scheduled transactions
sk: Plánované prevody

en: Scheduled transactions found
sk: Plánované transakcie nájdené

en: Scheduled transactions options
sk: Voľby plánovaných transakcií

en: Schedules
sk: Harmonogramy

en: Schedules to iCalendar
sk: Harmonogramy pre iCalendar

en: Schedules to iCalendar [%1]
sk: Harmonogramy pre iCalendar [%1]

en: Search amount in the range
sk: Hľadať sumu v rozsahu

en: Search for matching transactions within the range of the posting date of the imported transaction +/- the number of given days.
sk: Hľadať zodpovedajúce transakcie v rozsahu dátumu zaúčtovania importovanej transakcie +/- počet zadaných dní.

en: Search number in range
sk: Hľadať číslo v rozsahu

en: Search this amount
sk: Hľadať sumu

en: Search this number
sk: Hľadať toto číslo

en: Search transactions
sk: Hľadať prevody

en: Search view
sk: Pohľad hľadania

en: Securities
sk: Cenné papiere

en: Security
sk: Cenný papier

en: Security Name
sk: Názov cenného papiera

en: Security and Symbols
sk: Cenný papier symboly

en: Security detail wizard
sk: Sprievodca podrobnosťami cenného papiera

en: Security found
sk: Cenný papier nájdený

en: Security not found
sk: Cenný papier nenájdený

en: See what's new in this version
sk: Pozrieť, čo je nové v tejto verzii

en: Select 'Amount' if only one value column, otherwise select 'Debit/credit'.
sk: Vybrať 'Suma' ak je iba jeden stĺpec hodnoty, v opačnom prípade vybrať 'Dlh/úver'.

en: Select 'Debit/credit' if both columns exist, otherwise select 'Amount'.
sk: Vybrať 'Dlh/úver' ak existujú oba stĺpce, v opačnom prípade vybrať 'Suma'.

en: Select <b>Bank statement</b> turns on automatic category matching which is turned off in case of <b>Other application</b>. Use the latter if you import files from other Personal Finance Management software.
sk: Výber <b>Bankový výpis</b> zapne automatické priraďovanie kategórii, ktoré je vypnuté v prípade <b>Iná aplikácia</b>. Použite druhé menované v prípade importu súborov z iného softvéru správy osobných financií.

en: Select Account
sk: Zvoliť účet

en: Select Account:
sk: Zvoliť účet:

en: Select Accounts
sk: Vybrať účty

en: Select Backend
sk: Vybrať backend

en: Select Currency
sk: Vybrať menu

en: Select File
sk: Vyberte súbor

en: Select Financial Institution
sk: Vybrať finančnú inštitúciu

en: Select Schedules
sk: Vybrať harmonogramy

en: Select Style
sk: Vyberte štýl

en: Select Transaction
sk: Vybrať transakcie

en: Select Transaction Type
sk: Vybrať typ transakcie

en: Select a backend
sk: Vybrať backend

en: Select a known KMyMoney source from the list below
sk: Vybrať známy zdroj KMyMoney z nižšie uvedeného zoznamu

en: Select a month
sk: Vyberte mesiac

en: Select a transaction and press the OK button or use Cancel to select none.
sk: Vybrať transakciu a stlačiť tlačidlo OK alebo použiť Zrušiť pre výber  žiadnej.

en: Select a week
sk: Vyberte týždeň

en: Select a year
sk: Vyberte rok

en: Select account
sk: Vybrať účet

en: Select additional keys
sk: Vybrať ďalšie kľúče

en: Select all
sk: Vybrať všetko

[ctx: Select all accounts]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Select all transactions]
en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Select an online source and click <b>Finish</b> to store the investment data. If you do not want to use online updates, just leave the data as is.
sk: Vybrať online zdroj a kliknúť na <b> Dokončiť</b> na uloženie investičných dát. Ak nechcete používať online aktualizácie, nechajte dáta, ako sú.

en: Select as base currency
sk: Vybrať ako základnú menu

en: Select autofill transaction
sk: Vybrať automatické vypĺňanie transakcie

en: Select column containing amount field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre sumu.

en: Select column containing category field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre kategóriu.

en: Select column containing credit field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre úver.

en: Select column containing date field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre dátum.

en: Select column containing debit field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre dlh.

en: Select column containing investment type field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre typ investície.

en: Select column containing memo field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre poznámku.

en: Select column containing memo field.
    More than one column may be entered successively.
    May also be selected to contain a copy of the type or detail column.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole poznámky.
    Možno zadať postupne viac ako jeden stĺpec.
    Môžu byť tiež vybrané tak, aby obsahovali kópiu stĺpca typu alebo detailu.

en: Select column containing number field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre číslo.

en: Select column containing payee or description field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre príjemcu alebo popis.

en: Select column containing price field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre cenu.

en: Select column containing quantity field.
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre množstvo.

en: Select field delimiter/separator character.
    This will reset any existing field choices.
sk: Vybrať znak oddeľovača/separátora poľa.
    To zruší všetky existujúce voľby poľa.

en: Select filename
sk: Vybrať názov súboru

en: Select groups of accounts that correspond to the ways that you will use KMyMoney. Each group you select will cause several accounts and categories to be created. Select the groups that are relevant to you. You can always create additional accounts manually later.
sk: Vyberte skupiny účtov, ktoré zodpovedajú spôsobom, ktorými budete používať KMyMoney. Každá skupina, ktorú vyberiete, spôsobí vytvorenie niekoľkých účtov a kategórií. Vyberte skupiny, ktoré sú pre vás podstatné. Vždy môžete neskôr ručne vytvoriť ďalšie účty.

en: Select mount point
sk: Vybrať prípojný bod

en: Select new investment type
sk: Vybrať nový typ investície

en: Select none
sk: Nevybrať nič

en: Select online banking plugin
sk: Vybrať zásuvný modul online bankovníctva

en: Select output file
sk: Vybrať výstupný súbor

en: Select parent investment account or enter new name. Stock %1
sk: Vybrať rodičovský investičný účet alebo zadať nový názov. Akcia %1

en: Select the account from which you make your periodical payments or where you receive regular payments in case you lend the money. In most cases, this is a checking account.
sk: Vyberte účet, z ktorého robíte svoje pravidelné splátky, alebo kde dostávate pravidelné platby v prípade, že požičiavate peniaze. Vo väčšine prípadov sa jedná o bežný účet.

en: Select the currency in which this account is denominated.
sk: Vybrať menu, v ktorej je tento účet vedený.

en: Select the frequency with which the interest is compounded. If uncertain, select the same as the payment frequency. Consult your loan contract for details.
sk: Zvoľte frekvenciu, s ktorou je zostavovaný úrok. Ak si nie ste istí, zvoľte rovnakú ako frekvencia platenia. Nahliadnite do vašej zmluvy o pôžičke pre viac informácií.

en: Select the institution which manages this account or leave empty
sk: Vybrať inštitúciu, ktorá spravuje tento účet alebo nechať prázdne

en: Select to bypass profile setup.
    Only useful if a profile has already been setup.
sk: Vyberte pre obídenie nastavenia profilu.
    Užitočné iba v prípade, že profil už bol nastavený.

en: Select transactions without payees
sk: Vybrať prevody bez príjemcov

en: Select transactions without tags
sk: Vybrať transakcie bez značiek

en: Select what <b>online</b> account you want to map to the <b>application</b> account...
sk: Prosím, zvoľte <b>online</b> účet, ktorý chcete, aby bol mapovaný účtom <b>aplikácie</b>...

en: Select year
sk: Vybrať rok

en: Selected entries are shown on the home page of the application.<p>
    Use the buttons and checkboxes to customize the layout of the home page.
sk: Vybrané položky sú uvedené na domovskej stránke aplikácie.<p>
    Použiť tlačidlá a zaškrtávacie polia na prispôsobenie rozvrhnutia domovskej stránky.

en: Selecting "Yes" will create the payee, "No" will skip creation of a payee record and remove the payee information from this transaction. Selecting "Cancel" aborts the import operation.
    
    If you select "No" here and mark the "Do not ask again" checkbox, the payee information for all following transactions referencing "%1" will be removed.
sk: Výber "Áno" vytvorí príjemcu, "Nie" preskočí vytvorenie záznamu príjemcu a odstráni informácie o príjemcovi z tejto transakcie.Voľbou "Zrušiť" sa preruší operácia importu.
    
    Ak tu zvolíte "Nie" a zaškrtnete pole "Znovu sa už nepýtať", informácie o príjemcovi budú odstránené pre všetky nasledujúce transakcie odkazujúce na "%1".

en: Selecting the <b>Preferred Account</b> checkbox will allow preferred access in some dialogs and views of KMyMoney.
sk: Výber zaškrtávacieho poľa <b> Preferovaný účet</b> umožní prednostný prístup v niektorých dialógoch a pohľadoch KMyMoney.

en: Selections Warning
sk: Varovanie výberov

en: Sell
sk: Predaj

en: Sells
sk: Predaj

en: Semicolon (;)
sk: Bodkočiarka (;)

en: Send
sk: Poslať

en: Sending this job was manually aborted.
sk: Poslanie tejto úlohy bolo ručne zrušené.

en: Separator Wizard Page
sk: Strana sprievodcu oddeľovača

en: Serbian Dinar
sk: Srbský dinár

en: Server message: %1
sk: Správa servera: %1

en: Set all further occurrences in this schedule to be these values.
sk: Nastaviť všetky ďalšie výskyty v tomto harmonograme, aby boli týmito hodnotami.

en: Set base currency
sk: Nastaviť základnú menu

en: Set environment variable AQBANKING_LOGLEVEL=debug for further logging
sk: Nastavte premennú prostredia AQBANKING_LOGLEVEL=debug pre dalšie ladenie

en: Set environment variable GWEN_LOGLEVEL=Debug for further debug logging
sk: Nastavte premennú prostredia GWEN_LOGLEVEL=Debug pre další záznam ladenia

en: Set preferences
sk: Nastaviť predvoľby

en: Setup number of backups to keep (local file only)
sk: Nastaviť počet záloh, ktoré sa ponechajú (iba lokálny súbor)

en: Seychelles Rupee
sk: Seyšelská rupia

en: Shares
sk: Akcie

[ctx: Shares quantity]
en: Quantity
sk: Množstvo

en: Short description
sk: Stručný popis

en: Show Account Limit Information
sk: Ukazovať informáciu o obmedzeniach účtu

en: Show Columns
sk: Zobraziť stĺpce

en: Show KMyMoney welcome page
sk: Zobraziť uvítaciu stranu KMyMoney

en: Show Transaction Detail
sk: Zobraziť podrobnosti transakcie

en: Show a grid in the register
sk: Ukazovať mriežku v registry

en: Show account limit information on the Homepage
sk: Ukazovať informáciu o obmedzeniach účtu na domovskej stránke

en: Show accounts view expanded when loaded
sk: Ukazovať pohľad účtov rozbalený pri načítaní

en: Show all accounts
sk: Ukazovať všetky účty

[ctx: Show all details]
en: All
sk: Všetko

en: Show all register entries in full detail
sk: Ukazovať všetky položky registra v úplnom detaile

en: Show all stored prices
sk: Zobraziť všetky uložené ceny

en: Show as chart by default
sk: Ukazovať ako graf v predvolenom nastavení

en: Show balance chart...
sk: Ukazovať zostatkový graf...

en: Show balance-status of mapped online accounts
sk: Ukazovať stav zostatku mapovaných online účtov

en: Show balance-status of mapped online accounts on the Homepage
sk: Ukazovať stav bilancie mapovaných online účtov na domovskej stránke

en: Show categories in the accounts list view
sk: Ukazovať kategórie v pohľade zoznamu účtov

en: Show categories in the accounts view
sk: Ukazovať kategórie v pohľade účtov

en: Show equity accounts
sk: Ukazovať majetkové účty

en: Show fancy group markers
sk: Ukazovať ozdobné skupinové značky

en: Show fancy markers for previous and current fiscal year
sk: Ukazovať ozdobné značky predchádzajúceho a súčasného fiškálneho roka

en: Show grid lines
sk: Ukázať čiary mriežky

en: Show group header between transactions
sk: Ukazovať hlavičky skupiny medzi transakciami

en: Show header for the previous and current fiscal year
sk: Ukazovať hlavičky predchádzajúceho a súčasného fiškálneho roka

en: Show log
sk: Ukázať záznam

en: Show national currencies
sk: Zobraziť národné meny

en: Show number of cleared transactions per account [C]
sk: Ukazovať počet  vyčistených [C]

en: Show number of cleared transactions per account on the Homepage [C]
sk: Ukazovať počet vyčistených transakcií na účet na domovskej stránke [C]

en: Show number of not marked transactions per account [!M]
sk: Ukazovať počet neoznačených transakcií na účet [!M]

en: Show number of not marked transactions per account on the Homepage [!M]
sk: Ukazovať počet neoznačených transakcií na účet na domovskej stránke [!M]

en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account [!R]
sk: Ukazovať počet nezosúladených (neoznačené + vyčistené) transakcií na účet [!R]

en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account on the Homepage [!R]
sk: Ukazovať počet nezosúladených (neoznačené + vyčistené) transakcií na účet na domovskej stránke [!R]

en: Show schedules with planned date
sk: Zobraziť rozvrhy s plánovaným dátumom

en: Show splash screen during startup
sk: Ukazovať úvodnú obrazovku pri spustení

en: Show the chart version of this report
sk: Ukázať verziu grafu tejto správy

en: Show the report version of this chart
sk: Ukázať verziu správy tohto grafu

en: Show title bar on each page
sk: Ukazovať panel titulku na každej stránke

en: Show title bar on each view
sk: Ukazovať panel titulku na každom pohľade

en: Show totals column
sk: Ukazovať stĺpec pre súčty

en: Show transaction form
sk: Ukazovať formulár transakcie

en: Sierra Leone Leone
sk: Sierra Leone leone

en: Silver
sk: Striebro

en: Simple Moving Average
sk: Jednoduchý kĺzavý priemer

en: Singapore Dollar
sk: Singapúrsky dolár

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Skip next transaction...
sk: Preskočiť nasledujúcu transakciu...

en: Skip opening date when fetching transactions
sk: Preskočiť počiatočný dátum pri načítavaní transakcií

en: Skip schedule
sk: Preskočiť harmonogram

en: Skip setup
sk: Preskočiť nastavenie

en: Skip this transaction
sk: Preskočiť tento prevod

en: Skip value if price is zero
sk: Preskočiť hodnotu, ak je cena nulová

en: Slovak Koruna
sk: Slovenská koruna

en: Slovenian Tolar
sk: Slovinský tolar

en: Small Business Features (Customers, Invoices, etc.)
sk: Funkcie Small Business (zákazníci, faktúry, atď.)

en: Smallest fraction:
sk: Najmenší podiel:

en: Solomon Islands Dollar
sk: Šalamúnove Ostrovy dolár

en: Somali Shilling
sk: Somálsky šiling

en: Some description
sk: Nejaký popis

en: Sort options
sk: Možnosti triedenia

en: Sort order
sk: Poradie triedenia

en: Sort order of register in normal view
sk: Triediť zoradenia registra v normálnom pohľade

en: Sort order of register in search dialog
sk: Triediť zoradenia registra v dialógu hľadania

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Source of QIF
sk: Zdroj QIF

en: South African Rand
sk: Juhoafrický rand

en: South Korean Won
sk: Juhokórejský won

en: Spanish Peseta
sk: Španielske peseta

en: Special background colors
sk: Špeciálne farby pozadia

en: Split Options
sk: Možnosti rozdelenia

en: Split transaction
sk: Transakcia rozdelenia

[ctx: Split transaction]
en: Split
sk: Rozdeliť

[ctx: Split transaction (category replacement)]
en: Split transaction
sk: Transakcia rozdelenia

en: Split-Value
sk: Rozdelenie-Hodnota

en: Splits
sk: Rozdelenia

en: Splits for %1 have conflicting values (%2,%3)
sk: Rozdelenia pre %1 majú konfliktné hodnoty (%2,%3)

en: Sri Lanka Rupee
sk: Sri Lanka rupia

en: St. Helena Pound
sk: St. Helena pound

en: Standing order
sk: Trvalý príkaz

en: Start Date
sk: Počiatočný dátum

en: Start date
sk: Počiatočný dátum

en: Start date of import
sk: Počiatočný dátum importu

en: Start line
sk: Počiatočný riadok

en: Start on:
sk: Začať ku:

en: Start operation
sk: Začať operáciu

en: Start with homepage
sk: Začať s domovskou stránkou

en: Start with last selected view
sk: Začať s posledným vybraným pohľadom

en: Start with last selected view or homepage
sk: Začať s posledným vybraným pohľadom alebo domovskou stránkou

en: Start with one of the following activities...
sk: Začať s jednou z týchto aktivít...

en: Start with this year's payments
sk: Začať s tohtoročnými platbami

en: Starting Balance
sk: Počiatočný stav

en: Starting balance of this statement:
sk: Počiatočný stav tohoto výpisu:

en: Starting balance on bank statement
sk: Počiatočný stav na bankovom výpise

en: Starting day of the fiscal year
sk: Počiatočný deň fiškálneho roka

en: Starting month of the fiscal year
sk: Začiatočný mesiac fiškálneho roka

en: Startup options
sk: Nastavenia spustenia

en: Startup page options
sk: Voľby štartovacej strany

en: Statement Deposit Details
sk: Podrobnosti výpisu vkladov

en: Statement Details
sk: Podrobnosti výpisu

en: Statement Importer
sk: Importér výpisu

en: Statement Information
sk: Informácie výpisu

en: Statement Payment Details
sk: Podrobnosti výpisu platieb

en: Statement date:
sk: Dátum výpisu:

en: Statement file...
sk: Súbor výpisu...

en: Statement stats
sk: Štatistiky výpisu

en: Statement: %1
sk: Výpis: %1

en: Status
sk: Stav

[ctx: Status of the job]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

[ctx: Status of the job]
en: enqueued
sk: zaradený do fronty

[ctx: Status of the job]
en: error
sk: chyba

[ctx: Status of the job]
en: finished
sk: dokončené

[ctx: Status of the job]
en: new
sk: nové

[ctx: Status of the job]
en: pending
sk: čakajúci

[ctx: Status of the job]
en: sent
sk: odoslané

[ctx: Status of the job]
en: updated
sk: aktualizované

en: Status:
sk: Stav:

en: Step %1 of %2
sk: Krok %1 z %2

en: Stock
sk: Akcia

en: Stock Name
sk: Názov akcie

en: Stock%1
sk: Akcia%1

en: Store GPG encrypted
sk: Uložiť GPG šifrované

en: Store password
sk: Uložiť heslo

en: Storing transactions
sk: Ukladanie transakcií

[ctx: Street address]
en: Address
sk: Adresa

[ctx: Street address]
en: Address:
sk: Adresa:

en: Street:
sk: Ulica:

en: Subaccount
sk: Podúčet

en: Subaccount of
sk: Podúčet

en: Subaccount of %1
sk: Podúčet účtu %1

en: Sudanese Dinar
sk: Sudánsky dolar

en: Suggest a category
sk: Navrhnúť kategóriu

en: Sum of splits
sk: Suma rozdelení

en: Summar&y
sk: &Prehľad

en: Summary
sk: Prehľad

en: Summary of the equities contained in this account, showing your holdings and their most recent price.
sk: Prehľad akcií majetkov obsiahnutých v tomto účte, ktoré ukazujú vaše vlastníctvo cenných papierov a ich poslednú cenu.

[ctx: Sunday]
en: Sun
sk: Ne

en: Support
sk: Podpora

en: Supports bill payment (but not supported by KMyMoney yet)<br/>
sk: Podporuje platenie účtov (ale ešte nie je podporované v KMyMoney)<br/>

en: Supports investments<br/>
sk: Podporuje investície<br/>

en: Supports online statements<br/>
sk: Podporuje online výpisy<br/>

en: Suriname Guilder
sk: Surinamský guilder

en: Swaziland Lilangeni
sk: Svazijsko lilangeni

en: Swedish Krona
sk: Švédska koruna

en: Swiss Franc
sk: Švajčiarsky frank

en: Symbols and Security Names present
sk: Symboly a názvy cenných papierov mená prítomné

en: Synchronize account in ledger and investment view
sk: Synchronizovať účet v účtovnej knihe a investičný pohľad

en: Synchronize account selection of ledger and investment view
sk: Synchronizovať výber účtu z účtovnej knihy a investičný pohľad

en: Syrian Pound
sk: Sýrska libra

en: T&ools
sk: &Nástroje

en: Tab (\t)
sk: Tabulátor (\t)

en: Tab order of edit widgets in register
sk: Poradie záložiek textových grafických prvkov v registri

en: Tab order of edit widgets in transaction form
sk: Poradie záložiek textových grafických prvkov vo formulári transakcie

en: Tabbed
sk: Záložky

en: Tables successfully created
sk: Tabuľky úspešne vytvorené

en: Tag
sk: Značka

en: Tag color:
sk: Farby značky:

en: Tag configuration
sk: Konfigurácia značky

en: Tag creation
sk: Vytvorenie značky

en: Tag options
sk: Voľby značky

en: Tags
sk: Značky

en: Taiwan Dollar
sk: Taiwanský dolár

en: Tanzanian Shilling
sk: Tanzánsky šiling

en: Tax
sk: Daň

en: Tax Transactions by Category
sk: Daňové transakcie podľa kategórie

en: Tax Transactions by Category Last Fiscal Year
sk: Daňové transakcie podľa posledného fiškálneho roku kategórie

en: Tax Transactions by Payee
sk: Daňové transakcie podľa príjemcu

en: Tax Transactions by Payee Last Fiscal Year
sk: Daňové transakcie podľa posledného fiškálneho roku príjemcu

en: Taxes
sk: Dane

en: Telephone/Fax:
sk: Telefón/Fax:

en: Telephone:
sk: Telefón:

en: Tells whether the reminder should be triggered before or after the schedule start
sk: Hovorí, či by mala byť pripomienka spustená pred alebo po začatí harmonogramu.

en: Template Error
sk: Chyba šablóny

en: Template Export Attributes
sk: Atribúty exportu šablóny

en: Term
sk: Termín

en: Term:
sk: Termín:

en: Test Report
sk: Testovací výkaz

en: Test new feature
sk: Testovať novú funkciu

en: Text colors
sk: Farby textu

en: Thai Baht
sk: Thajský baht

en: The %1 <b>%2</b> currently does not exist. You can create a new %3 by pressing the <b>Create</b> button or select another %4 manually from the selection box.
sk: %1 <b>%2</b> v súčasnej dobe neexistuje. Môžete vytvoriť nový %3 stlačením tlačidla <b>Vytvoriť</b> alebo zvolením iného %4 ručne z výberového poľa.

en: The %1 <b>%2</b> currently exists. Do you want to import transactions to this account?
sk: %1 <b>%2</b> v súčasnej dobe existuje. Chcete importovať transakcie do tohto účtu?

en: The %1 account currently has an opening balance of %2. This QIF file reports an opening balance of %3. Would you like to overwrite the current balance with the one from the QIF file?
sk: %1 účet má v súčasnej dobe počiatočný stav %2. Tento súbor QIF hlási počiatočný stav %3. Chcete prepísať aktuálny stav s tým zo súboru QIF?

en: The '<b>%1</b>' field already has this column selected. <center>Please reselect both entries as necessary.</center>
sk: Pole '<b>%1</b>' má už tento stĺpec vybraný.<center>Prosím, vyberte znova obe položky podľa potreby.</center>

[ctx: The 'type of object' 'x' does not exist]
en: The %1 '%2' does not exist. Do you want to create it?
sk: %1 '%2' neexistuje. Chcete ho vytvoriť?

en: The CSV type uses a comma delimited text file that can be used by
    most popular spreadsheet programs available for Linux and other operating
    systems.
sk: Typ CSV používa čiarkami oddelený textový súbor, ktorý môže byť použitý
    najobľúbenejšími tabuľkovými programami pre Linux a ostatné operačné
    systémy.

[ctx: The HTTP request failed]
en: Failed
sk: Zlyhalo

en: The HTTP request failed.
sk: HTTP požiadavka zlyhala

en: The KMyMoney Development Team
sk: Vývojový tím KMyMoney

en: The Security Name, and Date and Type columns are needed.<center>Also, the Price, Quantity and Amount columns.</center><center>Please try again.</center>
sk: Je potrebný názov cenného papiera a stĺpce pre dátum a typ.<center>Tiež stĺpce pre cenu, množstvo a sumu.</center><center>Prosím, skúste znovu.</center>

en: The account %1 is decreasing %2 per cycle.
sk: Účet %1 sa znižuje %2 za jeden cyklus.

en: The amount is an estimate because it varies for each payment
sk: Suma je odhad, pretože sa líši pre každú platbu

en: The balance of %1 is above %2 today.
sk: Zostatok %1 je dnes nad %2.

en: The balance of %1 is below %2 today.
sk: Zostatok %1 je dnes pod %2.

en: The balance of %1 is below the minimum balance %2 today.
sk: Zostatok %1 je dnes nižšie ako minimálny zostatok %2.

en: The balance of %2 will drop below %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below %3 in %1 days.
sk[0]: Zostatok %2 klesne pod %3 za %1 deň.
sk[1]: Zostatok %2 klesne pod %3 za %1 dni.
sk[2]: Zostatok %2 klesne pod %3 za %1 dní.

en: The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 days.
sk[0]: Zostatok %2 klesne pod minimálny zostatok %3 za %1 deň.
sk[1]: Zostatok %2 klesne pod minimálny zostatok %3 za %1 dni.
sk[2]: Zostatok %2 klesne pod minimálny zostatok %3 za %1 dní.

en: The balance of %2 will raise above %3 in %1 day. | The balance of %2 will raise above %3 in %1 days.
sk[0]: Zostatok %2 sa zvýši nad %3 za %1 deň.
sk[1]: Zostatok %2 sa zvýši nad %3 za %1 dni.
sk[2]: Zostatok %2 sa zvýši nad %3 za %1 dní.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit limit of %2.
sk: Zostatok na účte <b>%1</b> klesol pod maximálny kreditný limit %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit warning limit of %2.
sk: Zostatok na účte <b>%1</b> klesol pod maximálny kreditný výstražný limit %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the minimum balance of %2.
sk: Zostatok na účte <b>%1</b> klesol pod minimálny zostatok %2.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the warning balance of %2.
sk: Zostatok na účte <b>%1</b> klesol pod výstražnú bilanciu %2.

en: The balance of the account must be zero before the account can be closed
sk: Zostatok na účte musí byť nulový, aby bolo možné účet zatvoriť

[ctx: The balance of the selected budget]
en: Balance:
sk: Zostatok:

en: The balloon payment has been modified to %1.
sk: Balónová splátka bola zmenená na %1.

en: The category the interest part of the payment will be assigned to. If you borrow money you usually have to pay interest, so this should be an expense category. If you lend the money, you receive the interest. In this case, select an income category here.
sk: Kategórie, do ktorej bude pridelená úroková časť platby. Ak ste si požičali peniaze, zvyčajne musíte platiť úroky, takže by to mala byť výdavková kategória. Ak poskytujete peniaze, obdržíte úrok. V tomto prípade tu vyberte príjmovú kategóriu.

en: The check template file which defines the way the printed check will look.
sk: Súbor predlohy šeku, ktorý určuje, ako bude vyzerať tlačený šek.

en: The consistency check has found no issues in your data. Details are presented below.
sk: Kontrola konzistencie nezistila žiadne problémy v dátach. Podrobnosti sú uvedené nižšie.

en: The consistency check has found some issues in your data. Details are presented below. Those issues that could not be corrected automatically need to be solved by the user.
sk: Kontrola konzistencie našla nejaké problémy v dátach. Podrobnosti sú uvedené nižšie. Tie problémy, ktoré nemohli byť opravené automaticky, treba vyriešiť používateľom.

en: The current budget already contains data. Continuing will replace all current values of this budget.
sk: Súčasný rozpočet už obsahuje dáta. Pokračovanie nahradí všetky súčasné hodnoty tohto rozpočtu.

en: The current implementation of the backup functionality only supports local files as source files. Your current source file is '%1'.
sk: Súčasná implementácia funkcie zálohovania podporuje iba lokálne súbory ako zdrojové súbory. Váš aktuálny zdrojový súbor je '%1'.

en: The data of the last transaction assigned to the category used most often for this payee is autofilled into the transaction editor.
sk: Údaje o poslednej transakcii pridelenej do kategórie používanej najčastejšie pre tohto príjemcu sú automaticky vyplnené do editora transakcie.

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date format setting of "%2."
    
    Pressing 'Continue' will assign today's date to the transaction. Pressing 'Cancel'' will abort the import operation. You can then restart the import and select a different date format.
sk: Dátumovú položku "%1" prečítanú zo súboru nie je možné interpretovať pomocou aktuálneho nastavenia profilu dátum "%2".
    
    Stlačením "Pokračovať" sa priradí transakcii dnešný dátum. Stlačením "Zrušiť" sa preruší operácia importu. Potom môžete znovu spustiť import a a vybrať iný dátumový formát.

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date profile setting of "%2".
    
    Pressing "Continue" will assign todays date to the transaction. Pressing "Cancel" will abort the import operation. You can then restart the import and select a different QIF profile or create a new one.
sk: Dátumovú položku "%1" prečítanú zo súboru nie je možné interpretovať pomocou aktuálneho nastavenia profilu dátum "%2".
    
    Stlačením "Pokračovať" sa priradí transakcii dnešný dátum. Stlačením "Zrušiť" sa preruší operácia importu. Potom môžete znovu spustiť import a a vybrať iný QIF profil alebo vytvoriť nový.

en: The default QIF profile
sk: Štandardný QIF profil

en: The end-to-end reference cannot contain more than one character. | The end-to-end reference cannot contain more than %1 characters.
sk[0]: End-to-end referencia nemôže obsahovať viac ako jeden znak.
sk[1]: End-to-end referencia nemôže obsahovať viac ako %1 znaky.
sk[2]: End-to-end referencia nemôže obsahovať viac ako %1 znakov.

en: The field delimiter should be detected automatically.
    Attempting to change it will reset any field choices.
    The text delimiter does not normally need to be
    changed, except possibly when within a field.
sk: Oddeľovač polí by sa mal zistiť automaticky.
    Pokus o jeho zmenu vynuluje všetky voľby polí.
    Oddeľovač textu sa normálne nemusí meniť,
    okrem možnosti, keď je vo vnútri poľa.

en: The fields below allow you to enter some information about your checking account. Once this wizard finishes, the account will be created for you within KMyMoney.
sk: Polia nižšie vám umožňujú zadať niektoré informácie o vašom bežnom účte. Akonáhle tento sprievodca skončí, bude účet v KMyMoney pre vás vytvorený.

en: The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
sk: Súbor <b>%1</b> už existuje. Naozaj ho chcete prepísať?

en: The file has been changed, save it?
sk: Súbor bol zmenený, uložiť?

en: The file must be saved first before it can be backed up.  Do you want to continue?
sk: Súbor musí byť uložený pred tým, než sa môže zálohovať. Chcete pokračovať?

en: The final payment has been modified to %1.
sk: Konečná platba bola zmenená na %1.

en: The first step in this process requires to select the type of investment. The following steps collect more details about the investment from you.
sk: Prvý krok v tomto postupe vyžaduje, aby ste vybrali typ investície. Nasledujúce kroky od vás zhromaždia viac informácií o investícii.

en: The following changes have been made to the transaction data:
sk: Tieto zmeny boli vykonané na dátach transakcie:

en: The following error was encountered while decrypting file <b>%1</b>: %2
sk: Nasledujúca chyba nastala pri dešifrovaní súboru <b>%1</b>: %2

en: The following features found in your file are not currently supported:
sk: Nasledujúce vlastnosti nájdené vo vašom súbore nie sú v súčasnej dobe podporované:

en: The following symbols and securities are present in the import file.
    Existing securities will be flagged in the 'Exists' column.
    If necessary, edit security names to match your existing File,
    and add missing symbols, which are necessary for import.
    For new securities, edit the name in one of its rows, and that name will apply to its other rows, if any.
sk: Nasledovné symboly a cenné papiere sú dostupné v importovanom súbore.
    Existujúce cenné papiere budú označené v stĺpci 'Existuje'.
    Ak je to potrebné, upravte názvy cenných papierov, aby sa zhodovali s vašim existujúcim súborom,
    a pridajte chýbajúce symboly, ktoré sú potrebné na import.
    Pre nové cenné papiere upravte názov v jednom s jeho stĺpcov a názov sa použije pre ostatné stĺpce, ak sú nejaké.

en: The format of the dates in the QIF file.
sk: Formát dátumov v súbore QIF.

en: The free, easy to use, personal finance manager for KDE
sk: Slobodný, ľahko ovládateľný, správca osobných financií pre KDE

en: The given BIC is not assigned to any credit institute.
sk: Daný BIC je je priradený k žiadnej bankovej inštitúcii.

en: The icalendar file in which to export the schedules.
sk: Súbor icalendar, do ktorého exportovať harmonogramy.

en: The institution name field is empty.  Please enter the name.
sk: Pole názvu inštitúcie je prázdne. Prosím, zadajte názov.

en: The interest rate gets calculated
sk: Úroková miera sa vypočíta

en: The last selected view
sk: Posledným vybraný pohľad

en: The loan wizard is unable to calculate two different values for your loan at the same time. Please enter a value for the %1 on this page or backup to the page where the current value to be calculated is defined and fill in a value.
sk: Sprievodca pôžičkou nie je schopný vypočítať dve rôzne hodnoty pre pôžičku v rovnakom čase. Prosím, zadajte hodnotu pre %1 na tejto strane alebo zálohujte na stranu, kde je definovaná aktuálna vypočítavaná hodnota a vyplňte hodnotu.

en: The maximal line length of %1 character per line is exceeded. | The maximal line length of %1 characters per line is exceeded.
sk[0]: Maximálna dĺžka riadku %1 znaku je prekročená.
sk[1]: Maximálna dĺžka riadku %1 znakov je prekročená.
sk[2]: Maximálna dĺžka riadku %1 znakov je prekročená.

en: The monetary decimal symbol is not correctly set in the KDE System Settings module Country/Region & Language. Please set it to a reasonable value and start KMyMoney again.
sk: Peňažný symbol desatinnej čiarky nie je správne nastavený v module Krajina/Región a Jazyk v Systémových nastaveniach KDE. Prosím, nastavte ju na prijateľnú hodnotu a znova spustite KMyMoney.

en: The name of the institution that issued the account.
sk: Názov inštitúcie, ktorá vydala účet.

en: The number of payments has been decremented and the balloon payment has been modified to %1.
sk: Počet platieb sa znížil a balónová splátka bola zmenená na %1.

en: The number of payments has been decremented and the final payment has been modified to %1.
sk: Počet platieb sa znížil a konečná platba bola zmenená na %1.

en: The number of reminders to be generated for the schedule
sk: Počet pripomienok, ktoré budú generované pre harmonogram

en: The number of units of the interval before or after the schedule starts
sk: Počet jednotiek intervalu pred alebo po spustení harmonogramu

en: The number of units of the interval between reminders
sk: Počet jednotiek intervalu medzi pripomienkami

en: The palette used to render charts
sk: Paleta použitá na vykreslenie grafov

en: The plugin to edit this job is not available.
sk: Plugin na úpravu tejto úlohy nie je dostupný.

en: The plugin to show this information could not be found.
sk: Plugin na zobrazenie tejto informácie sa nenašiel.

en: The plugin usually downloads the account balance and transactions. In some circumstances, the download of transaction data is not supported for certain accounts. The following option allows to turn off the request for transaction data.
sk: Zásuvný modul zvyčajne stiahne zostatok a transakcie účtu. V niektorých prípadoch, sťahovanie transakčných dát nie je podporované pre určité účty. Nasledujúca voľba umožňuje vypnúť požiadavku na transakčné dáta.

en: The purpose can only contain the letters A-Z, spaces and ':?.,-()+ and /
sk: Dôvod môže obsahovať iba písmená A-Z, medzery a ':?.,-()+ a /

en: The quantity, price and amount parameters in the
    current transaction do not match with the action type.
    Please select another action type
sk: Parametre pre množstvo, cenu a sumu
    v súčasnej transakcii sa nezhodujú s typom akcie.
    Vyberte, prosím, iný typ akcie

en: The security <b>%1</b> currently does not exist as sub-account of <b>%2</b>. Do you want to create it?
sk: Cenný papier <b>%1</b> v súčasnej dobe neexistuje ako podúčet <b>%2</b>. Chcete ho vytvoriť?

en: The selected symbol is already on file. Do you want to reuse the existing security?
sk: Vybraný symbol je už v súbore. Chcete znovu použiť existujúci cenný papier?

en: The statement has been processed with the following results:
sk: Príkaz bol spracovaný s nasledovnými výsledkami:

en: The statements have been processed with the following results:
sk: Príkazy boli spracované s nasledovnými výsledkami:

en: The tag is already present.
sk: Značka je už prítomná.

en: The total amount of this transaction is %1 while the sum of the splits is %2. The remaining %3 are unassigned.
sk: Celková výška tejto transakcie je %1, zatiaľ čo suma rozdelení je %2. Zostávajúce %3 sú nepriradené.

en: The transaction below has an unrecognised type/action.
    Please select an appropriate entry.
sk: Nižšie uvedená transakcia má neznámy typ/akciu.
    Prosím, vyberte príslušnú položku.

en: The transaction dates are one day apart. Do you want to match them anyway? | The transaction dates are %1 days apart. Do you want to match them anyway?
sk[0]: Dátumy transakcií sa líšia o 1 deň. Chcete ich aj tak spárovať?
sk[1]: Dátumy transakcií sa líšia o %1 dni. Chcete ich aj tak spárovať?
sk[2]: Dátumy transakcií sa líšia o %1 dní. Chcete ich aj tak spárovať?

en: The transaction has a missing assignment of <b>%1</b>.
sk: Transakcia má chýbajúce priradenie <b>%1</b>.

en: The transaction you are about to enter has a post date in the future.<br/><br/>Do you want to enter it in the ledger or add it to the schedules?
sk: Transakcia, ktorú sa chystáte zadať, má dátum odoslania v budúcnosti.<br/><br/>Chcete ju zadať do účtovnej knihy alebo pridať do harmonogramov?

en: The transactions associated with the selected payees need to be re-assigned to a different payee before the selected payees can be deleted. Please select a payee from the list below.
sk: Transakcie spojené s vybraným príjemcom musia byť znovu priradené k inému príjemcovi skôr, ako môže byť vybraný príjemca zmazaný. Prosím, nižšie vyberte príjemcu zo zoznamu.

en: The transactions associated with the selected tags need to be re-assigned to a different tag before the selected tags can be deleted. Please select a tag from the list below.
sk: Transakcie spojené s vybranými značkami musia byť znovu priradené k inej značke skôr, ako môžu byť vybrané značky zmazané. Prosím, nižšie vyberte značku zo zoznamu.

en: The transactions, schedules and budgets associated with the selected category need to be re-assigned to a different category before the selected category can be deleted. Please select a category from the list below.
sk: Transakcie, harmonogramy a rozpočty spojené s vybranou kategóriou musia byť znovu priradený k inej kategórii skôr, ako môže byť vybraná kategória zmazaná. Prosím, nižšie vyberte kategóriu zo zoznamu.

en: The type of the KMyMoney view
sk: Typ pohľadu KMyMoney

en: The units of the interval before or after the schedule starts in seconds
sk: Jednotky intervalu pred alebo po spustení harmonogramu v sekundách

en: The units of the interval between reminders in seconds
sk: Jednotky intervalu medzi pripomienkami  v sekundách

[ctx: The user selected credit transfers to send. But they cannot be sent.]
en: Cannot send selection
sk: Nemôžem poslať výber

en: The values in the columns you have selected
    do not match any expected investment type.
    Please check the fields in the current transaction,
    and also your selections.
sk: Hodnoty v stĺpcoch, ktoré ste vybrali
    nezodpovedajú žiadnemu očakávanému investičnému typu.
    Prosím, skontrolujte polia v súčasnej transakcii,
    a tiež vaše výbery.

en: There are no entries in this account.
sk: V tomto účte sa nenachádzajú žiadne položky.

en: There is a problem with file %1 | There are problems with file %1
sk[0]: Je problém so súborom %1
sk[1]: Sú problémy so súborom %1
sk[2]: Sú problémy so súborom %1

en: There is a problem with the columns selected
    for 'Price', 'Quantity and 'Amount'.
    You will need to reselect those columns.
sk: Existuje problém so stĺpcami vybranými
    pre 'Cena', 'Množstvo' a 'Suma'.
    Budete musieť znovu vybrať tieto stĺpce.

en: There was an error creating your report: "%1".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
sk: Nastala chyba pri vytváraní výkazu: "%1".
    Prosím, nahláste túto chybu na vývojársku konferenciu: kmymoney-devel@kde.org

en: This IBAN is invalid.
sk: Tento IBAN je neplatný.

en: This IBAN is too short.
sk: Tento IBAN je príliš krátky.

en: This account is a liability and if the opening balance represents money owed, then it should be negative.  Negate the amount?
    
    Please click Yes to change the opening balance to %1,
    Please click No to leave the amount as %2,
    Please click Cancel to abort the account creation.
sk: Tento účet je pasívum a ak sa počiatočný stav predstavuje dlžné peniaze, potom by mal byť negatívny. Negovať sumu?
    
    Prosím, kliknite na Áno pre zmenu počiatočnej sumy na %1,
    Prosím, kliknite na Nie ponechanie sumy ako %2,
    Prosím, kliknite na Zrušiť na zrušenie vytvorenia účtu.

en: This account is still included in an active schedule
sk: Tento účet je stále zahrnutý v aktívnom rozvrhu

en: This combo box lists all the secret keys you have in your keyring. Select the one you want to use for encryption when saving to a file.
sk: Tento rozbaľovací zoznam uvádza všetky tajné kľúče, ktoré máte vo svojom zväzku kľúčov. Vyberte ten, ktorý chcete použiť pre šifrovanie pri ukladaní do súboru.

en: This credit-transfer is not editable. You may create a copy for editing.
sk: Tento kreditný prevod nie je editovateľný. Môžete vytvoriť kópiu na úpravu.

en: This credit-transfer was sent to your bank at %1 therefore cannot be edited anymore. You may create a copy for editing.
sk: Tento kreditný prevod bol poslaný do banky %1, teda už sa nedá meniť. Musíte vytvoriť kópiu na úpravu.

en: This dialog does not allow new categories to be created. Please pick a category from the list.
sk: Tento dialóg neumožňuje vytvoriť nové kategórie. Prosím, vyberte kategóriu zo zoznamu.

en: This dialog does not allow new payees to be created. Please pick a payee from the list.
sk: Tento dialóg neumožňuje vytvorenie nových príjemcov. Prosím, vyberte si príjemcu zo zoznamu.

en: This dialog does not allow new tags to be created. Please pick a tag from the list.
sk: Tento dialóg neumožňuje vytvoriť nové značky. Prosím, vyberte značku zo zoznamu.

en: This finishes the setup of your KMyMoney environment. You can now press the Finish button and start using KMyMoney to record your financial transactions.
sk: To dokončí nastavenie vášho prostredia KMyMoney. Teraz môžete stlačiť tlačidlo Dokončiť a začať používať KMyMoney na záznam vašich finančných transakcií.

en: This imported statement contains investment transactions with no security.  These transactions will be ignored.
sk: Tento importovaný výpis obsahuje investičné transakcie bez cenného papiera.  Tieto transakcie budú ignorované.

en: This investment account does not contain the "%1" security.  Transactions involving this security will be ignored.
sk: Tento investičný účet neobsahuje cenný papier "%1". Transakcie zahŕňajúce tento cenný papier budú ignorované.

en: This is the consistency check log, use the context menu to copy or save it.
sk: Toto je kontrolný záznam konzistencie, použite kontextovú ponuku na kopírovanie alebo uloženie.

[ctx: This is the mount point]
en: Mount Point:
sk: Prípojný bod:

en: This job cannot be edited anymore because is was sent already.
sk: Túto úlohu už nie je možné upraviť, pretože už bola odoslaná.

en: This job is ready for sending.
sk: Táto úloha je pripravená na odoslanie.

en: This job needs further editing and cannot be sent therefore.
sk: Táto úloha potrebuje ďalšiu zmenu, teda nedá sa odoslať.

en: This list contains the names that will match this payee if a transaction is imported from an external source. Keep in mind, that you can specify regular expressions here.
sk: Tento zoznam obsahuje mená, ktoré budú zodpovedať tomuto príjemcovi, ak sa transakcia importuje z externého zdroja. Majte na pamäti, že tu môžete špecifikovať regulárne výrazy.

en: This month
sk: Tento mesiac

en: This option hides all accounts that have been closed by the user in views and selection lists.
    
    You can use <b>View/Show all accounts</b> to temporarily show hidden accounts in the views.
sk: Táto voľba skryje všetky účty, ktoré boli uzavreté používateľom v pohľadoch a výberových zoznamoch.
    
    Môžete použiť <b>Pohľady/Ukazovať všetky účty</b> na dočasné zobrazenie skrytých účtov v pohľadoch.

en: This option hides all categories in the categories view that are not used in at least a single transaction. They are still shown in the category selection lists.
sk: Táto voľba skryje všetky kategórie v pohľade kategórií, ktoré nie sú použité aspoň v jednej transakcii. Sú stále zobrazené v zoznamoch pre výber kategórie.

en: This option hides all finished schedules in the schedules view.
sk: Táto voľba skryje všetky dokončené harmonogramy v pohľade harmonogramu.

en: This option hides all reconciled transactions in the ledger view.
sk: Táto voľba skryje všetky zosúladené transakcie v pohľade účtovnej knihy.

en: This option will display the categories in the accounts view also.
sk: Táto voľba tiež zobrazí kategórie v pohľade účtov.

en: This page allows to setup certain limits. KMyMoney will warn you when the account balance reaches a limit.
sk: Táto strana umožňuje nastavenie určitých hraničných hodnôt. KMyMoney vás upozorní, keď je zostatok na účte dosiahne limit.

en: This page allows you to select the parent account.
sk: Táto strana vám umožňuje vybrať rodičovský účet.

en: This page allows you to set the parameters for encrypted file storage of your <b>KMyMoney</b> data based on <b>GPG</b>.<p>
    Access to the settings is disabled if <b>GPG</b> could not be detected on your system. In this case, please make sure that <b>GPG</b> is working properly for the current user.<p>
    The <i>additional recovery encryption</i> is only accessible, if the necessary key for <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> with id 0x8AFDDC8E is found in your keyring.
sk: Táto strana vám umožňuje nastaviť parametre pre úložisko šifrovaných súborov vašich dát <b>KMyMoney</b> založených na <b>GPG</b>.<p>
    Prístup k nastaveniu je zakázaný, ak <b>GPG</b> nebolo možné  detegovať na vašom systéme. V tomto prípade sa, prosím, uistite, že <b>GPG</b> pracuje správne pre súčasného používateľa.<p>
    <i>Dodatočná obnova šifrovania</i> je prístupná iba v prípade, ženevyhnutný kľúč pre<b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> s id 0x8AFDDC8E sa nachádza vo vašom zväzku kľúčov.

en: This page summarizes the data you have entered. Press <b>Finish</b> to create the account, schedules, etc. or use <b>Back</b> to modify your entries.
sk: Táto stránka rekapituluje údaje, ktoré ste zadali. Stlačte <b>Dokončiť</b> pre vytvorenie účtu, harmonogramov, atď. alebo použite <b>Späť</b> pre zmenu položiek.

en: This price source is not known to KMyMoney. Please select an option below.
sk: Tento cenový zdroj nie je známy pre KMyMoney. Vyberte, prosím, nižšie uvedenú možnosť.

en: This schedule will end at some time
sk: Tento harmonogram bude končiť v nejakom čase

en: This software is still in an experimental stage, and there are still some known response time problems. Please be patient; we are working on them.
    As always, please make sure you have adequate backups of your data.
sk: Tento softvér je stále v experimentálnom štádiu, a ešte stále existujú niektoré známe problémy doby odozvy. Prosím, buďte trpezliví; pracujeme na nich.
    Ako vždy uistite sa, že máte dostatočne zálohované vaše dáta.

en: This symbol denotes, if the KMyMoney recovery key has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
sk: Tento symbol indikuje, ak bol obnovovací kľúč KMyMoney nájdený vo vašom zväzku kľúčov. Je zelený, ak sa našiel, inak tmavý.

en: This symbol denotes, if the key for the given user id has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
sk: Tento symbol indikuje, ak bol kľúč pre id daného používateľa nájdený vo vašom zväzku kľúčov. Je zelený, ak sa našiel, inak tmavý.

en: This transaction has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transaction may result in rounding errors. Do you want to continue?
sk: Táto transakcia má viac ako dve rozdelenia a je pôvodne založený na inej mene (%1). Použitie tohto účtu na úpravu transakcie môže mať za následok chyby zaokrúhlenia. Chcete pokračovať?

en: This version of the importer cannot handle multi-book files.
sk: Táto verzia importéra nemôže zvládnuť viacknižné súbory.

en: This week
sk: Tento týždeň

en: This wizard allows you to create a new investment.
sk: Tento sprievodca vám umožňuje vytvoriť novú investíciu.

en: This wizard allows you to modify the selected investment.
sk: Tento sprievodca vám umožňuje upraviť vybranú investíciu.

en: This wizard allows you to modify the selected security.
sk: Tento sprievodca vám umožňuje upraviť vybraný cenný papier.

en: This year
sk: Tento rok

en: Thousand Delimiter
sk: Oddeľovač tisícov

en: Thousands Separator
sk: Oddeľovač tisícok

en: Thousands Symbol
sk: Symbol tisícov

en: Time
sk: Čas

en: Time between interest changes
sk: Čas medzi zmenami úroku

[ctx: Time unit]
en: Days
sk: Dni

en: Time until next change
sk: Čas do ďalšej zmeny

en: Time(s)
sk: krát

en: Timezone offset
sk: Posun časového pásma

en: Title
sk: Názov

[ctx: To (Date)]
en: To
sk: Do

en: To Minimum Balance / Maximum Credit
sk: Do minimálneho stavu / maximálneho úveru

en: To add a new profile, enter its name then click Return.
    Or, select an existing profile.
    An existing name may be edited, which will produce a new profile.
sk: Pre pridanie nového profilu, zadať jeho názov a potom stlačiť Enter.
    Alebo, vybrať existujúci profil.
    Existujúci názov sa môže upraviť a tento potom vytvorí nový profil.

en: To amount
sk: Do sumy

en: To be able to merge previous selected payees, please select a payee from the list below or create a new one.
sk: Aby bolo možné zlúčiť predchádzajúcich vybraných príjemcov, prosím, vyberte príjemcu zo zoznamu nižšie alebo vytvorte nového.

en: To confirm this order enter the tan displayed by your generator
sk: Na potvrdenie tohto prevodu zadajte odtieň zobrazený na vašom generátore

en: To create an alarm for the exported schedules
sk: Ak chcete výstrahu pre exportované harmonogramy

[ctx: To duplicate a split]
en: Duplicate
sk: Duplikovať

[ctx: To open a report]
en: &Open
sk: &Otvoriť

[ctx: To print a report]
en: &Print
sk: &Tlačiť

en: To raise the wizard window,
    right click in this window.
sk: Na vyvolanie okna sprievodcu,
    kliknite pravým na toto okno.

[ctx: To select account]
en: Select %1
sk: Vybrať %1

en: To whom do you make payments?
sk: Pre koho vykonať platby?

en: To&day minus
sk: &Dnešné mínus

en: Today
sk: Dnes

en: Today's due payments
sk: Platby s dnešným termínom

[ctx: Today's forecast]
en: Current
sk: Aktuálne

[ctx: Toggle reconciliation flag]
en: Toggle
sk: Prepnúť

en: Top Accounts
sk: Účty hore

en: Top Categories
sk: Kategórie hore

en: Top Category
sk: Horná kategória

en: Top-Level
sk: Najvyššia úroveň

en: Total
sk: Celkom

en: Total Assets
sk: Celkové aktíva

en: Total Balance
sk: Celkový zostatok

en: Total Liabilities
sk: Celkové pasíva

en: Total Profits:
sk: Celkový zisk:

en: Total Stock 1
sk: Celková akcia 1

en: Total Value
sk: Celková hodnota

[ctx: Total balance]
en: Total
sk: Celkom

[ctx: Total balance for checking account]
en: Total
sk: Celkom

[ctx: Total balance for credit card]
en: Total
sk: Celkom

en: Total payment:
sk: Celkový úrok:

[ctx: Total value]
en: Total
sk: Celkom

en: Total variation
sk: Celková zmena

en: Totals
sk: Súčty

en: Town:
sk: Mesto:

en: Trading Currency
sk: Obchodná mena

en: Trading Symbol of the stock or mutual fund, not required.
sk: Obchodný symbol akcie alebo podielového fondu, nepožadované

en: Trading market
sk: Obchodný trh

en: Trading symbol
sk: Obchodný symbol

en: Transaction %1 has no splits
sk: Transakcia %1 nemá žiadne rozdelenia

en: Transaction Matching
sk: Priraďovanie transakcií

en: Transaction Notes option
sk: Možnosť poznámok transakcie

en: Transaction already frozen
sk: Transakcia je už zmrazená.

en: Transaction already reconciled
sk: Transakcia je už zosúladená

en: Transaction amount
sk: Výška transakcie

en: Transaction is missing a category assignment.
sk: Transakcií chýba priradenie kategórie.

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Amount '%3'.
    Transaction dropped.
sk: Transakcii číslo '%1 chýba priradenie účtu.
    Dátum '%2', suma '%3'.
    Transakcia zahodená.

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Payee '%3'.
    Transaction dropped.
sk: Transakcii číslo '%1 chýba priradenie účtu.
    Dátum '%2', príjemca '%3'.
    Transakcia zahodená.

en: Transaction number <b>%1</b> is missing an account assignment.
    Transaction dropped.
sk: Transakcii číslo <b>%1</b> chýba priradenie účtu.
    Transakcia zahodená.

en: Transaction options
sk: Voľby transakcie

en: Transaction report
sk: Výkaz transakcie

en: Transaction tags were added
sk: Značky transakcie boli pridané

en: Transactions
sk: Transakcie

en: Transactions by Account
sk: Transakcie podľa účtu

en: Transactions by Category
sk: Transakcie podľa kategórie

en: Transactions by Month
sk: Transakcie za mesiac

en: Transactions by Payee
sk: Transakcie podľa príjemcu

en: Transactions by Reconciliation Status
sk: Transakcie podľa stavu zosúladenia

en: Transactions by Tag
sk: Transakcie podľa značky

en: Transactions by Week
sk: Transakcie za týždeň

en: Transfer
sk: Prevod

en: Transfer amount from %1
sk: Preniesť sumu z %1

en: Transfer amount to %1
sk: Preniesť sumu do %1

en: Transfer from
sk: Prevod z

en: Transfer from %1
sk: Preniesť z %1

en: Transfer from %1 to %2, Payee %3, amount %4
sk: Prevod z %1 do %2, príjemca %3, suma %4

en: Transfer to
sk: Prevod do

en: Transfer to %1
sk: Preniesť do %1

en: Transfers
sk: Prevody

en: Transfers to Liquid Liabilities
sk: Prevody na likvidné pasíva

en: Treat text as regular expression
sk: Zaobchádzať s textom ako s regulárnym výrazom

en: Treat two transactions as identical, if amount differs by less than
sk: Považovať dve transakcie za totožné, ak sa suma líši o menej ako

en: Tree
sk: Strom

en: Tried to access a file when it has not been opened
sk: Snaha o prístup k súboru, ktorý nebol otvorený

en: Trinidad and Tobago Dollar
sk: Trinidad a Tobago dolár

en: Tunisian Dinar
sk: Tuniský dinar

en: Turkish Lira
sk: Turecká lira

en: Turkish Lira (old)
sk: Turecká Lira (stará)

en: Turkmenistan Manat
sk: Turkmenistán manat

en: Two transactions are usually treated identical for autofill, if they refer the same accounts. They are treated as different transactions though, when their amount varies by more than the percentage given here.
sk: S dvoma transakciami sa zvyčajne nakladá rovnako pri automatickom vyplňovaní, ak sa vzťahujú na rovnaké účty. Avšak za rôzne transakcie sú považované, ak sa ich výška líši o viac než tu uvedené percento.

en: Type
sk: Typ

en: Type field text
sk: Napísať text poľa

en: Type of interest
sk: Typ úroku

en: Type of interest rate
sk: Typ úrokovej miery

en: Type of investment
sk: Typ investície

en: Type of the KMyMoney view
sk: Typ pohľadu KMyMoney

en: Type/Name
sk: Typ/Meno

en: Type:
sk: Typ:

en: Type: %1
sk: Typ: %1

en: US Dollar
sk: US dolár

en: Uganda Shilling
sk: Ugandský šiling

en: Ukraine Hryvnia
sk: Ukrajinská hryvna

en: Unable to accept transaction: %1, thrown in %2:%3
sk: Nemožno prijať transakciu: %1, vložené do %2:%3

en: Unable to add account: %1
sk: Nemožno pridať účet: %1

en: Unable to add budget: %1, thrown in %2:%3
sk: Nemožno pridať rozpočet: %1, vložený do %2:%3

en: Unable to add payee
sk: Nemožno pridať príjemcu

en: Unable to add payee/receiver
sk: Nemožno pridať doručiteľa/príjemcu

en: Unable to add schedule: %1
sk: Nemožno pridať harmonogram: %1

en: Unable to add scheduled transaction: %1
sk: Nemožno pridať plánovanú transakciu: %1

en: Unable to add tag
sk: Nemožno pridať značku

en: Unable to add transactions
sk: Nemožno pridať transakcie

en: Unable to create account: %1
sk: Nemožno vytvoriť účet: %1

en: Unable to create all objects for the investment
sk: Nemožno vytvoriť všetky objekty pre investíciu

en: Unable to delete a sub-category of category <b>%1</b>. Reason: %2
sk: Nemožno vymazať podkategóriu kategórie <b>%1</b>. Dôvod: %2

en: Unable to delete account '%1'. Cause: %2
sk: Nemožno vymazať účet: '%1'. Dôvod: %2

en: Unable to delete category <b>%1</b>. Cause: %2
sk: Nemožno vymazať kategóriu <b>%1</b>. Dôvod: %2

en: Unable to delete institution: %1
sk: Nemožno vymazať inštitúciu: %1

en: Unable to delete investment: %1
sk: Nemožno vymazať investíciu: %1

en: Unable to delete transaction(s): %1, thrown in %2:%3
sk: Nemožno vymazať transakciu(e): %1, vložené do %2:%3

en: Unable to duplicate scheduled transaction: '%1'
sk: Nemožno duplikovať plánovanú transakciu: '%1'

en: Unable to duplicate transaction(s): %1, thrown in %2:%3
sk: Nemožno duplikovať transakciu(e): %1, vložené do %2:%3

en: Unable to edit institution: %1
sk: Nemožno upraviť inštitúciu: %1

en: Unable to enter scheduled transaction '%1'
sk: Nemožno zadať plánovanú transakciu '%1'

en: Unable to exchange category <b>%1</b> with category <b>%2</b>. Reason: %3
sk: Nemožno vymeniť kategóriu<b>%1</b> s kategóriou <b>%2</b>. Dôvod: %3

en: Unable to filter account
sk: Nemožno filtrovať účet

en: Unable to find account: %1
sk: Nemožno nájsť účet: %1

en: Unable to generate report
sk: Nemožno vytvoriť výkaz

en: Unable to import %1 using %2 plugin.  The plugin returned the following error: %3
sk: Nemožno importovať %1 pomocou zásuvného modulu %2. Zásuvný modul vrátil nasledujúcu chybu: %3

en: Unable to import %1 using the OFX importer plugin.  This file is not the correct format.
sk: Nemožno importovať %1 pomocou zásuvného modulu OFX importér. Tento súbor nie je v správnom formáte.

en: Unable to import template(s): %1, thrown in %2:%3
sk: Nemožno importovať šablónu(y): %1, vložené do %2:%3

en: Unable to load accounts:
sk: Nemožno načítať účty:

en: Unable to load data, because no contact has been associated with the owner of the standard address book.
sk: Nemožno načítať dáta, pretože žiadny kontakt nebol spojený s majiteľom štandardného adresára.

en: Unable to load schedule details
sk: Nemožno načítať podrobnosti harmonogramu

en: Unable to map account to online account: %1
sk: Nemožno mapovať účet na online účet: %1

en: Unable to match all splits (%1)
sk: Nemožno priradiť všetky rozdelenia (%1)

en: Unable to match the selected transactions
sk: Nemožno priradiť vybrané transakcie

en: Unable to modify account '%1'. Cause: %2
sk: Nemožno zmeniť účet: '%1'. Dôvod: %2

en: Unable to modify budget
sk: Nemožno zmeniť rozpočet

en: Unable to modify budget: %1, thrown in %2:%3
sk: Nemožno zmeniť rozpočet: %1, vložený do %2:%3

en: Unable to modify payee
sk: Nemožno zmeniť príjemcu

en: Unable to modify scheduled transaction '%1'
sk: Nemožno zmeniť plánovanú transakciu '%1'

en: Unable to modify tag
sk: Nemožno zmeniť značku

en: Unable to modify transaction: %1, thrown in %2:%3
sk: Nemožno zmeniť transakciu(e): %1, vložené do %2:%3

en: Unable to open database.
    You must use an SQL CREATE DATABASE statement before creating the tables.
    Click Help for more information.
sk: Nemožno otvoriť databázu.
    Musíte použiť SQL príkaz CREATE DATABASE pred vytvorením tabuľky. 
    Kliknite na tlačidlo Pomocník pre viac informácií.

en: Unable to open file '%1' for writing
sk: Nemožno otvoriť súbor '%1' pre zápis

en: Unable to open file '%1' for writing.
sk: Nemožno otvoriť súbor %1.

en: Unable to parse file
sk: Nemožno spracovať súbor

en: Unable to reassign payee of transaction/split
sk: Nemožno znovu priradiť príjemcu transakcie/rozdelenia

en: Unable to reassign tag of transaction/split
sk: Nemožno znovu priradiť značku transakcie/rozdelenia

en: Unable to remove budget: %1, thrown in %2:%3
sk: Nemožno odstrániť rozpočet: %1, vložený do %2:%3

en: Unable to remove payee(s)
sk: Nemožno odstrániť príjemcu(ov)

en: Unable to remove scheduled transaction '%1'
sk: Nemožno odstrániť plánovanú transakciu '%1'

en: Unable to remove tag(s)
sk: Nemožno odstrániť značku(y)

en: Unable to reset budget
sk: Nemožno vynulovať rozpočet

en: Unable to setup online parameters for account '%1'
sk: Nemožno nastaviť online parametre pre účet '%1'

en: Unable to skip scheduled transaction <b>%1</b>.
sk: Nemožno preskočiť plánovanú transakciu <b>%1</b>.

en: Unable to store institution: %1
sk: Nemožno uložiť inštitúciu: %1

en: Unable to store user information: %1
sk: Nemožno uložiť používateľskú informáciu: %1

en: Unable to unmap account from online account: %1
sk: Nemožno zrušiť mapovanie účtu z online účtu: %1

en: Unable to unmatch the selected transactions
sk: Nemožno zrušiť zhodu vybraných transakcií

en: Unable to upload to '%1'
sk: Nemôžem poslať súbor '%1'

en: Unable to write changes to '%1'
sk: Nemožno zapísať zmeny do '%1'

en: Unassigned
sk: Nepriradené

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: Uncaught error. Please report the details to the developers
sk: Nezachytená chyba. Nahláste, prosím, podrobnosti vývojárom

en: Unexpected exception '%1' thrown in %2, line %3 caught in MyMoneyCsvWriter::write()
sk: Neočakávaná výnimka '%1' vložená do %2, riadok %3 zachytený v MyMoneyCsvWriter::write()

en: Unexpected exception '%1' thrown in %2, line %3 caught in MyMoneyQifWriter::write()
sk: Neočakávaná výnimka '%1' vložená do %2, riadok %3 zachytený v MyMoneyQifWriter::write()

en: United Arab Emirates Dirham
sk: Spojené Arabské Emiráty dirham

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown QIF type %1
sk: Neznámy typ QIF %1

en: Unknown XML tag %1 found in line %2
sk: Neznáma značka XML %1 nájdená v riadku %2

[ctx: Unknown account number]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

[ctx: Unknown account provider]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

[ctx: Unknown account type]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Unknown bank code]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

[ctx: Unknown category]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown command '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
sk: Neznámy príkaz '%1' v KReportsView::slotOpenUrl()

[ctx: Unknown creator of the job]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

en: Unknown fix level in input file
sk: Neznáma úroveň opravy vo vstupnom súbore

[ctx: Unknown forecast method]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Unknown investment activity]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Unknown job type]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

en: Unknown payee
sk: Neznámy príjemca

[ctx: Unknown payee]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Unknown reconcile state]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Unknown reconciliation state]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown scheduled transaction '%1'
sk: Neznáma plánovaná transakcia '%1'

[ctx: Unknown security]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Unknown sort order]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown view '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
sk: Neznámy pohľad '%1' v KReportsView::slotOpenUrl()

en: Unmap account...
sk: Zrušiť mapovanie účtu...

en: Unmounting %1
sk: Odpájam %1

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Update All
sk: Aktualizovať všetko

en: Update Selected
sk: Vybraná aktualizácia

en: Update Stock and Currency Prices
sk: Aktualizovať akciové a menové ceny

en: Update Stock and Currency Prices...
sk: Aktualizovať akciové a menové ceny...

en: Update account...
sk: Aktualizovať účet...

en: Update all accounts...
sk: Aktualizovať všetky účty...

en: Update currency
sk: Aktualizovať menu

[ctx: Update online accounts menu]
en: Update
sk: Aktualizovať

[ctx: Update payee]
en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update price history
sk: Aktualizovať históriu ceny

[ctx: Update tag]
en: Update
sk: Aktualizovať

en: Uruguayan Peso
sk: Uruguajské peso

en: Use 'Help' for more information on these options
sk: Použite Pomocníka pre viac informácií o nastaveniach

en: Use Enter to move between fields
sk: Použiť Enter sa pohyb medzi poľami

en: Use Finance::Quote
sk: Použiť Finance::Quote

en: Use Finance::Quote for share price quotes
sk: Použiť Finance::Quote na cenové ponky akcií

en: Use GPG encryption
sk: Použiť GPG šifrovanie

en: Use GPG to encrypt data file
sk: Použiť GPG na šifrovanie dátového súboru

en: Use default
sk: Použiť predvolené

en: Use holiday calendar for region
sk: Použite kalendár štátnych sviatkov pre región

en: Use memos from previous transaction
sk: Ľubovoľné poznámky z predchádzajúcej transakcie

en: Use payee field as provided by institution
sk: Použiť pole príjemcu ako je poskytnuté od inštitúcie

en: Use system colors
sk: Použiť systémové farby

en: Use system font
sk: Použiť systémové písmo

en: Use system fonts
sk: Použiť systémové písmo

en: Use the <i>left</i> and <i>right</i> buttons to add and remove sort options. Use the <i>up</i> and <i>down</i> buttons to modify the sort order. Double-Click a selected entry to toggle the sort order between <i>ascending</i> and <i>descending</i>.
sk: Použiť tlačidlá <i>vľavo</i> a <i>vpravo</i> na pridanie a odobranie možností triedenia.Použiť tlačidlá <i>hore</i> a <i>dole</i>na zmenu poradia triedenia. Dvojitým kliknutím na vybranú položku prepnúť poradie triedenia medzi <i>vzostupne</i> a <i>zostupne</i>.

en: Use the default category for
    new transactions with this payee
sk: Použiť predvolenú kategóriu
    pre nové transakcie s týmto príjemcom

en: Use the following name for the price source.
    (Click Help for further information.)
sk: Použiť nasledujúci názov pre cenový zdroj.
    (Kliknúť na Pomocníka pre ďalšie informácie.)

en: Use the ledger lens
sk: Použiť šošovku účtovnej knihy

en: Use this button to record this transaction
sk: Použiť toto tlačidlo na záznam tejto transakcie.

en: Use this button to skip this transaction
sk: Použiť toto tlačidlo na preskočenie tejto transakcie.

en: Use this dialog to backup your data. 
    
    Please make sure you have a disk inserted and that the drive is ready. Then choose the mount point from either the Choose button or by entering the path in the available box.
    
    Click OK to perform the backup. If your system does not use an automounter, make sure you mark the checkbox below to "mount this directory before backing up."
sk: Použite toto dialógové okno na zálohovanie vašich dát.
    
    Uistite sa, že ste vložili disk a že je mechanika pripravená. Potom zvoľte prípojný bod buď cez tlačidlo Vybrať alebo zadaním cesty v dostupnom poli.
    
    Kliknite na OK pre uskutočnenie zálohy. Ak váš systém nepoužíva automatické pripájanie, uistite sa, že ste označili nižšie  zaškrtávacie pole "pripojiť tento adresár pred zálohovaním."

en: Use this dialog to enter personal information about yourself.
    
    All information is optional and is provided to personalize
    your KMyMoney file.
sk: Použiť tento dialóg na zadanie vašich osobných informácií.
    
    Všetky informácie sú voliteľné a poskytnuté pre prispôsobenie
    vášho súboru KMyMoney.

en: Use this to abort the import. Your financial data will be in the state before you started the QIF import.
sk: Použiť na prerušenie importu. Vaše finančné údaje budú v stave pred spustením importu QIF.

en: Use this to accept the modified data.
sk: Použiť na prijatie zmenených údajov.

en: Use this to add a new account/category to the file
sk: Použiť na pridanie nového účtu/kategórie do súboru

en: Use this to add any additional fees other than principal and interest contained in your periodical payments.
sk: Použiť na pridanie akýchkoľvek ďalších poplatkov iných ako istina a úrok, ktoré sú obsiahnuté vo vašich pravidelných splátkach.

en: Use this to browse to the mount point.
sk: Použiť na prechod do prípojného bodu.

en: Use this to clear all splits of this transaction
sk: Použiť na vyčistenie všetkých rozdelení tejto transakcie

en: Use this to create a new QIF import/export profile
sk: Použiť na vytvorenie nového QIF profilu importu/exportu

en: Use this to create a new account to which the initial payment should be made
sk: Použiť na vytvorenie nového účtu, do ktorého by sa mala vykonať počiatočná platba

en: Use this to create a new empty budget.
sk: Použiť na vytvorenie nového rozpočtu.

en: Use this to create a new payee.
sk: Použiť na vytvorenie nového príjemcu.

en: Use this to create a new schedule.
sk: Použiť na vytvorenie nového harmonogramu.

en: Use this to create a new tag.
sk: Použiť na vytvorenie novej značky.

en: Use this to delete the selected budget.
sk: Použiť na vymazanie vybraného rozpočtu.

en: Use this to delete the selected payee. You can also select multiple payees to be deleted.
sk: Použiť na vymazanie vybraného príjemcu. Môžete si tiež vybrať viacero príjemcom, ktorí sa odstránia.

en: Use this to delete the selected tag.
sk: Použiť na vymazanie vybranej značky.

en: Use this to discard the modified data.
sk: Použiť na zahodenie zmenených údajov.

en: Use this to enter the transaction into the ledger.
sk: Použiť na zadanie transakcie do účtovnej knihy.

en: Use this to filter out accounts
sk: Použiť na odfiltrovanie účtov

en: Use this to merge multiple selected payees.
sk: Použiť na zlúčenie viacerých vybraných príjemcov.

en: Use this to move the selected item down by one position in the list.
sk: Použiť na posunutie vybranej položky nižšie o jednu pozíciu v zozname.

en: Use this to move the selected item up by one position in the list.
sk: Použiť na posunutie vybranej položky nahor o jednu pozíciu v zozname.

en: Use this to open the new account editor
sk: Použiť na otvorenie nového editora účtu

en: Use this to open the profile editor
sk: Použiť na otvorenie editora profilu

en: Use this to schedule the transaction for later entry into the ledger.
sk: Použiť na naplánovanie transakcie pre neskoršiu položku do účtovnej knihy.

en: Use this to select a filename to export to
sk: Použiť na výber názvu súboru pre export do

en: Use this to skip importing this transaction and proceed with the next one.
sk: Použiť na preskočenie importovania tejto transakcie a pokračovať s ďalším krokom.

en: Use this to start renaming the selected budget.
sk: Použiť na spustenie premenovania vybraného rozpočtu.

en: Use this to start renaming the selected payee.
sk: Použiť na spustenie premenovania vybraných príjemcov.

en: Use this to start renaming the selected tag.
sk: Použiť na spustenie premenovania vybranej značky.

en: Use this to start the export operation
sk: Použiť na spustenie operácie exportu

en: Use this to start the import operation
sk: Použiť na spustenie operácie importu

en: Use this to store the modified data.
sk: Použiť na uloženie zmenených údajov.

en: Use transaction notes on non-split transactions
sk: Použiť poznámky transakcie na nerozdelené transakcie

en: User
sk: Používateľ

en: User defined
sk: Používateľom definované

en: User identification
sk: Identifikácia používateľa

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Using the Enter key moves between the fields
sk: Použitie klávesy Enter presúva medzi poľami

en: Using the ledger lens shows the details for the transaction that has focus in the ledger. Usually, when using the transaction form, only a one line summary is displayed for each transaction as the details are shown in the form.
sk: Použitie šošovky účtovnej knihy ukazuje podrobnosti pre transakciu, ktorá má zameranie v knihe. Zvyčajne, keď sa použije formulár transakcie, zobrazí sa iba jednoriadkové zhrnutie pre každú transakciu, pretože podrobnosti sú uvedené vo formulári.

en: Uzbekistani Sum
sk: Uzbekistan sum

en: VAT account
sk: Účet VAT

en: VAT category
sk: VAT kategória

en: VAT details
sk: VAT detaily

en: VAT percentage
sk: VAT percentá

en: Valid from:
sk: Platné od:

en: Valid transaction
sk: Platný prevod

en: Validity
sk: Platnosť

en: Value
sk: Hodnota

en: Value with missing conversion rate
sk: Hodnota s chýbajúcim konverzným kurzom

en: Vanuatu Vatu
sk: Vanuatu vatu

en: Variable interest rate
sk: Variabilná úroková miera

en: Venezuelan Bolivar
sk: Venezuelský bolivar

en: Verify Import
sk: Overiť Import

en: Vietnamese Dong
sk: Vietnamský dong

en: View back
sk: Spätný pohľad

en: View forward
sk: Pohľad vpred

en: Viewing personal data...
sk: Pozeranie osobných údajov...

en: Views
sk: Pohľady

en: Visit our website
sk: Navštíviť vašu webovú stránku

en: Void mark
sk: Zrušenie značky

[ctx: Warning 'message']
en: WARNING %1
sk: UPOZORNENIE %1

[ctx: Warning message box]
en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning message.
sk: Varovná správa.

en: Warning: Filtering by Category will exclude all transfers from the results.
sk: Varovanie: Filtrovanie podľa kategórie vylúči všetky prevody z výsledkov.

en: We are pleased to announce a major step forward for what has been described as "the BEST personal finance manager for FREE users".
sk: Sme radi, že môžeme oznámiť významný krok smerom k tomu, čo bolo popísané ako "Najlepší správca osobných financií pre Slobodných používateľov".

en: Weboob configuration
sk: Nastavenie Weboob

en: Week
sk: Týždeň

en: Week %1
sk: Týždeň %1

en: Week %1 for year %2.
sk: Týždeň %1 pre rok %2.

en: Week XX
sk: Týždeň XX

en: Week of %1
sk: Týždeň z %1.

en: Weeks
sk: Týždne

en: Weighted Moving Average
sk: Vážený kĺzavý priemer

en: Welcome to KMyMoney
sk: Vitajte v KMyMoney

en: Welcome to KMyMoney!
sk: Vitajte v KMyMoney!

en: Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
    
    Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Disagio) are not considered as payments in this context.
sk: Boli nejaké platby pre túto pôžičku, nech už sú vložené do KMyMoney alebo nie?
    
    Poznámka: Platby urobené na získanie pôžičky (napr. Dissagio) nie sú považované za platby v tomto kontexte.

en: What is the type of the loan?
sk: Aký je typ pôžičky?

en: What's new in KMyMoney %1
sk: Čo je nové v KMyMoney %1

en: What's new in this version
sk: Čo je nové v tejto verzii

en: What's new in this version:
sk: Čo je nové v tejto verzii:

en: When an account cannot be closed, a tooltip explains the reason
sk: Ak nie je možné zatvoriť účet, tooltip zobrazí dôvod

en: When auto fill with previous transaction data use the memos
sk: Keď sa automatické vypĺňanie predchádzajúcich dát transakcie použije poznámky

en: When should the changes become active?
sk: Kedy by sa mali zmeny stať aktívnymi?

en: When the payment is due.
sk: Keď má nastať je platba.

en: When the payment is received.
sk: Keď je prijatá platba.

en: Whenever a new payee is detected during import of a statement, the user will be asked to assign a default category for this user when this option is selected.
sk: Ak je zistený nový príjemca pri importe výpisu, bude používateľ požiadaný, aby priradil predvolenú kategóriu pre tohto používateľa, ak je táto možnosť vybraná.

en: Whenever the current data is saved into a local file, KMyMoney keeps the selected number of previous states of the file.
    
    Set it to 0 to turn the feature off.
sk: Kedykoľvek sú aktuálne údaje uložené do lokálneho súboru, KMyMoney udržiava zvolený počet predchádzajúcich stavov súboru.
    
    Nastaviť na 0 pre vypnutie tejto funkcie.

en: Which payments do you want to record?
sk: Ktoré platby chcete zaznamenať?

en: Who is the payee/payer of the loan?
sk: Kto je príjemca/platiteľ pôžičky?

en: Width of the flicker field for optical tan generation (chipTan/sm@rtTan).
sk: Šírka blikajúceho poľa optického generátora odtieňa (chipTan/sm@rtTan).

en: With previously most often used transaction for the payee
sk: S doteraz najčastejšie používanými transakciami pre príjemcu

en: Write check
sk: Zapísať šek

en: Writing %1
sk: Zapisuje sa %1

[ctx: XML (Filefilter)]
en: XML files
sk: XML súbory

en: Year
sk: Rok

en: Year to date
sk: Do roka

en: Year to month
sk: Rok až mesiac

en: Yearly Budget
sk: Ročný rozpočet

en: Yearly Budgeted vs Actual Graph
sk: Ročne rozpočtované vs skutočný graf

en: Yearly Budgeted vs. Actual
sk: Ročne rozpočtované vs. skutočné

en: Years
sk: Roky

en: Yes, payments were made.
sk: Áno, platby boli vykonané.

en: Yes, record all payments.
sk: Áno, zaznamenať všetky platby.

en: Yes, remind me when the payment is due
sk: Áno, pripomenúť mi, keď má nastať je platba

en: Yesterday
sk: Včera

en: Yield
sk: Výnos

en: You are about to delete all splits of this transaction. Do you really want to continue?
sk: Chystáte sa zmazať všetky rozdelenia tejto transakcie. Naozaj chcete pokračovať?

en: You are about to delete the selected split. Do you really want to continue?
sk: Chystáte sa zmazať vybrané rozdelenie. Naozaj chcete pokračovať?

en: You are about to finish the reconciliation of this account with a difference between your bank statement and the transactions marked as cleared.
    Are you sure you want to finish the reconciliation?
sk: Chystáte sa dokončiť zosúladenie tohto účtu s nezhodami medzi vaším bankovým výpisom a transakciami označenými ako vyčistené.
    Ste si istí, že chcete skončiť zosúladenie?

en: You can change the configuration options at any time using the configuration dialog. Just select the <b>Configure KMyMoney...</b> option in the <b>Settings</b> menu.
sk: Voľby konfigurácie môžete zmeniť kedykoľvek pomocou konfiguračného dialógu. Stačí si vybrať voľbu <b>Nastaviť KMyMoney...</b> v menu <b>Nastavenie</b>.

en: You can enter the IBAN (International Bank Account Number) into this field if you know it. Usually, people at your institution can tell you the number or it is printed on your statements.
    
    See also http://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number for more information.
    
    KMyMoney keeps this field only for documentation purposes and does not use it otherwise.
sk: Môžete zadať IBAN (International Bank Account Number) do tohto poľa, ak ho poznáte. Zvyčajne vám číslo môžu povedať ľudia vo vašej inštitúcii, alebo je vytlačené na výpisoch.
    
    Pozrite si tiež http://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number pre ďalšie informácie.
    
    KMyMoney udržiava toto pole len pre účely dokumentácie a inak ho nepoužíva.

en: You can specify to encrypt the data also with the KMyMoney recover key. Only the core KMyMoney developers are in posession of the respective private key required to read back such encrypted data.<p>
    
    This mechanism is provided for the case that you have lost your key and cannot access your data anymore. With this option activated, the KMyMoney developers can decrypt the data and supply you with it in a readable form. Please be prepared, that you have to answer a few detailed questions about the contents of your data before we will send it out.
sk: Môžete určiť pre šifrovanie dát tiež obnovovací kľúč KMyMoney. Iba základní KMyMoney vývojári majú vo vlastníctve príslušný súkromný kľúč potrebný na spätné prečítanie takýchto šifrovaných dát.<p>
    
    Tento mechanizmus je k dispozícii pre prípad, že ste stratili váš kľúč a nemôže pristúpiť k vašim údajom. Ak je aktivovaná táto voľba, môžu vývojári KMyMoney dešifrovať dáta a dodať vám ich v čitateľnej podobe.Buďte, prosím, pripravení, že budete musieť odpovedať na niekoľko podrobných otázok týkajúcich sa obsahu vašich dát, než ich odošleme.

en: You cannot import GnuCash data into an existing file. Do you wish to save this file?
sk: Nemôžete importovať dáta GnuCash do existujúceho súboru. Prajete si uložiť tento súbor?

en: You have closed this account. It remains in the system because you have transactions which still refer to it, but it is not shown in the views. You can make it visible again by going to the View menu and selecting <b>Show all accounts</b> or by deselecting the <b>Do not show closed accounts</b> setting.
sk: Uzavreli ste tento účet. Zostane v systéme, pretože máte transakcie, ktoré ešte na neho odkazujú, ale nie sú ukázané v pohľadoch. Môžete ich zviditeľniť znova tým, že pôjdete do menu Pohľad a výberom <b>Ukazovať všetky účty</b> alebo zrušením výberu nastavenia <b>Neukazovať uzatvorené účty</b>.

en: You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 day. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG). | You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 days. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG).
sk[0]: Nakonfigurovali ste KMyMoney na používanie GPG na ochranu vašich dát a tiež šifrovanie dát s obnovovacím kľúčom KMyMoney. Platnosť tohto kľúča vyprší za %1 deň. Prosím aktualizujte kľúč zo servera kľúčov pomocou vášho GPG rozhrania (napr. KGPG).
sk[1]: Nakonfigurovali ste KMyMoney na používanie GPG na ochranu vašich dát a tiež šifrovanie dát s obnovovacím kľúčom KMyMoney. Platnosť tohto kľúča vyprší za %1 dni. Prosím aktualizujte kľúč zo servera kľúčov pomocou vášho GPG rozhrania (napr. KGPG).
sk[2]: Nakonfigurovali ste KMyMoney na používanie GPG na ochranu vašich dát a tiež šifrovanie dát s obnovovacím kľúčom KMyMoney. Platnosť tohto kľúča vyprší za %1 dní. Prosím aktualizujte kľúč zo servera kľúčov pomocou vášho GPG rozhrania (napr. KGPG).

en: You have entered a scheduled transaction date of <b>%1</b>.  Because the scheduled transaction was last paid on <b>%2</b>, KMyMoney will automatically adjust the scheduled transaction date to the next date unless the last payment date is reset.  Do you want to reset the last payment date?
sk: Zadali ste plánovaný dátum transakcie pre <b>%1</b>. Pretože plánovaná transakcia bola naposledy platená <b>%2</b>, KMyMoney automaticky nastaví plánovaný dátum transakcie na nasledujúci dátum pokiaľ nasledujúci dátum platby nebude znovu nastavený. Chcete znovu nastaviť dátum poslednej platby?

en: You have entered budget values using a different base which would result in a monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
sk: Zadali ste rozpočtové hodnoty pomocou iného základu, ktorý by viedol k mesačnému rozpočtu <b>%1</b>. Mala by byť táto hodnota použitá na vyplnenie mesačného rozpočtu?

en: You have entered budget values using a different base which would result in a yearly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
sk: Zadali ste rozpočtové hodnoty pomocou iného základu, ktorý by viedol k ročnému rozpočtu <b>%1</b>. Mala by byť táto hodnota použitá na vyplnenie mesačného rozpočtu?

en: You have entered budget values using a different base which would result in an individual monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budgets?
sk: Zadali ste rozpočtové hodnoty pomocou iného základu, ktorý by viedol k individuálnemu mesačnému rozpočtu <b>%1</b>. Mala by byť táto hodnota použitá na vyplnenie mesačných rozpočtov?

en: You have entered mis-matching information. Please backup to the appropriate page and update your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
sk: Zadali ste nezodpovedajúce informácie. Prosím, zálohujte na príslušnú stranu a aktualizujte vaše čísla alebo ponechajte jednu hodnotu prázdnu a nechajte KMyMoney vypočítať ju pre vás

en: You have entered mis-matching information. Please modify your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
sk: Zadali ste nezodpovedajúce informácie. Prosím, upravte vaše čísla alebo ponechajte jednu hodnotu prázdnu a nechajte KMyMoney vypočítať ju pre vás

en: You have not specified a name.
    Please fill in this field.
sk: Neuviedli ste meno.
    Vyplňte, prosím, toto pole.

en: You have previously postponed the reconciliation of this account. If you have entered charges or interests the last time you started reconciling this account you can modify these in the ledger later on.
    
    It is important, that you continue with the same statement you used when you postponed the reconciliation.
    
    All information you have entered into this wizard will be shown and all transactions that you already cleared are marked with a 'C'.
sk: Už predtým ste odložili zosúladenie tohto účtu. Ak ste zadali poplatky alebo úroky, keď ste naposledy spustili zosúladenie tohto účtu, neskôr ich môžete zmeniť v účtovnej knihe.
    
    Je dôležité, že budete pokračovať v rovnakom výkaze, ktorý ste použili, keď ste odložili zosúladenie.
    
    Všetky informácie, ktoré ste zadali do tohto sprievodcu sa zobrazia a všetky transakcie, ktoré ste už vyčistili, sú označené s 'C'.

en: You have selected to record only payments from the beginning of this year. Since prior transactions will not be recorded, you need to supply the balance of the loan on January 1st of this year.
sk: Vybrali ste záznam iba platieb od začiatku tohto roka. Vzhľadom k tomu, že nebudú zaznamenané predchádzajúce transakcie, je potrebné dodať zostatok pôžičky k 1. januáru tohto roka.

en: You have selected to suppress the display of unused categories in the KMyMoney configuration dialog. The category you just created will therefore only be shown if it is used. Otherwise, it will be hidden in the accounts/categories view.
sk: Vybrali ste potlačenie zobrazenia nepoužitých kategórií v konfiguračnom dialógu KMyMoney. Kategória, ktorú ste práve vytvorili, bude preto zobrazená iba vtedy, ak sa použije. V opačnom prípade, bude skrytá v pohľade účty/kategórie.

en: You have started KMyMoney for the first time on this computer. Before this program can help you to manage your finances, it needs to collect some data from you.<p>
    
    On the next few pages you will be guided through the steps necessary to setup the program. This will happen only once.
sk: Spustili ste KMyMoney prvýkrát na tomto počítači. Predtým, než vám tento program pomôže spravovať vaše financie, je potrebné od vás zhromaždiť nejaké údaje.<p>
    
    Na niekoľkých nasledujúcich stranách prejdete krokmi potrebnými na nastavenie programu. To sa stane len raz.

en: You must first select a KMyMoney file before you can import a statement.
sk: Než budete môcť importovať výpis, musíte najskôr vybrať súbor KMyMoney.

en: You must select a single job for editing.
sk: Musíte vybrať jednu úlohu na úpravu.

en: You must select an account, create a new one, or press the <b>Abort</b> button.
sk: Musíte vybrať účet, vytvoriť nový, alebo stlačte tlačidlo <b>Prerušiť</b>.

en: You must select or create a category.
sk: Musíte vybrať alebo vytvoriť kategóriu.

en: You must select or create an account.
sk: Musíte vybrať alebo vytvoriť účet.

en: You need to assign a category to this split before it can be entered.
sk: Musíte priradiť kategóriu tohto rozdelenia pred tým, než môže byť zadané.

en: You selected to extract the payee from the memo field but did not supply a regular expression for payee and memo extraction. The option will not be activated.
sk: Vybrali ste extrahovanie príjemcu z poľa poznámky, ale neposkytli ste regulárny výraz pre príjemcu a extrakciu poznámky. Funkcia nebude aktivovaná.

en: You selected, that payments have already been made towards this loan. This requires you to enter the loan amount exactly as found on your last statement.
sk: Vybrali ste, že už boli vykonané platby na tejto pôžičke. To si vyžaduje, aby ste presne zadali čiastku pôžičky, aká bola vo vašom poslednom výpise.

en: You try to map a brokerage account to an online account. This is usually not advisable. In general, the investment account should be mapped to the online account. Please cancel if you intended to map the investment account, continue otherwise
sk: Pokúšate sa mapovať maklérsky účet na online účet. To sa zvyčajne neodporúča. Všeobecne platí, že investičný účet by mal byť mapovaný na online účet. Zrušte, prosím, ak ste chceli mapovať investičný účet, inak pokračujte

en: Your Financial Summary
sk: Váš finančný prehľad

en: Your bank returned warnings when signing on
sk: Vaša banka vrátila varovanie pri prihlasovaní sa

en: Your budgets
sk: Vaše rozpočty

en: Your entry:
sk: Vaša položka:

en: Your fiscal year starts on
sk: Váš fiškálny rok začína

en: Your key
sk: Váš kľúč

en: Your main currency seems to be %1 (%2); do you want to set this as your base currency?
sk: Vašou hlavnou menou sa zdá byť %1 (%2); chcete ju nastaviť ako základnú menu?

en: Your name:
sk: Vaše meno:

en: Your payees
sk: Vaši príjemcovia

en: Your previous selection was "%1". If you select another option, KMyMoney will dismiss the changes you have just entered. Do you wish to proceed?
sk: Váš predchádzajúci výber bol "%1". Ak vyberiete inú možnosť, aplikácia KMyMoney zamietne zmeny, ktoré ste práve zadali. Prajete si pokračovať?

en: Your tags
sk: Vaše značky

en: Zambian Kwacha
sk: Zambia kwacha

en: Zimbabwe Dollar
sk: Zimbabsky dolar

en: Zip code
sk: PSČ

en: [Empty Payee]
sk: [Prázdny príjemca]

en: [No Tag]
sk: [Žiadna značka]

en: [Split Transaction]
sk: [Transakcia rozdelenia]

en: account
sk: účet

[ctx: account name]
en: Name:
sk: Názov:

en: account number
sk: číslo účtu

en: additional names for asset account
sk: ďalšie názvy pre účet aktív

en: additional names for cash account
sk: ďalšie názvy pre hotovostný účet

en: additional names for checking account
sk: ďalšie názvy pre bežný účet

en: additional names for credit card account
sk: ďalšie názvy pre účet kreditnej karty

en: additional names for invoice accounts
sk: ďalšie názvy pre fakturačné účty

en: additional names for opening balance payee
sk: ďalšie mená pre príjemcu počiatočného stavu

en: apostrophe (')
sk: apostrof (')

en: borrowed
sk: požičané

en: calculate
sk: Vypočítať

en: category
sk: kategória

[ctx: chart palette]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: chart palette]
en: Rainbowed
sk: Dúhové

[ctx: chart palette]
en: Subdued
sk: Tlmený

[ctx: chart palette]
en: Use application setting
sk: Použiť nastavenie aplikácie

en: colon (:)
sk: dvojbodka (:)

[ctx: column containing fee field]
en: Fee Column
sk: Stĺpec pre poplatok

[ctx: column containing investment type/action field]
en: Type/Action
sk: Typ/Akcia

[ctx: column containing number field]
en: Category
sk: Kategória

[ctx: column containing number field]
en: Number
sk: Číslo

[ctx: column containing payee or description field]
en: Payee/Description
sk: Príjemca/Popis

[ctx: column for monetary value]
en: Amount
sk: Suma

en: columns starting at column
sk: stĺpce začínajúce na stĺpci

en: comma (,)
sk: čiarka (,)

[ctx: create new institution]
en: New...
sk: Nový...

[ctx: date format to use]
en: Date format
sk: Formát dátumu

[ctx: default price mode]
en: (default)
sk: (predvolené)

en: default style sheet
sk: predvolený štýl

[ctx: description of investment activity]
en: Add Shares
sk: Pridať akcie

[ctx: description of investment activity]
en: Buy Shares
sk: Kúpiť akcie

[ctx: description of investment activity]
en: Dividend
sk: Dividenda

[ctx: description of investment activity]
en: Reinvest Dividend
sk: Reinvestícia dividendy

[ctx: description of investment activity]
en: Remove Shares
sk: Odstrániť akcie

[ctx: description of investment activity]
en: Sell Shares
sk: Predať akcie

en: digits
sk: číslice

en: do not globally catch uncaught exceptions
sk: globálne nezachytávať nezachytené výnimky

en: do not open last used file
sk: neotvoriť posledný použitý súbor

en: dot (.)
sk: bodka (.)

en: dump the names of all defined KAction objects to stdout and quit
sk: vypísať názvy všetkých definovaných KAction objektov do stdout a skončiť

en: enable performance timers
sk: povoliť časovače výkonnosti

en: file to open
sk: súbor na otvorenie

[ctx: from (amount)]
en: from
sk: od

[ctx: from (number)]
en: from
sk: od

[ctx: header of the budget name column]
en: Name
sk: Názov

en: iCalendar file
sk: Súbor iCalendar

en: icon
sk: ikona

en: in reverse order.
sk: v opačnom poradí.

en: institution code
sk: kód inštitúcie

[ctx: institution name column]
en: Name:
sk: Názov:

en: interest rate
sk: Úroková miera

en: it is empty
sk: je prázdny

en: it is not a plain file
sk: nie je obyčajný súbor

en: it is not readable
sk: sa nedá čítať

[ctx: label for status combo]
en: Stat&us
sk: Stav

en: language to be used
sk: Použitý jazyk

en: lend
sk: poskytovať

[ctx: location of amount column]
en: Amount
sk: Suma

[ctx: location of credit column]
en: Credit
sk: Poďakovanie

[ctx: location of debit column]
en: Debit
sk: Dlh

en: maximum number of items in diagram legends
sk: maximálny počet položiek v diagramových legendách

en: method
sk: metóda

en: minutes
sk: minút

en: n of n
sk: n z n

[ctx: name of the security]
en: Name
sk: Názov

en: not assigned
sk: Nepriradené

[ctx: noun, conversion fraction/multiplier to use to make compatible the csv pricing with KMM pricing.]
en: Price Fraction
sk: Podiel ceny

en: on due date
sk: Dátum splatnosti

en: on reception
sk: pri prijímaní

en: one month | %1 months
sk[0]: jeden mesiac
sk[1]: %1 mesiace
sk[2]: %1 mesiacov

en: one payment | %1 payments
sk[0]: jedna platba
sk[1]: %1 platby
sk[2]: %1 platieb

en: one year | %1 years
sk[0]: jeden rok
sk[1]: %1 roky
sk[2]: %1 rokov

en: or Security Name
sk: alebo názov cenného papiera

[ctx: presence of amount column]
en: Amount
sk: Suma

[ctx: presence of debit/credit columns]
en: Debit/credit
sk: Debet/kredit

en: principal and interest
sk: istina a úrok

[ctx: punctuation mark used as field delimiter]
en: Text Delimiter
sk: Oddeľovač textu

en: quote (")
sk: úvodzovky (")

[ctx: replacement for institution or account w/o name]
en: (unnamed)
sk: (nepomenované)

en: rows starting at row
sk: riadky začínajúce na riadku

[ctx: select if fee is a percentage (not value)]
en: Fee is  Percentage
sk: Poplatok je percento

en: semiColon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: tab (\t)
sk: tabulátor (\t)

en: term
sk: termín

[ctx: the number of the column containing error]
en: Type/action column
sk: Typ/akcia stĺpec

[ctx: to (amount)]
en: to
sk: do

[ctx: to (number)]
en: to
sk: do

en: turn on program traces
sk: zapnúť trasovanie programu

[ctx: type of graphic chart]
en: Bar
sk: Stĺpec

[ctx: type of graphic chart]
en: Line
sk: Čiara

[ctx: type of graphic chart]
en: Pie
sk: Koláč

[ctx: type of graphic chart]
en: Ring
sk: Prstenec

[ctx: type of graphic chart]
en: Stacked Bar
sk: Skladaný stĺpec

[ctx: verb, Select column containing date field]
en: Select column containing date field
sk: Vybrať stĺpec obsahujúci pole pre dátum

[ctx: verb, to clear selected columns]
en: Clear
sk: Vyčistiť

en: when the payment is due
sk: Keď má nastať je platba

en: when the payment is received
sk: keď je prijatá platba

en: will be calculated
sk: bude vypočítané

[ctx: x transactions have been added]
en:     %1 added |     %1 added
sk[0]:     %1 pridané
sk[1]:     %1 pridané
sk[2]:     %1 pridané

[ctx: x transactions have been created]
en:     %1 created |     %1 created
sk[0]:     %1 vytvorené
sk[1]:     %1 vytvorené
sk[2]:     %1 vytvorené
