kdeqt - en to sr translation catalogue (1928 entries)

en: "%1" cannot operate on "%2"
sr: „%1“ не може да дејствује над „%2“

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
sr: „%1“ дуплира претходно име улоге и биће искључено.

en: "%1": no such directory
sr: не постоји фасцикла „%1“

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
sr: „%1.%2“ није доступно због верзионисања компоненти.

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
sr: „%1.%2“ није доступно у %3 %4.%5.

en: %1 Hz
sr: %1 Hz

en: %1 KB
sr: %1 kB

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
sr: %1 већ постоји.
    Желите ли да пребришете фајл?

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
sr: %1 и %2 поклапају почетак и крај реда.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
sr: Атрибут %1 у %2 мора имати употребу %3 као у базном типу %4.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
sr: Атрибут %1 у изведеном сложеном типу мора бити %2 као у базном типу.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
sr: Атрибут %1 елемента %2 има лош садржај: {%3} није вредност типа %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
sr: Атрибут %1 елемента %2 има лош садржај: {%3}.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
sr: Атрибут %1 елемента %2 има већу вредност од атрибута %3.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
sr: Атрибут %1 елемента %2 мора бити %3 или %4.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
sr: Атрибут %1 елемента %2 мора садржати %3, %4 или листу УРИ‑ја.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
sr: Атрибут %1 елемента %2 мора садржати или %3 или друге вредности.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
sr: Атрибут %1 елемента %2 мора имати вредност %3 или %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
sr: Атрибут %1 елемента %2 мора имати вредност %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
sr: Атрибут %1 елемента %2 мора имати вредност %3 зато што је постављен атрибут %4.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
sr: Атрибут %1 елемента %2 не може бити %3.

en: %1 byte(s)
sr: %1 бајтова

en: %1 bytes
sr: %1 бајтова

en: %1 cannot be retrieved
sr: %1 се не може добавити

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
sr: %1 не може имати сложени базни тип који има %2.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
sr: %1 садржи аспект %2 са лошим подацима: %3.

en: %1 contains invalid data.
sr: %1 садржи лоше податке.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
sr: %1 садржи октете недозвољене у траженом кодирању %2.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
sr: %1 елемент %2 није добро ограничење %3 елемента који редефинише: %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
sr: За атрибут %2 елемента %1 дозвољене су само вредности %3 и %4.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
sr: Елемент %1 не може имати атрибут %2 вредности различите од %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
sr: Елемент %1 нема ни атрибут %2 ни дечији елемент %3.

en: %1 element is not allowed in this context.
sr: Елемент %1 није дозвољен у овом контексту.

en: %1 element is not allowed in this scope
sr: Елемент %1 није дозвољен у овом досегу

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
sr: Елемент %1 није дозвољен унутар елемента %2 ако је присутан атрибут %3.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
sr: Елемент %1 не може имати исту вредност атрибута %2 као циљни именски простор %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
sr: Елемент %1 мора имати или атрибут %2 или %3 или %4 за дечији елемент.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
sr: Елемент %1 мора имати или атрибут %2 или %3.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
sr: Елемент %1 не може имати истовремено атрибуте %2 и %3.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
sr: Елемент %1 захтева или атрибут %2 или %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
sr: Елемент %1 са дечијим елементом %2 не може имати атрибут %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
sr: Елемент %1 без атрибута %2 није дозвољен унутар шеме без циљног именског простора.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
sr: Аспекти %1 и %2 не могу се појавити заједно.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
sr: Аспект %1 не може бити %2 ако је аспект %3 базног типа %4.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
sr: Аспект %1 не може бити %2 или %3 ако је аспект %4 базног типа %5.

en: %1 facet collides with %2 facet.
sr: Аспект %1 судара се са аспектом %2.

en: %1 facet contains invalid regular expression
sr: Аспект %1 садржи лош регуларни израз

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
sr: Аспект %1 садржи лошу вредност %2: %3.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
sr: Аспект %1 мора бити већи или једнак аспекту %2 базног типа.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
sr: Аспект %1 мора бити већи од аспекта %2 базног типа.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
sr: Аспект %1 мора бити већи или једнак аспекту %2 базног типа.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
sr: Аспект %1 мора бити мањи од аспекта %2 базног типа.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
sr: Аспект %1 мора бити мањи од аспекта %2.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
sr: Аспект %1 мора бити мањи или једнак аспекту %2 базног типа.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
sr: Аспект %1 мора бити већи или једнак аспекту %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
sr: Аспект %1 мора имати исту вредност као аспект %2 базног типа.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
sr: %1 има различит број поља у односу на ограничење идентитета %2 на које упућује.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
sr: %1 има џокер атрибута а његов базни тип %2 нема.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
sr: %1 има петљу наслеђивања у свом базном типу %2.

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
sr: %1 је фасцикла.
    Изаберите друго име фајла.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
sr: %1 је сложени тип. Претапање у сложене типове није могуће. Међутим, ради претапање у атомске типове попут %2.

en: %1 is an invalid %2
sr: %1 није добро %2

en: %1 is an invalid encoding name.
sr: %1 није добро име кодирања.

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
sr: %1 није позната заставица регуларног израза. Познате су:

en: %1 is an invalid namespace URI.
sr: %1 није добар УРИ именског простора.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
sr: %1 није добар образац регуларног израза: %2

en: %1 is an invalid template mode name.
sr: %1 није добро име режима шаблона.

en: %1 is an unknown schema type.
sr: %1 није познат тип шеме.

en: %1 is an unsupported encoding.
sr: %1 није подржано кодирање.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
sr: %1 није добар знак у ИксМЛ‑у 1.0.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
sr: %1 није добро име за обрадну инструкцију.

en: %1 is not a valid numeric literal.
sr: %1 није добра дословна ниска броја.

en: %1 is not a whole number of minutes.
sr: %1 није цео број минута.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
sr: %1 не може да се изводи из %2 по проширењу, пошто га потоње дефинише као коначно.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
sr: %1 не може да се изводи из %2 по листи, зато што је потоњи дефинише као коначну.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
sr: %1 не може да се изводи из %2 по ограничењу, пошто га потоње дефинише као коначно.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
sr: %1 не може да се изводи из %2 по унији, пошто је потоњи дефинише као коначну.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
sr: %1 не може да има члански тип имена једнаког своме.

en: %1 is not allowed to have any facets.
sr: За %1 нису дозвољени аспекти.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
sr: %1 није атомски тип. Претапање је могуће само у атомске типове.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
sr: %1 није међу декларацијама атрибута у досегу. Имајте на уму да није подржан увоз шема.

en: %1 is not valid according to %2.
sr: %1 није добро према %2.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
sr: %1 није добро као вредност типа %2.

en: %1 matches newline characters
sr: %1 поклапа знакове новог реда

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
sr: Иза %1 мора следити %2 или %3, не на крају ниске смене.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
sr: %1 изведеног џокера није добро ограничење %2 базног џокера.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
sr: Атрибут %1 или %2 упућивача %3 не поклапа се са декларацијом атрибута %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
sr: %1 упућује на ограничење идентитета %2 које није %3 или %4 елемент.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
sr: %1 упућује на непознати %2 или %3 елемент %4.

en: %1 was called.
sr: %1 позвано.

en: %1, %2 not defined
sr: %1, %2 није дефинисано

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
sr: Аспекти %1, %2, %3, %4, %5 и %6 нису дозвољени при извођењу по листи.

en: %1: UNIX key file doesn't exist
sr: %1: не постоји уникс фајл кључа

en: %1: already exists
sr: %1: већ постоји

en: %1: bad name
sr: %1: лоше име

en: %1: create size is less then 0
sr: %1: величина стварања мања од 0

en: %1: doesn't exist
sr: %1: не постоји

en: %1: doesn't exists
sr: %1: не постоји

en: %1: ftok failed
sr: %1: неуспело ftok

en: %1: invalid size
sr: %1: лоша величина

en: %1: key is empty
sr: %1: кључ је празан

en: %1: not attached
sr: %1: није прикачен

en: %1: out of resources
sr: %1: нема више ресурса

en: %1: permission denied
sr: %1: дозвола одбијена

en: %1: size query failed
sr: %1: неуспео упит величине

en: %1: system-imposed size restrictions
sr: %1: системски наметнуто ограничење величине

en: %1: unable to lock
sr: %1: не могу да закључам

en: %1: unable to make key
sr: %1: не могу да направим кључ

en: %1: unable to set key on lock
sr: %1: не могу да поставим кључ на браву

en: %1: unable to unlock
sr: %1: не могу да откључам

en: %1: unknown error %2
sr: %1: непозната грешка %2

en: &Cancel
sr: &Одустани

en: &Close
sr: &Затвори

en: &Copy
sr: &Копирај

en: &Find in Script...
sr: &Нађи у скрипти...

en: &Finish
sr: &Заврши

en: &Font
sr: &Фонт

en: &Help
sr: П&омоћ

en: &Move
sr: &Премести

en: &Name:
sr: &Име:

en: &Next
sr: &Даље

en: &Next >
sr: &Даље >

en: &Options <<
sr: &Опције <<

en: &Options >>
sr: &Опције >>

en: &Paste
sr: &Налепи

en: &Print
sr: &Штампај

en: &Redo
sr: &Понови

en: &Restore
sr: &Обнови

en: &Select All
sr: Изабери &све

en: &Size
sr: &Величина

en: &Step up
sr: Корак &горе

en: &Underline
sr: Подв&учено

en: &Undo
sr: &Опозови

en: &Unshade
sr: &Одмотај

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
sr: Атрибут ‘%1’ има лош садржај типа QName: %2.

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
sr: „%1“ је лош ЕЛФ објекат (%2)

en: '%1' is not an ELF object
sr: „%1“ није ЕЛФ објекат

en: '%1' is not an ELF object (%2)
sr: „%1“ није ЕЛФ објекат (%2)

en: (Untitled)
sr: (Неименовано)

en: , but got '
sr: , а добијено '

en: - %1 is not a namespace
sr: — %1 није именски простор

en: - nested namespaces not allowed
sr: — угнежђени именски простори нису дозвољени

en: 0.125x
sr: 0,125×

en: 0.1x
sr: 0,1×

en: 0.25x
sr: 0,25×

en: 0.5x
sr: 0,5×

en: 1x
sr: 1×

en: < &Back
sr: < &Назад

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
sr: <p>Име „%1“ не може бити употребљено.</p><p>Покушајте с другим именом, са мање знакова или без интерпункције.</p>

en: <empty>
sr: <празно>

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
sr: <h3>О КуТ‑у</h3><p>Овај програм користи издање КуТ‑а %1.</p>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
sr: <html>Пребацујем на уређај за пуштање звука <b>%1</b><br/>који је пожељнији или је изричито подешен за овај ток.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
sr: <html>Пребацујем на уређај за пуштање звука <b>%1</b><br/>који је управо постао доступан и пожељнији је.</html>

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
sr: <html>Уређај за пуштање звука <b>%1</b> не ради.<br/>Спадам на <b>%2</b>.</html>

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
sr: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Претрага омотана

en: <p>Qt is a C++ toolkit for cross-platform application development.</p><p>Qt provides single-source portability across all major desktop operating systems. It is also available for embedded Linux and other embedded and mobile operating systems.</p><p>Qt is available under three different licensing options designed to accommodate the needs of our various users.</p><p>Qt licensed under our commercial license agreement is appropriate for development of proprietary/commercial software where you do not want to share any source code with third parties or otherwise cannot comply with the terms of the GNU LGPL version 3 or GNU LGPL version 2.1.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 3 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 3.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 2.1 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 2.1.</p><p>Please see <a href="http://%2/">%2</a> for an overview of Qt licensing.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd and other contributors.</p><p>Qt and the Qt logo are trademarks of The Qt Company Ltd.</p><p>Qt is The Qt Company Ltd product developed as an open source project. See <a href="http://%3/">%3</a> for more information.</p>
sr: <p>КуТ је Ц++ прибор за прекоплатформски развој програма.</p><p>КуТ омогућава преносивост једног извора на све главне оперативне системе површи. Такође се може користити на угнежђеном Линуксу и другим угнежђеним и мобилним оперативним системима.</p><p>КуТ је доступан под три различите лиценце, пројектоване да задовоље потребе наших разноврсних корисника.</p><p>КуТ под нашом комерцијалном лиценцом прикладан је за развој власничког (комерцијалног) софтвера, кад не желите да делите изворни ко̑д са другима, или се из неког разлога не можете повиновати условима Гнуовим МОЈЛ‑а издања 3 или Гнуовим МОЈЛ‑а издања 2.1.</p><p>КуТ под Гнуовим МОЈЛ‑ом издања 3 прикладан је за развој КуТ програма ако се можете повиновати условима ове лиценце.</p><p>КуТ под Гнуовим МОЈЛ‑ом издања 2.1 прикладан је за развој КуТ програма ако се можете повиновати условима ове лиценце.</p><p>Погледајте <a href="%2">%2</a> за преглед лиценцирања КуТ‑а.</p><p>© %1, КуТ компани и остали доприносиоци.</p><p><i>Qt</i> и логотип КуТ‑а спадају у робне марке КуТ компанија.</p><p>КуТ је производ КуТ компанија, и развија се као пројекат отвореног кода. Погледајте <a href="%3">%3</a> за више детаља.</p>

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
sr: <qt>Желите ли да пребришете фајл?</qt>

en: A comment cannot contain %1
sr: Коментар не може садржати %1

en: A comment cannot end with a %1.
sr: Коментар се не може завршити са %1.

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
sr: Сусретнута је конструкција која није дозвољена у текућем језику (%1).

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
sr: Подразумевани именски простор се мора декларисати пре функција, променљивих и опција.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
sr: Непосредни конструктор елемента није добро формиран. %1 се завршава са %2.

en: A function already exists with the signature %1.
sr: Већ постоји функција са потписом %1.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
sr: Библиотечки модул се не може директно израчунати. Мора се увести из главног модула.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
sr: Параметар у функцији не може се декларисати као тунел.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
sr: Позициони предикат се мора разрешити у јединствену бројевну вредност.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
sr: Недостаје неопходни кодек. Морате инсталирати следеће кодеке ради пуштања овог садржаја: %0

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
sr: Функција описа стила мора имати име с префиксом.

en: A template with name %1 has already been declared.
sr: Шаблон по имену %1 већ је декларисан.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
sr: Вредност типа %1 не може бити предикат, јер он мора бити вредност или бројевног или радног логичког типа.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
sr: Вредност типа %1 не може имати радну логичку вредност.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
sr: Вредност типа %1 мора садржати паран број цифара, што није случај са %2.

en: A variable with name %1 has already been declared.
sr: Променљива по имену %1 већ је декларисана.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
sr: Зонски помак мора бити из опсега %1-%2, инклузивно. %3 је ван опсега.

en: A0
sr: А0

en: A0 (841 x 1189 mm)
sr: А0 (841×1189 mm)

en: A1
sr: А1

en: A1 (594 x 841 mm)
sr: А1 (594×841 mm)

en: A2
sr: А2

en: A2 (420 x 594 mm)
sr: А2 (420×594 mm)

en: A3
sr: А3

en: A3 (297 x 420 mm)
sr: А3 (297×420 mm)

en: A4
sr: А4

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
sr: А4 (210×297 mm, 8,26×11,7 in)

en: A5
sr: А5

en: A5 (148 x 210 mm)
sr: А5 (148×210 mm)

en: A6
sr: А6

en: A6 (105 x 148 mm)
sr: А6 (105×148 mm)

en: A7
sr: А7

en: A7 (74 x 105 mm)
sr: А7 (74×105 mm)

en: A8
sr: А8

en: A8 (52 x 74 mm)
sr: А8 (52×74 mm)

en: A9
sr: А9

en: A9 (37 x 52 mm)
sr: А9 (37×52 mm)

en: About Qt
sr: О КуТ‑у

en: Access denied
sr: Приступ одбијен

en: Actions
sr: Радње

en: Activate
sr: Активирај

en: Activate the tab
sr: Активирај језичак

en: Activates the program's main window
sr: Активира главни прозор програма

en: Address type not supported
sr: Тип адресе није подржан

en: Advanced
sr: Напредно

en: Alias property exceeds alias bounds
sr: Својство алијаса прелази границе алијаса

en: Aliases: %1
sr: Алијаси: %1

en: Align Left
sr: Поравнај лево

en: Align Right
sr: Поравнај десно

[ctx: All other platforms]
en: Folder
sr: Фасцикла

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
sr: Пречица

[ctx: All other platforms]
en: Type
sr: Тип

en: Already exists
sr: Већ постоји

en: Ambiguous %1 not handled
sr: Двосмислено %1 није обрађено

en: Ambiguous rule match.
sr: Двосмислено правило поклапања.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
sr: Атрибут %1 мора имати добро %2 као вредност, што %3 није.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
sr: Атрибут %1 с вредношћу %2 већ је дефинисан.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
sr: Аргумент по имену %1 већ је декларисан. Имена аргумената морају бити јединствена.

en: An attribute by name %1 has already been created.
sr: Атрибут по имену %1 већ постоји.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
sr: Атрибутски чвор не може бити дете документ-чвора. Стога је атрибут %1 на погрешном месту.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
sr: Атрибут по имену %1 већ се јавио у овом елементу.

en: Animation is an abstract class
sr: Animation је апстрактна класа

en: Another socket is already listening on the same port
sr: Други сокет већ слуша на истом порту

en: Application is an abstract class
sr: Application је апстрактна класа

en: Apply
sr: Примени

en: Apply Changes to Document
sr: Примени измене на документ

en: Apply Changes to QML Viewer
sr: Примени измене на приказивач КуМЛ‑а

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
sr: Бар један елемент %1 мора се јавити као дете %2.

en: At least one %1-element must occur before %2.
sr: Мора се јавити бар један елемент %1 пре %2.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
sr: Мора се јавити бар један елемент %1 унутар %2.

en: At least one component must be present.
sr: Мора бити присутна бар једна компонента.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
sr: Бар један режим мора бити задат у атрибуту %1 елемента %2.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
sr: Бар једна временска компонента мора следити %1‑раздвајач.

en: Attached properties cannot be used here
sr: Прикачена својства не могу да се користе овде

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
sr: Покушај употребе ИПв6 сокета на платформи без подршке за ИПв6

en: Attribute %1 already defined.
sr: Атрибут %1 је већ дефинисан.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
sr: Атрибути %1 и %2 међусобно су искључиви.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
sr: Атрибут %1 не може се серијализовати јер се јавља на врху.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
sr: Атрибут %1 не може се јавити уз елемент %2. Дозвољени су само %3, %4 и стандардни атрибути.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
sr: Атрибут %1 не може се јавити уз елемент %2. Дозвољен је %3 и стандардни атрибути.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
sr: Атрибут %1 не може се јавити уз елемент %2. Дозвољен је само %3 и стандардни атрибути.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
sr: Атрибут %1 не може се јавити уз елемент %2. Дозвољени су само стандардни атрибути.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
sr: Атрибут %1 не може имати вредност %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
sr: Атрибут %1 има лош садржај.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
sr: Атрибут %1 садржи лоше податке: %2

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
sr: Атрибут %1 не поклапа џокер атрибута.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
sr: Атрибут %1 из базног типа недостаје у изведеном.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
sr: Атрибут %1 има ограничење вредности али му је тип изведен из %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
sr: Атрибут %1 у изведеном сложеном типу мора имати ограничење вредности %2 као у базном типу.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
sr: Атрибут %1 у изведеном сложеном типу мора имати ограничење вредности %2.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
sr: Атрибут %1 у изведеном сложеном типу мора имати исто ограничење вредности %2 као у базном типу.

en: Attribute group %1 already defined.
sr: Група атрибута %1 је већ дефинисана.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
sr: Група атрибута %1 садржи атрибут %2 који има ограничење вредности али тип наслеђен од %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
sr: У група атрибута %1 удвостручен је атрибут %2.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
sr: Група атрибута %1 садржи два различита атрибута чији су типови изведени из %2.

en: Attribute group %1 has circular reference.
sr: Група атрибута %1 има кружни упућивач.

en: Attribute redefined.
sr: Атрибут редефинисан.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
sr: Џокер атрибута за %1 није добро ограничење џокера из базног типа %2.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
sr: Атрибути сложеног типа %1 нису добро проширење атрибута базног типа %2: %3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
sr: Атрибути сложеног типа %1 нису добро ограничење атрибута базног типа %2: %3.

en: Audio or video components could not be played
sr: Аудио или видео компонента не може да се пусти

en: Audio output error
sr: Грешка аудио излаза

en: B0
sr: Б0

en: B0 (1000 x 1414 mm)
sr: Б0 (1000×1414 mm)

en: B1
sr: Б1

en: B1 (707 x 1000 mm)
sr: Б1 (707×1000 mm)

en: B10
sr: Б10

en: B10 (31 x 44 mm)
sr: Б10 (31×44 mm)

en: B2
sr: Б2

en: B2 (500 x 707 mm)
sr: Б2 (500×707 mm)

en: B3
sr: Б3

en: B3 (353 x 500 mm)
sr: Б3 (353×500 mm)

en: B4
sr: Б4

en: B4 (250 x 353 mm)
sr: Б4 (250×353 mm)

en: B5
sr: Б5

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
sr: Б5 (176×250 mm, 6,93×9,84 in)

en: B6
sr: Б6

en: B6 (125 x 176 mm)
sr: Б6 (125×176 mm)

en: B7
sr: Б7

en: B7 (88 x 125 mm)
sr: Б7 (88×125 mm)

en: B8
sr: Б8

en: B8 (62 x 88 mm)
sr: Б8 (62×88 mm)

en: B9
sr: Б9

en: B9 (44 x 62 mm)
sr: Б9 (44×62 mm)

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
sr: Иди назад

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
sr: Базни атрибут %1 је неопходан а изведени није.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
sr: Базни атрибут %1 је неопходан а недостаје у изведеној дефиницији.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
sr: Базна дефиниција садржи елемент %1 који недостаје у изведеној дефиницији.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
sr: Базни тип %1 елемента %2 не може да се разреши.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
sr: Базни тип %1 сложеног типа не може да се разреши.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
sr: За базни тип %1 једноставног типа %2 није дозвољено ограничење у атрибуту %3.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
sr: Базни тип %1 једноставног типа %2 мора бити варијетета union.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
sr: Базни тип једноставног типа %1 не може бити сложеног типа %2.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
sr: Базни тип једноставног типа %1 дефинише извођење по ограничењу као коначно.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
sr: Базни тип једноставног типа %1 мора имати варијетет типа list.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
sr: Сидрење на основну линију не може да се зада заједно са горњим, доњим или у‑централним сидрењем.

en: Binary content does not match the length facet.
sr: Бинарни садржај не поклапа аспект length.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
sr: Бинарни садржај не поклапа аспект maxLength.

en: Binary content does not match the minLength facet.
sr: Бинарни садржај не поклапа аспект minLength.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
sr: Бинарни садржај није споменут у аспекту enumeration.

en: Binding loop detected for property "%1"
sr: Откривена свезна петља за својство „%1“

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
sr: Блоковско ограничење изведеног елемента %1 не сме бити слабије од оног у базном елементу.

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
sr: Подебљани

en: Boolean content does not match pattern facet.
sr: Логички садржај не поклапа аспект pattern.

en: Bottom
sr: Дно

en: Breakpoint Condition:
sr: Услов преломне тачке:

en: Breakpoints
sr: Преломне тачке

en: C5E
sr: Ц5Е

en: C5E (163 x 229 mm)
sr: Ц5Е (163×229 mm)

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
sr: Не може да се обради непознат елемент %1, очекивани су: %2.

en: Can only assign one binding to lists
sr: Листама се може доделити само једна свеза

en: Cancel
sr: Одустани

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
sr: Не може се сидрити водоравна уз усправну ивицу.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
sr: Не може се сидрити усправна ивица уз водоравну.

en: Cannot anchor item to self.
sr: Ставка се не може сидрити сама уз себе.

en: Cannot anchor to a null item.
sr: Не може се сидрити уз нулту ставку.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
sr: Не може се сидрити уз ставку која није није родитељ или сродник.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
sr: Не може се анимирати непостојеће својство „%1“

en: Cannot animate read-only property "%1"
sr: Не може се анимирати својство само‑за‑читање „%1“

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
sr: Не може се непосредно додељивати вредност груписаном својству

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
sr: Не може се додељивати вредност сигналу (очекује се извршавање скрипте)

en: Cannot assign multiple values to a script property
sr: Својству скрипте се не могу доделити вишеструке вредности

en: Cannot assign multiple values to a singular property
sr: Једноструком својству скрипте не могу се доделити вишеструке вредности

en: Cannot assign object to list
sr: Листи се не може доделити објекат

en: Cannot assign object to property
sr: Својству се не може доделити објекат

en: Cannot assign primitives to lists
sr: Листама се не могу доделити примитиви

en: Cannot assign to non-existent default property
sr: Не може се додељивати непостојећем подразумеваном својству

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
sr: Не може се додељивати непостојећем својству „%1“

en: Cannot assign to read-only property "%1"
sr: Не може се додељивати својству само‑за‑читање „%1“

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
sr: Анимација додељена понашању не може да се промени.

en: Cannot create %1 for output
sr: Не могу да направим %1 за излаз

en: Cannot create empty component specification
sr: Не могу се стварати празне спецификације компоненти

en: Cannot load library %1: %2
sr: Не могу да учитам библиотеку %1: %2

en: Cannot open %1 for input
sr: Не могу да отворим %1 за улаз

en: Cannot open %1: is a directory
sr: Не могу да отворим %1: то је фасцикла

en: Cannot open for output
sr: Не могу да отворим за излаз

en: Cannot open: %1
sr: Не могу да отворим: %1

en: Cannot override FINAL property
sr: Својство FINAL не може да се потисне

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
sr: Не могу да дам сертификат без кључа, %1

en: Cannot remove source file
sr: Не могу да уклоним изворни фајл

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
sr: Не могу да разрешим симбол ‘%1’ у %2: %3

en: Cannot set a duration of < 0
sr: Трајање се не може поставити на мање од 0

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
sr: Не могу се задати лево, десно и в‑централно сидрење.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
sr: Не могу се задати горње, доње и у‑централно сидрење.

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
sr: Не могу да почнем пуштање. 
    
    Проверите инсталацију Гстримера и побрините се да
    је инсталиран пакет libgstreamer-plugins-base.

en: Cannot unload library %1: %2
sr: Не могу да одучитам библиотеку %1: %2

en: Case Sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
sr: Претапање у %1 није могуће јер је апстрактног типа, од којег се не може начинити примерак.

en: Center
sr: Центрирај

en: Centimeters (cm)
sr: центиметри (cm)

en: Check
sr: Попуни

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
sr: Провери граматику и правопис

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
sr: Провери правопис

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
sr: Провери правопис у току писања

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
sr: Дечији елемент недостаје у том досегу, могући дечији елементи су: %1.

en: Circular group reference for %1.
sr: Кружни групни упућивач за %1.

en: Circular inheritance of base type %1.
sr: Кружно наслеђивање базног типа %1.

en: Circular inheritance of union %1.
sr: Кружно наслеђивање уније %1.

en: Circularity detected
sr: Откривено кружење

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear Console
sr: Очисти конзолу

en: Clear Debug Output
sr: Очисти исправљачки излаз

en: Clear Error Log
sr: Очисти дневник грешака

en: Close
sr: Затвори

en: Close Tab
sr: Затвори језичак

en: Close the tab
sr: Затвори језичак

en: Closes the window
sr: Затвара прозор

en: Collate
sr: Упарено

en: Color
sr: Боја

en: Color Mode
sr: Режим боја

en: Color Picker
sr: Бирач боја

en: Commit
sr: Предај

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
sr: Сложени тип %1 не може се извести по проширењу из %2, пошто потоњи има елемент %3 у свом моделу садржаја.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
sr: Сложени тип %1 не може се извести из базног типа %2%3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
sr: Сложени тип %1 садржи атрибут %2 који има ограничење вредности али тип наслеђен од %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
sr: У сложеном типу %1 удвостручен је атрибут %2.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
sr: Сложени тип %1 садржи два различита атрибута чији су типови изведени из %2.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
sr: Сложени тип %1 има удвостручен елемент %2 у свом моделу садржаја.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
sr: Сложени тип %1 има недетерминистички садржај.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
sr: Није дозвољено да сложени тип %1 буде апстрактан.

en: Complex type %1 must have simple content.
sr: Сложени тип %1 мора имати једноставан садржај.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
sr: Сложени тип %1 мора имати исти једноставни тип као његова базна класа %2.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
sr: Сложени тип %1 са једноставним садржајем не може бити изведен из сложеног базног типа %2.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
sr: Сложени тип изведеног елемента %1 не може бити добро изведен из базног елемента.

en: Component elements may not contain properties other than id
sr: Елементи компоненте не могу да садрже друга својства осим ИД‑а.

en: Component objects cannot declare new functions.
sr: Објекти компоненте не могу да декларишу нове функције.

en: Component objects cannot declare new properties.
sr: Објекти компоненте не могу да декларишу нова својства.

en: Component objects cannot declare new signals.
sr: Објекти компоненте не могу да декларишу нове сигнале.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
sr: Компонента са ИД‑ом %1 дефинисана је раније.

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
sr: СОКС (в5) сервер не дозвољава везу

en: Connection refused
sr: Веза одбијена

en: Connection timed out
sr: Вези истекло време

en: Connection to proxy closed prematurely
sr: Веза с проксијем прерано окончана

en: Connection to proxy refused
sr: Веза с проксијем одбијена

en: Connection to proxy timed out
sr: Вези с проксијем истекло време

en: Connections: nested objects not allowed
sr: Везе: угнежђени објекти нису дозвољени

en: Connections: script expected
sr: Connections: скрипта одбијена

en: Connections: syntax error
sr: Connections: синтаксна грешка

en: Console
sr: Конзола

en: Contains commands to manipulate the window
sr: Садржи наредбе за руковање прозором

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
sr: Модел садржаја сложеног типа %1 има елемент %2, због чега се не може извести по проширењу из непразног типа.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
sr: Модел садржаја сложеног типа %1 није добро проширење модела садржаја типа %2.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
sr: Садржај атрибута %1 елемента %2 не може бити из именског простора %3.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
sr: Садржај атрибута %1 не поклапа дефинисано ограничење вредности.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
sr: Садржај атрибута %1 не поклапа његову дефиницију типа: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
sr: Садржај елемента %1 не поклапа дефинисано ограничење вредности.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
sr: Садржај елемента %1 не поклапа његову дефиницију типа: %2.

en: Continue
sr: Настави

en: Copies
sr: Копије

en: Copies:
sr: Копија:

en: Copy &Link Location
sr: Копирај &локацију везе

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
sr: Копирај аудио

en: Copy Color
sr: Копирај боју

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
sr: Копирај адресу слике

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
sr: Копирај слику

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
sr: Копирај везу

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
sr: Копирај видео

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
sr: Копирај

en: Could not begin transaction
sr: Не могу да отпочнем трансакцију

en: Could not commit transaction
sr: Не могу да предам трансакцију

en: Could not connect
sr: Не могу да се повежем

en: Could not decode media source.
sr: Не могу да декодирам извор медијума.

en: Could not instantiate cursor delegate
sr: Не могу да направим примерак делегата показивача

en: Could not load cursor delegate
sr: Не могу да учитам делегат показивача

en: Could not locate media source.
sr: Не могу да лоцирам извор медијума.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
sr: Не могу да отворим аудио уређај. Већ је у употреби.

en: Could not open input redirection for reading
sr: Не могу да отворим преусмерење улаза за читање

en: Could not open media source.
sr: Не могу да отворим извор медијума.

en: Could not open output redirection for writing
sr: Не могу да отворим преусмерење излаза за писање

en: Could not read footer
sr: Не могу да прочитам подножје

en: Could not read image data
sr: Не могу да прочитам податке слике

en: Could not reset to start position
sr: Не могу да ресетујем на почетни положај

en: Could not rollback transaction
sr: Не мобу да увратим трансакцију

en: Could not seek to image read footer
sr: Не могу да одем до подножја за читање слике

en: Cu&t
sr: &Исеци

en: Current Page
sr: Тренутна страница

en: Custom
sr: посебна

en: Customize...
sr: Прилагоди...

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
sr: Исеци

en: DLE
sr: ДЛЕ

en: DLE (110 x 220 mm)
sr: ДЛЕ (110×220 mm)

en: DRM error
sr: Грешка ДРМ‑а

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
sr: Податак типа %1 не може бити празан.

en: Datagram was too large to send
sr: Датограм је превелики за слање

en: Date Modified
sr: Датум измене

en: Date time content does not match pattern facet.
sr: Датумско-временски садржај не поклапа аспект pattern.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
sr: Датумско-временски садржај не поклапа аспект maxExclusive.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
sr: Датумско-временски садржај не поклапа аспект maxInclusive.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
sr: Датумско-временски садржај не поклапа аспект minExclusive.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
sr: Датумско-временски садржај не поклапа аспект minInclusive.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
sr: Датумско-временски садржај није споменут у аспекту enumeration.

en: Day %1 is invalid for month %2.
sr: Дан %1 није добар за месец %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
sr: Дан %1 је изван опсега %2-%3.

en: Debug
sr: Исправљање

en: Debug Output
sr: Исправљачки излаз

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
sr: <недефинисано>

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
sr: [низ дужине %1]

en: Decay HF ratio (%)
sr: Однос ВФ опадања (%)

en: Decay time (ms)
sr: Време опадања (ms)

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
sr: Децимални садржај не поклапа аспект fractionDigits.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
sr: Децимални садржај не поклапа аспект totalDigits.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
sr: Не постоји декларација за атрибут %1.

en: Declaration for element %1 does not exist.
sr: Декларација елемента %1 не постоји.

en: Decoder error
sr: Грешка декодера

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
sr: Понови

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
sr: Подразумеван

en: Defaults
sr: Подразумевано

en: Delegate component must be Item type.
sr: Делегатска компонента мора бити типа Item.

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete to the end of the word
sr: Обриши до краја речи

en: Delete to the start of the word
sr: Обриши до почетка речи

en: Density (%)
sr: Густина (%)

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
sr: Метод извођења %1 мора бити проширењем, зато што је базни тип %2 једноставан.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
sr: Изведени атрибут %1 не постоји у базној дефиницији.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
sr: Изведени атрибут %1 не поклапа џокер у базној дефиницији.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
sr: Изведена дефиниција садржи елемент %1 који не постоји у базној дефиницији.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
sr: Изведени елемент %1 не може да се нулује ако не може и базни.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
sr: Изведени елемент %1 има слабије ограничење вредности од базне партикуле.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
sr: Изведеном елементу %1 недостаје вредност ограничења по дефиницији у базној партикули.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
sr: Изведена партикула дозвољава садржај који није дозвољен у базној.

en: Derived particle is missing element %1.
sr: Изведеној партикули недостаје елемент %1.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
sr: Изведени џокер није подскуп базног џокера.

en: Destination file exists
sr: Одредишни фајл постоји

en: Diffusion (%)
sr: Дифузија (%)

en: Disable Breakpoint
sr: Искључи преломну тачку

en: Disconnected
sr: Веза прекинута

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
sr: Приказује назив прозора и садржи контроле за руковање њиме

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
sr: Дељење вредности типа %1 са %2 (не‑бројем) није дозвољено.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
sr: Дељење вредности типа %1 са %2 или %3 (плус или минус нула) није дозвољено.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
sr: Дељење (%1) нулом (%2) није дефинисано.

en: Dock
sr: Усидри

en: Document is not a XML schema.
sr: Документ није ИксМЛ шема.

en: Done
sr: Готово

en: Double content does not match pattern facet.
sr: Садржај двоструке тачности не поклапа аспект pattern.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
sr: Садржај двоструке тачности не поклапа аспект maxExclusive.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
sr: Садржај двоструке тачности не поклапа аспект maxInclusive.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
sr: Садржај двоструке тачности не поклапа аспект minExclusive.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
sr: Садржај двоструке тачности не поклапа аспект minInclusive.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
sr: Садржај двоструке тачности није споменут у аспекту enumeration.

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
sr: Сачувај слику

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
sr: Сачувај везу...

en: Download error
sr: Грешка преузимача

en: Duplex Printing
sr: Дуплекс штампање

en: Duplicate default property
sr: Удвостручено подразумевано својство

en: Duplicate method name
sr: Удвостручено име метода

en: Duplicate property name
sr: Име удвострученог својства

en: Duplicate signal name
sr: Удвостручено име сигнала

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
sr: Удвостручена имена елемената %1 у елементу %2.

en: Duplicated facets in simple type %1.
sr: Удвостручени аспекти у једноставном типу %1.

en: Duration content does not match pattern facet.
sr: Садржај типа трајања не поклапа аспект pattern.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
sr: Садржај типа трајања не поклапа аспект maxExclusive.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
sr: Садржај типа трајања не поклапа аспект maxInclusive.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
sr: Садржај типа трајања не поклапа аспект minExclusive.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
sr: Садржај типа трајања не поклапа аспект minInclusive.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
sr: Садржај типа трајања није споменут у аспекту enumeration.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
sr: Свако име параметра у шаблону мора бити јединствено; %1 се понавља.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
sr: Не може се израчунати радна логичка вредност за низ која садржи две или више атомских вредности.

en: Effects
sr: Ефекти

en: Element %1 already defined.
sr: Елемент %1 је већ дефинисан.

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
sr: Елемент %1 не може се серијализовати јер се јавља изван документ-елемента.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
sr: Елемент %1 не може садржати друге елементе, пошто му садржај фиксан.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
sr: Елемент %1 не може имати конструктор низа.

en: Element %1 cannot have children.
sr: Елемент %1 не може имати децу.

en: Element %1 contains invalid content.
sr: Елемент %1 има лош садржај.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
sr: Елемент %1 садржи недозвољене атрибуте.

en: Element %1 contains not allowed child content.
sr: Елемент %1 садржи недозвољени дечији садржај.

en: Element %1 contains not allowed child element.
sr: Елемент %1 садржи недозвољене дечије елементе.

en: Element %1 contains not allowed text content.
sr: Елемент %1 садржи недозвољени текстуални садржај.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
sr: Елемент %1 садржи два атрибута типа %2.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
sr: Елемент %1 садржи непознати атрибут %2.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
sr: Елемент %1 не поклапа ограничење именског простора по џокеру из базне партикуле.

en: Element %1 exists twice with different types.
sr: Елемент %1 дат је двапут са различитим типовима.

en: Element %1 is declared as abstract.
sr: Елемент %1 је декларисан као апстрактан.

en: Element %1 is missing child element.
sr: Елементу %1 недостаје дечији елемент.

en: Element %1 is missing in derived particle.
sr: Елемент %1 недостаје у изведеној партикули.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
sr: Елементу %1 недостаје неопходни атрибут %2.

en: Element %1 is not allowed at this location.
sr: Елемент %1 није дозвољен на овом месту.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
sr: Елемент %1 није дозвољен у овом досегу, могући елементи су: %2.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
sr: Елемент %1 не може да има ограничење вредности ако му је базни тип сложен.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
sr: Елемент %1 не може да има ограничење вредности ако му је базни тип изведен из %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
sr: Елемент %1 не може да има припадност супституцијској групи пошто није глобални елемент.

en: Element %1 is not defined in this scope.
sr: Елемент %1 није дефинисан у овом досегу.

en: Element %1 is not nillable.
sr: Елемент %1 не може да се нулује.

en: Element %1 must come last.
sr: Елемент %1 мора бити на крају.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
sr: Елемент %1 мора имати бар један од атрибута %2 и %3.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
sr: Елемент %1 мора имати или атрибут %2 или конструктор низа.

en: Element contains content although it is nillable.
sr: Елемент има садржај иако се може нуловати.

en: Element group %1 already defined.
sr: Група елемената %1 је већ дефинисана.

en: Element is not creatable.
sr: Елемент не може да се ствара.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
sr: Празна партикула не може се извести из непразне.

en: Empty property assignment
sr: Празна додела својства

en: Empty signal assignment
sr: Празна додела сигнала

en: Enable Breakpoint
sr: Укључи преломну тачку

en: Enabled
sr: Укључено

en: Encoding %1 is unsupported
sr: Кодирање %1 није подржано

en: Encountered incorrectly encoded content.
sr: Сусретнут неисправно кодиран садржај.

en: Enter a value:
sr: Унесите вредност:

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
sr: Аспект набрајања има лош садржај: {%1} није вредност типа %2.

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
sr: Грешка %1 у %2, код реда %3 колона %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
sr: Грешка %1 у %2: %3

en: Error Log
sr: Дневник грешака

en: Error closing database
sr: Грешка при затварању базе

en: Error creating SSL context (%1)
sr: Грешка при стварању ССЛ контекста (%1)

en: Error creating SSL session, %1
sr: Грешка при стварању ССЛ сесије, %1

en: Error creating SSL session: %1
sr: грешка при стварању ССЛ сесије: %1

en: Error decoding: %1: %2
sr: Грешка декодирања: %1: %2

en: Error during SSL handshake: %1
sr: Грешка током ССЛ руковања: %1

en: Error loading local certificate, %1
sr: Грешка при учитавању локалног сертификата, %1

en: Error loading private key, %1
sr: Грешка при учитавању приватног кључа, %1

en: Error opening URL
sr: Грешка при отварању УРЛ‑а

en: Error opening database
sr: Грешка при отварању базе

en: Error opening file
sr: Грешка при отварању фајла

en: Error opening resource
sr: Грешка при отварању ресурса

en: Error opening source: media type could not be determined
sr: Грешка при отварању извора: непознат тип медијума.

en: Error opening source: resource is compressed
sr: Грешка при отварању извора: ресурс је компресован.

en: Error opening source: resource not opened
sr: Грешка при отварању извора: ресурс није отворен.

en: Error opening source: resource not valid
sr: Грешка при отварању извора: ресурс није добар.

en: Error opening source: type not supported
sr: Грешка при отварању извора: тип није подржан.

en: Error reading from process
sr: Грешка при читању из процеса

en: Error while downloading %1: %2
sr: Грешка при преузимању %1: %2

en: Error while reading: %1
sr: Грешка током читања: %1

en: Error while uploading %1: %2
sr: Грешка при отпремању %1: %2

en: Error writing to process
sr: Грешка при писању у процес

en: Execute
sr: Изврши

en: Executive
sr: САД егзекутив

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
sr: егзекутив (7,5×10 in, 191×254 mm)

en: Exit
sr: напусти

en: Expected
sr: Очекивано

en: Expected character data.
sr: Очекивани знаковни подаци.

en: Extra content at end of document.
sr: Сувишан садржај на крају документа.

en: FEP
sr: ФЕП

en: Failed to get image from provider: %1
sr: Не могу да добавим слику од добављача: %1

en: Failed to set requested IAP
sr: Не могу да поставим тражени ИАП.

en: Failure to write block
sr: Неуспех при уписивању блока

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
sr: Неуспех претапања из %1 у %2: %3

en: False
sr: нетачно

en: Field %1 has no simple type.
sr: Поље %1 нема једноставног типа.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
sr: Не може се писати у фајл %1.
    Изаберите друго име фајла.

en: File exists
sr: Фајл постоји

en: File name case mismatch for "%1"
sr: Неслагање величине слова у имену фајла за „%1“

en: Find &Next
sr: Нађи &следеће

en: Find &Previous
sr: Нађи &претходно

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
sr: Није дозвољено фиксно ограничење вредности за елемент који се може нуловати.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
sr: Ограничење на фиксну вредност елемента %1 разликује се од ограничења у базној партикули.

en: Float
sr: Плутај

en: Folio
sr: САД фолио

en: Folio (210 x 330 mm)
sr: фолио (210×330 mm)

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
sr: Фонтови

en: Font st&yle
sr: &Стил фонта

en: Form
sr: Формулар

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
sr: Иди напред

en: General SOCKSv5 server failure
sr: Општи крах СОКС (в5) сервера

en: GestureArea: nested objects not allowed
sr: GestureArea: угнежђени објекти нису дозвољени

en: GestureArea: script expected
sr: GestureArea: очекивана скрипта

en: GestureArea: syntax error
sr: GestureArea: синтаксна грешка

en: Getting position failed
sr: Неуспело очитавање положаја

en: Go Back
sr: Иди назад

en: Go to Line
sr: Иди на ред

en: Grayscale
sr: Сиви тонови

en: Height:
sr: Висина:

en: Help
sr: Помоћ

en: Hide Details...
sr: Сакриј детаље...

en: Home
sr: Домаће

en: Host not found
sr: Домаћин није нађен

en: Host unreachable
sr: Домаћин је недостижан

en: ID illegally masks global JavaScript property
sr: ИД недозвољено заклања глобално јаваскриптно својство

en: ID value '%1' is not unique.
sr: ИД вредност ‘%1’ није јединствена.

en: IDs cannot start with an uppercase letter
sr: ИД‑ови не могу да почињу великим словом

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
sr: ИД‑ови могу да садрже само слова, бројеве и подвлаке

en: IDs must start with a letter or underscore
sr: ИД‑ови треба да почињу словом или подвлаком

en: Identity constraint %1 already defined.
sr: Ограничење идентитета %1 је већ дефинисано.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
sr: Ако обе вредности имају зонске помаке, они морају бити исти. %1 и %2 то нису.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
sr: Ако елемент %1 нема атрибут %2, не може имати ни %3 ни %4.

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
sr: Ако је први аргумент празан низ или ниска нулте дужине (без именског простора), префикс се не може задати. Задат је префикс %1.

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
sr: Игнориши

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
sr: Игнориши

en: Illegal method name
sr: Недозвољено име метода

en: Illegal namespace declaration.
sr: Недозвољена декларација именског простора.

en: Illegal property name
sr: Недозвољено име својства

en: Illegal signal name
sr: Недозвољено име сигнала

en: Image depth not valid
sr: Дубина слике није добра

en: Image mHeader read failed
sr: Неуспело читање mHeader слике

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
sr: Тип слике (није Трувижон 2.0) није подржан

en: Image type not supported
sr: Тип слике није подржан

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
sr: У конструктору именског простора, вредност именског простора не може бити празна ниска.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
sr: У поједностављеном модулу описа стила, мора бити присутан атрибут %1.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
sr: У ИксСЛТ обрасцу, не може се користити оса %1, већ само %2 и %3.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
sr: У ИксСЛТ обрасцу, функција %1 не може имати трећи аргумент.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
sr: У ИксСЛТ обрасцу, само функције %1 и %2, а не %3, могу служити за поклапање.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
sr: У ИксСЛТ обрасцу, ако служи за поклапање, први аргумент функције %1 мора бити дословна ниска или упућивач на променљиву.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
sr: У ИксСЛТ обрасцу, ако служи за поклапање, први аргумент функције %1 мора бити дословна ниска.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
sr: У нисци смене, %1 може избегавати само себе самог или %2, не и %3

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
sr: У нисци смене, %1 мора бити праћено бар једном цифром кад није избегнуто.

en: In use
sr: У употреби

en: Inches (in)
sr: инчи (in)

en: Incorrectly specified signal assignment
sr: Нетачно задата додела сигнала

en: Indent
sr: Увуци

en: Insert
sr: Уметни

en: Insert Bulleted List
sr: Уметни тачкасту листу

en: Insert Numbered List
sr: Уметни бројевну листу

en: Insert Unicode control character
sr: Уметни уникодски контролни знак

en: Insert a new line
sr: Уметни нови ред

en: Insert a new paragraph
sr: Уметни нови пасус

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
sr: Испитај

en: Inspector Mode
sr: Режим испитивача

en: Insufficient bandwidth
sr: Недовољна пропусност

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
sr: Целобројно дељење (%1) нулом (%2) није дефинисано.

en: Interrupt
sr: Прекид

en: Invalid QName content: %1.
sr: Лош садржај типа QName: %1.

en: Invalid URL
sr: Лош УРЛ

en: Invalid XML character.
sr: Лош ИксМЛ знак.

en: Invalid XML version string.
sr: Лоша ниска верзије ИксМЛ‑а.

en: Invalid alias location
sr: Лоша локација алијаса

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
sr: Лош упућивач на алијас. Упућивачи на алијасе морају се задавати као <id>, <id>.<property> или <id>.<value property>.<property>.

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
sr: Лош упућивач на алијас. ИД „%1“ не може да се нађе.

en: Invalid attached object assignment
sr: Лоша додела прикаченог објекта

en: Invalid attribute in XML declaration.
sr: Лош атрибут у ИксМЛ декларацији.

en: Invalid component body specification
sr: Лоше задато тело компоненте

en: Invalid component id specification
sr: Лоше задат ИД компоненте

en: Invalid configuration.
sr: Лоша постава.

en: Invalid document.
sr: Лош документ.

en: Invalid empty ID
sr: Лош празан ИД

en: Invalid empty URL
sr: Лош празан УРЛ

en: Invalid entity value.
sr: Лоша вредност ентитета.

en: Invalid filename
sr: Лоше име фајла

en: Invalid grouped property access
sr: Лош приступ груписаном својству

en: Invalid hostname
sr: Лоше име домаћина

en: Invalid option:
sr: Лоша опција:

en: Invalid or empty cipher list (%1)
sr: Лош или празан списак шифрара (%1)

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
sr: Лоша додела својства: „%1“ је својством само‑за‑читање

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
sr: Лоша додела својства: очекиван је 3Д вектор

en: Invalid property assignment: boolean expected
sr: Лоша додела својства: очекивана је логичка

en: Invalid property assignment: color expected
sr: Лоша додела својства: очекивана је боја

en: Invalid property assignment: date expected
sr: Лоша додела својства: очекиван је датум

en: Invalid property assignment: datetime expected
sr: Лоша додела својства: очекивано је датум‑време

en: Invalid property assignment: int expected
sr: Лоша додела својства: очекиван је цео број

en: Invalid property assignment: number expected
sr: Лоша додела својства: очекиван је број

en: Invalid property assignment: point expected
sr: Лоша додела својства: очекивана је тачка

en: Invalid property assignment: rect expected
sr: Лоша додела својства: очекиван је правоугаоник

en: Invalid property assignment: script expected
sr: Лоша додела својства: очекивана је скрипта

en: Invalid property assignment: size expected
sr: Лоша додела својства: очекивана је величина

en: Invalid property assignment: string expected
sr: Лоша додела својства: очекивана је ниска

en: Invalid property assignment: time expected
sr: Лоша додела својства: очекивано је време

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
sr: Лоша додела својства: непознато набрајање

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
sr: Лоша додела својства: очекиван је неозначени цео број

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
sr: Лоша додела својства: неподржан тип „%1“

en: Invalid property assignment: url expected
sr: Лоша додела својства: очекиван је УРЛ

en: Invalid property nesting
sr: Лоше гнежђење својстава

en: Invalid property type
sr: Лош тип својства

en: Invalid property use
sr: Лоша употреба својства

en: Invalid protocol
sr: Лош протокол

en: Invalid socket descriptor
sr: Лош описник сокета

en: Invalid source type.
sr: Лош тип извора.

en: Invalid use of id property
sr: Лоша употреба ИД својства

en: Invalid use of namespace
sr: Лоша употреба именског простора

en: It is not possible to bind to the prefix %1
sr: Не може се свезати са префиксом %1.

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
sr: Не може се претапати из %1 у %2.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
sr: Не може се променити декларација префикса %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
sr: Неће бити могуће добавити %1.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
sr: Атрибути се не могу додати после било које друге врсте чвора.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
sr: Вредност %1 типа %2 није могуће претопити у тип %3

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
sr: Курзивни

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
sr: Тип ставки %1 елемента %2 не може да се разреши.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
sr: Тип ставки базног типа не поклапа тип ставки за %1.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
sr: Тип ставки једноставног типа %1 не може бити сложени тип.

en: Items
sr: Ставке

en: JavaScript Alert - %1
sr: Позор јаваскрипта — %1

en: JavaScript Confirm - %1
sr: Потврда јаваскрипта — %1

en: JavaScript Problem - %1
sr: Проблем јаваскрипта — %1

en: JavaScript Prompt - %1
sr: Упит јаваскрипта — %1

en: Justify
sr: Развуци

en: Key constraint %1 contains absent fields.
sr: Ограничење кључа %1 садржи недостајућа поља.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
sr: Ограничење кључа %1 упућује на елемент %2 који се може нуловати.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
sr: KeyNavigation је доступно само преко прикачених својстава

en: Keys is only available via attached properties
sr: Keys је доступно само преко прикачених својстава

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
sr: Нема недавних претрага

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
sr: Недостаје прикључак

en: Landscape
sr: Пејзаж

en: LayoutDirection attached property only works with Items
sr: LayoutDirection прикачено својство ради само са Items

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
sr: LayoutMirroring је доступно само преко прикачених својстава

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
sr: Додај у речник

en: Ledger
sr: САД леџер

en: Ledger (432 x 279 mm)
sr: леџер (432×279 mm)

en: Left edge
sr: Лева ивица

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
sr: Слева надесно

en: Legal
sr: САД легал

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
sr: легал (8,5×14 in, 216×356 mm)

en: Less
sr: Мање

en: Letter
sr: САД летер

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
sr: летер (8,5×11 in, 216×279 mm)

en: Level (%)
sr: Ниво (%)

en: Line down
sr: Ред доле

en: Line up
sr: Поравнај

en: Line:
sr: Ред:

en: List content does not match length facet.
sr: Садржај типа листе не поклапа аспект facet.

en: List content does not match maxLength facet.
sr: Садржај типа листе не поклапа аспект maxLength.

en: List content does not match minLength facet.
sr: Садржај типа листе не поклапа аспект minLength.

en: List content does not match pattern facet.
sr: Садржај типа листе не поклапа аспект pattern.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
sr: Садржај типа листе није споменут у аспекту enumeration.

en: ListElement: cannot contain nested elements
sr: ListElement: не може да садржи угнежђене елементе

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
sr: ListElement: не може се употребити резервисано својство „id“

en: ListElement: cannot use script for property value
sr: ListElement: не може се задати скрипта као вредност својства

en: ListModel: undefined property '%1'
sr: ListModel: недефинисано својство „%1“

en: Loaded Scripts
sr: Учитане скрипте

en: Loaded schema file is invalid.
sr: Учитана шема није добра.

en: Loader does not support loading non-visual elements.
sr: Учитавач не подржава учитавање невизуелних елемената.

en: Loading clip failed
sr: Неуспело учитавање исечка

en: Local file
sr: локални фајл

en: Locals
sr: Локалне

en: Location:
sr: Локација:

en: Logging in to %1 failed: authentication required
sr: Неуспело пријављивање на %1: неопходна аутентификација

en: Long side
sr: По дужој страни

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
sr: Потражи у речнику

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
sr: О %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
sr: Сакриј %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
sr: Сакриј остале

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
sr: Поставке...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
sr: Напусти %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
sr: Сервиси

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
sr: Прикажи све

en: Ma&ximize
sr: М&аксимизуј

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
sr: Алијас

en: Mac OS X input method
sr: МекОС‑ов метод уноса

en: Makes the window full screen
sr: Прозор преко целог екрана

en: Margins
sr: Маргине

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
sr: Врста

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
sr: Фасцикла датотека

en: Matches are case insensitive
sr: Поклапања не разликују величину слова

en: Maximize
sr: Максимизуј

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
sr: Аудио елемент

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
sr: Контроле пуштања и приказ стања аудио елемента

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
sr: Почни пуштање

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
sr: Тренутно стање филма

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
sr: Тренутно време филма

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
sr: Протекло време

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
sr: Дугме за цео екран

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
sr: Шетач времена филма

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
sr: Клизач на шетачу времена

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
sr: Дугме за утишавање звука

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
sr: Утишај аудио стазе

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
sr: Дугме за паузирање

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
sr: Паузирај пуштање

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
sr: Дугме за пуштање

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
sr: Пусти филм преко целог екрана

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
sr: Преостало време

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
sr: Преостало време филма

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
sr: Врати пуштани филм у стварно време

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
sr: Дугме за враћање у стварно време

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
sr: Дугме за премотавање

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
sr: Премотај филм

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
sr: Дугме за тражење уназад

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
sr: Дугме за тражење унапред

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
sr: Брзо тражи уназад

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
sr: Брзо тражи унапред

[ctx: Media controller element]
en: Slider
sr: Клизач

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
sr: Ослонац клизача

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
sr: Приказ стања

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
sr: Дугме за враћање звука

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
sr: Врати аудио стазе

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
sr: Видео елемент

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
sr: Контроле пуштања и приказ стања видео елемента

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
sr: Учитавам...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
sr: Емитовање уживо

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
sr: %1 дана %2 сати %3 минута %4 секунди

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
sr: %1 сати %2 минута %3 секунди

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
sr: %1 минута %2 секунди

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
sr: %1 секунди

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
sr: Неодређено време

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
sr: Члански тип %1 не може да се изводи из чланског типа %2 у %4, базном типу за %3.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
sr: Члански тип %1 елемента %2 не може да се разреши.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
sr: Члански тип једноставног типа %1 не може бити сложени тип.

en: Menu
sr: Мени

en: Method names cannot begin with an upper case letter
sr: Имена метода не могу да почињу великим словом

en: Mi&nimize
sr: М&инимизуј

en: Millimeters (mm)
sr: милиметри (mm)

en: Minimize
sr: Минимизуј

en: Missing codec helper script assistant.
sr: Недостаје помоћна скрипта за инсталирање кодека.

en: Missing default state in history state '%1'
sr: Недостаје подразумевано стање у стању историјата „%1“.

en: Missing initial state in compound state '%1'
sr: Недостаје почетно стање у сложеном стању „%1“.

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
sr: Модули се морају увести пре декларација функција, променљивих и опција.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
sr: Дељење по модулу (%1) нулом (%2) није дефинисано.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
sr: Месец %1 је изван опсега %2-%3.

en: More
sr: Више

en: More than one value found for field %1.
sr: Нађено више од једне вредности за поље %1.

en: More...
sr: Више...

en: Move the cursor to the end of the block
sr: Помери курсор на крај блока

en: Move the cursor to the end of the document
sr: Помери курсор на крај документа

en: Move the cursor to the end of the line
sr: Помери курсор на крај реда

en: Move the cursor to the next character
sr: Помери курсор на следећи знак

en: Move the cursor to the next line
sr: Помери курсор на следећи ред

en: Move the cursor to the next word
sr: Помери курсор на следећу реч

en: Move the cursor to the previous character
sr: Помери курсор на претходни знак

en: Move the cursor to the previous line
sr: Помери курсор на претходни ред

en: Move the cursor to the previous word
sr: Помери курсор на претходну реч

en: Move the cursor to the start of the block
sr: Помери курсор на почетак блока

en: Move the cursor to the start of the document
sr: Помери курсор на почетак документа

en: Move the cursor to the start of the line
sr: Помери курсор на почетак реда

en: Moves the window out of the way
sr: Склања прозор с пута

en: Multicast error
sr: Грешка вишеемисије

en: Multiple input method switcher
sr: Мењач метода уноса

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
sr: Мењач метода уноса који користи контекстни мени текстуалних виџета

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
sr: Множење вредности типа %1 са %2 или %3 (плус или минус бесконачно) није дозвољено.

[ctx: Mute]
en: Mute
sr: Утишај

en: Muted
sr: утишано

en: Name
sr: Име

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
sr: Именски простор %1 може се свезати само за %2 (и, у сваком случају, преддекларисан је).

en: Namespace %1 cannot be used as a type
sr: Именски простор %1 не може да се користи као тип

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
sr: Именски простори се морају декларисати пре функција, променљивих и опција.

en: Namespace prefix '%1' not declared
sr: Префикс именског простора „%1“ није декларисан

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
sr: Префикс именског простора квалификованог имена %1 није дефинисан.

en: Network communication error
sr: Грешка у мрежној комуникацији

en: Network error
sr: Мрежна грешка

en: Network operation timed out
sr: Мрежној активности истекло време

en: Network timeout.
sr: Прековреме мреже.

en: Network unavailable
sr: Мрежа недоступна

en: Network unreachable
sr: Мрежа је недостижна

en: New
sr: Нова

en: Next
sr: Следеће

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
sr: Нема погађања

en: No casting is possible with %1 as the target type.
sr: Претапање није могуће са %1 као циљним типом.

en: No certificates could be verified
sr: Ниједан сертификат не може да се овери

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
sr: Нема заједничког претка за циљеве и извор прелаза из стања „%1“.

en: No comparisons can be done involving the type %1.
sr: Не може се поредити са типом %1.

en: No definition for element %1 available.
sr: Није доступна дефиниција за елемент %1.

en: No error
sr: Нема грешака

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
sr: Спољашње функције нису подржане. Све подржане функције могу бити употребљене непосредно, без претходног декларисања као спољашње

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
sr: Нема ниједног мотора фајлова или мотор не подржава UnMapExtension.

en: No function with name %1 is available.
sr: Функција по имену %1 није доступна.

en: No function with signature %1 is available
sr: Функција с потписом %1 није доступна

en: No host name given
sr: Није дато име домаћина

en: No namespace binding exists for the prefix %1
sr: Ниједан именски простор није свезан за префикс %1

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
sr: Ниједан операнд у целобројном дељењу, %1, не може бити %2.

en: No program defined
sr: Програм није дефинисан

en: No property alias location
sr: Нема својства локације алијаса

en: No referenced value found for key reference %1.
sr: Циљна вредност није нађена за упућивање по кључу %1.

en: No schema defined for validation.
sr: Није дефинисана шема за оверу.

en: No suitable proxy found
sr: Није нађен погодан прокси

en: No template by name %1 exists.
sr: Не постоји шаблон по имену %1.

en: No value is available for the external variable with name %1.
sr: Није доступна вредност за спољашњу променљиву по имену %1.

en: No variable with name %1 exists
sr: Не постоји променљива по имену %1.

en: Non-existent attached object
sr: Непостојећи прикачени објекат

en: Non-unique value found for constraint %1.
sr: Нејединствена вредност нађена за ограничење %1.

en: None
sr: Без дуплекса

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
sr: Није подржан ниједан од прагма-израза. Стога мора бити присутан израз за спадање

en: Not an attached property name
sr: Није име прикаченог својства

en: Not found
sr: Није нађено

en: Not ready
sr: Није спремно

en: Not ready to play
sr: Неспреман за пуштање

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Notation %1 already defined.
sr: Нотација %1 је већ дефинисана.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
sr: Нотацијски садржај није споменут у аспекту enumeration.

en: OK
sr: У реду

en: One of the CA certificates is invalid
sr: Један од ЦА сертификата није ваљан

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
sr: Само су аспекти %1 и %2 дозвољени при извођењу по унији.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
sr: У прологу упита може стајати само једна декларација %1.

en: Only one %1-element can appear.
sr: Може се јавити само елемент %1.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
sr: Само се префикс %1 може свезати са %2, и обрнуто.

en: Open
sr: Отвори

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
sr: Отвори аудио

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
sr: Отвори оквир

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
sr: Отвори слику

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
sr: Отвори везу

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
sr: Отвори видео

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

en: Opening clip failed
sr: Неуспело отварање исечка

en: Operation canceled
sr: Поступак отказан

en: Operation on non-socket
sr: Поступак над не‑сокетом

en: Operation on socket is not supported
sr: Поступак над сокетом није подржан

en: Operation stopped by the user
sr: Корисник је зауставио поступак

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
sr: Оператор %1 не може се применити на атомске вредности типа %2 и %3.

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
sr: Оператор %1 не може се применити на тип %2.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
sr: Оператор %1 не може се наћи између атомских вредности типа %2 и %3.

en: Options
sr: Опције

en: Orientation
sr: Усмерење

en: Out of memory
sr: Нема више меморије

en: Out of resources
sr: Нема више ресурса

en: Outdent
sr: Извуци

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
sr: Контура

en: Output &file:
sr: Излазни &фајл:

en: Output Settings
sr: Поставке излаза

en: Overflow
sr: Преливање

en: Overflow: Can't represent date %1.
sr: Преливање: не могу да представим датум %1.

en: Overflow: Date can't be represented.
sr: Преливање: датум се не може представити.

en: P&roperties
sr: &Својства

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
sr: POLICY_DB_DEFAULT мора бити дефинисано пре употребе било којих других POLICY дефиниција

en: Page
sr: Страница

en: Page down
sr: Страница доле

en: Page left
sr: Страница лево

en: Page right
sr: Страница десно

en: Page size:
sr: Величина странице:

en: Page up
sr: Страница горе

en: Pages from
sr: Странице од

en: Paper
sr: Папир

en: Paper source:
sr: Извор папира:

en: Parse error: %1
sr: Грешка у рашчлањивању: %1

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
sr: Партикула садржи недетерминистичке џокере

en: Paste and Match Style
sr: Налепи поштујући стил

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
sr: Налепи

en: Path not found
sr: Путања није нађена

[ctx: Pause]
en: Pause
sr: Паузирај

en: Pause failed
sr: Неуспело паузирање

en: Permission denied
sr: Дозвола одбијена

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
sr: Приступачност

[ctx: Phonon::]
en: Communication
sr: Комуникација

[ctx: Phonon::]
en: Games
sr: Игре

[ctx: Phonon::]
en: Music
sr: Музика

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
sr: Обавештења

[ctx: Phonon::]
en: Video
sr: Видео

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
sr: Аудио излаз

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
sr: Излазни аудио уређај

[ctx: Play]
en: Play
sr: Пусти

en: Play/Pause Animations
sr: Анимације пуштања/паузирања

en: PlayBook IMF
sr: плејбуков ИМФ

en: Playback complete
sr: Пуштање довршено

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
sr: Неуспело инсталирање прикључка кодека за кодек: %0

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
sr: Непоклапање овере прикључка у „%1“

en: Points (pt)
sr: тачке (тач.)

en: Portrait
sr: Портрет

en: Position
sr: Положај

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
sr: Откривена могућа сидришна петља при centerIn.

en: Possible anchor loop detected on fill.
sr: Откривена могућа сидришна петља при попуњавању.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
sr: Откривена могућа сидришна петља при водоравном сидрењу.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
sr: Откривена могућа сидришна петља при усправном сидрењу.

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
sr: Префикс %1 може се свезати само за %2 (и, у сваком случају, преддекларисан је).

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
sr: Префикс %1 је већ декларисан у прологу.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
sr: Префикс квалификованог имена %1 није дефинисан.

en: Premature end of document.
sr: Преурањен крај документа.

en: Press
sr: Притисни

en: Preview
sr: Преглед

en: Previous
sr: Претходно

en: Print
sr: Штампање

en: Print To File ...
sr: Штампање у фајл

en: Print all
sr: Штампај све

en: Print current page
sr: Штампај тренутну страницу

en: Print range
sr: Штампај опсег

en: Print selection
sr: Штампај избор

en: Print to File (PDF)
sr: Штампај у фајл (ПДФ)

en: Print to File (Postscript)
sr: Штампај у фајл (постскрипт)

en: Printer
sr: Штампач

en: Private key does not certify public key, %1
sr: Приватни кључ не оверава јавни, %1

en: Process crashed
sr: Процес се срушио

en: Process failed to start: %1
sr: Процес не може да се покрене: %1

en: Process operation timed out
sr: Поступку процеса истекло време

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
sr: Унапређивање %1 у %2 може умањити тачност.

en: Property assignment expected
sr: Очекивана је додела својства

en: Property has already been assigned a value
sr: Својству је већ додељена вредност

en: Property names cannot begin with an upper case letter
sr: Имена својства не могу да почињу великим словом

en: Property value set multiple times
sr: Вредност својства задата више пута

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
sr: PropertyChanges не подржава стварање објеката посебних по стању.

en: Protocol type not supported
sr: Тип протокола није подржан

en: Proxy authentication failed
sr: Неуспешна аутентификација проксија

en: Proxy authentication failed: %1
sr: Неуспешна аутентификација проксија: %1

en: Proxy host not found
sr: Домаћин проксија није нађен

en: Proxy server error
sr: Грешка прокси сервера

en: Proxy server not supported
sr: Прокси сервер није подржан

en: PulseAudio Sound Server
sr: Звучни сервер Пулс‑аудио

en: Puts a maximized window back to normal
sr: Из максимизованог назад у нормално

en: Puts a minimized window back to normal
sr: Из минимизованог назад у нормално

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
sr: Не могу да свежем променљиву

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
sr: Не могу да извршим исказ

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
sr: Не могу да дохватим прво

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
sr: Не могу да дохватим наредно

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
sr: Не могу да дохватим слог %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
sr: Не могу да припремим исказ

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
sr: КуТ је изграђен без подршке за QMovie

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
sr: Откривена свезна петља за својство „%1“

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
sr: Очекиван је тип параметра

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
sr: Очекиван је тип својства

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
sr: Очекиван је токен „%1“

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
sr: Очекивано је име типа

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
sr: Идентификатор не може почињати бројем

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
sr: Недозвољен знак

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
sr: Недозвољен избегавачки низ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
sr: Недозвољена синтакса за број са изложиоцем

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
sr: Недозвољен уникодски избегавачки низ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
sr: Лош ИД квалификатора увоза

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
sr: Лош модификатор типа својства

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
sr: Лоша заставица регуларног израза „%0“

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
sr: Јаваскриптна декларација изван елемента Script

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
sr: Увоз библиотеке захтева верзију

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
sr: Вредност својства постављена више пута

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
sr: Само‑за‑читање још није подржано

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
sr: Резервисано име „Qt“ не може да буде квалификатор

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
sr: Квалификатори увоза скрипте морају бити јединствени.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
sr: Увоз скрипте захтева квалификатор

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
sr: Синтаксна грешка

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
sr: Незатворен коментар на крају фајла

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
sr: Незатворена ниска на крају реда

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
sr: Неочекиван модификатор типа својства

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
sr: Неочекиван токен „%1“

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
sr: Неокончан низ регуларног израза са контракрозом

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
sr: Неокончана класа регуларног израза

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
sr: Неокончан дословни регуларни израз

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
sr: Својству сигнала %1 не може се доделити објекат

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
sr: Својству сучеља се не може доделити објекат

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
sr: Листи се не може доделити објекат

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
sr: Не може се доделити објекат типа %1 без подразумеваног метода

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
sr: Не може се доделити вредност %1 својству %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
sr: Не могу се повезати неусаглашени сигнал/слот %1 пр. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
sr: Не могу се поставити својства на %1 јер је нулто

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
sr: Не може се створити прикачени објекат

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
sr: Не може се створити објекат типа %1

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
sr: КуТ је изграђен без подршке за xmlpatterns

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
sr: Упит за XmlListModel мора почети са „/“ или „//“

en: QDial
sr: Бројчаник

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
sr: &Одустани

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
sr: &Затвори

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
sr: &Не

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
sr: &У реду

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
sr: &Сачувај

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
sr: &Да

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
sr: Обустави

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
sr: Примени

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
sr: Одустани

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
sr: Затвори

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
sr: Затвори без уписивања

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
sr: Одбаци

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
sr: Немој да сачуваш

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
sr: Игнориши

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
sr: Н&е за све

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
sr: У реду

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
sr: Отвори

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
sr: Ресетуј

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
sr: Врати подразумевано

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
sr: Покушај поново

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
sr: Сачувај

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
sr: Сачувај све

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
sr: Д&а за све

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
sr: Јединица

[ctx: QFileDialog]
en: File
sr: Фајл

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
sr: Мој рачунар

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
sr: Непознато

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
sr: било који

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
sr: арапски

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
sr: јерменски

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
sr: бенгалски

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
sr: црни

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
sr: подебљани

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
sr: ћирилица

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
sr: деми

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
sr: демиподебљани

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
sr: деванагари

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
sr: грузијски

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
sr: грчки

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
sr: гуџарати

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
sr: гурмуки

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
sr: хебрејски

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
sr: курзивни

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
sr: јапански

[ctx: QFontDatabase]
en: Kannada
sr: канада

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
sr: кмерски

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
sr: корејски

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
sr: лаоћански

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
sr: латиница

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
sr: лаки

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
sr: малајалам

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
sr: мјанмарски

[ctx: QFontDatabase]
en: N'Ko
sr: нко

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
sr: нормални

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
sr: искошени

[ctx: QFontDatabase]
en: Ogham
sr: огам

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
sr: орија

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
sr: рунски

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
sr: поједностављени кинески

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
sr: синхалески

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
sr: симболи

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
sr: сиријски

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
sr: тамилски

[ctx: QFontDatabase]
en: Telugu
sr: телугу

[ctx: QFontDatabase]
en: Thaana
sr: тана

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
sr: тајландски

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
sr: тибетански

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
sr: традиционални кинески

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
sr: вијетнамски

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
sr: Није дато име домаћина

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
sr: Лоше име домаћина

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
sr: Није дато име домаћина

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
sr: Не могу да отпочнем трансакцију

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
sr: Грешка при отварању базе

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
sr: Не могу да предам трансакцију

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
sr: Не могу да увратим трансакцију

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
sr: Не могу да резервишем исказ

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
sr: Не могу да опишем улазни исказ

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
sr: Не могу да опишем исказ

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
sr: Не могу да дохватим наредбу ставку

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
sr: Не могу да нађем низ

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
sr: Не могу да добавим податке низа

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
sr: Не могу да добавим податке упита

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
sr: Не могу да добавим податке исказа

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
sr: Не могу да припремим исказ

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
sr: Не могу да отпочнем трансакцију

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
sr: Не могу да затворим исказ

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
sr: Не могу да предам трансакцију

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
sr: Не могу да створим БЛОБ

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
sr: Не могу да извршим упит

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
sr: Не могу да отворим БЛОБ

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
sr: Не могу да прочитам БЛОБ

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
sr: Не могу да запишем БЛОБ

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
sr: Нема више простора на уређају

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
sr: Нема таквог фајла или фасцикле

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
sr: Дозвола одбијена

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
sr: Превише отворених фајлова

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
sr: Не могу да свежем ванвредности

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
sr: Не могу да свежем вредност

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
sr: Не могу да извршим следећи упит

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
sr: Не могу да извршим упит

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
sr: Не могу да извршим исказ

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
sr: Не могу да дохватим податке

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
sr: Не могу да припремим исказ

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
sr: Не могу да ресетујем исказ

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
sr: Не могу да сместим следећи резултат

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
sr: Не могу да сместим резултат

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
sr: Не могу да сместим резултат исказа

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
sr: Угловна трака алатки

[ctx: QMessageBox]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: QMessageBox]
en: OK
sr: У реду

en: QName content does not match pattern facet.
sr: Садржај типа QName не поклапа аспект pattern.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
sr: Садржај типа QName није споменут у аспекту enumeration.

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
sr: Грешка при отварању %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
sr: Лош УРИ: %1

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
sr: Грешка при писању у %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
sr: Не могу да отворим %1: то је фасцикла

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
sr: Грешка при отварању %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
sr: Грешка при читању из %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
sr: Захтев за отварање нелокалног фајла %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
sr: Грешка при писању у %1: %2

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
sr: Приступ мрежи је искључен.

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
sr: Грешка мрежне сесије.

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
sr: Протокол „%1“ није познат

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
sr: Грешка покретања позадине.

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
sr: Не могу да отпочнем трансакцију

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
sr: Не могу да предам трансакцију

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
sr: Не могу да припремим

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
sr: Не могу да увратим трансакцију

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
sr: Не могу да резервишем исказ

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
sr: Не могу да свежем колону за пакетно извршавање

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
sr: Не могу да свежем вредност

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
sr: Не могу да извршим пакетни исказ

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
sr: Не могу да извршим исказ

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
sr: Не могу да добијем тип исказа

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
sr: Не могу да одем на наредно

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
sr: Не могу да припремим исказ

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
sr: QODBCResult::reset: Не могу да поставим SQL_CURSOR_STATIC као атрибут исказа. Проверите поставу ОДБЦ драјвера

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
sr: Не могу да свежем променљиву

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
sr: Не могу да извршим исказ

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
sr: Не могу да дохватим

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
sr: Не могу да дохватим прво

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
sr: Не могу да дохватим последње

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
sr: Не могу да дохватим наредно

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
sr: Не могу да дохватим претходно

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
sr: Не могу да припремим исказ

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
sr: име

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
sr: вредност

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
sr: Не могу да створим упит

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
sr: Не могу да припремим исказ

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
sr: Штампање

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
sr: Затвори

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
sr: Извоз у ПДФ

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
sr: Извоз у постскрипт

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
sr: Прва страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
sr: Уклопи страницу

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
sr: Уклопи ширину

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
sr: Пејзаж

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
sr: Последња страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
sr: Следећа страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
sr: Поставка странице

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
sr: Поставка странице

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
sr: Портрет

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
sr: Претходна страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
sr: Штампај

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
sr: Преглед пред штампање

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
sr: Наспрамне странице

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
sr: Преглед свих страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
sr: Само једна страница

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
sr: Увеличај

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
sr: Умањи

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
sr: лоша синтакса класе знакова

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
sr: лоша синтакса предувида

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
sr: лоша синтакса понављања

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
sr: употребљена искључена могућност

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
sr: лоша категорија

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
sr: лош интервал

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
sr: лоша октална вредност

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
sr: поувиди нису подржани, види QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
sr: достигнуто унутрашње ограничење

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
sr: недостаје леви раздвајач

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
sr: без грешака

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
sr: неочекивани крај

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
sr: Не могу да извршим исказ

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
sr: Не могу да дохватим резултате

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
sr: Нема упита

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
sr: Неслагање броја параметара

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
sr: Не могу да свежем параметре

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
sr: Не могу да извршим вишеструке исказе одједном

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
sr: Не могу да извршим исказ

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
sr: Не могу да дохватим врсту

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
sr: Не могу да ресетујем исказ

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
sr: услов

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
sr: бр. погодака

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: ID
sr: ИД

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
sr: бр. игнорисања

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
sr: локација

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
sr: једнократна

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
sr: Име

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
sr: вредност

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
sr: ниво

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
sr: локација

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
sr: Име

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
sr: додај·омиљено

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
sr: подеси·осветљај

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
sr: програмско·лево

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
sr: програмско·десно

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
sr: аудио·кружи·нумере

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
sr: аудио·проследи

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
sr: аудио·пусти·насумично

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
sr: аудио·понови

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
sr: аудио·премотај

[ctx: QShortcut]
en: Away
sr: одсутност

[ctx: QShortcut]
en: Back
sr: назад

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
sr: назад·напред

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
sr: бас·појачање

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
sr: бас·доле

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
sr: бас·горе

[ctx: QShortcut]
en: Battery
sr: батерија

[ctx: QShortcut]
en: Bluetooth
sr: блутут

[ctx: QShortcut]
en: Book
sr: књига

[ctx: QShortcut]
en: Browser
sr: прегледач

[ctx: QShortcut]
en: CD
sr: ЦД

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
sr: калкулатор

[ctx: QShortcut]
en: Call
sr: позив

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
sr: фокус·фотоапарата

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
sr: затварач·фотоапарата

[ctx: QShortcut]
en: Caps Lock
sr: CapsLock

[ctx: QShortcut]
en: Clear
sr: очисти

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
sr: очисти·ухвати

[ctx: QShortcut]
en: Close
sr: затвори

[ctx: QShortcut]
en: Code input
sr: унос·кода

[ctx: QShortcut]
en: Community
sr: заједница

[ctx: QShortcut]
en: Context1
sr: контекст·1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
sr: контекст·2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
sr: контекст·3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
sr: контекст·4

[ctx: QShortcut]
en: Copy
sr: копирај

[ctx: QShortcut]
en: Cut
sr: исеци

[ctx: QShortcut]
en: DOS
sr: ДОС

[ctx: QShortcut]
en: Display
sr: прикажи

[ctx: QShortcut]
en: Documents
sr: документи

[ctx: QShortcut]
en: Down
sr: доле

[ctx: QShortcut]
en: Eisu Shift
sr: еису·помери

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
sr: еису·пребаци

[ctx: QShortcut]
en: Eject
sr: избаци

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
sr: омиљено

[ctx: QShortcut]
en: Finance
sr: финансије

[ctx: QShortcut]
en: Flip
sr: окрет

[ctx: QShortcut]
en: Forward
sr: напред

[ctx: QShortcut]
en: Game
sr: игра

[ctx: QShortcut]
en: Go
sr: иди

[ctx: QShortcut]
en: Hangul
sr: хангул

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Banja
sr: хангул·банџа

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
sr: хангул·крај

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Hanja
sr: хангул·ханџа

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jamo
sr: хангул·џамо

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jeonja
sr: хангул·џеонџа

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PostHanja
sr: хангул·постханџа

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PreHanja
sr: хангул·преханџа

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Romaja
sr: хангул·ромаџа

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
sr: хангул·посебно

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
sr: хангул·почетак

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
sr: прекид

[ctx: QShortcut]
en: Hankaku
sr: ханкаку

[ctx: QShortcut]
en: Help
sr: помоћ

[ctx: QShortcut]
en: Henkan
sr: хенкан

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
sr: хиберниши

[ctx: QShortcut]
en: Hiragana
sr: хирагана

[ctx: QShortcut]
en: Hiragana Katakana
sr: хирагана·катакана

[ctx: QShortcut]
en: History
sr: историјат

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
sr: домаћа·канцеларија

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
sr: домаћа·страница

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
sr: вруће·везе

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
sr: кана·закључај

[ctx: QShortcut]
en: Kana Shift
sr: кана·помери

[ctx: QShortcut]
en: Kanji
sr: канђи

[ctx: QShortcut]
en: Katakana
sr: катакана

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
sr: осветљај·тастатуре·доле

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
sr: осветљај·тастатуре·горе

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
sr: светло·на·тастатури

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
sr: мени·тастатуре

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
sr: позови·последњи·број

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
sr: покрени·0

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
sr: покрени·1

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
sr: покрени·2

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
sr: покрени·3

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
sr: покрени·4

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
sr: покрени·5

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
sr: покрени·6

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
sr: покрени·7

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
sr: покрени·8

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
sr: покрени·9

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
sr: покрени·А

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
sr: покрени·Б

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
sr: покрени·Ц

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
sr: покрени·Д

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
sr: покрени·Е

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
sr: покрени·Ф

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
sr: покрени·пошту

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
sr: покрени·медијум

[ctx: QShortcut]
en: Left
sr: лево

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
sr: сијалица

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
sr: одјави·ме

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
sr: проследи·пошту

[ctx: QShortcut]
en: Market
sr: тржница

[ctx: QShortcut]
en: Massyo
sr: масјо

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
sr: медија·наредно

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
sr: медија·паузирај

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
sr: медија·пусти

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
sr: медија·претходно

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
sr: медија·снимај

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
sr: медија·стоп

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
sr: састанак

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
sr: мени·ПБ

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
sr: гласник

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
sr: осветљај·монитора·доле

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
sr: осветљај·монитора·горе

[ctx: QShortcut]
en: Muhenkan
sr: мухенкан

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
sr: вишеструки·кандидат

[ctx: QShortcut]
en: Music
sr: музика

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
sr: моји·сајтови

[ctx: QShortcut]
en: News
sr: вести

[ctx: QShortcut]
en: No
sr: не

[ctx: QShortcut]
en: Num Lock
sr: NumLock

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
sr: NumLock

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
sr: отвори·УРЛ

[ctx: QShortcut]
en: Option
sr: опција

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
sr: PageDown

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
sr: PageUp

[ctx: QShortcut]
en: Paste
sr: налепи

[ctx: QShortcut]
en: Phone
sr: телефон

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
sr: слике

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
sr: угаси

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
sr: претходни·кандидат

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
sr: PrintScreen

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
sr: освежи

[ctx: QShortcut]
en: Reload
sr: учитај·поново

[ctx: QShortcut]
en: Reply
sr: одговори

[ctx: QShortcut]
en: Right
sr: десно

[ctx: QShortcut]
en: Romaji
sr: ромађи

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
sr: ротирај·прозоре

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
sr: ротација·КБ

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
sr: ротација·ПБ

[ctx: QShortcut]
en: Save
sr: сачувај

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
sr: чувар·екрана

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
sr: ScrollLock

[ctx: QShortcut]
en: Search
sr: тражи

[ctx: QShortcut]
en: Select
sr: изабери

[ctx: QShortcut]
en: Send
sr: пошаљи

[ctx: QShortcut]
en: Shop
sr: радња

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
sr: на·спавање

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
sr: правописар

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
sr: подели·екран

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
sr: таблица

[ctx: QShortcut]
en: Standby
sr: приправан

[ctx: QShortcut]
en: Stop
sr: стоп

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
sr: поднаслов

[ctx: QShortcut]
en: Support
sr: подршка

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
sr: суспендуј

[ctx: QShortcut]
en: System Request
sr: SysReq

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
sr: панел·задатака

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
sr: терминал

[ctx: QShortcut]
en: Time
sr: време

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
sr: позови·или·прекини

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
sr: пусти·или·паузирај

[ctx: QShortcut]
en: Tools
sr: алатке

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
sr: главни·мени

[ctx: QShortcut]
en: Touroku
sr: тоуроку

[ctx: QShortcut]
en: Travel
sr: путовање

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
sr: сопран·доле

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
sr: сопран·горе

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
sr: ултра·широкопојасна

[ctx: QShortcut]
en: Up
sr: горе

[ctx: QShortcut]
en: Video
sr: видео

[ctx: QShortcut]
en: View
sr: прикажи

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
sr: гласовно·позови

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
sr: звук·доле

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
sr: звук·утишан

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
sr: звук·горе

[ctx: QShortcut]
en: WWW
sr: Веб

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
sr: пробуди

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
sr: веб·камера

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
sr: бежична

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
sr: обрађивач·текста

[ctx: QShortcut]
en: Yes
sr: да

[ctx: QShortcut]
en: Zenkaku
sr: зенкаку

[ctx: QShortcut]
en: Zenkaku Hankaku
sr: зенкаку·ханкаку

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
sr: увеличај

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
sr: умањи

[ctx: QShortcut]
en: iTouch
sr: и‑тач

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
sr: Мрежној активности истекло време

[ctx: QSql]
en: Cancel
sr: Одустани

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
sr: Одбацити измене?

[ctx: QSql]
en: Confirm
sr: Потврди

[ctx: QSql]
en: Delete
sr: Обриши

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
sr: Обрисати овај слог?

[ctx: QSql]
en: Insert
sr: Уметни

[ctx: QSql]
en: No
sr: Не

[ctx: QSql]
en: Save edits?
sr: Сачувати измене?

[ctx: QSql]
en: Update
sr: Ажурирај

[ctx: QSql]
en: Yes
sr: Да

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
sr: Грешка при добављању броја колона

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
sr: Грешка при добављању имена колоне

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
sr: Грешка при добављању типа колоне

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
sr: Неслагање броја параметара

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
sr: Исказ није припремљен

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
sr: Не могу да свежем параметре

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
sr: Не могу да извршим исказ

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
sr: Не могу да дохватим врсту

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
sr: Не могу да ресетујем исказ

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
sr: %1: већ постоји

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
sr: %1: не постоји

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
sr: %1: неуспело ftok

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
sr: %1: кључ је празан

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
sr: %1: грешка имена

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
sr: %1: нема више ресурса

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
sr: %1: дозвола одбијена

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
sr: %1: не могу да направим кључ

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
sr: %1: непозната грешка %2

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
sr: ЛРЕ почетак угнежђеног слева-надесно

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
sr: ЛРМ ознака с‑лева‑на‑десно

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
sr: ЛРО почетак потисног слева-надесно

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
sr: ПДФ истискач формата усмерења

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
sr: РЛЕ почетак угнежђеног здесна‑налево

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
sr: РЛМ ознака с‑десна‑на‑лево

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
sr: РЛО почетак потисног здесна‑налево

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
sr: ЗВЈ састављач нулте ширине

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
sr: ЗВНЈ несастављач нулте ширине

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
sr: ЗВСП размак нулте ширине

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
sr: Дно

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
sr: Лева ивица

[ctx: QWebPage]
en: Page down
sr: Страница доле

[ctx: QWebPage]
en: Page left
sr: Страница лево

[ctx: QWebPage]
en: Page right
sr: Страница десно

[ctx: QWebPage]
en: Page up
sr: Страница горе

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
sr: Досегнуто ограничење преусмеравања

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
sr: Десна ивица

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
sr: Клизај доле

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
sr: Клизај овде

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
sr: Клизај лево

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
sr: Клизај десно

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
sr: Клизај горе

[ctx: QWebPage]
en: Top
sr: Врх

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
sr: Веб инспектор — %2

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
sr: очекивана декларација кодирања или самостална декларација током читања ИксМЛ декларације

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
sr: грешка у тексту декларације спољашњег ентитета

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
sr: грешка при рашчлањивању коментара

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
sr: грешка при рашчлањивању садржаја

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
sr: грешка при рашчлањивању дефиниције типа документа

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
sr: грешка при рашчлањивању елемента

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
sr: грешка при рашчлањивању упућивача

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
sr: грешку изазвао потрошач

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
sr: спољашње рашчлањен општи упућивач ентитета није дозвољен унутар ДТД‑а

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
sr: спољашње рашчлањени општи упућивач ентитета није дозвољен унутар вредности атрибута

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
sr: унутрашњи општи упућивач ентитета није дозвољен унутар ДТД‑а

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
sr: лоше име за обрадну инструкцију

[ctx: QXml]
en: letter is expected
sr: очекивано слово

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
sr: више од једне дефиниције типа документа

[ctx: QXml]
en: no error occurred
sr: без грешака

[ctx: QXml]
en: recursive entities
sr: рекурзивни ентитети

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
sr: очекивана самостална декларација током читања ИксМЛ декларације

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
sr: непоклапање ознака

[ctx: QXml]
en: unexpected character
sr: неочекиван знак

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
sr: неочекивани крај фајла

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
sr: нерашчлањен упућивач ентитета у погрешном контексту

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
sr: очекивана верзија током читања ИксМЛ декларације

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
sr: погрешна вредност за самосталну декларацију

en: Qt Script Debugger
sr: Исправљач КуТ‑скрипта

en: Read-only Transaction
sr: Трансакција само‑за‑читање

en: Redo %1
sr: Понови %1

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
sr: Упућивач %1 у елементу %2 не може да се разреши.

en: Reflections delay (ms)
sr: Кашњење рефлексије (ms)

en: Reflections level (mB)
sr: Ниво рефлексије (mB)

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
sr: Учитај поново

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
sr: Удаљени домаћин је прерано затворио везу на %1

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove formatting
sr: Уклони форматирање

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
sr: Тражена је кардиналност %1, добијена %2.

en: Required type is %1, but %2 was found.
sr: Захтеван тип је %1, али је нађен %2.

en: Resource error (fork failure): %1
sr: Грешка ресурса (неуспешно рачвање): %1

en: Restore
sr: Обнови

en: Restore Down
sr: Обнови доле

en: Restore down
sr: Обнови доле

en: Restore up
sr: Обнови горе

en: Reverb delay (ms)
sr: Кашњење реверберације (ms)

en: Reverb level (mB)
sr: Ниво реверберације (mB)

en: Reverse
sr: Обрнуто

en: Reverse landscape
sr: Обрнути пејзаж

en: Reverse portrait
sr: Обрнути портрет

en: Revert back to device '%1'
sr: Враћам се на уређај „%1“

en: Right edge
sr: Десна ивица

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
sr: Здесна налево

en: Roaming error
sr: Грешка роминга

en: Roaming was aborted or is not possible.
sr: Роминг је обустављен или није могућ.

en: Room HF level
sr: ВФ ниво собе

en: Room level (mB)
sr: Ниво собе (mB)

en: Run to Cursor
sr: Извршавај до курсора

en: Run to New Script
sr: Извршавај до нове скрипте

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
sr: Извршавање ИксСЛТ 1.0 описа стила са 2.0 обрађивачем.

en: S60 FEP input method
sr: Метод уноса ФЕП (С60)

en: SOCKS version 5 protocol error
sr: Грешка протокола СОКС верзије 5

en: SOCKSv5 command not supported
sr: СОКС (в5) наредба није подржана

en: SQL transaction failed
sr: Неуспела СКуЛ трансакција

en: SQL: database version mismatch
sr: SQL: неслагање верзија базе

en: Sample
sr: Пример

en: Script %1 unavailable
sr: Скрипта %1 није доступна

en: Scroll Left
sr: Клизај лево

en: Scroll Right
sr: Клизај десно

en: Scroll down
sr: Клизај доле

en: Scroll here
sr: Клизај овде

en: Scroll left
sr: Клизај лево

en: Scroll right
sr: Клизај десно

en: Scroll up
sr: Клизај горе

en: Search
sr: Претрага

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
sr: Претражи Веб

en: Seek failed
sr: Неуспело тражење

en: Seek file/device for image read failed
sr: Неуспело тражење у фајлу/уређају за читање слике

en: Select
sr: изабери

en: Select (Marquee)
sr: Избор (мрави)

en: Select All
sr: Изабери све

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
sr: Изабери све

en: Select Font
sr: Изаберите фонт

en: Select IM
sr: Изаберите ИМ

en: Select to the end of the block
sr: Изабери до краја блока

en: Select to the end of the document
sr: Изабери до краја документа

en: Select to the end of the line
sr: Изабери до краја реда

en: Select to the next character
sr: Изабери до следећег знака

en: Select to the next line
sr: Изабери до следећег реда

en: Select to the next word
sr: Изабери до следеће речи

en: Select to the previous character
sr: Изабери до претходног знака

en: Select to the previous line
sr: Изабери до претходног реда

en: Select to the previous word
sr: Изабери до претходне речи

en: Select to the start of the block
sr: Изабери до почетка блока

en: Select to the start of the document
sr: Изабери до почетка документа

en: Select to the start of the line
sr: Изабери до почетка реда

en: Selection
sr: Избор

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
sr: Низ „]]>“ није дозвољен у садржају.

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
sr: Секвенцијални уређај (нпр. сокет) за читање слике није подржан

en: Server alert
sr: Упозорење сервера

en: Session aborted by user or system
sr: Сесију обуставио корисник или систем

en: Setting volume failed
sr: Неуспело постављање јачине

en: Sh&ade
sr: &Намотај

en: Shade
sr: Намотај

en: Short side
sr: По краћој страни

en: Show Details...
sr: Прикажи детаље...

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
sr: Имена сигнала не могу да почињу великим словом

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
sr: Означени целобројни садржај не поклапа аспект totalDigits.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
sr: Означени целобројни садржај не поклапа аспект pattern.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
sr: Означени целобројни садржај не поклапа аспект maxExclusive.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
sr: Означени целобројни садржај не поклапа аспект maxInclusive.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
sr: Означени целобројни садржај не поклапа аспект minExclusive.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
sr: Означени целобројни садржај не поклапа аспект minInclusive.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
sr: Означени целобројни садржај није споменут у аспекту enumeration.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
sr: Једноставни тип %1 може имати само једноставни атомски тип за базни.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
sr: Једноставни тип %1 не може да се изводи из %2, зато што потоњи дефинише ограничење као коначно.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
sr: Једноставни тип %1 не може имати директни базни тип %2.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
sr: Једноставни тип %1 садржи недозвољени аспектни тип %2.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
sr: За једноставни тип %1 није дозвољен базни тип %2.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
sr: Једноставни тип %1 може да има само аспект %2.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
sr: Једноставни тип садржи недозвољени аспект %1.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
sr: Једноставни тип изведеног елемента %1 не може бити добро изведен из базног елемента.

en: Single property assignment expected
sr: Очекивана је само једна додела својства

en: Size
sr: Величина

en: SliderHandle
sr: Ручка клизача

en: Socket error on %1: %2
sr: Грешка сокета на %1: %2

en: Socket is not connected
sr: Сокет није повезан

en: Socket operation timed out
sr: Поступку сокета истекло време

en: Specified type %1 is not known to the schema.
sr: Задати тип %1 није познат шеми.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
sr: Задати тип %1 није добро смењив елементом типа %2.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
sr: Навођење use='prohibited' нема утицаја унутар групе атрибута.

en: SpeedoMeter
sr: Брзинометар

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
sr: Правопис

en: Stack
sr: Стек

en: Standalone accepts only yes or no.
sr: Самостални подржава само да или не.

en: Stay on &Top
sr: Остани на &врху

en: Step &down
sr: Корак &доле

en: Step Into
sr: Укорачи

en: Step Out
sr: Искорачи

en: Step Over
sr: Прекорачи

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
sr: Стани

en: Streaming not supported
sr: Струјање није подржано

en: Stri&keout
sr: &Прецртано

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: String content does not match pattern facet.
sr: Садржај типа ниске не поклапа аспект pattern.

en: String content does not match the length facet.
sr: Садржај типа ниске не поклапа аспект length.

en: String content does not match the maxLength facet.
sr: Садржај типа ниске не поклапа аспект maxLength.

en: String content does not match the minLength facet.
sr: Садржај типа ниске не поклапа аспект minLength.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
sr: Садржај типа ниске није споменут у аспекту enumeration.

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
sr: Предај

en: Subscript
sr: Индекс

en: Substitution group %1 has circular definition.
sr: Супституцијска група %1 има кружну дефиницију.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
sr: Супституцијска група %1 елемента %2 не може да се разреши.

en: Superscript
sr: Изложилац

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
sr: На цео екран

en: System
sr: Систем

en: TTL expired
sr: ТТЛ истекао

en: Tabloid
sr: САД таблоид

en: Tabloid (279 x 432 mm)
sr: таблоид (279×432 mm)

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
sr: Циљни именски простор %1 увезене шеме разликује се од циљног именског простора %2 који дефинише увозна шема.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
sr: Циљни именски простор %1 укључене шеме разликује се од циљног именског простора %2 који дефинише укључујућа шема.

en: Temporary network failure.
sr: Привремени крах мреже.

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
sr: Смер текста

en: Text nodes are not allowed at this location.
sr: Текстуални чворови нису дозвољени на овом месту.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
sr: Текст и упућивачи на ентитете нису дозвољени у елементу %1

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
sr: Оса %1 није подржана у икс‑упиту

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
sr: Вредност ‘од’ не може бити већа од вредности ‘до’.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
sr: Могућност увоза шема није подржана, стога %1 декларација не може бити.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
sr: Могућност овере шемом није подржана. Стога се %1‑изрази не могу користити.

en: The TLS/SSL connection has been closed
sr: ТЛС/ССЛ веза је затворена

en: The URI cannot have a fragment
sr: УРИ не може имати фрагмент

en: The address is invalid for this operation
sr: Адреса је лоша за овај поступак

en: The address is not available
sr: Адреса није доступна

en: The address is protected
sr: Адреса је заштићена

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
sr: Атрибут %1 може се јавити само на првом елементу %2.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
sr: Атрибут %1 не може се јавити уз %2 који је дете од %3.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
sr: Атрибут %1 мора се јавити уз елемент %2.

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
sr: Премашен је параметар дужине путање basicConstraints

en: The bound address is already in use
sr: Свезана адреса је већ у употреби

en: The certificate has expired
sr: Сертификат је истекао

en: The certificate is not yet valid
sr: Сертификат још увек није важећи

en: The certificate is self-signed, and untrusted
sr: Сертификат је самопотписан, и непоуздан

en: The certificate signature could not be decrypted
sr: Потпис сертификата не може да се дешифрује

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
sr: Поље сертификата notAfter садржи лоше време

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
sr: Поље сертификата notBefore садржи лоше време

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
sr: Кодна тачка %1, нађена у %2 са кодирањем %3, није добар ИксМЛ знак.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
sr: Текући кандидат за сертификат издавача одбијен је зато што су му име субјекта и серијски број присутни али се не поклапају са идентификатором кључа ауторитета текућег сертификата

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
sr: Текући кандидат за сертификат издавача одбијен је зато што му се име субјекта не поклапа са именом издавача текућег сертификата

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
sr: Подаци обрадне инструкције не могу садржати ниску %1

en: The default collection is undefined
sr: Подразумевана збирка није дефинисана

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
sr: Елемент с локалним именом %1 не постоји у ИксСЛТ‑у.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
sr: Кодирање %1 није добро. Мора садржати само слова латинице, без празнина, и мора поклапати регуларни израз %2.

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
sr: Фајл „%1“ није добар КуТ прикључак.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
sr: Први аргумент за %1 не може бити типа %2.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
sr: Први аргумент за %1 не може бити типа %2. Мора бити бројевни, xs:yearMonthDuration или xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
sr: Први аргумент за %1 не може бити типа %2, већ једног од %3, %4, или %5.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
sr: Први операнд у целобројном дељењу, %1, не може бити бесконачан (%2).

en: The focus is undefined.
sr: Фокус је недефинисан.

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
sr: Име домаћина се не поклапа ни са једним од добрих домаћина за овај сертификат

en: The initialization of variable %1 depends on itself
sr: У припреми променљиве %1 користи се она сама

en: The issuer certificate could not be found
sr: Сертификат издавача не може да се нађе

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
sr: Сертификат издавача локално потраженог сертификата не може да се нађе

en: The item %1 did not match the required type %2.
sr: Ставка %1 не поклапа тражени тип %2.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
sr: Кључна реч %1 не може се јавити с било којим другим именом режима.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
sr: Последњи корак путања мора садржати или чворове или атомске вредности. Не може бити мешавина та два.

en: The module import feature is not supported
sr: Могућност увоза модула није подржана

en: The name %1 does not refer to any schema type.
sr: Име %1 не упућује ни на један тип шеме.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
sr: Име за израчунати атрибут не може имати УРИ именског простора %1 са локалним именом %2.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
sr: Име променљиве свезане for‑изразом мора бити различито од позиционе променљиве. Стога су две променљиве по имену %1 у сукобу.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
sr: Име проширивачког израза мора бити у именском простору.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
sr: Име опције мора имати префикс. Опције немају подразумевани именски простор.

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
sr: Именски простор %1 је резервисан; зато га кориснички дефинисане функције не могу користити. Покушајте с предефинисаним префиксом %2, који је намењен оваквим случајевима.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
sr: УРИ именског простора не може бити празна ниска при свезивању с префиксом, %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
sr: УРИ именског простора у имену за израчунати атрибут не може бити %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
sr: УРИ именског простора мора бити константа, не може обухватати изразе.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
sr: Именски простор кориснички дефинисане функције не може бити празан (покушајте с префиксом %1, који је намењен оваквим случајевима)

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
sr: Именски простор кориснички дефинисане функције у библиотечком модулу мора бити истоветан именском простору модула. Другим речима, треба да је %1 уместо %2

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
sr: Нормализациона форма %1 није подржана. Подржане су %2, %3, %4, %5, и ништа (тј. празна ниска, без нормализације).

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
sr: Прослеђен је параметар %1, али не постоји одговарајући %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
sr: Захтеван је параметар %1, али није задат одговарајући %2.

en: The peer certificate is blacklisted
sr: Сертификат вршњака је додат на црну листу

en: The peer did not present any certificate
sr: Парњак није приложио никакав сертификат

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
sr: Прикључак „%1“ користи несагласну библиотеку КуТ‑а. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
sr: Прикључак „%1“ користи несагласну библиотеку КуТ‑а. (Не могу се мешати исправљачке и прометне библиотеке.)

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
sr: Прикључак „%1“ користи несагласну библиотеку КуТ‑а. Очекиван је кључ градње „%2“, добијен „%3“

en: The plugin was not loaded.
sr: Прикључак није учитан.

en: The prefix %1 cannot be bound.
sr: Префикс %1 не може бити нађен.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
sr: Префикс %1 не може бити свезан. Подразумевано, већ је свезан у именском простору %2.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
sr: Префикс мора бити добар %1, што %2 није.

en: The proxy type is invalid for this operation
sr: Тип проксија није добар за овај поступак

en: The public key in the certificate could not be read
sr: Јавни кључ у сертификату не може да се прочита

en: The remote host closed the connection
sr: Удаљени домаћин је затворио везу

en: The requested operation is not supported by the system.
sr: Систем не подржава захтевани поступак.

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
sr: Сертификат кореног ЦА‑а обележен је да одбија задату намену

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
sr: Сертификат кореног ЦА‑а није поуздан за ову намену

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
sr: Корени сертификат у ланцу сертификата је самопотписан, и непоуздан

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
sr: Корени чвор другог аргумента функције %1 мора бити документ‑чвор. %2 то није.

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
sr: Изгледа да постоји проблем са скриптом на овој страници. Желите ли да је зауставите?

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
sr: Други аргумент за %1 не може бити типа %2, већ једног од %3, %4, или %5.

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
sr: Други операнд у дељењу, %1, не може бити нула (%2).

en: The session was aborted by the user or system.
sr: Сесију је обуставио корисник или систем.

en: The shared library was not found.
sr: Дељена библиотека није нађена.

en: The signature of the certificate is invalid
sr: Лош потпис сертификата

en: The specified configuration cannot be used.
sr: Задата постава не може да се употреби.

en: The specified network session is not opened
sr: Задата мрежна сесија није отворена

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
sr: Самостални псеудоатрибут мора се јавити после кодирања.

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
sr: Приложени сертификат није подобан за ову намену

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
sr: Циљни именски простор за %1 не може бити празан.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
sr: Вредност за атрибут %1 уз елемент %2 мора бити или %3 или %4, не %5.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
sr: Вредност атрибута %1 мора бити типа %2, што %3 није.

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
sr: Вредност ИксСЛТ атрибута верзије мора бити типа %1, што %2 није.

en: The variable %1 is unused
sr: Променљива %1 није употребљена

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
sr: Једна IDREF вредност без придружене ID: %1.

en: This platform does not support IPv6
sr: Ова платформа не подржава ИПв6

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
sr: Овај обрађивач не познаје шеме, па се %1 не може користити.

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
sr: Време %1:%2:%3.%4 није добро.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
sr: Време 24:%1:%2.%3 није добро. Час је 24, али минути, секунде и милисекунде нису сви 0.

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
sr: %1 (%2×%3 пиксела)

en: Toggle
sr: Пребаци

en: Toggle Breakpoint
sr: Преломна тачка

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
sr: Контроле

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
sr: Петља

en: Tools
sr: Алатке

en: Top
sr: Врх

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
sr: Елементи на врху у опису стила морају бити у ненултом именском простор, што %1 није.

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
sr: LTR

en: True
sr: тачно

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
sr: Две атрибута декларације именског простора имају исто име: %1.

en: Type %1 already defined.
sr: Тип %1 је већ дефинисан.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
sr: Тип %1 елемента %2 не може да се разреши.

en: Type %1 unavailable
sr: Тип %1 није доступан

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
sr: Грешка типа у претапању, очекиван %1, добијен %2.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
sr: Елемент %1 мора бити једноставног типа, што %2 није.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
sr: Тип изведеног атрибута %1 не може бити добро изведен из типа базног атрибута.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
sr: Тип изведеног атрибута %1 разликује се од типа базног атрибута.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
sr: Тип елемента %1 не може бити изведен из типа припадности супституцијској групи.

en: Type:
sr: Тип:

en: US Common #10 Envelope
sr: САД обични 10 ковертни

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
sr: САД коверат обични #10 (105×241 mm)

en: Unable to begin transaction
sr: Не могу да отпочнем трансакцију

en: Unable to commit transaction
sr: Не могу да предам трансакцију

en: Unable to connect
sr: Не могу да се повежем

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
sr: Не могу да се повежем — драјвер не подржава неопходне функције

en: Unable to decrypt data: %1
sr: Не могу да дешифрујем податке: %1

en: Unable to disable autocommit
sr: Не могу да искључим аутоматску предају

en: Unable to enable autocommit
sr: Не могу да укључим аутоматску предају

en: Unable to initialize broadcast socket
sr: Не могу да припремим емитерски сокет

en: Unable to initialize non-blocking socket
sr: Не могу да припремим неблокирајући сокет

en: Unable to logon
sr: Не могу да се пријавим

en: Unable to open connection
sr: Не могу да отворим везу

en: Unable to open database '
sr: Не могу да отворим базу '

en: Unable to preserve appearance under complex transform
sr: Изглед не може да се сачува при сложеној трансформацији

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
sr: Изглед не може да се сачува при неравномерном скалирању

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
sr: Изглед не може да се сачува при скалирању на 0

en: Unable to receive a message
sr: Не могу да примим поруку

en: Unable to rollback transaction
sr: Не могу да увратим трансакцију

en: Unable to send a message
sr: Не могу да пошаљем поруку

en: Unable to set autocommit
sr: Не могу да поставим аутоматску предају

en: Unable to subscribe
sr: Не могу да се претплатим

en: Unable to unsubscribe
sr: Не могу да одјавим претплату

en: Unable to use database
sr: Не могу да користим базу

en: Unable to write
sr: Не могу да пишем

en: Unable to write data: %1
sr: Не могу да упишем податке: %1

en: Uncheck
sr: Испразни

en: Underflow
sr: Подливање

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
sr: Подвучени

en: Undo %1
sr: Опозови %1

en: Unexpected '
sr: Неочекивано '

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
sr: Неочекиван знак „%1“ у јавном ИД‑у.

en: Unexpected object assignment
sr: Неочекивана додела својства

en: Unidentified Error
sr: Неодређена грешка

en: Union content does not match pattern facet.
sr: Садржај типа уније не поклапа аспект pattern.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
sr: Садржај типа уније није споменут у аспекту enumeration.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
sr: Унија џокера атрибута типа %1 и џокера атрибута базног типа %2 није исказива.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
sr: Непознат ко̑д грешке 0x%1 СОКС (в5) проксија

en: Unknown XSL-T attribute %1.
sr: Непознат ИксСЛТ атрибут %1.

en: Unknown address type
sr: Непознат тип адресе

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown error (%1)
sr: Непозната грешка (%1)

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
sr: непозната

en: Unknown location
sr: Непозната локација

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
sr: Непозната нотација %1 у аспекту %2.

en: Unknown session error.
sr: Непозната грешка сесије.

en: Unshade
sr: Одмотај

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
sr: Неозначени целобројни садржај не поклапа аспект totalDigits.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
sr: Неозначени целобројни садржај не поклапа аспект pattern.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
sr: Неозначени целобројни садржај не поклапа аспект maxExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
sr: Неозначени целобројни садржај не поклапа аспект maxInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
sr: Неозначени целобројни садржај не поклапа аспект minExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
sr: Неозначени целобројни садржај не поклапа аспект minInclusive.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
sr: Неозначени целобројни садржај није споменут у аспекту enumeration.

en: Unsupported XML version.
sr: Неподржана верзија ИксМЛ‑а.

en: Unsupported socket operation
sr: Неподржан поступак са сокетима

en: Update
sr: Ажурирај

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
sr: Овим клизачем одређујете јачину звука. Скроз лево је 0%, а скроз десно %1%.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
sr: Ограничење вредности атрибута %1 није типа атрибута: %2.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
sr: Ограничење вредности изведеног атрибута %1 не поклапа ограничење вредности базног атрибута.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
sr: Ограничење вредности елемента %1 није његовог типа: %2.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
sr: Варијетет типа ставки за %1 мора бити atomic или union.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
sr: Варијетет чланских типова за %1 мора бити atomic.

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
sr: Верзија %1 није подржана. Подржана је верзија икс‑упита 1.0.

en: Version mismatch: expected %1, found %2
sr: Неслагање верзија: очекивана %1, виђена %2

en: Video display error
sr: Грешка у приказу видеа

en: Video output error
sr: Грешка видео излаза

en: View
sr: Приказ

en: Volume: %1%
sr: Звук: %1%

en: W3C XML Schema identity constraint field
sr: Поље ограничења идентитета по В3Ц‑овој ИксМЛ‑шеми

en: W3C XML Schema identity constraint selector
sr: Бирач ограничења идентитета по В3Ц‑овој ИксМЛ‑шеми

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
sr: Упозорење у %1, код реда %2, колона %3: %4

en: Warning in %1: %2
sr: Упозорење у %1: %2

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
sr: Упозорење: изгледа да основни прикључци Гстримера нису инсталирани.
               Искључена је сва аудио и видео подршка.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
sr: Упозорење: изгледа да пакет gstreamer0.10-plugins-good није инсталиран.
               Искључене су неке могућности видеа.

en: What's This?
sr: Шта је ово?

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
sr: Када је неопходан параметар, подразумевана вредност се не може задати кроз атрибут %1 или конструктор низа.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
sr: Када је атрибут %1 присутан уз %2, не може се употребити конструктор низа.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
sr: При претапању у %1 или из њега изведеног типа, изворна вредност мора бити истог типа или дословна ниска. Тип %2 није дозвољен.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
sr: Када се функција %1 користи за поклапање унутар обрасца, аргумент мора бити упућивач на променљиву или дословна ниска.

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
sr: Празнине се уклањају, осим где се нађу у знаковним класама

en: Whole words
sr: Целе речи

en: Width:
sr: Ширина:

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
sr: Џокер у изведеној партикули није добар подскуп џокера из базне партикуле.

en: Will not rename sequential file using block copy
sr: Нећу да преименујем секвенцијални фајл блоковским копирањем

en: Windows input method
sr: Виндоузов метод уноса

en: Wr&iting System
sr: &Записни систем

en: Write %1 file
sr: %1 фајл

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
sr: Смер

en: XIM
sr: ИксИМ

en: XIM input method
sr: Метод уноса ИксИМ

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
sr: ИксСЛТ атрибути уз ИксСЛТ елементе морају бити у нултом именском простору, а не у оном у којем је %1.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
sr: Година %1 није добра јер почиње са %2.

en: Zoom
sr: Увеличај

en: Zoom In
sr: Увеличај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom to &100%
sr: Увеличај на &100%

en: append: value is not an object
sr: append: вредност није објекат

en: back is a write-once property
sr: back је једном-уписно својство

en: bottom margin
sr: Доња маргина

en: createObject: value is not an object
sr: createObject: вредност није објекат

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
sr: Ресетуј

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
sr: Предај

en: empty
sr: празно

en: exactly one
sr: тачно један

en: executeSql called outside transaction()
sr: executeSql позвано изван transaction()

en: front is a write-once property
sr: front је једном-уписно својство

en: id is not unique
sr: ИД није јединствен

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
sr: увоз „%1“ нема КуМЛ фасциклу нити именски простор

en: insert: index %1 out of range
sr: insert: индекс %1 изван опсега

en: insert: value is not an object
sr: insert: вредност није објекат

en: invalid query: "%1"
sr: лош упит: „%1“

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
sr: је двосмислено. Нађено у %1 и %2.

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
sr: је двосмислено. Нађено у %1 у верзијама %2.%3 и %4.%5

en: is instantiated recursively
sr: се рекурзивно конструише

en: is not a type
sr: није тип

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
sr: Недавне претраге

en: left margin
sr: Лева маргина

en: local directory
sr: локална фасцикла

en: locally connected
sr: локално повезан

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
sr: Очисти недавне претраге

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
sr: Сакриј правопис и граматику

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
sr: Прикажи правопис и граматику

en: module "%1" is not installed
sr: модул „%1“ није инсталиран

en: module "%1" plugin "%2" not found
sr: прикључак „%2“ модула „%1“ није нађен

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
sr: верзија %2.%3 модула „%1“ није инсталирана

en: move: out of range
sr: move: ван опсега

en: one or more
sr: један или више

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
sr: прикључак за модул „%1“ не може да се учита: %2

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
sr: processContent базног џокера мора бити слабији од изведеног.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
sr: processContent џокера у изведеној партикули слабије је од џокера у базној партикули.

en: remove: index %1 out of range
sr: remove: индекс %1 изван опсега

en: right margin
sr: Десна маргина

en: set: index %1 out of range
sr: set: индекс %1 изван опсега

en: set: value is not an object
sr: set: вредност није објекат

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
sr: Ово је претраживи индекс. Унесите кључне речи:

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
sr: Детаљи

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
sr: Фајл није изабран

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
sr: Изабери фајл

en: to
sr: до

en: top margin
sr: Горња маргина

en: transaction: missing callback
sr: transaction: недостаје контрапозив

en: unknown
sr: непознат

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
sr: xsi:noNamespaceSchemaLocation не може стајати за првим неименскопросторним елементом или атрибутом.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
sr: xsi:schemaLocation именски простор %1 већ се јавио раније у примерку документа.

en: zero or more
sr: нула или више

en: zero or one
sr: нула или један
