kdevplatform - en to bs translation catalogue (844 entries)

en: built
bs: sagrađeno

en: compiling
bs: kompajliram

en: configuring
bs: konfigurisanje

en: creating
bs: kreiram

en: generating
bs: generišem

en: installing
bs: instaliram

en:  Decl.:
bs:  Dekl.:

en:  Line: %1 Col: %2
bs:  red: %1 kol: %2

en:  files
bs:  datoteke

en:  from
bs:  od

en:  in
bs: u

en:  threads
bs:  niti

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
bs: #%1 na %2

[ctx: %1 = application name]
en: Configure %1
bs: Podesi %1

en: %1 As...
bs: %1 kao...

en: %1 Tool Bar
bs: %1 alatna traka

en: %1 has crashed
bs: %1 je krahirao

en: %1 has failed to start
bs: %1 je neuspio u pokretanju

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
bs: Nema potrebne konfiguracije za '%1'

en: %1 of %2
bs: %1 od %2

en: %1 of %2 : %3
bs: %1 od %2 : %3

en: %1 still needs an update!
bs: %1 još uvijek treba nadogradnju!

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
bs: Učitavam %1

[ctx: %1: date of the last snapshot]
en: The session crashed the last time it was used. The following modified files can be recovered from a backup from %1.
bs: Sesija je krahirala zadnji put kada je korištena. Sljedeće izmijenjene datoteke se mogu obnoviti s rezervne kopije iz %1.

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
bs: Datoteka je %1 i prelazi limit od %2.

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
bs: Preskočena datoteka je prevelika '%1'

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
bs[0]: %2: %1 upotreba
bs[1]: %2: %1 upotrebe
bs[2]: %2: %1 upotreba

[ctx: %1: source file]
en: In %1
bs: U %1

en: %1|All Project Files (%1)
bs: %1|Sve projektne datoteke (%1)

en: &Abort
bs: P&rekini

en: &Add Tool View...
bs: Dodaj &ladni pogled...

en: &Binary
bs: &Binarno

en: &Cancel
bs: &Odustani

en: &Close
bs: &Zatvori

en: &Continue
bs: &Nastavi

en: &Copy Value
bs: &Kopiraj vrijednost

en: &Decimal
bs: &Decimalno

en: &Delete
bs: &Obriši

en: &Delete Breakpoint
bs: &Obriši prekidnu tačku

en: &Disable Breakpoint
bs: &Isključi prekidnu tačku

en: &Enable All
bs: Uključi sv&e

en: &Enable Breakpoint
bs: O&mogući prekidnu tačku

en: &Hexadecimal
bs: &Heksadekadno

en: &Natural
bs: Prirod&no

en: &New
bs: &Nova

en: &New name:
bs: &Novo ime:

en: &Next Split View
bs: &Sljedeći razdvojeni prikaz

en: &Next Window
bs: &Sljedeći prozor

en: &Octal
bs: &Oktalno

en: &Open...
bs: &Otvori...

en: &Password or passphrase:
bs: &Lozinka:

en: &Previous Split View
bs: &Prethodni razdvojeni pogled

en: &Previous Window
bs: &Prethodni prozor

en: &Reformat Source
bs: &Reformatiraj izvorni kod

en: &Remove All
bs: &Ukloni sve

en: &Rename
bs: &Preimenuj

en: &Restart
bs: &Ponovo pokreni

en: &Stop on Change
bs: &Stani na promjeni

en: &Username:
bs: &Korisničko ime:

en: ( resolved forward-declaration:
bs: ( razriješena deklaracija unaprijed:

en: (no projects)
bs: (nema projekata)

en: (unresolved forward-declaration)
bs: (nerazriješena deklaracija unaprijed)

en: *** Aborted ***
bs: *** Prekinuto ***

en: *** Failure: %1 ***
bs: *** Greška: %1 ***

en: *** Finished ***
bs: *** Završeno ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
bs: *** Upozorenje: ne može se ubiti proces ***

en: *|Text File
bs: *|Tekst fajl

en: 1 use found | %1 uses found
bs[0]: %1 upotreba nađena
bs[1]: %1 upotrebe nađene
bs[2]: %1 upotreba nađeno

en: <%1> Unnamed job
bs: <%1> Neimenovan posao

en: <b>Active Working Set</b>
bs: <b>Aktivni radni skup</b>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
bs: <b>Prekidna tačka je prljava</b><p>Prekidna tačka još nije proslijeđena u debager.</p>

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
bs: <b>Prekidna tačka na čekanju</b><p>Prekidna tačka na čekanju je ona koja je proslijeđena ka GDB, ali koja još nije instalirana na odredište, jer GDB ne može naći funkciju ili datoteku na koju se prekidna tačka odnosi. Najčešći slučaj je prekidna tačka u dijeljenoj biblioteci: GDB će ubaciti prekidnu tačku samo kad se biblioteka učita.</p>

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
bs: <b>Ulaz izraza</b>Unesite izraz koji želite pratiti.

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
bs: <b>Stek okvir</b>Često nazivan i kao pozivni stek, ovo je lista koja pokazuje koja je funkcija trenutno aktivna i šta je pozvalo koju funckiju da se dođe do ove tačke u vašem programu.  Klikom na stavku možete videti vrijednosti u bilo kom od prethodnih poziva funkcije.

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
bs: <b>Stablo promjenjivih</b>Stablo promenljivih vam omogućava da vidite vrijednosti lokalnih promenljivih i proizvoljna izraza.<br />Lokalne promenljive se automatski prikazuju i ažuriraju dok koračate kroz program. Za svaki izraz koji ste uneli, možete da ga računate odjednom, ili "gledate" ga (čime se automatski ažurira). Izrazi koji se ne ažuriraju automatski mogu da se ručno ažurira iz kontekst menija. Izrazi mogu biti preimenovani u više opisna imena klikom na ime kolone.<br />Da biste promijenili vrednost promenljive ili izraza, kliknite na vrijednost.<br />

en: <b>Working Set</b>
bs: <b>radni skup</b>

en: <br /> lost declaration <br />
bs: <br /> izgubljena deklaracija <br />

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
bs: <html><font size="4">Priključci učitani za <b>%1</b></font></html>

en: <html><head/><body><p>"Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too"</p></body></html>
bs: <html><head/><body><p>"Napomena: Sve preopterećene funkcije, preopterećenja, deklaracije unaprijed itd. će takođe biti preimenovane"</p></body></html>

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add New" button to add a new one.</i>
bs: <i>Odaberite konfiguraciju za uređivanje s lijeve strane,<br>ili kliknite "Dodaj novu" dugme da dodate novu konfiguraciju.</i>

en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
bs: <p>Kontroliše da li sidrište u donjem lijevom uglu zauzima sidrište s lijeve strane ili sidrište na dnu¸</p>

en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
bs: <p>Kontroliše da li sidrište u donjem desnm uglu zauzima sidrište s desne strane ili sidrište na dnu¸</p>

en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
bs: <p>Uključuje ili isključuje pozadinski parser.<br>Ako niste sigurni, ostavite ga uključenog. Isključenje pozadinskog parsesa će onemogućiti dobar dio funkcionalnosti KDevelop programa.</p>

en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
bs: <p>Istaknite semantičke probleme, kao što su nepostojeće ili nedostupne deklaracije.</p>

en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
bs: <p>Korisnička kontrola za dovršavanje koda ima minimalni i detaljlni režim.<br>Odaberite u kojim slučajevima se prikazuje puno dovršavanje koda.</p>

en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
bs: <p>Ova postavka odlučuje o intenzitetu boje za lokalne varijable, na primjer, funkcija argumenata, varijable i slično.</p>

en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
bs: <p>Ovaj postavke vam omogućuje promjenu intenziteta globalno dostupnih tipova, na primjer klase, metode, funkcije i sl.</p>

en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
bs: <p>Kada projekt sadrži više datoteka od tog broja, projekt će biti
    raščlanjen u pojednostavljenom načinu, povećavajući efikasnost prikupljanjem manje informacija. Ukupna navigacija kroz kod i sposobnosti brzog otvaranja će biti smanjeni.</p>

en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
bs: <p>Kada je omogućeno, linije s pogreškama dodatno će se istaknuti i njihove pozicije se obilježavaju u kliznoj traci.</p>

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
bs: <qt>Datoteke će biti potvrđene:
    <ul>%1</ul>
    Sa porukom:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @action]
en: Clear cache
bs: Očistiti keš

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
bs: Zatvori projekt(e)

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
bs: Dobavi projekt...

[ctx: @action]
en: Focus Editor
bs: Fokus editora

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
bs: Otvori / uvezi projekt...

[ctx: @action:button]
en: Choose another session
bs: Odaberi drugu sesiju

[ctx: @action:button]
en: Retry startup
bs: Ponovi pokretanje

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
bs: Predaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
bs: Pokreni novu sesiju

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
bs: <p>Ne mogu obrisati zaključanu sesiju.

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
bs: <p>Molim, zatvorite kritičnu kopiju aplikacije il odaberite novu sesiju za pokretanje</p>

[ctx: @info]
en: <p>The session is locked by %1 on %2 (PID %3).
bs: <p>Sesiju je zaključao %1 na %2 (PID %3).

[ctx: @info]
en: Delete session
bs: Obriši sesiju

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
bs: Neuspjelo zaključavanje sesije <em>%1</em> (nedostupna datoteka zaključavanja).

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
bs: Neuspjelo zaključavanje sesije <em>%1</em>, već ju je zaključao %2 na %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
bs: Ova aplikacija nije odgovorila na DBUS poziv, možda je krahirala ili je zaglavljena.

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
bs: Sesija %1 je već aktivna u drugoj pokrenutoj instanci.

[ctx: @info]
en: The session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
bs: Sjednica i sve sadržane postavke bit će izbrisani. Projekti će ostati nepromijenjen. Da li stvarno želite nastaviti?

[ctx: @info:shell]
en: made running %1 instance (PID: %2) visible
bs: učinjeno da je pokrenuta %1 instanca (PID: %2) vidljiva

[ctx: @info:shell]
en: running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
bs: pokernuta %1 instanca (PID: %2) visi

[ctx: @info:status]
en: build
bs: gradnja

[ctx: @info:status]
en: clean
bs: čišćenje

[ctx: @info:status]
en: configure
bs: konfiguriraj

[ctx: @info:status]
en: install
bs: instaliraj

[ctx: @info:status]
en: prune
bs: kresanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
bs: Dodaj novu pokretačku konfiguraciju

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
bs: Dodaj alatni pogled

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project.
bs: Otkaži i ne otvaraj projekat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
bs: Očisti

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
bs: Klikni da otvoriš i aktiviraš ovaj dokument

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
bs: Zatvara sve ternutno odabrane projekte

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
bs: Podesi obavještenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration.
bs: Nastavite da biste otvorili projekat i koristite samo navedenu konfiguraciju projekta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration.
bs: Nastavite da biste otvorili projekat ali koristite postojeću konfiguraciju projekta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
bs: Trenutna konfiguracija pokretanja

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
bs: Potraži greške u trenutnom pokretanju

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
bs: Obriši odabranu pokretačku konfiguraciju

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
bs: Prljavo

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
bs: Greška

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
bs: Izvrši trenutno pokretanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
bs: Dobavi projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
bs: Meni koji dopušta zaustavljanje pojedinih poslova

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
bs: Nova datoteka

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
bs: Sljedeći razfvojeni prikaz

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
bs: Sljedeći prozor

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
bs: Otvori dijaloški prozor za konfigurisanje pokretanja

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
bs: Otvori ili uvezi projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
bs: čekajuće

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
bs: Prethodni razdvojeni pogled

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
bs: Prethodni prozor

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
bs: Desni klik za dodavanje novog pogleda alata.

[ctx: @info:tooltip]
en: Saves all selected files
bs: Snimi sve izabrane datoteke

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
bs: Podijeli vodoravno

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
bs: Podjeli uspravno

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
bs: Pokreni novu KDevelop instancu s praznom sesijom

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
bs: Zaustavi sve trenutno aktivne poslove

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
bs: Dodaje novi pogled alata na ovaj prozor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure various aspects of this editor.
bs: Podesite razne aspekte ovog uređivača.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
bs: Kreira praznu datoteku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
bs: Prikazuje spisak tačaka prekida i njihov trenutni status. Klikom na stavku prekidna tačka vam se omogućava da promijenite prekidnu tačku što će vas odvesti na izvor u editor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
bs: Izvršava odredište programa navedenog u trenutno aktivnoj konfiguraciji pokretanja unutar debagera.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
bs: Izvršava odredište programa navedenog u trenutno aktivnoj konfiguraciji pokretanja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Guides the user through the project fetch and then imports it into KDevelop 4.
bs: Vodi korisnika kroz dobavljanje projekta i uvozi ga u KDevelop 4.

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
bs: Spisak poslova koji će biti odvojeno zaustavljeni.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop 4 project or import an existing Project into KDevelop 4. This entry allows to select a KDevelop4 project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop4 project file, the file will be created.
bs: Otvaranje postojećeg KDevelop 4 projekta ili uvoz postojećeg projekta u KDevelop 4. Ovaj unos omogućava da izaberete KDevelop4 datoteke projekta ili postojeći direktorijum da biste ga otvorili u KDevelop. Prilikom otvaranja postojećeg direktorijuma koji još uvek nema KDevelop4 datoteku projekta, datoteka će biti kreirana.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
bs: Otvara dijaloški prozor za postavljanje novih konfigurcija pokretanja ili izmjenu postojećih.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
bs: Otvara nedavno korišteni projekat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
bs: Zahtijeva da se svi pokrenuti poslovi zaustave.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
bs: Izaberi koju konfiguraciju pokretanja startati kada se program pokrene.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
bs: Prikazuje dijaloški prozor s kojim možete da podesite obavještenja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about KDevelop Platform.
bs: Prikaži dijaloški prozor s informacijama o KDevelop platformi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
bs: Prikazuje dijaloški prozor s informacijama o učitanim priključcima.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
bs: Podijeli trenutni pogled vodoravno.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
bs: Podjela trenutnog pogleda uspravno.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
bs: Prelazi na sljedeći razdvojeni prikaz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
bs: Prelazi na sljedeći prozor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
bs: Prelazi u prethodni razdvojeni pogled

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
bs: Prelazi na prethodni prozor.

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
bs: %1 (ne postoji).

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
bs: Koristi podrazumijevani profil  (trenutno: %1)

[ctx: @title]
en: Cannot Delete Session
bs: Ne mogu obrisati sesiju

[ctx: @title]
en: Delete Session
bs: Obrisi ssesiju

[ctx: @title]
en: Session crashed
bs: Sesija krahirala

[ctx: @title:column]
en: Profile
bs: Profil

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
bs: Putanja

[ctx: @title:group]
en: Core
bs: Jezgro

[ctx: @title:group]
en: Debugging
bs: Otklanjanje pogrešaka (debugiranje)

[ctx: @title:group]
en: Documentation
bs: Dokumentacija

[ctx: @title:group]
en: Language Support
bs: Jezička podrška

[ctx: @title:group]
en: Other
bs: Ostalo

[ctx: @title:group]
en: Project Management
bs: Upravljanje Projektom

[ctx: @title:group]
en: Testing
bs: Testiranje

[ctx: @title:group]
en: Utilities
bs: Uslužni programi

[ctx: @title:group]
en: Version Control
bs: Upravljanje verzijama

[ctx: @title:menu]
en: Edit
bs: Izmjena

[ctx: @title:menu]
en: Run
bs: Pokreni

[ctx: @title:menu]
en: Session
bs: Sesija

[ctx: @title:window]
en: Close Document
bs: Zatvori dokument

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
bs: Ne mogu naći uređivač

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
bs: Debagerske prekidne tačke

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
bs: Dokument je modifikovan spolja

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
bs: Neuspjelo zaključavanje sesije %1

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.
bs: Nema KDE‑ove komponente za uređivanje teksta.
    Provjerite instalaciju KDE‑a.

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Aborting...
bs: Prekidam...

en: About KDevelop Platform
bs: O KDevelop platformi

en: About to commit to repository
bs: Spreman za potvrdu u repozitorij

en: Access: %1
bs: Pristup: %1

en: Actions
bs: Akcije

en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
bs: Aktivna sesija.
    pid %1, app %2, host %3

en: Active status
bs: Aktivni status

en: Add
bs: Dodaj

en: Add All
bs: Dodaj sve

en: Add Group
bs: Dodaj grupu

en: Add Kate Modeline
bs: Dodaj Kate red režima

en: Add Multiple Variables
bs: Dodaj više varijabli

en: Add New...
bs: Dodaj novi...

en: Add Tool View
bs: Dodaj alatni pogled

en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
bs: Dodaj Kate red režima prema stilu formatiranja za formatirane dokumente.

en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set.
bs: Dodaj sve dokumente koji su dio ovog radnog skupa na trenutno aktivni radni skup.

en: Add project to current session
bs: Dodaj projekt u trenutnu sesiju

en: Add this file to the current working set
bs: Dodaj ovu datoteku u trenutni radni skup.

en: Added
bs: Dodato

en: Additional information for current item:
bs: Dodatne informacije za trenutnu stavku:

en: Already on branch "%1"
bs: Već u grani"%1"

en: Already opening %1, not opening again
bs: Već otvaram %1, ne otvara se ponovo

en: Always
bs: Uvijek

en: Annotate
bs: Anotacija

en: Annotation...
bs: Anotacija...

en: Applying changes failed: %1
bs: Primjena promjena nije uspjela: %1

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
bs: Architecture, Sublime korisničko okruženje, Ruby podrška

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
bs: Ahitektura, VCS podrška, Podrška za upravljanje projektom, QMake projekt menadžer

en: Are you sure you want to irreversibly remove the branch '%1'?
bs: Jeste li sigurno da želite nepovratno ukloniti granu '%1'?

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
bs: Jeste li sigurni da želite preimenovati "%1" u "%2"?

en: Arrange related documents side by side
bs: Rasporedi povezane datoteke rame uz rame.

en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
bs: Dodijeli kraticu za '%1' pogled alata

en: Assign Shortcut...
bs: Dodijeli kraticu...

en: Authentication failed, operation aborted.
bs: Provjera identiteta neuspjela, operacija prekinuta.

en: Author
bs: Autor

en: Author: %1
    Date: %2
    Commit Message: %3
bs: Autor: %1
    Datum: %2
    Poruka upisa: %3

en: Auto
bs: Automatski

en: Back
bs: Nazad

en: Back to %1<br />
bs: Povratak na %1<br />

en: Back to code
bs: Nazad u kod

en: Background Parser
bs: Pozadniski parser

en: Bottom Button Bar
bs: Donja traka s dugmetima

en: Bottom Dock
bs: Donje sidrište

en: Bottom left corner occupied by:
bs: Donji lijevi ugao zauzeo:

en: Bottom right corner occupied by:
bs: Donji desni ugao zauzeo:

en: Branch "%1" already exists.
bs: Grana "%1" već postoji.

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
bs: Grana "%1" već postoji.
    Molim, odaberite drugo ime.

en: Branch Manager
bs: Menadžer grana

en: Branches...
bs: Grane...

en: Breakpoint
bs: Prijelomna tačka

en: Breakpoint has errors
bs: Prekidna tačka ima greške

en: Breakpoint hit: %1
bs: Prekidna tačka dosegla: %1

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
bs: Prekidna tačka je<a href="dirty">prljava</a>

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
bs: Prekidna tačka je <a href="pending">na čekanju</a>

en: Breakpoint is active
bs: Prekidna tačka je aktivna

en: Breakpoints
bs: Prekidne tačke

en: Build System:
bs: Sisatem gradnje

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
bs: Direktorij gradnje '%1' ne postoji ili nije direktorij

en: Build directory '%1' is not a local path
bs: Direktorij izgradnje '%1' nije lokalna staza

en: Cancel this operation.
bs: Prekini ovu operaciju.

en: Cannot connect to host, operation aborted.
bs: Ne mogu se povezati na host, operacija prekinuta

en: Cannot create file <i>%1</i>.
bs: Ne mogu kreirati datoteku <i>%1</i>.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
bs: Ne mogu kreirati direktorij <i>%1</i>.

en: Cannot create socket, operation aborted.
bs: Ne mogu kreirati soket, operacija prekinuta

en: Cannot create temporary file to create <i>%1</i>.
bs: Ne mogu kreirati privremenu datoteku radi kreiranja <i>%1</i>.

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
bs: Ne mogu prikazati pribilješke, nedostaje interfejs KTextEditor::AnnotationInterface za editor.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
bs: Ne mogu iyvesti akciju anotiranja jer dokument nije na]en ili nije bio tekstualni dokument
    %1

en: Cannot open ssh channel, operation aborted.
bs: Ne mogu otvoriti ssh kanal, operacija prekinuta.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
bs: Ne mogu ukloniti datoteku<i>%1</i>.

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
bs: Ne mogu ukloniti direktorij <i>%1</i>.

en: Cannot set non-blocking mode for stdin, operation aborted.
bs: Ne mogu postaviti neblokirajući režim za standardni ulaz, operacija prekinuta

en: Cannot start an ssh session, operation aborted.
bs: Ne mogu pokrenuti ssh sesiju, operacija prekinuta

en: Checkout
bs: Izdvajanje

en: Checkout to the selected branch
bs: Izdvoji u odabranu granu

en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
bs: Izbor da li će se prikazati dodatne informacije za trenutno izabranu stavku dovršavanja koda.

en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
bs: Odaberite hoće li se prikazati dodatne informacije za trenutno odabrane stavke dovršavanja koda.

en: Chooses the base directory where new projects are created.
bs: Izabira bazni direktorij gdje se novi projekti kreiraju.

en: Class
bs: Klasa

en: Clone
bs: Kloniraj

en: Clos&e All
bs: Zatvori sv&e

en: Close All Files
bs: Zatvori sve datoteke

en: Close All Ot&hers
bs: Zatvori sve d&ruge

en: Close Document
bs: Zatvori dokument

en: Close File
bs: Zatvori datoteku

en: Close Other Files
bs: Zatvori druge datoteke

en: Close all open documents
bs: Zatvori sve otvorene dokumente

en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
bs: Zatvara sve otvorene dokumente pitajući za dodatne informacije kada je potrebno.

en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
bs: Zatvara sve otvorene dokumente sa izuzetkom trenutno aktivnog dokumenta.

en: Close all other documents
bs: Zatvori ostale dokumente

en: Close file
bs: Zatvori datoteku

en: Closes current file.
bs: Zatvara trenutnu datoteku

en: Co-Maintainer, CMake Support, Run Support, Kross Support
bs: Saradnik, CMake podrška, izvršna podrška, Kross podrška

en: Co-Maintainer, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
bs: Koodržavalac, generički menadžer, dodaci za web razvoj, odsječci, performanse

en: Code
bs: Kôd

en: Code Completion
bs: Kompletiranje koda

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
bs: &Kôd

en: Collapse all
bs: Sažmi sve

en: Command exited with value %1.
bs: KOmanda izašla s vrijednmošću %1.

en: Command finished with error %1.
bs: Komanda završena sa greškom %1.

en: Commit Current Project...
bs: Potvrdi trenutni projekt...

en: Commit Files:
bs: Upiši datoteke:

en: Commit Message:
bs: Poruka potvrde:

en: Commit unsuccessful
bs: Potvrda neuspjela

en: Commit...
bs: Upis...

en: Condition
bs: Uslov

en: Configure Editor...
bs: Podesi uređivač...

en: Configure Launches...
bs: Podesi pokretanja...

en: Configure Notifications...
bs: Podesi obavještenja...

en: Configure Project %1
bs: Konfiguriši projekt %1

en: Configure Sessions
bs: Konfiguriši sesije

en: Configure Sessions...
bs: Konfiguriši sesiju...

en: Configure environment variables
bs: konfiguriši varijable okruženja

en: Container:
bs: Sadržalac:

en: Contents
bs: Sadržaj

en: Continue application execution
bs: Nastavi izvršenje programa

en: Continue execution from the current cursor position.
bs: Nastavlja izvršenje od trenutne pozicije kursora.

en: Continues execution until the cursor position is reached.
bs: Nastavlja izvršenje dok se ne dosegne kursorska pozicija.

en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
bs: Nastavlja izvršenje vašeg programa u debagerua. To radi samo kada je aplikacija zaustavljena od strane programa za otklanjanje grešaka (tj. prelomna tačka je aktivirana ili prekid je pritisnut).

en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
bs: Kontroliše da li otvoriti nove kartice pored aktivnih

en: Copied
bs: Kopirano

en: Copy Revision
bs: Kopiraj reviziju

en: Copy of %1
bs: Kopija od %1

en: Copy revision number
bs: Kopiraj broj revizije

en: Copyright 2004-2014, The KDevelop developers
bs: Autorska prava 2004-2014, KDevelop razvojni tim

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
bs: Ne mogu označiti dokument, jer on nije dio projekta pod kontrolom verzija.

en: Could not create a patch for the current version.
bs: Ne mogu kreirati zakrpu za trenutnu verziju.

en: Could not create the directory: %1
bs: Ne mogu kreirati direktorij: %1

en: Could not find KTextEditor::Factory, check your installation:
    Make sure that Kate is installed, KDEDIRS is set properly and that you ran kbuildsycoca4.
bs: ne mogu pronaći KTextEditor::Factory, provjerite vašu instalaciju:
    Uvjerite se na je Kate instaliran, KDEDIRS pravilno postavljen  da ste pokrenuli kbuildsycoca4.

en: Could not find an open document
bs: Nemogu naći otvoreni dokument

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
bs: Ne mogu učitati %1, projekt s istim imenom '%2' je već otvoren.

en: Could not load project management plugin %1.
bs: Ne mogu učitati dodatak za upravljanje projektima %1.

en: Could not open file '%1'
bs: Ne mogu da otvorim datoteku %1

en: Could not open project
bs: Ne mogu otvoriti projekt

en: Could not recover %1, the recovery file is empty
bs: Ne mogu obnoviti %1, datoteka za obnovu je prazna

en: Could not rename '%1' to '%2'
bs: Ne mogu preimenovati '%1' u '%2'

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
bs: Ne mogu smjestiti projektnu konfiguraciju koja specifičnu za razvojno osoblje.
    Pažnja: Projektne postavke koje ste izmijenili mogu biti izgubljene.

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
bs: Uključio

en: Crash Recovery
bs: Sanacija pada aplikacije

en: Create New Session
bs: Kreiraj novu sesiju

en: Create/Delete/Activate Sessions
bs: Kreiraj/Obriši/Aktiviraj sesije

en: Creates new branch based on the selected branch
bs: Kreira nove grane bazirano na odabranoj grani

en: Current Launch Configuration
bs: Trenutna konfiguracija pokretanja

en: Current launch Configuration
bs: Trenutna konfiguracija pokretanja

en: Currently at the branch "%1".
    To remove it, please change to another branch.
bs: Trenutno na grani"%1".
    Da to uklonite, pređite na drugu grani

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
bs: Pristup pod&acima

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
bs: &Upis podataka

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
bs: Č&itanje podataka

en: Data write breakpoint
bs: Prekidna tačka pri upisu podataka

en: Date
bs: Datum

en: Debug
bs: Ispravka grešaka

en: Debug Launch
bs: Potraži greške u pokretanju

en: Debug current launch
bs: Potraži greške u trenutnom pokretanju

en: Debugger Toolbar
bs: Ispravljačka traka

en: Debugger Variables
bs: Debagerske varijable

en: Debugger:
bs: Debager:

en: Decl.:
bs: Dekl.:

en: Declaration
bs: Deklaracija

en: Declaration Info
bs: Informacija o deklaraciji

en: Declaration is located in non-writeable file %1.
bs: Deklaracija se nalazi u neupisivoj datoteci %1.

en: Declarations:
bs: Deklaracije:

en: Definition
bs: Definicija

en: Definition-Use Chain
bs: Lanac definicije i upotrebe

en: Definition-Use Chain, C++ Support
bs: Lanac upotrebe definicija, C++ podrška

en: Delay:
bs: Kašnjenje:

en: Delete
bs: Obriši

en: Delete Current Session...
bs: Obriši  trenutnu sesiju...

en: Delete configuration
bs: Ukloni konfiguraciju

en: Deleted
bs: Obrisano

en: Depth
bs: Dubina

en: Destination
bs: Odredište

en: Detailed completion:
bs: Detaljno dovršavanje:

en: Development Platform for IDE-like Applications
bs: Razvojna platforma za IDE slične aplikacije

en: Diff between revisions
bs: Razlika između revizija

en: Diff to previous revision
bs: Razlika za prethodnu reviziju

en: Difference To Previous
bs: Razlika u odnosu na prethodnu

en: Difference between Revisions
bs: Razlika između revizija

en: Difference between revision %1 and %2:
bs: Razlika između revizije %1 i %2:

en: Difference between revisions
bs: Razlika između revizija

en: Directory:
bs: Direktorij:

en: Disable &All
bs: De&aktiviraj sve

en: Discard all modifications
bs: Odbaci sve promjene

en: Displays a KDE Password Dialog and establishes an ssh connection using libssh. After connecting it executes 'svnserve -t' to provide tunneling.
bs: Prikazuje KDE dijalog za lozinku i uspostavlja ssh vezu koristeći libssh. Nakon povezivanja izvršava se 'svnserve -t' za omogućenje tuneliranja.

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
bs: Distribuirani  VCS, Git, Mercurial

en: Dock Window Behavior
bs: Ponašanje sidrišnog prozora

en: Documentation
bs: Dokumentacija

en: Documentation Tool Bar
bs: Dokumentacijska alatna traka

en: Documents:
bs: Dockumenti:

en: Duchain builder application
bs: Graditelj alata za provjeru definicije i korištenja

en: Edit...
bs: Izmijeni...

en: Editing %2: <b>%1</b>
bs: Uređujem %2: <b>%1</b>

en: Enable Background Parser
bs: Uključi pozadinski parser

en: Enable automatic invocation:
bs: Uključi automatsko pozivanje

en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
bs: O(ne)mogućuje prikaz kartične trake na vrhu editorskog prozora

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
bs: Forsiraj ažuriranje gornjeg sadržaja koji se odnosi na ove datoteke

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
bs: Forsiraj ažuriranje gornjeg sadržaja koji se odnosi na ove datoteke i sve uključene datoteke

en: Enter condition ...
bs: Unesi uslov....

en: Enter the path to an item from the projects tree
bs: Unesite stazu do stavke iz stabla projekta

en: Enter variable ...
bs: Unesite varijablu...

en: Environment Settings
bs: Postavke okruženja

en: Environment group:
bs: Grupa okruženja

en: Error
bs: Greška

en: Error Gathering user information: %1
bs: Greška u dohvatanju informacija o korisniku: %1

en: Error checking conditions to generate code: %1
bs: Greška u provjeru uslova za generisanje koda: %1

en: Error finding context for selection range
bs: Greška traženja konteksta za opseg izbora

en: Error generating code: %1
bs: Greška u generisanju koda: %1

en: Example 1
bs: Primjer 1

en: Example 2
bs: Primjer 2

en: Execute
bs: Izvrši

en: Execute Launch
bs: Izvrši pokretanje

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a toolview configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
bs: Izvrši akcije za promjenu područja <br /> Područje je konfiguracija za specifičnu upotrebu. Odavdje možete se kretati u područje koda

en: Execute current launch
bs: Izvrši trenutno pokretanje

en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
bs: Izvršava tačno jednu liniju izvornog koda. Ako je izvorna linija poziv funkcije izvršenje će stati nakon što se ušlo u funkciju.

en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
bs: Izvršava jedan red izvornog koda u tekućoj izvornoj datoteci. Ako je izvorna linija poziv funkcije cijela funkcija se izvrši i aplikacija će se zaustaviti na liniji nakon poziva funkcije.

en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
bs: Izvršava aplikaciju dok se trenutno izvršavana funkciju ne završi. Debager će zatim prikazuje red poslije originalnog poziva na tu funkciju. Ako izvršenja programa je u krajnjem okviru (npr. u main ()) onda operacija nema efekta.

en: Exit code %1
bs: Izlazni kod %1

en: Expand all
bs: Raširi sve

en: Failed to apply changes: %1
bs: Neuspjela primjena promjena: %1

en: Failed to launch 'svnserve -t', operation aborted.
bs: Neuspjelo pokretanje 'svnserve -t', operacija prekinuta

en: Failed to write recovery copies to %1. Please make sure that your home directory is writable and not full. This application requires available space in the home directory to run stable. You may experience application crashes until you free up some space.
bs: Neuspjelo pisanje kopija za obnovu u %1. Uvjerite se da je vaš lični direktorij upisiv i da nije pun. Aplikacija zahtijeva dovoljan upisiv prostor u ličnom direktoriju da i radila stabilno. Može se desiti više krahova dok ne oslobodite prostor.

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
bs: Nuspjelo pisanje u %1, vjerovatno je disk pun

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
bs: Mogućnosti za gradnju. Opcije: prazno, simplified-visible-declarations, visible-declarations (podrazumijevano), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST

en: File could not be opened.
bs: Datoteka se ne može otvoriti

en: File could not be read from disk due to permissions.
bs: Datoteka se ne može čitati s diska zbog prava.

en: File could not be read from disk.
bs: Datoteka se ne može čitati sa diska.

en: Filename
bs: Ime datoteke

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
bs: Uključuje

en: Find
bs: Nađi

en: Find:
bs: Nađi:

en: Folder %1
bs: Direktorij: %1

en: For more detailed information please see the Version Control toolview
bs: Za detaljnije informacije, pogledajte alatnu traku kontrole verzija

en: Format Files
bs: Formatiraj datoteke

en: Format file(s) using the current theme
bs: Formatiraj datoteke koristeći trenutnu temu

en: Formatter:
bs: Formater:

en: Formatting Styles
bs: Stilovi formatiranja

en: Formatting functionality using <b>astyle</b> library.
bs: Formatna funktcionalbist koristeći <b>astyle</b> biblioteku.

en: Forward
bs: Naprijed

en: Forward Declaration
bs: Deklaracija unaprijed

en: Frame Stack
bs: Stek okvira

en: From File System
bs: Iz datotečnog sistema

en: Function
bs: Funkcija

en: GDB integration
bs: GDB integracija

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
bs: GDB integracija, Priključci za web razvoj

en: General
bs: Opšte

en: Get
bs: Dohvati

en: Get host by name failed, operation aborted.
bs: Dobavljanje hosta po imenu neuspjelo, operacija prekinuta

en: Global
bs: Globalno

en: Global colorization intensity:
bs: Jačina globalnog bojenja

en: Hide
bs: Sakrij

en: Hide detailed progress window
bs: Sakrij detaljni prozor napretka

en: Hide/Restore Docks
bs: Sakrij/prikaži sidrišta

en: Hides a
bs: Sakriva

en: Highlight problematic lines:
bs: Označi problematične linije

en: Highlight semantic problems:
bs: Označi semantičke probleme

en: Hint
bs: Savjet

en: History...
bs: Historija...

en: Hit %1 time | Hit %1 times
bs[0]: Pogođeno %1 put
bs[1]: Pogođeno %1 puta
bs[2]: Pogođeno %1 puta

en: Home
bs: LičniDirektorij

en: Hostname to connect
bs: Ime računara na koji se povezuje

en: Identity
bs: Identitet

en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
bs: Ako je isključeno, kontrola za kompletiranje koda se nikad neće automatski pokazati.

en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
bs: Ako je ova opcija podešena svi otvoreni dokumenti će automatski biti sačuvani prije nego što se počne graditi.

en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
bs: Ako je ova opcija podešena, KDevelop će zakazati sav izvorni kod
            koga je pronašao trenutni sistem gradnje za pomoći dijela za 
            podršku parsiranja odgovarajućeg jezika. To će omogućiti 
            potpunu podršku jezika, ali može biti sporije.

en: Ignore
bs: Ignoriši

en: Import
bs: Uvoz

en: Inherited by
bs: Naslijedio

en: Inheriters possible, show all
bs: Moguća nasljeđivanja, prikaži sve

en: Interrupt
bs: Prekid

en: Interrupt application
bs: Prekini aplikaciju

en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
bs: Prekida program u kome se traže greške ili trenutnu debagersku komandu.

en: Introduce the repository URL...
bs: Uvedi repozitorijski URL...

en: Invalid Location: %1
bs: Pogrešna lokacija: %1

en: Invalid build directory '%1'
bs: Pogrešan direktorij za gradnju '%1'

en: Invalid working directory '%1'
bs: Nevažeći radni direktorij '%1'

en: Jump to cursor
bs: Skoči na kursot

en: KDevelop Platform
bs: KDevelop Platforma

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
bs: KDevelop nije mogao naći uređivač za datoteku'%1' tipa %2.
    Želite li je otvoriti kao obični tekst?

en: Kind: %1
bs: Vrsta: %1

en: Kind: %1 %2
bs: Vrsta: %1 %2

en: Language Support Settings
bs: Postavke jezičke podrške

en: Language:
bs: Jezik:

en: Launch Configurations
bs: Pokretačke konfiguracije

en: Left Button Bar
bs: Lijeva traka s dugmetima

en: Left Dock
bs: Lijevo sidrište

en: Lets you customize %1.
bs: Omogućava da prilagodite %1.

en: Lexer
bs: Leksički analizator

en: Line: 00000 Col: 000
bs: Linija: 00000 kolona: 000

[ctx: Linking object files into a library or executable]
en: linking
bs: povezujem

en: Load
bs: Učitaj

en: Loaded Plugins
bs: Učitani priključci

en: Loading Project %1
bs: Učitavam projekt %1

en: Local Path
bs: Lokalna Putanja

en: Local colorization intensity:
bs: Jačina  lokalnog bojenja

en: Locals
bs: Lokalne

en: Location
bs: Lokacija

en: Logview
bs: Pogled dnevnika

en: Make Active
bs: Napravi aktivnim

en: Match case
bs: Da se podudaraju velika i mala slova

en: Maximum number of threads:
bs: Maksimalni broj niti

en: Message
bs: Poruka

en: Minimum project size for simplified parsing:
bs: Minimalna veličina projekta za pojednostavljeno parsiranje

en: Modified
bs: Promijenjeno

en: Modifiers: %1
bs: Modifikatori: %1

en: More inheriters possible, show all
bs: Dodatna moguća nasljeđivanja, prikaži sve

en: More overriders possible, show all
bs: Dodatna moguća potiskivanja, prikaži sve

en: Name
bs: Ime

[ctx: Name of the Launch Configurations]
en: Name
bs: Ime

en: Name of the new branch:
bs: Ime nove grane:

en: Name:
bs: Naziv:

en: Namespace
bs: Imenski prostor

en: Namespace alias
bs: Alias imenskog prostora

en: Namespace import
bs: Uvoz Imenskog prostora

en: Never
bs: Nikad

en: New
bs: Novi

en: New %1
bs: Novi %1

en: New %1 Launcher
bs: Novi %1 pokretač

en: New Environment Variables
bs: Nova promjenjiva okruženja

en: New File
bs: Nova datoteka

en: New Session Name
bs: Novo ime sesije

en: New Style
bs: Novi stil

en: New branch
bs: Nova grana

[ctx: New breakpoint]
en: &New
bs: &Nova

en: New code breakpoint ...
bs: Nova prekidna tačka koda...

en: Next
bs: Sljedeći

en: Next Tool View
bs: Sljedeći prikaz alata

en: No Language selected
bs: Nema izabranog jezika

en: No Source Formatter available
bs: Nema formatera izvornog koda

en: No active document
bs: Nema aktivnih dokumenta

en: No auth type supported by server
bs: Server ne podržava tip autentičnosti

en: No build directory specified for a builder job.
bs: Direktorij za građenje nije naveden za posao graditelja

en: No declaration under cursor
bs: Nema deklaracije pod kurzorom

en: No working directory specified for a process.
bs: Nema radnog direktorija navedenog za proces

en: Not hit yet
bs: Nije još dosegnuto

en: Number of threads to use
bs: Broj programskih niti koji se koristi

en: Old Messages
bs: Stare poruke

en: Open "%1" as project
bs: otvori %1 kao projekt

en: Open Configuration...
bs: Otvori konfiguraciju....

en: Open Existing File
bs: Otvori postojeću datoteku

en: Open File
bs: Otvori datoteku

en: Open Launch Configuration Dialog
bs: Otvori dijaloški prozor za konfigurisanje pokretanja

en: Open Project
bs: Otvori projekt

en: Open Project for Current File
bs: Otvori projekt za trenutnu datoteku

en: Open Recent Project
bs: Otvori nedavno korišteni projekat

en: Open detailed progress dialog
bs: Otvori detaljni dijalog napretka

en: Open file
bs: Otvori datoteku

en: Open new tab after current
bs: Otvori novu karticu nakon trenutne

en: Open session %1
bs: Otvori sesiju %1

en: Opens a file for editing.
bs: Otvori datoteku za uređivanje.

en: Overridden in
bs: Potisnuto u

en: Override
bs: Potiskivanje

en: Override Kate Indentation Mode
bs: Prevaziđi Kate režim uvlačenja

en: Override existing project configuration
bs: Zamijeni postojeću projektnu konfiguraciju

en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
bs: Odbacite način uvlačenja u editoru prema stila formatiranja za dokumente bez Kate modeline.

en: Overriders possible, show all
bs: Moguća potiskivanja, prikaži sve

en: Overrides a
bs: Potiskuje

en: P&rivate key:
bs: P&rivatni ključ:

en: Parse all files in a project after the project has been opened.
bs: Parsiraj sve datoteke u projektu nako što se projekt otvori

en: Parser Background Settings
bs: Postavke pozadine parsera

en: Parsing: %1
bs: Analiziram: %1

en: Password auth
bs: Autentičnost lozinkom

en: Pick a Session
bs: Dobavi sesiju

en: Plugin '%1' could not be loaded correctly and was disabled.
    Reason: %2.
bs: Priključak '%1' se nije mogao direktno učitati i bio je onemogućen.
    Razlog: %2.

en: Plugin Selection
bs: Izbor priključka

en: Preprocessor
bs: Preprocesor

en: Preview
bs: Pregled

en: Preview:
bs: Pregled:

en: Previous
bs: Prethodni

en: Previous Tool View
bs: Prethodni prikaz alata

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
bs: Prikaži kompletan lanac definicije upotrebe nakon uspješne analize

en: Print problems encountered during parsing
bs: Prikaži probleme koji su se desili tokom parsiranja

en: Problem in <b>%1</b>:<br/>
bs: Problem u <b>%1</b>:<br/>

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
bs: Proces '%1' izašao sa statusom %2
    %3

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
bs[0]: Obrađujem %1 datoteku u %2
bs[1]: Obrađujem %1 datoteke u %2
bs[2]: Obrađujem %1 datoteka u %2

en: Process Error
bs: Greška procesa

en: Profile
bs: Profil

en: Project %1
bs: Projekt %1

en: Project Already Open
bs: Projekt već otvoren

en: Project Folder Deleted
bs: Direktorij projekta obrisan

en: Project Import: %1
bs: Uvoz projekta: %1

en: Project Information
bs: Projektne informacije

en: Project Parsing
bs: Analiza projekta

en: Project already being opened
bs: Projekt je već u toku otvaranja

en: Project already open: %1
bs: Projekt već otvoren: %1

en: Project import canceled.
bs: Uvoz projekta otkazan

en: Projects Settings
bs: Postavke projekata

en: Projects base directory:
bs: Bazni direktorij projekata:

en: Provide a name for the project
bs: Navedi ime projekta

en: Publi&c key:
bs: &Javni ključ:

en: Public key auth
bs: Autentičnost javnim ključem

en: Pull
bs: Povuci

en: Push
bs: Gurni

en: Quit
bs: Izlaz

en: Re-evaluate All
bs: Ponovo računaj sve

en: Read error
bs: Greška u čitanju

en: Recent Expressions
bs: Nedavni izrazi

en: Recover
bs: Obnovi

en: Recovery
bs: Obnova

en: Recovery Error
bs: Greška obnove

en: Recursive
bs: Rekurzivno

en: Reevaluate Expression
bs: Preračunaj izraz

en: Refactor
bs: Refaktoriši

en: Refactoring
bs: Refaktorisanje

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>
bs: Linija <b>%1</b>

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
bs: Sažmi

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
bs: Raširi

en: Reformat Line
bs: Reformatiraj liniju

en: Reformat current line using AStyle
bs: Reformatiraj tekuću liniju koristeći AStyle

en: Reformat source using AStyle
bs: Reformatiraj izvorni kod koristeći AStyle

en: Reload
bs: Ponovo učitaj

en: Reload All
bs: Ponovo učitaj sve

en: Remember Value
bs: Zapamti vrijednost

en: Remote Path
bs: Udaljena staza

en: Remove All
bs: Ukloni sve

en: Remove Expression
bs: Ukloni izraz

en: Remove Group
bs: Ukloni grupu

en: Remove Selected
bs: Ukloni izabrano

en: Remove Toolview
bs: Ukloni pogled alata

en: Remove Watch Variable
bs: Ukloni praćenu promjenjivu

en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set.
bs: Ukloni sve dokumente koji su dio ovog radnog skupa sa trenutno aktivnog radnog skupa.

en: Remove this file from the current working set
bs: Ukloni ovu datoteku iz trenutnog radnog skupa.

en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
bs: Ukloni ovaj radni skup. Sadržani dokumenti nisu izmijenjeni

en: Remove variable
bs: Ukloni promjenjivu

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Rename "%1" to "%2"
bs: Preimenuj "%1" u "%2"

en: Rename "%1"...
bs: Preimenuj "%1"...

en: Rename Current Session...
bs: Preimenuj trenutnu sesiju...

en: Rename Session
bs: Preimenuj sesiju

en: Rename configuration
bs: Preimenuj konfiguraciju

en: Rename file from "%1" to "%2".
bs: Preimenuj datoteku iz "%1" u "%2".

en: Renaming "%1" to "%2"
bs: Preimenujem "%1" u "%2"

[ctx: Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
bs: Preimenuj "%1"

en: Reopen the current project?
bs: Ponovo otvori trenutni projekt?

en: Replaced
bs: Zamijenjeno

en: Restart program
bs: Ponovo pokreni program

en: Restarts applications from the beginning.
bs: Ponovo pokreće program odpočetka.

en: Returns:
bs: Vraća:

en: Revert
bs: Vrati

en: Revert all open documents
bs: Vrati sve otvorene dokumente

en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
bs: Vrati sve otvorene dokumente, povratkom na prethodno snimljeno stanje

en: Review
bs: Pregled

en: Revision
bs: Revizija

en: Revision Graph...
bs: Graf revizije

en: Right Button Bar
bs: Desna traka s dugmetima

en: Right Dock
bs: Desno sidrište

en: Run
bs: Pokreni

en: Run all tests in %1
bs: Pokreni sve testove u %1

en: Run to &Cursor
bs: Idi do &kursora

en: Run to cursor
bs: Idi do kursora

en: Running
bs: Pokrenuto

en: SSH connection failed, operation aborted.
bs: SSH veza neuspjela, operacija prekinuta

en: Save &None
bs: Ne snimaj &ništa

en: Save &Selected
bs: Snimi &izabrane

en: Save Al&l
bs: Snmi s&ve

en: Save Modified Files?
bs: Da li da snimi izmijenjene datoteke?

en: Save all documents before building
bs: Snimi sve dokumente prije gradnje

en: Save all modified documents when the "build" action is triggered.
bs: Spremite sve modificirane dokumente kada je aktivirana opcija gradnje

en: Save all open documents
bs: Snimi sve otvorene dokumente

en: Save all open documents before building anything
bs: Snima sve dokumente prije gradnje ičega.

en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
bs: Snima sve otvorene dokumente, pitajući za dodatne informacije ako je potrebno.

en: Schedule all project files for parsing
bs: Rasporedi sve projekte za parsiranje

en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
bs: Raspored cijeli izvorni kod projekta da se analiziraju od strane jezičke podrške u pozadini

en: Scope: %1
bs: Opseg: %1

en: Search
bs: Traži

en: Select Files to commit
bs: Odaberite datoteke za upis

en: Select Source
bs: Izaberi izvor

en: Select Tool View to Add
bs: Odaberi pogled alata za dodati

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
bs: Izaberite sistem za gradnju, postojeći KDevelop projektar ili neku datoteku za otvaranje kao projekt

en: Select an item...
bs: Odaberite stavku...

en: Select keys
bs: Izaberi ključeve

en: Select the Management Plugin to use for this project
bs: Izaberite Menadžment dodatak koji se koristi za ovaj projekat

en: Select the base directory where new projects are to be created.
bs: Odaberi bazni direktorij i kome će se novi projekti kreirati:

en: Select the directory to use...
bs: Odaberi direktorij za upotrebu...

en: Select the item you want to get the path from.
bs: Odaberite stavku od koje želite dobaviti stazu

en: Select...
bs: Izaberi...

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
bs: Odabrana pokretačka konfiguracija ima nesnimljene promjene. Želite li je snimiti?

en: Selected URL is invalid
bs: Odabrani URL je nevažeći

en: Semantic Analysis
bs: Semantička  analiza

en: Semantic Code Highlighting
bs: Semantičko označavanje koda

en: Server does not support any authentication methods for the user, operation aborted.
bs: Server ne podržava ni jedna način provjere identiteta za ovog korisnika, operacija prekinuta

en: Set As Default Group
bs: Postavi kao podrazumijevanu grupu

en: Set E&xecution Position to Cursor
bs: Postavi izvr&šnu poziciju na kursor

[ctx: Short text for 'Debug launch' used in the toolbar]
en: Debug
bs: Ispravka grešaka

[ctx: Short text for 'Execute launch' used in the toolbar]
en: Execute
bs: Izvrši

[ctx: Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
bs: Zaustavi sve

[ctx: Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
bs: Prekini

[ctx: Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
bs: Nova

en: Show Annotate on current document
bs: Prikaži anotacije nad trenutnim dokumentom

en: Show Bottom Dock
bs: Prikaži donje sidrište

en: Show Diff (all files)...
bs: Prikaži razlike (sve datoteke)...

en: Show Diff...
bs: Prikaži razlike...

en: Show Differences...
bs: Prikaži razlike...

en: Show Documentation
bs: Prikaži dokumentaciju

en: Show Information about KDevelop Platform
bs: Prikaži informacije o KDevelop platformi

en: Show Left Dock
bs: Prikaži lijevo sidrište

en: Show Right Dock
bs: Prikaži desno sidrište

en: Show a list of all loaded plugins
bs: Prikazuje listu učitanih priključaka

en: Show detailed progress window
bs: Prikaži detaljni prozor napretka

en: Show documentation for
bs: Prikaži dokumentaciju za

en: Show sorted list of opened documents
bs: Prikaži sortiranu listu otvorenih dokumenata

en: Show tabs
bs: Prikaži kartice

en: Show uses
bs: Prikaži upotrebe

en: Show warnings
bs: Prikaži upozorenja

en: Show warnings and debug output
bs: Prikaži upozorenja i traži greške na izlazu

en: Shows a dialog to Create/Delete Sessions and set a new active session.
bs: Prikazuje dijaloški prozor za Kreiranje/brisanje sesija i postavlja novu aktivnu sesiju.

en: Simple KDE ssh client provider
bs: Prosti KDE ssh klijentski provajder

en: SnippetPart, debugger and usability patches
bs: SnippetPart, debager i zakrpe radi upotrebljivosti

en: Solve
bs: Riješi

en: Solve: %1
bs: Riješi: %1

en: Source
bs: Izvor

en: Source Directory:
bs: Izvorni direktorij:

en: Source Location
bs: Lokacija izvora

en: Source Revision
bs: Revizija izvora

en: Source reformatting functionality using <b>astyle</b> library.
bs: Reformatiranje izvornog koda koristeći <b>astyle</b> biblioteku.

en: Source reformatting of line under cursor using <b>astyle</b> library.
bs: Reformatiranje izvornog koda linije ispod kursora koristeći <b>astyle</b> biblioteku

en: Source:
bs: Izvor:

en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
bs: Razmacima razdvojena lista riječi koja predstavlja komentar budućih zadataka.

en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
bs: Razmacima razdvojena lista riječi koja predstavlja komentar budućih zadataka.

en: Split View &Left/Right
bs: Podijeli pogled &uspravno

en: Split View &Top/Bottom
bs: Podijeli pogled &vodoravno

en: Split View Left/Right
bs: Razdvojeni prikaz lijevo/desno

en: Split View Top/Bottom
bs: Razdvojeni prikaz gore/dolje

en: State
bs: Stanje

en: Step &Into
bs: &Uskoči

en: Step &Over
bs: Korak prek&o

en: Step O&ut
bs: Korak iz&van

en: Step into I&nstruction
bs: Korak u I&nstrukciju

en: Step into instruction
bs: Korak u instrukciju

en: Step into the next statement
bs: Korak u narednu naredbu

en: Step out of the current function
bs: Korak izvan trenutne funkcije

en: Step over Ins&truction
bs: Korak preko ins&trukcije

en: Step over instruction
bs: Korak preko instrukcije

en: Step over the next line
bs: Korak preko naredne linije

en: Steps into the next assembly instruction.
bs: Ulazi u narednu asemblersku instrukciju.

en: Steps over the next assembly instruction.
bs: Korak preko sljedeće asemblerske instrukcije.

en: Stop
bs: Prekini

en: Stop All Jobs
bs: Zaustavi sve poslove

en: Stop on Change
bs: Stani na promjeni

en: Style being deleted
bs: Stil je obrisan

en: Style:
bs: Stil:

en: Subversion command to call
bs: Subversion komanda za poziv

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
bs: Subversion dodatak, Vlastiti Make menadžer, opšta poboljšanja

en: System Configuration Error
bs: Greška sistemske konfiguracije

en: TODO
bs: ZADACI

en: TODO marker words:
bs: Marker riječi budućih zadataka

en: Tabbed Browsing
bs: Pregledanje sa karticama

en: Text editor integration, definition-use chain
bs: Integracija s tekst editorom, lanac upotrebe definicija

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
bs: Bazni direktorij projekta <b>%1</b> je obrisan ili pomjeren izvan KDevelop.
    Projekat će se zatvoriti.

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press OK if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Cancel if you are sure the crash has another origin.
bs: Krah je možda uzrokovan oštećenjem keširanih podataka.
    
    Pritisnite U redu ako želite da KDevelop očisti keš, inače pritisnite odustani ako krah ima drugi izvor.

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
bs: Trenutna pokretačka konfiguracija ne podržava '%1' režim.

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
bs: Trenutna sesija i sva sadržana podešavanja će biti izbrisana. Projekti će ostati nepromenjeni. Da li zaista želite da nastavite?

en: The document "%1" has unsaved changes and was modified by an external process.
    Do you want to override the external changes?
bs: Dokument "%1" ima nesnimljene promjene i izmijenjen je eksternim procsom.
    Želite li prevazići vanjske izmjene?

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
bs: Dokument "%1" ima nesnimljene promjene. Želite li ih snimiti?

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
bs: Izvršni program %1 se ne može naći. Provjerite da li je instaliran i da li se može izvršiti. <br />Priključak neće raditi dok ne popravite ovaj problem.

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
bs: Datoteka "%1" je izmijenjena na disku.
    
    DA li ste sigurni da je želite prebrisati? (Vanjske izmjene će biti izgubljene.)

en: The file <i>%1</i> already exists.
bs: Datoteka <i>%1</i> već postoji.

en: The following files have been modified. Save them?
bs: Sljedeće datoteke su izmijenjene. Da li da ih snimim?

en: The installed Kate version does not support the MovingInterface which is crucial for KDevelop starting from version 4.2.
    
    To use KDevelop with KDE SC prior to 4.6, where the SmartInterface is used instead of the MovingInterface, you need KDevelop 4.1 or lower.
bs: Instalirana verzija programa Kate ne podržava MovingInterface što je ključno za KDevelop počev od verzije 4,2.
    
    Da biste koristili KDevelop sa KDE prije 4,6, gde se koristi umesto SmartInterface MovingInterface, potrebno je  koristiti KDevelop 4,1 ili manje.

en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
bs: Maksimalan broj paralelnih kopija koje pozadinski parser koristi. Ako niste sigurni, odaberite 1 ili 2.

en: The previous session crashed | Session crashed %1 times in a row
bs[0]: Sesija krahirala %1 puta
bs[1]: Sesija krahirala %1 puta zaredom
bs[2]: Sesija krahirala %1 puta zaredom

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
bs: Projekt koji otvarate je već otvoren u barem jednoj drugoj sesiji <br>Šta želite uraditi?

en: The same as git branch -D
bs: Isto kao as git branch -D

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
bs: Stil %1 se koristi i za sljedeće jezike:
    %2.
    Da li ga sigurno želite obrisati?

en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
bs: Vrijeme čekanaj prije nego se dokument ponovo analizira kada ga uređujete.

[ctx: The type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
bs: Tip

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
bs: Već postoji projektna konfiguracijska datoteka u%1.
    Da li želite da je zamijenite ili otvorite postojeću datoteku?

en: There are no differences.
bs: Nema razlika

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
bs: Spisak dokumenata koji su bili skorije otvarani, odakle ih možete lako ponovo otvoriti.

en: Threads:
bs: Niti:

en: Toggle '%1' tool view.
bs: Preklopi '%1' alatni pogled.

en: Toggle Breakpoint
bs: Prekidna tačka

en: Toggle breakpoint
bs: Preklopi prekidnu tačku

en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
bs: Aktivira ili deaktivira prekidnu tačku na trenutnoj liniji u editoru.

en: Tool Views
bs: Pogledi alata

en: Toolview Position
bs: Pozivija alatnog pogleda

en: Type
bs: Vrsta:

en: Type:
bs: Tip:

en: Typedef
bs: DefTipa

en: Unable to commit
bs: Ne mogu potvrditi

en: Unable to create configuration file %1
bs: Ne mogu kreirati konfiguracijsku datoteku %1

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
bs: Ne mogu da kreiram skriveni direktorij (%1) za razvojnu datoteku

en: Unable to get difference.
bs: Ne mogu dobaviti razliku

en: Unable to get project file: %1
bs: Ne mogu da dobavim projektnu datoteku: %1

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
bs: Ne mogu učitati datoteku projekta %1.<br>Projekt je uklonjen iz sesije.

en: Unable to read %1
bs: Ne mogu čitati %1

en: Unable to write to %1
bs: Ne mogu pisati u %1

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Unknown context
bs: Nepoznat kontekst

en: Unsaved Changes
bs: Nesnimljene izmjene

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
bs: Razni objekti

en: Unsupported authentication type, could possibly be a bug. Operation aborted.
bs: Nepodržan tip provjere identiteta, moguća programska greška. Operacija prekinuta

en: Untitled
bs: Bez naslova

en: Update
bs: Ažuriraj

en: Use this client instead of standard ssh when using subversion to provide a KDE Password Dialog instead of a command-line ssh password prompt.
bs: Koristi ovog klijenta umjesto standardnog ssh kada se koristi subversion da bi se dao KDE dijalog za lozinku umjesto ssh prompta za lozinku.

en: Use this shortcut to trigger visibility of the toolview.
bs: Koristi ovu kraticu za preklapanje vidljivosti pogleda alata.

en: User Interface
bs: Korisnički interfejs

en: User Interface Settings
bs: Postavke korisničkog interfejsa

en: Uses
bs: Upotrebe

en: Uses of
bs: Upotrebe za

en: Uses of %1
bs: Upotrebe za %1

en: VCS support
bs: VCS podrška

en: Value
bs: Vrijednost

en: Variable
bs: Promjenljiva

en: Variables
bs: Promjenljive

en: Version Control
bs: Upravljanje verzijama

en: Waiting for the process has timed out
bs: Čekanje na proces je isteklo

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Watch Variable
bs: Posmatraj promjenljivu

en: Watch this
bs: Prati ovo

en: Watchpoint hit: %1
bs: Tačka praćenja dosegla: %1

en: When Invoked Manually
bs: Pri ručnom pozivu

en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
bs: Kada je omogućeno, dodataka mogu grupirati povezane datoteke rame uz rame.
    Na primjer, datoteka zaglavlja će biti otvorena odmah uz implementacijsku datoteku.

en: Working Directory does not exist: %1
bs: Radni direktorij ne postoji: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
bs: Radni direktorij  nije apsolutan: %1

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
bs: Radni direktorij '%1' ne postoji ili nije direktorij

en: Working directory '%1' is not a local path
bs: Radni direktorij '%1' nije lokalna staza

en: Write error
bs: Greška pri pisanju

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
bs: Morate kreirati baznu granu iz liste prije kreiranja nove grane.

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
bs: Trebate navesti važeći ili nepostojeći direktorij da izdvojite projekt.

en: You need to specify a valid project location
bs: Trebate navesti važeću lokaciju projekta.

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
bs: Probali ste preimenovati '%1' u '%2', ali je ovaj drugi pod filterom i biće sakriven.
    Želite li nastaviti?

[ctx: a variable that won't change, const]
en: constant
bs: konstanta

en: astyle and indent support
bs: astyle i indent podrška

en: code to parse
bs: kod za parsiranje

en: context-free forward-declaration %1
bs: kontekstno slobodna deklaracija unaprijed %1

en: directory
bs: direktorij

en: enumeration %1
bs: nabrajanje %1

[ctx: file is confilicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
bs: Ima konflikte

[ctx: file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
bs: Na vrijeme

[ctx: file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
bs: Dodato

[ctx: file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
bs: Obrisano

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
bs: datoteke ili - za čitanje sa standardnog ulaza, ovo drugo se podrazumijeva ako nije dat parameta

en: function
bs: funkcija

en: namespace %1
bs: Imenski prostor %1

en: next hits
bs: naredni pogoci

en: no branch
bs: nema grane

en: not parsed yet
bs: nije još parsirano

en: possible resolution from
bs: moguće razlučenje iz

en: print generated AST tree
bs: prikaži generisano AST stablo

en: print generated token stream
bs: prikaži generisani tok tokena

en: project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
bs: dodatak za upravljanje projektima (%1) ne podržava IProjectFileManager interfejs.

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
bs: Linija <b>%1</b>:

en: svnserve option
bs: svnserve opcija

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
bs: definicija

[ctx: toolview position]
en: Bottom
bs: Dno

[ctx: toolview position]
en: Detached
bs: Odvojeno

[ctx: toolview position]
en: Left
bs: Lijevo

[ctx: toolview position]
en: Right
bs: Desno

en: unknown
bs: nepoznato

[ctx: version controlled file was modified]
en: Modified
bs: Promijenjeno
