kdevgrepview - en to tr translation catalogue (67 entries)

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <h3>%1 in %2</h3>
tr: <h3>%1 içerisinde %2</h3>

[ctx: %1 is the old text, %2 is the new text, %3 is the file path, %4 and %5 are its row and column]
en: Failed to replace <b>%1</b> by <b>%2</b> in %3:%4:%5
tr: %3:%4:%5 içinde şunu <b>%1</b>, şunun ile değiştirmek başarısız oldu: <b>%2</b>

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
tr[0]: %2 ve %1 öge daha
tr[1]: %2 ve %1 öge daha

en: &Expand All
tr: Tümünü &Genişlet

en: &Find/Replace in Files
tr: &Dosyalarda Bul ve Değiştir

en: &Next Item
tr: &Sonraki Öge

en: &Previous Item
tr: &Önceki Öge

en: &Replace
tr: &Değiştir

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the regular expression you want to search for here.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you do not check "Regular Expression" below, this is considered a raw string. That means, all meta characters are escaped.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Possible meta characters are:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Matches any character</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Matches the beginning of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Matches the end of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Matches a word boundary</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Matches any whitespace character</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The following repetition operators exist:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - The preceding item is matched at most once</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - The preceding item is matched zero or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - The preceding item is matched one or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched exactly <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - The preceding item is matched <span style=" font-style:italic;">n</span> or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at most <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at least <span style=" font-style:italic;">n</span>, but at most <span style=" font-style:italic;">m</span> times.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For further reference, look at <a href="http://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> or <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>
tr: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aramak istediğiniz düzenli ifadeyi buraya girin.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aşağıdaki "Düzenli İfade"yi işaretlememişseniz bu ham bir karakter dizisi olarak alınacaktır. Bu meta karakterleri kullanamayacağınız anlamına gelir.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kullanılabilir meta karakterler:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Herhangi bir karakterle eşleşir</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Satır başı ile eşleşir</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Satır sonu ile eşleşir</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Bir kelime sınırı ile eşleşir</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Beyaz boşluk karakteriyle eşleşir</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aşağıdaki operatörler tekrarlama için kullanılabilirler:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - Önceki öge bir defa tekrarlanabilir</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - Önceki öge olmayabilir veya çok defa tekrarlanabilir</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - Önceki öge bir veya daha fazla tekrarlanabilir</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Önceki öge tam olarak<span style=" font-style:italic;">n</span> defa eşleşti</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - Önceki öge <span style=" font-style:italic;">n</span> veya daha fazla defa eşleşti</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Önceki öge en fazla <span style=" font-style:italic;">n</span> defa eşleşti</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Önceki öge en az <span style=" font-style:italic;">n</span>, en fazla da <span style=" font-style:italic;">m</span> defa eşleşti.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ayrıca parantezlerin alt ifadelerle kullanımları da mümkündür \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Daha fazla bilgi için <a href="http://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> adresine bakabilir veya <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax</span> komutunu çalıştırabilirsiniz.</p></body></html>

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
tr[0]: <b>%1</b> dosya
tr[1]: <b>%1</b> dosya

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
tr[0]: <b>%1</b> eşleşme
tr[1]: <b>%1</b> eşleşme

en: <big>%2 <i>(one match)</i></big> | <big>%2 <i>(%1 matches)</i></big>
tr[0]: <big>%2 <i>(%1 eşleşme)</i></big>
tr[1]: <big>%2 <i>(%1 eşleşme)</i></big>

[ctx: @title:menu]
en: Edit
tr: Düzen

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
tr: Bul ve Değiştir Çıktısı Görünümü

en: All Open Files
tr: Tüm Açık Dosyalar

en: All Open Projects
tr: Tüm Açık Projeler

en: Allows fast searching of multiple files using patterns or regular expressions. And allow to replace it too.
tr: Desenleri ve düzenli ifadeleri kullanarak, birçok dosyada hızlı bir şekilde arama yapılmasını sağlar. Bul değiştir işlevini de yapar.

en: Apply replacement on selected items.
tr: Seçili ögelerde değiştirmeyi uygula.

en: C&ollapse All
tr: Tümünü T&opla

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see http://doc.trolltech.com/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
tr: Yakalamalara desen dizisinde izin verilmiyor

en: Case Sensitive:
tr: Büyük Küçük Harf Duyarlı:

en: Case-sensitive searching.
tr: Büyük küçük harf duyarlı arama yap.

en: Clear Search History
tr: Arama Geçmişini Temizle

en: Collecting files...
tr: Dosyalar toplanıyor...

en: Depth:
tr: Derinlik:

en: Do you want to replace with an empty string?
tr: Boş bir ifade ile değiştirmek istiyor musunuz?

en: Enable or disable regular expression.
tr: Düzenli ifadeyi etkinleştir veya devre dışı bırak.

en: Enter the file name pattern of the files to exclude from the search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.<p>Every pattern is internally surrounded by asterisks, so that each pattern can match parts of the file paths.</p>
tr: Aramanıza dahil etmeyeceğiniz isim desenini buraya girin. Virgül veya boşlukla ayırdığını birden fazla desen kullanabilirsiniz.<p>Her desen yıldız işaretleriyle çevrili olacağından herbiri dosya yollarının parçalarıyla eşleşebilir.</p>

en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.
tr: Buraya arayacağınız dosyaların isimlerinin örüntüsünü girin. Virgül veya boşluk ile ayrılmış birden çok örüntü verebilirsiniz.

en: Enter the regular expression you want to search for here.
tr: Burada aramak için düzenli ifadeyi girin.

en: Enter the replacement pattern.
tr: Değiştirme şablonunu girin.

en: Enter the replacement template.
tr: Değiştirme şablonunu girin.

en: Exclude:
tr: Hariç tut:

en: Failed: %1
tr: Başarısız: %1

en: Files filter.
tr: Dosya filtresi.

en: Files pattern to exclude
tr: Hariç tutulacak dosya desenleri

en: Files:
tr: Dosyalar:

en: Find in Files
tr: Dosyalarda Bul

en: Find-Replace In Files
tr: Dosyalarda Bul ve Değiştir

en: Find/Replace in Fi&les...
tr: Dosyalarda Bu&l ve Değiştir...

en: Find/Replace in Files
tr: Dosyalarda Bul ve Değiştir

en: Find/Replace in This Folder
tr: Dosyalarda Bul ve Değiştir

en: Full
tr: Tam

en: Limit to project files:
tr: Proje dosyalarını sınırlandır:

en: Line %1:
tr: Satır %1:

en: Location(s):
tr: Konumlar:

en: New &Search
tr: Yeni &Arama

en: No files found matching the wildcard patterns
tr: Joker desenler ile eşleşen bir dosya bulunamadı

en: No results found
tr: Sonuç bulunamadı

en: Opens the 'Find/Replace in files' dialog. There you can enter a regular expression which is then searched for within all files in the directories you specify. Matches will be displayed, you can switch to a match directly. You can also do replacement.
tr: 'Dosyaların içinde Bul ve Değiştir' penceresini açar. Belirttiğiniz dizinlerin içindeki tüm dosyalar içinde, girdiğiniz düzenli ifade için arama yapar. Eşleşenler görüntülenir, doğrudan bir eşleşene geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca değiştirme de yapabilirsiniz.

en: Pattern:
tr: Desen:

en: Quick Select
tr: Hızlı Seçim

en: Quickly select location from a set of directories
tr: Bir dizinler listesinde hızlıcı konum seç

en: Regular Expression:
tr: Düzenli İfade:

en: Replacement &Text:
tr: Değiştirilecek &Metin:

en: Replacement Template:
tr: Değiştirme Şablonu:

en: Search "%1" in %2 (at time %3)
tr: %2 içinde şunu ara: "%1" (%3 zamanında)

en: Search aborted
tr: Arama iptal edildi

en: Search for expressions over several files
tr: Bir kaç dosya üzerinde ifadeleri ara

en: Search...
tr: Ara...

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
tr[0]: %1 dosya içerisinde <b>%2</b> aranıyor
tr[1]: %1 dosya içerisinde <b>%2</b> aranıyor

en: Select a directory to search in.
tr: İçinde arama yapacağınız dizini seçin.

en: Select the location where you want to search. It can be a directory, a file, or a semicolon separated (without spaces) list of directories/files.
tr: Arama yapmak istediğiniz yeri seçin. Burası bir dizin, dosya ya da dosya ve dizinlerden oluşan virgül ile ayrılmış bir liste olabilir.

en: Start replacement
tr: Değiştirmeyi başlat

en: Template:
tr: Şablon:

en: This is the regular expression template.
tr: Bu, düzenli ifade şablonudur.

en: This is the regular expression template. <i>%s</i> will be replaced by the pattern, while <i>%%</i> will be replaced by <i>%</i>.
tr: Bu bir düzenli ifade şablonudur. Desen yerine <i>%s</i>, <i>%%</i> yerine ise <i>%</i> kullanılacaktır.
