kdevplatform - en to ca translation catalogue (839 entries)

en: built
ca: construcció

en: compiling
ca: compilació

en: configuring
ca: configuració

en: creating
ca: creació

en: generating
ca: generació

en: installing
ca: instal·lació

en:  Line: %1 Col: %2
ca:  Línia: %1 Col.: %2

en:  files
ca:  fitxers

en:  from
ca:  des de

en:  in
ca:  en

en:  threads
ca:  fils

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
ca: Núm. %1 a %2

[ctx: %1 = application name]
en: Configure %1
ca: Configura %1

en: %1 As...
ca: %1 com a...

en: %1 Tool Bar
ca: Barra d'eines de %1

en: %1 has crashed
ca: %1 ha fallat

en: %1 has failed to start
ca: %1 ha fallat en iniciar

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
ca: No cal configuració per «%1»

en: %1 of %2
ca: %1 de %2

en: %1 of %2 : %3
ca: %1 de %2: %3

en: %1 still needs an update!
ca: %1 encara necessita una actualització!

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
ca: S'està carregant %1

[ctx: %1: date of the last snapshot]
en: The session crashed the last time it was used. The following modified files can be recovered from a backup from %1.
ca: La sessió va fallar la darrera vegada que es va utilitzar. Els fitxers modificats següents es poden recuperar des d'una còpia de seguretat del %1.

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
ca: El fitxer té %1 i excedeix el límit de %2.

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
ca: S'ha omès el fitxer que és massa gran: «%1»

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
ca[0]: %2: 1 ús
ca[1]: %2: %1 usos

[ctx: %1: path or URL, %2: name of a version control system]
en: %2 History (%1)
ca: Historial de %2 (%1)

[ctx: %1: source file]
en: In %1
ca: A %1

en: %1|All Project Files (%1)
ca: %1|Tots els fitxers del projecte (%1)

en: &Abort
ca: &Avorta

en: &Add Tool View...
ca: &Afegeix una vista d'eina...

en: &Binary
ca: &Binari

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: &Close
ca: &Tanca

en: &Continue
ca: &Continua

en: &Copy Value
ca: &Copia valor

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: &Delete Breakpoint
ca: &Elimina punt d'interrupció

en: &Disable Breakpoint
ca: &Desactiva punt d'interrupció

en: &Enable All
ca: &Habilita-ho tot

en: &Enable Breakpoint
ca: &Activa punt d'interrupció

en: &Format
ca: &Formata

en: &New
ca: &Nou

en: &New name:
ca: Nom &nou:

en: &Next Split View
ca: Vista dividida següe&nt

en: &Next Window
ca: &Finestra següent

en: &Open...
ca: &Obre...

en: &Password or passphrase:
ca: Contrasenya o mot de &pas:

en: &Previous Split View
ca: Vista dividida an&terior

en: &Previous Window
ca: F&inestra anterior

en: &Reformat Source
ca: &Reformata el codi font

en: &Remove All
ca: &Elimina-ho tot

en: &Rename
ca: &Reanomena

en: &Restart
ca: &Reinicia

en: &Stop on Change
ca: A&tura en canviar

en: &Username:
ca: Nom d'&usuari:

en: '%1' + '%2'
ca: «%1» + «%2»

en: ( resolved forward-declaration:
ca: ( declaració «forward» resolta:

en: (no projects)
ca: (cap projecte)

en: (unresolved forward-declaration)
ca: (declaració «forward» sense resoldre)

en: *** Aborted ***
ca: *** S'ha cancel·lat ***

en: *** Failure: %1 ***
ca: *** Fallada: %1 ***

en: *** Finished ***
ca: *** Finalitzat ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
ca: *** Avís: No s'ha pogut matar el procés ***

en: *|Text File
ca: *|Fitxer de text

en: 1 use found | %1 uses found
ca[0]: S'ha trobat 1 ús
ca[1]: S'han trobat %1 usos

en: <%1> Unnamed job
ca: <%1> Tasca sense nom

en: <b>Active Working Set</b>
ca: <b>Conjunt de treball actiu</b>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
ca: <b>El punt d'interrupció està brut</b><p>El punt d'interrupció encara no s'ha passat al depurador.</p>

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
ca: <b>El punt d'interrupció està pendent</b><p>Els punts d'interrupció pendents són aquells que s'han passat a GDB, però que encara no s'han instal·lat a l'objectiu, perquè GDB no pot trobar la funció o el fitxer als que fa referència el punt d'interrupció. El cas més comú és el d'un punt d'interrupció en una biblioteca compartida: GDB inserirà el punt d'interrupció només quan es carregui la biblioteca.</p>

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
ca: <b>Entrada d'expressió</b> Escriviu una expressió per observar-la.

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
ca: <b>Pila d'execució</b> Sovint anomenada «pila de crides», és una llista que mostra la funció activa actual i qui ha cridat cada funció per arribar a aquest punt del programa. Clicant sobre un element podreu veure els valors de qualsevol de les anteriors funcions cridades.

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
ca: <b>Arbre de variables</b> L'arbre de variables us permet veure els valors de les variables locals i les expressions arbitràries.<br />Les variables locals es mostren automàticament i s'actualitzen a mesura que s'avança pel programa. Per a cada expressió que s'introdueixi, pot avaluar-se una vegada, o «observar-les» (fer que s'actualitzin automàticament). Les expressions que no s'actualitzen automàticament es poden actualitzar manualment des del menú contextual. Les expressions poden ser reanomenades a un nom més descriptiu clicant al nom de la columna.<br />Per canviar el valor d'una variable o una expressió, cliqueu al valor.<br />

en: <b>Working Set</b>
ca: <b>Conjunt de treball</b>

en: <br /> lost declaration <br />
ca: <br /> s'ha perdut la declaració <br />

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
ca: <html><font size="4">Connectors carregats per <b>%1</b></font></html>

en: <html><head/><body><p>"Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too"</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>«Nota: Totes les funcions sobrecarregades, les sobrecàrregues, les declaracions «forward», etc. també es reanomenaran»</p></body></html>

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add New" button to add a new one.</i>
ca: <i>Seleccioneu una configuració de l'esquerra per editar-la,<br>o cliqueu el botó «Afegeix nova» per afegir-ne una de nova.</i>

en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
ca: <p>Controla si la cantonada inferior esquerra està ocupada per l'acoblable de l'esquerra, o per l'acoblable de la part inferior.</p>

en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
ca: <p>Controla si la cantonada inferior dreta està ocupada per l'acoblable de la dreta, o per l'acoblable de la part inferior.</p>

en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
ca: <p>Activa o desactiva l'analitzador en segon pla.<br>Si no esteu segur, deixeu-ho activat. Desactivat l'analitzador en segon pla es desactivaran grans parts de la funcionalitat del KDevelop.</p>

en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
ca: <p>Ressalta els problemes semàntics, com declaracions inexistents o inaccessibles.</p>

en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
ca: <p>La IU de compleció de codi té un mode mínim i un mode detallat.<br>Seleccioneu els casos en què es mostrarà la compleció de codi completa.</p>

en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
ca: <p>Aquest arranjament estableix la intensitat dels colors per les variables locals com arguments de funcions, variables i similars.</p>

en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
ca: <p>Aquest arranjament permet establir la intensitat dels colors pels tipus accessibles globalment com classes mètodes, funcions, etc.</p>

en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
ca: <p>Quan un projecte conté més fitxers que aquest nombre, el projecte serà
    analitzat en mode simplificat, incrementant l'eficiència recollint menys informació. La navegació global del codi i les característiques d'obertura ràpida es reduiran.</p>

en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
ca: <p>Quan està activat, les línies amb errors es ressaltaran automàticament i les seves posicions quedaran marcades a la barra de desplaçament.</p>

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
ca: <qt>Fitxers que es publicaran:
    <ul>%1</ul>
    Amb el missatge:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @action]
en: Clear cache
ca: Neteja la memòria cau

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
ca: Tanca el(s) projecte(s)

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
ca: Recupera un projecte...

[ctx: @action]
en: Focus Editor
ca: Focus a l'editor

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
ca: Obre / importa un projecte...

[ctx: @action:button]
en: Choose another session
ca: Seleccioneu una altra sessió

[ctx: @action:button]
en: Retry startup
ca: Torna a intentar l'inici

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
ca: Publica

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
ca: Inicia una sessió nova

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
ca: <p>No s'ha pogut eliminar una sessió bloquejada.

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
ca: <p>Tanqueu la instància de l'aplicació no desitjada o seleccioneu una altra sessió a llançar.</p>

[ctx: @info]
en: <p>The session is locked by %1 on %2 (PID %3).
ca: <p>La sessió està bloquejada per %1 en %2 (PID %3).

[ctx: @info]
en: Delete session
ca: Elimina la sessió

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
ca: Ha fallat en bloquejar la sessió <em>%1</em> (fitxer de bloqueig no disponible).

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
ca: Ha fallat en bloquejar la sessió <em>%1</em>, ja està bloquejada per %2 en %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
ca: L'aplicació indicada no ha contestat a una crida del DBUS. Pot estar fallant o està penjada.

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
ca: La sessió %1 ja és activa en una altra instància en execució.

[ctx: @info]
en: The session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
ca: S'eliminarà la sessió i tot l'arranjament que conté. Els projectes no es veuran afectats. Realment voleu continuar?

[ctx: @info:shell]
en: made running %1 instance (PID: %2) visible
ca: fa visible la instància %1 en execució (PID: %2)

[ctx: @info:shell]
en: running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
ca: la instància %1 en execució (PID: %2) aparentment està penjada

[ctx: @info:status]
en: build
ca: construcció

[ctx: @info:status]
en: clean
ca: neteja

[ctx: @info:status]
en: configure
ca: configuració

[ctx: @info:status]
en: install
ca: instal·lació

[ctx: @info:status]
en: prune
ca: eliminació

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
ca: Afegeix una configuració de llançament nova.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
ca: Afegeix una vista d'eina.

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project.
ca: Cancel·la i no obris el projecte.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
ca: Net

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
ca: Clic per obrir i activar aquest document.

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
ca: Tanca tots els projectes actualment seleccionats

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
ca: Configura les notificacions

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration.
ca: Continua obrint el projecte i usa la configuració del projecte que es proporciona.

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration.
ca: Continua obrint el projecte però usa la configuració existent del projecte.

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
ca: Configuració de llançament actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
ca: Depura el llançament actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
ca: Suprimeix la configuració de llançament seleccionada.

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
ca: Brut

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
ca: Executa el llançament actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
ca: Recupera un projecte

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
ca: Menú que permet aturar tasques individuals

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
ca: Fitxer nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
ca: Vista dividida següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
ca: Finestra següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
ca: Obre un diàleg de configuració de llançament

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
ca: Obre o importa un projecte

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
ca: Vista dividida anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
ca: Finestra anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
ca: Clic amb el botó dret per afegir vistes d'eina noves.

[ctx: @info:tooltip]
en: Saves all selected files
ca: Desa tots els fitxers seleccionats

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
ca: Divideix horitzontalment

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
ca: Divideix verticalment

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
ca: Inicia una instància nova del KDevelop amb una sessió buida

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
ca: Atura totes les tasques en execució

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
ca: Afegeix una vista d'eina a aquesta finestra.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure various aspects of this editor.
ca: Configura diversos aspectes d'aquest editor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
ca: Crea un fitxer buit.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
ca: Mostra una llista dels punts d'interrupció amb el seu estat actual. Clicant a un punt d'interrupció podreu modificar-lo i anar al seu codi font a la finestra de l'editor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
ca: Executa l'objectiu o el programa especificat a la configuració de llançament activa dins d'un depurador.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
ca: Executa l'objectiu o el programa especificat a la configuració de llançament activa actualment.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Guides the user through the project fetch and then imports it into KDevelop 4.
ca: Guia a l'usuari fins a recuperar el projecte i després l'importa al KDevelop 4.

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
ca: Llista de tasques que es poden aturar individualment.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop 4 project or import an existing Project into KDevelop 4. This entry allows to select a KDevelop4 project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop4 project file, the file will be created.
ca: Obre un projecte existent de KDevelop 4 o importa un projecte existent al KDevelop 4. Aquesta entrada permet seleccionar un fitxer de projecte del KDevelop4 o un directori existent per obrir-lo al KDevelop. En obrir un directori existent que encara no té un fitxer de projecte del KDevelop4, es crearà el fitxer.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
ca: Obre un diàleg per arranjar les noves configuracions de llançament, o canviar les existents.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
ca: Obre un projecte que ha estat obert recentment.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
ca: Demana que s'aturin totes les tasques en execució.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
ca: Seleccioneu quina configuració de llançament s'ha d'executar en invocar l'execució.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
ca: Mostra un diàleg que us permet configurar les notificacions.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about KDevelop Platform.
ca: Mostra un diàleg amb informació quant a la plataforma KDevelop.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
ca: Mostra un diàleg amb informació quant a tots els connectors carregats.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
ca: Divideix horitzontalment la vista actual.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
ca: Divideix verticalment la vista actual.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
ca: Canvia a la següent vista dividida.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
ca: Canvia a la finestra següent.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
ca: Canvia a la vista dividida anterior.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
ca: Canvia a la finestra anterior.

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
ca: %1 (no existeix)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
ca: Usa el perfil per omissió (actualment: %1)

[ctx: @title]
en: Cannot Delete Session
ca: No s'ha pogut eliminar la sessió

[ctx: @title]
en: Delete Session
ca: Elimina una sessió

[ctx: @title]
en: Session crashed
ca: La sessió ha fallat

[ctx: @title:column]
en: Profile
ca: Perfil

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
ca: Camí

[ctx: @title:group]
en: Core
ca: Nucli

[ctx: @title:group]
en: Debugging
ca: Depuració

[ctx: @title:group]
en: Documentation
ca: Documentació

[ctx: @title:group]
en: Language Support
ca: Implementació de llenguatge

[ctx: @title:group]
en: Other
ca: Altres

[ctx: @title:group]
en: Project Management
ca: Gestió de projectes

[ctx: @title:group]
en: Testing
ca: Proves

[ctx: @title:group]
en: Utilities
ca: Utilitats

[ctx: @title:group]
en: Version Control
ca: Control de versions

[ctx: @title:menu]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: @title:menu]
en: Run
ca: Executa

[ctx: @title:menu]
en: Session
ca: Sessió

[ctx: @title:window]
en: Close Document
ca: Tanca document

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
ca: No s'ha pogut trobar l'editor

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
ca: Punts d'interrupció del depurador

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
ca: Document modificat externament

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
ca: Ha fallat en bloquejar la sessió %1

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.
ca: No s'ha trobat cap component d'edició de text del KDE.
    Si us plau, comproveu la vostra instal·lació del KDE.

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Aborting...
ca: S'està cancel·lant...

en: About KDevelop Platform
ca: Quant a la plataforma KDevelop

en: About to commit to repository
ca: Quant a la publicació al repositori

en: Access: %1
ca: Accés: %1

en: Actions
ca: Accions

en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
ca: Sessió activa.
    PID %1, apl %2, ordinador %3

en: Active status
ca: Estat actiu

en: Add
ca: Afegeix

en: Add All
ca: Afegeix-ho tot

en: Add Group
ca: Afegeix un grup

en: Add Kate Modeline
ca: Afegeix mode de línia del Kate

en: Add Multiple Variables
ca: Afegeix múltiples variables

en: Add New...
ca: Afegeix nova...

en: Add Tool View
ca: Afegeix una vista d'eina

en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
ca: Afegeix un mode de línia del Kate segons l'estil de formatat als documents formatats.

en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set.
ca: Afegeix tots els documents que són part d'aquest conjunt de treball al conjunt de treball actiu actualment.

en: Add project to current session
ca: Afegeix el projecte a la sessió actual

en: Add this file to the current working set
ca: Afegeix aquest fitxer al conjunt de treball actual

en: Added
ca: Afegit

en: Additional information for current item:
ca: Informació addicional per a l'element actual:

en: Already on branch "%1"
ca: Ja esteu a la branca «%1»

en: Already opening %1, not opening again
ca: Ja s'està obrint %1, no s'obrirà de nou

en: Always
ca: Sempre

en: Annotate
ca: Anotació

en: Annotation...
ca: Anotació...

en: Applying changes failed: %1
ca: Ha fallat en aplicar els canvis: %1

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
ca: Arquitectura, IU sublim, implementació per a Ruby

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
ca: Arquitectura, implementació de VCS, Implementació del gestor de projectes, gestor de projectes de QMake

en: Are you sure you want to irreversibly remove the branch '%1'?
ca: Esteu segur que voleu eliminar irreversiblement la branca «%1»?

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
ca: Esteu segur que voleu reanomenar «%1» a «%2»?

en: Arrange related documents side by side
ca: Alinea els documents relacionats costat a costat

en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
ca: Assigna drecera per vista d'eina «%1»

en: Assign Shortcut...
ca: Assigna drecera...

en: Authentication failed, operation aborted.
ca: Ha fallat l'autenticació, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Author
ca: Autor

en: Author: %1
    Date: %2
    Commit Message: %3
ca: Autor: %1
    Data: %2
    Missatge de la publicació: %3

en: Back
ca: Enrere

en: Back to %1<br />
ca: Torna a %1<br />

en: Back to code
ca: Torna al codi

en: Background Parser
ca: Analitzador en segon pla

en: Bottom Button Bar
ca: Barra de botons inferior

en: Bottom Dock
ca: Acoblable inferior

en: Bottom left corner occupied by:
ca: Cantonada inferior esquerra ocupada per:

en: Bottom right corner occupied by:
ca: Cantonada inferior dreta ocupada per:

en: Branch "%1" already exists.
ca: La branca «%1» ja existeix.

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
ca: La branca «%1» ja existeix.
    Seleccioneu un altre nom.

en: Branch Manager
ca: Gestor de branques

en: Branches...
ca: Branques...

en: Breakpoint
ca: Punt d'interrupció

en: Breakpoint has errors
ca: El punt d'interrupció té errors

en: Breakpoint hit: %1
ca: Punt d'interrupció assolit: %1

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
ca: El punt d'interrupció està <a href="dirty">brut</a>

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
ca: El punt d'interrupció està <a href="pending">pendent</a>

en: Breakpoint is active
ca: El punt d'interrupció és actiu

en: Breakpoints
ca: Punts d'interrupció

en: Build System:
ca: Sistema de construcció:

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
ca: El directori de construcció «%1» no existeix o no és cap directori

en: Build directory '%1' is not a local path
ca: El directori de construcció «%1» no és cap camí local

en: Cancel this operation.
ca: Cancel·la aquesta operació.

en: Cannot connect to host, operation aborted.
ca: No s'ha pogut connectar a la màquina, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer <i>%1</i>.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta <i>%1</i>.

en: Cannot create socket, operation aborted.
ca: No s'ha pogut crear el sòcol, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Cannot create temporary file to create <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per crear <i>%1</i>.

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
ca: No s'han pogut mostrar les anotacions, falta la interfície KTextEditor::AnnotationInterface per l'editor.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
ca: No s'ha pogut executar l'acció d'anotació perquè no s'ha pogut trobar el document o no era un document de text:
    %1

en: Cannot open ssh channel, operation aborted.
ca: No s'ha pogut obrir el canal ssh, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer <i>%1</i>.

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
ca: No s'ha pogut eliminar la carpeta <i>%1</i>.

en: Cannot set non-blocking mode for stdin, operation aborted.
ca: No s'ha pogut establir el mode de no bloqueig per stdin, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Cannot start an ssh session, operation aborted.
ca: No s'ha pogut iniciar una sessió ssh, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Checkout
ca: Baixa

en: Checkout to the selected branch
ca: Baixa a la branca seleccionada

en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
ca: Seleccioneu si mostrar la informació addicional per l'element de compleció de codi actualment seleccionat.

en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
ca: Seleccioneu si mostrar la informació addicional per l'element de compleció de codi actualment seleccionat.

en: Chooses the base directory where new projects are created.
ca: Trieu el directori base on es crearan els nous projectes.

en: Class
ca: Classe

en: Clone
ca: Clona

en: Clos&e All
ca: Tan&ca-ho tot

en: Close All Files
ca: Tanca tots els fitxers

en: Close All Ot&hers
ca: Tanca tots &els altres

en: Close Document
ca: Tanca document

en: Close File
ca: Tanca fitxer

en: Close Other Files
ca: Tanca els altres fitxers

en: Close all open documents
ca: Tanca tots els documents oberts

en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
ca: Tanca tots els documents oberts, demanant informació addicional quan sigui necessari.

en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
ca: Tanca tots els documents oberts, amb excepció del document actualment actiu.

en: Close all other documents
ca: Tanca tots els altres documents

en: Close file
ca: Tanca aquest fitxer

en: Closes current file.
ca: Tanca el fitxer actual.

en: Co-Maintainer, CMake Support, Run Support, Kross Support
ca: Comantenidor, implementació de CMake, Run i Kross

en: Co-Maintainer, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
ca: Comantenidor, gestor genèric, connectors de desenvolupament Web, retalls, rendiment

en: Code
ca: Codi

en: Code Completion
ca: Compleció del codi

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
ca: &Codi

en: Collapse all
ca: Redueix-ho tot

en: Command exited with value %1.
ca: L'ordre ha sortit amb el valor %1.

en: Command finished with error %1.
ca: L'ordre ha acabat amb l'error %1.

en: Commit Current Project...
ca: Publica el projecte actual...

en: Commit Files:
ca: Publica fitxers:

en: Commit Message:
ca: Missatge de publicació:

en: Commit unsuccessful
ca: Publicació incorrecta

en: Commit...
ca: Publica...

en: Condition
ca: Condició

en: Configure Editor...
ca: Configura l'editor...

en: Configure Launches...
ca: Configura els llançaments...

en: Configure Notifications...
ca: Configura les notificacions...

en: Configure Project %1
ca: Configura el projecte %1

en: Configure Sessions
ca: Configura sessions

en: Configure Sessions...
ca: Configura les sessions...

en: Configure environment variables
ca: Configura les variables d'entorn

en: Container:
ca: Contenidor:

en: Contents
ca: Continguts

en: Continue application execution
ca: Continua l'execució de l'aplicació

en: Continue execution from the current cursor position.
ca: Continua l'execució des de la posició actual del cursor.

en: Continues execution until the cursor position is reached.
ca: Continua l'execució fins a assolir la posició del cursor.

en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
ca: Continua l'execució de l'aplicació al depurador. Això només té efecte quan l'aplicació ha estat retinguda pel depurador (és a dir, quan s'ha assolit un punt d'interrupció o quan s'ha premut la interrupció).

en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
ca: Controla si les pestanyes noves s'obren després de l'activa.

en: Copied
ca: Copiat

en: Copy Revision
ca: Copia la revisió

en: Copy of %1
ca: Còpia de %1

en: Copy revision number
ca: Copia el número de la revisió

en: Copyright 2004-2014, The KDevelop developers
ca: Copyright 2004-2014, Els desenvolupadors del KDevelop

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
ca: No s'ha pogut anotar en el document, atès que no forma part d'un projecte que controla les versions.

en: Could not create a patch for the current version.
ca: No s'ha pogut crear cap pedaç per la versió actual.

en: Could not create the directory: %1
ca: No s'ha pogut crear el directori: %1

en: Could not find KTextEditor::Factory, check your installation:
    Make sure that Kate is installed, KDEDIRS is set properly and that you ran kbuildsycoca4.
ca: No s'ha pogut trobar KTextEditor::Factory. Verifiqueu la instal·lació.
    Comproveu que el Kate estigui instal·lat, que s'hagi definit correctament KDEDIRS i que heu executat kbuildsycoca4.

en: Could not find an open document
ca: No s'ha pogut trobar un document obert

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
ca: No s'ha pogut carregar %1, ja està obert un projecte amb el mateix nom «%2».

en: Could not load project management plugin %1.
ca: No s'ha pogut carregar el connector de gestió del projecte %1.

en: Could not open file '%1'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

en: Could not open project
ca: No s'ha pogut obrir el projecte

en: Could not recover %1, the recovery file is empty
ca: No s'ha pogut recuperar %1, el fitxer de recuperació és buit

en: Could not rename '%1' to '%2'
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer «%1» a «%2»

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
ca: No s'ha pogut desar la configuració del projecte específica del desenvolupador.
    Atenció: els arranjaments del projecte que heu modificat es perdran.

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
ca: Inclòs per

en: Crash Recovery
ca: Recuperació de fallada

en: Create New Session
ca: Crea una sessió nova

en: Create/Delete/Activate Sessions
ca: Crea/suprimeix/activa sessions

en: Creates new branch based on the selected branch
ca: Crea una nova branca basada en la branca seleccionada

en: Current Launch Configuration
ca: Configuració de llançament actual

en: Current launch Configuration
ca: Configuració de llançament actual

en: Currently at the branch "%1".
    To remove it, please change to another branch.
ca: Esteu a la branca «%1».
    Per eliminar-la, heu de canviar a una altra branca.

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
ca: &Accés de dades

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
ca: &Escriptura de dades

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
ca: &Lectura de dades

en: Data write breakpoint
ca: Punt d'interrupció d'escriptura de dades

en: Date
ca: Data

en: Debug
ca: Depura

en: Debug Launch
ca: Depura el llançament

en: Debug current launch
ca: Depura el llançament actual

en: Debugger Toolbar
ca: Barra d'eines del depurador

en: Debugger Variables
ca: Variables del depurador

en: Debugger:
ca: Depurador:

en: Declaration
ca: Declaració

en: Declaration Info
ca: Informació de la declaració

en: Declaration is located in non-writeable file %1.
ca: La declaració està ubicada en un fitxer de no escriptura %1.

en: Declarations:
ca: Declaracions:

en: Definition
ca: Definició

en: Definition-Use Chain
ca: Cadena de definició-ús

en: Definition-Use Chain, C++ Support
ca: Cadena de definició-ús, implementació de C++

en: Delay:
ca: Retard:

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete Current Session...
ca: Elimina la sessió actual...

en: Delete configuration
ca: Suprimeix la configuració

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Depth
ca: Profunditat

en: Destination
ca: Destinació

en: Detailed completion:
ca: Compleció detallada:

en: Development Platform for IDE-like Applications
ca: Plataforma de desenvolupament per aplicacions de tipus IDE

en: Diff between revisions
ca: Diferències entre revisions

en: Diff to previous revision
ca: Diferències amb la revisió anterior

en: Difference To Previous
ca: Diferències amb l'anterior

en: Difference between Revisions
ca: Diferències entre revisions

en: Difference between revision %1 and %2:
ca: Diferències entre les revisions %1 i %2:

en: Difference between revisions
ca: Diferències entre revisions

en: Directory:
ca: Directori:

en: Disable &All
ca: Deshabilita-ho &tot

en: Discard all modifications
ca: Descarta totes les modificacions

en: Disk
ca: Disc

en: Displays a KDE Password Dialog and establishes an ssh connection using libssh. After connecting it executes 'svnserve -t' to provide tunneling.
ca: Mostra un diàleg de contrasenya de KDE i estableix una connexió ssh que usa libssh. Després de connectar executa «svnserve -t» per proporcionar un túnel.

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
ca: VCS distribuït, Git, Mercurial

en: Dock Window Behavior
ca: Comportament de la finestra acoblable

en: Documentation
ca: Documentació

en: Documentation Tool Bar
ca: Barra d'eines de documentació

en: Duchain builder application
ca: Aplicació de construcció de la cadena de definició-ús

en: Edit...
ca: Edita...

en: Editing %2: <b>%1</b>
ca: En edició %2: <b>%1</b>

en: Enable Background Parser
ca: Activa l'analitzador en segon pla

en: Enable automatic invocation:
ca: Activa la invocació automàtica:

en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
ca: Activa o desactiva la visualització de la barra de pestanyes a la part superior de la finestra de l'editor.

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
ca: Força una actualització dels contexts superiors corresponents als fitxers proporcionats

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
ca: Força una actualització dels contexts superiors corresponents als fitxers proporcionats i tots els fitxers d'inclusió

en: Enter condition ...
ca: Introdueix una condició...

en: Enter the path to an item from the projects tree
ca: Introduïu el camí cap a un element de l'arbre de projectes

en: Enter variable ...
ca: Introduïu una variable...

en: Environment Settings
ca: Arranjaments d'entorn

en: Environment group:
ca: Grup d'entorn:

en: Error Gathering user information: %1
ca: Error en recollir la informació de l'usuari: %1

en: Error checking conditions to generate code: %1
ca: Error en comprovar les condicions per generar el codi: %1

en: Error finding context for selection range
ca: Error en cercar context per l'interval de la selecció

en: Error generating code: %1
ca: Error de generació de codi: %1

en: Example 1
ca: Exemple 1

en: Example 2
ca: Exemple 2

en: Execute
ca: Executa

en: Execute Launch
ca: Executa el llançament

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a toolview configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
ca: Executar accions per canviar l'àrea.<br />Una àrea és una vista d'eina de configuració per a un cas específic. Des d'aquí també podeu navegar enrere cap a l'àrea de codi per omissió.

en: Execute current launch
ca: Executa el llançament actual

en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
ca: Executa exactament una línia de codi. Si la línia de codi és una crida a una funció, l'execució s'aturarà després d'entrar a la funció.

en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
ca: Executa una línia del codi al fitxer actual de codi font. Si la línia de codi és una crida a una funció, s'executarà la funció sencera i l'aplicació s'aturarà a la línia que segueix a la crida de funció.

en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
ca: Executa l'aplicació fins que s'hagi completat la funció actualment en execució. El depurador mostrarà la línia següent després de la crida original a aquesta funció. Si l'execució del programa està en el marc més exterior (és a dir, a «main()»), aquesta operació no tindrà efecte.

en: Exit code %1
ca: Codi de sortida %1

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Failed to apply changes: %1
ca: Ha fallat en aplicar els canvis: %1

en: Failed to launch 'svnserve -t', operation aborted.
ca: Ha fallat en llançar l'ordre «svnserve -t», s'ha cancel·lat l'operació.

en: Failed to write recovery copies to %1. Please make sure that your home directory is writable and not full. This application requires available space in the home directory to run stable. You may experience application crashes until you free up some space.
ca: Ha fallat en escriure les còpies de recuperació a %1. Verifiqueu que el vostre directori d'inici es pugui escriure-hi i no estigui ple. Aquesta aplicació requereix espai lliure en el directori d'inici per executar-se amb estabilitat. Podríeu experimentar fallades de l'aplicació fins que allibereu espai.

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
ca: Ha fallat en escriure a %1. Probablement el disc està ple.

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
ca: Característiques a construir. Opcions: buit, declaracions-visibles-simplificades, declaracions-visibles (per omissió), totes-les-declaracions, totes-les-declaracions-i-usos, totes-les-declaracions-i-usos-i-AST

en: File could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: File could not be read from disk due to permissions.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer del disc a causa dels permisos.

en: File could not be read from disk.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer del disc.

en: Filename
ca: Nom de fitxer

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
ca: Inclusions

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Find
ca: Cerca

en: Find:
ca: Cerca:

en: Folder %1
ca: Carpeta %1

en: For more detailed information please see the Version Control toolview
ca: Per a una informació més detallada, vegeu la vista d'eina del Control de versions

en: Format Files
ca: Formata fitxers

en: Format file(s) using the current theme
ca: Formata fitxer(s) usant el tema actual

[ctx: Format of the progress bar text. progress and info]
en: %1 : %p%
ca: %1: %p%

en: Formatter:
ca: Formatador:

en: Formatting Styles
ca: Estils de formatació

en: Formatting functionality using <b>astyle</b> library.
ca: Funcionalitat de formatació que usa la biblioteca <b>astyle</b>.

en: Forward
ca: Endavant

en: Forward Declaration
ca: Declaració «forward»

en: Frame Stack
ca: Pila d'execució

en: From File System
ca: Des del sistema de fitxers

en: Function
ca: Funció

en: GDB integration
ca: Integració de GDB

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
ca: Integració de GDB, connectors de desenvolupament Web

en: Get
ca: Obtén

en: Get host by name failed, operation aborted.
ca: Ha fallat en obtenir la màquina pel nom, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Global colorization intensity:
ca: Intensitat de color per a global:

en: Hide
ca: Oculta

en: Hide detailed progress window
ca: Oculta la finestra de progrés detallat

en: Hide/Restore Docks
ca: Oculta/restaura els acobladors

en: Hides a
ca: Amaga un

en: Highlight problematic lines:
ca: Ressalta les línies problemàtiques:

en: Highlight semantic problems:
ca: Ressalta els problemes semàntics:

en: Hint
ca: Consell

en: History...
ca: Historial...

en: Hit %1 time | Hit %1 times
ca[0]: Assolit %1 vegada
ca[1]: Assolit %1 vegades

en: Home
ca: Inici

en: Hostname to connect
ca: Nom d'ordinador al què connectar

en: Identity
ca: Identitat

en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
ca: Si està desactivat, l'estri de compleció de codi mai es mostrarà automàticament.

en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
ca: Si aquesta opció està activada, tots els documents oberts es desaran automàticament abans d'iniciar qualsevol construcció.

en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
ca: Si aquesta opció està activada, KDevelop programarà l'anàlisi
            de tot el codi font trobat pel sistema de construcció actual per la part de la
            implementació del llenguatge apropiat
            Això permet una millor implementació del llenguatge però pot resultar més lent.

en: Ignore
ca: ignora

en: Import
ca: Importa

en: Inherited by
ca: Heretat per

en: Inheriters possible, show all
ca: Hereus possibles, mostra'ls tots

en: Interrupt
ca: Interromp

en: Interrupt application
ca: Interromp l'aplicació

en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
ca: Interromp el procés depurat o l'ordre de depuració actual.

en: Introduce the repository URL...
ca: Presenta l'URL del repositori...

en: Invalid Location: %1
ca: Ubicació no vàlida: %1

en: Invalid build directory '%1'
ca: Directori de construcció «%1» no vàlid

en: Invalid working directory '%1'
ca: Directori de treball «%1» no vàlid

en: Jump to cursor
ca: Salta al cursor

en: KDevelop Platform
ca: Plataforma KDevelop

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
ca: El KDevelop no ha pogut trobar l'editor pel fitxer «%1» de tipus %2.
    Voleu obrir-lo com a text pla?

en: Kind: %1
ca: Classe: %1

en: Kind: %1 %2
ca: Classe: %1 %2

en: Language Support Settings
ca: Arranjament de la implementació de llenguatge

en: Language:
ca: Llenguatge:

en: Launch Configurations
ca: Configuracions de llançament

en: Left Button Bar
ca: Barra de botons esquerra

en: Left Dock
ca: Acoblable de l'esquerra

en: Lets you customize %1.
ca: Us permet configurar %1.

en: Line: 00000 Col: 000
ca: Línia: 00000 Col: 000

[ctx: Linking object files into a library or executable]
en: linking
ca: enllaçat

en: Load
ca: Carrega

en: Loaded Plugins
ca: Connectors carregats

en: Loading Project %1
ca: S'està carregant el projecte %1

en: Local Path
ca: Camí local

en: Local colorization intensity:
ca: Intensitat de color per a local:

en: Location
ca: Ubicació

en: Logview
ca: Vista del registre

en: Make Active
ca: Make actiu

en: Match case
ca: Coincidència de majúscules

en: Maximum number of threads:
ca: Nombre màxim de fils:

en: Message
ca: Missatge

en: Minimum project size for simplified parsing:
ca: Mida màxima del projecte per a l'anàlisi simplificada:

en: Modified
ca: Modificat

en: Modifiers: %1
ca: Modificadors: %1

en: More inheriters possible, show all
ca: Més hereus possibles, mostra'ls tots

en: More overriders possible, show all
ca: Més redefinicions possibles, mostra-les totes

en: Name
ca: Nom

[ctx: Name of the Launch Configurations]
en: Name
ca: Nom

en: Name of the new branch:
ca: Nom de la branca nova:

en: Name:
ca: Nom:

en: Namespace
ca: Espai de noms

en: Namespace alias
ca: Àlies de l'espai de noms

en: Namespace import
ca: Importació d'espai de noms

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nou

en: New %1
ca: %1 nou

en: New %1 Launcher
ca: Nou llançador de %1

en: New Environment Variables
ca: Variables d'entorn noves

en: New File
ca: Fitxer nou

en: New Session Name
ca: Nou nom de la sessió

en: New Style
ca: Estil nou

en: New branch
ca: Branca nova

[ctx: New breakpoint]
en: &New
ca: &Nou

en: New code breakpoint ...
ca: Punt d'interrupció nou del codi...

en: Next
ca: Següent

en: Next Tool View
ca: Vista d'eina següent

en: No Language selected
ca: No s'ha seleccionat cap llenguatge

en: No Source Formatter available
ca: No hi ha cap formatador de codi disponible

en: No active document
ca: Cap document actiu

en: No auth type supported by server
ca: El servidor no accepta cap tipus d'autenticació

en: No build directory specified for a builder job.
ca: No s'ha especificat cap directori per a una tasca de construcció.

en: No declaration under cursor
ca: No hi ha cap declaració sota el cursor

en: No working directory specified for a process.
ca: No s'ha especificat cap directori de treball per a un procés.

en: Not hit yet
ca: No assolit

en: Number of threads to use
ca: Nombre de fils a usar

en: Old Messages
ca: Missatges antics

en: Open "%1" as project
ca: Obre «%1» com a un projecte

en: Open Configuration...
ca: Obre la configuració...

en: Open Existing File
ca: Obre el fitxer existent

en: Open File
ca: Obre fitxer

en: Open Launch Configuration Dialog
ca: Obre un diàleg de configuració de llançament

en: Open Project
ca: Obre un projecte

en: Open Project for Current File
ca: Obre el projecte pel fitxer actual

en: Open Recent Project
ca: Obre un projecte recent

en: Open detailed progress dialog
ca: Obre el diàleg de progrés detallat

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: Open new tab after current
ca: Obre la nova pestanya rere l'actual

en: Open session %1
ca: Obre la sessió %1

en: Opens a file for editing.
ca: Obre un fitxer per editar-lo.

en: Overridden in
ca: Redefinit a

en: Override
ca: Sobreescriu

en: Override Kate Indentation Mode
ca: Substitueix el mode de sagnat del Kate

en: Override existing project configuration
ca: Sobreescriu la configuració existent del projecte

en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
ca: Substitueix el mode de sagnat de l'editor segons l'estil de formatat pels documents sense el mode de línia del Kate.

en: Overriders possible, show all
ca: Possibles redefinicions, mostra-les totes

en: Overrides a
ca: Redefineix un

en: P&rivate key:
ca: Clau p&rivada:

en: Parse all files in a project after the project has been opened.
ca: Analitza tots els fitxers d'un projecte després d'obrir-lo.

en: Parser
ca: Analitzador

en: Parser Background Settings
ca: Arranjaments de l'analitzador en segon pla

en: Parsing: %1
ca: S'està analitzant: %1

en: Password auth
ca: Autenticació per contrasenya

en: Pick a Session
ca: Selecció d'una sessió

en: Plugin '%1' could not be loaded correctly and was disabled.
    Reason: %2.
ca: No s'ha pogut carregar correctament el connector «%1» i s'ha deshabilitat.
    Motiu: %2.

en: Plugin Selection
ca: Selecció de connectors

en: Preprocessor
ca: Prepocessador

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Preview:
ca: Vista prèvia:

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Tool View
ca: Vista d'eina anterior

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
ca: Imprimeix tota la cadena de definició d'usos després de completar una anàlisi amb èxit

en: Print problems encountered during parsing
ca: Imprimeix els problemes trobats durant l'anàlisi

en: Problem
ca: Problema

en: Problem in <b>%1</b>:<br/>
ca: Problema en <b>%1</b>:<br/>

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
ca: El procés «%1» ha sortit amb l'estat %2
    %3

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
ca[0]: Processa 1 fitxer a %2
ca[1]: Processa %1 fitxers a %2

en: Process Error
ca: Error de procés

en: Profile
ca: Perfila

en: Project %1
ca: Projecte %1

en: Project Already Open
ca: El projecte ja és obert

en: Project Folder Deleted
ca: S'ha suprimit la carpeta del projecte

en: Project Import: %1
ca: Importació de projecte: %1

en: Project Information
ca: Informació del projecte

en: Project Parsing
ca: Anàlisi del projecte

en: Project already being opened
ca: El projecte ja s'està obrint

en: Project already open: %1
ca: El projecte ja és obert: %1

en: Project import canceled.
ca: S'ha cancel·lat la importació del projecte.

en: Projects Settings
ca: Arranjament dels projectes

en: Projects base directory:
ca: Directori base dels projectes:

en: Provide a name for the project
ca: Proporcioneu un nom pel projecte

en: Publi&c key:
ca: &Clau pública:

en: Public key auth
ca: Autenticació per clau pública

en: Pull
ca: Extreu («Pull»)

en: Push
ca: Afegeix («Push»)

en: Quit
ca: Surt

en: Re-evaluate All
ca: Torna a avaluar-ho tot

en: Read error
ca: Error de lectura

en: Recent Expressions
ca: Expressions recents

en: Recover
ca: Recupera

en: Recovery
ca: Recupera

en: Recovery Error
ca: Error de recuperació

en: Recursive
ca: Recursiu

en: Reevaluate Expression
ca: Torna a avaluar l'expressió

en: Refactor
ca: Refactoritza

en: Refactoring
ca: Reestructuració

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>
ca: Línia <b>%1</b>

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
ca: Redueix

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
ca: Expandeix

en: Reformat Line
ca: Reformata la línia

en: Reformat current line using AStyle
ca: Reformata la línia actual usant AStyle

en: Reformat source using AStyle
ca: Reformata el codi font usant AStyle

en: Reload
ca: Actualitza

en: Reload All
ca: Actualitza-ho tot

en: Remember Value
ca: Recorda el valor

en: Remote Path
ca: Camí remot

en: Remove All
ca: Elimina-ho tot

en: Remove Expression
ca: Elimina expressió

en: Remove Group
ca: Elimina el grup

en: Remove Selected
ca: Elimina la selecció

en: Remove Toolview
ca: Elimina la vista d'eina

en: Remove Watch Variable
ca: Elimina la variable observada

en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set.
ca: Elimina tots els documents que són part d'aquest conjunt de treball del conjunt de treball actiu actualment.

en: Remove this file from the current working set
ca: Elimina aquest fitxer del conjunt de treball actual

en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
ca: Elimina aquest conjunt de treball. Els documents inclosos no es veuran afectats.

en: Remove variable
ca: Elimina la variable

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename "%1" to "%2"
ca: Reanomena «%1» a «%2»

en: Rename "%1"...
ca: Reanomena «%1»...

en: Rename Current Session...
ca: Reanomena la sessió actual...

en: Rename Session
ca: Reanomena la sessió

en: Rename configuration
ca: Reanomena la configuració

en: Rename file from "%1" to "%2".
ca: Reanomena el fitxer de «%1» a «%2».

en: Renaming "%1" to "%2"
ca: S'està reanomenant «%1» a «%2»

[ctx: Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
ca: Reanomena «%1»

en: Reopen the current project?
ca: Voleu tornar a obrir el projecte actual?

en: Replaced
ca: Substituït

en: Restart program
ca: Reinicia el programa

en: Restarts applications from the beginning.
ca: Reinicia les aplicacions des del començament.

en: Returns:
ca: Retorna:

en: Revert
ca: Reverteix

en: Revert all open documents
ca: Reverteix tots els documents oberts

en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
ca: Reverteix tots els documents oberts, retornant-los al seu anterior estat de desat.

en: Review
ca: Revisió

en: Revision
ca: Revisió

en: Revision Graph...
ca: Gràfic de revisions...

en: Right Button Bar
ca: Barra de botons dreta

en: Right Dock
ca: Acoblable de la dreta

en: Run
ca: Executa

en: Run all tests in %1
ca: Executa totes les proves a %1

en: Run to &Cursor
ca: Executa fins al &cursor

en: Run to cursor
ca: Executa fins al cursor

en: Running
ca: Execució

en: SSH connection failed, operation aborted.
ca: Ha fallat la connexió ssh, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Save &None
ca: &No desis res

en: Save &Selected
ca: Desa els &seleccionats

en: Save Al&l
ca: Desa-ho &tot

en: Save Modified Files?
ca: Voleu desar els fitxers modificats?

en: Save all documents before building
ca: Desa tots els documents abans de construir

en: Save all modified documents when the "build" action is triggered.
ca: Desa tots els documents modificats quan s'activi l'acció «build».

en: Save all open documents
ca: Desa tots els documents oberts

en: Save all open documents before building anything
ca: Desa tots els documents oberts abans de començar a construir

en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
ca: Desa tots els documents oberts, demanant informació addicional quan sigui necessari.

en: Schedule all project files for parsing
ca: Programa l'anàlisi de tots els fitxers de projecte

en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
ca: Programa l'anàlisi de tot el codi font per la Implementació del llenguatge en segon pla

en: Scope: %1
ca: Abast: %1

en: Search
ca: Cerca

en: Select Files to commit
ca: Seleccioneu fitxers per publicar

en: Select Source
ca: Seleccioneu l'origen

en: Select Tool View to Add
ca: Seleccioneu la vista d'eina a afegir

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
ca: Seleccioneu un fitxer de configuració del sistema de construcció, un projecte de KDevelop existent o qualsevol carpeta per obrir com un projecte.

en: Select an item...
ca: Selecciona un element...

en: Select keys
ca: Seleccioneu claus

en: Select the Management Plugin to use for this project
ca: Seleccioneu un connector de gestió a usar per a aquest projecte

en: Select the base directory where new projects are to be created.
ca: Seleccioneu el directori base on es crearan els nous projectes.

en: Select the directory to use...
ca: Seleccioneu el directori a usar...

en: Select the item you want to get the path from.
ca: Seleccioneu l'element del qual voleu obtenir el camí.

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
ca: La configuració de llançament seleccionada té canvis sense desar. Voleu desar-los?

en: Selected URL is invalid
ca: L'URL seleccionat no és vàlid.

en: Semantic Analysis
ca: Anàlisi semàntica

en: Semantic Code Highlighting
ca: Ressaltat semàntic del codi

en: Server does not support any authentication methods for the user, operation aborted.
ca: El servidor no accepta cap mètode d'autenticació per l'usuari, s'ha cancel·lat l'operació.

en: Set As Default Group
ca: Estableix com a grup per omissió

en: Set E&xecution Position to Cursor
ca: Establei&x la posició d'execució en el cursor

[ctx: Short text for 'Debug launch' used in the toolbar]
en: Debug
ca: Depura

[ctx: Short text for 'Execute launch' used in the toolbar]
en: Execute
ca: Executa

[ctx: Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
ca: Atura-ho tot

[ctx: Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
ca: Nou

en: Show Annotate on current document
ca: Mostra «Anotació» en el document actual

en: Show Bottom Dock
ca: Mostra la barra acoblable inferior

en: Show Diff (all files)...
ca: Mostra «Diff» (tots els fitxers)...

en: Show Diff...
ca: Mostra les diferències...

en: Show Differences...
ca: Mostra les diferències...

en: Show Documentation
ca: Mostra la documentació

en: Show Information about KDevelop Platform
ca: Mostra informació quant a la plataforma KDevelop

en: Show Left Dock
ca: Mostra la barra acoblable de l'esquerra

en: Show Right Dock
ca: Mostra la barra acoblable de la dreta

en: Show a list of all loaded plugins
ca: Mostra una llista de tots els connectors carregats

en: Show detailed progress window
ca: Mostra la finestra de progrés detallat

en: Show documentation for
ca: Mostra la documentació per

en: Show sorted list of opened documents
ca: Mostra una llista ordenada dels documents oberts

en: Show tabs
ca: Mostra les pestanyes

en: Show uses
ca: Mostra els usos

en: Show warnings
ca: Mostra els avisos

en: Show warnings and debug output
ca: Mostra els avisos i la sortida de depuració

en: Shows a dialog to Create/Delete Sessions and set a new active session.
ca: Mostra un diàleg per crear/suprimir sessions i estableix una nova sessió com activa.

en: Simple KDE ssh client provider
ca: Proveïdor de client ssh senzill del KDE

en: SnippetPart, debugger and usability patches
ca: SnippetPart, pedaços en el depurador i d'usabilitat

en: Solve
ca: Soluciona

en: Solve: %1
ca: Resol: %1

en: Source
ca: Codi font

en: Source Directory:
ca: Directori de codi font:

en: Source Location
ca: Ubicació d'origen

en: Source Revision
ca: Revisió d'origen

en: Source reformatting functionality using <b>astyle</b> library.
ca: Reformata el codi font usant la funcionalitat de formatació que usa la biblioteca <b>astyle</b>.

en: Source reformatting of line under cursor using <b>astyle</b> library.
ca: Reformata el codi font de la línia sota el cursor usant la biblioteca <b>astyle</b>.

en: Source:
ca: Codi font:

en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
ca: Llista de paraules separades per espais que fan que un comentari representi un element pendent

en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
ca: Llista de paraules separades per espais que fan que un comentari representi un element pendent.

en: Split View &Left/Right
ca: Divideix la vista &esquerra/dreta

en: Split View &Top/Bottom
ca: Divideix la vista &superior/inferior

en: Split View Left/Right
ca: Divideix la vista esquerra/dreta

en: Split View Top/Bottom
ca: Divideix la vista superior/inferior

en: Stash
ca: Modificació temporal

en: State
ca: Estat

en: Status
ca: Estat

en: Step &Into
ca: Avança d&ins

en: Step &Over
ca: Avança s&obre

en: Step O&ut
ca: Avança &fora

en: Step into I&nstruction
ca: Avança dins de la &instrucció

en: Step into instruction
ca: Avança dins de la instrucció

en: Step into the next statement
ca: Avança dins de la següent sentència

en: Step out of the current function
ca: Avança fora de la funció actual

en: Step over Ins&truction
ca: Avança sobre la ins&trucció

en: Step over instruction
ca: Avança sobre la instrucció

en: Step over the next line
ca: Avança sobre la línia següent

en: Steps into the next assembly instruction.
ca: Avança dins de la següent instrucció d'assemblador.

en: Steps over the next assembly instruction.
ca: Avança sobre la següent instrucció d'assemblador.

en: Stop
ca: Atura

en: Stop All Jobs
ca: Atura totes les tasques

en: Stop on Change
ca: Atura en canviar

en: Style being deleted
ca: S'està eliminant l'estil

en: Style:
ca: Estil:

en: Subversion command to call
ca: Ordre de subversion a la què cridar

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
ca: Connector de subversion, gestor personalitzat de Make, millores en general

en: System Configuration Error
ca: Error de configuració del sistema

en: TODO
ca: Pendent

en: TODO marker words:
ca: Paraules de marcador «TODO»:

en: Tabbed Browsing
ca: Navegació amb pestanyes

en: Text editor integration, definition-use chain
ca: Integració de l'editor de text, cadena de definició-ús

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
ca: La carpeta base del projecte <b>%1</b> s'ha suprimit o mogut fora del KDevelop.
    El projecte s'ha de tancar.

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press OK if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Cancel if you are sure the crash has another origin.
ca: La fallada pot estar motivada per una corrupció de les dades de la memòria cau.
    
    Premeu «D'acord» si desitgeu que el KDevelop buidi la memòria cau, en cas contrari premeu «Cancel·la» si esteu segur que la fallada té un altre origen.

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
ca: La configuració de llançament actual no permet el mode «%1».

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
ca: S'eliminarà la sessió actual i tots els arranjaments que conté. Els projectes no es veuran afectats. Realment voleu continuar?

en: The document "%1" has unsaved changes and was modified by an external process.
    Do you want to override the external changes?
ca: El document «%1» té canvis sense desar i s'ha modificat per un procés extern.
    Voleu sobreescriure els canvis externs?

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
ca: El document «%1» té canvis sense desar. Voleu desar-los?

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
ca: No s'ha pogut trobar l'executable %1. Si us plau, assegureu-vos que està instal·lat i pot ser executat.<br />El connector no funcionarà fins que solucioneu aquest problema.

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
ca: El fitxer «%1» s'ha modificat al disc.
    
    Esteu segur que voleu sobreescriure'l? (Es perdran els canvis externs).

en: The file <i>%1</i> already exists.
ca: El fitxer <i>%1</i> ja existeix.

en: The following files have been modified. Save them?
ca: Els següents fitxers s'han modificat. Voleu desar-los?

en: The installed Kate version does not support the MovingInterface which is crucial for KDevelop starting from version 4.2.
    
    To use KDevelop with KDE SC prior to 4.6, where the SmartInterface is used instead of the MovingInterface, you need KDevelop 4.1 or lower.
ca: La versió instal·lada del Kate no permet la «MovingInterface», que és bàsica pel KDevelop, a partir de la versió 4.2.
    
    Per utilitzar el KDevelop amb KDE SC anterior a 4.6, en què s'utilitzava la «SmartInterface» en lloc de la «MovingInterface», necessiteu el KDevelop 4.1 o anterior.

en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
ca: El nombre màxim d'instàncies paral·leles que utilitza l'analitzador en segon pla. Si no esteu segur, seleccioneu 1 o 2.

en: The previous session crashed | Session crashed %1 times in a row
ca[0]: La sessió anterior ha fallat
ca[1]: La sessió ha fallat %1 vegades consecutives

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
ca: El projecte que esteu intentant obrint ja és obert en almenys una altra sessió.<br>Què voleu fer?

en: The same as git branch -D
ca: Igual que la banca git -D

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
ca: L'estil %1 també s'utilitza en els llenguatges següents:
    %2.
    Esteu segur que el voleu eliminar?

en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
ca: El temps a esperar abans de tornar a analitzar el document quan l'editeu.

[ctx: The type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
ca: Tipus

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
ca: Ja existeix un fitxer de configuració del projecte en %1.
    Voleu sobreescriure'l o obrir el fitxer existent?

en: There are no differences.
ca: No hi ha cap diferència.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ca: Això mostra una llista dels fitxers oberts recentment i us permet obrir-los fàcilment una altra vegada.

en: Threads:
ca: Fils:

en: Toggle '%1' tool view.
ca: Commuta la vista d'eina «%1».

en: Toggle Breakpoint
ca: Commuta el punt d'interrupció

en: Toggle breakpoint
ca: Commuta el punt d'interrupció

en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
ca: Commuta el punt d'interrupció a la línia actual de l'editor.

en: Tool Views
ca: Vistes d'eina

en: Toolview Position
ca: Posició de la vista d'eina

en: Type
ca: Tipus

en: Type:
ca: Tipus:

en: Unable to commit
ca: No s'ha pogut publicar

en: Unable to create configuration file %1
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de configuració %1

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
ca: No s'ha pogut crear el directori ocult (%1) pel fitxer del desenvolupador

en: Unable to get difference.
ca: No s'ha pogut obtenir la diferència.

en: Unable to get project file: %1
ca: No s'ha pogut obtenir el fitxer de projecte: %1

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer de projecte %1.<br>El projecte ha estat eliminat de la sessió.

en: Unable to read %1
ca: No es pot llegir %1

en: Unable to write to %1
ca: No s'ha pogut escriure a %1

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown context
ca: Context desconegut

en: Unsaved Changes
ca: Canvis sense desar

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
ca: Elements diversos

en: Unsupported authentication type, could possibly be a bug. Operation aborted.
ca: Tipus d'autenticació no acceptat, pot tractar-se d'un error. S'ha cancel·lat l'operació.

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Update
ca: Actualitza

en: Use this client instead of standard ssh when using subversion to provide a KDE Password Dialog instead of a command-line ssh password prompt.
ca: Useu aquest client en lloc de ssh estàndard quan useu subversion per proporcionar un diàleg de contrasenya de KDE en lloc de sol·licitar la contrasenya ssh a la línia d'ordres.

en: Use this shortcut to trigger visibility of the toolview.
ca: Useu aquesta drecera per activar la visibilitat de la vista d'eina.

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: User Interface Settings
ca: Arranjaments d'interfície d'usuari

en: Uses
ca: Usos

en: Uses of
ca: Usos de

en: Uses of %1
ca: Usos de %1

en: VCS support
ca: Implementació VCS

en: Value
ca: Valor

en: Version Control
ca: Control de versions

en: Waiting for the process has timed out
ca: En espera pel procés que ha excedit el temps

en: Warning
ca: Avís

en: Watch Variable
ca: Observa variable

en: Watch this
ca: Vigila això

en: Watchpoint hit: %1
ca: Punt d'observació assolit: %1

en: When Invoked Manually
ca: Quan s'invoqui manualment

en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
ca: Quan està activat, els connectors poden agrupar els fitxers relacionats costat a costat.
    Per exemple, un fitxer de capçalera s'obrirà després del fitxer d'implementació.

en: Working Directory does not exist: %1
ca: El directori de treball no existeix: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
ca: El directori de treball no és absolut: %1

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
ca: El directori de treball «%1» no existeix o no és cap directori

en: Working directory '%1' is not a local path
ca: El directori de treball «%1» no és cap camí local

en: Write error
ca: Error d'escriptura

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
ca: Cal seleccionar una branca base de la llista abans de crear una branca nova.

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
ca: Heu d'especificar un directori vàlid o inexistent per a obtenir («check out») un projecte

en: You need to specify a valid project location
ca: Heu d'especificar una ubicació vàlida del projecte

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
ca: Heu intentat reanomenar «%1» a «%2», però aquest últim està filtrat i s'ocultarà.
    Voleu continuar?

[ctx: as in c++ forward declaration]
en: forward
ca: «forward»

en: astyle and indent support
ca: Implementació d'astyle i d'indent

en: code to parse
ca: codi a analitzar

en: context-free forward-declaration %1
ca: declaració «forward» sense context %1

en: directory
ca: directori

en: enumeration %1
ca: enumeració %1

en: enumerator
ca: numerador

[ctx: file is confilicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
ca: Té conflictes

[ctx: file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
ca: Última versió

[ctx: file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
ca: Afegit

[ctx: file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
ca: Suprimit

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
ca: fitxers o - per llegir de STDIN, aquest darrer és per omissió si no es proporciona res

en: function
ca: funció

en: namespace %1
ca: espai de noms %1

en: next hits
ca: següents

en: no branch
ca: sense branca

en: not parsed yet
ca: encara no s'ha analitzat

en: possible resolution from
ca: possible resolució des de

en: print generated AST tree
ca: imprimeix l'arbre AST generat

en: print generated token stream
ca: imprimeix el flux de testimonis generats

en: project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
ca: el connector d'importació del projecte (%1) no permet la interfície IProjectFileManager.

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
ca: Línia <b>%1</b>:

en: ssh auth
ca: autenticació ssh

en: svnserve option
ca: Opció svnserve

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
ca: definició

[ctx: toolview position]
en: Bottom
ca: Inferior

[ctx: toolview position]
en: Detached
ca: Separada

[ctx: toolview position]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: toolview position]
en: Right
ca: Dreta

en: unknown
ca: desconegut

[ctx: version controlled file was modified]
en: Modified
ca: Modificat
