kdevplatform - en to sk translation catalogue (840 entries)

en: built
sk: zostavené

en: compiling
sk: kompilácia

en: configuring
sk: nastavovanie

en: creating
sk: vytváranie

en: generating
sk: generovanie

en: installing
sk: inštalovanie

en:  Line: %1 Col: %2
sk:  Riadok: %1 Stĺpec: %2

en:  files
sk:  súborov

en:  from
sk:  od

en:  in
sk:  v

en:  threads
sk:  vlákien

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
sk: #%1 na %2

[ctx: %1 = application name]
en: Configure %1
sk: Nastaviť %1

en: %1 As...
sk: %1 ako...

en: %1 Tool Bar
sk: Panel nástrojov %1

en: %1 has crashed
sk: %1 spadol

en: %1 has failed to start
sk: Zlyhalo spustenie %1

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
sk: Nie je potrebná žiadna konfigurácia pre '%1'

en: %1 of %2
sk: %1 z %2

en: %1 of %2 : %3
sk: %1 z %2 : %3

en: %1 still needs an update!
sk: %1 stále potrebuje aktualizáciu!

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
sk: Načítavanie %1

[ctx: %1: date of the last snapshot]
en: The session crashed the last time it was used. The following modified files can be recovered from a backup from %1.
sk: Sedenie spadlo naposledy, keď bolo použité. Nasledujúce zmenené súbory môžu byť obnovené zo zálohy z %1.

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
sk: Súbor je %1 a presahuje limit %2.

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
sk: Preskočený súbor, ktorý je veľmi veľký: '%1'

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
sk[0]: %2: 1 použitie
sk[1]: %2: %1 použitia
sk[2]: %2: %1 použití

[ctx: %1: path or URL, %2: name of a version control system]
en: %2 History (%1)
sk: %2 história (%1)

[ctx: %1: source file]
en: In %1
sk: V %1

en: %1|All Project Files (%1)
sk: %1|Všetky súbory projektu (%1)

en: &Abort
sk: &Prerušiť

en: &Add Tool View...
sk: Prid&ať nástrojový pohľad

en: &Binary
sk: &Binárny

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Close
sk: &Zatvoriť

en: &Continue
sk: Pokračovať

en: &Copy Value
sk: Kopírovať hodnotu

en: &Decimal
sk: &Decimálny

en: &Delete
sk: Odstrá&niť

en: &Delete Breakpoint
sk: Vymazať bo&d zastavenia

en: &Disable Breakpoint
sk: Zakázať bo&d zastavenia

en: &Enable All
sk: Povoliť všetko

en: &Enable Breakpoint
sk: Povoliť bod zastav&enia

en: &Format
sk: &Formátovať

en: &Hexadecimal
sk: &Hexadecimálny

en: &Natural
sk: Prirodzený

en: &New
sk: &Nové

en: &New name:
sk: Nový názov:

en: &Next Split View
sk: Ďalší rozdelený pohľad

en: &Next Window
sk: &Nasledujúce okno

en: &Octal
sk: &Osmičkový

en: &Open...
sk: &Otvoriť...

en: &Password or passphrase:
sk: &Prístupové slovo alebo fráza

en: &Previous Split View
sk: Predošlý rozdelený pohľad

en: &Previous Window
sk: &Predchádzajúce okno

en: &Reformat Source
sk: &Preformátovať zdroj

en: &Remove All
sk: Odstrániť všetko

en: &Rename
sk: P&remenovať

en: &Restart
sk: &Reštart

en: &Stop on Change
sk: Zastaviť pri zmene

en: &Username:
sk: &Užívateľské meno:

en: ( resolved forward-declaration:
sk: ( vyriešená dopredná deklarácia:

en: (no projects)
sk: (žiadne projekty)

en: (unresolved forward-declaration)
sk: (nevyriešená dopredná deklarácia)

en: *** Aborted ***
sk: *** Prerušené ***

en: *** Failure: %1 ***
sk: *** Zlyhanie: %1 ***

en: *** Finished ***
sk: *** Dokončené ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
sk: *** Varovanie: nepodarilo sa zabiť proces ***

en: *|Text File
sk: *|Textový súbor

en: 1 use found | %1 uses found
sk[0]: 1 použitie nájdené
sk[1]: %1 použitia nájdené
sk[2]: %1 použití nájdených

en: <%1> Unnamed job
sk: <%1> nepomenovaná úloha

en: <b>Active Working Set</b>
sk: <b>Aktívne nastavenie pracoviska</b>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
sk: <b>Bod zastavenia je špinavý</b><p>Bod zastavenia ešte nebol odovzdaný ladiacemu programu.</p>

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
sk: <b>Bod zastavenia je nevybavený</b><p>Čakajúce body zastavenia sú tie, ktoré boli odovzdané do GDB, ale ktoré ešte nie sú umiestnené v cieli, pretože GDB nemôže nájsť funkciu alebo súbor, na ktorý bod zastavenia odkazuje. Najčastejším prípadom je, keď sa bod zastavenia nachádza v zdieľanej knižnici: GDB vloží tento bod zastavenia iba vtedy, keď je knižnica načítaná.</p>

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
sk: <b>Položka výrazu</b>Zadajte výraz na sledovanie.

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
sk: <b>Rámcový zásobník</b>Často zmieňovaný ako "zásobník volaní ", toto je zoznam ukazujúci, ktorá funkcia je práve aktívna, a to, čo volali jednotlivé funkcie, aby sa dostali k tomuto bodu programu. Kliknutím na položku môžete vidieť hodnoty v ktoromkoľvek z predchádzajúcich volaní funkcie.

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
sk: <b>Strom premenných</b>Strom premenných vám umožňuje vidieť hodnoty lokálnych premenných a ľubovoľných výrazov.<br /> Lokálne premenné sa zobrazia automaticky a sú aktualizované tak, ako krokujete váš program. Každý výraz, ktorý zadáte, môžete vyhodnotiť buď raz alebo "pozorovať" (robí to automatická aktualizácia). Výrazy, ktoré nie sú automaticky aktualizované sa môžu aktualizovať ručne z kontextového menu. Výrazy možno premenovať na výstižnejšie názvy kliknutím na názov stĺpca. <br /> Ak chcete zmeniť hodnotu premennej alebo výrazu, kliknite na hodnotu.<br />

en: <b>Working Set</b>
sk: <b>Nastavenie pracoviska</b>

en: <br /> lost declaration <br />
sk: <br /> stratená deklarácia <br />

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
sk: <html><font size="4">Načítané zásuvné moduly pre <b>%1</b></font></html>

en: <html><head/><body><p>"Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too"</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>"Poznámka: Všetky preťažené funkcie, preťaženia, dopredné deklarácie atď. budú tiež premenované"</p></body></html>

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add New" button to add a new one.</i>
sk: <i>Vybrať zľava konfiguráciu, ktorá sa upraví,<br>alebo pre pridanie novej kliknúť na tlačidlo "Pridať novú".</i>

en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
sk: <p>Určuje, či je ľavý dolný roh obsadený dokovaním naľavo alebo dokovaním naspodku.</p>

en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
sk: <p>Určuje, či je pravý dolný roh obsadený dokovaním napravo alebo dokovaním naspodku.</p>

en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
sk: <p>Povolí alebo zakáže analyzátor na pozadí.<br>Ak si nie ste istí, nechajte to povolené. Zakázanie analyzátora na pozadí vypne veľký rozsah funkcionality KDevelop.</p>

en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
sk: <p>Zvýrazniť sémantické problémy, také ako neexistujúce alebo neprístupne deklarácie.</p>

en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
sk: <p>UI doplňovania kódu má minimálny režim a podrobný režim.<br>Zvoliť, v ktorých prípadoch sa zobrazí v úplne doplňovanie kódu.</p>

en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
sk: <p>Toto nastavenie rozhoduje o intenzite farieb pre lokálne premenné, napríklad argumenty funkcií, premenné a podobne.</p>

en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
sk: <p>Tieto nastavenia vám umožňujú meniť intenzitu globálne dostupných typov, napríklad triedy, metódy, funkcie atď.</p>

en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
sk: <p>Ak projekt obsahuje viac súborov, ako toto číslo, bude projekt
    analyzovaný v zjednodušenom režime, čo zvyšuje účinnosť cez zhromažďovanie menšieho množstva informácií. Schopnosti navigácie globálnym kódom a rýchleho otvárania sa obmedzia.</p>

en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
sk: <p>Ak je povolené, riadky s chybami sa dodatočne zvýraznia a ich pozície sa vyznačia v posuvníku.</p>

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
sk: <qt>Súbory budú začlenené:
    <ul>%1</ul>
    So správou:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @action]
en: Clear cache
sk: Vymazať vyrovnávaciu pamäť

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
sk: Zatvoriť projekt(y)

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
sk: Natiahnuť projekt...

[ctx: @action]
en: Focus Editor
sk: Editor zamerania

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
sk: Otvoriť / Importovať projekt...

[ctx: @action:button]
en: Choose another session
sk: Zvoliť ďalšie sedenie

[ctx: @action:button]
en: Retry startup
sk: Opakovať spustenie

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
sk: Začleniť

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
sk: Spustiť nové sedenie

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
sk: <p>Nemožno vymazať zamknuté sedenie.

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
sk: <p>Prosím, zatvorte problematickú inštanciu aplikácie alebo zvoľte ďalšie sedenie pre spustenie.</p>

[ctx: @info]
en: <p>The session is locked by %1 on %2 (PID %3).
sk: <p>Sedenie je zamknuté s %1 na %2 (PID %3).

[ctx: @info]
en: Delete session
sk: Vymazať sedenie

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
sk: Zlyhalo zamknutie sedenia <em>%1</em> (súbor zámku nedostupný).

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
sk: Zlyhalo zamknutie sedenia <em>%1</em>, už zamknuté s %2 na %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
sk: Daná aplikácia nereagovala na volanie DBUS, je možné, že spadla alebo visí.

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
sk: Sedenie %1 je už aktívne v inej spustenej inštancii.

[ctx: @info]
en: The session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
sk: Sedenie a všetky obsiahnuté nastavenia budú vymazané. Projekty zostanú neovplyvnené. Naozaj chcete pokračovať?

[ctx: @info:shell]
en: made running %1 instance (PID: %2) visible
sk: bežiaca inštancia %1 (PID: %2) urobená viditeľnou

[ctx: @info:shell]
en: running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
sk: bežiaca inštancia %1 (PID: %2) zrejme visí

[ctx: @info:status]
en: build
sk: zostavenie

[ctx: @info:status]
en: clean
sk: vyčistiť

[ctx: @info:status]
en: configure
sk: nastaviť

[ctx: @info:status]
en: install
sk: nainštalovať

[ctx: @info:status]
en: prune
sk: zostrihať

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
sk: Pridať novú konfiguráciu spustenia.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
sk: Pridať nástrojový pohľad

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project.
sk: Zrušiť a neotvárať projekt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
sk: Vyčistiť

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
sk: Kliknúť pre otvorenie a aktiváciu tohto dokumentu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
sk: Zatvorí všetky aktuálne vybrané projekty

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
sk: Nastaviť upozornenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration.
sk: Pokračovať v otváraní projektu a použiť práve poskytnutú konfiguráciu projektu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration.
sk: Pokračovať v otváraní projektu, ale použiť existujúcu konfiguráciu projektu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
sk: Súčasná konfigurácia spustenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
sk: Odladiť aktuálne spustenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
sk: Vymazať vybranú konfiguráciu spustenia.

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
sk: Špinavá

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
sk: Vykonať aktuálne spustenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
sk: Natiahnuť projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
sk: Menu umožňuje zastaviť jednotlivé úlohy

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
sk: Nový súbor

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
sk: Ďalší rozdelený pohľad

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
sk: Nasledujúce okno

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
sk: Otvoriť konfiguračný dialóg spustenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
sk: Otvoriť alebo importovať projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
sk: Čakajúci

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
sk: Predošlý rozdelený pohľad

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
sk: Predchádzajúce okno

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
sk: Kliknúť pravým tlačidlom na pridanie nových nástrojových pohľadov.

[ctx: @info:tooltip]
en: Saves all selected files
sk: Uložiť všetky označené súbory

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
sk: Rozdeliť &horizontálne

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
sk: Rozdeliť vertikálne

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
sk: Spustiť novú inštanciu KDevelop s prázdnym sedením

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
sk: Zastaviť všetky práve bežiace úlohy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
sk: Pridá nový nástrojový pohľad do tohto okna.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure various aspects of this editor.
sk: Nastaviť rôzne aspekty tohoto editora.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
sk: Vytvorí prázdny súbor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
sk: Zobrazí zoznam bodov zastavenia s ich aktuálnom stavom. Kliknutie na položku bodu zastavenia vám umožňuje zmeniť bod zastavenia a dostanete sa na zdroj v okne editora.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
sk: Vykoná cieľ alebo program určený v práve aktívnej konfigurácii spustenia v ladiacom programe.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
sk: Vykoná cieľ alebo program určený v práve aktívnej konfigurácii spustenia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Guides the user through the project fetch and then imports it into KDevelop 4.
sk: Vedie používateľa cez načítanie projektu a potom ho importuje do KDevelop 4.

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
sk: Zoznam úloh, ktoré sa môžu zastaviť individuálne.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop 4 project or import an existing Project into KDevelop 4. This entry allows to select a KDevelop4 project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop4 project file, the file will be created.
sk: Otvoriť existujúci projekt KDevelop 4 alebo importovať existujúci projekt do KDevelop 4. Táto položka umožňuje vybrať súbor projektu KDevelop4 alebo existujúci adresár pre otvorenie v KDevelop. Pri otvorení existujúceho adresára, ktorý doteraz nemá súbor projektu KDevelop4, bude tento súbor vytvorený.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
sk: Otvorí dialóg pre nastavenie nových konfigurácií spustenia alebo pre zmenu existujúcich.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
sk: Otvorí nedávno otvorený projekt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
sk: Požaduje, aby sa všetky bežiace úlohy zastavili.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
sk: Vybrať, ktorú konfiguráciu spustenia spustiť, keď je vyvolané spustenie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
sk: Zobrazí sa dialóg, ktorý vám umožní konfigurovať oznámenia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about KDevelop Platform.
sk: Ukáže dialóg s informáciou o KDevelop Platform.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
sk: Ukáže dialóg s informáciami o všetkých načítaných zásuvných moduloch.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
sk: Rozdelí súčasný pohľad vodorovne.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
sk: Rozdelí súčasný pohľad zvisle.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
sk: Prepne na nasledujúci rozdelený pohľad.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
sk: Prepne do nasledujúceho okna.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
sk: Prepne na predchádzajúci rozdelený pohľad.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
sk: Prepne do predchádzajúceho okna.

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
sk: %1 (neexistuje)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
sk: Použiť predvolený profil (aktuálne: %1)

[ctx: @title]
en: Cannot Delete Session
sk: Nemožno vymazať sedenie

[ctx: @title]
en: Delete Session
sk: Vymazať sedenie

[ctx: @title]
en: Session crashed
sk: Sedenie spadlo

[ctx: @title:column]
en: Profile
sk: Profil

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
sk: Cesta

[ctx: @title:group]
en: Core
sk: Jadro

[ctx: @title:group]
en: Debugging
sk: Ladenie

[ctx: @title:group]
en: Documentation
sk: Dokumentácia

[ctx: @title:group]
en: Language Support
sk: Jazyková podpora

[ctx: @title:group]
en: Other
sk: Iné

[ctx: @title:group]
en: Project Management
sk: Správa projektov

[ctx: @title:group]
en: Testing
sk: Testovanie

[ctx: @title:group]
en: Utilities
sk: Nástroje

[ctx: @title:group]
en: Version Control
sk: Správa verzií

[ctx: @title:menu]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: @title:menu]
en: Run
sk: Spustiť

[ctx: @title:menu]
en: Session
sk: Sedenie

[ctx: @title:window]
en: Close Document
sk: Zatvoriť dokument

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
sk: Nepodarilo sa nájsť editor

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
sk: Body zastavenia ladiaceho programu

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
sk: Externe zmenený dokument

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
sk: Zlyhalo zamknutie sedenia %1

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.
sk: Nepodarilo sa nájsť komponent KDE pre textový editor.
    Skontrolujte si svoju inštaláciu KDE.

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Aborting...
sk: Prerušujem...

en: About KDevelop Platform
sk: O KDevelop Platform

en: About to commit to repository
sk: O začlenení do repozitára

en: Access: %1
sk: Prístup: %1

en: Actions
sk: Akcie

en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
sk: Aktívne sedenie.
    pid %1, app %2, host %3

en: Active status
sk: Aktívny stav

en: Add
sk: Pridať

en: Add All
sk: Pridať všetko

en: Add Group
sk: Pridať skupinu

en: Add Kate Modeline
sk: Pridať riadok režimov Kate

en: Add Multiple Variables
sk: Pridať viaceré premené

en: Add New...
sk: Pridať novú...

en: Add Tool View
sk: Pridať nástrojový pohľad

en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
sk: Pridať riadok režimov Kate podľa štýlu formátovania formátovaných dokumentov.

en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set.
sk: Pridať všetky dokumenty, ktoré sú súčasťou tohto nastavenia pracoviska, do práve aktívneho nastavenia pracoviska.

en: Add project to current session
sk: Pridať projekt do súčasného sedenia

en: Add this file to the current working set
sk: Pridať tento súbor do súčasného nastavenia pracoviska

en: Added
sk: Pridané

en: Additional information for current item:
sk: Dodatočné informácie pre aktuálnu položku:

en: Already on branch "%1"
sk: Už na vetve "%1"

en: Already opening %1, not opening again
sk: Práve sa otvára%1, neotvárať znovu

en: Always
sk: Vždy

en: Annotate
sk: Doplniť poznámky

en: Annotation...
sk: Poznámka...

en: Applying changes failed: %1
sk: Použitie zmien zlyhalo: %1

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
sk: Architektúra, Sublime UI, Podpora Ruby

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
sk: Architektúra, podpora VCS, podpora správy projektov, projektový manažér QMake

en: Are you sure you want to irreversibly remove the branch '%1'?
sk: Naozaj chcete odstrániť nezvratne odstrániť vetvu '%1'?

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
sk: Ste si istý, že chcete premenovať "%1" na "%2"?

en: Arrange related documents side by side
sk: Usporiadať súvisiace dokumenty vedľa seba

en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
sk: Priradiť klávesovú skratku pre nástrojový pohľad '%1'

en: Assign Shortcut...
sk: Priradiť skratku...

en: Authentication failed, operation aborted.
sk: Overovanie zlyhalo, operácia bola prerušená.

en: Author
sk: Autor

en: Author: %1
    Date: %2
    Commit Message: %3
sk: Autor: %1
    Dátum: %2
    Správa začlenenia: %3

en: Back
sk: Dozadu

en: Back to %1<br />
sk: Späť na  %1<br />

en: Back to code
sk: Späť na kód

en: Background Parser
sk: Analyzátor na pozadí

en: Bottom Button Bar
sk: Spodný tlačidlový panel

en: Bottom Dock
sk: Spodné dokovanie

en: Bottom left corner occupied by:
sk: Ľavý dolný roh obsadený s:

en: Bottom right corner occupied by:
sk: Dolný pravý roh obsadený s:

en: Branch "%1" already exists.
sk: Vetva "%1" už existuje.

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
sk: Vetva "%1" už existuje.
    Prosím, zvoľte iný názov.

en: Branch Manager
sk: Správca vetiev

en: Branches...
sk: Vetvy...

en: Breakpoint
sk: Bod zastavenia

en: Breakpoint has errors
sk: Bod zastavenia má chyby

en: Breakpoint hit: %1
sk: Dosiahnutý bod zastavenia: %1

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
sk: Bod zastavenia je <a href="dirty">špinavý</a>

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
sk: Bod zastavenia je <a href="pending">nevybavený</a>

en: Breakpoint is active
sk: Bod zastavenia je aktívny

en: Breakpoints
sk: Body zastavenia

en: Build System:
sk: Systém zostavenia:

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
sk: Adresár zostavenia '%1' neexistuje alebo nie je adresár

en: Build directory '%1' is not a local path
sk: Adresár zostavenia '%1' nie je miestna cesta

en: Cancel this operation.
sk: Zrušiť túto operáciu.

en: Cannot connect to host, operation aborted.
sk: Nemožno sa pripojiť k hostiteľovi, operácia bola prerušená.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
sk: Nie je možné vytvoriť súbor <i>%1</i>.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
sk: Nedá sa vytvoriť priečinok <i>%1</i>.

en: Cannot create socket, operation aborted.
sk: Nemožno vytvoriť soket,

en: Cannot create temporary file to create <i>%1</i>.
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor pre vytvorenie <i>%1</i>.

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
sk: Nemožno zobraziť poznámky, chýba rozhranie KTextEditor::AnnotationInterface pre editor.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
sk: Nemožno vykonať akciu doplnenia poznámok, pretože dokument nebol nájdený alebo nebol textový dokument:
    %1

en: Cannot open ssh channel, operation aborted.
sk: Nemožno otvoriť kanál ssh, operácia bola prerušená.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
sk: Nemožno odstrániť súbor <i>%1</i>.

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
sk: Nemožno odstrániť priečinok <i>%1</i>.

en: Cannot set non-blocking mode for stdin, operation aborted.
sk: Nemožno nastaviť režim bez blokovania pre stdin, operácia bola prerušená.

en: Cannot start an ssh session, operation aborted.
sk: Nemožno spustiť sedenie ssh, operácia bola prerušená.

en: Checkout to the selected branch
sk: Preskúšať na vybranej vetve

en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
sk: Zvoliť, či sa zobrazia dodatočné informácie pre práve vybratú položku doplňovania kódu.

en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
sk: Zvoliť, či sa zobrazia dodatočné informácie pre práve vybratú položku doplňovania kódu.

en: Chooses the base directory where new projects are created.
sk: Zvolí základný adresár, v ktorom sa vytvárajú nové projekty.

en: Class
sk: Trieda

en: Clone
sk: Klonovať

en: Clos&e All
sk: Zav&rieť všetko

en: Close All Files
sk: Zatvoriť všetky súbory

en: Close All Ot&hers
sk: Zavrieť všetky &ostatné

en: Close Document
sk: Zatvoriť dokument

en: Close File
sk: Zatvoriť súbor

en: Close Other Files
sk: Zavrieť ostatné súbory

en: Close all open documents
sk: Zavrieť všetky otvorené dokumenty.

en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
sk: Zatvoriť všetky otvorené dokumenty, opýtať sa na ďalšie informácie v prípade potreby.

en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
sk: Zatvoriť všetky otvorené dokumenty s výnimkou práve aktívneho dokumentu.

en: Close all other documents
sk: Zatvoriť všetky ostatné dokumenty

en: Close file
sk: Zatvoriť súbor

en: Closes current file.
sk: Zatvorí súčasný súbor.

en: Co-Maintainer, CMake Support, Run Support, Kross Support
sk: Spolusprávca, podpora CMake, podpora behu, podpora Kross

en: Co-Maintainer, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
sk: Spolusprávca, všeobecný správca, pluginy webového vývoja, úryvky, výkon

en: Code
sk: Kód

en: Code Completion
sk: Dokončovanie kódu

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
sk: &Kód

en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: Command exited with value %1.
sk: Príkaz sa ukončil s hodnotou %1.

en: Command finished with error %1.
sk: Príkaz skončil s chybou %1.

en: Commit Current Project...
sk: Začleniť súčasný projekt...

en: Commit Files:
sk: Súbory na začlenenie:

en: Commit Message:
sk: Správa začlenenia:

en: Commit unsuccessful
sk: Potvrdenie neúspešné

en: Commit...
sk: Začleniť...

en: Condition
sk: Podmienka

en: Configure Editor...
sk: Nastaviť editor...

en: Configure Launches...
sk: Konfigurovať spustenia...

en: Configure Notifications...
sk: Nastaviť upozornenia...

en: Configure Project %1
sk: Nastaviť projekt %1

en: Configure Sessions
sk: Nastaviť sedenia

en: Configure Sessions...
sk: Nastaviť sedenia...

en: Configure environment variables
sk: Nastaviť premenné prostredia

en: Container:
sk: Kontajner:

en: Contents
sk: Obsah

en: Continue application execution
sk: Pokračovať vo vykonávaní aplikácie

en: Continue execution from the current cursor position.
sk: Pokračovať vo vykonávaní od súčasnej pozície kurzora.

en: Continues execution until the cursor position is reached.
sk: Pokračovať vo vykonávaní pokiaľ nie je dosiahnutá pozícia kurzora.

en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
sk: Pokračuje vo vykonávaní vašej aplikácie v ladiacom programe. Toto nastane, iba ak bola aplikácia zastavená ladiacim programom (t.j. bol aktivovaný bod zastavenia alebo bolo vyžiadané prerušenie).

en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
sk: Určuje, či otvoriť nové záložky vedľa aktívnej.

en: Copied
sk: Skopírované

en: Copy Revision
sk: Kopírovať revíziu

en: Copy of %1
sk: Kópia %1

en: Copy revision number
sk: Kopírovať číslo revízie

en: Copyright 2004-2014, The KDevelop developers
sk: Copyright 2004-2014, Vývojári KDevelop

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
sk: Nemôžem anotovať dokument, pretože nie je súčasťou projektu s kontrolou verzií.

en: Could not create a patch for the current version.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť záplatu pre aktuálnu verziu.

en: Could not create the directory: %1
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár %1

en: Could not find KTextEditor::Factory, check your installation:
    Make sure that Kate is installed, KDEDIRS is set properly and that you ran kbuildsycoca4.
sk: Nepodarilo sa nájsť KTextEditor::Factory, skontrolujte si vašu inštaláciu:
    Uistite sa, že je nainštalovaná aplikácia Kate, KDEDIRS je správne nastavený a že ste spustili kbuildsycoca4.

en: Could not find an open document
sk: Nepodarilo sa nájsť otvorený dokument

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
sk: Nepodarilo sa načítať %1, projekt s rovnakým názvom '%2' je už otvorený.

en: Could not load project management plugin %1.
sk: Nepodarilo sa načítať zásuvný modul správy projektov %1.

en: Could not open file '%1'
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%1'

en: Could not open project
sk: Nie je možné otvoriť projekt

en: Could not recover %1, the recovery file is empty
sk: Nepodarilo sa obnoviť %1, súbor obnovy je prázdny

en: Could not rename '%1' to '%2'
sk: Nepodarilo sa premenovať '%1' na '%2'

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
sk: Nemožno uložiť osobitnú vývojársku konfiguráciu projektu.
    Pozor: Nastavenia projektu, ktoré ste zmenili, budú stratené.

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
sk: Zahrnuté s

en: Crash Recovery
sk: Obnova po spadnutí

en: Create New Session
sk: Vytvoriť nové sedenie

en: Create/Delete/Activate Sessions
sk: Vytvoriť/Vymazať/Aktivovať sedenie

en: Creates new branch based on the selected branch
sk: Vytvorí novú vetvu založenú na vybranej vetve

en: Current Launch Configuration
sk: Súčasná konfigurácia spustenia

en: Current launch Configuration
sk: Súčasná konfigurácia spustenia

en: Currently at the branch "%1".
    To remove it, please change to another branch.
sk: V súčasnej dobe vo vetve "%1".
    Ak to chcete odstrániť, prosím, zmeňte na inú vetvu.

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
sk: Prístup úd&ajov

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
sk: Dáta zapísané

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
sk: Dáta načítané

en: Data write breakpoint
sk: Bod zastavenia zápisu údajov

en: Date
sk: Dátum

en: Debug
sk: Ladenie

en: Debug Launch
sk: Odladiť spustenie

en: Debug current launch
sk: Odladiť aktuálne spustenie

en: Debugger Toolbar
sk: Panel nástrojov ladenia

en: Debugger Variables
sk: Premenné ladiaceho programu

en: Declaration
sk: Deklarácia

en: Declaration Info
sk: Info o deklarácii

en: Declaration is located in non-writeable file %1.
sk: Deklarácia je umiestnená v nezapisovateľnom súbore %1.

en: Declarations:
sk: Deklarácie:

en: Definition
sk: Definícia

en: Definition-Use Chain
sk: Reťaz Definícia-Použitie

en: Delay:
sk: Oneskorenie:

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete Current Session...
sk: Vymazať aktuálne sedenie...

en: Delete configuration
sk: Zmazať konfiguráciu

en: Deleted
sk: Odstránené

en: Depth
sk: Hĺbka

en: Destination
sk: Cieľ

en: Detailed completion:
sk: Podrobné dokončovanie:

en: Development Platform for IDE-like Applications
sk: Vývojová platforma pre IDE aplikácie

en: Diff between revisions
sk: Rozdiel medzi revíziami

en: Diff to previous revision
sk: Rozdiel od predchádzajúcej revízie

en: Difference To Previous
sk: Rozdiel od predchádzajúceho

en: Difference between Revisions
sk: Rozdiel medzi revíziami

en: Difference between revision %1 and %2:
sk: Rozdiel medzi revíziou %1 a %2:

en: Difference between revisions
sk: Rozdiel medzi revíziami

en: Directory:
sk: Adresár:

en: Disable &All
sk: Zakázať všetko

en: Discard all modifications
sk: Zahodiť všetky zmeny

en: Displays a KDE Password Dialog and establishes an ssh connection using libssh. After connecting it executes 'svnserve -t' to provide tunneling.
sk: Zobrazí Dialóg hesla KDE a nadviaže spojenie ssh pomocou libssh. Po pripojení sa spustí 'svnserve -t' pre poskytnutie tunelovania.

en: Dock Window Behavior
sk: Správanie dokovateľného okna

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Documentation Tool Bar
sk: Panel nástrojov dokumentácie

en: Documents:
sk: Dokumenty:

en: Duchain builder application
sk: Aplikácia Duchain builder

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Editing %2: <b>%1</b>
sk: Úprava %2: <b>%1</b>

en: Enable Background Parser
sk: Povoliť analyzátor na pozadí

en: Enable automatic invocation:
sk: Povoliť automatické vyvolanie:

en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
sk: Povolí alebo zakáže zobrazenie panela záložiek v hornej časti okna editora.

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
sk: Vynútiť aktualizáciu najvyšších kontextov, ktoré zodpovedajú zadaným súborom

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
sk: Vynútiť aktualizáciu najvyšších kontextov, ktoré zodpovedajú zadaným súborom a všetkých zahrnutým súborom

en: Enter condition ...
sk: Zadajte podmienku...

en: Enter the path to an item from the projects tree
sk: Zadať cestu k položke zo stromu projektov

en: Enter variable ...
sk: Zadajte premennú...

en: Environment Settings
sk: Nastavenia prostredia

en: Environment group:
sk: Skupina prostredia:

en: Error
sk: Chyba

en: Error Gathering user information: %1
sk: Chyba pri získavaní informácie o používateľovi: %1

en: Error checking conditions to generate code: %1
sk: Chyba kontroly podmienok na generovanie kódu: %1

en: Error finding context for selection range
sk: Chyba hľadania kontextu pre rozsah výberu

en: Error generating code: %1
sk: Chyba generovania kódu: %1

en: Example 1
sk: Ukážka 1

en: Example 2
sk: Ukážka 2

en: Execute
sk: Vykonať

en: Execute Launch
sk: Vykonať spustenie

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a toolview configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
sk: Vykonať činnosti na zmenu plochy.<br/> Plocha je konfigurácia pohľadu nástrojov pre konkrétny prípad použitia. Odtiaľ tiež môžete prejsť späť do východzieho kódu oblasti.

en: Execute current launch
sk: Vykonať aktuálne spustenie

en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
sk: Vykoná presne jeden riadok zdroja. Ak je zdrojový riadok volanie funkcie, potom sa vykonávanie zastaví po vstupe do funkcie.

en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
sk: Vykoná jeden riadok zdroja v súčasnom zdrojovom súbore. Ak je zdrojový riadok volanie funkcie, vykoná sa celá funkcia a aplikácia sa zastaví na riadku nasledujúcom po volaní funkcie.

en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
sk: Vykonáva aplikáciu, pokiaľ nie je práve realizovaná funkcia dokončená. Ladiaci program potom zobrazí riadok po pôvodnom volaní tejto funkcie. Ak je vykonávanie programu v najvonkajšom tele (t.j. v main ()), potom táto operácia nemá žiadny efekt.

en: Exit code %1
sk: Ukončovací kód %1

en: Expand all
sk: Rozbaliť všetko

en: Failed to apply changes: %1
sk: Zlyhalo použitie zmien: %1

en: Failed to launch 'svnserve -t', operation aborted.
sk: Nepodarilo sa spustiť 'svnserve -t', operácia bola prerušená.

en: Failed to write recovery copies to %1. Please make sure that your home directory is writable and not full. This application requires available space in the home directory to run stable. You may experience application crashes until you free up some space.
sk: Zlyhal zápis kópií obnovy do %1. Prosím, uistite sa, že váš domovský adresár je zapisovateľný a nie je plný. Táto aplikácia vyžaduje dostupné miesto v domovskom adresári pre stabilný beh. Môže dochádzať k pádom aplikácie, pokiaľ neuvoľníte nejaké miesto.

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
sk: Zlyhal zápis do %1, pravdepodobne je disk plný

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
sk: Funkcie na zabudovanie. Voľby: prázdne, zjednodušené-viditeľné-deklarácie, viditeľné-deklarácie (predvolené), všetky-deklarácie, všetky-deklarácie-a-použitia, všetky-deklarácie-a-použitia-a-AST

en: File could not be opened.
sk: Súbor nie je možné otvoriť.

en: File could not be read from disk due to permissions.
sk: Súbor nebolo možné načítať z disku kvôli oprávneniam.

en: File could not be read from disk.
sk: Nepodarilo sa prečítať súbor z disku

en: Filename
sk: Názov súboru

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
sk: Zahŕňa

en: Find
sk: Nájsť

en: Find:
sk: Nájsť:

en: Folder %1
sk: Priečinok %1

en: For more detailed information please see the Version Control toolview
sk: Pre podrobnejšie informácie si prosím pozrite nástrojový pohľad správy verzií

en: Format Files
sk: Formátovať súbory

en: Format file(s) using the current theme
sk: Formátovať súbor(y) pomocou aktuálnej témy

en: Formatter:
sk: Formátovač:

en: Formatting Styles
sk: Štýly formátovania

en: Formatting functionality using <b>astyle</b> library.
sk: Formátovacia funkčnosť používajúca knižnicu <b>astyle</b>.

en: Forward
sk: Dopredu

en: Forward Declaration
sk: Dopredná deklarácia

en: Frame Stack
sk: Rámcový zásobník

en: From File System
sk: Zo súborového systému

en: Function
sk: Funkcia

en: GDB integration
sk: GDB integrácia

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
sk: GDB intergácia, pluginy webového vývoja

en: General
sk: Všeobecné

en: Get
sk: Získať

en: Get host by name failed, operation aborted.
sk: Získať hostiteľa podľa názvu zlyhalo, operácia bola prerušená.

en: Global
sk: Globálne

en: Global colorization intensity:
sk: Globálna farebná intenzita:

en: Hide
sk: Skryť

en: Hide detailed progress window
sk: Skryje okno s detailným priebehom

en: Hide/Restore Docks
sk: Skryť/Obnoviť dokovania

en: Hides a
sk: Skryje

en: Highlight problematic lines:
sk: Zvýrazniť problematické riadky:

en: Highlight semantic problems:
sk: Zvýrazniť sémantické problémy:

en: Hint
sk: Rada

en: History...
sk: História...

en: Hit %1 time | Hit %1 times
sk[0]: Zásah %1 krát
sk[1]: Zásah %1 krát
sk[2]: Zásah %1 krát

en: Home
sk: Domov

en: Hostname to connect
sk: Názov hostiteľa na pripojenie

en: Identity
sk: Identita

en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
sk: Ak je zakázané, widget doplňovania kódu sa nebude nikdy sa automaticky ukazovať.

en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
sk: Ak je táto voľba nastavená všetky otvorené dokumenty budú automaticky uložené pred začatím akéhokoľvek zostavenia.

en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
sk: Ak je táto voľba nastavená, KDevelop naplánuje všetok zdrojový kód,
            ktorý nájde aktuálnym systémom zostavenia pre analýzu príslušnou časťou
            jazykovej podpory.  To umožní úplnejšiu jazykovú podporu, ale môže to
             byť pomalšie.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Import
sk: Importovať

en: Inherited by
sk: Zdedené od

en: Inheriters possible, show all
sk: Možní dediči, ukázať všetkých

en: Interrupt
sk: Prerušenie

en: Interrupt application
sk: Prerušiť aplikáciu

en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
sk: Preruší ladiaci proces alebo aktuálny príkaz ladiaceho programu.

en: Introduce the repository URL...
sk: Uviesť URL repozitára...

en: Invalid Location: %1
sk: Neplatné umiestnenie %1

en: Invalid build directory '%1'
sk: Neplatný adresár zostavenia '%1'

en: Invalid working directory '%1'
sk: Neplatný pracovný adresár '%1'

en: Jump to cursor
sk: Skočiť na kurzor

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
sk: KDevelop nemohol nájsť editor pre súbor '%1' typu %2.
    Chcete ho otvoriť ako jednoduchý text?

en: Kind: %1
sk: Typ: %1

en: Kind: %1 %2
sk: Typ: %1 %2

en: Language Support Settings
sk: Nastavenia podpory jazyka

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Launch Configurations
sk: Konfigurácie spustenia

en: Left Button Bar
sk: Ľavý tlačidlový panel

en: Left Dock
sk: Ľavé dokovanie

en: Lets you customize %1.
sk: Umožní vám prispôsobiť %1.

en: Line: 00000 Col: 000
sk: Riadok: 00000 Stĺpec: 000

[ctx: Linking object files into a library or executable]
en: linking
sk: linkujem

en: Load
sk: Načítať

en: Loaded Plugins
sk: Načítané zásuvné moduly

en: Loading Project %1
sk: Načítavanie projektu %1

en: Local Path
sk: Lokálna cesta

en: Local colorization intensity:
sk: Miestna farebná intenzita:

en: Locals
sk: Miestne

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Logview
sk: Prehliadač záznamov

en: Make Active
sk: Urobiť aktívnym

en: Match case
sk: Zhoda veľkosti písmen

en: Maximum number of threads:
sk: Maximálny počet vlákien:

en: Message
sk: Správa

en: Minimum project size for simplified parsing:
sk: Minimálna veľkosť projektu pre zjednodušenú analýzu:

en: Modified
sk: Zmenené

en: Modifiers: %1
sk: Modifikátory: %1

en: More inheriters possible, show all
sk: Možných viac dedičov, ukázať všetkých

en: More overriders possible, show all
sk: Možných viacero náhrad, ukázať všetky

en: Name
sk: Názov

[ctx: Name of the Launch Configurations]
en: Name
sk: Názov

en: Name of the new branch:
sk: Názov novej vetvy:

en: Name:
sk: Názov:

en: Namespace
sk: Priestor mien

en: Namespace alias
sk: Alias priestora mien

en: Namespace import
sk: Import priestora mien

en: Never
sk: Nikdy

en: New
sk: Nový

en: New %1
sk: Nové %1

en: New %1 Launcher
sk: Nový %1 spúšťač

en: New Environment Variables
sk: Nové premenné prostredia

en: New File
sk: Nový súbor

en: New Session Name
sk: Nový názov sedenia

en: New Style
sk: Nový štýl

en: New branch
sk: Nová vetva

[ctx: New breakpoint]
en: &New
sk: &Nový

en: New code breakpoint ...
sk: Nový breakpoint kódu...

en: Next
sk: Nasledujúci

en: Next Tool View
sk: Nasledujúci pohľad nástrojov

en: No Language selected
sk: Nevybraný jazyk

en: No Source Formatter available
sk: Žiadny zdrojový formátovač nie je k dispozícii

en: No active document
sk: Žiadny aktívny dokument

en: No auth type supported by server
sk: Žiadny typ overovania podporovaný serverom

en: No build directory specified for a builder job.
sk: Žiadny adresár zostavenia určený pre úlohu zostavovacieho programu.

en: No declaration under cursor
sk: Žiadna deklarácia pod kurzorom

en: No working directory specified for a process.
sk: Žiadny pracovný adresár určený pre proces.

en: Not hit yet
sk: Ešte nedosiahnuté

en: Number of threads to use
sk: Počet vlákien na použitie

en: Old Messages
sk: Staré správy

en: Open "%1" as project
sk: Otvoriť "%1" ako projekt

en: Open Configuration...
sk: Otvoriť konfiguráciu...

en: Open Existing File
sk: Otvoriť existujúci súbor

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Open Launch Configuration Dialog
sk: Otvoriť konfiguračný dialóg spustenia

en: Open Project
sk: Otvoriť projekt

en: Open Project for Current File
sk: Otvoriť projekt pre aktuálny súbor

en: Open Recent Project
sk: Otvoriť nedávny projekt

en: Open detailed progress dialog
sk: Otvorí detailný dialóg priebehu

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: Open new tab after current
sk: Otvoriť novú záložku za aktuálnou

en: Open session %1
sk: Otvoriť sedenie %1

en: Opens a file for editing.
sk: Otvorí súbor pre úpravy.

en: Overridden in
sk: Prepísané v

en: Override
sk: Prepísať

en: Override Kate Indentation Mode
sk: Prepísať režim odsadenia Kate

en: Override existing project configuration
sk: Prepísať existujúcu konfiguráciu projektu

en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
sk: Prepísať režim odsadenie editora podľa štýlu formátovania pre dokumenty bez riadka režimov Kate.

en: Overriders possible, show all
sk: Možné náhrady, ukázať všetky

en: Overrides a
sk: Prepíše

en: P&rivate key:
sk: Súkromný kľúč:

en: Parse all files in a project after the project has been opened.
sk: Analyzovať všetky súbory v projekte po tom, čo bol projekt otvorený.

en: Parser
sk: Analyzátor

en: Parser Background Settings
sk: Nastavenia analyzátora v pozadí

en: Parsing: %1
sk: Spracúvam: %1

en: Password auth
sk: Overovanie hesla

en: Pick a Session
sk: Vybrať sedenie

en: Plugin '%1' could not be loaded correctly and was disabled.
    Reason: %2.
sk: Zásuvný modul '%1' sa nepodarilo načítať správne a bol zablokovaný.
    Dôvod: %2.

en: Plugin Selection
sk: Výber pluginu

en: Preprocessor
sk: Preprocesor

en: Preview
sk: Náhľad

en: Preview:
sk: Náhľad:

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Previous Tool View
sk: Predchádzajúci pohľad nástrojov

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
sk: Tlač hotová Definícia-Použiť reťaz pri úspešnom spracovaní

en: Print problems encountered during parsing
sk: Nastali problémy tlače počas rozboru

en: Problem
sk: Problém

en: Problem in <b>%1</b>:<br/>
sk: Problém v <b>%1</b>:<br/>

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
sk: Proces sa '%1' ukončil so stavom %2
    %3

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
sk[0]: Spracovaný 1 súbor v %2
sk[1]: Spracované %1 súbory v %2
sk[2]: Spracovaných %1 súborov v %2

en: Process Error
sk: Chyba procesu

en: Profile
sk: Profil

en: Project %1
sk: Projekt %1

en: Project Already Open
sk: Už otvorený projekt

en: Project Folder Deleted
sk: Vymazaný priečinok projektu

en: Project Import: %1
sk: Import projektu: %1

en: Project Information
sk: Informácie projektu

en: Project Parsing
sk: Rozbor projektu

en: Project already being opened
sk: Projekt sa práve otvára

en: Project already open: %1
sk: Už otvorený projekt: %1

en: Project import canceled.
sk: Import projektu zrušený.

en: Projects Settings
sk: Nastavenie projektu

en: Projects base directory:
sk: Základný adresár projektov:

en: Provide a name for the project
sk: Určiť názov pre projekt

en: Publi&c key:
sk: Verejný kľúč:

en: Public key auth
sk: Overovanie verejného kľúča

en: Pull
sk: Ťahať

en: Quit
sk: Koniec

en: Re-evaluate All
sk: Znovu vyhodnotiť všetko

en: Read error
sk: Chyba načítania

en: Recent Expressions
sk: Posledné výrazy

en: Recover
sk: Obnoviť

en: Recovery
sk: Obnova

en: Recovery Error
sk: Chyba obnovy

en: Recursive
sk: Rekurzívne

en: Reevaluate Expression
sk: Znovu vyhodnotiť výraz

en: Refactor
sk: Refactoring

en: Refactoring
sk: Refaktoring

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>
sk: Riadok <b>%1</b>

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
sk: Zbaliť

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Reformat Line
sk: Preformátovať riadok

en: Reformat current line using AStyle
sk: Preformátovať aktuálny riadok pomocou AStyle

en: Reformat source using AStyle
sk: Preformátovať zdroj pomocou AStyle.

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Reload All
sk: Obnoviť všetko

en: Remember Value
sk: Zapamätať hodnotu

en: Remote Path
sk: Vzdialená cesta

en: Remove All
sk: Odstrániť všetko

en: Remove Expression
sk: Odstrániť výraz

en: Remove Group
sk: Odstrániť skupinu

en: Remove Selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Remove Toolview
sk: Odstrániť nástrojový pohľad

en: Remove Watch Variable
sk: Odstrániť sledované premenné

en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set.
sk: Odstrániť všetky dokumenty, ktoré sú súčasťou tohto nastavenia pracoviska, z práve aktívneho nastavenia pracoviska.

en: Remove this file from the current working set
sk: Odstrániť tento súbor do súčasného nastavenia pracoviska

en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
sk: Odstrániť toto nastavenie pracoviska. Obsiahnuté dokumenty nie sú ovplyvnené.

en: Remove variable
sk: Odstrániť premennú

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename "%1" to "%2"
sk: Premenovať "%1" na "%2"

en: Rename "%1"...
sk: Premenovať "%1"...

en: Rename Current Session...
sk: Premenovať aktuálne sedenie...

en: Rename Session
sk: Premenovať sedenie

en: Rename configuration
sk: Premenovať konfiguráciu

en: Rename file from "%1" to "%2".
sk: Premenovať súbor z "%1" na "%2".

en: Renaming "%1" to "%2"
sk: Premenovanie "%1" na "%2"

[ctx: Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
sk: Premenovať "%1"

en: Reopen the current project?
sk: Znovu otvoriť súčasný projekt?

en: Replaced
sk: Nahradené

en: Restart program
sk: Reštartovať program

en: Restarts applications from the beginning.
sk: Reštartuje aplikácie od začiatku

en: Returns:
sk: Vracia:

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Revert all open documents
sk: Vrátiť všetky otvorené dokumenty

en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
sk: Vrátiť všetky otvorené dokumenty, návrat do predtým uloženého stavu.

en: Review
sk: Revízia

en: Revision
sk: Revízia

en: Revision Graph...
sk: Graf revízií...

en: Right Button Bar
sk: Pravý tlačidlový panel

en: Right Dock
sk: Pravé dokovanie

en: Run
sk: Spustiť

en: Run all tests in %1
sk: Spustiť všetky testy v %1

en: Run to &Cursor
sk: Bežať na kurzor

en: Run to cursor
sk: Bežať na kurzor

en: Running
sk: Beží

en: SSH connection failed, operation aborted.
sk: Pripojenie SSH pripojenie, operácia bola prerušená.

en: Save &None
sk: Nič neuložiť

en: Save &Selected
sk: &Uložiť zvolený

en: Save Al&l
sk: Uložiť všetko

en: Save Modified Files?
sk: Uložiť zmenené súbory?

en: Save all documents before building
sk: Uložiť všetky dokumenty pred zostavením

en: Save all modified documents when the "build" action is triggered.
sk: Uložiť všetky zmenené dokumenty, keď je spustená akcia "zostavenie".

en: Save all open documents
sk: Uložiť všetky otvorené dokumenty

en: Save all open documents before building anything
sk: Uložiť všetky otvorené dokumenty pred zostavením čokoľvek

en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
sk: Uložiť všetky otvorené dokumenty, opýtať sa na ďalšie informácie v prípade potreby.

en: Schedule all project files for parsing
sk: Naplánovať všetky súbory projektu na analýzu

en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
sk: Naplánovať všetok zdrojový kód projektu na analýzu pomocou jazykovej podpory na pozadí

en: Scope: %1
sk: Rozsah: %1

en: Search
sk: Hľadať

en: Select Files to commit
sk: Vyberte súbory na začlenenie

en: Select Source
sk: Vybrať zdroj

en: Select Tool View to Add
sk: Vybrať nástrojový pohľad na pridanie

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
sk: Vyberte súbor nastavenia systému zostavenia, existujúci projekt KDevelop alebo akýkoľvek priečinok, ktorý sa otvorí ako projekt

en: Select an item...
sk: Vybrať položku...

en: Select keys
sk: Vybrať kľúče

en: Select the Management Plugin to use for this project
sk: Vybrať zásuvný modul správy, ktorý sa použije pre tento projekt

en: Select the base directory where new projects are to be created.
sk: Vybrať základný adresár, v ktorom majú byť vytvorené nové projekty.

en: Select the directory to use...
sk: Vybrať adresár pre použitie...

en: Select the item you want to get the path from.
sk: Vyberte položku, od ktorej chcete získať cestu.

en: Select...
sk: Vybrať...

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
sk: Vybraná konfigurácia spustenia obsahuje neuložené zmeny. Chcete ju uložiť?

en: Selected URL is invalid
sk: Vybrané URL je neplatné

en: Semantic Analysis
sk: Sémantická analýza

en: Semantic Code Highlighting
sk: Sémantické zvýrazňovanie kódu

en: Server does not support any authentication methods for the user, operation aborted.
sk: Server nepodporuje žiadne metódy overovania pre používateľa, operácia bola prerušená.

en: Set As Default Group
sk: Nastaviť ako predvolenú skupinu

en: Set E&xecution Position to Cursor
sk: Nastaviť pozíciu &vykonávania na kurzor

[ctx: Short text for 'Debug launch' used in the toolbar]
en: Debug
sk: Ladiť

[ctx: Short text for 'Execute launch' used in the toolbar]
en: Execute
sk: Spustiť

[ctx: Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
sk: Zastaviť všetko

[ctx: Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
sk: Nové

en: Show Annotate on current document
sk: Ukázať poznámky v aktuálnom dokumente

en: Show Bottom Dock
sk: Ukázať spodné dokovanie

en: Show Diff (all files)...
sk: Ukázať rozdiel (všetky súbory)...

en: Show Diff...
sk: Ukázať rozdiel...

en: Show Differences...
sk: Ukázať rozdiely...

en: Show Documentation
sk: Zobraziť dokumentáciu

en: Show Information about KDevelop Platform
sk: Ukázať informáciu o KDevelop Platform

en: Show Left Dock
sk: Ukázať ľavé dokovanie

en: Show Right Dock
sk: Ukázať pravé dokovanie

en: Show a list of all loaded plugins
sk: Ukázať zoznam všetkých načítaných zásuvných modulov

en: Show detailed progress window
sk: Zobraziť detailný dialóg prebiehu

en: Show documentation for
sk: Ukázať dokumentáciu pre

en: Show sorted list of opened documents
sk: Ukázať zoradený zoznam otvorených dokumentov

en: Show tabs
sk: Zobraziť záložky

en: Show uses
sk: Ukázať použitia

en: Show warnings
sk: Ukázať varovania

en: Show warnings and debug output
sk: Ukázať varovania a ladiaci výstup

en: Shows a dialog to Create/Delete Sessions and set a new active session.
sk: Ukáže dialógové okno Vytvoriť/Vymazať sedenia a nastaviť nové aktívne sedenie.

en: Simple KDE ssh client provider
sk: Poskytovateľ jednoduchého klienta ssh KDE

en: SnippetPart, debugger and usability patches
sk: SnippetPart, debugger a záplaty na použiteľnosť

en: Solve
sk: Riešiť

en: Solve: %1
sk: Vyriešiť: %1

en: Source
sk: Zdroj

en: Source Directory:
sk: Zdrojový adresár:

en: Source Location
sk: Umiestnenie zdroja

en: Source Revision
sk: Zdrojová revízia

en: Source reformatting functionality using <b>astyle</b> library.
sk: Funkcionalita preformátovania zdroja pomocou knižnice <b>astyle</b>.

en: Source reformatting of line under cursor using <b>astyle</b> library.
sk: Preformátovanie riadku zdroja pod kurzorom pomocou knižnice <b>astyle</b>.

en: Source:
sk: Zdroj:

en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
sk: Medzerou oddelený zoznam slov, ktoré tvoria komentár, predstavujú položky úloh.

en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
sk: Medzerou oddelený zoznam slov, ktoré tvoria komentár, predstavujú položky úloh.

en: Split View &Left/Right
sk: Rozdeliť pohľad &vertikálne

en: Split View &Top/Bottom
sk: Rozdeliť pohľad &horizontálne

en: Split View Left/Right
sk: Rozdeliť pohľad vertikálne

en: Split View Top/Bottom
sk: Rozdeliť pohľad horizontálne

en: Stash
sk: Úschovňa

en: State
sk: Stav

en: Status
sk: Stav

en: Step &Into
sk: Krok do

en: Step &Over
sk: Prekročiť

en: Step O&ut
sk: Krok von

en: Step into I&nstruction
sk: Vstúpiť do i&nštrukcie

en: Step into instruction
sk: Vstúpiť do inštrukcie

en: Step into the next statement
sk: Vstúpiť do nasledujúceho príkazu

en: Step out of the current function
sk: Vystúpiť zo súčasnej funkcie

en: Step over Ins&truction
sk: Prekročiť inš&trukciu

en: Step over instruction
sk: Prekročiť inštrukciu

en: Step over the next line
sk: Prekročiť nasledujúci riadok

en: Steps into the next assembly instruction.
sk: Vstúpi do nasledujúcej inštrukcie zostavenia.

en: Steps over the next assembly instruction.
sk: Prekročí nasledujúcu inštrukciu zostavenia.

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop All Jobs
sk: Zastaviť všetky úlohy

en: Stop on Change
sk: Zastaviť pri zmene

en: Style being deleted
sk: Vymazávaný štýl

en: Style:
sk: Štýl:

en: Subversion command to call
sk: Príkaz Subversion pre volanie

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
sk: Plugin Subversion, Custom Make Manager, celkové zlepšenia

en: System Configuration Error
sk: Chyba konfigurácie systému

en: TODO
sk: Úlohy

en: TODO marker words:
sk: Značkovacie slová úloh:

en: Tabbed Browsing
sk: Prehliadanie s kartami

en: Text editor integration, definition-use chain
sk: Integrácia textového editora, definition-use chain

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
sk: Základná priečinok projektu <b>%1</b> sa vymazal alebo presunul mimo KDevelop.
    Projekt musí byť uzavretý.

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press OK if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Cancel if you are sure the crash has another origin.
sk: Zrútenie môže byť spôsobené poškodením údajov vo vyrovnávacej pamäti.
    
    Stlačte OK, ak chcete, aby aplikácia KDevelop vyčistila cache, inak stlačte tlačidlo Zrušiť, ak ste si istí, že zrútenie má iný pôvod.

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
sk: Aktuálna konfigurácia spustenia nepodporuje režim '%1'.

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
sk: Súčasné sedenie a všetky obsiahnuté nastavenia budú vymazané. Projekty zostanú neovplyvnené. Naozaj chcete pokračovať?

en: The document "%1" has unsaved changes and was modified by an external process.
    Do you want to override the external changes?
sk: Dokument "%1" obsahuje neuložené zmeny a bol upravený externým procesom.
    Chcete prepísať externé zmeny?

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
sk: Dokument "%1" má neuložené zmeny. Chcete ich uložiť?

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
sk: Program %1 nie je možné nájsť. Prosím uistite sa, že je nainštalovaný a dá sa spustiť.<br />Plugin nebude fungovať, kým sa neopraví tento problém.

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
sk: Súbor "%1" je na disku zmenený.
    
    Ste si istí, že ho chcete prepísať? (Budú stratené externé zmeny.)

en: The file <i>%1</i> already exists.
sk: Súbor <i>%1</i> už existuje.

en: The following files have been modified. Save them?
sk: Nasledujúce súbory boli zmenené. Uložiť ich?

en: The installed Kate version does not support the MovingInterface which is crucial for KDevelop starting from version 4.2.
    
    To use KDevelop with KDE SC prior to 4.6, where the SmartInterface is used instead of the MovingInterface, you need KDevelop 4.1 or lower.
sk: Nainštalovaná verzia Kate nepodporuje MovingInterface, čo je kľúčové pre KDevelop od verzie 4.2.
    
    Ak chcete používať KDevelop s KDE SC pred 4.6, kde sa používa SmartInterface namiesto MovingInterface, potrebujete KDevelop 4.1 alebo nižšie.

en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
sk: Maximálny počet súbežných inštancií, ktoré používa analyzátor na pozadí. Ak si nie ste istí, vyberte 1 alebo 2.

en: The previous session crashed | Session crashed %1 times in a row
sk[0]: Predošlé sedenie spadlo
sk[1]: Sedenie spadlo %1 krát za sebou
sk[2]: Sedenie spadlo %1 krát za sebou

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
sk: Projekt, ktorý sa snažíte otvoriť, je už otvorený v najmenej jednom ďalšom sedení.<br>Čo chcete robiť?

en: The same as git branch -D
sk: Rovnaké ako vetva git -D

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
sk: Štýl %1 sa používa aj pre nasledujúce jazyky:
    %2.
    Ste si istí, že ho chcete zmazať?

en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
sk: Čas čakania, než sa dokument opäť analyzuje, ak  ste ho upravili.

[ctx: The type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
sk: Typ

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
sk: Už existuje konfiguračný súbor projektu v %1.
    Chcete ho prepísať alebo otvoríť existujúci súbor?

en: There are no differences.
sk: Nie sú žiadne rozdiely.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
sk: Toto je zoznam súborov, ktoré boli naposledy otvorené. Podporuje ich jednoduché znovuotvorenie.

en: Threads:
sk: Vlákien:

en: Toggle '%1' tool view.
sk: Prepnúť '%1' nástrojový pohľad

en: Toggle Breakpoint
sk: Prepnúť bod zastavenia

en: Toggle breakpoint
sk: Prepnúť bod zastavenia

en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
sk: Prepne bod zastavenia na aktuálny riadok v editore.

en: Tool Views
sk: Pohľady nástrojov

en: Toolview Position
sk: Pozícia nástrojového pohľadu

en: Type
sk: Typ

en: Type:
sk: Typ:

en: Unable to commit
sk: Nemôžem potvrdiť

en: Unable to create configuration file %1
sk: Nie je možné vytvoriť konfiguračný súbor %1

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
sk: Nie je možné vytvoriť skrytý adresár (%1) pre vývojárky súbor

en: Unable to get difference.
sk: Nie je možné získať rozdiel.

en: Unable to get project file: %1
sk: Nie je možné získať súbor projektu: %1

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
sk: Nie je možné načítať súbor projektu %1.<br>Projekt bol odstránený zo sedenia.

en: Unable to read %1
sk: Nie je možné čítať %1

en: Unable to write to %1
sk: Nie je možné zapísať do %1

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown context
sk: Neznámy kontext

en: Unsaved Changes
sk: Neuložené zmeny

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
sk: Rôzne položky

en: Unsupported authentication type, could possibly be a bug. Operation aborted.
sk: Nepodporovaný typ overovania, mohla by byť prípadne chyba. Operácia bola prerušená.

en: Untitled
sk: Nepomenovaný

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Use this client instead of standard ssh when using subversion to provide a KDE Password Dialog instead of a command-line ssh password prompt.
sk: Použiť tohto klienta namiesto štandardného ssh pomocou subversion poskytnúť Dialóg hesla KDE namiesto výzvy príkazového riadka na zadanie hesla ssh.

en: Use this shortcut to trigger visibility of the toolview.
sk: Použiť túto klávesovú skratku pre spustenie viditeľnosti nástrojového pohľadu.

en: User Interface
sk: Užívateľské rozhranie

en: User Interface Settings
sk: Nastavenia užívateľského rozhrania

en: Uses
sk: Použitia

en: Uses of
sk: Použitia

en: Uses of %1
sk: Použitia %1

en: VCS support
sk: Podpora VCS

en: Value
sk: Hodnota

en: Variable
sk: Premenná

en: Variables
sk: Premenné

en: Version Control
sk: Správa verzií

en: Waiting for the process has timed out
sk: Čakanie na proces uplynulo

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Watch Variable
sk: Sledovať premennú

en: Watch this
sk: Sledovať toto

en: Watchpoint hit: %1
sk: Dosiahnutý bod sledovania: %1

en: When Invoked Manually
sk: Keď sa vyvolá ručne

en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
sk: Ak je povolené, zásuvné moduly môžu zoskupovať súvisiace súbory vedľa seba.
    Napríklad, hlavičkový súbor bude otvorený vedľa implementačného súboru.

en: Working Directory does not exist: %1
sk: Pracovný adresár neexistuje: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
sk: Pracovný adresár nie je absolútny: %1

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
sk: Pracovný adresár '%1' neexistuje alebo nie je adresár.

en: Working directory '%1' is not a local path
sk: Pracovný adresár '%1' nie je miestna cesta

en: Write error
sk: Chyba zápisu

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
sk: Pred vytvorením novej vetvy musíte vybrať základnú vetvu zo zoznamu.

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
sk: Je potrebné, aby ste určili platný alebo neexistujúci adresár, aby ste si overili projekt.

en: You need to specify a valid project location
sk: Je potrebné, aby ste určili platné umiestnenie projektu

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
sk: Pokúsili ste sa premenovať '%1' na '%2', ale ten druhý je filtrovaný a bude skrytý.
    Chcete pokračovať?

[ctx: a variable that won't change, const]
en: constant
sk: konštanta

en: astyle and indent support
sk: Podpora astyle a odsadenia

en: code to parse
sk: kód na analýzu

en: context-free forward-declaration %1
sk: bezkontextová dopredná deklarácia %1

en: directory
sk: adresár

en: enumeration %1
sk: enumerácia %1

en: enumerator
sk: enumerátor

[ctx: file is confilicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
sk: Má konflikty

[ctx: file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
sk: Akuálne

[ctx: file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
sk: Pridané

[ctx: file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
sk: Odstránené

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
sk: súbory alebo čítať z STDIN, druhé je predvoľba, ak nič nie je poskytnuté

en: function
sk: funkcia

en: namespace %1
sk: menný priestor %1

en: next hits
sk: nasledujúce zarážky

en: no branch
sk: Žiadna vetva

en: not parsed yet
sk: ešte neanalyzované

en: possible resolution from
sk: možné riešenie z

en: print generated AST tree
sk: tlačiť vygenerovaný strom AST

en: print generated token stream
sk: tlačiť vygenerovaný prúd tokenov

en: project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
sk: importovací zásuvný modul projektu (%1) nepodporuje rozhranie IProjectFileManager.

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
sk: Riadok <b>%1</b>:

en: svnserve option
sk: Možnosť svnserve

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
sk: definícia

[ctx: toolview position]
en: Bottom
sk: Dole

[ctx: toolview position]
en: Detached
sk: Oddelené

[ctx: toolview position]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: toolview position]
en: Right
sk: Vpravo

en: unknown
sk: neznáme

[ctx: version controlled file was modified]
en: Modified
sk: Zmenené
