kdevgrepview - en to ca@valencia translation catalogue (67 entries)

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <h3>%1 in %2</h3>
ca@valencia: <h3>%1 a %2</h3>

[ctx: %1 is the old text, %2 is the new text, %3 is the file path, %4 and %5 are its row and column]
en: Failed to replace <b>%1</b> by <b>%2</b> in %3:%4:%5
ca@valencia: Ha fallat en substituir <b>%1</b> per <b>%2</b> a %3:%4:%5

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
ca@valencia[0]: %2, i %1 element més
ca@valencia[1]: %2, i %1 elements més

en: &Expand All
ca@valencia: &Expandeix-ho tot

en: &Find/Replace in Files
ca@valencia: &Cerca i substitució en fitxers

en: &Next Item
ca@valencia: Element següe&nt

en: &Previous Item
ca@valencia: Element an&terior

en: &Replace
ca@valencia: &Substitueix

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the regular expression you want to search for here.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you do not check "Regular Expression" below, this is considered a raw string. That means, all meta characters are escaped.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Possible meta characters are:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Matches any character</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Matches the beginning of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Matches the end of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Matches a word boundary</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Matches any whitespace character</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The following repetition operators exist:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - The preceding item is matched at most once</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - The preceding item is matched zero or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - The preceding item is matched one or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched exactly <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - The preceding item is matched <span style=" font-style:italic;">n</span> or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at most <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at least <span style=" font-style:italic;">n</span>, but at most <span style=" font-style:italic;">m</span> times.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For further reference, look at <a href="http://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> or <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Introduïu ací l'expressió regular per la qual voleu cercar.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Si no activeu «Expressió regular» tot seguit, esta es considerarà una cadena de text. Això significa que s'escaparan tots els meta-caràcters.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Els meta-caràcters possibles són:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Coincideix amb qualsevol caràcter</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Coincideix amb el començament d'una línia</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Coincideix amb el final d'una línia</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Coincideix amb la frontera de paraula</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Coincideix amb qualsevol caràcter d'espai en blanc</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Existeixen els següents operadors de repetició:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - L'element precedent coincideix una vegada com a màxim</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - L'element precedent coincideix zero o més vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - L'element precedent coincideix una o més vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - L'element precedent coincideix exactament <span style=" font-style:italic;">n</span> vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - L'element precedent coincideix <span style=" font-style:italic;">n</span> o més vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - L'element precedent coincideix com a màxim <span style=" font-style:italic;">n</span> vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - L'element precedent coincideix com a mínim <span style=" font-style:italic;">n</span>, però com a màxim <span style=" font-style:italic;">m</span> vegades.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A més, hi ha disponibles les referències inverses («backreferences») a subexpressions entre parèntesis via la notació \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Per a més referències, vegeu <a href="http://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> o <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
ca@valencia[0]: <b>1</b> fitxer
ca@valencia[1]: <b>%1</b> fitxers

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
ca@valencia[0]: <b>1</b> coincidència
ca@valencia[1]: <b>%1</b> coincidències

en: <big>%2 <i>(one match)</i></big> | <big>%2 <i>(%1 matches)</i></big>
ca@valencia[0]: <big>%2 <i>(una coincidència)</i></big>
ca@valencia[1]: <big>%2 <i>(%1 coincidències)</i></big>

[ctx: @title:menu]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
ca@valencia: Vista de l'eixida de cerca/substitució

en: All Open Files
ca@valencia: Tots els fitxers oberts

en: All Open Projects
ca@valencia: Tots els projectes oberts

en: Allows fast searching of multiple files using patterns or regular expressions. And allow to replace it too.
ca@valencia: Permet la cerca ràpida de múltiples fitxers usant patrons o expressions regulars. I també permet substitucions.

en: Apply replacement on selected items.
ca@valencia: Aplica la substitució a tots els elements seleccionats.

en: C&ollapse All
ca@valencia: Redueix-h&o tot

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see http://doc.trolltech.com/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
ca@valencia: No es permeten captures en la cadena de patrons

en: Case Sensitive:
ca@valencia: Sensible a caixa:

en: Case-sensitive searching.
ca@valencia: Cerca amb distinció de majúscules.

en: Clear Search History
ca@valencia: Neteja l'historial de cerques

en: Collecting files...
ca@valencia: S'estan recuperant fitxers...

en: Depth:
ca@valencia: Profunditat:

en: Do you want to replace with an empty string?
ca@valencia: Voleu substituir-ho per una cadena buida?

en: Enable or disable regular expression.
ca@valencia: Activa o desactiva les expressions regulars.

en: Enter the file name pattern of the files to exclude from the search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.<p>Every pattern is internally surrounded by asterisks, so that each pattern can match parts of the file paths.</p>
ca@valencia: Introduïu ací el patró de nom de fitxer dels fitxers a excloure de la cerca. Podeu indicar diversos patrons separats per comes o espais.<p>Internament cada patró s'envoltarà amb asteriscs, de manera que cada patró puga coincidir amb parts dels camins dels fitxers.</p>

en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.
ca@valencia: Introduïu ací el patró de nom de fitxer dels fitxers a cercar. Podeu indicar diversos patrons separats per comes o espais.

en: Enter the regular expression you want to search for here.
ca@valencia: Introduïu ací l'expressió regular per la qual voleu cercar.

en: Enter the replacement pattern.
ca@valencia: Introduïu el patró de substitució.

en: Enter the replacement template.
ca@valencia: Introduïu la plantilla de substitució.

en: Exclude:
ca@valencia: Exclou:

en: Failed: %1
ca@valencia: Ha fallat: %1

en: Files filter.
ca@valencia: Filtre dels fitxers.

en: Files pattern to exclude
ca@valencia: Patró de fitxer a excloure

en: Files:
ca@valencia: Fitxers:

en: Find in Files
ca@valencia: Cerca a fitxers

en: Find-Replace In Files
ca@valencia: Cerca i substitució en fitxers

en: Find/Replace in Fi&les...
ca@valencia: Cerca i substitució en fit&xers...

en: Find/Replace in Files
ca@valencia: Cerca i substitució en fitxers

en: Find/Replace in This Folder
ca@valencia: Cerca i substitueix en esta carpeta

en: Full
ca@valencia: Completa

en: Limit to project files:
ca@valencia: Limita a fitxers del projecte:

en: Line %1:
ca@valencia: Línia %1:

en: Location(s):
ca@valencia: Ubicacions:

en: New &Search
ca@valencia: &Cerca nova...

en: No files found matching the wildcard patterns
ca@valencia: No s'ha trobat cap fitxer que coincidisca amb els patrons de comodins

en: No results found
ca@valencia: No s'ha trobat cap resultat

en: Opens the 'Find/Replace in files' dialog. There you can enter a regular expression which is then searched for within all files in the directories you specify. Matches will be displayed, you can switch to a match directly. You can also do replacement.
ca@valencia: Obri el diàleg «Cerca i substitució en fitxers». Allà podeu introduir una expressió regular que després se cercarà en tots els fitxers dels directoris que especifiqueu. Es mostraran les coincidències i podreu anar directament a una coincidència. També podeu fer substitucions.

en: Pattern:
ca@valencia: Patró:

en: Quick Select
ca@valencia: Selecció ràpida

en: Quickly select location from a set of directories
ca@valencia: Seleccioneu ràpidament la ubicació des d'un conjunt de directoris

en: Regular Expression:
ca@valencia: Expressió regular:

en: Replacement &Text:
ca@valencia: &Text de substitució:

en: Replacement Template:
ca@valencia: Plantilla de substitució:

en: Search "%1" in %2 (at time %3)
ca@valencia: Cerca «%1» en %2 (a l'hora %3)

en: Search aborted
ca@valencia: Cerca interrompuda

en: Search for expressions over several files
ca@valencia: Cerca expressions en diversos fitxers

en: Search...
ca@valencia: Cerca...

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
ca@valencia[0]: S'està cercant <b>%2</b> en un fitxer
ca@valencia[1]: S'està cercant <b>%2</b> en %1 fitxers

en: Select a directory to search in.
ca@valencia: Seleccioneu un directori on cercar.

en: Select the location where you want to search. It can be a directory, a file, or a semicolon separated (without spaces) list of directories/files.
ca@valencia: Seleccioneu la ubicació a on voleu cercar. Pot ser un directori, un fitxer, o una llista de directoris/fitxers separats (sense espais) per punt i coma.

en: Start replacement
ca@valencia: Inicia la substitució

en: Template:
ca@valencia: Plantilla:

en: This is the regular expression template.
ca@valencia: Esta és la plantilla d'expressió regular.

en: This is the regular expression template. <i>%s</i> will be replaced by the pattern, while <i>%%</i> will be replaced by <i>%</i>.
ca@valencia: Esta és la plantilla d'expressió regular. <i>%s</i> se substituirà pel patró, mentre que <i>%%</i> se substituirà per <i>%</i>.
