kdelibs4support - en to sr@ijekavian translation catalogue (2371 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
sr@ijekavian: 
        Прикључак <resource>%1</resource> је аутоматски укључен због зависности прикључка <resource>%2</resource> од њега

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
sr@ijekavian: 
        Прикључак <resource>%1</resource> је аутоматски искључен због своје зависности од прикључка <resource>%2</resource>

en: 
    %1 options:
sr@ijekavian: 
    Опције за %1:
    |/|
    Опције $[ген %1]:

en: 
    Arguments:
sr@ijekavian: 
    Аргументи:

en: 
    Generic options:
sr@ijekavian: 
    Генеричке опције:

en: 
    Options:
sr@ijekavian: 
    Опције:

en: 
    Please correct.
sr@ijekavian: 
    Исправите ово.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
sr@ijekavian:    <a href="%1">[својства]</a>

en:  (In new window)
sr@ijekavian:  (у новом прозору)

en:  (In other frame)
sr@ijekavian:  (у другом оквиру)

en:  - BCC:
sr@ijekavian:  - БЦЦ:

en:  - CC:
sr@ijekavian:  - ЦЦ:

en:  - Subject:
sr@ijekavian:  - Тема:

en:  Stalled
sr@ijekavian:  застој

en: %1 &Handbook
sr@ijekavian: &Приручник за %1|/|&Приручник за $[аку %1]

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
sr@ijekavian: %1 (%2 — %3×%4 пиксела)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
sr@ijekavian: %1 (%2×%3 пиксела)

en: %1 (Link)
sr@ijekavian: %1 (веза)

en: %1 - %2x%3 Pixels
sr@ijekavian: %1 — %2×%3 пиксела

en: %1 - unknown type
sr@ijekavian: %1 - непознат тип

en: %1 - unknown type of userpath
sr@ijekavian: %1 - непознат тип корисничке путање

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
sr@ijekavian[0]: Учитана %1 слика од %2.
sr@ijekavian[1]: Учитане %1 слике од %2.
sr@ijekavian[2]: Учитано %1 слика од %2.
sr@ijekavian[3]: Учитана %1 слика од %2.

en: %1 file | %1 files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: један фајл

en: %1 folder | %1 folders
sr@ijekavian[0]: %1 фасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: једна фасцикла

en: %1 is already assigned to %2
sr@ijekavian: %1 је већ додијељено за %2|/|%1 је већ додијељено $[дат %2]

en: %1 is not a function and cannot be called.
sr@ijekavian: <icode>%1</icode> није функција и не може се позвати.

en: %1 is not an Object type
sr@ijekavian: <icode>%1</icode> није објектног типа

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
sr@ijekavian[0]: Пречица <shortcut>%2</shortcut> у сукобу је са сљедећим пречицама.
    Желите ли да додијелите празну пречицу овим радњама?
    %3
sr@ijekavian[1]: Пречица <shortcut>%2</shortcut> у сукобу је са сљедећим пречицама.
    Желите ли да додијелите празну пречицу овим радњама?
    %3
sr@ijekavian[2]: Пречица <shortcut>%2</shortcut> у сукобу је са сљедећим пречицама.
    Желите ли да додијелите празну пречицу овим радњама?
    %3
sr@ijekavian[3]: Пречица <shortcut>%2</shortcut> у сукобу је са сљедећом пречицом.
    Желите ли да додијелите празну пречицу овој радњи?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
sr@ijekavian[0]: Сукоб пречица
sr@ijekavian[1]: Сукоб пречица
sr@ijekavian[2]: Сукоб пречица
sr@ijekavian[3]: Сукоб пречице

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
sr@ijekavian[0]: Пречица <shortcut>%2</shortcut> у сукобу је с наредним комбинацијама тастера:
sr@ijekavian[1]: Пречица <shortcut>%2</shortcut> у сукобу је с наредним комбинацијама тастера:
sr@ijekavian[2]: Пречица <shortcut>%2</shortcut> у сукобу је с наредним комбинацијама тастера:
sr@ijekavian[3]: Пречица <shortcut>%2</shortcut> у сукобу је с наредном комбинацијом тастера:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
sr@ijekavian[0]: Не могу да прочитам ниске икс11 РГБ боја. Испитане су сљедеће локације фајлова:
    %2
sr@ijekavian[1]: Не могу да прочитам ниске икс11 РГБ боја. Испитане су сљедеће локације фајлова:
    %2
sr@ijekavian[2]: Не могу да прочитам ниске икс11 РГБ боја. Испитане су сљедеће локације фајлова:
    %2
sr@ijekavian[3]: Не могу да прочитам ниске икс11 РГБ боја. Испитана је сљедећа локација фајлова:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
sr@ijekavian[0]: Сукоб са регистрованим глобалним пречицама
sr@ijekavian[1]: Сукоб са регистрованим глобалним пречицама
sr@ijekavian[2]: Сукоб са регистрованим глобалним пречицама
sr@ijekavian[3]: Сукоб са регистрованом глобалном пречицом

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
sr@ijekavian[0]: %1 прикључак аутоматски додат усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[1]: %1 прикључка аутоматски додата усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[2]: %1 прикључака аутоматски додато усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[3]: Један прикључак аутоматски додат усљед зависности прикључака

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
sr@ijekavian[0]: %1 прикључак аутоматски уклоњен усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[1]: %1 прикључка аутоматски уклоњена усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[2]: %1 прикључака аутоматски уклоњено усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[3]: Један прикључак аутоматски уклоњен усљед зависности прикључака

en: %1% of %2
sr@ijekavian: %1% од %2

en: %1/s (done)
sr@ijekavian: %1/s (готово)

en: %2 (%1 K)
sr@ijekavian: %2 (%1 kB)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
sr@ijekavian[0]: %2 (%1 бајт)
sr@ijekavian[1]: %2 (%1 бајта)
sr@ijekavian[2]: %2 (%1 бајтова)
sr@ijekavian[3]: %2 (%1 бајт)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
sr@ijekavian[0]: %2 / %1 фајла
sr@ijekavian[1]: %2 / %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %2 / %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: %2 / %1 фајла

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
sr@ijekavian[0]: %2 / %1 фасцикле
sr@ijekavian[1]: %2 / %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: %2 / %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: %2 / %1 фасцикле

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
sr@ijekavian[0]: %2 од %3 довршено
sr@ijekavian[1]: %2 од %3 довршено
sr@ijekavian[2]: %2 од %3 довршено
sr@ijekavian[3]: %2 од %3 довршено

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
sr@ijekavian[0]: %2% од %1 фајла
sr@ijekavian[1]: %2% од %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %2% од %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: %2% од %1 фајла

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
sr@ijekavian[0]: %2/s (још %3)
sr@ijekavian[1]: %2/s (још %3)
sr@ijekavian[2]: %2/s (још %3)
sr@ijekavian[3]: %2/s (још %3)

en: &About
sr@ijekavian: &О програму

en: &About %1
sr@ijekavian: &О %1|/|&О $[дат %1]

en: &Actual Size
sr@ijekavian: &Стварна величина

en: &Add
sr@ijekavian: &Додај

en: &Add Bookmark
sr@ijekavian: &Додај обиљеживач

en: &Add to Custom Colors
sr@ijekavian: &Додај у посебне боје

en: &Allow storing passwords for this site
sr@ijekavian: &Дозволи складиштење лозинки за овај сајт

en: &Apply
sr@ijekavian: &Примијени

en: &Automatic spell checking enabled by default
sr@ijekavian: &Аутоматска провјера правописа подразумијевано укључена

en: &Available:
sr@ijekavian: &Доступно:

en: &Back
sr@ijekavian: На&зад

en: &Bookmarks
sr@ijekavian: &Обиљеживачи

en: &Break at Next Statement
sr@ijekavian: &Прелом на сљедећем исказу

en: &Cancel
sr@ijekavian: &Одустани

en: &Close
sr@ijekavian: &Затвори

en: &Close Document
sr@ijekavian: &Затвори документ

en: &Close Wallet
sr@ijekavian: &Затвори новчаник

en: &Close Window
sr@ijekavian: &Затвори прозор

en: &Configure %1...
sr@ijekavian: &Подеси %1...|/|&Подеси $[аку %1]...

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
sr@ijekavian: Подеси политику &отварања нових прозора јаваскриптом...

en: &Copy
sr@ijekavian: &Копирај

en: &Copy Email Address
sr@ijekavian: &Копирај адресу е‑поште

en: &Copy Full Text
sr@ijekavian: &Копирај цио текст

en: &Copy Link Address
sr@ijekavian: &Копирај адресу везе

en: &Copy Text
sr@ijekavian: &Копирај текст

en: &Debug
sr@ijekavian: &Исправљање

en: &Defaults
sr@ijekavian: &Подразумијевано

en: &Delete
sr@ijekavian: &Обриши

en: &Details
sr@ijekavian: &Детаљи

en: &Disable Error Reporting
sr@ijekavian: &Искључи пријављивање грешака

en: &Discard
sr@ijekavian: &Одбаци

en: &Do Not Save
sr@ijekavian: &Немој да сачуваш

en: &Do not show this message again
sr@ijekavian: &Не приказуј више ову поруку

en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

en: &Edit Bookmarks...
sr@ijekavian: &Уреди обиљеживаче...

en: &Edit...
sr@ijekavian: &Уреди...

en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

en: &Find
sr@ijekavian: &Нађи

en: &Find in Frame...
sr@ijekavian: &Нађи у оквиру...

en: &Find...
sr@ijekavian: &Нађи...

en: &Finished
sr@ijekavian: &Готово

en: &First Page
sr@ijekavian: &Прва страница

en: &Fit to Page
sr@ijekavian: &Уклопи у страницу

en: &Forward
sr@ijekavian: &Напријед

en: &Game
sr@ijekavian: &Игра

en: &Go
sr@ijekavian: &Кретање

en: &Go To...
sr@ijekavian: &Иди на...

en: &Go to Line...
sr@ijekavian: Иди на &ред...

en: &Go to Page...
sr@ijekavian: Иди на &страницу...

en: &Grant All
sr@ijekavian: &Дај све

en: &Help
sr@ijekavian: По&моћ

en: &Hide Errors
sr@ijekavian: &Сакриј грешке

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
sr@ijekavian: &Сакриј текст када на траци алатки стоји поред иконица

en: &Ignore
sr@ijekavian: &Игнориши

en: &Join KDE
sr@ijekavian: При&дружите се КДЕ‑у

en: &Keep password
sr@ijekavian: &Упамти лозинку

en: &Keep this window open after transfer is complete
sr@ijekavian: &Задржи овај прозор отворен пошто се пренос оконча

en: &Language:
sr@ijekavian: &Језик:

en: &Last Page
sr@ijekavian: Посље&дња страница

en: &Launch Bug Report Wizard
sr@ijekavian: &Покрени чаробњак за пријаву грешака

en: &License Agreement
sr@ijekavian: &Лиценца

en: &Mail...
sr@ijekavian: &Поштом...

en: &Minimize
sr@ijekavian: &Минимизуј

en: &New
sr@ijekavian: &Ново

en: &Next
sr@ijekavian: &Сљедеће

en: &Next Page
sr@ijekavian: &Сљедећа страница

en: &No
sr@ijekavian: &Не

en: &OK
sr@ijekavian: &У реду

en: &Open...
sr@ijekavian: &Отвори...

en: &Order by:
sr@ijekavian: &Поређај према:

en: &Overwrite
sr@ijekavian: &Пребриши

en: &Password:
sr@ijekavian: &Лозинка:

en: &Paste
sr@ijekavian: &Налијепи

en: &Pause
sr@ijekavian: &Паузирај

en: &Previous
sr@ijekavian: &Претходно

en: &Previous Page
sr@ijekavian: &Претходна страница

en: &Print...
sr@ijekavian: &Штампај...

en: &Prompt on replace
sr@ijekavian: У&пит приликом замјене

en: &Quit
sr@ijekavian: &Напусти

en: &Redisplay
sr@ijekavian: При&кажи поново

en: &Redo
sr@ijekavian: &Понови

en: &Redo: %1
sr@ijekavian: &Понови: %1|/|&Понови: $[ном %1]

en: &Reject All
sr@ijekavian: &Одбаци све

en: &Remove
sr@ijekavian: &Уклони

en: &Replace
sr@ijekavian: &Замијени

en: &Replace...
sr@ijekavian: &Замијени...

en: &Report Bug...
sr@ijekavian: Пријави &грешку...

en: &Report Bugs or Wishes
sr@ijekavian: Пријавите &грешке или жеље

en: &Reset
sr@ijekavian: &Ресетуј

en: &Restore
sr@ijekavian: &Обнови

en: &Resume
sr@ijekavian: &Настави

en: &Rotate Clockwise
sr@ijekavian: Окрени &у смјеру казаљке на сату

en: &Save
sr@ijekavian: &Сачувај

en: &Save Link As...
sr@ijekavian: &Сачувај везу као...

en: &Save Settings
sr@ijekavian: &Сачувај поставке

en: &Search
sr@ijekavian: &Тражи

en: &Selected text
sr@ijekavian: Означени т&екст

en: &Selected:
sr@ijekavian: &Изабрано:

en: &Send
sr@ijekavian: &Пошаљи

en: &Send Email
sr@ijekavian: Пошаљи &е‑пошту

en: &Send File | &Send Files
sr@ijekavian[0]: &Пошаљи фајлове
sr@ijekavian[1]: &Пошаљи фајлове
sr@ijekavian[2]: &Пошаљи фајлове
sr@ijekavian[3]: &Пошаљи фајл

en: &Send Unencrypted
sr@ijekavian: Пошаљи &нешифровано

en: &Settings
sr@ijekavian: П&одешавање

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
sr@ijekavian[0]: Прикажи %1 блокирани искачући прозор
sr@ijekavian[1]: Прикажи %1 блокирана искачућа прозора
sr@ijekavian[2]: Прикажи %1 блокираних искачућих прозора
sr@ijekavian[3]: Прикажи &блокирани искачући прозор

en: &Show tips on startup
sr@ijekavian: &Савјети по пријављивању

en: &Skip
sr@ijekavian: &Прескочи

en: &Source:
sr@ijekavian: &Извор:

en: &Spelling...
sr@ijekavian: &Правопис...

en: &Stop Script
sr@ijekavian: &Заустави скрипту

en: &Store
sr@ijekavian: &Складишти

en: &Submit Anyway
sr@ijekavian: &Свеједно предај

en: &Support KDE
sr@ijekavian: &Подржите КДЕ

en: &Text to find:
sr@ijekavian: Текст за &тражење:

en: &Thanks To
sr@ijekavian: &Захвалнице

en: &Toolbar:
sr@ijekavian: &Трака алатки:

en: &Tools
sr@ijekavian: &Алатке

en: &Try
sr@ijekavian: &Испробај

en: &Undo
sr@ijekavian: &Опозови

en: &Undo: %1
sr@ijekavian: &Опозови: %1|/|&Опозови: $[ном %1]

en: &Up
sr@ijekavian: &Горе

en: &Verify:
sr@ijekavian: Про&вјери:

en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

en: &Whole words only
sr@ijekavian: Само &цијеле ријечи

en: &Yes
sr@ijekavian: &Да

en: &Zoom...
sr@ijekavian: У&величај...

en: '%1' is not a valid QLayout.
sr@ijekavian: „%1“ није исправан <icode>QLayout</icode>.

en: '%1' is not a valid QWidget.
sr@ijekavian: <icode>%1</icode> није исправан <icode>QWidget</icode>.

en: 'ai_family' not supported
sr@ijekavian: <icode>ai_family</icode> није подржан

en: 'ai_socktype' not supported
sr@ijekavian: <icode>ai_socktype</icode> није подржано

en: (C) 2000 Stephan Kulow
sr@ijekavian: © 2000, Штефан Кулов

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
sr@ijekavian: © 2004-2005, Јан Рејнхарт Гејзер

en: (C) 2005 Jeroen Wijnhout
sr@ijekavian: © 2005, Јерун Вајнхаут

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
sr@ijekavian: © 2005-2006, аутори КЈСЕмбеда

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
sr@ijekavian: © 2006, Себастијан Сауер

en: (No logo available)
sr@ijekavian: (нема логотипа)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
sr@ijekavian: © 1999–2002 програмери КДЕ‑а

en: (c) 2001, Waldo Bastian
sr@ijekavian: © 2001, Валдо Бастијан

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
sr@ijekavian: © 2006–2009, Себастијан Триг

en: --- separator ---
sr@ijekavian: --- раздвајач ---

en: -default-
sr@ijekavian: -подразумијевана-

en: -unnamed-
sr@ijekavian: -неименована-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
sr@ijekavian: ... <b>погрешно написана</b> ријеч приказана у контексту ...

en: 1 download | %1 downloads
sr@ijekavian[0]: %1 преузимање
sr@ijekavian[1]: %1 преузимања
sr@ijekavian[2]: %1 преузимања
sr@ijekavian[3]: 1 преузимање

en: 1 match found. | %1 matches found.
sr@ijekavian[0]: Нађено %1 поклапање.
sr@ijekavian[1]: Нађена %1 поклапања.
sr@ijekavian[2]: Нађено %1 поклапања.
sr@ijekavian[3]: Нађено једно поклапање.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
sr@ijekavian[0]: Учињена је %1 замјена.
sr@ijekavian[1]: Учињене су %1 замјене.
sr@ijekavian[2]: Учињено је %1 замјена.
sr@ijekavian[3]: Учињена је једна замјена.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
sr@ijekavian: системска грешка: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
sr@ijekavian: Непозната породица <numid>%1</numid>

en: << Add to Dictionary
sr@ijekavian: &lt;&lt; Додај у рјечник

en: <Low Surrogate>
sr@ijekavian: &lt;ниски сурогат&gt;

en: <Merge %1>
sr@ijekavian: &lt;стапање %1&gt;

en: <Merge>
sr@ijekavian: &lt;стапање&gt;

en: <Non Private Use High Surrogate>
sr@ijekavian: &lt;високи сурогат за јавну употребу&gt;

en: <Private Use High Surrogate>
sr@ijekavian: &lt;високи сурогат за приватну употребу&gt;

en: <Private Use>
sr@ijekavian: &lt;приватна употреба&gt;

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
sr@ijekavian: <a href="http://opendesktop.org">Домаћа страница</a>

en: <b>misspelled</b>
sr@ijekavian: <b>погрешно написано</b>

en: <br />Provider: %1
sr@ijekavian: <html><br />Добављач: %1</html>

en: <br />Version: %1
sr@ijekavian: <html><br />Верзија: %1</html>

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
sr@ijekavian: <h1>Приказивач документације у КЈСЕмбеду</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
sr@ijekavian: <h2>Пречице су додате (тек да знате)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
sr@ijekavian: <h2>Пречице су измијењене</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
sr@ijekavian: <h2>Пречице су уклоњене</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
sr@ijekavian: <html><p><b>КДЕ</b> је свјетска мрежа софтверских инжењера, графичара, писаца, преводилаца и организатора који су посвећени развоју <link url='%1'>слободног софтвера</link>. Ова заједница је створила стотине слободних програма као дио Развојне платформе КДЕ‑а и Софтверске дистрибуције КДЕ‑а.</p><p>КДЕ је заједнички подухват у којем не постоји један ентитет који би управљао напорима и резултатима тако да искључује друге. Сви су добродошли да се прикључе и допринесу КДЕ‑у.</p><p>Посјетите <link url='%2'>%2</link> за детаљније информације о заједници КДЕ‑а и софтверу који развијамо.</p></html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
sr@ijekavian: <html><font size="5">%1</font><br/><b>издање %2</b><br/> </html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
sr@ijekavian: <html><font size="5">%1</font><br/><b>издање %2</b><br/>под КДЕ‑ом %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
sr@ijekavian: <html><font size="5">КДЕ — ка слободи!</font><br /><b>издање платформе %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(још не знам)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
sr@ijekavian: <html><p>Софтвер КДЕ‑а је доступан бесплатно, и то ће увек бити тако, али се у његово стварање улажу средства.</p><p>Ради подршке развоју, заједница КДЕ‑а је оформила КДЕ е.В., непрофитну организацију са сједиштем у Њемачкој. КДЕ е.В. представља заједницу КДЕ‑а у правним и финансијским питањима. Погледајте <link url='%1'>%1</link> за информације о КДЕ‑у е.В..</p><p>КДЕ‑у значе разноврсни видови подршке, укључујући и финансијску. Новчаним средствима покривамо издатке настале током доприношења, члановима и другима. Средства се такође користе за законску заштиту и организовање конференција и сусрета.</p><p>Желимо да вас подстакнемо да подржите КДЕ новчаном донацијом, на један од начина описаних на <link url='%2'>%2</link>.</p><p>Унапријед вам се захваљујемо на подршци.</p></html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
sr@ijekavian: <html><p>Софтвер увијек може бити побољшан, и тим КДЕ‑а постојано ради на томе. Ипак, ви — корисник — морате извијестити програмере када нешто не ради како је очекивано, или може бити урађено на бољи начин.</p><p>КДЕ посједује систем за праћење грешака. Посјетите <link url='%1'>%1</link> или употријебите дијалог <interface>Пријави грешку...</interface> из менија <interface>Помоћ</interface>, како бисте пријавили уочене проблеме.</p><p>Уколико имате приједлог за побољшање, такође можете искористити систем за праћење грешака да региструјете своју жељу. Не заборавите да тада озбиљност извјештаја поставите на <i>wishlist</i> (списак жеља).</p></html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
sr@ijekavian: <html><p>Не морате бити програмер да бисте постали члан тима. Можете се придружити језичким тимовима који преводе програмска сучеља. Можете цртати графику, теме, снимати звукове, или писати документацију. На вама је да одлучите!</p><p>Посјетите <link url='%1'>%1</link> за детаље о неким пројектима у којима можете учествовати.</p><p>Ако вам је потребно још информација или документације, посјетите <link url='%2'>%2</link> и пронаћи ћете што вас занима.</p></html>

en: <not assigned>
sr@ijekavian: &lt;није додијељено&gt;

en: <p>Downloads: %1</p>
sr@ijekavian: <p>Преузимања: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
sr@ijekavian: <p>Нема преузимања</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
sr@ijekavian: <p>Изабрали сте <b>критичну</b> озбиљност. Имајте на уму да је ова озбиљност намијењена само за грешке које:</p><ul><li>руше насумичне програме на систему (или цио систем)</li><li>изазивају озбиљан губитак података</li><li>уводе безбједносне пропусте у систем гдје је овај програм инсталиран</li></ul>
    <p>Да ли грешка коју пријављујете заиста повлачи нешто од горе наведеног? Ако не, изаберите неку мању озбиљност. Хвала.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
sr@ijekavian: <p>Изабрали сте <b>високу</b> озбиљност. Имајте на уму да је ова озбиљност намијењена само за грешке које:</p><ul> <li>чине програм углавном или потпуно неупотребљивим</li><li>изазивају губитак података</li><li>уводе безбједносне пропусте дозвољавајући приступ налозима корисника који користе овај програм</li></ul>
    <p>Да ли грешка коју пријављујете заиста повлачи нешто од горе наведеног? Ако не, изаберите неку мању озбиљност. Хвала.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Кликните овдје да бисте оставили сва појављивања непознате ријечи таквим каква су.</p>
    <p>Ова радња је корисна када је ријеч име, акроним, страна ријеч или било која друга непозната ријеч коју желите да користите, али не и да је додате у рјечник.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Кликните овдје да бисте оставили ово појављивање непознате ријечи таквим какво је.</p>
    <p>Ово је корисно када је ријеч име, акроним, страна ријеч или било која друга непозната ријеч коју желите да употријебите, али не и да је додате у рјечник.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Кликните овдје да бисте замијенили сва појављивања непознатог текста текстом из поља лијево изнад.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Кликните овдје да бисте замијенили ово појављивање непознатог текста текстом из поља лијево изнад.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Овдје можете видјети исјечак текста који показује непознату ријеч у одговарајућем контексту. Ако вам то не буде довољно да изаберете најбољу замјену, можете кликнути на документ који провјеравате, прочитати већи дио текста и онда се врати овдје да наставите с провјеравањем.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Ако је непозната ријеч погрешно написана, погледајте да ли је понуђена добра исправка, и ако јесте, кликните на њу. Ако ниједна ријеч са списка не одговара као замјена, исправну ријеч можете ручно унијети у пољу изнад.</p>
    <p>Да бисте исправили ријеч, кликните на <b>Замијени</b> ако желите да исправите само ово појављивање, или на <b>Замијени све</b> ако желите да исправите сва појављивања.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Ако је непозната ријеч погрешно написана, можете је овдје унијети исправно, или је изабрати са доњег списка.</p>
    <p>Затим, можете кликнути на <b>Замијени</b> ако желите да исправите само ово појављивање, или на <b>Замијени све</b> ако желите да исправите сва појављивања исте ријечи.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Изаберите језик документа који провјеравате.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Откривена је непозната ријеч, а таквом се сматра зато што није пронађена у рјечнику.<br/>
    Кликните овдје ако сматрате да непозната ријеч није погрешно написана и желите да убудуће избјегнете упозоравање на њу. Ако желите да је оставите таквом каква је, али без додавања у рјечник, умјесто тога кликните на <b>Игнориши</b> или <b>Игнориши све</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
sr@ijekavian: <qt><b>Грешка</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
sr@ijekavian: <qt><b>Грешка</b>: чвор %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
sr@ijekavian: <qt><p><strong>„Штампај заглавље“</strong></p><p>Ако је кућица попуњена, штампани ХТМЛ документ ће садржати ред заглавља на врху сваке странице. Оно садржи текући датум, УРЛ одштампане странице и број странице.</p><p>Ако је искључено, штампани ХТМЛ документ неће садржати заглавља.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
sr@ijekavian: <qt><p><strong>„Штампај слике“</strong></p><p>Ако кућица попуњена, слике на ХТМЛ страници ће се штампати. Штампање ће можда бити дуже и користиће више мастила или тонера.</p><p>Ако је искључено, штампаће се само текст ХТМЛ странице без укључених слика. Штампање ће бити брже и користиће мање мастила или тонера.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
sr@ijekavian: <qt><p><strong>„Наклоњено штампачу“</strong></p><p>Ако је кућица попуњена, ХТМЛ документ ће бити штампан црно‑бијело, и све обојене позадине ће бити претворене у бијело. Штампање ће бити брже и користиће мање мастила или тонера.</p><p>Ако је искључено, ХТМЛ документ ће бити штампан према поставкама боја каквим их видите у програму. Ово може дати дијелове цијеле странице у боји (или у тоновима сиве, ако користите црно‑бијели штампач). Штампање може бити спорије и вјероватно ће користити више мастила или тонера.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Или хардвер/софтвер који модул подешава није доступан, или је администратор искључио модул.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Могући разлози:</p><ul><li>Грешка приликом посљедње надоградње КДЕ‑а која је оставила непотребан контролни модул.</li><li>Уплићу се неки стари контролни модули са стране.</li></ul><p>Провјерите ове тачке пажљиво и покушајте да уклоните модул поменут у тексту грешке. Ако ово не успије, могли бисте да се обратите свом дистрибутеру или пакетару.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Дијагноза:<br />Не могу да нађем .десктоп фајл <filename>%1</filename>.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ова ријеч се сматра за „непознату ријеч“ зато што се не поклапа ни са једним уносом у рјечнику који се тренутно користи. Такође може бити ријеч из страног језика.</p>
    <p>Ако рјеч није погрешно написана, можете је додати у рјечник кликом на <b>Додај у рјечник</b>. Ако не желите да додате непознату ријеч у рјечник, али желите да остане неизмијењена, кликните на <b>Игнориши</b> или на <b>Игнориши све</b>.</p>
    <p>Међутим, ако ријеч јесте погрешно написана, можете покушати да нађете исправну замјену у доњем списку. Ако не можете да нађете замјену, можете унијети исправну ријеч у поље испод, па кликнути на <b>Замијени</b> или <b>Замијени све</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Приступ непоузданој страници ка<br /><b>%1</b><br /> одбијен.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да напустите <b>%1</b>?</qt>|/|<qt>Желите ли заиста да напустите <b>$[аку %1]</b>?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да покренем <command>gpg</command> и провјерим исправност фајла. Увјерите се да је <command>gpg</command> инсталирана, у супротном овјера преузетих ресурса неће бити могућа.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да покренем <command>gpg</command> и добавим доступне кључеве. Провјерите да ли је <command>gpg</command> инсталирана, у супротном овјера преузетих ресурса неће бити могућа.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да покренем <command>gpg</command> и потпишем фајл. Увјерите се да је <command>gpg</command> инсталирана, у супротном потписивање ресурса неће бити могуће.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли да потражите <b>%1</b> на Интернету?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Повећај фонт<br /><br />Увећава фонт у овом прозору. Кликните и држите притиснуто дугме миша за мени са свим доступним величинама фонта.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
sr@ijekavian: <qt>Унесите лозинку за кључ <b>0x%1</b>, чији је власник <br/><i>%2&lt;%3&gt;</i>:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Потражити сљедеће појављивање „<b>%1</b>“?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Нађи сљедеће<br /><br />Тражи сљедеће појављивање текста који сте нашли помоћу <interface>Тражење текста</interface>.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Нађи претходно<br /><br />Тражи претходно појављивање текста који сте нашли помоћу <interface>Тражење текста</interface>.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Нађи текст<br /><br />Приказује дијалог помоћу којег можете тражити текст на приказаној страници.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ако је укључено, свако појављивање <code><b>\N</b></code>, гдје је <code><b>N</b></code> цио број, биће замијењено одговарајућим хватањем („заграђеном подниском“) из обрасца.</p><p>Да бисте укључили дословно <code><b>\N</b></code> у замјену, додајте још једно контракроз испред, овако: <code><b>\\N</b></code></p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Када притиснете дугме <interface>Нађи</interface>, текст који сте унијели изнад биће потражен у документу .</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Када притиснете дугме <interface>Замијени</interface>, текст за тражење биће потражен у документу и свако његово појављивање биће замијењено текстом за замјену.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Нема доступних информација.<br />Наведени објекат <icode>KAboutData</icode> не постоји.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Нема поклапања за „<b>%1</b>“.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Штампај оквир<br /><br />Неке странице имају по неколико оквира. Да бисте штампали само један од њих, кликните на њега и употријебите ову функцију.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Смањи фонт<br /><br />Смањује фонт у овом прозору. Кликните и држите притиснуто дугме миша за мени са свим доступним величинама фонта.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
sr@ijekavian: <qt>Одређује како Џови треба да говори када се догађај прими. Ако изаберете <interface>Изговори посебан текст</interface>, унесите тај текст у поље. У њему можете користити сљедеће смјењиве ниске:<dl><dt>%e</dt><dd>назив догађаја</dd><dt>%a</dt><dd>програм који је послао догађај</dd><dt>%m</dt><dd>порука коју је послао програм</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Комбинацију тастера <shortcut>%1</shortcut> већ користи радња <b>%2</b>.<br/>Изаберите другу комбинацију.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt>Дијагноза:<br />%1<p>Могући разлози:</p><ul><li>Грешка приликом посљедње надоградње КДЕ‑а која је оставила непотребан контролни модул.</li><li>Уплићу се неки стари контролни модули са стране.</li></ul><p>Провјерите ове тачке пажљиво и покушајте да уклоните модул поменут у тексту грешке. Ако ово не успије, могли бисте да се обратите свом дистрибутеру или пакетару.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Дијагноза:<br />.Десктоп фајл <filename>%1</filename> не наводи библиотеку.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Формулар ће бити предат у <br /><filename>%1</filename><br />на вашем локалном фајл систему.<br />Желите ли да предате образац?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Овај сајт покушава да отвори <p>%1</p>јаваскриптом у новом прозору прегледача.
    Желите ли то да дозволите?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Овај сајт покушава да преда формулар који ће отворити <p>%1</p>јаваскриптом у новом прозору прегледача.
    Желите ли то да дозволите?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ова непоуздана страница даје везу ка<br /><b>%1</b>.<br />Желите ли да испратите везу?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Кликните на дугме испод да предате извјештај. Отвориће се прозор веб прегледача на адреси <link>http://bugs.kde.org</link>, гдје ћете добити формулар који треба попунити. Горенаведени подаци биће предати на тај сервер.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
sr@ijekavian: &Фонт

[ctx: @action]
en: &Justify
sr@ijekavian: &Развуци

[ctx: @action]
en: &Strike Out
sr@ijekavian: Пре&цртај

[ctx: @action]
en: About Application
sr@ijekavian: О програму

[ctx: @action]
en: About KDE
sr@ijekavian: О КДЕ‑у

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
sr@ijekavian: Активирај сљедећи језичак

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
sr@ijekavian: Активирај претходни језичак

[ctx: @action]
en: Actual Size
sr@ijekavian: Стварна величина

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
sr@ijekavian: Додај обиљеживач

[ctx: @action]
en: Align &Center
sr@ijekavian: Равнај по &средини

[ctx: @action]
en: Align &Left
sr@ijekavian: Равнај &лијево

[ctx: @action]
en: Align &Right
sr@ijekavian: Равнај &десно

[ctx: @action]
en: Back
sr@ijekavian: Назад

[ctx: @action]
en: Backward Word
sr@ijekavian: Ријеч уназад

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
sr@ijekavian: Почетак реда

[ctx: @action]
en: Clear
sr@ijekavian: Очисти

[ctx: @action]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
sr@ijekavian: Подеси обавјештења

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
sr@ijekavian: Подеси траке алатки

[ctx: @action]
en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

[ctx: @action]
en: Cut
sr@ijekavian: Исијеци

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
sr@ijekavian: Смањи увлачење

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
sr@ijekavian: Обриши ријеч уназад

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
sr@ijekavian: Обриши ријеч унапријед

[ctx: @action]
en: Deselect
sr@ijekavian: Поништи избор

[ctx: @action]
en: Document Back
sr@ijekavian: Документ назад

[ctx: @action]
en: Document Forward
sr@ijekavian: Документ напријед

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
sr@ijekavian: Уреди обиљеживаче

[ctx: @action]
en: End of Line
sr@ijekavian: Крај реда

[ctx: @action]
en: Find
sr@ijekavian: Нађи

[ctx: @action]
en: Find Next
sr@ijekavian: Нађи сљедеће

[ctx: @action]
en: Find Prev
sr@ijekavian: Нађи претходно

[ctx: @action]
en: Fit To Height
sr@ijekavian: Уклопи у висину

[ctx: @action]
en: Fit To Page
sr@ijekavian: Уклопи у страницу

[ctx: @action]
en: Fit To Width
sr@ijekavian: Уклопи у ширину

[ctx: @action]
en: Font &Size
sr@ijekavian: &Величина фонта

[ctx: @action]
en: Format Painter
sr@ijekavian: Пресликавач формата

[ctx: @action]
en: Forward
sr@ijekavian: Напријед

[ctx: @action]
en: Forward Word
sr@ijekavian: Ријеч унапријед

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
sr@ijekavian: Преко цијелог екрана

[ctx: @action]
en: Go to Line
sr@ijekavian: Иди на ред

[ctx: @action]
en: Goto
sr@ijekavian: Иди на

[ctx: @action]
en: Goto Page
sr@ijekavian: Иди на страницу

[ctx: @action]
en: Help
sr@ijekavian: Помоћ

[ctx: @action]
en: Increase Indent
sr@ijekavian: Повећај увлачење

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
sr@ijekavian: Уметни линију равнања

[ctx: @action]
en: Key Bindings
sr@ijekavian: Свезе тастера

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
sr@ijekavian: Слијева удесно

[ctx: @action]
en: Link
sr@ijekavian: Веза

[ctx: @action]
en: Mail
sr@ijekavian: Пошта

[ctx: @action]
en: New
sr@ijekavian: Ново

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
sr@ijekavian: Сљедеће поклапање за допуну

[ctx: @action]
en: Next Item in List
sr@ijekavian: Сљедећа ставка на списку

[ctx: @action]
en: Open
sr@ijekavian: Отвори

[ctx: @action]
en: Open Recent
sr@ijekavian: Отвори недавни

[ctx: @action]
en: Paste
sr@ijekavian: Налијепи

[ctx: @action]
en: Paste Selection
sr@ijekavian: Налијепи избор

[ctx: @action]
en: Preferences
sr@ijekavian: Поставке

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
sr@ijekavian: Претходно поклапање за допуну

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
sr@ijekavian: Претходна ставка на списку

[ctx: @action]
en: Print
sr@ijekavian: Штампај

[ctx: @action]
en: Print Preview
sr@ijekavian: Преглед пред штампање

[ctx: @action]
en: Prior
sr@ijekavian: Претходно

[ctx: @action]
en: Quit
sr@ijekavian: Напусти

[ctx: @action]
en: Redo
sr@ijekavian: Понови

[ctx: @action]
en: Reload
sr@ijekavian: Учитај поново

[ctx: @action]
en: Replace
sr@ijekavian: Замијени

[ctx: @action]
en: Report Bug
sr@ijekavian: Пријави грешку

[ctx: @action]
en: Revert
sr@ijekavian: Врати

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
sr@ijekavian: Здесна улијево

[ctx: @action]
en: Save
sr@ijekavian: Сачувај

[ctx: @action]
en: Save As
sr@ijekavian: Сачувај као

[ctx: @action]
en: Save Options
sr@ijekavian: Сачувај опције

[ctx: @action]
en: Select All
sr@ijekavian: Изабери све

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
sr@ijekavian: Прикажи траку менија

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
sr@ijekavian: Прикажи траку стања

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
sr@ijekavian: Прикажи траку алатки

[ctx: @action]
en: Spelling
sr@ijekavian: Правопис

[ctx: @action]
en: Subscript
sr@ijekavian: Индекс

[ctx: @action]
en: Substring Completion
sr@ijekavian: Допуна подниске

[ctx: @action]
en: Superscript
sr@ijekavian: Изложилац

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
sr@ijekavian: Промијени језик програма

[ctx: @action]
en: Text &Color...
sr@ijekavian: &Боја текста...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
sr@ijekavian: &Истицање текста...

[ctx: @action]
en: Text Completion
sr@ijekavian: Допуна текста

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
sr@ijekavian: Савјет дана

[ctx: @action]
en: To Plain Text
sr@ijekavian: У обични текст

[ctx: @action]
en: Undo
sr@ijekavian: Опозови

[ctx: @action]
en: Up
sr@ijekavian: Горе

[ctx: @action]
en: What's This
sr@ijekavian: Шта је ово?

[ctx: @action]
en: Zoom
sr@ijekavian: Увеличај

[ctx: @action]
en: Zoom In
sr@ijekavian: Увеличај

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sr@ijekavian: Умањи

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
sr@ijekavian: Почетак

[ctx: @action End of document]
en: End
sr@ijekavian: крај

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
sr@ijekavian: Домаћа

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
sr@ijekavian: Сљедеће

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
sr@ijekavian: Поде&бљај

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
sr@ijekavian: &Курзив

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
sr@ijekavian: Под&вуци

[ctx: @action:button]
en: &Finished
sr@ijekavian: &Готово

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

[ctx: @action:button]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: @action:button]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
sr@ijekavian: Очисти текст

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
sr@ijekavian: &Све

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
sr@ijekavian: Понови

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
sr@ijekavian: Напусти &цио екран

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
sr@ijekavian: Преко &цијелог екрана

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
sr@ijekavian: &Отвори помоћу <application>%1</application>|/|&Отвори <application>$[инс-п %1]</application>

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
sr@ijekavian: Напусти цио екран

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
sr@ijekavian: Цио екран

[ctx: @action:intoolbar Text label of toolbar button]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[Наредбено %1]

[ctx: @icode/plain]
en: “%1”
sr@ijekavian: „%1“

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
sr@ijekavian: Датум не може бити ранији од %1|/|Датум не може бити ранији од $[на-ријеч %1 ген]

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
sr@ijekavian: Датум не може бити каснији од %1|/|Датум не може бити каснији од $[на-ријеч %1 ген]

[ctx: @info]
en: Delete tag
sr@ijekavian: Обриши ознаку

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
sr@ijekavian: Отворити „%1“

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
sr@ijekavian: Заиста обрисати ознаку <resource>%1</resource> из свих фајлова?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
sr@ijekavian: Унели сте лош датум

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
sr@ijekavian: Унесени датум и време после су максимално дозвољених.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
sr@ijekavian: Унесени датум и време пре су минимално дозвољених.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
sr@ijekavian: Унели сте лоше време

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
sr@ijekavian: Време не може бити раније од %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
sr@ijekavian: Време не може бити касније од %1

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
sr@ijekavian: „%1“ недостаје.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
sr@ijekavian: КуТ: %1
    Развојна платформа КДЕ‑а: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
sr@ijekavian: Измијенити породицу фонтова?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
sr@ijekavian: Измијенити величину фонта?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
sr@ijekavian: Измијенити стил фонта?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
sr@ijekavian: Развуци прозор преко целог екрана

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
sr@ijekavian: Напусти цио екран

[ctx: @info:tooltip Tooltip of toolbar button]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[Списковно %1]

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу да измијените поставке породице фонтова.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу да измијените поставке величине фонта.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу да измијените поставке стила фонта.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
sr@ijekavian: Изаберите породицу фонтова.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
sr@ijekavian: Изаберите стил фонта.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
sr@ijekavian: Изаберите фонт.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
sr@ijekavian: Име фајла које предлаже сервер.

[ctx: @interface/plain]
en: |%1|
sr@ijekavian: „%1“

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
sr@ijekavian: друго кодирање (%1)

[ctx: @item %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
sr@ijekavian: %1 (%2)

[ctx: @item Contributor name in about dialog.]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[ном %1] (<i>$[_изв %1]</i>)

[ctx: @item Font name]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[ном %1]

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
sr@ijekavian: једноширински

[ctx: @item Font name]
en: Sans Serif
sr@ijekavian: бесерифни

[ctx: @item Font name]
en: Serif
sr@ijekavian: серифни

[ctx: @item Font name [foundry]]
en: %1 [%2]
sr@ijekavian: %1 [%2]|/|$[ном %1] [$[ном %2]]

[ctx: @item Font style]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[стил-према-фонту %1 ном]

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
sr@ijekavian: Подразумијевани за <application>Аспел</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
sr@ijekavian: Подразумијевани за <application>Ханспел</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
sr@ijekavian: Подразумијевани за <application>Испел</application>

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
sr@ijekavian: бјелоруски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
sr@ijekavian: бразилски португалски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
sr@ijekavian: чешки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
sr@ijekavian: дански

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
sr@ijekavian: енглески

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Esperanto
sr@ijekavian: есперанто

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
sr@ijekavian: француски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
sr@ijekavian: њемачки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
sr@ijekavian: њемачки (нови правопис)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
sr@ijekavian: хебрејски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
sr@ijekavian: мађарски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
sr@ijekavian: литвански

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
sr@ijekavian: норвешки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
sr@ijekavian: пољски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
sr@ijekavian: португалски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
sr@ijekavian: руски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
sr@ijekavian: словачки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
sr@ijekavian: словеначки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
sr@ijekavian: шпански

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
sr@ijekavian: шведски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
sr@ijekavian: швајцарски њемачки

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
sr@ijekavian: турски

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
sr@ijekavian: украјински

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
sr@ijekavian: (непознат)

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
sr@ijekavian: Подразумијевани — %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
sr@ijekavian: Подразумијевани — %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
sr@ijekavian: арапски

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
sr@ijekavian: балтички

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
sr@ijekavian: средњеевропски

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
sr@ijekavian: кинески поједностављени

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
sr@ijekavian: кинески традиционални

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
sr@ijekavian: ћирилички

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
sr@ijekavian: искључено

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
sr@ijekavian: грчки

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
sr@ijekavian: хебрејски

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
sr@ijekavian: јапански

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
sr@ijekavian: корејски

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
sr@ijekavian: сјеверни сами

[ctx: @item Text character set]
en: Other
sr@ijekavian: друго

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
sr@ijekavian: југоисточноевропски

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
sr@ijekavian: тајландски

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
sr@ijekavian: турски

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
sr@ijekavian: уникод

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
sr@ijekavian: универзално

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
sr@ijekavian: западноевропски

[ctx: @item Text encoding: %1 character set, %2 encoding]
en: %1 ( %2 )
sr@ijekavian: %1 (%2)

[ctx: @item font]
en: Bold
sr@ijekavian: подебљани

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
sr@ijekavian: подебљани курзивни

[ctx: @item font]
en: Italic
sr@ijekavian: курзивни

[ctx: @item font]
en: Oblique
sr@ijekavian: искошени

[ctx: @item font size]
en: Relative
sr@ijekavian: релативна

[ctx: @item license]
en: Artistic License
sr@ijekavian: Умјетничка лиценца|/|$[својства 
       ген     'Умјетничке лиценце'
       дат,лок 'Умјетничкој лиценци'
       аку     'Умјетничку лиценцу'
       инс     'Умјетничком лиценцом'
    ]

[ctx: @item license]
en: BSD License
sr@ijekavian: БСД лиценца|/|$[својства 
       ген     'БСД лиценце'
       дат,лок 'БСД лиценци'
       аку     'БСД лиценцу'
       инс     'БСД лиценцом'
    ]

[ctx: @item license]
en: Custom
sr@ijekavian: (посебна)

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
sr@ijekavian: Гнуова Општа јавна лиценца, верзија 2|/|$[својства 
       ген     'Гнуове Опште јавне лиценце, верзија 2'
       дат,лок 'Гнуовој Општој јавној лиценци, верзија 2'
       аку     'Гнуову Општу јавну лиценцу, верзија 2'
       инс     'Гнуовом Општом јавном лиценцом, верзија 2'
    ]

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
sr@ijekavian: Гнуова Општа јавна лиценца, верзија 3|/|$[својства 
       ген     'Гнуове Опште јавне лиценце, верзија 3'
       дат,лок 'Гнуовој Општој јавној лиценци, верзија 3'
       аку     'Гнуову Општу јавну лиценцу, верзија 3'
       инс     'Гнуовом Општом јавном лиценцом, верзија 3'
    ]

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
sr@ijekavian: Гнуова Мања општа јавна лиценца, верзија 2|/|$[својства 
       ген     'Гнуове Мање опште јавне лиценце, верзија 2'
       дат,лок 'Гнуовој Мањој општој јавној лиценци, верзија 2'
       аку     'Гнуову Мању општу јавну лиценцу, верзија 2'
       инс     'Гнуовом Мањом општом јавном лиценцом, верзија 2'
    ]

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
sr@ijekavian: Гнуова Мања општа јавна лиценца, верзија 3|/|$[својства 
       ген     'Гнуове Мање опште јавне лиценце, верзија 3'
       дат,лок 'Гнуовој Мањој општој јавној лиценци, верзија 3'
       аку     'Гнуову Мању општу јавну лиценцу, верзија 3'
       инс     'Гнуовом Мањом општом јавном лиценцом, верзија 3'
    ]

[ctx: @item license]
en: Not specified
sr@ijekavian: (није наведена)

[ctx: @item license]
en: Q Public License
sr@ijekavian: Ку јавна лиценца|/|$[својства 
       ген     'Ку јавне лиценце'
       дат,лок 'Ку јавној лиценци'
       аку     'Ку јавну лиценцу'
       инс     'Ку јавном лиценцом'
    ]

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
sr@ijekavian: Умјетничка

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
sr@ijekavian: БСД

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v2
sr@ijekavian: ОЈЛ в2

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v3
sr@ijekavian: ОЈЛ 3

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v2
sr@ijekavian: МОЈЛ в2

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v3
sr@ijekavian: МОЈЛ 3

[ctx: @item license (short name)]
en: QPL v1.0
sr@ijekavian: КуПЛ 1.0

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: <application>Aspell</application>
sr@ijekavian: <application>Аспел</application>

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: <application>Hspell</application>
sr@ijekavian: <application>Хспел</application>

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: <application>Hunspell</application>
sr@ijekavian: <application>Ханспел</application>

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: <application>Zemberek</application>
sr@ijekavian: <application>Земберек</application>

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
sr@ijekavian: Међународни <application>Испел</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
sr@ijekavian: подразумијеване

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
sr@ijekavian: аутоматски

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевано

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
sr@ijekavian: падајући списак

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
sr@ijekavian: падајући списак и аутоматски

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
sr@ijekavian: ручно

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
sr@ijekavian: (без допуне)

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
sr@ijekavian: кратко аутоматски

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
sr@ijekavian: кружићи

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
sr@ijekavian: дискови

[ctx: @item:inmenu lowercase abc lists]
en: abc
sr@ijekavian: мала слова

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
sr@ijekavian: (неозначено)

[ctx: @item:inmenu numbered lists]
en: 123
sr@ijekavian: бројеви

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
sr@ijekavian: квадратићи

[ctx: @item:inmenu uppercase abc lists]
en: ABC
sr@ijekavian: велика слова

[ctx: @item:intable Action name in shortcuts configuration]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[Списковно %1]

[ctx: @item:intable Action name in toolbar editor]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[Списковно %1]

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
sr@ijekavian[0]: %1 милисекунда
sr@ijekavian[1]: %1 милисекунде
sr@ijekavian[2]: %1 милисекунди
sr@ijekavian[3]: %1 милисекунда

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
sr@ijekavian[0]: %1 дан
sr@ijekavian[1]: %1 дана
sr@ijekavian[2]: %1 дана
sr@ijekavian[3]: 1 дан

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
sr@ijekavian[0]: %1 сат
sr@ijekavian[1]: %1 сата
sr@ijekavian[2]: %1 сати
sr@ijekavian[3]: 1 сат

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
sr@ijekavian[0]: %1 минут
sr@ijekavian[1]: %1 минута
sr@ijekavian[2]: %1 минута
sr@ijekavian[3]: 1 минут

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
sr@ijekavian[0]: %1 секунда
sr@ijekavian[1]: %1 секунде
sr@ijekavian[2]: %1 секунди
sr@ijekavian[3]: 1 секунда

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
sr@ijekavian: %1 дана

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
sr@ijekavian: %1 сати

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
sr@ijekavian: %1 минута

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
sr@ijekavian: %1 секунди

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sr@ijekavian: %1 и %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sr@ijekavian: %1 и %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sr@ijekavian: %1 и %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
sr@ijekavian: Додај ознаку...

[ctx: @label]
en: Change...
sr@ijekavian: Измијени...

[ctx: @label]
en: Create new tag:
sr@ijekavian: Направи нову ознаку:

[ctx: @label]
en: Font:
sr@ijekavian: Фонт:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
sr@ijekavian: Прикажи све ознаке...

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
sr@ijekavian: Име: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
sr@ijekavian: Тип: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
sr@ijekavian: Средина

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
sr@ijekavian: Развучено

[ctx: @label left justify]
en: Left
sr@ijekavian: Лијево

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
sr@ijekavian: Слијева удесно

[ctx: @label right justify]
en: Right
sr@ijekavian: Десно

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
sr@ijekavian: Здесна улијево

[ctx: @label stroke color]
en: Color
sr@ijekavian: Боја

[ctx: @label:button]
en: &Open
sr@ijekavian: &Отвори

[ctx: @label:button]
en: &Open with
sr@ijekavian: &Отвори помоћу

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
sr@ijekavian: &Отвори помоћу <application>%1</application>|/|&Отвори <application>$[инс-п %1]</application>

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
sr@ijekavian: &Отвори помоћу...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
sr@ijekavian: Запамти радњу за фајлове овог типа

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
sr@ijekavian: &Клијент:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
sr@ijekavian: &Рјечник:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
sr@ijekavian: &Кодирање:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
sr@ijekavian: Величина:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
sr@ijekavian: Подесите које ознаке треба примијенити.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
sr@ijekavian: Напомена: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
sr@ijekavian: <i>Напомена</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
sr@ijekavian: без датума

[ctx: @option last month]
en: Last Month
sr@ijekavian: прошли мјесец

[ctx: @option last week]
en: Last Week
sr@ijekavian: прошла седмица

[ctx: @option last year]
en: Last Year
sr@ijekavian: прошла година

[ctx: @option next month]
en: Next Month
sr@ijekavian: сљедећи мјесец

[ctx: @option next week]
en: Next Week
sr@ijekavian: сљедећа седмица

[ctx: @option next year]
en: Next Year
sr@ijekavian: сљедећа година

[ctx: @option today]
en: Today
sr@ijekavian: данас

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
sr@ijekavian: сутра

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
sr@ijekavian: јуче

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
sr@ijekavian: Сматрај &спојене ријечи погрешним

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
sr@ijekavian: Склапај коријене и &афиксе који нису у рјечнику

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
sr@ijekavian: Искључи аутоматску провјеру

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
sr@ijekavian: Провјеравај правопис

[ctx: @option:check]
en: Font
sr@ijekavian: Фонт

[ctx: @option:check]
en: Font style
sr@ijekavian: Стил фонта

[ctx: @option:check]
en: Size
sr@ijekavian: Величина

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
sr@ijekavian: документи

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
sr@ijekavian: слике

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
sr@ijekavian: аудио

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
sr@ijekavian: видео

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
sr@ijekavian: контакти

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
sr@ijekavian: е‑пошта

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
sr@ijekavian: ознаке

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
sr@ijekavian: задаци

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
sr@ijekavian: Још...

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
sr@ijekavian: друго

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
sr@ijekavian: фајлови

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
sr@ijekavian: посљедња измјена

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
sr@ijekavian: најважније

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
sr@ijekavian: ниједном отворено

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
sr@ijekavian: без приоритета

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
sr@ijekavian: 1 или већа

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
sr@ijekavian: 2 или већа

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
sr@ijekavian: 3 или већа

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
sr@ijekavian: 4 или већа

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
sr@ijekavian: било која оцјена

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
sr@ijekavian: највећа оцјена

[ctx: @resource/plain]
en: “%1”
sr@ijekavian: „%1“

[ctx: @resource/rich]
en: “%1”
sr@ijekavian: „%1“

[ctx: @title]
en: Delete tag
sr@ijekavian: Брисање ознаке

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
sr@ijekavian: Разно

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
sr@ijekavian: Резултати упита

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
sr@ijekavian: Резултати упита за „%1“

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
sr@ijekavian: ресурс

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
sr@ijekavian: тип ресурса

[ctx: @title:group]
en: Find
sr@ijekavian: Тражење

[ctx: @title:group Document information]
en: General
sr@ijekavian: Опште

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
sr@ijekavian: Опште

[ctx: @title:menu]
en: List Style
sr@ijekavian: Стил списка

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
sr@ijekavian: Приказ текста

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
sr@ijekavian: Допуна текста

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
sr@ijekavian: Поставке траке алатки

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
sr@ijekavian: &Потез

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
sr@ijekavian: Оквир

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
sr@ijekavian: Додавање ознаке

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
sr@ijekavian: Измјена ознаке

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
sr@ijekavian: Провјера правописа

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
sr@ijekavian: Дијагноза пречица Др. Судара

[ctx: @title:window]
en: Print
sr@ijekavian: Штампање

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
sr@ijekavian: <b>Упозорење</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
sr@ijekavian: Програм за командну линију за извршавање модула КЈунитТеста.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sr@ijekavian: Фајл по имену „%1“ већ постоји. Желите ли заиста да га пребришете?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
sr@ijekavian: (непознато)|/|$[својства лок '(непознатом)']

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
sr@ijekavian: Донирајте

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
sr@ijekavian: Домаћа страница

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
sr@ijekavian[0]: База знања (%1 унос)
sr@ijekavian[1]: База знања (%1 уноса)
sr@ijekavian[2]: База знања (%1 уноса)
sr@ijekavian[3]: База знања (нема уноса)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
sr@ijekavian: Посјетите веб сајт

en: A little program to output installation paths
sr@ijekavian: Мали програм за испис инсталационих путања

en: A network error has occurred. The request has failed.
sr@ijekavian: Грешка у мрежи. Захтјев није прошао.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
sr@ijekavian: Грешка у протоколу. Захтјев није прошао.

en: A scheme with this name already exists.
sr@ijekavian: Истоимена шема већ постоји.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
sr@ijekavian: Скрипта на овој страници изазива замрзавање КХТМЛ‑а. Ако настави са извршавањем, може довести до споријег одзива других програма.
    Желите ли да зауставите скрипту?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
sr@ijekavian: блог|/|$[својства лок 'блогу']

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
sr@ijekavian: домаћа страница|/|$[својства лок 'домаћој страници']

en: A&uthor
sr@ijekavian: &Аутор

en: A&uthors
sr@ijekavian: А&утори

en: A&vailable actions:
sr@ijekavian: &Доступне радње:

en: About %1
sr@ijekavian: О %1|/|О $[дат %1]

en: About &KDE
sr@ijekavian: О &КДЕ‑у

en: About KDE
sr@ijekavian: О КДЕ‑у

[ctx: About KDE]
en: &About
sr@ijekavian: &О пројекту

en: Accept
sr@ijekavian: Прихвати

en: Access Keys activated
sr@ijekavian: Приступни тастери активирани

en: Action
sr@ijekavian: радња

en: Action Name
sr@ijekavian: Назив радње

en: Action takes 2 args.
sr@ijekavian: Радња узима два аргумента.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
sr@ijekavian: Пишите доприносиоцу е‑поштом

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
sr@ijekavian: Пишите доприносиоцу е‑поштом
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
sr@ijekavian: Група радњи узима два аргумента.

en: ActionList: %1
sr@ijekavian: Списак радњи: %1

en: Actual Font
sr@ijekavian: Стварни фонт

en: Actually generate the code.
sr@ijekavian: Стварно генериши ко̑д.

en: Add
sr@ijekavian: Додај

en: Add Comment
sr@ijekavian: Додај коментар

en: Add Fallback Language
sr@ijekavian: Додај позадински језик

en: Add Rating
sr@ijekavian: Додај оцјену

en: Add URL to Filter
sr@ijekavian: Додај УРЛ у филтер

en: Add a new script.
sr@ijekavian: Додај нову скрипту.

en: Add to Dictionary
sr@ijekavian: Додај у рјечник

en: Add to Toolbar
sr@ijekavian: Додај на траку алатки

en: Add to ignores...
sr@ijekavian: Додај међу игнорисане...

en: Add...
sr@ijekavian: Додај...

en: Additional Information: %1
sr@ijekavian: Додатне информације: %1

en: Address is already in use
sr@ijekavian: Адреса је већ у употреби

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
sr@ijekavian: Додаје један или више језика на које се може спасти у случају да главни језик не садржи одговарајући превод.

en: Administrator &Mode...
sr@ijekavian: Администраторски &режим...

en: After
sr@ijekavian: послије

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
sr@ijekavian: послијеподне

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: с

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
sr@ijekavian: пс.

en: Again
sr@ijekavian: поново

en: Alert
sr@ijekavian: Позор

en: Alias names:
sr@ijekavian: Допунска имена:

en: All Categories
sr@ijekavian: све категорије

en: All Pages
sr@ijekavian: све странице

en: All Providers
sr@ijekavian: сви добављачи

en: All Visible Columns
sr@ijekavian: Све видљиве колоне

en: Allow
sr@ijekavian: Дозволи

en: Allow Tabulations
sr@ijekavian: Дозволи табулације

en: Alpha:
sr@ijekavian: Алфа:

en: Already opened.
sr@ijekavian: Већ отворено.

en: Alternate
sr@ijekavian: алтернативна

en: Alternate:
sr@ijekavian: Алтернативна:

en: Ambiguous shortcut detected
sr@ijekavian: Откривена двосмислена пречица

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
sr@ijekavian: Грешка при покушају покретања скрипте на овој страници.
    
    %1 ред %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
sr@ijekavian: Тумачења и упућивања

en: Antti Koivisto
sr@ijekavian: Анти Коивисто

en: Any Character
sr@ijekavian: Било који знак

en: Anytime
sr@ijekavian: било када

en: Applet "%1" started
sr@ijekavian: Аплет „%1“ покренут

en: Applet "%1" stopped
sr@ijekavian: Аплет „%1“ заустављен

en: Applet Parameters
sr@ijekavian: Параметри аплета

en: Application Language Changed
sr@ijekavian: Промијењен језик програма

en: Application sounds
sr@ijekavian: Звукови у програмима

en: Application:
sr@ijekavian: Програм:

en: Applications menu (.desktop files)
sr@ijekavian: Мени програмâ (<filename>.desktop</filename> фајлови)

en: Apply Settings
sr@ijekavian: Примени поставке

en: Apply changes
sr@ijekavian: Примијени измјене

en: Approximate equivalents:
sr@ijekavian: Приближни еквиваленти:

en: Archives
sr@ijekavian: Архиве

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
sr@ijekavian: Овај одјељак за подешавање већ је отворен у <application>%1</application>|/|Овај одјељак за подешавање већ је отворен у <application>$[дат %1]</application>

en: As-you-type spell checking disabled.
sr@ijekavian: Провјера правописа при куцању искључена.

en: As-you-type spell checking enabled.
sr@ijekavian: Провјера правописа при куцању укључена.

en: Ask before replacing each match found.
sr@ijekavian: Питај прије замјене сваког пронађеног поклапања.

en: Authentication error.
sr@ijekavian: Грешка у аутентификацији.

en: Author
sr@ijekavian: Аутор

en: Author:
sr@ijekavian: Аутор:

en: Auto Spell Check
sr@ijekavian: Аутоматска провјера правописа

en: Autocorrect
sr@ijekavian: Самоисправљање

en: Automatic Detection
sr@ijekavian: Аутоматско откривање

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
sr@ijekavian: Извршене су аутоматске измјене усљед зависности прикључака. Кликните овдје за још информација.

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
sr@ijekavian: Извршене су аутоматске измјене да би се задовољиле зависности прикључака:

en: Autostart directories
sr@ijekavian: Фасцикле самопокретања

en: Available KDE resource types
sr@ijekavian: Доступни типови КДЕ ресурса

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
sr@ijekavian: Доступних проба: %1 (игнорисано: %2)

en: Available Tests: 0
sr@ijekavian: Доступних проба: 0

en: BSD
sr@ijekavian: БСД

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
sr@ijekavian: Лош руковалац догађајем: објекат %1 идентификатор %2 метод %3 тип: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
sr@ijekavian: Лош руковалац слота: објекат %1 идентификатор %2 метод %3 потпис: %4.

en: Banner Pages
sr@ijekavian: Барјаци

[ctx: Banner page]
en: Classified
sr@ijekavian: строго повјерљиво

[ctx: Banner page]
en: Confidential
sr@ijekavian: повјерљиво

[ctx: Banner page]
en: None
sr@ijekavian: (никаква)

[ctx: Banner page]
en: Secret
sr@ijekavian: тајно

[ctx: Banner page]
en: Standard
sr@ijekavian: стандарна

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
sr@ijekavian: врхунски тајно

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
sr@ijekavian: отворено

[ctx: Banner page at end]
en: End
sr@ijekavian: На крају

[ctx: Banner page at start]
en: Start
sr@ijekavian: На почетку

en: Base URL
sr@ijekavian: Основни УРЛ

en: Basic Page Style
sr@ijekavian: Основни стил странице

en: Become a Fan
sr@ijekavian: Љубитељ сам овога

en: Before
sr@ijekavian: прије

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
sr@ijekavian: пријеподне

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: р

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
sr@ijekavian: пр.

en: Beginning of document reached.
sr@ijekavian: Дошао сам до почетка документа.

en: Billing information:
sr@ijekavian: Подаци о наплати:

en: Block IFrame...
sr@ijekavian: Блокирај и‑оквир...

en: Block Image...
sr@ijekavian: Блокирај слику...

en: Block Images From %1
sr@ijekavian: Блокирај слике са %1

en: Block:
sr@ijekavian: Блок:

en: Blue:
sr@ijekavian: Плава:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
sr@ijekavian: and и i

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
sr@ijekavian: or или ili

en: Bottom to Top, Left to Right
sr@ijekavian: од дна ка врху, са лијева на десно

en: Bottom to Top, Right to Left
sr@ijekavian: од дна ка врху, са десна на лијево

en: Break at Next
sr@ijekavian: Прелом на сљедећем

en: Breakpoint
sr@ijekavian: Преломна тачка

en: Bug report sent, thank you for your input.
sr@ijekavian: Извјештај је послат, хвала вам на сарадњи.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
sr@ijekavian: Гради прикључке од КуТ виџета према фајлу ини‑стила.

en: C octal escaped UTF-8:
sr@ijekavian: Октално избјегнут УТФ‑8 по Ц‑у:

en: C&ase sensitive
sr@ijekavian: Разликуј &величину слова

en: C&lear
sr@ijekavian: &Очисти

en: C&ontinue
sr@ijekavian: &Настави

en: CGIs to run from kdehelp
sr@ijekavian: ЦГИ‑ји за покретање из КДЕ‑а помоћи

en: CJK Ideograph Information
sr@ijekavian: Подаци о ЦЈК идеографу

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
sr@ijekavian: Кеширани подаци (нпр. фавиконице, веб странице)

en: Call
sr@ijekavian: позив

en: Call Stack
sr@ijekavian: Стек позива

en: Call to '%1' failed.
sr@ijekavian: Позив <icode>%1</icode> није успио.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
sr@ijekavian: Позив метода <icode>%1</icode> није успио, не може се добавити аргумент %2: %3

en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

en: Cancel?
sr@ijekavian: Одустати?

en: Cannot create memory segment for file %1
sr@ijekavian: Не могу да направим меморијски сегмент за фајл <filename>%1</filename>.

en: Cannot find testregression executable.
sr@ijekavian: Не могу да нађем извршни <command>testregression</command>.

en: Cannot open %1 for reading
sr@ijekavian: Не могу да читам из <filename>%1</filename>

en: Cannot seek past eof
sr@ijekavian: Не могу да пријеђем преко краја фајла

en: Cantonese Pronunciation:
sr@ijekavian: Кантонски изговор:

en: Captured Text (%1)
sr@ijekavian: Ухваћен текст (%1)

en: Carriage Return
sr@ijekavian: Повратак реда

en: Category:
sr@ijekavian: Категорија:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
sr@ijekavian: Чини да програм инсталира приватну мапу боја
    на осмобитном екрану

en: Certificate (validation: %1)
sr@ijekavian: Сертификат (овјера: %1)

en: Change &Icon...
sr@ijekavian: Промијени &иконицу...

en: Change Icon
sr@ijekavian: Промјена иконице

en: Change Te&xt...
sr@ijekavian: Промијени &текст...

en: Change Text
sr@ijekavian: Промјена текста

en: Changelog
sr@ijekavian: Дневник измијена

en: Changelog:
sr@ijekavian: Дневник измијена:

en: Changing annotations
sr@ijekavian: Мијењам тумачења

[ctx: Character]
en: In decimal:
sr@ijekavian: Декадно:

en: Character used for indicating positive numbers
sr@ijekavian: Знак којим се обиљежавају позитивни бројеви

en: Character:
sr@ijekavian: Знак:

en: Check Spelling
sr@ijekavian: Провјера правописа

en: Check Spelling...
sr@ijekavian: Провјери правопис...

en: Check Sycoca database only once
sr@ijekavian: Провјери базу Сикоке само једном

en: Check file timestamps
sr@ijekavian: Провјери временске ознаке фајлова

en: Check spelling in document
sr@ijekavian: Провјери правопис у документу

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
sr@ijekavian: Укључите да бисте видјели забиљешке о активности нити. Пратите излаз у терминалу да бисте видјели ове податке.

en: Check whether config file itself requires updating
sr@ijekavian: Провјери да ли са̑м поставни фајл захтијева ажурирање

en: Checking login...
sr@ijekavian: Провјери пријављивање...

en: Choose...
sr@ijekavian: Изабери...

en: Class
sr@ijekavian: Класа

en: Clear &History
sr@ijekavian: Очисти &историјат

en: Clear List
sr@ijekavian: Очисти списак

en: Clear input
sr@ijekavian: Очисти унос

en: Clear the input in the edit field
sr@ijekavian: Очисти садржај у пољу за унос

en: Click for a menu of available captures.
sr@ijekavian: Кликните за мени доступних хватања.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
sr@ijekavian: Кликните овдје за графичко уређивање регуларног израза.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
sr@ijekavian: Кликните на дугме, па унесите пречицу као што бисте у програму.
    Примјер за Ctrl+A: држите тастер Ctrl и притисните A.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
sr@ijekavian: Кликните да сажмете дијалог и склоните детаље.

en: Click this to expand the dialog, to show details
sr@ijekavian: Кликните овдје да проширите дијалог на детаље.

en: Click to select a font
sr@ijekavian: Кликните за избор фонта

en: Close
sr@ijekavian: Затвори

en: Close Document
sr@ijekavian: Затвори документ

en: Close Message
sr@ijekavian: Затвори поруку

en: Close Script
sr@ijekavian: Затвори скрипту

en: Close and discard
    edited message?
sr@ijekavian: Затворити и одбацити
    измијењену поруку?

en: Close document
sr@ijekavian: Затвори документ

en: Close script...
sr@ijekavian: Затвори скрипту...

en: Close source
sr@ijekavian: Затвори извор

en: Close the current document.
sr@ijekavian: Затвори тренутни документ

en: Close the current window or document
sr@ijekavian: Затвори тренутни прозор или документ

en: Close the current window.
sr@ijekavian: Затвори тренутни прозор

en: Close window?
sr@ijekavian: Затворити прозор?

en: Collaborate
sr@ijekavian: Сарађуј

en: Collaboration
sr@ijekavian: Сарадња

en: Color for links
sr@ijekavian: Боја за везе

en: Color for visited links
sr@ijekavian: Боја за посећене везе

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
sr@ijekavian: Колона бр. %1

en: Comment
sr@ijekavian: Коментар

en: Comment on entry
sr@ijekavian: Коментар на ставку

en: Comment:
sr@ijekavian: Коментар:

en: Comments
sr@ijekavian: Коментари

en: Communication error
sr@ijekavian: Грешка у комуникацији

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
sr@ijekavian: Уграђени <icode>exec_prefix</icode> за КДЕ библиотеке

en: Compiled in library path suffix
sr@ijekavian: Уграђени суфикс путања библиотека

en: Compiled in prefix for KDE libraries
sr@ijekavian: Уграђени <icode>prefix</icode> за КДЕ библиотеке

en: Compiled in version string for KDE libraries
sr@ijekavian: Уграђена ниска издања за КДЕ библиотеке

en: Compiler:
sr@ijekavian: Компилатор:

en: Complete Match
sr@ijekavian: Потпуно поклапање

en: Confi&gure...
sr@ijekavian: &Подеси...

en: Configuration description files
sr@ijekavian: Фајлови са описом поставе

en: Configuration file "%1" not writable.
sr@ijekavian: Не може се писати у поставни фајл <filename>%1</filename>.

en: Configuration file is invalid: "%1"
sr@ijekavian: Поставни фајл <filename>%1</filename> није добар.

en: Configuration file not found: "%1"
sr@ijekavian: Поставни фајл <filename>%1</filename> није нађен.

en: Configuration files
sr@ijekavian: Поставни фајлови

en: Configure
sr@ijekavian: Подеси

en: Configure &Notifications...
sr@ijekavian: Подеси &обавјештења...

en: Configure Email...
sr@ijekavian: Подеси е‑пошту...

en: Configure Notifications
sr@ijekavian: Подеси обавјештења

en: Configure S&hortcuts...
sr@ijekavian: Подеси п&речице...

en: Configure Shortcut...
sr@ijekavian: Подеси пречицу...

en: Configure Shortcuts
sr@ijekavian: Подешавање пречица

en: Configure Tool&bars...
sr@ijekavian: Подеси &траке алатки...

en: Configure Toolbars
sr@ijekavian: Подешавање трака алатки

en: Confirm
sr@ijekavian: Потврда

en: Confirm Quit From System Tray
sr@ijekavian: Потврда напуштања преко системске касете

en: Confirmation Required
sr@ijekavian: Потребна је потврда

en: Confirmation: JavaScript Popup
sr@ijekavian: Потврда: јаваскриптно искакање

en: Conflict With Registered Global Shortcut
sr@ijekavian: Сукоб са регистрованом глобалном пречицом

en: Conflict with Global Shortcut
sr@ijekavian: Сукоб са глобалном пречицом

en: Conflict with Standard Application Shortcut
sr@ijekavian: Сукоб са стандардном програмском пречицом

en: Connection refused
sr@ijekavian: Веза одбијена

en: Connection timed out
sr@ijekavian: Истекло је вријеме за везу

en: Console
sr@ijekavian: Конзола

en: Contact author
sr@ijekavian: Обратите се аутору

en: Contact on Jabber
sr@ijekavian: Контактирај џабером

en: Continue
sr@ijekavian: Настави

en: Continue from the beginning?
sr@ijekavian: Наставити од почетка?

en: Continue from the end?
sr@ijekavian: Наставити са краја?

en: Continue operation
sr@ijekavian: Настави поступак

en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

en: Copy Image
sr@ijekavian: Копирај слику

en: Copy Image Location
sr@ijekavian: Копирај локацију слике

en: Copy selection to clipboard
sr@ijekavian: Копирај избор у клипборд

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
sr@ijekavian: © 2001–2011, Давид Фор <email>faure@kde.org</email>

en: Could not Launch Help Center
sr@ijekavian: Не могу да покренем Центар помоћи

en: Could not construct value
sr@ijekavian: Вриједност се не може конструисати

en: Could not create temporary file.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
sr@ijekavian: Не могу да извезем шему пречица јер локација није исправна.

en: Could not find '%1' executable.
sr@ijekavian: Не могу да нађем извршни „%1“.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
sr@ijekavian: Не могу да нађем <command>kdemain</command> у <filename>%1</filename>.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
sr@ijekavian[0]: Не могу да нађем МИМЕ типове:
    <resource>%2</resource>
sr@ijekavian[1]: Не могу да нађем МИМЕ типове:
    <resource>%2</resource>
sr@ijekavian[2]: Не могу да нађем МИМЕ типове:
    <resource>%2</resource>
sr@ijekavian[3]: Не могу да нађем МИМЕ тип <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
sr@ijekavian: Не могу да нађем прикључак „%1“ за програм „%2“.

en: Could not find service '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да пронађем сервис „%1“.

en: Could not install "%1": file not found.
sr@ijekavian: Не могу да инсталирам „%1“, фајл није нађен.

en: Could not install %1
sr@ijekavian: Не могу да инсталирам <resource>%1</resource>.

en: Could not launch Browser
sr@ijekavian: Не могу да покренем прегледач

en: Could not launch Mail Client
sr@ijekavian: Не могу да покренем поштански клијент

en: Could not launch Terminal Client
sr@ijekavian: Не могу да покренем терминалски клијент

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
sr@ijekavian: Не могу да покренем КДЕ‑ов Центар помоћи:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
sr@ijekavian: Не могу да покренем прегледач:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
sr@ijekavian: Не могу да покренем поштански клијент:
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
sr@ijekavian: Не могу да покренем терминалски клијент:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
sr@ijekavian: Не могу да учитам добављаче врућих новотарија из фајла <filename>%1</filename>.

en: Could not load print preview part
sr@ijekavian: Не могу да учитам дио за преглед пред штампање

en: Could not open file '%1'
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл <filename>%1</filename>

en: Could not open file '%1': %2
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл <filename>%1</filename>: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
sr@ijekavian: Не могу да отворим библиотеку „%1“.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
sr@ijekavian: Не могу да читам податке из <filename>%1</filename> у дијељ.мем.

en: Could not read file '%1'
sr@ijekavian: Не могу да читам фајл <filename>%1</filename>.

en: Could not set non-blocking mode
sr@ijekavian: Не могу да поставим неблокирајући режим

en: Could not verify login, please try again.
sr@ijekavian: Не могу да овјерим пријављивање, покушајте поново.

en: Create Web Shortcut
sr@ijekavian: Направи веб пречицу

en: Create content on server
sr@ijekavian: Правим садржај на серверу

en: Create global database
sr@ijekavian: Направи глобалну базу

en: Create new document
sr@ijekavian: Направи нови документ

en: Critical
sr@ijekavian: критична

en: Ctrl+O
sr@ijekavian: <shortcut>Ctrl+O</shortcut>

en: Cu&t
sr@ijekavian: &Исијеци

en: Curr&ent actions:
sr@ijekavian: &Тренутне радње:

en: Current scheme:
sr@ijekavian: Текућа шема:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
sr@ijekavian: Посебна...

en: Custom:
sr@ijekavian: Посебна:

en: Cut
sr@ijekavian: Исијеци

en: Cut selection to clipboard
sr@ijekavian: Исијеци избор у клипборд

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
sr@ijekavian: Грешка д‑бус позадине: пропала веза са помоћником. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
sr@ijekavian: Грешка д‑бус позадине: помоћник не може да се контактира. Грешка повезивања: %1. Грешка поруке: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
sr@ijekavian: Грешка д‑бус позадине: примљени искварени подаци од помоћника %1 %2

en: Daniel Molkentin
sr@ijekavian: Данијел Молкентин

en: Dante SOCKS client
sr@ijekavian: Дантеов СОКС клијент

en: Date and Time: %1
sr@ijekavian: Датум и вријеме: %1

en: David Faure
sr@ijekavian: Давид Фор

en: Day (06:00 to 17:59)
sr@ijekavian: преко дана (6.00 до 17.59)

en: Default Font Size (100%)
sr@ijekavian: Подразумијевана величина фонта (100%)

en: Default color
sr@ijekavian: Подразумијевана боја

en: Default language:
sr@ijekavian: Подразумијевани језик:

en: Default widget group name to display in designer
sr@ijekavian: Подразумијевано име групе виџета за приказ у дизајнеру

en: Default:
sr@ijekavian: Подразумијевана:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
sr@ijekavian: Област

en: Definition in English:
sr@ijekavian: Дефиниција на енглеском:

en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

en: Delete item(s)
sr@ijekavian: Обриши ставке

en: Dependency Check
sr@ijekavian: Провјера зависности

en: Description
sr@ijekavian: Опис

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
sr@ijekavian: Опис

en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

en: Dese&lect
sr@ijekavian: Поништи &избор

en: Desktop %1
sr@ijekavian: Површ %1|/|$[својства ном,аку 'површ '%1 ген,дат,инс,лок 'површи '%1]

en: Desktop Exchange Service
sr@ijekavian: Сервис за размјену на површи (ДИксС)

en: Detach
sr@ijekavian: Откачи

en: Details
sr@ijekavian: Детаљи

en: Details for %1
sr@ijekavian: Детаљи за %1|/|Детаљи за $[аку %1]

en: Details of the Request:
sr@ijekavian: Детаљи захтјева:

en: Details view mode
sr@ijekavian: Приказ детаља

en: Did you know...?
sr@ijekavian: Да ли сте знали...?

en: Digit
sr@ijekavian: Цифра

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
sr@ijekavian: Фасцикла са пробама, основним и излазним фасциклама.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
sr@ijekavian: Фасцикла са пробама, основним и излазним фасциклама. Узима се у обзир само ако није задато <icode>-b</icode>.

en: Dirk Mueller
sr@ijekavian: Дирк Милер

en: Disable checking files (dangerous)
sr@ijekavian: Искључи провјеру фајлова (опасно)

en: Disable crash handler, to get core dumps
sr@ijekavian: Искључи руковалац рушења, за добијање пописа језгра

en: Disable incremental update, re-read everything
sr@ijekavian: Искључи постепено ажурирање, ишчитај све поново

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
sr@ijekavian: Искључује хватање исправљања. Обично вам треба када користите ГУИ.

en: Disallow
sr@ijekavian: Одбиј

en: Discard changes
sr@ijekavian: Одбаци измјене

en: Display Images on Page
sr@ijekavian: Прикажи слике на страници

en: Displays Thread Activity
sr@ijekavian: Приказује активност нити

en: Distance between desktop icons
sr@ijekavian: Растојање између иконица на површи

en: Do &not store this time
sr@ijekavian: Не &овај пут

en: Do Not Allow
sr@ijekavian: Одбиј

en: Do Not Download
sr@ijekavian: Не преузимај

en: Do Not Fill Out
sr@ijekavian: Не попуњавај

en: Do Not Suppress Debug Output
sr@ijekavian: Не сузбијај исправљачки излаз

en: Do not ask again
sr@ijekavian: Не питај више

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
sr@ijekavian: Не знам гдје да израчунам израз. Паузирајте скрипту или отворите изворни фајл.

en: Do not run in the background.
sr@ijekavian: Не извршавај у позадини.

en: Do not save data
sr@ijekavian: Немој да сачуваш податке

en: Do not show the window while running tests
sr@ijekavian: Не приказуј прозор током извршавања проба

en: Do not show this message again
sr@ijekavian: Не приказуј више ову поруку

en: Do not signal applications to update
sr@ijekavian: Не шаљи програмима сигнал за ажурирање

en: Do not suppress debug output
sr@ijekavian: Не сузбијај исправљачки излаз

en: Do not use Xvfb
sr@ijekavian: Не користи Икс‑вфб

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
sr@ijekavian: Дајете ли јаванском аплету сертификате:

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете шему „%1“?
    Ово неће уклонити шеме пречица важеће широм система.

en: Do you really want to execute '%1'?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да извршите <filename>%1</filename>?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
sr@ijekavian: Желите ли заиста да вратите све траке алатки у овом програму на подразумијевано? Промјене ће одмах бити примијењене.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
sr@ijekavian: Желите ли да додате у своју збирку обиљеживач који указује на локацију „%1“, по имену „%2“?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
sr@ijekavian: Желите ли да додате у своју збирку обиљеживач који указује на локацију „%1“?

en: Do you want to restart search at the beginning?
sr@ijekavian: Желите ли да поновите тражење од почетка?

en: Do you want to restart search from the end?
sr@ijekavian: Желите ли да поновите тражење са краја?

en: Do you want to store this password for %1?
sr@ijekavian: Желите ли да складиштите ову лозинку за %1?

en: Do you want to store this password?
sr@ijekavian: Желите ли да складиштите ову лозинку?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
sr@ijekavian: Усидри

en: Document Information
sr@ijekavian: Подаци о документу

en: Document encoding:
sr@ijekavian: Кодирање документа:

en: Domain:
sr@ijekavian: Домен:

en: Done.
sr@ijekavian: Готово.

en: Double Line
sr@ijekavian: двострука линија

en: Double Thick Line
sr@ijekavian: двострука дебља линија

en: Download
sr@ijekavian: Преузми

en: Download File
sr@ijekavian: Преузми фајл

en: Download New Stuff...
sr@ijekavian: Преузми новотарије...

en: Download of "%1" failed, error: %2
sr@ijekavian: Преузимање „%1“ није успјело, грешка: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
sr@ijekavian: Неуспело преузимање ставке: нема УРЛ‑а за преузимање за „%1“.

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
sr@ijekavian: Преузети фајл је ХТМЛ фајл. Отворен у прегледачу.

en: Downloads:
sr@ijekavian: Преузимања:

en: Edit
sr@ijekavian: Уређивање

en: Edit selected script.
sr@ijekavian: Уреди изабрану скрипту.

en: Edit...
sr@ijekavian: Уреди...

en: Editor Chooser
sr@ijekavian: Бирач уређивача

en: Email
sr@ijekavian: Е‑пошта

en: Email address:
sr@ijekavian: Адреса е‑поште:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
sr@ijekavian: За:

[ctx: Email sender address]
en: From:
sr@ijekavian: Од:

en: Email to:
sr@ijekavian: Е‑пошта за:

en: Embeddable HTML component
sr@ijekavian: Угњездива ХТМЛ компонента

en: Embeddable component for multipart/mixed
sr@ijekavian: Угњездива компонента за МИМЕ <icode>multipart/mixed</icode>

en: Emoticons
sr@ijekavian: Емотикони

en: Enable &background spellchecking
sr@ijekavian: Укључи &провјеру правописа у позадини

en: Enable SOCKS support
sr@ijekavian: Укључи подршку за СОКС

en: Enable component
sr@ijekavian: Уградива компонента

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
sr@ijekavian: аутоматски

[ctx: Encodings menu]
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевано

en: End of Line
sr@ijekavian: Крај реда

en: End of document reached.
sr@ijekavian: Дошао сам до краја документа.

en: End of options
sr@ijekavian: Крај опција

en: Enlarge Font
sr@ijekavian: Повећај фонт

en: Enter
sr@ijekavian: Унеси

en: Enter Administrator Mode
sr@ijekavian: Улазак у администраторски режим

en: Enter Search Terms...
sr@ijekavian: Унесите израз за тражење...

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
sr@ijekavian: Унесите образац за тражење, или одаберите неки од претходних са списка.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
sr@ijekavian: Унесите ниску за замјену, или одаберите једну од претходних са списка.

en: Enter a search term or character here
sr@ijekavian: Унесите израз или знак за тражење

en: Enter search phrase here
sr@ijekavian: Унесите израз за тражење

en: Enter the URL:
sr@ijekavian: Унесите УРЛ:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
sr@ijekavian: Унесите текст (на енглеском, уколико је могуће) који желите да пошаљете као извјештај.
    Када притиснете <interface>Пошаљи</interface>, порука ће бити послата одржаваоцу овог програма.

en: Entries failed to load
sr@ijekavian: Неуспјело учитавање ставки

en: Equivalents:
sr@ijekavian: Еквиваленти:

en: Error
sr@ijekavian: Грешка

en: Error during rename.
sr@ijekavian: Грешка при преименовању.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
sr@ijekavian: Грешка при обради укључивања <filename>%1</filename> ред %2: %3

en: Error initializing provider.
sr@ijekavian: Грешка у припремању добављача.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
sr@ijekavian: Грешка при покретању %1. Или К‑лансер више није у погону, или не успијева да покрене програм.

en: Error loading '%1'.
sr@ijekavian: Грешка при учитавању „%1“.

en: Error opening PTY
sr@ijekavian: Грешка при отварању ПТИ‑ја.

en: Error reading from PTY
sr@ijekavian: Грешка при читању са ПТИ‑ја

en: Error writing to PTY
sr@ijekavian: Грешка при писању на ПТИ

en: Error: %1 - %2
sr@ijekavian: Грешка: %1 — %2

en: Error: java executable not found
sr@ijekavian: Грешка: извршни јаве није пронађен

en: Escape
sr@ijekavian: Избјегавање

en: Evaluation error
sr@ijekavian: Грешка израчунавања

en: Evaluation threw an exception %1
sr@ijekavian: Израчунавање баци изузетак %1

en: Even Pages
sr@ijekavian: парне странице

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
sr@ijekavian: Изузетак зове функцију <icode>%1</icode> из %2:%3:%4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
sr@ijekavian: Изузетак зове слот <icode>%1</icode> из %2:%3:%4

en: Executables in $prefix/bin
sr@ijekavian: Извршни фајлови у <filename>$prefix/bin</filename>

en: Execute
sr@ijekavian: Изврши

en: Execute File?
sr@ijekavian: Извршити фајл?

en: Execute script without gui support
sr@ijekavian: Извршавање скрипти без ГУИ подршке

en: Execute the selected script.
sr@ijekavian: Изврши изабрану скрипту.

en: Export Scheme...
sr@ijekavian: Извези шему...

en: Export to Location
sr@ijekavian: Извоз на локацију

en: F&ind:
sr@ijekavian: &Нађи:

en: F&ull Screen Mode
sr@ijekavian: Преко &цијелог екрана

en: Failed to create Action.
sr@ijekavian: Неуспјех стварања радње.

en: Failed to create ActionGroup.
sr@ijekavian: Неуспјех стварања групе радњи.

en: Failed to create Layout.
sr@ijekavian: Неуспјех стварања распореда.

en: Failed to create Widget.
sr@ijekavian: Неуспјех стварања виџета.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
sr@ijekavian: Не могу да направим скрипту за интерпретатор <resource>%1</resource>.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
sr@ijekavian: Не могу да одредим интерпретатор за скрипту <filename>%1</filename>

en: Failed to load file '%1'
sr@ijekavian: Неуспјех учитавања фајла <filename>%1</filename>

en: Failed to load interpreter "%1"
sr@ijekavian: Не могу да учитам интерпретатор <resource>%1</resource>

en: Failed to open scriptfile "%1"
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл скрипте <filename>%1</filename>

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
sr@ijekavian: Неуспјех претапања типа вриједности из %2 у %1 (%3)

en: Fallback language:
sr@ijekavian: Позадински језик:

en: Fetch content link from server
sr@ijekavian: Добави везу ка садржају са сервера

en: Fetching content data from server finished.
sr@ijekavian: Завршено добављање садржаја са сервера.

en: Fetching content data from server...
sr@ijekavian: Добављам садржај са сервера...

en: Fetching license data from server...
sr@ijekavian: Добављам лиценцу са сервера...

en: Fetching your previously updated content finished.
sr@ijekavian: Завршено добављање садржаја који сте раније ажурирали.

en: Fetching your previously updated content...
sr@ijekavian: Добављам садржај који сте раније ажурирали...

en: File
sr@ijekavian: Фајл

en: File %1 does not exist
sr@ijekavian: Фајл <filename>%1</filename> не постоји.

en: File %1 not found.
sr@ijekavian: Фајл <filename>%1</filename> није нађен.

en: File not found: %1
sr@ijekavian: Фајл <filename>%1</filename> није нађен.

en: File to read update instructions from
sr@ijekavian: Фајл из којег се читају упутства за ажурирање

en: File to upload:
sr@ijekavian: Фајл за отпремање:

en: File:
sr@ijekavian: Фајл:

en: Fill Out
sr@ijekavian: Попуни

en: Filter
sr@ijekavian: Филтер

en: Filter error
sr@ijekavian: Грешка филтера

en: Find
sr@ijekavian: нађи

en: Find &Next
sr@ijekavian: Нађи &сљедеће

en: Find &backwards
sr@ijekavian: Тражи у&назад

en: Find &links only
sr@ijekavian: Тражи само &везе

en: Find Links as You Type
sr@ijekavian: Тражи везе док куцам

en: Find Next
sr@ijekavian: Нађи сљедеће

en: Find Pre&vious
sr@ijekavian: Нађи &претходно

en: Find Text
sr@ijekavian: Тражење текста

en: Find Text as You Type
sr@ijekavian: Тражи текст док куцам

en: Find filename inside the resource type given to --path
sr@ijekavian: Пронађи име фајла унутар типа ресурса датог уз --path

en: Finish
sr@ijekavian: Заврши

en: First argument must be a QObject.
sr@ijekavian: Први аргумент мора бити <icode>QObject</icode>.

en: Fit to Page &Height
sr@ijekavian: Уклопи у &висину странице

en: Fit to Page &Width
sr@ijekavian: Уклопи у &ширину странице

en: Fixed width font
sr@ijekavian: Фонт фиксне ширине

en: Follow
sr@ijekavian: Испрати

en: Font for menus
sr@ijekavian: Фонт за меније

en: Font for the taskbar
sr@ijekavian: Фонт траке задатака

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
sr@ijekavian: Величина фонта<br /><i>фиксна</i> или <i>релативна</i><br />у односу на окружење

en: Font style:
sr@ijekavian: Стил:

en: Fonts for toolbars
sr@ijekavian: Фонтови за траке алатки

en: Frame Information
sr@ijekavian: Подаци о оквиру

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
sr@ijekavian: Замрзни

en: From c&ursor
sr@ijekavian: &Од курсора

en: Front
sr@ijekavian: напријед

en: Function must be called from the main thread.
sr@ijekavian: Функција мора бити позвана из главне нити.

en: GPL
sr@ijekavian: ОЈЛ

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
sr@ijekavian: Примјер са ГУИ‑јем за менаџер нити Вивер

en: GUI for the khtml regression tester
sr@ijekavian: ГУИ за регресионе пробе КХТМЛ‑а

en: General Character Properties
sr@ijekavian: Општа својства знака

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
sr@ijekavian: Генериши једноставне и брзе омотачке класе, незасноване на Nepomuk::Resource, које не провјеравају цјеловитост података.

en: Get Hot New Stuff
sr@ijekavian: Добави свјеже новотарије

en: Get Hot New Stuff!
sr@ijekavian: Добави свјеже новотарије!

en: Get help...
sr@ijekavian: Тражи помоћ...

en: Global
sr@ijekavian: глобална

en: Global Alternate
sr@ijekavian: глоб. алтернативна

en: Global:
sr@ijekavian: Глобална:

en: Go back in document
sr@ijekavian: Иди назад кроз документ

en: Go back one step
sr@ijekavian: Врати се корак назад

en: Go forward in document
sr@ijekavian: Иди напријед кроз документ

en: Go forward one step
sr@ijekavian: Иди корак напријед

en: Go to first page
sr@ijekavian: Пређи на прву страницу

en: Go to last page
sr@ijekavian: Пређи на последњу страницу

en: Go to next page
sr@ijekavian: Пређи на следећу страницу

en: Go to previous page
sr@ijekavian: Прећи на претходну страницу

en: Go up
sr@ijekavian: Помери се нагоре

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
sr@ijekavian: Сљедећи у историјату

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
sr@ijekavian: Претходни из историјата

en: Grave
sr@ijekavian: висока

en: Green:
sr@ijekavian: Зелена:

en: HTML Settings
sr@ijekavian: ХТМЛ поставке

en: HTML Toolbar
sr@ijekavian: ХТМЛ трака

en: HTML documentation
sr@ijekavian: ХТМЛ документација

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
sr@ijekavian: скоро стандардно

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
sr@ijekavian: са зачкољицама

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
sr@ijekavian: строго

en: HTML:
sr@ijekavian: ХТМЛ:

en: HTTP Headers
sr@ijekavian: ХТТП заглавља

en: Here you can choose the font size to be used.
sr@ijekavian: Изаберите величину фонта која ће се користити.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
sr@ijekavian: Списак пречица са тастатуре, тј. веза између радњи (нпр. „Копирај“) приказаних у лијевој колони, и тастера или комбинација тастера (нпр. <shortcut>Ctrl+V</shortcut>) приказаних у десној колони.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
sr@ijekavian: Одаберите желите ли непромјенљиву величину фонта или величину која се рачуна динамички и прилагођава промјенама окружења (нпр. димензијама виџета, величини папира).

en: Hide %1
sr@ijekavian: Сакриј %1|/|Сакриј $[аку %1]

en: Highest Rated
sr@ijekavian: највише оцијењени

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
sr@ijekavian: Истакни дугмад алатки при преласку мишем

en: Hold Indefinitely
sr@ijekavian: задржи до даљег

en: Homepage
sr@ijekavian: Почетна страница

en: Host
sr@ijekavian: домаћин

en: Hot New Stuff Providers
sr@ijekavian: Добављачи свјежих новотарија

en: Hue:
sr@ijekavian: Нијанса:

en: Huge (%1x%2)
sr@ijekavian: огромне (%1×%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
sr@ijekavian: Потврђујем да овај садржај не крши било какав ауторска права, закон или робну марку. Слажем се да се моја ИП адреса забиљежи. (Противзаконито је расподјељивати садржај без дозволе носиоца ауторска права.)

en: I&gnore All
sr@ijekavian: И&гнориши све

en: Ian Reinhart Geiser
sr@ijekavian: Јан Рејнхарт Гејзер

en: Icon Size
sr@ijekavian: Величина иконица

en: Icon te&xt:
sr@ijekavian: &Текст иконице:

en: Icon:
sr@ijekavian: Иконица:

en: Icons
sr@ijekavian: Иконице

en: Icons Only
sr@ijekavian: само иконице

en: Icons view mode
sr@ijekavian: Приказ иконица

en: If enabled, search for a regular expression.
sr@ijekavian: Ако је укључено, тражи према регуларном изразу.

en: Ignore
sr@ijekavian: Игнориши

en: Ignored Words
sr@ijekavian: Игнорисане ријечи

en: Image - %1x%2 Pixels
sr@ijekavian: Слика — %1×%2 пиксела

en: Image Operations
sr@ijekavian: Поступци над сликом

en: In context '%1' for action '%2'
sr@ijekavian: у контексту „%1“ за радњу „%2“

en: In which language did you describe the above?
sr@ijekavian: На којем сте језику унијели горње податке?

en: Inactive
sr@ijekavian: Неактиван

en: Include path prefix (deprecated)
sr@ijekavian: Префикс путање укључивања (превазиђено).

en: Includes/Headers
sr@ijekavian: Укључења/заглавља

en: Incorrect number of arguments.
sr@ijekavian: Неисправан број аргумената.

en: Incremental Spellcheck
sr@ijekavian: Постепена провјера правописа

en: Information
sr@ijekavian: Информација

en: Initializing
sr@ijekavian: Припремам

en: Initializing Applet "%1"...
sr@ijekavian: Припремам аплет „%1“...

en: Input file
sr@ijekavian: Улазни фајл

en: Insert
sr@ijekavian: Уметни

en: Insert Place&holder
sr@ijekavian: &Уметни мјестодржач

en: Install
sr@ijekavian: Инсталирај

en: Install Again
sr@ijekavian: Инсталирај поново

en: Installation prefix for Qt
sr@ijekavian: Префикс инсталације КуТ‑а

en: Installed
sr@ijekavian: инсталираном

en: Installing
sr@ijekavian: Инсталирам

en: Insufficient permissions in target directory.
sr@ijekavian: Недовољне дозволе у циљној фасцикли.

en: Internally added if launched from Finder
sr@ijekavian: Додаје се изнутра када се покрене из Налазача

en: Internet Search
sr@ijekavian: Претрага на Интернету

en: Interpreter:
sr@ijekavian: Интерпретатор:

en: Invalid item.
sr@ijekavian: Лоша ставка.

en: Invalid regular expression.
sr@ijekavian: Неисправан регуларни израз.

en: Invalid type in Database
sr@ijekavian: Неисправан тип у бази

en: JS Calculator
sr@ijekavian: Калкулатор у јаваскрипту

en: Japanese Kun Pronunciation:
sr@ijekavian: Јапански кун‑изговор:

en: Japanese On Pronunciation:
sr@ijekavian: Јапански он‑изговор:

en: JavaScript
sr@ijekavian: Јаваскрипт

en: JavaScript &Debugger
sr@ijekavian: &Исправљач јаваскрипта

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
sr@ijekavian: Покушано убацивање обиљеживача јаваскриптом

en: JavaScript Debugger
sr@ijekavian: Исправљач јаваскрипта

en: JavaScript Error
sr@ijekavian: Јаваскриптна грешка

en: JavaScript Errors
sr@ijekavian: Грешке у јаваскрипту

en: Job
sr@ijekavian: Посао

en: Job Control
sr@ijekavian: Управљање послом

en: Job Options
sr@ijekavian: Опције посла

en: Job priority:
sr@ijekavian: Приоритет посла:

en: KBuildSycoca
sr@ijekavian: К‑градња-Сикоке

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
sr@ijekavian: афричка писма

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
sr@ijekavian: средњоазијска писма

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
sr@ijekavian: комбинујући дијакритици

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
sr@ijekavian: источноазијска писма

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
sr@ijekavian: европски алфабети

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
sr@ijekavian: математички симболи

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
sr@ijekavian: блискоисточна писма

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
sr@ijekavian: друго

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
sr@ijekavian: друга писма

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
sr@ijekavian: филипинска писма

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
sr@ijekavian: фонетски симболи

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
sr@ijekavian: јужноазијска писма

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
sr@ijekavian: југоисточна азијска писма

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
sr@ijekavian: симболи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
sr@ijekavian: алфабетски представни облици

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
sr@ijekavian: арапски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
sr@ijekavian: арапски представни облици‑А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
sr@ijekavian: арапски представни облици‑Б

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
sr@ijekavian: арапски допунски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
sr@ijekavian: јерменски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
sr@ijekavian: стрелице

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
sr@ijekavian: балинески

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bamum
sr@ijekavian: бамум

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
sr@ijekavian: основни латинички

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Batak
sr@ijekavian: батак

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
sr@ijekavian: бенгалски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
sr@ijekavian: блоковски елементи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo
sr@ijekavian: бопомофо

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
sr@ijekavian: бопомофо проширени

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
sr@ijekavian: кутијасти цртежи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
sr@ijekavian: Брајеви обрасци

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
sr@ijekavian: бугинески

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buhid
sr@ijekavian: бухид

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
sr@ijekavian: ЦЈК за сагласност

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
sr@ijekavian: ЦЈК облици за сагласност

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
sr@ijekavian: ЦЈК идеографи за сагласност

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
sr@ijekavian: ЦЈК радикали допунски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
sr@ijekavian: ЦЈК потези

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
sr@ijekavian: ЦЈК симболи и интерпункција

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
sr@ijekavian: ЦЈК сједињени идеографи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
sr@ijekavian: ЦЈК сједињени идеографи проширење А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cham
sr@ijekavian: чам

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
sr@ijekavian: чироки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
sr@ijekavian: комбинујући дијакритици

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
sr@ijekavian: комбинујући дијакритици допунски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sr@ijekavian: комбинујући дијакритици за симболе

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
sr@ijekavian: комбинујуће полуознаке

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
sr@ijekavian: заједнички индијски бројевни облици

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
sr@ijekavian: контролне слике

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
sr@ijekavian: коптски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
sr@ijekavian: симболи валута

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
sr@ijekavian: ћирилички

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
sr@ijekavian: ћирилички проширени‑А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
sr@ijekavian: ћирилички проширени‑Б

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
sr@ijekavian: ћирилички допунски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
sr@ijekavian: деванагари

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
sr@ijekavian: деванагари проширени

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
sr@ijekavian: дингбати

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
sr@ijekavian: затворени алфанумерици

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
sr@ijekavian: затворена ЦЈК слова и мјесеци

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
sr@ijekavian: етиопски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
sr@ijekavian: етиопски проширени

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
sr@ijekavian: етиопски проширени А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
sr@ijekavian: етиопски допунски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
sr@ijekavian: општа интерпункција

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
sr@ijekavian: геометријски облици

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
sr@ijekavian: грузијски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
sr@ijekavian: грузијски допунски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
sr@ijekavian: глагољички

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
sr@ijekavian: грчки проширени

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
sr@ijekavian: грчки и коптски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
sr@ijekavian: гуџарати

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
sr@ijekavian: гурмуки

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
sr@ijekavian: полушироки и широки облици

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
sr@ijekavian: хангул ђамо за сагласност

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
sr@ijekavian: хангул ђамо

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
sr@ijekavian: хангул ђамо проширени‑А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
sr@ijekavian: хангул ђамо проширени‑Б

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
sr@ijekavian: хангул слогови

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hanunoo
sr@ijekavian: ханану

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
sr@ijekavian: хебрејски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
sr@ijekavian: високи сурогати приватни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
sr@ijekavian: високи сурогати

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hiragana
sr@ijekavian: хирагана

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
sr@ijekavian: ИПА проширења

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
sr@ijekavian: идеографски описни знакови

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
sr@ijekavian: јавански

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kanbun
sr@ijekavian: канбун

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
sr@ijekavian: Кангсијеви радикали

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
sr@ijekavian: канада

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana
sr@ijekavian: катакана

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
sr@ijekavian: катакана фонетска проширења

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kayah Li
sr@ijekavian: кајах ли

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
sr@ijekavian: кмерски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
sr@ijekavian: кмерски симболи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
sr@ijekavian: лаоћански

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
sr@ijekavian: латинички проширени додатни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
sr@ijekavian: латинички проширени‑А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
sr@ijekavian: латинички проширени‑Б

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
sr@ijekavian: латинички проширени‑Ц

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
sr@ijekavian: латинички проширени‑Д

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
sr@ijekavian: латинички‑1 допунски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lepcha
sr@ijekavian: лепча

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
sr@ijekavian: словолики симболи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Limbu
sr@ijekavian: лимбу

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lisu
sr@ijekavian: лису

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
sr@ijekavian: ниски сурогати

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
sr@ijekavian: малајалам

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
sr@ijekavian: мандајски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
sr@ijekavian: математички оператори

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Meetei Mayek
sr@ijekavian: митеј мајек

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sr@ijekavian: разни математички симболи‑А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sr@ijekavian: разни математички симболи‑Б

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
sr@ijekavian: разни симболи

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sr@ijekavian: разни симболи и стрелице

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
sr@ijekavian: разни технички

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
sr@ijekavian: слова тонске модификације

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
sr@ijekavian: монголски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
sr@ijekavian: мјанмарски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
sr@ijekavian: мјанмарски проширени‑А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: NKo
sr@ijekavian: НКо

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
sr@ijekavian: нови тајландски луе

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
sr@ijekavian: бројевни облици

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ogham
sr@ijekavian: огам

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ol Chiki
sr@ijekavian: ол чики

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
sr@ijekavian: оптичко препознавање знакова

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Oriya
sr@ijekavian: оријски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phags-pa
sr@ijekavian: пагс‑па

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
sr@ijekavian: фонетска проширења

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
sr@ijekavian: фонетска проширења допунска

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
sr@ijekavian: област за приватну употребу

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Rejang
sr@ijekavian: ређанг

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
sr@ijekavian: рунски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
sr@ijekavian: самарјански

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Saurashtra
sr@ijekavian: саураштра

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
sr@ijekavian: синхалески

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
sr@ijekavian: мале варијације облика

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
sr@ijekavian: слова за измјену размака

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
sr@ijekavian: посебни

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
sr@ijekavian: сундански

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
sr@ijekavian: индекси и изложиоци

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
sr@ijekavian: допунске стрелице‑А

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
sr@ijekavian: допунске стрелице‑Б

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
sr@ijekavian: допунски математички оператори

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
sr@ijekavian: допунска интерпункција

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syloti Nagri
sr@ijekavian: силоти нагри

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
sr@ijekavian: сиријски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
sr@ijekavian: тагалог

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagbanwa
sr@ijekavian: тагбанва

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
sr@ijekavian: тајландски ле

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Tham
sr@ijekavian: тајландски там

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Viet
sr@ijekavian: тајландски вијет

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
sr@ijekavian: тамилски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Telugu
sr@ijekavian: телугу

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thaana
sr@ijekavian: тана

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
sr@ijekavian: тајландски

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
sr@ijekavian: тибетански

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tifinagh
sr@ijekavian: тифинаг

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sr@ijekavian: сједињени слоговни канадских старосједилаца

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
sr@ijekavian: сједињени канадски абориџински слоговни проширени

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vai
sr@ijekavian: вај

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
sr@ijekavian: бирачи варијација

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
sr@ijekavian: ведска проширења

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
sr@ijekavian: усправни облици

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
sr@ijekavian: ји радикали

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
sr@ijekavian: ји слогови

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
sr@ijekavian: јиђинг хексаграм симболи

en: KConf Update
sr@ijekavian: Ажурирање К‑конфа

en: KDE
sr@ijekavian: КДЕ

en: KDE Application
sr@ijekavian: КДЕ програм

en: KDE Daemon
sr@ijekavian: КДЕ демон

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
sr@ijekavian: КДЕ демон — покреће ажурирање базе Сикоке када је потребно

en: KDE Java Applet Plugin
sr@ijekavian: КДЕ‑ов прикључак за јаванске аплете

en: KDE Test Program
sr@ijekavian: Пробни КДЕ програм

en: KDE Tool for updating user configuration files
sr@ijekavian: КДЕ‑ова алатка за ажурирање корисничких поставних фајлова

en: KDE application to run Kross scripts.
sr@ijekavian: КДЕ програм за извршавање Кросових скрипти

en: KDE-tempfile
sr@ijekavian: Привремени фајл КДЕ‑а

en: KDEInit could not launch '%1'
sr@ijekavian: <command>kdeinit</command> не може да покрене „%1“

en: KHTML
sr@ijekavian: КХТМЛ

en: KHTML Regression Testing Utility
sr@ijekavian: Алатка за регресиону пробу КХТМЛ‑а

en: KJSCmd
sr@ijekavian: КЈСкмд

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
sr@ijekavian: К‑лансер није доступан преко д‑буса, грешка при позиву %1:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
sr@ijekavian: KLibLoader: непозната грешка

en: KMultiPart
sr@ijekavian: К‑мултидео

en: KNewStuff contributions
sr@ijekavian: Доприноси К‑новотаријама

en: KUnitTest ModRunner
sr@ijekavian: Покретач модула КЈунитТеста

en: Keep output results from scripts
sr@ijekavian: Задржи излазне резултате из скрипти

en: Key Conflict
sr@ijekavian: Сукоб пречица

en: Key Generator
sr@ijekavian: Генератор кључева

en: Key used for signing:
sr@ijekavian: Кључ за потписивање:

en: Korean Pronunciation:
sr@ijekavian: Корејски изговор:

en: Kross
sr@ijekavian: Крос

en: LGPL
sr@ijekavian: МОЈЛ

en: Language Selection
sr@ijekavian: Избор језика

en: Language:
sr@ijekavian: Језик:

en: Large (%1x%2)
sr@ijekavian: велике (%1×%2)

en: Lars Knoll
sr@ijekavian: Ларс Кнол

en: Last modified:
sr@ijekavian: Посљедња измјена:

en: Launching %1
sr@ijekavian: Покрећем %1

en: Leave a comment
sr@ijekavian: Остави коментар

en: Left for legacy support
sr@ijekavian: Остављено за подршку старијим системима

en: Left to Right, Bottom to Top
sr@ijekavian: са лијева на десно, од дна ка врху

en: Left to Right, Top to Bottom
sr@ijekavian: са лијева на десно, од врха ка дну

en: Legacy pixmaps
sr@ijekavian: Застарјеле битмапе

en: Letter, Lowercase
sr@ijekavian: слово, мало

en: Letter, Modifier
sr@ijekavian: слово, модификатор

en: Letter, Other
sr@ijekavian: слово, друго

en: Letter, Titlecase
sr@ijekavian: слово, верзал

en: Letter, Uppercase
sr@ijekavian: слово, велико

en: Level of safety of the Ruby interpreter
sr@ijekavian: Ниво безбједности интерпретатора рубија

en: Libraries
sr@ijekavian: Библиотеке

en: Library "%1" not found
sr@ijekavian: Библиотека <resource>%1</resource> није пронађена

en: License Agreement
sr@ijekavian: &Уговор о коришћењу

en: License:
sr@ijekavian: Лиценца:

en: License: %1
sr@ijekavian: Лиценца: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
sr@ijekavian: Ограничава број боја које су придружене коцки
    боја на осмобитном екрану, ако програм користи
    спецификацију <icode>QApplication::ManyColor</icode>

en: Line
sr@ijekavian: ред

en: Link Text:
sr@ijekavian: Текст везе:

en: Link URL:
sr@ijekavian: УРЛ везе:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
sr@ijekavian: Наброји све фајлове заглавља које ће генерисати опција --writeall.

en: List all includes (deprecated).
sr@ijekavian: Наброји сва укључивања (превазиђено).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
sr@ijekavian: Наброји све изворне фајлове које ће генерисати опција --writeall.

en: Loadable modules
sr@ijekavian: Динамички модули

en: Loaded Scripts
sr@ijekavian: Учитане скрипте

en: Loading Applet
sr@ijekavian: Учитавам аплет

en: Loading Preview
sr@ijekavian: Учитавам преглед

en: Loading data
sr@ijekavian: Учитавам податке

en: Loading data from provider
sr@ijekavian: Учитавам податке од добављача

en: Loading of providers from file: %1 failed
sr@ijekavian: Учитавање добављача̂ из фајла <filename>%1</filename> није успјело.

en: Loading one preview | Loading %1 previews
sr@ijekavian[0]: Учитавам %1 преглед
sr@ijekavian[1]: Учитавам %1 прегледа
sr@ijekavian[2]: Учитавам %1 прегледа
sr@ijekavian[3]: Учитавам преглед

en: Loading provider information
sr@ijekavian: Учитавам податке о добављачу

en: Local Variables
sr@ijekavian: Локалне промјенљиве

en: Location of installed Qt binaries
sr@ijekavian: Локација инсталираних извршних КуТ‑а

en: Location of installed Qt libraries
sr@ijekavian: Локација инсталираних библиотека КуТ‑а

en: Location of installed Qt plugins
sr@ijekavian: Локација инсталираних прикључака КуТ‑а

en: Lock Toolbar Positions
sr@ijekavian: Закључај положаје трака алатки

en: Log thread activity
sr@ijekavian: Биљежи активност нити

en: Log to a file
sr@ijekavian: Забиљежи у фајл

en: Low Password Strength
sr@ijekavian: Слаба лозинка

en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Main:
sr@ijekavian: Главна:

en: MainWindow
sr@ijekavian: ГлавПроз

en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
sr@ijekavian: Велико чишћење — лични херој одржаваоца

en: Manage Link
sr@ijekavian: Управљање везом

en: Mandarin Pronunciation:
sr@ijekavian: Мандарински изговор:

en: Mark &taskbar entry
sr@ijekavian: Означи ставку &траке задатака

en: Mark, Enclosing
sr@ijekavian: ознака, обухватајућа

en: Mark, Non-Spacing
sr@ijekavian: ознака, неразмичућа

en: Mark, Spacing Combining
sr@ijekavian: ознака, размичућа комбинујућа

en: Martin Jones
sr@ijekavian: Мартин Р. Џоунс

en: Medium (%1x%2)
sr@ijekavian: средње (%1×%2)

en: Mime types
sr@ijekavian: МИМЕ типови

en: Minimize
sr@ijekavian: Минимизуј

en: Mirror Pages
sr@ijekavian: Странице у огледалу

en: Mirror pages along vertical axis
sr@ijekavian: У огледалу преко усправне осе

en: Missing Plugin
sr@ijekavian: Недостаје прикључак

en: More Actions
sr@ijekavian: Још радњи

en: Most Downloads
sr@ijekavian: највише преузимања

en: Most countries have no character for this
sr@ijekavian: Већина држава не користи никакав знак за ово

en: Most downloads
sr@ijekavian: највише преузимања

en: Mouse Button Gesture
sr@ijekavian: гест дугмадима миша

en: Mouse Shape Gesture
sr@ijekavian: гест покретом миша

en: Move &Down
sr@ijekavian: Помјери на&доље

en: Move &Up
sr@ijekavian: Помјери на&горе

en: Must supply a filename.
sr@ijekavian: Мора се задати име фајла.

en: Must supply a layout name.
sr@ijekavian: Мора се навести име распореда.

en: Must supply a valid parent.
sr@ijekavian: Мора се навести исправан родитељ.

en: Must supply a widget name.
sr@ijekavian: Мора се задати име виџета.

en: NEC SOCKS client
sr@ijekavian: НЕЦ‑ов СОКС клијент

en: Name
sr@ijekavian: Име

en: Name for New Scheme
sr@ijekavian: Име нове шеме

en: Name for new scheme:
sr@ijekavian: Име за нову шему:

en: Name of the file as it will appear on the website
sr@ijekavian: Име фајла које ће се видети на веб сајту.

en: Name of the plugin class to generate
sr@ijekavian: Име класе прикључка коју треба генерисати

en: Name:
sr@ijekavian: Име:

en: Name:
sr@ijekavian: Име:

en: Named Colors
sr@ijekavian: Именоване боје

en: Ne&ver store for this site
sr@ijekavian: &Никада за овај сајт

en: Nepomuk Resource Class Generator
sr@ijekavian: Генератор Непомукових ресурсних класа

en: Network Transmission
sr@ijekavian: Мрежни пренос

en: Network error. (%1)
sr@ijekavian: Мрежна грешка. (%1)

en: New Scheme
sr@ijekavian: Нова шема

en: New Upload
sr@ijekavian: Ново отпремање

en: New Web Shortcut
sr@ijekavian: Нова веб пречица

en: New search provider
sr@ijekavian: Нови претраживач

en: New...
sr@ijekavian: Нова...

en: Newest
sr@ijekavian: најновијем

en: Newline
sr@ijekavian: Нови ред

en: Next Character in History
sr@ijekavian: Сљедећи знак у историјату

en: Next month
sr@ijekavian: Сљедећи мјесец

en: Next year
sr@ijekavian: Сљедећа година

en: Night (18:00 to 05:59)
sr@ijekavian: у току ноћи (18.00 до 5.59)

en: No
sr@ijekavian: Не

en: No Entries
sr@ijekavian: Нема уноса

en: No Preview
sr@ijekavian: Нема прегледа

[ctx: No border line]
en: None
sr@ijekavian: (никаква)

en: No classname specified
sr@ijekavian: Није наведено име класе

en: No classname specified.
sr@ijekavian: Није наведено име класе.

en: No further items in the history.
sr@ijekavian: Нема више ставки у историјату.

en: No handler found for %1.
sr@ijekavian: Није нађен руковалац за %1.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
sr@ijekavian: Подаци нису доступни.
    Задати објекат <icode>KAboutData</icode> не постоји.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
sr@ijekavian: Нису наведени услови лиценцирања за овај програм.
    Провјерите да ли су услови лиценцирања наведени у
    документацији или изворном коду.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
sr@ijekavian: Нема поклапања за „<b>%1</b>“.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
sr@ijekavian: <html>Ниједан МИМЕ тип није инсталиран. Провјерите да ли је инсталиран пакет <icode>shared-mime-info</icode>, и да промјенљива <envar>XDG_DATA_DIRS</envar> није постављена или укључује <filename>/usr/share</filename>.</html>

en: No more matches for this search direction.
sr@ijekavian: Нема више поклапања у овом смјеру тражења.

en: No password, use anonymous (or guest) login
sr@ijekavian: Без лозинке, анонимна (или гостинска) пријава

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
sr@ijekavian: Није нађен прикључак за „%1“,
    Желите ли да га преузмете са %2?

en: No provider selected.
sr@ijekavian: Није одабран ниједан добављач.

en: No service matching the requirements was found
sr@ijekavian: Није нађен сервис који би одговарао захтјевима

en: No service matching the requirements was found.
sr@ijekavian: Није нађен сервис који би одговарао захтјевима.

[ctx: No shortcut defined]
en: None
sr@ijekavian: ниједна

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
sr@ijekavian: пливајућа

en: No such file or directory
sr@ijekavian: Нема таквог фајла или фасцикле

en: No such function "%1"
sr@ijekavian: Нема функције <resource>%1</resource>

en: No such interpreter "%1"
sr@ijekavian: Нема интерпретатора <resource>%1</resource>

en: No such method '%1'.
sr@ijekavian: Не постоји метод <icode>%1</icode>.

en: No suggestions for %1
sr@ijekavian: Нема приједлога за ‘%1’

en: No target filename has been given.
sr@ijekavian: Није дато име циљног фајла.

en: No text
sr@ijekavian: Без текста

en: No text was replaced.
sr@ijekavian: Ништа није замијењено.

en: Non-printable
sr@ijekavian: неисписиви

en: Not a directory
sr@ijekavian: Није фасцикла

en: Not enough arguments.
sr@ijekavian: Недовољно аргумената.

en: Not found
sr@ijekavian: Није нађено

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
sr@ijekavian: Напомена. Можете уређивати, ажурирати и брисати свој садржај на веб сајту.

en: Notes:
sr@ijekavian: Биљешке:

en: Nothing to spell check.
sr@ijekavian: Нема ничег за провјеру правописа.

en: Number, Decimal Digit
sr@ijekavian: број, декадна цифра

en: Number, Letter
sr@ijekavian: број, слово

en: Number, Other
sr@ijekavian: број, други

[ctx: Numeric IDs of scripts for font previews]
en: 1
sr@ijekavian: 1,3

en: OS:
sr@ijekavian: ОС:

en: Odd Pages
sr@ijekavian: непарне странице

en: Old upload information found, fill out fields?
sr@ijekavian: Нађени су старији подаци отпремања, попунити поља?

en: Only 'ReadOnly' allowed
sr@ijekavian: Дозвољено само ‘само‑за‑читање’

en: Only Run HTML Tests
sr@ijekavian: Изврши само ХТМЛ пробе

en: Only Run JS Tests
sr@ijekavian: Изврши само пробе јаваскрипта

en: Only local files are supported.
sr@ijekavian: Подржани су само локални фајлови.

en: Only run .html tests
sr@ijekavian: Само пробе ХТМЛ‑а

en: Only run .js tests
sr@ijekavian: Само пробе јаваскрипта

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
sr@ijekavian: Покрени само једну пробу. Могуће је навести више опција.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
sr@ijekavian: Покрени само модуле чије име фајла поклапа региз.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
sr@ijekavian: Покрени само пробне модуле који су нађени у фасцикли. Користите опцију упита за избор модула.

en: Only search within the current selection.
sr@ijekavian: Тражи само унутар текућег избора.

en: Open
sr@ijekavian: отвори

en: Open &Destination
sr@ijekavian: Отвори &одредиште

en: Open &File
sr@ijekavian: Отвори &фајл

en: Open &Recent
sr@ijekavian: Отвори &недавни

en: Open '%1'
sr@ijekavian: Отвори „%1“

en: Open Script
sr@ijekavian: Отвори скрипту

en: Open a document which was recently opened
sr@ijekavian: Отвори недавно отварани документ

en: Open a script...
sr@ijekavian: Отвори скрипту...

en: Open an existing document
sr@ijekavian: Отвори постојећи документ

en: Open file
sr@ijekavian: Отвори фајл

en: Open in &New Tab
sr@ijekavian: Отвори у &новом језичку

en: Open in &This Window
sr@ijekavian: Отвори у &овом прозору

en: Open in New &Window
sr@ijekavian: Отвори у &новом прозору

en: Opens the print dialog to print the current document
sr@ijekavian: Отвара дијалог за штампање текућег документа

en: Operation not supported
sr@ijekavian: Поступак није подржан

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
sr@ijekavian: На&пријед

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
sr@ijekavian: Напријед

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
sr@ijekavian: &Сљедеће

en: Opt&ions
sr@ijekavian: &Опције

en: Option
sr@ijekavian: опција

en: Optional
sr@ijekavian: Опционо

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
sr@ijekavian: Опционо задајте класе које треба генерисати. Опција се може понављати (подразумијевано: све класе).

en: Options
sr@ijekavian: Опције

en: Order by:
sr@ijekavian: Поређај према:

en: Other Contributors:
sr@ijekavian: Остали доприносиоци:

en: Other, Control
sr@ijekavian: други, контрола

en: Other, Format
sr@ijekavian: други, формат

en: Other, Not Assigned
sr@ijekavian: други, није додијељено

en: Other, Private Use
sr@ijekavian: други, приватна употреба

en: Other, Surrogate
sr@ijekavian: други, сурогат

en: Output file
sr@ijekavian: Излазни фајл

en: Output to File...
sr@ijekavian: Излаз у фајл...

en: Overwrite
sr@ijekavian: Пребриши

en: Overwrite File?
sr@ijekavian: Пребрисати фајл?

en: Overwrite existing file?
sr@ijekavian: Пребрисати постојећи фајл?

en: PTY operation timed out
sr@ijekavian: Истекло вријеме поступку на ПТИ‑ју

en: Page Border
sr@ijekavian: Ивица странице

en: Page Label
sr@ijekavian: Етикета странице

en: Page Set
sr@ijekavian: Скуп страница

en: Page loaded.
sr@ijekavian: Страница је учитана.

en: Pages
sr@ijekavian: Странице

en: Pages Per Sheet
sr@ijekavian: Страница по листу

en: Parameter
sr@ijekavian: Параметар

en: Parse error at %1 line %2
sr@ijekavian: Грешка рашчлањивања у %1 ред %2

en: Password
sr@ijekavian: Лозинка

en: Password Input
sr@ijekavian: Унос лозинке

en: Password echo type
sr@ijekavian: Тип одјека лозинке

en: Password is empty
sr@ijekavian: Лозинка је празна

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
sr@ijekavian[0]: Лозинка мора имати бар %1 знак
sr@ijekavian[1]: Лозинка мора имати бар %1 знака
sr@ijekavian[2]: Лозинка мора имати бар %1 знакова
sr@ijekavian[3]: Лозинка мора имати бар један знак

en: Password strength meter:
sr@ijekavian: Мјерач јачине лозинке:

en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

en: Passwords do not match
sr@ijekavian: Лозинке се не поклапају

en: Passwords match
sr@ijekavian: Лозинке се поклапају

en: Paste
sr@ijekavian: Налијепи

en: Paste clipboard content
sr@ijekavian: Налијепи садржај клипборда

en: Path cannot be used
sr@ijekavian: Путања неупотребљива

en: Path to custom SOCKS library
sr@ijekavian: Путања до посебне библиотеке СОКС‑а

en: Path to the autostart directory
sr@ijekavian: Путања фасцикли за самопокретање

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
sr@ijekavian: Путања до фасцикле са извршним фајловима које треба покренути при пријави сесије

en: Pause
sr@ijekavian: Паузирај

en: Pause/Continue regression testing process
sr@ijekavian: Паузирај/настави регресиону пробу

en: Payload
sr@ijekavian: Садржај

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
sr@ijekavian: Разликуј величину слова: уношење обрасца „Пера“ неће довести до поклапања са „пера“ или „ПЕРА“, већ само са „Пера“.

en: Perform menu generation test run only
sr@ijekavian: Изврши само пробни поступак стварања менија

en: Permission denied
sr@ijekavian: Дозвола ускраћена

en: Peter Kelly
sr@ijekavian: Питер Кели

en: Play
sr@ijekavian: Пусти

en: Play a &sound
sr@ijekavian: Пусти &звук

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
sr@ijekavian: Изаберите праву фасциклу градње <filename>khtml/</filename>.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
sr@ijekavian: Изаберите праву фасциклу <filename>khtmltests/regression/</filename>.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
sr@ijekavian: <html>Изаберите подразумијевану компоненту за обраду текста коју желите у овом програму. Ако изаберете <interface>Системски подразумијевано</interface>, програм ће поштовати задато у Системским поставкама. Остали избори ће потиснути тамошњу поставку.</html>

en: Please choose the language which should be used for this application:
sr@ijekavian: Изаберите језик који желите да користите за овај програм:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
sr@ijekavian: Кликните и превуците преко слике да изаберете дио који вас занима:

en: Please contact your system administrator.
sr@ijekavian: Обратите се систем-администратору.

en: Please describe your upload.
sr@ijekavian: Опишите то што отпремате.

en: Please fill out the information about your upload in English.
sr@ijekavian: Напишите нешто информација на енглеском о отпремку.

en: Please give some information about yourself.
sr@ijekavian: Молимо, напишите нешто података о себи.

en: Please put in a name.
sr@ijekavian: Унесите име.

en: Please report bugs to %1.
sr@ijekavian: Пријавите грешке на %1.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
sr@ijekavian: Пријавите грешке на <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Please select one of the providers listed below:
sr@ijekavian: Одаберите једног од добављача из доњег списка:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
sr@ijekavian: <html>Користите <link>http://bugs.kde.org</link> за пријављивање грешака.</html>

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
sr@ijekavian: Користите <link>http://bugs.kde.org</link> за пријаву грешака.

en: Popup Window Blocked
sr@ijekavian: Искачући прозор блокиран

en: Port
sr@ijekavian: порт

en: Possible Causes:
sr@ijekavian: Могући узроци:

en: Possible Solutions:
sr@ijekavian: Могућа рјешења:

en: Possibly bad download link
sr@ijekavian: Могућа лоша веза за преузимање

en: Prefix in $HOME used to write files
sr@ijekavian: Префикс у <envar>HOME</envar> за запис фајлова

en: Prefix to install resource files to
sr@ijekavian: Префикс у који се инсталирају ресурсни фајлови

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
sr@ijekavian: Кликом овдје поништићете све измјене начињене у овом дијалогу.

en: Preview Images
sr@ijekavian: Слике прегледа

en: Preview URL:
sr@ijekavian: УРЛ с прегледом:

en: Preview of the "%1" font
sr@ijekavian: Преглед фонта „%1“

en: Preview of the selected font
sr@ijekavian: Преглед изабраног фонта

en: Previous Character in History
sr@ijekavian: Претходни знак из историјата

en: Previous month
sr@ijekavian: Претходни мјесец

en: Previous year
sr@ijekavian: Претходна година

en: Price
sr@ijekavian: Цијена

en: Price:
sr@ijekavian: Цијена:

en: Primary language:
sr@ijekavian: Главни језик:

en: Print
sr@ijekavian: Штампај

en: Print DOM Tree to STDOUT
sr@ijekavian: Испиши стабло ДОМ‑а на стдиз.

en: Print Frame...
sr@ijekavian: Штампај оквир...

en: Print Immediately
sr@ijekavian: штампај одмах

en: Print Previe&w
sr@ijekavian: Преглед &пред штампање

en: Print Preview
sr@ijekavian: Преглед пред штампање

en: Print Rendering Tree to STDOUT
sr@ijekavian: Испиши стабло рендеровања на стдиз.

en: Print document
sr@ijekavian: Штампај документ

en: Print frame tree to STDOUT
sr@ijekavian: Штампај стабло оквира на стдиз.

en: Print header
sr@ijekavian: Штампај заглавље

en: Print images
sr@ijekavian: Штампај слике

en: Printer friendly mode (black text, no background)
sr@ijekavian: Наклоњено штампачу (црн текст, без позадине)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
sr@ijekavian: Инсталатер додатака за %1|/|Инсталатер додатака за $[аку %1]

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
sr@ijekavian: Отпремач додатака за %1|/|Отпремач додатака за $[аку %1]

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
sr@ijekavian: <html><font size="5">%1</font><br /><b>издање %2</b><br />на Развојној платформи КДЕ‑а %3</html>|/|<html><font size="5">$[ном %1] (<i>$[_изв %1]</i>)</font><br /><b>издање %2</b><br />на Развојној платформи КДЕ‑а %3</html>

en: Progress Dialog
sr@ijekavian: Дијалог напретка

en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: Property
sr@ijekavian: својство

en: Props
sr@ijekavian: својства

en: Protocol: %1
sr@ijekavian: Протокол: %1

en: Provider information
sr@ijekavian: Подаци о добављачу

en: Provider:
sr@ijekavian: Добављач:

en: Provider: %1
sr@ijekavian: Добављач: %1

en: Punctuation, Close
sr@ijekavian: интерпункција, затварајућа

en: Punctuation, Connector
sr@ijekavian: интерпункција, повезивач

en: Punctuation, Dash
sr@ijekavian: интерпункција, црта

en: Punctuation, Final Quote
sr@ijekavian: интерпункција, завршни наводник

en: Punctuation, Initial Quote
sr@ijekavian: интерпункција, почетни наводник

en: Punctuation, Open
sr@ijekavian: интерпункција, отворена

en: Punctuation, Other
sr@ijekavian: интерпункција, друга

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
sr@ijekavian: Смјести излаз у <placeholder>directory</placeholder> умјесто у <filename><placeholder>base_dir</placeholder>/output</filename>

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
sr@ijekavian: Подаци о исправљачу КуМЛ јаваскрипта.
    Програм мора да буде изграђен са -DQT_DECLARATIVE_DEBUG
    да би исправљач био активиран.

en: Qt
sr@ijekavian: КуТ

en: Qt plugins
sr@ijekavian: КуТ прикључци

en: Question
sr@ijekavian: Питање

en: Quit
sr@ijekavian: Напусти

en: Quit application
sr@ijekavian: Напусти програм

en: Quit application...
sr@ijekavian: Напусти програм...

en: R&eplace All
sr@ijekavian: Замијени &све

en: Range error
sr@ijekavian: Грешка опсега

en: Rate this entry
sr@ijekavian: Оцијените ову ставку

en: Rating
sr@ijekavian: оцјени

en: Rating for entry
sr@ijekavian: Оцјена ставке

en: Rating:
sr@ijekavian: Оцјена:

en: Rating: %1
sr@ijekavian: Оцјена: %1

en: Rating: %1%
sr@ijekavian: Оцјена: %1

en: Re&do
sr@ijekavian: &Понови

en: Re&vert
sr@ijekavian: &Врати

en: Re: %1
sr@ijekavian: Одг: %1

en: Read-only filesystem
sr@ijekavian: Фајл систем само за читање

en: Ready
sr@ijekavian: Спреман

en: Reason for price:
sr@ijekavian: Образложење цене:

en: Reassign
sr@ijekavian: Поново додијели

en: Rebuilds the system configuration cache.
sr@ijekavian: Поново гради кеш поставе система.

en: Red:
sr@ijekavian: Црвена:

en: Redisplay document
sr@ijekavian: Поново прикажи документ

en: Redo
sr@ijekavian: Понови

en: Redo last undone action
sr@ijekavian: Понови последњу опозвану радњу

en: Redo: %1
sr@ijekavian: Понови: %1|/|Понови: $[ном %1]

en: Reference
sr@ijekavian: упућивач

en: Reference error
sr@ijekavian: Грешка упућивача

en: Regenerate baseline (instead of checking)
sr@ijekavian: Поново генериши основу (умјесто провјеравања)

en: Register a new account
sr@ijekavian: Региструј нови налог

en: Regression Testing Status
sr@ijekavian: Статус регресионе пробе

en: Regression tester for khtml
sr@ijekavian: Регресионе пробе за КХТМЛ

en: Regression testing output
sr@ijekavian: Излаз регресионе пробе

en: Regular e&xpression
sr@ijekavian: &Регуларни израз

en: Reindent Sources
sr@ijekavian: Поново увуци изворе

en: Reject
sr@ijekavian: Одбаци

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
sr@ijekavian: Релативна путања до пробног случаја или фасцикле случајева које треба провјерити (истовјетно са <icode>-t</icode>).

en: Reload Frame
sr@ijekavian: Учитај поново оквир

en: Remaining number of jobs:
sr@ijekavian: Број преосталих послова:

en: Remember password
sr@ijekavian: Запамти лозинку

en: Removal of entry
sr@ijekavian: Уклањање ставке

en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

en: Remove from ignores...
sr@ijekavian: Уклони из игнорисаних...

en: Remove password for form %1
sr@ijekavian: Уклони лозинку за формулар %1

en: Remove selected script.
sr@ijekavian: Уклони изабрану скрипту.

en: Rendering mode:
sr@ijekavian: Режим рендеровања:

en: Repeats, One or More Times
sr@ijekavian: Понављање, једном или више пута

en: Repeats, Zero or More Times
sr@ijekavian: Понављање, ниједном или више пута

en: Replace
sr@ijekavian: Замијени

en: Replace &with:
sr@ijekavian: Замијени &са:

en: Replace '%1' with '%2'?
sr@ijekavian: Замијенити „%1“ са „%2“?

en: Replace With
sr@ijekavian: Замијени са

en: Replace&ment text:
sr@ijekavian: Текст &замјене:

en: Report Exceptions
sr@ijekavian: Пријави изузетке

en: Report bad entry
sr@ijekavian: Извијести о лошој ставци

en: Requested Font
sr@ijekavian: Тражени фонт

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
sr@ijekavian: Захтијевај границе ријечи на оба краја да би поклапање успјело.

en: Reserved Shortcut
sr@ijekavian: Резервисана пречица

en: Reset
sr@ijekavian: Ресетуј

en: Reset Toolbars
sr@ijekavian: Ресетовање трака алатки

en: Reset all items to their default values
sr@ijekavian: Врати све поставке на подразумијеване вриједности

en: Reset configuration
sr@ijekavian: Ресетуј поставу

en: Reset to Defaults
sr@ijekavian: Ресетуј на подразумијевано

en: Restore the application for the given 'sessionId'
sr@ijekavian: Обнови програм за дато <icode>sessionId</icode>

en: Revert unsaved changes made to document
sr@ijekavian: Одбаци несачуване измене над документом

en: Right to Left, Bottom to Top
sr@ijekavian: са десна на лијево, од дна ка врху

en: Right to Left, Top to Bottom
sr@ijekavian: са десна на лијево, од врха ка дну

en: Rotate &Counterclockwise
sr@ijekavian: Окрени &супротно смјеру казаљке на сату

en: Run
sr@ijekavian: Изврши

en: Run &command
sr@ijekavian: Изврши &наредбу

en: Run Kross scripts.
sr@ijekavian: Извршавајте Кросове скрипте.

en: Run Single Test...
sr@ijekavian: Изврши одређену пробу...

en: Run Tests...
sr@ijekavian: Изврши пробе...

en: Run To...
sr@ijekavian: Изврши до...

en: Run script...
sr@ijekavian: Изврши скрипту...

en: Run test...
sr@ijekavian: Изврши пробу...

en: Run to breakpoint...
sr@ijekavian: Изврши до преломне тачке...

en: S&earch:
sr@ijekavian: &Тражи:

en: S&kip run-together words
sr@ijekavian: Прескочи &спојено написане ријечи

en: S&ubject:
sr@ijekavian: &Наслов:

en: S&uggest
sr@ijekavian: Пре&дложи

en: SSL
sr@ijekavian: ССЛ

[ctx: SSL error]
en: No error
sr@ijekavian: Без грешке

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
sr@ijekavian: Сертификат ауторитета за сертификате није ваљан

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
sr@ijekavian: Сертификат ауторитета за сертификате обиљежен је да одбацује намјену овог сертификата

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
sr@ijekavian: Сертификат се не може овјерити из унутрашњих разлога

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
sr@ijekavian: Ланац сертификата је предугачак

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
sr@ijekavian: Сертификат није примјенљив на дати домаћин

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
sr@ijekavian: Сертификат је опозван

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
sr@ijekavian: Сертификат је истекао

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
sr@ijekavian: Сертификат није ваљан

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
sr@ijekavian: Сертификат није потписао ниједан поуздани ауторитет за сертификате

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
sr@ijekavian: Сертификат није погодан за ову намјену

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
sr@ijekavian: Парњак није поднио никакав сертификат

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
sr@ijekavian: Сертификат корјеног ауторитета за сертификате није поуздан за ову намјену

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
sr@ijekavian: Непозната грешка

en: Saturation:
sr@ijekavian: Засићење:

en: Save &As...
sr@ijekavian: Сачувај &као...

en: Save &Background Image As...
sr@ijekavian: Сачувај &позадинску слику као...

en: Save &Frame As...
sr@ijekavian: Сачувај &оквир као...

en: Save As
sr@ijekavian: Сачувај као

en: Save Background Image As
sr@ijekavian: Уписивање позадинске слике као

en: Save Frame As
sr@ijekavian: Уписивање оквира као

en: Save Image As
sr@ijekavian: Сачувај слику као

en: Save Image As...
sr@ijekavian: Сачувај слику као...

en: Save Link As
sr@ijekavian: Сачувај везу као

en: Save as Scheme Defaults
sr@ijekavian: Сачувај као подразумијевано за шему

en: Save data
sr@ijekavian: Сачувај податке

en: Save document
sr@ijekavian: Сачувај документ

en: Save document under a new name
sr@ijekavian: Сачува документ под новим именом

en: Save file with another name
sr@ijekavian: Сачувај фајл под другим именом

en: Scheduled printing:
sr@ijekavian: Заказано штампање:

en: Script to execute
sr@ijekavian: Скрипта коју треба извршити

en: Scriptfile
sr@ijekavian: Фајл скрипте

en: Scriptfile "%1" does not exist.
sr@ijekavian: Скриптни фајл <filename>%1</filename> не постоји.

en: Se&verity
sr@ijekavian: &Озбиљност

en: Search
sr@ijekavian: Тражи

en: Search &provider name:
sr@ijekavian: Име &претраживача:

en: Search Columns
sr@ijekavian: Колоне за претрагу

en: Search Plugins
sr@ijekavian: Нађи прикључак

en: Search backwards.
sr@ijekavian: Тражи уназад.

en: Search for '%1' with
sr@ijekavian: Тражи „%1“ помоћу

en: Search for '%1' with %2
sr@ijekavian: Потражи „%1“ помоћу %2|/|Потражи „%1“ $[инс-п %2]

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
sr@ijekavian: Интерактивно тражење по имену пречице (нпр. „Копирај“) или комбинацији тастера (нпр. <shortcut>Ctrl+C</shortcut>).

en: Search path for resource type
sr@ijekavian: Путања претраге за тип ресурса

en: Search:
sr@ijekavian: Претражи:

en: Sebastian Sauer
sr@ijekavian: Себастијан Сауер

en: Sebastian Trüg
sr@ijekavian: Себастијан Триг

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
sr@ijekavian: друга смјена (16.00 до 23.59)

en: Security Alert
sr@ijekavian: Безбједносна узбуна

en: Security Warning
sr@ijekavian: Безбједносно упозорење

en: See also:
sr@ijekavian: Види и:

en: Select &All
sr@ijekavian: Изабери &све

en: Select Color
sr@ijekavian: Избор боје

en: Select Components
sr@ijekavian: Избор компоненте

en: Select Files...
sr@ijekavian: Изабери фајлове...

en: Select Font
sr@ijekavian: Избор фонта

en: Select Preview...
sr@ijekavian: Изабери преглед...

en: Select Region of Image
sr@ijekavian: Избор области слике

en: Select Signing Key
sr@ijekavian: Изаберите кључ за потписивање

en: Select a block to be displayed
sr@ijekavian: Изаберите блок за приказивање

en: Select a category
sr@ijekavian: Изаберите категорију

en: Select a month
sr@ijekavian: Изаберите мјесец.

en: Select a week
sr@ijekavian: Изаберите седмицу.

en: Select a year
sr@ijekavian: Изаберите годину.

en: Select preview image
sr@ijekavian: Избор слике прегледа

en: Select the command to run
sr@ijekavian: Изаберите наредбу за извршавање

en: Select the current day
sr@ijekavian: Изаберите данашњи дан.

en: Select the sound to play
sr@ijekavian: Изабери звук за пуштање

en: Select zoom level
sr@ijekavian: Изабери степен увеличања

en: Send Confirmation
sr@ijekavian: Потврда слања

en: Send Image...
sr@ijekavian: Пошаљи слику...

en: Send Mail
sr@ijekavian: Пошаљи пошту

en: Send bug report.
sr@ijekavian: Пошаљи извјештај о грешци.

en: Send document by mail
sr@ijekavian: Пошаљи документ поштом

en: Send this bug report to %1.
sr@ijekavian: Пошаљи овај извјештај о грешци на %1.

en: Separator, Line
sr@ijekavian: раздвајач, ред

en: Separator, Paragraph
sr@ijekavian: раздвајач, пасус

en: Separator, Space
sr@ijekavian: раздвајач, размак

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
sr@ijekavian: Серијализација у онтолошким фајловима. Подразумијевано се бира према наставку фајла.

en: Server: %1
sr@ijekavian: Сервер: %1

en: Service '%1' is malformatted.
sr@ijekavian: Сервис „%1“ је лоше форматиран.

en: Service '%1' must be executable to run.
sr@ijekavian: Сервис „%1“ мора бити извршни да би се покренуо.

en: Service types
sr@ijekavian: Типови сервиса

en: Services
sr@ijekavian: Сервиси

en: Set &Encoding
sr@ijekavian: Постави &кодирање

en: Set a price for this item
sr@ijekavian: Постави цијену за ову ставку

en: Set font
sr@ijekavian: Постави фонт

en: Set font size
sr@ijekavian: Постави величину фонта

en: Set of Characters
sr@ijekavian: Скуп знакова

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
sr@ijekavian: Поставите видљивост ако ће се класе користити у јавном АПИ‑ју. Дато име употријебиће се за конструисање имена извозног макроа и извозног заглавља. Подразумијевано се класе не извозе.

en: Settings
sr@ijekavian: Подешавање

en: Share Hot New Stuff
sr@ijekavian: Подијели свјеже новотарије

en: Shortcut
sr@ijekavian: пречица

en: Shortcut '%1' for action '%2'
sr@ijekavian: Пречице <shortcut>%1</shortcut> за радњу „%2“

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
sr@ijekavian: Пречица <shortcut>%1</shortcut> у програму <application>%2</application> за радњу %3

en: Shortcut Schemes
sr@ijekavian: Шеме пречица

en: Shortcut conflict
sr@ijekavian: Сукоб пречица

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
sr@ijekavian: Пречица за гашење рачунара без потврде

en: Shortcut for taking screenshot
sr@ijekavian: Пречица за снимак екрана

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
sr@ijekavian: Пречица за паљење и гашење радњи клипборда

en: Shortcuts
sr@ijekavian: Пречице

en: Show %1
sr@ijekavian: Прикажи %1|/|Прикажи $[аку %1]

en: Show %1 specific options
sr@ijekavian: Прикажи опције посебне за %1.|/|Прикажи опције посебне за $[аку %1].

en: Show &Menubar
sr@ijekavian: Прикажи траку &менија

en: Show &Toolbar
sr@ijekavian: Прикажи &траку алатки

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
sr@ijekavian: Прикажи обавјештење о блокирању пасивног &искачућег прозора

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
sr@ijekavian: Прикажи траку менија<p>Поново приказује мени пошто је претходно сакривен.</p>

en: Show St&atusbar
sr@ijekavian: Прикажи траку &стања

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
sr@ijekavian: <html><p><interface>Прикажи траку стања</interface></p><p>Приказује траку стања, тј. траку на дну прозора која се користи за приказ информација о стању.</p></html>

en: Show a message in a &popup
sr@ijekavian: Прикажи &искачућу поруку

en: Show a print preview of document
sr@ijekavian: Прикажи преглед пред штампање документа

en: Show all options
sr@ijekavian: Прикажи све опције.

en: Show author information
sr@ijekavian: Прикажи податке о ауторима.

en: Show directories first
sr@ijekavian: Прикажи фасцикле прве

en: Show file preview in file dialog
sr@ijekavian: Прикажи преглед фајла у дијалогу фајлова

en: Show help
sr@ijekavian: Прикажи помоћ

en: Show help about options
sr@ijekavian: Прикажи помоћ за опције.

en: Show hidden files
sr@ijekavian: Прикажи скривене фајлове

en: Show license information
sr@ijekavian: Прикажи податке о лиценци.

en: Show or hide menubar
sr@ijekavian: Прикажи или сакриј траку менија

en: Show or hide statusbar
sr@ijekavian: Прикажи или сакриј траку стања

en: Show or hide toolbar
sr@ijekavian: Прикажи или сакриј траку алатки

en: Show speedbar
sr@ijekavian: Прикажи брзотраку

en: Show text on toolbar icons
sr@ijekavian: Прикажи текст испод иконица алатки

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
sr@ijekavian: <i>%1</i>

en: Show version information
sr@ijekavian: Прикажи податке о издању.

en: Shrink Font
sr@ijekavian: Смањи фонт

en: Signed by (validation: %1)
sr@ijekavian: Потписао (овјера: %1)

en: Simon Hausmann
sr@ijekavian: Симон Хаусман

en: Single Line
sr@ijekavian: линија

en: Single Thick Line
sr@ijekavian: дебља линија

en: Skip all &uppercase words
sr@ijekavian: Прескочи све писано &великим словима

en: Small (%1x%2)
sr@ijekavian: мале (%1×%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
sr@ijekavian: адреса је већ у употреби

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
sr@ijekavian: сокет је већ везан

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
sr@ijekavian: сокет је већ створен

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
sr@ijekavian: веза је активно одбијена

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
sr@ijekavian: истекло је вријеме за везу

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
sr@ijekavian: поступак је већ у току

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
sr@ijekavian: потрага имена није успјела

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
sr@ijekavian: грешка у мрежи

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
sr@ijekavian: нема грешке

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
sr@ijekavian: сокет није везан

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
sr@ijekavian: сокет није створен

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
sr@ijekavian: поступак није подржан

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
sr@ijekavian: удаљени домаћин је прекинуо везу

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
sr@ijekavian: истекло је вријеме за временски ограничени поступак

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
sr@ijekavian: непозната/неочекивана грешка

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
sr@ijekavian: поступак би блокирала

en: Sorry
sr@ijekavian: Извините

en: Sp&eech
sr@ijekavian: &Говор

en: Speak Custom Text
sr@ijekavian: Изговори посебан текст

en: Speak Event Message
sr@ijekavian: Изговори поруку догађаја

en: Speak Event Name
sr@ijekavian: Изговори назив догађаја

en: Speak Text
sr@ijekavian: Изговори текст

en: Specific Time
sr@ijekavian: одређено вријеме

en: Specified socket path is invalid
sr@ijekavian: Задата путања сокета није исправна

en: Specify Output Directory...
sr@ijekavian: Излазна фасцикла...

en: Specify khtml Directory...
sr@ijekavian: Фасцикла КХТМЛ‑а...

en: Specify tests Directory...
sr@ijekavian: Фасцикла за пробе...

en: Specify the target folder to store generated files into.
sr@ijekavian: Задајте циљну фасциклу за смијештање генерисаних фајлова.

en: Spell Checker
sr@ijekavian: Правописар

en: Spell Checking
sr@ijekavian: Провјера правописа

en: Spell Checking Configuration
sr@ijekavian: Постава провјере правописа

en: Spell check canceled.
sr@ijekavian: Провјера правописа отказана.

en: Spell check complete.
sr@ijekavian: Провјера правописа довршена.

en: Spell check stopped.
sr@ijekavian: Провјера правописа заустављена.

en: Stalled
sr@ijekavian: застој

en: Start
sr@ijekavian: Почни

en: Start Upload
sr@ijekavian: Почни отпремање

en: Start of Line
sr@ijekavian: Почетак реда

en: Start replace
sr@ijekavian: Започни замјену

en: Start searching
sr@ijekavian: Започни тражење

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
sr@ijekavian: Почни тражење од текуће позиције курсора умјесто од врха.

en: Starting Applet "%1"...
sr@ijekavian: Покрећем аплет „%1“...

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
sr@ijekavian: Пропало покретање сервиса за текст‑у‑говор Џови

[ctx: State of the notified event]
en: State
sr@ijekavian: Стање

en: Step
sr@ijekavian: Коракни

en: Step Into
sr@ijekavian: Укорачи

en: Step Out
sr@ijekavian: Искорачи

en: Step Over
sr@ijekavian: Прекорачи

en: Step execution...
sr@ijekavian: Заустави извршавање...

en: Step to next line...
sr@ijekavian: Коракни на сљедећи ред...

en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

en: Stop Animated Images
sr@ijekavian: Заустави анимиране слике

en: Stop Animations
sr@ijekavian: Заустави анимације

en: Stop execution of the selected script.
sr@ijekavian: Заустави извршавање изабране скрипте.

en: Submit
sr@ijekavian: Предај

en: Submit Bug Report
sr@ijekavian: Пошаљи извјештај о грешци

en: Submit Confirmation
sr@ijekavian: Потврда предаје

en: Subscribe
sr@ijekavian: Претплати се

en: Subscription to entry
sr@ijekavian: Претплата на ставку

en: Success
sr@ijekavian: Успјех

en: Suggested Words
sr@ijekavian: Предложене ријечи

en: Suggestion List
sr@ijekavian: Списак приједлога

en: Summary:
sr@ijekavian: Сажетак:

en: Supply a username and password below.
sr@ijekavian: Наведите испод корисничко име и лозинку.

en: Suspend
sr@ijekavian: Суспендуј

en: Switch Application &Language...
sr@ijekavian: Промијени &језик програма...

en: Switch Application Language
sr@ijekavian: Промијени језик програма

en: Switch version
sr@ijekavian: Пребаци верзију

en: Symbol, Currency
sr@ijekavian: симбол, валута

en: Symbol, Math
sr@ijekavian: симбол, математика

en: Symbol, Modifier
sr@ijekavian: симбол, модификатор

en: Symbol, Other
sr@ijekavian: симбол, други

en: Symbolic Link
sr@ijekavian: Симболичка веза

en: Synchronization to disk failed
sr@ijekavian: Неуспјела синхронизација на диск.

en: Syntax error
sr@ijekavian: Грешка синтаксе

en: System Default (currently: %1)
sr@ijekavian: Системски подразумијеван (тренутно: %1)

en: System wide font
sr@ijekavian: Фонт широм система

en: T&ranslation
sr@ijekavian: &Превод

en: TAB
sr@ijekavian: Табулатор

en: TETest
sr@ijekavian: Т‑проба

en: Tang Pronunciation:
sr@ijekavian: Танг изговор:

en: Task
sr@ijekavian: Задатак

en: Technical Reason:
sr@ijekavian: Технички разлог:

en: Templates
sr@ijekavian: Шаблони

en: Templates to be used (deprecated).
sr@ijekavian: Шаблони који се користе (превазиђено).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
sr@ijekavian: Привремени фајлови (по тренутном домаћину и тренутном кориснику)

en: Test
sr@ijekavian: Проба

en: TestRegression
sr@ijekavian: Регресиона проба

en: Testkhtml
sr@ijekavian: Проба КХТМЛ‑а

en: Tests
sr@ijekavian: Пробе

en: Text Alongside Icons
sr@ijekavian: текст поред иконица

en: Text Only
sr@ijekavian: само текст

en: Text Position
sr@ijekavian: Положај текста

en: Text Under Icons
sr@ijekavian: текст испод иконица

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
sr@ijekavian: Исјечак текста који показује непознату ријеч у контексту.

en: Text:
sr@ijekavian: Текст:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sr@ijekavian: Комбинација тастера <shortcut>%1</shortcut> већ је додијељена глобалној радњи „%2“ у %3.
    Желите ли ипак да додијелите ову комбинацију текућој радњи?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
sr@ijekavian: Комбинација тастера <shortcut>%1</shortcut> већ је додијељена стандардној радњи „%2“, коју користе неки програми.
    Желите ли заиста да је користите и као глобалну пречицу?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
sr@ijekavian: Комбинацију тастера <shortcut>%1</shortcut> региструје програм <application>%2</application> за радњу „%3“:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
sr@ijekavian: Комбинацију тастера <shortcut>%1</shortcut> региструје програм <application>%2</application>:
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sr@ijekavian: Гест клацкањем %1 већ је додијељен радњи „%2“.
    Желите ли ипак да га умјесто тога додијелите текућој радњи?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sr@ijekavian: Гест покретом %1 већ је додијељен радњи „%2“.
    Желите ли ипак да га умјесто тога додијелите текућој радњи?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
sr@ijekavian: Менаџер преузимања (%1) није пронађен у путањи (<envar>PATH</envar>)

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
sr@ijekavian: Тастер F12 је резервисан на Виндоузу, па се не може користити као глобална пречица.
    Изаберите неку другу.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sr@ijekavian: Љубазни фењерџија чађавог лица хоће да ми покаже штос
    Ljubazni fenjerdžija čađavog lica hoće da mi pokaže štos

en: The URLs recently visited
sr@ijekavian: Недавно посјећени УРЛ‑ови

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
sr@ijekavian: <html>Програм за који желите да пријавите грешку — ако није овај, употријебите ставку <interface>Пријави грешку...</interface> у менију помоћи тог програма.</html>

en: The comment could not be submitted.
sr@ijekavian: Коментар није могао бити предат.

en: The comment was submitted successfully.
sr@ijekavian: Коментар је успјешно предат.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
sr@ijekavian: Допуна је двосмислена, постоји
    више од једног поклапања.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
sr@ijekavian: Текућа шема пречица је измијењена. Сачувати је прије пребацивања на нову?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
sr@ijekavian: Одредиште:

en: The distance between icons specified in pixels.
sr@ijekavian: Растојање између иконица задаје се у пикселима.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
sr@ijekavian: Документ <resource>%1</resource> је измијењен.
    Желите ли да сачувате измјене?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
sr@ijekavian: Преузети фајл је ХТМЛ фајл. Ово указује на везу ка веб сајту уместо стварног садржаја. Желите ли отворите овај сајт у прегледачу?

en: The email address this bug report is sent to.
sr@ijekavian: Адреса е‑поште на коју се шаље извјештај.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
sr@ijekavian: Фабрика не подржава стварање компонената наведеног типа.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
sr@ijekavian: Користи се лажни кориснички-агент „%1“.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sr@ijekavian: Фајлови/УРЛ‑ови које је програм отворио биће обрисани након коришћења

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
sr@ijekavian: Сљедећи фајлови неће бити отпремљени зато што не могу бити пронађени.
    Желите ли да наставите?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
sr@ijekavian: <html><p>Двосмислена комбинација тастера <shortcut>%1</shortcut>.</p><p>Употријебите <interface>Подешавање пречица</interface> из менија <interface>Подешавање</interface> да је разријешите, а дотле неће окидати ниједну радњу.</p></html>

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
sr@ijekavian: КуТ не подржава тастер који сте управо притиснули.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
sr@ijekavian: Језик овог програма је измијењен. Промјена ће се исказати по сљедећем покретању програма.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
sr@ijekavian: Библиотека %1 не нуди фабрику сагласну са КДЕ‑ом 4.

en: The library does not export a factory for creating components.
sr@ijekavian: Библиотека не извози фабрику за стварање компоненти.

en: The module %1 could not be found.
sr@ijekavian: Не могу да нађем модул <resource>%1</resource>.

en: The module %1 is disabled.
sr@ijekavian: Модул %1 је искључен.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
sr@ijekavian: Модул %1 није исправан модул за подешавање.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
sr@ijekavian: Име стила виџета, на примјер <icode>keramik</icode> или <icode>plastik</icode> (без наводника).

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
sr@ijekavian: Онтолошки фајлови који ће садржати генерисане онтологије, размацима раздвојен списак (превазиђено, боље користите аргументе.)

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
sr@ijekavian: Онтолошки фајлови који ће садржати генерисане онтологије.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
sr@ijekavian: Мјерач јачине указује на безбједност лозинке коју сте унијели. Да бисте појачали лозинку, поступите овако:
     - унесите дужу лозинку,
     - користите мјешавину малих и великих слова,
     - поред слова задајте и неке бројеве или симболе (#, %, итд.)

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
sr@ijekavian: Лозинка коју сте унијели није јака. Да бисте појачали лозинку, поступите овако:
     - унесите дужу лозинку,
     - користите мјешавину малих и великих слова,
     - поред слова задајте и неке бројеве или симболе (#, %, итд.)
    Желите ли ипак да наставите са већ унијетом лозинком?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
sr@ijekavian: Ланац парњака за ССЛ сертификате дјелује искварено.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
sr@ijekavian: Прикључак <resource>%1</resource> користи несагласну библиотеку КДЕ‑а (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
sr@ijekavian: Програм извршава 100 послова у 4 нити. Сваки посао чека насумичан број милисекунди између 1 и 1000.

en: The provided service is not valid
sr@ijekavian: Дати сервис није добар.

en: The rating could not be submitted.
sr@ijekavian: Оцјена није могла бити предата.

en: The rating was submitted successfully.
sr@ijekavian: Оцјена је успјешно предата.

en: The removal request failed.
sr@ijekavian: Захтјев за уклањање није прошао.

en: The removal request was successfully registered.
sr@ijekavian: Захтјев за уклањање успјешно је регистрован.

en: The requested operation could not be completed
sr@ijekavian: Тражени поступак није могао да се доврши

en: The selected category "%1" is invalid.
sr@ijekavian: Изабрана категорија „%1“ није добра.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
sr@ijekavian[0]: Сервер не препознаје ниједну од категорија у које покушавате да отпремате: %2
sr@ijekavian[1]: Сервер не препознаје ниједну од категорија у које покушавате да отпремате: %2
sr@ijekavian[2]: Сервер не препознаје ниједну од категорија у које покушавате да отпремате: %2
sr@ijekavian[3]: Сервер не препознаје категорију %2, у коју покушавате да отпремате.

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
sr@ijekavian: Сервис „%1“ не пружа сучеље „%2“ с кључном ријечи „%3“

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
sr@ijekavian: Сервис „%1“ не даје библиотеку или недостаје кључ <icode>Library</icode>.

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
sr@ijekavian: Сервис не даје библиотеку — недостаје кључ <icode>Library</icode> у <filename>.desktop</filename> фајлу.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
sr@ijekavian: Поставке текућег модула су измијењене.
    Желите ли да примијените измјене или да их одбаците?

en: The size of the dialog
sr@ijekavian: Величина дијалога

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
sr@ijekavian[0]: Слот је тражио %1 аргумент
sr@ijekavian[1]: Слот је тражио %1 аргумента
sr@ijekavian[2]: Слот је тражио %1 аргумената
sr@ijekavian[3]: Слот је тражио %1 аргумент

en: The socket operation is not supported
sr@ijekavian: Поступак са сокетом није подржан

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
sr@ijekavian: Извор:

en: The style '%1' was not found
sr@ijekavian: Стил „%1“ није пронађен

en: The subscription request failed.
sr@ijekavian: Захтјев за претплату није прошао.

en: The subscription was successfully completed.
sr@ijekavian: Претплаћивање је успјешно окончано.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
sr@ijekavian: Шаблонима су потребни подаци о вама, који се налазе у адресару.
    Међутим, неопходан прикључак није могао бити учитан.
    
    Инсталирајте пакет Контакт (КДЕ‑ПИМ) за ваш систем.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
sr@ijekavian: Издање овог програма — провјерите да ли постоји новије прије него што пошаљете извјештај о грешци.

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
sr@ijekavian: Новчаник „%1“ је отворен и користи се за податке из формулара и лозинке.

en: There is no matching item available.
sr@ijekavian: Не постоји ставка која се поклапа.

en: There was a network error.
sr@ijekavian: Грешка у мрежи.

en: There was an error loading data providers.
sr@ijekavian: Грешка при учитавању добављача података.

en: There was an error loading the module.
sr@ijekavian: Грешка при учитавању модула.

en: There was an error reading the file '%1'
sr@ijekavian: Грешка при читању фајла <filename>%1</filename>

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
sr@ijekavian: трећа смјена (0.00 до 7.59)

en: This Month
sr@ijekavian: овај мјесец

en: This Week
sr@ijekavian: ова седмица

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
sr@ijekavian: Овај програм је написао неко ко жели да остане анониман.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
sr@ijekavian: Овај дијалог пружа обавјештења и детаље о грешкама у скриптама које се јављају на веб страницама. У већини случајева, грешка је до самог веб сајта, односно његових аутора. Понекад, међутим, грешка може бити и у програмирању К‑освајача. Ако сумњате на сајт, разговарајте са његовим вебмастером. Ако сумњате на грешку у К‑освајачу, пошаљите извјештај на <link>http://bugs.kde.org/</link>; врло пожељно ако тада можете тачно описати поступак којим се грешка исказује.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
sr@ijekavian: Овај елемент ће бити замијењен свим елементима угнијежђене компоненте.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
sr@ijekavian: Овај фонт се користи када је потребно да су сви знакови једнаке ширине.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
sr@ijekavian: Ово је динамички списак радњи. Можете га помијерати, али ако га уклоните нећете моћи поново да га додате.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
sr@ijekavian: <html>Ово је преглед фонта „%1“. Можете га промијенити кликнувши на дугме <interface>Изабери...</interface>.</html>

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
sr@ijekavian: <html>Ово је преглед изабраног фонта. Можете га промијенити кликом на дугме <interface>Изабери...</interface>.</html>

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
sr@ijekavian: Ово је претраживи индекс. Унесите кључне ријечи за претрагу:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
sr@ijekavian: Вриједност:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
sr@ijekavian: Овај ће језик бити употријебљен у случају да ниједан претходни не садржи одговарајући превод.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
sr@ijekavian: Ово је главни језик програма, у којем ће се прво тражити сви преводи.

en: This operation requires authentication.
sr@ijekavian: Овај поступак захтијева аутентификацију.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
sr@ijekavian: Ова страница је покушала да отвори искачући прозор, који је блокиран.
    Кликом на иконицу у траци стања можете контролисати ово понашање
    или отворити искакач.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
sr@ijekavian: Ова страница је спријечена да отвори нови прозор јаваскриптом.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
sr@ijekavian: Овај програм се дистрибуира у складу са условима %1.|/|Овај програм се дистрибуира у складу са условима $[ген %1].

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
sr@ijekavian: Овај исјечак текста илуструје тренутне поставке. Можете га измијенити како бисте испробали знакове који вас посебно занимају.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
sr@ijekavian: Ова пречица приказу траку за тражење и поставља опцију <interface>Тражи само везе</interface>.

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
sr@ijekavian: Ова пречица приказује траку за тражење текста на приказаној страници. Поништава ефекат <interface>Тражи везе док куцам</interface>, која поставља опцију <interface>Тражи само везе</interface>.

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
sr@ijekavian: Ово треба јасно да опише садржај фајла. Може бити исти текст као онај из наслова КВТМЛ фајла.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
sr@ijekavian: Овај сајт је покушао да приложи фајл са вашег рачунара при предаји формулара. Прилог уклоњен ради ваше заштите.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
sr@ijekavian: Овај сајт покушава да пошаље податке из формулара путем е‑поште.
    Желите ли да наставите?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
sr@ijekavian: Овај сајт покушава да отвори јаваскриптом нови прозор прегледача.
    Желите ли то да дозволите?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
sr@ijekavian: Овај сајт предаје формулар који ће јаваскриптом отворити нови прозор прегледача.
    Желите ли то да дозволите?

en: This web page contains coding errors.
sr@ijekavian: Ова веб страница садржи грешке у кодирању.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
sr@ijekavian: Примјери послова са Тредвивером

[ctx: Time zone]
en: Region
sr@ijekavian: Регија

en: Timed out trying to connect to remote host
sr@ijekavian: Истекло је вријеме за повезивање на удаљени домаћин

en: Timeout. Check Internet connection.
sr@ijekavian: Истекло вријеме. Провјерите интернет везу.

en: Tip of the &Day
sr@ijekavian: Савјет &дана

en: Tip of the Day
sr@ijekavian: Савјет дана

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
sr@ijekavian: Наслов

en: Title:
sr@ijekavian: Наслов:

en: Tobias Anton
sr@ijekavian: Тобијас Антон

en: Tobias Koenig
sr@ijekavian: Тобијас Кениг

en: Today
sr@ijekavian: данас

en: Toggle Caret Mode
sr@ijekavian: Пребаци курсорски режим

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
sr@ijekavian: Исувише погрешних ријечи. Провјера правописа при куцању искључена.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
sr@ijekavian: Превише захтијева серверу. Покушајте поново за неколико минута.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
sr@ijekavian: Усмјерење

en: Toolbars Shown
sr@ijekavian: Приказане траке алатки

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
sr@ijekavian: Отвара се у прозору прегледача.

en: Top to Bottom, Left to Right
sr@ijekavian: од врха ка дну, са лијева на десно

en: Top to Bottom, Right to Left
sr@ijekavian: од врха ка дну, са десна на лијево

en: Torben Weis
sr@ijekavian: Торбен Вајс

en: Track menu id for debug purposes
sr@ijekavian: Прати ид. менија ради исправљања

en: Translate
sr@ijekavian: Преведи

en: Translate this entry
sr@ijekavian: Преведи ову ставку

en: Translation
sr@ijekavian: превод

en: Translation files for KLocale
sr@ijekavian: Фајлови превода за <icode>KLocale</icode>

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
sr@ijekavian: Покушајте да га реинсталирате. 
    
    Интеграција са К‑освајачем ће бити искључена.

en: Type error
sr@ijekavian: Грешка типа

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
sr@ijekavian: Уникс сокети (по тренутном домаћину и тренутном кориснику)

en: UR&I shortcuts:
sr@ijekavian: Пречице УРИ‑ја:

en: URI error
sr@ijekavian: Грешка УРИ‑ја

en: URL to open
sr@ijekavian: УРЛ за отварање

en: URL:
sr@ijekavian: УРЛ:

en: URL: %1
sr@ijekavian: УРЛ: %1

[ctx: UTC time zone]
en: UTC
sr@ijekavian: УТЦ

en: UTF-16:
sr@ijekavian: УТФ‑16:

en: UTF-8:
sr@ijekavian: УТФ‑8:

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
sr@ijekavian: Не могу да направим нови процес.
    Систем је можда достигао максималан могућ број процеса или максималан број процеса вама дозвољен да покренете.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
sr@ijekavian: Не могу да нађем компоненту уређивача Кејт;
    провјерите инсталацију КДЕ‑а.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
sr@ijekavian: Не могу да отворим привремени фајл. Грешка: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем извјештај о грешци.
    Покушајте да га предате ручно.
    Потражите упутства на <link>http://bugs.kde.org/</link>.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
sr@ijekavian: Не могу да покренем нови процес.
    Систем је можда достигао максималан могућ број отворених фајлова или максималан број фајлова вама дозвољен да отворите.

en: Undo
sr@ijekavian: Опозови

en: Undo last action
sr@ijekavian: Опозови последњу радњу

en: Undo: %1
sr@ijekavian: Опозови: %1|/|Опозови: $[ном %1]

en: Unexpected argument '%1'.
sr@ijekavian: Неочекивани аргумент „%1“.

en: Unicode category:
sr@ijekavian: Уникодска категорија:

en: Unicode code point:
sr@ijekavian: Уникодска тачка:

en: Uninstall
sr@ijekavian: Деинсталирај

en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: Unknown Application
sr@ijekavian: непознат програм

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
sr@ijekavian: Непозната грешка АПИ‑ја сервиса отворене сарадње. (%1)

en: Unknown View
sr@ijekavian: Непознат приказ

en: Unknown error
sr@ijekavian: Непозната грешка

en: Unknown option '%1'.
sr@ijekavian: Непозната опција <icode>%1</icode>.

en: Unknown protocol '%1'.
sr@ijekavian: Непознат протокол „%1“.

en: Unknown socket error
sr@ijekavian: Непозната грешка сокета

en: Unknown word
sr@ijekavian: Непозната ријеч

en: Unknown word:
sr@ijekavian: Непозната ријеч:

en: Unsupported Key
sr@ijekavian: Неподржани тастер

en: Untitled
sr@ijekavian: неименовано

en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

en: Updating
sr@ijekavian: Ажурирам

en: Upload Failed
sr@ijekavian: Отпремање није успјело

en: Upload content
sr@ijekavian: Отпремам садржај

en: Upload failed: %1
sr@ijekavian: Отпремање није успјело: %1

en: Upload first preview
sr@ijekavian: Отпремам први преглед

en: Upload second preview
sr@ijekavian: Отпремам други преглед

en: Upload third preview
sr@ijekavian: Отпремам трећи преглед

en: Uploading Failed
sr@ijekavian: Отпремање није успјело

en: Usage: %1 %2
sr@ijekavian: Употреба: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
sr@ijekavian: Користи <placeholder>directory</placeholder> као основни умјесто <filename><placeholder>base_dir</placeholder>/baseline</filename>

en: Use 'caption' as name in the titlebar
sr@ijekavian: Користи <icode>caption</icode> за садржај насловне траке

en: Use 'icon' as the application icon
sr@ijekavian: Користи <icode>icon</icode> за иконицу програма

en: Use --help to get a list of available command line options.
sr@ijekavian: Задајте --help за списак опција на располагању у командној линији.

en: Use S&tylesheet
sr@ijekavian: Користи опис &стила

en: Use alternative configuration file
sr@ijekavian: Користи алтернативни поставни фајл

en: Use p&laceholders
sr@ijekavian: Користи &мјестодржаче

en: Use the PC speaker
sr@ijekavian: Користи системски звучник

en: Use the QWS display 'displayname'
sr@ijekavian: Користи приказ КуВС‑а <icode>displayname</icode>

en: Use the X-server display 'displayname'
sr@ijekavian: Користи приказ икс‑сервера <icode>displayname</icode>

en: Use this password:
sr@ijekavian: Ова лозинка:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
sr@ijekavian: Користи се, на примјер, за самодопуну у дијалогу фајлова.

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
sr@ijekavian: О %1|/|О $[дат %1]

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
sr@ijekavian: Користи се за приказ бројева, валуте, и времена и датума

en: User comments
sr@ijekavian: Кориснички коментари

en: User path: desktop|autostart|document
sr@ijekavian: Корисничка путања: desktop|autostart|trash|document

en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
sr@ijekavian: Алатка за извршавање скрипти КЈСЕмбеда

en: Value
sr@ijekavian: вриједност

en: Various Useful Representations
sr@ijekavian: Разне корисне представе

[ctx: Verb]
en: &Insert
sr@ijekavian: &Уметни

en: Verbose output debugging mode.
sr@ijekavian: Исправљачки режим са опширним излазом.

en: Version %1
sr@ijekavian: издање %1

en: Version:
sr@ijekavian: Издање:

en: Version: %1
sr@ijekavian: Издање: %1

en: View Comments
sr@ijekavian: Прикажи коментаре

en: View Do&cument Source
sr@ijekavian: Прикажи извор &документа

en: View Document Information
sr@ijekavian: Прикажи податке о документу

en: View Frame Information
sr@ijekavian: Прикажи податке о оквиру

en: View Frame Source
sr@ijekavian: Прикажи извор оквира

en: View HTML Output
sr@ijekavian: Прикажи ХТМЛ излаз

en: View Image (%1)
sr@ijekavian: Прикажи слику (%1)

en: View document at its actual size
sr@ijekavian: Прикажи документ у стварној величини

en: Visit contributor's blog
    %1
sr@ijekavian: Посјетите блог доприносиоца
    %1

en: Visit contributor's homepage
sr@ijekavian: Посетите домаћу страницу доприносиоца

en: Visit contributor's homepage
    %1
sr@ijekavian: Посјетите домаћу страницу доприносиоца
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
sr@ijekavian: Посјетите страницу доприносиоца
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
sr@ijekavian: Посјетите профил доприносиоца на %1
    %2|/|Посетите профил доприносиоца на $[лок %1]
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
sr@ijekavian: Чека на менаџер прозора сагласан ВМ_НЕТ‑у

en: Waldo Bastian
sr@ijekavian: Валдо Бастијан

en: Wallpapers
sr@ijekavian: Тапети

en: Warning
sr@ijekavian: Упозорење

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
sr@ijekavian: Упозорење: Ово је безбједан формулар, али покушава да вам пошаље ваше податке натраг нешифроване.
    Неко са стране може бити у прилици да их пресретне и прочита.
    Желите ли заиста да наставите?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
sr@ijekavian: Упозорење: Ваши подаци ће бити послати нешифровани преко мреже.
    Желите ли заиста да наставите?

en: Week %1
sr@ijekavian: седмица %1

en: Weekend (Saturday to Sunday)
sr@ijekavian: за викенд (субота и недјеља)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
sr@ijekavian: Које ће боје бити везе на које још увијек није кликнуто.

en: What country
sr@ijekavian: Која држава

en: What font to use for menus in applications.
sr@ijekavian: Који се фонт користи за меније у програмима.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
sr@ijekavian: Који фонт користити на панелу при дну екрана, гдје су смјештени програми који се тренутно извршавају.

en: What language to use to display text
sr@ijekavian: На ком језику се приказује текст

en: What terminal application to use
sr@ijekavian: Који терминалски програм користити

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
sr@ijekavian: унесите...

en: What time is it? Click to update.
sr@ijekavian: Колико је сати? Кликните за ажурирање.

en: What's &This?
sr@ijekavian: Шта је &ово?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
sr@ijekavian: <html>Кликом на <interface>Администраторски режим...</interface> бићете упитани за администраторску (корјену) лозинку, неопходну за измјене које захтијевају корјена овлашћења.</html>

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
sr@ijekavian: <html>Кликом на <interface>Примијени</interface> поставке ће бити предате програму, али дијалог неће бити затворен.
    Користите ово када испробавате различите вриједности.</html>

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
sr@ijekavian: Кад год се покрене терминалски програм, употријебиће се овај емулатор терминала.

en: Where applications store data
sr@ijekavian: Гдје програми складиште податке

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
sr@ijekavian: Да ли укључити подршку за СОКС верзије 4 и 5 у КДЕ подсистемима

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
sr@ijekavian: Треба ли смјестити фасцикле при врху у приказу фајлова

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
sr@ijekavian: Треба ли приказивати фајлове који почињу тачком (који се по договору сматрају скривеним)

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
sr@ijekavian: Треба ли приказати и текст као додатак иконицама на тракама алатки

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
sr@ijekavian: Да ли користити обични системски звучник умјесто КДЕ‑овог система за обавјештења.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
sr@ijekavian: Треба ли приказивати иконице пречица на лијевој страни дијалога фајлова

en: White Space
sr@ijekavian: Бијели размак

en: Widget style to use
sr@ijekavian: Жељени стил виџета

en: Wishlist
sr@ijekavian: списак жеља

en: Wrong object type.
sr@ijekavian: Погрешан тип објекта.

en: XDG Application menu (.desktop files)
sr@ijekavian: ИксДГ мени програма (<filename>.desktop</filename> фајлови)

en: XDG Icons
sr@ijekavian: ИксДГ иконице

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
sr@ijekavian: ИксДГ описи менија (<filename>.directory</filename> фајлови)

en: XDG Menu layout (.menu files)
sr@ijekavian: ИксДГ распоред менија (<filename>.menu</filename> фајлови)

en: XDG Mime Types
sr@ijekavian: ИксДГ МИМЕ типови

en: XDG autostart directory
sr@ijekavian: ИксДГ фасцикла самопокретања

en: XML decimal entity:
sr@ijekavian: Декадни ИксМЛ ентитет:

en: XML parsing error
sr@ijekavian: грешка рашчлањивања ИксМЛ‑а

en: Yes
sr@ijekavian: Да

en: Yesterday
sr@ijekavian: јуче

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
sr@ijekavian: Спремате се да пренесете сљедеће фајлове са вашег рачунара на Интернет.
    Желите ли заиста да наставите?

en: You are not allowed to save the configuration
sr@ijekavian: Није вам дозвољено да сачувате поставу.

en: You are now a fan.
sr@ijekavian: Сада сте љубитељ.

en: You entered two different passwords. Please try again.
sr@ijekavian: Унијели сте двије различите лозинке. Покушајте поново.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
sr@ijekavian: Морате поново покренути дијалог да би промјене ступиле на снагу

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
sr@ijekavian: Прије него што регресиона проба отпочне, можете изабрати фајл гдје ће биљежити напредак.

en: You must enter some text to search for.
sr@ijekavian: Морате унијети текст за тражење.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
sr@ijekavian: Морате навести и наслов и опис прије него што пошаљете извјештај.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
sr@ijekavian: Дошли сте до краја списка
    ставки које се поклапају.

en: You will be asked to authenticate before saving
sr@ijekavian: Мораћете да се аутентификујете прије уписивања.

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
sr@ijekavian: Стање на рачуну вам је прениско:
    стање: %1
    цијена: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
sr@ijekavian: <html>Ваша адреса е‑поште. Уколико није исправна, употријебите дугме <interface>Подеси е‑пошту...</interface> да бисте је промијенили.</html>

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
sr@ijekavian: Ниска за замјену упућује на хватање веће од „\%1“,

en: Zoom &In
sr@ijekavian: У&величај

en: Zoom &Out
sr@ijekavian: У&мањи

en: Zoom to fit page height in window
sr@ijekavian: Увеличај тако да се висина странице уклопи у прозор

en: Zoom to fit page in window
sr@ijekavian: Увеличај тако да се страница уклопи у прозор

en: Zoom to fit page width in window
sr@ijekavian: Увеличај тако да се ширина странице уклопи у прозор

en: [%1-options]
sr@ijekavian: [%1‑опције]

en: [options]
sr@ijekavian: [опције]

en: a basic web browser using the KHTML library
sr@ijekavian: основни веб прегледач помоћу библиотеке КХТМЛ

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
sr@ijekavian: Држите %1, па притисните %2

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
sr@ijekavian: неважеће дугме

en: address family for nodename not supported
sr@ijekavian: породица адреса за име чвора није подржана

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
sr@ijekavian: примјењује КуТ‑ов опис стила на програмске виџете

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
sr@ijekavian[0]: а доступан је само %1
sr@ijekavian[1]: а доступна су само %1
sr@ijekavian[2]: а доступно је само %1
sr@ijekavian[3]: а доступан је само %1

en: but your pattern defines no captures.
sr@ijekavian: али образац не дефинише ниједно.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
sr@ijekavian[0]: док образац дефинише само %1.
sr@ijekavian[1]: док образац дефинише само %1.
sr@ijekavian[2]: док образац дефинише само %1.
sr@ijekavian[3]: док образац дефинише само једно.

en: defines the application font
sr@ijekavian: дефинише фонт програма

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
sr@ijekavian: најновији

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
sr@ijekavian: -ise суфикси

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
sr@ijekavian: -ise суфикси и са акцентима

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
sr@ijekavian: -ise суфикси и без акцената

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
sr@ijekavian: -ize суфикси

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
sr@ijekavian: -ize суфикси и са акцентима

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
sr@ijekavian: -ize суфикси и без акцената

[ctx: dictionary variant]
en: extended
sr@ijekavian: проширени

[ctx: dictionary variant]
en: large
sr@ijekavian: велики

[ctx: dictionary variant]
en: medium
sr@ijekavian: средњи

[ctx: dictionary variant]
en: small
sr@ijekavian: мали

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
sr@ijekavian: варијанта 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
sr@ijekavian: варијанта 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
sr@ijekavian: варијанта 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
sr@ijekavian: са акцентима

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
sr@ijekavian: са е

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
sr@ijekavian: са е и ё

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
sr@ijekavian: са ё

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
sr@ijekavian: без акцената

[ctx: digit set]
en: Arabic
sr@ijekavian: арапски

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
sr@ijekavian: арапскоиндијски

[ctx: digit set]
en: Bengali
sr@ijekavian: бенгалски

[ctx: digit set]
en: Devanagari
sr@ijekavian: деванагари

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
sr@ijekavian: источни арапскоиндијски

[ctx: digit set]
en: Gujarati
sr@ijekavian: гуџарати

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
sr@ijekavian: гурмуки

[ctx: digit set]
en: Kannada
sr@ijekavian: канада

[ctx: digit set]
en: Khmer
sr@ijekavian: кмерски

[ctx: digit set]
en: Malayalam
sr@ijekavian: малајалам

[ctx: digit set]
en: Oriya
sr@ijekavian: оријски

[ctx: digit set]
en: Tamil
sr@ijekavian: тамилски

[ctx: digit set]
en: Telugu
sr@ijekavian: телугу

[ctx: digit set]
en: Thai
sr@ijekavian: тајландски

en: disable XIM
sr@ijekavian: искључује ИксИМ

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
sr@ijekavian[0]: %1 љубитељ
sr@ijekavian[1]: %1 љубитеља
sr@ijekavian[2]: %1 љубитеља
sr@ijekavian[3]: 1 љубитељ

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
sr@ijekavian: кобна грешка у рашчлањивању: %1 у реду %2, колона %3

en: forces the application to run as QWS Server
sr@ijekavian: приморава програм да се извршава као КуВС сервер

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
sr@ijekavian: приморава програм да користи пун колор на
    осмобитном екрану

[ctx: go back]
en: &Back
sr@ijekavian: На&зад

[ctx: go forward]
en: &Forward
sr@ijekavian: На&пријед

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
sr@ijekavian: Пречице за %1|/|Пречице за $[аку %1]

[ctx: home page]
en: &Home
sr@ijekavian: &Домаћа

en: i18n() takes at least one argument
sr@ijekavian: i18n() захтева бар један аргумент

en: i18nc() takes at least two arguments
sr@ijekavian: i18nc() захтева бар два аргумента

en: i18ncp() takes at least three arguments
sr@ijekavian: i18ncp() захтева бар три аргумента

en: i18np() takes at least two arguments
sr@ijekavian: i18np() захтева бар два аргумента

en: include only takes 1 argument, not %1.
sr@ijekavian: укључивање узима само један аргумент, не %1.

en: invalid flags
sr@ijekavian: неисправне заставице

en: invalid value for 'ai_flags'
sr@ijekavian: неправилна вриједност за <icode>ai_flags</icode>

en: kde4-config
sr@ijekavian: <command>kde4-config</command>

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
sr@ijekavian: доле

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
sr@ijekavian: лево

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
sr@ijekavian: десно

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
sr@ijekavian: горе

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
sr@ijekavian: klauncher: Овај програм није предвиђен за ручно покретање.
    klauncher: Умјесто тога га аутоматски покреће <command>kdeinit</command>.

[ctx: left mouse button]
en: left button
sr@ijekavian: лијево дугме

en: library only takes 1 argument, not %1.
sr@ijekavian: библиотека узима само један аргумент, не %1.

en: load the testability framework
sr@ijekavian: учитава радни оквир за испробавање

en: loading %1
sr@ijekavian: учитавам %1

en: memory allocation failure
sr@ijekavian: резервисање меморије није успјело

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
sr@ijekavian: средње дугме

en: mirrors the whole layout of widgets
sr@ijekavian: изврће у огледалу читав распоред виџета

en: modified
sr@ijekavian: измијењен

en: name or service not known
sr@ijekavian: непознато име или сервис

en: no address associated with nodename
sr@ijekavian: ниједна адреса није придружена имену чвора

en: no error
sr@ijekavian: нема грешке

en: no version set (programmer error)
sr@ijekavian: издање није постављено (грешка програмера)

en: non-recoverable failure in name resolution
sr@ijekavian: неповратна грешка при одређивању имена

[ctx: normal severity]
en: Normal
sr@ijekavian: нормална

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
sr@ijekavian: * Посебне боје *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
sr@ijekavian: * Недавне боје *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
sr@ijekavian: Четрдесет боја

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
sr@ijekavian: Боје Кисеоника

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
sr@ijekavian: Боје дуге

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
sr@ijekavian: Краљевске боје

[ctx: palette name]
en: Web Colors
sr@ijekavian: Боје Веба

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
sr@ijekavian: Провјера правописа у току...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
sr@ijekavian: било када

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
sr@ijekavian: прошлог мјесеца

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
sr@ijekavian: прошле седмице

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
sr@ijekavian: прошле године

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
sr@ijekavian: овог мјесеца

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
sr@ijekavian: ове седмице

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
sr@ijekavian: ове године

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
sr@ijekavian: данас

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
sr@ijekavian: јуче

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
sr@ijekavian: посебно...

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
sr@ijekavian: <html><p>О преводу КДЕ‑а на српски језик можете читати на страницама <link url='http://sr.l10n.kde.org'>sr.l10n.kde.org</link>. Међу њима се налазе <link url='http://sr.l10n.kde.org/pojmovnik.php'>појмовник</link> и <link url='http://sr.l10n.kde.org/trapnakron/'>трапнакрон</link>, који вам могу послужити да разјасните појмове и повежете преведене с изворним изразима када год вам то затреба.</p><p>За детаљније информације о локализацији КДЕ‑а уопште, посјетите <link url='http://l10n.kde.org'>l10n.kde.org</link>.</p></html>

en: request was canceled
sr@ijekavian: захтјев је отказан

en: requested family not supported
sr@ijekavian: захтијевана породица није подржана

en: requested family not supported for this host name
sr@ijekavian: захтијевана породица није подржана за ово име домаћина

en: requested service not supported for this socket type
sr@ijekavian: захтијевани сервис није подржан за овај тип сокета

en: requested socket type not supported
sr@ijekavian: захтијевани тип сокета није подржан

[ctx: right mouse button]
en: right button
sr@ijekavian: десно дугме

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
sr@ijekavian: покретање под исправљачем може изазвати имплицитно
    <icode>-nograb</icode>, користите <icode>-dograb</icode> како бисте то избјегли

en: servname not supported for ai_socktype
sr@ijekavian: <icode>servname</icode> није подржано за <icode>ai_socktype</icode>

en: set XIM server
sr@ijekavian: подешава ИксИМ сервер

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
sr@ijekavian: задаје ИксИМ стил (икс метод уноса). Могуће
    вриједности су: <icode>onthespot</icode>, <icode>overthespot</icode>,
    <icode>offthespot</icode> и <icode>root</icode>

en: sets the application GUI style
sr@ijekavian: поставља ГУИ стил програма

en: sets the application name
sr@ijekavian: поставља име програма

en: sets the application title (caption)
sr@ijekavian: поставља насловну линију програма

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
sr@ijekavian: поставља геометрију клијента главног виџета; погледајте <icode>man X</icode> за формат аргумената (обично ширина×висина+x‑положај+y‑положај)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
sr@ijekavian: поставља подразумијевану боју позадине и
    палету програма (свијетле и тамне нијансе се
    прорачунавају)

en: sets the default button color
sr@ijekavian: поставља подразумијевану боју дугмади

en: sets the default foreground color
sr@ijekavian: поставља подразумијевану боју исписа

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sr@ijekavian: Začuđeni jež ćuškajući њушком досађује џиновском љутићу

[ctx: show help]
en: &Help
sr@ijekavian: &Помоћ

en: start interactive kjs interpreter
sr@ijekavian: покрени интерактивни интерпретатор КЈС‑а

en: start without KDE KApplication support.
sr@ijekavian: покрени без подршке за КДЕ‑ову <icode>KApplication</icode>

en: switches to synchronous mode for debugging
sr@ijekavian: пребацује у синхрони режим за исправљање

en: system error
sr@ijekavian: системска грешка

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
sr@ijekavian: говори КуТ‑у да никада не захвата миш или тастатуру

en: temporary failure in name resolution
sr@ijekavian: привремени неуспјех одређивања имена

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
sr@ijekavian: <application>%1</application> написали:
    %2|/|<application>$[аку %1]</application> написали:
    %2

en: the document is not in the correct file format
sr@ijekavian: документ није у исправном формату фајла

en: the following permission
sr@ijekavian: сљедеће дозволе

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
sr@ijekavian: Ова ставка кошта %2 %1.
    Желите ли да је купите?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
sr@ijekavian: дно

[ctx: toolbar position string]
en: Left
sr@ijekavian: лијево

[ctx: toolbar position string]
en: Right
sr@ijekavian: десно

[ctx: toolbar position string]
en: Top
sr@ijekavian: врх

en: unknown error
sr@ijekavian: непозната грешка

[ctx: unknown program name]
en: unknown
sr@ijekavian: непознато

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
sr@ijekavian: неки други умјесто подразумијеваног графичког система, опције су <icode>raster</icode> и <icode>opengl</icode> (експериментално)

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
sr@ijekavian: Ваш глас је убиљежен.

en: without name
sr@ijekavian: без имена
