kdelibs4 - en to tr translation catalogue (2241 entries)

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
tr: 
        %1 eklentisi %2 eklentisine olan bağımlılığı nedeni ile otomatik olarak seçildi

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
tr: 
        %1 eklentisinin seçimi %2 eklentisine olan bağımlılığı nedeni ile otomatik olarak kaldırıldı

en: 
    %1 options:
tr: 
    %1 seçenekleri:

en: 
    Arguments:
tr: 
    Argümanlar:

en: 
    Generic options:
tr: 
    Genel seçenekler:

en: 
    Options:
tr: 
    Seçenekler:

en: 
    Please correct.
tr: 
    Lütfen düzelt.

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
tr:    <a href="%1">[Özellikler]</a>

en:  (In new window)
tr:  (Yeni pencerede)

en:  (In other frame)
tr:  (Başka çerçeve içerisinde)

en:  - CC:
tr:  - KK:

en:  - Subject:
tr:  - Konu:

en:  Stalled
tr:  Durakladı

en: %1 &Handbook
tr: %1 &El Kitabı

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
tr: %1 (%2 - %3x%4 Benek)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
tr: %1 (%2x%3 Benek)

en: %1 (Link)
tr: %1 (Bağlantı)

en: %1 - %2x%3 Pixels
tr: %1 - %2x%3 Benek

en: %1 - unknown type
tr: %1 - bilinmeyen tip

en: %1 - unknown type of userpath
tr: %1 - kullanıcı yolu için bilinmeyen tip

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
tr[0]: %2 resmin %1 tanesi yüklendi.
tr[1]: %2 resmin %1 tanesi yüklendi.

en: %1 file | %1 files
tr[0]: %1 dosya
tr[1]: %1 dosya

en: %1 folder | %1 folders
tr[0]: %1 dizin
tr[1]: %1 dizin

en: %1 is already assigned to %2
tr: %1zaten %2 ögesine atanmış

en: %1 is not a function and cannot be called.
tr: %1 bir fonksiyon değil, çağrılamaz.

en: %1 is not an Object type
tr: %1 bir nesne türü değil

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
tr[0]: "%2" kısayolu aşağıdaki kısayollarla çakışıyor.
    Bu eylemlere boş kısayol atamak istiyor musunuz?
    %3
tr[1]: "%2" kısayolu aşağıdaki kısayollarla çakışıyor.
    Bu eylemlere boş kısayol atamak istiyor musunuz?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
tr[0]: Kısayol Çakışması
tr[1]: Kısayol Çakışması

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
tr[0]: '%2' kısayolu aşağıdaki tuş kombinasyonları ile çakışıyor:
tr[1]: '%2' kısayolu aşağıdaki tuş kombinasyonları ile çakışıyor:

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
tr[0]: X11 RGB renk dizgileri okunamadı. Aşağıdaki dosya konumları araştırıldı:
    %2
tr[1]: X11 RGB renk dizgileri okunamadı. Aşağıdaki dosya konumları araştırıldı:
    %2

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
tr[0]: Kaydedilmiş Genel Kısayollarda Çakışma
tr[1]: Kaydedilmiş Genel Kısayollarda Çakışma

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
tr[0]: %1 eklenti eklenti bağımlıkları nedeniyle otomatik olarak kuruldu
tr[1]: %1 eklenti eklenti bağımlıkları nedeniyle otomatik olarak kuruldu

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
tr[0]: %1 eklenti eklenti bağımlıkları nedeniyle otomatik olarak kaldırıldı
tr[1]: %1 eklenti eklenti bağımlıkları nedeniyle otomatik olarak kaldırıldı

en: %1%
tr: %%1

en: %1% of %2
tr: %2 verinin %%1 kadarı

en: %1/s (done)
tr: %1/s (tamamlandı)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
tr[0]: %2 (%1 bayt)
tr[1]: %2 (%1 bayt)

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
tr[0]: %2 / %1 dosya
tr[1]: %2 / %1 Dosyalar

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
tr[0]: %2 / %1 dizin
tr[1]: %2 / %1 dizin

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
tr[0]: %3 verinin %2 kadarı tamamlandı
tr[1]: %3 verinin %2 kadarı tamamlandı

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
tr[0]: %1 dosyanın %%2 kadarı
tr[1]: %1 dosyanın %%2 kadarı

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
tr[0]: %2/s (%3 kaldı)
tr[1]: %2/s (%3 kaldı)

en: &About
tr: &Hakkında

en: &About %1
tr: %1 &Hakkında

en: &Actual Size
tr: Ö&zgün Boyut

en: &Add
tr: &Ekle

en: &Add Bookmark
tr: Yer İmi &ekle

en: &Add to Custom Colors
tr: Özel &Renklere Ekle

en: &Allow storing passwords for this site
tr: &Bu site için parolanın kaydedilmesine izin ver

en: &Apply
tr: &Uygula

en: &Automatic spell checking enabled by default
tr: &Otomatik yazım denetimini öntanımlı olarak etkinleştir

en: &Available:
tr: &Kullanılabilir:

en: &Back
tr: &Geri

en: &Bookmarks
tr: Yer İ&mleri

en: &Break at Next Statement
tr: Bir Sonraki İfadede &Dur

en: &Cancel
tr: İ&ptal

en: &Close
tr: &Kapat

en: &Close Document
tr: &Belgeyi Kapat

en: &Close Wallet
tr: &Cüzdanı Kapat

en: &Close Window
tr: &Pencereyi Kapat

en: &Configure %1...
tr: %1 Uygulamasını &Yapılandır...

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
tr: JavaScript Yeni Pencere Politikalarını &Yapılandır...

en: &Copy
tr: &Kopyala

en: &Copy Email Address
tr: E-posta Adresini &Kopyala

en: &Copy Full Text
tr: Tüm Metni &Kopyala

en: &Copy Link Address
tr: B&ağlantı Adresini Kopyala

en: &Copy Text
tr: Metni &Kopyala

en: &Debug
tr: Hata &Ayıkla

en: &Defaults
tr: Ö&ntanımlılar

en: &Delete
tr: &Sil

en: &Details
tr: &Ayrıntılar

en: &Disable Error Reporting
tr: &Hata Raporlamayı Kapat

en: &Discard
tr: &Kaydetme

en: &Do Not Save
tr: Ka&ydetme

en: &Do not show this message again
tr: &Bu mesajı bir daha gösterme

en: &Edit
tr: Dü&zen

en: &Edit Bookmarks...
tr: Yer İmlerini &Düzenle...

en: &Edit...
tr: Dü&zenle...

en: &File
tr: &Dosya

en: &Find
tr: &Bul

en: &Find in Frame...
tr: Ç&erçevede Bul...

en: &Find...
tr: &Bul...

en: &Finished
tr: &Bitti

en: &First Page
tr: İ&lk Sayfa

en: &Fit to Page
tr: Sayfaya &Uydur

en: &Forward
tr: &İleri

en: &Game
tr: &Oyun

en: &Go
tr: &Git

en: &Go To...
tr: &Git...

en: &Go to Line...
tr: Sa&tıra Git...

en: &Go to Page...
tr: Sa&yfaya Git...

en: &Grant All
tr: &Tümünü Kabul Et

en: &Help
tr: &Yardım

en: &Hide Errors
tr: &Hataları Gizle

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
tr: Araç çubuğu simgelerin yanında metin gösteriyorsa metinleri &gizle

en: &Ignore
tr: Yoksay

en: &Join KDE
tr: &KDE Ekibine Katılın

en: &Keep password
tr: Parolayı &anımsa

en: &Keep this window open after transfer is complete
tr: A&ktarım tamamlandıktan sonra bu pencereyi açık tut

en: &Language:
tr: &Dil:

en: &Last Page
tr: S&on Sayfa

en: &Launch Bug Report Wizard
tr: &Hata Raporlama Sihirbazını Başlat

en: &License Agreement
tr: &Lisans Anlaşması

en: &Mail...
tr: &E-posta...

en: &Minimize
tr: &Küçült

en: &New
tr: &Yeni

en: &Next
tr: &Sonraki

en: &Next Page
tr: &Sonraki Sayfa

en: &No
tr: &Hayır

en: &OK
tr: &Tamam

en: &Open...
tr: &Aç...

en: &Order by:
tr: &Buna göre sırala:

en: &Overwrite
tr: Ü&zerine Yaz

en: &Password:
tr: &Parola:

en: &Paste
tr: Ya&pıştır

en: &Pause
tr: D&uraklat

en: &Previous
tr: &Önceki

en: &Previous Page
tr: Ö&nceki Sayfa

en: &Print...
tr: Ya&zdır...

en: &Prompt on replace
tr: &Değiştirmeden önce sor

en: &Quit
tr: Çı&k

en: &Redisplay
tr: &Tekrar Göster

en: &Redo
tr: &Yinele

en: &Redo: %1
tr: &Yinele: %1

en: &Reject All
tr: &Tümünü Reddet

en: &Remove
tr: Ka&ldır

en: &Replace
tr: &Değiştir

en: &Replace...
tr: Değ&iştir...

en: &Report Bug...
tr: &Hata Bildir...

en: &Report Bugs or Wishes
tr: &Hata ve İstek Bildirin

en: &Reset
tr: &Sıfırla

en: &Restore
tr: &Geri Yükle

en: &Resume
tr: &Devam Ettir

en: &Rotate Clockwise
tr: &Saat Yönünde Döndür

en: &Save
tr: &Kaydet

en: &Save Link As...
tr: &Bağlantıyı Farklı Kaydet...

en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

en: &Search
tr: &Ara

en: &Selected text
tr: &Seçili metin

en: &Selected:
tr: &Seçili:

en: &Send
tr: &Gönder

en: &Send Email
tr: &E-posta Gönder

en: &Send File | &Send Files
tr[0]: &Dosya Gönder
tr[1]: &Dosyalar Gönder

en: &Send Unencrypted
tr: Ş&ifrelenmemiş Gönder

en: &Settings
tr: Ayarla&r

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
tr[0]: Engellenen %1 Açılabilir Pencereyi Gö&ster
tr[1]: Engellenen %1 Açılabilir Pencereyi Gö&ster

en: &Show tips on startup
tr: &Başlangıçta ipuçlarını göster

en: &Skip
tr: &Atla

en: &Source:
tr: &Kaynak:

en: &Spelling...
tr: &Yazım Denetimi...

en: &Stop Script
tr: &Betiği Durdur

en: &Store
tr: &Kaydet

en: &Submit Anyway
tr: &Yine de Gönder

en: &Support KDE
tr: &KDE Masaüstünü Destekleyin

en: &Text to find:
tr: &Bulunacak metin:

en: &Thanks To
tr: &Teşekkürler

en: &Toolbar:
tr: &Araç Çubuğu:

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: &Try
tr: &Dene

en: &Undo
tr: &Geri Al

en: &Undo: %1
tr: &Geri: %1

en: &Up
tr: &Yukarı

en: &Verify:
tr: &Doğrula:

en: &View
tr: Görü&nüm

en: &Whole words only
tr: &Sadece tam sözcükler

en: &Yes
tr: &Evet

en: &Zoom...
tr: Ya&kınlaştır...

en: '%1' is not a valid QLayout.
tr: '%1' geçerli bir QLayout değil.

en: '%1' is not a valid QWidget.
tr: '%1' geçerli bir QWidget değil.

en: 'ai_family' not supported
tr: 'ai_family' desteklenmiyor

en: 'ai_socktype' not supported
tr: 'ai_socktype' desteklenmiyor

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
tr: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Yazarları

en: (No logo available)
tr: (Logo yok)

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
tr: (c) 1999-2002 KDE Geliştiricileri

en: --- separator ---
tr: --- ayraç ---

en: -default-
tr: -öntanımlı-

en: -unnamed-
tr: -isimsiz-

en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
tr: ... buradaki <b>yanlış yazılan</b> kelime ...

en: 1 download | %1 downloads
tr[0]: %1 indirme
tr[1]: %1 indirme

en: 1 match found. | %1 matches found.
tr[0]: 1 eşleşme bulundu.
tr[1]: %1 eşleşme bulundu.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
tr[0]: %1 değiştirme tamamlandı.
tr[1]: %1 değiştirme tamamlandı.

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
tr: sistem hatası: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
tr: Bilinmeyen protokol ailesi %1

en: << Add to Dictionary
tr: << Sözlüğe Ekle

en: <Low Surrogate>
tr: <Küçük Vekiller>

en: <Merge %1>
tr: <%1'i Birleştir>

en: <Merge>
tr: <Birleştir>

en: <Non Private Use High Surrogate>
tr: <Özel Kullanım için Olmayan Büyük Vekiller>

en: <Private Use High Surrogate>
tr: <Özel Kullanım için Büyük Vekiller>

en: <Private Use>
tr: <Özel Kullanım>

en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
tr: <a href="http://opendesktop.org">Ev Sayfası</a>

en: <b>misspelled</b>
tr: <b>hatalı yazılmış</b>

en: <br />Provider: %1
tr: <br />Sağlayıcı: %1

en: <br />Version: %1
tr: <br />Sürüm: %1

en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
tr: <h1>KJSEmbed Belgelendirme Gösterici</h1>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
tr: <h2>Bilgi: Hızlandırıcılar eklendi</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
tr: <h2>Hızlandırıcılar değiştirildi</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
tr: <h2>Hızlandırıcılar silindi</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
tr: <html><b>KDE Masaüstü</b> dünyanın dört bir yanında bulunan ve <a href="%1">Özgür Yazılım</a> geliştirme felsefesini benimsemiş olan mühendislerin, sanatçıların, yazarların ve çevirmenlerin katılımı ile geliştiriliyor. Bu topluluk KDE Geliştirme Ortamının ve KDE Yazılım Dağıtımının bir parçası olarak yüzlerce Özgür Yazılım oluşturdu. <br /><br />KDE katılımcı bir girişimdir ve KDE ürünlerini ya da çalışmalarını kontrol eden tekil bir kişilik yoktur. KDE Projesine siz de dahil herkes katkıda bulunabilir.<br /><br />KDE topluluğu ve ürettiği yazılımlar hakkında daha fazla bilgi almak için <a href="%2">%2</a> adresini ziyaret edin.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
tr: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Sürüm %2</b><br />&nbsp;</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
tr: <html><font size="5">%1</font><br/><b>sürüm %2</b><br/>KDE sürümü %3</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
tr: <html><font size="5">KDE Masaüstü - Özgür Olun!</font><br /><b>Platform Sürümü %1</b></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
tr: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(henüz bilinmiyor)</p></body></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
tr: <html>KDE Masaüstünü ücretsiz temin edebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmeniz için desteğinize ihtiyacımız var.<br /><br />KDE topluluğu kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan KDE e.V'i  Almanya'da kurdu. KDE e.V, KDE topluluğunu finansal ve hukuki konularda temsil etmektedir. KDE e.V hakkında bilgi almak için <a href="%1">%1</a> adresini ziyaret edin. <br /><br />KDE Takımı'nın  her zaman finansal desteğe ihtiyacı vardır. Yapılan bağışlar, yasal destek sağlamak, KDE geliştiricilerinin KDE'ye yaptıkları desteğin devamını sağlamak ve toplantıların, konferansların organizasyonu için harcanıyor. Sizin de <a href="%2">%2</a> adresinde anlatılan şekilde KDE'ye yardım etmenizi bekliyoruz.<br /><br />Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
tr: <html>Yazılım daima daha da geliştirilebilir ve KDE ekibi bunu yapmaya hazırdır. Siz kullanıcılar, bir şeyler beklediğiniz gibi çalışmadığında veya daha iyi olabileceğini düşündüğünüzde bize bildirmelisiniz.<br /><br />KDE Masaüstü Ortamı'nın bir hata izleme sistemi vardır. Hataları bildirmek için <a href="%1">%1</a> adresini ya da uygulamaların "Yardım" menüsünde bulunan "Hata Bildir..." ögesini kullanın.<br /><br />Bir iyileştirme önerisinde bulunmak için de hata izleme sistemini kullanabilirsiniz. "İyileştirme" önceliğini seçtiğinizden emin olun.</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
tr: <html>KDE Takımının bir üyesi olmak için yazılım mühendisi olmanız gerekmez. Uygulama arayüzlerinin çevirisi için ulusal çeviri ekibinize katılabilirsiniz. Grafikler, temalar, sesler ve geliştirilmiş belgeler hazırlayabilirsiniz. Karar verdiniz mi!<br /><br /><a href="%1">%1</a> adresini ziyaret ederek katkıda bulunabileceğiniz projeler hakkında bilgi alabilirsiniz.<br /><br />Daha fazla bilgi ve belge için <a href="%2">%2</a> adresine bakabilirsiniz.</html>

en: <not assigned>
tr: <atanmamış>

en: <p>Downloads: %1</p>
tr: <p>İndirmeler: %1</p>

en: <p>No Downloads</p>
tr: <p>İndirme Yok</p>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
tr: <p>Ciddiyeti <b>Kritik</b> olarak belirlediniz. Unutmayın ki bu ciddiyet seviyesi sadece:</p><ul><li>Sistemdeki (veya tüm sistemdeki) ilintisiz uygulamaları bozan </li><li>Ciddi veri kaybına yol açan</li><li>İlgili paketin kurulduğu sistemlerde güvenlik açığı oluşturan</li></ul>
    <p>hatalar için seçilmelidir. Raporladığınız hata yukarıdaki bu zararlardan herhangi birini veriyor mu? Eğer vermiyorsa lütfen daha düşük bir ciddiyet seviyesi seçin. Teşekkürler.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
tr: <p>Ciddiyeti <b>Önemli</b> olarak belirlediniz. Unutmayın ki bu ciddiyet seviyesi sadece:</p><ul><li>İlgili paketi kullanılmaz(a yakın) hale getiren  </li><li>Veri kaybına yol açan</li><li>İlgili paketi kullanan kullanıcıların hesaplarına erişim hakkı tanıyan güvenlik açığı oluşturan</li></ul>
    <p>hatalar için seçilmelidir. Raporladığınız hata yukarıdaki bu zararlardan herhangi birini veriyor mu? Eğer vermiyorsa lütfen daha düşük bir ciddiyet seviyesi seçin. Teşekkürler.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Bilinmeyen kelimenin tüm tekrarlarını oldukları gibi bırakmak için tıklayın</p>
    <p>Bu davranış; Eğer kelime, bir isim, kısaltma, yabancı veya başka bir kendine özel kelime ise ve bunu kullanmak ama sözlüğünüze ekleMEmek istediğinizde yararlıdır. </p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Bilinmeyen kelimenin bu görünümünü olduğu gibi korumak için tıklayın</p>
    <p>Bu davranış; Eğer kelime, bir isim, kısaltma, yabancı veya başka bir kendine özel kelime ise ve bunu kullanmak ama sözlüğünüze ekleMEmek istediğinizde yararlıdır. </p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Bilinmeyen kelimenin metin içerisindeki tüm tekrarlarını üst (sol) bölümdeki metin kutusundaki metin ile değiştirmek için buraya tıklayın.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Bilinmeyen kelimenin bu görünümünü, yukarıdaki düzelt kutusu içindeki metin ile değiştirmek için buraya tıklayın</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Buradan bilinmeyen kelimeyi gösteren bir alıntı metnini görebilirsiniz. Eğer bu bilgi bilinmeyen kelime için kullanılacak en uygun kelimeyi seçmek için yeterli değilse, doğruladığınız belgeye tıklayıp metnin daha geniş bir bölümünü okuyabilir ve tekrar buraya dönerek işleme devam edebilirsiniz.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Eğer bilinmeyen kelime hatalı olarak hecelenmişse, doğrusunun olup- olmadığını denetlemeli ve eğer varsa,-onu seçmelisiniz. Eğer listedekilerin hiçbirisi size iyi bir değiştirme gibi görünmüyorsa, yukarıdaki düzenleme kutucuğu içine doğrusunu yazabilirsiniz.</p>
    <p>Kelimenin; Sadece bu görünümünü düzeltmek istiyorsanız <b>Değiştir</b> veya tüm tekrarlarını düzeltmek için <b>Tümünü Değiştir</b> tıklayın. </p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
tr: <qt>
     <p>Eğer bilinmeyen sözcük hatalı olarak hecelenmişse, aşağıdaki listede doğrusunun olup- olmadığını denetlemeli ve eğer yoksa,-yazmalısınız.</p>
    <p>Sözcüğün Sadece bu görünümünü düzeltmek istiyorsanız <b>Değiştir</b> veya tüm tekrarlarını düzeltmek için <b>Tümünü Değiştir</b> düğmesine tıklayın.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Doğrulamaya çalıştığınız belgenin dilini buradan seçin.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Sözlükte bulunamadığı için bilinmeyen kelime bilinmeyen olarak işaretlendi.<br>
    Eğer bilinmeyen kelimenin yanlış yazılmadığını düşünüyor ve gelecekte tekrar yanlışlıkla tespit edilmesini engellemek istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer olduğu gibi bırakıp sözlüğe eklemek istemiyorsanız <b>Yoksay</b> veya <b>Tümünü Yoksay</b> düğmesine basın.</p>
    </qt>

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
tr: <qt><b>Hata</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
tr: <qt><b>Error</b>: düğüm %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
tr: <qt><p><strong>'Başlık Yazdırma'</strong></p><p>Eğer bu onay kutucuğu etkinleştirilmişse, HTML belgenin yazıcı çıktısında, her sayfanın en başında bir Başlık satırı yer alacaktır. Bu başlık, güncel tarihi, basılan sayfanın URL adresini ve sayfa numarasını içerir.</p><p>Onay kutucuğu etkisizleştirilmişse, HTML belgenin yazıcı çıktısında bir başlık satırı yer almayacaktır.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
tr: <qt><p><strong>'Resimleri Yazdır'</strong></p><p>Eğer bu onay kutucuğu etkinleştirilmişse, HTML dosya içindeki resimler de yazdırılacaktır. Yazdırma işlemi biraz uzayacak ve daha fazla mürekkep veya toner tüketilecektir.</p><p>Onay kutucuğu etkisizleştirilmişse, Sadece HTML dosyadaki metinler yazdırılacak, içindeki resimler yazdırılmayacaktır. Daha hızlı yazdırma ve daha az mürekkep veya toner tüketimi sağlar.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
tr: <qt><p><strong>'Yazıcı dostu kip'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
tr: <qt><p>Ya modülün yapılandırdığı donanım/yazılım mevcut değil ya da modül sistem yöneticisi tarafından devreden çıkartılmış.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
tr: <qt><p>Olası nedenler:<ul><li>Son KDE güncellemenizde bir hata oluşmuş ve bir denetim modülü sahipsiz bırakılmış olabilir.</li><li>Eski bir üçüncü parti modül burada kalmış olabilir.</li></ul></p><p>Bu olasılıkları dikkatlice kontrol edin ve hata iletisinde belirtilen modülü silin. Eğer bu da başarısız olursa dağıtımınıza veya uygulamayı paketleyen geliştiriciye durumu bildirin.</p></qt>

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
tr: <qt><p>Tanı:<br />%1 masaüstü dosyası bulunamadı.</p></qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
tr: <qt><p>Bu kelime "bilinmeyen sözcük" olarak değerlendirildi, çünkü güncel sözlük içinde hiçbir girdiyle eşleştirilemedi. Başka bir dilde bir kelime de olabilir.</p>
    <p>Eğer hatalı hecelenmiş bir sözcük değilse, <b>Sözlüğe Eklemek</b> için tıklayın. Bilinmeyen bir sözcüğü sözlüğe eklemek istemiyorsanız fakat olduğu gibi bırakılmasını istiyorsanız  <b>Yoksay</b> veya <b>Tümünü Yoksay</b>.</p>
    <p>Bununla birlikte, eğer sözcük hatalı hecelenmişse, aşağıdaki listeden doğrusunu bularak değiştirebilirsiniz. Değiştirilecek doğru bir seçenek yoksa kutucuğa doğrusunu yazarak <b>Değiştir</b> veya <b>Tümünü Değiştir</b> ögesini tıklayın.</p>
    </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
tr: <qt>Güvenilmeyen bir sayfa olan<br /><b>%1</b><br /> sayfasına erişim engellendi.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
tr: <qt><b>%1</b> programından çıkmak istiyor musunuz?</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
tr: <qt> <i>gpg</i> başlatılamıyor ve dosyanın geçerliliği denetlenemiyor.  <i>gpg</i> uygulamasının kurulu olduğuna emin misiniz? Değilse, indirilen kaynakların doğrulanması mümkün olmayacaktır.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
tr: <qt> <i>gpg</i> başlatılamıyor ve uygun anahtarlara ulaşılamıyor.  <i>gpg</i> uygulamasının kurulu olduğuna emin misiniz? Değilse, indirilen kaynakların doğrulanması mümkün olmayacaktır.</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
tr: <qt><i>gpg</i> başlatılamıyor ve dosya imzalanamıyor. <i>gpg</i>'nin kurulu olduğuna emin olun, aksi takdirde kaynağı imzalamak mümkün olmayacak.</qt>

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
tr: <qt><b>%1</b> ögesini İnternet'te aramak ister misiniz?</qt>

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
tr: <qt>Yazı Tipini Büyüt<br /><br />Bu penceredeki yazı tipini büyütür. Farenin orta düğmesini tıklayıp aşağı çekerek tüm yazı tipi boyutlarını görüntüleyebilirsiniz.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
tr: <qt><i>%2&lt;%3&gt;</i> kimliğine ait olan<br /><b>0x%1</b> anahtarı için parolayı girin:</qt>

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
tr: <qt><b>%1</b> için yeniden arama yapılsın mı?</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
tr: <qt>Sonrakini bul<br /><br /> Daha önce <b>Metni Bul</b> düğmesi yardımıyla bulunan bir metni sayfa içinde yeniden arar.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
tr: <qt>Öncekini bul<br /><br />Daha önce <b>Metni Bul</b> düğmesi yardımıyla bulunan bir metni sayfada daha önce geçtiği yerleri arar.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
tr: <qt>Metin bul<br /><br />Gösterilen sayfa içerisinde metin bulmanızı sağlayacak bir pencere gösterir.</qt>

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
tr: <qt>Etkinleştirildiğinde, <code><b>N</b></code>'nin sayı olduğu her <code><b>\N</b></code> ifadesi, eşlenen (parantezli gruplar) ilgili ifadeyle değiştirilecektir.<p>Yer değiştirirken gerçekten <code><b>\N</b></code> ifadesini kullanmak için önüne fazladan bir ters bölü koyun: <code><b>\\N</b></code></p></qt>

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
tr: <qt>Eğer <b>Bul</b> düğmesine basarsanız, yukarıda girmiş olduğunuz metin, belge boyunca aranacak.</qt>

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
tr: <qt>Eğer <b>Değiştir</b> düğmesine basarsanız, yukarıda girmiş olduğunuz metin, belge boyunca aranacak ve her rastlandığında değiştirme metni ile değiştirilecek.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
tr: <qt>Üzgünüm, kullanılabilir bilgi yok.<br />Beklenen KAboutData nesnesi yok.</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
tr: <qt>'<b>%1</b>' için eşleşme bulunamadı.</qt>

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
tr: <qt>Çerçeveyi Yazdır<br /><br /> Bazı sayfaların birden fazla çerçevesi olabilir. Sadece tek çerçeveyi yazdırmak için bu çerçeve üzerine tıklayın ve ardından bu fonksiyonu kullanın.</qt>

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
tr: <qt>Yazı Tipini Küçült<br /><br />Bu penceredeki yazı tipi boyutunu küçültür.Farenin orta düğmesini tıklayıp aşağı çekerek tüm yazı tipi boyutlarını görüntüleyebilirsiniz.</qt>

en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
tr: <qt>Jovie uygulamasının olaylarda nasıl konuşması gerektiğini belirtir.  Eğer "Özel metni oku" seçeneğini seçerseniz, metni kutucuğa girin.  Metin içinde eş değiştirme metinlerini kullanabilirsiniz:<dl><dt>%e</dt><dd>Olayın adı</dd><dt>%a</dt><dd>Olayı gönderen uygulama</dd><dt>%m</dt><dd>Uygulama tarafından gönderilen ileti</dd></dl></qt>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
tr: <qt>'%1' kısayolu <b>%2</b> eylemi için kullanılıyor.<br>Lütfen başka bir tane seçin.</qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
tr: <qt>Teşhis:<br />%1<p>Olası sebepler:</p><ul><li>Son KDE güncellemeniz sırasında, öksüz bir kontrol modülü kalmasına yol açan bir hata oluştu</li><li>Eski 3. parti modüllere sahipsiniz.</li></ul><p>Bu sebepleri iyice gözden geçirin ve hata iletisinde bahsedilen modülü kaldırmayı deneyin.Eğer başarısız olursanız, dağıtım paketçisiyle temasa geçin.</p></qt>

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
tr: <qt>Tanı:<br />%1 masaüstü dosyası bir kitaplık belirtmiyor.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
tr: <qt>Bu form yerel dosya sistemindeki <br /><b>%1</b>adresine gönderilecek.<br />Formu göndermek istiyor musunuz?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
tr: <qt>Bu site, JavaScript aracılığıyla yeni bir tarayıcı penceresi içinde<p>%1</p> açmak isteminde bulunuyor.<br />Buna izin verecek misiniz?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
tr: <qt>Bu site, JavaScript aracılığıyla yeni bir tarayıcı penceresi içinde<p>%1</p> açarak bir form gönderilmesi isteminde bulunuyor.<br />Formun gönderilmesine izin vermek istiyor musunuz? </qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
tr: <qt>Bu güvensiz sayfa<br /><b>%1</b> sayfasına bağlantı içeriyor.<br />Bu bağlantıyı izlemek istiyor musunuz?</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
tr: <qt>Bir hata raporu göndermek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Bu bir ağ tarayıcı penceresinde<a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> adresinde dolduracağınız bir form açacaktır. Yukarıdaki bilgiler bu sunucuya aktarılacaktır.</qt>

[ctx: @action]
en: &Font
tr: &Yazı Tipi

[ctx: @action]
en: &Justify
tr: İki Tara&fa Hizala

[ctx: @action]
en: &Strike Out
tr: &Üzeri Çizili

[ctx: @action]
en: About Application
tr: Uygulama Hakkında

[ctx: @action]
en: About KDE
tr: KDE Hakkında

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
tr: Sonraki Sekmeyi Etkinleştir

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
tr: Önceki Sekmeyi Etkinleştir

[ctx: @action]
en: Actual Size
tr: Özgün Boyut

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
tr: Yer İmi Ekle

[ctx: @action]
en: Align &Center
tr: &Ortaya Hizala

[ctx: @action]
en: Align &Left
tr: &Sola Hizala

[ctx: @action]
en: Align &Right
tr: S&ağa Hizala

[ctx: @action]
en: Back
tr: Geri

[ctx: @action]
en: Backward Word
tr: Önceki Sözcük

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
tr: Satırın Başlangıcı

[ctx: @action]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: @action]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
tr: Bildirimleri Yapılandır

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
tr: Araç Çubuklarını Yapılandır

[ctx: @action]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: @action]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
tr: Girintiyi Azalt

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
tr: Sözcüğü Geriye Doğru Sil

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
tr: Sözcüğü İleri Doğru Sil

[ctx: @action]
en: Deselect
tr: Seçimi Kaldır

[ctx: @action]
en: Document Back
tr: Geri

[ctx: @action]
en: Document Forward
tr: İleri

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
tr: Yer İmlerini Düzenle

[ctx: @action]
en: End of Line
tr: Satırın Sonu

[ctx: @action]
en: Find
tr: Ara

[ctx: @action]
en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

[ctx: @action]
en: Find Prev
tr: Öncekini Bul

[ctx: @action]
en: Fit To Height
tr: Yüksekliğe Sığdır

[ctx: @action]
en: Fit To Page
tr: Sayfaya Sığdır

[ctx: @action]
en: Fit To Width
tr: Genişliğe Sığdır

[ctx: @action]
en: Font &Size
tr: Yazı Tipi Boyutu

[ctx: @action]
en: Format Painter
tr: Biçim Boyayıcı

[ctx: @action]
en: Forward
tr: İleri

[ctx: @action]
en: Forward Word
tr: Sonraki Sözcük

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
tr: Tam Ekran Kipi

[ctx: @action]
en: Go to Line
tr: Satıra Git

[ctx: @action]
en: Goto
tr: Git

[ctx: @action]
en: Goto Page
tr: Sayfaya Git

[ctx: @action]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: @action]
en: Increase Indent
tr: Girintiyi Artır

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
tr: Cetvel Satırı Ekle

[ctx: @action]
en: Key Bindings
tr: Kısayollar

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
tr: Soldan Sağa

[ctx: @action]
en: Link
tr: Bağlantı

[ctx: @action]
en: Mail
tr: E-posta

[ctx: @action]
en: New
tr: Yeni

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
tr: Sonraki Tamamlama Eşlenir

[ctx: @action]
en: Next Item in List
tr: Listedeki Sonraki Öge

[ctx: @action]
en: Open
tr: Aç

[ctx: @action]
en: Open Recent
tr: Son Kullanılanı Aç

[ctx: @action]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: @action]
en: Paste Selection
tr: Seçimi Yapıştır

[ctx: @action]
en: Preferences
tr: Seçenekler

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
tr: Önceki Tamamlama Eşlenir

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
tr: Listedeki Önceki Öge

[ctx: @action]
en: Print
tr: Yazdır

[ctx: @action]
en: Print Preview
tr: Yazdırma Önizlemesi

[ctx: @action]
en: Prior
tr: Önceki

[ctx: @action]
en: Quit
tr: Çık

[ctx: @action]
en: Redo
tr: Yinele

[ctx: @action]
en: Reload
tr: Yeniden Yükle

[ctx: @action]
en: Replace
tr: Değiştir

[ctx: @action]
en: Report Bug
tr: Hata Bildir

[ctx: @action]
en: Revert
tr: Eski Haline Döndür

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
tr: Sağdan Sola

[ctx: @action]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: @action]
en: Save As
tr: Farklı Kaydet

[ctx: @action]
en: Save Options
tr: Seçenekleri Kaydet

[ctx: @action]
en: Select All
tr: Tümünü Seç

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
tr: Menü Çubuğunu Göster

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
tr: Durum Çubuğunu Göster

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Göster

[ctx: @action]
en: Spelling
tr: Yazım Denetimi

[ctx: @action]
en: Subscript
tr: Altsimge

[ctx: @action]
en: Substring Completion
tr: Alt İfade Tamamlama

[ctx: @action]
en: Superscript
tr: Üstsimge

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
tr: Uygulama Dilini Seç

[ctx: @action]
en: Text &Color...
tr: Metin &Rengi...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
tr: Metin &Vurgulaması...

[ctx: @action]
en: Text Completion
tr: Metin Tamamlama

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
tr: Günün İpucu

[ctx: @action]
en: To Plain Text
tr: Düz Metne

[ctx: @action]
en: Undo
tr: Geri Al

[ctx: @action]
en: Up
tr: Yukarı

[ctx: @action]
en: What's This
tr: Bu Nedir

[ctx: @action]
en: Zoom
tr: Büyüt

[ctx: @action]
en: Zoom In
tr: Büyüt

[ctx: @action]
en: Zoom Out
tr: Küçült

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
tr: Başlangıç

[ctx: @action End of document]
en: End
tr: Bitiş

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
tr: Başlangıç

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
tr: &Kalın

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
tr: &Yatık

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
tr: &Altı Çizili

[ctx: @action:button]
en: &Finished
tr: &Bitti

[ctx: @action:button]
en: Cancel
tr: İptal Et

[ctx: @action:button]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: @action:button]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
tr: Metni temizle

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
tr: &Tümü

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
tr: Baştan Başlat

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
tr: Durdur

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
tr: &Tam Ekran Kipinden Çık

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
tr: &Tam Ekran Kipi

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
tr: %1 &ile Aç

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
tr: Tam Ekran Kipinden Çık

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
tr: Tam Ekran

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
tr: Tarih %1 tarihinden daha önce olamaz

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
tr: Tarih %1 tarihinden daha sonra olamaz

[ctx: @info]
en: Delete tag
tr: Etiketi sil

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
tr: '%1' Açılsın mı?

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
tr: <resource>%1</resource> etiketi tüm dosyalar için silinsin mi?

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
tr: Geçersiz bir tarih girdiniz

[ctx: @info]
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
tr: Girilen tarih ve saat, izin verilen azami tarih ve saatten daha sonra.

[ctx: @info]
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
tr: Girilen tarih ve saat, izin verilen asgari tarih ve saatten daha önce.

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
tr: Geçersiz bir zaman girdiniz

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
tr: Saat %1 saatinden daha önce olamaz

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
tr: Saat %1 saatinden daha sonra olamaz

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
tr: '%1' bulunamadı.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
tr: Qt: %1
    KDE Geliştirme Platformu: %2
    %3: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
tr: Yazı tipi ailesi değiştirilsin mi?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
tr: Yazı tipi boyutu değiştirilsin mi?

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
tr: Yazı tipi biçimi değiştirilsin mi?

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
tr: Pencereyi tam ekran olarak göster

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
tr: Tam ekran kipinden çık

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
tr: Yazı tipi ailesi ayarlarını değiştirmek için bu kutucuğa seçin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
tr: Yazı tipi boyutlarını değiştirmek için bu kutucuğu seçin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
tr: Yazı tipi biçimini değiştirmek için bu kutucuğa tıklayın.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
tr: Buradan kullanılacak yazı tipi ailesini seçebilirsiniz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
tr: Buradan kullanılacak yazı tipi biçimini seçebilirsiniz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
tr: Buradan kullanılacak yazı tipini seçebilirsiniz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
tr: Bu, sunucu tarafından önerilen dosya adıdır

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
tr: Diğer kodlama (%1)

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
tr: Eş aralıklı

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
tr: <application>ASpell</application> Öntanımlı

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
tr: <application>Hunspell</application> Öntanımlı

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
tr: <application>ISpell</application> Öntanımlı

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
tr: Belarus Dili

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
tr: Brezilya Portekizcesi

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
tr: Çekçe

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
tr: Danimarka Dili

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
tr: İngilizce

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
tr: Fransızca

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
tr: Almanca

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
tr: Almanca (yeni heceleme)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
tr: İbranice

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
tr: Macarca

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
tr: Litvanca

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
tr: Norveççe

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
tr: Lehçe

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
tr: Portekizce

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
tr: Rusça

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
tr: Slovakça

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
tr: Slovence

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
tr: İspanyolca

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
tr: İsveççe

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
tr: İsviçre Almancası

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
tr: Türkçe

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
tr: Öntanımlı - %1

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
tr: Öntanımlı - %1 [%2]

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
tr: Arapça

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
tr: Baltık

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
tr: Orta Avrupa

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
tr: Basitleştirilmiş Çince

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
tr: Geleneksel Çince

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
tr: Kiril Alfabesi

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
tr: Devre Dışı

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
tr: Yunanca

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
tr: İbranice

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
tr: Japonca

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
tr: Korece

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
tr: Kuzey Sami

[ctx: @item Text character set]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
tr: Güney-Doğu Avrupa

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
tr: Tay Dili

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
tr: Türkçe

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
tr: Evrensel

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
tr: Batı Avrupa

[ctx: @item font]
en: Bold
tr: Kalın

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
tr: Kalın Yatık

[ctx: @item font]
en: Italic
tr: Yatık

[ctx: @item font]
en: Oblique
tr: Eğik

[ctx: @item font size]
en: Relative
tr: Değişken

[ctx: @item license]
en: Artistic License
tr: Sanatsal Lisans

[ctx: @item license]
en: BSD License
tr: BSD Lisansı

[ctx: @item license]
en: Custom
tr: Özel

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
tr: GNU Genel Kamu Lisansı Sürüm 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
tr: GNU Genel Kamu Lisansı Sürüm 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
tr: GNU Kısıtlı Genel Kamu Lisansı Sürüm 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
tr: GNU Genel Kamu Lisansı Sürüm 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
tr: Belirtilmemiş

[ctx: @item license]
en: Q Public License
tr: Q Kamu Lisansı

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
tr: Sanatsal Lisans

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
tr: BSD Lisansı

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
tr: Uluslararası <application>Ispell</application>

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
tr: Otomatik

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
tr: Sıralı Liste

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
tr: Sıralı Liste ve Otomatik

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
tr: Elle

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
tr: Kısa Otomatik

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
tr: Çember

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
tr: Disk

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
tr: Kare

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
tr[0]: 1 milisaniye
tr[1]: %1 milisaniye

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
tr[0]: 1 gün
tr[1]: %1 gün

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
tr[0]: 1 saat
tr[1]: %1 saat

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
tr[0]: 1 dakika
tr[1]: %1 dakika

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
tr[0]: 1 saniye
tr[1]: %1 saniye

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
tr: %1 gün

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
tr: %1 saat

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
tr: %1 dakika

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
tr: %1 saniye

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
tr: %1 ve %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
tr: %1 ve %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
tr: %1 ve %2

[ctx: @label]
en: Add Tags...
tr: Etiket Ekle...

[ctx: @label]
en: Change...
tr: Değiştir...

[ctx: @label]
en: Create new tag:
tr: Yeni etiket oluştur:

[ctx: @label]
en: Font:
tr: Yazı tipi:

[ctx: @label]
en: Show all tags...
tr: Tüm etiketleri göster...

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
tr: İsim: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
tr: Tür: %1

[ctx: @label center justify]
en: Center
tr: Ortala

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
tr: İki Yan&a Hizala

[ctx: @label left justify]
en: Left
tr: Sola

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
tr: Soldan Sağa

[ctx: @label right justify]
en: Right
tr: Sağa

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
tr: Sağdan Sola

[ctx: @label stroke color]
en: Color
tr: Renk

[ctx: @label:button]
en: &Open
tr: &Aç

[ctx: @label:button]
en: &Open with
tr: &Birlikte aç

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
tr: '%1' ile &Aç

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
tr: &Birlikte aç...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
tr: Bu dosya türü için bu eylemi anımsa

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
tr: İ&stemci:

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
tr: &Sözlük:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
tr: &Kodlama:

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
tr: Boyut:

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
tr: Uygulanacak etiketleri yapılandır.

[ctx: @note/plain]
en: Note: %1
tr: Not: %1

[ctx: @note/rich]
en: <i>Note</i>: %1
tr: <i>Not</i>: %1

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
tr: Tarih Yok

[ctx: @option last month]
en: Last Month
tr: Geçen Ay

[ctx: @option last week]
en: Last Week
tr: Geçen Hafta

[ctx: @option last year]
en: Last Year
tr: Geçen Yıl

[ctx: @option next month]
en: Next Month
tr: Sonraki Ay

[ctx: @option next week]
en: Next Week
tr: Sonraki Hafta

[ctx: @option next year]
en: Next Year
tr: Sonraki Yıl

[ctx: @option today]
en: Today
tr: Bugün

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
tr: Yarın

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
tr: Dün

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
tr: Bitişik yazılmış &kelimeleri yazım hatası olarak değerlendir

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
tr: Sözlükte olmayan &kök/ek kombinasyonlarını oluştur

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
tr: Otomatik denetlemeyi kapat

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
tr: İmla Denetimi Yap

[ctx: @option:check]
en: Font
tr: Yazı tipi ailesi

[ctx: @option:check]
en: Font style
tr: Yazı tipi biçimi

[ctx: @option:check]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
tr: Belgeler

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
tr: Resimler

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
tr: Kişiler

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
tr: E-postalar

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
tr: Etiketler

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
tr: Görevler

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
tr: Daha Fazla...

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
tr: Dosyalar

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
tr: Son değiştirilme zamanı

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
tr: En önemli

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
tr: Hiç açılmamış

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
tr: Öncelik yok

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
tr: 1 veya daha fazla

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
tr: 2 veya daha fazla

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
tr: 3 veya daha fazla

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
tr: 4 veya daha fazla

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
tr: Tüm Beğeniler

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
tr: En Yüksek Beğeni

[ctx: @title]
en: Delete tag
tr: Etiketi sil

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
tr: Sorgu Sonuçları

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
tr: '%1' konumundan Sorgu Sonuçları

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
tr: Kaynak

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
tr: Kaynak Türü

[ctx: @title:group]
en: Find
tr: Bul

[ctx: @title:group Document information]
en: General
tr: Genel

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
tr: Genel

[ctx: @title:menu]
en: List Style
tr: Liste Biçimi

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
tr: Metni Göster

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
tr: Metin Tamamlama

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
tr: Araç Çubuğu Ayarları

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
tr: &Taşı

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
tr: Çerçeve

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
tr: Etiket Ekle

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
tr: Etiketleri Değiştir

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
tr: İmla Denetimi Yap

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
tr: Dr. Klash'ın Hızlandırıcı Teşhisi

[ctx: @title:window]
en: Print
tr: Yazdır

[ctx: @warning/plain]
en: WARNING: %1
tr: UYARI: %1

[ctx: @warning/rich]
en: <b>Warning</b>: %1
tr: <b>Uyarı</b>: %1

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
tr: KUnitTest modüllerini çalıştırmak için kullanılabilecek bir komut-satırı uygulaması.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
tr: "%1" isminde bir dosya zaten var. Bunun üzerine yazmak istiyor musunuz?

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
tr: Bağış yap

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
tr: Ev Sayfası

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
tr[0]: Bilgi tabanı (%1 girdi)
tr[1]: Bilgi tabanı (%1 girdi)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
tr: Web sayfasına git

en: A little program to output installation paths
tr: Yükleme yolları

en: A network error has occurred. The request has failed.
tr: Bir ağ hatası oluştu. İstek başarısız oldu.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
tr: Bir protokol hatası oluştu. İstek başarısız oldu.

en: A scheme with this name already exists.
tr: Bu ismi taşıyan bir şema var.

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
tr: Bu sayfadaki bir betik, KHTML uygulamasının donmasına yol açıyor. Eğer çalışmaya devam ederse, diğer uygulamalarınızın çalışması yavaşlayabilir.
    Bu betiği durdurmak ister misiniz?

[ctx: A type of link.]
en: Blog
tr: Günlük

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
tr: Anasayfa

en: A&uthor
tr: &Yazar

en: A&uthors
tr: Y&azarlar

en: A&vailable actions:
tr: &Kullanılabilir eylemler:

en: About %1
tr: %1 Hakkında

en: About &KDE
tr: &KDE Hakkında

en: About KDE
tr: KDE Hakkında

[ctx: About KDE]
en: &About
tr: &KDE Hakkında

en: Accept
tr: Kabul et

en: Access Keys activated
tr: Erişim Tuşları etkinleştirildi

en: Action
tr: Eylem

en: Action Name
tr: Eylem Adı

en: Action takes 2 args.
tr: Eylem 2 argüman alır.

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
tr: Katkıcıya e-posta gönder

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
tr: Katkıcıya e-posta gönder
    %1

en: ActionGroup takes 2 args.
tr: EylemGrubu 2 argüman alır.

en: ActionList: %1
tr: Eylem Listesi: %1

en: Actual Font
tr: Geçerli Yazı Tipi

en: Actually generate the code.
tr: Kodu gerçekten oluştur.

en: Add
tr: Ekle

en: Add Comment
tr: Yorum Ekle

en: Add Fallback Language
tr: Kullanılacak İkincil Dili Ekle

en: Add Rating
tr: Beğeni Ekle

en: Add URL to Filter
tr: Filtrelenecek URL Ekle

en: Add a new script.
tr: Yeni bir betik ekle.

en: Add to Dictionary
tr: Sözlüğe Ekle

en: Add to Toolbar
tr: Araç Çubuğuna Ekle

en: Add to ignores...
tr: Yoksayılanlara ekle...

en: Add...
tr: Ekle...

en: Additional Information: %1
tr: Ek Bilgiler: %1

en: Address is already in use
tr: Bu adres kullanımda

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
tr: Diğer çeviriler uygun bir çeviri içermediğinde kullanılmak için daha fazla dil ekler.

en: Administrator &Mode...
tr: &Yönetici Girişi...

en: After
tr: Sonra

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
tr: ÖS

en: Again
tr: Tekrar

en: Alert
tr: Uyar

en: Alias names:
tr: Takma isimler:

en: All Categories
tr: Tüm Kategoriler

en: All Pages
tr: Tüm Sayfalar

en: All Providers
tr: Tüm Sağlayıcılar

en: All Visible Columns
tr: Görünen Tüm Sütunlar

en: Allow
tr: İzin Ver

en: Allow Tabulations
tr: Sekmelere İzin Ver

en: Alpha:
tr: Gün ışığı:

en: Already opened.
tr: Zaten açık.

en: Alternate
tr: Alternatif

en: Alternate:
tr: Sırala:

en: Ambiguous shortcut detected
tr: Belirsiz kısayol tespit edildi

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
tr: Bu sayfada bir program çalıştırılırken bir hata oluştu.
    
    %1 satır %2:
    %3

en: Annotations and Cross References
tr: Ek Açıklamalar ve Çapraz Referanslar

en: Any Character
tr: Herhangi bir Karakter

en: Anytime
tr: Herhangi Bir Zaman

en: Applet "%1" started
tr: "%1" programcığı başlatıldı

en: Applet "%1" stopped
tr: "%1" programcığı durdu

en: Applet Parameters
tr: Programcık Parametreleri

en: Application Language Changed
tr: Uygulama Dili Değiştirildi

en: Application sounds
tr: Uygulama sesleri

en: Application:
tr: Uygulama:

en: Applications menu (.desktop files)
tr: Uygulamalar menüsü (.desktop dosyaları)

en: Apply Settings
tr: Ayarları Uygula

en: Apply changes
tr: Değişiklikleri uygula

en: Approximate equivalents:
tr: Yaklaşık eşdeğerler:

en: Archives
tr: Arşivler

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
tr: Bu yapılandırma bölümü zaten %1 içinde açık

en: As-you-type spell checking disabled.
tr: Yazarken imla denetimini kapatıldı.

en: As-you-type spell checking enabled.
tr: Yazarken imla denetimi yapılır.

en: Ask before replacing each match found.
tr: Her yer değiştirme işlemi için sor.

en: Authentication error.
tr: Yetkilendirme hatası.

en: Author
tr: Yazar

en: Author:
tr: Yazar:

en: Auto Spell Check
tr: Otomatik İmla Denetimi

en: Autocorrect
tr: Otomatik düzelt

en: Automatic Detection
tr: Otomatik Bulma

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
tr: Eklenti bağımlılıklarını sağlayabilmek için otomatik değişiklikler yapıldı. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
tr: Eklenti bağımlılıklarını sağlayabilmek için otomatik değişiklikler yapıldı:

en: Autostart directories
tr: Otomatik başlatma dizinleri

en: Available KDE resource types
tr: Kullanılabilir KDE kaynak türleri

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
tr: Kullanılabilir testler: %1 (yoksayılan: %2)

en: Available Tests: 0
tr: Kullanılabilir Testler: 0

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
tr: Kötü olay yakalayıcı: Nesne %1 Tanımlayıcı %2 Yöntem %3 Tür: %4.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
tr: Yanlış slot karşılayıcısı: Nesne %1 Tanımlayıcı %2 Metod %3 İmza: %4.

en: Banner Pages
tr: Afiş Sayfaları

[ctx: Banner page]
en: Classified
tr: Sınıflandırılmış

[ctx: Banner page]
en: Confidential
tr: Güvenilir

[ctx: Banner page]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: Banner page]
en: Secret
tr: Gizli

[ctx: Banner page]
en: Standard
tr: Standart

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
tr: Çok Gizli

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
tr: Sınıflandırılmamış

[ctx: Banner page at end]
en: End
tr: Son

[ctx: Banner page at start]
en: Start
tr: Başlangıç

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Basic Page Style
tr: Temel Sayfa Biçimi

en: Become a Fan
tr: Hayranı Ol

en: Before
tr: Önce

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
tr: ÖÖ

en: Beginning of document reached.
tr: Belgenin başına ulaşıldı.

en: Billing information:
tr: Hesap bilgileri:

en: Block IFrame...
tr: IFrame'i Engelle...

en: Block Image...
tr: Resmi Engelle...

en: Block Images From %1
tr: %1 Adresinden Gelen Resimleri Engelle

en: Block:
tr: Blok:

en: Blue:
tr: Mavi:

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
tr: ve

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
tr: veya

en: Bottom to Top, Left to Right
tr: Aşağıdan Yukarıya, Soldan Sağa

en: Bottom to Top, Right to Left
tr: Aşağıdan Yukarıya, Sağdan Sola

en: Break at Next
tr: Sonrakinde Ara Ver

en: Breakpoint
tr: Kesme noktası

en: Bug report sent, thank you for your input.
tr: Hata raporu gönderildi, ilginize teşekkürler.

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
tr: INI biçimli bir tanım dosyasından Qt parçacık eklentileri oluşturur.

en: C octal escaped UTF-8:
tr: C sekizlik escaped UTF-8:

en: C&ase sensitive
tr: Bü&yük-küçük harfe duyarlı

en: C&lear
tr: &Temizle

en: C&ontinue
tr: &Devam et

en: CGIs to run from kdehelp
tr: Kdehelp içerisinden çalıştırılacak CGI dosyaları

en: CJK Ideograph Information
tr: CJK Ideograph Bilgisi

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
tr: Önbelleklenen bilgiler (site simgeleri, web sayfaları gibi)

en: Call
tr: Çağır

en: Call Stack
tr: Çağrım Yığını

en: Call to '%1' failed.
tr: '%1' çağrısı başarısız oldu.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
tr: '%1' yöntemi başarısız oldu, argüman alınamadı %2: %3

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Cancel?
tr: İptal edilsin mi?

en: Cannot create memory segment for file %1
tr: %1 dosyası için bellek parçası oluşturulamadı

en: Cannot find testregression executable.
tr: Uyumluluk testi çalıştırılabilir dosyası bulunamadı.

en: Cannot open %1 for reading
tr: %1 okumak için açılamadı

en: Cannot seek past eof
tr: eof işaretinin ilerisine gidilemiyor

en: Cantonese Pronunciation:
tr: Cantonese Telaffuzu:

en: Captured Text (%1)
tr: Yakalanan Metin (%1)

en: Carriage Return
tr: Satır Başı

en: Category:
tr: Kategori:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
tr: Uygulamanın 8-bitlik bir görüntü üzerinde özel 
    bir renk haritası yüklemesini sağlar

en: Certificate (validation: %1)
tr: Sertifika (geçerlilik: %1)

en: Change &Icon...
tr: &Simgeyi Değiştir...

en: Change Icon
tr: Simgeyi Değiştir

en: Change Te&xt...
tr: &Metni Değiştir...

en: Change Text
tr: Metni Değiştir

en: Changelog
tr: Değişim günlüğü

en: Changelog:
tr: Değişim günlüğü:

en: Changing annotations
tr: Notlar değiştiriliyor

[ctx: Character]
en: In decimal:
tr: Ondalık olarak:

en: Character used for indicating positive numbers
tr: Pozitif sayıları göstermek için kullanılan karakter

en: Character:
tr: Karakter:

en: Check Spelling
tr: İmla Denetimi Yap

en: Check Spelling...
tr: İmla Denetimi Yap...

en: Check Sycoca database only once
tr: Sycoca veritabanını sadece bir kez kontrol et

en: Check file timestamps
tr: Dosya tarih bilgilerini denetle

en: Check spelling in document
tr: Belge içerisinde yazım denetimi yap

en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
tr: İş parçacıklarının (thread) etkinliği ile ilgili günlük kaydı görmek için işaretleyin. Bilgileri uçbirim çıktısından izleyebilirsiniz.

en: Check whether config file itself requires updating
tr: Yapılandırma dosyasının güncellemeye ihtiyacı olup olmadığını kontrol et

en: Checking login...
tr: Giriş denetleniyor...

en: Choose...
tr: Seç...

en: Class
tr: Sınıf

en: Clear &History
tr: &Geçmişi Temizle

en: Clear List
tr: Listeyi Temizle

en: Clear input
tr: Girişi temizle

en: Clear the input in the edit field
tr: Düzenleme alanını temizle

en: Click for a menu of available captures.
tr: Kullanılabilir yakalamaların listesini görmek için bir menüye tıklayın.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
tr: Düzenli ifadeyi bir grafik düzenleyici ile oluşturmak için buraya tıklayın.

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
tr: Düğmeye tıklayın, ardından kısayol tuşlarına basın.
    Ctrl+a örneği için: Ctrl tuşuna basılı tutun ve a tuşuna basın.

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
tr: Ayrıntıların gizlenmesi ve pencerenin küçültülmesi için buraya tıklayın

en: Click this to expand the dialog, to show details
tr: Ayrıntıların gösterilmesi ve pencerenin genişletilmesi için buraya tıklayın

en: Click to select a font
tr: Bir yazı tipi seçmek için tıklayın

en: Close
tr: Kapat

en: Close Document
tr: Belgeyi Kapat

en: Close Message
tr: İletiyi Kapat

en: Close Script
tr: Betiği Kapat

en: Close and discard
    edited message?
tr: Düzenlenen mesaj
    kapatılıp silinsin mi?

en: Close document
tr: Belgeyi kapat

en: Close script...
tr: Betiği kapat...

en: Close source
tr: Kaynağı kapat

en: Close the current document.
tr: Geçerli belgeyi kapat.

en: Close the current window or document
tr: Güncel pencere ya da belgeyi kapat

en: Close the current window.
tr: Geçerli pencereyi kapat.

en: Close window?
tr: Pencere Kapatılsın Mı?

en: Collaborate
tr: Grup Çalışması

en: Collaboration
tr: Grup Çalışması

en: Color for links
tr: Bağlantı rengi

en: Color for visited links
tr: Ziyaret edilmiş bağlantı rengi

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
tr: Sütun No: %1

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment on entry
tr: Girdi içi yorum

en: Comment:
tr: Yorum:

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Communication error
tr: İletişim hatası

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
tr: KDE kitaplıklarını gösteren yol tanımlaması (exec_prefix) ile derlendi

en: Compiled in library path suffix
tr: Kitaplık yolu son ekine (suffix) göre derlendi

en: Compiled in prefix for KDE libraries
tr: KDE kitaplıklarını gösteren yol tanımlaması (prefix) ile derlendi

en: Compiled in version string for KDE libraries
tr: KDE kitaplıklarını gösteren sürüm ifadesine göre derlendi

en: Compiler:
tr: Derleyici:

en: Complete Match
tr: Tam Eşleşme

en: Confi&gure...
tr: &Yapılandır...

en: Configuration description files
tr: Yapılandırma tanımlama dosyaları

en: Configuration file "%1" not writable.
tr: "%1" yapılandırma dosyası yazılabilir değil.

en: Configuration file is invalid: "%1"
tr: Yapılandırma dosyası geçersiz: "%1"

en: Configuration file not found: "%1"
tr: Yapılandırma dosyası bulunamadı: "%1"

en: Configuration files
tr: Yapılandırma dosyaları

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Configure &Notifications...
tr: &Bildirimleri Yapılandır...

en: Configure Email...
tr: E-postayı Yapılandır...

en: Configure Notifications
tr: Bildirimleri Yapılandır

en: Configure S&hortcuts...
tr: &Kısayolları Yapılandır...

en: Configure Shortcut...
tr: Kısayolu Yapılandır...

en: Configure Shortcuts
tr: Kısayolları Yapılandır

en: Configure Tool&bars...
tr: &Araç Çubuğunu Yapılandır...

en: Configure Toolbars
tr: Araç Çubuklarını Yapılandır

en: Confirm
tr: Doğrula

en: Confirm Quit From System Tray
tr: Sistem Çekmecesinden Çıkmayı Onayla

en: Confirmation Required
tr: Onay İsteği

en: Confirmation: JavaScript Popup
tr: Onaylama: Javascript Penceresi

en: Conflict With Registered Global Shortcut
tr: Kaydedilmiş Genel Kısayollarda Çakışma

en: Conflict with Global Shortcut
tr: Genel Kısayollarda Çakışma

en: Conflict with Standard Application Shortcut
tr: Standart Uygulama Kısayolu ile Çakışma

en: Connection refused
tr: Bağlantı reddedildi

en: Connection timed out
tr: Bağlantıda zaman aşımı oluştu

en: Console
tr: Konsol

en: Contact author
tr: Yazar ile iletişime geç

en: Contact on Jabber
tr: Jabber ile iletişim kur

en: Continue
tr: Devam et

en: Continue from the beginning?
tr: Başından devam edilsin mi?

en: Continue from the end?
tr: Sondan devam edilsin mi?

en: Continue operation
tr: İşleme devam et

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy Image
tr: Resmi Kopyala

en: Copy Image Location
tr: Bağlantı Yolunu Kopyala

en: Copy selection to clipboard
tr: Seçimi kopyalayarak panoya al

en: Could not Launch Help Center
tr: Yardım Merkezi Başlatılamadı

en: Could not construct value
tr: Değer düzenlenemedi

en: Could not create temporary file.
tr: Geçici dosya oluşturulamadı.

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
tr: Konum geçersiz olduğundan şema dışarıya aktarılamadı.

en: Could not find '%1' executable.
tr: '%1' uygulaması bulunamadı.

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
tr: '%1' içinde 'kdemain' bulunamadı.
    %2

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
tr[0]: Bulunamayan mime türü <resource>%2</resource>
tr[1]: Bulunamayan mime türü <resource>%2</resource>

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
tr: '%2' uygulaması için '%1' eklentisi bulunamadı

en: Could not find service '%1'.
tr: '%1' servisi bulunamadı.

en: Could not install "%1": file not found.
tr: %1 yüklenemedi: Dosya bulunamadı.

en: Could not install %1
tr: %1 yüklenemedi

en: Could not launch Browser
tr: Web tarayıcı başlatılamadı

en: Could not launch Mail Client
tr: E-posta İstemcisi başlatılamadı

en: Could not launch Terminal Client
tr: Uçbirim İstemcisi başlatılamadı

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
tr: KDE Yardım Merkezi başlatılamadı:
    
    %1

en: Could not launch the browser:
    
    %1
tr: Web tarayıcı başlatılamadı:
    
    %1

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
tr: E-posta programı çalıştırılamadı: 
    
    %1

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
tr: Uçbirim istemcisi çalıştırılamadı:
    
    %1

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
tr: Yeni Ögeler Al özelliği sağlayıcıları dosyadan yüklenemedi: %1

en: Could not load print preview part
tr: Yazdırma önizlemesi parçacığı yüklenemedi

en: Could not open file '%1'
tr: '%1' dosyası açılamadı

en: Could not open file '%1': %2
tr: '%1' dosyası açılamadı: %2

en: Could not open library '%1'.
    %2
tr: '%1' kitaplığı açılamadı.
    %2

en: Could not read data from %1 into shm
tr: shm içerisine %1 dosyasından veri okunamadı

en: Could not read file '%1'
tr: '%1' dosyası okunamadı

en: Could not set non-blocking mode
tr: Bloke-olmayan kipe geçilemedi

en: Could not verify login, please try again.
tr: Giriş doğrulanamadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Create Web Shortcut
tr: Web Kısayolu Oluştur

en: Create content on server
tr: Sunucuda içerik oluştur

en: Create global database
tr: Genel veritabanı oluştur

en: Create new document
tr: Yeni belge oluştur

en: Critical
tr: Kritik

en: Cu&t
tr: &Kes

en: Curr&ent actions:
tr: Kullanılan &eylemler:

en: Current scheme:
tr: Geçerli şema:

[ctx: Custom color]
en: Custom...
tr: Özel...

en: Custom:
tr: Özel:

en: Cut
tr: Kes

en: Cut selection to clipboard
tr: Seçimi keserek panoya al

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
tr: DBus arka uç hatası: Yardımcıya bağlanılamadı. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
tr: DBus arka uç hatası: Yardımcıyla iletişime geçilemedi. Bağlantı hatası: %1. İleti hatası: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
tr: DBus Arka uç hatası: %1 %2 yardımcısından bozuk veri alındı

en: Dante SOCKS client
tr: Dante SOCKS istemcisi

en: Date and Time: %1
tr: Tarih ve Saat: %1

en: Day (06:00 to 17:59)
tr: Gündüz (06:00 - 17:59)

en: Default Font Size (100%)
tr: Öntanımlı Yazı Tipi Boyutu (% 100)

en: Default color
tr: Öntanımlı renk

en: Default language:
tr: Öntanımlı dil:

en: Default widget group name to display in designer
tr: Tasarlayıcıda gösterilecek öntanımlı parçacık grubu adı

en: Default:
tr: Öntanımlı:

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
tr: Alan

en: Definition in English:
tr: İngilizce Açıklaması:

en: Delete
tr: Sil

en: Delete item(s)
tr: Ögeleri sil

en: Dependency Check
tr: Bağımlılık Kontrolü

en: Description
tr: Açıklama

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
tr: Açıklama

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Dese&lect
tr: &Seçme

en: Desktop %1
tr: %1. Masaüstü

en: Desktop Exchange Service
tr: Masaüstü Değişim Servisi

en: Detach
tr: Ayır

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Details for %1
tr: %1 ayrıntıları

en: Details of the Request:
tr: İsteğin Ayrıntıları:

en: Details view mode
tr: Ayrıntılı görünüm kipi

en: Did you know...?
tr: Biliyor muydunuz..?

en: Digit
tr: Hane

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
tr: Testleri, temel dizini ve çıktı dizinlerini barındıran dizin.

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
tr: Testleri, temel dizini ve çıktı dizinlerini barındıran dizin. Sadece -b belirtilmemişse anlamlıdır.

en: Disable checking files (dangerous)
tr: Dosya denetimini kapat (tehlikeli)

en: Disable crash handler, to get core dumps
tr: Çökme habercisini etkisizleştirir

en: Disable incremental update, re-read everything
tr: Artımsal güncellemeyi kapat ve bunun yerine her şeyi yeniden oku

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
tr: Hata ayıklama yakalamasını pasifleştirir. Grafiksel arayüz kullandığınızda bu seçeneği kullanın.

en: Disallow
tr: İzin verme

en: Discard changes
tr: Değişiklikleri kaydetme

en: Display Images on Page
tr: Sayfada Resimleri Göster

en: Displays Thread Activity
tr: İş Parçacıkları (Thread) Etkinliklerini Gösterir

en: Distance between desktop icons
tr: Masaüstü simgelerinin arasındaki uzaklık

en: Do &not store this time
tr: Bu kez kaydet&me

en: Do Not Allow
tr: İzin Verme

en: Do Not Download
tr: İndirme

en: Do Not Fill Out
tr: Doldurma

en: Do Not Suppress Debug Output
tr: Hata Ayıklama Çıktısını Basma

en: Do not ask again
tr: Bu soruyu tekrar sorma

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
tr: İfadenin nerede değerlendirileceği bilinmiyor. Lütfen bir betiği duraklatın veya bir kaynak dosyası açın.

en: Do not run in the background.
tr: Arkaplanda çalıştırma.

en: Do not save data
tr: Veriyi kaydetme

en: Do not show the window while running tests
tr: Testler çalıştırılırken pencereyi gösterme

en: Do not show this message again
tr: Bu iletiyi bir daha gösterme

en: Do not signal applications to update
tr: Uygulamaları güncellemek için sinyalleme

en: Do not suppress debug output
tr: Hata ayıklama çıktısını basma

en: Do not use Xvfb
tr: Xvfb kullanma

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
tr: Java programcığına izin vermek istiyor musunuz, sertifika(lar):

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
tr: %1 şemasını gerçekten silmek istiyor musunuz?
    Bu işlemin sistem genelini etkileyecek bir kısayol şemasını silmediğini unutmayın.

en: Do you really want to execute '%1'?
tr: Gerçekten '%1' dosyasını çalıştırmak istiyor musunuz?

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
tr: Bu uygulamanın tüm araç çubuklarını öntanımlı ayarlarına döndürmek istediğinizden emin misiniz? Değişiklikler hemen uygulanacaktır.

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
tr: "%1" adresini gösteren  "%2" başlıklı yer iminin, Yer imi birikiminize  eklenmesini ister misiniz?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
tr: "%1" adresini gösteren yer iminin, Yer imi birikiminize eklenmesini ister misiniz?

en: Do you want to restart search at the beginning?
tr: Baştan itibaren aramaya devam etmek istiyor musunuz?

en: Do you want to restart search from the end?
tr: Arama başlangıçtan itibaren yeniden yapılsın mı?

en: Do you want to store this password for %1?
tr: Bu parolayı %1 için kaydetmek istiyor musunuz?

en: Do you want to store this password?
tr: Bu parolayı kaydetmek istiyor musunuz?

[ctx: Dock this window]
en: Dock
tr: Gömül

en: Document Information
tr: Belge Bilgileri

en: Document encoding:
tr: Belge kodlaması:

en: Domain:
tr: Alan adı:

en: Done.
tr: Bitti.

en: Double Line
tr: Çift Çizgi

en: Double Thick Line
tr: Çift Kalın Çizgi

en: Download
tr: İndir

en: Download File
tr: Dosyayı İndir

en: Download New Stuff...
tr: Yeni Özellikler İndir...

en: Download of "%1" failed, error: %2
tr: "%1" indirilemedi, hata: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
tr: Öge indirilemedi: "%1" için indirme URL'si yok.

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
tr: İndirilen dosya bir HTML sayfası. Tarayıcıda açıldı.

en: Downloads:
tr: İndirmeler:

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit selected script.
tr: Seçilen betiği düzenle.

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Editor Chooser
tr: Düzenleyici Seçici

en: Email
tr: E-posta

en: Email address:
tr: E-posta adresi:

[ctx: Email receiver address]
en: To:
tr: Kime:

[ctx: Email sender address]
en: From:
tr: Kimden:

en: Email to:
tr: E-posta ile gönder:

en: Embeddable HTML component
tr: Gömülebilir HTML elemanı

en: Embeddable component for multipart/mixed
tr: Multipart/mixt için gömülebilir bileşen

en: Emoticons
tr: Duygu Simgeleri

en: Enable &background spellchecking
tr: &Arkaplanda imla denetimini etkinleştir

en: Enable SOCKS support
tr: SOCKS desteğini etkinleştir

en: Enable component
tr: Bileşeni etkinleştir

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
tr: Otomatik Bul

[ctx: Encodings menu]
en: Default
tr: Öntanımlı

en: End of Line
tr: Satır Sonu

en: End of document reached.
tr: Belgenin sonuna ulaşıldı.

en: End of options
tr: Seçeneklerin sonu

en: Enlarge Font
tr: Yazı Tipini Büyüt

en: Enter Administrator Mode
tr: Yönetici Olarak Giriş Yap

en: Enter Search Terms...
tr: Aranacak Terimleri Girin...

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
tr: Aranacak desen'i girin veya daha önceden girilmiş bir tanesini listeden seçin.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
tr: Değiştirme dizgesi girin veya daha önceden girilmiş bir tanesini listeden seçin.

en: Enter a search term or character here
tr: Aranacak ifadeyi ya da karakteri buraya girin

en: Enter search phrase here
tr: Aranacak ifadeyi buraya girin

en: Enter the URL:
tr: Adresi girin:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
tr: Hata raporu olarak göndermek istediğiniz metni (mümkünse İngilizce) giriniz. 
    "Yolla" düğmesine tıklarsanız bu programın sorumlusuna ve KDE hata listesine bir e-posta iletisi gönderilecektir.

en: Entries failed to load
tr: Girdiler yüklenemedi

en: Equivalents:
tr: Eşdeğerler:

en: Error
tr: Hata

en: Error during rename.
tr: Yeniden adlandırma sırasında hata oluştu.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
tr: İçerilen '%1' dosyasının %2 satırı işlenirken bir hata oluştu: %3

en: Error initializing provider.
tr: Sağlayıcı başlatılamadı.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
tr: %1 başlatılamadı. KLauncher çalışmıyor ya da bu uygulamayı başlatamadı.

en: Error loading '%1'.
tr: '%1' yüklenirken hata oluştu.

en: Error opening PTY
tr: PTY açılırken hata oluştu

en: Error reading from PTY
tr: PTY'den okuma hatası

en: Error writing to PTY
tr: PTY'ye yazma hatası

en: Error: %1 - %2
tr: Hata: %1 - %2

en: Error: java executable not found
tr: Hata: java programı bulunamadı

en: Evaluation error
tr: Değerlendirme hatası

en: Evaluation threw an exception %1
tr: Değerlendirme bir istisna oluşturdu %1

en: Even Pages
tr: Çift Sayfalar

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
tr: '%1' fonksiyonu %2:%3:%4 tarafından çağrılırken istisna oluştu.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
tr: %2:%3:%4 tarafından '%1' slotu çağrılırken istisna oluştu

en: Executables in $prefix/bin
tr: $prefix/bin içerisindeki çalıştırılabilir dosyalar

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Execute File?
tr: Program Çalıştırılsın mı?

en: Execute script without gui support
tr: Betiği grafik arayüz desteği olmadan başlat

en: Execute the selected script.
tr: Seçilen betiği çalıştır.

en: Export Scheme...
tr: Şemayı Dışarıya Aktar...

en: Export to Location
tr: Konuma Aktar

en: F&ind:
tr: &Bul:

en: F&ull Screen Mode
tr: Ta&m Ekran Kipi

en: Failed to create Action.
tr: Eylem oluşturulamadı.

en: Failed to create ActionGroup.
tr: EylemGrubu oluşturulamadı.

en: Failed to create Layout.
tr: Düzen oluşturulamadı.

en: Failed to create Widget.
tr: Parçacık oluşturulamadı.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
tr: "%1" yorumlayıcısı için betik oluşturulamadı

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
tr: "%1" betik dosyası için yorumlayıcı belirlenemedi

en: Failed to load file '%1'
tr: '%1' dosyası yüklenemedi

en: Failed to load interpreter "%1"
tr: "%1" yorumlayıcısı yüklenemedi

en: Failed to open scriptfile "%1"
tr: "%1" betik dosyası açılamadı

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
tr: %2 Tipinden (%3) %1 değerine cast edilemedi.

en: Fallback language:
tr: İkincil dil:

en: Fetch content link from server
tr: Sunucudan içerik bağlantısını al

en: Fetching content data from server finished.
tr: Sunucuden veri içeriğinin alınması tamamlandı.

en: Fetching content data from server...
tr: İçerik verileri sunucudan alınıyor...

en: Fetching license data from server...
tr: Lisans verileri sunucudan alınıyor...

en: Fetching your previously updated content finished.
tr: Önceden güncellenmiş içeriğinizi getirme işlemi tamamlandı.

en: Fetching your previously updated content...
tr: Önceden güncellenmiş içeriğiniz getiriliyor...

en: File
tr: Dosya

en: File %1 does not exist
tr: %1 dosyası yok

en: File %1 not found.
tr: %1 dosyası bulunamadı.

en: File not found: %1
tr: Dosya bulunamadı: %1

en: File to read update instructions from
tr: Güncelleme bilgilerinin okunacağı dosya

en: File to upload:
tr: Gönderilecek dosya:

en: File:
tr: Dosya:

en: Fill Out
tr: Doldur

en: Filter
tr: Filtrele

en: Filter error
tr: Süzgeç hatası

en: Find
tr: Bul

en: Find &Next
tr: &Sonrakini Bul

en: Find &backwards
tr: &Geriye doğru bul

en: Find &links only
tr: Sadece &bağlantıları bul

en: Find Links as You Type
tr: Bağlantıları Yazdıkça Bul

en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

en: Find Pre&vious
tr: Önce&kini Bul

en: Find Text
tr: Metni Bul

en: Find Text as You Type
tr: Metni Yazdığınız gibi Bulun

en: Find filename inside the resource type given to --path
tr: --path ile verilen kaynaklarda dosya ismini bul

en: Finish
tr: Bitir

en: First argument must be a QObject.
tr: İlk argüman bir QObject olmalıdır.

en: Fit to Page &Height
tr: Sayfa &Yüksekliğine Uydur

en: Fit to Page &Width
tr: Sayfa &Genişliğine Uydur

en: Fixed width font
tr: Sabit boyutlu yazı tipi

en: Follow
tr: Takip et

en: Font for menus
tr: Menüler için yazı tipi

en: Font for the taskbar
tr: Görev çubuğu yazı tipi

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
tr: <br /><i>sabit</i> ya da çevreye bağlı olarak <i>değişken</i><br /> yazı tipi boyutu

en: Font style:
tr: Yazı tipi biçimi:

en: Fonts for toolbars
tr: Araç çubuğu yazı tipi

en: Frame Information
tr: Çerçeve Bilgisi

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
tr: Dondur

en: From c&ursor
tr: İ&mleçten itibaren

en: Front
tr: Ön

en: Function must be called from the main thread.
tr: Fonksiyon ana iş parçacığından (thread) çağrılmalı.

en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
tr: Weaver İş Parçacığı (Thread) Yöneticisi için Grafik Arayüzlü Örnek

en: GUI for the khtml regression tester
tr: khtml test edicisi için arayüz

en: General Character Properties
tr: genel Karakter Özellikleri

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
tr: Herhangi bir veri bütünlüğü doğrulama imkanı sunmayan Nepomuk::Resource sınıfını temel almayan basit ve hızlı sarmalayıcı (wrapper) sınıflar üret.

en: Get Hot New Stuff
tr: Yeni Ögeler Al

en: Get Hot New Stuff!
tr: Yeni Ögeler Al!

en: Get help...
tr: Yardım al...

en: Global
tr: Masaüstü Geneli

en: Global Alternate
tr: Genel Alternatif

en: Global:
tr: Masaüstü Geneli:

en: Go back in document
tr: Belge içerisinde geri git

en: Go back one step
tr: Bir adım geri git

en: Go forward in document
tr: Belge içerisinde ileri git

en: Go forward one step
tr: Bir adım ileri git

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go up
tr: Yukarı git

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
tr: Geçmişteki Sonraki Öge

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
tr: Geçmişteki Önceki Öge

en: Grave
tr: Önemli

en: Green:
tr: Yeşil:

en: HTML Settings
tr: HTML Ayarları

en: HTML Toolbar
tr: HTML Araç Çubuğu

en: HTML documentation
tr: HTML belgelendirmesi

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
tr: Standartlara yakın

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
tr: Quirkler

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
tr: Kısıtla

en: HTTP Headers
tr: HTTP Başlıkları

en: Here you can choose the font size to be used.
tr: Buradan, kullanılan yazı tipi büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
tr: Burada tuş bağıntılarının, yani tuşlarla eylemler 
    (örnek: 'kopyala') arasındaki bağıntılarını 
    (örnek: Ctrl+V) görebilirsiniz.

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
tr: Bu bölümden farklı yazı tiplerini seçebilirsiniz.

en: Hide %1
tr: Gizle %1

en: Highest Rated
tr: En Beğenilenler

en: Highlight toolbar buttons on mouse over
tr: Fare ile üzerine gelindiğinde araç çubuğu simgelerini vurgula

en: Hold Indefinitely
tr: Süresiz Olarak Beklet

en: Homepage
tr: Başlangıç Sayfası

en: Host
tr: Makine

en: Hot New Stuff Providers
tr: Yeni Özellik Sağlayıcıları

en: Hue:
tr: Ton:

en: Huge (%1x%2)
tr: Büyük (%1x%2)

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
tr: Bu içeriğin, herhangi bir telif hakkını, yasayı veya tescilli markayı kötüye kullanmadığını garanti ediyor ve IP adresimin kayıt altında tutulmasını kabul ediyorum. (Bir içeriği telif sahibinin izni olmadan dağıtmak yasadışıdır.)

en: I&gnore All
tr: Tümünü Yoksay

en: Icon Size
tr: Simge Boyutu

en: Icon te&xt:
tr: &Simge metni:

en: Icon:
tr: Simge:

en: Icons
tr: Simgeler

en: Icons Only
tr: Sadece Simge

en: Icons view mode
tr: Simge görünümü kipi

en: If enabled, search for a regular expression.
tr: Eğer etkin ise, düzenli ifadeleri ara.

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Ignored Words
tr: Yoksayılan Sözcükler

en: Image - %1x%2 Pixels
tr: Resim - %1x%2 Benek

en: Image Operations
tr: Resim İşlemleri

en: In context '%1' for action '%2'
tr: '%2' eylemi için '%1' kısayol

en: In which language did you describe the above?
tr: Yukarıdaki tanımlamada hangi dili kullandınız?

en: Inactive
tr: Pasif

en: Include path prefix (deprecated)
tr: İçerme yolu ön eki (eski)

en: Includes/Headers
tr: İçerilen Dosyalar/Başlık Dosyaları

en: Incorrect number of arguments.
tr: Hatalı argüman sayısı.

en: Incremental Spellcheck
tr: Artımsal İmla Denetimi

en: Information
tr: Bilgi

en: Initializing
tr: Başlatılıyor

en: Initializing Applet "%1"...
tr: "%1" programcığı hazırlanıyor...

en: Input file
tr: Girdi dosyası

en: Insert
tr: Araya ekle

en: Insert Place&holder
tr: &Yer tutucu ekle

en: Install
tr: Yükle

en: Install Again
tr: Yeniden Yükle

en: Installation prefix for Qt
tr: Qt için kurulum ön eki

en: Installed
tr: Kurulu

en: Installing
tr: Yükleniyor

en: Insufficient permissions in target directory.
tr: Hedef dizin içerisinde yetersiz izin.

en: Internally added if launched from Finder
tr: Bulucudan çalıştırıldıysa içeride eklendi

en: Internet Search
tr: İnternet Araması

en: Interpreter:
tr: Yorumlayıcı:

en: Invalid item.
tr: Geçersiz öge.

en: Invalid regular expression.
tr: Geçersiz düzenli ifade.

en: Invalid type in Database
tr: Veritabanında geçersiz tip

en: JS Calculator
tr: JS Hesap Makinesi

en: Japanese Kun Pronunciation:
tr: Japonca Kun Telaffuzu:

en: Japanese On Pronunciation:
tr: Japonca On Telaffuzu:

en: JavaScript &Debugger
tr: &JavaScript Hata Ayıklayıcı

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
tr: JavaScript Yer İmi Ekleme İsteği

en: JavaScript Debugger
tr: JavaScript Hata Ayıklayıcı

en: JavaScript Error
tr: JavaScript Hatası

en: JavaScript Errors
tr: JavaScript Hataları

en: Job
tr: Görev

en: Job Control
tr: Görev Kontrolü

en: Job Options
tr: Görev Seçenekleri

en: Job priority:
tr: Görev önceliği:

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
tr: Afrika Dili Betikleri

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
tr: Orta Asya Betikleri

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
tr: Birleştirici İki Eğilimli İşaretler

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
tr: Doğu Asya Betikleri

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
tr: Avrupa Alfabeleri

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
tr: Matematiksel Semboller

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
tr: Orta Doğu Betikleri

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
tr: Diğer Betikler

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
tr: Filipinler Betikleri

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
tr: Fonetik Semboller

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
tr: Güney Asya Betikleri

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
tr: Güney Doğu Asya Betikleri

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
tr: Semboller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
tr: Alfabetik Sunum Biçimleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
tr: Arapça

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
tr: Arapça Sunum Biçimleri-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
tr: Arapça Sunum Biçimleri-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
tr: Arapça Ekler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
tr: Ermenice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
tr: Oklar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
tr: Basit Latince

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
tr: Bengalce

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
tr: Blok Ögeleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
tr: Genişletilmiş Bopomofo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
tr: Kutu Çizimi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
tr: Kabartma Yazı Desenleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
tr: CJK Uyumluluğu

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
tr: CJK Uyumluluk Biçimleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
tr: CJK Uyumluluk İdeogramları

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
tr: CJK Kök Ekleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
tr: CJK Vuruşları

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
tr: CJK Sembolleri ve Noktalama İşaretleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
tr: CJK Birleşik İdeogramlar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
tr: CJK Birleşik İdeogramlar Genişleme A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
tr: Birleştirici İki Eğilimli İşaretler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
tr: Birleştirici İki Eğilimli İşaretler Ek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
tr: Semboller için Birleştirici İki Eğilimli İşaretler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
tr: Tamamlayıcı Yarı İşaretler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
tr: Hintçe Genel Rakam Biçimleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
tr: Kontrol Resimleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
tr: Parasal Semboller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
tr: Kiril Alfabesi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
tr: Genişletilmiş Kiril-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
tr: Genişletilmiş Kiril-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
tr: Kiril Ekleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
tr: Genişletilmiş Devanagari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
tr: Ekli Alfanümerikler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
tr: Ekli CJK Harfleri ve Ayları

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
tr: Genişletilmiş Ethiopic

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
tr: Ethiopic Genişletilmiş-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
tr: Ethiopic Ekler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
tr: Genel Noktalama

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
tr: Geometrik Şekiller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
tr: Gürcüce

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
tr: Gürcüce Ek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
tr: Genişletilmiş Yunanca

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
tr: Yunanca ve Coptik

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
tr: Yarı Geniş ve Tam Geniş Biçimler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
tr: Hangul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
tr: Hangul Jamo Genişletilmiş-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
tr: Hangul Jamo Genişletilmiş-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
tr: Hangul Heceleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
tr: İbranice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
tr: Büyük Özel Kullanımlı Vekiller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
tr: Büyük Vekiller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
tr: IPA Uzantıları

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
tr: İdeogram Tanımlama Karakterleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
tr: Kangxi Kökleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
tr: Katakana Fonetik Uzantıları

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
tr: Kimerce

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
tr: Khmer Sembolleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
tr: Genişletilmiş Latin Ekler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
tr: Genişletilmiş Latin-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
tr: Genişletilmiş Latin-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
tr: Genişletilmiş Latin-C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
tr: Genişletilmiş Latin-D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
tr: Latin-1 Ek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
tr: Harfe Benzeyen Semboller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
tr: Küçük Vekiller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
tr: Malaya dili

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
tr: Matematiksel Operatörler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
tr: Çeşitli Matematiksel Semboller-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
tr: Çeşitli Matematiksel Semboller-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
tr: Çeşitli Semboller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
tr: Çeşitli Semboller ve Oklar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
tr: Çeşitli Teknik Semboller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
tr: Hızlandırıcı Ton Harfleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
tr: Moğolca

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
tr: Myanmar Genişletilmiş-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
tr: Rakam Biçimleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
tr: Optik Karakter Tanıma

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
tr: Fonetik Semboller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
tr: Fonetik Uzantı Tamamlayıcı

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
tr: Özel Kullanım Alanı

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
tr: Küçük Biçimli Şekiller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
tr: Aralık Niteleyici Harfler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
tr: Özeller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
tr: Üst simgeler ve Alt simgeler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
tr: Tamamlayıcı Oklar-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
tr: Tamamlayıcı Oklar-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
tr: Tanımlayıcı Matematiksel Operatörler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
tr: Tamamlayıcı Noktalama

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
tr: Tamilce

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
tr: Tay Dili

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
tr: Tibetçe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
tr: Canadian Aboriginal

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
tr: Dönüşüm Seçiciler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
tr: Vedic Semboller

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
tr: Dikey Biçimler

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
tr: Yi Kökleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
tr: Yi Heceleri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
tr: Yijing Altı Köşeli Yıldız Sembolleri

en: KConf Update
tr: KConf Güncellemesi

en: KDE Application
tr: KDE Uygulaması

en: KDE Daemon
tr: KDE Servisi

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
tr: KDE Servisi - gerektiğinde Sycoca veritabanı güncellemesini başlatır

en: KDE Java Applet Plugin
tr: KDE Java Programcığı Eklentisi

en: KDE Test Program
tr: KDE Test Uygulaması

en: KDE Tool for updating user configuration files
tr: Kullanıcı yapılandırma dosyaları için KDE aracı

en: KDE application to run Kross scripts.
tr: Kross betiklerini çalıştırmak için KDE uygulaması.

en: KDEInit could not launch '%1'
tr: KDEInit '%1' uygulamasını başlatamadı

en: KHTML Regression Testing Utility
tr: KHTML Geriye Uyumluluk Test Aracı

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
tr: KLauncher uygulamasına D-Bus yardımıyla erişilemedi. %1 uygulaması çağrılırken hata:
    %2

en: KLibLoader: Unknown error
tr: KLibLoader: Bilinmeyen hata

en: KNewStuff contributions
tr: KNewStuff katılımları

en: Keep output results from scripts
tr: Betiklerin çıktı sonuçlarını sakla

en: Key Conflict
tr: Tuş Çakışması

en: Key Generator
tr: Anahtar Oluşturucu

en: Key used for signing:
tr: İmzalamak için kullanılan anahtar:

en: Korean Pronunciation:
tr: Korece Telaffuz:

en: Language Selection
tr: Dil Seçimi

en: Language:
tr: Dil:

en: Large (%1x%2)
tr: Büyük (%1x%2)

en: Last modified:
tr: Son değiştirilme zamanı:

en: Launching %1
tr: Çalıştırılıyor: %1

en: Leave a comment
tr: Bir yorum yap

en: Left for legacy support
tr: Eskileri desteklemek için bırak

en: Left to Right, Bottom to Top
tr: Soldan Sağa, Aşağıdan Yukarıya

en: Left to Right, Top to Bottom
tr: Soldan Sağa, Yukarıdan Aşağıya

en: Legacy pixmaps
tr: Kalıt resimler

en: Letter, Lowercase
tr: Harf, Küçük harf

en: Letter, Modifier
tr: Harf, Değiştirici

en: Letter, Other
tr: Harf, Diğer

en: Letter, Titlecase
tr: Harf, Başlık

en: Letter, Uppercase
tr: Harf, Büyük Harf

en: Level of safety of the Ruby interpreter
tr: Ruby yorumlayıcısı için güvenlik düzeyi

en: Libraries
tr: Kitaplıklar

en: Library "%1" not found
tr: "%1" kitaplığı bulunamadı

en: License Agreement
tr: Lisans Anlaşması

en: License:
tr: Lisans:

en: License: %1
tr: Lisans: %1

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
tr: Eğer uygulama QApplication::ManyColor özelliğini 
    kullanıyorsa, 8-bitlik bir görüntü üzerinde renk 
    küpünde yer alan renklerin sayısını sınırlar

en: Line
tr: Satır

en: Link Text:
tr: Bağlantı Metni:

en: Link URL:
tr: Bağlantı Adresi:

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
tr: --writeall komutuyla üretilen tüm başlık dosyalarını listele.

en: List all includes (deprecated).
tr: Tüm içerilenleri listele (eski).

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
tr: --writeall komutuyla üretilen tüm kaynak dosyaları listele.

en: Loadable modules
tr: Yüklenebilir modüller

en: Loaded Scripts
tr: Yüklenen Betikler

en: Loading Applet
tr: Programcık yükleniyor

en: Loading Preview
tr: Önizleme Yükleniyor

en: Loading data
tr: Veriler yükleniyor

en: Loading data from provider
tr: Sağlayıcıdan veriler yükleniyor

en: Loading of providers from file: %1 failed
tr: %1 dosyasından sağlayıcılar okunamadı

en: Loading one preview | Loading %1 previews
tr[0]: %1 önizleme yükleniyor
tr[1]: %1 önizleme yükleniyor

en: Loading provider information
tr: Sağlayıcı bilgileri yükleniyor

en: Local Variables
tr: Yerel Değişkenler

en: Location of installed Qt binaries
tr: Kurulu Qt ikili dosyalarının yolu

en: Location of installed Qt libraries
tr: Kurulu Qt kitaplıklarının yolu

en: Location of installed Qt plugins
tr: Kurulu Qt eklentilerinin yolu

en: Lock Toolbar Positions
tr: Araç Çubuğunun Konumunu Kilitle

en: Log thread activity
tr: İş parçacıkları (thread) için günlük kaydı tut

en: Log to a file
tr: Bir dosyaya kaydet

en: Low Password Strength
tr: Düşük Parola Güvenilirliği

en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

en: Main:
tr: Ana:

en: MainWindow
tr: Ana Pencere

en: Maintainer
tr: Projeyi Yürüten

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
tr: Büyük temizlik - Projeyi yürütenin kişisel kahramanı

en: Manage Link
tr: Bağlantıyı Yönet

en: Mandarin Pronunciation:
tr: Mandarin Telaffuzu:

en: Mark &taskbar entry
tr: Görev çubuğu girdisini işare&tle

en: Mark, Enclosing
tr: İşaret, Kapsama

en: Mark, Non-Spacing
tr: İşaret, Aralıksız

en: Mark, Spacing Combining
tr: İşaret, Aralık Birleştirme

en: Medium (%1x%2)
tr: Orta (%1x%2)

en: Mime types
tr: Mime tipleri

en: Minimize
tr: Küçült

en: Mirror Pages
tr: Yan Yana Sayfalar

en: Mirror pages along vertical axis
tr: Dikey eksende yan yana sayfalar

en: Missing Plugin
tr: Eklenti Bulunamadı

en: More Actions
tr: Daha Fazla Eylem

en: Most Downloads
tr: En Çok İndirilenler

en: Most countries have no character for this
tr: Birçok ülkenin bunun için bir karakteri yoktur

en: Most downloads
tr: En Çok İndirilen

en: Mouse Button Gesture
tr: Fare Düğmesi Eylemi

en: Mouse Shape Gesture
tr: Fare Şekli Eylemi

en: Move &Down
tr: &Aşağı Taşı

en: Move &Up
tr: &Yukarı Taşı

en: Must supply a filename.
tr: Bir dosya adı belirtilmelidir.

en: Must supply a layout name.
tr: Bir düzen adı belirtilmelidir.

en: Must supply a valid parent.
tr: Kaynak belirtilmelidir.

en: Must supply a widget name.
tr: Bir parçacık adı belirtilmeli.

en: NEC SOCKS client
tr: NEC SOCKS istemcisi

en: Name
tr: İsim

en: Name for New Scheme
tr: Yeni Şema için İsim

en: Name for new scheme:
tr: Yeni şema için isim:

en: Name of the file as it will appear on the website
tr: Dosyanın web sitesinde görüncek adı

en: Name of the plugin class to generate
tr: Oluşturulacak eklenti sınıfının adı

en: Name:
tr: İsim:

en: Name:
tr: İsim:

en: Named Colors
tr: İsimlendirilen Renkler

en: Ne&ver store for this site
tr: &Bu site için asla kaydetme

en: Nepomuk Resource Class Generator
tr: Nepomuk Kaynak Sınıfı Oluşturucu

en: Network Transmission
tr: Ağ Aktarımı

en: Network error. (%1)
tr: Ağ hatası. (%1)

en: New Scheme
tr: Yeni Şema

en: New Upload
tr: Yeni Gönderim

en: New Web Shortcut
tr: Yeni Web Kısayolu

en: New search provider
tr: Yeni arama hizmeti sağlayıcı

en: New...
tr: Yeni...

en: Newest
tr: En Yeni

en: Newline
tr: Yeni Satır

en: Next Character in History
tr: Geçmişteki Sonraki Karakter

en: Next month
tr: Gelecek ay

en: Next year
tr: Gelecek yıl

en: Night (18:00 to 05:59)
tr: Gece (18:00 - 05:59)

en: No
tr: Hayır

en: No Entries
tr: Girdi Yok

en: No Preview
tr: Önizleme Yok

[ctx: No border line]
en: None
tr: Hiçbiri

en: No classname specified
tr: Sınıf adı belirtilmemiş

en: No classname specified.
tr: Sınıf adı belirtilmemiş.

en: No further items in the history.
tr: Geçmişte başka öge yok.

en: No handler found for %1.
tr: %1 için uygun komut bulunamadı.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
tr: Üzgünüm, bilgi yok.
    KAboutData nesnesi bulunamadı.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
tr: Bu program için bir lisans koşulu verilmemiş.

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
tr: '<b>%1</b> için eşleşme bulunamadı.

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
tr: Hiç mime türü yüklü değil. Shared-mime-info paketinin kurulu olup olmadığını ve XDG_DATA_DIRS değişkeninin ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.

en: No more matches for this search direction.
tr: Bu arama yönü için başka eşleşme yok.

en: No password, use anonymous (or guest) login
tr: Parola yok, anonim (veya misafir) oturumunu kullan

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
tr: '%1' için eklenti bulunamadı.
    %2 adresinden bu eklentiyi indirmek ister misiniz?

en: No provider selected.
tr: Hiç sağlayıcı seçilmedi.

en: No service matching the requirements was found
tr: Gereksinimlerle örtüşen bir servis bulunamadı

[ctx: No shortcut defined]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
tr: Yüzen

en: No such file or directory
tr: Böyle bir dosya ya da dizin yok

en: No such function "%1"
tr: "%1" isimli bir fonksiyon yok

en: No such interpreter "%1"
tr: "%1" isimli bir yorumlayıcı yok

en: No such method '%1'.
tr: '%1' adında bir yöntem yok.

en: No suggestions for %1
tr: %1 için öneri yok

en: No target filename has been given.
tr: Hedef dosya adı belirtilmedi.

en: No text
tr: Metin yok

en: No text was replaced.
tr: Hiç yer değiştirme yapılmadı.

en: Non-printable
tr: Yazdırılabilir-olmayan

en: Not a directory
tr: Bir dizin değil

en: Not enough arguments.
tr: Yeterli argüman yok.

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
tr: Not: Web sayfasındaki içeriğinizi düzenleyebilir, güncelleyebilir ve silebilirsiniz.

en: Notes:
tr: Notlar:

en: Nothing to spell check.
tr: Yazım denetimi yapılacak bir şey yok.

en: Number, Decimal Digit
tr: Rakam, Ondalık Sayı

en: Number, Letter
tr: Numara, Harf

en: Number, Other
tr: Rakamlar, Diğer

en: Odd Pages
tr: Tek Sayfalar

en: Old upload information found, fill out fields?
tr: Eski gönderim bilgisi bulundu, alanları doldurmak ister misiniz?

en: Only 'ReadOnly' allowed
tr: Sadece 'SaltOkunur' duruma izin veriliyor

en: Only Run HTML Tests
tr: Sadece HTML Testlerini Çalıştır

en: Only Run JS Tests
tr: Sadece JS Testlerini Çalıştır

en: Only local files are supported.
tr: Üzgünüm, sadece yerel dosya sistemindeki programlar destekleniyor.

en: Only run .html tests
tr: Sadece .html testlerini çalıştır

en: Only run .js tests
tr: Sadece .js testlerini çalıştır

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
tr: Sadece bir test çalıştır. Çoklu seçeneklere izin verilir.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
tr: Yalnızca dosya adları düzenli ifadeye uyan modülleri çalıştır.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
tr: Sadece bu dizindeki test modülleri çalıştırılır. Modülleri seçmek için sorgu (query) seçeneğini kullanın.

en: Only search within the current selection.
tr: Sadece seçili bulunan alanda arama yap.

en: Open
tr: Aç

en: Open &Destination
tr: &Hedefi Aç

en: Open &File
tr: Bir Dosya &Aç

en: Open &Recent
tr: &Son kullanılanı Aç

en: Open '%1'
tr: '%1' Ögesini Aç

en: Open Script
tr: Betik Aç

en: Open a document which was recently opened
tr: Zaten açık olan bir belgeyi aç

en: Open a script...
tr: Bir betik aç...

en: Open an existing document
tr: Var olan bir belgeyi aç

en: Open file
tr: Dosya aç

en: Open in &New Tab
tr: Yeni &Sekmede Aç

en: Open in &This Window
tr: &Bu Pencerede Aç

en: Open in New &Window
tr: &Yeni Pencerede Aç

en: Opens the print dialog to print the current document
tr: Güncel belgeyi yazdırmak için yazıcı penceresini açar

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
tr: İ&leri

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
tr: İ&leri

en: Opt&ions
tr: &Seçenekler

en: Option
tr: Seçenek

en: Optional
tr: Seçimlik

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
tr: Seçimlik olarak üretilecek sınıfları belirtin. Seçeneği birçok defa kullanın (Öntanımlısı tüm sınıflardır)

en: Options
tr: Seçenekler

en: Order by:
tr: Sırala:

en: Other Contributors:
tr: Diğer Katkıda Bulunanlar:

en: Other, Control
tr: Diğer, Kontrol

en: Other, Format
tr: Diğer, Biçim

en: Other, Not Assigned
tr: Diğer, Atanmamış

en: Other, Private Use
tr: Diğer, Özel Kullanım

en: Other, Surrogate
tr: Diğer, Vekil

en: Output file
tr: Çıktı dosyası

en: Output to File...
tr: Çıktıyı Dosyaya Kaydet...

en: Overwrite
tr: Üzerine yaz

en: Overwrite File?
tr: Dosyanın üzerine yazılsın mı?

en: Overwrite existing file?
tr: Varolan dosyanın üzerine yazılsın mı?

en: PTY operation timed out
tr: PTY işlemi zaman aşımına uğradı

en: Page Border
tr: Sayfa Kenarlığı

en: Page Label
tr: Sayfa Etiketi

en: Page Set
tr: Sayfa Seti

en: Page loaded.
tr: Sayfa yüklendi.

en: Pages
tr: Sayfa

en: Pages Per Sheet
tr: Kağıt Başına Sayfa

en: Parameter
tr: Parametre

en: Parse error at %1 line %2
tr: %1 içinde %2 satırında hata

en: Password
tr: Parola

en: Password Input
tr: Parola Girdisi

en: Password echo type
tr: Parola görüntüleme türü

en: Password is empty
tr: Parola boş

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
tr[0]: Parola en az %1 karakter uzunluğunda olmalıdır
tr[1]: Parola en az %1 karakter uzunluğunda olmalıdır

en: Password strength meter:
tr: Parola güvenilirlik göstergesi:

en: Password:
tr: Parola:

en: Passwords do not match
tr: Parolalar uyuşmadı

en: Passwords match
tr: Parolalar eşlendi

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste clipboard content
tr: Pano içeriğini yapıştır

en: Path cannot be used
tr: Yol kullanılamaz

en: Path to custom SOCKS library
tr: Özel SOCKS kitaplığının yolu

en: Path to the autostart directory
tr: Otomatik başlatma dizininin yolu

en: Path to the directory containing executables to be run on session login
tr: Oturum girişinde çalıştırılacak çalıştırılabilir dosyaların yolu

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pause/Continue regression testing process
tr: Geriye uyumluluk test sürecini Duraklat/Teste Devam Et

en: Payload
tr: Kapasite

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
tr: Aramayı küçük/BÜYÜK Harf duyarlı olarak yap: 'Ali' deseninde bir giriş, 'ali' veya 'ALİ' ile uyuşmayacak, sadece 'Ali' yi bulacaktır.

en: Perform menu generation test run only
tr: Sadece menü oluşturma denemesi yap

en: Permission denied
tr: İzin verilmedi

en: Play
tr: Oynat

en: Play a &sound
tr: Bir &ses çal

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
tr: Lütfen geçerli bir khtml/ inşa dizini seçin.

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
tr: Lütfen geçerli bir 'khtmltests/regression/' dizini seçin.

en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
tr: Bu uygulamada kullanmak üzere istediğiniz bir öntanımlı metin düzenleme bileşeni seçin. If you choose <B>Sistem Öntanımlı</B> seçerseniz, kullandığınız uygulama Sistem Ayarlarındaki seçiminize sadık kalacak. Diğer tüm seçenekler öntanımlı seçeneği geçersiz kılacak.

en: Please choose the language which should be used for this application:
tr: Lütfen bu uygulama için kullanılacak dili seçin:

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
tr: Lütfen ilgili bölgeyi seçmek için resmin üzerine tıklayıp sürükleyin:

en: Please contact your system administrator.
tr: Lütfen sistem yöneticiniz ile görüşün.

en: Please describe your upload.
tr: Lütfen yüklediğiniz şeyi tanımlayın.

en: Please fill out the information about your upload in English.
tr: Lütfen gönderiminiz hakkındaki bilgileri İngilizce olarak doldurun.

en: Please give some information about yourself.
tr: Lütfen hakkınızda biraz bilgi verin.

en: Please put in a name.
tr: Lütfen adı giriniz.

en: Please report bugs to %1.
tr: Lütfen hataları %1 adresine bildirin.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
tr: Lütfen hataları <a href="mailto:%1">%2</a> adresine bildirin.

en: Please select one of the providers listed below:
tr: Aşağıdaki sağlayıcılardan birisini seçin:

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
tr: Lütfen hataları bildirmek için <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> adresini kullanın.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
tr: Lütfen hataları bildirmek için http://bugs.kde.org adresini kullanın.

en: Popup Window Blocked
tr: Açılır Pencere Bloklandı

en: Possible Causes:
tr: Olası Nedenler:

en: Possible Solutions:
tr: Olası Çözümler:

en: Possibly bad download link
tr: İndirme bağlantısı hatalı olabilir

en: Prefix in $HOME used to write files
tr: Dosyaların yazılması için $HOME yol tanımlaması

en: Prefix to install resource files to
tr: Kaynak dosyalarının yükleneceği yer

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
tr: Bu düğmeye basarsanız bu pencerede yapılan tüm değişiklikler silinecektir.

en: Preview Images
tr: Resimleri Önizle

en: Preview URL:
tr: Önizleme Adresi:

en: Preview of the "%1" font
tr: "%1" yazı tipinin önizlemesi

en: Preview of the selected font
tr: Seçilen yazı tipinin önizlemesi

en: Previous Character in History
tr: Geçmişteki Önceki Karakter

en: Previous month
tr: Geçen ay

en: Previous year
tr: Geçen yıl

en: Price
tr: Fiyat

en: Price:
tr: Fiyat:

en: Primary language:
tr: Birincil dil:

en: Print
tr: Yazdır

en: Print DOM Tree to STDOUT
tr: DOM Ağacını STDOUT'a (standart çıktı) yaz

en: Print Frame...
tr: Çerçeveyi Yazdır...

en: Print Immediately
tr: Hemen Yazdır

en: Print Previe&w
tr: Yazdırma &Önizlemesi

en: Print Preview
tr: Yazdırma Önizlemesi

en: Print Rendering Tree to STDOUT
tr: Gösterim Ağacını STDOUT'a (standart çıktı) yaz

en: Print document
tr: Belgeyi yazdır

en: Print frame tree to STDOUT
tr: Çerçeve ağacını STDOUT'a yaz

en: Print header
tr: Yazdırma başlığı

en: Print images
tr: Resimleri Yazdır

en: Printer friendly mode (black text, no background)
tr: Yazıcı dostu kipi (sadece siyah metin, arkaplan yok)

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
tr: %1 Eklenti Yükleyici

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
tr: %1 Eklenti Gönderici

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
tr: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Sürüm %2</b><br />KDE Geliştirme Platformu %3</html>

en: Progress Dialog
tr: İlerleme Penceresi

en: Properties
tr: Özellikler

en: Property
tr: Özellik

en: Props
tr: Özellikler

en: Protocol: %1
tr: Protokol: %1

en: Provider information
tr: Sağlayıcı bilgileri

en: Provider:
tr: Sağlayıcı:

en: Provider: %1
tr: Sağlayıcı: %1

en: Punctuation, Close
tr: Noktalama, Kapat

en: Punctuation, Connector
tr: Noktalama, Bağlayıcı

en: Punctuation, Dash
tr: Noktalama, Tire

en: Punctuation, Final Quote
tr: Noktalama, Bitiş Tırnak İşareti

en: Punctuation, Initial Quote
tr: Noktalama, Başlangıç Tırnak İşareti

en: Punctuation, Open
tr: Noktalama, Aç

en: Punctuation, Other
tr: Noktalama, Diğer

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
tr: Çıktıyı &lt;base_dir&gt;/output yerine &lt;directory&gt; içine koy

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
tr: QML JS hata çözücü bilgisi. Hata çözücünün etkin
    olabilmesi için uygulama -DQT_DECLARATIVE_DEBUG
    ile inşa edilmelidir

en: Qt plugins
tr: Qt eklentileri

en: Question
tr: Soru

en: Quit
tr: Çık

en: Quit application
tr: Uygulamadan Çık

en: Quit application...
tr: Uygulamadan çık...

en: R&eplace All
tr: &Tümünü Değiştir

en: Range error
tr: Aralık hatası

en: Rate this entry
tr: Bu girdiyi puanla

en: Rating
tr: Beğeni

en: Rating for entry
tr: Girdi için beğeni

en: Rating:
tr: Beğeni:

en: Rating: %1
tr: Beğeni: %1

en: Rating: %1%
tr: Beğeni: %%1

en: Re&do
tr: &Yinele

en: Re&vert
tr: Es&ki haline döndür

en: Re: %1
tr: Ynt: %1

en: Read-only filesystem
tr: Salt okunur dosya sistemi

en: Ready
tr: Hazır

en: Reason for price:
tr: Fiyatın sebebi:

en: Reassign
tr: Yeniden Ata

en: Rebuilds the system configuration cache.
tr: Sistem yapılandırma ön belleğini yeniden kurar.

en: Red:
tr: Kırmızı:

en: Redisplay document
tr: Belgeyi tekrar göster

en: Redo
tr: Yinele

en: Redo last undone action
tr: Son geri alma işlemine kadar yinele

en: Redo: %1
tr: Yinele: %1

en: Reference
tr: Referans

en: Reference error
tr: Referans hatası

en: Regenerate baseline (instead of checking)
tr: Temeli yeniden oluştur (kontrol etmek yerine)

en: Register a new account
tr: Yeni bir hesap kaydet

en: Regression Testing Status
tr: Geriye Uyumluluk Testi Durumu

en: Regression tester for khtml
tr: Khtml için Uyumluluk Testi Aracı

en: Regression testing output
tr: Geriye uyumluluk testi çıktısı

en: Regular e&xpression
tr: &Düzenli ifade

en: Reindent Sources
tr: Kaynakları Yeniden Girintile

en: Reject
tr: Reddet

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
tr: Deneme durumu için yol ya da deneme durumları için kullanılan dizin (-t ile eşdeğerdir ).

en: Reload Frame
tr: Çerçeveyi Yeniden Yükle

en: Remaining number of jobs:
tr: Kalan işlerin sayısı:

en: Remember password
tr: Parolayı anımsa

en: Removal of entry
tr: Girdi kaldırma

en: Remove
tr: Çıkar

en: Remove from ignores...
tr: Yoksayılanlardan kaldır...

en: Remove password for form %1
tr: %1 formu için parolayı kaldır

en: Remove selected script.
tr: Seçilen betiği kaldır.

en: Rendering mode:
tr: Hazırlama kipi:

en: Repeats, One or More Times
tr: Bir ya da Daha Fazla Sayıda Tekrar

en: Repeats, Zero or More Times
tr: Sıfır ya da Daha Fazla Sayıda Tekrar

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace &with:
tr: &Bununla değiştir:

en: Replace '%1' with '%2'?
tr:  '%1' yerine '%2' getirilsin mi?

en: Replace With
tr: Bununla Değiştir

en: Replace&ment text:
tr: &Yerine konulacak metin:

en: Report Exceptions
tr: İstisnaları Bildir

en: Report bad entry
tr: Kötü girdi raporla

en: Requested Font
tr: İstenen Yazı Tipi

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
tr: Bir eşleşmenin başarılı olması için iki ucunun da kelime sınırlarında (word boundaries) olmasını gerektir.

en: Reserved Shortcut
tr: Ayrılmış Kısayol

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset Toolbars
tr: Araç Çubuklarını Sıfırla

en: Reset all items to their default values
tr: Tüm ögelerin değerlerini öntanımlı haline getir

en: Reset configuration
tr: Yapılandırmayı sıfırla

en: Reset to Defaults
tr: Öntanımlılara Geri Dön

en: Restore the application for the given 'sessionId'
tr: Bu 'sessionId' için uygulamayı geri yükle

en: Revert unsaved changes made to document
tr: Belgede yapılan ve kaydedilmemiş olan değişiklikleri geri al

en: Right to Left, Bottom to Top
tr: Sağdan Sola, Aşağıdan Yukarıya

en: Right to Left, Top to Bottom
tr: Sağdan Sola, Yukarıdan Aşağıya

en: Rotate &Counterclockwise
tr: S&aat Yönünün Tersine Döndür

en: Run
tr: Çalıştır

en: Run &command
tr: Ko&mut çalıştır

en: Run Kross scripts.
tr: Kross betiklerini çalıştır.

en: Run Single Test...
tr: Tek Test Çalıştır...

en: Run Tests...
tr: Testleri Çalıştır...

en: Run To...
tr: Buraya Kadar Çalıştır...

en: Run script...
tr: Betik çalıştır...

en: Run test...
tr: Testi çalıştır...

en: Run to breakpoint...
tr: Kesme noktasına kadar çalıştır...

en: S&earch:
tr: &Ara:

en: S&kip run-together words
tr: &Bitişik kelimeleri atla

en: S&ubject:
tr: &Konu:

en: S&uggest
tr: Ö&ner

[ctx: SSL error]
en: No error
tr: Hata yok

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
tr: Sertifika sağlayıcının sertifikası geçersiz

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
tr: Sertifika makamının sertifikası, bu sertifikanın amacını reddediyor.

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
tr: Sertifika iç sebeplerden dolayı doğrulanamadı

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
tr: Sertifika zinciri çok uzun

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
tr: Sertifika verilen makineye uygulanmadı

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
tr: Sertifika iptal edilmiş

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
tr: Sertifikanın tarihi geçmiş

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
tr: Sertifika geçersiz

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
tr: Sertifika güvenilir bir sertifika otoritesi tarafından imzalanmamış

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
tr: Bu sertifika bu amaç için uygun değil

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
tr: Uç herhangi bir sertifika sunmadı

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
tr: Kök sertifikanın otoritesinin sertifikası bu şekilde kullanılmak için güvenilir değil

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Saturation:
tr: Doygunluk:

en: Save &As...
tr: &Farklı Kaydet...

en: Save &Background Image As...
tr: &Arkaplan Resmini Farklı Kaydet...

en: Save &Frame As...
tr: Ç&erçeveyi Farklı Kaydet...

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

en: Save Background Image As
tr: Arkaplan Resmini Farklı Kaydet

en: Save Frame As
tr: Çerçeveyi Farklı Kaydet

en: Save Image As
tr: Resmi Farklı Kaydet

en: Save Image As...
tr: Resmi Farklı Kaydet...

en: Save Link As
tr: Bağlantıyı Farklı Kaydet

en: Save as Scheme Defaults
tr: Şema Öntanımlı Değerleri olarak Kaydet

en: Save data
tr: Veriyi kaydet

en: Save document
tr: Belgeyi kaydet

en: Save document under a new name
tr: Belgeyi yeni bir isimle kaydet

en: Save file with another name
tr: Dosyayı farklı bir isimle kaydet

en: Scheduled printing:
tr: Zamanlanmış yazdırma:

en: Script to execute
tr: Çalıştırılacak betik

en: Scriptfile
tr: Betik dosyası

en: Scriptfile "%1" does not exist.
tr: "%1" betik dosyası yok.

en: Se&verity
tr: &Önem

en: Search
tr: Ara

en: Search &provider name:
tr: Arama hizmeti &sağlayıcısının adı:

en: Search Columns
tr: Sütunlarda Ara

en: Search Plugins
tr: Eklentilerde Ara

en: Search backwards.
tr: Geriye doğru ara.

en: Search for '%1' with
tr: '%1' ifadesini şununla ara

en: Search for '%1' with %2
tr: %2 içerisinde %1ögesini ara

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
tr: Kısayol isimlerini (örn: Copy ) veya tuş bileşimlerini (örn: Ctrl+C ) buraya yazarak etkileşimli olarak arayabilirsiniz.

en: Search path for resource type
tr: Kaynak kaynak türlerinin aranacağı yol

en: Search:
tr: Ara:

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
tr: İkinci Vardiya (16:00'dan 23:59'a kadar)

en: Security Alert
tr: Güvenlik Uyarısı

en: Security Warning
tr: Güvenlik Uyarısı

en: See also:
tr: Ayrıca bakınız:

en: Select &All
tr: &Tümünü Seç

en: Select Color
tr: Renk Seç

en: Select Components
tr: Bileşenleri Seç

en: Select Files...
tr: Dosyaları Seç...

en: Select Font
tr: Yazı Tipi Seç

en: Select Preview...
tr: Önizlemeyi Seç...

en: Select Region of Image
tr: Resmin Bir Alanını Seç

en: Select Signing Key
tr: İmza Anahtarını Seç

en: Select a block to be displayed
tr: Gösterilecek bir blok seçin

en: Select a category
tr: Bir kategori seç

en: Select a month
tr: Bir ay seçin

en: Select a week
tr: Bir hafta seçin

en: Select a year
tr: Bir yıl seçin

en: Select preview image
tr: Önizleme resmini seç

en: Select the command to run
tr: Çalıştırılacak komutu seç

en: Select the current day
tr: Güncel tarihi seçin

en: Select the sound to play
tr: Çalınacak sesi seç

en: Select zoom level
tr: Büyütme düzeyini seçin

en: Send Confirmation
tr: Gönderme Onayı

en: Send Image...
tr: Resmi Gönder...

en: Send Mail
tr: E-posta Gönder

en: Send bug report.
tr: Hata raporu gönder.

en: Send document by mail
tr: Belgeyi e-posta ile gönder

en: Send this bug report to %1.
tr: Bu hata raporunu %1 adresine gönder.

en: Separator, Line
tr: Ayırıcı, Satır

en: Separator, Paragraph
tr: Ayırıcı, Paragraf

en: Separator, Space
tr: Ayırıcı, Boşluk

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
tr: Ontoloji dosyalarından kullanılan serileştirme. Öntanımlı olarak ilkel dosya uzantı algılaması kullanılır.

en: Server: %1
tr: Sunucu: %1

en: Service '%1' is malformatted.
tr: '%1' hizmeti bozuk biçimlendirilmiş.

en: Service '%1' must be executable to run.
tr: '%1' servisini çalıştırmak için dosyanın çalıştırılabilir olması gerekir.

en: Service types
tr: Servis türleri

en: Services
tr: Servisler

en: Set &Encoding
tr: &Kodlamayı Düzenle

en: Set a price for this item
tr: Bu öge için fiyat belirleyin

en: Set font
tr: Yazı tipini ayarla

en: Set font size
tr: Yazı tipi boyutunu ayarla

en: Set of Characters
tr: Karakter Kümeleri

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
tr: Sınıfların genel API'de kullanılacağı durum için kullanılan görünürlüğü ayarlayın. <visibility-name> dışarıya aktarılacak makro adını ve dışarıya aktarma başlığını oluşturmak için kullanılacak. Sınıflar öntanımlı olarak dışarıya aktarılmayacaktır.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Share Hot New Stuff
tr: Yeni Ögeleri Paylaş

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Shortcut '%1' for action '%2'
tr: '%2' eylemi için %1 kısayolu

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
tr: %2 uygulamasındaki %3 eylemi için '%1' kısayol

en: Shortcut Schemes
tr: Kısayol Şemaları

en: Shortcut conflict
tr: Kısayol çakışması

en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
tr: Bilgisayarı doğrulama yapmadan kapatacak olan kısayol

en: Shortcut for taking screenshot
tr: Ekran görüntüsü alma kısayolu

en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
tr: Pano eylemlerini açıp kapatacak olan kısayol

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Show %1
tr: Göster: %1

en: Show %1 specific options
tr: %1 ile ilgili seçenekleri göster

en: Show &Menubar
tr: &Menü Çubuğunu Göster

en: Show &Toolbar
tr: &Araç Çubuğunu Göster

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
tr: &Engellenmiş Pencere Pasif Bildirimini Göster

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
tr: Menü Çubuğunu Göster <p> Gizli duran menü çubuğunu yeniden gösterir</p>

en: Show St&atusbar
tr: &Durum Çubuğunu Göster

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
tr: Durum Çubuğunu Göster<p>Pencerelerin en alt bölümünde bulunan ve bilgi vermek amacıyla kullanılan durum çubuğunu gösterir.</p>

en: Show a message in a &popup
tr: Açılan pencerede &bir ileti göster

en: Show a print preview of document
tr: Belgenin yazdırma önizlemesini göster

en: Show all options
tr: Tüm seçenekleri göster

en: Show author information
tr: Yazar bilgisini göster

en: Show directories first
tr: Önce dizinleri göster

en: Show file preview in file dialog
tr: Dosya penceresinde dosya önizlemesini göster

en: Show help
tr: Yardımı göster

en: Show help about options
tr: Seçeneklerle ilgili yardım göster

en: Show hidden files
tr: Gizli dosyaları göster

en: Show license information
tr: Lisans bilgisini göster

en: Show or hide menubar
tr: Menü çubuğunu göster veya gizle

en: Show or hide statusbar
tr: Durum çubuğunu göster veya gizle

en: Show or hide toolbar
tr: Araç çubuğunu göster veya gizle

en: Show speedbar
tr: Hız çubuğunu göster

en: Show text on toolbar icons
tr: Araç çubuğu simgelerinin üzerinde metinleri göster

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
tr: <i>%1</i> tarafından

en: Show version information
tr: Sürüm bilgisini göster

en: Shrink Font
tr: Yazı Tipini Küçült

en: Signed by (validation: %1)
tr: İmzalayan (geçerlilik: %1)

en: Single Line
tr: Tek Çizgi

en: Single Thick Line
tr: Tek Kalın Çizgi

en: Skip all &uppercase words
tr: Tümü &büyük harfli sözcükleri atla

en: Small (%1x%2)
tr: Küçük (%1x%2)

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
tr: bu adres kullanımda

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
tr: soket zaten bağlı

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
tr: soket zaten oluşturulmuş

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
tr: bağlantıya izin verilmedi

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
tr: bağlantı zaman aşımına uğradı

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
tr: işlem halen sürüyor

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
tr: makine adı bulunamadı

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
tr: bir ağ sorunu yaşandı

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
tr: hata yok

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
tr: soket bağlı değil

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
tr: soket oluşturulmamış

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
tr: işlem desteklenmiyor

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
tr: uzaktaki makine bağlantıyı sonlandırdı

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
tr: işlem zaman aşımına uğradı

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
tr: bilinmeyen/beklenmeyen bir hata oluştu

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
tr: işlem bloklanabilir

en: Sorry
tr: Üzgünüm

en: Sp&eech
tr: T&elaffuz Et

en: Speak Custom Text
tr: Özel bir Metin Oku

en: Speak Event Message
tr: Konuşma Olayı İletisi

en: Speak Event Name
tr: Konuşma Olayı İsmi

en: Speak Text
tr: Metni Oku

en: Specific Time
tr: Belirli Bir Zaman

en: Specified socket path is invalid
tr: Belirtilen soket yolu geçersiz

en: Specify Output Directory...
tr: Çıktı Dizinini Belirt...

en: Specify khtml Directory...
tr: Khtml Dizinini Belirt...

en: Specify tests Directory...
tr: Test Dizinini Belirt...

en: Specify the target folder to store generated files into.
tr: Oluşturulan dosyaların saklanacağı hedef dizini belirtin.

en: Spell Checker
tr: Yazım Denetleyici

en: Spell Checking
tr: İmla Denetimi

en: Spell Checking Configuration
tr: Yazım Denetimi Yapılandırması

en: Spell check canceled.
tr: Yazım denetimi iptal edildi.

en: Spell check complete.
tr: Yazım denetimi tamamlandı.

en: Spell check stopped.
tr: Yazım denetimi durduruldu.

en: Stalled
tr: Durakladı

en: Start
tr: Başlat

en: Start Upload
tr: Gönderimi Başlat

en: Start of Line
tr: Satır Başı

en: Start replace
tr: Değiştirmeyi başlat

en: Start searching
tr: Aramayı başlat

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
tr: Belge başlangıcı yerine imlecin bulunduğu yerden aramaya başla.

en: Starting Applet "%1"...
tr: "%1" programcığı başlatılıyor...

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
tr: Jovie Metin Okuma Servisi Başlatılamadı

[ctx: State of the notified event]
en: State
tr: Durum

en: Step
tr: Adım

en: Step Into
tr: Bir Adım İçeri

en: Step Out
tr: Bir Adım Dışarı

en: Step Over
tr: Adımı Bitir

en: Step execution...
tr: Adım çalıştır...

en: Step to next line...
tr: Sonraki satıra geç...

en: Stop
tr: Dur

en: Stop Animated Images
tr: Canlandırmalı Resimleri Durdur

en: Stop Animations
tr: Canlandırmayı Durdur

en: Stop execution of the selected script.
tr: Seçilen betiği çalıştırmayı durdur.

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Bug Report
tr: Hata Raporu Gönder

en: Submit Confirmation
tr: Gönderme Onayı

en: Subscribe
tr: Katıl

en: Subscription to entry
tr: Girdiye katılım

en: Success
tr: Başarılı

en: Suggested Words
tr: Önerilen Kelimeler

en: Suggestion List
tr: Öneri Listesi

en: Summary:
tr: Özet:

en: Supply a username and password below.
tr: Aşağıya bir kullanıcı adı ve parola girin.

en: Suspend
tr: Askıya Al

en: Switch Application &Language...
tr: Uygu&lama Dilini Seç...

en: Switch Application Language
tr: Uygulama Dilini Seç

en: Switch version
tr: Sürüm seç

en: Symbol, Currency
tr: Sembol, Para birimi

en: Symbol, Math
tr: Sembol, Matematik

en: Symbol, Modifier
tr: Sembol, Hızlandırıcı

en: Symbol, Other
tr: Sembol, Diğer

en: Symbolic Link
tr: Sembolik Bağlantı

en: Synchronization to disk failed
tr: Diske eşzamanlama başarısız oldu

en: Syntax error
tr: Söz dizimi hatası

en: System Default (currently: %1)
tr: Öntanımlı Sistem Değeri (geçerli olan: %1)

en: System wide font
tr: Sistem geneli için yazı tipi

en: T&ranslation
tr: Ç&eviri

en: TAB
tr: Sekme

en: Tang Pronunciation:
tr: Tang Telaffuzu:

en: Task
tr: Görev

en: Technical Reason:
tr: Teknik Neden:

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Templates to be used (deprecated).
tr: Kullanılacak şablonlar (eski).

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
tr: Geçici dosyalar (geçerli makine ve geçerli kullanıcıya özel)

en: Test
tr: Dene

en: TestRegression
tr: Uyumluluk Testi

en: TestRegressionGui
tr: TestRegression Arayüzü

en: Tests
tr: Testler

en: Text Alongside Icons
tr: Simge Yanında Metin

en: Text Only
tr: Sadece Metin

en: Text Position
tr: Metin Konumu

en: Text Under Icons
tr: Simge Altında Metin

en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
tr: Buradaki bilinmeyen kelimeyi gösteren alıntı metni.

en: Text:
tr: Metin:

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
tr: The '%1' kısayolu "%3" içerisindeki  %2 eylemi için ayrılmış.
    Bu kısayolu yeni eylem için atamak ister misiniz?

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
tr: '%1' tuş kombinasyonu zaten başka bir uygulamanın "%2" eylemine ayrılmıştı.
    Bu kombinasyonu şu anki eylem için yeniden atamak ister misiniz?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
tr: '%1' kısayolu %2 uygulaması tarafından %3 eylemi için kaydedildi:

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
tr: '%1' kısayolu %2 uygulaması tarafından kaydedildi.
    %3

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
tr: '%1' rocker işareti zaten "%2" eylemine atanmış.
    Mevcut eylemden yeni eyleme tekrar atamak ister misiniz?

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
tr: '%1' fare şekli eylemi zaten "%2" eylemine atanmış.
    Mevcut eylemden yeni eyleme tekrar atamak ister misiniz?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
tr: $PATH içinde İndirme Yöneticisi (%1) bulunamadı

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
tr: F12 kısayolu Windows üzerinde önceden atanmış olduğundan genel kısayol olarak kullanılamaz.
    Lütfen başka bir tuş seçin.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
tr: Pijamalı Hasta Yağız Şoföre Çabucak Güvendi

en: The URLs recently visited
tr: Son ziyaret edilen adresler

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
tr: Hata iletisi gönderilecek olan uygulamanın adı - eğer doğru değilse lütfen uygulamanın Hata Bildir menü ögesini kullanın.

en: The comment could not be submitted.
tr: Yorum gönderilemedi.

en: The comment was submitted successfully.
tr: Yorum başarılı şekilde gönderildi.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
tr: Tamamlama belirsiz, birden fazla
    eşleşme var.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
tr: Geçerli kısayol şeması değiştirildi. Bu şema yeni bir şemaya geçilmeden kaydedilsin mi?

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
tr: Hedef:

en: The distance between icons specified in pixels.
tr: Simgelerinin arasında piksel olarak belirtilen uzaklık.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
tr: "%1" dosyası değiştirildi.
    Kaydetmek mi, yoksa değişiklikleri silmek mi istiyorsunuz?

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
tr: İndirilen dosya bir HTML dosyası. Gerçekten indirmek istediğiniz dosya yerine bir HTML sayfasını gösteren bu bağlantıyı tarayıcıda açmak istiyor musunuz?

en: The email address this bug report is sent to.
tr: Bu hata raporunun gönderileceği e-posta adresi.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
tr: Factory seçilen türde bileşen oluşturmayı desteklemiyor.

en: The fake user-agent '%1' is in use.
tr: '%1' sahte kullanıcı-etkeni kullanımda.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
tr: Uygulama tarafından açılan dosya veya adresler kullanımdan sonra silinecektir

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
tr: Aşağıdaki dosyalar bulunamadıkları için gönderilmeyecekler. 
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
tr: '%1' tuş dizilimi zaten mevcut. 'Ayarlar' menüsünden 'Kısayolları Yapılandır'
    seçeneğini kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.
    Hiçbir eylem tetiklenmeyecek.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
tr: Şimdi bastığınız tuş Qt tarafından desteklenmiyor.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
tr: Bu uygulama için kullanılacak dil değiştirildi. Değişiklik, uygulamanın bir sonraki açılışında etkinleştirilecek.

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
tr: %1 kitaplığı KDE 4 uyumlu bir üretici (factory) içermiyor.

en: The library does not export a factory for creating components.
tr: Kitaplık, bileşenleri üretmek için uyumlu bir üretici içermiyor.

en: The module %1 could not be found.
tr: %1 modülü bulunamadı.

en: The module %1 is disabled.
tr: %1 modülü devre dışı.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
tr: %1 geçerli bir yapılandırma modülü değil.

en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
tr: Parçacık biçiminin adı, örneğin, "keramik" ya da "plastik". Tırnaklar olmadan.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
tr: Üretilecek ontolojileri içeren ontoloji dosyaları, boşlukla ayrılmış bir liste (eski: bunun yerine argümanları kullanın)

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
tr: Üretilecek ontolojileri içeren ontoloji dosyaları.

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
tr: Parola sağlamlık göstergesi, girdiğiniz parolanın güvenliğini ölçer. Parolanın güvenliğini artırmak için aşağıdaki yöntemlerden birisini kullanabilirsiniz:
    - daha uzun bir parola kullanmak,
    - hem küçük, hem büyük harf kullanmak,
    - harflerin yanında numara ve sembol de kullanmak (# gibi).

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
tr: Girdiğiniz parola düşük bir güvenilirliğe sahip. Parolanın güvenilirliğini artırmak için, aşağıdaki yöntemlerden birisini deneyebilirsiniz:
    - daha uzun bir parola kullanmak,
    - hem küçük, hem büyük harf kullanmak,
    - harflerin yanında numara ve sembol de kullanmak (# gibi). 
    Yine de bu parolayı kullanmak istiyor musunuz?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
tr: SSL sertifika zinciri bozuk gibi görünüyor.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
tr: '%1' eklentisi uyumsuz KDE kitaplığı kullanıyor (%2).

en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
tr: Program 4 iş parçacığı (thread) içerisinde 100 görev çalıştırıyor. Her görev rastgele bir süre (1-1000 milisaniye) boyunca bekliyor.

en: The provided service is not valid
tr: Sağlanan servis geçerli değil

en: The rating could not be submitted.
tr: Beğeni gönderilemedi.

en: The rating was submitted successfully.
tr: Beğeni başarılı bir şekilde gönderildi.

en: The removal request failed.
tr: Kaldırma isteği başarısız oldu.

en: The removal request was successfully registered.
tr: Kaldırma isteği başarılı şekilde kaydedildi.

en: The requested operation could not be completed
tr: İstenen işlem tamamlanamadı

en: The selected category "%1" is invalid.
tr: Seçilen "%1" kategorisi geçersiz.

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
tr[0]: Sunucu, gönderim yapmaya çalıştığınız kategorilerden hiçbirini tanımıyor: %2
tr[1]: Sunucu, gönderim yapmaya çalıştığınız kategorilerden hiçbirini tanımıyor: %2

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
tr: '%1' servisi '%3' anahtar sözcüğü ile bir arayüz sağlamıyor '%2'

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
tr: '%1' servisi hiçbir kitaplık sağlamıyor veya kitaplık anahtarı eksik

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
tr: Servis hiç kitaplık sağlamıyor, .desktop dosyasında kitaplık anahtarı yok.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
tr: Etkin modülde kaydedilmemiş değişiklikler var.
    Değişiklikleri kaydetmek mi yok saymak mı istiyorsunuz?

en: The size of the dialog
tr: Pencerenin boyutu

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
tr[0]: Slot %1 argüman istedi.
tr[1]: Slot %1 argüman istedi.

en: The socket operation is not supported
tr: Soket işlemi desteklenmiyor

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
tr: Kaynak:

en: The style '%1' was not found
tr: '%1' biçimi bulunamadı

en: The subscription request failed.
tr: Katılım isteği başarısız oldu.

en: The subscription was successfully completed.
tr: Katılım başarılı şekilde tamamlandı.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
tr: Bu şablon sizin hakkınızda adres defterine girilmiş olan bazı bilgilere gerek duyuyor.
    Bu nedenle gerekli eklenti yüklenemedi.
    
    Lütfen sisteminize Kdepim/Kontact paketini kurun.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
tr: Bu uygulamanın sürümü - Bir hata raporu göndermeden önce yeni bir sürümün çıkmadığına emin olun

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
tr: '%1' isimli cüzdan açık ve form verileri ile parolaları için kullanılıyor.

en: There is no matching item available.
tr: Eşleşen öge yok.

en: There was a network error.
tr: Ağ hatası var.

en: There was an error loading data providers.
tr: Veri sağlayıcısı yüklenirken bir hata oluştu.

en: There was an error loading the module.
tr: Modül yüklenirken bir hata oluştu.

en: There was an error reading the file '%1'
tr: '%1' dosyası okunurken bir hata oluştu

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
tr: Üçüncü Vardiya (00:00'dan 07:59'a kadar)

en: This Month
tr: Bu Ay

en: This Week
tr: Bu Hafta

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
tr: Bu uygulama isminin gizli kalmasını isteyen birisi tarafından yazıldı.

en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
tr: Bilginize: Web sayfalarında görülen betik hataları, çok kere web sayfası tasarımcısının kullandığı çeşitli dillerdeki betiklerin tasarımına aittir. Onun dışındaki hatalar Konqueror içindeki programlama hatalarından kaynaklanır. Eğer bu ikinci olasılıktan şüpheleniyorsanız, lütfen bir hata raporu formu aracılığıyla http://bugs.kde.org/ adresini ziyaret etmekten çekinmeyin. Hata başvurusundan önce verilen adresteki benzer hataları incelemek ve eğer aynı sorunun daha evvel bildirilmediğine karar verdiyseniz; Sorun'un nasıl oluştuğunun ve tekrarlanabilirliğinin tarif edilmesi, ilaveten sisteminize ait temel yazılım ve donanım bilgilerinin iletilmesi, memnuniyetle karşılanacaktır.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
tr: Bu öge gömülü bileşen içindeki tüm ögelerle yer değiştirecek.

en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
tr: Bu yazı tipi sabit yazı tipi gerektiğinde kullanılır. Sabit yazı tipi sabit genişliktedir.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
tr: Bu, eylemlerin dinamik oluşturulan bir listesidir. Taşıyabilirsiniz, ancak silerseniz yeniden ekleyemezsiniz.

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
tr: Bu %1 yazı tipinin önizlemesidir. "Seç..." düğmesine tıklayarak değiştirebilirsiniz.

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
tr: Bu seçilen yazı tipinin bir önizlemesidir. "Seç" düğmesine basarak onu değiştirebilirsiniz.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
tr: Bu aranabilir bir dizindir. Anahtar kelimeleri giriniz:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
tr: Değer:

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
tr: Diğer çeviriler uygun bir çeviri içermediğinde kullanılmak için daha fazla dil ekler.

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
tr: Diğer dillerden önce kullanılacak ana uygulama dili.

en: This operation requires authentication.
tr: Bu işlem kimlik doğrulama gerektirir.

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
tr: Bu sayfa, bir açılır pencere açmaya çalışıyor ancak engelleniyor.
    Durum çubuğundaki bu simgeye tıklayarak bu davranışı
    değiştirebilirsiniz.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
tr: Bu sayfanın JavaScript kullanarak yeni bir sayfa açması engellendi.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
tr: Bu program %1 lisansı altında dağıtılmaktadır.

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
tr: Aşağıdaki örnek metin güncel ayarları gösteriyor. Özel karakterleri denemek için üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
tr: Bu kısayol arama çubuğunu gösterir ve "Sadece kısayolları bul" seçeneğini ayarlar

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
tr: Bu kısayol, görüntülenen sayfa içinde metin aramak için gerekli olan arama çubuğunu gösterir. Bu, "Bağlantıları Yazdıkça Bul" özelliğini iptal eder.

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
tr: Dosya içeriğini açıkça belirtmelisiniz. kvtml dosyasının başlığıyla aynı metin olabilir.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
tr: Bu sayfa bilgisayarınızdan bir dosyayı almak ve formla birlikte göndermek istedi. Eklenti gönderme işlemi güvenliğiniz için iptal edildi.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
tr: Bu site e-posta üzerinden bir form göndermeye çalışıyor.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
tr: Bu site Javascript kullanarak yeni bir pencere açmak istiyor.
    Yeni pencere açılmasını istiyor musunuz?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
tr: Bu site Javascript kullanarak yeni bir pencerede form açmak istiyor.
    Formun gönderilmesine izin vermek istiyor musunuz?

en: This web page contains coding errors.
tr: Bu web sayfasında kodlama hataları var.

en: ThreadWeaver Jobs Examples
tr: ThreadWeaver Görev Örnekleri

[ctx: Time zone]
en: Region
tr: Bölge

en: Timed out trying to connect to remote host
tr: Uzak makineye bağlanmaya çalışılırken zaman aşımı oluştu

en: Timeout. Check Internet connection.
tr: Zaman aşımı. İnternet bağlantınızı kontrol edin.

en: Tip of the &Day
tr: &Günün İpucu

en: Tip of the Day
tr: Günün İpucu

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
tr: Başlık

en: Title:
tr: Başlık:

en: Today
tr: Bugün

en: Toggle Caret Mode
tr: Düzeltme İşaretçisi Kipine Geç

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
tr: Çok fazla hatalı kelime bulundu. Yazarken imla denetimi yapılması işlemi durdurulacaktır.

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
tr: Sunucuya çok fazla istek gönderildi. Lütfen birkaç dakika sonra tekrar deneyin.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
tr: Yönelim

en: Toolbars Shown
tr: Gösterilen Araç Çubukları

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
tr: Bir tarayıcı penceresinde açar

en: Top to Bottom, Left to Right
tr: Yukarıdan Aşağıya, Soldan Sağa

en: Top to Bottom, Right to Left
tr: Yukarıdan Aşağıya, Sağdan Sola

en: Track menu id for debug purposes
tr: Hata ayıklama işlemi için menü kimliğini izle

en: Translate
tr: Çevir

en: Translate this entry
tr: Bu girdiyi çevir

en: Translation
tr: Çeviri

en: Translation files for KLocale
tr: KLocale için çeviri dosyaları

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
tr: Bunu yeniden kurmayı deneyin  
    
    Konqueror bütünleşmesi kapatılacak.

en: Type error
tr: Tür hatası

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
tr: UNIX Soketleri (geçerli makine ve geçerli kullanıcıya özel)

en: UR&I shortcuts:
tr: Adres &kısayolları:

en: URI error
tr: URI hatası

en: URL to open
tr: Açılacak adres

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
tr: Yeni bir işlem süreci yaratmak olanaksız.
    Sisteminiz mümkün olan, -ya da sizin belirlemiş olduğunuz- 'en fazla sayıda işlem süreci' sınırına ulaşmış durumda.

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
tr: Kate düzenleyici bileşeni bulunamadı;
    Lütfen KDE kurulumunuzu kontrol edin.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
tr: Geçici dosya açılamadı. Hata: %1.

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
tr: Hata raporu gönderilemedi.
    Lütfen hata raporunu elle gönderin....
    Bilgi için http://bugs.kde.org/ adresine bakın.

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
tr: Yeni bir işlem süreci başlatmak olanaksız.
    Sisteminiz mümkün olan, -ya da sizin belirlemiş olduğunuz- 'en fazla sayıda açık dosya' sınırına ulaşmış durumda.

en: Undo
tr: Geri Al

en: Undo last action
tr: Son eylemi geri al

en: Undo: %1
tr: Geri: %1

en: Unexpected argument '%1'.
tr: Beklenmeyen argüman '%1'.

en: Unicode category:
tr: Unicode kategorisi:

en: Unicode code point:
tr: Unicode kodlama noktası:

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown Application
tr: Bilinmeyen Uygulama

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
tr: Açık İşbirliği Servisi'nde bilinmeyen API hatası. (%1)

en: Unknown View
tr: Bilinmeyen Görünüm

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown option '%1'.
tr: Bilinmeyen seçenek '%1'.

en: Unknown protocol '%1'.
tr: Bilinmeyen protokol '%1'.

en: Unknown socket error
tr: Bilinmeyen soket hatası

en: Unknown word
tr: Bilinmeyen sözcük

en: Unknown word:
tr: Bilinmeyen sözcük:

en: Unsupported Key
tr: Desteklenmeyen Tuş

en: Untitled
tr: Adsız

en: Update
tr: Güncelle

en: Updating
tr: Güncelleniyor

en: Upload Failed
tr: Gönderme Başarısız Oldu

en: Upload content
tr: İçerik gönder

en: Upload failed: %1
tr: Gönderme başarısız oldu: %1

en: Upload first preview
tr: Birinci önizlemeyi gönder

en: Upload second preview
tr: İkinci önizlemeyi gönder

en: Upload third preview
tr: Üçüncü önizlemeyi gönder

en: Uploading Failed
tr: Yükleme Başarısız

en: Usage: %1 %2
tr: Kullanım: %1 %2

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
tr: Referans olarak &lt;base_dir&gt;/baseline yerine &lt;directory&gt; kullan

en: Use 'caption' as name in the titlebar
tr: Başlık çubuğunda isim olarak 'başlık' kullan

en: Use 'icon' as the application icon
tr: Uygulama simgesi olarak 'simge' kullan

en: Use --help to get a list of available command line options.
tr: Komut satırı seçeneklerine ulaşmak için --help kullanın.

en: Use S&tylesheet
tr: &Biçem Kağıdı Kullan

en: Use alternative configuration file
tr: Alternatif yapılandırma dosyası kullan

en: Use p&laceholders
tr: &Yer tutucuları kullan

en: Use the PC speaker
tr: Bilgisayarın hoparlörlerini kullan

en: Use the QWS display 'displayname'
tr: QWS sunucusunun görüntüsünü kullan

en: Use the X-server display 'displayname'
tr: X-server display 'displayname' kullan

en: Use this password:
tr: Bu parolayı kullan:

en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
tr: Örneğin dosya pencerelerinde otomatik tamamlama için kullanılır

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
tr: %1 Hakkında

en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
tr: Örneğin, sayıların, para birimlerinin, tarih ver saatin nasıl gösterileceğini belirler

en: User comments
tr: Kullanıcı yorumları

en: User path: desktop|autostart|document
tr: Kullanıcı yolu: masaüstü|otomatik başlat|belge

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Utility for running KJSEmbed scripts
tr: KJSEmbed betiklerini çalıştırmak için araç

en: Value
tr: Değer

en: Various Useful Representations
tr: Çeşitli Kullanışlı Gösterimler

[ctx: Verb]
en: &Insert
tr: &Yerleştir

en: Verbose output debugging mode.
tr: Ayrıntılı hata ayıklama çıktısı kipi.

en: Version %1
tr: Sürüm %1

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Version: %1
tr: Sürüm: %1

en: View Comments
tr: Yorumları Görüntüle

en: View Do&cument Source
tr: &Belge Kaynağını Göster

en: View Document Information
tr: Belge Bilgisini Göster

en: View Frame Information
tr: Çerçeve Bilgisini Göster

en: View Frame Source
tr: Çerçeve Kaynağını Göster

en: View HTML Output
tr: HTML Çıktısını Göster

en: View Image (%1)
tr: Resmi Görüntüle (%1)

en: View document at its actual size
tr: Belgeyi kendi özgün boyutunda göster

en: Visit contributor's blog
    %1
tr: Katkıcının günlüğünü ziyaret et
    %1

en: Visit contributor's homepage
tr: Katkıcı anasayfasını ziyaret et

en: Visit contributor's homepage
    %1
tr: Katkıcının anasayfasını ziyaret et
    %1

en: Visit contributor's page
    %1
tr: Katkıcının sayfasını ziyaret et
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
tr: Katkıcının %1 profiline bak
    %2

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
tr: WM_NET uyumlu bir pencere yöneticisini bekler

en: Wallpapers
tr: Duvar Kağıtları

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
tr: Uyarı - Bu güvenli bir form, ancak size ait olan veriyi şifrelenmemiş olarak geriye göndermek istiyor. 
    Başkaları bu bilgiyi yakalayabilir ve bilgileri görüntüleyebilir. 
    Bu işleme devam etmek istiyor musunuz?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
tr: Uyarı: Bilgiler ağ üzerinden şifrelenmemiş bir şekilde gidecektir.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Week %1
tr: %1. Hafta

en: Weekend (Saturday to Sunday)
tr: Hafta (Cumartesi'den Pazara)

en: What color links should be that have not yet been clicked on
tr: Henüz tıklanmamış olan bağlantıların kullanacağı renk

en: What country
tr: Hangi ülke

en: What font to use for menus in applications.
tr: Uygulamaların menülerinde kullanılacak yazı tipi.

en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
tr: Ekranın altında bulunana ve çalışan uygulamaların bulunduğu panel için kullanılacak yazı tipi.

en: What language to use to display text
tr: Metnin gösterileceği dil

en: What terminal application to use
tr: Kullanılacak komut satırı uygulaması

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
tr: Girdi

en: What time is it? Click to update.
tr: Saat kaç? Güncellemek için tıklayın.

en: What's &This?
tr: Bu &Nedir?

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
tr: <b>Yönetici Kipi</b> düğmesine tıklamanız halinde yönetici (root) parolası istenecek ve bu aşamadan sonra yönetici hakkı isteyen değişiklikleri yapabileceksiniz.

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
tr: <b>Uygula</b> düğmesine bastığınızda ayarlar programa iletilecektir ancak iletişim kutusu kapatılmayacaktır.
    Bunu, değişik ayarları denemek için kullanabilirsiniz.

en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
tr: Bir uç birim uygulaması çalıştırıldığında bu uç birim öykünücü uygulaması kullanılacak.

en: Where applications store data
tr: Uygulamaların verileri depolayacağı yer

en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
tr: SOCKS 4 ve 5 sürümünün KDE'nin alt sisteminde etkinleştirilip etkinleştirilmediği

en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
tr: Dosyalar gösterilirken dizinlerin en yukarıya yerleştirilip yerleştirilmeyeceği

en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
tr: Bir nokta ile başlayan (gizli dosyalar olarak kabul edilen) dosyaların gösterilip gösterilmeyeceğini belirler

en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
tr: Araç çubuğundaki simgelere ek olarak metinlerin gösterilip gösterilmeyeceği

en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
tr: Bilgisayarın kendi hoparlörlerinin KDE'nin bildirim sistemi yerine kullanılıp kullanılmayacağı.

en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
tr: Dosya diyaloğunun solundaki kısayol simgelerinin gösterilip gösterilmeyeceği

en: White Space
tr: Beyaz Boşluk

en: Widget style to use
tr: Kullanılacak parçacık biçimi

en: Wishlist
tr: Dilek

en: Wrong object type.
tr: Yanlış nesne türü.

en: XDG Application menu (.desktop files)
tr: XDG Uygulama menüsü (.desktop dosyaları)

en: XDG Icons
tr: XDG Simgeleri

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
tr: XDG Menü tanımlamaları (.directory dosyaları)

en: XDG Menu layout (.menu files)
tr: XDG Menü yerleşimi (.menu dosyaları)

en: XDG Mime Types
tr: XDG Mime Tipleri

en: XDG autostart directory
tr: XDG otomatik başlatma dizini

en: XML decimal entity:
tr: XML ondalık varlığı:

en: XML parsing error
tr: XML ayrıştırma hatası

en: Yes
tr: Evet

en: Yesterday
tr: Dün

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
tr: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınızdan İnternet'teki başka bir bilgisayara göndermek üzeresiniz.
    Gerçekten devam etmek istiyor musunuz?

en: You are not allowed to save the configuration
tr: Yapılandırmayı kaydetme izniniz yok

en: You are now a fan.
tr: Hayranı oldunuz.

en: You entered two different passwords. Please try again.
tr: İki farklı parola girdiniz. Lütfen tekrar deneyin.

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
tr: Değişikliklerin etkin olması için pencereyi kapatmanız gerekiyor

en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
tr: Regresyon testi başlamadan önce, günlük kaydı içeriğinin kaydedileceği bir dosya seçebilirsiniz.

en: You must enter some text to search for.
tr: Aranacak metni girmelisiniz.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
tr: Rapor gönderilmeden önce bir konu ve bir açıklama belirtmelisiniz.

en: You reached the end of the list
    of matching items.
tr: Eşleşen ögeler listesinin
    sonuna ulaştınız

en: You will be asked to authenticate before saving
tr: Kaydetmeden önce kimlik doğrulaması yapmanız istenecek

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
tr: Hesap bakiyeniz çok düşük:
    Bakiye: %1
    Fiyat: %2

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
tr: E-posta adresiniz. Eğer hatalı ise E-postayı Yapılandır düğmesini kullanarak değiştirin

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
tr: Yerine koyma dizginiz '\%1' ifadesinden daha geniş bir eşleşmeye  referans veriyor.

en: Zoom &In
tr: Bü&yüt

en: Zoom &Out
tr: &Küçült

en: Zoom to fit page height in window
tr: Sayfayı pencerenin yüksekliğine göre sığdır

en: Zoom to fit page in window
tr: Sayfayı pencereye sığdır

en: Zoom to fit page width in window
tr: Sayfayı pencerenin genişliğine göre sığdır

en: [%1-options]
tr: [%1-seçenekleri]

en: [options]
tr: [seçenekler]

en: a basic web browser using the KHTML library
tr: KHTML kullanan basit bir tarayıcı

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
tr: %1'i tut, sonra %2'yi it

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
tr: geçersiz düğme

en: address family for nodename not supported
tr: bu uç için adres ailesi desteklenmiyor

en: am
tr: öö

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
tr: uygulama parçacıklarına Qt biçimlerini uygular

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
tr[0]: ancak sadece %1 adet mevcut.
tr[1]: ancak sadece %1 adet mevcut.

en: but your pattern defines no captures.
tr: ama deseniniz hiç eşleşme yakalayamadı.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
tr[0]: ama deseniniz %1 eşleşme yakaladı.
tr[1]: ama deseniniz %1 eşleşme yakaladı.

en: defines the application font
tr: uygulama yazı tipini belirler

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
en: Latest
tr: En Yeniler

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
tr: -ise sonekleri

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
tr: -ise sonekleri vurgulu

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
tr: -ise sonekleri vurgusuz

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
tr: -ize sonekleri

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
tr: -ize sonekleri vurgulu

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
tr: -ize sonekleri vurgusuz

[ctx: dictionary variant]
en: extended
tr: uzatılmış

[ctx: dictionary variant]
en: large
tr: büyük

[ctx: dictionary variant]
en: medium
tr: orta

[ctx: dictionary variant]
en: small
tr: küçük

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
tr: değişken 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
tr: değişken 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
tr: değişken 2

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
tr: aksanlı

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
tr: ye ile

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
tr: yeyo ile

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
tr: yo ile

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
tr: aksansız

[ctx: digit set]
en: Arabic
tr: Arapça

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
tr: Arapça-Hintçe

[ctx: digit set]
en: Bengali
tr: Bengalce

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
tr: Doğu Arapça-Hintçe

[ctx: digit set]
en: Kannada
tr: Kannada Dili

[ctx: digit set]
en: Khmer
tr: Kimerce

[ctx: digit set]
en: Malayalam
tr: Malaya dili

[ctx: digit set]
en: Oriya
tr: Oriya Dili

[ctx: digit set]
en: Tamil
tr: Tamilce

[ctx: digit set]
en: Thai
tr: Tay Dili

en: disable XIM
tr: XIM'i etkisizleştir

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
tr[0]: %1 hayran
tr[1]: %1 hayran

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
tr: önemli ayrıştırma hatası: %2 satırı %3 sütununda, %1

en: forces the application to run as QWS Server
tr: uygulamanın QWS sunucusu olarak çalışmasını zorlar

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
tr: Uygulamayı 8-bitlik bir görüntü üzerinde bir Gerçek 
    Renk görünümü kullanmaya zorlar

[ctx: go back]
en: &Back
tr: &Geri

[ctx: go forward]
en: &Forward
tr: İ&leri

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
tr: %1 için kısayollar

[ctx: home page]
en: &Home
tr: &Başlangıç

en: i18n() takes at least one argument
tr: i18n() en az bir parametre istiyor

en: i18nc() takes at least two arguments
tr: i18nc() en az iki parametre istiyor

en: i18ncp() takes at least three arguments
tr: i18ncp() en az üç parametre istiyor

en: i18np() takes at least two arguments
tr: i18np() en az iki parametre istiyor

en: include only takes 1 argument, not %1.
tr: include sadece 1 argüman alır, %1 değil.

en: invalid flags
tr: geçersiz bayraklar

en: invalid value for 'ai_flags'
tr: 'ai_flags' için geçersiz değer

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
tr: BüyükHarf

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
tr: Ctrl

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
tr: Silme

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
tr: Aşağı

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
tr: Yukarı

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ins
tr: Ekl

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
tr: Ekle

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
tr: Sol

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
tr: Menü

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
tr: Enter

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
tr: Sağ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
tr: Üst Karakter

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
tr: Boşluk

[ctx: keyboard-key-name]
en: Super
tr: Süper

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
tr: Sekme

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
tr: Yukarı

[ctx: keyboard-key-name]
en: Win
tr: Pencere

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
tr: klauncher: Bu uygulama el ile başlatılmamalıdır.
    klauncher: kdeinit4 tarafından otomatik olarak başlatılır.

[ctx: left mouse button]
en: left button
tr: sol düğme

en: library only takes 1 argument, not %1.
tr: kitaplık 1 argüman alır, %1 değil.

en: load the testability framework
tr: testedilebilirlik çatısını yükle

en: loading %1
tr: %1 yükleniyor

en: memory allocation failure
tr: bellekte yer açma sorunu

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
tr: orta düğme

en: mirrors the whole layout of widgets
tr: parçacıkların yerleşimini tersine çevirir (aynalar)

en: modified
tr: değiştirilmiş

en: name or service not known
tr: isim ya da servis bilinmiyor

en: no address associated with nodename
tr: düğüm adı için bir adres tanımlanmamış

en: no error
tr: hata yok

en: no version set (programmer error)
tr: sürüm bilgisi yok (programcı hatası)

en: non-recoverable failure in name resolution
tr: isim çözümlemede onarılamaz hata

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
tr: * Özel Renkler *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
tr: * Son Kullanılan Renkler *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
tr: Kırk Renk

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
tr: Oxygen Renkleri

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
tr: Gökkuşağı Renkleri

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
tr: Kraliyet Renkleri

[ctx: palette name]
en: Web Colors
tr: Web Renkleri

en: pm
tr: ös

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
tr: Yazım denetimi yapılıyor...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
tr: Herhangi Bir Zaman

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
tr: Geçen Ay

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
tr: Geçen Hafta

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
tr: Geçen Yıl

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
tr: Bu Ay

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
tr: Bu Hafta

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
tr: Bu Yıl

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
tr: Bugün

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
tr: Dün

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
tr: Özel...

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
tr: <p>KDE birçok dile çevrilmiştir, dünyanın dört bir yanındaki çeviri ekiplerine çalışmaları için teşekkür ederiz.</p><p>KDE uluslararasılaştırması hakkında daha fazla bilgi almak için <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a> adresini ziyaret edin.</p>

en: request was canceled
tr: istek iptal edildi

en: requested family not supported
tr: istenen protokol ailesi desteklenmiyor

en: requested family not supported for this host name
tr: istenen protokol ailesi bu makine adı için desteklenmiyor

en: requested service not supported for this socket type
tr: bu soket türü için istenen servis desteklenmiyor

en: requested socket type not supported
tr: istenen soket türü desteklenmiyor

[ctx: right mouse button]
en: right button
tr: sağ düğme

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
tr: bir hata ayıklayıcı altında çalıştırılması -nograb
    durumuna neden olur, değiştirmek için -dograb kullanın

en: servname not supported for ai_socktype
tr: ai_socktype için servname desteklenmiyor

en: set XIM server
tr: XIM sunucuyu tanımla

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
tr: XIM (X Input Method) giriş yöntemine çevirir. Kullanılabilir
    değerler onthespot, overthespot, offthespot ve
    root seçenekleridir

en: sets the application GUI style
tr: uygulama grafik biçimini ayarlar

en: sets the application name
tr: uygulama adını ayarlar

en: sets the application title (caption)
tr: uygulama başlığını ayarlar

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
tr: Ana parçacığın istemci geometrisini ayarlar - argüman biçimi için man X çıktısına bakın (genellikle EnxBoy+XKonum+YKonum)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
tr: öntanımlı arkaplan rengini ve uygulama 
    paletini (açık ve koyu gölgeler hesaplanır) ayarlar

en: sets the default button color
tr: öntanımlı düğme rengini ayarlar

en: sets the default foreground color
tr: öntanımlı önplan rengini ayarlar

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
tr: Pijamalı Hasta Yağız Şoföre Çabucak Güvendi

[ctx: show help]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: size in 1000 bytes]
en: %1 kB
tr: %1 KB

en: start interactive kjs interpreter
tr: etkileşimli kjs yorumlayıcısını başlat

en: start without KDE KApplication support.
tr: KDE KApplication desteği olmadan başlat.

en: switches to synchronous mode for debugging
tr: hata ayıklama için senkronize moda geçer

en: system error
tr: sistem hatası

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
tr: Qt'ye fare ya da klavyeyi asla yakalamamasını söyler

en: temporary failure in name resolution
tr: isim çözümlemede geçici hata

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
tr: %1 programının yazar(lar)ı
    %2

en: the document is not in the correct file format
tr: belge doğru dosya biçimi içermiyor

en: the following permission
tr: şu izin

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
tr: Bu ögenin fiyatı %2 %1.
    Satın almak istiyor musunuz?

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
tr: Alt

[ctx: toolbar position string]
en: Left
tr: Sol

[ctx: toolbar position string]
en: Right
tr: Sağ

[ctx: toolbar position string]
en: Top
tr: Tepe

en: unknown error
tr: bilinmeyen hata

[ctx: unknown program name]
en: unknown
tr: bilinmeyen

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
tr: öntanımlı yerine farklı bir grafik sistemi kullan, seçenekler raster ve opengl (deneysel)

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
tr: Oyunuz kaydedildi.

en: without name
tr: isimsiz
