kdeqt - en to sl translation catalogue (1847 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
sl: "%1" ne more delati na "%2"

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
sl: "%1" podvaja predhodno ime vloge in bo onemogočen.

en: "%1": no such directory
sl: "%1": ni take mape

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
sl: "%1.%2" ni na voljo zaradi različice sestavnega dela.

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
sl: "%1.%2" ni na voljo v %3 %4.%5.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
sl: %1 že obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
sl: %1 in %2 se ujemata z začetkom in koncem vrstice.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
sl: Atribut %1 v %2 mora imeti uporabo %3 kot v osnovni vrsti %4.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
sl: Atribut %1 v izpeljani kompleksni vrsti mora biti %2, kot v osnovni vrsti.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
sl: Atribut %1 predmeta %2 vsebuje neveljavno vsebino: {%3} ni vrednost vrste %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
sl: Atribut %1 predmeta %2 vsebuje neveljavno vsebino: {%3}.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
sl: Atribut %1 predmeta %2 ima višjo vrednost kot atribut %3.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
sl: Atribut %1 predmeta %2 mora biti %3 ali %4.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
sl: Atribut %1 predmeta %2 mora vsebovati %3, %4 ali pa seznam URI-jev.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
sl: Atribut %1 predmeta %2 mora vsebovati bodisi %3 bodisi druge vrednosti.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
sl: Atribut %1 predmeta %2 mora imeti vrednost %3 ali %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
sl: Atribut %1 predmeta %2 mora imeti vrednost %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
sl: Atribut %1 predmeta %2 mora imeti vrednost %3, ker je nastavljen atribut %4.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
sl: Atribut %1 predmeta %2 ne sme biti %3.

en: %1 byte(s)
sl: %1 bajt(-ov)

en: %1 bytes
sl: %1 bajtov

en: %1 cannot be retrieved
sl: %1 ni mogoče pridobiti

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
sl: %1 ne more imeti kompleksne osnovne vrste, ki ima %2.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
sl: %1 vsebuje faseto %2 z neveljavnimi podatki: %3.

en: %1 contains invalid data.
sl: %1 vsebuje neveljavne podatke.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
sl: %1 vsebuje oktete, ki niso dovoljeni v zahtevanem kodiranju %2.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
sl: %1 predmet %2 ni veljavna omejitev predmeta %3, ki ga znova določa: %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
sl: Predmet %1 ne more imeti atributa %2 z vrednostjo različno od %3 ali %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
sl: Predmet %1 ne more imeti atributa %2 z vrednostjo različno od %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
sl: Predmet %1 nima niti atributa %2 niti podrejenega predmeta %3.

en: %1 element is not allowed in this context.
sl: Predmet %1 v tem kontekstu ni dovoljen.

en: %1 element is not allowed in this scope
sl: Predmet %1 ni dovoljen v tem obsegu

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
sl: Predmet %1 ni dovoljen znotraj predmeta %2, če je prisoten atribut %3.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
sl: Predmet %1 ne sme imeti enake vrednosti atributa %2 kot ciljni imenski prostor %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
sl: Predmet %1 mora imeti bodisi atribut %2 bodisi vsebovati %3 ali %4 kot podrejeni predmet.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
sl: Predmet %1 mora imeti atribut %2 ali %3.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
sl: Predmet %1 ne sme hkrati imeti atributov %2 in %3.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
sl: Predmet %1 potrebuje vsaj atribut %2 ali %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
sl: Predmet %1 s podrejenim predmetom %2 ne sme imeti atributa %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
sl: Predmet %1 brez atributa %2 ni dovoljen znotraj sheme brez ciljnega imenskega prostora.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
sl: Faseta %1 in %2 se ne moreta pojavljati skupaj.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
sl: Faseta %1 ne more biti %2, če je faseta %3 osnovne vrste %4.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
sl: Faseta %1 ne more biti %2 ali %3, če je faseta %4 osnovne vrste %5.

en: %1 facet collides with %2 facet.
sl: Faseta %1 je v sporu s faseto %2.

en: %1 facet contains invalid regular expression
sl: Faseta %1 vsebuje neveljaven regularni izraz

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
sl: Faseta %1 vsebuje neveljavno vrednost %2: %3.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
sl: Faseta %1 mora biti enaka ali večja kot faseta %2 osnovne vrste.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
sl: Faseta %1 mora biti večja kot faseta %2 osnovne vrste.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
sl: Faseta %1 mora biti večja ali enaka kot faseta %2 osnovne vrste.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
sl: Faseta %1 mora biti manjša kot faseta %2 osnovne vrste.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
sl: Faseta %1 mora biti manjša kot faseta %2.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
sl: Faseta %1 mora biti manjša ali enaka kot faseta %2 osnovne vrste.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
sl: Faseta %1 mora biti manjša ali enaka kot faseta %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
sl: Faseta %1 mora imeti enako vrednost kot faseta %2 osnovne vrste.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
sl: %1 nima enakega števila polj kot omejitev istovetnosti %2 na katero se sklicuje.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
sl: %1 ima nadomestni znak atributa, čeprav ga njegova osnovna vrsta %2 nima.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
sl: %1 ima dedno zanko v njegovi osnovni vrsti %2.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
sl: %1 je mapa.
    Izberite drugačno ime datoteke.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
sl: %1 je kompleksna vrsta. Sprememba vrste v kompleksno ni mogoča, deluje pa sprememba v atomsko vrsto, kot je %2.

en: %1 is an invalid %2
sl: %1 ni veljaven %2

en: %1 is an invalid encoding name.
sl: %1 ni veljavno ime kodiranja.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
sl: %1 ni veljavna zastavica za regularne izraze. Veljavne zastavice so:

en: %1 is an invalid namespace URI.
sl: %1 ni veljaven URI imenskega prostora.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
sl: %1 ni veljaven vzorec regularnega izraza: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
sl: %1 je neveljavno ime predloge načina.

en: %1 is an unknown schema type.
sl: %1 ni znana vrsta sheme.

en: %1 is an unsupported encoding.
sl: %1 ni podprto kodiranje.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
sl: %1 ni veljaven znak XML 1.0.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
sl: %1 ni veljavno ime za navodila za obdelovanje.

en: %1 is not a valid numeric literal.
sl: %1 ni veljavna nespremenljiva številka.

en: %1 is not a whole number of minutes.
sl: %1 ni celo število minut.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
sl: %1 ni dovoljeno izpeljati iz %2 preko razširitev, saj ga slednja določa kot končnega.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
sl: %1 ni dovoljeno izpeljati iz %2 preko seznama, saj ga slednji določa kot končnega.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
sl: %1 ni dovoljeno izpeljati iz %2 preko omejitev, saj ga slednja določa kot končnega.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
sl: %1 ni dovoljeno izpeljati iz %2 preko unije, saj ga slednja določa kot končnega.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
sl: %1 ne sme imeti vrste člana z njej enakim imenom.

en: %1 is not allowed to have any facets.
sl: %1 ne sme imeti faset.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
sl: %1 ni atomska vrsta. Sprememba vrste je mogoča le za atomske vrste.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
sl: %1 ni v obsegu deklaracije atributov. Zapomnite si, da zmožnost uvoza shem ni podprta.

en: %1 is not valid according to %2.
sl: %1 ni veljaven glede na %2.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
sl: %1 ni veljavna kot vrednost vrste %2.

en: %1 matches newline characters
sl: %1 se ujema z znaki za novo vrstico

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
sl: %2 ali %3 morata slediti %1, ne pa konec niza za zamenjavo.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
sl: %1 izpeljanega nadomestnega znaka ni veljavna omejitev %2 osnovnega nadomestnega znaka

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
sl: Atribut %1 ali %2 ali referenca %3 se ne ujema z določilom atributa %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
sl: %1 se sklicuje na omejitev istovetnosti %2, ki ni predmet %3 ali %4.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
sl: %1 se sklicuje na neznan predmet %4, %2 ali %3

en: %1 was called.
sl: %1 je bila klicana.

en: %1%
sl: %1 %

en: %1, %2 not defined
sl: %1, %2 ni določen

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
sl: Fasete %1, %2, %3, %4, %5 in %6 niso dovoljene, ko so izpeljane po seznamu.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
sl: %1: UNIX-ova datoteka s ključem ne obstaja

en: %1: already exists
sl: %1: že obstaja

en: %1: bad name
sl: %1: slabo ime

en: %1: create size is less then 0
sl: %1: velikost je manjša od 0

en: %1: doesn't exist
sl: %1: ne obstaja

en: %1: doesn't exists
sl: %1: ne obstaja

en: %1: ftok failed
sl: %1: funkcija ftok ni uspela

en: %1: invalid size
sl: %1: neveljavna velikost

en: %1: key is empty
sl: %1: ključ je prazen

en: %1: not attached
sl: %1: ni pripeto

en: %1: out of resources
sl: %1: zmanjkalo je virov

en: %1: permission denied
sl: %1: nimate dovoljenja

en: %1: size query failed
sl: %1: poizvedba po velikosti ni uspela

en: %1: system-imposed size restrictions
sl: %1: sistemsko vsiljene omejitve velikosti

en: %1: unable to lock
sl: %1: ni mogoče zakleniti

en: %1: unable to make key
sl: %1: ni mogoče ustvariti ključa

en: %1: unable to set key on lock
sl: %1: ni moč nastaviti ključa na zaklep

en: %1: unable to unlock
sl: %1: ni mogoče odkleniti

en: %1: unknown error %2
sl: %1: neznana napaka %2

en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: &Close
sl: &Zapri

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: &Find in Script...
sl: Najdi v &skriptu ...

en: &Finish
sl: &Končaj

en: &Font
sl: &Pisava

en: &Help
sl: &Pomoč

en: &Move
sl: &Premakni

en: &Name:
sl: &Ime:

en: &Next
sl: &Naprej

en: &Next >
sl: &Naprej >

en: &Options <<
sl: M&ožnosti <<

en: &Options >>
sl: M&ožnosti >>

en: &Paste
sl: Pri&lepi

en: &Print
sl: Na&tisni

en: &Redo
sl: &Uveljavi

en: &Restore
sl: &Obnovi

en: &Select All
sl: Izberi &vse

en: &Size
sl: &Velikost

en: &Step up
sl: Korak &gor

en: &Underline
sl: Po&dčrtaj

en: &Undo
sl: &Razveljavi

en: &Unshade
sl: Razv&ij

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
sl: Atribut »%1« vsebuje neveljavno vsebino QName: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
sl: »%1« ni veljaven predmet ELF (%2)

en: '%1' is not an ELF object
sl: '%1' ni predmet ELF

en: '%1' is not an ELF object (%2)
sl: '%1' ni predmet ELF (%2)

en: (Untitled)
sl: (neimenovano)

en: , but got '
sl: , vendar prejel '

en: - %1 is not a namespace
sl: - %1 ni imenski prostor

en: - nested namespaces not allowed
sl: - gnezdeni imenski prostori niso dovoljeni

en: < &Back
sl: < Na&zaj

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
sl: <b>Imena »%1« ne morete uporabiti.</b><p>Poskusite z drugim imenom, ki vsebuje manj znakov ali pa ne vsebuje ločil.

en: <empty>
sl: <prazno>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
sl: <h3>O Qt</h3><p>Ta program uporablja Qt različice %1.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
sl: <html>Preklapljanje na napravo za predvajanje zvoka <b>%1</b>,<br/>ki ima višjo prednost ali je posebej nastavljena za ta pretok.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
sl: <html>Preklapljanje na napravo za predvajanje zvoka <b>%1</b>,<br/>ki je ravnokar postala dostopna in ima višjo prednost.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
sl: <html>Naprava za predvajanje zvoka <b>%1</b> ne deluje.<br/>Preklapljanje na <b>%2</b>.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
sl: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Iskanje se nadaljuje na drugem koncu

en: <p>Qt is a C++ toolkit for cross-platform application development.</p><p>Qt provides single-source portability across all major desktop operating systems. It is also available for embedded Linux and other embedded and mobile operating systems.</p><p>Qt is available under three different licensing options designed to accommodate the needs of our various users.</p><p>Qt licensed under our commercial license agreement is appropriate for development of proprietary/commercial software where you do not want to share any source code with third parties or otherwise cannot comply with the terms of the GNU LGPL version 3 or GNU LGPL version 2.1.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 3 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 3.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 2.1 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 2.1.</p><p>Please see <a href="http://%2/">%2</a> for an overview of Qt licensing.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd and other contributors.</p><p>Qt and the Qt logo are trademarks of The Qt Company Ltd.</p><p>Qt is The Qt Company Ltd product developed as an open source project. See <a href="http://%3/">%3</a> for more information.</p>
sl: <p>Qt je zbirka orodij C++ za razvoj programov v večih okoljih.</p><p>Qt ponuja prenosljivost s samo eno kodo na najbolj razširjenih namiznih operacijskih sistemih. Qt je na voljo tudi v vgrajenih napravah kot Qt za Embedded Linux in drugih mobilnih operacijskih sistemih.</p><p>Qt je na voljo pod tremi različnimi licenčnimi možnostmi, ki so bile zasnovane za raznolike uporabnike.</p><p>Qt licenciran pod našo komercialno licenco je primeren za razvoj lastniške/komercialne programske opreme, kjer ne želite deliti izvorne kode z drugimi ali pa ne morete delovati v skladu z GNU LGPL različice 3 ali GNU LGPL različice 2.1.</p><p>Qt licenciran pod GNU LGPL različice 3 je primeren za razvoj programov Qt (lastniških ali odprtokodnih), če lahko delujete v skladu s pogoji licence GNU LGPL različice 3.</p> <p>Qt licenciran pod GNU LGPL različice 2.1 je primeren za razvoj programov Qt (lastniških ali odprtokodnih), če lahko delujete v skladu s pogoji licence GNU LGPL različice 2.1.</p> <p>Oglejte si <a href="http://%2/">%2</a>  za pregled nad licenciranjem Qt-ja.</p><p>Avtorske pravice (C) %1 The Qt Company Ltd in drugi prispevkarji.</p><p>Qt in logotip Qt sta blagovni znamki podjetja The Qt Company Ltd.</p><p>Qt je izdelek podjetja The Qt Company Ltd in se razvija kot odprtokoden projekt. Oglejte si <a href="http://%3/">%3</a> za več podrobnosti.</p>

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
sl: <qt>Ali jo želite prepisati?</qt>

en: A comment cannot contain %1
sl: Opomba ne more vsebovati %1

en: A comment cannot end with a %1.
sl: Opomba se ne more končati z %1.

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
sl: Dosežen je bil izgrajevalnik, ki v trenutnem jeziku (%1) ni dovoljen.

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
sl: Deklaracija privzetega imenskega prostora se mora pojaviti pred deklaracijami funkcij, spremenljivk in možnosti.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
sl: Neposredni izgrajevalnik predmeta ni dobro oblikovan. %1 se konča z %2.

en: A function already exists with the signature %1.
sl: Funkcija s podpisom %1 že obstaja.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
sl: Modula knjižnice ni mogoče neposredno ovrednotiti. Uvoziti ga je potrebno iz glavnega modula.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
sl: Parameter v funkciji ni mogoče deklarirati kot tunel.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
sl: Položajni predikat se mora ovrednotiti v enojno številsko vrednost.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
sl: Manjka zahtevan kodek. Za predvajanje te vsebine morate namestiti naslednje kodeke: %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
sl: Funkcija slogovne predloge mora imeti ime s predpono.

en: A template with name %1 has already been declared.
sl: Predloga z imenom %1 je že bila deklarirana.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
sl: Vrednost vrste %1 ne more biti predikat. Predikat mora imeti številsko vrednost ali pa biti vrsta "Effective Boolean Value".

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
sl: Vrednost vrste %1 ne more imeti dejanske logične vrednosti.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
sl: Vrednost vrste %1 mora vsebovati sodo število števk. Vrednost %2 temu ne zadošča.

en: A variable with name %1 has already been declared.
sl: Spremenljivka z imenom %1 je že bila deklarirana.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
sl: Odmik območja mora imeti obseg od vključno %1 do vključno %2. %3 je izven območja.

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
sl: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 palcev)

en: AM
sl: dop.

en: About Qt
sl: O Qt

en: Access denied
sl: Dostop zavrnjen

en: Actions
sl: Dejanja

en: Activate
sl: Omogoči

en: Activate the tab
sl: Omogoči zavihek

en: Activates the program's main window
sl: Omogoči glavno okno programa

en: Address type not supported
sl: Vrsta naslova ni podprta

en: Advanced
sl: Napredno

en: Alias property exceeds alias bounds
sl: Lastnost vzdevka presega njegove meje

en: Aliases: %1
sl: Vzdevki: %1

en: Align Left
sl: Poravnaj levo

en: Align Right
sl: Poravnaj desno

[ctx: All other platforms]
en: Folder
sl: Mapa

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
sl: Bližnjica

[ctx: All other platforms]
en: Type
sl: Vrsta

en: Already exists
sl: Že obstaja

en: Ambiguous %1 not handled
sl: Brez rokovanja z dvoumnim %1

en: Ambiguous rule match.
sl: Dvoumno ujemanje s pravilom.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
sl: Atribut %1 mora imeti veljavno vrednost %2, kar pa %3 ni.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
sl: Atribut %1 z vrednostjo %2 je že bil deklariran.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
sl: Argument z imenom %1 je že bil deklariran. Vsako ime argumenta mora biti edinstveno.

en: An attribute by name %1 has already been created.
sl: Atribut z imenom %1 je že bil ustvarjen.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
sl: Vozlišče atributov ne more biti podrejeno vozlišču dokumenta, zato je atribut %1 na napačnem mestu.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
sl: Atribut z imenom %1 se je v tem predmetu že pojavil.

en: Animation is an abstract class
sl: Animacija je abstraktni razred

en: Another socket is already listening on the same port
sl: Drug vtič že posluša na istih vratih

en: Application is an abstract class
sl: Program je abstraktni razred

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Apply Changes to Document
sl: Uveljavi spremembe v dokumentu

en: Apply Changes to QML Viewer
sl: Uveljavi spremembe v pregledovalniku QML

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
sl: Vsaj en predmet %1 mora biti podrejen %2.

en: At least one %1-element must occur before %2.
sl: Pred %2 mora biti vsaj en predmet %1.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
sl: Znotraj %2 mora biti vsaj en predmet %1.

en: At least one component must be present.
sl: Prisoten mora biti vsaj en sestavni del.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
sl: V atributu %1 predmeta %2 mora biti naveden vsaj en način.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
sl: Za razmejilnikom %1 se mora pojaviti vsaj ena časovna enota.

en: Attached properties cannot be used here
sl: Pripetih lastnosti tukaj ni mogoče uporabiti

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
sl: Poskus uporabe vtiča IPv6 na okolju brez podpore za IPv6

en: Attribute %1 already defined.
sl: Atribut %1 je že določen.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
sl: Atributa %1 in %2 se medsebojno izključujeta.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
sl: Atributa %1 ni mogoče pretvoriti v zaporedje, ker se nahaja na najvišji ravni.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
sl: Atribut %1 se ne more pojaviti na predmetu %2. Dovoljena sta %3, %4 in običajni atributi.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
sl: Atribut %1 se ne more pojaviti na predmetu %2. Dovoljen je %3 in običajni atributi.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
sl: Atribut %1 se ne more pojaviti na predmetu %2. Dovoljen je le %3 in običajni atributi.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
sl: Atribut %1 se ne more pojaviti na predmetu %2. Pojavijo se lahko le običajni atributi.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
sl: Atribut %1 ne more imeti vrednosti %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
sl: Atribut %1 vsebuje neveljavno vsebino.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
sl: Atribut %1 vsebuje neveljavne podatke: %2

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
sl: Atribut %1 se ne ujema z nadomestnim znakom atributa.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
sl: Atribut %1 iz osnovne vrste manjka v izpeljani vrsti.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
sl: Atribut %1 ima omejitev vrednosti, vendar ima vrsto izpeljano iz %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
sl: Atribut %1 v izpeljani kompleksni vrsti mora imeti omejitev vrednosti %2, kot v osnovni vrsti.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
sl: Atribut %1 v izpeljani kompleksni vrsti mora imeti omejitev vrednosti %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
sl: Atribut %1 v izpeljani kompleksni vrsti mora imeti enako omejitev vrednosti %2, kot v osnovni vrsti.

en: Attribute group %1 already defined.
sl: Skupina atributov %1 je že določena.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
sl: Skupina atributov %1 vsebuje atribut %2, ki ima omejitev vrednosti, ampak vrednost deduje od %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
sl: Skupina atributov %1 dvakrat vsebuje lastnost %2.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
sl: Skupina atributov %1 vsebuje dva različna atributa, ki imata vrsto izpeljano iz %2.

en: Attribute group %1 has circular reference.
sl: Skupina atributov %1 ima krožni sklic.

en: Attribute redefined.
sl: Atribut je znova določen.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
sl: Nadomestni znak atributa v %1 ni veljavna omejitev nadomestnega znaka atributa osnovne vrste %2.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
sl: Atributi kompleksne vrste %1 niso veljavna razširitev atributov osnovne vrste %2: %3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
sl: Atributi kompleksne vrste %1 niso veljavna omejitev atributov osnovne vrste %2: %3.

en: Audio or video components could not be played
sl: Zvočnega ali video dela ni bilo mogoče predvajati

en: Audio output error
sl: Napaka predvajanja zvoka

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
sl: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 palcev)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
sl: Pojdi nazaj

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
sl: Zahtevan je osnovni atribut %1, ne pa tudi izpeljan atribut.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
sl: Zahtevan je osnovni atribut %1, ampak manjka v izpeljanem določilu.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
sl: Osnovno določilo vsebuje predmet %1, ki manjka v izpeljanem določilu

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
sl: Osnovne vrste %1 predmeta %2 ni mogoče razrešiti.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
sl: Osnovne vrste %1 kompleksne vrste ni mogoče razrešiti.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
sl: Osnovna vrsta %1 preproste vrste %2 ne sme imeti omejitev v atributu %3.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
sl: Osnovna vrsta %1 preproste vrste %2 mora imeti raznolikost unije.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
sl: Osnovna vrsta preproste vrste %1 ne more biti kompleksna vrsta %2.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
sl: Osnovna vrsta preproste vrste %1 ima izpeljavo z omejitvijo določeno kot končno.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
sl: Osnovna vrsta preproste vrste %1 mora imeti raznolikost vrste seznama.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
sl: Sidro osnovnice ne morete uporabiti v povezavi s sidri top, bottom ali vcenter.

en: Binary content does not match the length facet.
sl: Vsebina dvojiškega števila se ne ujema s faseto length.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
sl: Vsebina dvojiškega števila se ne ujema s faseto maxLength.

en: Binary content does not match the minLength facet.
sl: Vsebina dvojiškega števila se ne ujema s faseto minLength.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina dvojiškega števila ni na seznamu fasete enumeration.

en: Binding loop detected for property "%1"
sl: Za lastnost "%1" je bila zaznana zanka vezave

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
sl: Bločne omejitve izpeljanega predmeta %1 ne smejo biti šibkejše od osnovnega predmeta.

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
sl: Krepko

en: Boolean content does not match pattern facet.
sl: Vsebina logičnega števila se ne ujema s faseto pattern.

en: Bottom
sl: Dno

en: Breakpoint Condition:
sl: Pogoj za prekinitveno točko:

en: Breakpoints
sl: Prekinitvene točke

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
sl: Ni mogoče obdelati neznanega predmeta %1, pričakovani predmeti so: %2.

en: Can only assign one binding to lists
sl: Seznamom lahko dodelite le eno vezavo

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
sl: Ni mogoče zasidrati vodoravnega roba na navpični rob.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
sl: Ni mogoče zasidrati navpičnega roba na vodoravni rob.

en: Cannot anchor item to self.
sl: Ni mogoče zasidrati predmeta samega nase.

en: Cannot anchor to a null item.
sl: Ni se mogoče zasidrati na ničelni predmet.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
sl: Ni se mogoče zasidrati na predmet, ki ni nadrejen ali podrejen.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
sl: Ni mogoče animirati neobstoječe lastnosti "%1"

en: Cannot animate read-only property "%1"
sl: Ni mogoče animirati lastnosti, ki je samo za branje "%1"

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
sl: Združeni lastnosti ni mogoče neposredno dodeliti vrednosti

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
sl: Ni mogoče dodeliti vrednosti signalu (pričakovan je skript za zagon)

en: Cannot assign multiple values to a script property
sl: Lastnosti skripta ni mogoče dodeliti več vrednosti

en: Cannot assign multiple values to a singular property
sl: Enojni lastnosti ni mogoče dodeliti več vrednosti

en: Cannot assign object to list
sl: Ni mogoče dodeliti predmeta seznamu

en: Cannot assign object to property
sl: Ni mogoče dodeliti predmeta lastnosti

en: Cannot assign primitives to lists
sl: Ni mogoče dodeliti osnov seznamom

en: Cannot assign to non-existent default property
sl: Ni mogoče dodeliti neobstoječi privzeti lastnosti

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
sl: Ni mogoče dodeliti neobstoječi lastnosti "%1"

en: Cannot assign to read-only property "%1"
sl: Ni mogoče dodeliti lastnosti, ki je samo za branje "%1"

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
sl: Ni mogoče spremeniti animacije, ki je dodeljena obnašanju.

en: Cannot create %1 for output
sl: Ni mogoče ustvariti %1 za izhod

en: Cannot create empty component specification
sl: Ni mogoče ustvariti praznega določila sestavnega dela

en: Cannot load library %1: %2
sl: Knjižnice %1 ni mogoče naložiti: %2

en: Cannot open %1 for input
sl: Ni mogoče odpreti %1 za vhod

en: Cannot open %1: is a directory
sl: Ni mogoče odpreti %1: to je mapa

en: Cannot open for output
sl: Ni mogoče odpreti za vhod

en: Cannot open: %1
sl: Ni mogoče odpreti: %1

en: Cannot override FINAL property
sl: Ni mogoče prepisati lastnosti FINAL

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
sl: Ni mogoče priskrbeti potrdila brez ključa, %1

en: Cannot remove source file
sl: Ni mogoče odstraniti izvorne datoteke

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
sl: Simbola »%1« v %2 ni mogoče razrešiti: %3

en: Cannot set a duration of < 0
sl: Ni mogoče nastaviti trajanja < 0

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
sl: Ni mogoče navesti sider left, right in hcenter

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
sl: Ni mogoče navesti sider top, bottom in vcenter

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
sl: Ni mogoče začeti predvajanja.
    
    Preverite namestitev GStreamerja in se prepričajte, 
    da je nameščen paket libgstreamer-plugins-base.

en: Cannot unload library %1: %2
sl: Knjižnice %1 ni mogoče razložiti: %2

en: Case Sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
sl: Sprememba vrste v %1 ni mogoča, ker gre za abstraktno vrsto, ki je ni mogoče pretvoriti v primerek.

en: Center
sl: Sredinsko

en: Centimeters (cm)
sl: Centimetri (cm)

en: Check
sl: Označi

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
sl: Preveri slovnico in črkovanje

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
sl: Preveri črkovanje

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
sl: Preveri črkovanje med tipkanjem

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
sl: V tem obsegu manjka podrejeni predmet, podrejeni predmeti na voljo so: %1.

en: Circular group reference for %1.
sl: Krožni sklic skupine za %1.

en: Circular inheritance of base type %1.
sl: Krožno dedovanje osnovne vrste %1.

en: Circular inheritance of union %1.
sl: Krožno dedovanje unije %1.

en: Circularity detected
sl: Zaznan je bil krožni sklic

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear Console
sl: Počisti konzolo

en: Clear Debug Output
sl: Počisti izhod razhroščevalnika

en: Clear Error Log
sl: Počisti dnevnik napak

en: Close
sl: Zapri

en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

en: Close the tab
sl: Zapri zavihek

en: Closes the window
sl: Zapre okno

en: Collate
sl: Zberi

en: Color
sl: Barvno

en: Color Mode
sl: Barvni način

en: Color Picker
sl: Izbirnik barv

en: Commit
sl: Uveljavi

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
sl: Kompleksne vrste %1 ni mogoče izpeljati z razširitvijo %2, saj slednja v svojem modelu vsebine vsebuje predmet %3.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
sl: Kompleksne vrste %1 ni mogoče izpeljati iz osnovne vrste %2 %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
sl: Kompleksna vrsta %1 vsebuje atribut %2, ki ima omejitev vrednosti, ampak vrednost deduje od %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
sl: Kompleksna vrsta %1 dvakrat vsebuje atribut %2.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
sl: Kompleksna vrsta %1 vsebuje dva različna atributa, ki imata vrsto izpeljano iz %2.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
sl: Kompleksna vrsta %1 ima v svojem modelu vsebine podvojen predmet %2.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
sl: Kompleksna vrsta %1 ima vsebino, ki ni deterministična.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
sl: Kompleksna vrsta %1 ne sme biti abstraktna.

en: Complex type %1 must have simple content.
sl: Kompleksna vrsta %1 mora imeti preprosto vsebino.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
sl: Kompleksna vrsta %1 mora imeti enako preprosto vrsto kot njen osnovni razred %2.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
sl: Kompleksne vrste %1 s preprosto vsebino ni mogoče izpeljati iz kompleksne osnovne vrste %2.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
sl: Kompleksne vrste izpeljanega predmeta %1 ni mogoče veljavno izpeljati iz osnovnega predmeta.

en: Component elements may not contain properties other than id
sl: Predmeti sestavni delov ne smejo vsebovati drugih lastnosti kot id

en: Component objects cannot declare new functions.
sl: Predmeti sestavnih delov ne morejo deklarirati novih funkcij.

en: Component objects cannot declare new properties.
sl: Predmeti sestavnih delov ne morejo deklarirati novih lastnosti.

en: Component objects cannot declare new signals.
sl: Predmeti sestavnih delov ne morejo deklarirati novih signalov.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
sl: Sestavni del z ID-jem %1 je že bil določen.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
sl: Strežnik SOCKSv5 ne dovoljuje povezave

en: Connection refused
sl: Povezava zavrnjena

en: Connection timed out
sl: Povezava je potekla

en: Connection to proxy closed prematurely
sl: Povezava s pos. strž. je bila predčasno zaprta

en: Connection to proxy refused
sl: Povezava s pos. strž. zavrnjena

en: Connection to proxy timed out
sl: Čas za povezavo s pos. strž. je potekel

en: Connections: nested objects not allowed
sl: Povezave: gnezdeni predmeti niso dovoljeni

en: Connections: script expected
sl: Povezave: pričakovan skript

en: Connections: syntax error
sl: Povezave: skladenjska napaka

en: Console
sl: Konzola

en: Contains commands to manipulate the window
sl: Vsebuje ukaze za upravljanje z oknom

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
sl: Model vsebine kompleksne vrste %1 vsebuje predmet %2, zato ga ni mogoče izpeljati z razširitvijo iz vrste, ki ni prazna.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
sl: Model vsebine kompleksne vrste %1 ni veljavna razširitev modela vsebine %2.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
sl: Vsebina atributa %1 predmeta %2 ne sme biti iz imenskega prostora %3.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
sl: Vsebina atributa %1 se ne ujema z določeno omejitvijo vrednosti.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
sl: Vsebina atributa %1 se ne ujema z zanj določeno vrsto: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
sl: Vsebina predmeta %1 se ne ujema z določeno omejitvijo vrednosti.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
sl: Vsebina predmeta %1 se ne ujema z zanj določeno vrsto: %2.

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Copies
sl: Izvodi

en: Copies:
sl: Izvodi:

en: Copy &Link Location
sl: Kopiraj mesto &povezave

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
sl: Kopiraj zvok

en: Copy Color
sl: Kopiraj barvo

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
sl: Kopiraj naslov slike

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
sl: Kopiraj sliko

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
sl: Kopiraj povezavo

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
sl: Kopiraj video

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
sl: Kopiraj

en: Could not begin transaction
sl: Ni bilo mogoče začeti transakcije

en: Could not commit transaction
sl: Ni bilo mogoče uveljaviti transakcije

en: Could not connect
sl: Povezava ni mogoča

en: Could not decode media source.
sl: Ni bilo mogoče odkodirati predstavnostnega vira.

en: Could not instantiate cursor delegate
sl: Delegata kazalke ni mogoče pretvoriti v primerek

en: Could not load cursor delegate
sl: Delegata kazalke ni mogoče naložiti

en: Could not locate media source.
sl: Ni bilo mogoče najti predstavnostnega vira.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
sl: Ni bilo mogoče odpreti zvočne naprave. Naprava je že v uporabi.

en: Could not open input redirection for reading
sl: Preusmeritve vhoda ni bilo mogoče odpreti za branje

en: Could not open media source.
sl: Ni mogoče odpreti predstavnostnega vira.

en: Could not open output redirection for writing
sl: Preusmeritve izhoda ni bilo mogoče odpreti za pisanje

en: Could not read footer
sl: Ni bilo mogoče prebrati noge

en: Could not read image data
sl: Ni bilo mogoče prebrati podatkov slike

en: Could not reset to start position
sl: Ni bilo mogoče ponastaviti na začetni položaj

en: Could not rollback transaction
sl: Ni bilo mogoče razveljaviti transakcije

en: Could not seek to image read footer
sl: Ni bilo se bilo mogoče premakniti do branja noge slike

en: Cu&t
sl: &Izreži

en: Current Page
sl: Trenutna stran

en: Custom
sl: Po meri

en: Customize...
sl: Prilagodi ...

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
sl: Izreži

en: DRM error
sl: Napaka upravljanja z omejitvami

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
sl: Podatki vrste %1 ne smejo biti prazni.

en: Datagram was too large to send
sl: Datagram je bil prevelik za pošiljanje

en: Date Modified
sl: Spremenjeno

en: Date time content does not match pattern facet.
sl: Vsebina datuma in časa se ne ujema s faseto pattern.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
sl: Vsebina datuma in časa se ne ujema s faseto maxExclusive.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
sl: Vsebina datuma in časa se ne ujema s faseto maxInclusive.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
sl: Vsebina datuma in časa se ne ujema s faseto minExclusive.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
sl: Vsebina datuma in časa se ne ujema s faseto minInclusive.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina datuma in časa ni na seznamu fasete enumeration.

en: Day %1 is invalid for month %2.
sl: Dan %1 za mesec %2 ni veljaven.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
sl: Dan %1 je izven obsega %2 ... %3.

en: Debug
sl: Razhrošči

en: Debug Output
sl: Izhod razhroščevalnika

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
sl: <nedoločeno>

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
sl: [Polje velikosti %1]

en: Decay HF ratio (%)
sl: VF razmerje razpada (%)

en: Decay time (ms)
sl: Čas razpada (ms)

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
sl: Vsebina desetiškega števila se ne ujema v faseti fractionDigits.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
sl: Vsebina desetiškega števila se ne ujema v faseti totalDigits.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
sl: Deklaracija atributa %1 ne obstaja.

en: Declaration for element %1 does not exist.
sl: Deklaracija predmeta %1 ne obstaja.

en: Decoder error
sl: Napaka odkodirnika

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
sl: Uveljavi

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
sl: Privzeto

en: Defaults
sl: Privzete vrednosti

en: Delegate component must be Item type.
sl: Sestavni del delegata mora biti vrste predmeta.

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete to the end of the word
sl: Izbriši do konca besede

en: Delete to the start of the word
sl: Izbriši do začetka besede

en: Density (%)
sl: Gostota (%)

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
sl: Metoda izpeljave %1 mora biti razširitev, saj je osnovna vrsta %2 preprosta.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
sl: Izpeljan atribut %1 ne obstaja v osnovnem določilu.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
sl: Izpeljan atribut %1 se ne ujema z nadomestnim znakom v osnovnem določilu.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
sl: Izpeljano določilo vsebuje predmet %1, ki ne obstaja v osnovnem določilu

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
sl: Izpeljan predmet %1 ne more biti NULL, saj tudi osnovni predmet ne more biti NULL.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
sl: Izpeljan predmet %1 ima šibkejšo omejitev vrednosti kot osnovni delec.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
sl: Izpeljanemu predmetu %1 manjka omejitev vrednosti kot je določena v osnovnem delcu.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
sl: Izpeljani delec dovoljuje vsebino, ki v osnovnem delcu ni dovoljena.

en: Derived particle is missing element %1.
sl: Izpeljanemu delcu manjka predmet %1.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
sl: Izpeljan nadomestni znak ni podnabor osnovnega nadomestnega znaka.

en: Destination file exists
sl: Ciljna datoteka obstaja

en: Diffusion (%)
sl: Razpršitev (%)

en: Disable Breakpoint
sl: Onemogoči prekinitveno točko

en: Disconnected
sl: Povezava prekinjena

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
sl: Prikaže ime okna in vsebuje gumbe za njegov nadzor

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
sl: Deljenje vrednosti vrste %1 z %2 (ni število) ni dovoljeno.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
sl: Deljenje vrednosti vrste %1 z %2 ali %3 (pozitivna ali negativna nič) ni dovoljeno.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
sl: Deljenje (%1) z nič (%2) ni določeno.

en: Dock
sl: Zasidraj

en: Document is not a XML schema.
sl: Dokument ni shema XML.

en: Done
sl: Končano

en: Double content does not match pattern facet.
sl: Vsebina števila z dvojno natančnostjo se ne ujema s faseto pattern.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
sl: Vsebina števila z dvojno natančnostjo se ne ujema s faseto maxExclusive.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
sl: Vsebina števila z dvojno natančnostjo se ne ujema s faseto maxInclusive.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
sl: Vsebina števila z dvojno natančnostjo se ne ujema s faseto minExclusive.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
sl: Vsebina števila z dvojno natančnostjo se ne ujema s faseto minInclusive.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina števila z dvojno natančnostjo ni na seznamu fasete enumeration.

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
sl: Shrani sliko

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
sl: Shrani povezavo ...

en: Download error
sl: Napaka med prejemom

en: Duplex Printing
sl: Dvostransko tiskanje

en: Duplicate default property
sl: Podvojena privzeta lastnost

en: Duplicate method name
sl: Podvojeno ime metode

en: Duplicate property name
sl: Podvojeno ime lastnosti

en: Duplicate signal name
sl: Podvojeno ime signala

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
sl: Podvojeno ime predmetov %1 v predmetu %2.

en: Duplicated facets in simple type %1.
sl: Podvojene fasete v preprosti vrsti %1.

en: Duration content does not match pattern facet.
sl: Vsebina trajanja se ne ujema s faseto pattern.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
sl: Vsebina trajanja se ne ujema s faseto maxExclusive.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
sl: Vsebina trajanja se ne ujema s faseto maxInclusive.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
sl: Vsebina trajanja se ne ujema s faseto minExclusive.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
sl: Vsebina trajanja se ne ujema s faseto minInclusive.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina trajanja ni na seznamu fasete enumeration.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
sl: Vsako ime parametra predloge mora biti edinstveno, %1 je pa podvojen.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
sl: Dejanske logične vrednosti ni mogoče izračunati za zaporedje, ki vsebuje dve ali več atomskih vrednosti.

en: Effects
sl: Učinki

en: Element %1 already defined.
sl: Predmet %1 je že določen.

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
sl: Predmeta %1 ni mogoče pretvoriti v zaporedje, ker se nahaja zunaj predmeta dokumenta.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
sl: Predmet %1 ne sme vsebovati drugih predmetov, saj je njegova vsebina nespremenljiva.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
sl: Predmet %1 ne more imeti izgrajevalnika zaporedja.

en: Element %1 cannot have children.
sl: Predmet %1 ne more imeti podrejenih predmetov.

en: Element %1 contains invalid content.
sl: Predmet %1 vsebuje neveljavno vsebino.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
sl: Predmet %1 vsebuje nedovoljene atribute.

en: Element %1 contains not allowed child content.
sl: Predmet %1 vsebuje nedovoljeno podrejeno vsebino.

en: Element %1 contains not allowed child element.
sl: Predmet %1 vsebuje nedovoljen podrejeni predmet.

en: Element %1 contains not allowed text content.
sl: Predmet %1 vsebuje nedovoljeno besedilno vsebino.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
sl: Predmet %1 vsebuje dva atributa vrste %2.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
sl: Predmet %1 vsebuje neznan atribut %2.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
sl: Predmet %1 se ne ujema z omejitvijo imenskega prostora nadomestnega znaka v osnovnem delcu.

en: Element %1 exists twice with different types.
sl: Predmet %1 obstaja dvakrat, z različnima vrstama.

en: Element %1 is declared as abstract.
sl: Predmet %1 je deklariran kot abstrakten.

en: Element %1 is missing child element.
sl: Predmetu %1 manjka podrejeni predmet.

en: Element %1 is missing in derived particle.
sl: Predmet %1 manjka v izpeljanem delcu.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
sl: Predmetu %1 manjka zahtevan atribut %2.

en: Element %1 is not allowed at this location.
sl: Predmet %1 ni dovoljen na tem mestu.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
sl: Predmet %1 v tem obsegu ni dovoljen, predmeti na voljo so: %2.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
sl: Predmet %1 ne sme imeti omejitve vrednosti, če je njegova osnovna vrsta kompleksna.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
sl: Predmet %1 ne sme imeti omejitve vrednosti, če je njegova vrsta izpeljana iz %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
sl: Predmet %1 ne sme pripadati skupini za zamenjavo, saj ni splošen.

en: Element %1 is not defined in this scope.
sl: Predmet %1 ni določen v tem obsegu.

en: Element %1 is not nillable.
sl: Predmet %1 ne more biti NULL.

en: Element %1 must come last.
sl: Predmet %1 mora biti zadnji.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
sl: Predmet %1 mora imeti vsaj enega izmed atributov %2 ali %3.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
sl: Predmet %1 mora imeti ali atribut %2 ali izgrajevalnik zaporedja.

en: Element contains content although it is nillable.
sl: Predmet vsebuje vsebino, čeprav je lahko NULL.

en: Element group %1 already defined.
sl: Skupina predmetov %1 je že določena.

en: Element is not creatable.
sl: Predmeta ni mogoče ustvariti.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
sl: Praznega delca ni mogoče izpeljati iz delca, ki ni prazen.

en: Empty property assignment
sl: Prazna dodelitev lastnosti

en: Empty signal assignment
sl: Prazna dodelitev signala

en: Enable Breakpoint
sl: Omogoči prekinitveno točko

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Encoding %1 is unsupported
sl: Kodiranje %1 ni podprto

en: Encountered incorrectly encoded content.
sl: Naletel na napačno kodirano vsebino.

en: Enter a value:
sl: Vnesite vrednost:

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
sl: Faseta enumeration vsebuje neveljavno vsebino: {%1} ni vrednost vrste %2.

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
sl: Napaka %1 v %2, vrstica %3, stolpec %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
sl: Napaka %1 v %2: %3

en: Error Log
sl: Dnevnik napak

en: Error closing database
sl: Napaka med zapiranjem podatkovne zbirke

en: Error creating SSL context (%1)
sl: Napaka med ustvarjanjem konteksta SSL (%1)

en: Error creating SSL session, %1
sl: Napaka med ustvarjanjem seje SSL: %1

en: Error creating SSL session: %1
sl: Napaka med ustvarjanjem seje SSL: %1

en: Error decoding: %1: %2
sl: Napaka med odkodiranjem %1: %2

en: Error during SSL handshake: %1
sl: Napaka med rokovanjem SSL: %1

en: Error loading local certificate, %1
sl: Napaka med nalaganjem krajevnega potrdila, %1

en: Error loading private key, %1
sl: Napaka med nalaganjem zasebnega ključa, %1

en: Error opening URL
sl: Napaka med odpiranjem URL-ja

en: Error opening database
sl: Napaka med odpiranjem podatkovne zbirke

en: Error opening file
sl: Napaka med odpiranjem datoteke

en: Error opening resource
sl: Napaka med odpiranjem vira

en: Error opening source: media type could not be determined
sl: Napaka med odpiranjem vira: ni bilo mogoče ugotoviti vrste predstavnostne datoteke

en: Error opening source: resource is compressed
sl: Napaka pri odpiranju vira: vrsta ni podprta

en: Error opening source: resource not opened
sl: Napaka med odpiranjem vira: vir ni odprt

en: Error opening source: resource not valid
sl: Napaka med odpiranjem vira: vir ni veljaven

en: Error opening source: type not supported
sl: Napaka med odpiranjem vira: vrsta ni podprta

en: Error reading from process
sl: Napaka med branjem iz opravila

en: Error while downloading %1: %2
sl: Napaka med prejemanjem %1: %2

en: Error while reading: %1
sl: Napaka med branjem: %1

en: Error while uploading %1: %2
sl: Napaka med pošiljanjem %1: %2

en: Error writing to process
sl: Napaka med pisanjem v opravilo

en: Execute
sl: Izvedi

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
sl: Executive (7.5 x 10 palcev, 191 x 254 mm)

en: Exit
sl: Izhod

en: Expected
sl: Pričakovan

en: Expected character data.
sl: Pričakoval znakovne podatke.

en: Extra content at end of document.
sl: Dodatna vsebina na koncu dokumenta.

en: Failed to get image from provider: %1
sl: Ni bilo mogoče pridobiti slike od ponudnika: %1

en: Failed to set requested IAP
sl: Ni bilo mogoče nastaviti zahtevanega ponudnika interneta

en: Failure to write block
sl: Napaka med zapisovanjem bloka

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
sl: Napaka med spreminjanjem vrste %1 v %2: %3

en: False
sl: Napačno

en: Field %1 has no simple type.
sl: Polje %1 nima preproste vrste.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
sl: V datoteko %1 ni mogoče pisati.
    Izberite drugo ime datoteke.

en: File exists
sl: Datoteka obstaja

en: File name case mismatch for "%1"
sl: Neujemanje velikosti črk za "%1"

en: Find &Next
sl: Najdi na&slednje

en: Find &Previous
sl: Najdi p&rejšnje

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
sl: Nespremenljiva omejitev vrednosti ni dovoljena, če je predmet lahko NULL.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
sl: Nespremenljiva omejitev vrednosti predmeta %1 se razlikuje od omejitve vrednosti v osnovnem delcu.

en: Float
sl: Naj lebdi

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
sl: Pisave

en: Font st&yle
sl: &Slog pisave

en: Form
sl: Obrazec

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
sl: Pojdi naprej

en: General SOCKSv5 server failure
sl: Splošna napaka strežnika SOCKSv5

en: GestureArea: nested objects not allowed
sl: GestureArea: gnezdeni predmeti niso dovoljeni

en: GestureArea: script expected
sl: GestureArea: pričakovan skript

en: GestureArea: syntax error
sl: GestureArea: skladenjska napaka

en: Getting position failed
sl: Pridobivanje položaja ni uspelo

en: Go Back
sl: Pojdi nazaj

en: Go to Line
sl: Pojdi v vrstico

en: Grayscale
sl: Sivinsko

en: Height:
sl: Višina:

en: Help
sl: Pomoč

en: Hide Details...
sl: Skrij podrobnosti ...

en: Home
sl: Domov

en: Host not found
sl: Gostitelja ni mogoče najti

en: Host unreachable
sl: Gostitelj ni dosegljiv

en: ID illegally masks global JavaScript property
sl: ID neveljavno maskira splošno lastnost JavaScripta

en: ID value '%1' is not unique.
sl: Vrednost ID »%1« ni edinstvena.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
sl: ID-ji se ne morejo začeti z veliko črko

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
sl: ID-ji morajo vsebovati le črke, številke in podčrtaje

en: IDs must start with a letter or underscore
sl: ID-ji se morajo začeti s črko ali podčrtajem

en: Identity constraint %1 already defined.
sl: Omejitev istovetnosti %1 je že določena.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
sl: Če imata obe vrednosti odmik območja, mora biti enak za obe. %1 in %2 nista enaka.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
sl: Če predmet %1 nima atributa %2, ne more imeti atributa %3 ali %4.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
sl: Če je prvi argument prazno zaporedje ali pa niz z dolžino nič (brez imenskega prostora), predpone ni mogoče navesti. Navedena je bila predpona %1.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
sl: Prezri

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
sl: Prezri

en: Illegal method name
sl: Neveljavno ime metode

en: Illegal namespace declaration.
sl: Neveljavna deklaracija imenskega prostora.

en: Illegal property name
sl: Neveljavno ime lastnosti

en: Illegal signal name
sl: Neveljavno ime signala

en: Image depth not valid
sl: Globina slike ni podprta

en: Image mHeader read failed
sl: Branje mHeader iz slike ni uspelo

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
sl: Vrsta slike (ni TrueVision 2.0) ni podprta

en: Image type not supported
sl: Vrsta slike ni podprta

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
sl: V izgrajevalniku imenskega prostora vrednost imenskega prostora ne more biti prazen niz.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
sl: V poenostavljenem modulu slogovne predloge mora biti prisoten atribut %1.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
sl: V vzorcu XSL-T lahko uporabite le osi %2 ali %3, ne pa %1.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
sl: V vzorcu XSL-T funkcija %1 ne more imeti tretjega argumenta.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
sl: V vzorcu XSL-T se lahko za ujemanje uporabijo le funkcije %1 in %2, ne pa %3.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
sl: V vzorcu XSL-T mora biti prvi argument funkcije %1 nespremenljivi niz ali sklic na spremenljivko, če se uporablja za ujemanje.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
sl: V vzorcu XSL-T mora biti prvi argument funkcije %1 nespremenljivi niz, če se uporablja za ujemanje.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
sl: V nizu za zamenjavo se lahko %1 uporabi le kot ubežno zaporedje samega sebe ali %2, ne pa %3

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
sl: V nizu za zamenjavo, mora za %1 biti vsaj ena števka, če ne gre za ubežno zaporedje.

en: In use
sl: V uporabi

en: Inches (in)
sl: Palci (in)

en: Incorrectly specified signal assignment
sl: Napačno določena dodelitev signala

en: Indent
sl: Zamakni

en: Insert
sl: Vstavi

en: Insert Bulleted List
sl: Vstavi neoštevilčen seznam

en: Insert Numbered List
sl: Vstavi oštevilčeni seznam

en: Insert Unicode control character
sl: Vstavi nadzorni znak Unicode

en: Insert a new line
sl: Vstavi novo vrstico

en: Insert a new paragraph
sl: Vstavi nov odstavek

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
sl: Preveri

en: Inspector Mode
sl: Način nadzornika

en: Insufficient bandwidth
sl: Pasovna širina ni zadostna

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
sl: Deljenje celega števila (%1) z nič (%2) ni določeno.

en: Interrupt
sl: Prekini

en: Invalid QName content: %1.
sl: Neveljavna vsebina QName: %1.

en: Invalid URL
sl: Neveljaven URL

en: Invalid XML character.
sl: Neveljaven znak XML.

en: Invalid XML version string.
sl: Neveljaven niz različice XML.

en: Invalid alias location
sl: Neveljavno mesto vzdevka

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
sl: Neveljaven sklic na vzdevek. Sklic na vzdevek mora biti podan kot <id>, <id>.<property> ali <id>.<value property>.<property>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
sl: Neveljaven sklic na vzdevek. Ni mogoče najti id-ja "%1"

en: Invalid attached object assignment
sl: Neveljavna dodelitev pripetega predmeta

en: Invalid attribute in XML declaration.
sl: Neveljaven atribut v deklaraciji XML.

en: Invalid component body specification
sl: Neveljavno določilo telesa sestavnega dela

en: Invalid component id specification
sl: Neveljavno določilo id-ja sestavnega dela

en: Invalid configuration.
sl: Neveljavne nastavitve.

en: Invalid document.
sl: Neveljaven dokument.

en: Invalid empty ID
sl: Neveljaven prazen ID

en: Invalid empty URL
sl: Neveljaven prazen URL

en: Invalid entity value.
sl: Neveljavna vrednost entitete.

en: Invalid filename
sl: Neveljavno ime datoteke

en: Invalid grouped property access
sl: Neveljaven dostop do združene lastnosti

en: Invalid hostname
sl: Neveljavno ime gostitelja

en: Invalid option:
sl: Neveljavna možnost:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
sl: Neveljaven ali prazen seznam šifer (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: "%1" je lastnost samo za branje

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovan vektor 3D

en: Invalid property assignment: boolean expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovana logična vrednost

en: Invalid property assignment: color expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovana barva

en: Invalid property assignment: date expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovan datum

en: Invalid property assignment: datetime expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovana datum in čas

en: Invalid property assignment: int expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovano celo število

en: Invalid property assignment: number expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovano število

en: Invalid property assignment: point expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovana točka

en: Invalid property assignment: rect expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovan pravokotnik

en: Invalid property assignment: script expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovan skript

en: Invalid property assignment: size expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovana velikost

en: Invalid property assignment: string expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovan niz

en: Invalid property assignment: time expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovan čas

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: neznano ovrednotenje

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovano nepredznačeno celo število

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: nepodprta vrsta "%1"

en: Invalid property assignment: url expected
sl: Neveljavna dodelitev lastnosti: pričakovan url

en: Invalid property nesting
sl: Neveljavno gnezdenje lastnosti

en: Invalid property type
sl: Neveljavna vrsta lastnosti

en: Invalid property use
sl: Neveljavna uporaba lastnosti

en: Invalid protocol
sl: Neveljaven protokol

en: Invalid socket descriptor
sl: Neveljaven opisnik vtiča

en: Invalid source type.
sl: Neveljavna vrsta vira.

en: Invalid use of id property
sl: Neveljavna uporaba lastnosti id-ja

en: Invalid use of namespace
sl: Neveljavna uporaba imenskega prostora

en: It is not possible to bind to the prefix %1
sl: Ni mogoče vezati na predpono %1.

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
sl: Ni mogoče spremeniti vrste %1 v %2.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
sl: Predpone %1 ni mogoče znova deklarirati.

en: It will not be possible to retrieve %1.
sl: %1 ne bo mogoče pridobiti.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
sl: Ni mogoče dodati atributov po katerikoli drugi vrsti vozlišča.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
sl: Ni mogoče spremeniti vrste vrednosti %1 vrste %2 v %3

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
sl: Ležeče

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
sl: Vrste predmeta %1 predmeta %2 ni mogoče razrešiti.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
sl: Vrsta predmeta osnovne vrste se ne ujema z vrsto predmeta %1.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
sl: Vrsta predmeta preproste vrste %1 ne more biti kompleksna vrsta.

en: Items
sl: Predmeti

en: JavaScript Alert - %1
sl: Opozorilo JavaScript - %1

en: JavaScript Confirm - %1
sl: Potrditev JavaScript - %1

en: JavaScript Problem - %1
sl: Težava JavaScript - %1

en: JavaScript Prompt - %1
sl: Poziv JavaScript - %1

en: Justify
sl: Obojestransko

en: Key constraint %1 contains absent fields.
sl: Omejitev ključa %1 vsebuje manjkajoča polja.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
sl: Omejitev ključa %1 vsebuje sklice na predmet %2, ki je lahko NULL.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
sl: KeyNavigation je na voljo le preko pripetih lastnosti

en: Keys is only available via attached properties
sl: Keys je na voljo le preko pripetih lastnosti

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
sl: Ni nedavnih iskanj

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
sl: Manjka vstavek

en: Landscape
sl: Ležeče

en: LayoutDirection attached property only works with Items
sl: Pripeta lastnost LayoutDirection deluje samo na predmetih

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
sl: LayoutMirroring je na voljo le preko pripetih lastnosti

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
sl:  Dodaj v slovar

en: Left edge
sl: Levi rob

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
sl: Z leve na desno

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
sl: Legal (8.5 x 14 palcev, 216 x 356 mm)

en: Less
sl: Manj

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
sl: Letter (8.5 x 11 palcev, 216 x 279 mm)

en: Level (%)
sl: Stopnja (%)

en: Line down
sl: Za vrstico dol

en: Line up
sl: V vrsto

en: Line:
sl: Vrstica:

en: List content does not match length facet.
sl: Vsebina seznama se ne ujema s faseto length.

en: List content does not match maxLength facet.
sl: Vsebina seznama se ne ujema s faseto maxLength.

en: List content does not match minLength facet.
sl: Vsebina seznama se ne ujema s faseto minLength.

en: List content does not match pattern facet.
sl: Vsebina seznama se ne ujema s faseto pattern.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina seznama ni na seznamu fasete enumeration.

en: ListElement: cannot contain nested elements
sl: ListElement: gnezdeni predmeti niso dovoljeni

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
sl: ListElement: ni mogoče uporabiti rezervirane lastnosti "id"

en: ListElement: cannot use script for property value
sl: ListElement: ni mogoče uporabiti skripta za vrednost lastnosti

en: ListModel: undefined property '%1'
sl: ListModel: nedoločena lastnost '%1'

en: Loaded Scripts
sl: Naloženi skripti

en: Loaded schema file is invalid.
sl: Naložena datoteka s shemo ni veljavna.

en: Loader does not support loading non-visual elements.
sl: Nalagalnik ne podpira nalaganja nevidnih predmetov.

en: Loading clip failed
sl: Nalaganje posnetka ni uspelo

en: Local file
sl: Krajevna datoteka

en: Locals
sl: Krajevne

en: Location:
sl: Mesto:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
sl: Prijava v %1 ni uspela: zahtevana je overitev

en: Long side
sl: Dolga stranica

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
sl: Poišči v slovarju

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
sl: O %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
sl: Skrij %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
sl: Skrij druge

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
sl: Možnosti ...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
sl: Končaj %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
sl: Storitve

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
sl: Pokaži vse

en: Ma&ximize
sl: &Razpni

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
sl: Vzdevek

en: Mac OS X input method
sl: Način za vnašanje Mac OS X

en: Makes the window full screen
sl: Razpne okno čez ves zaslon

en: Margins
sl: Odmiki

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
sl: Vrsta

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
sl: Mapa z datotekami

en: Matches are case insensitive
sl: Ujemanja niso občutljiva na velikost črk

en: Maximize
sl: Razpni

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
sl: Zvočni predmet

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
sl: Nadzor in prikaz stanja predmeta za predvajanje zvoka

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
sl: Začni predvajanje

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
sl: Trenutno stanje filma

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
sl: Trenutni čas filma

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
sl: Pretečen čas

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
sl: Gumb za cel zaslon

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
sl: Drsnik za mesto v posnetku

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
sl: Gumb drsnika za mesto v posnetku

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
sl: Gumb za utišanje

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
sl: Utišaj zvočne sledi

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
sl: Gumb za premor

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
sl: Naredi premor predvajanja

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
sl: Gumb za predvajanje

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
sl: Predvajaj film čez ves zaslon

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
sl: Preostali čas

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
sl: Preostali čas filma

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
sl: Povrni pretakanje filma na resnični čas

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
sl: Gumb za vrnitev na resnični čas

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
sl: Gumb za previjanje

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
sl: Previj film nazaj

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
sl: Gumb za pomik nazaj

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
sl: Gumb za pomik naprej

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
sl: Hitro se pomakni nazaj

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
sl: Hitro se pomakni naprej

[ctx: Media controller element]
en: Slider
sl: Drsnik

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
sl: Ročka na drsniku

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
sl: Prikaz stanja

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
sl: Gumb za preklic utišanja

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
sl: Prekliči utišanje zvočnih sledi

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
sl: Video predmet

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
sl: Nadzor in prikaz stanja predmeta za predvajanje videa

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
sl: Nalaganje ...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
sl: Prenos v živo

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
sl: %1 dni %2 ur %3 minut %4 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
sl: %1 ur %2 minut %3 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
sl: %1 minut %2 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
sl: %1 sekund

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
sl: Nedoločen čas

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
sl: Vrste člana %1 ni mogoče izpeljati iz vrste člana %2 %3 osnovne vrste %4.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
sl: Vrste člana %1 predmeta %2 ni mogoče razrešiti.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
sl: Vrsta člana preproste vrste %1 ne more biti kompleksna vrsta.

en: Menu
sl: Meni

en: Method names cannot begin with an upper case letter
sl: Imena metod se ne morejo začeti z veliko črko

en: Mi&nimize
sl: S&krči

en: Millimeters (mm)
sl: Milimetri (mm)

en: Minimize
sl: Skrči

en: Missing codec helper script assistant.
sl: Manjka skriptni pomočnik za kodeke.

en: Missing default state in history state '%1'
sl: V zgodovinskem stanju »%1« manjka privzeto stanje

en: Missing initial state in compound state '%1'
sl: V sestavljenem stanju »%1« manjka začetno stanje

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
sl: Uvozi modulov se morajo pojaviti pred deklaracijami funkcij, spremenljivk in možnosti.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
sl: Ostanek deljenja (%1) z nič (%2) ni določen.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
sl: Mesec %1 je izven obsega %2 ... %3.

en: More
sl: Več

en: More than one value found for field %1.
sl: Za polje %1 je bila najdena več kot ena vrednost.

en: More...
sl: Več ...

en: Move the cursor to the end of the block
sl: Premakni kazalko na konec bloka

en: Move the cursor to the end of the document
sl: Premakni kazalko na konec dokumenta

en: Move the cursor to the end of the line
sl: Premakni kazalko na konec vrstice

en: Move the cursor to the next character
sl: Premakni kazalko na naslednji znak

en: Move the cursor to the next line
sl: Premakni kazalko v naslednjo vrstico

en: Move the cursor to the next word
sl: Premakni kazalko v naslednjo besedo

en: Move the cursor to the previous character
sl: Premakni kazalko na prejšnji znak

en: Move the cursor to the previous line
sl: Premakni kazalko v prejšnjo vrstico

en: Move the cursor to the previous word
sl: Premakni kazalko v prejšnjo besedo

en: Move the cursor to the start of the block
sl: Premakni kazalko na začetek bloka

en: Move the cursor to the start of the document
sl: Premakni kazalko na začetek dokumenta

en: Move the cursor to the start of the line
sl: Premakni kazalko na začetek vrstice

en: Moves the window out of the way
sl: Umakne okno, da ni v napoto

en: Multicast error
sl: Napaka večsmernega oddajanja

en: Multiple input method switcher
sl: Orodje za preklop med načini vnašanja

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
sl: Orodje za preklop med več načini vnašanja, ki uporablja vsebinski meni besedilnih gradnikov

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
sl: Množenje vrednosti vrste %1 z %2 ali %3 (pozitivna ali negativna neskončnost) ni dovoljeno.

[ctx: Mute]
en: Mute
sl: Utišaj

en: Muted
sl: Utišano

en: Name
sl: Ime

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
sl: Imenski prostor %1 je lahko vezan le na %2 (in je, v vsakem primeru, vnaprej deklariran)

en: Namespace %1 cannot be used as a type
sl: Imenskega prostora %1 ni mogoče uporabiti kot vrste

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
sl: Deklaracije imenskih prostorov se morajo pojaviti pred deklaracijami funkcij, spremenljivk in možnosti.

en: Namespace prefix '%1' not declared
sl: Predpona imenskega prostora »%1« ni deklarirana

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
sl: Predpona imenskega prostora »%1« ni določena.

en: Network communication error
sl: Napaka sporazumevanja prek omrežja

en: Network error
sl: Napaka omrežja

en: Network operation timed out
sl: Čas za omrežno opravilo je pretekel

en: Network timeout.
sl: Časovni pretek omrežja.

en: Network unavailable
sl: Omrežje ni na voljo

en: Network unreachable
sl: Omrežje ni dosegljivo

en: New
sl: Novo

en: Next
sl: Naslednja

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
sl: Najdenega ni nobenega ugibanja

en: No casting is possible with %1 as the target type.
sl: Sprememba vrste ni mogoča za %1 kot ciljno vrsto.

en: No certificates could be verified
sl: Ni bilo mogoče preveriti nobenega potrdila

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
sl: Za cilje in začetek prehoda iz stanja »%1« ni skupnega prednika

en: No comparisons can be done involving the type %1.
sl: Če je ena izmed vrst %1, primerjava ni mogoča.

en: No definition for element %1 available.
sl: Definicija za predmet %1 ni na voljo.

en: No error
sl: Brez napake

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
sl: Zunanje funkcije niso podprte. Vse podprte funkcije lahko uporabite neposredno, brez da bi jih najprej deklarirali kot zunanje

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
sl: Podatkovni pogoni niso na voljo ali pa pogon ne podpira UnMapExtension

en: No function with name %1 is available.
sl: Na voljo ni nobene funkcije z imenom %1.

en: No function with signature %1 is available
sl: Na voljo ni nobene funkcije s podpisom %1

en: No host name given
sl: Podano ni bilo nobeno ime gostitelja

en: No namespace binding exists for the prefix %1
sl: Za predpono %1 ne obstaja nobena vez imenskega prostora

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
sl: Ni operanda v deljenju s celimi števili, %1, lahko je %2.

en: No program defined
sl: Program ni določen

en: No property alias location
sl: Ni lastnosti mesta vzdevka

en: No referenced value found for key reference %1.
sl: Za sklic ključa %1 ni bilo najdene vrednosti sklica.

en: No schema defined for validation.
sl: Določene ni nobene sheme za potrjevanje.

en: No suitable proxy found
sl: Najden ni bil noben primeren pos. strž.

en: No template by name %1 exists.
sl: Predloga z imenom %1 ne obstaja.

en: No value is available for the external variable with name %1.
sl: Za zunanjo spremenljivko z imenom %1 ni na voljo nobene vrednosti.

en: No variable with name %1 exists
sl: Spremenljivka z imenom %1 ne obstaja

en: Non-existent attached object
sl: Pripet predmet ne obstaja

en: Non-unique value found for constraint %1.
sl: Za omejitev %1 je bila najdena ne-edinstvena vrednost.

en: None
sl: Brez

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
sl: Nobena izmed pragem ni podprta, zato morate uporabiti zasilni izraz.

en: Not an attached property name
sl: Ni pripeto ime lastnosti

en: Not found
sl: Ni najden

en: Not ready
sl: Ni pripravljeno

en: Not ready to play
sl: Ni pripravljen na predvajanje

en: Not supported
sl: Ni podprto

en: Notation %1 already defined.
sl: Zapis %1 je že določen.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina zapisa ni na seznamu fasete enumeration.

en: OK
sl: V redu

en: One of the CA certificates is invalid
sl: Eno izmed potrdil overiteljev potrdil ni veljavno

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
sl: Samo fasete %1 in %2 so dovoljene, če so izpeljane po uniji.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
sl: V uvodu poizvedbe se lahko pojavi le ena deklaracija %1.

en: Only one %1-element can appear.
sl: Pojavi se lahko samo en predmet %1.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
sl: Na %2 je lahko vezana le predpona %1 in obratno.

en: Open
sl: Odpri

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
sl: Odpri zvok

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
sl: Odpri okvir

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
sl: Odpri sliko

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
sl: Odpri povezavo

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
sl: Odpri video

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
sl: Odpri v novem oknu

en: Opening clip failed
sl: Odpiranje posnetka ni uspelo

en: Operation canceled
sl: Opravilo preklicano

en: Operation on non-socket
sl: Dejanje na ne-vtiču

en: Operation on socket is not supported
sl: Dejanje na vtiču ni podprto

en: Operation stopped by the user
sl: Dejanje zaustavil uporabnik

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
sl: Operatorja %1 ni mogoče uporabiti na atomskih vrednostih vrst %2 in %3.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
sl: Operatorja %1 ni mogoče uporabiti na vrsti %2.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
sl: Operator %1 ni na voljo med atomskimi vrednostmi vrste %2 in %3.

en: Options
sl: Možnosti

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Out of memory
sl: Zmanjkalo pomnilnika

en: Out of resources
sl: Zmanjkalo je virov

en: Outdent
sl: Odstrani zamik

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
sl: Oris

en: Output &file:
sl: Izhodna d&atoteka:

en: Output Settings
sl: Nastavitve izpisa

en: Overflow
sl: Prekoračitev zgornje meje

en: Overflow: Can't represent date %1.
sl: Prekoračitev: ni mogoče predstaviti datuma %1.

en: Overflow: Date can't be represented.
sl: Prekoračitev: datuma ni mogoče predstaviti.

en: P&roperties
sl: &Lastnosti

en: PM
sl: pop.

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
sl: POLICY_DB_DEFAULT mora biti določena, preden lahko uporabite katerokoli drugo definicijo POLICY

en: Page
sl: Stran

en: Page down
sl: Za stran dol

en: Page left
sl: Za stran levo

en: Page right
sl: Za stran desno

en: Page size:
sl: Velikost strani:

en: Page up
sl: Za stran gor

en: Pages from
sl: Strani od

en: Paper
sl: Papir

en: Paper source:
sl: Vir papirja:

en: Parse error: %1
sl: Napaka med razčlenjevanjem: %1

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
sl: Delec vsebuje nedeterministične nadomestne znake.

en: Paste and Match Style
sl: Prilepi in uskladi slog

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
sl: Prilepi

en: Path not found
sl: Pot ni najdena

[ctx: Pause]
en: Pause
sl: Premor

en: Pause failed
sl: Premor ni uspel

en: Permission denied
sl: Nimate dovoljenja

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
sl: Dostopnost

[ctx: Phonon::]
en: Communication
sl: Sporazumevanje

[ctx: Phonon::]
en: Games
sl: Igre

[ctx: Phonon::]
en: Music
sl: Glasba

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
sl: Obvestila

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
sl: Predvajanje zvoka

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
sl: Naprava za predvajanje zvoka

[ctx: Play]
en: Play
sl: Predvajaj

en: Play/Pause Animations
sl: Predvajanje/premor animacij

en: Playback complete
sl: Predvajanje je zaključeno

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
sl: Namestitev vstavka kodeka je spodletela za kodek: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
sl: Neujemanje podatkov za potrjevanje vstavkov v »%1«

en: Points (pt)
sl: Pike (pt)

en: Portrait
sl: Pokončno

en: Position
sl: Položaj

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
sl: Ob 'centerIn' je bila zaznana morebitna zanka sidra.

en: Possible anchor loop detected on fill.
sl: Ob 'fill' je bila zaznana morebitna zanka sidra.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
sl: Ob vodoravnem sidru je bila zaznana morebitna zanka sidra.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
sl: Ob navpičnem sidru je bila zaznana morebitna zanka sidra.

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
sl: Predpona %1 je lahko vezana le na %2 (in je, v vsakem primeru, vnaprej deklarirana)

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
sl: Predpona %1 je že deklarirana v uvodu.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
sl: Predpona kvalificiranega imena %1 ni določena.

en: Premature end of document.
sl: Predčasen konec dokumenta.

en: Press
sl: Pritisni

en: Preview
sl: Predogled

en: Previous
sl: Prejšnja

en: Print
sl: Natisni

en: Print To File ...
sl: Natisni v datoteko ...

en: Print all
sl: Natisni vse

en: Print current page
sl: Natisni trenutno stran

en: Print range
sl: Obseg tiskanja

en: Print selection
sl: Natisni izbiro

en: Print to File (PDF)
sl: Natisni v datoteko (PDF)

en: Print to File (Postscript)
sl: Natisni v datoteko (Postscript)

en: Printer
sl: Tiskalnik

en: Private key does not certify public key, %1
sl: Zasebni ključ ne potrjuje javnega ključa: %1

en: Process crashed
sl: Opravilo se je zrušilo

en: Process failed to start: %1
sl: Opravilo se ni uspelo zagnati: %1

en: Process operation timed out
sl: Čas za dejanje opravila je potekel

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
sl: Povišanje %1 v %2 lahko povzroči izgubo natančnosti.

en: Property assignment expected
sl: Pričakovana dodelitev lastnosti

en: Property has already been assigned a value
sl: Lastnosti je bila že dodeljena vrednost

en: Property names cannot begin with an upper case letter
sl: Imena lastnosti se ne morejo začeti z veliko črko

en: Property value set multiple times
sl: Vrednost lastnosti je bila nastavljena večkrat

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
sl: PropertyChanges ne podpirajo ustvarjanja predmetov določenih za stanje.

en: Protocol type not supported
sl: Vrsta protokola ni podprta

en: Proxy authentication failed
sl: Overitev posr. strž. ni uspela

en: Proxy authentication failed: %1
sl: Overitev posr. strž. ni uspela: %1

en: Proxy host not found
sl: Ni mogoče najti gostitelja pos. strž.

en: Proxy server error
sl: Napaka posredniškega strežnika

en: Proxy server not supported
sl: Posredniški strežnik ni podprt

en: PulseAudio Sound Server
sl: Zvočni strežnik PulseAudio

en: Puts a maximized window back to normal
sl: Obnovi razpeto okno na običajno velikost

en: Puts a minimized window back to normal
sl: Obnovi skrčeno okno na običajno velikost

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
sl: Ni mogoče vezati spremenljivke

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
sl: Ni mogoče izvesti izjave

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
sl: Ni mogoče pridobiti prvega

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
sl: Ni mogoče pridobiti naslednjega

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
sl: Ni mogoče pridobiti zapisa %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
sl: Ni mogoče pripraviti izjave

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
sl: Qt je bil izgrajen brez podpore za QMovie

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
sl: Za lastnost "%1" je bila zaznana zanka vezave

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
sl: Pričakovana vrsta parametra

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
sl: Pričakovana vrsta lastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
sl: Pričakovan žeton `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
sl: Pričakovano ime vrste

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
sl: Določilnik se ne more začeti z nespremenljivo števko

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
sl: Neveljaven znak

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
sl: Neveljavno ubežno zaporedje

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
sl: Neveljavna skladnja za potenčno število

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
sl: Neveljavno ubežno zaporedje unicode

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
sl: Neveljavni ID uvrščevalnika uvozov

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
sl: Neveljavni spremenilnik vrste lastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
sl: Neveljavna zastavica regularnega izraza '%0'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
sl: Deklaracija JavaScript zunaj predmeta Script

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
sl: Uvoz knjižnice zahteva različico

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
sl: Vrednost lastnosti je bila nastavljena večkrat

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
sl: "Samo za branje" še ni podprto

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
sl: Rezerviranega imena "Qt" ni mogoče uporabiti kot uvrščevalnik

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
sl: Uvrščevalniki za uvoz skript morajo biti edinstveni.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
sl: Uvoz skript zahteva uvrščevalnika.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
sl: Skladenjska napaka

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
sl: Nezaključena opomba na koncu datoteke

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
sl: Nezaključen niz na koncu vrstice

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
sl: Nepričakovan spremenilnik vrste lastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
sl: Nepričakovan žeton `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
sl: Nezaključeno zaporedje poševnic v regularnem izrazu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
sl: Nezaključen razred regularnega izraza

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
sl: Nezaključen nespremenljiv regularni izraz

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
sl: Ni mogoče dodeliti predmeta lastnosti signala %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
sl: Ni mogoče dodeliti predmeta lastnosti vmesnika

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
sl: Ni mogoče dodeliti predmeta seznamu

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
sl: Ni mogoče dodeliti vrste predmeta %1 brez privzete metode

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
sl: Ni mogoče dodeliti vrednosti %1 lastnosti %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
sl: Ni mogoče povezati neujemajočega signala/reže %1 %vs. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
sl: Ni mogoče nastaviti lastnosti na %1, saj je null

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
sl: Ni mogoče ustvariti pripetega predmeta

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
sl: Ni mogoče ustvariti predmeta vrste %1

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
sl: Qt je bil izgrajen brez podpore za xmlpatterns

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
sl: Poizvedba XmlListModel se mora začeti z '/' ali "//"

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
sl: &Prekliči

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
sl: &Zapri

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
sl: &Ne

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
sl: &V redu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
sl: &Shrani

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
sl: &Da

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
sl: Prekini

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
sl: Uveljavi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
sl: Zapri brez shranjevanja

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
sl: Zavrzi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
sl: Ne shrani

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
sl: Prezri

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
sl: N&e za vse

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
sl: V redu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
sl: &Odpri

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
sl: Ponastavi

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
sl: Obnovi privzete vrednosti

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
sl: Poskusi znova

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
sl: Shrani vse

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
sl: Da za &vse

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
sl: Pogon

[ctx: QFileDialog]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
sl: Moj računalnik

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
sl: Katerakoli

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
sl: Arabska

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
sl: Armenska

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
sl: Bengalska

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
sl: Črna

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
sl: Krepko

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
sl: Cirilica

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
sl: Pol

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
sl: Pol-krepko

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
sl: Devanagarska

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
sl: Gruzijska

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
sl: Grška

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
sl: Gujaratska

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
sl: Gurmukijska

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
sl: Hebrejska

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
sl: Ležeče

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
sl: Japonska

[ctx: QFontDatabase]
en: Kannada
sl: Kannadska

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
sl: Kmerska

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
sl: Korejska

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
sl: Laoška

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
sl: Latinska

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
sl: Lahko

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
sl: Malajalamska

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
sl: Mjanmarska

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
sl: Običajna

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
sl: Nagnjeno

[ctx: QFontDatabase]
en: Ogham
sl: Ogamska

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
sl: Orijska

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
sl: Runska

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
sl: Kitajska (poenostavljena)

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
sl: Sinhalska

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
sl: Simboli

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
sl: Sirijska

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
sl: Tamilska

[ctx: QFontDatabase]
en: Telugu
sl: Teluška

[ctx: QFontDatabase]
en: Thaana
sl: Thaanska

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
sl: Tajska

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
sl: Tibetanska

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
sl: Kitajska (tradicionalna)

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
sl: Vietnamska

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
sl: Podano ni bilo nobeno ime gostitelja

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
sl: Neveljavno ime gostitelja

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
sl: Podano ni bilo nobeno ime gostitelja

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
sl: Ni bilo mogoče začeti transakcije

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
sl: Napaka med odpiranjem podatkovne zbirke

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
sl: Ni mogoče uveljaviti transakcije

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
sl: Ni mogoče razveljaviti transakcije

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
sl: Ni bilo mogoče dodeliti prostora za izjavo

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
sl: Ni bilo mogoče opisati vhodne izjave

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
sl: Ni bilo mogoče opisati izjave

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
sl: Ni bilo mogoče pridobiti naslednjega predmeta

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
sl: Ni bilo mogoče najti polja

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
sl: Ni bilo mogoče pridobiti podatkov iz polja

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
sl: Ni bilo mogoče pridobiti podatkov o poizvedbi

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
sl: Ni bilo mogoče pridobiti podatkov o izjavi

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
sl: Ni bilo mogoče pripraviti izjave

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
sl: Ni bilo mogoče začeti transakcije

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
sl: Ni mogoče zaključiti izjave

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
sl: Ni mogoče uveljaviti transakcije

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
sl: Ni mogoče ustvariti BLOB-a

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
sl: Ni mogoče izvesti poizvedbe

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
sl: Ni mogoče odpreti BLOB-a

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
sl: Ni mogoče prebrati BLOB-a

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
sl: Ni mogoče zapisati BLOB-a

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
sl: Ni prostora na napravi

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
sl: Ta datoteka ali mapa ne obstaja

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
sl: Nimate dovoljenja

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
sl: Preveč odprtih datotek

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
sl: Ni mogoče vezati izhodnih vrednosti

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
sl: Ni mogoče vezati vrednosti

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
sl: Ni mogoče izvesti naslednje poizvedbe

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
sl: Ni mogoče izvesti poizvedbe

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
sl: Ni mogoče izvesti izjave

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
sl: Ni mogoče pridobiti podatkov

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
sl: Ni mogoče pripraviti izjave

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
sl: Ni mogoče ponastaviti izjave

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
sl: Ni mogoče shraniti naslednjega rezultata

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
sl: Ni mogoče shraniti rezultata

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
sl: Ni mogoče shraniti rezultatov izjave

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
sl: Kotna orodna vrstica

[ctx: QMessageBox]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: QMessageBox]
en: OK
sl: V redu

en: QName content does not match pattern facet.
sl: Vsebina QName se ne ujema s faseto pattern.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina QName ni na seznamu fasete enumeration.

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
sl: Napaka med odpiranjem %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
sl: Neveljaven URI: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
sl: Napaka med zapisovanjem v %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
sl: Ni mogoče odpreti %1: pot je mapa

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
sl: Napaka med odpiranjem %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
sl: Napaka med branjem iz %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
sl: Zahteva za odprtje ne-krajevne datoteke %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
sl: Napaka med zapisovanjem v %1: %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
sl: Omrežni dostop je onemogočen.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
sl: Napaka omrežne seje.

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
sl: Neznan protokol »%1«

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
sl: napaka začenjanja zaledja.

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
sl: Ni mogoče začeti transakcije

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
sl: Ni mogoče uveljaviti transakcije

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
sl: Ni mogoče začeti

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
sl: Ni mogoče razveljaviti transakcije

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
sl: Ni mogoče dodeliti izjave

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
sl: Ni mogoče vezati stolpca za paketno izvedbo

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
sl: Ni mogoče vezati vrednosti

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
sl: Ni mogoče izvesti paketne izjave

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
sl: Ni mogoče izvesti izjave

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
sl: Ni mogoče pridobiti vrste izjave

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
sl: Ni se mogoče prestaviti na naslednjega

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
sl: Ni mogoče pripraviti izjave

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
sl: QODBCResult::reset: ni mogoče nastaviti 'SQL_CURSOR_STATIC' kot atributa izjave. Preverite nastavitve gonilnika ODBC

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
sl: Ni mogoče vezati spremenljivke

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
sl: Ni mogoče izvesti izjave

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
sl: Ni mogoče pridobiti

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
sl: Ni mogoče pridobiti prvega

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
sl: Ni mogoče pridobiti zadnjega

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
sl: Ni mogoče pridobiti naslednjega

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
sl: Ni mogoče pridobiti predhodnega

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
sl: Ni mogoče pripraviti izjave

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
sl: Ime

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
sl: Ni mogoče ustvariti poizvedbe

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
sl: Ni mogoče pripraviti izjave

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
sl: Natisni

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
sl: Izvozi v PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
sl: Izvozi v PostScript

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
sl: Prva stran

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
sl: Prilagodi strani

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
sl: Prilagodi širini

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
sl: Ležeče

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
sl: Zadnja stran

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
sl: Naslednja stran

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
sl: Nastavitve strani

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
sl: Nastavitve strani

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
sl: Pokončno

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
sl: Predhodna stran

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
sl: Natisni

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
sl: Pokaži dve strani

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
sl: Pokaži ogled vseh strani

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
sl: Pokaži enojno stran

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
sl: Približaj

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
sl: Oddalji

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
sl: napačna skladnja znakovnega razreda

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
sl: napačna skladnja pogleda vnaprej

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
sl: napačna skladnja ponavljanja

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
sl: uporabljena onemogočena zmožnost

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
sl: Neveljavna kategorija

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
sl: neveljaven razmik

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
sl: neveljavna osmiška vrednost

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
sl: Pogledi nazaj niso podprti, oglejte si QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
sl: dosežena notranja omejitev

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
sl: manjkajoč levi razmejilnik

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
sl: ni nobene napake

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
sl: nepričakovan konec

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
sl: Ni mogoče izvesti izjave

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
sl: Ni mogoče pridobiti rezultatov

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
sl: Brez poizvedbe

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
sl: Neujemanje števila parametrov

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
sl: Ni mogoče vezati parametrov

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
sl: Ni mogoče izvesti več izjav naenkrat

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
sl: Ni mogoče izvesti izjave

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
sl: Ni mogoče pridobiti vrstice

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
sl: Ni mogoče ponastaviti izjave

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
sl: Pogoj

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
sl: Število zadetkov

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
sl: Število prezrtih

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
sl: Mesto

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
sl: Enojen zadetek

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
sl: Ime

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
sl: Stopnja

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
sl: Mesto

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
sl: Ime

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
sl: Dodaj priljubljeno

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
sl: Prilagodi svetlost

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
sl: Program levo

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
sl: Program desno

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
sl: Zvok kroži skladbo

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
sl: Zvok naprej

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
sl: Zvok naključno predv.

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
sl: Zvok ponovi

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
sl: Samodejno previj

[ctx: QShortcut]
en: Away
sl: Odsoten

[ctx: QShortcut]
en: Back
sl: Nazaj

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
sl: Nazaj naprej

[ctx: QShortcut]
en: Backspace
sl: Vračalka

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
sl: Tabulator nazaj

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
sl: Ojačanje basov

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
sl: Manj basov

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
sl: Več basov

[ctx: QShortcut]
en: Battery
sl: Baterija

[ctx: QShortcut]
en: Book
sl: Knjiga

[ctx: QShortcut]
en: Browser
sl: Brskalnik

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
sl: Računalo

[ctx: QShortcut]
en: Call
sl: Kliči

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
sl: Žarišče fotoaparata

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
sl: Zaslonka fotoaparata

[ctx: QShortcut]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
sl: Počisti zgrabi

[ctx: QShortcut]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: QShortcut]
en: Code input
sl: Vnos kode

[ctx: QShortcut]
en: Community
sl: Skupnost

[ctx: QShortcut]
en: Context1
sl: Kontekst1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
sl: Kontekst2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
sl: Kontekst3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
sl: Kontekst4

[ctx: QShortcut]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: QShortcut]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: QShortcut]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: QShortcut]
en: Display
sl: Prikaži

[ctx: QShortcut]
en: Documents
sl: Dokumenti

[ctx: QShortcut]
en: Down
sl: Dol

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
sl: Eisu preklop

[ctx: QShortcut]
en: Eject
sl: Izvrzi

[ctx: QShortcut]
en: Enter
sl: Vnašalka

[ctx: QShortcut]
en: Escape
sl: Izhod

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
sl: Priljubljene

[ctx: QShortcut]
en: Flip
sl: Zrcali

[ctx: QShortcut]
en: Forward
sl: Naprej

[ctx: QShortcut]
en: Game
sl: Igra

[ctx: QShortcut]
en: Go
sl: Pojdi

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
sl: Hangul konec

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
sl: Hangul posebno

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
sl: Hangul začetek

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
sl: Odloži

[ctx: QShortcut]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
sl: V mirovanje

[ctx: QShortcut]
en: History
sl: Zgodovina

[ctx: QShortcut]
en: Home
sl: Domov

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
sl: Domača pisarna

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
sl: Domača stran

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
sl: Vroče povezave

[ctx: QShortcut]
en: Insert
sl: Vstavi

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
sl: Kana zaklep

[ctx: QShortcut]
en: Kana Shift
sl: Kana dvigalka

[ctx: QShortcut]
en: Kanji
sl: Kandži

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
sl: Zmanjšaj svetlost tipkovnice

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
sl: Povečaj svetlost tipkovnice

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
sl: Vklop/izklop lučk na tipkovnici

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
sl: Meni tipkovnice

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
sl: Znova izberi zadnjo št.

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
sl: Zaženi (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
sl: Zaženi (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
sl: Zaženi (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
sl: Zaženi (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
sl: Zaženi (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
sl: Zaženi (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
sl: Zaženi (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
sl: Zaženi (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
sl: Zaženi (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
sl: Zaženi (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
sl: Zaženi (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
sl: Zaženi (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
sl: Zaženi (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
sl: Zaženi (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
sl: Zaženi (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
sl: Zaženi (F)

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
sl: Zaženi pošto

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
sl: Zaženi predstavnost

[ctx: QShortcut]
en: Left
sl: Levo

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
sl: Žarnica

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
sl: Odjavi

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
sl: Posreduj sporočilo naprej

[ctx: QShortcut]
en: Market
sl: Trg

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
sl: Naslednja predstavnost

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
sl: Premor predstavnosti

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
sl: Predvajaj predstavnost

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
sl: Predhodna predstavnost

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
sl: Snemaj predstavnost

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
sl: Zaustavi predstavnost

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
sl: Srečanje

[ctx: QShortcut]
en: Menu
sl: Meni

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
sl: Meni PB

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
sl: Sporočilnik

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
sl: Zmanjšaj svetlost zaslona

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
sl: Povečaj svetlost zaslon

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
sl: Več kandidatov

[ctx: QShortcut]
en: Music
sl: Glasba

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
sl: Moje strani

[ctx: QShortcut]
en: News
sl: Novice

[ctx: QShortcut]
en: No
sl: Ne

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
sl: Zaklep številk

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
sl: Odpri URL

[ctx: QShortcut]
en: Option
sl: Možnost

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
sl: Za stran dol

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
sl: Za stran gor

[ctx: QShortcut]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: QShortcut]
en: Pause
sl: Premor

[ctx: QShortcut]
en: Phone
sl: Telefon

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
sl: Slike

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
sl: Izklopi

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
sl: Predhodni kandidat

[ctx: QShortcut]
en: Print
sl: Natisni

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
sl: Natisni zaslon

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
sl: Osveži

[ctx: QShortcut]
en: Reload
sl: Znova naloži

[ctx: QShortcut]
en: Reply
sl: Odgovori

[ctx: QShortcut]
en: Return
sl: Vračalka

[ctx: QShortcut]
en: Right
sl: Desno

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
sl: Zavrti okna

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
sl: Vrtenje KB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
sl: Vrtenje PB

[ctx: QShortcut]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
sl: Ohranjevalnik zaslona

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
sl: Zaklep drsenja

[ctx: QShortcut]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: QShortcut]
en: Select
sl: Izberi

[ctx: QShortcut]
en: Send
sl: Pošlji

[ctx: QShortcut]
en: Shop
sl: Trgovina

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
sl: V pripravljenost

[ctx: QShortcut]
en: Space
sl: Preslednica

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
sl: Črkovalnik

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
sl: Razdeli zaslon

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
sl: Preglednica

[ctx: QShortcut]
en: Standby
sl: V pripravljenost

[ctx: QShortcut]
en: Stop
sl: Zaustavi

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
sl: Podnapis

[ctx: QShortcut]
en: Support
sl: Podpora

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
sl: V pripravljenost

[ctx: QShortcut]
en: System Request
sl: Sistemska zahteva

[ctx: QShortcut]
en: Tab
sl: Tabulator

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
sl: Opravilni pult

[ctx: QShortcut]
en: Time
sl: Čas

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
sl: Preklopi klic/odloži

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
sl: Preklopi predvajanje/premor predst.

[ctx: QShortcut]
en: Tools
sl: Orodja

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
sl: Vrhnji meni

[ctx: QShortcut]
en: Travel
sl: Potovanje

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
sl: Manj visokih tonov

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
sl: Več visokih tonov

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
sl: Zelo širok pas

[ctx: QShortcut]
en: Up
sl: Gor

[ctx: QShortcut]
en: View
sl: Pogled

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
sl: Glasovna izbira

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
sl: Zmanjšaj glasnost

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
sl: Utišaj

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
sl: Povečaj glasnost

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
sl: Povrni iz pripravljenosti

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
sl: Spletna kamera

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
sl: Brezžično

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
sl: Urejevalnik besedil

[ctx: QShortcut]
en: Yes
sl: Da

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
sl: Čas za omrežno opravilo je pretekel

[ctx: QSql]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
sl: Prekličem vaša urejanja?

[ctx: QSql]
en: Confirm
sl: Potrdi

[ctx: QSql]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
sl: Ali izbrišem ta zapis?

[ctx: QSql]
en: Insert
sl: Vstavi

[ctx: QSql]
en: No
sl: Ne

[ctx: QSql]
en: Save edits?
sl: Shranim urejanja?

[ctx: QSql]
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: QSql]
en: Yes
sl: Da

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
sl: Napaka med pridobivanjem števila stolpcev

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
sl: Napaka med pridobivanjem imena stolpca

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
sl: Napaka med pridobivanjem vrste stolpca

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
sl: Neujemanje števila parametrov

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
sl: Izjava ni pripravljena

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
sl: Ni mogoče vezati parametrov

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
sl: Ni mogoče izvesti izjave

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
sl: Ni mogoče pridobiti vrstice

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
sl: Ni mogoče ponastaviti izjave

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
sl: %1: že obstaja

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
sl: %1: ne obstaja

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
sl: %1: funkcija ftok ni uspela

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
sl: %1: ključ je prazen

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
sl: %1: napaka imena

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
sl: %1: zmanjkalo je virov

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
sl: %1: nimate dovoljenja

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
sl: %1: ni mogoče ustvariti ključa

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
sl: %1: neznana napaka %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
sl: LRE (začetek vgrajevanja z-leve-na-desno)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
sl: LRM (oznaka z-leve-na-desno)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
sl: LRO (začetek prepisovanja z-leve-na-desno)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
sl: PDF (odstrani oblikovanje usmerjenosti)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
sl: RLE (začetek vgrajevanja z-desne-na-levo)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
sl: RLM (oznaka z-desne-na-levo)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
sl: RLO (začetek prepisovanja z-desne-na-levo)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
sl: ZWJ (združevalec s širino nič)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
sl: ZWNJ (ne-združevalec s širino nič)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
sl: ZWSP (presledek s širino nič)

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
sl: Dno

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
sl: Levi rob

[ctx: QWebPage]
en: Page down
sl: Za stran dol

[ctx: QWebPage]
en: Page left
sl: Za stran levo

[ctx: QWebPage]
en: Page right
sl: Za stran desno

[ctx: QWebPage]
en: Page up
sl: Za stran gor

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
sl: Dosežena omejitev preusmeritev

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
sl: Desni rob

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
sl: Premakni dol

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
sl: Premakni sem

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
sl: Premakni levo

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
sl: Premakni desno

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
sl: Premakni gor

[ctx: QWebPage]
en: Top
sl: Vrh

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
sl: Spletni nadzornik - %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
sl: deklaracija kodiranja ali samostojna deklaracija je bila pričakovana med branjem deklaracije XML

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
sl: napaka v besedilni deklaraciji zunanje entitete

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
sl: napaka med razčlenjevanjem opombe

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
sl: napaka med razčlenjevanjem vsebine

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
sl: napaka med razčlenjevanjem vrste določila dokumenta

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
sl: napaka med razčlenjevanjem predmeta

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
sl: napaka med razčlenjevanjem sklica

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
sl: napako povzročil uporabnik

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
sl: sklic zunanje razčlenjene splošne entitete ni dovoljen v DTD

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
sl: sklic zunanje razčlenjene splošne entitete ni dovoljen v vrednosti atributa

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
sl: sklic notranje splošne entitete ni dovoljen v DTD

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
sl: neveljavno ime za ukaz obdelave

[ctx: QXml]
en: letter is expected
sl: pričakovana je črka

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
sl: več kot eno določilo vrste dokumenta

[ctx: QXml]
en: no error occurred
sl: ni nobene napake

[ctx: QXml]
en: recursive entities
sl: rekurzivne entitete

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
sl: samostojna deklaracija pričakovana med branjem deklaracije XML

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
sl: neujemanje oznak

[ctx: QXml]
en: unexpected character
sl: nepričakovan znak

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
sl: nepričakovan konec datoteke

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
sl: sklic nerazčlenjene entitete v napačnem kontekstu

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
sl: pričakovana različica med branjem deklaracije XML

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
sl: napačna vrednost za samostojno deklaracijo

en: Qt Script Debugger
sl: Razhroščevalnik za Qt Script

en: Read-only Transaction
sl: Transakcija samo za branje

en: Redo %1
sl: Uveljavi %1

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
sl: Sklica %1 predmeta %2 ni mogoče razrešiti.

en: Reflections delay (ms)
sl: Zakasnitev odbojev (ms)

en: Reflections level (mB)
sl: Glasnost odbojev (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
sl: Znova naloži

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
sl: Oddaljen gostitelj je predčasno zaprl povezavo na %1

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove formatting
sl: Odstrani oblikovanje

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
sl: Zahtevana kardinalnost je %1, pridobljena je bila %2.

en: Required type is %1, but %2 was found.
sl: Zahtevana vrsta je %1, najdena pa je bila %2.

en: Resource error (fork failure): %1
sl: Napaka vira (spodletela razvejitev): %1

en: Restore
sl: Obnovi

en: Restore Down
sl: Obnovi navzdol

en: Restore down
sl: Obnovi

en: Restore up
sl: Obnovi

en: Reverb delay (ms)
sl: Zakasnitev odmeva (ms)

en: Reverb level (mB)
sl: Glasnost odmeva (mB)

en: Reverse
sl: Obrnjeno

en: Reverse landscape
sl: Obrnjeno ležeče

en: Reverse portrait
sl: Obrnjeno pokončno

en: Revert back to device '%1'
sl: Povrni nazaj na napravo »%1«

en: Right edge
sl: Desni rob

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
sl: Z desne na levo

en: Roaming error
sl: Napaka gostovanja

en: Roaming was aborted or is not possible.
sl: Gostovanje je bilo prekinjeno ali pa ni mogoče.

en: Room HF level
sl: VF glasnost prostora

en: Room level (mB)
sl: Glasnost prostora (mB)

en: Run to Cursor
sl: Zaženi do kazalke

en: Run to New Script
sl: Zaženi nov skript

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
sl: Izvajanje slogovne predloge XSL-T 1.0 z obdelovalnikom 2.0.

en: S60 FEP input method
sl: Način za vnašanje S60 FEP

en: SOCKS version 5 protocol error
sl: Napaka protokola SOCKS različice 5

en: SOCKSv5 command not supported
sl: Ukaz SOCKSv5 ni podprt

en: SQL transaction failed
sl: Transakcija SQL ni uspela

en: SQL: database version mismatch
sl: SQL: neujemanje različice podatkovne zbirke

en: Sample
sl: Vzorec

en: Script %1 unavailable
sl: Skript %1 ni na voljo

en: Scroll Left
sl: Premakni levo

en: Scroll Right
sl: Premakni desno

en: Scroll down
sl: Premakni dol

en: Scroll here
sl: Premakni sem

en: Scroll left
sl: Premakni levo

en: Scroll right
sl: Premakni desno

en: Scroll up
sl: Premakni gor

en: Search
sl: Poišči

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
sl: Iščite po spletu

en: Seek failed
sl: Previtje ni uspelo

en: Seek file/device for image read failed
sl: Iskanje datoteke/naprave za branje slike ni uspelo

en: Select
sl: Izberi

en: Select (Marquee)
sl: Izberi (Marquee)

en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select Font
sl: Izberi pisavo

en: Select IM
sl: Izberite način vnašanja

en: Select to the end of the block
sl: Izberi do konca bloka

en: Select to the end of the document
sl: Izberi do konca dokumenta

en: Select to the end of the line
sl: Izberi do konca vrstice

en: Select to the next character
sl: Izberi do naslednjega znaka

en: Select to the next line
sl: Izberi do naslednje vrstice

en: Select to the next word
sl: Izberi do naslednje besede

en: Select to the previous character
sl: Izberi do prejšnjega znaka

en: Select to the previous line
sl: Izberi do prejšnje vrstice

en: Select to the previous word
sl: Izberi do prejšnje besede

en: Select to the start of the block
sl: Izberi do začetka bloka

en: Select to the start of the document
sl: Izberi do začetka dokumenta

en: Select to the start of the line
sl: Izberi do začetka vrstice

en: Selection
sl: Izbira

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
sl: Zaporedje »]]>« v vsebini ni dovoljeno.

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
sl: Zaporedna naprava (npr. vtič) ni podprta za branje slik

en: Server alert
sl: Opozorilo strežnika

en: Session aborted by user or system
sl: Sejo je prekinil uporabnik ali sistem

en: Setting volume failed
sl: Nastavljanje glasnosti ni uspelo

en: Sh&ade
sl: Zvi&j

en: Shade
sl: Zvij

en: Shift
sl: Dvigalka

en: Short side
sl: Kratka stranica

en: Show Details...
sl: Prikaži podrobnosti ...

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
sl: Imena signalov se ne morejo začeti z veliko črko

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
sl: Vsebina predznačenega celega števila se ne ujema v faseti totalDigits.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
sl: Vsebina predznačenega celega števila se ne ujema s faseto pattern.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
sl: Vsebina predznačenega celega števila se ne ujema s faseto maxExclusive.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
sl: Vsebina predznačenega celega števila se ne ujema s faseto maxInclusive.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
sl: Vsebina predznačenega celega števila se ne ujema s faseto minExclusive.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
sl: Vsebina predznačenega celega števila se ne ujema s faseto minInclusive.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina predznačenega celega števila ni na seznamu fasete enumeration.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
sl: Preprosta vrsta %1 ima lahko le preprosto atomsko vrsto kot osnovno vrsto.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
sl: Preproste vrste %1 ni mogoče izpeljati iz %2, saj slednja določa omejitev kot končno.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
sl: Preprosta vrsta %1 ne more imeti neposredne osnovne vrste %2.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
sl: Preprosta vrsta %1 vsebuje nedovoljeno vrsto fasete %2.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
sl: Preprosta vrsta %1 ne sme imeti osnovne vrste %2.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
sl: Preprosta vrsta %1 ima lahko le faseto %2.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
sl: Preprosta vrsta vsebuje nedovoljeno faseto %1.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
sl: Preproste vrste izpeljanega predmeta %1 ni mogoče veljavno izpeljati iz osnovnega predmeta.

en: Single property assignment expected
sl: Pričakovana enojna dodelitev lastnosti

en: Size
sl: Velikost

en: Socket error on %1: %2
sl: Napaka vtiča na %1: %2

en: Socket is not connected
sl: Vtič ni povezan

en: Socket operation timed out
sl: Čas za dejanje na vtiču je potekel

en: Specified type %1 is not known to the schema.
sl: Navedena vrsta %1 shemi ni znana.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
sl: Navedene vrste %1 ni mogoče veljavno zamenjati s predmetom vrste %2.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
sl: Določitev use='prohibited' znotraj skupine atributov nima nobenega učinka.

en: SpeedoMeter
sl: Merilnik hitrosti

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
sl: Črkovanje

en: Stack
sl: Sklad

en: Standalone accepts only yes or no.
sl: Samostojni (standalone) sprejema samo da (yes) ali ne (no).

en: Stay on &Top
sl: Ostani na &vrhu

en: Step &down
sl: Korak &dol

en: Step Into
sl: Vstopi

en: Step Out
sl: Izstopi

en: Step Over
sl: Prestopi

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
sl: Zaustavi

en: Streaming not supported
sl: Pretakanje ni podprto

en: Stri&keout
sl: P&rečrtaj

en: Strikethrough
sl: Prečrtano

en: String content does not match pattern facet.
sl: Vsebina niza se ne ujema s faseto pattern.

en: String content does not match the length facet.
sl: Vsebina niza se ne ujema s faseto length.

en: String content does not match the maxLength facet.
sl: Vsebina niza se ne ujema s faseto maxLength.

en: String content does not match the minLength facet.
sl: Vsebina niza se ne ujema s faseto minLength.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina niza ni na seznamu fasete enumeration.

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
sl: Pošlji

en: Subscript
sl: Podpisano

en: Substitution group %1 has circular definition.
sl: Skupina za zamenjavo %1 ima krožno določilo.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
sl: Skupine za zamenjavo %1 predmeta %2 ni mogoče razrešiti.

en: Superscript
sl: Nadpisano

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
sl: Celozaslonski način

en: System
sl: Sistem

en: TTL expired
sl: TTL je pretekel

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
sl: Ciljni imenski prostor %1 uvožene sheme se razlikuje od ciljnega imenskega prostora %2, ki je določen z uvažajočo shemo.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
sl: Ciljni imenski prostor %1 vključene sheme se razlikuje od ciljnega imenskega prostora %2, ki je določen z vključujočo shemo.

en: Temporary network failure.
sl: Začasna napaka omrežja.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
sl: Smer besedila

en: Text nodes are not allowed at this location.
sl: Besedilna vozlišča niso dovoljena na tem mestu.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
sl: Sklici na besedilo ali entiteto niso dovoljeni znotraj predmeta %1.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
sl: Os %1 v XQuery ni podprta

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
sl: Vrednost »Od« ne more biti večja od vrednosti »Do«.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
sl: Zmožnost uvoza shem ni podprta, zato se deklaracije %1 ne morejo pojaviti.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
sl: Zmožnost preverjanja shem ni na voljo, zato ne morete uporabiti izrazov %1.

en: The TLS/SSL connection has been closed
sl: Povezava TLS/SSL je bila zaprta

en: The URI cannot have a fragment
sl: URI ne more imeti delčka

en: The address is invalid for this operation
sl: Naslov za to dejanje ni veljaven

en: The address is not available
sl: Naslov ni na voljo

en: The address is protected
sl: Naslov je zaščiten

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
sl: Atribut %1 se lahko pojavi le pri prvem predmetu %2.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
sl: Atribut %1 se ne more pojaviti na %2, ko je podrejen %3.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
sl: Atribut %1 se mora pojaviti na predmetu %2

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
sl: Parameter dolžine poti basicConstraints je bil presežen

en: The bound address is already in use
sl: Naslov za vezavo je že v uporabi

en: The certificate has expired
sl: Potrdilo je preteklo

en: The certificate is not yet valid
sl: Potrdilo še ni veljavno

en: The certificate is self-signed, and untrusted
sl: Potrdilo je samo-podpisano in ni zaupanja vredno

en: The certificate signature could not be decrypted
sl: Podpisa potrdila ni bilo mogoče odšifrirati

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
sl: Polje notAfter (ne po) potrdila vsebuje neveljaven čas

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
sl: Polje notBefore (ne pred) potrdila vsebuje neveljaven čas

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
sl: Codepoint %1, ki se pojavlja v %2 in uporablja kodiranje %3 ni veljavni znak XML.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
sl: Trenutni kandidat potrdila izdajatelja je bil zavrnjen, saj ime zadeve in zaporedna številka nista bila prisotna, nista pa se tudi ujemala z določilnikom ključa overitelja trenutnega potrdila

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
sl: Trenutni kandidat potrdila izdajatelja je bil zavrnjen, saj se ime zadeve ne ujema z imenom izdajatelja trenutnega potrdila

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
sl: Podatki ukaza za obdelavo ne morejo vsebovati niza %1

en: The default collection is undefined
sl: Privzeta zbirka ni določena.

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
sl: Predmet s krajevnim imenom %1 ne obstaja v XSL-T.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
sl: Kodiranje %1 ni veljavno. Vsebovati mora le znake latinske abecede, ne sme vsebovati preslednih znakov in se mora ujemati z regularnim izrazom %2.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
sl: Datoteka »%1« ni veljaven vstavek Qt.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
sl: Prvi argument za %1 ne more biti vrste %2.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
sl: Prvi argument za %1 ne more biti vrste %2. Mora biti številčne vrste, xs:yearMonthDuration ali xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
sl: Prvi argument za %1 ne more biti vrste %2. Mora biti vrste %3, %4 ali %5.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
sl: Prvi operand v deljenju s celimi števili, %1, ne more biti neskončno (%2).

en: The focus is undefined.
sl: Žarišče ni določeno.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
sl: Ime gostitelja se ne ujema z nobenim izmed veljavnih gostiteljev za to potrdilo

en: The initialization of variable %1 depends on itself
sl: Začenjanje spremenljivke %1 je odvisno od samega sebe

en: The issuer certificate could not be found
sl: Potrdila izdajatelja ni bilo mogoče najti

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
sl: Potrdila izdajatelja za krajevno najdeno potrdilo ni bilo mogoče najti

en: The item %1 did not match the required type %2.
sl: Predmet %1 se ne ujema z zahtevano vrsto %2.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
sl: Ključna beseda %1 se ne more pojaviti z nobenim drugim imenom načina.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
sl: Zadnji korak v poti mora vsebovati ali vozlišča ali atomske vrednosti, ne pa mešanico obeh.

en: The module import feature is not supported
sl: Zmožnost uvažanja modulov ni podprta

en: The name %1 does not refer to any schema type.
sl: Ime %1 se ne nanaša na nobeno vrsto sheme.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
sl: Ime izračunanega atributa ne more imeti URI-ja imenskega prostora %1 s krajevnim imenom %2.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
sl: Ime spremenljivke vezane v izrazu »for« se mora razlikovati od spremenljivke položaja. Spremenljivki z imenom %1 sta zato v sporu.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
sl: Ime razširitvenega izraza mora biti v imenskem prostoru.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
sl: Ime možnosti mora vsebovati predpono. Privzeti imenski prostor za možnosti ne obstaja.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
sl: Imenski prostor %1 je rezerviran, zato ga uporabniško določene funkcije ne smejo uporabiti. Poskusite z vnaprej določeno predpono %2, ki obstaja za take primere.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
sl: URI imenskega prostora ne sme biti prazen niz med vezanjem na predpono %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
sl: URI imenskega prostora v imenu izračunanega atributa ne more biti %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
sl: URI imenskega prostora mora biti konstanten in ne more vsebovati vključenih izrazov.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
sl: Imenski prostor za uporabniško določeno funkcijo ne more biti prazen (poskusite z vnaprej določeno predpono %1, ki obstaja za take primere)

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
sl: Imenski prostor uporabniško določene funkcije v modulu knjižnice mora biti enak imenskemu prostoru modula. Z drugimi besedami, moral bi biti %1, namesto %2.

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
sl: Oblika normalizacije %1 ni podprta. Podprte oblike so %2, %3, %4, %5 in brez (prazni niz, brez normalizacije).

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
sl: Podan je bil parameter %1, vendar ustrezen %2 ne obstaja.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
sl: Zahtevan je parameter %1, vendar ustrezen %2 ni bil podan.

en: The peer certificate is blacklisted
sl: Potrdilo soležnika je na črnem seznamu

en: The peer did not present any certificate
sl: Soležnik ni predložil nobenega potrdila

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
sl: Vstavek »%1« uporablja nezdružljivo knjižnico Qt. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
sl: Vstavek »%1« uporablja nezdružljivo knjižnico Qt. (Ni mogoče mešati knjižnic za razhroščevanje in izdajo.)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
sl: Vstavek »%1« uporablja nezdružljivo knjižnico Qt. Pričakovan je bil ključ izgradnje »%2«, dobljen je bil »%3«

en: The plugin was not loaded.
sl: Vstavek ni bil naložen.

en: The prefix %1 cannot be bound.
sl: Predpone %1 ni mogoče vezati.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
sl: Predpone %1 ni mogoče vezati. Privzeto je že vezana na imenski prostor %2.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
sl: Predpona mora biti veljaven %1, %2 to ni.

en: The proxy type is invalid for this operation
sl: Vrsta pos. strž. za to dejanje ni veljavna

en: The public key in the certificate could not be read
sl: Javnega ključa iz potrdila ni bilo mogoče prebrati

en: The remote host closed the connection
sl: Oddaljen gostitelj je zaprl povezavo

en: The requested operation is not supported by the system.
sl: Sistem ne podpira zahtevanega opravila.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
sl: Potrdilo korenskega overitelja potrdil je označeno za zavrnitev navedenega namena

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
sl: Potrdilo korenskega overitelja potrdil ni zaupanja vredno za ta namen

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
sl: Korensko potrdilo verige potrdil je samo-podpisano in ni zaupanja vredno

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
sl: Korensko vozlišče drugega argumenta funkcije %1 mora biti vozlišče dokumenta, %2 to ni.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
sl: Kot kaže ima skript na tej strani težavo. Ali želite zaustaviti skript?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
sl: Drugi argument za %1 ne more biti vrste %2. Mora biti vrste %3, %4 ali %5.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
sl: Drugi operand v deljenju s celimi števili, %1, ne more biti nič (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
sl: Sejo je prekinil uporabnik ali sistem.

en: The shared library was not found.
sl: Deljena knjižnica ni bila najdena.

en: The signature of the certificate is invalid
sl: Podpis potrdila ni veljaven

en: The specified configuration cannot be used.
sl: Navedenih nastavitev ni mogoče uporabiti.

en: The specified network session is not opened
sl: Navedena omrežna seja ni odprta

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
sl: Samostojni psevdo-atribut se mora pojaviti za kodiranjem.

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
sl: Predloženo potrdilo ni primerno za ta namen

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
sl: Ciljni imenski prostor za %1 ne sme biti prazen.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
sl: Vrednost atributa %1 predmeta %2 mora biti %3 ali %4 in ne %5.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
sl: Vrednost atributa %1 mora biti vrste %2, kar pa %3 ni.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
sl: Vrednost lastnosti različice XSL-T mora biti vrednost vrste %1, %2 pa to ni.

en: The variable %1 is unused
sl: Spremenljivka %1 ni uporabljena

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
sl: Obstaja ena vrednost IDREF brez ustreznega ID-ja: %1

en: This platform does not support IPv6
sl: To okolje ne podpira IPv6

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
sl: Obdelovalnik se ne zaveda shem, zato ni mogoče uporabiti %1.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
sl: Čas %1:%2:%3.%4 ni veljaven.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
sl: Čas 24:%1:%2.%3 ni veljaven. Ura je 24, vendar minute, sekunde in milisekunde niso vse 0;

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
sl: %1 (%2×%3 sl. točk)

en: Toggle
sl: Preklopi

en: Toggle Breakpoint
sl: Preklopi prekinitveno točko

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
sl: Preklopi nadzorne tipke

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
sl: Preklopi zanko

en: Tools
sl: Orodja

en: Top
sl: Vrh

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
sl: Predmete slogovnih predlog vrhnje ravni ne smejo biti v ničelnem imenskem prostoru, %1 je ničelni.

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
sl: LTR

en: True
sl: Pravilno

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
sl: Dva atributa deklaracije imenskega prostora imata isto ime: %1

en: Type %1 already defined.
sl: Vrsta %1 je že določena.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
sl: Vrste %1 predmeta %2 ni mogoče razrešiti.

en: Type %1 unavailable
sl: Vrsta %1 ni na voljo

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
sl: Napaka vrste v spreminjanju vrste, pričakovana %1, pridobljena %2.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
sl: Vrsta predmeta %1 mora biti preprosta, %2 to ni.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
sl: Vrste izpeljanega atributa %1 ni mogoče veljavno izpeljati iz vrste osnovnega atributa.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
sl: Vrsta izpeljanega atributa %1 se razlikuje od vrste osnovnega atributa.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
sl: Vrste predmeta %1 ni mogoče izpeljati iz vrste povezave s skupino za zamenjavo.

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Unable to begin transaction
sl: Ni mogoče začeti transakcije

en: Unable to commit transaction
sl: Ni mogoče uveljaviti transakcije

en: Unable to connect
sl: Ni mogoče vzpostaviti povezave

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
sl: Ni mogoče vzpostaviti povezave - gonilnik ne podpira vseh zahtevanih zmožnosti

en: Unable to decrypt data: %1
sl: Ni mogoče odšifrirati podatkov: %1

en: Unable to disable autocommit
sl: Ni mogoče onemogočiti samodejnega uveljavljanja

en: Unable to enable autocommit
sl: Ni mogoče omogočiti samodejnega uveljavljanja

en: Unable to initialize broadcast socket
sl: Ni mogoče začeti vtiča za vsesmerno oddajanje

en: Unable to initialize non-blocking socket
sl: Ni mogoče začeti ne-blokirajočega vtiča

en: Unable to logon
sl: Ni se mogoče prijaviti

en: Unable to open connection
sl: Ni mogoče odpreti povezave

en: Unable to open database '
sl: Ni mogoče odpreti podatkovne zbirke »

en: Unable to preserve appearance under complex transform
sl: Ni mogoče ohraniti videza pod kompleksnim preoblikovanjem

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
sl: Ni mogoče ohraniti videza pod neenakomernim merilom

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
sl: Ni mogoče ohraniti videza pod neenakomernim merilom 0

en: Unable to receive a message
sl: Ni mogoče prejeti sporočila

en: Unable to rollback transaction
sl: Ni mogoče razveljaviti transakcije

en: Unable to send a message
sl: Ni mogoče poslati sporočila

en: Unable to set autocommit
sl: Ni mogoče nastaviti samodejnega uveljavljanja

en: Unable to subscribe
sl: Ni se mogoče naročiti

en: Unable to unsubscribe
sl: Ni mogoče preklicati naročnine

en: Unable to use database
sl: Ni mogoče uporabiti podatkovne zbirke

en: Unable to write
sl: Ni mogoče zapisovati

en: Unable to write data: %1
sl: Ni mogoče zapisati podatkov: %1

en: Uncheck
sl: Odstrani oznako

en: Underflow
sl: Prekoračitev spodnje meje

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
sl: Podčrtano

en: Undo %1
sl: Razveljavi %1

en: Unexpected '
sl: Nepričakovan '

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
sl: Nepričakovan znak »%1« v javni verigi znakov ID-ja.

en: Unexpected object assignment
sl: Nepričakovana dodelitev predmeta

en: Unidentified Error
sl: Nedoločena napaka

en: Union content does not match pattern facet.
sl: Vsebina unije se ne ujema s faseto pattern.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina unije ni na seznamu fasete enumeration.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
sl: Unije nadomestnega znaka atributa vrste %1 in nadomestnega znaka atributa osnovne vrste %2 ni mogoče izraziti.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
sl: Neznana koda napake pos. strž. SOCKSv5: 0x%1

en: Unknown XSL-T attribute %1.
sl: Neznan atribut XSL-T %1.

en: Unknown address type
sl: Neznana vrsta naslova

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown error (%1)
sl: Neznana napaka (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown location
sl: Neznano mesto

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
sl: V faseti %2 je uporabljen neznan zapis %1.

en: Unknown session error.
sl: Neznana napaka seje.

en: Unshade
sl: Razvij

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
sl: Vsebina nepredznačenega celega števila se ne ujema v faseti totalDigits.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
sl: Vsebina nepredznačenega celega števila se ne ujema s faseto pattern.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
sl: Vsebina nepredznačenega celega števila se ne ujema s faseto maxExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
sl: Vsebina nepredznačenega celega števila se ne ujema s faseto maxInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
sl: Vsebina nepredznačenega celega števila se ne ujema s faseto minExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
sl: Vsebina nepredznačenega celega števila se ne ujema s faseto minInclusive.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
sl: Vsebina nepredznačenega celega števila ni na seznamu fasete enumeration.

en: Unsupported XML version.
sl: Nepodprta različica XML.

en: Unsupported socket operation
sl: Nepodprto dejanje za vtič

en: Update
sl: Posodobi

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
sl: Uporabite ta drsnik, da nastavite glasnost. Skrajno levi položaj je 0 %, skrajno desni pa %1 %.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
sl: Omejitev vrednosti atributa %1 ni vrste atributa: %2.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
sl: Omejitev vrednosti izpeljanega atributa %1 se ne ujema z omejitvijo vrednosti osnovnega atributa.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
sl: Omejitev vrednosti predmeta %1 ni vrste predmeta: %2.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
sl: Raznolikost predmeta vrsta %1 mora biti ali atomska ali unija.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
sl: Raznolikost vrst članov %1 mora biti atomska.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
sl: Različica %1 ni podprta. Podprta različica XQuery je 1.0.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
sl: Neujemanje različice: pričakovano %1, najdeno %2

en: Video display error
sl: Napaka prikaza videa

en: Video output error
sl: Napaka prevajanja videa

en: View
sl: Pogled

en: Volume: %1%
sl: Glasnost: %1 %

en: W3C XML Schema identity constraint field
sl: Polje omejitev istovetnosti sheme W3C XML

en: W3C XML Schema identity constraint selector
sl: Izbirnik omejitev istovetnosti sheme W3C XML

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
sl: Opozorilo v %1, vrstica %2, stolpec %3: %4

en: Warning in %1: %2
sl: Opozorilo v %1: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
sl: Opozorilo: kot kaže osnovni vstavki za GStreamer niso nameščeni.
              Vsa podpora za zvok in video je bila onemogočena.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
sl: Opozorilo: kot kaže paket gstreamer0.10-plugins-good ni nameščen.
              Nekatere možnosti predvajanja videa so bile onemogočene.

en: What's This?
sl: Kaj je to?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
sl: Ko je zahtevan parameter, ni mogoče podati privzete vrednosti preko atributa %1 ali izgrajevalnika zaporedja.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
sl: Ko je v %2 prisoten atribut %1, ni mogoče uporabiti izgrajevalnika zaporedja.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
sl: Ob spremembi vrste v %1 ali v vrste izpeljane iz nje mora biti izvorna vrednost enake vrste ali pa mora biti nespremenljiv niz. Vrsta %2 ni dovoljena.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
sl: Ko je za ujemanje znotraj vzorca uporabljena funkcija %1, mora biti argument sklic na spremenljivko ali nespremenljiv niz.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
sl: Presledni znaki so odstranjeni, razen ko se pojavijo v znakovnih razredih

en: Whole words
sl: Cele besede

en: Width:
sl: Širina:

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
sl: Nadomestni znak v izpeljanem delcu ni veljavna podmnožica nadomestnega znaka v osnovnem delcu.

en: Will not rename sequential file using block copy
sl: Zaporedna datoteka ne bo preimenovana z uporabo kopiranja blokov

en: Windows input method
sl: Način za vnašanje Windows

en: Wr&iting System
sl: S&istem pisanja

en: Write %1 file
sl: Zapiši datoteko %1

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
sl: Smer

en: XIM input method
sl: Način za vnašanje XIM

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
sl: Atributi XSL-T na predmetih XSL-T morajo biti v ničelnem imenskem prostoru ne pa v imenskem prostoru XSL-T, kot je %1.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
sl: Leto %1 ni veljavno, ker se začne z %2.

en: Zoom
sl: Približaj

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Zoom to &100%
sl: Približaj na &100 %

en: am
sl: dop.

en: append: value is not an object
sl: pripni: vrednost ni predmet

en: back is a write-once property
sl: 'back' je lastnost, ki je enkrat zapisljiva

en: bottom margin
sl: spodnji odmik

en: createObject: value is not an object
sl: createObject: vrednost ni predmet

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
sl: Ponastavi

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
sl: Pošlji

en: empty
sl: prazno

en: exactly one
sl: točno en

en: executeSql called outside transaction()
sl: executeSql klican zunaj transaction()

en: front is a write-once property
sl: 'front' je lastnost, ki je enkrat zapisljiva

en: id is not unique
sl: id ni edinstven

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
sl: uvoz "%1" nima qmldir in imenskega prostora

en: insert: index %1 out of range
sl: vstavi: kazalo %1 ni v območju

en: insert: value is not an object
sl: vstavi: vrednost ni predmet

en: invalid query: "%1"
sl: neveljavna poizvedba: »%1«

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
sl: je dvoumno. Najdeno v %1 in %2

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
sl: je dvoumno. Najdeno v %1 v različicah %2.%3 in %4.%5

en: is instantiated recursively
sl: je rekurzivno prestavljen v primerek

en: is not a type
sl: ni vrsta

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
sl: Nedavna iskanja

en: left margin
sl: levi odmik

en: local directory
sl: krajevna mapa

en: locally connected
sl: krajevno povezan

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
sl: Počisti nedavna iskanja

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
sl: Skrij črkovanje in slovnico

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
sl: Prikaži črkovanje in slovnico

en: module "%1" is not installed
sl: modul "%1" ni nameščen

en: module "%1" plugin "%2" not found
sl: modula "%1" vstavka "%2" ni bilo mogoče najti

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
sl: modul "%1" različice %2.%3 ni nameščen

en: move: out of range
sl: premakni: izven območja

en: one or more
sl: en ali več

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
sl: vstavka ni mogoče naložiti za modul "%1": %2

en: pm
sl: pop.

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
sl: processContent osnovnega nadomestnega znaka mora biti šibkejši kot izpeljan nadomestni znak.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
sl: processContent nadomestnega znaka v izpeljanem delcu je šibkejši kot nadomestni znak v osnovnem delcu.

en: remove: index %1 out of range
sl: odstrani: kazalo %1 ni v območju

en: right margin
sl: desni odmik

en: set: index %1 out of range
sl: nastavi: kazalo %1 ni v območju

en: set: value is not an object
sl: nastavi: vrednost ni predmet

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
sl: To je kazalo z iskanjem. Vnesite iskane besede:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
sl: Datoteka ni izbrana

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
sl: Izberite datoteko

en: to
sl: do

en: top margin
sl: zgornji odmik

en: transaction: missing callback
sl: transakcija: manjka povratni klic

en: unknown
sl: neznano

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
sl: xsi:noNamespaceSchemaLocation se ne more pojaviti za prvim predmetom ali atributom, ki ni imenski prostor.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
sl: Imenski prostor xsi:schemaLocation %1 se je že prej pojavil v dokumentu primerka.

en: zero or more
sl: nič ali več

en: zero or one
sl: nič ali en
