kdevgrepview - en to gl translation catalogue (67 entries)

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <h3>%1 in %2</h3>
gl: <h3>%1 en %2</h3>

[ctx: %1 is the old text, %2 is the new text, %3 is the file path, %4 and %5 are its row and column]
en: Failed to replace <b>%1</b> by <b>%2</b> in %3:%4:%5
gl: Fallou a substitución de <b>%1</b> por <b>%2</b> en %3:%4:%5

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
gl[0]: %2 e %1 elemento máis
gl[1]: %2 e outros %1 elementos

en: &Expand All
gl: &Expandir todo

en: &Find/Replace in Files
gl: B&uscar ou substituír en ficheiros

en: &Next Item
gl: Elemento &seguinte

en: &Previous Item
gl: Elemento &anterior

en: &Replace
gl: &Substituír

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the regular expression you want to search for here.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you do not check "Regular Expression" below, this is considered a raw string. That means, all meta characters are escaped.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Possible meta characters are:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Matches any character</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Matches the beginning of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Matches the end of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Matches a word boundary</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Matches any whitespace character</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The following repetition operators exist:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - The preceding item is matched at most once</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - The preceding item is matched zero or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - The preceding item is matched one or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched exactly <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - The preceding item is matched <span style=" font-style:italic;">n</span> or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at most <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at least <span style=" font-style:italic;">n</span>, but at most <span style=" font-style:italic;">m</span> times.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For further reference, look at <a href="http://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> or <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Introduza aquí a expresión regular que desexa buscar.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se non escolle «Expresión regular» abaixo, considérase que é unha cadea crua. Isto significa que se escapan todos os meta-caracteres..</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Os meta-caracteres posíbeis son:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Coincide con calquera carácter</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Coincide co comezo dunha liña</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Coincide co final dunha liña</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Coincide cun límite de palabra</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Coincide con calquera espazo en branco</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Existen os operadores de repetición seguintes:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - O elemento anterior coincide ao menos unha vez</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - O elemento anterior coincide cero ou máis veces</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - O elemento anterior coincide unha ou máis veces</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - O elmento anterior coincide exactamente <span style=" font-style:italic;">n</span> veces</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - O elemento anterior coincide <span style=" font-style:italic;">n</span> ou máis veces</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - O elemento anterior coincide como máximo <span style=" font-style:italic;">n</span> veces</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - O elemento anterior coincide cando menos <span style=" font-style:italic;">n</span>, mais como máximo <span style=" font-style:italic;">m</span> veces.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ademais hai referencias anteriores a subexpresións entre paréntese mediante a notación \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Para máis referencia, consulte <a href="http://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> ou <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
gl[0]: <b>1</b> ficheiro
gl[1]: <b>%1</b> ficheiros

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
gl[0]: <b>1</b> coincidencia
gl[1]: <b>%1</b> coincidencias

en: <big>%2 <i>(one match)</i></big> | <big>%2 <i>(%1 matches)</i></big>
gl[0]: <big>%2 <i>(unha coincidencia)</i></big>
gl[1]: <big>%2 <i>(%1 coincidencias)</i></big>

[ctx: @title:menu]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
gl: Buscar ou substituír a vista da saída

en: All Open Files
gl: Todos os ficheiros abertos

en: All Open Projects
gl: Todos os proxectos abertos

en: Allows fast searching of multiple files using patterns or regular expressions. And allow to replace it too.
gl: Permite facer unha procura rápida en varios ficheiros empregando patróns ou expresións regulares, e tamén realizar substitucións.

en: Apply replacement on selected items.
gl: Aplicar as substitucións aos elementos escollidos.

en: C&ollapse All
gl: C&ontraer todo

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see http://doc.trolltech.com/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
gl: Non se permiten capturas na cadea dos padróns

en: Case Sensitive:
gl: Sensíbel á capitalización:

en: Case-sensitive searching.
gl: Buscar distinguindo as maiúsculas das minúsculas.

en: Clear Search History
gl: Limpar o historial de buscas

en: Collecting files...
gl: Estanse a recopilar os ficheiros...

en: Depth:
gl: Profundidade:

en: Do you want to replace with an empty string?
gl: Desexa substituír por unha cadea baleira?

en: Enable or disable regular expression.
gl: Activar ou desactivar as expresións regulares.

en: Enter the file name pattern of the files to exclude from the search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.<p>Every pattern is internally surrounded by asterisks, so that each pattern can match parts of the file paths.</p>
gl: Escriba aquí o padrón dos nomes dos ficheiros que desexe buscar. Pode indicar varios padróns separados por vírgulas ou espazos.<p>Cada padrón rodéase internamente con asteriscos, polo que cada padrón pode coincidir con partes das rutas aos ficheiros.</p>

en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.
gl: Escriba aquí o padrón dos nomes dos ficheiros que desexe buscar. Pode indicar varios padróns separados por vírgulas ou espazos.

en: Enter the regular expression you want to search for here.
gl: Introduza aquí a expresión regular que desexa buscar.

en: Enter the replacement pattern.
gl: Introduza o padrón de substitución.

en: Enter the replacement template.
gl: Introduza o modelo de substitución.

en: Exclude:
gl: Excluír:

en: Failed: %1
gl: Fallou: %1

en: Files filter.
gl: Filtro de ficheiros.

en: Files pattern to exclude
gl: Padrón de ficheiros que excluír

en: Files:
gl: Ficheiros:

en: Find in Files
gl: Buscar en ficheiros

en: Find-Replace In Files
gl: Buscar ou substituír en ficheiros

en: Find/Replace in Fi&les...
gl: Buscar ou substituír en fic&heiros…

en: Find/Replace in Files
gl: Buscar ou substituír en ficheiros

en: Find/Replace in This Folder
gl: Buscar ou substituír neste cartafol

en: Full
gl: Completa

en: Limit to project files:
gl: Límite aos ficheiros do proxecto:

en: Line %1:
gl: Liña %1:

en: Location(s):
gl: Localización(s):

en: New &Search
gl: Nova &busca

en: No files found matching the wildcard patterns
gl: Non se atopou ningún ficheiro que coincidise cos padróns de comodíns

en: No results found
gl: Non se achou ningún resultado

en: Opens the 'Find/Replace in files' dialog. There you can enter a regular expression which is then searched for within all files in the directories you specify. Matches will be displayed, you can switch to a match directly. You can also do replacement.
gl: Abre o diálogo de «Buscar ou substituír en ficheiros». Desde ese diálogo poderá indicar unha expresión regular, e buscarase en todos os ficheiros dos directorios que especifique. Mostraranse as coincidencias que se atopen, e poderá ir a calquera delas directamente. Tamén se poden realizar substitucións.

en: Pattern:
gl: Padrón:

en: Quick Select
gl: Selección rápida

en: Quickly select location from a set of directories
gl: Seleccionar rapidamente un cartafol dunha lista.

en: Regular Expression:
gl: Expresión regular:

en: Replacement &Text:
gl: &Texto co que substituír:

en: Replacement Template:
gl: Modelo de substitución:

en: Search "%1" in %2 (at time %3)
gl: Buscar «%1» en %2 (na hora %3)

en: Search aborted
gl: Cancelouse a busca

en: Search for expressions over several files
gl: Buscar expresións regulares en varios ficheiros

en: Search...
gl: Buscar...

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
gl[0]: Estase a buscar <b>%2</b> nun ficheiro
gl[1]: Estase a buscar <b>%2</b> en %1 ficheiros

en: Select a directory to search in.
gl: Escolle o directorio no que buscar.

en: Select the location where you want to search. It can be a directory, a file, or a semicolon separated (without spaces) list of directories/files.
gl: Escolla o lugar no que desexa buscar. Pode ser un directorio, un ficheiro ou unha lista separada por puntos e vírgula (sen espazos) de directorios ou ficheiros.

en: Start replacement
gl: Comezar a substitución

en: Template:
gl: Modelo:

en: This is the regular expression template.
gl: Este é o modelo de expresións regulares.

en: This is the regular expression template. <i>%s</i> will be replaced by the pattern, while <i>%%</i> will be replaced by <i>%</i>.
gl: Este é o modelo de expresións regulares. <i>%s</i> substitúese polo padrón, mentres que <i>%%</i> substitúese por <i>%</i>.
